eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 24.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Dzień Dziecka w Żychlinie[więcej]
kultura, 22.04.2017 21:25|czytane: 167 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Galeria Uffizi we Florencji: podróż w głąb Renesansu już w czwartek
Więcej niż film! Multimedialna wycieczka do Włoch. Po raz pierwszy w Kutnie. Wybierz się do Kina Kutnowskiego Domu Kultury 25 maja o godz. 17.00 i 19.00. 

Galeria Uffizi we Florencji: podróż w głąb Renesansu” to o wiele więcej niż zwykły film dokumentalny o sztuce: to wielowymiarowa, multisensoryczna podróż do czasów włoskiego renesansu możliwa dzięki najpiękniejszym, reprezentatywnym dziełom sztuki tego okresu.

Galeria Uffizi we Florencji: podróż w głąb Renesansu już w czwartek, ./upload/articles_pakiety/33822/01_obraz.jpg


Skarby florenckiej galerii Uffizi na wyciągnięcie ręki. Dzięki technologii 3D film zapewnia bezprecedensowe wrażenia wizualne: dzieła sztuki mówią same za siebie z całą mocą swego niezwykłego piękna wzmocnionego przez 3D. Najwyższe wrażenia artystyczne bez paszportu, kolejek i tłumów turystów. Wygodnie, komfortowo i oszczędnie.

To niepowtarzalna okazja, by z bliska obejrzeć m.in. arcymistrzowskie detale rzeźby Dawida, wykonane dłutem Michała Anioła. Wnikliwe kamery skonstruowane wg. najnowocześniejszych technologii zapewniają niezwykłe doznania artystyczne, nieosiągalne nawet podczas klasycznej formy zwiedzania!
[więcej]
kultura, 23.05.2017 21:08|czytane: 457 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wygrali zaproszenia do Kina Kutnowskiego Domu Kultury na Piratów z Karaibów
Zemsta Salazara to nowa odsłona Piratów z Karaibów, którą można obejrzeć premierowo od najbliższego piątku 26 maja w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury.

Dwa podwójne zaproszenia wygrali: 
Krzysztof Jeruzal i Monika Pińkowska-Mroczek. Po ich odbiór zapraszamy do kasy KDK przed wybranym seansem.

Złowrogi korsarz ucieka z mitycznego więzienia i planuje zgładzić wszystkich piratów na morzach. Aby mu przeszkodzić, Jack Sparrow musi zdobyć Trójząb Posejdona. Czy mu się to uda?

[więcej]
wandea, 23.05.2017 20:04|czytane: 1859 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Policjant z zarzutem zabójstwa wciąż w areszcie
Rozwojowa okazała się sprawa 29 - letniego Łukasza M. policjanta z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, na którym ciążą zarzuty m.in. zabójstwa 36-letniego mężczyzny z Podczach, znalezionego z sześcioma ranami w samochodzie w strzegocińskim lesie. Jak potem śledczy ustalili tłem zabójstwa były zobowiązania finansowe. W styczniu podejrzany został aresztowany na trzy miesiące, a teraz sąd zdecydował o przedłużeniu aresztu.

Policjant z zarzutem zabójstwa wciąż w areszcie, ./upload/articles_pakiety/33878/01_obraz.jpg


Łukasz M. w styczniu tego roku został aresztowany na 3 miesiące na wniosek Prokuratury Okręgowej w Łodzi. Jak się dowiadujemy areszt został przedłużony a sprawa jest rozwojowa. Podejrzanemu grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Jak informuje dziś prokurator Krzysztof Kopania, Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi sąd przedłużył areszt dla policjanta. - O szczegółach śledztwa poinformujemy po jego zakończeniu - ucina prokurator.

Z dokonanych przez śledczych ustaleń wynika, że do zabójstwa doszło w godzinach wieczornych 31 grudnia 2016r. Zwłoki 36 – latka odnalazła w dniu 1 stycznia 2017r. po godz. 15. 00 spacerująca w strzegocińskim lesie kobieta. Znajdowały się na tylnej kanapie samochodu Audi. Samochód był własnością ofiary. Ujawnione na ciele rany postrzałowe nie pozostawiały wątpliwości, że doszło do zabójstwa. Mężczyzna miał pięć ran postrzałowych i jedną ranę kłutą. [więcej]
wandea, 23.05.2017 10:19|czytane: 3982 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
XIII edycja Mityngu o Różę Kutna
W tym roku Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie 11 czerwca organizuje XIII edycję Mityngu o „Różę Kutna”. Zawody każdego roku gromadzą wyjątkowo wielu uczestników z całej Polski jak i szeroką rzeszę kibiców na trybunach Stadionu Miejskiego im. H. Reymana w Kutnie.

 XIII edycja Mityngu o Różę Kutna, ./upload/articles_pakiety/33888/01_obraz.jpg


W uznaniu profesjonalizmu i wyjątkowego zaangażowania Organizatorów w przygotowanie Mityngu o „Różę Kutna” oraz w uznaniu rangi zawodów odbywających się w ramach Lekkoatletycznego Pucharu Polski – tegoroczną, trzynastą już edycję tej imprezy honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Łódzkiego – Witold Stępień.

– Wierzę, że także w tym roku przyciągniemy do Kutna 300 lekkoatletów – mówi Paweł Ślęzak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kutnie. – Mnie osobiście bardzo cieszy doskonała opinia o tej imprezie wśród sportowców w całym kraju. Uznanie naszego wkładu w jej organizację zawsze oceniane bardzo wysoko. W tym roku musimy postarać się jeszcze bardziej. W poniedziałek, 22 maja otrzymaliśmy informację, że patronat nad Mityngiem o „Różę Kutna” objął Marszałek Województwa Łódzkiego.
[więcej]
redaktor, 23.05.2017 11:27|czytane: 526 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Drugie miejsce Żaczek KKS Pro-Basket Kutno w Żyrardowie
W miniony weekend drużyna żaczek U12 KKS Pro-Basket Kutno wzięła udział w XVI Międzynarodowym Turnieju Koszykówki Dziewcząt i Chłopców o Puchar Dyrektora ZSP nr 3 w Żyrardowie.

Drugie miejsce Żaczek KKS Pro-Basket Kutno w Żyrardowie, ./upload/articles_pakiety/33885/01_obraz.jpg


W zawodach wzięło udział po 8 zespołów w kategorii dziewcząt oraz chłopców (w większości mistrzów i wicemistrzów  swoich województw oraz drużyny z Czech , Litwy oraz Łotwy). Podopieczne trenera Mariusza Łubińskiego  bardzo dobrze rozpoczęły turniej pokonując pierwszego dnia 80:10 Widzew Łódź oraz 42:20 mocny zespół MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra.

W drugim dniu w meczu o pierwsze miejsce w Grupie A uległy 22:37 gospodarzowi i faworytowi turnieju UKS Trójka Żyrardów. Należy nadmienić, że mecz był bardzo wyrównany i różnica w całym meczu wynosiła 6 pkt. Dopiero punkty stracone po trzech naszych stratach w końcówce meczu ustaliły wynik. W meczu półfinałowym żaczki U12 KKS Pro-Basket Kutno spotkały się z mistrzem Grupy B SMS ŁKS Łódź ( mistrzem województwa łódzkiego w kategorii U12) wygrywając po zaciętym i emocjonującym meczu 33:28. [więcej]
redaktor, 23.05.2017 10:10|czytane: 390 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Poczta Różana z okazji Pikniku Różanego już pełna
Poczta Różana już pełna. Różana przesyłka trafi do odbiorcy 27 maja w trakcie Pikniku Różanego.

Poczta Różana z okazji Pikniku Różanego już pełna, ./upload/articles_pakiety/33868/01_obraz.jpg


Osoby, które zamówiły kwiatowe niespodzianki otrzymają mail zwrotny potwierdzający udział w różanej przesyłce. [więcej]
wandea, 23.05.2017 08:37|czytane: 1683 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Koloriada w Szkole Podstawowej Nr 1 w Kutnie
W zeszły piątek po raz czternasty odbyła się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki  w Kutnie cykliczna miejska impreza integracyjna „Koloriada”. W tym roku uroczystość odbyła  się pod hasłem „Wiosenna Łąka”.

Koloriada w Szkole Podstawowej Nr 1 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/33884/01_obraz.jpg
Koloriada w Szkole Podstawowej Nr 1 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/33884/02_obraz.jpg
Koloriada w Szkole Podstawowej Nr 1 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/33884/03_obraz.jpg


W tym roku wśród zaproszonych gości był zastępca Prezydenta Miasta Kutno Zbigniew Wdowiak. W imprezie wzięły udział dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 9, Szkoły Podstawowej nr 6,Szkoły Podstawowej nr 5, Szkoły
Podstawowej nr 4, Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 3, wychowankowie Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego „Niezabudka”, uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1, Ośrodka
Szkolno-Wychowawczego nr 2 oraz Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki. [więcej]
redaktor, 23.05.2017 09:22|czytane: 1360 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kolonie dla dzieci z obszarów wiejskich
- Po raz dwunasty zapraszam dzieci z obszarów wiejskich na wyjazd na kolonie. W koloniach tych mogą wziąć udział dzieci, które nie ukończyły 16-ego roku życia i których co najmniej jeden z rodziców jest płatnikiem KRUS. Pierwszy wyjazd – nad jezioro w Jeziorach Wielkich – zakwaterowanie w Domu Wczasowym „Leśny” od 24 czerwca i potrwa 14 dni . W programie wycieczki i nauka jazdy konnej - zachęca radny Tomasz Walczewski z Krośniewic. - Turnusy 14-dniowe z pełnym zakwaterowaniem /noclegi i wyżywienie/wraz z opieką fachowej kadry pedagogicznej i odpowiednimi zajęciami.

Drugi wyjazd do Jarosławca nad Bałtykiem – zakwaterowanie jak co roku w pensjonacie Róża Wiatrów od 9 lipca i potrwa 14 dni.Trzeci od 28 lipca – zakwaterowanie w domu wczasowym Neptun w Sarbinowie.
Koszt kolonii to: 400 zł.

Dzieci, których rodzice nie są płatnikami KRUS także mogą w tym roku brać udział w koloniach. Koszt pobytu wynosi wówczas 1100 zł. Ilość miejsc ograniczona. Wyjazd z Krośniewic. [więcej]
pismak, 23.05.2017 08:24|czytane: 1296 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Siatkarskie święto w Strzelcach
Wczoraj w hali sportowej Publicznego Gimnazjum w Strzelcach odbył się II Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Szkoły. Do turnieju przystąpiły cztery drużyny z powiatu kutnowskiego. Były to dwie drużyny z Łaniąt oraz dwie drużyny gospodarzy ze Strzelec. Uczestnicy turnieju rozegrali ze sobą mecze w systemie „każdy z każdym”, który miał wyłonić tegorocznego zwycięzcę.

Siatkarskie święto w Strzelcach, ./upload/articles_pakiety/33882/01_obraz.jpg
Siatkarskie święto w Strzelcach, ./upload/articles_pakiety/33882/02_obraz.jpg
Siatkarskie święto w Strzelcach, ./upload/articles_pakiety/33882/03_obraz.jpg


Turniej stał na bardzo wysokim poziomie zarówno sportowym jak i organizacyjnym. Uczestniczki bardzo żywiołowo reagowały na przebieg poszczególnych spotkań. Mecze były bardzo wyrównane i niejednokrotnie kończyły się grą na przewagi.

Do ostatniego meczu nie było wiadomo, która z drużyn zwycięży w II Turnieju o Puchar Dyrektora Szkoły. Braterski pojedynek zespołów ze Strzelec wygrała drużyna „żółta” i to ona po ostatnim gwizdku sędziego mogła odśpiewać „We are the Champions”. [więcej]
redaktor, 23.05.2017 08:22|czytane: 706 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyłudzenie VAT i pranie brudnych pieniędzy w Kutnie. Już 25 podejrzanych i 9 osób w areszcie
Prokuratura Regionalna w Łodzi, Centralne Biuro Śledcze Policji i wywiad skarbowy w Łodzi od lutego ubiegłego roku prowadzą sprawę zorganizowanej grupy przestępczej wyłudzającej VAT. Funkcjonariusze ustalili, że do przestępczego procederu wykorzystywana była mega ubojnia w Kutnie. Jak się dziś dowiadujemy ustalenia Prokuratury pozwoliły na tymczasowe aresztowanie dziewięciu osób, a dwudziestu pięciu uznanie za podejrzanych. Sprawa jest rozwojowa, w grudniu ubiegłego roku było o połowę mniej zatrzymanych. Ponadto rozszerzono zakres podmiotowy śledztwa.

Wyłudzenie VAT i pranie brudnych pieniędzy w Kutnie. Już 25 podejrzanych i 9 osób w areszcie, ./upload/articles_pakiety/33874/01_obraz.jpg


Kierujący zorganizowaną grupą przestępczą na potrzeby działalności utworzyli ponad 30 firm w całej Polsce. Przedsiębiorstwa – „słupy” powstały po to, by utrudnić organom kontroli skarbowej i Policji ujawnienie procederu. Fikcyjne firmy dla ubojni generowały ogromne ilości faktur dotyczących rzekomego zatrudnienia, szkolenia, wyżywienia i zakwaterowania pracowników. Faktury te były podstawą do wykazania przez ubojnię kosztów działalności, co skutkowało uszczupleniem Skarbu Państwa na kwotę ponad 35 mln  zł. Jak ustalili funkcjonariusze przestępczy proceder trwał od 2011 roku. Produkcja w Pini Polonia ruszyła natomiast 19 kwietnia 2010 roku. 

O postępy łódzkich śledczych w tej sprawie zapytaliśmy prokuratora Krzysztofa Bukowieckiego, Rzecznika Prasowego Prokuratury Regionalnej w Łodzi.

-Odnosząc się do sprawy przeciwko Piero P. i innym, informuję, że gromadzony jest dalszy materiał dowodowy, w szczególności trwa analiza materiałów zabezpieczonych w toku czynności przeprowadzonych zarówno w pierwszych dniach grudnia ub. roku, jak również w późniejszym okresie śledztwa. Czynności te doprowadziły do powzięcia dalszych decyzji procesowych, związanych ze zmianą zarzutów postawionych uprzednio podejrzanym w tej sprawie, jak również do rozszerzenia zakresu podmiotowego śledztwa - mówi prokurator Krzysztof Bukowiecki. [więcej]
wandea, 22.05.2017 16:57|czytane: 10186 razy|73 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Uczniowie z powiatu kutnowskiego w finale konkursu o wycieczkę do Francji
Sukcesem dla uczniów z powiatu kutnowskiego w zakończyła się 3. edycja Festiwalu Historycznego Tradycja i Pamięć. Wielki finał odbył się w minioną sobotę w pałacu w Walewicach. Tegoroczne zmagania upłynęły po hasłem „Okres napoleoński, a sprawa polska na tle epoki”. 

Uczniowie z powiatu kutnowskiego w finale konkursu o wycieczkę do Francji, ./upload/articles_pakiety/33881/01_obraz.jpg
Uczniowie z powiatu kutnowskiego w finale konkursu o wycieczkę do Francji, ./upload/articles_pakiety/33881/02_obraz.jpg
Uczniowie z powiatu kutnowskiego w finale konkursu o wycieczkę do Francji, ./upload/articles_pakiety/33881/03_obraz.jpg


W kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych wśród elitarnej grupy czternastu uczniów z dwóch województw znalazło się dwóch kutnowian: Jakub Chodorowski z II LO im. Jana Kasprowicza w Kutnie (praca pod opieką Artura Ciurleja) oraz Mateusz Cieplak z Zespołu Szkół nr 1 (praca pod kierunkiem Janusza Pawlaka). Ostatecznie w turnieju Jakub został sklasyfikowany na czwartym miejscu w województwie łódzkim, a Mateusz – na szóstym. Zwycięzcą turnieju została Małgorzata Parzniewska z LZK we Włocławku, która w nagrodę pojedzie na wycieczkę do Francji.

- Nieprzypadkowo spotykamy się w tym niezwykłym miejscu – powiedział Grzegorz Schreiber, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, poseł na Sejm RP, honorowy patron Festiwalu. – To tutaj znajdowała się rodzinna posiadłość Marii Walewskiej, która w 1810 r. urodziła Napoleonowi syna.
[więcej]
pismak, 23.05.2017 07:37|czytane: 1574 razy|79 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Żakinada w Żychlińskim Domu Kultury[więcej]
kultura, 23.05.2017 07:36|czytane: 182 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W sobotę Różana Rodzina
27 maja o godz. 12.00 kolejna odsłona projektu Różana Rodzina w sali widowiskowej Kutnowskiego Domu Kultury. Od 1 stycznia 2017 r. do 12 maja 2017 r. urodziło się i zostało zameldowanych 142 dzieci i to one będą bohaterami tego dnia.

W sobotę Różana Rodzina , ./upload/articles_pakiety/33877/01_obraz.jpg


- Doceniamy każdą nową kutniankę i każdego nowego kutnianina, bowiem to oni będą budować to miasto za kilkanaście lat. Każdy nowy obywatel to nowa energia, nadzieja i przyszłość. Projektem tym chcemy wyrazić radość z ich narodzin i dołączenia do grona kutnian, z nadzieją, że polubią swoje miasto i będą w nim żyć, rozwijać je i zmieniać się wraz z nim - mówi Zbigniew Burzyński, Prezydent Miasta Kutna.

Projekt Różana Rodzina sygnowany jest dedykowanym logo i brandowane nim są pozostałe formy wsparcia realizowane przez kutnowski samorząd.

- Wyjątkowość tego projektu polega na tym, że jest on jak najbardziej lokalny i promuje kutnowskie marki. Chcemy chwalić się tym, co powstaje w naszym mieście i zachęcać do korzystania z tego kutnowskie rodziny. Do projektu zaprosiliśmy kutnowskich przedsiębiorców, którzy bardzo życzliwie i otwarcie włączyli się do naszego projektu przekazując swoje produkty lub oferując zniżki na swoje usługi, w tym także na asortyment dla dzieci - - mówi Liliana Urbańczyk-Wójcik, pomysłodawczyni tego projektu. [więcej]
redaktor, 23.05.2017 07:36|czytane: 431 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
KKS Pro-Basket Kutno na Międzynarodowym Turnieju
W dniach 18 – 21 maja dwa męskie zespoły KKS Pro-Basket Kutno- Żaki U12 oraz Młodzicy U14 wzięły udział w  6 Radom Basket Cup 2017. W turnieju międzynarodowym udział wzięło blisko 70 zespołów z 37 klubów z Polski oraz Europy.

KKS Pro-Basket Kutno na Międzynarodowym Turnieju, ./upload/articles_pakiety/33876/01_obraz.jpg


Turniej zaczął się w czwartek 18 maja wieczorem, kiedy uczestników przywitała oficjalna ceremonia i fantastyczny pokaz sztucznych ogni. Potem była rywalizacja, praktycznie od rana do wieczora, aż do niedzielnych finałów. Zakończenie również było uroczyste, nagród indywidualnych i drużynowych bardzo dużo.

Ostatecznie zespół Żaków KKS Pro-Basket Kutno zajął 19 miejsce w turnieju, natomiast Młodzicy KKS Pro-Basket Kutno zakończyli zmagania na 8 lokacie. Turniej był bardzo silnie obsadzony, brały w nim udział drużyny z czołowych młodzieżowych lig naszego kontynentu co stanowiło doskonałą okazję do nabycie cennego doświadczenia dla naszych młodych koszykarzy. [więcej]
redaktor, 23.05.2017 07:35|czytane: 546 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rekrutacja do ALO w systemie elektronicznym
Ze względu na zbliżające się terminy rekrutacji, informujemy, że nabór uczniów do klas pierwszych Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kutnie odbywa się w systemie elektronicznym.

Rekrutacja do ALO w systemie elektronicznym, ./upload/articles_pakiety/33846/01_obraz.jpg


Przypominamy, że Akademickie Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kutnie jest szkołą niepubliczną o uprawnieniach szkoły publicznej. Dlatego w systemie rekrutacyjnym znajduje się wśród szkół niepublicznych.

Prosimy o zapoznanie się z „Regulaminem rekrutacji do klas pierwszych Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kutnie w roku szkolnym 2017/2018”. Akademickie Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kutnie zaprasza na Drzwi Otwarte 6 czerwca w godz. 16.00-19.00 W programie m.in. spotkanie informacyjne dla kandydatów i rodziców z dyrektorem szkoły, lekcje otwarte oraz  prezentacja bazy dydaktycznej.

Spotkajmy się 6 czerwca w godzinach 16.00-19.00 w budynku szkoły przy ul. Józefów 9 w Kutnie (teren Polfarmex S.A). Więcej informacji na www.liceum.polfarmex.pl  [więcej]
redaktor, 19.05.2017 07:37|czytane: 646 razy|komentuj|czytaj cały
I miejsce kadetek KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno w Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki w Koninie
W dniach 19 – 21 maja drużyna KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno bardzo dobrze zaprezentowała się w II Ogólnopolskim Turnieju koszykówki kadetek w Koninie. W turnieju startowało 6 zespołów.

I miejsce kadetek KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno w Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki w Koninie, ./upload/articles_pakiety/33873/01_obraz.jpg


W ciągu trzech dni koszykarki KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno rozegrały 5 spotkań osiągając wyniki:
KKS PRO-BASKET SIRMAX                  – GWARDIA Wrocław             53 : 43
KKS PRO-BASKET SIRMAX                  – MKS MOS Konin                 53 : 29
KKS PRO-BASKET SIRMAX                  – MUKS Bełchatów                71 : 36
KKS PRO-BASKET SIRMAX                 – BASKET 25 Bydgoszcz        71 : 20
KKS PRO-BASKET SIRMAX                 – MUKS Piaseczno                  55 : 44

Tabela końcowa turnieju
1. KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno 10
2. GKS GWARDIA Wrocław 8
3. MUKS Piaseczno 8
4. KS BASKET 25 Bydgoszcz 8 [więcej]
redaktor, 22.05.2017 15:32|czytane: 951 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ruszył proces byłej dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie
Dziś w Sądzie Rejonowym w Kutnie ruszył za zamkniętymi drzwiami proces byłej dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie Danuty R. Sąd Okręgowy w Łodzi zdecydował o ponownym rozpotrzeniu sprawy. Natomiast akt oskarżenia o złośliwe naruszanie praw pracowniczych przez Danutę R. poprzedziły liczne procesy w Sądzie Pracy w Kutnie i spore koszty dla samorządowej instytucji kutnowskiego pośredniaka, łącznie na koniec 2015 roku około 150 tys. zł.

Przypomnijmy, Prokuratura Rejonowa w Kutnie oskarżyła Danutę R. o to, że w okresie od lipca 2011 do kwietnia 2013 r. wykonując czynności w sprawach z zakresu prawa pracy działając czynem ciągłym z powziętym z góry zamiarem złośliwie naruszała prawa pracowników wynikające ze stosunku pracy, nie respektowała zasad równego traktowania i dyskryminowała pracowników z powodu przynależności do zakładowej organizacji związkowej NSZZ Solidarność i rozwiązała z nimi stosunek pracy (art. 218 par 1 KK w zw. z art 12 KK).

Ruszył proces byłej dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/33869/01_obraz.jpg


Oskarżyciele, pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie żądali kary dwóch lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5. Prokurator z kolei kary jednego roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata. Inaczej zdecydował 27 listopada 2015 roku sędzia SR Sylwester Przygodziński. Uznał byłą dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie za winną zarzucanych jej czynów eliminując z opisu czynu zarzucanego przez Prokuraturę działanie czynem ciągłym z powziętym z góry zamiarem i skazał Danutę R. na 3 000 zł grzywny, zwrot kosztów procesu oskarżycielom posiłkowym (po 1680 zł i 1700 zł) oraz koszty sądowe w kwocie 2 850 zł. Wyrok ten zaskarżyli do Sądu Okręgowego w Łodzi zarówno poszkodowani, byli pracownicy pośredniaka, jak i oskarżona. 

Sąd w Łodzi po prawie roku od wyroku, 10 listopada 2016, zdecydował o skierowaniu sprawy Danuty R. do ponownego rozpoznania przez sąd I instancji czyli Sąd Rejonowy w Kutnie. Dziś rusza zatem od nowa proces, który również jak poprzedni jest niejawny dla mediów i publiczności. Tym razem orzeka sędzia SR Eufemia Korzekwa-Stawowska.

Z wyroków zapadłych od 2012 roku w sprawach o odszkodowanie za niezgodne z prawem rozwiązanie umowy o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia PUP zapłacił 14 039 zł. Z wyroków o odszkodowanie za naruszenie zasad równego traktowania w zatrudnieniu - 75 517,5 zł. [więcej]
wandea, 22.05.2017 13:16|czytane: 1712 razy|30 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mały Miś w świecie wielkiej literatury w Strzelcach
Gminne Przedszkole w Strzelcach uczestniczyło w projekcie "Mały miś w świecie wielkiej literatury". Jest to ogólnopolski projekt rozwijania czytelnictwa i współpracy między przedszkolami pod patronatem ogólnopolskiego czasopisma"Przedszkolne ABC"oraz patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka, pana Marka Michalaka. Jego autorem jest Aneta Konefał, dyrektor Przedszkola Publicznego nr 1 w Kolbuszowej.

Mały Miś w świecie wielkiej literatury w Strzelcach, ./upload/articles_pakiety/33863/01_obraz.jpg
Mały Miś w świecie wielkiej literatury w Strzelcach, ./upload/articles_pakiety/33863/02_obraz.jpg
Mały Miś w świecie wielkiej literatury w Strzelcach, ./upload/articles_pakiety/33863/03_obraz.jpg


W ramach realizacji projektu miś, o imieniu Bajkuś z Gminnego Przedszkola w Strzelcach, odwiedził 9 przedszkoli z całej Polski, był w Gliwicach, Rudzie Śląskiej, Pieckach, Szczyrzycu, Sokołowie Podlaskim, Chęcinach, Dołholisce, Starej Wsi i Wrocławiu. W każdym z nich został miło przyjęty, a przedszkolaki wraz z Paniami czytały mu bajki i na pamiątkę przesyłały zdjęcia i rysunki. Strzeleccy milusińscy gościli również u siebie pluszaki z wyżej wymienionych przedszkoli. Bajkuś po powrocie do przedszkola nie miał dość wojaży i wyruszył w wędrówkę po domach naszych wychowanków. W ten sposób odwiedził 39 rodzin, gdzie dzięki zaangażowaniu dzieci i rodziców wysłuchał bajki i tym samym przyczynił się do rozwoju czytelnictwa. [więcej]
redaktor, 22.05.2017 13:41|czytane: 998 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE Kutno 2017
W piątek 26 maja w Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie odbędą się XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE Kutno 2017. Już po raz 11. Kutno i szkoła będą gościć młodych scrabblistów z całej Polski. W tym roku zgłosiło się 116 uczniów z 42 szkół reprezentujących 18 miejscowości (w tym 6 szkół z Kutna).

XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE Kutno 2017 , ./upload/articles_pakiety/33870/01_obraz.jpg


Zawodnicy będą rywalizować w oddzielnych kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Turniej poprowadzi sędzia Polskiej Federacji Scrabble Maciej Śliwa z Zabrza. Na zwycięzców czekają statuetki, puchary, dyplomy, nagrody rzeczowe, okolicznościowe upominki dla wszystkich uczestników. Uczniowie i ok. 40 opiekunów będą mieli zapewniony posiłek i napoje. O dobre samopoczucie gości zadba Gimnazjum nr 2  w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych we współpracy z Programem Scrabble w szkole.

Organizatorzy dziękują firmom i organizacjom wspierającym: MATTEL, POLFARMEX, AMZ, BGŻ, BANK Pekao, PSS Społem, Sklepik Szkolny, Piekarnia „Małgorzatka”, Zakład Piekarniczy w Gąbinie. [więcej]
redaktor, 22.05.2017 13:27|czytane: 230 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla spółdzielni socjalnej?
Problemy z siedzibą TIFT REKLAMY Spółdzielni Socjalnej osób niepełnosprawnych w Nowej Wsi mogą zakończyć się dla firmy dramatycznie. 47 -letni Leszek Kubiak jeden z członków spółdzielni jest rozżalony postawą władz powiatowych i miejskich, że od powstania spółdzielni nie wspierają one tej specyficznej firmy. Nie poddaje się jednak i stara się o nowe zlecenia i miejsce na prowadzenie działalności gospodarczej.

Spółdzielnia powstała 4 listopada 2013 roku, od kilku lat ma jednak problemy z uzyskaniem stabilności zleceń. Zatrudnia trzy osoby. Najpierw funkcjonowała w Agencji Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. a potem w budynku po Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Nowej Wsi. Teraz Spółdzielnia dostała wypowiedzenie umowy w związku z pomysłem starostwa wynajmu obiektu organizacji pozarządowej. Pierwszy konkurs ofert wygrała Fundacja Centrum Aktywizacji Regionalnej z siedzibą w Warszawie. O budynek na powiatowej sesji pytali radi Ewa Kotlińska i Marek Jędrzejczak. Pisaliśmy o nim TUTAJ Następnie starostwo unieważniło konkurs i teraz przygotowuje się do przetargu na dzierżawę.

Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla spółdzielni socjalnej? , ./upload/articles_pakiety/33744/01_obraz.jpg


- Najpierw zapewniano nas, że warto założyć spółdzielnię prowadzoną przez niepełnosprawnych, bo są na to środki z projektów, a potem na zachętę dostaliśmy kilka zleceń i to wszystko. Odbywaliśmy spotkania z panem wiceprezydentem Zbigniewem Wdowiakiem, z różnych przedsiębiorcami. Są tacy, którzy rozumieją idee spółdzielni socjalnej prowadzonej przez niepełnosprawnych i na szczęście cały czas pracujemy. Dla mnie to ważne o tyle, że spółdzielnia dała mi szansę wyjścia z domu. Po wypadku w 1993 roku jeżdżę na wózku, czułem się trochę bezużyteczny i wykluczony z życia "normalnych" choćby tych, którzy mają dwie nogi, więcej siły. Niesamodzielny bo na garnuszku rodziny - opowiada Leszek Kubiak. - W poprzedniej siedzibie mieliśmy podwyżkę czynszu i to nas kompletnie rozłożyło. Niestety nie dawaliśmy rady z opłatami,bo pani prezes ARRK Mariola Grodnicka podniosła nam czynsz i wypowiedzieliśmy umowę. Zadłużenie spłacamy ratalnie. Wówczas spotkałem się z panem Starostą Krzysztofem Debichem, który pomagał nam na początku w założeniu spółdzielni i zaproponował dwa pomieszczenia w Nowej Wsi. Od lutego 2016 mamy umowę najmu na trzy lata. Cena była dostosowana do naszych możliwości. Starostwo jednak wypowiedziało umowę, bo ma tam wejść jakaś fundacja.

- Zaangażowałem się w pomoc spółdzielni, bo wcześniej działałem w Warszawie w tej branży. Koledzy są niepełnosprawni, wszystkiego uczyli się sami. Zaimponowali mi swoją postawą. Teraz widzę jednak, że ta trudna sytuacja lokalowa i brak zleceń może skończyć się dramatycznie dla spółdzielni - mówi Krzysztof Kołaczyński. - Wiem jak trudno jest na rynku reklam, wiem że są lepsi, ale idea spółdzielni i hasła równać szanse wymaga innego podejścia do tej firmy. Z ich usług mogłyby korzystać organizacje pozarządowe realizujące zadania publiczne, instytucje zajmujące się pomocą społeczną czy choćby właśnie niepełnosprawnymi. Chłopaki walczą, i wielki szacunek dla nich i podziękowania dla tych firm, które dają im pracę, chleb i życie wśród zdrowych.

- Dziwiły mne rozbieżności między podawanymi nam radnym kwotami, co inego mówił pan starosta co innego pan sekretarz. Jednak nie to jest ważne, tylko to że ci niepełnosprawni przedsiębiorcy mają ogromny problem w związku z chęcią wydzierżawienia budynku fundacji. Pojechałem do nich, obejrzałem sprzęty, warunki w jakich funkcjonują i uznałem, że warto zapytać instytucje, które pomagają takim podmiotom PCPR i PUP o możliwości wsparcia - mów radny Marek Jędrzejczak. - Udało się ustalić, że mogą uzyskać dofinansowanie na doposażenie stanowiska, czy rehabilitację, ale środków na to jest niewiele. Zdaję sobie też sprawę, że tu nie o to chodzi, tylko o miejsce i rozwój, żeby po prostu mieli pracę. [więcej]
wandea, 22.05.2017 09:06|czytane: 2583 razy|23 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Przegrane mecze softballistek MKS STAL BIS Kutno
Wczoraj zawodniczki MKS STAL BIS Kutno rozegrały dwa kolejne mecze w ramach Polskiej Ligi Softballu Kobiet. Przeciwnikiem była drużyna Hrabin z Wrocławia.

Przegrane mecze softballistek MKS STAL BIS Kutno, ./upload/articles_pakiety/33867/01_obraz.jpg
Przegrane mecze softballistek MKS STAL BIS Kutno, ./upload/articles_pakiety/33867/02_obraz.jpg
Przegrane mecze softballistek MKS STAL BIS Kutno, ./upload/articles_pakiety/33867/03_obraz.jpg


Ekipa gości wzmocniona kilkoma bardzo dobrymi zawodniczkami nie pozostawiła złudzeń kto w tym roku będzie pretendentem do zdobycie mistrzostwa ligi. Jedynie w pierwszym meczu zawodniczki z Kutna nawiązały równa walkę ale tylko do 4 zmiany prowadząc 3 : 2. Ostatecznie jednak dwa mecze wygrały Hrabiny 20 do 5 i 15 do 0. [więcej]
redaktor, 22.05.2017 11:36|czytane: 417 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Warsztaty kulinarne w "Troczewskim"
17 maja  w mury Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego zawitał Marcin Budynek, wieloletni szef kuchni Hotelu Warszawa w Augustowie oraz Hotelu Bryza w Juracie, juror wielu konkursów kulinarnych, założyciel oraz wiceprezes Klubu Szefów Kuchni.

Warsztaty kulinarne w
Warsztaty kulinarne w
Warsztaty kulinarne w


Młodzież „Troczewskiego” wzięła udział w programie informacyjno – szkoleniowym z zakresu jakości mięsa wieprzowego, którego pomysłodawcą był Związek ,,Polskie Mięso”. Głównym celem projektu było przeprowadzenie instruktażu z zakresu obróbki technologicznej mięsa wieprzowego w formie prelekcji merytorycznej oraz formie praktycznej dla klas o profilu gastronomicznym. [więcej]
redaktor, 22.05.2017 11:26|czytane: 559 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Konkurs na stanowisko dyrektora "Dąbrowszczaka"
Zarząd Powiatu w Kutnie ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. J.H. Dąbrowskiego w Kutnie.

Konkurs na stanowisko dyrektora


TREŚĆ OGŁOSZENIA

Oferty należy składać w zamkniętych kopertach z podanym imieniem i nazwiskiem, numerem kontaktowym oraz adresem oferenta i dopiskiem: Konkurs na stanowisko dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. J.H. Dąbrowskiego w Kutnie w Kancelarii Starostwa Powiatowego w Kutnie do 5 czerwca. [więcej]
wandea, 22.05.2017 11:07|czytane: 3772 razy|57 komentarzy|komentuj|czytaj cały
CASTING do grupy turniejowej HIP-HOP dla dzieci!
Street Dance Studio ogłasza casting i nabór do grupy turniejowej hip-hop dla dzieci w wieku 7-8 lat. Twoje dziecko kocha tańczyć? Doskonale! Już w lipcu otwieramy kolejną grupę turniejową, która w sezonie 2017-2018 będzie reprezentowała STREET DANCE STUDIO oraz Miasto Kutno na Ogólnopolskich Turniejach Tańca.

CASTING do grupy turniejowej HIP-HOP dla dzieci!, ./upload/articles_pakiety/33861/01_obraz.jpg
CASTING do grupy turniejowej HIP-HOP dla dzieci!, ./upload/articles_pakiety/33861/02_obraz.jpg
CASTING do grupy turniejowej HIP-HOP dla dzieci!, ./upload/articles_pakiety/33861/03_obraz.jpg


- Jak wiadomo, nasza szkoła słynie z grup, zajmujących podia na turniejach i konkursach. Już od wielu lat zespoly SDS osiągają sukcesy na turniejach tańca. Jest to efekt ciężkiej pracy na sali tanecznej, wyrzeczeń oraz dyscypliny. Natomiast daje to dzieciom wiele radości i spełnia ich najskrytsze marzenia oraz pomaga rozwijać pasje! - mówi Joanna Gąsiorowska.  - Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko od nowego sezonu jeździło na zawody i turnieje, reprezentowało nasza szkołę poza granicami miasta zgłoś je na casting! Najlepsza Szkoła Tańca, super instruktorzy, doświadczenie i zabawa.

W castingu mogą wziąć dzieci, które uczęszczaj już do innych grup oraz początkujące.
SZCZEGÓŁY:
Termin castingu: 17.06.2017 godzina 9.00 (sobota)
Miejsce: STREET DANCE STUDIO ul. 1 Maja 16, 99-300 KUTNO [więcej]
redaktor, 22.05.2017 10:11|czytane: 559 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pracowite Mrówki na XL Ogólnopolskim Harcerskim Rajdzie Wisła
Zuchy z Gromady Zuchowej Pracowite Mrówki z oddziału 3g pod opieka Pani Agnieszki Ciesielskiej oraz Pani Małgorzaty Dąbrowskiej w dniach 19-21 maja uczestniczyły w jubileuszowym XL Ogólnopolskim Harcerskim Rajdzie Wisła.

Pracowite Mrówki na  XL Ogólnopolskim Harcerskim Rajdzie Wisła, ./upload/articles_pakiety/33860/01_obraz.jpg
Pracowite Mrówki na  XL Ogólnopolskim Harcerskim Rajdzie Wisła, ./upload/articles_pakiety/33860/02_obraz.jpg
Pracowite Mrówki na  XL Ogólnopolskim Harcerskim Rajdzie Wisła, ./upload/articles_pakiety/33860/03_obraz.jpg


Podczas rajdu zuchy wykonywały zadania związane z Wsłą. Dzieci musiały wykazać się wiedzą z zakresu
edukacji przyrodniczej oraz dużą umiejętnością pracy w zespole. Wszystkim zadaniom towarzyszyła świetna zabawa. Choć rywalizacja wśród 9 patroli była duża, na swojej trasie gromada zajęła 2 miejsce. [więcej]
redaktor, 22.05.2017 09:13|czytane: 594 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
XXXV Święto Pułkowe w Kutnie
Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej, I Liceum Ogólnokształcące PUL w Kutnie im. 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty oraz  Stowarzyszenie Historyczne Pułk 37 zapraszają mieszkańców Kutna i okolic oraz miłośników 37 pp na XXXV  Święto  Pułkowe.

XXXV Święto Pułkowe w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/33859/01_obraz.jpg
XXXV Święto Pułkowe w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/33859/02_obraz.jpg
XXXV Święto Pułkowe w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/33859/03_obraz.jpg


Uroczystość rozpocznie   się w piątek o godz. 10:00 przy ul. Grunwaldzkiej 1 w Kutnie. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny! Program uroczystości:
 
Przy tablicy pamiątkowej na ul. Grunwaldzka 1.


9:55     Przybycie delegacji oraz pocztów sztandarowych, Wystawienie posterunku honorowego przy tablicy   pamiątkow żołnierzy 37 pp   przez   uczniów I Liceum Ogólnokształcącego  PUL, Przegrupowanie pododdziału honorowego I Liceum Ogólnokształcącego PUL  przy budynku koszar 37 pp
10:00   Powitanie gości przez  prezesa TPZK, [więcej]
redaktor, 22.05.2017 09:12|czytane: 832 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Letnie starty UKS "Dziewiątka"
W ostatnie dwa weekendy maja lekkoatleci Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” w Kutnie zainaugurowali starty w sezonie letnim na stadionach w Łęczycy i Toruniu.

Letnie starty UKS
Letnie starty UKS
Letnie starty UKS


Zawody w Łęczycy odbyły się w ramach XXXIV Memoriału J.S. Ponomarenko i  R. Majewskiego. Mimo, że stadion w Łęczycy posiada naturalną bieżnię z mączki ceglastej, wolniejszą od nawierzchni tartanowych kutnowscy zawodnicy uzyskali na nim kilka bardzo dobrych rezultatów.

Młodzieżowiec Piotr Kowalski zwyciężył w biegu na 300 m w bardzo dobrym czasie 37,99 s. Piotrek stanął na podium także w biegu na 100 m zajmując w finale drugie miejsce z czasem 11,79 s. Miejsca medalowe wywalczyli także; junior młodszy Błażej Wilanowski-drugi w biegu na 1000 m z czasem 2;47 34 min;s i młodziczka Wiktoria Michalska druga zawodniczka w biegu na 600 m w czasie 1;53,84 min;s .
Blisko podium znaleźli się także młodzi sprinterzy, młodzicy Krystian Sobczyk i Cezary Szymański, którzy w finale B biegu na 100 m zajęli pierwsze i drugie miejsce, odpowiednio z czasami 11,88 s i 11,94 s . Obydwaj nasi młodzi sprinterzy startowali także  w biegu na 300 m, w którym uzyskali bardzo dobre wyniki; Czarek 40,81 s i Krystian 40,91 s. [więcej]
redaktor, 22.05.2017 08:32|czytane: 388 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Remis kutnowskiej Stali w przedostatnim spotkaniu rundy zasadniczej Extraligi
Wczoraj na boiskach Centrum Małej Ligi baseballu, drużyna kutnowskiej „Stali” rozegrała dwa spotkania w ramach Extraligi baseballu z zespołem „Barons” Wrocław.  

Remis kutnowskiej Stali w przedostatnim spotkaniu rundy zasadniczej Extraligi, ./upload/articles_pakiety/33858/01_obraz.jpg
Remis kutnowskiej Stali w przedostatnim spotkaniu rundy zasadniczej Extraligi, ./upload/articles_pakiety/33858/02_obraz.jpg
Remis kutnowskiej Stali w przedostatnim spotkaniu rundy zasadniczej Extraligi, ./upload/articles_pakiety/33858/03_obraz.jpg


Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem dla drużyny z Kutna ( 8 : 2 ). Zawodnicy  z Kutna  pewnie wygrali to spotkanie zapisując na swoim koncie 7 wygraną z rzędu. Bardzo dobrze spisał się w tym meczu miotacz kutnowskiej drużyny Gracjan Bielecki, który na górce miotacza pojawił się od 3 zmiany meczu (wynik 3 : 2) i nie opuścił już jej do końca spotkania. Gra w obronie też wyglądała wzorowo, dzięki temu goście nie odnotowali już ani jednego obiegu. [więcej]
redaktor, 22.05.2017 09:05|czytane: 410 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Artyści zawsze są czyści... Musicie być z nimi w niedzielne popołudnie
Jutro o godz. 18.00 w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie możecie obejrzeć premierę Studia Teatralnego "Oj'' - CZYŚCI ARTYŚCI. Bilet w cenie 7 zł do nabycia w kasie KDK, CTMiT i online. Zapraszamy na lekką komedię o tym jak ciężko być artystą. 

Artyści zawsze są czyści... Musicie być z nimi w niedzielne popołudnie, ./upload/articles_pakiety/33856/11_obraz.jpg
Artyści zawsze są czyści... Musicie być z nimi w niedzielne popołudnie, ./upload/articles_pakiety/33856/14_obraz.jpg
Artyści zawsze są czyści... Musicie być z nimi w niedzielne popołudnie, ./upload/articles_pakiety/33856/34_obraz.jpg


Gdy do zmartwień i refleksji odnośnie sensu istnienia (typowych dla artystów), dochodzą całkiem przyziemne kłopoty życie artysty staje się nie do zniesienia. Więcej jutro, kiedy obejrzycie spektakl. Dziś nasz Cezary był świadkiem przygód Jakuba, poszukiwania weny i perypetii związanych z twórczym niepokojem, zderzającym się z konkretem, którego żąda wydawca.

Artyścili dla nas i wielkie brawa im za to:
Artyści aktorzy:
Helena - Julia Czekalska
Olga – Julia Wojtczak
Regina – Kaja Górska
Małgorzata – Natalia Maduń
Aktorka 2/Wydawca – Natalia Katarzyńska
Aktorka 1/Aktorka 3 – Weronika Walczak
Detektyw 1 – Ola Więckowska [więcej]
kultura, 20.05.2017 22:21|czytane: 1686 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Muzyka Dalekiego Wschodu w Kutnie
Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbył się pierwszy koncert z cyklu Świat Muzyki- Muzyka Świata. Festiwal zainaugurował Przemek Strączek & Asian Strings Collective „Three Continents”.

Muzyka Dalekiego Wschodu w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/33852/06_obraz.jpg
Muzyka Dalekiego Wschodu w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/33852/16_obraz.jpg
Muzyka Dalekiego Wschodu w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/33852/20_obraz.jpg


Duża galeria

Koncert to efekt najnowszego projekt muzyczny polskiego gitarzysty Przemysława Strączka z udziałem artystów z Azji i Ameryki Południowej. Fascynacja klimatem Dalekiego Wchodu zainspirowała muzyka do wykorzystania elementów kultury azjatyckiej.

- To wspaniały koncert. Z przyjemnością słuchałem muzyki, z którą rzadko się obcuje - powiedział jeden z słuchaczy.

28 maja o godz. 18.00
zupełnie inne klimaty. "GORĄCA KOLUMBIJSKA CUMBIA" Magda Lechowska z zespołem. Bilet: 7 zł w kasie CTMiT/KDK lub online. [więcej]
kultura, 19.05.2017 23:43|czytane: 875 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pamiętaj mordeczko, głowa do góry. Piknik z Kulturą Street art na Dobrzelińskiej
Dziś w Żychlinie odbył się II Piknik z Kulturą Street art na Dobrzelińskiej organizowany przez Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii DoMOStwo i partnera Stowarzyszenie Aktywizacji Społecznej i Twórczej Młodzieży INTERSUM realizujące z młodzieżą DoMOStwa projekt w ramach Programu Równać Szanse 2016 PAFW i PFDiM.

Przybyłych gości i uczestników Pikniku powitała jak zawsze gorąco Ewa Rutkowska, dyrektor ośrodka wraz wicekurator Łódzkiego Kuratorium Oświaty Elżbietą Ratyńską oraz gospodarzami powiatu Krzysztofem Debichem, starostą i Gminy Żychlin burmistrzem Grzegorzem Ambroziakiem. Dla każdego z gości przygotowany był prezent samodzielnie wykonany przez podopiecznych placówki.  

Młodzież z DoMOStwa powitała również m.in. radnych Andrzeja Karniszewskiego oraz Marka Jędrzejczaka, prezes Towarzystwa Miłośników Historii Żychlina Annę Wrzesińską, dyrektorów szkół i placówek z gminy Żychlin i powiatu kutnowskiego oraz uczestników prezentacji młodzież z ośrodków w Kiernozi, Rawie Mazowieckiej i innych.

Pamiętaj mordeczko, głowa do góry. Piknik z Kulturą Street art na Dobrzelińskiej, ./upload/articles_pakiety/33854/12_obraz.jpg
Pamiętaj mordeczko, głowa do góry. Piknik z Kulturą Street art na Dobrzelińskiej, ./upload/articles_pakiety/33854/35_obraz.jpg
Pamiętaj mordeczko, głowa do góry. Piknik z Kulturą Street art na Dobrzelińskiej, ./upload/articles_pakiety/33854/58_obraz.jpg


Starosta powitał wszystkich zebranych, przypomniał o obchodach 150-lecia Powiatu Kutnowskiego i życzył dzieciom oraz młodzieży udanej zabawy, a burmistrz Ambroziak poinformował, że w budżecie gminy zabezpieczono już pieniądze na mural, którego wykonanie już niedługo ruszy. DoMOStwu w realizacji projektu pomaga łódzka Fundacja Urban Forms, której dzieła można podziwiać na wielu ulicach stolicy naszego województwa.

Na dziedzińcu MOSu na scenie oprócz rozrywki, której dostarczyli najmniejsi uczestnicy pikniku, można było obejrzeć mocną i poważną w swym wyrazie etiudę gospodarzy, złożoną z mini opowieści o problemach współczesnych młodych ludzi, od narkotyków, po przemoc. Zestawienie naszej rzeczywistości ze średniowiecznymi rycerzami i ich naukami mogło dziwić, jednak było bardzo sugestywne. Wszyscy gdzieś pędzimy, oddalamy się od siebie, traktując się powierzchownie, niszcząc się nawzajem, a ci którzy chcą żyć inaczej, pełniej, w zgodzie z zasadami, wartościami, odstają. To nie znaczy, że ich staromodne=w wolności od narkotyków, przemocy, a w życzliwości i miłości, podejście jest skazane na niepowodzenie. Ci inni mają siłę, jak średniowieczni rycerze, do walki z toczącymi współczesny świat chorobami ducha, nałogami itp. [więcej]
wandea, 19.05.2017 21:56|czytane: 1975 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Głosowanie komisji i oświadczenie starosty w sprawie dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie
Dziś przed dwunastoosobową komisją konkursową w Starostwie Powiatowym w Kutnie stanął tylko jeden kandydat na dyrektora Zespołu Szkół nr 1 im. St.Staszica w Kutnie, Janusz Pawlak. W głosowaniu zdobył on 8 głosów "za", 2 "przeciw" i 2 "wstrzymujące". Teraz komisja zaproponuje kandydata Staroście Kutnowskiemu i podejmie o decyzję w sprawie zatrudnienia Pawlaka jako dyrektora od 1 września 2017 roku. 

Głosowanie komisji  i oświadczenie starosty w sprawie dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/33853/01_obraz.jpg
Głosowanie komisji  i oświadczenie starosty w sprawie dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/33853/02_obraz.jpg


Przewodniczącym komisji był Zdzisław Trawczyński, (PSL) w składzie komisji Artur Gierula, członek zarządu z PO, Jerzy Pawlak dyrektor Wydziału Edukacji Kultury i Sportu z PSL, dwoje przedstawicieli Rady Rodziców, dwoje przedstawicieli Rady Pedagogicznej - wicedyrektor Małgorzata Żurada i Ewa Pawłowska, troje przedstawicieli nadzoru pedagogicznego i dwoje przedstawicieli związków zawodowych. O pełny imienny skład komisji poprosimy starostwo w poniedziałek.

Tymczasem starosta Krzysztof Debich wydał oświadczenie 

W związku z zawiadomieniem posła Tomasza Rzymowskiego do Prokuratury Rejonowej w Kutnie i wnioskiem o zawieszenie konkursu na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół nr 1 im. St. Staszica w Kutnie oświadczam, że w dniu 17 maja 2017 roku wystosowałem do głównego specjalisty ds. kontroli wewnętrznej upoważnienie do przeprowadzenia kontroli wewnętrznej w zakresie przydzielania, rozliczania i wypłaty wynagrodzenia za godziny ponadliczbowe w okresie 01.09.2013 r. do 30.04.2017 r. w w/w placówce. Kontrola rozpoczęła się w dniu 17.05.2017 roku i trwać będzie do 27.05.2017 roku, po opracowaniu wyników kontroli opinia publiczna zostanie poinformowana o dalszych krokach jakie zostaną podjęte w w/w sprawie. [więcej]
wandea, 19.05.2017 18:31|czytane: 6589 razy|271 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Uniwersytet Medyczny w Łodzi patronem Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego
Akademickie Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kutnie i Uniwersytet Medyczny w Łodzi we wtorek 16 maja podpisały porozumienie o współpracy edukacyjnej. Tym samym ALO jest jednym z wąskiego grona dziewięciu liceów patronackich UM w Łodzi oraz pierwszym takim liceum na terenie powiatu kutnowskiego.

W ramach podpisanych porozumień Uniwersytet Medyczny w Łodzi organizuje zajęcia i warsztaty, wykłady tematyczne oraz prezentacje nowoczesnej aparatury i metod diagnostycznych aktualnie stosowanych w medycynie. Ponadto wybrana grupa wykładowców jest w stałym kontakcie z liceami i  prowadzi cykl zajęć, które wprowadzają młodzież w zagadnienia nowoczesnych nauk biologiczno-chemicznych. [więcej]
redaktor, 19.05.2017 16:02|czytane: 1013 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Policjant z Kutna błyskawicznie udzielił pierwszej pomocy
St.asp. Emil Kowalski z kutnowskiej komendy udowodnił, że policjantem jest się zawsze, także po godzinach służby. Dzięki jego natychmiastowej reakcji i profesjonalnie udzielonej pierwszej pomocy uratował on życie mężczyzny.

Policjant z Kutna błyskawicznie udzielił pierwszej pomocy, ./upload/articles_pakiety/33850/01_obraz.jpg


Wczoraj około godz. 15.00 policjant st asp. Emil Kowalski z Wydziału Prewencji uratował ludzkie życie. Stróż prawa jadąc ul. Wygoda w Kutnie zauważył starszego mężczyznę, który leżał na chodniku. Okazało się, że karetka pogotowia została już wezwana przez innego mieszkańca Kutna. Policjant natychmiast udzielił pierwszej pomocy.

Policjant zorientował się, że mężczyzna jest nieprzytomny i znajduje się w stanie zatrzymania krążenia, w związku z czym natychmiast podjął reanimację. Funkcjonariusz prowadził reanimację do czasu przyjazdu służb medycznych. Kiedy na miejsce dojechała karetka pogotowia, ratownicy kontynuowali reanimację. Po przywróceniu czynności życiowych 55-latek trafił do szpitala.   [więcej]
redaktor, 19.05.2017 13:26|czytane: 1706 razy|19 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Drugie Kutnowskie Dni Fantastyki
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie już od przyszłego czwartku zaprasza na Kutnowskie Dni Fantastyki. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia. A w programie spotkania z autorami, koncert, warsztaty malarskie, pokaz... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
RINTAL Polska poszykuje samodzielnych monterów schodów Producent schodów, Rintal Polska Sp. z o.o. poszukuje samodzielnych monterów schodów.rnrnZakres działalności:rn- montaż schodów samonośnych oraz obić na schody betonowernrnWymagania:rn- włas... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę AVENSIS I lub II tel.725-361-836 Kupie Toyote AVENSIS I lub II COROLLE YARIS MERCEDESA SPRINTERA 124 190 W210 oraz Maszyny Rolnicze Ursus Zetor Wladymirec Przyczepy Kombajny tel. 725.361.836 cala Polska atrakcyjne ceny szybki odbiór... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Zenobiusz Biga:
2 minut temu
Rzeczniczka jest córką Mańkowskiego
Dymitr Fiut:
28 minut temu
Jaro, gratulacje i czymam ciuki za cie.
Onufry Kamiński:
39 minut temu
W Kutnie jest praca , kto chce ten pracuje tylko trzeba chcieć , ja nie narzekam . Czytaj ze zrozumieniem interes się kręci nie z kim, tylko z czym kolejny przykład prostactwa
Bonifacy Ukolicz:
53 minut temu
To z ciebie Onufry taki "komputerowy lodziarz", co do komputera - widać, co napisałeś, a co do lodów - z kim ten interes kręcisz, to staje sie coraz jasniejsze. Co do nauki to ci napisali - w Kutnie nie ma pracy dla absolwentów uniwersytetów i politechnik, a są stanowiska i praca dla absolwentow WSGK. To wystarczy.
Roman Kolumna:
2
 · 
1 godzin temu
A sekretarzem jest Pan Korowajski? Czyzby mąż sędziny która uznala winnego karkówe niby ze wplywal na swiadkow?
Onufry Kamiński:
2 godzin temu
Do Metody Głąb
Zgadzam się to co napisałeś i popieram tylko 5 osób przystąpiło do konkursu . pytam gdzie reszta społeczeństwa??
Do Bernadeta Konkurs był na stronie , ale jak widać nie szukasz tylko siedzisz i pierdzisz w stołek. Kręci cię temat co się dzieje na Policji - bo jesteś nadzwyczajnym plotkarzem i to jeszcze na dodatek pewnie bez wykształcenia.
Ja mam budkę z lodami nie mam wykształenia interes się kręci i nikomu nie zazdroszczę a wy weźcie się za naukę i przystępujcie do konkursów
Błażej Lubicz:
2
 · 
2 godzin temu
Sekretarzem w urzędzie pracy jest mąż sedziny, przed którą zeznawal ten pan.. Czy to przypadek że policjant został skazany
Szczepan Bzdura:
2 godzin temu
SANDERUS TIMES - eBiuletyn Agencji MRPiH "podkówka".Podajemy komunikat: Jeden karierowicz, abiturient i absolwent Instytutu Mniemanologii Stosowanej - emerytowany Metody Głąb (bez tytułu) - został wytrzepany, wygarbowany, wyprany, wykrochmalony, wymaglowany, położony na obie łopatki i zapędzony w kozi róg przez użytkowników portalu eKutno. Ciekawe, czy to mu pomoże w odnalezieniu właściwych kierunków i dobrych dróg? A mówią, że pralnie itd..... są niepotrzebne? ~praojciec Allexander - redaktor naczelny.
Robert Małopolski:
2 godzin temu
Pan Rafał chyba się zagalopował porównanie Kłopota do pana Bieńka jest wysoce nie na miejscu.
Szczepan Bzdura:
3 godzin temu
###"R". Toście se pogadali na najwyższym światowym poziomie. Szkoda, że tak krótko. Podobają mi się wasze rozmowy. Całą noc mogłabym was słuchać. Burzyński i Kłopotowski i cała ta cudowna Burzmanna na okrągło powinni was słuchać. Może by się zaczęli nawracać na normalność czyli na głęboką wiarę, wysoką kulturę i szlachetną naturę, czego im z całego serca życzę. Pozdrawiam Was drodzy moi mądrzy dyskutanci. Dialogi kute na cztery nogi. I to jest właśnie to na co tyle lat czekałam. Się doczekałam. Ludzie zaczynają normalnie rozmawiać. Nie po rusku, nie po grecku, nie po turecku, nie po niemiecku, tylko po naszemu, po bożemu, po polsku i po chrześcijańsku. Na pewno coś dobrego z tego wyniknie. Tylko o to chodzi. Tak trzymajcie! Idzie nowe!! Bogu niech będą dzięki. ~emerytowana nauczycielka
Ewaryst Ziabka:
3 godzin temu
Panie Nwerowski mówiąc ,że problemem szpitala jest wiek pracowników po prostu pan obraził pracowników szpitala . Zapytam w jakim pan jest wieku i czy ten wiek nie jest problemem dla szpitala?
Barbara Ajsicz:
3 godzin temu
Podobno urzędnik ma poparcie PSlu, czy to prawda?
Amalgund Walczak:
2
 · 
3 godzin temu
A był, czy nie był o to jest pytanie?
Lech Kantor:
3 godzin temu
Prosimy o wypisanie zasług , może być w punktach.
Hugo Lewi:
3 godzin temu
Bolesław to uważasz ,że ci co tam pozostali i pracują to nie mają honoru? Czyżby ten jeden był tylko z honorem?
Zenon Kwasigroszek:
3 godzin temu
Faust i oni zostali tak do tej pory.
Teodor Pobłocki:
3 godzin temu
No widzisz Metody przystąpiłeś i co d..a.
Wawrzyniec Gielniowski:
4
 · 
3 godzin temu
wygraną zawdzięcza poparciu w Urzędzie Miasta, chyba pan sekretarz, bo to ,,koledzy z boiska,,
Arseniusz Błaszczyński:
4 godzin temu
Ciekawy jestem co się stało z poprzednim szefem tej komórki.
Faust Iwanoski:
6
 · 
4 godzin temu
Czy paranoik wypowiadał się w sprawach szpitala, redakcja powinna przytoczyć nieco jego "mądrości" ? Ciemny lud potrzebuje wiedzy. Też biedula podnieca się tym, co mówi - podobnie jak jego kolega pituchna.Najciekawsze artykuły
 ·  14
4 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
4 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
5 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
10 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
11 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
14 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
15 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
15 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
16 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
17 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
17 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
19 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
19 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
19 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
19 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
20 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
20 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
20 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
20 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
22 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
26 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności