eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 24.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Urząd Marszałkowski da pieniądze na sołectwa - kultura, kuchnia regionalna i sport
Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego prowadzi nabór wniosków na dofinansowanie małych projektów lokalnych realizowanych na terenach wiejskich. Termin na ich złożenie mija 23 lipca.

Gminy wiejskie będą mogły sfinansować w całości lub uzupełnić wkład własny do projektów zgłaszanych im przez sołectwa tej gminy, a dotyczących realizacji zadań własnych gminy. Pieniądze mogą być przeznaczone na kulturę, sport, kuchnię regionalną czy aktywność obywatelską.

- Dla jednej miejscowości może zostać złożony tylko jeden wniosek. Jeżeli sołectwo obejmuje kilka miejscowości, wówczas gmina może złożyć więcej niż jeden wniosek, pod warunkiem, że projekty realizowane będą w różnych miejscowościach – tłumaczy Artur Bagieński, wicemarszałek województwa łódzkiego, odpowiedzialny za rozwój obszarów wiejskich.

Na co można uzyskać dofinansowanie? Zadania zostały podzielone na cztery kategorie:
poprawa ładu przestrzennego; rozwój społeczności lokalnych; poprawa dostępu do sektora kultury, kultury fizycznej, turystyki i rekreacji, promocja gminy.

Dla sołtysów to znakomity sposób na integrowanie mieszkańców i wyrównywanie szans środkowisk wiejskich. Tutaj wszelkie informacje na temat konkursu wniosków. [więcej]
redaktor, 18.07.2016 09:45|czytane: 592 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bezpieczne wakacje. Pogadanki policjantów na półkoloniach
W ramach działań „Bezpieczne wakacje 2016” kutnowscy policjanci odwiedzają dzieci odpoczywające na półkoloniach organizowanych w Kutnie.

Bezpieczne wakacje. Pogadanki policjantów na półkoloniach, ./upload/articles_pakiety/30913/01_obraz.jpg
Bezpieczne wakacje. Pogadanki policjantów na półkoloniach, ./upload/articles_pakiety/30913/02_obraz.jpg


Tematem wiodącym jest bezpieczny wypoczynek nad wodą, bezpieczne zachowanie na drodze, w domu, czy na placu zabaw. Spotkania takie odbyły się już na półkoloniach zorganizowanych przez Kutnowski Komitet dla Bezrobotnych, Stowarzyszenie „ Wspólny Dom”, które organizuje warsztaty letnie dla dzieci oraz w Aquaparku w Kutnie. Podczas spotkań policjantka asp. Edyta Machnik przekazuje dzieciom i młodzieży wiedzę na temat jak reagować w sytuacjach zagrożenia, do kogo zwracać się o pomoc. [więcej]
redaktor, 18.07.2016 09:56|czytane: 536 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Reklamowa karuzela
Ja, przybysz z zewnątrz, sąsiad z Wielkopolski ostatnimi, słoneczno-wiosennymi, prawie letnimi czasy chętnie i często spaceruję po Kutnie. Generalnie należę do grona tych osób, które mało rzeczy denerwuje, a więc spacer sprawia mi radość i jest zajęciem sprzyjającym odprężeniu i przemyśleniu spraw codziennych. Lecz niedawno podczas mojej wędrówki po mieście coś mi w tym przeszkodziło - usłyszałem reklamę, której dźwięk dochodził z megafonu umieszczonego na dachu samochodu osobowego.

Kiedy pierwszy raz zadźwięczała, nie zwróciłem na nią większej uwagi. Ale kiedy po kolejnych 5 minutach spaceru, ten sam samochód ponownie jechał w moją stronę - uznałem to za lekko irytujące. W ciągu najbliższej godziny spaceru obliczyłem, że auto z napisem "Radio X" minęło mnie jakieś 10 razy. Nooo... Tym razem to ja się na pewno wyciszę. Fale mi odpowiednio ustawiono. Nieważne, że wbrew mojej woli. Relaks mam za darmo. Nawet abonamentu płacić nie muszę. Nie rozumiem potrzeby tego rodzaju reklamy stacji radiowej. [więcej]
redaktor, 18.07.2016 08:07|czytane: 852 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają: Kiedy budowa chodników na Chodkiewicza?
Można powiedzieć śmiało, że Kutno jest w budowie, na wielu drogach, chodnikach, parkingach w mieście trwają prace budowlane. Jeden z czytelników zauważył, że nic się nie dzieje na ulicy Chodkiewicza, a tam XIX wiek świata chodników.

Czytelnicy pytają: Kiedy budowa chodników na Chodkiewicza?, ./upload/articles_pakiety/30909/09_obraz.jpg
Czytelnicy pytają: Kiedy budowa chodników na Chodkiewicza?, ./upload/articles_pakiety/30909/10_obraz.jpg
Czytelnicy pytają: Kiedy budowa chodników na Chodkiewicza?, ./upload/articles_pakiety/30909/03_obraz.jpg


Odpowiadamy przetarg na przebudowę chodnika na tej ulicy zakończy się 20 lipca, potem wybór ofert i dopiero ruszą prace.  Trzeba uzbroić się w cierpliwość. [więcej]
redaktor, 18.07.2016 07:36|czytane: 1184 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kochasz róże..., kochaj Kutno! Zwiedź Narodową Kolekcję Róż
Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej zaprasza mieszkańców naszego miasta do udziału w projekcie pn. „Kochasz róże…, kochaj Kutno!” Już 29 lipca bezpłatna wycieczka do Powsina, gdzie można będzie zwiedzić Narodową Kolekcję Róż.

Kochasz róże..., kochaj Kutno! Zwiedź Narodową Kolekcję Róż , ./upload/articles_pakiety/30908/01_obraz.jpg


- Zapraszamy mieszkańców do wspólnego z nami zwiedzania Narodowej Kolekcji Róż  w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie. Po kolekcji oprowadzać nas będzie  dr inż. Marta Monder - Kurator i założyciel Kolekcji Narodowej Odmian Uprawnych Róż - mówi Bożena Gajewska, prezes TPZK.

Zapisy w sekretariacie  TPZK  przy ul. Narutowicza 20 tel. 24 252 72 72 we wtorki w godz. 16.oo-20.oo i piątek w godz. 8.00-12.00. Wyjazd  29 lipca  (piątek) o godz. 7.30 Zbiórka przy ul. Kościuszki (przystanek MZK naprzeciw Stadionu).  Powrót około godz. 18.00.

Wyjazd jest bezpłatny  - sfinansowany w ramach „Kutnowskiego konkursu na mikrodotacje”. [więcej]
kultura, 18.07.2016 07:23|czytane: 555 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mobilne Centrum Informacji o Funduszach Europejskich w Kutnie
19 i 20-go lipca do Kutna zawita Mobilne Centrum Informacji o Funduszach Europejskich.  Kampania informacyjna Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi będzie miała formę warsztatów prowadzonych w specjalnie do tego przystosowanym pojeździe.

Mobilne Centrum Informacji o Funduszach Europejskich w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/30874/01_obraz.jpg
Mobilne Centrum Informacji o Funduszach Europejskich w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/30874/02_obraz.jpg
Mobilne Centrum Informacji o Funduszach Europejskich w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/30874/03_obraz.jpg


- Ten nowoczesny i klimatyzowany pojazd wyposażony jest w urządzenia multimedialne i przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych. W jego wnętrzu odbywać się będą działania edukacyjne i informacyjne, a przed nim przygotowana zostanie strefa relaksu z grami dla dzieci - mówi  Beata Rębosz.- Podczas warsztatów przedstawione będą szczegółowe informacje na temat konkursów ogłaszanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego w perspektywie 2014-2020, ich harmonogramie oraz naborach.
Co więcej, nasi specjaliści odpowiedzą na wszelkie wątpliwości oraz pytania z zakresu dotacji unijnych.

Zapraszamy 19 i 20 na bezpłatne, godzinne szkolenie dotyczące Funduszy Europejskich na Placu Wolności w godzinach 10:30 – 11:30 i 15:30 -16:30 [więcej]
pismak, 18.07.2016 07:27|czytane: 744 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Odpowiedź na potrzeby Twojej skóry. Nowe zabiegi Matisa w NZOZ Dermex
Marka Matis na rynku kosmetycznym obecna jest od 80 lat. Specjalizuje się w produktach do pielęgnacji domowej i profesjonalnej. Jak mówiła przedstawicielka, konsultantka marki kiedy raz użyjesz kremu Matis, zakochasz się i będziesz wierna. Nowemu perłowemu zabiegowi przeciwstarzeniowemu marki Matis w odpowiedzi na potrzeby skóry można w Kutnie poddać się już od dziś. Zaprasza NZOZ Dermex przy ulicy Sienkiewicza.

Odpowiedź na potrzeby Twojej skóry. Nowe zabiegi Matisa w NZOZ Dermex, ./upload/articles_pakiety/30901/02_obraz.jpg
Odpowiedź na potrzeby Twojej skóry. Nowe zabiegi Matisa w NZOZ Dermex, ./upload/articles_pakiety/30901/05_obraz.jpg
Odpowiedź na potrzeby Twojej skóry. Nowe zabiegi Matisa w NZOZ Dermex, ./upload/articles_pakiety/30901/12_obraz.jpg


- To marka dedykowana dla kobiet w każdym wieku, oczywiście są serie szczególne, dla kobiet dojrzałych, ale też przeboje kosmetyczne, których skład nie zmienia się od 80 lat i służą wszystkim. Nazwy kosmetyków zaczynają się od słowa reponse czyli odpowiedź na ... Matis dba o piękno kobiet właśnie odpowiadając na indywidualne potrzeby skóry - zaczęła pokaz Magdalena Wójkowska, przedstawicielka marki Matis. - W zabiegu, który proponujemy wykorzystana będzie maska Fusion, elastyna i krem o perłowej konsystencji. Średni czas zabiegu to 60-95 minut. Zaawansowane formuły oddziałujące na zmysły oraz specjalne metody aplikacji produktów gwarantują natychmiastowe, widoczne i długotrwałe rezultaty. A nam kobietom  przecież właśnie o to chodzi. 

Kosmetolog Ewa Żmuda z NZOZ Dermex mówiła o rozpoczętej współpracy z firmą Matis właśnie ze względu na oszałamiający, szybki i niezawodny efekt działania jej produktów.

- Kosmetyki i zabiegi same przekonują do siebie, czuje się jak skóra wchłania kosmetyk, nie ma tłustej powłoki. Kosmtyki gabinetowe na pewno mają bogatszy skład, ale przedłużenie zabiegu poprzez korzystanie z nich jest kluczowe - mówi Ewa Żmuda. - Najważniejszy jest demakijaż, każda kobieta wie o tym doskonale, nie wolno, nie warto i zbrodnią jest zostawienie makijażu na skórze na noc. Dodam, że ostatnio wyparte przez płyny micelarne toniki, to również podstawa demakijażu i codzienniej pielęgnacji, to one dbają przecież o ph skóry. Koniecznie sięgajmy po toniki. Matis ma je w swojej gamie produktów.

Kawior nie tylko na talerzu
- Hitem marki Matis jest drogocenny czarny żel z kawioru. Niektóre panie boją się, że pozostawi on ciemny filtr pod okiem, ale nie ma obaw. Mieniąca się czerń w słoiku rozpływa się na skórze i daje jej wzmocnienie, rozświetlenie i nawilżenie - mówi Magdalena Wójkowska. - Krem uzupełnia skórę w minerały i zapobiega przedwczesnemu starzeniu. [więcej]
wandea, 15.07.2016 20:55|czytane: 3329 razy|komentuj|czytaj cały
Przyśpieszony kurs tańca użytkowego - imprezowego dla par i singli
W prezencie dwa miesiące Zumby gratis na przyśpieszonym kursie tańca użytkowego – imprezowego dla par i singli. Zapraszamy 1 sierpnia (poniedziałek) i 6 sierpnia (sobota) do Studia Tańca Alibi.

Przyśpieszony kurs tańca użytkowego - imprezowego dla par i singli, ./upload/articles_pakiety/30881/01_obraz.jpg
Przyśpieszony kurs tańca użytkowego - imprezowego dla par i singli, ./upload/articles_pakiety/30881/02_obraz.jpg


Studio Tańca Alibi zaprasza pary oraz singli na kurs tańca użytkowego- imprezowego. Kurs ten adresowany jest dla wszystkich osób, które chcą szybko i skutecznie nauczyć się swobodnego tańca w parze. Zabłyśnijcie na parkiecie, zaskoczcie znajomych swoimi tanecznymi umiejętnościami i niezwykłymi choreografiami.

Program kursu  zawiera naukę dwóch tańców użytkowych disco samby i discofoxa:

Discofox -popularnie nazywany w Polsce „dwa na jeden” to taniec dyskotekowy, który od wielu lat wciąż pozostaje najpopularniejszym sposobem tańczenia praktycznie do każdej muzyki, zarówno w wolnym jak i szybkim tempie. Sprawdza się na każdej imprezie, może być tańczony zarówno przez osoby młode jak i w wieku dojrzałym i posiada niegraniczoną liczbę figur i kombinacji. [więcej]
redaktor, 13.07.2016 07:45|czytane: 680 razy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: W gminie Bedlno nie powstanie żaden nowy budynek mieszkalny w odległości 10- krotności wysokości elektrowni wiatrowej
- W gminie Bedlno nie powstanie żaden nowy budynek z funkcją mieszkalną w odległości dziesięciokrotności wysokości elektrowni wiatrowej - piszą Czytelnicy eKutno.pl. - Informujemy mieszkańców, że na skutek działań wójta Krzysztofa Kołacha, w naszej gminie Bedlno, nie powstaną żadne nowe budynki mieszkalne w obszarze oddziaływania elektrowni wiatrowych. Działania pana wójta i podległych pracowników, przy milczącej akceptacji radnych gminy spowodowały wydanie decyzji, które umożliwią budowę elektrowni wiatrowych.

Art. 4 ust. 1 pkt. 2 ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych – budynek mieszkalny albo budynek o funkcji mieszanej, w skład której wchodzi funkcja mieszkaniowa – może być lokalizowany od elektrowni wiatrowej, gdy odległość jest równa lub większa dziesięciokrotności wysokości elektrowni wiatrowej.- Niedługo, bo 16 lipca 2016 r. wchodzi w życie ustawa o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Tę ustawę obejdą pokazane na rysunku elektrownie, bo wójt „PRZYSPIESZYŁ” wydanie decyzji umożliwiających ich realizację- kontynuują. -  Zakazów ustawy nie ominie jednak żaden z właścicieli gruntów, które znajdują się w oznaczonych okręgach wyznaczających zasięg 10 wysokości wiatraka. Przywołana ustawa zakazuje bowiem lokalizacji nowych budynków z funkcją mieszkaniową w odległości bliższej od elektrowni niż 10-krotna jej wysokość.
Nikt z nas – mieszkańców gminy Bedlno – ani żadne z naszych dzieci i wnuków, nie wybuduje domu w zaznaczonych obszarach! [więcej]
wandea, 15.07.2016 10:09|czytane: 3588 razy|60 komentarzy|komentuj|czytaj cały
40 lat Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Krzyżanowie[więcej]
redaktor, 15.07.2016 13:49|czytane: 679 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
III Festiwal Muzyczny Świat Muzyki - Muzyka Świata już od jutra
III Festiwal Muzyczny „Świat Muzyki – Muzyka Świata” w Kutnie już od jutra. Na koncerty odbywające się w Centrum Teatru Muzyki i Tańca obowiązują wejściówki, na pozostałe wydarzenia na placu Piłsudskiego wstęp wolny. Zapraszamy od jutra do 24 lipca.

III Festiwal Muzyczny Świat Muzyki - Muzyka Świata już od jutra, ./upload/articles_pakiety/30619/01_obraz.jpg


Ideą Festiwalu „Świat Muzyki – Muzyka Świata” jest prezentacja muzycznych zespołów i wykonawców z całego świata. W tym roku będą to między innymi muzycy z Czech, Indonezji, Gwinei i Wybrzeża Kości Słoniowej oraz rodzime zespoły, poszukujące inspiracji w tradycjach muzycznych całego świata. 

W tegoroczną muzyczną podróż dookoła świata zapraszają: otwierający festiwal jutro na placu Piłsudskiego zespół Foliba, który wprowadzi publiczność w transowy nastrój afrykańskiej muzyki perkusyjnej, Magda Navarette wraz z zespołem Caravana Band, którzy porwą nas na bałkańską fiestę, z kolei Diah Aggraini i Orkiestra Gamelanowa przeniosą nas do świata magicznej Indonezji. Od jutra również w Centrum można oglądać wystawę „Muzycy w Batiku”  Pracowni Batiku „Mamut” z Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu, prezentującą portrety ważnych postaci ze świata muzyki. [więcej]
kultura, 15.07.2016 12:47|czytane: 648 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Strzelce: Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze
Na boisku Publicznego Gimnazjum w Strzelcach odbyły się 10 lipca Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze, w których uczestniczyło pięć drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych,  trzy Kobiece Drużyny Pożarnicze i trzy Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze.

Strzelce: Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze , ./upload/articles_pakiety/30905/01_obraz.jpg
Strzelce: Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze , ./upload/articles_pakiety/30905/02_obraz.jpg
Strzelce: Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze , ./upload/articles_pakiety/30905/03_obraz.jpg


Nad przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska powołana przez Komendę  Powiatową PSP w Kutnie, której przewodniczył mł. kpt. Robert Przybyszewski.

Po podsumowaniu punktów zdobytych przez poszczególne OSP ustalono następującą kolejność miejsc: I miejsce zajęła OSP z Klonowca Starego, która wyprzedziła druhów z Przyzorza, Strzelec, Długołęki i Muchnic. W rywalizacji kobiet zwyciężyły ochotniczki z OSP w Długołęce przed KDP z Przyzorza i Siemianowa. Wśród Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych najlepsi okazali się reprezentanci z OSP  Przyzórz, a na kolejnych miejscach uplasowała się drużyna z Muchnic i Siemianowa. [więcej]
redaktor, 15.07.2016 12:34|czytane: 877 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Ukrainka spowodowała wypadek w Kaszewach
Kutnowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wczorajszego zdarzenia drogowego w Kaszewach.

Ukrainka spowodowała wypadek w Kaszewach, ./upload/articles_pakiety/30904/01_obraz.jpg
Ukrainka spowodowała wypadek w Kaszewach, ./upload/articles_pakiety/30904/02_obraz.jpg


- Do wypadku doszło 14 lipca o godzinie 17.50 na drodze krajowej nr 92 w Kaszewach Z dotychczasowych ustaleń wynika, iż kierująca daewoo tico 41-letnia obywatelka Ukrainy, czasowo przebywająca w Polsce, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa prawidłowo jadącemu pojazdowi alfa romeo, którym kierował 28-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego. W wyniku zdarzenia kobieta doznała urazów głowy. Została przewieziona do jednego z łódzkich szpitali - podaje podkom. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno. [więcej]
redaktor, 15.07.2016 11:55|czytane: 1432 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają: Czy są wyniki konkursów w Powiatowym Urzędzie Pracy?
Powiatowy Urząd Pracy w Kutnie rozstrzygnął konkursy na stanowiska urzędnicze. I tak główną księgową została Elżbieta Łuczak, była księgowa Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. zo.o i jego "przejściowa" prezes.

Czytelnicy pytają: Czy są wyniki konkursów w Powiatowym Urzędzie Pracy?, ./upload/articles_pakiety/30903/01_obraz.jpg


Jak w uzasadnieniu wyboru pisze Małgorzata Kochańska dyrektor pośredniaka, podstawę wyboru stanowiło doświadczenie zawodowe, staż pracy i wiedza niezbędna do wykonywania powierzonych zadań. [więcej]
wandea, 15.07.2016 11:29|czytane: 2090 razy|29 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Konkurs fotograficzny dla dzieci i młodzieży: Kwiaty w obiektywie
Kutnowski Dom Kultury zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym pt. „Kwiaty w obiektywie”. Konkurs odbywa w ramach projektu  „Tajemniczy ogród” i ma na celu integrację z otaczającą nas przyrodą oraz rozwijanie zainteresowań sztuką fotografii.

Przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych. Do konkursu można zgłosić maksymalnie do 3 prac (rok wykonania zdjęcia 2016). Prace mogą być wykonywane zarówno aparatami fotograficznymi jaki telefonami komórkowymi. Trzeba wysłać na e-mail: fotokdk@op.pl wpisując w okienko temat „Kwiaty w obiektywie ” w terminie do 30 lipca. [więcej]
pismak, 15.07.2016 10:00|czytane: 813 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Dziś Eksplozja Kolorów
Dziś, 15 lipca od godz. 17.00 na Placu Marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie rusza Eksplozja Kolorów. W programie m.in. pokaz Zumby, wspólna zabawa z DJ, konkursy a o godz. 19.00 wyrzut kolorów.

Dziś Eksplozja Kolorów , ./upload/articles_pakiety/30866/01_obraz.jpg


- Impreza startuje w najbliższy piątek, a już teraz możecie wziąć udział w konkursie tanecznym i wygrać kolory holi. Szczegóły imprezy i regulamin konkursu tanecznego znajdują się na stronie FB Kutnowskiego Domu Kultury oraz na wydarzeniu EKSPLOZJA KOLORÓW W KUTNIE - informuje Dominika Staniszewska z KDK. [więcej]
pismak, 15.07.2016 08:53|czytane: 1124 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Stan zatrudnienia w starostwie i jednostkach podległych w ostatnich latach
Kolejne pytanie do Zarządu Powiatu w Kutnie, które złożył radny Robert Fabijański z PSL dotyczyło stanu zatrudniania w Starostwie Powiatowym, jednostkach podelgłych i w szpitalu.  Radny prosił o zestawienie kolejny trzech lat 2014-2016.

W starostwie etatów i osób przybyło, w innych jednostkach stan utrzymuje się bez zmian, bądź jak w szpitalu maleje. Oto dane:
Radny PSL pyta o stan zatrudnienia w starostwie i jednostkach podległych
[więcej]
wandea, 14.07.2016 18:07|czytane: 2655 razy|28 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Smród na Toruńskiej. Radna interweniuje
- W ostatnim czasie przy wzmożonych opadach nad Toruńską i Wygodą unosi się smrodek. Już redakcja podejmowała ten temat, ale wraca on w naszej dzielnicy jak bumerang, prosimy o poruszenie tematu raz jeszcze- pisze pan Krzysztof (nazwisko do wiad. red.) z Kutna.

Smród na Toruńskiej. Radna interweniuje, ./upload/articles_pakiety/30897/01_obraz.jpg


O smrodzie w tej części miasta pisalićmy w lutym TUTAJ. W tej sprawie interweniowała na sesji Rady Miasta Kutna również radna Joanna Podemska, a prezydent Zbigniew Burzyński ma pomóc w rozwiązaniu śmierdzącego problemu kutnian.

- Problem dotyczy mieszkańców okolicy ulicy Toruńskiej, Wygody, a mianowicie złego funkcjonowania oczyszczalni przy Zorinie. Nie wiem czy temat jest panu prezydentowi znany, ponieważ próbowałam kilkakrotnie rozmawiać z panem prezesem Workowskim, ze zmiennym szczęściem mi się to udawało - mówiła radna Joanna Podemska. - Jeśli dochodziło do rozmowy to pan prezes obiecywał, że ona wreszcie będzie dobrze funkcjonować, czyli smród nie będzie uciążliwy. Faktycznie jest zupełnie inaczej. Jesteśmy narażeni na nieprzyjemne zapachy i w zależności, w którą stronę wiatr zawieje, a zwłaszcza w okolicy weekendu. Nie wiem dlaczego wtedy, ale smród wówczas natęża się bardziej. Proszę pana prezydenta o pomoc w tych rozmowach, bo wiadomo, my głosowaliśmy za tym, aby oczyszczalnia była, a teraz nie spełnia swojego zadania. [więcej]
wandea, 14.07.2016 17:42|czytane: 1183 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Ile podatnika kosztuje utrzymanie rzecznika starostwa?
Radny powiatowy Robert Fabijański z PSL zapytał Zarząd Powiatu  ile zarobił od chwili zatrudnienia do 30 kwietnia 2016 rzecznik Starostwa Powiatowego Jacek Saramonowicz, ile kosztuje starostwo czyli podatnika jego stanowisko pracy.

Ile podatnika kosztuje utrzymanie rzecznika starostwa?, ./upload/articles_pakiety/30898/01_obraz.jpg


Rzecznik zawsze służy swoją wiedzą zarządowi

- W okresie od 23. 02. 2015 do 30 kwietnia 2016 kwota przeznaczona na wynagrodzenie wynosiła 91 612, 78 zł brutto (wynagrodzenie zasadnicze, dodatek funkcyjny, dodatek stażowy, nagrody, dodatkowe wynagrodzenie roczne - odpowiada Krzysztof Debich, starosta kutnowski. - Wyposażenie stanowiska obejmowało zakup komputera w kwocie 3 148 zł oraz telefon służbowy z abonamentem miesięcznym 49,92 zł. [więcej]
wandea, 14.07.2016 18:06|czytane: 2775 razy|100 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Siemiradzkiego i Rychtelskiego zalewane. Prezydent sprawdzi
Radny miejski Jan Dębski na ostatniej sesji Rady Miasta Kutna mówił o zalewanych podczas burzy kutnowskich ulicach. Prosił prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego o interwencję

Siemiradzkiego i Rychtelskiego zalewane. Prezydent sprawdzi, ./upload/articles_pakiety/30739/01_obraz.jpg


- Czy Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Kutnie albo władze miasta myślały o ostatnich zalaniach ulicy Siemiradzkiego? To jest bardzo poważny prolem, zgłaszałem go już ze trzy razy. Podczas ostatnich opadów do 5 schodka w tunelu PKP była woda. Straż pomponowała, Kolej pompowała do godzin popołudniowych, teraz były dwa schodki zalane - mówił Jan Dębski. - Czy liczba studzienek na tej ulicy jest dostateczna aby zebrać wodę? Na ulicy Deotymy w swoim czasie na skrzyżowaniu założono cztery studzienki i one zbierają wodę, spełniają swoje zadanie.  Na Łęczyckiej studzienki odburzowe były zasypane liśćmi, innymi śmieciami, połowa wody z Łęczyckiej wlała się przez ulicę Matejki na Siemiradzkiego. Ten temat jest znany i naprawdę ważny. Proszę pana prezydenta o przeanalizowanie sprawy.

Dębski twierdzi, że największym spływem wody jest ulica Łęczycka i wydawało się, że po jej modernizacji nie będzie problemu. [więcej]
wandea, 14.07.2016 17:34|czytane: 1535 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Julia Myszkowska w Kadrze Polski U14K
Bardzo dobrze na obozie szerokiej Kadry Polski U-14K w Stargardzie zaprezentowała się zawodniczka KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno Julia Myszkowska.

Julia Myszkowska w Kadrze Polski U14K, ./upload/articles_pakiety/30895/01_obraz.jpg


Jej umiejętności i zaangażowanie zostały nagrodzone powołaniem na kolejny obóz Kadry do Gorlic. W Gorlicach w dniach 14 – 22 lipca  trenować będzie już wyselekcjonowana grupa zawodniczek przygotowujących się do przyszłorocznych Mistrzostw Europy U-14K. [więcej]
redaktor, 14.07.2016 15:43|czytane: 904 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Główna specjalistka od zamówień publicznych wybrana przez starostę
Starostwo Powiatowe w Kutnie dwa razy organizowało konkursy na stanowiska w Wydziale Inwestycji i Zamówień Publicznych. Oferowało kierownicze urzędnicze stanowisko pracy Dyrektora Wydziału, urzędnicze stanowisko pracy Głównego specjalisty ds. budownictwa i Głównego specjalisty ds. zamówień publicznych.

Na ostatni konkurs wpłynęły dwie oferty, jedna spełniała wymogi formalne i kandydatka została przez Starostę Kutnowskiego zatrudniona. Głównym specjalistą ds. zamówień publicznych w Wydziale Inwestycji została Dorota Wojtczak. [więcej]
redaktor, 14.07.2016 08:55|czytane: 3348 razy|84 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają: Dlaczego miejski basen jest nieczynny?
- Przyjechałem na basen przy ulicy Narutowicza z synem w ostatnią sobotę i w poniedziałek. Mieszkam niedaleko w Krośniewicach, ale obiecałem synowi dobrą zabawę. A tu basen nieczynny, nie ma informacji nigdzie jaki jest powód, czy długo będzie awaria- mówi Czytelnik eKutno.pl z Krośniewic. - Pan Burzyński zrobił basen a teraz co? Kto za ten obiekt jest odpowiedzialny? I gdzie szukać informacji na bieżąco o jego awariach?

Czytelnicy pytają: Dlaczego miejski basen jest nieczynny?, ./upload/articles_pakiety/30886/01_obraz.jpg


Pytanie Czytelnika wysłaliśmy do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kutnie.
- Powodem  zamknięcia basenu były warunki atmosferyczne, informacje o funkcjonowaniu basenu, można uzyskać,  codziennie oprócz sobót i niedziel pod numerem telefonu 24 3575601. W sobotę i niedzielę na stronie MOSiR Kutno. Moze być tak, że basen będzie zamknięty przez 3-4 godziny , zmienia się warunki atmosferyczne i będzie otwarty  i wtedy inof jest pod podanym numerem - mówi Paweł Ślęzak, dyrektor MOSiR w Kutnie.

Po naszym pytaniuna stronie Ośrodka znalazła się informacja, że bieżące informacje dotyczące funkcjonowania basenu miejskiego [więcej]
wandea, 14.07.2016 09:10|czytane: 2048 razy|29 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Uwaga na oszustów podających się za pracowników NFZ
W związku z niepokojącymi sygnałami o oszustach, którzy odwiedzają mieszkańców Łódzkiego w domach, podając się za pracowników NFZ, Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że pracownicy NFZ nigdy nie odwiedzają pacjentów w domach.

Uwaga na oszustów podających się za pracowników NFZ, ./upload/articles_pakiety/30891/01_obraz.jpg


Wszystkie sprawy związane z wykonywaniem zadań przez NFZ załatwiane są przez pracowników Funduszu wyłącznie korespondencyjnie, osobiście w siedzibach NFZ lub telefonicznie.

- Jedyny wyjątek, w przypadku którego pracownicy NFZ mogą wykonywać swoją pracę poza siedzibą NFZ, stanowią zorganizowane akcje i różnego rodzaju imprezy, takie jak np. Senioralia, obchody Światowego Dnia Łapania za Biust, Dzień Osób Niepełnosprawnych organizowany w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych I Oddział w Łodzi, czy możliwość założenia konta w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta, w trakcie wizyt w różnych instytucjach publicznych/zakładach pracy na terenie działalności oddziału Funduszu - podaje Anna Leder, rzecznik ŁOW NFZ. [więcej]
redaktor, 14.07.2016 07:30|czytane: 570 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ogrodowe zabawy w stylu rokoko przy Zamku w Oporowie[więcej]
kultura, 14.07.2016 07:51|czytane: 953 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Udane wakacje z MDKiem
W ubiegłym tygodniu zakończyły się półkolonie letnie zorganizowane przez Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie. W tym roku utworzono dwie grupy półkolonijne. Program zajęć był ciekawy i różnorodny, obfitował w wiele atrakcji.

Udane wakacje z MDKiem, ./upload/articles_pakiety/30893/01_obraz.jpg
Udane wakacje z MDKiem, ./upload/articles_pakiety/30893/02_obraz.jpg
Udane wakacje z MDKiem, ./upload/articles_pakiety/30893/03_obraz.jpg


Grupa dzieci starszych odwiedziła skansen w Maurzycach, stadninę koni w Łącku, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Łodzi, uczestniczyła w licznych warsztatach; garncarskich w Muzeum Regionalnym w Kutnie, z twórcami ludowymi w Goreniu Dużym oraz zajęciach poświęconych powstaniu abstrakcji geometrycznej.

Młodsze dzieci zwiedziły zamek w Łęczycy, Experymentarium w Łodzi, ZOO Safari w Boryszewie, wioskę indiańską w Solcy Malej oraz park Mikrokosmos w Ujeździe. [więcej]
redaktor, 14.07.2016 07:44|czytane: 713 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKuchnia: Ryżowa sałatka z chrupiącymi warzywami
Ryżowa sałatka z chrupiącymi warzywami to kolejna smaczna propozycja kulinarnej blogerki z Kutna Eweliny Pędzikowskiej. Zapraszamy na http://szalonakuchniaeweliny.bloog.pl/

eKuchnia: Ryżowa sałatka z chrupiącymi warzywami , ./upload/articles_pakiety/30892/01_obraz.jpg


Smaczna, aromatyczna, wiosenna sałatka na bazie ryżu, słodkiej kukurydzy, wyrazistego, lekko ostrego pora, jajka na twardo oraz świeżej chrupiącej rzodkiewki i miniaturowych kolb kukurydzy idealnie sprawdzi się zarówno
na imprezie jak i na drugie śniadanie w pracy.

Składniki:
150g ryżu
10 rzodkiewek
1 słoik mini kolb kukurydzy
1 puszka konserwowej kukurydzy
6 jajek
5 łyżek majonezu [więcej]
redaktor, 14.07.2016 07:43|czytane: 618 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ruszył drugi proces lekarza z kutnowskiego szpitala. Pomagał zarobić na lewych receptach?
W lipcu ruszył drugi proces Józefa L. lekarza z Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. zo.o. Tym razem akt oskarżenia dotyczy pomocnictwa w procederze tzw. odwróconej piramidy aptekarskiej. Udział lekarza, wówczas ordynatora oddziału wewnętrznego, jak ustaliła Prokuratura Rejonowa w Kutnie, sprowadzał się do udzielania pomocy swojej konkubinie Halinie H.-S.właścicielce apteki i jej pracownicy Stanisławie M., polegającej na udostępnieniu recept ze swoją pieczątką, przekazywania rad co do aptek, w których najlepiej zrealizować recepty oraz telefonicznego potwierdzania farmaceutom autentyczności przedkładanych im recept. Teraz Sąd Rejonowy w Kutnie zdecyduje czy ustalenia prokuratury wobec lekarza są prawidłowe i wyda wyrok. Oskarżona w tej sprawie właścicielka apteki dobrowolnie poddała się karze, wyrok jest prawomocny, natomiast sprawę Stanisławy M. ze względu na stan zdrowia wyłączono do odrębnego postępowania, wg właściwości jej miejsca zamieszkania.

Ruszył drugi proces lekarza z kutnowskiego szpitala. Pomagał zarobić na lewych receptach?, ./upload/articles_pakiety/30885/01_obraz.jpg


Prokuratura Rejonowa w Kutnie oskarżyła w czerwcu ubiegłego roku dwie kobiety Halinę H.-S. właścicielkę apteki  i jej pracownicę Stanisławę M.  o to, że od czerwca do października 2013 roku działając wspólnie i w porozumieniu w krótkich odstępach czasu użyły uprzednio podrobione przez siebie 358 recepty na dane osobowe fikcyjnych osób z pieczątką lekarza Józefa L. w celu wykupienia leku Zoladex na łączną kwotę 821 247 zł a następnie w ten sposób uzyskane 1014 opakowań leku sprzedały jako apteka hurtowni farmaceutycznej za kwotę nie mniejszą niż 993 720 zł  i w ten sposób z przestępstwa uczyniły sobie stałe źródło dochodów. Sprzedaż tego leku jest ściśle reglamentowana. Jedna apteka mogła w miesiącu zamówić do sprzedaży jedynie trzy opakowania. Oskarżone kobiety zamówiły go w kilkuset aptekach w różnych regionach kraju. Realizowane pojedynczo recepty dotyczyły trzech opakowań. Jedno opakowanie leku kosztowało ponad 850 złotych. Była możliwość refundacji, nie korzystano z niej jednak, ponieważ podlegałyby szczegółowej weryfikacji przez Narodowy Fundusz Zdrowia. 

Lek ten jest kilkukrotnie droższy poza granicami Polski. Jego podstawowym przeznaczeniem jest leczenie w przypadku raka prostaty, jednak w innych krajach wykorzystywany jest także jako lek na bezpłodność. Korzystając z tego aptekarka odsprzedawała lek z zyskiem jednej z hurtowni – zarejestrowanej na dane znajomej sobie kobiety. Z tytułu nabycia, hurtownia wystawiła aptece faktury, które skazana zniszczyła. W przypadku jednego opakowania leku osiągała ona korzyść w wysokości ponad 140 złotych. Hurtownia natomiast najprawdopodobniej eksportowała je z zyskiem do innych krajów. Łącznie w ten sposób konkubina Józefa L. kupiła i sprzedała co najmniej 1014 opakowań, osiągając „zarobek” w kwocie około 143 tysięcy złotych.

Józef L. przed kutnowskim sądem w ubiegły wtorek odmówił odpowiedzi na pytania prokuratora, odpowiadał  na pytania Sądu i swojego adwokata Mirosława Krawca. Zażądał również wyłączenia jawności postępowania ze względu na linię obrony i szczegóły z jego życia, które chciałby użyć w postępowaniu. Prokurator Karolina Chałubek stanowczo sprzeciwiła się temu wyjaśniając, że sprawa dotyczy działań gospodarczych a nie spraw intymnych czy osobistych lekarza, a sędzia Eufemia Korzekwa-Stawowska przychyliła się do argumentów oskarżyciela i jawności nie wyłączyła. [więcej]
wandea, 13.07.2016 13:26|czytane: 2744 razy|20 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnik ostrzega kobiety. Uważajcie na zboczeńca!
W okolicach ulic Warszawskie Przedmieście i Józefów w Kutnie grasuje zamaskowany zboczeniec. Jak mówi nasz Czytelnik zaczepia on kobiety i obnaża się w miejscach publicznych. Trwa to już kilka miesięcy. Mieliśmy również nieprzyjemność go spotkać w okolicach wiaduktu na Józefowie. Policja podjęła czynności, jednak zdążył się ukryć.

- Ostatnio zaatakował 12-letnią siostrę mojej znajomej, obnaża się, masturbuje, ciągnię za torbę. Ma maskę na twarzy i  kaptur założony na głowę. Jest niewysoki, szczupły, drobnej postury. Miał jasną bluzę - opowiada Czytelnik eKutno.pl. - Policja wie o tym człowieku, kilka pań z osiedla zawiadomiło Komendę, znajoma też. Organizujemy się na osiedlu aby go złapać, ale to nie takie proste, w jednej sytuacji, natychmiast zawiadomiliśmy Policję, bardzo szybko policjanci przyjechali, szukali na łąkach, ale też się nie udało. Ostrzegam wszystkie panie i dziewczynki, jak zobaczycie kogoś podobnego do opisu, obnażającego się, dzwońcie na Policję.

- Mamy kilka zgłoszeń, podjęliśmy odpowiednie czyności - informuje podkom. Paweł Witczak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.
[więcej]
wandea, 13.07.2016 07:58|czytane: 6635 razy|20 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Powiatowe obchody Święta Policji w Kutnie
Wczoraj w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyły się Powiatowe Obchody Święta Policji w Kutnie. Podczas uroczystości wręczono rozkazy personalne na wyższe stopnie służbowe.

Powiatowe obchody Święta Policji w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/30890/01_obraz.jpg
Powiatowe obchody Święta Policji w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/30890/02_obraz.jpg
Powiatowe obchody Święta Policji w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/30890/03_obraz.jpg


W uroczystej zbiórce udział wziął I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi podinsp. Tomasz Olczyk. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło posła na Sejm Tadeusza Woźniaka, Roberta Baryłę radnego Sejmiku Województwa Łódzkiego, przedstawicieli samorządów na czele ze Starostą Kutnowskim Krzysztofem Debichem i Prezydentem Miasta Kutno Zbigniewem Burzyńskim. Przybyli przedstawiciele służb mundurowych, instytucji współpracujących z policją oraz byli komendanci kutnowskiej komendy.

Uroczystość otworzył Komendant Powiatowy Policji w Kutnie nadkom. Krzysztof Szymański, który podziękował policjantom za ich zaangażowanie w trudną, ale dającą dużo satysfakcji służbę. Wiele ciepłych słów można było usłyszeć od pozostałych osób przemawiających na uroczystości. Słowa uznania dla kutnowskich policjantów padły również z ust I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi podinsp. Tomasza Olczyka. [więcej]
redaktor, 13.07.2016 12:48|czytane: 2513 razy|28 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Powiatowe spacery po zdrowie już od dziś
13, 14 i 15 lipca w gminach: Kutno, Krośniewice i Żychlin mieszkańcy powiatu kutnowskiego w ramach promocji zdrowia, zdrowego stylu życia oraz przeciwdziałania chorobom układu krążenia mogą wziąć udział w SPACERACH PO ZDROWIE – połączonych z profesjonalną nauką stylu nordic walking, którą zakończy finałowy kilkukilometrowy rajd z udziałem lokalnej społeczności. Spacery prowadzić będą instruktorzy Fundacji Chodzezkijami.pl.

Powiatowe spacery po zdrowie już od dziś, ./upload/articles_pakiety/30848/01_obraz.jpg


SPACERY PO ZDROWIE  POŁĄCZONE  Z NAUKĄ NORDIC WALKING ODBĘDĄ SIĘ:
13.07 Kutno – boisko Orlik, ul. Troczewskiego
14.07 Żychlin – boisko Orlik, ul. Łukasińskiego 21
15.07 Krośniewice – hala sportowa, ul. Kwiatowa

Program Spacerów:
16:30 - przyjmowanie zgłoszeń udziału w rajdzie,
17:00 - część merytoryczna i aspekty prozdrowotne  nordic walking, nauka poprawnej techniki chodzenia z kijkami,
17:30 rozgrzewka i rozpoczęcie rajdu. [więcej]
pismak, 13.07.2016 12:10|czytane: 939 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bardzo Fajny Gigant. Wygrali zaproszenia do kina
Porywająca opowieść o małej dziewczynce i tajemniczym Olbrzymie, który odkrywa przed nią cuda i sekrety magicznej krainy w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury już od piątku 15 lipca godz. 15.30 i 17.30.  

Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia. Wygrali je 
Tomasz Karasiewicz i Nina Mrówczyńska. Zaproszenia należy odebrać w kasie KDK przed wybranym seansem.

[więcej]
kultura, 13.07.2016 11:44|czytane: 805 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Śmiertelny wypadek na A-1
Kutnowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności zderzenia drogowego, w którym śmierć poniósł kierujący toyotą.

Śmiertelny wypadek na A-1, ./upload/articles_pakiety/30888/01_obraz.jpg
Śmiertelny wypadek na A-1, ./upload/articles_pakiety/30888/02_obraz.jpg


- Do wypadku doszło wczoraj, 12 lipca o godzinie 11.40 na autostradzie nr 1 w rejonie MOP Strzelce. Z dotychczasowych ustaleń wynika, iż poruszający się w stronę Torunia, kierujący toyotą corolla, podczas intensywnych opadów deszczu stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pas zieleni i uderzył w barierkę ochronną. W tym samym momencie jadący za nim samochód bmw, którego kierującym był 37-letni mieszkaniec Warszawy uderzył w tył corolli - informuje podkom. Paweł Witczak. - Chwilę po tym zdarzeniu, kierujący pojazdem renault clio, 40-letni mieszkaniec powiatu włocławskiego, widząc wypadek podjął próbę hamowania stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w barierki ochronne. [więcej]
pismak, 13.07.2016 10:58|czytane: 1164 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Bezpłatne szkolenia na operatorów sprzętu ciężkiego
Obserwatorium Lokalnego Rynku Pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kutnie prowadzi nabór na bezpłatne szkolenia dla operatorów sprzętu ciężkiego niżej wymieniowych specjalności:
- operator koparek
- operator ładowarek
- operator koparko-ładowarek
- operator równiarek
- walca drogowego

Uczestnik może wybrać dwie z w/w specjalności. Szkolenie będą odbywać się na terenie Kutna i trwa
8 miesięcy, zajęcia będą realizowane w systemie weekendowym – co drugi weekend. [więcej]
redaktor, 12.07.2016 15:50|czytane: 1600 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Dla bezpieczeństwa potrzebne zmiany na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych
- Chodzi mi o skrzyżowanie dróg z Kutna (ul. Kasztanowa) do Kuczkowa z drogą z Sieciechowa w kierunku Gołębiewa. Nie ma tam połączenia chodnika oraz ścieżki rowerowej a wystarczyłaby mała modyfikacja i kilka palet kostki. Można wyciąć drzewo, usunąć znak Kuczków oraz przenieść słup. Teraz jest tak, że na łuku drogi rowerzyści piesi oraz łyżworolkarze z oburzeniem pchają się pod koła samochodów ponieważ „nie będą chodzić po trawniku!” - pisze do eKutno.pl pan Michał.

Czytelnicy piszą: Dla bezpieczeństwa potrzebne zmiany na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych, ./upload/articles_pakiety/30599/01_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: Dla bezpieczeństwa potrzebne zmiany na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych, ./upload/articles_pakiety/30599/02_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: Dla bezpieczeństwa potrzebne zmiany na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych, ./upload/articles_pakiety/30599/03_obraz.jpg


Zarządcą skrzyżowania drogi do Kuczkowa w Sieciechowie jest Gmina Kutno. Jerzy Bryła, wójt Gminy Kutno mówi, że droga robiona była z miastem, taki był projekt, a oczywiście każda zmiana kosztuje.

- Kolejny moim zdaniem oburzający fakt to niekorzystanie ze ścieżek rowerowych oraz chodników. Prezydentowi Kutna zależało aby powstawało jak najwięcej ścieżek rowerowych, ale  niech je robi tak aby były bezpieczne - dodaje Czytelnik eKutno.pl - A na skrzyżowaniu ul. Północnej, Szpitalnej i Kościuszki jest ścieżka rowerowa  przerwana sygnalizacją dla pieszych. Rowerzyści używają przejścia jakby było dla nich. [więcej]
wandea, 12.07.2016 09:19|czytane: 1546 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Drugie Kutnowskie Dni Fantastyki
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie już od przyszłego czwartku zaprasza na Kutnowskie Dni Fantastyki. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia. A w programie spotkania z autorami, koncert, warsztaty malarskie, pokaz... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
RINTAL Polska poszykuje samodzielnych monterów schodów Producent schodów, Rintal Polska Sp. z o.o. poszukuje samodzielnych monterów schodów.rnrnZakres działalności:rn- montaż schodów samonośnych oraz obić na schody betonowernrnWymagania:rn- włas... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę AVENSIS I lub II tel.725-361-836 Kupie Toyote AVENSIS I lub II COROLLE YARIS MERCEDESA SPRINTERA 124 190 W210 oraz Maszyny Rolnicze Ursus Zetor Wladymirec Przyczepy Kombajny tel. 725.361.836 cala Polska atrakcyjne ceny szybki odbiór... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Mikołaj Baranowski:
4 minut temu
Pisssssofff
Zenobiusz Biga:
12 minut temu
Rzeczniczka jest córką Mańkowskiego
Dymitr Fiut:
38 minut temu
Jaro, gratulacje i czymam ciuki za cie.
Onufry Kamiński:
48 minut temu
W Kutnie jest praca , kto chce ten pracuje tylko trzeba chcieć , ja nie narzekam . Czytaj ze zrozumieniem interes się kręci nie z kim, tylko z czym kolejny przykład prostactwa
Bonifacy Ukolicz:
1 godzin temu
To z ciebie Onufry taki "komputerowy lodziarz", co do komputera - widać, co napisałeś, a co do lodów - z kim ten interes kręcisz, to staje sie coraz jasniejsze. Co do nauki to ci napisali - w Kutnie nie ma pracy dla absolwentów uniwersytetów i politechnik, a są stanowiska i praca dla absolwentow WSGK. To wystarczy.
Roman Kolumna:
2
 · 
1 godzin temu
A sekretarzem jest Pan Korowajski? Czyzby mąż sędziny która uznala winnego karkówe niby ze wplywal na swiadkow?
Onufry Kamiński:
2 godzin temu
Do Metody Głąb
Zgadzam się to co napisałeś i popieram tylko 5 osób przystąpiło do konkursu . pytam gdzie reszta społeczeństwa??
Do Bernadeta Konkurs był na stronie , ale jak widać nie szukasz tylko siedzisz i pierdzisz w stołek. Kręci cię temat co się dzieje na Policji - bo jesteś nadzwyczajnym plotkarzem i to jeszcze na dodatek pewnie bez wykształcenia.
Ja mam budkę z lodami nie mam wykształenia interes się kręci i nikomu nie zazdroszczę a wy weźcie się za naukę i przystępujcie do konkursów
Błażej Lubicz:
2
 · 
2 godzin temu
Sekretarzem w urzędzie pracy jest mąż sedziny, przed którą zeznawal ten pan.. Czy to przypadek że policjant został skazany
Szczepan Bzdura:
2 godzin temu
SANDERUS TIMES - eBiuletyn Agencji MRPiH "podkówka".Podajemy komunikat: Jeden karierowicz, abiturient i absolwent Instytutu Mniemanologii Stosowanej - emerytowany Metody Głąb (bez tytułu) - został wytrzepany, wygarbowany, wyprany, wykrochmalony, wymaglowany, położony na obie łopatki i zapędzony w kozi róg przez użytkowników portalu eKutno. Ciekawe, czy to mu pomoże w odnalezieniu właściwych kierunków i dobrych dróg? A mówią, że pralnie itd..... są niepotrzebne? ~praojciec Allexander - redaktor naczelny.
Robert Małopolski:
3 godzin temu
Pan Rafał chyba się zagalopował porównanie Kłopota do pana Bieńka jest wysoce nie na miejscu.
Szczepan Bzdura:
3 godzin temu
###"R". Toście se pogadali na najwyższym światowym poziomie. Szkoda, że tak krótko. Podobają mi się wasze rozmowy. Całą noc mogłabym was słuchać. Burzyński i Kłopotowski i cała ta cudowna Burzmanna na okrągło powinni was słuchać. Może by się zaczęli nawracać na normalność czyli na głęboką wiarę, wysoką kulturę i szlachetną naturę, czego im z całego serca życzę. Pozdrawiam Was drodzy moi mądrzy dyskutanci. Dialogi kute na cztery nogi. I to jest właśnie to na co tyle lat czekałam. Się doczekałam. Ludzie zaczynają normalnie rozmawiać. Nie po rusku, nie po grecku, nie po turecku, nie po niemiecku, tylko po naszemu, po bożemu, po polsku i po chrześcijańsku. Na pewno coś dobrego z tego wyniknie. Tylko o to chodzi. Tak trzymajcie! Idzie nowe!! Bogu niech będą dzięki. ~emerytowana nauczycielka
Ewaryst Ziabka:
3 godzin temu
Panie Nwerowski mówiąc ,że problemem szpitala jest wiek pracowników po prostu pan obraził pracowników szpitala . Zapytam w jakim pan jest wieku i czy ten wiek nie jest problemem dla szpitala?
Barbara Ajsicz:
3 godzin temu
Podobno urzędnik ma poparcie PSlu, czy to prawda?
Amalgund Walczak:
2
 · 
3 godzin temu
A był, czy nie był o to jest pytanie?
Lech Kantor:
3 godzin temu
Prosimy o wypisanie zasług , może być w punktach.
Hugo Lewi:
3 godzin temu
Bolesław to uważasz ,że ci co tam pozostali i pracują to nie mają honoru? Czyżby ten jeden był tylko z honorem?
Zenon Kwasigroszek:
3 godzin temu
Faust i oni zostali tak do tej pory.
Teodor Pobłocki:
3 godzin temu
No widzisz Metody przystąpiłeś i co d..a.
Wawrzyniec Gielniowski:
4
 · 
3 godzin temu
wygraną zawdzięcza poparciu w Urzędzie Miasta, chyba pan sekretarz, bo to ,,koledzy z boiska,,
Arseniusz Błaszczyński:
4 godzin temu
Ciekawy jestem co się stało z poprzednim szefem tej komórki.Najciekawsze artykuły
 ·  14
4 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
4 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
5 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
10 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
11 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
14 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
15 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
15 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
16 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
17 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
17 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
19 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
19 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
19 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
19 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
20 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
20 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
20 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
22 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
26 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności