eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Wygrały zaproszenia na Smerfy w Kinie KDK
W towarzystwie Ciamajdy, Osiłka i Ważniaka Smerfetka wyrusza do Zakazanego Lasu na poszukiwanie tytułowej zaginionej wioski. Śladami bohaterów podążają rzecz jasna Gargamel, kot Klakier i sęp Monty, skuszeni obietnicą wyłapania jeszcze większej liczby magicznych stworków. Zapraszamy do Kina Kutnowskiego Domu Kultury na Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski od 9 czerwca. 

Dwa podwójne zaproszenia wygrały: Aleksandra NawaraEwa Kłosińska. Zaproszenia można odebrać w kasie KDK przed wybranym seansem.

[więcej]
kultura, 06.06.2017 12:03|czytane: 1684 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Policja szuka świadków zdarzenia z marca
Komenda Powiatowa Policji w Kutnie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kutnie wyjaśnia okoliczności zdarzenia drogowego do którego doszło 16 marca około godziny 15:00, na autostradzie A1 na 234,5 km w kierunku Łodzi, gdzie kierujący samochodem Ford Focus koloru granatowego z niewyjaśnionych dotąd przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu.

Policja szuka świadków zdarzenia z marca, ./upload/articles_pakiety/34039/01_obraz.jpg
Policja szuka świadków zdarzenia z marca, ./upload/articles_pakiety/34039/02_obraz.jpg
Policja szuka świadków zdarzenia z marca, ./upload/articles_pakiety/34039/03_obraz.jpg


Nie ustalono do tej pory wszystkich świadków zdarzenia w szczególności kierowców ciężarówek, których zdjęcia załączono do komunikatu oraz kobiety lekarza, którzy między innymi zatrzymali się tuż po wypadku.

W związku z powyższym wszystkie osoby, które zatrzymały się na miejscu aby udzielić pomocy pokrzywdzonym i są świadkami tego zdarzenia lub posiadające jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu świadków zdarzenia jego przyczyn i przebiegu proszone są o pilny kontakt z komendą Powiatową Policji w Kutnie przy ul. Toruńskiej 14. [więcej]
wandea, 06.06.2017 11:20|czytane: 692 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Dziś mecz łódzkiej i pomorskiej reprezentacji Związku Piłki Nożnej


[więcej]
pismak, 06.06.2017 11:09|czytane: 210 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Podziękowania od MOSiRu
Prezydent Miasta Kutno i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie dziękują za wspaniałą frekwencję podczas tegorocznego pikniku z okazji Dnia Dziecka w Kutnie.

Szczególnie serdecznie dziękujemy Sponsorom: firmie Kellogg’s, Grupowa Oczyszczalnia Ścieków, ECO Kutno, Polfarmex, Hoop, Alsen, DS. Smith, BRICO Marche, Pini Polonia, Wasiakowie, Mavex, MPC, Mc Donalds, MKRP Alk, Zakład Remontowo Budowlany Przemysław Wojciechowski, Farma Tech. Dzięki Państwu kilka tysięcy uczestników pikniku miało szansę wzięcia udziału w skrupulatnie zaplanowanym programie scenicznym i plenerowym.

Podziękowania od MOSiRu, ./upload/articles_pakiety/34037/01_obraz.jpg


W tym roku „Rodzinny Zawrót Głowy” odbył się pod hasłem taniec i zabawa. Oprócz robiącej ogromne wrażenie dużej liczbie dmuchanych atrakcji, do dyspozycji najmłodszych mieszkańców miasta był autodrom, karuzele, fotobudka, stoiska z pamiątkami, zaplecze gastronomiczne i gwiazda pikniku Janek Kliment z żoną.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

[więcej]
wandea, 06.06.2017 10:12|czytane: 321 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
VII Turniej Szachowy w "Szóstce"
W Szkole Podstawowej nr 6 w Kutnie  rozegrano VII Turniej Szachowy im. H. Pawlaka o Tytuł Wakacyjnego Mistrza Szkoły w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych. Wystartowało 29 zawodników.

VII Turniej Szachowy w
VII Turniej Szachowy w
VII Turniej Szachowy w


Wakacyjną Mistrzynią Szkoły została Katarzyna Wiklak, dla której był to „turniej życia”. Świetnie się spisał Jakub Hofman, ulegając tylko nowej Mistrzyni. Na podium nie zabrakło miejsca dla Wiktora Wiklaka, brata Kasi. Na czwartym miejscu uplasował się, robiący szybkie postępy Hubert Ciszek, który wyprzedził Grzegorza Zawadzkiego i wielokrotnego Mistrza Szkoły Igora Filipczaka.

Niespodzianką było wysokie, siódme miejsce Dawida Katarzyńskiego. W pierwszej dziesiątce zmieścili się jeszcze Oskar Filipczak, Jakub Krysiak i kolejna zdolna szachistka – Elżbieta Ciska. Zawody były z kilku względów wyjątkowe. Przede wszystkim – po raz pierwszy w historii szkoły zwyciężyła dziewczynka. Po drugie – turniej wyłonił drużynę szkolną do IV Turnieju Finałowego Ogólnopolskiego Projektu Polskiego Związku Szachowego „Edukacja przez Szachy w Szkole” w Warszawie (Wiktor Wiklak - kapitan, Hubert Ciszek,  Oskar Filipczak, Jakub Krysiak, Kamil Barański i Aleksander Pawłowicz). [więcej]
pismak, 06.06.2017 10:19|czytane: 439 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Akademicko w Kasprowiczu
Problemy zaburzeń psychicznych XXI wieku, liczby, które były warte życia człowieka i  leczenie z misją to tylko niektóre z tematów podejmowanych w ramach II Tygodnia Akademickiego. Spotkania z wykładowcami i studentami zorganizowało II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Kutnie.

Akademicko w Kasprowiczu, ./upload/articles_pakiety/34035/01_obraz.jpg
Akademicko w Kasprowiczu, ./upload/articles_pakiety/34035/02_obraz.jpg
Akademicko w Kasprowiczu, ./upload/articles_pakiety/34035/03_obraz.jpg


Absolwent Liceum Maciej Klimarczyk, lekarz psychiatra, psychoterapeuta i seksuolog poruszył  problem zaburzeń psychicznych XXI wieku, wskazując jednocześnie, jak się przed nimi chronić. Radził, by mieć w życiu pasje i zachować równowagę między różnymi sferami życia.

Ważnym elementem edukacji, związanym z realizacją projektu  ,,Śladami przyrody" było spotkanie z  dr Marcinem Kiedrzyńskim. Wykładowca  Katedry Geobotaniki i Ekologii Roślin Uniwersytetu Łódzkiego przybliżył temat „Ekologia i ochrona przyrody. Obszary Natura 2000".  Przypomniał, na czym polega praca ekologów i jak ważne jest wprowadzenie na tereny naszego regionu  Natury 2000. Uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat polskiej fauny. O różnorodności biologicznej naszego regionu i o swojej pasji do fotografowania przyrody opowiadał – Marcin Nawrocki.
[więcej]
pismak, 06.06.2017 09:49|czytane: 1046 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Siedem medali dla kutnowskich judoków
W minioną niedzielę młodzi judocy z województw łódzkiego i mazowieckiego rywalizowali w Otwartych Mistrzostwach Skierniewic Dzieci w Judo. Na matach Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Tetmajera 7, rywalizowali zawodnicy w dwóch grupach wiekowych: U-11 (roczniki 2007-2008) i U-13 (2005-2006).

Siedem medali dla kutnowskich judoków, ./upload/articles_pakiety/34033/01_obraz.jpg
Siedem medali dla kutnowskich judoków, ./upload/articles_pakiety/34033/02_obraz.jpg
Siedem medali dla kutnowskich judoków, ./upload/articles_pakiety/34033/03_obraz.jpg


Uczniowski Klub Sportowy ,,IPPON" MDK Kutno reprezentowała 8-osobowa ekipa, zdobywając 7 medali: 3 złote, 2 srebrne i 2 brązowe oraz jedno punktowane IV miejsce.

Zdecydowanie poza zasięgiem rywali było troje naszych judoków, tj. Franek Pawłowski, Ala Wojtczak i Hubert Pisera, którzy wszystkie swoje walki zakończyli przed czasem.

Kolejny start czeka ich już w najbliższą sobotę w Płocku, a sezon zakończy Puchar Polski Młodzików w Nowej Soli (17-18.06.2017), w którym wystartują Miłosz Myszkowski i Piotrek Graczyk.
[więcej]
pismak, 06.06.2017 09:18|czytane: 434 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Postaw na aktywność! Jutro Kutnowski Piknik Organizacji Pozarządowych
Prezydent Miasta Kutna oraz organizacje pozarządowe zapraszają na Kutnowski Piknik Organizacji Pozarządowych pod hasłem Postaw na aktywność!  7 czerwca  na Stadionie Miejskim w godz. 16.00 – 19.30. 

Postaw na aktywność! Jutro Kutnowski Piknik Organizacji Pozarządowych , ./upload/articles_pakiety/33997/01_obraz.jpg


Program:
16.00 - rozpoczęcie Pikniku - występ Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Kutnie;
16.15 - występ zespołu November Project
17.00 - pokazy w wykonaniu kutnowskich stowarzyszeń i klubów sportowych
17.30   występy w wykonaniu:
Stowarzyszenia „Złoty Wiek”
grup tanecznych Street Dance Studio
sekcji wokalnej MDK Kutno -  Regionalne Towarzystwo Muzyczne
sekcji rytmicznejPaństwowej Szkoły Muzycznej
Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku
Stowarzyszenia „Jesteśmy dla Was”
Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej
Chóru Speranza
Zespołu „Finezja” [więcej]
wandea, 06.06.2017 09:05|czytane: 1351 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Do piątku można odebrać paczki żywnościowe
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kutnie informuje, że osoby/rodziny, które nie odebrały żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa Podprogram 2016 mogą odebrać paczki od dziś  piątku 9 czerwca w siedzibie Stowarzyszenia Bank Żywności w Kutnie, ul. Bema 3.

Niesystematyczny odbiór żywności może stanowić przeszkodę do  kwalifikacji na kolejne podprogramy!
[więcej]
pismak, 06.06.2017 08:37|czytane: 308 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Drugie miejsce dla Łukasza Wójcika
W zakończonych w sobotę we Wrocławiu zawodach kwalifikacyjnych Szybowcowego Grand Prix Łukasz Wójcik zajął 2 miejsce. 1 miejsce przypadło w udziale Sebastianowi Kawie, najlepszemu obecnie zawodnikowi świata, a trzecie Litwinowi Gintasowi Zube.

Drugie miejsce dla Łukasza Wójcika, ./upload/articles_pakiety/34031/03_obraz.jpg
Drugie miejsce dla Łukasza Wójcika, ./upload/articles_pakiety/34031/08_obraz.jpg
Drugie miejsce dla Łukasza Wójcika, ./upload/articles_pakiety/34031/09_obraz.jpg


Pierwsze dwa miejsca są premiowane awansem do Finału, czyli Mistrzostw Świata w Wyścigach Szybowcowych, które odbędą się w styczniu 2018 roku w Chile. Piloci, w tym Łukasz latać będą w Andach, między szczytami, które pną się do wysokości nawet 5000 m.

Wyścigi szybowcowe to podniebna formula 1. Piloci muszą odejść na wyznaczoną trasę w tym samym czasie i oblecieć ją jak najszybciej. Kolejność na mecie decyduje o wyniku.Zawody we Wrocławiu były bardzo dobrze zorganizowane. Codziennie można było śledzić na żywo zmagania pilotów z Polski, Niemiec i Litwy, którzy rywalizowali ze sobą w 5 wyścigach. [więcej]
pismak, 06.06.2017 09:01|czytane: 369 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Bezpłatne badania mammograficzne
22 czerwca od 9:00 do 17:00 w Kutnie obok Starostwa Powiatowego odbędą się bezpłatne badania mammograficzne finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Bezpłatne badania mammograficzne, ./upload/articles_pakiety/34030/01_obraz.jpg


Bezpłatne badanie mammograficzne adresowane jest do kobiet między 50 a 69 rokiem życia, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały mammografii w ramach profilaktyki zdrowotnej NFZ.

Panie, których program nie obejmuje, mogą wykonać płatne badanie. W czasie trwania akcji koszt badania wynosi 80 zł (bez skierowania). [więcej]
pismak, 06.06.2017 08:26|czytane: 334 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
Otrzymaliśmy odpowiedzi na zadane pytania i komentarz do artykułu od p.o. oficera prasowego st.asp. Edyty Machnik z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

- Komendant nie posiada informacji o jakimkolwiek postępowaniu prowadzonym w jego sprawie  - jak wynika z artykułu  od 3 miesięcy - przez Prokuraturę Rejonową Łódź Śródmieście.  Prokuratura nie powiadomiła w żaden sposób komendanta i nie był on w tej sprawie przesłuchiwany, ani nie uczestniczył w żadnych czynnościach procesowych. Komendant pozostaje do dyspozycji prokuratury i jest gotów wyjaśnić wszystkie okoliczności - informuje rzecznik.

Policjant, który pijany stawił się na służbę ma orzeczenie dyscyplinarne o wydaleniu ze służby, ale pracuje. 
- W sprawie funkcjonariusza, który stawił się do służby w stanie nietrzeźwości na polecenie komendanta wszczęte zostało postępowanie dyscyplinarne , a funkcjonariusz został  zawieszony w czynnościach służbowych na 3 miesiące.  30 maja 2017 roku zostało wydane orzeczenie dyscyplinarne uznając policjanta winnego zarzucanych mu czynów i komendant podjął decyzję o wymierzeniu najwyższej z przewidzianych w przepisach kary - wydalenia ze służby. Policjant ma prawo na odwołanie się od tej decyzji, która na obecnym etapie nie jest uprawomocniona - pisze st. asp. Edyta Machnik.

Jaką kwotę i kiedy pan Komendant zwrócił tytułem niezgodnego z prawem wykorzystania pojazdu służbowego do celów prywatnych? Jaką kwotę ekwiwalentu za dojazdy lub brak mieszkania pan komendant pobrał ze środków Komendy?
- Rzecznik dyscyplinarny wyznaczony przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi przeprowadził czynności wyjaśniające wobec komendanta nadkom. Krzysztofa Szymańskiego. Na podstawie art 132 ust.4 b Ustawy o Policji przeprowadzono z wymienionym oficerem rozmowę dyscyplinującą. Dodatkowo po przeprowadzeniu postępowania szkodowego nadkom. Krzysztof Szymański został obciążony kosztami wynikającymi z wykorzystania pojazdu służbowego nie zgodnego z przeznaczeniem w kwocie 1983 zł oraz kosztami wynikającymi z pobierania opłat za dojazdy (do miejsca zamieszkania) w kwocie 275,53 zł. Komendant pobiera równoważnik pieniężny za brak lokalu mieszkalnego zgodnie z decyzją wydaną przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi . Art 92 u 1 Ustawy o Policji mówi , że policjantowi przysługuje równoważnik pieniężny, jeżeli on sam lub członkowie jego rodziny nie posiadają lokalu mieszkalnego w miejscu pełnienia służby lub w miejscowości pobliskiej - odpowiada rzecznik. [więcej]
wandea, 05.06.2017 19:39|czytane: 2617 razy|34 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
Pod koniec marca br. w wywiadzie dla lokalnego dziennika internetowego nadkom. Krzysztof Szymański Komendant Powiatowy Policji w Kutnie stwierdził, że "jesteśmy bardzo krytycznie nastawiani do nieprawidłowych zachowań policjantów i narażających nas, którzy chcemy pokazywać lepszą stronę społeczeństwu, do czego jesteśmy powołani" i dalej, że "w każdym środowisku są osoby, które przynoszą nieadekwatne zachowania do tego do czego są powołane i ważne jest to, co dane środowisko z tym robi."

Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/33979/01_obraz.jpg


Komendant nadkom. Krzysztof Szymański dziękuje dzieciom za udział w turnieju

Rozmowa z komendantem dotyczyła nagromadzenia w ostatnim czasie niechlubnych zdarzeń, których bohaterami byli policjanci z kutnowskiej komendy. Chodzi o groźby, stawienie się na służbę pod wpływem alkoholu, fałszowanie dyplomu, podejrzenie zabójstwa (policjant Łukasz M. siedzi w areszcie) i podejrzenie nieumyślnego spowodowania śmierci. Ostatni zarzut się nie potwierdził, Prokuratura Regionalna w Łodzi umorzyła śledztwo przeciw byłemu już policjantowi, uznając że nie doszło do przestępstwa, natomiast w kutnowskim Sądzie znalazł się prywatny akt oskarżenia.

Wśród wymienionych postępowań o czyny niegodne munduru komendant nie wymienił wszczętego14 lutego br. przez Prokuraturę Rejonową Łódź Śródmieście śledztwa w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa przez niego o czyn z art.231 par.1 KK, który brzmi § 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

- Prokuratura śródmiejska wszczęła śledztwo w sprawie o przestępstwo dotyczące przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego. Toczy się ono w sprawie. Badane są między innymi kwestie ewentualnego wykorzystania pojazdu służbowego dla celów prywatnych i inne związane z realizacją kompetencji służbowych. Na obecnym etapie, kierując się dobrem postępowania, nie mogę przekazać bliższych informacji co do dokonanych ustaleń - podaje Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi. [więcej]
wandea, 05.06.2017 08:56|czytane: 7382 razy|50 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Propozycja PSL pro forma?
30 maja br. zgodnie z nową umową koalicyjną Zarząd Powiatu w Kutnie podjął uchwałę zmieniającą poprzedni Regulamin Organizacyjny Starostwa Powiatowego w Kutnie i zlikwidował w nim stanowiska rzecznika prasowego i pełnomocnika ds. pacjenta. 

Propozycja PSL pro forma?, ./upload/articles_pakiety/34008/01_obraz.jpg


Przy mikrofonie ludowiec wicestarosta Zdzisław Trawczyński

Z lektury regulaminu jasno wynika, że obowiązki przypisane do obu stanowisk znalazły się w obowiązkach Wydziału Zarządu i Rozwoju Powiatu. Beata Krukowska były pełnomocnik ds. pacjenta pracuje już w wydziale, natomiast Jacek Saramonowicz przebywa wciąż na "wygnaniu" czyli zwolnieniach lekarskich przetykanych urlopem. Lada chwila trzeba się spodziewać, że w najgorętszym czasie dla Zarządu Powiatu w Kutnie zasili wydział.
[więcej]
wandea, 05.06.2017 19:05|czytane: 2255 razy|107 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wkrótce wyniki kontroli inwestycji w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Żychlinie
Starosta Kutnowski w kwietniu powołał zespół do przeprowadzenia kontroli prawidłowości przygotowania i przeprowadzenia inwestycji pn. Przebudowa części budynku internatu na Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Żychlinie. Wykonanie i efekty prac w Ośrodku niejednokrotnie w tej kadencji Rady Powiatu w Kutnie budziły kontrowersje, wątpliwości i wreszcie na wniosek radnego Marka Jędrzejczaka z Żychlina interwencję Komisji Rewizyjnej. 

Wkrótce wyniki kontroli inwestycji w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/34028/01_obraz.jpg


Zarząd Powiatu przyjmuje sprawozdanie dyrektor MOS w sprawie stanu budynku

Krzysztof Debich starosta w skład zespołu powołał Renatę Nadolską - główny specjalista, Annę Tarnowską Dyrektora Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych oraz Sławomirę Wawrocką, pomoc administracyjną. Kolejnym zarządzeniem starosta wyznaczył zakończenie jego prac i sporządzenie protokołu na 20 czerwca br.

W marcu radny Jędrzejczak postulował wpisanie kontroli MOS w zakresie inwestycji związanej z przenosinami z Nowej Wsi w plan kontroli Komisji Rewizyjnej. Należy się spodziewać, że wyniki działań kontrolnych posłużą do wyciągnięcia odpowiedzialności za skutki błędnych decyzji. [więcej]
wandea, 05.06.2017 18:05|czytane: 787 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Drugie miejsce dla naszych koszykarzy na Basketmanii
W sobotę i niedzielę  rozgrywano Basketmanię w Manufakturze nasi zawodnicy trenujący w KKS Probasket Kutno   zajęli drugie  miejsce w kategorii u18 szkoły ponadgimnazjalne. Wszyscy to uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie KUBA ŁUKASIEWICZ, MICHAŁ POPŁAWSKI, MATEUSZ ĆWIRKO-GODYCKI, MACIEJ WIERCIOCH.

Drugie miejsce dla naszych koszykarzy na Basketmanii, ./upload/articles_pakiety/34027/01_obraz.jpg
Drugie miejsce dla naszych koszykarzy na Basketmanii, ./upload/articles_pakiety/34027/02_obraz.jpg


W kategorii szkoł gimnazjalnych nasz drużyna również zajęła drugie miejsce, a w jej skład wchodzą uczniowie Gimnazjum nr 1 w Kutnie ARTUR LEWANDOWSKI, KACPER GRONTKOWSKI, MAKSYMILIAN MAJDA , PATRYK CZARNECKI.

Wyniki wszystkich koszykarzy z naszego miasta  na http://www.streetballpolska.pl/   
[więcej]
pismak, 05.06.2017 17:02|czytane: 2361 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
27 maja obchodzony był Dzień Samorządowca, pisaliśmy o nim TUTAJ Zapytaliśmy oba samorządy jak podatnicy nagrodzili urzędników za ich pracę na rzecz lokalnej społeczności, oczywiście za pomocą decyzji władz miejskich i powiatowych  o wysokości nagród.

Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca, ./upload/articles_pakiety/34018/01_obraz.jpg


- Warunki przyznawania nagród i sposób ich wypłacania jest uregulowany w Regulaminie wynagradzania pracowników Starostwa Powiatowego w Kutnie. W ramach funduszu nagród przedmiotowy Regulamin dopuszcza możliwość wypłacania nagród m.in. z okazji Dnia Pracownika Samorządowego, który przypada na 27 maja każdego roku. Uprawnionymi do nagrody są pracownicy zatrudnieni w Starostwie Powiatowym w Kutnie co najmniej 6 miesięcy przed miesiącem w którym nagroda jest przyznawana - informuje Ewa Chłopska Wasielewska Podinspektor Referatu Promocji i Informacji Starostwa Powiatowego w Kutnie. - Nagroda nie przysługuje pracownikowi, na którego nałożono karę porządkową w okresie ostatnich 6 miesięcy poprzedzających dzień ustalenia prawa do nagrody. W bieżącym roku wysokość nagród z powyższego tytułu wynosiła 1100 zł brutto w przeliczeniu na jeden etat.

Joanna Brylska Kierownik Biura prasowego Urzędu Miasta Kutna  podaje średnie wysokości nagród  w kwotach brutto wypłaconych pracownikom Urzędu Miasta Kutna :
- kierownicy, naczelnicy, zastępcy - 2 276,74 zł
- samodzielne stanowiska - 2 250,00 zł
- inspektorzy -  1 867,89 zł [więcej]
wandea, 05.06.2017 16:40|czytane: 2545 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
6 i 7 czerwca zawyją syreny
W ramach treningu systemu wykrywania i alarmowania na terenie województwa łódzkiego 6 czerwca  w godz. 9:00-18:00 oraz 7 czerwca  w godz. 9:00-14:00 przewidywany jest trening systemu wykrywania i alarmowania na terenie miasta Kutna. W zależności od realizowanego scenariusza ćwiczeń mogą być uruchamiane syreny na terenie miasta Kutna i powiatu kutnowskiego. [więcej]
wandea, 05.06.2017 16:59|czytane: 242 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Harry Potter najukochańszą książką wybraną przez uczniów
W Bibliotece Pedagogicznej w Kutnie podsumowano trwający wiosną w kutnowskich bibliotekach szkolnych plebiscyt „Kocham Cię, książko!”. W akcji wzięło udział 17 szkół. Zagłosowały 3222 osoby (2636 uczniów) i 586 dorosłych (nauczyciele i czytelnicy biblioteki pedagogicznej).

Harry Potter najukochańszą książką wybraną przez uczniów, ./upload/articles_pakiety/34026/01_obraz.jpg


Z wyników opracowanych w szkołach przygotowano zestawienie najbardziej popularnych, lubianych i czytanych książek. Prezentujemy je w trwającym właśnie w dniach 3 – 10 czerwca XVI Ogólnopolskim Tygodniu Głośnego Czytania Dzieciom. To okazja do częstszych spotkań z książką. Warto sięgać po te lubiane przez dzieci i młodzież.

10 najlepszych książek wskazanych przez uczniów:
1. Harry Potter (cykl 7 powieści)  / J.K. Rowling
2. Dziennik cwaniaczka (seria) / J. Kinney 
3. Opowieści z Narnii (cykl 7 powieści)   / C.S. Lewis 
4. Zaopiekuj się mną (seria)  / Holly Webb 
5. O psie, który jeździł koleją / Roman Pisarski [więcej]
kultura, 05.06.2017 16:49|czytane: 267 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
105-lecie Szkoły Rolniczej w Mieczysławowie
3 czerwca Szkoła Rolnicza w Mieczysławowie obchodziła Jubileusz 105- lecia istnienia.

Gośćmi uroczystości byli: Tadeusz Woźniak poseł na Sejm RP, również były nauczyciel tejże szkoły, Teresa  Zientala- naczelnik wydziału  w Departamencie Oświaty Rolniczej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Robert Baryła radny Sejmiku Wojewódzkiego, kierownika Oddziału KRUS w Kutnie, Krzysztof Debich starosta powiatu kutnowskiego oraz Marek Jankowski przewodniczący Rady Powiatu w Kutnie, Włodzimierz Lewandowski dyrektor Łódzkiego Oddziału Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach, samorządowcy, przedstawiciele instytucji związanych z rolnictwem i związków zawodowych.

105-lecie Szkoły Rolniczej w Mieczysławowie, ./upload/articles_pakiety/34022/01_obraz.jpg
105-lecie Szkoły Rolniczej w Mieczysławowie, ./upload/articles_pakiety/34022/04_obraz.jpg
105-lecie Szkoły Rolniczej w Mieczysławowie, ./upload/articles_pakiety/34022/09_obraz.jpg


Uroczystości odbywały się na terenie szkoły. Mszę świętą odprawił ks. Sławomir Skowronek z Łąkoszyna  wraz z ks. Zbigniewem  Strzałkowskim proboszczem ze Strzegocina i Mirosławem Minda proboszczem z Kaszew.
Podczas uroczystości oficjalnej dyrektor szkoły Danuta Krawczyk nawiązała do historii i tradycji szkoły oraz jej znaczenia dla środowiska oraz planach na nadchodzące lata.

Odznaką  „Zasłużony dla rolnictwa” uhonorowani zostali K. Rogala, K. Karolak, L. Śliwicka, L. Dobrowolska, H. Wiśniewska, J. Dymna, M. Ziębiński. Nauczyciele i poseł Tadeusz Woźniak złożyli kwiaty przy tablicy upamiętniającej  uczniów poległych w walce z bolszewikami w 1920r. [więcej]
pismak, 05.06.2017 15:29|czytane: 3437 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
W piątek, 2 czerwca w Ośrodku Kultury OSPa miała miejsce krośniewicka premiera bajki „Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków”. Przedstawienie odbyło się w ramach obchodów Dnia Dziecka, ku uciesze najmłodszych widzów.

„Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków” to ponadczasowa opowieść o pięknej i dobrej królewnie Śnieżce (w tę rolę wcieliła się Anna Chmielecka) i zepsutej na wskroś Złej Królowej (Justyna Szadkowska). Głosu Lustru, oznajmującemu okrutną prawdę Złej Królowej, użyczyła burmistrz Krośniewic Julianna Barbara Herman.

Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach , ./upload/articles_pakiety/34020/05_obraz.jpg
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach , ./upload/articles_pakiety/34020/06_obraz.jpg
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach , ./upload/articles_pakiety/34020/35_obraz.jpg


Ważną rolę odegrały też krasnoludki, u których zamieszkała Śnieżka. A byli to: Mędrek (Zbigniew Firadza), Gburek (Paweł Górnik), Śpioszek (Janusz Grzelak), Nieśmiałek (Rober Krzeszewski), Apsik (Grzegorz Janakowski), Gapcio (Jakub Błaszczyk) i Płaczek (Szymon Lubasiński). Śnieżka mogła liczyć na pomoc Szarego Wróbelka (Aleksandra Kołodziejska) oraz Ptaków Leśnych (w tej roli Angelika Cieślińska, Marlena Filipiak. Weronika Bednarek i Angelika Filipiak). Przedstawienie nie mogło się obyć bez dzielnego Księcia (Gracjan Wiśniewski), dobrodusznego Myśliwego (Adam Cichacz), Króla – ojca Śnieżki (Wojciech Wolniewski) oraz dworzan, uczestników balu (Justyna Klepczarek i Patryk Dębiński). Oprawą muzyczną zajęła się Aleksandra Kołodziejska – instruktor GCKSiR w Krośniewicach, stroną dźwiękową przedsięwzięcia Kacper Pietrzak, a suflerką i organizacją pracy na planie Zuzanna Przygodzka.

Choć baśń każdy zapewne zna, ta wystawiana w Krośniewicach miała w sobie coś wyjątkowego. Część występujących aktorów to osoby publiczne, pełniące funkcje samorządowe: burmistrz Krośniewic Julianna Barbara Herman, radni Anna Chmielecka, Wojciech Wolniewski, Paweł Górnik i Gracjan Wiśniewski. Jakub Błaszczyk to przedstawiciel OSP w Krośniewicach, a Janusz Grzelak jest członkiem zarządu miejscowego klubu sportowego. Pozostali aktorzy to osoby związane z GCKSiR poprzez udział w grupach teatralnych lub wokalnych działających w instytucji. Wszyscy lokalni artyści, którzy wystąpili w przedstawieniu, zagrali swoje role w pełni profesjonalnie. Dzieci bardzo spontanicznie reagowały na perypetie królewny Śnieżki i niecne zamiary Złej Królowej.
[więcej]
kultura, 05.06.2017 11:36|czytane: 1492 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Taka prawda
Robert Zwierzchowski udostępnia Czytelnikom eKutno.pl  video nowego pomysłu pt: "Taka Prawda".

[więcej]
pismak, 05.06.2017 11:41|czytane: 208 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
Jak co roku Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie zorganizował wraz z Party Projekt Rodzinny Zawrót Głowy czyli Dzień Dziecka.  Zobaczcie jak się fajnie bawią malusińscy.  Prezydent Miasta Kutna i MOSiR dziękują za wspaniałą frekwencję podczas tegorocznego pikniku.

Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/34017/27_obraz.jpg
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/34017/34_obraz.jpg
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/34017/62_obraz.jpg


W tym roku „Rodzinny Zawrót Głowy” odbył się pod hasłem taniec i zabawa. Oprócz robiącej ogromne wrażenie dużej liczbie dmuchanych atrakcji, do dyspozycji najmłodszych mieszkańców miasta był autodrom, karuzele, fotobudka, stoiska z pamiątkami i zaplecze gastronomiczne.

Kilka tysięcy uczestników pikniku miało szansę wzięcia udziału w skrupulatnie zaplanowanym programie scenicznym, któremu po raz 5 z rzędu „przewodniczyła” reporterka Superstacji Beata Cwalińska.

Po przekazaniu symbolicznego klucza do miasta przez Zastępcę Prezydenta Miasta Kutna Jacka Boczkaję, Przewodniczącego Rady Miasta Grzegorza Chojnackiego i Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kutnie Pawła Ślęzaka, przyszedł czas na część artystyczną imprezy.
[więcej]
redaktor, 04.06.2017 18:43|czytane: 3398 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
Oto Hunter i Iron Maidnem Tribute Band wczoraj na "Kutnowiance". 

Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2, ./upload/articles_pakiety/34016/01_obraz.jpg
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2, ./upload/articles_pakiety/34016/22_obraz.jpg
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2, ./upload/articles_pakiety/34016/36_obraz.jpg


Dziękujemy za koncerty Stowarzyszeniu Kutnowska Kuźnia Kultury i partnerom. Liczymy na więcej! :) [więcej]
kultura, 04.06.2017 18:17|czytane: 1866 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bibeloty, pamiątki historyczne i rękodzieło. Zapraszamy do Płocka
Na Jarmarku Tumskim w Płocku kupimy wszystko. Od historycznych pamiątek, płyt, kaset, komiksów, książek przez ręcznie robione kapy, przytulanki, torby i poszwy, biżuterię, garnki, kosmetyki, akcesoria do czyszczenia, golenia się, oryginalne obrazy, bibeloty, abażury, po smakołyki z różnych regionów Polski.

Bibeloty, pamiątki historyczne i rękodzieło. Zapraszamy do Płocka, ./upload/articles_pakiety/34013/11_obraz.jpg
Bibeloty, pamiątki historyczne i rękodzieło. Zapraszamy do Płocka, ./upload/articles_pakiety/34013/22_obraz.jpg
Bibeloty, pamiątki historyczne i rękodzieło. Zapraszamy do Płocka, ./upload/articles_pakiety/34013/45_obraz.jpg


Dziś Jarmark w Płocku do wieczora. Zerknijcie w PROGRAM
[więcej]
redaktor, 04.06.2017 11:37|czytane: 1901 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
Zachęcamy do obejrzenia fotoreportażu Cezarego Kucharczyka z wczorajszego Qtnoizz Fest. Energia, radość i wielka muza!

Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1, ./upload/articles_pakiety/34014/02_obraz.jpg
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1, ./upload/articles_pakiety/34014/22_obraz.jpg
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1, ./upload/articles_pakiety/34014/45_obraz.jpg


Nocny Kochanek, SIQ, Acid Drinkers dali czadu!
[więcej]
redaktor, 04.06.2017 13:09|czytane: 3454 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
Wczoraj na płockiej plaży nad Wisłą zaryczały Stałowe Tumy 2017 a wśród nich prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT, jak mówi właściciel jeden z dwóch zachowanych, tyle że jego pływa. Drugi okaz jest w Szczecinie. 

Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT, ./upload/articles_pakiety/34012/01_obraz.jpg
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT, ./upload/articles_pakiety/34012/17_obraz.jpg
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT, ./upload/articles_pakiety/34012/33_obraz.jpg


Jamark Tumski pod patronatem eKutno.pl to nie tylko koncerty, kramy ze starociami, rękodziełem, różnościami, ale też Zlot Pojazdów Militarnych a na nim pokazy statyczne i dynamiczne wozów wojskowych, desantowych, motockli militarnych, parada oraz dioramy historyczne. 

Nam wpadł w oko trójosiowy, sześciokołowy, nieopancerzony pojazd transportowy z możliwością pływania na bazie poplarnego Malucha. W drugiej połowie lat 70. wyprodukowano 15 sztuk lekkiego, pływającego pojazdu do ewakuacji rannych, transportu amunicji i do łatwych zadań na polu bitwy. W amfibii wkorzystano jednie podzespoły Fiata 126p. Powstała ona w Instytucie Techniki Pancernej i Samochodowej w Sulejówku i jest efektem jedynie polskiej wizji konstruktorskiej. Prawdziwe cacko!

Dziś trzeci, ostatni dzień Jarmarku, zapraszamy. [więcej]
wandea, 04.06.2017 10:33|czytane: 1656 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Można usłyszeć taniec. Irlandzkie rytmy w Kutnie
Kolejny koncert Festiwalu Świat Muzyki Muzyka Świata w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca przyniósł niesamowite wrażenia w sobotnie popołudnie. Choreograf i autor projektu Usłyszeć taniec Mateusz Wójcik wraz z Macalla Trio: Tomaszem Bielą (gitara) Eweliną Grygier (flet irlandzki) i Małgorzatą Mycek (wokal, instrumenty perkusyjne) dali popis wirtuozerii, wrażliwości i emocji.

Można usłyszeć taniec. Irlandzkie rytmy w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/34011/01_obraz.jpg
Można usłyszeć taniec. Irlandzkie rytmy w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/34011/02_obraz.jpg
Można usłyszeć taniec. Irlandzkie rytmy w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/34011/16_obraz.jpg


Galeria Piotra

Takich braw nie słyszeliśmy dawno w Centrum, oczywiście był bis przy którym trudno było usiedzieć, gdyż muzyka płynęła już nie tylko w uszach, ale i krwi publiczności :)

- Wspaniały klimat, ogromne wrażenia, nie żałuję, że kupiłam bilet - mówi mieszkanka Kutna. - Jeśli raz jeszcze przyjadą do Kutna, wezmę swoich znajomych na koncert, bo warto.

O twórcach:
MATEUSZ WÓJCIK – absolwent prestiżowej irlandzkiej uczelni Irish World Academy of Music and Dance oraz Wydziału Zarzadzania Uniwersytetu Warszawskiego. Twórca, choreograf i manager projektu Usłyszeć Taniec. Laureat programu Riverdance Masterclass dla potencjalnych przyszłych tancerzy największego widowiska na świecie: Riverdance. [więcej]
kultura, 04.06.2017 10:07|czytane: 938 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sezon ślubny. Joanna Gąsiorowska zaprasza na lekcje indywidualne
SEZON ŚLUBNY PORA ROZPOCZĄĆ. PIERWSZY TANIEC - LEKCJE INDYWIDUALNE - zaprasza Joanna Gąsiorowska .

Zaplanuj swoje przyjęcie weselne pod każdym względem. Nie zapomnij o pierwszym tańcu, który otwiera wesele i zostanie zapamiętany na długo przez wszystkich Twoich gości. Lekcje indywidualne pozwolą na nauczenie i dopracowanie choreografii pod każdym szczegółem. W ofercie jest nauka zarówno standardowego walca jak i dowolnej kombinacji różnych stylów tanecznych. Co najważniejsze wszystkie lekcje odbędą się w dogodnie wybranych terminach.

Sezon ślubny. Joanna Gąsiorowska zaprasza na lekcje indywidualne, ./upload/articles_pakiety/34001/01_obraz.jpg
Sezon ślubny. Joanna Gąsiorowska zaprasza na lekcje indywidualne, ./upload/articles_pakiety/34001/02_obraz.jpg
Sezon ślubny. Joanna Gąsiorowska zaprasza na lekcje indywidualne, ./upload/articles_pakiety/34001/03_obraz.jpg


Pierwszy taniec to symbol wejścia w nowe życie. Zaplanuj swoje przyjęcie weselne pod każdym względem. Nie zapomnij o pierwszym tańcu, który otwiera wesele i zostanie zapamiętany na długo przez wszystkich Twoich gości. Lekcje indywidualne pozwolą na nauczenie i dopracowanie choreografii pod każdym szczegółem. W naszej ofercie jest nauka zarówno standardowego walca jak i dowolnej kombinacji różnych stylów tanecznych. Co najważniejsze wszystkie lekcje odbędą się w dogodnie wybranych terminach.

Jeśli chcecie poprzez taniec wyrazić siebie i pokazać innym, co do siebie czujecie, macie ku temu idealną okazję. Na zajęciach, oprócz ciężkiej pracy gwarantujemy dobrą zabawę i niezapomniane chwile. Z pewnością dostosujemy się do Waszych potrzeb i spełnimy oczekiwania najbardziej wymagającej pary. Pozwólcie nam stać się częścią wielkiego wydarzenia, jakie Was czeka. Zapiszcie się już teraz. [więcej]
wandea, 02.06.2017 08:07|czytane: 443 razy|komentuj|czytaj cały
Posłowie Platformy Obywatelskiej przyjechali obudzić Kutno
Wczoraj w sali konferencyjnej Kutnowskiego Domu Kultury z mieszkańcami Kutna spotkali się posłowie Platformy Obywatelskiej Bartosz Arłukowicz, Tomasz Nowak, Zbigniew Ajchler i Bożena Henczyca. Poniżej relacja z fragmentu spotkania.

Posłowie reprezentowali następujące okręgi Henczyca - Kalisz, Arłukowicz - Szczecin, Nowak -Konin, Ajchler - Piła. Gości i publiczność przywitał Janusz Pawlak z lokalnych struktur partii opozycyjnej w Polsce. 

- Docieramy do każdego powiatu w Polsce, można powiedzieć, że do każdej gminy. Nie spotykamy się po to aby robić wykłady, tylko posłuchać tego co Wy chcecie nam powiedzieć - zaczął spotkanie poseł Bartosz Arłukowicz. - Każdy taki wyjazd potem omawiany jest w naszym klubie. Jesteśmy w bardzo krytycznym momencie dla Polski, zaczęło się wszystko od Trybunału Konstytucyjnego, dzisiaj widać to już jak na widelcu że on jest w naszym kraju bardzo potrzebny. Dwa zdarzenia, o których powiem pokazują, że polityka i Trybunał Konstytucyjny potrzebny jest każdemu z nas, każdego dnia. Pierwsza sprawa to młody chłopak w Seicento, który prawidłowo zjechał lewym pasem a tu nagle pakuje się w niego limuzyna z panią premier. Wypadki się zdarzają, ale nie zdarza się w żadnym państwie tak, że po 6 godzinach wychodzi Minister Spraw Wewnętrznych Błaszczak i ogłasza, że chłopak jest winny. Wina została ogłoszona, sprawa zamknięta. W drugim przypadku mamy do czynienia z młodym chłopakiem we Wrocławiu, który jest pacyfikowany przez policję, a potem okazuje się że umiera. Można powiedzieć, że wypadki się zdarzają. W państwie prawa nie poinno być tak, że przez rok po tej sytuacji prokuratura jest nieskuteczna, ministrowie nic nie robią. Do tego potrzebny jest Trybunał Konstytucyjny żeby skutecznie i efektywnie budować prawo. 

Posłowie Platformy Obywatelskiej przyjechali obudzić Kutno, ./upload/articles_pakiety/33995/03_obraz.jpg
Posłowie Platformy Obywatelskiej przyjechali obudzić Kutno, ./upload/articles_pakiety/33995/04_obraz.jpg
Posłowie Platformy Obywatelskiej przyjechali obudzić Kutno, ./upload/articles_pakiety/33995/06_obraz.jpg


- Jestem z sąsiedniego Konina, przyjechałem zobaczyć jak tu wygląda infrastruktura kolejowa bowiem teraz w związku z pracami na naszej linii przez Konin będę przyjeżdżał do Kutna, zostawiał samochód i wsiadał w pociąg. Jestem w Komisji ds. Unii Europejskiej, to co się wydarza codziennie w naszej dyplomacji na forum międzynarodowym, wypowiedzi pani premier, to 27 do 1, ta nieumiejętność prowadzenia dyplomacji służyć będzie strasznym rzeczom dla dyplomacji Polski. Wprowadza nas w trzeci, albo w czwarty nurt UE. Pani premier jest gotowa zablokować budżet UE jeśli unia jej nakaże przyjęcie uchodźców - powiedział poseł Tomasz Nowak. - To jest szaleństwo. Najpierw PiS straszy Polaków, że grozi nam fala uchodźców, a później chcąc pokazać, pani premier, jaka jest stanowcza, nie pozwoli i już. Dziennie granice Polski przekracza 40 tys. obcokrajowców o których nic nie wiemy. A do Polski tak jak mówił Schetyna mieli być przyjęci sprawdzeni uchodźcy pod względem kraju ich pochodzenia i innych danych. Grozi nam też klincz energetyczny w wyniku braku umiejętności naszych dyplomatów. 

- Jestem posłem pierwszy raz, jestem rolnikiem, przedsiębiorcą z Wielkopolski, nie pobieram wynagrodzenia poselskiego, przyszedłem do Sejmu aby utworzyć lepsze warunki dla Polaków i sprzedać swoją wiedzę i umiejętności w zakresie gospodarowania. Wywodzę się z gospodarstwa 3-4 hektarowego a teraz mam dwie spółdzielnie rolnicze o charakterze kapitałowym. Jestem w PO od dwóch lat, wszedłem w struktury z pełną premedytacją w momencie w którym stała się opozycją - mówił Zbigniew Ajchler. - Zamieniam się w słuch i odpowiem na każde pytanie.

- W parlamencie jestem od dwóch i pół roku, wcześniej byłam wójtem. Jestem z wykształcenia polonistką, nie pracowałam nigdy w zawodzie, na co dzień jestem w terenie, pracuję z kobietami - przedstawiła się z kolei posłanka Bożena Henczyca. [więcej]
wandea, 02.06.2017 21:24|czytane: 3222 razy|108 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Trzecia gra miejska z TPZK. Czy znasz zabytki naszego miasta?
W nawiązaniu do wieloletniej tradycji Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej zaprosił uczniów i nauczycieli kutnowskich szkół do uczestnictwa w III-edycji Gry Miejskiej „Śladami historii i zabytków Kutna, która odbyła się w godz. 9.30-14.00.

Trzecia gra miejska z TPZK. Czy znasz zabytki naszego miasta?, ./upload/articles_pakiety/34000/01_obraz.jpg
Trzecia gra miejska z TPZK. Czy znasz zabytki naszego miasta?, ./upload/articles_pakiety/34000/02_obraz.jpg
Trzecia gra miejska z TPZK. Czy znasz zabytki naszego miasta?, ./upload/articles_pakiety/34000/03_obraz.jpg


Uczestniczyło w niej 10 zespołów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wraz z opiekunami. Uczestnicy gry  wyruszyli  spod Dworku Modrzewiowego - siedziby stowarzyszenia i wędrowali ulicami Kutna z pamiątkowym znaczkiem, zapoznając się z tematem przewodnim gry miejskiej.

- Naszym celem było: poszerzenie wiedzy na temat historii i zabytków Kutna, zapoznanie uczniów z założeniami „Gminnego programu opieki nad zabytkami Miasta Kutno na lata 2016-2019” oraz wskazanie młodzieży ważnych miejsc, które powinny znać we własnym mieście. W trakcie wykonywania zadań każdy zespół układał hasło z pojedynczych wyrazów przekazywanych im w wyznaczonych miejscach Gry - mówi Bożena Gajewska, prezes TPZK.

W punktach  czekali na nich Strażnicy gry, którzy przekazywali im dalsze wskazówki. Każdy zespół  miał do wykonania 9 zadań, które były punktowane przez Strażników gry. Młodzież w trakcie gry identyfikowała zabytki oraz instytucje kulturalne i publiczne, które się w nich mieszczą; uzupełniała opisy i poznawała dzieje herbów naszego miasta;  rozwiązywała diagramy z zabytkami, zaznaczała na planie miasta zabytki; wypełniała karty pracy wykorzystując informacje umieszczone na zabytkach-System Informacji Miejskiej; poznawała rozwój przestrzenny miasta na podstawie przewodnika turystycznego; na podstawie opisów (zagadek) miała odgadnąć znane postacie, które były w naszym mieście i połączyć  je zabytkami. [więcej]
pismak, 03.06.2017 09:38|czytane: 772 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Dzień Dziecka w Szóstce
Uczniowie  Szkoły Podstawowej nr 6 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Kutnie obchodzili swoje święto już w środę. Szkolna impreza integracyjna rozpoczęła się na boisku szkolnym, gdzie wszystkie dzieci radośnie bawiły się pod czujnym okiem swoich nauczycieli.

Dzień Dziecka w Szóstce, ./upload/articles_pakiety/34009/03_obraz.jpg
Dzień Dziecka w Szóstce, ./upload/articles_pakiety/34009/12_obraz.jpg
Dzień Dziecka w Szóstce, ./upload/articles_pakiety/34009/19_obraz.jpg


Dzieci rywalizowały ze sobą w niecodziennych konkurencjach (przeciąganie liny, biegi w spódniczkach, narty wieloosobowe) oraz  mogły skorzystać z urządzeń rekreacyjnych m.in. dmuchane zjeżdżalnie, dmuchany plac zabaw, bungee run czy gigantyczne piłkarzyki.
[więcej]
wandea, 03.06.2017 09:25|czytane: 798 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Kryteria wyboru gwoździarki do amatorskiego i profesjonalnego zastosowania
Gwoździarki to urządzenia do szybkiego i precyzyjnego wbijania gwoździ w podłoża o różnym charakterze. Istnieją modele do wbijania gwoździ w drewno (najpopularniejsze), ale także w papę lub drewno.

Gwoździarki profesjonalne

Charakteryzują się szybkością wbijania gwoździ, wielkością magazynku i sposobem zasilania. Nie ma gwoździarki uniwersalnej, która mogłaby wbijać gwoździe do każdego podłoża, o różnej ich długości i średnicy. Najczęściej na budowie musi znajdować się kilka modeli o różnym zastosowaniu i właściwościach.

Kryteria wyboru gwoździarki do amatorskiego i profesjonalnego zastosowania, ./upload/articles_pakiety/34010/01_obraz.jpg


Jak zaznaczają specjaliści ze sklepu Centrumgwozdzi.pl, do prac dekarskich i na wysokościach najlepiej nadają się gwoździarki gazowe. Zasilane są pojemnikami na gaz propan-butan oraz akumulatorami. Nabój wystarcza średnio na ok. 1 tys. strzałów, natomiast akumulator na wbicie ok. 2500 gwoździ. Iskra wytworzona przez akumulator powoduje wyzwolenie niewielkiej ilości gazu z pojemnika, jego energia powoduje wyrzucenie gwoździa z zasobnika i wbicie go do podłoża.

Największą zaletą gwoździarek gazowych jest ich mobilność. Mogą być stosowane nie tylko na wysokościach, ale także do wykonywania prac, które wymagają częstego zmieniania miejsca, lub wykonywanych z dala od źródła zasilania. Przede wszystkim stosowane są do prac dekarskich i wykonywania konstrukcji na wysokościach.
Do prac montażowych w halach najlepsze są gwoździarki pneumatyczne zasilane sprężonym powietrzem z kompresora. W porównaniu z gazowymi charakteryzują się one większą mocą, co umożliwia znacznie szybszą pracę, wbijanie kilku do kilkunastu gwoździ na minutę. [więcej]
pismak, 03.06.2017 09:29|czytane: 229 razy|komentuj|czytaj cały
Dziś wernisaż wystawy fotograficznej Portret ze świata
Dziś o godz. 17.00 w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca w Kutnie odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej Edwarda Grzegorza Funke pt. Portret ze świata. Wstęp wolny.

Dziś wernisaż wystawy fotograficznej Portret ze świata, ./upload/articles_pakiety/34007/01_obraz.jpg


Prace są plonem z podróży po sześciu kontynentach. Na wystawie zaprezentowanych zostanie około 60 fotografii. Będą to portrety indywidualne i zbiorowe, które obrazują różnorodność mieszkańców Ziemi. Funke szuka twarzy i pokazuje te, w których znajduje najciekawsze i najbardziej charakterystyczne cechy, budzące w widzu zainteresowanie odmiennością kulturową i etniczną. Jest to podróż, w której fotograf chciałby zajrzeć do wnętrza duszy osoby fotografowanej.

Najtrafniej i najpiękniej opisała tę wystawę Marzena Funke: „Portrety ludzi odnaleźć można nie tylko w tekstach piosenek, ale również w poezji, malarstwie i fotografii. Ludzkie twarze są dobrym tematem dla wielu artystów, którzy szukają ciekawych pomysłów do swoich prac. To, że istnieje tak wiele narodowości, że człowiek różni się od drugiego człowieka, jest inny, sprawia że ludzka twarz wzbudza coraz większe zainteresowanie. Dla artysty każda ludzka twarz jest ciekawa. Nieważne, czy będzie ładna czy brzydka, młoda czy stara, smutna czy uśmiechnięta. Nieistotne również jest to jaką szerokość geograficzną zamieszkuje portretowany człowiek. Ważne jest to, aby twarz była ciekawa, żeby miała to coś, co przyciąga uwagę i skupia na sobie, w danym momencie, wzrok innych osób”. [więcej]
kultura, 03.06.2017 08:36|czytane: 588 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
PCPR: Program wsparcia dla osób niepełnosprawnych
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie uprzejmie informuje, że Powiat Kutnowski przystąpił również w bieżącym roku, do realizacji pilotażowego programu „Aktywny Samorząd”, finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Głównym celem programu jest wyeliminowanie lub zmniejszenie barier ograniczających uczestnictwo osób niepełnosprawnych w życiu społecznym, zawodowym oraz dostępie do edukacji.

Program „Aktywny samorząd” umożliwia aktywniejsze włączenie się w działania na rzecz osób niepełnosprawnych. Działania przewidziane w programie uzupełniają plany, ujęte w powiatowej strategii rozwiązywania problemów społecznych i programie działań na rzecz osób niepełnosprawnych.

PCPR: Program wsparcia dla osób niepełnosprawnych
Wnioskodawcy – osoby niepełnosprawne
W 2017 roku realizowane będą następujące formy wsparcia:

Moduł I:
Obszar A Zadanie 1 - pomoc w zakupie i montażu oprzyrządowania do posiadanego samochodu,

Obszar A Zadanie 2 - pomoc w uzyskaniu prawa jazdy kategorii B,

Obszar B Zadanie 1 - pomoc w zakupie sprzętu elektronicznego lub jego elementów oraz oprogramowania,
Obszar B Zadanie 2 - dofinansowanie szkoleń w zakresie obsługi nabytego w ramach programu sprzętu elektronicznego i oprogramowania,

Obszar C Zadanie 2 - pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanego wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym,

Obszar C Zadanie 3 - pomoc w zakupie protezy kończyny, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne, tj. protezy co najmniej na III poziomie jakości, [więcej]
wandea, 01.06.2017 10:05|czytane: 592 razy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Rewelacyjna Kapela Hanki Wójciak. Dziś zapraszamy na brzmienia marokańskich gimbrii
Wczoraj przed kutnowską publicznością w Centrum Teatru Muzyki i Tańca wystąpiła Kapela Hanki Wójciak. Zespół powstał w Krakowie, gra muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej.  Duża galeria zdjęć A dziś o godz.... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam 4,08 hektary POLE UPRAWNE Sprzedam POLE UPRAWNE = 4,08 hektary... [czytaj więcej]
Konkretna propozycja i konkretne zarobki!Warszawa Współpraca dla sympatycznej, uśmiechniętej, komunikatywnej i chętnej do pracy. Chcesz zarabiać w normalnej atmosferze, na uczciwych warunkach, dyskretnie, bezpiecznie i konkretnie? Jeśli tak t... [czytaj więcej]
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Felicjan Rohloff:
8 minut temu
Zeżarłam "się" w pospiechu. Proszę o zrozumienie i wklejenie "się" tam gdzie trzeba. AWRUK!
Felicjan Rohloff:
11 minut temu
###"R". Albinie vel (???????)! Dziękuję za zaproszenie. Da Bóg, to jutro przedstawię ewentualny termin tego niezwykle zapowiadającego wydarzenia. Gdzie jest ten wasz gród? zawalona jestem dzisiaj robotą. Pozdrawiam i wszelkich łask bożych życzę. ~emerytowana nauczycielka.
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Kordianie! To sobie startuj jak jesteś debilem w trepem lub idiotą w kaloszach. Matura to bzdura, a te konkursy to lipa. A te samorządy to Awruki i Złodzieje. Nie bić Awruków i Złodziei, tylko je zlikwidować. Zlikwidować bzdurną maturę! Zlikwidować ukartowane konkursy! Zlikwidować nierządne samorządy! Zlikwidować szkoły samorządowe. Przestać chodzić do bzdurnych szkól! I zacząć się uczyć! I zacząć czytać eKutno! I wstąpić do KAN"PiŚ"! Pod żadnym pozorem nie likwidować KOTÓW !!! I nie zabijać DZIECI ! I nie budować świątyń! I nie budować pałaców! I nie budować komitetów! Budować SERCA, UMYSŁY i DUSZE! I nie sadzić i nie pielęgnować dębów JPII. Rodzić dzieci, uczyć je i wychowywać! Młodzieży nie rozpuszczać! Zrezygnować z paciorków, fikołków i koziołków! Uwierzyć w Boga! Kochać Polskę! I rozniecać promienie NADZIEI! I nie spać! I obudzić się! I się oświecać! I myśleć! I pracować! I odpoczywać! I bawić się! I działać!.........I nigdy nic złego nie robić........ Coś dobrego - zawsze można..... O kotów dbać, psom dać spokój a świnie oprzątać!....... Paniali?........Amen.
Jordan Sierpowski:
2 godzin temu
POSEŁ Z PIS Tadeusz Woźniak - pozując do zdjęć ze strażakami w Komadzynie, splata swe wypracowane dłonie,na nieprzyzwoicie upasionym brzuszysku.Fakt - inni dostojnicy z jego partyji pozując do zdjęć - czynią podobnie. Ale - jak by nie liczyć, Tadeusz Woźniak (ksywa kanonik) - kadencji poselskich ma już sobą wiele i ta kadencja nie jest jego ostanią, to i nie dziwota, że i jego i tak już upasiony brzuch, z każdą kadencja staje się i coraz to i coraz to bardziej monstrualny. Wiadomo - odmawiać na tych różnych poselsko-wiejskich bankietach jadła i napitki - to rzecz wielce niepolityczna. Tak myślę,że jeżeli darwinowska teoria ewolucji nie zadziała i Woźniakowi nie wydłużą się kończyny górne jak u orangutana ,tak aby ręce mógł spleść na swym brzuchu - to tylko patrzeć, jak niezbędnym dodatkowym wyposażeniem posła staną się protezy, przedłużające jego kończyny górne. A po co ? A NO PO TO - ABY POSEŁ WOŹNIAK MÓGŁ SWE WYPRACOWANE DŁONIE SPLEŚĆ NA SWYM MEGA OLBRZYMIM BRZUSZYSKU.
Marian Pawełek:
2 godzin temu
Ciekawe, czy nadal wierzy w swojego idola, górniczynę?
Maria Giedgowt:
2 godzin temu
Widocznie była za słaba, że wygrać. Zresztą ma dużo pracy - kilku uczniów na krzyż w prywatnej. Jak oni się zmieszczą w tym budynku?
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Ludzie! Nie macie ciekawszych problemów? wiadał dzięcioł żonie: PiS upada, PO tonie . A młode koty tego słuchały i wcale się tym nie przejmowały, tylko miauczały. POPiS - to najstraszniejsze słowo świata - tak dzisiaj miauczały koty stare i młode i mrugając śpiewały: PiS i Plarforma to jedna rodzina, kaczor i donald - nie polska ptaszyna. Ludzie! Nie liczy się forma - liczy się treść. Nie liczy się PiSforma! Nie liczy się PLATforma! Liczy się KUTNOWSKA ARMIA NADZIEI "Prawda i Śmiech"!!!!! Koty są najmądrzejszymi stworzeniami świata!!!!! Niech żyją Koty! I niech żyje KAN "PiŚ"!
Mateusz Dąb:
3 godzin temu
Nikt z patriotów nie miał szans, bo sitwa rzadzi, ale mnie dziwi jedno, że nie wystartowała pani, która wspierała Łebskiego w kampanii.
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Tyle co koty napłakały. I nic więcej. Tak słyszałem..... Mówią, że śmieszny Tadeusz rozrzutnością nie grzeszy i św. mamony nie marnotrawi. Co innego to te prezbiterianie z Sienkiewicza. Tam jest Zakon Koedukacyjny dla Św. Świrów. Ludzie! Co tam się dzieje? Jak tam grzeszą. Więcej wydają niż zarabiają. Oni chyba na islam już przeszli. Bo Policja ich się boi. Proboszcz tez się boi. I żadnej klątwy na nich nie rzuca. Ekskomuniki tez się boi im wręczyć. Łajdactwo kwitnie pełną gębą i pustymi butelkami. Hulaj dusza! Piekła nie ma! Kto ten Zakon zlikwiduje to chyba świętym zostanie. Ja nie mogę na to wszystko patrzeć. Zakładam Koedukacyjny Zakon Wszystkich Kawalerów jeszcze światłych, mądrych i cnotliwych i Wszystkich Panien Jeszcze Dziewic. Jutro mamy pierwsze spotkanie przy drzwiach otwartych. Musimy być lepsi od tych synów marnotrawnych i rozrzutnych cór z kutnowskiego PiSolandu. Coś dobrego trzeba w życiu zrobić. Nieprawdaż?
January Sobota:
2
 · 
4 godzin temu
Mamy "najgłupszego" Komentatora eKutna BOHDANA ODYŃCA.
Protazy Kotłubaj:
2
 · 
4 godzin temu
Popieram kandydaturę Tego dzielnicowego.Jest człowiekiem inteligentnym, mądrym, sumiennym i uczciwym. Sprawiedliwy i otwarty dla ludzi. Zawsze służy pomocą.
Waldemar Rzuscyć:
3
 · 
4 godzin temu
Został wypchnięty z PiSu. To sa kulisy polityki Klopotowskiego, Matuszewskiego i Błaszczyka. Dlaczego mu nie pomogli ci dwaj ostatni ? Mam wrażenie, że wolą, aby poseł był ze Zgierza, a nie z Kutna. Co Klopotowski, Klimecki, Olesiński zrobili z PiS, to widać z obecności na listach takich ludzi jak Jóźwiak i Ziółkowski.
Bohdan Odyniec:
5 godzin temu
Mamy "najlepszego" Prezydenta Kutna ZBIGNIEWA BURZYŃSKIEGO.
Makary Pawlikowski:
2
 · 
5 godzin temu
A ile dal ten śmieszny Tadeusz ze swojej diety ?
Bartosz Koścień:
6 godzin temu
wklejam wszystkie 4 linki raz jeszcze tym razem poprawne:
umkutno.bip.e-zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3& func=selectsite&value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7< br />

www.ekutno.pl/wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teo ria-a-praktyka-k-opoty-z-prawem-komendanta-policji -w-kutnie,

kutno.net.pl/artykuly/aktualnosci,aktualizacja-k omendant-kutnowskiej-policji-na-dywaniku-prywatne- dojazdy-rozliczal-jak-sluzbowe,84342.html

www.polskatimes.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiat owy-policji-w-kutnie-dostal-reprymende,12174332/
Bartosz Koścień:
2
 · 
6 godzin temu
UPDATE

ZAPRASZAM WSZYSTKICH TU KOMENTUJĄCYCH DO KLIKNIĘCIA W PONIŻSZY LINK

http/umkutno.bip.e -zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3&func=selectsite &value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7

Wszyscy Ci, którzy tu komentują nie zadali sobie nawet grama trudu, aby wejść na stronę Urzędu Miasta. Wszyscy piszą "w ciemno". że konkurs odbył się tajnie, że nie było ogłoszenia - cel? Napluć komuś w twarz, upodlić i wykreować błędną rzeczywistość.

Szczerze? Jest to tak zaściankowe myślenie, a przy tym maksymalnie żałosne. Typowa kutnowska mentalność. Zastanawiam się tylko, po co tyle jadu, nie macie własnego życia, planów, marzeń, pasji, pracy, dzieci, rodziny? Wolicie wypluwać gorzkie żale pewnie na osobę, której nawet osobiście nie znacie? Okej, wylewajcie, nikogo to nie rusza, ale wiedzcie, że karma wraca, a przy tym patrząc z boku - chciałabym zobaczyć, czy potraficie mieć tyle odwagi w rzeczywistości co tu w Internecie, podpisujcie się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, śmiało! Skoro macie tyle racji, wiecie wszystko najlepiej, posiadacie takie informacje, że można robić aferę za aferą - taka cenna wiedza i szereg informacji - okazja to zabłyśnięcia w sieci! Szkoda zmarnować szansy

Najgorsza analiza przedstawiona poniżej przez "TATARA" - brak słów, jeżeli masz czas na pisanie takich komentarzy i analizowanie całej sytuacji - podziwiam. Jeszcze można zrozumieć, gdyby to co napisałeś było prawdą chociaż w minimalnym stopniu. Ale niestety - napociłeś się przy pisaniu, a wcześniej przy wymyślaniu bzdur i nic z tego nie ma, szkoda Cię biedaku. Dzieci w szkole? Nudna praca? No tak, Kutno takie nudne, trzeba sobie urozmaicić życie.

Wskazówka dla "SPRAWDZAJĄCYCH" - a sprawdzajcie wykształcenie, a sprawdzajcie doświadczenie, a sprawdzajcie kompetencje i wiedzę Pana Bieńka - dokładnie, sprawdzajcie a potem się wypowiadajcie. A jeżeli już wiecie, w co szczerze wątpie - wyciąGNIJCIE wnioski.

Odchodząc od tematu wywołującego przeogromne poruszenie wśród kutnowskich internautów, zachęcam do węszenia w sprawie, która tego wymaga - okazja tym razem dla kutnowskich detektywów. Pf.
Poniżej kilka szczegółów.

Tylko Ci co posiadają pewne informacje dokładnie wiedzą, jak wygląda praca w Kutnie w Policji, gdy tylko zjawił się komendant Szymański. Tylko te osoby wiedzą o wewnętrznych aferach, których część posypała się i została ujawniona w artykule opublikowanym całkiem niedawno.
Skąd się wziął, kto go broni pomimo tylu kłopotów z prawem? Taka osoba rządzi kutnowską policją. Zapewniam, że wiecie w tej sprawie tyle, ile macie w głowach - czyli prawie nic.
Ku przypomnieniu.

http/www.ekutno.pl /wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teoria-a-praktyka- k-opoty-z-prawem-komendanta-policji-w-kutnie,

http/kutno.net.pl/ artykuly/aktualnosci,aktualizacja-komendant-kutnow skiej-policji-na-dywaniku-prywatne-dojazdy-rozlicz al-jak-sluzbowe,84342.html

http/www.polskatim es.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiatowy-policji-w-k utnie-dostal-reprymende,12174332/

Zachęcam do ponownej lektury i wyciągnięcia wniosków, tym razem trafnych.
Zbigniewa Biallosser:
2
 · 
6 godzin temu
Onufry czy prawdą jest ,że nawet najbliżśi współpracownicy nie wiedzieli ,że odchodzi na samorządową posadkę , nie wiesz dlaczego?Wstyd, honor czy co jeszcze?
Florian Plemieński:
6 godzin temu
Jest całym złem.
Gabriel Koropka:
6 godzin temu
To co Fauście Tobie lekarz od duszy pomógł? Dziwne!A uroda jest kwestią gustu ,i o tym już się nie ..........no chyba Wiesz?
Jonasz Ubysz:
5
 · 
7 godzin temu
Mówię ci po raz kolejny przestań z tym trzeba było startować . No to mogłeś startować , ciekawe czy byś wygrał . W kutnie przed konkursami jest pewniak i nie ma sensu nawet skłądac dokumentów. Zrozum gamoniu.Najciekawsze artykuły
 ·  14
5 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
5 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
6 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
11 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
12 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
15 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
16 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
16 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
18 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
18 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
20 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
20 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
20 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
20 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
21 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
21 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
23 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
27 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności