eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Gdybym był bogaczem - koncert w Krośniewicach
Jutro, 23 września o godzinie 19.00 w hali sportowej w Krośniewicach odbędzie się koncert w wykonaniu aktorów Teatru Żydowskiego w Warszawie pt. "Gdybym był bogaczem".

Gdybym był bogaczem - koncert w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/31470/01_obraz.jpg


Koncert złożony jest z utworów pochodzących z musicalu "Skrzypek na dachu". Bilety 10 zł. [więcej]
kultura, 22.09.2016 11:35|czytane: 434 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Spotkanie z Dariuszem Michalskim i jego książką Poletko Pana Fogga
W poniedziałek, 26 września o godzinie 18.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie odbędzie się spotkanie z Dariuszem Michalskim i jego książką "Poletko Pana Fogga".

Spotkanie z Dariuszem Michalskim i jego książką Poletko Pana Fogga, ./upload/articles_pakiety/31469/01_obraz.jpg


Spotkanie to organizowane jest w ramach Kutnowskich Dni Seniora. Wejściówki dostępne na parterze biblioteki. [więcej]
kultura, 22.09.2016 11:27|czytane: 329 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Aquapark Kutno zaprasza po przerwie technologicznej


[więcej]
redaktor, 22.09.2016 11:19|czytane: 730 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKuchnia: Drobiowy pilaw z brokułem
Lekka potrawka na bazie dzikiego ryżu, aromatycznego, wyraźnie przyprawionego fileta z kurczaka, zielonego groszku, kukurydzy oraz chrupiącego brokułu i prażonych orzeszków to smakowita propozycja Eweliny Pędzikowskiej. Jak zawsze w czwartek zapraszamy na jej kulinarny blog szalonakuchniaeweliny.bloog.pl

eKuchnia: Drobiowy pilaw z brokułem, ./upload/articles_pakiety/31466/01_obraz.jpg


Składniki:
450g fileta z kurczaka
500g brokułu
150g makaronu ryżowego
1 puszka mieszanki warzywnej: kukurydzy z groszkiem
60g ziemnych orzeszków
60 startego żółtego sera [więcej]
wandea, 22.09.2016 07:37|czytane: 609 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Stara czy nowa skarga - nie ma znaczenia - trzeba czekać
Na wczorajszym posiedzeniu Komisji Rewizyjnej w porządku obrad oprócz rozpatrzenia skarg ze "Staszica" znalazły się trzy inne na działania starosty Krzysztofa Debicha, dwie bardzo stare ze stycznia i jedna nowa nauczycielki z II LO im. J. Kasprowicza. Rozpatrzenie ich przebiegało również w dość kuriozalny sposób. 

Chodzi o skargi Stowarzyszenia Ogólnopolska Inicjatywa Obywatelska - na działania starosty Krzysztofa Debicha związane z utworzeniem stanowiska społecznego doradcy starosty ds. szpitala, jakie objął Adam Handzelewicz i na starostę i Zarząd Powiatu na działania dotyczące Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o. z 5 stycznia i 12 stycznia 2016 r., Komisja Rewizyjna dopiero 9 czerwca br. wystosowała pytania do Rady Powiatu i Zarządu Powiatu w Kutnie dotyczące spraw zawartych w skargach m.in. uchwały Walnego Zgromadzenia Wspólników Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. zo.o dotyczące powołania i odwołania Adama Handzelewicza z funkcji Przewodniczącego Rady Nadzorczej KSS, umowy o jego wolontariacie na rzecz powiatu, korespondencji KSS i NFZ za okres styczeń 2015 - czerwiec 2016 r., dokumentów KSS i WZW związanych z likwidacją III oddziału wewnętrznego i zawieszenia działalności naurologii, procedur przetargowych, umów i porozumień z Klinikami Kardiologii Allenort. Komisja Rewizyjna ponadto żądała wykazu firm, które wykonywały remonty w ostatnim czasie w szpitalu, informacji kto personalnie jest odpowiedzialny za zatrudnienie prezesa szpitala Roberta Wilanowskiego oraz zestawienia z półtora roku wszystkich firm i kwot zapłaconych czynszów i wszelkich opłat za korzystanie z wynajętych powierzchni w KSS.

Stara czy nowa skarga - nie ma znaczenia - trzeba czekać, ./upload/articles_pakiety/31455/01_obraz.jpg
Stara czy nowa skarga - nie ma znaczenia - trzeba czekać, ./upload/articles_pakiety/31455/02_obraz.jpg
Stara czy nowa skarga - nie ma znaczenia - trzeba czekać, ./upload/articles_pakiety/31455/04_obraz.jpg


Jerzy Ceranowski, dyrektor Wydziału Zarządu i Rozwoju Powiatu Starostwa Powiatowego skierował do prezesa szpitala prośbę o odpowiedź na te pytania i przedstawienie dokumentów do 15 czerwca, niestety Robert Wilanowski materiałów Komisji Rewizyjnej nie przygotował ani nie przedstawił.

Zbigniew Filipiak, przewodniczący Komisji Rewizyjnej uznał, że skoro odpowiedzi nie ma to trzeba czekać na odpowiedzi (sic!)
- Termin na odpowiedź to chyba 30 dni - podrzucił radny PSL Robert Fabijański. 
- Nie ma odpowiedzi, to trzeba czekać na odpowiedzi. Nie wiem kiedy to było wysłane. DObrze, ale o społecznym doradcy starosty to nie powinien odpowiadać prezes szpitala - mówił Filipiak.
- To my wiemy, zarząd powiatu, Zgromadzenie Wspólników też nie odpowiedziało - wtrącił radny Konrad Kłopotowski. 
- No to prosimy o jak najszybsze odpowiedzi - powiedział Filipiak. - I od pani mecenas jakieś opinie jak Komisja ma procedować względem tematów szpitala.
Przewodniczący nie zapoznał się zupełnie z aktami skarg, bowiem takie opinie  Kancelarii nawet dwie w tej sprawie były. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Minęły trzy miesiące, zdążył się zmienić prezes szpitala. Prawdopodobnie Marek Kiełczewski nic o tym nie wie, więc jeśli dyrektor Wydziału Zarządu i Rozwoju mu nie przypomni to radni mogą czekać bez końca. Może o to chodzi?

Komisja Rewizyjna zajęła się też nową skargą  na działania starosty Ewy Olejniczak, matematyczki z II LO im. J. Kasprowicza w kwestii skierowania jej przez Krzysztofa Debicha do uzupełnienia etatu przez nauczanie przedmiotu informatyki w Zespole Szkół w Żychlinie, gdzie okazało się, że godzin informatyki nie ma. 

- Nie wiemy czy w tej szkole rzeczywiście nie ma godzin informatyki. Organ prowadzący ma prawo skierować nauczyciela do innej placówki w celu uzupełnienia godzin. I to zostało prawidłowo zrobione. Byśmy prosili o informacje dyrektora Zespołu Szkół w Żychlinie (Tomasz Rapsiewicz - przyp. red.)  czy był wakat na tym stanowisku i czy była możliwość zatrudnienia pani Olejniczak - mówił przewodniczący Komisji Rewizyjnej. [więcej]
wandea, 21.09.2016 11:02|czytane: 2649 razy|56 komentarzy|komentuj|czytaj cały
EUROVIA POLSKA S.A wybuduje rondo Żwirki i Wigury
EUROVIA POLSKA S.A przebuduje rondo Żwirki i Wigury. Miasto Kutno rozstrzygnęło przetarg.
Zadanie „Budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej, kard. St. Wyszyńskiego, dra A. Troczewskiego oraz Żwirki i Wigury w Kutnie wraz z zagospodarowaniem terenów przyległych” będzie kosztowało budżet 828 861,05 zł.

W przetargu brało udział pięć firm EUROVIA POLSKA S.A. Kobierzyce, Bielany Wrocławskie, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „HYDROBUD” Paweł Złotowski  Leszczynek 2a, Przedsiębiorstwo Budowlano-Produkcyjne „TRAKT” Bobrzak, Tecław Spółka jawna Woźniaków 110, [więcej]
pismak, 21.09.2016 16:24|czytane: 1154 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wkrótce Biegi po zdrowe serce
W związku z realizacją projektu PL 13 "Żyjesz dla siebie i innych - zadbaj o zdrowie" i promocji zdrowego trybu życia w celu zmniejszenia zachorowalności i śmiertelności z powodu chorób układu krążenia wśród mieszkańców powiatu kutnowskiego Starosto Powiatowe w Kutnie organizuje  "Bieg po zdrowe serce".

Wkrótce Biegi po zdrowe serce, ./upload/articles_pakiety/31464/01_obraz.jpg


Przypominamy 25 września jest Światowy Dzień Serca i to doskonały moment, by zastanowić się, jak nasz styl życia i codzienny sposób odżywiania wpływają na stan zdrowia serca – jednego z najważniejszych narządów w organizmie.  Biegać będziemy w dniach 26, 27 i 28 września w Kutnie, Żychlinie i Krośniewicach. [więcej]
pismak, 21.09.2016 16:11|czytane: 432 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Trwa nabór do Chóru Speranza. Występ w Grochowie
Kutnowski Chór "Speranza" na zaproszenie organizatorów Rajdu Motocyklowego "Szlakiem Walk nad Bzurą 2016" w sobotę o godz. 9.00 uświetnił oprawą muzyczną mszę świętą połączoną ze święceniem pojazdów zabytkowych w Kościele Parafii p. w. św. Tomasza Apostoła w Grochowie k/Kutna.

Trwa nabór do Chóru Speranza. Występ w Grochowie, ./upload/articles_pakiety/31462/01_obraz.jpg
Trwa nabór do Chóru Speranza. Występ w Grochowie, ./upload/articles_pakiety/31462/02_obraz.jpg
Trwa nabór do Chóru Speranza. Występ w Grochowie, ./upload/articles_pakiety/31462/03_obraz.jpg


Chór zaśpiewał pieśni patriotyczne, m.in. "Marsz Mokotowa", "Gdy w noc wrzesniowe", "Idą leśni", "Serce w plecaku", "Po partyzancie dziewczyna płacze", "Wojenko wojenko", "Rota".

- Wszystkich, którzy kochają śpiewać chór zaprasza w swe szeregi - nabór trwa. Czekamy na Państwa w każdy poniedziałek w budynku WSGK w Kutnie, sala nr 7, godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy - mówi Cezary Górczyński, dyrygent Chóru. [więcej]
kultura, 21.09.2016 16:22|czytane: 760 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Żychlin. Zapraszamy do zapisów na Uniwersytet Trzeciego Wieku
Nigdy nie jest za późno, aby realizować swoje pasje, odkrywać talenty i zdobywać przyjaciół. Zapraszamy do zapisów i obiecujemy, że z nami nie będziecie się nudzili.Trudno wyobrazić sobie Żychliński Dom Kultury bez Uniwersytetu Trzeciego Wieku i naszych wspaniałych Seniorów.

Żychlin. Zapraszamy do zapisów na Uniwersytet Trzeciego Wieku, ./upload/articles_pakiety/31461/01_obraz.jpg


Osiągnięcie wieku emerytalnego jest w życiu człowieka  aktywnego zawodowo momentem trudnym – ustaje gorączka spraw i obowiązków, pojawia się nadmiar wolnego czasu, czasem bezczynność i samotność. Receptą na ten stan rzeczy jest aktywność, która nie jest przywilejem tylko ludzi młodych. Z tak postawionej diagnozy zrodziła się misja, która jest fundamentem działalności Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Są one tak bardzo popularne, gdyż stanowią alternatywę dla Seniorów, którzy nie zgadzają się monotonię, szarość i nudę. Jesień życia może się okazać fascynującym rozdziałem życia, którego treść zależy wyłącznie od wyobraźni i chęci.

W roku akademickim 2016/2017 oferujemy Państwu zajęcia z :
-języka angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego
-gimnastykę korekcyjno-usprawniającą
-spotkania dyskusyjno-literackie „Alfabet miłośników poezji” [więcej]
pismak, 21.09.2016 11:23|czytane: 426 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Bądź w olimpijskiej formie z Kozakiewiczem w Żychlinie
Żychliński Dom Kultury zaprasza do udziału w programie "Bądź w olimpijskiej formie". Projekt to wieloletnie przedsięwzięcie, którego celem jest propagowanie aktywności fizycznej wśród grupy wiekowej 60+ ( u nas już mogą to być osoby po 40 roku życia). Głównym ambasadorem programu jest wybitny polski sportowiec, mistrz olimpijski Władysław Kozakiewicz. Spotkanie z nim odbędzie się 7 października o godz. 11.00 w Żychlińskim Domu Kultury.

Bądź w olimpijskiej formie z Kozakiewiczem w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/31457/01_obraz.jpg


Projekt skierowany jest do wszystkich starszych osób w Polsce, które zainteresowane są utrzymaniem dobrej kondycji fizycznej, po jej obniżeniu spowodowanym wiekiem lub chorobą. Zastosowane narzędzia informatyczne dają każdemu szansę skorzystania z propozycji zestawu ćwiczeń dostosowanego do wieku.

Program zakłada zwiększenie motywowania seniorów poprzez skierowanie oferty współpracy bezpośrednio do organizacji działających na rzecz osób po 60 roku życia, zaś zachętą do udziału w programie jest bezpośredni udział mistrza olimpijskiego Władysława Kozakiewicza. [więcej]
pismak, 21.09.2016 11:03|czytane: 264 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sanepid ostrzega: Nie wolno sprzedawać e-papierosów nieletnim i przez internet[więcej]
pismak, 21.09.2016 11:22|czytane: 364 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Rowerzystka spowodowała kolizję
Wczoraj o godz. 12. 35 w Kutnie przy ul. Osiedle Kolejowe kierująca rowerem 18-letnia mieszkanka powiatu kutnowskiego przejeżdżając przez przejście dla pieszych uderzyła w bok przejeżdżającego samochodu opel astra.

W wyniku zdarzenia rowerzystka doznała lekkich obrażeń w postaci stłuczenia łokcia. Oboje kierujący trzeźwi. Rowerzystka ukarana mandatem karnym. [więcej]
pismak, 21.09.2016 09:51|czytane: 486 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pierwsze Powiatowe Centra Aktywności Fizycznej już otwarte
Sześć z jedenastu Powiatowych Centrów Aktywności Fizycznej zostało otwartych w zeszłym tygodniu w Powiecie Kutnowskim. Sprzęt do PCAF został zakupiony ze środków finansowych Projektu PL13n "Żyjesz dla siebie i innych - zadbaj o zdrowie".

Pierwsze Powiatowe Centra Aktywności Fizycznej już otwarte, ./upload/articles_pakiety/31454/03_obraz.jpg
Pierwsze Powiatowe Centra Aktywności Fizycznej już otwarte, ./upload/articles_pakiety/31454/04_obraz.jpg
Pierwsze Powiatowe Centra Aktywności Fizycznej już otwarte, ./upload/articles_pakiety/31454/05_obraz.jpg


Pierwsza siłownia wewnętrzna została udostępniona w siedzibie Gimnazjum im. Ks. Stanisława Konarskiego w Strzelcach. Uroczystego otwarcia i przecięcia wstęgi dokonali Wicestarosta Kutnowski Zdzisław Trawczyński, sekretarz Gminy Strzelce Elżbieta Zielak, dyrektor szkoły Ewa Chojnacka oraz Kierownik Projektu PL13 Anna Konwerska. Damian Lach, nauczyciel wychowania fizycznego objaśnił przybyłej na pierwsze zajęcia na siłowni młodzieży jak właściwie korzystać ze zgromadzonego sprzętu. Następnie wszyscy zgromadzeni uczestniczyli w zajęciach fitness propagując zdrowy styl życia.

Siłownie działają już w: Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie, Ośrodku Kultury w Leszczynku, Zespole Szkół w Oporowie, Gminnym Ośrodku Kultury w Bedlnie, [więcej]
pismak, 20.09.2016 21:35|czytane: 1264 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kiedy rozszerzenie sieci monitoringu miejskiego w Kutnie?
Robert Małachowski i Łukasz Walczak radni Klubu Razem dla Kutna na ostatniej sesji Rady Miasta Kutna złożyli interpelację w sprawie założenia monitoringu na placu zabaw w okolicach Wybickiego i Północnej.

Kiedy rozszerzenie sieci monitoringu miejskiego w Kutnie?, ./upload/articles_pakiety/31453/01_obraz.jpg


- Tam jest wieczorem dość niebezpiecznie. Na placu zabaw odbywają się libacje alkoholowe - mówi Robert Małachowski.
- Miejsce to znalazło się na kutnowskiej Mapie Zagrożeń. Drugim newralgicznym punktem jest Wybickiego- Skłodowskiej. I tam również powinien być monitoring- dodaje Łukasz Walczak.

Co na interpelację radnych odpowiedział prezydent Zbigniew Burzyński?
- Prezydent poinformował, że w tym roku poszerzenie sieci monitoringu jest niemożliwe, zatem to inwestycja na lata następne. Będziemy starali się przypomnieć o tym prezydentowi w trakcie procedury uchwalania budżetu na 2017 rok - mówią radni. [więcej]
wandea, 20.09.2016 21:19|czytane: 613 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Blamaż KOmisji Rewizyjnej. Nie pozwólmy zrobić z siebie głupców
Dzisiejsze obrady Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu w Kutnie były huczne i całkowicie usunęły białe rękawiczki z rąk politykierskich macherów w powiecie. Otóż, to co do tej pory przez kadencje samorządu powiatowego było standardem, co wydawało się nietykalne czyli kompetencje Komisji Rewizyjnej do rozpatrywania skarg obywateli, mieszkańców powiatu kutnowskiego, wynikające z ustawy, zostały podeptane przez przewodniczącego Komisji Zbigniewa Filipiaka. Nie słuchał on racji ani skarżących ani mecenas Olimpii Sobczyk, która brała udział w posiedzeniu, po prostu wykonał to co miał zadane.

Fakty
Komisja Rewizyjna 29 czerwca br. uznała za zasadną skargi Związku Zawodowego Nauczycieli Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie na działania dyrektora Janusza Pawlaka. Za zasadnością skarg głosowali radni Konrad Kłopotowski, Marek Drabik  (PiS) i Wojciech Ziółkowski, przeciw Robert Fabijański z PSL a Zdzisław Góreczny z KO nie wziął udziału w głosowaniu pomimo obecności na posiedzeniu.

Z kolei 24 sierpnia br. Komisja wypowiedziała się na temat skargi Iony Szczepańskieg, psycholog, pedagog na działania dyrektora Pawlaka i również uznała ją za zasadną. Czterech radnych głosowało za - Zbigniew Filipiak, przewodniczący Komisji, Zdzisław Góreczny (obaj z KO) oraz Konrad Kłopotowski i Marek Drabik (PiS). W posiedzeniu nie uczestniczyli radni Wojciech Ziółkowski i Robert Fabijański.

Blamaż KOmisji Rewizyjnej. Nie pozwólmy zrobić z siebie głupców, ./upload/articles_pakiety/31442/02_obraz.jpg
Blamaż KOmisji Rewizyjnej. Nie pozwólmy zrobić z siebie głupców, ./upload/articles_pakiety/31442/13_obraz.jpg
Blamaż KOmisji Rewizyjnej. Nie pozwólmy zrobić z siebie głupców, ./upload/articles_pakiety/31442/14_obraz.jpg


Uzasadnienie pierwszej opinii Komisji było w rękach Konrada Kłopotowskiego, niestety pracował nad nim miesiącami, bo dopiero niedawno przedstawił Komisji pod rozwagę wstępny projekt, dziś dostarczył gotowe uzasadnienie, którego przewodniczący Filipiak nie odczytał.

Z kolei Zbigniew Filipiak od 26 sierpnia nie kiwnął palcem i dziś uzasadnienia zasadności skargi Szczepańskiej nie przedstawił.

Zapytana pani mecenas Sobczyk o to w jakim terminie powinny być uzsadnienia sporządzane odpowiedziała: Niezwłocznie w terminie 7 dni od zapadnięcia decyzji.

Jak tu zrobić z ludzi głupców?
Obrady rozpoczęły się około godz. 8.30. Najpierw Komisja zaopiniowała materiały na najbliższą sesję 28 września, a potem Zbigniew Filipiak przeszedł do rozpatrywania skarg, odczytał radnym fragment pisma Łódzkiego Kuratora Oświaty Grzegorza Wierzchowskiego, będącą odpowiedzią na błąd Wydziału Edukacji Kultury i Sportu poprzez wyprodukowanie zasad sporządzania i zatwierdzania arkusza organizacyjnego szkół i placówek oświatowych Powiatu Kutnowskiego i uznał, że fragment ten jest podstawą do uznania, że Komisja Rewizyjna skargami Związku Zawodowego Nauczycieli Zespołu Szkół nr 1 i Iwony Szczepańskiej w ogóle nie powinna się zajmować. Pismo, na które się powołał nie dotyczy żadnej ze skarg tylko kompromitującego zarząd powiatu dokumentu podpisanego przez Jerzego Pawlaka, dyrektora Wydziału i rozesłanego do szkół podległych samorządowi.

Ale... dla radnego Filipiaka i radnych KOmichy - jak piszą na forum eKutno.pl Internauci - kilka zdań Kuratora Wierzchowskiego interpretującego art. 39 ustawy o systemie oświaty, który tak naprawdę łaja Zarząd Powiatu za to, że chciał regulować zasady organizacji podległej szkoły i przypomina, że dyrektor kieruje szkołą, reprezentuje ją na zewnątrz i posiada pełną samodzielność w dokonywaniu czynności z zakresu prawa pracy, stały się podstawą do zrobienia ze skarżących, opinii publicznej, radnych i wreszcie z siebie - głupców. Filipak twierdząc, że treść skarg wybiega poza kompetencje Komisji i najlepiej nic z nimi nie robić, może skierować do zarządu powiatu - wykonał zamach na demokrację po kutnowsku i udowodnił, że logicznie myślenie nie jest jego mocną stroną. Komisja Rewizyjna posiadała, posiada i daj Bóg posiadać będzie kompetencje kontrolne. W ubiegłej kadencji Filipiak też był szefem Komisji Rewizyjnej, jednym z lepszych, wówczas przez jego ręce przeszły skargi na dyrektorów szkół, w tym i na Pawlaka. Tylko wówczas nikt nie mataczył, nawet radni koalicji na Komisji zagłosowali za jej zasadnością. Aż dziw jak pamięć radnego jest krótka. [więcej]
wandea, 20.09.2016 17:08|czytane: 2919 razy|86 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kto doradzi prezydentowi? Do końca roku pomnik zniknie
Nowelizacja ustawy o Instytucie Pamięcie Narodowej, która weszła w życie 1 sierpnia zlikwidowała w Polsce Komitety Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. 14 września odbyło się w Kutnie ostatnie posiedzenie naszego Miejskiego Komitetu. Radny Jacek Saramonowicz zapytał dziś na sesji Rady Miasta Kutna wiceprezydenta Kutna Zbigniewa Wdowiaka o możliwość powołania innego podmiotu, który doradzałby prezydentowi w kwestii imprez patriotycznych.

Kto doradzi prezydentowi? Do końca roku pomnik zniknie, ./upload/articles_pakiety/31452/03_obraz.jpg


- Bierzemy pod uwagę taką możliwość. Niewątpliwie przydałaby się taka grupa doradzająca. Wkrótce o tym pomyślimy - odpowiedział Wdowiak.- A co z likwidacją pomnika Związku Walki Młodych na Jana Pawła II? Kiedy zostanie usunięty? - pytał radny Saramonowicz. [więcej]
wandea, 20.09.2016 20:53|czytane: 1224 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Róże zamiast kupy kamieni na Rondzie Unii Europejskiej
Radny miejski Rafał Jóźwiak interpelował wcześniej do prezydenta Kutna o interwencję we władzach Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad w sprawie zaniedbanego Ronda Unii Europejskiej na kutnowskich Sklęczkach.

Róże zamiast kupy kamieni na Rondzie Unii Europejskiej, ./upload/articles_pakiety/31451/01_obraz.jpg
Róże zamiast kupy kamieni na Rondzie Unii Europejskiej, ./upload/articles_pakiety/31451/02_obraz.jpg
Róże zamiast kupy kamieni na Rondzie Unii Europejskiej, ./upload/articles_pakiety/31451/04_obraz.jpg


- Rondo Unii Europejskiej to kluczowy punkt komunikacyjny dzielnicy przemysłowej przy DK nr 92.Zarządzane przez GDDKiA, a współfinansowane niegdyś przez miasto Kutno, to przykład nieładu i braku gospodarskiego oka. Fatalny wygląd ronda skłania do zmiany nazwy na Rondo Kamienia Łupanego - pisał radny na swoim FB.

Wiele razy podczas sesji powracał ten temat. Dziś prezydent Zbigniew Burzyński poinformował, że spotkał się z Beatą Kuźmin, p.o. Kierownika Rejonu Dróg w Kutnie i udało się dojść do porozumienia. [więcej]
wandea, 20.09.2016 20:32|czytane: 836 razy|19 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowscy koszykarze wygrali
W miniony weekend drużyna KKS Pro-Basket Kutno występująca w rozgrywkach 2 Ligi Męskiej rozegrała sparing kontrolny przed zbliżającym się początkiem ligi.

Kutnowscy koszykarze wygrali , ./upload/articles_pakiety/31450/01_obraz.jpg


Rywalem drużyny prowadzonej przez Krzysztofa Szablowskiego i Tomasza Skowrona był zespół KU AZS Politechnika Świętokrzyska. Mecz zakończył się wygraną młodej drużyny z Kutna 81:63 (19:16, 17:18, 18:11, 27:18).

Punktowali:Kowalewski Michał 0, Ćwirko – Godycki Mateusz 3, Nowakowski Norbert 2, Pruefer Filip 15, Grzesiowski Kacper 6, Rejniak Robert 0, Sobczak January 13, Stopierzyński Hubert 18, Pawlak Szymon 20, Pogoda Damian 2, Smakowski Bartłomiej 2, Łukasiewicz Jakub 0. [więcej]
pismak, 20.09.2016 19:31|czytane: 574 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Europejskie Dni Dziedzictwa w krośniewickim muzeum
Weekend z 17-ego  na 18-ego września minął w Muzeum w Krośniewicach pod znakiem Europejskich Dni Dziedzictwa 2016 (EDD). EDD to wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej, mająca na celu promowanie zabytków oraz dorobków kultury państw starego kontynentu. Tematyka tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa „Gdzie Duch spotyka się z przestrzenią” nawiązuje do aspektu duchowego zabytków materialnych i koncentruje się głównie na świątyniach, arcydziełach i pomnikach. Obchody Europejskich Dni Dziedzictwa zaplanowano na dwa weekendy września pierwszy termin od 10 do 11 września i drugi termin od 17 do 18 września.

Europejskie Dni Dziedzictwa w krośniewickim muzeum, ./upload/articles_pakiety/31449/01_obraz.jpg
Europejskie Dni Dziedzictwa w krośniewickim muzeum, ./upload/articles_pakiety/31449/03_obraz.jpg
Europejskie Dni Dziedzictwa w krośniewickim muzeum, ./upload/articles_pakiety/31449/11_obraz.jpg


W muzeum w Krośniewicach obchody święta kultury europejskiej miały miejsce w ostatni weekend (17-18). Na tą specjalną okazję przygotowano nową wystawę pod tytułem „Początki Chrześcijaństwa Na Ziemiach Polskich w Starodrukach i Inkunabułach z kolekcji Jerzego Dunin-Borkowskiego”. Na wystawie znalazły się stare księgi, które w trakcie swojego życia zgromadził nasz patron Jerzy Dunin-Borkowski  (rok publikacji książek to zakres od XIII do XIX wieku), kilka eksponatów związanych z tematyką religijną średniowiecza i renesansu oraz kilka oryginalnych monet X i XI wieku.

Najważniejsze dzieła znajdujące się na wystawie to „Zielnik Simona Syreniusza” wydany w 1612 roku, „Biblia Leopolity” wydana w 1561 roku, „Biblia Wujka” z 1740 roku, oraz „Żywot Świętych starego i nowego zakonu” Piotra Skargi z 1860 roku.

„Zielnik Simona Syreniusza” to zielnik czyli zbiór wiedzy dotyczącej nie tylko ziół ale także flory XVI wiecznej polski. Spisywany przez 30 lat praktyki lekarskiej autora i wydany w ponad 1000 egzemplarzach stanowi ważne źródło wiedzy na temat roślin rosnących na terenie kraju w XVI wieku. [więcej]
kultura, 20.09.2016 19:26|czytane: 427 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W hołdzie bohaterom walk nad Bzurą
W sobotę odbył się XLI Rajd „Szlakiem Bohaterów Walk nad Bzurą”, którego organizatorami byli łęczycki Oddział PTTK oraz Urząd Miasta i Starostwo Powiatowe w Łęczycy. W imprezie upamiętniającej największą bitwę stoczoną podczas wojny obronnej Polski w 1939r. wzięło udział ok. 460 osób, w tym 25 członków SKKT w Ostrowach pod opieką Eweliny Biangi, Agnieszki Czerniawskiej i Jolanty Postolskiej.

W hołdzie bohaterom walk nad Bzurą, ./upload/articles_pakiety/31448/01_obraz.jpg
W hołdzie bohaterom walk nad Bzurą, ./upload/articles_pakiety/31448/02_obraz.jpg
W hołdzie bohaterom walk nad Bzurą, ./upload/articles_pakiety/31448/03_obraz.jpg


Przed wyruszeniem w trasę uczestnicy zwiedzili Muzeum Bitwy nad Bzurą w Kutnie oraz rozwiązali test wiedzy dotyczący kampanii wrześniowej 1939. Następnie przejechali autobusami do miejscowości Kozuby skąd wyruszyli szlakiem żołnierzy biorących udział w tragicznych wydarzeniach września 1939r. Podczas ośmiokilometrowego marszu Pradoliną Warszawsko-Berlińską do Łęczycy przeprowadzone zostały dwa kolejne konkursy o tematyce rajdowej. Po dotarciu na metę, którą był dziedziniec łęczyckiego zamku, rajdowicze zjedli pyszny żurek oraz wysłuchali montażu słowno-muzycznego na temat przebiegu Bitwy nad Bzurą.

Następnie odbyło się uroczyste pasowanie nowych członków łęczyckiego Oddziału PTTK oraz wręczenie im legitymacji członkowskich. Na zakończenie imprezy organizatorzy wręczyli poszczególnym drużynom dyplomy za uczestnictwo w rajdzie, po czym ogłosili wyniki rozegranych na trasie marszu konkursów. [więcej]
pismak, 20.09.2016 19:07|czytane: 417 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
W Kutnie opłaty za parkowanie w soboty zniesione
Rada Miasta Kutna 18 głosami "za" i jednym "przeciw" Zenona Kurczewskiego przyjęła dziś zmianę uchwały z 2011 roku o płatnej strefie parkowania w części opłat w soboty od 8.00 do 14.00 czyli za niespełna dwa miesiące nie będziemy płacić za parking w soboty.

W Kutnie opłaty za parkowanie w soboty zniesione, ./upload/articles_pakiety/31441/01_obraz.jpg
W Kutnie opłaty za parkowanie w soboty zniesione, ./upload/articles_pakiety/31441/02_obraz.jpg
W Kutnie opłaty za parkowanie w soboty zniesione, ./upload/articles_pakiety/31441/03_obraz.jpg


Prezydent Zbigniew Burzyński stwierdził, że wobec sytuacji i klimatu na zmiany uchwał o płatnej strefie parkowania w soboty, miasto nie chce toczyć prawnych bojów o rację w tej sprawie. Podał przykład Rady Miasta Łowicza, która odrzuciła taką uchwałą i samorząd idzie do sądu w tej sprawie. Poprosił radnych o głosowanie za zmianą, co też radni uczynili.

- Uchwałę o SPP przyjmowaliśmy w 2011 mając na uwadze przede wszystkim rotację pojazdów. I to się sprawdziło. Jak teraz będzie w sytuacji braku opłat, trudno powiedzieć, czas pokaże - powiedział prezydent.Radny Krzysztof Matusiak pytał o konsekwencje prawne tej decyzji, wiadomo do budżetu miasta będzie wpływać mniej dochodu z tego tytułu i należy zmienić umowę z operatorem SPP. Burzyński powiedział, że trzeba będzie jeszcze zmienić ustalenia związane ze sprzątaniem strefy, to też należy do firmy i inne punkty umowy.

Zmiana uchwały nastąpiła na wniosek Kutnowskiego Klubu Gazety Polskiej skierowanego do Wojewody Łódzkiego. Wojewoda Łódzki wezwał Radę Miasta Kutna do usunięcia naruszania prawa i uchylenie bądź zmianę uchwały z 28 czerwca 2011 roku w [więcej]
wandea, 20.09.2016 12:58|czytane: 1723 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
RIO sprawdza gospodarkę finansową starostwa związaną ze szpitalem
Regionalna Izba Obrachunkowa w Łodzi rozpoczęła kontrolę w Starostwie Powiatowym w Kutnie. Sprawadza gospodarkę finansową zagadnień związanych z funkcjonowaniem Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp z o.o. Kontroli RIO będzie również podlegał szpital.

RIO sprawdza gospodarkę finansową starostwa związaną ze szpitalem, ./upload/articles_pakiety/31444/01_obraz.jpg
RIO sprawdza gospodarkę finansową starostwa związaną ze szpitalem, ./upload/articles_pakiety/31444/02_obraz.jpg


Na początku roku mieszkańcy Kutna dr Dariusz Stokwiszewski oraz Stowarzyszenie Ogólnopolska Inicjatywa Obywatelska reprezentowane przez Wiesława Bryłkę wnioskowali do RIO i do Wojewody o przeprowadzenie kontroli samorządów miejskiego i powiatowego.

Regionalna Izba Obrachunkowa w Łodzi odpowiedziała wówczas, że w 2016 roku planuje przeprowadzenie kontroli gospodarki finansowej zagadnień związanych z funkcjonowaniem Kutnowskiego Szpitala Samorządowego. Natomiast w 2017 roku RIO podda kompleksowej kontroli gospodarki finansowe samorządu miejskiego i powiatowego w Kutnie. [więcej]
wandea, 20.09.2016 14:04|czytane: 2140 razy|51 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wielka Gala Wokalna
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Karola Kurpińskiego w Kutnie oraz Kutnowski Dom Kultury zapraszają 29 września o godz. 18.00 na Wielką Galę Wokalną z okazji 70-lecia szkoły. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie KDK oraz w sprzedaży ONLINE.

Wielka Gala Wokalna, ./upload/articles_pakiety/31447/01_obraz.jpg


Program koncertu:
Część I:
Alicja Zientalska - sopran
Ewa Murzynowska - sopran
Marta Stachyra – mezzosopran
Małgorzata Pawłowska - sopran
Emilia Zielińska - sopran
Aleksandra Wiwała - sopran
Rafał Pikała - bas [więcej]
kultura, 20.09.2016 18:57|czytane: 862 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
SDS ogłasza nabór do młodzieżowej grupy Hip-Hop
NOWA GRUPA TANECZNA "FAZA CREW" ZAPRASZA NA TRENINGI! Masz 12 lat i więcej? Chcesz zrobić coś ze swoim czasem wolnym? Mamy na to doskonałą receptę! Przyjdź na treningi nowej grupy Hip-Hopowej „FAZA CREW” i tańcz z Nami w rytmie STREET DANCE!

SDS ogłasza nabór do młodzieżowej grupy Hip-Hop, ./upload/articles_pakiety/31440/01_obraz.jpg
SDS ogłasza nabór do młodzieżowej grupy Hip-Hop, ./upload/articles_pakiety/31440/02_obraz.jpg
SDS ogłasza nabór do młodzieżowej grupy Hip-Hop, ./upload/articles_pakiety/31440/03_obraz.jpg


Zajęcia od października będą odbywały się: Poniedziałek 20.00-21.00 Piątek 19.00-20.00
Koszt:
50 zł 1 raz w tygodniu
80 zł 2 razy w tygodniu
Przedział wiekowy: młodzież w wieku 12-17 lat

ZAPRASZAMY MŁODZIEŻ NA EKSTRA ZAJĘCIA!
STREET DANCE STUDIO UL.1 MAJA 16
ZAPISY: Joanna Gąsiorowska  723-319-518 [więcej]
wandea, 20.09.2016 19:04|czytane: 232 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapoznaj się z założeniami do budżetu Miasta Kutna na 2017 rok
Rokrocznie w miesiącu wrześniu rozpoczyna się procedura przygotowania projektu budżetu na rok przyszły. Pierwszym etapem tej procedury było przyjęcie założeń do projektu uchwały budżetowej na 2017 rok podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Kutna.

W założeniach do projektu budżetu na 2017 rok zawarte są główne wskaźniki ekonomiczne, na podstawie których jednostki podległe takie jak placówki oświatowe, instytucje kultury, pomocy społecznej, sportu i rekreacji czy zarządzające mieszkaniowym zasobem miasta będą tworzyły projekty własnych planów finansowych na rok przyszły.

Z założeniami można zapoznać się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. St. Żeromskiego w Kutnie. Projekt dostępny jest również na stronach Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Kutno umkutno.bip.e-zeto.eu w zakładce Finanse Miasta Kutno/ Budżet /Rok 2017. [więcej]
wandea, 20.09.2016 17:50|czytane: 380 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
BARCA wygrała Puchar Edukatora
W sobotę, 17 września, na boisku „Orlik” przy Szkole Podstawowej Nr 6 w Kutnie został rozegrany II Turniej Piłki Nożnej o Puchar Edukatora. W sportowej potyczce wzięło udział 7 drużyn: Róża 2007, SL Salos 2007, Akademia Reissa, SL Salos 2006, Real, Róża 2006, BARCA. Impreza zapewniła każdej drużynie wiele niezapomnianych wrażeń.

BARCA wygrała Puchar Edukatora, ./upload/articles_pakiety/31445/01_obraz.jpg
BARCA wygrała Puchar Edukatora, ./upload/articles_pakiety/31445/02_obraz.jpg
BARCA wygrała Puchar Edukatora, ./upload/articles_pakiety/31445/03_obraz.jpg


Puchar zdobyła BARCA, drugie miejsce wywalczyła Róża 2006, a trzecie Real.

- Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów. Dzięki sponsorom i zaangażowaniu wielu osób udało nam się zorganizować niezapomnianą imprezę. Na wszystkich czekała moc bezpłatnych atrakcji. Serdeczne podziękowania należą się: Pani Judycie Dyczko za malowanie twarzy; Pani Magdalenie Żaczek i pracownikom Sali Zabaw LEO za zjeżdżalnię, basen z kulkami, klocki Lego i modelowanie balonów; Komendantowi i Strażakom z Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie za udostępnienie wozu strażackiego dla dzieci - dziękuje Kinga Olesińska, Wicedyrektor Centrum Kształcenia Edukator w Kutnie. [więcej]
wandea, 20.09.2016 17:21|czytane: 689 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Wyniki audytu w Muzeum w Krośniewicach negatywne dla dyrektora
Zarząd Powiatu w Kutnie przyjął wyniki audytu w Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach. Był on przeprowadzony w dniach od 17 maja do 31 lipca 2016 r. zgodnie z planem audytu wewnętrznego na rok 2016. Wyniki kontroli są negatywne dla dyrektora Grzegorza Dębskiego. Jak mówi zapoznał się z nimi, ale nie chce jednak sprawy komentować z uwagi na brak zaleceń od Zarządu Powiatu w Kutnie. Poza tym uważa, że nie była to kontrola planowana, bowiem nie może znaleźć na BIP Starostwa planu audytów w powiecie na rok 2016.

Wyniki audytu w Muzeum w Krośniewicach negatywne dla dyrektora, ./upload/articles_pakiety/31422/01_obraz.jpg


- Badaniu zostały poddane: sposób organizacji jednostki – procedury wewnętrzne, sposób realizacji standardów kontroli zarządczej, planowanie i realizacja budżetu, polityka kadrowa i realizacja zaleceń z 2013 roku. W tym w szczególności: przychody z roku 2015 i okres styczeń – maj 2016, regulacje wewnętrzne dotyczące zarządzania jednostką, dokumentacja związana z zatrudnianiem pracowników - informuje Jacek Saramonowicz, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Kutnie. - Wnikliwej analizie poddano „Program działania Muzeum im. Jerzego Dunin – Borkowskiego w Krośniewicach w latach 2012 – 2017” , który w tym przypadku jest  bardzo ważny ponieważ jego przestrzeganie zapewnione jest przez §6 umowy z panem dyrektorem zaś ust. 2 pkt. 14 załącznika nr 2 do umowy, określający szczegółowe warunki organizacyjno-finansowe.

W paragrafie tym stwierdza się, że „brak realizacji przez Dyrektora programu działania Instytucji i planów oraz prowadzenie  działalności instytucji, przynoszącej jej straty w gospodarce finansowej stanowić będzie podstawę do odwołania Dyrektora przez Organizatora”.

Czy może się okazać, że wyniki audytu w Muzeum w Krośniewicach będą podstawą do zwolnienia dyrektora? [więcej]
wandea, 20.09.2016 14:35|czytane: 1502 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dotacja miasta dla Gminy Strzelce
Radni miejscy podjęli dziś uchwałę o udzieleniu pomocy finansowej Gminie Strzelce. Chodzi o doposażenie średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego OSP w Przyzorzu w niezbędny sprzęt ratownictwa technicznego.

Dotacja samorządu miejskiego wyniesie 35 tys. zł. Rada Miasta Kutna podjęła uchwałę jednomyślnie. [więcej]
wandea, 20.09.2016 13:42|czytane: 246 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ogłoszenie MOPSu
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przypomina, że trwa kwalifikacja do pomocy żywnościowej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa Podprogram 2016.

Osoby chętne do otrzymania pomocy prosimy o zgłaszanie się do pracowników socjalnych zgodnie z miejscem zamieszkania. [więcej]
pismak, 20.09.2016 12:54|czytane: 999 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
"Dwójka" Mistrzem Województwa
W sobotę Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie został rozegrany Finał Wojewódzki Szkół Gimnazjalnych Orlikowej Ligi Mistrzów w piłce ręcznej pn. ,,Łódzkie gra w ręczną’’ w kategorii chłopców i dziewcząt.Organizatorami turnieju był Łódzki Związek Piłki Ręcznej na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego oraz nauczyciele Gimnazjum nr 2 w Kutnie Andrzej Karbowski, Marzanna Kroczek, Renata Chodorowska.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonali Wiceprezes ŁZPR Jerzy Bończak,  Prezydent Miasta Kutno p. Zbigniew Burzyński, Inspektor Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Kutno Paweł Szczepanik i Dyrektor Gimnazjum nr 2 w Kutnie Juliusz Sieradzon.

Drużyna chłopców Gimnazjum nr 2 w Kutnie zdobyła tytuł Mistrza Województwa Łódzkiego osiągając wyniki:
Gimnazjum nr 2 Kutno – Gimnazjum nr 3 Pabianice  17 : 7
Gimnazjum nr 2 Kutno – Zespół Szkół nr 2 Wieruszów  15 : 8
Skład zwycięskiej drużyny: Jakub Czuba, Damian Świerczyński, Hubert Bobrzak, Michał Olejnik, Cezary Zielonka, Igor Sobczyk, Hubert Kopański, Sylwester Gajek, Tymon Niezgoda, Tobiasz Światłowski, Bartosz Ruszkowski, Jakub Grams. Opiekunem drużyny chłopców jest Andrzej Karbowski. [więcej]
pismak, 19.09.2016 21:32|czytane: 594 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
KKS PRO-BASKET SIRMAX trzecie w turnieju
Wczoraj w hali Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie rozegrano ostatnie mecze VI Turnieju koszykówki „SIRMAX CUP 2016” o Puchar Prezydenta Miasta Kutna. Turniej mógł się odbyć dzięki sponsorom: SIRMAX Polska S.A, Prezydent Miasta Kutna, VIVA Kutno, KKS PRO-BASKET Kutno.

KKS PRO-BASKET SIRMAX trzecie w turnieju, ./upload/articles_pakiety/31438/01_obraz.jpg


Na zakończeniu Turnieju nagrody, dyplomy i puchary wręczali: Zbigniew Wdowiak wiceprezydent miasta, Aleksander Tyszkiewicz - Dyrektor SIRMAX Polska, Sławomir Erwiński, Prezes KKS PRO-BASKET Kutno.

Wyniki:  
BASKET Aleksandrów – PTK Pabianice 11 : 52
UKS ORLIK Ujazd – UKS DWÓJKA Działdowo 29 : 57       
KKS PRO-BASKET SIRMAX –MKS MOS Katowice 42 : 48 (6 : 19, 14:9, 12:5, 10:15)

Kozarska -0, Myszkowska -15, Kubiak -3, Ambroziak -0, Brewińska -2, Stasinowska -5, Woźniak -5, Gołębiewska -0, Sikorska -0, Radecka -0, Jabłońska -0,  Pietrzak -11, Siatkowska 1.

Najlepsze zawodniczki w zespołach:
PTK Pabianice Weronika HIRSZ
UKS DWÓJKA Działdowo Zuzanna Przybyszewska
UKS ORLIK Ujazd Oliwia SZCZEPANIK [więcej]
pismak, 19.09.2016 21:18|czytane: 459 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Szpitala w Kutnie nie ma na pierwszej liście dotacji na SORy
Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o. o nie ma na pierwszej ogłoszonej przez Ministerstwo Zdrowia liście dotacji na Szpitalne Oddziały Ratunkowe. Miejmy nadzieję, że kolejna będzie dla nas pozytywna.

Przypomnijmy, po ocenie formalnej wniosków o dofinansowanie złożonych w Konkursie nr 9.1/1/2015 w zakresie wsparcia istniejących szpitalnych oddziałów ratunkowych dedykowanego obszarom słabiej rozwiniętym, pozytywnie oceniono 54 wnioski, natomiast negatywnie 36. Do oceny merytorycznej skierowano 53 Wnioski o dofinansowanie (jeden wniosek został wycofany przez Wnioskodawcę).

W piątek ogłoszono listę 23 szczęśliwców, którzy dostaną miliony na swoje oddziały ratunkowe. [więcej]
wandea, 19.09.2016 20:05|czytane: 1714 razy|17 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Chcesz zobaczyć co zwierzaki robią jak nas nie ma w domu? Idź do Kina KDK na premierę
Sekretne życie zwierzaków domowych w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury grane jest premierowo czyli już 23 września zobaczymy pierwsze seanse godz. 14.30, 16.15 i 18.00.

Dwa podwójne zaproszenia wygrali w naszym konkursie: Anna Oswald-Wojtasiak i Marcin Kwiatkowski.
Zaproszenia można odebrać w Kasie KDK przed wybranym seansem.

Jeżeli ktoś myśli, że kiedy zostawia swoje ukochane zwierzaki w domu, one zajmują się wyłącznie tęsknotą za nim, cóż, jest w błędzie. Zwierzaki prowadzą swoje własne, osobne życie, pełne przygód, intryg i zabawy. A ich główne zmartwienie polega na tym, aby ludzie nie dowiedzieli się o ich sekretnych poczynaniach. Kiedy tylko zamykamy za sobą drzwi… wreszcie mogą być sobą.

[więcej]
wandea, 19.09.2016 19:47|czytane: 873 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowscy judocy z czterema medalami
W minioną sobotę, w hali sportowej w Kowali k/Radomia, rozegrany został silnie obsadzony Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzików w Judo. Na matach wystąpiło ponad 350 młodych zawodniczek i zawodników z 30 klubów, wśród nich siedmioosobowa ekipa z UKS ,,Ippon'' MDK Kutno.

Kutnowscy judocy z czterema medalami, ./upload/articles_pakiety/31436/01_obraz.jpg
Kutnowscy judocy z czterema medalami, ./upload/articles_pakiety/31436/02_obraz.jpg
Kutnowscy judocy z czterema medalami, ./upload/articles_pakiety/31436/03_obraz.jpg


Nasi judocy godnie reprezentowali miasto, zdobywając 4 medale i 2 miejsca punktowane. Najlepiej zaprezentował się najmłodszy z nich, Kuba Osowski, który w kategorii 40 kg wywalczył złoty medal. Do finału dotarł również Franek Pawłowski, w kat. 30 kg, gdzie uległ zawodnikowi z Warszawy - Mateuszowi Zarembie. Pozostałe 2 medale dla Kutna zdobyli Dawid Ziółkowski i Miłosz Myszkowski.

Szczegółowe wyniki naszych judoków prezentują się następująco:
- I m - Kuba Osowski (40 kg)
- II m - Franek Pawłowski (30 kg)
- III m - Dawid Ziółkowski (46 kg)
- III m - Miłosz Myszkowski (42 kg) [więcej]
pismak, 19.09.2016 16:22|czytane: 522 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W październiku Podwieczorek z Robertem Gonerą
Podwieczorek z ... to cykl spotkań ze znanymi osobami ze świata muzyki, filmu czy teatru. Gospodarzem wieczoru jest Leszek Bonar, a jego gościem będzie tym razem Robert Gonera.

W październiku Podwieczorek z Robertem Gonerą, ./upload/articles_pakiety/31434/01_obraz.jpg


Gonera był gwwiazdą takich polskich hitów jak Dług czy Samowolka, był na samym szczycie i spadł przez jedno źle interpretowane, jak mówi, zdarzenie. Popadł w biedę, dotknęła go bezdomność i z powodu "chodzenia po lesie" nie dostawał żadnych propozycji aby realizować swój aktorski talent.

Zapraszamy na rozmowę z interesującym człowiekiem 25 października o godz. 18.00 do Centrum Teatru Muzyki i Tańca. Są jeszcze w sprzedaży bilety w cenie 5 zł. [więcej]
kultura, 19.09.2016 15:48|czytane: 383 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Rewelacyjna Kapela Hanki Wójciak. Dziś zapraszamy na brzmienia marokańskich gimbrii
Wczoraj przed kutnowską publicznością w Centrum Teatru Muzyki i Tańca wystąpiła Kapela Hanki Wójciak. Zespół powstał w Krakowie, gra muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej.  Duża galeria zdjęć A dziś o godz.... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam 4,08 hektary POLE UPRAWNE Sprzedam POLE UPRAWNE = 4,08 hektary... [czytaj więcej]
Konkretna propozycja i konkretne zarobki!Warszawa Współpraca dla sympatycznej, uśmiechniętej, komunikatywnej i chętnej do pracy. Chcesz zarabiać w normalnej atmosferze, na uczciwych warunkach, dyskretnie, bezpiecznie i konkretnie? Jeśli tak t... [czytaj więcej]
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Felicjan Rohloff:
10 minut temu
Zeżarłam "się" w pospiechu. Proszę o zrozumienie i wklejenie "się" tam gdzie trzeba. AWRUK!
Felicjan Rohloff:
14 minut temu
###"R". Albinie vel (???????)! Dziękuję za zaproszenie. Da Bóg, to jutro przedstawię ewentualny termin tego niezwykle zapowiadającego wydarzenia. Gdzie jest ten wasz gród? zawalona jestem dzisiaj robotą. Pozdrawiam i wszelkich łask bożych życzę. ~emerytowana nauczycielka.
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Kordianie! To sobie startuj jak jesteś debilem w trepem lub idiotą w kaloszach. Matura to bzdura, a te konkursy to lipa. A te samorządy to Awruki i Złodzieje. Nie bić Awruków i Złodziei, tylko je zlikwidować. Zlikwidować bzdurną maturę! Zlikwidować ukartowane konkursy! Zlikwidować nierządne samorządy! Zlikwidować szkoły samorządowe. Przestać chodzić do bzdurnych szkól! I zacząć się uczyć! I zacząć czytać eKutno! I wstąpić do KAN"PiŚ"! Pod żadnym pozorem nie likwidować KOTÓW !!! I nie zabijać DZIECI ! I nie budować świątyń! I nie budować pałaców! I nie budować komitetów! Budować SERCA, UMYSŁY i DUSZE! I nie sadzić i nie pielęgnować dębów JPII. Rodzić dzieci, uczyć je i wychowywać! Młodzieży nie rozpuszczać! Zrezygnować z paciorków, fikołków i koziołków! Uwierzyć w Boga! Kochać Polskę! I rozniecać promienie NADZIEI! I nie spać! I obudzić się! I się oświecać! I myśleć! I pracować! I odpoczywać! I bawić się! I działać!.........I nigdy nic złego nie robić........ Coś dobrego - zawsze można..... O kotów dbać, psom dać spokój a świnie oprzątać!....... Paniali?........Amen.
Jordan Sierpowski:
2 godzin temu
POSEŁ Z PIS Tadeusz Woźniak - pozując do zdjęć ze strażakami w Komadzynie, splata swe wypracowane dłonie,na nieprzyzwoicie upasionym brzuszysku.Fakt - inni dostojnicy z jego partyji pozując do zdjęć - czynią podobnie. Ale - jak by nie liczyć, Tadeusz Woźniak (ksywa kanonik) - kadencji poselskich ma już sobą wiele i ta kadencja nie jest jego ostanią, to i nie dziwota, że i jego i tak już upasiony brzuch, z każdą kadencja staje się i coraz to i coraz to bardziej monstrualny. Wiadomo - odmawiać na tych różnych poselsko-wiejskich bankietach jadła i napitki - to rzecz wielce niepolityczna. Tak myślę,że jeżeli darwinowska teoria ewolucji nie zadziała i Woźniakowi nie wydłużą się kończyny górne jak u orangutana ,tak aby ręce mógł spleść na swym brzuchu - to tylko patrzeć, jak niezbędnym dodatkowym wyposażeniem posła staną się protezy, przedłużające jego kończyny górne. A po co ? A NO PO TO - ABY POSEŁ WOŹNIAK MÓGŁ SWE WYPRACOWANE DŁONIE SPLEŚĆ NA SWYM MEGA OLBRZYMIM BRZUSZYSKU.
Marian Pawełek:
2 godzin temu
Ciekawe, czy nadal wierzy w swojego idola, górniczynę?
Maria Giedgowt:
2 godzin temu
Widocznie była za słaba, że wygrać. Zresztą ma dużo pracy - kilku uczniów na krzyż w prywatnej. Jak oni się zmieszczą w tym budynku?
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Ludzie! Nie macie ciekawszych problemów? wiadał dzięcioł żonie: PiS upada, PO tonie . A młode koty tego słuchały i wcale się tym nie przejmowały, tylko miauczały. POPiS - to najstraszniejsze słowo świata - tak dzisiaj miauczały koty stare i młode i mrugając śpiewały: PiS i Plarforma to jedna rodzina, kaczor i donald - nie polska ptaszyna. Ludzie! Nie liczy się forma - liczy się treść. Nie liczy się PiSforma! Nie liczy się PLATforma! Liczy się KUTNOWSKA ARMIA NADZIEI "Prawda i Śmiech"!!!!! Koty są najmądrzejszymi stworzeniami świata!!!!! Niech żyją Koty! I niech żyje KAN "PiŚ"!
Mateusz Dąb:
3 godzin temu
Nikt z patriotów nie miał szans, bo sitwa rzadzi, ale mnie dziwi jedno, że nie wystartowała pani, która wspierała Łebskiego w kampanii.
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Tyle co koty napłakały. I nic więcej. Tak słyszałem..... Mówią, że śmieszny Tadeusz rozrzutnością nie grzeszy i św. mamony nie marnotrawi. Co innego to te prezbiterianie z Sienkiewicza. Tam jest Zakon Koedukacyjny dla Św. Świrów. Ludzie! Co tam się dzieje? Jak tam grzeszą. Więcej wydają niż zarabiają. Oni chyba na islam już przeszli. Bo Policja ich się boi. Proboszcz tez się boi. I żadnej klątwy na nich nie rzuca. Ekskomuniki tez się boi im wręczyć. Łajdactwo kwitnie pełną gębą i pustymi butelkami. Hulaj dusza! Piekła nie ma! Kto ten Zakon zlikwiduje to chyba świętym zostanie. Ja nie mogę na to wszystko patrzeć. Zakładam Koedukacyjny Zakon Wszystkich Kawalerów jeszcze światłych, mądrych i cnotliwych i Wszystkich Panien Jeszcze Dziewic. Jutro mamy pierwsze spotkanie przy drzwiach otwartych. Musimy być lepsi od tych synów marnotrawnych i rozrzutnych cór z kutnowskiego PiSolandu. Coś dobrego trzeba w życiu zrobić. Nieprawdaż?
January Sobota:
2
 · 
4 godzin temu
Mamy "najgłupszego" Komentatora eKutna BOHDANA ODYŃCA.
Protazy Kotłubaj:
2
 · 
4 godzin temu
Popieram kandydaturę Tego dzielnicowego.Jest człowiekiem inteligentnym, mądrym, sumiennym i uczciwym. Sprawiedliwy i otwarty dla ludzi. Zawsze służy pomocą.
Waldemar Rzuscyć:
3
 · 
4 godzin temu
Został wypchnięty z PiSu. To sa kulisy polityki Klopotowskiego, Matuszewskiego i Błaszczyka. Dlaczego mu nie pomogli ci dwaj ostatni ? Mam wrażenie, że wolą, aby poseł był ze Zgierza, a nie z Kutna. Co Klopotowski, Klimecki, Olesiński zrobili z PiS, to widać z obecności na listach takich ludzi jak Jóźwiak i Ziółkowski.
Bohdan Odyniec:
5 godzin temu
Mamy "najlepszego" Prezydenta Kutna ZBIGNIEWA BURZYŃSKIEGO.
Makary Pawlikowski:
2
 · 
5 godzin temu
A ile dal ten śmieszny Tadeusz ze swojej diety ?
Bartosz Koścień:
6 godzin temu
wklejam wszystkie 4 linki raz jeszcze tym razem poprawne:
umkutno.bip.e-zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3& func=selectsite&value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7< br />

www.ekutno.pl/wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teo ria-a-praktyka-k-opoty-z-prawem-komendanta-policji -w-kutnie,

kutno.net.pl/artykuly/aktualnosci,aktualizacja-k omendant-kutnowskiej-policji-na-dywaniku-prywatne- dojazdy-rozliczal-jak-sluzbowe,84342.html

www.polskatimes.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiat owy-policji-w-kutnie-dostal-reprymende,12174332/
Bartosz Koścień:
2
 · 
6 godzin temu
UPDATE

ZAPRASZAM WSZYSTKICH TU KOMENTUJĄCYCH DO KLIKNIĘCIA W PONIŻSZY LINK

http/umkutno.bip.e -zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3&func=selectsite &value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7

Wszyscy Ci, którzy tu komentują nie zadali sobie nawet grama trudu, aby wejść na stronę Urzędu Miasta. Wszyscy piszą "w ciemno". że konkurs odbył się tajnie, że nie było ogłoszenia - cel? Napluć komuś w twarz, upodlić i wykreować błędną rzeczywistość.

Szczerze? Jest to tak zaściankowe myślenie, a przy tym maksymalnie żałosne. Typowa kutnowska mentalność. Zastanawiam się tylko, po co tyle jadu, nie macie własnego życia, planów, marzeń, pasji, pracy, dzieci, rodziny? Wolicie wypluwać gorzkie żale pewnie na osobę, której nawet osobiście nie znacie? Okej, wylewajcie, nikogo to nie rusza, ale wiedzcie, że karma wraca, a przy tym patrząc z boku - chciałabym zobaczyć, czy potraficie mieć tyle odwagi w rzeczywistości co tu w Internecie, podpisujcie się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, śmiało! Skoro macie tyle racji, wiecie wszystko najlepiej, posiadacie takie informacje, że można robić aferę za aferą - taka cenna wiedza i szereg informacji - okazja to zabłyśnięcia w sieci! Szkoda zmarnować szansy

Najgorsza analiza przedstawiona poniżej przez "TATARA" - brak słów, jeżeli masz czas na pisanie takich komentarzy i analizowanie całej sytuacji - podziwiam. Jeszcze można zrozumieć, gdyby to co napisałeś było prawdą chociaż w minimalnym stopniu. Ale niestety - napociłeś się przy pisaniu, a wcześniej przy wymyślaniu bzdur i nic z tego nie ma, szkoda Cię biedaku. Dzieci w szkole? Nudna praca? No tak, Kutno takie nudne, trzeba sobie urozmaicić życie.

Wskazówka dla "SPRAWDZAJĄCYCH" - a sprawdzajcie wykształcenie, a sprawdzajcie doświadczenie, a sprawdzajcie kompetencje i wiedzę Pana Bieńka - dokładnie, sprawdzajcie a potem się wypowiadajcie. A jeżeli już wiecie, w co szczerze wątpie - wyciąGNIJCIE wnioski.

Odchodząc od tematu wywołującego przeogromne poruszenie wśród kutnowskich internautów, zachęcam do węszenia w sprawie, która tego wymaga - okazja tym razem dla kutnowskich detektywów. Pf.
Poniżej kilka szczegółów.

Tylko Ci co posiadają pewne informacje dokładnie wiedzą, jak wygląda praca w Kutnie w Policji, gdy tylko zjawił się komendant Szymański. Tylko te osoby wiedzą o wewnętrznych aferach, których część posypała się i została ujawniona w artykule opublikowanym całkiem niedawno.
Skąd się wziął, kto go broni pomimo tylu kłopotów z prawem? Taka osoba rządzi kutnowską policją. Zapewniam, że wiecie w tej sprawie tyle, ile macie w głowach - czyli prawie nic.
Ku przypomnieniu.

http/www.ekutno.pl /wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teoria-a-praktyka- k-opoty-z-prawem-komendanta-policji-w-kutnie,

http/kutno.net.pl/ artykuly/aktualnosci,aktualizacja-komendant-kutnow skiej-policji-na-dywaniku-prywatne-dojazdy-rozlicz al-jak-sluzbowe,84342.html

http/www.polskatim es.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiatowy-policji-w-k utnie-dostal-reprymende,12174332/

Zachęcam do ponownej lektury i wyciągnięcia wniosków, tym razem trafnych.
Zbigniewa Biallosser:
2
 · 
6 godzin temu
Onufry czy prawdą jest ,że nawet najbliżśi współpracownicy nie wiedzieli ,że odchodzi na samorządową posadkę , nie wiesz dlaczego?Wstyd, honor czy co jeszcze?
Florian Plemieński:
6 godzin temu
Jest całym złem.
Gabriel Koropka:
6 godzin temu
To co Fauście Tobie lekarz od duszy pomógł? Dziwne!A uroda jest kwestią gustu ,i o tym już się nie ..........no chyba Wiesz?
Jonasz Ubysz:
5
 · 
7 godzin temu
Mówię ci po raz kolejny przestań z tym trzeba było startować . No to mogłeś startować , ciekawe czy byś wygrał . W kutnie przed konkursami jest pewniak i nie ma sensu nawet skłądac dokumentów. Zrozum gamoniu.Najciekawsze artykuły
 ·  14
5 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
5 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
6 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
11 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
12 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
15 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
16 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
16 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
18 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
18 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
20 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
20 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
20 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
20 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
21 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
21 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
23 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
27 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności