eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 24.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Wypadki w Kucharach i Łaniętach
Wczorajszy dzień był pracowity dla kutnowskiej Policji, oprócz zdarzenia opisywanego niżej, o godz. 6.45 w Łaniętach kierujący audi a4 38-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego na skrzyżowaniu dróg wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem audi a6 mieszkańcowi powiatu gostynińskiego i doprowadził do zdarzenia drogowego w wyniku czego ciężkich obrażeń ciała doznał kierujący audi a4.

Wypadki w Kucharach i Łaniętach, ./upload/articles_pakiety/30436/01_obraz.jpg


- Została od niego pobrana krew na zawartość alkoholu w organizmie. Kierujący audi a6 doznał lekkich obrażeń ciała w postaci ogólnych potłuczeń, została również pobrana krew. Dwie pasażerki audi a6 (obie mieszkanki powiatu gostynińskiego) zostały przewiezione do szpitala w Łęczycy a następnie do Łodzi - informuje podkom. Paweł Witczak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Z kolei o godz. 21.15 w Kucharach 21-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego kierując motocyklem suzuki na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Doznał urazu kręgosłupa. [więcej]
wandea, 01.06.2016 13:10|czytane: 1550 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kontrowersyjna kolizja na Grunwaldzkiej. Nie dogadali się?
Wczoraj kierujący mercedesem 63-letni mieszkaniec Kutna, dyrektor jednej z podległych samorządowi miejskiemu instytucji, na Grunwaldzkiej wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem opel vectra mieszkańcowi powiatu kutnowskiego i doprowadził do zderzenia się pojazdów wskutek czego pasażerka opla w ósmym miesiącu ciąży została przewieziona do kutnowskiego szpitala.

Kolizja jak kolizja, poszkodowana zadzwoniła po Policję, następnie sprawca wsiadł do opla, w którym była żona kierowcy, chwilę porozmawiał, rzucił aby przyjechać do niego do biura, wcześniej poszkodowany zrobił zdjęcie dokumentów sprawcy i dzwonił do ubezpieczyciela kierowcy mercedesa aby załatwić formalności.

Kontrowersyjna kolizja na Grunwaldzkiej. Nie dogadali się?, ./upload/articles_pakiety/30435/01_obraz.jpg


- W tym czasie kiedy mąż telefonował, sprawca zadzwonił na Policję odwołując patrol, zdziwiło mnie to bardzo, bo to raczej logicznie poszkodowany, który zawiadamia powinien odwołać, jeśli w ogóle jest to możliwe. Sprawca zapytał dyżurnego czy ma dać poszkodowanego do telefonu, ale wynika z tego, że odpowiedź brzmiała nie - opowiada pasażerka (nazwisko do wiadomości redakcji). - Po tej rozmowie sprawca rzucił aby przyjechać do niego do biura i odjechał, byłam w szoku, i zaskoczona, że choć był miły to raz dwa chciał odjechać. Kiedy mąż to zobaczył nawet krzyczał za nim, żeby się zatrzymał i potem natychmiast zadzwonił na Policję potwierdzając zgłoszenie, bo należało przecież wykonać badanie trzeźwości. Siedzieliśmy i czekaliśmy na Grunwaldzkiej na patrol Policji. Przyjechał dopiero o godz. 10.30. Wówczas wezwano do mnie karetkę, bo się źle czułam i pojechałam do szpitala. Jestem w ósmym miesiącu ciąży, miałam stłuczenia i bałam się co z dzieckiem przy takim wstrząsie. Jest również rutyna sytuacja, że karetka ciężarną musi zabrać z wypadku. Mąż na policję z Wydziału Ruchu Drogowego czekał do godz. 14.00. Nie wiem czy w tym czasie sprawca został przebadany na okoliczność trzeźwości. O godzinie 15.30 odwiedził mnie w szpitalu, pytając jak się czuję.

Sprawca przyjmuje swoją winę, ale nie uważa, żeby odjechał z miejsca zdarzenia bez załatwienia sprawy i jest zdzwiony takim obrotem sprawy.

- Rozmawiałem z panią pasażerką i wydawało mi się, że kiedy dałem swój dowód i OC to sprawa załatwiona, prosiłem ich aby podjechali do mnie celem spisania oświadczenia. Około 9.40 odjechałem stamtąd zresztą wcześniej poprosiłem żonę aby podjechała, bo myślałem że będzie trzeba od razu auto oddać do naprawy, więc wszystko widziała. Poszkodowani nie przyjechali do mnie,a o tym, że kobieta jest w szpitalu dowiedziałem się od Policji, która była u mnie w biurze po godz. 14.00. Zostałem zbadany na trzeźwość, wykazało 0 i potem odwiedziłem tę panią w szpitalu - opowiada sprawca (nazwisko do wiadomości redakcji). [więcej]
wandea, 01.06.2016 13:00|czytane: 4264 razy|109 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Znaleziono kotkę
Kotka przybłąkała się do nas we worek w godzinach nocnych w okolicach ul. Wilcza 4 i Wicza 2. Jest kotem czystym, prawdopodobnie chowanym w domowych warunkach, więc zapewne mogła uciec właścicielowi z mieszkania/posesji. Kotka umie korzystać z kuwety.

Znaleziono kotkę, ./upload/articles_pakiety/30430/01_obraz.jpg


Ze względu, iż posiadamy już zwierzątka nie możemy zatrzymać zguby u siebie. Osobę ewentualnie rozpoznającą swoje zwierzątko lub chętną do opieki proszę o kontakt w celu zwrócenia/przekazania zwierzątka. Nr tel. 511500745. [więcej]
wandea, 01.06.2016 07:51|czytane: 1014 razy|komentuj|czytaj cały
Dni Historii w Kasprowiczu
II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Kutnie  organizuje Dni Historii. XXXII edycja odbywać się będzie pod hasłem " Świt Państwa Polskiego".

Dni Historii w Kasprowiczu, ./upload/articles_pakiety/30432/01_obraz.jpg


W programie:
2 czerwca- wykład prof. dr. hab. Jarosława Dumanowskiego - "Wino, oliwa i post, czyli chrzest Polski od kuchni"
2 czerwca- wykład Jakuba Jasiaczka - "Uwarunkowania i konsekwencje przyjęcia chrztu przez Mieszka I"
2 czerwca - pokaz grup rekonstrukcyjnych " Tanngniost Tanngrisnir" i "Wilcza Rota"
3 czerwca -  Polska Piastów - turniej wiedzy historycznej [więcej]
wandea, 01.06.2016 08:18|czytane: 501 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Świętujemy 155 rocznicę urodzin Honorowego Obywatela Miasta Kutna
Wraz z Towarzystwem Przyjaciół Ziem i Kutnowskiej wspominamy dziś Antoniego Fortunata Troczewskiego, Honorowego Obywatela Miasta Kutna  urodzonego 1 czerwca 1861 roku.

Świętujemy 155 rocznicę urodzin Honorowego Obywatela Miasta Kutna, ./upload/articles_pakiety/30431/01_obraz.jpg
Świętujemy 155 rocznicę urodzin Honorowego Obywatela Miasta Kutna, ./upload/articles_pakiety/30431/02_obraz.jpg
Świętujemy 155 rocznicę urodzin Honorowego Obywatela Miasta Kutna, ./upload/articles_pakiety/30431/03_obraz.jpg


Pozytywiści polscy rozumieli konieczność pracy na rzecz najbiedniejszych i najbardziej upośledzonych warstw narodu, wierzyli, iż ludzie ci mając możność normalnego życia, swoją pracą przyczynią się do pomnożenia bogactwa całego narodu. Podobną troską otaczano rodzący się proletariat, pozbawioną majątków szlachtę, biedotę miejską, nawołując do działania, do szukania sposobu polepszenia ich losu. Wszystkie te dążenia, zamykające się w hasłach pozytywistów, wynikały z wiary w możliwość stworzenia harmonijnej współpracy wszystkich warstw społecznych dla ogólnego dobra, stopniowego wzrostu dobrobytu, w możliwość rozwoju kraju, mimo utraty swojej suwerenności i państwowości.

W takich czasach żyje dr Antoni Fortunat Troczewski. W tym okresie publikuje ponad dwadzieścia artykułów z zakresu medycyny praktycznej. Interesuje się warunkami pracy robotników, domaga się od pracodawców zapewnienia bezpiecznych warunków pracy, opieki zdrowotnej i socjalnej nad robotnikami i ich rodzinami.
„…Odpowiednie zabezpieczenie tych właśnie, jak i wszelkich innych części maszyn rolniczych, mogących być przyczyną wypadków nieszczęśliwych, jest tak proste, łatwe i niekosztowne, że wobec tego nie wiadomo co sądzić o braku tego zabezpieczenia spostrzeganym powszechnie. W żadnym majątku ziemskim nie widziałem przy maszynach rolniczych odpowiednich zabezpieczeń, które uniemożliwiły nieszczęśliwe wypadki…Mam nadzieję, że głos mój nie pozostanie bez wpływu pewnego na przyśpieszenie reform w sprawie ubezpieczenia robotników od nieszczęśliwych wypadków przy maszynach…” [więcej]
wandea, 01.06.2016 08:16|czytane: 471 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dzień Dziecka w Kutnie- edycja Bezpieczne Pasje
Prezydent Miasta Kutna i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie serdecznie zapraszają 5 czerwca w godzinach od 10:00 do 20:00 na festyn z okazji Dnia Dziecka w Kutnie.

Dzień Dziecka w Kutnie- edycja Bezpieczne Pasje

„Rodzinny zawrót głowy” stał się najbardziej oczekiwanym piknikiem rodzinnym w regionie. Tegoroczna impreza, planowana od wielu miesięcy  będzie wydarzeniem wyjątkowym. Do Kutna zagości moc atrakcji- wszystkie połączy wspólny mianownik- hasło Bezpieczne Pasje.

Jak co roku organizatorzy zaplanowali imponującą liczbę urządzeń rekreacyjnych, która zapewni płynne korzystanie z atrakcji.

Tegoroczna edycja „Rodzinnego Zawrotu Głowy” oprócz integracji rodzin, quizu wiedzy o Euro 2016 i Mini Turnieju Piłki Nożnej dla dzieci została wzbogacona o specjalny blok tematyczny- „Dziecięce Pasje w Kutnie”. Gośćmi specjalnymi, którzy opowiedzą o możliwościach rozwijania bezpiecznych pasji w Kutnie będą: Joanna Zielińska założycielka Street Dance Studio, Dominik Tomczak prezes Klubu Sportowego KS Kutno, oraz przedstawiciel Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej. [więcej]
wandea, 31.05.2016 19:14|czytane: 779 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dzień Dziecka w Żychlinie
Burmistrz Gminy Żychlin, Żychliński Dom Kultury, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Żychlinie oraz Komenda Powiatowa Policji w Kutnie zapraszają na piknik profilaktyczny z okazji Dnia Dziecka.

Dzień Dziecka w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/30354/01_obraz.jpg


1 czerwca w godzinach od 10.00 do 18.00 w Żychlinie będzie można wziąć udział z pikniku profilaktycznym. Program imprezy przewiduje szereg atrakcji. Punktualnie o godzinie 12.00 podobnie jak w całym kraju, zostanie wybita odezwa „Rytm wolnych serc”. Uczestnicy będą mogli wspólnie przez 60 sekund wybić rytm własnego serca. Serca wolnego od uzależnień, przemocy i obojętności dla drugiego człowieka. [więcej]
pismak, 31.05.2016 19:14|czytane: 542 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dybowskie Spotkania Odpustowe i festyn rodzinny
Fotograf Leszek Baranowski był na niedzielnych Dybowskich Spotkaniach Odpustowych w parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kutnie-Dybowie.

Dybowskie Spotkania Odpustowe i festyn rodzinny, ./upload/articles_pakiety/30428/01_obraz.jpg
Dybowskie Spotkania Odpustowe i festyn rodzinny, ./upload/articles_pakiety/30428/02_obraz.jpg
Dybowskie Spotkania Odpustowe i festyn rodzinny, ./upload/articles_pakiety/30428/03_obraz.jpg


Bawił się tam znakomicie tak jak mieszkańcy Kutna, którzy przedwczoraj wybrali się na rodzinny festyn z niespodziankami. W programie festynu znalazły się karaoke, konkurencje sportowe, malowanie twarzy, zabawa i nagrody dla najmłodszych. Zachęcamy do obejrzenia bogatego fotoreportażu z imprezy. [więcej]
pismak, 31.05.2016 16:58|czytane: 1759 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKologia: 31 maja obchodzimy Dzień Bociana
Dziś obchodzimy Dzień Bociana. Tradycja święta ulubionego ptaka Polaków rozpoczęła się w Polsce w 2003 roku, dzięki inicjatywie stowarzyszenia "pro Natura". Przyrodnicy oraz energetycy chcą w tym dniu zwrócić uwagę na zagrożenia i potrzebę ochrony  bocianów białych, a także przypomnieć szczególne miejsce, jakie zajmują te ptaki w polskiej kulturze. Od kilku lat Grupa Energa dodatkowo zachęca wspólnie z przyrodnikami do pomagania boćkom przez zbieranie sznurków, a w razie niebezpiecznych dla nich sytuacji do korzystania z infolinii 801 BOCIAN.

eKologia: 31 maja obchodzimy Dzień Bociana, ./upload/articles_pakiety/30427/01_obraz.jpg


Dlaczego bociany upodobały sobie Polskę?

Jakie są zwyczaje tych pięknych ptaków? Co zrobić kiedy widzimy boćka w potrzebie? Grupa Energa i PTTP “pro Natura” od lat wspólnie prowadzą szereg działań na rzecz popularyzowania wiedzy i pomocy bocianom białym w Polsce. Energetycy już od 20 lat montują platformy pod bocianie gniazda, które chronią ptaki przed porażeniem prądem, a okolicznych mieszkańców od przerw w dostawie energii elektrycznej. Energa zainstalowała ich już blisko 10.000 i można dzięki temu stwierdzić, że około 20% wszystkich gniazdujących w Polsce boćków korzysta z konstrukcji pod gniazda wykonanych przez energetyków Grupy Energa. Co roku instaluje się nie tylko nowe, ale też remontuje kilkuletnie platformy; gdyż gniazda potrafią ważyć nawet 1000 kg i często wymagają „odchudzenia”.

W ramach współpracy Energi z przyrodnikami powstała infolinia 801 BOCIAN (801-26-24-26), dzięki której pomagać bocianom może każdy nas. Pod tym telefonem przyrodnicy udzielają porad z zakresu ochrony bociana białego, zwłaszcza w przypadku stwierdzenia poszkodowanych ptaków, czy zagrożony gniazd. [więcej]
redaktor, 31.05.2016 13:43|czytane: 641 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Czadowa edukacja w gminie Kutno
W szkołach gminy Kutno odbyły się działania edukacyjne w ramach programu „Zgaś ryzyko – czadowa edukacja”. Patronem honorowym projektu jest między innymi Jerzy Bryła, wójt gminy Kutno.

Czadowa edukacja w gminie Kutno, ./upload/articles_pakiety/30424/01_obraz.jpg
Czadowa edukacja w gminie Kutno, ./upload/articles_pakiety/30424/02_obraz.jpg
Czadowa edukacja w gminie Kutno, ./upload/articles_pakiety/30424/03_obraz.jpg


Organizatorami projektu są Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Kutnie, I LO im. Generała J.H. Dąbrowskiego, Kutnowski Dom Kultury, Stowarzyszenie Przyjaciół I Kutnowskiego Szczepu Innominata, Fundacja I LO w Kutnie, Grupa Ratownictwa Medycznego OSP Dąbrowszczak. [więcej]
redaktor, 31.05.2016 13:11|czytane: 527 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Trwa Puchar Wiosny 2016
Za nami dwie kolejne kolejki Pucharu Wiosny 2016 w piłce nożnej amatorów organizowanego przez Stowarzyszenie Edukacyjno – Sportowe „STASZIC-KUTNO” i MOSiR Kutno.

 Trwa Puchar Wiosny 2016 , ./upload/articles_pakiety/30422/01_obraz.jpg
 Trwa Puchar Wiosny 2016 , ./upload/articles_pakiety/30422/02_obraz.jpg
 Trwa Puchar Wiosny 2016 , ./upload/articles_pakiety/30422/03_obraz.jpg


Tym razem najwięcej emocji przysporzyły mecze: w sobotę EXPOM z LOMBARDEM, który zakończył się remisem 2:2, a w niedzielę PROSTO TEAM z YOUNG BOYS również z remisem 4:4. Fotel lidera tabeli stracił zespół WNC na rzecz zespołu EGOLIT HURTPAP. Nadal najlepszym strzelcem po czterech kolejkach jest Mateusz Rybacki z PROSTO TEAM, strzelając 10 bramek.

Szóstka ostatnich kolejek:
Krystian Martofel (YOUNG BOYS) – bramkarz.
Kamil Woźniak (PROSTO TEAM).
Przemysław Domański (EXPOM).
Sebastian Jarota (YOUNG BOYS). [więcej]
pismak, 31.05.2016 13:03|czytane: 910 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowski Budżet Obywatelski - nowe zasady. Masz pomysł? Zgłoś projekt
Ruszyła trzecia edycja Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego. Do 30 czerwca można składać propozycje projektów do realizacji.

Najważniejsze zmiany jakie pojawią się w tegorocznej edycji:
- Składać projekty oraz brać udział w głosowaniu mogą osoby, które ukończyły 13 lat.
- Co najmniej 50% środków przeznacza się wyłącznie na projekty niezwiązane bezpośrednio z instytucjami.
- Pulę pieniędzy podzielono na małe i duże projekty. Małe projekty, to te do 25 tys. zł (pula: 200 tys. zł), a duże to te do 100 tys. zł (pula: 800 tys. zł).

Kutnowski Budżet Obywatelski - nowe zasady. Masz pomysł? Zgłoś projekt , ./upload/articles_pakiety/30420/01_obraz.jpg
Kutnowski Budżet Obywatelski - nowe zasady. Masz pomysł? Zgłoś projekt , ./upload/articles_pakiety/30420/02_obraz.jpg
Kutnowski Budżet Obywatelski - nowe zasady. Masz pomysł? Zgłoś projekt , ./upload/articles_pakiety/30420/03_obraz.jpg


- Nie można zgłaszać projektów związanych z instytucjami, które były beneficjentami w ubiegłorocznej edycji Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego.
- Pojawiła się zmiana w formularzu projektu: od tego roku może być dwóch autorów projektu.

- Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tegorocznej edycji Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego i aktywnego włączenia się w zmianę swojego  miejsca zamieszkania, otoczenia i przestrzeni. Poprzednia edycja cieszyła się dużym zainteresowanie wnioskodawców i głosujących, głosowało 40 % uprawnionych - mówi Zbigniew Wdowiak, zastępca prezydenta Kutna. - W tym roku jest kilka zmian, nie można zgłaszać projektów związanych z instytucjami, które były beneficjentami w ubiegłorocznej edycji Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego.Projekty związane z instytucjami wywołały sporą dyskusję w Kutnie, wszystkie samorządy oprócz Gdańska jednak dopuszczają możliwość złożenia takiego projektu. Z budżetu miasta sfinansujemy 8 projektów po 25 tys. zł i 8 po 100 tys. zł. 

Formularz składania projektu do Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego
[więcej]
wandea, 31.05.2016 11:55|czytane: 658 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Światowy Dzień Bez Tytoniu w Publicznej Katolickiej Szkole Podstawowej
Wczoraj w siedzibie Publicznej  Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w Kutnie odbyła się w ramach obchodów Światowego Dnia Bez Tytoniu (31 Maja) - akcja   prozdrowotna   antytytoniowa pt. „Palenie papierosów  wrogiem człowieka ”.

Światowy Dzień Bez Tytoniu w Publicznej Katolickiej Szkole Podstawowej , ./upload/articles_pakiety/30421/01_obraz.jpg
Światowy Dzień Bez Tytoniu w Publicznej Katolickiej Szkole Podstawowej , ./upload/articles_pakiety/30421/02_obraz.jpg
Światowy Dzień Bez Tytoniu w Publicznej Katolickiej Szkole Podstawowej , ./upload/articles_pakiety/30421/03_obraz.jpg


Celem akcji była edukacja  dzieci i młodzieży  poprzez  zachęcanie  do zdrowego stylu   życia   wolnego  od   palenia   papierosów. W programie imprezy  odbyła się   pogadanka  przedstawiciela  PSSE Kutno Jolanty Dudkiewicz  na temat   podstawowych zasad higieny osobistej i otoczenia oraz  bezpiecznych  zachowań i  unikania  zagrożeń mających wpływ na zdrowie, wystąpienie funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Kutnie aspirant  Edyty Machnik na temat aspektów  prawnych  związanych z  paleniem papierosów przez osoby nieletnie. Uczniowie szkoły podstawowej oraz dzieci z  Przedszkola Niepublicznego Sióstr Pasjonistek Św. Pawła od Krzyża w  Kutnie   przygotowały piosenki  o  tematyce  zdrowotnej, ekspozycje wizualne prac konkursowych oraz wykonywali piramidy  gimnastyczne. [więcej]
pismak, 31.05.2016 11:57|czytane: 635 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zielona Oś w Kutnie - dla mieszkańców i turystów
Miasto kończy wniosek na dofinansowanie Zielonej Osi Miasta czyli projektu służącego rozwojowi gospodarki turystycznej  Kutna poprzez zagospodarowanie doliny rzeki Ochni. 

Zielona Oś w Kutnie - dla mieszkańców i turystów, ./upload/articles_pakiety/30418/01_obraz.jpg


- Mamy jeszcze dwa tygodnie na złożenie wniosku, trochę perturbacji było, bo nie wszyscy właściciele terenów prywatnych chcieli sprzedać miejsce pod szlak ścieżki rowerowej. Będzie ona miała 7 km od Łąkowej do Metalowej, przez całe Kutno, również wałami Ochni. Ścieżka będzie asfaltowa czyli również dobra dla wóżków czy wrotek, deskorolek. Zostanie oświetlona, a wzdłuż jej trasy zostaną ustawione elementy małej architektury tj. ławki i kosze na śmieci. Tereny rekreacyjne przy Ochni będą podzielone na strefy: rozrywka, natura, zabawa, sport. Jeśli chodzi o pierwszą strefę powstanie plac pod koncerty w miejscu gdzie obecnie stają cyrki, druga strefa to rozarium, potem place dla dzieci, plaża i strefa sportu to boisko do gry w piłkę - orlik, przy nim boisko do siatkówki plażowej i tory rowerowe - mówił dziś na konferencji prasowej Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna. - Powstaną cztery szlaki turystyczne rowerowe - różany, historyczny, żydowski i sportowy. Ten projekt skierowany jest do mieszkańców miasta i turystów, aby mogli spędzić w Kutnie miło i aktywnie czas wolny. [więcej]
wandea, 31.05.2016 11:30|czytane: 946 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Krzysztof Jaworski finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej
Krzysztof Jaworski, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. J. H. Dąbrowskiego w Kutnie uzyskał tytuł finalisty 42.  Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej. Ta ciesząca się wysoką renomą przedmiotowa olimpiada organizowana jest od 1974 r. przez Polskie Towarzystwo Historyczne.

Krzysztof Jaworski finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej, ./upload/articles_pakiety/30419/01_obraz.jpg


W tym roku Krzysztof Jaworski, uczeń klasy II d specjalizujący się w epoce nowożytnej, osiągnął ten sukces wygrywając rywalizację z kilkoma tysiącami zawodników z całej Polski. Opiekunem merytorycznym Krzysztofa jest nauczyciel historii, dyrektor I LO Przemysław Zawadzki.

Od wielu lat trzystopniowe eliminacje olimpijskie wyłaniają szkolną elitę historyczną, dla której poznawanie przeszłości jest wielką pasją i drogą do sukcesu. Rywalizacja na okręgowym i centralnym etapie jest dla uczestników zmagań okazją do zapoznania się i dyskusji ze znanymi polskimi historykami, członkami Komitetu Głównego Olimpiady Historycznej, z których wielu to laureaci poprzednich edycji Olimpiady. [więcej]
wandea, 31.05.2016 11:44|czytane: 630 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Są miejsca dla wszystkich dzieci zgłoszonych do przedszkoli. 29 miejsc w naborze uzupełniającym
Radna miejska Barbara Rostek-Nowacka złożyła interpelację, pytając Zbigniewa Burzyńskiego prezydenta Kutna o stan przygotowań przedszkoli i szkół do rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017 w Kutnie w związku ze zniesieniem obowiązku szkolnego dla sześcioletnich dzieci. 

Są miejsca dla wszystkich dzieci zgłoszonych do przedszkoli. 29 miejsc w naborze uzupełniającym, ./upload/articles_pakiety/30253/01_obraz.jpg


- W związku z wejściem w życie nowelizacji ustawy znoszącej obowiązek szkolny dla sześciolatków od 1 września 2016 roku oraz przeprowadzaną rekrutacją dzieci do przedszkoli i klas pierwszych szkół podstawowych poprosiłam  o przedstawienie stanu przygotowania placówek oświatowych do wdrożenia przewidywanych ustawą zmian - mówi radna Barbara Rostek Nowacka. - Czy w przedszkolach jest zapewniona odpowiednia ilość miejsc? Czy podejmowane są działania zachęcajaće rodziców by zdecydowali się posłać do szkoły dzieci od szóstego roku życia?

Radnej odpowiedział Zbigniew Wdowiak, zastępca prezydenta Kutna informując, że miasto ma zamiar stworzyć dodatkowe trzy oddziały przedszkolne w skrzydle Szkoły Podstawowej nr 9.

- Wyremontowane pomieszczenia powiększą naszą bazę wychowania przedszkolnego o około sto dodatkowych miejsc (teraz jest to 1110 miejsc). Swoją ofertę ma także poszerzyć Niepubliczne Przedszkole prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr Św. Pawła od Krzyża - podaje Wdowiak. -Aby zachęcić rodziców dziecisześcioletnich do zapisania ich do kalst I szkoły podstawowej we wszystkich szkołach odbyły się spotkania z rodzicami, podczas których dyrektorzy, pedagodzy, i nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej przedstawili informacje.

Wszystkie działania związane z postępowaniem rekrutacyjnym do przedszkoli były wnikliwie monitorowane i dziś na konfernecji prezydenta Kutna otrzymaliśmy odpowiedź o bieżąćej sytuacji rekrutacji do przedszkoli. Jest dobrze, ponieważ wszystkie dzieci zgłoszone do przedszkoli mają w Kutnie miejsca, a dodatkowe 29 miejsc jest dostępne w Przedszkolu Miejskim nr 15 Bajka. Nabór uzupełniający trwa od 30 maja do 13 czerwca. [więcej]
wandea, 31.05.2016 11:09|czytane: 1010 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Okoliczności wypadku na obwodnicy Krośniewic
W niedzielę pisaliśmy o śmierci młodego rowerzysty, który zginął w wyniku potrącenia na obwodnicy Krośniewic. Policja ustaliła okoliczności zdarzenia.

28 maja o godz. 17.05 kierujący rowerem 17-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego wjeżdżając z prawej strony na oznakowane przejście dla pieszych wprost przed jadącego prawym pasem ruchu samochodem mercedes vito kierowanym przez mieszkańca Łodzi doprowadził do zderzenia się pojazdów w wyniku czego rowerzysta poniósł śmierć na miejscu - informuje podkom. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno. - Lekkich obrażeń ciała w postaci stłuczenia lewego przedramienia doznał pasażer pojazdu mercedes. Decyzją Prokuratury Rejonowej w  Łęczycy ciało zabezpieczono w prosektorium. [więcej]
redaktor, 31.05.2016 09:17|czytane: 1776 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Przegląd ŁAPA już od jutra
Jak co roku na początku czerwca Kutnowski Dom Kultury opanują najmłodsi pasjonaci teatru. A to za sprawą odbywającego się już po raz 22. Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych ŁAPA, którego pomysłodawczynią i organizatorem jest Jagoda Rzetelska. ŁAPA jest jedną z najstarszych corocznych imprez KDK, a jej celem jest prezentacja spektakli w wykonaniu amatorskich teatrów dziecięcych i młodzieżowych.

Pod patronatem eKutno.pl: Przegląd ŁAPA już od jutra, ./upload/articles_pakiety/30282/01_obraz.jpg


W przeglądzie biorą udział teatry,  których „aktorzy” nie ukończyli jeszcze 15 lat – są to więc uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów, ale również kochające zabawę w teatr przedszkolaki. Warto dodać, że przegląd konkursowy to nie wszystko -  misją ŁAPY jest również pobudzanie twórczej kreatywności wśród najmłodszych, otwieranie ich na kulturę i sztukę oraz próba obudzenia wrażliwości teatralnej u naszych najmłodszych.

Tegoroczna ŁAPA potrwa 4 dni i odbędzie się w dniach 1-4 czerwca. Prezentacje konkursowe będzie można obejrzeć od 1 do 3 czerwca od godz. 10.00 w sali widowiskowej Kutnowskiego Domu Kultury a wyniki usłyszymy w czasie gali finałowej 4 czerwca o godz. 11.00 w KDK. Wstęp na wszystkie prezentacje i finał jest wolny, liczba miejsc ograniczona. [więcej]
kultura, 31.05.2016 07:01|czytane: 1039 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Stowarzyszenie INTERSUM realizuje kolejny projekt dla wychowanków MOS
Stowarzyszenie Aktywizacji Społecznej i Twórczej Młodzieży INTERSUM w ramach programu „Równać Szanse” Polsko –Amerykańskiej Fundacji Wolności administrowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży, realizuje projekt „Pixelami po Żychlinie”.

Stowarzyszenie INTERSUM realizuje kolejny projekt dla wychowanków MOS, ./upload/articles_pakiety/30415/01_obraz.jpg
Stowarzyszenie INTERSUM realizuje kolejny projekt dla wychowanków MOS, ./upload/articles_pakiety/30415/02_obraz.jpg
Stowarzyszenie INTERSUM realizuje kolejny projekt dla wychowanków MOS, ./upload/articles_pakiety/30415/04_obraz.jpg


Celem projektu jest poznanie Żychlina i okolic, integracja z lokalnym środowiskiem oraz rozwijanie zainteresowań i umiejętności młodzieży. Projekt realizują wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Żychlinie, którzy chcę być  uczestnikami życia społeczno – kulturalnego w nowym dla nich miejscu.

Młodzi ludzie aktywnie uczestniczą w warsztatach fotograficznych oraz dotyczących obróbki zdjęć. Zbudowali gablotę informacyjną w której będą prezentować efekty swojej pracy, kończą również budowę makiety Żychlina z najciekawszymi wg młodzieży miejscami. [więcej]
pismak, 31.05.2016 08:18|czytane: 458 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziś Światowy Dzień Bez Tytoniu

Wiatraki

[więcej]
pismak, 31.05.2016 08:19|czytane: 300 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Właściciel auta szuka świadków zdarzenia
Właściciel auta szuka świadków zdarzenia 30 maja około godz.12.00 przy ulicy Zamoyskiego w Kutnie.

Samochód srebrna skoda Superb zaparkowana był równolegle do pasażu przy sklepach vis a vis wejścia do sklepu Natura, tuż przy aptece. W wyniku zdarzenia skoda ma wgniecione i zarysowane lewe, tylne drzwi. Wygląda jakby ktoś wycofywał, inaczej być może byłoby zarysowanie i na przednich drzwiach. [więcej]
wandea, 30.05.2016 17:37|czytane: 2675 razy|komentuj|czytaj cały
W niedzielę przejazd rowerowy ulicami Kutna
5 czerwca o godz. 11.00 mieszkaniec Kutna Łukasz Gajewski organizuje przejazd rowerowy po Kutnie. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem. Przejazd rozpoczyna się na placu Piłsudskiego przy fontannie. Przejazd ma na celu promowanie jazdy na rowerze oraz zwrócenie uwagi władz miasta na środowisko rowerowe. Przejazd będzie zorganizowany w oparciu o przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym, z których wynika, że uczestnicy są zobowiązani do jazdy w 15-osobowych kolumnach rozmieszczonych co 200m. Do każdej kolumny zostanie przydzielony kierownik grupy, który będzie prowadził kolumnę i dyktował tempo jazdy. Przejazdy rowerzystów będą organizowane cyklicznie.

W niedzielę przejazd rowerowy ulicami Kutna, ./upload/articles_pakiety/30410/01_obraz.jpg


Wydarzenie na FB

- Wiele osób jeżdżących rowerami po kutnowskich drogach rowerowych zauważa, że są one nie do końca dobrze zaprojektowane i posiadają sporo mankamentów. Brakuje też odpowiedniego zaplanowania sieci rowerowej w naszym mieście, tak aby można było wygodnie i bezpiecznie przedostawać się z jednej części miasta do drugiej. Chcielibyśmy, aby większą uwagę przywiązywano do planowania i projektowania dróg rowerowych w naszym mieście, a także by plan budowy sieci rowerowej oraz projekty poszczególnych dróg rowerowych były poddawane konsultacjom społecznym- mówi Łukasz Gajewski, mieszkaniec Kutna. - Dlatego zrodził się pomysł, aby wspólnie ze wszystkimi kutnowskimi środowiskami rowerowymi oraz indywidualnymi rowerzystami organizować wspólne przejazdy rowerzystów ulicami naszego miasta. Wszystko po to, aby zwrócono na nas uwagę. Jednocześnie nie chcemy utrudniać życia kierowcom i pieszym, dlatego przejazdy będą odbywać się w soboty lub niedziele - wtedy gdy ruch jest najmniejszy. Przejazdy rowerzystów mają również za zadanie promować aktywny styl życia i zachęcać wszystkich mieszkańców Kutna do aktywnego spędzania czasu. [więcej]
wandea, 30.05.2016 19:50|czytane: 794 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Warsztaty mydlarskie w Strzegocinie
23 maja uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie uczestniczyli w warsztatach mydlarskich zorganizowanych przez Kreatywną Edukację z Inowrocławia.

Warsztaty mydlarskie w Strzegocinie, ./upload/articles_pakiety/30413/01_obraz.jpg
Warsztaty mydlarskie w Strzegocinie, ./upload/articles_pakiety/30413/02_obraz.jpg
Warsztaty mydlarskie w Strzegocinie, ./upload/articles_pakiety/30413/03_obraz.jpg


Każdy z uczestników warsztatów wykonał samodzielnie 2 mydełka dobierając kolory, zapachy i ozdoby. Wszystkie pięknie zapakowane mydełka zostały przez dzieci zabrane do domu i wręczone rodzicom z okazji Dnia Matki i zbliżającego się w czerwcu Dnia Ojca. [więcej]
pismak, 30.05.2016 19:26|czytane: 375 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mityng o Różę Kutna okiem Piotra Szatkowskiego
Wczoraj na miejskim stadionie w Kutnie odbył się XII Mityng o Różę Kutna Lekkoatletyczny Puchar Polski. W sportowe szranki stanęli najlepsi. Organizatorami Mityngu byli Prezydent Miasta Kutna i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie.

Mityng o Różę Kutna okiem Piotra Szatkowskiego, ./upload/articles_pakiety/30401/03_obraz.jpg
Mityng o Różę Kutna okiem Piotra Szatkowskiego, ./upload/articles_pakiety/30401/23_obraz.jpg
Mityng o Różę Kutna okiem Piotra Szatkowskiego, ./upload/articles_pakiety/30401/33_obraz.jpg


Wystartowało 220 zawodników z 36 klubów z całej Polski. Kobiety i mężczyźni rywalizowali w kategorii bieg 100, 200, 1500, 400pł, skok wzwyż, skok w dal. WYNIKI

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć Piotra Szatkowskiego.  TUTAJ WIĘCEJ ZDJĘĆ

Szybkie biegi na 12. Mityngu „O Różę Kutna” – Dominik Smosarski przebiegł 200 metrów w 21.06 (wiatr -1,0 m/s) ustanawiając rekord Polski do lat 18, a Robert Bryliński uzyskując na 400 metrów przez płotki 50.43 wypełnił wskaźnik PZLA na mistrzostwa Europy w Amsterdamie.

Smosarski, zawodnik Gwardii Szczytno, poprawił o 0.20 sekundy 30-letni rekord Polski U18 Tomasza Jędrusika, który 6 lipca 1986 roku w Atenach przebiegł 200 metrów w 21.26. W Kutnie utalentowany zawodnik trenowany przez Ireneusza Bukowieckiego wypełnił minimum na mistrzostwa świata do lat 20 w Bydgoszczy oraz umocnił się na pozycji lidera europejskich tabel juniorów młodszych. Postawa urodzonego w 1999 roku sprintera może napawać optymizmem przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy kadetów w Tbilisi. [więcej]
redaktor, 30.05.2016 18:48|czytane: 1552 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Autobus potrącił rowerzystę
W okolicach dworca PKP w Kutnie autobus potrącił rowerzystę. Na miejscu zdarzenia pojawiła się Policja. Uwaga na utrudnienia w ruchu w tym rejonie. Więcej szczegółów wkrótce. [więcej]
redaktor, 30.05.2016 18:39|czytane: 1139 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Będą nowi dyrektorzy w placówkach podległych starostwu?
W czerwcu mijają terminy ogłoszonych przez Starostwo Powiatowe w Kutnie konkursów na dyrektorów. Zarząd Powiatu w Kutnie wrócił do tematu konkursu na stanowisko dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury. Pojawił się też konkurs na dyrektorów Zespołu Szkół w Żychlinie i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kutnie.

Termin konkursu na dyrektora MDK mija 8 czerwca, a na pozostałe stanowiska 13 czerwca. Sprawę konkursu na dyrektora szkoły w Żychlinie na sesji Rady Powiatu w Kutnie poruszył radny Marek Jędrzejczak właśnie z Żychlina, jednak nie uzyskał odpowiedzi od Zarządu Powiatu.

W przypadku ogłoszonego w styczniu br. konkursu na dyrektora MDK nie znajdujemy w BIP starostwa informacji o jego unieważnieniu, a ogłoszony jest drugi konkurs. Dlaczego zatem ogłoszono drugi konkurs, nie kończąc poprzedniej procedury? Odpowiednie pytania zadaliśmy już rzecznikowi starostwa.

Przypomnijmy, na poprzedni wpłynęła jedna oferta złożona przez Jacka Gałkę 8 lutego br. Zawierała ona wszystkie dokumenty wskazane w ogłoszeniu o konkursie zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 8 kwietnia 2010 r. w sprawie regulaminu konkursu na stanowisko dyrektora publicznej szkoły lub publicznej placówki oraz trybu pracy komisji konkursowej. [więcej]
wandea, 30.05.2016 18:18|czytane: 1900 razy|20 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Studzienki na Łęczyckiej coraz głośniejsze
Chyba na wyrost pochwaliłem pana prezydenta za szybkie i skuteczne działanie. Pisaliśmy o stukających pokrywach studzienek kanalizacyjnych w ulicy Łęczyckiej. Po naszej interwencji pojawili się fachowcy, którzy „grzebali” coś przy kilku z nich.

Studzienki na Łęczyckiej coraz głośniejsze, ./upload/articles_pakiety/30407/01_obraz.jpg
Studzienki na Łęczyckiej coraz głośniejsze, ./upload/articles_pakiety/30407/02_obraz.jpg


Wydawało się nam, że sytuacja ze stukającymi pokrywami uległa poprawie. No cóż, człowiek bywa omylny. Pokrywy już nie stukają, one bardzo hałasują w ciągu dnia...
- A w nocy to koszmar – skarży się  sąsiad. - O 4 rano muszę zamykać okno, bo huk jest nie do zniesienia.

Sąsiad dzisiaj wybrał się do Urzędu Miasto Kutna, by opłacić należne podatki. Przy okazji zapytał u źródła o te
huczące dekle.

-Wiele się  nie dowiedziałem – dodaje sąsiad. - Pracownik urzędu powiedział mi, że oni znają sprawę, wiedzą jak jest. No i że droga jest na gwarancji. Moim zdaniem, te studzienki są za blisko poboczy. Prawie każdy samochód najeżdża na nie! [więcej]
redaktor, 30.05.2016 16:55|czytane: 929 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Uwaga zmiana organizacji ruchu! Remont przejazdów kolejowych
W związku z remontem przejazdów kolejowych na linii nr 33 Kutno - Brodnica zostaną zamknięte dla ruchu kołowego przejazdy kolejowe przez ulice:

Uwaga zmiana organizacji ruchu! Remont przejazdów kolejowych, ./upload/articles_pakiety/30382/01_obraz.jpg


Raszewska w Kutnie w dniach 31 maja - 2 czerwca oraz 23 - 28 czerwca

Jesienna w Kutnie w dniach 1 - 3 czerwca oraz 23 - 28 czerwca

Na czas robót zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu zgodnie z projektami zatwierdzonymi przez Starostę Powiatu Kutnowskiego.

- Objazd będzie przeprowadzony DW 58 do Łaniąt, a następnie skierowany na drogę powiatową nr 2142 w stronę ulicy Curie-Skłodowskiej w Kutnie - czytamy w projekcie czasowej organizacji ruchu. [więcej]
pismak, 29.05.2016 08:25|czytane: 1443 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zgaś ryzyko. Czadowe miasteczko już w sobotę
Już w sobotę, 18 czerwca na placu Piłsudskiego nastąpi oficjalne otwarcie czadowego miasteczka a w nim strefa zabaw, strefa edukacji, strefa gier i strefa bezpieczeństwa. Zapraszamy już dziś od godz. 12.00.

Zgaś ryzyko. Czadowe miasteczko już w sobotę, ./upload/articles_pakiety/30406/01_obraz.jpg


[więcej]
wandea, 30.05.2016 16:08|czytane: 453 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Udane pierwsze Powiatowe Targi Pracy
Bezrobotni oraz uczniowie gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i ich absolwenci mogli zapoznać się dziś z ofertą firm z powiatu kutnowskiego, z Podstrefy Kutno, Parku Agro-Przemysłowego oraz szkół średnich zawodowych.

Udane pierwsze Powiatowe Targi Pracy , ./upload/articles_pakiety/30405/01_obraz.jpg
Udane pierwsze Powiatowe Targi Pracy , ./upload/articles_pakiety/30405/02_obraz.jpg
Udane pierwsze Powiatowe Targi Pracy , ./upload/articles_pakiety/30405/05_obraz.jpg


Jak mówi Anna Rzeźnicka, kierownik Obserwatorium Lokalnego Rynku Pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kutnie pierwsze Powiatowe Targi Pracy w Kutnowskim Domu Kultury odwiedziło więcej absolwentów niż bezrobotnych.

- Cieszy nas też zainteresowanie przedsiębiorstw, w targach wzięło udział 25 firm, przygotowały one aktualne oferty pracy oraz prezentacje swojej branży - mówi Anna Rzeźnicka. - Z kolei szkoły ponadgimnazjalne i CKU, w których odbywa się nauka konkretnego zawodu przygotowały oferty dla absolwentów i te stoiska cieszyły się dużym powodzeniem. 25% wszystkich, którzy nas dziś odwiedzili stanowili bezrobotni. Chcemy aby Targi stały się cykliczną imprezą w regionie, a bezrobotni również w taki sposób otrzymywali oferty pracy.

I tak swoje oferty na Targach przedstawili: Agroma Polsad, AMZ Kutno, CKU w Kutnie, Dima, Enginova, Elektro-System, Fresenius Kabi Polska, Gazmot Marek Suder, Gowork.pl, Hoop Polska, InterKadra, Kongskilde, Odlewnia Kutno, Polfarmex, Randstad Polska, Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi, [więcej]
wandea, 30.05.2016 16:07|czytane: 1698 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Domowe lody, ale bez kręcenia!
Jeśli lody, to tylko te zrobione domowym sposobem. Co prawda cukier, to jedna z białych trucizn, ale niekiedy można zjeść jakiś deser, np. lody. Przygotowanie swojskich lodów nie jest ani trudne, ani kłopotliwe. I co najważniejsze, nie trzeba mieć tzw. maszynki do lodów.

Domowe lody, ale bez kręcenia!, ./upload/articles_pakiety/30404/01_obraz.jpg


O zaletach domowych produktów nikogo nie trzeba przekonywać. Przede wszystkim do produkcji wykorzystujemy naturalne składniki – prawdziwą śmietanę, prawdziwe jaja i prawdziwe owoce, a nie substancje smakowe, konserwujące, mleko w proszku, itp.

Porcja dla 5-6 osób. Składniki
mleko
- 500 g śmietany kremówki (koniecznie)
szklanka cukru
5 jaj
3 śnieżki – bite śmietany w proszku
owoce: np. truskawki, jagody
gorzka czekolada – jedna czwarta [więcej]
redaktor, 30.05.2016 15:39|czytane: 756 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Będą burze z gradem
Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu zapowiada burze z gradem. Opady mają wystąpić dziś do godziny 23.00.

Wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru około 80 km/h. Lokalnie grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80% [więcej]
pismak, 30.05.2016 12:57|czytane: 430 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku zostało uhonorowane godłem Teraz Polska
ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku zostało uhonorowane godłem „Teraz Polska” w XXVI edycji Konkursu „Teraz Polska” w kategorii USŁUGI.

- Zwycięstwo kutnowskiej firmy to ogromny sukces dla naszej wspólnej „Małej Ojczyzny”. Konkurs „Teraz Polska” ma charakter niekomercyjny, od ponad dwudziestu lat nagradza najlepsze produkty i usługi, które dzięki swoim walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym, wyróżniają się na rynku oraz mogą być wzorem dla innych. Godło „Teraz Polska” jest gwarancją najwyższej jakości, jaką otrzymują klienci, nabywając produkt czy usługę- podaje Małgorzata Walczak-Gomuła Prezes-Zarządu ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku. [więcej]
pismak, 30.05.2016 13:06|czytane: 626 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
I Turniej Darta o Puchar Starosty Kutnowskiego
I Turnieju Darta o Puchar Starosty Kutnowskiego odbędzie się 4 czerwca w Młodzieżowym Domu Kultury w Kutnie. Zawodnicy będą rywalizować w dwóch kategoriach wiekowych.

I Turniej Darta o Puchar Starosty Kutnowskiego , ./upload/articles_pakiety/30399/01_obraz.jpg


Od godz. 11.00 do 13.00 będą rywalizować uczniowie klas VI szkół podstawowych oraz klas I-III gimnazjum. Od godz. 14-tej do 18-tej  w szranki staną uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz dorośli. Zapisy będą się odbywać na miejscu przed rozpoczęciem turnieju. [więcej]
wandea, 30.05.2016 11:20|czytane: 591 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Tancerze STREET DANCE STUDIO Joanny Zielińskiej podbili Piotrków Kujawski
W sobotę zespoły STREET DANCE STUDIO podbiły serca jurorów i widzów podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Nowoczesnego w Piotrkowie Kujawskim, reprezentując Kutno oraz Kutnowski Dom Kultury.

Tancerze STREET DANCE STUDIO Joanny Zielińskiej podbili Piotrków Kujawski, ./upload/articles_pakiety/30400/01_obraz.jpg
Tancerze STREET DANCE STUDIO Joanny Zielińskiej podbili Piotrków Kujawski, ./upload/articles_pakiety/30400/02_obraz.jpg
Tancerze STREET DANCE STUDIO Joanny Zielińskiej podbili Piotrków Kujawski, ./upload/articles_pakiety/30400/03_obraz.jpg


- Zespoły oraz soliści rywalizowały z wieloma tancerzami z zakątków całego kraju. Tancerze STREET DANCE STUDIO znaleźli się w czołówce i zdobyli aż 5 nagród - mówi Joanna Zielińska, właścicielka szkoły. -Gratulujemy tancerzom, jesteście najlepsi i spisaliście się na medal. Kochamy Was i trzymamy kciuki za zbliżające się turnieje. Jesteście dumą miasta Kutna. Gratulujemy i dziękujemy również rodzicom, którzy tak świetnie wspierali naszych tancerzy. To kolejny turniej, na ktorym tancerze SDS zgarnęli tak ogromną liczbę nagród i tym samym zasługują na miano najlepszych w Kutnie.

Oto wyniki:
1 miejsce - Zuzia Olejnik - kategoria hip-hop do 11 lat
3 miejsce - Marta Góralska - kategoria hip - hop 12-15 lat
3 miejsce zespół BEAT KILLERS - kategoria hip-hop 12-15 lat
4 miejsce zespół SDS SQUAD - kategoria hip-hop 12-15 lat
4 miejsce zespół LUZIK - kategoria hip-hop do 11 lat - byli najmłodsi w swej kategorii wiekowej [więcej]
pismak, 30.05.2016 11:42|czytane: 728 razy|19 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Drugie Kutnowskie Dni Fantastyki
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie już od przyszłego czwartku zaprasza na Kutnowskie Dni Fantastyki. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia. A w programie spotkania z autorami, koncert, warsztaty malarskie, pokaz... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
RINTAL Polska poszykuje samodzielnych monterów schodów Producent schodów, Rintal Polska Sp. z o.o. poszukuje samodzielnych monterów schodów.rnrnZakres działalności:rn- montaż schodów samonośnych oraz obić na schody betonowernrnWymagania:rn- włas... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę AVENSIS I lub II tel.725-361-836 Kupie Toyote AVENSIS I lub II COROLLE YARIS MERCEDESA SPRINTERA 124 190 W210 oraz Maszyny Rolnicze Ursus Zetor Wladymirec Przyczepy Kombajny tel. 725.361.836 cala Polska atrakcyjne ceny szybki odbiór... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Mikołaj Baranowski:
5 minut temu
Pisssssofff
Zenobiusz Biga:
13 minut temu
Rzeczniczka jest córką Mańkowskiego
Dymitr Fiut:
40 minut temu
Jaro, gratulacje i czymam ciuki za cie.
Onufry Kamiński:
50 minut temu
W Kutnie jest praca , kto chce ten pracuje tylko trzeba chcieć , ja nie narzekam . Czytaj ze zrozumieniem interes się kręci nie z kim, tylko z czym kolejny przykład prostactwa
Bonifacy Ukolicz:
1 godzin temu
To z ciebie Onufry taki "komputerowy lodziarz", co do komputera - widać, co napisałeś, a co do lodów - z kim ten interes kręcisz, to staje sie coraz jasniejsze. Co do nauki to ci napisali - w Kutnie nie ma pracy dla absolwentów uniwersytetów i politechnik, a są stanowiska i praca dla absolwentow WSGK. To wystarczy.
Roman Kolumna:
2
 · 
1 godzin temu
A sekretarzem jest Pan Korowajski? Czyzby mąż sędziny która uznala winnego karkówe niby ze wplywal na swiadkow?
Onufry Kamiński:
2 godzin temu
Do Metody Głąb
Zgadzam się to co napisałeś i popieram tylko 5 osób przystąpiło do konkursu . pytam gdzie reszta społeczeństwa??
Do Bernadeta Konkurs był na stronie , ale jak widać nie szukasz tylko siedzisz i pierdzisz w stołek. Kręci cię temat co się dzieje na Policji - bo jesteś nadzwyczajnym plotkarzem i to jeszcze na dodatek pewnie bez wykształcenia.
Ja mam budkę z lodami nie mam wykształenia interes się kręci i nikomu nie zazdroszczę a wy weźcie się za naukę i przystępujcie do konkursów
Błażej Lubicz:
2
 · 
2 godzin temu
Sekretarzem w urzędzie pracy jest mąż sedziny, przed którą zeznawal ten pan.. Czy to przypadek że policjant został skazany
Szczepan Bzdura:
2 godzin temu
SANDERUS TIMES - eBiuletyn Agencji MRPiH "podkówka".Podajemy komunikat: Jeden karierowicz, abiturient i absolwent Instytutu Mniemanologii Stosowanej - emerytowany Metody Głąb (bez tytułu) - został wytrzepany, wygarbowany, wyprany, wykrochmalony, wymaglowany, położony na obie łopatki i zapędzony w kozi róg przez użytkowników portalu eKutno. Ciekawe, czy to mu pomoże w odnalezieniu właściwych kierunków i dobrych dróg? A mówią, że pralnie itd..... są niepotrzebne? ~praojciec Allexander - redaktor naczelny.
Robert Małopolski:
3 godzin temu
Pan Rafał chyba się zagalopował porównanie Kłopota do pana Bieńka jest wysoce nie na miejscu.
Szczepan Bzdura:
3 godzin temu
###"R". Toście se pogadali na najwyższym światowym poziomie. Szkoda, że tak krótko. Podobają mi się wasze rozmowy. Całą noc mogłabym was słuchać. Burzyński i Kłopotowski i cała ta cudowna Burzmanna na okrągło powinni was słuchać. Może by się zaczęli nawracać na normalność czyli na głęboką wiarę, wysoką kulturę i szlachetną naturę, czego im z całego serca życzę. Pozdrawiam Was drodzy moi mądrzy dyskutanci. Dialogi kute na cztery nogi. I to jest właśnie to na co tyle lat czekałam. Się doczekałam. Ludzie zaczynają normalnie rozmawiać. Nie po rusku, nie po grecku, nie po turecku, nie po niemiecku, tylko po naszemu, po bożemu, po polsku i po chrześcijańsku. Na pewno coś dobrego z tego wyniknie. Tylko o to chodzi. Tak trzymajcie! Idzie nowe!! Bogu niech będą dzięki. ~emerytowana nauczycielka
Ewaryst Ziabka:
3 godzin temu
Panie Nwerowski mówiąc ,że problemem szpitala jest wiek pracowników po prostu pan obraził pracowników szpitala . Zapytam w jakim pan jest wieku i czy ten wiek nie jest problemem dla szpitala?
Barbara Ajsicz:
3 godzin temu
Podobno urzędnik ma poparcie PSlu, czy to prawda?
Amalgund Walczak:
2
 · 
3 godzin temu
A był, czy nie był o to jest pytanie?
Lech Kantor:
3 godzin temu
Prosimy o wypisanie zasług , może być w punktach.
Hugo Lewi:
3 godzin temu
Bolesław to uważasz ,że ci co tam pozostali i pracują to nie mają honoru? Czyżby ten jeden był tylko z honorem?
Zenon Kwasigroszek:
3 godzin temu
Faust i oni zostali tak do tej pory.
Teodor Pobłocki:
3 godzin temu
No widzisz Metody przystąpiłeś i co d..a.
Wawrzyniec Gielniowski:
4
 · 
3 godzin temu
wygraną zawdzięcza poparciu w Urzędzie Miasta, chyba pan sekretarz, bo to ,,koledzy z boiska,,
Arseniusz Błaszczyński:
4 godzin temu
Ciekawy jestem co się stało z poprzednim szefem tej komórki.Najciekawsze artykuły
 ·  14
4 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
4 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
5 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
10 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
11 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
14 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
15 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
15 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
16 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
17 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
17 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
19 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
19 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
19 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
19 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
20 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
20 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
20 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
22 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
26 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności