eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34238-w-lipcu-roboty-drogowe-w-kutnie," title="Kutno: W lipcu roboty drogowe w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W lipcu roboty drogowe w Kutnie</b><br>W lipcu rozpoczną się inwestycje drogowe w Kutnie. Przebudowy doczeka się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34235-warsztaty-fotograficzne-w-bajkowej-zagrodzie," title="Kutno: Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie</b><br>Życie jak z bajki- każdy o takim marzy. Niedaleko Warszawy jest...</div></a> <a href="/publicystyka,34171-trzymaja-c-w-r-ku-fragment-kosmosu-leszek-baranowski-i-mineral-and-gem," title="Kutno: Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem</b><br>Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom...</div></a> <a href="/sport,34216-koniec-sezonu-lekkoatletycznego-i-bardzo-dobre-wyniki-kutnowskich-sportowc-w," title="Kutno: Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców</b><br>W sobotę 24 czerwca na stadionie Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34232-r-kodzie-o-dla-doros-ych-spotkanie-15-lipca," title="Kutno: Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca</b><br>W sobotnie przedpołudnie w Ośrodku Kultury Gminy Kutno w Leszczynku odbyły...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34231-ju-wakacje," title="Kutno: Już wakacje!" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Już wakacje!</b><br>Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Uroczystość w Szkole Podstawowej im. Kornela...</div></a> <a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Przegrywamy czterema punktami z PGE Turów Zgorzelec
Dziś w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie trwa mecz Polfarmex Kutno: PGE Turów Zgorzelec. Pierwszą kwartę przegrywamy 20:23, drugą i trzecią wygrywamy 18:17, 18:15.

Prowadzimy jednym punktem  po trzeciej kwarcie 56:55. Ostatnia (18:23), to podobnie jak cały mecz, wyrównana walka i straszne nerwy, które kończą się zwycięstwem gości 74:78.

Przegrywamy czterema punktami z PGE Turów Zgorzelec, ./upload/articles_pakiety/32060/03_obraz.jpg
Przegrywamy czterema punktami z PGE Turów Zgorzelec, ./upload/articles_pakiety/32060/06_obraz.jpg
Przegrywamy czterema punktami z PGE Turów Zgorzelec, ./upload/articles_pakiety/32060/49_obraz.jpg


Dla Kutna punktowali: D. Wallace 13, J. Jarecki 10, M. Sałasz 4, D. Berisha 8,  M. Gabiński 9, M. Bartosz 11, M. Fraser 8, S. Kowalczyk 3, G. Grochowski 8

Punkty dla  PGE Turów Zgorzelec zdobyli: D. Ikovlev 16, M. Gospodarek 4, D. Jackson 5, K. Borowski 3
B. Bochno 13, M. Michalak 5, U. Nikolić 11, K. Archibeque 17, T. Carter 4 [więcej]
redaktor, 19.11.2016 17:57|czytane: 2120 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Za nami III Mistrzostwa Kutna Amatorów w Pływaniu
Dziś w Aquaparku Kutno odbyły się III Mistrzostwa Kutna Amatorów w Pływaniu. Zawodnicy startowali w trzech stylach grzbietowym, klasycznym i dowolnym w kilku kategoriach wiekowych. W zawodach organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wzięło udział około 70 pływaków. 

WYNIKI


[więcej]
redaktor, 19.11.2016 22:01|czytane: 992 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nieszczęśliwa trzynastka Damiana Rybickiego
Dziś Damian Rybicki z Imielna w gminie Nowe Ostrowy wystąpił w półfinale programu Voice of Poland. Było na żywo, gorąco i wybitnie śpiewająco! Zostali najlepsi a Damian z powiatu kutnowskiego wśród nich.

Nieszczęśliwa trzynastka Damiana Rybickiego, ./upload/articles_pakiety/32065/01_obraz.jpg


Gratulujemy Damianowi półfinału i życzymy powodzenia w spełnianiu artystyznych marzeń. W walce na smsy z Anną Karwan niestety nasz krajan przegrał i odpadł z programu. [więcej]
kultura, 19.11.2016 20:41|czytane: 1548 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nikt nie jest doskonały. KDK zaprasza na spektakl
Niewiele już zostało biletów na spektakl „Nikt nie jest doskonały“.  Zapraszamy do Kutnowskiego Domu Kultury już w najbliższy czwartek 24 listopada o godz.18.00. Bilet 75 zł.

Nikt nie jest doskonały. KDK zaprasza na spektakl, ./upload/articles_pakiety/31803/01_obraz.jpg


Podobno kobiety są najlepszymi znawczyniami męskiej duszy. I kobiecej duszy.I sfery uczuciowej w sensie ogólnym. I w ogóle są najlepszymi znawczyniami wszystkiego…I dlatego pisują płomienne romanse o wszystkim, które sprzedają się w w milionowych nakładach.

Myrtle Banbury jest właśnie taką pisarką. I właśnie napisała niezwykle romantyczny i płomienny romans „Spotkajmy się w St. Albans”.

Harriet Copeland jest niezwykle atrakcyjną redaktorką wydawnictwa Miłość Jest Wszędzie i właśnie bardzo chce wydać niezwykle romantyczną i płomienną powieść Myrtle Banbury. Powieść, która wyjaśnia najpełniej tajniki męskiej duszy i kobiecej duszy i całeą sferę uczuciową i w ogóle najpełniej wyjaśnia wszystko…Do tego wyjaśnia tak romantycznie i płomiennie jak tylko kobieta potrafi. [więcej]
kultura, 19.11.2016 18:33|czytane: 770 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Baza Rodzin Szlachetnej Paczki jest już otwarta! Wybierz rodzinę, której pomożesz
“Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” - taka zasada przyświeca projektowi SZLACHETNA PACZKA, który już 16 lat realizuje ideę mądrej pomocy. Paczki tworzone dla potrzebujących rodzin są nie tylko przekazywaną pomocą materialną, ale również motywacją dla rodziny do samodzielnego radzenia sobie w trudnej sytuacji życiowej. Jak co roku dziennik internetowy eKutno.pl objął patronatem medialnym kutnowską Szlachetną Paczkę.

Baza Rodzin Szlachetnej Paczki jest już otwarta! Wybierz rodzinę, której pomożesz, ./upload/articles_pakiety/32058/01_obraz.jpg


Każdy, kto chce zostać Darczyńcą może już wybrać rodzinę, dla której stworzy paczkę, i której w ten sposób da impuls do zmiany życia na lepsze. Wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl zapoznać się z opisem historii rodziny oraz listą jej potrzeb, która została przygotowana przez wolontariusza podczas spotkań z rodziną. Ważne, aby przygotowana paczka sprawiła, że wybrana rodzina poczuje się wyjątkowo, dlatego istotne jest zarówno zaspokojenie jej potrzeb, jak i piękne zapakowanie prezentu, bo w nim zapakowane jest również serce Darczyńcy, który staje się społecznym bohaterem. W końcu pomagają ludzie, a nie rzeczy! [więcej]
wandea, 19.11.2016 10:19|czytane: 1070 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Piosenki Przybory w jazzowo-klezmerskim anturażu
Krzysztof Kiljański, wokalista o aksamitnej, zmysłowej barwie głosu wystąpił dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca przy pełnej sali wielbicieli polskiego Sinatry i piosenek Jeremiego Przybory.

Kiljański to laureat najważniejszych nagród polskiego przemysłu muzycznego m.in. "Fryderyków", "Superjedynki", "Złotej Tarki". Wokaliście towarzyszył zespół The New Warsaw Trio w składzie Rafał Grząka akordeon, Przemysław Skałuba  klarnet, saksofony, Konrad Kubicki  kontrabas.

Piosenki Przybory w jazzowo-klezmerskim anturażu, ./upload/articles_pakiety/32056/10_obraz.jpg
Piosenki Przybory w jazzowo-klezmerskim anturażu, ./upload/articles_pakiety/32056/05_obraz.jpg
Piosenki Przybory w jazzowo-klezmerskim anturażu, ./upload/articles_pakiety/32056/16_obraz.jpg


W 2015 roku ukazał  się  nowy album Kiljańskiego & The New Warsaw Trio zatytułowany  "Przybora" i Krzysztof Ryzlak, pomysłodawca Stacji Kutno nie mógł nie zaprosić do Kutna na dwunastą edycję imprezy tych artystów. Oczywiście ku uciesze sympatyków twórczości Kabaretu Starszych Panów.

Nie zabrakło dziś nastrojowych ballad  i współczesnych interpretacji satyrycznych piosenek Przybory. Publiczność wyszła z koncertu wielce ukontentowana i z uśmiechem lub rozmarzeniem na twarzach. [więcej]
kultura, 18.11.2016 23:45|czytane: 1459 razy|17 komentarzy|komentuj|czytaj cały
O Niepodległej w Kasprowiczu
W II LO im. Jana Kasprowicza obchodzono rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w Liceum gościł Jan Engelgard. Kierownik X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej w Muzeum Niepodległości w Warszawie i redaktor naczelny Myśli Polskiej wygłosił wykład na temat: „Polskie drogi do niepodległości”.

O Niepodległej w Kasprowiczu, ./upload/articles_pakiety/32059/02_obraz.jpg
O Niepodległej w Kasprowiczu, ./upload/articles_pakiety/32059/03_obraz.jpg
O Niepodległej w Kasprowiczu, ./upload/articles_pakiety/32059/08_obraz.jpg


Podczas wykładu Jan Engelgard przedstawił okoliczności, które umożliwiły Polakom w 1918 r. odzyskanie państwa. Podkreślił znaczenie I wojny światowej, sprzyjającej koniunktury międzynarodowej, ale i ogromną rolę polskich elit i działań Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, czy Ignacego Paderewskiego. Ciekawe wystąpienie zostało zobrazowane fragmentami filmu „Wojna i Polska” w reż. Andrzeja Sapiji, zrealizowanego w 100 rocznicę wybuchu I Wojny Światowej. Gość nie tylko przybliżył okoliczności odzyskania polskiej niepodległości, ale i zachęcił do zwiedzenia Muzeum Niepodległości w Warszawie. [więcej]
pismak, 18.11.2016 23:49|czytane: 1292 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bardzo długa sesja Rady Powiatu w Kutnie. Rok jubileuszu, rozpatrzenie skarg i realizacja zadań oświatowych
Ostatniego dnia listopada o godz. 10:00 radni powiatowi spotkają się na XXXI sesji. Porządek obrad jest bardzo długi.

Wśród punktów znalazło się ustalenie wysokości opłat za usunięcie pojazdów z drogi na obszarze powiatu kutnowskiego i przechowywanie tych pojazdów na parkingu strzeżonym oraz wysokości kosztów powstałych w przypadku odstąpienia od usunięcia pojazdu, zmiana  „Strategii Rozwoju Powiatu Kutnowskiego na lata 2015 – 2020”, uchwała ustanowienia roku 2017 Rokiem Jubileuszu 150-lecia Powiatu Kutnowskiego oraz zatwierdzenie programu współpracy Powiatu Kutnowskiego z organizacjami pozarządowymi na 2017 rok.

Bardzo długa sesja Rady Powiatu w Kutnie. Rok jubileuszu, rozpatrzenie skarg i realizacja zadań oświatowych, ./upload/articles_pakiety/32055/01_obraz.jpg
Bardzo długa sesja Rady Powiatu w Kutnie. Rok jubileuszu, rozpatrzenie skarg i realizacja zadań oświatowych, ./upload/articles_pakiety/32055/02_obraz.jpg
Bardzo długa sesja Rady Powiatu w Kutnie. Rok jubileuszu, rozpatrzenie skarg i realizacja zadań oświatowych, ./upload/articles_pakiety/32055/03_obraz.jpg


Rada Powiatu w Kutnie rozpatrzy skarg na działalność Krzysztofa Debicha Starosty Kutnowskiego (skarga złożona przez Stowarzyszenie Ogólnopolska Inicjatywa Obywatelska 5 i 12 stycznia 2016 roku), skarg na działalność Janusza Pawlaka dyrektora Zespołu Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie złożonej przez Związek Zawodowy Nauczycieli ZS Nr 1 w Kutnie oraz Iwonę Szczepańską 10 maja i 1 września 2016 roku oraz skargi Ewy Olejniczak na działalność Starosty.

Zarząd Powiatu w Kutnie poinformuje o przebiegu wykonania budżetu Powiatu Kutnowskiego za I półrocze 2016 roku oraz o stanie realizacji zadań oświatowych Powiatu Kutnowskiego za rok szkolny 2015/2016, w tym o wynikach sprawdzianu i egzaminów zewnętrznych z uwzględnieniem działań podejmowanych przez szkoły nakierowanych na kształcenie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz nadzoru pedagogicznego sprawowanego przez kuratora oświaty,

Radni zapoznają się z raportem z realizacji „Programu ochrony środowiska dla powiatu kutnowskiego na lata 2011-2014 z perspektywą do 2018 roku”. [więcej]
redaktor, 18.11.2016 20:02|czytane: 2140 razy|29 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Outsourcing usług personelu pomocniczego w szpitalu
Kutnowski Szpital Samorządowy sp. zo.o. ogłosił konkurs ofert na świadczenia zdrowotne udzielane przez personel pomocniczy sanitariuszy i opiekunki medyczne. Szpital chce zawrzeć umowę od 1 grudnia br. do 1 grudnia 2019 r.

Outsourcing usług personelu pomocniczego w szpitalu, ./upload/articles_pakiety/32057/01_obraz.jpg


Szpital przy wyborze oferty będzie w 100 % kierował się ceną za godzinę usług. Firmy mogą składać oferty do 23 listopada do godz. 10.00. [więcej]
redaktor, 18.11.2016 19:32|czytane: 1441 razy|37 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Otwarcie kompleksu sportowego w Krzyżanowie
Dziś przy Gimnazjum im. II Korpusu Polskiego Zdobywców Monte Cassino w Krzyżanowie oddano do użytku kompleks sportowy zrealizowany w ramach Programu Rządowego, jakim jest Program Rozwoju Regionalnej Infrastruktury Sportowej. Było to ważne wydarzenie nie tylko dla uczniów Gimnazjum, ale dla wszystkich dzieci z terenu gminy Krzyżanów, jak i całej społeczności lokalnej.

Otwarcie kompleksu sportowego w Krzyżanowie, ./upload/articles_pakiety/32053/01_obraz.jpg
Otwarcie kompleksu sportowego w Krzyżanowie, ./upload/articles_pakiety/32053/02_obraz.jpg
Otwarcie kompleksu sportowego w Krzyżanowie, ./upload/articles_pakiety/32053/03_obraz.jpg


Wydarzenie rozpoczęło się częścią oficjalną na nowych obiektach sportowych. Wójt gminy Krzyżanów – pan Tomasz Jakubowski przedstawił przebieg prac, podkreślił, że budowa kompleksu sportowego trwała zaledwie 10 miesięcy i została zakończona 31 października tego roku. Cały koszt inwestycji wyniósł 1 916 799,96 zł z czego 620 000 zł  pozyskano z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Pozostałą kwotę tj. 1 296 799,96 zł dołożyła Gmina Krzyżanów. Wykonawcą boiska naturalnego wyposażonego w nowoczesne nawodnienie, bieżni, skoczni do skoku w dal, miejsca do pchnięcia kulą, boiska wielofunkcyjnego do koszykówki i piłki siatkowej była firma ELVIS  z Żychlina. W ramach tej inwestycji powstała również siłownia  zewnętrzna, kompleks parkingów oraz budynek sanitarno-szatniowy z pełnym wyposażeniem i natryskami. Wykonano także ogrodzenie wokół placówki i nowe nasadzenia krzewów ozdobnych. Zewnętrzny wizerunek Gimnazjum w Krzyżanowie uległ zmianie i szkoła stała się jedną z wielu wizytówek gminy oraz powiatu. [więcej]
redaktor, 18.11.2016 18:23|czytane: 3731 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W niedzielę mecz z TBV Start Lublin
Klub KKS Pro-Basket Kutno S.A zaprasza na mecz w ramach Rozgrywek 2 Ligi Męskiej 20 listopada o godzinie 16:00 w hali Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie. Rywalem kutnowskiej drużyny będzie TBV Start Lublin, który zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

W niedzielę mecz z TBV Start Lublin, ./upload/articles_pakiety/32051/01_obraz.jpg


W poprzedniej kolejce zespół  prowadzony przez trenera  Krzysztofa Szablowskiego oraz Tomasza Skowrona pokonał na własnym parkiecie drużynę KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 100:78. Przed 11 kolejką drużyna z bilansem 3-7 zajmuje 10 miejsce w tabeli. [więcej]
redaktor, 18.11.2016 17:49|czytane: 429 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W ogólnopolskich mediach o "luzackim" dyrektorze z Kutna
Dwa artykuły o niekorzystnych dla wizerunku szkoły, zdaniem byłych uczniów i niektórych nauczycieli, działaniach dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie Janusza Pawlaka, ukazały się w Gazecie Polskiej Codziennie.

W ogólnopolskich mediach o
W ogólnopolskich mediach o


Pierwszy z 10 listopada opisywał przedstawione przez skarżących zachowania dyrektora podczas lekcji, przerw i w relacjach z podwładnymi zawarte m.in. w protokołach z posiedzeń Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu w Kutnie. Janusz Pawlak nie chciał w nim kometować sprawy, jedynie mówił do dziennikarza Wojciecha Kamińskiego -" Powtarza pan kłamstwa. Żaden z?tych zarzutów się nie potwierdził. Osoby, które opowiadają te bzdury, będą miały proces."

Natomiast wczorajszy artykuł zapowiada niejako ostateczne stanowisko Rady Powiatu w Kutnie w sprawie skarg Związku Zawodowego Nauczycieli Zespołu Szkół nr 1 i psycholog Iwony Szczepańskiej. 

Z kolei na listopadowym posiedzeniu Komisji Rewizyjnej jej przewodniczący Zbigniew Filipiak poinformował, że na wniosek Komisji,  ZS nr 1 czeka szeroki audyt wewnętrzny.

Artykuły można przeczytać w Internecie, z przedruku skorzystał m.in. portal niezależna.pl

Przypomnijmy, po interwencji Wojewody Łódzkiego w związku ze skargą na przewlekłość postępowania Rady Powiatu złożoną przez radnego PiS Marka Jędrzejczaka Komisja Rewizyjna przyspieszyła tempo prac. Wszystkie skargi zostały uznane przez nią za zasadne. [więcej]
wandea, 18.11.2016 11:21|czytane: 5124 razy|130 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bądź aktywna w ciąży. Aquapark Kutno zaprasza
Aquapark Kutno zaprasza przyszłe mamy na zajęcia fitness. Gimnastyka ogólnorozwojowa, pilates, joga we wtorki o godz. 11.00.

Bądź aktywna w ciąży. Aquapark Kutno zaprasza, ./upload/articles_pakiety/32047/01_obraz.jpg


[więcej]
wandea, 18.11.2016 13:03|czytane: 290 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Filcowanie malowanie w domu pomocy społecznej
W Domu Pomocy Społecznej w Kutnie przy ul. Oporowskiej w Kutnie odbyły się warsztaty „Filcowanie malowanie” realizowane przez Stowarzyszenie „Laris” we współpracy z jednostkami pomocy społecznej w ramach programu „Uniesieni Życiem”.

Filcowanie malowanie w domu pomocy społecznej, ./upload/articles_pakiety/32043/01_obraz.jpg
Filcowanie malowanie w domu pomocy społecznej, ./upload/articles_pakiety/32043/02_obraz.jpg
Filcowanie malowanie w domu pomocy społecznej, ./upload/articles_pakiety/32043/03_obraz.jpg


Program współfinansowany jest przez Wojewodę Łódzkiego i ma na celu aktywizację intelektualną i kulturalną osób z niepełnosprawnością oraz dla osób w wieku emerytalnym przebywających w domach pomocy społecznej.  

Uczestnicy wykonali prace plastyczne metodą filcowania (filcowanie na płótnie) oraz kolorowali ilustracje do  bajek, które wykorzystali do wykonania książki metodą scrapbooking’u. [więcej]
pismak, 18.11.2016 11:41|czytane: 837 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Jutro mecz Polfarmex Kutno - PGE Turów
Po przegranej w Hali Mistrzów na podopiecznych Jarosława Krysiewicza czeka kolejne trudne zadanie. W ramach 7 kolejki Polfarmex Kutno podejmować będzie PGE Turów Zgorzelec. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 19 listopada o godzinie 17:30.

Kutnianie w ostatniej kolejce ulegli we Włocławku Anwilowi przegrywając 69:78. I chociaż Farmaceuci mieli dobre fragmenty w tym meczu, a w ostatniej kwarcie błyskawicznie odrobili większość strat to ostatecznie nie sprostali utytułowanym rywalom. Najlepszym strzelcem Polfarmexu okazał się Mateusz Bartosz z 13 punktami, po 12 oczek dołożyli Dardan Berisha oraz Jacek Jarecki.Nasz kolejny rywal PGE Turów Zgorzelec, to mistrz Polski z 2014 roku, sześciokrotny wicemistrz kraju, zdobywca Superpucharu oraz dwukrotny finalista Pucharu Polski.
Poprzedni sezon nie był zbyt udany dla zgorzelczan, jednak w obecnych rozgrywkach PGE ponownie chce bić się o najwyższe tytuły w PLK. W chwili obecnej zgorzeleckie Tury z pięcioma zwycięstwami i dwoma porażkami zajmują drugą lokatę w tabeli. Obraz świetnie funkcjonującej maszyny zepsuł mecz w Krośnie, gdzie po katastrofalnym występie PGE wysoko uległo beniaminkowi 69:91. Rehabilitacja przyszła jednak szybko, bowiem w ostatniej kolejce na własnym parkiecie po niezwykle ciekawym i emocjonującym spotkaniu nasi rywale odprawili z kwitkiem Energę Czarnych Słupsk. Do zwycięstwa poprowadził kolegów lider zgorzeleckich Turów - Kirk Archibeque. Center rozegrał kapitalne zawody, a jego trafienie w ostatniej akcji meczu dało zwycięstwo. [więcej]
redaktor, 18.11.2016 11:24|czytane: 760 razy|19 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Projekt budżetu Powiatu Kutnowskiego też gotowy
Zarząd Powiatu w Kutnie przyjął uchwałą projekt budżetu na 2017 roku. Dochody wynoszą 105 mln zł, w tym majątkowe 146 tys. zł, a wydatki 108, 5 mln zł, w tym 101 mln zł bieżące, 6,8 mln zł majątkowe.

Projekt budżetu Powiatu Kutnowskiego też gotowy, ./upload/articles_pakiety/32036/01_obraz.jpg


I tak na transport i łączność powiat wyda prawie 6,5 mln zł, .in. na budowę trzech dróg, na administrację publiczną prawie 10 ml zł, na bezpieczeńswo i ochronę przeciwpożarową 6,1 ml zł, na oświatę i wychowanie prawie 36 mln zł, na ochronę zdrowia 3,4 mln zł i pomoc społęczną ponad 17 mln zł, edukacyjną opiekę wychowawczą i rodzinę około 20 mln zł, na kulturę 1,2 mln zł, na sport 31 tys. zł.

Inwestycje zaplanowane przez zarząd powiatu na następny rok to budowy dróg Sójki-Przyzórz, Żychlin-Grzybów-Zalesie, Łanięta-Imielno-Ostrowy-Dąbrowice-Mariopol, budowa boiska wielofunkcyjnego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Kutnie, [więcej]
redaktor, 18.11.2016 09:54|czytane: 839 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kto zaśpiewa w konkursie piosenek Jeremiego Przybory? Program festiwalu na najbliższe dni
Kutnianka Anna Winkler znalazła się wśród finalistów Konkursu na Interpretację Piosenek Jeremiego Przybory „Stacja Kutno” 2016 z całej Polski i to jej będziemy kibicować w tegorocznej odsłonie imprezy organizowanej przez Kutnowski Dom Kultury. Usłyszymy ją jutro podczas koncertu konkursowego o godz. 18.00 w KDK i Koncertu Galowego z udziałem gwiazd polskiej estrady, w niedzielę 20 listopada o godz. 18.00.

Kto zaśpiewa w konkursie piosenek Jeremiego Przybory? Program festiwalu na najbliższe dni, ./upload/articles_pakiety/31977/01_obraz.jpg
Kto zaśpiewa w konkursie piosenek Jeremiego Przybory? Program festiwalu na najbliższe dni, ./upload/articles_pakiety/31977/02_obraz.jpg


Program XII Stacji Kutno
18 listopada (piątek) Kutnowski Dom Kultury
godz. 10.00 - Warsztaty muzyczne dla uczestników konkursu – MAGDALENA SMALARA i BOGDAN HOŁOWNIA
Centrum Teatru Muzyki i Tańca godz. 18.00 – Promocja książek „Dzieła (niemal) wszystkie” Jeremi Przybora – spotkanie z Teresą Drozdą, Wejściówki w kasie CTMiT
godz. 19.30 – Wieczór z Gwiazdą „PRZYBORA” KRZYSZTOF KILJAŃSKI i New Warsaw Trio – sala Centrum Teatru Muzyki i Tańca, ul. Teatralna 1, Bilet: 15 zł

19 listopada (sobota) Kutnowski Dom Kultury
godz. 10.00 - Warsztaty dla uczestników konkursu – MAGDALENA SMALARA i BOGDAN HOŁOWNIA
godz. 12.00 – 14.00 - „Nawet w deszczu dzieci się nie nudzą”, kolorowanki w formacie XXL, akcja plastyczna dla dzieci i rodziców /boczne foyer KDK
godz. 18.00 - XII Konkurs „Piosenki Mistrza Jeremiego”. Jury: ANDRZEJ STRZELECKI, DARIUSZ MICHALSKI, PAWEŁ SZTOMPKE, MAGDA PTASZYŃSKA, DAREK SIKORSKI. Wejściówki [więcej]
kultura, 18.11.2016 09:26|czytane: 943 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Dzień Projektu Edukacyjnego w Gimnazjum nr 3
W Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie, już po raz szósty, odbył się „Dzień Projektu Edukacyjnego". Przez kilka miesięcy zespoły uczniowskie wszystkich trzecioklasistów, pod okiem nauczycieli – opiekunów, realizowały zadania objęte wybranym tematem projektu. Efekty tej pracy można było obejrzeć w środę 16 listopada.

Dzień Projektu Edukacyjnego w Gimnazjum nr 3, ./upload/articles_pakiety/32042/01_obraz.jpg
Dzień Projektu Edukacyjnego w Gimnazjum nr 3, ./upload/articles_pakiety/32042/02_obraz.jpg
Dzień Projektu Edukacyjnego w Gimnazjum nr 3, ./upload/articles_pakiety/32042/03_obraz.jpg


Wybierając temat projektu, uczniowie kierowali się swoimi zainteresowaniami, które mogli zgłębiać podczas pracy nad konkretnym zagadnieniem. Często to oni  wychodzili z propozycją  tematu. W tym roku pracowano nad różnorodną tematyką:  Jak rozwijał się teatr na przestrzeni wieków?,  Budowa komputera PC, zastosowanie mikroukładu Raspberry i Arduino do odtwarzania muzyki, Ponglish – co to jest?,  W kręgu zwierząt domowych, Dzieje oręża polskiego na przestrzeni wieków, Skróty angielskie w życiu codziennym, Neony – zapomniane perły wzornictwa  PRL-u, Poszukiwanie skarbów z GPS-em, Budowa i zasada działania silnika spalinowego,  Relacje polsko – francuskie, Chemia w codziennym życiu, Moda czy konieczność? – zdrowy styl życia w XXI wieku, Co to jest frankofonia? [więcej]
pismak, 17.11.2016 23:39|czytane: 501 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków w ŻDK[więcej]
pismak, 18.11.2016 09:15|czytane: 332 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mistrzostwa Powiatu Dziewcząt w Piłce Ręcznej wygrała "Dwójka"
Dziś odbył się turniej finałowy Mistrzostwa Powiatu Dziewcząt w Piłce Ręcznej - Gimnazjada 2016. Zwyciężyły dziewczęta z Gimnazjum Nr 2 w Kutnie,  które w półfinałach pokonały Gimnazjum Strzelce 11-1 a w finale Gimnazjum Nr 1 Kutno 3-1.

Mistrzostwa Powiatu Dziewcząt w Piłce Ręcznej wygrała
Mistrzostwa Powiatu Dziewcząt w Piłce Ręcznej wygrała


Drugie miejsce zajęło Gimnazjum Nr 1 w Kutnie, które w półfinale pokonało Gimnazjum w Żychlinie  9-3. Trzecie miejsce zajęło Gimnazjum w Żychlinie po zwycięstwie nad drużyną ze Strzelec 3-2.

Drużyna z "Dwójki"  będzie reprezentowała  Powiat Kutnowski w zawodach rejonowych, które odbędą się 23 listopada w Gimnazjum nr 1 w Kutnie. [więcej]
redaktor, 17.11.2016 20:03|czytane: 640 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sąd nad papierosem w ośrodku szkolno-wychowawczym
W ramach działań związanych z obchodami  Światowego Dnia Rzucania Palenia dzisiaj w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym nr 1 w Kutnie odbyła się akcja prozdrowotna antytytoniowa ph. „ Nie pal - Dbaj o zdrowie”.

Sąd nad papierosem w ośrodku szkolno-wychowawczym, ./upload/articles_pakiety/32038/02_obraz.jpg
Sąd nad papierosem w ośrodku szkolno-wychowawczym, ./upload/articles_pakiety/32038/03_obraz.jpg
Sąd nad papierosem w ośrodku szkolno-wychowawczym, ./upload/articles_pakiety/32038/14_obraz.jpg


Celem akcji była edukacja uczniów poprzez zachęcanie do zdrowego stylu życia wolnego od palenia   papierosów oraz  radzenie sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub, gdy dorośli palą  przy nich tytoń.

W programie imprezy znalazły się pogadanka pracownicy PSSE Kutno Jolanty Dudkiewicz na temat podstawowych zasad higieny osobistej oraz  bezpiecznych  zachowań i unikania  zagrożeń mających wpływ na zdrowie np. palenia papierosów  i „biernego  palenia ” oraz z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie st.asp. Edyty Machnik, która omówiła m.in. aspektyprawne związane z paleniem papierosów przez osoby nieletnie. Uczniowie  placówki przygotowali przedstawienie „Sąd nad papierosem”. [więcej]
redaktor, 17.11.2016 18:23|czytane: 961 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zapraszamy na miejskie lodowisko
W następny piątek, 25 listopada o godz. 8.00 otwarcie lodowiska przy Miejskiem Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kutnie.

Zapraszamy na miejskie lodowisko, ./upload/articles_pakiety/32037/01_obraz.jpg


NA LODOWISKO ZAPRASZAMY 7 W DNI W TYGODNIU
Poniedziałek- Czwartek        8.00-20.00
Piątek                                 8.00-21.00
Sobota, Niedziela, Święta    10.00-21.00

Wejście na lodowisko (cena za 1 godzinę) bilet normalny – 6 zł, ulgowy –  4 zł, w poniedziałki 4 zł dla każdego. Karnet normalny - 54 zł (10 godz.), ulgowy- 36 zł (10 godz.)

BILETY JEDNORAZOWE W RAMACH PROGRAMU KUTNOWSKA KARTA DUŻEJ RODZINY 3+ 3 zł normalny, 2 zł ulgowy. [więcej]
wandea, 17.11.2016 17:51|czytane: 405 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jakie inwestycje w budżecie Kutna na 2017 rok?
Zarządzeniem prezydenta Kutna został przyjęty projekt budżetu miasta na 2017 roku. Dochody mają wynieść prawie 179 mln zł, w tym majątkowe około 9 mln zł, a wydatki 180 mln zł. Spłata kredytów przypadająca na następny rok w kwocie prawie 10 mln zł zostanie sfinansowana kredytem.

Jakie inwestycje w budżecie Kutna na 2017 rok?, ./upload/articles_pakiety/32020/01_obraz.jpg


W zakresie wykonania budżetu prezydent zostanie upoważniony do zaciągnięcia kredytu na sfinansowanie przejściowego deficytu, który wystąpi w ciągu roku w kwocie 8 mln zł oraz kredytu na sfinansowanie rozchodów z tytułu wcześniejszych pożyczek w kwocie prawie 10 mln zł.

Planowane w przyszłym roku inwestycje to m.in. zakup autobusów niskoemisyjnych i infrastruktury transportowej 5,56 mln zł, budowa i modernizacja dróg, parkingów i chodników np. ul. Krzywa i Chopina I etap, Kochanowskiego II etap, Podrzeczna, Peowiacka, Wilcza, Orzeszkowej, Konopnickiej, Mickiewicza, Królowej Jadwigi III etap, Przemysłowa i Krośniewicka. W 2017 roku zostanie również przygotowana infrastruktura dla potrzeba WORD, zrewitalizowany staw w parku Traugutta, zakupiony samochód dla Straży Miejskiej oraz zrealizowane przedsięwzięcia z Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego. [więcej]
wandea, 17.11.2016 17:21|czytane: 1055 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Za nami Spotkania z historią w kutnowskim muzeum
Muzeum Regionalne w Kutnie obchodzi w tym roku 35 rocznicę swojego powstania. Jubileusz świętowany był w ramach „Spotkań z historią. Muzeum wczoraj i jutro” w dniach 7-11 listopada.

Za nami Spotkania z historią w kutnowskim muzeum, ./upload/articles_pakiety/32035/03_obraz.jpg
Za nami Spotkania z historią w kutnowskim muzeum, ./upload/articles_pakiety/32035/08_obraz.jpg
Za nami Spotkania z historią w kutnowskim muzeum, ./upload/articles_pakiety/32035/13_obraz.jpg


Pierwszego dnia imprezy Muzeum zaprosiło na wernisaż wystawy „Cenne, bezcenne, nieutracone ...” prezentującej nabytki z ostatnich pięciu lat, najciekawsze eksponaty pozyskane wcześniej, które na co dzień przechowywane są w magazynach oraz obiekty niedawno poddane konserwacji. Wśród nich znalazły się, m.in. fragmenty „Latającej Fortecy” (amerykańskiego samolot bombowy Boeing B-17), która przymusowo lądowała koło Kutna w 1945 roku oraz wyposażenie warsztatu szewskiego Antoniego Marciniaka, który w latach powojennych funkcjonował na ul. Krasińskiego.

Podczas „Spotkań z historią” nie mogło zabraknąć wykładów. W tym roku mieszkańcy Kutna mogli wysłuchać prof. Hanny Kóčka-Krenz, która opowiedziała o badaniach archeologicznych na Ostrowie Tumskim oraz dr. hab. Dumanowskiego, prof. UMK, dzięki któremu można było zgłębić tajniki kuchni barokowej oraz poznać upodobania kulinarne króla Sasa. Po wykładzie odbyły się warsztaty prowadzone przez uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie w czasie, których młodzi adepci sztuki kulinarnej przygotowali pierogi z białym serem i kaszą jaglaną według XVIII-wiecznego przepisu. [więcej]
kultura, 17.11.2016 12:51|czytane: 569 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
O amerykańskim i brytyjskim angielskim
Czterdziestu gimnazjalistów z Kutna wzięło udział w konkursie wiedzy o USA i teście z języka angielskiego. Była to kolejna propozycja dla młodych mieszkańców miasta przygotowana przez II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Kutnie w ramach projektu edukacyjnego „Amerykański sen w Kasprowiczu".

O amerykańskim i brytyjskim angielskim, ./upload/articles_pakiety/32033/01_obraz.jpg
O amerykańskim i brytyjskim angielskim, ./upload/articles_pakiety/32033/05_obraz.jpg
O amerykańskim i brytyjskim angielskim, ./upload/articles_pakiety/32033/07_obraz.jpg


Spotkanie przygotowały nauczycielki języka angielskiego w II liceum, a zarazem koordynatorki projektu Danuta Kubiak i Agnieszka Myśliwiec.

- Test składał się z dwóch części: językowej, gdzie uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności w zakresie znajomości i posługiwania się językiem angielskim i kulturowej, gdzie musieli wykazać się określoną wiedzą na temat realiów kulturowych USA – podkreśla Danuta Kubiak koordynator projektu w II LO.

Po części konkursowej odbyły się warsztaty językowe na temat „American English vs British English”. Celem zajęć było ukazanie różnic pomiędzy amerykańską, a brytyjską odmianą języka angielskiego. Uczniowie mogli też wysłuchać utworu Stinga „ An Englishman in New York”, czyli o Ameryce widzianej oczami brytyjskiego muzyka. [więcej]
wandea, 17.11.2016 12:55|czytane: 691 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Postępy świetlicy 6. Baza w Megamisji
Świetlica „6. Baza” w Szkole Podstawowej nr 6 w Kutnie  ma za sobą  3 etap  przygód z Julką, Kubą i Psotnikiem, bohaterami „MegaMisji”, ciekawego programu edukacyjnego Fundacji Orange.

Postępy świetlicy 6. Baza w Megamisji, ./upload/articles_pakiety/32034/01_obraz.jpg
Postępy świetlicy 6. Baza w Megamisji, ./upload/articles_pakiety/32034/02_obraz.jpg
Postępy świetlicy 6. Baza w Megamisji, ./upload/articles_pakiety/32034/03_obraz.jpg


Pierwszym obszarem było korzystanie z informacji – o źródłach informacji, odróżnianiu mediów wiarygodnych od niepewnych i znajdowaniu informacji. Zajęcia na tym etapie pomogły dzieciom zrozumieć czym jest informacja i  zdobyć szereg umiejętności związanych  z poruszaniem się w świecie mediów. Dzieci nauczyły się odróżniać prawdziwe komunikaty od fałszywych i wiedzą, że warto zwrócić się do dorosłych, jeśli potrzebują pomocy. Odnalezienie się w codziennym natłoku wiadomości jest teraz dla nich dużo łatwiejsze. Po przeprowadzeniu zajęć dzieci  rozumieją, że informacji można i należy szukać w wielu różnych źródłach, wiedzą, że aby podjąć świadomą decyzję, najlepiej oprzeć ją o zebrane wcześniej informacje, potrafią wymienić różne źródła informacji oraz wiedzą, jak się nimi posługiwać. Mają świadomość, że  nie wszystkie źródła są wiarygodne, należy być krytycznym i sprawdzać zdobyte informacje.  Wiedzą też, w jaki sposób można sprawdzić, czy zdobyta informacja jest prawdziwa.

- Dla naszych  podopiecznych stało się jasne, że  przed przystąpieniem do porządkowania przedmiotów lub informacji trzeba się z nimi wnikliwie zapoznać, wiedzą, po co porządkujemy i klasyfikujemy informacje, oraz potrafią dzielić informacje lub przedmioty na grupy i podgrupy.  Na kolejnych zajęciach dzieci poznały prezentacje i wiedzą jakie cechy powinna mieć dobra prezentacja, rozumieją też, że formą tradycyjną i cyfrową rządzą te same zasady- opowiada Wiesław Zwarycz. [więcej]
wandea, 17.11.2016 12:29|czytane: 684 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: 15-lecie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Żychlinie
1 grudnia odbędzie się jubileuszowa konferencja z okazji obchodów 15-lecia Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Żychlinie oraz nadania placówce nazwy "DoMOStwo" pod honorowym patronatem Starosty Kutnowskiego, Burmistrza Gminy Żychlin, Łódzkiego Kuratora Oświaty oraz patronatem medialnym - dziennika internetowego eKutno.pl

Pod patronatem eKutno.pl: 15-lecie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/32032/01_obraz.jpg


Planowana uroczystość stanowi okazję do zaprezentowania modelu działań systemowych stosowanych w ośrodku socjoterapii, do zaprezentowania sukcesów i koncepcji ośrodka, przedstawienia zagrożeń cywilizacyjnych w wychowaniu młodego człowieka i sposobów radzenia sobie z nimi oraz wypracowania budujących wniosków do wspierania młodych na starcie w dorosłe życie.

I CZĘŚĆ JUBILEUSZOWA
10.00 - 10.10 - Powitanie uczestników konferencji
10.10 - 10.40 - Spektakl przygotowany przez młodzież MOS
10.40 – 10.50 - Przedstawienie 15-letniej historii Ośrodka
10.50 – 11.00 - Prezentacja Ewy Rutkowskiej - dyrektora MOS w Żychlinie pt. „Zaangażowanie społeczne odpowiedzią na potrzeby i preferencje młodych"
11.00 – 11.10 - Lipdup "Codzienność DoMOStwa" [więcej]
wandea, 17.11.2016 12:21|czytane: 463 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Dyplomy Młodego Ceramika dla uczniów Szkoły Podstawowej w Kaszewach Dwornych
Wczoraj dzieci z klas 0-III Szkoły Podstawowej im. Ireny Kosmowskiej w Kaszewach Dwornych udały się na wycieczkę do Lutomierska, gdzie odwiedziły Ceramilandię. Głównym celem wycieczki było zwiedzenie zakładu, w którym produkuje się przedmioty z ceramiki.

Dyplomy Młodego Ceramika dla uczniów Szkoły Podstawowej w Kaszewach Dwornych, ./upload/articles_pakiety/32031/02_obraz.jpg
Dyplomy Młodego Ceramika dla uczniów Szkoły Podstawowej w Kaszewach Dwornych, ./upload/articles_pakiety/32031/05_obraz.jpg
Dyplomy Młodego Ceramika dla uczniów Szkoły Podstawowej w Kaszewach Dwornych, ./upload/articles_pakiety/32031/09_obraz.jpg


Na początku uczniowie obejrzeli pokaz pełnego procesu wytwarzania wyrobów ceramicznych prowadzonych przez doświadczonych instruktorów. Zostali bliżej zapoznani z surowcami, sposobem formowania masy, wypalaniem ceramiki i technikami dekoracji. Po prezentacji technologii produkcji, uczniowie wzięli czynny udział w warsztatach ceramicznych, które polegały na dekorowaniu ceramiki. Każde dziecko otrzymało gotowe, wypalone wzory do samodzielnej dekoracji, a ozdobione figurki i donice każdy zabrał do domu. [więcej]
redaktor, 17.11.2016 09:41|czytane: 631 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kutnowska biblioteka w nowej odsłonie
Pisaliśmy wczoraj o planowanych inwestycjach miasta Kutna dofinansowanych ze środków unijnych. Wśród nich jest rozbudowa i modernizacja Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie. 9 grudnia będzie ona obchodzić 85-lecie swojej działalności, a już dziś w programie Rafała Owczarka Zbigniew Wdowiak zastępca prezydenta Kutna opowiada o nowym wizerunku kutnowskiej instytucji kultury.

[więcej]
redaktor, 17.11.2016 09:05|czytane: 496 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Uniwersytet otwarty w muzeum
Muzeum Regionalnego w Kutnie zaprasza w ramach Uniwersytetu Otwartego 22 listopada o godz. 17:00 na spotkanie „Straż przednia – rzecz o sztuce awangardowej”. Wykład z cyklu Oblicza sztuki poświęcony będzie sztuce awangardowej.

Uniwersytet otwarty w muzeum, ./upload/articles_pakiety/32029/01_obraz.jpg


Piotr Kowalski wyjaśni co jest jej istotą twórczości awangardowych artystów i opowie o sztuce takich artystów jak Picasso, Braque, Marinetti, Gonczarowa, Malewicz czy Modrian. [więcej]
kultura, 17.11.2016 09:13|czytane: 381 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKologia: Nowa eko-pracownia w "Jedynce"
Wczoraj dokonano uroczystego otwarcia Eko-pracowni w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie. Eko-pracownia powstała w ramach konkursu „ Nasza Eko- pracownia” zorganizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

eKologia: Nowa eko-pracownia w
eKologia: Nowa eko-pracownia w
eKologia: Nowa eko-pracownia w


-
Z Funduszu otrzymaliśmy dotację w kwocie 25 315 zł. Pozostałe środki w kwocie 6150 zł pozyskaliśmy od Urzędu Miasta Kutna - mówi Grzegorz Gmerek. 

W uroczystym otwarciu Eko- pracowni „ Ekologiczne pogotowie ratunkowe” przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie wzięli udział Zbigniew Burzyński Prezydent Miasta Kutna, Zbigniew Wdowiak zastępca prezydenta, Bohdan Cezary Dierżek zastępca prezesa zarządu WFOŚ i GW w Łodzi, Paulina Zagórowska inspektor Biura Obsługi Funduszy Pomocowych Urzędu Miasta, Patrycja Paluszkiewicz- Pietrzykowska p rzewodnicząca Rady Rodziców przy SP nr 1 oraz uczniowie.

Zgromadzonych gości powitał Jarosław Piotr Koszański i zaprosił na symboliczne otwarcie Eko- pracowni. Przecięcia wstęgi dokonali prezydenta Kutna, prezes WFOŚ i GW w Łodzi i przedstawiciel uczniów. [więcej]
redaktor, 17.11.2016 08:21|czytane: 728 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
eKuchnia: Kolorowa sałatka z wędzonym kurczakiem i marynowaną dynią
Świetna kolorowa sałatka ze świeżej roszponki, kolorowych papryk, aromatycznego wędzonego kurczaka, żółtego sera, słodkiej marynowanej dyni z nutą cynamonu oraz chrupiących orzeszków to doskonały pomysł na szybką przekąskę i pełnowartościowe drugie śniadanie. Sałatkę proponuje proponuje Ewelina Pędzikowska http://szalonakuchniaeweliny.bloog.pl/

eKuchnia: Kolorowa sałatka z wędzonym kurczakiem i marynowaną dynią, ./upload/articles_pakiety/32025/01_obraz.jpg


Składniki:
350g obranego mięsa z wędzonego udka kurczaka
350g marynowanej dyni
140g wędzonego sera
1 czerwona papryka
1 żółta papryka
70g roszponki [więcej]
redaktor, 17.11.2016 08:10|czytane: 415 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Getin Bank zwleka z odpowiedzią kutnowskiemu sądowi
Dziś w Sądzie Rejonowym w Kutnie odbyło się kolejne posiedzenie w sprawie przeciwko byłym pracownicom Getin Banku w Kutnie Annie G., Annie K., Sylwi M. i Marcie T. oskarżonych o to, że w celu osiągnięcia korzyści majątkowej za pomocą wprowadzenia klientów w błąd doprowadziły ich do niekorzystnego rozporządzenia majątkiem.

Getin Bank zwleka z odpowiedzią kutnowskiemu sądowi, ./upload/articles_pakiety/31866/01_obraz.jpg


Pracownice zdaniem Prokuratury Rejonowej w Kutnie miały oszukiwać klientów przy zakładaniu tzw. polisolokat. Za czyn z art. 286 par. 1 kk grozi im kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. W sprawie orzeka sędzia Jarosław Bartczak.  Jak ostatnio pisaliśmy pod koniec września TUTAJ sprawa utknęła w miejscu w związku z oczekiwaniem na materiały z centrali Getin Banku, których żąda sąd.

- Pomimo ponaglenia nie otrzymaliśmy jeszcze materiałów z nagraniami wizyt tajemniczego klienta w odddziale Getin Banku w Kutnie. Zobowiążemy teraz centralę w terminie 7 dni do odpowiedzi o tym kiedy konkretnie zamierzają nam przesłać nagrania. Jeśli nie otrzymamy materiałów nałożymy karę porządkową na prezesa banku. W ostatnim piśmie była informacja o tym, że są w trakcie gromadzenia tych materiałów. Niepotrzebnie opóźnia nam to sprawę - mówił dziś sędzia Bartczak. [więcej]
wandea, 16.11.2016 13:25|czytane: 1583 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Spotkanie ze Sławomirem Koprem

Spotkanie ze Sławomirem Koprem

[więcej]
kultura, 16.11.2016 16:19|czytane: 239 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zastrzeżenia po audycie w POW we Franciszkowie
Starostwo Powiatowe w Kutnie od sierpnia do końca października prowadziło audyt w Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej we Franciszkowie. Badaniu poddano sposób organizacji jednostki – procedury wewnętrzne, stopień realizacji postulatów standardów kontroli zarządczej, planowanie i realizację budżetu, zarządzanie personelem i politykę kadrową oraz realizację zaleceń z audytu w roku 2010. Audyt zakończył się opinią pozytywną z zastrzeżeniami.

- Sporo zastrzeżeń audytora Starostwa dotyczyło pracy administratora placówki, w tym m.in: nieuzupełnianie ksiąg inwentarzowych (np. brak uwzględnienia darowizn w postaci mebli dla wychowanków), nieprawidłowości w realizacji zamówienia pt. „Remont dwóch łazienek w budynku mieszkalnym w Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej we Franciszkowie” (niezgodność kwoty do zapłaty wynikającej z umową fakturą opisaną merytorycznie przez administratora, netto/ brutto - podaje Jacek Saramonowicz, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Kutnie. - Strona Biuletynu Informacji Publicznej  nie posiadała podstawowych informacji publicznych np. Statut, Regulamin Organizacyjny (audytor zalecił ich uzupełnienie w trybie pilnym). Stwierdzono również, że na stronie BIP znajdował się link do strony prywatnej (reklama). Audytor zalecił prowadzić rejestry Zamówień Publicznych w taki sposób, by móc zapisywać każdy krok w udzielaniu zamówienia oraz podawać w umowach wartości brutto, netto i VAT.) [więcej]
redaktor, 16.11.2016 07:59|czytane: 1815 razy|36 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Kultura Musi Być!
Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem
Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom eKutno.pl pragnącym pochwalić się fascynacjami, swoim hobby. Chcemy w nim... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
W lipcu w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza w lipcu na filmy animowane, hooror, thriller, premierę filmu wojennego i Małej Wielkiej Stopy. 30.06.2017-05.07.2017  od piątku do niedzieli godz.16.00 AUTA 3  2D dubbing (animowany/familijny, czas 107 min) godz.18.00... [więcej]
Sport
Kolejny sezon KDK Kutno w Ekstraklasie
Zakończyły się drużynowe mistrzostwa Polski w brydżu sportowym. W sezonie 2016/2017 tytuł mistrzowski zdobyła drużyna RAL Poznań. Kutnowscy brydżyści KDK1 po zwycięstwach w fazie play-off nad AZS Warszawa 220:118 i Piastem Skawina 204:153 ostatecznie zajęli 11 miejsce w kraju i... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Kredyt pożyczka CHWILÓWKA w 15 min Potrzebujesz gotówki na nieprzewidziane wydatki? Chcesz spłacić swoje zaciągnięte chwilówki? Chcesz spłacić swojego komornika? U nas dostniesz pożyczkę! Najlepsza oferta na rynku! Najniż... [czytaj więcej]
Pergotendy - nowoczesne zadaszenia Pergotendy - funkcjonalne zadaszenia tarasów. Jest to unikalna forma ochrony przed słońcem i deszczem i jak i również sposób na wygospodarowanie kawałka cienia, tak potrzebnego w upalne dni... [czytaj więcej]
Młoda pozna pana Młodziutka studentka spotka się ze zdecydowanym oraz zadbanym Panem na niezobowiązujący seks. Wymagana dyskrecja, kultura oraz higiena osobista :) Spotkania na początek u mnie w mieszkaniu lub w ... [czytaj więcej]
Pomoc kuchni Zatrudnię pomoc do kuchni! Praca w trybie zmianowym. Godziwe wynagrodzeniernrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dypozycyjnośćrn-uczciwośćrn-doświadczenie w branżyrnZainteres... [czytaj więcej]
Zatrudnię kucharza/kucharkę Zatrudnię kucharza/kucharkę na pełny etat do pracy w restauracji hotelowej!rnPraca na pełny etat, w trybie zmianowym.rnrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dyspozycyjnośćrn-uc... [czytaj więcej]
Kupię książki Kupię komplet książek do I klasy liceum o profilu technik logistyk... [czytaj więcej]
Dodatkowy zarobek - marketing sieciowy WitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. Um... [czytaj więcej]
szambo zbiorniki betonowe atest transport gwarancja Oferuję zbiorniki betonowe ekologiczne z przeznaczeniem na:rn- szambo,rn- szambo ekologicznern-ścieki,rn-gnojówkę,rn-gnojownicę,rn-deszczówkę,rn-ziemianki itp.rnZbiorniki o wielkości 4,6,8,10 ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
REKRUTER DS. PRACOWNIKÓW UKRAISKICH Rekruter ds. pracowników ukraińskich Obowiązki • Pozyskiwanie pracowników z Ukrainy • Weryfikację i selekcję aplikacji kandydatów zgodnych z poszukiwanym profilem • Budowanie i utrzym... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
Zagubiony piesek W okolicy ostatniego przystanku autobusu nr.7, w Muchnowie, blaka sie maly czarny piesek, nie ma jeszce roku. Moze ta droga znajdzie sie wlasciciel lub ktos kto zna pieska.... [czytaj więcej]
opiekunka do dziecka od września Poszukuję opiekunki do dziecka przedszkolaka, która jest osobą odpowiedzialną, sympatyczną, z podejściem do dziecka i posiada doświadczenie w opiece nad dziećmi w wieku 3-5, niepalącą. Mile ... [czytaj więcej]
ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ ZATRUDNIĘ OD ZARAZ KIEROWCĘ TEL. 570 849 437... [czytaj więcej]
sprzedam mieszkanie 61,3m Sprzedam mieszkanie własnościowe o powierzchni 61,3m mieszczące się na 1 piętrze na osiedlu Łąkoszyn. Mieszkanie po remoncie wymieniona hydraulika, okna PCV, podłoga panele i kafelki, na ścia... [czytaj więcej]
Odzież ciążowa i odzież XXI .plac Manhattan box 73 Oferuje odzież ciążowa i odzież XXI plac Manhattan box 73... [czytaj więcej]
Poklikam !!!! Witam serdecznie . Poklikam w wolny czas sms,y lub na gadu gadu z kobietami z Kutna i okolic stan cywilny B/Z. ( Mile widziane Ukrainki mieszkające w Kutnie ) Pozdrawiam Panie i Tylko Panie !!!... [czytaj więcej]
Kocięta szukają domu Cztery 7-tygodniowe kocięta, przebywające od urodzenia w mieszkaniu, poszukują nowego domu. Są bardzo wesołe i towarzyskie. Korzystają z kuwety i potrafią już jeść samodzielnie. ... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Tobiasz Fa]ewski:
6 minut temu
Brawo Jarzębinki! Najzdolniejszy zespół młodych talentów!
Aaron, Skalski:
19 minut temu
Nie ma wyszczególnionej endokrynologi
Prokop Szołucha:
1 godzin temu
Ten pan Łuczak prezes PEC to nie przypadkiem mąż pani Łuczak, obecnie głównej ksiegowej PUP, wcześniej prezeski szpitala i jeszcze wczesniej audytorki czy kontrolerki w UM.
Karol Riviere:
2 godzin temu
"PRAWDZIWA CNOTA KRYTYK SIĘ NIE BOI." AWRUK! Kto pożarł nasze komentarze? Kto zamyka przed nami OKNA eKutna? Kto jest tym złoczyńcą? Kto jest prowokatorem? Kto jest egzekutorem? Kto jest katem? Kto Jest ofiarą? Co tu jest grane? Co tu się dzieje? Co tu się narobiło? Tęsknota! Smutek! Żal! Nigdy nie mówi się nigdy. Nigdy nic nie wiadomo. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Na nawrócenie, oświecenie, przyjaźń, miłość, pokutę, przeprosiny i naprawę szkód i krzywd nigdy nie jest za późno. Jak się nie ma co się lubi, to się nic nie lubi. Albo wszystko! Albo nic! Albo seks, mamona i ciuch? Albo miłość światłość i duch? Trzeba wybierać! Albo rybka? Albo akwarium? Albo pieniądze? Albo życie? Trudne to wszystko jest do ogarnięcia? A wybory są najtrudniejsze! Co wybieramy? EKutno, PTO"R" i NADZIEJĘ? Czy "Nie chcem ale muszem", "Alleluja i do przodu", "Róbta co chceta" i „Obiecanki-cacanki (a głupiemu radość)”? Kto się długo namyśla, nie zawsze rzecz najlepszą wybierze. Raz kozie śmierć!... Ja już wybrałem!.... Dziękuję Pani Olu!!!... Kończę już pisanie głupot..... Boję się trefnych prowokatorów: niedorozwiniętego lekarza psychiatry i nadpobudliwego lekarza seksuologa, którzy swoimi komentarzami doprowadzili do bardzo groźnej, niebezpiecznej zadymy na tym forum. Ale, póki co, sytuacja już została opanowana. Bogu dziękujmy! Ducha nie gaśmy!.... !!!!! NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI.....!!!!! Całą noc nie mogłem zasnąć. Teraz się trochę uspokoiłem. Idę spać. Jak się wyśpię, to zobaczę co wy tu nawypisywaliście na moim ulubionym eKutno. Pa pa, nieznośne aniołeczki! Pa pa!
Gustaw Wawrzek:
2 godzin temu
Gratulacje !!!!
Mateusz Sopielka:
2
 · 
3 godzin temu
a TAKA miała być AMERYKA -II stopień ????
Lucjusz Plater:
3 godzin temu
Nie rozumiem, jakie głosowanie, jaki plebiscyt na policjanta? Za swoją pracę dostaje pieniądze czy pracuje za darmo
Felicjan Matliński:
3 godzin temu
Który z oddziałów kutnowskiego szpitala nie wszedł do sieci, czy weszły wszystkie?
Filip Kocieł:
2
 · 
3 godzin temu
I stopień czyli najniższy.
Gwidon Sypajło:
4 godzin temu
Może się z narcyzmu wyleczą dzięki temu
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Wróć,winno być natomiasdeco /art -deco...
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Natomias/winno być natomiasd
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Walenty Wielki- ludzie z Margaryny na temat PRĄDU najlepiej by było ,żeby się nie wypowiadali,również dla nich. Podpowiem jedynie ,że przy odrobinie szczęścia( a tacy z reguły je mają) w jedną z dziurek mogą włożyć nawet ... Natomias kombinować przy obydwu dziurkach odradzam nawet złodziejom komentarzy ! A przez grzeczność i zasady obowiązujące na e-Kutno nie wspomnę co można zrobić drutem w innych dziurkach...absolwent Staszica,sympatyk WNZK
Doroteusz Błażewski:
4 godzin temu
W tym mieście ludzie przez cały czas robieni są w chu...Zawsze, bo się boją odezwać. Dziś zebranie w spółdzielni. Ciekawe czy ktoś powie prawdę czy znów poklepią pa na prezesa.
Tymon Solipsa:
2
 · 
4 godzin temu
Na SGGW? A tutaj na miejscu takie renomowane uczelnie?
Mirosława Marcinek:
5 godzin temu
Na razie to się nauczyciceli z prywatnej ośmieszyli z tą napinką. Co to miało nie być - Staszic miiał paść, Kasprowicz też, a prywatna miała być potęgą. Dużo godzin będą mieli ci wybitni nauczyciele...
Oktawian Hakuba:
5 godzin temu
Ktoś się nie potrafi pogodzić z faktami, Pomysł nie wypalił i tyle, Jak się rozejdzie, że nitk tam się nie chce uczyć, w przyszłtm roku chętnych będzie jeszcze mniej.
Bogusław Passakas:
6 godzin temu
Ze swoich nie dadzą , nie martw się.
Narcyz Kaliszer:
6 godzin temu
Na stronie kutnowskiej policji figuruje jako I zastępca komendanta.Nie rozumię,jest jeszcze policjantem i startuje w konkursie.
Adrian Kwietniewski:
3
 · 
11 godzin temu
Okazy niesamowite.
Fakt Kutno mogłoby mieć swoje muzeum.
Ja sam nad rzeką Ochnią znalazłem skamieniałe muszelki.
Ale to co widzę na zdjęciach P. Leszka to coś niesamowitego co natura może wytwarzać.Najciekawsze artykuły
 ·  23
4 dni temu
Miejskie obrazki. Smród na osiedlu w centrum miasta
 ·  50
5 dni temu
Przemysław Zawadzki nadal dyrektorem Dąbrowszczaka. W czwartek konkurs na dyrektora Troczewskiego
 ·  119
5 dni temu
Radosław Bieniek szefem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w mieście
 · 
6 dni temu
Dni Pola w Strzelcach
 ·  56
6 dni temu
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
 ·  90
7 dni temu
(Aktualizacja) Kto wylewa słoną substancję na pobocza w gminie Krzyżanów?
 ·  14
8 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
8 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
9 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
9 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
14 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
14 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
15 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
19 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
19 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
19 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
21 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
22 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
23 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
23 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
23 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
24 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
24 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
24 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności