eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 23.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Niesłusznie zwolniony pielęgniarz wygrywa dwukrotnie w sądzie ze szpitalem
Były pracownik Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o. Robert Bąk wygrał po raz drugi sprawę o przywrócenie do pracy. Sędzia Paweł Wojas w uzasadnieniu wyroku stwierdził, że Robert Bąk nie działał na szkodę spółki oraz nie złamał podstawowych zasad współżycia społecznego. W wyroku oprócz przywrócenia do pracy orzeczone jest odszkodowanie za czas pozostawania bez pracy i koszty procesowe. Wyrok nie jest prawomocny.

Niesłusznie zwolniony pielęgniarz wygrywa dwukrotnie w sądzie ze szpitalem, ./upload/articles_pakiety/29999/01_obraz.jpg


Robert Bąk na posiedzeniu wspólnym komisji Rady Powiatu w Kutnie

Przypomnijmy, Robert Bąk otrzymał  wypowiedzenie zmieniające i wypowiedzenie z pracy od Andrzeja Musiałowicza, byłego prezes spółki (listopad 2013 i kwiecień 2015). Musiałowicz najpierw oddelegował Bąka wówczas Naczelnego Pielęgniarza na stanowisko specjalisty pielęgniarza na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, a potem przeniósł go na stanowisko Pełnomocnika ds. zarządzania jakością i zwolnił. Bąk złożył zatem odwołanie od wypowiedzenia warunków pracy i płacy ze stanowiska Naczelnego Pielęgniarza, ale również odwołanie od wypowiedzenia pracy ze stanowiska Pełnomocnika ds. zarządzania jakością. W pierwszym przypadku Sąd Rejonowy w Kutnie, jak i Sąd Okręgowy w Łodzi nie miały wątpliwości i szpital przegrał z pracownikiem. Bąk powinien wrócić więc wtedy do pracy na poprzednio zajmowane stanowisko Naczelnego Pielęgniarza.

Bąk to magister pielęgniarstwa, specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa ratunkowego, specjalista w dziedzinie anestezjologii i intensywnej opieki, absolwent studiów podyplomowych Akademii Medycznej w Poznaniu gdzie ukończył Medycynę Ratunkową, absolwent studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu gdzie na wydziale Finansów i Zarządzania uzyskał tytuł menadżera służby zdrowia, mający uprawnienia do zasiadania w Radach Nadzorczych Spółek Skarbu Państwa. Pielęgniarz od 2012 roku jest członkiem Rady Pracowników, czyli jest pracownikiem szczególnie chronionym przed rozwiązaniem stosunku pracy. Rada Pracowników nie wyraziła zgody na wypowiedzenie warunków pracy i płacy. Przewodniczący Rady Pracowników Zbigniew Kubiak w opinii co do wypowiedzenia umowy o pracę Roberta Bąka podnosił następującą sprawę: że niewyrażenie zgody na rozwiązanie umowy o pracę gdyż nie rozstrzygnięto procedury sądowej w sprawie przywrócenia pana Bąka na stanowisko wcześniej zajmowane i do czasu zapadnięcia prawomocnego wyroku w tej sprawie wszelkie działania są przedwczesne i nie do przyjęcia.

W pierwszym jak i w drugim wyroku, który zapadł w ubiegłym tygodniu Sąd zwrócił na to uwagę. [więcej]
wandea, 29.04.2016 09:43|czytane: 2316 razy|40 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Majówka w gminie Nowe Ostrowy
W Gminie Nowe Ostrowy 1 maja odbędą się zawody wędkarskie dla mieszkańców gminy o Puchar Wójta Gminy Nowe Ostrowy i  na orliku w Ostrowach - turniej siatkarski. 2 maja nastąpi otwarcie strażnicy OSP Ostrowy - Cukrownia, zaś 3 maja uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem w Ostrowach - Cukrowni.

Majówka w gminie Nowe Ostrowy , ./upload/articles_pakiety/30064/01_obraz.jpg
Majówka w gminie Nowe Ostrowy , ./upload/articles_pakiety/30064/02_obraz.jpg
Majówka w gminie Nowe Ostrowy , ./upload/articles_pakiety/30064/03_obraz.jpg


[więcej]
pismak, 29.04.2016 14:43|czytane: 359 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Pijana kobieta uderzyła fordem w słup energetyczny w Żychlinie
Kutnowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zderzeń drogowego, które spowodowała nietrzeźwa kierująca.

- 29 kwietnia przy ulicy Żeromskiego w Żychlinie kierująca fordem fokusem 34-letnia mieszkanka powiatu kutnowskiego straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na pobocze i uderzyła w słup energetyczny. W wyniku zdarzenia kierującej nic się nie stało. Okazało się że sprawczyni kolizji na 1,5 promila alkoholu w organizmie. Odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu. Grozi jej do dwóch lat pozbawienia wolności - podaje podkom. Paweł Witczak, oficerprasowy KPP Kutno. [więcej]
pismak, 29.04.2016 12:59|czytane: 643 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Gimnazjaliści - laureaci konkursu Pięknie być człowiekiem
Dziś ostatni dzień Rejonowych Eliminacji XXXVIII Konkursu Recytatorskiego im. Janusza Korczaka „Pięknie być człowiekiem” w kutnowskiej bibliotece. W konkursie zmierzyli się recytatorzy w III grupie wiekowej czyli z gimnazjów powiatu kutnowskiego.

Gimnazjaliści - laureaci konkursu Pięknie być człowiekiem, ./upload/articles_pakiety/30058/02_obraz.jpg
Gimnazjaliści - laureaci konkursu Pięknie być człowiekiem, ./upload/articles_pakiety/30058/03_obraz.jpg
Gimnazjaliści - laureaci konkursu Pięknie być człowiekiem, ./upload/articles_pakiety/30058/08_obraz.jpg


Jury w składzie: Grażyna Baranowska, Teresa Mosingiewicz  i Anna Góra przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:
I nagroda – Jakub Górski, Zuzanna Ogórek
II nagroda – Michał Olesiński
III nagroda –  Andrzej Graska, Sandra Szymańska

Wyróżnienia: Eryk Woźniak,  Zuzanna Woźniak, Aleksandra Wybrańska. [więcej]
kultura, 29.04.2016 12:53|czytane: 879 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Dlaczego przy Łęczyckiej nie ma koszy na śmieci?
Żeby nie było, że ciągle mi coś w Kutnie nie pasuje, to tym razem pochwalę władze miejskie  i w imieniu moich sąsiadów podziękuje panu prezydentowi oraz radnym za modernizację ulicy Łęczyckiej. Jak było wcześniej wiemy wszyscy. Teraz jest estetycznie i funkcjonalnie. Ludzie mają jednak pewne uwagi... Temat czystości w mieście wraca jak bumerang. Głos zabrali moi sąsiedzi, bo Andrzejewski sobie sam niczego nie wymyśla.

Dlaczego przy Łęczyckiej nie ma koszy na śmieci?, ./upload/articles_pakiety/30054/01_obraz.jpg
Dlaczego przy Łęczyckiej nie ma koszy na śmieci?, ./upload/articles_pakiety/30054/02_obraz.jpg
Dlaczego przy Łęczyckiej nie ma koszy na śmieci?, ./upload/articles_pakiety/30054/03_obraz.jpg


- Ulica jest w porządku. Wszystko ładnie ale... - powiedziała dla eKutno.pl Beata Miklas. - Wysiałam trawę przed swoją posesję. Co prawda wydatek nie był wielki, ale zawsze jakieś pieniądze trzeba znaleźć w skromnym budżecie domowym. Oczywiście tę trawę trzeba jeszcze podlewać, bo jest sucho. Nie ma co narzekać. Szkoda jednak, że miasto nie myśli o takich prozaicznych sprawach. Jak to wygląda? W jednym miejscu trawa posiana, a innym puste miejsca. Kolejny problem, to brak koszy.

Pani Beata, o czym pewno władze miasta nie wiedzą przez wiele lat sprzątała przystanek MZK.
- No sprzątałam, bo rzadko był sprzątany – dodaje pani Beata. - Nie tylko sprzątałam, ale również odśnieżałam, kosiłam trawę... Nikt nie wpadł na pomysł, żeby ustawić tam jakiś kosz.

Moi sąsiedzi, włącznie ze mną, starają się dbać o teren miejski przylegający do naszych posesji...
– I co z tego, że my dbam – mówi rozgoryczona sąsiadka. - Ja posprzątam, ty posprzątasz, inny sąsiad również, a jakiś brudas nabrudzi i ma to gdzieś. Mam pytanie do pana prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego. Nawet kilka – dodaje po chwili namysłu. - Dlaczego przy ulicy Łęczyckiej nie ma koszy na śmieci? Jeden przy gimnazjum to chyba zbyt mało. Dlaczego nie ma kosza na śmieci przy przystanku MZK tuż za Dino? Ludzie wysiadają i wyrzucają drobne śmieci, choć  nie tylko drobne,a wiatr to wszystko roznosi po okolicy. [więcej]
redaktor, 29.04.2016 11:50|czytane: 1021 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Spotkanie z Zawiszą i Zandbergiem - współtwórcami Partii Razem
Jutro, 30 kwietnia o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Rejonu Dróg w Kutnie przy ul. Wyszyńskiego 13 odbędzie się spotkanie z Marceliną Zawiszą i Adrianem Zandbergiem - współtwórcami  Partii Razem.

Spotkanie z Zawiszą i Zandbergiem - współtwórcami  Partii Razem, ./upload/articles_pakiety/30016/01_obraz.jpg


Adrian Zandberg, jeden z liderów lewicowej Partii Razem spotka się z mieszkańcami Kutna. – Polacy nie są skazani na wybór mniejszego zła. Razem jest trzecią możliwością!– przekonuje.

Zandberg zasłynął występem podczas debaty telewizyjnej przed wyborami parlamentarnymi w 2015 r. Nieznany do tej pory polityk w opinii dziennikarzy i widzów zdeklasował konkurentów i był zwycięzcą przedwyborczego pojedynku. Przełożyło się to na wynik wyborczy ugrupowania, które było o włos  od dostania się do sejmu.

Partia w ostatnim czasie zasłynęła protestami przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej oraz akcją pod kancelarią prezesa Rady Ministrów. Członkowie partii bez przerwy, przez 7 dni domagali się opublikowania orzeczenia trybunału Konstytucyjnego. [więcej]
pismak, 29.04.2016 13:07|czytane: 761 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Język polski da się lubić. Podsumowanie grantu w "Czwórce"
28 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Kutnie odbyło się podsumowanie konkursów dla uczniów klas IV, V i VI  przeprowadzonych w ramach projektu „Rozumiem, lubię, szanuję – język polski”. Przedsięwzięcie realizowanebyło w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych „Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga”.

Język polski da się lubić. Podsumowanie grantu w
Język polski da się lubić. Podsumowanie grantu w
Język polski da się lubić. Podsumowanie grantu w


Celem konkursów było uwrażliwienie dzieci i młodzieży na dbałość o kulturę języka ojczystego, zachęcenie do prezentowania własnych umiejętności i rozwijanie wrażliwości oraz wyobraźni, a także zintegrowanie uczniów kutnowskich szkół podstawowych. W konkursach brali udział uczniowie klas IV, V i VI. Czwartoklasiści przygotowywali komiksy inspirowane przeczytanymi lekturami, uczniowie klas V tworzyli opowiadania, których akcja toczy się w naszym mieście za 100 lat. Szóstoklasiści z czterech kutnowskich szkół podstawowych zmierzyli się natomiast z zagadnieniami językowymi w turnieju „Oswoić język”. Do konkursu przystąpiło 20 uczniów, którzy rywalizowali między sobą w czteroosobowych drużynach wyłonionych za pomocą losowania.  

Turniej podzielony został na  5 etapów: 1.Fleksja i składnia. 2.Słowotwórstwo. 3.Runda pytań. 4.Frazeologia. 5.Ortografia i interpunkcja.

Nad przebiegiem konkursu czuwało jury, w skład którego wchodzili nauczyciele ze szkół, biorących udział w turnieju. Walka była wyrównana, gdyż wszyscy zawodnicy wykazali się ogromną wiedzą na temat języka ojczystego.

Zwyciężyła drużyna w składzie: Mateusz Kostecki - Szkoła Podstawowa nr 1 Daria Gibska - Szkoła Podstawowa nr  4 Marcelina Czajkowska - Szkoła Podstawowa nr 6  Gabriela Kamińska -  Szkoła Podstawowa nr  9 [więcej]
redaktor, 29.04.2016 13:02|czytane: 589 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza podczas Majówki
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza mieszkańców regionu i turystów na bezpłatne zwiedzanie w długi weekend majowy.

Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza podczas Majówki, ./upload/articles_pakiety/30056/01_obraz.jpg
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza podczas Majówki, ./upload/articles_pakiety/30056/02_obraz.jpg
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza podczas Majówki, ./upload/articles_pakiety/30056/03_obraz.jpg


Muzeum będzie czynne w godzinach:
1 maja – 10:00-16:00
2 maja – 10:00-18:00
3 maja – 12:00-16:00

Wizyta w Muzeum może być doskonałą okazją do obejrzenia wystawy „Indonezja. Mozaika tradycji i kultur”, która będzie prezentowana w Kutnie do 8 maja. Na ekspozycji można podziwiać przepiękne, ręcznie wykonane batiki (tkaniny zdobione specjalną techniką woskowania i farbowania) oraz przybory do tworzenia wzorów na tkaninach, różnorodną tradycyjną broń, w tym sztylety krisy – narodową broń Indonezyjczyków, różne formy lalek i maski prezentujące teatr cieni, teatry marionetek, teatr masek oraz inne przykłady rzemiosła artystycznego i użytkowego. [więcej]
kultura, 29.04.2016 12:06|czytane: 433 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Krzyżanowie zaprasza na kabaret


[więcej]
wandea, 29.04.2016 12:03|czytane: 451 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Fit and Jump w Aquaparku Kutno[więcej]
wandea, 29.04.2016 09:47|czytane: 294 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Konkurs z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Do jutra wyślij zdjęcie
Hufiec ZHP Kutno zaprasza serdecznie mieszkańców Kutna do pokazania rodzinnego patriotyzmu! Pokażcie jak przekazujecie swoim pociechom miłość do ojczyzny.  Wystarczy, że zrobicie rodzinne zdjęcie, gdzie króluje Biało – Czerwona i wyślecie je w wiadomości na fanpage Hufca ZHP Kutno na facebooku.

Konkurs z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Do jutra wyślij zdjęcie , ./upload/articles_pakiety/30028/01_obraz.jpg


https://www.facebook.com/Hufiec-ZHP-Kutno-218991968114871/
Zdjęcia spełniające podstawowe wymogi zostaną umieszczone na naszym fanpage’u.  Na 50 rodzin, pod którymi fotografiami znajdzie się najwięcej lajków czeka flaga narodowa wraz z drzewcem. Zdjęcia należy przesyłać do 30 kwietnia. [więcej]
pismak, 29.04.2016 09:46|czytane: 413 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Opowieść o miłości i mroku w Kinie KDK. Wygrali zaproszenia
Od dziś, 29 kwietnia o godz. 20.30 w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury zapraszamy na seanse filmu pt.Opowieść o miłości i mroku.  Autorem zdjęć jest Sławomir Idziak, jeden z najwybitniejszych polskich operatorów filmowych.

Opowieść o miłości i mroku w Kinie KDK. Wygrali zaproszenia, ./upload/articles_pakiety/30015/01_obraz.jpg


Bohater filmu wspomina dzieciństwo u boku rodziców, którzy z Europy Wschodniej wyjechali do Palestyny. Nieszczęśliwa w małżeństwie matka Amosa znajdowała ukojenie w opowiadaniu synowi niesamowitych historii z pogranicza jawy i snu. Z czasem opowieści stawały się coraz bardziej mroczne i niezrozumiałe, by w końcu niebezpiecznie zbliżyć się do rzeczywistości. Niewyjaśnione rodzinne tajemnice na zawsze zmieniły życie światowej sławy pisarza.(www.sztetl.org.pl)

Podwójne zaproszenia wygrali: Paulina Dźwinacka i Miłosz Gawrysiak. Zaproszenia będą do odbioru w kasie KDK przed wybranym seansem.
[więcej]
kultura, 29.04.2016 09:34|czytane: 716 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Spleśniałe marchewki dla kutnowskich uczniów. Kontrola Sanepidu w "Jedynce"
W poniedziałek w Szkole Podstawowej nr 1 w Kutnie w związku z programem „Owoce i warzywa w szkole” dzieci dostały do jedzenia spleśniałe marchewki.

Spleśniałe marchewki dla kutnowskich uczniów. Kontrola Sanepidu w
Spleśniałe marchewki dla kutnowskich uczniów. Kontrola Sanepidu w


- Powiadomiłem Sanepid i Kuratorium Oświaty w Łodzi z uwagi na to, że sytuacja miała już miejsce tydzień temu. Opakowanie z marchewkami dzieci dostały zamknięte.Część dzieci zapewne je zjadło a przecież to grozi zatruciem - informuje mieszkaniec Kutna.

Właśnie w Szkole Podstawowej nr 1 trwa kontrola Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kutnie. Dyrektor Jarosław Koszański od rana był nieuchwytny, więc jego komentarz do sprawy przytoczymy  po kontroli.

Aktualizacja 28 kwietnia
- Wczoraj odbyła się w szkole kontrola PSSE w Kutnie, która nie wykazała uchybień. Od trzech lat przyjmujemy owoce i warzywa w programie i taka sytuacja nigdy się nie zdarzyła. Moim zdaniem warzywa były noszone w plecaku - komentuje Jarosław Koszański, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1. - W ostatnim czasie odmówiliśmy przyjęcia dostawy w związku ze stanem porcji. Dostawy są zawsze sprawdzane przed przyjęciem, najdłużej po godzinie, dwóch są dzieciom rozdawane. W tym czasie trzymane są w chłodzie. Wiadomo jednak, że przez dwie godziny marchewki nie spleśnieją. [więcej]
wandea, 27.04.2016 10:10|czytane: 3033 razy|38 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Krośniewice: Laureaci konkursu Podróż na bocianie
Podczas krośniewickiego Majowego Festynu Rodzinnego na scenie o godz. 17.00 zostaną nagrodzeni laureaci Konkursu Recytatorskiego „Podróż na bocianie”.  Konkurs odbył się w zeszły piątek w Ośrodku Kultury OSPa w Krośniewicach. Jego organizatorem jest Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji.

Krośniewice: Laureaci konkursu Podróż na bocianie, ./upload/articles_pakiety/30051/10_obraz.jpg
Krośniewice: Laureaci konkursu Podróż na bocianie, ./upload/articles_pakiety/30051/17_obraz.jpg
Krośniewice: Laureaci konkursu Podróż na bocianie, ./upload/articles_pakiety/30051/03_obraz.jpg


Konkurs przebiegał w trzech kategoriach wiekowych: przedszkolaki, klasy I-III i klasy IV-VI. Do konkursu przystąpiło 40 uczestników.

Jury w składzie: Julita Szczepankiewicz (nauczycielka bibliotekarka w Zespole Szkół nr 1 w Krośniewicach, przewodnicząca), Sylwia Frontczak (kierownik Oddziału dla dzieci i młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Stefana Żeromskiego w Kutnie) oraz Anna Ociepa (pracownik oddziału dla dzieci i młodzieży Biblioteki Publicznej w Krośniewicach), po wysłuchaniu wszystkich uczestników, wyłoniło najlepsze prezentacje i przyznało następujące miejsca:

Kategoria I- dzieci przedszkolne
1. Kacper Przybylski – Miejskie Przedszkole w Krośniewicach
2. Joanna Chęcińska - Miejskie Przedszkole w Krośniewicach
3. Julia Szałańska – SP im. Bohaterów Bitwy nad Bzurą w Imielnie Julia Szymańska - SP im. Bohaterów Bitwy nad Bzurą w Imielnie [więcej]
kultura, 28.04.2016 15:10|czytane: 1084 razy|24 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Aresztowany złodziej roweru górskiego
Kutnowscy kryminalni odzyskali skradziony rower. Ustalony sprawca odpowie za kradzież z włamaniem. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W nocy z 24 na 25 kwietnia przy ulicy Reja w Kutnie nieznany sprawca w zaparkowanym renault megane wybił tylna szybę i z samochodu ukradł rower górski wartości około 1500 złotych.

- Sprawą zuchwałej kradzieży zajęli się kutnowscy policjanci. Już w dniu zgłoszenia kryminalni w jednym z kutnowskich lombardów znaleźli skradziony rower. Osoba, która go tam wstawiła znana była kutnowskim stróżom prawa. 22-letni mieszkaniec Kutna wcześniej był już notowany za kradzieże - mówi podkom. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno. - 26 kwietnia został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. [więcej]
redaktor, 28.04.2016 14:57|czytane: 575 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Powiat Kutnowski sprzedał resztę udziałów w PKS
Zakończyło się przekształcenie własnościowe PKS sp. z o.o. w Kutnie. Pracownicy PKS sp. z o.o. i ich spadkobiercy mieli prawo nabyć 5100 z 39 000 udziałów w firmie. Termin minął 28 lutego 2016 roku i po nim pozostało 417 udziałów, których właścicielem był Powiat Kutnowski.

Powiat Kutnowski sprzedał resztę udziałów w PKS , ./upload/articles_pakiety/30038/01_obraz.jpg


Zarząd Powiatu w Kutnie podjął uchwałę o przyjęcie oferty nabycia udziałów PKS w Kutnie  sp. z o.o. przez PKS w Grodzisku Mazowieckim czyli powiat pozbył się swoich udziałów. Do budżetu wpłynie 22 850, 50 zł z tego tytułu.

- Zarząd Powiatu w Kutnie postanowił przyjąć ofertę nabycia 417 udziałów spółki PKS w Kutnie sp. z.o.o. przez PKS w Grodzisku Mazowieckim nienabytych przez uprawnionych pracowników tej spółki oraz ich spadkobierców w procesie nieodpłatnego ich nabycia za cenę sprzedaży udziałów wynikającą z umowy zawartej w dniu 28 listopada 2013 roku pomiędzy Powiatem Kutnowskim a PKS w Grodzisku Mazowieckim - informuje Jacek Saramonowicz, Rzecznik Starostwa Powiatowego w Kutnie. -  Posiadanie tak niewielkiej liczby udziałów (ok.1,07%) nie dawało możliwości wpływu na zarządzanie spółką, a pieniądze pozyskane ze sprzedaży zasilą budżet powiatu. Przeniesienie udziałów nastąpi po zapłacie przez PKS w Grodzisku Mazowieckim sp. z o.o. [więcej]
wandea, 28.04.2016 14:44|czytane: 1001 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ostatnie bilety na koncert Aleksandry Wiwały i Macieja Łabęckiego
"Cztery pory roku"...nie tylko Vivaldi to wspaniały i niepowtarzalny koncert muzyki poważnej, na który pozostało w sprzedaży tylko kilka biletów. Zapraszamy 11 maja o godz. 18.00  w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie KDK, CTMiT oraz w sprzedazy ONLINE.

Ostatnie bilety na koncert Aleksandry Wiwały i Macieja Łabęckiego, ./upload/articles_pakiety/30049/01_obraz.jpg


Na wieczór złożą się: część I - cykl 4 koncertów skrzypcowych Vivaldiego"Cztery pory roku" z solistą MACIEJEM ŁABECKIM i część II - pieśni w wykonaniu ALEKSANDRY WIWAŁY - sopran, przy fortepianie BOGNA DULIŃSKA

W części II usłyszymy:
Spring is at the door- Quilter
Standchen - Strauss
Spóźniony Słowik - Lutosławski [więcej]
kultura, 28.04.2016 14:28|czytane: 568 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Wyniki konkursu recytatorskiego w bibliotece
Dziś w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie poznaliśmy laureatów Rejonowych Eliminacji XXXVIII Konkursu Recytatorskiego im. Janusza Korczaka „Pięknie być człowiekiem” w II grupie wiekowej.

Wyniki konkursu recytatorskiego w bibliotece, ./upload/articles_pakiety/30047/06_obraz.jpg
Wyniki konkursu recytatorskiego w bibliotece, ./upload/articles_pakiety/30047/10_obraz.jpg
Wyniki konkursu recytatorskiego w bibliotece, ./upload/articles_pakiety/30047/02_obraz.jpg


Jury w składzie: Grażyna Baranowska, Teresa Mosingiewicz  i Anna Góra przyznało następujące nagrody i wyróżnienia: I nagroda – Bartosz Drzewiecki II nagroda – Maria Turkowska III nagroda – Kacper Konopiński, Dawid Tarczyński

Wyróżnienia: Jakub Barczyński, Zofia Czekalska, Oliwia Byczkowska, Magdalena Kaczmarek, Natalia Lewkowicz, Anna Łykowska, Natalia Sobczyk, Alicja Włodarczyk, Barbara Zawierucha. [więcej]
kultura, 28.04.2016 14:05|czytane: 743 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Treningi pokazowe piłki wodnej sekcji juniorów UKS Neptun Łódź Waterpolo
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie zaprasza do oglądania Treningów pokazowych  piłki wodnej sekcji juniorów UKS Neptun Łódź Waterpolo, które odbędą się na basenie sportowym Aquaparku Kutno maja w godzinach 10:00 – 12:00. Wstęp na trybuny – wolny.

 Treningi pokazowe piłki wodnej sekcji juniorów UKS Neptun Łódź Waterpolo
[więcej]
redaktor, 28.04.2016 14:00|czytane: 337 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Na co szpital wyda 10 mln zł?
Na ostatniej sesji Rady Powiatu w Kutnie radni powiatowi zdecydowali o zabezpieczeniu pożyczki dla Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp zo.o. na majątku powiatu. 10 radnych koalicji głosowało "za", 9 opozycji "przeciw", a radny Wojciech Ziółkowski wstrzymał się od głosu. Szpital zaciągnie pożyczkę 10 mln zł pod 20-milionową hipotekę. Pożyczki udzieli MEDFinance należąca do Grupy Magellan.

Na co szpital wyda 10 mln zł?, ./upload/articles_pakiety/30046/01_obraz.jpg


Radni pytali Roberta Wilanowskiego, prezesa spółki na co szpital przeznaczy tę kwotę. Zestawienie przewidzianego przez zarząd KSS podziału tych środków przewiduje, że 125 tysięcy zł spółka zapłaci prowizji za pożyczkę, 4,8 mln zł szpital wyda na spłatę zobowiązań kontrahentów i ZUS, 1,2 mln zł będzie stanowiło wkład własny w projekt informatyzacji szpitala, za 1,7 mln zł zostanie zakupiony sprzęt medyczny.  930 tys. zł będzie kosztowało wykonanie awaryjnego oświetlenia w drogach awaryjnych, za 700 tysięcy zł budynek szpitala zostanie podzielony na strefy pożarowe. 400 tys zł pochłonie remont Oddziału Chirurgii Urazowej i Ortopedycznej oraz Bloku Porodowego. [więcej]
wandea, 28.04.2016 12:25|czytane: 1345 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Polfarmex Kutno zaprasza na mecze
[więcej]
wandea, 28.04.2016 11:33|czytane: 503 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kasprowicz podpisał kolejne porozumienie z Uniwersytetem Łódzkim
Uczniowie Kasprowicza poszerzają swoją wiedzę z zakresu chemii uczestnicząc w wykładach, Akademii Ciekawej Chemii, zajęciach otwartych, warsztatowych, czy laboratoryjnych na Wydziale Chemii Uniwersytetu Łódzkiego. Wieloletnia współpraca z uczelnią zaowocowała podpisanym w kwietniu porozumieniem.

Kasprowicz podpisał kolejne porozumienie z Uniwersytetem Łódzkim, ./upload/articles_pakiety/30044/04_obraz.jpg
Kasprowicz podpisał kolejne porozumienie z Uniwersytetem Łódzkim, ./upload/articles_pakiety/30044/05_obraz.jpg


Umowę o współpracy w zakresie poszerzania wiedzy i rozwijania zainteresowań chemicznych młodzieży podpisali dziekan wydziału  prof. dr hab. Grzegorz Mlostoń oraz dyrektor liceum Barbara Rostek-Nowacka.
Porozumienie podpisane zostało z inicjatywy nauczycielki chemii Anety Borowicz oraz pełnomocnika ds. promocji Wydziału dr. Lecha Leszczyńskiego. [więcej]
redaktor, 28.04.2016 08:50|czytane: 1050 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Majowy weekend tuż, tuż ... Spływ Dunajcem z pijanym słowackim flisakiem i piesza wędrówka Drogą Pienińską
Polakowi Pieniny kojarzą się z Trzema Koronami, choć nie jest to najwyższy pieniński szczyt. Prym wiedzie Wysoka (Wysokie Skałki; 1050 m n.p.m.) w Pieninach Małych. Tym razem nie będę się rozpisywał o pasjonujących widokach z Trzech Koron, bo o tym uczą na lekcjach geografii. Chcę opisać czytelnikom Drogę Pienińska, położoną tuż przy granicy polsko-słowackiej, w zdecydowanej większości po stronie naszych południowych sąsiadów.

Majowy weekend tuż, tuż ... Spływ Dunajcem z pijanym słowackim flisakiem i piesza wędrówka Drogą Pienińską, ./upload/articles_pakiety/30042/01_obraz.jpg
Majowy weekend tuż, tuż ... Spływ Dunajcem z pijanym słowackim flisakiem i piesza wędrówka Drogą Pienińską, ./upload/articles_pakiety/30042/02_obraz.jpg
Majowy weekend tuż, tuż ... Spływ Dunajcem z pijanym słowackim flisakiem i piesza wędrówka Drogą Pienińską, ./upload/articles_pakiety/30042/03_obraz.jpg


Droga Pienińska (słow. Pieninska cesta)
To trakt wiodący przez Przełom Pieniński ze Szczawnicy prawym brzegiem Dunajca do  słowackiego Czerwonego Klasztoru. Pierwszy odcinek do Leśnego Potoku wybudował w latach 1870-75 Józef Szalaj, po jego śmierci budowę kontynuowała krakowska Akademia Umiejętności. Budowę, również po stronie węgierskiej (obecnie słowackiej), finansowano w całości ze środków polskich. W niektórych miejscach Dunajec tworzy tak ciasny wąwóz, że dla utworzenia przytulonej do skał wąskiej drogi konieczne było obciosywanie skał i budowa wysokich kamienno-betonowych nasypów tuż nad nurtem rzeki. Obecnie drogę przecina granica polsko-słowacka, przed otwarciem granic czynne było na niej turystyczne przejście graniczne. Droga Pienińska została unowocześniona i dostosowana do ruchu turystycznego.

Droga jest zamknięta dla ruchu kołowego. Prowadzą nią szlaki turystyki pieszej i rowerowej. Efektowne widoki na przełomy Dunajca i spływające Dunajcem tratwy z turystami, szczególnie wczesną wiosną i późną jesienią, gdy widoków nie przesłaniają ulistnione drzewa. Licząca 9 km trasa jest doskonale przygotowana turystycznie: dobra nawierzchnia, estetycznie wykonane tablice informacyjne, liczne ławki i wiaty dla turystów, przystosowane źródełka z źródlaną wodą, wypożyczalnia rowerów i kajaków górskich, parkingi, bezpłatny wstęp do Pawilonu Pienińskiego Parku Narodowego. [więcej]
redaktor, 28.04.2016 08:49|czytane: 699 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
eKologia: Komu śmieci, komu..., bo wracam do domu
Wielu dorosłych Polaków ma odporne mózgi na wiedzę ekologiczną, a to bardzo źle.  Sami głośno narzekamy, że jest brudno, śmieci leżą wszędzie, ale nie w koszach. Kto to robi? Kto nam zaśmieca skwery. Ki diabeł? Inspiracją to napisania tego felietonu, był artykuł Pani Oli, o śmieciarzu, którego zdradziły pozostawione w worku ślady.

eKologia: Komu śmieci, komu..., bo wracam do domu, ./upload/articles_pakiety/30041/01_obraz.jpg


A no sami sobie fundujemy zafajdane skwery, trawniki, parki, chodniki, itd., itd. Nie pomogą obraźliwe słowa pod adresem władz lokalnych, że nie dbają o czystość, ale co ma zrobić wójt, burmistrz lub prezydent? Potrzebne są zdrowe mózgi, odpowiednie myślenie. Takiego myślenia uczą się w szkołach dzieci, które są bardziej wrażliwe od nas. Być może za kilkadziesiąt lat, będzie u nas czysto – tak jak teraz w Czechach, Niemczech czy w Wielkiej Brytanii.

W latach 70 i 80 Polacy pracujący w Niemczech zachwycali się czystością tamtejszych ulic. W gminie Kutno udało się ustalić śmieciarza z wielkiego miasta Płocka. Wójt Jerzy Bryła opowiadał o tym podczas jednej z sesji Rady Gminy. Jakim sposobem ustalono brudasa? Prostym, choć chyba zbyt rzadko stosowanym. W jednym z worków ze śmieciami, znaleziono na tyle mocny dowód, że udało się ustalić obywatela byłego miasta wojewódzkiego. Obywatel ów musiał pofatygować się i zabrać swoje śmieci, które zostawił w głogowieckim lesie.

Las w Głogowcu robi się wielkim śmietnikiem prawdopodobnie gości z Kutna. Można tam znaleźć dosłownie wszystko. Ale uwaga! W gminie Kutno zachowują wzmożoną czujność i polowanie na śmieciarzy (podejrzewam, że głównie miejskich) jest w toku. [więcej]
redaktor, 28.04.2016 08:16|czytane: 890 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zmiana organizacji ruchu na Majówkę
Kutnowski Dom Kultury informuje, iż w związku z organizowaną w dniach 30 kwietnia - 3 maja Kutnowską Majówką nastąpi zamknięcie następujących ulic dla ruchu kołowego:

1. ulica Witosa – wjazd od ulicy Barlickiego / 29-go Listopada od dnia 29 kwietnia
od godz. 6:00 do dnia 30 kwietnia 2016 r. godz. 24:00

Zmiana organizacji ruchu na Majówkę, ./upload/articles_pakiety/30037/01_obraz.jpg


2. Plac Wolności wraz z ulicami przyległymi do pierzei od strony północnej i zachodniej - od dnia 29 kwietnia  2016 r. od godz. 6:00  do dnia 4 maja 2016 r. do godz. 18:00

3. Plac Wolności wraz z ulicami przyległymi do pierzei od strony południowej i wschodniej – od dnia 29 kwietnia godz. 18:00 do dnia 3 maja 2016 r. godz. 18:00 [więcej]
wandea, 28.04.2016 07:48|czytane: 471 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Najmłodsi laureaci konkursu Pięknie być człowiekiem
Dziś w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie odbyły się Rejonowe Eliminacje XXXVIII Konkursu Recytatorskiego im. Janusza Korczaka „Pięknie być człowiekiem”

Najmłodsi laureaci konkursu Pięknie być człowiekiem, ./upload/articles_pakiety/30036/01_obraz.jpg
Najmłodsi laureaci konkursu Pięknie być człowiekiem, ./upload/articles_pakiety/30036/02_obraz.jpg
Najmłodsi laureaci konkursu Pięknie być człowiekiem, ./upload/articles_pakiety/30036/03_obraz.jpg


Jury w składzie: Grażyna Baranowska, Teresa Mosingiewicz i Anna Góra przyznało w I grupie wiekowej następujące nagrody i wyróżnienia:

I nagroda – Kacper Kazimierski, Barbara Pawlik
II nagroda – Julia Lewandowska, Maja Nowacka, Oliwia Stasiak, Alicja Wiśniewska
III nagroda – Joanna Bregier, Klaudia Maćkowiak, Maja Trafalska [więcej]
kultura, 27.04.2016 13:58|czytane: 1135 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Rada Miasta nie chce zająć stanowiska w sprawie wezwania do usunięcia naruszania prawa
Stanisław Pawlak, mieszkaniec Kutna wystosował do Rady Miasta Kutna pismo o ustosunkowanie się do wezwania do usunięcia naruszenia prawa z dnia 20 kwietnia 2016 r. skierowanego przez niego do Prezydenta Miasta Kutna. 

Rada Miasta nie chce zająć stanowiska w sprawie wezwania do usunięcia naruszania prawa, ./upload/articles_pakiety/30035/01_obraz.jpg
Rada Miasta nie chce zająć stanowiska w sprawie wezwania do usunięcia naruszania prawa, ./upload/articles_pakiety/30035/02_obraz.jpg


Mieszkaniec z ulicy Kochanowskiego w Kutnie złożył 16 grudnia ub. r. skargę do prezydenta miasta na działania Mariana Sierpińskiego dyrektora Zarządu Nieruchomości Miejskich. Podniósł w niej przeprowadzenie remontu mieszkania za własne pieniądze, oszukanie przez Zarząd Nieruchomości Miejskich w Kutnie by wyremontowane mieszkanie oddać komuś innemu, dyskryminację i brak poczucia sprawiedliwości, nie umorzenie w całości zadłużenia czynszowego, mimo jak twierdzi skarżący, ustnych obietnic składanych przez dyrektora Zarządu Nieruchomości Miejskich w Kutnie. W styczniu tego roku radni uznali skargę pana Pawlaka za bezzasadną. 16 radnych głosowało "za" jeden radny, Rafał Jóźwiak wstrzymał się od głosu. O sprawie pisaliśmy TUTAJ

Mieszkaniec Kutna nie zgadzał się z decyzją Rady. 20 kwietnia br. wystosował do prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego wezwanie do usunięcia naruszenia prawa.

- W związku z tym, że uchwałę uważam za akt niezgodny z prawem oraz opartą na kłamstwach,także zarzuty co do mojej osoby są bezpodstawne i poniżające. Uważam uchwałę za bezpodstawną i rażąco niesprawiedliwą, nieludzką i dyskryminującą, zabierającą mi prawo do samodzielnej egzystencji dlatego postanowiłem wezwać Urząd Miasta Kutna do usunięcia naruszania prawa i oczekuję odpowiedzi w terminie ustawowym - Grzegorz Chojnacki, Przewodniczący Rady Miasta Kutna odczytał pismo mieszkańca Kutna. [więcej]
wandea, 27.04.2016 13:55|czytane: 1222 razy|33 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Radni PSL chcą obniżenia pensji prezesa kutnowskiego szpitala
Na kwietniowej sesji Rady Powiatu w Kutnie radny PSL Robert Fabijański zapytał Roberta Wilanowskiego prezesa Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o o to czy nie uważa, że powinien mieć on mniejszą pensję w związku z likwidacją jednego oddziału wewnętrznego w szpitalu oraz planami przekazania drugiego oddziału czyli neurologii w prywatne ręce.

- Wiemy, że spółce potrzebne są pieniądze, wiemy też że spółce ubywa oddziałów bo są wydzierżawiane, więc to mniej pracy dla zarządu spółki. Jeżeli idziemy w oszczędności, szukamy kredytu to może w pierwszej kolejności zacząć od swojego uposażenia. Prezes zarabia 17, 5 tys. zł, uważa więc że jak w każdej normalnej firmie, kiedy ubywa obowiązków, kwota wynagrodzenia powinna być zmniejszona. Jak pan prezes się ustosunkowuje do takiej kwestii mniej pracy to mniej pieniędzy - mówił Robert Fabijański.

Radni PSL chcą obniżenia pensji prezesa kutnowskiego szpitala, ./upload/articles_pakiety/30033/05_obraz.jpg
Radni PSL chcą obniżenia pensji prezesa kutnowskiego szpitala, ./upload/articles_pakiety/30033/02_obraz.jpg
Radni PSL chcą obniżenia pensji prezesa kutnowskiego szpitala, ./upload/articles_pakiety/30033/03_obraz.jpg


- Uważam, że w spółce jest bardzo dużo pracy. Deklarowałem Państwu i jeszcze raz deklaruje, że jeżeli znajdziecie lepszy zarząd, to ja nie mam zamiaru okupować tego stanowiska tylko w sposób płynny przekażę sprawy. Nie zamierzam rezygnować z mojego wynagrodzenia, jest ono adekwatne do tego co jest robione w spółce. Jeśli Państwo uważacie, że działania zarządu spółki są niewystarczające nie mam zamiaru na siłę realizować tych zadań i proszę mi wskazać osoby, które w sposób płynny zajmą się sprawami w spółce i zapewnią bezpieczeństwo - Wilanowski bronił swoich zarobków.

- Czy należy pana deklarację traktować jako oświadczenie woli? Bo ja mam człowieka, który pana zastąpi za mniejsze pieniądze - powiedział radny Bartosz Serenda z SLD.

Radni wdali się z prezesem KSS w dysputę, co prezes miał na myśli, oddając się do dyspozycji radnych, ale ta rozmowa prowadziła do nikąd.

Starosta Krzysztof Debich również nie widział potrzeby obniżenia wynagrodzenia prezesowi. Fabijański dalej pytał o kwoty wynagrodzeń członka zarządu Joanny Trawińskiej-Zabłockiej, prokurenta Małgorzaty Marek i dyrektorów ds. pielęgniarstwa, ds. medycznych, chcąc wiedzieć ile kosztuje miesięcznie utrzymanie zarządzających spółką samorządową.

Trawińska zarabia 14 tys. zł, Wilanowski stwierdził, że nie może wymienić kwoty wynagrodzenia prokurenta, bo to nie jest członek zarządu i dyrektorów. Prezes nie miał jednak racji, bowiem przepis art. 15 ustawy o wynagradzaniu osób kierujących niektórymi podmiotami prawnymi jawne są informacje o wynagrodzeniu oraz o nagrodach rocznych, świadczeniach dodatkowych i odprawach jasno mówi o zarządzających również w stopniu dyrektora czy prokurenta w spółkach prawa handlowego jednostek samorządu terytorialnego gdzie ten kapitał przekracza 50% kapitału zakładowego.

Prezes kutnowskiego szpitala Robert Wilanowski zarabia więcej od wojewody łódzkiego Zbigniewa Rau 9 892 zł , prezydenta Kutna Zbigniewa Burzyńskiego 12 262 zł, starosty Krzysztofa Debicha 11 320 zł, prezesów spółek miejskich TBS Jacka Urbaniaka 9 050 zł, Jacka Sikory MZK 9 300 zł, dyrektora Wojewódzkieo Szpitala Specjalistycznego im. Kpernika w Łodzi Wojciecha Szrajbera 12 000 zł czy na przykład ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro 13 827 zł. [więcej]
wandea, 27.04.2016 10:50|czytane: 2343 razy|55 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Partia .Nowoczesna tworzy struktury w powiecie kutnowskim
Partia .Nowoczesna stworzyła swoje struktury w naszym regionie. Obecnie powstało koło terenowe obejmujące powiat kutnowski i łęczycki,  z czasem, gdy będzie więcej członków partii zostanie stworzone odrębne koło w Łęczycy.

Partia .Nowoczesna tworzy struktury w powiecie kutnowskim , ./upload/articles_pakiety/30032/01_obraz.jpg


Zarząd partii składa się z pięciu osób:
Tomasz Górczyński  – przewodniczący koła kutnowsko -łęczyckiego oraz członek zarządu wojewódzkiego .Nowoczesnej.
Katarzyna Maszarek-Ziółkowska - wiceprzewodnicząca
Agnieszka Matusiak-Kubicka - wiceprzewodnicząca, członek rady regionu łódzkiego
Beata Prośniewska-Sapińska-członek zarządu, sekretarz
Beata Dudkiewicz-członek zarządu, skarbnik

Niebawem zostanie otwarta nasza siedziba w Kutnie, już teraz serdecznie zapraszamy, nasze drzwi są zawsze otwarte dla osób którym dobro zarówno Polski jak i naszego powiatu nie są obojętne. Zapraszamy wszystkie osoby, które chciałyby działać w .Nowoczesnej - mówi Katarzyna Maszarek-Ziółkowska wiceprzewodnicząca partii w regionie kutnowsko-łęczyckim. [więcej]
wandea, 27.04.2016 08:37|czytane: 1954 razy|151 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pokazowy mecz brydżowy w internecie
Kapitan kutnowskiej drużyny KDK1 Adam Pawłowski wespół z Jasonem Feldmanem z amerykańskiego teamu BRIDGE WINNERS, po 8 miesiącach przygotowań zorganizowali towarzyski 24-rozdaniowy mecz, który odbył się w minioną niedzielę 24 kwietnia na internetowej platformie BBO. Zmagania brydżystów obserwowało kilka tysięcy kibiców z całego świata, był również zapewniony fachowy komentarz ze ścieżką audio.

Po zaciętym spotkaniu ostatecznie wygrali Amerykanie 49:46 (32:16;17:30).  W drużynie BRIDGE WINNERS wystąpili etatowi reprezentanci USA: Gavin Wolpert, Steve Weinstein (Mistrz Świata 2010), Greg Humphreys, Jason Feldman (Mistrz Świata Juniorów 2006), Eugene Hung i Adam Parrish.

Po stronie polskiej wielokrotni reprezentanci Polski: Michał Kwiecień (Mistrz Europy 1992, Mistrz Świata 1998), Przemysław Janiszewski, którego żona jest rodowitą kutnianką [więcej]
pismak, 27.04.2016 11:34|czytane: 497 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Na grabach się nie znam, ale skutecznie i zgodnie z prawem wyciąłem drzewo przy gminnej drodze...
Bardzo mnie cieszy, że pan prezydent Kutna zechciał udzielić odpowiedzi na kilka pytań. Co prawda oczekiwałem innej reakcji, ale już sam fakt, że władza chce z obywatelem rozmawiać na forum publicznym jest cennym znakiem, że warto było pytać. Zaznaczam w tym miejscu, że za współpracę na rzecz portalu pani Oli Rzadkiewicz nie otrzymuję żadnego wynagrodzenia. Taka jest moja wola. Po prostu piszę, bo lubię, piszę bo chcę – jako obywatel mam prawo do tego. Pytań będzie więcej i dotyczyć one  będą problemów całego miasta, a nie tylko dzielnicy „za torami”.  Portal eKutno.pl umożliwia taką obywatelską inicjatywę. Z prawa danego mi przez panią Rzadkiewicz będę korzystał coraz częściej. Dodam, że mam inne źródło utrzymania i mogę sobie pozwolić na pracę społeczną...

Na grabach się nie znam, ale skutecznie i zgodnie z prawem wyciąłem drzewo przy gminnej drodze..., ./upload/articles_pakiety/30030/01_obraz.jpg
Na grabach się nie znam, ale skutecznie i zgodnie z prawem wyciąłem drzewo przy gminnej drodze..., ./upload/articles_pakiety/30030/02_obraz.jpg


Sprawa pierwsza – usychające graby w Parku Wiosny Ludów
Pytania  z odpowiedzią pana prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego.
Co dalej z tymi uschniętymi badylami - grabami w Parku Wiosny Ludów? Czy będą nowe nasadzenia i czy będą odpowiednio pielęgnowane?
Jesienią ubiegłego roku wykonawca dokonał nowych nasadzeń grabów w miejsce tych, które nie podjęły wegetacji. Ponowna ocena stanu grabów nastąpi w czerwcu br. Te drzewa, które nie zachowały żywotności zostaną wymienione. Zdajemy sobie sprawę, że ich wygląd budzi uzasadnione obawy i wpływa na wizerunek parku, ale tej w kwestii wymagany jest czas - podaje prezydent.

Nie znam się na wegetacji drzew. I nie zamierzam o tym dyskutować. Choć i bez tej wiedzy gołym okiem widać, że przynajmniej część grabów nie puści w tym roku pączków. Skieruję do pana prezydenta dwa krótkie i proste pytania. Kto płacił za te jesienne nasadzenia? I kto zapłaci za ewentualne nasadzenia, domyślam się, że jesienią tego roku? W ten sposób można nasadzać, nasadzać i nasadzać przez wiele lat. Po prostu trzeba zadbać o to co jest posadzone – stara zasada polskiego rolnika.

I kolejna sprawa
Czy władze miasta zwróciły się do odpowiednich instytucji o zezwolenie na wycinkę „bujających się” jarzębin? Jeśli tak, to kiedy uszkodzone drzewa znikną z trawników przy ulicy Łęczyckiej? Czy rozważana jest możliwość dosiania trawy?
- W zakresie wycinki jarzębin w ul. Łęczyckiej procedura jest w toku. Po uzyskaniu decyzji administracyjnej oraz uzgodnieniu z Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska w Łodzi drzewa zostaną usunięte. W miejsce wyciętych drzew zostaną posadzone nowe, również ubytki trawy zostaną dosiane - odpowiada prezydent Kutna.

Zdecydowanie nie podzielam poglądu pana prezydenta w tej sprawie. Mam inne doświadczenie. Z uzyskaniem zgody na wycięcie drzewa nie miałem wielkich problemów. Opiszę krótko całą historię, ba mam nawet zdjęcia. [więcej]
redaktor, 26.04.2016 16:32|czytane: 1348 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Przez 19 lat nie mieliśmy żadnej wpadki. Pożegnanie pani Skarbnik i powołanie Artura Kotlińskiego
Dziś prezydent Kutna Zbigniew Burzyński, radni rady Miasta Kutna, dyrektorzy instytucji podległych samorządowi miejskiemu oraz pracownicy kutnowskiego magistratu pożegnali Bożenę Śniadałę-Pasikowską, Skarbnik Miasta.

Przez 19 lat nie mieliśmy żadnej wpadki. Pożegnanie pani Skarbnik i powołanie Artura Kotlińskiego, ./upload/articles_pakiety/30023/03_obraz.jpg
Przez 19 lat nie mieliśmy żadnej wpadki. Pożegnanie pani Skarbnik i powołanie Artura Kotlińskiego, ./upload/articles_pakiety/30023/10_obraz.jpg
Przez 19 lat nie mieliśmy żadnej wpadki. Pożegnanie pani Skarbnik i powołanie Artura Kotlińskiego, ./upload/articles_pakiety/30023/13_obraz.jpg


- W związku z zakończeniem pracy zawodowej chciałbym w swoim i kierowników jednostek oraz urzędników złożyć serdeczne podziękowania za blisko 20-letnią współpracę pełną zaangażowania i determinacji. Wykazała się pani rzetelnością i dbałością w utrzymaniu dyscypliny finansowej. Racjonalna gospodarka finansami pozwalała na zwiększenie nakładów w kluczowych obszarach inwestycji gospodarczych w mieście - mówił Zbigniew Burzyński. - W pracy na rzecz samorządu zmagaliśmy się z różnymi wyzwaniami, ale zawsze udało nam się znaleźć wspólne rozwiązanie. Mam wielką satysfakcję, że mogłem z Panią współpracować.

Z kolei Grzegorz Chojnacki, Przewodniczący Rady Miasta Kutna wręczył pani Skarbnik 21 róż od radnych i życzył wszystkiego dobrego i dużo zdrowia. Bożena Śniadała-Pasikowska odebrała też słowa uznania i życzenia od dyrektorów placówek podległych miastu.

Pani Skarbnik nie kryła łez, które ścisnęły gardło. Podziękowała wszystkim współpracownikom i powiedziała, że ceniła sobie pracę w tak dobrym zespole.

- Dziękuję Wydziałowi Finansów, Arturowi Kotlińskiemu, Piotrowi Łaszewskiemu i pracownikom, bez nich nie można by było zarządzać finansami tak dużych budżetów przy tak częstych zmianach przepisów prawnych. Najlepszy dowód na dobrą pracę, to to że nie mieliśmy żadnej wpadki przez 19 lat - mówiła Śniadała-Pasikowska.

Rada Miasta jednogłośnie odwołała panią Skarbnik i powołała Artura Kotlińskiego na to stanowisko. [więcej]
wandea, 26.04.2016 13:34|czytane: 2843 razy|45 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Smakuj z eKutno.pl: Ser typu feta, brokuł i czosnek - doskonała sałatka na każdą okazję
Jeszcze kilkanaście lat temu brokuł był warzywem sporadycznie goszczącym na naszych stołach. Obecnie dostępny jest przez cały rok. Prawdopodobnie pochodzi z Cypru. Smakoszami brokułów byli rzymianie. Brokuł ma wysokie walory smakowe, odżywcze, a nawet zdrowotne. Spora rzesza naszych rodaków częściej sięga po kalafiory, które wiosną są zdecydowanie droższe od brokułów. A smak. Wszystko zależy do sposobu przyrządzenia i gustu.

Smakuj z eKutno.pl: Ser typu feta, brokuł i czosnek - doskonała sałatka na każdą okazję, ./upload/articles_pakiety/30029/01_obraz.jpg


Brokuły to cenne źródło witaminy C, bo zaledwie 200 g warzyw pokrywa dzienne zapotrzebowanie człowieka na tę witaminę. Roślina jest zasobna także w sole mineralne, wapń, fosfor, żelazo, siarka i potas oraz witaminy (między innymi A, B1, B2, PP). Jest w nim sporo w magnezu.

Brokuły są cenne w profilaktyce nowotworów. Warzywo to  jest przydatne w leczeniu anemii (dotyczy to zwłaszcza dzieci i ciężarnych kobiet). Ważne dla osób dbających o linię - brokuły są niskokaloryczne, zawierają dużo błonnika pokarmowego.

Najwięcej wartości odżywczych mają warzywa w stanie surowym, dlatego trzeba je przechowywać w chłodziarce, aby nie zwiędły i nie straciły chlorofilu. Brokuły trzeba gotować bardzo krótko 10-15 minut w wodzie lub 20 minut w parowarze. Są wtedy chrupiące i nie tracą swoich właściwości. [więcej]
redaktor, 26.04.2016 16:20|czytane: 718 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Majówka w Żychlinie[więcej]
pismak, 26.04.2016 15:52|czytane: 415 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
W ubiegłym tygodniu odbyły się powiatowe eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. 18 drużyn szkół podstawowych z powiatu kutnowskiego zmagało się w powyższych eliminacjach na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 w Kutnie,  natomiast na terenie Gimnazjum nr 1 w Kutnie 7 drużyn  ze szkół gimnazjalnych przystąpiło do turnieju.

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, ./upload/articles_pakiety/30025/01_obraz.jpg
Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, ./upload/articles_pakiety/30025/02_obraz.jpg


Każda drużyna musiała zaliczyć test wiedzy o ruchu drogowym, pokonać tor przeszkód na rowerze oraz wykantować zadanie z pierwszej pomocy przedmedycznej. Pierwsze miejsce wśród szkół podstawowych zdobyła Szkoła Podstawowa nr 6 w Kutnie, natomiast wśród szkół gimnazjalnych zwyciężyło Gimnazjum w Krzyżanowie.

Zwycięskie drużyny otrzymały  puchary oraz statuetki ufundowane przez Prezydenta Miasta Kutna. Każdy z uczestników który stanął na podium   otrzymał symboliczne nagrody oraz dyplomy. [więcej]
pismak, 26.04.2016 14:23|czytane: 579 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Drugie Kutnowskie Dni Fantastyki
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie już od przyszłego czwartku zaprasza na Kutnowskie Dni Fantastyki. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia. A w programie spotkania z autorami, koncert, warsztaty malarskie, pokaz... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
RINTAL Polska poszykuje samodzielnych monterów schodów Producent schodów, Rintal Polska Sp. z o.o. poszukuje samodzielnych monterów schodów.rnrnZakres działalności:rn- montaż schodów samonośnych oraz obić na schody betonowernrnWymagania:rn- włas... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę AVENSIS I lub II tel.725-361-836 Kupie Toyote AVENSIS I lub II COROLLE YARIS MERCEDESA SPRINTERA 124 190 W210 oraz Maszyny Rolnicze Ursus Zetor Wladymirec Przyczepy Kombajny tel. 725.361.836 cala Polska atrakcyjne ceny szybki odbiór... [czytaj więcej]
Przeprowadzki Usługi transportowe Oferujemy usługi transportowe przeprowadzki przewozy mebli, AGD i RTV rzawsze aktualne również w weekendy 24h tel. 725-361-836... [czytaj więcej]
WYnajme kawalerke Wynajme kawalerke 20^2. Od lipca w centrum Kutna. Umeblowana. Koszt najmu 650zl... [czytaj więcej]
Pożyczka na oświadczenie. Kredyt na dowód Pożyczka na oświadczenie. Kredyt na dowód. Tylko 94zł miesięcznie za pożyczone 1000zł. Aby otrzymać pożyczkę potrzebujesz: - dowód osobisty - konto bankowe - źródło dochodu ... [czytaj więcej]
PRACA HOLANDIA rzeźnik lub ubojowiec PRACA HOLANDIA rzeźnik lub ubojowiec Od osoby szukającej pracy oczekuje się przede wszystkim doświadczenia na podobnym stanowisku Ze strony pracodawcy oferujemy pracę jednozmianową od 5.30... [czytaj więcej]
Mów po niemiecku – indywidualnie dla dorosłych online Wybierasz się do pracy albo pracujesz w za granicę? Nie masz rnczasu ani możliwości, żeby chodzić na kursy stacjonarne lub integracyjne? rnrnChcę zaproponować Ci skuteczną i łatwą naukę ni... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Błażej Okręglewicz:
4 minut temu
Nie pozostaje nic innego jak tylko pogratulować.
Hortensjusz Oleksiuk:
2
 · 
11 minut temu
Popieram Cię Krzysztofie w 1000%, chylę czoła i pozdrawiam....
Hortensjusz Oleksiuk:
2
 · 
16 minut temu
W kutnowskim Chwastostanie wszystko jest możliwe! Nieprawdaż?
Jonatan Błus:
28 minut temu
Szanowny Panie Zygfrydzie obraźliwy wpis jest gdzieś poniżej ale doceniam pana dobrą wolę i po pana wpisie uważam sprawę za niebyłą. Pozdrawiam serdecznie.
Zygfryd Iwański:
1 godzin temu
Drogi Zygmuncie Skinder! Może w czymś Ci pomóc? Kto i czym Cię obrażał bez uzasadnienia? Może jesteś na jakimś punkcie niewygimnastykowany i niewyuczony? Bohaterski praojciec na pewno bez uzasadnienia by Cię nie obrażał. ~Towarzystwo Pomocy Wzajemnej i Reasekuracji.
Jan Hryncewicz:
1 godzin temu
Grzegorz to ty wprowadzasz ludzi w błąd pisząc ,że błąd jest w tytule, nie wszyscy sa kumaci, zrozumiałaś?
Arkadiusz Paś:
2
 · 
1 godzin temu
Oni wszyscy chcą dotrwać do końca kadencji i tyle w temacie.
Zdzisław Zmurka:
1 godzin temu
Ale pewnie firma pośrednicząca to agencja pracy tymczasowej, która na takiego pracownika dostaje ze 3000 netto.
Krzysztof Stuart:
2
 · 
1 godzin temu
...przepraszam, miało być OSŁABIAJĄCY partię!
Krzysztof Stuart:
2
 · 
1 godzin temu
Uważam że p. Kłopotowski szkodzi partii, miastu i mieszkańcom Kutna. Sianie takiej demagogii nie przekona nikogo. Ten obecny skład kutnowskiego PiS nie ma według mnie szans na to aby wejść do samorządu w najbliższych wyborach. Ponadto obiecuję państwu, że prawdziwa Prawica w Kutnie nie spocznie dopóki ten pan i inni szkodnicy, osłaniający partię w niej pozostaną.
Zygfryd Iwański:
1 godzin temu
Taka odpowiedź: Wszyscy złoczyńcy, władza, lenie, marnotrawcy, awruki i złodzieje chcieliby, aby praniem wszystkich brudów zajęli się PTO"R" i eKutno. Tak widzę, słyszę i czuję. ~uczeń normalnego liceum nieakademickiego.
Grzegorz Korb:
2 godzin temu
To raczej ty nie załapaleś drwiny z tzw wolnych etatów w tym powiecie, chyba że jesteś romantykiem który uważa że ten wakat zostanie obsadzony w wyniku rzetelnego konkursu w którym wygra najlepszy. O co zakład że gdy już poznamy wynik konkursu to dziwnym zbiegiem okoliczności okaże się ze zwycięzca jednak już z obecną władzą był związany?
Beniamin Estko:
3 godzin temu
Mój sąasiad pracuje w Fresenius Kabi w Kutnie trzeci rok przez Firme pośredniczą zarobki jego to minimalnie powyżej 1500 netto.
Anioł Kotdras:
3
 · 
3 godzin temu
Jak to jest możliwe, że Debich odwołany przez wojewodę z funkcji starosty, co potwierdziły wyroki dwóch sądów nadal jest starostą. To jakaś paranoja. To kpina z wymiaru sprawiedliwości to kpina z mieszkańców miasta. Gdyby miał trochę honoru to sam by odszedł, ale u niego honor? Tylko micha liczy się. przecież drugi raz sie już nie załapie.
Honorata Solarz:
2
 · 
4 godzin temu
A kto w tym referacie jest kierownikiem i czy ma wykształcenie przydatne w tej pracy czy może jest np europeistą, humanistą ,biologiem ,czy ma wykształcenie tożsame bo tak też używane jest w ogłaszanych konkursach? Ktoś wie?
Blanka Barszczowski:
4 godzin temu
No właśnie co na to sanepid i jakieś inne instytucje od śrrodowiska? A gdzie policja? Czy zawiadomiona ociąga się z przyjechaniem?
Roberta Bychow:
4 godzin temu
Czym ci zaimponował?
Patryk Boniuko:
4 godzin temu
Prędzej już ogrodnik niż biolog.
Patryk Boniuko:
4
 · 
4 godzin temu
Bo oni myślą że wszyscy są idiotami ,a tak nie jest.
Lechosław Fabiś:
5
 · 
4 godzin temu
Źle pojęta władza i poczucie bezkarności ogłupia i deprawuje ludzi .Najciekawsze artykuły
 ·  14
3 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  186
3 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  72
4 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  18
4 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
9 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
9 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
10 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
13 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
14 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
14 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
15 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
16 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
16 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
18 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
18 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
18 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
18 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
18 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
19 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
19 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
19 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
19 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
21 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
25 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
26 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności