eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.05.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,33931-gimnazjum-nr-2-w-kutnie-mistrzem-polski-gimnazj-w-w-scrabble-2017," title="Kutno: Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017</b><br>Wczoraj koło godz. 16:00 sędzia Polskiej Federacji Scrabble Maciej Śliwa zakończył...</div></a> <a href="/sport,33925-w-kutnie-trwaja-p-fina-y-mistrzostw-polski-m-odziczek," title="Kutno: W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek</b><br>Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne...</div></a> <a href="/wiadomosci,33922-rado-nie-i-tanecznie-na-pikniku-r-anym-dzi-pokaz-florystyczny-i-koncert-singin-birds," title="Kutno: Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym</b><br>Na scenie przed Kutnowskim Domem Kultury wystąpili dla Mam najmłodsi wokaliści...</div></a> <a href="/sport,33921-pierwszy-dzie-p-fina-w-mistrzostw-polski-m-odziczek-jutro-kibicuj-naszym-dziewczynom," title="Kutno: Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom</b><br>Dziś w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie odbyły się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,33917-zag-osuj-na-projekt-wietlicy-rodzinka-w-kutnie," title="Kutno: Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie</b><br>W ramach projektu „Przystanek nauka” Świetlica profilaktyczno – wychowawcza „Rodzinka” w Kutnie zachęca...</div></a> <a href="/wiadomosci,33915-piknik-r-any-rozpocz-ty," title="Kutno: Piknik Różany rozpoczęty" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Piknik Różany rozpoczęty</b><br>Zapraszamy na Piknik Różany do parku Traugutta. W Kutnowskim Domu Kultury...</div></a> <a href="/wiadomosci,33912-trwaja-xv-og-lnopolskie-mistrzostwa-szk-w-scrabble," title="Kutno: Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE</b><br>W tym roku w Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego...</div></a> <a href="/wiadomosci,33913-trzy-ofiary-miertelne-wypadku-w-ychlinie," title="Kutno: Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie</b><br>Kutnowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Najpiękniejsze pieśni w mistrzowskich głosach i palcach
Wczoraj w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kunie w ramach Letniego Festiwalu Muzycznego odbył się koncert kameralny pt. Pieśni najpiękniejsze na świecie.

Najpiękniejsze pieśni w mistrzowskich głosach i palcach, ./upload/articles_pakiety/31096/09_obraz.jpg
Najpiękniejsze pieśni w mistrzowskich głosach i palcach, ./upload/articles_pakiety/31096/04_obraz.jpg
Najpiękniejsze pieśni w mistrzowskich głosach i palcach, ./upload/articles_pakiety/31096/28_obraz.jpg


Muzyczne arcydzieła w znakomitym wykonaniu wysłuchała licznie zgromadzona w Centrum publiczność. Brawom nie było końca. Pieśni polskich i zagranicznych kompozytorów, pełne emocji, o szczęściu, żalu, miłości, rozterce wykonali uczestnicy VIII Międzynarodowych Mistrzowskich Warsztatów Wokalnych Kutno 2016: Zuzanna Ciszewska, Aleksandra Deryng-Jaroszyńska, Marta Książek, Marta Matuszewska, Ewa Murzynowska, Małgorzata Pawłowska, Ksenia Szawszyszwili. Koncert prowadziła Anna Jeremus-Lewandowska, dyrektor Festiwalu.

Utwory instrumentalne oraz akompaniament po mistrzowsku wykonali Andrzej Tatarski, Kinga Mikołajczak,
Jarosław Domagała.
Cykl walców w wykonaniu prof. dr hab. Andrzeja Tatarskiego, który jest w tym roku opiekunem warsztatów o prostu zachwycił publiczność. Nogi same rwały się do tańca.

Słów kilka o tym wyjątkowym muzyku, który dzięki Letniemu Festwalowi gościł w Kutnie.
Andrzej Tatarski ukończył z wyróżnieniem studia pianistyczne w klasie prof. Olgi Iliwickiej-Dąbrowskiej w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Swoje umiejętności pianistyczne doskonalił na studiach podyplomowych pod kierunkiem prof. Vlado Perlemutera w Paryżu. Od szeregu lat prowadzi intensywną działalność artystyczną jako solista i kameralista.Występował w krajach Europy, Ameryki i Azji (m.in.: w USA, Japonii, Korei Płd., na Jamajce,Kubie, we Francji, Wielkiej Brytanii, w Niemczech, w krajach byłego ZSRR, we Włoszech,Austrii, Belgii, Hiszpanii, Holandii, Słowenii, Szwajcarii, Turcji). [więcej]
kultura, 12.08.2016 07:40|czytane: 1983 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Dziś Kino przy fontannie
Zapraszamy w sierpniu na wspólne filmowe wieczory w plenerze. Już dziś 12 sierpnia wieczór  w Knie przy Fontannie pt. Europa się śmieje, czyli pokaz dwóch komedii: o godz. 21.00 Za jakie grzechy dobry Boże oraz o godz. 23.00 Dumni i wściekli.

Dziś Kino przy fontannie, ./upload/articles_pakiety/31014/01_obraz.jpg


19 sierpnia kino akcji i sensacji: godz. 21.00 film Tajne przez poufne a o godz. 23.00 film Dorwać Gringo.

Ostatni pokaz Kina przy fontannie przypada na 26 sierpnia, wtedy o godz. 21.00 film Dzień świra, natomiast o godz. 23.00 Chłopaki nie płaczą. [więcej]
kultura, 12.08.2016 08:45|czytane: 956 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Miasto chce pozyskać 72 mln zł dofinansowania
Zarząd Województwa Łódzkiego wkrótce podpisze z samorządem miejskim w Kutnie umowę na dofinansowanie zakupu 6 niskoemisyjnych elektrycznych autobusów oraz modernizacji struktury transportowej. Chodzi o niebagatelną pozyskaną kwotę, bo o 14,6 mln zł przy projekcie na 21,2 mln zł.

Miasto chce pozyskać 72 mln zł dofinansowania , ./upload/articles_pakiety/31095/01_obraz.jpg


- Wkrótce podpiszemy umowę, nasz wkład wyniesie 6,5 mln zł. Realizować projekt będziemy od 2017 roku przez kolejne trzy lata. Wybudowana zostanie również stacja ładowania akumulatorów oraz zatoczka autobusów przy 3 Maja przy PKP, zostaną zakupione 53 wiaty przystankowe - mówił na środowej konferencji prasowej Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna. - Oprócz tego wniosku złożyliśmy inne, na rozbudowę biblioteki około 19 mln zł, Zielona Oś Miasta około 10 mln zł, na budowę boiska lekkoatletycznego i do piłki nożnej przy Szkole Podstawowej nr 9, 4,5 mln zł, rewitalizacja Pałacu Saskiego z budową obiektów towarzyszących prawie 17 mln zł. Podsumowując wniosków złożonych jest na ponad 72 mln zł. A potrzeba na to 25 mln zł środków własnych. [więcej]
wandea, 12.08.2016 07:59|czytane: 970 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ponad 1,1 mn zł nienależnie pobranych subwencji w poprzedniej powiatowej kadencji
Urząd Kontroli Skarbowej sprawdzał prawidłowość gospodarowania środkami publicznymi obejmującą część oświatową subwencji ogólnej otrzymanej przez Powiat Kutnowski w latach 2012-2014. Kontrole wykazały, że w sumie trzeba będzie w najgorszym razie oddać 1 155 964, 27 zł. Kwota jest znaczna, nie tylko dla ubogiego powiatwego budżetu. Co miało wpływ na tak negatywne wyniki kontroli? I czy powiat ma szansę kwotę pomniejszyć?

Pierwsza kontrola odbyła się w sierpniu i wrześniu 2014 roku i dotyczyła prawidłowości gospodarowania środkami publicznymi obejmującymi część oświatową subwencji ogólnej otrzymanej w 2012 roku. Ostateczna kwota subwencji dla Powiatu Kutnowskiego wyniosła 38 362 085 zł.

W wyniku przeprowadzonego postepowania stwierdzono nieprawidłowości w zakresie liczby uczniów wskazanych w bazie SIO na dzień 30 września 2011 roku skutkujące zawyżeniem subwencji w ogólnej wysokości 356 034, 27 zł (Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1  w Kutnie przy ul. Przemysłowej 6 na kwotę 222.471, 25 zł., Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Nowej Wsi na kwotę 133.563,02 zł.)

Nieprawidłowości w SOSW nr 1 polegały na: wskazaniu niepełnosprawności uczniów niezgodnie z zapisami zawartymi w orzeczeniach o potrzebie kształcenia specjalnego, wykazaniu uczniów na podstawie nieaktualnych  orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego, wykazaniu ucznia, który przekroczył wiek uprawniający  do objęcia kształceniem specjalnym. Z kolei MOS wykazał uczniów posiadających skierowanie do MOS wydane przez właściwego starostę na podstawie wskazania Ośrodka Rozwoju Edukacji w warszawie, którzy do dnia 30 września 2011 roku nie zostali do tego ośrodka doprowadzeni.

- Ówczesny Starosta Kutnowski Mirosława Gal-Grabowska nie zgodziła się z zarzutami Urzędu Kontroli Skarbowej. Ten uznał jednak, że wyjaśnienia Starosty nie mają wpływu na dokonane ustalenia gdyż obowiązujące przepisy prawa nie przewidują możliwości subwencjonowania szkoły za samą gotowość przyjęcia ucznia posiadającego wskazanie i skierowanie do MOS, a samo skierowanie nie daje podstaw do uznania go za ucznia przed dniem jego przyjęcia (wpisania do księgi uczniów) - podaje Jacek Saramonowicz Rzecznik Prasowy Starostwa Powiatowego w Kutnie. [więcej]
wandea, 12.08.2016 08:00|czytane: 1528 razy|29 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zmiany w Radzie Nadzorczej szpitala
Jak informuje Jacek Saramonowicz, rzecznik Starostwa Powiatowego w Kutnie zmienił się przewodniczący Rady Nadzorczej Kutnowskiego Szpitala Samorządowego. Został nim dotychczasowy członek Marcin Pęksyk. Uzupełniono również skład Rady o Henryka Tomczaka.

Przypomnijmy, 5 sierpnia zrezygnował z tej funkcji dr Piotr Łaszewski, Skarbnik Powiatu.  Marcin Pęksyk jest adiunktem w Zespołowej Katedrze Finansów i Prawa Finansowego w Szkole Wyższej Prawa i Dyplomacji, pracuje także jako dyrektor ds. finansowych w międzynarodowej firmie spedycyjnej. Specjalista w zakresie wyceny przedsiębiorstw, a także projektowania i wdrażania systemów zarządzania wartością firmy. Wcześniej pracował w ENERGA-OPERATOR SA nadzorując procesy przekształceń kapitałowych związanych z unbundling’iem. Pracując w American Appraisal,  prowadził projekty w związane z wycenami przedsiębiorstw działających na rynkach wschodzących. Były wykładowca Henley Management College w Wielkiej Brytanii oraz były dyrektor Henley Centre for Value Improvement oraz dyrektor finansowy Magazynu Centralnego – Centrum Sp. z o. o./Grupa Zasada.

Uzupełniono skład Rady Nadzorczej o Henryka Tomczaka. Tomczak ma wykształcenie zawodowe, tytuł do zasiadania w Radach Nadzorczych uzyskał w 1999 roku. Zasiadał w radach spółek ARTRANS, Ozorkowskie Przedsiębiorstwo Komunalne, Łódzki Rynek Hurtowy, Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Miasta w Łodzi.

To były wójt gminy Zgierz, radny Rady Powiatu Zgierz, powiatowy pełnomocnik Solidarnej Polski. W ostatnich wyborach samorządowych w 2014 roku pełnomocnik wyborczy KWW Wspólnota Prawicy "Nasz Powiat Zgierski" [więcej]
wandea, 11.08.2016 12:27|czytane: 1791 razy|47 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Szpital szuka źródeł finansowania termomodernizacji
Jak mówi Marek Kiełczewski, prezes Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. zo.o. szpital szuka źródeł finansowania termomodernizacji. Funkcjonują już odpowiednie programy unijne w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi oraz do końca roku można złożyć wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Szpital szuka źródeł finansowania termomodernizacji, ./upload/articles_pakiety/31109/01_obraz.jpg


- Jesteśmy w trakcie oceny programów, do których moglibyśmy aplikować o środki na termomodernizację szpitala. Najważniejszy dokument mamy czyli audyt energetyczny. Dziś właśnie jestem w Łodzi w Narodowym Funduszu Zdrowia, wybieram się również do WFOŚiGW. Najważniejsza jest ocena ile możemy otrzymać dofinansowania i jakie środki własne przeznaczyć na ten cel - mówi Marek Kiełczewski, prezes KSS. - Mam nadzieję, że wkrótce poinformujemy Zgromadzenie Wspólników o przystępowaniu do któregoś z tych programów.

Jesli chodzi o środki z Banku Ochrony Środowiska, to rzeczywiście nabór jest do końca roku, ale pierwszeństwo mają instytucje, które wcześniej nie aplikowały a pieniądze będą przydzielane do osiągnięcia określone pułapu czyli kto pierwszy ten lepszy. Tak więc trzeba się spieszyć, bo kutnowski szpital może mieć duże szansena dotację. [więcej]
wandea, 11.08.2016 11:59|czytane: 1019 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Michał Marek nowym podkoszowym Polfarmexu Kutno
KKS PRO BASKET KUTNO S.A. podpisał trzyletni kontrakt z 20-letnim utalentowanym podkoszowym, Michałem Markiem, który w ubiegłym sezonie reprezentował klub z województwa dolnośląskiego - PGE Turów Zgorzelec. Michał jest bardzo zdolnym wysokim zawodnikiem młodego pokolenia, którego najmocniejszymi stronami są jego cechy motoryczne jak zwinność, szybkość czy bardzo dobra koordynacja ruchowa, co jest ogromnym atutem przy jego warunkach fizycznych.

Michał Marek nowym podkoszowym Polfarmexu Kutno, ./upload/articles_pakiety/31113/01_obraz.jpg


Pochodzi z Poznania i tam też zaczynał swoją przygodę z koszykówką. Treningi rozpoczął w klubie MKK Pyra Poznań a kolejne lata spędził w drużynie Biofarm Basket Suchy Las, w której występował równolegle w 2 lidze oraz w rozgrywkach młodzieżowych U18 oraz U20, zdobywając medale mistrzostw Polski. W ostatnim sezonie Marek był zawodnikiem ekstraklasowego PGE Turowa Zgorzelec, dzięki czemu zdobył już nieco doświadczenia na parkietach ekstraklasy. Ostatnio reprezentował nasz kraj w mistrzostwach Europy U-20 dywizji B, które odbyły się w Grecji. Niestety nie były one udane dla naszej reprezentacji, która nie wywalczyła awansu do dywizji A. Wcześniej Michał miał już okazję reprezentować Polskę w rozgrywkach młodzieżowych. W 2012 roku był w składzie Reprezentacji Polski kadetów U16. [więcej]
redaktor, 11.08.2016 12:04|czytane: 748 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Róża w przestrzeni miasta i w ogrodzie. II Konferencja Różana
Jednym z elementów towarzyszących tegorocznemu Świętu Róży będzie Konferencja Różana, która odbędzie się 10 września na sali widowiskowej Kutnowskiego Domu Kultury.

Róża w przestrzeni miasta i w ogrodzie. II Konferencja Różana , ./upload/articles_pakiety/31110/01_obraz.jpg


Do udziału w Konferencji „Róża w przestrzeni miasta i w ogrodzie”  organizatorzy zapraszają wszystkich różanych miłośników oraz osoby zainteresowane uprawą i pielęgnacją róż ogrodowych. Wystarczy do 29 sierpnia wypełnić i złożyć formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.swietorozy.pl, w zakładce „Konferencja Różana” oraz w sekretariacie Kutnowskiego Domu Kultury. Przypomnijmy, że podobne wydarzenie odbywa się już po raz drugi – w trakcie zeszłorocznego Święta Róży konferencja o podobnym charakterze, poświęcona różanej współpracy krajowej i międzynarodowej, odbyła się po raz pierwszy, ciesząc się dużym zainteresowaniem. [więcej]
redaktor, 11.08.2016 11:37|czytane: 707 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Terminarz rozgrywek 2 Ligi Mężczyzn koszykówki
Wydział Rozgrywek Departamentu Sportu PZKosz podał system i terminarz rozgrywek 2 Ligi Mężczyzn w sezonie 2016/2017. KKS PRO-BASKET KUTNO wystąpi w grupie B, a pierwszy mecz rozegra 24 września, podejmując na własnym parkiecie drużynę Sokół Ostrów Mazowiecka.

W grupie B ponadto znalazły się zespoły: KKS Tur Basket Bielsk Podlaski, Żubry Leo-Sped Białystok, KS Shmoolky Warszawa, KK Warszawa, ZKS Stal Stalowa Wola, AZS UMCS Lublin, TBV Start II Lublin, ŁKS AZS UŁ SG Łódź, KS Księżak Łowicz, KU AZS UJK Kielce, AZS PŚk Galeria Echo Kielce i KS Rosa-Sport Radom. [więcej]
redaktor, 11.08.2016 11:27|czytane: 525 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
eKuchnia: Ciasto marchewkowe z musem brzoskwiniowym
Ewelina Pędzikowska kulinarna blogerka proponuje kolejne wyjątkowe ciasto. Zapraszamy na http://szalonakuchniaeweliny.bloog.pl/

Ciasto z dodatkiem marchewki to ciekawy pomysł na wykorzystanie tego bogatego w witaminy warzywa do przygotowania deseru. Ukryta, delikatna marchewka połączona z aromatem cynamonu, do tego orzeźwiająca brzoskwinia– to wszystko sprawia, że całość idealnie się komponuje ale przede wszystkim wyśmienicie smakuje.

eKuchnia: Ciasto marchewkowe z musem brzoskwiniowym, ./upload/articles_pakiety/31087/01_obraz.jpg


Składniki
Ciasto marchewkowe
5 jaj
1 szklanka cukru
2 szklanki mąki pszennej
3 łyżeczki cukru wanilinowego
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1 płaska łyżeczka sody
4 łyżeczki cynamonu [więcej]
redaktor, 11.08.2016 08:41|czytane: 986 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Sierpniowe zajęcia Lato w Muzeum
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza dzieci i młodzież w wieku 7-13 lat na drugi cykl zajęć "Lato w Muzeum", które odbywać się będą w dniach 16 - 19 sierpnia w godzinach 10:00-12:00. 

Sierpniowe zajęcia Lato w Muzeum, ./upload/articles_pakiety/31106/01_obraz.jpg


Uczestnicy sierpniowych zajęć w muzeum odwiedzą pracownię rzeźbiarską pana Antoniego Kamińskiego, będą mieli możliwość wykonania mieczy oraz wezmą udział w warsztatach garncarskich i plastycznych. [więcej]
redaktor, 11.08.2016 10:34|czytane: 458 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Polfarmex Kutno z licencją na grę w PLK w sezonie 2016/2017
Wczoraj Zarząd Polskiej Ligi Koszykówki SA przyznał Polfarmexowi Kutno licencję na grę w sezonie 2016/2017. 

Wcześniej licencje na grę w Polskiej Lidze Koszykówki w sezonie 2016/2017 otrzymały kluby: Anwil Włocławek, Asseco Gdynia, AZS Koszalin, BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski, Energa Czarni Słupsk, King Szczecin, Miasto Szkła Krosno, MKS Dąbrowa Górnicza, PGE Turów Zgorzelec, Polpharma Starogard Gdański, Polski Cukier Toruń, Rosa Radom, Siarka Tarnobrzeg, TBV Start Lublin oraz Trefl Sopot. [więcej]
redaktor, 11.08.2016 09:56|czytane: 648 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Repatrianci z Kazachstanu osiedlą się w Kutnie
Miasto Kutno w tym roku przyjmie czteroosobową grupę repatriantów z Kazachstanu - poinformował dziś na konferencji prasowej Zbigniew Wdowiak, wiceprezydent Kutna.

-  Zostaliśmy poinformowanie przez MSWiA, że nasza oferta została przydzielona czteroosobowej rodzinie z Kazachstanu, która pielęgnuje polskie tradycje i język polski - mówił Wdowiak. - Do Kutna przyjedzie matka samotnie wychowująca dzieci Nadieżda, Daniel i Marcel oraz Adelina Martynienko. Pani Adelina posiada wykształcenie wyższe zdobyte na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu (hotelarstwo), zaś Nadieżda samotnie wychowuje dwóch synów. [więcej]
wandea, 10.08.2016 21:48|czytane: 1020 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Epoka lodowcowa w Kinie KDK. Wygrały zaproszenia
Bohaterowie czterech filmów z serii "Epoka lodowcowa", które w polskich kinach obejrzało ponad 6 milionów widzów, powracają, by przeżyć prawdziwie niezwykłą przygodę. Tym razem niepoprawny Wiewiór w pogoni za upragnionym orzeszkiem wystrzelony zostaje… w kosmos, gdzie niechcący powoduje katastrofę, w wyniku której w kierunku Ziemi zmierza wielki meteor. Zanim dojdzie do "mocnego uderzenia", Maniek, Diego i Sid muszą stawić czoło niezwykłym zjawiskom, wśród których są gigantyczne fale, wyładowania elektryczne i inne fenomeny natury.

Już w piątek 12 sierpnia Mocne uderzenie w Kinie Kutnowskiego Dom Kultury. Dwa podwójne zaproszenia na film dostaną Krystyna Kulpa i Katarzyna Kociemska. Będą one do odebrania w Kasie KDK przed wybranym seansem.

[więcej]
wandea, 10.08.2016 21:14|czytane: 1314 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Okradziony Powiatowy Urząd Pracy w Kutnie pozwie bank
Nie tylko miasto nie odzyskało pieniędzy budżetowych, które wypłynęły jako dotacja do Miejskiego Klubu Sportowego Kutno i zostały nieprawnie wydatkowane. Niedawno przypomnieliśmy o tym, że MKS od dwóch lat winny jest miastu 360 tys. zł. Pieniądze, które ukradziono z konta Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie również nie wróciły do jednostki podległej Starostwu Powiatowemu w Kutnie. Tu chodzi o mniejszą kwotę 89 538, 96 zł.

Okradziony Powiatowy Urząd Pracy w Kutnie pozwie bank , ./upload/articles_pakiety/31103/01_obraz.jpg


Przypomnijmy, kradzież środków Funduszu Pracy z rachunku bankowego PUP w Kutnie miała miejsce 15.10. 2013 r. i do dziś PUP nie odzyskał pieniędzy. Bank uważa, że dane zostały wprowadzone przez osobę, która dysponowała loginem i hasłem użytkownika wprowadzającego przelewy do aplikacji, a zlecenia zostały prawidłowo zautoryzowane i nie chce przyjąć reklamacji.

Hakerzy pokonując zabezpieczenia bankowe włamali się na rachunek bankowy urzędu i 8 przelewami wyprowadzili z niego kwotę około 200 tys. zł. Wśród przelewów 4 dotyczyły operacji w złotówkach na rachunki w Polsce, a 4 to operacje w euro na rachunki zagraniczne. Kradzież została zauważona tego samego dnia i zgłoszona do banku, gdzie zostały zlożone stosowne reklamacje kwestionujące przelewy. 16.10.2013 r. PUP złożył w Prokuraturze zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa oraz pisemnie o zdarzeniu powiadomił Starostwo Powiatowe w Kutnie. Sprawa na światło dziennie wyszła dopiero w lutym 2015.Sprawcami okazali się dwaj obywatele Łotwy, którzy zostali zatrzymani w czeskim areszcie. Bank zablokował konta w Polsce,  na które przelano środki i wróciły one do urzędu. Z kolei 5 tys. euro na zagranicznych rachunkach zostało zabezpieczone na rzecz PUP przez czeską policję. Natomiast 20 tys. euro podjęte z zagranicznego konta przepadło.

- Do dziś na konto PUP nie wróciły środki w kwocie 89 538, 96 zł (należności inne bez wyszczególnia w bilansach).
Starosta Kutnowski Krzysztof Debich jeszcze w marcu 2015 roku zwrócił się z prośbą o wyjaśnienia dotyczące starań PUP w sprawie odzyskania reszty środków finansowych, które wypłynęły w sposób nieuprawniony z konta placówki w 2013 roku - informuje Jacek Saramonowicz, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Kutnie. [więcej]
wandea, 10.08.2016 15:10|czytane: 1782 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Prezydent Kutna podsumowuje pierwsze półrocze
Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna podsumował dziś na konferencji prasowej wykonanie budżetu w pierwszym półroczu.

- Wyjątkowo dobrze idzie plan budżetowy, mamy wykonanie na poziomie 52,2%, w 2014 roku mieliśmy np. na 45%. Dobrze wykonywane są podatki, jedynie z PIT mamy mniej 46%, zawsze trochę wolniej idzie wykonanie w pierwszym półroczu z PiTu. 58% wykonania podatku od nieruchomości osób fizycznych, 49% z kolei od osób prawnych, 58% wykonania udziału gmin w podatku dochodowym od firm -to świadczy o dobrej kondycji firm, mają zyski i płacą podatki - mówił Zbigniew Burzyński. - Wydatki zrealizowane są na poziomie 46,8%, przede wszystkim majątkowe, inwestycyjne. Dochody zwiększyły się bardzo znacznie o 13%, spowodowane jest to wpływem 13 mln zł z tytułu 500+. 

Prezydent Kutna podsumowuje pierwsze półrocze, ./upload/articles_pakiety/31099/01_obraz.jpg


Prezydent mówił również o sytuacji społecznej w Kutnie i wskaźnikach bezrobocia. 

- Po raz pierwszy w połowie roku mieliśmy w Kutnie (nie w powiecie) poniżej 2000 bezrobotnych. W lipcu już przybyło 25 osób. Brakuje ludzi do pracy o konkretnych kwalifikacjach, jak patrzymy po rejestracjach to pracuje u nas sporo osób z powiatów ościennych, centralnych i kilkaset obywateli Ukrainy. Trzeba powiedzieć, że ciężko byłoby bez tych ludzi utrzymać się firmom choćby ze strefy - mówił prezydent. - Problemem jest to, że w tej grupie bezrobotnych jest aż 276 osób z wyższym wykształceniem w tym 206 kobiet. W Parku Agro-Przemysłowym na Sklęczkach w 53 zakładach pracuje 7 480 osób, na koniec 2015 roku było to 6 765. Nie spodziewałem się, że to będzie w takim tempie narastało. [więcej]
wandea, 10.08.2016 14:53|czytane: 1014 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dzieciaki z Kutna na obozie w Stegnie
Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Domów Dziecka i Rodzin Zastępczych „Wyspa skarbów” we współpracy z Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Tęcza” w Kutnie zorganizowało obóz profilaktyczno - wychowawczy z elementami arteterapii  w Stegnie dla wychowanków placówki oraz rodzin zastępczych.

Dzieciaki z Kutna na obozie w Stegnie, ./upload/articles_pakiety/31102/01_obraz.jpg
Dzieciaki z Kutna na obozie w Stegnie, ./upload/articles_pakiety/31102/02_obraz.jpg
Dzieciaki z Kutna na obozie w Stegnie, ./upload/articles_pakiety/31102/03_obraz.jpg


Obóz dofinansowano w ramach Kutnowskiego konkursu na mikrodotację ze środków „Grant na lepszy start”, programu FIO MRPiPS, środków samorządu województwa łódzkiego i środków Miasta Kutnoadzięki wsparciu finansowemu Prezydenta Miasta Kutna oraz konkursu ogłoszonego przez Wojewodę  Łódzkiego.

Celem obozu było stworzenie możliwości wypoczynku dzieci i młodzieży , integracja poprzez organizację grupowych zajęć  z zakresu arteterapii  (muzykoterapia, zajęcia plastyczne, choreoterapia, drama ), sportowych, plastycznych, wspólnych wycieczek oraz oprawa funkcjonowania emocjonalnego i społecznego, podwyższenie samooceny rozwijanie zainteresowań, uzdolnień. [więcej]
redaktor, 10.08.2016 14:28|czytane: 1254 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Kiedy zakończy się rewitalizacja parku Traugutta?
Trwa rewitalizacja parku w centrum Kutna. Etapami od zeszłego roku wykonywane są alejki, została zlikwidowana scena, wkrótce zniknie z niego Pomnik Bohaterów Walk nad Bzurą, a potem zostaną umocnione wały stawu. 

Kiedy zakończy się rewitalizacja parku Traugutta?, ./upload/articles_pakiety/31094/01_obraz.jpg


Dziś na konferencji prasowej w Urzędzie Miasta Kutna dowiedzieliśmy się również, że tymczasowo miejsce po scenie w niecce przy bibliotece będzie wyłożone trawą. Wcześniej miasto planowało tam urządzić plac zabaw. 

- Liczymy na dofinansowanie projektu rozbudowy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej, wówczas przesunie się ona na zachód więc trzeba będzie przenieść plac zabaw. Planowaliśmy umieszczenie go w miejscu po scenie lub za Urzędem Stanu Cywilnego - mówił Jacek Boczkaja, wiceprezydent Kutna. - Trzeba poczekać na rozstrzygnięcie kwestii przebudowy biblioteki. Póki co będzie tam trawa, [więcej]
wandea, 10.08.2016 13:08|czytane: 990 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Hali widowiskowo-sportowej w Kutnie nie będzie
Dziś na konferencji prasowej prezydent Kutna poinformował, że niestety na liście dofinansowania obiektów sportowych z Ministerstwa Sportu i Turystyki Kutna nie ma czyli obiecanej kibicom hali widowiskowo-sportowej w naszym mieście nie będzie.

Hali widowiskowo-sportowej w Kutnie nie będzie, ./upload/articles_pakiety/31027/01_obraz.jpg


- To są zbyt wysokie koszty budowy abyśmy zrobili to samodzielnie, z budżetu miasta. Koszt hali to 30 mln zł, założenie było pół na pół, 15 mln zł dofinansowania i 15 mln zł środków własnych. Rzuciliśmy hasło partnerstwa prywatno-publicznego wśród sponsorów drużyny Polfarmex Kutno, ale to byłoby znaczne obciążenie tych firm, druga sprawa to inwestycja z której potem chcieliby mieć korzyści. Każda inwestycja potem przewiduje zysk- mówił Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna. - Niestety wiemy doskonale, że w innych miastach gdzie są takie obiekty, nie finansują się same, trzeba dokładać, dlatego póki co hali w Kutnie nie będzie. [więcej]
wandea, 10.08.2016 12:53|czytane: 1895 razy|57 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Laureaci konkursu fotograficznego Kwiaty w obiektywie
Komisja konkursu Kwiaty w obiektywie organizowanego przez Kutnoski Dom Kultury w ramach projektu Tajemniczy ogród obejrzała 384 prace i nagrodziła najlepszych młodych fotografów.

Laureaci konkursu fotograficznego Kwiaty w obiektywie, ./upload/articles_pakiety/31090/01_obraz.jpg
Laureaci konkursu fotograficznego Kwiaty w obiektywie, ./upload/articles_pakiety/31090/02_obraz.jpg
Laureaci konkursu fotograficznego Kwiaty w obiektywie, ./upload/articles_pakiety/31090/03_obraz.jpg


Komisja w składzie instruktorzy KDK Jarosław Makowski -przyrodnik, Jadwiga Rzetelska miłośniczka fotografii, Agnieszka Dąbrowska- Walczak plastyk ,przyznała następujące nagrody finansowe:

W kategorii Gimnazjum
IV miejsce nagroda finansowa o wartości 100zł
Oliwia Psurska za zdjęcia „Deszczowa tajemnica”, „Majestatyczna cynia”,  ”Zagadkowy fiolet”

III miejsce nagroda finansowa o wartości 200zł
Hanna Szewczyk za cykl zdjęć „Nadzieja z Hellady, „Łzy Ewy”, „Majestat Hery” Kacper Lange za cykl zdjęć "Baśniowy Ogród Babci Ireny"

II miejsce nagroda finansowa o wartości 300 zł
Zuzanna Matusiak za zdjęcia „Mak polny w świetle słońca”, „ Przetacznik ożankowy” „Szafirek armeński w ogrodzie” Natalia Klimek  za zdjęcie „Koniczyna łąkowa”

I miejsce nagroda finansowa o wartości 400 zł
Tytus Przybyło za zdjęcia” C zerwona musztra”, „Tam na dole”, „Tęcza małego świata ” [więcej]
redaktor, 10.08.2016 09:04|czytane: 877 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Adrian Jarosiński z nowym rekordem życiowym
W dniach 4-6 sierpnia na stadionie lekkoatletycznym we Wrocławiu odbyła się 22 Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych). W reprezentacji województwa łódzkiego w skoku wzwyż startował zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” w Kutnie Adrian Jarosiński.  

Adrian Jarosiński z nowym rekordem życiowym, ./upload/articles_pakiety/31093/01_obraz.jpg
Adrian Jarosiński z nowym rekordem życiowym, ./upload/articles_pakiety/31093/02_obraz.jpg


Adrian wywalczył sobie prawo startu w tej imprezie wypełniając wcześniej warunki kwalifikacyjne wynikiem 186 cm, który do  zawodów mistrzowskich był jego rekordem życiowym. 

W pierwszym dniu rywalizacji nasz zawodnik wystąpił w kwalifikacjach do ścisłego finału, który miał być rozegrany następnego dnia w gronie 12 najlepszych zawodników spośród 25 startujących w tej konkurencji. Po bardzo dobrych skokach Adrian zajął w kwalifikacjach 10 miejsce i z wynikiem 192 cm (rekord życiowy poprawiony o 6 cm) wywalczył 10 lokatę i uzyskał prawo startu w ścisłym finale do którego ostatecznie zakwalifikowano trzynastu zawodników, ponieważ 12 i 13 uzyskali identyczne rezultaty. [więcej]
redaktor, 10.08.2016 08:33|czytane: 614 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sprzęt od WOŚP w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w szpitalu
Do Kutnowskiego Szpitala Samorządowego trafił sprzęt ofiarowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy z 24 finału, który odbył się w styczniu tego roku.  Tym razem orkiestra grała dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów.

Sprzęt od WOŚP w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w szpitalu, ./upload/articles_pakiety/31089/01_obraz.jpg


Po raz pierwszy w historii ofiarowany przez WOŚP sprzęt będzie służył w naszym szpitalu seniorom.
Sprzęt został przekazany do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. ZOL otrzymał: aparat do EKG, iluminator naczyniowy, 2 łóżka rehabilitacyjne, 2 łażki przyłóżkowe, 2 materace przeciwodleżynowe. [więcej]
redaktor, 10.08.2016 08:26|czytane: 776 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Koncert muzyki sakralnej w Kościele św. Wawrzyńca
Dziś o godz. 18:00 w ramach Letniego Festiwalu Muzycznego artystyczna oprawa Mszy Świętej Odpustowej oraz Koncert muzyki sakralnej w Kościele św. Wawrzyńca.

 Koncert muzyki sakralnej w Kościele św. Wawrzyńca, ./upload/articles_pakiety/31092/01_obraz.jpg
 Koncert muzyki sakralnej w Kościele św. Wawrzyńca, ./upload/articles_pakiety/31092/02_obraz.jpg


Co roku Uczestnicy Międzynarodowych Mistrzowskich Warsztatów Wokalnych swoim śpiewem ubogacają liturgię Mszy Świętej Odpustowej w kościele p.w. św. Wawrzyńca. W czasie koncertu młodzi artyści wykonają utwory tylko z repertuaru muzyki sakralnej.

Uczestnicy VIII Międzynarodowych Mistrzowskich Warsztatów Wokalnych Kutno 2016: Zuzanna Ciszewska,
Aleksandra Deryng-Jaroszyńska, Marta Książek, Marta Matuszewska,
[więcej]
kultura, 10.08.2016 08:20|czytane: 670 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Nie musimy płacić za parking w soboty. Prokurator Rejonowy może zaskarżyć uchwałę Rady Miasta Kutna i ...wygra
Prokuratura Rejonowa w Kutnie może zaskarżyć uchwałę Rady Miasta w sprawie ustalenia płatnego parkowania w soboty.  Naczelny Sąd Administracyjny wydał w kwietniu tego roku orzeczenie o nielegalności zapisów uchwał rady o opłacie w sobotę za postój w strefie płatnego parkowania. Sprawa dotyczyła uchwały Rady Miejskiej w Augustowie z 2013 roku, zaskarżonej przez Prokuratura Rejonowego w Augustowie. W Kutnie również uchwała Rady Miasta wprowadziła opłatę za postojowe w soboty. Dlatego procedurę warto powtórzyć.

Nie musimy płacić za parking w soboty. Prokurator Rejonowy może zaskarżyć uchwałę Rady Miasta Kutna i ...wygra, ./upload/articles_pakiety/31080/01_obraz.jpg


Niedawno, w maju Kutnowski Klub Gazety Polskiej zwrócił uwagę prezydentowi Zbigniewowi Burzyńskiemu na naruszające prawo zapisy uchwały Rady Miasta Kutna o SPP i powoływał się również na orzeczenia NSA. Pisaliśmy o tym w maju i przytoczyliśmy odpowiedź zastępcy prezydenta Jacka Boczkai, który stwierdza, że wyrok NSA z 26 kwietnia 2016 r. zmienił dotychczasową linię orzecznictwa, uznając że sobota może być traktowana jako dzień roboczy w rozumieniu art. 13b ust.1 ustawy o drogach publicznych. I dalej nie odpowiedział na pytanie o kwotę jaka wpłynęła od mieszkańców i przyjezdnych do budżetu miasta z tytułu opłat w SPP w soboty w czasie obowiązywania uchwały Rady Miasta Kutna o Strefie Płatnego Parkowania.

Jest jednak inaczej. NSA stwierdził zupełnie co innego, uznał, że skoro sobota powinna być traktowana na równi z dniami ustawowo wolnymi od pracy w rozumieniu art. 57 § 4 k.p.a., co zostało przesądzone uchwałą 7 sędziów NSA z dnia 15 czerwca 2011 r. (sygn. akt I OPS 1/11), to z uwagi na zasadę zaufania do państwa i stanowionego przez niego prawa, należy soboty w ten sam sposób traktować na gruncie ustawy o drogach publicznych.

Zgodnie z § 2 punkt 2 zaskarżonej uchwały Rady Miasta Augustowa opłaty za parkowanie pojazdów samochodowych w strefie płatnego parkowania pobierało się od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00 oraz w soboty od 9.00 do 13.00, za wyjątkiem świąt. NSA wspomnianym wyrokiem stwierdził nieważność powołanego przepisu uchwały w części.

Dlaczego wiceprezydent Boczkaja wprowadził w błąd Kutnowski Klub Gazety Polskiej? Ano pewnie aby się odczepił i tematu nie drążył. [więcej]
wandea, 09.08.2016 17:45|czytane: 2215 razy|26 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Główne specjalistki już są, brakuje tylko dyrektora
Starosta Kutnowski zdecydował się na zatrudnienie Anny Tarnowskiej na stanowisko głównego specjalisty ds. budownictwa w Wydziale Inwestycji i Zamówień Publicznych Starostwa Powiatowego w Kutnie. Ogłoszone pierwszy raz konkursy na zmianę kadry wydziału spaliły na panewce, druga tura okazała się owocna.

Główne specjalistki już są, brakuje tylko dyrektora, ./upload/articles_pakiety/31088/01_obraz.jpg


Na ogłoszony 17 czerwca konkurs wpłynęły dwie oferty, komisja rekrutacyjna do zatrudnienia wybrała Annę Tarnowską. Wydziałowi Inwestycji w powiecie brakuje jedynie dyrektora, dwie główne specjalistki już są. [więcej]
wandea, 09.08.2016 20:55|czytane: 1219 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dla fanów astronomii: Deszcz meteorów w naszym województwie
Noc z 12 na 13 sierpnia warto spędzić poza miastem. Właśnie wtedy będzie najlepiej widoczne niezwykłe zjawisko astronomiczne – rój Perseidów, potocznie zwanych spadającymi gwiazdami. Tegoroczne obserwacje mają szczególne znaczenie dla miłośników astronomii, ponieważ Perseidów będzie nawet dwa razy więcej niż w ubiegłych latach. Gdzie najlepiej wpatrywać się w niebo!

Dla fanów astronomii: Deszcz meteorów w naszym województwie, ./upload/articles_pakiety/31077/01_obraz.jpg


Co roku na przełomie lipca i sierpnia mieszkańcy całej Polski mają okazję oglądać deszcz meteorów. W te wakacje Perseidy możemy podziwiać pomiędzy 17 lipca a 24 sierpnia, ale największa ich liczba spadnie w nocy z 12 na 13 sierpnia. To wtedy niebo rozświetli nawet 150 spadających gwiazd na godzinę, czyli nawet dwukrotnie więcej niż można dostrzec zazwyczaj. Ostatni raz podobne zjawisko miało miejsce 7 lat temu.
Oczywiście to, jak wiele uda się ich zobaczyć, zależy w dużej mierze od bezchmurnej pogody oraz od miejsca obserwacji – im mniej świateł miasta będzie naokoło, tym większa szansa na naliczenie dużej ilości spadających gwiazd. Mimo że Perseidy najlepiej widoczne będą w okolicy Bieszczad, gdzie – z uwagi na niski poziom zaludnienia – praktycznie nie występuje charakterystyczna dla miast łuna świetlna, utrudniająca dostrzeżenie Perseidów, w regionie łódzkim także znajdą się dogodne miejsca do odpoczynku pod rozgwieżdżonym niebem.

Jak zaobserwować Perseidy?
Do podziwiania deszczu meteorów wystarczy jedynie koc lub leżak. Oglądając Perseidy warto przede wszystkim skupić się na północno-wschodnim horyzoncie. Już po kilkunastu minutach patrzenia w niebo nawet niedoświadczone oko dostrzeże pierwsze meteory. [więcej]
redaktor, 09.08.2016 18:06|czytane: 729 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Winda w Kościele, kosze, siłownie. Na jakim etapie jest realizacja projektów KBO 2015?
Zapytaliśmy kutnowski magistrat na jakim etapie jest realizacja projektów w ramach budżetu obywatelskiego 2015, bo gdzieniegdzie widać już efekty pomysłów mieszkańców.

- Jeśli chodzi o windę dla osób niepełnosprawnych w Kościele p.w. św. Jana Chrzciciela – obecnie jesteśmy w trakcie podpisania umowy z firmą „LIFTCOM” Przedsiębiorstwo Dźwigowe Tomasz Nawrot z Lublina, która wygrała przetarg na dostarczenie windy. Koszt zadania to około 98 tys. zł. Podpisano umowę z dostawcą Dr Spill na zabawki, które zostaną zamontowane do 15 sierpnia w IPM nr 3 „Jarzębinka” w Kutnie. Ten projekt kosztuje 95 tysięcy złotych – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta Kutna. - Zostały też przekazane Szkole Podstawowej nr 9 środki 61 650 zł na realizację zadania Matematyczne tablety – aby nasze dzieci polubiły matematykę – środki na realizację tego zadania zostały przekazane Szkole Podstawowej nr 9 w Kutnie. Jeśli chodzi o  projekt Różane boisko w sercu miasta, wykonano projekt budowlany. Trwa procedura uzyskania stosownych pozwoleń. Koszt około 100 tys. zł.

Kolejne realizowane projekty mieszkańców to Rozwój działalności Grupy Ratownictwa Medycznego OSP „Dąbrowszczak” – podpisano umowy na zakup sprzętu medycznego oraz ratowniczego. Zakupiony został już sprzęt elektroniczny, który zostanie przekazany Grupie Ratownictwa Medycznego razem z pozostałym sprzętem. W formie dotacji przekazane zostaną środki na zakup samochodu. Koszt zadania: około 96 tys. zł.

W projekcie Żyj zdrowo – biegaj, rzucaj, skacz  - firma AJM Sport z Gostynina jest w trakcie wykonywania bieżni, za montaż urządzeń siłowni jest odpowiedzialna firma Bodys z Warszawy. Termin wykonania to 31 sierpnia br. Tu również samorząd wyda około 100 tysięcy zł. [więcej]
wandea, 09.08.2016 12:22|czytane: 990 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Tönsmeier Centrum wspiera Klub Sportowy Kutno
Dziś podpisano kolejną umowę sponsorską pomiędzy Klubem Sportowym Kutno a Tönsmeier Centrum, potentatem branży gospodarki odpadami.

Tönsmeier Centrum wspiera Klub Sportowy Kutno, ./upload/articles_pakiety/31086/01_obraz.jpg


Tönsmeier Centrum od wielu lat wspiera sportowców z naszego regionu m.in. koszykarzy KKS Pro–Basket Kutno oraz siatkarki z Kutnowskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. W lutym tego roku przedsiębiorstwo zdecydowało się na wsparcie drużyny piłki nożnej, a teraz przedłużyło współpracę.

Efekty współpracy na linii Tönsmeier – KS Kutno, można było zobaczyć już podczas sobotniej inauguracji IV ligi łódzkiej. Kutnowscy piłkarze wystąpili w strojach z logo przedsiębiorstwa zajmującego się gospodarką odpadami. Niebawem zorganizowane mają zostać także pikniki i eventy propagujące dbanie o środowisko, które mają na celu podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży.

– Cieszymy się, że drużyna którą wspieramy awansowała do IV ligi łódzkiej i mogliśmy dołożyć cegiełkę do tego sukcesu. Mamy nadzieję, że podpisanie nowej umowy sponsorskiej ponownie zaowocuje dobrymi wynikami piłkarzy – mówi Julia Glapińska, dyrektor ds. promocji i komunikacji Tönsmeier Centrum. [więcej]
redaktor, 09.08.2016 15:25|czytane: 526 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dwa projekty miasta mają szansę na dofinansowanie
Miasto Kutno złożyło wnioski do Urzędu Marszałkowskiego do Regionalnego Programu Operacyjnego. Jeden dotyczył zakupu autobusów niskoemisyjnych dla Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego sp. zo.o., a drugi rozwoju gospodarki turystycznej Kutna. Zapytaliśmy Biuro Prasowe o to na jakim etapie jest ich rozpatrywanie.

Dwa projekty miasta mają szansę na dofinansowanie, ./upload/articles_pakiety/31085/01_obraz.jpg


-Wniosek dotyczący zakupu autobusów w ramach zadania „Poprawa stanu publicznego transportu publicznego Miasta Kutno poprzez zakup autobusów niskoemisyjnych oraz modernizację infrastruktury transportowej” został oceniony pozytywnie pod względem formalnym oraz merytorycznym przez Urząd Marszałkowski w Łodzi. W chwili obecnej oczekujemy na podjęcie uchwały Zarządu Województwa w sprawie jego dofinansowania - odpowiada Paulina Trzaskowska. - Projekt pod nazwą „Zielona Oś Miasta – rozwój gospodarki turystycznej Kutna poprzez zagospodarowanie doliny rzeki Ochni” [więcej]
redaktor, 09.08.2016 15:07|czytane: 658 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Spalding zapewni drużynie Polfarmex Kutno stroje treningowe
Partnerem technicznym Polfarmex’u Kutno na kolejne dwa sezony tj.  2016/2017 oraz 2017/2018 będzie firma Spalding.

Spalding zapewni drużynie Polfarmex Kutno stroje treningowe, ./upload/articles_pakiety/31084/01_obraz.jpg


Firma Spalding to uznana amerykańska marka na rynku sportowym, która dostarcza sprzęt sportowy dla wielu klubów w Polsce i nie tylko. Jej głównym i flagowym produktem są piłki do koszykówki i to właśnie z produkcji wysokiej jakości piłek jest najbardziej znana

W nadchodzącym sezonie tak jak i we wcześniejszych latach zawodnicy będą występować w strojach meczowych nazwanych przez producenta Attack. W kutnowskiej hali  drużyna dalej występować będzie w białych strojach z niebieskimi dodatkami, natomiast podczas meczów wyjazdowych Polfarmex Kutno prezentować się będzie w niebieskich strojach z białymi dodatkami. [więcej]
redaktor, 09.08.2016 14:46|czytane: 367 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Iwona Olewnik z Kutna reprezentująca Polskę zdobyła drużynowe Mistrzostwo Świata
Iwona Olewnik z Aeroklubu Włocławskiego oraz Sekcji Modelarstwa Lotniczego i Kosmicznego w Młodzieżowym Domu Kultury w Kutnie została powołana do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Juniorów Modeli Swobodnie Latających. Właśnie wróciła z Prilep w Macedonii, gdzie odbywały się zawody i jest szczęśliwa, bo Polska jest Mistrzem Świata w kategorii F1A szybowce, a wicemistrzem całych Mistrzostw.

Iwona Olewnik z Kutna reprezentująca Polskę zdobyła drużynowe Mistrzostwo Świata, ./upload/articles_pakiety/31078/04_obraz.jpg
Iwona Olewnik z Kutna reprezentująca Polskę zdobyła drużynowe Mistrzostwo Świata, ./upload/articles_pakiety/31078/13_obraz.jpg
Iwona Olewnik z Kutna reprezentująca Polskę zdobyła drużynowe Mistrzostwo Świata, ./upload/articles_pakiety/31078/16_obraz.jpg


Na pierwszym zdjęciu Iwona stoi w środku

Radość reprezentantki Polski, no i Kutna, jest tym bardziej duża, bo Polska od 1988 roku nie osiągnęła na tych zawodach najważniejszego pucharu. Gratulujemy polskiej kadrze i Iwonie.

Mistrzostwa Świata Juniorów Modeli Swobodnie Latających rozgrywały się w trzech kategoriach. Pierwsza to F1A szybowce i właśnie w tej kategorii Iwona Olewnik wraz z Roksaną Gądek i Błażejem Stachowskim startowali i zwyciężyli, zdobywając Mistrzostwo Świata. Za nimi uplasowały się Niemcy i Rosja.

W kategorii modele z napędem gumowym F1B reprezentacja Polski znalazła się na trzecim miejscu. Tę kategorię reprezentowali Dawid Lipski, Kacper Łukaszewicz i Zofia Zdancewicz. Dawid Lipski indywidualnie zdobył brąz Mistrzostw Świata Juniorów. [więcej]
wandea, 08.08.2016 18:20|czytane: 2088 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rusz miasto! Warsztaty aktorskie w najbliższy weekend
W najbliższy weekend (13 i 14 sierpnia) w Kutnowskim Domu Kultury odbędą się bezpłatne warsztaty aktorskie z Maciejem Maciejewskim. Dwudniowe zajęcia są kierowane do młodzieży w wieku od 13 do 18 lat.

Rusz miasto! Warsztaty aktorskie w najbliższy weekend, ./upload/articles_pakiety/31079/01_obraz.jpg


Warsztaty aktorskie zostały zgłoszone do I edycji RUSZ MIASTO przez Julię Czekalską i wygrały w głosowaniu internetowym. Jest to drugi zwycięski pomysł kutnowskiej młodzieży, która zgodnie z hasłem RUSZ MIASTO wzięła kulturę w swoje ręce.

Zapisy na warsztaty KDK przyjmuje drogą mailową - wystarczy wysłać swoje dane: imię, nazwisko, wiek i numer telefonu na adres: dominikastaniszewska@kdk.net.pl. Liczba miejsc jest ograniczona. [więcej]
kultura, 08.08.2016 18:36|czytane: 641 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Odpust w środę, parking wyłączony z SPP
W środę 10 sierpnia br. ze Strefy Płatnego Parkowania na terenie Kutna wyłączony zostanie Plac Wolności w związku z odpustem parafialnym organizowanym przez Parafię św. Wawrzyńca w Kutnie.

Odpust w środę, parking wyłączony z SPP, ./upload/articles_pakiety/31076/01_obraz.jpg


[więcej]
redaktor, 08.08.2016 13:20|czytane: 696 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kto dostanie Lwa Kutnowskiego?
Kapituła I Powiatowego Konkursu Lew Kutnowski zakończyła pracę. Przypomnijmy, do nagrody pretendują 22 podmioty 10 firm i 12 gospodarstw rolnych z powiatu kutnowskiego. Kapituła odwiedziła już wszystkich kandydatów i wkrótce podejmie decyzję, ale jak mówi Jacek Saramonowicz rzecznik Starostwa Powiatowego w Kutnie, poznamy ją dopiero przed galą konkursową w październiku.

Kto dostanie Lwa Kutnowskiego?, ./upload/articles_pakiety/31075/01_obraz.jpg


Lew Kutnowski to konkurs, który daje możliwość uhonorowania nowoczesnego rolnictwa oraz tych osób, które dzięki pomysłowości i wytrwałości w dążeniu do celu rozwijają swoje gospodarstwa i firmy, dbają o środowisko, kreują przy tym pozytywny wizerunek wsi i podnoszą jakość rolnictwa w powiecie kutnowskim. Rolnicy i firmy walczą o nagrodę główną i wyróżnienie statuetkę Kłos. Kapituła wybierze najpierw cztery podmioty a potem z nich wyłoni zwycięzcę, zaś nagrody zostaną wręczone 17 października.

W konkursie udział biorą:
Gmina Krzyżanów
Szczepan Lewandowski - Firma PHU PZZ Szczepan Lewandowski
Paweł Kowalczyk – Firma P.H.U. Zakład Przetwórstwa Mięsnego
Ewa i Piotr Tarka – Gospodarstwo rolne
Zdzisław Adamczyk – Gospodarstwo rolne
Elżbieta Orłow - Firma PPU MORS

Gmina Bedlno
Konrad Olejniczak – Gospodarstwo rolne
Czesław Kłys – Gospodarstwo rolne
Dariusz Kiciński – Firma Agro- Centrum Pniewo [więcej]
wandea, 08.08.2016 12:37|czytane: 986 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Firma ze Zgierza kupiła skodę prezydenta
FW Kakuzu ze Zgierza kupiła Skodę Superb w drugim ogłoszonym przez Urząd Miasta Kutna przetargu.

Auto prezydenta sprzedano za 13 100 zł. W przetargu wzięły udział dwie oferty Patryka Mordzaka z Kutna i firmy ze Zgierza. Pan Patryk chciał prezydencką Skodę kupić o 100 zł taniej. [więcej]
redaktor, 08.08.2016 11:14|czytane: 1339 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla
Problemy z siedzibą TIFT REKLAMY Spółdzielni Socjalnej osób niepełnosprawnych w Nowej Wsi mogą zakończyć się dla firmy dramatycznie. 47 -letni Leszek... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Spotkanie informacyjne Pałac Saski w Kutnie - rewitalizacja i funkcje przyszłego
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza na kolejne spotkanie informacyjne poświęcone przyszłości Pałacu Saskiego. Spotkanie pt. „Pałac Saski w Kutnie – rewitalizacja i funkcje przyszłego kompleksu” odbędzie się 31 maja o godz.... [więcej]
Sport
W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek
Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne mecze Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. O godz. 12.00 Basket Go Przemyśl zmierzył się z Mistrzyniami Województwa – KKS Pro-Basket Kutno z wynikiem 46:43.  Zapraszamy jutro o godz.  10:00 MPKK Sokołów OSiR... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Dyskretna pozna Pana Jestem gotowa rozpalić twoje zmysły do maksimum i sprawić że po naszym spotkaniu będziesz chciał tylko więcej. Zainteresowany? czekam na twoją wiadomość jednakże nie trać ani mojego ani sw... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
WYSYŁKA PACZEK KURIERSKICH Wysyłasz przesyłki kurierskie? Wejdź na stronę https://zlapkuriera.pl lub zadzwoń do nas pod numer telefonu: +48 55 629 30 40 Za pośrednictwem naszego serwisu Zlapkuriera.pl tanio i szybko ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Okazja! Narzuta w Super Cenie - 125zł Narzuta dekoracyjna pikowana dwustronna. Wykonana z wysokiej jakości materiału , tkanina miła w dotyku, wygodna w użytkowaniu nie wymaga prasowania. Oferta nie zawiera poszewek widocznych ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
projektowanie STRON WWW / KOMPLEKSOWO OD A DO Z Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty, jaką jest projektowanie stron internetowych , kompleksowo od A do Z. W ramach oferty proponujemy - stworzenie strony www - zakup serwera i dome... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Doroteusz Dunkiel:
13 minut temu
Wstyd. Jak można było popierać kogoś takiego jak górnik?
Ola Rzadkiewicz:
14 minut temu
Dzień dobry, niektóre posty zostały zabezpieczone do postępowań sądowych. Pozdrawiam
Przemysław Beczkowicz:
15 minut temu
Za dużo polityki w tych szkołach. Gdzie są uczniowie?
Emil Ziezelski:
17 minut temu
W Starostwie urządzają spotkanie tego pana. Starosta Debich jest podobno człowiekiem prawicy, blisko współpracuje z panem posłem Rzymkowskim. Pan Adam Bodnar dał sie poznać jako osoba niezbyt przychylnie ustosunkowana do PiS w sprawie Trybunału Konstytucyjnego, był w pierwszym szeregu przeciwników zmian. Prawicowe media często podkreslają, że poglądy pana Bodnara są lewicujące i wyrażały obawy o to, czy na funkcji rzecznika będzie obiektywny i bezstronny. Ich wątpliwości okazały się uzasadnione.

Panie Klopotowski, czas na działanie. Proszę powiadomić pana wojewodę Raua z PiS oraz pana prezesa Kaczyńskiego, komu udostepnia salę w Starostwie pan Debich, Starosta Kutnowski.
Demetriusz Zwirski:
35 minut temu
Pekaes jeździ, MZK jeździ, Marqus jeździ, Sandbus jezdzi a na Twoją wioskę dojechać nie można?
Bruno Kampo:
43 minut temu
Barnim Kidey jak to w czym w dbaniu o własny interes, prawda Konradzie Piwo?
Bruno Kampo:
48 minut temu
Och, chyba ludziska nie piszą do pana "rzecznika", że objazdówkę po prowincji robi
Hubert Idikiewicz:
58 minut temu
Boże, ludzie! Dla was już nie ma żadnej nadziei...
Tomisława Petru:
1 godzin temu
Jak mawiał klasyk - micha jest najważniejsza
Aaron, Kurcewicz:
2 godzin temu
Pewni ludzie wspierali w kampanii Łebskiego. Pytanie czy wspierali go dla dobra powiatu czy dla własnego jest pytaniem retorycznym. Dziś mogą liczyc na jego wdzięczność. Można ten komentarz uznać zjadliwym czy złośliwym, ale poza takim określeniem nikt żadnych argumentów nie znajdzie, bo takie są fakty. Tylko nie dziwmy się potem, że młodzież ma taki, a nie inny stosunek do naszego środowiska
Mirosław Trzebiatkowski:
2 godzin temu
Najbardziej środowisku psują opinię związkowcy. Bo część z nich za michę jest gotowa poprzeć każdego, nawet górniczynę i bardziej niż edukacją zajmują się polityką. Edukacja jest na dalszym planie.
Hubert Idikiewicz:
2 godzin temu
Wszystkie te wasze zjadliwe komentarze na temat tej nowej szkoły tylko utwierdzaja mnie w przekonaniu, że środowisko nauczycielskie, szczególnie kutnowskie, jest wyjatkowo zawistne, perfidne I złośliwe. Jeden nauczyciel utopilby drugiego w łyżce wody za parę nadgodzin. Nie daj Boże odniesiesz jakiś sukces dydaktyczny - od razu inni belfrzy skoczą ci do gardła. Masz trochę lepsze warunki pracy w szkole i ciut wyższe zarobki, zaraz inni 'życzliwi' wbija ci nóż w plecy. Nie dziwcie się, że mnóstwo ludzi was nie cierpi i traktuje jak zło konieczne. Sami sobie na to zasluzyliscie.
Rafał Bukar:
3
 · 
3 godzin temu
Widzac swoj blizki koniec sitwa chwyta sie oszczerstw , pomowien i szkalowania wszystkich swoich przeciwnikow bo to tylko potrafi najlepiej,chamstwo i mirnota wychodzi na wierzch.
Pankracy Blau:
3 godzin temu
Czy składając tam CV warto dołączyć kilka ciepłych słów o Łebskim?
Rafał Bukar:
3 godzin temu
Panowie politycy kury wam prowadzc szczac zamiast zajmowac sie polityka jak mawial Marszalek Jozef Pilsudski
Salomea Sokół:
2
 · 
3 godzin temu
No jak są nauczyciele z CKU i ZDZ to rzeczywiście elita
Bolesław Masło:
3 godzin temu
Był konkurs na dyrektora czy wybrano jedną jedynie słuszną kadydatkę?
Orfeusz Ciekawy:
2
 · 
5 godzin temu
Wiesiek nie czekaj zgłoś takiego Gerarda bydlaka do prokuratury.
Tina Kościuk:
2
 · 
5 godzin temu
Żadna nastająca ekipa poprzedników nie rozliczała bo w każdej ekipie jest kilku co są od lat więc by musieli siebie rozliczać , prawda?
Vanessa Młynarski:
5
 · 
6 godzin temu
"Korespondowałem z panem Bryłką. Głosowanie było tajne, to moja sprawa jak głosowałem, pozostawiam to więc bez komentarza - mówi radny Wojciech Ziółkowski" Otóż nie robi pan łaski. jest pan opłacany z naszych podatników pieniędzy więc pana obowiązkiem jest odpowiadać na pytania.Najciekawsze artykuły
 ·  11
3 dni temu
Inauguracja parkrun w KUTNIE! Darmowe biegi już od najbliższej soboty!
 ·  3
4 dni temu
Recital dyplomowy z jazzowymi przebojami wszechczasów
 ·  41
4 dni temu
Kapitulacja wójta gminy Bedlno. Czas na decyzję starosty w sprawie wiatraków
 ·  11
5 dni temu
Policjant z zarzutem zabójstwa wciąż w areszcie
 ·  73
6 dni temu
Wyłudzenie VAT i pranie brudnych pieniędzy w Kutnie. Już 25 podejrzanych i 9 osób w areszcie
 ·  23
6 dni temu
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla spółdzielni socjalnej?
 ·  2
9 dni temu
Pamiętaj mordeczko, głowa do góry. Piknik z Kulturą Street art na Dobrzelińskiej
 ·  271
9 dni temu
Głosowanie komisji i oświadczenie starosty w sprawie dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie
 ·  7
10 dni temu
Sterylizacja zwierząt domowych będzie częściowo dotowana przez miasto
 ·  6
10 dni temu
Noc Muzeów w Krośniewicach za nami
 · 
10 dni temu
Dzień Dziecka w Kutnie. Wielkie show taneczno-muzyczne
 ·  24
12 dni temu
Czytelnicy piszą: A jednak toaleta w parku ma awarię
 ·  59
13 dni temu
Prokurator Sławomir E. na gościnnych występach. Zawieszenie i co dalej?
 ·  91
13 dni temu
Brutalna prawda o konkursach w samorządzie i kłopotliwe pytania o dyrektora
 ·  112
18 dni temu
Rada Miasta Kutna skąpa, a radny Kłopotowski niczego nie pamięta
 ·  16
18 dni temu
Czytelnicy pytają: Czy na Zdrojowej przy cmentarzu staną bloki?
 ·  93
20 dni temu
Prezydent Kutna złożył zawiadomienie do prokuratury. Urzędniczka zwolniona!
 ·  74
25 dni temu
Takie kino...
 ·  4
27 dni temu
Za nami pierwsze koncerty tegorocznej Majówki
 ·  14
27 dni temu
45 lat Kutnowskiego Domu Kultury: zasłużeni, wystawy i folklor kutnowski
 ·  4
27 dni temu
Majówka z Bareją: Czasem, aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego klubu, prezes...
 ·  79
28 dni temu
Piąty roczek Festiwalu Piosenki Biesiadnej w Bedlnie. Na sali na ludowo tańczą wszyscy wkoło
 ·  24
28 dni temu
Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów
 ·  4
29 dni temu
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja i odwaga na ...
 ·  21
30 dni temu
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności