eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34238-w-lipcu-roboty-drogowe-w-kutnie," title="Kutno: W lipcu roboty drogowe w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W lipcu roboty drogowe w Kutnie</b><br>W lipcu rozpoczną się inwestycje drogowe w Kutnie. Przebudowy doczeka się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34235-warsztaty-fotograficzne-w-bajkowej-zagrodzie," title="Kutno: Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie</b><br>Życie jak z bajki- każdy o takim marzy. Niedaleko Warszawy jest...</div></a> <a href="/publicystyka,34171-trzymaja-c-w-r-ku-fragment-kosmosu-leszek-baranowski-i-mineral-and-gem," title="Kutno: Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem</b><br>Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom...</div></a> <a href="/sport,34216-koniec-sezonu-lekkoatletycznego-i-bardzo-dobre-wyniki-kutnowskich-sportowc-w," title="Kutno: Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców</b><br>W sobotę 24 czerwca na stadionie Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34232-r-kodzie-o-dla-doros-ych-spotkanie-15-lipca," title="Kutno: Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca</b><br>W sobotnie przedpołudnie w Ośrodku Kultury Gminy Kutno w Leszczynku odbyły...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34231-ju-wakacje," title="Kutno: Już wakacje!" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Już wakacje!</b><br>Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Uroczystość w Szkole Podstawowej im. Kornela...</div></a> <a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Radny Robert Małachowski o utrzymaniu czystości w mieście
- Zwiększono wydatki na oczyszczanie miasta w kwocie 150 tys. zł i na utrzymanie zieleni 180 tys. zł.  W tym roku na utrzymanie czystości zaplanowano 1,65 mln zł na utrzymanie zieleni 1,08 mln zł. Na co dokładnie dokładamy pieniędzy w tym dziale? Wiele razy wnioskowałem o dbałość o porządek na ulicach i o miejską zieleń, ale nie chodziło mi bynajmniej o zwiększanie tak wyraźne środków na ten cel, tylko o nadzór nad jakością prac służb sprzątających - mówił wczoraj na sesji radny Robert Małachowski. 

Radny Robert Małachowski o utrzymaniu czystości w mieście, ./upload/articles_pakiety/32102/01_obraz.jpg


- Oczywiście nie jestem w stanie określić na co dodatkowe środki dokładnie zostaną wydane. Jest to na zwiększenie potrzeb zadbania o zieleń i oczyszczania, które i tak są zawsze większe niż pieniądze, jakie się na ten cel przeznacza - odparł Jacek Boczkaja, wiceprezydent Kutna. - Zawsze jest tak robione, że wydatki  wychodzą wynikowo w ciągu roku, dlatego też zmieniamy budżet w tym zakresie. W przyszłości jeśli pan radny będzie nadal zainteresowany, to możemy wypunktować wydatki.

Przypominamy wyliczenia kosztów utrzymania czystości i zieleni w mieście 2015 rok i fragment 2016. TUTAJ
[więcej]
wandea, 23.11.2016 07:52|czytane: 810 razy|29 komentarzy|komentuj|czytaj cały
II Ogólnopolski Turniej Bokserski[więcej]
wandea, 23.11.2016 07:56|czytane: 279 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Będzie nowy monitoring w mieście
Prezydent Kutna zlecił Jackowi Korowajskiemu Sekretarzowi Miasta wykonanie nowej koncepcji monitoringu miejskiego. Kamer przybędzie i pojawią się w nowych punktach wskazywanych m.in. przez Policję i radny. 

We wrześniu odbyło się spotkanie prezydenta z Komendantem Powiatowym Policji i temat ten został na nim również poruszony.

- Na początku roku wraz z radnym Łukaszem Walczakiem zgłaszaliśmy potrzebę monitoringu na ulicy Północnej, niedaleko placu zabaw. Czy w przyszłym roku będzie możliwość rozbudowania sieci kamer w mieście? - zapytał radny Robert Małachowski. 

- Decyzja będzie zależała od radnych czy znajdzie się to zadanie w budżecie na następny rok. Sekretarz Miasta dostał polecenie od pana prezydenta stworzenia nowej koncepcji monitoringu miejskiego. To co jest dzisiaj, nie spełnia już swojej roli. [więcej]
wandea, 23.11.2016 07:51|czytane: 699 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Guilty pleasure. Niebezpieczna kobiety Pitbulla
Młode policjantki, "Zuza" i "Jadźka" dołączają do Pitbulla. Kobiety oprócz zmagań w życiu prywatnym muszą stawić czoła przestępczemu światu. Nowy film Patryka Vegi w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury już od piątku o godz. 20.15. 

Guilty pleasure. Niebezpieczna kobiety Pitbulla, ./upload/articles_pakiety/32104/01_obraz.jpg
Guilty pleasure. Niebezpieczna kobiety Pitbulla, ./upload/articles_pakiety/32104/02_obraz.jpg
Guilty pleasure. Niebezpieczna kobiety Pitbulla, ./upload/articles_pakiety/32104/03_obraz.jpg


- Andrzej Wajda powiedział kiedyś o Władysławie Pasikowskim, że ten wie o polskim widzu coś, o czym on nie ma pojęcia. Sądząc po monstrualnym wyniku otwarcia "Niebezpiecznych kobiet", Patryk Vega został duchowym następcą twórcy "Psów". Nie tylko zatrudnia przed kamerą gwiazdy Pasikowskiego (w "Nowych porządkach" wystąpił Bogusław Linda, tutaj mamy Artura Żmijewskiego wracającego po latach do roli złoczyńcy). Jego kino emanuje również podobnym dresiarskim wdziękiem, który w równym stopniu działa na miłośników siłki, jak i ułożonych studentów kulturoznawstwa. O takich filmach jak "Pitbull"Amerykanie mówią  "guilty pleasure". Niby obciach, a jednak trudno oderwać wzrok od ekranu - pisze Łukasz Muszyński na filmweb.pl

Zobaczcie sami, zapraszamy od piątku do środy 30 listopada do kutnowskiego kina. [więcej]
kultura, 23.11.2016 07:51|czytane: 523 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Radni o bezpieczeństwie w ruchu drogowym
Zdaniem radnego Przemysława Zawadzkiego wyjazd z parkingu na Placu Wolności wprost w ulicę Miłą jest niebezpieczny i tylko patrzeć jak wydarzy się tam jakiś wypadek. Zapytał dziś on na sesji Jacka Boczkaję, wiceprezydenta Kutna, o to czy nie można postawić znaku nakazującego skręt w lewo i sytuacja się rozwiąże..

Radni o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, ./upload/articles_pakiety/32100/01_obraz.jpg
Radni o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, ./upload/articles_pakiety/32100/02_obraz.jpg


Innego zdania był radny Andrzej Arkita, który stwierdził, że taka organizacja ruchu była swego rodzaju kompromisem, kiedy powstawał parking w centrum Kutna, a postawienie takiego znaku skieruje ruch na plac Piłsudskiego i w ul. Joselewicza. 
- Być może wyjściem z sytuacji byłoby namalowanie znaków poziomych i to by ułatwiło poruszanie się kierowców w tym miejscu - dodał Arkita.

Z tym zgodził się Grzegorz Chojnacki, przewodniczący Rady, który powiedział, że nieprzejezdna zupełnie stanie się Zamenhoffa i ciężko będzie zjechać w Podrzeczną. 

- Wiele osób wyjeżdża właśnie w tę stronę z parkingu, choć może taka organizacja ruchu nie jest najszczęśliwsza,a poza tym kiedy udałoby się pozyskać dofinansowanie na modernizację, rewitalizację placu, powstanie nowa organizacja ruchu. A być może  do tego czasu skorzystamy z rady pana radnego Arkity - odpowiedział Boczkaja. [więcej]
wandea, 22.11.2016 23:00|czytane: 1029 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Konkurs plastyczny KDK: Świeć gwiazdo, świeć
Do 30 listopada można nadsyłać do Kutnowskiego Domu Kultury kartki na konkurs plastyczny "Świeć gwiazdo, świeć."

Konkurs plastyczny KDK: Świeć gwiazdo, świeć, ./upload/articles_pakiety/32028/01_obraz.jpg


Konkurs adresowany jest do: uczniów klas I – III oraz IV – VI z powiatu kutnowskiego. Prace mogą być wykonane w szkole pod kierunkiem nauczyciela lub indywidualnie w domu. Tematem kartki powinny być motywy kojarzące się ze Świętami Bożego Narodzenia, konwencja kartki świątecznej.

Praca nadesłana na Konkurs musi być wykonana samodzielnie. Uczestnik do konkursu może zgłosić tylko jedną pracę. Prace mogą być wykonane dowolną techniką płaską (np. ołówek, kredka, pastele, farby plakatowe, wycinanki itp.). Bardzo wypukłe techniki quilling, przyklejane makarony, plastelina i inne nie będą brane pod uwagę przy ocenie.

Format pracy A5 lub A6, pojedyncza kartka bez złożenia. Nie ma potrzeby projektowania wnętrza, oceniana będzie strona wierzchnia kartki. Kartki nadsyłamy lub przynosimy do KDK. [więcej]
redaktor, 22.11.2016 22:41|czytane: 523 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czy na Batorego pojawią się ekrany dźwiękochłonne?
Radny Paweł Markiewicz zapytał na dzisiejszej sesji Rady Miasta Kutna o możliwość ustawienia ekranów dźwiękochłonnych na osiedlu Batorego w Kutnie. 

Czy na Batorego pojawią się ekrany dźwiękochłonne? , ./upload/articles_pakiety/32099/01_obraz.jpg


- Mieszkańcy zgłosili się do mnie, prosząc o interwencję w sprawie postawienia ekranów dźwiękochłonnych lub innego typu odgrodzenia od hałasu pochodzącego od przejeżdżających pociągów.Tory są tam już mocno zdezelowane stąd duże dudnienie. Latem nie można mieć okien otwartych nocą, bo nie da się spać. Zauważyliśmy, że jak przejeżdża pensolino to mniej słychać - mówi nam radny Markiewicz. - Jesli nie ekrany to choć więcej nasadzeń i przydałaby się interwencja pana prezydenta u władz PKP aby wymienić ten odcinek torów, może to pomoże.


[więcej]
wandea, 22.11.2016 22:35|czytane: 666 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wilk w owczej skórze. Zapraszamy od piątku do Kina KDK
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza na Wilka w owczej skórze od piątku 25 listopada godz. 14.30 i 16.15.

Kiedy stary wódz wilczego stada postanawia udać się na zasłużoną emeryturę, przed młodymi samcami otwiera się szansa na przejęcie schedy po nim. O prawo do wilczego tronu mają powalczyć dwaj pretendenci – Szary, niedojrzały młodzieniec, który wszystko traktuje jak żart oraz brutalny Ragear. Ten ostatni po objęciu władzy chce wypowiedzieć wojnę słabszym gatunkom i przywrócić  krwawe polowania na owce z pobliskich pastwisk. Aby go powstrzymać, Szary musi przejść przemianę. Ale ta ostatnia przebiega inaczej, niż oczekiwał – kiedy młody wilk wypija eliksir przygotowany przez ekscentryczną czarodziejkę, następnego dnia budzi się w ciele owcy - czytamy na filmweb.pl

[więcej]
wandea, 22.11.2016 20:08|czytane: 339 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Radna Podemska: Kutno jest dobrze przygotowane na reformę edukacji
Radni miejscy przyjęli dziś Informację o stanie realizacji zadań oświatowych w roku szkolnym 2015/16, w przedszkolach i szkołach prowadzonych przez Miasto Kutno, w tym o wynikach sprawdzianu po klasie VI szkoły podstawowej i egzaminu gimnazjalnego oraz wynikach sprawowanego nad nimi nadzoru pedagogicznego przez Łódzkiego Kuratora Oświaty.  Radni przy tej okazji pytali o skutki reformy edukacji i likwidacji gimnazjów. - Wyniki ewaluacji przeprowadzonej przez Łódzkiego Kuratora Oświaty pozytywnie świadczą o kutnowskim szkolnictwie. Mamy stabilne finansowanie oświaty, stabilną organizację i strukturę, nauczyciele mają zagwarantowane stabilne warunki pracy, dobrze wypełniamy zadania,jakie w tym zakresie powierzone są samorządowi. Mamy wielkość szkół przystosowaną do liczebności uczniów, co oznacza jednozmianowość czyli optymalny czas funkcjonowania szkoły - mówił Zbigniew Wdowiak, wiceprezydent Kutna. - Ta wielowymiarowa stabilizacja przekłada się na wyniki sprawdzianów, sukcesy uczniów w konkursach, olimpiadach, w sporcie i sztuce. Niestety trzeba przyznać, że czeka nas koniec tej stabilności w związku z reformą edukacji w Polsce. Nie wiemy do końca co ta zmiana nam przyniesie.

Radna Podemska: Kutno jest dobrze przygotowane na reformę edukacji, ./upload/articles_pakiety/32096/01_obraz.jpg
Radna Podemska: Kutno jest dobrze przygotowane na reformę edukacji, ./upload/articles_pakiety/32096/02_obraz.jpg
Radna Podemska: Kutno jest dobrze przygotowane na reformę edukacji, ./upload/articles_pakiety/32096/03_obraz.jpg


Radny Jacek Saramonowicz podkreślił profesjonalną i wyczerpującą informację przekazaną przez naczelnika Jarosława Kotlińskiego, który na komisji przedstawił radnym mechanizmy reformy i konsekwencje dla Kutna. 

- Pan naczelnik poinformował o kosztach reformy dla samorządu miejskiego, to 2 mln zł. Moim zdaniem to mała kwota, czy jest ona rzeczywista czy przypuszczalna? - pytał radny Komitetu Obywatelskiego. 

- To bardzo wstępna informacja, bowiem nie mamy podstawowych danych od ministerstwa, więc to szacunkowa, nieprecyzyjna kwota - mówił Wdowiak. - Możemy powiedzieć,  że zapewnimy wszystkim nauczycielom pracę, nie będzie zwolnień, ale na przykład okaże się, że będzie trzeba dopłacać do oświaty więcej niż państwo czyli więcej niż subwencja. Jedna zmiana w przypadku wieku szkolnego i organizowania dodatkowego przedszkola, kosztowała nas pół miliona zł, jak będzie teraz, nie wiemy. Im bliżej będzie września następnego roku tym więcej będziemy wiedzieć. [więcej]
wandea, 22.11.2016 18:00|czytane: 1751 razy|38 komentarzy|komentuj|czytaj cały
40 szyb zbitych na przystankach MZK. Nie będzie opłat za zatrzymywanie się innych przewoźników
Jak mówił dziś na sesji Rady Miasta Kutna Jacek Sikora, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji sp. z o.o. z okazji Halloween 31 października w nocy dorosły mężczyzna zbił 17 szyb na przystankach MZK. Został po interwencji pracownika zatrzymany przez kutnowską policję. Ten fakt oraz zmiana uchwały w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych udostępnionych dla operatora i przewoźników oraz warunków i zasad korzystania z tych obiektów.

- W styczniu ten dorosły człowiek będzie miał sprawę w sądzie. Łącznie zbito 40 szyb, ten złapany 31 października przyznał się do części z nich - opowiadał radnym Sikora. - Oprócz aktów wandalizmu, panowie i panie urządzają sobie na przystankach zakrapiane imprezy, wywozimy tony śmieci, wiele razy na ławkach przystankowych zdarza się ludzki kał, dookoła kilkadziesiąt butelek po piwie, wódce. I tak jest w centrum miasta, na Barlickiego, gdzie jest monitoring. Sprzątamy tam nawet do pięciu razy w tygodniu. W ubiegłym roku z przystanków wywieźliśmy 58 ton śmieci, w tym roku już wiemy, że będzie więcej. 

40 szyb zbitych na przystankach MZK. Nie będzie opłat za zatrzymywanie się innych przewoźników, ./upload/articles_pakiety/32093/01_obraz.jpg
40 szyb zbitych na przystankach MZK. Nie będzie opłat za zatrzymywanie się innych przewoźników, ./upload/articles_pakiety/32093/03_obraz.jpg
40 szyb zbitych na przystankach MZK. Nie będzie opłat za zatrzymywanie się innych przewoźników, ./upload/articles_pakiety/32093/04_obraz.jpg
- A kto płaci za wstawienie szyb? Czy szyby są ubezpieczone?- zapytał radny Edward Książek. 
- Szyby na swój koszt wstawia MZK. Nie mamy szyb ubezpieczonych - odparł prezes. 
- Taka jest umowa i zresztą za to zapłata dla MZK, że przystanki sprząta Zakład - powiedział Jacek Boczkaja, wiceprezydent Kutna.

Komisja Rewizyjna zwróciła się do prezydenta Kutna o możliwość rozważenia pobierania opłat za zatrzymywanie się na przystankach miejskich przez innych przewoźników, tak aby środki te były przeznaczone choćby na utrzymanie ich w czystości. Jak mówił Przemysław Zawadzki, przewodniczący Komisji Rewizyjnej niech to będzie 1000 zatrzymań po 5 groszy, tak jak mówi ustawa, to wówczas czyni konkretną kwotę co miesiąc. 

Radny Edward Książek zaproponował aby o uchwale w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych udostępnionych dla operatora i przewoźników oraz warunków i zasad korzystania z tych obiektów i wniosku Komisji Rewizyjnej wypowiedział się prezes MZK.

- Szkoda, że nie zaproszono mnie na komisję. Spółka MZK jest waszą spółką, przewoźnikiem miejskim na papierze jest MZK, nie na papierze przewoźnikiem miejskim jest każdy przewoźnik, który zatrzymuje się na przystankach w Kutnie - mówił Jacek Sikora. - W Koninie na terenie miasta nie ma żadnego przystanku dla przewoźników, w Ostrołęce dwa, trzy. Powiem tak, podróże bardzo kształcą, byłem z człowiekiem, którego bardzo podziwiam, z prezydentem Jackiem Boczkają na wizytach w aquaparku i wtedy zrozumiałem, że pewne inwestycje w mieście trzeba wykonać, nie tak jak niektórzy. [więcej]
wandea, 22.11.2016 16:59|czytane: 1939 razy|35 komentarzy|komentuj|czytaj cały
O prawach dziecka w Gimnazjum Nr 1
Wczoraj  w Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Kutnie odbyła się uroczystość z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka.

O prawach dziecka w Gimnazjum Nr 1, ./upload/articles_pakiety/32095/01_obraz.jpg
O prawach dziecka w Gimnazjum Nr 1, ./upload/articles_pakiety/32095/02_obraz.jpg
O prawach dziecka w Gimnazjum Nr 1, ./upload/articles_pakiety/32095/03_obraz.jpg


Prawa dziecka i prawa ucznia to prawa człowieka, choć jeszcze młodego. Nie kolidują z prawami dorosłych ani nie są przeciw nim wymierzone. Uczniowie klasy I e i II d przedstawili informacje dotyczące praw dzieci, piosenki, wiersze i scenki. Wcześniej gimnazjaliści przygotowali plakaty ilustrujące prawa dziecka. Za wyróżnione prace uczniowie otrzymali nagrody. [więcej]
redaktor, 22.11.2016 15:40|czytane: 384 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Szkolenia koordynatorów programu Czyste Powietrze
Dzisiaj w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej  w Kutnie  odbyło się  szkolenie  dla przedszkolnych i szkolnych  koordynatorów  programu edukacji antytytoniowej  „Czyste Powietrze Wokół Nas”, realizowanego w br. szkolnym 2016/2017. 

Szkolenia koordynatorów programu Czyste Powietrze, ./upload/articles_pakiety/32092/01_obraz.jpg
Szkolenia koordynatorów programu Czyste Powietrze, ./upload/articles_pakiety/32092/02_obraz.jpg
Szkolenia koordynatorów programu Czyste Powietrze, ./upload/articles_pakiety/32092/03_obraz.jpg


Celem głównym programu jest  zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach ,gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach  lub gdy dorośli palą przy nich papierosy. Szkolenie przeprowadziła powiatowy koordynator programu Jolanta Dudkiewicz  z Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia. [więcej]
redaktor, 22.11.2016 13:09|czytane: 597 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pogadanka dla rodziców w Imielnie
Wczoraj w Szkole Podstawowej w Imielnie  odbyło się spotkanie przedstawicielek Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kutnie  p. Ewy Rojewskiej- Kozik i p.Jolanty Dudkiewicz  z  rodzicami uczniów.

Pogadanka dla rodziców w Imielnie, ./upload/articles_pakiety/32091/01_obraz.jpg
Pogadanka dla rodziców w Imielnie, ./upload/articles_pakiety/32091/02_obraz.jpg
Pogadanka dla rodziców w Imielnie, ./upload/articles_pakiety/32091/03_obraz.jpg


Tematyka przeprowadzonej  pogadanki dot. m.in.  zdrowego  żywienia dzieci, znaczenia dla zdrowia spożywania  I i II śniadania  oraz omówiono  „Telarz Zdrowia” czyli co należy jeść i  jakie są proporcje poszczególnych grup produktów. [więcej]
redaktor, 22.11.2016 13:03|czytane: 797 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Policjanci rozdawali odblaski
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego  w Kutnie prowadzili działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” podczas, których rozdawali odblaski. Kamizelki zostały zakupione przez Urząd Gminy w Łaniętach. Pamiętajmy jeden element odblaskowy może uratować życie.

Zderzenie pieszego czy rowerzysty z samochodem lub innym pojazdem mechanicznym ma zazwyczaj tragiczne skutki. Dlatego kutnowscy policjanci cyklicznie sprawdzają jak niechronieni uczestnicy ruchu drogowego dbają o swoje bezpieczeństwo.

-Wczorj  podczas kolejnej już akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” stróże prawa kontrolowali czy piesi i rowerzyści używają elementów odblaskowych po zmroku. To niezwykle ważny element ich bezpieczeństwa - podkom. Paweł Witczak. -Kierowca może dostrzec osobę używającą odblasków z odległości już 140 metrów, co pozwala na szybką i prawidłową reakcję. [więcej]
pismak, 22.11.2016 10:21|czytane: 485 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Motocyklista z urazem ręki i potrącony pieszy
Wczoraj o godz. 18.00 w Wieszczycach na autostradzie A-1 kierujący motocyklem suzuki 22-letni mieszkaniec Gdańska podczas wykonywania manewru wyprzedzania nie dostosował prędkości do warunków drogowych i uderzył w tył poprzedzającego samochodu renault megane kierowany przez mieszkankę powiatu włocławskiego.

Motocyklista z urazem ręki i potrącony pieszy, ./upload/articles_pakiety/32089/01_obraz.jpg


W wyniku zdarzenia motocyklista doznał urazu ręki. Kierujący trzeźwi. Postępowanie będą prowadzić kutnowscy policjanci.

Pięć minut po 18.00 w Krośniewicach na ul. Kolejowej kierująca samochodem osobowym opel corsa mieszkanka powiatu kutnowskiego na prostym odcinku drogi potrąciła pieszego, który wtargnął na jezdnię wprost pod nadjeżdżający pojazd. [więcej]
pismak, 22.11.2016 10:18|czytane: 293 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Niewidzialne granice USA. Ostatni wykład projektu w "Kasprowiczu"
„Niewidzialne granice USA”, to tytuł ostatniego wykładu w ramach projektu Amerykański sen w Kasprowiczu w II LO w Kutnie. Licznie zgromadzeni słuchacze mieli okazję dowiedzieć się o niewidocznych na mapach podziałach, jakim podlega nie tylko teren Stanów Zjednoczonych, ale również i mieszkańcy tego ogromnego kraju. Spotkanie poprowadziła dr Magdalena Szuster z Zakładu Literatury Amerykańskiej Uniwersytetu Łódzkiego.

Niewidzialne granice USA. Ostatni wykład projektu w
Niewidzialne granice USA. Ostatni wykład projektu w
Niewidzialne granice USA. Ostatni wykład projektu w


W tym bardziej interaktywnym spotkaniu, bo polegającym na licznych dyskusjach w grupach słuchaczy, można było samemu sprawdzić własne wiadomości na temat historii, geografii i społeczeństwa USA. Bogatą wiedzę na ten temat zawdzięczamy nie tylko własnym zainteresowaniom tym krajem, ale również obecności na wydarzeniach  towarzyszącym projektowi. [więcej]
pismak, 22.11.2016 10:11|czytane: 668 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jutro spotkanie z dziennikarzem muzycznym Wiesławem Weissem
Jutro o godz. 18.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie odbędzie się spotkanie z Wiesławem Weissem, dziennikarzem muzycznym. Wstęp za wejściówkami.

Jutro spotkanie z dziennikarzem muzycznym Wiesławem Weissem, ./upload/articles_pakiety/32046/01_obraz.jpg


Dziennikarz jest współzałożycielem i redaktorem naczelnym miesięczników Tylko Rock (1991-2002) i Teraz Rock (od 2003). Pisze książki o muzyce rockowej. Jego największym dziełem jest encyklopedia, która ukazała się w 1990 w wersji jednotomowej (uzupełnionej w 1994 przez suplement), a od 2000 publikowana jest wersja wielotomowa, z której do 2009 ukazały się dwa początkowe tomy. Wydał też trzy książki poświęcone muzyce i muzykom grupy Pink Floyd. Jest autorem biografii Tomasza Beksińskiego, dziennikarza muzycznego, który 24 grudnia 1999  popełnił samobójstwo, zażywając znaczne ilości leków. [więcej]
kultura, 22.11.2016 09:38|czytane: 842 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Konkurs Aquaparku Kutno rozstrzygnięty
Cztery zaproszenia do Aquaparku Kutno wygrali Patrycja Pierzchała, Anna Sobczak, Bogdan Łysiak, Andrzej Zachwieja.

Konkurs Aquaparku Kutno rozstrzygnięty, ./upload/articles_pakiety/32044/01_obraz.jpg


Zaproszenia można odebrać w parku wodnym w 14 dni od rozstrzygnięcia konkursu.
[więcej]
pismak, 22.11.2016 09:46|czytane: 766 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziś bezpłatne warsztaty fotograficzne w Kutnowskim Domu Kultury
Łódzki Dom Kultury wraz z członkami Okręgu Łódzkiego Związku Polskich Fotografów Przyrody zaprasza na bezpłatne warsztaty fotograficzne w Kutnowskim Domu Kultury.  Spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej KDK (I piętro) 22 listopada o godz. 17.30.

Dziś bezpłatne warsztaty fotograficzne w Kutnowskim Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/32061/01_obraz.jpg


W trakcie warsztatów uczestnicy dowiedzą się, jak należy zachowywać się na terenach zamieszkałych przez dzikie zwierzęta (w lasach, na bagnach itp.) i jakie warunki trzeba spełnić, aby nie naruszyć zastanego ekosystemu, ale przede wszystkim będzie to praktyczna nauka fotografii przyrody [więcej]
kultura, 22.11.2016 09:36|czytane: 1008 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Baseballiści balowali
W minioną sobotę w sali bankietowej hotelu PaOla odbył się bal baseballistów zorganizowany przez zarząd kutnowskiego klubu MKS Stal BiS Kutno. W imprezie uczestniczyło 80 osób w tym główni bohaterzy, czyli zawodnicy drużyny juniorów oraz seniorów z osobami towarzyszącymi. Nie zabrakło przedstawicieli samorządu i powiatu w osobach starosty Krzysztofa Debicha oraz członka zarządu PZBall i kierownika wydziału sportu i rekreacji Pawła Szczepanika.

Baseballiści balowali , ./upload/articles_pakiety/32087/03_obraz.jpg
Baseballiści balowali , ./upload/articles_pakiety/32087/17_obraz.jpg
Baseballiści balowali , ./upload/articles_pakiety/32087/28_obraz.jpg


Swoją obecnością zaszczycili bal Paweł Ślęzak dyrektor MOSiR, Magdalena Stańdo oraz Małgorzata Ciesielska przedstawicielki KSSB Wspierajmy nasze dzieci, przedstawiciele sponsorów Andrzej Cichowski, Zygmunt Krzeszewski, Dariusz Ciesielski, Krzysztof Stańdo, trenerzy,  rodzice, przyjaciele  i sympatycy baseballu.

Podczas balu uhonorowano drużynę juniorów za zdobycie tytułu Mistrza Polski 2016, wzniesiono toast za sukcesy  zawodników zespołu seniorów, które odnieśli w 2016 roku oraz za pomyślność w nadchodzącym sezonie. [więcej]
pismak, 22.11.2016 08:46|czytane: 1544 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
70- lecie powstania klubu Kolejarz w Krośniewicach
19 listopada na hali sportowej w Krośniewicach odbyła się uroczystość z okazji 70- lecia powstania klubu „Kolejarz”w Krośniewicach.

 70- lecie powstania klubu Kolejarz w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/32086/01_obraz.jpg
 70- lecie powstania klubu Kolejarz w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/32086/02_obraz.jpg
 70- lecie powstania klubu Kolejarz w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/32086/03_obraz.jpg


Po uroczystym otwarciu i powitaniu wszystkich przybyłych  gości przez prezesa klubu Tomasza Marciniaka i członka komisji rewizyjnej Janusz Grzelaka przedstawiono prezentacje multimedialną o historii klubu , którą zaprezentowali: Aleksandra Wiśniewska – zawodniczka drużyny MKS EXPOM KROŚNIEWIANKA grająca w III lidze kobiet  i Jakub Grzelak Wiceprezes Zarządu  Klubu. 

Następnie wręczono podziękowania obecnym i byłym sponsorom klubu: Expom Krośniewice, Stowarzyszenie „INTEGRACJA” Krośniewice, BS w Krośniewicach, Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorko Własnościowa „Przyszłośc” w Krośniewicach, Firma Kotlinex w Krośniewicach. Za współpracę podziękowania otrzymał Urząd Miejski w Krośniewicach i Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach. Po wręczeniu podziękowań odbył się mecz towarzyski pomiędzy Oldboys Krośniewianka i MKS EXPOM KROSNIEWIANKA III liga kobiet. [więcej]
pismak, 22.11.2016 08:25|czytane: 841 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Ślubowanie uczniów pierwszej klasy
W poniedziałek 21 listopada w Strzegocinie odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. Pierwszoklasiści z niecierpliwością oczekiwali na moment pasowania. Najpierw jednak zaprezentowali się w programie artystycznym i złożyli uroczystą przysięgę.

Ślubowanie uczniów pierwszej klasy, ./upload/articles_pakiety/32085/01_obraz.jpg
Ślubowanie uczniów pierwszej klasy, ./upload/articles_pakiety/32085/02_obraz.jpg
Ślubowanie uczniów pierwszej klasy, ./upload/articles_pakiety/32085/03_obraz.jpg


Dyrektor Beata Jurkowska-Przybysz poprzez symboliczne dotknięcie ramion dzieci ołówkiem, pasowała ich na uczniów SP im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie. Pierwszoklasiści zostali obdarowani przez starszych kolegów i rodziców upominkami. A słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców i wspólne zdjęcia stały się dodatkową atrakcją. [więcej]
pismak, 22.11.2016 08:30|czytane: 505 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Życzenia z okazji Dnia Pracownika Socjalnego
Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego
składam wszystkim Pracownikom Pomocy Społecznej serdeczne podziękowania
za codzienny trud pracy na rzecz  osób potrzebujących.
Swoją postawą wielokrotnie udowadniacie, że niesienie pomocy to nie tylko realizowanie obowiązków służbowych, ale przede wszystkim wypełnianie życiowej misji.

Życzenia z okazji Dnia Pracownika Socjalnego, ./upload/articles_pakiety/32075/01_obraz.jpgDoceniając Państwa codzienny trud życzę odnoszenia sukcesów w wspieraniu rodzin
i wpływaniu na poczucie ich bezpieczeństwa, realizacji podejmowanych inicjatyw,
satysfakcji z pracy oraz wszelkiej pomyślności.
        
Z poważaniem
      Anna Antczak
     Dyrektor PCPR w Kutnie
[więcej]
pismak, 21.11.2016 14:28|czytane: 235 razy|komentuj|czytaj cały
Radny Kłopotowski w zarządzie okręgu sieradzkiego PiS
W sobotę prezesem PiS w naszym okręgu wyborczym, okręgu sieradzkim wybrano posła Marka Matuszewskiego. Będzie to jego trzecia kadencja na stanowisku szefa struktur partii. Głosowało na niego 266 członków partii rządzącej.

Radny Kłopotowski w zarządzie okręgu sieradzkiego PiS, ./upload/articles_pakiety/32080/01_obraz.jpg


Od lewej radni Konrad Kłopotowski, Marek Drabik

Na następną kadencję wybrano też nowy zarząd okręgu sieradzkiego. W jego skład weszli: Zbigniew Adamczyk ze Zgierza, Waldemar Flajszer z Pabianic, Piotr Gołaszewski z Łowicza,  Kazimiera Gotkowicz z Sieradza, Konrad Kłopotowski z Kutna, Michał Krzak z Wieruszowa,  Karol Młynarczyk z Pajęczna, Sylwia Prażnowska z Łęczycy, Beata Przybylska z Poddębic, Paweł Rychlik z Wielunia, Marlena Sagan ze Zduńskiej Woli i Piotr Wołosz z Łasku.

Niedługo odbędą się też wybory w strukturach powiatowych. Od lat przewodniczącym zarządu kutnowskich struktur jest radny powiatowy Konrad Kłopotowski. Internauci na naszym forum piszą od dawna, że czas już na dobrą zmienę w kutnowskim PiS. [więcej]
wandea, 21.11.2016 15:27|czytane: 1960 razy|63 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zaginiony Grzegorz Krzysztof Kaszuba
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kutnie poszukują zaginionego Grzegorza Krzysztofa Kaszuby, który 27 października 2016 roku wyszedł z domu i do chwili obecnej nie powrócił i nie nawiązał kontaktu z rodziną.

Zaginiony Grzegorz Krzysztof Kaszuba, ./upload/articles_pakiety/32081/01_obraz.jpg


Grzegorz Krzysztof Kaszuba ur. 1968 zam. Żychlin
Rysopis: Wzrost 170 cm, szczupły, oczy piwne, brunet, widoczne braki uzębienia.

W chwili zaginięcia ubrany był w spodnie długie - jeansowe, sweter w ciemnym kolorze, czarne półbuty, ciemna kurtka z materiału. [więcej]
wandea, 21.11.2016 15:31|czytane: 367 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wysokie zwycięstwo młodziczek KKS Pro-Basket Kutno
Wczoraj drużyna młodziczek KKS Pro Basket Kutno odniosła wysokie zwycięstwo, deklasując drużynę z Łowicza 118:7 (38:2, 38:3, 30:0, 20:2).

Wysokie zwycięstwo młodziczek KKS Pro-Basket Kutno, ./upload/articles_pakiety/32078/01_obraz.jpg


Początek spotkania należał do dziewczyn z Kutna, które nie pozwoliły przeciwnikowi wyjść ze swojej połowy, co zaowocowało rzuceniem 76 punktów w pierwszej połowie. Poziom umiejętności kutnianek znacznie przewyższał poziom ich rywalek co można było zauważyć w każdym aspekcie gry. Zespół kutnowski występuję w lidze młodziczek U-14 , która podzielona została na dwie grupy. Nasza drużyna występuje w mocniejsze grupie A. Trenerem zespołu jest Karolina Kociurska - Tomczak. [więcej]
redaktor, 21.11.2016 14:42|czytane: 866 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kadetki KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno wygrały w Sieradzu
Mimo braku kilku podstawowych zawodniczek, koszykarki KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno odniosły kolejne zwycięstwo w lidze kadetek U-16K. Na parkiecie w Sieradzu od pierwszych minut zdominowały miejscową drużynę.

Kadetki KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno wygrały w Sieradzu, ./upload/articles_pakiety/32077/01_obraz.jpg


Tylko w drugiej kwarcie koszykarki Trójki dotrzymywały kroku kutnowskiej drużynie, remisując po 16. Trzecia i czwarta kwarta należały jednak już do kadetek KKS PRO-BASKET SIRMAX, które gładko rozprawiły się z przeciwnikiem. Trenerem zespołu jest Adam Pawłowski.
LUKS TRÓJKA Sieradz – KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno 46 : 92  (10:25, 16:16, 10:28, 10:23) [więcej]
redaktor, 21.11.2016 14:34|czytane: 371 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sukcesy kutnowskich judoków w Gdyni
W miniony weekend w gdyńskiej hali ARENA rozegrany został XV Międzynarodowy Puchar Polski w Judo. Impreza zgromadziła ponad 800 zawodniczek i zawodników z Litwy, Ukrainy, Niemiec, Norwegii, Rosji, Szwecji i Polski. W tym bardzo prestiżowym turnieju wzięła udział pięcioosobowa ekipa UKS ,,Ippon'' MDK Kutno.

Sukcesy kutnowskich judoków w Gdyni, ./upload/articles_pakiety/32076/01_obraz.jpg
Sukcesy kutnowskich judoków w Gdyni, ./upload/articles_pakiety/32076/02_obraz.jpg
Sukcesy kutnowskich judoków w Gdyni, ./upload/articles_pakiety/32076/03_obraz.jpg


Mimo, iż dla większości z nich były to najpoważniejsze zawody w jakich brali dotychczas udział, to wyniki uzyskane przez młodych Kutnian zasługują na pochwałę. Wszyscy sklasyfikowani zostali na miejscach punktowanych w swoich kategoriach wagowych. Franek Pawłowski (30 kg) i Iga Kołaczyńska (36 kg) wywalczyli V miejsca, a Dawid Ziółkowski (46 kg) i Damian Bronikowski (33 kg) - VII.

Szczególnie blisko medalu był Franek, który po trzech zwycięstwach, m.in. nad reprezentantem Niemiec - Mathiasem Thanakonem, i Ukrainy - Ilją Pohodinem, dotarł do półfinału, gdzie uległ Narekowi Vardanianowi reprezentującemu Szwecję. [więcej]
redaktor, 21.11.2016 14:25|czytane: 498 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Spokojny weekend na drogach powiatu kutnowskiego
W ciągu ostatniego weekendu na drogach powiatu kutnowskiego nie doszło do żadnego poważnego zdarzenia drogowego. Policjanci zanotowali jedynie 5 niegroźnych kolizji. Nie wolno jednak bagatelizować zmieniającej się aury. Jesień to niebezpieczny okres zarówno dla kierowców jak i pieszych.

Spokojny weekend na drogach powiatu kutnowskiego, ./upload/articles_pakiety/32074/01_obraz.jpg


Panująca obecnie w naszym kraju aura sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Dlatego policjanci ruchu drogowego apelują do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi. Wielu kierowcom wydaje się, że jezdnia jest czarna i sucha. Tymczasem jezdnie mogą być już przymrożone, a w związku z tym śliskie, a w takich sytuacjach koła łatwo tracą przyczepność. Pamiętajmy, że w wielu różnych miejscach nawierzchnia dróg połączona z opadami atmosferycznymi, leżącymi na drogach liśćmi, wydłuża drogę hamowania pojazdu, w skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, aby zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej. Policjanci apelują o to, by nie szarżować, myśleć, przewidywać zagrożenia. Z uwagi na coraz niższe temperatury i poranne przymrozki nie warto też zwlekać z wymianą opon na zimowe. Przypominamy o obowiązku odpowiedniego przygotowania pojazdu do jazdy- w szczególności wymianie płynu w spryskiwaczach i oczyszczeniu ze szronu i lodu wszystkich szyb pojazdu. [więcej]
redaktor, 21.11.2016 14:02|czytane: 246 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowski MOPS przypomina o odbieraniu paczek żywności
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kutnie informuje, że osoby, które zapisały się do otrzymywania żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014- 2020 Podprogram 2016  zobowiązane są do systematycznego odbioru żywności, przestrzegania terminów, a w razie trudności zgłaszanie problemu pracownikowi socjalnemu.

Przypominamy, że osoby, które dwukrotnie nie odbiorą paczek żywnościowych zostaną skreślone z listy.
Informacje o terminach wydawania żywności są zamieszczane w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kutnie i Stowarzyszenia Bank Żywności w Kutnie oraz na stronie internetowej MOPS Kutno i portalach internetowych www.kutno.net.pl i www.ekutno.pl [więcej]
redaktor, 21.11.2016 12:04|czytane: 375 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Polfarmex Kutno zmierzy się z BM Slam Stal
KKS PRO BASKET KUTNO S.A. zaprasza do hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie na mecz w niedzielę 27 listopada o 12.40. Mecz będzie również dostępny na Polsat Sport HD.Bilety można kupować za pośrednictwem portalu kupbilet.pl, w siedzibie klubu KKS PRO-BASKET KUTNO, w salonach EMPIK, w zakładach bukmacherskich STS. Ceny biletów ulgowy – 10 złotych, normalny – 25 złotych. [więcej]
redaktor, 21.11.2016 11:04|czytane: 405 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Policyjna Akademia Bezpieczeństwa. Roksana Hartwich i Patryk Skalski ze szkoły w Krośniewicach z nagrodami
W piątek w hali MOSiR w Łodzi odbyła się XI edycja wojewódzkiego finału konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie w ramach programu prewencyjnego „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”. Konkurs adresowany był do uczniów drugich klas szkół podstawowych całego województwa łódzkiego i uczestniczą w nim pary zawodników złożone z dziewczynki i chłopca, którzy reprezentują swoją szkołę. Tegoroczne zawody wygrała Roksana Hartwich oraz Patryk Skalski ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Krośniewicach.

 Policyjna Akademia Bezpieczeństwa. Roksana Hartwich i Patryk Skalski ze szkoły w Krośniewicach z nagrodami, ./upload/articles_pakiety/32071/14_obraz.jpg
 Policyjna Akademia Bezpieczeństwa. Roksana Hartwich i Patryk Skalski ze szkoły w Krośniewicach z nagrodami, ./upload/articles_pakiety/32071/01_obraz.jpg
 Policyjna Akademia Bezpieczeństwa. Roksana Hartwich i Patryk Skalski ze szkoły w Krośniewicach z nagrodami, ./upload/articles_pakiety/32071/02_obraz.jpg


Dzieci uczestniczą w eliminacjach szkolnych, powiatowych i ostatecznie w etapie wojewódzkim. Podczas zawodów uczniowie wykazali się ponadprzeciętną sprawnością fizyczną pokonując tor przeszkód przygotowany na wzór tego, jaki muszą pokonać kandydaci do Policji. Następnie odpowiadali na 15 pytań z wiedzy ogólnej o bezpieczeństwie. W organizowanym przedsięwzięciu wzięły udział najlepsze pary zawodników z 22 powiatów (44 osoby) - zwycięzcy eliminacji powiatowych, którzy przyjechali do Łodzi wraz z opiekunami.

Tegoroczne zawody wygrała Roksana Hartwich oraz Patryk Skalski ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Krośniewicach. Drugie miejsce zajęli reprezentaci SP nr 5 ze Skierniewic, a trzecie Szkoła Podstawowa nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim.  Zwycięscy odebrali nagrody z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Dariusza Walichnowskiego, Komendanta Miejskiego Policji w Łodzi insp. Pawła Karolaka, wicemarszałek Jolanty Zemby-Gzik, zastępcy dyrektora Kuratorium Oświaty w Łodzi Haliny Cyrulskiej, przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Zbigniewa Kręcisza oraz Zbigniewa Osicińskiego, a także przedstawicieli Łódzkiej Grupy Wojewódzkiej IPA. [więcej]
redaktor, 21.11.2016 10:32|czytane: 411 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Marta Fitowska wygrywa Stację Kutno. Anna Winkler z Kutna z nagrodą starosty i publiczności
Koncertem galowym w wykonaniu znakomitych wokalistów polskiej piosenki rozrywkowej Doroty Miśkiewicz, Beaty Przybytek i Jacka Bończyka zakończył się XII Ogólnopolski Festiwal Jeremiego Przybory organizowany przez Kutnowski Dom Kultury. Konkurs piosenek Jeremiego Przybory wygrała Marta Fitowska z Potęgowa, a nasza Anna Winkler zdobyła nagrodę ufundowaną przez Starostę Kutnowskiego oraz Nagrodę Publiczności. Gratulujemy wszystkim laureatom.

Marta Fitowska wygrywa Stację Kutno. Anna Winkler z Kutna z nagrodą starosty i publiczności, ./upload/articles_pakiety/32069/03_obraz.jpg
Marta Fitowska wygrywa Stację Kutno. Anna Winkler z Kutna z nagrodą starosty i publiczności, ./upload/articles_pakiety/32069/60_obraz.jpg
Marta Fitowska wygrywa Stację Kutno. Anna Winkler z Kutna z nagrodą starosty i publiczności, ./upload/articles_pakiety/32069/78_obraz.jpg


Uczestników koncertu konkursowego zatytułowanego „Piosenki Mistrza Jeremiego” w ramach „Stacji Kutno”.
słuchało jury w składzie Andrzej Strzelecki – aktor, reżyser – Przewodniczący jury, Paweł Sztompke – dziennikarz muzyczny Polskiego Radia, Dariusz Michalski – dziennikarz muzyczny Polskiego Radia, Magda Ptaszyńska – muzyk i wokalistka,  Darek Sikorski – aktor i reżyser.

I tak: Nagrodę Starosty Kutnowskiego o wartości 2 500 zł, zestaw biżuterii wykonanej przez Magdę Ryniec, oraz upominki od KDK otrzymała Anna Winkler z Kutna za piosenki „Utwierdź mnie” i „Już kąpiesz się nie dla mnie”.

Nagrodę Prezydenta Miasta Kutna o wartości 2 500 zł oraz upominki od KDK dostały Stephanie Jaskot i Agnieszka Bielecka ze Szczecina, za wykonanie utworów „Tanie dranie” i „S.O.S”.Wyróżnienie specjalne od jury otrzymała  Katarzyna Mazurkiewicz, akompaniatorka.

I Wyróżnienie w wysokości 1 000 zł brutto ufundowaną przez Bank BGŻ BNP Paribas oraz upominki ufundowane przez KDK za wykonanie utworów „Zemsta” i „Czemu zgubiłam korale” jury postanowiło przyznać Beacie Kawczyńskiej z Koszalina.

II Wyróżnienie w wysokości 1 000 zł brutto ufundowaną przez Bank BGŻ BNP Paribas oraz upominki ufundowane przez KDK za wykonanie utworów „Nie odchodź” i „Żegnaj kotku” otrzymała Magdalena Antczak z Konina. [więcej]
kultura, 21.11.2016 09:57|czytane: 1095 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
A to ci historia... Sztafeta czytelnicza w Szkole Podstawowej w Szewcach Nadolnych
W ubiegłą środę w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Walk nad Bzurą wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami wzięli udział w Sztafecie Czytelniczej ogłoszonej przez Bibliotekę Pedagogiczną w Kutnie. Nadany został jej dodatkowy tytuł: „A to ci historia…” . Z założenia dzieci miały sobie przypominać lub poznawać legendy polskie. 

A to ci historia... Sztafeta czytelnicza w Szkole Podstawowej w Szewcach Nadolnych, ./upload/articles_pakiety/32068/01_obraz.jpg
A to ci historia... Sztafeta czytelnicza w Szkole Podstawowej w Szewcach Nadolnych, ./upload/articles_pakiety/32068/02_obraz.jpg
A to ci historia... Sztafeta czytelnicza w Szkole Podstawowej w Szewcach Nadolnych, ./upload/articles_pakiety/32068/03_obraz.jpg


Wcześniej ustalono ich przydział. Był on następujący:
Oddział przedszkolny - „Legenda o Smoku Wawelskim”
Klasa I – „Wars i Sawa”
Klasa II -  „Orle gniazdo”.
Klasa III - „Legenda o Popielu” oraz „Kazimierz Wielki kumem”.
Klasa IV – „Stopka Królowej Jadwigi” oraz „Legenda o Piaście Kołodzieju”.
Klasa V – „Legenda o Świętej Kindze”, „Wdowi grosz”
Klasa VI – „Legenda o założeniu Poznania” oraz „Diabeł Boruta”.
Dzieci podczas spotkań w klasie głośno czytały powyższe utwory, przygotowywały ich prezentacje przed całą szkolną społecznością. Nastąpiła ona na piątej godzinie lekcyjnej. Imprezę pod kierunkiem bibliotekarki szkolnej Agnieszki Miedzińskiej poprowadzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Kinga Trembaczyk, Krystian Znajewski i Alicja Włodarczyk. [więcej]
redaktor, 21.11.2016 10:00|czytane: 544 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Podwójny sukces tancerzy Studia Tańca Alibi w Głownie
W minioną niedzielę zespoły Studia Tańca Alibi reprezentowały miasto Kutno oraz Kutnowski Dom Kultury na ogólnopolskich konfrontacjach tanecznych w Głownie.

Podwójny sukces tancerzy Studia Tańca Alibi w Głownie, ./upload/articles_pakiety/32067/01_obraz.jpg
Podwójny sukces tancerzy Studia Tańca Alibi w Głownie, ./upload/articles_pakiety/32067/02_obraz.jpg
Podwójny sukces tancerzy Studia Tańca Alibi w Głownie, ./upload/articles_pakiety/32067/03_obraz.jpg


- To było wspaniałe zakończenie sezonu, ponieważ oba zespoły po raz kolejny stanęły na podium  i udowodniły, że zasługują na miano najlepszych. W młodszej kategorii wiekowej 9-12 lat zespół Fair Play zdobył I miejsce pokonując aż 9 zespołów z całej Polski. Natomiast w starszej kategorii wiekowej 13-16 lat zespół Alibi wytańczył sobie znakomite II miejsce. Ten ogromny sukces zawdzięczamy wspaniałym tancerzom Studia Tańca Alibi i jeszcze wspanialszej trenerce Magdalenie Mikos, której pomysłowość i choreografie znacznie wyróżniają się na tle innych zespołów - mówi Dorota Ciołkowska, właścicielka szkoły.[więcej]
kultura, 21.11.2016 09:10|czytane: 574 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Kultura Musi Być!
Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem
Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom eKutno.pl pragnącym pochwalić się fascynacjami, swoim hobby. Chcemy w nim... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
W lipcu w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza w lipcu na filmy animowane, hooror, thriller, premierę filmu wojennego i Małej Wielkiej Stopy. 30.06.2017-05.07.2017  od piątku do niedzieli godz.16.00 AUTA 3  2D dubbing (animowany/familijny, czas 107 min) godz.18.00... [więcej]
Sport
Kolejny sezon KDK Kutno w Ekstraklasie
Zakończyły się drużynowe mistrzostwa Polski w brydżu sportowym. W sezonie 2016/2017 tytuł mistrzowski zdobyła drużyna RAL Poznań. Kutnowscy brydżyści KDK1 po zwycięstwach w fazie play-off nad AZS Warszawa 220:118 i Piastem Skawina 204:153 ostatecznie zajęli 11 miejsce w kraju i... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Pergotendy - nowoczesne zadaszenia Pergotendy - funkcjonalne zadaszenia tarasów. Jest to unikalna forma ochrony przed słońcem i deszczem i jak i również sposób na wygospodarowanie kawałka cienia, tak potrzebnego w upalne dni... [czytaj więcej]
Młoda pozna pana Młodziutka studentka spotka się ze zdecydowanym oraz zadbanym Panem na niezobowiązujący seks. Wymagana dyskrecja, kultura oraz higiena osobista :) Spotkania na początek u mnie w mieszkaniu lub w ... [czytaj więcej]
Pomoc kuchni Zatrudnię pomoc do kuchni! Praca w trybie zmianowym. Godziwe wynagrodzeniernrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dypozycyjnośćrn-uczciwośćrn-doświadczenie w branżyrnZainteres... [czytaj więcej]
Zatrudnię kucharza/kucharkę Zatrudnię kucharza/kucharkę na pełny etat do pracy w restauracji hotelowej!rnPraca na pełny etat, w trybie zmianowym.rnrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dyspozycyjnośćrn-uc... [czytaj więcej]
Kupię książki Kupię komplet książek do I klasy liceum o profilu technik logistyk... [czytaj więcej]
Dodatkowy zarobek - marketing sieciowy WitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. Um... [czytaj więcej]
szambo zbiorniki betonowe atest transport gwarancja Oferuję zbiorniki betonowe ekologiczne z przeznaczeniem na:rn- szambo,rn- szambo ekologicznern-ścieki,rn-gnojówkę,rn-gnojownicę,rn-deszczówkę,rn-ziemianki itp.rnZbiorniki o wielkości 4,6,8,10 ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
REKRUTER DS. PRACOWNIKÓW UKRAISKICH Rekruter ds. pracowników ukraińskich Obowiązki • Pozyskiwanie pracowników z Ukrainy • Weryfikację i selekcję aplikacji kandydatów zgodnych z poszukiwanym profilem • Budowanie i utrzym... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
Zagubiony piesek W okolicy ostatniego przystanku autobusu nr.7, w Muchnowie, blaka sie maly czarny piesek, nie ma jeszce roku. Moze ta droga znajdzie sie wlasciciel lub ktos kto zna pieska.... [czytaj więcej]
opiekunka do dziecka od września Poszukuję opiekunki do dziecka przedszkolaka, która jest osobą odpowiedzialną, sympatyczną, z podejściem do dziecka i posiada doświadczenie w opiece nad dziećmi w wieku 3-5, niepalącą. Mile ... [czytaj więcej]
ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ ZATRUDNIĘ OD ZARAZ KIEROWCĘ TEL. 570 849 437... [czytaj więcej]
sprzedam mieszkanie 61,3m Sprzedam mieszkanie własnościowe o powierzchni 61,3m mieszczące się na 1 piętrze na osiedlu Łąkoszyn. Mieszkanie po remoncie wymieniona hydraulika, okna PCV, podłoga panele i kafelki, na ścia... [czytaj więcej]
Odzież ciążowa i odzież XXI .plac Manhattan box 73 Oferuje odzież ciążowa i odzież XXI plac Manhattan box 73... [czytaj więcej]
Poklikam !!!! Witam serdecznie . Poklikam w wolny czas sms,y lub na gadu gadu z kobietami z Kutna i okolic stan cywilny B/Z. ( Mile widziane Ukrainki mieszkające w Kutnie ) Pozdrawiam Panie i Tylko Panie !!!... [czytaj więcej]
Kocięta szukają domu Cztery 7-tygodniowe kocięta, przebywające od urodzenia w mieszkaniu, poszukują nowego domu. Są bardzo wesołe i towarzyskie. Korzystają z kuwety i potrafią już jeść samodzielnie. ... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]
Zatrudnimy TELEANKIETERÓW Firma ASM Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z o.o. poszukuje kandydatów na stanowisko TELEANKIETERA Wymagania: • minimum średnie wykształcenie • znajomość podstaw obsługi komputera (MS O... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Aaron, Skalski:
6 minut temu
Nie ma wyszczególnionej endokrynologi
Prokop Szołucha:
51 minut temu
Ten pan Łuczak prezes PEC to nie przypadkiem mąż pani Łuczak, obecnie głównej ksiegowej PUP, wcześniej prezeski szpitala i jeszcze wczesniej audytorki czy kontrolerki w UM.
Karol Riviere:
1 godzin temu
"PRAWDZIWA CNOTA KRYTYK SIĘ NIE BOI." AWRUK! Kto pożarł nasze komentarze? Kto zamyka przed nami OKNA eKutna? Kto jest tym złoczyńcą? Kto jest prowokatorem? Kto jest egzekutorem? Kto jest katem? Kto Jest ofiarą? Co tu jest grane? Co tu się dzieje? Co tu się narobiło? Tęsknota! Smutek! Żal! Nigdy nie mówi się nigdy. Nigdy nic nie wiadomo. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Na nawrócenie, oświecenie, przyjaźń, miłość, pokutę, przeprosiny i naprawę szkód i krzywd nigdy nie jest za późno. Jak się nie ma co się lubi, to się nic nie lubi. Albo wszystko! Albo nic! Albo seks, mamona i ciuch? Albo miłość światłość i duch? Trzeba wybierać! Albo rybka? Albo akwarium? Albo pieniądze? Albo życie? Trudne to wszystko jest do ogarnięcia? A wybory są najtrudniejsze! Co wybieramy? EKutno, PTO"R" i NADZIEJĘ? Czy "Nie chcem ale muszem", "Alleluja i do przodu", "Róbta co chceta" i „Obiecanki-cacanki (a głupiemu radość)”? Kto się długo namyśla, nie zawsze rzecz najlepszą wybierze. Raz kozie śmierć!... Ja już wybrałem!.... Dziękuję Pani Olu!!!... Kończę już pisanie głupot..... Boję się trefnych prowokatorów: niedorozwiniętego lekarza psychiatry i nadpobudliwego lekarza seksuologa, którzy swoimi komentarzami doprowadzili do bardzo groźnej, niebezpiecznej zadymy na tym forum. Ale, póki co, sytuacja już została opanowana. Bogu dziękujmy! Ducha nie gaśmy!.... !!!!! NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI.....!!!!! Całą noc nie mogłem zasnąć. Teraz się trochę uspokoiłem. Idę spać. Jak się wyśpię, to zobaczę co wy tu nawypisywaliście na moim ulubionym eKutno. Pa pa, nieznośne aniołeczki! Pa pa!
Gustaw Wawrzek:
2 godzin temu
Gratulacje !!!!
Mateusz Sopielka:
2
 · 
2 godzin temu
a TAKA miała być AMERYKA -II stopień ????
Lucjusz Plater:
2 godzin temu
Nie rozumiem, jakie głosowanie, jaki plebiscyt na policjanta? Za swoją pracę dostaje pieniądze czy pracuje za darmo
Felicjan Matliński:
3 godzin temu
Który z oddziałów kutnowskiego szpitala nie wszedł do sieci, czy weszły wszystkie?
Filip Kocieł:
2
 · 
3 godzin temu
I stopień czyli najniższy.
Gwidon Sypajło:
3 godzin temu
Może się z narcyzmu wyleczą dzięki temu
Arkadiusz Macedoński:
3 godzin temu
Wróć,winno być natomiasdeco /art -deco...
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Natomias/winno być natomiasd
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Walenty Wielki- ludzie z Margaryny na temat PRĄDU najlepiej by było ,żeby się nie wypowiadali,również dla nich. Podpowiem jedynie ,że przy odrobinie szczęścia( a tacy z reguły je mają) w jedną z dziurek mogą włożyć nawet ... Natomias kombinować przy obydwu dziurkach odradzam nawet złodziejom komentarzy ! A przez grzeczność i zasady obowiązujące na e-Kutno nie wspomnę co można zrobić drutem w innych dziurkach...absolwent Staszica,sympatyk WNZK
Doroteusz Błażewski:
4 godzin temu
W tym mieście ludzie przez cały czas robieni są w chu...Zawsze, bo się boją odezwać. Dziś zebranie w spółdzielni. Ciekawe czy ktoś powie prawdę czy znów poklepią pa na prezesa.
Tymon Solipsa:
2
 · 
4 godzin temu
Na SGGW? A tutaj na miejscu takie renomowane uczelnie?
Mirosława Marcinek:
5 godzin temu
Na razie to się nauczyciceli z prywatnej ośmieszyli z tą napinką. Co to miało nie być - Staszic miiał paść, Kasprowicz też, a prywatna miała być potęgą. Dużo godzin będą mieli ci wybitni nauczyciele...
Oktawian Hakuba:
5 godzin temu
Ktoś się nie potrafi pogodzić z faktami, Pomysł nie wypalił i tyle, Jak się rozejdzie, że nitk tam się nie chce uczyć, w przyszłtm roku chętnych będzie jeszcze mniej.
Bogusław Passakas:
5 godzin temu
Ze swoich nie dadzą , nie martw się.
Narcyz Kaliszer:
6 godzin temu
Na stronie kutnowskiej policji figuruje jako I zastępca komendanta.Nie rozumię,jest jeszcze policjantem i startuje w konkursie.
Adrian Kwietniewski:
3
 · 
11 godzin temu
Okazy niesamowite.
Fakt Kutno mogłoby mieć swoje muzeum.
Ja sam nad rzeką Ochnią znalazłem skamieniałe muszelki.
Ale to co widzę na zdjęciach P. Leszka to coś niesamowitego co natura może wytwarzać.
Bolesław Jabłonowicz:
11 godzin temu
Lew, Teofil napisał, że śmietnik jest zarządzany przez Urząd Miasta - TBS. P.S. Straż Miejska tez jest UM. Nikt tego nie zdementowal.Najciekawsze artykuły
 ·  23
4 dni temu
Miejskie obrazki. Smród na osiedlu w centrum miasta
 ·  50
5 dni temu
Przemysław Zawadzki nadal dyrektorem Dąbrowszczaka. W czwartek konkurs na dyrektora Troczewskiego
 ·  119
5 dni temu
Radosław Bieniek szefem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w mieście
 · 
6 dni temu
Dni Pola w Strzelcach
 ·  56
6 dni temu
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
 ·  90
7 dni temu
(Aktualizacja) Kto wylewa słoną substancję na pobocza w gminie Krzyżanów?
 ·  14
8 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
8 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
9 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
9 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
14 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
14 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
15 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
18 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
19 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
19 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
21 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
22 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
23 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
23 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
23 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
24 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
24 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
24 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności