eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Rusza Orlikowa Szkółka Piłkarska
Salezjańska Organizacja Sportowa SL Salos Kutno-Woźniaków zachęca dzieci i rodziców do udziału w otwartych zajęciach sportowych z wykorzystaniem infrastruktury towarzyszącej programowi "Moje Boisko Orlik 2012".

Rusza Orlikowa Szkółka Piłkarska, ./upload/articles_pakiety/29797/01_obraz.jpg
Rusza Orlikowa Szkółka Piłkarska, ./upload/articles_pakiety/29797/02_obraz.jpg


Stowarzyszenie będzie realizowało w tym roku projekt dla dzieci w wieku 5-8 lat (roczniki 2008-2011) na każdym boisku typu "Orlik 2012" w Kutnie. Cłopcy i dziewczynki poprzez gry i zabawy będą poznawać podstawy piłki nożnej. Zajęcia będą prowadzone przez animatorów orlików i wykwalifikowaną kadrę trenerską. W każdej grupie ćwiczeniowej będzie dwóch trenerów. Pierwsze zajęcia już od 14 kwietnia 2016. [więcej]
pismak, 07.04.2016 15:25|czytane: 457 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Badania warunków życia i jakości usług publicznych. Ankieterzy zapukają do domów kutnian
Od jutra, Urząd Miasta Kutna będzie realizował wśród mieszkańców „Badania warunków życia i jakości usług publicznych w Kutnie”. Badanie będzie trwało do końca kwietnia. W tym czasie do losowo wybranych gospodarstw domowych mogą zgłosić się ankieterzy wykonujący badanie. Ankieterzy będą wyposażeni w specjalny identyfikator.

- Ankieta kierowana jest do wszystkich członków Państwa gospodarstwa domowego, więc bardzo prosimy o przedyskutowanie odpowiedzi i za każdym razem wskazanie tej, która jest najbliższa panującym w Państwa domu poglądom. Ankieta jest oczywiście całkowicie anonimowa – Państwa odpowiedzi na pytania objęte są tajemnicą. Wszelkie zebrane informacje będą wykorzystywane wyłącznie do sporządzenia zbiorczych zestawień. Udział w badaniu jest dobrowolny - podaje Biuro Prasowe kutnowskiego magistratu.- [więcej]
pismak, 07.04.2016 15:15|czytane: 626 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Dziewięć kolizji w ciągu doby
W ciągu minionej doby na terenie powiatu kutnowskiego policjanci odnotowali dziewięć kolizji drogowych w tym trzy z osobami rannymi. Na szczęście odniesione obrażenia nie zagrażają zdrowiu i życiu poszkodowanym.

Dziewięć kolizji w ciągu doby, ./upload/articles_pakiety/29795/01_obraz.jpg


Wczoraj o godzinie 10.20 na ulicy Olimpijskiej kierujący fabią 56-letni mieszkaniec powiatu włocławskiego wykonując manewr skrętu w ulicę poprzeczną nie ustąpił pierwszeństwa znajdującej się na oznakowanym przejściu pieszej. W wyniku zdarzenia kobieta doznała lekkich obrażeń ciała.

Tego samego dnia o godzinie 11.55 w miejscowości Głogowiec kierujący citroenem berlingo 33-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na pobocze a następnie uderzył w drzewo. Kierowca doznał urazu stawu skokowego.

Kolejne zdarzenie miało miejsce o godzinie 18.35 na skrzyżowaniu ulic Żwirki i Wigury a Wyszyńskiego. Jak zeznają świadkowie kierujący alfą romeo 24-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego nie dostosował się do sygnalizacji świetlnej i uderzył w prawidłowo jadącego forda mondeo. W wyniku zdarzenia kierowca alfy i pasażerka mondeo doznali urazu klatki piersiowej. [więcej]
pismak, 07.04.2016 15:12|czytane: 970 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Gmina Kutno: Kolejny kurs języka angielskiego
Blisko 40 osób korzysta z lekcji języka angielskiego, zorganizowanych przez Ośrodek Kultury Gminy Kutno w Leszczynku. W ubiegłym roku osób poznających podstawy języka angielskiego było znacznie więcej, bo blisko 140. Dlaczego w tym roku tak drastycznie spadła liczba uczących się?

Gmina Kutno: Kolejny kurs języka angielskiego, ./upload/articles_pakiety/29793/01_obraz.jpg


Panie korzystające z ubiegłorocznych lekcji języka angielskiego były zachwycone nauką. Część z nich uczy się tego języka także w tym roku.

– Sprawa jest prosta – wyjaśnia nam Michał Łuczak, dyrektor Ośrodka Kultury Gminy Kutno. – Wprowadziliśmy niewielkie opłaty za lekcje. Tegoroczne zajęcia mają charakter bardziej zaawansowany. Spora część ubiegłorocznych słuchaczy chce bardziej dokładnie poznać język angielski.

Zajęcia odbywają się od połowy marca. Utworzono dwie grupy wiekowe dzieci oraz dwie grupy dorosłych. Spotkania odbywają się w poniedziałki (dzieci) oraz w piątki (dorośli). Dla dzieci przewidziano 1 godzinę zegarową zajęć tygodniowo, natomiast dla osób dorosłych – 1,5 godziny/tydzień. [więcej]
redaktor, 07.04.2016 10:50|czytane: 1027 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Niewinne w Kinie KDK. Konkurs filmowy rozstrzygnięty
Józef Kujawski i Tomasz Florczak wyrali podwójne zaproszenia do Kina Kutnowskiego Domu Kultury na film Niewinne. Będą one do odebrania w kasie KDK przed wybranym seansem. Polska produkcja grana jest od jutra o godz.18.45.

- Jest w "Niewinnych" Anne Fontaine scena, która doskonale wydobywa napięcie obecne podskórnie przez większą część filmu. Ciężarną zakonnicę bada lekarka – gładzi jej nabrzmiały brzuch kolistymi ruchami. Pod wpływem dotyku dziewczyna zaczyna chichotać, ale, doprowadzona do porządku surowym spojrzeniem przełożonej, milknie. Jej twarz tężeje w maskę cierpiętnicy – powraca do normalnego stanu represjonowania ciała - pisze Marcin Stachowicz na filmweb.pl.[więcej]
kultura, 07.04.2016 09:41|czytane: 728 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
FITNESS DLA DOJRZAŁYCH KOBIET 40+. Pierwszy miesiąc za 25 zł
FITNESS DLA DOJRZAŁYCH KOBIET 40+ Łagodny i zróżnicowany trening dla kobiet po 40 roku życia. Pierwszy miesiąc za 25 zł.

FITNESS DLA DOJRZAŁYCH KOBIET 40+. Pierwszy miesiąc za 25 zł, ./upload/articles_pakiety/29752/01_obraz.jpg
FITNESS DLA DOJRZAŁYCH KOBIET 40+. Pierwszy miesiąc za 25 zł, ./upload/articles_pakiety/29752/02_obraz.jpg
FITNESS DLA DOJRZAŁYCH KOBIET 40+. Pierwszy miesiąc za 25 zł, ./upload/articles_pakiety/29752/03_obraz.jpg


Studio Tańca Alibi zaprasza dojrzałe kobiety, które chcą zachować doskonałą sylwetkę i świetne samopoczucie na zjęcia fitness 40+. Program i tempo zajęć dostosowane są do wieku uczestników. Są to zajęcia wzmacniające mięśnie i redukujące tkankę łuszczową w najbardziej problematycznych miejscach u kobiet. Charakteryzują się dużą liczbą powtórzeń i długimi seriami zapewniającymi zgrabny brzuch, uda i pośladki. Oprócz modelowania sylwetki zajęcia świetnie wpływają na kondycję całego ciała.

Program zajęć:
-ćwiczenia cardio
-ćwiczenia wzmacniające
-ćwiczenia koordynacyjne
-ćwiczenia aerobowe przy muzyce
-ćwiczenia z piłkami rehabilitacyjnymi
-ćwiczenia rozciagające [więcej]
wandea, 04.04.2016 06:55|czytane: 1035 razy|komentuj|czytaj cały
Były ordynator z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
Ruszył proces byłego ordynatora jednego z oddziałów w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym sp. z o. o.  Józefa L. oskarżonego o nieumyślne spowodowanie śmierci pacjentki. Córka zmarłej, pani Bogusława z Kutna (nazwisko do wiadomości redakcji) zdecydowała się wnieść do Sądu Rejonowego w Kutnie akt oskarżenia przeciwko lekarzowi o to, że na jednym z oddziałów gdzie była hospitalizowana pomimo cukrzycy drugiego stopnia otrzymała sterydy bez podawania insuliny i w wyniku odmowy przyjęcia kolejny raz do szpitala, zmarła.

Były ordynator z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych , ./upload/articles_pakiety/29778/01_obraz.jpg


Na pierwszej rozprawie pod koniec marca oskarżony złożył obszerne wyjaśnienia dotyczące okoliczności leczenia pani Marianny, nie przyznał się do winy i zdecydował się odpowiadać na pytania jedynie swojego adwokata i Sędzi Marii Blanki Korowajskiej.

Z relacji pani Bogusławy, córki zmarłej, pacjentka hospitalizowana była w kutnowskim szpitalu od 27 grudnia 2014 do 6 stycznia 2015 roku, miała cukrzycę drugiego stopnia i ciężką niedokrwistość, podawano jej sterydy, bez insuliny, zalecono wizytę u hematologa. 12 stycznia 2015 roku trafiła na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Kutnie z powodu nasilonych krwawień z nosa i gorączki. Jak twierdzi oskarżony na Oddziale stwierdzono temperturę w normie, zrobiono podstawowe badania, w których okazało się, że jedynie płytki krwi mają niezadawalający poziom, a u pacjentki nie występowały już żadne krwawienia. Józef L. zszedł na SOR obejrzeć chorą i jak twierdzi wytłumaczył córce, że hospitalizacja na oddziale wewnętrznym jest niewskazana, gdyż chora może zarazić się infekcją wewnątrzszpitalną i swój stan pogorszyć.  Pacjentka wróciła do domu, gdzie jej stan pogarszał się z godziny na godzinę, córka wzywała karetkę kilka razy, aż 14 stycznia pani Marianna trafiła na SOR w stanie ciężkim, a 15 stycznia 2015 roku zmarła, niedoczekawszy umówionej na ten dzień wizyty u hematologa. [więcej]
wandea, 06.04.2016 13:42|czytane: 2421 razy|29 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czy nie ma ani jednego organu zdolnego przeciwstawić się nielegalnym działaniom zarządcy cmentarza?
Mieszkańcy Łąkoszyna toczą prawne boje w kwestii planu miejscowego zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego przy ulicy Staffa i Łąkoszyńskiej w Kutnie. Najpierw składali uwagi do zmiany planu dokonywanej przez ostatnie lata, kiedy Rada Miasta Kutna uchwaliła jednak plan bez wymagalnego wniosku biskupa o wybudowanie kaplicy, odrzucając uwagi mieszkańców, uchwałę zaskarżyli do Wojewody Łódzkiego. Ten z kolei ze względu na to, że podczas postępowania nadzorczego wpłynął wniosek biskupa o budowę kaplicy, uznał uchwałę radnych z Kutna za zgodną z prawem. Batalia mieszkańców to nie tylko walka z Parafią pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Kutnie, prezydentem Kutna i prezydenckimi radnymi to walka z niekompetencją, ignorowaniem prawa i układem, działającym w imię interesów konkretnych osób, w tym przypadku kościelnej osoby prawnej. W Folwarku Kutno prawa przestrzegają tylko frajerzy albo tylko frajerzy ponoszą odpowiedzialność za swoje niezgodne z prawem czyny.

Kilka razy na naszych łamach podejmowaliśmy temat procedury zmiany planu miejscowego zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego przy ulicy Staffa i Łąkoszyńskiej w Kutnie. Na przykład TUTAJ. Prezydent Zbigniew Burzyński to się zgadzał z uwagami mieszkańców, to zaprzeczał, radni pomimo informacji o braku wniosku biskupa o budowę kaplicy czy rozszerzenia cmentarza, uchwalili zmianę planu. Mieszkańcy zdecydowali się zaskarżyć uchwałę do Wojewody Łódzkiego.

Czy nie ma ani jednego organu zdolnego przeciwstawić się nielegalnym działaniom zarządcy cmentarza?, ./upload/articles_pakiety/29152/02_obraz.jpg
Czy nie ma ani jednego organu zdolnego przeciwstawić się nielegalnym działaniom zarządcy cmentarza?, ./upload/articles_pakiety/29152/03_obraz.jpg
Czy nie ma ani jednego organu zdolnego przeciwstawić się nielegalnym działaniom zarządcy cmentarza?, ./upload/articles_pakiety/29152/08_obraz.jpg


- Rada na listopadowej sesji pokazała jak przejmuje się obowiązującym prawem. Wykazałem wówczas, że przeznaczenie terenu na cele sakralne wymaga wniosku biskupa i w przypadku braku wniosku uchwała jest niezgodna z prawem, co potwierdzają wyroki sądów administracyjnych. A mimo to Rada niemal jednogłośnie
zagłosowała za bezprawną uchwałą, chociaż Prezydent Miasta Kutna potwierdził, że wniosku biskupa wówczas nie było - mówi radca prawny Piotr Tarała-Kowalczyk.

Wojewoda Łódzki odrzucił skargę mieszkańców, uznając że skoro w postępowaniu nadzorczym Biskup Łowicki złożył wniosek o budowę kaplicy, to wymogi formalne w pewnym sensie zostały spełnione. Jak widać pismo biskupa ma niezwykłą moc sprawczą w prawie administracyjnym czyli ktoś wodzi wojewodę za nos, zamiast, wojewoda przewodzić w imię porządku prawnego. Mieszkańcy oczywiście mają możliwość zaskarżenia tej decyzji.

W styczniu tego roku na sesji nadzwyczajnej Rada Miasta Kutna nie zajęła stanowiska w sprawie wezwania do usunięcia naruszenia prawa wystosowanego przez mieszkańców Kutna Elżbiety i Henryka Baranowskich oraz Sławomiry i Michała Michalaków, reprezentowanych przez radcę prawnego Piotra Tarałę-Kowalczyka. Chodzi o usunięcie naruszenia prawa dokonanego w uchwale Rady Miejskiej z 7 marca 2001 roku w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu. Wnioskodawcy są właścicielami działek położonych na terenie kwestionowanego planu z 2001 roku. Na skutek poszerzenia terenu cmentarza wprowadzono wówczas szereg ograniczeń w możliwości zagospodarowania nieruchomości. Jednym słowem mieszkańcy twierdzą, że od zarania plan zagospodarowania procedowany jest z naruszeniem prawa.

Uchwała z 2001 naruszyła ich zdaniem art. 42 ust.1 ustawy o stosunku państwa do kościoła katolickiego w RP ze względu na brak wniosku biskupa diecezjalnego o poszerzenie cmentarza wymaganego w procedurze zmiany planu zagospodarowania przestrzennego. Takiego wniosku nie było co potwierdza pismo wówczas zastępcy prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego z kwietnia 1997 roku w odpowiedzi na interpelację radnej Rady Miejskiej Teresy Wielemborek. Brak stosownego wniosku biskupa diecezjalnego wyklucza możliwość wszczęcia procedury planistycznej w zakresie rozszerzenia cmentarza, nie jest też dopuszczalne późniejsze uzyskanie stanowiska biskupa na ten temat. Mieszkańcy podkreślają też, że o naruszeniu prawa w tej kwestii świadczy jednolite orzecznictwo administracyjne. Ani parafia ani proboszcz nie są uprawnieni do składania wniosku o powiększenie cmentarza.

Na sesji Grzegorz Chojnacki, przewodniczący rady zapytał  radnych czy chcą zająć stanowisko w sprawie wezwania do usunięcia naruszenia prawa. Radni w głosowaniu odmówili zajęcia stanowiska, 16 radnych było przeciw zajęciu stanowiska, a radny Rafał Jóźwiak za.

- Złożyliśmy skargę na uchwałę w sprawie planu miejscowego z 2001. Rada Miasta Kutna postanowiła zignorować wezwanie do usunięcia naruszenia prawa, okazując tym samym lekceważenie wobec mieszkańców Kutna, których reprezentuję. Jest to niebywałe, że obywatele, mieszkańcy miasta, kierują wezwanie do pochodzącego z wyboru organu, wskazując szereg potencjalnych nieprawidłowości w uchwale - tymczasem Rada nie raczy udzielić jakiejkolwiek odpowiedzi. Jeśli uchwała była prawidłowa, to dlaczego Rada nie zajęła stanowiska wobec naszych zarzutów? - pyta Piotr Tarała-Kowalczyk, radca prawny kutnian. [więcej]
wandea, 06.04.2016 16:36|czytane: 2271 razy|137 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Gmina Nowe Ostrowy: Niby stary, ale jaki nowoczesny
Kilka lat temu gmina Nowe Ostrowy doczekała się nowoczesnego i przestronnego gmachu urzędu, który spełnia wszelkie wymagania współczesnej rzeczywistości. Stary budynek położony tuż obok miał być sprzedany, ale...

Gmina Nowe Ostrowy: Niby stary, ale jaki nowoczesny, ./upload/articles_pakiety/29791/01_obraz.jpg
Gmina Nowe Ostrowy: Niby stary, ale jaki nowoczesny, ./upload/articles_pakiety/29791/02_obraz.jpg


- Doszliśmy do wniosku, że nie opłaca się nam sprzedawać starego urzędu – powiedział eKutno.pl Zdzisław Kostrzewa, wójt gminy Nowe Ostrowy. - Okazało się, że na kapitalny remont tego budynku możemy otrzymać dofinansowanie z funduszy unijnych.

Osoby, które kilka lat temu musiały odwiedzić Urząd Gminy w Nowych Ostrowach doskonale pamiętają tragiczny stan techniczny tej budowli  - skrzypiące, strome i wąskie schody, ciasne i ciemne pomieszczenia, to tylko niektóre niedogodności utrudniające życie urzędnikom i petentom.

Pierwsze decyzje o budowie nowego urzędu zapadły wiele lat temu jeszcze za wójta Jakuba Świtkiewicza. To właśnie wtedy powstały fundamenty pod nowy gmach. Z różnych przyczyn gmina zwlekała z rozpoczęciem budowy nowego gmachu, bo w ocenie samorządowców były inne ważniejsze potrzeby. [więcej]
redaktor, 06.04.2016 17:41|czytane: 918 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Majówka tuż, tuż... A może do Kopalina?
Czy to realne - niezatłoczona plaża nad polskim morzem? Możliwe, możliwe, osobiście sprawdzone! Miłośnicy turystyki i odpoczynku na łonie natury już zimą ustalili miejsce, w którym spędzą weekend majowy. Tym, którzy chcą aktywnie odpoczywać w trakcie zbliżającej się majówki, a nie mają żadnych konkretnych planów, proponujemy odwiedzenie miejscowości Kopalino.

Majówka tuż, tuż... A może do Kopalina?, ./upload/articles_pakiety/29788/03_obraz.jpg
Majówka tuż, tuż... A może do Kopalina?, ./upload/articles_pakiety/29788/04_obraz.jpg
Majówka tuż, tuż... A może do Kopalina?, ./upload/articles_pakiety/29788/05_obraz.jpg


Jeśli szukamy ciszy, pięknego sosnowego lasu, szumiących fal morza... i niewielu turystów, to Kopalino (sąsiednie wioski również ) jest miejscem do tego idealnym.

Kopalino to wieś kaszubska położona w województwie pomorskim, w powiecie wejherowskim, w gminie Choczewo na obszarze Pobrzeża Kaszubskiego. Wieś jest siedzibą sołectwa Kopalino, w którego skład wchodzą również miejscowości: Lubiatowo i część wsi Lubiatowo – Szklana Huta. Położenie w odległości niecałych 2 km od plaży nad Bałtykiem przyśpieszyło proces przekształcania się wioski w miejscowość turystyczno-letniskową. Co jednak nie oznacza, że turyści dokonują na Kopalino i okoliczne wioski „najazdu”.

Dominującą rolę odgrywają prywatne tereny letniskowe, zabudowane domkami letniskowymi i małymi pensjonatami, położone wśród lasów. Bardzo dobrze rozwinięta jest baza gastronomiczna i rozrywkowa. Główną atrakcją dla przyjezdnych jest szeroka i piaszczysta plaża. Ceny za nocleg (zależne między innymi od standardu) zaczynają się od 40 złotych za dobę, choć można „znaleźć” kwatery tańsze, ale na pewno nie na majówkę. Nie ma również problemów z wyżywieniem. Warto posmakować wypieków kaszubskich, szczególnie placka ze śliwkami i różnego rodzaju chleba – pychota! [więcej]
redaktor, 06.04.2016 16:50|czytane: 1155 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Drzwi Otwarte w "Troczewskim" pełne atrakcji
Wiele atrakcji czekało na gimnazjalistów w Zespole Szkół  Zawodowych Nr 2 im. dr. A. Troczewskiego w Kutnie w sobotę 2 kwietnia br. W ramach Drzwi Otwartych kadra pedagogiczna i uczniowie przygotowali dla zainteresowanych szkołą gimnazjalistów mnóstwo ciekawych zajęć. 

Drzwi Otwarte w
Drzwi Otwarte w
Drzwi Otwarte w


Młodzież gimnazjalna mogła zwiedzić pracownie przedmiotowe, uczestniczyć w różnorodnych pokazach, m.in. baristycznym, konkursach językowych  i ekonomicznych, doświadczeniach laboratoryjnych, prezentacjach multimedialnych, a także degustować świeżo przygotowane soki, chipsy jabłkowe i wyroby cukiernicze. Zachwyt wzbudził pokaz kelnerski wykonany profesjonalnie przez uczennice klasy III TZ kelner, wzbogacony atrakcyjnymi elementami tanecznymi. Wiele przyjemności dostarczyła zwiedzającym możliwość dekorowania masą cukrową przygotowanych wcześniej ciasteczek a także udział w rozgrywkach tenisa stołowego.

Zainteresowaniem cieszyły się kroniki szkoły, Szkolnego Koła PCK, LOP. Odzwierciedlały one bieżące życie szkoły: wycieczki, wszelkie podejmowane akcje, uroczystości, działania społeczne, profilaktyczne i charytatywne. Podziw wśród zwiedzających wzbudziły wykonane techniką olejną prace malarskie utalentowanego artystycznie ucznia klasy IV TZ technik żywienia i usług gastronomicznych  - Łukasza Żakiety, wielokrotnego laureata konkursów plastycznych  miejskich,  powiatowych i wojewódzkich konkursów. [więcej]
pismak, 06.04.2016 17:58|czytane: 1239 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Brydżystki KDK Kutno Wicemistrzyniami Polski
W miniony weekend rozegrano w Warszawie Mistrzostwa Polski Par Kobiet w Brydżu Sportowym. Wygrały Danuta Kazmucha (Connector Poznań) – Grażyna Brewiak (Gdańsk) z wynikiem 64,94%. Duży sukces zanotowały zawodniczki reprezentujące KDK1 Kutno Marta Maj-Rudnicka i Kamila Szczepańska, które z wynikiem 58% zdobyły srebrny medal.

Brydżystki KDK Kutno Wicemistrzyniami Polski, ./upload/articles_pakiety/29790/01_obraz.jpg


Trzecie miejsce i brązowy medal przypadł Dominice Piesiewicz i Zuzannie Moszczyńskiej (Consus Carbon Kalisz). Nagrody i medale wręczał Wiceprezes PZBS Rudolf Borusiewicz – Przewodniczący Związku Powiatów Polskich.
Nie jest to pierwszy medal Mistrzostw Polski Marty i Kamili. W 2009 roku dziewczyny zdobyły Mistrzostwo Polski Par Kobiet. Obie posiadają tytuły arcymistrzowskie. Jako jedne z nielicznych kobiet grają z powodzeniem w polskiej Ekstraklasie. [więcej]
pismak, 06.04.2016 17:27|czytane: 364 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Myśleć sercem - Papieskie inspiracje na Zamku w Oporowie
Muzeum – Zamek w Oporowie zaprasza na spotkanie z cyklu „Salon Poetycki na Zamku w Oporowie”. Wystąpią Dariusz Jakubowski – aktor, Katarzyna Thomas - sopran, Piotr Szafraniec – fortepian. Zaprezentują oni program poetycko-muzyczny ”Myśleć sercem – Papieskie inspiracje”.

Zapraszamy w niedzielę 10 kwietnia o godz. 17.00. Cena biletu 10 zł. W programie romantyczne monologi Z. Krasińskiego, St. Wyspiańskiego z XX-wieczną muzyką W. Lutosławskiego, pisma A. Mickiewicza i J. Słowackiego z pieśnią K. Szymanowskiego i sonatą S. Prokofiewa, współczesna poezja Z. Herberta z klasyką J. Haydna oraz mistyczne psalmy J. Donne’a z harmonią polifonii J. S. Bacha. [więcej]
kultura, 06.04.2016 17:18|czytane: 354 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Spotkanie z Andrzejem Latosem w Zespole Szkół Nr 4 w Kutnie-Azorach
Wczoraj, 5 kwietnia w Zespole Szkół Nr 4 odbyło się  kameralne spotkanie autorskie z panem Andrzejem Latosem, autorem książki „Prace rewaloryzacyjne w zabytkowym Parku im. Wiosny Ludów w Kutnie” oraz wielu opracowań naukowych, ekspertyz i referatów z zakresu ochrony środowiska przyrodniczego.

Spotkanie z Andrzejem Latosem w Zespole Szkół Nr 4 w Kutnie-Azorach, ./upload/articles_pakiety/29786/01_obraz.jpg
Spotkanie z Andrzejem Latosem w Zespole Szkół Nr 4 w Kutnie-Azorach, ./upload/articles_pakiety/29786/02_obraz.jpg
Spotkanie z Andrzejem Latosem w Zespole Szkół Nr 4 w Kutnie-Azorach, ./upload/articles_pakiety/29786/03_obraz.jpg


Z wykształcenia Andrzej Latos jest magistrem inżynierem leśnictwa w specjalności hodowla lasu na Wydziale Leśnym w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Jest od lat związany z Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej. Młodzież usłyszała opowieść o historii kutnowskiego parku i o jego przyszłości. [więcej]
pismak, 06.04.2016 17:08|czytane: 441 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
45 mandatów i dwóch nietrzeźwych kierowców
Wczoraj  w godzinach od 16.00 do 22.00 w powiecie kutnowskim zostały przeprowadzone działania pod nazwą Trasa E-30. Głównym celem przedsięwzięcia jest ujawnianie pojazdów przewożących towary na terytorium RP poza obrotem celnym, cudzoziemców nielegalnie przebywających na terytorium kraju, osób poszukiwanych oraz sprawców przestępstw.

45 mandatów i dwóch nietrzeźwych kierowców, ./upload/articles_pakiety/29772/01_obraz.jpg


Każde działania o charakterze represyjno – kontrolnym przyczyniają się również do popraw bezpieczeństwa na drogach. W akcji brała udział optymalna ilość policjantów, których wspomagali funkcjonariusze Wydziału Zwalczania Przestępczości Izby Celnej w Łodzi oraz funkcjonariusze Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Łodzi. [więcej]
pismak, 06.04.2016 17:15|czytane: 395 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Graj na medal w Aquaparku Kutno
Zachęcamy do cyklicznych spotkań mini - zawodów squasha w Aquaparku Kutno. Najbliższe spotkanie 10 kwietnia o godz. 18.50.

Graj na medal w Aquaparku Kutno, ./upload/articles_pakiety/29784/01_obraz.jpg


Terminy rozgrywek w ramach Graj na medal w Aquaparku Kutno będą ogłaszane  na  stronie  internetowej  Aquaparku,  profilu  facebook oraz na tablicy z informacjami w  Aquaparku Kutno.  Zgłoszenia dokonuje się telefonicznie (tel. 24 357 56 07) lub w kasie Aquaparku do momentu rozpoczęcia losowania. Opłata startowa 10 zł.

REGULAMIN

[więcej]
pismak, 06.04.2016 17:24|czytane: 394 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W dzisiejszym odcinku Ostrego cięcia werdykt, który zadecyduje o losach salonu w Kutnie
Już dziś Anna Powierza sprawdzi na własnych włosach co to jest „zwijek”. W dzisiejszym odcinku Ostrego cięcia wyda werdykt, który zadecyduje o losach salonu „Africa” w Kutnie.

W dzisiejszym odcinku Ostrego cięcia werdykt, który zadecyduje o losach salonu w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/29787/01_obraz.jpg


Na własnych włosach przekona się, co to jest „zwijek”, element fryzury zaproponowanej jej przez kutnowskie fryzjerki. Czy subtelna Anna Powierza, która we fryzjerstwie najbardziej ceni delikatność doświadczy jej w „Africe”? Czy jej obecność załagodzi ostrą awanturę pomiędzy Tomkiem Schmidtem a Andrzejem Wierzbickim, wywołaną oceną umiejętności fryzjerek z Kutna? Czyten salon ma jeszcze jakąkolwiek szansę na sukces? Przekonamy się dziś oglądając OSTRE CIĘCIE o 22:00 w TTV

Link do fragmentu odcinka : https://we.tl/2mzxchq6Pb

[więcej]
pismak, 06.04.2016 14:41|czytane: 1378 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Uderzył w drzewo w Głogowcu. Auto do kasacji
Trwają czynności Policji na miejscu zdarzenia w Głogowcu. Przed godziną 12.00  33-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego, kierujący autem osobowym na kutnowskich numerach wypadł z zakrętu przy lesie w gminie Kutno i uderzył w drzewo. Nad samochodem kłębił się dym. Samochód nadaje się do kasacji, jest całkowicie rozbity.

- Trwają czynności na miejscu. Kierowca ma niewielkie obrażenia, ustalamy okoliczności zdarzenia - informuje podkom. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno.

Kierowcę przewieziono do kutnowskiego szpitala, był trzeźwy. [więcej]
wandea, 06.04.2016 12:13|czytane: 841 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kiedy kota nie ma... Konkurs rozstrzygnięty
„Kiedy kota nie ma…” istnieje szansa, że pojawi się w najmniej oczekiwanym momencie! A wtedy bieg komicznych wydarzeń w tej znakomitej brytyjskiej komedii sytuacyjnej, może nabrać zawrotnego tempa, a rozbawienie Widzów całkowicie wymknąć się spod kontroli.

Na spektakl  „Kiedy kota nie ma…” 21 kwietnia o godz. 18.00 zaprasza Kutnowski Dom Kultury. Bilety w cenie 70 zł dostępnie w kasie KDK, CTMiT oraz w sprzedaży ONLINE.


Kiedy kota nie ma... Konkurs rozstrzygnięty, ./upload/articles_pakiety/29609/01_obraz.jpg


Dwa zaproszenia na spektakl wygrały Lidia Śliwicka i Renata Maćkowiak. Zaproszenia należy odebrać w kasie KDK przed spektaklem.

Podróż poślubna do Saint Tropez? Tak! Ale w dwudziestą rocznicę ślubu? Jak poradzą sobie z wzajemnymi uszczypliwościami dwa zabawne angielskie małżeństwa z 20-letnim stażem? Jak rozbudzić dziką namiętność w mężu fajtłapie? Jak ów próbuje dotrzymać kroku szwagrowi seksoholikowi? Jak zaimponować zmanierowanej zamożnej siostrze i nie zabić jej wędzonym łososiem? Oraz czy szczotka sedesowa z wizerunkiem pary królewskiej może pomóc w samobójstwie pięknej 20-latce? – odpowiedzi mogą być abstrakcyjnie zaskakujące! Jedyne przewidywalne tego wieczoru, to ponad 2 godziny dobrego dowcipu, humoru i śmiechu do łez! [więcej]
kultura, 06.04.2016 11:50|czytane: 1253 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Autorka książek dla dzieci w kutnowskiej bibliotece
Wczoraj w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie odbyło się spotkanie z Renatą Piątkowską, socjolożką, autorką książek dla dzieci.

Autorka książek dla dzieci w kutnowskiej bibliotece, ./upload/articles_pakiety/29781/01_obraz.jpg
Autorka książek dla dzieci w kutnowskiej bibliotece, ./upload/articles_pakiety/29781/05_obraz.jpg


Jej książka Wieloryb otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, Na wszystko jest sposób II nagrodę w konkursie im. Astrid Lindgren, a Wszystkie moje mamy  I nagrodę w konkursie Przecinek i Kropka.  Trzy z jej książek zostały wpisane na Złotą Listę Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Pisarka za całokształt twórczości pisarka otrzymała Nagrodę im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz.

Dzieci i rodzice zgromadzeni w czytelni kunowskiej biblioteki słuchali z zaciekawieniem pani Renaty i fragmentów jej książek. [więcej]
pismak, 06.04.2016 11:29|czytane: 502 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Sukces kutnian w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski
Sukcesem zakończył się start kutnian w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Federacji GPC I WUAP w Martwym Ciągu i Wyciskaniu Leżąc, które odbyły się podczas ostatniego weekend w Zalesiu z udziałem 270 zawodników z 11 krajów Europy. Zawodnicy z Kutna indywidualnie zdobyli pięć tytułów Mistrza Polski i jeden Vice Mistrza oraz ustanowili dwa Rekordy Świata i cztery rekordy Polski.

Sukces kutnian w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski , ./upload/articles_pakiety/29780/01_obraz.jpg
Sukces kutnian w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski , ./upload/articles_pakiety/29780/02_obraz.jpg
Sukces kutnian w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski , ./upload/articles_pakiety/29780/03_obraz.jpg


Martwy ciąg Federacja GPC
Mateusz Kaczmarek Junior do 23 lat kat. wagowa do 67.5 kg - 1 miejsce i tytuł Mistrza Polski z wynikiem 190 kg. Rekord Polski oraz 3 miejsce open junior.
Antoni Kaliński Masters (60-64) lat kat. wagowa do 67.5 kg - 1 miejsce i tytuł Mistrza Polski z wynikiem 145 kg. Rekord Świata. [więcej]
pismak, 06.04.2016 10:10|czytane: 448 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Chcieliście? Macie! Bednarek na Kutnowskiej Majówce
Koncert Kamila Bednarka to projekt zgłoszony do akcji Rusz Miasto organizowanej przez Kutnowski Dom Kultury. Z powodów regulaminowych nie został jednak dopuszczony do głosowania.

Chcieliście? Macie! Bednarek na Kutnowskiej Majówce, ./upload/articles_pakiety/29777/01_obraz.jpg


- Ale ponieważ Wy mówicie nam czego chcecie - a my Was słuchamy - Bednarek  zagra dla Was podczas tegorocznej Majówki! Wy wybraliście - my ruszamy z tematem! - piszą organizatorzy. [więcej]
kultura, 05.04.2016 14:57|czytane: 849 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wygrana "Dwójki" w eliminacjach Coca Cola Cup 2016
W ubiegły piątek na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 6 w Kutnie został rozegrany I etap rundy eliminacyjnej Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Coca Cola Cup 2016 w kategorii chłopców, którego organizatorem był nauczyciel wychowania fizycznego Gimnazjum nr 2 im. Marsz.
J. Piłsudskiego w Kutnie Andrzej Karbowski.


Wygrana
Wygrana
Wygrana


W zawodach brało udział osiem drużyn podzielonych na dwie grupy. Dwa najlepsze zespoły z każdej grupy awansowały do półfinałów, następnie ich zwycięzcy spotkali się w finale zaś przegrane drużyny rywalizowały w meczu o trzecie miejsce. Rozpoczęcia zawodów dokonał przedstawiciel Urzędu Miasta Kutna Paweł Szczepanik, zawody podsumował zaś dyrektor MOSiR w Kutnie Paweł Ślęzak, któremu organizatorzt dziękują za pomocw sfinansowaniu turnieju. Turniej odbył się dzięki uprzejmości dyrekcji SP nr 6 w Kutnie, która udostępniła Orlik.

Wyniki drużyny Gimnazjum nr 2 w Kutnie
MECZE GRUPOWE
GIM. NR 2 KUTNO – GIM. BIELAWY     7:1
GIM. NR 2 KUTNO – GIM. KRZYŻANÓW     2:0
GIM. NR 2 KUTNO – GIM. ŁANIĘTA             3:1
MECZ PÓŁFINAŁOWY
GIM. NR 2 KUTNO – GIM. OSTROWY          2:1
MECZ FINAŁOWY
GIM.NR 2 KUTNO – GIM. NR 3 KUTNO       1:0
Zajmując I miejsce drużyna Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie awansowała do II etapu eliminacji turnieju. [więcej]
pismak, 05.04.2016 15:19|czytane: 458 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Inauguracja rozgrywek Skrzatek KKS Pro-Basket Kutno
Wczoraj odbył się pierwszy turniej rozgrywany w ramach Wojewódzkiej Ligi Skrzatek U11K. W rozgrywkach wystartowało 10 zespołów, w tym drużyna KKS Pro-Basket Kutno prowadzona przez trenera Mariusza Łubińskiego. Skrzaty rozegrają łącznie 5 turniejów plus turniej finałowy, który odbędzie się 4 czerwca 2016r. W pierwszym turnieju rozgrywanym w Kutnie, prócz zespołu kutnowskiego wystartowały ekipy Grot Pabianice, UKS Basket oraz Widzew Łódź.

Inauguracja rozgrywek Skrzatek KKS Pro-Basket Kutno , ./upload/articles_pakiety/29773/01_obraz.jpg


W pierwszym meczu gospodynie turnieju, zawodniczki KKS Pro-Basket Kutno wygrały po emocjonującym spotkaniu z zespołem Grot Pabianice 18:16 (8:4, 3:4, 0:4, 7:4).

Punktowały: Białoskórska Klaudia 6, Góral Amelia 0, Jędrzejczak Julia 6, Józefowicz Maria 0, Kacprowicz Martyna 0, Krakowiak Wiktoria 0, Królikowska Martyna 1, Łubińska Oliwia 1, Sobczyk Alicja 4, Starbała Milena 0, Tomasik Nikola 6, Urban Zuzanna 0. [więcej]
pismak, 05.04.2016 13:21|czytane: 524 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Ruszył Program Rodzina 500+. MOPS zatrudnił dodatkowe osoby
W piątek 1 kwietnia w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kutnie ruszył Program Rodzina 500 plus. Pierwszego dnia obowiązywania programu przyjęto ponad 200 osób. MOPS zatrudnił dodatkowe cztery osoby do obsługi tych świadczeń. Na stanowisko inspektora konkurs wygrała Katarzyna Andrzejewska, referenta Marta Michalska-Miklas oraz dwóch starszych inspektorów Aneta Wasielewska i Bożena Radke.

Wszystkich zaineresowanych zapraszamy do składania wniosków w siedzibie Ośrodka w Dziale Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnych – Sekcja Świadczenia Wychowawczego na stanowiskach nr od 1 do 7 poniedziałek – piątek 9.00 -17.00.

Wydawanie wniosków 500 plus oraz udzielanie informacji odbywa się w pokoju nr 3 w dniach:  poniedziałek – piątek 8.00 - 17.00. [więcej]
pismak, 05.04.2016 12:40|czytane: 850 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno w ćwierćfinale Mistrzostw Polski młodziczek U-14K
W dniach 2-3 kwietnia Bydgoszczy w ramach turnieju strefowego młodziczki KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno rozegrały dwa mecze. W sobotę w pierwszym meczu pokonały zespół KS BASKET 25 Bydgoszcz (II miejsce okręgu kujawsko-pomorskiego) 80 : 69 (24:18, 13:20, 16:21, 27:10). W niedzielę po bardzo dobrym meczu uległy mistrzowi okręgu kujawsko-pomorskiego zespołowi MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz 62:60 (14:19, 14:12, 14:11, 20:18).

KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno w ćwierćfinale Mistrzostw Polski młodziczek U-14K , ./upload/articles_pakiety/29774/01_obraz.jpg


KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno w Bydgoszczy występował w składzie: Kozarska Justyna -15 pkt., Myszkowska Julia 24, Ambroziak Julita – 4, Gołofit Natalia -3, Brewińska Julia -12, Woźniak Iga -28, Sikorska Zuzanna -6, Ferensztajn Dorota -9, Jabłońska Małgorzata -0, Janczak Zuzanna -4, Pietrzak Natalia -20, Nadolska Gabriela 15. [więcej]
pismak, 05.04.2016 13:26|czytane: 365 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kibic Polfarmexu Kutno skazany. Ma zakaz wstępu na imprezy sportowe
46-letni kutnianin, który wniósł i odpalił środki pirotechniczne na Hali Sportowo widowiskowej Arena Toruń usłyszał wyrok pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok oraz zakaz wstępu na imprezy sportowe o podobnym charakterze także przez rok.

Kibic Polfarmexu Kutno skazany. Ma zakaz wstępu na imprezy sportowe, ./upload/articles_pakiety/29771/01_obraz.jpg


W miniony piątek, 1 kwietnia około godz. 20:00 podczas trwania meczu koszykówki mężczyzn pomiędzy drużynami Polski Cukier Toruń z Polfarmex Kutno ochrona imprezy zatrzymała i przekazała w ręce funkcjonariuszy mężczyznę, który odpalił race świetlne.  46- latek z Kutna z ust kryminalnych w Komisariacie Policji Toruń Śródmieście usłyszał już zarzut naruszenia przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych poprzez wnoszenie i posiadanie środków pirotechnicznych.

Wczoraj policjanci skierowali wniosek do Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum Zachód o rozpatrzenie sprawy w postępowaniu  przyspieszonym. [więcej]
pismak, 05.04.2016 12:59|czytane: 779 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Nowe autobusy i modernizacja bazy MZK. Kutno czeka na dofinansowanie
Przez najbliższe lata samorząd miejski chce odmienić wizerunek Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego sp. zo.o. poprzez modernizację bazy, zakup sześciu autobusów elektrycznych, auta pomocy drogowej oraz budowę stacji do ładowania autobusów.

Miasto na ten cel chce pozyskać dofinansowanie w wysokości 85 proc. projektu o wartości 22 mln zł. Głównym celem miejskiej inestycji jest obniżenie w przyszłości cen biletów, a w efekcie bezpłatna komunikacja miejska. [więcej]
pismak, 05.04.2016 09:35|czytane: 948 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kurs tańca użytkowego dla par i singli już od czwartku
W czwartek 7 kwietnia startuje KURS TAŃCA UŻYTKOWEGO DLA PAR I SINGLI. Studio Tańca Alibi zaprasza pary oraz singli na kurs tańca użytkowego. Oferta zajęć przeznaczona jest dla osób, które nie potrafią tańczyć lub zwyczajnie są znudzone zbyt małą ilością figur w swoim tańcu. Na kursie nabierzecie Państwo pewności siebie i bez obaw przetańczycie każdą imprezę taneczną.

Kurs tańca użytkowego dla par i singli już od czwartku, ./upload/articles_pakiety/29769/01_obraz.jpg


Program kursu zawiera naukę najmodniejszych i najbardziej przydatnych tańców użytkowych
(disco samby i discofoxa):

Discofox  i disco samba to dyskotekowe tańce użytkowe, które są bardzo przydatne na każdej imprezie tańczonej w parach.  Są to tańce proste a jednocześnie niezwykle widowiskowe. Dzięki niezliczonej ilości obrotów i fantazyjnych figur, przyciągają uwagę i wzbudzają podziw oglądających. Stosując ich kroki można spokojnie przetańczyć całą noc, gdyż ilość figur jest tutaj nieograniczona. Schemat kroków może być układany w nieskończoną liczbę kombinacji zarówno prostych jak i zaawansowanych.  Disco samby i discofoxa może nauczyć się każdy w stosunkowo krótkim czasie. Są one korzystną alternatywą dla wszystkich tych, którzy chcieliby swobodnie pobawić się na każdej imprezie tanecznej typu wesele, dyskoteka, sylwester, studniówka, bal karnawałowy, impreza firmowa itp.

Jeśli nie masz osoby towarzyszącej zadzwoń i zapisz się a my znajdziemy dla Ciebie partnera lub partnerkę. Gwarantujemy świetną zabawę i niezapomniane wrażenia. [więcej]
pismak, 05.04.2016 12:19|czytane: 425 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowskie zagłębie scrabblowe
Kto rano wstaje, … ten idzie do świetlicy, albo na zajęcia kółka scrabble®  „Koło Szyn” w Szkole Podstawowej  nr 6 w Kutnie.  Uczniowie spotykają się w piątki o godzinie 7:00.  Jest ich około dwudziestki. Zazwyczaj grają w parach, trójkach, czwórkach, a nawet w większych składach. Wielopoziomowa (słowa, układ przestrzenny, punkty) a jednocześnie klarowna konstrukcja gry, odzwierciedla strukturę języka. Sekcją scrabbli w szkole zajmuje się Wiesław Zwarycz.

Kutnowskie zagłębie scrabblowe, ./upload/articles_pakiety/29768/01_obraz.jpg
Kutnowskie zagłębie scrabblowe, ./upload/articles_pakiety/29768/02_obraz.jpg
Kutnowskie zagłębie scrabblowe, ./upload/articles_pakiety/29768/03_obraz.jpg


Dzięki temu zabawa daje uczniom doświadczenie, że język jest skomplikowany, a jednocześnie uporządkowany i po przyswojeniu sobie jego podstawowych zasad, logiczny i przewidywalny. Scrabble będąc łamigłówką słowną uczą również innych sposobów "łamania sobie głowy". Ważne jest prawidłowe układanie słów, wkomponowywanie liter pomiędzy te rozłożone na planszy, szukanie jak najlepszego układu przestrzennego, który daje szansę na pola premiowane. Zdaniem psychologów dziecięcych wszystko to zachęca do kreatywnego myślenia, uczy wytrwałego szukania nowych rozwiązań i kształtuje logiczne myślenie. [więcej]
pismak, 05.04.2016 09:20|czytane: 489 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Życzymy powodzenia szóstoklasistom
Dziś szóstoklasiści przystąpili do pierwszego poważnego egzaminu w swoim życiu. Na szczęście nie można go oblać, co oczywiście stresu wielkiej pierwszej próby nie zmniejsza. Sprawdzian na koniec podstawówki pomoże określić nauczycielom i rodzicom możliwości i umiejętności uczniów.

Życzymy 12-latkom wszystkiego najlepszego, niech wyniki ich zadowolą i rodziców, którzy chcą dla dzieci jak najlepiej. Przed Wami gimnazjum i kolejne egzaminy w życiu, które będą miały na pewno większy sens. [więcej]
wandea, 05.04.2016 09:06|czytane: 417 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wernisaż wystawy Indonezja. Mozaika tradycji i kultur
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza jutro o godz 14.00 na wernisaż wystawy „Indonezja. Mozaika tradycji i kultur”. Na ekspozycji, pochodzącej ze zbiorów Muzeum Etnograficznego w Krakowie, można będzie podziwiać ponad 100 obiektów rzemiosła artystycznego i użytkowego, m.in. przepiękne, ręcznie wykonane batiki (tkaniny zdobione specjalną techniką woskowania i farbowania) oraz przybory do tworzenia wzorów na tkaninach.

Wernisaż wystawy Indonezja. Mozaika tradycji i kultur, ./upload/articles_pakiety/29723/01_obraz.jpg


Zaprezentowana zostanie różnorodna tradycyjna broń, w tym sztylety krisy – narodowa broń Indonezyjczyków oraz różne formy lalek i masek prezentujące teatr cieni, teatry marionetek, teatr masek. Na specjalną uwagę zasługują również rzeźby pary młodej związane z symboliką małżeństwa w tradycji jawajskiej. [więcej]
kultura, 05.04.2016 08:58|czytane: 369 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
I turniej przedsiębiorczości młodzieży powiatu kutnowskiego. Twój biznes przyszłością regionu
W sobotęw Kutnowskim Domu Kultury odbyło się spotkanie z młodzieżą klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych powiatu kutnowskiego, którzy zakwalifikowali się do następnego etapu turnieju. Przedsięwzięcie realizowane jest przez Agencję Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. a jego główny cel to pobudzenie postaw przedsiębiorczych u uczniów szkół średnich, podniesienie poziomu wiedzy z zakresu sporządzania biznesplanów, prowadzenia działalności gospodarczej, motywowanie do myślenia o własnej zawodowej przyszłości.

Projekt realizowany jest z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

W pierwszej części spotkania swoje wystąpienie miała Monika Mularska-Kucharek - dr socjologii, trener biznesu, terapeuta. Prezentacja zatytułowana była „Drogowskaz na przedsiębiorczość”. Młodzież mogła dowiedzieć się kim jest człowiek przedsiębiorczy, jakie powinien mieć cechy, jakie korzyści niesie bycie osobą przedsiębiorczą, jak przedsiębiorczość wpływa na jakość życia, jak ważna jest rola naszej postawy i nastawienia w działaniach i osiąganiu sukcesów.

Kolejny panel to prezentacja firmy G3 Poland – dystrybutora gier planszowych, sponsora projektu. Tematem wystąpienia Ludwiki Przybylskiej oraz Piotra Stefańskiego była między innymi grywalizacja, wykorzystanie gier planszowych do pobudzaniu przedsiębiorczości, w procesie podejmowania decyzji w zmieniających się warunkach ekonomicznych i otoczeniu, zarządzanie budżetem itp. [więcej]
pismak, 05.04.2016 08:55|czytane: 369 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ogłoszenie o sprzedaży (z pierwszej ręki) nowego parterowego budynku mieszkalnego w KUTNIE
Zapraszamy do zakupu zabudowanej działki budowlanej o pow. 1560 m2, uzbrojonej we wszystkie media: woda, kanalizacja sanitarna i deszczowa, energia elektryczna, gaz ziemny ( IV kw. 2016 r.)
Nieruchomość zlokalizowana jest w bezpiecznej dzielnicy Kutna - Łąkoszyn.

Ogłoszenie  o sprzedaży (z pierwszej ręki) nowego parterowego budynku mieszkalnego  w  KUTNIE, ./upload/articles_pakiety/29743/01_obraz.jpg
Ogłoszenie  o sprzedaży (z pierwszej ręki) nowego parterowego budynku mieszkalnego  w  KUTNIE, ./upload/articles_pakiety/29743/02_obraz.jpg


Na działce 1560 m2 wybudowany jest:
-  parterowy budynek mieszkalny o pow. zabudowy 140 m2 i pow. użytkowej 100 m2
-  budynek gospodarczy z garażem o łącznej pow. użytkowej 74 m2.
Dom posiada bardzo funkcjonalny rozkład pomieszczeń: 4 pokoje (w tym salon z zadaszonym tarasem), aneks kuchenny oraz własną kotłownię.

Sprzedającym jest osoba prawna  - co zwalnia Kupującego z opłaty 2 % podatku od wartości nabytej nieruchomości. [więcej]
wandea, 01.04.2016 16:58|czytane: 2699 razy|komentuj|czytaj cały
RIO zapowiada kontrole finansów szpitala, miasta i powiatu. Wojewoda odpowiada mieszkańcowi Kutna
Dr Dariusz Stokwiszewski, mieszkaniec Kutna skierował w lutym pismo do Wojewody Łódzkiego w sprawach bulwersujących opinię publiczną przez ostatnie kadencje samorządu. W piśmie przewodnim mieszkaniec prosi Wojewodę o przeprowadzenie kontroli w ramach jego kompetencji zarówno w samorządzie miejskim, jak i powiatowym. Wojewoda w związku z nadesłanym pismem prowadził postępowana wyjaśniające, a także informacje z załączników pisma kutnianina przesłał do odpowiednich instytucji wg kompetencji np. Regionalnej Izby Obrachunkowej w Łodzi czy Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Odpowiedzi z instytucji spływają z tygodnia na tydzień.

- Tu, w Kutnie powstała swego rodzaju silna grupa osób związanych nie tylko ideologicznie ale w innych, towarzysko biznesowych aspektach. Jako prawnikowi z zakresu prawa konstytucyjnego i doktryn polityczno – prawnych nie muszę udowadniać prawdziwości stwierdzenia XIX wiecznego historyka o tym, że „władza deprawuje a władza absolutna deprawuje absolutnie”. Jeśli to czynię i wstawiam odpowiedni cytat, to jedynie dla podkreślenia mojej oraz mojego środowiska, troski o dobro społecznie, która jest przesłanką do zajęcia się przeze mnie tą kwestią - pisze do Wojewody dr Stokwiszewski. -(...) Opór społeczny budzą nieczytelne konkursy na wszelkie funkcje w mieście i powiecie, w instytucjach podległych UM i SP. Dotyczy to nie tylko stanowisk kierowniczych, ale i najniższych. Mieszkańcy Kutna i powiatu, zwykle z co najmniej miesięcznym niemal wyprzedzeniem są w stanie przewidzieć wyniki „konkursu”, określić kto oraz jaką funkcję w mieście czy starostwie obejmie. (...) Obawiamy się, że być może jesteśmy w trakcie „pełzającego” procesu sprzedaży szpitala kutnowskiego. Są to jak na razie jedynie hipotezy ale oparte na naszej wiedzy dotyczącej rzeczywistości w Kutnie i na tym, o czym mówi się w szpitalu i starostwie. Uważam (mając na uwadze to, że reprezentuję też znaczną grupę inteligencji Kutna), że niezbędne są szybkie działania Wojewody i jego nadzór nad zabezpieczeniem majątku oraz interesu samorządu, gdyż zgodnie z tym co podałem wyżej, samorządowe władze Kutna i powiatu straciły, tak istotny i niezbywalny walor, jakim jest zaufanie społeczne. Sytuacje i rzeczy, które nigdy nie powinny się zdarzyć mają też miejsce w kutnowskiej oświacie. Jako nauczyciel akademicki, a zatem osoba wrażliwa na kwestie edukacji i wychowania młodzieży nie mogę się pogodzić, z tym, że nie zawsze kierujący szkołami w Kutnie są osobami mentalnie, moralnie i merytorycznie przygotowanymi do pełnienia tych funkcji (szczegółowo o tym w piśmie nauczycieli z ZS 1) a ich nominacje wynikają jedynie z przynależności do „właściwego” grona znajomych i/lub sympatii politycznych.

Treść pisma przewodniego 1 2

Wojewoda Łódzki w odpowiedzi do mieszkańca skupił się na dwóch zagadnieniach, poruszonych przez Stokwiszewskiego, sprawie łączenia stanowiska nauczyciela w CKU i członka Zarządu Powiatu w Kutnie przez Artura Gierulę oraz procedowania zmiany planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego w Kutnie przy ul. Staffa i Łąkoszyńskiej i uwag mieszkańców Łąkoszyna do działań Rady Miasta Kutna i Prezydenta Miasta Kutna.

W pierwszej sprawie Ewa Wardęga z upoważnienia Wojewody Łódzkiego stwierdza, że ustawa o pracownikach samorządowych nie zawiera generalnego zakazu podejmowania dodatkowego zatrudnienia.

-W art. 30 ustawy o pracownikach samorządowych ustawodawca wskazał, iż pracownik samorządowy zatrudniony na stanowisku urzędniczym w tym kierowniczym, nie może wykonywać zajęć pozostających w sprzeczności lub związanych z zajęciami, które wykonuje w ramach obowiązków służbowych, wywołujących uzasadnione podejrzenie o stronniczości lub interesowności. Użyte terminy "stronniczość" i interesowność" mają charakter pojęć niedookreślonych. [więcej]
wandea, 04.04.2016 16:36|czytane: 5382 razy|155 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Rewelacyjna Kapela Hanki Wójciak. Dziś zapraszamy na brzmienia marokańskich gimbrii
Wczoraj przed kutnowską publicznością w Centrum Teatru Muzyki i Tańca wystąpiła Kapela Hanki Wójciak. Zespół powstał w Krakowie, gra muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej.  Duża galeria zdjęć A dziś o godz.... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam 4,08 hektary POLE UPRAWNE Sprzedam POLE UPRAWNE = 4,08 hektary... [czytaj więcej]
Konkretna propozycja i konkretne zarobki!Warszawa Współpraca dla sympatycznej, uśmiechniętej, komunikatywnej i chętnej do pracy. Chcesz zarabiać w normalnej atmosferze, na uczciwych warunkach, dyskretnie, bezpiecznie i konkretnie? Jeśli tak t... [czytaj więcej]
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Felicjan Rohloff:
6 minut temu
Zeżarłam "się" w pospiechu. Proszę o zrozumienie i wklejenie "się" tam gdzie trzeba. AWRUK!
Felicjan Rohloff:
9 minut temu
###"R". Albinie vel (???????)! Dziękuję za zaproszenie. Da Bóg, to jutro przedstawię ewentualny termin tego niezwykle zapowiadającego wydarzenia. Gdzie jest ten wasz gród? zawalona jestem dzisiaj robotą. Pozdrawiam i wszelkich łask bożych życzę. ~emerytowana nauczycielka.
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Kordianie! To sobie startuj jak jesteś debilem w trepem lub idiotą w kaloszach. Matura to bzdura, a te konkursy to lipa. A te samorządy to Awruki i Złodzieje. Nie bić Awruków i Złodziei, tylko je zlikwidować. Zlikwidować bzdurną maturę! Zlikwidować ukartowane konkursy! Zlikwidować nierządne samorządy! Zlikwidować szkoły samorządowe. Przestać chodzić do bzdurnych szkól! I zacząć się uczyć! I zacząć czytać eKutno! I wstąpić do KAN"PiŚ"! Pod żadnym pozorem nie likwidować KOTÓW !!! I nie zabijać DZIECI ! I nie budować świątyń! I nie budować pałaców! I nie budować komitetów! Budować SERCA, UMYSŁY i DUSZE! I nie sadzić i nie pielęgnować dębów JPII. Rodzić dzieci, uczyć je i wychowywać! Młodzieży nie rozpuszczać! Zrezygnować z paciorków, fikołków i koziołków! Uwierzyć w Boga! Kochać Polskę! I rozniecać promienie NADZIEI! I nie spać! I obudzić się! I się oświecać! I myśleć! I pracować! I odpoczywać! I bawić się! I działać!.........I nigdy nic złego nie robić........ Coś dobrego - zawsze można..... O kotów dbać, psom dać spokój a świnie oprzątać!....... Paniali?........Amen.
Jordan Sierpowski:
2 godzin temu
POSEŁ Z PIS Tadeusz Woźniak - pozując do zdjęć ze strażakami w Komadzynie, splata swe wypracowane dłonie,na nieprzyzwoicie upasionym brzuszysku.Fakt - inni dostojnicy z jego partyji pozując do zdjęć - czynią podobnie. Ale - jak by nie liczyć, Tadeusz Woźniak (ksywa kanonik) - kadencji poselskich ma już sobą wiele i ta kadencja nie jest jego ostanią, to i nie dziwota, że i jego i tak już upasiony brzuch, z każdą kadencja staje się i coraz to i coraz to bardziej monstrualny. Wiadomo - odmawiać na tych różnych poselsko-wiejskich bankietach jadła i napitki - to rzecz wielce niepolityczna. Tak myślę,że jeżeli darwinowska teoria ewolucji nie zadziała i Woźniakowi nie wydłużą się kończyny górne jak u orangutana ,tak aby ręce mógł spleść na swym brzuchu - to tylko patrzeć, jak niezbędnym dodatkowym wyposażeniem posła staną się protezy, przedłużające jego kończyny górne. A po co ? A NO PO TO - ABY POSEŁ WOŹNIAK MÓGŁ SWE WYPRACOWANE DŁONIE SPLEŚĆ NA SWYM MEGA OLBRZYMIM BRZUSZYSKU.
Marian Pawełek:
2 godzin temu
Ciekawe, czy nadal wierzy w swojego idola, górniczynę?
Maria Giedgowt:
2 godzin temu
Widocznie była za słaba, że wygrać. Zresztą ma dużo pracy - kilku uczniów na krzyż w prywatnej. Jak oni się zmieszczą w tym budynku?
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Ludzie! Nie macie ciekawszych problemów? wiadał dzięcioł żonie: PiS upada, PO tonie . A młode koty tego słuchały i wcale się tym nie przejmowały, tylko miauczały. POPiS - to najstraszniejsze słowo świata - tak dzisiaj miauczały koty stare i młode i mrugając śpiewały: PiS i Plarforma to jedna rodzina, kaczor i donald - nie polska ptaszyna. Ludzie! Nie liczy się forma - liczy się treść. Nie liczy się PiSforma! Nie liczy się PLATforma! Liczy się KUTNOWSKA ARMIA NADZIEI "Prawda i Śmiech"!!!!! Koty są najmądrzejszymi stworzeniami świata!!!!! Niech żyją Koty! I niech żyje KAN "PiŚ"!
Mateusz Dąb:
3 godzin temu
Nikt z patriotów nie miał szans, bo sitwa rzadzi, ale mnie dziwi jedno, że nie wystartowała pani, która wspierała Łebskiego w kampanii.
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Tyle co koty napłakały. I nic więcej. Tak słyszałem..... Mówią, że śmieszny Tadeusz rozrzutnością nie grzeszy i św. mamony nie marnotrawi. Co innego to te prezbiterianie z Sienkiewicza. Tam jest Zakon Koedukacyjny dla Św. Świrów. Ludzie! Co tam się dzieje? Jak tam grzeszą. Więcej wydają niż zarabiają. Oni chyba na islam już przeszli. Bo Policja ich się boi. Proboszcz tez się boi. I żadnej klątwy na nich nie rzuca. Ekskomuniki tez się boi im wręczyć. Łajdactwo kwitnie pełną gębą i pustymi butelkami. Hulaj dusza! Piekła nie ma! Kto ten Zakon zlikwiduje to chyba świętym zostanie. Ja nie mogę na to wszystko patrzeć. Zakładam Koedukacyjny Zakon Wszystkich Kawalerów jeszcze światłych, mądrych i cnotliwych i Wszystkich Panien Jeszcze Dziewic. Jutro mamy pierwsze spotkanie przy drzwiach otwartych. Musimy być lepsi od tych synów marnotrawnych i rozrzutnych cór z kutnowskiego PiSolandu. Coś dobrego trzeba w życiu zrobić. Nieprawdaż?
January Sobota:
2
 · 
4 godzin temu
Mamy "najgłupszego" Komentatora eKutna BOHDANA ODYŃCA.
Protazy Kotłubaj:
2
 · 
4 godzin temu
Popieram kandydaturę Tego dzielnicowego.Jest człowiekiem inteligentnym, mądrym, sumiennym i uczciwym. Sprawiedliwy i otwarty dla ludzi. Zawsze służy pomocą.
Waldemar Rzuscyć:
3
 · 
4 godzin temu
Został wypchnięty z PiSu. To sa kulisy polityki Klopotowskiego, Matuszewskiego i Błaszczyka. Dlaczego mu nie pomogli ci dwaj ostatni ? Mam wrażenie, że wolą, aby poseł był ze Zgierza, a nie z Kutna. Co Klopotowski, Klimecki, Olesiński zrobili z PiS, to widać z obecności na listach takich ludzi jak Jóźwiak i Ziółkowski.
Bohdan Odyniec:
4 godzin temu
Mamy "najlepszego" Prezydenta Kutna ZBIGNIEWA BURZYŃSKIEGO.
Makary Pawlikowski:
2
 · 
5 godzin temu
A ile dal ten śmieszny Tadeusz ze swojej diety ?
Bartosz Koścień:
6 godzin temu
wklejam wszystkie 4 linki raz jeszcze tym razem poprawne:
umkutno.bip.e-zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3& func=selectsite&value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7< br />

www.ekutno.pl/wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teo ria-a-praktyka-k-opoty-z-prawem-komendanta-policji -w-kutnie,

kutno.net.pl/artykuly/aktualnosci,aktualizacja-k omendant-kutnowskiej-policji-na-dywaniku-prywatne- dojazdy-rozliczal-jak-sluzbowe,84342.html

www.polskatimes.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiat owy-policji-w-kutnie-dostal-reprymende,12174332/
Bartosz Koścień:
2
 · 
6 godzin temu
UPDATE

ZAPRASZAM WSZYSTKICH TU KOMENTUJĄCYCH DO KLIKNIĘCIA W PONIŻSZY LINK

http/umkutno.bip.e -zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3&func=selectsite &value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7

Wszyscy Ci, którzy tu komentują nie zadali sobie nawet grama trudu, aby wejść na stronę Urzędu Miasta. Wszyscy piszą "w ciemno". że konkurs odbył się tajnie, że nie było ogłoszenia - cel? Napluć komuś w twarz, upodlić i wykreować błędną rzeczywistość.

Szczerze? Jest to tak zaściankowe myślenie, a przy tym maksymalnie żałosne. Typowa kutnowska mentalność. Zastanawiam się tylko, po co tyle jadu, nie macie własnego życia, planów, marzeń, pasji, pracy, dzieci, rodziny? Wolicie wypluwać gorzkie żale pewnie na osobę, której nawet osobiście nie znacie? Okej, wylewajcie, nikogo to nie rusza, ale wiedzcie, że karma wraca, a przy tym patrząc z boku - chciałabym zobaczyć, czy potraficie mieć tyle odwagi w rzeczywistości co tu w Internecie, podpisujcie się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, śmiało! Skoro macie tyle racji, wiecie wszystko najlepiej, posiadacie takie informacje, że można robić aferę za aferą - taka cenna wiedza i szereg informacji - okazja to zabłyśnięcia w sieci! Szkoda zmarnować szansy

Najgorsza analiza przedstawiona poniżej przez "TATARA" - brak słów, jeżeli masz czas na pisanie takich komentarzy i analizowanie całej sytuacji - podziwiam. Jeszcze można zrozumieć, gdyby to co napisałeś było prawdą chociaż w minimalnym stopniu. Ale niestety - napociłeś się przy pisaniu, a wcześniej przy wymyślaniu bzdur i nic z tego nie ma, szkoda Cię biedaku. Dzieci w szkole? Nudna praca? No tak, Kutno takie nudne, trzeba sobie urozmaicić życie.

Wskazówka dla "SPRAWDZAJĄCYCH" - a sprawdzajcie wykształcenie, a sprawdzajcie doświadczenie, a sprawdzajcie kompetencje i wiedzę Pana Bieńka - dokładnie, sprawdzajcie a potem się wypowiadajcie. A jeżeli już wiecie, w co szczerze wątpie - wyciąGNIJCIE wnioski.

Odchodząc od tematu wywołującego przeogromne poruszenie wśród kutnowskich internautów, zachęcam do węszenia w sprawie, która tego wymaga - okazja tym razem dla kutnowskich detektywów. Pf.
Poniżej kilka szczegółów.

Tylko Ci co posiadają pewne informacje dokładnie wiedzą, jak wygląda praca w Kutnie w Policji, gdy tylko zjawił się komendant Szymański. Tylko te osoby wiedzą o wewnętrznych aferach, których część posypała się i została ujawniona w artykule opublikowanym całkiem niedawno.
Skąd się wziął, kto go broni pomimo tylu kłopotów z prawem? Taka osoba rządzi kutnowską policją. Zapewniam, że wiecie w tej sprawie tyle, ile macie w głowach - czyli prawie nic.
Ku przypomnieniu.

http/www.ekutno.pl /wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teoria-a-praktyka- k-opoty-z-prawem-komendanta-policji-w-kutnie,

http/kutno.net.pl/ artykuly/aktualnosci,aktualizacja-komendant-kutnow skiej-policji-na-dywaniku-prywatne-dojazdy-rozlicz al-jak-sluzbowe,84342.html

http/www.polskatim es.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiatowy-policji-w-k utnie-dostal-reprymende,12174332/

Zachęcam do ponownej lektury i wyciągnięcia wniosków, tym razem trafnych.
Zbigniewa Biallosser:
2
 · 
6 godzin temu
Onufry czy prawdą jest ,że nawet najbliżśi współpracownicy nie wiedzieli ,że odchodzi na samorządową posadkę , nie wiesz dlaczego?Wstyd, honor czy co jeszcze?
Florian Plemieński:
6 godzin temu
Jest całym złem.
Gabriel Koropka:
6 godzin temu
To co Fauście Tobie lekarz od duszy pomógł? Dziwne!A uroda jest kwestią gustu ,i o tym już się nie ..........no chyba Wiesz?
Jonasz Ubysz:
5
 · 
7 godzin temu
Mówię ci po raz kolejny przestań z tym trzeba było startować . No to mogłeś startować , ciekawe czy byś wygrał . W kutnie przed konkursami jest pewniak i nie ma sensu nawet skłądac dokumentów. Zrozum gamoniu.Najciekawsze artykuły
 ·  14
5 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
5 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
6 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
11 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
12 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
15 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
16 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
16 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
18 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
18 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
20 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
20 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
20 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
20 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
21 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
21 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
23 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
27 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności