eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 30.04.2017     reklama kontakt
 
<a href="/sport,33658-mks-da-browa-g-rnicza-wygrywa-w-kutnie," title="Kutno: MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie</b><br>Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex...</div></a> <a href="/wiadomosci,33660-ostatni-raz-z-moja-klasa-kasprowicz-po-egna-tegorocznych-absolwent-w," title="Kutno: Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów</b><br>W II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza pożegnano kolejne pokolenie uczniów. ...</div></a> <a href="/kultura,33656-wystawa-body-worlds-the-cycle-of-life-wybierz-si-podczas-maj-wki," title="Kutno: Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki</b><br>W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną...</div></a> <a href="/wiadomosci,33651-wi-to-grabskiego-w-kutnie-cz-owiek-musi-sam-nad-soba-czuwa-i-soba-kierowa-by-wyrosna-na-kogo-w," title="Kutno: Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie</b><br>Święto, 85-lecie istnienia Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w...</div></a> <a href="/wiadomosci,33652-nadle-nictwo-kutno-sadzi-1000-drzew-na-minut," title="Kutno: Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę</b><br>Lasy Państwowe każdego roku sadzą ok. 500 mln drzew, to oznacza,...</div></a> <a href="/wiadomosci,33642-joanna-kowalska-z-kasprowicza-mistrzem-wiedzy-o-redniowieczu," title="Kutno: Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu</b><br>Joanna Kowalska, uczennica klasy II humanistycznej II LO im. Jana Kasprowicza...</div></a> <a href="/wiadomosci,33644-szko-a-podstawowa-nr-1-w-kro-niewicach-i-gimnazjum-w-krzy-anowie-najlepsze-w-turnieju-wiedzy-o," title="Kutno: Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze </b><br>Pod hasłem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” w dniach 25 i 26...</div></a> <a href="/wiadomosci,33604-wsa-odrzuca-skarg-inwestora-nie-b-dzie-wiatrak-w-w-gminie-bedlno," title="Kutno: WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno </b><br>Mieszkańcy gminy Bedlno wraz ze Stowarzyszeniem Czysta Okolica wygrali batalię przeciw...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Podwójny sukces tancerzy Studia Tańca Alibi
Na zakończenie sezonu tanecznego tancerze ze Studia Tańca Alibi szkoły tańca Doroty Ciołkowskiej wzięli udział w zawodach tanecznych, które odbyły się w Pabianicach i najlepiej jak potrafili reprezentowali Kutnowski Dom Kultury oraz miasto róż.

Podwójny sukces tancerzy Studia Tańca Alibi , ./upload/articles_pakiety/30746/01_obraz.jpg
Podwójny sukces tancerzy Studia Tańca Alibi , ./upload/articles_pakiety/30746/02_obraz.jpg
Podwójny sukces tancerzy Studia Tańca Alibi , ./upload/articles_pakiety/30746/03_obraz.jpg


Już trzeci rok z rzędu grupa Alibi okazała się bezkonkurencyjna, podbijając serca Jurorów i zdobywając I miejsce w swojej kategorii tanecznej.  Zaś młodsza grupa reprezentacyjna Fair Play również pokazała klasę i wytańczyła sobie II miejsce na podium, w młodszej kat. tanecznej. Sukcesy te zespoły zawdzięczają swojej Wspaniałej instruktorce Magdalenie Mikos, która jest autorką choreografii.

Zespół Alibi jest grupą reprezentacyjną Studia Tańca Alibi i sekcją Kutnowskiego Domu Kultury.  Zespół ten wielokrotnie staje na podium na największych turniejach tanecznych w Polsce. [więcej]
redaktor, 27.06.2016 08:20|czytane: 760 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowscy baseballiści w Londynie. MKS Stal Kutno w finale Pucharu Europy
Belgowie wybrali sobie przeciwnika w finale. W piłce nożnej, mecz w którym obie drużyny wiedzą jak grać  żeby nie zrobić sobie krzywdy, nazywamy antyfutbolem. Przykro brać udział w takim meczu jako kibic i zawodnik w jednym oraz móc tylko czekać na z góry wiadomy wynik. Można i należy się z taką postawą nie zgadzać, choć zawsze sport jest sprawiedliwy w obliczu założonego celu. Mieliśmy takie odczucia aż do 9 zmiany, ale DUCH SPORTU I RYWALIZACJI ZWYCIĘŻYŁ. Dzięki temu w niedzielnym finale będziemy grać z Belgami.

Kutnowscy baseballiści w Londynie. MKS Stal Kutno w finale Pucharu Europy, ./upload/articles_pakiety/30745/01_obraz.jpg
Kutnowscy baseballiści w Londynie. MKS Stal Kutno w finale Pucharu Europy, ./upload/articles_pakiety/30745/02_obraz.jpg
Kutnowscy baseballiści w Londynie. MKS Stal Kutno w finale Pucharu Europy, ./upload/articles_pakiety/30745/03_obraz.jpg


Chwilę należy poświęcić wydarzeniom weekendowym. Pogoda istnie angielska - deszcz, słońce, chłodno, ciepło, wiatr i tak na okrągło i wbrew pozorom nie dla każdej drużyny taka sama. Właściwie w każdym dniu jedynym pewnym punktem dnia był deszcz. I dziś też go nie zabrakło.

I tu można powiedzieć, że zaczęło się jak w dobrym kryminale lub thilerze, w którym nie wiadomo od początku kto jest po stronie dobra a kto zła.

Wiadomo było, że Belgowie są faworytem spotkania i turnieju więc zdobyte punkty w pierwszej zmianie były zgodne z planem.  Z każdym punktem zdobytym przez Belgów, my byliśmy bliżej finału i braliśmy różne scenariusze i rozwiązania pod uwagę z rolami które odgrywaliśmy my i Bułgarzy. Ale cóż kiedy w trzeciej zmianie znów nastąpił zwrot akcji, po łatwo zdobytych puntach drużyny z Sofii. [więcej]
redaktor, 27.06.2016 08:17|czytane: 572 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Folklor zawsze na czasie
Mimo upału o 12.00 w niedzielę na placu Piłsudskiego w Kutnie rozpoczął się ósmy już Festyn na Ludowo, od jakiegoś czasu - w mieście róż. 

Folklor zawsze na czasie, ./upload/articles_pakiety/30742/08_obraz.jpg
Folklor zawsze na czasie, ./upload/articles_pakiety/30742/11_obraz.jpg
Folklor zawsze na czasie, ./upload/articles_pakiety/30742/23_obraz.jpg


Zespoły śpiewacze, kapele, instrumentaliści, produkty regionalne, coś dobrego do jedzenia i picia, zabawki dla dzieci. W centrum Kutna można było zatańczyć obertasa, ale też ochłodzić się przy fontannie więc całe rodziny uczestniczyły w festynie.

Organizatorami imprezy byli  Muzeum Regionalne w Kutnie, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej oraz Kutnowski Dom Kultury. [więcej]
kultura, 27.06.2016 07:49|czytane: 956 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
AudioFeels a cappella w Krośniewicach
Czy jakikolwiek koncert może odbyć się bez wykorzystania instrumentów muzycznych? Niemożliwe? A jednak  w przypadku zespołu AudioFeels mamy do czynienia właśnie z takim ewenementem. Ośmioosobowa grupa wokalistów udowodniła, że jest w stanie, wykorzystując jedynie głos, nie tylko wydobyć najpiękniejsze dźwięki, ale i naśladować  instrumenty muzyczne.

AudioFeels a cappella w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/30743/01_obraz.jpg
AudioFeels a cappella w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/30743/02_obraz.jpg
AudioFeels a cappella w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/30743/33_obraz.jpg


Koncert poznańskiej  grupy AudioFeels odbył się w sobotę w krośniewickiej hali sportowej. Imprezę zorganizowało Gminne Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Krośniewicach. Artyści zachwycili publiczność swoimi umiejętnościami wokalnymi. Fani długo czekali na taką okazję. Podczas koncertu publiczność usłyszała zarówno kompozycje własne, jak i covery m.in. Metalliki, Justina Timberlake'a, Pharrella Willamsa.

To odmienne podejście do śpiewania,  zainicjowane w Polsce przez AudioFeels, odbiegające od tradycyjnego chóralnego wykonywania utworów, zdobyło liczne grono słuchaczy. W tym tkwi siła zespołu, ale też w doskonałym warsztacie wokalnym oraz radości, jaką niesie ze sobą wspólne muzykowanie. Podczas koncertu artyści naśladowali dźwięki takich instrumentów muzycznych jak perkusja, trąbka, gitara, instrumenty klawiszowe. Była też próbka beatboxu. Nie obyło się bez bisowania dla krośniewickiej publiczności. [więcej]
kultura, 27.06.2016 07:33|czytane: 527 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Sklep CSV zaprasza. Najlepszy osprzęt lakierniczy[więcej]
wandea, 24.06.2016 07:02|czytane: 273 razy|komentuj|czytaj cały
Kino KDK zaprasza w lipcu
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza w lipcu.
01.07.2016 piątek
godz.15.30 GDZIE JEST DORY 2D dubbing (animowany, czas 103 min )
godz.17.30 GDZIE JEST DORY 3D dubbing (animowany, czas 103 min )
godz.19.30 BELGICA -  WĘDRUJĄCE FESTIWALE czyli Bombowy Przegląd Filmowy  (więcej na www.kinokdk.net.pl ) bilet 10 PLN

Kino KDK zaprasza w lipcu, ./upload/articles_pakiety/30741/03_obraz.jpg
Kino KDK zaprasza w lipcu, ./upload/articles_pakiety/30741/05_obraz.jpg
Kino KDK zaprasza w lipcu, ./upload/articles_pakiety/30741/07_obraz.jpg

                                                                           
02.07.2016 sobota
godz.15.30 GDZIE JEST DORY 2D dubbing (animowany, czas 103 min )
godz.17.30 GDZIE JEST DORY 3D dubbing (animowany, czas 103 min )
godz.19.30 SOY NERO -  WĘDRUJĄCE FESTIWALE czyli Bombowy Przegląd Filmowy  (więcej na www.kinokdk.net.pl )bilet 10 PLN

03.07.2016 niedziela
godz.15.30 GDZIE JEST DORY 2D dubbing (animowany, czas 103 min )
godz.17.30 GDZIE JEST DORY 3D dubbing (animowany, czas 103 min )
godz.19.30 DZIKA -  WĘDRUJĄCE FESTIWALE czyli Bombowy Przegląd Filmowy  (więcej na www.kinokdk.net.pl )bilet 10 PLN [więcej]
kultura, 25.06.2016 15:01|czytane: 465 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Relacja kutnowskich baseballistów z Londynu. Szczęście sprzyja lepszym
- Nie pogoda nam zepsuła humory. W piątym dniu pobytu na turnieju kwalifikacyjnym Pucharu Europy w Baseballu nasza drużyna spotkała się z drużną London Mets. Nie to jednak najbardziej popsuło nastroje w ekipie, ale przegrana po najlepszym jak dotąd widowisku, na które składa się gra zawodników, zachowanie kibiców i postawa sędziów.  Ci pierwsi powinni grać tak dobrze, by kibice mogli podziwiać ich umiejętności, a sędziowie powinni dbać by rywalizacja odbywała się w ramach przepisów i rozstrzygać bezstronnie.  Nie ulega wątpliwości, że najważniejsi są zawodnicy, bo to oni tworzą widowisko, które oklaskują kibice, a sędziowie biorą na siebie odpowiedzialność za podejmowanie trafnych decyzji - mówi Paweł Szczepanik. - Źle się staje gdy ci ostatni chcą zająć miejsce tych pierwszych, bądź nie potrafią podejmować trudnych i trafnych decyzji oraz działają zachowawczo burząc i niwecząc wysiłek organizacyjny, finansowy i sportowy.
Trudno szybko się pozbierać, po takim meczu, w którym wygrana przesunęłaby wszystkie te elementy na drugi plan, pozostawiając radość gry w finale.

Relacja kutnowskich baseballistów z Londynu. Szczęście sprzyja lepszym, ./upload/articles_pakiety/30736/03_obraz.jpg
Relacja kutnowskich baseballistów z Londynu. Szczęście sprzyja lepszym, ./upload/articles_pakiety/30736/12_obraz.jpg
Relacja kutnowskich baseballistów z Londynu. Szczęście sprzyja lepszym, ./upload/articles_pakiety/30736/18_obraz.jpg


Gdyby odnieść się do emocji związanych z układem wyników i tabeli to będzie to kilkanaście nerwowych godzin, w czasie których nic już nie będzie zależało od naszej drużyny. Czy zagramy w finale okaże się dopiero jutro po porannym meczu Belgów z Bułgarami, w którym oczywiście faworytami są Belgowie. [więcej]
pismak, 25.06.2016 14:42|czytane: 366 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kongres Świadków Jehowy w Płocku
8,9,10 lipca w hali Orlen Arena w Płocku organizowany jest przez Świadków Jehowy kongres.  W tych dniach będzie rozpoczynał się  o godz. 9:20  i kończył około 16:50.

Uwaga słuchaczy będzie kierowana na okazywanie lojalności  a konkretnie na kwestie dlaczego Bóg oczekuje od nas lojalności,  jak ta cecha może wpłynąć na nasze życie, jak Bóg będzie „postępował lojalnie” względem nas.

 Na kongres przybędą delegaci zaproszeni z części Mazowsza w tym z Włocławka ,Kutna, Płońska, Żychlina, Gostynina, Sierpca , Wyszogrodu, Sochaczewa, Łowicza, Płocka. [więcej]
pismak, 25.06.2016 13:55|czytane: 453 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Nowe kierunki w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku
Od października 2016 r. w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku będzie można podjąć studia na kierunkach: administracja, bezpieczeństwo narodowe, informatyka, pedagogika, wychowanie fizyczne oraz zarządzanie. Proponujemy także blisko 50 zakresów studiów podyplomowych.W ramach prowadzonych kierunków zapraszamy na nowe specjalności, które są odpowiedzią uczelni na zapotrzebowanie rynku pracy. Wśród nich odnaleźć można: e-administrację, administrację gospodarczą, administrację bezpieczeństwa publicznego, obronę narodową, zarządzanie wiedzą i innowacjami czy bezpieczeństwo i higienę pracy.

Bezsprzecznym hitem są dwie specjalności związane z odnawialnymi źródłami energii tj. systemy informatyczne odnawialnych źródeł energii na kierunku informatyka (studia inżynierskie) oraz zarządzanie odnawialnymi źródłami energii na kierunku zarządzanie (studia magisterskie). Włodkowic jest jedyną uczelnią w regionie oferującą podjęcie studiów dotyczących odnawialnych źródeł energii. Dostępne są one zarówno na studiach pierwszego, jak i drugiego stopnia.W procesie przygotowania nowych specjalności Wydziały współpracowały z ekspertami z dziedziny odnawialnych źródeł energii.

Systemy informatyczne odnawialnych źródeł energii oparte będą o budowę i infrastrukturę w budynkach OZE oraz automatykę, sterowanie, budowę i eksploatację urządzeń OZE. Studenci będą mieli możliwość zdobycia wiedzy z zakresu nowoczesnych technologii dystrybucji i magazynowania energii oraz rynku energii odnawialnej w Polsce. [więcej]
wandea, 23.06.2016 07:02|czytane: 411 razy|komentuj|czytaj cały
Wyrok radnego powiatowego Konrada Kłopotowskiego

Wyrok Konrada Kłopotowskiego

[więcej]
wandea, 23.06.2016 12:57|czytane: 2503 razy|komentuj|czytaj cały
Lato czeka. Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Strzegocinie
Dziś w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016. Były przemówienia, kwiaty dla nauczycieli i nagrody dla najlepszych uczniów oraz listy gratulacyjne dla rodziców. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Wójt Gminy KutnoJerzy Bryła, Zofia And rzejczyk Kierownik GZds.OPPO Gminy Kutno, Jadwiga Wesołowska- była dyrektor naszej szkoły, radny Gminy Kutno Waldemar Włodarczyk oraz Proboszcz parafii w Strzegocinie ks. Zbigniew Strzałkowski.

Lato czeka. Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Strzegocinie, ./upload/articles_pakiety/30738/01_obraz.jpg
Lato czeka. Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Strzegocinie, ./upload/articles_pakiety/30738/02_obraz.jpg
Lato czeka. Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Strzegocinie, ./upload/articles_pakiety/30738/16_obraz.jpg


Dyrektor Beata Jurkowska- Przybysz w szczególny sposób przywitała obecnych na uroczystości rodziców i oczywiście wszystkich uczniów. Koniec roku szkolnego to również czas podsumowań. Pani dyrektor przypomniała o wielu inwestycjach poczynionych na terenie naszej szkoły, wzbogacających bazę materialną i poprawiających warunki nauki i pracy uczniów i nauczycieli.

- Było to możliwe dzięki dobrej współpracy szkoły z organem prowadzącym oraz wsparciu Pana Wójta, Pani Kierownik, Radnych naszej gminy. W ciągu minionego roku odbyło się na terenie naszej szkoły wiele imprez i uroczystości. Bez ogromnego wsparcia i pomocy ze strony rodziców nie było by to możliwe - mówiła Beata Jurkowska- Przybysz.

Miniony rok obfitował w liczne sukcesy szkoły i jej uczniów nie tylko na szczeblu gminnym:
III miejsce w Polsce spośród 1200 szkół, w konkursie MEN „Książki naszych marzeń”;
Krzysztof Zachwieja zajął I miejsce w powiecie kutnowskim w eliminacjach ogólnopolskiego turnieju wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” i reprezentował powiat na szczeblu wojewódzkim w Opocznie, gdzie zajął 4 miejsce; [więcej]
redaktor, 24.06.2016 19:19|czytane: 625 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Konkurs filmowy rozstrzygnięty. Kochaj w Kinie KDK
Sawa wkrótce bierze ślub z Jurkiem. Nie jest jednak pewna, czy jest on mężczyzną na całe życie, ponieważ w jej życiu pojawia się przystojny aktor, Krzysztof. Zobacz już od dziś o godz. 18.00 w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury jak rozwinie się ta skomplikowana sytuacja. Zapraszamy na film Kochaj.

Dwa podwójne zaproszenia wygrali: Monika DuszyńskaSebastian Dolewski. Zaproszenia można odebrać w kasie KDK przed wybranym seansem.


[więcej]
kultura, 24.06.2016 14:03|czytane: 748 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Hura już wakacje![więcej]
redaktor, 24.06.2016 13:45|czytane: 379 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają: Jak sobie radzić z plagą meszek?
- W okolicach Kutna (Wola Chruścińska) szczególnie w pobliżu upraw zbóż i rzepaku atakuje wszelakie robactwo, nie sposób wystać dłużej jak minutę, człowiek zaraz jest oblepiony setkami tych natarczywych owadów, wchodzą do nosa. Są niebezpieczne dla bydła potrafią udusić krowę. Jak sobie radzić z plagą meszek? Czy odpowiednie służby nie powinny robić oprysków? - pyta Czytelnik eKutno.pl 

Czytelnicy pytają: Jak sobie radzić z plagą meszek?, ./upload/articles_pakiety/30709/01_obraz.jpg


Jak mówi Sylwia Lewandowska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kutnie plagi meszek dotyczą przede wszystkim okolic wilgotnych, na przykład przy rowach melioracyjnych, które są nieczyszczone.

- Meszki zwykle wylęgają się masowo po opadach, bywają w bujnej zieleni, więc warto rowy wykaszać. W przypadku miejsc blisko upraw właściwie nic nie da się zrobić, bo oprysków nie można stosować. Jeśli chodzi o ludzi, którzy muszą przebywać w tych miejscach to warto skorzystać z preparatów odstraszających i mieć odpowiednią odzież - mówi Sylwia Lewandowska z PSSE w Kutnie. [więcej]
wandea, 24.06.2016 13:42|czytane: 699 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Krystyna Brzozowska i Kutnowski Teatr Amatorski im. A. Fredry otrzymają nagrody w dziedzinie kultury za 2015 rok
Prezydent Miasta Kutno przyznał nagrody w dziedzinie kultury za 2015 rok. Uhonorowani zostali w kategorii za wybitne osiągnięcia artystyczne i twórcze oraz upowszechnianie, ochronę i promocje kultury w minionym roku – Kutnowski Teatr Amatorski im. A. Fredry, za całokształt dokonań artystycznych Pani Krystyna Brzozowska.

Krystyna Brzozowska  i Kutnowski Teatr Amatorski im. A. Fredry otrzymają nagrody w dziedzinie kultury za 2015 rok, ./upload/articles_pakiety/30733/01_obraz.jpg


Kutnowski Teatr Amatorski im. A. Fredry dostanie 3 000 zł brutto.
Uzasadnienie wyboru:
Działalność Kutnowskiego Teatru Amatorskiego zasługują na szczególne uznanie ze względu na ich społeczny i kulturalny wymiar. Kutnowscy pasjonaci teatru w styczniu 2015 roku podjęli wyzwanie stworzenia grupy teatralnej, która ma na celu wzbogacić kulturalne życie mieszkańców Kutna. Pierwsze przedstawienie wystawione przez grupę to „Moralność Pani Dulskiej”. W ubiegłym roku członkowie grupy podjęli prace nad tekstem Aleksandra Fredry „Zemsta”. Prace nad przygotowaniem kolejnej premiery trwały kilka miesięcy. Sztukę pierwszy raz można było obejrzeć 1 października 2015 roku. Spektakl odniósł ogromny sukces, aktorzy zostali uhonorowani owacją na stojąco. Bilety na kolejne przedstawienie rozchodziły się bardzo szybko i w krótkim czasie spektakle obejrzało ponad 1000 osób. Społeczny fenomen zaangażowania w projekt osób, którym „się chce”, bez oficjalnych zobowiązań i wynagrodzenia, zaowocował wyjątkowym ożywieniem kulturalnym.

Krystyna Brzozowska otrzyma 5 000 zł brutto.
Uzasadnienie wyboru:
Krystyna Brzozowska obchodzi w tym roku 50-lecie pracy twórczej. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Pięknych w Łodzi, członek Stowarzyszenia Pastelistów Polskich, przez wiele lat upowszechniała wiedzę o sztuce, ucząc w kutnowskich liceach plastyki. Znaczną część dorobku artystycznego Krystyny Brzozowskiej stanowią obrazy przedstawiające pejzaże Kutna. [więcej]
kultura, 24.06.2016 13:03|czytane: 494 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Radny Tomasz Rędzikowski: Co z naszym milionem i ortopedią?
Na ostatniej sesji Rady Miasta Kutna Radny miejski Tomasz Rędzikowski pytał Zbigniewa Burzyńskiego, prezydenta Kutna o efekt pomocy miasta dla Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. zo.o. oraz podzielił się informacją jaką uzyskał od wyborców w sprawie problemu z działaniem Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej i operacjami.

Przypomnijmy, Miasto Kutno wesprze Powiat Kutnowski przez pięć lat kwotą milion złotych rocznie. Pierwszy milion już powiat otrzymał i przekazał na wkład własny wniosku KSS pt. Podniesienie dostępności do świadczeń zdrowotnych poprzez rozbudowę, remont i wyposażenie SOR wraz z budową drogi wewnętrznej do lądowiska w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym Sp. z o.o. Jak niżej na naszych łamach można przeczytać wniosek przeszedł ocenę formalną i został skierowany do oceny merytorycznej. Rywalizuje z innymi 52 wnioskami. 

Prezydent Zbigniew Burzyński odpowiedział więc radnemu, że szpital dotacji jeszcze nie otrzymał.

- Chciałbym powiedzieć również o patologicznej sytuacji, o której poinformowała mnie sąsiadka, a mianowicie że ludzie są z terminu na termin operacji odsyłani przez szpital, czekają w kolejce na zabiegi już kilka miesięcy. Operacje spadają, a oddział stoi pusty - referował radny Rędzikowski. - Lekarze informują pacjentów, że z przyczyn niezależnych operacje muszą być odłożone na bliżej nieokreślony termin. Czy pan prezydent coś wie na ten temat?

I my otrzymaliśmy niepokojące informacje od pacjentów kutnowskiego szpitala oczekujących na operacje. 
- Czekaliśmy dwie godziny na izbie przyjęć, pacjenci przygotowani z torbami z rzeczami, do przyjęcia na oddział, bo jutro operacja, moja bliska osoba również. Po dwóch godzinach zszedł lekarz i spokojnie powiedział nam, że nie będzie operacji i że jak chcemy to możemy umówić się, ale on nie wie kiedy one się odbędą - opowiada nam pani Karolina z Kutna. - Jeden z panów miał wyznaczony piąty termin, a ma mieć operację kolana, ludzie się zdenerwowali, bo to dziwne traktowanie. Lepsza byłaby prawda, nawet że oddział likwidują. [więcej]
wandea, 24.06.2016 12:36|czytane: 1497 razy|20 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Radny Walczak pyta o rozszerzenie sieci monitoringu w Kutnie
- Doszły mnie słuchy, że mój nowy szef ( nadkom. Krzysztof Szymański, nowy Komendant Powiatowy Policji - przyp. red.) z panami prezydentami negocjował rozszerzenie sieci monitoringu w mieście. Pomyliłem się? -powiedział radny Łukasz Walczak. 

Radny Walczak pyta o rozszerzenie sieci monitoringu w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/30732/01_obraz.jpg


Radny Łukasz Walczak trzeci od lewej

- Spotkaliśmy się i poznaliśmy z nowym panem Komendantem, ale nogacjacji nie było- odparł ze śmiechem prezydent Zbigniew Burzyński. - Póki co to nie ma możliwości rozszerzenie monitoringu, bo to droga sprawa. Trzeba by wymienić serwer, całe oprzyrządowanie, zwiększyć obsadę Straży Miejskiej, bo jeden człowiek przecież nie ma percepcji aby oglądać 30 monitorów. Zobaczymy z panem Komendantem Straży Miejskiej jakie to koszty inwestycji. [więcej]
wandea, 24.06.2016 12:06|czytane: 1322 razy|74 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Zachwaszczone pobocza - wizerunek naszych dróg?
- Zachwaszczone pobocza, niedrożne rowy przy drogach, zagrożenie dla kierowców i pieszych to wizernek naszych dróg w powiecie kutnowskim. Jeżdżę często drogą koło Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Oporowskiej, tam jedynie niewielki fragment pobocza wygląda jak trzeba, dalej "wolna amerykanka", zakrętu nie widać - pisze pan Szymon z powiatu kutnowskiego. - Czy zarządca drogi może zrobić z tą sytuacją porządek?

Czytelnicy piszą: Zachwaszczone pobocza - wizerunek naszych dróg?, ./upload/articles_pakiety/30731/01_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: Zachwaszczone pobocza - wizerunek naszych dróg?, ./upload/articles_pakiety/30731/02_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: Zachwaszczone pobocza - wizerunek naszych dróg?, ./upload/articles_pakiety/30731/06_obraz.jpg


Zarządcą drogi do ulicy Lipowej jest Miasto Kutno, a potem do Komadzyna Powiat Kutnowski. Uprzejmie prosimy obu zarządców za Czytelnikiem eKutno.pl o uporządkowanie poboczy, podobnie do fragmentu przy DPS.

Aktualizacja 12.14
Na reakcję samorządu powiatowego długo czekać nie trzeba było. - Wykonawca wykoszenia poboczy jest już wybrany i ma do końca lipca wykonać prace na naszych drogach. Ten temat zostanie załatwiony w trybie pilnym - mówi Jacek Saramonowicz, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Kutnie. [więcej]
wandea, 24.06.2016 11:49|czytane: 905 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wniosek na modernizację Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Kutnie w drugim etapie oceny
Ministerstwo Zdrowia zakończyło ocenę formalną wniosków o dofinansowanie w zakresie wsparcia istniejących szpitalnych oddziałów ratunkowych dedykowanego obszarom słabiej rozwiniętym. Na ten konkurs wniosek składał Kutnowski Szpital Samorządowy sp. z o.o. 

Wniosek na modernizację Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Kutnie w drugim etapie oceny, ./upload/articles_pakiety/30729/01_obraz.jpg


W konkursie złożono 90 wniosków o dofinansowanie. Ministerstwo pozytywnie oceniło 54, natomiast negatywnie 36. Do oceny merytorycznej skierowano wniosek naszego szpitala pt. Podniesienie dostępności do świadczeń zdrowotnych poprzez rozbudowę, [więcej]
wandea, 24.06.2016 09:15|czytane: 1182 razy|17 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mural na Miłej: Głosujemy tylko do 26 czerwca
Zapraszamy mieszkańców miasta Kutna do wzięcia udziału w głosowaniu, którego celem jest wyłonienie zwycięskiego tematu muralu przy ulicy Miłej.

Głosy można oddawać do dnia 26 czerwca br. za pośrednictwem strony internetowej Urzędu Miasta Kutna pod adresem: http://um.kutno.pl/page/972,konsultacje-spoleczne.html oraz w formie pisemnej (odpowiedź należy przesłać na adres: Urząd Miasta Kutno, pl. marsz. J. Piłsudskiego 18, 99-300 Kutno z dopiskiem „konsultacje społeczne” – przy czym decyduje data stempla pocztowego nadania).

Proponowane tematy to:
Panteon wybitnych kutnian (Antoni Troczewski, Wojciech Rychtelski, Eugeniusz Filipowicz, bł. ks. Michał Woźniak, Józef Kuś, Stefania Danielewicz, Pelagia Ładykowska-Zys),
Żołnierze Wyklęci. [więcej]
redaktor, 24.06.2016 07:59|czytane: 407 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Szybkie konkursy na kolejne oddziały kutnowskiego szpitala
Kutnowski Szpital Samorządowy sp. zo.o. ogłosił wczoraj konkurs ofert dla podmiotów, które chciałyby udzielać świadczeń dla kutnowskich pacjentów na II Oddziale Wewnętrznym. Konkurs ma szybki termin rozstrzygnięcia, już 28 czerwca nastąpi otwarcie ofert. 

Szybkie konkursy na kolejne oddziały kutnowskiego szpitala, ./upload/articles_pakiety/30727/01_obraz.jpg


Podobny ekspresowy konkurs dla podmiotów leczniczych odbywa się na udzielanie świadczeń na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym i Oddziale Neonatologicznym, tutaj termin otwarcia ofert 29 czerwca. 

Jak ćwierkają kutnowskie sikorki mogą być to oddziały objęte przez duży podmiot leczniczy, podobnie jak III Oddział Wewnętrzny czy też Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. [więcej]
wandea, 24.06.2016 08:22|czytane: 1425 razy|19 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Akcja Lato w Niezabudce
W Ośrodku Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczym "Niezabudka", 22 czerwca 2016 r. w ramach Akcji Lato - 2016 odbyło się spotkanie przedstawicielki Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Kutnie Jolanty Dudkiewicz z dziećmi korzystającymi z usług placówki.

Akcja Lato w Niezabudce, ./upload/articles_pakiety/30726/01_obraz.jpg
Akcja Lato w Niezabudce, ./upload/articles_pakiety/30726/02_obraz.jpg
Akcja Lato w Niezabudce, ./upload/articles_pakiety/30726/03_obraz.jpg


Tematyka przeprowadzonej pogadanki dot. higieny życia codziennego, zdrowego odżywiania bogatego w owoce i warzywa, zapobiegania chorobom tzw. "brudnych rąk" oraz unikania tzw. "biernego palenia" czyli szkodliwego dla zdrowia wdychania dymu tytoniowego. [więcej]
redaktor, 24.06.2016 07:57|czytane: 350 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zakończyły się rozgrywki Pucharu Wiosny 2016
W ostatni weekend zakończyły się rozgrywki Pucharu Wiosny 2016 w piłce nożnej amatorów.

Zakończyły się rozgrywki Pucharu Wiosny 2016, ./upload/articles_pakiety/30725/01_obraz.jpg
Zakończyły się rozgrywki Pucharu Wiosny 2016, ./upload/articles_pakiety/30725/02_obraz.jpg
Zakończyły się rozgrywki Pucharu Wiosny 2016, ./upload/articles_pakiety/30725/05_obraz.jpg


W sobotę odbyła się ostatnia kolejka rozgrywek. Emocje trwały do końca rozgrywek. Dotychczasowy leader EXPOM przegrał po zaciętym pojedynku z DS. SMITH 3:5 i losy pierwszego miejsca zależały od pojedynku pomiędzy PROSTO TEAM a LOMBARDEM. Ostatecznie zwycięzcą rozgrywek został PROSTO TEAM po szczęśliwym remisie 3:3. Klasyfikację najlepszych strzelców wygrał Mateusz Rybacki PROSTO TEAM – 23 bramki, przed Tomaszem Walczakiem EXPOM – 21 bramek oraz Arkadiuszem Błaszczykiem LOMBARD – 16 bramek. Najlepszym bramkarzem drużyny uznały Marcina Błaszczyka, a najlepszym zawodnikiem Tomasza Walczaka obaj z EXPOM-u. Nagrodę „fair play” otrzymał Wardan Arakelyan z WNC za determinację w organizowaniu zespołu WNC. Liga trwała w każdy weekend od 21 maja. Łącznie rozegrano 45 meczy i strzelono 378 bramek. [więcej]
redaktor, 24.06.2016 07:40|czytane: 744 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Carpe Diem znowu na podium!
Redakcja gazetki „Carpe Diem” zajęła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Gazetek Szkolnych „Gimnazjalni Żurnaliści”. Finał XVII edycji konkursu odbył się 14 czerwca w Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej, na którym obecni byli: naczelna redakcji - Natalia Smyczyńska wraz z przedstawicielkami gazetki - Aleksandrą Wybrańską, Joanną  Najbar oraz Pauliną Dzierżawską wraz z opiekunkami Iwoną Pietrzak i Elżbietą Sobieszek.

Carpe Diem znowu na podium!, ./upload/articles_pakiety/30723/01_obraz.jpg
Carpe Diem znowu na podium!, ./upload/articles_pakiety/30723/02_obraz.jpg
Carpe Diem znowu na podium!, ./upload/articles_pakiety/30723/03_obraz.jpg


- Zmierzyliśmy się między innymi z przedstawicielami redakcji gazetek szkolnych „Głos 16” z Gimnazjum nr 16 w Łodzi, „Półserio” z Topoli Królewskiej (zeszłoroczni zwycięzcy), „SzCzUr” z Gimnazjum nr 13 w Łodzi. W skład jury weszli redaktorzy z „Radia Łódź”, „Angorki”, „Express Ilustrowany” oraz z „Dziennika Łódzkiego” - mówi Elżbieta Sobieszek. -Uroczystość wręczenia nagród umilały nam świetnie zaaranżowane występy uczniów topolskiego gimnazjum. [więcej]
redaktor, 24.06.2016 07:37|czytane: 413 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rozśpiewana Świetlica
W Szkole Podstawowej Nr 6 w Kutnie odbył się VIII Szkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej „Rozśpiewana Świetlica”. W festiwalu wzięło udział 33 dzieci  uczęszczających do świetlicy szkolnej „6. Baza” i do grup przedszkolnych.

Rozśpiewana Świetlica, ./upload/articles_pakiety/30724/01_obraz.jpg
Rozśpiewana Świetlica, ./upload/articles_pakiety/30724/02_obraz.jpg
Rozśpiewana Świetlica, ./upload/articles_pakiety/30724/03_obraz.jpg


Dzieci zaprezentowały wybrane przez siebie piosenki, które rzetelnie przygotowały. W konkursie wystąpił jeden duet, ale największe wrażenie zrobił na widowni popis ucznia, który wykonał utwór o charakterze patriotycznym. Publiczność festiwalowa składała się z rodziców występujących dzieci oraz kibicujących klas wraz z wychowawcami. Nagrodami były gadżety związane z mistrzostwami EURO 2016. [więcej]
redaktor, 24.06.2016 07:26|czytane: 467 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Relacja kutnowskich baseballistów z Londynu. Najważniejszy mecz jeszcze przed nami
Deszcz i zalane boisko spowodowały opóźnienie meczu z Belgami o prawie 3 godziny. Komisarz techniczny co pół godziny przekładał godzinę rozpoczęcia meczu. Gospodarze nie bardzo wiedzieli co zrobić żeby przygotować zalane boisko do gry. Długie oczekiwanie na zawody, padający deszcz i głównie nie najlepsza organizacja zawodów większym stopniu wpłynęła na nas negatywnie. Mecz w 7 zmianie sędziowie przerwali przy wyniku 8:4 dla Belgów.

Relacja kutnowskich baseballistów z Londynu. Najważniejszy mecz jeszcze przed nami, ./upload/articles_pakiety/30722/01_obraz.jpg
Relacja kutnowskich baseballistów z Londynu. Najważniejszy mecz jeszcze przed nami, ./upload/articles_pakiety/30722/02_obraz.jpg
Relacja kutnowskich baseballistów z Londynu. Najważniejszy mecz jeszcze przed nami, ./upload/articles_pakiety/30722/03_obraz.jpg


Na boisku nie było widać tak znacznej przewagi belgijskiej drużyny jaką prezentowała w meczach z Anglikami i Rumunami. Błędy, na które miały na pewno wpływ pogoda i boisko, spowodowały że różnica punktowa w 6 zmianie przy z wyniku 4:3 wzrosła na 7:3 dla Belgów. Siódmą zmianę rozpoczęliśmy w obronie i straciliśmy 1 obieg, ale kutnowska drużyna ponownie pokazała że drzemie w niej potencjał i przystąpiliśmy do odrabiania strat. Niestety sędziowie zdecydowali o przerwaniu meczu z powodu ponownego rzęsistego deszczu.
Czy decyzja była zła czy dobra okaże się w najbliższym czasie. [więcej]
redaktor, 24.06.2016 07:14|czytane: 428 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Oszuści chcą coraz więcej
Oszuści podbili stawkę! Chcą teraz za wpis do rejestru przedsiębiorców 290 zł, w marcu żądali tylko 200 zł. Wielokrotnie na naszych łamach ostrzegaliśmy przed oszustami zarabiającymi na niewiedzy, lekkomyślności i zabieganiu świeżo upieczonych przedsiębiorców.

Oszuści chcą coraz więcej , ./upload/articles_pakiety/30661/01_obraz.jpg
Oszuści chcą coraz więcej , ./upload/articles_pakiety/30661/02_obraz.jpg
Oszuści chcą coraz więcej , ./upload/articles_pakiety/30661/03_obraz.jpg


Pani Agnieszka, mieszkanka powiatu kutnowskiego drugi raz nadesłała nam list od fikcyjnej firmy z Warszawy i przestrzega Czytelników eKutno.pl przed oszukańczym procederem. Firma ta żąda opłaty za wpis do rejestru działalności gospodarczej w kwocie 290 zł w rozsyłanych do świeżo zakładanych firm listach z dołączonym przekazem do wpłaty. W marcu oszuści podpisywali się jako Centralna Ewidencja O Działalności Gospodarczej, teraz są Centralnym Rejestrem Działalności Gospodarczych i Firm.

Pamiętajcie, za wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej nie ma już żadnej opłaty przy zakładaniu działalności gospodarczej. [więcej]
wandea, 23.06.2016 16:30|czytane: 753 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Paweł Kożuchowski z gminy Krzyżanów odnaleziony
Dziś pomyślnie zakończyły się poszukiwania 27-letniego mężczyzny, mieszkańca gm. Krzyżanów, który wyszedł z domu 8 czerwca 2016 roku o godz. 7.50 i nie powrócił do miejsca zamieszkania. O zaginięciu mężczyzny policję powiadomiła rodzina.

W zakrojonej na szeroką skalę akcji poszukiwawczej trwającej przez 16 dni brały udział liczne służby. Ponad 40 policjantów z KPP Kutno przeczesywało rozległy i bardzo trudny teren położy w rejonie Łódzkiej Strefy Ekonomicznej. Podczas akcji wykorzystano śmigłowiec policyjny z KWP Poznań, wiatrakowiec z KGP, specjalistyczną grupę do poszukiwania ludzi żywych z psami z OSP Jędrzejów, Jednostkę Ratowniczo Gaśniczą PSP z Łodzi – specjalistyczną grupę do poszukiwania ludzi żywych, PSP Kutno, OSP Krzyżanów. [więcej]
redaktor, 23.06.2016 16:35|czytane: 1948 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Przedszkolaki spotkały się z rzeźbiarzami
Dzisiaj w Przedszkolu Miejskim Nr 17 ”Niezapominajka” odbyło się w ogrodzie  przedszkolnym spotkanie z twórcami sztuki ludowej panami Józefem Stańczykiem i Sławomirem Suchodolskim zorganizowanym przez Elżbietę Janecką.

Przedszkolaki spotkały się z rzeźbiarzami, ./upload/articles_pakiety/30639/01_obraz.jpg
Przedszkolaki spotkały się z rzeźbiarzami, ./upload/articles_pakiety/30639/05_obraz.jpg
Przedszkolaki spotkały się z rzeźbiarzami, ./upload/articles_pakiety/30639/11_obraz.jpg


Rzeźbiarze  zaprezentowali swoje dzieła o różnej tematyce: aniołki, stroje ludowe, ptaszki. Pokazowi towarzyszyła gawęda  pana Józefa, który przybliżył dzieciom tajniki rzeźby z drzewa lipowego. Dzieci były zafascynowane sztuką ludową. Z ogromnym zainteresowaniem i w skupieniu wysłuchały opowieści oraz bezpośrednio dotykały i oglądały prezentowane  figurki. [więcej]
redaktor, 17.06.2016 14:44|czytane: 512 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Co dalej z kardiologią? Od 1 lipca obniżki taryf świadczeń
W kwietniu Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji opublikowała nowe niższe nawet o 60% projekty taryf wybranych świadczeń gwarantowanych w ramach leczenia szpitalnego w zakresie kardiologii inwazyjnej i elektrofizjologii oraz kompleksowej opieki nad pacjentem po zawale serca. 10 czerwca Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował informację o obniżeniu procedur kardiologicznych już od 1 lipca 2016,a nie od 1 stycznia 2017.  Jako głos sprzeciwu pacjentów i lekarzy dla zmian narzucanych siłą, bez rzetelnej dyskusji i konsultacji ze środowiskiem lekarzy i pacjentów powstało Stowarzyszenie KardioAlert.

- Zmiany dotyczą obniżenia finansowania opieki kardiologicznej w Polsce nawet o 60%, co, biorąc pod uwagę starzejące się społeczeństwo, będzie miało tragiczne skutki długofalowe. Wyrażamy obawę i sprzeciw dla zmian, które cofną polską kardiologię do 1990 roku, skazując wielu pacjentów na poważne konsekwencje zdrowotne, w tym niepełnosprawność lub śmierć- czytamy w piśmie Stowarzyszenia. - Zwracamy uwagę, że kardiologia jako jedyna dziedzina obok ratownictwa notuje w Polsce na przestrzeni ostatnich 25 lat znaczący spadek umieralności pacjentów. To ogromny sukces, do którego źródeł należy zaliczyć gęstą sieć placówek kardiologii inwazyjnej – ponad 150 pracowni obejmujących cały kraj, działających 24 godziny na dobę, a także stosowanie i wyznaczanie przez polskich lekarzy kardiologów najwyższych standardów i wytycznych oraz rozwój technologii, który dzięki coraz nowocześniejszym środkom pozwala leczyć chorych z bardzo poważnymi powikłaniami. Budowany przez wiele lat „Łańcuch Życia” obecnie jest zagrożony. Nie da się skutecznie ratować ludzi bez zachowania wszystkich jego elementów.(...) [więcej]
pismak, 23.06.2016 13:33|czytane: 595 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Co prezydent robi między sesjami?
Na wtorkowej sesji Rady Miasta Kutna radni pytali Zbigniewa Burzyńskiego, prezydenta Kutna o spotkania międzysesyjne.

Co prezydent robi między sesjami?, ./upload/articles_pakiety/30710/01_obraz.jpg
Co prezydent robi między sesjami?, ./upload/articles_pakiety/30710/02_obraz.jpg
Co prezydent robi między sesjami?, ./upload/articles_pakiety/30710/03_obraz.jpg


Przemysław Zawadzki pytał o spotkanie z Jarosławem Stawiarskim Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki w sprawie dofinansowania budowy hali sportowo-widowiskowej.
- Pan minister powiedział, że wszystko to jest jeszcze badane, sprawdzane i czekajcie, czekajcie - mówił prezydent.- To czekamy.

Radni Robert Małachowski i Joanna Podemska pytali o spotkanie z Jolantą Ziębą- Gzik, członkiem Zarządu Województa Łódzkiego w sprawie biblioteki pedagogicznej.
- Są dwie sprawy, które nas łączą i dzielą z Zarządem Województwa, po pierwsze był pomysł aby bibliotekę pedagogiczną przenieść do rozbudowywanej biblioteki miejskiej. Można wtedy osiągnąć efekt wzmocnienia biblioteki jako książnicy. Propozycja była półtora miesiąca temu przedstawiona w Urzędzie Marszałkowskim i czekaliśmy na odzew -wyjaśniał wiceprezydent Zbigniew Wdowiak.- Druga sprawa to budynek po spalonej bibliotece pedagogicznej obok Gimnazjum nr 1 i Przedszkola nr 8. Urząd Marszałkowski próbował zbyć ten teren, nie udało się, bo drogi dojazdowej nie ma więc w związku z tym wyraziliśmy zainteresowanie przejęciem budynku i rozmawiamy na jakich zasadach. Cena budynku spada, teraz to około 50 tys. zł.

Krzysztof Matusiak zapytał o wizytację Oczyszczalni Ścieków w Żorach w kwestii wymiany doświadczeń w zakresie kompleksowego zagospodarowania osadów ściekowych.
- Czy jest jakiś inny pomysł sposoby oczyszczania miasta z osadów pościekowych niż ten, który mamy? - pytał Matusiak. [więcej]
wandea, 23.06.2016 09:31|czytane: 1389 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Konkursy w starostwie na trzy stanowiska w tym kierownicze
Starostwo Powiatowe w Kutnie powtórzyło konkursy na stanowiska w Wydziale Inwestycji i Zamówień Publicznych. Oferuje trzy czyli kierownicze urzędnicze stanowisko pracy Dyrektora Wydziału, urzędnicze stanowisko pracy Głównego specjalisty ds. budownictwa i Głównego specjalisty ds. zamówień publicznych.

Linki do ogłoszeń
http://www.bip.kutno.pl/dokumenty/8090

http://www.bip.kutno.pl/dokumenty/8091

http://www.bip.kutno.pl/dokumenty/8093 [więcej]
wandea, 23.06.2016 08:47|czytane: 1109 razy|17 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kandydaci do Lwa Kutnowskiego z gmin Krośniewice, Kutno, Strzelce i Dąbrowice
W poniedziałek, 20 czerwca odbyły się kolejne spotkania z kandydatami do tytułu „LEW KUTNOWSKI”.

Kapituła konkursu pracowała w składzie Zdzisław Trawczyński Wicestarosta i Przewodniczący Kapituły Konkursu, Marek Jankowski Przewodniczący Rady Powiatu, Włodzimierz Jaworski Przewodniczący  Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego, Krzysztof Kołach Wójt Gminy Bedlno, Justyna Jasińska Dyrektor Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska oraz Bożena Jóźwiak Kierownik Rejonu Zespołu Doradców Kutno ŁODR w Bratoszewicach.

Kandydaci do Lwa Kutnowskiego z gmin Krośniewice, Kutno, Strzelce i Dąbrowice, ./upload/articles_pakiety/30715/01_obraz.jpg
Kandydaci do Lwa Kutnowskiego z gmin Krośniewice, Kutno, Strzelce i Dąbrowice, ./upload/articles_pakiety/30715/02_obraz.jpg
Kandydaci do Lwa Kutnowskiego z gmin Krośniewice, Kutno, Strzelce i Dąbrowice, ./upload/articles_pakiety/30715/03_obraz.jpg


Kapituła odwiedziła kandydatów z gmin Krośniewice, Kutno, Strzelce i Dąbrowice: Arkadiusz Lenczewski, gm. Dabrowice gospodarstwo zajmuje się hodowlą bydła mlecznego oraz produkcją roślinną, Piekarnia Krośniewice JEZIORSCY Sp. j. gm. Krośniewice, firma zajmuje się wypiekiem i sprzedażą tradycyjnego pieczywa na terenie pięciu powiatów, Jerzy Kostrzewa, gm. Kutno gospodarstwo zajmuje się chowem drobiu oraz produkcją roślinną. Jan Olesiński, gm. Kutno gospodarstwo rolne o profilu produkcyjno- nasiennym i Zakład Przetwórstwa Mięsnego „KONIAREK” Andrzej Koniarek, gm. Strzelce zakład zajmuje się przetwórstwem mięsa wieprzowego i wołowego. Skupuje żywiec, prowadzi rozbiór mięsa oraz produkuje wędliny. [więcej]
wandea, 23.06.2016 07:57|czytane: 1064 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kutno na Dniach Polonii we Francji
W dniach 25 maja do 6 czerwca członkinie Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej z Sekcji Rękodzieła Artystycznego: Urszula Jędrzejczyk - hafciarka i Nina Kunikowska - malarka, na zaproszenie Domu Polonii Francuskiej i Kongresu Polonii Francuskiej wzięły udział w jednym z bardzo wielu wydarzeń kulturalnych organizowanych w ramach uczczenia 93. rocznicy przybycia Polaków do Nord-Pas de Calais we Francji. a były to "Targi Rzemieślnicze" podczas Dni Kultury Polskiej.

Kutno na Dniach Polonii we Francji, ./upload/articles_pakiety/30714/01_obraz.jpg
Kutno na Dniach Polonii we Francji, ./upload/articles_pakiety/30714/02_obraz.jpg
Kutno na Dniach Polonii we Francji, ./upload/articles_pakiety/30714/03_obraz.jpg


Polonia we Francji zajmuje drugie miejsce po Ameryce pod względem liczebności osób pochodzenia polskiego i liczy 1 milion Polaków. Twórczynie z Kutna wystawiały swoje prace w Galerii Handlowej Hipermarketu Auchan w Arras i Salonie Polskim w Tilloyes les Moflaines. To już trzecia wizyta we Francji naszej hafciarki, gdzie promuje nasze miasto, stowarzyszenie i miasto Kutno. Imprezę zakłóciły warunki atmosferyczne, wielkie ulewy, woda wdarła się także do Galerii gdzie  były stoiska. [więcej]
redaktor, 23.06.2016 07:46|czytane: 370 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKuchnia: Jogurtowe placuszki z truskawkami
Sezon na truskawki w pełni więc kulinarna blogerka z Kutna Ewelina Pędzikowska  proponuje jogurtowe placuszki z truskawkami. Zapraszamy na http://szalonakuchniaeweliny.bloog.pl/

eKuchnia: Jogurtowe placuszki z truskawkami, ./upload/articles_pakiety/30708/01_obraz.jpg


- Placuszki ze świeżymi truskawkami posypane cukrem pudrem, szklanka zimnego mleka lub gorącego kakao to zdecydowanie smak mojego dzieciństwa i wakacji spędzanych na wsi u mojej babci - mówi pani Ewelina.

Składniki:
370ml jogurtu naturalnego
200g świeżych truskawek
3 jajka
3 łyżki masła
2 szklanki mąki pszennej
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1 łyżka cukru pudru
2 łyżeczki cukru wanilinowego
szczypt soli [więcej]
wandea, 23.06.2016 07:02|czytane: 409 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja
Maj niesie radość! Kwitnie nadzieją na nieodgadnione. Przed chwilą odrodziliśmy się wraz z porami roku lub jak wolą wierzący w Boga... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas
W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną wystawę z cyklu BODY WORLDS & The Cycle of Life twórcy techniki plastynacji dr. Guntera von Hagensa. Wstęp na wystawę w... [więcej]
Sport
MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie
Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex Kutno przegrał z MKS Dąbrowa Górnicza 76:85. W kwartach było 28:25, 15:23, 10:24, 23:13. Dla Polfarmex Kutno punktowali: M. Marek 4, J. Jarecki 14, M. Sałasz 15, O. Emegano 4, M.... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam Działkę budowlaną Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 938mkw, uzbrojoną, na nowo powstającym osiedlu Dybów II.... [czytaj więcej]
Sprzedam działkę rolną Sprzedam 55 arów ziemi w Luboradzu. Cena 17000. Telefon 509384718 lub 502515281.... [czytaj więcej]
Praca dla kucharki - Gostynin Potrzebna kucharka od zaraz.... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
Praca dodatkowa dla każdego – plus poradnik rnWitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. ... [czytaj więcej]
wynajmę Wynajmę lub sprzedam mieszkanie w centrum Kutna, stare budownictwo. – TBS. Mieszkanie jest wysokie, ciepłe, z cegły, na I piętrze. Dwa pokoje (duży pokój 20 m), drugi ok.13 m. kuchnia, ła... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Servis Masz kłopot z komputerem? Zadzwoń. Naprawa w domu klienta. Szybko i tanio. Oferuje pomoc i doradztwo przy rozbudowie oraz modernizacji sieci , komputera oraz doborze oprogramowania.... [czytaj więcej]
Działające serwisy www - sprzedam Na sprzedaż mam serwisy internetowe - gotowe i działające - każdy ma po kilka lat. Serwisy są odwiedzane i na autorskim oprogramowaniu. www.sogl.pl (8 lat, 120-270uu/dzień, 10-70tys odsłon/dzie... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
Dom 8km od Kutna sprzedam Sprzedam dom murowany 8 km od Kutna przy asfaltowej drodze na ogrodzonej działce ok 1200 mkw. 2 pokoje, kuchnia, łazienka z WC, przedpokój CO węglowe. Może być umeblowane i ze sprzętem AGD. ... [czytaj więcej]
Jesteś dorosły i chcesz mówić po niemiecku? Witaj,rnSpecjalizuję się w nauce języka niemieckiego przez Skype.rnSkutecznie uczę osoby, które pracują w Polsce, za granicą lub jadą rndo Niemiec, Austrii i Szwajcarii.rn rnMam na imię Jolan... [czytaj więcej]
Sprzedawca / Sprzedawczyni Jesteśmy znaną marką, liderem w swojej kategorii. Nasze sklepy znajdują się w najlepszych Centrach Handlowych w Polsce. Zależy nam na stałym rozwoju, dlatego poszukujemy kreatywnych osób do sk... [czytaj więcej]
Legginsy RUN BABY RUN Legginsy sportowe do każdego rodzaju ćwiczeń: do biegania, na fitness, czy taniec. Doskonała sportowa dzianina oddychająca, elastyczna, pracuje z Twoim ciałem. Szeroki wzmacniany pas pozostaje n... [czytaj więcej]
Segment Oddam za darmo segment. ... [czytaj więcej]
Opiekun/ka seniora Josefa po zawale, 68 lat InterKadra jest działającą na rynku europejskim renomowaną Agencją Pracy Tymczasowej, Doradztwa Personalnego oraz Pośrednictwa Pracy na terenie RP i za granicą, wpisaną na podstawie Certyfikat... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Łazarz Marek Charłocy:
39 sekund temu
no co ty ? a sufler, januszek czy inny adam ? to ci naukowcy pełna gębą \
Beniamin Kurojed:
3 minut temu
Leopold to martwe ciało. Takie bez serca i bez duszy śmierdzące ciało. Ludzki szkielet to przy nim rewelacja. Nie wstydźmy się swojej anatomii.
Ursus Wincenty Hwalibog:
2
 · 
4 minut temu
donosiciel się znalazł zas...y
Przemysław Okoń:
3
 · 
9 minut temu
piotrze kmita, a ja się zgadzam z wpisem Rufina bo jest to wpis mądry , rzeczowy itd. Dlatego zrób co masz zrobić mafijny fagasie ,a potem pisz na Berdyczów i pochwal się tym jaki jesteś głupi i mierny . hahahahahahaha
Beniamin Kurojed:
2
 · 
17 minut temu
Jaka mac, taka nać.
Beniamin Kurojed:
2
 · 
23 minut temu
Bo w Polsce dzisiaj to się dzieje tak: naukowców dużo, a uczonych brak. I co? I nic!
Beniamin Kurojed:
2
 · 
27 minut temu
Kiedyś "Kasprowicz" to było coś. Teraz "Kasprowicz" to nic.
Apoloniusz Błaszkowski:
2
 · 
2 godzin temu
Człowieczku przecież takie zdjęcia są w książkach do anatomii , biologi , nauki o człowieku. Co cię w nich drażni? To przecież pokazuje twoje ciało a co brzydzisz się nim?
Apoloniusz Błaszkowski:
2 godzin temu
Janusz i tobie podobni . Z was nie zrobią preparatów bo trudno doszukać się mózgu.
Dominik Neoforensis:
2
 · 
3 godzin temu
Córeczki z wielkimi dupami trzeba napaść i napoić.
Dacjan Tetyaniec:
4 godzin temu
Żeby tylko na szkło
Edgar Puch:
4 godzin temu
Ten ma największe hojności porywy,Komu fortuna odmówiła mienia;A ten najbardziej bywa gadatliwy,Co nie ma właśnie nic do powiedzenia.
Edgar Puch:
5 godzin temu
Tam, gdzie w sercach bezmyślność i bierność,Krzewić się może tylko ciemnota i mierność.
Emilian Tymna:
6 godzin temu
Jak się pracuje w PR i używa takich sformułowań i ma się tak ubogie słownictwo i kompletny brak kultury to zostaje tylko miejska micha
Olimpia Wilkowszczak:
6 godzin temu
Nowoczesna w Kutnie nieźle zaczęła, ale gdy dołączył radny Ziółkowski plus pewna pani - miłośmiczka Łebskiego, to partia znalazła się w locie pikującym. Nie wiem, czy to wszystko się dzieje za zgodą pana Tomasza czy też on po prostu nie panuje nad pewnymi rzeczami.
Gaweł Wacowski:
6 godzin temu
Program Nowoczesnej to wartości i cle Czyżby główną wartością była micha, a celem micha?
Przemysław Zwowitzki:
6 godzin temu
Zanim mieszkańcy gminy połapią sie, Burzyński swojego człowieka wsadzi, będzie zmiana z buraka na kartofla z Adamowic.
Czesław Boguszewski:
6 godzin temu
Ten nasz błądzący w ciemnościach brat swędrowski to tak się nadaje na dobrego księdza pasterza jak brat burzyński na dziada kościelnego, a brat debich na słowika organistę. Omijam z daleka tą ciemnotę, głupotę i niecnotę. Szkoda marnować czas na paciorki, fikołki i koziołki. Babcia mówiła, że oni więcej złego niż dobrego czynią. Czuwajmy bo jak wyżej. Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą. Przekroczmy próg nadziei.
Czesław Boguszewski:
3
 · 
7 godzin temu
KCI powinni zamknąć na wieki. Tam tylko syf, kiła i mogiła. Zbój, zupa i kamieni kupa. Taka bezmózgowa dzicz bez wiary i kultury tam pracuje. Znam ich. Z jednym chodziłem do szkoły. Sami sobie bzdurne posty piszą. Żenada. Szkoda czasu tracić na czytanie i oglądanie tego beznadziejnego badziewia. Wolę z sikorkami pogadać albo z kumplami w bridża pograć lub rowerem pojeździć. Nie stać mnie na marnowanie czasu na pierdoły.
Flawiusz Marcynk:
3
 · 
7 godzin temu
Byłam na tej wystawie, GENIALNA, polecam wszystkim. Zdjęcia jak na panujące tam warunki świetne. Brawo dla fotografa i Pani Redaktor za podjęcie tematuNajciekawsze artykuły
 ·  64
4 dni temu
Czytelnicy pytają o zatrudnienie w Aquaparku Kutno i bezpłatne wejściówki
 ·  2
5 dni temu
Misje Święte w diecezji łowickiej. Wczoraj świadectwo Dobromira, dziś rozpoczęcie misji w Głogowcu
 ·  101
6 dni temu
WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno
 ·  3
6 dni temu
Kutnowskie firmy otrzymały wsparcie na innowacyjne projekty z branży motoryzacyjnej
 ·  29
10 dni temu
Co będzie w budynku po PZU w centrum Kutna?
 ·  21
11 dni temu
Dziś w TVP 1 historia byłego policjanta z Kutna
 ·  8
11 dni temu
Czytelnicy pytają: Kiedy wreszcie będzie nowa nawierzchnia na drodze Łanięta - Kąty?
 ·  29
19 dni temu
Gorąca dyskusja o opłatach za wodę i ścieki w Gminie Kutno. Radni zaproponowali podwyżki
 ·  89
19 dni temu
Będzie nowy stary Zarząd Powiatu w Kutnie?
 ·  51
19 dni temu
Ogłoszenia o manifestacji kutnowskiego ONR pod lupą łódzkiej prokuratury
 ·  11
20 dni temu
Proces Łukasza K. Media musiały opuścić salę rozpraw
 ·  5
20 dni temu
Bronka Nowicka w Kutnie. Dziecko martwi się, bo nie umie nakarmić kamienia
 ·  12
21 dni temu
Prokuratura Regionalna w Łodzi: Były policjant nie popełnił przestępstwa na komendzie
 ·  16
21 dni temu
Czyszczenia Królewskiej na Majówkę nie będzie, ale różana fontanna już tryska
 ·  12
23 dni temu
Twarzą w twarz Proletaryat w Kutnie
 ·  92
24 dni temu
Czytelnicy pytają, rzecznik starostwa odpowiada. Koszty kasacji i bezkrólewie
 ·  2
24 dni temu
Inwestycje PLK S.A.: Odnowione perony, wiadukt na Troczewskiego i przystanek Azory
 ·  88
24 dni temu
Radnej PSL przedłużono zatrudnienie w ośrodku. Nie ze mną te numery, Brunner
 · 
25 dni temu
Łukasz Wójcik: Podniebne przygody i wielka pasja
 · 
25 dni temu
Promocja szkół w coraz lepszym wydaniu. Powiatowe targi edukacyjne dla gimnazjalistów
 ·  247
26 dni temu
Kasacja starosty oddalona. Debich musi odejść
 ·  3
26 dni temu
Laureaci Super Pulsów Żychlina 2017
 · 
27 dni temu
W Komadzynie płonęła naczepa pełna trocin. Ruch na A1 odbywa się jednym pasem
 ·  2
30 dni temu
Premiery Teatru Puszek. Dobra zabawa i pouczający morał
 ·  105
31 dni temu
Praktyki samorządowe a wartości. Promocja prezydenta z naszych portfeli
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności