eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 23.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Kraksa w Miłosnej
Dziś około godz. 15.00 w Miłosnej na DK 91 zderzyły się dwa samochody ciężarowy i osobowy. Jedna osoba ranna. Jezdnia zablokowana jest w obu kierunkach.  Przewidywany czas utrudnienia do godz. 19.00.

Kraksa w Miłosnej, ./upload/articles_pakiety/34190/01_obraz.jpg


Policja na obwodnicy Krośniewic oraz w Topoli Królewskiej kieruje na objazdy na DK92 oraz DK60. Wkrótce więcej informacji. [więcej]
pismak, 21.06.2017 16:03|czytane: 2221 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Wakacje z Kolorową Lokomotywą. Zapisy na wycieczki w KDK
[więcej]
wandea, 21.06.2017 16:09|czytane: 136 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nauczycielka z MDK w Kutnie otrzymała zagraniczne stypendium
Aleksandra Wójkowska, nauczycielka zajęć umuzykalniających w Młodzieżowym Domu Kultury oraz w Przedszkolu “Promyczek” w Kutnie, otrzymała prestiżowe stypendium na udział w seminarium w Akademii Muzycznej w Budapeszcie.

Nauczycielka z MDK w Kutnie otrzymała zagraniczne stypendium, ./upload/articles_pakiety/34189/01_obraz.jpg


Stypendium przyznawane jest tylko dwóm osobom z całego świata przez Foundation for the Kodály Institute i pokrywa koszt udziału w 29. Międzynarodowym Seminarium Kodály w Kecskemét na Węgrzech.

Aleksandra jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz Państwowej Szkoły Muzycznej im. Karola Kurpińskiego I i II stopnia w Kutnie. Praca z dziećmi to jej największa pasja. Podczas jej zajęć dzieci aktywnie i twórczo doświadczają muzyki. 
[więcej]
kultura, 21.06.2017 15:33|czytane: 342 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zapowiedzi: Festyn Na ludowo w Mieście Róż
Muzeum Regionalne w Kutnie oraz Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej zapraszają w dniach 1-2 lipca na Festyn Na ludowo w Mieście Róż.

Zapowiedzi: Festyn Na ludowo w Mieście Róż, ./upload/articles_pakiety/34188/01_obraz.jpg


Pierwszego dnia imprezy, w ramach XXXII Międzynarodowych Warsztatów Folklorystycznych, wystąpią zespoły z Puerto Rico i Serbii oraz Zespoły Pieśni i Tańca z Łodzi i Kutna. 2 lipca w programie imprezy znajdą się, m.in. występy folklorystycznych zespołów tanecznych, śpiewaczych i kapel, kiermasz sztuki i rękodzieła artystycznego. Gwiazdą wieczoru będzie Kapela Drewutnia, która gra utwory inspirowane tradycyjną muzyką Ziem II Rzeczpospolitej, a zwłaszcza muzyką terenów, gdzie stykały się i przenikały różne kultury i tradycje. W ich repertuarze znajdują się zarówno utwory łemkowskie, ukraińskie, rusnackie, jak i pieśni z Ziemi Lubelskiej, Śląskiej czy Małopolski. [więcej]
kultura, 21.06.2017 12:41|czytane: 341 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca
30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w Pigułce, organizowanego przez Kino Kutnowskiego Domu Kultury. Przegląd od dziesięciu lat prezentuje kutnowskim kinomanom najciekawsze krótkie metraże z Europejskiego Festiwalu Filmowego Euroshorts. Sam festiwal nieprzerwanie od 1992 roku promuje i wspiera młodych artystów oraz wybitne osiągnięcia w filmie krótkometrażowym.

 Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca, ./upload/articles_pakiety/34187/01_obraz.jpg
 Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca, ./upload/articles_pakiety/34187/02_obraz.jpg
 Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca, ./upload/articles_pakiety/34187/03_obraz.jpg


W tegorocznej selekcji dla Kutna znalazły się fabuły oraz animacje pochodzące m.in. z Francji, Rosji, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Ponadto, na widzów tradycyjnie czekać będzie blok najlepszych, amerykańskich, twórczych reklam. Pokaz będzie połączony także z drugą premierą Kutnowskiej Akademii Filmowej. Grupa warsztatowa Kina Kutnowskiego Domu Kultury zaprezentuje krótkometrażowy film pt.: "Żeby zdążyć".

Tegoroczna współpraca z Fundacją Młodego Kina zaowocowała realizacją filmu fabularnego. Obraz stworzony przez KAF pod okiem reżysera Przemka Młyńczyka i operatora Andrzeja Musiała wymyka się jednoznacznej klasyfikacji gatunkowej. "Żeby zdążyć" to oniryczna i surrealistyczna opowieść o szeroko rozumianych, życiowych pogoniach.
[więcej]
kultura, 21.06.2017 11:45|czytane: 467 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Zgubiono portfel. Potrzebne dokumenty
Wczoraj w Kutnie zgubiono portfel z kompletem dokumentów. Właściciel prosi znalazcę o zwrot dokumentów albo informację gdzie one są. Kontakt 669 025 159.

Zgubiono portfel. Potrzebne dokumenty, ./upload/articles_pakiety/34186/01_obraz.jpg

[więcej]
redaktor, 21.06.2017 10:58|czytane: 561 razy|komentuj|czytaj cały
eKuchnia: Wpływ alkoholu na naszą formę
Bardzo często padającym pytaniem w moim gabinecie jest „a co z alkoholem?". Czy alkohol w naszej diecie jest składnikiem możliwym do „włączenia"? Adrian Kozicki z Kliniki Dietetyki odpowiada.

Alkohol, a dokładnie alkohol etylowy to nienaturalny dla naszego organizmu składnik diety. Zawiera 7kcal / g co czyni niewiele mniej kalorycznym o tłuszczu. Jest rozpuszczalny w wodzie i tłuszczu, a metabolizuje się w wątrobie do aldehydu octowego, który to dla organizmu jest toksyczny. Z formy aldehydu organizm rozkłada alkohol do octanu, następnie zamienia w wodę i dwutlenek węgla. Proces ten zachodzi dzięki obecności glutationu, który to jest naszym naturalnym obrońcą przed wolnymi rodnikami oraz jak widać alkoholem. Glutation z wiekiem zaczyna być produkowany w coraz mniejszej ilości i zdolność oczyszczania organizmu tym samym słabnie. Wypłukanie glutationu jest jednym z czynników powstawania nowotworów - taka ciekawostka.

eKuchnia: Wpływ alkoholu na naszą formę, ./upload/articles_pakiety/34185/01_obraz.jpg


Wracając do tematu głównego, czyli wpływu alkoholu na naszą formę. Pomijając już sam fakt ilości kalorii jaką spożywamy wraz z nim, do tego zazwyczaj w połączeniu ze słodkimi napojami otrzymujemy ogromny zasób niepotrzebnej tkanki tłuszczowej. Mimo, że organizm tylko w kilku % go metabolizuje, to właśnie podjadanie i wszelkie dodatki spowodują, iż mimo wszystko magazyn się powiększy. Poza tym dla osób walczących o uzyskanie masy mięśniowej niemiła informacja dotycząca tej cechy alkoholu, która jakoby wpływa na niszczenie włókien szybkokurczliwych. Białka mięśniowe typu II to te o największym potencjale wzrostowym. Efekt ten potrafi utrzymywać się nawet po 24h po spożyciu.

Kolejną ciekawostką jest efekt odwodnienia jaki powoduje alkohol. Stymulując hormon odpowiedzialny za antydiurezę (utrzymanie nawodnienia) powoduje wypłukanie wody, elektrolitów, minerałów cz kreatyny. Tym samym i nasz mózg i cały organizm zostaje pozbawiony podstawowych czynników utrzymujących jego efektywną pracę. Stąd „kac" i rozkojarzenie, bóle głowy i wszechmocne pragnienie. Dodatkowo alkohol pogarsza stan naszej flory bakteryjnej, czyli bardzo ważnego czynnika trawiennego i obronnego, zmniejsza poziom testosteronu u mężczyzn oraz powoduje jego ewolucję do estrogenu. Dlatego bardzo często otyli panowie z brzuszkami, mają bardzo kobiece kształty nad brzuchem. Nie zapominajmy również o wątrobie, która to jest silnym detoksykantem, a efekt stłuszczenia wątroby jest chyba każdemu znany.
[więcej]
redaktor, 21.06.2017 07:50|czytane: 1225 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Medale w kickboxingu z Mistrzostw Polski służb mundurowych
W dniach 16-18 czerwca w Nisku odbyły się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w kickboxingu w formułach: pointfighting, kick light, K1. W turnieju udział wzięli zawodnicy z Młodzieżowego Domu Kultury w Kutnie i Akademii Sportów Walki i Rekreacji Alex Kutno Damian Tybińkowski i Łukasz Siemiński.

Medale w kickboxingu z Mistrzostw Polski służb mundurowych, ./upload/articles_pakiety/34184/01_obraz.jpg
Medale w kickboxingu z Mistrzostw Polski służb mundurowych, ./upload/articles_pakiety/34184/02_obraz.jpg
Medale w kickboxingu z Mistrzostw Polski służb mundurowych, ./upload/articles_pakiety/34184/03_obraz.jpg


W wyniku rywalizacji sportowej zawodnicy wywalczyli:
Damian Tybińkowski w formule K1, w kat. wagowej -86kg.- III miejsce,
Łukasz Siemiński w formule pointfighting, w kat. wagowej - 74kg.- II miejsce,
Łukasz Siemiński w formule kick light , w kat. wagowej - 74kg.- III miejsce,
Łukasz Siemiński w formule K1, w kat. wagowej - 75kg.- III miejsce.
[więcej]
pismak, 21.06.2017 00:21|czytane: 799 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Wakacje w kutnowskim muzeum
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza dzieci do spędzenia „Wakacji w Muzeum". W dniach 10-13 lipca zorganizowane zostaną warsztaty, m.in. czerpania papieru i druku na tkaninie, zaś 14 lipca odbędzie się wycieczka do Biskupina (Muzeum Archeologiczne w Biskupinie) i Gniezna (Muzeum Początków Państwa Polskiego, katedra gnieźnieńska, fabryka bombek).

Wakacje w kutnowskim muzeum, ./upload/articles_pakiety/34179/01_obraz.jpg


Zajęcia płatne – warsztaty – 2,50 zł za każdy dzień, wycieczka - 10 zł. Zapisy będą przyjmowane w Muzeum Regionalnym w Kutnie do 30 czerwca.

Program „Wakacji w Muzeum”:
10 lipca, godz. 10:00-12:00 - Warsztaty: czerpanie papieru
11 lipca, godz. 10:00-11:00 - Warsztaty: druk na tkaninie
11 lipca, godz. 11:00-12:00 - Warsztaty: lepienia z gliny [więcej]
kultura, 21.06.2017 00:15|czytane: 203 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnianka w piątce międzynarodowego turnieju koszykówki
Od kilku dni trwa zgrupowanie szkoleniowe Reprezentacji Polski Kadetek U15. Wśród zawodniczek powołanych do Kadry Polski znalazła się zawodniczka KKS Pro-Basket Kutno Julia Myszkowska. Niestety na turnieju w Kownie nie udało się pokonać reprezentacji narodowych z Niemiec, Litwy i Czech. Polska Reprezentacja Kadetek, grająca w osłabieniu przegrała wszystkie trzy mecze z wyżej rozstawionymi rywalkami.

Kutnianka w piątce międzynarodowego turnieju koszykówki, ./upload/articles_pakiety/34176/01_obraz.jpg


Cieszy fakt, że do pierwszej piątki międzynarodowego turnieju wybrana została zawodniczka KKS Pro-Basket Kutno Julia Myszkowska. Gratulujemy szczególnego wyróżnienia dla naszej koszykarki.
Po turnieju szkoleniowym na Litwie zawodniczki czeka kilka dni odpoczynku. Kolejne zgrupowania szkoleniowe odbywać się będą w następujących terminach: 27 czerwca – 4 lipca – Gorlice (zgrupowanie szkoleniowe)
8 – 18 lipiec – Bochnia (zgrupowanie szkoleniowe)

Trenerem  Kadry U15K jest Lubow Szwecowa-Knap, natomiast trenerem Julki w klubie jest Adam Pawłowski. [więcej]
redaktor, 21.06.2017 00:15|czytane: 287 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wygrali zaproszenia na koncert Ireny Santor
Muzyczny Teatr Śmiechu zaprasza w październiku na recital Ireny Santor w Kutnie. Zaproszenia wygrali Kazimierz Szczepankiewicz i Małgorzata Przygodzka. 

Wygrali zaproszenia na koncert Ireny Santor, ./upload/articles_pakiety/34121/01_obraz.jpg
Wygrali zaproszenia na koncert Ireny Santor, ./upload/articles_pakiety/34121/02_obraz.jpg
Wygrali zaproszenia na koncert Ireny Santor, ./upload/articles_pakiety/34121/03_obraz.jpg


05.10.2017 r. (czwartek) godz. 18.00 Kutnowski Dom Kultury Wyjątkowy koncert – spotkanie z najpopularniejszą polską piosenkarką naszych czasów. W programie usłyszymy znane i lubiane przeboje Artystki, piosenki z okrytej platyną płyty „Kręci mnie ten świat” oraz najnowszej płyty "Punkt widzenia" wydanej w zeszłym roku przez Polskie Radio, która entuzjastycznie przyjęta przez recenzentów, zdobyła także serce i uznanie publiczności.

Irena Santor wystąpi z towarzyszeniem zespołu muzycznego w składzie: Mariusz Dubrawski - fortepian, Wojciech Ruciński - kontrabas, Grzegorz Poliszak - perkusja.
[więcej]
wandea, 20.06.2017 20:10|czytane: 1505 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Auta 3 w kutnowskim kinie. Konkurs rozstrzygnięty
Od piątku 23 czerwca w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury film Auta 3.  Dwa podwójne zaproszenia wygrali: Żaneta Grudzińska i Michał Pawłowski. Zaproszenia będą do odbioru w kasie KDK przed wybranym seansem.

Legenda sportu motorowego, Zygzak McQueen, zostaje zepchnięty na boczny tor przez nową generację ultraszybkich aut. Wrócić do gry pomoże mu młoda, pełna zapału mechaniczka, Cruz Ramirez, która obmyśla autorski plan zwycięstwa. Jak zawsze będzie mu także służyć ekspercką poradą Hudson „Huragan” Hornet, legenda wyścigów. I choć na swojej drodze.

[więcej]
kultura, 20.06.2017 18:17|czytane: 1144 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie
Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed połączonym posiedzeniem komisji Rady Powiatu w Kutnie w sprawie bieżącej sytuacji szpitala i podsumowania jego działalności w 2016 roku odbyło się szkolenie dla radnych z posługiwania się tabletem. Trzech etatowych członków zarządu nie otrzymało tabletów.

Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie, ./upload/articles_pakiety/34182/01_obraz.jpg
Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie, ./upload/articles_pakiety/34182/02_obraz.jpg
Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie, ./upload/articles_pakiety/34182/03_obraz.jpg


Tablety mają służyć między innymi do zapoznawania się z materiałami sesyjnymi w formie elektronicznej. W przeprowadzonym przez starostwo przetargu wzięły udział trzy firmy, z Kutna, Warszawy i Białej Podlaskiej. Oferta z Kutna została odrzucona z powodów formalnych, a wygrała firma JB Multimedia Jerzy Bielecki z Białej Podlaskiej z kwotą 19 328, 22 zł. 

Słaby zasięg cyfrowy w starostwie uniemożliwił pełne ćwiczenia korzystania z tabletów i na przykład wypróbowania odebrania na nich materiałów sesyjnych. [więcej]
wandea, 20.06.2017 17:12|czytane: 1671 razy|24 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zamiast generała Berlinga ulica generała Augusta Fieldorfa "Nila" i rondo 37 Pułku
Radni miejscy podjęli dziś uchwałę o zmianie nazwy ulicy generała Zygmunta Berlinga na ul. gen. Augusta Fieldorfa "Nila". Mieszkańców czeka wymiana dowodów osobistych.

Zamiast generała Berlinga ulica generała Augusta Fieldorfa

W sprawie zmiany nazwy ulicy interweniował Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, który poinformował kutnowski samorząd, że nazwa gen. Berlinga musi zniknąć z uwagi na Ustawę o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej.

August Emil Fieldorf ,ps. ”Nil” to pułkownik piechoty Wojska Polskiego II Rzeczpospolitej , generał brygady Polskich Sił Zbrojnych, organizator i dowódca Kierownictwa Dywersji Komendy Głównej Armii Krajowej,zastępca Komendanta Głównego AK, pośmiertnie odznaczony Orderem Orła Białego.

Rada Miasta nadała też nazwę nowemu rondu na Grunwaldzie  - 37. Łęczyckiego Pułku Piechoty im. ks. Józefa Poniatowskiego. Radni mieli do dyspozycji trzy propozycje oprócz [więcej]
redaktor, 20.06.2017 17:28|czytane: 756 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Prezydent Kutna z absolutorium
Radni nie mieli wątpliwości Zbigniew Burzyński prezydent Kutna otrzymał w piętnastym roku swoich rządów otrzymał absolutorium. Rada Miasta Kutna była jednomyślna.

Prezydent Kutna z absolutorium , ./upload/articles_pakiety/34180/01_obraz.jpg


Komisja Rewizyjna Rady oraz Regionalna Izba Obrachunkowa w Łodzi pozytywnie oceniły wykonanie budżetu miasta za 2016 rok i zaopiniowały wniosek o udzielenie prezydentowi absolutorium. [więcej]
redaktor, 20.06.2017 15:59|czytane: 1058 razy|42 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Podziękowania Klubu Sportowego Kutno
Zarząd Klubu Sportowego „Kutno” pragnie przekazać serdeczne podziękowania wszystkim kibicom, sponsorom oraz trenerom i zawodnikom KS-u Kutno, którzy przyczyniają się do rozwoju kutnowskiej piłki nożnej.

Dziękujemy kibicom, którzy w minionym sezonie licznie pojawiali się na meczach pierwszej i drugiej drużyny (występujących w IV lidze i B Klasie) rozgrywanych w Kutnie, ale również wspierali nasze drużyny podczas spotkań wyjazdowych. Serdeczne podziękowania kierujemy także do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kutnie na czele z dyrektorem Pawłem Ślęzakiem za wzorową współpracę przy m.in. organizowaniu domowych spotkań ligowych KS-u Kutno na obiektach MOSiR-u.

Podziękowania Klubu Sportowego Kutno, ./upload/articles_pakiety/34175/01_obraz.jpg


Dziękujemy również piłkarzom, trenerom oraz rodzicom najmłodszych adeptów piłki nożnej ze wszystkich grup KS-u za trud i poświęcenie włożone w miniony sezon. Stawiamy na młodzież i liczymy, że z roku na rok, nasz Klub dzięki Wam osiągać będzie coraz większe sukcesy i pozostanie piłkarską dumą miasta Kutno, powiatu kutnowskiego i całego regionu.

Rozwój kutnowskiej piłki nożnej i Klubu Sportowego „Kutno” nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie sponsorów i partnerów. Instytucje i firmy, do których kierujemy ogromne słowa podziękowania to:

— Urząd Miasta Kutno oraz Prezydent Zbigniew Burzyński
— Sand-Bus Kutno; właściciel Krystian Ślebocki
— Tönsmeier Centrum; prezes zarządu Krzysztof Jatczak
— Budom Kutno; właściciel Tomasz Stańczyk
— Agroma Kutno; reprezentujący prezes Jacek Korczak
— Już Gaz Kutno; właściciel Ryszard Kaniewski
[więcej]
pismak, 20.06.2017 09:57|czytane: 433 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp,  prezes TPZK w latach 2007-2013, był jednym z najbardziej znanych działaczy Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej, należał do grona wybitnych animatorów kultury naszego regionu oraz województwa łódzkiego.

Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK, ./upload/articles_pakiety/34173/01_obraz.jpg
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK, ./upload/articles_pakiety/34173/02_obraz.jpg
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK, ./upload/articles_pakiety/34173/03_obraz.jpg


Do Towarzystwa wstąpił w 1990 roku, w 1994 roku został członkiem jego Zarządu, w latach 1998 – 2006 pełnił funkcję wiceprezesa Zarządu.  Korzystając ze swojej kolekcji i bogatej wiedzy, wielokrotnie brał udział w „wieczorach klubowych” w siedzibie Towarzystwa oraz w wielu innych kutnowskich instytucjach kultury  i oświaty. Uczestniczył w pracach studyjnych oraz przy realizacji licznych kutnowskich medali pamiątkowych. Z jego wiedzy korzystały władze samorządowe szczebla gminnego i powiatowego – jako regionalista był zapraszany do wielu gremiów  jako ceniony specjalista w swojej dziedzinie, służył głosem doradczym w konkursach (w czerwcu  2012 roku był jurorem konkursu na opracowanie koncepcji urbanistyczno – architektonicznej Placu Wolności i Rynku Zduńskiego w Kutnie organizowanego przez Urząd Miasta).

Był zaangażowanym członkiem Zespołu Redakcyjnego rocznika „Kutnowskie Zeszyty Regionalne” oraz innych wydawnictw i druków ulotnych, wydawanych nakładem TPZK. Na łamach rocznika opublikował, lub opracował szereg artykułów: Pamiętna defilada 37 pułku piechoty, Kutno 1997, Kutno 1900 – 1918 - pocztówki mojego miasta,  cz. I, Kutno 1998, Kutno 1918 – 1939 – pocztówki mojego miasta, cz. II, Kutno 2000, Symbolika 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty im. ks. Józefa Poniatowskiego, Kutno 2002, Dyplom strzelecki 37 pp, Kutno 2002, Kutno 1939 – 1945 – pocztówki mojego miasta, cz. III, Kutno 2004, Kronika Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej, Kutno 2001, 2003, 2004. Jest również współautorem albumu Kutno na starych kartach pocztowych – obraz dawnych lat, Kutno 1996. [więcej]
pismak, 20.06.2017 08:53|czytane: 4031 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Który dyrektor placówki miejskiej najlepiej zarabia?
Wczoraj publikowaliśmy wynagrodzenia szefów miejskich spółek. Dziś pensje dyrektorów podległych placówek. Wszystkie kwoty brutto. Kto najlepiej zarabia?

Który dyrektor placówki miejskiej najlepiej zarabia?, ./upload/articles_pakiety/34169/04_obraz.jpg
Który dyrektor placówki miejskiej najlepiej zarabia?, ./upload/articles_pakiety/34169/06_obraz.jpg
Który dyrektor placówki miejskiej najlepiej zarabia?, ./upload/articles_pakiety/34169/01_obraz.jpg


Najlepiej jest w branży sportowej i rekreacji 9 241 zł ma Paweł Ślęzak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kutnie,  z kolei w budownictwie komunalnym też dobrze 9 180 zł ma Marian Sierpiński, dyrektor Zarządu Nieruchomości Miejskich, nieco mniej w pomocy społecznej 8 256 zł osiąga miesięcznie Bożena Budnik szefowa Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. 

I na koniec kultura 7 880 zł dostaje Radosław Rojewski, dyrektor Kutnowskiego Domu Kultury, 7380 zł Magdalena Konczarek dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej, a 6 620 zł Grzegorz Skrzynecki dyrektor Muzeum Regionalnego. 
[więcej]
wandea, 20.06.2017 08:18|czytane: 5611 razy|80 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Będzie przebudowa Podrzecznej
Do 30 czerwca firmy mogą składać oferty do Urzędu Miasta w przetargu na przebudowę ulicy Podrzecznej w Kutnie.

W zakresie robót budowa dróg, położenie rurociągów do odprowadzania wody burzowej oraz instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego. Podrzeczna w centrum Kutna zyska nowy wygląd. Wykonawca ma zakończyć prace w trzy miesiące. [więcej]
redaktor, 19.06.2017 22:34|czytane: 480 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
Publikujemy przesłany do redakcji apel mieszkańca Kutna, wykładowcy akademickiego Doktora Dariusza Stokwiszewskiego.

Szanowni Państwo, od ponad dwóch lat staram się robić, co tylko w mojej mocy, aby mieszkańcy miasta zrozumieli, jak wiele mogą zdziałać, aby zadbać o własną przyszłość, czy choćby o ten jej fragment, który dotyczy naszych dzieci i wnuków. Obecnie ani my, ani tym bardziej oni, tej przyszłości nie mamy. Czy na pewno nie mamy jednak na nic wpływu?

Od kilku dziesięcioleci w mieście i powiecie rządzą nami w zasadzie te same osoby albo ich rodziny, koledzy z tej czy innej partii, Unia Wolności, Platforma Obywatelska, PSL, PiS, lokalne komitety (KWW Zbigniewa Burzyńskiego czy Komitet Obywatelski) o partyjnych przecież inklinacjach i rodowodach. Niektórzy z ich członków „doskonale”, co chcę bardzo mocno podkreślić, „sprawdzili się” w poprzednim, „jedynie słusznym systemie”, a teraz z podobną finezją i perfekcją zmienili się w różnej maści „działaczy solidarnościowych” „opozycyjnego podziemia”, tj. kryształowo czystych i „zasłużonych dla Wolnej Polski” ludzi, którzy często składają kwiaty na grobach ofiar poprzedniego systemu (z którego powodu zamordowani chyba „przewracają się” w mogiłach). Mało tego, zdarza się, że jeden czy drugi „uniwersalny działacz”, to byli, dobrze postrzegani i opłacani przez władze PRL-u, pracownicy MO, WUSW, WSW, SB etc. Tu już nie chodzi o brak wstydu czy honoru, a o choćby minimalną refleksję oraz „higienę życia społecznego”.

Może mi ktoś zarzucić, że się „nagle” obudziłem, że musiałem o tym wiedzieć wcześniej, że siedziałem i nic nie robiłem, aby coś zmienić na lepsze. Godzę się na to, jeśli ktoś chce tak to postrzegać. Tymczasem po prostu zajmowałem się nauką, a także wykonywałem ukochaną pracę wykładowcy akademickiego. Stąd żyłem w nieco innym świecie. Mogę jednak odpowiedzieć jeszcze inaczej: na działanie w słusznej sprawie nigdy nie jest zbyt późno. Nie chcę zmieniać pracy, którą kocham, nie zależy mi na stanowiskach i przywilejach. Chcę i pragnę jednego aby ludzie będący u władzy od dziesiątek lat wreszcie odeszli i dali przejąć jej stery ludziom młodszym, mądrzejszym i uczciwym, chcącym zrobić coś bezinteresownie dla miasta i jego mieszkańców. Napisałem jakiś czas temu do Wojewody Łódzkiego, przedstawiając kutnowskie patologie, próbowałem także pomóc ludziom w różnych sprawach. Moje działania, niewsparte przez nikogo, wydaje mi się, na niewiele się zdały. Były kontrole Regionalnej Izby Obrachunkowej w starostwie i w szpitalu; ich wyniki być może posłużą w innych postępowaniach, na wiele informacji Wojewoda jednak nie zareagował. Chcę podkreślić, że nie składam „broni” i zachęcam do wspólnego działania.
[więcej]
pismak, 20.06.2017 08:23|czytane: 2773 razy|186 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
Od 1 maja tego roku prezesi miejskich spółek zarabiają więcej, średnio o 2 tysiące brutto względem zeszłego roku. Zmieniły się też podstawy pełnienia przez nich funkcji, teraz działają na podstawie umów o świadczenie usług zarządzania tzw. kontraktów menadżerskich. 

Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich, ./upload/articles_pakiety/34162/04_obraz.jpg
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich, ./upload/articles_pakiety/34162/02_obraz.jpg
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich, ./upload/articles_pakiety/34162/03_obraz.jpg


Zgromadzenie Wspólników czyli Prezydent Miasta Kutna w formie uchwał określił zasady kształtowania się wynagrodzenia prezesów od 1 maja. Teraz składa się ono z części stałej miesięcznej oraz części zmiennej stanowiącej wynagrodzenie uzupełniające za rok obrotowy. Wysokość części zmiennej uzależniona jest od poziomu realizacji przez nich postawionych celów zarządczych, nie może ona przekroczyć 25 % części stałej. 

Prześledźmy dossier szefów spółek miejskich i ich uposażenie.
Witold Kamiński, prezes zarządu Przedsiębiorsta Wodociągów i Kanalizacji Sp. zo.o., tytuł magistra dyplomacja i stosunki międzynarodowe, wspólna polityka zagraniczna i bezpieczeństwa Unii Europejskiej (Wyższa Szkoła Gospodarki Krajowej w Kutnie) i licencjat zarządzanie przedsiębiorstwem, posiada dyplom złożenia z wynikiem pozytywnym egzaminu dla kandydatów na członków rad nadzorczych Skarbu Państwa.
Pensja: od 1 stycznia do 30 czerwca 2016 9800 zł brutto
od 1 lipca 2016 do 30 kwietnia 2017 10 250 zł brutto
od 1 maja 2017 11 300 zł brutto

Krzysztof Mikołajczyk prezes zarządu Grupowej Oczyszczalni Ścieków Sp. z o.o. mgr ekonomii na Uniwersytecie Łódzkim, licencjat zarządzanie i marketing - Wyższa Szkoła Marketingu i Biznesu w Łodzi, posiada dyplom złożenia z wynikiem pozytywnym egzaminu dla kandydatów na członków rad nadzorczych Skarbu Państwa.
Pensja: od 1 stycznia do 30 czerwca 2016 9200 zł brutto
od 1 lipca 2016 do 30 kwietnia 2017 9 650 zł brutto
od 1 maja 2017 11 100 zł brutto
[więcej]
wandea, 19.06.2017 20:09|czytane: 3377 razy|72 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Potrzebujesz radości? Pan Kotek do adopcji
Śliczny kotek do adopcji - wiek 6 miesięcy, samczyk, czarny lekko podpalany, bardzo towarzyski, spokojny, nie drapie, nie niszczy, ładnie bawi się z małym dzieckiem, korzysta z kuwety.

Potrzebujesz radości? Pan Kotek do adopcji, ./upload/articles_pakiety/34166/01_obraz.jpg
Potrzebujesz radości? Pan Kotek do adopcji, ./upload/articles_pakiety/34166/02_obraz.jpg


Kotek przybłąkał się 22 maja na ul. Jesiennej w okolicach kościoła. Miał ranę na brzuchu. Obecnie jest już wyleczony i odkarmiony i szukam dla niego domu, bo nie może zostać ze względu na psy. Jest kochanym przytulakiem i bardzo potrzebuje domu. Kontakt w sprawie adopcji 502 315 526.
[więcej]
wandea, 19.06.2017 21:01|czytane: 923 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Absolutorium dla zarządu powiatu, a następnie dla zarządu szpitala
Jutro sesja absolutoryjna w mieście, a 28 czerwca o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kutnie radni zapoznają się ze sprawozdaniem finansowym samorządu i udzielą absolutorium dla Zarządu Powiatu w Kutnie za 2016 rok.

Absolutorium dla zarządu powiatu, a następnie dla zarządu szpitala, ./upload/articles_pakiety/34158/01_obraz.jpg


Wśród projektów uchwał przygotowanych na sesję znalazły się zmiany uchwały o uchwaleniu Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Kutnowskiego na lata 2017 – 2023 i zmiana budżetu, ustalenia ekryteriów drugiego etapu rekrutacji na zajęcia rozwijające zainteresowania lub rozwijające uzdolnienia prowadzone w Młodzieżowym Domu Kultury w Kutnie oraz kryteriów postępowania rekrutacyjnego do Bursy Nr 1 w Kutnie.

Radni zapoznają się ze sprawozdaniem z działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie za 2016 rok, wraz z wykazem potrzeb w zakresie pomocy społecznej na 2017 rok, sprawozdaniem Zarządu Powiatu w Kutnie z realizacji Programu współpracy Powiatu Kutnowskiego z organizacjami pozarządowymi. 

Wśród punktów sesji nie ma żadnego dotyczącego Kutnowskiego Szpitala Samorządowego choć dzień po niej jest Zgromadzenie Wspólników, zatwierdzające sprawozdanie zarządu spółki za 2016 rok, z głosowaniem absolutorium dla niego i określeniem wynagrodzenia dla członków rady nadzorczej i zarządu oraz wymogów, które musi spełniać członek rady nadzorczej kutnowskiego szpitala.
[więcej]
wandea, 19.06.2017 22:15|czytane: 876 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Imponujące osiągnięcia sportowe uczniów "Dziewiątki"
W Szkole Podstawowej Nr 9 im. Wł. Jagiełły w Kutnie podsumowano tegoroczne osiągnięcia uczniów w rywalizacji sportowej. Dyrektor Danuta Blus pogratulowała uczniom i nauczycielom uzyskanych rezultatów oraz za pracę, zaangażowanie i liczny udział w różnorodnych zawodach.

Imponujące osiągnięcia sportowe uczniów
Imponujące osiągnięcia sportowe uczniów
Imponujące osiągnięcia sportowe uczniów


Do najważniejszych tegorocznych osiągnięć zaliczyć można:
SUKCESY DRUŻYNOWE NA SZCZEBLU OGÓLNOPOLSKIM:
IV miejscew Finale Krajowym Ogólnopolskiego Turnieju Mini Koszykówki Dziewcząt Szkół Podstawowych „Energa Basket Cup” rozgrywanego w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (Gdańsk; 1 – 4.06.2017r.);
VIII miejscew Finale Krajowym Ogólnopolskiego Turnieju Mini Koszykówki Chłopców Szkół Podstawowych „Energa Basket Cup” rozgrywanego w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (Gdańsk; 1 – 4.06.2017r.);
Udział czternastoosobowej reprezentacji uczniów w Finale Ogólnopolskim XXIII edycji „Czwartków Lekkoatletycznych” (Łódź; 17 – 18 czerwca 2017r.);
Udział jedenastoosobowej reprezentacji uczniów w Halowych Ogólnopolskich Mistrzostwach „Czwartków Lekkoatletycznych” (Spała; 20.12.2016r.).

SUKCESY INDYWIDUALNE UCZNIÓW:
Podczas Finału Ogólnopolskiego XXIII Edycji „Czwartków Lekkoatletycznych” (Łódź, 17 – 18.06.2017r.):
III miejsce w biegu na 300 m rocznika 2004 zdobyła Milena Budner uczennica klasy
VI A i z czasem 43,87 s. ustanowiła nowy rekord szkoły na tym dystansie.

Podczas Halowych Ogólnopolskich Mistrzostw „Czwartków Lekkoatletycznych w Spale (20.12.2016r.):
II miejsce i tytuł Wicemistrzyni Polski w biegu na 300 m rocznika 2004 wywalczyła Milena Budner, uczennica klasy VI A;
II miejsce i tytuł Wicemistrza Polski w skoku wzwyż rocznika 2004 zdobył Miłosz Myszkowski, uczeń klasy VI A;
II miejsce i tytuł Wicemistrza Polski w biegu na 1000m. rocznika 2004 uzyskał Miłosz Krygiel, uczeń klasy VI A.
[więcej]
wandea, 19.06.2017 17:09|czytane: 2205 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jutro Światowy Dzień Uchodźcy
Światowy Dzień Uchodźcy jest obchodzony 20 czerwca. Zgromadzenie Ogólne ONZ uchwaliło go 4 grudnia 2000 roku. Święto upamiętnia odwagę i siłę uchodźców na całym świecie, którzy musieli opuścić swoje rodzinne strony i bliskich w poszukiwaniu bezpiecznego życia.

W ostatnim czasie w Polsce w histerycznym tonie toczy się dyskusja na temat przyjęcia przez Polskę uchodźców. Niepotrzebnie jest podsycana gierkami politycznych wrogów, bo narracja w ogólnopolskich mediach wskazuje, że nie są to już dawno przeciwnicy typu była władza i była opozycja. To prawdziwi wrogowie, którzy podzielili nas, naród na Polskę PiS i Polskę PO, podzielili tak, że wydaje się że już nie potrafimy w kontaktach międzyludzkich abstrahować od poglądów politycznych koleżanek, przyjaciół, wujka, brata i walczymy na słowa, na inwektywy czasem, transparenty itp. Oczywiście szkoda, że jako społeczeństwo daliśmy się (podobnie jak w PRLu) trochę odczłowieczyć. Niewątpliwie ważne jest mieć poglądy na konkretny temat, ale wyrobiony na podstawie własnej analizy informacji, którymi bombardują nas media. Ważne jest aby umieć w kulturalny sposób zaprezentować poglądy i jak trzeba w taki sam sposób obronić. 

Dyskusja o uchodźcach często mylonych z imigrantami toczy się również w mediach społecznościowych, na facebookowej grupie Kutno jest już gorąco pod pytaniem  mieszkańca  Co o tym sądzicie? Czy Polska a w tym nasze miasto powinno pomagać uchodźcom?  TUTAJ
[więcej]
wandea, 19.06.2017 19:15|czytane: 270 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Dołącz do eKutno.pl
Redakcja eKutno.pl zaprasza młodych mieszkańców powiatu kutnowskiego (uczniów szkół ponadgimnazjalnych, absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, studentów lub dorosłych) na wakacyjne praktyki w dzienniku internetowym eKutno.pl (dziennikarz i handlowiec).  Zgłoszenia prosimy przesyłać na biuro@ekutno.pl - informacja o sobie i telefon.

Dołącz do eKutno.pl, ./upload/articles_pakiety/34157/01_obraz.jpg


Dziennikarz - wymagania: chęć do nauki i pracy :), kreatywność :) poczucie humoru :) umiejętność poprawnego formułowania myśli :) Miłość do zwierząt i brak lęku przed Kotami, niewykluczony kontakt z nimi :)
Umiejętności przydatnych w zawodzie nauczymy lub zaszczepimy :) 

Zadania: pisanie i redagowanie tekstów w różnych formach dziennikarskich (news, relacja, wywiad) 

Handlowiec - wymagania: chęć do nauki i pracy :) uczciwość, otwartość, kreatywność, zaangażowanie, gotowość do samodzielnej  pracy :) 

Zadania: pozyskiwanie reklamodawców, klientów branżowych.

Dołącz do nas i razem z nami ciesz się życiem - osiągaj sukces! [więcej]
wandea, 19.06.2017 08:41|czytane: 454 razy|komentuj|czytaj cały
Baseny ogrodowe - przegląd technologii budowy oraz możliwości
Baseny stałe są znacznie lepszym rozwiązaniem niż baseny przenośne. Zastosowanie nowoczesnych technologii znacznie obniża koszty montażu i skraca jego czas. Do wyboru mamy kilka możliwości.

Baseny ogrodowe - przegląd technologii budowy oraz możliwości, ./upload/articles_pakiety/34164/01_obraz.jpg
Baseny ogrodowe - przegląd technologii budowy oraz możliwości, ./upload/articles_pakiety/34164/02_obraz.jpg


Baseny murowane
To najbardziej tradycyjny model basenów. Posiadają wiele zalet, przede wszystkim nie ma ograniczeń co do ich wielkości i kształtu. Dodatkowo dzięki różnym możliwościom wykończeniowym można nadać im indywidualny i niepowtarzalny wygląd. Niestety baseny murowane są bardzo drogie i wymagają dużego nakładu pracy. Muszą też być wykonane przez specjalistyczną firmę, która zapewni szczelność całej inwestycji.
Więcej: http://www.starpool-unipool.pl/oferta/baseny-murowane-betonowe/

Baseny poliestrowe
To gotowe niecki basenowe wykonane nowoczesną technologią polegającą na utwardzaniu włókna szklanego warstwami poliestrowymi. Od strony zewnętrznej stosowana jest specjalna pianka termiczna chroniąca wodę przed utratą temperatury. Wewnątrz niecki basenowe wykończone są specjalną folią, która jest idealnie gładka i trwała w kolorze. Baseny poliestrowe dostarczane są w całości, modele mogą być wybrane z gotowej oferty producenta lub wykonane na indywidualne zamówienie. Posiadają otwory pod montaż instalacji basenowej oraz gotowe schodki. Przygotowanie terenu wymaga wykonania tylko odpowiedniego wykopu. Cały proces jest znacznie krótszy i tańszy niż budowanie basenu tradycyjnego. [więcej]
redaktor, 19.06.2017 17:14|czytane: 213 razy|komentuj|czytaj cały
Piknik Rodzinny na Łąkoszynie


[więcej]
pismak, 19.06.2017 15:15|czytane: 141 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Żyję zdrowo i aktywnie w Trójce
W Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie odbył się cykl zajęć profilaktycznych w ramach akcji „Żyję zdrowo i aktywnie”, której celem było promowanie spędzania wolnego czasu w sposób aktywny, dbałość  o kondycję i prawidłowe odżywianie.

Żyję zdrowo i aktywnie w Trójce, ./upload/articles_pakiety/34160/01_obraz.jpg
Żyję zdrowo i aktywnie w Trójce, ./upload/articles_pakiety/34160/02_obraz.jpg
Żyję zdrowo i aktywnie w Trójce, ./upload/articles_pakiety/34160/03_obraz.jpg


Młodzież klas trzecich we współpracy z Zespołem Szkół nr 2 im. dr A. Troczewskiego wzięła udział w warsztatach kulinarnych, podczas których pod czujnym okiem „przyszłych zawodowców”, próbowała  swoich umiejętności kulinarnych, przyrządzając, a następnie degustując,  zdrowe i pyszne pęczotto ze szpinakiem.

W ubiegły poniedziałek klasy pierwsze wzięły udział w grach i zabawach sportowych. Sześcioosobowe drużyny rywalizowały ze sobą w konkurencjach wymagających szybkości, umiejętności współpracy, a także talentu plastycznego:  „Bieg Krzyżaków”, „Bieg szóstek- pociąg”, „Bieg w parach z piłką”,  „Bieg z gazetą”, Mumia „Bieg – portret wychowawcy”. [więcej]
pismak, 19.06.2017 14:51|czytane: 109 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zakończenie roku akademickiego 2016/2017 Uniwersytetu Dziecięcego
W ubiegłą środę odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego 2016/2017 Uniwersytetu Dziecięcego organizowanego przez Muzeum Regionalne w Kutnie.

Zakończenie roku akademickiego 2016/2017 Uniwersytetu Dziecięcego, ./upload/articles_pakiety/34099/12_obraz.jpg
Zakończenie roku akademickiego 2016/2017 Uniwersytetu Dziecięcego, ./upload/articles_pakiety/34099/14_obraz.jpg
Zakończenie roku akademickiego 2016/2017 Uniwersytetu Dziecięcego, ./upload/articles_pakiety/34099/16_obraz.jpg


Podczas uroczystości w Kutnowskim Domu Kultury podsumowano V edycję Uniwersytetu Dziecięcego. Dyrektor Muzeum Regionalnego w Kutnie - Grzegorz Skrzynecki podziękował uczniom i ich wychowawczyniom za zaangażowanie w muzealne zajęcia oraz zaprosił do udziału w kolejnej edycji programu, który jest największym tego typu działaniem w Polsce. W tym roku szkolnym w zajęciach z archeologii, historii, techniki, sztuki oraz etnografii udział brało 653 młodych studentów z 32 klas I-III wszystkich kutnowskich szkół podstawowych (łącznie w pięciu edycjach Uniwersytetu uczestniczyło 3090 dzieci).

W tym roku akademickim ułożony został oddzielny program zajęć dla klas I, II i III. Klasy pierwsze poznawały m.in. tajniki produkcji porcelany oraz animacji. Studenci z drugich klas zdobywali wiedzę o kulturze Azji Środkowej oraz tworzyli muzykę bez instrumentów, zaś słuchacze z klas trzecich projektowali średniowieczne miasto oraz poznawali stroje ludowe. [więcej]
pismak, 19.06.2017 14:49|czytane: 229 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
Radny Rafał Jóźwiak złożył interpelację do Prezydenta Miasta Kutna w sprawie rozwiązania problemów z parkowaniem w okolicy dworca PKP. Od dziś bowiem w związku z modernizacją linii kolejowej zamknięty będzie parking przy ulicy Siemiradzkiego.

Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje, ./upload/articles_pakiety/34159/01_obraz.jpg
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje, ./upload/articles_pakiety/34159/02_obraz.jpg
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje, ./upload/articles_pakiety/34159/03_obraz.jpg


- Sytuację komplikuje zamknięcie w 2016 roku postoju na terenie kolejowym przy ulicy 3 Maja i postawienie znaku zakazu zatrzymywania się na południowej części tej ulicy - mówi radny Jóźwiak.

Radny miejski proponuje sposoby rozwiązania problemu mieszkańców, którzy jeżdżą do pracy koleją i zostawiali auta na tym parkingu. 

- Chodzi o dopuszczenie przez zarządcę drogi parkowania pojazdów na południowym chodniku ul. 3 Maja przez zastosowanie tabliczki pod zakazem nie dotyczy chodnika, tak jest na części północnej chodnika - dodaje radny miejski. - Prezydent może złożyć również wniosek do PKP o zdjęcie zakazu na kolejowym terenie przy 3 Maja i zorganizowanie parkingu na wolnych działkach od 3 Maja do budynku dworca. [więcej]
redaktor, 19.06.2017 11:41|czytane: 2695 razy|18 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Konkurs fotograficzny Z różą w tle
Kutnowski Dom Kultury w ramach realizowanego Projektu Cuda Natury zaprasza uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych do udziału w konkursie fotograficznym.

Konkurs fotograficzny Z różą w tle, ./upload/articles_pakiety/34134/01_obraz.jpg


Konkurs ma na celu integrację z otaczającą nas przyrodą oraz rozwijanie zainteresowań sztuką fotografii. Ważne aby elementem pracy była róża, która może być jedynie elementem dopełniającym zdjęcie. Uczestnicy mogą wysyłać maksymalnie do trzech prac na mail: fotokdk@op.pl w terminie do 30 lipca.

Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronie www.kdk.net.pl w zakładce konkursy.
[więcej]
kultura, 15.06.2017 09:41|czytane: 232 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dni Pola w Strzelcach
22 czerwca w Hodowli Roślin Strzelce Sp. z o.o. Grupa IHAR w Strzelcach odbędą się  „Dni Pola” organizowane przez Hodowlę Roślin Strzelce Sp. z o.o. Grupa IHAR oraz BASF Polska Sp. z o.o.

Dni Pola w Strzelcach, ./upload/articles_pakiety/34154/01_obraz.jpg


Ideą  przyświecającą  „Dniom Pola”  jest  popularyzacja  wśród producentów  rolnych  nowych  odmian  roślin  rolniczych  oraz  szeroko pojętych  środków  i  narzędzi  produkcji  rolniczej.  Dla  zwiedzającychzostały przygotowane poletka ponad 100 odmian najważniejszych gatunków  rolniczych,  na  których  prezentowane  są  warianty optymalnej ochrony roślin.

„Dni Pola” w Strzelcach to jedna z najciekawszych i największych w Polsce centralnej impreza promująca postęp w rolnictwie, która cyklicznie przyciąga ponad 1000 zainteresowanych rolników.
[więcej]
wandea, 19.06.2017 08:24|czytane: 294 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Super mural w Żychlinie. Piknik DoMOStwa
W niedzielę, w godzinach popołudniowych ulica Narutowicza 59 w Żychlinie zmieniła się w kolorowe i rodzinne centrum kultury. Piknik na zwieńczenie pierwszego wielkoformatowego muralu zorganizowali wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Żychlinie.

Super mural w Żychlinie. Piknik DoMOStwa, ./upload/articles_pakiety/34153/14_obraz.jpg
Super mural w Żychlinie. Piknik DoMOStwa, ./upload/articles_pakiety/34153/03_obraz.jpg
Super mural w Żychlinie. Piknik DoMOStwa, ./upload/articles_pakiety/34153/04_obraz.jpg


Na tę okoliczność młodzież z DoMOStwa przygotowała wystawę mini-murali, fotobudkę oraz poczęstunek prosto z grilla. Happening był związany z zakończeniem jednego z zadań projektowych Stowarzyszenia Intersum realizującego projekt „Historia na Dobrzelińskiej w Street Art” w ramach programu Równać Szanse 2016 PAFW i PFDiM.

Na „podwórku” przed muralem stworzonym przez łódzkiego artystę Sławomira Krysiaka z Fundacji Urban Forms we współpracy z młodzieżą zgromadzili się okoliczni mieszkańcy, zaproszeni goście, przedstawiciele władz oraz zaciekawieni przechodnie. Wszyscy od najmłodszych po najstarszych byli zachwyceni dziełem, robili pamiątkowe zdjęcia, rozmawiali z młodzieżą oraz planowali gdzie powstanie kolejne malowidło. Dyrektor MOS Ewa Rutkowska wraz z koordynatorką projektu Kamilą Chomik-Wasiak opowiedziały o historii muralu oraz wielomiesięcznej pracy młodzieży. Burmistrz Żychlina Grzegorz Ambroziak podziękował za inicjatywę oraz pogratulował artystom i wychowankom pomysłu i talentu. Sławomir Krysiak, artysta street art wraz z Justyną Bienias – odpowiedzialną za warsztaty graffiti opowiedzieli zgromadzonym o swojej misji zmieniania świata na kolorowy i inspirujący. Pozytywny odzew mieszkańców miasta utwierdził wszystkich w przekonaniu o słuszności i potrzebie takich inicjatyw. Prace nad muralem rozpoczęły się w środę 14 czerwca i będą trwały nieprzerwanie do wtorku. [więcej]
kultura, 19.06.2017 00:09|czytane: 1671 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sekcja Art Creative-Twórczość Dziecięca podsumowała rok pracy
Radość dzieci i duma rodziców w świecie dźwięków, potem dyplomy i wspólne zdjęcie. Dziś w Kutnowskim Domu Kultury na zakończenie roku szkolnego sekcji muzycznej Art Creative-Twórczość Dziecięca odbył się koncert małych talentów.

Sekcja Art Creative-Twórczość Dziecięca podsumowała rok pracy, ./upload/articles_pakiety/34152/08_obraz.jpg
Sekcja Art Creative-Twórczość Dziecięca podsumowała rok pracy, ./upload/articles_pakiety/34152/26_obraz.jpg
Sekcja Art Creative-Twórczość Dziecięca podsumowała rok pracy, ./upload/articles_pakiety/34152/47_obraz.jpg


- Koncert był podsumowaniem kolejnego roku pracy młodych twórców - mówi prowadząca sekcję Agnieszka Sroka - Świstak.

Pani Agnieszka podziękowała dzieciom za twórcze zajęcia, ich chęć i zapał do pracy. Zaprosiła wszystkich od września do swojej sekcji działającej w Kutnowskim Domu Kultury. 

Przed publicznością wystąpili dzisiaj: Marysia Kotkowska, Zosia Kubiak, Antek Orzelski, Ola Maślewska, Nikola Stępska, Zuzia Skowron, Jan Milczarski, Weronika Gruszka, Ela Ciska, Jędrek Myśliwiec, Kuba Białobłocki, Julek Białobłocki, Marcel Pietrzykowski, Mikołaj Myśliwiec, Jan Osiecki,Julia Ptaszyńska, Amelia Kobus, Daniel Pawłowski, Zuzia Jarosińska, Oliwia Dutkiewicz, Karolia Żuber, Weroniak Żuber, Maja Augustynowicz i Dziecięcy Zespół Wokalny Przedszkola Miejskiego Nr 16 Calineczka w Kutnie.

Gratulujemy! [więcej]
kultura, 18.06.2017 23:50|czytane: 1017 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Drugie Kutnowskie Dni Fantastyki
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie już od przyszłego czwartku zaprasza na Kutnowskie Dni Fantastyki. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia. A w programie spotkania z autorami, koncert, warsztaty malarskie, pokaz... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
RINTAL Polska poszykuje samodzielnych monterów schodów Producent schodów, Rintal Polska Sp. z o.o. poszukuje samodzielnych monterów schodów.rnrnZakres działalności:rn- montaż schodów samonośnych oraz obić na schody betonowernrnWymagania:rn- włas... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę AVENSIS I lub II tel.725-361-836 Kupie Toyote AVENSIS I lub II COROLLE YARIS MERCEDESA SPRINTERA 124 190 W210 oraz Maszyny Rolnicze Ursus Zetor Wladymirec Przyczepy Kombajny tel. 725.361.836 cala Polska atrakcyjne ceny szybki odbiór... [czytaj więcej]
Przeprowadzki Usługi transportowe Oferujemy usługi transportowe przeprowadzki przewozy mebli, AGD i RTV rzawsze aktualne również w weekendy 24h tel. 725-361-836... [czytaj więcej]
WYnajme kawalerke Wynajme kawalerke 20^2. Od lipca w centrum Kutna. Umeblowana. Koszt najmu 650zl... [czytaj więcej]
Pożyczka na oświadczenie. Kredyt na dowód Pożyczka na oświadczenie. Kredyt na dowód. Tylko 94zł miesięcznie za pożyczone 1000zł. Aby otrzymać pożyczkę potrzebujesz: - dowód osobisty - konto bankowe - źródło dochodu ... [czytaj więcej]
PRACA HOLANDIA rzeźnik lub ubojowiec PRACA HOLANDIA rzeźnik lub ubojowiec Od osoby szukającej pracy oczekuje się przede wszystkim doświadczenia na podobnym stanowisku Ze strony pracodawcy oferujemy pracę jednozmianową od 5.30... [czytaj więcej]
Mów po niemiecku – indywidualnie dla dorosłych online Wybierasz się do pracy albo pracujesz w za granicę? Nie masz rnczasu ani możliwości, żeby chodzić na kursy stacjonarne lub integracyjne? rnrnChcę zaproponować Ci skuteczną i łatwą naukę ni... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Błażej Okręglewicz:
6 minut temu
Nie pozostaje nic innego jak tylko pogratulować.
Hortensjusz Oleksiuk:
2
 · 
13 minut temu
Popieram Cię Krzysztofie w 1000%, chylę czoła i pozdrawiam....
Hortensjusz Oleksiuk:
2
 · 
17 minut temu
W kutnowskim Chwastostanie wszystko jest możliwe! Nieprawdaż?
Jonatan Błus:
30 minut temu
Szanowny Panie Zygfrydzie obraźliwy wpis jest gdzieś poniżej ale doceniam pana dobrą wolę i po pana wpisie uważam sprawę za niebyłą. Pozdrawiam serdecznie.
Zygfryd Iwański:
1 godzin temu
Drogi Zygmuncie Skinder! Może w czymś Ci pomóc? Kto i czym Cię obrażał bez uzasadnienia? Może jesteś na jakimś punkcie niewygimnastykowany i niewyuczony? Bohaterski praojciec na pewno bez uzasadnienia by Cię nie obrażał. ~Towarzystwo Pomocy Wzajemnej i Reasekuracji.
Jan Hryncewicz:
1 godzin temu
Grzegorz to ty wprowadzasz ludzi w błąd pisząc ,że błąd jest w tytule, nie wszyscy sa kumaci, zrozumiałaś?
Arkadiusz Paś:
2
 · 
1 godzin temu
Oni wszyscy chcą dotrwać do końca kadencji i tyle w temacie.
Zdzisław Zmurka:
1 godzin temu
Ale pewnie firma pośrednicząca to agencja pracy tymczasowej, która na takiego pracownika dostaje ze 3000 netto.
Krzysztof Stuart:
2
 · 
1 godzin temu
...przepraszam, miało być OSŁABIAJĄCY partię!
Krzysztof Stuart:
2
 · 
1 godzin temu
Uważam że p. Kłopotowski szkodzi partii, miastu i mieszkańcom Kutna. Sianie takiej demagogii nie przekona nikogo. Ten obecny skład kutnowskiego PiS nie ma według mnie szans na to aby wejść do samorządu w najbliższych wyborach. Ponadto obiecuję państwu, że prawdziwa Prawica w Kutnie nie spocznie dopóki ten pan i inni szkodnicy, osłaniający partię w niej pozostaną.
Zygfryd Iwański:
1 godzin temu
Taka odpowiedź: Wszyscy złoczyńcy, władza, lenie, marnotrawcy, awruki i złodzieje chcieliby, aby praniem wszystkich brudów zajęli się PTO"R" i eKutno. Tak widzę, słyszę i czuję. ~uczeń normalnego liceum nieakademickiego.
Grzegorz Korb:
2 godzin temu
To raczej ty nie załapaleś drwiny z tzw wolnych etatów w tym powiecie, chyba że jesteś romantykiem który uważa że ten wakat zostanie obsadzony w wyniku rzetelnego konkursu w którym wygra najlepszy. O co zakład że gdy już poznamy wynik konkursu to dziwnym zbiegiem okoliczności okaże się ze zwycięzca jednak już z obecną władzą był związany?
Beniamin Estko:
3 godzin temu
Mój sąasiad pracuje w Fresenius Kabi w Kutnie trzeci rok przez Firme pośredniczą zarobki jego to minimalnie powyżej 1500 netto.
Anioł Kotdras:
3
 · 
3 godzin temu
Jak to jest możliwe, że Debich odwołany przez wojewodę z funkcji starosty, co potwierdziły wyroki dwóch sądów nadal jest starostą. To jakaś paranoja. To kpina z wymiaru sprawiedliwości to kpina z mieszkańców miasta. Gdyby miał trochę honoru to sam by odszedł, ale u niego honor? Tylko micha liczy się. przecież drugi raz sie już nie załapie.
Honorata Solarz:
2
 · 
4 godzin temu
A kto w tym referacie jest kierownikiem i czy ma wykształcenie przydatne w tej pracy czy może jest np europeistą, humanistą ,biologiem ,czy ma wykształcenie tożsame bo tak też używane jest w ogłaszanych konkursach? Ktoś wie?
Blanka Barszczowski:
4 godzin temu
No właśnie co na to sanepid i jakieś inne instytucje od śrrodowiska? A gdzie policja? Czy zawiadomiona ociąga się z przyjechaniem?
Roberta Bychow:
4 godzin temu
Czym ci zaimponował?
Patryk Boniuko:
4 godzin temu
Prędzej już ogrodnik niż biolog.
Patryk Boniuko:
4
 · 
4 godzin temu
Bo oni myślą że wszyscy są idiotami ,a tak nie jest.
Lechosław Fabiś:
5
 · 
4 godzin temu
Źle pojęta władza i poczucie bezkarności ogłupia i deprawuje ludzi .Najciekawsze artykuły
 ·  14
3 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  186
3 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  72
4 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  18
4 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
9 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
9 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
10 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
13 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
14 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
14 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
15 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
16 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
16 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
18 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
18 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
18 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
18 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
18 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
19 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
19 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
19 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
19 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
21 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
25 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
26 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności