eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 30.04.2017     reklama kontakt
 
<a href="/sport,33658-mks-da-browa-g-rnicza-wygrywa-w-kutnie," title="Kutno: MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie</b><br>Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex...</div></a> <a href="/wiadomosci,33660-ostatni-raz-z-moja-klasa-kasprowicz-po-egna-tegorocznych-absolwent-w," title="Kutno: Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów</b><br>W II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza pożegnano kolejne pokolenie uczniów. ...</div></a> <a href="/kultura,33656-wystawa-body-worlds-the-cycle-of-life-wybierz-si-podczas-maj-wki," title="Kutno: Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki</b><br>W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną...</div></a> <a href="/wiadomosci,33651-wi-to-grabskiego-w-kutnie-cz-owiek-musi-sam-nad-soba-czuwa-i-soba-kierowa-by-wyrosna-na-kogo-w," title="Kutno: Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie</b><br>Święto, 85-lecie istnienia Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w...</div></a> <a href="/wiadomosci,33652-nadle-nictwo-kutno-sadzi-1000-drzew-na-minut," title="Kutno: Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę</b><br>Lasy Państwowe każdego roku sadzą ok. 500 mln drzew, to oznacza,...</div></a> <a href="/wiadomosci,33642-joanna-kowalska-z-kasprowicza-mistrzem-wiedzy-o-redniowieczu," title="Kutno: Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu</b><br>Joanna Kowalska, uczennica klasy II humanistycznej II LO im. Jana Kasprowicza...</div></a> <a href="/wiadomosci,33644-szko-a-podstawowa-nr-1-w-kro-niewicach-i-gimnazjum-w-krzy-anowie-najlepsze-w-turnieju-wiedzy-o," title="Kutno: Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze </b><br>Pod hasłem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” w dniach 25 i 26...</div></a> <a href="/wiadomosci,33604-wsa-odrzuca-skarg-inwestora-nie-b-dzie-wiatrak-w-w-gminie-bedlno," title="Kutno: WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno </b><br>Mieszkańcy gminy Bedlno wraz ze Stowarzyszeniem Czysta Okolica wygrali batalię przeciw...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Zapowiedź: Koncert Lory Szafran w kwietniu
2 kwietnia o godz. 18.00 zapraszamy do Centrum Teatru Muzyki i Tańca na koncert Lory Szafran. Tytuł prezentowanego w Kutnie  albumu "Nad ranem" odnosi się do tej pory, gdy naprawdę człowiek jest sam na sam ze swoimi myślami, cały dom jeszcze śpi i można w ciszy nad wieloma sprawami się zastanowić. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie KDK, CTMiT oraz w sprzedaży ONLINE.

Zapowiedź: Koncert Lory Szafran w kwietniu, ./upload/articles_pakiety/29405/01_obraz.jpg


I takie są piosenki na tej płycie: liryczne, refleksyjne. Bardzo osobiste, o przemijaniu, uczuciach, przeżyciach kobiet, o sensie życia. I myślę, że mogą spodobać się właśnie kobietom dojrzałym, silnym i wrażliwym. Nie jest to jednak tylko melancholijne spojrzenie w przeszłość, ale zapowiedź nowego dnia, w którym mogą wydarzyć się ekscytujące rzeczy". [więcej]
wandea, 25.02.2016 11:44|czytane: 426 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Są jeszcze dostępne bilety na niedzielny mecz Polfarmex Kutno
Od jutra od godziny 9.00 rusza sprzedaż biletów na mecz Polfarmex Kutno – PGE Turów Zgorzelec. Mecz odbędzie się 28 lutego (niedziela) o godzinie 17.30 w hali sportowej W Szkole Podstawowej nr 9 w Kutnie. Bilety do nabycia będą w biurze klubu KKS Pro Basket przy ulicy Kościuszki 26.

Są jeszcze dostępne bilety na niedzielny mecz Polfarmex Kutno, ./upload/articles_pakiety/29363/01_obraz.jpg


Ceny biletów 5 zł bilet ulgowy - bilet ulgowy przysługuje dzieciom i młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych za okazaniem ważnej legitymacji, 20 zł bilet normalny. Sprzedaż biletów trwać będzie od wtorku do poniedziałku włącznie.Od wtorku do piątku 9.00 - 17.00, natomiast sprzedaż biletów w dniu meczu rozpoczyna się o godzinie 16:00 w kasie biletowej. [więcej]
redaktor, 25.02.2016 11:09|czytane: 739 razy|32 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wniosek na przebudowę drogi Sójki -Przyzórz uzyska dofinansowanie
Wniosek na przebudowę drogi Sójki -Przyzórz jest na liście dziesięciu inwestycji drogowych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Poddziałania III.2.2 Drogi lokalne, które przeszły pozytywnie ocenę formalną. Jak mówi wicestarosta Zdzisław Trawczyński to już pewne, że powiat dostanie środki na przebudowę drogi.

Wniosek na przebudowę drogi Sójki -Przyzórz uzyska dofinansowanie, ./upload/articles_pakiety/29403/01_obraz.jpg


- Aplikujemy jeszcze w następnych terminach na przebudowę dróg na terenach Łaniąt, Ostrów i Dąbrowic - dodaje Trawczyński.

Powiatu Kutnowskiego nie ma jednak na liście rankingowej dróg powiatowych w Programie Rozwoju Gminnej i Powiatowej  Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2020.

- Nie aplikowaliśmy wszędzie, bowiem dysponujemy zbyt małymi środkami własnymi, a z kolei niewiele możemy dostać. W RPO dofinansowanie jest w granicach 80% więc tam składaliśmy wniosek wraz z partnerami - komentuje wicestarosta.

Przypomnijmy, wniosek złożył Związek Gmin Regionu Kutnowskiego wraz z partnerami Powiatem Kutnowskim i Gminą Strzelce. Stosowne porozumienia zostały zawarte jeszcze w zeszłym roku, Gmina Strzelce zobowiązała się również do przebudowy drogi Sójki - Wola Raciborowska. [więcej]
wandea, 25.02.2016 10:44|czytane: 900 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Potrąciła pijanego pieszego na Mickiewicza
Wczoraj o godz. 20.55 na ulicy Mickiewicza w Kutnie kierująca renaultem 59-letnia mieszkanka powiatu kutnowskiego, jadąc w kierunku ulicy Raszewskiej podczas wykonywania manewru omijania pieszego znajdującego się na jezdni, potrąciła go.

W wyniku zdarzenia 42-letni mężczyzna, bez stałego miejsca zameldowania, doznał urazu kości strzałkowej. Został przewieziony do kutnowskiego szpitala. Był nietrzeźwy. [więcej]
pismak, 25.02.2016 09:25|czytane: 943 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Urząd Miasta Kutna przeciw psim kupom
Urząd Miasta Kutna zachęca właścicieli psów do odbioru urządzeń do zbierania psich kup. Można maksymalnie dostać dwa takie sprzęty. 

Urząd Miasta Kutna przeciw psim kupom, ./upload/articles_pakiety/29399/01_obraz.jpg


Zapraszamy do pokoju 410 na drugim piętrze w kutnowskim magistracie.

[więcej]
wandea, 25.02.2016 08:32|czytane: 1095 razy|49 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Laureaci konkursu na zdjęcia o zdrowym i bezpiecznym wypoczynku
Jutro organizatorzy zimowego konkursu na zdjęcia przedstawiającego rodzinę spędzającą wspólnie zdrowy i bezpieczny wypoczynek zimowy, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kutnie i Starostwo Powiatowe w Kutnie wręczą nagrody jego zwycięzcom.

Spośród zgłoszonych prac postanowiono nagrodzić:  Julię Kubiak, Oskar Wiśniewskiego, Tatianę Workowską, Zuzannę Mierzwińską, Sylwię Kaczmarek, Justynę Kucharską, Elę Wielec, Gabrysię Witkowską i Doriana Mikołajczaka. [więcej]
pismak, 25.02.2016 08:47|czytane: 352 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Będą kursy tańca towarzyskiego w ramach projektu zdrowotnego starostwa
3 marca upływa termin nadsyłania ofert do Starostwa Powiatowego na przetarg na organizację kursów tańca towarzyskiego w ramach projektu Żyjesz dla siebie i innych - zadbaj o zdrowie.

Kursy mają odbyć się w Kutnie, gminie Kutno, Bedlnie, Krośniewicach, Dąbrowicach, Oporowie, Żychlinie, Łaniętach. 

Ogłoszenie  [więcej]
wandea, 25.02.2016 08:20|czytane: 817 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zapisz się na ZUMBĘ w STREET DANCE STUDIO
ZUMBA W STREET DANCE STUDIO! ZAPISZ SIĘ NA ZAJĘCIA FITNESS I MIXUJ ZAJĘCIA W KARNECIE FITNESS! Zapraszamy na nowe zajęcia z Patrycją Kowalczyk! Licencjonowaną instruktorką ZUMBA FITNESS! Ponadto zachęcamy do wykupienia karnetu FITNESS w STREET DANCE STUDIO. Mixuj zajęcia jak chcesz!

Zapisz się na ZUMBĘ w STREET DANCE STUDIO, ./upload/articles_pakiety/29331/01_obraz.jpg
Zapisz się na ZUMBĘ w STREET DANCE STUDIO, ./upload/articles_pakiety/29331/02_obraz.jpg
Zapisz się na ZUMBĘ w STREET DANCE STUDIO, ./upload/articles_pakiety/29331/03_obraz.jpg


ZUMBA FITNESS - to niesamowite połączenie tańców latynoamerykańskich prosto z serca Karaibów i Południowej Ameryki z aerobikiem, dzięki którym można spalić nawet 600kalorii!!!Zumba łączy w sobie energetyczną i motywującą muzykę z wyjątkowo prostymi krokami oraz układami tanecznymi, ćwiczenia opierają się na zasadzie, że zajęcia powinny sprawiać przyjemność i być łatwe do wykonania. ZUMBA to zajęcia fitness poprawiające sylwetkę i pozwalające na zrzucenie wagi w bardzo atrakcyjny, miły i wdzięczny sposób. To przede wszystkim ŚWIETNA ZABAWA, uczestnicy nie zdają nawet sobie sprawy, że ćwiczą i po prostu wracają bo niesamowicie spędzają czas, a po pewnym okresie zaskakują ich rezultaty.
Prowadząca: Patrycja Kowalczyk - licencjonowana instruktorka ZUMBA FITNESS.

Zajęcia odbywają się w każdą środę w godzinach 18.25-19.25 w STREET DANCE STUDIO ul.Plac Wolności 1 (I piętro - wejście przy żabce) [więcej]
wandea, 22.02.2016 08:08|czytane: 1412 razy|komentuj|czytaj cały
Dwór i park w Leszczynku wpisane do rejestru zabytków
Wojciech Szygendowski Łódzki Wojewódzki Konserwator Zabytków wydał decyzję w sprawie wpisania do rejestru zabytków zespołu dworsko-parkowego zlokalizowanego w Leszczynku. Na terenie zespołu zespołu swoją  siedzibę ma Ośrodek Kultury Gminy Kutno. Decyzja konserwatora jest bardzo ważna dla gminy Kutno. Dzięki wpisaniu dworu i parku do rejestru zabytków otworzyła się przez gminą możliwość rewitalizacji całego obiektu i pozyskania na ten cel środków finansowych z zewnątrz. Pierwsze prace rewitalizacyjne wykonano kilka lat temu – między innymi uporządkowano park i wykonano ogrodzenie. Teraz władze gminy zamierzają przywrócić obiektowi dawny blask.

Dwór i park w Leszczynku wpisane do rejestru zabytków, ./upload/articles_pakiety/29397/01_obraz.jpg


Warto zapoznać się z poniższym uzasadnieniem decyzji konserwatora zabytków, która zarazem jest bardzo ciekawą informacją historyczną.

Zespół dworsko-parkowy w Leszczynku dotychczas figurował w wojewódzkiej ewidencji zabytków i posiada znaczą wartość historyczną. Od końca XVIII do końca XIX wieku wieś i folwark w Leszczynku należały do rodziny Górskich, herbu Boża Wola, właścicieli okolicznych dóbr, których siedziba znajdowała się wpierw w Łąkoszynie, zaś od lat 30 XIX wieku w Leszczynku.

Założenie dworsko-parkowe w Leszczynku powstało w I połowie XIX wieku. W latach 20 XIX wieku przebywał tu Józef Bohdan Zaleski znany poeta zaliczany do tzw. „szkoły ukraińskiej” polskiego romantyzmu, który był zatrudniony przez ówczesnego właściciela majątku Franciszka Górskiego jako guwerner. Sam Franciszek Górski, podpułkownik Wojska Polskiego, w Czasach Księstwa Warszawskiego dowodził szwadronem 10 Pułku Huzarów, a następnie 3 Pułkiem Jazdy Księstwa Warszawskiego, brał udział w wyprawie moskiewskiej w 1812 roku został odznaczony Krzyżem Wojskowym polskim i francuskim oraz Orderem Legii Honorowej. [więcej]
redaktor, 24.02.2016 23:44|czytane: 836 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Laureaci Wielkiego Konkursu Origami
Dziś w Kutnowskim Domu Kultury odbył się Wielki Konkurs Origami. W konkursie wzięło udział 40 dzieci. Jury w składzie Dominika Staniszewska -  przewodnicząca  jury, Jadwiga Rzetelska i Wioleta Tuchorska przyznało nagrody.

Laureaci Wielkiego Konkursu Origami, ./upload/articles_pakiety/29396/01_obraz.jpg
Laureaci Wielkiego Konkursu Origami, ./upload/articles_pakiety/29396/12_obraz.jpg
Laureaci Wielkiego Konkursu Origami, ./upload/articles_pakiety/29396/19_obraz.jpg


grupa wiekowa do 6 lat
I miejsce Jakub Łuczak Julia Ciurlej Amelia Białobocka
II miejsce Nikola Morawska Maja Olszewska Paulina Żylak
III miejsce Cyprian Jaroszczak Kacper Michalik Natalia Chojnacka Kamil Antosik

grupa wiekowa 7 - 10 lat
I miejsce Zuzanna Mierzwińska Paulina Zawadzka Szymon Braszkiewicz
II miejsce Amelia Grabska Alicja Szadkowska Hubert Łuczak
III miejsce Wiktoria Wojtasiak Julia Kuźmińska Ksawier Głogowski
IV miejsce Gracjan Kaźmierczak Julia Zajączkowska Natalia Antosik Lena Zdobiak Julia Ptaszyńska

Duże Wyróżnienie Wiktor Sulej Leon Świeczewski

Wyróżnienie Jeremi Chojnacki Krystian Grochocki Paweł Klimczak Zuzanna Walczak [więcej]
redaktor, 24.02.2016 23:41|czytane: 545 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bogdan Denarski z Leszczynka zdobył tytuł Wzorowego Agroprzedsiębiorcy RP 2015
Ogromny sukces odniósł biznesmen Bogdan Denarski, mieszkaniec Leszczynka i właściciel podłęczyckiej firmy FMR Agro-Factory. Pan Bogdan zdobył tytuł Wzorowego Agroprzedsiębiorcy RP 2015. To prestiżowe wyróżnienie zostało mu wręczone podczas gali, która odbyła się w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II w Warszawie.

Bogdan Denarski z Leszczynka zdobył tytuł Wzorowego Agroprzedsiębiorcy RP 2015, ./upload/articles_pakiety/29395/01_obraz.jpg
Bogdan Denarski z Leszczynka zdobył tytuł Wzorowego Agroprzedsiębiorcy RP 2015, ./upload/articles_pakiety/29395/02_obraz.jpg


Pan Bogdan siedzi w tle z szablą

Organizatorami gali byli redakcja Agro oraz Stowarzyszenie Agrobiznesklub.  25 Gala zgromadziła ok. 400 wybitnych przedstawicieli polskiego agrobiznesu, rolnictwa oraz firm i instytucji zajmujących szeroko rozumianą obsługą sektora gospodarki żywnościowej, a także przedstawicieli władz administracyjnych kraju, przedstawicieli nauki i doradztwa rolniczego oraz mediów. Gratulacje panu Bogdanowi złożył między innymi wójt gminy Kutno –
Jerzy Bryła.

Podczas Gali 12 agroprzedsiębiorców i rolników otrzymało szable oficerskie Wzorowego Agroprzedsiębiorcy RP 2015 bądź Zasłużonego Promotora Agrobiznesu RP 2015, zaś 3 zostało uhonorowanych buzdyganami i tytułami Wybitny Agroprzedsiębiorca RP 2015 lub Wybitny Promotor Agrobiznesu RP 2015. Wśród wyróżnionych był Bogdan Denarski.

Nagrody wręczył wyróżnionym Krzysztof Jurgiel, minister rolnictwa oraz eurodeputowany Czesław Siekierski. Minister rolnictwa oraz eurodeputowany byli także patronami XXV edycji konkursu, którego organizatorem była redakcja Agro. [więcej]
redaktor, 24.02.2016 23:17|czytane: 1093 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Polfarmex wygrywa z Polpharmą
Po zaciętym meczu koszykarze Polfarmex Kutno wygrywają dziś z zespołem Polpharma Starogard Gdański 92:82 (20:19, 20:21, 32:17, 20:25).

Polfarmex wygrywa z Polpharmą , ./upload/articles_pakiety/29394/04_obraz.jpg
Polfarmex wygrywa z Polpharmą , ./upload/articles_pakiety/29394/07_obraz.jpg
Polfarmex wygrywa z Polpharmą , ./upload/articles_pakiety/29394/32_obraz.jpg


Dobra gra podopiecznych Jarosława Krysiewicza w trzeciej kwarcie zadecydowała o wyniku choć w czwartej kwarcie goście za wszelką cenę chcieli odrobić straty. Najwięcej punktów dla drużyny z Kutna zdobył Michael Fraser (16 pkt.) Dobre zawody rozegrał Kevin Johnson, któremu udało się uzyskać w meczu double-double (11 pkt. i 12 zbiórek). [więcej]
redaktor, 24.02.2016 23:09|czytane: 999 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kandydat na stanowisko dyrektora MDK poczeka na koniec postępowania nadzorczego wojewody
Ogłoszony przez Starostwo Powiatowe w Kutnie w styczniu konkurs na stanowisko dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Kutnie został wstrzymany. O postępowaniu kontrolnym Wojewody Łódzkiego w sprawie rozpisanego konkursu na obsadzone stanowisko pisaliśmy na początku tygodnia. Zapytaliśmy Referat Promocji i Informacji Starostwa Powiatowego w Kutnie o rozstrzygnięcie konkursu. Oferty należało bowiem składać do 8 lutego br.

Na konkurs wpłynęła jedna oferta złożona przez Jacka Gałkę 8 lutego br. Zawiera ona wszystkie dokumenty wskazane w ogłoszeniu o konkursie zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 8 kwietnia 2010 r. w sprawie regulaminu konkursu na stanowisko dyrektora publicznej szkoły lub publicznej placówki oraz trybu pracy komisji konkursowej. Dokumenty złożone przez kandydata spełniają wymagania formalne.

- Przewodniczący Komisji Konkursowej – Pan Zdzisław Trawczyński, otrzymał informację i postanowienie Wojewody Łódzkiego z dnia 18 lutego 2016 roku w przedmiocie wstrzymania wykonania Uchwały Nr 254/73/16 Zarządu Powiatu w Kutnie z dnia 19 stycznia 2016 roku w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Kutnie - podaje Starostwo. - Przewodniczący Komisji Konkursowej postanowił o wstrzymaniu dalszych obrad (prac) Komisji na okres prowadzonego w stosunku do tejże Uchwały   postępowania nadzorczego. [więcej]
wandea, 24.02.2016 15:33|czytane: 1364 razy|31 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nowe godziny pracy Urzędu Skarbowego w Kutnie od 1 marca
Przypominamy, że od 1 marca obowiązują nowe godziny pracy Urzędu Skarbowego w Kutnie. Jak informuje Naczelnik urzędu są one związane z ujednoliceniem godzin pracy organów  podatkowych województwa łódzkiego.

Nowe godziny pracy Urzędu Skarbowego w Kutnie od 1 marca, ./upload/articles_pakiety/29217/01_obraz.jpg


poniedziałek: 7.30  -  18.00
wtorek - piątek: 7.30  -  15.30

[więcej]
wandea, 24.02.2016 15:50|czytane: 1057 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ferie w Muzeum zbliżają się do końca
Jak co roku Muzeum Regionalne w Kutnie przygotowało dla dzieci na czas ferii zimowych specjalną ofertę edukacyjną. W ramach pierwszych zajęć w Muzeum dzieci poznawały dorobek awangardowych twórców, a następnie wykonywały prace plastyczne zainspirowane twórczością kubistów, futurystów, konstruktywistów czy surrealistów.

Ferie w Muzeum zbliżają się do końca, ./upload/articles_pakiety/29391/01_obraz.jpg
Ferie w Muzeum zbliżają się do końca, ./upload/articles_pakiety/29391/02_obraz.jpg
Ferie w Muzeum zbliżają się do końca, ./upload/articles_pakiety/29391/03_obraz.jpg


Zagadnieniu pleneru malarskiego poświęcone zostały kolejne zajęcia. Dzieci podziwiały prace powstałe w czasie ubiegłorocznego pleneru w Sulejowie oraz tworzyły pejzaże wykorzystując wakacyjne wspomnienia.
W trakcie środowych zajęć dzieci poznawały zawody, które są dziś rzadko spotykane oraz wcielały się w rzemieślników w grze planszowej „Rzemieślnicze przepychanki”.

Zajęcia nawiązujące do przypadającego w 2016 roku jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski, rozpoczęło odegranie przez dzieci scenki przedstawiającej chrzest Mieszka I. Zaprezentowano dzieciom legendarne dzieje Polski oraz różne aspekty życia codziennego za panowania Mieszka I. W drugiej części zajęć dzieci zdobywały wiedzę na temat sztuki czasów pierwszych Piastów oraz pracowały nad witrażem i mozaiką. [więcej]
redaktor, 24.02.2016 14:46|czytane: 434 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wojewoda Łódzki żąda wyjaśnień w sprawie łączenia funkcji przez Artura Gierulę
Wojewoda Łódzki żąda wyjaśnień w sprawie łączenia funkcji Artura Gieruli członka Zarządu Powiatu w Kutnie i nauczyciela w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kutnie. Dziś na posiedzeniu zarządu jego członkowie zajmą się pismem Wojewody. 

Wojewoda Łódzki żąda wyjaśnień w sprawie łączenia funkcji przez Artura Gierulę, ./upload/articles_pakiety/29387/01_obraz.jpg


Sprawa dotyczy sytuacji łączenia stanowisk przez Artura Gierulę, nauczyciela i jednocześnie członka Zarządu Powiatu w Kutnie ds. edukacji ujawnionej przez nas w maju ubiegłego roku. 

Przypomnijmy, około pół roku czyli od zaprzysiężenia się radnego Platformy Obywatelskiej do 15 maja 2015 roku pracował on w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Krośniewicach z uśrednienia: 5,27 godz. w systemie zaocznym, w soboty i niedziele. Członek zarządu powiatu był jednocześnie podwładnym dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego. Co więcej wówczas kiedy świadczył tam pracę  i jednocześnie nadzorował szkołę trwało postępowanie konkursowe w celu wyłonienia dyrektora CKU na następny okres.

Ustawa o pracownikach samorządowych w kwestii pracy urzędnika i łączenia jej z innymi zajęciami wypowiada się jasno.  W myśl art.30.1. tej ustawy pracownik samorządowy zatrudniony na stanowisku urzędniczym, w tym kierowniczym stanowisku urzędniczym, nie może wykonywać zajęć pozostających w sprzeczności lub związanych z zajęciami, które wykonuje w ramach obowiązków służbowych, wywołujących uzasadnione podejrzenie o stronniczość lub interesowność oraz zajęć sprzecznych z obowiązkami wynikającymi z ustawy. [więcej]
wandea, 24.02.2016 09:34|czytane: 2292 razy|94 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ostatnie bilety na koncert Edyty Geppert
Kilkanaście biletów jeszcze zostało na koncert Edyty Geppert w Kutnowskim Domu Kultury.
 

Ostatnie bilety na koncert Edyty Geppert , ./upload/articles_pakiety/29389/01_obraz.jpg


Występ odbędzie się 17 marca o godz. 19.00. Bilety w cenie 80 zł dostępne w kasie KDK i online. [więcej]
wandea, 24.02.2016 10:16|czytane: 442 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają: Czy oferty zatrudnienia w urzędzie nie powinny być dostępne dla mieszkańców?
- Od kilku lat decyzje finansowe prezydenta Kutna dotyczące podatku od nieruchomości dostarczane są do mieszkańców przez pracowników etatowych Urzędu Miasta Kutna. Trudno spodziewać się, że robią to bez dodatkowego wynagrodzenia, być może nawet zawarto z nimi dodatkowe umowy na wykonanie tych zadań. Jeśli tak jest rzeczywiście, to czy umowy te nie mogłyby być zawierane z innymi mieszkańcami znajdującymi się w trudniejszej sytuacji finansowej? Czy ewentualne oferty takich prac powinny być dostępne dla ogółu mieszkańców? - pyta pan Krzysztof z Kutna.

Czytelnicy pytają: Czy oferty zatrudnienia w urzędzie nie powinny być dostępne dla mieszkańców?, ./upload/articles_pakiety/29271/01_obraz.jpg


- Przy dostarczaniu decyzji podatkowych Urząd Miasta Kutna korzysta z pomocy osób bezrobotnych, zgłaszających gotowość do podjęcia pracy. Zgodnie z zapisami K.p.a. korespondencja urzędu może być dostarczana m. in. za pośrednictwem osób będących  pracownikami dlatego rokrocznie na przełomie stycznia i lutego urząd zatrudnia gońców - odpowiada Joanna Brylska, Kierownik Biura Prasowego Urzędu Miasta Kutna. - Obecnie od 21 stycznia do 29 lutego br. urząd zatrudnił 9 gońców dostarczających za potwierdzeniem decyzje podatkowe. W ramach umowy zlecenia zatrudniony jest jeden pracownik urzędu. [więcej]
wandea, 24.02.2016 10:01|czytane: 1213 razy|24 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Przesłuchania eliminacyjne do Festiwalu Rozdźwięki już w marcu
Do 15 marca można zgłosić się na przesłuchania eliminacyjne Festiwalu Rozdźwięki, które odbędą się 20 marca o godz. 10.00 w Kutnowskim Domu Kultury.

Przesłuchania eliminacyjne do Festiwalu Rozdźwięki już w marcu, ./upload/articles_pakiety/29388/01_obraz.jpg
Przesłuchania eliminacyjne do Festiwalu Rozdźwięki już w marcu, ./upload/articles_pakiety/29388/02_obraz.jpg


Zgłoszenia dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 25 lat można dokonać TUTAJ W trakcie przesłuchań Rada Artystyczna wybierze osoby zaproszone do udziału w Warsztatach Wokalnych oraz Koncercie Konkursowym.
Regulamin oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie mlodziartysci.eu   
[więcej]
kultura, 24.02.2016 10:05|czytane: 385 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Maciej Gnyszka o Historii Roja: to będzie manifest niezłomności, wytrwania i mobilizacji
Zbliża się 1 marca Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Kim byli? To żołnierze niezłomni z polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, stawiający opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR, służbom bezpieczeństwa ZSRR i PRL.  Dziś dzięki Maciejowi Gnyszcze przypominamy historię filmu o Roju - Mieczysławie Dziemieszkiewiczu, ps. „Rój”  żołnierzu Narodowych Sił Zbrojnych i Narodowego Zjednoczenia Wojskowego, działacz polskiego podziemia antykomunistycznego na północnym Mazowszu. W poniedziałek oficjalny premierowy pokaz Historii Roja w reżyserii Jerzego Zalewskiego. Mamy nadzieję, że i mieszkańcy Kutna będą mogli zobaczyć ten film w kutnowskim Kinie.

Maciej Gnyszka o Historii Roja: to będzie manifest niezłomności, wytrwania i mobilizacji, ./upload/articles_pakiety/29385/01_obraz.jpg


Maciej Gnyszka o historii filmu
29 lutego, w ten dzień, który jest raz na cztery lata, odbędzie się pierwszy zupełnie oficjalny, premierowy pokaz Historii Roja. To będzie dzień wyjątkowy z wielu względów, przede wszystkim ze względu na to, że nie miał prawa się wydarzyć. Szykując się na to wieczorne wyjście z Żoną, nie mogę się oprzeć, by nie napisać dla potomności paru słów o tym jak do tego wszystkiego doszło.


Wszystko zaczęło się od telefonu Sławka parę lat temu, pewnie jeszcze w 2012 roku, może wcześniej. Spytał, czy jesteśmy w stanie w zebrać jakiś milion złotych na dokończenie filmu o Żołnierzach Wyklętych (my, czyli zespół Gnyszka Fundraising Advisors). Bo akurat Sławek – jeden z moich ulubionych prawników – i jego stowarzyszenie postanowili pomóc reżyserowi, ale to co sami mogą dać, to ułamek potrzeb. Kto jak nie my?

To był drugi rok naszego istnienia, mój zespół dopiero krzepł (teraz tak to widzę), ale mieliśmy pomysł i szybko postanowiliśmy się spotkać z Reżyserem i ekipą (na czele której stanęła Magda). Wtedy też poznałem Tomka, kolegę Sławka. Tomek odegrał w całej sprawie nie zwykle istotną rolę – pomagając pewnie na większej liczbie pól, niż sam o tym wiem, a wiem zarówno o procesach sądowych, wydawnictwie, wsparciu psychicznym, nie mówiąc o finansowym… Wydaje mi się, że gdyby nie decyzja Tomka o tym, że film musi powstać, determinacja całej reszty nie byłaby w ogóle skuteczna. Gdy kiedyś spotkacie Tomka (choć na afisz na pewno nie będzie się pchał), jesteście mu winni szacunek. Duży szacunek.

Pierwsza wspólna kawa wypita, pierwsze wspólnie wypalone papierosy na balkonie naszego biura, podpisy na umowie… i rozpoczęła się wspólna przygoda. Na przekór wszystkim odpalamy akcję RatujmyRoja.pl (strona wisi do dziś, wejdźcie, by poczuć wiatr historii)! Koordynuje ją Franek, moja ówczesna i zarazem obecna prawa ręka. [więcej]
wandea, 24.02.2016 09:02|czytane: 493 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Muzyka średniowiecza w płockiej Katedrze
W dniach 4-6 marca w płockiej Bazylice Katedralnej po raz kolejny wybrzmią śpiewy chorałowe. Za sprawą znakomitych zespołów specjalizujących się w muzyce Średniowiecza będziemy mieli okazję uczestniczyć w koncertach na najwyższym poziomie.

Muzyka średniowiecza w płockiej Katedrze, ./upload/articles_pakiety/29386/01_obraz.jpg
Muzyka średniowiecza w płockiej Katedrze, ./upload/articles_pakiety/29386/02_obraz.jpg


Organizowany przez Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki Festiwal Muzyki Jednogłosowej odbywa się w Płocku od 1994 roku. Podczas wydarzenia prezentowana jest średniowieczna muzyczna twórczość religijna, często z pietyzmem przechowywana w zaciszu klasztornych bibliotek na terenie Europy. Do szacownego grona artystów, którzy do tej pory wystąpili na festiwalu, takich jak The Hilliard Ensemble, Schola Gregoriana Pragensis, Schola Antiqua czy Tomasz Stańko, dołączą trzy polskie zespoły.

W programie koncertu, z którym wystąpi Gregorianum, znajdą się śpiewy chorałowe zapisane w jednym z najcenniejszych średniowiecznych manuskryptów muzycznych przechowywanych w Polsce - Rękopisu 1304 ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie. Znaczna część repertuaru rękopisu poświęcona jest świętym katolickim. W trakcie koncertu będzie można usłyszeć śpiewy związane z męczennikami - św. Janem Chrzcicielem, św. Szczepanem, św. Jędrzejem i św. Cecylią. Uzupełnieniem dla łacińskich śpiewów liturgicznych będą recytowane na melodię tonów lekcyjnych fragmenty Żywotów Świętych według Piotra Skargi. [więcej]
kultura, 24.02.2016 09:04|czytane: 383 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Konkurs Zwierzątkowo oblegany. Laureaci
Dziś w Kutnowskim Domu Kultury odbył się Wielki Konkurs Recytatorski Zwierzątkowo. To już jego siódma edycja. Konkurs w tym roku odbywa się w ramach projektu TAJEMNICZY OGRÓD.

Przed jury w składzie Jadwiga Rzetelska przewodnicząca  jury, Dominika Staniszewska, Wioleta Tuchorska - instruktorki KDK, Weronika Szydłowska, Emilia Szydłowska,  Natalia Maćkowiak, Adrianna Krukowska - Teatr PUSZEK wystąpiło 50  uczestników.

Konkurs Zwierzątkowo oblegany. Laureaci, ./upload/articles_pakiety/29383/01_obraz.jpg
Konkurs Zwierzątkowo oblegany. Laureaci, ./upload/articles_pakiety/29383/02_obraz.jpg
Konkurs Zwierzątkowo oblegany. Laureaci, ./upload/articles_pakiety/29383/03_obraz.jpg


Kategoria I    do 5  lat
I Nagroda –  Aleksandra Pawlak,
I Nagroda –  Antosia Pietrzykowska
I Nagroda –    Aleksandra Pawlak,
II Nagroda –   Julia Szymczak
II Nagroda –   Kacper Wołoszyn
II Nagroda – Natasza Tomczak

Kategoria II   6-7 Lat
I Nagroda –  Maja Trafalska
I Nagroda –     Zofia Smakowska
I Nagroda –    Tobiasz Drabik
I Nagroda –    Joanna Bregier [więcej]
wandea, 23.02.2016 15:39|czytane: 869 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Drugi tydzień ferii z kulturą w Żychlinie
Od poniedziałku ruszył drugi tydzień ferii, które są organizowane w Żychlińskim Domu Kultury.
Pierwszego dnia do uczestników zajęć przyjechali aktorzy z  Krakowskiego Teatru ART RE z bajką „Stoliczku nakryj się”.


Drugi tydzień ferii z kulturą w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/29384/01_obraz.jpg
Drugi tydzień ferii z kulturą w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/29384/02_obraz.jpg
Drugi tydzień ferii z kulturą w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/29384/03_obraz.jpg


Przedstawienie teatralne bardzo spodobało się dzieciom, ponieważ często same brały w nim udział.  Tego dnia również zakończona została praca na makietą pt. „Krajobraz księżycowy”wykonywaną w ramach warsztatów z recyklingu. W dniu dzisiejszym rozstrzygnięty został turniej w warcaby, który rozgrywany był od wczoraj. Dzisiaj również odbyły się warsztaty z autorobotyki, które zainteresowały nie tylko chłopców. [więcej]
redaktor, 23.02.2016 15:17|czytane: 410 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Program 500+. MOPS w Kutnie potrzebuje czterech pracowników
W związku z realizacją programu "Rodzina 500 plus" Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kutnie ogłosił nabór na wolne stanowiska urzędnicze. Do 3 marca kandydaci mogą składać oferty na stanowiska starszego inspektora (dwie osoby), inspektora, referenta.

Program 500+. MOPS w Kutnie potrzebuje czterech pracowników, ./upload/articles_pakiety/29382/01_obraz.jpg


Ogłoszenia i szczegóły wymagań znaleźć można TUTAJ
[więcej]
wandea, 23.02.2016 13:47|czytane: 1870 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zmiana siedziby Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Kutnie
Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Kutnie właściwy dla powiatów kutnowskiego i łęczyckiego
zmienił siedzibę na adres ul. H. Sienkiewicza 25, 99-300 Kutno.


Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kutnie - lek. wet. Dariusz Wójcik tel. 603 615 700 Zastępca Powiatowego Lekarza Weterynarii w Kutnie - lek. wet. Marta Cibor tel. 601 916 468

tel.: (024) 253 35 49 Sekretariat (024) 253 34 69 (024) 254 72 37 fax: 24 254 95 39 kutno.piw@wetgiw.gov.pl [więcej]
redaktor, 23.02.2016 13:41|czytane: 704 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają: Dlaczego miasto ujawnia tylko niektóre oświadczenia majątkowe kierowników?
- Samorząd ma obowiązek publikacji oświadczeń majątkowych urzędników na stanowiskach kierowniczych. W Urzędzie Miasta Kutna pracuje 13-tu naczelników (dane ze strony www), a na stronie BIP Urzędu Miasta w zakładce władza/oświadczenia majątkowe opublikowane są oświadczenia tylko czterech naczelników. Taka sytuacja trwa od kilku lat. Oświadczenia wszystkich dyrektorów i kierowników jednostek podległych publikowane są skrupulatnie od początku obowiązywania przepisów. Czy tu działa to samo prawo? Czy są przepisy, które pozwalają urzędnikom obejść obowiązek upublicznienia oświadczeń majątkowych czy jest to za zgodą ich zwierzchników? Jakie są powody nieujawnienia oświadczeń majątkowych wielu pracowników UM, którzy są zobowiązani je składać? - pyta pan Józef z Kutna.

Czytelnicy pytają: Dlaczego miasto ujawnia tylko niektóre oświadczenia majątkowe kierowników?, ./upload/articles_pakiety/29289/01_obraz.jpg


- Zgodnie z art. 24h ustawy z dnia 08 marca 1990 roku o samorządzie gminnym do złożenia oświadczenia o swoim stanie majątkowym są zobowiązani radni, wójtowie, zastępcy wójtów, sekretarze, skarbnicy gminy, kierownicy jednostek organizacyjnych gminy oraz osoby wydające decyzje administracyjne w imieniu wójta - odpowiada Joanna Brylska, Kierownik Biura Prasowego kutnowskiego magistratu. - W Urzędzie Miasta Kutna upoważnienie takie posiada czterech naczelników, kierownik oraz dwóch zastępców naczelnika, których oświadczenia o stanie majątkowym za 2014 rok są umieszczone na BIP. [więcej]
redaktor, 23.02.2016 13:26|czytane: 1114 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Prokuratorskie zarzuty dla sprawcy pobicia w Żychlinie
Wieczorne zdarzenie w Żychlinie, o którym pisaliśmy w niedzielę zakończyło się tragicznie dla pobitego mężczyzny. 33-latek z ciężkimi obrażeniami głowy i prawostronnym paraliżem ciała przebywa w szpitalu w Zgierzu. Dziś sprawca usłyszał prokuratorskie zarzuty.

Przypomnijmy, 20 lutego o godzinie 22.30 w Żychlinie trzej mężczyźni w wieku 15, 17 i 33 lata przyszli do 17-latka. Mieszkaniec posesji wyszedł do nich i podczas rozmowy, która przerodziła się w sprzeczkę, uderzył jednego z nich kijem baseballowym. 33-latek upadł na ziemię.

Z ciężkimi obrażeniami głowy i prawostronnym paraliżem ciała trafił do jednego ze zgierskich szpitali. Sprawca został zatrzymany. [więcej]
redaktor, 23.02.2016 11:58|czytane: 996 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Dni nowej szansy w następny weekend
„Teen Challenge” Chrześcijańska Misja Społeczna Oddział w Kutnie zaprasza na "Dni nowej szansy", które odbędą się jak zawsze przy ul. Filipowicza 5 w dniach 5-6 marca od godz. 9.30.

Wykłady prowadzić będzie Zbigniew Urbaniak, dyrektor Ośrodka dla Osób Uzależnionych w Łękini. [więcej]
redaktor, 23.02.2016 13:05|czytane: 336 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Spotkanie z bibliotekarką i przyjaciółką Cesarii Evory
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie zaprasza w czwartek 25 lutego o godz. 17.00 na spotkanie z Elżbietą Sieradzińską, bibliotekarką, romanistką, podróżniczką, przyjaciółką światowej sławy wokalistki Cesarii Evory.

Spotkanie z bibliotekarką i przyjaciółką Cesarii Evory, ./upload/articles_pakiety/29379/01_obraz.jpg


Wstęp za wejściówkami, można je odebrać w Czytelni w bibliotece. [więcej]
kultura, 23.02.2016 12:37|czytane: 373 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKologia: II Ogólnopolska akcja KUP DESKĘ, czyli razem budujemy budki dla ptaków
Fundacja Ekologiczna ARKA staruje z II edycją akcji KUP DESKĘ. Zachęcamy wszystkich  do zakupu wirtualnych desek, z których Arka wspólnie z dziećmi i młodzieżą zbuduje budki dla ptaków. Kup deskę, a my zbudujemy budki dla ptaków. One właśnie teraz potrzebują naszej pomocy, dlatego wejdź na www.kupdeske.pl i pomóż.

eKologia: II Ogólnopolska akcja KUP DESKĘ, czyli razem budujemy budki dla ptaków, ./upload/articles_pakiety/29378/01_obraz.jpg


Podczas  akcji zachęcamy miłośników zwierząt i ekologii do wpłat niewielkich kwot poprzez system dostępny na stronie www.kupdeske.pl Za zgromadzone środki ARKA zamierza zbudować ok. 100 budek dla ptaków w zainteresowanych placówkach oświatowych oraz prowadzić nieszablonową edukację dzieci i młodzieży.

Dlaczego ptakom potrzebne są budki lęgowe?
Ptaki mają coraz mniej bezpiecznych miejsc do życia w miastach. Wycinamy drzewa, karczujemy krzewy i zarośla, betonujemy łąki. W środowisku przekształconym przez człowieka, w którym znalezienie odpowiedniego miejsca na naturalne gniazdo jest niezwykle trudne, takie rozwiązania to dla ptaków nieoceniona pomoc. Lista zagrożonych gatunków ptaków jest coraz dłuższa. Jeśli nie zapewnimy im ochrony, wyginą. W okresie lęgowym ptaki wiją w budkach gniazda. Tworząc im bezpieczne miejsca do składania i wysiadywania jaj, dbamy o ochronę gatunkową i sprzyjamy bioróżnorodności. [więcej]
wandea, 23.02.2016 12:30|czytane: 473 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Moralność pani Dulskiej już w czwartek w KDK
Kutnowski Teatr Amatorski im. A. Fredry oraz Grupa Teatralna Maska 2 działająca przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku zapraszają 25 lutego na spektakl Moralność Pani Dulskiej, na podstawie komedii Gabrieli Zapolskiej. Bilety w cenie 7 zł dostępne w kasie KDK, CTMiT oraz w sprzedaży ONLINE.

Moralność pani Dulskiej już w czwartek w KDK, ./upload/articles_pakiety/29377/01_obraz.jpg


Obsada: Aniela Dulska - Elżbieta Olejnik, Felicjan Dulski - Stanisław Borkowski, Hanka -  Danuta Lemańska, Zbyszko - Krzysztof Murzynowski, Hesia - Janina Rychlik, Mela - Marlena Kluk, Juliasiewiczowa - Weronika Urbaniak, Lokatorka - Maria Jabłońska, Tadrachowa - Barbara Trzaskalska. [więcej]
kultura, 23.02.2016 12:20|czytane: 441 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ferie w Muzeum im. J. Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach
W Muzeum im. J. Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach w ubiegłym tygodniu miały miejsce zajęcia organizowane w ramach ferii zimowych. Pierwsze spotkanie poświęcone było tematyce legendarnych smoków orientalnych, wierzeniom „Potomków Smoka", a także kulturze Azji Wschodniej. Efektem zajęć warsztatowych były ręcznie wykonane chińskie smoki.

Ferie w Muzeum im. J. Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/29376/01_obraz.jpg
Ferie w Muzeum im. J. Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/29376/02_obraz.jpg
Ferie w Muzeum im. J. Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/29376/03_obraz.jpg


16 lutego uczestnicy poznawali historię, tradycje i obyczaje Święta Zakochanych. W trakcie spotkania recytowano wiersze o tematyce miłosnej. Po wprowadzeniu merytorycznym dzieci stworzyły kartki walentynkowe metodą quillingu.

Podczas drugiej części spotkania - w oparciu o Akademię Pana Kleksa – poznano tajniki kleksografii. Część praktyczna polegała na tworzeniu kleksów, które przy wykorzystaniu wyobraźni autorów nabyły wartości sztuki i artystycznego piękna. Zaangażowanie dzieci wywołało dyskusję pełną twórczych wizji i udowadniania swoich autorskich racji. [więcej]
redaktor, 23.02.2016 12:15|czytane: 376 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Odbierz zarezerwowane bilety na Kabaret Młodych Panów
Kutnowski Dom Kultury zwraca się z prośbą o odbiór zarezerwowanych biletów na występ Kabaretu Młodych Panów (planowany występ 6 marca).

Odbierz zarezerwowane bilety na Kabaret Młodych Panów, ./upload/articles_pakiety/29375/01_obraz.jpg


W przypadku, gdy bilety nie zostaną dziś odebrane, wrócą od jutra do puli sprzedaży. Kasa Kutnowskiego Domu Kultury jest dziś czynna w godzinach od 15.00 do 20.00. [więcej]
wandea, 23.02.2016 12:06|czytane: 468 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Interpelacja posła w sprawie zatrudnienia Kłopotowskiego na kierowniczym stanowisku
Poseł Tomasz Rzymkowski z Kutna złożył Interpelację do Ministra Rolnictwa dotyczącą powołania nowego kierownika Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kutnie Konrada Kłopotowskiego, pełnomocnika powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości. Nie chodzi tu o politykę i atak na partię rządzącą poprzez postać działacza PiS, a o jego osobę, której cechy i "dokonania" znają doskonale mieszkańcy powiatu kutnowskiego. Poseł Klubu Kukiz15 wymienia w interpelacji niektóre z nich, jednym słowem każdy inny kierownik z PiS tylko nie Kłopotowski.

Interpelacja posła w sprawie zatrudnienia Kłopotowskiego na kierowniczym stanowisku, ./upload/articles_pakiety/29357/01_obraz.jpg


- Z dużym niepokojem, rozczarowaniem i smutkiem przyjęli mieszkańcy powiatu kutnowskiego nominację Konrada Kłopotowskiego, pełnomocnika powiatowego Prawa i Sprawiedliwości, na stanowisko kierownika Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kutnie. Nie jest to żadna nowość, że nowa ekipa po dojściu do władzy wymienia zastane kadry na własne - zaczyna interpelację poseł Tomasz Rzymkowski. - Domyślam się, że decydent podpisujący tę nominację nie zna powołanej osoby, bo gdyby porozmawiał z nią chociaż kilkanaście minut, nabrałby poważnych podejrzeń na temat zasadności swojej decyzji. Powiatowy pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości w Kutnie słynie ze swoich słabych zdolności komunikacyjnych w posługiwaniu się ojczystą mową oraz – co ważniejsze – z kompromitujących błędów merytorycznych, wypowiadanych na sesjach Rady Powiatu czy posiedzeniach komisji tej rady, do których należał lub należy.(...). Duże zdziwienie i konsternację wyborców Prawa i Sprawiedliwości wywołała jego deklaracja poparcia dla … obniżenia kwoty wolnej od podatku (!) na ulotce z zeszłorocznej kampanii wyborczej do Sejmu. (...) Kłopotowski dopuścił jako wicestarosta (podlegała mu, jako członkowi zarządu powiatu, ochrona zdrowia) do zatrudnienia w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym Sp. z o.o. osoby skazanej prawomocnym wyrokiem sądu (za korupcję) z zakazem zajmowania stanowisk kierowniczych i nie reagował, kiedy sprawa w lokalnych mediach wyszła na jaw. [więcej]
wandea, 22.02.2016 15:33|czytane: 3052 razy|166 komentarzy|komentuj|czytaj cały
KKS Pro-Basket Kutno w Finale Rozgrywek 3 Ligi Męskiej
Wczoraj drużyna KKS Pro-Basket Kutno grająca w rozgrywkach 3 Ligi Męskiej podejmowała przed własną publicznością zespół PKK 99 Pabianice. Po dwóch meczach obu tych ekip był remis 1:1. O awansie do Finału decydować miał wczorajszy mecz, w którym to górą okazali się koszykarze z Kutna. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 67:53 (14:8, 21:9, 13:15, 19:21).

KKS Pro-Basket Kutno w Finale Rozgrywek 3 Ligi Męskiej , ./upload/articles_pakiety/29371/01_obraz.jpg


Podopieczni Krzysztofa Szablowskiego oraz Tomasza Pasińskiego wygrali całą rywalizację 2:1 i w finale tych rozgrywek zmierzą się z drużyną Fundacji Ósemka Skierniewice. Warto dodać, że drużyna po raz kolejny rozegrała mecz w mocno okrojonym składzie, w meczu wystąpiło jedynie 7 zawodników. Nadal nie wiadomo kiedy do gry zdolny będzie jeden z liderów zespołu – Szymon Pawlak.

Kutno rozpoczęło mecz w składzie: Maciej Poznański, January Sobczak, Hubert Lewandowski, Mateusz Ćwirko-Godycki, Bartłomiej Smakowski.

Od samego początku meczu zarysowała się znaczna przewagą gospodarzy, którzy po 5 minutach gry prowadzili 11:2. Dobrze w pierwszej kwarcie spisywał się Maciej Poznański, który zdobył 7 punktów oraz Mateusz Ćwirko – Godycki – autor 6 oczek. Drużyna gości grała bardzo słabo o czym świadczy 8 punktów rzuconych w pierwszej kwarcie. W drugiej ćwiartce koszykarze Pro-Basketu kontynuowali dobrą grę w ofensywie, aplikując rywalom w tej części 21 oczek. Zespół z Pabianic próbował odrobić straty ale dobrze grający tego dnia gospodarze kontrolowali przebieg spotkania, uzyskując 18 punktową przewagę w połowie meczu. [więcej]
pismak, 22.02.2016 16:55|czytane: 336 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Twój wirtualny awatar:
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja
Maj niesie radość! Kwitnie nadzieją na nieodgadnione. Przed chwilą odrodziliśmy się wraz z porami roku lub jak wolą wierzący w Boga... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas
W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną wystawę z cyklu BODY WORLDS & The Cycle of Life twórcy techniki plastynacji dr. Guntera von Hagensa. Wstęp na wystawę w... [więcej]
Sport
MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie
Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex Kutno przegrał z MKS Dąbrowa Górnicza 76:85. W kwartach było 28:25, 15:23, 10:24, 23:13. Dla Polfarmex Kutno punktowali: M. Marek 4, J. Jarecki 14, M. Sałasz 15, O. Emegano 4, M.... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam Działkę budowlaną Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 938mkw, uzbrojoną, na nowo powstającym osiedlu Dybów II.... [czytaj więcej]
Sprzedam działkę rolną Sprzedam 55 arów ziemi w Luboradzu. Cena 17000. Telefon 509384718 lub 502515281.... [czytaj więcej]
Praca dla kucharki - Gostynin Potrzebna kucharka od zaraz.... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
Praca dodatkowa dla każdego – plus poradnik rnWitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. ... [czytaj więcej]
wynajmę Wynajmę lub sprzedam mieszkanie w centrum Kutna, stare budownictwo. – TBS. Mieszkanie jest wysokie, ciepłe, z cegły, na I piętrze. Dwa pokoje (duży pokój 20 m), drugi ok.13 m. kuchnia, ła... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Servis Masz kłopot z komputerem? Zadzwoń. Naprawa w domu klienta. Szybko i tanio. Oferuje pomoc i doradztwo przy rozbudowie oraz modernizacji sieci , komputera oraz doborze oprogramowania.... [czytaj więcej]
Działające serwisy www - sprzedam Na sprzedaż mam serwisy internetowe - gotowe i działające - każdy ma po kilka lat. Serwisy są odwiedzane i na autorskim oprogramowaniu. www.sogl.pl (8 lat, 120-270uu/dzień, 10-70tys odsłon/dzie... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
Dom 8km od Kutna sprzedam Sprzedam dom murowany 8 km od Kutna przy asfaltowej drodze na ogrodzonej działce ok 1200 mkw. 2 pokoje, kuchnia, łazienka z WC, przedpokój CO węglowe. Może być umeblowane i ze sprzętem AGD. ... [czytaj więcej]
Jesteś dorosły i chcesz mówić po niemiecku? Witaj,rnSpecjalizuję się w nauce języka niemieckiego przez Skype.rnSkutecznie uczę osoby, które pracują w Polsce, za granicą lub jadą rndo Niemiec, Austrii i Szwajcarii.rn rnMam na imię Jolan... [czytaj więcej]
Sprzedawca / Sprzedawczyni Jesteśmy znaną marką, liderem w swojej kategorii. Nasze sklepy znajdują się w najlepszych Centrach Handlowych w Polsce. Zależy nam na stałym rozwoju, dlatego poszukujemy kreatywnych osób do sk... [czytaj więcej]
Legginsy RUN BABY RUN Legginsy sportowe do każdego rodzaju ćwiczeń: do biegania, na fitness, czy taniec. Doskonała sportowa dzianina oddychająca, elastyczna, pracuje z Twoim ciałem. Szeroki wzmacniany pas pozostaje n... [czytaj więcej]
Segment Oddam za darmo segment. ... [czytaj więcej]
Opiekun/ka seniora Josefa po zawale, 68 lat InterKadra jest działającą na rynku europejskim renomowaną Agencją Pracy Tymczasowej, Doradztwa Personalnego oraz Pośrednictwa Pracy na terenie RP i za granicą, wpisaną na podstawie Certyfikat... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Ursus Wincenty Hwalibog:
1 sekund temu
donosiciel się znalazł zas...y
Przemysław Okoń:
2
 · 
5 minut temu
piotrze kmita, a ja się zgadzam z wpisem Rufina bo jest to wpis mądry , rzeczowy itd. Dlatego zrób co masz zrobić mafijny fagasie ,a potem pisz na Berdyczów i pochwal się tym jaki jesteś głupi i mierny . hahahahahahaha
Beniamin Kurojed:
2
 · 
13 minut temu
Jaka mac, taka nać.
Beniamin Kurojed:
19 minut temu
Bo w Polsce dzisiaj to się dzieje tak: naukowców dużo, a uczonych brak. I co? I nic!
Beniamin Kurojed:
23 minut temu
Kiedyś "Kasprowicz" to było coś. Teraz "Kasprowicz" to nic.
Apoloniusz Błaszkowski:
2
 · 
2 godzin temu
Człowieczku przecież takie zdjęcia są w książkach do anatomii , biologi , nauki o człowieku. Co cię w nich drażni? To przecież pokazuje twoje ciało a co brzydzisz się nim?
Apoloniusz Błaszkowski:
2 godzin temu
Janusz i tobie podobni . Z was nie zrobią preparatów bo trudno doszukać się mózgu.
Dominik Neoforensis:
2
 · 
3 godzin temu
Córeczki z wielkimi dupami trzeba napaść i napoić.
Dacjan Tetyaniec:
4 godzin temu
Żeby tylko na szkło
Edgar Puch:
4 godzin temu
Ten ma największe hojności porywy,Komu fortuna odmówiła mienia;A ten najbardziej bywa gadatliwy,Co nie ma właśnie nic do powiedzenia.
Edgar Puch:
5 godzin temu
Tam, gdzie w sercach bezmyślność i bierność,Krzewić się może tylko ciemnota i mierność.
Emilian Tymna:
6 godzin temu
Jak się pracuje w PR i używa takich sformułowań i ma się tak ubogie słownictwo i kompletny brak kultury to zostaje tylko miejska micha
Olimpia Wilkowszczak:
6 godzin temu
Nowoczesna w Kutnie nieźle zaczęła, ale gdy dołączył radny Ziółkowski plus pewna pani - miłośmiczka Łebskiego, to partia znalazła się w locie pikującym. Nie wiem, czy to wszystko się dzieje za zgodą pana Tomasza czy też on po prostu nie panuje nad pewnymi rzeczami.
Gaweł Wacowski:
6 godzin temu
Program Nowoczesnej to wartości i cle Czyżby główną wartością była micha, a celem micha?
Przemysław Zwowitzki:
6 godzin temu
Zanim mieszkańcy gminy połapią sie, Burzyński swojego człowieka wsadzi, będzie zmiana z buraka na kartofla z Adamowic.
Czesław Boguszewski:
6 godzin temu
Ten nasz błądzący w ciemnościach brat swędrowski to tak się nadaje na dobrego księdza pasterza jak brat burzyński na dziada kościelnego, a brat debich na słowika organistę. Omijam z daleka tą ciemnotę, głupotę i niecnotę. Szkoda marnować czas na paciorki, fikołki i koziołki. Babcia mówiła, że oni więcej złego niż dobrego czynią. Czuwajmy bo jak wyżej. Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą. Przekroczmy próg nadziei.
Czesław Boguszewski:
3
 · 
7 godzin temu
KCI powinni zamknąć na wieki. Tam tylko syf, kiła i mogiła. Zbój, zupa i kamieni kupa. Taka bezmózgowa dzicz bez wiary i kultury tam pracuje. Znam ich. Z jednym chodziłem do szkoły. Sami sobie bzdurne posty piszą. Żenada. Szkoda czasu tracić na czytanie i oglądanie tego beznadziejnego badziewia. Wolę z sikorkami pogadać albo z kumplami w bridża pograć lub rowerem pojeździć. Nie stać mnie na marnowanie czasu na pierdoły.
Flawiusz Marcynk:
3
 · 
7 godzin temu
Byłam na tej wystawie, GENIALNA, polecam wszystkim. Zdjęcia jak na panujące tam warunki świetne. Brawo dla fotografa i Pani Redaktor za podjęcie tematu
Gwidon Wielkołucki:
3
 · 
8 godzin temu
Nieroby darmozjady na budowę!!!!!!!!!
Dyzma Mareke:
8
 · 
8 godzin temu
Banasiak dostal stolek min od Gieruli i Klopota za loialnosc, nic juz niedziwi dzisiaj Pawlak Jurus tyz za lojalnoscNajciekawsze artykuły
 ·  64
4 dni temu
Czytelnicy pytają o zatrudnienie w Aquaparku Kutno i bezpłatne wejściówki
 ·  2
5 dni temu
Misje Święte w diecezji łowickiej. Wczoraj świadectwo Dobromira, dziś rozpoczęcie misji w Głogowcu
 ·  101
6 dni temu
WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno
 ·  3
6 dni temu
Kutnowskie firmy otrzymały wsparcie na innowacyjne projekty z branży motoryzacyjnej
 ·  29
10 dni temu
Co będzie w budynku po PZU w centrum Kutna?
 ·  21
11 dni temu
Dziś w TVP 1 historia byłego policjanta z Kutna
 ·  8
11 dni temu
Czytelnicy pytają: Kiedy wreszcie będzie nowa nawierzchnia na drodze Łanięta - Kąty?
 ·  29
19 dni temu
Gorąca dyskusja o opłatach za wodę i ścieki w Gminie Kutno. Radni zaproponowali podwyżki
 ·  89
19 dni temu
Będzie nowy stary Zarząd Powiatu w Kutnie?
 ·  51
19 dni temu
Ogłoszenia o manifestacji kutnowskiego ONR pod lupą łódzkiej prokuratury
 ·  11
20 dni temu
Proces Łukasza K. Media musiały opuścić salę rozpraw
 ·  5
20 dni temu
Bronka Nowicka w Kutnie. Dziecko martwi się, bo nie umie nakarmić kamienia
 ·  12
21 dni temu
Prokuratura Regionalna w Łodzi: Były policjant nie popełnił przestępstwa na komendzie
 ·  16
21 dni temu
Czyszczenia Królewskiej na Majówkę nie będzie, ale różana fontanna już tryska
 ·  12
23 dni temu
Twarzą w twarz Proletaryat w Kutnie
 ·  92
24 dni temu
Czytelnicy pytają, rzecznik starostwa odpowiada. Koszty kasacji i bezkrólewie
 ·  2
24 dni temu
Inwestycje PLK S.A.: Odnowione perony, wiadukt na Troczewskiego i przystanek Azory
 ·  88
24 dni temu
Radnej PSL przedłużono zatrudnienie w ośrodku. Nie ze mną te numery, Brunner
 · 
25 dni temu
Łukasz Wójcik: Podniebne przygody i wielka pasja
 · 
25 dni temu
Promocja szkół w coraz lepszym wydaniu. Powiatowe targi edukacyjne dla gimnazjalistów
 ·  247
26 dni temu
Kasacja starosty oddalona. Debich musi odejść
 ·  3
26 dni temu
Laureaci Super Pulsów Żychlina 2017
 · 
27 dni temu
W Komadzynie płonęła naczepa pełna trocin. Ruch na A1 odbywa się jednym pasem
 ·  2
30 dni temu
Premiery Teatru Puszek. Dobra zabawa i pouczający morał
 ·  105
31 dni temu
Praktyki samorządowe a wartości. Promocja prezydenta z naszych portfeli
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności