eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 30.04.2017     reklama kontakt
 
<a href="/sport,33658-mks-da-browa-g-rnicza-wygrywa-w-kutnie," title="Kutno: MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie</b><br>Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex...</div></a> <a href="/wiadomosci,33660-ostatni-raz-z-moja-klasa-kasprowicz-po-egna-tegorocznych-absolwent-w," title="Kutno: Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów</b><br>W II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza pożegnano kolejne pokolenie uczniów. ...</div></a> <a href="/kultura,33656-wystawa-body-worlds-the-cycle-of-life-wybierz-si-podczas-maj-wki," title="Kutno: Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki</b><br>W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną...</div></a> <a href="/wiadomosci,33651-wi-to-grabskiego-w-kutnie-cz-owiek-musi-sam-nad-soba-czuwa-i-soba-kierowa-by-wyrosna-na-kogo-w," title="Kutno: Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie</b><br>Święto, 85-lecie istnienia Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w...</div></a> <a href="/wiadomosci,33652-nadle-nictwo-kutno-sadzi-1000-drzew-na-minut," title="Kutno: Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę</b><br>Lasy Państwowe każdego roku sadzą ok. 500 mln drzew, to oznacza,...</div></a> <a href="/wiadomosci,33642-joanna-kowalska-z-kasprowicza-mistrzem-wiedzy-o-redniowieczu," title="Kutno: Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu</b><br>Joanna Kowalska, uczennica klasy II humanistycznej II LO im. Jana Kasprowicza...</div></a> <a href="/wiadomosci,33644-szko-a-podstawowa-nr-1-w-kro-niewicach-i-gimnazjum-w-krzy-anowie-najlepsze-w-turnieju-wiedzy-o," title="Kutno: Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze </b><br>Pod hasłem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” w dniach 25 i 26...</div></a> <a href="/wiadomosci,33604-wsa-odrzuca-skarg-inwestora-nie-b-dzie-wiatrak-w-w-gminie-bedlno," title="Kutno: WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno </b><br>Mieszkańcy gminy Bedlno wraz ze Stowarzyszeniem Czysta Okolica wygrali batalię przeciw...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Zamów życzenia świąteczne[więcej]
pismak, 05.04.2017 11:18|czytane: 193 razy|komentuj|czytaj cały
Łukasz Wójcik: Podniebne przygody i wielka pasja
We wtorek w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu Kutno z pasją, z utytułowanym szybownikiem Łukaszem Wójcikiem z kadry narodowej. Spotkanie prowadził dziennikarz PolsatNews Maciej Stroiński.

Wójcik ma 36 lat, mieszka w Kutnie, jest pilotem szybowców od 1997 roku. Wyszkolił się w Aeroklubie Włocławskim. Starty w zawodach szybowcowych rozpoczął w 2000 roku od Krajowych Zawodów Szybowcowych w Ostrowie Wielkopolskim. Członek Szybowcowej Kadry Narodowej od 2006 roku. Zawodnik Gliding Team Klinika Kolasiński oraz Polskiego Stowarzyszenia Szybowcowego. Trener międzynarodowego obozu "Flying with the Champions". Zajmuje 2 miejsce w Polsce, a 8 na świecie w rankingu pilotów szybowcowych FAI – Międzynarodowej Federacji Lotniczej. Spędził w powietrzu ponad 2700 godzin, przelatując przy tym ponad 100 000 km.  W 2014 roku odznaczony Medalem Czesława Tańskiego, najwyższym odznaczeniem w polskim szybownictwie.

Łukasz Wójcik: Podniebne przygody i wielka pasja , ./upload/articles_pakiety/33419/01_obraz.jpg
Łukasz Wójcik: Podniebne przygody i wielka pasja , ./upload/articles_pakiety/33419/14_obraz.jpg
Łukasz Wójcik: Podniebne przygody i wielka pasja , ./upload/articles_pakiety/33419/12_obraz.jpg


- Pomysłodawcą cyklu Kutno z pasją jest Stowarzyszenie Przyjaciół Biblioteki zarejestrowane w styczniu tego roku, którego jestem prezesem. Stowarzyszenie ma na celu promocję czytelnictwa i kultury, szczególnie regionalnej - zaczęła Beata Fryz. - Pierwszym projektem jest cykl spotkań z osobami, które realizują swoje marzenia, mają wyjątkowe pasje. Otwiera go spotkanie z szybownikiem, mistrzem Europy i wicemistrzem Świata, kutnowianinem bardzo zasłużonym dla rozwoju naszego miasta.

- Gdyby tak wziąć mapę to przeleciane ponad 100 tys. km to jak z Kutna do Dubaju. Zacznijmy rozmowę od odwagi, obawy i strachu. Szybowiec to jest taki statek powietrzny, który nie ma silnika, lata tylko dzięki siłom natury. Czy nie ma takiej obawy, że gdzieś nagle się wyląduje? Czy nie zastanawiasz się nad tym, że jesteś pozbawiony trochę kontroli? - Maciej Stroiński zaczął rozmowę z Wójcikiem.

- Czasami mam takie lęki. Latanie szybowcowe polega na znajdowaniu prądów wznoszących, takich niewidzialnych wirów powietrznych - powiedział gość. - My je znajdujemy. Każdy cumulus pod sobą powinien mieć takie prądy i po tych chmurach je poznajemy. Czasem nie ma cumulusów i wówczas szukamy takich miejsc. Osiągnięcie tysiąca metrów wysokości pozwala osiągnąć prędkość 60 km. 

- Zdarzało Ci się lądowanie na polu u rolnika? Co dalej robisz?

- Zdarzało się wielokrotnie. Teraz latam na lepszych szybowcach i mam wyższe umiejętności więc już rzadziej takiej sytuacje występują. Jak już tak się stanie to ludzie patrzą jak na kosmitę, jakbym z nieba spadł. Niektórzy przybiegają z widłami, a niektórzy z kawą, herbatą, kanapkami, różnie bywa. Kolega mi opowiadał, że kiedyś zaproszono go na nocleg do gospodarstwa, a potem był pół nocy swatany, mi się nigdy to nie przytrafiło  - opowiadał z uśmiechem Wójcik. - Ale kiedyś wylądowałem blisko domu i rzeczywiście zostałem ugoszczony, położyłem się na kanapie.

- Dlaczego w ogóle wpadłeś na pomysł aby odrywać się od ziemi?
.
- Przyszło mi to łatwo przyszło, mój tata latał na szybowcach i mój starszy brat. Kiedyś zabrano nas abyśmy się przelecili i weszło w krew jak to się mówi. Zacząłem latać jak miałem 16 lat, w tym roku mija 20-lecie mojego piewszego lotu.  Tata był szybownikiem więc takie latanie było mi bliższe niż np. ze śmigłem czy z silnikiem. Wydawało mi się to ciekawsze. Naturalnie to wyszło. Niektórzy wyrastają z szybowców, przesiadają się na samoloty, ja nie zamierzam.
[więcej]
kultura, 06.04.2017 19:08|czytane: 1127 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
W Kutnie powstają dwa bloki TBS
Inwestycja Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Kutnie przy ulicy Matejki 23 i 25 jest współfinansowana przez Bank Gospodarstwa Krajowego, który udzielił miejskiej spółce 4,6 mln zł preferencyjnego kredytu w ramach rządowego Programu Społecznego Budownictwa Czynszowego (SBC).

W Kutnie powstają dwa bloki TBS , ./upload/articles_pakiety/33175/01_obraz.jpg
W Kutnie powstają dwa bloki TBS , ./upload/articles_pakiety/33175/02_obraz.jpg
W Kutnie powstają dwa bloki TBS , ./upload/articles_pakiety/33175/05_obraz.jpg


Przetarg na budowę wygrało Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Zagospodarowania Terenów Zielonych Budrox’ z Gostynina. Prace rozpoczęły się w grudniu 2016 r., a zakończą się w ciągu 16 miesięcy.

- Trwają już prace na budowie. To będą bloki z mieszkaniami pod wynajem z preferencyjnym czynszem. Kolejny blok deweloperski z mieszkaniami na sprzedaż stanie na terenie po byłych ogródkach kolejarskich przy ulicy Matejki. Tam na sprzedaż została tylko kawalerka - mówi Jacek Urbaniak, prezes TBS. 

Bloki  przy Matejki 23 i 25 będą trzypiętrowe, w każdym 48 mieszkań z podziemnymi garażami, pomieszczeniami gospodarczymi i technicznymi. Dostępne mieszkania to 1,2,3 -pokojowe od 30 do 68 mkw z aneksem kuchennym lub kuchnią, łazienką, WC i przedpokojem, balkonem. [więcej]
wandea, 06.04.2017 13:45|czytane: 1862 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Pod koniec kwietnia finał konkursu Patron znany, czy nieznany?
Przelot szybowcem to jedna z głównych nagród w VI edycji Międzyszkolnego Konkursu Historycznego „Patron znany, czy nieznany?” Taką niespodziewaną i wyjątkową nagrodę sprezentował uczestnikom doskonały szybownik, Mistrz Europy, Wicemistrz Świata i członek Szybowcowej Kadry Narodowej, Łukasz Wójcik z Kutna. Organizatorzy zapraszają uczniów oraz ich opiekunów na II etap konkursu, 25 kwietnia do I LO im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Kutnie.

Pod patronatem eKutno.pl: Pod koniec kwietnia finał konkursu Patron znany, czy nieznany?, ./upload/articles_pakiety/33440/01_obraz.jpg


17 marca odbył się I etap konkursu organizowanego przez Kutnowskie Towarzystwo Historyczne i I LO im.Gen. Jana Henryka Dąbrowskiego. W przygotowaniu tegorocznej edycji, jako współorganizator, aktywnie uczestniczy także Muzeum Regionalne w Kutnie.

Konkurs cieszy się coraz większym uznaniem – w tym roku wzięło udział prawie 100 uczniów z aż 15 gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu kutnowskiego.

Do następnego etapu awansowali: 
Gimnazjum Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Kutnie

1.Andrzej Graska
2. Agata Pakulska
Rez: Piotr Muliński
p.Zbigniew Welke
Gimnazjum Nr 2 im. Marsz. Józefa Piłsudskiego w Kutnie
1. Michał Olesiński
2. Jakub Rojewski
Rez: Aleksandra Więckowska
p.Anna Woś
p.Robert Małachowski [więcej]
wandea, 06.04.2017 12:51|czytane: 674 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Promocja szkół w coraz lepszym wydaniu. Powiatowe targi edukacyjne dla gimnazjalistów
Dziś w Kutnowskim Domu Kultury odbywają się tradycyjnie jak co roku targi edukacyjne szkół, placówek i instytucji z powiatu kutnowskiego. 

Promocja szkół w coraz lepszym wydaniu. Powiatowe targi edukacyjne dla gimnazjalistów, ./upload/articles_pakiety/33439/06_obraz.jpg
Promocja szkół w coraz lepszym wydaniu. Powiatowe targi edukacyjne dla gimnazjalistów, ./upload/articles_pakiety/33439/26_obraz.jpg
Promocja szkół w coraz lepszym wydaniu. Powiatowe targi edukacyjne dla gimnazjalistów, ./upload/articles_pakiety/33439/51_obraz.jpg


Szkoły z roku na roku wzbogacają swoje stoiska, są tablice informacyjne, prezentacje multimedialne, gadżety, ulotki, maskotki. Każda szkoła chce się wyróżnić i zainteresować gimnazjalistów swoją ofertą. Oczywiście ważne są rozmowy uczniów z potencjalnymi kandydatami. Przyjazna atmosfera, zadowoleni uczniowie i nauczyciele to magnes, który powinien przyciągać kandydatów. I tak było dziś w KDK. Teraz czas drzwi otwartych w placówkach oświatowych, warto z nich skorzystać, obejrzeć szkołę, poznać nauczycieli, posłuchać co proponują. 
Techniczna uwaga, sale domu kultury robią się za małe na tak fachowy PR szkół :)

Kto się zaprezentował na targach?
Zespół Szkół Nr 4 im. Zygmunta Balickiego w Kutnie-Azorach, Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Kutnie, Zespół Szkół CKR w Mieczysławowie, ZDZ Centrum Kształcenia w Kutnie, Akademickie Liceum Ogólnokształcące, Lokalne Obserwatorium Rynku Pracy - Powiatowy Urząd Pracy, SOSW nr 2 w Kutnie, Młodzieżowy Dom Kultury,  SOSW nr 1 w Kutnie, DoMOStwo w Żychlinie, Bursa nr 1 w Kutnie, [więcej]
wandea, 06.04.2017 12:22|czytane: 4011 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
eKuchnia: Babka czekoladowa z likierem cherry
Coraz bliżej Wielkanoc Ewelina Pędzikowska w tym tygodniu na świąteczny deser proponuje babkę czekoladową z likierem cherry. 

eKuchnia: Babka czekoladowa z likierem cherry, ./upload/articles_pakiety/33435/01_obraz.jpg


Lekka, puszysta czekoladowa babka z wyrazistą alkoholową nutą z wiśniowym akcentem, oblana delikatną mleczną czekoladą to świetna propozycja na tradycyjną Wielkanocną babkę. Rewelacyjnie smakuje i z pewnością będzie słodką ozdobą świątecznego stołu. Zapraszamy na http://szalonakuchniaeweliny.bloog.pl/

Składniki:
5 jajek
300g mąki pszennej
200g cukru [więcej]
redaktor, 06.04.2017 08:13|czytane: 703 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Uczennice "Troczewskiego" powalczą o tytuł Kulinarnego Talentu 2017
Daria Wesołowska z klasy II TZ technik żywienia i usług gastronomicznych oraz absolwentka Zasadniczej Szkoły Zawodowej kucharz - Angelika Dąbrowicz (obecnie pracująca jako młody kucharz w hotelu i restauracji Nord w Szczecinie) przygotowują się pod okiem nauczyciela przedmiotów zawodowych - Emilii Durki do finału konkursu Kulinarny Talent 2017, którego organizatorem jest znany kucharz - Robert Sowa.

Uczennice
Uczennice
Uczennice


6 kwietnia w Centrum Targowo-Kongresowym w Warszawie dziewczęta zmierzą się z dziesięcioma przedstawicielami z innych szkół. Dla uczennic "Troczewskiego" jest to wielkie wyróżnienie, ale również możliwość sprawdzenia swoich kulinarnych umiejętności pod względem przygotowania dania oraz oryginalnego smaku.
[więcej]
redaktor, 06.04.2017 08:11|czytane: 699 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
eKologia: Przedszkole Jarzębinka zbiera karmę dla psów w potrzebie
Jak co roku Integracyjne Przedszkole Miejskie nr 3 „Jarzębinka”  organizuje  akcję pomocy niechcianym  i porzuconym psiakom. W dniach 24.03 - 7.04.2017r. prowadzona będzie zbiórka karmy i darów rzeczowych dla przytuliska „Krzykosiaki - psy w potrzebie”, z okolic Kłodawy.

eKologia: Przedszkole Jarzębinka zbiera karmę dla psów w potrzebie, ./upload/articles_pakiety/33313/01_obraz.jpg


- Po raz drugi i mamy nadzieję, że nie ostatni, pomagamy panu Zbyszkowi, który prowadzi przytulisko  od  27 lat i codziennie, samodzielnie stawia czoła wszelkim trudnościom. Pod opieką ma 47 psów - mówią koordynatorki akcji Iwona Gmerek, Sylwia Minkuszek, Agnieszka Jabłońska. - Akcja pomocy niechcianym i porzuconym zwierzętom jest jedną z najprostszych w jaką mogą włączyć się dzieci. Mogą mieć satysfakcję i poczucie, że coś zależy od nich, i nawet chwilowa poprawa warunków ma znaczenie. Dlatego prosimy wszystkich chętnych; ludzi dobrej woli,o włączenie się w  naszą coroczną akcję. Pokażmy dzieciom, że dzielenie się tym co mamy - to dobry nawyk. Właściciel schroniska zaprasza miłośników zwierząt do odwiedzania jego czworonożnych przyjaciół. Mile widziani wolontariusze.

Zapraszamy na stronę www.krzykosiaki.pl lub facebook: Krzykosiaki - psy  w potrzebie.
Przekazywane dary prosimy pozostawiać w: IPM nr 3 „Jarzębinka” ul. Bema 15 w Kutnie w godzinach 6:00 – 16 00
[więcej]
wandea, 06.04.2017 08:10|czytane: 1142 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Trefl Sopot wygrywa w Kutnie
Wczoraj w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie Polfarmex Kutno nie sprawił kibicom miłej niespodzianki, ale do końca kutnianie fantastycznie kibicowali drużynie. Polfarmex Kutno przegrał z Trefl Sopot 59:75 (8:19, 15:20, 17:17, 19:19).

Trefl Sopot wygrywa w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/33434/09_obraz.jpg
Trefl Sopot wygrywa w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/33434/15_obraz.jpg
Trefl Sopot wygrywa w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/33434/27_obraz.jpg


Polfarmex: Emegano 12, Fraser 11 (15 zb), Thompson 8, Kowalczyk 7, Sobczak 5, Kobus 4, Grochowski 4, Salasz 3, Gabiński 3, Marek 2, Jarecki 0, Pawlak 0;

Trefl: Mielczarek 14, Karolak 11, Dylewicz 10,  Ireland 10, Laser 9, Marković 6, Stefański 6, Śmigielski 5, Kulka 2, Kolenda 2.
[więcej]
redaktor, 06.04.2017 08:06|czytane: 1028 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
OPIEKA DZIENNA NAD DZIEĆMI ALTERNATYWA DLA ŻŁOBKA I PRZEDSZKOLA
Klub Malucha Stacyjkowo zachęca do współpracy rodziców i gminy powiatu kutnowskiego. Klub to alternatywa dla żłobka i przedszkola dysponujący przeszkoloną opiekunką dzienną. Zajrzyj na FacebookaKlub Malucha Stacyjkowo mieści się w Kutnie, przyjmuje dzieci na godziny, więc działa też jak "pogotowie ratunkowe opiekuńcze" jeśli Twoja opiekunka, mama, babcia nie będzie mogła wypełnić zadania :)

Klub zapewnia całodzienną opiekę, domową atmosferę i jedzenie, zabawy w przydomowym ogródku, transport w bezpiecznych fotelikach.

OPIEKA DZIENNA NAD DZIEĆMI ALTERNATYWA DLA ŻŁOBKA I PRZEDSZKOLA, ./upload/articles_pakiety/33403/01_obraz.jpg
OPIEKA DZIENNA NAD DZIEĆMI ALTERNATYWA DLA ŻŁOBKA I PRZEDSZKOLA, ./upload/articles_pakiety/33403/02_obraz.jpg
OPIEKA DZIENNA NAD DZIEĆMI ALTERNATYWA DLA ŻŁOBKA I PRZEDSZKOLA, ./upload/articles_pakiety/33403/03_obraz.jpg


ZAPRASZAMY RODZICÓW I DZIECI Z KUTNA I OKOLIC nr tel.: 733 734 302

[więcej]
wandea, 03.04.2017 15:29|czytane: 1777 razy|komentuj|czytaj cały
Zadbaj ze Studiem Tańca Alibi o swoje zdrowie i sylwetkę
Zadbaj ze Studiem Tańca Alibi o swoje zdrowie i sylwetkę! Dołącz do nas, podejmij wyzwanie i rozpocznij z nami pracę nad własną sylwetką.

Zadbaj ze Studiem Tańca Alibi o swoje zdrowie i sylwetkę, ./upload/articles_pakiety/33400/01_obraz.jpg
Zadbaj ze Studiem Tańca Alibi o swoje zdrowie i sylwetkę, ./upload/articles_pakiety/33400/02_obraz.jpg
Zadbaj ze Studiem Tańca Alibi o swoje zdrowie i sylwetkę, ./upload/articles_pakiety/33400/03_obraz.jpg


Oferta zajęć fitnessowo – tanecznych:

                                                 I.ZAJĘCIA FITNESSOWE

CARDIO – (TRENING ODCHUDZAJĄCY DLA KOBIET I MĘŻCZYZN)
Cardio - Trening odchudzający – to zajęcia spalające tkankę tłuszczową, angażujące wszystkie partie mięśniowe. Prowadzone są ze stałą intensywnością tak by stworzyć jak najlepsze warunki do spalania tkanki tłuszczowej. Zajęcia opierają się na treningu cardio i dopełnione są ćwiczeniami kształtującymi sylwetkę i wzmacniającymi mięśnie. Trening cardio, inaczej trening wytrzymałościowy lub tlenowy, jest najczęściej polecanym wysiłkiem dla osób odchudzających się. Może być stosowany praktycznie przez wszystkich, bez względu na wiek, płeć i poziom wydolności fizycznej. Jego stosowanie w znaczący sposób wpływa na poprawę przemiany materii, wpływa na dotlenienie organizmu a także zwiększenie wydajności pracy serca i płuc.

FITNESSOWE PORANKI - WAKE UP
Zajęcia poranne, które rozbudzają ciało i umysł na dobry początek dnia.
Zajęcia  mają na celu przede wszystkim spalanie tkanki tłuszczowej, a także wzmacnianie mięśni pośladków i brzucha oraz usprawnianie układu ruchowego, oddechowego, krążenia i nerwowego. Zajęcia te dodają energii na cały dzień!

BRZUCH – UDA -POSLADKI – GRUPA POCZĄTKUJĄCA – start 11 kwietnia
Brzuch - Uda – Pośladki - Są to zajęcia  wzmacniające mięśnie i redukujące tkankę tłuszczową w najbardziej problematycznych miejscach u kobiet. Charakteryzują się dużą liczbą powtórzeń i długimi seriami zapewniającymi zgrabny brzuch, uda i pośladki. Oprócz modelowania sylwetki zajęcia świetnie wpływają na kondycję całego ciała. Polecane osobom, które nie lubią skomplikowanej choreografii czy bardzo intensywnego tempa zajęć.
[więcej]
wandea, 03.04.2017 12:13|czytane: 1156 razy|komentuj|czytaj cały
Najlepsza Uczelnia w centrum Polski zaprasza na studia!
SPRAWDŹ! www.wsgk.com.pl
www.facebook.com/wsgkkutno
[więcej]
wandea, 30.03.2017 08:39|czytane: 351 razy|komentuj|czytaj cały
Kasacja starosty oddalona. Debich musi odejść
Dziś Naczelny Sąd Administracyjny oddalił kasację Starosty Kutnowskiego Krzysztofa Debicha. To zamyka sprawę pozostawania na tym stanowisku radnego powiatowego, lidera Komitetu Obywatelskiego. Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego jest prawomocny, jak i decyzja Wojewody Łódzkiego.

Kasacja starosty oddalona. Debich musi odejść, ./upload/articles_pakiety/32969/01_obraz.jpg
Kasacja starosty oddalona. Debich musi odejść, ./upload/articles_pakiety/32969/02_obraz.jpg


Radni Krzysztof Debich i Wojciech Ziółkowski

Przypomnijmy, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi opowiedział się po stronie Wojewody Łódzkiego, oddalając skargi Starosty Kutnowskiego i Rady Powiatu w Kutnie, czyli orzekając o odwołaniu Starosty Kutnowskiego. Krzysztof Debich złożył kasację do sądu, a dziś NSA w składzie B. Adamiak (spr.), M. Laskowska - Pietrzak, M. Masternak - Kubiak ją oddalił.

Wszystko zaczęło się od informacji radnego Wojciecha Ziółkowskiego, o tym, że starosta prowadzi nadal działalność gospodarczą po objęciu funkcji tj. po 28 listopada 2014 roku. Ziółkowski wezwał przewodniczącego Rady Powiatu w Kutnie  Marka Jankowskiego do działania w związku z faktem przekroczenia przez Debicha art 4. pkt 6 ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne. Chodziło o to, że Debich prowadził działalność gospodarczą. Krzysztof Debich w publicznym oświadczeniu stwierdził, że działalność po objęciu funkcji starosty zawiesił w styczniu 2015, a w grudniu 2015 zlikwidował. Jankowski żadnej decyzji nie podjął, więc grupa radnych wystosowała wniosek do Wojewody Łódzkiego, a ten wezwał Radę Powiatu do odwołania Starosty Kutnowskiego. Rada Debicha nie odwołała, tylko wraz ze starostą odwołała się od decyzji Wojewody do WSA.

Sędziowie WSA J. Nowacki E. Cisowska-Sakrajda K. Szczygielski (spr.) w październiku ubiegłego roku nie mieli jednak wątpliwości i oddalili skargi, więc Debich powinien wówczas stracić stanowisko Starosty. Złożył jednak na początku tego roku skargę kasacyjną i dziś Naczelny Sąd Administracyjny również ją oddalił.

Co dalej? [więcej]
wandea, 05.04.2017 15:28|czytane: 6072 razy|247 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Od jutra Drzwi Otwarte w "Grabskim"
Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół nr 3 im. W. Grabskiego w Kutnie serdecznie zapraszają gimnazjalistów, ich rodziców i opiekunów do odwiedzenia szkoły w dniach "drzwi otwartych", które odbędą się 6 i 7 kwietnia  w godz. 9 - 14.

Od jutra Drzwi Otwarte w
Od jutra Drzwi Otwarte w


Będzie można zwiedzić szkołę, porozmawiać o kierunkach kształcenia, a także spotkać się z wychowawcami przyszłorocznych klas I oraz dyrekcją szkoły. Zapraszamy do siedziby szkoły przy ul. Kościuszki 24.
[więcej]
pismak, 05.04.2017 16:02|czytane: 768 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Błękitny świat - koniecznie obejrzyj. Wystawa prac plastycznych dzieci z autyzmem
Kwiecień to  miesiąc, w którym obchodzimy Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu. Z tej okazji Specjalny Ośrodek  Szkolno – Wychowawczy Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Kutnie już po raz drugi zorganizował Powiatowy Konkurs Plastyczny p.t. ,,Mój świat” dla dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu.

Błękitny świat - koniecznie obejrzyj. Wystawa prac plastycznych dzieci z autyzmem, ./upload/articles_pakiety/33431/05_obraz.jpg
Błękitny świat - koniecznie obejrzyj. Wystawa prac plastycznych dzieci z autyzmem, ./upload/articles_pakiety/33431/12_obraz.jpg
Błękitny świat - koniecznie obejrzyj. Wystawa prac plastycznych dzieci z autyzmem, ./upload/articles_pakiety/33431/23_obraz.jpg


Uczestnikami konkursu były dzieci i młodzież z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów oraz ośrodków szkolno-wychowawczych z powiatu kutnowskiego. Uroczyste podsumowanie konkursu połączone z otwarciem pokonkursowej wystawy odbyło się dziś w Kutnowskim Domu Kultury. 

Wszyscy autorzy konkursowych prac (52) otrzymali nie tylko atrakcyjne nagrody, ale również mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez Kutnowski Dom Kultury. Nadesłane na konkurs prace prezentowane będą w KDK na I piętrze.

Serdecznie dziękujemy sponsorom, dzięki którym zorganizowaliśmy konkurs: Starosta Kutnowski, Rada Powiatu Kutnowskiego, Fundacja Wsparcie Rolnika  Polska Ziemia, NIJHOF WASSINK Kutno, Wolf System, Victoria Cymes, Zakład Piekarniczo Cukierniczy T.D.J. Ozdowscy, Jolanta i Bogdan Wodzyńscy  - Wojszyce, Bogdan Morga – Coca Cola, Agro Biznes Klub, Royal Active. [więcej]
kultura, 05.04.2017 13:56|czytane: 717 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Laureaci Super Pulsów Żychlina 2017
Pod koniec marca w Żychlińskim Domu Kultury odbyła się Jubileuszowa V Gala Finałowa Konkursu „Puls Żychlina”, która wpisała się już w lokalną tradycję. Konkurs „Puls Żychlina” , który honoruje zapał, pasję i ciężką pracę na rzecz miasta i jej mieszkańców, jak co roku objęty został Patronatami Honorowymi Artura Dunina Posła na Sejm RP, Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia oraz Elżbiety Tarnowskiej – Przewodniczącej Rady Miejskiej w Żychlinie.

Laureaci Super Pulsów Żychlina 2017, ./upload/articles_pakiety/33430/01_obraz.jpg
Laureaci Super Pulsów Żychlina 2017, ./upload/articles_pakiety/33430/04_obraz.jpg
Laureaci Super Pulsów Żychlina 2017, ./upload/articles_pakiety/33430/07_obraz.jpg


W tym roku, roku jubileuszu 620-lecia nadania praw miejskich Miastu Żychlin, wprowadzono kategorię „SUPER PULS ŻYCHLINA” która przyznawana będzie raz na 5 lat począwszy od roku 2017.

Przez kategorię „SUPER PULS ŻYCHLINA” należy rozumieć osobę, zespół ludzi, wydarzenie kulturalne, sportowe, społeczne, podmioty działające na terenie gminy, inwestycję, które na przełomie 4 ubiegłych lat zostały laureatem statuetki „Puls Żychlina”.

W roku wyboru kategorii „SUPER PULS ŻYCHLINA” znosi się wybór nowych laureatów w kategoriach: Wydarzenie roku, Osobowość, Inicjatywa Lokalna, Człowiek Sportu, Lider Gospodarczy, Mecenas Kultury, Oświaty i Sportu, Lider Obszarów Wiejskich, Inwestycja Roku..

Oto Laureaci „Super Pulsów Żychlina 2017”:
Człowiek Sportu  – Jacek Filiński
Lider Gospodarczy – Zakład Maszyn Elektrycznych Emit S.A.
Osobowość – Matylda Jakubowska – Czaja
Inicjatywa lokalna – Volley Team Żychlin
Lider z obszarów wiejskich – Koło Gospodyń Wiejskich w Śleszynie
Mecenas Kultury, Oświaty i Sportu – Pracownia Wizualna Łukasz Garstka
Wydarzenie roku – Siatkarski Wekand z Volley Team Żychlin
Inwestycja roku  –  „Podwórko Nivea”
[więcej]
pismak, 05.04.2017 13:49|czytane: 1042 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zwłoki mężczyzny w Ochni
Dziś przed południem w Ochni w Parku Rekreacyjnym w Kutnie przechodzień znalazł zwłoki mężczyzny. 

Zwłoki mężczyzny w Ochni, ./upload/articles_pakiety/33426/01_obraz.jpg
Zwłoki mężczyzny w Ochni, ./upload/articles_pakiety/33426/02_obraz.jpg
Zwłoki mężczyzny w Ochni, ./upload/articles_pakiety/33426/03_obraz.jpg


Jak informuje st.asp. Edyta Machnik oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kutnie to ciało 67-letniego kutnianina. Na miejscu trwają czynności kryminalnych, jest też prokurator. Trwa ustalanie okoliczności i przyczyny zgonu.
[więcej]
wandea, 05.04.2017 11:20|czytane: 2468 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Konkurs filmowy rozwiązany. Od piątku Azyl w Kinie KDK
W Kinie Kutnowskiego Domu od 7 kwietnia możemy obejrzeć Azyl. To oparty na faktach film opowiada niezwykłą historię małżeństwa Żabińskich, zoologów prowadzących zoo w międzywojennej Warszawie. W trakcie niemieckiej okupacji najcenniejsze zwierzęta zostają wywiezione do Rzeszy, a ogród zmienia się w świńską farmę dla niemieckich żołnierzy. Wszystko to jest tylko fasadą: pod przykrywką bliskiej współpracy z Wehrmachtem Żabińscy zmieniają zoo w azyl dla Żydów. Pod okiem niemieckich żołnierzy, w podziemiach zabudowań ogrodu ukrywają się żydowscy mieszkańcy miasta. Czekają na aryjskie papiery, nową tożsamość i miejsce pobytu.(filweb.pl)

Dwa podwójne zaproszenia do kutnowskiego kina na Azyl wygrali: Henryka Stypulska i Arkadiusz Dąbrowski. Zaproszenia należy odebrać w Kasie KDK przed wybranym seansem.

[więcej]
kultura, 05.04.2017 12:05|czytane: 544 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zgłoszenia do 18 kwietnia
Komenda Powiatowa Policji w Kutnie zaprasza wszystkie szkoły podstawowe i gimnazjalne z powiatu kutnowskiego do udziału w XL Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2017.

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zgłoszenia do 18 kwietnia, ./upload/articles_pakiety/33428/01_obraz.jpg


Zgłoszenia do etapu powiatowego należy przesłać do KPP Kutno do 18 kwietnia.  Eliminacje powiatowe odbędą się dla szkół podstawowych 25 kwietnia, natomiast dla szkół gimnazjalnych 26 kwietnia 2017 roku.

Regulaminy obu turniejów obowiązujące w roku szkolnym 2016/2017 są opublikowane w Internecie na stronach Polskiego Związku Motorowego, w związku z czym prosimy opiekunów zespołów o wnikliwe zapoznanie się z nimi przed zgłoszeniem swojego uczestnictwa:

http://www.pzm.pl/bezpieczenstwo-ruchu-drogowego-turnieje/turnieje
[więcej]
wandea, 05.04.2017 11:56|czytane: 165 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
MDK: Pokonkursowe warsztaty dziennikarskie
W ubiegłą sobotę, w Kutnowskim Domu Kultury odbyły się warsztaty dziennikarskie organizowane przez Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie. Warsztaty poprowadziła znana i ceniona reporterka Katarzyna Surmiak-Domańska, od wielu lat związana z „Gazetą Wyborczą”.

MDK: Pokonkursowe warsztaty dziennikarskie , ./upload/articles_pakiety/33424/01_obraz.jpg
MDK: Pokonkursowe warsztaty dziennikarskie , ./upload/articles_pakiety/33424/05_obraz.jpg
MDK: Pokonkursowe warsztaty dziennikarskie , ./upload/articles_pakiety/33424/06_obraz.jpg


Surmiak-Domańska współpracuje także z Polską Szkołą Reportażu działającą przy Instytucie Reportażu. Ma na swoim koncie autorskie zbiory reportaży „Beznadziejna ucieczka przed Basią” oraz „Żyletka”, a także opowieść reporterską „Mokradełko”, która znalazła się w finale Literackiej Nagrody Nike 2013. W 2016 r. ponownie nominowana do Nike za książkę „Ku Klux Klan. Tu mieszka miłość”.

W warsztatach uczestniczyły laureatki I Amatorskiego Konkursu na Reportaż pod patronatem eKutno.pl oraz uczestniczki Młodzieżowego Laboratorium Dziennikarskiego działającego przy MDK w Kutnie. Podczas warsztatów dyrektor MDK Jacek Gałka wręczył laureatkom dyplomy za udział w konkursie. [więcej]
kultura, 05.04.2017 10:48|czytane: 470 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Niezabudka i PSONI wciąż na niebiesko
Dwa dni po obchodach Światowego Dnia Autyzmu podopieczni i pracownicy Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kutnie nadal są na niebiesko!

Niezabudka i PSONI wciąż na niebiesko, ./upload/articles_pakiety/33421/01_obraz.jpg
Niezabudka i PSONI wciąż na niebiesko, ./upload/articles_pakiety/33421/02_obraz.jpg
Niezabudka i PSONI wciąż na niebiesko, ./upload/articles_pakiety/33421/08_obraz.jpg


Wspólna zabawa z niebieskim kolorem przyniosła wszystkim dużo radości i była wyrazem solidarności z osobami z autyzmem oraz ich rodzinami. [więcej]
redaktor, 05.04.2017 10:24|czytane: 946 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
eKuchnia: Sól - wróg czy kolejne błędne założenie?
Od dawna słyszymy: „nie jedz soli bo skoczy Ci ciśnienie” i „unikaj soli bo zatrzymuje wodę w organizmie".

Tym samym otrzymujemy od lekarza leki na nadciśnienie, leki odwadniające, a nikt nie martwi się następstwami działania tych właśnie leków. Następuje brak równowagi elektrolitowej, co dalej odbija się na ciśnieniu i działaniu całego ustroju. Człowiek bez wody nie ma prawa odpowiednio funkcjonować.

eKuchnia: Sól - wróg czy kolejne błędne założenie?, ./upload/articles_pakiety/33418/01_obraz.jpg


A teraz kilka faktów i mitów na temat soli:
- w Japonii spożywa się średnio ok. 5 g sodu dziennie, a mają zdecydowanie niższe ryzyko chorób układu krążenia niż w większości krajów rozwiniętych
- w 1960r. Lewis Dahl „udowodnił”, że sól powoduje nadciśnienie. Wyniki tych badań zostały opublikowane na łamach Journal Of Experimental Medicine w 1962r. Do diety szczurów dodawał … uwaga 500 GRAMÓW sodu, czyli równowartość 100 łyżeczek. Kto tyle zje ?! A ta ilość właśnie spowodowała znaczy wzrost ciśnienia krwi. Na tej podstawie przyjęto, że sól jest szkodliwa :)

Wiele badań na większych grupach osób nie dowiodło niestety słuszności tezy, która miałaby potwierdzić  związek mniejszego spożycia soli do obniżenia ryzyka zawału, udaru czy śmierci. Co ciekawe, inne badania opublikowane w „Journal of the American Medical Association” w 2011 r. wykazało, że to za niskie spożycie soli może nawet zwiększyć ryzyko śmierci w wyniku chorób sercowo naczyniowych.
[więcej]
redaktor, 05.04.2017 06:27|czytane: 306 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W Komadzynie płonęła naczepa pełna trocin. Ruch na A1 odbywa się jednym pasem
Aż pięć jednostek gaśniczych zaoordynowano dziś do pożaru naczepy tira, pełnej zrębek, trocin. Trwa dogaszanie i za chwilę strażacy z PSP Kutno i OSP rozpoczną przeładunek części uratowanego towaru. 

W Komadzynie płonęła naczepa pełna trocin. Ruch na A1 odbywa się jednym pasem, ./upload/articles_pakiety/33415/01_obraz.jpg


- W Komadzynie na A1 w ciągniku siodłowym od hamulców poszła iskra na opony, które zajęły się ogniem i następnie zaczęła palić się naczepa. Ciągnik zdążył odjechać, odcinając się od ognia - mówi st. kpt.Mariusz Jagodziński. - Trzy jednostki gasiły, teraz dwie dołączą i będziemy przeładowywać zrębki. [więcej]
wandea, 04.04.2017 14:35|czytane: 1082 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Majówka z Bareją: Giełda samochodowa w PRL
Kutnowski Dom Kultury oraz grupa Kutnowskie Klasyki zapraszają 1 maja na 6-tą Majówkę ze Stanisławem Bareją.

Majówka z Bareją: Giełda samochodowa w PRL, ./upload/articles_pakiety/33416/01_obraz.jpg


Jednym z elementów bogatego programu będzie giełda samochodowa, na którą zapraszamy wszystkich miłośników motoryzacji i przodowników pracy z samochodami na miarę naszych marzeń. Spotykamy się na parkingu przed KDK (ul. Żółkiewskiego 4), będzie on otwarty od 13:00 do 14:30. [więcej]
wandea, 04.04.2017 14:41|czytane: 716 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Mobilne planetarium w Muzeum
Do Muzeum Regionalnego w Kutnie w poniedziałek 3 kwietnia po raz kolejny zawitało przenośne planetarium Ursa Major. W podróż w niezwykły świat astronomii w ciągu 3 dni wybierze się ponad 500 dzieci z 27 grup z kutnowskich przedszkoli i szkół podstawowych.

Mobilne planetarium w Muzeum, ./upload/articles_pakiety/33414/01_obraz.jpg
Mobilne planetarium w Muzeum, ./upload/articles_pakiety/33414/02_obraz.jpg
Mobilne planetarium w Muzeum, ./upload/articles_pakiety/33414/03_obraz.jpg


Dzięki pokazom uczniowie będą mogli lepiej zrozumieć zjawiska astronomiczne i geograficzne zachodzące na niebie. W kopule, pokrytej materiałem zapewniającym we wnętrzu niezbędną ciemność, dzieci dowiadują się, m.in. czym są gwiazdy, planety, konstelacje, mgławice i układ słoneczny oraz jak odnaleźć na niebie Gwiazdę Polarną i ile czasu potrzebuje Ziemia, aby okrążyć Słońce. Uczniowie z pewnością na długo zapamiętają tę wycieczkę w odległe miejsca naszej Galaktyki. [więcej]
kultura, 04.04.2017 10:45|czytane: 492 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Bezpłatne badania mammograficzne w Kutnie
13 kwietnia obok Starostwa Powiatowego w Kutnie odbędą się bezpłatne badania mammograficzne finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Bezpłatne badania mammograficzne w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/33413/01_obraz.jpg


Bezpłatne badanie mammograficzne adresowane jest do kobiet między 50 a 69 rokiem życia, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały mammografii w ramach profilaktyki zdrowotnej NFZ. Panie, których program nie obejmuje, mogą wykonać płatne badanie. W czasie trwania akcji koszt badania wynosi 80 zł (bez skierowania). [więcej]
redaktor, 04.04.2017 10:41|czytane: 416 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zamyślenia Wielkopostne w Żychlinie
Nie ma miłości wielu, tylko jedna miłość, tak jak wszystkie krzyże są tylko jednym krzyżem. (Vladimír Holan)
Okres Wielkiego Postu skłania do refleksji i zastanowienia się nad własnym życiem i drogą, którą w naszej codzienności podążamy. Poświęćmy choć trochę naszego czasu na zastanowienie się nad tajemnicami Męki Pańskiej, by z nich czerpać moc i inspiracje do życia bez lęku, bez gniewu, bez smutku i bez pychy…

Zamyślenia Wielkopostne w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/33412/01_obraz.jpg


Zapraszamy do Żychlińskiego Domu Kultury w niedzielę 9 kwietnia o godzinie 15.00 na „Zamyślenia Wielkopostne”, które poprowadzi J. E. Ks. Bp. Józef Zawitkowski. WSTĘP WOLNY.

Na chwilę refleksji z J. E. Księdzem Biskupem Józefem Zawitkowskim serdecznie zapraszają Organizatorzy – Żychliński Dom Kultury i Ksiądz Wiesław Frelek, Proboszcz Parafii Żychlin. [więcej]
redaktor, 04.04.2017 09:40|czytane: 534 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kutnowski Dom Kultury zachęca do udziału w konkursie plastycznym Kwiatki na Dzień Matki
Kutnowski Dom Kultury zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie „KWIATKI NA DZIEŃ MATKI”. Termin składania prac upływa 28 kwietnia. 

Kutnowski Dom Kultury zachęca do udziału w konkursie plastycznym Kwiatki na Dzień Matki, ./upload/articles_pakiety/33231/01_obraz.jpg


Konkurs będzie rozstrzygany w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe klasy 0-IV i  klasy IV-VI.
Tematem konkursu jest przedstawienie w ciekawej formie plastycznej bukietu, kwiatów w wazonie. Prace powinny być wykonane samodzielnie i indywidualnie. Format pracy A4 lub A3, większe nie będą brane pod uwagę w czasie oceny jury. Dowolna technika płaska (kredki, farby, pastele, collage). Jedna osoba może zgłosić maksymalnie 1 pracę. Każda z prac powinna posiadać metryczkę z danymi. 

Prace należy dostarczyć do Kutnowskiego Domu Kultury ul. Żółkiewskiego 4; 99-302 Kutno, do sekretariatu - w godzinach pracy KDK. 

Główną nagrodą w konkursie są warsztaty florystyczne. Laureaci konkursu wraz ze swoimi mamami, będą tworzyć kompozycje z kwiatów żywych i innych roślin ozdobnych, pod kierunkiem florysty. Po zakończeniu warsztatów, uczestnicy zabierają wykonane przez siebie prace do domu. Nagrodzone prace plastyczne będą zaprezentowane w holu Kutnowskiego Domu Kultury. [więcej]
wandea, 04.04.2017 09:34|czytane: 400 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Festiwal Złoty Środek Poezji już od jutra
Koncerty Raz Dwa Trzy i Dylan.pl, spotkanie z laureatką Literackiej Nagrody Nike 2016 Bronką Nowicką,  wspólne rymowanie dla dzieci z Michałem Rusinkiem – to tylko kilka propozycji Festiwalu Złoty Środek Poezji, którego trzynasta edycja odbywa się już od jutra 5 kwietnia.

Festiwal Złoty Środek Poezji już od jutra, ./upload/articles_pakiety/33166/01_obraz.jpg


Złoty Środek Poezji to literacki festiwal  z trzynastoletnią tradycją. Wydarzenie, którego pomysłodawcą był Artur Fryz, a organizatorami Kutnowski Dom Kultury i ŚSSK Środek, na dobre wpisało się w literacką mapę Polski. Na festiwal składają się dwa stałe konkursy poetyckie oraz szereg wydarzeń festiwalowych w postaci spotkań autorskich, koncertów czy debat poetyckich. Koordynatorką tegorocznej edycji jest Aleksandra Kołodziejek.

Nieodłącznym elementem festiwalu są dwa znane i cenione w środowiskach poetyckich konkursy. Pierwszy z nich to Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Artura Fryza na najlepszy poetycki debiut książkowy roku poprzedniego. Do tegorocznej, trzynastej już edycji  konkursu, nadesłano aż 72 debiutanckie tomiki, a w jury konkursu zasiadło jury w zupełnie nowym składzie: profesor Piotr Śliwiński (UAM), Jakub Kornhauser (UJ) oraz Adam Wiedemann.

Drugim konkursem jest Ogólnopolski Otwarty Konkurs Jednego Wiersza im. Pawła Bartłomieja Greca, który podczas tegorocznej edycji odbędzie się już po raz jedenasty. [więcej]
kultura, 04.04.2017 09:32|czytane: 730 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wójcik, Damięcki i Handzelewicz - spotkania z ciekawymi ludźmi w bibliotece
Dziś w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie spotkanie w cyklu Kutno z pasją z Łukaszem Wójcikiem, szybownikiem z naszego miasta. Biblioteka zaprasza o 18.00. A w piątek 7 kwietnia również o godz. 18.00 w ramach Uniwersytetu Otwartego spotkanie z aktorem Maciejem Damięckim o genealogii.

Wójcik, Damięcki i Handzelewicz - spotkania z ciekawymi ludźmi w bibliotece, ./upload/articles_pakiety/33410/02_obraz.jpg
Wójcik, Damięcki i Handzelewicz - spotkania z ciekawymi ludźmi w bibliotece, ./upload/articles_pakiety/33410/03_obraz.jpg
Wójcik, Damięcki i Handzelewicz - spotkania z ciekawymi ludźmi w bibliotece, ./upload/articles_pakiety/33410/01_obraz.jpg


27 kwietnia o godz. 18.00 Biblioteka dla biznesu zaprasza na wieczór z kutnowskim przedsiębiorcą dr. Adamem Handzelewiczem pt. Przywództwo - strategia błękitnego oceanu. [więcej]
kultura, 04.04.2017 09:20|czytane: 1401 razy|18 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Drugie miejsce Młodziczek KKS Pro-Basket Kutno na turnieju strefowym
Drugie miejsce na turnieju strefowym zajęły młodziczki KKS Pro-Basket Kutno rozgrywające w ten weekend turniej w Szkole Podstawowej nr 9 w Kutnie. W turnieju wzięły udział zespoły z Głowna, Torunia i Bydgoszczy. Wszystkie kluby biorące udział w turnieju strefowym w ten weekend miały już zapewniony awans do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski U14 który odbędzie się w dniach 5-7 maja 2017r. Podopieczne trenerki Karoliny Kociurskiej – Tomczak przystępować będą do losowania z drugiego koszyka. Najlepsza drużyna z każdego turnieju strefowego ma prawo do organizowania Ćwierćfinałów. 

Drugie miejsce Młodziczek KKS Pro-Basket Kutno na turnieju strefowym, ./upload/articles_pakiety/33409/01_obraz.jpg
Drugie miejsce Młodziczek KKS Pro-Basket Kutno na turnieju strefowym, ./upload/articles_pakiety/33409/02_obraz.jpg
Drugie miejsce Młodziczek KKS Pro-Basket Kutno na turnieju strefowym, ./upload/articles_pakiety/33409/03_obraz.jpg


W pierwszym meczu drużyna KKS Pro-Basket Kutno podejmowała zespół z Torunia. Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem koszykarek z Kutna 69:51 i o pierwsze miejsce w turnieju decydować miało niedzielne spotkanie z utalentowanym zespołem z Bydgoszczy ( Bydgoszcz pokonała Głowno 51:27).

Spotkanie od początku stało na wysokim poziomie, oba zespoły chciały za wszelką cenę zwyciężyć w meczu. Pojedynek przez pierwsze 3 kwarty był bardzo wyrównany, dopiero w ostatniej części spotkania na prowadzenie wysunął się zespół z kujawsko-pomorskiego, który ostatecznie dowiózł cenne zwycięstwo do końca. Brawa dla obu ekip za walkę i stworzenie świetnego widowiska. W meczu o 3 miejsce Katarzynki Toruń okazały się lepsze od drugiej drużyny z woj. Łódzkiego – Alles Basket Głowno 58:47.

KKS Pro-Basket Kutno – Katarzynki Toruń 69:51 (17:17, 19:15, 17:8, 16:11)
Sieczka Edyta 0, Krawczyk Paulina 7; Kacperska Wiktoria 4; Gołofit Natalia 4; Dresler Julia 11; Poniszewska Paulina 6; Zalewska Weronika 4; Tomasik Nikola 0; Stasinowska Kinga 12 ; Wojtczak Wiktoria 2, Budner Milena 6 , Nadolska Gabriela 13. [więcej]
redaktor, 04.04.2017 07:41|czytane: 520 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Spotkanie z przedstawicielami CKU Nowoczesnych Technologii
Spotkanie z przedstawicielami CKU Nowoczesnych Technologii

CENTRUM INNOWACJI BIZNESOWEJ  ZAPRASZA: 7 KWIETNIA O GODZINIE 12.00 w siedzibie firmy Serioplast Poland sp. z o.o., ul. Żołnierska 4, Kutno odbędzie się SPOTKANIE z przedstawicielami
Centrum Kształcenia Ustawicznego Nowoczesnych Technologii w Łodzi.


Tematem będą NOWE MOŻLIWOŚCI KSZTAŁCENIA PRACOWNIKÓW Państwa przedsiębiorstwa.

Więcej: http://nowoczesnaszkola.edu.pl
Kontakt: katarzyna.majda@ns.lodz.pl

Spotkanie z przedstawicielami CKU Nowoczesnych Technologii
[więcej]
redaktor, 04.04.2017 07:30|czytane: 145 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W sobotę Kiermasz Świąteczny w Dworku Modrzewiowym
Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej zaprasza na świąteczny kiermasz. Chcesz poczuć świąteczny klimat i kupić ozdoby  wielkanocne? Zajrzyj 8  kwietnia (sobota) w godz. 9.00-13. 00 do Dworku Modrzewiowego.

W sobotę Kiermasz Świąteczny w Dworku Modrzewiowym, ./upload/articles_pakiety/33407/01_obraz.jpg


Znajdziesz tam rzeźbę ludową, rękodzieło z haftu, koronek, zabawki  i biżuterię hand-made, karty i ozdoby świąteczne. Zapraszamy! [więcej]
redaktor, 04.04.2017 07:26|czytane: 236 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Na obwodnicy paliła się Skoda
Dziś około 5.45 na obwodnicy Kutna między McDonaldem a firmą Nijhof Wassink paliła się Skoda Octavia. Auto na kutnowskich numerach ugasili kutnowscy strażacy. 

- Pożar ugasiła jedna jednostka, w skodzie zapaliła się instalacja w komorze silnika - mówi str. kp. Mariusz Jagodziński.

[więcej]
redaktor, 04.04.2017 07:19|czytane: 1267 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Prezydent powołał Kutnowską Radę Pamięci Narodowej
W piątek prezydent Zbigniew Burzyński powołał Kutnowską Radę Pamięci Narodowej. Zastąpi ona w myśl państwowych zmian Miejski Komitet Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. Będzie organem doradczym i konsultacyjnym prezydenta do spraw z zakresu pamięci narodowej  i opieki nad miejscami pamięci.

Prezydent powołał Kutnowską Radę Pamięci Narodowej, ./upload/articles_pakiety/33404/01_obraz.jpg
Prezydent powołał Kutnowską Radę Pamięci Narodowej, ./upload/articles_pakiety/33404/02_obraz.jpg
Prezydent powołał Kutnowską Radę Pamięci Narodowej, ./upload/articles_pakiety/33404/03_obraz.jpg


W Radzie zasiadają: Zbigniew Wdowiak, zastępca prezydenta, Andrzej Zielonka, zastępca prezesa Związku Kombatantów RP i więźniów politycznych, Zdzisław Stępniak, prezes Stowarzyszemia Polaków Poszkodowanych przez III Rzeszę, Jadwiga Łuszczak prezes Związku Inwalidów Wojennych i Wojskowych RP w Kutnie, Józef Stocki prezes Światowego Związku Żołnierzy AK, Wiktor Mierzwiński prezes Związku Sybiraków oddział w Kutnie, Wiesław Aksaman przedstawiciel ZHP, ks. dr Jerzy Swędrowski, dziekan parafii św Wawrzyńca, Marek Byczkowski przedstawiciel NSZZ Solidarność, Bożena Gajewska prezes TPZK, Wiesław Paluchowski prezes SH Pułk 37, dr Jacek Saramonowicz przedstawiciel KTH, dr hab. Remigiusz Wiśniewski dyrektor I LO PUL, Przemysław Zawadzki dyrektor I LO, Jan Dębski radny, Grzegorz Skrzynecki dyrektor Muzeum Regionalnego, Radosław Rojewski dyrektor KDK, Magdalena Konczarek dyrektor MiPBP w Kutnie, Andrzej Olewnik regionalista MiPBP, dr Michał Adamski naczelnik Wydziału kultury Promocji i Rozwoju UM, Małgorzata Kołodziejska zastępca naczelnika Wydziału Edukacjii Sportu, Dorota Bień i Paulina Matysiak - inspektorzy UM. 
[więcej]
wandea, 03.04.2017 18:36|czytane: 1773 razy|18 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja
Maj niesie radość! Kwitnie nadzieją na nieodgadnione. Przed chwilą odrodziliśmy się wraz z porami roku lub jak wolą wierzący w Boga... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas
W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną wystawę z cyklu BODY WORLDS & The Cycle of Life twórcy techniki plastynacji dr. Guntera von Hagensa. Wstęp na wystawę w... [więcej]
Sport
MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie
Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex Kutno przegrał z MKS Dąbrowa Górnicza 76:85. W kwartach było 28:25, 15:23, 10:24, 23:13. Dla Polfarmex Kutno punktowali: M. Marek 4, J. Jarecki 14, M. Sałasz 15, O. Emegano 4, M.... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam Działkę budowlaną Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 938mkw, uzbrojoną, na nowo powstającym osiedlu Dybów II.... [czytaj więcej]
Sprzedam działkę rolną Sprzedam 55 arów ziemi w Luboradzu. Cena 17000. Telefon 509384718 lub 502515281.... [czytaj więcej]
Praca dla kucharki - Gostynin Potrzebna kucharka od zaraz.... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
Praca dodatkowa dla każdego – plus poradnik rnWitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. ... [czytaj więcej]
wynajmę Wynajmę lub sprzedam mieszkanie w centrum Kutna, stare budownictwo. – TBS. Mieszkanie jest wysokie, ciepłe, z cegły, na I piętrze. Dwa pokoje (duży pokój 20 m), drugi ok.13 m. kuchnia, ła... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Servis Masz kłopot z komputerem? Zadzwoń. Naprawa w domu klienta. Szybko i tanio. Oferuje pomoc i doradztwo przy rozbudowie oraz modernizacji sieci , komputera oraz doborze oprogramowania.... [czytaj więcej]
Działające serwisy www - sprzedam Na sprzedaż mam serwisy internetowe - gotowe i działające - każdy ma po kilka lat. Serwisy są odwiedzane i na autorskim oprogramowaniu. www.sogl.pl (8 lat, 120-270uu/dzień, 10-70tys odsłon/dzie... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
Dom 8km od Kutna sprzedam Sprzedam dom murowany 8 km od Kutna przy asfaltowej drodze na ogrodzonej działce ok 1200 mkw. 2 pokoje, kuchnia, łazienka z WC, przedpokój CO węglowe. Może być umeblowane i ze sprzętem AGD. ... [czytaj więcej]
Jesteś dorosły i chcesz mówić po niemiecku? Witaj,rnSpecjalizuję się w nauce języka niemieckiego przez Skype.rnSkutecznie uczę osoby, które pracują w Polsce, za granicą lub jadą rndo Niemiec, Austrii i Szwajcarii.rn rnMam na imię Jolan... [czytaj więcej]
Sprzedawca / Sprzedawczyni Jesteśmy znaną marką, liderem w swojej kategorii. Nasze sklepy znajdują się w najlepszych Centrach Handlowych w Polsce. Zależy nam na stałym rozwoju, dlatego poszukujemy kreatywnych osób do sk... [czytaj więcej]
Legginsy RUN BABY RUN Legginsy sportowe do każdego rodzaju ćwiczeń: do biegania, na fitness, czy taniec. Doskonała sportowa dzianina oddychająca, elastyczna, pracuje z Twoim ciałem. Szeroki wzmacniany pas pozostaje n... [czytaj więcej]
Segment Oddam za darmo segment. ... [czytaj więcej]
Opiekun/ka seniora Josefa po zawale, 68 lat InterKadra jest działającą na rynku europejskim renomowaną Agencją Pracy Tymczasowej, Doradztwa Personalnego oraz Pośrednictwa Pracy na terenie RP i za granicą, wpisaną na podstawie Certyfikat... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Łazarz Marek Charłocy:
2 minut temu
no co ty ? a sufler, januszek czy inny adam ? to ci naukowcy pełna gębą \
Beniamin Kurojed:
5 minut temu
Leopold to martwe ciało. Takie bez serca i bez duszy śmierdzące ciało. Ludzki szkielet to przy nim rewelacja. Nie wstydźmy się swojej anatomii.
Ursus Wincenty Hwalibog:
2
 · 
5 minut temu
donosiciel się znalazł zas...y
Przemysław Okoń:
3
 · 
11 minut temu
piotrze kmita, a ja się zgadzam z wpisem Rufina bo jest to wpis mądry , rzeczowy itd. Dlatego zrób co masz zrobić mafijny fagasie ,a potem pisz na Berdyczów i pochwal się tym jaki jesteś głupi i mierny . hahahahahahaha
Beniamin Kurojed:
2
 · 
18 minut temu
Jaka mac, taka nać.
Beniamin Kurojed:
2
 · 
25 minut temu
Bo w Polsce dzisiaj to się dzieje tak: naukowców dużo, a uczonych brak. I co? I nic!
Beniamin Kurojed:
2
 · 
29 minut temu
Kiedyś "Kasprowicz" to było coś. Teraz "Kasprowicz" to nic.
Apoloniusz Błaszkowski:
2
 · 
2 godzin temu
Człowieczku przecież takie zdjęcia są w książkach do anatomii , biologi , nauki o człowieku. Co cię w nich drażni? To przecież pokazuje twoje ciało a co brzydzisz się nim?
Apoloniusz Błaszkowski:
2 godzin temu
Janusz i tobie podobni . Z was nie zrobią preparatów bo trudno doszukać się mózgu.
Dominik Neoforensis:
2
 · 
3 godzin temu
Córeczki z wielkimi dupami trzeba napaść i napoić.
Dacjan Tetyaniec:
4 godzin temu
Żeby tylko na szkło
Edgar Puch:
4 godzin temu
Ten ma największe hojności porywy,Komu fortuna odmówiła mienia;A ten najbardziej bywa gadatliwy,Co nie ma właśnie nic do powiedzenia.
Edgar Puch:
5 godzin temu
Tam, gdzie w sercach bezmyślność i bierność,Krzewić się może tylko ciemnota i mierność.
Emilian Tymna:
6 godzin temu
Jak się pracuje w PR i używa takich sformułowań i ma się tak ubogie słownictwo i kompletny brak kultury to zostaje tylko miejska micha
Olimpia Wilkowszczak:
6 godzin temu
Nowoczesna w Kutnie nieźle zaczęła, ale gdy dołączył radny Ziółkowski plus pewna pani - miłośmiczka Łebskiego, to partia znalazła się w locie pikującym. Nie wiem, czy to wszystko się dzieje za zgodą pana Tomasza czy też on po prostu nie panuje nad pewnymi rzeczami.
Gaweł Wacowski:
6 godzin temu
Program Nowoczesnej to wartości i cle Czyżby główną wartością była micha, a celem micha?
Przemysław Zwowitzki:
6 godzin temu
Zanim mieszkańcy gminy połapią sie, Burzyński swojego człowieka wsadzi, będzie zmiana z buraka na kartofla z Adamowic.
Czesław Boguszewski:
6 godzin temu
Ten nasz błądzący w ciemnościach brat swędrowski to tak się nadaje na dobrego księdza pasterza jak brat burzyński na dziada kościelnego, a brat debich na słowika organistę. Omijam z daleka tą ciemnotę, głupotę i niecnotę. Szkoda marnować czas na paciorki, fikołki i koziołki. Babcia mówiła, że oni więcej złego niż dobrego czynią. Czuwajmy bo jak wyżej. Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą. Przekroczmy próg nadziei.
Czesław Boguszewski:
3
 · 
7 godzin temu
KCI powinni zamknąć na wieki. Tam tylko syf, kiła i mogiła. Zbój, zupa i kamieni kupa. Taka bezmózgowa dzicz bez wiary i kultury tam pracuje. Znam ich. Z jednym chodziłem do szkoły. Sami sobie bzdurne posty piszą. Żenada. Szkoda czasu tracić na czytanie i oglądanie tego beznadziejnego badziewia. Wolę z sikorkami pogadać albo z kumplami w bridża pograć lub rowerem pojeździć. Nie stać mnie na marnowanie czasu na pierdoły.
Flawiusz Marcynk:
3
 · 
7 godzin temu
Byłam na tej wystawie, GENIALNA, polecam wszystkim. Zdjęcia jak na panujące tam warunki świetne. Brawo dla fotografa i Pani Redaktor za podjęcie tematuNajciekawsze artykuły
 ·  64
4 dni temu
Czytelnicy pytają o zatrudnienie w Aquaparku Kutno i bezpłatne wejściówki
 ·  2
5 dni temu
Misje Święte w diecezji łowickiej. Wczoraj świadectwo Dobromira, dziś rozpoczęcie misji w Głogowcu
 ·  101
6 dni temu
WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno
 ·  3
6 dni temu
Kutnowskie firmy otrzymały wsparcie na innowacyjne projekty z branży motoryzacyjnej
 ·  29
10 dni temu
Co będzie w budynku po PZU w centrum Kutna?
 ·  21
11 dni temu
Dziś w TVP 1 historia byłego policjanta z Kutna
 ·  8
11 dni temu
Czytelnicy pytają: Kiedy wreszcie będzie nowa nawierzchnia na drodze Łanięta - Kąty?
 ·  29
19 dni temu
Gorąca dyskusja o opłatach za wodę i ścieki w Gminie Kutno. Radni zaproponowali podwyżki
 ·  89
19 dni temu
Będzie nowy stary Zarząd Powiatu w Kutnie?
 ·  51
19 dni temu
Ogłoszenia o manifestacji kutnowskiego ONR pod lupą łódzkiej prokuratury
 ·  11
20 dni temu
Proces Łukasza K. Media musiały opuścić salę rozpraw
 ·  5
20 dni temu
Bronka Nowicka w Kutnie. Dziecko martwi się, bo nie umie nakarmić kamienia
 ·  12
21 dni temu
Prokuratura Regionalna w Łodzi: Były policjant nie popełnił przestępstwa na komendzie
 ·  16
21 dni temu
Czyszczenia Królewskiej na Majówkę nie będzie, ale różana fontanna już tryska
 ·  12
23 dni temu
Twarzą w twarz Proletaryat w Kutnie
 ·  92
24 dni temu
Czytelnicy pytają, rzecznik starostwa odpowiada. Koszty kasacji i bezkrólewie
 ·  2
24 dni temu
Inwestycje PLK S.A.: Odnowione perony, wiadukt na Troczewskiego i przystanek Azory
 ·  88
24 dni temu
Radnej PSL przedłużono zatrudnienie w ośrodku. Nie ze mną te numery, Brunner
 · 
25 dni temu
Łukasz Wójcik: Podniebne przygody i wielka pasja
 · 
25 dni temu
Promocja szkół w coraz lepszym wydaniu. Powiatowe targi edukacyjne dla gimnazjalistów
 ·  247
26 dni temu
Kasacja starosty oddalona. Debich musi odejść
 ·  3
26 dni temu
Laureaci Super Pulsów Żychlina 2017
 · 
27 dni temu
W Komadzynie płonęła naczepa pełna trocin. Ruch na A1 odbywa się jednym pasem
 ·  2
30 dni temu
Premiery Teatru Puszek. Dobra zabawa i pouczający morał
 ·  105
31 dni temu
Praktyki samorządowe a wartości. Promocja prezydenta z naszych portfeli
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności