eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 23.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt w Kutnie poprawiony
Wojewoda Łódzki wszczął w kwietniu postępowanie kontrolne legalności uchwały Rady Miasta Kutna z 15 marca 2016 r. w sprawie przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta Kutna. Dziś radni jeszcze raz podjęli uchwałę o programie z poprawkami.

Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt w Kutnie poprawiony, ./upload/articles_pakiety/30013/01_obraz.jpg


Zastrzeżenia organu nadzoru budziły postanowienia § 1 ust. 2 załącznika do uchwały, w którym Rada dokonała powtórzenia zapisów ustawy z 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt. Można powiedzieć, że to już częsty formalny błąd w uchwałach rady. Zgodnie z „Zasadami techniki prawodawczej” w uchwałach organów jednostek samorządu terytorialnego nie powtarza się przepisów ustawy upoważniającej oraz przepisów innych aktów normatywnych.

Grzegorz Chojnacki, Przewodniczący Rady Miasta Kutna mówi - Tak bywa, czasem opisując konkretne działania szczególnie w regulaminach nie można ominąć przepisów ustaw, których de facto mieszkaniec ma przestrzegać, stąd takie błędy.

Wojewoda zwrócił również uwagę na to, że Rada określiła działania schroniska, ale nie wymieniła konkretnego schroniska. Brak takiego wskazania stanowi naruszenie ustawy o ochronie zwierząt. A jak wiadomo od 1 października 2015 r. Miasto Kutno współpracuje z Hotelem dla Zwierząt i Ptactwa Domowego, Gabinetem Weterynaryjnym, Schroniskiem i Centrum Rehabilitacji- Szkoleniowo Adaptacyjnej z siedzibą w Łodzi oraz Filią w Wojtyszkach 18, gmina Brąszewice (Sieradzkie). [więcej]
wandea, 26.04.2016 14:19|czytane: 620 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Do 10 maja wnioski o Nagrodę Prezydenta w dziedzinie kultury


[więcej]
wandea, 26.04.2016 14:10|czytane: 424 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dyskusyjny Klub Książki już dziś
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie zaprasza na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Dziś 26 kwietnia o godz. 17.00 gościem biblioteki będzie Małgorzata Gutowska-Adamczyk. Wejściówki do odebrania w Czytelni biblioteki.

Dyskusyjny Klub Książki już dziś, ./upload/articles_pakiety/29900/01_obraz.jpg


Małgorzata Gutowska-Adamczyk to pisarka, historyk teatru, scenarzystka filmowa (Tata, a Marcin powiedział,  Rodziców nie ma w domu,  Pokój na czarno, Na Wspólnej), dziennikarka. Przez krótki okres była nauczycielką języka polskiego i łaciny w Liceum Ogólnokształcącym w Mińsku Mazowieckim. Jest absolwentką Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej. [więcej]
kultura, 26.04.2016 14:14|czytane: 626 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
E -Sport/projektowanie gier komputerowych w Zespole Szkół Nr 4 w Kutnie - Azorach
Projekt E -Sport / projektowanie gier komputerowych w Zespole Szkół Nr 4 w Kutnie - Azorach GRY: CS: GO oraz LOL wyróżnia kutnowską szkołę w Polsce. ZS nr 4 jest jedną z nielicznych szkół w kraju realizujących powyższą innowację.

E -Sport/projektowanie gier komputerowych w Zespole Szkół Nr 4 w Kutnie - Azorach, ./upload/articles_pakiety/29942/01_obraz.jpg


Celem  nauki w  Zespole Szkół Nr 4 im. Zygmunta Balickiego w Kutnie - Azorach w roku szkolnym 2016/2017 na kierunku technik informatyk, realizującym projekt „KLASA E-SPORT”, jest propagowanie sportów elektronicznych w sposób profesjonalny. Tematyka części zajęć lekcyjnych zostanie przesunięta w kierunku profesjonalnego przygotowania graczy oraz sprzętu. Dodatkowo na zajęciach poruszane będą tematy związane z obsługą wybranych silników gier (Unity 3D/ Unreal Engine i innych) oraz tworzeniem prostych gier i aplikacji.

Zaplanowany jest stały kontakt z rodzicami, psychologami oraz pedagogiem w celu zapewnienia bezpiecznego uprawiania e-sportu oraz objęcie kontrolą ilości godzin, które młodzież spędza przy komputerze.

Czym jest E – SPORT?
Sporty elektroniczne to nic innego jak rywalizacja za pomocą komputera czy konsoli i gier video w trybie multiplayer (czyli z innymi użytkownikami), za pośrednictwem połączenia internetowego lub sieciowego-LAN. Rozgrywki z wykorzystaniem gier komputerowych są oficjalnie uznaną dyscypliną sportu w wielu krajach takich jak: Chiny, Rosja, Brazylia, Włochy, Dania, Bułgaria, Korea, USA. [więcej]
pismak, 19.04.2016 18:00|czytane: 380 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Centrum Informacji Technicznej i Biznesowej w nowej odsłonie
W miejscu po kaplicy, w starym szpitalu przy ulicy Wyszyńskiego 11 w Kutnie, czyli na tyłach siedziby Agencji Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A., przeniesiono Centrum Informacji Technicznej i Biznesowej, czytelnię prowadzoną przez ARRK wspólnie z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Kutnie.

Centrum Informacji Technicznej i Biznesowej w nowej odsłonie, ./upload/articles_pakiety/29943/01_obraz.jpg
Centrum Informacji Technicznej i Biznesowej w nowej odsłonie, ./upload/articles_pakiety/29943/02_obraz.jpg
Centrum Informacji Technicznej i Biznesowej w nowej odsłonie, ./upload/articles_pakiety/29943/03_obraz.jpg


Obiekt po kaplicy nazwany dobremiejscekutno.pl zyskał ponadto nową funkcjonalność i został otwarty dla wszystkich. Młodzież może przyjść zagrać w ekonomiczne gry planszowe, przeczytać prasę czy skorzystać z pracowni komputerowej, a przedsiębiorcy mogą sięgnąć po fachową literaturę.

Jak mówi Mariola Grodnicka, prezes ARRK dobremiejscekutno.pl ma swój klimat, a stara kaplica okazała się bardzo atrakcyjnym obiektem.

- Do kaplicy przenieśliśmy Czytelnię, prowadzoną wspólnie z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną jako Centrum Informacji Technicznej i Biznesowej. Jednocześnie nadaliśmy tej przestrzeni nową funkcję. Dzięki dobrej lokalizacji i łatwemu dostępowi (parter) z dobregomiejscakutno.pl mogą  korzystać m. in. osoby niepełnosprawne czy osoby z małymi dziećmi w wózkach. Jest kilka stanowisk komputerowych z dostępem do LEX-a i do internetu.  Można więc wypożyczyć książkę, sprawdzić potrzebne informacje i spokojnie popracować - mówi Mariola Grodnicka. - Zagospodarowana i uporządkowana przez Zakład Nieruchomości Miejskich została również  przestrzeń wokół kaplicy. Planujemy, że pozyskamy środki i w przyszłości powstanie tam ogródek edukacyjny dla dzieci oraz przestrzeń rekreacyjna dla dorosłych.

ARRK nawiązała także współpracę ze Środowiskowym Domem Samopomocy w Kutnie dla którego także planujemy w przyszłości wspólne zajęcia np. z fotografii i obróbki zdjęć. [więcej]
wandea, 26.04.2016 07:17|czytane: 528 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Kto zostanie kierownikiem Referatu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego?
Starostwo Powiatowe w Kutnie ogłosiło konkurs na wolne kierownicze urzędnicze stanowisko pracy Kierownika Referatu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Starostwie.

Termin zgłoszeń kandydatów upływa 6 maja. WARUNKI

[więcej]
wandea, 26.04.2016 09:35|czytane: 1322 razy|37 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: V edycja Cudów na kółkach w Krośniewicach już w niedzielę
Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach oraz Autoczęści Krajewski zapraszają do udziału w V edycji imprezy motoryzacyjnej organizowanej w ramach Majowego Festynu Rodzinnego (1 maja) start o 15:00.

Pod patronatem eKutno.pl: V edycja Cudów na kółkach w Krośniewicach już w niedzielę, ./upload/articles_pakiety/29783/01_obraz.jpg


W zlocie mogą wziąć udział właściciele aut klasycznych i nietypowych, motocykli, rowerów, czyli wszelkie cuda i... cudaki. W programie m.in. prezentacja pojazdów (w dwóch kategoriach: dwukołowy, czterokołowy), konkurs z nagrodami, przejazd korowodu ulicami Krośniewic. [więcej]
wandea, 26.04.2016 10:29|czytane: 620 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Kutnowski Marsz dla Życia i Rodziny
14 maja po raz trzeci w Kutnie przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Marsze dla Życia i Rodziny to publiczna manifestacja przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego.

Pod patronatem eKutno.pl: Kutnowski Marsz dla Życia i Rodziny , ./upload/articles_pakiety/30019/01_obraz.jpg
Pod patronatem eKutno.pl: Kutnowski Marsz dla Życia i Rodziny , ./upload/articles_pakiety/30019/02_obraz.jpg
Pod patronatem eKutno.pl: Kutnowski Marsz dla Życia i Rodziny , ./upload/articles_pakiety/30019/03_obraz.jpg


Marsze odbędą się w ponad 120 polskich miejscowościach. Koordynatorem przedsięwzięcia jest Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny. Zapraszamy już dziś w sobotę 14 maja. [więcej]
wandea, 26.04.2016 09:31|czytane: 673 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Krośniewice: Noc Muzeów na Wiejską Nutę
14 Maja w Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach odbędzie się kolejna edycja Nocy Muzeów. Zabawa rozpoczyna się o godzinie 18.00 i trwać będzie aż do godziny 23.00.

Krośniewice: Noc Muzeów na Wiejską Nutę , ./upload/articles_pakiety/30014/01_obraz.jpg
Krośniewice: Noc Muzeów na Wiejską Nutę , ./upload/articles_pakiety/30014/02_obraz.jpg
Krośniewice: Noc Muzeów na Wiejską Nutę , ./upload/articles_pakiety/30014/03_obraz.jpg


W tym roku tematyka imprezy Nocy Muzeów powiązana jest z odbywającą się wystawą czasową sztuki ludowej, dlatego też w tym roku nazwa imprezy wygląda następująco „Noc Muzeów na Wiejską Nutę". W czasie imprezy zagrają dla gości dwa zespoły, które przygotowały specjalnie na tą okazję utwory muzyki ludowej Krośniewiacy i A'cappella (oba związane z Gminnym Centrum Kultury, sportu i rekreacji w Krośniewicach). Przez cały czas trwania imprezy będzie można nie tylko oglądać ale także spróbować staropolskich metody wyrobu masła, podpłomyków, a także zobaczyć jak kiedyś prano i prasowano odzież. Na terenie Muzeum powstanie prowizoryczny jarmark, na którym będzie można ucieszyć duszę watą cukrową czy obwarzankami oraz loterią kołowrotkową z nagrodami. Dla dzieci przewidziane są rozmaite gry i zabawy. [więcej]
kultura, 25.04.2016 21:12|czytane: 580 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Przedsiębiorczość w "Kasprowiczu"
W II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza podsumowano realizację ogólnopolskiego projektu DNIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI organizowanego  przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem sprawował Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. II LO im. Jana Kasprowicza w Kutnie po raz dwunasty bierze udział w tym projekcie.

Przedsiębiorczość w


Dzień przedsiębiorczości ma na celu pomóc uczniom w podejmowaniu trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej, zweryfikowaniu wyobrażeń o danym zawodzie oraz stanowisku pracy, zrozumieniu związku między wykształceniem i karierą zawodową, bezpośrednim poznaniu  wymagań stawianych pracownikom na różnych stanowiskach, zwiększeniu zainteresowania się nauką i samokształceniem.

Dyrektor Barbara Rostek – Nowacka, młodzież i szkolni koordynatorzy Dorota Kępińska i Małgorzata Walerczak składają serdeczne podziękowania firmom i instytucjom, które umożliwiły realizację tego projektu. [więcej]
pismak, 26.04.2016 09:09|czytane: 416 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jakie filmy w maju w Kinie KDK?
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza w maju

01.05.2016 niedziela
godz.16.00 KSIĘGA DŻUNGLI  premiera 2D dubbing (familijny, czas 107 min.)
godz.18.15 KSIĘGA DŻUNGLI  premiera 3D dubbing (familijny, czas 107 min.)
godz.20.30 OPOWIEŚĆ O MIŁOŚCI I MROKU (dramat, czas 98 min.)

Jakie filmy w maju w Kinie KDK?, ./upload/articles_pakiety/30017/02_obraz.jpg
Jakie filmy w maju w Kinie KDK?, ./upload/articles_pakiety/30017/03_obraz.jpg
Jakie filmy w maju w Kinie KDK?, ./upload/articles_pakiety/30017/11_obraz.jpg


02 -04.05.2016 od poniedziałku do środy
godz.16.00 hit na bis 7 RZECZY KTÓRYCH NIE WIECIE O FACETACH(komedia,110 min )
godz.18.15 KSIĘGA DŻUNGLI  premiera 2D napisy (familijny, czas 107 min.)
godz.20.30 OPOWIEŚĆ O MIŁOŚCI I MROKU (dramat, czas 98 min.)

06 -11.05.2016 od piątku do środy
godz.16.00 DZIELNY KOGUT MANIEK premiera 2D dubbing (animowany familijny czas 109 min)
godz.18.15 # WSZYSTKO GRA  premiera 2D (musical, czas 90 min.)
godz.20.00 # WSZYSTKO GRA  premiera 2D (musical, czas 90 min.) [więcej]
kultura, 26.04.2016 09:10|czytane: 624 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dotacja na remont prywatnego zabytku
Jutro na sesji Rady Miasta Kutna na wniosek Prezydenta Miasta Kutna radni udzielą dotacji z budżetu w wysokości 25 000 zł  z przeznaczeniem na realizowane w roku 2016 prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru umieszczonym przy ul. Sienkiewicza 2, którego miasto nie jest właścicielem.

Dotacja na remont prywatnego zabytku, ./upload/articles_pakiety/30012/01_obraz.jpg


W 1967 roku

Dotację otrzymać mają Mirosław Dobrowolski, Bronisław Komar, Leszek Obiegły i Waldemar Sztygiel czyli współwłaściciele budynku Hotelu Staropolskiego tzw. Nowej Oberży.

Wnioskodawcy zwrócili się o udzielenie dotacji na dalsze prace konserwatorskie prowadzone przy obiekcie polegające na remoncie elewacji budynku od strony ulicy Sienkiewicza przy całkowitym koszcie planowanych prac określonych na 51.363,79 zł. Złożony wniosek urzędnicy ocenili pozytywnie pod kątem kompletności oraz spełnienia wymogów formalnych z uchwały Rady Miasta Kutna z 24 czerwca 2008 r. w sprawie zasad i trybu udzielenia dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach nieruchomych wpisanych do rejestru zabytków nie stanowiących własności Miasta Kutna, sposobu ich rozliczania i kontroli wykonywania zleconych zadań. [więcej]
redaktor, 25.04.2016 20:49|czytane: 957 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Powiat chce połączyć dwie szkoły?
Dyskusja podczas oświatowej sesji nadzwyczajnej Rady Powiatu w Kutnie wydawała się nie mieć punktu kulminacyjnego, przełomowego. Wiadome było, że decyzja Zarządu nie jest pozytywna dla ZSZ nr 2, niektórzy musieli mieć nadzieję, bo walczyli o chleb i sprawiedliwość, część interlokutorów chciała szerszej rozmowy o przyszłości powiatowych szkół, której nijak nie można wyczytać z projektu Strategii rozwoju oświaty w powiecie kutnowskim.

Powiat chce połączyć dwie szkoły?, ./upload/articles_pakiety/30011/01_obraz.jpg


Nie odkryjemy Ameryki jeśli napiszemy, że niż demograficzny i licha kasa powiatu sprzyjają ruchom restrukturyzacyjnym w oświacie i o to spytał radny opozycyjny.

- Czy prawdą jest, że Zarząd Powiatu w Kutnie ma plany w siedzibie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. A. Troczewskiego w Kutnie umieścić drugą placówkę, Zespół Szkół nr 4 Kutno-Azory? - spytał Marek Jędrzejczak, radny PiS.

- Nie ma jeszcze takiej decyzji - odpowiedział krótko zmieszany Artur Gierula, członek Zarządu Powiatu.

- Ale pytałem o plany - podrzucił Jędrzejczak. 
[więcej]
wandea, 25.04.2016 19:24|czytane: 2095 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Przepadły projekty starostwa, a ZS nr 1 zrealizuje swój za 2 mln zł
Powiat Kutnowski w styczniu złożył do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego dwa projekty z zakresu kształcenia zawodowego. Jeden pt. Centrum Kształcenia Zawodowego i Praktycznego dla Dorosłych w ramach Osi Priorytetowej XI Edukacja, Kwalifikacje, Umiejętności RPO województwa łódzkiego Działanie XI.3 Kształcenie zawodowe. Budżet projektu wynosił 1,5 mln zł przy czym minimalny wkład własny powiatu tylko 11%. Drugi natomiast pt. Kutnowska Sieć Kształcenia Praktycznego i Egzaminowania. Szacunkowy budżet tego dwuletniego  projektu to 6 mln zł, natomiast wkład własny to jedynie 8,5 %.

Przepadły projekty starostwa, a ZS nr 1 zrealizuje swój za 2 mln zł, ./upload/articles_pakiety/29991/01_obraz.jpg
Przepadły projekty starostwa, a ZS nr 1 zrealizuje swój za 2 mln zł, ./upload/articles_pakiety/29991/02_obraz.jpg


W obu przypadkach podpisał nawet umowy partnerskie z Agencją Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A., Zakładem Doskonalenia Zawodowego w Warszawie - Centrum Kształcenia w Kutnie i ASM Centrum Badań i Analiz Rynku w Kutnie.

O losy wniosków pytał w ubiegłą środę na sesji Rady Powiatu w Kutnie radny PiS Marek Jędrzejczak.

- Powiat Kutnowski złożył dwa projekty dotyczące kształcenia zawodowego. Czy projekty zostały zakwalifikowane do dofinansowania? Czy będą realizowane? - pytał radny.

Artur Gierula,
członek Zarządu Powatu w Kutnie poinformował, że zostały trzy złożone, dwa nie będą realizowane gdyż nie zostały zakwalifikowane do dofinansowania z powodów formalno-merytorycznych. Krzysztof Debich Starosta Kutnowski dodał, że zarząd zamierza się odwołać od tej decyzji.

Radny Marek Jędrzejczak zapytał więc czy jest sens utrzymywać i czy zarząd zamierza przedłużyć umowę Głównemu Specjaliście ds. Pozyskiwania Środków Zewnętrznych w Wydziale Zarządu i Rozwoju Powiatu.

- Paweł Łebkowski został zatrudniony po to aby pozyskiwać środki unijne. Jakie do tej pory pozyskał? Jeśli nie pozyskał, to czy w takim razie będzie miał przedłużoną umowę, która kończy się 30 kwietnia? - pytał radny.

- Paweł Łebkowski zajmuje się wdrażaniem i realizacją projektu Żyjesz dla siebie i innych - zadbaj o swoje zdrowie - powiedział Krzysztof Debich. - W Wydziale Zarządu i Rozwoju Powiatu pracuje zespół ludzi. Oprócz dwóch wymienionych projektów został złożony wniosek związany z komputeryzacją starostwa. Decyzję o dalszym zatrudnieniu podejmiemy w chwili zakończenia umowy. [więcej]
wandea, 25.04.2016 19:04|czytane: 1585 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Kutnowskie Dni Fantastyki
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie organizuje w tym roku pierwsze Kutnowskie Dni Fantastyki w dniach 19-22 maja. Impreza organizowana jest z myślą o miłośnikach literatury fantastycznej i młodzieży. Już dziś zapraszamy do biblioteki i zachęcamy do zapoznania się z programem. eKutno.pl objęło Kutnowskie Dni Fantastyki patronatem medialnym.

Pod patronatem eKutno.pl: Kutnowskie Dni Fantastyki , ./upload/articles_pakiety/30010/01_obraz.jpg


19 maja – czwartek
17:00 Czytelnia - Panel debiutantów: Czy fantastyka to poważna literatura? Mikołaj Manicki, Bartłomiej Grubich, Konrad Knapek, moderacja: Maciej Kaźmierczak
17:00 Oddział dla dzieci i młodzieży - Fantasy dla dzieci: Opowieści dla najmłodszych

20 maja – piątek
11:00 Oddział dla dzieci i młodzieży - Wykład o fantastyce: prof. dr hab. Antoni Smuszkiewicz dla grup gimnazjalnych
12:00 Gimnazjum nr 2  - Turniej quidditch
16:00 Czytelnia - Wykład o fantastyce: prof. dr hab. Antoni Smuszkiewicz wręczenie nagród w konkursie na opowiadanie z motywem róży
17:00 Czytelnia - Spotkanie autorskie: Jarosław Grzędowicz i Maja Lidia Kossakowska prowadzi: Maciej Walczak
17:00 Oddział dla dzieci i młodzieży - Fantasy dla dzieci: Opowieści dla najmłodszych
20:00 Czytelnia - Koncert duetu Backspace: muzyczna aranżacja motywów z gier i filmów [więcej]
kultura, 25.04.2016 17:43|czytane: 551 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Warsztaty batiku w muzeum
W niedzielę 24 kwietnia w Muzeum Regionalnym w Kutnie odbyły się warsztaty batiku. Zajęcia prowadziła pani Lusia Silitonga, która jest wykładowcą Politechniki w Semarang na Jawie Środkowej. Uczestnicy warsztatów odrysowywali na tkaninie wybrane wzory, a następnie pokrywali je woskiem.

Warsztaty batiku w muzeum, ./upload/articles_pakiety/30008/01_obraz.jpg
Warsztaty batiku w muzeum, ./upload/articles_pakiety/30008/02_obraz.jpg
Warsztaty batiku w muzeum, ./upload/articles_pakiety/30008/03_obraz.jpg


Kolejnym etapem pracy nad materiałem było zanurzenie go w osolonej wodzie, a następnie w barwniku, który farbował jedynie miejsca niepokryte woskiem. W wyniku tych działań powstały ciekawe i niepowtarzalne tkaniny. Kawałek własnoręcznie ozdobionej batikowej bawełny może być noszony jako apaszka, zostać oprawiony w ramkę i powieszony na ścianie lub posłużyć do uszycia poszewki poduszki. [więcej]
kultura, 25.04.2016 16:44|czytane: 580 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jubileusz Złotych Godów
W minioną sobotę w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kutnie miała miejsce uroczystość jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego Państwa Jadwigi i Romana Tobjaszów oraz Lucyny i Zdzisława Marciniaków. Prezydent Zbigniew Burzyński uhonorował Jubilatów medalami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za długoletnie pożycie małżeńskie. W słowach skierowanych do czcigodnych jubilatów Prezydent pogratulował wspólnie spędzonych lat oraz podziękował za wspaniały przykład do naśladowania dla wszystkich młodych ludzi.

Jubileusz Złotych Godów , ./upload/articles_pakiety/30007/03_obraz.jpg
Jubileusz Złotych Godów , ./upload/articles_pakiety/30007/07_obraz.jpg


Jubilaci Złotych Godów Państwo Tobjasz to mieszańcy Kutna, którzy przysięgę małżeńską wypowiedzieli 05 kwietnia 1966 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Stepnicy (woj. zachodnio-pomorskie). Państwo Tobjaszowie to pedagodzy z ponad 30-letnim stażem pracy. Pani Jadwiga była długoletnim nauczycielem języka polskiego m.in. w Szkole Podstawowej w Kaszewach Dwornych, natomiast p. Roman to m.in. dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 8 w Kutnie, a także nauczyciel matematyki w wielu kutnowskich szkołach. Recepta na udany związek to wyrozumiałość i wzajemne poszanowanie. Jubilaci dochowali się córek Magdaleny, Agnieszki i Małgorzaty, sześciorga wnucząt oraz prawnuka. [więcej]
pismak, 25.04.2016 16:43|czytane: 758 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Mistrz Czytelnictwa 2016
Już po raz czwarty, w poniedziałek 25 kwietnia, rozegrano IV Międzyszkolny Turniej Czytelniczy o tytuł Mistrza Czytelnictwa 2016. Konkurs organizowany jest z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką Filię w Kutnie i Szkołę Podstawową nr 9 w Kutnie. Turniej przygotowały Agnieszka Mikołajczyk (Biblioteka Pedagogiczna w Kutnie) oraz Beata Paluchowska (Szkoła Podstawowa nr 9 w Kutnie). Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Kutna, który ufundował nagrody dla zwycięskich drużyn oraz książki dla wszystkich uczestników.

Mistrz Czytelnictwa 2016, ./upload/articles_pakiety/30006/01_obraz.jpg
Mistrz Czytelnictwa 2016, ./upload/articles_pakiety/30006/02_obraz.jpg
Mistrz Czytelnictwa 2016, ./upload/articles_pakiety/30006/03_obraz.jpg


Do tegorocznej rywalizacji przystąpiły drużyny z dziewięciu szkół powiatu kutnowskiego: Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Łaniętach, Szkoła Podstawowa im. Szarych Szeregów w Strzelcach, Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Micinie, Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie, Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Stanisława Kostki w Kutnie, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie, Szkoła Podstawowa nr 5 w Kutnie, Szkoła Podstawowa nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kutnie, Szkoła Podstawowa nr 9 im. Władysława Jagiełły w Kutnie. Szkoły reprezentowały trzyosobowe drużyny klas czwartych wyłonione podczas szkolnych eliminacji. Za temat turnieju w tym roku wybrano treść książki „Mikołajek” René Goscinny'ego i Jean-Jacques'a Sempé (il.).

Uczniowie uczestniczyli w grach i zabawach czytelniczych udowadniając, że znają doskonale przygody sympatycznego i trochę niesfornego Mikołajka. Wyrównana walka i determinacja zawodników spowodowała, że tym razem jury (nauczyciele przygotowujący uczniów wyłonieni przed rozgrywkami poprzez losowanie) postanowiło na równi uhonorować dwie drużyny. [więcej]
kultura, 25.04.2016 16:28|czytane: 632 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowskie softballistki rozpoczęły rywalizację
W niedzieleę 24 kwietnia rozpoczęła swoją rywalizację w Polskiej Lidze Softballu Kobiet drużyna MKS Stal BiS Kutno. Zawodniczki naszego klubu w pierwszej kolejce musiały w meczach wyjazdowych zmierzyć się na ciężkim terenie z drużyną Szóstki Brzeg. W pierwszym meczu pomimo szybkiego prowadzenia 7 do 0 w pierwszej zmianie ekipa softballistek z Kutna roztrwoniła tą przewagę przegrywając ostatecznie 12 do 8 w siedmiu zmianach.

Kutnowskie softballistki rozpoczęły rywalizację, ./upload/articles_pakiety/30003/01_obraz.jpg


Drugi mecz tego dnia to koncertowa gra miotacza stalówek Weroniki Prątkowskiej oraz całej obrony. Po 6 zmianach na tablicy wyników widniał remis 5 do 5. Rzutem na taśmę przy dwóch outach doskonałe odbicia Natalii Langner, Patrycji Kaczor i Darii Kubiak dały prowadzenie 7 do 5. Drużyna z Brzegu nie zdołała odrobić już strat w ostatniej zmianie. Należy także wspomnieć o bardzo dobrej postawie w ataku Darii Śnieć i Aleksandry Niewiadomskiej, których dalekie odbicia pomogły zdobyć wiele punktów. [więcej]
pismak, 25.04.2016 09:00|czytane: 549 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Prawnicze możliwości w "Kasprowiczu"
Uczestniczenie w symulacjach rozpraw sądowych, wykładach, prezentacjach, warsztatach, prelekcjach oraz w innych przedsięwzięciach organizowanych przez pracowników, doktorantów i studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego – takie możliwości dla  młodzieży II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Kutnie otwiera zawarte 20 kwietnia porozumienie.

Prawnicze możliwości w
Prawnicze możliwości w
Prawnicze możliwości w


Umowę podpisały dziekan wydziału – dr hab. Agnieszka Liszewska – prof. nadzw. Uniwersytetu Łódzkiego i dyrektor liceum Barbara Rostek – Nowacka

– Porozumienie daje możliwość objęcia patronatem klas realizujących rozszerzony program wiedzy o społeczeństwie. Zajęcia odbywać się będą zarówno na uczelni jak i w szkole –  mówi Barbara Rostek-Nowacka – dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Kutnie

– Warto dodać, że od 2007 roku młodzież naszego liceum bierze udział w warsztatach z podstaw prawa oraz przygotowuje symulacje rozpraw sądowych. Zajęcia te prowadzi dr Maciej Muliński, adiunkt Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego – dodaje Anna Ambroziak, nauczyciel języka polskiego w II LO. [więcej]
pismak, 25.04.2016 08:22|czytane: 942 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Polfarmex na siódmym miejscu w tabeli
Wczoraj  w ostatnim meczu rundy zasadniczej Pofarmex Kutno przegrał z BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 75-79 (26-20, 16-24, 15-12, 22-19)

BM Slam Stal Ostrów: Wangmena 18, Nikołow 16, Millage 15, Sroka 11, Zębski 10, Ochońko 6, Delaney 2, Żurawski 1, Niedźwiedzki 0, Suliński 0, Kaczmarzyk 0;

Polfarmex Kutno: Zyskowski 16, Wołoszyn 12, Fraser 12, Parker 9, Faber 7, Gabiński 7, Grochowski 5, Bartosz 4, Malczyk 3.

Polfarmex spadł na siódme miejsce w tabeli i w rywalizacji play-off zagra z Rosą Radom. Pierwszy ćwierćfinałowy mecz już w piątek, 29 kwietnia. Rywalizacja w ćwierćfinałach toczy się do trzech wygranych.

Stelmet BC Zielona Góra (1) – Asseco Gdynia (8)

mecz 1 (Zielona Góra) – czwartek, 28 kwietnia
mecz 2 (Zielona Góra) – sobota, 30 kwietnia
mecz 3 (Gdynia) – wtorek, 3 maja
ew. mecz 4 (Gdynia) – czwartek, 5 maja
ew. mecz 5 (Zielona Góra) – niedziela, 8 maja [więcej]
pismak, 25.04.2016 08:07|czytane: 476 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sukces Krzysztofa Zachwiei ze Strzegocina
Krzysztof Zachwieja, uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie przygotowany przez pana Krzysztofa Dymnego zajął IV miejsce wśród przedstawicieli 22 powiatów województwa łódzkiego.

Sukces Krzysztofa Zachwiei ze Strzegocina, ./upload/articles_pakiety/30000/02_obraz.jpg
Sukces Krzysztofa Zachwiei ze Strzegocina, ./upload/articles_pakiety/30000/03_obraz.jpg
Sukces Krzysztofa Zachwiei ze Strzegocina, ./upload/articles_pakiety/30000/04_obraz.jpg


Najpierw Krzysztof I miejsce w powiatowym etapie XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom". 22 kwietnia przystąpił do eliminacji wojewódzkich w Opocznie. Po części pisemnej Krzysztof zajął III miejsce i zakwalifikował się do finałowej piątki. W efekcie zajął IV miejsce wśród przedstawicieli 22 powiatów województwa łódzkiego. [więcej]
wandea, 24.04.2016 22:24|czytane: 412 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wygrali darmowe wodne pluski
W konkursie Aquaparku Kutno cztery zaproszenia na wodne pluski otrzymują Barbara Michalik,
Tadeusz Frontczak, Marzena Rybacka, Patryk Snopkowski.


Wygrali darmowe wodne pluski, ./upload/articles_pakiety/29990/01_obraz.jpg


Zaproszenia będzie można odebrać w terminie 14 dni od ogłoszenia wyników konkursu.

[więcej]
wandea, 24.04.2016 22:09|czytane: 582 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Majowy weekend tuż, tuż: Skalne Grzyby, tajemnicze labirynty, a na koniec wody lecznicze
Sudety to piękne, stare i tajemnicze góry. Trochę niedoceniane przez rodzimych turystów. Warto jednak odwiedzić te przepiękne góry. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zapraszam do wędrówki po sudeckim paśmie, po Górach Stołowych. Dla ochrony tego cudownego pasma utworzono w 1993 roku Park Narodowy Gór Stołowych. Góry te można zwiedzać na kilka sposobów – pieszo, na rowerze i autem. Oczywiście można również podjechać samochodem na wybrany parking i wyruszyć w w góry. Baz wypadowych jest kilka. Centrum to Karłów, miejscowość turystyczna u podnóża perły Góry Stołowych, Szczelińca Wielkiego.

Majowy weekend tuż, tuż: Skalne Grzyby, tajemnicze labirynty, a na koniec wody lecznicze, ./upload/articles_pakiety/29997/01_obraz.jpg
Majowy weekend tuż, tuż: Skalne Grzyby, tajemnicze labirynty, a na koniec wody lecznicze, ./upload/articles_pakiety/29997/02_obraz.jpg
Majowy weekend tuż, tuż: Skalne Grzyby, tajemnicze labirynty, a na koniec wody lecznicze, ./upload/articles_pakiety/29997/03_obraz.jpg


Moim ulubionym miejscem wypadowym jest maleńkie, ale bardzo urocze miasteczko Radków, a bazą noclegową Tłumaczów, miejscowość graniczna
Radków wzmiankowany był już w 1290 jako Wünschelburg, a prawa miejskie uzyskał ok. 1320. Miasto było ośrodkiem produkcji rzemieślniczej, świadczą o tym występujące tutaj w XIV w. ławy chlebowe, mięsne i obuwnicze. W Radkowie zajmowano się także młynarstwem, piwowarstwem i sukiennictwem. Na przełomie XIV i XV w. ustalił się ostatecznie kształt Radkowa, który niewiele się zmienił do dzisiaj. W tym czasie wybudowano mury obronne wokół miasta, a w latach 1571-1580 kościół św. Doroty. W 1545 w mieście wybuchł groźny pożar, który strawił większą część Radkowa. Wojny w XVII i XVIII w. spowodowały upadek znaczenia miasta. Ożywienie gospodarcze miasta nastąpiło dopiero pod koniec XIX w., kiedy uruchomiono warsztaty tkactwa lnianego. W 1895 r. uruchomiono pobór kamieni piaskowca, którego wydobycie zwielokrotniono już w 1903 po wybudowaniu linii kolejowej. W roku 1925 zaczęła działalność poczta, oraz niewielkie fabryczki przemysłu drzewnego, spożywczego, włókienniczego i metalowego. W 1945 miasto zostało włączone do Polski i przyjęło obecną nazwę. Dotychczasowych mieszkańców wysiedlono do Niemiec. Tyle Wikipedia.

Jeszcze kilkanście lat temu Radków był bardzo zaniedbany. Zmieniło się to w ostatnich latach. Odrestaurowano wiele starych kamieniczek, wybudowano parking, no i przede wszystkim zmodernizowano w miasteczku trochę ulic. W Radkowie (2 km od centrum) można również wypoczywać nad wodą. W mieście jest przepiękny zalew, nad którym rozlokowane są liczne domki letniskowe, ośrodki wypoczynkowe i restauracja. Zbiornik ten wybudowano u podnóża grzbietu Guzowata, na Potoku Czerwonogórskim (czes. Červenohorský Potok) wybudowano zaporę, tworząc w ten sposób sztuczny zalew (długości niespełna kilometra i około trzystu metrów szerokości). [więcej]
redaktor, 24.04.2016 12:04|czytane: 871 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Tomasz Rzymkowski dla wPolityce.pl: Łączy nas z Pawłem Kukizem idea naprawy państwa polskiego
Poseł Ziemi Kutnowskiej Tomasz Rzymkowski z klubu poselskiego Kukiz 15 w rozmowie dla portalu wPolityce.pl dementuje plotki o odejściu członków Ruchu Narodowego z klubu.

Tomasz Rzymkowski dla wPolityce.pl: Łączy nas z Pawłem Kukizem idea naprawy państwa polskiego, ./upload/articles_pakiety/29998/01_obraz.jpg


wPolityce.pl: Jak posłowie-narodowcy zachowają się po publikacji taśm Kukiza? Opuszczą klub poselski Kukiz 15?

Poseł Tomasz Rzymkowski, Ruch Kukiz 15: Jest to kolejny element wielkiej nagonki, która ma na celu rozbicie klubu poselskiego Kukiz‘15. Rzecz skandaliczna, że prywatne rozmowy są wykorzystywane w rozgrywce politycznej i upublicznione w celu zdyskredytowania Pawła Kukiza. Nie jest dla mnie żadnym zaskoczeniem, ani dla nikogo z klubu, a tym bardziej dla narodowców, jak wyglądają relację między Pawłem Kukizem a Arturem Zawiszą. To nie będzie rzutować na naszą dalszą działalność i współpracę z Pawłem Kukizem.

wPolityce.pl: Czyli narodowcy pozostaną w klubie poselskim Kukiz‘15?

W imieniu swoim i kolegów z klubu, mogę zapewnić, że łączy nas z Pawłem Kukizem idea naprawy państwa polskiego, przygotowanie projektu nowej konstytucji, a także upodmiotowienie Polski na arenie międzynarodowej. Chcemy zakończyć epokę republiki okrągłego stołu, ten cel jest dla nas najważniejszy. Tak niepoważne działanie, jak publikacja prywatnych rozmów, nie spowoduje zachwiania naszej współpracy, ukierunkowanej dobrem Polski. [więcej]
pismak, 24.04.2016 11:50|czytane: 816 razy|22 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Laureaci konkursu pojadą do Torunia
W roku 2016 przypadają dwie okrągłe rocznice ważnych wydarzeń związanych z Toruniem: 605 lat temu zawarto pierwszy pokój toruński, kończący tzw. wielką wojnę 1409-1411 z Zakonem Krzyżackim, a 550 lat temu – w 1466 roku drugi pokój toruński, kończący wojnę trzynastoletnią. Toruń to także miasto, które odgrywało ogromną rolę w historii nie tylko państwa polskiego, ale również w dziejach politycznych Europy.

Laureaci konkursu pojadą do Torunia, ./upload/articles_pakiety/29996/06_obraz.jpg
Laureaci konkursu pojadą do Torunia, ./upload/articles_pakiety/29996/09_obraz.jpg
Laureaci konkursu pojadą do Torunia, ./upload/articles_pakiety/29996/12_obraz.jpg


To stało się inspiracją do zorganizowania dla dzieci konkursu, w którym można było wygrać wycieczkę do tego założonego przez Krzyżaków w XIII wieku miasta. W związku z tym w Szkole Podstawowej w Jankowicach w piątek, 22 kwietnia rozegrany został finał konkursu wiedzy „Toruń-miasto piernika i Kopernika”, w którym uczestnikami były dzieci z klas IV-VI ze szkół podstawowych z Dąbrowic, Nowego i Jankowic, wyłonione w szkolnych eliminacjach.

Konkurs przeprowadzony został według zasad „Jednego z dziesięciu”. Każdy z 13 uczestników wylosował stanowisko i otrzymał na wstępie trzy szanse – ustawione przy każdym stanowisku. Chodziło też o zachowanie przynajmniej jednej szansy, by grać dalej. Konkursowe pytania dotyczyły wiedzy z zakresu historii Torunia, jego najbardziej znanych zabytków, pomników, życia najsławniejszego jego mieszkańca Mikołaja Kopernika, toruńskich legend czy pierników. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: Magda Kucharska, Grażyna Król oraz Mariola Łukomska.

Ostatecznie po emocjonującej rozgrywce zwyciężyła Diana Ginter, reprezentująca szkołę z Dąbrowic, zdobywając tytuł arcymistrza wiedzy o Toruniu. [więcej]
pismak, 24.04.2016 11:39|czytane: 1644 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Podwójne zwycięstwo tancerzy Street Dance Studio Joanny Zielińskiej oraz Pawła Kułagi
Wczoraj odbył się I Festiwal Sztuk Niezbędnych KONKURS TANECZNY "TOROWISKO" w Konstantynowie Łódzkim. Tancerze STREET DANCE STUDIO zgarnęli, aż dwa 1 MIEJSCA! To ogromny sukces dla kutnowskiej szkoły, dla KDK a przede wszystkim dla całego Kutna.

Podwójne zwycięstwo tancerzy Street Dance Studio Joanny Zielińskiej oraz Pawła Kułagi, ./upload/articles_pakiety/29995/01_obraz.jpg
Podwójne zwycięstwo tancerzy Street Dance Studio Joanny Zielińskiej oraz Pawła Kułagi, ./upload/articles_pakiety/29995/02_obraz.jpg
Podwójne zwycięstwo tancerzy Street Dance Studio Joanny Zielińskiej oraz Pawła Kułagi, ./upload/articles_pakiety/29995/03_obraz.jpg


Tancerze rywalizowali z wieloma zespołami z różnych zakątków kraju. Sędziami byli Kosma Wysokiński - znany z programu "MAM TALENT", Paulina Przestrzelska - znana z programu "You Can Dance", Anna Niewiadomska -znana w świecie tanecznym instruktorka oraz choreograf. Podczas całego konkursu panowała wspaniała rodzinna atmosfera, pełna zdrowej rywalizacji i pasji.

Oto wyniki naszych tancerzy:
1 miejsce dla zespołu LUZIK w kategorii do 8 lat
1 miejsce dla zespołu BEAT KILLERS w kategorii taniec nowoczesny 9-11 lat
[więcej]
pismak, 24.04.2016 11:32|czytane: 1276 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Inauguracja I ligi baseballu (grupa północna)
Wczoraj na obiektach Europejskiego Centrum Szkolenia Małej ligi w Kutnie rozpoczęto rozgrywki w ramach I ligi baseballu. Rozegrano trzy spotkania w grupie północnej.

Inauguracja I ligi baseballu (grupa północna), ./upload/articles_pakiety/29994/10_obraz.jpg
Inauguracja I ligi baseballu (grupa północna), ./upload/articles_pakiety/29994/12_obraz.jpg
Inauguracja I ligi baseballu (grupa północna), ./upload/articles_pakiety/29994/23_obraz.jpg


W pierwszym meczu spotkały się zespoły MKS „Stal” BiS Kutno i „ Centaury” Warszawa. Od początku lekką przewagę osiągnęli zawodnicy Stali zdobywając dwa punkty w pierwszej zmianie oraz kolejne dwa w drugiej. Młodzi zawodnicy Centaurów nie potrafili powstrzymać ataku gospodarzy i na zakończenie trzej zmiany schodzili z boiska przy wyniku 16 – 0 dla Kutna. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i mecz zakończył się na przewagę w 5 zmianie.

W drugim meczu rywalizowały ze sobą drużyny „Yankees” Działdowo i „ Centaury” Warszawa. Było to drugie spotkanie zespołu z Warszawy w tym dniu. Widać było iż zawodnicy ze stolicy pamiętali jeszcze o dotkliwej porażce i nie mogli zebrać sił do walki. Tym razem również musieli uznać wyższość przeciwnika 22 – 3. [więcej]
pismak, 24.04.2016 11:23|czytane: 586 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
KKS Pro-Basket Sirmax Kutno w półfinale Mistrzostw Polski
Drużyna KKS Pro-Basket Sirmax Kutno biorąca udział w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski w Tarnowie, zagwarantowała sobie udział w półfinale tych rozgrywek. Podopieczne Adama Pawłowskiego odniosły do tej pory dwa zwycięstwa i jutro czeka je pojedynek o pierwsze miejsce na turnieju. Dziś o godzinie 12:30 zespół kutnowski rozegra ostatnie spotkanie z MKS Pałac Młodzieży Tarnów.

KKS Pro-Basket Sirmax Kutno w półfinale Mistrzostw Polski, ./upload/articles_pakiety/29993/02_obraz.jpg
KKS Pro-Basket Sirmax Kutno w półfinale Mistrzostw Polski, ./upload/articles_pakiety/29993/07_obraz.jpg
KKS Pro-Basket Sirmax Kutno w półfinale Mistrzostw Polski, ./upload/articles_pakiety/29993/10_obraz.jpg


Wyniki spotkań:
KKS Tarnowskie Góry – KKS Pro-Basket Sirmax Kutno 43:114
KKS Pro-Basket Sirmax Kutno – MKS Basket Chrobry Głogów 74:42
[więcej]
pismak, 24.04.2016 11:11|czytane: 1046 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Smakuj z eKutno.pl: Do czego służy szynkowar, czyli karkówka własnej roboty
Lekarze i dietetycy alarmują  - jeśli Polacy nie zmienią swoich nawyków żywieniowych, będą żyć mniej komfortowo. Co prawda współczesna medycyna wydłuża życie, ale o jakość tego życia musimy zadbać sami. Wiele osób coraz częściej myśli o zdrowym odżywianiu. Nie zawsze jednak jest czas, by przygotować coś swojskiego. Jemy źle, spożywamy jedzenie z dużą ilością konserwantów, ulepszaczy smaku, cukru w różnej postaci, tłuszczu i przeróżnych dodatków, które służą jako wypełniacz, np. do pasztetu, wędliny.

Smakuj z eKutno.pl: Do czego służy szynkowar, czyli karkówka własnej roboty, ./upload/articles_pakiety/29989/01_obraz.jpg
Smakuj z eKutno.pl: Do czego służy szynkowar, czyli karkówka własnej roboty, ./upload/articles_pakiety/29989/02_obraz.jpg
Smakuj z eKutno.pl: Do czego służy szynkowar, czyli karkówka własnej roboty, ./upload/articles_pakiety/29989/03_obraz.jpg


Na szczęście jeszcze nam daleko to diety Brytyjczyków lub Amerykanów, która jest bardzo tłusta: frytki, jajecznica na bekonie, hamburgery, itp. W Anglii nie ma zwyczaju przyrządzania domowych posiłków. Ludzie jedzą w barach lub kupują gotowe dania, które odgrzewają w mikrofalówce. W Polsce pewno też są taki złe zwyczaje, ale dzięki babciom, które są na emeryturze, zdarzają się w naszych domach zdrowe i pełnowartościowe posiłki.
Złe nawyki żywieniowe można i trzeba zmienić, bo nieprawdą jest, że najsmaczniejsze jest jedzenie ze sklepu. Proponuję własny wyrób wędliniarski. Wystarczy na to poświecić niewiele czasu – takie wędliny po prostu robią się same.

Wystarczy zakupić dość proste i tanie urządzenie – szynkowar. Osoby, które mają taki szynkowar doskonale wiedzą jak smakuje coś  normalnego, bez żadnej chemii – mięso, sól, pieprz i inne przyprawy i nic więcej.
Najtańszy szynkowar można już kupić za około 50 złotych. Cena uzależniona jest od pojemności szynkowaru i od producenta. Konkurencja jest spora. Sprzedawcy dają różne gratisy, np. termometr do mierzenia temperatury wody lub mlekaW internecie można znaleźć dziesiątki przepisów na smakołyki z szynkowaru. [więcej]
redaktor, 23.04.2016 11:51|czytane: 906 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
czytaj z eKutno.pl Dziś Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
Dziś Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich czyli doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Dzień ten po raz pierwszy obchodzono w 1995 roku.

czytaj z eKutno.pl Dziś Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, ./upload/articles_pakiety/29992/01_obraz.jpg


W poniedziałek 25 kwietnia z okazji Dnia Książki w Bibliotece Pedagogicznej w Kutnie odbędzie się IV Międzyszkolny Turniej Czytelniczy dla uczniów klas IV pod hasłem „W szkole Mikołajka”. Uczniowie będą rywalizować o tytuł Mistrz Czytelnictwa 2016. W turnieju rozgrywanym pod patronatem Prezydenta Miasta Kutna weźmie udział 9 drużyn z powiatu kutnowskiego.

A my dla Czytelników eKutno.pl mamy zestaw publikacji wydanych przez Kutnowski Dom Kultury "pociąg do poezji", "Węzły, sukienki żagle. Nowa poezja ojczyzna i dziewczyna", "Święto Róży. 40 lat tradycji", "Pejzaż Rudymentarny" Tomasza Czyżewskiego, wydane przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej "Prace rewaloryzacyjne w zabytkowym Parku Wiosny Ludów w Kutnie" i przez Kutnowskie Towarzystwo Historyczne i Muzeum Regionalne "Kutnowski Słownik Biograficzny" Tom I. [więcej]
kultura, 23.04.2016 11:45|czytane: 619 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Od 5 maja KURS TAŃCA UŻYTKOWEGO DLA PAR I SINGLI
Studio Tańca Alibi zaprasza pary oraz singli na kurs tańca użytkowego. Oferta zajęć przeznaczona jest dla osób, które nie potrafią tańczyć lub zwyczajnie są znudzone zbyt małą ilością figur w swoim tańcu. Na kursie nabierzecie Państwo pewności siebie i bez obaw przetańczycie każdą imprezę taneczną. START: 5 maja 19.00-20.30

Od 5 maja KURS TAŃCA UŻYTKOWEGO DLA PAR I SINGLI, ./upload/articles_pakiety/29965/01_obraz.jpg
Od 5 maja KURS TAŃCA UŻYTKOWEGO DLA PAR I SINGLI, ./upload/articles_pakiety/29965/02_obraz.jpg


Program kursu zawiera naukę najmodniejszych i najbardziej przydatnych tańców użytkowych
(disco samby i discofoxa):

Discofox  i disco samba to dyskotekowe tańce użytkowe, które są bardzo przydatne na każdej imprezie tańczonej w parach.  Są to tańce proste a jednocześnie niezwykle widowiskowe. Dzięki niezliczonej ilości obrotów i fantazyjnych figur, przyciągają uwagę i wzbudzają podziw oglądających. Stosując ich kroki można spokojnie przetańczyć całą noc, gdyż ilość figur jest tutaj nieograniczona. Schemat kroków może być układany w nieskończoną liczbę kombinacji zarówno prostych jak i zaawansowanych.  Disco samby i discofoxa może nauczyć się każdy w stosunkowo krótkim czasie. Są one korzystną alternatywą dla wszystkich tych, którzy chcieliby swobodnie pobawić się na każdej imprezie tanecznej typu wesele, dyskoteka, sylwester, studniówka, bal karnawałowy, impreza firmowa itp. [więcej]
wandea, 21.04.2016 13:18|czytane: 417 razy|komentuj|czytaj cały
Laureaci konkursu recytatorskiego w Żychlinie
Relacja z konkursu recytatorskiego dla dzieci i młodzieży im. Janusza Korczaka „Pięknie być człowiekiem”. We wtorek Miejsko–Gminna Biblioteka Publiczna im. Marii Kownackiej w Żychlinie była organizatorem rejonowych eliminacji konkursu recytatorskiego „Pięknie być człowiekiem”, w którym udział wzięło 41 uczniów.

Laureaci konkursu recytatorskiego w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/29986/01_obraz.jpg
Laureaci konkursu recytatorskiego w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/29986/03_obraz.jpg
Laureaci konkursu recytatorskiego w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/29986/12_obraz.jpg


Wyniki
Grupa wiekowa klasy I-III szkoła podstawowa
I miejsce – Karolina Ziółkowska (SP Grabów)
II miejsce – Kinga Stępniak (SP nr 2 Żychlin)
III miejsce – Klaudia Piątkowska (SP nr 2 Żychlin)
Wyróżnienia: Gabriela Staszewska, Olga Ranachowska, Małgorzata Babecka, Julia Kotecka, Agata Kumor, Nikola Morga, Izabela Lewandowska.
 
Grupa wiekowa klasy IV-VI szkoła podstawowa
I miejsce – Klaudia Studzińska (SP nr 1 Żychlin)
II miejsce – Piotr Wódka (SP nr1 Żychlin)
III miejsce – Małgorzata Gajda (SP nr 1 Żychlin)
Wyróżnienia : Ida Kalinowska, Szymon Klimczak, Jakub Tomczak. [więcej]
pismak, 22.04.2016 19:32|czytane: 584 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Reprezentacja z "Dziewiątki" pojedzie na Igrzyska Młodzieży Szkolnej
29 maja reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie wyjeżdża do Tomaszowa Mazowieckiego na Finał Wojewódzki Gier i zabaw rozgrywany w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. 15 kwietnia wygrała ona półfinał mistrzostw województwa.

Reprezentacja z
Reprezentacja z


Od tego roku uległa zmianie formuła rozgrywania tych widowiskowych zawodów. W konkurencjach nie startują najstarsze klasy V i VI, natomiast klasy I – IV startują w czterech blokach, w których są do rozegrana po cztery wyścigi. Według tej zasady rozgrywany był półfinał mistrzostw województwa, który odbył się 15 kwietnia w hali Szkoły Podstawowej nr 9. W zawodach tych zwyciężyła reprezentacja „Dziewiątki”, która zdobyła łącznie 54 punkty i w pokonanym polu pozostawiła: Szkołę Podstawową nr 2 ze Skierniewic (44 punkty), Szkołę Podstawową nr 2 z Żychlina (38 punktów) i Szkołę Podstawową z Imielna (24 punkty). [więcej]
pismak, 22.04.2016 19:23|czytane: 1038 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Łukasz Zalewski z Kutna w czołówce młodych logistyków w Polsce
Łukasz Zalewski z Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie zajął 19. miejsce w ósmej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. 15 kwietnia w Wyższej Szkole Logistyki podczas uroczystej gali świętował swój sukces wraz z pozostałymi finalistami, nauczycielami, dyrektorami szkół oraz szerokim gronem kilkudziesięciu przedstawicieli przedsiębiorstw logistycznych.

Łukasz Zalewski z Kutna w czołówce młodych logistyków w Polsce, ./upload/articles_pakiety/29985/01_obraz.jpg
Łukasz Zalewski z Kutna w czołówce młodych logistyków w Polsce, ./upload/articles_pakiety/29985/02_obraz.jpg


Uczeń trzeciej klasy w drodze do finału pokonał ponad 7 tys. uczniów z całej Polski. Miejsce Łukasza w pierwszej dwudziestce najlepszych młodych logistyków w kraju to niewątpliwy sukces i doskonała okazja, by zaprezentować się potencjalnym pracodawcom. To także liczne nagrody i wyrazy uznania ze strony organizatorów, sponsorów i partnerów Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.

Atrakcyjne nagrody i dobry początek kariery w logistyce zapewnili sobie także – pierwszy na podium Jakub Jędrzejczak z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Lesznie, drugi – Adrian Zych z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Ostrołęce oraz trzecia – Izabela Zep z leszczyńskiego „Ekonomika”.  Sukcesy uczniów z tej wielkopolskiej szkoły – pięciu finalistów, w tym dwoje na podium - zadecydowały o tym, że zaszczytny tytuł i nagrody dla Najlepszej Szkoły VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej trafiły właśnie do Zespołu Szkół Ekonomicznych w Lesznie. [więcej]
pismak, 22.04.2016 19:19|czytane: 2779 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Drugie Kutnowskie Dni Fantastyki
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie już od przyszłego czwartku zaprasza na Kutnowskie Dni Fantastyki. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia. A w programie spotkania z autorami, koncert, warsztaty malarskie, pokaz... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
RINTAL Polska poszykuje samodzielnych monterów schodów Producent schodów, Rintal Polska Sp. z o.o. poszukuje samodzielnych monterów schodów.rnrnZakres działalności:rn- montaż schodów samonośnych oraz obić na schody betonowernrnWymagania:rn- włas... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę AVENSIS I lub II tel.725-361-836 Kupie Toyote AVENSIS I lub II COROLLE YARIS MERCEDESA SPRINTERA 124 190 W210 oraz Maszyny Rolnicze Ursus Zetor Wladymirec Przyczepy Kombajny tel. 725.361.836 cala Polska atrakcyjne ceny szybki odbiór... [czytaj więcej]
Przeprowadzki Usługi transportowe Oferujemy usługi transportowe przeprowadzki przewozy mebli, AGD i RTV rzawsze aktualne również w weekendy 24h tel. 725-361-836... [czytaj więcej]
WYnajme kawalerke Wynajme kawalerke 20^2. Od lipca w centrum Kutna. Umeblowana. Koszt najmu 650zl... [czytaj więcej]
Pożyczka na oświadczenie. Kredyt na dowód Pożyczka na oświadczenie. Kredyt na dowód. Tylko 94zł miesięcznie za pożyczone 1000zł. Aby otrzymać pożyczkę potrzebujesz: - dowód osobisty - konto bankowe - źródło dochodu ... [czytaj więcej]
PRACA HOLANDIA rzeźnik lub ubojowiec PRACA HOLANDIA rzeźnik lub ubojowiec Od osoby szukającej pracy oczekuje się przede wszystkim doświadczenia na podobnym stanowisku Ze strony pracodawcy oferujemy pracę jednozmianową od 5.30... [czytaj więcej]
Mów po niemiecku – indywidualnie dla dorosłych online Wybierasz się do pracy albo pracujesz w za granicę? Nie masz rnczasu ani możliwości, żeby chodzić na kursy stacjonarne lub integracyjne? rnrnChcę zaproponować Ci skuteczną i łatwą naukę ni... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Błażej Okręglewicz:
4 minut temu
Nie pozostaje nic innego jak tylko pogratulować.
Hortensjusz Oleksiuk:
2
 · 
11 minut temu
Popieram Cię Krzysztofie w 1000%, chylę czoła i pozdrawiam....
Hortensjusz Oleksiuk:
2
 · 
15 minut temu
W kutnowskim Chwastostanie wszystko jest możliwe! Nieprawdaż?
Hortensjusz Oleksiuk:
21 minut temu
###"R" Taaaak! Wszystko jasne? Jurandzie! A kto ukradł komentarz, który znajdował się powyżej i był w swojej formie podobny do poniższego tylko zamiast dziwnie zamontowanego napisu PTO"R" był napis eKutno? Gdyby nie te awruki i złodzieje to Ziemia Kutnowska by była o wiele razy piękniejsza, ładniejsza, mądrzejsza, światlejsza i czystsza. Robert! Bardzo pięknie to wszystko ująłeś. Tak trzymaj! Pozdrawiam. Trzymajta sie chłopy mocno. W kupie! Uważajta na awruki, złodziei, głąbów i świrów. Do zobaczenia w szeregach Kutnowskiej Armii Nadziei "Prawda i Śmiech". NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI... ~agent 3D - Agencja MRPiH "podkówka". Generalny Koordynator akcji tworzenia KAN "PiŚ".
Jonatan Błus:
28 minut temu
Szanowny Panie Zygfrydzie obraźliwy wpis jest gdzieś poniżej ale doceniam pana dobrą wolę i po pana wpisie uważam sprawę za niebyłą. Pozdrawiam serdecznie.
Zygfryd Iwański:
1 godzin temu
Drogi Zygmuncie Skinder! Może w czymś Ci pomóc? Kto i czym Cię obrażał bez uzasadnienia? Może jesteś na jakimś punkcie niewygimnastykowany i niewyuczony? Bohaterski praojciec na pewno bez uzasadnienia by Cię nie obrażał. ~Towarzystwo Pomocy Wzajemnej i Reasekuracji.
Jan Hryncewicz:
1 godzin temu
Grzegorz to ty wprowadzasz ludzi w błąd pisząc ,że błąd jest w tytule, nie wszyscy sa kumaci, zrozumiałaś?
Arkadiusz Paś:
2
 · 
1 godzin temu
Oni wszyscy chcą dotrwać do końca kadencji i tyle w temacie.
Zdzisław Zmurka:
1 godzin temu
Ale pewnie firma pośrednicząca to agencja pracy tymczasowej, która na takiego pracownika dostaje ze 3000 netto.
Krzysztof Stuart:
2
 · 
1 godzin temu
...przepraszam, miało być OSŁABIAJĄCY partię!
Krzysztof Stuart:
2
 · 
1 godzin temu
Uważam że p. Kłopotowski szkodzi partii, miastu i mieszkańcom Kutna. Sianie takiej demagogii nie przekona nikogo. Ten obecny skład kutnowskiego PiS nie ma według mnie szans na to aby wejść do samorządu w najbliższych wyborach. Ponadto obiecuję państwu, że prawdziwa Prawica w Kutnie nie spocznie dopóki ten pan i inni szkodnicy, osłaniający partię w niej pozostaną.
Zygfryd Iwański:
1 godzin temu
Taka odpowiedź: Wszyscy złoczyńcy, władza, lenie, marnotrawcy, awruki i złodzieje chcieliby, aby praniem wszystkich brudów zajęli się PTO"R" i eKutno. Tak widzę, słyszę i czuję. ~uczeń normalnego liceum nieakademickiego.
Grzegorz Korb:
2 godzin temu
To raczej ty nie załapaleś drwiny z tzw wolnych etatów w tym powiecie, chyba że jesteś romantykiem który uważa że ten wakat zostanie obsadzony w wyniku rzetelnego konkursu w którym wygra najlepszy. O co zakład że gdy już poznamy wynik konkursu to dziwnym zbiegiem okoliczności okaże się ze zwycięzca jednak już z obecną władzą był związany?
Beniamin Estko:
3 godzin temu
Mój sąasiad pracuje w Fresenius Kabi w Kutnie trzeci rok przez Firme pośredniczą zarobki jego to minimalnie powyżej 1500 netto.
Anioł Kotdras:
3
 · 
3 godzin temu
Jak to jest możliwe, że Debich odwołany przez wojewodę z funkcji starosty, co potwierdziły wyroki dwóch sądów nadal jest starostą. To jakaś paranoja. To kpina z wymiaru sprawiedliwości to kpina z mieszkańców miasta. Gdyby miał trochę honoru to sam by odszedł, ale u niego honor? Tylko micha liczy się. przecież drugi raz sie już nie załapie.
Honorata Solarz:
2
 · 
4 godzin temu
A kto w tym referacie jest kierownikiem i czy ma wykształcenie przydatne w tej pracy czy może jest np europeistą, humanistą ,biologiem ,czy ma wykształcenie tożsame bo tak też używane jest w ogłaszanych konkursach? Ktoś wie?
Blanka Barszczowski:
4 godzin temu
No właśnie co na to sanepid i jakieś inne instytucje od śrrodowiska? A gdzie policja? Czy zawiadomiona ociąga się z przyjechaniem?
Roberta Bychow:
4 godzin temu
Czym ci zaimponował?
Patryk Boniuko:
4 godzin temu
Prędzej już ogrodnik niż biolog.
Patryk Boniuko:
4
 · 
4 godzin temu
Bo oni myślą że wszyscy są idiotami ,a tak nie jest.Najciekawsze artykuły
 ·  14
3 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  187
3 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  72
4 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  18
4 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
9 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
9 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
10 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
13 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
14 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
14 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
15 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
16 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
16 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
18 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
18 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
18 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
18 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
18 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
19 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
19 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
19 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
19 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
21 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
25 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
26 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności