eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.05.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,33931-gimnazjum-nr-2-w-kutnie-mistrzem-polski-gimnazj-w-w-scrabble-2017," title="Kutno: Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017</b><br>Wczoraj koło godz. 16:00 sędzia Polskiej Federacji Scrabble Maciej Śliwa zakończył...</div></a> <a href="/sport,33925-w-kutnie-trwaja-p-fina-y-mistrzostw-polski-m-odziczek," title="Kutno: W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek</b><br>Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne...</div></a> <a href="/wiadomosci,33922-rado-nie-i-tanecznie-na-pikniku-r-anym-dzi-pokaz-florystyczny-i-koncert-singin-birds," title="Kutno: Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym</b><br>Na scenie przed Kutnowskim Domem Kultury wystąpili dla Mam najmłodsi wokaliści...</div></a> <a href="/sport,33921-pierwszy-dzie-p-fina-w-mistrzostw-polski-m-odziczek-jutro-kibicuj-naszym-dziewczynom," title="Kutno: Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom</b><br>Dziś w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie odbyły się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,33917-zag-osuj-na-projekt-wietlicy-rodzinka-w-kutnie," title="Kutno: Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie</b><br>W ramach projektu „Przystanek nauka” Świetlica profilaktyczno – wychowawcza „Rodzinka” w Kutnie zachęca...</div></a> <a href="/wiadomosci,33915-piknik-r-any-rozpocz-ty," title="Kutno: Piknik Różany rozpoczęty" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Piknik Różany rozpoczęty</b><br>Zapraszamy na Piknik Różany do parku Traugutta. W Kutnowskim Domu Kultury...</div></a> <a href="/wiadomosci,33912-trwaja-xv-og-lnopolskie-mistrzostwa-szk-w-scrabble," title="Kutno: Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE</b><br>W tym roku w Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego...</div></a> <a href="/wiadomosci,33913-trzy-ofiary-miertelne-wypadku-w-ychlinie," title="Kutno: Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie</b><br>Kutnowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
ZGRK chce pozyskać dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych na budynkach użyteczności publicznej w powiecie
Związek Gmin Regionu Kutnowskiego wystąpił z wnioskiem o dofinansowanie odnawialnych źródeł energii w powiecie kutnowskim. Chodzi o instalacje fotowoltaiczne na około 39 budynkach użyteczności publicznej.

ZGRK chce pozyskać dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych na budynkach użyteczności publicznej w powiecie, ./upload/articles_pakiety/30601/01_obraz.jpg


- Wniosek dotyczy szkół, budynków gmin,ośrodków, stacji uzdatniania wody i innych na około 2 mln zł, wkład własny to 30 %, oczywiście we wniosku partycypują gminy - mówi Jakub Świtkiewicz, przewodniczący zarządu ZGRK.
[więcej]
redaktor, 19.08.2016 09:01|czytane: 873 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Powstają Powiatowe Centra Aktywności Fizycznej
W gminach powiatu kutnowskiego powstają Powiatowe Centra Aktywności Fizycznej (siłowni wewnętrznych) oraz wypożyczalnie rowerów w ramach projektu realizowanego ze środdków norweskich pt. Żyjesz dla siebie i innych – zadbaj o zdrowie. Gmina Żychlin urządziła już takie centrum. Powstało ono przy hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Żychlinie.

Sprzęt do ćwiczeń będzie udostępniony mieszkańcom gminy bezpłatnie od września w godzinach 15.00 – 21.00. A można będzie skorzystać ze stepów, stepperów Spokey z kolumną i twisterem, piłek, skakanek, ekspanderów, gum do ćwiczeń, hantli, atlasów, bieżni elektrycznych, rowerów i orbitreków  magnetycznych itp. [więcej]
redaktor, 19.08.2016 08:16|czytane: 421 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Kapela Dobrzeliniacy zagrała z Mozilem
Kapela Dobrzeliniacy z Żychlina staje się znana i coraz bardziej popularna nie tylko na terenie naszej gminy, ale też w całej Polsce. W sierpniu wystąpiła razem z Czesławem Mozilem na koncercie „re:tradycja” podczas Jarmarku Jagiellońskiego w Lublinie.Koncert był inspirowany cyklem telewizyjnym „Szlakiem Kolberga” dokumentującym spotkania muzyków ludowych z gwiazdami muzyki popularnej, a bohaterami jednego z odcinków byli właśnie harmonista Sławomir Czekalski, Kapela Dobrzeliniacy i Czesław Mozil. W pięknej scenerii Zamku Lubelskiego, wśród tłumnie zgromadzonej publiczności, artyści wykonali wspólnie melodie i przyśpiewki ludowe z repertuaru Kapeli Dobrzeliniacy. [więcej]
kultura, 19.08.2016 08:11|czytane: 405 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Księżowskie peregrynacje w naszej diecezji
Szykują się zmiany w kutnowskich i gminnych parafiach. Pod koniec sierpnia nowi wikariusze zasilą parafię pw. św. Wawrzyńca, pw. św. Jana Chrzciciela w Kutnie i św. Stanisława Biskupa i Męczennika.

I tak ks. mgr Dariusz Gasiński odejdzie z parafii pw. św. Wawrzyńca w Kutnie i zostanie administratorem parafii pw. św. Wojciecha w Kompinie (gm. Nieborów). Z Wawrzyńca odejdzie również Ks. mgr Grzegorz Słomiński.  Ks. mgr Bogumił Bartlewski zwolniony z urzędu wikariusza w parafii pw. Świętego Ducha w Łowiczu zostanie wikariuszem w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Kutnie, a odejdzie z niej ks. mgr Dariusz Lichman.

Z Łowicza do parafii św. Wawrzyńca przyjadą ks. mgr lic. Piotr Jóźwiak i ks. mgr lic. Sylwester Łajszczak.
Ks. Grzegorz Pypeć został zwolniony z urzędu wikariusza w parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Kutnie i pojedzie do Domaniewic w Łowickim.

Ks. mgr Krzysztof Przesmycki z parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Sochaczewie przybędzie na wikariusza w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krośniewicach. [więcej]
redaktor, 19.08.2016 08:01|czytane: 1833 razy|40 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziś kino akcji i sensacji przy fontannie
W piątek 19 sierpnia w Kinie przy Fontannie kino akcji i sensacji. O godz. 21.00 film Tajne przez poufne a o godz. 23.00 film Dorwać Gringo. Zaprasza Kino Kutnowskiego Domu Kultury.

Dziś kino akcji i sensacji przy fontannie, ./upload/articles_pakiety/31133/01_obraz.jpg


[więcej]
kultura, 19.08.2016 07:45|czytane: 517 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Piszek Cup rozpoczęty. Zapraszamy na mecze
Wczoraj na boiskach Małej Ligi w Kutnie organizatorzy wraz z władzami samorządowymi powiatu i gminy Krośniewice uroczyście otworzyli PISZEK CUP XII MIĘDZYNARODOWY MEMORIAŁ im. EDWARDA PISZKA W BASEBALLU. Uczestnikami Memoriału są drużyny do lat 15 i do lat 18 z Polski, Białorusi, Holandii i Ukrainy.

Piszek Cup rozpoczęty. Zapraszamy na mecze , ./upload/articles_pakiety/31151/01_obraz.jpg
Piszek Cup rozpoczęty. Zapraszamy na mecze , ./upload/articles_pakiety/31151/02_obraz.jpg
Piszek Cup rozpoczęty. Zapraszamy na mecze , ./upload/articles_pakiety/31151/03_obraz.jpg


Pierwszego uroczystego narzutu dokonali Julianna Barbara Herman burmistrz Krośniewic oraz Paweł Szczepanik inspektor z Urzędu Miasta Kuna. Imprezę prowadził Jarosław Koszański, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Kutnie.

Pierwsze wyniki z wczorajszych meczów.
BRABANT UNITED – MKS „STAL” BiS KUTNO 5:3,
MKS "STAL" BiS KUTNO - TSB "DEMONY" MIEJSKA GÓRKA 15:6,
LITTLE LEAGUE HAARLEM - WUKB "CENTAURY" WARSZAWA 5:4,
WUKB "CENTAURY" WARSZAWA - BRABAT UNITED 4:5.

Turniej potrwa do niedzieli,  na mecze już od godz. 9.00 zapraszają Miasto Kutno, MKS „Stal” BiS Kutno, Mała Liga Baseballu w Kutnie, Polska Fundacja Kopernikańska,  Polski Związek Baseballu i Softballu, KSSB Wpierajmy Nasze Dzieci.

19.08.2016r. (piątek)    boisko I
Godzina 9.00    BRABANT UNITED – BREST ZUBRS
Godzina 11.00  MKS „STAL” BiS KUTNO – DARNITSA TIGERS KIEV
Godzina 13.00  REPREZENTACJA POLSKI U – 15 - RS MIŃSK
Godzina 15.00   BRABANT UNITED - DARNITSA TIGERS KIEV
Godzina 17.00   BREST ZUBRS – MKS „STAL” BiS KUTNO [więcej]
redaktor, 19.08.2016 06:09|czytane: 731 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wreszcie mieszkańcy gminy Krośniewice doczekają się lamp na drodze
Rada Miejska w Krośniewicach zdecydowała o zakupie i montażu lamp ulicznych w Pawlikowicach. Koszt niewielki bo 45 tys. zł ale mieszkańcy Pawlikowic czekali na tę inwestycję gminy bardzo długo, bo ćwierćwiecze. Droga we wsi będzie wreszcie oświetlona na całej długości.

Cierpliwość mieszkańców z nieoświetlonej części drogi wzmacniał walczący o lampy w ostatnich latach sołtys Pawlikowic Tadeusz Godziembski i jego prośby wreszcie ze skutkiem trafiły do władz Krośniewic i Rady Miejskiej, [więcej]
redaktor, 19.08.2016 07:19|czytane: 364 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wypożyczalnia rowerów przeniesiona do starostwa
Otwarta przez Starostwo Powiatowe w Kutnie w maju przy ulicy 29 Listopada 14 wypożyczalnia rowerów została przeniesiona do budynku starostwa. W czerwcu skończyła się umowa z firmą w ramach projektu „Żyjesz dla siebie i innych - zadbaj o zdrowie”, a projekt trwa do października zatem trzeba było zmienić lokalizację wypożyczalni.

Wypożyczalnia rowerów przeniesiona do starostwa, ./upload/articles_pakiety/31149/01_obraz.jpg
Wypożyczalnia rowerów przeniesiona do starostwa, ./upload/articles_pakiety/31149/02_obraz.jpg


Rowery można wypożyczyć bezpłatnie. Do dyspozycji jest 18 rowerów w tym z przyczepkami dla dzieci i dwoma tandemami. Trzeba zgłosić się do starostwa przy Kościuszki 16, aby wypełnić formularz i odebrać rower. Formularz dostępny jest również przez internet.
[więcej]
redaktor, 18.08.2016 19:59|czytane: 834 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
NOWY SEZON TANECZNO-FITNESSOWY W STUDIU TAŃCA ALIBI
Nowy sezon taneczno - fitnessowy zbliża się wielkimi krokami.  Startujemy już 5 września. Dla naszych stałych i nowych kursantów przygotowaliśmy szeroką gamę zajęć tanecznych i fitnesowych oraz mnóstwo atrakcji cenowych. Pragniemy zarażać Was i Wasze pociechy naszą pasją do fitnessu i tańca. Dołącz do nas, podejmij wyzwanie i rozpocznij z nami pracę nad własną sylwetką.

NOWY SEZON TANECZNO-FITNESSOWY W STUDIU TAŃCA ALIBI, ./upload/articles_pakiety/31123/01_obraz.jpg
NOWY SEZON TANECZNO-FITNESSOWY W STUDIU TAŃCA ALIBI, ./upload/articles_pakiety/31123/02_obraz.jpg
NOWY SEZON TANECZNO-FITNESSOWY W STUDIU TAŃCA ALIBI, ./upload/articles_pakiety/31123/03_obraz.jpg


Jesteśmy do Państwa dyspozycji w dwóch lokalizacjach: na ul.Grunwaldzkiej 3 oraz w Kutnowskim Domu Kultury. W Studiu Tańca Alibi rozwijamy talenty taneczne, korygujemy i prostujemy sylwetki, ćwiczymy, tańczymy, bawimy się i dużo skaczemy.

Oto nasze propozycje zajęć:
GRAFIK ZAJĘĆ (UL.GRUNWALDZKA 3)
Poniedziałek
09.00 – 09.50 – Fitnessowe poranki – Wake up
10.00 – 10.50 – Pilates (Gimnastyka do spokojnej muzyki)
15.15 – 16.15 – Balet na pointach (od 7 lat wzwyż)
16.15 – 17.00 – Balet (3-5 lat)
17.00 – 18.00 – Balet (6-10 lat)
18.30 – 19.20 – Jumping Frog (wzmacnianie + cardio)
19.30 – 20.20 – Jumping Frog (wzmacnianie + cardio)
20.30 – 21.30 – Kurs tańca użytkowego dla par i singli [więcej]
redaktor, 16.08.2016 09:56|czytane: 832 razy|komentuj|czytaj cały
II konferencja różana 10 września
Czy wiecie, że we centralnej Francji istnieje maleńka wieś Chédigny, której fenomen polega na tym, że napotkamy w niej zdecydowanie więcej róż niż ludzi?  Ta zamieszkiwana przez zaledwie 500 osób miejscowość, stała się jednak  na przestrzeni  ostatnich lat bardzo ważnym punktem na różanej mapie Europy.O tym dlaczego zielone, pachnące różami Chedigny odniosło olbrzymi sukces ekonomiczny i kulturowy, opowie architekt krajobrazu Bogusław Bredy-Łaciak, podczas II Konferencji Różanej, która odbędzie się 10 września, w Kutnowskim Domu Kultury, w ramach obchodów 42. Święta Róży. Tematem wiodącym tegorocznego spotkania będzie „Róża w przestrzeni miasta i ogrodzie”.

II konferencja różana 10 września, ./upload/articles_pakiety/31142/01_obraz.jpg


Odbywająca się po raz drugi Konferencja jest świetną okazją do interakcji wszystkich różanych fascynatów. To właśnie im praktycznych porad związanych z pielęgnacją róż ogrodowych udzieli Andrzej Ćwik, uznany producent krzewów różanych.

Wszystkim nieobojętnym na otoczenie w którym żyją, na pewno przypadnie do gustu prelekcja dotycząca znaczenia róż pnących i parkowych w krajobrazie miasta, wygłoszona przez Martę Monder, opiekuna Narodowej Kolekcji Róż w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie oraz spotkanie z Łukaszem Drozdem i Krystianem Golaszem, specjalistami ds. zieleni  z Parku  Śląskiego w Chorzowie, którzy opowiedzą o tym jak doszło do powstania Rosarium w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie.
Z kolei mieszkańcy Kutna będą mogli dowiedzieć się jakie plany na zagospodarowanie doliny rzeki Ochni mają miejskie władze. O zielonej osi miasta opowiedzą podczas tegorocznej konferencji Jacek Boczkaja i Zbigniew Wdowiak, zastępcy Prezydenta Miasta Kutna. [więcej]
redaktor, 18.08.2016 16:08|czytane: 271 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dożynki w Gminie Kutno już w niedzielę
W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić święto plonów w gminie Kutno. Tegoroczne dożynki rozpoczną się o godz. 14.00 od uroczystej Mszy świętej polowej na terenie parku Ośrodka Kultury Gminy Kutno.

Dożynki w Gminie Kutno już w niedzielę, ./upload/articles_pakiety/31143/01_obraz.jpg


W programie przewidziano również uroczyste nadanie sztandaru gminie Kutno. Na uczestników imprezy czeka wyjątkowo dużo atrakcji i spora dawka znakomitej muzyki. Gwiazdą wieczoru będzie Andrzej Rybiński, który przyjedzie do Leszczynka z koncertem “Nie liczę godzin i lat…”. Wystąpią również kapele ludowe i zespoły wokalne. [więcej]
redaktor, 18.08.2016 15:49|czytane: 536 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Członkowie TPZK porządkują i odnawiają zabytkowe groby
Sierpień to okres naszych prac porządkowych i renowacyjnych na cmentarzu parafialnym w Kutnie. Członkowie Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej sprzątali wokół starych zabytkowych grobów, a  konserwator dzieł sztuki Maria Próchniewska pracowała nad renowacją nagrobka Marcelego Nowaka.

Członkowie TPZK porządkują i odnawiają zabytkowe groby, ./upload/articles_pakiety/31146/01_obraz.jpg
Członkowie TPZK porządkują i odnawiają zabytkowe groby, ./upload/articles_pakiety/31146/02_obraz.jpg
Członkowie TPZK porządkują i odnawiają zabytkowe groby, ./upload/articles_pakiety/31146/03_obraz.jpg


-Swój czas i  wysiłek przy porządkowaniu starych grobów poświęcali: Anna Milczewska, Elżbieta Żółtowska, Sławomir  Małas, Wiesław Kotliński, Halina Reszka. Serdecznie dziękujemy za tę społeczną pracę na rzecz naszego miasta i  regionu - mówi Bożena Gajewska, prezes TPZK.

Cmentarz parafialny w Kutnie gromadzi w sobie świadectwa ostatnich niemal 200 lat historii regionu kutnowskiego. Groby kryją szczątki doczesne kolejnych pokoleń, tworzących historię naszego miasta. Są wśród nich ludzie szczególnie zasłużeni dla Kutna, ale są też zwykli ludzie…  Wiele z tych grobów, poprzez swoje pomniki i inskrypcje, ma dziś historyczną i kulturową wartość. Stare, zabytkowe pojedyncze mogiły, przewrócone krzyże czy prawie całkowicie zarośnięte tablice nagrobkowe – to miejsca, których nie brakuje, i o które trzeba zadbać.

- Dlatego też prosimy Was, Mieszkańcy Kutna i regionu – jeśli przechodzicie obok starych, zabytkowych grobów lub macie je w pobliżu grobów swoich bliskich – zgarnijcie przy okazji śmieci, liście czy stare wiązanki z tych nagrobków. Włączcie się  w nasze działania na rzecz utrzymania naszej nekropolii w  dobrym  stanie - zachęca pani prezes. - Z pieniędzy uzbieranych podczas kwesty w 2015 roku dawną świetność odzyska nagrobek Marcelego Nowaka. [więcej]
redaktor, 18.08.2016 06:52|czytane: 514 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zajęcia tańca towarzyskiego od września w Kutnie
Street Dance Studio zaprasza wszystkich miłośników tańca na zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia poprowadzi Jędrek Kauc. Taniec Towarzyski to świat kolorowych sukni zdobionych piórami i cekinami, eleganckich fraków i parkietu wypełnionego parami, muzyką standardową i latynoamerykańską. Od września zajęcia będą odbywały się w nowej siedzibie SDS na ul. 1 maja 16. Już dziś można się na nie zapisać.

Zajęcia tańca towarzyskiego od września w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/31141/01_obraz.jpg
Zajęcia tańca towarzyskiego od września w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/31141/02_obraz.jpg
Zajęcia tańca towarzyskiego od września w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/31141/03_obraz.jpg


Nauka tańca towarzyskiego przynosi wiele korzyści, takich jak wyprostowana sylwetka, fantastyczna koordynacja ruchowa, oraz dobra kondycja. Taniec ma również wpływ na charakter, tancerze stają się bardziej zaparci w dążeniu do celu, nabywają  więcej kultury osobistej. Dzięki występom przed publicznością dzieci stają się bardziej pewne siebie przez co jest im łatwiej zawiązywać nowe znajomości. Taniec towarzyski uczy też cierpliwości (do partnera i treningu) jak i samodyscypliny. Dorośli natomiast poznawać będą świat tańców standardowych, latynoamerykańskich oraz użytkowych. Po tych zajęciach żadna impreza Wam nie straszna!

Jędrek Kauc jak mówi Joanna Gąsiorowska, właścicielka SDS to specjalista w swej dziedzinie. Jędrzej posiada najwyższą międzynarodową klasę taneczną S w tańcach latynoamerykańskich. Było to możliwe dzięki współpracy z najlepszymi szkoleniowcami z Polski i zagranicy (m.in. Jakubem Rybickim, Sergeyem Surkovem i Melią). Jest v-ce Mistrzem Polski, wielokrotnym półfinalistą i finalistą Mistrzostw Polski, a także zwycięzcą wielu turniejów cyklu Grand Prix. [więcej]
redaktor, 18.08.2016 07:39|czytane: 363 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Przygotowania do sezonu i pierwsze sparingi Polfarmexu Kutno
Od poniedziałku 22 sierpnia Polfarmex Kutno rozpoczyna przygotowania. Aktualny skład drużyny: Mateusz Bartosz, Grzegorz Grochowski, Sebastian Kowalczyk, Jacek Jarecki, Arkadiusz Kobus, Michał Gabiński, Michael Fraser, Dardan Berisha, Michał Marek, January Sobczak, Maciej Poznański, Szymon Pawlak, zawodnik zagraniczny.

Przygotowania do sezonu i pierwsze sparingi Polfarmexu Kutno, ./upload/articles_pakiety/31140/01_obraz.jpg
Przygotowania do sezonu i pierwsze sparingi Polfarmexu Kutno, ./upload/articles_pakiety/31140/02_obraz.jpg


Przygotowania do sezonu potrwają siedem pełnych tygodni i w tym czasie Polfarmex rozegra łącznie 11 sparingów.  I kolejka Tauron Basket Ligi rozpocznie się 9 października, a pierwszy mecz sparingowy 2 września.

W poniedziałek przed pierwszym treningiem zawodnicy spotkają się najpierw w  Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „DERMEX”  by przeprowadzić przedsezonowe specjalistyczne badania medyczne.  Pobrane zostaną także niezbędne próbki do analiz laboratoryjnych, które dadzą pełny i bardzo dokładny obraz kondycji i zdrowia naszych koszykarzy.

W godzinach popołudniowych trener Jarosław Krysiewicz oraz dyrektor generalny Krzysztof Szablowski spotka się po raz pierwszy z zawodnikami na Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie. W pierwszych dwóch tygodniach zawodnicy będą pracowali głównie nad siłą, motoryką i wydolnością. [więcej]
redaktor, 18.08.2016 07:30|czytane: 687 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Gmina Krośniewice dołoży do radiowozu
Rada Miejska w Krośniewicach podjęła uchwałę w sprawie przekazania środków finansowych na Wojewódzki Fundusz Wsparcia Policji z przeznaczeniem na zakup samochodu. Będzie to czwarty radiowóz do dyspozycji 19 policjantów z Komisariatu w Krośniewicach.

Z budżetu gminy na ten cel zostanie wydane 15 tys. zł. Samochód pomoże funkcjonariuszom w patrolowaniu miejscowości w gminie. [więcej]
redaktor, 18.08.2016 07:02|czytane: 380 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
eKuchnia: Ciasto Jagodowa Poezja
Orzeźwiające, mocno jagodowe ciasto to doskonały pomysł na niedzielne popołudnie przy kawie z najbliższymi i z pewnością zaspokoi podniebienia wszystkich miłośników tych leśnych owoców. Smakuje rewelacyjnie! Poleca kulinarna blogerka Ewelina Pędzikowska http://szalonakuchniaeweliny.bloog.pl

eKuchnia: Ciasto Jagodowa Poezja, ./upload/articles_pakiety/31138/01_obraz.jpg


Składniki
Biszkopt
3 jajka
4 łyżki cukru pudru
1/2 mąki pszennej
1 łyżka mąki ziemniaczanej
1 łyżeczka proszku do pieczenia
4 łyżeczki kakao [więcej]
redaktor, 18.08.2016 06:38|czytane: 579 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
czytaj z eKutno.pl: Trudno nie lubić Pitera
Dmitry Glukhovsky wpadł na dwa genialne pomysły. Pierwszym było napisanie powieści o tym jak ludzie schronili się po nuklearnej katastrofie w tunelach moskiewskiego metra – są to książki „Metro 2033”, „Metro 2034” i „Metro 2035”. Drugim było umożliwienie innym pisarzom tworzenia i publikacji powieści w wykreowanym przez Glukhovsky'ego uniwersum. Tak powstał „Piter” Szymuna Wroczka.

Piter to skrót od Petersburga, bo właśnie w podziemiach i na powierzchni tego miasta toczy się akcja książki. Głównym bohaterem jest Iwan Mierkułow, digger ze stacji Wasilieostrowska. Zajmuje się poszukiwaniami cennych przedmiotów na skażonej powierzchni i w opuszczonych stacjach. Jest to niezwykle niebezpieczne, gdyż łatwo jest natknąć się na zmutowane zwierzęta lub wejść do strefy śmiertelnego promieniowania, a broni i pocisku do niej jest niewiele. W ogóle po 20 latach od Katastrofy schowana w podziemiach metra ludzkość cierpi na niedostatki podstawowych przedmiotów, dlatego praca diggera jest szczególnie opłacalna i potrzebna w społeczeństwie.

Iwana poznajemy podczas poszukiwań prezentu ślubnego na opuszczonej stacji Primorskiej. Po powrocie do domu diggera porywa wir wydarzeń, które zmienią układ sił w petersburskim metrze – z Wasilieostrowskiej skradziono agregat, jedyne źródło prądu. Stacja i jej sojuszniczki ruszają na wojnę. Takie zawiązanie akcji z miejsca wciąga czytelnika, zwłaszcza, że nie brak zaskakujących zwrotów akcji, przemyślanych i dowcipnych dialogów oraz dokładnie zarysowanych, acz skomplikowanych postaci, które stają na drodze Iwana. Takich jak Uberfurer, faszysta z tatuażem sierpa i młota, typowy łysy brutal, Sazonow wyśmienity tropiciel, najszybszy rewolwerowiec, czy profesor Wodianik popisujący się swoją wiedzą sprzed Katastrofy. Żadna z tych i innych postaci nie pozostaje czytelnikowi obojętna, dlatego gdy wpadają w poważne tarapaty z zapartym tchem wyczekujemy konkluzji, bojąc się o życie bohaterów lub modląc się o śmierć wrogów, a najczęściej oba naraz. [więcej]
MaciejW, 18.08.2016 06:17|czytane: 397 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dardan Berisha nowym zawodnikiem kutnowskiej drużyny
Były reprezentant Polski, a obecnie Kosowa, Dardan Berisha, został nowym zawodnikiem klubu KKS PRO BASKET KUTNO S.A. Berisha urodził się w kosowskim mieście Peć. Jego matka jest Polką natomiast ojciec Kosowianinem, stąd też podwójne obywatelstwo Dardana.

 Dardan Berisha nowym zawodnikiem kutnowskiej drużyny, ./upload/articles_pakiety/31134/01_obraz.jpg


Koszykarską karierę zaczynał w Kosowie w 2001 roku. Rzucający obrońca swój ostatni sezon spędził w zespole Sigal Pristina, gdzie notował średnio 18,5 punktu i 4,5 asysty na mecz. W przeszłości występował już w TBL, broniąc w latach 2007- 2010 barw Polonii 2011 Warszawa, by następnie przenieść się do  Anwilu Włocławek, w którym grał przez kolejne dwa sezony. Po pięciu sezonach spędzonych na polskich parkietach Berisha postanowił wyjechać do swojej drugiej ojczyzny i to właśnie tam dalej rozwijał swoje koszykarskie umiejętności.

- Mamy nadzieję, że Dardan dobrze wpasuje się w nasz styl gry. Jego umiejętności, mocny charakter i doświadczenie z pewnością pomogą nam osiągnąć założone cele. To bardzo duże wzmocnienie- komentuje trener Jarosław Krysiewicz.
[więcej]
redaktor, 17.08.2016 09:28|czytane: 618 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Konkurs filmowy rozstrzygnięty
Zapraszamy do Kina Kutnowskiego Domu Kultury od piątku 19 sierpnia o godz. 18.15 na polski flm Kobiety bez wstydu. Obdarzony magicznym wpływem na kobiety Piotr igra z ich uczuciami udając wykwalifikowanego psychoanalityka.

Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia, wygrały je Aleksandra Grzelak i Danuta Stańczyk.

Zaproszenia można odebrać w kasie KDK przed wybranym seansem.

[więcej]
redaktor, 17.08.2016 08:21|czytane: 1112 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają o dostępność projektów Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego. Urząd Miasta odpowiada
Pod artykułem  Winda w Kościele, kosze, siłownie. Na jakim etapie jest realizacja projektów Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego 2015?  pojawiły się pytania o dostępność niektórych z nich dla ogółu mieszkańców. 

- W jaki sposób można wypożyczyć tablety jeśli chcielibyśmy zorganizować lekcje dla naszych dzieci, czy tylko dzieci z jednej szkoły mogą z tego korzystać i tylko na lekcji?
- W jaki sposób będzie można wypożyczyć samochód który ma być kupiony dla OSP „Dąbrowszczak”, w jaki sposób będzie dostępny dla każdego?
-O co chodzi z przybliżeniem kultury USA mieszkańcom? Jakie działania są podejmowane przez urząd?
- W jaki sposób można skorzystać z różanego zakątku przy Dworku Modrzewiowym?

Oto odpowiedź Biura Prasowego Urzędu Miasta Kutna. 

- Kutnowski Budżet Obywatelski konstruowany był na podobnych zasadach, jakie przyjęły inne miasta realizujące budżety partycypacyjne. Wnioski, zanim zostaną poddane pod głosowanie mieszkańców, podlegają ocenie formalnej i  merytorycznej. Analizowane jest również spełnianie przez poszczególne projekty kryterium charakteru ogólnomiejskiego - informuje Biuro Prasowe.-  Zasada ta zakłada możliwość szerokiego  dostępu ogółu mieszkańców i przyjęte do realizacji projekty w ramach KBO 2015 taki udział mieszkańców zapewniają. Jednakże zasada ta nie oznacza, że 100% mieszkańców będzie korzystać ze zrealizowanych projektów. W przypadku określonych przedsięwzięć to kryterium spełnione jest w stosunku do konkretnej społeczności np. dzielnicy czy szkoły.

Projekt pt. "Matematyczne tablety – aby nasze dzieci polubiły matematykę"  zgłosiła społeczność Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie. Zakłada on zakup tabletów i interaktywnych pomocy podnoszących jakość kształcenia. Projekt jest kierowany do dzieci uczących się w Szkole Podstawowej nr 9 im. Władysława Jagiełły w Kutnie. Z urządzeń mobilnych i pomocy dydaktycznych będą mogli korzystać wszyscy uczniowie, nauczyciele tej placówki, a także rodzice uczniów.

W przypadku projektu Grupy Ratownictwa Medycznego OSP „Dąbrowszczak” charakter ogólnomiejski jest spełniony ponieważ projekt skierowany jest do wszystkich zainteresowanych pogłębianiem wiedzy z zakresu udzielania pierwszej i kwalifikowanej pomocy przedmedycznej. Zakupiony sprzęt pozwoli na prowadzenie takich szkoleń w oparciu o profesjonalnie wyposażoną bazę edukacyjną i szkoleniową a także przemieszczanie się do docelowych miejsc, w których grupa podejmuje działania. [więcej]
wandea, 16.08.2016 15:49|czytane: 1404 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
1 września rusza sprzedaż karnetów na mecze Polfarmexu Kutno. Można będzie też je kupić przez internet
W czwartek 1 września o godz. 9:00 rusza dwudniowa przedsprzedaż karnetów na mecze Polfarmexu Kutno w sezonie 2016/2017.

1 września rusza sprzedaż karnetów na mecze Polfarmexu Kutno. Można będzie też je kupić przez internet, ./upload/articles_pakiety/31130/01_obraz.jpg


Przedsprzedaż dotyczy kibiców posiadających karnety z sezonu 2015/2016, którzy chcieliby zakupić tylko i wyłącznie te same miejsca co przed rokiem. (każdy kibic, który chce dokonać wymiany karnetu proszony jest o osobiste stawiennictwo, bądź posiadania danych kontaktowych osoby trzeciej) Przedsprzedaż trwać będzie dwa dni w terminie od 1 do 2 września 2016 roku włącznie. Po tym terminie nie wykupione miejsca z sektorów C,D bądź E trafiają do wolnej sprzedaży.

Każdy kibic, który zakupi karnet, uprawniony będzie do wejścia na spotkania rozgrywane w Hali przy Szkole Podstawowej nr 9 w Kutnie, organizowane przez KKS PRO BASKET KUTNO S.A. w ramach Tauron Basket Ligi.
W sezonie 2016/2017 klub KKS PRO BASKET KUTNO S.A. zdecydował wprowadzić system sprzedaży internetowej. W związku z tym wszystkie bilety na poszczególne mecze drużyny Polfarmex Kutno będzie można zakupić na portalu kupbilet.pl. Więcej informacji wkrótce. [więcej]
wandea, 16.08.2016 16:20|czytane: 572 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
4 Turniej Siatkówki Plażowej w Żychlinie
W dniach 27 i 28 sierpnia odbędzie się 4 Turniej Siatkówki Plażowej w Żychlinie. Zapraszamy wszystkich sympatyków siatkówki plażowej.

4 Turniej Siatkówki Plażowej w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/31126/01_obraz.jpg


Zgłoszeni zawodnicy  zagrają w 3 kategoriach:
Kobiety OPEN (pary)  27 sierpnia - sobota
Dzieci ze Szkół Podstawowych (trójki mieszane) 27 sierpnia- sobota
Mężczyźni OPEN (pary)  28 sierpnia - niedziela

Zawodnicy będą rywalizowali w zmaganiach systemem brazylijskim.
Zgłoszenia do turnieju przyjmowane są na adres mailowy: volleyteamzychlin@gmail.com (imię, nazwisko, kategoria, miejscowość i telefon kontaktowy) do 25 sierpnia. [więcej]
wandea, 16.08.2016 16:17|czytane: 393 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kto zastąpi Pawła Łebkowskiego?
Starostwo Powiatowe w Kutnie zatrudni na dwa miesiące nowego kierownika projektu zdrowotnego "Żyjesz dla siebie i innych - zadbaj o swoje zdrowie". Dotychczas projekt prowadził Paweł Łebkowski jako Główny Specjalista ds. Pozyskiwania Środków Zewnętrznych w Wydziale Zarządu i Rozwoju Powiatu. Dokumenty na konkurs można składać do 24 sierpnia.

Kto zastąpi Pawła Łebkowskiego?, ./upload/articles_pakiety/31127/01_obraz.jpg


Od lewej: Jacek Saramonowicz, Krzysztof Debich, Anna Konwerska i Paweł Łebkowski

Na stanowisku głównego specjalisty trzeba wykazać się wykształceniem wyższym oraz co najmniej 4-letnim stażem pracy, doświadczeniem w zakresie przygotowywania dokumentacji projektowej ze środków zewnętrznych, studiami podyplomowymi z pozyskiwania środków unijnych. [więcej]
wandea, 16.08.2016 15:40|czytane: 1969 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Harmonogram tegorocznych Dożynek Gminnych w powiecie kutnowskim
Od 21 sierpnia Wójtowie poszczególnych gmin w powiecie kutnowskim serdecznie zapraszają do udziału w corocznych Świętach Plonów.

Harmonogram tegorocznych Dożynek Gminnych w powiecie kutnowskim, ./upload/articles_pakiety/31125/01_obraz.jpg
Harmonogram tegorocznych Dożynek Gminnych w powiecie kutnowskim, ./upload/articles_pakiety/31125/02_obraz.jpg
Harmonogram tegorocznych Dożynek Gminnych w powiecie kutnowskim, ./upload/articles_pakiety/31125/03_obraz.jpg


21 sierpień - gmina BEDLNO 
21 sierpień - gmina DĄBROWICE program dożynek
21 sierpień - gmina KUTNO (Leszczynek) 
21 sierpień - gmina NOWE OSTROWY 
28 sierpień - gmina KROŚNIEWICE [więcej]
redaktor, 16.08.2016 14:38|czytane: 1215 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jednostka Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie zostanie doposażona
Zarząd Powiatu zdecydował o podpisaniu umowy na dofinansowanie realizacji zadania „Dofinansowanie zakupu samochodu specjalnego lekkiego kwatermistrzowskiego, zestawu hydraulicznego, 4 szt. Ubrań gazoszczelnych oraz panelu dyspozytorskiego dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie. Wysokość wsparcia ze środków Wojewódzkiego Funduszu Wsparcia PSP to 180 tys zł., w tym wkład Powiatu to 50 tys. zł.

Jednostka Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie zostanie doposażona, ./upload/articles_pakiety/31124/01_obraz.jpg


Zarząd Powiatu w Kutnie reprezentował wicestarosta Zdzisław Trawczyński i członek zarządu Edyta Ledzion. Ze strony Beneficjenta umowę podpisał bryg. Jarosław Wlazłowski Łódzki Komendant Państwowej Straży Pożarnej – dysponent Wojewódzkiego Funduszu Wsparcia Państwowej Straży Pożarnej, przy udziale Skarbnika Powiatu Piotra Łaszewskiego. [więcej]
redaktor, 16.08.2016 14:34|czytane: 426 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Skierniewice promują się dziś w Kutnie
Urząd Miasta Skierniewice promuje 39. edycję Skierniewickiego Święta Kwiatów Owoców i Warzyw na kutnowskim rynku. Zapraszamy dziś w godzinach 12:00 - 16:00 na plac Piłsudskiego do mobilnego busa, który w tym roku odwiedza ponad 20 miast w regionie oprócz Kutna, Łódź, Płock, Sieradz, Żyrardów, Łowicz, Bełchatów i Grójec.

Skierniewice promują się dziś w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/31083/01_obraz.jpg


- W naszym promocyjnyj namiocie będą mogli Państwo skosztować skieniewickich jabłek, napić się świeżo tłoczonego soku. Dla mieszkańców przewidujemy  różnego rodzaju konkursy i animacje z nagrodami - zachęca Tomasz Gołębiewski.

Skierniewickie Święto Kwiatów Owoców i Warzyw odbywa się tydzień po naszym Święcie Róży 17-18 września. [więcej]
redaktor, 16.08.2016 08:55|czytane: 1173 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Boisko w "Kasprowiczu" do odbioru w listopadzie
„ADA – LIGHT” Sp. z o.o. z Bud Kozienickich wykona boisko dla II LO im. J. Kasprowicza w Kutnie.
Rozstrzygniecie przetargu na budowę wiolofunkcyjnego boiska przy II LO im. Jana Kasprowicza w Kutnie


-W przyszłym tygodniu zostanie podpisana umowa z wykonawcą i nastąpi przekazanie placu budowy.
Planowany kosz inwestycji ma wynieść 387 076, 06 zł - informuje Jacek Saramonowicz, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Kutnie. - Boisko do gier zespołowych o wymiarach 22, 90 x 38,68 m będzie posiadać nawierzchnię syntetyczną przepuszczalną oraz trybuny na ponad 150 osób. Przewiduje się również zagospodarowanie terenów zielonych wokół obiektu (wykonanie trawników, nasadzenie drzew i krzewów oraz elementy malej architektury takie jak ławki parkowe, kosze na śmieci). [więcej]
wandea, 16.08.2016 08:43|czytane: 580 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Łukasz Wójcik z Kutna piąty na świecie!
W sobotę w Pociunai na Litwie zakończyły się trwające dwa tygodnie 34. Szybowcowe Mistrzostwa Świata w klasie Club, Standard i 20-metrowej. Kutnian reprezentował na nich Polskę i Kutno w klasie 20-metrowej, w której latał w parze z Mirkiem Matkowskim na dwumiejscowym niemieckim szybowcu ASG-32Mi.

Łukasz Wójcik z Kutna piąty na świecie!, ./upload/articles_pakiety/31121/01_obraz.jpg
Łukasz Wójcik z Kutna piąty na świecie!, ./upload/articles_pakiety/31121/02_obraz.jpg
Łukasz Wójcik z Kutna piąty na świecie!, ./upload/articles_pakiety/31121/04_obraz.jpg


Zawody odbywały się w bardzo trudnych i zmiennych pogodach, cieżkich do przewidzenia. Ze względu na częste opady deszczu odbyło się tylko siedem konkurencji. Szybownicy zajęli piąte miejsce, najlepsze wśród całej polskiej reprezentacji, która uplasowała się na szóstej pozycji w klasyfikacji zespołowej. Złoty medal w tej klasie zdobyli Francuzi, Laurent Aboulin i Julien Duboc.

- Dziękuję wszystkim moim kibicom za doping, a moim sponsorom i partnerom: Urzędowi Miasta Kutna, Polfarmex S.A., Klinice Kolasiński, Curcuma, WWreklama za wsparcie - mówi Łukasz Wójcik. Teraz czekają mnie intensywne przygotowania do Mistrzostw Świata w klasie Otwartej, które odbędą się na przełomie roku w australijskiej Benalli. [więcej]
redaktor, 16.08.2016 08:02|czytane: 629 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Plecka Dąbrowa Walcząca?
Czytelnik eKutno.pl nadesłał do redakcji ciekawe zdjęcie zrobione w trakcie obchodów z okazji 96. Rocznicy Bitwy Warszawskiej przy obelisku w Pleckiej Dąbrowie w gminie Bedlno. Zobaczcie sami.

Czytelnicy piszą: Plecka Dąbrowa Walcząca?, ./upload/articles_pakiety/31120/01_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: Plecka Dąbrowa Walcząca?, ./upload/articles_pakiety/31120/02_obraz.jpg


Precz z gminnymi sprzedawczykami!

[więcej]
redaktor, 15.08.2016 19:16|czytane: 3101 razy|16 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W Kutnie uczcili poległych w Bitwie Warszawskiej i Wojsko Polskie
Dzisiaj o godz. 17.00 przed Pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie odbyła się uroczystość upamiętniająca 96. Rocznicę Bitwy Warszawskiej oraz żołnierzy Wojska Polskiego w dzień ich święta.

Na maszt wprowadzona została biało-czerwona flaga, a pod pomnikiem pojawiła się warta honorowa.

W Kutnie uczcili poległych w Bitwie Warszawskiej i Wojsko Polskie, ./upload/articles_pakiety/31118/01_obraz.jpg
W Kutnie uczcili poległych w Bitwie Warszawskiej i Wojsko Polskie, ./upload/articles_pakiety/31118/02_obraz.jpg
W Kutnie uczcili poległych w Bitwie Warszawskiej i Wojsko Polskie, ./upload/articles_pakiety/31118/08_obraz.jpg


- W lecie 1920 roku zawisło nad Polską szczególne niebezpieczeństwo. Na wschodzie wojska rosyjskie przeszły do kontrofensywy. Ich celem było podbicie Polski, a następnie przeniesienie rewolucji światowej do Berlina i  Europy Zachodniej. Bitwa Warszawska zatrzymała ten pochód wojsk sowieckich - mówił zastępca prezydenta Kutna Zbigniew Wdowiak. -Jej istotą było, przy związaniu wojsk rosyjskich na przedpolach Warszawy, uderzenie znad Wieprza pod dowództwem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Duże umiejętności dowódcze, sprawność wywiadu, poświęcenie żołnierzy, ich odwaga oraz determinacja, oraz także poświęcenie ludności cywilnej zdecydowało o sukcesie wojsk polskich. [więcej]
MaciejW, 15.08.2016 19:08|czytane: 2204 razy|19 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Michael Fraser zostaje w Polfarmexie Kutno
Michael Fraser jako pierwszy zawodnik zagraniczny podpisał nową umowę, która związała go z drużyną Polfarmex’u Kutno na kolejny sezon. Mike w minionym sezonie notował średnio 11.1 punktu oraz 9.7 zbiórki w trzydziestu pięciu rozegranych spotkaniach.

Michael Fraser zostaje w Polfarmexie Kutno, ./upload/articles_pakiety/31119/01_obraz.jpg


Zatrzymanie Frasera w kutnowskim zespole było jednym z priorytetów, ponieważ jak już wcześniej trenerzy podkreślali „skład nadal ma być opierany w jak największym możliwym do zrealizowania stopniu o zawodników związanych już z klubem”. Michael stworzy wspólnie z Michałem Markiem duet zawodników podkoszowych. Wierzymy, że pozostanie Mika przyczyni się do wielu sukcesów naszej drużyny i da naszym fanom dużo radości z oglądania jego gry.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, iż Mike dalej będzie reprezentował żółto-niebieskie barwy naszego klubu. Jego umiejętności i pozytywna energia były dla nas w ubiegłym sezonie bardzo cenne, dlatego od razu postanowiliśmy rozpocząć rozmowy o kolejnym roku w Kutnie. Poznaliśmy Mika bardzo dobrze i wiemy jak wykorzystać jego atuty, dlatego uważamy, że w nadchodzącym sezonie da on naszej drużynie jeszcze więcej – komentuje trener Jarosław Krysiewicz. [więcej]
redaktor, 13.08.2016 11:10|czytane: 707 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nowi dyrektorzy kutnowskich placówek oświatowych
Od 1 września 2016 roku dyrektorem Gimnazjum nr 1 w Kutnie będzie Grażyna Mojsiej, dotychczasowa wicedyrektor szkoły. Prezydent Kutna powierzył jej stanowisko do 2021 roku. Przypomnijmy, dotychczasowa dyrektor Danuta Skowrońska odeszła na emeryturę.

Nowi dyrektorzy kutnowskich placówek oświatowych, ./upload/articles_pakiety/31115/01_obraz.jpg


Z kolei Małgorzata Wojciechowska została dyrektorem Integracyjnego Przedszkola Miejskiego nr 3 Jarzębinka. Od 1 września tego roku obejmie powierzone stanowisko. [więcej]
redaktor, 12.08.2016 10:30|czytane: 4102 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
KURSY TAŃCA W PARZE DLA KAŻDEGO
Studio Tańca Alibi zaprasza na kursy tańca użytkowego, które adresowane są dla wszystkich osób, które chcą szybko i skutecznie nauczyć się swobodnego tańca w parze.

KURSY TAŃCA W PARZE DLA KAŻDEGO, ./upload/articles_pakiety/31101/01_obraz.jpg
KURSY TAŃCA W PARZE DLA KAŻDEGO, ./upload/articles_pakiety/31101/02_obraz.jpg
KURSY TAŃCA W PARZE DLA KAŻDEGO, ./upload/articles_pakiety/31101/03_obraz.jpg


Program kursów  zawiera naukę dwóch tańców użytkowych disco samby i discofoxa:
Discofox  i disco samba to dyskotekowe tańce użytkowe, które są bardzo przydatne na każdej imprezie tańczonej w parach.  Są to tańce proste a jednocześnie niezwykle widowiskowe. Dzięki niezliczonej ilości obrotów i fantazyjnych figur, przyciągają uwagę i wzbudzają podziw oglądających. Stosując ich kroki można spokojnie przetańczyć całą noc, gdyż ilość figur jest tutaj nieograniczona. Schemat kroków może być układany w nieskończoną liczbę kombinacji zarówno prostych jak i zaawansowanych. Można je wykorzystać na każdej imprezie niezależnie od tego czy jest to wesele, impreza taneczna czy też sylwester.

KURS DLA NARZECZONYCH
To specjalna propozycja dla narzeczonych pragnących przygotować się tanecznie do zabawy weselnej i pierwszego tańca, jak też dla świadków i gości weselnych, którzy pragną podszlifować i udoskonalić swoje umiejętności taneczne. [więcej]
wandea, 10.08.2016 13:43|czytane: 692 razy|komentuj|czytaj cały
Zamiast nad morze trafiły do aresztu
W czwartek o godzinie 10.05 na autostradzie A-1 w rejonie miejscowości Łęki Kościelne, na pasie ruchu w kierunku Gdańska, patrol Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zauważył stojący na poboczu pojazd fiat panda. Z wcześniejszych informacji wynikało, że kierująca fiatem może być pod wpływem alkoholu.

Zamiast nad morze trafiły do aresztu, ./upload/articles_pakiety/31117/01_obraz.jpg


Kobieta zajeżdżała drogę innym pojazdom, miała włączone światła awaryjne, nie reagowała na sygnały dawane przez innych użytkowników drogi. Policjanci przy zaparkowanym samochodzie zastali 24-letnią mieszkankę powiatu wrocławskiego, która oświadczyła, że jest pasażerką pojazdu i wspólnie z koleżanką jedzie nad morze. Ponieważ zabrakło im paliwa, koleżanka zatrzymała przypadkowy pojazd i pojechała na najbliższą stację celem zakupu benzyny. Podczas tej rozmowy do policjantów doszła kobieta z kanistrem i oświadczyła, że to ona jest kierującą fiata. Na początku nie chciała podać swojego imienia i nazwiska, później próbowała wprowadzić policjantów w błąd podając fałszywe dane osobowe. Obie uczestniczki wycieczki zostały zatrzymane i przewiezione do kutnowskiej komendy. [więcej]
redaktor, 13.08.2016 08:34|czytane: 1857 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Polfarmex wspiera Łukasza Wójcika
Zarząd POLFARMEX S.A. oraz Łukasz Wójcik, reprezentant Polski na Szybowcowe Mistrzostwa Świata w 2016 i 2017 roku podpisali umowę o współpracy. Wsparcie jednego z najlepszych polskich szybowników jest wyrazem zaangażowania firmy Polfarmex S.A. w działania na rzecz rozwoju tej dyscypliny sportu.

– Szybownictwo i farmacja mają ze sobą wiele wspólnego. Obie dziedziny łączy precyzja w działaniu oraz wielka odpowiedzialność. Jesteśmy dumni, że wspierając Pana Łukasza Wójcika, jednocześnie wspieramy także polskie szybownictwo, które od wielu lat odnosi światowe sukcesy – mówi Mieczysław Wośko, Prezes Zarządu Polfarmex S.A. [więcej]
redaktor, 12.08.2016 13:27|czytane: 706 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla
Problemy z siedzibą TIFT REKLAMY Spółdzielni Socjalnej osób niepełnosprawnych w Nowej Wsi mogą zakończyć się dla firmy dramatycznie. 47 -letni Leszek... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Spotkanie informacyjne Pałac Saski w Kutnie - rewitalizacja i funkcje przyszłego
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza na kolejne spotkanie informacyjne poświęcone przyszłości Pałacu Saskiego. Spotkanie pt. „Pałac Saski w Kutnie – rewitalizacja i funkcje przyszłego kompleksu” odbędzie się 31 maja o godz.... [więcej]
Sport
W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek
Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne mecze Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. O godz. 12.00 Basket Go Przemyśl zmierzył się z Mistrzyniami Województwa – KKS Pro-Basket Kutno z wynikiem 46:43.  Zapraszamy jutro o godz.  10:00 MPKK Sokołów OSiR... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Dyskretna pozna Pana Jestem gotowa rozpalić twoje zmysły do maksimum i sprawić że po naszym spotkaniu będziesz chciał tylko więcej. Zainteresowany? czekam na twoją wiadomość jednakże nie trać ani mojego ani sw... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
WYSYŁKA PACZEK KURIERSKICH Wysyłasz przesyłki kurierskie? Wejdź na stronę https://zlapkuriera.pl lub zadzwoń do nas pod numer telefonu: +48 55 629 30 40 Za pośrednictwem naszego serwisu Zlapkuriera.pl tanio i szybko ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Okazja! Narzuta w Super Cenie - 125zł Narzuta dekoracyjna pikowana dwustronna. Wykonana z wysokiej jakości materiału , tkanina miła w dotyku, wygodna w użytkowaniu nie wymaga prasowania. Oferta nie zawiera poszewek widocznych ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
projektowanie STRON WWW / KOMPLEKSOWO OD A DO Z Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty, jaką jest projektowanie stron internetowych , kompleksowo od A do Z. W ramach oferty proponujemy - stworzenie strony www - zakup serwera i dome... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Krystian Boczeń:
53 minut temu
Rządy w Staszicu to konflikt między dyrektorem, a grupką nauczycieli. Wg mnie prawda jest po środku. Za oddaniem kontraktu opowiedziało się 13 radnych, reszta się wstrzymała, nikt nie był przeciwko, dzięki temu w Kutnie jest kardiologia inwazyjna. A co masz na mysli z dziwnymi ruchami w komunikacji i geodezji?
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Radny z PSL by się nie wyłamał w tej sytuacji, nie było na to cienia szans. W takiej sytuacji byłoby Debich 11, Bryłka 2. Radny PSL by się wyłamał tylko wtedy gdyby nie wyszła opozycja, która wszystko zepsuła. Bryłka spadł z nieba tym, że chciał kandydować po tym jak opozycja nie wystawiła kandydata i nie wiem jak to można było tak zepsuć.
Otto Ruhmfeld:
1 godzin temu
Czyli merytoryczne są np rządy w Staszicu, Oddanie kontraktu szpitala, dziwne ruchy w geodezji komunikacji itp ?
Otto Ruhmfeld:
1 godzin temu
Celowo piszę biznesowego bo wydaje mi się że ktoś przy władzy myli służbę lokalnej społeczności z dobrym interesem wynikającym z bycia przy władzy.
Otto Ruhmfeld:
1 godzin temu
Krystian, błąd. Gdyby obaj byli kosekwentni i jeden z nich nie zaglosował na debicha to ten pewnie nie zostałby starostą. Brylka też nie, a to zmuszałoby radnych do poszukania porządnego kandydata. Mieli wiedzę że jeden z psl może się wylamać, ale nawet tej wiedzy nie dali szansy, ten z nich ktory zaglosowal za debichem, świadomie byl za utrzymaniem obecnego ukladu i taka jest prawda, a gadki o starszym panie, sprycie, złej opozycji przy tym fakcie są bez znaczenia. FAKT JEST TAKI ŻE JEDEN ZNICH AKTYWNIE PRZYCZYNIL SIĘ DO TRWANIA TEGO CHOREGO UKŁADU BIZNESOWEGO.
Bożydar Kotontay:
1 godzin temu
eeeee czepialski ale niewygodnyś...
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Przykład tych myślących opozycjonistów? Przynajmniej jeden.
Ewaryst Gaspary:
2
 · 
1 godzin temu
Jeszcze jedno Krystianie - cieszy mnie bardzo, że opozycja istnieje w radzie powiatu, ze nie udało sie po 2,5 roku intensywnej pracy Debicha i koalicjantów zmacerować, urobić do wymaganej przez starostę konsystencji całej rady. Widać, nie na wszystkich czar Debicha działa. Sa rownież w radzie ludzie myslący, którzy maja własne zdanie. Ci ludzie jakos nie chcą uczestniczyć w realizacji koncepcji, ktore uważają za nierealne, a niekiedy wręcz szkodliwe.
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Nikt nie próbuje robić wody sodowej z mózgu nikomu. Mieli dobre intencje, a stali się kozłami ofiarnymi tej sytuacji. I to wszyscy 3 panowie.
Ewaryst Gaspary:
2
 · 
1 godzin temu
Krystian, nie usiluj ludziom robić wody sodowej z mózgu. Ludzie to nie "ciemny lud, który to kupi", jak się wyraził jeden z polityków. Ludzie to widzą, słyszą, czytają i analizują. Ta raptowna zmiana taktyki nie zmieni faktu, że dwaj młodzi radni Serenda i Ziólkowski faktycznie zakpili sobie ze starszego czlowieka. W swojej mądrości, inteligencji, umiejetnościach i kunszcie politycznym nie przewidzieli tylko jednego, że to wszystko obróci sie przeciwko nim samym. Stało się tak, jak napisał kiedyś Sienkiewicz "Złapał kozak tatarzyna, a tatrzyn za łeb trzyma". Skutek jest taki, ze obydwaj mlodzi radni -Serenda i Ziółkowski - poniesli sromotną wizerunkowa porazke.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
Ja nie bronię Debicha, stwierdzam tylko, że to człowiek merytoryczny i nie piszcie że to mój protegowany tylko dlatego, że mam takie zdanie o nim. A sytuacja w szpitalu to przecież nie jest jego wina, dostał bałagan po poprzedniej ekipie rządzącej i niech mi nikt nie próbuje wciskać że jest inaczej. Zarządzanie majątkiem powiatu też złe nie jest, a jak jest to też oprzyjmy się na przykładzie. To co było złe to sprzedaż PKSu, ale to też w poprzedniej kadencji. Pokażcie mi przykład gdzie w polityce nie ma kolesiostwa, chociaż jeden, każdy obstawia się swoimi, tak jest na całym świecie. Brak ambicji? każdy ma ambicje. Honor, no tu można dyskutować o tym, fakt.
Ewaryst Gaspary:
2 godzin temu
Krystian, ja bym był ostrozny z takimi epitetami pochwalnymi wobec Debicha. Tydzien temu byliśmy świadkami bardzo burzliwej debaty medialnej, gdzie forumowicze okreslali to, co dzieje sie w samorządzie powiatowym jako bagno. Debich to podobno myslący człowiek, a wpakował sie w taki układ koalicyjny, który go pogrąża. Czyzby tak bardzo chciał być starostą, że przestały sie liczyć jakiekolwiek standardy ? To jest jego świadomy wybór. Za to wszystko, co dzieje sie w powiecie bedzie ponosił odpowiedzialność. Nie pamiętam, aby aż takie cyrki działy sie za Dąbrowskiej, a nawet Galowej.,
Józef Ciołek:
2 godzin temu
Opamiętajcie się za chwilę się okaże, że nikt wam w Polsce nie dorównuje, Trochę pokory
Dymitr Gietgud:
2
 · 
2 godzin temu
Jeszcze jednej lekcji nie było, a już wiedzą, że są świetni. Niezwykli ludzie
Zachary Filipczyk:
2
 · 
2 godzin temu
Boli mnie wielki balagan w kutnowskim szpitalu i zarzarzanie majatkiem powiatu,kolesiostwo,miernota,a przedeszystkim brak honoru i ambicji u twojego protegowanego. Wojewoda wywalil go ze stanowiska a on zrobil wszystko aby na nim pozostac nie sprawdzajac sie zbraku wlasnie merytoryki i troski o dobro spoleczne.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
A i jeszcze jedno. Nie rozumiem nagonki i pretensji wobec Ziółkowskiego i Serendy. Za Bryłką zagłosował najprawdopodobniej Serenda tylko dlatego, że nie mógł zagłosować za Debichem bo jak powiedział przez Gierule, gdyby Debich powiedział, że Gieruli w zarządzie nie będzie to Serenda by na Debicha zagłosował, a tak przynajmniej wynikało z jego wypowiedzi. Radny Ziółkowski słysząc jak Bryłka krzyczy, że jeśli opozycja nie wystawi kandydata to on chce wystartować. Ponieważ tylko radni mogą zgłaszać kandydatów to sam się Bryłka nie mógł zgłosić. Ziółkowski zrobił mu prezent i go zgłosił, uszanował w ten sposób starszego człowieka i byłego radnego powiatowego, start w wyborach na starostę był więc symbolicznym wyrazem szacunku oraz też świetną reklamą dla samego pana Bryłki. I teraz najważniejsze, z tego co ptaszki ćwierkają to gdyby opozycja nie wyszła by z sali to Bryłka byłby starostą! Ziółkowski zagłosowałby wtedy na Bryłkę oraz jeden z panów chłopskiej partii też by sie wyłamał, jest to pewne bo sam tak mówił. I teraz ta sama opozycja skłóca na forum Bryłkę z młodymi radnymi, a czemu? No bo tak jest im wygodnie! Oni narozrabiali, a teraz ma im to ujść na sucho, a za nich po uszach dostają młodzi. I to nie Bryłka pokazał kindersztube młodym, ani młodzi nie ośmieszyli Bryłki. Wszyscy stali się ofiarami opozycji, która dolewa oliwy do ognia.
Adrian Czande:
2 godzin temu
Ewaryście, nie jestem pewny, czy Debich, Burzyński i Trawczyński sa szczęśliwii, że w jednym szeregu obok nich umieszcza sie takich "wybitnych samorzadowców" i tak "zasłużone osoby" jak Ziołkowski i Serenda.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
A może ty napisz najpierw co tak cię boli ta "sitwa". Co ona złego zrobiła i w czym tak szkodzi? W tym, że pierwszy raz od dawna mamy porządnego starostę i merytorykę w starostwie? Ty podaj przykład tego szkodzenia. Nie jestem jednym z nich choć się kręce w otoczeniu radnych.
Ewaryst Kierło:
2 godzin temu
Zmień płytę Czesławie czy Wiesławie czy jak tam masz panie poszkodowany dziadku. Co wpis to każdy już upadł i zakończył kariere polityczną, Debich, Trawczyński, Burzyński, Ziółkowski, Serenda i w zasadzie wszyscy co są radnymi i pewnie ci co jeszcze nie wiedzą, że nimi będą. Niestety poza wylewaniem żalu nie da to panu żadnych efektów. Proszę zresztą zgłosić sprawę na policje, prokuraturę czy gdzie pan chce.
Zachary Filipczyk:
2 godzin temu
Ewerest powierz tak scerze ille naliczyles tych porzadnych ludzi w tej powiatowej sitwie utrzymujacej sie z nszych podatkow i szkodzacych nam wszystkim.Czy zdolas ich wymienic choc jednego z nich to podaj jego nazwisko.Jesli tego nie zrobisz to znaczy ze jestes jednym z nich.Najciekawsze artykuły
 ·  11
3 dni temu
Inauguracja parkrun w KUTNIE! Darmowe biegi już od najbliższej soboty!
 ·  3
4 dni temu
Recital dyplomowy z jazzowymi przebojami wszechczasów
 ·  41
4 dni temu
Kapitulacja wójta gminy Bedlno. Czas na decyzję starosty w sprawie wiatraków
 ·  11
5 dni temu
Policjant z zarzutem zabójstwa wciąż w areszcie
 ·  73
6 dni temu
Wyłudzenie VAT i pranie brudnych pieniędzy w Kutnie. Już 25 podejrzanych i 9 osób w areszcie
 ·  23
7 dni temu
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla spółdzielni socjalnej?
 ·  2
9 dni temu
Pamiętaj mordeczko, głowa do góry. Piknik z Kulturą Street art na Dobrzelińskiej
 ·  271
9 dni temu
Głosowanie komisji i oświadczenie starosty w sprawie dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie
 ·  7
10 dni temu
Sterylizacja zwierząt domowych będzie częściowo dotowana przez miasto
 ·  6
11 dni temu
Noc Muzeów w Krośniewicach za nami
 · 
11 dni temu
Dzień Dziecka w Kutnie. Wielkie show taneczno-muzyczne
 ·  24
12 dni temu
Czytelnicy piszą: A jednak toaleta w parku ma awarię
 ·  59
13 dni temu
Prokurator Sławomir E. na gościnnych występach. Zawieszenie i co dalej?
 ·  91
13 dni temu
Brutalna prawda o konkursach w samorządzie i kłopotliwe pytania o dyrektora
 ·  112
18 dni temu
Rada Miasta Kutna skąpa, a radny Kłopotowski niczego nie pamięta
 ·  16
19 dni temu
Czytelnicy pytają: Czy na Zdrojowej przy cmentarzu staną bloki?
 ·  93
21 dni temu
Prezydent Kutna złożył zawiadomienie do prokuratury. Urzędniczka zwolniona!
 ·  74
25 dni temu
Takie kino...
 ·  4
27 dni temu
Za nami pierwsze koncerty tegorocznej Majówki
 ·  14
28 dni temu
45 lat Kutnowskiego Domu Kultury: zasłużeni, wystawy i folklor kutnowski
 ·  4
28 dni temu
Majówka z Bareją: Czasem, aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego klubu, prezes...
 ·  79
28 dni temu
Piąty roczek Festiwalu Piosenki Biesiadnej w Bedlnie. Na sali na ludowo tańczą wszyscy wkoło
 ·  24
29 dni temu
Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów
 ·  4
29 dni temu
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja i odwaga na ...
 ·  21
30 dni temu
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności