eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 30.04.2017     reklama kontakt
 
<a href="/sport,33658-mks-da-browa-g-rnicza-wygrywa-w-kutnie," title="Kutno: MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie</b><br>Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex...</div></a> <a href="/wiadomosci,33660-ostatni-raz-z-moja-klasa-kasprowicz-po-egna-tegorocznych-absolwent-w," title="Kutno: Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów</b><br>W II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza pożegnano kolejne pokolenie uczniów. ...</div></a> <a href="/kultura,33656-wystawa-body-worlds-the-cycle-of-life-wybierz-si-podczas-maj-wki," title="Kutno: Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki</b><br>W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną...</div></a> <a href="/wiadomosci,33651-wi-to-grabskiego-w-kutnie-cz-owiek-musi-sam-nad-soba-czuwa-i-soba-kierowa-by-wyrosna-na-kogo-w," title="Kutno: Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie</b><br>Święto, 85-lecie istnienia Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w...</div></a> <a href="/wiadomosci,33652-nadle-nictwo-kutno-sadzi-1000-drzew-na-minut," title="Kutno: Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę</b><br>Lasy Państwowe każdego roku sadzą ok. 500 mln drzew, to oznacza,...</div></a> <a href="/wiadomosci,33642-joanna-kowalska-z-kasprowicza-mistrzem-wiedzy-o-redniowieczu," title="Kutno: Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu</b><br>Joanna Kowalska, uczennica klasy II humanistycznej II LO im. Jana Kasprowicza...</div></a> <a href="/wiadomosci,33644-szko-a-podstawowa-nr-1-w-kro-niewicach-i-gimnazjum-w-krzy-anowie-najlepsze-w-turnieju-wiedzy-o," title="Kutno: Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze </b><br>Pod hasłem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” w dniach 25 i 26...</div></a> <a href="/wiadomosci,33604-wsa-odrzuca-skarg-inwestora-nie-b-dzie-wiatrak-w-w-gminie-bedlno," title="Kutno: WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno </b><br>Mieszkańcy gminy Bedlno wraz ze Stowarzyszeniem Czysta Okolica wygrali batalię przeciw...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
SKO uchyliło decyzję wójta gminy Bedlno. Co z procedurą pozwolenia na budowę wiatraków?
Mieszkańcy gminy Bedlno nadal toczą boje o komfort życia na wsi i przestrzeganie prawa przez władze samorządowe i powiatowe w decyzjach wydawanych w sprawie zagłębia wiatraków w tej gminie. Decyzje Wójta Krzysztofa Kołacha jak i tryb prowadzenia postępowań przez Starostę Kutnowskiego Krzysztofa Debicha ich zdaniem i jak się okazało ostatnio zdaniem Samorządowego Kolegium Odwoławczego nie do końca są zgodne z literą prawa.

Fakty
Na koniec września SKO w Skierniewicach pozytywnie rozstrzygnęło odwołanie mieszkańców gminy Bedlno działających przy pomocy Stowarzyszenia „Czysta okolica” uchyliło decyzję wójta Krzysztofa Kołacha z 24 czerwca 2016 roku określającą środowiskowe uwarunkowania dla przedsięwzięcia inwestora ERP SUB 1 sp.zo.o. polegającego na budowie do 10 elektrowni wiatrowych o mocy nominalnej pojedynczej turbiny do 3,3 MW usytuowanych. Wiatraki miały być usytuowane w Szewcach Nagórnych, Stradzewie, Ernestynowie, Pleckiej Dąbrowie, Głuchowie. Informacja o wydanej przez SKO decyzji SKO.4009-56-62/16 z dnia 30.09.2016 r. dostępna jest na stronie internetowej kolegium. Wójt musi zająć się  ponownie wnioskiem. Musi już jednak uwzględnić obecne przepisy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Warunkiem wydania pozytywnej decyzji jest spełnianie wymogu zachowania 10 krotnej wysokości elektrowni od zabudowań. Wniosek tego nie spełnia, więc efektem może być wyłącznie odmowa wydania decyzji środowiskowej.

Pytania
Jednym słowem można powiedzieć, że decyzja otwierająca całe postępowanie o pozwolenie na budowę była niezgodna z prawem i ją uchylono.  Na jakiej więc podstawie toczy się dalej w Starostwie Powiatowym postępowanie pozwolenia na budowę?

Starostwo Powiatowe w Kutnie przyjęło pomimo niekompletności dokumentów inwestora czyli przy braku ostatecznej decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych, bo sprawa była w odwołaniu, wniosek o pozwolenie na budowę wiatraków. Co więcej uznało, że wniosek jest kompletny i zawiesiło potem postępowanie, jednocześnie nie uznając mieszkańców nieruchomości, gospodarstw, na które funkcjonowanie wiatraków będzie oddziaływało, za strony.

Dlaczego nie uznało? Zdaniem starostwa nie wykazali oni interesu prawnego. A na podstawie czego można wykazać interes prawny? Na przykład poprzez określenie przez mieszkańców, które z nieruchomości leżą w zasięgu obszaru oddziaływania planowanych elektrowni wiatrowych. Do tego jednak potrzeba przedstawienia przez Starostwo obszaru jakie uznało za obszar oddziaływania 4 elektrowni wiatrowych i weryfikacji tego obszaru. Weryfikacji dokonano  na podstawie decyzji środowiskowej (obecnie uchylonej). Czy ustalenia  stron dokonano więc prawidłowo? Wydaje się, że nie. Jak więc mieszkańcy mają wykazać swój interes prawny w starostwie aby zostać stroną? [więcej]
wandea, 25.10.2016 11:55|czytane: 1893 razy|27 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKologia: Dzień Kundelka ;)
Posiadaczom Kundelków - psów z charakterem oraz Kundelkom życzymy miłego dnia i udanego świętowania. My w redakcji już świętujemy! ;)

eKologia: Dzień Kundelka ;), ./upload/articles_pakiety/31794/01_obraz.jpg
eKologia: Dzień Kundelka ;), ./upload/articles_pakiety/31794/02_obraz.jpg
eKologia: Dzień Kundelka ;), ./upload/articles_pakiety/31794/03_obraz.jpg


Jeśli jakiś Kundelek chce dołączyć do naszego Malutkiego, zachęcamy do wysłania zdjęć z imieniem na redakcja@ekutno.pl

Już przybyły od pani Renaty dwie siostry Dora i Adela oraz Daisy zwana Krystyną - bo przecież Koty mogą też być kundelkowe, a teraz Lucky. [więcej]
pismak, 25.10.2016 13:32|czytane: 863 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Konsultacje Programu współpracy Miasta Kutna z organizacjami pozarządowymi
27 października o 13.30 w Centrum Organizacji Pozarządowych w Kutnie odbędą się konsultacje dla organizacji pozarządowych programu współpracy na rok 2017 z Miastem Kutnem.

Projekt programu

[więcej]
pismak, 25.10.2016 12:55|czytane: 442 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowscy karatecy z medalami
W minioną sobotę w Staroźrebach odbył się Otwarty Puchar Mazowsza Karate Tsunami dla Dzieci i Młodzieży, na którym wystąpili zawodnicy z Kutna.

Kutnowscy karatecy z medalami, ./upload/articles_pakiety/31792/01_obraz.jpg


Otwarcia Mistrzostw dokonał Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Karate do Tsunami SHURIKEN Bogdan Marcinkowski 2 dan.  Sędzią głównym mistrzostw był Prezes Kutnowskiego Klubu Tsunami Tadeusz Ryniec 8 dan, sędziami byli również kutnowscy mistrzowie Jacek Łukawczyk 6 dan oraz Tomasz Fajkowski 1 dan.

W skład zawodników reprezentujących nasz klub na mistrzostwach weszli: Pszenna Zuzanna, Pasikowski Konrad, Łukawczyk Wiktoria, Kosko Eliza, Bielecki Witold oraz Gołębiewski Kacper.

Nasi zawodnicy wywalczyli medale :
Pszenna Zuzanna -  złoty medal w makiwara-kumite, złoty medal w semi kontakt kumite, złoty medal  w kata tsunami. [więcej]
pismak, 25.10.2016 12:46|czytane: 641 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Vandemoortele Polska w Podstrefie Kutno uroczyście otwarte
W ubiegłym tygodniu w Podstrefie Kutno Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej odbyło się uroczyste otwarcie zakładu produkcyjnego firmy Vandemoortele Polska w Kutnie.

Vandemoortele Polska w Podstrefie Kutno uroczyście otwarte, ./upload/articles_pakiety/31791/01_obraz.jpg
Vandemoortele Polska w Podstrefie Kutno uroczyście otwarte, ./upload/articles_pakiety/31791/02_obraz.jpg
Vandemoortele Polska w Podstrefie Kutno uroczyście otwarte, ./upload/articles_pakiety/31791/03_obraz.jpg


Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali Jean  Vandemoortele - Przewodniczący Rady Dyrektorów, Jules Noten - Prezes Grupy Vandemoortele, Jacek Turlakiewicz - Dyrektor Zakładu w Kutnie, Dirk Houben  - Dyrektor Zarządzający Democo Poland (główny wykonawca), Marek Michalik - Prezes Zarządu ŁSSE oraz Prezydent Zbigniew Burzyński.

Zgodnie z tradycją Prezydent Miasta Kutna wręczył Przewodniczącemu Rady Dyrektorów Jean Vandemoortele mosiężny dzwon z herbem miasta. Złożył również gratulacje i podziękowania za wybór Kutna na miejsce realizacji przedsięwzięcia.

Wartość inwestycji zrealizowanej przez Grupę Vandemoortele przekracza kwotę 125 mln zł. Deklarowane przez firmę zatrudnienie wyniesie co najmniej 61 osób. Firma miała rozruch w połowie roku, teraz jak mówił prezydent Kutna powstaje trzecia linia produkcyjna. [więcej]
pismak, 25.10.2016 12:25|czytane: 2430 razy|23 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Eko-pracownia w ZSZ nr 2 - Zielona willa doktora Troczewskiego
W Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Antoniego Troczewskiego w Kutnie, w ramach konkursu na dotację z dziedziny Edukacja Ekologiczna „Nasza Eko-Pracownia” powstanie Eko-pracownia „Zielona willa doktora Troczewskiego”.

Zarząd Powiatu w Kutnie podpisał z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi umowę na dofinansowanie realizacji tego zadania. Całkowity koszt to 30 895 zł, w tym dofinansowanie z WFOŚiGW w Łodzi 26 215 zł.

W ramach zrealizowanego zadania ekopracownia wyposażona będzie w funkcjonalny zestaw mebli, pomoce dydaktyczne [więcej]
pismak, 25.10.2016 12:16|czytane: 279 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Trwa budowa boiska w "Kasprowiczu"
Trwa budowa boiska wielofunkcyjnego do gier zespołowych przy II Liceum Ogólnokształcacym im. Jana Kasprowiczu w Kutnie. Boisko o wymiarach 22,90 x 38,68 m będzie miało nawierzchnię przepuszczalną gumowo-żwirową typu ET, w kolorze czerwonym. Będa też trybuny.

Trwa budowa boiska w
Trwa budowa boiska w
Trwa budowa boiska w


Inwestycję realizuje Starostwo Powiatowe w Kutnie, a wykonuje „ADA – LIGHT” Sp. z o.o. z Bud Kozienickich za 387 076, 06 zł.

Wokół boiska zostaną zagospodarowane tereny zielone, pojawią się trawniki, nowe drzewa i krzewy oraz elementy malej architektury takie jak ławki parkowe, kosze na śmieci. [więcej]
pismak, 25.10.2016 12:12|czytane: 996 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Spektakl Dobra zmiana w listopadzie w CTMiT
5 i 6 listopadaodz.18.00  o g zapraszamy do Centrum Teatru, Muzyki i Tańca na zabawną i przewrotną komedię w wykonaniu Grupy Teatralnej "od jutra".

Spektakl Dobra zmiana w listopadzie w CTMiT, ./upload/articles_pakiety/31788/01_obraz.jpg


Guwernantki Henryka Bardijewskiego są komedią, która poprzez liczne sytuacje humorystyczne przekazuje treści traktujące o subwersywnych zachowaniach ludzi, przekraczających normatywne postrzeganie płci kulturowej. Akcja dramatu rozpoczyna się od zatrudnienia przez ojca dwóch guwernantek – Julii i Olgi, dla swojego szesnastoletniego syna Adasia. Już wkrótce okazuje się, że prywatne zajęcia w domu są uwarunkowane ciągłymi metamorfozami płci, które przechodzi również Adaś. W trakcie pracy guwernantek one także zaczynają ulegać metamorfozom płci... Sytuacja zaczyna się jednak komplikować, gdy okazuje się, że jedna z nich zaszła w ciążę i nie do końca pewna, z którym członkiem rodziny…

Osoby:
MADA - Alicja Komur
OLGA - Magdalena Komur
OJCIEC - Przemysław Fałowski
JULIA - Wioleta Tuchorska
ADAŚ - Kinga Więckowska [więcej]
kultura, 25.10.2016 12:00|czytane: 590 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Już w tę sobotę nie zapłacimy za parking w Kutnie
Od dziś nie obowiązują opłaty za parkowanie na terenie strefy płatnego parkowania w Kutnie w soboty.

Już w tę sobotę nie zapłacimy za parking w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/31787/01_obraz.jpg


Uchwała Rady Miasta Kutna z 20 września dotycząca zmiany opłat za parkowanie na terenie strefy płatnego parkowania w soboty została opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego 10 października i weszła w życie z dniem dzisiejszym.

Zmiana uchwały nastąpiła na wniosek Kutnowskiego Klubu Gazety Polskiej skierowany do Wojewody Łódzkiego. Wojewoda Łódzki wezwał Radę Miasta Kutna do usunięcia naruszania prawa [więcej]
pismak, 25.10.2016 09:57|czytane: 1000 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rozmowa z Mariolą Grodnicką, prezes ARRK S.A. o innowacyjnym projekcie
Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. wspólnie z Uniwersytetem Łódzkim będzie realizować innowacyjny projekt „STAY. Wsparcie aktywności zawodowej osób 50+ w przedsiębiorstwie. Zdrowy i zmotywowany pracownik – zadowolony pracodawca”.

Dominika Wójcik-Skolimowska: Co tak niezwykłego jest w tym Projekcie?

Rozmowa z Mariolą Grodnicką, prezes ARRK S.A. o innowacyjnym projekcie, ./upload/articles_pakiety/31786/01_obraz.jpg
Rozmowa z Mariolą Grodnicką, prezes ARRK S.A. o innowacyjnym projekcie, ./upload/articles_pakiety/31786/02_obraz.jpg
Rozmowa z Mariolą Grodnicką, prezes ARRK S.A. o innowacyjnym projekcie, ./upload/articles_pakiety/31786/03_obraz.jpg


Mariola Grodnicka:  Przede wszystkim istotny jest tu temat. Już najwyższy czas, by nie tylko dostrzec problem starzenia się naszego społeczeństwa, ale by podjąć wyzwanie, jakim to zjawisko niewątpliwie jest. Wg prognoz demograficznych w 2035 roku Polaków będzie o 28 proc. mniej niż w 2010 r. To bardzo dużo. Mówiąc wprost – będzie coraz mniej rąk do pracy. Co więcej, według aktualnych szacunków GUS w 2060 r. liczba osób w wieku produkcyjnym (rozumianym jako 20-64 lata) będzie niższa od ogółu osób w wieku nieprodukcyjnym. Naprawdę jest to ogromny problem. Wiele europejskich państw już od dawna pracuje nad stworzeniem rozwiązań, które mogłyby to niekorzystne zjawisko złagodzić. Jestem bardzo dumna z tego, że i my włączamy się w ten nowoczesny i jakże optymistyczny nurt myślenia. Cały projekt oparty jest bowiem na salutogenezie – koncepcji,  która główny nacisk kładzie na profilaktykę zdrowia, zadowolenie, samorealizację..., a więc wartości niezwykle ważne i bardzo pozytywne.

Dominika Wójcik-Skolimowska: Od samego myślenia sytuacja raczej nie zmieni się…, czemu konkretnie ma służyć Projekt STAY? Jaka jest w nim rola Agencji?

Mariola Grodnicka: To prawda, że samo myślenie to za mało, ale wypracowanie i wdrożenie nowatorskich rozwiązań, służących utrzymaniu aktywności zawodowej osób w wieku 50+ zatrudnionych w mikro, małych i średnich przedsiębiorstwach zlokalizowanych na terenie Polski to już będzie bardzo dużo. Jednak, by taki ambitny cel osiągnąć to właśnie od myślenia trzeba zacząć. Tak naprawdę bardzo ważne jest to, by zacząć rozmawiać o przyszłości, także w kontekście gospodarki i jej współzależności od kondycji Polaków. Bez zmiany postaw i myślenia samych pracowników 50+ i ich pracodawców, bez położenia większego nacisku na działania aktywizujące, bazujące na wiedzy i doświadczeniu starszych pracowników, już za parę lat będziemy mieli na rynku pracy duże problemy. [więcej]
pismak, 25.10.2016 08:56|czytane: 1194 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kinematograf dla malucha w niedzielę
30 października o godz. 11.00 zapraszamy do Centrum Teatru Muzyki i Tańca na bajkowy poranek.

Jak zwykle po bajkowych pokazach, animatorzy Kutnowskiego Domu Kultury przygotowali dla najmłodszych niespodzianki.

Bilety w cenie 5 zł już w sprzedaży. [więcej]
pismak, 25.10.2016 08:26|czytane: 328 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zaduszki jazzowe w Żychlinie
Zapraszamy miłośników muzyki jazzowej na koncert zespołu Morte Plays. Jest to jazzowy kwartet Marcina Łukasiewicza, który wykonuje jego kompozycje oraz standardy w autorskich aranżacjach. Zespół tworzą studenci oraz absolwenci kierunku Jazz i Muzyka Estradowa w Zielonej Górze. Piątek, 28 października godz. 18.00.

Zaduszki jazzowe w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/31785/01_obraz.jpg


W 2015 roku grupa zagrała kilkanaście koncertów, w tym dwa występy festiwalowe: XI Róże Jazz Festiwal w Zielonej Górze (lipiec 2015) i Wiosna Bluesowo-Jazzowa w Piekarni Cichej Kobiety. W 2016 roku zespół zagrał koncerty w takich miastach, jak Warszawa, Łódź, Szczecin, Poznań, Wrocław, Zielona Góra, Głogów i inne; grupa wystąpiła także podczas 16 Międzynarodowych Spotkań Artystycznych ‚Park Experyment’ w Zbąszyniu. [więcej]
kultura, 25.10.2016 08:27|czytane: 420 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Na co Zarząd Powiatu w Kutnie przeznaczył milion złotych od Miasta Kutna?
Miasto Kutno co roku przez pięć lat będzie wspierać Powiat Kutnowski milionem złotych z przeznaczeniem na Kutnowski Szpital Samorządowy sp.o.o.

Starosta Kutnowski Krzysztof Debich zapowiadał, że w tym roku kwota ta posłuży jako wkład własny szpitala w projekcie na modernizację Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Szpital wystąpił z wnioskiem do Ministerstwa Zdrowia, jednak nie znalazł się na liście podmiotów dofinansowanych. Zapytaliśmy więc rzecznika Jacka Saramonowicza na co Zarząd Powiatu w Kutnie przeznaczył milion złotych od Miasta Kutna.

- W konsekwencji uchwały Rady Miasta Kutno z dnia 15 marca 2016 roku Powiat Kutnowski otrzymał 1 000 000, 00 zł (jeden milion złotych) w formie dotacji celowej z przeznaczeniem na podwyższenie kapitału KSS Sp. z o.o. w Kutnie - odpowiada Saramonowicz. [więcej]
wandea, 24.10.2016 16:41|czytane: 1860 razy|65 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Edukacja statystyczna w Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie
W ubiegłą środę, 19 października rozpoczęła się kolejna edycja zajęć warsztatowych prowadzonych od 4 lat w Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie przez Annę Luchowską, edukatorkę z Urzędu Statystycznego w Łodzi, która podczas dwugodzinnych spotkań prezentuje na wykresach i kartogramach zagadnienia dotyczące systemu statystyki publicznej oraz wybranych danych statystycznych.

Edukacja statystyczna w Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/31782/01_obraz.jpg
Edukacja statystyczna w Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/31782/02_obraz.jpg


Uczniowie klas II mają możliwość poszerzenia wiedzy o życiu społecznym, gospodarczym i kulturalnym kraju poprzez właściwą interpretację danych statystycznych. Nauka poszukiwania i analizy tych danych to także dobry sposób na poszerzenie ważnych kompetencji informacyjnych uczniów, co będzie w przyszłości niezbędne dla ich właściwego funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym. Kolejne spotkania z pozostałymi klasami II odbędą się 3 listopada i 7 grudnia. [więcej]
wandea, 24.10.2016 13:12|czytane: 276 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Policyjne kontrole w ramach działań Bus - Przystanek
Policjanci z kutnowskiej drogówki wspólnie z pracownikami Starostwa Powiatowego w Kutnie oraz funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili działania pod nazwą „Bus – Przystanek”. Akcja miała na celu ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem publicznego transportu zbiorowego osób.

Policyjne kontrole w ramach działań Bus - Przystanek, ./upload/articles_pakiety/31781/01_obraz.jpg


Do Komendy Powiatowej Policji w Kutnie napływały informacje o nieprawidłowościach związanych z wykonywaniem przewozu drogowego osób. Na terenie powiatu kutnowskiego przewozem tego typu zajmuje się 12 firm. Ze zgłoszeń wynikało, że przewoźnicy wykonują przewozy z naruszeniem warunków wynikających z wydawanych zezwoleń. Najczęstsze zarzuty to zatrzymywanie się w miejscach niedozwolonych, niezatrzymywanie się na wyznaczonych przystankach, zabieranie zbyt dużej ilości pasażerów oraz przekraczanie dozwolonej prędkości. [więcej]
wandea, 24.10.2016 12:51|czytane: 1097 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Od środy rusza przebudowa Kochanowskiego
Od środy, 26 października br. na odcinku od ul. 1 Maja do ul. Jagiellońskiej rozpoczną się prace związane z zadaniem pn. „Przebudowa ul. Kochanowskiego w Kutnie wraz z budową sieci kanalizacji deszczowej - etap I”.

Zakres robót obejmuje budowę kanalizacji deszczowej, sieci ciepłowniczej (prace wykonywane przez ECO Kutno), wykonanie chodników obustronnych, wjazdów do posesji, położenie nowej asfaltowej powierzchni oraz wytyczenie miejsc postojowych dla samochodów osobowych. [więcej]
wandea, 24.10.2016 12:46|czytane: 936 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wysokie zwycięstwo kutnowskich kadetek U 16K
W trzeciej kolejce ligi kadetek U 16K zawodniczki KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno grały w Łodzi z drużyną Uczniowskiego Klubu Sportowego Szkoły Gortata. 

Wysokie zwycięstwo kutnowskich kadetek U 16K , ./upload/articles_pakiety/31779/01_obraz.jpg


Od pierwszych minut meczu zaznaczyła się dominacja zawodniczek Koszykarskiego Klubu Sportowego PRO-BASKET. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 38 do 8. W kolejnych kwartach na boisku większą ilość minut grały zmienniczki systematycznie powiększając przewagę. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem kutnowskich koszykarek: UKS Szkoła Gortata  Łódź – KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno 23 : 107  (8:38, 4:29, 7 :19, 4:21)

W meczu dobrą formę strzelecką zaprezentowała się Iga Woźniak, zdobywając 30 punktów. Była to trzecia kolejna wygrana  kadetek. Po tym zwycięstwie kutnowska drużyna  jest jedynym zespołem bez porażki i prowadzi w swojej grupie. Trenerem drużyny jest Adam Pawłowski. [więcej]
wandea, 24.10.2016 12:07|czytane: 329 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Awans uczniów "Dziewiątki" do Finału Mistrzostw Województwa
W miniony czwartek odbył się w Rawie Mazowieckiej Półfinał Mistrzostw Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Powiat kutnowski w kategorii szkół podstawowych był reprezentowany na tej imprezie przez zespoły dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 9.

Awans uczniów


- Bardzo dobry występ zanotowali chłopcy, zajmując drugie miejsce wywalczyli awans do Finału Mistrzostw Województwa, które odbędą się  - 26 października w Poddębicach - mówi Jacek Kudła. -  Poza finałem znalazła się drużyna dziewcząt, która po zaciętej walce uplasowała się na czwartej pozycji.

Zespoły Szkoły Podstawowej nr 9 wystąpiły w następujących składach:
dziewczęta – Domżał Julia, Gruszka Weronika, Jarosińska Zuzanna, Jędrzejczak Julia, Karasiewicz Zuzanna, Olszewska Julia, Poniszewska Paulina, Sobczyk Alicja, Trzcińska Julia, Urbańska Aleksandra, Wujkowska Michalina
chłopcy – Brzdęk Antoni, Kornacki Jakub, Kowalewski Jakub, Krygiel Miłosz, Kusiak Maciej, Maciejewski Kacper, Myszkowski Miłosz, Odalski Dawid, Olczak Michał, Pawłowski Franciszek, Sobczyk Patryk, Życzkowski Mikołaj. [więcej]
wandea, 24.10.2016 11:15|czytane: 346 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Warsztaty taneczne dla niepełnosprawnych i seniorów
Stowarzyszenie Pomocy "Laris" w ramach programu "Życiem uniesieni" aktywizacja intelektualna i kulturalna osób z niepełnosprawnością oraz w wieku emerytalnym przebywających w domach pomocy społecznej organizuje w ramach bloku "Uniesieni muzyką i tańcem " warsztaty taneczne.

Warsztaty taneczne dla niepełnosprawnych i seniorów, ./upload/articles_pakiety/31778/01_obraz.jpg
Warsztaty taneczne dla niepełnosprawnych i seniorów, ./upload/articles_pakiety/31778/02_obraz.jpg
Warsztaty taneczne dla niepełnosprawnych i seniorów, ./upload/articles_pakiety/31778/03_obraz.jpg


Program współfinansowany jest przez Wojewodę Łódzkiego. Głównym celem programu jest  min. wzrost aktywności społeczno-kulturalnej mieszkańców domów pomocy.  Ponadto w ramach realizacji programu uczestnicy rozwiną zainteresowania kulturalne poprzez  poznawanie różnorodnych form działalności [więcej]
wandea, 24.10.2016 11:13|czytane: 546 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Odznaczenia dla nauczycielek "Grabskiego"
14 października w auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Najważniejszą częścią uroczystości było wręczenie zasłużonym nauczycielom odznaczeń, medali i nagród.

Odznaczenia dla nauczycielek
Odznaczenia dla nauczycielek
Odznaczenia dla nauczycielek


Wśród wyróżnionych znalazły się dwie wieloletnie nauczycielki Zespołu Szkół nr 3 im. Wł. Grabskiego – Halina Sankowska, która została odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi i Barbara Jóźwiak – odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Dekoracji dokonali: Wicewojewoda Łódzki Karol Młynarczyk i Łódzki Kurator Oświaty Grzegorz Wierzchowski.

Obydwie wyróżnione, poza bardzo dużym zaangażowaniem w życie szkoły i osiągnięciami w pracy dydaktyczno-wychowawczej, [więcej]
wandea, 24.10.2016 10:03|czytane: 2155 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pijani kierowcy i potrącenie pieszej
W piątek kutnowscy policjanci zatrzymali o godz. 23.05 na Warszawskim Przedmieściu w Kutnie 34-letniego mieszkańca Kutna, który kierował samochodem ford focus i miał 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Pijani kierowcy i potrącenie pieszej, ./upload/articles_pakiety/31774/01_obraz.jpg


22 października o godz. 18.00 na ul. Szymanowskiego kierujący oplem astrą 33-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 18-letnia mieszkankę Kutna. W wyniku zdarzenia piesza doznała lekkich potłuczeń. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Z kolei w Żychlinie również w sobotę o godz. 2.55 na ul. Narutowicza żychlińscy policjanci zatrzymali 18-letnią mieszkankę powiatu kutnowskiego, która kierowała samochodem audi, mając  1,6 promila alkoholu w organizmie. [więcej]
wandea, 24.10.2016 09:46|czytane: 567 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
XIV Turniej Szachowy im. J. Ziemackiego w "Szóstce"
W piątek, 21 października w pracowni historycznej odbył się XIV Turniej Szachowy im. J. Ziemackiego o Tytuł Mistrza Szkoły Podstawowej nr 6 w Kutnie. Wystartowało 30 uczniów i uczennic z klas II-VI. Dla niektórych z nich był to pierwszy prawdziwy turniej szachowy w życiu i dopiero na miejscu uczyli się obsługi zegara szachowego. Inni doskonale wiedzieli już, że niedoczas przeciwnika warto wykorzystać. Turniej oficjalnie otworzyła Anita Lemańska, Dyrektor Szkoły. Po otwarciu i wstępnym instruktażu organizator i sędzia główny Wiesław Zwarycz obwieścił rozpoczęcie pierwszej rundy turnieju.

XIV Turniej Szachowy im. J. Ziemackiego w
XIV Turniej Szachowy im. J. Ziemackiego w
XIV Turniej Szachowy im. J. Ziemackiego w


Obowiązki sędziego rundowego pełnił Miłosz Zwarycz. Sędziowie nie tylko uważnie pracowali, by wszystkie kojarzenia i wpisane wyniki się zgadzały, ale także wspierali najmłodszych adeptów królewskiej gry, służyli pomocą, pociechą i uśmiechem. Zawodnicy szybko nauczyli się, jak prawidłowo składać reklamacje i wzywać sędziego. Niektórzy uczniowie bardzo koncentrowali się na swoich partiach, planując strategiczne posunięcia, które zapewnią im podium i nagrody lub przynajmniej uchronią przed porażką, inni po prostu świetnie bawili się przy szachownicy. Wszyscy zawodnicy wytrwale grali siedem rund systemem szwajcarskim.  [więcej]
wandea, 24.10.2016 08:40|czytane: 531 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
"Trójka" gościła studentów z zagranicy
W dniach od 10 do 14 października w Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie gościło dwoje studentów – wolontariuszy biorących udział w programie AIESEC – Selam z Etiopii oraz Benjarong’a z Tajlandii.Celem ich wizyty było przeprowadzenie zajęć z uczniami naszej szkoły, w trakcie których przybliżali kulturę, obyczaje i tradycje obowiązujące w ich ojczystych krajach. Kutnowscy gimnazjaliści mogli skorzystać z 22 takich lekcji. Szczególnie istotna była możliwość komunikowania się z naszymi gośćmi w języku angielskim. Oprócz szansy rozwinięcia kompetencji językowych oraz zdobycia wiedzy dotyczącej Etiopii i Tajlandii, uczniowie „Trójki” zyskali nowych przyjaciół. Studenci z zagranicy bardzo chętnie spędzali swój wolny czas z naszymi gimnazjalistami, poznając polską kulturę i obyczaje, a nawet ucząc się języka polskiego. [więcej]
wandea, 24.10.2016 08:37|czytane: 400 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Janusz Leon Wiśniewski w kutnowskiej bibliotece. Wejściówki dostępne od jutra[więcej]
kultura, 23.10.2016 18:30|czytane: 747 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Roman Rogowiecki w Kutnie. Wejściówki w bibliotece od 24 październka[więcej]
kultura, 23.10.2016 18:27|czytane: 537 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Amerykański sen spełnia się w "Kasprowiczu"
Od 26 października możemy zacząć śnić o Ameryce. Tego dnia rozpoczną się pierwsze działania w ramach projektu Amerykański sen w Kasprowiczu. Amerykański sen... to projekt edukacyjny przygotowany przez II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Kutnie w ramach Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego. Do udziału zaproszeni są wszyscy mieszkańcy miasta – od najmłodszych uczniów szkół podstawowych po seniorów. Na początek poznamy „Środowisko geograficzne Stanów Zjednoczonych”.

Amerykański sen spełnia się w


Wykład na ten temat przeprowadzi dr Elżbieta Papińska – prodziekan Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego.  Następnego dnia, 27 października, będzie możliwość poznania najważniejszych informacji o kulturze USA. Na warsztaty Marka Tardiego z Wydziału Filologicznego – Zakładu Literatury Amerykańskiej Uniwersytetu Łódzkiego – zaproszona jest młodzież szkół ponadgimnazjalnych.

Amerykański sen w Kasprowiczu to projekt, którego głównym celem jest przybliżenie realiów życia i obyczajowości Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.

– Chcemy dać mieszkańcom Kutna możliwość zdobycia szerokiej wiedzy, proponując warsztaty, konkursy i spotkania ukazujące kulturę Stanów Zjednoczonych. Poprzez nasze działania pragniemy podnieść poziom znajomości języka angielskiego kutnian i zachęcić ich do nauki tegoż języka – mówi Olga Jóźwiak, pomysłodawczyni, inicjatorka i autorka projektu, tegoroczna absolwentka liceum. [więcej]
pismak, 22.10.2016 21:50|czytane: 1513 razy|23 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Polfarmex Kutno przegrywa z AZS Koszalin
AZS Koszalin sprawił dziś w "Dziewiątce" baty kutnowskiej drużynie Polfarmex Kutno. Przegraliśmy 57:81.  W kwartach było 12-21; 14-21; 15-12; 16-27.

Polfarmex Kutno przegrywa z AZS Koszalin, ./upload/articles_pakiety/31769/01_obraz.jpg
Polfarmex Kutno przegrywa z AZS Koszalin, ./upload/articles_pakiety/31769/02_obraz.jpg
Polfarmex Kutno przegrywa z AZS Koszalin, ./upload/articles_pakiety/31769/03_obraz.jpg


Polfarmex Kutno: Berisha 12, Fraser 10, Kowalczyk 9, Wallace 8, Bartosz 5, Jarecki 3, Grochowski 3, Gabiński 2, Sobczak 2, Sałasz 2,  Kobus 1, Pawlak 0.

AZS Koszalin: Wall 15, Harris 14, Stelmach 14, Nelson 12, Nowakowski 8, Wadowski 8,  Manigault 6,  Sikora 4, Zalewski 0, Wrona 0, Pabianek 0,  Brown 0. [więcej]
pismak, 22.10.2016 19:27|czytane: 2051 razy|24 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Klub UKS POSEJDON KUTNO zaprasza na treningi
Od października w Kutnie swoją działalność rozpoczął nowy klub sportowy piłki wodnej UKS POSEJDON. Jego pomysłodawcą, założycielem, prezesem oraz trenerem jest Daniel Mijas- magister wychowania fizycznego i zdrowotnego, manager sportu, instruktor pływania, ratownik WOPR, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w piłce wodnej, a także reprezentant naszego kraju w tej dyscyplinie. Dodatkowo jest też jednym z założycieli oraz trenerem UKS Kajman Zgierz.

Klub UKS POSEJDON KUTNO zaprasza na treningi, ./upload/articles_pakiety/31768/01_obraz.jpg
Klub UKS POSEJDON KUTNO zaprasza na treningi, ./upload/articles_pakiety/31768/02_obraz.jpg
Klub UKS POSEJDON KUTNO zaprasza na treningi, ./upload/articles_pakiety/31768/03_obraz.jpg


Pan Daniel tak wspomina swoje początki z tą fascynującą dyscypliną sportu: - Przygoda z piłką wodną oraz pływaniem zaczęła się dla mnie w trzeciej klasie szkoły podstawowej w UKS Zgierz. Mimo wielu sukcesów w 1998 roku klub przestał istnieć. Wraz z kolegami dołączyłem do drużyny ŁSTW Łódź. Wielokrotnie w jej barwach stawałem na najwyższym podium Mistrzostw Polski Seniorów. Byłem uczestnikiem Mistrzostw Europy Juniorów (Bari), Mistrzostw Europy Seniorów (Istambuł) oraz Uniwersjady Izmir. W 2005 roku reaktywowano sekcję piłki wodnej w Zgierzu pod nazwą UKS Kajman, gdzie odpowiedzialny byłem za szkolenie młodzieży. W 2007 roku ostatni raz brałem udział w Mistrzostwach Polski Seniorów w piłce wodnej reprezentując barwy UKS Kajman Zgierz. Obecnie pracuję jako ratownik WOPR i instruktor pływania w Aquaparku Kutno.

Od marca 2016 r. Daniel Mijas jest trenerem naszej utalentowanej pływaczki Julki Łysio, która dodatkowo szkoli swoje umiejętności w klubie sportowym MKS Trójka Łódź. Dzięki swojej pasji i zaangażowaniu trenerów Julka osiąga mnóstwo sukcesów. W maju br., na Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w kategorii klas V- VI, zajęła 7 miejsce czasem 1:13:18 na 100 m stylem dowolnym i 1:34:25 na dystansie 100 m stylem klasycznym. Młoda pływaczka reprezentowała także nasze miasto na Festiwalu Sprinterskim z okazji 100- lecia Mokotowa w Warszawie. Tam, na basenie o długości 50 m, uzyskała czas 33:39 stylem dowolnym. [więcej]
redaktor, 22.10.2016 14:33|czytane: 2606 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Bilety już w sprzedaży. Festiwal Stacja Kutno w listopadzie
„Liście jesienne jesienny gnał wiatr” – tak snuje swoją jesienną opowieść Jeremi Przybora, w tekście wyśpiewanym przez Magdę Umer. A jesienne liście i jesienny wiatr zwiastują nadchodzący listopad i  XII „Stację Kutno” czyli Ogólnopolski Festiwal Jeremiego Przybory.

Bilety już w sprzedaży. Festiwal Stacja Kutno w listopadzie, ./upload/articles_pakiety/31767/01_obraz.jpg
Bilety już w sprzedaży. Festiwal Stacja Kutno w listopadzie, ./upload/articles_pakiety/31767/02_obraz.jpg
Bilety już w sprzedaży. Festiwal Stacja Kutno w listopadzie, ./upload/articles_pakiety/31767/03_obraz.jpg


Dzięki trwającej tydzień (14-20 listopada) „Stacji Kutno” ten deszczowy i wietrzny miesiąc Kutnowski Dom Kultury przemieni w ciepłą, muzyczną, sentymentalną podróż do świata Mistrza Jeremiego. Koncerty, wystawy, spektakle, liczne warsztaty KDK przygotował całą gamę „przyborowych” wydarzeń i atrakcji.

Już od dziś w kasach KDK, CTMiT oraz w sprzedaży online dostępne są bilety na: Koncert Dominiki Barabas 10 zł (16 listopada, CTMiT) Spektakl „Medea moja sympatia” 10 zł (17 listopada, CTMiT) Koncert Krzysztofa Kiljańskiego 15 zł (18 listopada, CTMiT) [więcej]
kultura, 21.10.2016 18:34|czytane: 930 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Poseł Rzymkowski z Kutna w Komisji śledczej ds. Amber Gold
Poseł Tomasz Rzymkowski (Kukiz’15) został wybrany dzisiaj przez Sejm do składu komisji śledczej ds. Amber Gold. Zastąpił w niej innego posła klubu Kukiz’15, Pawła Grabowskiego, któremu Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego odmówiła certyfikatu dostępu do informacji niejawnych.

Poseł Rzymkowski z Kutna w Komisji śledczej ds. Amber Gold, ./upload/articles_pakiety/31766/01_obraz.jpg


Zmianę poparło 398 posłów, 4 było przeciwnych, a 4 wstrzymało się od głosu. Dodatkowe obowiązki kutnowskiego parlamentarzysty stały się przyczyną jego rezygnacji z członkostwa w jednej z najczęściej obradujących sejmowych komisji: Komisji Finansów Publicznych, na co Sejm zgodził się tuż po wyborze Rzymkowskiego do komisji śledczej. Skutkiem tego obaj posłowie prawnicy zamienili się miejscami: to Grabowski bowiem został wybrany nowym członkiem Komisji Finansów Publicznych w miejsce swojego klubowego kolegi. [więcej]
redaktor, 21.10.2016 17:38|czytane: 1739 razy|74 komentarzy|komentuj|czytaj cały
TANIEC, FITNESS, ZAJĘCIA RUCHOWE DLA KAŻDEGO. ZAPISY I REZERWACJE NA MIESIĄC LISTOPAD W STREET DANCE STUDIO RUSZYŁY!
Zapraszamy na niesamowite zajęcia w szkole tańca i fitnessu STREET DANCE STUDIO w Kutnie na ulicy 1 Maja 16 oraz KDK. Oferujemy najszerszą gamę zajęć fitness i ruchowych w Kutnie. Współpracujemy z OK SYSTEM oraz od listopada z BENEFIT SYSTEMS (Karty Multisport).

STREET DANCE STUDIO ul.1 Maja 16
* SALA FITNESS DOLNA:

Poniedziałek:
18.15-19.15 - SEXY DANCE
19.15-20.15 - LATINO SOLO
20.15-21.30 - Taniec towarzyski i użytkowy w parze dla młodzieży i dorosłych

TANIEC, FITNESS, ZAJĘCIA RUCHOWE DLA KAŻDEGO. ZAPISY I REZERWACJE NA MIESIĄC LISTOPAD W STREET DANCE STUDIO RUSZYŁY!, ./upload/articles_pakiety/31735/01_obraz.jpg
TANIEC, FITNESS, ZAJĘCIA RUCHOWE DLA KAŻDEGO. ZAPISY I REZERWACJE NA MIESIĄC LISTOPAD W STREET DANCE STUDIO RUSZYŁY!, ./upload/articles_pakiety/31735/02_obraz.jpg
TANIEC, FITNESS, ZAJĘCIA RUCHOWE DLA KAŻDEGO. ZAPISY I REZERWACJE NA MIESIĄC LISTOPAD W STREET DANCE STUDIO RUSZYŁY!, ./upload/articles_pakiety/31735/07_obraz.jpg


Wtorek:
15.15-16.05 - AKTYWNY SENIOR
18.00-19.00 - TABATA
19.00-20.00 - 3w1 aerobik - gimnastyka - taniec
20.00-21.00 - Płaski brzuch - jędrne pośladki

Środa:
18.30-19.30 - Power Interwał
19.30-20.30 - 3w1 aerobik - gimnastyka - taniec
20.30-21.30 - PERFECT BODY [więcej]
wandea, 19.10.2016 08:58|czytane: 492 razy|komentuj|czytaj cały
Kutnowski akcent w filmie Wołyń. Patryk Kubiak statystował w filmie Wojciecha Smarzowskiego
Rozmowa Olgi Czajkowskiej z Kina Kutnowskiego Domu Kultury z Patrykiem Kubiakiem z powiatu kutnowskiego, który statystował w filmie Wojciecha Smarzowskiego.

KINO KDK:  Do najnowszego filmu Wojciech Smarzowskiego „Wołyń” trafiłeś jako statysta. Jak dowiedziałeś się o castingu?
Patryk Kubiak: To był szczęśliwy przypadek. Słuchałem radia i któregoś dnia zmieniając stację trafiłem na informację, że agencja aktorska będzie prowadzić nabór w Łowiczu
i Skierniewicach.

KINO KDK: Stwierdziłeś, że się zgłosisz?
Tak i to praktycznie od razu. Kino, to jedna z moich największych pasji. Myślałem kiedyś o aktorstwie lub studiach operatorskich... a jednak postawiłem na reżyserię. Za mną pierwsza próba dostania się do łódzkiej Szkoły Filmowej.

Kutnowski akcent w filmie Wołyń. Patryk Kubiak statystował w filmie Wojciecha Smarzowskiego, ./upload/articles_pakiety/31761/01_obraz.jpg
Kutnowski akcent w filmie Wołyń. Patryk Kubiak statystował w filmie Wojciecha Smarzowskiego, ./upload/articles_pakiety/31761/02_obraz.jpg
Kutnowski akcent w filmie Wołyń. Patryk Kubiak statystował w filmie Wojciecha Smarzowskiego, ./upload/articles_pakiety/31761/03_obraz.jpg


KINO KDK: Udana?
I tak i nie. (śmiech) Nie zostałem przyjęty, ale w praktyce mało kto zostaje zakwalifikowany przy pierwszym podejściu. Sam egzamin traktowałem jako przygodę i poszerzanie wiedzy, chciałem się skonfrontować z innymi chętnymi i z komisją. Sprawdzić siebie, to cenne doświadczenie.

KINO KDK: Reżyseria wymaga praktycznych kompetencji i bogatej wyobraźni. Tworzyłeś już coś sam?
Tak, ale głównie dla własnej satysfakcji. Piszę scenariusze, ćwiczę pracę z kamerą. Głównie z przyjaciółmi – wspólnie z nimi robiłem krótkometrażowe etiudy. Dla zabawy i treningu. Jestem też uczestnikiem Kutnowskiej
Akademii Filmowej. Brałem udział przy tworzeniu filmu dokumentalnego „Czy to ty?”. [więcej]
kultura, 21.10.2016 13:02|czytane: 2991 razy|17 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zarząd Powiatu w Kutnie nie przewiduje sprzedaży udziałów Kutnowskiego Szpitala Samorządowego Sp. z o.o.
Zarząd Powiatu w Kutnie w odpowiedzi na wątpliwości pracowników Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o. informuje, że nie przewiduje sprzedaży udziałów spółki podmiotowi prywatnemu.

Zarząd Powiatu w Kutnie nie przewiduje sprzedaży udziałów Kutnowskiego Szpitala Samorządowego Sp. z o.o. , ./upload/articles_pakiety/31765/01_obraz.jpg


[więcej]
wandea, 21.10.2016 16:30|czytane: 1580 razy|39 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Walka o tron w kutnowskich szkołach
Historyczny larp „Walka o tron 1733” to duży projekt edukacyjny realizowany na terenie Kutna przez Muzeum Regionalne w Kutnie oraz Fundację Budzenie Pasji, który adresowany jest do uczniów klas III szkół gimnazjalnych oraz klas I szkół ponadgimnazjalnych.

Walka o tron w kutnowskich szkołach, ./upload/articles_pakiety/31764/01_obraz.jpg


Larp (ang. Live Action Role Playing) to popularna w krajach skandynawskich i anglosaskich forma edukacji pozaformalnej. To połączenie gry fabularnej z dramą szkolną, w której uczestnicy wcielają się w uprzednio przygotowane role i poprzez interakcje z innymi uczestnikami starają się realizować swoje cele. Larp historyczny kładzie nacisk na rozpatrywanie problemów polityczno-społecznych, odtwarzanie relacji i klimatu epoki. Kutnowski larp przeniesie uczestników w niespokojne czasy po śmierci Augusta II. [więcej]
redaktor, 21.10.2016 15:11|czytane: 318 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nowa forma aktywizacji osób długotrwale bezrobotnych
Powiatowy Urząd Pracy w Kutnie  w  2016 roku przystąpił do realizacji projektu w ramach nowej formy wsparcia wprowadzonej nowelizacją „ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy”, na którą  składa  się pakiet działań mających na celu podjęcie i utrzymanie przez osobę bezrobotną odpowiedniej pracy lub działalności gospodarczej w ramach zlecania działań aktywizacyjnych.

Nowa forma aktywizacji  osób długotrwale bezrobotnych, ./upload/articles_pakiety/31763/01_obraz.jpg


Marszałek Województwa Łódzkiego w imieniu którego działa Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi, w ramach środków Funduszu Pracy, zleca wykonanie działań aktywizacyjnych adresowanych do długotrwale bezrobotnych realizatorowi, który zostaje wyłoniony w drodze zamówień publicznych. Procedurę wyboru organizuje i przeprowadza Wojewódzki Urząd Pracy, na którym spoczywa obowiązek określenia warunków udziału w postępowaniu i realizacji przedmiotu zamówienia oraz kryteriów oceny, a także wszystkich innych elementów procedury zamówień publicznych zastosowanej w celu optymalnego wyboru realizatora. [więcej]
redaktor, 21.10.2016 14:05|czytane: 592 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja
Maj niesie radość! Kwitnie nadzieją na nieodgadnione. Przed chwilą odrodziliśmy się wraz z porami roku lub jak wolą wierzący w Boga... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas
W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną wystawę z cyklu BODY WORLDS & The Cycle of Life twórcy techniki plastynacji dr. Guntera von Hagensa. Wstęp na wystawę w... [więcej]
Sport
MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie
Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex Kutno przegrał z MKS Dąbrowa Górnicza 76:85. W kwartach było 28:25, 15:23, 10:24, 23:13. Dla Polfarmex Kutno punktowali: M. Marek 4, J. Jarecki 14, M. Sałasz 15, O. Emegano 4, M.... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam Działkę budowlaną Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 938mkw, uzbrojoną, na nowo powstającym osiedlu Dybów II.... [czytaj więcej]
Sprzedam działkę rolną Sprzedam 55 arów ziemi w Luboradzu. Cena 17000. Telefon 509384718 lub 502515281.... [czytaj więcej]
Praca dla kucharki - Gostynin Potrzebna kucharka od zaraz.... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
Praca dodatkowa dla każdego – plus poradnik rnWitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. ... [czytaj więcej]
wynajmę Wynajmę lub sprzedam mieszkanie w centrum Kutna, stare budownictwo. – TBS. Mieszkanie jest wysokie, ciepłe, z cegły, na I piętrze. Dwa pokoje (duży pokój 20 m), drugi ok.13 m. kuchnia, ła... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Servis Masz kłopot z komputerem? Zadzwoń. Naprawa w domu klienta. Szybko i tanio. Oferuje pomoc i doradztwo przy rozbudowie oraz modernizacji sieci , komputera oraz doborze oprogramowania.... [czytaj więcej]
Działające serwisy www - sprzedam Na sprzedaż mam serwisy internetowe - gotowe i działające - każdy ma po kilka lat. Serwisy są odwiedzane i na autorskim oprogramowaniu. www.sogl.pl (8 lat, 120-270uu/dzień, 10-70tys odsłon/dzie... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
Dom 8km od Kutna sprzedam Sprzedam dom murowany 8 km od Kutna przy asfaltowej drodze na ogrodzonej działce ok 1200 mkw. 2 pokoje, kuchnia, łazienka z WC, przedpokój CO węglowe. Może być umeblowane i ze sprzętem AGD. ... [czytaj więcej]
Jesteś dorosły i chcesz mówić po niemiecku? Witaj,rnSpecjalizuję się w nauce języka niemieckiego przez Skype.rnSkutecznie uczę osoby, które pracują w Polsce, za granicą lub jadą rndo Niemiec, Austrii i Szwajcarii.rn rnMam na imię Jolan... [czytaj więcej]
Sprzedawca / Sprzedawczyni Jesteśmy znaną marką, liderem w swojej kategorii. Nasze sklepy znajdują się w najlepszych Centrach Handlowych w Polsce. Zależy nam na stałym rozwoju, dlatego poszukujemy kreatywnych osób do sk... [czytaj więcej]
Legginsy RUN BABY RUN Legginsy sportowe do każdego rodzaju ćwiczeń: do biegania, na fitness, czy taniec. Doskonała sportowa dzianina oddychająca, elastyczna, pracuje z Twoim ciałem. Szeroki wzmacniany pas pozostaje n... [czytaj więcej]
Segment Oddam za darmo segment. ... [czytaj więcej]
Opiekun/ka seniora Josefa po zawale, 68 lat InterKadra jest działającą na rynku europejskim renomowaną Agencją Pracy Tymczasowej, Doradztwa Personalnego oraz Pośrednictwa Pracy na terenie RP i za granicą, wpisaną na podstawie Certyfikat... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Ursus Wincenty Hwalibog:
14 sekund temu
donosiciel się znalazł zas...y
Przemysław Okoń:
2
 · 
6 minut temu
piotrze kmita, a ja się zgadzam z wpisem Rufina bo jest to wpis mądry , rzeczowy itd. Dlatego zrób co masz zrobić mafijny fagasie ,a potem pisz na Berdyczów i pochwal się tym jaki jesteś głupi i mierny . hahahahahahaha
Beniamin Kurojed:
2
 · 
13 minut temu
Jaka mac, taka nać.
Beniamin Kurojed:
20 minut temu
Bo w Polsce dzisiaj to się dzieje tak: naukowców dużo, a uczonych brak. I co? I nic!
Beniamin Kurojed:
24 minut temu
Kiedyś "Kasprowicz" to było coś. Teraz "Kasprowicz" to nic.
Apoloniusz Błaszkowski:
2
 · 
2 godzin temu
Człowieczku przecież takie zdjęcia są w książkach do anatomii , biologi , nauki o człowieku. Co cię w nich drażni? To przecież pokazuje twoje ciało a co brzydzisz się nim?
Apoloniusz Błaszkowski:
2 godzin temu
Janusz i tobie podobni . Z was nie zrobią preparatów bo trudno doszukać się mózgu.
Dominik Neoforensis:
2
 · 
3 godzin temu
Córeczki z wielkimi dupami trzeba napaść i napoić.
Dacjan Tetyaniec:
4 godzin temu
Żeby tylko na szkło
Edgar Puch:
4 godzin temu
Ten ma największe hojności porywy,Komu fortuna odmówiła mienia;A ten najbardziej bywa gadatliwy,Co nie ma właśnie nic do powiedzenia.
Edgar Puch:
5 godzin temu
Tam, gdzie w sercach bezmyślność i bierność,Krzewić się może tylko ciemnota i mierność.
Emilian Tymna:
6 godzin temu
Jak się pracuje w PR i używa takich sformułowań i ma się tak ubogie słownictwo i kompletny brak kultury to zostaje tylko miejska micha
Olimpia Wilkowszczak:
6 godzin temu
Nowoczesna w Kutnie nieźle zaczęła, ale gdy dołączył radny Ziółkowski plus pewna pani - miłośmiczka Łebskiego, to partia znalazła się w locie pikującym. Nie wiem, czy to wszystko się dzieje za zgodą pana Tomasza czy też on po prostu nie panuje nad pewnymi rzeczami.
Gaweł Wacowski:
6 godzin temu
Program Nowoczesnej to wartości i cle Czyżby główną wartością była micha, a celem micha?
Przemysław Zwowitzki:
6 godzin temu
Zanim mieszkańcy gminy połapią sie, Burzyński swojego człowieka wsadzi, będzie zmiana z buraka na kartofla z Adamowic.
Czesław Boguszewski:
6 godzin temu
Ten nasz błądzący w ciemnościach brat swędrowski to tak się nadaje na dobrego księdza pasterza jak brat burzyński na dziada kościelnego, a brat debich na słowika organistę. Omijam z daleka tą ciemnotę, głupotę i niecnotę. Szkoda marnować czas na paciorki, fikołki i koziołki. Babcia mówiła, że oni więcej złego niż dobrego czynią. Czuwajmy bo jak wyżej. Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą. Przekroczmy próg nadziei.
Czesław Boguszewski:
3
 · 
7 godzin temu
KCI powinni zamknąć na wieki. Tam tylko syf, kiła i mogiła. Zbój, zupa i kamieni kupa. Taka bezmózgowa dzicz bez wiary i kultury tam pracuje. Znam ich. Z jednym chodziłem do szkoły. Sami sobie bzdurne posty piszą. Żenada. Szkoda czasu tracić na czytanie i oglądanie tego beznadziejnego badziewia. Wolę z sikorkami pogadać albo z kumplami w bridża pograć lub rowerem pojeździć. Nie stać mnie na marnowanie czasu na pierdoły.
Flawiusz Marcynk:
3
 · 
7 godzin temu
Byłam na tej wystawie, GENIALNA, polecam wszystkim. Zdjęcia jak na panujące tam warunki świetne. Brawo dla fotografa i Pani Redaktor za podjęcie tematu
Gwidon Wielkołucki:
3
 · 
8 godzin temu
Nieroby darmozjady na budowę!!!!!!!!!
Dyzma Mareke:
8
 · 
8 godzin temu
Banasiak dostal stolek min od Gieruli i Klopota za loialnosc, nic juz niedziwi dzisiaj Pawlak Jurus tyz za lojalnoscNajciekawsze artykuły
 ·  64
4 dni temu
Czytelnicy pytają o zatrudnienie w Aquaparku Kutno i bezpłatne wejściówki
 ·  2
5 dni temu
Misje Święte w diecezji łowickiej. Wczoraj świadectwo Dobromira, dziś rozpoczęcie misji w Głogowcu
 ·  101
6 dni temu
WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno
 ·  3
6 dni temu
Kutnowskie firmy otrzymały wsparcie na innowacyjne projekty z branży motoryzacyjnej
 ·  29
10 dni temu
Co będzie w budynku po PZU w centrum Kutna?
 ·  21
11 dni temu
Dziś w TVP 1 historia byłego policjanta z Kutna
 ·  8
11 dni temu
Czytelnicy pytają: Kiedy wreszcie będzie nowa nawierzchnia na drodze Łanięta - Kąty?
 ·  29
19 dni temu
Gorąca dyskusja o opłatach za wodę i ścieki w Gminie Kutno. Radni zaproponowali podwyżki
 ·  89
19 dni temu
Będzie nowy stary Zarząd Powiatu w Kutnie?
 ·  51
19 dni temu
Ogłoszenia o manifestacji kutnowskiego ONR pod lupą łódzkiej prokuratury
 ·  11
20 dni temu
Proces Łukasza K. Media musiały opuścić salę rozpraw
 ·  5
20 dni temu
Bronka Nowicka w Kutnie. Dziecko martwi się, bo nie umie nakarmić kamienia
 ·  12
21 dni temu
Prokuratura Regionalna w Łodzi: Były policjant nie popełnił przestępstwa na komendzie
 ·  16
21 dni temu
Czyszczenia Królewskiej na Majówkę nie będzie, ale różana fontanna już tryska
 ·  12
23 dni temu
Twarzą w twarz Proletaryat w Kutnie
 ·  92
24 dni temu
Czytelnicy pytają, rzecznik starostwa odpowiada. Koszty kasacji i bezkrólewie
 ·  2
24 dni temu
Inwestycje PLK S.A.: Odnowione perony, wiadukt na Troczewskiego i przystanek Azory
 ·  88
24 dni temu
Radnej PSL przedłużono zatrudnienie w ośrodku. Nie ze mną te numery, Brunner
 · 
25 dni temu
Łukasz Wójcik: Podniebne przygody i wielka pasja
 · 
25 dni temu
Promocja szkół w coraz lepszym wydaniu. Powiatowe targi edukacyjne dla gimnazjalistów
 ·  247
26 dni temu
Kasacja starosty oddalona. Debich musi odejść
 ·  3
26 dni temu
Laureaci Super Pulsów Żychlina 2017
 · 
27 dni temu
W Komadzynie płonęła naczepa pełna trocin. Ruch na A1 odbywa się jednym pasem
 ·  2
30 dni temu
Premiery Teatru Puszek. Dobra zabawa i pouczający morał
 ·  105
31 dni temu
Praktyki samorządowe a wartości. Promocja prezydenta z naszych portfeli
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności