eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.05.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,33931-gimnazjum-nr-2-w-kutnie-mistrzem-polski-gimnazj-w-w-scrabble-2017," title="Kutno: Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017</b><br>Wczoraj koło godz. 16:00 sędzia Polskiej Federacji Scrabble Maciej Śliwa zakończył...</div></a> <a href="/sport,33925-w-kutnie-trwaja-p-fina-y-mistrzostw-polski-m-odziczek," title="Kutno: W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek</b><br>Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne...</div></a> <a href="/wiadomosci,33922-rado-nie-i-tanecznie-na-pikniku-r-anym-dzi-pokaz-florystyczny-i-koncert-singin-birds," title="Kutno: Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym</b><br>Na scenie przed Kutnowskim Domem Kultury wystąpili dla Mam najmłodsi wokaliści...</div></a> <a href="/sport,33921-pierwszy-dzie-p-fina-w-mistrzostw-polski-m-odziczek-jutro-kibicuj-naszym-dziewczynom," title="Kutno: Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom</b><br>Dziś w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie odbyły się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,33917-zag-osuj-na-projekt-wietlicy-rodzinka-w-kutnie," title="Kutno: Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie</b><br>W ramach projektu „Przystanek nauka” Świetlica profilaktyczno – wychowawcza „Rodzinka” w Kutnie zachęca...</div></a> <a href="/wiadomosci,33915-piknik-r-any-rozpocz-ty," title="Kutno: Piknik Różany rozpoczęty" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Piknik Różany rozpoczęty</b><br>Zapraszamy na Piknik Różany do parku Traugutta. W Kutnowskim Domu Kultury...</div></a> <a href="/wiadomosci,33912-trwaja-xv-og-lnopolskie-mistrzostwa-szk-w-scrabble," title="Kutno: Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE</b><br>W tym roku w Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego...</div></a> <a href="/wiadomosci,33913-trzy-ofiary-miertelne-wypadku-w-ychlinie," title="Kutno: Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie</b><br>Kutnowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Przepadły projekty starostwa, a ZS nr 1 zrealizuje swój za 2 mln zł
Powiat Kutnowski w styczniu złożył do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego dwa projekty z zakresu kształcenia zawodowego. Jeden pt. Centrum Kształcenia Zawodowego i Praktycznego dla Dorosłych w ramach Osi Priorytetowej XI Edukacja, Kwalifikacje, Umiejętności RPO województwa łódzkiego Działanie XI.3 Kształcenie zawodowe. Budżet projektu wynosił 1,5 mln zł przy czym minimalny wkład własny powiatu tylko 11%. Drugi natomiast pt. Kutnowska Sieć Kształcenia Praktycznego i Egzaminowania. Szacunkowy budżet tego dwuletniego  projektu to 6 mln zł, natomiast wkład własny to jedynie 8,5 %.

Przepadły projekty starostwa, a ZS nr 1 zrealizuje swój za 2 mln zł, ./upload/articles_pakiety/29991/01_obraz.jpg
Przepadły projekty starostwa, a ZS nr 1 zrealizuje swój za 2 mln zł, ./upload/articles_pakiety/29991/02_obraz.jpg


W obu przypadkach podpisał nawet umowy partnerskie z Agencją Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A., Zakładem Doskonalenia Zawodowego w Warszawie - Centrum Kształcenia w Kutnie i ASM Centrum Badań i Analiz Rynku w Kutnie.

O losy wniosków pytał w ubiegłą środę na sesji Rady Powiatu w Kutnie radny PiS Marek Jędrzejczak.

- Powiat Kutnowski złożył dwa projekty dotyczące kształcenia zawodowego. Czy projekty zostały zakwalifikowane do dofinansowania? Czy będą realizowane? - pytał radny.

Artur Gierula,
członek Zarządu Powatu w Kutnie poinformował, że zostały trzy złożone, dwa nie będą realizowane gdyż nie zostały zakwalifikowane do dofinansowania z powodów formalno-merytorycznych. Krzysztof Debich Starosta Kutnowski dodał, że zarząd zamierza się odwołać od tej decyzji.

Radny Marek Jędrzejczak zapytał więc czy jest sens utrzymywać i czy zarząd zamierza przedłużyć umowę Głównemu Specjaliście ds. Pozyskiwania Środków Zewnętrznych w Wydziale Zarządu i Rozwoju Powiatu.

- Paweł Łebkowski został zatrudniony po to aby pozyskiwać środki unijne. Jakie do tej pory pozyskał? Jeśli nie pozyskał, to czy w takim razie będzie miał przedłużoną umowę, która kończy się 30 kwietnia? - pytał radny.

- Paweł Łebkowski zajmuje się wdrażaniem i realizacją projektu Żyjesz dla siebie i innych - zadbaj o swoje zdrowie - powiedział Krzysztof Debich. - W Wydziale Zarządu i Rozwoju Powiatu pracuje zespół ludzi. Oprócz dwóch wymienionych projektów został złożony wniosek związany z komputeryzacją starostwa. Decyzję o dalszym zatrudnieniu podejmiemy w chwili zakończenia umowy. [więcej]
wandea, 25.04.2016 19:04|czytane: 1567 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Kutnowskie Dni Fantastyki
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie organizuje w tym roku pierwsze Kutnowskie Dni Fantastyki w dniach 19-22 maja. Impreza organizowana jest z myślą o miłośnikach literatury fantastycznej i młodzieży. Już dziś zapraszamy do biblioteki i zachęcamy do zapoznania się z programem. eKutno.pl objęło Kutnowskie Dni Fantastyki patronatem medialnym.

Pod patronatem eKutno.pl: Kutnowskie Dni Fantastyki , ./upload/articles_pakiety/30010/01_obraz.jpg


19 maja – czwartek
17:00 Czytelnia - Panel debiutantów: Czy fantastyka to poważna literatura? Mikołaj Manicki, Bartłomiej Grubich, Konrad Knapek, moderacja: Maciej Kaźmierczak
17:00 Oddział dla dzieci i młodzieży - Fantasy dla dzieci: Opowieści dla najmłodszych

20 maja – piątek
11:00 Oddział dla dzieci i młodzieży - Wykład o fantastyce: prof. dr hab. Antoni Smuszkiewicz dla grup gimnazjalnych
12:00 Gimnazjum nr 2  - Turniej quidditch
16:00 Czytelnia - Wykład o fantastyce: prof. dr hab. Antoni Smuszkiewicz wręczenie nagród w konkursie na opowiadanie z motywem róży
17:00 Czytelnia - Spotkanie autorskie: Jarosław Grzędowicz i Maja Lidia Kossakowska prowadzi: Maciej Walczak
17:00 Oddział dla dzieci i młodzieży - Fantasy dla dzieci: Opowieści dla najmłodszych
20:00 Czytelnia - Koncert duetu Backspace: muzyczna aranżacja motywów z gier i filmów [więcej]
kultura, 25.04.2016 17:43|czytane: 524 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Warsztaty batiku w muzeum
W niedzielę 24 kwietnia w Muzeum Regionalnym w Kutnie odbyły się warsztaty batiku. Zajęcia prowadziła pani Lusia Silitonga, która jest wykładowcą Politechniki w Semarang na Jawie Środkowej. Uczestnicy warsztatów odrysowywali na tkaninie wybrane wzory, a następnie pokrywali je woskiem.

Warsztaty batiku w muzeum, ./upload/articles_pakiety/30008/01_obraz.jpg
Warsztaty batiku w muzeum, ./upload/articles_pakiety/30008/02_obraz.jpg
Warsztaty batiku w muzeum, ./upload/articles_pakiety/30008/03_obraz.jpg


Kolejnym etapem pracy nad materiałem było zanurzenie go w osolonej wodzie, a następnie w barwniku, który farbował jedynie miejsca niepokryte woskiem. W wyniku tych działań powstały ciekawe i niepowtarzalne tkaniny. Kawałek własnoręcznie ozdobionej batikowej bawełny może być noszony jako apaszka, zostać oprawiony w ramkę i powieszony na ścianie lub posłużyć do uszycia poszewki poduszki. [więcej]
kultura, 25.04.2016 16:44|czytane: 547 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jubileusz Złotych Godów
W minioną sobotę w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kutnie miała miejsce uroczystość jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego Państwa Jadwigi i Romana Tobjaszów oraz Lucyny i Zdzisława Marciniaków. Prezydent Zbigniew Burzyński uhonorował Jubilatów medalami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za długoletnie pożycie małżeńskie. W słowach skierowanych do czcigodnych jubilatów Prezydent pogratulował wspólnie spędzonych lat oraz podziękował za wspaniały przykład do naśladowania dla wszystkich młodych ludzi.

Jubileusz Złotych Godów , ./upload/articles_pakiety/30007/03_obraz.jpg
Jubileusz Złotych Godów , ./upload/articles_pakiety/30007/07_obraz.jpg


Jubilaci Złotych Godów Państwo Tobjasz to mieszańcy Kutna, którzy przysięgę małżeńską wypowiedzieli 05 kwietnia 1966 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Stepnicy (woj. zachodnio-pomorskie). Państwo Tobjaszowie to pedagodzy z ponad 30-letnim stażem pracy. Pani Jadwiga była długoletnim nauczycielem języka polskiego m.in. w Szkole Podstawowej w Kaszewach Dwornych, natomiast p. Roman to m.in. dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 8 w Kutnie, a także nauczyciel matematyki w wielu kutnowskich szkołach. Recepta na udany związek to wyrozumiałość i wzajemne poszanowanie. Jubilaci dochowali się córek Magdaleny, Agnieszki i Małgorzaty, sześciorga wnucząt oraz prawnuka. [więcej]
pismak, 25.04.2016 16:43|czytane: 731 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Mistrz Czytelnictwa 2016
Już po raz czwarty, w poniedziałek 25 kwietnia, rozegrano IV Międzyszkolny Turniej Czytelniczy o tytuł Mistrza Czytelnictwa 2016. Konkurs organizowany jest z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką Filię w Kutnie i Szkołę Podstawową nr 9 w Kutnie. Turniej przygotowały Agnieszka Mikołajczyk (Biblioteka Pedagogiczna w Kutnie) oraz Beata Paluchowska (Szkoła Podstawowa nr 9 w Kutnie). Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Kutna, który ufundował nagrody dla zwycięskich drużyn oraz książki dla wszystkich uczestników.

Mistrz Czytelnictwa 2016, ./upload/articles_pakiety/30006/01_obraz.jpg
Mistrz Czytelnictwa 2016, ./upload/articles_pakiety/30006/02_obraz.jpg
Mistrz Czytelnictwa 2016, ./upload/articles_pakiety/30006/03_obraz.jpg


Do tegorocznej rywalizacji przystąpiły drużyny z dziewięciu szkół powiatu kutnowskiego: Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Łaniętach, Szkoła Podstawowa im. Szarych Szeregów w Strzelcach, Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Micinie, Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie, Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Stanisława Kostki w Kutnie, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie, Szkoła Podstawowa nr 5 w Kutnie, Szkoła Podstawowa nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kutnie, Szkoła Podstawowa nr 9 im. Władysława Jagiełły w Kutnie. Szkoły reprezentowały trzyosobowe drużyny klas czwartych wyłonione podczas szkolnych eliminacji. Za temat turnieju w tym roku wybrano treść książki „Mikołajek” René Goscinny'ego i Jean-Jacques'a Sempé (il.).

Uczniowie uczestniczyli w grach i zabawach czytelniczych udowadniając, że znają doskonale przygody sympatycznego i trochę niesfornego Mikołajka. Wyrównana walka i determinacja zawodników spowodowała, że tym razem jury (nauczyciele przygotowujący uczniów wyłonieni przed rozgrywkami poprzez losowanie) postanowiło na równi uhonorować dwie drużyny. [więcej]
kultura, 25.04.2016 16:28|czytane: 608 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowskie softballistki rozpoczęły rywalizację
W niedzieleę 24 kwietnia rozpoczęła swoją rywalizację w Polskiej Lidze Softballu Kobiet drużyna MKS Stal BiS Kutno. Zawodniczki naszego klubu w pierwszej kolejce musiały w meczach wyjazdowych zmierzyć się na ciężkim terenie z drużyną Szóstki Brzeg. W pierwszym meczu pomimo szybkiego prowadzenia 7 do 0 w pierwszej zmianie ekipa softballistek z Kutna roztrwoniła tą przewagę przegrywając ostatecznie 12 do 8 w siedmiu zmianach.

Kutnowskie softballistki rozpoczęły rywalizację, ./upload/articles_pakiety/30003/01_obraz.jpg


Drugi mecz tego dnia to koncertowa gra miotacza stalówek Weroniki Prątkowskiej oraz całej obrony. Po 6 zmianach na tablicy wyników widniał remis 5 do 5. Rzutem na taśmę przy dwóch outach doskonałe odbicia Natalii Langner, Patrycji Kaczor i Darii Kubiak dały prowadzenie 7 do 5. Drużyna z Brzegu nie zdołała odrobić już strat w ostatniej zmianie. Należy także wspomnieć o bardzo dobrej postawie w ataku Darii Śnieć i Aleksandry Niewiadomskiej, których dalekie odbicia pomogły zdobyć wiele punktów. [więcej]
pismak, 25.04.2016 09:00|czytane: 521 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Prawnicze możliwości w "Kasprowiczu"
Uczestniczenie w symulacjach rozpraw sądowych, wykładach, prezentacjach, warsztatach, prelekcjach oraz w innych przedsięwzięciach organizowanych przez pracowników, doktorantów i studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego – takie możliwości dla  młodzieży II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Kutnie otwiera zawarte 20 kwietnia porozumienie.

Prawnicze możliwości w
Prawnicze możliwości w
Prawnicze możliwości w


Umowę podpisały dziekan wydziału – dr hab. Agnieszka Liszewska – prof. nadzw. Uniwersytetu Łódzkiego i dyrektor liceum Barbara Rostek – Nowacka

– Porozumienie daje możliwość objęcia patronatem klas realizujących rozszerzony program wiedzy o społeczeństwie. Zajęcia odbywać się będą zarówno na uczelni jak i w szkole –  mówi Barbara Rostek-Nowacka – dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Kutnie

– Warto dodać, że od 2007 roku młodzież naszego liceum bierze udział w warsztatach z podstaw prawa oraz przygotowuje symulacje rozpraw sądowych. Zajęcia te prowadzi dr Maciej Muliński, adiunkt Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego – dodaje Anna Ambroziak, nauczyciel języka polskiego w II LO. [więcej]
pismak, 25.04.2016 08:22|czytane: 929 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Polfarmex na siódmym miejscu w tabeli
Wczoraj  w ostatnim meczu rundy zasadniczej Pofarmex Kutno przegrał z BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 75-79 (26-20, 16-24, 15-12, 22-19)

BM Slam Stal Ostrów: Wangmena 18, Nikołow 16, Millage 15, Sroka 11, Zębski 10, Ochońko 6, Delaney 2, Żurawski 1, Niedźwiedzki 0, Suliński 0, Kaczmarzyk 0;

Polfarmex Kutno: Zyskowski 16, Wołoszyn 12, Fraser 12, Parker 9, Faber 7, Gabiński 7, Grochowski 5, Bartosz 4, Malczyk 3.

Polfarmex spadł na siódme miejsce w tabeli i w rywalizacji play-off zagra z Rosą Radom. Pierwszy ćwierćfinałowy mecz już w piątek, 29 kwietnia. Rywalizacja w ćwierćfinałach toczy się do trzech wygranych.

Stelmet BC Zielona Góra (1) – Asseco Gdynia (8)

mecz 1 (Zielona Góra) – czwartek, 28 kwietnia
mecz 2 (Zielona Góra) – sobota, 30 kwietnia
mecz 3 (Gdynia) – wtorek, 3 maja
ew. mecz 4 (Gdynia) – czwartek, 5 maja
ew. mecz 5 (Zielona Góra) – niedziela, 8 maja [więcej]
pismak, 25.04.2016 08:07|czytane: 459 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sukces Krzysztofa Zachwiei ze Strzegocina
Krzysztof Zachwieja, uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie przygotowany przez pana Krzysztofa Dymnego zajął IV miejsce wśród przedstawicieli 22 powiatów województwa łódzkiego.

Sukces Krzysztofa Zachwiei ze Strzegocina, ./upload/articles_pakiety/30000/02_obraz.jpg
Sukces Krzysztofa Zachwiei ze Strzegocina, ./upload/articles_pakiety/30000/03_obraz.jpg
Sukces Krzysztofa Zachwiei ze Strzegocina, ./upload/articles_pakiety/30000/04_obraz.jpg


Najpierw Krzysztof I miejsce w powiatowym etapie XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom". 22 kwietnia przystąpił do eliminacji wojewódzkich w Opocznie. Po części pisemnej Krzysztof zajął III miejsce i zakwalifikował się do finałowej piątki. W efekcie zajął IV miejsce wśród przedstawicieli 22 powiatów województwa łódzkiego. [więcej]
wandea, 24.04.2016 22:24|czytane: 383 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wygrali darmowe wodne pluski
W konkursie Aquaparku Kutno cztery zaproszenia na wodne pluski otrzymują Barbara Michalik,
Tadeusz Frontczak, Marzena Rybacka, Patryk Snopkowski.


Wygrali darmowe wodne pluski, ./upload/articles_pakiety/29990/01_obraz.jpg


Zaproszenia będzie można odebrać w terminie 14 dni od ogłoszenia wyników konkursu.

[więcej]
wandea, 24.04.2016 22:09|czytane: 556 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Majowy weekend tuż, tuż: Skalne Grzyby, tajemnicze labirynty, a na koniec wody lecznicze
Sudety to piękne, stare i tajemnicze góry. Trochę niedoceniane przez rodzimych turystów. Warto jednak odwiedzić te przepiękne góry. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zapraszam do wędrówki po sudeckim paśmie, po Górach Stołowych. Dla ochrony tego cudownego pasma utworzono w 1993 roku Park Narodowy Gór Stołowych. Góry te można zwiedzać na kilka sposobów – pieszo, na rowerze i autem. Oczywiście można również podjechać samochodem na wybrany parking i wyruszyć w w góry. Baz wypadowych jest kilka. Centrum to Karłów, miejscowość turystyczna u podnóża perły Góry Stołowych, Szczelińca Wielkiego.

Majowy weekend tuż, tuż: Skalne Grzyby, tajemnicze labirynty, a na koniec wody lecznicze, ./upload/articles_pakiety/29997/01_obraz.jpg
Majowy weekend tuż, tuż: Skalne Grzyby, tajemnicze labirynty, a na koniec wody lecznicze, ./upload/articles_pakiety/29997/02_obraz.jpg
Majowy weekend tuż, tuż: Skalne Grzyby, tajemnicze labirynty, a na koniec wody lecznicze, ./upload/articles_pakiety/29997/03_obraz.jpg


Moim ulubionym miejscem wypadowym jest maleńkie, ale bardzo urocze miasteczko Radków, a bazą noclegową Tłumaczów, miejscowość graniczna
Radków wzmiankowany był już w 1290 jako Wünschelburg, a prawa miejskie uzyskał ok. 1320. Miasto było ośrodkiem produkcji rzemieślniczej, świadczą o tym występujące tutaj w XIV w. ławy chlebowe, mięsne i obuwnicze. W Radkowie zajmowano się także młynarstwem, piwowarstwem i sukiennictwem. Na przełomie XIV i XV w. ustalił się ostatecznie kształt Radkowa, który niewiele się zmienił do dzisiaj. W tym czasie wybudowano mury obronne wokół miasta, a w latach 1571-1580 kościół św. Doroty. W 1545 w mieście wybuchł groźny pożar, który strawił większą część Radkowa. Wojny w XVII i XVIII w. spowodowały upadek znaczenia miasta. Ożywienie gospodarcze miasta nastąpiło dopiero pod koniec XIX w., kiedy uruchomiono warsztaty tkactwa lnianego. W 1895 r. uruchomiono pobór kamieni piaskowca, którego wydobycie zwielokrotniono już w 1903 po wybudowaniu linii kolejowej. W roku 1925 zaczęła działalność poczta, oraz niewielkie fabryczki przemysłu drzewnego, spożywczego, włókienniczego i metalowego. W 1945 miasto zostało włączone do Polski i przyjęło obecną nazwę. Dotychczasowych mieszkańców wysiedlono do Niemiec. Tyle Wikipedia.

Jeszcze kilkanście lat temu Radków był bardzo zaniedbany. Zmieniło się to w ostatnich latach. Odrestaurowano wiele starych kamieniczek, wybudowano parking, no i przede wszystkim zmodernizowano w miasteczku trochę ulic. W Radkowie (2 km od centrum) można również wypoczywać nad wodą. W mieście jest przepiękny zalew, nad którym rozlokowane są liczne domki letniskowe, ośrodki wypoczynkowe i restauracja. Zbiornik ten wybudowano u podnóża grzbietu Guzowata, na Potoku Czerwonogórskim (czes. Červenohorský Potok) wybudowano zaporę, tworząc w ten sposób sztuczny zalew (długości niespełna kilometra i około trzystu metrów szerokości). [więcej]
redaktor, 24.04.2016 12:04|czytane: 840 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Tomasz Rzymkowski dla wPolityce.pl: Łączy nas z Pawłem Kukizem idea naprawy państwa polskiego
Poseł Ziemi Kutnowskiej Tomasz Rzymkowski z klubu poselskiego Kukiz 15 w rozmowie dla portalu wPolityce.pl dementuje plotki o odejściu członków Ruchu Narodowego z klubu.

Tomasz Rzymkowski dla wPolityce.pl: Łączy nas z Pawłem Kukizem idea naprawy państwa polskiego, ./upload/articles_pakiety/29998/01_obraz.jpg


wPolityce.pl: Jak posłowie-narodowcy zachowają się po publikacji taśm Kukiza? Opuszczą klub poselski Kukiz 15?

Poseł Tomasz Rzymkowski, Ruch Kukiz 15: Jest to kolejny element wielkiej nagonki, która ma na celu rozbicie klubu poselskiego Kukiz‘15. Rzecz skandaliczna, że prywatne rozmowy są wykorzystywane w rozgrywce politycznej i upublicznione w celu zdyskredytowania Pawła Kukiza. Nie jest dla mnie żadnym zaskoczeniem, ani dla nikogo z klubu, a tym bardziej dla narodowców, jak wyglądają relację między Pawłem Kukizem a Arturem Zawiszą. To nie będzie rzutować na naszą dalszą działalność i współpracę z Pawłem Kukizem.

wPolityce.pl: Czyli narodowcy pozostaną w klubie poselskim Kukiz‘15?

W imieniu swoim i kolegów z klubu, mogę zapewnić, że łączy nas z Pawłem Kukizem idea naprawy państwa polskiego, przygotowanie projektu nowej konstytucji, a także upodmiotowienie Polski na arenie międzynarodowej. Chcemy zakończyć epokę republiki okrągłego stołu, ten cel jest dla nas najważniejszy. Tak niepoważne działanie, jak publikacja prywatnych rozmów, nie spowoduje zachwiania naszej współpracy, ukierunkowanej dobrem Polski. [więcej]
pismak, 24.04.2016 11:50|czytane: 793 razy|22 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Laureaci konkursu pojadą do Torunia
W roku 2016 przypadają dwie okrągłe rocznice ważnych wydarzeń związanych z Toruniem: 605 lat temu zawarto pierwszy pokój toruński, kończący tzw. wielką wojnę 1409-1411 z Zakonem Krzyżackim, a 550 lat temu – w 1466 roku drugi pokój toruński, kończący wojnę trzynastoletnią. Toruń to także miasto, które odgrywało ogromną rolę w historii nie tylko państwa polskiego, ale również w dziejach politycznych Europy.

Laureaci konkursu pojadą do Torunia, ./upload/articles_pakiety/29996/06_obraz.jpg
Laureaci konkursu pojadą do Torunia, ./upload/articles_pakiety/29996/09_obraz.jpg
Laureaci konkursu pojadą do Torunia, ./upload/articles_pakiety/29996/12_obraz.jpg


To stało się inspiracją do zorganizowania dla dzieci konkursu, w którym można było wygrać wycieczkę do tego założonego przez Krzyżaków w XIII wieku miasta. W związku z tym w Szkole Podstawowej w Jankowicach w piątek, 22 kwietnia rozegrany został finał konkursu wiedzy „Toruń-miasto piernika i Kopernika”, w którym uczestnikami były dzieci z klas IV-VI ze szkół podstawowych z Dąbrowic, Nowego i Jankowic, wyłonione w szkolnych eliminacjach.

Konkurs przeprowadzony został według zasad „Jednego z dziesięciu”. Każdy z 13 uczestników wylosował stanowisko i otrzymał na wstępie trzy szanse – ustawione przy każdym stanowisku. Chodziło też o zachowanie przynajmniej jednej szansy, by grać dalej. Konkursowe pytania dotyczyły wiedzy z zakresu historii Torunia, jego najbardziej znanych zabytków, pomników, życia najsławniejszego jego mieszkańca Mikołaja Kopernika, toruńskich legend czy pierników. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: Magda Kucharska, Grażyna Król oraz Mariola Łukomska.

Ostatecznie po emocjonującej rozgrywce zwyciężyła Diana Ginter, reprezentująca szkołę z Dąbrowic, zdobywając tytuł arcymistrza wiedzy o Toruniu. [więcej]
pismak, 24.04.2016 11:39|czytane: 1622 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Podwójne zwycięstwo tancerzy Street Dance Studio Joanny Zielińskiej oraz Pawła Kułagi
Wczoraj odbył się I Festiwal Sztuk Niezbędnych KONKURS TANECZNY "TOROWISKO" w Konstantynowie Łódzkim. Tancerze STREET DANCE STUDIO zgarnęli, aż dwa 1 MIEJSCA! To ogromny sukces dla kutnowskiej szkoły, dla KDK a przede wszystkim dla całego Kutna.

Podwójne zwycięstwo tancerzy Street Dance Studio Joanny Zielińskiej oraz Pawła Kułagi, ./upload/articles_pakiety/29995/01_obraz.jpg
Podwójne zwycięstwo tancerzy Street Dance Studio Joanny Zielińskiej oraz Pawła Kułagi, ./upload/articles_pakiety/29995/02_obraz.jpg
Podwójne zwycięstwo tancerzy Street Dance Studio Joanny Zielińskiej oraz Pawła Kułagi, ./upload/articles_pakiety/29995/03_obraz.jpg


Tancerze rywalizowali z wieloma zespołami z różnych zakątków kraju. Sędziami byli Kosma Wysokiński - znany z programu "MAM TALENT", Paulina Przestrzelska - znana z programu "You Can Dance", Anna Niewiadomska -znana w świecie tanecznym instruktorka oraz choreograf. Podczas całego konkursu panowała wspaniała rodzinna atmosfera, pełna zdrowej rywalizacji i pasji.

Oto wyniki naszych tancerzy:
1 miejsce dla zespołu LUZIK w kategorii do 8 lat
1 miejsce dla zespołu BEAT KILLERS w kategorii taniec nowoczesny 9-11 lat
[więcej]
pismak, 24.04.2016 11:32|czytane: 1258 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Inauguracja I ligi baseballu (grupa północna)
Wczoraj na obiektach Europejskiego Centrum Szkolenia Małej ligi w Kutnie rozpoczęto rozgrywki w ramach I ligi baseballu. Rozegrano trzy spotkania w grupie północnej.

Inauguracja I ligi baseballu (grupa północna), ./upload/articles_pakiety/29994/10_obraz.jpg
Inauguracja I ligi baseballu (grupa północna), ./upload/articles_pakiety/29994/12_obraz.jpg
Inauguracja I ligi baseballu (grupa północna), ./upload/articles_pakiety/29994/23_obraz.jpg


W pierwszym meczu spotkały się zespoły MKS „Stal” BiS Kutno i „ Centaury” Warszawa. Od początku lekką przewagę osiągnęli zawodnicy Stali zdobywając dwa punkty w pierwszej zmianie oraz kolejne dwa w drugiej. Młodzi zawodnicy Centaurów nie potrafili powstrzymać ataku gospodarzy i na zakończenie trzej zmiany schodzili z boiska przy wyniku 16 – 0 dla Kutna. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i mecz zakończył się na przewagę w 5 zmianie.

W drugim meczu rywalizowały ze sobą drużyny „Yankees” Działdowo i „ Centaury” Warszawa. Było to drugie spotkanie zespołu z Warszawy w tym dniu. Widać było iż zawodnicy ze stolicy pamiętali jeszcze o dotkliwej porażce i nie mogli zebrać sił do walki. Tym razem również musieli uznać wyższość przeciwnika 22 – 3. [więcej]
pismak, 24.04.2016 11:23|czytane: 562 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
KKS Pro-Basket Sirmax Kutno w półfinale Mistrzostw Polski
Drużyna KKS Pro-Basket Sirmax Kutno biorąca udział w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski w Tarnowie, zagwarantowała sobie udział w półfinale tych rozgrywek. Podopieczne Adama Pawłowskiego odniosły do tej pory dwa zwycięstwa i jutro czeka je pojedynek o pierwsze miejsce na turnieju. Dziś o godzinie 12:30 zespół kutnowski rozegra ostatnie spotkanie z MKS Pałac Młodzieży Tarnów.

KKS Pro-Basket Sirmax Kutno w półfinale Mistrzostw Polski, ./upload/articles_pakiety/29993/02_obraz.jpg
KKS Pro-Basket Sirmax Kutno w półfinale Mistrzostw Polski, ./upload/articles_pakiety/29993/07_obraz.jpg
KKS Pro-Basket Sirmax Kutno w półfinale Mistrzostw Polski, ./upload/articles_pakiety/29993/10_obraz.jpg


Wyniki spotkań:
KKS Tarnowskie Góry – KKS Pro-Basket Sirmax Kutno 43:114
KKS Pro-Basket Sirmax Kutno – MKS Basket Chrobry Głogów 74:42
[więcej]
pismak, 24.04.2016 11:11|czytane: 1018 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Smakuj z eKutno.pl: Do czego służy szynkowar, czyli karkówka własnej roboty
Lekarze i dietetycy alarmują  - jeśli Polacy nie zmienią swoich nawyków żywieniowych, będą żyć mniej komfortowo. Co prawda współczesna medycyna wydłuża życie, ale o jakość tego życia musimy zadbać sami. Wiele osób coraz częściej myśli o zdrowym odżywianiu. Nie zawsze jednak jest czas, by przygotować coś swojskiego. Jemy źle, spożywamy jedzenie z dużą ilością konserwantów, ulepszaczy smaku, cukru w różnej postaci, tłuszczu i przeróżnych dodatków, które służą jako wypełniacz, np. do pasztetu, wędliny.

Smakuj z eKutno.pl: Do czego służy szynkowar, czyli karkówka własnej roboty, ./upload/articles_pakiety/29989/01_obraz.jpg
Smakuj z eKutno.pl: Do czego służy szynkowar, czyli karkówka własnej roboty, ./upload/articles_pakiety/29989/02_obraz.jpg
Smakuj z eKutno.pl: Do czego służy szynkowar, czyli karkówka własnej roboty, ./upload/articles_pakiety/29989/03_obraz.jpg


Na szczęście jeszcze nam daleko to diety Brytyjczyków lub Amerykanów, która jest bardzo tłusta: frytki, jajecznica na bekonie, hamburgery, itp. W Anglii nie ma zwyczaju przyrządzania domowych posiłków. Ludzie jedzą w barach lub kupują gotowe dania, które odgrzewają w mikrofalówce. W Polsce pewno też są taki złe zwyczaje, ale dzięki babciom, które są na emeryturze, zdarzają się w naszych domach zdrowe i pełnowartościowe posiłki.
Złe nawyki żywieniowe można i trzeba zmienić, bo nieprawdą jest, że najsmaczniejsze jest jedzenie ze sklepu. Proponuję własny wyrób wędliniarski. Wystarczy na to poświecić niewiele czasu – takie wędliny po prostu robią się same.

Wystarczy zakupić dość proste i tanie urządzenie – szynkowar. Osoby, które mają taki szynkowar doskonale wiedzą jak smakuje coś  normalnego, bez żadnej chemii – mięso, sól, pieprz i inne przyprawy i nic więcej.
Najtańszy szynkowar można już kupić za około 50 złotych. Cena uzależniona jest od pojemności szynkowaru i od producenta. Konkurencja jest spora. Sprzedawcy dają różne gratisy, np. termometr do mierzenia temperatury wody lub mlekaW internecie można znaleźć dziesiątki przepisów na smakołyki z szynkowaru. [więcej]
redaktor, 23.04.2016 11:51|czytane: 882 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
czytaj z eKutno.pl Dziś Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
Dziś Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich czyli doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Dzień ten po raz pierwszy obchodzono w 1995 roku.

czytaj z eKutno.pl Dziś Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, ./upload/articles_pakiety/29992/01_obraz.jpg


W poniedziałek 25 kwietnia z okazji Dnia Książki w Bibliotece Pedagogicznej w Kutnie odbędzie się IV Międzyszkolny Turniej Czytelniczy dla uczniów klas IV pod hasłem „W szkole Mikołajka”. Uczniowie będą rywalizować o tytuł Mistrz Czytelnictwa 2016. W turnieju rozgrywanym pod patronatem Prezydenta Miasta Kutna weźmie udział 9 drużyn z powiatu kutnowskiego.

A my dla Czytelników eKutno.pl mamy zestaw publikacji wydanych przez Kutnowski Dom Kultury "pociąg do poezji", "Węzły, sukienki żagle. Nowa poezja ojczyzna i dziewczyna", "Święto Róży. 40 lat tradycji", "Pejzaż Rudymentarny" Tomasza Czyżewskiego, wydane przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej "Prace rewaloryzacyjne w zabytkowym Parku Wiosny Ludów w Kutnie" i przez Kutnowskie Towarzystwo Historyczne i Muzeum Regionalne "Kutnowski Słownik Biograficzny" Tom I. [więcej]
kultura, 23.04.2016 11:45|czytane: 588 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Od 5 maja KURS TAŃCA UŻYTKOWEGO DLA PAR I SINGLI
Studio Tańca Alibi zaprasza pary oraz singli na kurs tańca użytkowego. Oferta zajęć przeznaczona jest dla osób, które nie potrafią tańczyć lub zwyczajnie są znudzone zbyt małą ilością figur w swoim tańcu. Na kursie nabierzecie Państwo pewności siebie i bez obaw przetańczycie każdą imprezę taneczną. START: 5 maja 19.00-20.30

Od 5 maja KURS TAŃCA UŻYTKOWEGO DLA PAR I SINGLI, ./upload/articles_pakiety/29965/01_obraz.jpg
Od 5 maja KURS TAŃCA UŻYTKOWEGO DLA PAR I SINGLI, ./upload/articles_pakiety/29965/02_obraz.jpg


Program kursu zawiera naukę najmodniejszych i najbardziej przydatnych tańców użytkowych
(disco samby i discofoxa):

Discofox  i disco samba to dyskotekowe tańce użytkowe, które są bardzo przydatne na każdej imprezie tańczonej w parach.  Są to tańce proste a jednocześnie niezwykle widowiskowe. Dzięki niezliczonej ilości obrotów i fantazyjnych figur, przyciągają uwagę i wzbudzają podziw oglądających. Stosując ich kroki można spokojnie przetańczyć całą noc, gdyż ilość figur jest tutaj nieograniczona. Schemat kroków może być układany w nieskończoną liczbę kombinacji zarówno prostych jak i zaawansowanych.  Disco samby i discofoxa może nauczyć się każdy w stosunkowo krótkim czasie. Są one korzystną alternatywą dla wszystkich tych, którzy chcieliby swobodnie pobawić się na każdej imprezie tanecznej typu wesele, dyskoteka, sylwester, studniówka, bal karnawałowy, impreza firmowa itp. [więcej]
wandea, 21.04.2016 13:18|czytane: 393 razy|komentuj|czytaj cały
Laureaci konkursu recytatorskiego w Żychlinie
Relacja z konkursu recytatorskiego dla dzieci i młodzieży im. Janusza Korczaka „Pięknie być człowiekiem”. We wtorek Miejsko–Gminna Biblioteka Publiczna im. Marii Kownackiej w Żychlinie była organizatorem rejonowych eliminacji konkursu recytatorskiego „Pięknie być człowiekiem”, w którym udział wzięło 41 uczniów.

Laureaci konkursu recytatorskiego w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/29986/01_obraz.jpg
Laureaci konkursu recytatorskiego w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/29986/03_obraz.jpg
Laureaci konkursu recytatorskiego w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/29986/12_obraz.jpg


Wyniki
Grupa wiekowa klasy I-III szkoła podstawowa
I miejsce – Karolina Ziółkowska (SP Grabów)
II miejsce – Kinga Stępniak (SP nr 2 Żychlin)
III miejsce – Klaudia Piątkowska (SP nr 2 Żychlin)
Wyróżnienia: Gabriela Staszewska, Olga Ranachowska, Małgorzata Babecka, Julia Kotecka, Agata Kumor, Nikola Morga, Izabela Lewandowska.
 
Grupa wiekowa klasy IV-VI szkoła podstawowa
I miejsce – Klaudia Studzińska (SP nr 1 Żychlin)
II miejsce – Piotr Wódka (SP nr1 Żychlin)
III miejsce – Małgorzata Gajda (SP nr 1 Żychlin)
Wyróżnienia : Ida Kalinowska, Szymon Klimczak, Jakub Tomczak. [więcej]
pismak, 22.04.2016 19:32|czytane: 550 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Reprezentacja z "Dziewiątki" pojedzie na Igrzyska Młodzieży Szkolnej
29 maja reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie wyjeżdża do Tomaszowa Mazowieckiego na Finał Wojewódzki Gier i zabaw rozgrywany w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. 15 kwietnia wygrała ona półfinał mistrzostw województwa.

Reprezentacja z
Reprezentacja z


Od tego roku uległa zmianie formuła rozgrywania tych widowiskowych zawodów. W konkurencjach nie startują najstarsze klasy V i VI, natomiast klasy I – IV startują w czterech blokach, w których są do rozegrana po cztery wyścigi. Według tej zasady rozgrywany był półfinał mistrzostw województwa, który odbył się 15 kwietnia w hali Szkoły Podstawowej nr 9. W zawodach tych zwyciężyła reprezentacja „Dziewiątki”, która zdobyła łącznie 54 punkty i w pokonanym polu pozostawiła: Szkołę Podstawową nr 2 ze Skierniewic (44 punkty), Szkołę Podstawową nr 2 z Żychlina (38 punktów) i Szkołę Podstawową z Imielna (24 punkty). [więcej]
pismak, 22.04.2016 19:23|czytane: 1001 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Łukasz Zalewski z Kutna w czołówce młodych logistyków w Polsce
Łukasz Zalewski z Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie zajął 19. miejsce w ósmej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. 15 kwietnia w Wyższej Szkole Logistyki podczas uroczystej gali świętował swój sukces wraz z pozostałymi finalistami, nauczycielami, dyrektorami szkół oraz szerokim gronem kilkudziesięciu przedstawicieli przedsiębiorstw logistycznych.

Łukasz Zalewski z Kutna w czołówce młodych logistyków w Polsce, ./upload/articles_pakiety/29985/01_obraz.jpg
Łukasz Zalewski z Kutna w czołówce młodych logistyków w Polsce, ./upload/articles_pakiety/29985/02_obraz.jpg


Uczeń trzeciej klasy w drodze do finału pokonał ponad 7 tys. uczniów z całej Polski. Miejsce Łukasza w pierwszej dwudziestce najlepszych młodych logistyków w kraju to niewątpliwy sukces i doskonała okazja, by zaprezentować się potencjalnym pracodawcom. To także liczne nagrody i wyrazy uznania ze strony organizatorów, sponsorów i partnerów Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.

Atrakcyjne nagrody i dobry początek kariery w logistyce zapewnili sobie także – pierwszy na podium Jakub Jędrzejczak z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Lesznie, drugi – Adrian Zych z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Ostrołęce oraz trzecia – Izabela Zep z leszczyńskiego „Ekonomika”.  Sukcesy uczniów z tej wielkopolskiej szkoły – pięciu finalistów, w tym dwoje na podium - zadecydowały o tym, że zaszczytny tytuł i nagrody dla Najlepszej Szkoły VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej trafiły właśnie do Zespołu Szkół Ekonomicznych w Lesznie. [więcej]
pismak, 22.04.2016 19:19|czytane: 2761 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Spotkanie dotyczące nowych technologii w pracy III sektora
TechSoup Polska w partnerstwie z Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS zaprasza wszystkie osoby związane z pracą organizacji pozarządowych z powiatu kutnowwskiego i okolic na spotkanie dotyczące nowych technologii w pracy III sektora w następny piątek 29 kwietnia 2016 (piątek) w godzinach 13:00-16:00.

Jeśli pracujesz w lokalnej organizacji pozarządowej lub wspierasz jej działania, chcesz usprawnić działalność i obniżyć koszty funkcjonowania, skorzystaj z możliwości spotkania z TechSoup Polska.

Podczas 3 godzinnej sesji dowiesz się, w jaki sposób nowoczesne technologie mogą ułatwić pracę i sprawić, by była ona skuteczniejsza. Poznasz przykłady dobrych praktyk wykorzystywania nowych technologii w pracy organizacji pozarządowych oraz możliwości pakietu Office i Google dla Organizacji Non-Profit. Dostaniesz również informacje, jak zdobyć produkty technologiczne po specjalnych opłatach lub niekiedy nawet bezpłatnie. [więcej]
wandea, 22.04.2016 18:39|czytane: 308 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
II Kutnowski Piknik Naukowy już w kwietniu
W tym roku Kutnowski Piknik Naukowy odbędzie się 30 kwietnia w godz. 12.00 - godz. 18.00 na Placu J. Piłsudskiego. Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego zaprasza mieszkańców powiatu już dziś.

II Kutnowski Piknik Naukowy już w kwietniu, ./upload/articles_pakiety/29983/02_obraz.jpg
II Kutnowski Piknik Naukowy już w kwietniu, ./upload/articles_pakiety/29983/03_obraz.jpg
II Kutnowski Piknik Naukowy już w kwietniu, ./upload/articles_pakiety/29983/05_obraz.jpg


- Podczas Pikniku wystawi się dziesięć szkół z powiatu kutnowskiego, Politechnika Łódzka, Wyższa Szkoła Gospodarki Krajowej oraz Uniwersytet Łódzki. Szkoły zaprezentują stanowiska związane z chemią, fizyką, przyrodą, będzie stoisko zdrowej żywności zorganizowane przez Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Kutnie - powiedziała nam Mariola Grodnicka, prezes ARRK. - W ubiegłym roku Piknik organizowaliśmy na Placu Wolności, tym razem w centrum Kutna gdzie rodzice z dziećmi czy młodzież będą mogli przysiąść, obejrzeć pokazy techniczne. Trwają jeszcze rozmowy z firmami, które chciałyby pokazać innowacje zgodnie z hasłem drugiej edycji Kutnowskiego Pikniku Naukowego Oswoić innowacje. Już dziś zapraszam mieszkańców powiatu kutnowskiego 30 kwietnia w sobotę na plac Piłsusdskiego. [więcej]
wandea, 22.04.2016 16:27|czytane: 602 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKologia: Dar natury na Dzień Ziemi :)
Dostaliśmy dziś piękny dar natury na Dzień Ziemi. Rodzina eKutno.pl jak wiadomo jest mieszana Panowie i Panie Psy, Koty, Ludzie. Barry wyjątkowa Kotka urodziła trójkę urwisów.  Muszkieterowie walczą o cyca i cichutko sobie kwilą. Akcja porodowa trwała od 8.00 do 14.00, tak więc sen bardzo potrzebny...

eKologia: Dar natury na Dzień Ziemi :), ./upload/articles_pakiety/29980/01_obraz.jpg


Pamiętajcie nie ma ważniejszych rzeczy niż ŻYCIE i miejsce na którym żyjemy ZIEMIA, dlatego trzeba o nią ZAWSZE dbać, nie tylko dla siebie, ale i dla przyszłych pokoleń Psów, Kotów i Ludzi i wszystkich istnień. [więcej]
wandea, 22.04.2016 15:11|czytane: 887 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jutro Spacerownik cz.II Wiosna
Jutro od 9.00 po raz kolejny odbędzie się edukacyjny spacer w lesie w Raciborowie.

Jutro Spacerownik cz.II Wiosna, ./upload/articles_pakiety/29982/01_obraz.jpg


-Szukamy wszystkiego co biega, fruwa, rośnie i skacze. Spotykamy się o godz. 9 w Raciborowie przy leśniczówce, wszelkie informacje pod nr tel. 796 363 388 - podaje Jarek Makowski z Kutnowskiego Domu Kultury. [więcej]
wandea, 22.04.2016 15:25|czytane: 566 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Sześcioro uczniów Gimnazjum nr 2 finalistami konkursów przedmiotowych
W Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie podsumowano osiągnięcia uczniów w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Łódzkiego Kuratora Oświaty.

Sześcioro uczniów Gimnazjum nr 2 finalistami konkursów przedmiotowych , ./upload/articles_pakiety/29979/01_obraz.jpg


Tytuł finalisty uzyskali: Weronika Szydłowska (matematyka), Angelika Kruszyniak (język polski), Mikołaj Saramonowicz (historia), Olga Paplińska i Mateusz Narkiewicz (wiedza o społeczeństwie). Dyrektor Juliusz Sieradzon pogratulował uczniom oraz opiekunom osiągniętych wyników, wręczył okolicznościowe dyplomy i zaświadczenia oraz listy gratulacyjne. [więcej]
pismak, 22.04.2016 14:36|czytane: 384 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kondolencje

Kondolencje

[więcej]
wandea, 21.04.2016 10:08|czytane: 433 razy|komentuj|czytaj cały
Dla dobra obywatela: A może kładka nad torami?
Na początku kwietnia pisaliśmy (TUTAJ) o kłopotach Straży Ochrony Kolei z nieodpowiedzialnymi ludźmi, którzy przechodzą przez tory w zakazanych miejscach. W Kutnie i powiecie takich miejsc jest sporo. Jednym z nich  jest przejście (nielegalne) na końcu stromego zjazdu ulicą Pałacową, która wiele lat temu łączyła się z Sienkiewicza. Teraz przejścia nie ma, a ludzie i tak przemykają na drugą stronę torów.

Dla dobra obywatela: A może kładka nad torami?, ./upload/articles_pakiety/29977/01_obraz.jpg
Dla dobra obywatela: A może kładka nad torami?, ./upload/articles_pakiety/29977/02_obraz.jpg
Dla dobra obywatela: A może kładka nad torami?, ./upload/articles_pakiety/29977/03_obraz.jpg


Jeden z czytelników naszego portalu zasugerował w komentarzach, że można by było wybudować przejście nad torami. A fundusze na ten cel mogłyby pochodzić z budżetu obywatelskiego. W ocenie redakcji całkiem rozsądny pomysł. Czy jednak realny do wykonania? Czy władze miasta byłyby w stanie dogadać się z zarządcą torowiska, a to pewnie nie będzie łatwe. [więcej]
redaktor, 22.04.2016 13:21|czytane: 1270 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Śmiech do łez i kutnowski akcent znakomitego spektaklu
Nieczęsto w Kutnie zdarza się taka okazja, aby na teatralnej scenie w dobrej sztuce i pod szyldem znakomitego teataru oglądać grę kogoś pochądzącego z Kutna. Wczoraj w Kutnowskim Domu Kultury przy pełnej sali mogliśmy obejrzeć Aleksandrę Grzelak, można powiedzieć wychowankę KDKu, Grupy Teatralnej Od jutra, która była w obsadzie spektaklu Kiedy kota nie ma....

Śmiech do łez i kutnowski akcent znakomitego spektaklu, ./upload/articles_pakiety/29976/02_obraz.jpg
Śmiech do łez i kutnowski akcent znakomitego spektaklu, ./upload/articles_pakiety/29976/25_obraz.jpg
Śmiech do łez i kutnowski akcent znakomitego spektaklu, ./upload/articles_pakiety/29976/34_obraz.jpg


Brytyjską komedię sytuacyjną wystawił w Kutnie Teatr Capitol, nic więc dziwnego, że bilety nań rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Śmiech do łez, sytuacje z życia wzięte i zaskakujące puenty gagów w doborowej obsadzie złożyły się na sukces spektaklu i gromkie brawa kutnowskich widzów, więc kto nie śledzi repertuaru domu kultury niech żałuje.

Na deskach sceny KDK wystąpili: Katarzyna Skrzynecka, Jacek Lenartowicz, Piotr Zelt, Cynthia Kaszyńska, Aneta Zając oraz Aleksandra Grzelak. [więcej]
kultura, 22.04.2016 12:32|czytane: 1371 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnianie w Anglii. Czym różni się wędkarstwo brytyjskie od polskiego?
Spotkałem się z zarzutami, że Polakom mieszkającym w Zjednoczonym Królestwie odbija palma. Być może tak było 10 lat temu. Nie było wtedy problemu z rozpoznaniem naszego rodaka spacerującego brytyjskimi chodnikami. Przeważnie wyróżniał go markowy dres, na który w Polsce nie było go stać i tani, bardzo prymitywny szpan. Czasy jednak się zmieniły. Typowy Polak, to człowiek pracujący, wychowujący dzieci, itp. To również człowiek, który dzięki "ludzkiemu" systemowi pracy ma sporo wolnego czasu na swoje hobby, co w mojej Ojczyźnie nie zawsze jest wykonalne, bo trzeba „chodzić” do pracy od niedzieli do niedzieli. Tutaj tak nie jest!  Na całokształt życia składa się wiele drobnych elementów, choćby wędkarstwo.

Kutnianie w Anglii. Czym różni się wędkarstwo brytyjskie od polskiego?, ./upload/articles_pakiety/29971/01_obraz.jpg
Kutnianie w Anglii. Czym różni się wędkarstwo brytyjskie od polskiego?, ./upload/articles_pakiety/29971/02_obraz.jpg


Polacy i Anglicy mają jedną wspólną pasję – wędkarstwo. Porównanie realiów brytyjskich z polskimi jest zupełnie uzasadnione. Przede wszystkim, co się rzuca w oczy w Anglii, to stanowiska wędkarskie. Muszą one spełniać warunki bezpieczeństwa: są umocnione, usztywnione drewnianymi belkami. Po prostu wędkarz musi czuć się bezpiecznie. Wędkując w Polsce, niekiedy w okolicach Kutna, llądowałem po kostki w wodzie stojąc na podmokłym, niezabezpieczonym gruncie.

Kolejna sprawa, to  koszty wędkowania, które w porównaniu do Polski są bardziej realne dla przeciętnego obywatela. W Polsce za możliwość łowienia na jednym, bogatym w rybę, państwowym jeziorze trzeba liczyć się z wydatkami rzędu 350- 400zł, czyli mniej więcej tygodniowymi zarobkami. W Zjednoczonym Królestwie koszt karty wędkarskiej – 27 funtów, która ważna jest przez  rok. Do tego pozwolenie od jednego z lokalnych stowarzyszeń wędkarskich z reguły na 5 - 6 zbiorników wodnych - około 25 funtów. W sumie daje nam to około 50 F, czyli taka minimalna dniówka. [więcej]
redaktor, 22.04.2016 10:25|czytane: 876 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Geograficznie w Kasprowiczu
Tegoroczne obchody Dni Nauk Przyrodniczych w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza w Kutnie obfitowały w liczne wydarzenia. Współpraca szkoły z Urzędem Statystycznym w Łodzi i Wydziałem Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego zaowocowała ciekawymi propozycjami dla młodzieży.

Geograficznie w Kasprowiczu, ./upload/articles_pakiety/29975/03_obraz.jpg
Geograficznie w Kasprowiczu, ./upload/articles_pakiety/29975/16_obraz.jpg
Geograficznie w Kasprowiczu, ./upload/articles_pakiety/29975/23_obraz.jpg


Licealiści  uczestniczyli w lekcjach geografii poprowadzonych przez pracownika Urzędu Statystycznego z Łodzi. Poznali  m. in. podstawowe dane demograficzne dotyczące liczby ludności, gęstości zaludnienia, przyrostu naturalnego, wieku społeczeństwa dla 16 województw w Polsce oraz powiatów i gmin województwa łódzkiego. Zaproponowana forma ćwiczeń umożliwiła sprawdzenie  ich umiejętności w zakresie wyszukiwania i właściwego odczytu danych statystycznych zamieszczonych w tablicach, na wykresach oraz mapach.

W Dni Nauk Przyrodniczych wpisało się spotkanie z dr Karoliną Smętkiewicz oraz dr Ryszardem Kalińskim na temat „Wykorzystania wód geotermalnych na przykładzie Uzdrowiska Termalnego Uniejów”. Zajęcia odbyły się w ramach projektu edukacyjnego o wykorzystaniu wód geotermalnych na przykładzie Uniejowa pt. ,,Geotermia z klasą”. Goście przybliżyli uczniom temat odnawialnych źródeł energii, walorów przyrodniczych uzdrowiska Uniejów, racjonalnego wykorzystania zasobów wodnych, kształtowania postaw proekologicznych i wzrostu zainteresowania tematyką ochrony środowiska. [więcej]
pismak, 22.04.2016 13:38|czytane: 410 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Kutnowscy tancerze wezmą udział w łęczyckim konkursie
Dom Kultury w Łęczycy zaprasza na VIII Otwarty Konkurs Taneczny "Mój jest ten kawałek podłogi". Odbędzie się on 30 kwietnia o godzinie 11.00 w Hali Sportowej w Łęczycy. Jak co roku weźmie w nim udział mocna ekipa z Kutna, reprezentująca rodzime szkoły tańca.

Kutnowscy tancerze wezmą udział w łęczyckim konkursie, ./upload/articles_pakiety/29930/01_obraz.jpg
Kutnowscy tancerze wezmą udział w łęczyckim konkursie, ./upload/articles_pakiety/29930/02_obraz.jpg


Zapraszamy publiczność z Kutna do kibicowania kutnowskim zespołom, które wystąpią w Konkursie.

- Oczywiście bierzemy udział, wystawiamy solistów, duety i trzy zespoły - mówi Joanna Zielińska, właścicielka Street Dance Studio.

- Bierzemy udział w konfrontacjach w Łęczycy. Wystawiamy dwa zespoły Alibi i Fair Play oraz dwóch solistów - informuje Dorota Ciołkowska właścicielka Studia Tańca Alibi. [więcej]
pismak, 22.04.2016 10:01|czytane: 438 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zdarzenie na A-1
Policjanci wyjaśniają okoliczności zderzenia drogowego, do którego doszło 21 kwietnia o godzinie 19.00 na Autostradzie nr 1 w powiecie kutnowskim.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, iż kierujący samochodem dostawczym hyundai, 32-letni mieszkaniec Warszawy nie zachował właściwej ostrożności przy wykonywaniu manewru omijania prawidłowo oznakowanego, stojącego na poboczu pojazdu ciężarowego daf z naczepą, wskutek czego uderzył w tył naczepy ciągnika siodłowego. Kierowca hyundaia z urazem głowy trafił do szpitala w Zgierzu - podaje podkom. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno.-Została pobrana od niego krew na zawartość alkoholu. Kierowcy dafa 38-letniemu mieszkańcowi powiatu opoczyńskiego nic się nie stało. Kutnowscy policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. [więcej]
pismak, 22.04.2016 09:44|czytane: 454 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Poszybuj z Łukaszem Wójcikiem, Mistrzem Europy i Wicemistrzem Świata w szybownictwie i wygraj wzrok dla Franka
Mały Franek Wojtalewicz, mieszkaniec sąsiedniego Gostynina, walczy z nowotworem obuocznym oczek, siatkówczakiem. Chłopiec nie ma nawet roku. Nie wie, jak piękna potrafi być wiosna, bo jego pierwsza dopiero nadchodzi. Jego świat, choć coraz mniej wyraźny jest jeszcze kolorowy, jasny.

Poszybuj z Łukaszem Wójcikiem, Mistrzem Europy i Wicemistrzem Świata w szybownictwie i wygraj wzrok dla Franka, ./upload/articles_pakiety/29972/01_obraz.jpg


Jedyną szansą jest leczenie w Stanach Zjednoczonych, którego koszt to ponad 1,5 mln złotych.
Im szybciej nastąpi leczenie tym jest większe prawdopodobieństwo na uratowanie oczek i wzroku chłopca.
- Postanowiliśmy wspomóc Franka. Sam jestem tatą dwuletniego Mikołaja i wiem, jakim cennym darem są nasze dzieci, ich życie i zdrowie - powiedział Łukasz Wójcik.

Jeżeli chcecie przeżyć fantastyczną podniebną przygodę i jednocześnie pomóc chłopcu to proponuję Wam dedykowany lot ze mną. Odbędzie go osoba, która wygra licytację.
Licytacja odbywa się w na profilu Światełko dla Frania/Licytacje https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10205956721704380&set=oa.182793632096305&type=3&theater.
Całkowity dochód z niej zostanie przeznaczony na leczenie chłopca. [więcej]
pismak, 22.04.2016 07:40|czytane: 322 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla
Problemy z siedzibą TIFT REKLAMY Spółdzielni Socjalnej osób niepełnosprawnych w Nowej Wsi mogą zakończyć się dla firmy dramatycznie. 47 -letni Leszek... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Spotkanie informacyjne Pałac Saski w Kutnie - rewitalizacja i funkcje przyszłego
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza na kolejne spotkanie informacyjne poświęcone przyszłości Pałacu Saskiego. Spotkanie pt. „Pałac Saski w Kutnie – rewitalizacja i funkcje przyszłego kompleksu” odbędzie się 31 maja o godz.... [więcej]
Sport
W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek
Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne mecze Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. O godz. 12.00 Basket Go Przemyśl zmierzył się z Mistrzyniami Województwa – KKS Pro-Basket Kutno z wynikiem 46:43.  Zapraszamy jutro o godz.  10:00 MPKK Sokołów OSiR... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Dyskretna pozna Pana Jestem gotowa rozpalić twoje zmysły do maksimum i sprawić że po naszym spotkaniu będziesz chciał tylko więcej. Zainteresowany? czekam na twoją wiadomość jednakże nie trać ani mojego ani sw... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
WYSYŁKA PACZEK KURIERSKICH Wysyłasz przesyłki kurierskie? Wejdź na stronę https://zlapkuriera.pl lub zadzwoń do nas pod numer telefonu: +48 55 629 30 40 Za pośrednictwem naszego serwisu Zlapkuriera.pl tanio i szybko ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Okazja! Narzuta w Super Cenie - 125zł Narzuta dekoracyjna pikowana dwustronna. Wykonana z wysokiej jakości materiału , tkanina miła w dotyku, wygodna w użytkowaniu nie wymaga prasowania. Oferta nie zawiera poszewek widocznych ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
projektowanie STRON WWW / KOMPLEKSOWO OD A DO Z Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty, jaką jest projektowanie stron internetowych , kompleksowo od A do Z. W ramach oferty proponujemy - stworzenie strony www - zakup serwera i dome... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Krystian Boczeń:
57 minut temu
Rządy w Staszicu to konflikt między dyrektorem, a grupką nauczycieli. Wg mnie prawda jest po środku. Za oddaniem kontraktu opowiedziało się 13 radnych, reszta się wstrzymała, nikt nie był przeciwko, dzięki temu w Kutnie jest kardiologia inwazyjna. A co masz na mysli z dziwnymi ruchami w komunikacji i geodezji?
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Radny z PSL by się nie wyłamał w tej sytuacji, nie było na to cienia szans. W takiej sytuacji byłoby Debich 11, Bryłka 2. Radny PSL by się wyłamał tylko wtedy gdyby nie wyszła opozycja, która wszystko zepsuła. Bryłka spadł z nieba tym, że chciał kandydować po tym jak opozycja nie wystawiła kandydata i nie wiem jak to można było tak zepsuć.
Otto Ruhmfeld:
2
 · 
1 godzin temu
Czyli merytoryczne są np rządy w Staszicu, Oddanie kontraktu szpitala, dziwne ruchy w geodezji komunikacji itp ?
Otto Ruhmfeld:
1 godzin temu
Celowo piszę biznesowego bo wydaje mi się że ktoś przy władzy myli służbę lokalnej społeczności z dobrym interesem wynikającym z bycia przy władzy.
Otto Ruhmfeld:
1 godzin temu
Krystian, błąd. Gdyby obaj byli kosekwentni i jeden z nich nie zaglosował na debicha to ten pewnie nie zostałby starostą. Brylka też nie, a to zmuszałoby radnych do poszukania porządnego kandydata. Mieli wiedzę że jeden z psl może się wylamać, ale nawet tej wiedzy nie dali szansy, ten z nich ktory zaglosowal za debichem, świadomie byl za utrzymaniem obecnego ukladu i taka jest prawda, a gadki o starszym panie, sprycie, złej opozycji przy tym fakcie są bez znaczenia. FAKT JEST TAKI ŻE JEDEN ZNICH AKTYWNIE PRZYCZYNIL SIĘ DO TRWANIA TEGO CHOREGO UKŁADU BIZNESOWEGO.
Bożydar Kotontay:
1 godzin temu
eeeee czepialski ale niewygodnyś...
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Przykład tych myślących opozycjonistów? Przynajmniej jeden.
Ewaryst Gaspary:
2
 · 
1 godzin temu
Jeszcze jedno Krystianie - cieszy mnie bardzo, że opozycja istnieje w radzie powiatu, ze nie udało sie po 2,5 roku intensywnej pracy Debicha i koalicjantów zmacerować, urobić do wymaganej przez starostę konsystencji całej rady. Widać, nie na wszystkich czar Debicha działa. Sa rownież w radzie ludzie myslący, którzy maja własne zdanie. Ci ludzie jakos nie chcą uczestniczyć w realizacji koncepcji, ktore uważają za nierealne, a niekiedy wręcz szkodliwe.
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Nikt nie próbuje robić wody sodowej z mózgu nikomu. Mieli dobre intencje, a stali się kozłami ofiarnymi tej sytuacji. I to wszyscy 3 panowie.
Ewaryst Gaspary:
2
 · 
2 godzin temu
Krystian, nie usiluj ludziom robić wody sodowej z mózgu. Ludzie to nie "ciemny lud, który to kupi", jak się wyraził jeden z polityków. Ludzie to widzą, słyszą, czytają i analizują. Ta raptowna zmiana taktyki nie zmieni faktu, że dwaj młodzi radni Serenda i Ziólkowski faktycznie zakpili sobie ze starszego czlowieka. W swojej mądrości, inteligencji, umiejetnościach i kunszcie politycznym nie przewidzieli tylko jednego, że to wszystko obróci sie przeciwko nim samym. Stało się tak, jak napisał kiedyś Sienkiewicz "Złapał kozak tatarzyna, a tatrzyn za łeb trzyma". Skutek jest taki, ze obydwaj mlodzi radni -Serenda i Ziółkowski - poniesli sromotną wizerunkowa porazke.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
Ja nie bronię Debicha, stwierdzam tylko, że to człowiek merytoryczny i nie piszcie że to mój protegowany tylko dlatego, że mam takie zdanie o nim. A sytuacja w szpitalu to przecież nie jest jego wina, dostał bałagan po poprzedniej ekipie rządzącej i niech mi nikt nie próbuje wciskać że jest inaczej. Zarządzanie majątkiem powiatu też złe nie jest, a jak jest to też oprzyjmy się na przykładzie. To co było złe to sprzedaż PKSu, ale to też w poprzedniej kadencji. Pokażcie mi przykład gdzie w polityce nie ma kolesiostwa, chociaż jeden, każdy obstawia się swoimi, tak jest na całym świecie. Brak ambicji? każdy ma ambicje. Honor, no tu można dyskutować o tym, fakt.
Ewaryst Gaspary:
2
 · 
2 godzin temu
Krystian, ja bym był ostrozny z takimi epitetami pochwalnymi wobec Debicha. Tydzien temu byliśmy świadkami bardzo burzliwej debaty medialnej, gdzie forumowicze okreslali to, co dzieje sie w samorządzie powiatowym jako bagno. Debich to podobno myslący człowiek, a wpakował sie w taki układ koalicyjny, który go pogrąża. Czyzby tak bardzo chciał być starostą, że przestały sie liczyć jakiekolwiek standardy ? To jest jego świadomy wybór. Za to wszystko, co dzieje sie w powiecie bedzie ponosił odpowiedzialność. Nie pamiętam, aby aż takie cyrki działy sie za Dąbrowskiej, a nawet Galowej.,
Józef Ciołek:
2 godzin temu
Opamiętajcie się za chwilę się okaże, że nikt wam w Polsce nie dorównuje, Trochę pokory
Dymitr Gietgud:
2
 · 
2 godzin temu
Jeszcze jednej lekcji nie było, a już wiedzą, że są świetni. Niezwykli ludzie
Zachary Filipczyk:
2
 · 
2 godzin temu
Boli mnie wielki balagan w kutnowskim szpitalu i zarzarzanie majatkiem powiatu,kolesiostwo,miernota,a przedeszystkim brak honoru i ambicji u twojego protegowanego. Wojewoda wywalil go ze stanowiska a on zrobil wszystko aby na nim pozostac nie sprawdzajac sie zbraku wlasnie merytoryki i troski o dobro spoleczne.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
A i jeszcze jedno. Nie rozumiem nagonki i pretensji wobec Ziółkowskiego i Serendy. Za Bryłką zagłosował najprawdopodobniej Serenda tylko dlatego, że nie mógł zagłosować za Debichem bo jak powiedział przez Gierule, gdyby Debich powiedział, że Gieruli w zarządzie nie będzie to Serenda by na Debicha zagłosował, a tak przynajmniej wynikało z jego wypowiedzi. Radny Ziółkowski słysząc jak Bryłka krzyczy, że jeśli opozycja nie wystawi kandydata to on chce wystartować. Ponieważ tylko radni mogą zgłaszać kandydatów to sam się Bryłka nie mógł zgłosić. Ziółkowski zrobił mu prezent i go zgłosił, uszanował w ten sposób starszego człowieka i byłego radnego powiatowego, start w wyborach na starostę był więc symbolicznym wyrazem szacunku oraz też świetną reklamą dla samego pana Bryłki. I teraz najważniejsze, z tego co ptaszki ćwierkają to gdyby opozycja nie wyszła by z sali to Bryłka byłby starostą! Ziółkowski zagłosowałby wtedy na Bryłkę oraz jeden z panów chłopskiej partii też by sie wyłamał, jest to pewne bo sam tak mówił. I teraz ta sama opozycja skłóca na forum Bryłkę z młodymi radnymi, a czemu? No bo tak jest im wygodnie! Oni narozrabiali, a teraz ma im to ujść na sucho, a za nich po uszach dostają młodzi. I to nie Bryłka pokazał kindersztube młodym, ani młodzi nie ośmieszyli Bryłki. Wszyscy stali się ofiarami opozycji, która dolewa oliwy do ognia.
Adrian Czande:
2 godzin temu
Ewaryście, nie jestem pewny, czy Debich, Burzyński i Trawczyński sa szczęśliwii, że w jednym szeregu obok nich umieszcza sie takich "wybitnych samorzadowców" i tak "zasłużone osoby" jak Ziołkowski i Serenda.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
A może ty napisz najpierw co tak cię boli ta "sitwa". Co ona złego zrobiła i w czym tak szkodzi? W tym, że pierwszy raz od dawna mamy porządnego starostę i merytorykę w starostwie? Ty podaj przykład tego szkodzenia. Nie jestem jednym z nich choć się kręce w otoczeniu radnych.
Ewaryst Kierło:
2 godzin temu
Zmień płytę Czesławie czy Wiesławie czy jak tam masz panie poszkodowany dziadku. Co wpis to każdy już upadł i zakończył kariere polityczną, Debich, Trawczyński, Burzyński, Ziółkowski, Serenda i w zasadzie wszyscy co są radnymi i pewnie ci co jeszcze nie wiedzą, że nimi będą. Niestety poza wylewaniem żalu nie da to panu żadnych efektów. Proszę zresztą zgłosić sprawę na policje, prokuraturę czy gdzie pan chce.
Zachary Filipczyk:
2 godzin temu
Ewerest powierz tak scerze ille naliczyles tych porzadnych ludzi w tej powiatowej sitwie utrzymujacej sie z nszych podatkow i szkodzacych nam wszystkim.Czy zdolas ich wymienic choc jednego z nich to podaj jego nazwisko.Jesli tego nie zrobisz to znaczy ze jestes jednym z nich.Najciekawsze artykuły
 ·  11
3 dni temu
Inauguracja parkrun w KUTNIE! Darmowe biegi już od najbliższej soboty!
 ·  3
4 dni temu
Recital dyplomowy z jazzowymi przebojami wszechczasów
 ·  41
4 dni temu
Kapitulacja wójta gminy Bedlno. Czas na decyzję starosty w sprawie wiatraków
 ·  11
5 dni temu
Policjant z zarzutem zabójstwa wciąż w areszcie
 ·  73
6 dni temu
Wyłudzenie VAT i pranie brudnych pieniędzy w Kutnie. Już 25 podejrzanych i 9 osób w areszcie
 ·  23
7 dni temu
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla spółdzielni socjalnej?
 ·  2
9 dni temu
Pamiętaj mordeczko, głowa do góry. Piknik z Kulturą Street art na Dobrzelińskiej
 ·  271
9 dni temu
Głosowanie komisji i oświadczenie starosty w sprawie dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie
 ·  7
10 dni temu
Sterylizacja zwierząt domowych będzie częściowo dotowana przez miasto
 ·  6
11 dni temu
Noc Muzeów w Krośniewicach za nami
 · 
11 dni temu
Dzień Dziecka w Kutnie. Wielkie show taneczno-muzyczne
 ·  24
12 dni temu
Czytelnicy piszą: A jednak toaleta w parku ma awarię
 ·  59
13 dni temu
Prokurator Sławomir E. na gościnnych występach. Zawieszenie i co dalej?
 ·  91
13 dni temu
Brutalna prawda o konkursach w samorządzie i kłopotliwe pytania o dyrektora
 ·  112
18 dni temu
Rada Miasta Kutna skąpa, a radny Kłopotowski niczego nie pamięta
 ·  16
19 dni temu
Czytelnicy pytają: Czy na Zdrojowej przy cmentarzu staną bloki?
 ·  93
21 dni temu
Prezydent Kutna złożył zawiadomienie do prokuratury. Urzędniczka zwolniona!
 ·  74
25 dni temu
Takie kino...
 ·  4
27 dni temu
Za nami pierwsze koncerty tegorocznej Majówki
 ·  14
28 dni temu
45 lat Kutnowskiego Domu Kultury: zasłużeni, wystawy i folklor kutnowski
 ·  4
28 dni temu
Majówka z Bareją: Czasem, aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego klubu, prezes...
 ·  79
28 dni temu
Piąty roczek Festiwalu Piosenki Biesiadnej w Bedlnie. Na sali na ludowo tańczą wszyscy wkoło
 ·  24
29 dni temu
Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów
 ·  4
30 dni temu
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja i odwaga na ...
 ·  21
30 dni temu
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności