eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 30.04.2017     reklama kontakt
 
<a href="/sport,33658-mks-da-browa-g-rnicza-wygrywa-w-kutnie," title="Kutno: MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie</b><br>Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex...</div></a> <a href="/wiadomosci,33660-ostatni-raz-z-moja-klasa-kasprowicz-po-egna-tegorocznych-absolwent-w," title="Kutno: Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów</b><br>W II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza pożegnano kolejne pokolenie uczniów. ...</div></a> <a href="/kultura,33656-wystawa-body-worlds-the-cycle-of-life-wybierz-si-podczas-maj-wki," title="Kutno: Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki</b><br>W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną...</div></a> <a href="/wiadomosci,33651-wi-to-grabskiego-w-kutnie-cz-owiek-musi-sam-nad-soba-czuwa-i-soba-kierowa-by-wyrosna-na-kogo-w," title="Kutno: Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie</b><br>Święto, 85-lecie istnienia Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w...</div></a> <a href="/wiadomosci,33652-nadle-nictwo-kutno-sadzi-1000-drzew-na-minut," title="Kutno: Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę</b><br>Lasy Państwowe każdego roku sadzą ok. 500 mln drzew, to oznacza,...</div></a> <a href="/wiadomosci,33642-joanna-kowalska-z-kasprowicza-mistrzem-wiedzy-o-redniowieczu," title="Kutno: Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu</b><br>Joanna Kowalska, uczennica klasy II humanistycznej II LO im. Jana Kasprowicza...</div></a> <a href="/wiadomosci,33644-szko-a-podstawowa-nr-1-w-kro-niewicach-i-gimnazjum-w-krzy-anowie-najlepsze-w-turnieju-wiedzy-o," title="Kutno: Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze </b><br>Pod hasłem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” w dniach 25 i 26...</div></a> <a href="/wiadomosci,33604-wsa-odrzuca-skarg-inwestora-nie-b-dzie-wiatrak-w-w-gminie-bedlno," title="Kutno: WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno </b><br>Mieszkańcy gminy Bedlno wraz ze Stowarzyszeniem Czysta Okolica wygrali batalię przeciw...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Krośniewiacy w znakomitej formie
Kapela podwórkowa "Krośniewiacy" idzie jak burza. Niedawno otrzymała I nagrodę na przeglądzie w Łęczycy, po drodze były koncerty na 40 lecie istnienia GOKiS w Krzyżanowie, w odległym o prawie 230 km Orońsku (gm. Szydłowiec), zagrała na 25-leciu istnienia DPS w Kutnie, uroczystościach dożynkowych w Ostrowach, w swoich rodzinnych Krośniewicach, w Mikserze Regionalnym na ul. Piotrkowskiej, w stolicy województwa.

Krośniewiacy w znakomitej formie, ./upload/articles_pakiety/31518/01_obraz.jpg
Krośniewiacy w znakomitej formie, ./upload/articles_pakiety/31518/02_obraz.jpg
Krośniewiacy w znakomitej formie, ./upload/articles_pakiety/31518/04_obraz.jpg


W łęczyckich "Barwach jesieni" zagrali 50 minutowy koncert przed występem gwiazdy imprezy Haliny Frąckowiak, a zaledwie cztery dni temu, w sobotę 24 września w Ozorkowie zaprezentowali się w Międzypowiatowym Przeglądzie Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych "Komu piosenkę, komu". Efekt brawurowego występu to ogrom braw, widownia, która zerwała się do tańca i werdykt jury- I miejsce dla kapeli podwórkowej "Krośniewiacy" i Kapeli Folklorystycznej "Ozorkowiacy". Radość muzyków była tym większa, że od wielu lat nie gościli na scenie w Ozorkowie, za to gospodarze i miejscowa publiczność przyjęła ich niezwykle ciepło, przyjaźnie, co zapewne zaowocuje kolejnymi koncertami. Panowie wystąpili w nieco okrojonym składzie, zabrakło jednego akordeonisty (Tadeusza Pokorskiego). Zagrali: na banjo Ryszard Jaszczak ( wokal), akordeon, wokal Stanisław Stokwisz, bęben Sławomir Tomczak, gitara basowa Tomasz Obijalski, saksofon Mirosław Szczeszka. Panowie mieli też swój "mały " udział w wyróżnieniu, jakie otrzymał Zespół Śpiewaczy "Łanięckie Słowiki", który prowadzi członek kapeli Stanisław Stokwisz, a koledzy przygrywali przesympatycznej grupie (tutaj Tomasz Obijalski dołączył z kontrabasem, pozostali muzycy nie zmieniali instrumentów). [więcej]
kultura, 27.09.2016 19:59|czytane: 526 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapraszamy na support Korteza - koncert Mashy Qrella
Dla tych, którzy mają już bilet na koncert Korteza w Kutnowskim Domu Kultury 6 października br. godz. 18.00, mogą przyjść godzinę wcześniej na koncert Mashy.

Zapraszamy na support Korteza - koncert Mashy Qrella, ./upload/articles_pakiety/31516/01_obraz.jpg


Masha Qrella ma już w Polsce swoją wierną publiczność, jest jedną z najciekawszych artystek na scenie niemieckiego indie-popu. Oba koncerty obowiązuje jeden, ten sam bilet.

Urodzona we wschodnim Berlinie pół rosjanka- pół niemka, początkowo związana była z zespołami Contriva i Mina. Od 2002 nagrywa pod własnym szyldem. Jest jedną z najbardziej cenionych w europejskich niemieckich artystek. Do tej pory wydała 4 płyty: “Luck” 2002 / “Unsolved Remained” 2005 / “Speak Low – Loewe And Weill In Exile” 2009 / “Analogies” 2012.

Wszystkie były promowane w Polsce mini trasami koncertowymi, ale dopiero tej jesieni będzie można po raz pierwszy zobaczyć ją w pełnej oprawie koncertowej.  Jej najnowsza płyta “Keys” przedpremierowo będzie dostępna podczas tegorocznych koncertów Mashy w Polsce. [więcej]
wandea, 27.09.2016 15:15|czytane: 268 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dni otwarte w Street Dance Studio
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW RUCHU NA DNI OTWARTE Z OKAZJI URODZIN STREET DANCE STUDIO. Joanna Gąsiorowska od 2009 roku prowadzi zajęcia taneczne i ruchowe, 1 października 2012 roku otworzyła STREET DANCE STUDIO.

- Już niedługo nasze urodzinki! Z tej okazji od 1 do 4 października (sobota- wtorek) nowi kursanci będą mogli spróbować swoich sił na wybranych przez siebie w tym dniu zajęciach całkowicie za darmo (nie dotyczy zajęć LEJDIS JUMP dla dorosłych). Oczywiście obowiązuje rezerwacje miejsc - mówi Joanna Gąsiorowska.

Dni otwarte w Street Dance Studio

Oto grafik dni otwartych:
SOBOTA: 11.00-13.00 - AKROBATYKA I GIMNASTYKA DLA DZIECI

PONIEDZIAŁEK:
KDK sala baletowa B
16.00-17.15 - hip-hop dla dzieci 9-11 lat

SDS ul.1 Maja 16:
Sala fitness dolna:
18.15-19.15 - LADY RUMBA
19.15-20.15 - LATINO SOLO
20.15-21.30 - Taniec Towarzyski w parach
[więcej]
redaktor, 27.09.2016 13:53|czytane: 303 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ponad 700 tysięcy złotych dla Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie otrzymało ponad 700 tys. dofinansowania z Wojewódzkiego Urzędu Pracy na projekt „Rodzina razem – wsparcie pieczy zastępczej w powiecie kutnowskim”.

PCPR złożył wniosek o dofinansowanie ze środków EFS w ramach RPO Oś Priorytetowa IX „Włączenie społeczne”, Działanie IX.2 „Usługi na rzecz osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym”. Otrzymał on pozytywną ocenę (92, 50 pkt, 5 miejsce). Kwota dofinansowania projektu wynosi 732 700 zł.

Celem projektu jest wsparcie pieczy zastępczej oraz kilkunastu kandydatów na rodziców zastępczych. Planowane działania w ramach projektu to: warsztaty terapeutyczne, warsztaty prawne z zakresu [więcej]
redaktor, 27.09.2016 13:03|czytane: 451 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Wracają Poranki Teatralne: Czerwone Kapturki na początek października
9 października o godz. 11.00 po wakacyjnej przerwie wracają Poranki Teatralne. Tym razem będzie okazja do zobaczenia spektaklu Czerwone Kapturki w wykonaniu Teatru Puszek. Bilet w cenie 7 zł już w sprzedaży.

Wracają Poranki Teatralne: Czerwone Kapturki na początek października, ./upload/articles_pakiety/31512/01_obraz.jpg


[więcej]
kultura, 27.09.2016 11:32|czytane: 345 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
77. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego
Urząd Miasta Kutna zaprasza na uroczystość złożenia kwiatów z okazji 77. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego dziś o godz.12.00 pod tablicą poświęconą Polskiemu Państwu Podziemnemu - Kaplica Matki Bożej Częstochowskiej przy ul. Łęczyckiej. [więcej]
wandea, 27.09.2016 10:40|czytane: 219 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Konrad Kłopotowski odwołany ze stanowiska szefa Biura ARMiR?
Jak kutnowskie sikorki ćwierkają skończyła się kariera Konrada Kłopotowskiego na stanowisku kierownika Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kutnie.

Konrad Kłopotowski odwołany ze stanowiska szefa Biura ARMiR?, ./upload/articles_pakiety/31507/01_obraz.jpg


Radny powiatowy został z tej funkcji prawdopodobnie odwołany w ubiegły piątek.
- Jeszcze nic nie wiem na ten temat - komentuje kierownik.

Czy teraz z uwagi na funkcję radnego Rada Powiatu w Kutnie musi się wypowiedzieć na temat odwołania Kłopotowskiego Rada Powiatu w Kutnie? Jutro sesja, zobaczymy. [więcej]
wandea, 27.09.2016 08:42|czytane: 3578 razy|48 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nauczyciele skarżą się na radnego Zbigniewa Filipiaka. Zła wola czy brak kompetencji?
Do Rady Powiatu w Kutnie wpłynęła skarga nauczycieli z Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie na działania radnego Zbigniewa Filipiaka, przewodniczącego Komisji Rewizyjnej.

Skarga dotyczy sposobu prowadzenia obrad Komisji przez jej przewodniczącego 20 września br. O posiedzeniu pisaliśmy TUTAJ.

Nauczyciele skarżą się na radnego Zbigniewa Filipiaka. Zła wola czy brak kompetencji?

Nauczyciele podnieśli następujące zarzuty. Przewodniczący nie pozwolił na odczytanie uzasadnienia do skargi przez radnego Konrada Kłopotowskiego, byłego przewodniczącego Komisji, od dnia 24 sierpnia do 20 września nie przygotował uzasadnienia do skargi Iwony Szczepańskiej, psycholog, pracującej w ZS nr 1 na działania dyrektora szkoły.

Nauczyciele podnoszą również fakt powołania się przez Filipiaka na pismo Łódzkiego Kuratora Oświaty, które nie dotyczyło skarg, a arkusza organizacyjnego pracy szkół powiatu kutnowskiego. Fragment przeczytany przez radnego stał się podstawą do odwleczenia zakończenia procedowania skargi i sformułowania uchwały na najbliższą sesję Rady Powiatu w Kutnie 28 września. [więcej]
wandea, 26.09.2016 10:08|czytane: 2800 razy|78 komentarzy|komentuj|czytaj cały
czytaj z eKutno.pl: Atlas ziół krajowych
Paweł Rogaliński w Przeglądzie Dziennikarskim proponuje przekrój tekstów informacyjnych, publicystycznych, sportowych i nie stroni również od kultury i literatury. Prezentujemy ostatnio umieszczoną recenzję Atlasu ziół krajowych Arkadiusza Iwaniuka i gorąco polecamy książkę oraz zapraszamy na http://rogalinski.com.pl

Atlas ziół krajowych

Zioła od dawna stanowiły „łącznik” człowieka z naturą. Dawniej stosowano je w oparciu o obserwacje i wiedzę przekazywaną z pokolenia na pokolenia, obecnie ich skuteczność została potwierdzona przez różnego rodzaju analizy prowadzone w ośrodkach naukowych. Dlatego też warto zapoznać się z najbardziej znanymi i dostępnymi ziołami, które mogą wspomóc nasze zdrowie.

czytaj z eKutno.pl: Atlas ziół krajowych, ./upload/articles_pakiety/31510/01_obraz.jpg


Książkę Arkadiusza Iwaniuka pt. „Atlas ziół krajowych” można określić jako domową encyklopedią ziołolecznictwa, która będzie stanowić bogate źródło wiedzy na temat zastosowania ziół i roślin powszechnie dostępnych w Polsce. Znajdziemy w niej m.in. historię użytkowania i uprawy ziół, zalety ich stosowania czy sposób przygotowania leków ziołowych. Możemy się również dowiedzieć wielu ciekawostek o hodowli poszczególnych gatunków, a także jak powinno się przechowywać zebrane rośliny. Cały atlas podzielony jest na trzy główne działy, w zależności o rodzaju lub pochodzenia danych surowców. Znajdziemy tutaj: zioła pochodzące z krajów południowych, krajowe gatunki ziół oraz drzewa i krzewy, które znalazły zastosowanie w lecznictwie.

Autor podaje: „Zioła służą zdrowiu i dobremu samopoczuciu zarówno przez bezpośrednie działanie, jak również przez tworzenie bliższego związku ogrodnika zielarza ze światem roślin leczniczych”. Dlatego też w niniejszej książce znajdziemy te gatunki, które są „najbardziej sprawdzone w polskiej tradycji zielarskiej” i dobrze znoszą uwarunkowania klimatyczne panujące w Polsce. Umożliwia to ich uprawę w sposób stosunkowo prosty, dzięki czemu każdy miłośnik ogrodnictwa będzie mógł sam uzupełnić swoją apteczkę. W książce własną bogatą wiedzą na temat roślin leczniczych podzielili się naukowcy z ośrodków badawczych, lekarze z zakonu ojców Bonifratrów oraz producenci ziół. [więcej]
redaktor, 26.09.2016 17:52|czytane: 467 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pracownik szpitala wygrywa kolejny raz w sądzie i wraca na SOR
Były pracownik Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o. Robert Bąk wygrał po raz trzeci sprawę o przywrócenie do pracy. Tym razem Sąd Okręgowy w Łodzi przyznał rację niesłusznie zwolnionemu przez byłego prezesa szpitala Andrzeja Musiałowicza, pielęgniarzowi. Apelację wniósł z kolei Robert Wilanowski - następny prezes spółki, który po drugim wygranym w Sądzie Rejonowym procesie nie chciał przyjąć Bąka do pracy.

Pracownik szpitala wygrywa kolejny raz w sądzie i wraca na SOR, ./upload/articles_pakiety/31508/01_obraz.jpg


Sędzia Paweł Wojas w uzasadnieniu wyroku stwierdził, że Robert Bąk nie działał na szkodę spółki oraz nie złamał podstawowych zasad współżycia społecznego, a szpital złamał prawo zwalniając pracownika szczególnie chronionego.R eszta zarzutów do pracownika również zdaniem sądu nie została potwierdzona. Sąd Okręgowy w Łodzi podzielił argumenty sędziego Wojasa i Bąk wraca do pracy na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Tym razem kolejny już prezes spółki Marek Kiełczewski, nie ma nic przeciwko sądowemu wyrokowi.

Przypomnijmy, Robert Bąk otrzymał  wypowiedzenie zmieniające i wypowiedzenie z pracy od Andrzeja Musiałowicza, byłego prezes spółki (listopad 2013 i kwiecień 2015). Musiałowicz najpierw oddelegował Bąka wówczas Naczelnego Pielęgniarza na stanowisko specjalisty pielęgniarza na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, a potem przeniósł go na stanowisko Pełnomocnika ds. zarządzania jakością i zwolnił. Bąk złożył zatem odwołanie od wypowiedzenia warunków pracy i płacy ze stanowiska Naczelnego Pielęgniarza, ale również odwołanie od wypowiedzenia pracy ze stanowiska Pełnomocnika ds. zarządzania jakością. W pierwszym przypadku Sąd Rejonowy w Kutnie, jak i Sąd Okręgowy w Łodzi nie miały wątpliwości i szpital przegrał z pracownikiem. Bąk powinien wrócić więc wtedy do pracy na poprzednio zajmowane stanowisko Naczelnego Pielęgniarza. Prezes Robert Wilanowski po pierwszym wyroku przywracającym pielęgniarza do pracy odmówił przyjęcia go, zasłaniając się toczącym się postępowaniem z drugiego wypowiedzenia umowy. [więcej]
wandea, 26.09.2016 15:08|czytane: 1836 razy|32 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Cezary Zielonka na Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego
W  minioną sobotę i niedzielę odbyły się w Słubicach Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Młodzików (Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego). Kutno reprezentował na tej imprezie sprinter Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” Cezary Zielonka.

Cezary Zielonka na Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego, ./upload/articles_pakiety/31505/01_obraz.jpg
Cezary Zielonka na Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego, ./upload/articles_pakiety/31505/02_obraz.jpg
Cezary Zielonka na Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego, ./upload/articles_pakiety/31505/03_obraz.jpg


Zielonka wywalczył sobie miejsce na mistrzowskiej imprezie dwa tygodnie wcześniej, zajmując drugie miejsce w biegu na 100 m podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Łodzi (11,58 s – rekord życiowy).

Na słubickim stadionie kutnowski sprinter wystąpił w drugiej serii eliminacyjnej na 100 m. Po bardzo dynamicznym biegu przybiegł na czwartej pozycji z doskonałym  rekordem życiowym 11,49 s. W rezultacie po rozegraniu czterech biegów eliminacyjnych rezultat naszego zawodnika zapewnił mu 11 miejsce w łącznej klasyfikacji. Do ósmego miejsca, które dawało awans do ścisłego finału zabrakło  0,08 s. [więcej]
redaktor, 26.09.2016 12:30|czytane: 485 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Niewypał w wyschniętym korycie Ochni. Saperzy na miejscu zdarzenia
Wczoraj o godzinie 17.30 oficer dyżurny kutnowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, od mieszkańca Kutna, że zauważył on w wyschniętym korycie rzeki Ochni niewypały.

Niewypał w wyschniętym korycie Ochni. Saperzy na miejscu zdarzenia, ./upload/articles_pakiety/31500/01_obraz.jpg


Dziś Rafał Owczarek śledził poczyniania saperów na dnie Ochni.Policjanci z kutnowskiej Grupy Minersko-Pirotechnicznej zabezpieczyli granat z okresu II wojny światowej oraz dwie łuski różnego kalibru. [więcej]
redaktor, 26.09.2016 09:49|czytane: 1586 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Samochód ciężarowy przewrócił się na A 1. Uwaga utrudnienia w ruchu
Dziś o godz. 11.35 na A1 w kierunku na Łódź w Kutnie przewrócił się samochód ciężarowy. Jedna osoba została ranna.

Samochód ciężarowy przewrócił się na A 1. Uwaga utrudnienia w ruchu, ./upload/articles_pakiety/31490/01_obraz.jpg


- Kierujący ciężarowym mercedesem 55-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego na łączniku zjazdu z drogi krajowej nr 92 na odcinek autostrady w kierunku Łodzi nie dostosował prędkości do warunków na drodze, stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego doszło do przewrócenia się naczepy na barierki ochronne. Na szczęście kierujący nie odniósł poważnych obrażeń. Po opatrzeniu otarć naskórka został zwolniony do domu. Był trzeźwy - mówi podkom. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno.

Została zablokowana łącznica wjazdowa na weżeł Kutno Wschód w kierunku na Łódź. Utrudnienie przedłużone do 17.00. Policja kieruje pojazdy na węzeł Kutno Północ. [więcej]
redaktor, 26.09.2016 12:16|czytane: 679 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowski Klub Gazety Polskiej: Prezydent utrudnia życie mieszkańcom, którzy dojeżdżają do pracy pociągiem
Kutnowski Klub Gazety Polskiej złożył pismo do prezydenta Kutna o interwencję i wyjaśnienie w sprawie ustawionego znaku zakazu wjazdu na plac przy ul. 3-go Maja, gdzie mogliby parkować mieszkańcy, pracujący poza Kutnem, a dojeżdżający do pracy pociągiem.

- W związku z licznymi prośbami o interwencję, zgłaszanymi przez mieszkańców Kutna, dojeżdżających do pracy z kutnowskiego dworca kolejowego, a dotyczących kwestii karania mandatami przez Policję osób pozostawiających samochody na terenie należącym do PKP, znajdującym się przy ul. 3-go Maja (teren przylegający do torów kolejowych przy skrzyżowaniu ulicy 3-go Maja z ulicą Sienkiewicza), Kutnowski Klub Gazety Polskiej zwraca się o wyjaśnienie dlaczego Prezydent Kutna, ustawiając znak zakazu wjazdu na ten teren – utrudnia codzienne życie tym mieszkańcom Kutna, którzy nie znajdując zatrudnienia na miejscu, muszą codziennie dojeżdżać do pracy pociągiem? - pisze Andrzej Kozłowski, przewodniczący Klubu.  - Ustawienie przez Prezydenta Kutna znaku zakazu wjazdu opatrzone zostało informacją, że nie obowiązuje on dla „dojazdów docelowych”. Policja jednak uważa, że postawienie samochodu i udanie się w podróż pociągiem, nie jest „dojazdem docelowym”. Ustawienie tego znaku zakazu wjazdu jest kolejnym utrudnieniem postawionym przed osobami podróżującymi do pracy z kutnowskiego dworca. Pierwsze utrudnienie dotyczy zamknięcia przez PKP dwóch z trzech kas biletowych. [więcej]
wandea, 26.09.2016 11:25|czytane: 1314 razy|25 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dzieci ze Strzegocina powitały jesień
Uczniowie w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie nietypowo pożegnali jesień. W czwartek 22 września już od rana zapłonęło duże ognisko, a wokół szkoły pachniało dymem. Cały dzień był okazją do różnych ziemniaczanych zabaw. Smak pieczonych ziemniaków i zabawy na świeżym powietrzu sprawiły wszystkim dużo radości.

Dzieci ze Strzegocina powitały jesień, ./upload/articles_pakiety/31504/01_obraz.jpg
Dzieci ze Strzegocina powitały jesień, ./upload/articles_pakiety/31504/12_obraz.jpg
Dzieci ze Strzegocina powitały jesień, ./upload/articles_pakiety/31504/23_obraz.jpg


Kolejnego dnia zawitał do szkoły cyrk O´BIMBOLANDO.

- Większość z nas, a szczególnie dzieci lubimy oglądać występy cyrkowe. 23 września, w pierwszy dzień jesieni cyrkowcy ubrani w barwne stroje zaprezentowali wspaniałe sztuczki. Nie zabrakło akrobacji, żonglerki, kółek hula- hop oraz magii. Klown rozśmieszał wszystkich do łez. Jednak największą atrakcją był występ tancerki ze zwierzętami- pieskiem wykonującym różne sztuczki i wężem. Najodważniejsi uczniowie mieli okazję dotknąć i „pogłaskać” to egzotyczne zwierzę - relacjonują nauczycielki. - Te wyjątkowe dni wspaniale wprowadziły nas w kolejną porę roku, która wcale nie musi być smutna i nudna! [więcej]
redaktor, 26.09.2016 12:12|czytane: 306 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Regionaliści mieli swoje święto
Dworek Modrzewiowy w to ciepłe jesienne niedzielne popołudnie żył atmosferą regionalizmu i sztuki.  Nie brakło także towarzyskich rozmów przy podwieczorku. Nina Kunikowska prezentowała swoje obrazy, a przyznać trzeba, że budziły one zainteresowanie przybyłych licznie gości. Wystawa malarska Niny była głównym punktem części kulturalnej spotkania, nie mniej jednak, zaciekawienie zebranych wzbudziły także metaloplastyka  Jana Wasiaka oraz rzeźby Józefa Stańczyka, Józefa Marciniak i Sławomira Suchodolskiego i rękodzieło artystyczne Urszuli Jędrzejczyk, Jadwiga Urbańska, Henryka  Dybiec, Małgorzaty Żylińskiej i Alicji Olczak.

Regionaliści mieli swoje święto, ./upload/articles_pakiety/31503/01_obraz.jpg
Regionaliści mieli swoje święto, ./upload/articles_pakiety/31503/02_obraz.jpg
Regionaliści mieli swoje święto, ./upload/articles_pakiety/31503/03_obraz.jpg


Nasza kutnowska malarka otrzymała nie tylko ciepłe słowa w podziękowaniu za wystawę, ale także  ogromne oklaski kilkudziesięciu zgromadzonych osób w dowód uznania jej talentu.

Spotkanie było także okazją do przedstawienia zebranym niezwykłej postaci związanej z Ziemią Kutnowską. O życiu i działalności Witolda Zglenickiego opowiedziała zebranym Danuta Ujazdowska, a następnie pokazana  została prezentacja multimedialna  o Zglenickim.  Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu pn. „Poznaj życie i działalność Witolda Zglenickiego – geologa, nafciarza, filantropa  urodzonego na  Ziemi Kutnowskiej”. Projekt skierowany jest  do uczniów szkół szczebla gimnazjalnego i ponadgimnazjalego w powiecie kutnowskim oraz do mieszkańców powiatu kutnowskiego i realizowany jest jako zadanie współfinansowane przez Powiat Kutnowski.
            
- Naszym honorowym gościem był Lechosław Kubiak – członek TPZK od 1972 roku. Wspominaliśmy, słuchaliśmy opowieści, planowaliśmy… w roku 2017 mamy przecież mały jubileusz -  45 lat działania na rzecz Ziemi Kutnowskiej i jej mieszkańców - mówi Bożena Gajewska, prezes TPZK. [więcej]
redaktor, 26.09.2016 11:37|czytane: 543 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jazda na gazie
Jak zawsze imprezy kierowców zaczynają się w piątek przed weekendem. Już 23 o godz. 22.25 w Strzelcach przy ul. Szkolnej policjanci Rewiru Dzielnicowych zatrzymali 40-letniego mieszkańca powiatu kutnowskiego który kierował motorowerem i miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.

W sobotę o godz.  0.10 na ul. Czarneckiego w Kutnie policjanci WRD zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu kutnowskiego, który kierował samochodem skoda i miał 0,6 promila alkoholu w organizmie. A potem krośniewiccy mundurowi o godz. 6.25 na Placu Wolności w Krośniewicach zatrzymali 33-letniego mieszkańca powiatu kutnowskiego, kierowcę junaka, który miał 1,6 promila alkoholu. [więcej]
redaktor, 26.09.2016 10:17|czytane: 418 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Dziś rusza III edycja Słodkiej Krwi
Już po raz trzeci w naszym mieście poleje się „Słodka Krew”! Ideą akcji jest nie tylko promowanie honorowego krwiodawstwa, jako formy narodowego solidaryzmu, ale również zaangażowanie mieszkańców w działalność charytatywną poprzez przekazanie części otrzymanych słodyczy dla dzieci ze Świetlicy Środowiskowej.

Dziś rusza III edycja Słodkiej Krwi, ./upload/articles_pakiety/31502/01_obraz.jpg


- Od dziś  do 3 października w Punkcie Krwiodawstwa w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym będzie trwała wielka zbiórka „Słodkiej Krwi”. Dla większości z nas oddanie krwi to niewielki wysiłek, który dla kogoś może oznaczać ostatnią deskę ratunku. Dzięki poprzednim edycjom, wiemy że mieszkańcy Kutna mają wielkie serca, chętnie dzielą się krwią i czekoladami, za co gorąco dziękujemy! Serdecznie zachęcamy mieszkańców do wzięcia udziału w III edycji akcji. Oddaj krew a czekolady przekaż dzieciom! - zachęcają członkowie Obozu Narodowo - Radykalnego Oddział Kutno. [więcej]
redaktor, 26.09.2016 10:19|czytane: 334 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Spalacze tłuszczu - co musisz o nich wiedzieć
Aktywny tryb życia, częste treningi czy zdrowa dieta, bardzo często maja jeden, nadrzędny cel. Osoby, które podejmują decyzję dotyczącą właśnie takiego trybu życia, najczęściej chcą cieszyć się nie tylko zdrowiem, ale i pięknie wymodelowaną sylwetką. W tej kwestii są niejako dwie drogi.  Możemy albo intensywnie ćwiczyć i przysłowiowo odpuścić sobie dietę, albo tez połączyć zdrową dietę z aktywnością fizyczną. W przypadku pierwszej drogi, efekty mogą nie być w pełni zadowalające, a poza tym, istnieje całkiem spore ryzyko, że wpadniemy w pętlę, która w żaden sposób nie będzie dobra dla naszego organizmu. Warto jednak wiedzieć, że stosowanie spalaczy tłuszczów, może w znaczącym stopniu pomóc nam w wymodelowaniu pięknej i przede wszystkim zdrowej sylwetki.

Spalacze tłuszczu - co musisz o nich wiedzieć, ./upload/articles_pakiety/31493/01_obraz.jpg


Termogeniki jako baza do modelowania sylwetki

Jeśli chcemy w skuteczny sposób wymodelować sylwetkę, musimy w pierwszej kolejności wiedzieć, na co powinniśmy zwrócić uwagę, jeśli chodzi o odpowiednie bilansowanie naszej diety. Warto wspomnieć tutaj wszelkiego rodzaju suplementy diety, które w skuteczny sposób będą wspomagały metabolizm naszego organizmu. Takimi suplementami mogą być w pierwszej kolejności spalacze tłuszczu. Wspomagają one w znaczącym stopniu proces termogenezy w naszym organizmie, a co za tym idzie - spalają zbędną tkankę tłuszczową. Bardzo często maja też niemały wpływ na metabolizm naszego organizmu. Dzięki takim suplementom, w połączeniu z odpowiednią dietą, jesteśmy w stanie nie tylko zrzucić zbędne kilogramy, ale też, co bardzo ważne - w odpowiedni sposób wymodelować naszą sylwetkę.

Najlepsze spalacze tłuszczu - Forum-Sportowe.pl do Twojej dyspozycji. [więcej]
redaktor, 24.09.2016 08:20|czytane: 370 razy|komentuj|czytaj cały
Wrażliwa skóra a najlepsza metoda depilacji
Wiele kobiet w dzisiejszych czasach boryka się z licznymi problemami skóry, jak alergie, pękające naczynka, skłonność do przebarwień oraz nadwrażliwość na działanie rozmaitych czynników zewnętrznych. Panie o szczególnie cienkiej, genetycznie uwarunkowanym typie skóry mają szczególne trudności w dobraniu odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych i regeneracyjnych do wymagającej specjalnego traktowania cery.

Wrażliwa skóra a najlepsza metoda depilacji, ./upload/articles_pakiety/31495/01_obraz.jpg


W takim przypadku dobranie odpowiedniej metody depilacji stanowi spore wyzwanie, ponieważ ten rodzaj zabiegów kosmetycznych zwykle nie pozostaje obojętny dla wrażliwej skóry. Tradycyjne metody usuwania zbędnego owłosienia mogą podrażniać nadwrażliwą skórę, dlatego też wybór najodpowiedniejszej bardzo często opiera się na testowaniu kolejnej z nich oraz badaniu wpływu danego rodzaju depilacji na wrażliwą skórę.

Tradycyjne metody depilacji a podrażnienia skórne

Najpopularniejsze i ogólnie dostępne metody depilacji są bardzo często niewskazane dla nadwrażliwej skóry, ponieważ mogą powodować bolesne zaczerwienienia, podrażnienia a nawet zapalenie mieszków włosowych wymagające interwencji lekarskiej. Do tego typu metod należy przede wszystkim regularne – niekiedy codzienne – usuwanie włosów przy pomocy maszynki do golenia. Na skutek codziennego kontaktu z ostrzem maszynki delikatna skóra jest nieustannie podrażniana, co w efekcie może prowadzić do konieczności zaprzestania stosowania tego rodzaju depilacji ze względu na uczucie sporego dyskomfortu. [więcej]
redaktor, 24.09.2016 08:20|czytane: 510 razy|komentuj|czytaj cały
Czy PKP pomoże miastu zbudować sieć wodociągową na Azorach?
Radny miejski Jan Dębski złożył do prezydenta Kutna interpelację w sprawie stanu sieci wodno-kanalizacyjnej na Azorach.

Czy PKP pomoże miastu zbudować sieć wodociągową na Azorach?, ./upload/articles_pakiety/31497/01_obraz.jpg


Od lewej: radny Jan Dębski, radna Joanna Podemska

Radny dowiedział się, że  od roku 2018 roku nie będzie wydobywania wody z ujęć PKP na Azorach i poprosił Zbigniewa Burzyńskiego o podjęcie ostatecznej decyzji rozwiązującej problem dostarczania wody do tej części miasta z miejskiej sieci wodociągowej i odprowadzania ścieków komunalnych siecią kanalizacyjną.

- Dotyczy to mieszkańców byłego Osiedla PKP Azory obecnie Wspólnoty TBS i innych, Zespołu Szkół nr 4, Ogródków Działkowych R.O.D. Kolejarz (130 działek) oraz Przedsiębiorstwa Robót Kolejowych - pisze radny Dębski.

W odpowiedzi na interpelację radnego, prezydent wysłał pismo do PKP S.A. z prośbą o zajęcie stanowiska w tej sprawie i pytaniem jakie są zamierzenia PKP co do terenów na Azorach.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Kutnie nie posiada na tym terenie sieci, więc miasto musiałoby ponieść znaczne koszty budowy nowych sieci aby obsłużyć Azory. Na pytanie miasta PKP określiło w studium zagospodarowania przestrzennego te tereny jako kolejowe, usług, zabudowy mieszkaniowej i ogródków. Tak więc powinno wraz z miastem i przy pomocy środków zewnętrznych przeprowadzić inwestycję z korzyścią dla mieszkańców Azorów. [więcej]
wandea, 24.09.2016 11:22|czytane: 814 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rodzinna Niedziela w Muzeum - spotkanie wrześniowe
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza na pierwszą po wakacjach Rodzinną Niedzielę w Muzeum. 25 września  w godzinach 11:00-12:30 odbędą się zajęcia „Na chrzcinach u Mieszka I”. Będą one poświęcone początkom państwa polskiego, znaczeniu chrztu ksiecia i uroczystości, jaka towarzyszyła temu wydarzeniu.

Zajęcia są bezpłatne. Muzeum zapewnia wszystkie materiały plastyczne niezbędne do zrealizowania warsztatów.
Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie udziału w zajęciach - osobiście w siedzibie Muzeum lub telefonicznie pod nr (24) 254 79 64 lub 505 01 98 90. [więcej]
kultura, 24.09.2016 08:58|czytane: 326 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziś dzień otwarty w strefie fitness w Aquaparku Kutno


[więcej]
pismak, 24.09.2016 08:56|czytane: 277 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Krośniewic
Zapraszamy na Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Krośniewic organizowany przez Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach.

 Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Krośniewic, ./upload/articles_pakiety/31409/01_obraz.jpg


Corocznie organizowane są  turnieje w tej królewskiej grze, aby propagować wartości intelektualne, poznawcze i towarzyskie, które towarzyszą zmaganiom szachistów. [więcej]
wandea, 24.09.2016 08:54|czytane: 474 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nowy kierunek kształcenia w Wyższej Szkole Gospodarki Krajowej w Kutnie


[więcej]
wandea, 16.09.2016 13:14|czytane: 332 razy|komentuj|czytaj cały
IV Obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego
Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „PRZYSTAŃ” oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Kutnie zapraszają 5 października od godz. 10.00 do 14.30 na IV Obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego pod hasłem: „Umacnianie i zdrowienie - Dać nadzieję” które odbędą się w Kutnowskim Domu Kultury.

IV Obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego , ./upload/articles_pakiety/31492/01_obraz.jpg
IV Obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego , ./upload/articles_pakiety/31492/02_obraz.jpg
IV Obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego , ./upload/articles_pakiety/31492/03_obraz.jpg


Tak świętowaliśmy w ubiegłym roku

We współczesnym świecie bardzo ważne stają się uświadomienie społeczeństwu wagi zdrowia psychicznego, pogłębienie zrozumienia i poprawa postaw względem osób z zaburzeniami psychicznymi. Nierzadko nie potrafimy zrozumieć i nie wiemy jak pomóc. Cały czas pokutuje postawa piętnowania takich osób i dyskryminacji chociażby w kontaktach z wszelkimi instytucjami. A wystarczy jedynie dobra wola i życzliwość aby nie skreślić i nie zaszufladkować takich osób, przyklejając łatkę "wariat", "nieobliczalny", "niebezpieczny",  "nieodpowiedzialny" itp.

Gościem specjalnym czwartej edycji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego w Kutnie będzie Zespół Pieśni i Tańca „MAZOWSZE”, wystąpią również uczestnicy ŚDS w Kutnie i Młodzieżowy Zespół Pieśni i Tańca „Kalina” w Krzyżanowie. [więcej]
wandea, 23.09.2016 18:13|czytane: 636 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Powołał mnie Pan na bunt. Spotkanie z poezją Stanisława Grochowiaka
W środę w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece w Kutnie w ramach X Wrześniowych Haustów Poetyckich odbyło się popołudnie z poezją Stanisława Grochowiaka, patrona tegorocznej edycji imprezy. W Czytelni zgromadzili się ci, którzy znali już wcześniej teksty przedwcześnie zmarłego autora i ci młodsi, którzy pierwszy raz usłyszeli jego frazy.

Grażyna Baranowska, pomysłodawczyni cyklu przybliżyła zebranym cechy twórczości poety i czytane przez mieszkańców wiersze poprzedzała krótkim wstępem. Niektóre z osób chętnie interpretowały czytane przez siebie teksty, odnajdując w nich mądrość, dojrzałość, odniesienia do innych autorów czy erotykę, wzruszenie. Dość ujmujące były też interpretacje recytatorskie, aktorskie.

Powołał mnie Pan na bunt. Spotkanie z poezją Stanisława Grochowiaka, ./upload/articles_pakiety/31467/01_obraz.jpg
Powołał mnie Pan na bunt. Spotkanie z poezją Stanisława Grochowiaka, ./upload/articles_pakiety/31467/03_obraz.jpg
Powołał mnie Pan na bunt. Spotkanie z poezją Stanisława Grochowiaka, ./upload/articles_pakiety/31467/05_obraz.jpg


- Zaczęło się od Ballady rycerskiej (1956). To debiutancki tom, w którym zawarł swój program poetycki, polegający na buncie Powołał mnie Pan na bunt, jak pisał w wierszu Święty Szymon Słupnik.  Był to bunt m.in. wobec poetyki socrealistycznej, która nie tolerowała dwoistości podmiotu lirycznego i ukazywania świata i inny sposób niż jego odwzorowywanie - mówiła Baranowska. - Grochowiak stosuje nowe rozwiązania artystyczne - lirykę roli, groteskę oraz stylizacje językowe. Podmiot mówiący przywdziewa różne maski, występuje w roli np. sentymentalnego kochanka, innego pisarza, postaci literackiej czy artysty.

Kolejne tomy Menuet z pogrzebaczem (1958), Rozbieranie do snu (1959) to już bardzo wyrazisty i spójny, w dużej mierze groteskowy obraz świata oparty na kontrastach i sprzecznościach, dotyczy to także figury podmiotu. Komizm i koszmar, piękno i brzydota, miłość i śmierć są równouprawnione w sensie ontologicznym.

Rok 1963 przynosi tom Agresty, w którym dominuje cielesność.  Dwa lata później w Kanonie groteksowe kontrasty ustępują miejsca tonacjom elegijnym. Centralnym tematem  jest śmierć ojca. [więcej]
kultura, 23.09.2016 17:57|czytane: 572 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapraszamy po przerwie do Aquaparku Kutno. Konkurs rozstrzygnięty
Dziś Aquapark Kutno uruchamia po przerwie technologicznej strefę basenową i sauny. Świeża woda, wypielęgnowane niecki basenowe, czyściutkie szyby, uzupełnione oświetlenie w niecce rekreacyjnej oraz nowa, profesjonalna ekipa ratowników. Zapraszamy.

Zapraszamy po przerwie do Aquaparku Kutno. Konkurs rozstrzygnięty, ./upload/articles_pakiety/31459/01_obraz.jpg


Dla tych, którzy chcą od razu odwiedzić park wodny po przerwie mamy cztery wejściówki na wodne pluski. Wygrali je: Edyta Pietruszka, Natalia Turczak, Bartek Kubiak i Kornel Kołomłocki. Zaproszenia czekają na Was Aquaparku Kutno (w terminie 14 dni do odbioru). [więcej]
pismak, 23.09.2016 14:34|czytane: 709 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mieszkańcy upamiętnili 88. rocznicę śmierci Honorowego Obywatela Kutna
Doktor Antoni Troczewski przyjechał do Kutna, bo tak się potoczyło jego życie i został tu do końca swoich dni. I pokochał Kutno i jego mieszkańców, a kutnianie w podziękowaniu za jego serce i pracę społeczną ustanowili godność Honorowego Obywatela Miasta Kutno i nadali ją Doktorowi Troczewskiemu w 1919 roku. Tak więc już za życia był Antoni Troczewski legendą. Także legenda głosi, że to Mieszkańcy Kutna podarowali mu ten dom przy ulicy 29 listopada, do którego się wprowadził wraz z rodziną.

Mieszkańcy upamiętnili 88. rocznicę śmierci Honorowego Obywatela Kutna, ./upload/articles_pakiety/31485/01_obraz.jpg
Mieszkańcy upamiętnili 88. rocznicę śmierci Honorowego Obywatela Kutna, ./upload/articles_pakiety/31485/02_obraz.jpg
Mieszkańcy upamiętnili 88. rocznicę śmierci Honorowego Obywatela Kutna, ./upload/articles_pakiety/31485/03_obraz.jpg


Wczoraj przed Willą Troczewskiego mieszkańcy Kutna upamiętnili 88. rocznicę śmierci Honorowego Obywatela Miasta Kutna. Organizatorem obchodów 88. rocznicy śmierci doktora było Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej.Czym się zasłużył doktor Antoni Troczewski, że tak został uhonorowany?
Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej opowiada o tym co roku obchodząc rocznicę śmierci Doktora. Staramy się co roku wspominać inny rozdział bogatej działalności Antoniego Troczewskiego. O dr Antonim Troczewskim jako animatorze kultury i turystyki mówiła dr Elżbieta Świątkowska. Dr Antoni Troczewski jest jedną z ważniejszych postaci w dziejach Kutna. Urodził się w Łomży, lata szkolne, studia i początki kariery zawodowej spędził w Warszawie. W październiku 1890 roku osiedlił się w Kutnie, objął funkcję lekarza w szpitalu św. Walentego. Rozpoczął również współpracę z warszawskim czasopismem Głos, w którym umieszczał artykuły dotyczące Kutna i jego mieszkańców. W jednym z artykułów napisał: "ludzie u nas, poza sferą obowiązkowych zajęć albo się kłócą, albo grają w karty, nic więc dziwnego, że nie mają czasu na zainteresowanie się sprawami natury ogólniejszej". [więcej]
redaktor, 23.09.2016 11:03|czytane: 1508 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Napad w centrum Kutna. Drogie Panie uważajcie na siebie
Drodzy Mieszkańcy,
wczoraj (22.09.2016 r.) ok. godziny 19:40 przy wejściu do Parku Traugutta od strony ul. Zdrojowej, nieznany sprawca napadł na moją mamę. Ukradł zieloną, lakierowaną torebkę, w której oprócz portfela, okularów, znajdowały się ważne dokumenty oraz przedmioty o wartości sentymentalnej (m.in. zdjęcie wnuczki).

Być może po zabraniu pieniędzy sprawca wyrzucił całą resztę, a ktoś z Państwa znajdzie taką torebkę. Będę wdzięczna za pomoc.
Proszę o kontakt: 606- 966-082.
P.S. Drogie Panie proszę uważajcie na siebie!
[więcej]
wandea, 23.09.2016 09:03|czytane: 1958 razy|komentuj|czytaj cały
Minifestiwal pojektodawców KBO[więcej]
wandea, 23.09.2016 10:14|czytane: 223 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Warsztaty Śpiew wśród róż ze śpiewaczką Agnieszką Mikołajczyk
W najbliższy poniedziałek i wtorek w godz. 11.00-14.30  i 15.00-18.00 w Szkole Muzycznej odbędą się warsztaty wokalne - kurs wokalny poprowadzone przez Agnieszkę Mikołajczyk - światowej sławy śpiewaczkę, urodzoną w Kutnie, absolwentkę naszej szkoły.

Warsztaty Śpiew wśród róż ze śpiewaczką Agnieszką Mikołajczyk, ./upload/articles_pakiety/31487/01_obraz.jpg


Na zdjęciu: Agnieszka Mikołajczyk. Z realizacji: Galina, 30 maja 1999 - Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki (Poznań). Fot. Jaworski Tomasz.

Warsztaty skierowane są do wszystkich zainteresowanych śpiewem. Można być obserwatorem zajęć i świadkiem pracy nad głosem. Zapraszamy wszystkich miłośników śpiewu – uczniów, rodziców, nauczycieli, melomanów, członków stowarzyszeń śpiewaczych i chórów do udziału w Warsztatach Wokalnych „Śpiew wśród róż”.

Agnieszka Mikołajczyk (pseudonim artystyczny-Aga Mikolaj) – jedna z największych śpiewaczek operowych o światowej sławie. Urodziła się w Kutnie w 1971 roku. Ukończyła PSM I stopnia i rozpoczęła naukę w PSM II st. w klasie spiewu pana Józefa Śledzickiego.
Po maturze  rozpoczęła dalszą edukację muzyczną w Akademii Muzycznej w Poznaniu, gdzie w latach 1990 do 1996  studiowała w klasie śpiewu prof.  Antoniny Kaweckiej . Podczas studiów, Aga Mikołaj otrzymała grant z University of Music and Performing Arts . W roku 1997 Aga Mikolaj odbyła lekcje mistrzowskie  z Renatą Scotto a nastepnie  w latach  2001- 2006  u prof. Elisabeth Schwarzkopf.   W 2006 roku - na krótko przed śmiercią Elisabeth Schwarzkopf napisała ,,Aga Mikolaj  to jeden z najlepszych sopranów naszych czasów"  i jest godnym następcą mojego pokolenia. [więcej]
kultura, 23.09.2016 09:36|czytane: 699 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Uwaga! Terminy wydawania paczek żywnościowych
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kutnie informuje, że osoby/rodziny zakwalifikowane do pomocy żywnościowej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Podprogram 2016 będą mogły również odbierać produkty pozyskane w ramach działań własnych przez Stowarzyszenie Bank Żywności w Kutnie.

Informacje  o terminach wydawania tych produktów będą zamieszczane w siedzibie Stowarzyszenia Bank Żywności  oraz w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kutnie.

Paczki żywnościowe w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Podprogram 2016 będą wydawane zgodnie z harmonogramem:
dnia      04.10.2016 r.                  od   nr1 do nr   60
dnia      05.10.2016 r.                  od   nr 61 do nr 120
dnia      06.10.2016 r.                  od   nr 121 do nr 180
dnia      07.10.2016 r.                  od   nr 181 do nr 240 [więcej]
wandea, 23.09.2016 09:14|czytane: 283 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapowiedź: Nikt nie jest doskonały. Spektakl w KDK
24 listopada w Kutnowskim Domu Kultury spektakl komediowy wg Simona Williamsa. Bilety w cenie 75 zł dostępne w kasie KDK, CTMT oraz w sprzedaży ONLINE.

Zapowiedź: Nikt nie jest doskonały. Spektakl w KDK, ./upload/articles_pakiety/31483/01_obraz.jpg


Podobno kobiety są najlepszymi znawczyniami męskiej duszy. I kobiecej duszy. I sfery uczuciowej w sensie ogólnym. I w ogóle są najlepszymi znawczyniami wszystkiego…I dlatego pisują płomienne romanse o wszystkim, które sprzedają się w w milionowych nakładach. Myrtle Banbury jest właśnie taką pisarką. I właśnie napisała niezwykle romantyczny i płomienny romans „Spotkajmy się w St. Albans”.

Harriet Copeland jest niezwykle atrakcyjną redaktorką wydawnictwa Miłość Jest Wszędzie i właśnie bardzo chce wydać niezwykle romantyczną i płomienną powieść Myrtle Banbury. Powieść, która wyjaśnia najpełniej tajniki męskiej duszy i kobiecej duszy i całą sferę uczuciową i w ogóle najpełniej wyjaśnia wszystko…Do tego wyjaśnia tak romantycznie i płomiennie jak tylko kobieta potrafi. [więcej]
kultura, 23.09.2016 08:13|czytane: 443 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie zaprasza dzieci do swoich sekcji
Młodzieżowy Dom Kultury w Kutniw zaprasza na NOWE zajęcia dla dzieci w wieku 4-6 w sekcji "Młodziaki"! MDK oferuje zajęcia muzyczno-rytmiczne, plastyczne oraz sportowe.

Na każdych z nich najmłodsi rozwiną szereg umiejętności, które będą nieocenione w dalszej edukacji. Zajęcia muzyczno-rytmiczne pozwolą poprzez zabawę wykształcić w dziecku wrażliwość muzyczną i zdobyć podstawową wiedzę teoretyczną, poznać instrument klawiszowy. Na wybranych programach wprowadzamy elementy języka angielskiego, dzięki czemu dzieci poznają podstawowe słówka i zwroty.

Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie zaprasza dzieci do swoich sekcji, ./upload/articles_pakiety/31381/01_obraz.jpg
Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie zaprasza dzieci do swoich sekcji, ./upload/articles_pakiety/31381/02_obraz.jpg


Zajęcia plastyczne umożliwią zabawę z podstawowymi środkami plastycznego wyrazu, co przełoży się na budowanie świadomości dziecka, że najważniejsza jest satysfakcja ze wspólnego działania!

Na zajęciach sportowych z kolei  pociechy nauczą się jak kontrolować swoje żywe i ruchliwe ciało, dzięki czemu nawet nieśmiały maluch stanie się pewny siebie.

Spotkania odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 16:00-17:30.
Wybór dnia i liczby zajęć należy do Państwa! Nie zwlekaj i ZAPISZ swoje dziecko już dziś - liczba  miejsc ograniczona!

EMdekuś
Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 3-5 lat do Artystycznej Akademii Dziecięcej „eMDKuś”. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych i kreatywnych nauczycieli.

MDk zapewnia dzieciom: stworzenie równych szans do ogólnego rozwoju społecznego i intelektualnego zgodnie z ich indywidualnymi możliwościami, zabawę połączona z nauką, możliwość zdobywania nowych umiejętności i doświadczeń, sposób na miłe spędzenie czasu wolnego, okazję do poznania nowych kolegów i koleżanek. [więcej]
wandea, 15.09.2016 07:34|czytane: 964 razy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja
Maj niesie radość! Kwitnie nadzieją na nieodgadnione. Przed chwilą odrodziliśmy się wraz z porami roku lub jak wolą wierzący w Boga... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas
W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną wystawę z cyklu BODY WORLDS & The Cycle of Life twórcy techniki plastynacji dr. Guntera von Hagensa. Wstęp na wystawę w... [więcej]
Sport
MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie
Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex Kutno przegrał z MKS Dąbrowa Górnicza 76:85. W kwartach było 28:25, 15:23, 10:24, 23:13. Dla Polfarmex Kutno punktowali: M. Marek 4, J. Jarecki 14, M. Sałasz 15, O. Emegano 4, M.... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam Działkę budowlaną Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 938mkw, uzbrojoną, na nowo powstającym osiedlu Dybów II.... [czytaj więcej]
Sprzedam działkę rolną Sprzedam 55 arów ziemi w Luboradzu. Cena 17000. Telefon 509384718 lub 502515281.... [czytaj więcej]
Praca dla kucharki - Gostynin Potrzebna kucharka od zaraz.... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
Praca dodatkowa dla każdego – plus poradnik rnWitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. ... [czytaj więcej]
wynajmę Wynajmę lub sprzedam mieszkanie w centrum Kutna, stare budownictwo. – TBS. Mieszkanie jest wysokie, ciepłe, z cegły, na I piętrze. Dwa pokoje (duży pokój 20 m), drugi ok.13 m. kuchnia, ła... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Servis Masz kłopot z komputerem? Zadzwoń. Naprawa w domu klienta. Szybko i tanio. Oferuje pomoc i doradztwo przy rozbudowie oraz modernizacji sieci , komputera oraz doborze oprogramowania.... [czytaj więcej]
Działające serwisy www - sprzedam Na sprzedaż mam serwisy internetowe - gotowe i działające - każdy ma po kilka lat. Serwisy są odwiedzane i na autorskim oprogramowaniu. www.sogl.pl (8 lat, 120-270uu/dzień, 10-70tys odsłon/dzie... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
Dom 8km od Kutna sprzedam Sprzedam dom murowany 8 km od Kutna przy asfaltowej drodze na ogrodzonej działce ok 1200 mkw. 2 pokoje, kuchnia, łazienka z WC, przedpokój CO węglowe. Może być umeblowane i ze sprzętem AGD. ... [czytaj więcej]
Jesteś dorosły i chcesz mówić po niemiecku? Witaj,rnSpecjalizuję się w nauce języka niemieckiego przez Skype.rnSkutecznie uczę osoby, które pracują w Polsce, za granicą lub jadą rndo Niemiec, Austrii i Szwajcarii.rn rnMam na imię Jolan... [czytaj więcej]
Sprzedawca / Sprzedawczyni Jesteśmy znaną marką, liderem w swojej kategorii. Nasze sklepy znajdują się w najlepszych Centrach Handlowych w Polsce. Zależy nam na stałym rozwoju, dlatego poszukujemy kreatywnych osób do sk... [czytaj więcej]
Legginsy RUN BABY RUN Legginsy sportowe do każdego rodzaju ćwiczeń: do biegania, na fitness, czy taniec. Doskonała sportowa dzianina oddychająca, elastyczna, pracuje z Twoim ciałem. Szeroki wzmacniany pas pozostaje n... [czytaj więcej]
Segment Oddam za darmo segment. ... [czytaj więcej]
Opiekun/ka seniora Josefa po zawale, 68 lat InterKadra jest działającą na rynku europejskim renomowaną Agencją Pracy Tymczasowej, Doradztwa Personalnego oraz Pośrednictwa Pracy na terenie RP i za granicą, wpisaną na podstawie Certyfikat... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Łazarz Marek Charłocy:
9 sekund temu
no co ty ? a sufler, januszek czy inny adam ? to ci naukowcy pełna gębą \
Beniamin Kurojed:
3 minut temu
Leopold to martwe ciało. Takie bez serca i bez duszy śmierdzące ciało. Ludzki szkielet to przy nim rewelacja. Nie wstydźmy się swojej anatomii.
Ursus Wincenty Hwalibog:
2
 · 
4 minut temu
donosiciel się znalazł zas...y
Przemysław Okoń:
3
 · 
9 minut temu
piotrze kmita, a ja się zgadzam z wpisem Rufina bo jest to wpis mądry , rzeczowy itd. Dlatego zrób co masz zrobić mafijny fagasie ,a potem pisz na Berdyczów i pochwal się tym jaki jesteś głupi i mierny . hahahahahahaha
Beniamin Kurojed:
2
 · 
17 minut temu
Jaka mac, taka nać.
Beniamin Kurojed:
2
 · 
23 minut temu
Bo w Polsce dzisiaj to się dzieje tak: naukowców dużo, a uczonych brak. I co? I nic!
Beniamin Kurojed:
27 minut temu
Kiedyś "Kasprowicz" to było coś. Teraz "Kasprowicz" to nic.
Apoloniusz Błaszkowski:
2
 · 
2 godzin temu
Człowieczku przecież takie zdjęcia są w książkach do anatomii , biologi , nauki o człowieku. Co cię w nich drażni? To przecież pokazuje twoje ciało a co brzydzisz się nim?
Apoloniusz Błaszkowski:
2 godzin temu
Janusz i tobie podobni . Z was nie zrobią preparatów bo trudno doszukać się mózgu.
Dominik Neoforensis:
2
 · 
3 godzin temu
Córeczki z wielkimi dupami trzeba napaść i napoić.
Dacjan Tetyaniec:
4 godzin temu
Żeby tylko na szkło
Edgar Puch:
4 godzin temu
Ten ma największe hojności porywy,Komu fortuna odmówiła mienia;A ten najbardziej bywa gadatliwy,Co nie ma właśnie nic do powiedzenia.
Edgar Puch:
5 godzin temu
Tam, gdzie w sercach bezmyślność i bierność,Krzewić się może tylko ciemnota i mierność.
Emilian Tymna:
6 godzin temu
Jak się pracuje w PR i używa takich sformułowań i ma się tak ubogie słownictwo i kompletny brak kultury to zostaje tylko miejska micha
Olimpia Wilkowszczak:
6 godzin temu
Nowoczesna w Kutnie nieźle zaczęła, ale gdy dołączył radny Ziółkowski plus pewna pani - miłośmiczka Łebskiego, to partia znalazła się w locie pikującym. Nie wiem, czy to wszystko się dzieje za zgodą pana Tomasza czy też on po prostu nie panuje nad pewnymi rzeczami.
Gaweł Wacowski:
6 godzin temu
Program Nowoczesnej to wartości i cle Czyżby główną wartością była micha, a celem micha?
Przemysław Zwowitzki:
6 godzin temu
Zanim mieszkańcy gminy połapią sie, Burzyński swojego człowieka wsadzi, będzie zmiana z buraka na kartofla z Adamowic.
Czesław Boguszewski:
6 godzin temu
Ten nasz błądzący w ciemnościach brat swędrowski to tak się nadaje na dobrego księdza pasterza jak brat burzyński na dziada kościelnego, a brat debich na słowika organistę. Omijam z daleka tą ciemnotę, głupotę i niecnotę. Szkoda marnować czas na paciorki, fikołki i koziołki. Babcia mówiła, że oni więcej złego niż dobrego czynią. Czuwajmy bo jak wyżej. Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą. Przekroczmy próg nadziei.
Czesław Boguszewski:
3
 · 
7 godzin temu
KCI powinni zamknąć na wieki. Tam tylko syf, kiła i mogiła. Zbój, zupa i kamieni kupa. Taka bezmózgowa dzicz bez wiary i kultury tam pracuje. Znam ich. Z jednym chodziłem do szkoły. Sami sobie bzdurne posty piszą. Żenada. Szkoda czasu tracić na czytanie i oglądanie tego beznadziejnego badziewia. Wolę z sikorkami pogadać albo z kumplami w bridża pograć lub rowerem pojeździć. Nie stać mnie na marnowanie czasu na pierdoły.
Flawiusz Marcynk:
3
 · 
7 godzin temu
Byłam na tej wystawie, GENIALNA, polecam wszystkim. Zdjęcia jak na panujące tam warunki świetne. Brawo dla fotografa i Pani Redaktor za podjęcie tematuNajciekawsze artykuły
 ·  64
4 dni temu
Czytelnicy pytają o zatrudnienie w Aquaparku Kutno i bezpłatne wejściówki
 ·  2
5 dni temu
Misje Święte w diecezji łowickiej. Wczoraj świadectwo Dobromira, dziś rozpoczęcie misji w Głogowcu
 ·  101
6 dni temu
WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno
 ·  3
6 dni temu
Kutnowskie firmy otrzymały wsparcie na innowacyjne projekty z branży motoryzacyjnej
 ·  29
10 dni temu
Co będzie w budynku po PZU w centrum Kutna?
 ·  21
11 dni temu
Dziś w TVP 1 historia byłego policjanta z Kutna
 ·  8
11 dni temu
Czytelnicy pytają: Kiedy wreszcie będzie nowa nawierzchnia na drodze Łanięta - Kąty?
 ·  29
19 dni temu
Gorąca dyskusja o opłatach za wodę i ścieki w Gminie Kutno. Radni zaproponowali podwyżki
 ·  89
19 dni temu
Będzie nowy stary Zarząd Powiatu w Kutnie?
 ·  51
19 dni temu
Ogłoszenia o manifestacji kutnowskiego ONR pod lupą łódzkiej prokuratury
 ·  11
20 dni temu
Proces Łukasza K. Media musiały opuścić salę rozpraw
 ·  5
20 dni temu
Bronka Nowicka w Kutnie. Dziecko martwi się, bo nie umie nakarmić kamienia
 ·  12
21 dni temu
Prokuratura Regionalna w Łodzi: Były policjant nie popełnił przestępstwa na komendzie
 ·  16
21 dni temu
Czyszczenia Królewskiej na Majówkę nie będzie, ale różana fontanna już tryska
 ·  12
23 dni temu
Twarzą w twarz Proletaryat w Kutnie
 ·  92
24 dni temu
Czytelnicy pytają, rzecznik starostwa odpowiada. Koszty kasacji i bezkrólewie
 ·  2
24 dni temu
Inwestycje PLK S.A.: Odnowione perony, wiadukt na Troczewskiego i przystanek Azory
 ·  88
24 dni temu
Radnej PSL przedłużono zatrudnienie w ośrodku. Nie ze mną te numery, Brunner
 · 
25 dni temu
Łukasz Wójcik: Podniebne przygody i wielka pasja
 · 
25 dni temu
Promocja szkół w coraz lepszym wydaniu. Powiatowe targi edukacyjne dla gimnazjalistów
 ·  247
26 dni temu
Kasacja starosty oddalona. Debich musi odejść
 ·  3
26 dni temu
Laureaci Super Pulsów Żychlina 2017
 · 
27 dni temu
W Komadzynie płonęła naczepa pełna trocin. Ruch na A1 odbywa się jednym pasem
 ·  2
30 dni temu
Premiery Teatru Puszek. Dobra zabawa i pouczający morał
 ·  105
31 dni temu
Praktyki samorządowe a wartości. Promocja prezydenta z naszych portfeli
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności