eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.05.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,33931-gimnazjum-nr-2-w-kutnie-mistrzem-polski-gimnazj-w-w-scrabble-2017," title="Kutno: Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017</b><br>Wczoraj koło godz. 16:00 sędzia Polskiej Federacji Scrabble Maciej Śliwa zakończył...</div></a> <a href="/sport,33925-w-kutnie-trwaja-p-fina-y-mistrzostw-polski-m-odziczek," title="Kutno: W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek</b><br>Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne...</div></a> <a href="/wiadomosci,33922-rado-nie-i-tanecznie-na-pikniku-r-anym-dzi-pokaz-florystyczny-i-koncert-singin-birds," title="Kutno: Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym</b><br>Na scenie przed Kutnowskim Domem Kultury wystąpili dla Mam najmłodsi wokaliści...</div></a> <a href="/sport,33921-pierwszy-dzie-p-fina-w-mistrzostw-polski-m-odziczek-jutro-kibicuj-naszym-dziewczynom," title="Kutno: Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom</b><br>Dziś w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie odbyły się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,33917-zag-osuj-na-projekt-wietlicy-rodzinka-w-kutnie," title="Kutno: Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie</b><br>W ramach projektu „Przystanek nauka” Świetlica profilaktyczno – wychowawcza „Rodzinka” w Kutnie zachęca...</div></a> <a href="/wiadomosci,33915-piknik-r-any-rozpocz-ty," title="Kutno: Piknik Różany rozpoczęty" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Piknik Różany rozpoczęty</b><br>Zapraszamy na Piknik Różany do parku Traugutta. W Kutnowskim Domu Kultury...</div></a> <a href="/wiadomosci,33912-trwaja-xv-og-lnopolskie-mistrzostwa-szk-w-scrabble," title="Kutno: Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE</b><br>W tym roku w Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego...</div></a> <a href="/wiadomosci,33913-trzy-ofiary-miertelne-wypadku-w-ychlinie," title="Kutno: Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie</b><br>Kutnowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Zapisz się do Dziecięcego Zespołu Folklorystycznego[więcej]
pismak, 22.04.2016 10:38|czytane: 398 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Okulary przeciwsłoneczne - modne czy zdrowe?!
Okulary przeciwsłoneczne zdecydowanie powinny wyglądać szałowo! Ale czy tylko? Bycie istotnym elementem stylizacji to nie jedyna ich funkcja, poprawiają komfort widzenia, eliminują zmęczenie wzroku, ograniczają zamglenie obrazów, wzmacniają kontrast, chronią oczy przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego oraz redukują odblaski słoneczne. Podstawową funkcją okularów przeciwsłonecznych jest ochrona naszego wzroku przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego, w szczególności promieniowania ultrafioletowego (UV).

Ochrona przed tym promieniowaniem jest bardzo ważna, ponieważ promieniowanie ultrafioletowe jest przyczyną wielu chorób oczu, powoduje m.in. zaćmę, czyli zmętnienie soczewki oka, zapalenie rogówki oraz spojówki a także skrzydlik oraz  alergię i zespół suchego oka. Ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV zapewnia w okularach przeciwsłonecznych filtr UV cat. 3. Innym, bardzo ważnym powodem używania okularów przeciwsłonecznych, jest ograniczenie ilości światła docierającego do naszych oczu. W słoneczny dzień do oka dociera wielokrotnie silniejsze światło niż jest potrzebne do zapewnienia dobrego widzenia. Efekt taki, nazywany olśnieniem, może powodować ból oczu oraz uszkodzenia plamki żółtej oka a nawet całkowitą utratę wzroku. AMD – zwyrodnienie starcze plamki żółtej jest powodowane właśńie m.in. przez zbyt intensywne słońce. Jest to najczęstsza przyczyna utraty wzroku przez ludzi na całym świecie. Na tę chorobę, póki co, nie wynaleziono jeszcze lekarstwa.

Ochronę przed tym zagrożeniem zapewniają okulary przeciwsłoneczne z filtrem polaryzacyjnym. Jest to filtr, który redukuje odblaski. Wszelkie odbicia światła, np. od karoserii samochodu, rozgrzanej lub mokrej jezdni, od śniegu czy od powierzchni wody, w okularach polaryzacyjnych, są całkowicie wyeliminowane. Ważnym powodem, dla którego decydujemy się na noszenie okularów przeciwsłonecznych, jest  też wyostrzenie obrazu. Zamglenie obrazu jest powodowane rozproszeniem światła o najkrótszej długości fali, na drobinach kurzu i pary wodnej w powietrzu. Eliminacja efektu rozmycia obrazu sprowadza się do ograniczenia przepuszczalności światła niebieskiego przez szkła okularów przeciwsłonecznych. To eliminuje podrażnienie i uczucie suchości oczu. Osoby, które mają wady wzroku – czyli potrzebują okularów korekcyjnych by móc widzieć wyraźnie - mogą nosić okulary przeciwsłoneczne z korekcją. Okulary takie mogą posiadać całkowitą ochronę: 100% przed szkodliwym promieniowaniem UV oraz filtr polaryzacyjny. [więcej]
redaktor, 18.04.2016 12:23|czytane: 415 razy|komentuj|czytaj cały
Ogólnopolskie Czwartki Lekkoatletyczne rozpoczęte
Wczoraj na Miejskim Stadionie w Kutnie przy udziale prawie 200 sportowców z powiatu kutnowskiego rozpoczęto Ogólnopolskie Czwartki Lekkoatletyczne dla dzieci i młodzieży szkolnej.

Ogólnopolskie Czwartki Lekkoatletyczne rozpoczęte, ./upload/articles_pakiety/29969/01_obraz.jpg
Ogólnopolskie Czwartki Lekkoatletyczne rozpoczęte, ./upload/articles_pakiety/29969/12_obraz.jpg
Ogólnopolskie Czwartki Lekkoatletyczne rozpoczęte, ./upload/articles_pakiety/29969/33_obraz.jpg


W uroczystości połączonej z pierwszymi w tym sezonie zawodami udział wział udział prezydent Kutna Zbigniew Burzyński oraz Paweł Szczepanik z Urzędu Miasta Kutna oraz zaproszeni goście z Marianem Woroninem na czele. Woronin to polski lekkoatleta sprinter, wicemistrz olimpijski, mistrz Europy,wielokrotny zwycięzca halowych mistrzostw Europy na 50 lub 60 m, zawodów o Puchar Świata i Europy, 15-krotny mistrz Polski w biegach na 100 m, 200 m i sztafecie 4 x 100 m. Obecnie przedsiębiorca, działacz sportowy, prezes Fundacji Polskiej Lekkiej Atletyki. [więcej]
redaktor, 21.04.2016 16:52|czytane: 1349 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
CKU może mieć kłopoty? Film promocyjny nowej szkoły wzbudza kontrowersje
Na wczorajszej sesji Rady Powiatu w Kutnie Jolanta Bujalska-Kowalczyk Przewodnicząca Komisja Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” poruszyła temat uruchomienia w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kutnie oddziału Centrum Kształcenia Ustawicznego Nowoczesnych Technologii w Łodzi.

- Dowiedziałam się właśnie, że od 1 lutego działa w naszym CKU Centrum Kształcenia Ustawicznego Nowoczesnych Technologii w Łodzi. Na jakich zasadach? Jakie to są koszty dla powiau albo zyski np. z wynajmu sali? - pytała Jolanta Bujalska-Kowalczyk. - Jeśli podejmujemy jakieś sprawy związane z oświatą, to liczymy na korzyści. Dlaczego akurat podjęto taką decyzję, aby to Centrum było w naszej placówce?

Nie usłyszeliśmy odpowiedzi zarządu powiatu.

CKU może mieć kłopoty? Film promocyjny nowej szkoły wzbudza kontrowersje, ./upload/articles_pakiety/29963/01_obraz.jpg
CKU może mieć kłopoty? Film promocyjny nowej szkoły wzbudza kontrowersje, ./upload/articles_pakiety/29963/02_obraz.jpg
CKU może mieć kłopoty? Film promocyjny nowej szkoły wzbudza kontrowersje, ./upload/articles_pakiety/29963/03_obraz.jpg


- Na terenie Kutna istnieje możliwość utworzenia filii Centrum Kształcenia Ustawicznego Nowoczesnych Technologii w Łodzi, co we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Kutnie oraz Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną, chcielibyśmy wykorzystać, tworząc solidne zaplecze dla praktycznej nauki zawodu i dostosowując kierunki kształcenia do aktualnych potrzeb i oczekiwań regionalnego rynku pracy - wyjaśniał przy podpisaniu listu intencyjnego Witold Stępień, Marszałek Województwa Łódzkiego.

Partnerami powstania filii CKUNT jest Województwo Łódzkie, Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Miasto Kutno, Powiat Kutnowski i Pwiatowy Urząd Pracy w Kutnie. Zainteresowanie utworzeniem na terenie Kutna filii CKU NT, która miałaby kształcić w zawodach odpowiadających zapotrzebowaniu pracodawców, wyrazili m.in.: Sirmax Polska, Serioplast Poland, Mondi Group, Fuji Seal Poland, PCC Intermodal, Hoop Polska, Polyone Poland Manufacturing, Kongskilde Polska, DS Smith, Vandemoortele Polska oraz Pini Polonia.

Starostwo Powiatowe w Kutnie zgłosiło chęć nieodpłatnego udostępnienia części pomieszczeń podległego CKU w Kutnie na potrzeby filii CKU NT, zaś ŁSSE zaproponowała wyposażenie pracowni komputerowej. Kształcenie byłoby prowadzone w formie stacjonarnej - 5 dni w tygodniu (2 dni w siedzibie filii, 3 dni - u pracodawcy). [więcej]
wandea, 21.04.2016 14:27|czytane: 2608 razy|68 komentarzy|komentuj|czytaj cały
NABÓR DO NOWEJ GRUPY POCZĄTKUJĄCEJ HIP-HOP!
Street Dance Studio specjalizuje się w tańcu hip-hop i street dance od samego początku. Tym razem zaprasza młodzież w wieku 10-15 lat do nowej początkującej grupy.

NABÓR DO NOWEJ GRUPY POCZĄTKUJĄCEJ HIP-HOP!, ./upload/articles_pakiety/29970/01_obraz.jpg
NABÓR DO NOWEJ GRUPY POCZĄTKUJĄCEJ HIP-HOP!, ./upload/articles_pakiety/29970/02_obraz.jpg


Hip-Hop jako taniec narodził się w latach 80-tych, ale jako kultura jego istnienie sięga wczesnych lat 70-tych. To co podstawowe hip hopie to bounce czyli feeling charakterystyczny dla tego tańca polegający na odwzorowaniu podstawowego beatu poprzez cykliczna pracę ciała. Hip Hop pomimo dużej ilości nazwanych ruchów, jest przede wszystkim tańcem improwizacji, nie stanowi tez zamkniętej struktury ciągle czerpiąc inspirację z innych styli tanecznych, takich choćby jak popping i inne style stare dancowe.Na tych zajęciach na pewno nie będziecie się nudzić, poznacie wiele kroków i wspaniałe energetyczne choreografie!

Termin zajęć: Sobota 11.30-13.00
START ZAJĘĆ: 7 maja
[więcej]
redaktor, 21.04.2016 16:58|czytane: 373 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Powiat przyznał dotacje organizacjom pozarządowym
Zarząd Powiatu w Kutnie ogłosił wyniki otwartych konkursów ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych z zakresu: edukacji, oświaty, wychowania; kultury fizycznej i sportu; kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

Edukacja, oświata, wychowanie
Polski Związek Emerytów i Rencistów Oddział Rejonowy w Kutnie 
Edukacja Seniorów na rzecz integracji, przeciw zagrożeniu wykluczeniem społecznym 2000 zł
Towarzystwo Miłośników Żychlina - Nasza Historia – Nasz Nowy Dom 2000 zł

Opracowania naukowe lub popularnonaukowe dot. powiatu kutnowskiego – wydawnictwa cykliczne i monografie
Kutnowskie Towarzystwo Historyczne -
Kutnowski Słownik Biograficzny, tom II 4 500 zł

Organizacja olimpiad i konkursów tematycznych, przedmiotowych, itp. dla dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów szkół ponadgimnazjalnych
Kutnowskie Towarzystwo Historyczne- 
Organizacja V finału konkursu Patron znany czy nieznany 2600 zł
Liga Obrony Kraju Stowarzyszenie Zarząd Powiatowy w Kutnie Organizacja i przeprowadzenie Młodzieżowego Konkursu Wiedzy Morskiej PN „Polska Marynarka Wojenna a Historia Wybrzeża Polskiego 1500 zł
Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu „Tęczowe Dźwięki” w Kutnie Organizacja ogólnopolskiego konkursu wiedzy historycznej 2600 zł

W puli na zadania z dziedzinie edukacji zostało jeszcze 3 106 zł. [więcej]
wandea, 21.04.2016 16:20|czytane: 588 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Świat z perspektywy wałęsającego się psa czyli spotkanie autorskie z Jackiem Hugo Baderem
- Ryszard Kapuściński opisywał imperium z lotu ptaka; uchwycił mechanizmy myślenia, zachowań, procesów. Hugo-Bader opisuje imperium z perspektywy wałęsającego się psa; chwyta mechanizmy myślenia, zachowań, procesów i na dodatek szczura za ogon – napisał we wstępie do Białej Gorączki  Mariusz Szczygieł i trudno nie zgodzić się z tym porównaniem, które – jak sam Jacek Hugo-Bader stwierdził podczas spotkania – bardzo celnie opisuje jego teksty.

Świat z perspektywy wałęsającego się psa czyli spotkanie autorskie z Jackiem Hugo Baderem, ./upload/articles_pakiety/29958/01_obraz.jpg
Świat z perspektywy wałęsającego się psa czyli spotkanie autorskie z Jackiem Hugo Baderem, ./upload/articles_pakiety/29958/02_obraz.jpg
Świat z perspektywy wałęsającego się psa czyli spotkanie autorskie z Jackiem Hugo Baderem, ./upload/articles_pakiety/29958/04_obraz.jpg


Jacek Hugo-Bader pokonał samotnie, ruskim łazikiem, trasę z Moskwy do Władywostoku, przepłynął Bajkał kajakiem i biegł maraton w Moskwie. Jako reporter od lat związany jest z Gazetą Wyborczą. Ma na swoim koncie trzy książki reporterskie poświęcone krajom byłego ZSRR – Biała gorączka, Dzienniki kołymskie  i W rajskiej dolinie wśród zielska.

Był uczestnikiem wyprawy poszukiwawczej na Broad Peak, czego efektem jest głośna książka Długi film o miłości Powrót na Broad Peak. Jego najnowsza książka Skucha, opowiadająca o losach polskiej opozycji, o tzw. Kolumbach rocznik 50., ukaże się już 28 kwietnia nakładem Wydawnictw Agora i Czarne.

Podczas poniedziałkowego spotkania (18 kwietnia), które odbyło się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w ramach cyklu Apetyt na literaturę,  Hugo-Bader opowiadał o specyfice zawodu reportera, o  tym w jaki sposób wyszukuje bohaterów swoich reportaży, o swoim słynnym „przytulaniu się do bohatera” – czyli nawiązywaniu bliskiego, emocjonalnego kontaktu z drugim człowiekiem. Nie zabrakło rozmów o Rosji – o fascynacji tym krajem, o Kałasznikowie (który był bohaterem pierwszego „rosyjskiego” reportażu Badera), z którym gość biblioteki rozmawiał po rosyjsku prawie nie znając tego języka i o tym w jaki sposób reporter sprawia, że jego rozmówcy otwierają się przed nim opowiadając mu, bez tajemnic,  całe swoje życie. [więcej]
kultura, 21.04.2016 14:57|czytane: 551 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kształćmy ludzi, którzy są nam potrzebni. Obrona "Troczewskiego" i trudna decyzja zarządu
Nie ma tematu z życia powiatu kutnowskiego, na który radni potrafią rozmawiać krócej niż sześć godzin. Ocena jakości rozmowy, pytań i odpowiedzi to kwestia wiadomo, subiektywna. Wyraziła ją publicznie właścicielka Hotelu Rondo Katarzyna Brauer i w kuluarach licznie zgromadzeni nauczyciele i dyrektorzy szkół.

Kształćmy ludzi, którzy są nam potrzebni...

Zacznę od końca czyli kawałka komentarza: nikt chyba nie przemyślał ani wnioskodawcy ani przewodniczący Rady Marek Jankowski jak poprowadzić sesję poświęconą sytuacji bieżącej i przyszłości oświaty w powiecie. Dodatkowo nad radą wisiały publiczne deklaracje o zajęcie stanowiska przez Zarząd Powiatu oraz dwie Komisje  Edukacji, Kultury i Bezpieczeństwa Publicznego oraz Rewizyjnej w sprawie naboru do Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Kutnie. Chodziło o zrewidowanie stanowiska Zarządu o utworzeniu jednej klasy pierwszej i naborze na sześć kierunków dla minimum 30 osób. Szkoła do tej pory miała nabór na 3 oddziały, tym razem Zarząd postanowił w imię jak mówił Artur Gierula członek Zarządu, ekonomii a z powodu niżu demograficznego ograniczyć znacznie rekrutację.

Kształćmy ludzi, którzy są nam potrzebni. Obrona
Kształćmy ludzi, którzy są nam potrzebni. Obrona
Kształćmy ludzi, którzy są nam potrzebni. Obrona


Zarząd zaproponował, że szkoła w przypadku większej liczby kandydatów niż do jednej klasy może utworzyć dwie klasy, ale to propozycja iluzoryczna, jak mówiła Urszula Macioszczyk, dyrektor "Troczewskiego", bowiem nie zmienią się założenia arkusza organizacyjnego, ani starostwo nie zdjęło choćby ze swojej strony informacji, że jest nabór do jednej klasy.

Inne stanowisko niż Zarząd Powiatu w Kutnie miała Komisja Edukacji, Kultury i Bezpieczeństwa Publicznego. Przyjęte zostało w głosowaniu jawnym Bartosz Serenda, Mirosława Gal-Grabowska, Marek Jędrzejczak "za" Artur Gierula wstrzymał się od głosu. Komisja wnioskowała o zmianę decyzji zarządu zgodnie z oczekiwaniami ZSZ nr 2, o sprawiedliwe i równe traktowanie wszystkich szkół ponadgimnazjalnych podległych samorządowi oraz uwidocznienie w naborze elektroniczym dwóch klas na rok szkolny 2016/2017. Komisja wnioskowała również o utrzymanie zasady0 rganizowania 27-osobowych oddziałów, podobnie jak w obecnym roku szkolnym.

Z kolei przewodniczący Komisji Rewizyjnej Konrad Kłopotowski zgodnie z ustaleniem rady nie zwołał komisji i nie zajęła ona stanowiska w sprawie decyzji Zarządu Powiatu w Kutnie o naborze do "Troczewskiego".

W obronie szkoły, a właściciwie szerzej przyszłości szkolnictwa zawodowego w powiecie kutnowskim wypowiadali się na sesji Sylwia Grzybowska, prezes Zoriny dumna, jak powiedziała o sobie, absolwentka "Troczewskiego", Katarzyna Brauer, właścicielka Hotelu Rondo, współpracująca stale ze szkołą, Wiesław Antoniak prezes Regionalnej Izby Gospodarczej, przedstawiciele związków zawodowych Jolanta Bujalska-Kowalczyk Przewodnicząca Komisja Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” i Mariusz Kozarski Prezes Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Kutnie oraz nauczyciele i mieszkańcy.

- Rozumiem czym się kieruje Zarząd Powiatu czyli ekonomią, ale stawianie sytuacji zmniejszania się liczby uczniów na przestrzeni pięciu lat do nieograniczania zatrudnienia nauczycieli byłoby właściwe gdybyśmy rozmawiali o szkołach podstawowych czy gimnazjach - mówił Mariusz Kozarski, Prezes Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Kutnie.- Trzeba wziąć pod uwagę, że to kształcenie zawodowe odbywające się w grupach. Nie ma w powiecie sytuacji ani w naszych szkołach ani w miejskich by nauczyciel pobierał wynagrodzenie i nie świadczył pracy. Weźmy to pod uwagę. Rozmawiając w środowisku i przysłuchując się obradom Rady mamy poważne obawy co do ręcznego sterowania przy elektronicznej rekrutacji i rozważmy taką sytuację, że każda ze szkół wyznaczy osobę, która byłaby swoistym mężem zaufania, jako obserwator. Mówienie o tym, że Zespół Szkół nr 2 może stworzyć po naborze dwie klasy, w sytuacji, że arkusz organizacyjny mówi o jednej, to iluzja. Wymusza to na dyrektorze określone działanie, Karta Nauczyciela mówi o skróconym okresie wypowiedzenia, który można zastosować. Dajmy wszystkim szkołom, apeluję w imieniu Związku Nauczycielstwa Polskiego w Kutnie, te same warunki w arkuszu organizacyjnym. Doskonale Państwo wiecie, że to arkusz wyznacza realia następnego roku szkolnego. [więcej]
wandea, 21.04.2016 12:44|czytane: 2268 razy|36 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutno na mapie nienawiści
W opublikowanym wczoraj artykule Polska mapa nienawiści. Miasta, gdzie biją i znieważają za kolor skóry, narodowość i wyznanie w Gazecie Wyborczej niestety znalazło się i miejsce dla Kutna.

- Nasza mapa powstała, aby pokazać zjawisko, które przybiera na sile w ostatnim czasie. Policja jeszcze nie opublikowała statystyk za 2015 rok, ale już widać je w doniesieniach krajowych i lokalnych mediów - pisze autor tekstu Łukasz Woźnicki.

Czerwone punkty na mapie Polski to na przykład Kutno, Warszawa, Słupsk, Poznań, Września, Brzeszcza. Zasłużyliśmy sobie umieszczeniem na mapie m.in. za atak grupy kutnian na Ukraińców pracujących we włoskiej ubojni.

Czy kutnianie rzeczywiście nie akceptują innych narodowości i wyznań? Zachęcamy do dyskusji. [więcej]
redaktor, 21.04.2016 14:47|czytane: 526 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wakacje w górach: Luksus Miedzygórza
Kilkanaście lat temu spędziłem wspaniały urlop w Międzygórzu w powiecie kłodzkim (Sudety). Ponownie, ale tylko na jeden dzień, odwiedziłem tamte strony pięć lat temu. Miejsce niepowtarzalne, czarujące, z niezliczonymi trasami spacerowym. Doskonała baza wypadowa na Masyw Śnieżnika. To właśnie w Międzygórzu miłośnicy zdobywania szczytów górskich rozpoczynają swoją mozolną wędrówkę na Śnieżnik (1425 m n.p.m.). Chyba niewiele osób wie, że to właśnie w Międzygórzu w latach 60 kręcono pierwszy odcinek popularnego serialu Czterej pancerni i pies. Tak, tak, to prawda.

Wakacje w górach: Luksus Miedzygórza, ./upload/articles_pakiety/29966/01_obraz.jpg
Wakacje w górach: Luksus Miedzygórza, ./upload/articles_pakiety/29966/02_obraz.jpg
Wakacje w górach: Luksus Miedzygórza, ./upload/articles_pakiety/29966/03_obraz.jpg


Nie udało mi się zdobyć Śnieżnika. Może z lenistwa, a może z braku kondycji, bo wtedy wypalałem  niekiedy dwie paczki papierosów dziennie. Moi znajomi zdobyli Śnieżnik i zgodnie twierdzą, że dla turystów amatorów jest to dość poważne zadanie, ale wykonalne.

Międzygórze to bardzo stara miejscowość wczasowa
Przed wieloma lat bawiła się tam śmietanka towarzyska. Teraz nieco zapomniane, ale i tak w dalszym ciągu przyciąga turystę wieloma atrakcjami. W Międzygórzu byłem pod koniec lat 90 minionego wieku. Noclegi wykupiliśmy w Domu Wczasowym Opolanka, tuż przy szlaku na Śnieżnik. Warunki jak na lata 90 nie były aż tak złe, ale i nie idealne. Opolanka to bardzo stary dom wczasowy, stylowy i drewniany. Po pokoju grasowały bezkarnie myszy, a skrzypiące deski najbardziej dawały się we znaki w nocy. Każda osoba przemykająca się nocą korytarzem do łazienki zostawiała za sobą hałas wydobywający się z duszy starych desek.  Drewniany budynek pachniał starością i historią. W deszczowe dni wyraźnie odczuwało się nadmiar wilgoci.
Na parterze była stołówka. Gospodyni (bardzo sympatyczna pani), pochodząca z Opola, serwowała całkiem przyzwoite jedzenie, np. zupy można było zjadać bez żadnego ograniczenia. Po drugiej stronie drogi w odległości około 150 metrów płynie potok Wilczek. Szum wody działał kojąco szczególnie podczas długich i chłodnych wieczorów. Po całodziennych wędrówkach z wielką przyjemnością chodziliśmy nad potok i moczyliśmy nogi w lodowatej wodzie. [więcej]
redaktor, 21.04.2016 13:49|czytane: 614 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dzień przedsiębiorczości w kutnowskiej komendzie
Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Kutnie odbyła się 13 edycja „Dnia przedsiębiorczości”. Jest to program skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy chcą poznać specyfikę danego zawodu, żeby w przyszłości podjąć trafną decyzję o jego wyborze.

Z uczniami spotkali się kutnowscy policjanci, którzy przestawili struktury jednostki, zakres oraz funkcję, jaką spełnia Policja w celu zapewnienia porządku i bezpieczeństwa w społeczeństwie. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz technik kryminalistycznych. [więcej]
redaktor, 21.04.2016 13:28|czytane: 285 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Płocczanie okradali sklepy w kutnowskiej galerii handlowej
Dwaj mieszkańcy Płocka w wieku 21 i 24 lata zostali zatrzymani podczas kradzieży odzieży w galerii handlowej w Kutnie. W samochodzie płocczan policjanci zabezpieczyli również marihuanę.

- Wczoraj o godzinie 14.30 oficer dyżurny kutnowskiej komendy został powiadomiony przez ochronę kutnowskiej galerii handlowej o ujęciu  sprawców kradzieży. Dwaj mieszkańcy Płocka w wieku 21 i 24 lata z jednego ze sklepów ukradli spodnie i kurtkę wartości około 340 złotych. Policjanci przeszukali również samochód, którym przyjechali sprawcy. Okazało się, że w zaparkowanym bmw znajdują się kolejne ubrania pochodzące z kradzieży - podaje  podkom. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno. [więcej]
redaktor, 21.04.2016 11:44|czytane: 328 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pijana bez prawa jazdy uderzyła w radiowóz
Kutnowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zderzenia drogowego, w którym 40-letnia mieszkanka powiatu kutnowskiego spowodowała kolizję z radiowozem. Kierująca miał 2 promile alkoholu w organizmie i nigdy nie posiadała prawa jazdy.

Pijana bez prawa jazdy uderzyła w radiowóz, ./upload/articles_pakiety/29960/01_obraz.jpg
Pijana bez prawa jazdy uderzyła w radiowóz, ./upload/articles_pakiety/29960/02_obraz.jpg


-Do zdarzenia doszło wczoraj o godzinie 20.10 w Żurawieńcu. Kierująca samochodem ford transit jechała z kierunku miejscowości Kuczków w stronę drogi krajowej nr 60. Na widok oznakowanego radiowozu, który sygnalizacją błyskową próbował zatrzymać samochód do kontroli drogowej kobieta zjechała na pobocze, uderzyła w słup, a następnie w radiowóz- podaje podk. Paweł Witczak, ficer prasowy KPP Kutno.-  Mimo kolizji dalej kontynuowała jazdę. Została zatrzymana w bezpośrednim pościgu na wysokości skrzyżowania z drogą krajową nr 60. W wyniku zdarzenia dwóch policjantów z urazami kręgów szyjnych trafiło do kutnowskiego szpitala. Kierującą okazała się 40-letnia mieszkanka powiatu kutnowskiego. [więcej]
redaktor, 21.04.2016 09:53|czytane: 708 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają, prezydent odpowiada: uschnięte graby, dodatkowe alejki i jarzębiny
Włodzimierz Andrzejewski na naszych łamach poruszył kilka ciekawych tematów związanych z zielenią w Kutnie i zadał pytania prezydentowi miasta Zbigniewowi Burzyńskiemu.
- Dziękuję za przekazanie uwag i sugestii, które są jak najbardziej słuszne dlatego też zachęcam do ich przekazywania w trakcie spotkań czy też rozmów - odpowiedział Zbigniew Burzyński.

Co dalej z tymi uschniętymi badylami - grabami w Parku Wiosny Ludów? Czy będą nowe nasadzenia i czy będą odpowiednio pielęgnowane? Artykuł TUTAJ


Czytelnicy pytają, prezydent odpowiada: uschnięte graby, dodatkowe alejki i jarzębiny, ./upload/articles_pakiety/29954/01_obraz.jpg
Czytelnicy pytają, prezydent odpowiada: uschnięte graby, dodatkowe alejki i jarzębiny, ./upload/articles_pakiety/29954/02_obraz.jpg
Czytelnicy pytają, prezydent odpowiada: uschnięte graby, dodatkowe alejki i jarzębiny, ./upload/articles_pakiety/29954/03_obraz.jpg


- Jesienią ubiegłego roku wykonawca dokonał nowych nasadzeń grabów w miejsce tych, które nie podjęły wegetacji. Ponowna ocena stanu grabów nastąpi w czerwcu br. Te drzewa, które nie zachowały żywotności zostaną wymienione. Zdajemy sobie sprawę, że ich wygląd budzi uzasadnione obawy i wpływa na wizerunek parku, ale tej w kwestii wymagany jest czas - podaje prezydent.

Czy jest szansa na dobudowanie dwóch alejek prowadzących do ulicy Deotymy – pierwsza do ulicy Karłowicza, druga do skrzyżowania z ulicą Hoffmanowej? Artykuł TUTAJ

- Pierwotny plan przebiegu alejek w rewaloryzowanym Parku im. Wiosny Ludów obejmował wykonanie wskazanych przez Pana wyprowadzeń w ul. Deotymy i ul. Hofmanowej, zgodnie z wytworzonym przez mieszkańców przebiegiem. Jednakże w trakcie zatwierdzania dokumentacji technicznej przebiegu tych alejek Konserwator Zabytków naniósł poprawki, w wyniku których alejki te nie zostały uwzględnione do wykonania - informuje Burzyński.  W kwestii wyprowadzeń tych alejek należy uwzględnić również aspekt bezpieczeństwa. Ponieważ na ul. Deotymy po stronie wschodniej nie ma chodnika wyprowadzenie alejek bezpośrednio z parku na ulicę stwarzałoby niewątpliwie zagrożenie dla pieszych. Taka sama sytuacja ma miejsce przy skrzyżowaniu z ul. Karłowicza i Hofmanowej. [więcej]
wandea, 20.04.2016 22:08|czytane: 684 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
42,195 km w biegu czyli KUTNO BIEGA maratony
W ubiegłą niedzielę, 17 kwietnia, kutnowscy biegacze wzięli udział w DOZ Maratonie Łódź oraz w towarzyszącym mu biegu na 10 km RUN. Ten dzień był dla członków kutnowskiej drużyny biegowej dniem, na który czekali od października 2015 r.

42,195 km w biegu czyli KUTNO BIEGA maratony, ./upload/articles_pakiety/29955/01_obraz.jpg
42,195 km w biegu czyli KUTNO BIEGA maratony, ./upload/articles_pakiety/29955/02_obraz.jpg
42,195 km w biegu czyli KUTNO BIEGA maratony, ./upload/articles_pakiety/29955/03_obraz.jpg


To właśnie jesienią ubiegłego roku, w siedmiu największych miastach województwa łódzkiego, rozpoczęły się treningi DOZ drużyny, mające na celu przygotować amatorów-biegaczy do wiosennego zmierzenia się z dystansem maratonu, czyli z "bagatela" z 42,195 km. Również w Kutnie, pod okiem trenera Mariusza Baranowskiego, do wyścigu na królewskim dystansie, przygotowywało się kilkanaście osób.

- Jesienno-zimowa aura, która towarzyszyła treningom nikogo nie zniechęciła. Biegaliśmy w deszczu, mrozie i wietrze - mówi jedna z uczestniczek treningów -  przy okazji nasze biegowe spotkania były świetnym pretekstem żeby poznać innych biegowych świrów, dzięki czemu nawiązaliśmy nowe, fajne znajomości. [więcej]
pismak, 20.04.2016 22:17|czytane: 770 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
I miejsce dlaZS nr 4 w półfinałowych rozgrywkach województwa łódzkiego
Kolejny sukces  sportowy ZS Nr 4 w Kutnie- Azorach w  piłce nożnej! W Skierniewicach chłopcy z ZS nr 4 zdobyli I miejsce w półfinałowych rozgrywkach województwa łódzkiego „Licealiada 2016”. Cóż to były za niesamowite rozgrywki półfinałowe! Pełne emocji, dynamizmu, zwrotów akcji , trzymające w napięciu do ostatniej chwili! Było gorąco, chociaż wczoraj pogoda w Skierniewicach nie rozpieszczała.

I  miejsce dlaZS nr 4 w półfinałowych rozgrywkach województwa łódzkiego, ./upload/articles_pakiety/29956/01_obraz.jpg
I  miejsce dlaZS nr 4 w półfinałowych rozgrywkach województwa łódzkiego, ./upload/articles_pakiety/29956/02_obraz.jpg
I  miejsce dlaZS nr 4 w półfinałowych rozgrywkach województwa łódzkiego, ./upload/articles_pakiety/29956/03_obraz.jpg


W pięknym stylu drużyna pokonała drużynę z Łowicza 5:1. Mecz ze Skierniewicami zakończył się wynikiem 4:3. Nie było czasu na nudę, bramki padały jedna za drugą  i ten najpiękniejszy, niepowtarzalny gol z połowy boiska, wykonany przez naszego zawodnika-  Adriana Plucińskiego.

Do zwycięstwa z pewnością przyczynili się kibice – uczniowie klasy IV BI , którzy zagrzewali „ naszych” do walki okrzykami: Wygramy, wygramy, wygramy, wszystkich pokonamy! [więcej]
pismak, 20.04.2016 22:30|czytane: 632 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Natalia Bilska, laureatka konkursu pojechała do Brukseli
Natalia Bilska – uczennica klasy III a LO z Zespołu Szkół w Żychlinie, w dniach od 15 do 19 kwietnia tego roku była na wycieczce w Brukseli. Pojechała tam na zaproszenie posła do Parlamentu Europejskiego – Janusza Wojciechowskiego.

Natalia Bilska, laureatka konkursu pojechała do Brukseli, ./upload/articles_pakiety/29953/01_obraz.jpg
Natalia Bilska, laureatka konkursu pojechała do Brukseli, ./upload/articles_pakiety/29953/02_obraz.jpg


Wycieczka była nagrodą za zdobycie III miejsca w finale wojewódzkim konkursu - „Żołnierze Wyklęci,obudźcie Polskę”. Natalia oglądała Parlament Europejski oraz zwiedzała Brukselę. Odwiedziła  również Brugię,Ostendę- kurort wypoczynkowy nad Morzem Północnym oraz Waterloo. Była to bardzo interesująca i pouczająca wyprawa, z której Natalia przywiozła wspaniałe wspomnienia. [więcej]
wandea, 20.04.2016 21:33|czytane: 622 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Eksplozja kolorów w rękach Gardolińskiego
Wczoraj w Muzeum Regionalnym w Kutnie miała miejsce „Eksplozja koloru”. W ramach spotkania z cyklu Oblicza sztuki zgromadzeni goście mieli okazję poznać sposób myślenia o kolorze u akademików i symbolistów. Programowe założenia tych prądów artystycznych, zwłaszcza akademików, przyznawały prymat rysunkowi, spychając kolor na dalszy plan.

Eksplozja kolorów w rękach Gardolińskiego, ./upload/articles_pakiety/29952/01_obraz.jpg
Eksplozja kolorów w rękach Gardolińskiego, ./upload/articles_pakiety/29952/07_obraz.jpg
Eksplozja kolorów w rękach Gardolińskiego, ./upload/articles_pakiety/29952/08_obraz.jpg


Ograniczona do ziemistych barw i rudości paleta barw pozwalała na wyraźniejsze ukazanie kunsztu rysunku. Dopiero nowe kierunki artystyczne w II połowy XIX wieku zaczęły doceniać rolę koloru i niejednokrotnie przedkładały go nad rysunek. [więcej]
kultura, 20.04.2016 20:40|czytane: 559 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wygrały zaproszenia na Księgę dżungli
Od piątku 22 kwietnia w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury Księga dżungli 2D i 3D. Mamy dla najmłodszych dwa podwójne zaproszenia. Wygrały je: Dominika Starzyńska i Małgorzata Koszańska. Będą one do odebrania w Kasie KDK przed wybranym seansem.

Wilcza rodzina przygarnia chłopca, któremu nadają imię Mowgli. Gdy ten podrasta, zaprzyjaźnia się z czarną panterą Bagheerą i niedźwiedziem Baloo. Obejrzyj nową wersję przygód chłopca żyjącego w dżungli.

[więcej]
wandea, 20.04.2016 20:26|czytane: 687 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Drzwi Otwarte w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 2 w Kutnie
W dniach 12-14 kwietnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 2 w Kutnie odbyły się Dni Otwarte. Jednym z celów było zwrócenie uwagi na potrzeby i problemy uczniów, którzy kształcą się w Ośrodku (dzieci z wadą słuchu, z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, z problemami w komunikacji) tak, aby zaistnieli oni w świadomości społeczności lokalnej. 

Drzwi Otwarte w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 2 w Kutnie , ./upload/articles_pakiety/29951/01_obraz.jpg
Drzwi Otwarte w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 2 w Kutnie , ./upload/articles_pakiety/29951/02_obraz.jpg
Drzwi Otwarte w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 2 w Kutnie , ./upload/articles_pakiety/29951/03_obraz.jpg


Dni otwarte wpisywały się się również w Obchody Światowego Miesiąca Wiedzy o Autyzmie. W Ośrodku odbyło się wiele interesujących wydarzeń. Uczniowie Ośrodka uczestniczyli w dniu z eksperymentami, gdzie mieli możliwość praktycznego obserwowania wielu ciekawych zjawisk fizycznych i  chemicznych. W dniach 13 i 14 kwietnia gościliśmy uczniów ze szkół podstawowych, którzy wzięli udział w warsztatach przybliżających funkcjonowanie dzieci z autyzmem i wadą słuchu np. poznawali „na własnej skórze” na czym polegają trudności uczniów z zaburzeniami ze spektrum autyzmu w obrębie zmysłów, poznali kilka znaków języka migowego. [więcej]
wandea, 20.04.2016 20:38|czytane: 497 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Drzwi Otwarte w Dąbrowszczaku
W sobotę, 23 kwietnia zapraszamy do I LO im. J.H. Dąbrowskiego na "Drzwi otwarte", które będą trwały od godziny 10.00 do 12.00.

Drzwi Otwarte w Dąbrowszczaku, ./upload/articles_pakiety/29946/01_obraz.jpg


[więcej]
redaktor, 20.04.2016 10:15|czytane: 823 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Czwarty Rock & Rose Fest Kutno
Rock & Rose Fest Kutno 2016 w tym roku odbędzie się 28 maja przy ul. Józefów 7a. Wystąpią: Luxtorpeda, Tortharry z Czech, Moskwa, None,1125, Setheist, Spatial. Bilety: 30 zł przedsprzedaż, 40 zł w dniu imprezy. Informację na temat rozpoczęcia przedsprzedaży i miejsc, gdzie będzie można kupić bilety podamy wkrótce.

Pod patronatem eKutno.pl: Rock & Rose Fest Kutno 2016

Tradycyjnie już, dzieci do lat 12 (pod opieką rodziców) wchodzą za darmo! Więcej informacji o tegorocznej edycji imprezy znajdziecie niebawem na naszej stronie oraz stronie wydarzenia i na oficjalnym fanpage'u festiwalu. [więcej]
kultura, 20.04.2016 10:09|czytane: 447 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Na krawędzi pamięci... rzecz o kutnowskich Żydach i bukiet żonkili
Wczoraj odbyły się  obchody upamiętniające 74. rocznicę likwidacji przez Niemców w Kutnie, getta dla ludności żydowskiej. Obchody te organizowane są przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej w ramach realizowanego przez nas projektu „Na krawędzi pamięci… rzecz o  kutnowskich Żydach”, który jest współfinansowany przez  Prezydenta Miasta Kutna. Patronat honorowy  nad wydarzeniami przyjęli: Prezydent Miasta Kutna, Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi i Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich. Patronat prasowy przyjęło „Słowo Żydowskie” miesięcznik wydawany przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce. Partnerem TPZK w projekcie jest  Kutnowski Dom Kultury i jego filia Centrum Teatru, Muzyki i Tańca, którzy wspierają  TPZK logistycznie i merytorycznie.

Na krawędzi pamięci... rzecz o  kutnowskich Żydach i bukiet żonkili, ./upload/articles_pakiety/29944/01_obraz.jpg
Na krawędzi pamięci... rzecz o  kutnowskich Żydach i bukiet żonkili, ./upload/articles_pakiety/29944/02_obraz.jpg
Na krawędzi pamięci... rzecz o  kutnowskich Żydach i bukiet żonkili, ./upload/articles_pakiety/29944/03_obraz.jpg


- Dzisiaj, w dniu 19 kwietnia, w rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim,  obchodzony jest w Polsce  Dzień Pamięci o Holokauście i przeciwdziałaniu zbrodniom przeciwko ludzkości.  Data ta pozwala na podkreślenie w czasie obchodów nie tylko pamięci o tragedii i ofiarach Holokaustu, ale również możliwości przeciwstawiania się zbrodniom przeciw ludzkości. “Holokaust odnosi się do systematycznego, biurokratycznie zorganizowanego i finansowanego przez III Rzeszę - niemieckie państwo nazistowskie - prześladowania i wymordowania przez niemiecki reżim nazistowski i jego pomocników około sześciu milionów Żydów” - mówiła Bożena Gajewska, prezes TPZK. - Międzynarodowy Dzień Pamięci o Holokauście ustanowiono oficjalnie rezolucją ONZ w listopadzie 2005 r., od dnia 27 stycznia 2006 r. w rocznicę wyzwolenia obozu KL Auschwitz-Birkenau. Izrael upamiętnia jednak dzień Holokaustu w dniu 19 kwietnia, tj. w rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. My, mieszkańcy Kutna, podobnie, jak w całej Polsce, dzisiaj obchodzimy Dzień pamięci o Holokauście. Także tutaj, na Ziemi Kutnowskiej i w Kutnie,   żydowscy mieszkańcy  tej ziemi  byli ofiarami Holokaustu. To tu, za murami Getta, w nieludzkich warunkach  kutnowscy Żydzi  byli więzieni przez dwa lata, a następnie wywiezieni na zagładę w  niemieckim obozie zagłady Kulmhof. Niemieccy oprawcy  zamordowali osiem tysięcy Żydów - mieszkańców Kutna.

W obchodach uczestniczyli przedstawiciele Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi, Muzeum byłego niemieckiego Obozu Zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem, Archiwum Państwowego w Płocku, Oddział w Kutnie, Jolanta Pietrusiak i Robert Baryła -przedstawiciele Biura Poselskiego Pana Tadeusza Woźniaka, Ksiądz Dziekan  dr Jerzy Swędrowski Parafia Św. Wawrzyńca, Krzysztof Debich - Starosta Kutnowski, Zbigniew Wdowiak i Jacek Boczkaja - Zastępcy Prezydenta Miasta Kutna, radni  Rady Miasta Kutna, członkowie  Miejskiego Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Kutnie, Związek Kombatantów RP  i byłych więźniów politycznych Stowarzyszenie Polaków Poszkodowanych przez III Rzeszę Związek Represjonowanych Żołnierzy – Górników,  Wyższej Szkoły Gospodarki Krajowej, Związku Harcerstwa Polskiego Komenda Hufca Kutno, młodzież szkolną powiatu kutnowskiego. Przybyły poczty sztandarowe kutnowskich szkół: Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 9, Gimnazjum nr 1 i nr 2, Zespołu Szkół nr 2 im. Grabskiego  i Zespołu Szkół nr 3 im. Troczewskiego, I LO im. Henryka Dąbrowskiego i II LO im. Jana Kasprowicza, Katolickiego Liceum Ogólnokształcące SPK im. św. Stanisława Kostki. Byli  obecni mieszkańcy  Kutna, żyjący tu i teraz,  którzy przybyli  pod mury getta, by oddać cześć mieszkańcom Kutna, którzy zostali zamordowani przez Niemców – Żydom kutnowskim. [więcej]
redaktor, 20.04.2016 06:45|czytane: 1053 razy|16 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Poter: Życie Rapera
Kutnowski raper Poter zaprasza do posłuchania nowego utworu.  "Życie Rapera". Klip pochodzi z koncertu Charytatywnego w Gimnazjum nr 1 w Kutnie dla Placówki Opiekuńczo Wychowawczej Tęcza w Kutnie.

[więcej]
kultura, 20.04.2016 10:18|czytane: 411 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Mecze I Ligi Baseballu w sobotę[więcej]
redaktor, 20.04.2016 07:03|czytane: 381 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zza miedzy: 855-lecie konsekracji archikolegiaty w podłęczyckim Tumie
Uroczystości 855-lecia konsekracji archikolegiaty tumskiej (gmina Góra Świętej Małgorzaty) będą połączone z regionalnymi obchodami 1050-lecia chrztu Polski. Uroczystości odbędą się 1 maja. Najważniejsza część rozpocznie się w południe wprowadzeniem do świątyni relikwii.

Zza miedzy: 855-lecie konsekracji archikolegiaty w podłęczyckim Tumie, ./upload/articles_pakiety/29934/01_obraz.jpg


O szczegółach przebiegu tumskiego święta opowiada ksiądz ks. Piotr Nowak.
Co zmieniło się w ciągu minionych 855 lat?
- W zasadzie wszystko, z wyjątkiem wiary do Jezusa Chrystusa. I to jest ta siła przewodnia, która pozwala człowiekowi dalej żyć i umacniać swoje jestestwo. Trzeba też dorosnąć do tego, aby na nowo odczytać chrzest. Wiara nie jest jednorazowa. Ktokolwiek tu przybywa, dotyka kolebki polskości, czegoś niepowtarzalnego. I w tym czasie jubileuszu chcemy podziękować naszym przodkom, którzy na polach, w pustej przestrzeni wybudowali taką okazałą świątynię. Można powiedzieć na takim wygwizdowie. Nie wiemy dlaczego akurat wtedy, i dlaczego tu. to miejsce jest wspaniałym świadectwem wiary naszych przodków. Świątynia jest świadectwem naszej historii i naszej wiary. Z tego rodzi się niesamowite wrażenie [więcej]
redaktor, 20.04.2016 07:06|czytane: 661 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Międzynarodowa klasa taneczna S dla kutnianki
W sobotę 16 marca w hali AWFiS w Gdańsku  odbył się Puchar Polski Federacji Tańca Sportowego w tańcu towarzyskim.

Międzynarodowa klasa taneczna S dla kutnianki, ./upload/articles_pakiety/29945/02_obraz.jpg
Międzynarodowa klasa taneczna S dla kutnianki, ./upload/articles_pakiety/29945/03_obraz.jpg


Kutnianka Justyna Klepczarek wraz ze swoim tanecznym partnerem Karolem Potrepko  przystąpiła do rywalizacji sportowej w tańcach standardowych w klasie tanecznej „A” zaczynając od ¼ rundy. Para wytańczyła finał Pucharu Polski zajmując 6 miejsce. Decyzją sędziego głównego Justyna i Karol otrzymali również najwyższą, międzynarodową  klasę taneczną „S” w tańcach standardowych. [więcej]
redaktor, 20.04.2016 06:48|czytane: 713 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Powstaje Mapa zagrożeń w Gminie Kutno
Na sesji Rady Gminy Kutno kom. Grzegorz Olesiński i asp. Robert Kędziora przedstawili radnym zadanie, przed którym stoi Komenda Powiatowa Policji w Kutnie w tym roku czyli stworzenie mapy zagrożeń dla obszaru powiatu kutnowskiego. Prosili radnych jako przedstawicieli lokalnej społeczności o współpracę w ustaleniu newralgicznych miejsc i zabronionych zachowań dla Gminy Kutno.

Powstaje Mapa zagrożeń w Gminie Kutno, ./upload/articles_pakiety/29941/01_obraz.jpg


Policja bardzo szeroko otwiera się na kontakt ze społeczeństwem stąd odbywane konsultacje społeczne czy  wizyty na posiedzeniach rad gminnych, bez współpracy z lokalną społeczność praca Policji przestaje mieć sens.

- Powstaje ogólnopolska mapa zagrożeń, pomoże ona w planowaniu działań profilaktyznych i operacyjnych. Nasza komenda analizuje swój teren, spotykamy się z mieszkańcami powiatu kutnowskiego na bieżąco - mówił kom. Grzegorz Olesiński.

Radni z gminy Kutno podawali miejscowości, w których patrole powinny być wzmożone, chodzi o Leszno, Woźniaków, Strzegocin. Prosili o zwrócenie uwagi na nielegalne wywózki śmieci do lasów, pytali o możliwość monitoringu przy przystankach, które są dewastowane i zwrócenie uwagi na prędkość aut i wyścigi samochodowe. [więcej]
wandea, 20.04.2016 06:19|czytane: 837 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Willa Izaaka Holcmana w trakcie renowacji
Trwają prace renowacyjne jednego z okazalszych kutnowskich zabytków willi Izaaka Holcmana przy ulicy Mickiewicza 3. Obecnie w budynku tym jest druga co do wielkości kutnowska przychodnia zdrowia.

Willa Izaaka Holcmana w trakcie renowacji, ./upload/articles_pakiety/29940/01_obraz.jpg


Budynek przychodni zmieni swoje odblicze i na zewnątrz i w środku. Jak twierdzą pracownicy przychodni, będzie on spełniał współczesne wymogi, zwiększy się komfort oczekujących na poradę pacjentów oraz personelu medycznego. Chwilowo pacjenci obsługiwani są w kontenerach przystosowanych dla potrzeb medyczynych. [więcej]
redaktor, 19.04.2016 16:39|czytane: 1877 razy|32 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKologia: Dzień Ziemi powinien być zawsze. Ludzie co z Wami?
22 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Ziemi, wtedy na całym świecie, w Polsce i w Kutnie jesteśmy bardzo ekologicznym społeczeństwem, zbieramy śmieci, psie kupy (to chyba niemożliwe), nie palimy gumą, plastikiem i różnymi innymi tworzywami w piecach, generalnie jesteśmy eko w każdym calu :) Bo to przecież modne! 22 kwietnia włącza nam się świadomość ekologiczna i miłość do Matki Ziemi, a 23 kwietnia - wyłącza. Niektórym zresztą delikwentom, którzy wywożą śmieci do lasu nie ma się co włączyć, bo przecież świadomości, jak i mózgu, nie mają.

Gdyby rzeczywiście eko-myślenie-postępowanie było modne to ulice Kutna nie wyglądałyby tak jak wyglądają, wszędzie śmieci i brud, a w podkutnowskich lasach (Głogowiec) nie zrobilibyśmy w niedzielę takich zdjęć, jak poniżej.  Całe wory śmieci, opony, wyrzucane na skraju lasu po drodze opakowania po fastfoodach, butelki z tworzyw sztucznych i ze szkła. Dosłownie wszystko gdzie się nie obejrzeć. Ludzie co z Wami?

eKologia: Dzień Ziemi powinien być zawsze. Ludzie co z Wami?, ./upload/articles_pakiety/29914/01_obraz.jpg
eKologia: Dzień Ziemi powinien być zawsze. Ludzie co z Wami?, ./upload/articles_pakiety/29914/02_obraz.jpg
eKologia: Dzień Ziemi powinien być zawsze. Ludzie co z Wami?, ./upload/articles_pakiety/29914/03_obraz.jpg


Na ostatniej sesji Rady Gminy Kutno radni wraz z wójtem Jerzym Bryłą rozmawiali o problemie porzucanych w lasach Gminy Kutno, (wiemy że nie ma wyjątku zresztą w powiecie kutnowskim), całych workach ze śmieciami, wyrzucania po drodze do rowów i na skrajach lasów opakowań po konsumpcji, zdarzają się też  sprzęty AGD, RTV pozostawiane pod drzewkiem. Radni stali na stanowisku, że kary za śmiecenie w lasach powinny być zaostrzone, że Policja powinna piętnować takie zachowania. Wójt opowiedział historię mieszkańca Płocka, który wywiózł do gminnego lasu śmieci, po czym wśród nich był taki ślad, który pozwolił na wysłanie mu informacji i mandatu. - Człowiek musiał przyjechać do gminy zabrać swój worek śmieci - powiedział wójt. - I tak powinno być.

Na naszych łamach pojawiają się liczne artykuły z akcji ekologicznych, projektów, programów, prym w nich wiodą szkoły w powiecie kutnowskim i  Powiatowa Stacja Sanitrano- Epidemiologiczna. Zastanawia fakt, gdzie ta wiedza o eko życiu się ulatnia?

Tak myślę, że jednak homo sapiens, który ma ROZUM, umie się przychylić, ma rączki i nóżki, a nie kopytka niechwytne spokojnie wrzuciłby śmieci do kosza, podniósłby kupkę po swoim piesku. Prawda? Chyba, że jednak to nie homo sapiens a jakaś rogacizna, krótko mówiąc, bydło. [więcej]
wandea, 19.04.2016 12:05|czytane: 713 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Czy Polfarmex Kutno awansuje na szóste miejsce? W niedzielę ważny mecz
Do zakończenia rundy zasadniczej drużynie Polfarmex Kutno pozostał jeszcze tylko jeden mecz przeciwko BM SLAM STAL OSTRÓW WIELKOPOLSKI, który zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę, 24 kwietnia  o godzinie 20.00 w Kaliszu.

Czy Polfarmex Kutno awansuje na szóste miejsce? W niedzielę ważny mecz, ./upload/articles_pakiety/29939/01_obraz.jpg


Mecz ten ma dla drużyny duże znaczenie. Polfarmex musi wygrać w Kaliszu ze Stalą i liczyć na porażkę Wilków we Włocławku. Tylko wtedy może awansować na szóste miejsce. Prawdziwe emocje zaczynają się już niedługo. Pierwszy historyczny udział w fazie play-off rozpoczyna się już 28 kwietnia.

Poniżej przedstawiamy terminarz:
Ćwierćfinały

Rywalizacja w parach do 3 wygranych z udziałem zespołów z miejsc 1-8 po etapie Im wg schematu: 1-8 ; 2-7 ; 3-6; 4-5. Zwycięzcy awansują do półfinałów Pokonani kończą udział w rywalizacja i są sklasyfikowani w końcowej tabeli w kolejności zajmowanych miejsc po Etapie I. [więcej]
redaktor, 19.04.2016 12:40|czytane: 545 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Policjanci ćwiczyli pierwszą pomoc
Kutnowscy policjanci doskonalili umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wiedza z odbytego spotkania na pewno będzie owocna podczas codziennej służby na miejscu zdarzeń drogowych i podczas interwencji.

Policjanci ćwiczyli pierwszą pomoc, ./upload/articles_pakiety/29938/01_obraz.jpg


Dziś w sali ćwiczeń kutnowskiej komendy odbyło się jedno z wielu zaplanowanych na ten rok szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

- W całym cyklu spotkań udział wezmą wszyscy funkcjonariusze kutnowskiej komendy. Każdy z mundurowych będzie mógł przećwiczyć m.in. resuscytację krążeniowo- oddechową na specjalistycznym manekinie, ocenę stanu pokrzywdzonego, udrażnianie dróg oddechowych, unieruchamianie złamanych kończyn, sposobu tamowania krwotoków czy zasady bezpiecznego wyjmowania z pojazdów osób nieprzytomnych - mówi podkom. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno. [więcej]
redaktor, 19.04.2016 12:30|czytane: 402 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Eksplozja koloru w ramach cyklu Oblicza sztuki już dziś
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza na spotkanie poświęcone historii koloru w sztuce. Dziś 19 kwietnia o godz. 17:00 w ramach cyklu „Oblicza sztuki” odbędą się zajęcia pt. „Eksplozja koloru”.

Eksplozja koloru w ramach cyklu Oblicza sztuki już dziś, ./upload/articles_pakiety/29873/01_obraz.jpg
Eksplozja koloru w ramach cyklu Oblicza sztuki już dziś, ./upload/articles_pakiety/29873/02_obraz.jpg


W czasie spotkania zaprezentowane zostanie podejście do kwestii barw u przedstawicieli akademizmu i symbolizmu oraz stosunek współczesnych artystów do tego zagadnienia. Będzie można przyjrzeć się ewolucji w myśleniu twórców o kolorze, jego funkcji i znaczeniu oraz zaobserwować wpływ zmieniającej się tematyki obrazów na poszerzenia się palety barw stosowanych w malarstwie.

Dzisiejsze spotkanie Uniwersytetu Otwartego w Muzeum Regionalnym w Kutnie będzie nie tylko okazją do poznania historii koloru w sztuce, ale również do obejrzenia "eksplozji kolorów" na żywo. Bogumił Gardoliński, kutnowski artysta, na oczach słuchaczy będzie tworzył obraz oraz opowie o podejściu współczesnych malarzy do koloru. [więcej]
kultura, 19.04.2016 11:37|czytane: 464 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Majówka ze Szpitalem[więcej]
redaktor, 19.04.2016 11:00|czytane: 424 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ogólnopolska Inauguracja Czwartków Lekkoatletycznych w Kutnie
20 kwietnia o godzinie 14.00 na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kutnie odbędzie się OGÓLNOPOLSKA INAUGURACJA CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH połączona z pierwszymi w tym sezonie zawodami LA.

Ogólnopolska Inauguracja Czwartków Lekkoatletycznych w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/29935/01_obraz.jpg


Gościem będzie główny animator Czwartków LA Marian Woronin. Reportaż i imprezy nakręci telewizja Polsat. [więcej]
redaktor, 19.04.2016 10:29|czytane: 453 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla
Problemy z siedzibą TIFT REKLAMY Spółdzielni Socjalnej osób niepełnosprawnych w Nowej Wsi mogą zakończyć się dla firmy dramatycznie. 47 -letni Leszek... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Spotkanie informacyjne Pałac Saski w Kutnie - rewitalizacja i funkcje przyszłego
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza na kolejne spotkanie informacyjne poświęcone przyszłości Pałacu Saskiego. Spotkanie pt. „Pałac Saski w Kutnie – rewitalizacja i funkcje przyszłego kompleksu” odbędzie się 31 maja o godz.... [więcej]
Sport
W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek
Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne mecze Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. O godz. 12.00 Basket Go Przemyśl zmierzył się z Mistrzyniami Województwa – KKS Pro-Basket Kutno z wynikiem 46:43.  Zapraszamy jutro o godz.  10:00 MPKK Sokołów OSiR... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Dyskretna pozna Pana Jestem gotowa rozpalić twoje zmysły do maksimum i sprawić że po naszym spotkaniu będziesz chciał tylko więcej. Zainteresowany? czekam na twoją wiadomość jednakże nie trać ani mojego ani sw... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
WYSYŁKA PACZEK KURIERSKICH Wysyłasz przesyłki kurierskie? Wejdź na stronę https://zlapkuriera.pl lub zadzwoń do nas pod numer telefonu: +48 55 629 30 40 Za pośrednictwem naszego serwisu Zlapkuriera.pl tanio i szybko ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Okazja! Narzuta w Super Cenie - 125zł Narzuta dekoracyjna pikowana dwustronna. Wykonana z wysokiej jakości materiału , tkanina miła w dotyku, wygodna w użytkowaniu nie wymaga prasowania. Oferta nie zawiera poszewek widocznych ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
projektowanie STRON WWW / KOMPLEKSOWO OD A DO Z Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty, jaką jest projektowanie stron internetowych , kompleksowo od A do Z. W ramach oferty proponujemy - stworzenie strony www - zakup serwera i dome... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Rządy w Staszicu to konflikt między dyrektorem, a grupką nauczycieli. Wg mnie prawda jest po środku. Za oddaniem kontraktu opowiedziało się 13 radnych, reszta się wstrzymała, nikt nie był przeciwko, dzięki temu w Kutnie jest kardiologia inwazyjna. A co masz na mysli z dziwnymi ruchami w komunikacji i geodezji?
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Radny z PSL by się nie wyłamał w tej sytuacji, nie było na to cienia szans. W takiej sytuacji byłoby Debich 11, Bryłka 2. Radny PSL by się wyłamał tylko wtedy gdyby nie wyszła opozycja, która wszystko zepsuła. Bryłka spadł z nieba tym, że chciał kandydować po tym jak opozycja nie wystawiła kandydata i nie wiem jak to można było tak zepsuć.
Otto Ruhmfeld:
2
 · 
1 godzin temu
Czyli merytoryczne są np rządy w Staszicu, Oddanie kontraktu szpitala, dziwne ruchy w geodezji komunikacji itp ?
Otto Ruhmfeld:
1 godzin temu
Celowo piszę biznesowego bo wydaje mi się że ktoś przy władzy myli służbę lokalnej społeczności z dobrym interesem wynikającym z bycia przy władzy.
Otto Ruhmfeld:
1 godzin temu
Krystian, błąd. Gdyby obaj byli kosekwentni i jeden z nich nie zaglosował na debicha to ten pewnie nie zostałby starostą. Brylka też nie, a to zmuszałoby radnych do poszukania porządnego kandydata. Mieli wiedzę że jeden z psl może się wylamać, ale nawet tej wiedzy nie dali szansy, ten z nich ktory zaglosowal za debichem, świadomie byl za utrzymaniem obecnego ukladu i taka jest prawda, a gadki o starszym panie, sprycie, złej opozycji przy tym fakcie są bez znaczenia. FAKT JEST TAKI ŻE JEDEN ZNICH AKTYWNIE PRZYCZYNIL SIĘ DO TRWANIA TEGO CHOREGO UKŁADU BIZNESOWEGO.
Bożydar Kotontay:
1 godzin temu
eeeee czepialski ale niewygodnyś...
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Przykład tych myślących opozycjonistów? Przynajmniej jeden.
Ewaryst Gaspary:
2
 · 
1 godzin temu
Jeszcze jedno Krystianie - cieszy mnie bardzo, że opozycja istnieje w radzie powiatu, ze nie udało sie po 2,5 roku intensywnej pracy Debicha i koalicjantów zmacerować, urobić do wymaganej przez starostę konsystencji całej rady. Widać, nie na wszystkich czar Debicha działa. Sa rownież w radzie ludzie myslący, którzy maja własne zdanie. Ci ludzie jakos nie chcą uczestniczyć w realizacji koncepcji, ktore uważają za nierealne, a niekiedy wręcz szkodliwe.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
Nikt nie próbuje robić wody sodowej z mózgu nikomu. Mieli dobre intencje, a stali się kozłami ofiarnymi tej sytuacji. I to wszyscy 3 panowie.
Ewaryst Gaspary:
2
 · 
2 godzin temu
Krystian, nie usiluj ludziom robić wody sodowej z mózgu. Ludzie to nie "ciemny lud, który to kupi", jak się wyraził jeden z polityków. Ludzie to widzą, słyszą, czytają i analizują. Ta raptowna zmiana taktyki nie zmieni faktu, że dwaj młodzi radni Serenda i Ziólkowski faktycznie zakpili sobie ze starszego czlowieka. W swojej mądrości, inteligencji, umiejetnościach i kunszcie politycznym nie przewidzieli tylko jednego, że to wszystko obróci sie przeciwko nim samym. Stało się tak, jak napisał kiedyś Sienkiewicz "Złapał kozak tatarzyna, a tatrzyn za łeb trzyma". Skutek jest taki, ze obydwaj mlodzi radni -Serenda i Ziółkowski - poniesli sromotną wizerunkowa porazke.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
Ja nie bronię Debicha, stwierdzam tylko, że to człowiek merytoryczny i nie piszcie że to mój protegowany tylko dlatego, że mam takie zdanie o nim. A sytuacja w szpitalu to przecież nie jest jego wina, dostał bałagan po poprzedniej ekipie rządzącej i niech mi nikt nie próbuje wciskać że jest inaczej. Zarządzanie majątkiem powiatu też złe nie jest, a jak jest to też oprzyjmy się na przykładzie. To co było złe to sprzedaż PKSu, ale to też w poprzedniej kadencji. Pokażcie mi przykład gdzie w polityce nie ma kolesiostwa, chociaż jeden, każdy obstawia się swoimi, tak jest na całym świecie. Brak ambicji? każdy ma ambicje. Honor, no tu można dyskutować o tym, fakt.
Ewaryst Gaspary:
2
 · 
2 godzin temu
Krystian, ja bym był ostrozny z takimi epitetami pochwalnymi wobec Debicha. Tydzien temu byliśmy świadkami bardzo burzliwej debaty medialnej, gdzie forumowicze okreslali to, co dzieje sie w samorządzie powiatowym jako bagno. Debich to podobno myslący człowiek, a wpakował sie w taki układ koalicyjny, który go pogrąża. Czyzby tak bardzo chciał być starostą, że przestały sie liczyć jakiekolwiek standardy ? To jest jego świadomy wybór. Za to wszystko, co dzieje sie w powiecie bedzie ponosił odpowiedzialność. Nie pamiętam, aby aż takie cyrki działy sie za Dąbrowskiej, a nawet Galowej.,
Józef Ciołek:
2 godzin temu
Opamiętajcie się za chwilę się okaże, że nikt wam w Polsce nie dorównuje, Trochę pokory
Dymitr Gietgud:
2
 · 
2 godzin temu
Jeszcze jednej lekcji nie było, a już wiedzą, że są świetni. Niezwykli ludzie
Zachary Filipczyk:
2
 · 
2 godzin temu
Boli mnie wielki balagan w kutnowskim szpitalu i zarzarzanie majatkiem powiatu,kolesiostwo,miernota,a przedeszystkim brak honoru i ambicji u twojego protegowanego. Wojewoda wywalil go ze stanowiska a on zrobil wszystko aby na nim pozostac nie sprawdzajac sie zbraku wlasnie merytoryki i troski o dobro spoleczne.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
A i jeszcze jedno. Nie rozumiem nagonki i pretensji wobec Ziółkowskiego i Serendy. Za Bryłką zagłosował najprawdopodobniej Serenda tylko dlatego, że nie mógł zagłosować za Debichem bo jak powiedział przez Gierule, gdyby Debich powiedział, że Gieruli w zarządzie nie będzie to Serenda by na Debicha zagłosował, a tak przynajmniej wynikało z jego wypowiedzi. Radny Ziółkowski słysząc jak Bryłka krzyczy, że jeśli opozycja nie wystawi kandydata to on chce wystartować. Ponieważ tylko radni mogą zgłaszać kandydatów to sam się Bryłka nie mógł zgłosić. Ziółkowski zrobił mu prezent i go zgłosił, uszanował w ten sposób starszego człowieka i byłego radnego powiatowego, start w wyborach na starostę był więc symbolicznym wyrazem szacunku oraz też świetną reklamą dla samego pana Bryłki. I teraz najważniejsze, z tego co ptaszki ćwierkają to gdyby opozycja nie wyszła by z sali to Bryłka byłby starostą! Ziółkowski zagłosowałby wtedy na Bryłkę oraz jeden z panów chłopskiej partii też by sie wyłamał, jest to pewne bo sam tak mówił. I teraz ta sama opozycja skłóca na forum Bryłkę z młodymi radnymi, a czemu? No bo tak jest im wygodnie! Oni narozrabiali, a teraz ma im to ujść na sucho, a za nich po uszach dostają młodzi. I to nie Bryłka pokazał kindersztube młodym, ani młodzi nie ośmieszyli Bryłki. Wszyscy stali się ofiarami opozycji, która dolewa oliwy do ognia.
Adrian Czande:
2 godzin temu
Ewaryście, nie jestem pewny, czy Debich, Burzyński i Trawczyński sa szczęśliwii, że w jednym szeregu obok nich umieszcza sie takich "wybitnych samorzadowców" i tak "zasłużone osoby" jak Ziołkowski i Serenda.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
A może ty napisz najpierw co tak cię boli ta "sitwa". Co ona złego zrobiła i w czym tak szkodzi? W tym, że pierwszy raz od dawna mamy porządnego starostę i merytorykę w starostwie? Ty podaj przykład tego szkodzenia. Nie jestem jednym z nich choć się kręce w otoczeniu radnych.
Ewaryst Kierło:
2 godzin temu
Zmień płytę Czesławie czy Wiesławie czy jak tam masz panie poszkodowany dziadku. Co wpis to każdy już upadł i zakończył kariere polityczną, Debich, Trawczyński, Burzyński, Ziółkowski, Serenda i w zasadzie wszyscy co są radnymi i pewnie ci co jeszcze nie wiedzą, że nimi będą. Niestety poza wylewaniem żalu nie da to panu żadnych efektów. Proszę zresztą zgłosić sprawę na policje, prokuraturę czy gdzie pan chce.
Zachary Filipczyk:
3 godzin temu
Ewerest powierz tak scerze ille naliczyles tych porzadnych ludzi w tej powiatowej sitwie utrzymujacej sie z nszych podatkow i szkodzacych nam wszystkim.Czy zdolas ich wymienic choc jednego z nich to podaj jego nazwisko.Jesli tego nie zrobisz to znaczy ze jestes jednym z nich.Najciekawsze artykuły
 ·  11
3 dni temu
Inauguracja parkrun w KUTNIE! Darmowe biegi już od najbliższej soboty!
 ·  3
4 dni temu
Recital dyplomowy z jazzowymi przebojami wszechczasów
 ·  41
4 dni temu
Kapitulacja wójta gminy Bedlno. Czas na decyzję starosty w sprawie wiatraków
 ·  11
5 dni temu
Policjant z zarzutem zabójstwa wciąż w areszcie
 ·  73
6 dni temu
Wyłudzenie VAT i pranie brudnych pieniędzy w Kutnie. Już 25 podejrzanych i 9 osób w areszcie
 ·  23
7 dni temu
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla spółdzielni socjalnej?
 ·  2
9 dni temu
Pamiętaj mordeczko, głowa do góry. Piknik z Kulturą Street art na Dobrzelińskiej
 ·  271
9 dni temu
Głosowanie komisji i oświadczenie starosty w sprawie dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie
 ·  7
10 dni temu
Sterylizacja zwierząt domowych będzie częściowo dotowana przez miasto
 ·  6
11 dni temu
Noc Muzeów w Krośniewicach za nami
 · 
11 dni temu
Dzień Dziecka w Kutnie. Wielkie show taneczno-muzyczne
 ·  24
12 dni temu
Czytelnicy piszą: A jednak toaleta w parku ma awarię
 ·  59
13 dni temu
Prokurator Sławomir E. na gościnnych występach. Zawieszenie i co dalej?
 ·  91
13 dni temu
Brutalna prawda o konkursach w samorządzie i kłopotliwe pytania o dyrektora
 ·  112
18 dni temu
Rada Miasta Kutna skąpa, a radny Kłopotowski niczego nie pamięta
 ·  16
19 dni temu
Czytelnicy pytają: Czy na Zdrojowej przy cmentarzu staną bloki?
 ·  93
21 dni temu
Prezydent Kutna złożył zawiadomienie do prokuratury. Urzędniczka zwolniona!
 ·  74
25 dni temu
Takie kino...
 ·  4
27 dni temu
Za nami pierwsze koncerty tegorocznej Majówki
 ·  14
28 dni temu
45 lat Kutnowskiego Domu Kultury: zasłużeni, wystawy i folklor kutnowski
 ·  4
28 dni temu
Majówka z Bareją: Czasem, aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego klubu, prezes...
 ·  79
28 dni temu
Piąty roczek Festiwalu Piosenki Biesiadnej w Bedlnie. Na sali na ludowo tańczą wszyscy wkoło
 ·  24
29 dni temu
Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów
 ·  4
30 dni temu
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja i odwaga na ...
 ·  21
30 dni temu
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności