eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34238-w-lipcu-roboty-drogowe-w-kutnie," title="Kutno: W lipcu roboty drogowe w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W lipcu roboty drogowe w Kutnie</b><br>W lipcu rozpoczną się inwestycje drogowe w Kutnie. Przebudowy doczeka się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34235-warsztaty-fotograficzne-w-bajkowej-zagrodzie," title="Kutno: Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie</b><br>Życie jak z bajki- każdy o takim marzy. Niedaleko Warszawy jest...</div></a> <a href="/publicystyka,34171-trzymaja-c-w-r-ku-fragment-kosmosu-leszek-baranowski-i-mineral-and-gem," title="Kutno: Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem</b><br>Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom...</div></a> <a href="/sport,34216-koniec-sezonu-lekkoatletycznego-i-bardzo-dobre-wyniki-kutnowskich-sportowc-w," title="Kutno: Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców</b><br>W sobotę 24 czerwca na stadionie Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34232-r-kodzie-o-dla-doros-ych-spotkanie-15-lipca," title="Kutno: Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca</b><br>W sobotnie przedpołudnie w Ośrodku Kultury Gminy Kutno w Leszczynku odbyły...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34231-ju-wakacje," title="Kutno: Już wakacje!" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Już wakacje!</b><br>Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Uroczystość w Szkole Podstawowej im. Kornela...</div></a> <a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Dziś silne wiatry
Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu ostrzega dziś przed silnym wiatrem. W ciągu dnia może on osiągnąć średnią prędkość od 30 km/h do 45 km/h, z porywami od 75 km/h do 90 km/h, z zachodu.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85%
[więcej]
pismak, 06.07.2016 08:39|czytane: 379 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowski szybownik z Medalem Tańskiego
Łukasz Wójcik, kutnowski szybownik zrzeszony w Aeroklubie Włocławskim został odznaczony Medalem Tańskiego za wybitne osiągnięcia w sporcie szybowcowym za 2014 rok (zdobycie 5 medali Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy).

Kutnowski szybownik z Medalem Tańskiego, ./upload/articles_pakiety/30829/01_obraz.jpg
Kutnowski szybownik z Medalem Tańskiego, ./upload/articles_pakiety/30829/03_obraz.jpg
Kutnowski szybownik z Medalem Tańskiego, ./upload/articles_pakiety/30829/04_obraz.jpg


Medal wręczył Jerzy Kolasiński, przewodniczący Kapituły oraz Jacek Dankowski, trener Szybowcowej Kadry Narodowej i członek zarządu Aeroklubu Polskiego. Łukasz jest 42 osobą, który dostąpiła tego zaszczytu.
Medal Tańskiego jest najważniejszym polskim odznaczeniem szybowcowym ustanowionym na wniosek Lotniczej Komisji Historycznej Aeroklubu Polskiego dla upamiętnienia 60. rocznicy pierwszych wzlotów szybowcowych polskiego pioniera szybownictwa Czesława Tańskiego. [więcej]
pismak, 06.07.2016 08:37|czytane: 510 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Udawały koleżanki córki i okradły staruszkę
Kutnowscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie wykrycia sprawców kradzieży na szkodę samotnie mieszkającej 91-latki.  Skradziono jej oszczędności w kwocie około tysiąca złotych.

W poniedziałek, 4 lipca o godzinie 16.10 przy ulicy Wojska Polskiego do mieszkania 91- latki weszły dwie kobiety twierdząc, że są znajomymi jej córki. Jedna z nich rozmawiała z właścicielką mieszkania w kuchni, druga w tym czasie z szafy znajdującej się w pokoju ukradła pieniądze.

- Do ujawnienia kradzieży doszło dopiero po upływie około godziny, gdy do mieszkania powróciła córka poszkodowanej - podaje podkom. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno. - W trosce o bezpieczeństwo apelujemy - nie otwierajmy drzwi bez sprawdzenia kto i po co przyszedł,nie przekazujmy żadnych pieniędzy osobom które telefonicznie podają się za członków naszej rodziny lub proszą o przekazanie pieniędzy poprzez osoby pośredniczące,będąc w domu zawsze zamykajmy drzwi wejściowe,  jeśli zjawi się u nas przedstawiciel jakiejś instytucji bez otwierania drzwi , telefonicznie możemy sprawdzić [więcej]
pismak, 05.07.2016 15:01|czytane: 699 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają: Kto ma sprzątnąć znaki o nieprzejezdnej drodze?
W związku z remontem przejazdów kolejowych na linii nr 33 Kutno - Brodnica do 28 czerwca zostały zamknięte dla ruchu kołowego przejazdy kolejowe przez ulice Raszewską i Jesienną w Kutnie. 6 lipca oznaczenia o braku przejazdu jeszcze stoją i wprowadzają kierowców w błąd. Czytelnik eKutno.pl interweniował w Wydziale Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Kutnie, ale odesłano go z kwitkiem, że to ich nie obchodzi bo to sprawa PKP. 

- Znaki o braku przejazdu stoją na drogach z Grochowa w Jesienną, Rolniczą i z Rykowa na Adamów. Zapytałem w Wydziale Drogownictwa o to czy tablice są aktualne i dlaczego nie zostały sprzątnięte skoro zamknięcie przejazdów było do 28 czerwca. Wprowadzają one w błąd kierowców, szczególnie z terenów poza naszym powiatem - mówi Czytelnik eKutno.pl . - Odpowiedziano mi, że to nie jest sprawa starostwa, bo to PKP robiła remonty i zamykała przejazdy. Wydaje mi się, że skoro drogi są powiatowe to ich zarządca powinien zadbać o bezpieczeństwo i dobre informacje dla kierowców. Czy się mylę?
[więcej]
pismak, 05.07.2016 14:58|czytane: 820 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mieszkańcy złożyli 31 projektów do KBO. Na jakie będziemy głosować?
W tegorocznej edycji Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy złożyli 31 projektów, w tym 1/3 złożonych wniosków to tzw. projekty małe, których koszt realizacji nie przekracza 25 tys. zł. Do rozdysponowania miasto ma milion złotych. Wartość projektów złożonych przez mieszkańców w tegorocznej edycji to 2.007.401 zł. Będzie z czego wybierać.

- Do dnia 15 sierpnia br. potrwa weryfikacja formalna i merytoryczna projektów z możliwością ich uzupełnienia. Do dnia 31 sierpnia br. do publicznej wiadomości przekazana zostanie lista projektów dopuszczonych do glosowania. Promocja projektów przez Wnioskodawców odbędzie się we wrześniu. Natomiast głosowanie nad projektami przewidziane jest w dniach 01 - 09 października 2016 r. Wyboru projektów dokonują mieszkańcy miasta, którzy w dniu glosowania ukończyli 13 lat - podaje Biuro Prasowe kutnowskiego magistratu.

Złożone projekty:
Projekt nr 1 – "Łącząc pokolenia - od placu zabaw do siłowni plenerowej” (autorzy: radni Robert Małachowski, Łukasz Walczak) – 100 000 zł
Mieszkańcy złożyli 31 projektów do KBO. Na jakie będziemy głosować?
Projekt nr 2 – Sala integracji sensorycznej (autor: Dorota Wojciechowska) – 25 000 zł
Projekt 3 – Przebudowa chodnika na ul. Matejki w Kutnie (autorzy: radny Jan Dębski, Michał Krawczyński) – 100 000 zł
Projekt 4 – Remont - Renowacja - Modernizacja Targowicy, nowa nawierzchnia z uwzględnieniem poszerzenia jej wykorzystania (autor: Stefania Tuzin) – 100 000 zł

Projekt 5 – Mini tężnia z inhalacją (autor: Wanda Koperska) – 100 000 zł
Projekt 6 – Siłownia plenerowa na Tarnowskiego (przy Orliku SP nr 1) (autor: Patrycja Paluszkiewicz-Pietrzykowska) – 80 000 zł
Projekt 7 – Zielony Kościuszków (autor: Łukasz Wójcik) – 25 000 zł [więcej]
pismak, 05.07.2016 14:42|czytane: 1596 razy|33 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wygrali zaproszenia na Warcraft - Początek
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza od 8 lipca na film Warcraft - Początek. Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia,  wygrali je Magdalena Stępniak Tomasz Matczak. Zaproszenia do odebrania w Kasie KDK przed wybranym seansem.

Dwa zwaśnione królestwa w walce przeciw sobie. Przymierze walczy o zachowanie porządku i bezpieczeństwo ludzi, Horda zaś o przetrwanie zagrożonego gatunku orków.

[więcej]
kultura, 05.07.2016 13:21|czytane: 992 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Lider kutnowskiego PiSu nie zasiądzie w Radzie Politycznej
Piąty kongres Prawa i Sprawiedliwości zakończył się ponownym wyborem Jarosława Kaczyńskiego na prezesa. Tu nie mogło być niespodzianek. Natomiast jeśli chodzi o Radę Polityczną PiS to znaleźli się w niej nowi członkowie z województwa łódzkiego, natomiast kutnowski reprezentant Konrad Kłopotowski zniknął. 

Lider kutnowskiego PiSu nie zasiądzie w Radzie Politycznej, ./upload/articles_pakiety/30824/01_obraz.jpg


Z wojewódzkich przedstawicieli  w Radzie zasiadają Marcin Kosiorek (Łowicz), Zbigniew Linkowski (Zgierz), Krzysztof Stasiak (Łódź), Krzysztof Ciebiada (Pabianice). [więcej]
pismak, 05.07.2016 12:26|czytane: 1900 razy|25 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zerwij z nałogiem. Dni Nowej Szansy w lipcu
"Teen Challenge" Chrześcijańska Misja Społeczna Oddział w Kutnie zaprasza na "Dni Nowej Szansy", które odbędą się w Kutnie, przy ul. Filipowicza 5 16-17 lipca.

"Dni Nowej Szansy" realizowane są w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki  i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy wsparciu Prezydenta Miasta Kutna. [więcej]
pismak, 05.07.2016 07:42|czytane: 596 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej w Gruzji
Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej powrócił z IV światowej Olimpiady Tańca Ludowego Nowe życie 2016, która odbyła się w Gruzji w miejscowości Kabuleti położonej na wybrzeżu Morza Czarnego na północny wschód od Batumi.

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej w Gruzji, ./upload/articles_pakiety/30820/01_obraz.jpg
Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej w Gruzji, ./upload/articles_pakiety/30820/02_obraz.jpg
Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej w Gruzji, ./upload/articles_pakiety/30820/03_obraz.jpg


W olimpiadzie wzięło udział ponad 1500 uczestników z kilkudziesięciu zespołów z różnych krajów świata w tym liczne zespoły gruzińskie,  które po mistrzowsku pokazywały swoje umiejętności taneczne i artystyczne oraz
zespoły z Rosji Łotwy Kazachstanu Estonii Iranu i Polski.

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej zaprezentował polski folklor wywodzący się z Ziemi Kutnowskiej w barwnych jego strojach. Publiczność gromkimi brawami oklaskiwała nasze koncerty które bardzo się podobały.
Byliśmy w pewnym stopniu egzotyczni dla zespołów które prezentowały swój całkiem odmienny folklor. Otrzymaliśmy podziękowania i dyplomy za udział w Olimpiadzie oraz szczególne wyróżnienie dla choreografii prezentowanego układu tanecznego dla choreograf Patrycji Lichej. [więcej]
pismak, 05.07.2016 07:37|czytane: 1664 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
BMW Fest okiem Leszka Baranowskiego
BMW Fest na dobre zagościł w Kutnie. W weekend na miejskiej targowicy przy ulicy Narutowicza w Kutnie zebrali się wielbicieli i kierowcy BMW. Obejrzyjcie co zobaczył fotograf, kutnianin Leszek Baranowski.

Tym razem BMW Fest był zlotem dwudniowym, w sobotę po 15.00 kierowcy się integrowali, a w niedzielę od rana można było pooglądać cacka z różnych stron Polski.   Pojawiły się też samochody AMZ Motorsport oraz samochód organizatorów serii Drift Open.

BMW Fest okiem Leszka Baranowskiego

BMW Fest okiem Leszka Baranowskiego, ./upload/articles_pakiety/30821/02_obraz.jpg
BMW Fest okiem Leszka Baranowskiego, ./upload/articles_pakiety/30821/03_obraz.jpg
BMW Fest okiem Leszka Baranowskiego, ./upload/articles_pakiety/30821/04_obraz.jpg

[więcej]
pismak, 04.07.2016 20:00|czytane: 1141 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Czy okolice PKP w Kutnie wkrótce się zmienią? Galerii nie będzie
29 czerwca zarząd spółki Xcity Investment sp. z o.o. zadecydował o unieważnieniu 4 z 6 postępowań ogłoszonych w październiku ubiegłego roku.  Postępowania dotyczyły budowy parków handlowych w ok- olicach PKP w kilku miastach w Polsce i również w Kutnie.

Decyzja jest związana z rewizją strategii inwestycyjnej obejmującej zarówno projekty deweloperskie, jak również inwestycje infrastrukturalne w Grupie PKP. Zadecydowano o unieważnieniu postępowań dotyczących wyboru inwestorów dla 13 projektów: dwóch w Warszawie (Centralna Park oraz Warszawa Włochy), projektu Katowice OMP oraz objętych jednym postepowaniem 10 projektów zlokalizowanych w mniejszych miastach (Bielsko-Biała, Chorzów, Elbląg, Kłodzko, Koło, Koszalin, Kutno, Łowicz, Oleśnica, Skarżysko-Kamienna) - podaje zarząd spółki Xcity Investment sp. z o.o. - Pozostałe dwa postępowania, dotyczące nieruchomości [więcej]
redaktor, 04.07.2016 18:07|czytane: 798 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mali żychlinianie w muzeum Lasu i Drewna
Pierwszy tydzień zajęć wakacyjnych w Żychlińskim Domu Kultury został zakończony wycieczką do Rogowa. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w muzeum Lasu i Drewna, gdzie dzieci podzielone zostały na dwuosobowe grupy.

Mali żychlinianie w muzeum Lasu i Drewna, ./upload/articles_pakiety/30818/01_obraz.jpg
Mali żychlinianie w muzeum Lasu i Drewna, ./upload/articles_pakiety/30818/02_obraz.jpg
Mali żychlinianie w muzeum Lasu i Drewna, ./upload/articles_pakiety/30818/03_obraz.jpg


Każda para otrzymała kartę pracy, w której zawarte były pytania dotyczące zbiorów muzealnych. Zwiedzając poszczególne sale dzieci podziwiały unikalne eksponaty ptaków, szyszek, owadów, drewna i wystawę nietoperzy jednocześnie poszukując odpowiedzi na pytania. Po upływie 30 minut pracownik muzeum wspólnie z dziećmi omówił  zagadnienia w karcie pracy oraz przekazał ciekawostki dotyczące poszczególnych eksponatów. Następnym punktem naszej wycieczki było Alpinarium, w którym oprócz skalniaków znajdują się ciągi strumyków, kilka oczek wodnych, a także staw z wyspą. [więcej]
redaktor, 04.07.2016 16:45|czytane: 704 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Do końca lipca można złożyć wniosek na dotację
Urząd Miasta Kutna przedłużył do 29 lipca do godz. 15.00 termin naboru wniosków o udzielenie dotacji celowej na wykonanie podłączeń budynków do zbiorczego systemu kanalizacyjnego  Kutnie.

Wysokość dotacji wynosi do 50% kosztów wykonania podłączenia dla każdego budynku, lecz nie więcej niż 3 000  złotych. Rozliczenie dotowanego zadania musi nastąpić w nieprzekraczalnym terminie do 30 listopada 2016 r.

Wnioski o dotację rozpatrywane będą według kolejności ich złożenia, do wysokości środków finansowych zabezpieczonych na ten cel w danym roku budżetowym. [więcej]
redaktor, 04.07.2016 16:23|czytane: 440 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
czytaj z eKutno.pl: Aleksandra Hakało Pióra na wierzbie
Dzięki uprzejmości Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie w naszym stałym cyklu czytaj z eKutno.pl publikujemy opowiadania nagrodzone w Ogólnopolskim Konkursie Literackim na Opowiadanie Fantasy (z motywem róży). Konkurs organizowany był w ramach majowych pierwszych Kutnowskich Dni Fantastyki, których patronem było eKutno.pl.

Dziś publikujemy pracę Aleksandry Hakało pt. Pióra na wierzbie nagrodzoną II nagrodą w kategorii młodzież.

Bywa, że człowiek umiera.
- Miał pecha - mówią z wyrachowanymi, obrzydliwymi, kpiącymi uśmiechami, które sprawiają, że ściany świątyni płaczą krokodylimi łzami.
- Racja, zdarza się  - odpowiadam i odchodzę, trzęsąc się z powstrzymywanej wściekłości, zamykając za sobą żelazne drzwi, odgradzając się od reszty murami.
W tym mieście służę już od dziesięciu ludzkich lat. Nie przypomina sięgającej gwiazd Warszawy ani ukrytego w Puszczy Caementa. Jest spokojem, nietkniętym dziesiątkami wojen, które przeszły przez nasz świat. Ma ulice pamiętające czasy odrodzenia Wiary, Stare Miasto, o którym powiadają, że to właśnie tam zginęła ostatnia Królowa Elfów, Willę Lekarzy,  z zapisanymi na jej ścianach odbiciami Minionych Słońc.
Jest piękne. Tak jak moja Świątynia.
Gdy przekraczasz srebrzyste bramy miasta, pierwszym, co rzuca się w oczy, są jej wysokie wieże. Witają podróżnych, zapraszając ich w swoje  mury. Wysokie okna, z których rozciąga się widok aż na Wierzby dawnych Kapłanów, obserwują przejeżdżających, czekając na choć najmniejszy błąd, który można zapamiętać.
Mogłoby tu być idealnie, gdyby nie Istoty. [więcej]
kultura, 04.07.2016 15:48|czytane: 537 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Warsztaty zdrowego żywienia w gminie Bedlno i Żychlin
Jutro rozpoczynają się warsztaty zdrowego żywienia w gminie Bedlno i Żychlin połączone z pokazem zdrowego gotowania organizowane w ramach Projektu PL13 „ Żyjesz dla siebie i innych – zadbaj o zdrowie”.

Zdrowie zaczyna się na talerzu. Szkolenie składa się z dwóch części: teoretycznej podczas, której omówione zostaną najistotniejsze kwestie związane ze zdrowym odżywianiem; w drugiej części teoria zmieni się w praktykę i uczestnicy przygotują pyszny i zdrowy posiłek.

Gminny Ośrodek Kultury, Bedlno 28A
5 lipca (wtorek) - 11:00-14:00
6 lipca (środa) - 16.00-19.00
7 lipca (czwartek) - 11.00-14.00

Świetlica wiejska w Śleszynie, ul. Górna 3
5 lipca (wtorek) - 16:00-19:00
6 lipca (środa) - 11.00-14.00
7 lipca (czwartek) - 16.00-19.00

Uwaga liczba miejsc ograniczona! W celu rezerwacji miejsc prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 609 614 660 [więcej]
redaktor, 04.07.2016 15:56|czytane: 393 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kandydaci do Lwa Kutnowskiego z gmin z Łanięta, Oporów, Strzelce i Żychlin
Kapituła Konkursu Lew kutnowski podczas trzeciego posiedzenia odwiedziła kandydatów z gmin Łanięta, Oporów, Strzelce i Żychlin. Pracowała w składzie Zdzisław Trawczyński Wicestarosta i Przewodniczący Kapituły Konkursu, Marek Jankowski Przewodniczący Rady Powiatu, Bożena Jóźwiak Kierownik Rejonu Zespołu Doradców Kutno ŁODR w Bratoszewicach, Krzysztof Kołach Wójt Gminy Bedlno, Włodzimierz Jaworski Przewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego, Justyna Jasińska Dyrektor Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska.

Kandydaci do Lwa Kutnowskiego z gmin z Łanięta, Oporów, Strzelce i Żychlin, ./upload/articles_pakiety/30814/01_obraz.jpg
Kandydaci do Lwa Kutnowskiego z gmin z Łanięta, Oporów, Strzelce i Żychlin, ./upload/articles_pakiety/30814/02_obraz.jpg
Kandydaci do Lwa Kutnowskiego z gmin z Łanięta, Oporów, Strzelce i Żychlin, ./upload/articles_pakiety/30814/03_obraz.jpg


Oto następni kandydaci do nagrody Radosław i Aneta Strębscy z rodzicami – Gospodarstwo rolne, gm. Łanięta, Andrzej Olejniczak - Gospodarstwo rolne, gm. Strzelce, Józef Traczyk – Gospodarstwo rolne, gm. Oporów, Katarzyna Grzelak – Firma PH”NIKOLEX” BIS, gm. Oporów, Wojciech Jerzy Majchrzak – Firma PH-U MAJCHER, gm. Żychlin. [więcej]
pismak, 04.07.2016 11:45|czytane: 1641 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Klinika Futbolowa od 3 lipca

Klinika Futbolowa od 3 lipca

[więcej]
pismak, 04.07.2016 11:29|czytane: 271 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rajd rowerowy z Krośniewic. Byli bliżej ziemi
Sobotnie wakacyjne popołudnie bardzo aktywnie wykorzystała grupa miłośników jednośladów z Krośniewic. Znaczna cześć trasy wiodła drogami polnymi, leśnymi, kamienistymi, dzięki czemu uczestnicy byli bliżej natury w myśl hasła: Wzrosnąć można tylko z ziemi, po asfalcie można się jedynie toczyć. Tego dnia grupa pokonała 40 km, korzystając nie tylko z dobrodziejstwa bliskiego kontaktu z przyrodą, ale też zwiedzając zabytki znajdujące się w najbliższej okolicy.

Rajd rowerowy z Krośniewic. Byli bliżej ziemi, ./upload/articles_pakiety/30812/01_obraz.jpg
Rajd rowerowy z Krośniewic. Byli bliżej ziemi, ./upload/articles_pakiety/30812/02_obraz.jpg
Rajd rowerowy z Krośniewic. Byli bliżej ziemi, ./upload/articles_pakiety/30812/03_obraz.jpg


Ok godz. 16.00 na terenach przy hali sportowej Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach spotkali się uczestnicy kolejnego tegorocznego rajdu rowerowego pn. „Bliżej ziemi”. Pomimo upału, który nieco łagodniał dzięki podmuchom letniego wiatru, trzydziestoosobowa grupa rowerzystów wyruszyła na malowniczy szlak. Trasa wiodła poprzez Głaznów, Bielice, Starą Wieś, Kopyta, Jankowice, Nowe Jankowice, Łubno, Mazew, Nową Żelazną, Wysoką Wielką, Cygany, Wolę Nowską, Zalesie, Miłonice, Morawce do Krośniewic. Krótki postój miał miejsce w pięknym parku przy szkole w Jankowicach (dawniej był to dwór Zuchowiczów– właścicieli jankowickich dóbr). Dłuższy odpoczynek na łonie natury zorganizowano przy zabytkowym dworze w Cyganach. Posiadłość pochodzi z początku XX wieku. Została wzniesiona w latach 1909-1910 przez Ignacego Cygańskiego. Po II wojnie światowej obiekt przejęło państwo. Obecnie znajduje się w rękach prywatnego właściciela i niestety niszczeje. [więcej]
redaktor, 04.07.2016 10:52|czytane: 1204 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowska piątka softballistek w reprezentacji na Mistrzostwach Europy
W dniach 4 - 10 lipca w Czeskich Pardubicach rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy w Softballu do 22 lat. W reprezentacji Polski na ten turniej znalazło się pięć zawodniczek na co dzień grających w MKS STAL BIS Kutno.

Kutnowska piątka softballistek w reprezentacji na Mistrzostwach Europy, ./upload/articles_pakiety/30811/01_obraz.jpg
Kutnowska piątka softballistek w reprezentacji na Mistrzostwach Europy, ./upload/articles_pakiety/30811/02_obraz.jpg
Kutnowska piątka softballistek w reprezentacji na Mistrzostwach Europy, ./upload/articles_pakiety/30811/03_obraz.jpg


Są nimi: Weronika Prątkowska, Beata Lewandowska, Gabriela Michalak, Natalia Langner, Michalina Kusz. Reprezentacja naszego kraju rywalizować będzie z Litwą, Słowacją, Czechami, Grecją, Rosją, Holandią i Ukrainą. Życzymy im jak najlepszych wyników. [więcej]
pismak, 04.07.2016 10:37|czytane: 1161 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Od jutra plener plastyczny Kutno i róże
Od poniedziałku 4 lipca do 10 lipca roku odbędzie się w Kutnie II Ogólnopolski Plener Plastyczny „Kutno i róże”. Organizatorem jest  Stowarzyszenie „Dom Pracy Twórczej – Nowa Wieś”, a partnerami Kutnowski Dom Kultury, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna. Plener finansuje Prezydent Miasta Kutna.

Od jutra plener plastyczny Kutno i róże, ./upload/articles_pakiety/30810/01_obraz.jpg


W plenerze uczestniczy 12 zaproszonych artystów plastyków, w tym pięcioro spoza Kutna. Kierownictwo artystyczne – Dariusz Kaca, sprawy organizacyjne – Teresa Mosingiewicz.

Prace, które powstaną w czasie pleneru oglądać będzie można na wystawie poplenerowej w ramach Święta Róży w KDK – Galeria Okno na Sztukę.

W czasie pleneru 6.07. śr. i 8.07. pt.  g. 15.00 – 17.00 zapraszamy do pracowni plastycznej (sala tarasowa KDK) -  możliwość kontaktu z uczestnikami pleneru, rozmowy o sztuce. [więcej]
kultura, 03.07.2016 19:58|czytane: 639 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Różana kąpiel w kolorze herbacianym
Kutno - miasto róż, ale czy życie w nim jest usłane różami? Co to było za wydarzenie! Władze inwestują w fontannę w naszym mieście! Coś wspaniałego, bo przecież ile miast może pozwolić sobie na taką atrakcję. Cały powiat huczał. Na wielką skalę organizowane prace montażowe, efektowne otwarcie, reporterzy, gazety, tłumy na placu Piłsudskiego.. i oto jest - fontanna, publiczna toaleta dla bezdomnych.

Jej funkcjonalność okazała się nieprzeceniona. Jakież było moje zdziwienie, gdy wśród strumieni zobaczyłam   kobietę pod „czterdziestkę” robiącą sobie pranie, a wokół niej dzieci czekające na „swoją kolej”. Po szybkim praniu ręcznym pani zamieniła się z panem, który żwawo wskoczył pod strumień (jeszcze czystej) wody, żeby zażyć kąpieli. Kolorowe światła stworzyły - specjalnie dla Pana - nastrój niczym z ekskluzywnego jacuzzi. Wcale się nie dziwię, że mu się to spodobało i że zwykła kąpiel zmieniła się w piętnastominutowy relaks, a woda z czystej ...w brunatną.

Oto nasz kutnowski paradoks. Matki, przyprowadzające dzieci na atrakcję, z której aż strach skorzystać, żeby nie wrócić do domu z uśmiechem na ustach, a z grzybem na ciele. Niby najmłodsi mieszkańcy miasta bawią się tam, ale wielu słyszy w uszach szorstkie słowa mamy i taty: „Tylko mi w ten brud tam nie wchodź!”. [więcej]
redaktor, 03.07.2016 13:32|czytane: 3152 razy|44 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wspólne posiedzenie komisji poświęcone sytuacji kutnowskiego szpitala
W środę 6 lipca o godz. 10.00 w Starostwie Powiatowym w Kutnie odbędzie się wspólne posiedzenie komisji Rady Powiatu w sprawie funkcjonowania Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. zo.o.

Zarząd spółki przedstawi sprawozdanie finansowe i bilans spółki za 2015 rok oraz odpowie na pytania radnych i mieszkańców powiatu kutnowskiego na temat sytuacji bieżącej w lecznicy. [więcej]
redaktor, 03.07.2016 13:15|czytane: 1735 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wygrali zaproszenia na wodne pluski
Cztery zaproszenia na wodne pluski w Aquaparku Kutno wygrali: Karolina Dzierżawska, Mateusz Trzaskalski, Iwona Wiland oraz Jacek Stępniak.

Wygrali zaproszenia na wodne pluski, ./upload/articles_pakiety/30799/01_obraz.jpg
Wygrali zaproszenia na wodne pluski, ./upload/articles_pakiety/30799/02_obraz.jpg


Zaproszenia należy odebrać w parku wodnym w terminie 14 dni od rozstrzygnięcia konkursu.
[więcej]
pismak, 03.07.2016 12:47|czytane: 1129 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wiesław Paluchowski kandydatem do Nagrody Starosty Kutnowskiego w dziedzinie kultury
Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej wystąpiło z wnioskiem do Starosty Kutnowskiego o przyznanie dorocznej nagrody Starosty Kutnowskiego za rok 2015 za całokształtu działalności w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury dla Wiesława Paluchowskiego prezesa Stowarzyszenia Historycznego Pułk 37.

Wiesław Paluchowski kandydatem do Nagrody Starosty Kutnowskiego w dziedzinie kultury, ./upload/articles_pakiety/30804/02_obraz.jpg
Wiesław Paluchowski kandydatem do Nagrody Starosty Kutnowskiego w dziedzinie kultury, ./upload/articles_pakiety/30804/04_obraz.jpg


Komisja Edukacji, Kultury i Bezpieczeństwa Publicznego przy Radzie Powiatu na ostatnim posiedzeniu pozytywnie zaopiniowała wniosek TPZK.  Więcej wniosków o nagrodę Starostyza rok ubiegły nie było.

Wiesław Paluchowski od trzech lat jest prezesem Stowarzyszenia Historycznego Pułk 37, które powstało w 2009 roku. Stowarzyszenie rozpoczęło swoją działalność hucznie bo imprezą masową pn. Zlot GRH Odyseja Historyczna oraz żywymi lekcjami historii i tak jest do dziś. Kolejna edycja Odysei już w lipcu 22-24. Zapraszamy do Kutna i Leszczynka w gminie Kutno. [więcej]
redaktor, 02.07.2016 16:54|czytane: 2357 razy|26 komentarzy|komentuj|czytaj cały
TANIEC I FITNESS DLA KAŻDEGO. DLACZEGO WARTO ĆWICZYĆ LATEM?
Okres wakacyjny jest idealną porą, by zacząć się ruszać. Mimo pięknej pogody za oknem, warto również wyjść z domu i zadbać o siebie i swoje samopoczucie. Zapraszamy na zajęcia dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów w Street Dance Studio - Szkole Tańca Joanny Zielińskiej. Promocje i zniżki wakacyjne z pewnością zachęcą was do uczestnictwa w zajęciach.

TANIEC I FITNESS DLA KAŻDEGO. DLACZEGO WARTO ĆWICZYĆ LATEM?, ./upload/articles_pakiety/30779/01_obraz.jpg
TANIEC I FITNESS DLA KAŻDEGO. DLACZEGO WARTO ĆWICZYĆ LATEM?, ./upload/articles_pakiety/30779/02_obraz.jpg
TANIEC I FITNESS DLA KAŻDEGO. DLACZEGO WARTO ĆWICZYĆ LATEM?, ./upload/articles_pakiety/30779/03_obraz.jpg


Wakacje są od tego, żeby cieszyć się efektami i pozwolić sobie na więcej, ale musimy pamiętać że dodatkowe kalorie "nabywane" w trakcie przyjęć, wyjazdów, grilla, ogniska itp. musimy spalić by nie stracić efektu nad którym tak długo i intensywnie pracowaliśmy!

• Przerywając regularne ćwiczenie na ciepłe miesiące wracamy do punktu wyjścia – pojawia się BŁĘDNE KOŁO – cały rok chudniemy, w trakcie lata przybieramy na wadze i znów cały rok chudniemy (nie tylko chodzi o utratę wagi, ale i o muskulaturę). Co gorsza, postępując w ten sposób "rozleniwiamy" organizm i po lecie musimy wkładać więcej wysiłku by osiągnąć taki sam efekt.

• Trener zawsze podpowiada – trening w okresie letnim różni się od treningu w innych porach roku. Jesteśmy cały czas do waszej dyspozycji, by jak najbardziej optymalnie pokierować Waszym treningiem.

• KLIMATYZACJA – wiadomo – lato, upały czyli kolejna wymówka żeby nie ćwiczyć :) - my dbając o Wasze ciało i zdrowie gwarantujemy Wam zawsze przyjemny trening w klimatyzowanej sali na ul.Plac Wolności 1 [więcej]
wandea, 30.06.2016 07:20|czytane: 875 razy|komentuj|czytaj cały
W których gminach w powiecie remont dróg w wakacje?
Jak informuje Jacek Saramonowicz, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Kutnie trwają prace remontowe na sieci dróg powiatowych. Zakończono remont w gminie Dąbrowice i rozoczęły się naprawy na w gminach Bedlno, Oporów i częściowo Krzyżanów (droga powiatowa Nr 2112E Bedlno - Młogoszyn - Ktery).

W których gminach w powiecie remont dróg w wakacje?, ./upload/articles_pakiety/30806/02_obraz.jpg
W których gminach w powiecie remont dróg w wakacje?, ./upload/articles_pakiety/30806/03_obraz.jpg


- W następnej kolejności remontowcy przeprowadzą naprawy na terenie gmin: Żychlin, Ostrowy, Krośniewice, Kutno, Strzelce, Łanięta i Krzyżanów. Powiat Kutnowski do wykonania prac remontowych zabezpieczył niezbędny materiał w postaci mieszanki mineralno-asfaltowej - podaje Saramonowicz.- Wykonawcą remontów jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. z Kutna. Ostateczny termin zakończenia prac upływa 31 sierpnia.
[więcej]
redaktor, 02.07.2016 15:32|czytane: 1210 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wakacyjne zajęcia taneczne i fitnessowe w Studiu Tańca Alibi
Studio Tańca Alibi zaprasza  dzieci, młodzież i dorosłych na wakacyjne zajęcia taneczne i fitnessowe do klimatyzowanej sali. Z nami aktywnie i ciekawie spędzisz wolny czas. Nie trać czasu na nudę. Tańcz, ćwicz i baw się z nami.

Wakacyjne zajęcia taneczne i fitnessowe w Studiu Tańca Alibi, ./upload/articles_pakiety/30720/01_obraz.jpg
Wakacyjne zajęcia taneczne i fitnessowe w Studiu Tańca Alibi, ./upload/articles_pakiety/30720/02_obraz.jpg


Tego lata dużo promocji! Każdy kto w lipcu jumpinguje karnety na Zumbę otrzymuje! Każdy kto wykupi miesiąc zajęć na zajęcia Jumping Frog otrzymuje od nas w prezencie drugi darmowy karnet na zajęcia Zumby. Ze względu na wyjazdy wakacyjne stosujemy odpisy lub dajemy możliwość odrobienia zajęć!

Grafik wakacyjny obowiązujący od 4 lipca

Poniedziałek
16.30 - 17.30 - Hip- hop dla dzieci (6-9 lat)
17.30 - 18.30 - Hip-hop dla młodzieży (10 do 15 lat)
18.30 - 20.00 - Kurs tańca weselnego dla narzeczonych  Start 27 czerwiec
20.00 - 20.50 - Zumba Fitness

Wtorek
10.00-10.45  - Jumping Frog dla młodzieży
11.00 -11.45 - Zajęcia na trampolinach dla dzieci [więcej]
wandea, 29.06.2016 07:20|czytane: 506 razy|komentuj|czytaj cały
Uwaga korki na A1 na węźle Kutno-Wschód
Dwie godziny potrwa blokada pasa awaryjnego w kierunku na Gdańsk na A1 na węźle Kutno-Wschód. Około godziny 13.00 zderzyły się tam dwa samochody osobowy z ciężarowym.

Nie ma osób rannych. Ruch odbywa się pozostałymi pasami, Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość. [więcej]
redaktor, 02.07.2016 14:20|czytane: 594 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Biegowa pielgrzymka do Częstochowy przez Krośniewice
Stowarzyszenie „NAZARET” im. Św. Filipa Neri organizuje we wtorek 5 lipca biegową pielgrzymkę do Częstochowy. Trasa przebiega przez Krośniewice. Start z Bytowa, potem Tuchola, Toruń, Krośniewice, Pabianice, Częstochowa.

Biegowa pielgrzymka do Częstochowy przez Krośniewice, ./upload/articles_pakiety/30803/01_obraz.jpg


05.07.2016 r.  wtorek godz. 8.00  Msza święta
9.00  Start do III etapu z Torunia
14.00  Przybycie do Włocławka
17.00  Meta III etapu w Krośniewicach
18.00  Msza św. w Kościele p/w WNMP w Krośniewicach [więcej]
pismak, 01.07.2016 18:13|czytane: 664 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Ciut kultury z jej natury
Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Domów Dziecka i Rodzin Zastępczych „Wyspa skarbów”  wygrało konkurs „Bank Dziecięcych Uśmiechów”  organizowany przez Fundację Banku Zachodniego WBK  na realizuję programu „Ciut kultury z jej natury” .

Ciut kultury z jej natury, ./upload/articles_pakiety/30802/01_obraz.jpg
Ciut kultury z jej natury, ./upload/articles_pakiety/30802/02_obraz.jpg
Ciut kultury z jej natury, ./upload/articles_pakiety/30802/03_obraz.jpg


Celem programu jest  między innym  budzenie zainteresowania historią i kulturą własnego środowiska, regionu oraz kraju, rozwijanie wartości rodzinnych związanych z wartościami kulturowymi wspólnoty lokalnej. nabycie umiejętności poruszania się po instytucjach kultury i sztuki, wdrażanie do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych, ukształtowanie poczucia odpowiedzialności za swoją postawę, itp. [więcej]
pismak, 01.07.2016 16:55|czytane: 1036 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nowi komendanci w Żychlinie i Krośniewicach
Dziś  podczas odprawy służbowej Komendant Powiatowy Policji w Kutnie nadkom. Krzysztof Szymański wręczył rozkazy personalne policjantom, którym powierzono obowiązki na nowych stanowiskach służbowych.

Nowi komendanci w Żychlinie i Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/30801/01_obraz.jpg
Nowi komendanci w Żychlinie i Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/30801/02_obraz.jpg
Nowi komendanci w Żychlinie i Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/30801/03_obraz.jpg


Pełniącym obowiązki zastępcy Komendanta w Krośniewicach został podkom. Dariusz Bujalski, który dotychczas pełnił służbę na stanowisku oficera dyżurnego w kutnowskiej komendzie.

Nowego zastępcę Komendanta ma również Komisariat Policji w Żychlinie, jest nim asp. szt. Jacek Borowicz, wcześniej pracujący w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym. [więcej]
pismak, 01.07.2016 16:47|czytane: 2134 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Warto pomagać
Według dorosłych młodzież zazwyczaj bezczynnie siedzi w domu  lub traci czas przed komputerem. Pewnie bardzo by się zdziwili, gdyby uświadomili sobie, że spędzanie czasu przed komputerem nie zawsze jest bezproduktywne. Niektórzy w ten sposób pomagają innym m.in. poprzez  opisywanie ilustracji dla swoich niewidomych rówieśników i osób starszych. Mam na myśli   młodzież z Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie, która bierze udział  w audio-wolontariacie i współpracuje ze Stowarzyszeniem „De Facto”. 

Chcąc zostać audio-wolontariuszem trzeba  przejść szkolenia, na których kandydat poznaje podstawy audiodeskrypcji. Odbywały się one na terenie szkoły, później organizowane były szkolenia e-learningowe. Polegały one na tym, że raz w tygodniu na e-mail przysyłane były zdjęcia bądź obrazki, a  biorący udział w szkoleniu opisywali ilustracje zachowując poprawność gramatyczną oraz właściwą kolejność w opisie osób i rzeczy tak, by osoba niewidoma mogła bez problemu wszystko sobie wyobrazić. Po kilku dniach kandydaci otrzymywali  maila z zastrzeżeniami, uwagami bądź pochwałami na temat wykonanego opisu. Po skończonym szkoleniu audio-wolontariusze otrzymywali przydzielone ilustracje i sporządzali audiodeskrypcję do e-kiosku. Opisy wolontariuszy znajdowały się w gazetach dla osób niewidomych. Aby lepiej mogli wczuć się w sytuację osób niewidzących  organizowano spotkania z osobami, które straciły wzrok już w wieku dojrzałym bądź nie widziały od dziecka. Przy rozmowie z osobami niewidomymi można było dowiedzieć się jak wygląda ich codzienność  oraz, że często funkcjonują tak samo jak osoby widzące.  Byli przykładem tego, że nie widząc również można cieszyć się życiem, rozwijać swoją pasję, normalnie pracować. Prezentowane były telefony i komputery dla osób niewidomych. Wolontariusze mieli też możliwość spędzenia jednego dnia z osobami niewidomymi oprowadzając ich po różnych miejscach takich jak Polskie Radio czy ZOO.  Przy Gimnazjum nr 3, organizowane są również audiopikniki, na które mogą przyjść mieszkańcy Kutna, by przekonać się jakie pasje i problemy mają osoby niewidzące. [więcej]
pismak, 01.07.2016 08:17|czytane: 2167 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Jasper Hamelink z Holandii zwycięzcą etapu Koluszki Kutno i najlepsi mali kolarze
Wczoraj w Kutnie przeżywaliśmy emocje związane z zakończeniem II etapu 27. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego "Solidarności" i Olimpijczyków. Ponad 130 kolarzy z 23 zawodowych i amatorskich zespołów rozpoczęło rywalizację w środę w Radomiu. Miejsce startu nie zostało wybrane przypadkowo. Właśnie obchodzimy 40. rocznicę wybuchu strajków w Radomiu i od tamtej pory to miasto jest jednym z symboli "Solidarności".

 Jasper Hamelink z Holandii zwycięzcą etapu Koluszki Kutno i najlepsi mali kolarze, ./upload/articles_pakiety/30796/01_obraz.jpg
 Jasper Hamelink z Holandii zwycięzcą etapu Koluszki Kutno i najlepsi mali kolarze, ./upload/articles_pakiety/30796/02_obraz.jpg
 Jasper Hamelink z Holandii zwycięzcą etapu Koluszki Kutno i najlepsi mali kolarze, ./upload/articles_pakiety/30796/03_obraz.jpg


Po wykonaniu trzech rund w tym jednej niepełnej kolarze zakończyli etap na mecie zlokalizowanej na Al. ZHP. Cieszy nas fakt, że na podium kutnowskiej mety stanęło dwóch reprezentantów Polski – Paweł Franczak na miejscu 2. i Łukasz Bodnar na miejscu 3. Zwycięzcą II etapu Koluszki – Kutno 27. MWK "Solidarności" i Olimpijczyków został Jasper Hamelink z Holandii.

W imieniu organizatora Waldemar Krenc Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Region Ziemia Łódzka złożył podziękowania prezydentowi Zbigniewowi Burzyńskiemu za pomoc i wsparcie przy organizacji wyścigu. Za zaangażowanie w to ważne wydarzenie sportowe uhonorowany został również Wiesław Taraska Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Podregion Kutno. [więcej]
pismak, 01.07.2016 08:57|czytane: 886 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kellogg Company montuje dwie nowe linie produkcyjne
Zezwolenie na działalność w kutnowskiej podstrefie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej pod koniec czerwca otrzymała UMA Investments Sp. z o.o. (Kellogg Company). Spółka uzyskała już trzy zezwolenia w 2007, 2012 i 2016 r. Zezwolenie dla UMA Investments Sp. z o.o. było 290. z kolei zezwoleniem w ŁSSE i 29. zezwoleniem wydanym dla Podstrefy Kutno.

Kellogg Company montuje dwie nowe linie produkcyjne, ./upload/articles_pakiety/30795/01_obraz.jpg


Kellogg Company w ramach nowej inwestycji zamierza zwiększyć moce produkcyjne zakładu w Kutnie. W ramach nowego projektu przedsiębiorca planuje zakup i montaż dwóch nowych linii produkujących przekąski Pringles. [więcej]
pismak, 01.07.2016 08:52|czytane: 1197 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mammobus w powiecie kutnowskim. Pamiętaj latem o swoim zdrowiu!
Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich –  dwóch projekcji każdej piersi. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Mammobus w powiecie kutnowskim. Pamiętaj latem o swoim zdrowiu!, ./upload/articles_pakiety/30794/01_obraz.jpg


- Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka. - Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.

LUX MED Diagnostyka zaprasza panie na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie, które odbędą się:

Żychlin – 13 lipca przy Żychlińskim Domu Kultury, ul. Fabryczna 3
Oporów – 15 lipca przy Bibliotece, Oporów 12
Krośniewice – 26 lipca przy Hali Sportowej, ul. Sportowa [więcej]
pismak, 01.07.2016 08:44|czytane: 569 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Kultura Musi Być!
Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem
Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom eKutno.pl pragnącym pochwalić się fascynacjami, swoim hobby. Chcemy w nim... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
W lipcu w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza w lipcu na filmy animowane, hooror, thriller, premierę filmu wojennego i Małej Wielkiej Stopy. 30.06.2017-05.07.2017  od piątku do niedzieli godz.16.00 AUTA 3  2D dubbing (animowany/familijny, czas 107 min) godz.18.00... [więcej]
Sport
Kolejny sezon KDK Kutno w Ekstraklasie
Zakończyły się drużynowe mistrzostwa Polski w brydżu sportowym. W sezonie 2016/2017 tytuł mistrzowski zdobyła drużyna RAL Poznań. Kutnowscy brydżyści KDK1 po zwycięstwach w fazie play-off nad AZS Warszawa 220:118 i Piastem Skawina 204:153 ostatecznie zajęli 11 miejsce w kraju i... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Kredyt pożyczka CHWILÓWKA w 15 min Potrzebujesz gotówki na nieprzewidziane wydatki? Chcesz spłacić swoje zaciągnięte chwilówki? Chcesz spłacić swojego komornika? U nas dostniesz pożyczkę! Najlepsza oferta na rynku! Najniż... [czytaj więcej]
Pergotendy - nowoczesne zadaszenia Pergotendy - funkcjonalne zadaszenia tarasów. Jest to unikalna forma ochrony przed słońcem i deszczem i jak i również sposób na wygospodarowanie kawałka cienia, tak potrzebnego w upalne dni... [czytaj więcej]
Młoda pozna pana Młodziutka studentka spotka się ze zdecydowanym oraz zadbanym Panem na niezobowiązujący seks. Wymagana dyskrecja, kultura oraz higiena osobista :) Spotkania na początek u mnie w mieszkaniu lub w ... [czytaj więcej]
Pomoc kuchni Zatrudnię pomoc do kuchni! Praca w trybie zmianowym. Godziwe wynagrodzeniernrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dypozycyjnośćrn-uczciwośćrn-doświadczenie w branżyrnZainteres... [czytaj więcej]
Zatrudnię kucharza/kucharkę Zatrudnię kucharza/kucharkę na pełny etat do pracy w restauracji hotelowej!rnPraca na pełny etat, w trybie zmianowym.rnrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dyspozycyjnośćrn-uc... [czytaj więcej]
Kupię książki Kupię komplet książek do I klasy liceum o profilu technik logistyk... [czytaj więcej]
Dodatkowy zarobek - marketing sieciowy WitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. Um... [czytaj więcej]
szambo zbiorniki betonowe atest transport gwarancja Oferuję zbiorniki betonowe ekologiczne z przeznaczeniem na:rn- szambo,rn- szambo ekologicznern-ścieki,rn-gnojówkę,rn-gnojownicę,rn-deszczówkę,rn-ziemianki itp.rnZbiorniki o wielkości 4,6,8,10 ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
REKRUTER DS. PRACOWNIKÓW UKRAISKICH Rekruter ds. pracowników ukraińskich Obowiązki • Pozyskiwanie pracowników z Ukrainy • Weryfikację i selekcję aplikacji kandydatów zgodnych z poszukiwanym profilem • Budowanie i utrzym... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
Zagubiony piesek W okolicy ostatniego przystanku autobusu nr.7, w Muchnowie, blaka sie maly czarny piesek, nie ma jeszce roku. Moze ta droga znajdzie sie wlasciciel lub ktos kto zna pieska.... [czytaj więcej]
opiekunka do dziecka od września Poszukuję opiekunki do dziecka przedszkolaka, która jest osobą odpowiedzialną, sympatyczną, z podejściem do dziecka i posiada doświadczenie w opiece nad dziećmi w wieku 3-5, niepalącą. Mile ... [czytaj więcej]
ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ ZATRUDNIĘ OD ZARAZ KIEROWCĘ TEL. 570 849 437... [czytaj więcej]
sprzedam mieszkanie 61,3m Sprzedam mieszkanie własnościowe o powierzchni 61,3m mieszczące się na 1 piętrze na osiedlu Łąkoszyn. Mieszkanie po remoncie wymieniona hydraulika, okna PCV, podłoga panele i kafelki, na ścia... [czytaj więcej]
Odzież ciążowa i odzież XXI .plac Manhattan box 73 Oferuje odzież ciążowa i odzież XXI plac Manhattan box 73... [czytaj więcej]
Poklikam !!!! Witam serdecznie . Poklikam w wolny czas sms,y lub na gadu gadu z kobietami z Kutna i okolic stan cywilny B/Z. ( Mile widziane Ukrainki mieszkające w Kutnie ) Pozdrawiam Panie i Tylko Panie !!!... [czytaj więcej]
Kocięta szukają domu Cztery 7-tygodniowe kocięta, przebywające od urodzenia w mieszkaniu, poszukują nowego domu. Są bardzo wesołe i towarzyskie. Korzystają z kuwety i potrafią już jeść samodzielnie. ... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Tobiasz Fa]ewski:
5 minut temu
Brawo Jarzębinki! Najzdolniejszy zespół młodych talentów!
Aaron, Skalski:
19 minut temu
Nie ma wyszczególnionej endokrynologi
Prokop Szołucha:
1 godzin temu
Ten pan Łuczak prezes PEC to nie przypadkiem mąż pani Łuczak, obecnie głównej ksiegowej PUP, wcześniej prezeski szpitala i jeszcze wczesniej audytorki czy kontrolerki w UM.
Karol Riviere:
2 godzin temu
"PRAWDZIWA CNOTA KRYTYK SIĘ NIE BOI." AWRUK! Kto pożarł nasze komentarze? Kto zamyka przed nami OKNA eKutna? Kto jest tym złoczyńcą? Kto jest prowokatorem? Kto jest egzekutorem? Kto jest katem? Kto Jest ofiarą? Co tu jest grane? Co tu się dzieje? Co tu się narobiło? Tęsknota! Smutek! Żal! Nigdy nie mówi się nigdy. Nigdy nic nie wiadomo. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Na nawrócenie, oświecenie, przyjaźń, miłość, pokutę, przeprosiny i naprawę szkód i krzywd nigdy nie jest za późno. Jak się nie ma co się lubi, to się nic nie lubi. Albo wszystko! Albo nic! Albo seks, mamona i ciuch? Albo miłość światłość i duch? Trzeba wybierać! Albo rybka? Albo akwarium? Albo pieniądze? Albo życie? Trudne to wszystko jest do ogarnięcia? A wybory są najtrudniejsze! Co wybieramy? EKutno, PTO"R" i NADZIEJĘ? Czy "Nie chcem ale muszem", "Alleluja i do przodu", "Róbta co chceta" i „Obiecanki-cacanki (a głupiemu radość)”? Kto się długo namyśla, nie zawsze rzecz najlepszą wybierze. Raz kozie śmierć!... Ja już wybrałem!.... Dziękuję Pani Olu!!!... Kończę już pisanie głupot..... Boję się trefnych prowokatorów: niedorozwiniętego lekarza psychiatry i nadpobudliwego lekarza seksuologa, którzy swoimi komentarzami doprowadzili do bardzo groźnej, niebezpiecznej zadymy na tym forum. Ale, póki co, sytuacja już została opanowana. Bogu dziękujmy! Ducha nie gaśmy!.... !!!!! NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI.....!!!!! Całą noc nie mogłem zasnąć. Teraz się trochę uspokoiłem. Idę spać. Jak się wyśpię, to zobaczę co wy tu nawypisywaliście na moim ulubionym eKutno. Pa pa, nieznośne aniołeczki! Pa pa!
Gustaw Wawrzek:
2 godzin temu
Gratulacje !!!!
Mateusz Sopielka:
2
 · 
3 godzin temu
a TAKA miała być AMERYKA -II stopień ????
Lucjusz Plater:
3 godzin temu
Nie rozumiem, jakie głosowanie, jaki plebiscyt na policjanta? Za swoją pracę dostaje pieniądze czy pracuje za darmo
Felicjan Matliński:
3 godzin temu
Który z oddziałów kutnowskiego szpitala nie wszedł do sieci, czy weszły wszystkie?
Filip Kocieł:
2
 · 
3 godzin temu
I stopień czyli najniższy.
Gwidon Sypajło:
4 godzin temu
Może się z narcyzmu wyleczą dzięki temu
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Wróć,winno być natomiasdeco /art -deco...
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Natomias/winno być natomiasd
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Walenty Wielki- ludzie z Margaryny na temat PRĄDU najlepiej by było ,żeby się nie wypowiadali,również dla nich. Podpowiem jedynie ,że przy odrobinie szczęścia( a tacy z reguły je mają) w jedną z dziurek mogą włożyć nawet ... Natomias kombinować przy obydwu dziurkach odradzam nawet złodziejom komentarzy ! A przez grzeczność i zasady obowiązujące na e-Kutno nie wspomnę co można zrobić drutem w innych dziurkach...absolwent Staszica,sympatyk WNZK
Doroteusz Błażewski:
4 godzin temu
W tym mieście ludzie przez cały czas robieni są w chu...Zawsze, bo się boją odezwać. Dziś zebranie w spółdzielni. Ciekawe czy ktoś powie prawdę czy znów poklepią pa na prezesa.
Tymon Solipsa:
2
 · 
4 godzin temu
Na SGGW? A tutaj na miejscu takie renomowane uczelnie?
Mirosława Marcinek:
5 godzin temu
Na razie to się nauczyciceli z prywatnej ośmieszyli z tą napinką. Co to miało nie być - Staszic miiał paść, Kasprowicz też, a prywatna miała być potęgą. Dużo godzin będą mieli ci wybitni nauczyciele...
Oktawian Hakuba:
5 godzin temu
Ktoś się nie potrafi pogodzić z faktami, Pomysł nie wypalił i tyle, Jak się rozejdzie, że nitk tam się nie chce uczyć, w przyszłtm roku chętnych będzie jeszcze mniej.
Bogusław Passakas:
6 godzin temu
Ze swoich nie dadzą , nie martw się.
Narcyz Kaliszer:
6 godzin temu
Na stronie kutnowskiej policji figuruje jako I zastępca komendanta.Nie rozumię,jest jeszcze policjantem i startuje w konkursie.
Adrian Kwietniewski:
3
 · 
11 godzin temu
Okazy niesamowite.
Fakt Kutno mogłoby mieć swoje muzeum.
Ja sam nad rzeką Ochnią znalazłem skamieniałe muszelki.
Ale to co widzę na zdjęciach P. Leszka to coś niesamowitego co natura może wytwarzać.Najciekawsze artykuły
 ·  23
4 dni temu
Miejskie obrazki. Smród na osiedlu w centrum miasta
 ·  50
5 dni temu
Przemysław Zawadzki nadal dyrektorem Dąbrowszczaka. W czwartek konkurs na dyrektora Troczewskiego
 ·  119
5 dni temu
Radosław Bieniek szefem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w mieście
 · 
6 dni temu
Dni Pola w Strzelcach
 ·  56
6 dni temu
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
 ·  90
7 dni temu
(Aktualizacja) Kto wylewa słoną substancję na pobocza w gminie Krzyżanów?
 ·  14
8 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
8 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
9 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
9 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
14 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
14 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
15 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
19 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
19 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
19 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
21 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
22 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
23 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
23 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
23 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
24 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
24 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
24 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności