eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
W tym roku partnerem Kutnowskiego Towarzystwa Historycznego w organizacji konkursu "Patron znany, czy nieznany?" było I LO im. J. H. Dąbrowskiego w Kutnie i to jego patronowi były poświęcone historyczne zmagania. Dziś W Centrum Teatru, Muzyki i Tańca odbył się finał międzyszkolnego konkursu, który wygrała drużyna z II LO im. J. Kasprowicza, otrzymując atrakcyjne nagrody laptopy, zaproszenia na rodzinny obiad oraz lot szybowcem! VI edycja Konkursu „Patron znany, czy nieznany?” objęta została patronatem honorowym: Starosty Kutnowskiego Krzysztofa Debicha, Prezydenta Miasta Kutna Zbigniewa Burzyńskiego oraz Wójta Gminy Kutno Jerzego Bryłę.

Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!, ./upload/articles_pakiety/34005/01_obraz.jpg
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!, ./upload/articles_pakiety/34005/06_obraz.jpg
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!, ./upload/articles_pakiety/34005/28_obraz.jpg


Galeria 

Dziesięć drużyn ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych I LO im. J. H. Dąbrowskiego, I LO PUL im. 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty, II LO im. J.Kasprowicza, Gimnazjum Nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego, Gimnazjum Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza, ZS Nr 3 im. Władysława Grabskiego, ZS Nr 1 im. Stanisława Staszica, Gimnazjum Nr 1 im. Adama Mickiewicza, Gimnazjum w ZS w Byszewie oraz Gimnazjum im. Gen. Władysława Andersa w Ostrowach, oceniało jury w składzie: prof.nadzw.dr hab. Jarosław Kita, dr Krzysztof Jurek, Aleksander Łynka i dr Piotr Stasiak.

Rozgrywka miała formę popularnego teleturnieju "Jeden z dziesięciu". Wśród pytań znalazły się na przykład takie: Z jakiego stanu wywodził się Jan Henryk Dąbrowski? Ile miał rodzeństwa? Kiedy umarł? Jak nazywał się dowódca Armii Księstwa Warszawskiego do roku 1813? Kto nadał Księstwu Warszawskiemu konstytucję? Ile razy Napoleon Bonaparte gościł w Kutnie? 

Najlepiej na pytania odpowiadali:
I miejsce - Joanna Kowalska, Zuzanna Staniszewska II LO im. J. Kasprowicza w Kutnie
II miejsce -  Piotr Dąbrowicz i Filip Dąbrowski I LO im. J. H. Dąbrowskiego w Kutnie
III miejsce - Damian Biegański i Damian Hałas  I LO PUL im. 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty w Kutnie
[więcej]
wandea, 02.06.2017 21:43|czytane: 2604 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Gala cyrkowa Figielka w kutnowskiej szkole
W środę w Szkole Podstawowej Nr 9 odbyła się gala cyrkowa grupy „Figielek”. Na scenie wystąpiły dzieci biorące udział w zajęciach cyrkowych prowadzonych przez Nadzieję Stolińską.

Gala cyrkowa Figielka w kutnowskiej szkole, ./upload/articles_pakiety/34006/01_obraz.jpg
Gala cyrkowa Figielka w kutnowskiej szkole, ./upload/articles_pakiety/34006/02_obraz.jpg
Gala cyrkowa Figielka w kutnowskiej szkole, ./upload/articles_pakiety/34006/03_obraz.jpg


Uczestnicy gali zaprezentowali swoje umiejętności zdobyte ciężką pracą.  Na scenie  widać było wielką pasję młodych artystów. Zaprezentowano układy tameczne z hula-hoop, szarfami, poi, diabolo. Swoje umiejętności pokazali szczudlarze i dziewczynki na rola-bola. Grupa zajmująca się klaunadą zaprezentowała miniaturę „Walka”. „Zajączki” w skrzyni rozbawiły widzów, którzy gromkimi brawami nagrodzili artystów. Z wielką przyjemnością publiczność obserwowała pokaz tresowanych piesków w układzie „Psia rodzinka”, którymi dowodziła treserka Natalka. Niezapomnianych wrażeń dostarczyły dziewczynki na rolkach. [więcej]
redaktor, 02.06.2017 22:20|czytane: 351 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Akademickie Liceum Ogólnokształcące zaprasza na Drzwi Otwarte
Zapraszamy uczniów oraz rodziców 6 czerwca 2017 w godz. 16.00 – 19.00 na Drzwi Otwarte do Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kutnie.

Akademickie Liceum Ogólnokształcące zaprasza na Drzwi Otwarte, ./upload/articles_pakiety/34004/01_obraz.jpg


Program Drzwi otwartych obejmuje:
1. Prezentację bazy dydaktycznej szkoły (godz. 16.00 – 19.00)
2. Lekcje otwarte, indywidualne spotkania i konsultacje z nauczycielami w godz. 16.00 – 17.00 i 18.00- 19.00
3. Spotkanie informacyjne dla kandydatów i rodziców z dyrektorem, dotyczące organizacji pracy szkoły i koncepcji jej funkcjonowania – godz. 17.00
4. Spotkanie informacyjne dla kandydatów i rodziców z przedstawicielami Politechniki Łódzkiej
i Uniwersytetu Medycznego w Łodzi– godz. 17.00 – 19.00
[więcej]
wandea, 02.06.2017 17:43|czytane: 1873 razy|54 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Turniej Darta w Młodzieżowym Domu Kultury
10 czerwca w Młodzieżowym Domu Kultury w Kutnie odbędzie się II Turniej Darta o Puchar Starosty Kutnowskiego. Zawodnicy będą rywalizować w dwóch kategoriach wiekowych.

Turniej Darta w Młodzieżowym Domu Kultury , ./upload/articles_pakiety/34003/01_obraz.jpg


Od godz. 11.00 do 13.00 odbędzie się rywalizacja uczniów klas VI szkół podstawowych oraz klas I-III gimnazjum.
Od godz. 14.00 do 18.00 w szranki staną uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz dorośli.

Zapisy będą się odbywać na miejscu, przed rozpoczęciem turnieju. Zapraszamy także tych, którzy dopiero chcą rozpocząć przygodę z dartem, dla nich przewidziany jest godzinny kurs, który rozpocznie się o godz.10.00.
Zawodnicy nie muszą posiadać własnych lotek (rzutek). [więcej]
wandea, 02.06.2017 17:34|czytane: 405 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Drugi dzień Łapy
Za nami drugi dzień  23 Przeglądu ŁAPA 20117. Dziś zaprezentowali się aktorzy z drugiej grupy wiekowej: „BYSTRZAKI” i „BUZIAKI” ze Szkoły Podstawowej Nr 9 im. Wł. Jagiełły, trzeciej grupy wiekowej:  „MISIAKI Z NASZEJ PAKI” ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. T. Kościuszki i czwartej „WAŻNI  NIEPOWAŻNI” z Zespołu Szkół w Byszewie.

Drugi dzień Łapy, ./upload/articles_pakiety/34002/04_obraz.jpg
Drugi dzień Łapy, ./upload/articles_pakiety/34002/12_obraz.jpg
Drugi dzień Łapy, ./upload/articles_pakiety/34002/34_obraz.jpg


Jutro w Kutnowskim Domu Kultury zakończenie przeglądu i wręczenie nagród. [więcej]
kultura, 02.06.2017 17:17|czytane: 803 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Łukasz Wójcik z Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Łódzkiego
Na uroczystej sesji Sejmiku Województwa Łódzkiego Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Łódzkiego uhonorowany został kutnianin Łukasz Wójcik - pilot szybowcowy, dwukrotny Mistrz Europy, dwukrotny Wicemistrz Świata, dwukrotny Wicemistrz Europy i wielokrotny Mistrz Polski.

Łukasz Wójcik z Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Łódzkiego, ./upload/articles_pakiety/33999/01_obraz.jpg
Łukasz Wójcik z Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Łódzkiego, ./upload/articles_pakiety/33999/02_obraz.jpg


Nagrodę w imieniu sportowca odebrała żona Liliana Urbańczyk-Wójcik. Pan Łukasz aktualnie przebywa na zawodach we Wrocławiu, gdzie odbywają się eliminacje do Światowych Igrzysk Grand Prix.
[więcej]
redaktor, 01.06.2017 23:52|czytane: 766 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyjazd autem NA WCZASY. Sprawdź opony, olej i hamulce
Jeśli twoje auto ma duży przebieg, przed podróżą trzeba chłodno ocenić prawdopodobieństwo różnych awarii. Prosta konserwacja niektórych elementów wystarczy, żeby samochód przetrwał kolejną długą trasę. Trzeba koniecznie sprawdzić poziom oleju silnikowego. Dolać go bądź wymienić wraz z filtrem.

Wyjazd autem NA WCZASY. Sprawdź opony, olej i hamulce, ./upload/articles_pakiety/33957/01_obraz.jpg
Wyjazd autem NA WCZASY. Sprawdź opony, olej i hamulce, ./upload/articles_pakiety/33957/02_obraz.jpg
Wyjazd autem NA WCZASY. Sprawdź opony, olej i hamulce, ./upload/articles_pakiety/33957/03_obraz.jpg


Bezpieczeństwo jazdy w dużej mierze zależy od stanu opon. Zanim więc wyruszysz w podróż, sprawdź koniecznie ciśnienie oraz głębokość bieżnika. Jeśli wybierzesz się w podróż na oponach niedopompowanych, istnieje ryzyko, że przy dużej prędkości ich nadmierne przegrzanie doprowadzi do wystrzału.  Poziom ciśnienia możesz sprawdzić samodzielnie, opierając się na informacjach z instrukcji pojazdu, znajdującej się zwykle na klapce wlewu paliwa lub na naklejce przy drzwiach. Najlepiej skontrolować je na dwa tygodnie przed podróżą, a po tygodniu sprawdzić dla pewności jeszcze raz. Jeśli w ciągu tygodnia ciśnienie uległo zmianie, to znak, że po diagnozę należy udać się do wulkanizatora. Niestety wiele osób latem „dojeżdża” opony zimowe. Warto wiedzieć, ze droga hamowania na oponach zimowych latem jest o 15 metrów dłuższa niż na letnich. Przed daleką  podróżą podstawowa sprawa to oczywiście wymiana opon na letnie.

Skontroluj filtr kabinowy i klimatyzację
W trakcie długiej letniej podróży bardzo ważna jest sprawność wentylacji i klimatyzacji. Kontroli poddaj filtr kabinowy uniemożliwiający zanieczyszczeniom przedostanie się do wnętrza samochodu oraz stan klimatyzacji. Być może przed wyjazdem będzie wymagała odgrzybienia. Z klimatyzacji korzystaj umiejętnie, np. nie uruchamiaj jej w rozgrzanym na słońcu samochodzie. Zrób to dopiero, gdy pojazd się przewietrzy. Takie działanie ma wpływ na zużycie paliwa.

Dla bezpieczeństwa podróżnych nie możesz zapomnieć też o sprawności układu hamulcowego. O tym, że z hamulcami jest coś nie tak, świadczy: wydłużenie drogi hamowania, metaliczny odgłos towarzyszący hamowaniu, luźny, niestawiający oporu lub trzęsący się pedał hamulca, "ściąganie" w trakcie hamowania i dym wydobywający się z kół, szybkie zużywanie płynu hamulcowego oraz jego ślady widoczne na kołach. Jeśli zaobserwujesz którąkolwiek z wymienionych oznak, czas pojechać do warsztatu, gdzie usterka zostanie usunięta. [więcej]
redaktor, 29.05.2017 19:16|czytane: 701 razy|komentuj|czytaj cały
Projekt radnego miejskiego sfinalizowany - siłownia zewnętrzna na Batorego
Dziś odbyło się otwarcie siłowni zewnętrznej na osiedlu Batorego, która zrealizowana została przez Miasto Kutno w ramach projektu do Budżetu Obywatelskiego 2016.

Projekt radnego miejskiego sfinalizowany - siłownia zewnętrzna na Batorego, ./upload/articles_pakiety/33998/01_obraz.jpg
Projekt radnego miejskiego sfinalizowany - siłownia zewnętrzna na Batorego, ./upload/articles_pakiety/33998/03_obraz.jpg
Projekt radnego miejskiego sfinalizowany - siłownia zewnętrzna na Batorego, ./upload/articles_pakiety/33998/04_obraz.jpg


W wydarzeniu wzięli udział autor projektu radny miejski Michał Lebiedowicz, zastępca prezydenta miasta Kutna Zbigniew Wdowiak, naczelnik Wydziału Inwestycji Wija Łukomska, inspektor z Wydziału Kultury, Promocji i Rozwoju Miast  Paulina Matysiak, przedstawicielka Biura Prasowego Paulina Trzaskowska.

W ramach zadania zakupione i zamontowane zostały dodatkowe urządzenia firmy „Buglo” w istniejącym już FITNESS PARKU na osiedlu Batorego, który cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców osiedla. Dostawione elementy to drabinki, ramy, drążki i klatka do ćwiczeń. Całkowity koszt tej inwestycji wyniósł 25 000 zł.
[więcej]
redaktor, 01.06.2017 23:48|czytane: 1402 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Urodziny Aquaparku Kutno
Aquapark Kutno miał dziś piąte urodziny, które pracownicy wraz z gośćmi hucznie obchodzili. Nie zabrakło prezentacji sprawnościowych, muzycznych, magii, milionowego klienta i wielkiego tortu w kształcie parku wodnego. Od lat na łamach eKutno.pl dzięki współpracy z Aquaparkiem nasi Czytelnicy otrzymują zaproszenia na wodne pluski. Przyłączamy się do życzeń kolejnej udanej pięciolatki. 

Urodziny Aquaparku Kutno, ./upload/articles_pakiety/33994/14_obraz.jpg
Urodziny Aquaparku Kutno, ./upload/articles_pakiety/33994/26_obraz.jpg
Urodziny Aquaparku Kutno, ./upload/articles_pakiety/33994/10_obraz.jpg


Obszerna fotogaleria

Warto przypomnieć, że koszt budowy parku wodnego to 35 mln zł, nazwę aquaparku zaproponował pomysłodawca eKutno.pl Bogdan Malinowski, w maju 2010 roku prezydent Kutna wybrał ją z 79 propozycji. Aquapark Kutno odwiedziło przez pięć lat milion klientów.

- To dla nas ważna rocznica. To ponad 1 250 000 odwiedzin, co daje średnio 680 wejść dziennie. To ponad 15 milionów zł zostawionych w kasach, 160 tys. m3 zużytej wody i 8,5 mln kW prądu - dyrektor Paweł Ślęzak podsumował statystyki. - Do tego cykliczne juz imprezy Mistrzostwa Kutna i Powiatu w pływaniu, Sylwester, Otyliada, Wybory Miss Aquaparku.

Z kolei prezydent Kutna, Zbigniew Burzyński mówił o wątpliwościach jakie towarzyszyły pomysłowi budowy w Kutnie parku wodnego, głównie związanych z finansowaniem utrzymania obiektu. Podkreślił, że teraz kiedy milion osób odwiedziło park wodny można spokojnie uznać, iż to udana, potrzebna i sztandarowa inwestycja miejska. [więcej]
redaktor, 01.06.2017 21:45|czytane: 3667 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Julia Myszkowska jedzie do Kowna z Reprezentacją Polski Kadetek
Julia Myszkowska, zawodniczka klubu KKS Pro-Basket Kutno została powołana do Reprezentacji Polski Kadetek U15. Julia otrzymała powołanie od Wydziału Szkolenia Departamentu Sportu Polskiego Związku Koszykówki.

Julia Myszkowska jedzie do Kowna z Reprezentacją Polski Kadetek, ./upload/articles_pakiety/33989/01_obraz.jpg


W czerwcu Julia odbędzie konsultacje szkoleniową - Łomianki (woj. mazowieckie) i potem pojedzie do Kowna na mecz z drużyną w składzie: 
Konstancja Banucha                UKS Siódemka Sopot
Weronika Dudek                      ENEA AZS AJP Gorzów Wielkopolski
Katarzyna Hyży                       MKS MOS Procom System Ślęza Wrocław
Joanna Kobylińska                   ENEA AZS AJP Gorzów Wielkopolski
Aleksandra Kuczyńska              MKS PM Tarnów [więcej]
redaktor, 01.06.2017 13:46|czytane: 231 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Chodkiewicza w budowie. Trzeba zadbać o zieleń
-Tereny zielone obok nowych chodników wzdłuż ulicy Chodkiewicza wyglądają strasznie. Korzenie drzew są poderwane i nie przykryte ziemią. Są doły i góry. Zdewastowano zadbane obszary i nic z nimi nie zrobiono. Kiedy ta inwestycja zostanie zakończona? Czy tak powinna wyglądać? Czekam na realizację podjętych zobowiązań - pisze Czytelnik eKutno.pl 

Czytelnicy piszą: Chodkiewicza w budowie. Trzeba zadbać o zieleń, ./upload/articles_pakiety/33981/01_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: Chodkiewicza w budowie. Trzeba zadbać o zieleń, ./upload/articles_pakiety/33981/02_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: Chodkiewicza w budowie. Trzeba zadbać o zieleń, ./upload/articles_pakiety/33981/03_obraz.jpg


Nakładkę bitumiczną wykonuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. Od 18 maja ulica wyłączona jest z ruchu, choć jak mówią mieszkańcy tylko jak są robotnicy, a po południu samowolka. 

Prosimy Wydział Obsługi Miasta oraz Wydział Inwestycji kutnowskiego magistratu o zwrócenie uwagi na stan zieleni po wykonanych robotach. [więcej]
redaktor, 01.06.2017 22:59|czytane: 975 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Miejskie obrazki. W Krośniewicach Dino skończone, Pepco w budowie
W Krośniewicach przy ulicy Łęczyckiej dobiegła końca budowa marketu Dino. Gotowe są już kasy i lady, ale na półkach jeszcze brak towaru. Mieszkańcy czekają na otwarcie i oczywiście promocje.

Miejskie obrazki. W Krośniewicach Dino skończone, Pepco w budowie , ./upload/articles_pakiety/33993/01_obraz.jpg
Miejskie obrazki. W Krośniewicach Dino skończone, Pepco w budowie , ./upload/articles_pakiety/33993/08_obraz.jpg


Z kolei trwa budowa i widać już fundamenty pod sklep Pepco przy ulicy Toruńskiej. Miał tam też powstać Rossman. Czas pokaże czy wystarczy na niego miejsca. [więcej]
redaktor, 01.06.2017 22:37|czytane: 4698 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Rekord czytania w jednym momencie
Uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie włączyli się do ogólnopolskiej akcji miesięcznika Biblioteka w Szkole „Jak nie czytam, jak czytam!” promującej książki i modę na czytanie wśród uczniów, jak również zwrócenie uwagi na konieczność doposażania bibliotek szkolnych w aktualną i atrakcyjną literaturę dla młodzieży. Wszystko w obliczu zdiagnozowanego przez Bibliotekę Narodową ciągłego spadku poziomu czytelnictwa dorosłych i młodych Polaków.

Rekord czytania w jednym momencie, ./upload/articles_pakiety/33991/01_obraz.jpg


Dziś o odz. 10:00, w słoneczny poranek, gimnazjaliści wyszli wraz z nauczycielami przed szkołę, żeby, z książkami w rękach, potwierdzić swój udział w akcji. Czytelnicy bibliotek szkolnych w całym kraju próbują pobić ubiegłoroczny rekord czytania w jednym momencie. W 2016 roku w całej Polsce w podobnej akcji jednoczesnego czytania wzięło udział ponad 432 tys. osób. W realizację przedsięwzięcia włączyła się Biblioteka Pedagogiczna w Kutnie wraz z nauczycielami bibliotekarzami z powiatu kutnowskiego, planując pobicie lokalnego rekordu.

W Gimnazjum nr 2 w tegorocznej akcji wzięli udział uczniowie 14 klas I-III wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły: łącznie 306 osób. [więcej]
kultura, 01.06.2017 22:16|czytane: 678 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Pini Polska i Hamburger Pini w rękach Animex Foods
31 maja zakończona została akwizycja dwóch zakładów przetwórstwa mięsa: Pini Polska oraz Hamburger Pini, a także projektu inwestycyjnego Royal Chicken.

Nabyte spółki zarządzane będą przez Animex Foods, największego w Polsce producenta mięsa i przetworów mięsnych.Pini Polska i Hamburger Pini w rękach Animex Foods

Wczoraj Smithfield Foods Inc. zakończył proces akwizycji dwóch zakładów przetwórstwa mięsa: Pini Polska oraz Hamburger Pini, a także projektu inwestycyjnego Royal Chicken. Nabyte spółki zarządzane będą przez Animex Foods, największego w Polsce producenta mięsa i przetworów mięsnych, części Smithfield Polska. Transakcja uzyskała pozytywną decyzję UOKiK.

Akwizycja zakładów Grupy Pini to część strategicznych planów rozwoju Smithfielda. Dzięki jej finalizacji Animex Foods znacząco zwiększy swoje moce produkcyjne. Nowoczesne wyposażenie zakupionych obiektów oraz wprowadzona specjalizacja i optymalizacja produkcji zapewnią wytwarzanie produktów mięsnych najwyższej jakości. [więcej]
redaktor, 01.06.2017 14:03|czytane: 3077 razy|17 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Trwa Dzień Dziecka w Krośniewicach
Na terenach rekreacyjnych w Krośniewicach trwa Dzień Dziecka organizowany przez Gminne Centrum Kultury Sportu i Rekreacji.

Od godz. 15.00 do 19.00 dzieci mogą skorzystać nieodpłatnie z plenerowych zabawek, zjeżdżalni, trampolin, karuzeli. Będą też baloniki, popcorn i wata cukrowa.

Trwa Dzień Dziecka w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/33988/03_obraz.jpg
Trwa Dzień Dziecka w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/33988/16_obraz.jpg
Trwa Dzień Dziecka w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/33988/23_obraz.jpg


Od godz.8.00 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1,Przedszkola Miejskiego w Krośniewicach, Szkoły Podstawowej w Nowem i Gimnazjum w Krośniewicach jeździli Ciuchcią Tumską, promującą rozpoczynający się jutro Jarmark Tumski w Płocku pod patronatem eKutno.pl.

- Od rana odbyło się przeciąganie liny i inne gry sprawnościowe. A teraz od 15.00 zapraszamy dzieci do skorzystania z przygotowanych dla nich atrakcji. O godz. 18.00 premiera „Królewny Śnieżki i 7 krasnoludków” z udziałem dorosłych aktorów, również osób publicznych jak radni czy pani burmistrz. Na dzisiejsze przedstawienie nie ma już wejściówek, ale zapraszam 9 czerwca do Centrum na drugą premierę, wkrótce też będzie można odbierać na nie wejściówki - mówi Małgorzata Przygodzka dyrektor GCKSIR w Krośniewicach. [więcej]
redaktor, 01.06.2017 12:30|czytane: 1067 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Festyn Rodzinny w Ośrodku Kultury Gminy[więcej]
kultura, 01.06.2017 14:36|czytane: 237 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mieszkanie w Kutnie na sprzedaż!
Mieszkanie własnościowe  na sprzedaż w centrum Kutna. Powierzchnia - 36 mkw. Lokal znajduje się na trzecim piętrze. Składa się z pokoju z aneksem kuchennym, sypialni, przedpokoju, łazienki i garderoby. Mieszkanie znajduje się na ostatniej kondygnacji i ma ciekawy, niekonwencjonalny układ. Niski czynsz!

Mieszkanie w Kutnie na sprzedaż!, ./upload/articles_pakiety/33958/03_obraz.jpg
Mieszkanie w Kutnie na sprzedaż!, ./upload/articles_pakiety/33958/05_obraz.jpg
Mieszkanie w Kutnie na sprzedaż!, ./upload/articles_pakiety/33958/11_obraz.jpg


Kontakt: 600 388 696
[więcej]
wandea, 29.05.2017 19:17|czytane: 3149 razy|komentuj|czytaj cały
eKuchnia: Półksiężyce z jabłkiem i nutą cynamonu
Pieczone chrupiące ciasteczka ze świeżymi jabłkami, posypane pachnącym cynamonem to propozycja Eweliny Pędzikowskiej dla fanów słodkości z królem polskich owoców. Wymarzona słodkość dla naszych malusińskich.
Zapraszamy na http://szalonakuchniaeweliny.bloog.pl/


eKuchnia: Półksiężyce z jabłkiem i nutą cynamonu, ./upload/articles_pakiety/33982/01_obraz.jpg


Składniki:
260g mąki pszennej
120g masła extra
60g cukru
2 łyżeczki cukru wanilinowego
1 całe jajko
1 żółtko
2 łyżki śmietany 18% [więcej]
wandea, 01.06.2017 08:46|czytane: 708 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Chcesz mieć kondycję i ładną sylwetkę? Zdobądź je z WibroTrening Fitness Club[więcej]
pismak, 29.05.2017 06:55|czytane: 332 razy|komentuj|czytaj cały
Pierwszy dzień Łapy za nami
Dziś w Kutnowskim Domu Kultury 23. Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych ŁAPA
wystąpiły przedszkolaki.

Pierwszy dzień Łapy za nami, ./upload/articles_pakiety/33978/05_obraz.jpg
Pierwszy dzień Łapy za nami, ./upload/articles_pakiety/33978/09_obraz.jpg
Pierwszy dzień Łapy za nami, ./upload/articles_pakiety/33978/23_obraz.jpg


Obejrzeliśmy spektakle w wykonaniu: „Pszczółek" z Przedszkola Miejskiego Nr 16 „Calineczka”, „Entliczeka-pentliczka” z punktu przedszkolnego przy Szkole Podstawowej Nr 6 w Kutnie im. M. Skłodowskiej - Curie, „Bajkowych dzieciaków” z Przedszkola Miejskiego Nr 15 w Kutnie „Bajka”, "Wesołych przedszkolaków" z Przedszkola Miejskiego Nr 17 w Kutnie „Niezapominajka”, "Koziołków"„KOZIOŁKI” z Przedszkola Miejskiego Nr 15 w Kutnie„Bajka” i "Pacynek" z Przedszkola Miejskiego Nr 8 w Kutnie „Promyczek”  [więcej]
pismak, 31.05.2017 14:37|czytane: 1085 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Patron ZSZ Nr 2 inicjatorem szkolnictwa zawodowego w Kutnie
1 czerwca Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego obchodzić będzie święto swojego patrona. Tego dnia w 1861 roku urodził się założyciel pierwszej w Kutnie szkoły średniej, inicjator budowy Strażackiego Domu Dochodowego oraz rozbudowy szpitala, przewodniczący wielu instytucji, przyszły Honorowy Obywatel Miasta.

Z tej okazji warto wspomnieć o historii szkoły, której początki sięgają 1907 roku. Wtedy to pojawiła się możliwość rozwoju organizacji oświatowej, którą była Polska Macierz Szkolna. Fakt ten niewątpliwie wpłynął na podjęcie decyzji o potrzebie założenia w Kutnie szkoły średniej. Już w listopadzie 1905 roku wybrano Komitet Organizacyjny, którego przewodniczącym został, przybyły do miasta w 1890 roku, Antoni Troczewski. Doktor pragnął, by pierwsza w Kutnie szkoła średnia była szkołą zawodową kształcącą specjalistów w zakresie handlu.

Patron ZSZ Nr 2 inicjatorem szkolnictwa zawodowego w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/33977/01_obraz.jpg
Patron ZSZ Nr 2 inicjatorem szkolnictwa zawodowego w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/33977/02_obraz.jpg
Patron ZSZ Nr 2 inicjatorem szkolnictwa zawodowego w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/33977/03_obraz.jpg


Zgodnie z projektem wysuniętym przez doktora Troczewskiego na początku marca 1906 roku rozpoczęto budowę, a pięć miesięcy później powstającą szkołę przekazano Kołu Polskiej Macierzy Szkolnej jako instytucji posiadającej osobowość prawną. Dla budującej się placówki przyjęto tymczasem nazwę Szkoła Realna Polskiej Macierzy Szkolnej.

2 września 1907 roku około 100 uczniów pod kierunkiem 6 nauczycieli i dyrektora Stefana Chrupczałowskiego rozpoczęło naukę w czteroklasowej Szkole Realnej. Na skutek decyzji generała-gubernatora warszawskiego szkoła już w grudniu została zamknięta, ale dzięki staraniom jej dyrektora od września 1908 roku zaczęła funkcjonować siedmioklasowa Szkoła Handlowa. W 1913 roku placówka została przekształcona w pięcioklasową Szkołę Kupiecką. Jej działalność zawieszono w czasie I wojny światowej. W 1918 roku zlikwidowano Szkołę Kupiecką i uchwałą Towarzystwa Krzewienia Wiedzy Handlowej otwarto Gimnazjum Realne, któremu 2 lata później nadano imię gen. Jana Henryka Dąbrowskiego i którego tradycje do dziś kontynuuje I Liceum Ogólnokształcące.

Należy podkreślić, że doktor Troczewski ostro zaprotestował przeciwko likwidacji szkoły handlowej, czego dowodem jest jego rezygnacja z funkcji prezesa Towarzystwa Krzewienia Wiedzy Handlowej. Wspominają o tym dr Jacek Saramonowicz i Piotr Artur Stasiak w biografii poświęconej doktorowi Troczewskiemu: „Protestował w ten sposób przeciw likwidacji szkoły handlowej, którą uważał za bardziej pożyteczną niż gimnazjum, które można było wybudować w innym miejscu. Absolwenci szkoły zawodowej, zdaniem Troczewskiego, mogli skutecznie wesprzeć rozwój handlu, rzemiosła i przemysłu” (Saramonowicz J., Stasiak P. A., Doktor Antoni Fortunat Troczewski, Społeczna Fundacja Miasta Kutna, Kutno 2013). [więcej]
pismak, 31.05.2017 15:00|czytane: 991 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mistrzostwa Kutna Szkół Ponadgimnazjalnych w Siatkówce Plażowej
Męska reprezentacja Zespołu Szkół Nr 3 im. Wł. Grabskiego oraz dziewczęta z ZS w Żychlinie zostali mistrzami powiatu w siatkówce plażowej w ramach Licealiady. Zawody odbyły się  w poniedziałek, 29 maja na obiektach GCKSiR w Krośniewicach.

Mistrzostwa Kutna Szkół Ponadgimnazjalnych w Siatkówce Plażowej, ./upload/articles_pakiety/33976/01_obraz.jpg
Mistrzostwa Kutna Szkół Ponadgimnazjalnych w Siatkówce Plażowej, ./upload/articles_pakiety/33976/02_obraz.jpg
Mistrzostwa Kutna Szkół Ponadgimnazjalnych w Siatkówce Plażowej, ./upload/articles_pakiety/33976/03_obraz.jpg


Perfekcyjne przygotowanie zawodów, piękna pogoda oraz pomoc uczniów LO w Krośniewicach pozwoliły na sprawne przeprowadzenie mistrzostw. W kategorii mężczyzn wystąpiło siedem szkół: ZSCKR w Mieczysławowie, IILO im. J. Kasprowicza w Kutnie, ZS w Żychlinie, ZS Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie, LO im. A. Mickiewicza w Żychlinie, LO w Krośniewicach oraz ubiegłoroczni mistrzowie Zespołu Szkół Nr 3 im. Wł. Grabskiego w Kutnie.

Wyniki eliminacji:
Grupa A
ZS Nr 3 Kutno - ZS Nr 1 Kutno 21:8
ZS Nr 1 Kutno –LO Krośniewice 5:21
ZS Nr 3 Kutno - LO Krośniewice 21:15
Grupa B
LO Żychlin – II LO Kutno 21:10
ZS Żychlin – ZSCKR Mieczysławów 21:16
LO Żychlin – ZSCKR Mieczysławów 21:14 [więcej]
pismak, 31.05.2017 14:53|czytane: 415 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Lokomotywą po wiedzę
Lokomotywą po wiedzę - tak nazywa się projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego. Realizowany jest przez Łódzki Dom Kultury w partnerstwie  z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Krzyżanowie. Beneficjentami projektu była  grupa 20 dzieci z Gminy Krzyżanów w wieku od  10 do 12 lat – uczniów  ze Szkoły Podstawowej im. Ireny Kosmowskiej w Kaszewach Dwornych. 

W ramach projektu zrealizowano pięć typów warsztatów w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Politechnice Łódzkiej, Łódzkim Domu Kultury oraz w Szkole Podstawowej im. Ireny Kosmowskiej w Kaszewach Dwornych.

Lokomotywą po wiedzę, ./upload/articles_pakiety/33974/01_obraz.jpg
Lokomotywą po wiedzę, ./upload/articles_pakiety/33974/02_obraz.jpg
Lokomotywą po wiedzę, ./upload/articles_pakiety/33974/03_obraz.jpg


Uczestnicy projektu zaangażowani zostali  w pracę na następujących warsztatach;
   – projektowanie ubiorów i elementów scenograficznych z surowców odzyskanych,
– projektowanie ubiorów metodą aplikacji,
–  praktyczna realizacja kostiumów i elementów scenograficznych z surowców odzyskanych,
–  scenografia ekologiczna – inspiracja architekturą biomorficzną,
– idea zrównoważonego zarządzania zasobami środowiska.

Finałem powyższych działań był spektakl teatralny „Ekologia bez tajemnic” przygotowany przez uczestników  projektu, a inspirowany książką Agnieszki  Frączek „Sprężynek na tropie tajemnic. Ekologia”. To ważna pozycja dla dzieci o ochronie środowiska naturalnego, która budują w dziecku od najmłodszych lat postawę ekologiczną.
Spektakl odbył się w Szkole w Kaszewach Dwornych w obecności zaproszonych gości Gminę Krzyżanów reprezentowała Sekretarz Izabela Sobolewska oraz radny Zygmunt Jasiński  GOKIS  w Krzyżanowie Magdalena Idziak , przybyli również rodzice uczniów. [więcej]
pismak, 31.05.2017 14:36|czytane: 492 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Masz Minutę - wystąp na Dniu Dziecka. Do jutra zgłoszenia
W niedzielę 4 czerwca na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kutnie RODZINNY ZAWRÓT GŁOWY 2017 edycja czwarta TANIEC I ZABAWA.

Do jutra organizatorzy czekają na zgłoszenia konkursowe, konkurs taneczny "Masz Minutę" rozstrzgyany podczas dnia dziecka w Kutnie.

RODZINNY ZAWRÓT GŁOWY 2017 - TANIEC I ZABAWA. Weź udział w konkursie

Zachęcamy do udziału w konkursie na taneczne show. REGULAMIN

[więcej]
pismak, 31.05.2017 12:55|czytane: 983 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Przez dwa dni ulica Chodkiewicza wyłączona z ruchu
W związku z prowadzonymi pracami drogowymi w dniach 1-2 czerwca ul. Chodkiewicza na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Sobieskiego zostanie całkowicie wyłączona z ruchu drogowego. [więcej]
wandea, 31.05.2017 12:46|czytane: 519 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Obywatelska postawa kutnianki. Włamywacz złapany na gorącym uczynku
Dziś w nocy dzięki czujności i szybkiej reakcji mieszkanki Kutna, policjanci zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę przestępstwa. Mężczyzna włamał się do domu, jednak ze względu na postawę jednej z mieszkanek nie zdążył nic ukraść. Za włamanie grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kutnie otrzymał zgłoszenie, że do jednej z kamienic przy ul. Narutowicza w Kutnie włamuje się mężczyzna wybijając szybę w oknie. Dyżurny natychmiast wysłał patrol Referatu Patrolowo -Interwencyjnego. Na miejscu mundurowi zobaczyli wybitą szybę w oknie. W budynku słychać było szuranie butów, w związku z czym mundurowi postanowili wejść do budynku oknem. Włamywacz schował się za jedną szafek.

58-letni mężczyzna miał przygotowaną ze sobą torbę sportową na skradziony łup. Dzięki czujności i szybkiej reakcji mieszkanki Kutna, która widząc powyższe zajścia zaalarmowała natychmiast policję mężczyznę zatrzymano i osadzono w policyjnym  areszcie. Przyznał się do zarzucanego mu czynu. [więcej]
redaktor, 31.05.2017 11:34|czytane: 1836 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wiedzą jak zachować bezpieczeństwo w ruchu
Wczoraj w Kutnowskim Domu Kultury odbyła się konferencja pt. „Forum idei ku bezpieczeństwu i dialogowi społecznemu” oraz turniej wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym dla uczniów szkół podstawowych w Kutnie. 

W konferencji pod honorowym patronatem Starosty Kutnowskiego i Prezydenta Miasta Kutna wzięli udział poseł Tadeusz Woźniak, przedstawiciele samorządów, placówek oświatowych, służb mundurowych i medycznych, uczniowie I LO im. Gen. J.H. Dąbrowskiego w Kutnie i I LO PUL im.37 Łęczyckiego Pułku Piechoty w Kutnie.

Wiedzą jak zachować bezpieczeństwo w ruchu, ./upload/articles_pakiety/33969/05_obraz.jpg
Wiedzą jak zachować bezpieczeństwo w ruchu, ./upload/articles_pakiety/33969/15_obraz.jpg
Wiedzą jak zachować bezpieczeństwo w ruchu, ./upload/articles_pakiety/33969/28_obraz.jpg


Konferencję rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Kutnie nadkom. Krzysztof Szymański, który wygłosił wykład pt: „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym w aspekcie społecznym oraz niechronieni jego uczestnicy i użytkownicy jednośladów”. Tadeusz Zagajewski, prezes Zarządu Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Łodzi poprowadził warsztaty nauki pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie zaprezentowano projekt ”Dąbrowszczak dzieciom - bezpieczne przedszkolaki”. Na koniec wystąpił z prelekcją dr nauk med. Adam Maciej Pietrzak, instruktor ratownictwa drogowego w Głównej Komisji Biura Ruchu Drogowego Polskiego Związku Motorowego dotyczącą pierwszej pomocy medycznej w ratownictwie drogowym.

Tymczasem na parkingu Kutnowskiego Domu Kultury uczniowie szkół podstawowych i ponadgimnazjalnnych w Kutnie mogły skorzystać z Miasteczka Ruchu Drogowego zorganizowanego przy współpracy z  Wydziałem Ruchu Drogowego KWP w Łodzi oraz symulatorów 3D udostępnionych przez Żandarmerię Wojskową w Warszawie oraz KMP w Płocku.

Komendant Policji w Kutnie nadkom. Krzysztof Szymański podziękował dzieciakom za udział w turnieju o ruchu drogowym i pochwalił ich wiedzę oraz sprawność w miasteczku ruchu drogowego. W turnieju wzięli udział m.in. uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1, nr 9, Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej. im. Św. Stanisława Kostki w Kutnie.

Nagrody otrzymali:
Dziewczynki:
I miejsce Natalia Kamińska
II miejsce Justyna Walicka
III miejsce Oliwia Padło [więcej]
redaktor, 31.05.2017 11:27|czytane: 1075 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Dziś zaczyna się 23. Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych Łapa
Kutnowski Dom Kultury zaprasza na 23 PRZEGLĄD TEATRÓW DZIECIĘCYCH I MŁODZIEŻOWYCH ŁAPA. Spektakle zobaczymy 31 maja oraz 2 i 3 czerwca.

Dziś zaczyna się 23. Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych Łapa, ./upload/articles_pakiety/33898/01_obraz.jpg


31 maja
10.00 Rozpoczęcie I dnia 23 Przeglądu ŁAPA 2017
Prezentacje I grupy wiekowej
„PSZCZÓŁKI" z Przedszkola Miejskiego Nr 16 „Calineczka”
„CZY JA JESTEM INNY" wg baśni J. Ch. Andersena "Brzydkie kaczątko"
Scenariusz: Halina Reymann
Reżyseria: Halina Reymann, Aleksandra Dudkowska, Magdalena Jarecka - Matusiak
Opracowanie muzyczne: Halina Reymann,  Aleksandra Dudkowska, Magdalena Jarecka - Matusiak
Opracowanie plastyczne: Rodzice i nauczyciele

„ENTLICZEK - PENTLICZEK” z punktu przedszkolnego przy Szkole Podstawowej Nr 6
w Kutnie im. M. Skłodowskiej - Curie
„BRZYDKIE KACZĄTKO”
Scenariusz, reżyseria, opracowanie muzyczne i plastyczne: Wioletta Zapała, Marcelina Dusza
[więcej]
wandea, 31.05.2017 08:18|czytane: 656 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Spotkanie z prof. Bralczykiem w Kutnie. Wejściówki dostępne od 1 czerwca
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie zaprasza 9 czerwca o godz. 18.00 na spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem. Wejściówki można odbierać od 1 czerwca.

Spotkanie z prof. Bralczykiem w Kutnie. Wejściówki dostępne od 1 czerwca, ./upload/articles_pakiety/33801/01_obraz.jpg


Jerzy Bralczyk (ur. 1947) to polski językoznawca, specjalista w zakresie języka mediów, reklamy i polityki. [więcej]
kultura, 31.05.2017 08:05|czytane: 1105 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: W piątek Finał VI Międzyszkolnego Konkursu Historycznego
Kutnowskie Towarzystwo Historyczne wraz z z I Liceum Ogólnokształcącym im. Gen Jana Henryka Dąbrowskiego  oraz Muzeum Regionalnym w Kutnie organizują finał VI Międzyszkolnego Konkursu Historycznego „Patron znany , czy nieznany? Gen. Jan Henryk Dąbrowski i Jego czasy”. Finał odbędzie się  w najbliższy piątek , 2 czerwca w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie . Początek o godz.10.00 a przewidywany koniec konkursu - godz.12.00.

Pod patronatem eKutno.pl: W piątek Finał VI Międzyszkolnego Konkursu Historycznego, ./upload/articles_pakiety/33972/01_obraz.jpg


Wystąpią w nim dwuosobowe drużyny z następujących szkół: I LO PUL im. 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty, II LO im. J.Kasprowicza , Gimnazjum Nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego, Gimnazjum Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza, ZS Nr 3 im. Władysława Grabskiego, ZS Nr 1 im. Stanisława Staszica, Gimnazjum Nr 1 im. Adama Mickiewicza, Gimnazjum w ZS w Byszewie  Gimnazjum im. Gen. Władysława Andersa w Ostrowach oraz gospodarze czyli I LO im. Gen. Jana Henryka Dąbrowskiego.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody m.in: tablety, zaproszenia do Hotelu Restauracji Rondo oraz lot szybowcem. Organizatorzy przygotowali też nagrody specjalne a wśród wszystkich uczestników finału i II etapu  rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody niespodzianki. [więcej]
redaktor, 31.05.2017 07:59|czytane: 477 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Przeżyć przeprowadzkę i nie zwariować
Propozycja, by zamieszkać zagranicą, może być bardzo kusząca. Często wiąże się z lepszymi perspektywami zawodowymi, większymi zarobkami i rozwojem kariery. Dlatego właśnie wiele osób decyduje się nie tylko na pracę poza granicami Polski, ale również na zamieszkanie tam jeśli nie na stałe to na kilka lat. Otwarcie rynku pracy i możliwość swobodnego przemieszczania się między krajami Unii Europejskiej sprawiają, że wielu Polaków wybiera tę drogę. Spośród ważnych rzeczy do załatwienia jest jednak przeprowadzka.

Przeżyć przeprowadzkę i nie zwariować, ./upload/articles_pakiety/33971/01_obraz.jpg


Nowe życie za granicą

Żeby nie demonizować problemu, warto jest oddać przeprowadzkę w ręce fachowców. Profesjonaliści nie tylko zapakują, zabezpieczą i załadują transport, ale również dostarczą we wskazane miejsce w stanie nienaruszonym. W zależności od możliwości klienta firmy realizują przeprowadzki międzynarodowe drogą lądową, morską lub lotniczą. Ma to bardzo duży wpływ na to, jak szybko rzeczy znajdą się w nowym mieszkaniu oraz jaką cenę zapłacimy za usługę.

Profesjonalna firma bez problemu przewiezie twoje rzeczy nawet w najbardziej odległe rejony. Warto pamiętać, że taka przeprowadzka nie musi wcale oznaczać rezygnacji z ukochanych rzeczy. Oprócz mebli bez problemu przewieziesz książki, ubrania, ważne pamiątki. Co najważniejsze, wszystko zostanie w taki sposób przygotowane do transportu, by dotarło bezpiecznie na miejsce. [więcej]
pismak, 30.05.2017 17:31|czytane: 405 razy|komentuj|czytaj cały
Oświadczenie Starosty Kutnowskiego. Janusz Pawlak bez nominacji na stanowisko dyrektora
Publikujemy nadesłane do kutnowskich mediów oświadczenie Starosty Kutnowskiego w sprawie powierzenia funkcji dyrektora Januszowi Pawlakowi na następne lata, braku nominacji na to stanowisko oraz wszczęcia postępowania wyjaśniającego przez Rzecznika Dyscyplinarnego dla Nauczycieli przy Wojewodzie Łódzkim.
Oświadczenie Starosty Kutnowskiego. Janusz Pawlak bez nominacji na stanowisko dyrektora
[więcej]
redaktor, 30.05.2017 17:17|czytane: 3007 razy|87 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wojewódzkie Święto Ludowe w Oporowie
Zarząd Wojewódzki PSL, Wójt Gminy Oporów oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Oporowie zapraszają mieszkańców na Wojewódzkie Święto Ludowe 4 czerwca na Zamku.

Wojewódzkie Święto Ludowe w Oporowie, ./upload/articles_pakiety/33967/01_obraz.jpg


Święto rozpocznie się od Mszy św. o godz. 12.00 a o 13.30 część oficjalna w zamkowym parku. W programie imprezy Festyn Rodzinny i Święto Książki. [więcej]
redaktor, 30.05.2017 16:01|czytane: 1501 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Areszt dla ojca podejrzanego o pedofilię
Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, Prokuratura Rejonowa w Gostyninie po zebraniu materiału dowodowego postawiła ojcu małoletniej mieszkanki Kutna, Łukaszowi G. z powiatu gostynińskiego zarzuty popełnienia przestępstwa z art. 200 KK czyli seksualnego wykorzystania osoby poniżej 15 lat.  

Areszt dla ojca podejrzanego o pedofilię , ./upload/articles_pakiety/33965/01_obraz.jpg


Wczoraj Sąd Rejonowy w Gostyninie zdecydował o areszcie mężczyzny na trzy miesiące. Podejrzany będzie w nim przebywał do 29 sierpnia. Mężczyźnie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, od początku marca tego roku Komenda Powiatowa Policji w Gostyninie pod nadzorem tamtejszej prokuratury prowadziła postępowanie w kierunku podejrzenia seksualnego wykorzystania 6-latki przez ojca. Dziecko po pobycie u ojca trafiło do lekarza, który poinformował o możliwości dokonania czynu zabronionego wobec niego.
[więcej]
wandea, 30.05.2017 11:00|czytane: 3334 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Aktualizacja: Stanisław Kusy odnaleziony
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie prowadzili poszukiwania zaginionego Stanisława Kazimierza Kusego. Mężczyzna wyszedł z domu 29 maja, a dziś koło południa jak informują kryminalni z Komendy Powiatowej Policji został odnaleziony.

Aktualizacja: Stanisław Kusy odnaleziony, ./upload/articles_pakiety/33966/01_obraz.jpg


Dziś od rana Policja i Straż Pożarna sprawdzały okolice lasu w Strzegocinie i zaginionego kutnianina udało się znaleźć całego i zdrowego. Jak się okazało nawet ksiądz tamtejszej parafii od rana objeżdżał rowerem leśne dukty w poszukiwaniu mężczyzny. Pan Kusy wrócił już do rodziny. [więcej]
redaktor, 30.05.2017 11:15|czytane: 1438 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Rewelacyjna Kapela Hanki Wójciak. Dziś zapraszamy na brzmienia marokańskich gimbrii
Wczoraj przed kutnowską publicznością w Centrum Teatru Muzyki i Tańca wystąpiła Kapela Hanki Wójciak. Zespół powstał w Krakowie, gra muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej.  Duża galeria zdjęć A dziś o godz.... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam 4,08 hektary POLE UPRAWNE Sprzedam POLE UPRAWNE = 4,08 hektary... [czytaj więcej]
Konkretna propozycja i konkretne zarobki!Warszawa Współpraca dla sympatycznej, uśmiechniętej, komunikatywnej i chętnej do pracy. Chcesz zarabiać w normalnej atmosferze, na uczciwych warunkach, dyskretnie, bezpiecznie i konkretnie? Jeśli tak t... [czytaj więcej]
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Pankracy IComer:
8 minut temu
Gratulacje i powodzenia na nowym stanowisku!
Alwin Ostapowicz:
14 minut temu
Droga Anielu! Ty ciągle drążysz uparcie swoje? Czy Ty pracujesz w tym Psychiatrowie? I cierpisz na brak pacjentów? Z braku laku chciałabyś koniecznie kimś się zająć i na kimś wyładować swoją energię statyczną, kinematyczną, dynamiczną i psychopatyczną. Uczynię wszystko aby nie dostać się pod Twoją opiekę psychiatryczną. Boże chroń mnie przed wszystkimi psychologami i psychiatrami w ogóle, a przed tą nieznośną psychiatryczką Anielą w szczególności! ~niepoprawny, niepokorny i niezłomny Felicjan z Kocich Kiszek.
Hilary Złotareńko:
18 minut temu
Odpowiedzcie sobie kto jest zarządcą tego osiedla i dokonajcie oceny jego pracy
Inez Hallenburg:
29 minut temu
Onufry a może nam powiesz gdzie dostałeś pracę tę którą chciałeś , co bo ja jakoś nie mogę takiej jaką chcę dostać , co?
Apoloniusz Kubasik:
31 minut temu
Cytat z wypowiedzi "odważnego"Bartosza Kocienia."Tylko Ci co posiadają pewne informacje dokładnie wiedzą, jak wygląda praca w Kutnie w Policji, gdy tylko zjawił się komendant Szymański. Tylko te osoby wiedzą o wewnętrznych aferach, których część posypała się i została ujawniona w artykule opublikowanym całkiem niedawno. Skąd się wziął, kto go broni pomimo tylu kłopotów z prawem? Taka osoba rządzi kutnowską policją. Zapewniam, że wiecie w tej sprawie tyle, ile macie w głowach - czyli prawie nic.Ku przypomnieniu." To ja się ciebie pytam czy zadziałałeś w tej sprawie o której tu napisałeś? Jesteś przecież odważny , innym zarzucasz niewiedzą o twoim pupilu a tu co siedzisz cicho i innym każesz działać, czy sam to zrobisz, odwagi chłopie, odwagi.A skąd ty wiesz jak wygląda praca w kutnowskiej policji? No chyba ,że jesteś "odważnym" policjantem tak?
Kacper Korczbok:
37 minut temu
Widać ,że jednak masz dużo czasu , bo piszesz dużo i nawet masz czas na szukanie artykułów i linków do nich . Chłopino daj sobie spokój .
Stefan Jacek:
2
 · 
39 minut temu
Bartosz Kościen. Powiadasz ,że inni piszą , nie zajmują się sobą , mają dużo czasu , a za ciepie te peany kto wypisuje , krasnoludki?Czy ty jesteś jakimś obrońcom z urzędu?Jak na innych wylewały czy wylewają się pomyje to nie widać było ,że ich bronisz, co? Skoro tak jesteś poinformowany co dzieje się w kutnowskiej policji to zgłoś to oficjalnie , podaj swoje nazwisko bo innych do tego usilnie namawiasz a sam w krzakach , z tyłu żeby cię nie było widać . Kim ty właściei jesteś ?Widocznie tez popierasz wszelkie nieprawidłowości i boisz się pisnąć bo wbrew pozorom pełne gacie strachu.Zmień profesję na adwokata.
Zbigniew Martynowicz:
47 minut temu
a burmistrz chyba z zarzutami?
Aniela Zych:
48 minut temu
Felicjan nie dodałeś ,że ciebie trzeba oddać do psychiatrowa.
Jerzy Sopeżyc:
51 minut temu
Ciekawe czy przyjdzie na powiatową sesję w środę . Skoro tak zajął się ratowniczą torbą medyczną to czy zajmie się szpitalem?
Ziemowit Zygmuntowicz:
56 minut temu
To znaczy ,że był słaby skoro go Kłopotowski wypchnął, prawda?
Felicjan Rohloff:
7 godzin temu
Zeżarłam "się" w pospiechu. Proszę o zrozumienie i wklejenie "się" tam gdzie trzeba. AWRUK!
Felicjan Rohloff:
7 godzin temu
###"R". Albinie vel (???????)! Dziękuję za zaproszenie. Da Bóg, to jutro przedstawię ewentualny termin tego niezwykle zapowiadającego wydarzenia. Gdzie jest ten wasz gród? zawalona jestem dzisiaj robotą. Pozdrawiam i wszelkich łask bożych życzę. ~emerytowana nauczycielka.
Felicjan Rohloff:
8 godzin temu
Kordianie! To sobie startuj jak jesteś debilem w trepem lub idiotą w kaloszach. Matura to bzdura, a te konkursy to lipa. A te samorządy to Awruki i Złodzieje. Nie bić Awruków i Złodziei, tylko je zlikwidować. Zlikwidować bzdurną maturę! Zlikwidować ukartowane konkursy! Zlikwidować nierządne samorządy! Zlikwidować szkoły samorządowe. Przestać chodzić do bzdurnych szkól! I zacząć się uczyć! I zacząć czytać eKutno! I wstąpić do KAN"PiŚ"! Pod żadnym pozorem nie likwidować KOTÓW !!! I nie zabijać DZIECI ! I nie budować świątyń! I nie budować pałaców! I nie budować komitetów! Budować SERCA, UMYSŁY i DUSZE! I nie sadzić i nie pielęgnować dębów JPII. Rodzić dzieci, uczyć je i wychowywać! Młodzieży nie rozpuszczać! Zrezygnować z paciorków, fikołków i koziołków! Uwierzyć w Boga! Kochać Polskę! I rozniecać promienie NADZIEI! I nie spać! I obudzić się! I się oświecać! I myśleć! I pracować! I odpoczywać! I bawić się! I działać!.........I nigdy nic złego nie robić........ Coś dobrego - zawsze można..... O kotów dbać, psom dać spokój a świnie oprzątać!....... Paniali?........Amen.
Jordan Sierpowski:
2
 · 
8 godzin temu
POSEŁ Z PIS Tadeusz Woźniak - pozując do zdjęć ze strażakami w Komadzynie, splata swe wypracowane dłonie,na nieprzyzwoicie upasionym brzuszysku.Fakt - inni dostojnicy z jego partyji pozując do zdjęć - czynią podobnie. Ale - jak by nie liczyć, Tadeusz Woźniak (ksywa kanonik) - kadencji poselskich ma już sobą wiele i ta kadencja nie jest jego ostanią, to i nie dziwota, że i jego i tak już upasiony brzuch, z każdą kadencja staje się i coraz to i coraz to bardziej monstrualny. Wiadomo - odmawiać na tych różnych poselsko-wiejskich bankietach jadła i napitki - to rzecz wielce niepolityczna. Tak myślę,że jeżeli darwinowska teoria ewolucji nie zadziała i Woźniakowi nie wydłużą się kończyny górne jak u orangutana ,tak aby ręce mógł spleść na swym brzuchu - to tylko patrzeć, jak niezbędnym dodatkowym wyposażeniem posła staną się protezy, przedłużające jego kończyny górne. A po co ? A NO PO TO - ABY POSEŁ WOŹNIAK MÓGŁ SWE WYPRACOWANE DŁONIE SPLEŚĆ NA SWYM MEGA OLBRZYMIM BRZUSZYSKU.
Marian Pawełek:
9 godzin temu
Ciekawe, czy nadal wierzy w swojego idola, górniczynę?
Maria Giedgowt:
9 godzin temu
Widocznie była za słaba, że wygrać. Zresztą ma dużo pracy - kilku uczniów na krzyż w prywatnej. Jak oni się zmieszczą w tym budynku?
Felicjan Rohloff:
9 godzin temu
Ludzie! Nie macie ciekawszych problemów? wiadał dzięcioł żonie: PiS upada, PO tonie . A młode koty tego słuchały i wcale się tym nie przejmowały, tylko miauczały. POPiS - to najstraszniejsze słowo świata - tak dzisiaj miauczały koty stare i młode i mrugając śpiewały: PiS i Plarforma to jedna rodzina, kaczor i donald - nie polska ptaszyna. Ludzie! Nie liczy się forma - liczy się treść. Nie liczy się PiSforma! Nie liczy się PLATforma! Liczy się KUTNOWSKA ARMIA NADZIEI "Prawda i Śmiech"!!!!! Koty są najmądrzejszymi stworzeniami świata!!!!! Niech żyją Koty! I niech żyje KAN "PiŚ"!
Mateusz Dąb:
9 godzin temu
Nikt z patriotów nie miał szans, bo sitwa rzadzi, ale mnie dziwi jedno, że nie wystartowała pani, która wspierała Łebskiego w kampanii.
Felicjan Rohloff:
10 godzin temu
Tyle co koty napłakały. I nic więcej. Tak słyszałem..... Mówią, że śmieszny Tadeusz rozrzutnością nie grzeszy i św. mamony nie marnotrawi. Co innego to te prezbiterianie z Sienkiewicza. Tam jest Zakon Koedukacyjny dla Św. Świrów. Ludzie! Co tam się dzieje? Jak tam grzeszą. Więcej wydają niż zarabiają. Oni chyba na islam już przeszli. Bo Policja ich się boi. Proboszcz tez się boi. I żadnej klątwy na nich nie rzuca. Ekskomuniki tez się boi im wręczyć. Łajdactwo kwitnie pełną gębą i pustymi butelkami. Hulaj dusza! Piekła nie ma! Kto ten Zakon zlikwiduje to chyba świętym zostanie. Ja nie mogę na to wszystko patrzeć. Zakładam Koedukacyjny Zakon Wszystkich Kawalerów jeszcze światłych, mądrych i cnotliwych i Wszystkich Panien Jeszcze Dziewic. Jutro mamy pierwsze spotkanie przy drzwiach otwartych. Musimy być lepsi od tych synów marnotrawnych i rozrzutnych cór z kutnowskiego PiSolandu. Coś dobrego trzeba w życiu zrobić. Nieprawdaż?Najciekawsze artykuły
 ·  14
5 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
5 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
6 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
6 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
11 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
11 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
12 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
15 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
16 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
16 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
18 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
18 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
20 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
20 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
20 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
20 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
21 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
21 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
23 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
27 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności