eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 30.04.2017     reklama kontakt
 
<a href="/sport,33658-mks-da-browa-g-rnicza-wygrywa-w-kutnie," title="Kutno: MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie</b><br>Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex...</div></a> <a href="/wiadomosci,33660-ostatni-raz-z-moja-klasa-kasprowicz-po-egna-tegorocznych-absolwent-w," title="Kutno: Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów</b><br>W II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza pożegnano kolejne pokolenie uczniów. ...</div></a> <a href="/kultura,33656-wystawa-body-worlds-the-cycle-of-life-wybierz-si-podczas-maj-wki," title="Kutno: Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki</b><br>W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną...</div></a> <a href="/wiadomosci,33651-wi-to-grabskiego-w-kutnie-cz-owiek-musi-sam-nad-soba-czuwa-i-soba-kierowa-by-wyrosna-na-kogo-w," title="Kutno: Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie</b><br>Święto, 85-lecie istnienia Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w...</div></a> <a href="/wiadomosci,33652-nadle-nictwo-kutno-sadzi-1000-drzew-na-minut," title="Kutno: Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę</b><br>Lasy Państwowe każdego roku sadzą ok. 500 mln drzew, to oznacza,...</div></a> <a href="/wiadomosci,33642-joanna-kowalska-z-kasprowicza-mistrzem-wiedzy-o-redniowieczu," title="Kutno: Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu</b><br>Joanna Kowalska, uczennica klasy II humanistycznej II LO im. Jana Kasprowicza...</div></a> <a href="/wiadomosci,33644-szko-a-podstawowa-nr-1-w-kro-niewicach-i-gimnazjum-w-krzy-anowie-najlepsze-w-turnieju-wiedzy-o," title="Kutno: Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze </b><br>Pod hasłem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” w dniach 25 i 26...</div></a> <a href="/wiadomosci,33604-wsa-odrzuca-skarg-inwestora-nie-b-dzie-wiatrak-w-w-gminie-bedlno," title="Kutno: WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno </b><br>Mieszkańcy gminy Bedlno wraz ze Stowarzyszeniem Czysta Okolica wygrali batalię przeciw...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Uczniowie "Dąbrowszczaka" najwięcej wiedzą o Stanisławie Staszicu
Wczorajrozegrany został finał V Międzyszkolnego Konkursu Historycznego „Patron znany, czy nieznany? Stanisław Staszic i jego czasy”. Organizatorami tegorocznej edycji oprócz Kutnowskiego Towarzystwa Historycznego był Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w  Kutnie  a współorganizatorami: Stowarzyszenie Edukacyjno-Sportowego Staszic-Kutno oraz Centrum Teatru Muzyki  i Tańca, miejsce finałowej rozgrywki.

Uczniowie
Uczniowie
Uczniowie


Na wstępie prowadzący imprezę, uczniowie klasy drugiej ZS nr 1 Kinga Rozmarynowicz i Maciej Dzięgielewski, powitali zaproszonych gości reprezentujących: Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta Kutna, sponsorów oraz  uczestników i ich opiekunów.  Uroczystego otwarcia dokonał dyrektor ZS Nr 1 dr Janusz Pawlak, który krótko przedstawił postać Stanisława Staszica.  Głos zabrał także zastępca prezesa Kutnowskiego Towarzystwa Historycznego dr Piotr Stasiak.

Konkurs odbywał się w formie quizu wzorowanego na programie „Jeden z dziesięciu”. Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywki  czuwała Komisja Konkursowa w składzie: przewodniczący dr Piotr Stasiak – Kutnowskie Towarzystwo Historyczne, Jan Zawadzki – ZS Nr 1 w Kutnie, Renata Mordzak – ZS w Gołębiewku, Andrzej Michałkiewicz- I LO w Kutnie, Krzysztof Ryzlak – CTMiT oraz  Piotr Bielicki – ZS Nr 3 (sprawy techniczne)
W pierwszej i drugiej rundzie uczniowie odpowiadali na pytania zadawane przez prowadzącego część konkursową Artura Ciurleja – II LO w Kutnie. [więcej]
pismak, 20.05.2016 16:14|czytane: 1150 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Festyn rodzinny w Przedszkolu Miejskim nr 5 Stokrotka w Kutnie
Wczoraj odbył się w w Przedszkolu Miejskim nr 5 Stokrotka w Kutnie festyn rodzinny zorganizowany w ramach obchodów Dnia Mamy i Taty pod hasłem „Żyj zdrowo”. Festyn rozpoczęła Pani Dyrektor, która serdecznie powitała zaproszonych gości: Zastępcę Naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Kutno – Panią Małgorzatę Kołodziejską, radnego Rady Miasta Kutno – Pana Jana Dębskiego oraz rodziców, którym złożyła życzenia z okazji ich święta.

Festyn rodzinny w Przedszkolu Miejskim nr 5 Stokrotka w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/30297/01_obraz.jpg
Festyn rodzinny w Przedszkolu Miejskim nr 5 Stokrotka w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/30297/05_obraz.jpg
Festyn rodzinny w Przedszkolu Miejskim nr 5 Stokrotka w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/30297/09_obraz.jpg


Uroczystość odbyła się w ogrodzie przedszkolnym, gdzie na gości czekały różne atrakcje. Dzieci ze wszystkich grup zaprezentowały dla rodziców program artystyczny oraz wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. W ramach promocji zdrowego stylu życia nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie prowadzili zajęcia, podczas których przygotowywane były między innymi: soki ze świeżych jabłek, truskawek czy  koreczki owocowo – warzywne. Rodzice mieli również możliwość skorzystania z porad dotyczących zasad zdrowego żywienia. [więcej]
pismak, 20.05.2016 16:07|czytane: 565 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dzień Dziecka w Kutnie - edycja Bezpieczne Pasje
Prezydent Miasta Kutna i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie serdecznie zapraszają 5 czerwca w godzinach od 10:00 do 20:00 na festyn z okazji Dnia Dziecka w Kutnie.

Dzień Dziecka w Kutnie - edycja Bezpieczne Pasje, ./upload/articles_pakiety/30295/01_obraz.jpg


„Rodzinny zawrót głowy” stał się najbardziej oczekiwanym piknikiem rodzinnym w regionie. Tegoroczna impreza, planowana od wielu miesięcy  będzie wydarzeniem wyjątkowym. Do Kutna zagości moc atrakcji- wszystkie połączy wspólny mianownik- hasło Bezpieczne Pasje.

Jak co roku organizatorzy zaplanowali imponującą liczbę urządzeń rekreacyjnych, która zapewni płynne korzystanie z atrakcji.

Wstęp na piknik jest bezpłatny. [więcej]
wandea, 20.05.2016 15:15|czytane: 647 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Drugi dzień Kutnowskich Dni Fantastyki
Wykładem prof. dr hab. Antoniego Smuszkiewicz  o fantastyce dla młodzieży rozpoczęto  drugi dzień Kutnowskich Dni Fantastyki w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej  w Kutnie.

Ogromne, sportowe emocje wywołały również pierwsze w Kutnie rozgrywki quidditch ,odbywające się przy Gimnazjum nr 2. O zwycięski puchar walczyły 4 drużyny.  O godz. 16.00  drugi wykład prof. dr hab. A . Smuszkiewicza o literaturze fantastycznej, z kolei na godz. 17.00  Biblioteka zaprasza wszystkich fanów twórczości Mai Lidii Kossakowskiej i Jarosława Grzędowicza, które poprowadzi  Maciej Walczak. [więcej]
kultura, 20.05.2016 15:05|czytane: 379 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rozbój w Parku Traugutta
Kutnowscy policjanci prowadzą pod nadzorem prokuratury śledztwo w sprawie rozboju, który miał miejsce w Parku Traugutta. Sprawca został zatrzymany w bezpośrednim pościgu przez policjantów. Usłyszał zarzuty w warunkach recydywy zagrożone karą do 15 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj o godzinie 23.40 oficer dyżurny kutnowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w rejonie Parku Traugutta 23-letni mieszkaniec Kutna został uderzony w tył głowy przez nieznanego sprawcę. Napastnik miał grozić poszkodowanemu, następnie siłą wyrwał mu z rąk plecak i uciekł w nieznanym kierunku.

Na miejsce interwencji dyżurny skierował patrole policjantów. Dzięki dokładnemu opisowi wyglądu sprawcy już po kilku minutach był on w policyjnym radiowozie. Mężczyzna został zauważony w rejonie Kutnowskiego Domu Kultury. Na widok policjantów podjął próbę ucieczki. Został zatrzymany po krótkim pościgu. [więcej]
redaktor, 20.05.2016 14:37|czytane: 782 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Strzelce: Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Szkoły
We wtorek, 17 maja w hali sportowej Publicznego Gimnazjum w Strzelcach odbył się Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Szkoły. Do turnieju przystąpiło sześć drużyn z powiatu kutnowskiego. Były to drużyny z Łaniąt, Dąbrowic, Ostrów, Oporowa oraz dwie drużyny gospodarzy ze Strzelec.

Uczestnicy turnieju zostali podzieleni na dwie grupy. Każda z grup składająca się z trzech drużyn rozegrała ze sobą mecze w systemie „każdy z każdym”. Do dalszego etapu turnieju awansowały po dwa najlepsze zespoły w grupach, które stworzyły dwie pary półfinałowe. W wielkim finale turnieju zwyciężyła drużyna z Łaniąt, która po morderczej i wyrównanej grze pokonała pierwszy zespół Strzelec.

Strzelce: Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Szkoły, ./upload/articles_pakiety/30290/01_obraz.jpg
Strzelce: Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Szkoły, ./upload/articles_pakiety/30290/02_obraz.jpg
Strzelce: Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Szkoły, ./upload/articles_pakiety/30290/03_obraz.jpg


Turniej stał na bardzo wysokim poziomie zarówno sportowym jak i organizacyjnym. Uczestniczki bardzo żywiołowo reagowały na przebieg poszczególnych spotkań.  Mecze były bardzo wyrównane i niejednokrotnie kończyły się grą na przewagi.

Po zawodach wszystkie drużyny otrzymały dyplomy, a trzy najlepsze zespoły puchary, medale oraz piłki ufundowane przez sponsorów. Wszystkim uczestnikom turnieju należą się słowa uznania za udział w zawodach, zaangażowanie, walkę do ostatniego punktu oraz za ducha fair €“play w jakim rozgrywane były zawody.

Organizacja turnieju nie byłaby możliwa bez udziału sponsorów. Wielkie podziękowania dla firmy TONSMEIER, banku PKO S.A., Hotelu Sójki oraz firmy BIUROMAX. Osobą odpowiedzialną za organizację turnieju był Damian Lech, nauczyciel wychowania fizycznego w Publicznym Gimnazjum w Strzelcach. [więcej]
redaktor, 20.05.2016 08:38|czytane: 521 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Fantastyka to taka kobieta, od której się nigdy nie odchodzi
Dziś w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie dyrektor Magdalena Konczarek otworzyła Kutnowskie Dni Fantastyki. Rozpoczęły się one rozmową kutnianina Macieja Kaźmierczaka z Mikołajem Manickim, Bartłomiejem Grubichem i  Konradem Knapkiem, autorami  opowiadań, którzy swój debiut w  pokonkursowych zbiorach mają już za sobą. Przed nimi debiut książkowy i jak powiedział Manicki ekstaza radości z powodu wydanej własnej książki.  

Rozmowa młodych autorów z Wrocławia i Poznania toczyła się wokół pytania czy fantastyka to poważna literatura. Kaźmierczak spytał o twórcze początki każdego z nich i genezę decyzji o uprawianiu właśnie tego gatunku literackiego.

Fantastyka to taka kobieta, od której się nigdy nie odchodzi, ./upload/articles_pakiety/30289/01_obraz.jpg
Fantastyka to taka kobieta, od której się nigdy nie odchodzi, ./upload/articles_pakiety/30289/03_obraz.jpg
Fantastyka to taka kobieta, od której się nigdy nie odchodzi, ./upload/articles_pakiety/30289/06_obraz.jpg


- Fantastyka była ze mną od początku, moi rodzice poznali się w Klubie Fantastyki w Świnoujściu. Fantastyka przewijała się przez nasz dom cały czas. Swego czasu buntowałem się przeciwko temu. Do fantastyki, która znajdowała się na domowych półkach z książkami musiałem dorosnąć. Świetnie się w niej odnajduję. Chyba o to chodzi w życiu, żeby pisać to, co się lubi czytać. W dzieciństwie wyobraźnia często spełniała rolę zabawek, a to przy tym gatunku ważne. Szerzej zainteresowałem się fantastyką po gimnazjum, w wakacje napisałem jakościowo lepsze opowiadanie, potem miałem przerwę i po studiach wziąłem się za fantastykę pełną parą - opowiadał Konrad Knapek.

- Pod koniec studiów zająłem się pisaniem opowiadań, wcześniej to były rzeczy popularno-naukowe i fajna wprawka do pisania dalej. Napisałem opowiadanie na konkurs i nagroda dała mi motywację i mobilizację, czyli to dość świeża sprawa dla mnie - mówił Bartłomiej Grubich.

- Zacząłem pisać mając 11 lat, estetyka wzięła się z wirtualnej rzeczywistości, z gier komputerowych. Pisałem w bardziej filmowy sposób, wplatając znane motywy z gier, wszystko trafiało do szuflady. Mając 18 lat zdecydowałem się, że chcę pisać, przedłożyłem to ponad inne sprawy również szkolne, stąd wyniki miałem nieporywające. Publikowałem na portalach literackich, miałem beznadziejny odbiór, ludzie krytkowali to bardzo. Zdecydowałem się więc poddać teksty krytyce profesjonalistów i wysłałem pracę na dość prestiżowy konkurs, jurorami byli m.in. Dębski, Duszyński, Kajtoch, Mordka. Wygrałem go i uwierzyłem w siebie i w siebie zainwestowałem opowiadał Mikołaj Manicki. [więcej]
wandea, 19.05.2016 22:22|czytane: 711 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wygrały zaproszenia na NICE GUYS. RÓWNI GOŚCIE w Kinie KDK
Od jutra w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury premierowe seanse filmu NICE GUYS. RÓWNI GOŚCIE. Zapraszamy od 20 maja o godz. 20.00. Dwa podwójne zaproszenia wygrały: Marta Góra i Karolina Drobocka. Zaproszenia będą do odebrania w kasie KDK przed wybranym seansem.Prywatny detektyw Holland March (Ryan Gosling) i gruboskórny mięśniak do wynajęcia Jackson Healy (Russell Crowe) nie pałają do siebie sympatią. Zostają jednak wynajęci do rozwikłania tej samej sprawy zaginionej dziewczyny. Zapewne każdy prowadziłby ją na własną rękę, gdyby obaj nie stali się celem wynajętych morderców. Niechętnie muszą połączyć siły, by rozwiązać sprawę i ocalić życie. [więcej]
kultura, 19.05.2016 22:39|czytane: 712 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jan Kuropatwa nowym kierownikiem w starostwie
Jan Kuropatwa, były komendant Komendy Powiatowej Policji w Kutnie został kierownikiem Referatu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Kutnie. Wygrał z Andrzejem Wdowiakiem, który również został wybrany przez komisję do drugiego etapu.

Jan Kuropatwa nowym kierownikiem w starostwie, ./upload/articles_pakiety/30287/01_obraz.jpg


Emerytowany komendant został kierownikiem w starostwie

Starosta Kutnowski Krzysztof Debich pisze w informacji o wynikach naboru na wolne stanowisku, że Kuropatwa spełnił wszystkie niezbędne wymagania podane w ogłoszeniu o naborze. Wykazał się najlepszą znajomością ustawy o zarządzeniu kryzysowym, o powszechnym obowiązku obrony w RP oraz kpa. [więcej]
wandea, 19.05.2016 15:27|czytane: 2130 razy|72 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Spotkanie z cyklu Oblicza sztuki pt. Śledztwo w sprawie Rubensa
24 maja o godz. 17:00 na ostatnim przed wakacjami spotkaniu w ramach Uniwersytetu Otwartego organizowanym przez Muzeum Regionalne w Kutnie zostanie przeprowadzone „Śledztwo w sprawie Rubensa”.

Spotkanie z cyklu Oblicza sztuki pt. Śledztwo w sprawie Rubensa, ./upload/articles_pakiety/30286/01_obraz.jpg


Temat związany jest z wystawą czasową „Władze dekoracji, dekoracje władzy”, na której prezentowany był obraz przypisywany temu znakomitemu flamandzkiemu artyście. W czasie wtorkowego spotkania bliżej poznamy charakterystykę warsztatu Rubensa oraz postaramy się odpowiedzieć na pytanie, czy rzeczywiście na tej wystawie mogliśmy oglądać obraz, który wyszedł spod pędzla mistrza. [więcej]
kultura, 19.05.2016 14:20|czytane: 324 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pierwsze spotkanie Zespołu ds. opracowania Strategii Promocji i Ochrony Zdrowia
Dziś w Starostwie Powiatowym w Kutnie odbyło się pierwsze spotkanie Zespołu ds. opracowania Strategii Promocji i Ochrony Zdrowia dla Powiatu Kutnowskiego.

Pierwsze spotkanie Zespołu ds. opracowania Strategii Promocji i Ochrony Zdrowia , ./upload/articles_pakiety/30288/01_obraz.jpg
Pierwsze spotkanie Zespołu ds. opracowania Strategii Promocji i Ochrony Zdrowia , ./upload/articles_pakiety/30288/02_obraz.jpg


Na spotkaniu przewodniczący zespołu Krzysztof Debich, Starosta Kutnowski mówił o potrzebie budowy strategii oraz podmiotach odpowiedzialnych za zebranie danych. Następne spotkanie odbędzie się za dwa tygodnie.

Przypomnijmy skład zespołu: Krzysztof Debich (przewodniczący zespołu), dr Piotr Łaszewski (z-ca przewodniczącego), Beata Krukowska (sekretarz), Jerzy Ceranowski, Marek Kiełczewski, Celina Marciszewska, Robert Wilanowski, Wojciech Ziółkowski (członkowie zespołu). [więcej]
pismak, 19.05.2016 15:14|czytane: 1208 razy|50 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czy fantastyka to poważna literatura? Zapraszamy od dziś na Kutnowskie Dni Fantastyki
Już od dziś pod patronatem eKutno.pl ruszają Kutnowskie Dni Fantastyki. 19 maja o godz. 17.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie pierwsze spotkanie imprezy. Kutnianin Maciej Kaźmierczak będzie rozmawiał z debiutantami.

Czy fantastyka to poważna literatura? Zapraszamy od dziś na  Kutnowskie Dni Fantastyki, ./upload/articles_pakiety/30247/01_obraz.jpg


Gośćmi Macieja będą Mikołaj Manicki, Bartłomiej Grubich, Konrad Knapek laureaci trzeciej edycji konkursu „Poznań Fantastyczny”, publikujący w zbiorach krótkich form fantastycznych i opowiadań. Panowie spróbują odpowiedzieć na pytanie czy fantastyka to poważna literatura. Na spotkanie w Czytelni oczywiście wstęp wolny. 

W tym samym czasie dla młodszych wielbicieli fantastyki w Oddziale dla dzieci i młodzieży - fantasy dla najmłodszych.

Kutnowskie Dni Fantastyki będą trwały do niedzieli. W piątek m.in.  o godz. 16:00  wykład o fantastyce wygłosi prof. dr hab. Antoni Smuszkiewicz, a o godz. 17.00 spotkanie autorskie z Jarosławem Grzędowiczem i Mają Lidią Kossakowską poprowadzi również kutnianin Maciej Walczak. [więcej]
wandea, 19.05.2016 07:21|czytane: 554 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jak zdobyć doświadczenie zawodowe w Niemczech i odnieść sukces w Polsce?
Wszystko zaczęło się w 2008 roku w Niemczech, gdzie ruszyły projekty IdA- Integration durch Austausch.  Projekty miały na celu pomoc osobom, mającym trudności z odnalezieniem się na rynku pracy, poprzez umożliwienie im zdobycia doświadczeń zawodowych w innym kraju Unii Europejskiej. Wyjeżdżając do innego kraju, nie tylko poznajemy odmienną kulturę, lecz także odkrywamy siebie – własne aspiracje, dążenia, możliwości. Wychodzimy poza strefę komfortu i uczymy się przekraczać swoje ograniczenia.

 Jak zdobyć doświadczenie zawodowe w Niemczech i odnieść sukces w Polsce?, ./upload/articles_pakiety/30284/01_obraz.jpg


Na stronie www.ida.de można znaleźć wiele wypowiedzi osób, którym wyjazd na zagraniczne praktyki pozwolił wyrwać się z marazmu i rozpocząć nowe życie. Z osób niepewnych siebie, mających poczucie, że na rynku pracy nie ma dla nich miejsca, stali się cenionymi pracownikami. Wśród tych ludzi były osoby z różnymi trudnościami – zmagające się z chorobą czy niepełnosprawnością, samotnie wychowujące dzieci. Nagle okazywało się, że trudności można pokonać; że niepełnosprawność czy samotne rodzicielstwo nie wyklucza rozwoju zawodowego; że mimo wszelkich lęków i obaw pobyt za granicą jest wspaniałym i wzmacniającym doświadczeniem.

Jak jest u nas?
Teraz projekty mobilności ponadnarodowej w ramach Programu IdA są realizowane także w Polsce. Udział w projekcie umożliwia młodym ludziom, mającym trudność ze znalezieniem zatrudnienia, „wyrwanie się” z często niesprzyjającego środowiska, poszerzenie horyzontów, wzmocnienie swoich kompetencji i dzięki temu rozwinięcie skrzydeł. [więcej]
pismak, 19.05.2016 13:12|czytane: 433 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zatrzymany 22-letni wandal okazał się też sprawcą włamań, podpalenia i demolek w sklepach
Kutnowscy policjanci ustalili sprawcę zeszłorocznych uszkodzeń szyb, podpalenia auta i włamań. Okazał się nim 22 –letni mieszkaniec Kutna znany miejscowym stróżom prawa, który również jest sprawcą dewastacji aut przed dworcem PKP w Kutnie. Mężczyzna usłyszał zarzuty zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymany 22-letni wandal okazał się też sprawcą włamań, podpalenia i demolek w sklepach, ./upload/articles_pakiety/30283/01_obraz.jpg


17 listopada 2015 roku kutnowscy policjanci otrzymali zgłoszenia uszkodzeń szyb w autobusach komunikacji zbiorowej. O godzinie 4.00 przy ulicy Narutowicza i o godzinie 17.15 przy ulicy 1-go Maja nieznany sprawca z wiatrówki strzelał do przejeżdżających autobusów wybijając w nich szyby. Przewoźnik straty oszacował na 2200 złotych. 1 grudnia 2015 roku przy ulicy Krasińskiego sprawca w zaparkowanym samochodzie volkswagen golf wybił kamieniem szybę i z wnętrza auta ukradł radioodtwarzacz. Kolejne zgłoszenie miało miejsce 22 grudnia 2015 roku gdzie przy ulicach Reja i Słowackiego sprawca w zaparkowanych samochodach opel corsa i fiat cinquecento wybił szyby strzałem z wiatrówki i ukradł radioodtwarzacze samochodowe. 28 grudnia 2015 roku policjanci otrzymali informację, że w jednym ze sklepów znajdujących się przy ulicy Słowackiego śrutem z wiatrówki została uszkodzona szyba wystawowa. Właściciel oszacował straty na kwotę 560 złotych. [więcej]
pismak, 19.05.2016 12:56|czytane: 828 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
I Kutnowski Konkurs Poetycki Młodzi poeci
Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie organizuje dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w powiecie kutnowskim  I Kutnowski Konkurs Poetycki  Młodzi poeci.

Na konkurs należy przesłać dwa wiersze o dowolnej tematyce. Utwory nie mogą być wcześniej publikowane ani nagradzane. Utwory należy przesyłać na adres mailowy: mdkkutno@wp.pl do 30 czerwca 2016 roku.

Wiersze należy opatrzyć danymi autora:  imię i nazwisko, wiekszkoła, telefon kontaktowy do rodzica lub opiekuna,
adres mailowy.

Laureaci otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe, najciekawsze wiersze  mogą zostać wykorzystane jako teksty piosenek i znaleźć się na płycie z udziałem gwiazd polskiej estrady. [więcej]
kultura, 19.05.2016 10:44|czytane: 427 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pytania Komitetu Społecznego Wspierania Szpitala Samorządowego w Kutnie znów bez odpowiedzi
Wczoraj na powiatowej sesji zabrał głos Włodzimierz Pilatowicz z Komitetu Społecznego Wspierania Szpitala Samorządowego w Kutnie. Skierował on do starosty Krzysztofa Debicha kilka pytań, wśród nich jedno dotyczące braku odpowiedzi na poprzednie pismo Komitetu.

Starosta Kutnowski odparł, że myślał, iż to oświadczenie i nie trzeba na nie odpowiadać. Obiecał, że odpowiedź jednak dotrze do Komitetu.

Pytania Komitetu Społecznego Wspierania Szpitala Samorządowego w Kutnie znów bez odpowiedzi, ./upload/articles_pakiety/30275/01_obraz.jpg
Pytania Komitetu Społecznego Wspierania Szpitala Samorządowego w Kutnie znów bez odpowiedzi, ./upload/articles_pakiety/30275/02_obraz.jpg


Włodzimierz Pilatowicz zadał ponadto pytania: Czy to prawda o planach poszerzenia działalnośći przez Allenort o rehabilitację dla pacjentów oddziału nowo oddanego oddziału kardiologicznego? Czy można szczycić się skucesem Allenortu, który otworzył na nowo oddział kardiologii, a porażką własnych oddziałów nie potrafimy nimi kierować oddająć je w dzierżawę prywatnemu podmiotowi? Czy został już uruchomiony kredyt na kwotę 10 mln zł zaciągnięty od korporacji finansowej? Jaki jest obecny stan zadłużenia Szpitala Samorządowego w Kutnie? Czy wystąpiono do NFZ o poszerzenie kontraktu na usługi w oddziale neurologicznym? Czy planowane jest występowanie o dotacje unijne na fotowoltaikę - termin składania czerwiec 2016 oraz na termomodernizację szpitala - termin III kwartał 2016?

- Czy byliście Państwo u wojewody żeby zaskarżyć uchwałę o pożyczce dla szpitala? - na pytania starosta odpowiedział pytaniem.
- Nie nie składaliśmy takiego pisma - odpowiedział Pilatowicz.
- A pan Wojciechowski?
- Nikt z naszego komitetu.

- Na komisji nikt ze starostwa ani szpitala, bo obecny był radny Zbigniew Filipiak i jednocześnie kierownik administracyjno-techniczny w szpitalu, nie umiał powiedzieć, kiedy składane będą wnioski na termomodernizację. A tu się okazuje, że termin jest w III kwartale roku. - powiedział radny Robert Fabijański. [więcej]
wandea, 19.05.2016 10:14|czytane: 1103 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Baju, baju nocą... Zapraszamy na przedstawienie[więcej]
pismak, 19.05.2016 09:41|czytane: 350 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ugotują z Robertem Sową. Kto dostanie zaproszenie na Kulinarny Talent 2017?
24 maja kutnowscy uczniowie wezmą udział w warsztatach kulinarnych z Robertem Sową.  Kucharz wraz ze swoją ekipąodwiedzi ZSZ nr 2 im. dr Antoniego Troczewskiego w Kutnie.

Ugotują z Robertem Sową. Kto dostanie zaproszenie na Kulinarny Talent 2017?, ./upload/articles_pakiety/30279/01_obraz.jpg


Uczniowie wraz z Robertem Sową w nastepny wtorek od 9.00 przygotują: chłodnik pomidorowy z truskawkami i puree z awokado, pieczoną polędwicę z dorsza z sosem z ogórków kiszonych i koperkiem, pikantną pierś kaczki z gruszkami i rozmarynem.

Pomiędzy turami rozpoczną się również eliminacje do Kulinarnego Talentu 2017, który odbędzie się na targach Eurogastro w Warszawie. Uczniowie "Troczewskiego" będą przygotowywać danie główne z kaczki. [więcej]
pismak, 19.05.2016 09:26|czytane: 431 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Spotkanie z komentatorem sportowym i dziennikarzem Krzysztofem Miklasem
Ośrodek Kultury Gminy Kutno zaprasza na spotkanie z wybitnym komentatorem sportowym i dziennikarzem Krzysztofem Miklasem. Początek w sobotę, 21 maja  o godzinie 16.00 w siedzibie OKGK w Leszczynku. Z Gościem rozmawiać będzie Jerzy Papiewski.

Spotkanie z komentatorem sportowym i dziennikarzem Krzysztofem Miklasem, ./upload/articles_pakiety/30146/01_obraz.jpg


Po spotkaniu zapraszamy na poczęstunek. Zachęcamy również do nabycia publikacji Krzysztofa Miklasa z odautorską dedykacją.

Krzysztof Miklas w latach 1978-1988 był dziennikarzem w redakcji sportowej Polskiego Radia. Stamtąd przeszedł do telewizji, gdzie komentował różne dyscypliny sportowe. Największą popularność przyniosły mu jednak komentarze skoków narciarskich i sukcesów Adama Małysza. To nie kto inny, tylko Miklas ukuł podczas historycznego Turnieju Czterech Skoczni przed piętnastoma laty powiedzenie „Leć Adam, leć”. [więcej]
pismak, 19.05.2016 09:19|czytane: 380 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mecze softballistek MKS Stal BiS Kutno w niedzielę
Kolejne mecze softballistek MKS Stal BiS Kutno w Polskiej Lidze Softballu Kobiet już w niedzielę 22 maja na obiektach Małej Ligi w Kutnie o godzinie 11.00 i około 13.30. Zapraszamy nadwa spotkania z MKS Szóstką Brzeg.

Mecze softballistek MKS Stal BiS Kutno w niedzielę, ./upload/articles_pakiety/30278/01_obraz.jpg


[więcej]
redaktor, 19.05.2016 08:59|czytane: 372 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKuchnia: Torcik serowo-porzeczkowy pani Eweliny
Na naszych łamach od dziś będziemy gościć kulinarną blogerkę Ewelinę Pędzikowską, mieszkającą w Kutnie. Mamy nadzieję, że spodoba się Czytelnikom eKutno.pl jej blog, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie a przygotowane przez pasjonatkę smaku dania będą inspiracją do działania.
Zapraszamy na http://szalonakuchniaeweliny.bloog.pl/


eKuchnia: Torcik serowo-porzeczkowy pani Eweliny, ./upload/articles_pakiety/30277/01_obraz.jpg
eKuchnia: Torcik serowo-porzeczkowy pani Eweliny, ./upload/articles_pakiety/30277/03_obraz.jpg
eKuchnia: Torcik serowo-porzeczkowy pani Eweliny, ./upload/articles_pakiety/30277/04_obraz.jpg


Ewelina Pędzikowska pochodzi z Kujaw zaś z Kutnem związana jest od ponad trzech lat.

- Do Miasta Róż przyjechałam za miłością swojego życia. Gotowanie jest dla mnie formą relaksu, odpoczynku. Lubię gotować, eksperymentować w kuchni i wymyślać nowe przepisy. Przyrządzanie klasycznych potraw w zupełnie nowych odsłonach to dla mnie nie tylko wspaniała zabawa, ale także możliwość odkrywania nowego oblicza kulinarnego świata - mówi pani Ewelina. - Postanowiłam stworzyć coś w rodzaju mojego internetowego kulinarnego świata, osobistej kulinarnej przestrzeni, w której mogę być sobą, nie będą ograniczały mnie żadne społeczne nakazy oraz etykiety, nie będę musiała dostosowywać się do innych. Mam nadzieję, że prywatny blog stworzy mi oazę kulinarnej wolności, mój własny teren, kuchnię, mój prywatny kawałek podłogi w ogromnym internetowym domu. Blog da mi możliwość przekazu tych zagadnień i wydarzeń z życia, które są dla mnie ważne. Pozwoli dotrzeć do większej liczby odbiorców, którzy dowiedzą się, że kompletnie nieznana, normalna dziewczyna z Kutna kocha gotować, tą miłość przekłada na swoje talerze i dzieli się nią z innymi. Mam nadzieję, że blog stanie się inspiracją do działania dla innych, którzy nie mają odwagi nadać swoim działaniom odpowiedniego toru a mi pozwoli jeszcze bardziej się rozwijać dzięki mojemu kreatywnemu podejściu do tego co kocham.

Na początek polecamy torcik serowo-porzeczkowy. To ciekawe ciasto na bazie białego sera oraz musu porzeczkowego. Orzeźwiający smak idealnie pasuje do małej czarnej w letnie, gorące dni. [więcej]
redaktor, 19.05.2016 08:51|czytane: 706 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Rusza Puchar Wiosny 2016 w piłce nożnej amatorów
Rusza „Puchar Wiosny 2016” w piłce nożnej amatorów. Organizatorem rozgrywek jest Stowarzyszenie Edukacyjno – Sportowe "STASZIC-KUTNO" i MOSiR Kutno.  Liga rozgrywana jest w dwóch kategoriach: + 16 – rocznik 2000 i starsi i „oldboy” +35 – rocznik 1981 i starsi.

TERMINARZ

W lidze biorą udział wyłącznie zawodnicy amatorzy. Mecze rozgrywane będą w w weekendy od 21 maja do 19 czerwca br., płycie boiska Orlik przy Aleji ZHP. Czas gry: 2 razy po 25 minut z przerwą 5 minut. Za zwycięstwo drużyna otrzymuje 3 punkty, za remis 1, przegrana 0.  Zapraszamy na Orlik do kibicowania drużynom w Pucharze Wiosny 2016. [więcej]
redaktor, 19.05.2016 08:31|czytane: 364 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Weekend tuż... tuż: Święta Lipka, Wilczy Szaniec, to tylko niektóre z atrakcji ziemi kętrzyńskiej
Jak wcześniej pisałem, w latach 1983-85 zmuszony zostałem do służenia socjalistycznej ojczyźnie w siłach zbrojnych PRL. Czasu miałem sporo, możliwości swobodnego poruszania się ogromne – przepustka którą miałem na stałe obejmowała cały powiat. Oczywiście życia w Kętrzynie nie spędzałem jedynie na intelektualnych uciechach – było i miłe towarzystwo i alkohol. Ale starałem się dbać również o stan swojego umysłu. Zwiedzałem, poznawałem i odpoczywałem nad wodą...

Woda kryształ
Tym razem zapraszam do wędrówki po powiecie kętrzyńskim, którego największymi atrakcjami są: Wilczy Szaniec w Gierłoży i Sanktuarium w Św. Lipce. Co ciekawe ziemia kętrzyńska kryje wiele niespodzianek dla żądnego zwiedzania turysty.

Weekend tuż... tuż: Święta Lipka, Wilczy Szaniec, to tylko niektóre z atrakcji ziemi kętrzyńskiej, ./upload/articles_pakiety/30224/01_obraz.jpg
Weekend tuż... tuż: Święta Lipka, Wilczy Szaniec, to tylko niektóre z atrakcji ziemi kętrzyńskiej, ./upload/articles_pakiety/30224/02_obraz.jpg
Weekend tuż... tuż: Święta Lipka, Wilczy Szaniec, to tylko niektóre z atrakcji ziemi kętrzyńskiej, ./upload/articles_pakiety/30224/03_obraz.jpg


Barokowe Sanktuarium w Św. Lipce to prawdziwa perła w złotej koronie.  Miejscowość Święta Lipka położna jest przy drodze z Kętrzyna do Reszla, między dwoma idealnie czystymi jeziorami – Dejnowa i Wierzbowski. Miałem okazję spędzić trochę czasu nad tymi jeziorami – woda kryształ.

Wieś znana jest przede wszystkim ze stylowego zespołu sakralnego. Jest to przepiękna barokowa bazylika Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny. Legenda głosi, jakoby kiedyś stała tam obok lipy kaplica, którą wykonał skazany na śmierć zbrodniarz. Owa kaplica zasłynęła wieloma cudami i już od XV wieku święolipowa świątynia znana była jako miejsce kultu. Święta Lipka  jest także „Częstochową Północy”. Zasługa to nie tylko cudownej architektury. Do Sanktuarium przybywa ogromna rzesza pielgrzymów.

W Świętej Lipce warto zatrzymać się na dłużej. W miejscowości tej oraz w pobliskich wioskach jest bardzo dużo kwater z noclegami, pensjonatów czy gospodarstw agroturystycznych. Miejscowe jeziora to raj dla wędkarzy. Lasy są zasobne w grzyby, co sprawdziłem dawno temu, bo 1984 roku. Grzyby zbierałem dla jednego chorążego – wstrętny typ. Święta Lipka to doskonała baza wypadkowa na wycieczki do Kętrzyna i Reszla.  W Reszlu mam dobrego kolegę z wojska Piotrka. Ciekawostką jest to, że ojciec mojego kumpla był kiedyś jedynym zegarmistrzem w okolicy. Syn również skończył szkołę zegarmistrzowską, ale z tego co wiem, zajmuje się zupełnie czym innym. [więcej]
redaktor, 19.05.2016 07:52|czytane: 821 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Ewa Ściślewska z PSL nową radną powiatową
Wczoraj Ewa Ściślewska złożyła uroczyste ślubowanie radnej Rady Powiatu w Kutnie. Zastąpiła Ś.P. Waldemara Drążkiewicza.

Ewa Ściślewska z PSL nową radną powiatową, ./upload/articles_pakiety/30273/01_obraz.jpg
Ewa Ściślewska z PSL nową radną powiatową, ./upload/articles_pakiety/30273/02_obraz.jpg


- Jest mi miło, że dołączam do szacownego grona radnych Powiatu Kutnowskiego. Myślę, że będę to grono wspierać w mądrych decyzjach - powiedziała nowa radna.

Radna ma 53 lata, mieszka w Dąbrowicach, niedawno była kierownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dąbrowicach, zdobyła w ostatnich wyborach do Rady Powiatu w Kutnie 360 głosów.

Ściślewską kwiatami powitali radni, Przewodniczący Rady Powiatu i Zarząd Powiatu. [więcej]
wandea, 19.05.2016 07:41|czytane: 1240 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kobiety i mężczyźni mają takie same prawa. Walcz z przemocą
Kobiety i mężczyźni mają takie same prawa, oddychają  tym samym powietrzem, mają swój kawałek ziemi i swój kawałek nieba w tym świecie. Posiadają prawa człowieka. Stwierdzenie niby proste, ale często nie znajduje odzwierciedlenia w rzeczywistości. Przemoc narusza prawo człowieka do życia w wolności, narusza  prawo do  szczęścia i bezpieczeństwa osobistego. Przemoc uniemożliwia ofiarom  korzystanie z tych praw,  jakie przysługują  każdemu człowiekowi.

Kobiety i mężczyźni mają takie same prawa. Walcz z przemocą, ./upload/articles_pakiety/30219/01_obraz.jpg


GDY STAJESZ SIĘ OFIARĄ PRZEMOCY
- powiedz swojemu oprawcy NIE,  DOSYĆ. Może to być trudne, ale musisz się odważyć. Odwlekanie to godzenie się na otrzymywane razy
- pamiętaj o swoim BEZPIECZEŃSTWIE. Mogą to być schroniska, ale też można schronić się u bliskiej rodziny, znajomych i opowiedzieć o swoim życiu.  To nie jest twój wstyd, ale twoja krzywda, twój ból, twoje rany
- zgłoś się po poradę do instytucji pomocowych – PRZEMOC MUSI BYĆ UKARANA
- pamiętaj, że ważne są dowody. Dowody to zeznania świadków , którzy słyszeli bądź widzieli jak jesteś traktowana/ny. Idź do lekarza rodzinnego, aby wystawił Ci zaświadczenie (nie obdukcję) o stanie zdrowia opisując obrażenia jakich doznałaś/eś  i  jakie on widzi
- zadzwoń lub idź na policję. Za każdym razem zgłaszaj  policji, gdy dojdzie do przemocy. Policja ma obowiązek reagować zawsze na twoje wezwanie i robić notatki z interwencji.

NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ, nawet gdy usłyszysz , że nic nie da się zrobić. Tak zwane „ dobre rady”  niech Cię nie zniechęcają i nie wprowadzają w poczucie winy.
- pamiętaj o swoich prawach człowieka, który chce żyć godnie
- złóż zawiadomienie o przestępstwie lub wniosek o ściganie. Przemoc to zachowanie, które poniża człowieka, ogranicza jego wolność, narusza prawa oraz powoduje fizyczne i  psychiczne cierpienie. [więcej]
wandea, 16.05.2016 07:18|czytane: 454 razy|komentuj|czytaj cały
Przyznaje się członek, że człowiek nie wie. Jak grochem o ścianę
Sesje Rady Powiatu w Kutnie zawsze obfitowały w "złote słowa i myśli" radnych. Przez lata niezrównany był w śmiesznych, dwuznacznych i złośliwych zlepkach zdań radny Konrad Kłopotowski. W tej kadencji ma na pewno słusznej mocy konkurenta radnego młodej i nowej generacji Bartosza Serendę. Oczywiście wyjątkowe materiały na cytaty- tytuły rodzą się w złotych ustach radnego dzięki "miłości" do Artura Gieruli.

Przyznaje się członek, że człowiek nie wie. Jak grochem o ścianę, ./upload/articles_pakiety/30258/01_obraz.jpg
Przyznaje się członek, że człowiek nie wie. Jak grochem o ścianę, ./upload/articles_pakiety/30258/02_obraz.jpg
Przyznaje się członek, że człowiek nie wie. Jak grochem o ścianę, ./upload/articles_pakiety/30258/03_obraz.jpg


Radny SLD przy prostym pytaniu obnażył niskie standardy pracy Zarządu Powiatu w Kutnie i swojego "ulubieńca". Sesja powiatowa byłaby stracona dla radnego bez połajanek Gieruli. Mają one jednak uzasadnione powody. Nie brakło również głosu rozsądku i apelu do starosty o większą starannność przygotowywania się na sesję. Radny PiS Marek Jędrzejczak nie szczędził gorzkich słów staroście Debichowi i myślał dość idealistycznie, że jak zarząd RZĄDZI i bierze dziesiątki tysięcy złotych z naszych podatków to powinień się wysilić. A figa! Wszystko to jak grochem o ścianę.

Radny Serenda zapytał Artura Gierulę, członka Zarządu Powiatu o podstawowe dane ze sprawozdania Muzeum Zamek w Oporowie. Chciał wiedzieć, jakie były przychody, koszty, czy Muzeum osiągnęło jakiś zysk, jakie podejmowało działania. Gierula odpowiedział, że sprawozdanie Muzeum zarząd przyjął, bo wszystko zrealizowało i tyle, a resztę radny sobie może na BIPie przeczytać, bo to dane jawne. 

- Nie będę z pamięci strzelał, bo potem będzie się pan czepiał przecinków - żachnął się Gierula. [więcej]
wandea, 18.05.2016 20:50|czytane: 2066 razy|42 komentarzy|komentuj|czytaj cały
22-latek zdewastował i okradł 9 aut. Udana akcja kutnowskiej Policji
W poniedziałek, 16 maja kutnowscy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży i uszkodzeń samochodów w rejonie Dworca PKP w Kutnie w nocy z 13/14 maja.

- Z uwagi na wyjątkowo chuligański charakter zdarzenia, przy wykryciu sprawcy współpracowali ze sobą funkcjonariusze ze wszystkich pionów, celem wymiany posiadanych przez siebie informacji oraz trafnego wytypowania sprawcy nocnych zajść. Współpraca ta, zaowocowała zatrzymaniem sprawcy tak bulwersującego czynu - podaje asp. Emil Kowalski, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. -  Sprawcą okazał się znany kutnowskiej policji 22-letni mężczyzna mieszkaniec Kutna, który wspomnianej nocy zdewastował 9 pojazdów a do trzech z nich włamał się i dokonał kradzieży nawigacji, kamery samochodowej, skrzynki z narzędziami, maski przeciwgazowej i innych przedmiotów. Niektóre z tych przedmiotów odzyskano. [więcej]
redaktor, 18.05.2016 19:46|czytane: 1137 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Doktoraty, magisteria ... Zmiany w Radzie Nadzorczej PKS
Radny Konrad Kłopotowski zapytał dziś o zmiany w Radzie Nadzorczej PKS sp. z o.o. i o to dlaczego trzeba było zbyć udziały.

Doktoraty, magisteria ... Zmiany w Radzie Nadzorczej PKS, ./upload/articles_pakiety/30267/01_obraz.jpg
Doktoraty, magisteria ... Zmiany w Radzie Nadzorczej PKS, ./upload/articles_pakiety/30267/02_obraz.jpg
Doktoraty, magisteria ... Zmiany w Radzie Nadzorczej PKS, ./upload/articles_pakiety/30267/03_obraz.jpg


Wcześniej na łamach eKutno.pl poruszaliśmy ten temat.  Pracownicy PKS sp. z o.o. i ich spadkobiercy mieli prawo nabyć 5100 z 39 000 udziałów w firmie. Termin minął 28 lutego 2016 roku i po nim pozostało 417 udziałów, których właścicielem był Powiat Kutnowski. Zarząd Powiatu w Kutnie podjął uchwałę o przyjęcie oferty nabycia udziałów PKS w Kutnie  sp. z o.o. przez PKS w Grodzisku Mazowieckim czyli powiat pozbył się swoich udziałów. Do budżetu wpłynie 22 850, 50 zł z tego tytułu.

- Wczoraj 17 maja dbyło się posiedzenie Zarządu Powiatu i wyznaczono na nim przedstawiciela Powiatu Kutnowskiego do Rady Nadzorczej PKS sp. zo.o. w Kutnie. Kto to jest i czym się kierowano przy wyborze? - zapytał dziś na sesji radny Konrad Kłopotowski. 

- To dr Dorota Barbara Wojtczak - odparł starosta Krzysztof Debich. 
- A proszę mi powiedzieć jakie ona ma umiejętności kierowania i bycia w spółkach, czy ma stosowne egzaminy - ciągnął Kłopotowski. 
- Są wymagania ustawowe i pani doktor je spełnia - powiedział Debich.
- A ja nawet szukałem i nie mogę znaleźć czy ona jest faktycznie doktorem - powiedział radny Kłopotowski.- Proszę przynieść indeks. Chyba ktoś powinien przejść odpowiednie procedury, że może zasiadać jako członek Rady Nadzorczej. [więcej]
wandea, 18.05.2016 19:23|czytane: 2061 razy|52 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nowe boisko w "Kasprowiczu" w budżecie powiatu kutnowskiego
Dziś na sesji Rady Powiatu w Kutnie radni głosowali za zmianami w budżecie i Wieloletniej Prognozie Finansowej, w których znalazła się inwestycja w postaci budowy boiska przy II LO im. J. Kasprowicza. Fakt wydania pół miliona zł na bazę sportową przy liceum wzbudził sprzeciw radnych na Komisji Rewizyjnej, dziś niektórzy z nich zdanie podtrzymali, a niektórzy zmienili. 

Nowe boisko w
Nowe boisko w
Nowe boisko w


Przypomnijmy, główne wątpliwości dotyczyły celowości inwestycji i pozyskania środków zewnętrznych na boisko. Mieli je Konrad Kłopotowski i Robert Fabijański. W ubiegłej kadencji Zarząd Powiatu w Kutnie podjął decyzję o rozbudowie bazy sportowej szkół podległych samorządowi, powstało boisko przy I LO i przy ZS nr 1, plan obejmował również II LO w Kutnie, skończyła się kadencja i nowy Zarząd kontynuował plany poprzedniego, inicjując uchwałę o skierowanie środków na realizację tej inwestycji, a wcześniej wpisując ją w Strategię Rozwoju Powiatu Kutnowskiego.

Głos na sesji zabrała Barbara Rostek-Nowacka, dyrektor "Kasprowicza". - Dziękuję bardzo Zarządowi Powiatu, że Państwo radni będą mogli głosować ten projekt uchwały. Nasza szkoła ma 62 lata a zaplecze sportowe od 1954 roku nie uległo zmianie. Posiadamy salę gimnastyczną 9x18 m oraz resztki po boisku asfaltowym, wyłączonym przeze mnie z użytku. Wielokrotnie występowałam z prośbą o modernizację zaplecza sportowego. Do naszej szkoły w 60% uczęszczają uczniowie spoza Kutna, to jest młodzież z Państwa wsi. Uczniowie każdej szkoły zasługują na dobre warunki do realizacji programu nauczania w tym kultury fizycznej. Nie posiadamy takiej bazy sportowej. We wrześniu ubiegłego roku Państwo radni przyjęliście Strategię Rozwoju Powiatu, w której jedną z inwestycji jest właśnie boisko w II LO - mówiła pani dyrektor.  [więcej]
wandea, 18.05.2016 18:22|czytane: 1627 razy|43 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Drzwi Otwarte w Zespole Szkół nr 4[więcej]
wandea, 18.05.2016 17:51|czytane: 352 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Patron znany czy nieznany? Jutro piąty konkurs historyczny
Już jutro w Centrum Teatru Muzyki i Tańca drużyny uczniów z powiatu kutnowskiego zmierzą się w piątej edycji Międzyszkolnego Konkursu Historycznego „Patron znany czy nieznany?” . Tegorocznym bohaterem jest Stanisław Staszic. Organizatorzy Kutnowskie Towarzystwo Historyczne oraz Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica, po raz pierwszy zaprosili uczniów wszystkich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w powiecie kutnowskim. Organizację finału wspierają: Stowarzyszenie Edukacyjno-Sportowe STASZIC-KUTNO i Centrum Teatru Muzyki i Tańca.

Patron znany czy nieznany? Jutro piąty konkurs historyczny, ./upload/articles_pakiety/30263/01_obraz.jpg
Patron znany czy nieznany? Jutro piąty konkurs historyczny, ./upload/articles_pakiety/30263/02_obraz.jpg
Patron znany czy nieznany? Jutro piąty konkurs historyczny, ./upload/articles_pakiety/30263/03_obraz.jpg


II Konkurs o Antonim Troczewskim, partnerem KTH był ZSZ nr 2. Na trzecim zdjęciu Piotr Bielicki pomysłodawca projektu

Oto, kto jutro będzie walczył o cenne nagrody:
Gimnazjum im. II Korpusu Polskiego Zdobywców Monte Cassino w Krzyżanowie Zuzanna Miziołek, Klaudia Robaszewska p. Dominik Królak
Gimnazjum im. Bł. Jana Pawła II  w Łaniętach Katarzyna Tworus, Adam Widawski p.Patrycja Staniszewska Rezerwowa Weronika Turowiecka p.Patrycja Staniszewska
Zespół Szkól im. Władysława Stanisława Reymonta w Gołębiewku Piotr Góral, Jakub Stoliński p.Renata Mordzak
Zespół Szkół w Szczycie Anna Gawrysiak, Joanna Tadeusiak p. Zofia Babecka Rezerwowa Natalia Jakubowska p. Zofia Babecka
Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie Michał Olesiński, Julia Rejmonciak p. Anna Woś Rezerwowa Weronika Kruszyna p. Robert Małachowski [więcej]
wandea, 18.05.2016 09:17|czytane: 868 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Miasto Kutno złożyło wniosek o dofinansowanie boiska lekkoatletycznego przy "Dziewiątce"
Miasto Kutno złożyło wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki na dofinansowanie modernizacji boiska lekkoatletycznego przy Szkole Podstawowej nr 9 w Kutnie. Niejednokrotnie na naszych łamach publikujemy sukcesy lekkoatletów z "Dziewiątki", tak więc wydaje się, że to będzie trafiona inwestycja samorządu miejskiego.

Miasto Kutno złożyło wniosek o dofinansowanie boiska lekkoatletycznego przy
Miasto Kutno złożyło wniosek o dofinansowanie boiska lekkoatletycznego przy
Miasto Kutno złożyło wniosek o dofinansowanie boiska lekkoatletycznego przy


Jeśli projekt zostanie zrealizowany będzie to pierwsze boisko ze sztuczną nawierzchnią, umożliwiające zawody w aurze jesienno-zimowej. Obiekt ma być wyposażony w tartanową czterotorową bieżnię prostą o długości 11 m, czterotorową bieżnię prostą o wymiarach 60 oraz 80 m, dwustronną skocznię do skoku w dal, skocznię w wzwyć i rzutnię do pchnięcia kulą.

W środku bieżni będzie boisko wielofunkcyjne ze sztucznej trawy, do piłki nożnej i mini baseballu. Projekt przewiduje montaż oświetlenia i zakup sprzętu lekkoatletycznego. [więcej]
wandea, 18.05.2016 09:09|czytane: 757 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W "Szóstce" spełniają teatralne marzenia
Rada Artystyczna XXVII Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych HECA 2016 w Młodzieżowym Domu Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego w Płocku zakwalifikowała na konkurs  finałowy przedstawienie "A niech to gęś kopnie!" w wykonaniu Teatru „Kameleon” ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Kutnie.

W


Na scenie dziecięcej zaprezentuje się oprócz „Kameleona” sześć grup uczestniczących i zdobywających nagrody w wielu ogólnopolskich przeglądach i festiwalach teatralnych: Teatr „Gromadka” z MDK w Opolu, Teatr  "Gratka" z Dzielnicowego Domu Kultury SM "Czechów" w Lublinie, wokalno-teatralny „Gagatek" z Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr  58 w Białymstoku,  „Groszki" z Teatru Sztuk w Jaworznie, „Dratewka” z MDK w Rybniku i  Zespół Dziecięcy „Fik-Mik” z Domu Kultury w Rybniku Boguszowicach. „Fik-Mik” zagra …  „A niech to gęś kopnie” wg M. Guśniowskiej. [więcej]
redaktor, 18.05.2016 08:21|czytane: 421 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Jubileuszowy 10. Gwiaździsty Rajd Rowerowy Krośniewickie Maki
W czwartek, 12 maja zgodnie z tradycją kultywowaną od 10 lat,  gmina Krośniewice obchodziła święto patriotyczne pod nazwą 10. Gwiaździsty Rajd Rowerowy Krośniewickie Maki. W tym dniu przypadła bowiem  72. rocznica bitwy o Monte Cassino i 46. rocznica śmierci gen. Andersa. Świadectwem związku Andersa z Krośniewicami jest słynna „Andersówka” –XIX-wieczny neoklasycystyczny dworek – miejsce urodzin W. Andersa, w którym pielęgnuje się pamięć o legendarnym dowódcy 2. Korpusu Wojska Polskiego, zwycięzcy spod Monte Cassino.

Jubileuszowy 10. Gwiaździsty Rajd Rowerowy Krośniewickie Maki, ./upload/articles_pakiety/30260/01_obraz.jpg
Jubileuszowy 10. Gwiaździsty Rajd Rowerowy Krośniewickie Maki, ./upload/articles_pakiety/30260/02_obraz.jpg
Jubileuszowy 10. Gwiaździsty Rajd Rowerowy Krośniewickie Maki, ./upload/articles_pakiety/30260/03_obraz.jpg


Współorganizatorami obchodów byli burmistrz Krośniewic Julianna Barbara Herman, Gminne Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Krośniewicach, Muzeum im. J.Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach oraz Szkoła Podstawowa im. gen. W. Andersa w Nowem.

Na skwerze miejskim przy pomniku gen. W. Andersa ok. godz. 9 spotkały się grupy rajdowe z okolicznych szkół: Zespołu Szkół Nr 1 w Krośniewicach, Gimnazjum im. gen. W. Andersa w Ostrowach, Zespołu Szkół w Dąbrowicach i Szkoły Podstawowej w Krośniewicach. Drużyny ubrane w okolicznościowe czerwone koszulki przygotowane  przez GCKSiR  przejechały następnie do Szkoły Podstawowej im. gen. W. Andersa w Nowem. Tutaj zostały uroczyście powitane przez organizatorów. Najpierw głos zabrała dyrektor Szkoły Podstawowej im. gen. W. Andersa w Nowem Grażyna Sochacka. Delegacja gospodarzy tego terenu złożyła  wiązankę pod tablicą gen. Andersa. Dyrektor GCKS i R w Krośniewicach Małgorzata Przygodzka odniosła się do obchodów Krośniewickich Maków, podkreślając jej patriotyczny charakter. Miłosz Gawrysiak kierownik hali sportowej GCKSiR w Krośniewicach  przedstawił  przebieg drugiej części 10. Gwiaździstego Rajdu Rowerowego Krośniewickie Maki. [więcej]
redaktor, 18.05.2016 08:19|czytane: 725 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Wybory Miss Lata Aquaparku Kutno
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie w tym roku po raz drugi organizuje Wybory Miss Lata Aquaparku Kutno pod patronatem eKutno.pl. W tym roku Gala Finałowa odbędzie się 7 lipca oczywiście w Aquaparku Kutno. Podobnie jak w roku ubiegłym tegoroczne laureatki dzięki sponsorom organizatorzy wyślą na wycieczki do pięknej, słonecznej i niezwykle klimatycznej Chorwacji wraz z Centrum Turystyki OSKAR z Poznania.

Pod patronatem eKutno.pl: Wybory Miss Lata Aquaparku Kutno, ./upload/articles_pakiety/30259/01_obraz.jpg


W konkursie mogą brać udział kobiety zamieszkałe na terenie Polski  w wieku od 16 do 35 lat. Kandydatki muszą przesłać kartę zgłoszenia. Podczas wyborów Miss Lata Aquaparku Kutno zaprezentują się w letnich sukienkach, w dwuczęściowych strojach kąpielowych oraz w strojach sportowych, które zapewniają sobie indywidualnie, odpowiedzą również na pytania dotyczące ich zainteresowań.

Sponsorem nagrody głównej, czyli voucheru na dwuosobową wycieczkę jest firma Pini Polonia. Wyższa Szkoła Gospodarki Krajowej w Kutnie ufundowała voucher dla I  Vicemiss oczywiście również na wycieczkę do Chorwacji. Dla Miss Publiczności voucher na chorwackie przygody ufundowała forma zajmująca się informatyczną obsługa obiektów sportowych i rekreacyjnych MWM Sp. z O.O. z Gliwic. Centrum Turystyki OSKAR natomiast zabierze do Chorwacji jedną z osób obecnych podczas Gali Finałowej II Wyborów Miss Lata. [więcej]
redaktor, 17.05.2016 15:33|czytane: 412 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja
Maj niesie radość! Kwitnie nadzieją na nieodgadnione. Przed chwilą odrodziliśmy się wraz z porami roku lub jak wolą wierzący w Boga... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas
W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną wystawę z cyklu BODY WORLDS & The Cycle of Life twórcy techniki plastynacji dr. Guntera von Hagensa. Wstęp na wystawę w... [więcej]
Sport
MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie
Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex Kutno przegrał z MKS Dąbrowa Górnicza 76:85. W kwartach było 28:25, 15:23, 10:24, 23:13. Dla Polfarmex Kutno punktowali: M. Marek 4, J. Jarecki 14, M. Sałasz 15, O. Emegano 4, M.... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam Działkę budowlaną Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 938mkw, uzbrojoną, na nowo powstającym osiedlu Dybów II.... [czytaj więcej]
Sprzedam działkę rolną Sprzedam 55 arów ziemi w Luboradzu. Cena 17000. Telefon 509384718 lub 502515281.... [czytaj więcej]
Praca dla kucharki - Gostynin Potrzebna kucharka od zaraz.... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
Praca dodatkowa dla każdego – plus poradnik rnWitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. ... [czytaj więcej]
wynajmę Wynajmę lub sprzedam mieszkanie w centrum Kutna, stare budownictwo. – TBS. Mieszkanie jest wysokie, ciepłe, z cegły, na I piętrze. Dwa pokoje (duży pokój 20 m), drugi ok.13 m. kuchnia, ła... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Servis Masz kłopot z komputerem? Zadzwoń. Naprawa w domu klienta. Szybko i tanio. Oferuje pomoc i doradztwo przy rozbudowie oraz modernizacji sieci , komputera oraz doborze oprogramowania.... [czytaj więcej]
Działające serwisy www - sprzedam Na sprzedaż mam serwisy internetowe - gotowe i działające - każdy ma po kilka lat. Serwisy są odwiedzane i na autorskim oprogramowaniu. www.sogl.pl (8 lat, 120-270uu/dzień, 10-70tys odsłon/dzie... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
Dom 8km od Kutna sprzedam Sprzedam dom murowany 8 km od Kutna przy asfaltowej drodze na ogrodzonej działce ok 1200 mkw. 2 pokoje, kuchnia, łazienka z WC, przedpokój CO węglowe. Może być umeblowane i ze sprzętem AGD. ... [czytaj więcej]
Jesteś dorosły i chcesz mówić po niemiecku? Witaj,rnSpecjalizuję się w nauce języka niemieckiego przez Skype.rnSkutecznie uczę osoby, które pracują w Polsce, za granicą lub jadą rndo Niemiec, Austrii i Szwajcarii.rn rnMam na imię Jolan... [czytaj więcej]
Sprzedawca / Sprzedawczyni Jesteśmy znaną marką, liderem w swojej kategorii. Nasze sklepy znajdują się w najlepszych Centrach Handlowych w Polsce. Zależy nam na stałym rozwoju, dlatego poszukujemy kreatywnych osób do sk... [czytaj więcej]
Legginsy RUN BABY RUN Legginsy sportowe do każdego rodzaju ćwiczeń: do biegania, na fitness, czy taniec. Doskonała sportowa dzianina oddychająca, elastyczna, pracuje z Twoim ciałem. Szeroki wzmacniany pas pozostaje n... [czytaj więcej]
Segment Oddam za darmo segment. ... [czytaj więcej]
Opiekun/ka seniora Josefa po zawale, 68 lat InterKadra jest działającą na rynku europejskim renomowaną Agencją Pracy Tymczasowej, Doradztwa Personalnego oraz Pośrednictwa Pracy na terenie RP i za granicą, wpisaną na podstawie Certyfikat... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Ursus Wincenty Hwalibog:
7 sekund temu
donosiciel się znalazł zas...y
Przemysław Okoń:
2
 · 
6 minut temu
piotrze kmita, a ja się zgadzam z wpisem Rufina bo jest to wpis mądry , rzeczowy itd. Dlatego zrób co masz zrobić mafijny fagasie ,a potem pisz na Berdyczów i pochwal się tym jaki jesteś głupi i mierny . hahahahahahaha
Beniamin Kurojed:
2
 · 
13 minut temu
Jaka mac, taka nać.
Beniamin Kurojed:
20 minut temu
Bo w Polsce dzisiaj to się dzieje tak: naukowców dużo, a uczonych brak. I co? I nic!
Beniamin Kurojed:
24 minut temu
Kiedyś "Kasprowicz" to było coś. Teraz "Kasprowicz" to nic.
Apoloniusz Błaszkowski:
2
 · 
2 godzin temu
Człowieczku przecież takie zdjęcia są w książkach do anatomii , biologi , nauki o człowieku. Co cię w nich drażni? To przecież pokazuje twoje ciało a co brzydzisz się nim?
Apoloniusz Błaszkowski:
2 godzin temu
Janusz i tobie podobni . Z was nie zrobią preparatów bo trudno doszukać się mózgu.
Dominik Neoforensis:
2
 · 
3 godzin temu
Córeczki z wielkimi dupami trzeba napaść i napoić.
Dacjan Tetyaniec:
4 godzin temu
Żeby tylko na szkło
Edgar Puch:
4 godzin temu
Ten ma największe hojności porywy,Komu fortuna odmówiła mienia;A ten najbardziej bywa gadatliwy,Co nie ma właśnie nic do powiedzenia.
Edgar Puch:
5 godzin temu
Tam, gdzie w sercach bezmyślność i bierność,Krzewić się może tylko ciemnota i mierność.
Emilian Tymna:
6 godzin temu
Jak się pracuje w PR i używa takich sformułowań i ma się tak ubogie słownictwo i kompletny brak kultury to zostaje tylko miejska micha
Olimpia Wilkowszczak:
6 godzin temu
Nowoczesna w Kutnie nieźle zaczęła, ale gdy dołączył radny Ziółkowski plus pewna pani - miłośmiczka Łebskiego, to partia znalazła się w locie pikującym. Nie wiem, czy to wszystko się dzieje za zgodą pana Tomasza czy też on po prostu nie panuje nad pewnymi rzeczami.
Gaweł Wacowski:
6 godzin temu
Program Nowoczesnej to wartości i cle Czyżby główną wartością była micha, a celem micha?
Przemysław Zwowitzki:
6 godzin temu
Zanim mieszkańcy gminy połapią sie, Burzyński swojego człowieka wsadzi, będzie zmiana z buraka na kartofla z Adamowic.
Czesław Boguszewski:
6 godzin temu
Ten nasz błądzący w ciemnościach brat swędrowski to tak się nadaje na dobrego księdza pasterza jak brat burzyński na dziada kościelnego, a brat debich na słowika organistę. Omijam z daleka tą ciemnotę, głupotę i niecnotę. Szkoda marnować czas na paciorki, fikołki i koziołki. Babcia mówiła, że oni więcej złego niż dobrego czynią. Czuwajmy bo jak wyżej. Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą. Przekroczmy próg nadziei.
Czesław Boguszewski:
3
 · 
7 godzin temu
KCI powinni zamknąć na wieki. Tam tylko syf, kiła i mogiła. Zbój, zupa i kamieni kupa. Taka bezmózgowa dzicz bez wiary i kultury tam pracuje. Znam ich. Z jednym chodziłem do szkoły. Sami sobie bzdurne posty piszą. Żenada. Szkoda czasu tracić na czytanie i oglądanie tego beznadziejnego badziewia. Wolę z sikorkami pogadać albo z kumplami w bridża pograć lub rowerem pojeździć. Nie stać mnie na marnowanie czasu na pierdoły.
Flawiusz Marcynk:
3
 · 
7 godzin temu
Byłam na tej wystawie, GENIALNA, polecam wszystkim. Zdjęcia jak na panujące tam warunki świetne. Brawo dla fotografa i Pani Redaktor za podjęcie tematu
Gwidon Wielkołucki:
3
 · 
8 godzin temu
Nieroby darmozjady na budowę!!!!!!!!!
Dyzma Mareke:
8
 · 
8 godzin temu
Banasiak dostal stolek min od Gieruli i Klopota za loialnosc, nic juz niedziwi dzisiaj Pawlak Jurus tyz za lojalnoscNajciekawsze artykuły
 ·  64
4 dni temu
Czytelnicy pytają o zatrudnienie w Aquaparku Kutno i bezpłatne wejściówki
 ·  2
5 dni temu
Misje Święte w diecezji łowickiej. Wczoraj świadectwo Dobromira, dziś rozpoczęcie misji w Głogowcu
 ·  101
6 dni temu
WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno
 ·  3
6 dni temu
Kutnowskie firmy otrzymały wsparcie na innowacyjne projekty z branży motoryzacyjnej
 ·  29
10 dni temu
Co będzie w budynku po PZU w centrum Kutna?
 ·  21
11 dni temu
Dziś w TVP 1 historia byłego policjanta z Kutna
 ·  8
11 dni temu
Czytelnicy pytają: Kiedy wreszcie będzie nowa nawierzchnia na drodze Łanięta - Kąty?
 ·  29
19 dni temu
Gorąca dyskusja o opłatach za wodę i ścieki w Gminie Kutno. Radni zaproponowali podwyżki
 ·  89
19 dni temu
Będzie nowy stary Zarząd Powiatu w Kutnie?
 ·  51
19 dni temu
Ogłoszenia o manifestacji kutnowskiego ONR pod lupą łódzkiej prokuratury
 ·  11
20 dni temu
Proces Łukasza K. Media musiały opuścić salę rozpraw
 ·  5
20 dni temu
Bronka Nowicka w Kutnie. Dziecko martwi się, bo nie umie nakarmić kamienia
 ·  12
21 dni temu
Prokuratura Regionalna w Łodzi: Były policjant nie popełnił przestępstwa na komendzie
 ·  16
21 dni temu
Czyszczenia Królewskiej na Majówkę nie będzie, ale różana fontanna już tryska
 ·  12
23 dni temu
Twarzą w twarz Proletaryat w Kutnie
 ·  92
24 dni temu
Czytelnicy pytają, rzecznik starostwa odpowiada. Koszty kasacji i bezkrólewie
 ·  2
24 dni temu
Inwestycje PLK S.A.: Odnowione perony, wiadukt na Troczewskiego i przystanek Azory
 ·  88
24 dni temu
Radnej PSL przedłużono zatrudnienie w ośrodku. Nie ze mną te numery, Brunner
 · 
25 dni temu
Łukasz Wójcik: Podniebne przygody i wielka pasja
 · 
25 dni temu
Promocja szkół w coraz lepszym wydaniu. Powiatowe targi edukacyjne dla gimnazjalistów
 ·  247
26 dni temu
Kasacja starosty oddalona. Debich musi odejść
 ·  3
26 dni temu
Laureaci Super Pulsów Żychlina 2017
 · 
27 dni temu
W Komadzynie płonęła naczepa pełna trocin. Ruch na A1 odbywa się jednym pasem
 ·  2
30 dni temu
Premiery Teatru Puszek. Dobra zabawa i pouczający morał
 ·  105
31 dni temu
Praktyki samorządowe a wartości. Promocja prezydenta z naszych portfeli
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności