eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 24.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Hali widowiskowo-sportowej w Kutnie nie będzie
Dziś na konferencji prasowej prezydent Kutna poinformował, że niestety na liście dofinansowania obiektów sportowych z Ministerstwa Sportu i Turystyki Kutna nie ma czyli obiecanej kibicom hali widowiskowo-sportowej w naszym mieście nie będzie.

Hali widowiskowo-sportowej w Kutnie nie będzie, ./upload/articles_pakiety/31027/01_obraz.jpg


- To są zbyt wysokie koszty budowy abyśmy zrobili to samodzielnie, z budżetu miasta. Koszt hali to 30 mln zł, założenie było pół na pół, 15 mln zł dofinansowania i 15 mln zł środków własnych. Rzuciliśmy hasło partnerstwa prywatno-publicznego wśród sponsorów drużyny Polfarmex Kutno, ale to byłoby znaczne obciążenie tych firm, druga sprawa to inwestycja z której potem chcieliby mieć korzyści. Każda inwestycja potem przewiduje zysk- mówił Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna. - Niestety wiemy doskonale, że w innych miastach gdzie są takie obiekty, nie finansują się same, trzeba dokładać, dlatego póki co hali w Kutnie nie będzie. [więcej]
wandea, 10.08.2016 12:53|czytane: 1923 razy|57 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Laureaci konkursu fotograficznego Kwiaty w obiektywie
Komisja konkursu Kwiaty w obiektywie organizowanego przez Kutnoski Dom Kultury w ramach projektu Tajemniczy ogród obejrzała 384 prace i nagrodziła najlepszych młodych fotografów.

Laureaci konkursu fotograficznego Kwiaty w obiektywie, ./upload/articles_pakiety/31090/01_obraz.jpg
Laureaci konkursu fotograficznego Kwiaty w obiektywie, ./upload/articles_pakiety/31090/02_obraz.jpg
Laureaci konkursu fotograficznego Kwiaty w obiektywie, ./upload/articles_pakiety/31090/03_obraz.jpg


Komisja w składzie instruktorzy KDK Jarosław Makowski -przyrodnik, Jadwiga Rzetelska miłośniczka fotografii, Agnieszka Dąbrowska- Walczak plastyk ,przyznała następujące nagrody finansowe:

W kategorii Gimnazjum
IV miejsce nagroda finansowa o wartości 100zł
Oliwia Psurska za zdjęcia „Deszczowa tajemnica”, „Majestatyczna cynia”,  ”Zagadkowy fiolet”

III miejsce nagroda finansowa o wartości 200zł
Hanna Szewczyk za cykl zdjęć „Nadzieja z Hellady, „Łzy Ewy”, „Majestat Hery” Kacper Lange za cykl zdjęć "Baśniowy Ogród Babci Ireny"

II miejsce nagroda finansowa o wartości 300 zł
Zuzanna Matusiak za zdjęcia „Mak polny w świetle słońca”, „ Przetacznik ożankowy” „Szafirek armeński w ogrodzie” Natalia Klimek  za zdjęcie „Koniczyna łąkowa”

I miejsce nagroda finansowa o wartości 400 zł
Tytus Przybyło za zdjęcia” C zerwona musztra”, „Tam na dole”, „Tęcza małego świata ” [więcej]
redaktor, 10.08.2016 09:04|czytane: 923 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Adrian Jarosiński z nowym rekordem życiowym
W dniach 4-6 sierpnia na stadionie lekkoatletycznym we Wrocławiu odbyła się 22 Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych). W reprezentacji województwa łódzkiego w skoku wzwyż startował zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” w Kutnie Adrian Jarosiński.  

Adrian Jarosiński z nowym rekordem życiowym, ./upload/articles_pakiety/31093/01_obraz.jpg
Adrian Jarosiński z nowym rekordem życiowym, ./upload/articles_pakiety/31093/02_obraz.jpg


Adrian wywalczył sobie prawo startu w tej imprezie wypełniając wcześniej warunki kwalifikacyjne wynikiem 186 cm, który do  zawodów mistrzowskich był jego rekordem życiowym. 

W pierwszym dniu rywalizacji nasz zawodnik wystąpił w kwalifikacjach do ścisłego finału, który miał być rozegrany następnego dnia w gronie 12 najlepszych zawodników spośród 25 startujących w tej konkurencji. Po bardzo dobrych skokach Adrian zajął w kwalifikacjach 10 miejsce i z wynikiem 192 cm (rekord życiowy poprawiony o 6 cm) wywalczył 10 lokatę i uzyskał prawo startu w ścisłym finale do którego ostatecznie zakwalifikowano trzynastu zawodników, ponieważ 12 i 13 uzyskali identyczne rezultaty. [więcej]
redaktor, 10.08.2016 08:33|czytane: 649 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sprzęt od WOŚP w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w szpitalu
Do Kutnowskiego Szpitala Samorządowego trafił sprzęt ofiarowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy z 24 finału, który odbył się w styczniu tego roku.  Tym razem orkiestra grała dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów.

Sprzęt od WOŚP w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w szpitalu, ./upload/articles_pakiety/31089/01_obraz.jpg


Po raz pierwszy w historii ofiarowany przez WOŚP sprzęt będzie służył w naszym szpitalu seniorom.
Sprzęt został przekazany do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. ZOL otrzymał: aparat do EKG, iluminator naczyniowy, 2 łóżka rehabilitacyjne, 2 łażki przyłóżkowe, 2 materace przeciwodleżynowe. [więcej]
redaktor, 10.08.2016 08:26|czytane: 799 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Koncert muzyki sakralnej w Kościele św. Wawrzyńca
Dziś o godz. 18:00 w ramach Letniego Festiwalu Muzycznego artystyczna oprawa Mszy Świętej Odpustowej oraz Koncert muzyki sakralnej w Kościele św. Wawrzyńca.

 Koncert muzyki sakralnej w Kościele św. Wawrzyńca, ./upload/articles_pakiety/31092/01_obraz.jpg
 Koncert muzyki sakralnej w Kościele św. Wawrzyńca, ./upload/articles_pakiety/31092/02_obraz.jpg


Co roku Uczestnicy Międzynarodowych Mistrzowskich Warsztatów Wokalnych swoim śpiewem ubogacają liturgię Mszy Świętej Odpustowej w kościele p.w. św. Wawrzyńca. W czasie koncertu młodzi artyści wykonają utwory tylko z repertuaru muzyki sakralnej.

Uczestnicy VIII Międzynarodowych Mistrzowskich Warsztatów Wokalnych Kutno 2016: Zuzanna Ciszewska,
Aleksandra Deryng-Jaroszyńska, Marta Książek, Marta Matuszewska,
[więcej]
kultura, 10.08.2016 08:20|czytane: 701 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Nie musimy płacić za parking w soboty. Prokurator Rejonowy może zaskarżyć uchwałę Rady Miasta Kutna i ...wygra
Prokuratura Rejonowa w Kutnie może zaskarżyć uchwałę Rady Miasta w sprawie ustalenia płatnego parkowania w soboty.  Naczelny Sąd Administracyjny wydał w kwietniu tego roku orzeczenie o nielegalności zapisów uchwał rady o opłacie w sobotę za postój w strefie płatnego parkowania. Sprawa dotyczyła uchwały Rady Miejskiej w Augustowie z 2013 roku, zaskarżonej przez Prokuratura Rejonowego w Augustowie. W Kutnie również uchwała Rady Miasta wprowadziła opłatę za postojowe w soboty. Dlatego procedurę warto powtórzyć.

Nie musimy płacić za parking w soboty. Prokurator Rejonowy może zaskarżyć uchwałę Rady Miasta Kutna i ...wygra, ./upload/articles_pakiety/31080/01_obraz.jpg


Niedawno, w maju Kutnowski Klub Gazety Polskiej zwrócił uwagę prezydentowi Zbigniewowi Burzyńskiemu na naruszające prawo zapisy uchwały Rady Miasta Kutna o SPP i powoływał się również na orzeczenia NSA. Pisaliśmy o tym w maju i przytoczyliśmy odpowiedź zastępcy prezydenta Jacka Boczkai, który stwierdza, że wyrok NSA z 26 kwietnia 2016 r. zmienił dotychczasową linię orzecznictwa, uznając że sobota może być traktowana jako dzień roboczy w rozumieniu art. 13b ust.1 ustawy o drogach publicznych. I dalej nie odpowiedział na pytanie o kwotę jaka wpłynęła od mieszkańców i przyjezdnych do budżetu miasta z tytułu opłat w SPP w soboty w czasie obowiązywania uchwały Rady Miasta Kutna o Strefie Płatnego Parkowania.

Jest jednak inaczej. NSA stwierdził zupełnie co innego, uznał, że skoro sobota powinna być traktowana na równi z dniami ustawowo wolnymi od pracy w rozumieniu art. 57 § 4 k.p.a., co zostało przesądzone uchwałą 7 sędziów NSA z dnia 15 czerwca 2011 r. (sygn. akt I OPS 1/11), to z uwagi na zasadę zaufania do państwa i stanowionego przez niego prawa, należy soboty w ten sam sposób traktować na gruncie ustawy o drogach publicznych.

Zgodnie z § 2 punkt 2 zaskarżonej uchwały Rady Miasta Augustowa opłaty za parkowanie pojazdów samochodowych w strefie płatnego parkowania pobierało się od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00 oraz w soboty od 9.00 do 13.00, za wyjątkiem świąt. NSA wspomnianym wyrokiem stwierdził nieważność powołanego przepisu uchwały w części.

Dlaczego wiceprezydent Boczkaja wprowadził w błąd Kutnowski Klub Gazety Polskiej? Ano pewnie aby się odczepił i tematu nie drążył. [więcej]
wandea, 09.08.2016 17:45|czytane: 2240 razy|26 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Główne specjalistki już są, brakuje tylko dyrektora
Starosta Kutnowski zdecydował się na zatrudnienie Anny Tarnowskiej na stanowisko głównego specjalisty ds. budownictwa w Wydziale Inwestycji i Zamówień Publicznych Starostwa Powiatowego w Kutnie. Ogłoszone pierwszy raz konkursy na zmianę kadry wydziału spaliły na panewce, druga tura okazała się owocna.

Główne specjalistki już są, brakuje tylko dyrektora, ./upload/articles_pakiety/31088/01_obraz.jpg


Na ogłoszony 17 czerwca konkurs wpłynęły dwie oferty, komisja rekrutacyjna do zatrudnienia wybrała Annę Tarnowską. Wydziałowi Inwestycji w powiecie brakuje jedynie dyrektora, dwie główne specjalistki już są. [więcej]
wandea, 09.08.2016 20:55|czytane: 1235 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dla fanów astronomii: Deszcz meteorów w naszym województwie
Noc z 12 na 13 sierpnia warto spędzić poza miastem. Właśnie wtedy będzie najlepiej widoczne niezwykłe zjawisko astronomiczne – rój Perseidów, potocznie zwanych spadającymi gwiazdami. Tegoroczne obserwacje mają szczególne znaczenie dla miłośników astronomii, ponieważ Perseidów będzie nawet dwa razy więcej niż w ubiegłych latach. Gdzie najlepiej wpatrywać się w niebo!

Dla fanów astronomii: Deszcz meteorów w naszym województwie, ./upload/articles_pakiety/31077/01_obraz.jpg


Co roku na przełomie lipca i sierpnia mieszkańcy całej Polski mają okazję oglądać deszcz meteorów. W te wakacje Perseidy możemy podziwiać pomiędzy 17 lipca a 24 sierpnia, ale największa ich liczba spadnie w nocy z 12 na 13 sierpnia. To wtedy niebo rozświetli nawet 150 spadających gwiazd na godzinę, czyli nawet dwukrotnie więcej niż można dostrzec zazwyczaj. Ostatni raz podobne zjawisko miało miejsce 7 lat temu.
Oczywiście to, jak wiele uda się ich zobaczyć, zależy w dużej mierze od bezchmurnej pogody oraz od miejsca obserwacji – im mniej świateł miasta będzie naokoło, tym większa szansa na naliczenie dużej ilości spadających gwiazd. Mimo że Perseidy najlepiej widoczne będą w okolicy Bieszczad, gdzie – z uwagi na niski poziom zaludnienia – praktycznie nie występuje charakterystyczna dla miast łuna świetlna, utrudniająca dostrzeżenie Perseidów, w regionie łódzkim także znajdą się dogodne miejsca do odpoczynku pod rozgwieżdżonym niebem.

Jak zaobserwować Perseidy?
Do podziwiania deszczu meteorów wystarczy jedynie koc lub leżak. Oglądając Perseidy warto przede wszystkim skupić się na północno-wschodnim horyzoncie. Już po kilkunastu minutach patrzenia w niebo nawet niedoświadczone oko dostrzeże pierwsze meteory. [więcej]
redaktor, 09.08.2016 18:06|czytane: 752 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Winda w Kościele, kosze, siłownie. Na jakim etapie jest realizacja projektów KBO 2015?
Zapytaliśmy kutnowski magistrat na jakim etapie jest realizacja projektów w ramach budżetu obywatelskiego 2015, bo gdzieniegdzie widać już efekty pomysłów mieszkańców.

- Jeśli chodzi o windę dla osób niepełnosprawnych w Kościele p.w. św. Jana Chrzciciela – obecnie jesteśmy w trakcie podpisania umowy z firmą „LIFTCOM” Przedsiębiorstwo Dźwigowe Tomasz Nawrot z Lublina, która wygrała przetarg na dostarczenie windy. Koszt zadania to około 98 tys. zł. Podpisano umowę z dostawcą Dr Spill na zabawki, które zostaną zamontowane do 15 sierpnia w IPM nr 3 „Jarzębinka” w Kutnie. Ten projekt kosztuje 95 tysięcy złotych – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta Kutna. - Zostały też przekazane Szkole Podstawowej nr 9 środki 61 650 zł na realizację zadania Matematyczne tablety – aby nasze dzieci polubiły matematykę – środki na realizację tego zadania zostały przekazane Szkole Podstawowej nr 9 w Kutnie. Jeśli chodzi o  projekt Różane boisko w sercu miasta, wykonano projekt budowlany. Trwa procedura uzyskania stosownych pozwoleń. Koszt około 100 tys. zł.

Kolejne realizowane projekty mieszkańców to Rozwój działalności Grupy Ratownictwa Medycznego OSP „Dąbrowszczak” – podpisano umowy na zakup sprzętu medycznego oraz ratowniczego. Zakupiony został już sprzęt elektroniczny, który zostanie przekazany Grupie Ratownictwa Medycznego razem z pozostałym sprzętem. W formie dotacji przekazane zostaną środki na zakup samochodu. Koszt zadania: około 96 tys. zł.

W projekcie Żyj zdrowo – biegaj, rzucaj, skacz  - firma AJM Sport z Gostynina jest w trakcie wykonywania bieżni, za montaż urządzeń siłowni jest odpowiedzialna firma Bodys z Warszawy. Termin wykonania to 31 sierpnia br. Tu również samorząd wyda około 100 tysięcy zł. [więcej]
wandea, 09.08.2016 12:22|czytane: 1031 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Tönsmeier Centrum wspiera Klub Sportowy Kutno
Dziś podpisano kolejną umowę sponsorską pomiędzy Klubem Sportowym Kutno a Tönsmeier Centrum, potentatem branży gospodarki odpadami.

Tönsmeier Centrum wspiera Klub Sportowy Kutno, ./upload/articles_pakiety/31086/01_obraz.jpg


Tönsmeier Centrum od wielu lat wspiera sportowców z naszego regionu m.in. koszykarzy KKS Pro–Basket Kutno oraz siatkarki z Kutnowskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. W lutym tego roku przedsiębiorstwo zdecydowało się na wsparcie drużyny piłki nożnej, a teraz przedłużyło współpracę.

Efekty współpracy na linii Tönsmeier – KS Kutno, można było zobaczyć już podczas sobotniej inauguracji IV ligi łódzkiej. Kutnowscy piłkarze wystąpili w strojach z logo przedsiębiorstwa zajmującego się gospodarką odpadami. Niebawem zorganizowane mają zostać także pikniki i eventy propagujące dbanie o środowisko, które mają na celu podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży.

– Cieszymy się, że drużyna którą wspieramy awansowała do IV ligi łódzkiej i mogliśmy dołożyć cegiełkę do tego sukcesu. Mamy nadzieję, że podpisanie nowej umowy sponsorskiej ponownie zaowocuje dobrymi wynikami piłkarzy – mówi Julia Glapińska, dyrektor ds. promocji i komunikacji Tönsmeier Centrum. [więcej]
redaktor, 09.08.2016 15:25|czytane: 561 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dwa projekty miasta mają szansę na dofinansowanie
Miasto Kutno złożyło wnioski do Urzędu Marszałkowskiego do Regionalnego Programu Operacyjnego. Jeden dotyczył zakupu autobusów niskoemisyjnych dla Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego sp. zo.o., a drugi rozwoju gospodarki turystycznej Kutna. Zapytaliśmy Biuro Prasowe o to na jakim etapie jest ich rozpatrywanie.

Dwa projekty miasta mają szansę na dofinansowanie, ./upload/articles_pakiety/31085/01_obraz.jpg


-Wniosek dotyczący zakupu autobusów w ramach zadania „Poprawa stanu publicznego transportu publicznego Miasta Kutno poprzez zakup autobusów niskoemisyjnych oraz modernizację infrastruktury transportowej” został oceniony pozytywnie pod względem formalnym oraz merytorycznym przez Urząd Marszałkowski w Łodzi. W chwili obecnej oczekujemy na podjęcie uchwały Zarządu Województwa w sprawie jego dofinansowania - odpowiada Paulina Trzaskowska. - Projekt pod nazwą „Zielona Oś Miasta – rozwój gospodarki turystycznej Kutna poprzez zagospodarowanie doliny rzeki Ochni” [więcej]
redaktor, 09.08.2016 15:07|czytane: 678 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Spalding zapewni drużynie Polfarmex Kutno stroje treningowe
Partnerem technicznym Polfarmex’u Kutno na kolejne dwa sezony tj.  2016/2017 oraz 2017/2018 będzie firma Spalding.

Spalding zapewni drużynie Polfarmex Kutno stroje treningowe, ./upload/articles_pakiety/31084/01_obraz.jpg


Firma Spalding to uznana amerykańska marka na rynku sportowym, która dostarcza sprzęt sportowy dla wielu klubów w Polsce i nie tylko. Jej głównym i flagowym produktem są piłki do koszykówki i to właśnie z produkcji wysokiej jakości piłek jest najbardziej znana

W nadchodzącym sezonie tak jak i we wcześniejszych latach zawodnicy będą występować w strojach meczowych nazwanych przez producenta Attack. W kutnowskiej hali  drużyna dalej występować będzie w białych strojach z niebieskimi dodatkami, natomiast podczas meczów wyjazdowych Polfarmex Kutno prezentować się będzie w niebieskich strojach z białymi dodatkami. [więcej]
redaktor, 09.08.2016 14:46|czytane: 396 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Iwona Olewnik z Kutna reprezentująca Polskę zdobyła drużynowe Mistrzostwo Świata
Iwona Olewnik z Aeroklubu Włocławskiego oraz Sekcji Modelarstwa Lotniczego i Kosmicznego w Młodzieżowym Domu Kultury w Kutnie została powołana do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Juniorów Modeli Swobodnie Latających. Właśnie wróciła z Prilep w Macedonii, gdzie odbywały się zawody i jest szczęśliwa, bo Polska jest Mistrzem Świata w kategorii F1A szybowce, a wicemistrzem całych Mistrzostw.

Iwona Olewnik z Kutna reprezentująca Polskę zdobyła drużynowe Mistrzostwo Świata, ./upload/articles_pakiety/31078/04_obraz.jpg
Iwona Olewnik z Kutna reprezentująca Polskę zdobyła drużynowe Mistrzostwo Świata, ./upload/articles_pakiety/31078/13_obraz.jpg
Iwona Olewnik z Kutna reprezentująca Polskę zdobyła drużynowe Mistrzostwo Świata, ./upload/articles_pakiety/31078/16_obraz.jpg


Na pierwszym zdjęciu Iwona stoi w środku

Radość reprezentantki Polski, no i Kutna, jest tym bardziej duża, bo Polska od 1988 roku nie osiągnęła na tych zawodach najważniejszego pucharu. Gratulujemy polskiej kadrze i Iwonie.

Mistrzostwa Świata Juniorów Modeli Swobodnie Latających rozgrywały się w trzech kategoriach. Pierwsza to F1A szybowce i właśnie w tej kategorii Iwona Olewnik wraz z Roksaną Gądek i Błażejem Stachowskim startowali i zwyciężyli, zdobywając Mistrzostwo Świata. Za nimi uplasowały się Niemcy i Rosja.

W kategorii modele z napędem gumowym F1B reprezentacja Polski znalazła się na trzecim miejscu. Tę kategorię reprezentowali Dawid Lipski, Kacper Łukaszewicz i Zofia Zdancewicz. Dawid Lipski indywidualnie zdobył brąz Mistrzostw Świata Juniorów. [więcej]
wandea, 08.08.2016 18:20|czytane: 2122 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rusz miasto! Warsztaty aktorskie w najbliższy weekend
W najbliższy weekend (13 i 14 sierpnia) w Kutnowskim Domu Kultury odbędą się bezpłatne warsztaty aktorskie z Maciejem Maciejewskim. Dwudniowe zajęcia są kierowane do młodzieży w wieku od 13 do 18 lat.

Rusz miasto! Warsztaty aktorskie w najbliższy weekend, ./upload/articles_pakiety/31079/01_obraz.jpg


Warsztaty aktorskie zostały zgłoszone do I edycji RUSZ MIASTO przez Julię Czekalską i wygrały w głosowaniu internetowym. Jest to drugi zwycięski pomysł kutnowskiej młodzieży, która zgodnie z hasłem RUSZ MIASTO wzięła kulturę w swoje ręce.

Zapisy na warsztaty KDK przyjmuje drogą mailową - wystarczy wysłać swoje dane: imię, nazwisko, wiek i numer telefonu na adres: dominikastaniszewska@kdk.net.pl. Liczba miejsc jest ograniczona. [więcej]
kultura, 08.08.2016 18:36|czytane: 660 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Odpust w środę, parking wyłączony z SPP
W środę 10 sierpnia br. ze Strefy Płatnego Parkowania na terenie Kutna wyłączony zostanie Plac Wolności w związku z odpustem parafialnym organizowanym przez Parafię św. Wawrzyńca w Kutnie.

Odpust w środę, parking wyłączony z SPP, ./upload/articles_pakiety/31076/01_obraz.jpg


[więcej]
redaktor, 08.08.2016 13:20|czytane: 717 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kto dostanie Lwa Kutnowskiego?
Kapituła I Powiatowego Konkursu Lew Kutnowski zakończyła pracę. Przypomnijmy, do nagrody pretendują 22 podmioty 10 firm i 12 gospodarstw rolnych z powiatu kutnowskiego. Kapituła odwiedziła już wszystkich kandydatów i wkrótce podejmie decyzję, ale jak mówi Jacek Saramonowicz rzecznik Starostwa Powiatowego w Kutnie, poznamy ją dopiero przed galą konkursową w październiku.

Kto dostanie Lwa Kutnowskiego?, ./upload/articles_pakiety/31075/01_obraz.jpg


Lew Kutnowski to konkurs, który daje możliwość uhonorowania nowoczesnego rolnictwa oraz tych osób, które dzięki pomysłowości i wytrwałości w dążeniu do celu rozwijają swoje gospodarstwa i firmy, dbają o środowisko, kreują przy tym pozytywny wizerunek wsi i podnoszą jakość rolnictwa w powiecie kutnowskim. Rolnicy i firmy walczą o nagrodę główną i wyróżnienie statuetkę Kłos. Kapituła wybierze najpierw cztery podmioty a potem z nich wyłoni zwycięzcę, zaś nagrody zostaną wręczone 17 października.

W konkursie udział biorą:
Gmina Krzyżanów
Szczepan Lewandowski - Firma PHU PZZ Szczepan Lewandowski
Paweł Kowalczyk – Firma P.H.U. Zakład Przetwórstwa Mięsnego
Ewa i Piotr Tarka – Gospodarstwo rolne
Zdzisław Adamczyk – Gospodarstwo rolne
Elżbieta Orłow - Firma PPU MORS

Gmina Bedlno
Konrad Olejniczak – Gospodarstwo rolne
Czesław Kłys – Gospodarstwo rolne
Dariusz Kiciński – Firma Agro- Centrum Pniewo [więcej]
wandea, 08.08.2016 12:37|czytane: 1016 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Firma ze Zgierza kupiła skodę prezydenta
FW Kakuzu ze Zgierza kupiła Skodę Superb w drugim ogłoszonym przez Urząd Miasta Kutna przetargu.

Auto prezydenta sprzedano za 13 100 zł. W przetargu wzięły udział dwie oferty Patryka Mordzaka z Kutna i firmy ze Zgierza. Pan Patryk chciał prezydencką Skodę kupić o 100 zł taniej. [więcej]
redaktor, 08.08.2016 11:14|czytane: 1360 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Miss Lata Aquaparku Kutno wybrana
Wczoraj w Aquaparku Kutno 12 kobiet z całej Polski rywalizowało o koronę Miss Aquaparku Kutno Lato 2016. Tytuł zdobyła Sawa Dytkowska. Tytuły Vicemiss otrzymały Monika Czajkowska i Ewelina Kleszczyńska, a Miss Publiczności została Izabela Drabik.

Miss Lata Aquaparku Kutno wybrana, ./upload/articles_pakiety/31062/02_obraz.jpg
Miss Lata Aquaparku Kutno wybrana, ./upload/articles_pakiety/31062/28_obraz.jpg
Miss Lata Aquaparku Kutno wybrana, ./upload/articles_pakiety/31062/89_obraz.jpg


Do konkursu zgłosiło się 18 pań, 12 z nich zdecydowało się do Kutna przyjechać. Zgromadzona na trybunach publiczność żywo i życzliwie reagowała na kreacje kandydatek.  Panie zaprezentowały się w letnich sukienkach, strojach sportowych oraz strojach kąpielowych. Imprezę prowadził Paweł Markiewicz.

Honorowy patronat objął nad Wyborami Miss Prezydent Kutna, na imprezie obecny był w jego imieniu Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta. Sponsorem nagrody głównej, czyli voucheru na dwuosobową wycieczkę jest firma Pini Polonia. Wyższa Szkoła Gospodarki Krajowej w Kutnie i CT Oskar ufundowały voucher na wycieczkę do Chorwacji dla osoby wybranej z publiczności. Dla Miss Publiczności voucher na chorwackie przygody ufundowała firma zajmująca się informatyczną obsługa obiektów sportowych i rekreacyjnych MWM Sp. z O.O. z Gliwic.

Nagrody rzeczowe dla finalistek ufundowali MPC z Kutna, sklep ze sprzętem AGD i RTV Media Expert oraz AMZ- KUTNO S.A. Weekend w SPA dla dwojga ufundowała Różana Rezydencja z Zarębowa. [więcej]
redaktor, 08.08.2016 07:32|czytane: 3362 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mawex wykona chodniki na Chodkiewicza
PI-B Mawex Włodzimierz Pawłowski za 484 620 zł wykona chodniki na ulicy Chodkiewicza w Kutnie. Roboty ruszą wkrótce.

Mawex wykona chodniki na Chodkiewicza, ./upload/articles_pakiety/31071/01_obraz.jpg
Mawex wykona chodniki na Chodkiewicza, ./upload/articles_pakiety/31071/02_obraz.jpg
Mawex wykona chodniki na Chodkiewicza, ./upload/articles_pakiety/31071/03_obraz.jpg


Miasto rozstrzygnęło przetarg na budowę chodników przy jednej z dłuższych ulic w Kutnie. W przetargu wzięły udziuał cztery firmy Fawor1 z Płocka, Mawex i PBP Trakt z Kutna oraz PW Hydrobud z Leszczynka. [więcej]
redaktor, 08.08.2016 10:22|czytane: 597 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Urząd Miasta Kutna przyjmuje na staże
Urząd Miasta Kutna przyjmuje również pracowników na staże. Chce zatrudnić 15 osób bezrobotnych do 30 roku ze średnim bądź wyższym wykształceniem na stanowisko pracownika biurowego.

Urząd Miasta Kutna przyjmuje na staże, ./upload/articles_pakiety/31073/01_obraz.jpg


Planowany termin stażu od 07.09.2016 r. do 06.12.2016 r. Dokumenty można składać od dziś do 16 sierpnia w pokoju 222 w Urzędzie. Należy złożyć następujące dokumenty: życiorys /CV/,  w którym należy podać informacje dotyczące danych osobowych:  numer  PESEL,  data i miejsce urodzenia, wykształcenia, [więcej]
redaktor, 08.08.2016 10:35|czytane: 2110 razy|90 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Trwa nabór na stanowiska pracy w ramach robót publicznych
Urząd  Miasta Kutna zamierza zatrudnić 6 pracowników od 1 września 2016 do 28 lutego 201 roku w ramach programu robót publicznych. Chodzi o stanowiska robotnika gospodarczego. Pracę będzie można podjąć od 1 września.

Trwa nabór na stanowiska pracy w ramach robót publicznych, ./upload/articles_pakiety/31072/01_obraz.jpg


Termin składania dokumentów od 8 do 16 sierpnia do godz. 12.00 w pokoju 222 Urzędu. Zatrudnione osoby będą wykonywać pracę w zakresie prac gospodarczo-porządkowych  oraz wykonywać niektóre czynności związane z kierowaniem ruchem drogowym.

Należy złożyć następujące dokumenty: życiorys /CV/,  w którym należy podać informacje dotyczące danych       osobowych:  numer  PESEL,  data i miejsce urodzenia, wykształcenia,przebiegu dotychczasowego zatrudnienia, list motywacyjny, sytuacja rodzinna i materialna, [więcej]
redaktor, 08.08.2016 10:33|czytane: 699 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Mammobus w Kutnie 12 sierpnia. Pamiętaj latem o swoim zdrowiu!
Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich –  dwóch projekcji każdej piersi. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Mammobus w Kutnie 12 sierpnia. Pamiętaj latem o swoim zdrowiu!, ./upload/articles_pakiety/31004/01_obraz.jpg


- Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka. - Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.

LUX MED Diagnostyka zaprasza panie na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie, które odbędą się 12 sierpnia przy sklepie Kaufland, ul. Wyszyńskiego  Kutnie.
[więcej]
redaktor, 08.08.2016 10:03|czytane: 829 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Popili i w drogę
Policjanci z powiatu kutnowskiego podczas weekendu zatrzymali nietrzeźwych kierowców. Zaczęło się w piątek, 5 sierpnia o godzinie 10.20 w Długołęce kierujący mercedesem,  mieszkaniec powiatu kutnowskiego podjął manewr wyprzedzania osoby kierującej rowerem. W trakcie wyprzedzania rowerzysta, 63-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego stracił równowagę i uderzył w prawą tylną część naczepy mercedesa. Kierujący rowerem doznał ogólnych potłuczeń. Okazało się że ma 2,4 promila alkoholu w organizmie.

Popili i w drogę, ./upload/articles_pakiety/31067/01_obraz.jpg


W sobotę o godzinie 16.10 w Gnojnie policjanci WRD zatrzymali 44-letniego mieszkańca powiatu kutnowskiego który kierował peugeotem mając 2,2 promila alkoholu w organizmie. Również w sobotę o godzinie 21.05 w Kutnie przy ulicy Żółkiewskiego policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali 43-letniego mieszkańca Kutna, który kierując bmw miał 0,8 promila alkoholu w organizmie. [więcej]
redaktor, 08.08.2016 09:34|czytane: 694 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
SL SALOS Róża Kutno na pierwszym miejscu
Dziewczęta Sekcji  Piłkarskiej SL SALOS Róża Kutno przygotowujące do rozgrywek w III lidze Kobiet  (grupa łódzka) rozegrały pierwsze mecze kontrolne. Wczoraj odbył się Ogólnopolski Turniej Kobiet z okazji 100- lecia otrzymania praw miejskich przez Aleksandrów Kujawski. W turnieju uczestniczyły oprócz dziewcząt z Róży Kutno następujące zespoły: GKS Żukowo (woj. pomorskie), Królewskie Płock (woj. mazowieckie), ASPN Viking Aleksandrów Kujawski (woj. kujawsko-pomorskie).

SL SALOS  Róża Kutno na pierwszym miejscu, ./upload/articles_pakiety/31068/01_obraz.jpg
SL SALOS  Róża Kutno na pierwszym miejscu, ./upload/articles_pakiety/31068/02_obraz.jpg
SL SALOS  Róża Kutno na pierwszym miejscu, ./upload/articles_pakiety/31068/03_obraz.jpg


Dziewczęta z Kutna bardzo udanie rozpoczęły zmagania na boisku wygrywając 2 spotkania i jeden remisując z faworyzowanymi do zwycięstwa Królewskimi Płock. Dzięki zwycięskiemu remisowi z drużyną z Płocka zapewniły sobie zwycięstwo w całym turnieju. Kapituła zawodów wybrała najlepszą zawodniczkę turnieju, którą została Justyna Matusiak reprezentująca barwy kutnowskiego klubu. Królem strzelców i najlepszy bramkarz przypadło dla zawodniczek z Płocka.

Wyniki poszczególnych spotkań prezentują się następująco:
ASPN VIKING Aleksandrów Kujawski – SL SALOS Róża Kutno 1-2
Bramki: Justyna Matusiak, Dagmara Haczyk

KS Królewscy Płock - GKS Żukowo 2 -0
ASPN VIKING Aleksandrów Kujawski - KS Królewscy Płock 0-1
SL SALOS Róża Kutno - GKS Żukowo 4-1
Bramki: Justyna Matusiak 2, Klaudia Kucharska 2 [więcej]
redaktor, 08.08.2016 09:48|czytane: 486 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
21-latek zatrzymany z marihuaną
W sobotę o godzinie 3.00 na ulicy Barlickiego policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali pojazd renault clio kierowany przez 21-letniego mieszkańca Kutna.

Podczas kontroli na dywaniku tylnego siedzenia policjanci znaleźli 0,40 gramów marihuany. Mężczyzna znany jest kutnowskim policjantom. Wcześniej był już notowany za podobne przestępstwa. [więcej]
redaktor, 08.08.2016 09:33|czytane: 410 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Tragiczna śmierć podczas prac polowych
Prokuratura Rejonowa w Kutnie wyjaśnia okoliczności śmierci mężczyzny w Kterach na polu. W piątek na jednym z pól w gminie Krzyżanów około godziny 20.30 podczas prac polowych zdarzył się tragiczny wypadek.

Tragiczna śmierć podczas prac polowych, ./upload/articles_pakiety/31064/01_obraz.jpg


56-letni mieszkaniec gminy Krzyżanów zginął podczas koszenia zboża przez kombajn. Kto zawinił? Dlaczego mężczyzna znalazł się na polu podczas prac? Na te pytania odpowie śledztwo oraz wynik sekcji zwłok. [więcej]
redaktor, 08.08.2016 08:58|czytane: 977 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Sanepid: Zalecenia dotyczące tornistrów
W  związku ze zbliżającym się rozpoczęciem roku szkolnego i planowaniem przez rodziców zakupu wyposażenia i przyborów szkolnych, a w tym tornistrów Państwowa Inspekcja Sanitarna przedstawia zalecenia dotyczące właściwego wyboru tornistra/plecaka szkolnego, a także wskazania jak prawidłowo zapakować i kontrolować jego właściwe użytkowanie.

Sanepid: Zalecenia dotyczące tornistrów, ./upload/articles_pakiety/31065/01_obraz.jpg


- waga tornistra nie powinna przekraczać 10 do 15% masy ciała ucznia,
- tornister powinien posiadać ergonomiczną, odpowiednio usztywnioną ściankę przylegającą do pleców,
- jego ciężar powinien być rozłożony symetrycznie,
- cięższe rzeczy powinny być umieszczone na dnie, a lżejsze wyżej,
- tornister powinien mieć równe, szerokie szelki,
- długość szelek powinna umożliwić swobodne wkładanie i zdejmowanie jednocześnie zapewniając jak najlepsze przyleganie tornistra do pleców,
- zalecane jest dodatkowe zapięcie spinające szelki z przodu klatki piersiowej,
- tornister należy nosić na obu ramionach,
- konieczne jest kontrolowanie przez rodziców zawartości tornistra, aby zapobiec zabieraniu przez uczniów zbędnych rzeczy,
- wskazane jest podjęcie przez rodziców współpracy ze szkołą w celu zorganizowania na terenie szkoły miejsc ,w których uczniowie będą mogli pozostawić część przyborów lub podręczników szkolnych.
 
Nadmierna waga tornistra może powodować nasilenie bólów pleców, ma wpływ na zmniejszenie pojemności płuc, może sprzyjać kształtowaniu nieprawidłowej statyki ciała i w efekcie skrzywieniom kręgosłupa. [więcej]
redaktor, 08.08.2016 09:12|czytane: 373 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Konkurs Aquaparku Kutno rozstrzygnięty
Cztery zaproszenia na wodne pluski w Aquaparku Kutno wygrali: Mateusz Modrzejewski, Kamil Bińczak, Renata Czarnecka, Paulina Nikodemiak.

Konkurs Aquaparku Kutno rozstrzygnięty, ./upload/articles_pakiety/31050/01_obraz.jpg


Zaproszenia można odebrać w parku wodnym w terminie 14 dni od rozstrzygnięcia konkursu.

[więcej]
redaktor, 08.08.2016 08:39|czytane: 791 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Uwaga zablokowany pas A1 na Gdańsk. W Krzyżanówku zapalił się bus
W Krzyżanówku na A1 dziś o godz. 7:42 zapalił się bus. Przez najbliższe 2,5 godziny będzie zablokowany pas wolny i awaryjny autostrady w kierunku na Gdańsk.  Ruch odbywa się pasem szybkim.

Na szczęście nie ma osób rannych, służby podjęły swoje działania. [więcej]
redaktor, 08.08.2016 07:58|czytane: 604 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kino pod fontanną otwarte i zombie na Królewskiej
Stowarzyszenie Kuźnia Kultury wraz z Kutnowskim Domem Kultury zorganizowali wczoraj na otwarcie Kina przy Fontannie pierwszy w naszym mieście marsz zombie. Nota bene letnie sanse filmowe rozpoczęły się właśnie wieczorem horrorów.

Kino pod fontanną otwarte i zombie na Królewskiej, ./upload/articles_pakiety/31060/02_obraz.jpg
Kino pod fontanną otwarte i zombie na Królewskiej, ./upload/articles_pakiety/31060/03_obraz.jpg
Kino pod fontanną otwarte i zombie na Królewskiej, ./upload/articles_pakiety/31060/45_obraz.jpg


Charakteryzacje uczestników o zmroku mogły na prawdę przestraszyć, ale publiczności i uczestnikom -żywym umarlakom - przede wszystkim chodziło o dobrą zabawę i w takiej atmosferze odbywała się ta impreza. Czy wejdzie do stałego kalendarza letnich zdarzeń artystycznych i rozywkowych? O tym przekonamy się w przyszłym roku.

Przypominamy, że kolejne seanse fimowe pod fontanną już 12 sierpnia w piątek wieczór Europa się śmieje, czyli pokaz dwóch komedii: o godz. 21.00 Za jakie grzechy dobry Boże oraz o godz. 23.00 Dumni i wściekli.

19 sierpnia kino akcji i sensacji: godz. 21.00 film Tajne przez poufne a o godz. 23.00 film Dorwać Gringo. [więcej]
kultura, 07.08.2016 11:37|czytane: 1811 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Historia wezwała Króla Sasa... do Kutna
Muzeum Regionalne w Kutnie zorganizowało wczoraj imieniny króla Augusta III nawiązujące do obchodów imienin króla łączonych tradycyjnie z kolejnymi rocznicami ustanowienia orderu orła białego przez Augusta II Mocnego. A zatem zawsze 6 sierpnia będziemy mieli w Kutnie zabawę na saską nutę.

Historia wezwała Króla Sasa... do Kutna, ./upload/articles_pakiety/31059/03_obraz.jpg
Historia wezwała Króla Sasa... do Kutna, ./upload/articles_pakiety/31059/06_obraz.jpg
Historia wezwała Króla Sasa... do Kutna, ./upload/articles_pakiety/31059/66_obraz.jpg


Król w otoczeniu dam dworu i wojskowej asysty czuł się w swoim pałacu na trakcie podróży z Drezna do Warszawy bardzo swobodnie, na dziedzińcu przygotowano tron, poczęstunek, różane słodkie wspaniałości i lody. Nie mogła zabraknąć atrakcji dla Sasa i jego gości, przygotowano konkursy z nagrodami, gry i zabawy w konwencji XVIII-wiecznej, m.in. grę w tryktraka i bule, strzelanie z łuku. W salach pałacu można było obejrzeć wystawę pt. „Pałac ukryty w miejskim pejzażu”, na olorowych tablicach pokazano znaleziska z kwerendy archeologicznej. Ciekawe eksponaty znajdowały się w gablotach np. skandalizująca opowieść o podbojach miłosnych Augusta II pt. Ogień pałającej młości w śmiertelnym zagrzebiony popiele albo ciekawa introspekcja w życie Augusta II... Muzeum Regionalne zaprezetowało na wystawie nowe nabytki  związane z epoką saską – 2 mapy z Polski z XVIII wieku, mapę Księstwa Warszawskiego z początku XIX wieku oraz grafikę przedstawiającą Augusta III z 1750 roku.

Rozrywkę zapewniło królowi Amadeus Trio, które zagrało koncert „Letnie granie u króla Sasa”, a zespół Tańca Dworskiego Corona Florum wystawił barokowy spektakl „Śpiąca królewna”. Na placu Piłsudskiego wśród publiczności pojawili się mimowie, szczudlarze z grupy Carnival, a rekonstruktorzy ze Stowarzyszenia Garnizon Fortecy Częstochowskiej i Mazowieckiej Chorągwi Husarskiej im. Jana Karola Chodkiewicza salwami obwieścili początek imprezy. [więcej]
kultura, 07.08.2016 09:43|czytane: 2035 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pielgrzymi z Żychlina wyruszyli na Jasną Górę
Wczoraj po mszy świętej o godz 7.00 na pątniczy szlak Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej na Jasna Górę, wyruszyła Żychlińska Grupa Cytrynowa. Dzisiaj dołączą do pozostałych 8 grup i wspólnie pielgrzymować będą przed tron Matki Bożej.

Pielgrzymi z Żychlina wyruszyli na Jasną Górę, ./upload/articles_pakiety/31057/01_obraz.jpg
Pielgrzymi z Żychlina wyruszyli na Jasną Górę, ./upload/articles_pakiety/31057/02_obraz.jpg
Pielgrzymi z Żychlina wyruszyli na Jasną Górę, ./upload/articles_pakiety/31057/03_obraz.jpg


Pielgrzymka to 9 dni, a w przypadku Grupy z Żychlina i Sochaczewa, która również wczoraj wyruszyła, to 10 dni rekolekcji w drodze, czasu trudu, wyrzeczeń ale również radości oraz niezapomnianych chwil. Pielgrzymom życzymy dobrej pogody, sił i wytrwałości, a wszystkich którzy chcieliby duchowo pielgrzymować oraz śledzić co dzieje się na szlaku XXI już Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej na Jasną Górę odsyłamy na stronę www.lppm.pl. [więcej]
wandea, 06.08.2016 12:22|czytane: 1010 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Turniej Siatkówki Plażowej - Miksty 2016
Zapraszamy siatkarskie pary do udziału w Turnieju Siatkówki Plażowej – Miksty 2016. Turniej odbędzie się 27 sierpnia o godz. 9.30 w Żychlinie (boisko przy ulicy Łąkowej).

Turniej Siatkówki Plażowej - Miksty 2016, ./upload/articles_pakiety/31056/01_obraz.jpg


Organizatorem rozgrywek jest Zespół Szkół w Żychlinie. Udział drużyn należy zgłosić do dnia 25 sierpnia 2016 roku (liczba miejsc ograniczona) Zgłoszenie można wysłać na adres e-mail eladobin@interia.pl lub telefonicznie 600-851-760/ 783 406 413. [więcej]
wandea, 06.08.2016 12:32|czytane: 522 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Biuro Nieruchomości ASPECT w Kutnie zaprasza[więcej]
wandea, 04.08.2016 08:49|czytane: 322 razy|komentuj|czytaj cały
Legion samobójców. Wygrali zaproszenia do Kina KDK
Grupa złoczyńców otrzymuje od rządu szansę na odkupienie, wypełniając misję zagrażającą ich życiu. Zobacz co zrobi Legion Samobójców, gdy jego Co zrobi Legion Samobójców, gdy jego  członkowie zorientują się, że nie zostali wybrani dlatego, iż mają szansę wygrać, ale dlatego, że nikt nie będzie ich żałował, gdy poniosą klęskę. Czy dadzą z siebie wszystko, choćby mieli zginąć, czy będą walczyć o własne przetrwanie? (filmweb.pl)

Od piątku 12 sierpnia w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury na ekranie ożyją postaci DC Comics. Dwa podwójne zaproszenia na film wygrali: Marcin Binduga i Marcin Kwiatkowski. Można je odebrać w kasie KDK przed wybranym seansem.[więcej]
wandea, 06.08.2016 11:42|czytane: 1012 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Drugie Kutnowskie Dni Fantastyki
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie już od przyszłego czwartku zaprasza na Kutnowskie Dni Fantastyki. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia. A w programie spotkania z autorami, koncert, warsztaty malarskie, pokaz... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
RINTAL Polska poszykuje samodzielnych monterów schodów Producent schodów, Rintal Polska Sp. z o.o. poszukuje samodzielnych monterów schodów.rnrnZakres działalności:rn- montaż schodów samonośnych oraz obić na schody betonowernrnWymagania:rn- włas... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę AVENSIS I lub II tel.725-361-836 Kupie Toyote AVENSIS I lub II COROLLE YARIS MERCEDESA SPRINTERA 124 190 W210 oraz Maszyny Rolnicze Ursus Zetor Wladymirec Przyczepy Kombajny tel. 725.361.836 cala Polska atrakcyjne ceny szybki odbiór... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Zenobiusz Biga:
4 minut temu
Rzeczniczka jest córką Mańkowskiego
Dymitr Fiut:
30 minut temu
Jaro, gratulacje i czymam ciuki za cie.
Onufry Kamiński:
41 minut temu
W Kutnie jest praca , kto chce ten pracuje tylko trzeba chcieć , ja nie narzekam . Czytaj ze zrozumieniem interes się kręci nie z kim, tylko z czym kolejny przykład prostactwa
Bonifacy Ukolicz:
55 minut temu
To z ciebie Onufry taki "komputerowy lodziarz", co do komputera - widać, co napisałeś, a co do lodów - z kim ten interes kręcisz, to staje sie coraz jasniejsze. Co do nauki to ci napisali - w Kutnie nie ma pracy dla absolwentów uniwersytetów i politechnik, a są stanowiska i praca dla absolwentow WSGK. To wystarczy.
Roman Kolumna:
2
 · 
1 godzin temu
A sekretarzem jest Pan Korowajski? Czyzby mąż sędziny która uznala winnego karkówe niby ze wplywal na swiadkow?
Onufry Kamiński:
2 godzin temu
Do Metody Głąb
Zgadzam się to co napisałeś i popieram tylko 5 osób przystąpiło do konkursu . pytam gdzie reszta społeczeństwa??
Do Bernadeta Konkurs był na stronie , ale jak widać nie szukasz tylko siedzisz i pierdzisz w stołek. Kręci cię temat co się dzieje na Policji - bo jesteś nadzwyczajnym plotkarzem i to jeszcze na dodatek pewnie bez wykształcenia.
Ja mam budkę z lodami nie mam wykształenia interes się kręci i nikomu nie zazdroszczę a wy weźcie się za naukę i przystępujcie do konkursów
Błażej Lubicz:
2
 · 
2 godzin temu
Sekretarzem w urzędzie pracy jest mąż sedziny, przed którą zeznawal ten pan.. Czy to przypadek że policjant został skazany
Szczepan Bzdura:
2 godzin temu
SANDERUS TIMES - eBiuletyn Agencji MRPiH "podkówka".Podajemy komunikat: Jeden karierowicz, abiturient i absolwent Instytutu Mniemanologii Stosowanej - emerytowany Metody Głąb (bez tytułu) - został wytrzepany, wygarbowany, wyprany, wykrochmalony, wymaglowany, położony na obie łopatki i zapędzony w kozi róg przez użytkowników portalu eKutno. Ciekawe, czy to mu pomoże w odnalezieniu właściwych kierunków i dobrych dróg? A mówią, że pralnie itd..... są niepotrzebne? ~praojciec Allexander - redaktor naczelny.
Robert Małopolski:
2 godzin temu
Pan Rafał chyba się zagalopował porównanie Kłopota do pana Bieńka jest wysoce nie na miejscu.
Szczepan Bzdura:
3 godzin temu
###"R". Toście se pogadali na najwyższym światowym poziomie. Szkoda, że tak krótko. Podobają mi się wasze rozmowy. Całą noc mogłabym was słuchać. Burzyński i Kłopotowski i cała ta cudowna Burzmanna na okrągło powinni was słuchać. Może by się zaczęli nawracać na normalność czyli na głęboką wiarę, wysoką kulturę i szlachetną naturę, czego im z całego serca życzę. Pozdrawiam Was drodzy moi mądrzy dyskutanci. Dialogi kute na cztery nogi. I to jest właśnie to na co tyle lat czekałam. Się doczekałam. Ludzie zaczynają normalnie rozmawiać. Nie po rusku, nie po grecku, nie po turecku, nie po niemiecku, tylko po naszemu, po bożemu, po polsku i po chrześcijańsku. Na pewno coś dobrego z tego wyniknie. Tylko o to chodzi. Tak trzymajcie! Idzie nowe!! Bogu niech będą dzięki. ~emerytowana nauczycielka
Ewaryst Ziabka:
3 godzin temu
Panie Nwerowski mówiąc ,że problemem szpitala jest wiek pracowników po prostu pan obraził pracowników szpitala . Zapytam w jakim pan jest wieku i czy ten wiek nie jest problemem dla szpitala?
Barbara Ajsicz:
3 godzin temu
Podobno urzędnik ma poparcie PSlu, czy to prawda?
Amalgund Walczak:
2
 · 
3 godzin temu
A był, czy nie był o to jest pytanie?
Lech Kantor:
3 godzin temu
Prosimy o wypisanie zasług , może być w punktach.
Hugo Lewi:
3 godzin temu
Bolesław to uważasz ,że ci co tam pozostali i pracują to nie mają honoru? Czyżby ten jeden był tylko z honorem?
Zenon Kwasigroszek:
3 godzin temu
Faust i oni zostali tak do tej pory.
Teodor Pobłocki:
3 godzin temu
No widzisz Metody przystąpiłeś i co d..a.
Wawrzyniec Gielniowski:
4
 · 
3 godzin temu
wygraną zawdzięcza poparciu w Urzędzie Miasta, chyba pan sekretarz, bo to ,,koledzy z boiska,,
Arseniusz Błaszczyński:
4 godzin temu
Ciekawy jestem co się stało z poprzednim szefem tej komórki.
Faust Iwanoski:
6
 · 
4 godzin temu
Czy paranoik wypowiadał się w sprawach szpitala, redakcja powinna przytoczyć nieco jego "mądrości" ? Ciemny lud potrzebuje wiedzy. Też biedula podnieca się tym, co mówi - podobnie jak jego kolega pituchna.Najciekawsze artykuły
 ·  14
4 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
4 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
5 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
10 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
11 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
14 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
15 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
15 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
16 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
17 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
17 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
19 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
19 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
19 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
19 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
20 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
20 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
20 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
22 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
26 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności