eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 30.04.2017     reklama kontakt
 
<a href="/sport,33658-mks-da-browa-g-rnicza-wygrywa-w-kutnie," title="Kutno: MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie</b><br>Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex...</div></a> <a href="/wiadomosci,33660-ostatni-raz-z-moja-klasa-kasprowicz-po-egna-tegorocznych-absolwent-w," title="Kutno: Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów</b><br>W II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza pożegnano kolejne pokolenie uczniów. ...</div></a> <a href="/kultura,33656-wystawa-body-worlds-the-cycle-of-life-wybierz-si-podczas-maj-wki," title="Kutno: Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki</b><br>W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną...</div></a> <a href="/wiadomosci,33651-wi-to-grabskiego-w-kutnie-cz-owiek-musi-sam-nad-soba-czuwa-i-soba-kierowa-by-wyrosna-na-kogo-w," title="Kutno: Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie</b><br>Święto, 85-lecie istnienia Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w...</div></a> <a href="/wiadomosci,33652-nadle-nictwo-kutno-sadzi-1000-drzew-na-minut," title="Kutno: Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę</b><br>Lasy Państwowe każdego roku sadzą ok. 500 mln drzew, to oznacza,...</div></a> <a href="/wiadomosci,33642-joanna-kowalska-z-kasprowicza-mistrzem-wiedzy-o-redniowieczu," title="Kutno: Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu</b><br>Joanna Kowalska, uczennica klasy II humanistycznej II LO im. Jana Kasprowicza...</div></a> <a href="/wiadomosci,33644-szko-a-podstawowa-nr-1-w-kro-niewicach-i-gimnazjum-w-krzy-anowie-najlepsze-w-turnieju-wiedzy-o," title="Kutno: Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze </b><br>Pod hasłem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” w dniach 25 i 26...</div></a> <a href="/wiadomosci,33604-wsa-odrzuca-skarg-inwestora-nie-b-dzie-wiatrak-w-w-gminie-bedlno," title="Kutno: WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno </b><br>Mieszkańcy gminy Bedlno wraz ze Stowarzyszeniem Czysta Okolica wygrali batalię przeciw...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Możliwe burze z gradem
Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu ostrzega przed burzami z gradem w województwie łódzkim dziś od godz. 15:00 do godz. 02:00 dnia 26 lipca.

Prognozuje się miejscami wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 60 km/h. Lokalnie grad.
[więcej]
redaktor, 25.07.2016 13:12|czytane: 335 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Obrzucili samochód kamieniami. Zajmie się nimi Sąd Rodzinny
Kutnowscy policjanci zatrzymali dwóch 15-latków, którzy obrzucali samochód kamieniami. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Nieletnimi zajmie się Sąd Rodzinny.

Obrzucili samochód kamieniami. Zajmie się nimi Sąd Rodzinny, ./upload/articles_pakiety/30960/01_obraz.jpg


- Do chuligańskiego wybryku doszło w piątek 22 lipca. O godzinie 19.40 oficer dyżurny kutnowskiej komendy otrzymał telefoniczną informację, że w rejonie ulicy Józefów dwóch młodych mężczyzn z wiaduktu obrzucało jadący samochód audi a4. W pojeździe została uszkodzona szyba, pokrywa silnika, oraz lusterko zewnętrzne. Kierowcy udało się bezpiecznie zjechać na pobocze. Nikt nie został ranny - podkom. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno. -Właściciel straty oszacował na 1200 złotych. Poszkodowany opisał wygląd jednego ze sprawców. Dzięki dokładnemu rysopisowi patrol mundurowych na wysokości ulicy Metalowej rozpoznał podejrzewanych. Młodzi ludzie na widok radiowozu podjęli próbę ucieczki. [więcej]
redaktor, 25.07.2016 13:08|czytane: 652 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Logan szuka domu
Cześć jestem Logan, to moje nowe imię, które nadała mi ciocia Kamila – nawet fajne nie? Niestety poprzedniego nie pamiętam. Człowieki określiły mój wiek na ok. 1 roku więc jestem młodym psem w typie owczarka niemieckiego/belgijskiego (sam nie wiem czego jest więcej), który już trochę w życiu przeszedł.

Logan szuka domu, ./upload/articles_pakiety/30959/01_obraz.jpg


Błąkałem się dość długo po mieście licząc na przychylność i dobroć ludzi. Czasem dostałem jeść, czasem miskę z wodą a czasem byłem przeganiany, bo jestem dość duży i niektórzy się mnie bali. Trochę to dziwne, bo chyba ja bałem się bardziej. Momentami nie miałem już sił. Brudny, głodny, zmęczony trafiłem do jakiegoś obozu, z którego wyciągnęli mnie ludzie zainteresowani moim dalszym losem. Jestem teraz w fajnym miejscu u cioci Joasi. Dostaje jeść, bawię się i wiem, że nikt mnie nie skrzywdzi. Jest jeden mały problem. To nie jest mój stały dom i kiedyś będę musiał ustąpić miejsca innemu małemu bratu.

Jestem zdrowym, radosnym i pełnym energii psem. Jestem też tolerancyjny i przyjazny wobec innych psów (z kotami jeszcze nieco na bakier, ale pracuje nad tym). Wykastrowany, odrobaczony, zaszczepiony i zachipowany jestem gotów na szczęście u boku nowego, aktywnego opiekuna. Nie za bardzo mogę mieszkać w bloku, bo jestem za duży i zbyt energiczny. Poradzę sobie nawet mieszkając na zewnątrz (łańcuch odpada). Posesja pod moim okiem też będzie bezpieczna.

Więcej informacji udzieli Kasia pod numerem telefonu 694 873 584, Marcin 502 421 160. [więcej]
redaktor, 25.07.2016 13:05|czytane: 1506 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dzieci płatników KRUS na wakacjach
W sobotę, 23 lipca  o godzinie 7.30  spod kościoła w Krośniewicach grupa 32 dzieci z powiatu kutnowskiego, łowickiego i łęczyckiego  wyjechała na kolonie (II turnus) do Sarbinowa. W godzinach wieczornych na kolonie nad jezioro w Jeziorach Wielkich wyjechała druga grupa. Dzieci bedą zakwaterowane w Domu Wczasowym „Leśny”. Pierwszy wyjazd odbył sie na początku lipca do Jarosławca nad Bałtykiem.

Dzieci płatników KRUS na wakacjach, ./upload/articles_pakiety/30957/01_obraz.jpg
Dzieci płatników KRUS na wakacjach, ./upload/articles_pakiety/30957/02_obraz.jpg
Dzieci płatników KRUS na wakacjach, ./upload/articles_pakiety/30957/03_obraz.jpg


Po raz już jedenasty Tomasz Walczewski, koordynator na powiat kutnowski wraz z Janiną Prochoń,  która jest koordynatorem na województwo łódzkie zorganizowali kolonie, w których mogły uczestniczyć dzieci, które nie ukończyły 16-ego roku życia i których co najmniej jedno z rodziców jest płatnikiem KRUS.

Koszt wyjazdu wówczas wyniósł 400 zł.  Dzieci, których rodzice nie są płatnikami KRUS także mogły w tym roku brać udział w koloniach, koszty były wtedy jednak wyższe - 1100 zł. [więcej]
redaktor, 25.07.2016 13:37|czytane: 675 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kosze już są na Łęczyckiej
Ulica Łęczycka wzbogaciła się o kosze. Co prawda nie jest ich zbyt wiele, ale najważniejsze, że są.  Teraz mieszkańcy posesji przy Łęczyckiej czekają na usunięcie niebezpiecznych jarzębin, które przy większych podmuchach wiatru chwieją się.

Kosze już są na Łęczyckiej, ./upload/articles_pakiety/30958/01_obraz.jpg


W ubiegłym roku silny wiatr wyrwał z korzeniami dwa drzewa uszkodzone (podkopane) w trakcie prac modernizacyjnych prowadzonych w 2015 roku. Mieszkańcy interweniowali w tej sprawie na portalu eKutno.pl.

Prezydent Kutna obiecał, że drzewa zostaną usunięte po uzyskaniu odpowiednich zezwoleń. Drzewa jak stały, tak stoją. Przy silnych podmuchach wiadru jarzębiny „kłaniają się uniżenie”. Dlaczego procedura wycięcia zagrażających ludziom drzew trwa tak długo? [więcej]
redaktor, 25.07.2016 11:16|czytane: 484 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają: Jakie kwalifikacje ma główna specjalistka ds. zamówień publicznych w starostwie?
Konkursy w Starostwie Powiatowym w Kutnie wywołują duże kontrowersje wśród mieszkańców, Czytelników eKutno.pl, w związku z jednym z rozstrzygnięć i decyzją Krzysztofa Debicha Starosty Kutnowskiego na forum znalazło się pytanie o wykształcenie wybranej kandydatki na stanowisko głównego specjalisty ds. zamówień publicznych w Wydziale Inwestycji i Zamówień Publicznych oraz jej kwalifikacje do rad nadzorczych, bowiem zasiadała w Radzie Nadzorczej PKS sp. z. o.o.

Dorota Wojtczak
była jedyną kandydatką w drugim konkursie zorganizowanym na to stanowisko i starosta zdecydował się ją zatrudnić. Do dziś jednak nie wybrano Dyrektora Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych, dwa konkursy zakończyły się fiaskiem. O dossier Doroty Wojtczak poprosiliśmy Referat Promocji i Informacji.

- Pani Dorota Wojtczak, po przeprowadzonym naborze na stanowisko głównego specjalisty ds. zamówień publicznych w Wydziale Inwestycji i Zamówień Publicznych Starostwa Powiatowego w Kutnie, zostanie zatrudniona na w/wym. stanowisku z początkiem sierpnia 2016 roku - odpowiada Ewa Chłopska-Wasielewska z Referatu Promocji i Informacji Starostwa Powiatowego.- Pani Wojtczak zgodnie z przedstawionymi dokumentami posiada następujące wykształcenie i kwalifikacje stopień naukowy doktora nauk ekonomicznych w dyscyplinie ekonomii Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, tytuł: magister na kierunku: Zarządzanie i marketing, w zakresie Zarządzanie potencjałem społecznym firmy - Uniwersytet Warszawski, Wydział Zarządzania, tytuł: licencjat na kierunku: Administracja, w zakresie: Administracja publiczna - Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku, Wydział Administracji, ukończony Kurs Pedagogiczny zorganizowany przez Ośrodek Kształcenia Zawodowego w Kutnie ZDZ w Warszawie, ukończony kwalifikacyjny Kurs pedagogiczny dla nauczycieli teoretycznych przedmiotów zawodowych zorganizowany przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli przy Centrum Kształcenia w Kutnie ZDZ w Warszawie. [więcej]
wandea, 25.07.2016 11:05|czytane: 1590 razy|22 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W sobotę od rana na zlocie w Leszczynku
Zapraszamy na teren Ośrodka Kultury Gminy Kutno w Leszczynku gdzie odbywa się VII ZLot Grup Rekonstrukcji Historycznych Odyseja HistorycznaDzieci do lat 12 mają wstęp wolny. Bilet w formie opaski – 6 zł od osoby (ważny przez jeden dzień). Zerwana opaska traci ważność! Kasa czynna do godz. 21.30. 

W sobotę od rana na zlocie w Leszczynku, ./upload/articles_pakiety/30956/01_obraz.jpg
W sobotę od rana na zlocie w Leszczynku, ./upload/articles_pakiety/30956/02_obraz.jpg
W sobotę od rana na zlocie w Leszczynku, ./upload/articles_pakiety/30956/03_obraz.jpg


Jeszcze dziś w programie:
17:00 Konny pokaz husarski w wykonaniu GRH Mazowiecka Chorągiew Husarska im. Karola Chodkiewicza oraz pokazy szablistów
18:00 Chrzest 966. Inscenizacja chrztu Mieszka I
19:00 Inscenizacja historyczna: Bitwa nad Bzurą
19:30 Moda na przełomie wieków
20:30 Prezentacja XVIII repliki balonu braci Montgolfier – Lotnicza Ekspedycja Historyczna. Loty na uwięzi, pokazy pirotechniczne.
21:30 Koncert zespołu The Freeborn Brothers oraz Monkey and The Baboons [więcej]
kultura, 23.07.2016 16:19|czytane: 2550 razy|17 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Początek Odysei Historycznej okiem Leszka Baranowskiego
Wczoraj wiceprezydent Kutna Zbigniew Wdowiak i Grzegorz Chojnacki przewodniczący Rady Miasta Kutna wraz z prezesem Stowarzyszenia Historycznego Pułk 37 Wiesławem Paluchowskim i prowadzącym otwarcie Jackiem Postolskim ze Stowarzyszenia otworzyli siódmą edycję Zlotu Grup Rekonstrukcji Historycznych Odyseja Historyczna w Kutnie i Leszczynku.

Początek Odysei Historycznej okiem Leszka Baranowskiego, ./upload/articles_pakiety/30955/03_obraz.jpg
Początek Odysei Historycznej okiem Leszka Baranowskiego, ./upload/articles_pakiety/30955/36_obraz.jpg
Początek Odysei Historycznej okiem Leszka Baranowskiego, ./upload/articles_pakiety/30955/96_obraz.jpg


Organizatorzy żywej lekcji historii dla mieszkańców Kutna przygotowali jak zawsze swego rodzaju zaproszenie na teren Ośrodka Kultury Gminy Kutno w Leszczynku czyli teren zlotu. Obejrzeliśmy wczoraj m.in. prezentację konnych wojów Mieszka I, GRH Mazowieckiej Chorągwi Husarskiej im. Karola Chodkiewicza, pokaz pojazdów: TKS + Universal Carrier oraz widowisko historyczne „Żołnierze wyklęci”. [więcej]
redaktor, 23.07.2016 14:49|czytane: 2112 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Stukające studzienki na Łęczyckiej. Problem nie do rozwiązania?
- Już  mi ręce opadają – nie kryje oburzenia Jan Tomczyk. - Te stukające dekle stały się naszą zmorą. Jest środek lata. By móc zasnąć zmuszony jestem szczelnie zamykać okna. Czy to normalne? Nie da się spać, zwłaszcza nad ranem, kiedy zwiększa się ruchu na drodze.

Stukające studzienki na Łęczyckiej. Problem nie do rozwiązania?, ./upload/articles_pakiety/30954/01_obraz.jpg


A chodzi o bubel budowlany, który pozostał po modernizacji ulicy Łęczyckiej w Kutnie. I jak do tej pory nikt z kutnowskich decydentów nie ma ochoty się tym zająć, pomimo, że poruszaliśmy temat wielokrotnie.

Studzienki kanalizacyjne są potrzebne i o tym wie każdy. Szkopuł w tym, że wadliwie zamontowane pokrywy owych studzienek hałasują (bardzo hałasują), tak jak te w ulicy Łęczyckiej... Być może są one źle dopasowane, być może dekle stukają z innego powodu.

- Kiedy samochód wjedzie na taką pokrywę, to spod kół wydobywa się coś w rodzaju stukania – mówi pan Jan.- Jeśli jest to samochód ciężarowy z naczepą, to w jednej chwili ten hałas potęguje się. [więcej]
redaktor, 22.07.2016 17:22|czytane: 1146 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
LEJDIS JUMP - rewolucyjna forma fitnessu na trampolinach! Skacz w STREET DANCE STUDIO!
Street Dance Studio zaprasza na zajęcia na trampolinach dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Rezerwacje na sierpień ruszyły i zostały ostatnie miejsca! LEJDIS JUMP to nowoczesny sposób na energetyczny fitness. To także polska marka, która powstała z miłości do ćwiczeń na trampolinach. Skaczemy, ćwiczymy, spalamy mnóstwo kalorii. Czekamy na Ciebie, skacz z Lejdis Jump!Lejdis Jump nie tylko dla kobiet! Niech was nazwa nie zmyli! Na tych zajęciach "wycisk" dają również sobie mężczyźni!

Dlaczego warto?
Zalety ćwiczeń na trampolinie LEJDIS JUMP:
Udowodniono, że skakanie na trampolinie jest dziesięć razy skuteczniejsze niż bieganie. Jak to możliwe? Dzięki nieustannym zmianom grawitacji więcej mięśni jest jednocześnie zaangażowanych w ruch, przez co podnosi się efektywność ćwiczeń. Co więcej, w czasie godzinnego treningu jumping fitness możemy spalić aż 1000 kcal! Jeśli więc szukasz sposobu na skuteczną utratę kilogramów, ten typ ćwiczeń jest dla ciebie idealny. [więcej]
wandea, 21.07.2016 13:18|czytane: 442 razy|komentuj|czytaj cały
W SIERPNIU ROZDAJEMY DARMOWE KARNETY NA ZUMBĘ I HIP-HOP DLA DZIECI
Drodzy rodzice chcecie aby Wasze dziecko miło i aktywnie spędziło wakacje? Zostawcie je nam a my  sprawimy, że u nas nie będzie się nudzić. W Studiu Tańca Alibi rozwijamy talenty, korygujemy i prostujemy sylwetki, ćwiczymy, tańczymy, bawimy się i dużo skaczemy.

W SIERPNIU ROZDAJEMY DARMOWE KARNETY NA ZUMBĘ I HIP-HOP DLA DZIECI, ./upload/articles_pakiety/30936/01_obraz.jpg
W SIERPNIU ROZDAJEMY DARMOWE KARNETY NA ZUMBĘ I HIP-HOP DLA DZIECI, ./upload/articles_pakiety/30936/02_obraz.jpg


Wyskacz sobie Zumbę lub hip-hop gratiss!
Każdy kto w sierpniu jumpinguje karnety na Zumbę lub hip-hop otrzymuje!
Każdy kto wykupi miesiąc zajęć na fitness na trampolinach otrzymuje od nas w prezencie drugi darmowy karnet na zajęcia Zumby lub hip-hopu.
Ze względu na wyjazdy wakacyjne stosujemy odpisy lub dajemy możliwość odrobienia zajęć.

Oto nasze propozycje zajęć:
JUMPING FROG DLA MŁODZIEŻY- Układy na trampolinach

JUMPING FROG -trening ten zyskał już wielu zwolenników w naszym mieście, mamy nadzieję, że podbije również serca naszej młodzieży. Otwieramy nowe grupy adresowane specjalne dla tej grupy wiekowej. Na zajęciach będzie uczona choreografia  na trampolinach  do konkretnej piosenki. Nie zastanawiaj się i dołącz do nas. Zobacz ile radości daje skakanie. Motywująca muzyka, uśmiech, energia na cały dzień i niezapomniane wrażenia czekają na Ciebie! [więcej]
wandea, 20.07.2016 14:31|czytane: 572 razy|komentuj|czytaj cały
Replika balonu braci Montgolfier, Chrzest Polski, wojna obronna 1939. Od dziś Odyseja Historyczna Odcinek VII
Zlot Grup Rekonstrukcji Historycznych „Odyseja Historyczna Odcinek VII” już dziś na placu Piłsudskiego i w Leszczynku w gminie Kutno. W tym roku tematami przewodnimi są 1050 lecie chrztu i historii Polski, Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie, Wojna obronna 1939 - Bitwa nad Bzurą.

Replika balonu braci Montgolfier, Chrzest Polski, wojna obronna 1939. Od dziś Odyseja Historyczna Odcinek VII , ./upload/articles_pakiety/30889/01_obraz.jpg


- Do każdego z tematów przedstawiona będzie inscenizacja historyczna z udziałem sprzętu historycznego oraz komentarzem. Ponadto w tym roku zaprezentujemy konnych wojów Mieszka I, przedstawimy słowiańskie bóstwa i pokażemy czym był dla Polski i ówczesnego władcy symbol przyjęcia nowej wiary chrześcijańskiej czyli chrzest. Opowiemy jak wiara chrześcijańska zastępowała tą nabytą, jednocześnie przejmując niektóre z jej zwyczajów oraz jak wprowadzona została dynastia Piastów na polityczne salony ówczesnej Europy. Kolejną atrakcją tegorocznej edycji Odysei Historycznej będzie prezentacja XVIII wiecznej repliki balonu braci Montgolfier – Lotnicza Ekspedycja Historyczna, a także loty na uwięzi, pokazy pirotechniczne - podaje Daria Paluchowska, koordynator Odysei. - Towarzyszyć temu będzie opowieść jak dwaj bracia z dalekiej francuskiej prowincji zerwali więzy Ziemi. Nad bezpieczeństwem lotów będą czuwali doświadczeni lotnicy, którzy mają na swoim koncie po kilka rekordów Polski, a nawet rekord guinnessa, gdyż jako pierwsi dokonali lotu balonem pod powierzchnią ziemi, a dokładniej w komorze Staszica w Kopali Soli w Wieliczce. Kolejną nowością, będzie prezentacja Szkoły Obrony Powietrznej czyli interaktywny pokaz Ligi Obrony Powietrznej i Przeciwgazowej z 1939 roku prowadzony przez GRH III Okręgu Policji Państwowej

Inne atrakcje to Komisariat w Radomiu. W ramach prezentacji zobaczymy naukę rozpoznawania bojowych samolotów polskich i niemieckich za pomocą tablic sylwetkowych, budowę i funkcjonowanie ręcznego karabinu maszynowego Wz.28 Browning na podstawie przeciwlotniczej -  naukę celowania do celów ruchomych i nieruchomych, przy wykorzystaniu tzw. ”samolotu celu”, „strzelanie” z rkm przez publiczność, pod kierunkiem i okiem instruktorów, pokaz działania „posterunku przeciwlotniczego” w wykonaniu członków grupy: „ogłoszenie alarmu lotniczego dla miasta Kutna” ,komendy, określanie celów, rodzaju nalotu płatowców różnych typów, „otwarcie ognia”, „odwołanie alarmu lotniczego”(np. podkład muzyczny syrena alarmowa) [więcej]
kultura, 22.07.2016 09:20|czytane: 1718 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Paweł Kulaga ze Street Dance Studio na Mistrzostwach Świata w Pole Sport
W najbliższy weekend odbędą się Mistrzostwa Świata Pole Sport w Londynie (World Pole Sport Championschips). Street Dance Studio z Kutna reprezentuje Paweł Kułaga - jeden z wiodących instruktorów szkoły tańca Joanny Gąsiorowskiej oraz wybitny tancerz i artysta.

Paweł Kulaga ze Street Dance Studio na Mistrzostwach Świata w Pole Sport, ./upload/articles_pakiety/30953/01_obraz.jpg
Paweł Kulaga ze Street Dance Studio na Mistrzostwach Świata w Pole Sport, ./upload/articles_pakiety/30953/02_obraz.jpg
Paweł Kulaga ze Street Dance Studio na Mistrzostwach Świata w Pole Sport, ./upload/articles_pakiety/30953/03_obraz.jpg


- Trzymamy kciuki! Wspomnijmy, że ostatnio Paweł zdobył pierwsze miejsce podczas mistrzostw w Holandii, co dało mu wejście do Mistrzostw Świata- inforrmuje pani Joanna. [więcej]
redaktor, 22.07.2016 17:07|czytane: 650 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Jutro KS Sand-Bus Kutno sprawdzi się z Liderem Włocławek
Jutro o godz. 11.00 na Stadionie Miejskim im. H. Reymana w Kutnie piłkarze KS-u Sand-Bus Kutno zmierzą się w sparingu z Liderem Włocławek. W sezonie 2015/2016 Lider Włocławek występował w klasie okręgowej (gr. kujawsko-pomorska II) i zajął 9. miejsce w tabeli. Włocławianie zdobyli 42 punkty, legitymując się bilansem bramkowym 77-62.

Dla kutnian to jeden z trzech ostatnich sprawdzianów przed inauguracją IV ligi łódzkiej. W środę (27 lipca) podopieczni Sławomira Ryszkiewicza zagrają z Olimpią Koło, w sobotę (30 lipca) zmierzą się z Kujawianką Izbica Kujawska, a już 6 sierpnia rozpoczną ligowe zmagania. [więcej]
redaktor, 22.07.2016 13:33|czytane: 474 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Koncert dla pielgrzymów. Letni Festiwal Muzyczny uroczyście rozpoczęty
Siódmy Letni Festiwal Muzyczny otworzyli wczoraj w Kościele św. Wawrzyńca w Kutnie Anna Jeremus-Lewandowska i prezydent Kutna Zbigniew Burzyński. Koncert był znakomitym i uroczystym powitaniem pielgrzymów z Włoch, jadących na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa, a mających w naszym mieście jak widać na zdjęciach Leszka Baranowskiego, gościnny przystanek. 

Koncert dla pielgrzymów. Letni Festiwal Muzyczny uroczyście rozpoczęty, ./upload/articles_pakiety/30948/03_obraz.jpg
Koncert dla pielgrzymów. Letni Festiwal Muzyczny uroczyście rozpoczęty, ./upload/articles_pakiety/30948/26_obraz.jpg
Koncert dla pielgrzymów. Letni Festiwal Muzyczny uroczyście rozpoczęty, ./upload/articles_pakiety/30948/68_obraz.jpg


Koncert "Młodzi dla sacrum - Pielgrzymom w drodze..." prowadziła Ewa Murzynowska, kutnianka, obecnie studentka II roku studiów magisterskich Wydziału Wokalno-Aktorskiego, Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, w klasie śpiewu solowego prof. dr hab. Anny Jeremus-Lewandowskiej. Usłyszymy ją jeszcze podczas festiwalowych koncertów.

Najpierw rozbrzmiały organy ożywione przez Kamila Lisa, a potem zaśpiewała najmłodsza uczestniczka koncertu, również kutnianka 12-letnia uczennica Szkoły Podstawowej nr 9 Anna Kowalewska, która zaśpiewała "Hallelujah" z repertuaru Leonarda Cohena. 

Muzyczne w stylu klasycznym przywitanie zgotowali pielgrzymom przepiękne głosy dwóch sióstr Beaty Panfil - sopran i Marty Panfil - mezzosopran oraz zespół festiwalowy: Aleksandra Lesner - skrzypce, Agnieszka Grzeczka - wiolonczela, Anna Macuk - obój, Natalia Hyżak - klawesyn, Kamil Lis - organy. [więcej]
wandea, 22.07.2016 09:16|czytane: 2494 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Polfarmex Kutno zainteresowany dobrze zapowiadającym się Michałem Markiem
Podajemy za polskikosz.pl Wychowanek Pyry Poznań Michał Marek (207 cm wzrostu) skrzydłowy lub środkowy w seniorskiej koszykówce nic jeszcze nie pokazał, ale w młodzieżowej spisywał się nieźle. W trzech meczach w Chalkidzie na mistrzostwach Europy do lat 20 zdobył 4 punkty.

Polfarmex Kutno zainteresowany dobrze zapowiadającym się Michałem Markiem, ./upload/articles_pakiety/30947/01_obraz.jpg


W Turowie, gdzie pod koszem są już Kirk Archibeque, Robert Tomaszek i Kacper Borowski, Marek nie miałby szans na wiele minut. W minionym sezonie rozegrał tam 92 minuty w PLK - wystąpił w 17 meczach, w trzech wyszedł w pierwszej piątce. Zdobył w nich 14 punktów, zaliczył 16 zbiórek.

Koszykarz dostanie wolną rękę i będzie mógł odejść. Zainteresowany jest nim Polfarmex Kutno [więcej]
redaktor, 21.07.2016 20:45|czytane: 772 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kutnianie w sportowych władzach wojewódzkich
W ostatnim czasie zostały wybrane nowe władze Łódzkiego Związku Piłki Nożnej i Łódzkiego Związku Koszykówki. W ich skład weszli kutnianie.

Prezesem ŁZKOSZ został kolejny raz Bartłomiej Wojdak, a w 8-osobowym Zarządzie znalazł się Sławomir Erwiński, prezes KKS Pro Basket Kutno, a w Komisji Rewizyjnej Jerzy Fronczak członek rady nadzorczej KKS PRO-BASKET KUTNO S.A.

Z kolei na kadencję 2016-20 w ŁZN prezesem został Adam Kaźmierczak, który zastąpił Edwarda Potoka, a w skład Sądu Koleżeńskiego wszedł Zdzisław Bartol, były prezes MKS Kutno. [więcej]
redaktor, 21.07.2016 18:32|czytane: 880 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
czytaj z eKutno.pl: Łódzkie najpiękniejsze miejsca autorstwa pary z Kutna Moniki Glindy i Tomasza Skuzy
Album fotograficzny o charakterze regionalno-turystycznym pt. "Łódzkie najpiękniejsze miejsca" autorstwa pary z Kutna Moniki Glindy i Tomasza Skuzy znalazł się w pierwszej piątce tytułów nominowanych do prestiżowej Nagrody Złoty Ekslibris Wojewódzkej Biblioteki Publicznej im. J. Piłsudskiego w Łodzi za rok 2015.

czytaj z eKutno.pl: Łódzkie najpiękniejsze miejsca autorstwa pary z Kutna Moniki Glindy i Tomasza Skuzy, ./upload/articles_pakiety/30946/01_obraz.jpg


Kutnowskie wydawnictwo PROGRES w ubiegłym roku opublikowało 160 stronicowy album w twardej oprawie, zawierający w odróżnieniu od poprzedniego albumu pary "Łódź i województwo - łódzkie najpiękniejsze miejsca, kilkadziesiąt nowych miejscowości, nowe zdjęcia zabytków oraz innych atrakcji województwa łódzkiego, mapę przedstawiającą opisane miejscowości, indeks miejsc oraz krótkie opisy. Album zawiera tekst w języku polskim i angielskim, jest podzielony na pięć rozdziałów: region centralny województwa łódzkiego, północno-wschodni, północno-zachodni, południowo-wschodni i południowo-zachodni. Na okładce znajduje się zdjęcie, zabytkowego dworca PKP w Kutnie.

Złoty Ekslibris do kutnowskiego wydawnictwa nie trafił ale obecność w prestiżowej piątce na pewno jest dużym wyróżnieniem. Życzymy wdawcom kolejnych sukcesów i udanych przedsięwzięć. [więcej]
kultura, 21.07.2016 17:54|czytane: 1558 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKuchnia: Sezon na jagody w pełni
Sezon na jagody w pełni więc zachęcamy do wykorzystania fantazyjnej propozycji kulinarnej blogerki z Kutna Eweliny Pędzikowskiej. Zapraszamy na http://szalonakuchniaeweliny.bloog.pl/

eKuchnia: Sezon na jagody w pełni, ./upload/articles_pakiety/30944/01_obraz.jpg


JAGODOWA FANTAZJA
Oryginalne połączenie sera z jagodami. Jest świetnym pomysłem na wyśmienity, lekki deser na niedzielne popołudnie.

Składniki:
Biszkopt:
3 jajka
½ szklanki cukru
½ szklanki mąki pszennej
1 łyżka mąki ziemniaczanej
1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia
[więcej]
redaktor, 21.07.2016 14:28|czytane: 713 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wybory Miss Lata Aquaparku Kutno. Zgłoszenia tylko do 25 lipca
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie w tym roku po raz drugi organizuje Wybory Miss Lata Aquaparku Kutno. W tym roku Gala Finałowa odbędzie się 7 sierpnia oczywiście w Aquaparku Kutno. Podobnie jak w roku ubiegłym tegoroczne laureatki dzięki naszym sponsorom będziemy wysyłać na wycieczki do pięknej, słonecznej i niezwykle klimatycznej Chorwacji wraz z Centrum Turystyki OSKAR z Poznania.

Wybory Miss Lata Aquaparku Kutno. Zgłoszenia tylko do 25 lipca, ./upload/articles_pakiety/30371/01_obraz.jpg


Sponsorem nagrody głównej, czyli voucheru na dwuosobową wycieczkę jest firma Pini Polonia. Wyższa Szkoła Gospodarki Krajowej w Kutnie ufundowała voucher dla I  Vicemiss oczywiście również na wycieczkę do Chorwacji. Dla Miss Publiczności voucher na chorwackie przygody ufundowała firma zajmująca się informatyczną obsługa obiektów sportowych i rekreacyjnych MWM Sp. z O.O. z Gliwic. Centrum Turystyki OSKAR natomiast zabierze do Chorwacji jedną z osób obecnych podczas Gali Finałowej II Wyborów Miss Lata.
Nagrody rzeczowe dla finalistek ufundowali : znany dostawca internetu i sprzętu komputerowego firma MPC z Kutna oraz sklep ze sprzętem AGD i RTV Media Expert oraz AMZ- KUTNO S.A. Weekend w SPA dla dwojga ufundowała Różana Rezydencja z Zarębowa. [więcej]
redaktor, 21.07.2016 13:22|czytane: 963 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
eKologia: Narysuj komiks W magicznym ogrodzie
Kutnowski Dom Kultury zaprasza do udziału w konkursie „W Magicznym Ogrodzie” rozstrzyganym w dwóch kategoriach gimnazja szkoły ponadgimnazjalne (uczniowie, którzy nie ukończyli 20 roku życia). Przedmiotem konkursu jest stworzenie komiksu o magicznym ogrodzie.

eKologia: Narysuj komiks W magicznym ogrodzie, ./upload/articles_pakiety/30942/01_obraz.jpg


Format zgłaszanych prac A4. Technika: rysunek, malarstwo.Na konkurs można nadesłać jedną pracę, objętość pracy do 4 stron formatu A4 Praca nie może być kopią istniejących komiksów. Każda strona komiksu musi być zaprezentowana na oddzielnej kartce. Prace powinny być wykonane samodzielnie i indywidualnie. Jedna osoba może maksymalnie złożyć 1 pracę. Do komiksu należy dołączyć wydrukowaną i podpisaną Kartę Zgłoszenia (stanowi ona załącznik do regulaminu).

Prace należy przesłać lub dostarczyć osobiście na adres: Kutnowski Dom Kultury  ul. Żółkiewskiego 4 99-302 Kutno do 7 listopada.

Laureaci konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz  nagrody finansowe. [więcej]
kultura, 21.07.2016 13:45|czytane: 648 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Otwarcie nowego Centrum Dystrybucyjnego firmy Kellogg's
Wczoraj odbyło się otwarcie nowego Centrum Dystrybucyjnego Kellogg’s. Deweloperem odpowiedzialnym za kompleksową realizację inwestycji była firma Panattoni Development Europe, a głównym wykonawcą firma Depenbrock Polska.

Otwarcie nowego Centrum Dystrybucyjnego firmy Kellogg's, ./upload/articles_pakiety/30940/01_obraz.jpg
Otwarcie nowego Centrum Dystrybucyjnego firmy Kellogg's, ./upload/articles_pakiety/30940/02_obraz.jpg
Otwarcie nowego Centrum Dystrybucyjnego firmy Kellogg's, ./upload/articles_pakiety/30940/03_obraz.jpg


Uroczystego otwarcia dokonał Bob De Lamper, dyrektor zakładu Kellogg’s w Kutnie. Oprócz niego w symbolicznym przecięciu wstęgi brali udział m.in.: Zbigniew Burzyński – prezydent miasta, Marek Foryński - dyrektor Grupy BTS Panattoni Europe, Krzysztof Kapała – prokurent Depenbrock Polska oraz przedstawiciel operatora centrum dystrybucyjnego (Bibby Distribustion) i firmy Kellogg’s. [więcej]
redaktor, 21.07.2016 12:36|czytane: 1162 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Pan Jowialski z Krystyną Jandą jesienią w KDK
Spektakl Teatru Polonia już 13 października na scenie Kutnowskiego Domu Kultury. Bilety w cenie 90 zł do nabycia w kasie KDK, CTMiT oraz w sprzedaży ONLINE. Jeżeli chcą Państwo zobaczyć Krystynę Jandę w Kutnie, musicie się pospieszyć, bilety rozchodzą się bardzo szybko!

Pan Jowialski z Krystyną Jandą jesienią w KDK, ./upload/articles_pakiety/30939/01_obraz.jpg
Pan Jowialski z Krystyną Jandą jesienią w KDK, ./upload/articles_pakiety/30939/02_obraz.jpg
Pan Jowialski z Krystyną Jandą jesienią w KDK, ./upload/articles_pakiety/30939/03_obraz.jpg


PAN JOWIALSKI Aleksandra Fredry – jedna z najbardziej kochanych przez teatr i publiczność komedii. Obok ZEMSTY i ŚLUBÓW PANIEŃSKICH

budząca też najżywsze dyskusje krytyki. Jednocześnie to utwór, stwarzający wyjątkowe szanse na wielkie kreacje aktorskie i zawsze żywą reakcję publiczności.

Na kutnowskiej scenie KDK zobaczymy Krystynę Jandę, Magdalenę Zawadzką, Aleksandrę Grzelak, Wojciecha Malajkata, Grzegorza Daukszewicza, [więcej]
kultura, 21.07.2016 12:31|czytane: 697 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Pójdą do kina na nowe przygody 7 krasnoludków i Królewny Śnieżki
7 krasnoludków i Królewna Śnieżka - Nowe przygody w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury od piątku 29 lipca. Zobacz jak Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków pomagają Zosi odnaleźć tatę.

Podwójne zaproszenia dla wielbicieli krasnoludków albo Królewny Śnieżki wygrali: Iwona Suwalska i Krzysztof Pietrzak. Zaproszenia będą do odebrania w kasie KDK przed wybranym seansem.


[więcej]
kultura, 21.07.2016 12:29|czytane: 1037 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Dziś pierwszy koncert VII Letniego Festiwalu Muzycznego
Koncert z okazji Światowych Dni Młodzieży Młodzi dla sacrum – Pielgrzymom w drodze… w Kościele św. Wawrzyńca 21 lipca o godz. 19.00 otworzy siódmą edycję Letniego Festiwalu Muzycznego w Kutnie pod patronatem eKutno.pl.

Pod patronatem eKutno.pl: Dziś pierwszy koncert VII Letniego Festiwalu Muzycznego, ./upload/articles_pakiety/30926/01_obraz.jpg
Pod patronatem eKutno.pl: Dziś pierwszy koncert VII Letniego Festiwalu Muzycznego, ./upload/articles_pakiety/30926/02_obraz.jpg
Pod patronatem eKutno.pl: Dziś pierwszy koncert VII Letniego Festiwalu Muzycznego, ./upload/articles_pakiety/30926/03_obraz.jpg


- Koncert pt. Młodzi dla sacrum – Pielgrzymom w drodze jest koncertem muzyki sakralnej, wpisującym się w ogólnoświatową ideę Światowych Dni Młodzieży. Mamy nadzieję, że muzyka sakralna, w niezwykły sposób połączy serca wszystkich osób w nim uczestniczących: zagranicznych pielgrzymów, naszych Gości oraz nas, pielgrzymów - mieszkańców Kutna. W programie usłyszymy utwory takich kompozytorów jak: A. Charpentier, A. Corelli, J.S.Bach, G.F. Handel, C. Franck, J. Pachelbel, Ch.Gounod, G.B. Pergolesi, E. Morricone - informuje koordynator Festiwalu Anna Jeremus-Lewandowska. - Wykonawcami koncertu będą młodzi artyści, niedawni absolwenci Akademii Muzycznej w Poznaniu. Do koncertu zaprosiłam także dwunastoletnią Anię Kowalewską ze Szkoły Podstawowej nr 9, dla której udział w koncercie to nagroda za przepiękną prezentację podczas Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Religijnej “Cecyliada” Kutno 2015. Koncert poprowadzi Ewa Murzynowska – studentka II roku studiów magisterskich poznańskiej Akademii Muzycznej. [więcej]
kultura, 21.07.2016 09:25|czytane: 954 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
W Kutnie trwają Mistrzostwa Regionu Europy i Afryki Małej Ligi
Tradycyjnie baseballowym Mistrzostwom Regionu Europy i Afryki Małej Ligi towarzyszyła Parada Małej Ligi. Na Placu Marszałka J. Piłsudskiego zgromadziło się 14 międzynarodowych drużyn, uczestniczących w rozgrywkach w kategorii wiekowej 11 – 12 lat. Uczestników powitał Prezydent Miasta Kutna Zbigniew Burzyński, który podkreślił ważne wartości, jakie niesie ze sobą baseball tj. solidarność, uczciwość, grę fair.

W Kutnie trwają Mistrzostwa Regionu Europy i Afryki Małej Ligi , ./upload/articles_pakiety/30937/01_obraz.jpg
W Kutnie trwają Mistrzostwa Regionu Europy i Afryki Małej Ligi , ./upload/articles_pakiety/30937/02_obraz.jpg
W Kutnie trwają Mistrzostwa Regionu Europy i Afryki Małej Ligi , ./upload/articles_pakiety/30937/03_obraz.jpg


Przypomniał również, że od 20 lat obecny baseball jest ważnym elementem kształtującym naszą społeczność. Kutnowscy baseballiści zdobywają czołowe miejsca nie tylko w rozgrywkach krajowych, ale i w tych o randze międzynarodowej. Podziękował także sędziom woluntariuszom oraz innym zaangażowanym w organizację turniejów, bez pomocy których przeprowadzenie tych sportowych spotkań nie byłoby możliwe. Wszystkim zawodnikom życzył osiągnięcia jak najlepszych wyników i wielu miłych wspomnień z pobytu w Kutnie. Młodzi sportowcy, w geście solidarności z ofiarami zamachu w Nicei, dokonali wyrzutu proszku w kolorach flagi Francji. [więcej]
pismak, 21.07.2016 09:20|czytane: 662 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
3X3 Streetball Żychlin Cup
Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji turnieju koszykówki ulicznej 3X3 Streetball Żychlin Cup w sobotę, 23 lipca w Żychlinie. W turnieju mogą wziąć udział maksymalnie 4 osobowe drużyny. Zgłoszenia i informacje przyjmowane są pod nr tel. 785 973 430. Liczy się kolejność zgłoszeń.[więcej]
redaktor, 21.07.2016 09:24|czytane: 1229 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Gratulacje[więcej]
pismak, 19.07.2016 17:06|czytane: 829 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nie będzie przebudowy drogi wewnętrznej na Troczewskiego
Radny miejski Robert Małachowski interpelował do prezydenta Kutna w sprawie modernizacji, przebudowy przejazdu samochodowego przylegającego równolegle do ulicy Troczewskiego w Kutnie, przy barze King Kebap i ciągu sklepów. Sytuacja tam od dawna jest dość trudna i chyba nie ma osób łącznie z mieszkańcami i klientami sklepów nienarzekających na możliwości parkowania przy pawilonie.

Nie będzie przebudowy drogi wewnętrznej na Troczewskiego, ./upload/articles_pakiety/30878/01_obraz.jpg
Nie będzie przebudowy drogi wewnętrznej na Troczewskiego, ./upload/articles_pakiety/30878/02_obraz.jpg
Nie będzie przebudowy drogi wewnętrznej na Troczewskiego, ./upload/articles_pakiety/30878/03_obraz.jpg


Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta odpowiedział radnemu, że droga wewnętrzna została tam zrealizowana w 2008 r., a projekt budowlany zatwierdził ówczesny Starosta Kutnowski.

- W związku z koniecznością zagwarantowania rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo pieszych i kierujących projekt zakładał budowę drogi wewnętrznej jednokierunkowej z wjazdem i wyjazdem na ul. Troczewskiego. Zaplanowano tam również osiem miejsc postojowych, jedno dla niepełnosprawnych. Wysepki obramowane krawężnikami znajdujące się w miejscach postojowych mają na celu uspokojenie ruchu. Krawężniki ograniczające jezdnię są wyniesione +10 cm ponad nawierzchnię jezdni i ograniczają możliwość parkowania samochodów na chodnikach i terenach zielonych - pisze Boczkaja.

O zmianie czyli przebudowie nie ma więc mowy. Najlepiej do baru i sklepów przy Troczewskiego wybrać się pieszo. [więcej]
wandea, 20.07.2016 14:22|czytane: 1034 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Plusy, które niesie za sobą zakup wideo rejestratora
Dzisiejszy temat naszego serwisu, to coraz bardziej popularne wideo rejestratory, które stają się wręcz sprzętem niezbędnym do podróży każdego Polaka. Każdego Polaka, który nie ma niczego na duszy, albowiem wideo rejestratory nie są przychylne osobom nadużywającym prędkości, które slalomem jeżdżą po pasach, oraz wykorzystują różne luki do tego, aby wjechać w kolejkę, gdzie ciągnie się mega korek. Wideo rejestratory to również postrach wszystkich osób agresywnych, które nie radzą sobie z nerwami za kółkiem i potrafią to pokazywać na wiele sposobów.

Plusy, które niesie za sobą zakup wideo rejestratora, ./upload/articles_pakiety/30935/01_obraz.jpg


Dlaczego warto zakupić wideo rejestrator?

Najbardziej prosta sytuacja to powyższa, kiedy na drodze mamy do czynienia z agresorem, który nie dość, iż wykonuje bardzo niebezpieczny manewr, po upomnieniu w postaci sygnalizacji dźwiękowej, nagle zatrzymuje się, próbuje nas sprowokować, lub po prostu dochodzi do agresji słownej, lub fizycznej. W takim momencie nasze zgłoszenie na policję mało da, albowiem jeśli nie zapamiętamy tablicy rejestracyjnej, nasza sytuacja jest wątpliwa do wyjaśnienia. W takiej samej sytuacji, posiadając jednak wideo rejestrator, sprawa jest szybko kończona z uwagi na fakt, iż mamy wszystkie niezbędne elementy, czyli wizerunek agresora, kolor i marka samochodu, oraz tablice rejestracyjne, czyli komplet niezbędnych danych. [więcej]
redaktor, 20.07.2016 13:43|czytane: 529 razy|komentuj|czytaj cały
Bohaterski drogowiec. Bierzmy przykład
Temat nie dotyczy naszego powiatu, ale jako lokalne medium promujemy takie postawy, więc przytaczamy informację Macieja Zalewskiego, st. specjalisty ds. komunikacji społecznej w Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad o bohaterskim drogowcu.

W minioną sobotę 16 lipca w okolicy Leonowa na autostradzie A2 doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Prawdopodobnie na skutek zaśnięcia kierowca citroena jumpera jadącego w kierunku Warszawy stracił panowanie nad samochodem, w wyniku czego kilkakrotnie dachował i wpadł między bariery ochronne.  Jadący w przeciwnym kierunku pracownicy rutynowego patrolu autostradowego natychmiast zatrzymali samochód na pasie zieleni i ruszyli z pomocą.

28 -letni Paweł Zawlik, na co dzień druh ochotniczej straży pożarnej, zauważył nieprzytomnego mężczyznę leżącego obok samochodu. Mimo, że wokół stało już kilka osób będących świadkami wypadku, nikt nie umiał pomóc poszkodowanemu. Młody drogowiec nie wahał się ani chwili. U poszkodowanego nie stwierdził ani pulsu, ani oddechu, niezwłocznie przystąpił więc do reanimacji, którą prowadził przez co najmniej kilkanaście minut, do momentu przyjazdu służb medycznych. [więcej]
redaktor, 20.07.2016 13:18|czytane: 1037 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Maciej Poznański z KKS Pro-Basket Kutno w Kadrze Polski
W miniony weekend w Rydze na Łotwie odbyły się kwalifikacje do Mistrzostw Europy 3x3 18M. W Kadrze Polski na dobre zadomowił się już zawodnik KKS Pro-Basket Kutno Maciej Poznański.

Maciej Poznański z KKS Pro-Basket Kutno w Kadrze Polski, ./upload/articles_pakiety/30933/01_obraz.jpg


Prócz Maćka Kadrę Polski reprezentowali: Damian Pogoda, Mateusz Szlachetka, Daniel Koneczny. Reprezentację prowadzi trener Mirosław Noculak. W pierwszym dniu Kadra Polski rozegrała 3 mecze wygrywając 2 z nich.

Polska - Macedonia  21:14

Białoruś - Polska 13:9

Ukraina - Polska 12:14 [więcej]
redaktor, 20.07.2016 13:14|czytane: 726 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziś KS Kutno zmierzy się z trzecioligowym Pelikanem Łowicz. Zapraszamy na mecz o 18.00
Piłkarze KS-u Kutno przygotowujący się do rozgrywek IV ligi łódzkiej nie próżnują i dziś w Kutnie zagrają kolejny sparing. Tym razem rywal będzie bardzo wymagający, bowiem podopieczni Sławomira Ryszkiewicza zmierzą się z trzecioligowym Pelikanem Łowicz. Początek o godzinie 18:00 na Stadionie Miejskim im. H. Reymana w Kutnie. WSTĘP WOLNY!

Łowiczanie to obecnie jedna z czołowych ekip województwa łódzkiego. W poprzednim sezonie występowali w III lidze łódzko-mazowieckiej. Dzięki zajęciu 7. miejsca (64 punkty – tylko 4 mniej niż lider Polonia Warszawa) utrzymali się w rozgrywkach i teraz mierzyć będą się w „nowej” trzeciej lidze z ekipami z aż czterech województw.

Pelikan obecnie ma za sobą trzy sparingi. Podopieczni Bogdana Jóźwiaka wygrali 3-1 z Wartą Sieradz (ligowy rywal KS-u), a także zremisowali 1-1 z trzecioligowymi Sokołem Aleksandrów Łódzki i ŁKS-em Łódź. Jak podaje oficjalna strona łowiczan, trener Bogdan Jóźwiak cały czas testuje nowych zawodników, skład i ustawienie. [więcej]
redaktor, 20.07.2016 07:38|czytane: 473 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Główne grzechy pieszych. Przechodzimy w niedozwolonych miejscach
Kutnowscy policjanci prowadzą cyklicznie akcje kontrolno – represyjne i ciągle ujawniają wykroczenia popełniane przez pieszych.

Główne grzechy pieszych. Przechodzimy w niedozwolonych miejscach, ./upload/articles_pakiety/30929/01_obraz.jpg


Działania „Niechronieni” policjanci z Kutna przeprowadzili wczoraj i odnotowali aż 18 wykroczeń, w tym 13 dotyczyło przechodzenia w miejscu niedozwolonym, a 5 niestosowania się do sygnalizacji świetlnej. Właśnie przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym i niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej to główne grzechy pieszych.

W pierwszym półroczu 2016 roku kutnowscy policjanci ujawnili 655 wykroczeń spowodowanych przez pieszych. 570 wykroczeń to przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych, 40 niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, 45 poruszanie się po niewłaściwej stronie drogi. [więcej]
pismak, 19.07.2016 15:57|czytane: 607 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Biegaj z nami w Kutnie KUTNOWSKA ZA-DYSZKA 4 września
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie zaprasza na IV BIEG ULICZNY „Biegaj z nami w Kutnie” KUTNOWSKA ZA-DYSZKA 4 września 2016 roku.


Regulamin imprezy, trasa biegu i karta zgłoszenia do pobrania
[więcej]
wandea, 19.07.2016 14:58|czytane: 795 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja
Maj niesie radość! Kwitnie nadzieją na nieodgadnione. Przed chwilą odrodziliśmy się wraz z porami roku lub jak wolą wierzący w Boga... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas
W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną wystawę z cyklu BODY WORLDS & The Cycle of Life twórcy techniki plastynacji dr. Guntera von Hagensa. Wstęp na wystawę w... [więcej]
Sport
MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie
Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex Kutno przegrał z MKS Dąbrowa Górnicza 76:85. W kwartach było 28:25, 15:23, 10:24, 23:13. Dla Polfarmex Kutno punktowali: M. Marek 4, J. Jarecki 14, M. Sałasz 15, O. Emegano 4, M.... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam Działkę budowlaną Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 938mkw, uzbrojoną, na nowo powstającym osiedlu Dybów II.... [czytaj więcej]
Sprzedam działkę rolną Sprzedam 55 arów ziemi w Luboradzu. Cena 17000. Telefon 509384718 lub 502515281.... [czytaj więcej]
Praca dla kucharki - Gostynin Potrzebna kucharka od zaraz.... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
Praca dodatkowa dla każdego – plus poradnik rnWitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. ... [czytaj więcej]
wynajmę Wynajmę lub sprzedam mieszkanie w centrum Kutna, stare budownictwo. – TBS. Mieszkanie jest wysokie, ciepłe, z cegły, na I piętrze. Dwa pokoje (duży pokój 20 m), drugi ok.13 m. kuchnia, ła... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Servis Masz kłopot z komputerem? Zadzwoń. Naprawa w domu klienta. Szybko i tanio. Oferuje pomoc i doradztwo przy rozbudowie oraz modernizacji sieci , komputera oraz doborze oprogramowania.... [czytaj więcej]
Działające serwisy www - sprzedam Na sprzedaż mam serwisy internetowe - gotowe i działające - każdy ma po kilka lat. Serwisy są odwiedzane i na autorskim oprogramowaniu. www.sogl.pl (8 lat, 120-270uu/dzień, 10-70tys odsłon/dzie... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
Dom 8km od Kutna sprzedam Sprzedam dom murowany 8 km od Kutna przy asfaltowej drodze na ogrodzonej działce ok 1200 mkw. 2 pokoje, kuchnia, łazienka z WC, przedpokój CO węglowe. Może być umeblowane i ze sprzętem AGD. ... [czytaj więcej]
Jesteś dorosły i chcesz mówić po niemiecku? Witaj,rnSpecjalizuję się w nauce języka niemieckiego przez Skype.rnSkutecznie uczę osoby, które pracują w Polsce, za granicą lub jadą rndo Niemiec, Austrii i Szwajcarii.rn rnMam na imię Jolan... [czytaj więcej]
Sprzedawca / Sprzedawczyni Jesteśmy znaną marką, liderem w swojej kategorii. Nasze sklepy znajdują się w najlepszych Centrach Handlowych w Polsce. Zależy nam na stałym rozwoju, dlatego poszukujemy kreatywnych osób do sk... [czytaj więcej]
Legginsy RUN BABY RUN Legginsy sportowe do każdego rodzaju ćwiczeń: do biegania, na fitness, czy taniec. Doskonała sportowa dzianina oddychająca, elastyczna, pracuje z Twoim ciałem. Szeroki wzmacniany pas pozostaje n... [czytaj więcej]
Segment Oddam za darmo segment. ... [czytaj więcej]
Opiekun/ka seniora Josefa po zawale, 68 lat InterKadra jest działającą na rynku europejskim renomowaną Agencją Pracy Tymczasowej, Doradztwa Personalnego oraz Pośrednictwa Pracy na terenie RP i za granicą, wpisaną na podstawie Certyfikat... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Beniamin Kurojed:
6 sekund temu
Leopold to martwe ciało. Takie bez serca i bez duszy śmierdzące ciało. Ludzki szkielet to przy nim rewelacja. Nie wstydźmy się swojej anatomii.
Ursus Wincenty Hwalibog:
44 sekund temu
donosiciel się znalazł zas...y
Przemysław Okoń:
2
 · 
6 minut temu
piotrze kmita, a ja się zgadzam z wpisem Rufina bo jest to wpis mądry , rzeczowy itd. Dlatego zrób co masz zrobić mafijny fagasie ,a potem pisz na Berdyczów i pochwal się tym jaki jesteś głupi i mierny . hahahahahahaha
Beniamin Kurojed:
2
 · 
14 minut temu
Jaka mac, taka nać.
Beniamin Kurojed:
20 minut temu
Bo w Polsce dzisiaj to się dzieje tak: naukowców dużo, a uczonych brak. I co? I nic!
Beniamin Kurojed:
24 minut temu
Kiedyś "Kasprowicz" to było coś. Teraz "Kasprowicz" to nic.
Apoloniusz Błaszkowski:
2
 · 
2 godzin temu
Człowieczku przecież takie zdjęcia są w książkach do anatomii , biologi , nauki o człowieku. Co cię w nich drażni? To przecież pokazuje twoje ciało a co brzydzisz się nim?
Apoloniusz Błaszkowski:
2 godzin temu
Janusz i tobie podobni . Z was nie zrobią preparatów bo trudno doszukać się mózgu.
Dominik Neoforensis:
2
 · 
3 godzin temu
Córeczki z wielkimi dupami trzeba napaść i napoić.
Dacjan Tetyaniec:
4 godzin temu
Żeby tylko na szkło
Edgar Puch:
4 godzin temu
Ten ma największe hojności porywy,Komu fortuna odmówiła mienia;A ten najbardziej bywa gadatliwy,Co nie ma właśnie nic do powiedzenia.
Edgar Puch:
5 godzin temu
Tam, gdzie w sercach bezmyślność i bierność,Krzewić się może tylko ciemnota i mierność.
Emilian Tymna:
6 godzin temu
Jak się pracuje w PR i używa takich sformułowań i ma się tak ubogie słownictwo i kompletny brak kultury to zostaje tylko miejska micha
Olimpia Wilkowszczak:
6 godzin temu
Nowoczesna w Kutnie nieźle zaczęła, ale gdy dołączył radny Ziółkowski plus pewna pani - miłośmiczka Łebskiego, to partia znalazła się w locie pikującym. Nie wiem, czy to wszystko się dzieje za zgodą pana Tomasza czy też on po prostu nie panuje nad pewnymi rzeczami.
Gaweł Wacowski:
6 godzin temu
Program Nowoczesnej to wartości i cle Czyżby główną wartością była micha, a celem micha?
Przemysław Zwowitzki:
6 godzin temu
Zanim mieszkańcy gminy połapią sie, Burzyński swojego człowieka wsadzi, będzie zmiana z buraka na kartofla z Adamowic.
Czesław Boguszewski:
6 godzin temu
Ten nasz błądzący w ciemnościach brat swędrowski to tak się nadaje na dobrego księdza pasterza jak brat burzyński na dziada kościelnego, a brat debich na słowika organistę. Omijam z daleka tą ciemnotę, głupotę i niecnotę. Szkoda marnować czas na paciorki, fikołki i koziołki. Babcia mówiła, że oni więcej złego niż dobrego czynią. Czuwajmy bo jak wyżej. Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą. Przekroczmy próg nadziei.
Czesław Boguszewski:
3
 · 
7 godzin temu
KCI powinni zamknąć na wieki. Tam tylko syf, kiła i mogiła. Zbój, zupa i kamieni kupa. Taka bezmózgowa dzicz bez wiary i kultury tam pracuje. Znam ich. Z jednym chodziłem do szkoły. Sami sobie bzdurne posty piszą. Żenada. Szkoda czasu tracić na czytanie i oglądanie tego beznadziejnego badziewia. Wolę z sikorkami pogadać albo z kumplami w bridża pograć lub rowerem pojeździć. Nie stać mnie na marnowanie czasu na pierdoły.
Flawiusz Marcynk:
3
 · 
7 godzin temu
Byłam na tej wystawie, GENIALNA, polecam wszystkim. Zdjęcia jak na panujące tam warunki świetne. Brawo dla fotografa i Pani Redaktor za podjęcie tematu
Gwidon Wielkołucki:
3
 · 
8 godzin temu
Nieroby darmozjady na budowę!!!!!!!!!Najciekawsze artykuły
 ·  64
4 dni temu
Czytelnicy pytają o zatrudnienie w Aquaparku Kutno i bezpłatne wejściówki
 ·  2
5 dni temu
Misje Święte w diecezji łowickiej. Wczoraj świadectwo Dobromira, dziś rozpoczęcie misji w Głogowcu
 ·  101
6 dni temu
WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno
 ·  3
6 dni temu
Kutnowskie firmy otrzymały wsparcie na innowacyjne projekty z branży motoryzacyjnej
 ·  29
10 dni temu
Co będzie w budynku po PZU w centrum Kutna?
 ·  21
11 dni temu
Dziś w TVP 1 historia byłego policjanta z Kutna
 ·  8
11 dni temu
Czytelnicy pytają: Kiedy wreszcie będzie nowa nawierzchnia na drodze Łanięta - Kąty?
 ·  29
19 dni temu
Gorąca dyskusja o opłatach za wodę i ścieki w Gminie Kutno. Radni zaproponowali podwyżki
 ·  89
19 dni temu
Będzie nowy stary Zarząd Powiatu w Kutnie?
 ·  51
19 dni temu
Ogłoszenia o manifestacji kutnowskiego ONR pod lupą łódzkiej prokuratury
 ·  11
20 dni temu
Proces Łukasza K. Media musiały opuścić salę rozpraw
 ·  5
20 dni temu
Bronka Nowicka w Kutnie. Dziecko martwi się, bo nie umie nakarmić kamienia
 ·  12
21 dni temu
Prokuratura Regionalna w Łodzi: Były policjant nie popełnił przestępstwa na komendzie
 ·  16
21 dni temu
Czyszczenia Królewskiej na Majówkę nie będzie, ale różana fontanna już tryska
 ·  12
23 dni temu
Twarzą w twarz Proletaryat w Kutnie
 ·  92
24 dni temu
Czytelnicy pytają, rzecznik starostwa odpowiada. Koszty kasacji i bezkrólewie
 ·  2
24 dni temu
Inwestycje PLK S.A.: Odnowione perony, wiadukt na Troczewskiego i przystanek Azory
 ·  88
24 dni temu
Radnej PSL przedłużono zatrudnienie w ośrodku. Nie ze mną te numery, Brunner
 · 
25 dni temu
Łukasz Wójcik: Podniebne przygody i wielka pasja
 · 
25 dni temu
Promocja szkół w coraz lepszym wydaniu. Powiatowe targi edukacyjne dla gimnazjalistów
 ·  247
26 dni temu
Kasacja starosty oddalona. Debich musi odejść
 ·  3
26 dni temu
Laureaci Super Pulsów Żychlina 2017
 · 
27 dni temu
W Komadzynie płonęła naczepa pełna trocin. Ruch na A1 odbywa się jednym pasem
 ·  2
30 dni temu
Premiery Teatru Puszek. Dobra zabawa i pouczający morał
 ·  105
31 dni temu
Praktyki samorządowe a wartości. Promocja prezydenta z naszych portfeli
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności