eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 24.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Czerwiec w Kinie KDK nie tylko dla dzieci
Kino Kutnowskiego Domu Kultury  zaprasza w czerwcu na bajki dla dzieci, dramaty i filmy obyczajowe. Już 1 czerwca na Dzień Dziecka od rana Piraci z Karaibów, a o 15.15 Riko prawie Bocian, z kolei od piątku 9 czerwca Smerfy, a potem Auta 3.

01.06.2017  czwartek   DZIEŃ DZIECKA
godz.  9.00 PIRACI Z KARAIBÓW. ZEMSTA SALAZARA 2D dubbing premiera (fantasy /przygodowy, czas 129 min)
godz.15.15 RIKO PRAWIE BOCIAN 2D dubbing (animowany/familijny, czas 85 min )
godz.17.00 PIRACI Z KARAIBÓW. ZEMSTA SALAZARA 2D dubbing premiera02-07.06.2017  od piątku do środy
godz.15.45 RIKO PRAWIE BOCIAN 2D dubbing (animowany/familijny, czas 85 min )
godz.17.30 PIRACI Z KARAIBÓW. ZEMSTA SALAZARA 3D dubbing premiera (fantasy /przygodowy, czas 129 min)
godz.20.00 PIRACI Z KARAIBÓW. ZEMSTA SALAZARA 2D napisy premiera

09-14.06.2017  od piątku do niedzieli
godz.14.30 SMERFY: POSZUKIWACZE ZAGINIONEJ WIOSKI  2D dubbing (animowany/familijny, czas 90 min )
godz.16.15 SMERFY: POSZUKIWACZE ZAGINIONEJ WIOSKI  3D dubbing
godz.18.00 JUTRO BĘDZIEMY SZCZĘŚLIWI 2D (komediodramat, czas 118 min )
godz.20.15 PONAD WSZYSTKO 2D premiera (melodramat czas 96 min ) [więcej]
kultura, 30.05.2017 07:03|czytane: 822 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Święto Wsi Polskiej w Krzyżanowie[więcej]
redaktor, 30.05.2017 07:04|czytane: 277 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Potrzebny inspektor nadzoru inwestorskiego w specjalizacji drogowej
Starostwo Powiatowe w Kutnie ogłosiło przetarg na usługę świadczoną przez inspektora nadzoru inwestorskiego w specjalizacji drogowej.

Nadzorem mają być objęte zadania: Modernizacja drogi powiatowej Nr 2176E Leszno - Gozdków, Modernizacja drogi powiatowej Nr 2168E Kutno - Ogrodzona, Modernizacja drogi powiatowej Nr 2167E od drogi Nr 2 - Gnojno,  Modernizacja drogi powiatowej Nr 2514E Bryski Kolonia - Piątek - Leszno (ZP.272.49.2017).

Oferty można składać do 6 czerwca. [więcej]
redaktor, 30.05.2017 07:04|czytane: 483 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Kolorowa noc cygańska na Jarmarku Tumskim
W sobotę drugiego dnia trwania Jarmarku Tumskiego pod patronatem eKutno.pl, odbędzie się XIV Międzynarodowy Festiwal Romów w Płocku. Wystąpią zespoły z Polski, Słowacji i Białorusi. Cygańska muzyka zacznie wybrzmiewać już od godziny 17:00. Imprezę poprowadzą Krystiano i Zofia Czernicka.

Pod patronatem eKutno.pl: Kolorowa noc cygańska na Jarmarku Tumskim, ./upload/articles_pakiety/33961/01_obraz.jpg
Pod patronatem eKutno.pl: Kolorowa noc cygańska na Jarmarku Tumskim, ./upload/articles_pakiety/33961/02_obraz.jpg
Pod patronatem eKutno.pl: Kolorowa noc cygańska na Jarmarku Tumskim, ./upload/articles_pakiety/33961/03_obraz.jpg


Teatr Muzyczny Rada powstał na Białorusi. Zespół odbył wiele międzynarodowych tras koncertowych. Występy Teatru charakteryzują się docenianą na całym świecie znakomitą choreografią, tańcem i muzyką. Artyści prezentują w całości programy: romski, białoruski, ukraiński (nawiązujący do tradycji ludowych i kozackich) oraz latynoamerykański.

Gipsy Kings Revival to słowacka grupa, którą tworzy pięciu muzyków – pasjonatów. Artyści proponują nowy styl łączący pop, flamenco, muzykę latynoską oraz funky.

Elena Rutkowska to gwiazda muzyki romskiej, absolwentka Akademii Teatralnej w Kijowie. Szerszej publiczności znana jest z udziału w filmie „Pitbull” czy serialu „Lokatorzy”, a także z występów w warszawskim teatrze „Buffo”. Koncerty Eleny Rutkowskiej i Cygańskich Czarów to muzyczno-taneczne widowiska pełne orientalnej zmysłowości i cygańskiego temperamentu. [więcej]
redaktor, 30.05.2017 07:04|czytane: 816 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
eKuchnia z Kliniką Dietetyka: Formy ruchu, a odchudzanie
Jak zawsze we wtorek Adrian Kozicki z Kliniki Dietetyka o zdrowym odżywianiu i dziś o ruchu. 

Obecnie to jeden z najczęściej poruszanych tematów. Szczególnie w przypadku osób, które usilnie próbują „uniknąć” najważniejszego punktu odchudzania jakim jest dieta ;) . Postaram się w logiczny prosty sposób przedstawić z czego wynikają różnice pomiędzy danymi aktywnościami i jak samemu je dobierać.

eKuchnia z Kliniką Dietetyka: Formy ruchu, a odchudzanie, ./upload/articles_pakiety/33962/01_obraz.jpg

KLIKNIJ 

Zacznijmy od początku, ruch sam w sobie ma spowodować przyspieszenie krążenia naszej krwi w obwodzie ciała. Dzięki temu szybciej dostarczane są wszelkie mikro elementy do potrzebujących je miejsc. Dzięki temu również organizm szybciej jest w stanie usunąć produkty przemiany materii, czyli nazwijmy je „odpadkami” pracy naszego organizmu. Jedząc oddychając, pijąc do organizmu dostarczamy poza tym co widzimy gołym okiem, jeszcze produkty, które wymagają wdrożenia systemu oczyszczania i usunięcia ich z ciała. Między innymi właśnie z tego powodu ruchu jest tak ważny i wskazany, ba nawet uznawany za jeden z najważniejszych czynników naszego życia. W ogromnym stopniu tak właśnie jest. Ale, jak zwykle występuje „ale”. Nie każda forma ruchu będzie dla nas tak samo odpowiednia, skuteczna i pozytywnie wpływająca na organizm. Możemy ruchem sobie pomóc, a może rownież bardzo zaszkodzić, nie tylko zauważalnie gołym okiem.

Karnet na nowoczesny trening EMS połączony z profesjonalnym programem dietetycznym!

Każdy ruch wymaga od organizmu wydatkowania energii, niestety w większości wypadków nie będzie to energia pochodząca ze zmagazynowanej w organizmie tkanki tłuszczowej. Społeczności XXI w. z uwagi na to jaki „śmietnik” na codzień sobie serwują na talerzach, mocno upośledziły efektywność spalania tkanki tłuszczowej. Organizm przyzwyczajony do ciągłego dostarczania prostej energii ( cukrów ), przestawia się właśnie na taki tryb. Z tego też powodu coraz trudniej nam schudnąć, zachować młodość i zdrowie oraz wykorzystać jakkolwiek zalegającą tkankę tłuszczową. Musimy ją po prostu „spalić” sami, bo organizm niestety tego nie potrafi. [więcej]
redaktor, 30.05.2017 07:05|czytane: 405 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Spotkanie #Polska Obywatelska
1 czerwca o godzina 17:30 na sali tarasowej Kutnowskiego Domu Kultury odbędzie się spotkanie z Bartoszem Arłukowiczem, Joanną Frydrych, Zbigniewem Ajchlerem i Tomaszem Nowakiem.

Spotkanie #Polska Obywatelska, ./upload/articles_pakiety/33960/01_obraz.jpg


Przyjdź i porozmawiaj o programie Polska Obywatelska 2.0. Facebook
[więcej]
redaktor, 29.05.2017 20:38|czytane: 669 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutno w Złotej Dziesiątce rankingu Gazety Prawnej
Kutno znalazło się w Złotej Dziesiątce miast wyróżnionych w rankingu Perły Samorządu 2017 organizowanym przez Dziennik Gazeta Prawna oraz firmę doradczą Deloitte. Miasto rywalizowało w gronie miast do 100 tys. mieszkańców. Nagrodę podczas uroczystej gali w Gdyni odebrał prezydent Zbigniew Burzyński.

Kutno w Złotej Dziesiątce rankingu Gazety Prawnej, ./upload/articles_pakiety/33959/01_obraz.jpg


Jak czytamy w regulaminie ranking tworzony jest na podstawie danych przesłanych przez samorząd w formie
uzupełnionej ankiety elektronicznej i nie jest związany z żadnymi opłatami.

W rankingu ocenie podlegały cztery dziedziny: zarządzanie, usługi publiczne, przestrzeń i kapitał społeczny.

W kategorii zarządzanie oceniana była wielkość pozyskanych środków zewnętrznych na dalszy rozwój, a także warunki tworzone potencjalnym inwestorom. Istotne były również dokumenty strategiczne wyznaczające kierunki rozwoju. W zakresie usług publicznych brane były pod uwagę zagadnienia dot. m.in. edukacji, opieki nad dziećmi, polityki i pomocy społecznej, ochrony zdrowia czy gospodarki komunalnej. [więcej]
redaktor, 29.05.2017 20:33|czytane: 1147 razy|26 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziewczęta z Dziewiątki w finale Mistrzostw Województwa w Czwórboju Lekkoatletycznym
W minionym tygodniu na stadionie kutnowskiego MOSiR-u reprezentacje dziewcząt i chłopców Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie wzięły udział w Półfinale Mistrzostw Województwa w Czwórboju Lekkoatletycznym.   

Z zawodów tych, które były eliminacją do finałów wojewódzkich, awans uzyskiwały dwie pierwsze drużyny w kategorii  dziewcząt i chłopców. Reprezentacje „Dziewiątki” rywalizowały z lekkoatletami z powiatów łowickiego, skierniewickiego i rawskiego.

Awans w pięknym stylu wywalczyła  drużyna dziewcząt, która zwyciężyła w zawodach z bardzo dobrym wynikiem 1248 punktów.

Skład zwycięskiej ekipy: Milena Budner, Julia Jędrzejczak, Paulina Poniszewska, Julia Ruszkowska, Alicja Sobczyk, Aleksandra Urbańska, opiekun Jacek Kudła.
[więcej]
redaktor, 29.05.2017 17:02|czytane: 202 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
W piątek, 26 maja w Zespole Szkół nr 1 w Kutnie odbyły się eliminacje wojewódzkie 21. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego zorganizowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Skierniewicach. Wzięły w nich udział 22 drużyny z Województwa Łódzkiego, 57 zawodników pod opieką 19 opiekunów. Reprezentacja z powiatu kutnowskiego drużyna z Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie zajęła czwarte miejsce.

Uczestnicy eliminacji rozwiązywali test z prawa o ruchu drogowym, skrzyżowań i historii motoryzacji, brali udział w konkurencjach: udzielanie pomocy przedmedycznej, przygotowanie pojazdu do jazdy, jazda sprawnościowa motorowerem i samochodem z tzw. talerzem Stewarta.

Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa, ./upload/articles_pakiety/33940/02_obraz.jpg
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa, ./upload/articles_pakiety/33940/25_obraz.jpg
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa, ./upload/articles_pakiety/33940/45_obraz.jpg


 Więcej zdjęć

Zwycięskie drużyny:
1. Miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie
2. Miejsce – Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa w Skierniewicach - Zespół I
3. Miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu
4. Miejsce – Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie
5. Miejsce – Zespół Szkół CEZiU w Rawie Mazowieckiej – Technik Mechatronik

Zwycięska drużyna zakwalifikowała się do finału ogólnopolskiego.

W klasyfikacji indywidualnej najlepsi byli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie:
1. Miejsce – Mateusz Sołtys 40” telewizor LED
2. Miejsce – Adrian Pietrzyk młodzieżowy rower górski
3. Miejsce – Kamil Zatorski nawigacja samochodowa
[więcej]
wandea, 29.05.2017 15:31|czytane: 1151 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kondolencje[więcej]
wandea, 26.05.2017 16:04|czytane: 234 razy|komentuj|czytaj cały
Święto Pułkowe w Kutnie
Corocznie, od 35 lat mieszkańcy Kutna spotykają się pod tablicą, tradycyjnie 26 maja w rocznicę  zwycięskiej bitwy pod Żukowcem, która miała miejsce w 1920 podczas wojny z bolszewikami. Kutnowska Rada Pamięci Narodowej objęła honorowym patronatem uroczystość 35. Święta Pułkowego 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty imienia księcia Józefa Poniatowskiego.

Święto Pułkowe w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/33952/01_obraz.jpg
Święto Pułkowe w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/33952/02_obraz.jpg
Święto Pułkowe w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/33952/03_obraz.jpg


W  imieniu  Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej, Liceum Ogólnokształcącego Płockiego Uniwersytetu Ludowego, Stowarzyszenia Historycznego Pułk 37 Bożena Gajewska prezes TPZK  serdecznie powitała wszystkich, którzy przyjęli zaproszenie i przybyli na uroczystość 35. Święta Pułkowego 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty imienia księcia Józefa Poniatowskiego.

Przez wiele lat byli z nami liczni weterani  37 pp, niestety kolejno odchodzili na wieczną wartę. Dzisiaj są z nami już tylko ich rodziny oraz wszyscy ci, którym pamięć o kutnowskim pułku piechoty jest bliska sercu. Prezes TPZK przywitała  dzieci pułkowe, czyli członków Kręgu Rodzin Wojskowych 37 pp.

- Co roku raduje  nas Wasza  obecność.TPZK dziękuje za  to trwanie na straży pamięci Waszych ojców – żołnierzy 37 pp  - stwierdziła prezes TPZK.

Przybyły delegacje dwóch szkół,  w których dzieje pułku i kultywowanie pamięci o nim jest szczególnie ważne, bowiem te szkoły z pełną odpowiedzialnością przyjęły imię 37 pp i pielęgnując pamięć o tych żołnierzach i ich czynach uczą coraz to nowe pokolenia dzieci i młodzieży patriotyzmu: przedstawiciele i poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej imienia  37 Łęczyckiego Pułku Piechoty w Szczycie k. Oporowa i Szkoły Podstawowej imienia  37 Łęczyckiego Pułku Piechoty z Pleckiej Dąbrowy. Obecne było Stowarzyszenie  Clonovia wraz z prezesem Anną Baranowską, które także kultywuje pamięć o 37 pp.
[więcej]
redaktor, 29.05.2017 16:55|czytane: 777 razy|16 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Lecisz do USA? Zobacz, o czym pamiętać przed wylotem!
Wyjazd do Ameryki na wakacje to na pewno wielkie przeżycie dla turysty, który pierwszy raz wybiera się w tak daleką podróż. Długi lot, różne kultury na jednym kontynencie, chaos panujący na ulicach wielkich miast i po prostu strach przed nieznanym - to na pewno zwiększa stres niejednego podróżnika. Jednak już po pierwszych godzinach będąc tam, nie sposób nie zakochać się w tym kraju.

Lecisz do USA? Zobacz, o czym pamiętać przed wylotem!, ./upload/articles_pakiety/33951/01_obraz.jpg


Posiadanie polisy podróżnej jest niemalże tak samo ważne, jak otrzymanie wizy. Odpowiednio dobrane ubezpieczenie za granicą z wakacyjnapolisa.pl może uratować nasz domowy budżet przed horrendalnymi długami za opiekę lekarską w Stanach Zjednoczonych. 

Ubezpieczenie do USA

Jest kilka usług, które musi posiadać ubezpieczenie turystyczne do Ameryki. Bez tego typu zabezpieczenia możemy wrócić do domu z długami, a przecież nie o to chodzi w spędzeniu przyjemnych, wymarzonych wakacji.

Polisa turystyczna musi zawierać ubezpieczenie:
Kosztów leczenia, dzięki któremu ubezpieczyciel opłaci rachunki związane z opieką medyczną w przypadku nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku osoby ubezpieczonej. Rekomendujemy, aby suma ubezpieczenia KL wynosiła minimum 50 tysięcy EUR. Pamiętajmy, że im wyższa suma ubezpieczenia KL, tym większy zakres świadczeń nas obejmuje. W zakres ubezpieczenia KL najczęściej wchodzi również podstawowy assistance oraz koszty ratownictwa. [więcej]
pismak, 29.05.2017 13:52|czytane: 252 razy|komentuj|czytaj cały
Pociągi ŁKA w skróconych relacjach Łódź - Kutno
Podajemy za rynkiem-kolejowym.pl ŁKA zmienia relacje kilku najsłabiej obłożonych pociągów na linii z Łodzi do Kutna. Przewoźnik tłumaczy swoje działania obserwowaną zmianą potoków pasażerskich w niektórych porach dnia.

Najważniejszy przewoźnik kolejowy na trasie z Łodzi do Kutna skróci relacje dwóch par pociągów. Od 11 czerwca będą one obsługiwać jedynie podłódzki odcinek linii, nie dojeżdżając do węzła w Kutnie. Jak twierdzi samorządowa spółka, kursy te cieszyły się niewielkim zainteresowaniem podróżnych, zwłaszcza na końcowym odcinku trasy.

– Frekwencja na odcinku Chociszew – Kutno była bardzo niska: z przejazdów korzystało kilka osób – tłumaczy decyzję Marta Markowska, rzecznik prasowy ŁKA. Spółka podkreśla też, że w kierunku Kutna w zbliżonych godzinach wyjeżdża z Łodzi Kaliskiej pociąg Przewozów Regionalnych do Torunia.

Ograniczenia dotyczyć będą także pary pociągów 11350/1 oraz 11078/9. Te mogą być odczuwalne nieco dotkliwiej, bo pierwszy z wymienionych jest pierwszym w ciągu doby kursem ŁKA w kierunku Łodzi.

– Został on uruchomiony pilotażowo na początku września 2016 r. na wniosek określonej grupy podróżnych, którzy zadeklarowali, że będą korzystać z codziennych dojazdów z Kutna do Łodzi na godzinę 6:00. W styczniu tego roku zrezygnowali jednak z tego połączenia – tłumaczy przedstawicielka ŁKA.
[więcej]
pismak, 29.05.2017 13:14|czytane: 554 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kapela biesiadna Okowita na pierwszym miejscu
Kapela biesiadna Okowita działająca przy Ośrodku Kultury Gminy Kutno zdobyła pierwsze miejsce na Przeglądzie „Nutki Złotej Jesieni” organizowanym przez Dom Kultury w Łęczycy. Jury konkursowe uznało występ zespołu za najlepszy w kategorii Kapele.

Kapela biesiadna Okowita na pierwszym miejscu, ./upload/articles_pakiety/33949/01_obraz.jpg


– Nasza kapela istnieje dopiero od 2 lat, więc takie sukcesy bardzo cieszą – mówi Wiesław Kowalski, kierownik kapeli. – Mimo to, że działamy od niedawna, udaje nam się dzielić ze suchaczami naszą muzyczną wrażliwością. Jestem przekonany, że tak duże wyróżnienie dla nas nie jest wyłącznie kwestią szczęścia czy przypadku, bowiem kapela bardzo ciężko pracuje – dwugodzinne próby odbywają się aż trzy razy w tygodniu – dodaje Kowalski.
[więcej]
kultura, 29.05.2017 11:48|czytane: 368 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Zbliża się koniec maja. W związku z ultimatum koalicjanta PSL stanowiska rzecznika i pełnomocnika ds. pacjenta miały być zlikwidowane. Czy wszczęta została procedura zmiany schematu organizacyjnego starostwa albo przystąpiono do rozwiązania umów z pracownikami zatrudnionymi na tych stanowiskach? O to zapytaliśmy u źródła. 

Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska, ./upload/articles_pakiety/33946/01_obraz.jpg
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska, ./upload/articles_pakiety/33946/02_obraz.jpg


- Tak, została wszczęta procedura zmian w regulaminie organizacyjnym Starostwa Powiatowego w Kutnie - odpowiada Dariusz Jabłoński Sekretarz Powiatu. 

Przypomnijmy, cztery pierwsze punkty protokołu uzgodnień koalicyjnych z 12 kwietnia tego roku dotyczą spraw kadrowych i wynagrodzeń. Zlikwidowane mają być stanowiska rzecznika i pełnomocnika ds. pacjenta, funkcję tę pełnią Jacek Saramonowicz i Beata Krukowska, powstanie analiza polityki kadrowej w powiecie z uwzględnieniem struktury wynagrodzeń. To może być bardzo ciekawy dokument.
[więcej]
wandea, 29.05.2017 11:07|czytane: 3811 razy|61 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pięć medali dla sportowców z Akademii Sportów Walki i Rekreacji Alex Kutno
W ostatni weekend w Mysiadle koło Piaseczna odbyły się Mistrzostwa Polski kadetów młodszych i starszych w kickboxingu w formule kick light. W imprezie udział wzięli zawodnicy z Młodzieżowego Domu Kultury w Kutnie, a także Akademii Sportów Walki i Rekreacji Alex Kutno. W wyniku stoczonych walk zawodnicy zdobyli 5 medali (1 złoty, 2 srebrne i 2 brązowe). W imprezie udział wzięło 212 zawodników z 51 klubów z całej Polski.

Pięć medali dla sportowców z Akademii Sportów Walki i Rekreacji Alex Kutno, ./upload/articles_pakiety/33947/01_obraz.jpg
Pięć medali dla sportowców z Akademii Sportów Walki i Rekreacji Alex Kutno, ./upload/articles_pakiety/33947/02_obraz.jpg
Pięć medali dla sportowców z Akademii Sportów Walki i Rekreacji Alex Kutno, ./upload/articles_pakiety/33947/03_obraz.jpg


Nadia Czarnecka, kadet młodszy w kat. wagowej - 52 kg.- I miejsce i tytuł Mistrzyni Polski,
Anna Justyńska, kadet starszy w kat. wagowej - 60 kg. - II miejsce,
Weronika Stępniak, kadet młodszy w kat. wagowej - 37 kg. - II miejsce,
Zuzanna Winiecka, kadet starszy w kat. wagowej - 55 kg. - III miejsce,
Jakub Piotrowicz, kadet młodszy w kat. wagowej - 52 kg. - III miejsce,
Wiktor Gryglak, kadet starszy w kat. wagowej - 52 kg. -  IX miejsce,
Oskar Ziębicki, kadet młodszy w kat. wagowej - 32 kg. -IX miejsce,
Filip Jaskuła, kadet starszy w kat wagowej - 52 kg. - X miejsce.

- Nasi zawodnicy stoczyli bardzo zacięte i emocjonujące pojedynki uzyskując wysokie lokaty. Bardzo się cieszę, że kolejny raz pokazali hart ducha i wolę zwycięstwa pokonując własne słabości, a to w kickboxingu jest bardzo ważne. No i cieszymy się ogromnie, że po dłuższym czasie znów mamy w Kutnie nową Mistrzynię Polski, Nadię Czarnecką- powiedział trener Aleksander Grabowski. [więcej]
pismak, 29.05.2017 11:35|czytane: 478 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Po raz czwarty w Pabianicach Alibi najlepsze
Wczoraj odbył się XIV ogólnopolski Przegląd Tańca Nowoczesnego w Pabianicach. Po raz kolejny trzy zespoły Studia Tańca Alibi Doroty Ciołkowskiej reprezentowały nasze miasto i Kutnowski Dom Kultury. To był dzień pełen radości, tańca i zabawy.

Po raz czwarty w Pabianicach Alibi najlepsze, ./upload/articles_pakiety/33945/01_obraz.jpg
Po raz czwarty w Pabianicach Alibi najlepsze, ./upload/articles_pakiety/33945/02_obraz.jpg
Po raz czwarty w Pabianicach Alibi najlepsze, ./upload/articles_pakiety/33945/03_obraz.jpg


W najmłodszej kategorii tanecznej do 8 lat zespół Happy Feet zdobył wyróżnienie  (choreografia Joanna Solarska). W kolejnej kategorii wiekowej 9-12 lat zespół Fair Play zdobył III miejsce. Natomiast najstarszy zespół Alibi już czwarty rok z rzędu  okazał się bezkonkurencyjny podbijając serca Jurorów i zdobywając I miejsce w swojej kategorii wiekowej (13 -15 lat).

Gratulujemy udanego sezonu tanecznego wszystkim naszym tancerzom. [więcej]
wandea, 29.05.2017 10:28|czytane: 748 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Młodzież z DoMOStwa i Fundacja Urban Forms wykonają mural w Żychlinie
Wczoraj w DoMOStwie odbyły warsztaty ze Stawkiem - Sławomirem Krysiakiem/Fundacja Urban Forms. Młodzież oswajała się ze sprzętem, materiałami.  Po 7 czerwca zabieramy się za ścianę kamienicy na Narutowicza w Żychlinie i malujemy mural.

Młodzież z DoMOStwa i Fundacja Urban Forms wykonają mural w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/33942/01_obraz.jpg
Młodzież z DoMOStwa i Fundacja Urban Forms wykonają mural w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/33942/02_obraz.jpg
Młodzież z DoMOStwa i Fundacja Urban Forms wykonają mural w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/33942/12_obraz.jpg


Kilka słów od Kamili Chomik-Wasiak (koordynatora projektu) -  Przygotowania do muralu idą pełną parą. Ekipa projektowa Równać Szanse pn. "Historia w street art na Dobrzelińskiej" próbowała swoich sił przy malowaniu sprayami płyt kartonowo-gipsowych. Przy chilloutowej muzyce z głośników, na świeżym powietrzu i pod czujnym okiem Sławka młodzież uczyła się cieniować, nadawać trójwymiarowe kształty czcionkom i tworzyć pierwsze rysunki. Powstał wielki napis Żychlin, moodboard projektowy oraz liczne malowidła. Sławek był bardzo przekonywujący, świetnie motywował młodzież, budził walecznego ducha zespołu młodzieży z DoMOStwa, która realizuje wspólnie z Fundacją Urban Forms zadanie, czyli mural na ul. Narutowicza w Żychlinie.

Dzięki funduszom projektowym Równać Szanse PAFW i PFDiM, dzięki PSB Mrówka Żychlin, Miastu i Gminie Żychlin wychowankowie mogli zakupić spraye, opłacić warsztaty i doskonalić swoje umiejętności.

- Młodzi pozyskali już wielu partnerów na okoliczność malowania żychlińskiego muralu. Mural o treści historycznej, z wizerunkiem miasta i okolicy oraz legendarnym rycerzem Chwałem, budzi zainteresowanie mieszkańców Żychlina, ale i okolicy - dodaje pani Kamila. - Jest potrzebne wsparcie z uwagi na ogromne ilości farby, jakie będą wykorzystane podczas wykonania malowidła. [więcej]
pismak, 29.05.2017 07:04|czytane: 509 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kondolencje[więcej]
wandea, 26.05.2017 08:26|czytane: 273 razy|komentuj|czytaj cały
Gala Finałowa Gimnazjalnych Żurnalistów. "Dwójka" na trzecim miejscu
W Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie odbył się finał XVIII Wojewódzkiego Konkursu Gazetek Szkolnych „Gimnazjalni Żurnaliści”, który został zorganizowany w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych ph. „ Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga”. Honorowy patronat nad nim objął Zbigniew Burzyński Prezydent Miasta Kutna – fundator głównej nagrody oraz Grzegorz Wierzchowski Łódzki Kurator Oświaty.

Gala Finałowa Gimnazjalnych Żurnalistów.
Gala Finałowa Gimnazjalnych Żurnalistów.
Gala Finałowa Gimnazjalnych Żurnalistów.


Jury w składzie: przewodniczący konkursu – Przemysław Bieniek zastępca sekretarza redakcji „Expressu Ilustrowanego”, Adam Owczarek - redaktor, dziennikarz Tygodnika „Angora”, Maciej Kałach – dziennikarz „Dziennika Łódzkiego”, Krzysztof Szymański kierownik redakcji Gazeta Lokalna Kutna i Regionu przyznało, zgodnie z kryteriami, następujące miejsca:
I miejsce - „ZSG, czyli Zupełnie Szkolny Gadżet każdego ucznia!” z Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego nr 3 w Radomsku (opiekunowie: Barbara Orsicz, Błażej Badowski) (przyszłoroczni organizatorzy konkursu)
II miejsce - „Głos 16" z Publicznego Gimnazjum nr 16 im. Ofiar Katynia w Łodzi (opiekunki Aneta Pęczkowska, Dorota Lingen)
III miejsce - „Carpe Diem” Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie (opiekunki Iwona Pietrzaki i Elżbieta Sobieszek) i wyróżnienia: „Piętnastka” Łódź, „Bez tytułu” Bełchatów, IKAR – ze świata małolata” Przedbórz 

Redaktorzy oraz ich opiekunowie wyrazili swoje opinie na temat pracy w gazetkach szkolnych - Praca w gazecie sprawia nam przyjemność. Uczymy się samodzielności, rzetelności, pracowitości i współpracy. Zdobywamy doświadczenie, które przyda nam się w przyszłości. Tworzymy jedną wielką rodzinę. Praca w gazecie to pasja i zabawa. Motorem do działań są nasze opiekunki.
[więcej]
pismak, 29.05.2017 10:00|czytane: 405 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Uwaga! Ulica Sobieskiego zamknięta, objazd
Od dziś dla ruchu kołowego zostanie zamknięta ulica Sobieskiego w Kutnie pomiędzy Bema i Chodkiewicza.

ECO Kutno przyłącza wielorodzinny budynek mieszkalny na Sobieskiego do sieci ciepłowniczej.  Prace i utrudnienie potrwają do 2 czerwca. [więcej]
pismak, 29.05.2017 07:23|czytane: 623 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kulturalnie w Krośniewicach
Małgorzata Przygodzka dyrektor GCKSIR w Krośniewicach  zaprosza na najbliższe wydarzenia kulturalne.

Kulturalnie w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/33939/01_obraz.jpg
Kulturalnie w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/33939/02_obraz.jpg
Kulturalnie w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/33939/03_obraz.jpg


I tak najbliższa impreza  została zaplanowana na 30 maja. To  obchody 11. Gwiaździstego Rajdu Rowerowego „Krośniewickie Maki” zorganizowane  przez Burmistrza Krośniewic, GCKSiR w Krośniewicach oraz Szkołę Podstawową im. gen. W. Andersa w Nowem. Wszyscy uczestnicy spotykają się o godz. 9.00 przy Andersówce.

1 czerwca odbędą się obchody Dnia Dziecka, 2 czerwca o godz. 18.00 będzie miała miejsce premiera „Królewny Śnieżki i 7 krasnoludków”  (wejściówki) dla dzieci, a tydzień później w wyjątkowej obsadzie (wśród aktorów zagrają m.in. samorządowcy: Julianna Barbara Herman burmistrz Krośniewic, radni Anna Chmielecka, Wojciech Wolniewski , Paweł Górnik ,Gracjan Wiśniewski).  3 czerwca o godz. 14.00 nastąpi otwarcie sezonu siatkówki plażowej. W niedzielę,  4 czerwca  w godzinach 10.00-13.00 w hali sportowej odbędą się zawody [więcej]
kultura, 29.05.2017 09:19|czytane: 555 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ślub w amerykańskim stylu? Nie zapomnij o swoich druhnach!
Na pewno niejedna Panna Młoda marzy o dużym, wystawnym i bogatym weselu. Oglądając różne filmy amerykańskie, które ukazują ile czasami rodziny inwestują w ten jeden dzień, jak dokładnie przygotowują każdą atrakcję, odczuwamy delikatną zazdrość. Też tak chcemy, też chcemy wystawnej kolacji, kolorowych dodatków i druhny w takich samych sukienkach.

Ślub w amerykańskim stylu? Nie zapomnij o swoich druhnach!, ./upload/articles_pakiety/33844/01_obraz.jpg


Do naszej subkultury coraz częściej przedzierają się elementy innej, choć nie tak dalekiej nam kultury. Jeżeli chodzi o organizowanie wesela, jak i ślubu, współczesne Pary Młode rezygnują z tradycyjnych obrzędów lub je delikatnie unowocześniają, nie boją się także wzorować na tym, co do tej pory widzieliśmy na szklanych ekranach.

Przede wszystkim piękne stroje
Idealnie skrojony garnitur czy frak oraz biała, długa suknia to podstawa – tutaj nie mamy żadnych wątpliwości i sądzimy, że jeszcze długo nic się nie zmieni. Nadal Panna Młoda będzie szukać tej jedynej, wyjątkowej, pięknej sukni, którą założy tylko raz w swoim życiu. W dodatku potrafią bardzo dużo kosztować, a kobiety są skłonne taką cenę zapłacić. Czego to się nie robi dla tego dnia? Jednak nie można zapominać o innych elementach.
Za granicą powstają tak zwane „dress code”, który jest z góry narzucany przez Parę Młodą. Najlepszym przykładem był ślub mamy Beyonce, podczas którego wszyscy byli ubrani na.. biało. Podobnie było podczas ślubu Mariny i Wojtka Szczęsnego. To jednak tylko jedna z wielu możliwości. Coraz częściej Panna Młoda chce, aby jej przyjaciółki – czy to nie przyćmiły jej blasku czy po prostu idealnie komponowały się do stylu i motywu przewodniego. Dlatego też wybiera im odpowiednie suknie. Druhny najczęściej jednak nie mają tego samego stroju na sobie – wyglądałoby to kiepsko, poza tym nie każda z nich czułaby się w tym dobrze lub po prostu fason może nie pasować na każdą z nich. Dlatego Panna Młoda wybiera kolor przewodni.
[więcej]
pismak, 18.05.2017 16:38|czytane: 166 razy|komentuj|czytaj cały
Tancerze Street Dance Studio nagrodzeni w Pabianicach
Dziś w Pabianicach odbył się XIV Ogólnopolski Przegląd Tańca Nowoczesnego. Street Dance Studio, Kutnowski Dom Kultury oraz Miasto Kutno reprezentował najmłodszy zespół turniejowy LUZIK.

Tancerze Street Dance Studio nagrodzeni w Pabianicach, ./upload/articles_pakiety/33941/01_obraz.jpg
Tancerze Street Dance Studio nagrodzeni w Pabianicach, ./upload/articles_pakiety/33941/02_obraz.jpg
Tancerze Street Dance Studio nagrodzeni w Pabianicach, ./upload/articles_pakiety/33941/03_obraz.jpg


Z choreografią Joanny Gąsiorowskiej "FEEL THE BEAT" grupa LUZIK otrzymała WYRÓŻNIENIE w kategorii wiekowej 9-12 lat.

- Brawo dla naszych młodych tancerzy. Jesteście naszą i Miasta Kutna dumą.  Po raz kolejny pokazaliście klasę, energię i miłość do tańca! Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! - mówi Joanna Gąsiorowska.[więcej]
wandea, 28.05.2017 21:33|czytane: 780 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Krośniewice: Spektakl Wygnańcy Ewy
Wczoraj, 27 maja w Ośrodku Kultury OSPa w Krośniewicach można było obejrzeć przedstawienie na podstawie jednoaktówki  J. Sztaudyngera pt. „Wygnańcy Ewy”. Dowcipna parafraza wątku biblijnego opowiadającego o losach pierwszej pary ludzkiej wygnanej z raju zgromadziła liczną publiczność. Wśród widowni zasiadły Sylwia Maszewska –reżyser spektaklu oraz Renata Nolbrzak dyrektor Forum Inicjatyw Twórczych z Parzęczewa.

Krośniewice: Spektakl Wygnańcy Ewy, ./upload/articles_pakiety/33938/01_obraz.jpg
Krośniewice: Spektakl Wygnańcy Ewy, ./upload/articles_pakiety/33938/02_obraz.jpg
Krośniewice: Spektakl Wygnańcy Ewy, ./upload/articles_pakiety/33938/03_obraz.jpg


Sztuka J. Sztaudyngera w reżyserii Sylwii Maszewskiej – wieloletniej solistki Teatru Wielkiego w Łodzi, logopedy i pedagoga - w sposób humorystyczny przedstawia Ewę jako inicjatorkę buntu wobec Stwórcy i sprawczynię wypędzenia z raju. W tę rolę wspaniale wcieliła się Anna Szoszkiewicz. Opowieść o grzesznej Ewie nieco odbiega od relacji biblijnej. Pierwsza kobieta chciała stać się niedoskonała, aby wieźć zwyczajne życie. Temperament i urok Ewy nie tylko oddziaływał na Adama (w tej roli Jan Bugajski), ale Diabła (Janusz Chałas) i Anioła (Piotr Sankowski). Zjedzenie zakazanego owocu i  igraszki z istotami nadprzyrodzonymi skończyły się wypędzeniem mieszkańców z raju. Nieposłuszeństwo Ewy nie tylko nie podobało się Panu Bogu, ale i wykraczało poza zamysł autorski J. Sztaudyngera (w tej podwójnej roli wystąpił Marek Barański).
[więcej]
kultura, 28.05.2017 20:26|czytane: 1215 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Już są fundamenty hospicjum stacjonarnego w Kutnie
Od kwietnia na placu pod budowę Hospicjum Stacjonarnego przy ulicy Jastrzębiej w Kutnie  systematycznie trwają prace. Przewidywany termin oddania Hospicjum Stacjonarnego do użytku to listopad 2018 roku. To bardzo potrzebna w Kutnie inwestycja, trzymamy kciuki za jej piękny efekt.

Już są fundamenty hospicjum  stacjonarnego w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/33937/01_obraz.jpg
Już są fundamenty hospicjum  stacjonarnego w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/33937/02_obraz.jpg
Już są fundamenty hospicjum  stacjonarnego w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/33937/05_obraz.jpg


Wykonawcą budowy jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Zagospodarowania Terenów Zielonych "BUDROX" sp. z o. o. z siedzibą w Gostyninie. Inwestorem zastępczym jest Dyrekcja Inwestycji w Kutnie sp. z o. o.
[więcej]
wandea, 28.05.2017 19:45|czytane: 3577 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Krośniewice: Najbliższe sercu słowo MAMA
Mama, to tytuł wieczoru literacko-muzyczny, który odbył się 26 maja o godz. 18.00 w Ośrodku Kultury OSPa w Krośniewicach. Z myślą o mamach i w dowód, że są bardzo kochane, najmłodsi mieszkańcy Krośniewic postanowili  w Dniu Matki pokazać, jak wyjątkowe miejsce zajmują w ich życiu.

Krośniewice: Najbliższe sercu słowo MAMA, ./upload/articles_pakiety/33936/03_obraz.jpg
Krośniewice: Najbliższe sercu słowo MAMA, ./upload/articles_pakiety/33936/12_obraz.jpg
Krośniewice: Najbliższe sercu słowo MAMA, ./upload/articles_pakiety/33936/34_obraz.jpg


W programie wystąpili dzieci i młodzież należące do kilku sekcji działających w Ośrodku Kultury OSPa w Krośniewicach. Wieczór obfitował w wiele wzruszeń, prezentowane scenki i wierszyki  autorstwa instruktor GCKiR w Krośniewicach Jolanty Zagajewskiej wniosły radość, ciepło i stworzyły rodzinną atmosferę.

Na widowni zasiedli nie tylko najukochańsze mamy, ale najbliższa rodzina, znajomi, rówieśnicy występujących artystów, nauczyciele. Gości przywitała Justyna Szadkowska p.o. kierownik Ośrodka Kultury OSPa w Krośniewicach. Następnie nadszedł czas na artystyczny prezent przygotowany przez dzieci prosto z serca z okazji Dnia Matki. Program poprowadzili członkowie grupy Na przekór, którą opiekuje się J. Zagajewska, zapowiadając na wesoło kolejne występy. Jako pierwsza na scenie zaprezentowała się Dziecięca Grupa Wokalna pod kierunkiem Aleksandry Kołodziejskiej. [więcej]
kultura, 28.05.2017 19:56|czytane: 1013 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Atrakcje Święta Żychlina
Barwny korowód -żakinada, na czele której stał burmistrz Grzegorz Ambroziak vel Dracula i dyrektor Żychlińskiego Domu Kultury Magdalena Modrzejewska-Rzeźnicka vel Zła Królowa oraz Kapela Dobrzeliniacy, przeszedł ulicami Żychlina wprost na Święto tego miasta, zorganizowane na ulicy Łąkowej. 

Atrakcje Święta Żychlina , ./upload/articles_pakiety/33933/12_obraz.jpg
Atrakcje Święta Żychlina , ./upload/articles_pakiety/33933/24_obraz.jpg
Atrakcje Święta Żychlina , ./upload/articles_pakiety/33933/38_obraz.jpg


Tam burmistrz i dyrektor ŻDK powitali mieszkańców i zachęcili do korzystania z atrakcji, a jest ich co nie miara. Oprócz popołudniowych i wieczornych koncertów, klimatyczne kiermasze, budka fotograficzna, w której można sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie za darmo. Na wyjątkowym stoisku z napisem POMAGAMY można kupić smaczne ciasta i pamiątki i w ten sposób pomóc pani Małgorzacie Sikorskiej. Całkowity dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na terapię protonową ratującą życie i wzrok pani Małgosi.

Dla dzieci przygpotowano dmuchane zabawki, ścianka wspinaczkowa, trampoliny, a dla fanów motoryzacji wystawę historycznych aut rajdowych m.in. można podziwiać Forda Sierrę RS Cosworth, sportową wersję Forda Sierry produkowaną w latach 1986–1992 i Subaru Impreza produkowanego od 1993 roku. 

Święto Żychlina trwa do 22.00, koncerty 17.30,19.15 i 21.00. Zapraszamy
[więcej]
kultura, 28.05.2017 13:37|czytane: 1590 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Udany Piknik wśród róż
Zakończenie Pikniku wśród róż okiem Piotra Szatkowskiego. Zobaczcie czy jesteście na zdjęciach.

Udany Piknik wśród róż, ./upload/articles_pakiety/33935/05_obraz.jpg
Udany Piknik wśród róż, ./upload/articles_pakiety/33935/19_obraz.jpg
Udany Piknik wśród róż, ./upload/articles_pakiety/33935/28_obraz.jpg


Więcej zdjęć

[więcej]
redaktor, 28.05.2017 14:27|czytane: 1586 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Różana Rodzina. Maluchy z Kutna obdarowane
Kolejna edycja Różanej Rodziny wg pomysłu Liliany Urbańczyk Wójcik za nami. W sali widowiskowej Kutnowskiego Domu Kultury wczoraj z władzami miasta, Dorotą Zawadzką i sponsorami projektu spotkały się rodziny mieszkańcó Kuta urodzonych od 1 stycznia 2017 r. do 12 maja 2017 r. W tym czasie urodziło się i zostało zameldowanych 142 dzieci.

Różana Rodzina. Maluchy z Kutna obdarowane, ./upload/articles_pakiety/33934/01_obraz.jpg
Różana Rodzina. Maluchy z Kutna obdarowane, ./upload/articles_pakiety/33934/12_obraz.jpg
Różana Rodzina. Maluchy z Kutna obdarowane, ./upload/articles_pakiety/33934/23_obraz.jpg


WSZYSTKIE MALUCHY

- Wyjątkowość tego projektu polega na tym, że jest on jak najbardziej lokalny i promuje kutnowskie marki. Chcemy chwalić się tym, co powstaje w naszym mieście i zachęcać do korzystania z tego kutnowskie rodziny. Do projektu zaprosiliśmy kutnowskich przedsiębiorców, którzy bardzo życzliwie i otwarcie włączyli się do naszego projektu przekazując swoje produkty lub oferując zniżki na swoje usługi, w tym także na asortyment dla dzieci  - mówi Liliana Urbańczyk-Wójcik. [więcej]
redaktor, 28.05.2017 13:54|czytane: 1953 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Gimnazjum nr 2 w Kutnie Mistrzem Polski Gimnazjów w SCRABBLE 2017
Wczoraj o godz. 16:00 sędzia Polskiej Federacji Scrabble Maciej Śliwa zakończył piątą końcową rundę rozgrywek w ramach XV Ogólnopolskich Mistrzostw Szkół w SCRABBLE Kutno 2017. Chwilę potem, podczas uroczystego podsumowania turnieju, w niecodziennej scenografii w postaci  zielonej balonowej ścianki, okazało się, że gospodarz zawodów Gimnazjum nr 2  w Kutnie poprawiło ubiegłoroczny wynik, stając na najwyższym miejscu podium.

Gimnazjum nr 2 w Kutnie Mistrzem Polski Gimnazjów w SCRABBLE 2017, ./upload/articles_pakiety/33931/01_obraz.jpg
Gimnazjum nr 2 w Kutnie Mistrzem Polski Gimnazjów w SCRABBLE 2017, ./upload/articles_pakiety/33931/02_obraz.jpg
Gimnazjum nr 2 w Kutnie Mistrzem Polski Gimnazjów w SCRABBLE 2017, ./upload/articles_pakiety/33931/03_obraz.jpg


Tytuł Mistrza Polski w SCRABBLE w kategorii gimnazjów dla kutnowskiej szkoły wywalczyli ucz. kl. II A: Jakub Rojewski i Marcin Strzelec. Gimnazja kutnowskie w tym roku triumfowały, bo Wicemistrzem Polski zostało Gimnazjum nr 3 w Kutnie (Michał Sęczkowski i Kacper Stepień).

Nie udało się tym razem stanąć na podium kutnowskiej reprezentacji szkół ponadgimnazjalnych, ale 5. miejsce drużyny z Zespołu Szkół nr 3 im. W. Grabskiego (Mateusz Jóżwiak i Krzysztof Tomczak – wychowankowie Koła Scrabble LITERKA w Gimnazjum nr 2) w tak doborowej stawce zawodników, którzy zjechali do Kutna, to też niezły wynik.

Uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 6 udało się wywalczyć również dobre miejsce, wprawdzie tuż za podium. Czwartą drużyną w Polsce zostali: Olga Baranowska i Kacper Dałek.

Gimnzjum nr 2, poza zdobyciem tytułu Mistrza Polski, zostało Najlepszą Szkołą Krajowego Stowarzyszenia Pomocy Szkole i najlepszym gimnazjum w województwie łódzkim. [więcej]
wandea, 27.05.2017 18:54|czytane: 607 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Pora na Seniora II
Stowarzyszenie Pomocy LARIS w ramach Programu ,,Pora na Seniora II’’ współfinansowanego przez Prezydenta Miasta Kutna zorganizowało wycieczkę dla podopiecznych jednostek organizacyjnych pomocy społecznej z terenu miasta Kutna do Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach.

Pora na Seniora II, ./upload/articles_pakiety/33930/01_obraz.jpg
Pora na Seniora II, ./upload/articles_pakiety/33930/03_obraz.jpg
Pora na Seniora II, ./upload/articles_pakiety/33930/04_obraz.jpg


Głównym celem programu jest aktualizacja kulturowa osób starszych i dzieci ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym. Podopieczni mieli możliwość zwiedzania sali poświęconej  gen. Władysławowi Sikorskiemu, gen. Władysławowi Andersowi.Ponadto obejrzeli stałą wystawę pt. ,,Kolekcjonerskie pasje‘’ oraz kolekcję obrazów wybitnych polskich artystów m.in. Olgi Boznańskiej, Leona Wyczółkowskiego i Jana Skotnickiego. [więcej]
redaktor, 27.05.2017 18:25|czytane: 419 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
XVII Wojewódzki Konkurs Ekologiczno - Przyrodniczy w Ośrodku im. M. Konopnickiej
W czwartek, 25 maja w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Kutnie odbył się XVII Wojewódzki Konkurs Ekologiczno - Przyrodniczy. Do zmagań stanęło 13 drużyn reprezentujących Zgierz, Łódź, Łęczycę, Ozorków, Łowicz i Kutno. Zmagania konkursowe poprzedził występ grupy teatralnej „Radośni” z SOSW nr 1 w Kutnie z przedstawieniem pt. Co nam daje las.

 XVII Wojewódzki Konkurs Ekologiczno - Przyrodniczy w Ośrodku im. M. Konopnickiej, ./upload/articles_pakiety/33929/01_obraz.jpg
 XVII Wojewódzki Konkurs Ekologiczno - Przyrodniczy w Ośrodku im. M. Konopnickiej, ./upload/articles_pakiety/33929/02_obraz.jpg
 XVII Wojewódzki Konkurs Ekologiczno - Przyrodniczy w Ośrodku im. M. Konopnickiej, ./upload/articles_pakiety/33929/03_obraz.jpg


Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Artur Gierula, członek Zarządu Powiatu, Justyna Jasińska, Dyrektor Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa  i Ochrony Środowiska, Bożena Wadecka - Główny Specjalista ds. Ochrony Środowiska, Katarzyna Pilarczyk z Nadleśnictwa w Chrośnie, Anna Stachowicz - pomysłodawca konkursu, Ewa  Łąpieś - Liga Ochrony Przyrody, Grażyna  Pleszczyńska  - Liga Ochrony Przyrody.

Konkurs podzielony był na dwie części: teoretyczną, w której uczestnicy prezentowali swoją wiedzę przyrodniczą oraz część praktyczną, podczas której wykonywali prace plastyczno - techniczne, rozwiązywali krzyżowki i rebusy.

Konkurs miał na celu przede wszystkim poszerzenie wiadomości o problemach ochrony środowiska, uświadomienie dzieciom znaczenia ekosystemu leśnego w życiu człowieka, [więcej]
redaktor, 27.05.2017 18:21|czytane: 485 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Jutro otwarte zawody wędkarskie na Dzień Dziecka
Stowarzyszenie Wędkarskie "Zalew" w Kutnie zaprasza na Dzień Dziecka 28 maja w godzinach od 7.00 - 12.00 przy ulicy Narutowicz 47 w Kutnie.

Jutro otwarte zawody wędkarskie na Dzień Dziecka, ./upload/articles_pakiety/33875/01_obraz.jpg


W programie popkazy strażackie, otwarte zawody wędkarskie dla dzieci w wieku od 7 - 14 lat. Zapisy od godz. 7:00 do 8:00, czas trwania zawodów  8:00 do 10:30, liczba miejsc ograniczona. Wręczenie nagód  o godz. 11.00.
[więcej]
redaktor, 27.05.2017 18:13|czytane: 1003 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Uczniowie ZSCKR im. Macieja Rataja odwiedzili skład wojskowy
Wczoraj grupa młodzieży z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Macieja Rataja w Mieczysławowie odwiedziła skład wojskowy w Kutnie -Sklęczkach. Uczniowie obejrzeli ekspozycję statków powietrznych m.in. samoloty „SU-22”,” MIG-21”,” ISKRA” oraz śmigłowiec „MI-4”.

Uczniowie ZSCKR im. Macieja Rataja odwiedzili skład wojskowy, ./upload/articles_pakiety/33927/01_obraz.jpg
Uczniowie ZSCKR im. Macieja Rataja odwiedzili skład wojskowy, ./upload/articles_pakiety/33927/02_obraz.jpg


W „spadochroniarni”  uczestnicy wycieczki zostali zapoznani ze sprzętem używanym przez pilotów i spadochroniarzy.  Na zakończenie Jarosław Sobczyk i  Sławomir Lubecki przedstawili wyposażenie pojazdu gaśniczego, w jaki wyposażona jest Wojskowa Straż Pożarna. Spotkanie dostarczyło młodzieży niezapomnianych wrażeń i uświadomiło ważną rolę, jaką  pełni wojsko w obronie narodowego bezpieczeństwa. [więcej]
redaktor, 27.05.2017 17:54|czytane: 687 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Drugie Kutnowskie Dni Fantastyki
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie już od przyszłego czwartku zaprasza na Kutnowskie Dni Fantastyki. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia. A w programie spotkania z autorami, koncert, warsztaty malarskie, pokaz... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
RINTAL Polska poszykuje samodzielnych monterów schodów Producent schodów, Rintal Polska Sp. z o.o. poszukuje samodzielnych monterów schodów.rnrnZakres działalności:rn- montaż schodów samonośnych oraz obić na schody betonowernrnWymagania:rn- włas... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę AVENSIS I lub II tel.725-361-836 Kupie Toyote AVENSIS I lub II COROLLE YARIS MERCEDESA SPRINTERA 124 190 W210 oraz Maszyny Rolnicze Ursus Zetor Wladymirec Przyczepy Kombajny tel. 725.361.836 cala Polska atrakcyjne ceny szybki odbiór... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Mikołaj Baranowski:
9 minut temu
Pisssssofff
Zenobiusz Biga:
17 minut temu
Rzeczniczka jest córką Mańkowskiego
Dymitr Fiut:
43 minut temu
Jaro, gratulacje i czymam ciuki za cie.
Onufry Kamiński:
54 minut temu
W Kutnie jest praca , kto chce ten pracuje tylko trzeba chcieć , ja nie narzekam . Czytaj ze zrozumieniem interes się kręci nie z kim, tylko z czym kolejny przykład prostactwa
Bonifacy Ukolicz:
1 godzin temu
To z ciebie Onufry taki "komputerowy lodziarz", co do komputera - widać, co napisałeś, a co do lodów - z kim ten interes kręcisz, to staje sie coraz jasniejsze. Co do nauki to ci napisali - w Kutnie nie ma pracy dla absolwentów uniwersytetów i politechnik, a są stanowiska i praca dla absolwentow WSGK. To wystarczy.
Roman Kolumna:
2
 · 
2 godzin temu
A sekretarzem jest Pan Korowajski? Czyzby mąż sędziny która uznala winnego karkówe niby ze wplywal na swiadkow?
Onufry Kamiński:
2 godzin temu
Do Metody Głąb
Zgadzam się to co napisałeś i popieram tylko 5 osób przystąpiło do konkursu . pytam gdzie reszta społeczeństwa??
Do Bernadeta Konkurs był na stronie , ale jak widać nie szukasz tylko siedzisz i pierdzisz w stołek. Kręci cię temat co się dzieje na Policji - bo jesteś nadzwyczajnym plotkarzem i to jeszcze na dodatek pewnie bez wykształcenia.
Ja mam budkę z lodami nie mam wykształenia interes się kręci i nikomu nie zazdroszczę a wy weźcie się za naukę i przystępujcie do konkursów
Błażej Lubicz:
2
 · 
2 godzin temu
Sekretarzem w urzędzie pracy jest mąż sedziny, przed którą zeznawal ten pan.. Czy to przypadek że policjant został skazany
Szczepan Bzdura:
2 godzin temu
SANDERUS TIMES - eBiuletyn Agencji MRPiH "podkówka".Podajemy komunikat: Jeden karierowicz, abiturient i absolwent Instytutu Mniemanologii Stosowanej - emerytowany Metody Głąb (bez tytułu) - został wytrzepany, wygarbowany, wyprany, wykrochmalony, wymaglowany, położony na obie łopatki i zapędzony w kozi róg przez użytkowników portalu eKutno. Ciekawe, czy to mu pomoże w odnalezieniu właściwych kierunków i dobrych dróg? A mówią, że pralnie itd..... są niepotrzebne? ~praojciec Allexander - redaktor naczelny.
Robert Małopolski:
3 godzin temu
Pan Rafał chyba się zagalopował porównanie Kłopota do pana Bieńka jest wysoce nie na miejscu.
Szczepan Bzdura:
3 godzin temu
###"R". Toście se pogadali na najwyższym światowym poziomie. Szkoda, że tak krótko. Podobają mi się wasze rozmowy. Całą noc mogłabym was słuchać. Burzyński i Kłopotowski i cała ta cudowna Burzmanna na okrągło powinni was słuchać. Może by się zaczęli nawracać na normalność czyli na głęboką wiarę, wysoką kulturę i szlachetną naturę, czego im z całego serca życzę. Pozdrawiam Was drodzy moi mądrzy dyskutanci. Dialogi kute na cztery nogi. I to jest właśnie to na co tyle lat czekałam. Się doczekałam. Ludzie zaczynają normalnie rozmawiać. Nie po rusku, nie po grecku, nie po turecku, nie po niemiecku, tylko po naszemu, po bożemu, po polsku i po chrześcijańsku. Na pewno coś dobrego z tego wyniknie. Tylko o to chodzi. Tak trzymajcie! Idzie nowe!! Bogu niech będą dzięki. ~emerytowana nauczycielka
Ewaryst Ziabka:
3 godzin temu
Panie Nwerowski mówiąc ,że problemem szpitala jest wiek pracowników po prostu pan obraził pracowników szpitala . Zapytam w jakim pan jest wieku i czy ten wiek nie jest problemem dla szpitala?
Barbara Ajsicz:
3 godzin temu
Podobno urzędnik ma poparcie PSlu, czy to prawda?
Amalgund Walczak:
2
 · 
3 godzin temu
A był, czy nie był o to jest pytanie?
Lech Kantor:
3 godzin temu
Prosimy o wypisanie zasług , może być w punktach.
Hugo Lewi:
3 godzin temu
Bolesław to uważasz ,że ci co tam pozostali i pracują to nie mają honoru? Czyżby ten jeden był tylko z honorem?
Zenon Kwasigroszek:
3 godzin temu
Faust i oni zostali tak do tej pory.
Teodor Pobłocki:
3 godzin temu
No widzisz Metody przystąpiłeś i co d..a.
Wawrzyniec Gielniowski:
4
 · 
3 godzin temu
wygraną zawdzięcza poparciu w Urzędzie Miasta, chyba pan sekretarz, bo to ,,koledzy z boiska,,
Arseniusz Błaszczyński:
4 godzin temu
Ciekawy jestem co się stało z poprzednim szefem tej komórki.Najciekawsze artykuły
 ·  14
4 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
4 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
5 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
10 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
11 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
14 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
15 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
15 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
17 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
17 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
19 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
19 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
19 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
19 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
20 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
20 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
20 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
22 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
26 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności