eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 23.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Jeśli potrzebujesz bezpłatnej żywności zgłoś się do MOPS
Miejski Ośrodek Pomocy Społcznej w Kutnie informuje, że rozpoczął kwalifikacje do programu operacyjnego "Pomoc Żywnościowa 2014-2020" Podprogram 2016.

Osoby zaintereoswane otrzymywaniem żywności prosimy o zgłaszanie się do pracowników socjalnych, właściwych ze względu na miejsce zamieszkania - w godzinach przyjęć interesantów.

Osoby/rodziny mogą być zakwalifikowane do w/w formy pomocy, jeżeli ich dochód nie przekracza 150% kryterium dochodowego określonego w ustawie o pomocy społecznej tj:
- osoba samotnie gospodarująca - 951 zł
- osoba w rodzinie - 771 zł [więcej]
redaktor, 05.08.2016 16:13|czytane: 601 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Red Med już nie świadczy nocnej i świątecznej pomocy medycznej. Szpital w Kutnie pomoże
Łódzki Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia wypowiedział umowę NZOZ Red Med świadczącemu nocną i świąteczną pomoc medyczną dla mieszkańców powiatów kutnowskiego i rawskiego. Teraz usługi świadczyć będzie Kutnowski Szpital Samorządowy sp. z o.o. Przez kilka dni już 20 osób skorzystało z nich.

Red Med już nie świadczy nocnej i świątecznej pomocy medycznej. Szpital w Kutnie pomoże , ./upload/articles_pakiety/31048/01_obraz.jpg


- We wtorek 2 sierpnia po godz. 18.00 skierowaliśmy kontrolerów do placówek Red Med. Stwierdzili oni, że brak w nich lekarzy, natomiast są pielęgniarki. Kontrolę powtórzyliśmy dnia następnego, potwierdzając sytuację. Wypowiedzieliśmy więc umowę NZOZowi i podpisaliśmy porozumienie ze szpitalami w tych powiatach - informuje Anna Leder, rzecznik prasowy ŁOW NFZ. - Kutnowski Szpital Samorządowy świadczy już takie usługi, czyli tam można się udać zarówno po południu, jak i w święta po pomoc. 

Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ uprzejmie informuje pacjentów z powiatów rawskiego i kutnowskiego, że  od dziś od godziny 18.00 pomoc w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w pełnym zakresie czyli z wizytami domowymi uzyskają w:

 Szpitalu Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej, ul. Warszawska 14, Rawa Mazowiecka, tel. 46 814 24 71
 Kutnowskim Szpitalu Samorządowym, ul. Kościuszki 52, Kutno, tel. 24 388 02 34 [więcej]
wandea, 05.08.2016 09:37|czytane: 4702 razy|29 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czy w Kutnie widać miliony wydawane na utrzymanie czystości i zieleni?
Nie ma chyba mieszkańca Kutna, który by od czas do czasu nie narzeka na brud w mieście, nieostrzyżone, zachwaszczone trawniki, skwerki, rozwiewane przez wiatr po ulicy suche liście z jesieni, torby foliowe, pety itp. czy smród zalegającyh w śmietnikach odpadków. Jak się patrzy na ulice Kutna, (nie daj Bóg te poza centrum) wydaje się, że wdrażanie w życie i urealnienie przez samorząd hasła Kutno miasto róż to jedna sprawa a druga dziwnie niezwiązana z yworzonym wizerunkiem - to czystość miasta i utrzymanie małej architektury zieleni. Zapytaliśmy Biuro Prasowe kutnowskiego magistratu o koszty utrzymania czystości w mieście i opieki nad zielenią. Koszty są można powiedzieć ogromne w stosunku do tego jaki jest efekt prac firm, które dostały zlecenia w tym zakresie.

Paulina Trzaskowska z Biura Prasowego Urzędu Miasta Kutna podaje wydatki bieżące w 2016 w rozbiciu na koszty miesięczne i wydatki za rok 2015.

Utrzymanie porządku, czystości ulic i placów oraz opróżnianie koszy ulicznych Miasta Kutno w obszarze „CENTRUM”: usługę wykonuje konsorcjum firm Lider – MEGATHERM Sp. z o.o., Partner – P.U.H ANN - POL; koszt miesięczny 16 185,29 zł brutto

Czy w Kutnie widać miliony wydawane na utrzymanie czystości i zieleni?, ./upload/articles_pakiety/31033/01_obraz.jpg
Czy w Kutnie widać miliony wydawane na utrzymanie czystości i zieleni?, ./upload/articles_pakiety/31033/02_obraz.jpg
Czy w Kutnie widać miliony wydawane na utrzymanie czystości i zieleni?, ./upload/articles_pakiety/31033/03_obraz.jpg


Średni wygląd kutnowskiego chodnika (na przykładzie ulicy Sienkiewicza)

Utrzymanie porządku, czystości ulic i placów Miasta Kutno w obszarze „TERENY MIASTA”:
usługę wykonuje firma Tönsmeier Centrum Sp. z o.o.; koszt miesięczny 11 462,70 zł brutto.

Utrzymanie zimowe chodników nie ujętych w stałym obszarze utrzymania; Opróżnianie koszy ulicznych nie ujętych w stałym obszarze utrzymania: usługę wykonuje firma Tönsmeier Centrum Sp. z o.o.;
koszt miesięczny: utrzymanie zimowe – 5 982,87 zł brutto; opróżnianie koszy - 11 730,27 zł brutto.

Utrzymanie czystości i porządku na terenach przed Cmentarzem Komunalnym Miasta Kutno położonym w miejscowości Kuczków. Sprzątanie na żądanie na terenach Miasta Kutno nie ujętych w stałym obszarze utrzymania: usługę wykonuje MARKAZ s.c. Elżbieta Marczak, Piotr Kaźmierczak;
koszt miesięczny 1 459,86 zł brutto– dotyczy sprzątania przed cmentarzem.

Utrzymanie porządku, czystości, zieleni i elementów małej architektury na terenie miejskich zieleńców: usługę wykonuje Tönsmeier Sp. z o.o.; koszt miesięczny – 7 349,70 zł brutto.

Utrzymanie porządku, czystości, zieleni i elementów małej architektury na terenie miejsc pamięci w obrębie Miasta Kutno: usługę wykonuje Tönsmeier Sp. z o.o.; koszt miesięczny – 2 411,70 zł brutto.

Utrzymanie porządku, czystości, zieleni oraz elementów małej architektury na terenie Parku im. Wiosny Ludów i na terenach przylegających do Parku: usługę wykonuje Zakład Usług Ogrodniczych s.c. Sylwester i Rafał Pawlak – Łódź, koszt miesięczny – 18 700 zł brutto. [więcej]
redaktor, 05.08.2016 13:17|czytane: 1563 razy|34 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kolizja osobówek na Barlickiego
Dziś o godzinie 8.00 na ulicy Barlickiego, tuż przed skrzyżowaniem z ulicą Kościuszki, doszło do kolizji trzech pojazdów.

Kolizja osobówek na Barlickiego, ./upload/articles_pakiety/31052/01_obraz.jpg


Kierujący mercedesem 72-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego nie dostosował prędkości do warunków na drodze i uderzył w tył stojącego, oczekującego na zielone światło, pojazdu daimler chrysler, który w wyniku zdarzenia przemieścił się i uderzył w stojącego hyundaia getz. W wyniku zdarzenia niegroźnego urazu kręgosłupa doznał kierowca chryslera. Kierowca mercedesa został ukarany mandatem karnym. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. [więcej]
redaktor, 05.08.2016 13:21|czytane: 951 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Może wreszcie będą burze
Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu zapowiada burze z gradem z I stopniem zagrożenia w województwie łódzkim. Dotychczas nasz region deszcz i wyładowania atmosferyczne omijały, ale każdy kto cierpi z powodu zmian ciśnienia lub przyduchy czeka niecierpliwie na tzw. oczyszczenie powietrza.

Może wreszcie będą burze, ./upload/articles_pakiety/31051/01_obraz.jpg


Opady prognozuje się dziś od godziny 13.00 do 22.00 Wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85%.

Czekamy więc na burzę. [więcej]
wandea, 05.08.2016 12:03|czytane: 466 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: 42. Święto Róży w drugi weekend września
Przypominamy, że do najważniejszego kutnowskiego święta, a tym samym największej i najbardziej znanej w regionie imprezy, zostało już tylko kilka tygodni, dlatego najwyższa pora podzielić się z Wami atrakcjami tegorocznego Święta Róży.

Pod patronatem eKutno.pl: 42. Święto Róży w drugi weekend września

Każdego roku Kutnowski Dom Kultury stara się zapewnić  uczestnikom imprezy rozrywkę na najwyższym poziomie – tak będzie i tym razem. Dlatego już dziś KDK zaprasza do wspólnej zabawy, a Wy zapraszajcie  do Kutna swoje rodziny, przyjaciół i znajomych, bo taki weekend powtórzy się dopiero za rok!

Jeśli zdecydujecie się  spędzić wrześniowy weekend   (9 – 11 września) w Kutnie, dacie się porwać do ogródka Pana Szekspira, zaszalejecie na koncertach Eweliny Lisowskiej, IRY czy Anny Wyszkoni,  pozwolicie nakarmić się regionalnymi przysmakami z Jarmarku Różanego i  oddać lunaparkowemu szaleństwu,  to gwarantujemy Wam i Waszym znajomych, że jeszcze nie raz tu wrócicie.

Najważniejszy punkt każdego Święta Róży stanowi  Wystawa Róż i Aranżacji Florystycznych, wraz z towarzyszącym, za każdym razem innym, motywem przewodnim, wokół którego skupiają się wszystkie wystawowe wydarzenia. W tym roku  KDK dołącza  do obchodów Roku Szekspirowego i 400. rocznicy śmierci wybitnego dramaturga i poety,  w związku z czym wystawa odbędzie się pod  hasłem W ogródku Pana Szekspira. W trakcie jej trwania podziwiać będzie można blisko 100 odmian róż ogrodowych hodowców z całej Polski, a towarzyszyć im będą aranżacje florystyczne inspirowane twórczością Szekspira. [więcej]
wandea, 05.08.2016 11:02|czytane: 542 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Festyn na imieniny: Królu Sasie...historia Cię wzywa
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza na imieniny króla Augusta III jutro w godz. 16.00-20.30 na Placu marsz. J. Piłsudskiego oraz na dziedzińcu Pałacu Saskiego w Kutnie odbędzie się Festyn „Królu Sasie... historia Cię wzywa" nawiązujący do obchodów imienin króla łączonych tradycyjnie z kolejnymi rocznicami ustanowienia orderu orła białego przez Augusta II Mocnego.

Festyn na imieniny: Królu Sasie...historia Cię wzywa, ./upload/articles_pakiety/30938/01_obraz.jpg


Do miasta przybędzie król wraz z dworem w wojskowej asyście oraz artyści, którzy będą zapewniać im rozrywkę. Amadeus Trio zagra koncert „Letnie granie u króla Sasa”, a zespół Tańca Dworskiego Corona Florum wystawi barokowy spektakl „Śpiąca królewna”.

Na gości, którzy przybędą na imieniny króla, będzie czekał królewski poczęstunek oraz konkursy z nagrodami, gry i zabawy w konwencji XVIII-wiecznej, m.in. gra w tryktraka i bule, strzelanie z łuku. Życie dworskie przybliżą pokazy mimów i szczudlarzy z grupy Carnival oraz rekonstruktorów ze Stowarzyszenia Garnizon Fortecy Częstochowskiej i Mazowieckiej Chorągwi Husarskiej im. Jana Karola Chodkiewicza. [więcej]
kultura, 05.08.2016 09:17|czytane: 1306 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
ZOMBIE WALK - po raz pierwszy w Kutnie!
Atrakcją otwarcia Kina przy Fontannie 6 sierpnia będzie pierwszy w Kutnie ZOMBIE WALK. Akcję organizuje Stowarzyszenie Kutnowska Kuźnia Kultury.

ZOMBIE WALK - po raz pierwszy w Kutnie!, ./upload/articles_pakiety/31022/01_obraz.jpg


Zombie wyruszą o 20:45 z ul. Królewskiej (na wysokości Placu Wolności) na Plac Piłsudskiego. Jeśli chcecie wziąć udział w marszu wyślijcie wiadomość do Kuźni na FB.

Poza przemarszem zaplanowano także konkurs na najlepsze przebranie. Niżej link do karty zgłoszeń i regulaminu konkursu.  [więcej]
kultura, 05.08.2016 09:12|czytane: 888 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jutro spacer z TPZK
Zapraszamy na kolejny spacer - 6 sierpnia, którego tematem jest  „Rzeźba po kutnowsku produktem regionalnym Kutna i regionu kutnowskiego”. Start o godz. 15.15 spod Dworku Modrzewiowego.

Jutro spacer z TPZK, ./upload/articles_pakiety/31046/01_obraz.jpg


-W sobotę zwiedzamy wystawę stałą w Muzeum Regionalnym w Kutnie poświęconą rzeźbie kutnowskiej.  Jeśli jeszcze nie widziałeś tej wystawy  – przyjdź! Tym razem oprowadzać będzie Barbara Łuczak, a gościem specjalnym spaceru będzie kutnowski rzeźbiarz Józef Stańczyk - mówi Bożena Gajewska, prezes TPZK.
                                              

Kutnowski spacerownik – poznajemy tożsamość naszego miasta – to cykl spacerów - zwiedzanie Kutna w nowej formule. Podczas spaceru dowiecie się wielu ciekawostek z życia Kutna i jego mieszkańców. Spacer nie będzie trwał dłużej niż 2 godziny i będzie prowadzony  w tempie dla  zarówno małego, jak i starszego mieszkańca Kutna. Mile widziane są całe rodziny uczestniczące w spacerze. [więcej]
kultura, 05.08.2016 08:46|czytane: 356 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
LSA cz. 3 Zatańcz to jeszcze raz ... sam
Iza Borkowska instruktor tańca, choreograf świetnie wyszkoliła uczestników 22. Letnich Spotkań Artystycznych i w ostatnią niedzielę mogliśmy podziwiać pokaz grupy, która uczestniczyła w warsztatach tanecznych.

LSA cz. 3 Zatańcz to jeszcze raz ... sam, ./upload/articles_pakiety/31045/01_obraz.jpg
LSA cz. 3 Zatańcz to jeszcze raz ... sam, ./upload/articles_pakiety/31045/13_obraz.jpg
LSA cz. 3 Zatańcz to jeszcze raz ... sam, ./upload/articles_pakiety/31045/43_obraz.jpg


Dla kutnowskiej publiczności tańczyli: Anna Bilińska, Kamila Wasilewska, Julia Kowalska, Joanna Lach, Magdalena Michalik, Magdalena Rączkowska, Aleksandra Bechcicka, Kacper Pawłowski, Katarzyna Korpalska, Joanna Rybacka, Anna Tułodziecka, Milena Maciejewska ,Zuzanna Bernat, Joanna Pawłowska.

To już ostatnia galeria zdjęć z tegorocznych spotkań, do zobaczenia w przyszłym roku. [więcej]
kultura, 04.08.2016 17:20|czytane: 713 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają: Za ile sprzedano przychodnię na Mickiewicza?
- Za czasów poprzedniego zarządu powiatu sprzedano przychodnię na Mickiewicza. Było bardzo głośno o sprzedaży drugiej przychodni na Grunwaldzie, a w przypadku zabytkowej Willi Izaaka Holcmana cisza. Kiedy, komu i za ile zarząd sprzedał ten majątek powiatu? - pisze Czytelnik eKutno.pl.

Czytelnicy pytają: Za ile sprzedano przychodnię na Mickiewicza?, ./upload/articles_pakiety/31037/01_obraz.jpg


- Nieruchomość została sprzedana 31 grudnia 2012 roku. W Akcie Notarialnym Repertorium A NR 3093/2012 działający na rzecz Powiatu Mirosława Gal- Grabowska i Mirosław Ruciński ustalili cenę na 1 600 000 zł. Nabywcą został NZOZ „ESKULAP” sp. z o.o. z siedzibą w Kutnie ul. Mickiewicza 2 - informuje Jacek Saramonowicz, rzecznik Starostwa Powiatowego w Kutnie. - Podstawą do  bezprzetargowej sprzedaży była uchwała Zarządu Powiatu w Kutnie z dnia 12 czerwca 2012 roku. Łączna powierzchnia działki wynosi 0,1804 ha. Budynek jednopiętrowy o pow. 925,94 mk i budynek murowany o pow. 110 mk

Wspólnicy spółki NZOZ Eskulap idąc za Krajowym Rejestrem Sądowym to Wiesław Grudziński, Włodzimierz  Frydrychowski, Rajmund Gniazdowski, Elżbieta Chojnowska-Gąsior, Czesława Mordzak, Teresa Rynkiewicz Kowalska, Grażyna Burzyńska. [więcej]
wandea, 04.08.2016 16:34|czytane: 3309 razy|35 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zmiany w Ośrodku na Przemysłowej
Rozpoczął się remont łącznika w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym nr 1 w Kutnie przy ul. Przemysłowej 6. Przewidywany termin zakończenia prac to koniec sierpnia.

Zmiany w Ośrodku na Przemysłowej , ./upload/articles_pakiety/31044/01_obraz.jpg
Zmiany w Ośrodku na Przemysłowej , ./upload/articles_pakiety/31044/02_obraz.jpg
Zmiany w Ośrodku na Przemysłowej , ./upload/articles_pakiety/31044/03_obraz.jpg


Prace budowlane prowadzi firma Z.U.H. Furex Zbigniew Furmański. Całkowity koszt przedsięwzięcia ma wynieść 147 288, 25 zł brutto.

- Na istniejącej konstrukcji stalowej wykonana zostanie obudowa zewnętrzna łącznika (ściany i dach). Dach pokryty będzie płytami warstwowymi z blachą falistą. Wewnątrz łącznika założona zostanie posadzka oraz zainstalowana instalacja c.o. Zamontowane będą również nowe okna - informuje Jacek Saramonowicz, rzecznik Starostwa Powiatowego w Kutnie. [więcej]
wandea, 04.08.2016 16:37|czytane: 813 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Odnaleziony Krzysztof Frydrysiak
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie znaleźli dziś zaginionego Krzysztofa Frydrysiaka.

Mężczyzna 28 lipca 2016 roku opuścił miejsce zamieszkania i do dnia dzisiejszego nie powrócił, również nie skontaktował się z rodziną. Jak się dziś okazało mężyczna właśnie powrócił na łono rodziny. [więcej]
redaktor, 04.08.2016 15:32|czytane: 1891 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Z Narutowicza znika zaniedbana kamienica
Od tygodnia trwa rozbiórka zaniedbanej kamienicy przy ulicy Narutowicza w Kutnie. Od kilku lat jej stan stwarzał zagrożenie dla mieszkańców, a Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego uznał, że budynek nadaje się tylko do zburzenia. Potem były problemy ze szczurami, bo powstało tam śmietnisko.

Z Narutowicza znika zaniedbana kamienica, ./upload/articles_pakiety/31038/01_obraz.jpg
Z Narutowicza znika zaniedbana kamienica, ./upload/articles_pakiety/31038/02_obraz.jpg
Z Narutowicza znika zaniedbana kamienica, ./upload/articles_pakiety/31038/03_obraz.jpg


A teraz właściciel kamienicy wystąpił do Starostwa Powiatowego w Kutnie o pozwolenie na rozbiórkę i wkrótce stara kamienica zniknie. [więcej]
wandea, 04.08.2016 10:36|czytane: 2546 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mandat dla policjanta. Kolizja na Wygodzie
Wczoraj około godziny 15.50 na skrzyżowaniu ulic Wygoda i Toruńska doszło do kolizji opla corsa z radiowozem oznakowanym fiat ducato.

- Kierujący oplem 34-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego jadąc na wprost ulicą Wygoda podczas zmiany sygnalizacji z czerwonej na zieloną wjechał na skrzyżowanie uderzając przodem w bok radiowozu, który wjechał na skrzyżowanie podczas zmieniającej się sygnalizacji z zielonej na czerwoną - podkom. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno. - Radiowóz jechał z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi celem realizacji pilnej interwencji. 30-letni funkcjonariusz za spowodowanie zagrożenia w ruchu [więcej]
redaktor, 04.08.2016 09:47|czytane: 2122 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dożynki w Gminie Kutno z uroczystym nadaniem sztandaru
Zbliżają się dożynki w gminie Kutno. Oprócz mszy świętej o godz. 14.00  i tradycyjnych obrzędów dożynkowych, na imprezie przewidziano uroczyste nadanie sztandaru gminie Kutno.

Dożynki w Gminie Kutno z uroczystym nadaniem sztandaru , ./upload/articles_pakiety/31043/01_obraz.jpg


Gwiazdą wieczoru będzie Andrzej Rybiński - koncert "Nie liczę godzin i lat...". Wystąpi również Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej. Zapraszamy 21 sierpnia od 15.30.00. [więcej]
wandea, 04.08.2016 10:19|czytane: 815 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Spektakl uliczny i zamknięcie drogi
Muzeum Regionalne w Kutnie informuje, iż w związku z organizacją festynu "Królu Sasie ... historia Cię wzywa" 6 sierpnia br. w godz. 12:00-23:00 ulica Witosa będzie zamknięta dla ruchu kołowego. Za utrudnienia Muzeum  przeprasza.

Spektakl uliczny i zamknięcie drogi, ./upload/articles_pakiety/31042/01_obraz.jpg
Spektakl uliczny i zamknięcie drogi, ./upload/articles_pakiety/31042/02_obraz.jpg


Sobotni festyn wprowadzi uczestników w niezwykły świat dworu, wszechobecnego ceremoniału i etykiety. 6 sierpnia o godz. 19:30 na placu marsz. J. Piłsudskiego można będzie obejrzeć barokową bajkę baletową „Śpiąca królewna” w adaptacji tancerzy Corona Florum. Libretto zostało oparte o bajkę Charlesa Perraulta. Podczas spektaklu zobaczymy oryginalne choreografie mistrzów baroku francuskiego, tańce balowe epoki Ludwika XIV, a także pantomimę z muzyką z tamtego okresu w tle. [więcej]
kultura, 04.08.2016 10:07|czytane: 541 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziś spotkanie z Gwiazdą - Bożeną Betley
Przypominamy, dziś gościem Letniego Fesiwalu Muzycznego będzie Bożena Betley - śpiewaczka operowa (sopran), solistka Opery i Operetki w Bydgoszczy, Opery Narodowej w Warszawie. Spotkanie odbędzie się w Hotelu Rondo o godz. 19.00, wstęp za okazaniem wejściówki.

Dziś spotkanie z Gwiazdą - Bożeną Betley, ./upload/articles_pakiety/31039/01_obraz.jpg


- Występy Bożeny Betley ocenione zostały bardzo wysoko. W w swym bogatym repertuarze artystka ta ma szereg partii w operach Bizeta, Kurpińskiego, Leoncavalla, Moniuszki,Rudzińskiego, Verdiego, Wagnera oraz w oratoriach Bacha, Beethovena, Glucka, Haendla, Haydna, Mahlera, Orffa, Szymanowskiego. A także olbrzymią liczbę pieśni. Szczególnie bliski jest dla niej Moniuszko,a z jego oper „Straszny dwór”.Partię Hanny nagrała w kompletnym zapisie tej opery na płytach (dyr. J. Krenz, Polskie Nagrania 1978 r.) - mówi Anna Jeremus Lewandowska, dyrektor Festiwalu. - Bożena Betley karierę wokalną rozpoczęła w 1968 roku, po ukończeniu studiów na warszawskiej Akademii Muzycznej w klasie doc. Marii Bojar – Przemienieckiej. Studia wokalne poprzedziła nauką gry na flecie, też na AM w Warszawie (klasa H. Bartnikowskiego, dyplom z wyróżnieniem). W roku ukończenia studiów została solistką Opery w Bydgoszczy, w której zadebiutowała od razu partią Aidy w operze Verdiego. [więcej]
kultura, 04.08.2016 09:32|czytane: 437 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKuchnia: Ciasto szpinakowe z borówkami
Na smakowity weekend Ewelina Pędzikowska proponuje wyjątkowe ciasto. Zapraszamy na http://szalonakuchniaeweliny.bloog.pl/

eKuchnia: Ciasto szpinakowe z borówkami, ./upload/articles_pakiety/31019/01_obraz.jpg


Moja wersja słodkiego ciasta z tajemniczym, niewyczuwalnym składnikiem jakim niewątpliwie jest szpinak i dodatkiem świeżych borówek.

Składniki:
Ciasto szpinakowe:
5 jajek
3 szklanki mąki pszennej
600 g mrożonego szpinaku
2 szklanki cukru
2 szklanki oleju
3 łyżeczki proszku do pieczenia

Masa śmietanowa:
400 ml śmietany 36%
250 g sera mascarpone
4 łyżki cukru pudru
1 cukier waniliowy [więcej]
redaktor, 04.08.2016 08:51|czytane: 529 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają: Kto wynajął salę na szkolenia pierwszej pomocy?
Pod koniec lipca zachęcaliśmy Czytelników eKutno.pl do skorzystania z kursu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz obsługi automatycznego defibrylatora zewnętrznego, jaki organizuje Starostwo Powiatowe w Kutnie w ramach realizowanego projektu Żyjesz dla siebie i innych – zadbaj o zdrowie.

Pod artykułem pojawiły się wątpliwości i pytania dlaczego są one organizowane tak daleko od centrum miasta na ulicy Łąkoszyńskiej, w Hotelu Stacja Kutno i kto płaci za wynajem.

Powiat Kutnowski udzielił zamówienia firmie z Zamościa MED -  LEARN Ewa Gębala na kwotę 7 400 zł i do 6 sierpnia przez 5 dni frma ma przeszkolić z pierwszej pomocy przedmedycznej 120 osób. ZapytaliśmyJacka Saramonowicza, rzecznika Starostwa Powiatowego kto wynajmuje i za ilę salę w hotelu. [więcej]
wandea, 03.08.2016 21:15|czytane: 1735 razy|53 komentarzy|komentuj|czytaj cały
LSA cz.2 Teatr mój widzę ogromny ...
Darek Sikorski na warsztatach teatralnych przygotował kolejną ekipę Letnich Spotkań Artystycznych, a Leszek Baranowski oddaje w wasze oczy :) drugą część fotoreportażu. Tym razem sceny filmowe i teatralne, przyjęte równie gromkimi brawami, co pokaz warsztatów wokalnych.

LSA cz.2 Teatr mój widzę ogromny ..., ./upload/articles_pakiety/31035/03_obraz.jpg
LSA cz.2 Teatr mój widzę ogromny ..., ./upload/articles_pakiety/31035/26_obraz.jpg
LSA cz.2 Teatr mój widzę ogromny ..., ./upload/articles_pakiety/31035/39_obraz.jpg


Przypomnijmy kiedy pojawił się pomysł na artystyczne spotkania w Kutnie. Inicjatorem pomysłu był Paweł Mikołajczyk, tancerz i choreograf, wtedy w Polskim Teatrze Tańca Ewy Wycichowskiej, był on też aktorem Grupy Teatralnej „od jutra” działającej w Kutnowskim Domu Kultury. Od 1993 roku z krótkimi przerwami w centrum Polski odbywały się wakacyjne artystyczne warsztaty dla młodzieży. W tym roku odbyły się XXI LSA i jak zawsze z uczestnikami byli Krzysztof Ryzlak, koordynator imprezy, Iza Borkowska i Darek Sikorski -aktor i reżyser teatralny, eżyser Teatru Tańca Test, Kabaretu 41 w Warszawie, Teatru Studenckiego „Po balu”. [więcej]
kultura, 03.08.2016 19:57|czytane: 769 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Lukratywna fucha wójta w powiecie kutnowskim
Wójtowie w powiecie kutnowskim dobrze zarabiają. Nierzadko drogi gminne są w złym stanie, pobocza zarośnięte, środki unijne niewykorzytywane, ale sowita pensja dla włodarza gminy musi być. Przedstawiamy pobory i majątki wójtów na podstawie oświadczeń majątkowych, które złożyli za poprzedni rok.

Najwięcej na stanowisku wójta zarobił włodarz gminy Krzyżanów Tomasz Jakubowski - 163 473,96 zł. Trochę mniej wpłynęło na konto wójta gminy Bedlno Krzysztofa Kołacha - 158 722 zł. Na trzecim miejscu znalazł się senior wśród wójtów Stanisław Jędrzejczak - 156 207 zł. Tuż za Jędrzejczakiem, który swoją funkcję sprawuje kilkadziesiąt lat znalazł się Jerzy Bryła, wójt gminy Kutno - 154 479,36 zł. Słabiej zarobili w ubiegłym roku wójtowie: Robert Pawlikowski (Oporów) - 125 188, 62 zł, Zdzisław Kostrzewa (Nowe Ostrowy) - 124 330,76 zł, Tadeusz Kaczmarek (Strzelce) - 122 727,96 zł, Dorota Dąbrowska (Dąbrowice) - 96 655, 32 zł.

Najwięcej oszczędności zgromadził wójt Bedlna - 375 tys. zł, potem Oporowa - 297 960 zł, Łaniąt - 59 835,77 zł, gminy Kutno - 28 500 zł i 90 akcji na kwotę 90 000 zł, Dąbrowic - 15 tys. zł, Strzelec - 4 500 zł i Nowych Ostrów - 3 tys. zł. Wójt Krzyżanowa pomimo, że najlepiej zarabia zaoszczędził tylko 970 zł.

Włodarze gmin mają też okazałe nieruchomości i gospodarstwa: Kołach dom o powierzchni 250 mkw (360 tys. zł), Pawlikowski dom o powierzchni 250 mkw (200 tys. zł), gospodarstwo rolne o powierzchni 77,16 ha warte 1,7 mln zł, Jakubowski dom o powierzchni 250 mkw (170 tys. zł), Kostrzewa dom o powierzchni 178 mkw (320 tys. zł), Jędrzejczak nieruchomość o powierzchni 173 mkw (300 tys. zł), Dąbrowska nieruchomość o powierzchni 145 mkw (300 tys. zł), Kaczmarek dom o powierzchni 78 mkw (125 tys. zł). Jerzy Bryła ma dwa mieszkania - powierzchnia 89 mkw (150 tys. zł) i 100,4 mkw (380 tys. zł). gospodarstwo rolne o powierzchni 57,3 ha o wartości 1,5 mln zł. [więcej]
wandea, 03.08.2016 10:07|czytane: 2033 razy|24 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Piknik rodzinny KS Kutno na inaugurację IV ligi łódzkiej
Klub Sportowy Kutno zaprasza na inaugurację IV ligi łódzkiej, a także pierwszy piknik rodzinny. Kupując bilet na sobotni mecz z Omegą Kleszczów za darmo będzie można skorzystać z atrakcji przygotowanych dla najmłodszych.

Piknik rodzinny KS Kutno na inaugurację IV ligi łódzkiej

Sobotnia inauguracja IV ligi łódzkiej (6 sierpnia, godzina 16:00, KS Kutno – Omega Kleszczów), to nie jedyne wydarzenie tego dnia na Stadionie Miejskim im. H. Reymana w Kutnie. Już od godziny 15.00 rozpocznie się piknik rodzinny zorganizowany przez Klub Sportowy Kutno.

Zakup biletu na mecz będzie uprawniał do skorzystania z przygotowanych przez klub atrakcji. Cena normalnego biletu to 7 złotych, zaś ulgowego to 5 złotych [więcej]
redaktor, 03.08.2016 11:29|czytane: 619 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wakacje z Muzeum w Krośniewicach
Od 26 do 29 lipca w Muzeum im. Jerzego-Dunin Borkowskiego odbywały się coroczne warsztaty wakacyjne.

Wakacje z Muzeum w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/31031/01_obraz.jpg
Wakacje z Muzeum w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/31031/02_obraz.jpg
Wakacje z Muzeum w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/31031/03_obraz.jpg


W trakcie czterech dni warsztatowych dzieci z Krośniewic oraz przyległych miejscowości miały okazję popracować z gliną i stworzyć własne małe dzieła sztuki pięknej czy użytkowej, poznać typowo Amerykański sport Armwrestlingu, nauczyć się rysowania własnego komiksu oraz poznać zasady jego tworzenia i zabawić się eko-kolażem. Każdy dzień warsztatowy gromadził grupkę około 20 dzieci chętnych do pracy i zabawy. [więcej]
kultura, 03.08.2016 11:19|czytane: 618 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
KKS PRO-BASKET KUTNO zagra w 2 Lidze Męskiej Koszykówki
KKS PRO-BASKET KUTNO jest w gronie klubów, które otrzymały licencję okresową na grę w 2 Lidze Męskiej w sezonie 2016/2017. W skład zespołu grającego w 2 lidze wchodzić będą przede wszystkim utalentowani zawodnicy z Kutna, ale także z całej Polski.

Zespół ten będzie zapleczem dla drużyny seniorskiej i ma być pomostem łączącym szkolenie młodzieży z pierwszą drużyną. Celem tego przedsięwzięcia jest dalszy etap szkolenia młodzieży na poziomie rozgrywek seniorskich i przygotowanie niektórych zawodników do zasilenia w przyszłości szeregów pierwszego zespołu naszego klubu.

Podział na grupy w rozgrywkach 1LK (dwie grupy) oraz 2LM (cztery grupy), szczegółowy system rozgrywek oraz terminarze zostaną przygotowane przez Wydział Rozgrywek Departamentu Sportu PZKosz i opublikowane najpóźniej do 15 sierpnia 2016 roku. [więcej]
redaktor, 03.08.2016 11:11|czytane: 474 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kibicujemy Adrianowi Jarosińskiemu z UKS Dziewiątka
W dniach 4-6 sierpnia br. we Wrocławiu rozegrane zostaną zawody lekkoatletyczne w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych). Nasze miasto i województwo łódzkie będzie na tej imprezie reprezentował skoczek wzwyż Adrian Jarosiński, zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” w  Kutnie.     
                

Adrian wywalczył sobie prawo startu na tej imprezie pokonując w sezonie 2016 poprzeczkę zawieszoną na wysokości 186 cm (rekord życiowy zawodnika).

Kibicujemy Adrianowi Jarosińskiemu z UKS Dziewiątka, ./upload/articles_pakiety/31029/01_obraz.jpg
Kibicujemy Adrianowi Jarosińskiemu z UKS Dziewiątka, ./upload/articles_pakiety/31029/02_obraz.jpg


Cała reprezentacja lekkoatletyczna województwa łódzkiego wyjeżdża na mistrzostwa w środę autokarem  z Łodzi. Męski skok wzwyż rozpocznie się eliminacjami w czwartek w godzinach popołudniowych. Następnego dnia najlepsza dwunastka skoczków rozegra finał, który wyłoni medalistów tej widowiskowej konkurencji.

- Adrian to świetny przykład zawodnika, który systematyczną pracą i dużym zaangażowaniem na treningach dochodzi do coraz lepszych wyników sportowych i kwalifikuje się do zawodów o  randze mistrzowskiej. Lekkoatletykę zaczął uprawiać od czwartej klasy szkoły podstawowej (klasa o rozszerzonym programie wychowania fizycznego o profilu lekkoatletycznym w Szkole Podstawowej nr 9 w Kutnie)- mówi trener zawodnika Jacek Kudła.  [więcej]
redaktor, 03.08.2016 10:54|czytane: 454 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Narodowy Test Słuchu 2016 w Kutnie
10 sierpnia do Kutna  dotrze słuchobus – mobilne laboratorium słuchu, w którym każdy będzie mógł bezpłatnie zbadać słuch i skorzystać z porad specjalistów.  Kutno  to kolejny przystanek w trasie Narodowego Testu Słuchu 2016, największej w Polsce kampanii profilaktyki chorób słuchu.

Narodowy Test Słuchu 2016 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/31028/01_obraz.jpg


Kampania ma także cel charytatywny. Każdy, kto bezpłatnie sprawdzi słuch, pomoże sobie i niesłyszącym dzieciom. Organizatorzy kampanii za każde wykonanie badanie słuchu przeznaczą złotówkę dla Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących. Dzięki temu: Im więcej osób przebadanych, tym więcej pieniędzy trafi na konto ośrodka.

Zapraszamy w godz. 09:00 - 15:00 ul. Wyszyńskiego 5, supermarket Kaufland

Coraz więcej Polaków źle słyszy. Nie dość, że żyjemy w hałasie, to w dodatku sami sobie szkodzimy głośną muzyką ze słuchawek wewnątrzusznych lub nieużywaniem ochronników słuchu w pracy. W Polsce aż 13 milionów osóbzagrożonych jest hałasem. Hałas to druga w kolejności przyczyna uszkodzeń słuchu w Polsce. 55 procent mieszkańców dużych aglomeracji i 41 procent miast poniżej 100 tysięcy mieszkańców narzeka na uciążliwy hałas. [więcej]
redaktor, 03.08.2016 10:47|czytane: 441 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wygraj tabliczkę różaną na dom[więcej]
redaktor, 03.08.2016 10:41|czytane: 1029 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Do końca sierpnia można złożyć wniosek na dotację na podłączenie domu do kanalizacji
Urząd Miasta Kutna przedłużył do 31 sierpnia do godz. 15.00 termin naboru wniosków o udzielenie dotacji celowej na wykonanie podłączeń budynków do zbiorczego systemu kanalizacyjnego  w Kutnie.

Wysokość dotacji wynosi do 50% kosztów wykonania podłączenia dla każdego budynku, lecz nie więcej niż 3 000  złotych. Rozliczenie dotowanego zadania musi nastąpić w nieprzekraczalnym terminie do 30 listopada 2016 r.

Wnioski o dotację rozpatrywane będą według kolejności ich złożenia, do wysokości środków finansowych zabezpieczonych na ten cel w danym roku budżetowym.

Więcej informacji pod adresem: Dotacja celowa na dofinansowanie inwestycji w zakresie podłączeń budynków do zbiorczego systemu kanalizacyjnego na terenie Miasta Kutno
[więcej]
wandea, 03.08.2016 09:01|czytane: 488 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Krośniewice w hołdzie powstańcom warszawskim
Na cmentarzu parafialnym w Krośniewicach w poniedziałek odbyła się uroczystość upamiętniająca 72. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Wzięli w niej udział przedstawiciele władz samorządowych, kościelnych oraz mieszkańcy Krośniewic i okolic.

Krośniewice w hołdzie powstańcom warszawskim, ./upload/articles_pakiety/31025/02_obraz.jpg
Krośniewice w hołdzie powstańcom warszawskim, ./upload/articles_pakiety/31025/12_obraz.jpg
Krośniewice w hołdzie powstańcom warszawskim, ./upload/articles_pakiety/31025/19_obraz.jpg


Wydarzenia sprzed ponad 70 lat są nadal żywe w pamięci Polaków. Heroiczna postawa i determinacja warszawskich bohaterów są symbolem Polski Walczącej. Dla społeczności krośniewickiej to również ważna data, bowiem na krośniewickim cmentarzu spoczywają prochy uczestników biorących czynny udział w powstaniu warszawskim a pochodzących z Krośniewic. Po uczczeniu minutą ciszy ofiar powstania oraz bohaterów sierpnia 1944 r., uroczystość poprowadziła Jolanta Zagajewska instruktor Gminnego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Krośniewicach.

Zagajewska przybliżyła historię największego zrywu niepodległościowego z udziałem ludności cywilnej. Swoje słowa skierowała przede wszystkim do licznie zgromadzonego młodego pokolenia, akcentując  obowiązek pielęgnowania postawy patriotycznej. W młodzieży bowiem pokładamy nadzieję, że w przyszłości  będzie podtrzymywać  tradycję i szanować historię. [więcej]
redaktor, 03.08.2016 08:07|czytane: 938 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Po kutnowsku zrobiony w jajo?
Wszyscy w wakacje odpoczywamy i my i Oni, czyli władza. Wiadomo władza jest w Polsce dla ludu, a lud musi kiedyś naładować akmulatory aby pchać wózek, dla jednych ciężki bo z krzyżem przeżycia do pierwszego, dla drugich też ciężki bo z kasą podatników, zarobioną w Sejmie czy samorządzie. Przez ostatni miesiąc pasmo urlopów w Starostwie Powiatowym w Kutnie ugasiło nieco gorączkę przedwakacyjną związaną z decyzją prezesa spółki Kutnowski Szpital Samorządowy o rezygnacji z funkcji.

Oj, zawrzało w ulu, bo jeśli prezes Robert Wilanowski był dobry i go chwalono to czemu tak łatwo zamieniono go na dyrektora ds. medycznych, który w szpitalu pracuje od lutego? Pracownicy szpitala, oddziałowe, kierownicy i koordynatorzy oddziałów napisali do Zarządu Powiatu nawet pismo popierające prezesa, że dobrze robił i żeby został. Prezes nawet zasugerował zarządowi powiatu, że on może być tańszy od nowego aby dokończyć plan gospodarczy szpitala. Zarząd się jednak wypiął, bo rezygnacja już poszła, nowy prezes już się podoba i krótko mówiąc poprzednią ekipą zarządzającą spółką, którą chwilę wcześniej wynosił na piedestał, pogonił. Dziwne, że skoro mogliśmy mieć tańszego prezesa od nowego, to jak w przetargu nie wzięto pod uwagę ceny, przecież z publicznym groszem trzeba się liczyć... Do tego przewodniczący Rady Nadzorczej spółki nie wytrzymał, złożył rezygnację, która wchodzi w życie w piątek, 5 sierpnia.

Wydaje się, że panowie się zwyczajnie przelicytowali, zapominając, że dzieje się to publicznie i że wszyscy biorą naszą kasę i działają dla naszego dobra (sic!)  Nie chce się więc wierzyć, że poszło o urażone ambicje i 3 tysiące złotych brutto, ponieważ żonglerka spółką i dobrem pacjenta nie przystoi do głoszonej przez Komitet Obywatelski wszem i wobec przed wyborami nowej jakości w zarządzaniu powiatem. To wie każde w Kutnie dziecko :) Jak po czymś takim wyjść z twarzą z tego towarzystwa?

Co się więc stało?
PSL koalicyjny partner a właściwie hegemon w tym układzie zaproponował obniżkę pensji Wilanowskiemu, bo inaczej obniży pensję staroście, no i kolokwialnie mówiąc, będzie koalicyjna rozpierducha. Prezes Wilanowski robił co mu kazali to raz, dwa miał swoje pomysły, które realizował, albo próbował, podpisał umowę na pożyczkę, spłacił długi (a tego do końca nie wiemy, bo kogo o to zapytać jak wszyscy na urlopie?), przypuśćmy że spłacił. Nagle dowiedział się, że ma mniejszą kasę, a do tego ma brać 2% zysku. Tymczasem w szpitalu opowiadał i obiecywał pracownikom, że jak spółka wyrobi zysk to dla nich będą podwyżki. Tak by wyszło, że się bogaci ich ciężką pracą. No i złożył rezygnację, zapewne myśląc jeszcze o negocjacjach. Jednak PSL ani KO nie negocjują, bo muszą przetrwać RAZEM do wyborów w 2018 roku, a to jeszcze ho, ho, przed nimi kłopotów. I to jest najważniejsze, a nie jakiś tam prezes co chciał zrobić porządek w spółce. Zresztą prezesów jest na pęczki, to sobie z pęczku wzięli poPSLowego z wyborów. [więcej]
wandea, 02.08.2016 12:00|czytane: 1877 razy|55 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Światowe przeboje sceny i filmu na pokazie LSA
Za nami kolejny pokaz Letnich Spotkań Artystycznych. Tym razdem hasłem przewodnim cyklicznych kutnowskich warsztatów było "Zagraj to jeszcze raz …sam!". Uczestniczyli zmierzyli się z przebojami światowej sceny i filmu i w minioną niedzielę w Centrum Teatru Muzyki i Tańca pokazali szerokiej kutnowskiej publiczność co potrafią.

W warsztatach wokalnych wzięli udział: Sandra Cegiełka, Daniel Jarociński, Dorota Dobrowolska, Małgorzata Durmaj, Magdalena Komur, Kinga Sikora, Daria Przyłoga, Marcel Chodorowski, Maja Michalska, Dominika Staniszewska, Dominika Walczak, Angelika Iwoła. Zajęcia prowadziła Magdalena Ptaszyńska.

Światowe przeboje sceny i filmu na pokazie LSA, ./upload/articles_pakiety/31010/01_obraz.jpg
Światowe przeboje sceny i filmu na pokazie LSA, ./upload/articles_pakiety/31010/02_obraz.jpg
Światowe przeboje sceny i filmu na pokazie LSA, ./upload/articles_pakiety/31010/53_obraz.jpg


W warsztatach tanecznych pod okiem Izabeli Borkowskiej brali udział: Anna Bilińska, Kamila Wasilewska, Julia Kowalska, Joanna Lach, Magdalena Michalik, Magdalena Rączkowska, Aleksandra Bechcicka, Kacper Pawłowski, Katarzyna Korpalska, Joanna Rybacka, Anna Tułodziecka, Milena Maciejewska ,Zuzanna Bernat, Joanna Pawłowska. [więcej]
kultura, 02.08.2016 14:47|czytane: 853 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Godzina "W". Rocznica tragicznej historycznej decyzji
Wczoraj  o godz. 17:00 w Kutnie i w całej Polsce rozbrzmiały syreny alarmowe. Tak rozpoczęto uroczystości z okazji 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Godzina
Godzina
Godzina


Godzinę wcześniej, jak co roku, odbyła się msza święta w intencji poległych powstańców, którą sprawowali dziekan kutnowski ksiądz Jerzy Swędrowski oraz ksiądz prałat Stanisław Pisarek. Następnie uczestnicy przeszli pod Tablicę Pamięci Narodowej, gdzie po godzinie „W” kontynuowano obchody najważniejszego wydarzenia z okresu walki zbrojnej z niemieckim okupantem.

Po odsłuchaniu hymnu państwowego i wciągnięciu przez harcerzy flagi państwowej na maszt, przemówienie wygłosił Prezydent Miasta Kutna Zbigniew Burzyński. Przypomniał, że „powstanie warszawskie to symbol niezłomności ducha narodu polskiego oraz bezgranicznego poświęcenia walczących o wolność i suwerenność”.

Apel pamięci na cmentarzu parafialnym w miejscu pamięci narodowej poprowadził Józef Stocki – Prezes Kutnowskiego Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Głos zabrał również uczestnik powstania warszawskiego – mieszkaniec Kutna, Zdzisław Macher. Wspomnienie o harcerzach-powstańcach zebrani usłyszeli od hm. Wiesława Aksmana – przedstawiciela ZHP. [więcej]
redaktor, 02.08.2016 14:17|czytane: 1413 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pociąg śmiertelnie potrącił Ukrainkę
Kutnowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj o godzinie 15.30 na szlaku kolejowym w pobliżu ulicy Józefów.

Pociąg śmiertelnie potrącił Ukrainkę, ./upload/articles_pakiety/31023/01_obraz.jpg


- Z dotychczasowych ustaleń wynika, że pociąg relacji Warszawa- Szczecin najechał na przechodzącą przez tory w miejscu niedozwolonym kobietę. W wyniku odniesionych obrażeń 53-letnia obywatelka Ukrainy, czasowo przebywająca i pracująca w Kutnie, poniosła śmierć na miejscu. Maszynista był trzeźwy - informuje podkom. Paweł Witczak. [więcej]
pismak, 02.08.2016 10:32|czytane: 1722 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
PIERWSZY TANIEC - LEKCJE INDYWIDUALNE. Joanna Gąsiorowska zaprasza
Pierwszy taniec to symbol wejścia w nowe życie. Zaplanuj swoje przyjęcie weselne pod każdym względem. Nie zapomnij o pierwszym tańcu, który otwiera wesele i zostanie zapamiętany na długo przez wszystkich Twoich gości. Lekcje indywidualne pozwolą na nauczenie i dopracowanie choreografii pod każdym szczegółem. W naszej ofercie jest nauka zarówno standardowego walca jak i dowolnej kombinacji różnych stylów tanecznych. Co najważniejsze wszystkie lekcje odbędą się w dogodnie wybranych terminach.

PIERWSZY TANIEC - LEKCJE INDYWIDUALNE. Joanna Gąsiorowska zaprasza, ./upload/articles_pakiety/31017/01_obraz.jpg
PIERWSZY TANIEC - LEKCJE INDYWIDUALNE. Joanna Gąsiorowska zaprasza, ./upload/articles_pakiety/31017/02_obraz.jpg
PIERWSZY TANIEC - LEKCJE INDYWIDUALNE. Joanna Gąsiorowska zaprasza, ./upload/articles_pakiety/31017/03_obraz.jpg


Jeśli chcecie poprzez taniec wyrazić siebie i pokazać innym, co do siebie czujecie, macie ku temu idealną okazję. Na zajęciach, oprócz ciężkiej pracy gwarantujemy dobrą zabawę i niezapomniane chwile. Z pewnością dostosujemy się do Waszych potrzeb i spełnimy oczekiwania najbardziej wymagającej pary. Pozwólcie nam stać się częścią wielkiego wydarzenia, jakie Was czeka.

Zapiszcie się już teraz na lekcje u Joanny Gąsiorowskiej właścicielki Street Dance Studio.
UWAGA! Super oferta!
Zapisz się na lekcję pierwszego tańca, a otrzymasz -30% rabatu na fotografię ślubną sesję zdjęciową u www.snapgraphics.pl


Zajęcia odbywają się w formie lekcji indywidualnych, w terminach dopasowanych specjalnie do Państwa kalendarza. Oczywiście lekcje odbywają się również w weekendy oraz oferujemy również zajęcia poranne. Cena zajęć ustalana jest indywidualnie. Zajęcia można zaplanować również uwzględniając naukę tańca użytkowego, dzięki któremu pewniej będziecie się czuli podczas każdej imprezy tanecznej. [więcej]
pismak, 01.08.2016 17:26|czytane: 667 razy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Drugie Kutnowskie Dni Fantastyki
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie już od przyszłego czwartku zaprasza na Kutnowskie Dni Fantastyki. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia. A w programie spotkania z autorami, koncert, warsztaty malarskie, pokaz... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
RINTAL Polska poszykuje samodzielnych monterów schodów Producent schodów, Rintal Polska Sp. z o.o. poszukuje samodzielnych monterów schodów.rnrnZakres działalności:rn- montaż schodów samonośnych oraz obić na schody betonowernrnWymagania:rn- włas... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę AVENSIS I lub II tel.725-361-836 Kupie Toyote AVENSIS I lub II COROLLE YARIS MERCEDESA SPRINTERA 124 190 W210 oraz Maszyny Rolnicze Ursus Zetor Wladymirec Przyczepy Kombajny tel. 725.361.836 cala Polska atrakcyjne ceny szybki odbiór... [czytaj więcej]
Przeprowadzki Usługi transportowe Oferujemy usługi transportowe przeprowadzki przewozy mebli, AGD i RTV rzawsze aktualne również w weekendy 24h tel. 725-361-836... [czytaj więcej]
WYnajme kawalerke Wynajme kawalerke 20^2. Od lipca w centrum Kutna. Umeblowana. Koszt najmu 650zl... [czytaj więcej]
Pożyczka na oświadczenie. Kredyt na dowód Pożyczka na oświadczenie. Kredyt na dowód. Tylko 94zł miesięcznie za pożyczone 1000zł. Aby otrzymać pożyczkę potrzebujesz: - dowód osobisty - konto bankowe - źródło dochodu ... [czytaj więcej]
PRACA HOLANDIA rzeźnik lub ubojowiec PRACA HOLANDIA rzeźnik lub ubojowiec Od osoby szukającej pracy oczekuje się przede wszystkim doświadczenia na podobnym stanowisku Ze strony pracodawcy oferujemy pracę jednozmianową od 5.30... [czytaj więcej]
Mów po niemiecku – indywidualnie dla dorosłych online Wybierasz się do pracy albo pracujesz w za granicę? Nie masz rnczasu ani możliwości, żeby chodzić na kursy stacjonarne lub integracyjne? rnrnChcę zaproponować Ci skuteczną i łatwą naukę ni... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Błażej Okręglewicz:
2 minut temu
Nie pozostaje nic innego jak tylko pogratulować.
Hortensjusz Oleksiuk:
2
 · 
10 minut temu
Popieram Cię Krzysztofie w 1000%, chylę czoła i pozdrawiam....
Hortensjusz Oleksiuk:
2
 · 
14 minut temu
W kutnowskim Chwastostanie wszystko jest możliwe! Nieprawdaż?
Hortensjusz Oleksiuk:
19 minut temu
###"R" Taaaak! Wszystko jasne? Jurandzie! A kto ukradł komentarz, który znajdował się powyżej i był w swojej formie podobny do poniższego tylko zamiast dziwnie zamontowanego napisu PTO"R" był napis eKutno? Gdyby nie te awruki i złodzieje to Ziemia Kutnowska by była o wiele razy piękniejsza, ładniejsza, mądrzejsza, światlejsza i czystsza. Robert! Bardzo pięknie to wszystko ująłeś. Tak trzymaj! Pozdrawiam. Trzymajta sie chłopy mocno. W kupie! Uważajta na awruki, złodziei, głąbów i świrów. Do zobaczenia w szeregach Kutnowskiej Armii Nadziei "Prawda i Śmiech". NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI... ~agent 3D - Agencja MRPiH "podkówka". Generalny Koordynator akcji tworzenia KAN "PiŚ".
Jonatan Błus:
27 minut temu
Szanowny Panie Zygfrydzie obraźliwy wpis jest gdzieś poniżej ale doceniam pana dobrą wolę i po pana wpisie uważam sprawę za niebyłą. Pozdrawiam serdecznie.
Zygfryd Iwański:
59 minut temu
Drogi Zygmuncie Skinder! Może w czymś Ci pomóc? Kto i czym Cię obrażał bez uzasadnienia? Może jesteś na jakimś punkcie niewygimnastykowany i niewyuczony? Bohaterski praojciec na pewno bez uzasadnienia by Cię nie obrażał. ~Towarzystwo Pomocy Wzajemnej i Reasekuracji.
Jan Hryncewicz:
1 godzin temu
Grzegorz to ty wprowadzasz ludzi w błąd pisząc ,że błąd jest w tytule, nie wszyscy sa kumaci, zrozumiałaś?
Arkadiusz Paś:
2
 · 
1 godzin temu
Oni wszyscy chcą dotrwać do końca kadencji i tyle w temacie.
Zdzisław Zmurka:
1 godzin temu
Ale pewnie firma pośrednicząca to agencja pracy tymczasowej, która na takiego pracownika dostaje ze 3000 netto.
Krzysztof Stuart:
2
 · 
1 godzin temu
...przepraszam, miało być OSŁABIAJĄCY partię!
Krzysztof Stuart:
2
 · 
1 godzin temu
Uważam że p. Kłopotowski szkodzi partii, miastu i mieszkańcom Kutna. Sianie takiej demagogii nie przekona nikogo. Ten obecny skład kutnowskiego PiS nie ma według mnie szans na to aby wejść do samorządu w najbliższych wyborach. Ponadto obiecuję państwu, że prawdziwa Prawica w Kutnie nie spocznie dopóki ten pan i inni szkodnicy, osłaniający partię w niej pozostaną.
Zygfryd Iwański:
1 godzin temu
Taka odpowiedź: Wszyscy złoczyńcy, władza, lenie, marnotrawcy, awruki i złodzieje chcieliby, aby praniem wszystkich brudów zajęli się PTO"R" i eKutno. Tak widzę, słyszę i czuję. ~uczeń normalnego liceum nieakademickiego.
Grzegorz Korb:
2 godzin temu
To raczej ty nie załapaleś drwiny z tzw wolnych etatów w tym powiecie, chyba że jesteś romantykiem który uważa że ten wakat zostanie obsadzony w wyniku rzetelnego konkursu w którym wygra najlepszy. O co zakład że gdy już poznamy wynik konkursu to dziwnym zbiegiem okoliczności okaże się ze zwycięzca jednak już z obecną władzą był związany?
Beniamin Estko:
3 godzin temu
Mój sąasiad pracuje w Fresenius Kabi w Kutnie trzeci rok przez Firme pośredniczą zarobki jego to minimalnie powyżej 1500 netto.
Anioł Kotdras:
3
 · 
3 godzin temu
Jak to jest możliwe, że Debich odwołany przez wojewodę z funkcji starosty, co potwierdziły wyroki dwóch sądów nadal jest starostą. To jakaś paranoja. To kpina z wymiaru sprawiedliwości to kpina z mieszkańców miasta. Gdyby miał trochę honoru to sam by odszedł, ale u niego honor? Tylko micha liczy się. przecież drugi raz sie już nie załapie.
Honorata Solarz:
2
 · 
4 godzin temu
A kto w tym referacie jest kierownikiem i czy ma wykształcenie przydatne w tej pracy czy może jest np europeistą, humanistą ,biologiem ,czy ma wykształcenie tożsame bo tak też używane jest w ogłaszanych konkursach? Ktoś wie?
Blanka Barszczowski:
4 godzin temu
No właśnie co na to sanepid i jakieś inne instytucje od śrrodowiska? A gdzie policja? Czy zawiadomiona ociąga się z przyjechaniem?
Roberta Bychow:
4 godzin temu
Czym ci zaimponował?
Patryk Boniuko:
4 godzin temu
Prędzej już ogrodnik niż biolog.
Patryk Boniuko:
4
 · 
4 godzin temu
Bo oni myślą że wszyscy są idiotami ,a tak nie jest.Najciekawsze artykuły
 ·  14
3 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  187
3 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  72
4 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  18
4 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
9 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
9 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
10 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
13 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
14 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
14 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
15 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
16 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
16 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
18 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
18 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
18 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
18 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
18 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
19 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
19 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
19 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
19 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
21 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
25 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
26 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności