eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 30.04.2017     reklama kontakt
 
<a href="/sport,33658-mks-da-browa-g-rnicza-wygrywa-w-kutnie," title="Kutno: MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie</b><br>Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex...</div></a> <a href="/wiadomosci,33660-ostatni-raz-z-moja-klasa-kasprowicz-po-egna-tegorocznych-absolwent-w," title="Kutno: Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów</b><br>W II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza pożegnano kolejne pokolenie uczniów. ...</div></a> <a href="/kultura,33656-wystawa-body-worlds-the-cycle-of-life-wybierz-si-podczas-maj-wki," title="Kutno: Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki</b><br>W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną...</div></a> <a href="/wiadomosci,33651-wi-to-grabskiego-w-kutnie-cz-owiek-musi-sam-nad-soba-czuwa-i-soba-kierowa-by-wyrosna-na-kogo-w," title="Kutno: Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie</b><br>Święto, 85-lecie istnienia Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w...</div></a> <a href="/wiadomosci,33652-nadle-nictwo-kutno-sadzi-1000-drzew-na-minut," title="Kutno: Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę</b><br>Lasy Państwowe każdego roku sadzą ok. 500 mln drzew, to oznacza,...</div></a> <a href="/wiadomosci,33642-joanna-kowalska-z-kasprowicza-mistrzem-wiedzy-o-redniowieczu," title="Kutno: Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu</b><br>Joanna Kowalska, uczennica klasy II humanistycznej II LO im. Jana Kasprowicza...</div></a> <a href="/wiadomosci,33644-szko-a-podstawowa-nr-1-w-kro-niewicach-i-gimnazjum-w-krzy-anowie-najlepsze-w-turnieju-wiedzy-o," title="Kutno: Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze </b><br>Pod hasłem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” w dniach 25 i 26...</div></a> <a href="/wiadomosci,33604-wsa-odrzuca-skarg-inwestora-nie-b-dzie-wiatrak-w-w-gminie-bedlno," title="Kutno: WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno </b><br>Mieszkańcy gminy Bedlno wraz ze Stowarzyszeniem Czysta Okolica wygrali batalię przeciw...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
W MAJU ROZDAJEMY DARMOWE KARNETY NA DOWOLNE ZAJĘCIA FITNESSOWO-TANECZNE
Każdy kto w maju jumpinguje karnety darmowe otrzymuje!
Studio Tańca Alibi
zaprasza na jedyne w naszym mieście zajęcia Jumping Frog Dance dla młodzieży (fitness na trampolinach). Trening ten zyskał już wielu zwolenników w naszym mieście, mamy nadzieję, że podbije również serca naszej młodzieży. Otwieramy nowe grupy adresowane specjalne dla tej grupy wiekowej.  Nie zastanawiaj się i dołącz do nas. Zobacz ile radości daje skakanie. Motywująca muzyka, uśmiech, energia na cały dzień i niezapomniane wrażenia czekają na Ciebie!

W MAJU ROZDAJEMY DARMOWE KARNETY NA DOWOLNE ZAJĘCIA FITNESSOWO-TANECZNE, ./upload/articles_pakiety/30128/01_obraz.jpg
W MAJU ROZDAJEMY DARMOWE KARNETY NA DOWOLNE ZAJĘCIA FITNESSOWO-TANECZNE, ./upload/articles_pakiety/30128/02_obraz.jpg


Każdy kto wykupi miesiąc zajęć na zajęcia Jumping Frog Dance otrzymuje od nas w prezencie drugi darmowy karnet na niżej wymienione zajęcia taneczne.

Zajęcia gratisowe do wyboru odbywają się w KDK: Salsation Zumba Cardio

Zajęcia Jumping Frog Dance dla młodzieży rozpoczynają się 10 maja!
Wtorek:
16.00-16.50 - Jumping Frog Dance dla młodzieży  NOWOŚĆ + gratisowy karnet fitness [więcej]
wandea, 06.05.2016 07:23|czytane: 314 razy|komentuj|czytaj cały
#Wszystkogra. Konkurs filmowy rozstrzygnięty
Film "#WszystkoGra" to historia o poszukiwaniu szczęścia, miłości i radości życia. Zosia (Eliza Rycembel) próbuje zmienić świat za pomocą sztuki. Jej mama (Kinga Preis) niespodziewanie spotyka na swojej drodze kogoś wyjątkowego. Babcia (Stanisława Celińska) ukrywa tajemnicę z przeszłości. Trzy kobiety spróbują ocalić rodzinny dom. Przeżyją niejedną perypetię, by przekonać się, czego pragną. Czy uda im się to zdobyć? (filmweb.pl) Zapraszamy do Kina Kutnowskiego Domu Kultury już od dziś na premierowe pokazy polskiej produkcji.

Dwa podwójne zaproszenia wygrały: Edyta Lubasińska i Ewa Ławniczak. Zaproszenia do odebrania w Kasie KDK przed wybranym seansem.


[więcej]
kultura, 08.05.2016 11:56|czytane: 732 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Finał Mistrzostw województwa łódzkiego klas III w pływaniu
Wczoraj na basenie sportowym Aquaparku Kutno, odbył się Finał Mistrzostw woj. łódzkiego klas III w pływaniu. Organizatorem imprezy był ŁÓDZKI  OKRĘGOWY  ZWIĄZEK PŁYWACKI, na którego stronie za kilka dni opublikowane zostaną wyniki.

Finał Mistrzostw województwa łódzkiego klas III w pływaniu, ./upload/articles_pakiety/30139/02_obraz.jpg
Finał Mistrzostw województwa łódzkiego klas III w pływaniu, ./upload/articles_pakiety/30139/12_obraz.jpg
Finał Mistrzostw województwa łódzkiego klas III w pływaniu, ./upload/articles_pakiety/30139/18_obraz.jpg


Zawodnicy uczestniczyli w następujących konkurencjach: 50 m styl dowolny, 25 m styl motylkowy, 50 m styl grzbietowy, 25 m styl klasyczny, 4 x 50 m styl dowolny.

- Bardzo dziękujemy zawodnikom, którzy pokazali prawdziwy zapał i energię, dając z siebie wszystko w każdej konkurencji. Nie zawiodła nas również publiczność bo głównie za sprawą jej gromkich oklasków i dopingów, zagościła tu iście sportowa atmosfera. Aquapark Kutno pragnie podziękować gorąco również organizatorowi zawodów czyli Łódzkiemu  Okręgowemu  Związkowi Pływackiemu za bardzo sprawną obsługę imprezy - mówi  Marcin Kaniewski Kierownik promocji i marketingu Aquaparku Kutno. [więcej]
redaktor, 07.05.2016 15:58|czytane: 632 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Okulary przeciwsłoneczne. Tylko z Perfect Vision na Barlickiego w Kutnie

Okulary przeciwsłoneczne. Tylko z Perfect Vision na Barlickiego
[więcej]
wandea, 05.05.2016 07:18|czytane: 392 razy|komentuj|czytaj cały
Sesja w powiecie: nowa radna i podwyższenie kapitału zakładowego szpitalnej spółki
W środę, 18 maja o godz. 10:00 odbędzie się XXIII sesja Rady Powiatu w Kutnie. Na niej ślubowanie złoży Ewa Ściślewska, która kandydowała z listy PSL i wejdzie w miejsce ś.p. Waldemara Drążkiewicza, Anna Antczak, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie przedstawi sprawozdanie z działalności Centrum  za rok 2015 wraz z wykazem potrzeb w zakresie pomocy społecznej na rok 2016.

Sesja w powiecie: nowa radna i podwyższenie kapitału zakładowego szpitalnej spółki , ./upload/articles_pakiety/30141/01_obraz.jpg


Radni zmienią uchwałę Rady Powiatu w Kutnie z 21 marca 2016 roku w sprawie określenia zadań, na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w roku 2016, przyjmą ocenę zasobów pomocy społecznej za rok 2015 dla Powiatu Kutnowskiego, zmienią Wieloletnią Prognozę Finansową na lata 2016 – 2019 i tegoroczny budżet.

W porządku obrad znalazło się też wyrażenia zgody na wniesienie wkładu pieniężnego do Kutnowskiego Szpitala Samorządowego  spółka z ograniczoną odpowiedzialnością na podwyższenie jej kapitału zakładowego oraz objęcie udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym. [więcej]
redaktor, 07.05.2016 15:33|czytane: 1791 razy|46 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jacek Piekara, konkurs cosplay, turniej w Heroes of Might & Magic 3, seanse filmowe. Kutnowskie Dni Fantastyki
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie organizuje w tym roku pierwsze Kutnowskie Dni Fantastyki w dniach 19-22 maja. Impreza organizowana jest z myślą o miłośnikach literatury fantastycznej i młodzieży. Już dziś zapraszamy do biblioteki i zachęcamy do zapoznania się z programem. eKutno.pl objęło Kutnowskie Dni Fantastyki patronatem medialnym.

Jacek Piekara, konkurs cosplay, turniej w Heroes of Might & Magic 3, seanse filmowe. Kutnowskie Dni Fantastyki , ./upload/articles_pakiety/30143/01_obraz.jpg


19 maja – czwartek
17:00 Czytelnia - Panel debiutantów: Czy fantastyka to poważna literatura? Mikołaj Manicki, Bartłomiej Grubich, Konrad Knapek, moderacja: Maciej Kaźmierczak
17:00 Oddział dla dzieci i młodzieży - Fantasy dla dzieci: Opowieści dla najmłodszych

20 maja – piątek
11:00 Oddział dla dzieci i młodzieży - Wykład o fantastyce: prof. dr hab. Antoni Smuszkiewicz dla grup gimnazjalnych
12:00 Gimnazjum nr 2  - Turniej quidditch
16:00 Czytelnia - Wykład o fantastyce: prof. dr hab. Antoni Smuszkiewicz
17:00 Czytelnia - Spotkanie autorskie: Jarosław Grzędowicz i Maja Lidia Kossakowska prowadzi: Maciej Walczak
17:00 Oddział dla dzieci i młodzieży - Fantasy dla dzieci: Opowieści dla najmłodszych
20:00 Czytelnia - Koncert duetu Backspace: muzyczna aranżacja motywów z gier i filmów [więcej]
kultura, 07.05.2016 15:18|czytane: 789 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Łukęcin, morze, szachy. Relacja z Mistrzostw Polski
Łukęcin to niewielka, spokojna miejscowość wypoczynkowa leżąca w województwie zachodniopomorskim, w gminie Dziwnów. Jego atutem jest unikalny mikroklimat i bliskość morza (200m) oraz czysta plaża, która w odróżnieniu od pozostałych miejscowości gminy Dziwnów posiada urwisty, klifowy brzeg. 

Łukęcin, morze, szachy. Relacja z Mistrzostw Polski, ./upload/articles_pakiety/30140/01_obraz.jpg
Łukęcin, morze, szachy. Relacja z Mistrzostw Polski, ./upload/articles_pakiety/30140/02_obraz.jpg
Łukęcin, morze, szachy. Relacja z Mistrzostw Polski, ./upload/articles_pakiety/30140/03_obraz.jpg


Od kilku dni  Łukęcin kojarzy się jednak sporej grupie młodych ludzi przede wszystkim z szachami. Na przełomie kwietnia i maja  rozegrano tam pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Polskiego Związku Szachowego I DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH KLAS I-III objętych projektem „ Edukacja przez Szachy w Szkole” i nie objętych projektem. Mistrzostwa  rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 11 rund. Drużyny składały się z  4 zawodników - 3 chłopców (szachownice 1-3) i 1 dziewczynka (szachownica 4). Tempo gry  - 30 minut  na partię dla zawodnika.

W zawodach, wśród 22 drużyn,  wystartowała reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 6 im. M. Skłodowskiej-Curie w Kutnie w składzie: Igor Filipczak (1. szachownica),  Wiktor Wiklak (2. szachownica), Oskar Filipczak (3.) i Katarzyna Wiklak (4.). W pierwszej rundzie zagrali oni z prawdopodobnie najlepszą drużyną w kraju -  z Bogatynią I.  Walczyli bardzo dzielnie. Kasia sensacyjnie wygrała z najlepszą szachistką zawodów, posiadającą I kategorię Wiktorią Olszewską, która później nie przegrała już żadnej partii.  W drugiej rundzie 2:2 z Kopanicą I. W rundzie trzeciej było bardzo dobrze – 4:0 z Kościelcem. Grą fair play wyróżnił się Oskar. Po pierwszym dniu rozgrywek młodzi  Kutnianie plasowali się na 9 miejscu. Po południu odbyło się bardzo ciekawe spotkanie z 21-letnim arcymistrzem Kamilem Dragunem  i symultana, w której wśród 24 szachistów byli Kasia z Igorem. Oboje wytrwali bardzo długo. Kutnowska zawodniczka odeszła od  stołu jako 6 od końca, a kapitan drużyny jako 5. [więcej]
redaktor, 07.05.2016 14:54|czytane: 677 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Ekstraliga Baseballlu. Jutro dwumecz[więcej]
redaktor, 07.05.2016 15:00|czytane: 364 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Śledztwo w sprawie śmierci przesłuchiwanego na kutnowskiej komendzie Policji przedłużone
23 kwietnia minął rok od śmierci przesłuchiwanego mieszkańca Kutna Marcina S. na Komendzie Powiatowej Policji w Kutnie. Jak mówi Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi śledztwo zostało przedłużone jeszcze o dwa miesiące. Z kolei Komenda Powiatowa Policji w Kutnie wszczęła postępowanie o wydalenie zawieszonego policjanta ze służby.

Przypomnijmy, do tragicznego zdarzenia doszło w czwartek 23 kwietnia 2015, ok. godz. 14.30 w pomieszczeniach Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji. 34-letni Łukasz K. przesłuchiwał 29-letniego Marcina S. najpierw w charakterze podejrzanego, przedstawił mu zarzuty o kradzież, następnie w innej sprawie przesłuchał go jako świadka. Ok. godz. 14.30, po zakończeniu ostatniego z przesłuchań, obecni na piętrze pracownicy KPP w Kutnie usłyszeli dwa następujące bezpośrednio po sobie odgłosy strzałów i po upływie kilku sekund odgłos o podobnym brzmieniu. Wyniki sekcji wskazały, że przesłuchiwany zmarł na skutek rozległych obrażeń czaszkowo-mózgowych głowy. 

Prokuratura Okręgowa w Łodzi postawiła policjantowi Łukaszowi K. zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci i niedopełnienia obowiązku lub przekroczenia uprawnień, po pół roku kolejny trzeci zarzut wpływania na świadków. Od tego czasu zawieszony policjant ma zakaz zbliżania się do komendy i jego pracowników. Z pierwszego zarzutu grozi mu kara do pięciu lat więzienia. Podejrzany podczas przesłuchania składał wyjaśnienia i nie przyznał się do winy.

Ekspertyzy Instytutu Ekspertyz Sądowych im. prof. Jana Sehna z Krakowa nie odpowiedziały na wątpliwości dotyczące przebiegu zdarzeń w miejscu przesłuchania Marcina S. więc Prokuratura Okręgowa w Łodzi zleciła kolejne badania biegłym z łódzkiego Zakładu Medycyny Sądowej. A teraz jak mówi prokurator Kopania przedłużono postępowanie jeszcze o kolejne dwa miesiące, w celu wykonania dodatkowych czynności w sprawie. Zatem nie ma ostatecznej rekonstrukcji wydarzeń pomimo upływu roku od śmierci przesłuchiwanego. [więcej]
wandea, 06.05.2016 13:08|czytane: 2659 razy|92 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sukces inicjatywy obywatelskiej. Brawo panie Krystianie!
Czytelnik eKutno.pl w nawiązaniu do artykułu dotyczącego interpelacji radnych Rady Miasta Kutna poinformował nas o swojej inicjatywie obywatelskiej, bardzo ważnej, bo dotyczącej bezpieczeństwa kierowców i nie tylko.

- Jakiś czas temu zauważyłem znaczne ubytki w nawierzchni drogi krajowej K-60, biegnącej m.in. przez miejscowość Leszczynek. Stan pobocza gruntowego oraz części skrajne nawierzchni asfaltowej pozostawiały wiele do życzenia. Ubytki, wyrwy stanowiły zagrożenie dla bezpieczeństwa kierowców oraz innych użytkowników drogi - pisze pan Krystian Marzec. - 31 marca br.wystosowałem wniosek do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie o naprawę pobocza drogi. Pod koniec kwietnia br. otrzymałem pozytywną odpowiedź. Przesyłam zdjęcie obrazujące 

Sukces inicjatywy obywatelskiej. Brawo panie Krystianie!, ./upload/articles_pakiety/30129/01_obraz.jpg


Stan jezdni i pobocza dk 60 przed naprawą. Obecnie prace naprawcze drogi trwają, a efekty już widać w Leszczynku

Mieszkańcowi odpisał Jan Stocki, kierownik rejonu GDDKiA w Kutnie. W piśmie poinformował, że w maju Rejon Kutno przystąpi do ścinki i uzupełnienia poboczy na odcinku drogi krajowej nr 60 od Topoli Królewskiej do skrzyżowania z drogą krajową nr 92 czyli również w Leszczynku.

Pobocza na łukach są już uzupełnione więc inicjatywa pana Krystiana okazała się bardzo skuteczna. Warto brać przykład. [więcej]
wandea, 06.05.2016 08:25|czytane: 1216 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Złodziej samochodów zatrzymany na gorącym uczynku
Dziś  o godzinie 0.10 przy ulicy Wiśniowej młody mężczyzna próbował ukraść stojący przed posesją samochód volkswagen fox.

- Włamywacz uszkodził zamki w drzwiach, dostał się do wnętrza pojazdu, lecz nie potrafił uruchomić kradzionego auta. Przeskoczył przez ogrodzenie posesji, wszedł do niezamkniętego garażu, z którego próbował odjechać toyotą aygo. Uruchomił silnik pozostawionymi w pojeździe kluczykami. Daleko nie odjechał gdyż pozostawił otwarte drzwi kradzionego samochodu, które uderzając we wrota garażu zakleszczyły pojazd - podkom. Paweł Witczak, rzecznik prasowy KPP Kutno. -  Sprawca narobił tyle hałasu, że zaalarmował właścicielkę posesji. Kobieta telefonicznie o zdarzeniu powiadomiła kutnowskich policjantów. Patrol mundurowych zatrzymał sprawcę w chwili, gdy ten nadal próbował wypchnąć zakleszczony samochód z garażu. [więcej]
redaktor, 06.05.2016 13:35|czytane: 738 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zabawa na Dniu Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną i budynek dla PSOUU
Uczestnicy kutnowskiego Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną wczoraj na placu Piłsudskiego bawili się znakomicie. Tym bardziej, że wkrótce będą mieli własną siedzibę. Dzięki działaniom zarządu Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło nr 1 w Kutnie oraz życzliwości mieszkańców powiatu kutnowskiego budynek w którym mieszczą się Warsztaty Terapii Zajęciowej został wykupiony.

Zabawa na Dniu Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną i budynek dla PSOUU, ./upload/articles_pakiety/29741/05_obraz.jpg
Zabawa na Dniu Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną i budynek dla PSOUU, ./upload/articles_pakiety/29741/06_obraz.jpg
Zabawa na Dniu Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną i budynek dla PSOUU, ./upload/articles_pakiety/29741/10_obraz.jpg


Były torty upieczone przez uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Kutnie, muzyka, tańce i co najważniejsze uśmiechnięte twarze zintegrowanych mieszkańców naszego powiatu.

Zarząd Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło nr 1 w Kutnie między innymi na portalu eKutno.pl prowadził akcję zbiórki na rzecz  wykupu budynku, w którym mieści się siedziba Stowarzyszenia, oraz placówki do których uczęszczają dzieci i młodzież niepełnosprawna intelektualnie ze sprzężeniami. Jak mówi Jerzy Plichta, przewodniczący Koła udało się budynek wykupić w czterech ratach. 

 - Dzieci z "Niezabudki" uczęszczają od lat na Warsztaty Terapii Zajęciowej i do Zespołu Rehabilitacyjno-Terapeutycznego w budynku, który jest własnością Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Warszawie. Po przeprowadzonych negocjacjach Koło nr 1 w Kutnie kupuje budynek za 200 000 zł - mówi Plichta. - Pierwsza  rata już za nami, teraz zbieramy na kolejną. Zwracam się do wszystkich ludzi dobrej woli, samorządowców, przedsiębiorców o pomoc. [więcej]
wandea, 06.05.2016 08:51|czytane: 666 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Policja szuka świadków wypadku
Kutnowscy policjanci wyjaśniają okoliczności  wczorajszego zdarzenia drogowego, w którym sprawca zdarzenia odjechał z miejsca wypadku.

5 maja o godzinie 8.55 na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzka i Troczewskiego kierujący samochodem osobowym o nieustalonej marce, wykonując skręt w lewo, wymusił pierwszeństwo przejazdu jadącemu na wprost rowerzyście. Mieszkaniec Kutna \zmuszony do nagłego hamowania przewrócił się na jezdnię i doznał urazu ręki i głowy. Kierujący samochodem oddalił się z miejsca zdarzenia.

-  Świadkowie wypadku proszeni są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kutnie pod numerem telefonu 242532302  - podkom. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno. 

Również wczoraj doszło do kolizji z udziałem pieszego. O godzinie 15.05 na ulicy Łęczyckiej kierujący bmw 29-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego nie dostosował prędkości do warunków na drodze i uderzył w tył nissana almery, którego kierowca zatrzymał się przed oznakowanym przejściem celem przepuszczenia pieszego. [więcej]
redaktor, 06.05.2016 09:30|czytane: 979 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
KINO KDK i Muzeum zapraszają na pokaz filmu Potop Redivivus
Serdecznie zapraszamy na pokaz filmu "Potop Redivivus" który odbędzie się w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury 13 maja (piątek) o godzinie 10:00. Bilety w cenie 11zł. Projekcja filmu jest wydarzeniem towarzyszącym VIII Kutnowskiej Nocy Muzeum, która ze względu na rok Sienkiewicza przebiega w tej edycji pod znakiem Trylogii. Zapraszamy do kasy Kina KDK w celu rezerwacji miejsc dla grup zorganizowanych.

KINO KDK i Muzeum zapraszają na pokaz filmu Potop Redivivus, ./upload/articles_pakiety/30133/01_obraz.jpg
KINO KDK i Muzeum zapraszają na pokaz filmu Potop Redivivus, ./upload/articles_pakiety/30133/02_obraz.jpg


Film jednego z najwybitniejszych polskich reżyserów - Jerzego Hoffmana, będący pierwszą częścią monumentalnej, filmowej trylogii. Ekranizacja powieści Henryka Sienkiewicza. Po ponad 40 latach od premiery film przeszedł digitalizację, rewitalizację, cyfrowy remastering dźwięku i korektę barwną. Został także przemontowany przez Marcina Kota Bastkowskiego pod okiem samego twórcy. Utwór trwający w oryginale ponad pięć godzin został skrócony i fabularnie "zagęszczony" z myślą o współczesnym typie odbioru dzieł filmowych, nie tracąc jednocześnie nic z porywającej historii i swojego filmowego rozmachu. [więcej]
kultura, 06.05.2016 08:34|czytane: 488 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Monodram Shirley Valentine. Zaproszenia można dostać podczas Otwartego Dnia Funduszy Europejskich
Zapraszamy na niesamowity monodram Shirley Valentine w wykonaniu Magdaleny Tomaszewskiej z Teatru MINERWA z Gdyni. Artystka za rolę  została uhonorowana Nagrodą Aktorską XLIII Tyskich Spotkań Teatralnych za błyskotliwą, zróżnicowaną w barwach kreację, w pogłębionym psychologicznie portrecie kobiety.

Monodram Shirley Valentine. Zaproszenia można dostać podczas Otwartego Dnia Funduszy Europejskich , ./upload/articles_pakiety/30132/01_obraz.jpg


Zaproszenia na spektakl można zdobyć w trakcie Otwartego Dnia Funduszy Europejskich - piknik odbędzie się 13 maja od godz. 16.00 na Pl. Marsz Piłsudskiego, a na spektakl zapraszamy do Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie 15 maja godz. 18:00. [więcej]
kultura, 06.05.2016 08:30|czytane: 306 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapowiedzi: Festiwal Złoty Środek Poezji. Poeta - zawód, przywilej, udręka?
Już w czerwcu (10 i 11) w Kutnowskim Domu Kultury XII Festiwal Złoty Środek Poezji. W programie jak zawsze wręczenie nagród laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Artura Fryza na najlepszy poetycki debiut książkowy 2015, X Otwarty Konkurs Jednego Wiersza im. Pawła Bartłomieja Greca, debata poetycka i koncerty.

Zapowiedzi: Festiwal Złoty Środek Poezji. Poeta - zawód, przywilej, udręka?, ./upload/articles_pakiety/30109/01_obraz.jpg


- W tym roku zostały nadesłane 64 tomiki. Przewidujemy debatę literacką (Poeta - zawód, przywilej, udręka?), którą współorganizujemy z Łódzkim Domem Kultury - mówi Dominika Staniszewska, koordynator Festiwalu. 

10 czerwca o godz. 19.00 w ramach Festiwalu w Centrum Teatru Muzyki i Tańca zagra FORTUNA PLAYS SZYMBORSKA, a dzień później o tej samej godzinie Katarzyna Groniec. Bilety w cenie 15 zł i 30 zł są już do kupienia w kasie KDK, Centrum i online. Sala jest niewielka, więc warto się pospieszyć. 

Nagrania Wisławy Szymborskiej czytającej swoje wiersze zna niemal każdy. Co wydarzy się, gdy melodia jej głosu zostanie potraktowana dosłownie - gdy muzykę ściśle uzależni się od jej słowa, a ze składowych powstanie interaktywny wieczór poetycki? Takie ujęcie ogniskuje uwagę na elementach kryjących się za barwą głosu, jego tonacją, zróżnicowanym tempem i rytmem recytacji. To wyjątkowe połączenie muzyki i poezji, które pozwala wybrzmieć nie tylko słowom, ale również ich melodii. W projekcie wykorzystano archiwalne nagrania audio, wideo oraz oryginalne wyklejanki autorstwa Wisławy Szymborskiej. [więcej]
kultura, 04.05.2016 13:32|czytane: 432 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Weekend tuż, tuż... Kętrzyn - tajemnicze schrony pod cmentarzem i zamek krzyżacki
Kętrzyn znany jest przede wszystkim z Wilczego Szańca. Są hitlerowskie bunkry. w Gierłoży – kilka kilometrów od Kętrzyna. Kolejne znany miejsce do Sanktuarium w Świętej Lipce. A już na pewno znają to miasto smakosze majonezu kętrzyńskiego. Powiat kętrzyński, to teren niedoceniany przez polskich turystów, ale za to ceniony przez Niemców. Może dlatego, że na każdym kroku są ślady przodków. Ciekawostką jest to, że prawie w każdej większej wsi jest zamek krzyżacki i piękny kościół.

Weekend tuż, tuż... Kętrzyn - tajemnicze schrony pod cmentarzem i zamek krzyżacki, ./upload/articles_pakiety/30130/01_obraz.jpg
Weekend tuż, tuż... Kętrzyn - tajemnicze schrony pod cmentarzem i zamek krzyżacki, ./upload/articles_pakiety/30130/02_obraz.jpg
Weekend tuż, tuż... Kętrzyn - tajemnicze schrony pod cmentarzem i zamek krzyżacki, ./upload/articles_pakiety/30130/03_obraz.jpg


Pierwszy raz w Kętrzynie wylądowałem wiosną 1983 roku. Wylądowałem tam wbrew własnej woli – zasadnicza służba wojskowa. Nie będę się zbytnio rozpisywał o przeżyciach w armii PRL, bo to strata czasu. To był czas upokorzenia. Nigdy nie rozumiałem ludzi, którzy dobrowolnie poddają się dyktaturze dowódców  wojskowych. I tak miałem szczęście, bo cały dzień przebywałem poza koszarami i swobodnie mogłem poruszać się po mieście. Byłem tzw. kulturalno-oświatowym, współprowadziłem klub żołnierski – dyskoteki, koła zainteresowań np. fotograficzne. To w armii zdobyłem uprawnienia kinooperatora, fotografa i... rolnika.

Dzięki temu, że klub był na terenie miasta mogłem poznawać ciekawe miejsca. Szczególnie cieniłem sobie możliwość kontaktu z cywilami. W Kętrzynie jest co oglądać. Miasto w ostatnich latach zmieniło swoje oblicze, choć największym problem blisko 30-tysięcznego Kętrzyna jest bezrobocie. Mam tam kilku znajomych i niekiedy ich odwiedzam. [więcej]
redaktor, 05.05.2016 22:49|czytane: 674 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Dla kogo Lew Kutnowski?
Zarząd Powiatu w Kutnie organizuje I Powiatowy Konkurs „LEW KUTNOWSKI”. Termin przyjmowania zgłoszeń mija 15 maja 2016 roku. Konkurs skierowany jest do rolników i firm z powiatu kutnowskiego. Honorowy Patronat nad konkursem objęli: Krajowa Rada Izb Rolniczych i Marszałek Województwa Łódzkiego. Laureatów konkursu uhonoruje Starosta Kutnowski.

Dla kogo Lew Kutnowski?, ./upload/articles_pakiety/29622/01_obraz.jpg


Regulamin i szczegóły TUTAJ

[więcej]
wandea, 05.05.2016 22:39|czytane: 705 razy|17 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kto bierze udział w konkursie historycznym Patron znany czy nieznany?
W połowie marca tego roku ruszyła V edycja Międzyszkolnego Konkursu Historycznego „Patron znany czy nieznany?” . Tegorocznym bohaterem został Stanisław Staszic. W tym roku organizatorzy Kutnowskie Towarzystwo Historyczne oraz Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica, po raz pierwszy zaprosili uczniów wszystkich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w powiecie kutnowskim. Organizację finału wspierają: Stowarzyszenie Edukacyjno-Sportowe STASZIC-KUTNO i Centrum Teatru Muzyki i Tańca.

Kto bierze udział w konkursie historycznym Patron znany czy nieznany?, ./upload/articles_pakiety/30125/01_obraz.jpg


Laureaci ubiegłorocznego konkursu o patronie 37 Łęczyckim Pułku Piechoty im. Ks. J. Poniatowskiego

W eliminacjach  szkolnych wzięło udział 132 uczniów z 12 szkół. W  sześciu gimnazjach oraz w sześciu szkołach ponadgimnazjalnych uczniowie zmagali się z pytaniami poświęconymi  postaci wybitnego polskiego działacza oświeceniowego.
 
Finał konkursu nastąpi 19 maja o godz.10.00 w Centrum. Po zakończeniu finału ok. godz 12.00 uczestnicy otrzymają atrakcyjne nagrody. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Starosta Kutnowski i Prezydent Miasta Kutna.

LISTA UCZESTNIKÓW FINAŁU V MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO
„PATRON ZNANY CZY NIEZNANY?”


Gimnazjum im. II Korpusu Polskiego Zdobywców Monte Cassino w Krzyżanowie Zuzanna Miziołek, Klaudia Robaszewska p. Dominik Królak
Gimnazjum im. Bł. Jana Pawła II  w Łaniętach Katarzyna Tworus, Adam Widawski p.Patrycja Staniszewska Rezerwowa Weronika Turowiecka p.Patrycja Staniszewska
Zespół Szkól im. Władysława Stanisława Reymonta w Gołębiewku Piotr Góral, Jakub Stoliński p.Renata Mordzak
Zespół Szkół w Szczycie Anna Gawrysiak, Joanna Tadeusiak p. Zofia Babecka Rezerwowa Natalia Jakubowska p. Zofia Babecka
Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie Michał Olesiński, Julia Rejmonciak p. Anna Woś Rezerwowa Weronika Kruszyna p. Robert Małachowski [więcej]
wandea, 05.05.2016 22:22|czytane: 487 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dzielny Kogut Maniek w Kinie KDK. Wygrały zaproszenia
Od jutra w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury premierowo Dzielny Kogut Maniek. Zapraszamy najmłodszych mieszkańców powiatu kutnowskiego na przygody Mańka i jego paczki.

Dwa podwójne zaproszenia na film wygrały: Julia Tuwalska i Monika Chłopicka. Zaproszenia będą do odebrania w Kasie KDK przed wybranym seansem.


[więcej]
wandea, 05.05.2016 21:50|czytane: 744 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Godnie żyć, to cieszyć się wszystkim, co nas otacza
Dziś, 5 maja w Światowy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną swoje święto mieli podopieczni i opiekunowie Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Kutnie oraz Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego „Niezabudka”. Obchodzono również 20-lecie Warsztatu Terapii Zajęciowej.

Godnie żyć, to cieszyć się wszystkim, co nas otacza, ./upload/articles_pakiety/30126/03_obraz.jpg
Godnie żyć, to cieszyć się wszystkim, co nas otacza, ./upload/articles_pakiety/30126/21_obraz.jpg
Godnie żyć, to cieszyć się wszystkim, co nas otacza, ./upload/articles_pakiety/30126/28_obraz.jpg


Dzień Godności rozpoczął się przemarszem kolorowego, radosnego korowodu ul. Królewską na pl. Piłsudskiego. Potem gości m.in. senatora Przemysława Błaszczyka, posła Tadeusza Woźniaka, wicestarostę Zdzisława Trawczyńskiego, wiceprezydenta Kutna Zbigniewa Wdowiaka, przewodniczącego rady miasta Grzegorza Chojnackiego, wiceprzewodniczącą Jolantę Pietrusiak, Annę Antczak, dyrektorkę Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie powitał Jerzy Plichta, przewodniczący Koła w Kutnie Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Z kolei Dominik Wrzosek, wicedyrektor OREW Niezabudka prowadził ze sceny prezentację grup Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz gości z całego  województwa.

Ciepłe słowa do opiekunów i terapeutów, a szczególnie szefowej Warsztatów Barbary Wilińskiej skierowali senator, poseł i wiceprezydent. Wszyscy mówili o trudzie tej pracy, ale też radości i satysfakcji jaką daje. Senator Przemysław Błaszczyk przyjeżdża do Kutna na Dzień Godności od lat i cieszył się, że dzieci dorosły, że pamiętają go, że wciąż są pod profesjonalną opieką i przepełnia ich szczęście. [więcej]
redaktor, 05.05.2016 18:24|czytane: 1025 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Powiatowy Turniej piłki nożnej dla dzieci i młodzieży już 20 maja w Kutnie
W piątek, 20 maja na boiskach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kutnie odbędzie się Turnieju piłki nożnej dla dzieci i młodzieży w wieku 7-18 lat "Kutno cup". Turniej jest organizowany w ramach projektu "Żyjesz dla siebie i innych - zadbaj o zdrowie", finansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 oraz ze środków budżetu państwa w ramach Program PL13 "Ograniczenia społecznych nierówności w zdrowiu".

Powiatowy Turniej piłki nożnej dla dzieci i młodzieży już 20 maja w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/30127/01_obraz.jpg


Zawodnicy rywalizować będą w trzech kategoriach wiekowych: dla uczniów szkół podstawowych, dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych. Każdą z jedenastu gmin powiatu kutnowskiego będzie reprezentować jedna drużyna. Zespoły, które zajmą pierwsze miejsca w swoich kategoriach otrzymają tytuł najlepszej drużyny w powiecie oraz wygrają atrakcyjne nagrody.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu kutnowskiego do wspólnego kibicowania młodym piłkarzom już od godz. 9:30. [więcej]
wandea, 05.05.2016 16:56|czytane: 372 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Oddział Klubu Gazety Polskiej w Kutnie przeciw pobieraniu opłat parkingowych w soboty
Maria Aulich, Artur Peda, Andrzej Kozłowski i Leszek Olesiński działający w Oddziale Klubu Gazety Polskiej w Kutnie złożyli do prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego pismo w sprawie ich zdaniem nieprawnie pobieranych opłat parkingowych. Uważają oni, że uchwała Rady Miasta Kutna ustalająca stawki opłat w soboty czyli w dzień wolny od pracy jest niezgodna z prawem.

Oddział Klubu Gazety Polskiej w Kutnie przeciw pobieraniu opłat parkingowych w soboty, ./upload/articles_pakiety/30123/01_obraz.jpg


Oddział Klubu Gazety Polskiej w Kutnie żąda natychmiastowego zaprzestania naruszania prawa, jakim jest pobieranie opłat za parkowanie w strefie płatnego parkowania w soboty i zmianę przepisów w Kutnie w tej materii. Jednocześnie pytają o kwotę jaka wpłynęła od mieszkańców i przyjezdnych do budżetu miasta z tytułu opłat w SPP w soboty za czasów rządów prezydenta w czasie obowiązywania niezgodnej z prawem uchwały Rady Miasta Kutna.

- Uważamy, że pobrane z tego tytułu pieniądze należy odzyskać od zarabiających na tym firm i przeznaczyć na wsparcie rozwoju uczniów kutnowskich szkół średnych - mówią przedstawiciele organizacji. - Prosimy prezydenta o podanie społeczeństwu kto odpowiada za przygotowanie i wprowadzenie w życie uchwały z przepisami o pobieraniu opłat parkingowych w soboty. [więcej]
wandea, 05.05.2016 15:33|czytane: 2205 razy|23 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Szpital oferował badania na majówce
Akcja profilaktyczna "Kutnowskiego Szpitala Samorządowego" sp. z o.o. w ramach obchodów Majówki cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem - informuje Beata Pokojska, rzecznik KSS. - Mieszkańcom naszego Powiatu oferowaliśmy badania ukierunkowane na wczesne wykrycie cukrzycy, chorób układu oddechowego i krążenia. W ciągu dwóch dni wykonaliśmy 150 badań spirometrycznych, a ponad 500 osób miało oznaczony poziom glukozy we krwi i zmierzone ciśnienie tętnicze.

Szpital oferował badania na majówce , ./upload/articles_pakiety/30122/01_obraz.jpg
Szpital oferował badania na majówce , ./upload/articles_pakiety/30122/02_obraz.jpg
Szpital oferował badania na majówce , ./upload/articles_pakiety/30122/03_obraz.jpg


Jka podaje rzecznik około 20% mieszkańców  miało znacznie podwyższony poziom glukozy we krwi oraz podwyższone ciśnienie tętnicze. Osobom tym zalecono skontaktowanie się z lekarzami w celu pogłębienia diagnostyki i rozpoczęcia leczenia. Wszyscy uczestnicy badań otrzymali wskazówki dotyczące profilaktyki zdrowia.

- Wiele młodych par zainteresowanych było zajęciami prowadzonymi w ,,Szkole Rodzenia" w naszym szpitalu. Tym parom, które nie mogły skorzystać naszych porad przekazujemy nr tel. 24 388 02 60 do sekretariatu Oddziału Położniczego KSS, pod którym można uzyskać szczegółowe informacje dotyczące zajęć "Szkoły Rodzenia" - dodaje Pokojska. [więcej]
pismak, 05.05.2016 15:02|czytane: 595 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Organizują wyjazd na spotkanie z Petru
Kutnowskie struktury .Nowoczesnej zapraszają na spotkanie z Ryszardem Petru w Łodzi 15 maja i organizują bezpłatny przejazd autobusem z Kutna w obie strony. Wyjazd o godzinie 11:30.

Aby pojechać trzeba wysłać zgłoszenie z imieniem, nazwiskiem i wiekiem na e-mail:  kutnowski@nowoczesna.org Liczba miejsc ograniczona. Informacje szczegółowe pod numerem telefonu 500-173-100. [więcej]
redaktor, 05.05.2016 14:16|czytane: 667 razy|33 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Okradł pracodawcę wpadł w ręce policji
Kutnowscy policjanci zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który swojemu pracodawcy ukradł pieniądze i motorower. Mieszkaniec powiatu kutnowskiego usłyszał zarzuty zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Okradł pracodawcę wpadł w ręce policji, ./upload/articles_pakiety/30121/01_obraz.jpg


25 kwietnia kutnowscy policjanci otrzymali zgłoszenie kradzieży pieniędzy oraz motoroweru w Byszewie w gminie Kutno.

- Nieznany sprawca z mieszkania prywatnej posesji zabrał 1000 złotych oraz klucze przy pomocy, których otworzył pomieszczenie gospodarcze i z jego wnętrza ukradł motorower. Straty właściciel oszacował na 3500 złotych. Istniało podejrzenie, że sprawcą może być pracujący u poszkodowanego 29-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego - podaje podkom. Paweł Witczak. [więcej]
redaktor, 05.05.2016 13:33|czytane: 598 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Prokurator Rejonowy bez zmian, nowego komendanta Policji jeszcze nie ma
Jak wiadomo partia rządząca po wyborach ostro wzięła się do porządków w strukturze wymiaru sprawiedliwości w imię "dobrej zmiany". Wymieniono prokuratorów w okręgach, rejonach, komendantów wojewódzkich i powiatowych. A jak jest w Kutnie?

Prokurator Rejonowy bez zmian, nowego komendanta Policji jeszcze nie ma, ./upload/articles_pakiety/30120/01_obraz.jpg


W Kutnie w kwestii Prokuratury Rejonowej bez zmian, nominację w tej kadencji otrzymał dotychczasowy Prokurator Rejonowy Sławomir Erwiński. Z kolei Komenda Powiatowa Policji po odejściu na emeryturę Jana Kuropatwy wciąż czeka na powołanie nowego komendanta. Jak mówi pełniący obowiązki komendanta podinsp. Zbigniew Gruszczyński  kandydatów jest kilku a decyzja w rękach Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Andrzeja Łapińskiego.

Jak mówi mł.insp.Joanna Kącka, rzecznik prasowy KWP w Łodzi pełnienie obowiązków powierza się na pół roku, a w województwie łódzkim jest tylko kilka stanowisk komendantów do obsadzenia. [więcej]
wandea, 05.05.2016 11:03|czytane: 2346 razy|86 komentarzy|komentuj|czytaj cały
O co najczęściej pytają mieszkańcy na darmowych poradach prawnych?
Z darmowych porad prawnych w powiecie kutnowskim średnio miesięcznie korzysta 100 osób. Do 31 marca tego roku jak informuje Jacek Saramonowicz, rzecznik starostwa udzielono 314 porad prawnych (w tym 87 w punktach prowadzonych w przez organizacje pozarządowe).

Przypomnijmy, na podstawie ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej Powiat Kutnowski od 1 stycznia 2016 roku prowadzi cztery biura nieodpłatnej pomocy prawnej. I tak dwa punkty działają w Starostwie Powiatowym przy ul. Królowej Jadwigi pokój 50 i w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie przy ul. Krzywoustego 11 pokój nr 1, a dwa w gminach, w Krośniewicach w Zespole Szkół nr 1, ul. Łęczycka 19 i w Urzędzie Gminy Żychlin, przy ul. Barlickiego 15.

- Tematyka porad prawnych to głównie poinformowanie osoby uprawnionej o obowiązującym stanie prawnym, o przysługujących jej uprawnieniach lub na spoczywających na niej obowiązkach (192 porady), wskazanie osobie uprawnionej sposobu rozwiązanie jej problemu prawnego (157 porad) oraz udzielenie pomocy w sporządzeniu projektu pisma w sprawach, o których mowa w art.3 ust.1 pkt.1 i 2 ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej, z wyłączeniem pism procesowych w toczącym się postepowaniu przygotowawczym lub sądowym i pism w toczącym się postępowaniu sądowo-administracyjnym (86 porad) - podaje rzecznik starostwa. [więcej]
wandea, 05.05.2016 08:11|czytane: 510 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Polfarmex Kutno nie awansował do kolejnej rundy play-off
Wczoraj Polfarmex Kutno przegrał z Rosa Radom 68-73 (15-17, 15-12, 13-25, 25-19). To ostatni mecz Polfarmexu w tym sezonie. Drużyna nie awansowała do kolejnej rundy play-off.

Polfarmex Kutno nie awansował do kolejnej rundy play-off, ./upload/articles_pakiety/30117/11_obraz.jpg
Polfarmex Kutno nie awansował do kolejnej rundy play-off, ./upload/articles_pakiety/30117/22_obraz.jpg
Polfarmex Kutno nie awansował do kolejnej rundy play-off, ./upload/articles_pakiety/30117/33_obraz.jpg


Polfarmex Kutno : Parker 18, Jarecki 15, Fraser 11, Bartosz 11, Wołoszyn 7, Grochowski 2, Faber 2, Zyskowski 2, Gabiński 0, Malczyk 0;

Rosa Radom: Sokołowski 18, Harris 15, Thomas 13, Zajcew 9, Witka 8, Szymkiewicz 5, Jeszke 3, Adams 2, Bonarek 0. [więcej]
redaktor, 05.05.2016 07:20|czytane: 933 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Będzie remont trasy Kutno-Toruń
PKP Polskie Linie Kolejowe wyremontują linię kolejową Kutno-Toruń na odcinku Włocławek Brzezie - Aleksandrów Kujawski. Przetarg wygrał Torpol, który złożył najtańszą ofertę 62,67 mln zł.

W przetargu wpłynęło 18 ofert, m.in. NDI (68 mln zł) Colas Rail (70,2 mln zł), ZUE (86,87 mln zł), Budimex (86,61 mln zł) i Trakcja PRKiI (70,49 mln zł). [więcej]
pismak, 05.05.2016 07:38|czytane: 358 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czwarte miejsce dla reprezentacji "Dziewiątki"
29 kwietnia reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie wystartowała w Tomaszowie  Mazowieckim w Finale Wojewódzkim Gier i Zabaw rozgrywanym w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Czwarte miejsce dla reprezentacji
Czwarte miejsce dla reprezentacji


Po bardzo zaciętej, emocjonującej walce i zmieniającym się co chwila układzie miejsc w tabeli nasi zawodnicy wywalczyli  czwarte miejsce. Ostateczna kolejność w zawodach, w których wzięli udział przedstawiciele sześciu szkół, reprezentujących zwycięzców rejonów wojewódzkich wyglądała następująco.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim (gospodarz imprezy), Szkoła Podstawowa nr 71  w Łodzi, Szkoła Podstawowa nr 12 w Zgierzu, Szkoła Podstawowa nr 9 w Kutnie, Szkoła Podstawowa nr 5 w Łasku, Szkoła Podstawowa nr 13 w Bełchatowie. [więcej]
pismak, 04.05.2016 21:55|czytane: 452 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
WIECZÓR PANIEŃSKI W STREET DANCE STUDIO!
Zbliża się sezon ślubny, zatem wszystkie przyszłe panny młode zapraszamy na niesamowite przeżycia w STREET DANCE STUDIO! Zorganizujemy dla Was niezapomniany wieczór panieński!

WIECZÓR PANIEŃSKI W STREET DANCE STUDIO!, ./upload/articles_pakiety/30078/01_obraz.jpg
WIECZÓR PANIEŃSKI W STREET DANCE STUDIO!, ./upload/articles_pakiety/30078/02_obraz.jpg
WIECZÓR PANIEŃSKI W STREET DANCE STUDIO!, ./upload/articles_pakiety/30078/03_obraz.jpg


Chcesz spędzić swój wieczór panieński zupełnie inaczej niż wszyscy? A może zafundować taki wieczór swojej przyjaciółce?

Spotkajmy się u nas - w Szkole Tańca STREET DANCE STUDIO. Zgłoście się, a my zorganizujemy Wam niepowtarzalny WIECZÓR PANIEŃSKI.

Proponujemy Wam 1-2 godzinny kurs Sexy Dance, POLE DANCE i  czego tylko chcecie! Nasi instruktorzy dodadzą Wam pewności siebie
i podpowiedzą jak umiejętnie i z wdziękiem prezentować swoją kobiecość.

Te niezwykłe zajęcia dadzą Wam ogromną dawkę muzycznej energii i tanecznych umiejętności, które wykorzystacie tego wieczoru. [więcej]
wandea, 02.05.2016 08:07|czytane: 428 razy|komentuj|czytaj cały
Babskie (s)zycie. Zajęcia już w piątek
Warsztaty szycia maszynowego i ręcznego w Centrum Teatru Muzyki i Tańca już od piątku. W trakcie dwudniowych zajęć uczestniczki wykonają torbę na zakupy z foliówek jednorazowych techniką zgrzewania. Zajęcia są bezpłatne, liczba miejsc ograniczona.

Babskie (s)zycie. Zajęcia już w piątek, ./upload/articles_pakiety/30111/01_obraz.jpg


Zajęcia odbywają się: 6 maja (piątek) 17.00-19.00 7 maja (sobota) 11.00-13.00. Zapisy tel.  24 252 82 92 lub 795 079 899. [więcej]
wandea, 04.05.2016 14:00|czytane: 386 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Stoisko "Troczewskiego" najbardziej popularne na II Pikniku Naukowym
Podczas II Pikniku Naukowego „Oswoić innowacje” organizowanego przez Agencję Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. pod patronatem Starosty Kutnowskiego zaprezentowały się szkoły ponadgimnazjalne. Stoisko pod hasłem „TROCZEWSKI  inspiruje: ŻYJ ZDROWO" cieszyło się dużym zainteresowaniem i zajęło I miejsce w konkursie na najciekawszą prezentację.

Stoisko
Stoisko


Uczniowie i nauczyciele promowali na placu Piłsudskiego zdrowy styl życia. Zwiedzający chętnie degustowali przygotowane przez nich sałatki  i paszteciki – smaczne i zdrowe, korzystali z porad dotyczących zdrowego stylu życia. Dzięki pomiarom BMI można było poznać swój wskaźnik wzrostowo – wagowy. W nowej piramidzie żywienia podstawą jest aktywność fizyczna.

- Nasze propozycje odnosiły się do nowej piramidy zdrowego żywienia. Inspirowaliśmy mieszkańców Kutna do sięgania  po zdrowe produkty  i zdrowe potrawy. Uruchomiony został „bar sałatkowy”, propagowano zdrowe surowce ( np.  warzywa, owoce, produkty zbożowe z pełnego przemiału, ryby, białe mięso) do przygotowania pełnowartościowych  potraw. Na naszym stoisku można było degustować zdrowe wypieki, m.in. paszteciki z kaszy gryczanej z dodatkiem  sera, napoje na bazie wody mineralnej z różnymi dodatkami (np. cytryny, limonki, pomarańczy, imbiru) oraz kefiry  i maślankę. Wyjaśnialiśmy jak dbać o równowagę wodno – mineralną w organizmie, podkreślając, że woda jest źródłem zdrowia i życia. Stworzyliśmy swoiste laboratorium analiz, aby wykazać właściwości zdrowotne wody i jej szerokie zastosowanie - mówią uczniowie. -Składamy podziękowania  Pani Iwonie Grzybowskiej prezesowi „Zoriny” Sp. z o. o w Kutnie za  przekazanie przetworów mlecznych do degustacji oraz dla Pani Agnieszce Piaseckiej za pomoc  w organizacji transportu sprzętu sportowego na piknik. [więcej]
wandea, 04.05.2016 13:38|czytane: 1522 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają: Czy będzie wymieniony koślawy chodnik wzdłuż całej ulicy Północnej?
- Dlaczego został wymieniony chodnik na ul. Północnej tylko przy Domu Pomocy Społecznej sióstr zakonnych? Czy to była inicjatywa obywatelska czy miejska i czy będzie wymieniony koślawy chodnik wzdłuż całej ulicy Północnej? - pyta Czytelnik na forum eKutno.pl

- Chodnik na ul. Północnej przy Domu Pomocy Społecznej został wymieniony z inicjatywy Urzędu Miasta. Powodem dla którego został wyremontowany jedynie ten odcinek był jego bardzo zły stan. Na obecną chwilę nie jest planowana wymiana chodnika wzdłuż całej ulicy Północnej - odpowiada Paulina Trzaskowska z Biura Prasowego kutnowskiego magistratu. [więcej]
wandea, 04.05.2016 13:17|czytane: 772 razy|39 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja
Maj niesie radość! Kwitnie nadzieją na nieodgadnione. Przed chwilą odrodziliśmy się wraz z porami roku lub jak wolą wierzący w Boga... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas
W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną wystawę z cyklu BODY WORLDS & The Cycle of Life twórcy techniki plastynacji dr. Guntera von Hagensa. Wstęp na wystawę w... [więcej]
Sport
MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie
Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex Kutno przegrał z MKS Dąbrowa Górnicza 76:85. W kwartach było 28:25, 15:23, 10:24, 23:13. Dla Polfarmex Kutno punktowali: M. Marek 4, J. Jarecki 14, M. Sałasz 15, O. Emegano 4, M.... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam Działkę budowlaną Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 938mkw, uzbrojoną, na nowo powstającym osiedlu Dybów II.... [czytaj więcej]
Sprzedam działkę rolną Sprzedam 55 arów ziemi w Luboradzu. Cena 17000. Telefon 509384718 lub 502515281.... [czytaj więcej]
Praca dla kucharki - Gostynin Potrzebna kucharka od zaraz.... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
Praca dodatkowa dla każdego – plus poradnik rnWitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. ... [czytaj więcej]
wynajmę Wynajmę lub sprzedam mieszkanie w centrum Kutna, stare budownictwo. – TBS. Mieszkanie jest wysokie, ciepłe, z cegły, na I piętrze. Dwa pokoje (duży pokój 20 m), drugi ok.13 m. kuchnia, ła... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Servis Masz kłopot z komputerem? Zadzwoń. Naprawa w domu klienta. Szybko i tanio. Oferuje pomoc i doradztwo przy rozbudowie oraz modernizacji sieci , komputera oraz doborze oprogramowania.... [czytaj więcej]
Działające serwisy www - sprzedam Na sprzedaż mam serwisy internetowe - gotowe i działające - każdy ma po kilka lat. Serwisy są odwiedzane i na autorskim oprogramowaniu. www.sogl.pl (8 lat, 120-270uu/dzień, 10-70tys odsłon/dzie... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
Dom 8km od Kutna sprzedam Sprzedam dom murowany 8 km od Kutna przy asfaltowej drodze na ogrodzonej działce ok 1200 mkw. 2 pokoje, kuchnia, łazienka z WC, przedpokój CO węglowe. Może być umeblowane i ze sprzętem AGD. ... [czytaj więcej]
Jesteś dorosły i chcesz mówić po niemiecku? Witaj,rnSpecjalizuję się w nauce języka niemieckiego przez Skype.rnSkutecznie uczę osoby, które pracują w Polsce, za granicą lub jadą rndo Niemiec, Austrii i Szwajcarii.rn rnMam na imię Jolan... [czytaj więcej]
Sprzedawca / Sprzedawczyni Jesteśmy znaną marką, liderem w swojej kategorii. Nasze sklepy znajdują się w najlepszych Centrach Handlowych w Polsce. Zależy nam na stałym rozwoju, dlatego poszukujemy kreatywnych osób do sk... [czytaj więcej]
Legginsy RUN BABY RUN Legginsy sportowe do każdego rodzaju ćwiczeń: do biegania, na fitness, czy taniec. Doskonała sportowa dzianina oddychająca, elastyczna, pracuje z Twoim ciałem. Szeroki wzmacniany pas pozostaje n... [czytaj więcej]
Segment Oddam za darmo segment. ... [czytaj więcej]
Opiekun/ka seniora Josefa po zawale, 68 lat InterKadra jest działającą na rynku europejskim renomowaną Agencją Pracy Tymczasowej, Doradztwa Personalnego oraz Pośrednictwa Pracy na terenie RP i za granicą, wpisaną na podstawie Certyfikat... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Łazarz Marek Charłocy:
31 sekund temu
no co ty ? a sufler, januszek czy inny adam ? to ci naukowcy pełna gębą \
Beniamin Kurojed:
3 minut temu
Leopold to martwe ciało. Takie bez serca i bez duszy śmierdzące ciało. Ludzki szkielet to przy nim rewelacja. Nie wstydźmy się swojej anatomii.
Ursus Wincenty Hwalibog:
2
 · 
4 minut temu
donosiciel się znalazł zas...y
Przemysław Okoń:
3
 · 
9 minut temu
piotrze kmita, a ja się zgadzam z wpisem Rufina bo jest to wpis mądry , rzeczowy itd. Dlatego zrób co masz zrobić mafijny fagasie ,a potem pisz na Berdyczów i pochwal się tym jaki jesteś głupi i mierny . hahahahahahaha
Beniamin Kurojed:
2
 · 
17 minut temu
Jaka mac, taka nać.
Beniamin Kurojed:
2
 · 
23 minut temu
Bo w Polsce dzisiaj to się dzieje tak: naukowców dużo, a uczonych brak. I co? I nic!
Beniamin Kurojed:
2
 · 
27 minut temu
Kiedyś "Kasprowicz" to było coś. Teraz "Kasprowicz" to nic.
Apoloniusz Błaszkowski:
2
 · 
2 godzin temu
Człowieczku przecież takie zdjęcia są w książkach do anatomii , biologi , nauki o człowieku. Co cię w nich drażni? To przecież pokazuje twoje ciało a co brzydzisz się nim?
Apoloniusz Błaszkowski:
2 godzin temu
Janusz i tobie podobni . Z was nie zrobią preparatów bo trudno doszukać się mózgu.
Dominik Neoforensis:
2
 · 
3 godzin temu
Córeczki z wielkimi dupami trzeba napaść i napoić.
Dacjan Tetyaniec:
4 godzin temu
Żeby tylko na szkło
Edgar Puch:
4 godzin temu
Ten ma największe hojności porywy,Komu fortuna odmówiła mienia;A ten najbardziej bywa gadatliwy,Co nie ma właśnie nic do powiedzenia.
Edgar Puch:
5 godzin temu
Tam, gdzie w sercach bezmyślność i bierność,Krzewić się może tylko ciemnota i mierność.
Emilian Tymna:
6 godzin temu
Jak się pracuje w PR i używa takich sformułowań i ma się tak ubogie słownictwo i kompletny brak kultury to zostaje tylko miejska micha
Olimpia Wilkowszczak:
6 godzin temu
Nowoczesna w Kutnie nieźle zaczęła, ale gdy dołączył radny Ziółkowski plus pewna pani - miłośmiczka Łebskiego, to partia znalazła się w locie pikującym. Nie wiem, czy to wszystko się dzieje za zgodą pana Tomasza czy też on po prostu nie panuje nad pewnymi rzeczami.
Gaweł Wacowski:
6 godzin temu
Program Nowoczesnej to wartości i cle Czyżby główną wartością była micha, a celem micha?
Przemysław Zwowitzki:
6 godzin temu
Zanim mieszkańcy gminy połapią sie, Burzyński swojego człowieka wsadzi, będzie zmiana z buraka na kartofla z Adamowic.
Czesław Boguszewski:
6 godzin temu
Ten nasz błądzący w ciemnościach brat swędrowski to tak się nadaje na dobrego księdza pasterza jak brat burzyński na dziada kościelnego, a brat debich na słowika organistę. Omijam z daleka tą ciemnotę, głupotę i niecnotę. Szkoda marnować czas na paciorki, fikołki i koziołki. Babcia mówiła, że oni więcej złego niż dobrego czynią. Czuwajmy bo jak wyżej. Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą. Przekroczmy próg nadziei.
Czesław Boguszewski:
3
 · 
7 godzin temu
KCI powinni zamknąć na wieki. Tam tylko syf, kiła i mogiła. Zbój, zupa i kamieni kupa. Taka bezmózgowa dzicz bez wiary i kultury tam pracuje. Znam ich. Z jednym chodziłem do szkoły. Sami sobie bzdurne posty piszą. Żenada. Szkoda czasu tracić na czytanie i oglądanie tego beznadziejnego badziewia. Wolę z sikorkami pogadać albo z kumplami w bridża pograć lub rowerem pojeździć. Nie stać mnie na marnowanie czasu na pierdoły.
Flawiusz Marcynk:
3
 · 
7 godzin temu
Byłam na tej wystawie, GENIALNA, polecam wszystkim. Zdjęcia jak na panujące tam warunki świetne. Brawo dla fotografa i Pani Redaktor za podjęcie tematuNajciekawsze artykuły
 ·  64
4 dni temu
Czytelnicy pytają o zatrudnienie w Aquaparku Kutno i bezpłatne wejściówki
 ·  2
5 dni temu
Misje Święte w diecezji łowickiej. Wczoraj świadectwo Dobromira, dziś rozpoczęcie misji w Głogowcu
 ·  101
6 dni temu
WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno
 ·  3
6 dni temu
Kutnowskie firmy otrzymały wsparcie na innowacyjne projekty z branży motoryzacyjnej
 ·  29
10 dni temu
Co będzie w budynku po PZU w centrum Kutna?
 ·  21
11 dni temu
Dziś w TVP 1 historia byłego policjanta z Kutna
 ·  8
11 dni temu
Czytelnicy pytają: Kiedy wreszcie będzie nowa nawierzchnia na drodze Łanięta - Kąty?
 ·  29
19 dni temu
Gorąca dyskusja o opłatach za wodę i ścieki w Gminie Kutno. Radni zaproponowali podwyżki
 ·  89
19 dni temu
Będzie nowy stary Zarząd Powiatu w Kutnie?
 ·  51
19 dni temu
Ogłoszenia o manifestacji kutnowskiego ONR pod lupą łódzkiej prokuratury
 ·  11
20 dni temu
Proces Łukasza K. Media musiały opuścić salę rozpraw
 ·  5
20 dni temu
Bronka Nowicka w Kutnie. Dziecko martwi się, bo nie umie nakarmić kamienia
 ·  12
21 dni temu
Prokuratura Regionalna w Łodzi: Były policjant nie popełnił przestępstwa na komendzie
 ·  16
21 dni temu
Czyszczenia Królewskiej na Majówkę nie będzie, ale różana fontanna już tryska
 ·  12
23 dni temu
Twarzą w twarz Proletaryat w Kutnie
 ·  92
24 dni temu
Czytelnicy pytają, rzecznik starostwa odpowiada. Koszty kasacji i bezkrólewie
 ·  2
24 dni temu
Inwestycje PLK S.A.: Odnowione perony, wiadukt na Troczewskiego i przystanek Azory
 ·  88
24 dni temu
Radnej PSL przedłużono zatrudnienie w ośrodku. Nie ze mną te numery, Brunner
 · 
25 dni temu
Łukasz Wójcik: Podniebne przygody i wielka pasja
 · 
25 dni temu
Promocja szkół w coraz lepszym wydaniu. Powiatowe targi edukacyjne dla gimnazjalistów
 ·  247
26 dni temu
Kasacja starosty oddalona. Debich musi odejść
 ·  3
26 dni temu
Laureaci Super Pulsów Żychlina 2017
 · 
27 dni temu
W Komadzynie płonęła naczepa pełna trocin. Ruch na A1 odbywa się jednym pasem
 ·  2
30 dni temu
Premiery Teatru Puszek. Dobra zabawa i pouczający morał
 ·  105
31 dni temu
Praktyki samorządowe a wartości. Promocja prezydenta z naszych portfeli
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności