eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.05.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,33931-gimnazjum-nr-2-w-kutnie-mistrzem-polski-gimnazj-w-w-scrabble-2017," title="Kutno: Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017</b><br>Wczoraj koło godz. 16:00 sędzia Polskiej Federacji Scrabble Maciej Śliwa zakończył...</div></a> <a href="/sport,33925-w-kutnie-trwaja-p-fina-y-mistrzostw-polski-m-odziczek," title="Kutno: W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek</b><br>Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne...</div></a> <a href="/wiadomosci,33922-rado-nie-i-tanecznie-na-pikniku-r-anym-dzi-pokaz-florystyczny-i-koncert-singin-birds," title="Kutno: Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym</b><br>Na scenie przed Kutnowskim Domem Kultury wystąpili dla Mam najmłodsi wokaliści...</div></a> <a href="/sport,33921-pierwszy-dzie-p-fina-w-mistrzostw-polski-m-odziczek-jutro-kibicuj-naszym-dziewczynom," title="Kutno: Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom</b><br>Dziś w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie odbyły się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,33917-zag-osuj-na-projekt-wietlicy-rodzinka-w-kutnie," title="Kutno: Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie</b><br>W ramach projektu „Przystanek nauka” Świetlica profilaktyczno – wychowawcza „Rodzinka” w Kutnie zachęca...</div></a> <a href="/wiadomosci,33915-piknik-r-any-rozpocz-ty," title="Kutno: Piknik Różany rozpoczęty" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Piknik Różany rozpoczęty</b><br>Zapraszamy na Piknik Różany do parku Traugutta. W Kutnowskim Domu Kultury...</div></a> <a href="/wiadomosci,33912-trwaja-xv-og-lnopolskie-mistrzostwa-szk-w-scrabble," title="Kutno: Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE</b><br>W tym roku w Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego...</div></a> <a href="/wiadomosci,33913-trzy-ofiary-miertelne-wypadku-w-ychlinie," title="Kutno: Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie</b><br>Kutnowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Artura Fryza przerwa w milczeniu: Dwie Strefy Kutna
Jedna strefa rośnie, napawa dumą władze naszego miasta, daje wsad do budżetu, można tworzyć coraz wyższe stołki dla przyjaciół władzy, daje zdesperowanym ludziom pracę, nie szkodzi, że w nieludzkich czasami warunkach, zabija coraz więcej zwierząt dziennie, odprowadza coraz więcej zanieczyszczeń. Jesteśmy w Europie, będziemy mieli Aquapark, w którym się obmyjemy. W górę serca! Gospodarka w Kutnie się rozwija. Budżet puchnie jak skażona krwią zabitych zwierząt ziemia.

Przed punktem pobrań w szpitalu w Kutnie kolejka, na jej końcu stoi kobieta w zaawansowanej ciąży. Pytam pozostałych dlaczego jej nie przepuszczają. Groźne milczenie. W końcu jakaś rozdygotana kobieta krzyczy na mnie: czego pan chce, mój tata czeka ciężko chory, a pani w ciąży może sobie usiąść! Patrzę w chore, smutne oczy jej ojca, widzę, że chętnie oddałby temu dziecku, które w łonie mamy szykuje się na ten świat - resztkę swojego czasu, ale przecież nie może tego wymagać od córki, która go tu przyprowadziła a śpieszy się do pracy. Jak się spóźni, to szef ją wyrzuci i nie będzie co do garnka włożyć, bo mąż pije. Siedzi skulony. Zaraz i tak schowa się do grobu.

Szkoda, że pani Kopacz nie wydała instrukcji, żeby wywieszać kartki przed punktami pobrań: kobiety w ciąży i starcy nad grobem przyjmowani są poza kolejnością. A bez instrukcji z góry na dole w liberalnym ponoć państwie nic zrobić się nie da. Natomiast mam wrażenie, że weszła już w życie dyrektywa pani Kopacz, których pacjentów przyjąć, których umiejętnie kopać, a których zakopać… [więcej]
afryz, 30.06.2011 06:06|czytane: 2871 razy|21 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKutnoTV: Złoża gazu w Gołębiewie Nowym? Za miesiąc pierwszy odwiert
Na początku czerwca na działce w Gołębiewie Nowym rozpoczęto prace polegające na przygotowaniu terenu do planowanych odwiertów w związku z poszukiwaniem złóż gazu. Potencjalne zasoby w rejonie Kutna szacuje się nawet na 100 mld m sześciennych.

Oglądaj nasze filmy w jakości 1080 Full HD!


Od prawie miesiąca na działce pracuje ciężki sprzęt. Hałasu większego jeszcze nie ma, ale okoliczni mieszkańcy już zastanawiają się co będzie, gdy złoża gazu zostaną tutaj rzeczywiście odkryte.

Na razie jest w miarę spokojnie, prace  nie są w żaden sposób uciążliwe, ale pamiętajmy, że to dopiero początek  - wyjaśnia jedna z mieszkanek Gołębiewa. Mam małe dziecko i szczerze powiedziawszy obawiam się czy za miesiąc, dwa w pobliżu terenu budowy będzie można normalnie żyć [więcej]
kamil, 30.06.2011 06:07|czytane: 2938 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKutnoTV: Basen miejski przy Narutowicza już otwarty
Od kilku dni mieszkańcy Kutna mogą korzystać z basenu miejskiego przy ulicy Narutowicza. Kąpielisko jest czynne przez cały tydzień w godzinach od 9.00 do 18.00. Wstęp jest oczywiście bezpłatny.

Oglądaj nasze filmy w jakości 1080 Full HD!


Tłumów co prawda nie ma, bo dopiero co zaczęły się wakacje, ale jeżeli pogoda będzie dopisywała, to z frekwencją nie powinno być źle. Na razie widać, że więcej osób korzysta z basenu w godzinach popołudniowych - podkreślają członkowie Stowarzyszenia Wędkarskiego "Zalew", które sprawuje pieczę nad kąpieliskiem [więcej]
kamil, 29.06.2011 14:37|czytane: 2087 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKutnoTV: Serce się kraje nad tym Krajem
Na sercu władz miasta Kutna niczym kamień zalega program i pomysł rewitalizacji Kutna. Jak to zrobić aby w małym chaotycznym architektonicznie mieście osiągnąć ład przestrzenny i zadbać jednocześnie o jego historię i zabytki kultury? Budynki po dawnej fabryce Kraj przy ul. Wyszyńskiego giną na naszych oczach. We wrześniu ma być otwarta tam galeria handlowa - Galeria Kutno. Po ogrodzeniu placu budowy rozpoczęto adaptację pofabrycznych budynków. Na razie odbywa się ich burzenie, które adaptacją jednak trudno nazwać.

Oglądaj nasze filmy w jakości 1080 Full HD!


Kutno nie posiada wielu zabytków, którymi mogłoby przyciągnąć turystów, a rewitalizowane zabytki niekoniecznie muszą posiadać wyłącznie funkcje muzealne. W Polsce można znaleźć wiele udanych projektów rewitalizacji, jak chociażby przykład łódzkiej manufaktury, która stała się „Mekką handlową” województwa łódzkiego - mówią członkowie Kutnowskiego Towarzystwa Historycznego. - Czy tak nie mogło być z kutnowskim Krajem? Niestety zabytkowej fabryki nie znajdziemy w wykazie zabytków powiatu kutnowskiego, choć w każdej książce o zabytkach Kutna, o fabryce i jej roli dla rozwoju miasta się wspomina. Lokalny Program Rewitalizacji z 2006 r pozostaje nadal tylko programem, ale również tam nie przewidziano rewitalizacji kompleksu fabrycznego [więcej]
wandea, 29.06.2011 12:07|czytane: 5012 razy|35 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKutnoTV: Wywiad z Kamilem Sochą, nowym trenerem MKS-u Kutno
Od kilku dni nowym trenerem III-ligowego MKS-u Kutno jest Kamil Socha. Wczoraj szkoleniowiec spotkał się po raz pierwszy z piłkarzami, a już za kilka dni zadebiutuje na ławce trenerskiej w spotkaniu sparingowym. W nadchodzącym sezonie asystentem trenera będzie dobrze znany kutnowskim kibicom Andrzej Grzegorek, kierownikiem pozostanie Andrzej Królak. A jak będzie wyglądał skład drużyny? Kto odejdzie, a kto wzmocni żółto-niebieskich? O co będzie walczył MKS? - odpowiedzi na te pytania w rozmowie z Kamilem Sochą. 

Oglądaj nasze filmy w jakości 1080 Full HD!

[więcej]
kamil, 28.06.2011 09:19|czytane: 1674 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKutnoTV: Zakończenie roku przedszkolnego w Promyczku
Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego Promyczek w Kutnie spotkały się wczoraj w promieniach letniego słońca w Leszczynku gmna Kutno na pożegnalnym rodzinnym grillowaniu i wspólnej zabawie. Oczywiście pod opieką rodziców i pań przedszkolanek bawiły się świetnie, co widać na filmie. Zapraszamy do podejrzenia ich harców w Leszczynku.

Oglądaj nasze filmy w jakości 1080 Full HD!

[więcej]
malina, 28.06.2011 07:28|czytane: 1765 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutnoTV: Pociąg do poezji. Intercity (fragment)
Najważniejszym zdarzeniem pierwszego dnia VII Festiwalu Złoty Środek Poezji w Pałacu Gierałty w Kutnie było spotkanie z poetami bretońskimi Paolem Keinegiem i Bernezem Tangi, ich wiersze tłumaczył Kazimierz Brakoniecki. Nieczęsto poeci i muzycy z tej części zachodniej Europy goszczą w Polsce, a do tej pory nie gościli w Kutnie. W tym roku Arturowi Fryzowi udało się zaprosić ich do naszego niewielkiego miasta, ale w sam środek poezji.

Poematy Keinega urzekły publiczność. Każdy z wersów z nich mógłby stanowić osobny wiersz, rodzaj haiku. W antologii Pociąg do poezji. Intercity znalazły się wiersze poety bretońskiego jeszcze w języku francuskim nie publikowane, czyli na nasz użytek tłumaczone przez Kazimierza Brakonieckiego - mówi Artur Fryz, redaktor antologii. - To duże dla nas wyróżnienie, które książkę tę czynią jeszcze bardziej wyjątkową.

Oglądaj nasze filmy w jakości 1080 Full HD!

Siedzą od lewej: Artur Fryz, Jerzy Suchanek, Jakyb Przybyłowski, Wojciech Kudyba, Krzysztof Bieleń i Małgorzata Lebda

Na festiwal wjechał Pociąg do poezji. Intercity. Przyjechali w nim Jerzy Suchanek, Wojciech Kudyba, Małgorzata Lebda, Krzysztof Bieleń i Jakub Przybyłowski. Dwóch pierwszych zacnych poetów i krytyków o dużym dorobku poetyckim i poeci po debiucie. Bieleń i Przybyłowski [więcej]
malina, 28.06.2011 07:43|czytane: 1684 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKutnoTV: BSA na Dniach Krośniewic
Oglądaj nasze filmy w jakości 1080 Full HD!

[więcej]
malina, 25.06.2011 16:00|czytane: 2067 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKutnoTV: Nowy wiersz, nowy mural na Ścianie Poetów
Na Ścianie Poetów w parku Traugutta powstał już siódmy mural do wiersza Agnieszki Gałązki z tomu „lubię być w twoich ustach”, która wygrała VII Ogólnopolski Konkurs Literacki „Złoty Środek Poezji” na najlepszy poetycki debiut książkowy roku 2010 organizowany przez Środkowoeuropejskie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne "Środek".

Jury w składzie: Karol Maliszewski - przewodniczący, Artur Fryz, Wojciech Kudyba, Krzysztof Kuczkowski, Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki po przeczytaniu 44 debiutanckich książek poetyckich przyznało nagrody ufundowane przez Miasto Kutno sześciu debiutantom.

Druga nagroda przypadła również poetce Izabeli Fietkiewicz-Paszek za „Portret niesymetryczny”, trzecią nagrodę zgarnął Maciej Bieszczad za "Elipsę". Jury przyznało również 3 wyróżnienia Joannie Dziwak „sturm and drang”, Jakubowi Sajkowskiemu „Ślizgawki” i Rafałowi Skoniecznemu „Dzikie strony”.

Oglądaj nasze filmy w jakości 1080 Full HD!


Jutro, 26 czerwca w Willi Troczewskiego/USC w Kutnie o godz. 17.00 Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna wraz z Agnieszką Dąbrowską Walczak, skarbnikiem stowarzyszenia wręczy wymienionym poetom nagrody, a Marta Fijałkowska odsłoni nowy mural na Ścianie Poetów.

Potem w Wilii Troczewskiego o godz. 18.00 spotkanie z autorami Zeszytów Poetyckiych. Wiersze przeczytają Dariusz Dziurzyński, Dawid Jung, Marcin Orliński i Krzysztof Szymoniak. [więcej]
kultura, 25.06.2011 06:29|czytane: 2352 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKutnoTV: Poetycki weekend. VII Festiwal Złoty Środek w Kutnie
Kutnowski Dom Kultury i Środkowoeuropejskie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne "Środek" zapraszają na siódmą edycję Festiwalu Złoty Środek Poezji Kutno 2011. Impreza odbędzie się w najbliższy weekend w Państwowej Szkole Muzycznej w Parku Wiosny Ludów i Urzędzie Stanu Cywilnego.

W sobotę 25 czerwca w Pałacu Gierałty od godz. 12.00 rozpocznie się VI Otwarty Konkurs Jednego Wiersza. Zapraszamy poetów z Kutna i okolic do zmierzenia się z twórcami z innych zakątków Polski.

O godz. 16.00 Pociąg do poezji. Intercity - prezentacja antologii wydanej przez KDK dzięki współrpacy z PKP Intercity.  Swoje wiersze czytać będą Jerzy Suchanek, Wojciech Kudyba, Małgorzata Lebda, Krzysztof Bieleń, Jakub Przybyłowski, Mariusz Więcek.

O godz. 18.00 spotkanie autorskie Kazimierza Brakonieckiego, a o godz. 20.00 spotkanie z poetami bretońskimi Paol Keineg i Bernez Tangi. O godz. 21.30 poeci usłyszą werdykt jury VI Otwartego Konkursu Jednego Wiersza.


Oglądaj nasze filmy w jakości 1080 Full HD!


A od godz. 22.00 - 1.00 Przez granice słów i dźwięków - pełna atrakcji muzycznych i poetyckich noc koncertowa. W programie: Bernez Tangi z towarzyszeniem gitarzysty Yona Goueza, program Węzeł z nowymi piosenkami Artura Fryza zaprezentuje Maciej Maciejewski z towarzyszeniem pianisty Dawida Rudnickiego i na koniec Zespół Agnellus z Łodzi.

26 czerwca w Willi Troczewskiego/USC w Kutnie o godz. 16.00 uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu kutnowskiego otrzymają nagrody w Konkursie i Plebiscycie Poetycka Kostka Wolnego Wyboru.

A potem ŚSSK Środek zaprasza o godz. 17.00 na wręczenie nagród w VII OKL Złoty Środek Poezji i odsłonięcie muralu na Ścianie Poetów. O godz. 18.00 spotkanie z autorami Zeszytów Poetyckiych – Dariusz Dziurzyński, Dawid Jung, Marcin Orliński i Krzysztof Szymoniak. [więcej]
kultura, 24.06.2011 06:07|czytane: 1873 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
eKutnoTV: Termomodernizacja Szkoła Podstawowa nr 6 w Kutnie
Oglądaj nasze filmy w jakości 1080 Full HD!

[więcej]
malina, 24.06.2011 09:47|czytane: 1593 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKutnoTV: Delegacja obwodu kołomeńskiego w Kutnie
Dzisiaj delegecja z Kołomny odwiedziła Regionalną Izbę Gospodarczą w Kutnie. Odbyło się tam spotkanie ze Starostą Mirosłąwą Gal-Grabowską. Samorządowcy z Rosji zwiedzili też kutnowskie firmy m.in. AMZ.  Połyński Borys Gregoriewicz dzieli się wrażeniami z pobytu w Kutnie.


Oglądaj nasze filmy w jakości 1080 Full HD!

[więcej]
malina, 24.06.2011 16:56|czytane: 1580 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKutnoTV: Nie ma zainteresowania strefą ekonomiczną w Żychlinie
Strefa ekonomiczna w Żychlinie na pewno nie jest konkurencją dla Podstrefy Kutno ŁSSE, ale na pewno stanowi walor gminy Żychlin i może stanowić uzupełnienie kutnowskiej podstrefy.

Zainteresowanie tymi  gruntami w Żychlinie jest znikome. Strefa jest uzbrojona, nie ma tylko gazu. Inwestorzy rezygnowali do tej pory z osiedlenia się ze swoim biznesem w Żychlinie, bo miasto również nie ma odpowiedniej infrastruktury rozrywkowej, mieszkaniowej czy po prostu niezbyt miło wygląda. Problemem jest też zalewanie części strefy w okresie znacznych opadów.

Oglądaj nasze filmy w jakości 720HD!
[więcej]
wandea, 22.06.2011 06:06|czytane: 1759 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
eKutnoTV: Powiatowy Festyn Świętojański i walory ziemi kutnowskiej
Występy zespołów ludowych i prezentacje twórczości miejscowych artystów – to główne atrakcje, jakie czekają w piątek 24 czerwca uczestników Powiatowego Festynu Świętojańskiego. Odbywać się on będzie na Zamku w Oporowie, który to zdaniem Mirosławy Gal -Grabowskiej starosty kutnowskiego jest niewątpliwym walorem naszego powiatu, jego perełką.


Oglądaj nasze filmy w jakości 720HD!


Założeniem imprezy, oprócz umożliwienia artystom ludowym zaprezentowania swoich umiejętności, jest integracja jednostek samorządu terytorialnego. Nic więc dziwnego, że w trakcie Powiatowego Festynu Świętojańskiego będzie można podziwiać występy muzyków ludowych z wielu gmin powiatu kutnowskiego, w tym z Bedlna, Krośniewic, Krzyżanowa, Strzelec, Żychlina. Zwieńczeniem części wokalnej będzie koncert w wykonaniu prof. Anny Jeremus-Lewandowskiej z zespołem.

Program Powiatowego Festynu Świętojańskiego

16:00-16:20 – występ kapeli Dobrzeliniacy
16:20-16:30 – uroczyste otwarcie imprezy przez Starostę Kutnowskiego
16:30-17:00 – zespół śpiewaczy „Strzelce” i zespół śpiewaczy „Kolowianki”
17:15-18:30 – „Żeroniczanki”, „Szewcowianki”, Helena Stępniak, Bogusia Stępniak, rodzinna kapela Zielińskich [więcej]
kamil, 22.06.2011 06:08|czytane: 1956 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Ruciński martwi się o LO im. J. Kasprowicza
Wyniki naboru elektronicznego do II Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kasprowicza w Kutnie budzą coraz większy niepokój władz powiatu. Wygląda na to, że w nowym roku szkolnym nie uda się utrzymać takiej samej ilości klas pierwszych jak w latach ubiegłych.

O trwającym naborze do "Kasprowicza" mówił na dzisiejszej sesji Rady Powiatu Kutnowskiego członek zarządu Mirosław Ruciński. Jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o wynikach naboru. Koniec przewidziany jest na 29 czerwca, później nastąpi weryfikacja. Wstępne wyniki są niepokojące, ale poczekajmy. Bliższe informacje będę miał na początku lipca.

Wiele wskazuje więc na to, że w II Liceum Ogólnokształcącym imienia Kasprowicza w przyszłym roku szkolnym będą zaledwie [więcej]
kamil, 21.06.2011 16:31|czytane: 3446 razy|28 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKutnoTV: Duże oszczędności w Żychlinie, ale światło w nocy będzie
Jak zapowiedział na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Żychlinie burmistrz Grzegorz Ambroziak wkrótce nocą znów będzie światło na ulicach miasta. Zakończyły się negocjacje z firmą energetyczną, której usztywnienie cen i pusta kasa w gminie doprowadziły do wyłączenia światła.

Magda Krupińska
, mieszkanka Żychlina zarzuca burmistrzowi, że potężnie zadłużył gminę czyli wszystko co nowe jest w gminie skredytowane. Fontanna, skwerek, remonty itp.

Zapytaliśmy burmistrza jak bardzo Żychlin jest zadłużony i czy rzeczywiście jest tak źle jak mówią mieszkańcy gminy. Czy Ambroziak znajdzie wyjście ze spirali kredytowej Żychlina?

Oglądaj nasze filmy w jakości 720HD!

[więcej]
wandea, 21.06.2011 10:21|czytane: 1935 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
20-latek z Kutna miał 5,40 promila alkoholu w organizmie!
W piątek około godziny 22.00 patrol straży miejskiej zauważył w Parku Traugutta w Kutnie leżącego mężczyznę. Okazał się nim dobrze znany kutnowskim stróżom prawa "Denzel".

Stan mężczyzny był na tyle poważny, że  wymagał natychmiastowej pomocy medycznej. Strażnicy wezwali pogotowie ratunkowe, które przetransportowało 20-latka do kutnowskiego szpitala. Szybko też okazało się, że jest pod wpływem alkoholu. Już teraz śmiało można mówić o swoistym rekordzie spożycia  na terenie powiatu kutnowskiego [więcej]
malina, 20.06.2011 15:19|czytane: 6947 razy|32 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pieniądze nie śmierdzą? Świńskie odchody na polach tematem listu otwartego radnych
Szefowie klubów partyjnych w Radzie Miasta Kutna Krzysztof W. Dębski, Janusz Pawlak i Włodzimierz Klimecki wystosowali  list otwarty do prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego, Starosty Kutnowskiego Mirosławy Gal- Grabowskiej, Komendanta Powiatowej Policji w Kutnie oraz Prokuratora Rejonowego w Kutnie, w którym apelują i wzywają wymienionych do działań dla dobra powiatu kutnowskiego w związku z falą informacji o zanieczyszczaniu przez mega ubojnię Pini Polonia środowiska naszego powiatu.

Apel  zostanie przekazany również do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Łodzi.

Jesteśmy zaniepokojeni informacjami dotyczącymi świńskich odchodów wyrzucanych w Byszewie i na terenie powiatu łęczyckiego. Jesteśmy zdziwieni brakiem reakcji służb odpowiedzialnych za interwencję w tej sprawie
- mówił Krzysztof W. Dębski na dzisiejszej konferencji prasowej. - Zapowiadane zwiększenie uboju do 16 tys. świń dziennie, spowoduje zwiększenie również dobowych odpadów po uboju. Co wtedy będzie? Pytamy zatem prezydenta Kutna, starostę, policję i prokuratora co zrobią wtedy, skoro teraz milczą.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
pieniadze nie smierdza winskie odchody na p, zdjęcie 1/2

Pieniądze jak widać nie śmierdzą
- mówił Janusz Pawlak, przewodniczący klubu radnych PO. - Nikt chyba w Kutnie nie chce abyśmy mieli tutaj epidemię lub sytuację podobną jak w Niemczech, gdzie okazało się, że nie wiadomo kto, wylewa nie wiadomo gdzie gnojowicę czy inne odpady. I wszystko nazywa się ekologiczną uprawą. A potem ludzie umierają.

Prezydent Burzyński nie chciał skomentować ani miażdżącego właściciela ubojni reportażu w Gazecie Wyborczej o panujących w firmie zwyczajach i sytuacji pracowników szczególnei kobiet, ani zalewającej pola powiatu kutnowskiego i łęczyckiego pseudognojowicy i świńskich odchodów. Czy odpowie na list otwarty radnych z miasta? [więcej]
wandea, 20.06.2011 13:52|czytane: 1782 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czy zwolnienie każdego urzędnika jest zemstą starosty?
Starosta kutnowski, Mirosława Gal-Grabowska na internetowych forach zyskała przydomek Mścisława. Anonimowi przeciwnicy polityczni i mieszkańcy powiatu kutnowskiego po zmianie władzy ochrzcili starostę tym niezbyt przyjemnym przymiotnikiem. Do dziś, choć już zapał politycznej wojny się nieco ostudził,  kiedy nie ma innego argumentu przeciw działaniom zarządu powiatu uprawiana jest krytyka związana z ubliżaniem i przezywaniem rządzących. Doświadczył jej już prezydent Zbigniew Burzyński.

Co było powodem takiej złości na nową starostę komentatorów? Na pewno zmiany kadrowe, które zdarzają się wszystkim niezadowolonym z pracy podwładnych szefom i ugrupowaniom politycznym, które muszą oczyścić otoczenie rządzących. Wiadomo lepiej pracuje się z przyjacielem niż z wrogiem. Lepiej pracuje się z kimś kompetentym niż z niedouczonym. Choć jak wiemy i wśród rządzących nietrudno o takich. Wtedy pracownik niestety pola z rządzących nie oczyści.

Zapytaliśmy starostę kutnowskiego czy czuje się Mścisławą?


[więcej]
wandea, 20.06.2011 09:44|czytane: 1808 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKutnoTV: Jacek Boczkaja o kanalizacji na ul. Zielonej
Jest szansa, że w przyszłym roku miasto rozpocznie inwestycję związaną z uzbrojeniem w kanalizację terenów peryferyjnych Kutna. Część ulicy Grunwaldzkiej, Zielona w stronę Bielawek nie ma jej jeszcze. Mieszkańcy coraz częściej pytają kiedy wreszcie w tej części miasta będzie kanalizacja i kiedy skończą się obecanki cacanki władzy.


[więcej]
pismak, 20.06.2011 06:06|czytane: 1794 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Renata J. internautka z Łodzi nie poniesie konsekwencji za komentarze
Umorzeniem zakończyło się postępowanie przeciwko Renacie J. z Łodzi, która 26 stycznia br. pod artykułem na eKutno.pl Smród wokół Pini napisała: bardzo źle że do Kutna sprowadzono przedsiębiorcę Włocha, oni tylko potrafią innych wykorzystywać, Ci południowcy tak mają, to banda nierobów. Burzyński wziął kasę i jeszcze ciemnotę wciska jak to on się stara dla miasta żeby zapewnić mieszkańcom pracę. Trzeba o porządnych inwestorów zabiegać a nie sprowadzać byle jaki chłam do Kutna.

Renata J. broniąc się przed sądem twierdziła, że usiadła do komputera zdenerwowana i zbulwersowana i nie miała wcale na myśli tego co napisała. Po umorzeniu postępowania karnego prezydentowi Kutna pozostaje jedynie skierowanie sprawy na drogę sądową cywilną. Zbigniew Burzyński twierdzi, że nie będzie dochodził od kobiety odszkodowania za naruszenie dóbr osobistych. [więcej]
wandea, 17.06.2011 06:06|czytane: 3165 razy|24 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKutnoTV: Czy będzie dwupasmowe rondo w Kutnie?
Mieszkańcy Kutna w tym tygodniu na spotkaniu z prezydentem Zbigniewem Burzyńskim pytali o poprawę bezpieczeństwa na kutnowskich drogach. Jednym z pomysłów na usprawnienie ruchu była przebudowa Ronda Solidarności na dwupasmowe i poszerzenie ulicy Narutowicza. Zapytaliśmy Jacka Boczkaję, zastępcę prezydenta Kutna ds. inwestycji o realne szanse na taką zmianę w organizcji ruchu w Kutnie.


[więcej]
wandea, 17.06.2011 06:07|czytane: 1754 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKutnoTV: Przedszkole Miejskie 8 to "Promyczek" (część 2)

[więcej]
malina, 16.06.2011 15:29|czytane: 2164 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
eKutnoTV: Poważne nieprawidłowości w PCPR
W maju zakończył się audyt w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie. Zleciło go Starostwo Powiatowe w Kutnie. Kontrolowana była działalność centrum z lat 2009-2010 w zakresie przestrzegania procedur związanych z celowością wydatków  jednostki oraz z jego majątkiem.

Naruszenie dyscypliny finansów publicznych, rozbieżności między księgowością papierową i komputerową, wielokrotne przekraczanie planów wydatków, różnice w majątku faktycznym i w ewidencji środków trwałych, inwestycje bez umów na wykonanie usług sięgające kilkudziesięciu tysięcy złotych. Starostwo Powiatowe podczas kontroli stwierdziło permamntne niewypełnianie ustawy o rachunkowości.

Wicestarosta Konrad Kłopotowski dodatkowo negatywnie ocenia również przeprowadzenie likwidacji w POW Nadzieja w Żychlinie.


[więcej]
wandea, 16.06.2011 06:06|czytane: 2858 razy|21 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKutnoTV: Strefa płatnego parkowania na Barlickiego i podwyżki cen
Szykują się zmiany w strefie płatnego parkowania w Kutnie. Nieznacznie wzrosną ceny opłat za parking, bez zmian natomiast pozostanie opłata za 20 minut postoju. Uporządkowane zostanie również parkowanie osób niepełnosprawnych poprzez uruchomienie dodatkowej karty wg wzoru europejskiego. SPP zostanie  powiększona o część ulicy Barlickiego.  Na drugiej czerwcowej sesji Rady Miasta Kutna radni będą głosować zmiany do uchwały o SPP.


[więcej]
wandea, 15.06.2011 14:56|czytane: 2659 razy|22 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W Dziewiątce udała się kampania Rosnę, myślę, dbam
13 czerwca zakończyła się kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2011” w Szkole Podstawowej nr 9 w Kutnie, podczas której przeprowadzono różnorodne formy przedsięwzięć także sportowych. Ich celem było między innymi umożliwienie prezentacji osiągnięć i umiejętności naszych uczniów.

Podczas prowadzonych zadań kierowaliśmy się hasłem tegorocznej kampanii dla SP: „Rosnę, myślę, dbam"
- mówi Danuta Blus, dyrektor szkoły. - Formami eksponowania umiejętności, możliwości, radości i satysfakcji uczniów przyjętymi na ten rok były Mistrzostwa szkoły w pływaniu dla uczniów klas IV – VI, które zorganizowane pod koniec maja.W zawodach wzięło udział 103 uczniów szkoły. Uczniowie rywalizowali na wielu dystansach i w różnorodnych stylach. Wszyscy starali się zaprezentować z jak najlepszej strony, walczyli dzielnie dla siebie i swoich drużyn.

Tytuły „Najlepszej Pływaczki” i „Najlepszego Pływaka” w roku szkolnym 2011/2012 wywalczyli:
Paula Karwacka uczennica klasy VIB i Michał Kawka uczeń klasy VIE.

Kolejnym działaniem realizowanym w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2011” były biegi przełajowe dla uczniów klas I – III, które odbyły się w poniedziałek 13 czerwca. W zawodach wystartowało 170 uczniów naszej szkoły. [więcej]
pismak, 15.06.2011 16:18|czytane: 1434 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czy dzisiaj zamordują Adama Pogodzińskiego z Krośniewic?
Adam Pogodziński ma 20 lat, mieszka w centrum Krośniewic. Uczy się i kończy kursy sponsorowane przez Unię Europejską. Ostanio poznał piękną dziewczynę, z którą planuje przyszłość. Chce też zakończyć edukację, znaleźć pracę w większym mieście i ustatkować się. To marzenia młodego człowieka z Krośniewic, którego spotkała tragedia. Nic dziwnego, że chce odmienić swój los.

czy dzisiaj zamorduja adama pogodzinskiego z kro, zdjęcie 3/5

Sąsiadem Adama w kamienicy jest 23-letni Damian R. To on pchnął Adama nożem w podudzie kilka dni temu, 11 czerwca w Krośniewicach.  Podaliśmy za kutnowską policją informację o tym zajściu  pisaliśmy o tym tutaj.

W sobotni wieczór, około godziny 18.00 Adam wyszedł do sklepu. Kiedy rozmawiał ze znajomym przed domem zauważył go sąsiad. Momentalnie wyciągnął noż i podskoczył do Adama ze słowami "teraz uregulujemy rachunek" - relacjonuje dla portalu eKutno znajomy ofiary. - Kiedy kilka razy zamachał mu ostrzem przed twarzą, Adam tylko wykrztusił "za co?". Ten odpowiedział "ty już wiesz za co!".

W rozmowie z reporterem eKutno Adam nie chce powiedzieć o możliwej przyczynie. Mówi, że boi się o swoje życie [więcej]
malina, 15.06.2011 09:35|czytane: 6143 razy|29 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wypadek w Krośniewicach. Motorowerzysta wpadł pod TIRa
Wczoraj po godzinie 17:30 na ulicy Kolejowej w Krośniewicach doszło do zdarzenia, w którym ucierpiał kierujący skuterem. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do kutnowskiego szpitala.

wypadek w krosniewicach motorowerzysta wpadl po, zdjęcie 5/7

Ze wstępnych ustaleń wynika, że na prostym odcinku drogi kierujący skuterem marki zip, nie zachował należytej ostrożności i uderzył w tył samochodu ciężarowego marki mercedes na niemieckich numerach rejestracyjnych [więcej]
malina, 15.06.2011 09:25|czytane: 3878 razy|22 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają: Po co wydaje się pieniądze na znaki drogowe ukryte wśród krzaków lub gałęzi?
Po co wydaje się pieniądze na znaki, które ukryte są wśród krzaków lub gałęzi? - pyta czytelnik eKutno.pl?

Na ulicy ul. Marii Skłodowskiej-Curie w Kutnie udało się drogowcom pięknie zakamuflować znak, tak aby kierowcy mieli rozrywkę w drodze do pracy czy na wakacje i zgadywali jaki właśnie znak minęli. Jak widać znak jest dość nowy i wydaje się, że komuś naprawdę zabrakło wyobraźni, którą jak zawsze mawiają policjanci, powinni mieć kierowcy. Drodzy policjanci  kutnowscy kierowcy mają wyobraźnię, bo jak inaczej zobaczyliby ten znak.Prawdopodobnie zakamuflowany znak obowiązuje tylko od jesieni do wiosny, wtedy gdy drzewa nie mają liści. Albo to taka nowa zasada na kutnowskich drogach. [więcej]
wandea, 15.06.2011 06:12|czytane: 1626 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Prezydent Burzyński u opozycji. SLD wystawi kandydata w jesiennych wyborach
W poniedziałek, 13 czerwca odbyła się miejska konwencja Sojuszu Lewicy Demokratycznej, a po niej spotkanie ze Zbigniewem Burzyńskim, prezydentem Kutna. Mieszkańcy miasta, członkowie SLD zadawali bardzo konkretne pytania dotyczące uciążliwości życia w naszym mieście. Niektóre pytania wracały jak bumerang, czyli kiedy będzie kanalizacja od Grunwaldzkiej do Bielawek, kiedy woda przy dużych deszczach przestanie zalewać ulicę 1 Maja, Narutowicza i Sienkiewicza oraz co z rewitalizacją kutnowskich zabytków.

Członkowie SLD najpierw udzielili wotum zaufania dla Zarządu Rady Miejskiej SLD w Kutnie, a potem podjęli pierwsze decyzje przed wyborami parlamentarnymi i już jest pewne, że kutnowska lewica wystawi swojego kandydata w jesiennych wyborach.
 
Potem Bartosz Serenda, przewodniczący zarządu miejskiego partii przywitał prezydenta: Fajnie, zę pan jest z nami panie prezydencie. A prezydent odparł: - No tak trochę czasu minęło. 
I rozpoczęła się dyskusja oparta na kilku panelach tematycznych ważnych dla mieszkańców Kutna.

Anna Woźnica
, była radna pytała o zagospodarowanie terenu między Bankiem Gospodarki Żywnościowej S.A. a kamienicami i stadionem przy ulicy Podrzecznej i o Park nad Ochnią, który jej zdaniem wygląda jak pustynia. Marek Galus, były wiceprezydent Kutna dopytywał o kanalizację na Grunwaldzkiej i zadowolony z odpowiedzi prezydenta nie był. Obietnica 2012 roku jest zbyt odległa.Stefanowi Graczykowi
marzyły się z kolei zbiorniki retencyjne, kluby osiedlowe dla kutnowskiej młodzieży, która nie ma gdzie spędzać wolnego czasu i przesiaduje w pubach z piwem, rewitalizacja parku Traugutta i amfiteatr z prawdziwego zdarzenia.

Paweł Łebkowski
poruszył bardzo ważny temat związany z bezpieczeństwem na drogach w Kutnie. Oczekiwałby od władz miasta planu poprawy bezpieczeństwa, ustawienia choćby luster. Mówił o niebezpiecznych punktach w mieście np. skrzyżowaniu przy ulicy Kasztanowej koło Elidy,  gdzie wysoki mur skutecznie ogranicza widoczność kierowcom i o Wygodzie.

Na wiele z wymienionych inwestycji kutnianie czekają już długo. Ci bardziej cierpliwi mieszkają tu ciągle i narzekają, ci mniej czyli młodsi wyjeżdżają za pracą i innym życiem. [więcej]
wandea, 15.06.2011 06:11|czytane: 2002 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKutnoTV: TIR spalił się w Bzówkach
Wczoraj chwilę po godzinie 20.00 zapaliła się kabina ciągnika siodłowego marki renault, zaparkowanego przy barze w miejscowości Bzówki (gmina Nowe Ostrowy). Ogień szybko zajął szoferkę i kompletnie ją zniszczył. Na miejsce pierwsi przybyli strażacy z OSP Krośniewice, którzy ugasili płomienie. Z pomocą przybyli także ich koledzy z PSP Kutno oraz OSP Dąbkowice.

tir spalil sie w bzowkach, zdjęcie 14/16

Kierowca samochodu tłumaczył, że zaparkował pojazd, aby odbyć "pauzę" (obowiązkowa przerwa w pracy dla kierowców samochodów ciężarowych) i kiedy zamknął szoferkę momentalnie pojawił się w niej ogień.Na miejscu dokumentację pożaru zebrali policjanci i strażacy. Przyczyną pożaru była utrata izolacyjności przewodów elektrycznych w pojeździe. [więcej]
malina, 14.06.2011 06:11|czytane: 2689 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
eKutnoTV: Mieszkańcy Byszewa mają dość odpadów z mega ubojni w Kutnie

[więcej]
malina, 14.06.2011 06:20|czytane: 2927 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKutnoTV: Termin likwidacji SPZOZ w Kutnie przedłużony o 3 miesiące
Likwidator szpitala Dariusz Panek poprosił zarząd powiatu kutnowskiego o przedłużenie terminu likwidacji do 3 miesięcy. Czas ten ma pozwolić na zakończenie około 40 postępowań z wierzycielami oraz procedury związanej z oceną biznesplanu Kutnowskiego Szpitala Samorządowego przez NFZ i BGK. 

Starosta Kutnowski, Mirosława Gal-Grabowska pozytywnie ocenia możliwości powiatu kutnowskiego w udźwignięciu długu po szpitalu. Powiat przygotowany jest na każdą ewentualność. Przede wszystkim na 54 miliony złotych, które w Planie B powinno otrzymać z budżetu państwa.


[więcej]
wandea, 14.06.2011 06:12|czytane: 2398 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKutnoTV: Krzysztof Dębski o racjonalizacji kosztów kutnowskiego szpitala
W kutnowskim szpitalu nastąpi wkrótce mocna racjonalizacja działań, twierdzi Krzysztof W. Dębski nadzorujący spółki w Starostwie Powiatowym w Kutnie. Oprócz likwidacji kotłowni, poczynione zostaną oszczędności na poszczególnych oddziałach. W poprzednich latach szpital dokonywał niepotrzebnych zakupów na zapas, teraz ma się to zmienić.


[więcej]
wandea, 14.06.2011 06:02|czytane: 2007 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Parkowanie na trawniku regułą w Kutnie, bo pozwala na to Straż Miejska
Parkowanie na trawnikach w Kutnie to już reguła w Kutnie. Tak parkujemy my kierowcy, ale również Straż Miejska, która nas sprawdza i może za to ukarać. Marcin Ciesielski, czytelnik eKutno.pl był świadkiem właśnie takiej sytuacji.

Radiowóz straży miejskiej zaparkował na trawniku przed jednym z bloków przy ul. Podrzecznej, a raczej w miejscu, które było trawnikiem, zanim kierowcy zaczęli tam regularnie
parkować
- pisze Marcin Ciesielski. - Uważam, że to wykroczenie z art.

Nie ma mowy o żadnym wykroczeniu -
mówi Ryszard Wilanowski, Komendant Straży Miejskiej w Kutnie. - Tam nie ma już trawnika co zresztą widać. Gdyby stał tam inny kierowca również mandat się nie należy, bo nie ma tam już zieleni od dawna. 

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
czytelnicy pisza parkowanie na trawniku regula, zdjęcie 1/2

Artykuł 144. § 1 brzmi: Kto na terenach przeznaczonych do użytku publicznego niszczy lub uszkadza roślinność albo depcze trawnik lub zieleniec lub też dopuszcza do niszczenia ich przez zwierzęta znajdujące się pod jego nadzorem, podlega karze grzywny do 1 000 złotych albo karze nagany.

Wykroczeniem jest przede wszystkim niszczenie trawnika, ale też przygotowanej odpowiednio  pod trawnik ziemi, już spulchnionej. W tym przypadku mamy do czynienia z twardą ziemią - dodaje Wilanowski. - W tej sytuacji mieliśmy dwie interwencje, pomagaliśmy człowiekowi w stanie nietrzeźwym wydostać się spod balkonu oraz interweniowaliśmy w sprawie grupy osób nietrzeźwych zakłócających spokój  mieszkańców ulicy Podrzecznej.

Może strażnicy w tym przypadku powinni wystawić sobie mandat? Można zrozumieć problemy ze
znalezieniem miejsc parkingowych, chociaż w tym przypadku dało się znaleźć kilka wolnych w pobliskiej zatoce przy śmietnikach.
[więcej]
pismak, 13.06.2011 12:28|czytane: 2652 razy|24 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla
Problemy z siedzibą TIFT REKLAMY Spółdzielni Socjalnej osób niepełnosprawnych w Nowej Wsi mogą zakończyć się dla firmy dramatycznie. 47 -letni Leszek... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Spotkanie informacyjne Pałac Saski w Kutnie - rewitalizacja i funkcje przyszłego
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza na kolejne spotkanie informacyjne poświęcone przyszłości Pałacu Saskiego. Spotkanie pt. „Pałac Saski w Kutnie – rewitalizacja i funkcje przyszłego kompleksu” odbędzie się 31 maja o godz.... [więcej]
Sport
W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek
Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne mecze Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. O godz. 12.00 Basket Go Przemyśl zmierzył się z Mistrzyniami Województwa – KKS Pro-Basket Kutno z wynikiem 46:43.  Zapraszamy jutro o godz.  10:00 MPKK Sokołów OSiR... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Dyskretna pozna Pana Jestem gotowa rozpalić twoje zmysły do maksimum i sprawić że po naszym spotkaniu będziesz chciał tylko więcej. Zainteresowany? czekam na twoją wiadomość jednakże nie trać ani mojego ani sw... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
WYSYŁKA PACZEK KURIERSKICH Wysyłasz przesyłki kurierskie? Wejdź na stronę https://zlapkuriera.pl lub zadzwoń do nas pod numer telefonu: +48 55 629 30 40 Za pośrednictwem naszego serwisu Zlapkuriera.pl tanio i szybko ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Okazja! Narzuta w Super Cenie - 125zł Narzuta dekoracyjna pikowana dwustronna. Wykonana z wysokiej jakości materiału , tkanina miła w dotyku, wygodna w użytkowaniu nie wymaga prasowania. Oferta nie zawiera poszewek widocznych ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
projektowanie STRON WWW / KOMPLEKSOWO OD A DO Z Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty, jaką jest projektowanie stron internetowych , kompleksowo od A do Z. W ramach oferty proponujemy - stworzenie strony www - zakup serwera i dome... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Doroteusz Dunkiel:
11 minut temu
Wstyd. Jak można było popierać kogoś takiego jak górnik?
Ola Rzadkiewicz:
11 minut temu
Dzień dobry, niektóre posty zostały zabezpieczone do postępowań sądowych. Pozdrawiam
Przemysław Beczkowicz:
12 minut temu
Za dużo polityki w tych szkołach. Gdzie są uczniowie?
Emil Ziezelski:
15 minut temu
W Starostwie urządzają spotkanie tego pana. Starosta Debich jest podobno człowiekiem prawicy, blisko współpracuje z panem posłem Rzymkowskim. Pan Adam Bodnar dał sie poznać jako osoba niezbyt przychylnie ustosunkowana do PiS w sprawie Trybunału Konstytucyjnego, był w pierwszym szeregu przeciwników zmian. Prawicowe media często podkreslają, że poglądy pana Bodnara są lewicujące i wyrażały obawy o to, czy na funkcji rzecznika będzie obiektywny i bezstronny. Ich wątpliwości okazały się uzasadnione.

Panie Klopotowski, czas na działanie. Proszę powiadomić pana wojewodę Raua z PiS oraz pana prezesa Kaczyńskiego, komu udostepnia salę w Starostwie pan Debich, Starosta Kutnowski.
Demetriusz Zwirski:
33 minut temu
Pekaes jeździ, MZK jeździ, Marqus jeździ, Sandbus jezdzi a na Twoją wioskę dojechać nie można?
Bruno Kampo:
41 minut temu
Barnim Kidey jak to w czym w dbaniu o własny interes, prawda Konradzie Piwo?
Bruno Kampo:
46 minut temu
Och, chyba ludziska nie piszą do pana "rzecznika", że objazdówkę po prowincji robi
Hubert Idikiewicz:
55 minut temu
Boże, ludzie! Dla was już nie ma żadnej nadziei...
Tomisława Petru:
1 godzin temu
Jak mawiał klasyk - micha jest najważniejsza
Aaron, Kurcewicz:
2 godzin temu
Pewni ludzie wspierali w kampanii Łebskiego. Pytanie czy wspierali go dla dobra powiatu czy dla własnego jest pytaniem retorycznym. Dziś mogą liczyc na jego wdzięczność. Można ten komentarz uznać zjadliwym czy złośliwym, ale poza takim określeniem nikt żadnych argumentów nie znajdzie, bo takie są fakty. Tylko nie dziwmy się potem, że młodzież ma taki, a nie inny stosunek do naszego środowiska
Mirosław Trzebiatkowski:
2 godzin temu
Najbardziej środowisku psują opinię związkowcy. Bo część z nich za michę jest gotowa poprzeć każdego, nawet górniczynę i bardziej niż edukacją zajmują się polityką. Edukacja jest na dalszym planie.
Hubert Idikiewicz:
2 godzin temu
Wszystkie te wasze zjadliwe komentarze na temat tej nowej szkoły tylko utwierdzaja mnie w przekonaniu, że środowisko nauczycielskie, szczególnie kutnowskie, jest wyjatkowo zawistne, perfidne I złośliwe. Jeden nauczyciel utopilby drugiego w łyżce wody za parę nadgodzin. Nie daj Boże odniesiesz jakiś sukces dydaktyczny - od razu inni belfrzy skoczą ci do gardła. Masz trochę lepsze warunki pracy w szkole i ciut wyższe zarobki, zaraz inni 'życzliwi' wbija ci nóż w plecy. Nie dziwcie się, że mnóstwo ludzi was nie cierpi i traktuje jak zło konieczne. Sami sobie na to zasluzyliscie.
Rafał Bukar:
3
 · 
3 godzin temu
Widzac swoj blizki koniec sitwa chwyta sie oszczerstw , pomowien i szkalowania wszystkich swoich przeciwnikow bo to tylko potrafi najlepiej,chamstwo i mirnota wychodzi na wierzch.
Pankracy Blau:
3 godzin temu
Czy składając tam CV warto dołączyć kilka ciepłych słów o Łebskim?
Rafał Bukar:
3 godzin temu
Panowie politycy kury wam prowadzc szczac zamiast zajmowac sie polityka jak mawial Marszalek Jozef Pilsudski
Salomea Sokół:
2
 · 
3 godzin temu
No jak są nauczyciele z CKU i ZDZ to rzeczywiście elita
Bolesław Masło:
3 godzin temu
Był konkurs na dyrektora czy wybrano jedną jedynie słuszną kadydatkę?
Orfeusz Ciekawy:
2
 · 
5 godzin temu
Wiesiek nie czekaj zgłoś takiego Gerarda bydlaka do prokuratury.
Tina Kościuk:
2
 · 
5 godzin temu
Żadna nastająca ekipa poprzedników nie rozliczała bo w każdej ekipie jest kilku co są od lat więc by musieli siebie rozliczać , prawda?
Vanessa Młynarski:
5
 · 
6 godzin temu
"Korespondowałem z panem Bryłką. Głosowanie było tajne, to moja sprawa jak głosowałem, pozostawiam to więc bez komentarza - mówi radny Wojciech Ziółkowski" Otóż nie robi pan łaski. jest pan opłacany z naszych podatników pieniędzy więc pana obowiązkiem jest odpowiadać na pytania.Najciekawsze artykuły
 ·  11
3 dni temu
Inauguracja parkrun w KUTNIE! Darmowe biegi już od najbliższej soboty!
 ·  3
4 dni temu
Recital dyplomowy z jazzowymi przebojami wszechczasów
 ·  41
4 dni temu
Kapitulacja wójta gminy Bedlno. Czas na decyzję starosty w sprawie wiatraków
 ·  11
5 dni temu
Policjant z zarzutem zabójstwa wciąż w areszcie
 ·  73
6 dni temu
Wyłudzenie VAT i pranie brudnych pieniędzy w Kutnie. Już 25 podejrzanych i 9 osób w areszcie
 ·  23
6 dni temu
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla spółdzielni socjalnej?
 ·  2
9 dni temu
Pamiętaj mordeczko, głowa do góry. Piknik z Kulturą Street art na Dobrzelińskiej
 ·  271
9 dni temu
Głosowanie komisji i oświadczenie starosty w sprawie dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie
 ·  7
10 dni temu
Sterylizacja zwierząt domowych będzie częściowo dotowana przez miasto
 ·  6
10 dni temu
Noc Muzeów w Krośniewicach za nami
 · 
10 dni temu
Dzień Dziecka w Kutnie. Wielkie show taneczno-muzyczne
 ·  24
12 dni temu
Czytelnicy piszą: A jednak toaleta w parku ma awarię
 ·  59
13 dni temu
Prokurator Sławomir E. na gościnnych występach. Zawieszenie i co dalej?
 ·  91
13 dni temu
Brutalna prawda o konkursach w samorządzie i kłopotliwe pytania o dyrektora
 ·  112
18 dni temu
Rada Miasta Kutna skąpa, a radny Kłopotowski niczego nie pamięta
 ·  16
18 dni temu
Czytelnicy pytają: Czy na Zdrojowej przy cmentarzu staną bloki?
 ·  93
20 dni temu
Prezydent Kutna złożył zawiadomienie do prokuratury. Urzędniczka zwolniona!
 ·  74
25 dni temu
Takie kino...
 ·  4
27 dni temu
Za nami pierwsze koncerty tegorocznej Majówki
 ·  14
27 dni temu
45 lat Kutnowskiego Domu Kultury: zasłużeni, wystawy i folklor kutnowski
 ·  4
27 dni temu
Majówka z Bareją: Czasem, aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego klubu, prezes...
 ·  79
28 dni temu
Piąty roczek Festiwalu Piosenki Biesiadnej w Bedlnie. Na sali na ludowo tańczą wszyscy wkoło
 ·  24
28 dni temu
Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów
 ·  4
29 dni temu
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja i odwaga na ...
 ·  21
30 dni temu
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności