eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34238-w-lipcu-roboty-drogowe-w-kutnie," title="Kutno: W lipcu roboty drogowe w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W lipcu roboty drogowe w Kutnie</b><br>W lipcu rozpoczną się inwestycje drogowe w Kutnie. Przebudowy doczeka się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34235-warsztaty-fotograficzne-w-bajkowej-zagrodzie," title="Kutno: Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie</b><br>Życie jak z bajki- każdy o takim marzy. Niedaleko Warszawy jest...</div></a> <a href="/publicystyka,34171-trzymaja-c-w-r-ku-fragment-kosmosu-leszek-baranowski-i-mineral-and-gem," title="Kutno: Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem</b><br>Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom...</div></a> <a href="/sport,34216-koniec-sezonu-lekkoatletycznego-i-bardzo-dobre-wyniki-kutnowskich-sportowc-w," title="Kutno: Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców</b><br>W sobotę 24 czerwca na stadionie Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34232-r-kodzie-o-dla-doros-ych-spotkanie-15-lipca," title="Kutno: Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca</b><br>W sobotnie przedpołudnie w Ośrodku Kultury Gminy Kutno w Leszczynku odbyły...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34231-ju-wakacje," title="Kutno: Już wakacje!" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Już wakacje!</b><br>Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Uroczystość w Szkole Podstawowej im. Kornela...</div></a> <a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Krośniewice: Noc Muzeów na Wiejską Nutę
14 Maja w Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach odbędzie się kolejna edycja Nocy Muzeów. Zabawa rozpoczyna się o godzinie 18.00 i trwać będzie aż do godziny 23.00.

Krośniewice: Noc Muzeów na Wiejską Nutę , ./upload/articles_pakiety/30014/01_obraz.jpg
Krośniewice: Noc Muzeów na Wiejską Nutę , ./upload/articles_pakiety/30014/02_obraz.jpg
Krośniewice: Noc Muzeów na Wiejską Nutę , ./upload/articles_pakiety/30014/03_obraz.jpg


W tym roku tematyka imprezy Nocy Muzeów powiązana jest z odbywającą się wystawą czasową sztuki ludowej, dlatego też w tym roku nazwa imprezy wygląda następująco „Noc Muzeów na Wiejską Nutę". W czasie imprezy zagrają dla gości dwa zespoły, które przygotowały specjalnie na tą okazję utwory muzyki ludowej Krośniewiacy i A'cappella (oba związane z Gminnym Centrum Kultury, sportu i rekreacji w Krośniewicach). Przez cały czas trwania imprezy będzie można nie tylko oglądać ale także spróbować staropolskich metody wyrobu masła, podpłomyków, a także zobaczyć jak kiedyś prano i prasowano odzież. Na terenie Muzeum powstanie prowizoryczny jarmark, na którym będzie można ucieszyć duszę watą cukrową czy obwarzankami oraz loterią kołowrotkową z nagrodami. Dla dzieci przewidziane są rozmaite gry i zabawy. [więcej]
kultura, 25.04.2016 21:12|czytane: 584 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Przedsiębiorczość w "Kasprowiczu"
W II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza podsumowano realizację ogólnopolskiego projektu DNIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI organizowanego  przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem sprawował Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. II LO im. Jana Kasprowicza w Kutnie po raz dwunasty bierze udział w tym projekcie.

Przedsiębiorczość w


Dzień przedsiębiorczości ma na celu pomóc uczniom w podejmowaniu trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej, zweryfikowaniu wyobrażeń o danym zawodzie oraz stanowisku pracy, zrozumieniu związku między wykształceniem i karierą zawodową, bezpośrednim poznaniu  wymagań stawianych pracownikom na różnych stanowiskach, zwiększeniu zainteresowania się nauką i samokształceniem.

Dyrektor Barbara Rostek – Nowacka, młodzież i szkolni koordynatorzy Dorota Kępińska i Małgorzata Walerczak składają serdeczne podziękowania firmom i instytucjom, które umożliwiły realizację tego projektu. [więcej]
pismak, 26.04.2016 09:09|czytane: 425 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jakie filmy w maju w Kinie KDK?
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza w maju

01.05.2016 niedziela
godz.16.00 KSIĘGA DŻUNGLI  premiera 2D dubbing (familijny, czas 107 min.)
godz.18.15 KSIĘGA DŻUNGLI  premiera 3D dubbing (familijny, czas 107 min.)
godz.20.30 OPOWIEŚĆ O MIŁOŚCI I MROKU (dramat, czas 98 min.)

Jakie filmy w maju w Kinie KDK?, ./upload/articles_pakiety/30017/02_obraz.jpg
Jakie filmy w maju w Kinie KDK?, ./upload/articles_pakiety/30017/03_obraz.jpg
Jakie filmy w maju w Kinie KDK?, ./upload/articles_pakiety/30017/11_obraz.jpg


02 -04.05.2016 od poniedziałku do środy
godz.16.00 hit na bis 7 RZECZY KTÓRYCH NIE WIECIE O FACETACH(komedia,110 min )
godz.18.15 KSIĘGA DŻUNGLI  premiera 2D napisy (familijny, czas 107 min.)
godz.20.30 OPOWIEŚĆ O MIŁOŚCI I MROKU (dramat, czas 98 min.)

06 -11.05.2016 od piątku do środy
godz.16.00 DZIELNY KOGUT MANIEK premiera 2D dubbing (animowany familijny czas 109 min)
godz.18.15 # WSZYSTKO GRA  premiera 2D (musical, czas 90 min.)
godz.20.00 # WSZYSTKO GRA  premiera 2D (musical, czas 90 min.) [więcej]
kultura, 26.04.2016 09:10|czytane: 625 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dotacja na remont prywatnego zabytku
Jutro na sesji Rady Miasta Kutna na wniosek Prezydenta Miasta Kutna radni udzielą dotacji z budżetu w wysokości 25 000 zł  z przeznaczeniem na realizowane w roku 2016 prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru umieszczonym przy ul. Sienkiewicza 2, którego miasto nie jest właścicielem.

Dotacja na remont prywatnego zabytku, ./upload/articles_pakiety/30012/01_obraz.jpg


W 1967 roku

Dotację otrzymać mają Mirosław Dobrowolski, Bronisław Komar, Leszek Obiegły i Waldemar Sztygiel czyli współwłaściciele budynku Hotelu Staropolskiego tzw. Nowej Oberży.

Wnioskodawcy zwrócili się o udzielenie dotacji na dalsze prace konserwatorskie prowadzone przy obiekcie polegające na remoncie elewacji budynku od strony ulicy Sienkiewicza przy całkowitym koszcie planowanych prac określonych na 51.363,79 zł. Złożony wniosek urzędnicy ocenili pozytywnie pod kątem kompletności oraz spełnienia wymogów formalnych z uchwały Rady Miasta Kutna z 24 czerwca 2008 r. w sprawie zasad i trybu udzielenia dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach nieruchomych wpisanych do rejestru zabytków nie stanowiących własności Miasta Kutna, sposobu ich rozliczania i kontroli wykonywania zleconych zadań. [więcej]
redaktor, 25.04.2016 20:49|czytane: 967 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Powiat chce połączyć dwie szkoły?
Dyskusja podczas oświatowej sesji nadzwyczajnej Rady Powiatu w Kutnie wydawała się nie mieć punktu kulminacyjnego, przełomowego. Wiadome było, że decyzja Zarządu nie jest pozytywna dla ZSZ nr 2, niektórzy musieli mieć nadzieję, bo walczyli o chleb i sprawiedliwość, część interlokutorów chciała szerszej rozmowy o przyszłości powiatowych szkół, której nijak nie można wyczytać z projektu Strategii rozwoju oświaty w powiecie kutnowskim.

Powiat chce połączyć dwie szkoły?, ./upload/articles_pakiety/30011/01_obraz.jpg


Nie odkryjemy Ameryki jeśli napiszemy, że niż demograficzny i licha kasa powiatu sprzyjają ruchom restrukturyzacyjnym w oświacie i o to spytał radny opozycyjny.

- Czy prawdą jest, że Zarząd Powiatu w Kutnie ma plany w siedzibie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. A. Troczewskiego w Kutnie umieścić drugą placówkę, Zespół Szkół nr 4 Kutno-Azory? - spytał Marek Jędrzejczak, radny PiS.

- Nie ma jeszcze takiej decyzji - odpowiedział krótko zmieszany Artur Gierula, członek Zarządu Powiatu.

- Ale pytałem o plany - podrzucił Jędrzejczak. 
[więcej]
wandea, 25.04.2016 19:24|czytane: 2111 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Przepadły projekty starostwa, a ZS nr 1 zrealizuje swój za 2 mln zł
Powiat Kutnowski w styczniu złożył do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego dwa projekty z zakresu kształcenia zawodowego. Jeden pt. Centrum Kształcenia Zawodowego i Praktycznego dla Dorosłych w ramach Osi Priorytetowej XI Edukacja, Kwalifikacje, Umiejętności RPO województwa łódzkiego Działanie XI.3 Kształcenie zawodowe. Budżet projektu wynosił 1,5 mln zł przy czym minimalny wkład własny powiatu tylko 11%. Drugi natomiast pt. Kutnowska Sieć Kształcenia Praktycznego i Egzaminowania. Szacunkowy budżet tego dwuletniego  projektu to 6 mln zł, natomiast wkład własny to jedynie 8,5 %.

Przepadły projekty starostwa, a ZS nr 1 zrealizuje swój za 2 mln zł, ./upload/articles_pakiety/29991/01_obraz.jpg
Przepadły projekty starostwa, a ZS nr 1 zrealizuje swój za 2 mln zł, ./upload/articles_pakiety/29991/02_obraz.jpg


W obu przypadkach podpisał nawet umowy partnerskie z Agencją Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A., Zakładem Doskonalenia Zawodowego w Warszawie - Centrum Kształcenia w Kutnie i ASM Centrum Badań i Analiz Rynku w Kutnie.

O losy wniosków pytał w ubiegłą środę na sesji Rady Powiatu w Kutnie radny PiS Marek Jędrzejczak.

- Powiat Kutnowski złożył dwa projekty dotyczące kształcenia zawodowego. Czy projekty zostały zakwalifikowane do dofinansowania? Czy będą realizowane? - pytał radny.

Artur Gierula,
członek Zarządu Powatu w Kutnie poinformował, że zostały trzy złożone, dwa nie będą realizowane gdyż nie zostały zakwalifikowane do dofinansowania z powodów formalno-merytorycznych. Krzysztof Debich Starosta Kutnowski dodał, że zarząd zamierza się odwołać od tej decyzji.

Radny Marek Jędrzejczak zapytał więc czy jest sens utrzymywać i czy zarząd zamierza przedłużyć umowę Głównemu Specjaliście ds. Pozyskiwania Środków Zewnętrznych w Wydziale Zarządu i Rozwoju Powiatu.

- Paweł Łebkowski został zatrudniony po to aby pozyskiwać środki unijne. Jakie do tej pory pozyskał? Jeśli nie pozyskał, to czy w takim razie będzie miał przedłużoną umowę, która kończy się 30 kwietnia? - pytał radny.

- Paweł Łebkowski zajmuje się wdrażaniem i realizacją projektu Żyjesz dla siebie i innych - zadbaj o swoje zdrowie - powiedział Krzysztof Debich. - W Wydziale Zarządu i Rozwoju Powiatu pracuje zespół ludzi. Oprócz dwóch wymienionych projektów został złożony wniosek związany z komputeryzacją starostwa. Decyzję o dalszym zatrudnieniu podejmiemy w chwili zakończenia umowy. [więcej]
wandea, 25.04.2016 19:04|czytane: 1595 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Kutnowskie Dni Fantastyki
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie organizuje w tym roku pierwsze Kutnowskie Dni Fantastyki w dniach 19-22 maja. Impreza organizowana jest z myślą o miłośnikach literatury fantastycznej i młodzieży. Już dziś zapraszamy do biblioteki i zachęcamy do zapoznania się z programem. eKutno.pl objęło Kutnowskie Dni Fantastyki patronatem medialnym.

Pod patronatem eKutno.pl: Kutnowskie Dni Fantastyki , ./upload/articles_pakiety/30010/01_obraz.jpg


19 maja – czwartek
17:00 Czytelnia - Panel debiutantów: Czy fantastyka to poważna literatura? Mikołaj Manicki, Bartłomiej Grubich, Konrad Knapek, moderacja: Maciej Kaźmierczak
17:00 Oddział dla dzieci i młodzieży - Fantasy dla dzieci: Opowieści dla najmłodszych

20 maja – piątek
11:00 Oddział dla dzieci i młodzieży - Wykład o fantastyce: prof. dr hab. Antoni Smuszkiewicz dla grup gimnazjalnych
12:00 Gimnazjum nr 2  - Turniej quidditch
16:00 Czytelnia - Wykład o fantastyce: prof. dr hab. Antoni Smuszkiewicz wręczenie nagród w konkursie na opowiadanie z motywem róży
17:00 Czytelnia - Spotkanie autorskie: Jarosław Grzędowicz i Maja Lidia Kossakowska prowadzi: Maciej Walczak
17:00 Oddział dla dzieci i młodzieży - Fantasy dla dzieci: Opowieści dla najmłodszych
20:00 Czytelnia - Koncert duetu Backspace: muzyczna aranżacja motywów z gier i filmów [więcej]
kultura, 25.04.2016 17:43|czytane: 555 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Warsztaty batiku w muzeum
W niedzielę 24 kwietnia w Muzeum Regionalnym w Kutnie odbyły się warsztaty batiku. Zajęcia prowadziła pani Lusia Silitonga, która jest wykładowcą Politechniki w Semarang na Jawie Środkowej. Uczestnicy warsztatów odrysowywali na tkaninie wybrane wzory, a następnie pokrywali je woskiem.

Warsztaty batiku w muzeum, ./upload/articles_pakiety/30008/01_obraz.jpg
Warsztaty batiku w muzeum, ./upload/articles_pakiety/30008/02_obraz.jpg
Warsztaty batiku w muzeum, ./upload/articles_pakiety/30008/03_obraz.jpg


Kolejnym etapem pracy nad materiałem było zanurzenie go w osolonej wodzie, a następnie w barwniku, który farbował jedynie miejsca niepokryte woskiem. W wyniku tych działań powstały ciekawe i niepowtarzalne tkaniny. Kawałek własnoręcznie ozdobionej batikowej bawełny może być noszony jako apaszka, zostać oprawiony w ramkę i powieszony na ścianie lub posłużyć do uszycia poszewki poduszki. [więcej]
kultura, 25.04.2016 16:44|czytane: 584 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jubileusz Złotych Godów
W minioną sobotę w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kutnie miała miejsce uroczystość jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego Państwa Jadwigi i Romana Tobjaszów oraz Lucyny i Zdzisława Marciniaków. Prezydent Zbigniew Burzyński uhonorował Jubilatów medalami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za długoletnie pożycie małżeńskie. W słowach skierowanych do czcigodnych jubilatów Prezydent pogratulował wspólnie spędzonych lat oraz podziękował za wspaniały przykład do naśladowania dla wszystkich młodych ludzi.

Jubileusz Złotych Godów , ./upload/articles_pakiety/30007/03_obraz.jpg
Jubileusz Złotych Godów , ./upload/articles_pakiety/30007/07_obraz.jpg


Jubilaci Złotych Godów Państwo Tobjasz to mieszańcy Kutna, którzy przysięgę małżeńską wypowiedzieli 05 kwietnia 1966 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Stepnicy (woj. zachodnio-pomorskie). Państwo Tobjaszowie to pedagodzy z ponad 30-letnim stażem pracy. Pani Jadwiga była długoletnim nauczycielem języka polskiego m.in. w Szkole Podstawowej w Kaszewach Dwornych, natomiast p. Roman to m.in. dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 8 w Kutnie, a także nauczyciel matematyki w wielu kutnowskich szkołach. Recepta na udany związek to wyrozumiałość i wzajemne poszanowanie. Jubilaci dochowali się córek Magdaleny, Agnieszki i Małgorzaty, sześciorga wnucząt oraz prawnuka. [więcej]
pismak, 25.04.2016 16:43|czytane: 766 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Mistrz Czytelnictwa 2016
Już po raz czwarty, w poniedziałek 25 kwietnia, rozegrano IV Międzyszkolny Turniej Czytelniczy o tytuł Mistrza Czytelnictwa 2016. Konkurs organizowany jest z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką Filię w Kutnie i Szkołę Podstawową nr 9 w Kutnie. Turniej przygotowały Agnieszka Mikołajczyk (Biblioteka Pedagogiczna w Kutnie) oraz Beata Paluchowska (Szkoła Podstawowa nr 9 w Kutnie). Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Kutna, który ufundował nagrody dla zwycięskich drużyn oraz książki dla wszystkich uczestników.

Mistrz Czytelnictwa 2016, ./upload/articles_pakiety/30006/01_obraz.jpg
Mistrz Czytelnictwa 2016, ./upload/articles_pakiety/30006/02_obraz.jpg
Mistrz Czytelnictwa 2016, ./upload/articles_pakiety/30006/03_obraz.jpg


Do tegorocznej rywalizacji przystąpiły drużyny z dziewięciu szkół powiatu kutnowskiego: Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Łaniętach, Szkoła Podstawowa im. Szarych Szeregów w Strzelcach, Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Micinie, Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie, Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Stanisława Kostki w Kutnie, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie, Szkoła Podstawowa nr 5 w Kutnie, Szkoła Podstawowa nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kutnie, Szkoła Podstawowa nr 9 im. Władysława Jagiełły w Kutnie. Szkoły reprezentowały trzyosobowe drużyny klas czwartych wyłonione podczas szkolnych eliminacji. Za temat turnieju w tym roku wybrano treść książki „Mikołajek” René Goscinny'ego i Jean-Jacques'a Sempé (il.).

Uczniowie uczestniczyli w grach i zabawach czytelniczych udowadniając, że znają doskonale przygody sympatycznego i trochę niesfornego Mikołajka. Wyrównana walka i determinacja zawodników spowodowała, że tym razem jury (nauczyciele przygotowujący uczniów wyłonieni przed rozgrywkami poprzez losowanie) postanowiło na równi uhonorować dwie drużyny. [więcej]
kultura, 25.04.2016 16:28|czytane: 637 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowskie softballistki rozpoczęły rywalizację
W niedzieleę 24 kwietnia rozpoczęła swoją rywalizację w Polskiej Lidze Softballu Kobiet drużyna MKS Stal BiS Kutno. Zawodniczki naszego klubu w pierwszej kolejce musiały w meczach wyjazdowych zmierzyć się na ciężkim terenie z drużyną Szóstki Brzeg. W pierwszym meczu pomimo szybkiego prowadzenia 7 do 0 w pierwszej zmianie ekipa softballistek z Kutna roztrwoniła tą przewagę przegrywając ostatecznie 12 do 8 w siedmiu zmianach.

Kutnowskie softballistki rozpoczęły rywalizację, ./upload/articles_pakiety/30003/01_obraz.jpg


Drugi mecz tego dnia to koncertowa gra miotacza stalówek Weroniki Prątkowskiej oraz całej obrony. Po 6 zmianach na tablicy wyników widniał remis 5 do 5. Rzutem na taśmę przy dwóch outach doskonałe odbicia Natalii Langner, Patrycji Kaczor i Darii Kubiak dały prowadzenie 7 do 5. Drużyna z Brzegu nie zdołała odrobić już strat w ostatniej zmianie. Należy także wspomnieć o bardzo dobrej postawie w ataku Darii Śnieć i Aleksandry Niewiadomskiej, których dalekie odbicia pomogły zdobyć wiele punktów. [więcej]
pismak, 25.04.2016 09:00|czytane: 552 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Prawnicze możliwości w "Kasprowiczu"
Uczestniczenie w symulacjach rozpraw sądowych, wykładach, prezentacjach, warsztatach, prelekcjach oraz w innych przedsięwzięciach organizowanych przez pracowników, doktorantów i studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego – takie możliwości dla  młodzieży II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Kutnie otwiera zawarte 20 kwietnia porozumienie.

Prawnicze możliwości w
Prawnicze możliwości w
Prawnicze możliwości w


Umowę podpisały dziekan wydziału – dr hab. Agnieszka Liszewska – prof. nadzw. Uniwersytetu Łódzkiego i dyrektor liceum Barbara Rostek – Nowacka

– Porozumienie daje możliwość objęcia patronatem klas realizujących rozszerzony program wiedzy o społeczeństwie. Zajęcia odbywać się będą zarówno na uczelni jak i w szkole –  mówi Barbara Rostek-Nowacka – dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Kutnie

– Warto dodać, że od 2007 roku młodzież naszego liceum bierze udział w warsztatach z podstaw prawa oraz przygotowuje symulacje rozpraw sądowych. Zajęcia te prowadzi dr Maciej Muliński, adiunkt Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego – dodaje Anna Ambroziak, nauczyciel języka polskiego w II LO. [więcej]
pismak, 25.04.2016 08:22|czytane: 945 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Polfarmex na siódmym miejscu w tabeli
Wczoraj  w ostatnim meczu rundy zasadniczej Pofarmex Kutno przegrał z BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 75-79 (26-20, 16-24, 15-12, 22-19)

BM Slam Stal Ostrów: Wangmena 18, Nikołow 16, Millage 15, Sroka 11, Zębski 10, Ochońko 6, Delaney 2, Żurawski 1, Niedźwiedzki 0, Suliński 0, Kaczmarzyk 0;

Polfarmex Kutno: Zyskowski 16, Wołoszyn 12, Fraser 12, Parker 9, Faber 7, Gabiński 7, Grochowski 5, Bartosz 4, Malczyk 3.

Polfarmex spadł na siódme miejsce w tabeli i w rywalizacji play-off zagra z Rosą Radom. Pierwszy ćwierćfinałowy mecz już w piątek, 29 kwietnia. Rywalizacja w ćwierćfinałach toczy się do trzech wygranych.

Stelmet BC Zielona Góra (1) – Asseco Gdynia (8)

mecz 1 (Zielona Góra) – czwartek, 28 kwietnia
mecz 2 (Zielona Góra) – sobota, 30 kwietnia
mecz 3 (Gdynia) – wtorek, 3 maja
ew. mecz 4 (Gdynia) – czwartek, 5 maja
ew. mecz 5 (Zielona Góra) – niedziela, 8 maja [więcej]
pismak, 25.04.2016 08:07|czytane: 483 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sukces Krzysztofa Zachwiei ze Strzegocina
Krzysztof Zachwieja, uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie przygotowany przez pana Krzysztofa Dymnego zajął IV miejsce wśród przedstawicieli 22 powiatów województwa łódzkiego.

Sukces Krzysztofa Zachwiei ze Strzegocina, ./upload/articles_pakiety/30000/02_obraz.jpg
Sukces Krzysztofa Zachwiei ze Strzegocina, ./upload/articles_pakiety/30000/03_obraz.jpg
Sukces Krzysztofa Zachwiei ze Strzegocina, ./upload/articles_pakiety/30000/04_obraz.jpg


Najpierw Krzysztof I miejsce w powiatowym etapie XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom". 22 kwietnia przystąpił do eliminacji wojewódzkich w Opocznie. Po części pisemnej Krzysztof zajął III miejsce i zakwalifikował się do finałowej piątki. W efekcie zajął IV miejsce wśród przedstawicieli 22 powiatów województwa łódzkiego. [więcej]
wandea, 24.04.2016 22:24|czytane: 422 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wygrali darmowe wodne pluski
W konkursie Aquaparku Kutno cztery zaproszenia na wodne pluski otrzymują Barbara Michalik,
Tadeusz Frontczak, Marzena Rybacka, Patryk Snopkowski.


Wygrali darmowe wodne pluski, ./upload/articles_pakiety/29990/01_obraz.jpg


Zaproszenia będzie można odebrać w terminie 14 dni od ogłoszenia wyników konkursu.

[więcej]
wandea, 24.04.2016 22:09|czytane: 598 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Majowy weekend tuż, tuż: Skalne Grzyby, tajemnicze labirynty, a na koniec wody lecznicze
Sudety to piękne, stare i tajemnicze góry. Trochę niedoceniane przez rodzimych turystów. Warto jednak odwiedzić te przepiękne góry. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zapraszam do wędrówki po sudeckim paśmie, po Górach Stołowych. Dla ochrony tego cudownego pasma utworzono w 1993 roku Park Narodowy Gór Stołowych. Góry te można zwiedzać na kilka sposobów – pieszo, na rowerze i autem. Oczywiście można również podjechać samochodem na wybrany parking i wyruszyć w w góry. Baz wypadowych jest kilka. Centrum to Karłów, miejscowość turystyczna u podnóża perły Góry Stołowych, Szczelińca Wielkiego.

Majowy weekend tuż, tuż: Skalne Grzyby, tajemnicze labirynty, a na koniec wody lecznicze, ./upload/articles_pakiety/29997/01_obraz.jpg
Majowy weekend tuż, tuż: Skalne Grzyby, tajemnicze labirynty, a na koniec wody lecznicze, ./upload/articles_pakiety/29997/02_obraz.jpg
Majowy weekend tuż, tuż: Skalne Grzyby, tajemnicze labirynty, a na koniec wody lecznicze, ./upload/articles_pakiety/29997/03_obraz.jpg


Moim ulubionym miejscem wypadowym jest maleńkie, ale bardzo urocze miasteczko Radków, a bazą noclegową Tłumaczów, miejscowość graniczna
Radków wzmiankowany był już w 1290 jako Wünschelburg, a prawa miejskie uzyskał ok. 1320. Miasto było ośrodkiem produkcji rzemieślniczej, świadczą o tym występujące tutaj w XIV w. ławy chlebowe, mięsne i obuwnicze. W Radkowie zajmowano się także młynarstwem, piwowarstwem i sukiennictwem. Na przełomie XIV i XV w. ustalił się ostatecznie kształt Radkowa, który niewiele się zmienił do dzisiaj. W tym czasie wybudowano mury obronne wokół miasta, a w latach 1571-1580 kościół św. Doroty. W 1545 w mieście wybuchł groźny pożar, który strawił większą część Radkowa. Wojny w XVII i XVIII w. spowodowały upadek znaczenia miasta. Ożywienie gospodarcze miasta nastąpiło dopiero pod koniec XIX w., kiedy uruchomiono warsztaty tkactwa lnianego. W 1895 r. uruchomiono pobór kamieni piaskowca, którego wydobycie zwielokrotniono już w 1903 po wybudowaniu linii kolejowej. W roku 1925 zaczęła działalność poczta, oraz niewielkie fabryczki przemysłu drzewnego, spożywczego, włókienniczego i metalowego. W 1945 miasto zostało włączone do Polski i przyjęło obecną nazwę. Dotychczasowych mieszkańców wysiedlono do Niemiec. Tyle Wikipedia.

Jeszcze kilkanście lat temu Radków był bardzo zaniedbany. Zmieniło się to w ostatnich latach. Odrestaurowano wiele starych kamieniczek, wybudowano parking, no i przede wszystkim zmodernizowano w miasteczku trochę ulic. W Radkowie (2 km od centrum) można również wypoczywać nad wodą. W mieście jest przepiękny zalew, nad którym rozlokowane są liczne domki letniskowe, ośrodki wypoczynkowe i restauracja. Zbiornik ten wybudowano u podnóża grzbietu Guzowata, na Potoku Czerwonogórskim (czes. Červenohorský Potok) wybudowano zaporę, tworząc w ten sposób sztuczny zalew (długości niespełna kilometra i około trzystu metrów szerokości). [więcej]
redaktor, 24.04.2016 12:04|czytane: 875 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Tomasz Rzymkowski dla wPolityce.pl: Łączy nas z Pawłem Kukizem idea naprawy państwa polskiego
Poseł Ziemi Kutnowskiej Tomasz Rzymkowski z klubu poselskiego Kukiz 15 w rozmowie dla portalu wPolityce.pl dementuje plotki o odejściu członków Ruchu Narodowego z klubu.

Tomasz Rzymkowski dla wPolityce.pl: Łączy nas z Pawłem Kukizem idea naprawy państwa polskiego, ./upload/articles_pakiety/29998/01_obraz.jpg


wPolityce.pl: Jak posłowie-narodowcy zachowają się po publikacji taśm Kukiza? Opuszczą klub poselski Kukiz 15?

Poseł Tomasz Rzymkowski, Ruch Kukiz 15: Jest to kolejny element wielkiej nagonki, która ma na celu rozbicie klubu poselskiego Kukiz‘15. Rzecz skandaliczna, że prywatne rozmowy są wykorzystywane w rozgrywce politycznej i upublicznione w celu zdyskredytowania Pawła Kukiza. Nie jest dla mnie żadnym zaskoczeniem, ani dla nikogo z klubu, a tym bardziej dla narodowców, jak wyglądają relację między Pawłem Kukizem a Arturem Zawiszą. To nie będzie rzutować na naszą dalszą działalność i współpracę z Pawłem Kukizem.

wPolityce.pl: Czyli narodowcy pozostaną w klubie poselskim Kukiz‘15?

W imieniu swoim i kolegów z klubu, mogę zapewnić, że łączy nas z Pawłem Kukizem idea naprawy państwa polskiego, przygotowanie projektu nowej konstytucji, a także upodmiotowienie Polski na arenie międzynarodowej. Chcemy zakończyć epokę republiki okrągłego stołu, ten cel jest dla nas najważniejszy. Tak niepoważne działanie, jak publikacja prywatnych rozmów, nie spowoduje zachwiania naszej współpracy, ukierunkowanej dobrem Polski. [więcej]
pismak, 24.04.2016 11:50|czytane: 823 razy|22 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Laureaci konkursu pojadą do Torunia
W roku 2016 przypadają dwie okrągłe rocznice ważnych wydarzeń związanych z Toruniem: 605 lat temu zawarto pierwszy pokój toruński, kończący tzw. wielką wojnę 1409-1411 z Zakonem Krzyżackim, a 550 lat temu – w 1466 roku drugi pokój toruński, kończący wojnę trzynastoletnią. Toruń to także miasto, które odgrywało ogromną rolę w historii nie tylko państwa polskiego, ale również w dziejach politycznych Europy.

Laureaci konkursu pojadą do Torunia, ./upload/articles_pakiety/29996/06_obraz.jpg
Laureaci konkursu pojadą do Torunia, ./upload/articles_pakiety/29996/09_obraz.jpg
Laureaci konkursu pojadą do Torunia, ./upload/articles_pakiety/29996/12_obraz.jpg


To stało się inspiracją do zorganizowania dla dzieci konkursu, w którym można było wygrać wycieczkę do tego założonego przez Krzyżaków w XIII wieku miasta. W związku z tym w Szkole Podstawowej w Jankowicach w piątek, 22 kwietnia rozegrany został finał konkursu wiedzy „Toruń-miasto piernika i Kopernika”, w którym uczestnikami były dzieci z klas IV-VI ze szkół podstawowych z Dąbrowic, Nowego i Jankowic, wyłonione w szkolnych eliminacjach.

Konkurs przeprowadzony został według zasad „Jednego z dziesięciu”. Każdy z 13 uczestników wylosował stanowisko i otrzymał na wstępie trzy szanse – ustawione przy każdym stanowisku. Chodziło też o zachowanie przynajmniej jednej szansy, by grać dalej. Konkursowe pytania dotyczyły wiedzy z zakresu historii Torunia, jego najbardziej znanych zabytków, pomników, życia najsławniejszego jego mieszkańca Mikołaja Kopernika, toruńskich legend czy pierników. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: Magda Kucharska, Grażyna Król oraz Mariola Łukomska.

Ostatecznie po emocjonującej rozgrywce zwyciężyła Diana Ginter, reprezentująca szkołę z Dąbrowic, zdobywając tytuł arcymistrza wiedzy o Toruniu. [więcej]
pismak, 24.04.2016 11:39|czytane: 1657 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Podwójne zwycięstwo tancerzy Street Dance Studio Joanny Zielińskiej oraz Pawła Kułagi
Wczoraj odbył się I Festiwal Sztuk Niezbędnych KONKURS TANECZNY "TOROWISKO" w Konstantynowie Łódzkim. Tancerze STREET DANCE STUDIO zgarnęli, aż dwa 1 MIEJSCA! To ogromny sukces dla kutnowskiej szkoły, dla KDK a przede wszystkim dla całego Kutna.

Podwójne zwycięstwo tancerzy Street Dance Studio Joanny Zielińskiej oraz Pawła Kułagi, ./upload/articles_pakiety/29995/01_obraz.jpg
Podwójne zwycięstwo tancerzy Street Dance Studio Joanny Zielińskiej oraz Pawła Kułagi, ./upload/articles_pakiety/29995/02_obraz.jpg
Podwójne zwycięstwo tancerzy Street Dance Studio Joanny Zielińskiej oraz Pawła Kułagi, ./upload/articles_pakiety/29995/03_obraz.jpg


Tancerze rywalizowali z wieloma zespołami z różnych zakątków kraju. Sędziami byli Kosma Wysokiński - znany z programu "MAM TALENT", Paulina Przestrzelska - znana z programu "You Can Dance", Anna Niewiadomska -znana w świecie tanecznym instruktorka oraz choreograf. Podczas całego konkursu panowała wspaniała rodzinna atmosfera, pełna zdrowej rywalizacji i pasji.

Oto wyniki naszych tancerzy:
1 miejsce dla zespołu LUZIK w kategorii do 8 lat
1 miejsce dla zespołu BEAT KILLERS w kategorii taniec nowoczesny 9-11 lat
[więcej]
pismak, 24.04.2016 11:32|czytane: 1287 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Inauguracja I ligi baseballu (grupa północna)
Wczoraj na obiektach Europejskiego Centrum Szkolenia Małej ligi w Kutnie rozpoczęto rozgrywki w ramach I ligi baseballu. Rozegrano trzy spotkania w grupie północnej.

Inauguracja I ligi baseballu (grupa północna), ./upload/articles_pakiety/29994/10_obraz.jpg
Inauguracja I ligi baseballu (grupa północna), ./upload/articles_pakiety/29994/12_obraz.jpg
Inauguracja I ligi baseballu (grupa północna), ./upload/articles_pakiety/29994/23_obraz.jpg


W pierwszym meczu spotkały się zespoły MKS „Stal” BiS Kutno i „ Centaury” Warszawa. Od początku lekką przewagę osiągnęli zawodnicy Stali zdobywając dwa punkty w pierwszej zmianie oraz kolejne dwa w drugiej. Młodzi zawodnicy Centaurów nie potrafili powstrzymać ataku gospodarzy i na zakończenie trzej zmiany schodzili z boiska przy wyniku 16 – 0 dla Kutna. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i mecz zakończył się na przewagę w 5 zmianie.

W drugim meczu rywalizowały ze sobą drużyny „Yankees” Działdowo i „ Centaury” Warszawa. Było to drugie spotkanie zespołu z Warszawy w tym dniu. Widać było iż zawodnicy ze stolicy pamiętali jeszcze o dotkliwej porażce i nie mogli zebrać sił do walki. Tym razem również musieli uznać wyższość przeciwnika 22 – 3. [więcej]
pismak, 24.04.2016 11:23|czytane: 598 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
KKS Pro-Basket Sirmax Kutno w półfinale Mistrzostw Polski
Drużyna KKS Pro-Basket Sirmax Kutno biorąca udział w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski w Tarnowie, zagwarantowała sobie udział w półfinale tych rozgrywek. Podopieczne Adama Pawłowskiego odniosły do tej pory dwa zwycięstwa i jutro czeka je pojedynek o pierwsze miejsce na turnieju. Dziś o godzinie 12:30 zespół kutnowski rozegra ostatnie spotkanie z MKS Pałac Młodzieży Tarnów.

KKS Pro-Basket Sirmax Kutno w półfinale Mistrzostw Polski, ./upload/articles_pakiety/29993/02_obraz.jpg
KKS Pro-Basket Sirmax Kutno w półfinale Mistrzostw Polski, ./upload/articles_pakiety/29993/07_obraz.jpg
KKS Pro-Basket Sirmax Kutno w półfinale Mistrzostw Polski, ./upload/articles_pakiety/29993/10_obraz.jpg


Wyniki spotkań:
KKS Tarnowskie Góry – KKS Pro-Basket Sirmax Kutno 43:114
KKS Pro-Basket Sirmax Kutno – MKS Basket Chrobry Głogów 74:42
[więcej]
pismak, 24.04.2016 11:11|czytane: 1054 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Smakuj z eKutno.pl: Do czego służy szynkowar, czyli karkówka własnej roboty
Lekarze i dietetycy alarmują  - jeśli Polacy nie zmienią swoich nawyków żywieniowych, będą żyć mniej komfortowo. Co prawda współczesna medycyna wydłuża życie, ale o jakość tego życia musimy zadbać sami. Wiele osób coraz częściej myśli o zdrowym odżywianiu. Nie zawsze jednak jest czas, by przygotować coś swojskiego. Jemy źle, spożywamy jedzenie z dużą ilością konserwantów, ulepszaczy smaku, cukru w różnej postaci, tłuszczu i przeróżnych dodatków, które służą jako wypełniacz, np. do pasztetu, wędliny.

Smakuj z eKutno.pl: Do czego służy szynkowar, czyli karkówka własnej roboty, ./upload/articles_pakiety/29989/01_obraz.jpg
Smakuj z eKutno.pl: Do czego służy szynkowar, czyli karkówka własnej roboty, ./upload/articles_pakiety/29989/02_obraz.jpg
Smakuj z eKutno.pl: Do czego służy szynkowar, czyli karkówka własnej roboty, ./upload/articles_pakiety/29989/03_obraz.jpg


Na szczęście jeszcze nam daleko to diety Brytyjczyków lub Amerykanów, która jest bardzo tłusta: frytki, jajecznica na bekonie, hamburgery, itp. W Anglii nie ma zwyczaju przyrządzania domowych posiłków. Ludzie jedzą w barach lub kupują gotowe dania, które odgrzewają w mikrofalówce. W Polsce pewno też są taki złe zwyczaje, ale dzięki babciom, które są na emeryturze, zdarzają się w naszych domach zdrowe i pełnowartościowe posiłki.
Złe nawyki żywieniowe można i trzeba zmienić, bo nieprawdą jest, że najsmaczniejsze jest jedzenie ze sklepu. Proponuję własny wyrób wędliniarski. Wystarczy na to poświecić niewiele czasu – takie wędliny po prostu robią się same.

Wystarczy zakupić dość proste i tanie urządzenie – szynkowar. Osoby, które mają taki szynkowar doskonale wiedzą jak smakuje coś  normalnego, bez żadnej chemii – mięso, sól, pieprz i inne przyprawy i nic więcej.
Najtańszy szynkowar można już kupić za około 50 złotych. Cena uzależniona jest od pojemności szynkowaru i od producenta. Konkurencja jest spora. Sprzedawcy dają różne gratisy, np. termometr do mierzenia temperatury wody lub mlekaW internecie można znaleźć dziesiątki przepisów na smakołyki z szynkowaru. [więcej]
redaktor, 23.04.2016 11:51|czytane: 910 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
czytaj z eKutno.pl Dziś Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
Dziś Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich czyli doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Dzień ten po raz pierwszy obchodzono w 1995 roku.

czytaj z eKutno.pl Dziś Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, ./upload/articles_pakiety/29992/01_obraz.jpg


W poniedziałek 25 kwietnia z okazji Dnia Książki w Bibliotece Pedagogicznej w Kutnie odbędzie się IV Międzyszkolny Turniej Czytelniczy dla uczniów klas IV pod hasłem „W szkole Mikołajka”. Uczniowie będą rywalizować o tytuł Mistrz Czytelnictwa 2016. W turnieju rozgrywanym pod patronatem Prezydenta Miasta Kutna weźmie udział 9 drużyn z powiatu kutnowskiego.

A my dla Czytelników eKutno.pl mamy zestaw publikacji wydanych przez Kutnowski Dom Kultury "pociąg do poezji", "Węzły, sukienki żagle. Nowa poezja ojczyzna i dziewczyna", "Święto Róży. 40 lat tradycji", "Pejzaż Rudymentarny" Tomasza Czyżewskiego, wydane przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej "Prace rewaloryzacyjne w zabytkowym Parku Wiosny Ludów w Kutnie" i przez Kutnowskie Towarzystwo Historyczne i Muzeum Regionalne "Kutnowski Słownik Biograficzny" Tom I. [więcej]
kultura, 23.04.2016 11:45|czytane: 627 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Od 5 maja KURS TAŃCA UŻYTKOWEGO DLA PAR I SINGLI
Studio Tańca Alibi zaprasza pary oraz singli na kurs tańca użytkowego. Oferta zajęć przeznaczona jest dla osób, które nie potrafią tańczyć lub zwyczajnie są znudzone zbyt małą ilością figur w swoim tańcu. Na kursie nabierzecie Państwo pewności siebie i bez obaw przetańczycie każdą imprezę taneczną. START: 5 maja 19.00-20.30

Od 5 maja KURS TAŃCA UŻYTKOWEGO DLA PAR I SINGLI, ./upload/articles_pakiety/29965/01_obraz.jpg
Od 5 maja KURS TAŃCA UŻYTKOWEGO DLA PAR I SINGLI, ./upload/articles_pakiety/29965/02_obraz.jpg


Program kursu zawiera naukę najmodniejszych i najbardziej przydatnych tańców użytkowych
(disco samby i discofoxa):

Discofox  i disco samba to dyskotekowe tańce użytkowe, które są bardzo przydatne na każdej imprezie tańczonej w parach.  Są to tańce proste a jednocześnie niezwykle widowiskowe. Dzięki niezliczonej ilości obrotów i fantazyjnych figur, przyciągają uwagę i wzbudzają podziw oglądających. Stosując ich kroki można spokojnie przetańczyć całą noc, gdyż ilość figur jest tutaj nieograniczona. Schemat kroków może być układany w nieskończoną liczbę kombinacji zarówno prostych jak i zaawansowanych.  Disco samby i discofoxa może nauczyć się każdy w stosunkowo krótkim czasie. Są one korzystną alternatywą dla wszystkich tych, którzy chcieliby swobodnie pobawić się na każdej imprezie tanecznej typu wesele, dyskoteka, sylwester, studniówka, bal karnawałowy, impreza firmowa itp. [więcej]
wandea, 21.04.2016 13:18|czytane: 434 razy|komentuj|czytaj cały
Laureaci konkursu recytatorskiego w Żychlinie
Relacja z konkursu recytatorskiego dla dzieci i młodzieży im. Janusza Korczaka „Pięknie być człowiekiem”. We wtorek Miejsko–Gminna Biblioteka Publiczna im. Marii Kownackiej w Żychlinie była organizatorem rejonowych eliminacji konkursu recytatorskiego „Pięknie być człowiekiem”, w którym udział wzięło 41 uczniów.

Laureaci konkursu recytatorskiego w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/29986/01_obraz.jpg
Laureaci konkursu recytatorskiego w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/29986/03_obraz.jpg
Laureaci konkursu recytatorskiego w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/29986/12_obraz.jpg


Wyniki
Grupa wiekowa klasy I-III szkoła podstawowa
I miejsce – Karolina Ziółkowska (SP Grabów)
II miejsce – Kinga Stępniak (SP nr 2 Żychlin)
III miejsce – Klaudia Piątkowska (SP nr 2 Żychlin)
Wyróżnienia: Gabriela Staszewska, Olga Ranachowska, Małgorzata Babecka, Julia Kotecka, Agata Kumor, Nikola Morga, Izabela Lewandowska.
 
Grupa wiekowa klasy IV-VI szkoła podstawowa
I miejsce – Klaudia Studzińska (SP nr 1 Żychlin)
II miejsce – Piotr Wódka (SP nr1 Żychlin)
III miejsce – Małgorzata Gajda (SP nr 1 Żychlin)
Wyróżnienia : Ida Kalinowska, Szymon Klimczak, Jakub Tomczak. [więcej]
pismak, 22.04.2016 19:32|czytane: 594 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Reprezentacja z "Dziewiątki" pojedzie na Igrzyska Młodzieży Szkolnej
29 maja reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie wyjeżdża do Tomaszowa Mazowieckiego na Finał Wojewódzki Gier i zabaw rozgrywany w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. 15 kwietnia wygrała ona półfinał mistrzostw województwa.

Reprezentacja z
Reprezentacja z


Od tego roku uległa zmianie formuła rozgrywania tych widowiskowych zawodów. W konkurencjach nie startują najstarsze klasy V i VI, natomiast klasy I – IV startują w czterech blokach, w których są do rozegrana po cztery wyścigi. Według tej zasady rozgrywany był półfinał mistrzostw województwa, który odbył się 15 kwietnia w hali Szkoły Podstawowej nr 9. W zawodach tych zwyciężyła reprezentacja „Dziewiątki”, która zdobyła łącznie 54 punkty i w pokonanym polu pozostawiła: Szkołę Podstawową nr 2 ze Skierniewic (44 punkty), Szkołę Podstawową nr 2 z Żychlina (38 punktów) i Szkołę Podstawową z Imielna (24 punkty). [więcej]
pismak, 22.04.2016 19:23|czytane: 1052 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Łukasz Zalewski z Kutna w czołówce młodych logistyków w Polsce
Łukasz Zalewski z Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie zajął 19. miejsce w ósmej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. 15 kwietnia w Wyższej Szkole Logistyki podczas uroczystej gali świętował swój sukces wraz z pozostałymi finalistami, nauczycielami, dyrektorami szkół oraz szerokim gronem kilkudziesięciu przedstawicieli przedsiębiorstw logistycznych.

Łukasz Zalewski z Kutna w czołówce młodych logistyków w Polsce, ./upload/articles_pakiety/29985/01_obraz.jpg
Łukasz Zalewski z Kutna w czołówce młodych logistyków w Polsce, ./upload/articles_pakiety/29985/02_obraz.jpg


Uczeń trzeciej klasy w drodze do finału pokonał ponad 7 tys. uczniów z całej Polski. Miejsce Łukasza w pierwszej dwudziestce najlepszych młodych logistyków w kraju to niewątpliwy sukces i doskonała okazja, by zaprezentować się potencjalnym pracodawcom. To także liczne nagrody i wyrazy uznania ze strony organizatorów, sponsorów i partnerów Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.

Atrakcyjne nagrody i dobry początek kariery w logistyce zapewnili sobie także – pierwszy na podium Jakub Jędrzejczak z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Lesznie, drugi – Adrian Zych z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Ostrołęce oraz trzecia – Izabela Zep z leszczyńskiego „Ekonomika”.  Sukcesy uczniów z tej wielkopolskiej szkoły – pięciu finalistów, w tym dwoje na podium - zadecydowały o tym, że zaszczytny tytuł i nagrody dla Najlepszej Szkoły VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej trafiły właśnie do Zespołu Szkół Ekonomicznych w Lesznie. [więcej]
pismak, 22.04.2016 19:19|czytane: 2788 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Spotkanie dotyczące nowych technologii w pracy III sektora
TechSoup Polska w partnerstwie z Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS zaprasza wszystkie osoby związane z pracą organizacji pozarządowych z powiatu kutnowwskiego i okolic na spotkanie dotyczące nowych technologii w pracy III sektora w następny piątek 29 kwietnia 2016 (piątek) w godzinach 13:00-16:00.

Jeśli pracujesz w lokalnej organizacji pozarządowej lub wspierasz jej działania, chcesz usprawnić działalność i obniżyć koszty funkcjonowania, skorzystaj z możliwości spotkania z TechSoup Polska.

Podczas 3 godzinnej sesji dowiesz się, w jaki sposób nowoczesne technologie mogą ułatwić pracę i sprawić, by była ona skuteczniejsza. Poznasz przykłady dobrych praktyk wykorzystywania nowych technologii w pracy organizacji pozarządowych oraz możliwości pakietu Office i Google dla Organizacji Non-Profit. Dostaniesz również informacje, jak zdobyć produkty technologiczne po specjalnych opłatach lub niekiedy nawet bezpłatnie. [więcej]
wandea, 22.04.2016 18:39|czytane: 337 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
II Kutnowski Piknik Naukowy już w kwietniu
W tym roku Kutnowski Piknik Naukowy odbędzie się 30 kwietnia w godz. 12.00 - godz. 18.00 na Placu J. Piłsudskiego. Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego zaprasza mieszkańców powiatu już dziś.

II Kutnowski Piknik Naukowy już w kwietniu, ./upload/articles_pakiety/29983/02_obraz.jpg
II Kutnowski Piknik Naukowy już w kwietniu, ./upload/articles_pakiety/29983/03_obraz.jpg
II Kutnowski Piknik Naukowy już w kwietniu, ./upload/articles_pakiety/29983/05_obraz.jpg


- Podczas Pikniku wystawi się dziesięć szkół z powiatu kutnowskiego, Politechnika Łódzka, Wyższa Szkoła Gospodarki Krajowej oraz Uniwersytet Łódzki. Szkoły zaprezentują stanowiska związane z chemią, fizyką, przyrodą, będzie stoisko zdrowej żywności zorganizowane przez Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Kutnie - powiedziała nam Mariola Grodnicka, prezes ARRK. - W ubiegłym roku Piknik organizowaliśmy na Placu Wolności, tym razem w centrum Kutna gdzie rodzice z dziećmi czy młodzież będą mogli przysiąść, obejrzeć pokazy techniczne. Trwają jeszcze rozmowy z firmami, które chciałyby pokazać innowacje zgodnie z hasłem drugiej edycji Kutnowskiego Pikniku Naukowego Oswoić innowacje. Już dziś zapraszam mieszkańców powiatu kutnowskiego 30 kwietnia w sobotę na plac Piłsusdskiego. [więcej]
wandea, 22.04.2016 16:27|czytane: 633 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKologia: Dar natury na Dzień Ziemi :)
Dostaliśmy dziś piękny dar natury na Dzień Ziemi. Rodzina eKutno.pl jak wiadomo jest mieszana Panowie i Panie Psy, Koty, Ludzie. Barry wyjątkowa Kotka urodziła trójkę urwisów.  Muszkieterowie walczą o cyca i cichutko sobie kwilą. Akcja porodowa trwała od 8.00 do 14.00, tak więc sen bardzo potrzebny...

eKologia: Dar natury na Dzień Ziemi :), ./upload/articles_pakiety/29980/01_obraz.jpg


Pamiętajcie nie ma ważniejszych rzeczy niż ŻYCIE i miejsce na którym żyjemy ZIEMIA, dlatego trzeba o nią ZAWSZE dbać, nie tylko dla siebie, ale i dla przyszłych pokoleń Psów, Kotów i Ludzi i wszystkich istnień. [więcej]
wandea, 22.04.2016 15:11|czytane: 936 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jutro Spacerownik cz.II Wiosna
Jutro od 9.00 po raz kolejny odbędzie się edukacyjny spacer w lesie w Raciborowie.

Jutro Spacerownik cz.II Wiosna, ./upload/articles_pakiety/29982/01_obraz.jpg


-Szukamy wszystkiego co biega, fruwa, rośnie i skacze. Spotykamy się o godz. 9 w Raciborowie przy leśniczówce, wszelkie informacje pod nr tel. 796 363 388 - podaje Jarek Makowski z Kutnowskiego Domu Kultury. [więcej]
wandea, 22.04.2016 15:25|czytane: 620 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Sześcioro uczniów Gimnazjum nr 2 finalistami konkursów przedmiotowych
W Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie podsumowano osiągnięcia uczniów w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Łódzkiego Kuratora Oświaty.

Sześcioro uczniów Gimnazjum nr 2 finalistami konkursów przedmiotowych , ./upload/articles_pakiety/29979/01_obraz.jpg


Tytuł finalisty uzyskali: Weronika Szydłowska (matematyka), Angelika Kruszyniak (język polski), Mikołaj Saramonowicz (historia), Olga Paplińska i Mateusz Narkiewicz (wiedza o społeczeństwie). Dyrektor Juliusz Sieradzon pogratulował uczniom oraz opiekunom osiągniętych wyników, wręczył okolicznościowe dyplomy i zaświadczenia oraz listy gratulacyjne. [więcej]
pismak, 22.04.2016 14:36|czytane: 419 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kondolencje

Kondolencje

[więcej]
wandea, 21.04.2016 10:08|czytane: 474 razy|komentuj|czytaj cały
Dla dobra obywatela: A może kładka nad torami?
Na początku kwietnia pisaliśmy (TUTAJ) o kłopotach Straży Ochrony Kolei z nieodpowiedzialnymi ludźmi, którzy przechodzą przez tory w zakazanych miejscach. W Kutnie i powiecie takich miejsc jest sporo. Jednym z nich  jest przejście (nielegalne) na końcu stromego zjazdu ulicą Pałacową, która wiele lat temu łączyła się z Sienkiewicza. Teraz przejścia nie ma, a ludzie i tak przemykają na drugą stronę torów.

Dla dobra obywatela: A może kładka nad torami?, ./upload/articles_pakiety/29977/01_obraz.jpg
Dla dobra obywatela: A może kładka nad torami?, ./upload/articles_pakiety/29977/02_obraz.jpg
Dla dobra obywatela: A może kładka nad torami?, ./upload/articles_pakiety/29977/03_obraz.jpg


Jeden z czytelników naszego portalu zasugerował w komentarzach, że można by było wybudować przejście nad torami. A fundusze na ten cel mogłyby pochodzić z budżetu obywatelskiego. W ocenie redakcji całkiem rozsądny pomysł. Czy jednak realny do wykonania? Czy władze miasta byłyby w stanie dogadać się z zarządcą torowiska, a to pewnie nie będzie łatwe. [więcej]
redaktor, 22.04.2016 13:21|czytane: 1296 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Śmiech do łez i kutnowski akcent znakomitego spektaklu
Nieczęsto w Kutnie zdarza się taka okazja, aby na teatralnej scenie w dobrej sztuce i pod szyldem znakomitego teataru oglądać grę kogoś pochądzącego z Kutna. Wczoraj w Kutnowskim Domu Kultury przy pełnej sali mogliśmy obejrzeć Aleksandrę Grzelak, można powiedzieć wychowankę KDKu, Grupy Teatralnej Od jutra, która była w obsadzie spektaklu Kiedy kota nie ma....

Śmiech do łez i kutnowski akcent znakomitego spektaklu, ./upload/articles_pakiety/29976/02_obraz.jpg
Śmiech do łez i kutnowski akcent znakomitego spektaklu, ./upload/articles_pakiety/29976/25_obraz.jpg
Śmiech do łez i kutnowski akcent znakomitego spektaklu, ./upload/articles_pakiety/29976/34_obraz.jpg


Brytyjską komedię sytuacyjną wystawił w Kutnie Teatr Capitol, nic więc dziwnego, że bilety nań rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Śmiech do łez, sytuacje z życia wzięte i zaskakujące puenty gagów w doborowej obsadzie złożyły się na sukces spektaklu i gromkie brawa kutnowskich widzów, więc kto nie śledzi repertuaru domu kultury niech żałuje.

Na deskach sceny KDK wystąpili: Katarzyna Skrzynecka, Jacek Lenartowicz, Piotr Zelt, Cynthia Kaszyńska, Aneta Zając oraz Aleksandra Grzelak. [więcej]
kultura, 22.04.2016 12:32|czytane: 1408 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Kultura Musi Być!
Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem
Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom eKutno.pl pragnącym pochwalić się fascynacjami, swoim hobby. Chcemy w nim... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
W lipcu w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza w lipcu na filmy animowane, hooror, thriller, premierę filmu wojennego i Małej Wielkiej Stopy. 30.06.2017-05.07.2017  od piątku do niedzieli godz.16.00 AUTA 3  2D dubbing (animowany/familijny, czas 107 min) godz.18.00... [więcej]
Sport
Kolejny sezon KDK Kutno w Ekstraklasie
Zakończyły się drużynowe mistrzostwa Polski w brydżu sportowym. W sezonie 2016/2017 tytuł mistrzowski zdobyła drużyna RAL Poznań. Kutnowscy brydżyści KDK1 po zwycięstwach w fazie play-off nad AZS Warszawa 220:118 i Piastem Skawina 204:153 ostatecznie zajęli 11 miejsce w kraju i... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Kredyt pożyczka CHWILÓWKA w 15 min Potrzebujesz gotówki na nieprzewidziane wydatki? Chcesz spłacić swoje zaciągnięte chwilówki? Chcesz spłacić swojego komornika? U nas dostniesz pożyczkę! Najlepsza oferta na rynku! Najniż... [czytaj więcej]
Pergotendy - nowoczesne zadaszenia Pergotendy - funkcjonalne zadaszenia tarasów. Jest to unikalna forma ochrony przed słońcem i deszczem i jak i również sposób na wygospodarowanie kawałka cienia, tak potrzebnego w upalne dni... [czytaj więcej]
Młoda pozna pana Młodziutka studentka spotka się ze zdecydowanym oraz zadbanym Panem na niezobowiązujący seks. Wymagana dyskrecja, kultura oraz higiena osobista :) Spotkania na początek u mnie w mieszkaniu lub w ... [czytaj więcej]
Pomoc kuchni Zatrudnię pomoc do kuchni! Praca w trybie zmianowym. Godziwe wynagrodzeniernrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dypozycyjnośćrn-uczciwośćrn-doświadczenie w branżyrnZainteres... [czytaj więcej]
Zatrudnię kucharza/kucharkę Zatrudnię kucharza/kucharkę na pełny etat do pracy w restauracji hotelowej!rnPraca na pełny etat, w trybie zmianowym.rnrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dyspozycyjnośćrn-uc... [czytaj więcej]
Kupię książki Kupię komplet książek do I klasy liceum o profilu technik logistyk... [czytaj więcej]
Dodatkowy zarobek - marketing sieciowy WitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. Um... [czytaj więcej]
szambo zbiorniki betonowe atest transport gwarancja Oferuję zbiorniki betonowe ekologiczne z przeznaczeniem na:rn- szambo,rn- szambo ekologicznern-ścieki,rn-gnojówkę,rn-gnojownicę,rn-deszczówkę,rn-ziemianki itp.rnZbiorniki o wielkości 4,6,8,10 ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
REKRUTER DS. PRACOWNIKÓW UKRAISKICH Rekruter ds. pracowników ukraińskich Obowiązki • Pozyskiwanie pracowników z Ukrainy • Weryfikację i selekcję aplikacji kandydatów zgodnych z poszukiwanym profilem • Budowanie i utrzym... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
Zagubiony piesek W okolicy ostatniego przystanku autobusu nr.7, w Muchnowie, blaka sie maly czarny piesek, nie ma jeszce roku. Moze ta droga znajdzie sie wlasciciel lub ktos kto zna pieska.... [czytaj więcej]
opiekunka do dziecka od września Poszukuję opiekunki do dziecka przedszkolaka, która jest osobą odpowiedzialną, sympatyczną, z podejściem do dziecka i posiada doświadczenie w opiece nad dziećmi w wieku 3-5, niepalącą. Mile ... [czytaj więcej]
ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ ZATRUDNIĘ OD ZARAZ KIEROWCĘ TEL. 570 849 437... [czytaj więcej]
sprzedam mieszkanie 61,3m Sprzedam mieszkanie własnościowe o powierzchni 61,3m mieszczące się na 1 piętrze na osiedlu Łąkoszyn. Mieszkanie po remoncie wymieniona hydraulika, okna PCV, podłoga panele i kafelki, na ścia... [czytaj więcej]
Odzież ciążowa i odzież XXI .plac Manhattan box 73 Oferuje odzież ciążowa i odzież XXI plac Manhattan box 73... [czytaj więcej]
Poklikam !!!! Witam serdecznie . Poklikam w wolny czas sms,y lub na gadu gadu z kobietami z Kutna i okolic stan cywilny B/Z. ( Mile widziane Ukrainki mieszkające w Kutnie ) Pozdrawiam Panie i Tylko Panie !!!... [czytaj więcej]
Kocięta szukają domu Cztery 7-tygodniowe kocięta, przebywające od urodzenia w mieszkaniu, poszukują nowego domu. Są bardzo wesołe i towarzyskie. Korzystają z kuwety i potrafią już jeść samodzielnie. ... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Tobiasz Fa]ewski:
2 minut temu
Brawo Jarzębinki! Najzdolniejszy zespół młodych talentów!
Aaron, Skalski:
16 minut temu
Nie ma wyszczególnionej endokrynologi
Prokop Szołucha:
1 godzin temu
Ten pan Łuczak prezes PEC to nie przypadkiem mąż pani Łuczak, obecnie głównej ksiegowej PUP, wcześniej prezeski szpitala i jeszcze wczesniej audytorki czy kontrolerki w UM.
Karol Riviere:
2 godzin temu
"PRAWDZIWA CNOTA KRYTYK SIĘ NIE BOI." AWRUK! Kto pożarł nasze komentarze? Kto zamyka przed nami OKNA eKutna? Kto jest tym złoczyńcą? Kto jest prowokatorem? Kto jest egzekutorem? Kto jest katem? Kto Jest ofiarą? Co tu jest grane? Co tu się dzieje? Co tu się narobiło? Tęsknota! Smutek! Żal! Nigdy nie mówi się nigdy. Nigdy nic nie wiadomo. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Na nawrócenie, oświecenie, przyjaźń, miłość, pokutę, przeprosiny i naprawę szkód i krzywd nigdy nie jest za późno. Jak się nie ma co się lubi, to się nic nie lubi. Albo wszystko! Albo nic! Albo seks, mamona i ciuch? Albo miłość światłość i duch? Trzeba wybierać! Albo rybka? Albo akwarium? Albo pieniądze? Albo życie? Trudne to wszystko jest do ogarnięcia? A wybory są najtrudniejsze! Co wybieramy? EKutno, PTO"R" i NADZIEJĘ? Czy "Nie chcem ale muszem", "Alleluja i do przodu", "Róbta co chceta" i „Obiecanki-cacanki (a głupiemu radość)”? Kto się długo namyśla, nie zawsze rzecz najlepszą wybierze. Raz kozie śmierć!... Ja już wybrałem!.... Dziękuję Pani Olu!!!... Kończę już pisanie głupot..... Boję się trefnych prowokatorów: niedorozwiniętego lekarza psychiatry i nadpobudliwego lekarza seksuologa, którzy swoimi komentarzami doprowadzili do bardzo groźnej, niebezpiecznej zadymy na tym forum. Ale, póki co, sytuacja już została opanowana. Bogu dziękujmy! Ducha nie gaśmy!.... !!!!! NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI.....!!!!! Całą noc nie mogłem zasnąć. Teraz się trochę uspokoiłem. Idę spać. Jak się wyśpię, to zobaczę co wy tu nawypisywaliście na moim ulubionym eKutno. Pa pa, nieznośne aniołeczki! Pa pa!
Gustaw Wawrzek:
2 godzin temu
Gratulacje !!!!
Mateusz Sopielka:
2
 · 
2 godzin temu
a TAKA miała być AMERYKA -II stopień ????
Lucjusz Plater:
3 godzin temu
Nie rozumiem, jakie głosowanie, jaki plebiscyt na policjanta? Za swoją pracę dostaje pieniądze czy pracuje za darmo
Felicjan Matliński:
3 godzin temu
Który z oddziałów kutnowskiego szpitala nie wszedł do sieci, czy weszły wszystkie?
Filip Kocieł:
2
 · 
3 godzin temu
I stopień czyli najniższy.
Gwidon Sypajło:
4 godzin temu
Może się z narcyzmu wyleczą dzięki temu
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Wróć,winno być natomiasdeco /art -deco...
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Natomias/winno być natomiasd
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Walenty Wielki- ludzie z Margaryny na temat PRĄDU najlepiej by było ,żeby się nie wypowiadali,również dla nich. Podpowiem jedynie ,że przy odrobinie szczęścia( a tacy z reguły je mają) w jedną z dziurek mogą włożyć nawet ... Natomias kombinować przy obydwu dziurkach odradzam nawet złodziejom komentarzy ! A przez grzeczność i zasady obowiązujące na e-Kutno nie wspomnę co można zrobić drutem w innych dziurkach...absolwent Staszica,sympatyk WNZK
Doroteusz Błażewski:
4 godzin temu
W tym mieście ludzie przez cały czas robieni są w chu...Zawsze, bo się boją odezwać. Dziś zebranie w spółdzielni. Ciekawe czy ktoś powie prawdę czy znów poklepią pa na prezesa.
Tymon Solipsa:
2
 · 
4 godzin temu
Na SGGW? A tutaj na miejscu takie renomowane uczelnie?
Mirosława Marcinek:
5 godzin temu
Na razie to się nauczyciceli z prywatnej ośmieszyli z tą napinką. Co to miało nie być - Staszic miiał paść, Kasprowicz też, a prywatna miała być potęgą. Dużo godzin będą mieli ci wybitni nauczyciele...
Oktawian Hakuba:
5 godzin temu
Ktoś się nie potrafi pogodzić z faktami, Pomysł nie wypalił i tyle, Jak się rozejdzie, że nitk tam się nie chce uczyć, w przyszłtm roku chętnych będzie jeszcze mniej.
Bogusław Passakas:
6 godzin temu
Ze swoich nie dadzą , nie martw się.
Narcyz Kaliszer:
6 godzin temu
Na stronie kutnowskiej policji figuruje jako I zastępca komendanta.Nie rozumię,jest jeszcze policjantem i startuje w konkursie.
Adrian Kwietniewski:
3
 · 
11 godzin temu
Okazy niesamowite.
Fakt Kutno mogłoby mieć swoje muzeum.
Ja sam nad rzeką Ochnią znalazłem skamieniałe muszelki.
Ale to co widzę na zdjęciach P. Leszka to coś niesamowitego co natura może wytwarzać.Najciekawsze artykuły
 ·  23
4 dni temu
Miejskie obrazki. Smród na osiedlu w centrum miasta
 ·  50
5 dni temu
Przemysław Zawadzki nadal dyrektorem Dąbrowszczaka. W czwartek konkurs na dyrektora Troczewskiego
 ·  119
5 dni temu
Radosław Bieniek szefem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w mieście
 · 
6 dni temu
Dni Pola w Strzelcach
 ·  56
6 dni temu
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
 ·  90
7 dni temu
(Aktualizacja) Kto wylewa słoną substancję na pobocza w gminie Krzyżanów?
 ·  14
8 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
8 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
9 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
9 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
14 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
14 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
15 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
19 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
19 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
19 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
21 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
22 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
23 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
23 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
23 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
24 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
24 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
24 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności