eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 24.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
III oddział wewnętrzny wróci w struktury kutnowskiego szpitala?
Na ostatniej sesji Rady Powiatu w Kutnie radny Marek Jędrzejczak z PiS pytał starostę Krzysztofa Debicha czy prawdą jest, że Kliniki Kardiologii Allenort sp. zo.o. chcą oddać Kutnowskiemu Szpitalowi Samorządowemu sp. zo.o. III oddział wewnętrzny. Jak wcześniej pisaliśmy, oddział pomimo kontraktu z NFZ po otwarciu nie ruszył. Piękne sale i sprzęt stoją niewykorzystane, aż żal.

III oddział wewnętrzny wróci w struktury kutnowskiego szpitala?, ./upload/articles_pakiety/31674/01_obraz.jpg
III oddział wewnętrzny wróci w struktury kutnowskiego szpitala?, ./upload/articles_pakiety/31674/02_obraz.jpg
III oddział wewnętrzny wróci w struktury kutnowskiego szpitala?, ./upload/articles_pakiety/31674/03_obraz.jpg


Wówczas Debich twierdził, że nie ma jeszcze wiedzy na ten temat, bo jest przed spotkaniem z przedstawicielami krakowskiej spółki. Tymczasem spółka zmieniła nazwę, teraz to Scanmed Kardiologia Sp. zo.o. i starosta odbył rozmowę z jej reprezentantami,  a na posiedzeniu Zarządu Powiatu przedstawiono sprawę podpisania aneksu do umowy między powiatem a inwestorem. 

Zapytaliśmy więc Jacka Saramonowicza, rzecznika starostwa o ustalenia Scanmedu Kardiologia sp. z o.o. ze starostą w kwestii oddania szpitalowi oddziału III i ewentualnego zwrotu przez szpital-powiat pieniędzy spółce za poczynione remonty.

- Podczas odbytego spotkania z udziałem starosty kutnowskiego oraz prezesa KSS sp. z o.o. z  prezesem zarządu firmy Scanmed dokonano przeglądu zakresu dotychczasowej współpracy. Określone zostały obszary problemowe we współpracy oraz uzgodniono następny termin spotkania w celu przedstawienia konkretnych rozwiązań - odpowiada rzecznik.

Przypomnijmy, Rada Powiatu w Kutnie na prośbę ówczesnego prezesa Roberta Wilanowskiego zlikwidowała oddział III wewnętrzny w KSS, szpital oddał 3,5 mln zł kontraktu do Narodowego Funduszu Zdrowia. Potem ŁOW NFZ ogłosił konkurs na kardiologię i po perturbacjach wygrały go Kiliniki Kardiologii Allenort. [więcej]
wandea, 13.10.2016 20:08|czytane: 1936 razy|40 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Prezydent Kutna przyznał nagrody nauczycielom i pracowników oświaty
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Miasto Kutno przeznaczyło na nagrody dla nauczycieli 201 399 zł, dla pracowników administracji i obsługi  69 986 zł. Łącznie z pulą nagród do dyspozycji Prezydenta Miasta Kutna było 271 385 zł. 

Za innowacyjne podejście do realizacji zadań dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych, jak również osiągnięcie dobrych wyników na egzaminach zewnętrznych przez ich uczniów prezydent przyznał nagrody w kwocie 2500 zł 22 nauczycielom.Wyróżnieni zostali:
Edyta Lewicka Szkoła Podstawowa nr 1 nauczyciel mianowany
Izabela Smolarek Szkoła Podstawowa nr 1 nauczyciel mianowany 
Anna Włodarczyk Szkoła Podstawowa nr 1 nauczyciel dyplomowany
Beata Pińska Szkoła Podstawowa nr 4 nauczyciel dyplomowany
Karolina Zabłocka Szkoła Podstawowa nr 5 nauczyciel mianowany 
Magdalena Stępka Szkoła Podstawowa nr 6 nauczyciel dyplomowany 
Emilia Sobczyk Szkoła Podstawowa nr 6 nauczyciel dyplomowany 
Joanna Czuba Szkoła Podstawowa nr 9 nauczyciel dyplomowany 
Marzanna Dwojacka Szkoła Podstawowa nr 9 nauczyciel dyplomowany
Małgorzata Dyicińska Gimnazjum nr 1 nauczyciel mianowany [więcej]
wandea, 13.10.2016 15:29|czytane: 2460 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W CKU czytali powieść J. Greena
Czytelnicza Sztafeta Szkół 12 października dotarła do Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kutnie. W czytelni w samo południe reprezentacja słuchaczy V LO dla Dorosłych w Kutnie z  przyjemnością oddała się wspólnej głośnej lekturze bestsellerowej powieści J. Greena „Gwiazd naszych wina”.

W CKU czytali powieść J. Greena, ./upload/articles_pakiety/31683/02_obraz.jpg
W CKU czytali powieść J. Greena, ./upload/articles_pakiety/31683/03_obraz.jpg
W CKU czytali powieść J. Greena, ./upload/articles_pakiety/31683/07_obraz.jpg


Książka wędrowała z rąk do rąk, kolejne jej fragmenty czytali nasi wspaniali uczniowie z systemu stacjonarnego, panie polonistki, bibliotekarka oraz pani sekretarz szkoły. Na zakończenie słuchacze rozwiązywali quiz dotyczący tytułu powieści. Zwycięzca wypożyczył lekturę jako pierwszy, ma również prawo wskazać kolejnego czytelnika. [więcej]
redaktor, 13.10.2016 19:31|czytane: 644 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
O rodzicielstwie zastępczym - tylko od serca
Wczoraj w Starostwie Powiatowym w Kutnie odbyła się konferencja pt. Razem dla dzieci. Dotyczyła ona pieczy zastępczej zarówno tej instytucjonalnej, jak i rodzinnej. Świetny pomysł organizacji konferencji mieli Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Domów Dziecka i Rodzin Zastępczych  "Wyspa Skarbów" i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie. Zaproszonymi goścmi byli przede wszystki rodzice zastępczy z powiatu kutnowskiego, pracownicy organizacji i instytucji zajmujących się znajdowaniem domów lub tę pieczę sprawujących. Na szczęście eKutno.pl ma taki dział jak publicystyka i mogę napisać od serca o czymś mi znanym i bliskim, nie narażając się na zarzuty braku obiektywizmu.

O rodzicielstwie zastępczym mówić i pisać inaczej nie można, jak właśnie tylko od serca, bo przecież decyzja przyjęcia pod swój dach obcego dziecka, nierzadko z ogromnymi dysfunkcjami i traumami, wiąże się z odruchem dobroci, miłości, życzliwości. Potem okazuje się, że nie każdy pomimo dużej dawki ciepła i chęci pomocy daje radę ze światem małego czy młodego człowieka, któremu zastępuje najbliższego lub nim się staje. Wtedy potrzeba mądrości i rozumu. O tym właśnie mówiła wczoraj Joanna Luberadzka-Gruca, Społeczny Doradca Rzecznika Praw Dziecka, dyrektor Fundacji "Przyjaciółka" związana ze związkiem stowarzyszeń na rzecz rodzinnej opieki zastępczej. 

O rodzicielstwie zastępczym - tylko od serca, ./upload/articles_pakiety/31670/01_obraz.jpg
O rodzicielstwie zastępczym - tylko od serca, ./upload/articles_pakiety/31670/06_obraz.jpg
O rodzicielstwie zastępczym - tylko od serca, ./upload/articles_pakiety/31670/08_obraz.jpg


Gości powitali prowadzący konferencję Ewa Wypych i Tomasz Lemański. Następnie Dorota Ćwirko- Godycka, dyrektor Placówki Opiekuńczej Tęcza w Kutnie i wiceprezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom z Domów Dziecka i Rodzin Zastępczych  "Wyspa Skarbów" omówiła program  na rzecz pieczy zastępczej Podziel się domem, który realizuje organizacja.  

- Program Podziel się domem realizujemy wspólnie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie od maja do grudnia tego roku. Jest on współfinansowany ze środków Zarządu Województwa Łódzkiego. Celem naszego projektu była promocja rodzicielstwa zastępczego, integracja społeczeństwa lokalnego i rodzinnej pieczy zastępczej. Projekt składa się z dwóch bloków, pierwszy Razem dla dzieci, któego celem było promowanie takie rodzicielstwa, przygotowaliśmy spot reklamowy, wywiady z rodzinami zastępczymi, ulotki i inne gadżety - mówiła Dorota Ćwirko- Godycka. - Mamy nadzieję, że w efekcie promocji mieszkańcy zrozumieją zasady tego rodzicielstwa i jego problemy. Zorganizowaliśmy konkurs plastyczny dla podopiecznych rodzin, wyniki zostały ogłoszone na Pikniku integracyjnym 30 maja. Drugi blok to Dobry dom czyli pełen miłości, empatii, w którym dzieci mają do czynienia z wielkim sercem i wrażliwością na ich los. W ramach tego bloku organizujemy szkolenia i warsztaty pedagogiczne dla rodziców zastępczych. We wrześniu podsumowaliśmy te działania na wspólnym spotkaniu rodzin zastępczych z ich podopiecznymi. Wszyscy się poznali, wymieniali doświadczenia, spostrzeżenia i dobrze się bawili. 

Następnie dyrektor PCPR w Kutnie Anna Antczak przedstawiła dane statystyczne, które pokazały jak rozwijała się w powiecie kutnowskim piecza zastępcza, ile dzieci przebywa w zawodowych rodzinach zastępczych, w spokrewnionych czy w placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Mówiła też o nagłym spadku zainteresowania szkoleniami na rodziców zastępczych. Problem ten  pani dyrektor upatruje w działaniach mediów, które bardzo często prezentują problemy i afery związane z rodzinami, a nie interesują się zupełnie dobrymi przykładami współpracy PCPRów z rodzinami i ich życiem codziennym. Czarna seria w mediach ogólnopolskich i lokalnych dotyczyła sytuacji w Pucku i w Łęczycy. 

- W 2005 roku mieliśmy dwie placówki po 60 wychowanków. Doszliśmy więc do wniosku aby w naszym powiecie w tej kwestii było inaczej i  podjęliśmy wszelkie działania aby pozyskać kandydatów na rodziców zastępczych. I właśnie w 2005 roku powstała pierwsza zawodowa rodzina zastępcza, w 2006 już były 4 i jedna jako Pogotowie Opiekuńcze, w 2010 - 7 rodzin zawodowych i 2 pogotowia. To był sukces bo w Łodzi na 800 tys. mieszkańców było 20 rodzin zawodowych. W 2015 roku 10 rodzin zawodowych, 3 przekształciły się w rodzinne domy dziecka i dwa pogotowia - mówiła Anna Antczak. [więcej]
wandea, 13.10.2016 16:12|czytane: 1712 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dzisiaj Czytelnicza Sztafeta Szkół w Gimnazjum nr 2 w Kutnie
Gimnazjum nr 2 w Kutnie aktywnie przyłączyło się do akcji przygotowanej Bibliotekę Pedagogiczną i nauczycieli bibliotekarzy powiatu kutnowskiego. Tego dnia upowszechnialiśmy czytelnictwo, udowadniając, że czytać można zawsze, wszędzie i w różnych językach!

Dzisiaj Czytelnicza Sztafeta Szkół w Gimnazjum nr 2 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/31676/01_obraz.jpg
Dzisiaj Czytelnicza Sztafeta Szkół w Gimnazjum nr 2 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/31676/02_obraz.jpg
Dzisiaj Czytelnicza Sztafeta Szkół w Gimnazjum nr 2 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/31676/03_obraz.jpg


Uczniowie przygotowali klasowe akcje czytelnicze. - Czytaliśmy podczas lekcji i na przerwach, na korytarzu, na schodach, na hali sportowej i wśród książek w wypożyczalni SCIBiM. Uczniowie czytali zbiorowo i indywidualnie. Najczęściej po polsku, ale było też czytanie bajek po niemiecku. Czytaliśmy tradycyjne książki papierowe, ale niektórzy wykorzystywali swoje smartfony i czytali e-booki on-line - mówią Małgorzata Sieradzon i Renata Chodorowska.
[więcej]
kultura, 13.10.2016 14:27|czytane: 475 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Uwaga kierowcy! Roboty drogowe na DK 91 i DK 92 - Krośniewice, Bedlno, Wojszyce
W najbliższych dniach (14 i 15 października) na drodze krajowej 91 rozpoczynają się prace związane z naprawą nawierzchni. Objęty będzie nimi 1,5 kilometrowy odcinek między Krośniewicami i granicą województwa.

Uwaga kierowcy! Roboty drogowe na DK 91 i DK 92 - Krośniewice, Bedlno, Wojszyce, ./upload/articles_pakiety/31673/01_obraz.jpg


- Pierwszy etap prac będzie polegał na sfrezowaniu starej, zniszczonej nawierzchni, a następnie zostanie ułożona nowa nawierzchnia. Zarówno pierwszy (frezowanie), jak i drugi etap prac (układanie nawierzchni) będą prowadzone tzw. „połówkami”, czyli raz na jednej, raz na drugiej połowie jezdni. W tym czasie ruch będzie się odbywał wahadłowo - informuje Maciej Zalewski St. Specjalista ds. Komunikacji Społeczne w Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad. - Prace związane z frezowaniem powinny zakończyć się w sobotę, a od przyszłego tygodnia na drodze pojawią się ekipy układające masę bitumiczną. Ten etap  prac powinien zakończyć się do piątku 21 października, jednak ze względu na fakt, że podobne roboty determinuje pogoda (musi być sucho), wskazany termin może ulec zmianie.

Z kolei w najbliższy poniedziałek 17 października, tego rodzaju prace rozpoczną się na drodze krajowej nr 92 między Wojszycami i Bedlnem i obejmą dwa odcinki o łącznej długości ok. 2 kilometrów. Podobnie, jak w poprzednim przypadku, w pierwszej kolejności wykonywane będzie frezowanie, a następnie układanie masy bitumicznej i prace będą prowadzone połówkami jezdni. [więcej]
redaktor, 13.10.2016 12:36|czytane: 485 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKuchnia: A może menu na Halloween?
- Moja wersja kurczaka w rewelacyjnym sosie z dyni podana na szpinakowych kluseczkach to ciekawy pomysł na rozgrzewający jesienny obiad. Słodycz dojrzewającej w słońcu dyni idealnie komponuje się z aromatyczną mieszanką przypraw curry i smakiem suszonych pomidorów - mówi Ewelina Pędzikowska, kutnowska kulinarna blogerka. 

eKuchnia: A może menu na Halloween?, ./upload/articles_pakiety/31672/01_obraz.jpg


Zapraszamy na szalonakuchniaeweliny.bloog.pl

Składniki:
Kluseczki:
450g mrożonego szpinaku
600g ziemniaków
350g mąki pszennej
2 jajka
szczypta gałki muszkatołowej
sól
pieprz [więcej]
wandea, 13.10.2016 12:01|czytane: 387 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Haszysz, amfetamina i marihuana. 38-latek zatrzymany na Placu Wolności
Kutnowscy kryminalni zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który posiadał haszysz, amfetaminę i marihuanę. Mieszkańcowi Kutna grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Haszysz, amfetamina i marihuana. 38-latek zatrzymany na Placu Wolności, ./upload/articles_pakiety/31671/01_obraz.jpg


We wtorek o godzinie 13.45 na Placu Wolności policjanci Wydziału Kryminalnego kutnowskiej komendy zatrzymali 38-letniego mieszkańca Kutna. Policjanci posiadali informację, że mężczyzna może mieć przy sobie środki odurzające. Podejrzenia potwierdziła się. W kieszeni 38-latek w torebce foliowej miał haszysz. Ponadto podczas przeszukania miejsca zamieszkania podejrzewanego kryminalni zabezpieczyli 50 gramów amfetaminy i 14 gramów marihuany. [więcej]
redaktor, 13.10.2016 11:56|czytane: 955 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
czytaj z eKutno.pl Liczy się charakter. O życiu piłkarza Kamila Glika
W dzisiejszych czasach biografii sportowców mamy na pęczki. W związku z tym często ciężko jest się zdecydować na tylko jedną pozycję. Najczęściej autorzy starają się przyciągnąć czytelnika poprzez opisanie kontrowersyjnych zdarzeń, konfliktów, itp. Pośród tych wszystkich kolorowych i nietuzinkowych opowieści, znalazło się miejsce na historię zwykłą i przyziemną, historię człowieka, który osiągnął sukces ciężką pracą. To historia Kamila Glika.

czytaj z eKutno.pl Liczy się charakter. O życiu piłkarza Kamila Glika, ./upload/articles_pakiety/31649/01_obraz.jpg


"Kamil Glik. Liczy się charakter" to autoryzowana biografia piłkarza ze Śląska pióra Michała Zichlarza. Poznajemy drogę Kamila od niemowlęctwa, gdy poważnie chorował, przez dzieciństwo spędzone na szarym blokowisku w Jastrzębiu Zdroju, następnie wyjazd do Hiszpanii, powrót do Polski i kolejny wyjazd, tym razem do Włoch. Wszystkie wydarzenia zostały uporządkowane w bardzo przejrzysty sposób i zostały podzielone na trzy części: Polska i Hiszpania, Włochy, Reprezentacja.

Michał Zichlarz prezentuje losy reprezentanta naszego kraju w sposób skrupulatny i dokładny. Przede wszystkim opisuje perspektywę osób, które znajdowały się w otoczeniu dojrzewającego obrońcy, od czasu do czasu przytaczając zdanie Glika na dany temat. Nie brakuje także ciekawych anegdot oraz sprzecznych opinii trenerów, piłkarzy, kolegów z różnych zespołów.

Jak już sam tytuł może sugerować, autor nie skupia się na Gliku jako piłkarzu, ale raczej jako osobie o wykształconym charakterze, który doprowadził go do miejsca, w którym jest obecnie. Nie znajdziecie więc tutaj opisów wszystkich meczów czy statystyk defensora, ale wszystko to co najważniejsze w ukształtowaniu go jako człowieka. [więcej]
redaktor, 13.10.2016 09:32|czytane: 474 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dzieci z "Szóstki" biorą udział w ogólnopolskim konkursie
Uczniowie klasy III E Szkoły Podstawowej nr 6 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Kutnie z wychowawczynią Agatą Andrych biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie „Zdrowo jem – więcej wiem” organizowanym przez Fundację Banku Ochrony Środowiska i objętym honorowym patronatem przez małżonkę Prezydenta RP panią Agatę Kornhauser – Duda.

Dzieci z


W realizacji różnorodnych zadań konkursowych uczniowie mają propagować zdrowe odżywianie z przewagą owoców i warzyw. Do współpracy zaprosiliśmy również rodziców, a nad całością czuwa i motywuje nas do działania pani Anita Lemańska – dyrektor szkoły. Pierwszy etap konkursu kończy się w grudniu. Trzymajcie kciuki! [więcej]
redaktor, 13.10.2016 10:28|czytane: 269 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
7. Noc w Instytucie Lotnictwa z kutnianinem Łukaszem Wójcikiem
Już w najbliższy piątek odbędzie się w Warszawie 7. Noc w Instytucie Lotnictwa. Jednym z jej gości będzie kutnianin Łukasz Wójcik, który wraz z Adamem Czeladzkim opowiadać będą o szybowcowej pasji. Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów Jubileuszu 90-lecia Instytutu Lotnictwa objętych Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

7. Noc w Instytucie Lotnictwa z kutnianinem Łukaszem Wójcikiem, ./upload/articles_pakiety/31668/01_obraz.jpg
7. Noc w Instytucie Lotnictwa z kutnianinem Łukaszem Wójcikiem, ./upload/articles_pakiety/31668/02_obraz.jpg


To największa w Polsce nocna impreza edukacyjna, której celem jest popularyzacja sektora lotniczego i kosmicznego w Polsce oraz promocja zawodów inżynierskich.

Impreza jest skierowana do wszystkich wielbicieli lotnictwa, samolotów, kosmosu, nauki, techniki oraz dla tych, którzy są ciekawi świata i lubią aktywnie spędzać czas wolny. W trakcie imprezy będzie można spotkać pilotów cywilnych i wojskowych, szybowników, spadochroniarzy, przedstawicieli warszawskich lotnisk, inżynierów, astronomów, kosmonautów, naukowców, studentów i wielu innych wspaniałych ludzi. Zaprezentowane zostaną obszary związane z lotnictwem, nowymi technologiami, kosmosem, ale nie tylko. [więcej]
pismak, 13.10.2016 09:28|czytane: 404 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają: Czym do tej pory zajmowała się Komisja Etyki Starostwa?
Informacja o istnieniu Komisji Etyki w Starostwie Powiatowym w Kutnie okazała się budzącym kontrowersje i liczne komentarze newsem dnia. Jeden z Czytelników zapytał o działalność tejże Komisji w latach 2012-2016 czyli od jej powołania do dziś.

Jackowi Saramonowiczowi, rzecznikowi starostwa i nowemu członkowi Komisji Etyki pytanie nie nastręczało kłopotu tak jak inne płynące z naszej redakcji, bo odpowiedział błyskawicznie.

- Od momentu powstania komisji w 2012 roku do dnia 12 października 2016 roku wpłynęły dwa wnioski.
Wnioski do komisji zostały skierowane w październiku br. i dotyczą jednej sprawy- odpisał Saramonowicz.

Czekamy na uzupełnienie odpowiedzi rzecznika, kto komu podpadł w tym miesiącu w powiecie.

Komisja była martwym organem, albo patrząc z perspektywy nowej jakości do tej pory w "białym domku" źle się nie działo i nikt przed nią nie stanął, ale jak rzecznik zasilił jej skład, od razu wnioski się posypały. [więcej]
wandea, 12.10.2016 20:50|czytane: 1436 razy|23 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czy będą nagrody dla nauczycieli i dyrektorów ze szkół podległych powiatowi?
Na nagrody Starosty Kutnowskiego z okazji Dnia Nauczyciela dla dyrektorów i nauczycieli w budżecie powiatu na rok 2016 zabezpieczono 47 805 złotych. Zbliża się 14 października święto pracowników oświaty, a Zarząd Powiatu w Kutnie nie rozdysponował jeszcze tych środków.

Jak twierdzi Jacek Saramonowicz, rzecznik prasowy Starostwa do dziś Zarząd Powiatu nie otrzymał podpisanego protokołu z propozycjami nagród z posiedzenia komisji opiniującej.

W Komisji uczestniczyli przewodniczący oświatowych związków zawodowych Jolanta Bujalska-Kowalczyk i Mariusz Kozarski oraz Artur Gierula, członek Zarządu Powiatu w Kutnie, przewodniczący komisji. Pod koniec września protokół z obrad jak twierdzą związkowcy podpisali, nawet otrzymali go od dyrektora Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Jerzego Pawlaka i nadal posiadają. Brak na nim jedynie podpisu członka zarządu.

Czy będą nagrody dla nauczycieli i dyrektorów ze szkół podległych powiatowi?, ./upload/articles_pakiety/31663/01_obraz.jpg


Artur Gierula, Członek Zarządu Powiatu ds. edukacji

- Jestem zdziwiona, bo mam ten protokół więc nie wiem o co chodzi - mówi Bujalska-Kowalczyk. - Przeczytałam, był zgodny ze stanem faktycznym i podpisałam. Dlaczego protokół nie trafił pod obrady Zarządu Powiatu naprawdę nie wiem.
- Mam protokół, po zapoznaniu się z nim go podpisałem - mówi Kozarski. - Trudno mi powiedzieć, dlaczego jeszcze do tej pory nie trafił na posiedzenie Zarządu Powiatu w Kutnie, tym bardziej, że w piątek jest uroczyste wręczenie nagród.

Komisja opiniująca obradowała w niewielkim gronie, choć Jerzy Pawlak wysłał zaproszenia do Bartosza Serendy przewodniczącego Komisji Edukacji, Kultury i Bezpieczeństwa Publicznego Rady Powiatu w Kutnie i trzeciego reprezentatywnego związku pracowników oświaty. Inne związki założone w szkołach jak czytamy w ustawie nie mogą uczestniczyć w tego typu komisjach. Przewodniczący Komisji mógł podobnie jak trzeci związek upoważnić przedstawiciela do reprezentowania. Serendy kolejny rok nie było na obradach komisji opiniującej nagrody i kolejny raz nie wyznaczył przedstawiciela branżowej komisji.

Zapytaliśmy również rzecznika o uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na które zapraszał członek Zarządu Powiatu w Kutnie Artur Gierula, właśnie na piątek 14 października do Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie. [więcej]
wandea, 12.10.2016 19:25|czytane: 2464 razy|64 komentarzy|komentuj|czytaj cały
TBS buduje w Kutnie. Będzie 48 nowych mieszkań na Matejki
Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Kutnie rozpocznie jeszcze w tym roku realizację budowy dwóch budynków przy ul. Matejki 3a i 3b z lokalami mieszkalnymi i garażami na wynajem. Będą to obiekty o trzech kondygnacjach mieszkalnych, z garażami indywidualnymi, pomieszczeniami gospodarczymi i technicznymi w kondygnacji przyziemia częściowo ukrytymi w gruncie.

TBS buduje w Kutnie. Będzie 48 nowych mieszkań na Matejki, ./upload/articles_pakiety/31664/01_obraz.jpg
TBS buduje w Kutnie. Będzie 48 nowych mieszkań na Matejki, ./upload/articles_pakiety/31664/02_obraz.jpg
TBS buduje w Kutnie. Będzie 48 nowych mieszkań na Matejki, ./upload/articles_pakiety/31664/03_obraz.jpg


TBS ogłosił już przetarg na ich budowę wraz z instalacjami i urządzeniami technicznymi, drogami wewnętrznymi i stanowiskami parkingowymi.

W budynkach łącznie usytuowanych będzie 48 mieszkań (2 x 24) i 24 garaże (2 x 12). Projektowane mieszkania będą jedno, dwu i trzypokojowe z aneksem kuchennym lub kuchnią wydzieloną, łazienką, wc i przedpokojem. Powierzchnie użytkowe mieszkań będą wynosiły od 30 do 68 m2. Każde mieszkanie wyposażone będzie w obszerny balkon zwrócony na południowy wschód, południe lub południowy zachód. [więcej]
redaktor, 12.10.2016 17:06|czytane: 1713 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Szkolenia z zakresu zagrożeń atakami terrorystycznymi w kutnowskich szkołach
Kutnowscy policjanci prowadzą szkolenia z zakresu zagrożeń atakami terrorystycznymi na terenie szkół. W zajęciach uczestniczą pedagodzy oraz pracownicy administracji.

Szkolenia z zakresu zagrożeń atakami terrorystycznymi w kutnowskich szkołach, ./upload/articles_pakiety/31665/01_obraz.jpg


Kursy zostały przeprowadzone w I LO Im Jana Kasprowicza w Kutnie, w Przedszkolu Miejskim nr 17 w Kutnie, w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej "Tęcza" w Kutnie. 11 października br. kolejne szkolenie przeszli pedagodzy i pracownicy administracji w Zespole Szkół nr 1 w Żychlinie i w Szkole Podstawowej w Micinie. Na spotkaniach omawiane są zagadnienia dotyczące procedur postępowania na wypadek otrzymania informacji o podłożeniu ładunku wybuchowego, procedur postępowania podczas ewakuacji. [więcej]
wandea, 12.10.2016 19:31|czytane: 617 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Konsultacje społeczne projektu Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Miasta Kutna na lata 2016-2022
Prezydent Miasta Kutna zaprasza mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych projektu Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Miasta Kutna na lata 2016-2022. Konsultacje trwają od dziś do dnia 20 października.

Konsultacje będą przeprowadzone w formie otwartego spotkania z mieszkańcami Miasta Kutna oraz w formie pisemnej i elektronicznej za pomocą „Formularza zgłaszania uwag”. Spotkanie z mieszkańcami odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Kutna 20 października o godz. 14.00.

Uwagi w formie pisemnej i elektronicznej można zgłaszać za pomocą „Formularza zgłaszania uwag” do 19 października w formie elektronicznej na adres konsultacje@um.kutno.pl, osobiście lub drogą korespondencyjną na adres Wydział Spraw Społecznych i Ewidencji Działalności Gospodarczych Urzędu. [więcej]
wandea, 12.10.2016 08:28|czytane: 564 razy|18 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Inauguracja Uniwersytetu Otwartego. Jak odczytać dzieło sztuki?
We wtorek 18 października o godz. 17:00 w Muzeum Regionalnym w Kutnie odbędzie się spotkanie z cyklu Oblicza sztuki inaugurujące nowy rok akademicki Uniwersytetu Otwartego w Muzeum.

Inauguracja Uniwersytetu Otwartego. Jak odczytać dzieło sztuki?, ./upload/articles_pakiety/31660/01_obraz.jpg


Zajęcia poświęcone zostaną analizie i interpretacji dzieł sztuki. Czy aby zrozumieć dzieło sztuki, należy ukończyć specjalistyczny kurs, studia czy wystarczy być  spostrzegawczym i mieć otwarty umysł? [więcej]
redaktor, 12.10.2016 13:50|czytane: 327 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
CBŚ zlikwidowało fabrykę papierosów w kurniku
Funkcjonariusze CBŚP z Łodzi zlikwidowali fabrykę tytoniową w powiecie kutnowskim. Wkroczyli do pomieszczeń po kurnikach w momencie trwania nielegalnej produkcji. Na miejscu była pełna linia technologiczna obsługiwana przez czterech mężczyzn. Policjanci zabezpieczyli 2,5 mln gotowych papierosów i 2,5 tony tytoniu. Jak oszacowali funkcjonariusze w fabryce produkowano kilkaset tysięcy papierosów dziennie.

CBŚ zlikwidowało fabrykę papierosów w kurniku , ./upload/articles_pakiety/31659/01_obraz.jpg
CBŚ zlikwidowało fabrykę papierosów w kurniku , ./upload/articles_pakiety/31659/02_obraz.jpg
CBŚ zlikwidowało fabrykę papierosów w kurniku , ./upload/articles_pakiety/31659/03_obraz.jpg


Tylko na podstawie zabezpieczonego towaru straty Skarbu Państwa oszacowano na prawie 4 mln złotych.

Policjanci dotarli również do organizatora fabryki 39-letniego mężczyzny, który został zatrzymany i przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Kutnie. Usłyszał tam zarzut kierowania zorganizowania grupą przestępczą, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. [więcej]
redaktor, 12.10.2016 12:32|czytane: 2239 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wypadki w Strzelcach
Dzisiaj około godz. 10.45 w Strzelcach na DK 60 doszło do zderzenia drogowego. W wypadku uczestniczyły dwa samochody ciężarowe i jeden osobowy. Jedna osoba została ranna.

Z kolei o godz. 19.40 pieszy 64-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego będąc w stanie nietrzeźwości bez wymaganych elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym wtargnął wprost pod jadący pojazd iveco, którego kierowcą był mieszkaniec Płocka. [więcej]
pismak, 12.10.2016 11:54|czytane: 2306 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Minimalna przegrana koszykarzy KKS Pro-Basket Kutno w rozgrywkach 2 Ligi Męskiej
W trzecim meczu rozgrywanym w ramach rozgrywek 2 Ligi Męskiej drużyna KKS Pro-Basket Kutno uległa przed własną publicznością zespołowi AZS UMCS Lublin (19:23, 20:22, 9:19, 21:9).

Minimalna przegrana koszykarzy KKS Pro-Basket Kutno w rozgrywkach 2 Ligi Męskiej, ./upload/articles_pakiety/31657/01_obraz.jpg


Mecz od samego początku był bardzo zacięty. Obie drużyny nie potrafiły wyprowadzić większej przewagi. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 39:45. W trzeciej kwarcie niespodziewanie na 15 punktowe prowadzenie wyszedł zespół trenera Przemysława Łuszczewskiego. Przed ostatnią ćwiartką zespół kutnowski przegrywał 48:64. W ostatniej odsłonie premierowego meczu w Kutnie, drużyna zmobilizowana przez trenera Krzysztofa Szablowskiego oraz Tomasza Skowrona zabrała się za odrabianie strat. Zabrakło niewiele a o końcowej porażce zadecydowały proste straty w samej końcówce meczu. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 69:73. Najskuteczniejszym zawodnikiem w rotacji trenera Krzysztofa Szablowskiego był January Sobczak – autor 20 punktów (6 asyst, 5 przechwytów). 14 punktów do wyniku dorzucił Szymon Pawlak, a 13 oczek i 7 zbiórek dołożył Filip Pruefer. [więcej]
redaktor, 12.10.2016 10:20|czytane: 502 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zaginął pies. Jest ciężko chory
Demon jest ciężko chory. Codziennie musi przyjmować leki. Jeśli w niedzielę nie dostanie insuliny, może zapaść w śpiączkę i już nigdy się nie wybrudzić... Liczy się każda godzina.

Zaginął pies. Jest ciężko chory, ./upload/articles_pakiety/31656/01_obraz.jpg
Zaginął pies. Jest ciężko chory, ./upload/articles_pakiety/31656/02_obraz.jpg
Zaginął pies. Jest ciężko chory, ./upload/articles_pakiety/31656/03_obraz.jpg


Demon do czarny pies rasy Shar-Pei. Zaginął w godzinach wieczornych w zeszły czwartek w okolicach wsi Jastrzębia, Osiny, Sokołów. Pies jest średniej wielkości, czarny, ma małe trójkątne i klapnięte uszy , ogon gruby średniej długości, charakterystyczne dla tej rasy fałdy skóry i potężny pyszczek. Od chwili zaginięcia, rozpoczęła się szeroko zakrojona akcja poszukiwawcza. Powiadomieni zostali: Animal Ghost, policja, Straż Leśna, Nadleśnictwo, Gminy pobliskich miejscowości, związek kynologiczny, sołtysi, weterynarze, myśliwi i wiele innych. Informacja od razu została podana do internetu, plakaty porozklejane po całej okolicy, jeżdżenie na parę samochodów... I nic, nikt nie widział Demona. [więcej]
redaktor, 12.10.2016 09:29|czytane: 3152 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Studenci UTW rozpoczęli w Kutnie rok akademicki
Już 10 lat seniorzy mogą w Kutnie uczęszczać na Uniwersytet Trzeciego Wieku. Prowadzi go nieprzerwanie od tego czasu Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej. Wczoraj odbyła się inauguracja roku akademickiego 2016/17.

[więcej]
redaktor, 12.10.2016 08:22|czytane: 765 razy|25 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKologia: Święto Drzewa w kutnowskim przedszkolu
Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 5 „Stokrotka” w Kutnie obchodziły Święto Drzewa. Przedszkolaki z grupy III „Biedronki” i IV „Słoneczka” wyjechały na wycieczkę do lasu w Raciborowie.

eKologia: Święto Drzewa w kutnowskim przedszkolu, ./upload/articles_pakiety/31652/01_obraz.jpg
eKologia: Święto Drzewa w kutnowskim przedszkolu, ./upload/articles_pakiety/31652/02_obraz.jpg
eKologia: Święto Drzewa w kutnowskim przedszkolu, ./upload/articles_pakiety/31652/03_obraz.jpg


Po ścieżce edukacyjnej oprowadziła ich Katarzyna Pilarczyk – pracownik Nadleśnictwa. Podczas spaceru dzieci sprawdziły czy „Pani Jesień” zawitała do lasu, słuchały jego odgłosów, poznały różnorodność szaty roślinnej, a jednocześnie nauczyły się prawidłowego zachowania, by nie ucierpiała leśna przyroda. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając, rozpoznawały i nazywały różne gatunki roślin i zwierząt, wykonywały jesienne kartki z okazów przyrody, a także zwiedziły Siedlisko Koła Łowieckiego „Dzik”. [więcej]
pismak, 11.10.2016 18:04|czytane: 579 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Jesienna wędrówka po Gminie Zgierz i Parzęczew
W minioną sobotę odbyła się XIV edycja Rajdu „Żółty Jesienny Liść” zorganizowanego przez łęczycki Oddział PTTK przy wsparciu Urzędu Miasta w Łęczycy, Gminy Parzęczew, Starostwa Powiatowego w Łęczycy oraz Szkoły Podstawowej w Chociszewie.

Jesienna wędrówka po Gminie Zgierz i Parzęczew, ./upload/articles_pakiety/31651/01_obraz.jpg
Jesienna wędrówka po Gminie Zgierz i Parzęczew, ./upload/articles_pakiety/31651/02_obraz.jpg
Jesienna wędrówka po Gminie Zgierz i Parzęczew, ./upload/articles_pakiety/31651/03_obraz.jpg


Impreza zgromadziła na starcie 230 miłośników turystyki i dobrej zabawy, którzy wędrowali leśnymi ścieżkami i duktami Gminy Zgierz oraz Parzęczew. Do wędrujących w jesiennej scenerii młodych turystów przyłączyło się również 19 członków SKKT w Ostrowach pod opieką Eweliny Biangi, Agnieszki Czerniawskiej i Katarzyny Wielkopolan. Organizatorzy przygotowali dla uczestników 2 trasy marszu. Pierwsza liczyła 11 km i wiodła z Lućmierza Lasu, przez Duraj, Pustkową Górę, Orlą do Chociszewa. Trasa nr 2 (5 km) prowadziła z Lućmierza Lasu do Grotnik i maszerowały nią przedszkolaki. Podczas wędrówki i na mecie w Chociszewie przeprowadzone zostały 4 konkurencje, za które drużyny zdobywały punkty do klasyfikacji generalnej, tj. test wiedzy ogólnej, konkurs „gwizdania”, turniej ekspresyjnego i najbardziej dramatycznego odczytania fragmentu książki oraz konkurencja sportowa. [więcej]
pismak, 11.10.2016 17:54|czytane: 384 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziś Czytelnicza Sztafeta była w Strzelcach
Czytelnicza Sztafeta Szkół, którą organizują szkoły z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, dziś dotarła do Strzelec. Tam czytanie rozpoczęli uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Ks. Stanisława Konarskiego.

Dziś Czytelnicza Sztafeta była w Strzelcach, ./upload/articles_pakiety/31650/01_obraz.jpg
Dziś Czytelnicza Sztafeta była w Strzelcach, ./upload/articles_pakiety/31650/02_obraz.jpg
Dziś Czytelnicza Sztafeta była w Strzelcach, ./upload/articles_pakiety/31650/03_obraz.jpg


Na hali sportowej wszystkie klasy po kolei czytały i prezentowały przygotowane przez siebie scenki z wybranych utworów. Następnie przekazali „pałeczkę” swoim młodszym kolegom ze Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów. Wszyscy czytali z wielkim zapałem i zaangażowaniem. [więcej]
kultura, 11.10.2016 17:23|czytane: 508 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Szpital w Kutnie nie dostanie dotacji na modernizację Szpitalnego Oddziału Ratunkowego
Ministerstwo Zdrowia opublikowało drugą listę szpitali, które otrzymają dofinansowanie w ramach konkursu nr 9.1/1/2015 w zakresie wsparcia istniejących szpitalnych oddziałów ratunkowych dedykowanego obszarom słabiej rozwiniętym. Kutnowskiego Szpitala Samorządowego niestety nie ma i na tej liście.

Szpital w Kutnie nie dostanie dotacji na modernizację Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, ./upload/articles_pakiety/31640/01_obraz.jpg


Kutnowski Szpital Samorządowy sp. zo.o. chciał przebudować Szpitalny Oddział Ratunkowy. Wartość szacunkowa projektu wynosiła około 4 mln złotych. Milion złotych od Miasta Kutna w ramach pomocy Powiatowi Kutnowskiemu miał posłużyć jako wkład własny. Wartość ykonania projektu to jak mówił prezes Robert Wilanowski około 200 tys. zł.

Przypomnijmy, po ocenie formalnej wniosków o dofinansowanie złożonych w tym konkursie pozytywnie oceniono 54 wnioski, natomiast negatywnie 36. Do oceny merytorycznej skierowano 53 Wnioski o dofinansowanie (jeden wniosek został wycofany przez Wnioskodawcę). Wśród pozytywnie ocenionych był wniosek z Kutna. [więcej]
wandea, 11.10.2016 09:49|czytane: 1996 razy|88 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bajkowanie w Bedlnie dla najmłodszych
Bajkowe postaci zagościły dzisiaj w klasie „0”  Filii  w Bedlnie Szkoły Podstawowej im.  Kornela Makuszyńskiego w Pniewie.

Bajkowanie w Bedlnie dla najmłodszych, ./upload/articles_pakiety/31648/01_obraz.jpg
Bajkowanie w Bedlnie dla najmłodszych, ./upload/articles_pakiety/31648/02_obraz.jpg


W role Kubusia Puchatka, Czerwonego Kapturka i Myszki Miki wcieliły się uczennice z klasy I b Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bedlnie, Wiktoria Lewaniak, Weronika Dałek, Amelka Wojciechowska. Gimnazjalistki czytały fragmenty odpowiednich bajek. Dzieci słuchały z ogromnym zaciekawieniem. Potrafiły wskazać sens i morał bajki. Spotkanie przebiegało w miłej, serdecznej i pełnej ciepła atmosferze. Na koniec nastapiło wielklie przytulanie i obietnice kolejnego spotkania. [więcej]
pismak, 11.10.2016 16:49|czytane: 442 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Policjanci w trzy dni akcji Prędkość nałożyli 56 mandatów
W październiku funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego kutnowskiej komendy prowadzili kolejne działania kontrolno-represyjne. 3, 4 i 10 października podczas akcji „Prędkość” policjanci ujawnili 59 wykroczeń, nakładając 56 mandaty karne.

Policjanci w trzy dni akcji Prędkość nałożyli 56 mandatów, ./upload/articles_pakiety/31647/01_obraz.jpg


6 października zostały przeprowadzone działania „ Pasy”. Policjanci szczególna uwagę zwracali na używanie pasów bezpieczeństwa i fotelików ochronnych dla dzieci zgodnie z obowiązującymi przepisami. Niestety nadal nie brakuje kierowców, którzy popełniają tego typu wykroczenia. Mundurowi ujawnili 51 wykroczeń. Następnego dnia podczas działań „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” policjanci ujawnili 27 wykroczeń

8 października prowadząc działania „ Alkohol i narkotyki” policjanci Wydziału Ruchu Drogowego skontrolowali 376 kierujących. Niestety dwie osoby były pod działaniem alkoholu. [więcej]
pismak, 11.10.2016 16:08|czytane: 608 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
eKologia: Spacerownik w Raciborowie
Kutnowski Dom Kultury już po raz trzeci w tym roku zaprasza całe rodziny na leśny spacer w Raciborowie. Szukamy wszystkiego co biega, skacze, rośnie i lata w najbliższą sobotę 15 października.

eKologia: Spacerownik w Raciborowie, ./upload/articles_pakiety/31644/01_obraz.jpg


Spotykamy się o godz. 9.00 przy leśniczówce w Raciborowie. Zapisy i szczegółowe informacje pod numerem tel. 796 363 388.

Spacer realizowany w ramach projektu Poznaj przyrodę regionu kutnowskiego realizowanego dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. [więcej]
wandea, 11.10.2016 10:39|czytane: 533 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Strażnicy miejscy znaleźli zwłoki
Makabrycznego odkrycia dokonała dziś rano Straż Miejska przy stacji transformatorowej  na Jana Pawła II w Kutnie. Znaleziono tam zwłoki bezdomnego mężczyzny.

Na miejsce przyjechało Pogotowie Ratunkowe i Policja. Trwa ustalenie przyczyny zgonu. [więcej]
pismak, 11.10.2016 08:55|czytane: 2636 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wysoka wygrana Juniorów KKS Pro-Basket Kutno
W minioną sobotę zmagania w Wojewódzkiej Lidze Juniorów rozpoczęli koszykarze KKS Pro-Basket Fresenius Kabi Kutno. Pierwszy mecz juniorzy rozegrali w Kutnie a ich rywalem był zespół SKS Start Łódź.

Wysoka wygrana Juniorów KKS Pro-Basket Kutno, ./upload/articles_pakiety/31642/01_obraz.jpg


Mecz zakończył się wysoką wygraną drużyny prowadzonej przez trenera Tomasza Skowrona 122:41 (43:13, 35:6, 22:14, 23:8). Najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu kutnowskiego był Jakub Łukasiewicz, który rzucił w meczu aż 33 punkty! Punktowali: Boroń Adam 10, Ćwirko-Godycki Mateusz 21, Haczyk Marcel 11, Lewandowski Artur 4, Łukasiewicz Jakub 33, Mróz Jakub 2, Popławski Michał 6, Postolski Adam 6, Rosa Mateusz 3, Wiercioch Maciej 17, Wojtczak Krzysztof 9. [więcej]
redaktor, 11.10.2016 09:52|czytane: 463 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zdecydowane zwycięstwo kadetów KKS Pro-Basket Kutno
W miniony weekend rozpoczęły się rozgrywki Łódzkiego Związku Koszykówki. Drużyna kadetów KKS Pro-Basket Kutno inauguracje sezonu rozpoczęła meczem przed własna publicznością z drużyną UMKS Księżak Łowicz II.

Zdecydowane zwycięstwo kadetów KKS Pro-Basket Kutno, ./upload/articles_pakiety/31641/01_obraz.jpg


Mecz zakończył się deklasacją młodych drużyny przyjezdnej, która przegrała 162:6 (36:1, 35:2, 47:3, 44:0). Najwięcej punktów dla drużyny kutnowskiej uzbierał Lewandowski Artur – 33. Trenerem drużyny jest Mateusz Wasielewski. [więcej]
redaktor, 11.10.2016 09:46|czytane: 357 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Śmiertelny wypadek w Pleckiej Dąbrowie
Wczoraj o godz. 23.05 w Pleckiej Dąbrowie samochód ciężarowy renault magnum potrącił na DK 92 pieszą. Niestety piesza zmarła na miejscu.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, iż kierujący ciężarowym renault magnum 64-letni mieszkaniec powiatu łowickiego na prostym odcinku drogi potrącił pieszą. W wyniku zdarzenia 46-letnia mieszkanka powiatu kutnowskiego poniosła śmierć na miejscu. Kierowca był trzeźwy. [więcej]
pismak, 11.10.2016 09:04|czytane: 2261 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Antoni Kaliński Mistrzem Świata
Sukcesem zakończył się udział Kutnianina Antoniego Kalińskiego w Mistrzostwach Świata Federacji WUAP w martwym ciągu.

Antoni Kaliński Mistrzem Świata , ./upload/articles_pakiety/31638/01_obraz.jpg
Antoni Kaliński Mistrzem Świata , ./upload/articles_pakiety/31638/02_obraz.jpg
Antoni Kaliński Mistrzem Świata , ./upload/articles_pakiety/31638/03_obraz.jpg


Zawody zostały rozegrane w dniach 5-9 października w Herzbergu (Niemcy) z udziałem 380 zawodników z kilkudziesięciu państw. Antoni Kaliński startując w kat. wagowej do 67,5 kg. i kat. wiekowej 60-65 lat podniósł 130 kg i zajął pierwsze miejsce zdobywając tytuł Mistrza Świata. [więcej]
redaktor, 11.10.2016 09:03|czytane: 463 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Drukowane, malowane, rysowane listy Marzeny Łukaszuk
Dziś w Galerii Okno na Sztukę w Kutnowskim Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy Marzeny Łukaszuk pt. Letter Book. drukowane, malowane, rysowane.  Artystka działa twórczo w dziedzinie grafiki artystycznej, rysunku, malarstwa oraz ilustracji.

Niewielką publiczność przywitał Radosław Rojewski, dyrektor KDK. - Blisko dwa lata pan Dariusz Kaca pokazuje nam różne techniki plastyczne. Do tej pory z taką sztuką nie miałem wiele do czynienia, bo jestem muzykiem. Odkąd odbywają się wystawy pod opieką pana Kacy, dostrzegam wielką pracę jaką artyści plastycy, malarze muszą włożyć w swoje dzieła - mówił Rojewski. 

Drukowane, malowane, rysowane listy Marzeny Łukaszuk, ./upload/articles_pakiety/31636/04_obraz.jpg
Drukowane, malowane, rysowane listy Marzeny Łukaszuk, ./upload/articles_pakiety/31636/02_obraz.jpg
Drukowane, malowane, rysowane listy Marzeny Łukaszuk, ./upload/articles_pakiety/31636/03_obraz.jpg


- Marzena Łukaszuk, rocznik '80 roku. Dyplom w 2005 roku w Pracowni Technik Drzeworytniczych prof. Andrzeja Mariana Bartczaka, Pracowni Malarstwa prof. Mariana Kępińskiego i Pracowni Papieru prof. Ewy Latkowskiej - Żychskiej na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Grafiki i Malarstwa. W 2014 uzyskała stopień doktora sztuk plastycznych w zakresie grafiki. Mieszka i tworzy w Łodzi. Część prac na wystawie jest wynikiem przygotowań do pracy doktorskiej np. wielki cykl Pejzaży semantycznych - to linoryty i drzeworyty - mówił Dariusz Kaca.

- Tytuł doktoratu był Trzy przecinki, podwójne życie znaków, a z kolei tytuł wystawy wraca do tego skąd się to wszystko wzięło.  Mam taką księgę kupioną na pchlim targu w Anglii, oprawioną w płótną i skórę, z wytłoczonymi złotymi literami tytułem Letter book. Jest szkicownkiem, podobno takie książki właśnie służyły do przechowywania korespondencji. Można zresztą tam wszystko wklejać. Od momentu kiedy zaczęłam pisać, korespondowałam. Pierwsze listy napisałam w czwartej klasie szkoły podstawowej, jak byłam w sanatorium - mówiła Marzena Łukaszuk. - Kieszonkowe wydawałam na korespondencję. Potem na trzecim roku już jak byłam na roku profesora Bartczaka, poprosił nas o napisanie własnego programu twórczego więc aby nie stłamsić wolności twórczej, pomyślałam sobie o tym co ja najbardziej lubię robić. [więcej]
kultura, 10.10.2016 19:52|czytane: 511 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Drugie Kutnowskie Dni Fantastyki
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie już od przyszłego czwartku zaprasza na Kutnowskie Dni Fantastyki. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia. A w programie spotkania z autorami, koncert, warsztaty malarskie, pokaz... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
RINTAL Polska poszykuje samodzielnych monterów schodów Producent schodów, Rintal Polska Sp. z o.o. poszukuje samodzielnych monterów schodów.rnrnZakres działalności:rn- montaż schodów samonośnych oraz obić na schody betonowernrnWymagania:rn- włas... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę AVENSIS I lub II tel.725-361-836 Kupie Toyote AVENSIS I lub II COROLLE YARIS MERCEDESA SPRINTERA 124 190 W210 oraz Maszyny Rolnicze Ursus Zetor Wladymirec Przyczepy Kombajny tel. 725.361.836 cala Polska atrakcyjne ceny szybki odbiór... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Zenobiusz Biga:
8 minut temu
Rzeczniczka jest córką Mańkowskiego
Dymitr Fiut:
34 minut temu
Jaro, gratulacje i czymam ciuki za cie.
Onufry Kamiński:
44 minut temu
W Kutnie jest praca , kto chce ten pracuje tylko trzeba chcieć , ja nie narzekam . Czytaj ze zrozumieniem interes się kręci nie z kim, tylko z czym kolejny przykład prostactwa
Bonifacy Ukolicz:
59 minut temu
To z ciebie Onufry taki "komputerowy lodziarz", co do komputera - widać, co napisałeś, a co do lodów - z kim ten interes kręcisz, to staje sie coraz jasniejsze. Co do nauki to ci napisali - w Kutnie nie ma pracy dla absolwentów uniwersytetów i politechnik, a są stanowiska i praca dla absolwentow WSGK. To wystarczy.
Roman Kolumna:
2
 · 
1 godzin temu
A sekretarzem jest Pan Korowajski? Czyzby mąż sędziny która uznala winnego karkówe niby ze wplywal na swiadkow?
Onufry Kamiński:
2 godzin temu
Do Metody Głąb
Zgadzam się to co napisałeś i popieram tylko 5 osób przystąpiło do konkursu . pytam gdzie reszta społeczeństwa??
Do Bernadeta Konkurs był na stronie , ale jak widać nie szukasz tylko siedzisz i pierdzisz w stołek. Kręci cię temat co się dzieje na Policji - bo jesteś nadzwyczajnym plotkarzem i to jeszcze na dodatek pewnie bez wykształcenia.
Ja mam budkę z lodami nie mam wykształenia interes się kręci i nikomu nie zazdroszczę a wy weźcie się za naukę i przystępujcie do konkursów
Błażej Lubicz:
2
 · 
2 godzin temu
Sekretarzem w urzędzie pracy jest mąż sedziny, przed którą zeznawal ten pan.. Czy to przypadek że policjant został skazany
Szczepan Bzdura:
2 godzin temu
SANDERUS TIMES - eBiuletyn Agencji MRPiH "podkówka".Podajemy komunikat: Jeden karierowicz, abiturient i absolwent Instytutu Mniemanologii Stosowanej - emerytowany Metody Głąb (bez tytułu) - został wytrzepany, wygarbowany, wyprany, wykrochmalony, wymaglowany, położony na obie łopatki i zapędzony w kozi róg przez użytkowników portalu eKutno. Ciekawe, czy to mu pomoże w odnalezieniu właściwych kierunków i dobrych dróg? A mówią, że pralnie itd..... są niepotrzebne? ~praojciec Allexander - redaktor naczelny.
Robert Małopolski:
3 godzin temu
Pan Rafał chyba się zagalopował porównanie Kłopota do pana Bieńka jest wysoce nie na miejscu.
Szczepan Bzdura:
3 godzin temu
###"R". Toście se pogadali na najwyższym światowym poziomie. Szkoda, że tak krótko. Podobają mi się wasze rozmowy. Całą noc mogłabym was słuchać. Burzyński i Kłopotowski i cała ta cudowna Burzmanna na okrągło powinni was słuchać. Może by się zaczęli nawracać na normalność czyli na głęboką wiarę, wysoką kulturę i szlachetną naturę, czego im z całego serca życzę. Pozdrawiam Was drodzy moi mądrzy dyskutanci. Dialogi kute na cztery nogi. I to jest właśnie to na co tyle lat czekałam. Się doczekałam. Ludzie zaczynają normalnie rozmawiać. Nie po rusku, nie po grecku, nie po turecku, nie po niemiecku, tylko po naszemu, po bożemu, po polsku i po chrześcijańsku. Na pewno coś dobrego z tego wyniknie. Tylko o to chodzi. Tak trzymajcie! Idzie nowe!! Bogu niech będą dzięki. ~emerytowana nauczycielka
Ewaryst Ziabka:
3 godzin temu
Panie Nwerowski mówiąc ,że problemem szpitala jest wiek pracowników po prostu pan obraził pracowników szpitala . Zapytam w jakim pan jest wieku i czy ten wiek nie jest problemem dla szpitala?
Barbara Ajsicz:
3 godzin temu
Podobno urzędnik ma poparcie PSlu, czy to prawda?
Amalgund Walczak:
2
 · 
3 godzin temu
A był, czy nie był o to jest pytanie?
Lech Kantor:
3 godzin temu
Prosimy o wypisanie zasług , może być w punktach.
Hugo Lewi:
3 godzin temu
Bolesław to uważasz ,że ci co tam pozostali i pracują to nie mają honoru? Czyżby ten jeden był tylko z honorem?
Zenon Kwasigroszek:
3 godzin temu
Faust i oni zostali tak do tej pory.
Teodor Pobłocki:
3 godzin temu
No widzisz Metody przystąpiłeś i co d..a.
Wawrzyniec Gielniowski:
4
 · 
3 godzin temu
wygraną zawdzięcza poparciu w Urzędzie Miasta, chyba pan sekretarz, bo to ,,koledzy z boiska,,
Arseniusz Błaszczyński:
4 godzin temu
Ciekawy jestem co się stało z poprzednim szefem tej komórki.
Faust Iwanoski:
6
 · 
4 godzin temu
Czy paranoik wypowiadał się w sprawach szpitala, redakcja powinna przytoczyć nieco jego "mądrości" ? Ciemny lud potrzebuje wiedzy. Też biedula podnieca się tym, co mówi - podobnie jak jego kolega pituchna.Najciekawsze artykuły
 ·  14
4 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
4 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
5 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
10 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
11 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
14 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
15 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
15 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
16 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
17 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
17 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
19 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
19 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
19 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
19 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
20 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
20 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
20 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
22 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
26 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności