eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34238-w-lipcu-roboty-drogowe-w-kutnie," title="Kutno: W lipcu roboty drogowe w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W lipcu roboty drogowe w Kutnie</b><br>W lipcu rozpoczną się inwestycje drogowe w Kutnie. Przebudowy doczeka się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34235-warsztaty-fotograficzne-w-bajkowej-zagrodzie," title="Kutno: Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie</b><br>Życie jak z bajki- każdy o takim marzy. Niedaleko Warszawy jest...</div></a> <a href="/publicystyka,34171-trzymaja-c-w-r-ku-fragment-kosmosu-leszek-baranowski-i-mineral-and-gem," title="Kutno: Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem</b><br>Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom...</div></a> <a href="/sport,34216-koniec-sezonu-lekkoatletycznego-i-bardzo-dobre-wyniki-kutnowskich-sportowc-w," title="Kutno: Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców</b><br>W sobotę 24 czerwca na stadionie Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34232-r-kodzie-o-dla-doros-ych-spotkanie-15-lipca," title="Kutno: Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca</b><br>W sobotnie przedpołudnie w Ośrodku Kultury Gminy Kutno w Leszczynku odbyły...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34231-ju-wakacje," title="Kutno: Już wakacje!" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Już wakacje!</b><br>Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Uroczystość w Szkole Podstawowej im. Kornela...</div></a> <a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Światowy Dzień Żywności w "Troczewskim"
Wczoraj w ramach obchodów Światowego Dnia Żywności  uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego uczestniczyli w akcji, której celem była edukacja młodzieży w zakresie zdrowego stylu życia, a w szczególności zdrowego żywienia. W programie edukacyjnym uczestniczyli uczniowie klas I i II TZ i ZSZ oraz 52 zaproszonych gimnazjalistów z Gimnazjum w Krzyżanowie, Gimnazjum Nr 1 i Nr 3 w Kutnie wraz z nauczycielami.

Światowy Dzień Żywności w
Światowy Dzień Żywności w
Światowy Dzień Żywności w


W czasie spotkania zaprezentowano zasady zdrowego żywienia oraz omówiono nową wersję piramidy zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. Wykładowi przygotowanemu przez uczniów towarzyszyły pokazy i konkursy z zakresu żywienia i żywności. W czasie konkurencji sprawdzających wrażliwość sensoryczną oraz umiejętności kulinarne świetnie bawili się zaproszeni gimnazjaliści. Wszystkim podobała się szczególnie konkurencja nazwana Lunch – box, która polegała na komponowaniu drugiego śniadania ucznia. Największy entuzjazm oglądających wzbudził jednak pokaz flambirowania owoców. "Płonące" banany i brzoskwinie wywołały zachwyt u degustujących je przedstawicieli zwycięskiej drużyny - uczniów "Troczewskiego" i zaproszonych gości. [więcej]
redaktor, 19.10.2016 15:20|czytane: 453 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Wystawa edukacyjna Muzeum na kółkach w Krośniewicach
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN we współpracy z Gminnym Centrum Kultury, Rekreacji i Sportu oraz Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach zaprasza do obejrzenia projektu „Muzeum na kółkach”. Nowoczesna ekspozycja połączona z bogatym programem edukacyjnym w telegraficznym skrócie przybliży historię tysiąca lat dziejów społeczności żydowskiej w Polsce. Projekt do końca kwietnia 2017 roku odwiedzi 71 miejscowości, a od soboty do poniedziałku Muzeum będzie gościć w Krośniewicach.

Projekt ma na celu przypomnieć o współistnieniu społeczności polskiej i żydowskiej na przestrzeni tysiąca lat. Przez wieki Polska była najważniejszym ośrodkiem żydowskiego życia umysłowego, religijnego i kulturalnego. Żydzi stanowili 10 procent ludności Polski. Krośniewice to ważny punkt na mapie polsko-żydowskiego dziedzictwa kulturowego. W Krośniewicach tuż przed wybuchem II wojny światowej mieszkało około 1300 Żydów. Więcej o żydowskiej historii Krośniewice można przeczytać na portalu Wirtualny Sztetl: http://www.sztetl.org.pl/pl/city/krosniewice/  [więcej]
redaktor, 19.10.2016 15:10|czytane: 412 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zebranie kierowników drużyn i rozpoczęcie XIV-go sezonu KAHLPN
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie informuje, że 27 listopada w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowejnr 1 rusza  XIV edycja KAHLPN. Zgłoszenia drużyn, plus wpisowe w wysokości 360 zł można dokonywać do 17 listopada 2016 roku na konto nr: 85 2030 0045 1110 0000 0239 2050 lub osobiście w biurze MOSiR ul. Kościuszki 26 w godzinach od 8.00 – 15.00, tel. 24 3552224.

Terminarz rozgrywek zostanie podany po dokonaniu zgłoszeń. Przypominamy, że drużyna zgłoszona to ta która złożyła kartę zgłoszenia i opłaciła wpisowe. Karty zgłoszeń i oświadczenie dla nieletnich TUTAJ

17 listopada  /czwartek/ o godz. 18.00  w sali konferencyjnej MOSiR, odbędzie się zebranie kierowników drużyn Kutnowskiej Amatorskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej. [więcej]
wandea, 19.10.2016 13:07|czytane: 643 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W listopadzie otwarcie Prima Park?
Wielkimi krokami zbliża się otwarcie Primy Park przy ul. żwirki i Wigury w Kutnie.  Planowane jest na 8 listopada br., termin może ulec zmianie w zależności od dat odbioru odbioru przez nadzór budowlany i inne służby.

W listopadzie otwarcie Prima Park?, ./upload/articles_pakiety/31713/02_obraz.jpg
W listopadzie otwarcie Prima Park?, ./upload/articles_pakiety/31713/04_obraz.jpg
W listopadzie otwarcie Prima Park?, ./upload/articles_pakiety/31713/06_obraz.jpg


Wizualizacja

W galerii będą m.in. lokale Inmedio, 5,10,15, Max Moda, RTV EURO AGD, Apteka Dbam o Zdrowie, United Chicken, kawiarnia, cukiernia, Rock Collection, Drogeria, sklep meblowy. Być może pojawią się inne marki, bardziej znane i atrakcyjne dla mieszkańców.

KlebaInvest buduje galerię od połowy ubiegłego roku. Aby powstała zburzono budynek byłych koszar, w których w latach 1920–1939 stacjonował 37 Łęczycki Pułk Piechoty im. ks. Józefa Poniatowskiego. [więcej]
wandea, 19.10.2016 11:08|czytane: 3681 razy|25 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziś rocznica śmierci Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki
32 lata temu, 19 października 1984 roku zamordowano ks. Jerzego Popiełuszkę, męczennika za wolną Polskę, jak mówi o Błogosławionym jego przyjaciel Emilian Kamiński, aktor, właściciel Teatru Kamienica.

Dziś rocznica śmierci Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, ./upload/articles_pakiety/31737/01_obraz.jpg


Polecamy wspomnienia o Księdzu Emiliana Kamińskiego w rozmowie z Jackiem Gądkiem Mówiłem ks. Jerzemu Popiełuszce, że go zabiją. Odpowiedział "wiem"

i lekturę książki dziennikarza śledczego Wojciecha Sumlińskiego pt. Kto naprawdę Go zabił?  [więcej]
wandea, 19.10.2016 11:45|czytane: 602 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapowiedzi: Edyta Geppert w grudniu w Żychlinie


[więcej]
redaktor, 19.10.2016 11:44|czytane: 408 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bij rekord sercem. W piątek oddaj krew z policjantami
Zarząd Terenowy Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych Policjantów Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zachęca nie tylko mundurowych do akcji oddawania krwi „Bijemy rekord sercem”. Dołącz do akcji 21 października od godzinie 8:30 w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym sp. zo.o.

Bij rekord sercem. W piątek oddaj krew z policjantami , ./upload/articles_pakiety/31741/01_obraz.jpg


Policjanci chcą pobić rekord Polski w oddawaniu krwi w trakcie 24 godzin. Cel zasadniczy jest jeden – ludzkie życie, a przy okazji szeroka  promocja służb mundurowych jako tych, którzy nie tylko „bronią i chronią”, ale także nie są obojętni na ludzką krzywdę i cierpienie. Krew na rzecz akcji może oddawać każda chętna osoba.

Akcja „Bijemy rekord sercem” odbędzie się 21 października od 8.30. Punkty pobrań krwi na terenie województwa łódzkiego:
KWP w Łodzi ul. Lutomierska 108/112 (krwiobus),
OPP w Łodzi ul. Pienista 71,
Wojewódzka Stacja Krwiodawstwa w Łodzi ul. Franciszkańska 17/25,
Bełchatów ul. Edwardów 3 a – Przychodnia BCM,
Kutno ul. Kościuszki 52 – Kutnowski Szpital Samorządowy sp. zo.o. [więcej]
redaktor, 19.10.2016 12:49|czytane: 333 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Babski Kabaret Old Spice Girls w Żychlińskim Domu Kultury


[więcej]
redaktor, 19.10.2016 11:38|czytane: 318 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Głosuj na Kutnowski Dom Kultury
„Centrum Kultury – Centrum Życia” to zainicjowany przez portal kulturaonline.pl ranking, którego celem jest wybranie najlepszych centrów kulturalnych w Polsce. Kutnowski Dom Kultury znalazł się na liście trzynastu  instytucji, uznanych przez organizatora akcji za najlepsze kulturalne miejsca w naszym kraju.

Głosuj na Kutnowski Dom Kultury, ./upload/articles_pakiety/31681/01_obraz.jpg


Pod uwagę brano „takie centra kultury, które organizują ciekawe warsztaty, zajęcia edukacyjne, wydarzenia specjalne i stanowią ważny ośrodek życia kulturalnego w mieście”. Głosowanie na najlepsze centrum kultury potrwa od 13 do 27 października.

Każdy głosujący może oddać jeden głos dziennie z jednego maila na swojego faworyta. [więcej]
kultura, 19.10.2016 09:00|czytane: 938 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jakie metale najczęściej poddajemy obróbce?
Na czym polega obróbka skrawaniem? Najogólniej rzecz biorąc na kształtowaniu detali poprzez usuwanie „zbędnych” partii materiału, z którego są wykonane. Metal może być skrawany za pomocą szeregu przeznaczonych do tego celu urządzeń, zaś efektem skrawania są najczęściej wióry. Stąd też wzięła się inna nazwa obróbki skrawaniem – obróbka wiórowa.

 Jakie metale najczęściej poddajemy obróbce?, ./upload/articles_pakiety/31675/01_obraz.jpg


Niniejszy artykuł opisuje materiały, które najczęściej poddaje się obróbce skrawaniem. Z tego względu pominiemy opis techniczny wyspecjalizowanych maszyn i przyrządów, skupiając się przede wszystkim na tych najbardziej popularnych – tokarkach, frezarkach, wiertarkach, itp.

Stal i stal nierdzewna

Zdecydowanie najliczniejsza grupa materiałów, głównie ze względu na dobre właściwości mechaniczne i stosunkowo łatwą obróbkę. Jeśli chodzi o wspomnianą łatwość pracy ze stalą, to zależy ona w dużym stopniu od jej twardości. Najczęściej obrabiane w warunkach warsztatowych są stale stopowe oraz konstrukcyjne (blachy, płaskowniki, itp.). Wiór powstający w procesie obróbki jest zazwyczaj długi.

Obróbka stali i stali nierdzewnej posiada jedną swoistą cechę – wytwarzanie dużych ilości ciepła, na które narażone są krawędzie skrawające. Z tego względu, do prace ze stalą należy wykorzystywać specjalne narzędzia zawierające kobalt, systemy chłodzenia oraz smary. [więcej]
redaktor, 13.10.2016 14:12|czytane: 609 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Cenne jednopunktowe zwycięstwo kadetek KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno
W poniedziałek w hali Szkoły Podstawowej Nr 9, koszykarki KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno w drugiej kolejce ligi kadetek U-16 K odniosły drugie zwycięstwo. Przeciwniczkami kutnianek były uczennice szkoły sportowej z Aleksandrowa Łódzkiego grające  w Uczniowskim Klubie Sportowym BASKET.

Cenne jednopunktowe zwycięstwo kadetek KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno , ./upload/articles_pakiety/31736/01_obraz.jpg


Cały mecz był bardzo wyrównany i emocjonujący. Od pierwszych minut meczu nieznaczną przewagę uzyskały zawodniczki z Aleksandrowa. Pierwszą kwartę wygrały czterema  punktami, drugą dwoma, trzecią jednym punktem. Od pierwszych minut czwartej kwarty koszykarki KKS Pro-Basket Sirmax Kutno  zaczęły grać bardzo agresywnie i walczyły  o zwycięstwo. W ostatniej minucie czwartej kwarty wyszły na jednopunktowe prowadzenie i nie oddały go do końca meczu. Trenerem drużyny jest Adam Pawłowski.

KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno – UKS BASKET Aleksandrów 40 : 39 (7:11, 10:12, 9 :10, 14:6) [więcej]
redaktor, 18.10.2016 14:07|czytane: 446 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
15 lat Podstrefy Kutno w ŁSSE. Miasto rozkwitło inwestycjami
Dziś w Urzędzie Miasta Kutna prezydent Zbigniew Burzyński wraz z prezesem Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Marek Michalikiem i wiceprezes Agnieszka Sygitowicz podsumowali 15 lat istnienia Podstrefy Kutno. Uroczystą konferencję swoją obecności zaszczycili również Agnieszka Sobieszek dyrektor, Departament Promocji i Pozyskiwania Inwestora ŁSSE, Janusz Baranowski, zastępca dyrektora Departamentu ds. Przedsiębiorczości w Urzędzie Marszałkowski w Łodzi, Artur Gierula członek Zarządu Powiatu w Kutnie i Anna Rzeźnicka wicedyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie, Zbigniew Wdowiak wiceprezydent Kutna i Grzegorz Chojnacki przewodniczący Rady Miasta Kutna, dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego Nowoczesnych Technologii w Łodzi Sławomir Fater oraz pracownicy urzędu.

Prezydent Burzyński zaprezentował historię Podstrefy Kutno i jej lawinowy rozwój. Od 1993 roku budowany był Kutnowski Park Agro-Przemysłowy, od 1996 pojawiły się takie firmy jak Florian, Skiold, Ideal, AMZ. Potem 21 sierpnia 2001 roku uchwałą przyjęto istnienie Podstrefy Kutno na 23,08 ha. Wówczas prezydentem był Krzysztof Wacław Dębski, a potem od 2002 roku Zbigniew Burzyński. 1 maja 2004 r. Polska weszła do Unii Europejskiej i jak mówił prezydent firmy przestały się obawiać inwestowania w naszym kraju, a w Kutnie zaczął się proces lawinowego zajmowania terenów w strefie.  Miasto przygotowywało odpowiednio grunty, były one uzbrojone w gaz i inne media. Już w czerwcu 2004 roku pojawiła się Kofola (teraz Hoop), w lipcu DS Smith, potem 2005 Sirmax.

PREZENTACJA
15 lat Podstrefy Kutno w ŁSSE. Miasto rozkwitło inwestycjami, ./upload/articles_pakiety/31727/03_obraz.jpg
15 lat Podstrefy Kutno w ŁSSE. Miasto rozkwitło inwestycjami, ./upload/articles_pakiety/31727/06_obraz.jpg


- Jak domino potem poleciało, aż do roku 2010, kiedy doświadczyliśmy małego kryzysu, ale potem znów tempo zostało utrzymane. Tak, że na przykład dziś jest otwarcie Vandermoortele, jednej z ostatnich w strefie firm - mówił prezydent. - Łącznie zostało wydanych 29 pozwoleń dla naszej strefy, oczywiście niektóre firmy zwijały działalność, ale inne w to miejsce przychodziły. Podstrefa ma 117 ha, zapowiadane inwestycje kształtowały się na poziomie 1,7 mld zł, a faktycznie firmy poniosły koszty na poziomie 2,5 mld zł. Od 2005 roku przybywało pracowników, teraz to około 2200 ludzi. Śmiało możemy powiedzieć, że jesteśmy miastem, regionem przemysłowym. My zainwestowaliśmy do tej pory w Podstrefę Kutno 32 mln zł.

- Za prezydenta Dębskiego strefę ustanowiono, ale on po prostu czekał na firmy, nie robił inwestycji na tych gruntach. Skąd więc wtedy taka odwaga panie prezydencie, żeby zaryzykować i tereny uzbroić? - spytała redaktor Beata Kozłowska.

- Trzeba było czymś przyciągnąć inwestorów. Poza tym wcześniej kiedy byłem dyrektorem handlowym w zakładzie Miflex, jeździliśmy pozyskiwać inwestorów strategicznych dla firmy, widziałem jak to robią Niemcy, jak tam przygotowane są tereny pod ewentualny rozwój - odpowiedział Burzyński.

Co miasto zyskało dzięki Podstrefie?
- Na pewno niskie bezrobocie, na poziomie 8 %, na teraz to 1949 osób bezrobotnych. Znaczne wpływy z podatku od nieruchomości 29, 5 mln zł. Natomiast z PITu od 2003 na poziomie 12,5 mln zł do dziś na poziomie 40,2 mln zł - mówił Burzyński. - Z kolei w 2004 roku mieliśmy budżet miasta na 60 mln zł, a teraz mamy na 172 mln zł. Powiat kutnowski wypada znakomicie w statystykach, jesteśmy na pierwszym miejscu albo na drugim. Jeśli chodzi o sprzedaż i produkcję na mieszkańca jesteśmy pierwsi przed Szczecinem, Toruniem, Poznaniem, Chorzowem i innymi dużymi miastami.

Gratulacje prezydentowi i przede wszystkim pracownikom Urzędu Maciejowi Kostrzewie i Cezaremu Gawryszczakowi złożył Janusz Baranowski, zastępca dyrektora Departamentu ds. Przedsiębiorczości w Urzędzie Marszałkowski w Łodzi. [więcej]
wandea, 18.10.2016 13:35|czytane: 1209 razy|29 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czy Rada Powiatu w Kutnie obroni zwalnianego z pracy radnego PiS?
W czwartek o godz. 15.00  odbędzie się XXIX sesja nadzwyczajna Rady Powiatu w Kutnie. Radni zajmą się na niej jedynie wyrażeniem zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radnym Rady Powiatu w Kutnie Konradem Kłopotowskim, kierownikiem biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Czy Rada Powiatu w Kutnie obroni zwalnianego z pracy radnego PiS?, ./upload/articles_pakiety/31731/01_obraz.jpg


Pod koniec września pisaliśmy na temat kłopotów w pracy radnego PiS. Stosowne pismo do Rady wystosował pracodawca Kłopotowskiego. Wymóg wniosku o zgodę na pracodawcę radnego nakłada ustawa o samorządzie gminnym, na mocy której stosunek pracy radnego podlega szczególnej ochronie prawnej. I teraz radni wyrażą swoją opinię na ten temat. [więcej]
wandea, 18.10.2016 09:56|czytane: 3438 razy|117 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wysokie zwycięstwo Kadetów KKS Pro-Basket TBS Kutno
W minioną niedzielę drużyna kadetów KKS Pro-Basket TBS Kutno rozegrała mecz w ramach Wojewódzkiej Ligi Kadetów Łódzkiego Związku Koszykówki. Spotkanie zakończyło się wygraną zespołu prowadzonego przez trenera Karola Jażdżewskiego 71:50 (16:6, 21:20, 19:14, 15:10).

Wysokie zwycięstwo Kadetów KKS Pro-Basket TBS Kutno, ./upload/articles_pakiety/31734/01_obraz.jpg


Najwięcej punktów w zespole KKS Pro-Basket TBS Kutno uzbierał Maksimilian Majda – 19.
Punktowali: Pajor Szymon 7, Sobczyk Bartosz 2, Kowalewski Mateusz 5, Wykrętowicz Piotr 2, Matuszewski Daniel 12, Majda Maksimilian 19, Kożuchowski Gabriel 0, Pluta Maciej 14, Wojtczak Patryk 4, Liwiński Kacper 0, Czarnecki Patryk 6. [więcej]
redaktor, 18.10.2016 12:12|czytane: 542 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Dzisiaj inauguracja rozgrywek Juniora Starszego w Kutnie
Klub KKS Pro-Basket Kutno serdeczne zaprasza wszystkich sympatyków basketu na mecz rozgrywany w ramach Strefowej  Ligi Juniorów Starszych U-20. Mecz rozpocznie się dzisiaj o godzinie 20:00 w hali Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie.

Dzisiaj inauguracja rozgrywek Juniora Starszego w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/31733/01_obraz.jpg


Rywalem  drużyny  kutnowskiej będzie MKS Ósemka Skierniewice. W rozgrywkach U-20 w drużynie kutnowskiej grają zawodnicy, występujący na co dzień w drużynie Juniorów oraz w 2 lidze. Trenerami drużyny są Krzysztof Szablowski oraz Tomasz Skowron. [więcej]
redaktor, 18.10.2016 12:08|czytane: 369 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Chór Speranza na IX Łódzkiej Jesieni Chóralnej im. Prof. Henryka Blachy
W minioną niedzielę, kutnowski chór Speranza na zaproszenie łódzkiego Stowarzyszenia Śpiewaczego "Harmonia", wziął udział w IX Łódzkiej Jesieni Chóralnej im. Profesora Henryka Blachy, która odbyła się w sali koncertowej Szkoły Muzycznej w Łodzi przy ul. Sosnowej 9.

Chór Speranza na IX Łódzkiej Jesieni Chóralnej im. Prof. Henryka Blachy, ./upload/articles_pakiety/31730/01_obraz.jpg
Chór Speranza na IX Łódzkiej Jesieni Chóralnej im. Prof. Henryka Blachy, ./upload/articles_pakiety/31730/02_obraz.jpg
Chór Speranza na IX Łódzkiej Jesieni Chóralnej im. Prof. Henryka Blachy, ./upload/articles_pakiety/31730/03_obraz.jpg


W koncercie zaprezentowało się dziewięć chórów z województwa łódzkiego: Chór Stowarzyszenia Śpiewaczego "Harmonia", Chór Nauczycielski, Towarzystwo Śpiewacze "Lutnia" z Aleksandrowa Łódzkiego, Towarzystwo Śpiewacze im. Stanisława Moniuszki z Aleksandrowa Łódzkiego, Chór "Camerata" ze Rzgowa, Stowarzyszenie Śpiewacze „Echo”, Chór Akademicki Społecznej Akademii Nauk, Jazzowy Chór Wytwórni i Stowarzyszenie Chór "Speranza" z Kutna. [więcej]
redaktor, 18.10.2016 09:16|czytane: 734 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Przegrana juniorów KKS Pro-Basket Fresenius Kabi Kutno
W minioną sobotę drużyna juniorów KKS Pro-Basket Fresenius Kabi Kutno rozegrała kolejny mecz w ramach Wojewódzkiej Ligi Juniorów. Rywalem drużyny prowadzonej przez trenera Tomasza Skowrona był zespół ŁKS Szkoła Gortata I. Mecz zakończył się wygraną drużyny przyjezdnej 49:78 (18:22, 6:21, 13:14, 12:21).

Przegrana juniorów KKS Pro-Basket Fresenius Kabi Kutno, ./upload/articles_pakiety/31732/01_obraz.jpg


O wyniku zadecydowała 2 kwarta w której to zespół kutnowski rzucił tylko 6 punktów. Najwięcej punktów w drużynie KKS Pro-Basket Kutno uzbierali Jakub Łukasiewicz 21 pkt. oraz Mateusz Ćwirko – Godycki 19 pkt. [więcej]
redaktor, 18.10.2016 12:03|czytane: 359 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicza Sztafeta w Zespole Szkół nr 2 w Kutnie
Czytelnicza Sztafeta Szkół dotarła wreszcie do Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie. W ramach akcji, zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem, odbyły się spotkania z książką.

Czytelnicza Sztafeta w Zespole Szkół nr 2 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/31729/02_obraz.jpg
Czytelnicza Sztafeta w Zespole Szkół nr 2 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/31729/05_obraz.jpg
Czytelnicza Sztafeta w Zespole Szkół nr 2 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/31729/07_obraz.jpg


Wśród czytanych pozycji znalazły się między innymi: Pan Tadeusz A. Mickiewicza, Król Edyp Sofoklesa, Wesele S. Wyspiańskiego, Alicja w krainie czarów L. Carroll, Rzeczpospolita Obojga Narodów P. Jasienicy. Lekturze Mistrza i Małgorzaty M. Bułhakowa towarzyszyły fragmenty filmu. Na języku angielskim czytano fragmenty Dumy i uprzedzenia J. Austen. [więcej]
redaktor, 18.10.2016 09:06|czytane: 392 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Leśna Polana w Zespole Szkół w Gołębiewku
Gmina Kutno otrzymała dofinansowanie od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, w ramach konkursu z dziedziny edukacji ekologicznej pn. „Nasza Eko-pracownia”.

Leśna Polana w Zespole Szkół w Gołębiewku, ./upload/articles_pakiety/31480/01_obraz.jpg
Leśna Polana w Zespole Szkół w Gołębiewku, ./upload/articles_pakiety/31480/02_obraz.jpg
Leśna Polana w Zespole Szkół w Gołębiewku, ./upload/articles_pakiety/31480/03_obraz.jpg


„Leśna Polana w Zespole Szkół w Gołębiewku" będzie kosztowała 34 305,36zł, a wysokość dofinansowania to 28 145 zł.

Projekt obejmuje utworzenie szkolnej pracowni ekologicznej przez wyposażenie jej w nowoczesne zaplecze techniczne i różnorodne środki dydaktyczne. [więcej]
redaktor, 18.10.2016 09:51|czytane: 406 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pierwsze w Polsce zawody Supercross przeszły do historii
W sobotni wieczór widzowie zgromadzeni w Atlas Arenie w Łodzi byli świadkami wielkiego i spektakularnego ścigania. Zawodnicy startujący w czterech klasach dali z siebie wszystko, co sprawiło, że pierwsze w historii zawody Supercross na długo pozostaną w pamięci wszystkich.

 Pierwsze w Polsce zawody Supercross przeszły do historii, ./upload/articles_pakiety/31722/01_obraz.jpg
 Pierwsze w Polsce zawody Supercross przeszły do historii, ./upload/articles_pakiety/31722/02_obraz.jpg
 Pierwsze w Polsce zawody Supercross przeszły do historii, ./upload/articles_pakiety/31722/03_obraz.jpg


Pierwsza odsłona zawodów Supercross King of Poland zgromadziła niemal tłumy  widzów. Fani ścigania żywiołowo dopingowali swoich faworytów, a ci z kolei nie odpuszczali gazu dając z siebie wszystko.Finały rozpoczęły wyścigi najmłodszych zawodników w klasie SX65. Młodzi zawodnicy w wieku od ośmiu do dwunastu lat zawsze dostarczają mnóstwa emocji budząc szacunek i podziw wśród wszystkich kibiców. Pomimo młodego wieku riderzy świetnie poradzili sobie z wymagającym torem skonstruowanym przez Freddy’ego Verherstraetena. Po siedmiu okrążeniach pierwszy metę przejechał Olaf Włodarczak. Za nim uplasowali się Jakub Kowalski i Wiktor Sobiech.

Wyścigi klasy SX85 zdominowali goście z zagranicy. Finałowa batalia rozegrała się pomiędzy Artiom Sazanovcem z Białorusi i Nikitą Kucherovem z Rosji. Zawodników różniła jedynie jedna sekunda. Trzecie miejsce zajął Niemiec Carl Ostermann. Najlepszy z Polaków Wiktor Małecki przekroczył metę jako piąty.

W klasie SX2 nie do pokonania był Polak Szymon Staszkiewicz. I trudno się dziwić. Tydzień wcześniej zawodnik zajął piąte miejsce podczas zawodów Supermotocross w Gelsenkirchen, w Łodzi tylko potwierdził swoja klasę. Drugie miejsce zajął Belg Bo De Clercq. Podium uzupełnił Igor Zienkiewicz. [więcej]
redaktor, 17.10.2016 14:05|czytane: 431 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Uciekał przed policjantami motorowerem
Wczoraj kutnowscy policjanci zatrzymali 34-letniego motorowerzystę, który na widok patrolu podjął próbę ucieczki. Daleko nie odjechał. Mieszkaniec Kutna odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu.

Uciekał przed policjantami motorowerem, ./upload/articles_pakiety/31724/01_obraz.jpg


O godzinie 23.55 patrolując ulice Rejtana kutnowscy policjanci zauważyli kierującego motorowerem, który na widok oznakowanego radiowozu podjął próbę ucieczki. Mężczyzna wyłączył światła w jednośladzie i wyraźnie przyspieszył w stronę osiedla Rejtana. Gdy zorientował się, że policjanci są tuż za nim porzucił skuter i zaczął uciekać pieszo. Po krótkim pościgu został zatrzymany. [więcej]
redaktor, 17.10.2016 12:40|czytane: 382 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wysokie zwycięstwo KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno na inaugurację
W sobotę w hali Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie zawodniczki KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno meczem z LUKS TRÓJKĄ Sieradz rozpoczęły rozgrywki wojewódzkiej ligi kadetek U 16K.

Wysokie zwycięstwo KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno na inaugurację, ./upload/articles_pakiety/31723/01_obraz.jpg


Od pierwszych minut meczu zaznaczyła się przewaga kutnowskiej drużyny. Zawodniczki z Sieradza ustępowały gospodyniom w każdym elemencie wyszkolenia koszykarskiego. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno 89 : 14 (25:4, 18:5, 27:5,19:0). Trenerem zespołu jest Adam Pawłowski. [więcej]
redaktor, 17.10.2016 12:31|czytane: 508 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. A. Troczewskiego miała miejsce doniosła uroczystość, w której uczestniczyli  nauczyciele, uczniowie, rodzice, emerytowani pedagodzy oraz zaproszeni goście: Starosta Kutnowski - Krzysztof Debich, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu - Ewa Ściślewska, członek Zarządu Powiatu -  Artur Gierula,  Jolanta Bujalska-Kowalczyk i Mariusz Kozarski - przewodniczący oświatowych związków zawodowych, Danuta Ujazdowska reprezentująca Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej oraz przedstawiciele kutnowskich zakładów, z którymi współpracuje szkoła - Iwona Grzybowska - Prezes Zarządu Sp. z o. o Zorina oraz Tomasz Misztal - kierownik produkcji Zoriny.

Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 , ./upload/articles_pakiety/31721/02_obraz.jpg
Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 , ./upload/articles_pakiety/31721/11_obraz.jpg
Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 , ./upload/articles_pakiety/31721/08_obraz.jpg


Tradycją szkoły jest w tym uroczystym dniu podsumowanie wyników rywalizacji o Puchar Dyrektora Szkoły w nauce i frekwencji za ubiegły rok szkolny. Dyrektor Urszula Macioszczyk pogratulowała zwycięskim  klasom i ich wychowawcom, życząc w bieżącym roku szkolnym równie wysokich osiągnięć. W czasie uroczystości  nagrodą dyrektora szkoły wyróżnieni zostali nauczyciele oraz pracownicy obsługi i administracji.

Serdeczne życzenia w kierunku wszystkich pracowników szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej skierował Starosta Kutnowski, przedstawiciele oświatowych związków zawodowych, pracodawcy współpracujący ze szkołą, przewodniczący Rady Rodziców Radosław Derucki oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Katarzyna Drabik. [więcej]
redaktor, 17.10.2016 11:54|czytane: 1112 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zwycięzcy konkursu wiedzy o Witoldzie Zglenickim
W zeszłą środę poznaliśmy  zwycięzców konkursu powiatowego wiedzy o Witoldzie Zglenickim, realizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej w ramach projektu pn. „Poznaj życie i działalność Witolda Zglenickiego – geologa, nafciarza, filantropa urodzonego na Ziemi Kutnowskiej".
 
W konkursie udział wzięli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu kutnowskiego.
Finale konkursu przeprowadzonego 12 października w Sali Tarasowej Kutnowskiego Domu Kultury brało udział 22 uczniów gimnazjów i 15 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie  Publicznego Gimnazjum ks. Stanisława  Konarskiego w Strzelcach nie dotarli z powodu blokady drogi do Kutna, spowodowanej wypadkiem komunikacyjnym.

Zwycięzcy konkursu wiedzy o Witoldzie Zglenickim, ./upload/articles_pakiety/31720/01_obraz.jpg
Zwycięzcy konkursu wiedzy o Witoldzie Zglenickim, ./upload/articles_pakiety/31720/02_obraz.jpg
Zwycięzcy konkursu wiedzy o Witoldzie Zglenickim, ./upload/articles_pakiety/31720/03_obraz.jpg


W finale  konkursu  (etap powiatowy) uczestniczyli:
Kategoria: Szkoły gimnazjalne
Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bedlnie, Gimnazjum im. II Korpusu Polskiego Zdobywców Monte Casino w Krzyżanowie, Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Kutnie, Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie, Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łaniętach,  Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Oporowie, Gimnazjum Publiczne im. Adama Mickiewicza w Zespole Szkół nr 1 w Żychlinie.

Kategoria: Szkoły ponadgimnazjalne
Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości im. Macieja Rataja w Mieczysławie, I Liceum Ogólnokształcące PUL im. 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty w Kutnie, II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Kutnie, III Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Kutnie, Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. doktora Antoniego Troczewskiego, Zespół Szkół Nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie. [więcej]
redaktor, 17.10.2016 11:43|czytane: 1353 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Trwają II Powiatowe Targi Pracy
Dziś w Kutnowskim Domu Kultury rozpoczęły się II Powiatowe Targi Pracy. Do godz. 14.00 każdy będzie mógł zapoznać się z ofertą pracodawców, szkół oraz instytucji pomagających w poszukiwaniu pracy. Zaprasza Powiatowy Urzą Pracy w Kutnie.

Trwają II Powiatowe Targi Pracy, ./upload/articles_pakiety/31719/04_obraz.jpg
Trwają II Powiatowe Targi Pracy, ./upload/articles_pakiety/31719/07_obraz.jpg
Trwają II Powiatowe Targi Pracy, ./upload/articles_pakiety/31719/32_obraz.jpg


O godz. 10.00 targi uroczyście otworzył wicestarosta kutnowski Zbigniew Trawczyński. Następnie zgromadzeni udali się do stoisk, chętnie zadawali pytania, na które zawsze udzielano im szczegółowych odpowiedzi oraz częstowali się słodkościami i nie tylko... Wśród wystawiających się pracodawców byli Piekarnia Krośniewice Jeziorscy spółka jawna, Sala Bankietowa Hotel Paola, Hotel Awis, Hotel Rondo, Hotel Restauracja Stacja Kutno,  Bistro Ale Smacznie, Bary Taurus, Randstad, Siadaczka Meble, Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych Ważyńscy, Radio Victoria. [więcej]
MaciejW, 17.10.2016 10:47|czytane: 1314 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
UWAGA! Od dziś utrudnienia na drodze. Budowa ronda w Kutnie
Od 17 października br. na czas budowy ronda w Kutnie zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu polegająca na całkowitym zamknięciu skrzyżowania ulic: Grunwaldzkiej, Kard. St. Wyszyńskiego, Troczewskiego oraz Żwirki i Wigury. Całkowite wyłączenie skrzyżowania z ruchu pozwoli na przeprowadzenie robót budowlanych w ciągu około 2 m-cy.

UWAGA! Od dziś utrudnienia na drodze. Budowa ronda w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/31627/01_obraz.jpg


Inwestycja ma na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego w tym rejonie. Na istniejącym skrzyżowaniu zostanie wybudowane rondo o nawierzchni asfaltowej. Wokół jezdni ronda zostanie wykonany pierścień z kostki granitowej. Wokół ronda wybudowane będą chodniki z kostki betonowej oraz odcinek asfaltowej ścieżki rowerowej.

Objazdy kierowane będą ulicami Warszawskie Przedmieście, Papieża Jana Pawła II i ul. Oporowską. Poniżej czasowy projekt organizacji ruchu. [więcej]
wandea, 17.10.2016 10:07|czytane: 3975 razy|16 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wygrali zaproszenia na wodne pluski
Cztery zaproszenia na wodne pluski do Aquaparku Kutno wygrali: Gabriela Kacprzak, Ilona Stańczak, Krzysztof Jędrzejewski i Danuta Stańczyk

Wygrali zaproszenia na wodne pluski, ./upload/articles_pakiety/31699/01_obraz.jpg


Będą one do odbioru w parku wodnym w terminie 14 dni od rozstrzygnięcia konkursu.

[więcej]
pismak, 17.10.2016 09:35|czytane: 519 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutno LUKS Gołębiewek Mistrzyniami Województwa w koszykówkę
Wczoraj w Radomsku odbyły się Mistrzostwa Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych Województwa Łódzkiego Koszykówki Kobiet. W zawodach uczestniczyła drużyna Kutno LUKS Gołębiewek.

Kutno LUKS Gołębiewek Mistrzyniami Województwa w koszykówkę, ./upload/articles_pakiety/31717/01_obraz.jpg
Kutno LUKS Gołębiewek Mistrzyniami Województwa w koszykówkę, ./upload/articles_pakiety/31717/02_obraz.jpg
Kutno LUKS Gołębiewek Mistrzyniami Województwa w koszykówkę, ./upload/articles_pakiety/31717/03_obraz.jpg


Kutnianki zmierzyły się z drużynami z Radomska, Działoszyna, Woli Krzysztopolskiej i Zelowa. Kutno LUKS Gołębiewek nie miał sobie równych, wszystkie mecze wysoko wygrał, co zapewniło złote medale.

Końcowa klasyfikacja:
I miejsce- Kutno LUKS Gołębiewek
II miejsce-  LZS Radomsko
III miejsce - LZS Działoszyn
IV miejsce- LZS Wola Krzysztopolska
V miejsce- GMLKS Zelów
[więcej]
redaktor, 17.10.2016 09:38|czytane: 1516 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Sukcesy judoków z Młodzieżowego Domu Kultury
Pracowity weekend mają za sobą judocy kutnowskiego UKS ,,Ippon'' Młodzieżowego Domu Kultury w Kutnie. W minioną sobotę wzięli udział w dwóch międzynarodowych turniejach - w Oleśnicy i Płocku. Szczególnie mocną obsadę miał pierwszy z nich, tj. Otwarty Międzynarodowy Puchar Polski Juniorów Młodszych. Oprócz najlepszych judoków z całej Polski, na oleśnickich matach pojawiły się bardzo silne reprezentacje narodowe Kazachstanu, Austrii, Litwy, Ukrainy, Czech, Kanady i Holandii.

Sukcesy judoków z Młodzieżowego Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/31716/01_obraz.jpg

                                                            
W tym doborowym gronie świetnie spisał się, w kategorii wagowej 66 kg, Wiktor Zamorowski, zajmując V miejsce. W znakomitym stylu,przez ippon, pokonał trzech kolejnych rywali, demonstrując efektowne techniki i wielką determinację. W walce półfinałowej uległ Aleksandrowi Plombonowi (Gryf Słupsk), a w pojedynku o brązowy medal, po wyrównanej walce przegrał z aktualnym vice mistrzem Polski Sebastianem Makowskim (Olimpia Elbląg).

V miejsce tak silnie obsadzonej imprezie jest dużym sukcesem Wiktora, tym bardziej, że był to jego pierwszy start po blisko rocznej przerwie, spowodowanej poważną kontuzją i operacją barku. Wagę sukcesu podkreśla fakt, że zajął on najwyższe miejsce ze wszystkich zawodników reprezentujących kluby z naszego województwa. [więcej]
redaktor, 17.10.2016 09:29|czytane: 406 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pijana piesza wtargnęła pod opla
W sobotę o godz. 20.45 w Pasiece piesza, mieszkanka powiatu kutnowskiego będąca w stanie nietrzeźwym (2,2 promila alkoholu w organizmie) z pobocza drogi wtargnęła na jezdnię pod nadjeżdżający pojazd opel corsa którego kierowcą był mieszkaniec powiatu kutnowskiego. Piesza doznała urazu nogi. Kierujący był trzeźwy.

Pijana piesza wtargnęła pod opla, ./upload/articles_pakiety/31715/01_obraz.jpg

[więcej]
redaktor, 17.10.2016 09:26|czytane: 608 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wystawa Skarby Żołnierzy 2 Korpusu Polskich Sił Zbrojnym w krośniewickim muzeum
Od 28 października do końca grudnia w muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach, znajdować się będzie unikalna wystawa poświęcona żołnierzom Władysława Andersa z 2 Korpusu Polskich Sił Zbrojnych. W tychże formacjach wojskowych znajdowały się dwa muzea polowe.

Wystawa Skarby Żołnierzy 2 Korpusu Polskich Sił Zbrojnym w krośniewickim muzeum, ./upload/articles_pakiety/31714/01_obraz.jpg


Zadaniem Muzeum numer 1 było gromadzenie militariów oraz dokumentów dotyczących Armiii Polskiej, a przede wszystkim jej działań bojowych. Muzuem polowe numer 2, a także archiwum dowództwo Armii Polskiej powołało 20 maja 1943 roku. Ulokowane zostało ono w Kairze. Jego kustoszem został podporucznik Jarosław Sagan, żołnierz Samodzielnej Brygady Strzelców Karpackich. Przed wojną był on kustoszem Muzeum Ziemi Drohobyckiej w Truskawcu. Ranny pod Tobrukiem nie był w stanie kontynuować służby wojskowej, dlatego poświęcił się pasji jaką było gromadzenie świadectw kultury starożytnego Egiptu. Zbiór utworzony przez Sagana dotarł do Polski w 1948 roku. [więcej]
redaktor, 17.10.2016 09:13|czytane: 445 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej w "Kasprowiczu"
Jak co roku, 14 października, cała społeczność II LO im. J. Kasprowicza, zebrała się, by uczcić swoje święto. Wszyscy uczniowie, pamiętając słowa M. Twaina, iż: „Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać”, postanowili okazać swoją wdzięczność nauczycielom oraz wszystkim pracownikom niepedagogicznym za poświęcony czas, trud oraz zaangażowanie w proces ich kształcenia i wychowania.

Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej w
Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej w
Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej w


Pani dyrektor, Barbara Rostek-Nowacka, wyróżniła pedagogów, którzy swoim zapałem  sprawili, iż przyswajanie wiedzy przez uczniów stało się rzeczą jeszcze bardziej dla nich przyjemną. W tym roku nagrodę otrzymali nauczyciele Renata Saramonowicz, Małgorzata Walerczak, Aneta Borowicz, Urszula Matusiak, Artur Ciurlej i Piotr Staniszewski. Warto podkreślić, iż nagrodę starosty kutnowskiego otrzymali nauczyciele Anna Adamowska i Kamil Kobus.

Uroczystość wzbogaciły muzyczne występy Natalii Kaczmarek, Pauli Podorskiej, Klaudii Lewandowskiej, Pauliny Trusińskiej oraz Kamila Dębowskiego, przy akompaniamencie szkolnego zespołu w składzie: Beniamin Przeradowski, Mateusz Rybczyński oraz Michał Lewandowski.

Święto Edukacji Narodowej było również doskonałą okazją do przywołania, często zabawnych i wzruszających, wspomnień absolwentów Kasprowicza z lat spędzonych w murach liceum. Obchody wzbogaciła także filmowa dedykacja, stworzona przez uczniów poszczególnych klas, dla swoich wychowawców i nauczycieli, a miłą niespodzianką okazało się, odczytanie, w ramach akcji promującej czytelnictwo, fragmentów ,,Wesela” Stanisława Wyspiańskiego przez przedstawicieli grona pedagogicznego. [więcej]
redaktor, 17.10.2016 09:03|czytane: 1247 razy|20 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Uwaga! Korekta rozkładu PKP na trasie Łódź Kaliska - Kutno
Od wczoraj weszła w życie korekta rozkładu kolejowego PKP związana z modernizacją torów. Zmiany potrwają dwa miesiące. 11 grudnia wejdzie w życie nowy rozkład jazdy.

Zmiany dotyczą tras Łódź Kaliska - Kutno i Koluszki - Radomsko. Pociągi ŁKA z Łodzi Kaliskiej do Kutna w niektóre dni wieczorem między kilkoma stacjami będą zastępowane autobusami. Z kolei do rozkładu wróciły połączenia dalekobieżne z Łodzi w kierunku Częstochowy, „Górnik” do Katowic i „Fredro” do Wrocławia.
[więcej]
redaktor, 17.10.2016 08:45|czytane: 296 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
MegaMisja w świetlicy 6. Baza
Świetlica Szkoły Podstawowej nr 6 w Kutnie zakwalifikowała się do Ogólnopolskiego Projektu Fundacji Orange „MegaMisja”.

MegaMisja w świetlicy 6. Baza, ./upload/articles_pakiety/31708/01_obraz.jpg
MegaMisja w świetlicy 6. Baza, ./upload/articles_pakiety/31708/02_obraz.jpg
MegaMisja w świetlicy 6. Baza, ./upload/articles_pakiety/31708/03_obraz.jpg


Co to jest MegaMisja?  To program nowoczesnej edukacji, który podnosi cyfrowe, komunikacyjne oraz medialne kompetencje nauczycieli, a dzieciom w świetlicy pomaga odkryć dobre i bezpieczne strony cyfrowej technologii. A wszystko w formie przyjaznej zabawy w cyfrowe laboratorium, w którym pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego Psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty. To jest ich MegaMisja. Uczniowie z 300 świetlic szkolnych z całej Polski, wyłonionych w konkursie  na 30 sekundowy filmik - zapraszający MegaMisję do świetlicy (wyróżniony filmik przygotowali Wiesław Zwarycz i Piotr Pawlak), przez najbliższe 10 miesięcy będą spotykać się raz lub dwa razy w tygodniu na zajęciach, podczas których zajmą się tym, co lubią najbardziej czyli rysowaniem, wycinaniem, odgrywaniem scenek, a przy okazji będą przyswajać istotne informacje. [więcej]
redaktor, 17.10.2016 08:59|czytane: 397 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Remont DK 92 po obu stronach jezdni
Na drodze krajowej nr 92 na wysokości Kutna rozpoczynają się prace związane z usuwaniem uszkodzeń nawierzchni. Objęty jest nimi kilometrowy odcinek drogi między skrzyżowaniem z DK 60 i węzłem autostradowym Kutno – Wschód (A1/DK92).  O szczegółach remontu pisaliśmy TUTAJ

Remont DK 92 po obu stronach jezdni, ./upload/articles_pakiety/31710/01_obraz.jpg


Prace prowadzone będą po obu stronach jezdni, w miejscu ich trwania, będą miejscowe zwężenia, roboty zostaną oznakowane znakami pionowymi, w szczególnych przypadkach kierowanie ruchem będzie odbywać się ręcznie. Na remontowanym odcinku drogi  obowiązuję ograniczenie prędkości  do 50 km/h. Prace mają się zakończyć do godziny 17-ej. [więcej]
redaktor, 17.10.2016 08:33|czytane: 284 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Kultura Musi Być!
Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem
Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom eKutno.pl pragnącym pochwalić się fascynacjami, swoim hobby. Chcemy w nim... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
W lipcu w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza w lipcu na filmy animowane, hooror, thriller, premierę filmu wojennego i Małej Wielkiej Stopy. 30.06.2017-05.07.2017  od piątku do niedzieli godz.16.00 AUTA 3  2D dubbing (animowany/familijny, czas 107 min) godz.18.00... [więcej]
Sport
Kolejny sezon KDK Kutno w Ekstraklasie
Zakończyły się drużynowe mistrzostwa Polski w brydżu sportowym. W sezonie 2016/2017 tytuł mistrzowski zdobyła drużyna RAL Poznań. Kutnowscy brydżyści KDK1 po zwycięstwach w fazie play-off nad AZS Warszawa 220:118 i Piastem Skawina 204:153 ostatecznie zajęli 11 miejsce w kraju i... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Pergotendy - nowoczesne zadaszenia Pergotendy - funkcjonalne zadaszenia tarasów. Jest to unikalna forma ochrony przed słońcem i deszczem i jak i również sposób na wygospodarowanie kawałka cienia, tak potrzebnego w upalne dni... [czytaj więcej]
Młoda pozna pana Młodziutka studentka spotka się ze zdecydowanym oraz zadbanym Panem na niezobowiązujący seks. Wymagana dyskrecja, kultura oraz higiena osobista :) Spotkania na początek u mnie w mieszkaniu lub w ... [czytaj więcej]
Pomoc kuchni Zatrudnię pomoc do kuchni! Praca w trybie zmianowym. Godziwe wynagrodzeniernrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dypozycyjnośćrn-uczciwośćrn-doświadczenie w branżyrnZainteres... [czytaj więcej]
Zatrudnię kucharza/kucharkę Zatrudnię kucharza/kucharkę na pełny etat do pracy w restauracji hotelowej!rnPraca na pełny etat, w trybie zmianowym.rnrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dyspozycyjnośćrn-uc... [czytaj więcej]
Kupię książki Kupię komplet książek do I klasy liceum o profilu technik logistyk... [czytaj więcej]
Dodatkowy zarobek - marketing sieciowy WitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. Um... [czytaj więcej]
szambo zbiorniki betonowe atest transport gwarancja Oferuję zbiorniki betonowe ekologiczne z przeznaczeniem na:rn- szambo,rn- szambo ekologicznern-ścieki,rn-gnojówkę,rn-gnojownicę,rn-deszczówkę,rn-ziemianki itp.rnZbiorniki o wielkości 4,6,8,10 ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
REKRUTER DS. PRACOWNIKÓW UKRAISKICH Rekruter ds. pracowników ukraińskich Obowiązki • Pozyskiwanie pracowników z Ukrainy • Weryfikację i selekcję aplikacji kandydatów zgodnych z poszukiwanym profilem • Budowanie i utrzym... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
Zagubiony piesek W okolicy ostatniego przystanku autobusu nr.7, w Muchnowie, blaka sie maly czarny piesek, nie ma jeszce roku. Moze ta droga znajdzie sie wlasciciel lub ktos kto zna pieska.... [czytaj więcej]
opiekunka do dziecka od września Poszukuję opiekunki do dziecka przedszkolaka, która jest osobą odpowiedzialną, sympatyczną, z podejściem do dziecka i posiada doświadczenie w opiece nad dziećmi w wieku 3-5, niepalącą. Mile ... [czytaj więcej]
ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ ZATRUDNIĘ OD ZARAZ KIEROWCĘ TEL. 570 849 437... [czytaj więcej]
sprzedam mieszkanie 61,3m Sprzedam mieszkanie własnościowe o powierzchni 61,3m mieszczące się na 1 piętrze na osiedlu Łąkoszyn. Mieszkanie po remoncie wymieniona hydraulika, okna PCV, podłoga panele i kafelki, na ścia... [czytaj więcej]
Odzież ciążowa i odzież XXI .plac Manhattan box 73 Oferuje odzież ciążowa i odzież XXI plac Manhattan box 73... [czytaj więcej]
Poklikam !!!! Witam serdecznie . Poklikam w wolny czas sms,y lub na gadu gadu z kobietami z Kutna i okolic stan cywilny B/Z. ( Mile widziane Ukrainki mieszkające w Kutnie ) Pozdrawiam Panie i Tylko Panie !!!... [czytaj więcej]
Kocięta szukają domu Cztery 7-tygodniowe kocięta, przebywające od urodzenia w mieszkaniu, poszukują nowego domu. Są bardzo wesołe i towarzyskie. Korzystają z kuwety i potrafią już jeść samodzielnie. ... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]
Zatrudnimy TELEANKIETERÓW Firma ASM Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z o.o. poszukuje kandydatów na stanowisko TELEANKIETERA Wymagania: • minimum średnie wykształcenie • znajomość podstaw obsługi komputera (MS O... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Aaron, Skalski:
10 minut temu
Nie ma wyszczególnionej endokrynologi
Prokop Szołucha:
56 minut temu
Ten pan Łuczak prezes PEC to nie przypadkiem mąż pani Łuczak, obecnie głównej ksiegowej PUP, wcześniej prezeski szpitala i jeszcze wczesniej audytorki czy kontrolerki w UM.
Karol Riviere:
1 godzin temu
"PRAWDZIWA CNOTA KRYTYK SIĘ NIE BOI." AWRUK! Kto pożarł nasze komentarze? Kto zamyka przed nami OKNA eKutna? Kto jest tym złoczyńcą? Kto jest prowokatorem? Kto jest egzekutorem? Kto jest katem? Kto Jest ofiarą? Co tu jest grane? Co tu się dzieje? Co tu się narobiło? Tęsknota! Smutek! Żal! Nigdy nie mówi się nigdy. Nigdy nic nie wiadomo. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Na nawrócenie, oświecenie, przyjaźń, miłość, pokutę, przeprosiny i naprawę szkód i krzywd nigdy nie jest za późno. Jak się nie ma co się lubi, to się nic nie lubi. Albo wszystko! Albo nic! Albo seks, mamona i ciuch? Albo miłość światłość i duch? Trzeba wybierać! Albo rybka? Albo akwarium? Albo pieniądze? Albo życie? Trudne to wszystko jest do ogarnięcia? A wybory są najtrudniejsze! Co wybieramy? EKutno, PTO"R" i NADZIEJĘ? Czy "Nie chcem ale muszem", "Alleluja i do przodu", "Róbta co chceta" i „Obiecanki-cacanki (a głupiemu radość)”? Kto się długo namyśla, nie zawsze rzecz najlepszą wybierze. Raz kozie śmierć!... Ja już wybrałem!.... Dziękuję Pani Olu!!!... Kończę już pisanie głupot..... Boję się trefnych prowokatorów: niedorozwiniętego lekarza psychiatry i nadpobudliwego lekarza seksuologa, którzy swoimi komentarzami doprowadzili do bardzo groźnej, niebezpiecznej zadymy na tym forum. Ale, póki co, sytuacja już została opanowana. Bogu dziękujmy! Ducha nie gaśmy!.... !!!!! NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI.....!!!!! Całą noc nie mogłem zasnąć. Teraz się trochę uspokoiłem. Idę spać. Jak się wyśpię, to zobaczę co wy tu nawypisywaliście na moim ulubionym eKutno. Pa pa, nieznośne aniołeczki! Pa pa!
Gustaw Wawrzek:
2 godzin temu
Gratulacje !!!!
Mateusz Sopielka:
2
 · 
2 godzin temu
a TAKA miała być AMERYKA -II stopień ????
Lucjusz Plater:
2 godzin temu
Nie rozumiem, jakie głosowanie, jaki plebiscyt na policjanta? Za swoją pracę dostaje pieniądze czy pracuje za darmo
Felicjan Matliński:
3 godzin temu
Który z oddziałów kutnowskiego szpitala nie wszedł do sieci, czy weszły wszystkie?
Filip Kocieł:
2
 · 
3 godzin temu
I stopień czyli najniższy.
Gwidon Sypajło:
3 godzin temu
Może się z narcyzmu wyleczą dzięki temu
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Wróć,winno być natomiasdeco /art -deco...
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Natomias/winno być natomiasd
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Walenty Wielki- ludzie z Margaryny na temat PRĄDU najlepiej by było ,żeby się nie wypowiadali,również dla nich. Podpowiem jedynie ,że przy odrobinie szczęścia( a tacy z reguły je mają) w jedną z dziurek mogą włożyć nawet ... Natomias kombinować przy obydwu dziurkach odradzam nawet złodziejom komentarzy ! A przez grzeczność i zasady obowiązujące na e-Kutno nie wspomnę co można zrobić drutem w innych dziurkach...absolwent Staszica,sympatyk WNZK
Doroteusz Błażewski:
4 godzin temu
W tym mieście ludzie przez cały czas robieni są w chu...Zawsze, bo się boją odezwać. Dziś zebranie w spółdzielni. Ciekawe czy ktoś powie prawdę czy znów poklepią pa na prezesa.
Tymon Solipsa:
2
 · 
4 godzin temu
Na SGGW? A tutaj na miejscu takie renomowane uczelnie?
Mirosława Marcinek:
5 godzin temu
Na razie to się nauczyciceli z prywatnej ośmieszyli z tą napinką. Co to miało nie być - Staszic miiał paść, Kasprowicz też, a prywatna miała być potęgą. Dużo godzin będą mieli ci wybitni nauczyciele...
Oktawian Hakuba:
5 godzin temu
Ktoś się nie potrafi pogodzić z faktami, Pomysł nie wypalił i tyle, Jak się rozejdzie, że nitk tam się nie chce uczyć, w przyszłtm roku chętnych będzie jeszcze mniej.
Bogusław Passakas:
6 godzin temu
Ze swoich nie dadzą , nie martw się.
Narcyz Kaliszer:
6 godzin temu
Na stronie kutnowskiej policji figuruje jako I zastępca komendanta.Nie rozumię,jest jeszcze policjantem i startuje w konkursie.
Adrian Kwietniewski:
3
 · 
11 godzin temu
Okazy niesamowite.
Fakt Kutno mogłoby mieć swoje muzeum.
Ja sam nad rzeką Ochnią znalazłem skamieniałe muszelki.
Ale to co widzę na zdjęciach P. Leszka to coś niesamowitego co natura może wytwarzać.
Bolesław Jabłonowicz:
11 godzin temu
Lew, Teofil napisał, że śmietnik jest zarządzany przez Urząd Miasta - TBS. P.S. Straż Miejska tez jest UM. Nikt tego nie zdementowal.Najciekawsze artykuły
 ·  23
4 dni temu
Miejskie obrazki. Smród na osiedlu w centrum miasta
 ·  50
5 dni temu
Przemysław Zawadzki nadal dyrektorem Dąbrowszczaka. W czwartek konkurs na dyrektora Troczewskiego
 ·  119
5 dni temu
Radosław Bieniek szefem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w mieście
 · 
6 dni temu
Dni Pola w Strzelcach
 ·  56
6 dni temu
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
 ·  90
7 dni temu
(Aktualizacja) Kto wylewa słoną substancję na pobocza w gminie Krzyżanów?
 ·  14
8 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
8 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
9 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
9 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
14 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
14 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
15 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
19 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
19 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
19 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
21 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
22 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
23 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
23 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
23 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
24 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
24 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
24 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności