eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 30.04.2017     reklama kontakt
 
<a href="/sport,33658-mks-da-browa-g-rnicza-wygrywa-w-kutnie," title="Kutno: MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie</b><br>Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex...</div></a> <a href="/wiadomosci,33660-ostatni-raz-z-moja-klasa-kasprowicz-po-egna-tegorocznych-absolwent-w," title="Kutno: Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów</b><br>W II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza pożegnano kolejne pokolenie uczniów. ...</div></a> <a href="/kultura,33656-wystawa-body-worlds-the-cycle-of-life-wybierz-si-podczas-maj-wki," title="Kutno: Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki</b><br>W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną...</div></a> <a href="/wiadomosci,33651-wi-to-grabskiego-w-kutnie-cz-owiek-musi-sam-nad-soba-czuwa-i-soba-kierowa-by-wyrosna-na-kogo-w," title="Kutno: Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie</b><br>Święto, 85-lecie istnienia Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w...</div></a> <a href="/wiadomosci,33652-nadle-nictwo-kutno-sadzi-1000-drzew-na-minut," title="Kutno: Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę</b><br>Lasy Państwowe każdego roku sadzą ok. 500 mln drzew, to oznacza,...</div></a> <a href="/wiadomosci,33642-joanna-kowalska-z-kasprowicza-mistrzem-wiedzy-o-redniowieczu," title="Kutno: Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu</b><br>Joanna Kowalska, uczennica klasy II humanistycznej II LO im. Jana Kasprowicza...</div></a> <a href="/wiadomosci,33644-szko-a-podstawowa-nr-1-w-kro-niewicach-i-gimnazjum-w-krzy-anowie-najlepsze-w-turnieju-wiedzy-o," title="Kutno: Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze </b><br>Pod hasłem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” w dniach 25 i 26...</div></a> <a href="/wiadomosci,33604-wsa-odrzuca-skarg-inwestora-nie-b-dzie-wiatrak-w-w-gminie-bedlno," title="Kutno: WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno </b><br>Mieszkańcy gminy Bedlno wraz ze Stowarzyszeniem Czysta Okolica wygrali batalię przeciw...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
KDK zaprasza dzieci. Konkurs Origami jak z bajki
Kutnowski Dom Kultury zaprasza uczniów przedszkoli i szkół podstawowych z powiatu kutnowskiego do udziału w konkursie origami „Ogródek jak z bajki”.

KDK zaprasza dzieci. Konkurs Origami jak z bajki, ./upload/articles_pakiety/29440/01_obraz.jpg


Konkurs będzie rozstrzygany w trzech kategoriach wiekowych 4 – 6 lat,  6 – 8 lat,  9 – 12 lat. Przedmiotem konkursu jest wykonanie przez każdego uczestnika pracy z wykorzystaniem sztuki składania papieru – origami związanej z tematem Konkursu (może być to ogród z postaciami z bajek, ogród pełen kwiatów, itp.). Termin składania i nadsyłania prac upływa 8 kwietnia. [więcej]
redaktor, 01.03.2016 08:33|czytane: 388 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Uważajcie na e-maile od komornika
Ministerstwo Sprawiedliwości ostrzega, że ujawniona została praktyka, polegająca na rozsyłaniu przez osobę podającą się za komornika sądowego przy Sądzie Rejonowym w Lublinie Romana Kaczorowskiego wiadomości mailowych, informujących o wszczęciu egzekucji z nieruchomości.

Fałszywy komornik powołuje się na tytuł wykonawczy w postaci orzeczenia Sądu Okręgowego w Szczecinie i podaje link do rzekomego orzeczenia. Kliknięcie w powyższy link powoduje instalację złośliwego oprogramowania.

Oprogramowanie to,  po próbie jego pobrania bądź uruchomienia może wyrządzić nieodwracalne skutki w systemach informatycznych, w tym utratę bądź kradzież danych. [więcej]
redaktor, 29.02.2016 18:34|czytane: 612 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapowiedzi: Koncert Zbigniewa Wodeckiego
Już w Żychlińskim Domu Kultury dostępne są bilety w cenie 40 zł na koncert Zbigniewa Wodeckiego w pierwszy dzień Majówki.

Zapowiedzi: Koncert Zbigniewa Wodeckiego, ./upload/articles_pakiety/29438/01_obraz.jpg


[więcej]
kultura, 29.02.2016 18:30|czytane: 366 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Aresztowany za znęcanie się nad ojcem i babcią
Sąd Rejonowy w Kutnie na wniosek Prokuratury Rejonowej tymczasowo aresztował  37- letniego  mężczyznę,  podejrzanego  o  znęcanie  się  psychiczne i fizyczne nad swoim ojcem i babcią, a także o zmuszanie jej do wycofania zeznań. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Do zarzucanych mu zdarzeń doszło w okresie od listopada 2015 do lutego 2016 roku.

Aresztowany za znęcanie się nad ojcem i babcią, ./upload/articles_pakiety/29437/01_obraz.jpg


- Jak wynika z dokonanych ustaleń, mężczyzna po opuszczeniu zakładu karnego zamieszkiwał wraz ze  swoim  ojcem  i  babcią w  jednej  z  miejscowości powiatu  kutnowskiego. 37–latek wszczynał z  pokrzywdzonymi  awantury, ubliżał im, popychał i groził pozbawieniem życia - podaje  Krzysztof Kopania, Rzecznik Prasowy Prokuratury  Okręgowej w Łodzi. - Podejrzany kontrolował i ograniczał wolność swojej 78 –letniej babci, poprzez zamykanie jej w pokoju. Zebrany materiał dowodowy w postaci zeznań przesłuchanych w tej sprawie świadków doprowadziły  do  p ostawienia  mężczyźnie  zarzutu psychicznego i  fizycznego znęcania się.

Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w  postaci  dozoru  policyjnego  z  jednoczesnym  nakazem  opuszczenia zajmowanego wraz  z  pokrzywdzonymi  lokalu oraz zakazem zbliżania się do nich.  Podejrzany  jednak nie zastosował się do nałożonych rygorów sądu. Po śmierci ojca w  lutym  br. nadal wracał do miejsca zamieszkania swojej babci, a także groźbami zmuszał  ją do wycofania złożonych zeznań. [więcej]
redaktor, 29.02.2016 17:38|czytane: 783 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Tydzień Żołnierzy Wyklętych w Kasprowiczu
1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jutro o godz. 14.00 uczniowie II LO im. Jana Kasprowicza w Kutnie przeprowadzą na ul. Królewskiej akcję informującą nt. Żołnierzy Wyklętych.

Tydzień Żołnierzy Wyklętych w Kasprowiczu, ./upload/articles_pakiety/29436/01_obraz.jpg


W czasie akcji wręczane będą mieszkańcom Kutna ulotki dotyczące walk podziemia niepodległościowego z okupantem sowieckim. Podobna akcja informacyjna przeprowadzona została przez uczniów Kasprowicza również w ubiegłym roku. [więcej]
redaktor, 29.02.2016 15:16|czytane: 690 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pijany kierowca doprowadził do kolizji
W sobotę policjanci z powiatu kutnowskiego nie próżnowali. Oprócz zatrzymania uciekającego  kierowcy pod wpływem alkoholu w sobotę przy ulicy Grunawaldzkiej w Kutnie, policjanci ujęli w Krośniewicach pijaną 25-letnią kobietę kierującą Daewoo Nubirą. Miała ona 0,65 mg alkoholu.

Z kolei tego samego dnia w Złotnikach 40-letni pijany kierowca doprowadził do kolizji.  - Mieszkaniec powiatu kutnowskiego zatrzymany przez Policję [więcej]
redaktor, 29.02.2016 14:29|czytane: 689 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nauczyciele "Troczewskiego" przeciwko polityce oświatowej Starosty Kutnowskiego
Rada Pedagogiczna Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. dr. A. Troczewskiego w Kutnie skierowała skargę do Rady Powiatu w Kutnie na działania Zarządu Powiatu oraz Krzysztofa Debicha Starosty Kutnowskiego w sprawie planów otwarcia nowych klas na rok szkolny 2016/2017.  Zarząd podjął decyzję o otwarciu tylko jednej klasy pierwszej technikum bądź zasadniczej szkoły zawodowej w "Troczewskim". Inaczej jest na przykład w Zespole Szkół nr 1 i 3 czy I LO w Kutnie, które mogą otworzyć dowolną liczbę klas pierwszych w następnym roku szkolnym.

Zespół Szkół Zawodowych nr 2 to szkoła zawodowa z wieloletnimi tradycjami. Uczniowie zdobywający tam zawód stanowią wyjątkowo cenną grupę społeczną jaką jest inteligencja techniczna. Uczniowie "Troczewskiego" raczej pozostają w naszym regionie, znajdują tu pracę, zakładają rodziny.

Nauczyciele
Nauczyciele
Nauczyciele


- Uważamy, iż taki stosunek włodarzy powiatu do naszego zespołu jest niezwykle krzywdzący i niesprawiedliwy oraz zdąża w kierunku zamknięcia szkoły. Wniosek ten wypływa z faktu, iż przydział klas pierwszych dla nas został dokonany w sposób nieuzasadniony i nierównomierny. Uważamy, iż taka decyzja jest aktem dyskryminacji całej naszej społeczności szkolnej - piszą nauczyciele z "Troczewskiego". - Zdając sobie sprawę z liczby absolwentów gimnazjów, nie możemy pogodzić się z tym aby tylko nasz zespół ponosił konsekwencje tej sytuacji. Skutki niżu demograficznego powinny obciążać w równym stopniu wszystkie szkoły w powiecie. 

Wyniki uczniów chociażby z 2015 r. są na dobrym poziomie. Maturę z języka polskiego zdało 100% przystępujących, z matematyki 91,3 %, języka niemieckiego 100% i angielskiego 95%. Do egzaminu zawodowego przystępuje 100% uczniów. Zarząd powiatu nie jest zadowolony, że do matury podchodzi niewiele osób, ale to przecież  szkoła zawodowa więc powinno liczyć się, to że do egzamiów zawodowych przystępują wszyscy.

ZSZ nr 2 w Kutnie osiągnął w tym roku według Perspektyw 22. miejsce w całej Polsce w rankingu zawodów - technik technologii żywności oraz kelner. Uczniowie trafiają na wyższe uczelnie dzięki uzyskiwaniu tytułu finalisty i laureata w ogólnopolskich olimpiadach zawodowych, otrzymują stypendia premiera czyli podobnie jak w szkołach można pwiedzieć wyróżnonych możliwością otworzenia kilku pierwszych klas.

-Wygaszanie szkoły będzie marnotrawstwem czynnika ludzkiego i dydaktycznego, którego nie da się następnie odbudować w krótkim czasie. Wiąże się to też ze stopniową dewastacją bazy dydaktycznej - wyremontowanego budynku, a przy przyszłym wzroście liczebności uczniów, wiązało się to z budową nowej szkoły lub dwuzmianowością - piszą nauczyciele. [więcej]
wandea, 29.02.2016 10:48|czytane: 5180 razy|84 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Codzienność kutnowskich policjantów - jak w amerykańskim filmie
W sobotę około godz. 17.15 na ul. Grunwaldzkiej kutnowscy policjanci zatrzymali 22-letniego kierowcę bmw, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu (0,52 mg).

- Mężczyzna , mieszkaniec Kuna nie zatrzymał się do rutynowej kontroli w ruchu drogowym. Policjanci podjęli pościg. Kierowca zatrzymał się w okolicach Lidla i zaczął uciekać pieszo. Na jednej z posesji przy Grunwaldzkiej został zatrzymany - podaje asp. Emil Kowalski, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. - Okazało się, że prowadził samochód osobowy pod wpływem alkoholu.

Obława Policji zrobiła wrażenie na jednym z naszych Czytelników, który postanowił się podzielić pozytywną opinią.

- Dziś po godzinie 17.00 widziałem dobrą akcję policjantów ruchu drogowego z Kutna. Rzecz działa się na ulicy Grunwaldzkiej, pomiędzy myjnią samochodową, hurtownią owoców i warzyw, a Lidlem. Najpierw na Grunwaldzkiej pojawiła się policyjna Alfa na sygnałach, która skręciła na parking Lidla. Stamtąd wyskoczyło dwóch policjantów, jeden z nich pobiegł za Lidla, natomiast drugi policjant wsiadł w Alfę i na sygnale przejechał w stronę myjni, którą objechał i pojechał w osiedle nowych domków jednorodzinnych ul. Świtkowskiego - pisze świadek akcji Policji.- W tym czasie policjant, który pobiegł polami po krótkim czasie miał już w rękach jakiegoś mężczyznę, którego prowadził przez podwórko jednej z nieruchomości. Za chwilę podjechała Alfa i mężczyznę, który im uciekał zapakowali do auta. [więcej]
redaktor, 29.02.2016 13:36|czytane: 1279 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kliniki Kardiologii Allenort wygrały konkurs na udzielanie świadczeń na neurologii
Kliniki Kardiologii Allenort Sp. z o.o z Warszawy wygrały konkurs na udzielanie świadczeń zdrowotnych przez zespół lekarzy w Oddziale Neurologicznym z Pododdziałem Udarowym na rzecz pacjentów „Kutnowskiego Szpitala Samorządowego” Spółka z o.o.

Kliniki Kardiologii Allenort wygrały konkurs na udzielanie świadczeń na neurologii, ./upload/articles_pakiety/29433/01_obraz.jpg


Wreszcie konkurs ogłoszony przez szpital na świadczenie usług na neurologii został rozstrzygnięty. Przypomnijmy, oddział był zamknięty od września 2015 z powodu remontu, ogłaszane konkursy dla lekarzy były przez te miesiące unieważniane, bo jak mówił Robert Wilanowski, prezes kutnowskiego szpitala albo nie było lekarzy albo proponowane stawki nie były dla nich do przyjęcia. [więcej]
wandea, 29.02.2016 12:57|czytane: 1850 razy|59 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Gmina Krzyżanów przebuduje drogę Sokół-Krzyżanów do węzła A1
Wśród 10 projektów, które zostały ocenione pozytywnie i znalazły się na liście wniosków o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, dwie należą do powiatu kutnowskiego. O drodze Sójki-Przyzórz już pisaliśmy w ubiegłym tygodniu, całkowita wartość projektu Związku Gmin Regionu Kutnowskiego to 17 068 833 zł, a  dofinansowanie z EFRR to 13 634 583,80 zł.

Drugim wnioskodawcą, który otrzyma dofinansowanie jest Gmina Krzyżanów z projektem przebudowy drogi powiatowej na 2158E relacji Sokół-Krzyżanów do węzła autostrady A1 „Kutno-Wschód”. Wartość projektu to 2 999 970 zł; dofinansowanie z EFRR to 2 234 977,65 zł. [więcej]
redaktor, 29.02.2016 09:56|czytane: 508 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
STUDIO TAŃCA ALIBI od 8 marca otwiera nową salę z hitem dla dzieci
Studio Tańca Alibi serdecznie zaprasza dzieci oraz młodzież na nowe zajęcia taneczne i fitnessowe do nowej lokalizacji mieszczącej się przy ul. Grunwaldzkiej 3 . U nas dzieci się nie nudzą.

STUDIO TAŃCA ALIBI od 8 marca otwiera nową salę z hitem dla dzieci, ./upload/articles_pakiety/29425/01_obraz.jpg
STUDIO TAŃCA ALIBI od 8 marca otwiera nową salę z hitem dla dzieci, ./upload/articles_pakiety/29425/02_obraz.jpg
STUDIO TAŃCA ALIBI od 8 marca otwiera nową salę z hitem dla dzieci, ./upload/articles_pakiety/29425/03_obraz.jpg


W Studiu Tańca Alibi rozwijamy talenty, korygujemy i prostujemy sylwetki, ćwiczymy, tańczymy, bawimy się i dużo skaczemy. Zapewnimy wszechstronny rozwój taneczny i mnóstwo zabawy podczas treningów i poza salą treningową w postaci pikników tanecznych, warsztatów z gwiazdami You Can Dance oraz turniejów tanecznych.

Od 8 marca startujemy z wielkim hitem taneczno-fitnessowym dla dzieci.

JUMPING FROG KIDS (FITNESS NA TRAMPOLINIE DLA DZIECI)
Zajęcia są znakomitą formą gimnastyki, wzmacniają ciało, uaktywniają wszystkie mięśnie, w tym najważniejszy sercowy, co prowadzi do wzmocnienia układu sercowo-naczyniowego. Jumping frog nie obciąża stawów a już samo stanie na trampolinie powoduje napięcie mięśni głębokich odpowiedzialnych za równowagę i stabilizację. Jest to świetny sposób na walkę z otyłością, poprawę kondycji oraz zdrowe i atrakcyjne spożytkowanie energii. Trening ten da mnóstwo radości Twojemu dziecku. [więcej]
redaktor, 29.02.2016 11:10|czytane: 432 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki II Ligi KHALPN
KS Tęcza - Young Boys 3-14
Błaszczyk 2, Strzelecki - Gajewski 4, Stańczyk 3, Zalewski 3, Lubasiński 2, Kopański 2
Żółta kartka: K. Gajewski (Young Boys)

Lombard Warszawski - Omega 8-0
Szumiński 3, Smakowski 2, Bednarek 2, Ł. Kruczkowski

Prosto Team - Władcy Północy 3-2
Sobczyński 2, Rybacki - Zdziarski, Tyranowicz
Żółta kartka: D. Skonieczny (Władcy Północy)

1,5L/G - Stary Łąkoszyn 1-9
Ignaczak - Rajkowski 3, Królikowski, Michalak, K. Jeruzal, D. Jeruzal, M. Lubasiński, Ł. Lubasiński
Żółta kartka: K. Lewandowski (Stary Łąkoszyn)

FC Gledzianów - GOKiS Krzyżanów 1-3
Tomes - D. Galant, Adamiak, Matusiak
Żółta kartka: B. Augustyniak (FC Gledzianów) [więcej]
redaktor, 29.02.2016 08:35|czytane: 309 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Polfarmex Kutno wygrał z PGE Turów Zgorzelec
Dziś Polfarmex Kutno wygrał z PGE Turów Zgorzelec 84:69. W kwartach było 17-19; 27-21; 20-12; 20-17. 

Polfarmex Kutno wygrał z PGE Turów Zgorzelec , ./upload/articles_pakiety/29426/46_obraz.jpg
Polfarmex Kutno wygrał z PGE Turów Zgorzelec , ./upload/articles_pakiety/29426/44_obraz.jpg
Polfarmex Kutno wygrał z PGE Turów Zgorzelec , ./upload/articles_pakiety/29426/54_obraz.jpg


Dla Kutna punktowali:
J. Jarecki 8, G. Grochowski 6, M. Malczyk 3, B. Wołoszyn 9, S. M. Gabiński
2, M. Bartosz 2, M. Fraser 10, J. Parker 11, J. Zyskowski 8, K. Johnson 25.

Dla Zgorzelca punktowali: M. Marek 2, C. Tatum 18, J. Karolak 11, J. Novak 6, [więcej]
redaktor, 28.02.2016 19:46|czytane: 1335 razy|17 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rodzinne warsztaty w marcu w KDK
Kutnowski Dom Kultury zaprasza na dwudniowe rodzinne warsztaty dekoracji świątecznych "Zielona Wielkanoc, Wesoła Wielkanoc".

Rodzinne warsztaty w marcu w KDK, ./upload/articles_pakiety/29430/01_obraz.jpg


Warsztaty odbędą się 11 marca od godz. 16.00 do 19.00 oraz 12 marca od godz. 10.00 do 14.00 w Pracowni Plastycznej KDK. Koszt uczestnictwa w zajęciach to 40 zł od rodziny (maks. trzy osoby) - zapisy i wpłaty w kasie KDK do 5 marca [więcej]
redaktor, 28.02.2016 21:15|czytane: 379 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wniki VII Kolejki I Ligi KHALPN
HURT PAP EGOLIT AZS  -  DS. SMITH  4  :  4
Kowalski 2, Złotowski, Janakowski  -  Skonieczny 3, Wojtalik
STREET BOYS  -  EXPOM
PRZEŁOŻONY NA DZIEŃ  20.03.2016  GODZ.  13.10
DZPG  -  PROTEKTOR  1  :  7
Wasiak  -  Krzymiński 4, Kostrzewa, Wilkoński M., samobójczy
Żk. Wilkoński Mateusz  ( Protektor )
LIBERO  -  OB. AMAZONKA  1  :  8
Pacholczyk  -  Jaśkiewicz M. 5, Kotkowski, Kaliński, Pietrzak
Żk. Mierzejewski Mateusz  ( Libero )
FC. WIESZCZYCE  -  SAMI SWOI  2  :  8
Szczepański  -  Witkowski 5, Krysiński, Dudkowski, Kozłowski
Żk. Rybicki Michał  -  Dudkowski Rafał
ŚRÓDMIEŚCIE  STALEX  8  :  3
Wojtczak3, Kolasiński 2, Maciąg, Tomaszewski, Wakiszewski  -  Majda 2, Jagiełło D. [więcej]
redaktor, 28.02.2016 20:25|czytane: 438 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ferie w Żychlińskim Domu Kultury dobiegły końca
Każdego roku w Żychlińskim Domu Kultury organizowane są zajęcia feryjne, dzięki którym wolny czas zimowych ferii może stać się prawdziwą przygodą nawet, gdy dziecko nie wyjeżdża poza miasto. Dziś w ŻDK odbyły się  ostatnie zajęcia podczas, których uczestnicy pożegnali ferie. 

Ferie w Żychlińskim Domu Kultury dobiegły końca, ./upload/articles_pakiety/29418/01_obraz.jpg
Ferie w Żychlińskim Domu Kultury dobiegły końca, ./upload/articles_pakiety/29418/02_obraz.jpg
Ferie w Żychlińskim Domu Kultury dobiegły końca, ./upload/articles_pakiety/29418/06_obraz.jpg


Wspólnie spędzone dwa tygodnie były pełne radości, zabawy, rozgrywek sportowych i zajęć plastycznych. Odbywały się także warsztaty z recyklingu, origami , autorobotyki i wyrobu biżuterii. Ducha walki obudziły w dzieciach rozgrywki w warcaby. ŻDK dwiedzili aktorzy z Krakowskiego Teatru ART RE z dwiema starymi bajkami, choć nadal uwielbianymi przez dzieci „Brzydkie Kaczątko” i „Stoliczku nakryj się”. Odbyło się również spotkanie ze Strażakami OSP w Żychlinie oraz z Paniami z Sanepidu. Nie zabrakło również wycieczek, które sprawiły największą radość uczestnikom zajęć. Pierwsza była na lodowisko w Kutnie druga natomiast do Łodzi gdzie po obejrzeniu bajki „Zwierzogród” dzieci odbyły bardzo interesujące warsztaty w Galerii Sztuki MS². [więcej]
redaktor, 28.02.2016 14:54|czytane: 488 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Kto chce w Kutnie nauczyć się strzelać?
Robert Feliniak, radny miejski z Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Informacji złożył interpelację w sprawie budowy ogólnodostępnej strzelnicy w Kutnie.

Kto chce w Kutnie nauczyć się strzelać?, ./upload/articles_pakiety/29416/01_obraz.jpg


- Zwracam się z prośbą o rozważenie możliwości ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w zakresie prowadzenia ogólnodostępnej strzelnicy sportowej - pisze radny Rady Miasta Kutna. - Wśród społeczeństwa naszego miasta i powiatu istnieje bardzo duże zainteresowanie strzelectwem sportowym, a na terenie Kutna i powiatu kutnowskiego brak jest ogólnodostępnej strzelnicy. W związku z powyższym zwracam się do Pana Prezydenta o rozważenie podjęcia tematu strzelectwa sportowego na naszym terenie. Zaznaczyć należy, że istniejąca strzelnica na Majdanach, którą prowadzi KS Orzeł nie jest strzelnicą ogólnodostępną i prawdopodobnie nie spełnia kryteriów i norm, aby mogła zostać ogólnodostępną. [więcej]
redaktor, 28.02.2016 11:46|czytane: 945 razy|27 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kto dostanie złotą pietruszkę?
Kolejny spektakl w reżyserii Dominiki Staniszewskiej instruktor Kutnowskiego Domu Kultury wystawiła wczoraj Grupa Teatralna "od jutra". W Centrum Teatru Muzyki i Tańca mogliśmy zobaczyć "Korpo-rację", w której toczyła się obcesowa acz zabawna walka pracownic o złotą pietruszkę- podwyżkę. W osiągnięciu upragnionego celu stanęły wredne małpy z księgowości, od ksero i od niczego.

Kto dostanie złotą pietruszkę?, ./upload/articles_pakiety/29419/01_obraz.jpg
Kto dostanie złotą pietruszkę?, ./upload/articles_pakiety/29419/12_obraz.jpg
Kto dostanie złotą pietruszkę?, ./upload/articles_pakiety/29419/03_obraz.jpg


Scenariusz  na motywach sztuki George'a Pereca pt. O sztuce oraz sposobach usidlenia kierownika działu w celu upomnienia się o podwyżkę napisała Dominika Staniszewska.  W spektaklu wystąpiły: Dominika Walczak, Maja Michalska, Sandra Cegiełka, Iga Marczyńska, Karolina Sobczyk, Karolina Sobczyk, Małgorzata Durmaj, Daria Przyłoga, Magdalena Ulanowska, Alicja Matuszewska oraz Justyna Galant. [więcej]
kultura, 28.02.2016 11:20|czytane: 1084 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Klub Szczeniaka. Czekamy na zgłoszenia
Dawno, dawno temu na eKutno.pl odbył się konkurs dla NAJPSÓW. Teraz proponujemy zabawę dla właścicieli szczeniaków  z powiatu kutowskiego z nagrodami ufundowanymi przez nas (jedzonko) i Przychodnię Weterynaryjną "Grunwaldzka" przy ul. Grunwaldzkiej 19A w Kutnie (opieka, szczepienia, PR).

Klub Szczeniaka. Czekamy na zgłoszenia, ./upload/articles_pakiety/29168/02_obraz.jpg
Klub Szczeniaka. Czekamy na zgłoszenia, ./upload/articles_pakiety/29168/03_obraz.jpg
Klub Szczeniaka. Czekamy na zgłoszenia, ./upload/articles_pakiety/29168/05_obraz.jpg

Pierwsi uczestnicy zabawy

Podobnie jak w przypadku NAJPSÓW, NAJKOTÓW i NAJGRYZONI otwieramy galerię Klubu Szczeniaka.  Przesyłajcie fotki swoich pieskowych maluchów na adres biuro@eKutno.pl (fota, imię i wiek szczeniaka), co jakiś czas opublikujemy galerię Klubu Szczeniaka z powiatu kutnowskiego, a potem w marcu Czytelnicy eKutno.pl  zagłosują na najfajniejszego, słodziutkiego Szczeniaka z Klubu.

Szczeniaki w przypadku małych ras mają do  8 miesięcy, średnich do 12 miesięcy, dużych do 15 miesięcy i olbrzymich 20 miesięcy.

NAGRODY:
Miejsce I: Roczny pakiet profilaktyki przeciw pasożytom wewnętrznym i zewnętrznym oraz komplet szczepień przeciwko chorobom zakaźnym na okres 12 miesięcy.
Miejsce II: Roczny pakiet profilaktyki przeciw pasożytom wewnętrznym oraz komplet szczepień przeciwko chorobom zakaźnym na okres 12 miesięcy.
Miejsce III: Drobne zabiegi pielęgnacyjne (czyszczenie uszu, obcinanie pazurów) na okres 12 miesięcy oraz pakiet suplementów diety i preparatów pielęgnacyjnych. [więcej]
wandea, 28.02.2016 11:06|czytane: 2346 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
7 rzeczy, których nie wiecie o facetach. Wyniki konkursu filmowego
Siedem różnych historii, które się ze sobą przeplatają, siedem spojrzeń na mężczyzn, ich relacje i związki oraz plejada polskich aktorów w najnowszej produkcji komediowej. Zapraszamy do Kina Kutnowskiego Domu Kultury już w najbliższy piątek o 19.30 na premierę filmu 7 rzeczy, których nie wiecie o facetach.

Dwa podwójne zaproszenia na premierę w KINIE KDK wygrały panie: Karolina Śnieć i Renata Stawirowska. Zaproszenia można będzie odebrać w Kasie KDK przed wybranym seansem.

[więcej]
kultura, 24.02.2016 23:27|czytane: 1150 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Wyjątkowy podwieczorek. Małgorzata Walewska w Kutnie
W środę, 24 lutego w Kutnie odbyło się spotkanie z serii „Podwieczorek z …”. Gościem wieczoru była Małgorzata Walewska, wybitna śpiewaczka, jedna z najbardziej uznanych mezzosopranistek naszych czasów, podziwiana na największych scenach operowych świata.

Wyjątkowy podwieczorek. Małgorzata Walewska w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/29417/01_obraz.jpg
Wyjątkowy podwieczorek. Małgorzata Walewska w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/29417/12_obraz.jpg
Wyjątkowy podwieczorek. Małgorzata Walewska w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/29417/16_obraz.jpg


Podwieczorek z Małgorzatą Walewską odbył się w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie, a poprowadził go Leszek Bonar. M. Walewska 29 czerwca br. będzie obchodziła 25-lecie swojej pracy artystycznej. Śpiewaczka występowała z takimi sławami jak Luciano Pavarotti, Placido Domingo, Thomas Hampson, Edita Gruberova, José Cura. Zadebiutowała w Operze Narodowej rolą cyganki Azy w „Manru” I.J. Paderewskiego i był to debiut bardzo udany. Przyszła primadonna nie wychowywała się w środowisku muzycznym, a wszystko zawdzięcza determinacji, pracowitości i osobom, które udzieliły jej wsparcia. Tuż po maturze M. Walewska podjęła decyzję, że będzie śpiewać i na swojej drodze spotkała wspaniałe osoby, które pokierowały jej karierą, a byli to: prof. Halina Słonicka i Andrzej Straszyński  dyrektor artystyczny Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie.

Mezzosopranistka przybliżyła publiczności trudną, aczkolwiek wdzięczną, pracę śpiewaczki operowej. Śpiewanie w operze wymaga nie tylko warsztatu wokalnego, ale też umiejętności oddzielenia emocji od głosu. To też predyspozycje aktorskie. Występowanie wymaga kondycji fizycznej, gdyż opery trwają po 5 godzin. Dla artysty bardzo ważne jest posługiwanie się kilkoma językami. M. Walewska śpiewa w 12 językach, a posługuje się pięcioma. Wieczorek był przeplatany fragmentami oper wyświetlanych na ekranie, spontanicznymi reakcjami widzów oraz anegdotami, którymi gość sypał jak z rękawa. [więcej]
kultura, 27.02.2016 17:06|czytane: 989 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Szykują się zmiany w szpitalu. Cisza przed ...
W lutym w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie władz powiatu kutnowskiego i szpitala z parlamentarzystami z naszego regionu. Rozmawiano o obecnej sytuacji Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. zo.o. oraz planach na najbliższe miesiące. Choć jeśli chodzi o przyszłość to za wiele się nie dowiedzieliśmy. Pisaliśmy już o pomysłach zarządu powiatu i spółki na wydzierżawienie neurologii, problemach ginekologii i projekcie na SOR. Spotkanie trwało krótko, a na zaproszenie Starosty przyjechał tylko jeden poseł, Artur Dunin z Platformy Obywatelskiej, poseł Tadeusz Woźniak i senator Przemysław Błaszczyk wysłali dyrektorów biur, a reszta zaproszonych parlamentarzystów nie miała swej reprezentacji.

W spotkaniu uczestniczyli starosta Krzysztof Debich (KO) i wicestarosta Zdzisław Trawczyński (PSL), radni Mirosława Gal- Grabowska (Pokolenia Samorządowe), Marek Jędrzejczak (PiS) i Robert Fabijański (PSL), Piotr Łaszewski przewodniczący Rady Nadzorczej, prezes KSS Robert Wilanowski, członek zarządu Joanna Trawińska-Zabłocka i dyrektor ds. ekonomiczno-finansowych Małgorzata Marek, Zbigniew Kubiak przedstawiciel związków zawodowych ze szpitala, mieszkańcy Kutna i dziennikarze.

Szykują się zmiany w szpitalu. Cisza przed ..., ./upload/articles_pakiety/29306/01_obraz.jpg
Szykują się zmiany w szpitalu. Cisza przed ..., ./upload/articles_pakiety/29306/02_obraz.jpg
Szykują się zmiany w szpitalu. Cisza przed ..., ./upload/articles_pakiety/29306/03_obraz.jpg


Prezes spółki przedstawił finansową historię spółki i ogólne o niej dane. Kapitał zakładowy spółki wynosi obecnie 22, 819 mln zł a spółka startowała w 2010 roku ze 150 tys. zł kapitału. Szpital posiada 312 łóżek, 13 oddziałów i ZOL. Strata za ubiegły rok wynosi 1,74 mln zł, zobowiązania na koniec 2015 r. 19,430 mln zł w tym 586 tysięcy zł wymagalnych.

Wilanowski mówił o potrzebach spółki czyli inwestycjach w sprzęt, remonty, oszacował je na kwotę 45 mln zł. Poseł Artur Dunin zapytał jakim do czerwca br. spółka dysponuje kontraktem z NFZ, prezes KSS odpowiedział, że to połowa dotychczasowego, kwoty nie wymienił.

- Kwota konktraktu została jeszcze zmniejszona po oddaniu kontraktu do NFZ na III Oddział Wewnętrzny, po jego likwidacji. Z tych środków właśnie NFZ ogłosił konkurs na świadczenie usług medycznych na terenie powiatów kutnowskiego i łowickiego w zakresie kardiologii i kardiologii inwazyjnej - odpowiedział Robert Wilanowski.

Na III Oddziale Wewnętrznym wynajmowanym przez kutnowską spółkę Klinice Kardiologii Allenort trwa już remont. Jak informują pacjenci szpitala jest bardzo głośno, ale wiadomo, że generalnego remontu bez hałasu nie da się po prostu przeprowadzić. Przypomnijmy, oddział trzeci był w dramatycznym stanie, jak informował na jednej z sesji Rady Powiatu w Kutnie Krzysztof Debich starosta kutnowski Sanepid nie chciał go już od stycznia dopuścić do użytkowania.

Wilanowski dalej mówił o zmniejszeniu kontraktu NFZ dla kutnowskiego szpitala i jego przyczynach.
- Dodatkowo został zmniejszony konktrakt na usługi wentylacji mechanicznej dla pacjentów Zakładu Opiekuńczono-Leczniczego. Był to chybiony pomysł, spółka zainwestowała duże środki aby uruchomić oddział a  nie było pacjentów. Przy założeniu, że średnio miesięcznie będzie ich 10, okazało się że jest ich 2 - dodał prezes KSS. [więcej]
wandea, 26.02.2016 13:56|czytane: 2537 razy|44 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Władze Kutna upamiętnią Żołnierzy Wyklętych
Miejski Komitet Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Kutnie zaprasza mieszkańców Ziemi Kutnowskiej na uroczyste złożenie kwiatów w miejscu kaźni Żołnierza Wyklętego w lesie raciborowskim, we wtorek 1 marca  o godzinie 11.00.

Władze Kutna Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

[więcej]
pismak, 26.02.2016 12:46|czytane: 740 razy|18 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Tęczowe ferie w Krośniewicach
W pochmurne środowe przedpołudnie, 24 lutego mała sala w Ośrodku Kultury w Krośniewicach tęczowo się rozświetliła. Wszystko za sprawą wielobarwnych koralików, które w pojedynkę nic nie znaczą, ale już garść takich paciorków cieszy oko, a gdy garści jest kilkadziesiąt, radość wzrasta proporcjonalnie do ilości. Paleta małych kolorowych kuleczek zwiastowała rozpoczęcie warsztatów tworzenia biżuterii artystycznej, które były kolejnym elementem w feryjnej ofercie Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach.

Tęczowe ferie w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/29414/01_obraz.jpg
Tęczowe ferie w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/29414/02_obraz.jpg
Tęczowe ferie w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/29414/03_obraz.jpg


Po krótkim instruktarzu prowadzącej Anny Gładysiak zróżnicowana grupa miłośników zajęć manualnych zabrała się do pracy. W procesie rekrutacji na zajęcia ani wiek, ani płeć nie grały roli, więc w warsztatach mógł wziąć udział każdy, kto dysponował wolnym czasem i chęcią tworzenia. Przez około dwie godziny powstały niezliczone ilości bransoletek, naszyjników i kolczyków. Nawlekanie koralików sprawiło uczestnikom zajęć wiele przyjemności, a także pozwoliło się zrelaksować. Nauczyło również cierpliwości, ponieważ czasami niesforny koralik zsunął się z żyłki i cała kilkunastominutowa praca lądowała na podłodze w rozsypce, więc dla uzyskania zamierzonego efektu należało rozpocząć tworzenie od nowa. [więcej]
pismak, 26.02.2016 12:39|czytane: 627 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Żychlin pamięta

Żychlin pamięta

[więcej]
pismak, 26.02.2016 12:28|czytane: 601 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Udana fuzja teatralna. Gromkie brawa dla kutnowskich aktorów
Kutnowski Teatr Amatorski im. A. Fredry oraz Grupa Teatralna Maska 2 działająca przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku wczoraj wspólnie wystawili dla kutnowskiej publiczności spektakl "Moralność pani Dulskiej" w reżyserii Jagody Kubiak.

Udana fuzja teatralna. Gromkie brawa dla kutnowskich aktorów, ./upload/articles_pakiety/29412/01_obraz.jpg
Udana fuzja teatralna. Gromkie brawa dla kutnowskich aktorów, ./upload/articles_pakiety/29412/12_obraz.jpg
Udana fuzja teatralna. Gromkie brawa dla kutnowskich aktorów, ./upload/articles_pakiety/29412/23_obraz.jpg


W Kutnowskim Domu Kultury wystąpili: Elżbieta Olejnik - Aniela Dulska, Stanisław Borkowski - Felicjan Dulski, Danuta Lemańska - Hanka, Krzysztof Murzynowski - Zbyszko, Janina Rychlik - Hesia, Marlena Kluk - Mela, Weronika Urbaniak - Julasiewiczowa, Maria Jabłońska - Lokatorka, Barbara Trzaskalska - Tadrachowa. Scenografię wymyśliła i wykonała Agnieszka Dąbrowska-Walczak.

Publiczność nagrodziła aktorów gromkimi brawami. - Czekamy na następne spektakle - mówią panie z publiczności. - Bardzo nam się podobało. [więcej]
pismak, 26.02.2016 11:52|czytane: 787 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dotacje prezydenta na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej
Prezydent Kutna przyznał dla organizacji pozarządowych dotacje w kwocie 67 960 zł na zadania publiczne w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej.

Na organizację rozgrywek pozalekcyjnych i ogólnomiejskich 16 tysięcy zł dostał SALOS, 11 tysięcy zł LOK Zarząd Powiatowy.

Na wspieranie i popularyzację aktywności ruchowej 10 tys. zł SALOS, 10 tys. zł Ratownictwo Wodne RP Oddział w Kutnie.

Na realizację programu Graj w baseball  17 960 zł otrzymał MKS Stal BiS Kutno. [więcej]
redaktor, 26.02.2016 09:33|czytane: 608 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
JUMPING FROG (FITNESS NA TRAMPOLINACH) OD 8 MARCA W STUDIU TAŃCA ALIBI
INNOWACYJNY I NAJSKUTECZNIEJSZY PROGRAM TRENINGOWY
Studio Tańca Alibi zaprasza na jedyne w naszym mieście zajęcia Jumping Frog (fitness na trampolinach). Trening ten podbił już świat, mamy nadzieję, że podbije również serca naszych mieszkańców. Nie zastanawiaj się i dołącz do nas. Zerwij z rutyną zwykłego treningu i zacznij skakać!


JUMPING FROG FITNESS NA TRAMPOLINACH – Jumping Frog to innowacyjny program treningowy na specjalnie opracowanych i skonstruowanych trampolinach.

JUMPING FROG (FITNESS NA TRAMPOLINACH) OD 8 MARCA W STUDIU TAŃCA ALIBI, ./upload/articles_pakiety/29373/01_obraz.jpg
JUMPING FROG (FITNESS NA TRAMPOLINACH) OD 8 MARCA W STUDIU TAŃCA ALIBI, ./upload/articles_pakiety/29373/02_obraz.jpg
JUMPING FROG (FITNESS NA TRAMPOLINACH) OD 8 MARCA W STUDIU TAŃCA ALIBI, ./upload/articles_pakiety/29373/03_obraz.jpg
JUMPING FROG to doskonała forma aktywności fizycznej, która daje maksymalną efektywność. Co więcej to połączenie ogólnorozwojowego treningu z muzyką i dużą dozą dobrego humoru. Trening na trampolinie poprawia kondycję, modeluje sylwetkę , wyzwala endorfiny oraz świetnie spala tkankę tłuszczową. Warto poświęcić czas treningom na trampolinie, ponieważ 10 minut Jumping Frog to 30 minut Joggingu, 1 godzina zajęć to do 2000 tysięcy brzuszków i 1000 spalonych kalorii. Świetnie działa na całe ciało, ujędrnia pośladki, wzmacnia mięśnie nóg oraz brzucha. Dodatkowym atutem jest to, że pomimo skoków jest to trening praktycznie nieinwazyjny. Ćwiczenia na trampolinach nie obciążają stawów ani układu kostnego dzięki rewelacyjnej amortyzacji. [więcej]
wandea, 23.02.2016 08:53|czytane: 849 razy|komentuj|czytaj cały
BRAK MIEJSC NA SDS JUMP FITNESS. RUSZYŁY LISTY REZERWOWE!
Od 1 marca STREET DANCE STUDIO najbardziej rozwijająca się szkoła tańca i fitnessu w naszym mieście wprowadza kolejne nowe zajęcia. FITNESS NA TRAMPOLINACH! PO RAZ PIERWSZY W KUTNIE. Jest to niesamowity trening fitness oparty na ruchach wykonywanych na trampolinie. Skacz i baw się z nami! Zajęcia organizowane są dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Dołącz do Nas.

BRAK MIEJSC NA SDS JUMP FITNESS. RUSZYŁY LISTY REZERWOWE!, ./upload/articles_pakiety/29372/01_obraz.jpg
BRAK MIEJSC NA SDS JUMP FITNESS. RUSZYŁY LISTY REZERWOWE!, ./upload/articles_pakiety/29372/02_obraz.jpg


UWAGA! Miło Nam poinformować, iż właśnie rozeszły się ostatnie wolne miejsca na fitness z trampolinami. Na chwilę obecną BRAK MIEJSC NA KAŻDEJ GRUPIE. Osoby chętne na takie zajęcia proszone są o wpisywanie się na LISTĘ REZERWOWĄ. A nóż się coś zwolni.
ZAPRASZAMY!

UWAGA! Pojawiły się pytania o zajęcia poranne. Tak jest taka możliwość. Wszelkie pytania prosimy kierować od numer telefonu 723-319-518. Możliwe, że byłby to PONIEDZIAŁEK NA 8.00-8.50 Co wy na to?

UWAGA! Zostały ostatnie 3 miejsca na fitness z trampolinami dla dzieci SDS JUMP KIDS. ZAPRASZAMY! [więcej]
redaktor, 23.02.2016 08:16|czytane: 2244 razy|komentuj|czytaj cały
Poranek Teatralny dla dzieci
Już 6 marca o godz. 11.00 w Centrum Teatru Muzyki i Tańca odbędzie się Poranek Teatralny dla dzieci. Najmłodsi widzowie będą mieli okazję obejrzeć spektakl w wykonaniu Teatru Psikus z Łodzi "Skrzydlate marzenia czyli o żabie co chciała fruwać". Bilety w cenie 12 zł już do nabycia w kasie KDK, CTMiT oraz w sprzedaży ONLINE.

Poranek Teatralny dla dzieci , ./upload/articles_pakiety/29327/01_obraz.jpg


Kilka słów o spektaklu: Żaba, marzycielka, pragnie wzbić się pod niebo i zazdrości wszystkim latającym stworzeniom. Lekceważy rozsądne rady krewniaczek żab, zaczepia napotykane ptaki, ssaki, owady, przeszkadza im w pracy, w odpoczynku i zanudza swoimi pragnieniami. Chce za wszelką cenę wymusić receptę na latanie, bywa momentami uparta i niegrzeczna, nie słucha uwag by cenić własne możliwości czy umiejętności. [więcej]
pismak, 25.02.2016 21:16|czytane: 464 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
XII Grand Prix w Kutna w Tenisie Stołowym w sobotę
27 lutego rozpoczyna się XII Grand Prix w Kutna w Tenisie Stołowym. Pierwszy turniej odbędzie się w sobotę o godzinie 16.00 w sali Szkoły Podstawowej Nr 6 w Kutnie ul. Łąkoszyńska 9.

Kategoria wiekowe: Szkoły Podstawowe dziewczęta i chłopcy, Gimnazja dziewczęta i chłopcy, Szkoły Średnie dziewczęta i chłopcy, Kobiety, mężczyźni do 35 lat i powyżej 35 lat. [więcej]
wandea, 25.02.2016 20:54|czytane: 356 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają: Co było przyczyną smrodu na Toruńskiej?
- Od kilkunastu tygodni w okolicy ulic Wygoda - Toruńska unosi się niesamowity smród. Świeże powietrze zatruwane jest praktycznie każdego dnia, od południa do późnego wieczora! Nie można otworzyć w domu okna, nie da się wyjść na podwórko, gdyż smród jaki zanieczyszcza powietrze jest nie do zniesienia! Skąd się to bierze? Czy przypadkiem Zorina nie ma w tym udziału? Czy to co tam się dzieje jest zgodne z wszelkimi normami związanymi z ochroną środowiska? Czy taki smród nie wpływa na zdrowie człowieka?- pyta Czytelnik eKutno.pl.

Czytelnicy pytają: Co było przyczyną smrodu na Toruńskiej?, ./upload/articles_pakiety/29392/01_obraz.jpg
Czytelnicy pytają: Co było przyczyną smrodu na Toruńskiej?, ./upload/articles_pakiety/29392/02_obraz.jpg


- Służby Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sprawdziły stan studzienek rewizyjnych w ul. Toruńskiej. Nie stwierdzono obecności zalegających osadów mogących powodować uciążliwe odory - odpowiedziała Joanna Brylska, Kierownik Biura Prasowego Urzędu Miasta Kutna.

Z kolei pani prezes Zoriny przyznaje, że kilka tygodni temu przyczyną emisji przykrego zapachu były prace rozruchowe podoczyszczani ścieków w Spółdzielni Mleczarskiej. [więcej]
pismak, 25.02.2016 17:17|czytane: 1503 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Potrzebny animator Orlika. Oferty można składać do jutra
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie ogłasza nabór na Animatora w ramach Projektu: „Lokalny Animator Sportu”. 

WARUNKI PRACY:
1. Praca w terminie:
od 1 kwietnia do 31 grudnia 2016 roku (możliwość zawarcia Umowy od 1 marca 2016 r.)
2. Praca w godzinach otwarcia Orlika: według przekazanych harmonogramów planowanych godzin pracy Animatora w danym miesiącu
3. Forma zatrudnienia: umowa zlecenie.
4. Minimalna miesięczna liczba godzin: zatrudnia się dwóch animatorów realizujących min. po 80 godzin w miesiącu oraz ewentualnie kolejnych animatorów, którzy będą realizować pozostałą liczbę godzin wynikającą z ogólnej miesięcznej liczby godzin funkcjonowania Orlika. [więcej]
wandea, 25.02.2016 16:02|czytane: 454 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
W marcu w Kinie KDK: Spotlight, Historia Roja, Barbie tajne agentki, Ojcowie i córki
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza w marcu na polskie i zagraniczne produkcje oraz premiery.

01-02.03.2016 wtorek, środa
godz.15.15 ZWIERZOGRÓD premiera 2D (familijny, czas 106 min.)
godz.17.15 ZWIERZOGRÓD premiera 3D (familijny, czas 106 min.)
godz.19.30 7 RZECZY KTÓRYCH NIE WIECIE O FACETACH premiera (komedia, czas 110 min.)

W marcu w Kinie KDK: Spotlight, Historia Roja, Barbie tajne agentki, Ojcowie i córki, ./upload/articles_pakiety/29402/03_obraz.jpg
W marcu w Kinie KDK: Spotlight, Historia Roja, Barbie tajne agentki, Ojcowie i córki, ./upload/articles_pakiety/29402/10_obraz.jpg
W marcu w Kinie KDK: Spotlight, Historia Roja, Barbie tajne agentki, Ojcowie i córki, ./upload/articles_pakiety/29402/11_obraz.jpg


04.03.2016 piątek
godz.16.00 BARBIE TAJNE AGENTKI (familijny, czas 75 min.)
godz.17.30 OJCOWIE I CÓRKI (dramat, czas 116 min.)
godz.19.30 7 RZECZY KTÓRYCH NIE WIECIE O FACETACH

05.03.2016 sobota DLA KOBIET- MAŁYCH I DUŻYCH
godz.14.15 WINX. TAJEMNICA MORSKICH GŁEBIN (familijny, czas 98 min.)
godz.16.00 BARBIE TAJNE AGENTKI (familijny, czas 75 min.)
godz.17.30 OJCOWIE I CÓRKI
godz.19.30 7 RZECZY KTÓRYCH NIE WIECIE O FACETACH

06.03.2016 niedziela
godz.12.30 BARBIE TAJNE AGENTKI
godz.19.30 7 RZECZY KTÓRYCH NIE WIECIE O FACETACH [więcej]
kultura, 25.02.2016 11:19|czytane: 532 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Marzec miesiącem kobiet w kutnowskiej bibliotece
Już od jutra w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie można odebrać wejściówki na pierwsze z wydarzeń zapalanowanych na marzec.

Marzec miesiącem kobiet w kutnowskiej bibliotece, ./upload/articles_pakiety/29406/01_obraz.jpg


Spotkanie 3 marca o godz. 18.00  z psycholożką prof. Barbarą Tryjarską otworzy cykl dla kobiet i nie tylko. Już dziś zapraszamy. [więcej]
kultura, 25.02.2016 11:49|czytane: 709 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja
Maj niesie radość! Kwitnie nadzieją na nieodgadnione. Przed chwilą odrodziliśmy się wraz z porami roku lub jak wolą wierzący w Boga... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas
W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną wystawę z cyklu BODY WORLDS & The Cycle of Life twórcy techniki plastynacji dr. Guntera von Hagensa. Wstęp na wystawę w... [więcej]
Sport
MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie
Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex Kutno przegrał z MKS Dąbrowa Górnicza 76:85. W kwartach było 28:25, 15:23, 10:24, 23:13. Dla Polfarmex Kutno punktowali: M. Marek 4, J. Jarecki 14, M. Sałasz 15, O. Emegano 4, M.... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam Działkę budowlaną Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 938mkw, uzbrojoną, na nowo powstającym osiedlu Dybów II.... [czytaj więcej]
Sprzedam działkę rolną Sprzedam 55 arów ziemi w Luboradzu. Cena 17000. Telefon 509384718 lub 502515281.... [czytaj więcej]
Praca dla kucharki - Gostynin Potrzebna kucharka od zaraz.... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
Praca dodatkowa dla każdego – plus poradnik rnWitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. ... [czytaj więcej]
wynajmę Wynajmę lub sprzedam mieszkanie w centrum Kutna, stare budownictwo. – TBS. Mieszkanie jest wysokie, ciepłe, z cegły, na I piętrze. Dwa pokoje (duży pokój 20 m), drugi ok.13 m. kuchnia, ła... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Servis Masz kłopot z komputerem? Zadzwoń. Naprawa w domu klienta. Szybko i tanio. Oferuje pomoc i doradztwo przy rozbudowie oraz modernizacji sieci , komputera oraz doborze oprogramowania.... [czytaj więcej]
Działające serwisy www - sprzedam Na sprzedaż mam serwisy internetowe - gotowe i działające - każdy ma po kilka lat. Serwisy są odwiedzane i na autorskim oprogramowaniu. www.sogl.pl (8 lat, 120-270uu/dzień, 10-70tys odsłon/dzie... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
Dom 8km od Kutna sprzedam Sprzedam dom murowany 8 km od Kutna przy asfaltowej drodze na ogrodzonej działce ok 1200 mkw. 2 pokoje, kuchnia, łazienka z WC, przedpokój CO węglowe. Może być umeblowane i ze sprzętem AGD. ... [czytaj więcej]
Jesteś dorosły i chcesz mówić po niemiecku? Witaj,rnSpecjalizuję się w nauce języka niemieckiego przez Skype.rnSkutecznie uczę osoby, które pracują w Polsce, za granicą lub jadą rndo Niemiec, Austrii i Szwajcarii.rn rnMam na imię Jolan... [czytaj więcej]
Sprzedawca / Sprzedawczyni Jesteśmy znaną marką, liderem w swojej kategorii. Nasze sklepy znajdują się w najlepszych Centrach Handlowych w Polsce. Zależy nam na stałym rozwoju, dlatego poszukujemy kreatywnych osób do sk... [czytaj więcej]
Legginsy RUN BABY RUN Legginsy sportowe do każdego rodzaju ćwiczeń: do biegania, na fitness, czy taniec. Doskonała sportowa dzianina oddychająca, elastyczna, pracuje z Twoim ciałem. Szeroki wzmacniany pas pozostaje n... [czytaj więcej]
Segment Oddam za darmo segment. ... [czytaj więcej]
Opiekun/ka seniora Josefa po zawale, 68 lat InterKadra jest działającą na rynku europejskim renomowaną Agencją Pracy Tymczasowej, Doradztwa Personalnego oraz Pośrednictwa Pracy na terenie RP i za granicą, wpisaną na podstawie Certyfikat... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Łazarz Marek Charłocy:
2 minut temu
no co ty ? a sufler, januszek czy inny adam ? to ci naukowcy pełna gębą \
Beniamin Kurojed:
5 minut temu
Leopold to martwe ciało. Takie bez serca i bez duszy śmierdzące ciało. Ludzki szkielet to przy nim rewelacja. Nie wstydźmy się swojej anatomii.
Ursus Wincenty Hwalibog:
2
 · 
5 minut temu
donosiciel się znalazł zas...y
Przemysław Okoń:
3
 · 
11 minut temu
piotrze kmita, a ja się zgadzam z wpisem Rufina bo jest to wpis mądry , rzeczowy itd. Dlatego zrób co masz zrobić mafijny fagasie ,a potem pisz na Berdyczów i pochwal się tym jaki jesteś głupi i mierny . hahahahahahaha
Beniamin Kurojed:
2
 · 
18 minut temu
Jaka mac, taka nać.
Beniamin Kurojed:
2
 · 
25 minut temu
Bo w Polsce dzisiaj to się dzieje tak: naukowców dużo, a uczonych brak. I co? I nic!
Beniamin Kurojed:
2
 · 
29 minut temu
Kiedyś "Kasprowicz" to było coś. Teraz "Kasprowicz" to nic.
Apoloniusz Błaszkowski:
2
 · 
2 godzin temu
Człowieczku przecież takie zdjęcia są w książkach do anatomii , biologi , nauki o człowieku. Co cię w nich drażni? To przecież pokazuje twoje ciało a co brzydzisz się nim?
Apoloniusz Błaszkowski:
2 godzin temu
Janusz i tobie podobni . Z was nie zrobią preparatów bo trudno doszukać się mózgu.
Dominik Neoforensis:
2
 · 
3 godzin temu
Córeczki z wielkimi dupami trzeba napaść i napoić.
Dacjan Tetyaniec:
4 godzin temu
Żeby tylko na szkło
Edgar Puch:
4 godzin temu
Ten ma największe hojności porywy,Komu fortuna odmówiła mienia;A ten najbardziej bywa gadatliwy,Co nie ma właśnie nic do powiedzenia.
Edgar Puch:
5 godzin temu
Tam, gdzie w sercach bezmyślność i bierność,Krzewić się może tylko ciemnota i mierność.
Emilian Tymna:
6 godzin temu
Jak się pracuje w PR i używa takich sformułowań i ma się tak ubogie słownictwo i kompletny brak kultury to zostaje tylko miejska micha
Olimpia Wilkowszczak:
6 godzin temu
Nowoczesna w Kutnie nieźle zaczęła, ale gdy dołączył radny Ziółkowski plus pewna pani - miłośmiczka Łebskiego, to partia znalazła się w locie pikującym. Nie wiem, czy to wszystko się dzieje za zgodą pana Tomasza czy też on po prostu nie panuje nad pewnymi rzeczami.
Gaweł Wacowski:
6 godzin temu
Program Nowoczesnej to wartości i cle Czyżby główną wartością była micha, a celem micha?
Przemysław Zwowitzki:
6 godzin temu
Zanim mieszkańcy gminy połapią sie, Burzyński swojego człowieka wsadzi, będzie zmiana z buraka na kartofla z Adamowic.
Czesław Boguszewski:
6 godzin temu
Ten nasz błądzący w ciemnościach brat swędrowski to tak się nadaje na dobrego księdza pasterza jak brat burzyński na dziada kościelnego, a brat debich na słowika organistę. Omijam z daleka tą ciemnotę, głupotę i niecnotę. Szkoda marnować czas na paciorki, fikołki i koziołki. Babcia mówiła, że oni więcej złego niż dobrego czynią. Czuwajmy bo jak wyżej. Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą. Przekroczmy próg nadziei.
Czesław Boguszewski:
3
 · 
7 godzin temu
KCI powinni zamknąć na wieki. Tam tylko syf, kiła i mogiła. Zbój, zupa i kamieni kupa. Taka bezmózgowa dzicz bez wiary i kultury tam pracuje. Znam ich. Z jednym chodziłem do szkoły. Sami sobie bzdurne posty piszą. Żenada. Szkoda czasu tracić na czytanie i oglądanie tego beznadziejnego badziewia. Wolę z sikorkami pogadać albo z kumplami w bridża pograć lub rowerem pojeździć. Nie stać mnie na marnowanie czasu na pierdoły.
Flawiusz Marcynk:
3
 · 
7 godzin temu
Byłam na tej wystawie, GENIALNA, polecam wszystkim. Zdjęcia jak na panujące tam warunki świetne. Brawo dla fotografa i Pani Redaktor za podjęcie tematuNajciekawsze artykuły
 ·  64
4 dni temu
Czytelnicy pytają o zatrudnienie w Aquaparku Kutno i bezpłatne wejściówki
 ·  2
5 dni temu
Misje Święte w diecezji łowickiej. Wczoraj świadectwo Dobromira, dziś rozpoczęcie misji w Głogowcu
 ·  101
6 dni temu
WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno
 ·  3
6 dni temu
Kutnowskie firmy otrzymały wsparcie na innowacyjne projekty z branży motoryzacyjnej
 ·  29
10 dni temu
Co będzie w budynku po PZU w centrum Kutna?
 ·  21
11 dni temu
Dziś w TVP 1 historia byłego policjanta z Kutna
 ·  8
11 dni temu
Czytelnicy pytają: Kiedy wreszcie będzie nowa nawierzchnia na drodze Łanięta - Kąty?
 ·  29
19 dni temu
Gorąca dyskusja o opłatach za wodę i ścieki w Gminie Kutno. Radni zaproponowali podwyżki
 ·  89
19 dni temu
Będzie nowy stary Zarząd Powiatu w Kutnie?
 ·  51
19 dni temu
Ogłoszenia o manifestacji kutnowskiego ONR pod lupą łódzkiej prokuratury
 ·  11
20 dni temu
Proces Łukasza K. Media musiały opuścić salę rozpraw
 ·  5
20 dni temu
Bronka Nowicka w Kutnie. Dziecko martwi się, bo nie umie nakarmić kamienia
 ·  12
21 dni temu
Prokuratura Regionalna w Łodzi: Były policjant nie popełnił przestępstwa na komendzie
 ·  16
21 dni temu
Czyszczenia Królewskiej na Majówkę nie będzie, ale różana fontanna już tryska
 ·  12
23 dni temu
Twarzą w twarz Proletaryat w Kutnie
 ·  92
24 dni temu
Czytelnicy pytają, rzecznik starostwa odpowiada. Koszty kasacji i bezkrólewie
 ·  2
24 dni temu
Inwestycje PLK S.A.: Odnowione perony, wiadukt na Troczewskiego i przystanek Azory
 ·  88
24 dni temu
Radnej PSL przedłużono zatrudnienie w ośrodku. Nie ze mną te numery, Brunner
 · 
25 dni temu
Łukasz Wójcik: Podniebne przygody i wielka pasja
 · 
25 dni temu
Promocja szkół w coraz lepszym wydaniu. Powiatowe targi edukacyjne dla gimnazjalistów
 ·  247
26 dni temu
Kasacja starosty oddalona. Debich musi odejść
 ·  3
26 dni temu
Laureaci Super Pulsów Żychlina 2017
 · 
27 dni temu
W Komadzynie płonęła naczepa pełna trocin. Ruch na A1 odbywa się jednym pasem
 ·  2
30 dni temu
Premiery Teatru Puszek. Dobra zabawa i pouczający morał
 ·  105
31 dni temu
Praktyki samorządowe a wartości. Promocja prezydenta z naszych portfeli
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności