eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34238-w-lipcu-roboty-drogowe-w-kutnie," title="Kutno: W lipcu roboty drogowe w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W lipcu roboty drogowe w Kutnie</b><br>W lipcu rozpoczną się inwestycje drogowe w Kutnie. Przebudowy doczeka się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34235-warsztaty-fotograficzne-w-bajkowej-zagrodzie," title="Kutno: Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie</b><br>Życie jak z bajki- każdy o takim marzy. Niedaleko Warszawy jest...</div></a> <a href="/publicystyka,34171-trzymaja-c-w-r-ku-fragment-kosmosu-leszek-baranowski-i-mineral-and-gem," title="Kutno: Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem</b><br>Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom...</div></a> <a href="/sport,34216-koniec-sezonu-lekkoatletycznego-i-bardzo-dobre-wyniki-kutnowskich-sportowc-w," title="Kutno: Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców</b><br>W sobotę 24 czerwca na stadionie Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34232-r-kodzie-o-dla-doros-ych-spotkanie-15-lipca," title="Kutno: Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca</b><br>W sobotnie przedpołudnie w Ośrodku Kultury Gminy Kutno w Leszczynku odbyły...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34231-ju-wakacje," title="Kutno: Już wakacje!" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Już wakacje!</b><br>Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Uroczystość w Szkole Podstawowej im. Kornela...</div></a> <a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Dzielnicowy Bliżej Nas
Wczoraj w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kutnie przy ulicy Kościuszki 16 odbyła się konferencja poświęcona „Krajowym Mapom Zagrożeń Bezpieczeństwa” i programowi „Dzielnicowy Bliżej Nas”. Organizatorem spotkania był Komendant Powiatowy Policji w Kutnie nadkom. Krzysztof Szymański przy współudziale Anny Antczak Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie.

Dzielnicowy Bliżej Nas, ./upload/articles_pakiety/31531/01_obraz.jpg
Dzielnicowy Bliżej Nas, ./upload/articles_pakiety/31531/02_obraz.jpg
Dzielnicowy Bliżej Nas, ./upload/articles_pakiety/31531/03_obraz.jpg


Udział w konferencji między innymi wziął poseł na Sejm RP Tadeusz Woźniak, przedstawiciele samorządów, służb mundurowych, kierownicy miejskich i gminnych ośrodków pomocy społecznej, kuratorzy i prezesi spółdzielni mieszkaniowych. Spotkanie otworzył Komendant Powiatowy Policji w Kutnie nadkom. Krzysztof Szymański, który po przywitaniu przybyłych gości omówił wprowadzane przez Policję nowe narzędzie „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikację „Moja Komenda”.

Następnie głos zabrała st.asp. Edyta Machnik z Wydziału Prewencji KPP Kutno przedstawiając prelekcję pt. „Założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Koncepcję pracy dzielnicowego oraz działanie aplikacji „Moja Komenda” przedstawił dzielnicowy gminy Kutno st.asp. Krystian Marzec. [więcej]
redaktor, 28.09.2016 16:16|czytane: 818 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jutro czytamy przy fontannie
W czwartek 29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji Biblioteka Pedagogiczna w Kutnie oraz szkoły z Kutna i powiatu kutnowskiego organizują wspólne głośne czytanie.

Jutro czytamy przy fontannie, ./upload/articles_pakiety/31530/01_obraz.jpg


Jutro uczniowie z jedenastu szkół  naszego miasta wybiorą się na spacer z książką, by po dojściu do naszej pięknej fontanny, czytać przyniesione ze sobą książki. Grupy będzie można spotkać przy fontannie w godz. 9.30 – 13.30. W swoich miejscowościach akcję głośnego czytania zorganizują również Szkoła Podstawowa w Łaniętach i Szkoła Podstawowa w Strzelcach. [więcej]
kultura, 28.09.2016 16:06|czytane: 527 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Polityka won ze szkoły. Poseł Tomasz Rzymkowski o pracy Komisji Rewizyjnej nad skargami nauczycieli
Poseł na Sejm RP z Kutna Tomasz Rzymkowski napisał pismo do Marka Jankowskiego, Przewodniczącego  Rady Powiatu w Kutnie, w którym wyraził opinię na temat konfliktu w Zespole Szkół nr 1 w Kutnie, zarzutu upolitycznienia szkoły oraz procedowania skarg nauczycieli na dyrektora Janusza Pawlaka przez Komisję Rewizyjną. Pismo powinno być odczytane dziś na sesji, więc przytaczamy je w całości.

Polityka won ze szkoły. Poseł Tomasz Rzymkowski o pracy Komisji Rewizyjnej nad skargami nauczycieli, ./upload/articles_pakiety/31509/01_obraz.jpg


Do Marka Jankowskiego Przewodniczącego Rady Powiatu w Kutnie

Tryb postępowania Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Kutnowskiego w sprawie skarg na dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie Janusza Pawlaka obudził mój moralny sprzeciw. Ignorowanie projektu uzasadnienia do uchwały Komisji Rewizyjnej z 29 czerwca uznającej skargę za zasadną i brak takiego projektu uzasadnienia do uchwały z 24 sierpnia uznającej drugą już skargę na tę samą osobę za zasadną stanowi potwierdzenie pogłosek o zmianie politycznego wiatru wewnątrz koalicji rządzącej powiatem kutnowskim. Obywatele formułujący zarzuty wobec Janusza Pawlaka zostali potraktowani instrumentalnie, niczym przysłowiowy Murzyn, który zrobił swoje i może odejść. Ich zarzuty wobec dyrektora tak długo były wygodne dla rządzących, jak długo ci ostatni chcieli wymienić w politycznej układance jeden z klocków na inny. Niekonsekwencja radnych Komisji Rewizyjnej stawia skarżących w roli pożytecznych idiotów, wykorzystanych do realizacji politycznych planów.
Sytuacja w Zespole Szkół nr 1 w Kutnie budzi zrozumiały niepokój i zastanowienie, nie chcę jednak poświęcać mojego pisma szczegółowej analizie konfliktów między dyrektorem a kadrą pedagogiczną, gdyż ich ocena jest rolą powołanych do tego celu instytucji z wymiarem sprawiedliwości na czele. Nie mam zamiaru wyręczać tych organów w dochodzeniu do prawdy, sam wysłałem pismo do Kuratora Oświaty w Łodzi, co powinno unormować sytuację w Zespole Szkół nr 1 w Kutnie. Bardziej zwracam uwagę na najmłodszych bohaterów tego dramatu, którzy z racji mniejszych praw, braku życiowego doświadczenia i zależności wynikającej z relacji między nauczycielem a uczniem znajdują się w gorszej sytuacji niż pracownicy szkoły, będąc łatwym celem dla partyjnych wyjadaczy o nieczystych intencjach. Stręczenie uczniów do politycznych zadań to praktyka godna potępienia. Szkoda, że w gronie nauczycieli znaleźli się pedagodzy, którzy wykorzystali swoich uczniów do pomocy w kampanii wyborczej zyskując darmową siłę roboczą. [więcej]
redaktor, 28.09.2016 08:43|czytane: 2437 razy|63 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Warsztaty wokalne z Agnieszką Mikołajczyk w Szkole Muzycznej
Przez dwa dni w Państwowej Szkole Muzycznej w Kutnie trwały warsztaty z Agnieszką Mikołajczyk, światowej sławy śpiewaczkę, urodzoną w Kutnie, absolwentkę kutnowskiej szkoły muzycznej. Jutro z kolei o godz. 18.00 Mikołajczyk wystąpi w Kutnowskim Domu Kultury podczas Wielkiej Gali Wokalnej. Zostało tylko 15 biletów (norm. 20 zł, ulg. 10 zł).

Warsztaty skierowane były do wszystkich zainteresowanych śpiewem. Wzięli w nich udział i dzieci, i uczniowie szkoły muzycznej, nauczyciele i śpiewaczki.

Warsztaty wokalne z Agnieszką Mikołajczyk w Szkole Muzycznej , ./upload/articles_pakiety/31526/04_obraz.jpg
Warsztaty wokalne z Agnieszką Mikołajczyk w Szkole Muzycznej , ./upload/articles_pakiety/31526/05_obraz.jpg
Warsztaty wokalne z Agnieszką Mikołajczyk w Szkole Muzycznej , ./upload/articles_pakiety/31526/09_obraz.jpg


Agnieszka Mikołajczyk (pseudonim artystyczny-Aga Mikolaj) – jedna z największych śpiewaczek operowych o światowej sławie. Urodziła się w Kutnie w 1971 roku. Ukończyła PSM I stopnia i rozpoczęła naukę w PSM II st. w klasie spiewu pana Józefa Śledzickiego. Po maturze  rozpoczęła dalszą edukację muzyczną w Akademii Muzycznej w Poznaniu, gdzie w latach 1990 do 1996  studiowała w klasie śpiewu prof.  Antoniny Kaweckiej . Podczas studiów, Aga Mikołaj otrzymała grant z University of Music and Performing Arts . [więcej]
kultura, 28.09.2016 08:34|czytane: 910 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nazwa dla MOS. Dlaczego Domostwo?
Na dzisiejszej sesji Rady Powiatu w Kutnie radni zdecydują o nadaniu nazwy Młodzieżowemu Ośrodkowi Socjoterapii w Żychlinie. Komisje wypowiedziały się na temat projektu uchwały, a na Komisji Rewizyjnej toczyła się nawet gorąca dyskusja. MOS ma nosić nazwę Domostwo.

Nazwa dla MOS. Dlaczego Domostwo?, ./upload/articles_pakiety/31475/01_obraz.jpg


Graffiti na ścianie. Piknik z kulturą w Żychlinie organizowany przez MOS

Okazało się, że tak wdzięczny i radosny dla społeczności Ośrodka temat pobudził radnych do przykrej dyskusji.  Zaczęło się od pytania radnego Konrada Kłopotowskiego o to kto wymyślił nazwę "Domostwo", co to znaczy, czy była nazwa konsultowana z radnymi, z kim w ogóle była konsultowana itp.

Radny Zbigniew Filipiak tłumaczył, że chodzi o wniosek społeczności MOSu, że nazwa została wybrana przez młodzież a rolą Rady Powiatu jest jedynie tę nazwę nadać. 
- Mi się wydaje, że ta nazwa to e słowiańszczyzny - powiedział radny Marek Drabik. 
- Czy ty słyszysz co ty mówisz? - spytał Kłopotowskiego radny Zdzisław Góreczny.
- Nie macie swojego zdania po prostu, chciałbym wiedzieć czy ta nazwa wam odpowiada, a może byłyby inne pomysły- odparł radny PiS.

Komisja jednogłośnie zaopiniowała uchwałę o nadaniu nazwy "Domostwo" dla MOSu w Żychlinie i zapewne dziś Rada Powiatu w Kutnie podejmie tę uchwałę.A na pytanie dlaczego MOS w Żychlinie będzie miał taką nazwę, odpowiada nam Ewa Rutkowska, dyrektor Ośrodka.

- Nazwę wybrała młodzież mieszkająca w ośrodku i oczywiście kojarzy im się ona z ciepłem, bliskością, oazą w której mogą się schronić. MOS Domostwo zastępuje im przecież własny dom - mówi Rutkowska.  [więcej]
wandea, 28.09.2016 07:44|czytane: 605 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Pomaszerowali szlakiem bohaterów walk nad Bzurą
W ostatnią sobotę września odbył się IX Gwiaździsty Zlot do Kutna „Szlakami Walk nad Bzurą” zorganizowany przez kutnowski Oddział PTTK przy współpracy ZHP Hufiec Kutno. W imprezie wzięło udział 40 osób, w tym 24 uczniów SKKT w Ostrowach wraz z opiekunami: Agnieszką Czerniawską, Agnieszką Rybnik i Martą Wenerską.

Pomaszerowali szlakiem bohaterów walk nad Bzurą, ./upload/articles_pakiety/31525/01_obraz.jpg
Pomaszerowali szlakiem bohaterów walk nad Bzurą, ./upload/articles_pakiety/31525/02_obraz.jpg
Pomaszerowali szlakiem bohaterów walk nad Bzurą, ./upload/articles_pakiety/31525/03_obraz.jpg


Impreza rozpoczęła się od zbiórki wszystkich uczestników w Parku im. R. Traugutta w Kutnie gdzie zostali oni uroczyście przywitani przez organizatorów i zapoznani z ramowym programem zlotu. Po krótkiej uroczystości przed pomnikiem Bohaterów Walk nad Bzurą rajdowicze przejechali autobusami do Łęczycy by zapalić znicz przed pomnikiem w miejscu zbrodni hitlerowskiej dokonanej we wrześniu 1939r. i wystawionym ku czci zamordowanych wówczas dwunastu Polaków. Następnie udali się do Tumu gdzie zwiedzili kolegiatę oraz oddali hołd poległym w Bitwie nad Bzurą żołnierzom pochowanym na miejscowym cmentarzu. Po dotarciu do miejsca startu w Orszewicach, wysłuchano prelekcji prezesa kutnowskiego Oddziału PTTK na temat Bitwy pod Kutnem i ruszono w ośmiokilometrową trasę wiodącą prawym brzegiem Bzury przez Rogulice do Kter. [więcej]
redaktor, 28.09.2016 08:41|czytane: 526 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
eKologia: "Szóstka" z kolejną dotacją na edukację ekologiczną
Szkoła Podstawowa nr 6 im Marii Skłodowskiej- Curie w Kutnie w roku szkolnym 2016/2017 dzięki uzyskanej dotacji   z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi    wzbogaci się o nowoczesne pomoce dydaktyczne do pracowni przyrodniczej.
 
W placówce realizowany będzie program działań ekologicznych "Eko uczeń w eko szkole" napisany przez  Dorotę Cichońską i Agnieszkę Klepczarek.

eKologia:
eKologia:


W ramach jego realizacji prowadzone będą dla uczniów klas III  warsztaty i koła zainteresowań  o charakterze  badawczym i  plastyczno -  przyrodniczym. [więcej]
redaktor, 28.09.2016 08:18|czytane: 668 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Na co do KINA KDK w październiku?
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza w październiku na kontynuację seansów Sekretnego życia zwierzaków domowych, premierę Śmietanki towarzyskiej, 7 października na premierę polskiego filmu Wołyń. W jesiennym repertuarze znalazły się również Bociany dla dzieci, polski film o Beksińskich Ostatnia rodzina i thriller Dziewczyna z pociągu.

Na co do KINA KDK w październiku?, ./upload/articles_pakiety/31523/01_obraz.jpg
Na co do KINA KDK w październiku?, ./upload/articles_pakiety/31523/02_obraz.jpg
Na co do KINA KDK w październiku?, ./upload/articles_pakiety/31523/04_obraz.jpg


01.10.2016  sobota
godz.10.00 SEKRETNE ŻYCIE ZWIERZAKÓW DOMOWYCH  premiera 2D dubbing (familijny, czas 90  min )
godz.12.00  SEKRETNE ŻYCIE ZWIERZAKÓW DOMOWYCH premiera 3D dubbing (familijny, czas 90  min )
godz.18.30  SEKRETNE ŻYCIE ZWIERZAKÓW DOMOWYCH premiera 2D dubbing (familijny, czas 90  min )
godz.20.15  ŚMIETANKA TOWARZYSKA (komedia, czas 96 min)

02.10.2016  niedziela
godz.10.30 SEKRETNE ŻYCIE ZWIERZAKÓW DOMOWYCH premiera 2D dubbing 
godz.16.30  SEKRETNE ŻYCIE ZWIERZAKÓW DOMOWYCH premiera 3D dubbing 
godz.18.15  SEKRETNE ŻYCIE ZWIERZAKÓW DOMOWYCH premiera 2D dubbing 
godz.20.00  ŚMIETANKA TOWARZYSKA 

03-05.10.2016  od poniedziałku do środy
godz.14.30 SEKRETNE ŻYCIE ZWIERZAKÓW DOMOWYCH  premiera 2D dubbing 
godz.16.15  SEKRETNE ŻYCIE ZWIERZAKÓW DOMOWYCH  premiera 3D dubbing 
godz.18.00  SEKRETNE ŻYCIE ZWIERZAKÓW DOMOWYCH  premiera 2D dubbing 
godz.20.00  ŚMIETANKA TOWARZYSKA [więcej]
kultura, 28.09.2016 08:06|czytane: 799 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapłacą więcej za miejsce w Bursie nr 1 w Kutnie
Dziś Rada Powiatu w Kutnie podejmie uchwałę o podwyżce opłaty za zakwaterowanie w Bursie przy ul. Kościuszki w Kutnie. Teraz uczniowie za miejsce zapłacą 100 zł.

Kwota ta będzie płatna do 15 dnia każdego miesiąca. Jak podkreślał na posiedzeniu Komisji Rewizyjnej Skarbnik Powiatu Piotr Łaszewski, jest to kwota mniejsza od możliwej do ustalenia czyli około 150 zł. [więcej]
wandea, 28.09.2016 07:38|czytane: 602 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
W niedzielę odbiorą różane tabliczki z numerem adresowym
Zapraszamy  laureatów konkursu Tabliczka dla Ciebie 2 października (niedziela) o godzinie 14.00 do Kutnowskiego Domu Kultury, gdzie w sali widowiskowej zostaną wręczone tabliczki z numerem adresowym.

W niedzielę odbiorą różane tabliczki z numerem adresowym, ./upload/articles_pakiety/31522/01_obraz.jpg


- Podczas spotkania pokażemy część fotografii przysłanych na konkurs. Przepraszamy, że nie wszystkie zdjęcia zobaczycie Państwo, ale otrzymaliśmy ich kilkaset i nie ma możliwości zaprezentowania wszystkich. Zapraszamy także mieszkańców Kutna – jeśli chcecie zobaczyć fotografie przysłane przez uczestników konkursu – przyjdźcie - zachęca Bożena Gajewska, Prezes TPZK. - Po zakończeniu spotkania wszystkich zapraszamy na poczęstunek  - okolicznościowy tort serwowany będzie  na górnym holu KDK.Dziękujemy Wam za  udział w konkursie i gratulujemy! Prosimy zamocować tabliczki  na domu lub ogrodzeniu przy domu do 30 października  i przesłać nam fotografię z zamocowaną tabliczką. [więcej]
redaktor, 28.09.2016 07:39|czytane: 422 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Udane starty sztafety dziewcząt z "Dziewiątki"
W miniony piątek na stadionie łódzkiego AZS-u odbyły się Mistrzostwa Województwa w Biegach Sztafetowych.  Kutno na tej imprezie reprezentowane było przez sztafety dziewcząt i chłopców Szkoły Podstawowej nr 9. Najlepiej z naszych zespołów wypadła reprezentacja dziewcząt w konkurencji sztafet szwedzkich (100+200+300+400), która przebiegła dystans w czasie 2;52,96 min;s.          

Udane starty sztafety dziewcząt z
Udane starty sztafety dziewcząt z
Udane starty sztafety dziewcząt z


Wynik ten zapewnił naszym dziewczętom (Michalina Wujkowska, Aleksandra Urbańska, Julia Jędrzejczak, Paulina Poniszewska) srebrny medal mistrzostw województwa.
Świetny wynik zanotowała także sztafeta szwedzka chłopców, która biegnąc w składzie: Patryk Sobczyk, Miłosz Myszkowski, Michał Olczak, Miłosz Krygiel, zdobyła brązowy medal mistrzostw w bardzo dobrym czasie 2;45,36 min;s.

Dobre wyniki uzyskały także sztafety 4x100 m;
- dziewczęta w składzie: Alicja Sobczyk, Maria Józefowicz, Weronika Gruszka, Julia Bloch zajęły 7 miejsce,
- chłopcy w składzie: Eryk Kłosiński, Mikołaj Życzkowski, Kacper Bazelak, Adam Domżał zajęli 8 miejsce. [więcej]
redaktor, 28.09.2016 07:36|czytane: 602 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Trwają konsultacje społeczne Programu współpracy Powiatu z organizacjami pozarządowymi
Starostwo Powiatowe w Kutnie prowadzi konsultacje społeczne Programu współpracy Powiatu Kutnowskiego z organizacjami pozarządowymi. Trwają one do 20 października br.

Zapraszamy do zapoznania się z programem TUTAJ i przesłania swoich propozycji, uwag itp. na adres oswiata@powiatkutno.pl do 18 października bądź osobiście do Starostwa do Wydziału Edukacji Kultury i Sportu. FORMULARZ

18 października o godz. 16.00 odbędzie się otwarte spotkanie z przedstawicielami ngo [więcej]
wandea, 27.09.2016 19:33|czytane: 352 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Spotkanie ze świadkiem historii
Wczoraj uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie mieli okazję gościć w progach szkoły pana Stefana Chmielewskiego, świadka II wojny światowej.

Spotkanie ze świadkiem historii, ./upload/articles_pakiety/31519/01_obraz.jpg
Spotkanie ze świadkiem historii, ./upload/articles_pakiety/31519/02_obraz.jpg
Spotkanie ze świadkiem historii, ./upload/articles_pakiety/31519/03_obraz.jpg


Przez dwie godziny uczniowie z uwagą słuchali wspomnień z tego okresu. Największe zainteresowanie wzbudziła opowieść o Bitwie nad Bzurą, która toczyła się niedaleko naszej szkoły. Każdy wyniósł z tego spotkania wiele indywidualnych refleksji, a te lekcje historii pozostaną na długo w naszej pamięci. [więcej]
redaktor, 27.09.2016 19:57|czytane: 623 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Krośniewiacy w znakomitej formie
Kapela podwórkowa "Krośniewiacy" idzie jak burza. Niedawno otrzymała I nagrodę na przeglądzie w Łęczycy, po drodze były koncerty na 40 lecie istnienia GOKiS w Krzyżanowie, w odległym o prawie 230 km Orońsku (gm. Szydłowiec), zagrała na 25-leciu istnienia DPS w Kutnie, uroczystościach dożynkowych w Ostrowach, w swoich rodzinnych Krośniewicach, w Mikserze Regionalnym na ul. Piotrkowskiej, w stolicy województwa.

Krośniewiacy w znakomitej formie, ./upload/articles_pakiety/31518/01_obraz.jpg
Krośniewiacy w znakomitej formie, ./upload/articles_pakiety/31518/02_obraz.jpg
Krośniewiacy w znakomitej formie, ./upload/articles_pakiety/31518/04_obraz.jpg


W łęczyckich "Barwach jesieni" zagrali 50 minutowy koncert przed występem gwiazdy imprezy Haliny Frąckowiak, a zaledwie cztery dni temu, w sobotę 24 września w Ozorkowie zaprezentowali się w Międzypowiatowym Przeglądzie Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych "Komu piosenkę, komu". Efekt brawurowego występu to ogrom braw, widownia, która zerwała się do tańca i werdykt jury- I miejsce dla kapeli podwórkowej "Krośniewiacy" i Kapeli Folklorystycznej "Ozorkowiacy". Radość muzyków była tym większa, że od wielu lat nie gościli na scenie w Ozorkowie, za to gospodarze i miejscowa publiczność przyjęła ich niezwykle ciepło, przyjaźnie, co zapewne zaowocuje kolejnymi koncertami. Panowie wystąpili w nieco okrojonym składzie, zabrakło jednego akordeonisty (Tadeusza Pokorskiego). Zagrali: na banjo Ryszard Jaszczak ( wokal), akordeon, wokal Stanisław Stokwisz, bęben Sławomir Tomczak, gitara basowa Tomasz Obijalski, saksofon Mirosław Szczeszka. Panowie mieli też swój "mały " udział w wyróżnieniu, jakie otrzymał Zespół Śpiewaczy "Łanięckie Słowiki", który prowadzi członek kapeli Stanisław Stokwisz, a koledzy przygrywali przesympatycznej grupie (tutaj Tomasz Obijalski dołączył z kontrabasem, pozostali muzycy nie zmieniali instrumentów). [więcej]
kultura, 27.09.2016 19:59|czytane: 598 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapraszamy na support Korteza - koncert Mashy Qrella
Dla tych, którzy mają już bilet na koncert Korteza w Kutnowskim Domu Kultury 6 października br. godz. 18.00, mogą przyjść godzinę wcześniej na koncert Mashy.

Zapraszamy na support Korteza - koncert Mashy Qrella, ./upload/articles_pakiety/31516/01_obraz.jpg


Masha Qrella ma już w Polsce swoją wierną publiczność, jest jedną z najciekawszych artystek na scenie niemieckiego indie-popu. Oba koncerty obowiązuje jeden, ten sam bilet.

Urodzona we wschodnim Berlinie pół rosjanka- pół niemka, początkowo związana była z zespołami Contriva i Mina. Od 2002 nagrywa pod własnym szyldem. Jest jedną z najbardziej cenionych w europejskich niemieckich artystek. Do tej pory wydała 4 płyty: “Luck” 2002 / “Unsolved Remained” 2005 / “Speak Low – Loewe And Weill In Exile” 2009 / “Analogies” 2012.

Wszystkie były promowane w Polsce mini trasami koncertowymi, ale dopiero tej jesieni będzie można po raz pierwszy zobaczyć ją w pełnej oprawie koncertowej.  Jej najnowsza płyta “Keys” przedpremierowo będzie dostępna podczas tegorocznych koncertów Mashy w Polsce. [więcej]
wandea, 27.09.2016 15:15|czytane: 298 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dni otwarte w Street Dance Studio
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW RUCHU NA DNI OTWARTE Z OKAZJI URODZIN STREET DANCE STUDIO. Joanna Gąsiorowska od 2009 roku prowadzi zajęcia taneczne i ruchowe, 1 października 2012 roku otworzyła STREET DANCE STUDIO.

- Już niedługo nasze urodzinki! Z tej okazji od 1 do 4 października (sobota- wtorek) nowi kursanci będą mogli spróbować swoich sił na wybranych przez siebie w tym dniu zajęciach całkowicie za darmo (nie dotyczy zajęć LEJDIS JUMP dla dorosłych). Oczywiście obowiązuje rezerwacje miejsc - mówi Joanna Gąsiorowska.

Dni otwarte w Street Dance Studio

Oto grafik dni otwartych:
SOBOTA: 11.00-13.00 - AKROBATYKA I GIMNASTYKA DLA DZIECI

PONIEDZIAŁEK:
KDK sala baletowa B
16.00-17.15 - hip-hop dla dzieci 9-11 lat

SDS ul.1 Maja 16:
Sala fitness dolna:
18.15-19.15 - LADY RUMBA
19.15-20.15 - LATINO SOLO
20.15-21.30 - Taniec Towarzyski w parach
[więcej]
redaktor, 27.09.2016 13:53|czytane: 340 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ponad 700 tysięcy złotych dla Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie otrzymało ponad 700 tys. dofinansowania z Wojewódzkiego Urzędu Pracy na projekt „Rodzina razem – wsparcie pieczy zastępczej w powiecie kutnowskim”.

PCPR złożył wniosek o dofinansowanie ze środków EFS w ramach RPO Oś Priorytetowa IX „Włączenie społeczne”, Działanie IX.2 „Usługi na rzecz osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym”. Otrzymał on pozytywną ocenę (92, 50 pkt, 5 miejsce). Kwota dofinansowania projektu wynosi 732 700 zł.

Celem projektu jest wsparcie pieczy zastępczej oraz kilkunastu kandydatów na rodziców zastępczych. Planowane działania w ramach projektu to: warsztaty terapeutyczne, warsztaty prawne z zakresu [więcej]
redaktor, 27.09.2016 13:03|czytane: 487 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Wracają Poranki Teatralne: Czerwone Kapturki na początek października
9 października o godz. 11.00 po wakacyjnej przerwie wracają Poranki Teatralne. Tym razem będzie okazja do zobaczenia spektaklu Czerwone Kapturki w wykonaniu Teatru Puszek. Bilet w cenie 7 zł już w sprzedaży.

Wracają Poranki Teatralne: Czerwone Kapturki na początek października, ./upload/articles_pakiety/31512/01_obraz.jpg


[więcej]
kultura, 27.09.2016 11:32|czytane: 407 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
77. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego
Urząd Miasta Kutna zaprasza na uroczystość złożenia kwiatów z okazji 77. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego dziś o godz.12.00 pod tablicą poświęconą Polskiemu Państwu Podziemnemu - Kaplica Matki Bożej Częstochowskiej przy ul. Łęczyckiej. [więcej]
wandea, 27.09.2016 10:40|czytane: 256 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Konrad Kłopotowski odwołany ze stanowiska szefa Biura ARMiR?
Jak kutnowskie sikorki ćwierkają skończyła się kariera Konrada Kłopotowskiego na stanowisku kierownika Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kutnie.

Konrad Kłopotowski odwołany ze stanowiska szefa Biura ARMiR?, ./upload/articles_pakiety/31507/01_obraz.jpg


Radny powiatowy został z tej funkcji prawdopodobnie odwołany w ubiegły piątek.
- Jeszcze nic nie wiem na ten temat - komentuje kierownik.

Czy teraz z uwagi na funkcję radnego Rada Powiatu w Kutnie musi się wypowiedzieć na temat odwołania Kłopotowskiego Rada Powiatu w Kutnie? Jutro sesja, zobaczymy. [więcej]
wandea, 27.09.2016 08:42|czytane: 3671 razy|48 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nauczyciele skarżą się na radnego Zbigniewa Filipiaka. Zła wola czy brak kompetencji?
Do Rady Powiatu w Kutnie wpłynęła skarga nauczycieli z Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie na działania radnego Zbigniewa Filipiaka, przewodniczącego Komisji Rewizyjnej.

Skarga dotyczy sposobu prowadzenia obrad Komisji przez jej przewodniczącego 20 września br. O posiedzeniu pisaliśmy TUTAJ.

Nauczyciele skarżą się na radnego Zbigniewa Filipiaka. Zła wola czy brak kompetencji?

Nauczyciele podnieśli następujące zarzuty. Przewodniczący nie pozwolił na odczytanie uzasadnienia do skargi przez radnego Konrada Kłopotowskiego, byłego przewodniczącego Komisji, od dnia 24 sierpnia do 20 września nie przygotował uzasadnienia do skargi Iwony Szczepańskiej, psycholog, pracującej w ZS nr 1 na działania dyrektora szkoły.

Nauczyciele podnoszą również fakt powołania się przez Filipiaka na pismo Łódzkiego Kuratora Oświaty, które nie dotyczyło skarg, a arkusza organizacyjnego pracy szkół powiatu kutnowskiego. Fragment przeczytany przez radnego stał się podstawą do odwleczenia zakończenia procedowania skargi i sformułowania uchwały na najbliższą sesję Rady Powiatu w Kutnie 28 września. [więcej]
wandea, 26.09.2016 10:08|czytane: 2876 razy|78 komentarzy|komentuj|czytaj cały
czytaj z eKutno.pl: Atlas ziół krajowych
Paweł Rogaliński w Przeglądzie Dziennikarskim proponuje przekrój tekstów informacyjnych, publicystycznych, sportowych i nie stroni również od kultury i literatury. Prezentujemy ostatnio umieszczoną recenzję Atlasu ziół krajowych Arkadiusza Iwaniuka i gorąco polecamy książkę oraz zapraszamy na http://rogalinski.com.pl

Atlas ziół krajowych

Zioła od dawna stanowiły „łącznik” człowieka z naturą. Dawniej stosowano je w oparciu o obserwacje i wiedzę przekazywaną z pokolenia na pokolenia, obecnie ich skuteczność została potwierdzona przez różnego rodzaju analizy prowadzone w ośrodkach naukowych. Dlatego też warto zapoznać się z najbardziej znanymi i dostępnymi ziołami, które mogą wspomóc nasze zdrowie.

czytaj z eKutno.pl: Atlas ziół krajowych, ./upload/articles_pakiety/31510/01_obraz.jpg


Książkę Arkadiusza Iwaniuka pt. „Atlas ziół krajowych” można określić jako domową encyklopedią ziołolecznictwa, która będzie stanowić bogate źródło wiedzy na temat zastosowania ziół i roślin powszechnie dostępnych w Polsce. Znajdziemy w niej m.in. historię użytkowania i uprawy ziół, zalety ich stosowania czy sposób przygotowania leków ziołowych. Możemy się również dowiedzieć wielu ciekawostek o hodowli poszczególnych gatunków, a także jak powinno się przechowywać zebrane rośliny. Cały atlas podzielony jest na trzy główne działy, w zależności o rodzaju lub pochodzenia danych surowców. Znajdziemy tutaj: zioła pochodzące z krajów południowych, krajowe gatunki ziół oraz drzewa i krzewy, które znalazły zastosowanie w lecznictwie.

Autor podaje: „Zioła służą zdrowiu i dobremu samopoczuciu zarówno przez bezpośrednie działanie, jak również przez tworzenie bliższego związku ogrodnika zielarza ze światem roślin leczniczych”. Dlatego też w niniejszej książce znajdziemy te gatunki, które są „najbardziej sprawdzone w polskiej tradycji zielarskiej” i dobrze znoszą uwarunkowania klimatyczne panujące w Polsce. Umożliwia to ich uprawę w sposób stosunkowo prosty, dzięki czemu każdy miłośnik ogrodnictwa będzie mógł sam uzupełnić swoją apteczkę. W książce własną bogatą wiedzą na temat roślin leczniczych podzielili się naukowcy z ośrodków badawczych, lekarze z zakonu ojców Bonifratrów oraz producenci ziół. [więcej]
redaktor, 26.09.2016 17:52|czytane: 579 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pracownik szpitala wygrywa kolejny raz w sądzie i wraca na SOR
Były pracownik Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o. Robert Bąk wygrał po raz trzeci sprawę o przywrócenie do pracy. Tym razem Sąd Okręgowy w Łodzi przyznał rację niesłusznie zwolnionemu przez byłego prezesa szpitala Andrzeja Musiałowicza, pielęgniarzowi. Apelację wniósł z kolei Robert Wilanowski - następny prezes spółki, który po drugim wygranym w Sądzie Rejonowym procesie nie chciał przyjąć Bąka do pracy.

Pracownik szpitala wygrywa kolejny raz w sądzie i wraca na SOR, ./upload/articles_pakiety/31508/01_obraz.jpg


Sędzia Paweł Wojas w uzasadnieniu wyroku stwierdził, że Robert Bąk nie działał na szkodę spółki oraz nie złamał podstawowych zasad współżycia społecznego, a szpital złamał prawo zwalniając pracownika szczególnie chronionego.R eszta zarzutów do pracownika również zdaniem sądu nie została potwierdzona. Sąd Okręgowy w Łodzi podzielił argumenty sędziego Wojasa i Bąk wraca do pracy na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Tym razem kolejny już prezes spółki Marek Kiełczewski, nie ma nic przeciwko sądowemu wyrokowi.

Przypomnijmy, Robert Bąk otrzymał  wypowiedzenie zmieniające i wypowiedzenie z pracy od Andrzeja Musiałowicza, byłego prezes spółki (listopad 2013 i kwiecień 2015). Musiałowicz najpierw oddelegował Bąka wówczas Naczelnego Pielęgniarza na stanowisko specjalisty pielęgniarza na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, a potem przeniósł go na stanowisko Pełnomocnika ds. zarządzania jakością i zwolnił. Bąk złożył zatem odwołanie od wypowiedzenia warunków pracy i płacy ze stanowiska Naczelnego Pielęgniarza, ale również odwołanie od wypowiedzenia pracy ze stanowiska Pełnomocnika ds. zarządzania jakością. W pierwszym przypadku Sąd Rejonowy w Kutnie, jak i Sąd Okręgowy w Łodzi nie miały wątpliwości i szpital przegrał z pracownikiem. Bąk powinien wrócić więc wtedy do pracy na poprzednio zajmowane stanowisko Naczelnego Pielęgniarza. Prezes Robert Wilanowski po pierwszym wyroku przywracającym pielęgniarza do pracy odmówił przyjęcia go, zasłaniając się toczącym się postępowaniem z drugiego wypowiedzenia umowy. [więcej]
wandea, 26.09.2016 15:08|czytane: 1906 razy|32 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Cezary Zielonka na Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego
W  minioną sobotę i niedzielę odbyły się w Słubicach Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Młodzików (Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego). Kutno reprezentował na tej imprezie sprinter Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” Cezary Zielonka.

Cezary Zielonka na Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego, ./upload/articles_pakiety/31505/01_obraz.jpg
Cezary Zielonka na Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego, ./upload/articles_pakiety/31505/02_obraz.jpg
Cezary Zielonka na Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego, ./upload/articles_pakiety/31505/03_obraz.jpg


Zielonka wywalczył sobie miejsce na mistrzowskiej imprezie dwa tygodnie wcześniej, zajmując drugie miejsce w biegu na 100 m podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Łodzi (11,58 s – rekord życiowy).

Na słubickim stadionie kutnowski sprinter wystąpił w drugiej serii eliminacyjnej na 100 m. Po bardzo dynamicznym biegu przybiegł na czwartej pozycji z doskonałym  rekordem życiowym 11,49 s. W rezultacie po rozegraniu czterech biegów eliminacyjnych rezultat naszego zawodnika zapewnił mu 11 miejsce w łącznej klasyfikacji. Do ósmego miejsca, które dawało awans do ścisłego finału zabrakło  0,08 s. [więcej]
redaktor, 26.09.2016 12:30|czytane: 574 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Niewypał w wyschniętym korycie Ochni. Saperzy na miejscu zdarzenia
Wczoraj o godzinie 17.30 oficer dyżurny kutnowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, od mieszkańca Kutna, że zauważył on w wyschniętym korycie rzeki Ochni niewypały.

Niewypał w wyschniętym korycie Ochni. Saperzy na miejscu zdarzenia, ./upload/articles_pakiety/31500/01_obraz.jpg


Dziś Rafał Owczarek śledził poczyniania saperów na dnie Ochni.Policjanci z kutnowskiej Grupy Minersko-Pirotechnicznej zabezpieczyli granat z okresu II wojny światowej oraz dwie łuski różnego kalibru. [więcej]
redaktor, 26.09.2016 09:49|czytane: 1659 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Samochód ciężarowy przewrócił się na A 1. Uwaga utrudnienia w ruchu
Dziś o godz. 11.35 na A1 w kierunku na Łódź w Kutnie przewrócił się samochód ciężarowy. Jedna osoba została ranna.

Samochód ciężarowy przewrócił się na A 1. Uwaga utrudnienia w ruchu, ./upload/articles_pakiety/31490/01_obraz.jpg


- Kierujący ciężarowym mercedesem 55-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego na łączniku zjazdu z drogi krajowej nr 92 na odcinek autostrady w kierunku Łodzi nie dostosował prędkości do warunków na drodze, stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego doszło do przewrócenia się naczepy na barierki ochronne. Na szczęście kierujący nie odniósł poważnych obrażeń. Po opatrzeniu otarć naskórka został zwolniony do domu. Był trzeźwy - mówi podkom. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno.

Została zablokowana łącznica wjazdowa na weżeł Kutno Wschód w kierunku na Łódź. Utrudnienie przedłużone do 17.00. Policja kieruje pojazdy na węzeł Kutno Północ. [więcej]
redaktor, 26.09.2016 12:16|czytane: 741 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowski Klub Gazety Polskiej: Prezydent utrudnia życie mieszkańcom, którzy dojeżdżają do pracy pociągiem
Kutnowski Klub Gazety Polskiej złożył pismo do prezydenta Kutna o interwencję i wyjaśnienie w sprawie ustawionego znaku zakazu wjazdu na plac przy ul. 3-go Maja, gdzie mogliby parkować mieszkańcy, pracujący poza Kutnem, a dojeżdżający do pracy pociągiem.

- W związku z licznymi prośbami o interwencję, zgłaszanymi przez mieszkańców Kutna, dojeżdżających do pracy z kutnowskiego dworca kolejowego, a dotyczących kwestii karania mandatami przez Policję osób pozostawiających samochody na terenie należącym do PKP, znajdującym się przy ul. 3-go Maja (teren przylegający do torów kolejowych przy skrzyżowaniu ulicy 3-go Maja z ulicą Sienkiewicza), Kutnowski Klub Gazety Polskiej zwraca się o wyjaśnienie dlaczego Prezydent Kutna, ustawiając znak zakazu wjazdu na ten teren – utrudnia codzienne życie tym mieszkańcom Kutna, którzy nie znajdując zatrudnienia na miejscu, muszą codziennie dojeżdżać do pracy pociągiem? - pisze Andrzej Kozłowski, przewodniczący Klubu.  - Ustawienie przez Prezydenta Kutna znaku zakazu wjazdu opatrzone zostało informacją, że nie obowiązuje on dla „dojazdów docelowych”. Policja jednak uważa, że postawienie samochodu i udanie się w podróż pociągiem, nie jest „dojazdem docelowym”. Ustawienie tego znaku zakazu wjazdu jest kolejnym utrudnieniem postawionym przed osobami podróżującymi do pracy z kutnowskiego dworca. Pierwsze utrudnienie dotyczy zamknięcia przez PKP dwóch z trzech kas biletowych. [więcej]
wandea, 26.09.2016 11:25|czytane: 1391 razy|25 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dzieci ze Strzegocina powitały jesień
Uczniowie w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie nietypowo pożegnali jesień. W czwartek 22 września już od rana zapłonęło duże ognisko, a wokół szkoły pachniało dymem. Cały dzień był okazją do różnych ziemniaczanych zabaw. Smak pieczonych ziemniaków i zabawy na świeżym powietrzu sprawiły wszystkim dużo radości.

Dzieci ze Strzegocina powitały jesień, ./upload/articles_pakiety/31504/01_obraz.jpg
Dzieci ze Strzegocina powitały jesień, ./upload/articles_pakiety/31504/12_obraz.jpg
Dzieci ze Strzegocina powitały jesień, ./upload/articles_pakiety/31504/23_obraz.jpg


Kolejnego dnia zawitał do szkoły cyrk O´BIMBOLANDO.

- Większość z nas, a szczególnie dzieci lubimy oglądać występy cyrkowe. 23 września, w pierwszy dzień jesieni cyrkowcy ubrani w barwne stroje zaprezentowali wspaniałe sztuczki. Nie zabrakło akrobacji, żonglerki, kółek hula- hop oraz magii. Klown rozśmieszał wszystkich do łez. Jednak największą atrakcją był występ tancerki ze zwierzętami- pieskiem wykonującym różne sztuczki i wężem. Najodważniejsi uczniowie mieli okazję dotknąć i „pogłaskać” to egzotyczne zwierzę - relacjonują nauczycielki. - Te wyjątkowe dni wspaniale wprowadziły nas w kolejną porę roku, która wcale nie musi być smutna i nudna! [więcej]
redaktor, 26.09.2016 12:12|czytane: 352 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Regionaliści mieli swoje święto
Dworek Modrzewiowy w to ciepłe jesienne niedzielne popołudnie żył atmosferą regionalizmu i sztuki.  Nie brakło także towarzyskich rozmów przy podwieczorku. Nina Kunikowska prezentowała swoje obrazy, a przyznać trzeba, że budziły one zainteresowanie przybyłych licznie gości. Wystawa malarska Niny była głównym punktem części kulturalnej spotkania, nie mniej jednak, zaciekawienie zebranych wzbudziły także metaloplastyka  Jana Wasiaka oraz rzeźby Józefa Stańczyka, Józefa Marciniak i Sławomira Suchodolskiego i rękodzieło artystyczne Urszuli Jędrzejczyk, Jadwiga Urbańska, Henryka  Dybiec, Małgorzaty Żylińskiej i Alicji Olczak.

Regionaliści mieli swoje święto, ./upload/articles_pakiety/31503/01_obraz.jpg
Regionaliści mieli swoje święto, ./upload/articles_pakiety/31503/02_obraz.jpg
Regionaliści mieli swoje święto, ./upload/articles_pakiety/31503/03_obraz.jpg


Nasza kutnowska malarka otrzymała nie tylko ciepłe słowa w podziękowaniu za wystawę, ale także  ogromne oklaski kilkudziesięciu zgromadzonych osób w dowód uznania jej talentu.

Spotkanie było także okazją do przedstawienia zebranym niezwykłej postaci związanej z Ziemią Kutnowską. O życiu i działalności Witolda Zglenickiego opowiedziała zebranym Danuta Ujazdowska, a następnie pokazana  została prezentacja multimedialna  o Zglenickim.  Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu pn. „Poznaj życie i działalność Witolda Zglenickiego – geologa, nafciarza, filantropa  urodzonego na  Ziemi Kutnowskiej”. Projekt skierowany jest  do uczniów szkół szczebla gimnazjalnego i ponadgimnazjalego w powiecie kutnowskim oraz do mieszkańców powiatu kutnowskiego i realizowany jest jako zadanie współfinansowane przez Powiat Kutnowski.
            
- Naszym honorowym gościem był Lechosław Kubiak – członek TPZK od 1972 roku. Wspominaliśmy, słuchaliśmy opowieści, planowaliśmy… w roku 2017 mamy przecież mały jubileusz -  45 lat działania na rzecz Ziemi Kutnowskiej i jej mieszkańców - mówi Bożena Gajewska, prezes TPZK. [więcej]
redaktor, 26.09.2016 11:37|czytane: 592 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jazda na gazie
Jak zawsze imprezy kierowców zaczynają się w piątek przed weekendem. Już 23 o godz. 22.25 w Strzelcach przy ul. Szkolnej policjanci Rewiru Dzielnicowych zatrzymali 40-letniego mieszkańca powiatu kutnowskiego który kierował motorowerem i miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.

W sobotę o godz.  0.10 na ul. Czarneckiego w Kutnie policjanci WRD zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu kutnowskiego, który kierował samochodem skoda i miał 0,6 promila alkoholu w organizmie. A potem krośniewiccy mundurowi o godz. 6.25 na Placu Wolności w Krośniewicach zatrzymali 33-letniego mieszkańca powiatu kutnowskiego, kierowcę junaka, który miał 1,6 promila alkoholu. [więcej]
redaktor, 26.09.2016 10:17|czytane: 476 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Dziś rusza III edycja Słodkiej Krwi
Już po raz trzeci w naszym mieście poleje się „Słodka Krew”! Ideą akcji jest nie tylko promowanie honorowego krwiodawstwa, jako formy narodowego solidaryzmu, ale również zaangażowanie mieszkańców w działalność charytatywną poprzez przekazanie części otrzymanych słodyczy dla dzieci ze Świetlicy Środowiskowej.

Dziś rusza III edycja Słodkiej Krwi, ./upload/articles_pakiety/31502/01_obraz.jpg


- Od dziś  do 3 października w Punkcie Krwiodawstwa w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym będzie trwała wielka zbiórka „Słodkiej Krwi”. Dla większości z nas oddanie krwi to niewielki wysiłek, który dla kogoś może oznaczać ostatnią deskę ratunku. Dzięki poprzednim edycjom, wiemy że mieszkańcy Kutna mają wielkie serca, chętnie dzielą się krwią i czekoladami, za co gorąco dziękujemy! Serdecznie zachęcamy mieszkańców do wzięcia udziału w III edycji akcji. Oddaj krew a czekolady przekaż dzieciom! - zachęcają członkowie Obozu Narodowo - Radykalnego Oddział Kutno. [więcej]
redaktor, 26.09.2016 10:19|czytane: 406 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Spalacze tłuszczu - co musisz o nich wiedzieć
Aktywny tryb życia, częste treningi czy zdrowa dieta, bardzo często maja jeden, nadrzędny cel. Osoby, które podejmują decyzję dotyczącą właśnie takiego trybu życia, najczęściej chcą cieszyć się nie tylko zdrowiem, ale i pięknie wymodelowaną sylwetką. W tej kwestii są niejako dwie drogi.  Możemy albo intensywnie ćwiczyć i przysłowiowo odpuścić sobie dietę, albo tez połączyć zdrową dietę z aktywnością fizyczną. W przypadku pierwszej drogi, efekty mogą nie być w pełni zadowalające, a poza tym, istnieje całkiem spore ryzyko, że wpadniemy w pętlę, która w żaden sposób nie będzie dobra dla naszego organizmu. Warto jednak wiedzieć, że stosowanie spalaczy tłuszczów, może w znaczącym stopniu pomóc nam w wymodelowaniu pięknej i przede wszystkim zdrowej sylwetki.

Spalacze tłuszczu - co musisz o nich wiedzieć, ./upload/articles_pakiety/31493/01_obraz.jpg


Termogeniki jako baza do modelowania sylwetki

Jeśli chcemy w skuteczny sposób wymodelować sylwetkę, musimy w pierwszej kolejności wiedzieć, na co powinniśmy zwrócić uwagę, jeśli chodzi o odpowiednie bilansowanie naszej diety. Warto wspomnieć tutaj wszelkiego rodzaju suplementy diety, które w skuteczny sposób będą wspomagały metabolizm naszego organizmu. Takimi suplementami mogą być w pierwszej kolejności spalacze tłuszczu. Wspomagają one w znaczącym stopniu proces termogenezy w naszym organizmie, a co za tym idzie - spalają zbędną tkankę tłuszczową. Bardzo często maja też niemały wpływ na metabolizm naszego organizmu. Dzięki takim suplementom, w połączeniu z odpowiednią dietą, jesteśmy w stanie nie tylko zrzucić zbędne kilogramy, ale też, co bardzo ważne - w odpowiedni sposób wymodelować naszą sylwetkę.

Najlepsze spalacze tłuszczu - Forum-Sportowe.pl do Twojej dyspozycji. [więcej]
redaktor, 24.09.2016 08:20|czytane: 411 razy|komentuj|czytaj cały
Wrażliwa skóra a najlepsza metoda depilacji
Wiele kobiet w dzisiejszych czasach boryka się z licznymi problemami skóry, jak alergie, pękające naczynka, skłonność do przebarwień oraz nadwrażliwość na działanie rozmaitych czynników zewnętrznych. Panie o szczególnie cienkiej, genetycznie uwarunkowanym typie skóry mają szczególne trudności w dobraniu odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych i regeneracyjnych do wymagającej specjalnego traktowania cery.

Wrażliwa skóra a najlepsza metoda depilacji, ./upload/articles_pakiety/31495/01_obraz.jpg


W takim przypadku dobranie odpowiedniej metody depilacji stanowi spore wyzwanie, ponieważ ten rodzaj zabiegów kosmetycznych zwykle nie pozostaje obojętny dla wrażliwej skóry. Tradycyjne metody usuwania zbędnego owłosienia mogą podrażniać nadwrażliwą skórę, dlatego też wybór najodpowiedniejszej bardzo często opiera się na testowaniu kolejnej z nich oraz badaniu wpływu danego rodzaju depilacji na wrażliwą skórę.

Tradycyjne metody depilacji a podrażnienia skórne

Najpopularniejsze i ogólnie dostępne metody depilacji są bardzo często niewskazane dla nadwrażliwej skóry, ponieważ mogą powodować bolesne zaczerwienienia, podrażnienia a nawet zapalenie mieszków włosowych wymagające interwencji lekarskiej. Do tego typu metod należy przede wszystkim regularne – niekiedy codzienne – usuwanie włosów przy pomocy maszynki do golenia. Na skutek codziennego kontaktu z ostrzem maszynki delikatna skóra jest nieustannie podrażniana, co w efekcie może prowadzić do konieczności zaprzestania stosowania tego rodzaju depilacji ze względu na uczucie sporego dyskomfortu. [więcej]
redaktor, 24.09.2016 08:20|czytane: 563 razy|komentuj|czytaj cały
Czy PKP pomoże miastu zbudować sieć wodociągową na Azorach?
Radny miejski Jan Dębski złożył do prezydenta Kutna interpelację w sprawie stanu sieci wodno-kanalizacyjnej na Azorach.

Czy PKP pomoże miastu zbudować sieć wodociągową na Azorach?, ./upload/articles_pakiety/31497/01_obraz.jpg


Od lewej: radny Jan Dębski, radna Joanna Podemska

Radny dowiedział się, że  od roku 2018 roku nie będzie wydobywania wody z ujęć PKP na Azorach i poprosił Zbigniewa Burzyńskiego o podjęcie ostatecznej decyzji rozwiązującej problem dostarczania wody do tej części miasta z miejskiej sieci wodociągowej i odprowadzania ścieków komunalnych siecią kanalizacyjną.

- Dotyczy to mieszkańców byłego Osiedla PKP Azory obecnie Wspólnoty TBS i innych, Zespołu Szkół nr 4, Ogródków Działkowych R.O.D. Kolejarz (130 działek) oraz Przedsiębiorstwa Robót Kolejowych - pisze radny Dębski.

W odpowiedzi na interpelację radnego, prezydent wysłał pismo do PKP S.A. z prośbą o zajęcie stanowiska w tej sprawie i pytaniem jakie są zamierzenia PKP co do terenów na Azorach.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Kutnie nie posiada na tym terenie sieci, więc miasto musiałoby ponieść znaczne koszty budowy nowych sieci aby obsłużyć Azory. Na pytanie miasta PKP określiło w studium zagospodarowania przestrzennego te tereny jako kolejowe, usług, zabudowy mieszkaniowej i ogródków. Tak więc powinno wraz z miastem i przy pomocy środków zewnętrznych przeprowadzić inwestycję z korzyścią dla mieszkańców Azorów. [więcej]
wandea, 24.09.2016 11:22|czytane: 891 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rodzinna Niedziela w Muzeum - spotkanie wrześniowe
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza na pierwszą po wakacjach Rodzinną Niedzielę w Muzeum. 25 września  w godzinach 11:00-12:30 odbędą się zajęcia „Na chrzcinach u Mieszka I”. Będą one poświęcone początkom państwa polskiego, znaczeniu chrztu ksiecia i uroczystości, jaka towarzyszyła temu wydarzeniu.

Zajęcia są bezpłatne. Muzeum zapewnia wszystkie materiały plastyczne niezbędne do zrealizowania warsztatów.
Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie udziału w zajęciach - osobiście w siedzibie Muzeum lub telefonicznie pod nr (24) 254 79 64 lub 505 01 98 90. [więcej]
kultura, 24.09.2016 08:58|czytane: 392 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Kultura Musi Być!
Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem
Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom eKutno.pl pragnącym pochwalić się fascynacjami, swoim hobby. Chcemy w nim... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
W lipcu w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza w lipcu na filmy animowane, hooror, thriller, premierę filmu wojennego i Małej Wielkiej Stopy. 30.06.2017-05.07.2017  od piątku do niedzieli godz.16.00 AUTA 3  2D dubbing (animowany/familijny, czas 107 min) godz.18.00... [więcej]
Sport
Kolejny sezon KDK Kutno w Ekstraklasie
Zakończyły się drużynowe mistrzostwa Polski w brydżu sportowym. W sezonie 2016/2017 tytuł mistrzowski zdobyła drużyna RAL Poznań. Kutnowscy brydżyści KDK1 po zwycięstwach w fazie play-off nad AZS Warszawa 220:118 i Piastem Skawina 204:153 ostatecznie zajęli 11 miejsce w kraju i... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Kredyt pożyczka CHWILÓWKA w 15 min Potrzebujesz gotówki na nieprzewidziane wydatki? Chcesz spłacić swoje zaciągnięte chwilówki? Chcesz spłacić swojego komornika? U nas dostniesz pożyczkę! Najlepsza oferta na rynku! Najniż... [czytaj więcej]
Pergotendy - nowoczesne zadaszenia Pergotendy - funkcjonalne zadaszenia tarasów. Jest to unikalna forma ochrony przed słońcem i deszczem i jak i również sposób na wygospodarowanie kawałka cienia, tak potrzebnego w upalne dni... [czytaj więcej]
Młoda pozna pana Młodziutka studentka spotka się ze zdecydowanym oraz zadbanym Panem na niezobowiązujący seks. Wymagana dyskrecja, kultura oraz higiena osobista :) Spotkania na początek u mnie w mieszkaniu lub w ... [czytaj więcej]
Pomoc kuchni Zatrudnię pomoc do kuchni! Praca w trybie zmianowym. Godziwe wynagrodzeniernrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dypozycyjnośćrn-uczciwośćrn-doświadczenie w branżyrnZainteres... [czytaj więcej]
Zatrudnię kucharza/kucharkę Zatrudnię kucharza/kucharkę na pełny etat do pracy w restauracji hotelowej!rnPraca na pełny etat, w trybie zmianowym.rnrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dyspozycyjnośćrn-uc... [czytaj więcej]
Kupię książki Kupię komplet książek do I klasy liceum o profilu technik logistyk... [czytaj więcej]
Dodatkowy zarobek - marketing sieciowy WitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. Um... [czytaj więcej]
szambo zbiorniki betonowe atest transport gwarancja Oferuję zbiorniki betonowe ekologiczne z przeznaczeniem na:rn- szambo,rn- szambo ekologicznern-ścieki,rn-gnojówkę,rn-gnojownicę,rn-deszczówkę,rn-ziemianki itp.rnZbiorniki o wielkości 4,6,8,10 ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
REKRUTER DS. PRACOWNIKÓW UKRAISKICH Rekruter ds. pracowników ukraińskich Obowiązki • Pozyskiwanie pracowników z Ukrainy • Weryfikację i selekcję aplikacji kandydatów zgodnych z poszukiwanym profilem • Budowanie i utrzym... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
Zagubiony piesek W okolicy ostatniego przystanku autobusu nr.7, w Muchnowie, blaka sie maly czarny piesek, nie ma jeszce roku. Moze ta droga znajdzie sie wlasciciel lub ktos kto zna pieska.... [czytaj więcej]
opiekunka do dziecka od września Poszukuję opiekunki do dziecka przedszkolaka, która jest osobą odpowiedzialną, sympatyczną, z podejściem do dziecka i posiada doświadczenie w opiece nad dziećmi w wieku 3-5, niepalącą. Mile ... [czytaj więcej]
ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ ZATRUDNIĘ OD ZARAZ KIEROWCĘ TEL. 570 849 437... [czytaj więcej]
sprzedam mieszkanie 61,3m Sprzedam mieszkanie własnościowe o powierzchni 61,3m mieszczące się na 1 piętrze na osiedlu Łąkoszyn. Mieszkanie po remoncie wymieniona hydraulika, okna PCV, podłoga panele i kafelki, na ścia... [czytaj więcej]
Odzież ciążowa i odzież XXI .plac Manhattan box 73 Oferuje odzież ciążowa i odzież XXI plac Manhattan box 73... [czytaj więcej]
Poklikam !!!! Witam serdecznie . Poklikam w wolny czas sms,y lub na gadu gadu z kobietami z Kutna i okolic stan cywilny B/Z. ( Mile widziane Ukrainki mieszkające w Kutnie ) Pozdrawiam Panie i Tylko Panie !!!... [czytaj więcej]
Kocięta szukają domu Cztery 7-tygodniowe kocięta, przebywające od urodzenia w mieszkaniu, poszukują nowego domu. Są bardzo wesołe i towarzyskie. Korzystają z kuwety i potrafią już jeść samodzielnie. ... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Tobiasz Fa]ewski:
6 minut temu
Brawo Jarzębinki! Najzdolniejszy zespół młodych talentów!
Aaron, Skalski:
20 minut temu
Nie ma wyszczególnionej endokrynologi
Prokop Szołucha:
1 godzin temu
Ten pan Łuczak prezes PEC to nie przypadkiem mąż pani Łuczak, obecnie głównej ksiegowej PUP, wcześniej prezeski szpitala i jeszcze wczesniej audytorki czy kontrolerki w UM.
Karol Riviere:
2 godzin temu
"PRAWDZIWA CNOTA KRYTYK SIĘ NIE BOI." AWRUK! Kto pożarł nasze komentarze? Kto zamyka przed nami OKNA eKutna? Kto jest tym złoczyńcą? Kto jest prowokatorem? Kto jest egzekutorem? Kto jest katem? Kto Jest ofiarą? Co tu jest grane? Co tu się dzieje? Co tu się narobiło? Tęsknota! Smutek! Żal! Nigdy nie mówi się nigdy. Nigdy nic nie wiadomo. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Na nawrócenie, oświecenie, przyjaźń, miłość, pokutę, przeprosiny i naprawę szkód i krzywd nigdy nie jest za późno. Jak się nie ma co się lubi, to się nic nie lubi. Albo wszystko! Albo nic! Albo seks, mamona i ciuch? Albo miłość światłość i duch? Trzeba wybierać! Albo rybka? Albo akwarium? Albo pieniądze? Albo życie? Trudne to wszystko jest do ogarnięcia? A wybory są najtrudniejsze! Co wybieramy? EKutno, PTO"R" i NADZIEJĘ? Czy "Nie chcem ale muszem", "Alleluja i do przodu", "Róbta co chceta" i „Obiecanki-cacanki (a głupiemu radość)”? Kto się długo namyśla, nie zawsze rzecz najlepszą wybierze. Raz kozie śmierć!... Ja już wybrałem!.... Dziękuję Pani Olu!!!... Kończę już pisanie głupot..... Boję się trefnych prowokatorów: niedorozwiniętego lekarza psychiatry i nadpobudliwego lekarza seksuologa, którzy swoimi komentarzami doprowadzili do bardzo groźnej, niebezpiecznej zadymy na tym forum. Ale, póki co, sytuacja już została opanowana. Bogu dziękujmy! Ducha nie gaśmy!.... !!!!! NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI.....!!!!! Całą noc nie mogłem zasnąć. Teraz się trochę uspokoiłem. Idę spać. Jak się wyśpię, to zobaczę co wy tu nawypisywaliście na moim ulubionym eKutno. Pa pa, nieznośne aniołeczki! Pa pa!
Gustaw Wawrzek:
2 godzin temu
Gratulacje !!!!
Mateusz Sopielka:
2
 · 
3 godzin temu
a TAKA miała być AMERYKA -II stopień ????
Lucjusz Plater:
3 godzin temu
Nie rozumiem, jakie głosowanie, jaki plebiscyt na policjanta? Za swoją pracę dostaje pieniądze czy pracuje za darmo
Felicjan Matliński:
3 godzin temu
Który z oddziałów kutnowskiego szpitala nie wszedł do sieci, czy weszły wszystkie?
Filip Kocieł:
2
 · 
3 godzin temu
I stopień czyli najniższy.
Gwidon Sypajło:
4 godzin temu
Może się z narcyzmu wyleczą dzięki temu
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Wróć,winno być natomiasdeco /art -deco...
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Natomias/winno być natomiasd
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Walenty Wielki- ludzie z Margaryny na temat PRĄDU najlepiej by było ,żeby się nie wypowiadali,również dla nich. Podpowiem jedynie ,że przy odrobinie szczęścia( a tacy z reguły je mają) w jedną z dziurek mogą włożyć nawet ... Natomias kombinować przy obydwu dziurkach odradzam nawet złodziejom komentarzy ! A przez grzeczność i zasady obowiązujące na e-Kutno nie wspomnę co można zrobić drutem w innych dziurkach...absolwent Staszica,sympatyk WNZK
Doroteusz Błażewski:
4 godzin temu
W tym mieście ludzie przez cały czas robieni są w chu...Zawsze, bo się boją odezwać. Dziś zebranie w spółdzielni. Ciekawe czy ktoś powie prawdę czy znów poklepią pa na prezesa.
Tymon Solipsa:
2
 · 
4 godzin temu
Na SGGW? A tutaj na miejscu takie renomowane uczelnie?
Mirosława Marcinek:
5 godzin temu
Na razie to się nauczyciceli z prywatnej ośmieszyli z tą napinką. Co to miało nie być - Staszic miiał paść, Kasprowicz też, a prywatna miała być potęgą. Dużo godzin będą mieli ci wybitni nauczyciele...
Oktawian Hakuba:
5 godzin temu
Ktoś się nie potrafi pogodzić z faktami, Pomysł nie wypalił i tyle, Jak się rozejdzie, że nitk tam się nie chce uczyć, w przyszłtm roku chętnych będzie jeszcze mniej.
Bogusław Passakas:
6 godzin temu
Ze swoich nie dadzą , nie martw się.
Narcyz Kaliszer:
6 godzin temu
Na stronie kutnowskiej policji figuruje jako I zastępca komendanta.Nie rozumię,jest jeszcze policjantem i startuje w konkursie.
Adrian Kwietniewski:
3
 · 
11 godzin temu
Okazy niesamowite.
Fakt Kutno mogłoby mieć swoje muzeum.
Ja sam nad rzeką Ochnią znalazłem skamieniałe muszelki.
Ale to co widzę na zdjęciach P. Leszka to coś niesamowitego co natura może wytwarzać.Najciekawsze artykuły
 ·  23
4 dni temu
Miejskie obrazki. Smród na osiedlu w centrum miasta
 ·  50
5 dni temu
Przemysław Zawadzki nadal dyrektorem Dąbrowszczaka. W czwartek konkurs na dyrektora Troczewskiego
 ·  119
5 dni temu
Radosław Bieniek szefem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w mieście
 · 
6 dni temu
Dni Pola w Strzelcach
 ·  56
6 dni temu
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
 ·  90
7 dni temu
(Aktualizacja) Kto wylewa słoną substancję na pobocza w gminie Krzyżanów?
 ·  14
8 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
8 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
9 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
9 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
14 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
14 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
15 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
19 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
19 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
19 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
21 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
22 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
23 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
23 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
23 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
24 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
24 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
24 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności