eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Bilety przez internet na mecze XI Turnieju o Różę Kutna
W poprzednim sezonie jeden z kibiców kutnowskiej drużyny koszykówki pytał o to czy KKS Pro Basket będzie sprzedawać bilety na mecz przez internet. O tym pisaliśmy TUTAJ Teraz właśnie kibice uzyskają taki dostęp do biletów. 

W sezonie 2016/2017 wszystkie bilety na mecze kutnowskich lwów będzie można zakupić przez Internet, a dokładniej na stronie www.kupbilet.pl.

- System na chwilę obecną jest testowany oraz przystosowany pod sprzedaż biletów w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 9 w Kutnie. Pierwszy raz z zakupu biletów za pomocą systemu sprzedaż interetowej kibice będą mogli skorzystać podczas XI Turnieju o „Różę Kutna”, który rozegrany zostanie w Kutnie w dniach 16 – 17 września 2016 roku, a uczestnikami turnieju będą Polfarmex Kutno, Polpharma Starogard Gdański, PGE Turów Zgorzelec oraz Energa Czarni Słupsk - informuje Dorian Koralewski, Marketing Manager KKS PRO BASKET KUTNO S.A.

Bilety na każdy mecz oprócz zakupu przez Internet na stronie kupbilet.pl będzie można również nabyć w następujących miejscach: Salony EMIPK, Zakłady Bukmacherskie STS, Siedziba klubu KKS PRO BASKET KUTNO, Kasa biletowa na Hali Sportowej nr 9 w Kutnie – przed meczem. [więcej]
redaktor, 22.08.2016 15:37|czytane: 493 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kurs komputerowy 50+
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie organizacyjne dla chętnych na kolejną edycję kursu komputerowego 50+.

Spotkanie odbędzie się w sali prelekcyjnej (obok szatni) 26 sierpnia o godz. 12:00. [więcej]
redaktor, 22.08.2016 16:32|czytane: 538 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Perseidy dla żony
Na początku sierpnia na naszych łamach zachęcaliśmy do obserwacji nieba poza miastem, aby zobaczyć niezwykłe zjawisko astronomiczne – rój Perseidów, potocznie zwanych spadającymi gwiazdami. Tegoroczne obserwacje miały szczególne znaczenie dla miłośników astronomii, ponieważ Perseidów było dwa razy więcej niż w ubiegłych latach.

Czytelnicy piszą: Perseidy dla żony , ./upload/articles_pakiety/31178/01_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: Perseidy dla żony , ./upload/articles_pakiety/31178/02_obraz.jpg


- Moja gwiezdna wakacyjna przygoda to właśnie "upolowanie" Perseidów na podkutnowskim niebie - mówi pan Rafał Kusiak z Kutna. - Nie było łatwo, bo nie dysponuję profesjonalnym sprzętem.

Trudno zrobić zdjęcie rojowi meteorów, ale amatorowi udało się zarejestrować obiekty 14 sierpnia w godz. 23.00-24.00. Jak mówi kutnianin spadające gwiazdy dedykuje swojej małżonce Kamili. [więcej]
redaktor, 22.08.2016 12:30|czytane: 740 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kontrakty przekleństwem szpitali. Tajemnicza śmierć na dyżurze
Śmierć lekarki Doroty M-M, byłej anestezjolog w kutnowskim szpitalu po czterodniowym dyżurze w szpitalu w Białogardzie, poruszyła Naczelną Izbę Lekarską i Ministra Zdrowia, aż wydali odpowiednie oświadczenia o tym, że lekarze powinni przestrzegać Kodeksu Etyki Zawodowej (czyli zmęczeni nie powinni pracować) i że trzeba mieć na względzie rozsądek. Wygląda na to, że szacowne gremia w Polsce reagują jedynie w sytuacji tragedii ... poruszeniem i ogólnikami. Nie biją się jednak w piersi za to, że zbudowany system pracy służby zdrowia jest w Polsce jak jazda bez trzymanki i praca lekarza na umowę za np. 6 tys. zł, a na kontrakcie za 15 tys. zł, nie daje rozsądnego wyboru, tylko wybór typu jasne, że chcę więcej zarabiać. Do tego wszelkie nieprawidłowości, jak w każdym zawodzie- służbie, są zamiatane pod dywan i nie wyciąga się wniosków z karygodnych sytuacji.

Podobnie jest w Kutnie, lekarze na kontraktach dyżurują ile chcą, bo nie dotyczy ich Kodeks Pracy, na szczęście nikt u nas nie umarł. Zatrudniona wówczas jest firma, a nie osoba, choć oczywiście każdy rozumny człowiek wie, że lekarz prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, to po prostu osoba. Odrealnienie bez wyobraźni tego typu zatrudnienia doprowadziło,do tego że w wielu szpitalach, jak i w Kutnie, nie ma już zespołów lekarskich. Medycy przyjeżdżają do nas z Krakowa, Łodzi, Zgierza, Sochaczewa, Płocka, Białegostoku, Warszawy itp. Po kilku godzinach podróży "wpadają" na dyżur i jadą dalej do następnego szpitala oddalonego o 100 czy 200 km. Często nie ma więzi między pacjentem a lekarzem, bywa, że nie ma możliwości, leżąc na sali przez tydzień spotkać lekarza, który pierwszy zaordynował jakąś terapię i dowiedzieć się czy ma ona założony skutek.

Wyników sekcji zwłok Doroty M-M jeszcze nie ma. Media rozpisują się o śmierci z przepracowania, choć faktyczny czas jej pracy jest możliwy do ustalenia np. w cztery dni wykonała kilka zabiegów, przy których znieczulała, a potem miała dyżur w wygodnej dyżurce z wszelkimi mediami, jak informuje rzecznik szpitala w Białogardzie. Nikt nie sięga do przeszłości lekarki i nie czeka na wyniki sekcji. [więcej]
wandea, 22.08.2016 10:32|czytane: 1763 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKologia: Jak groźna jest wścieklizna?
Wścieklizna to jedna z najstarszych i najbardziej niebezpiecznych chorób odzwierzęcych, na którą nie ma skutecznego lekarstwa: Człowiek umiera w ciągu tygodnia od wystąpienia objawów chorobowych. Jedynym ratunkiem, jeżeli występuje podejrzenie zarażenia wirusem, jest natychmiastowe podanie surowicy, a następnie wykonanie serii szczepień.

eKologia: Jak groźna jest wścieklizna?, ./upload/articles_pakiety/31177/01_obraz.jpg


Chorobę wywołuje RNA-wirus, który jest przykładem wirusa neurotropowego, tzn. szerzącego się i namnażającego w układzie nerwowym. Rezerwuarem zarazka są zwierzęta dzikie wolno żyjące głównie: lisy, wiewiórki, jeże, nietoperze, sarny lub udomowione, przypadkowo zarażone wścieklizną (np. krowy, psy, koty). Warto dodać, że drobne gryzonie nie odgrywają roli w przenoszeniu wścieklizny na człowieka i w związku z tym pokąsanie przez mysz, szczura, czy chomika nie stanowi wskazań do szczepień przeciw wściekliźnie. – tłumaczy lek. med. Mariola Malicka – internista z Centrum Medycznego Damiana

Jak dochodzi do zakażenia?
Wirus wścieklizny jest obecny w ślinie zakażonych zwierząt, dlatego do zakażenia może dojść nie tylko podczas pogryzienia, ale również niewinnego polizania uszkodzonego fragmentu skóry ze świeżą raną, zadrapaniem czy otarciem naskórka. Równie łatwo zarazić siępoprzez zanieczyszczenie spojówek przez ślinę zakażonego zwierzęcia. Przypadek brazylijskich grotołazów pokazał, że również wdychanie oparów z odchodów zakażonych nietoperzy, może prowadzić do choroby. Po zakażeniu, wirus rozpoczyna okres wylęgania, trwający od 20 do 90 dni. Jest to bardzo ważny okres, do pojawienia się objawów - chorobę można zatrzymać za pomocą podania szczepionki. [więcej]
redaktor, 22.08.2016 12:10|czytane: 350 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Trwają remonty dróg powiatowych
Wynajęta przez Starostwo Powiatowe w Kutnie Firma Handlowo - Usługowa Wiesława Łuczak, Jan Łuczak s.c. z Uniejowa zakończyła remont drogi powiatowej Nr 2162E Wały - Siemienice poprzez wykonanie nawierzchni.

Trwają remonty dróg powiatowych, ./upload/articles_pakiety/31175/01_obraz.jpg
Trwają remonty dróg powiatowych, ./upload/articles_pakiety/31175/02_obraz.jpg
Trwają remonty dróg powiatowych, ./upload/articles_pakiety/31175/03_obraz.jpg


Zakresem prac został objęty cały odcinek drogi o długości 6198 mb, wartość prac wyniosła: 121 595,46 zł brutto.

- Powiat Kutnowski prowadzi równolegle remonty cząstkowe nawierzchni dróg powiatowych oraz przygotowuje się do zadań inwestycyjnych związanych z modernizacją dróg powiatowych Nr 2124E Oporów Kolonia – Kutno na odcinku Malina – Sieraków, 2123E Kutno – Żychlin (1-go Maja, Łukasińskiego) Kaczkowizna na odcinku Żychlin ul. Łukasińskiego i 2133E St. kol. Strzelce Kujawskie – Strzelce – Oporów odcinek od skrzyżowania z droga powiatową 2121E Oporów – Rakowiec do granicy miejscowości Oporów - informuje Jacek Saramonowicz, Rzecznik Prasowy Starostwa Powiatowego w Kutnie. [więcej]
wandea, 22.08.2016 11:12|czytane: 605 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Remont w MOS w Żychlinie dzięki wsparciu fundacji Stichting Samen Delen
Wsparcie holenderskiej fundacji Stichting Samen Delen umożliwiło adaptację kolejnych pomieszczeń w siedzibie Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Żychlinie na potrzeby oczekujących na przyjęcie do placówki wychowanków.

Remont w MOS w Żychlinie dzięki wsparciu fundacji Stichting Samen Delen, ./upload/articles_pakiety/31174/01_obraz.jpg
Remont w MOS w Żychlinie dzięki wsparciu fundacji Stichting Samen Delen, ./upload/articles_pakiety/31174/02_obraz.jpg
Remont w MOS w Żychlinie dzięki wsparciu fundacji Stichting Samen Delen, ./upload/articles_pakiety/31174/03_obraz.jpg


Przedstawiciele Fundacji  Stichting Samen Delen  w czerwcu tego roku odwiedzili Ośrodek, rozmawiali z dyrekcją, pracownikami i młodzieżą. Byli pod wrażeniem działań kulturalnych, artystycznych, prospołecznych, inicjatyw podejmowanych przez wychowanków MOS na rzecz  środowiska lokalnego. Zainteresowali  się codziennością ośrodka, pracą wychowawczą, terapeutyczną, codziennymi rytuałami społeczności korekcyjnej, realizowanymi przez placówkę we współpracy z organizacjami pozarządowymi licznymi  projektami.

Mimo, że budynek, w którym mieści się Ośrodek został wyremontowany na okoliczność przeprowadzki, to potrzeby przestrzenne placówki są znacznie większe. W placówkach zajmujących się socjoterapią  wrasta  liczba uczniów i wychowanków potrzebujących wsparcia i pomocy psychologiczno - pedagogicznej. Do Ośrodka w Żychlinie ustawiają się kolejki dziewcząt i chłopców z całej Polski. 

- Fundacja Stichting Samen Delen podjęła bardzo ważną decyzję o przekazaniu 2.500,00 Euro na wyremontowanie łazienki i aneksu kuchennego w niezagospodarowanej dotąd części budynku siedziby MOS. W ślad za pomocą Samen Delen, decyzję o wsparciu dalszej adaptacji pomieszczeń na potrzeby grupy wychowawczej podjął Zarząd Powiatu - informuje Ewa Rutkowska, dyrektor MOS.

Placówka od 1 września będzie prowadziła edukację i terapię 62 wychowanków i ma kolejkę oczekujących na przyjęcie.  Młodzież w żychlińskim ośrodku  socjoterapii czuje się doskonale. Praca wychowawcza i terapeutyczna oparta jest na społeczności  korekcyjnej. Młodzi przyjmowani są do Ośrodka na podstawie orzeczenia do kształcenia specjalnego  i wniosku rodziców. To formalna strona przyjęcia do placówki. Istotą jest jednak osobisty wybór ośrodka przez potencjalnego kandydata na członka społeczności  i jego motywacja, potrzeba zamiany, chęć realizacji planu terapii i zgoda na współpracę ze swoim patronem - wychowawcą grupy. [więcej]
redaktor, 22.08.2016 11:10|czytane: 511 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Za nami XII MIĘDZYNARODOWY MEMORIAŁ im. EDWARDA PISZKA W BASEBALLU
Wczoraj na boiskach Małej Ligi w Kutniezakończył się PISZEK CUP XII MIĘDZYNARODOWY MEMORIAŁ im. EDWARDA PISZKA W BASEBALLU. Uczestnikami Memoriału były drużyny do lat 15 i do lat 18 z Polski, Białorusi, Holandii i Ukrainy.

Za nami XII MIĘDZYNARODOWY MEMORIAŁ im. EDWARDA PISZKA W BASEBALLU, ./upload/articles_pakiety/31173/01_obraz.jpg
Za nami XII MIĘDZYNARODOWY MEMORIAŁ im. EDWARDA PISZKA W BASEBALLU, ./upload/articles_pakiety/31173/02_obraz.jpg
Za nami XII MIĘDZYNARODOWY MEMORIAŁ im. EDWARDA PISZKA W BASEBALLU, ./upload/articles_pakiety/31173/03_obraz.jpg


FINAŁ U 15 rozegrali REPREZENTACJA POLSKI U – 15 - BRABANT UNITED – HOLANDIA
A FINAŁ U 18 MKS „STAL” BiS KUTNO - LITTLE LEAGUE HAARLEM – HOLANDIA
MECZ O III MIEJSCE   MKS „STAL” BiS KUTNO – POLSKA - BREST ZUBRS – BIAŁORUŚ
BRABANT UNITED – HOLANDIA - WUKB „CENTAURY” WARSZAWA – POLSKA
WYNIKI

Organizatorami Memoriału byli Miasto Kutno, MKS „Stal” BiS Kutno, Mała Liga Baseballu w Kutnie, Polska Fundacja Kopernikańska,  Polski Związek Baseballu i Softballu, KSSB Wpierajmy Nasze Dzieci. Patronat honorowy objęli: Prezydent Miasta Kutna, Starosta Kutnowski oraz Marszałek Województwa Łódzkiego.
[więcej]
redaktor, 22.08.2016 07:40|czytane: 1108 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wygrali zaproszenia na wodne pluski
Zaproszenia na wodne pluski w Aquaparku Kutno wygrali: Michał Kuciapski, Anna Jędrzejewska, Michalina Wilkońska, Ilona Stańczak.

Wygrali zaproszenia na wodne pluski, ./upload/articles_pakiety/31163/01_obraz.jpg


Zaproszenia można odebrać w parku wodnym w terminie 14 dni od rozstrzygnięcia konkursu. [więcej]
redaktor, 22.08.2016 07:01|czytane: 834 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Deszczowe dożynki w Leszczynku
Momentami w ulewnym deszczu odbywały się w Leszczynku tradycyjne dożynki. W tym roku święto rolników z gminy Kutno miało wyjątkowy charakter, ponieważ połączone zostało z kilkoma bardzo ważnymi uroczystościami. Jesienna aura jednak nie odstraszyła mieszkańców gminy - trudno było znaleźć miejsce siedzące.

Deszczowe dożynki w Leszczynku, ./upload/articles_pakiety/31172/01_obraz.jpg
Deszczowe dożynki w Leszczynku, ./upload/articles_pakiety/31172/02_obraz.jpg
Deszczowe dożynki w Leszczynku, ./upload/articles_pakiety/31172/03_obraz.jpg


Dożynki rozpoczęły się mszą świętą w intencji rolników z gminy Kutno. Oprawę muzyczną nabożeństwa zapewnił zespół Leszczynianki i kapela Okowita. Tuż przed mszą przedstawiciele sołectw zaprezentowali wieńce dożynkowe.

Rolnikom za ich trud podziękował wójt gminy Kutno Jerzy Bryła.
- Tegoroczne plony nie były imponujące. Aura nie rozpieszczała rolników - podkreślił Jerzy Bryła. - Chciałbym podziękować Wam za rolniczy trud i życzyć wszystkiego najlepszego.

Wójt podziękował również sponsorom, dzięki którym udało się zorganizować święto plonów. Po oficjalnej ceremonii dożynkowej odbyło się uroczyste nadanie sztandaru gminie Kutno. [więcej]
redaktor, 22.08.2016 06:25|czytane: 2160 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Spotkanie integracyjne absolwentów "Kasprowicza" przy muzyce i grillu
Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół II LO im. Jana Kasprowicza w Kutnie zaprasza na spotkanie integracyjne przy muzyce i grillu. Spotykamy się 26 sierpnia (piątek) w siedlisku Koła Łowieckiego „Dzik” (w lesie raciborowskim). Start o godzinie 18:00.

Koszt uczestnictwa 50 zł od osoby. Wpłaty prosimy przekazywać na konto Stowarzyszenia nr 82 2030 0045 1110 0000 0299 9130 lub w sekretariacie szkoły do 23 sierpnia.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 502 873 106, 607 608 538 lub 502 324 905. [więcej]
wandea, 22.08.2016 05:59|czytane: 591 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki piątek. Zapraszamy na trzeci dzień Piszek Cup 2016
Za nami drugi dzień PISZEK CUP 2016 pod patronatem eKutno.pl. Oto wyniki:
19 sierpnia (piątek) boisko I
Godzina 10.00 BRABANT UNITED - BREST ZUBRS (8 : 6)
Godzina 12.00 DARNITSA TIGERS KIEV - REPREZENTACJA POLSKI U15 (0:16)
Godzina 15.00 BREST ZUBRS - MKS STAL BiS KUTNO (10 : 2)
boisko II
Godzina 14:00 TSB DEMONY MIEJSKA GÓRKA - LITTLE LEAGUE HAARLEM (1:7)
Godzina 16.00 WUKB CENTAURY WARSZAWA - MKS STALBiS KUTNO (1:16)
boisko I
Godzina 17.00 LITTLE LEAGUE HAARLEM - BRABANT UNITED (3:1)

Wyniki piątek. Zapraszamy na trzeci dzień Piszek Cup 2016, ./upload/articles_pakiety/31167/01_obraz.jpg
Wyniki piątek. Zapraszamy na trzeci dzień Piszek Cup 2016, ./upload/articles_pakiety/31167/02_obraz.jpg
Wyniki piątek. Zapraszamy na trzeci dzień Piszek Cup 2016, ./upload/articles_pakiety/31167/03_obraz.jpg


A dziś zapraszamy na Małą Ligę na kolejne zmagania: [więcej]
redaktor, 20.08.2016 08:45|czytane: 522 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wakacyjne wspomnienia: Na 13 Ogólnopolskim Zlocie Fiata 126P w Warszawie
Leszek Baranowski, mieszkaniec Kutna  fotograf, ale jak się ostatnio okazało również zapalony wielbiciel Fiata 126P odwiedził niedawno 13 Ogólnopolski Zlot Fiata 126P w Warszawie. Dla tych, którzy lubią stare dobre maluchy a nie mogli  być wówczas w stolicy - fotoreportaż "zwiedzacza". Zlot organizowała Grupa Warszawska we współpracy z Automobilklubem Polskim.

Wakacyjne wspomnienia: Na 13 Ogólnopolskim Zlocie Fiata 126P w Warszawie, ./upload/articles_pakiety/31164/01_obraz.jpg
Wakacyjne wspomnienia: Na 13 Ogólnopolskim Zlocie Fiata 126P w Warszawie, ./upload/articles_pakiety/31164/02_obraz.jpg
Wakacyjne wspomnienia: Na 13 Ogólnopolskim Zlocie Fiata 126P w Warszawie, ./upload/articles_pakiety/31164/03_obraz.jpg


- Pod Pałacem Kultury zobaczyłem niby takie same "maluchy", ale każdy inny, wiadomo diabeł śpi w szczegółach. Zakochałem się w Fiacie 126P i teraz mam ochotę spędzić z nim więcej czasu, tym bardziej, że jesteśmy w tym samym wieku :) - mówi Leszek Baranowski.  

[więcej]
pismak, 19.08.2016 15:44|czytane: 800 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
WE WRZEŚNIU OTWARCIE NOWEJ LOKALIZACJI STREET DANCE STUDIO. ZAPISZ SIĘ NA ZAJĘCIA JUŻ DZIŚ!
Street Dance Studio otwiera nową lokalizację swojej szkoły, od 5 września będziecie mogli korzystać z zajęć tanecznych oraz fitness na trzech klimatyzowanych salach tanecznych i fitnessowych na ul. 1 Maja 16. Zapraszamy do zapisywania się na zajęcia!

WE WRZEŚNIU OTWARCIE NOWEJ LOKALIZACJI STREET DANCE STUDIO. ZAPISZ SIĘ NA ZAJĘCIA JUŻ DZIŚ!

Poniżej przedstawiamy grafiki zajęć. Grafik podzielony jest na sale, na których odbywają się zajęcia, dlatego też czytaj uważnie - Takiego wyboru zajęć nie znajdziesz nigdzie!

UWAGA!
ZAJĘCIA W STREET DANCE STUDIO na ul. 1 Maja 16 RUSZAJĄ OD 5 WRZEŚNIA, A W KDK OD 12 WRZEŚNIA! 
ZAPISY oraz szczegółowe informacje: Joanna Gąsiorowska 723-319-518, j.zielinska90@interia.pl

WE WRZEŚNIU OTWARCIE NOWEJ LOKALIZACJI STREET DANCE STUDIO. ZAPISZ SIĘ NA ZAJĘCIA JUŻ DZIŚ!, ./upload/articles_pakiety/31129/01_obraz.jpg
WE WRZEŚNIU OTWARCIE NOWEJ LOKALIZACJI STREET DANCE STUDIO. ZAPISZ SIĘ NA ZAJĘCIA JUŻ DZIŚ!, ./upload/articles_pakiety/31129/02_obraz.jpg
WE WRZEŚNIU OTWARCIE NOWEJ LOKALIZACJI STREET DANCE STUDIO. ZAPISZ SIĘ NA ZAJĘCIA JUŻ DZIŚ!, ./upload/articles_pakiety/31129/03_obraz.jpg


CENNIK: PŁATNOŚĆ TYLKO GOTÓWKĄ.
KARNET FITNESS: ważne do końca miesiąca rozliczeniowego
pojedyncze wejście 20zł
4 wejścia 50zł/miesiąc
8 wejść 90zł/miesiąc
12 wejść 115zł/miesiąc
OPEN FITNESS 150zł/miesiąc [więcej]
wandea, 17.08.2016 08:09|czytane: 1109 razy|komentuj|czytaj cały
Włamywacze nie zdążyli niczego ukraść
Kuntowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy chwilę wcześniej włamali się do samochodu. Sprawcy zostali spłoszeni przez właściciela pojazdu, który przyłapał ich na gorącym uczynku. Nie zdążyli niczego ukraść.

Włamywacze nie zdążyli niczego ukraść, ./upload/articles_pakiety/31166/01_obraz.jpg
Włamywacze nie zdążyli niczego ukraść, ./upload/articles_pakiety/31166/02_obraz.jpg


19 sierpnia o godz.1.15 w nocy dyżurny kutnowskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o włamaniu do samochodu fiat seicento przy ul. Staszica. Pokrzywdzony, który spłoszył włamywaczy, podał ich rysopis i kierunek ucieczki. W drodze na miejsce zdarzenia policjanci zauważyli dwóch mężczyzn, których wygląd odpowiadał podanemu przez pokrzywdzonego rysopisowi włamywaczy.

Po wylegitymowaniu obaj zostali doprowadzeni na miejsce zdarzenia, gdzie pokrzywdzony rozpoznał ich jako sprawców włamania do jego samochodu. Mieszkańcy powiatu kutnowskiego w wieku 19 i 20 lat zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy policji. [więcej]
pismak, 19.08.2016 15:45|czytane: 1111 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sesja w powiecie na koniec wakacji
31 sierpnia o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbędzie się 24. sesja Rady Powiatu w Kutnie.

Radni zaczną od zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Kutnowskiego na lata 2016 – 2019 i  budżetu  powiatu na 2016 rok, wyrażą zgodą na na użyczenie nieruchomości stanowiących własność Powiatu Kutnowskiego (dotyczy drogi nr 2135E Przyzórz – Sójki) i drogi nr 2139E Raciborów – Muchnów). Przy drogach rozpoczną się prace związane z wycinką drzew.

Zostanie podjęta uchwała o przekazaniu zadania pełnienia funkcji inwestora w ramach inwestycji pod nazwą: „Przebudowa drogi powiatowej Nr 2135E Przyzórz – Sójki” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego Oś Priorytetowa III: Transport, Poddziałenie 2.2 – Drogi Lokalne Związkowi Gmin Regionu Kutnowskiego. Przypomnijmy, powiat partycypuje we wsniosku składanym przez ZGRK.

Jedna z uchwał dotyczy wyrażenia zgody na wydzierżawienie na okres 10 lat części nieruchomości stanowiących własność Powiatu Kutnowskiego oraz na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy. [więcej]
wandea, 19.08.2016 10:05|czytane: 919 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Już po awarii w Aquaparku Kutno
Awaria w Aquaparku Kutno trwała kilkadziesiąt minut i jak mówi Marcin Kaniewski z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kutnie już bez przeszkód można korzystać z basenów i innych atrakcji obiektu. Zapraszamy. [więcej]
wandea, 19.08.2016 10:55|czytane: 1241 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Boczkaja: To bubel prawny, ktoś mocno nie pomyślał. Budowa ronda pod znakiem zapytania
Miasto Kutno w tym roku miało w planach budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Żwirki i Wigury, Troczewskiego, Grunwaldzkiej i Wyszyńskiego, w okolicy nowej galerii handlowej. Zmieniło się prawo zamówień publicznych i jak mówi wiceprezydent Kutna Jacek Boczkaja póki co nie daje ono szans przeprowadzenia inwestycji w założonych terminach. 

Boczkaja: To bubel prawny, ktoś mocno nie pomyślał. Budowa ronda pod znakiem zapytania, ./upload/articles_pakiety/31154/02_obraz.jpg


- Pozwolenie na budowę mamy, ale w międzyczasie nasz uroczy parlament zmienił ustawę zamówień publicznych. Miało być to robione na wiosnę, ustawa została przyjęta i przegłosowana 13 lipca. Okres wejścia w życie został ustalony na 14 dni, zamiast zrobić to po ludzku, na przykład do końca roku - mówi Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna. - Nie ma żadnych aktów wykonawczych do tej ustawy, wzorów specyfikacji i innych dokumentów. Zrobienie czegoś takiego w ciągu roku w wakacje, w okresie trwania inwestycji to bubel prawyny, po prostu ktoś mocno nie pomyślał, nazwijmy to bardzo łagodnie. Plan był taki, że projekt się robił w międzyczasie, uzyskiwaliśmy pozwolenie na budowę i jednocześnie mieliśmy otwierać przetarg na wyłonienie wykonawcy tak, żeby można było zacząć prace po Święcie Róży, w połowie września. Zakładaliśmy aby ruch na dotychczasowym skrzyżowaniu całkowicie zamknąć aby maksymalnie skrócić czas budowy i utrudnień w ruchu. Prace trwałyby ok. 2 miesięcy. Na ten czas zostałyby wyznaczone objazdy. [więcej]
wandea, 19.08.2016 09:37|czytane: 2066 razy|50 komentarzy|komentuj|czytaj cały
ZGRK chce pozyskać dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych na budynkach użyteczności publicznej w powiecie
Związek Gmin Regionu Kutnowskiego wystąpił z wnioskiem o dofinansowanie odnawialnych źródeł energii w powiecie kutnowskim. Chodzi o instalacje fotowoltaiczne na około 39 budynkach użyteczności publicznej.

ZGRK chce pozyskać dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych na budynkach użyteczności publicznej w powiecie, ./upload/articles_pakiety/30601/01_obraz.jpg


- Wniosek dotyczy szkół, budynków gmin,ośrodków, stacji uzdatniania wody i innych na około 2 mln zł, wkład własny to 30 %, oczywiście we wniosku partycypują gminy - mówi Jakub Świtkiewicz, przewodniczący zarządu ZGRK.
[więcej]
redaktor, 19.08.2016 09:01|czytane: 902 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Powstają Powiatowe Centra Aktywności Fizycznej
W gminach powiatu kutnowskiego powstają Powiatowe Centra Aktywności Fizycznej (siłowni wewnętrznych) oraz wypożyczalnie rowerów w ramach projektu realizowanego ze środdków norweskich pt. Żyjesz dla siebie i innych – zadbaj o zdrowie. Gmina Żychlin urządziła już takie centrum. Powstało ono przy hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Żychlinie.

Sprzęt do ćwiczeń będzie udostępniony mieszkańcom gminy bezpłatnie od września w godzinach 15.00 – 21.00. A można będzie skorzystać ze stepów, stepperów Spokey z kolumną i twisterem, piłek, skakanek, ekspanderów, gum do ćwiczeń, hantli, atlasów, bieżni elektrycznych, rowerów i orbitreków  magnetycznych itp. [więcej]
redaktor, 19.08.2016 08:16|czytane: 449 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Kapela Dobrzeliniacy zagrała z Mozilem
Kapela Dobrzeliniacy z Żychlina staje się znana i coraz bardziej popularna nie tylko na terenie naszej gminy, ale też w całej Polsce. W sierpniu wystąpiła razem z Czesławem Mozilem na koncercie „re:tradycja” podczas Jarmarku Jagiellońskiego w Lublinie.Koncert był inspirowany cyklem telewizyjnym „Szlakiem Kolberga” dokumentującym spotkania muzyków ludowych z gwiazdami muzyki popularnej, a bohaterami jednego z odcinków byli właśnie harmonista Sławomir Czekalski, Kapela Dobrzeliniacy i Czesław Mozil. W pięknej scenerii Zamku Lubelskiego, wśród tłumnie zgromadzonej publiczności, artyści wykonali wspólnie melodie i przyśpiewki ludowe z repertuaru Kapeli Dobrzeliniacy. [więcej]
kultura, 19.08.2016 08:11|czytane: 433 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Księżowskie peregrynacje w naszej diecezji
Szykują się zmiany w kutnowskich i gminnych parafiach. Pod koniec sierpnia nowi wikariusze zasilą parafię pw. św. Wawrzyńca, pw. św. Jana Chrzciciela w Kutnie i św. Stanisława Biskupa i Męczennika.

I tak ks. mgr Dariusz Gasiński odejdzie z parafii pw. św. Wawrzyńca w Kutnie i zostanie administratorem parafii pw. św. Wojciecha w Kompinie (gm. Nieborów). Z Wawrzyńca odejdzie również Ks. mgr Grzegorz Słomiński.  Ks. mgr Bogumił Bartlewski zwolniony z urzędu wikariusza w parafii pw. Świętego Ducha w Łowiczu zostanie wikariuszem w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Kutnie, a odejdzie z niej ks. mgr Dariusz Lichman.

Z Łowicza do parafii św. Wawrzyńca przyjadą ks. mgr lic. Piotr Jóźwiak i ks. mgr lic. Sylwester Łajszczak.
Ks. Grzegorz Pypeć został zwolniony z urzędu wikariusza w parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Kutnie i pojedzie do Domaniewic w Łowickim.

Ks. mgr Krzysztof Przesmycki z parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Sochaczewie przybędzie na wikariusza w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krośniewicach. [więcej]
redaktor, 19.08.2016 08:01|czytane: 1856 razy|40 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziś kino akcji i sensacji przy fontannie
W piątek 19 sierpnia w Kinie przy Fontannie kino akcji i sensacji. O godz. 21.00 film Tajne przez poufne a o godz. 23.00 film Dorwać Gringo. Zaprasza Kino Kutnowskiego Domu Kultury.

Dziś kino akcji i sensacji przy fontannie, ./upload/articles_pakiety/31133/01_obraz.jpg


[więcej]
kultura, 19.08.2016 07:45|czytane: 555 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Piszek Cup rozpoczęty. Zapraszamy na mecze
Wczoraj na boiskach Małej Ligi w Kutnie organizatorzy wraz z władzami samorządowymi powiatu i gminy Krośniewice uroczyście otworzyli PISZEK CUP XII MIĘDZYNARODOWY MEMORIAŁ im. EDWARDA PISZKA W BASEBALLU. Uczestnikami Memoriału są drużyny do lat 15 i do lat 18 z Polski, Białorusi, Holandii i Ukrainy.

Piszek Cup rozpoczęty. Zapraszamy na mecze , ./upload/articles_pakiety/31151/01_obraz.jpg
Piszek Cup rozpoczęty. Zapraszamy na mecze , ./upload/articles_pakiety/31151/02_obraz.jpg
Piszek Cup rozpoczęty. Zapraszamy na mecze , ./upload/articles_pakiety/31151/03_obraz.jpg


Pierwszego uroczystego narzutu dokonali Julianna Barbara Herman burmistrz Krośniewic oraz Paweł Szczepanik inspektor z Urzędu Miasta Kuna. Imprezę prowadził Jarosław Koszański, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Kutnie.

Pierwsze wyniki z wczorajszych meczów.
BRABANT UNITED – MKS „STAL” BiS KUTNO 5:3,
MKS "STAL" BiS KUTNO - TSB "DEMONY" MIEJSKA GÓRKA 15:6,
LITTLE LEAGUE HAARLEM - WUKB "CENTAURY" WARSZAWA 5:4,
WUKB "CENTAURY" WARSZAWA - BRABAT UNITED 4:5.

Turniej potrwa do niedzieli,  na mecze już od godz. 9.00 zapraszają Miasto Kutno, MKS „Stal” BiS Kutno, Mała Liga Baseballu w Kutnie, Polska Fundacja Kopernikańska,  Polski Związek Baseballu i Softballu, KSSB Wpierajmy Nasze Dzieci.

19.08.2016r. (piątek)    boisko I
Godzina 9.00    BRABANT UNITED – BREST ZUBRS
Godzina 11.00  MKS „STAL” BiS KUTNO – DARNITSA TIGERS KIEV
Godzina 13.00  REPREZENTACJA POLSKI U – 15 - RS MIŃSK
Godzina 15.00   BRABANT UNITED - DARNITSA TIGERS KIEV
Godzina 17.00   BREST ZUBRS – MKS „STAL” BiS KUTNO [więcej]
redaktor, 19.08.2016 06:09|czytane: 754 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wreszcie mieszkańcy gminy Krośniewice doczekają się lamp na drodze
Rada Miejska w Krośniewicach zdecydowała o zakupie i montażu lamp ulicznych w Pawlikowicach. Koszt niewielki bo 45 tys. zł ale mieszkańcy Pawlikowic czekali na tę inwestycję gminy bardzo długo, bo ćwierćwiecze. Droga we wsi będzie wreszcie oświetlona na całej długości.

Cierpliwość mieszkańców z nieoświetlonej części drogi wzmacniał walczący o lampy w ostatnich latach sołtys Pawlikowic Tadeusz Godziembski i jego prośby wreszcie ze skutkiem trafiły do władz Krośniewic i Rady Miejskiej, [więcej]
redaktor, 19.08.2016 07:19|czytane: 389 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wypożyczalnia rowerów przeniesiona do starostwa
Otwarta przez Starostwo Powiatowe w Kutnie w maju przy ulicy 29 Listopada 14 wypożyczalnia rowerów została przeniesiona do budynku starostwa. W czerwcu skończyła się umowa z firmą w ramach projektu „Żyjesz dla siebie i innych - zadbaj o zdrowie”, a projekt trwa do października zatem trzeba było zmienić lokalizację wypożyczalni.

Wypożyczalnia rowerów przeniesiona do starostwa, ./upload/articles_pakiety/31149/01_obraz.jpg
Wypożyczalnia rowerów przeniesiona do starostwa, ./upload/articles_pakiety/31149/02_obraz.jpg


Rowery można wypożyczyć bezpłatnie. Do dyspozycji jest 18 rowerów w tym z przyczepkami dla dzieci i dwoma tandemami. Trzeba zgłosić się do starostwa przy Kościuszki 16, aby wypełnić formularz i odebrać rower. Formularz dostępny jest również przez internet.
[więcej]
redaktor, 18.08.2016 19:59|czytane: 860 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
NOWY SEZON TANECZNO-FITNESSOWY W STUDIU TAŃCA ALIBI
Nowy sezon taneczno - fitnessowy zbliża się wielkimi krokami.  Startujemy już 5 września. Dla naszych stałych i nowych kursantów przygotowaliśmy szeroką gamę zajęć tanecznych i fitnesowych oraz mnóstwo atrakcji cenowych. Pragniemy zarażać Was i Wasze pociechy naszą pasją do fitnessu i tańca. Dołącz do nas, podejmij wyzwanie i rozpocznij z nami pracę nad własną sylwetką.

NOWY SEZON TANECZNO-FITNESSOWY W STUDIU TAŃCA ALIBI, ./upload/articles_pakiety/31123/01_obraz.jpg
NOWY SEZON TANECZNO-FITNESSOWY W STUDIU TAŃCA ALIBI, ./upload/articles_pakiety/31123/02_obraz.jpg
NOWY SEZON TANECZNO-FITNESSOWY W STUDIU TAŃCA ALIBI, ./upload/articles_pakiety/31123/03_obraz.jpg


Jesteśmy do Państwa dyspozycji w dwóch lokalizacjach: na ul.Grunwaldzkiej 3 oraz w Kutnowskim Domu Kultury. W Studiu Tańca Alibi rozwijamy talenty taneczne, korygujemy i prostujemy sylwetki, ćwiczymy, tańczymy, bawimy się i dużo skaczemy.

Oto nasze propozycje zajęć:
GRAFIK ZAJĘĆ (UL.GRUNWALDZKA 3)
Poniedziałek
09.00 – 09.50 – Fitnessowe poranki – Wake up
10.00 – 10.50 – Pilates (Gimnastyka do spokojnej muzyki)
15.15 – 16.15 – Balet na pointach (od 7 lat wzwyż)
16.15 – 17.00 – Balet (3-5 lat)
17.00 – 18.00 – Balet (6-10 lat)
18.30 – 19.20 – Jumping Frog (wzmacnianie + cardio)
19.30 – 20.20 – Jumping Frog (wzmacnianie + cardio)
20.30 – 21.30 – Kurs tańca użytkowego dla par i singli [więcej]
redaktor, 16.08.2016 09:56|czytane: 859 razy|komentuj|czytaj cały
II konferencja różana 10 września
Czy wiecie, że we centralnej Francji istnieje maleńka wieś Chédigny, której fenomen polega na tym, że napotkamy w niej zdecydowanie więcej róż niż ludzi?  Ta zamieszkiwana przez zaledwie 500 osób miejscowość, stała się jednak  na przestrzeni  ostatnich lat bardzo ważnym punktem na różanej mapie Europy.O tym dlaczego zielone, pachnące różami Chedigny odniosło olbrzymi sukces ekonomiczny i kulturowy, opowie architekt krajobrazu Bogusław Bredy-Łaciak, podczas II Konferencji Różanej, która odbędzie się 10 września, w Kutnowskim Domu Kultury, w ramach obchodów 42. Święta Róży. Tematem wiodącym tegorocznego spotkania będzie „Róża w przestrzeni miasta i ogrodzie”.

II konferencja różana 10 września, ./upload/articles_pakiety/31142/01_obraz.jpg


Odbywająca się po raz drugi Konferencja jest świetną okazją do interakcji wszystkich różanych fascynatów. To właśnie im praktycznych porad związanych z pielęgnacją róż ogrodowych udzieli Andrzej Ćwik, uznany producent krzewów różanych.

Wszystkim nieobojętnym na otoczenie w którym żyją, na pewno przypadnie do gustu prelekcja dotycząca znaczenia róż pnących i parkowych w krajobrazie miasta, wygłoszona przez Martę Monder, opiekuna Narodowej Kolekcji Róż w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie oraz spotkanie z Łukaszem Drozdem i Krystianem Golaszem, specjalistami ds. zieleni  z Parku  Śląskiego w Chorzowie, którzy opowiedzą o tym jak doszło do powstania Rosarium w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie.
Z kolei mieszkańcy Kutna będą mogli dowiedzieć się jakie plany na zagospodarowanie doliny rzeki Ochni mają miejskie władze. O zielonej osi miasta opowiedzą podczas tegorocznej konferencji Jacek Boczkaja i Zbigniew Wdowiak, zastępcy Prezydenta Miasta Kutna. [więcej]
redaktor, 18.08.2016 16:08|czytane: 296 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dożynki w Gminie Kutno już w niedzielę
W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić święto plonów w gminie Kutno. Tegoroczne dożynki rozpoczną się o godz. 14.00 od uroczystej Mszy świętej polowej na terenie parku Ośrodka Kultury Gminy Kutno.

Dożynki w Gminie Kutno już w niedzielę, ./upload/articles_pakiety/31143/01_obraz.jpg


W programie przewidziano również uroczyste nadanie sztandaru gminie Kutno. Na uczestników imprezy czeka wyjątkowo dużo atrakcji i spora dawka znakomitej muzyki. Gwiazdą wieczoru będzie Andrzej Rybiński, który przyjedzie do Leszczynka z koncertem “Nie liczę godzin i lat…”. Wystąpią również kapele ludowe i zespoły wokalne. [więcej]
redaktor, 18.08.2016 15:49|czytane: 556 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Członkowie TPZK porządkują i odnawiają zabytkowe groby
Sierpień to okres naszych prac porządkowych i renowacyjnych na cmentarzu parafialnym w Kutnie. Członkowie Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej sprzątali wokół starych zabytkowych grobów, a  konserwator dzieł sztuki Maria Próchniewska pracowała nad renowacją nagrobka Marcelego Nowaka.

Członkowie TPZK porządkują i odnawiają zabytkowe groby, ./upload/articles_pakiety/31146/01_obraz.jpg
Członkowie TPZK porządkują i odnawiają zabytkowe groby, ./upload/articles_pakiety/31146/02_obraz.jpg
Członkowie TPZK porządkują i odnawiają zabytkowe groby, ./upload/articles_pakiety/31146/03_obraz.jpg


-Swój czas i  wysiłek przy porządkowaniu starych grobów poświęcali: Anna Milczewska, Elżbieta Żółtowska, Sławomir  Małas, Wiesław Kotliński, Halina Reszka. Serdecznie dziękujemy za tę społeczną pracę na rzecz naszego miasta i  regionu - mówi Bożena Gajewska, prezes TPZK.

Cmentarz parafialny w Kutnie gromadzi w sobie świadectwa ostatnich niemal 200 lat historii regionu kutnowskiego. Groby kryją szczątki doczesne kolejnych pokoleń, tworzących historię naszego miasta. Są wśród nich ludzie szczególnie zasłużeni dla Kutna, ale są też zwykli ludzie…  Wiele z tych grobów, poprzez swoje pomniki i inskrypcje, ma dziś historyczną i kulturową wartość. Stare, zabytkowe pojedyncze mogiły, przewrócone krzyże czy prawie całkowicie zarośnięte tablice nagrobkowe – to miejsca, których nie brakuje, i o które trzeba zadbać.

- Dlatego też prosimy Was, Mieszkańcy Kutna i regionu – jeśli przechodzicie obok starych, zabytkowych grobów lub macie je w pobliżu grobów swoich bliskich – zgarnijcie przy okazji śmieci, liście czy stare wiązanki z tych nagrobków. Włączcie się  w nasze działania na rzecz utrzymania naszej nekropolii w  dobrym  stanie - zachęca pani prezes. - Z pieniędzy uzbieranych podczas kwesty w 2015 roku dawną świetność odzyska nagrobek Marcelego Nowaka. [więcej]
redaktor, 18.08.2016 06:52|czytane: 545 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zajęcia tańca towarzyskiego od września w Kutnie
Street Dance Studio zaprasza wszystkich miłośników tańca na zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia poprowadzi Jędrek Kauc. Taniec Towarzyski to świat kolorowych sukni zdobionych piórami i cekinami, eleganckich fraków i parkietu wypełnionego parami, muzyką standardową i latynoamerykańską. Od września zajęcia będą odbywały się w nowej siedzibie SDS na ul. 1 maja 16. Już dziś można się na nie zapisać.

Zajęcia tańca towarzyskiego od września w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/31141/01_obraz.jpg
Zajęcia tańca towarzyskiego od września w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/31141/02_obraz.jpg
Zajęcia tańca towarzyskiego od września w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/31141/03_obraz.jpg


Nauka tańca towarzyskiego przynosi wiele korzyści, takich jak wyprostowana sylwetka, fantastyczna koordynacja ruchowa, oraz dobra kondycja. Taniec ma również wpływ na charakter, tancerze stają się bardziej zaparci w dążeniu do celu, nabywają  więcej kultury osobistej. Dzięki występom przed publicznością dzieci stają się bardziej pewne siebie przez co jest im łatwiej zawiązywać nowe znajomości. Taniec towarzyski uczy też cierpliwości (do partnera i treningu) jak i samodyscypliny. Dorośli natomiast poznawać będą świat tańców standardowych, latynoamerykańskich oraz użytkowych. Po tych zajęciach żadna impreza Wam nie straszna!

Jędrek Kauc jak mówi Joanna Gąsiorowska, właścicielka SDS to specjalista w swej dziedzinie. Jędrzej posiada najwyższą międzynarodową klasę taneczną S w tańcach latynoamerykańskich. Było to możliwe dzięki współpracy z najlepszymi szkoleniowcami z Polski i zagranicy (m.in. Jakubem Rybickim, Sergeyem Surkovem i Melią). Jest v-ce Mistrzem Polski, wielokrotnym półfinalistą i finalistą Mistrzostw Polski, a także zwycięzcą wielu turniejów cyklu Grand Prix. [więcej]
redaktor, 18.08.2016 07:39|czytane: 387 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Przygotowania do sezonu i pierwsze sparingi Polfarmexu Kutno
Od poniedziałku 22 sierpnia Polfarmex Kutno rozpoczyna przygotowania. Aktualny skład drużyny: Mateusz Bartosz, Grzegorz Grochowski, Sebastian Kowalczyk, Jacek Jarecki, Arkadiusz Kobus, Michał Gabiński, Michael Fraser, Dardan Berisha, Michał Marek, January Sobczak, Maciej Poznański, Szymon Pawlak, zawodnik zagraniczny.

Przygotowania do sezonu i pierwsze sparingi Polfarmexu Kutno, ./upload/articles_pakiety/31140/01_obraz.jpg
Przygotowania do sezonu i pierwsze sparingi Polfarmexu Kutno, ./upload/articles_pakiety/31140/02_obraz.jpg


Przygotowania do sezonu potrwają siedem pełnych tygodni i w tym czasie Polfarmex rozegra łącznie 11 sparingów.  I kolejka Tauron Basket Ligi rozpocznie się 9 października, a pierwszy mecz sparingowy 2 września.

W poniedziałek przed pierwszym treningiem zawodnicy spotkają się najpierw w  Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „DERMEX”  by przeprowadzić przedsezonowe specjalistyczne badania medyczne.  Pobrane zostaną także niezbędne próbki do analiz laboratoryjnych, które dadzą pełny i bardzo dokładny obraz kondycji i zdrowia naszych koszykarzy.

W godzinach popołudniowych trener Jarosław Krysiewicz oraz dyrektor generalny Krzysztof Szablowski spotka się po raz pierwszy z zawodnikami na Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie. W pierwszych dwóch tygodniach zawodnicy będą pracowali głównie nad siłą, motoryką i wydolnością. [więcej]
redaktor, 18.08.2016 07:30|czytane: 710 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Gmina Krośniewice dołoży do radiowozu
Rada Miejska w Krośniewicach podjęła uchwałę w sprawie przekazania środków finansowych na Wojewódzki Fundusz Wsparcia Policji z przeznaczeniem na zakup samochodu. Będzie to czwarty radiowóz do dyspozycji 19 policjantów z Komisariatu w Krośniewicach.

Z budżetu gminy na ten cel zostanie wydane 15 tys. zł. Samochód pomoże funkcjonariuszom w patrolowaniu miejscowości w gminie. [więcej]
redaktor, 18.08.2016 07:02|czytane: 406 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
eKuchnia: Ciasto Jagodowa Poezja
Orzeźwiające, mocno jagodowe ciasto to doskonały pomysł na niedzielne popołudnie przy kawie z najbliższymi i z pewnością zaspokoi podniebienia wszystkich miłośników tych leśnych owoców. Smakuje rewelacyjnie! Poleca kulinarna blogerka Ewelina Pędzikowska http://szalonakuchniaeweliny.bloog.pl

eKuchnia: Ciasto Jagodowa Poezja, ./upload/articles_pakiety/31138/01_obraz.jpg


Składniki
Biszkopt
3 jajka
4 łyżki cukru pudru
1/2 mąki pszennej
1 łyżka mąki ziemniaczanej
1 łyżeczka proszku do pieczenia
4 łyżeczki kakao [więcej]
redaktor, 18.08.2016 06:38|czytane: 604 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
czytaj z eKutno.pl: Trudno nie lubić Pitera
Dmitry Glukhovsky wpadł na dwa genialne pomysły. Pierwszym było napisanie powieści o tym jak ludzie schronili się po nuklearnej katastrofie w tunelach moskiewskiego metra – są to książki „Metro 2033”, „Metro 2034” i „Metro 2035”. Drugim było umożliwienie innym pisarzom tworzenia i publikacji powieści w wykreowanym przez Glukhovsky'ego uniwersum. Tak powstał „Piter” Szymuna Wroczka.

Piter to skrót od Petersburga, bo właśnie w podziemiach i na powierzchni tego miasta toczy się akcja książki. Głównym bohaterem jest Iwan Mierkułow, digger ze stacji Wasilieostrowska. Zajmuje się poszukiwaniami cennych przedmiotów na skażonej powierzchni i w opuszczonych stacjach. Jest to niezwykle niebezpieczne, gdyż łatwo jest natknąć się na zmutowane zwierzęta lub wejść do strefy śmiertelnego promieniowania, a broni i pocisku do niej jest niewiele. W ogóle po 20 latach od Katastrofy schowana w podziemiach metra ludzkość cierpi na niedostatki podstawowych przedmiotów, dlatego praca diggera jest szczególnie opłacalna i potrzebna w społeczeństwie.

Iwana poznajemy podczas poszukiwań prezentu ślubnego na opuszczonej stacji Primorskiej. Po powrocie do domu diggera porywa wir wydarzeń, które zmienią układ sił w petersburskim metrze – z Wasilieostrowskiej skradziono agregat, jedyne źródło prądu. Stacja i jej sojuszniczki ruszają na wojnę. Takie zawiązanie akcji z miejsca wciąga czytelnika, zwłaszcza, że nie brak zaskakujących zwrotów akcji, przemyślanych i dowcipnych dialogów oraz dokładnie zarysowanych, acz skomplikowanych postaci, które stają na drodze Iwana. Takich jak Uberfurer, faszysta z tatuażem sierpa i młota, typowy łysy brutal, Sazonow wyśmienity tropiciel, najszybszy rewolwerowiec, czy profesor Wodianik popisujący się swoją wiedzą sprzed Katastrofy. Żadna z tych i innych postaci nie pozostaje czytelnikowi obojętna, dlatego gdy wpadają w poważne tarapaty z zapartym tchem wyczekujemy konkluzji, bojąc się o życie bohaterów lub modląc się o śmierć wrogów, a najczęściej oba naraz. [więcej]
MaciejW, 18.08.2016 06:17|czytane: 428 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Rewelacyjna Kapela Hanki Wójciak. Dziś zapraszamy na brzmienia marokańskich gimbrii
Wczoraj przed kutnowską publicznością w Centrum Teatru Muzyki i Tańca wystąpiła Kapela Hanki Wójciak. Zespół powstał w Krakowie, gra muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej.  Duża galeria zdjęć A dziś o godz.... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam 4,08 hektary POLE UPRAWNE Sprzedam POLE UPRAWNE = 4,08 hektary... [czytaj więcej]
Konkretna propozycja i konkretne zarobki!Warszawa Współpraca dla sympatycznej, uśmiechniętej, komunikatywnej i chętnej do pracy. Chcesz zarabiać w normalnej atmosferze, na uczciwych warunkach, dyskretnie, bezpiecznie i konkretnie? Jeśli tak t... [czytaj więcej]
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Felicjan Rohloff:
10 minut temu
Zeżarłam "się" w pospiechu. Proszę o zrozumienie i wklejenie "się" tam gdzie trzeba. AWRUK!
Felicjan Rohloff:
14 minut temu
###"R". Albinie vel (???????)! Dziękuję za zaproszenie. Da Bóg, to jutro przedstawię ewentualny termin tego niezwykle zapowiadającego wydarzenia. Gdzie jest ten wasz gród? zawalona jestem dzisiaj robotą. Pozdrawiam i wszelkich łask bożych życzę. ~emerytowana nauczycielka.
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Kordianie! To sobie startuj jak jesteś debilem w trepem lub idiotą w kaloszach. Matura to bzdura, a te konkursy to lipa. A te samorządy to Awruki i Złodzieje. Nie bić Awruków i Złodziei, tylko je zlikwidować. Zlikwidować bzdurną maturę! Zlikwidować ukartowane konkursy! Zlikwidować nierządne samorządy! Zlikwidować szkoły samorządowe. Przestać chodzić do bzdurnych szkól! I zacząć się uczyć! I zacząć czytać eKutno! I wstąpić do KAN"PiŚ"! Pod żadnym pozorem nie likwidować KOTÓW !!! I nie zabijać DZIECI ! I nie budować świątyń! I nie budować pałaców! I nie budować komitetów! Budować SERCA, UMYSŁY i DUSZE! I nie sadzić i nie pielęgnować dębów JPII. Rodzić dzieci, uczyć je i wychowywać! Młodzieży nie rozpuszczać! Zrezygnować z paciorków, fikołków i koziołków! Uwierzyć w Boga! Kochać Polskę! I rozniecać promienie NADZIEI! I nie spać! I obudzić się! I się oświecać! I myśleć! I pracować! I odpoczywać! I bawić się! I działać!.........I nigdy nic złego nie robić........ Coś dobrego - zawsze można..... O kotów dbać, psom dać spokój a świnie oprzątać!....... Paniali?........Amen.
Jordan Sierpowski:
2 godzin temu
POSEŁ Z PIS Tadeusz Woźniak - pozując do zdjęć ze strażakami w Komadzynie, splata swe wypracowane dłonie,na nieprzyzwoicie upasionym brzuszysku.Fakt - inni dostojnicy z jego partyji pozując do zdjęć - czynią podobnie. Ale - jak by nie liczyć, Tadeusz Woźniak (ksywa kanonik) - kadencji poselskich ma już sobą wiele i ta kadencja nie jest jego ostanią, to i nie dziwota, że i jego i tak już upasiony brzuch, z każdą kadencja staje się i coraz to i coraz to bardziej monstrualny. Wiadomo - odmawiać na tych różnych poselsko-wiejskich bankietach jadła i napitki - to rzecz wielce niepolityczna. Tak myślę,że jeżeli darwinowska teoria ewolucji nie zadziała i Woźniakowi nie wydłużą się kończyny górne jak u orangutana ,tak aby ręce mógł spleść na swym brzuchu - to tylko patrzeć, jak niezbędnym dodatkowym wyposażeniem posła staną się protezy, przedłużające jego kończyny górne. A po co ? A NO PO TO - ABY POSEŁ WOŹNIAK MÓGŁ SWE WYPRACOWANE DŁONIE SPLEŚĆ NA SWYM MEGA OLBRZYMIM BRZUSZYSKU.
Marian Pawełek:
2 godzin temu
Ciekawe, czy nadal wierzy w swojego idola, górniczynę?
Maria Giedgowt:
2 godzin temu
Widocznie była za słaba, że wygrać. Zresztą ma dużo pracy - kilku uczniów na krzyż w prywatnej. Jak oni się zmieszczą w tym budynku?
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Ludzie! Nie macie ciekawszych problemów? wiadał dzięcioł żonie: PiS upada, PO tonie . A młode koty tego słuchały i wcale się tym nie przejmowały, tylko miauczały. POPiS - to najstraszniejsze słowo świata - tak dzisiaj miauczały koty stare i młode i mrugając śpiewały: PiS i Plarforma to jedna rodzina, kaczor i donald - nie polska ptaszyna. Ludzie! Nie liczy się forma - liczy się treść. Nie liczy się PiSforma! Nie liczy się PLATforma! Liczy się KUTNOWSKA ARMIA NADZIEI "Prawda i Śmiech"!!!!! Koty są najmądrzejszymi stworzeniami świata!!!!! Niech żyją Koty! I niech żyje KAN "PiŚ"!
Mateusz Dąb:
3 godzin temu
Nikt z patriotów nie miał szans, bo sitwa rzadzi, ale mnie dziwi jedno, że nie wystartowała pani, która wspierała Łebskiego w kampanii.
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Tyle co koty napłakały. I nic więcej. Tak słyszałem..... Mówią, że śmieszny Tadeusz rozrzutnością nie grzeszy i św. mamony nie marnotrawi. Co innego to te prezbiterianie z Sienkiewicza. Tam jest Zakon Koedukacyjny dla Św. Świrów. Ludzie! Co tam się dzieje? Jak tam grzeszą. Więcej wydają niż zarabiają. Oni chyba na islam już przeszli. Bo Policja ich się boi. Proboszcz tez się boi. I żadnej klątwy na nich nie rzuca. Ekskomuniki tez się boi im wręczyć. Łajdactwo kwitnie pełną gębą i pustymi butelkami. Hulaj dusza! Piekła nie ma! Kto ten Zakon zlikwiduje to chyba świętym zostanie. Ja nie mogę na to wszystko patrzeć. Zakładam Koedukacyjny Zakon Wszystkich Kawalerów jeszcze światłych, mądrych i cnotliwych i Wszystkich Panien Jeszcze Dziewic. Jutro mamy pierwsze spotkanie przy drzwiach otwartych. Musimy być lepsi od tych synów marnotrawnych i rozrzutnych cór z kutnowskiego PiSolandu. Coś dobrego trzeba w życiu zrobić. Nieprawdaż?
January Sobota:
2
 · 
4 godzin temu
Mamy "najgłupszego" Komentatora eKutna BOHDANA ODYŃCA.
Protazy Kotłubaj:
2
 · 
4 godzin temu
Popieram kandydaturę Tego dzielnicowego.Jest człowiekiem inteligentnym, mądrym, sumiennym i uczciwym. Sprawiedliwy i otwarty dla ludzi. Zawsze służy pomocą.
Waldemar Rzuscyć:
3
 · 
4 godzin temu
Został wypchnięty z PiSu. To sa kulisy polityki Klopotowskiego, Matuszewskiego i Błaszczyka. Dlaczego mu nie pomogli ci dwaj ostatni ? Mam wrażenie, że wolą, aby poseł był ze Zgierza, a nie z Kutna. Co Klopotowski, Klimecki, Olesiński zrobili z PiS, to widać z obecności na listach takich ludzi jak Jóźwiak i Ziółkowski.
Bohdan Odyniec:
5 godzin temu
Mamy "najlepszego" Prezydenta Kutna ZBIGNIEWA BURZYŃSKIEGO.
Makary Pawlikowski:
2
 · 
5 godzin temu
A ile dal ten śmieszny Tadeusz ze swojej diety ?
Bartosz Koścień:
6 godzin temu
wklejam wszystkie 4 linki raz jeszcze tym razem poprawne:
umkutno.bip.e-zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3& func=selectsite&value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7< br />

www.ekutno.pl/wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teo ria-a-praktyka-k-opoty-z-prawem-komendanta-policji -w-kutnie,

kutno.net.pl/artykuly/aktualnosci,aktualizacja-k omendant-kutnowskiej-policji-na-dywaniku-prywatne- dojazdy-rozliczal-jak-sluzbowe,84342.html

www.polskatimes.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiat owy-policji-w-kutnie-dostal-reprymende,12174332/
Bartosz Koścień:
2
 · 
6 godzin temu
UPDATE

ZAPRASZAM WSZYSTKICH TU KOMENTUJĄCYCH DO KLIKNIĘCIA W PONIŻSZY LINK

http/umkutno.bip.e -zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3&func=selectsite &value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7

Wszyscy Ci, którzy tu komentują nie zadali sobie nawet grama trudu, aby wejść na stronę Urzędu Miasta. Wszyscy piszą "w ciemno". że konkurs odbył się tajnie, że nie było ogłoszenia - cel? Napluć komuś w twarz, upodlić i wykreować błędną rzeczywistość.

Szczerze? Jest to tak zaściankowe myślenie, a przy tym maksymalnie żałosne. Typowa kutnowska mentalność. Zastanawiam się tylko, po co tyle jadu, nie macie własnego życia, planów, marzeń, pasji, pracy, dzieci, rodziny? Wolicie wypluwać gorzkie żale pewnie na osobę, której nawet osobiście nie znacie? Okej, wylewajcie, nikogo to nie rusza, ale wiedzcie, że karma wraca, a przy tym patrząc z boku - chciałabym zobaczyć, czy potraficie mieć tyle odwagi w rzeczywistości co tu w Internecie, podpisujcie się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, śmiało! Skoro macie tyle racji, wiecie wszystko najlepiej, posiadacie takie informacje, że można robić aferę za aferą - taka cenna wiedza i szereg informacji - okazja to zabłyśnięcia w sieci! Szkoda zmarnować szansy

Najgorsza analiza przedstawiona poniżej przez "TATARA" - brak słów, jeżeli masz czas na pisanie takich komentarzy i analizowanie całej sytuacji - podziwiam. Jeszcze można zrozumieć, gdyby to co napisałeś było prawdą chociaż w minimalnym stopniu. Ale niestety - napociłeś się przy pisaniu, a wcześniej przy wymyślaniu bzdur i nic z tego nie ma, szkoda Cię biedaku. Dzieci w szkole? Nudna praca? No tak, Kutno takie nudne, trzeba sobie urozmaicić życie.

Wskazówka dla "SPRAWDZAJĄCYCH" - a sprawdzajcie wykształcenie, a sprawdzajcie doświadczenie, a sprawdzajcie kompetencje i wiedzę Pana Bieńka - dokładnie, sprawdzajcie a potem się wypowiadajcie. A jeżeli już wiecie, w co szczerze wątpie - wyciąGNIJCIE wnioski.

Odchodząc od tematu wywołującego przeogromne poruszenie wśród kutnowskich internautów, zachęcam do węszenia w sprawie, która tego wymaga - okazja tym razem dla kutnowskich detektywów. Pf.
Poniżej kilka szczegółów.

Tylko Ci co posiadają pewne informacje dokładnie wiedzą, jak wygląda praca w Kutnie w Policji, gdy tylko zjawił się komendant Szymański. Tylko te osoby wiedzą o wewnętrznych aferach, których część posypała się i została ujawniona w artykule opublikowanym całkiem niedawno.
Skąd się wziął, kto go broni pomimo tylu kłopotów z prawem? Taka osoba rządzi kutnowską policją. Zapewniam, że wiecie w tej sprawie tyle, ile macie w głowach - czyli prawie nic.
Ku przypomnieniu.

http/www.ekutno.pl /wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teoria-a-praktyka- k-opoty-z-prawem-komendanta-policji-w-kutnie,

http/kutno.net.pl/ artykuly/aktualnosci,aktualizacja-komendant-kutnow skiej-policji-na-dywaniku-prywatne-dojazdy-rozlicz al-jak-sluzbowe,84342.html

http/www.polskatim es.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiatowy-policji-w-k utnie-dostal-reprymende,12174332/

Zachęcam do ponownej lektury i wyciągnięcia wniosków, tym razem trafnych.
Zbigniewa Biallosser:
2
 · 
6 godzin temu
Onufry czy prawdą jest ,że nawet najbliżśi współpracownicy nie wiedzieli ,że odchodzi na samorządową posadkę , nie wiesz dlaczego?Wstyd, honor czy co jeszcze?
Florian Plemieński:
6 godzin temu
Jest całym złem.
Gabriel Koropka:
6 godzin temu
To co Fauście Tobie lekarz od duszy pomógł? Dziwne!A uroda jest kwestią gustu ,i o tym już się nie ..........no chyba Wiesz?
Jonasz Ubysz:
5
 · 
7 godzin temu
Mówię ci po raz kolejny przestań z tym trzeba było startować . No to mogłeś startować , ciekawe czy byś wygrał . W kutnie przed konkursami jest pewniak i nie ma sensu nawet skłądac dokumentów. Zrozum gamoniu.Najciekawsze artykuły
 ·  14
5 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
5 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
6 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
11 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
12 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
15 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
16 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
16 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
18 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
18 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
20 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
20 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
20 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
20 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
21 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
21 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
23 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
27 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności