eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 23.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Noc Muzeów 2017 w Krośniewicach
13 maja Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach zaprasza na Noc Muzeów 2017.

Noc Muzeów 2017 w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/33772/01_obraz.jpg


W programie naszej oferty w godzinach między 18.00 - 23.00 jest przewidziana prezentacja umundurowania i uzbrojenia Wojska Polskiego przez Stowarzyszenie Historyczne Pułk 37, pokaz filmu "Muzeum utracone (prezentowane są utracone i odnalezione polskie dzieła sztuki), gry, łamigłówki dotyczące znanych postaci historycznych związanych z Krośniewicami [więcej]
kultura, 11.05.2017 12:00|czytane: 566 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Atrakcje na Dzień Strażaka
Jutro, 12 maja na Placu Marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie odbędą się uroczyste obchody Dnia Strażaka połączone z 25-leciem Państwowej Straży Pożarnej.  Zapraszamy od godz. 13.00 do 16.00.

Atrakcje na Dzień Strażaka, ./upload/articles_pakiety/33767/01_obraz.jpg
Atrakcje na Dzień Strażaka, ./upload/articles_pakiety/33767/02_obraz.jpg
Atrakcje na Dzień Strażaka, ./upload/articles_pakiety/33767/03_obraz.jpg


Wśród atrakcji pokaz sprzętu i wyszkolenia, wystawa pojazdów pożarniczych, koncert Orkiestry Dętej OSP Kutno. O godz. 14.00 uroczysty apel. [więcej]
redaktor, 11.05.2017 11:40|czytane: 901 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W sobotę X Otwarte Mistrzostwa Kutna w Judo
Uczniowski Klub Sportowy ,,IPPON'' MDK Kutno zaprasza wszystkich sympatyków sportu na jubileuszowe X Otwarte Mistrzostwa Kutna w Judo 13 maja o godz. 11.15. 

W sobotę X Otwarte Mistrzostwa Kutna w Judo, ./upload/articles_pakiety/33769/01_obraz.jpg
W sobotę X Otwarte Mistrzostwa Kutna w Judo, ./upload/articles_pakiety/33769/02_obraz.jpg
W sobotę X Otwarte Mistrzostwa Kutna w Judo, ./upload/articles_pakiety/33769/03_obraz.jpg


- Turniej odbędzie się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Kutna pana Zbigniewa Burzyńskiego oraz przy wydatnym wsparciu finansowym Urzędu Miasta Kutna - informuje Zarząd UKS ,,IPPON'' MDK Kutno.

Miejsce zawodów - hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 6, ul. Łąkoszyńska 9. WSTĘP WOLNY. [więcej]
wandea, 11.05.2017 11:28|czytane: 686 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Zmiana rozkładu jazdy MZK
Od poniedziałku 15 maja zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Kutnie.
 

- Wprowadzone zmiany to wzmocnienie oferty linii autobusowych, które ma na celu przede wszystkim poprawę obsługi komunikacyjnej w rejonach ZUS, KRUS, Urzędu Skarbowego,  Sp. nr 9, ogródków działkowych oraz ŁSSE - informuje Jacek Sikora, prezes MZK.

Zmiana rozkładu jazdy MZK, ./upload/articles_pakiety/33768/01_obraz.jpg


Szczegółowy wykaz wprowadzonych zmian:
Linia nr 4
- Zmieniona została trasa przebiegu linii w obu kierunkach przez ul. Warszawskie Przedmieście – Krzywoustego.
Linia nr 9
- Kurs z dworca PKP o godz. 9:20 i z Batorego o godz. 9:50 w dni nauki szkolnej został wycofany.
- Kursy z i do os. Łąkoszyn realizowane będą przez ul. Warszawskie Przedmieście – Krzywoustego. [więcej]
wandea, 11.05.2017 11:26|czytane: 1576 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Teren po byłej Bibliotece Pedagogicznej będzie wreszcie miasta
Radni miejscy wyrazili zgodę na nabycie przez miasto terenu po byłej Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiej przy ulicy Troczewskiego w Kutnie. Od czasu spalenia się budynku władze zabiegały u Zarządu Województwa Łódzkiego o korzystną cenę nieruchomości. 

Teren po byłej Bibliotece Pedagogicznej będzie wreszcie miasta, ./upload/articles_pakiety/33749/01_obraz.jpg
Teren po byłej Bibliotece Pedagogicznej będzie wreszcie miasta, ./upload/articles_pakiety/33749/03_obraz.jpg
Teren po byłej Bibliotece Pedagogicznej będzie wreszcie miasta, ./upload/articles_pakiety/33749/04_obraz.jpg


Pożar biblioteki w 2012 r.

Radni miejscy od pięciu lat pytali o ten teren, ostatnio radny Mariusz Sikora, który postulował zrobienie boiska lub parkingu w tym miejscu.  Nieruchomość  leży obok Gimnazjum Nr 1 oraz Przedszkola Miejskiego Nr 8 w Kutnie, z którymi niegdyś stanowiła jedną nieruchomość, a jednostki te posiadają bardzo niewielką powierzchnię terenu niezabudowanego możliwego do zagospodarowania pod istniejące potrzeby.

Po pożarze budynek został rozebrany a biblioteka tymczasowo przeniosła swoją siedzibę do Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie przy ul. Władysława Jagiełły. Po długotrwałych rozmowach prowadzonych [więcej]
redaktor, 11.05.2017 09:15|czytane: 2872 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKuchnia: Rolada z indyka nadziewana szpinakiem i suszonymi pomidorami
Aromatyczna rolada ze szpinakiem to doskonały pomysł Eweliny Pędzikowskiej zarówno na obiad, jak i na imprezową przekąskę. Rewelacyjnie sprawdza się również na kanapki. http://szalonakuchniaeweliny.bloog.pl/

eKuchnia: Rolada z indyka nadziewana szpinakiem i suszonymi pomidorami, ./upload/articles_pakiety/33763/01_obraz.jpg


Składniki:
1,30kg fileta z indyka
70g świeżego szpinaku
150g suszonych pomidorów
10 plastrów wędzonego boczku
słodka papryka
sól
pieprz
2 łyżki masła extra
[więcej]
wandea, 11.05.2017 08:16|czytane: 684 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Short Waves Festival 2017 w piątek w Kutnie
Kino Kutnowskiego Dom zaprasza w piątek 12 maja o godz. 18.00 na Short Waves Festival 2017. Najlepsze polskie krótkie metraże obejrzeć będzie można w Centrum Teatru Muzyki i Tańca.  Bezpłatne wejściówki na wydarzenie w kasach KDK i CTMiT.

Short Waves Festival 2017 w piątek w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/33708/01_obraz.jpg




W tym roku patrzymy szeroko i przekraczamy granice, ale zaglądamy również na własne podwórko. Tu dużo się dzieje, rośnie nowe pokolenie reżyserek i reżyserów, których filmy warto pokazać i docenić, bo ich tematyka jest różnorodna, a forma często oryginalna i nieszablonowa. Kino artystyczne przeplata się z gatunkowym, a obok odważnych tematów społecznych pojawia się miejsce na komizm i eksperyment. [więcej]
kultura, 10.05.2017 21:08|czytane: 352 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zaproszenie na Śniadanie Biznesowe firm rodzinnych w Kutnie
W imieniu Agencji Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A., Fundacji Otwarte Forum oraz Hotelu i Restauracji RONDO zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w spotkaniu dedykowanym przedsiębiorstwom rodzinnym.

Spotkanie odbywa się w ramach kampanii „Napisz Testament”. To dziewiętnasta tego typu akcja na świecie, której celem jest zwiększenie świadomości prawnej Polaków w dziedzinie prawa spadkowego.
Jednym z głównych elementów kampanii jest zachęcenie osób w każdym wieku do sporządzania testamentów i traktowania ich jako jedno z narzędzi zarządzania swoimi finansami na wypadek śmierci. Inicjatorzy kampanii uświadamiają ponadto, że po uwzględnieniu w testamencie swojej rodziny oraz przyjaciół można rozważyć, choćby symboliczny zapis, na rzecz uczciwej organizacji pozarządowej.   

W najbliższych latach, polskie firmy rodzinne założone po 1989 r., czeka pierwsza w historii wolnej Polski zmiana pokoleniowa. Niestety, w dalszym ciągu niewielu przedsiębiorców zdaje sobie sprawę, że sukcesja w firmie prędzej czy później będzie dotyczyć również i ich samych.
       
O tym w jaki sposób rozpoznać, czy jest się firmą rodzinną, jak zabrać się do sukcesji we własnym przedsiębiorstwie, na co zwrócić szczególną uwagę, jak się do tego przygotować, co zrobić, jeśli rodzina nie chce (lub nie potrafi) przejąć biznesu oraz czym jest Strefa Seniora opowie jeden z najlepszych doradców sukcesyjnych w kraju Łukasz Martyniec, który posiada ponad 12-letnie doświadczenie w pracy z firmami rodzinnymi.

TERMIN: 11 maja 2017 r., Kutno, Hotel i Restauracja RONDO, ul. Mickiewicza 3
GODZINA: 10:00
KOSZT: BEZPŁATNY [więcej]
wandea, 08.05.2017 09:50|czytane: 545 razy|komentuj|czytaj cały
KURS TAŃCA UŻYTKOWEGO I WESELNEGO ORAZ PIERWSZEGO TAŃCA DLA NARZECZONYCH
Studio Tańca Alibi zaprasza od 17 maja na kurs tańca użytkowego dla narzeczonych i weselników. To specjalna propozycja dla narzeczonych pragnących przygotować się tanecznie do zabawy weselnej i pierwszego tańca jak też dla świadków i gości weselnych, którzy pragną podszlifować i udoskonalić swoje umiejętności taneczne.

KURS TAŃCA UŻYTKOWEGO I WESELNEGO ORAZ PIERWSZEGO TAŃCA DLA NARZECZONYCH, ./upload/articles_pakiety/33718/01_obraz.jpg
KURS TAŃCA UŻYTKOWEGO I WESELNEGO ORAZ PIERWSZEGO TAŃCA DLA NARZECZONYCH, ./upload/articles_pakiety/33718/02_obraz.jpg


Program kursu  zawiera naukę dwóch tańców użytkowych disco samby i discofoxa:

Discofox  i disco samba to dyskotekowe tańce użytkowe, które są bardzo przydatne na każdej imprezie tańczonej w parach.  Są to tańce proste a jednocześnie niezwykle widowiskowe. Dzięki niezliczonej ilości obrotów i fantazyjnych figur, przyciągają uwagę i wzbudzają podziw oglądających. Stosując ich kroki można spokojnie przetańczyć całą noc, gdyż ilość figur jest tutaj nieograniczona. Schemat kroków może być układany w nieskończoną liczbę kombinacji zarówno prostych jak i zaawansowanych. Znajomość tych tańców wystarczy, aby Para Młoda zatańczyła zarówno swój pierwszy taniec jak i swobodnie bawiła się z gośćmi podczas swojego wesela.

Zapraszamy na kursy tańca użytkowego i lekcje indywidualne, na których instruktor pomoże Państwu wybrać odpowiedni utwór muzyczny, nauczy kroków i przygotuje z Wami niezwykły Pierwszy Taniec. [więcej]
redaktor, 08.05.2017 10:34|czytane: 287 razy|komentuj|czytaj cały
Skrzaty KKS Pro-Basket Kutno rozpoczęły rozgrywki
Dwa mecze z zespołami ze Skierniewic rozegrały w miniony weekend skrzaty KKS Pro-Basket Kutno, które od tego sezonu rozpoczęli rozgrywki ligowe w Wojewódzkiej Lidze Skrzatów. 

Skrzaty KKS Pro-Basket Kutno rozpoczęły rozgrywki, ./upload/articles_pakiety/33762/01_obraz.jpg


W pierwszym meczu podopieczni trenera Mateusza Wasielewskiego łatwo poradzili sobie z przeciwnikiem, ogrywając drużynę ze Skierniewic II 50:10 ( 13:0, 21:3, 8:0, 8:7). Najwięcej punktów w pierwszym spotkaniu rzucił Nowicki Mikołaj – 17. 10 punktów do wyniku dorzucił Filipczak Oskar.

W drugim meczu rozgrywanym zaraz po zakończeniu pierwszego, skrzaty podejmowały drużynę ze Skierniewic I. Niestety nie udało się pokonać dobrze grającego zespołu gości, przegrywamy drugie spotkanie 26:95 ( 7:29, 10:14, 3:20, 6:32). W tym meczu najskuteczniejszym zawodnikiem w drużynie kutnowskiej został Klimarczyk Jakub – autor 15 punktów.
[więcej]
pismak, 10.05.2017 21:27|czytane: 339 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pracownicy szpitala wybrali równej wysokości nagrody
Dziś w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym sp. z o.o odbyło się referendum, w którym pracownicy mieli opowiedzieć się za sposobem podziału części nadwykonań, jakie wypracowali, na nagrody. O sprawie pisaliśmy wczoraj.

Głosowało 67 % załogi, 176 osób zdecydowało o równym podziale kwoty, a 131 chciało innego podziału.  Teraz decyzję podejmie zarząd spółki. Miejmy nadzieję, że dodatkowe środki trafią niebawem [więcej]
wandea, 10.05.2017 20:51|czytane: 1559 razy|23 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rada Miasta Kutna skąpa, a radny Kłopotowski niczego nie pamięta
Niemałą dyskusję, niestety pełną osobistych wycieczek za sprawą wybuchowej pary Krzysztof Debich-Konrad Kłopotowski, wywołała dziś na powiatowej sesji uchwała o wniesieniu wkładu pieniężnego do spółki Kutnowski Szpital Samorządowy na podwyższenie jej kapitału zakładowego oraz objęcie udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym. Chodzi o milion złotych, który Rada Miasta Kutna już kolejny raz zdecydowała się przekazać z budżetu miasta na potrzeby powiatowej spółki.

Milion dla miasta to przecież pestka


Radny Bartosz Serenda stwierdził, że wszystkie gminy powinny wspierać szpital poprzez dotacje dla powiatu, czy to w formie procenta ze swojego budżetu czy jakiejś ustalonej kwoty.

Rada Miasta Kutna skąpa, a radny Kłopotowski niczego nie pamięta , ./upload/articles_pakiety/33755/02_obraz.jpg
Rada Miasta Kutna skąpa, a radny Kłopotowski niczego nie pamięta , ./upload/articles_pakiety/33755/03_obraz.jpg
Rada Miasta Kutna skąpa, a radny Kłopotowski niczego nie pamięta , ./upload/articles_pakiety/33755/04_obraz.jpg


- Wszyscy w powiecie korzystamy ze służby zdrowia, to jedyne nasze tak ważne wspólne dobro, więc gminy też powinny przekazywać część budżetowych środków. Uważam, że służba zdrowia powinna być darmowa dla ludzi, to obowiązek państwa. Z kolei Miasto Kutno stać na znacznie większą kwotę dotacji. Nie dziękujmy tak prezydentowi i nie róbmy z niego świętego, bo budżet Kutna to blisko 170 mln zł, a pieniądze wydawane są na rozrywki, ognie sztuczne i mniej lub bardziej potrzebne mieszkańcom rzeczy - mówił radny Serenda. - Czy zarząd powiatu zwrócił się do gmin o pomoc w tym zakresie? Jeśli tak to jaka była ich rekacja?

Krzysztof Debich Starosta Kutnowski przypomniał radnemu, że takie spotkanie z wójtami i burmistrzami odbyło się na począrku kadencji i stwierdził, że wypowiedź Serendy to początek kampanii prezydenckiej. 

- Tylko miasto pozytywnie odpowiedziało na nasz apel i trzeba podziękować panu prezydentowi za ten gest i podkreślić, że służba zdrowia i pomoc powiatowi to nie są zadania własne gminy. Nie deprecjonujmy tego co robi prezydent, bo uznał naszą samodzielność w wydaniu tych środków. Przypomnę, że wcześniej pomoc miasta ograniczała się do zakupów sprzętu - powiedział Debich. - Nie chciałbym się wdawać, jak widzę, w początek pana kampanii prezydenckiej. Teraz uzgodniliśmy dodatkowo w umowie z miastem, że będziemy przekazywać informacje o ewentualnej zmianie celu, na który wydany zostanie dotacja. W ubiegłym roku była taka sytuacja, że przepadł wniosek na SOR i zmieniliśmy cel.

Radni otrzymali dziś na piśmie informację prezesa spółki Kutnowski Szpital Samorządowy Marka Kiełczewskiego, że  z miejskiej dotacji 900 tysięcy złotych zostanie ponownie wykorzystane jako wkład własny we wniosku na termomodernizację Szpitalnego Oddziału Ratunkowego a 100 tys. zł pójdzie na strukturę przeciwpożarową. Wniosek został już złożony, czeka na ocenę.
[więcej]
wandea, 10.05.2017 19:18|czytane: 3889 razy|112 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kasprowicz zaprasza w sobotę!
Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Kutnie serdecznie zapraszają gimnazjalistów i ich rodziców na Drzwi Otwarte szkoły 13 maja o godzinie 10.00.

Kasprowicz zaprasza w sobotę!, ./upload/articles_pakiety/33759/01_obraz.jpg


Drogi Gimnazjalisto, przygotowaliśmy dla Ciebie mnóstwo niespodzianek i atrakcji. Przyjdź, poczuj atmosferę szkoły, poznaj nauczycieli, porozmawiaj z kolegami z Kasprowicza i przekonaj się, dlaczego według plebiscytu „Dziennika Łódzkiego” jesteśmy „Najfajniejszą szkołą ponadgimnazjalną w powiecie kutnowskim”. Czekamy na Ciebie! [więcej]
wandea, 10.05.2017 17:28|czytane: 349 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Konferencja Różana na otwarcie Pikniku wśród Róż. Zgłoszenia do 22 maja
26 maja zapraszamy na trzecią edycję Konferencji Różanej organizowaną przez Kutnowski Dom Kultury aby umożliwić mieszkańcom Kutna oraz pasjonatom róż pogłębianie wiedzy o królowej kwiatów. W tym roku temat konferencji to „Ogrody i ogródki różane”.

Konferencja Różana na otwarcie Pikniku wśród Róż. Zgłoszenia do 22 maja, ./upload/articles_pakiety/33757/01_obraz.jpg


Wydarzenie rozpocznie prelekcja „Ogrody różane w Europie i w Polsce” , następnie posłuchamy o doborze i zasadach kompozycji róż i roślin towarzyszących, dowiemy się jak chronić róże przed chorobami i szkodnikami, a także jak dobierać i pielęgnować najpiękniejsze odmiany róż aby ogrody i ogródki wyróżniały Kutno-miasto róż.

Na zakończenie o projektach realizujących koncepcję Kutna jako różanego miasta opowiedzą zastępcy Prezydenta Miasta Kutna – Jacek Boczkaja i Zbigniew Wdowiak, a Cukiernia Wasiakowie zaserwuje słodki poczęstunek. [więcej]
kultura, 10.05.2017 17:19|czytane: 603 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Drzwi otwarte w "Grabskim"
Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie serdecznie zapraszają gimnazjalistów, ich rodziców i opiekunów do odwiedzenia szkoły 20 maja (sobota)  w godz. 9 - 13.

Będzie można zwiedzić szkołę, porozmawiać o kierunkach kształcenia, a także spotkać się z wychowawcami przyszłorocznych klas I oraz dyrekcją szkoły. Zapraszamy do siedziby szkoły przy ul. Kościuszki 24. [więcej]
wandea, 10.05.2017 17:12|czytane: 809 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają: Czy na Zdrojowej przy cmentarzu staną bloki?
- Czy to prawda, że na ulicy Zdrojowej obok żydowskiego cmentarza na stawie staną bloki? - zapytał nas Czytelnik.

Czytelnicy pytają: Czy na Zdrojowej przy cmentarzu staną bloki?, ./upload/articles_pakiety/33754/01_obraz.jpg


- Na nieruchomość przy ul. Zdrojowej, na której zlokalizowany jest staw, wydane zostały decyzje o warunkach zabudowy dla następujących inwestycji: budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego z garażem podziemnym, miejsc postojowych wraz z drogami wewnętrznymi i infrastrukturą towarzyszącą, budowa zespołu budynków mieszkalnych wielorodzinnych (4 budynki) z garażami, miejsc parkingowych oraz budowa infrastruktury technicznej i częściowa likwidacja zbiornika wodnego - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta Kutna.
[więcej]
redaktor, 10.05.2017 15:38|czytane: 4676 razy|16 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Przebudowa dróg w powiecie A i B oraz kasa za zniszczone drogi pod budowę autostrady
Dziś na sesji Rady Powiatu w Kutnie radny powiatowy Andrzej Szarwas przy omówieniu uchwały o zmianach w budżecie na 2017 rok zwrócił uwagę Zarządowi Powiatu w Kutnie na temat przygotowania uchwały w zakresie inwestycji drogowych i braku szczegółowego omówienia ich na komisjach.

Przebudowa dróg w powiecie A i B oraz kasa za zniszczone drogi pod budowę autostrady, ./upload/articles_pakiety/33753/01_obraz.jpg
Przebudowa dróg w powiecie A i B oraz kasa za zniszczone drogi pod budowę autostrady, ./upload/articles_pakiety/33753/02_obraz.jpg
Przebudowa dróg w powiecie A i B oraz kasa za zniszczone drogi pod budowę autostrady, ./upload/articles_pakiety/33753/03_obraz.jpg


- Byłem na sesji rady w ościennym powiecie i temat inwestycji drogowych, jej potrzeb, konieczności był omawiany bardzo dokładnie i obrazowo. Nie wszyscy radni znają tak doskonale powiat, aby wiedzieć w której gminie są planowane inwestycje i w ogóle które to drogi. Tam była przygotowana mapka, pokazująca odcinki drogi, odległości. Nie ma u nas chyba żadnych przeszkód aby radnym i gościom na sesji taką mapkę powiatu pokazać? - mówił Andrzej Szarwas. - U nas jest podział na powiat A i B jeśli chodzi o budowę dróg, w powiecie A się robi, a B czeka. Druga sprawa, to powody wyboru tych konkretnych dróg i terminy ich wykonania. Dlaczego nie robi się dróg, które są znacznie częściej używane, chociażby przez turystów czy mieszkańców? 

- Drogi do przebudowy wybieramy po ich przeglądzie. Nie robimy dróg koło siebie, na przykład u mnie w gminie Krzyżanów. Oczywiście mapkę możemy zrobić. Jak pan radny chce to ja mogę powiedzieć, która droga w jakiej gminie - odparł wicestarosta Zdzisław Trawczyński. 

W tym roku powiat planuje wydać na przebudowę, modernizację dróg ponad 7 mln zł. I tak nowe nawierzchnie pojawią się na drogach Nr 2102E (Trzciniec) Bedlno-Śleszyn- Biała- Zarębów (gmina Bedlno), nr 2103 Wilkęsy-Głuchów (gmina Oporów), nr 2120E Żychlin-Grzybów-Zalesie- Jackowice, Bogoria Dolna (gmina Żychlin), nr 2124E Oporów Kolonia -Kutno , nr 2160E Malewo Bielany- Łęki Kościelne, nr 2167 E od drogi nr 2 do Gnojna, nr 2168E Kutno-Ogrodzona, 2176 E Leszno-Gozdków (gmina Kutno),nr 2514 Bryski Kolonia-Piątek-Leszno.  Nastąpi też przebudowa odcinka drogi  nr 2109E Dobrzelin Grabów (gmina Żychlin) wraz z przebudową kanalizacji deszczowej i włączeniem do instniejącego rowu przydrożnego. Z kolei wraz ze Związkiem Gmin Regionu Kutnowskiego powiat przebuduje drogę Sójki Przyzórz nr 2135E. [więcej]
wandea, 10.05.2017 16:37|czytane: 1903 razy|24 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Odznaki dla bibliotekarek
Z okazji Dnia Bibliotekarza wczoraj w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie odbyło się uroczyste uhonorowanie pracownic bibliteki odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Odznaczenia w imieniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej wręczył poseł Tadeusz Woźniak. 

Odznaki dla bibliotekarek, ./upload/articles_pakiety/33748/01_obraz.jpg


Odznaki honorowe otrzymały: Magdalena Konczarek - dyrektor, Dorota Mańk - wicedyrektor, Bożena Ryszkiewicz pracownica Działu Gromadzenia i Opracowania, Anna Wojtczak pracownica Filii nr 3, Urszula Rejs pracownica Filii nr 4 i Leonarda Barwicka, pracownica ds.systemu bibliotecznego.

Gratulacje i życzenia bibliotekarzom złożyli m.in. Starosta Kutnowski Krzysztof Debich, wiceprezydent Zbigniew Wdowiak i Barbara Czajka Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Łodzi. [więcej]
kultura, 10.05.2017 07:56|czytane: 1033 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Udany start pływaczki Julii Łysio
W miniony weekend 506 maja kutnianka Julia Łysio wzięła udział w Wiosennych Mistrzostwach MKP Bobry Grand Prix MOZP w Dębicy w pływaniu. Do wiosennych mistrzostw Małopolski przystąpiło 702 zawodników z 54 klubów, którzy rywalizowali na pływalni olimpijskiej 50 m.

Udany start pływaczki Julii Łysio, ./upload/articles_pakiety/33752/01_obraz.jpg


Młoda pływaczka najlepiej popłynęła na dystansie 200 m zmiennym, co dało jej 4 lokatę w swoim roczniku z czasem 2:50;89. Zawodniczka płynęła również 50 m stylem dowolnym 7 miejsce w swoim roczniku 31:61, 200 m dowolnym - 5 miejsce w swoim roczniku 2:36:05, oraz 100 m stylem grzbietowym 1:20;34 i 200 m stylem grzbietowym 2:51;17.

Julia trenuje i reprezentuje barwy klubu sportowego MKS Trójka Łódź. Obecnie nasza zdolna zawodniczka rozpoczyna przygotowania do Mistrzostw Polski 13- latków, które odbędą się w czerwcu w Ostrowcu Świętokrzyskim. [więcej]
redaktor, 10.05.2017 10:29|czytane: 703 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Lokata lokacie nierówna. Najlepszą znajdź przez internet
Lokaty cieszą się popularnością wśród Polaków, mimo dość niskiego oprocentowania. Jeżeli chcesz "wycisnąć" z nich jak najwięcej, nie możesz decydować się na przypadkową ofertę. Tych najbardziej atrakcyjnych szukaj przez internet – szybko, łatwo i wygodnie.

Lokata lokacie nierówna. Najlepszą znajdź przez internet, ./upload/articles_pakiety/33751/01_obraz.jpg


Jak pokazują raporty o oszczędnościach Polaków, niemal 30 proc. rodaków decyduje się na założenie lokaty. To rozwiązanie, które – choć nie daje wiele zarobić – gwarantuje bezpieczeństwo kapitału oraz przynosi pewność zysków. Już na samym wstępie można oszacować wysokość wypracowanych odsetek w danym okresie, jeśli lokata charakteryzuje się stałym oprocentowaniem. Trzeba zatem wybrać taką opcję, która będzie najkorzystniejsza.

Ważne porównanie lokat

Każdy bank we własnym zakresie ustala wysokość oprocentowania. Dlatego lokata lokacie nie jest równa. Jako że podobieństwa bywają tylko pozorne, koniecznością jest porównanie dostępnych możliwości. Zestawienie i analiza konkretnych ofert sprawi, że wybierzesz rozwiązanie dopasowane do twoich potrzeb oraz oczekiwań.

Jeśli chcesz zarobić na lokatach jak najwięcej, nie możesz decydować się na przypadkową ofertę. Porównaj lokaty w bankach, korzystając z internetowego narzędzia. Rozbudowana porównywarka pełni rolę wyszukiwarki, rankingu i kalkulatora. Jest zatem czymś więcej niż tylko niezależnym doradcą finansowym.
[więcej]
pismak, 10.05.2017 10:18|czytane: 253 razy|komentuj|czytaj cały
Gmina Krośniewice: Zwłoki w rowie
Pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Łeczycy trwają czynności w sprawie śmierci 60-letniego mężczyzny znalezionego wczoraj o 15.50 w rowie w Luboradzu w gminie Krośniewice. 

Gmina Krośniewice: Zwłoki w rowie , ./upload/articles_pakiety/33747/01_obraz.jpg


- Zwłoki mężczyzny z powiatu kutnowskiego zostały znalezione w rowie w Luboradzu. Na miejscu zdarzenia lekarz wykluczył udział osób trzecich. Prokuratura Rejonowa w Łęczycy zdecydowała o zabraniu zwłok do prosektorium. Trwają dalsze czynności - informuje podkom. Paweł Witczak z KPP Kutno. 
[więcej]
pismak, 10.05.2017 10:13|czytane: 1320 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziś Podwieczorek z Pawłem Królikowskim
Dziś, 10 maja o godz. 18.00 Centrum Teatru Muzyki i Tańca zaprasza na spotkanie w ramach cyklu Podwieczorek z... tym razem gościem Leszka Bonara będzie Paweł Królikowski - aktor filmowy, telewizyjny, teatralny i dubbingowy.

Dziś Podwieczorek z Pawłem Królikowskim , ./upload/articles_pakiety/33585/01_obraz.jpg


Bilety w cenie 7 zł ciągle w sprzedaży. [więcej]
kultura, 10.05.2017 08:38|czytane: 782 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Jutro w szpitalu referendum. Czy pieniądze z nadwykonań podzielić równo między pracowników?
Kutnowski Szpital Samorządowy sp. z o.o otrzymał od Narodowego Funduszu Zdrowia środki z nadwykonań. Prezes Marek Kiełczewski miał wątpliwości co do przekazanych przez łódzki oddział NFZ informacji na temat zapłaty całości nadwykonań naszemu szpitalowi, a związki zawodowe nie są z kolei zgodne co do sposobu podziału części środków między pracowników.

- NFZ mija się z prawdą, kiedy twierdzi, że wszystkie nadwykonania w województwie łódzkim zostały zapłacone. Otrzymaliśmy 1,1 mln zł zamiast 1,9 mln zł wnioskowanych i wykonanych. Dostaliśmy np. 50 % nadwykonań z anestezjologii - mówił nam w kwietniu Marek Kiełczewski. - Część otrzymanej od NFZ kwoty przeznaczymy na nagrody dla pracowników, bo im się należą, to oni je wypracowali. Trwają uzgodnienia w jaki sposób kwota około 210 tys. zł zostanie podzielona.

Jutro w szpitalu referendum. Czy pieniądze z nadwykonań podzielić równo między pracowników?, ./upload/articles_pakiety/33743/01_obraz.jpg


Prezes ustala nagrody w porozumieniu ze związkami zawodowymi, jednak między nimi są różnice dotyczące wysokości nagród. Do podziału jest około 210 tys. zł z kwoty przyznanych przez NFZ środków za nadwykonania.

Anna Baranowska, Przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w  szpitalu w Kutnie zaproponowała zarządowi spółki na piśmie podział pielęgniarki Oddz. Wew. 1 i Wew. 2 , OIOM, SOR i ZOL - po 1 000 zł, dla pozostałych oddziałów szpitalnych i Przychodni Wielospecjalistycznej , Blok Operacyjny, Sterylizacja - po 600 zł, dla Działu Utrzymania Czystości i sanitariuszy poza oddziałami 500 zł, dla pozostałych pracowników - reszta z kwoty wyjściowej.

A prezes Marek Kiełczewski zaproponował ustnie od 600 zł dla pracowników oddziału, 450 ZOLu, 400 zł poradni i 350 zł pozostali (kwoty brutto). 

Z kolei Sierpień 80, NSZZ Solidarności i Rada Pracowników uznały, że podział kwoty z nadwykonań powinien być równy dla wszystkich zatrudnionych na umowę o pracę, czyli po 515 zł.

Brak wspólnego stanowiska związków stał się powodem ogłoszenia przez prezesa referendum w szpitalu. Jutro, 10 maja od 6.45 do 19.00 każdy pracownik spółki może zagłosować czy opowiada się za równym podziałem nadwykonań jako nagród. Zarząd spółki chce zatem kierować się demokratycznym wyborem wysokości nagrody dla swoich pracowników.

Dziś przedstawiciele związków i Rady Pracowników spotkali się w sali konferencyjnej szpitala i poinformowali załogę o procedurze przyznawania nagród. 

- Rozmowy z panem prezesem trwają już jakiś czas. Zaczęło się od ustalenia, że do tego typu nagród mają prawo jedynie pracownicy szpitala, nie usługodawcy związani kontraktem. To nie są pracownicy szpitala, to podmioty które mają umowę na wykonanie danej usługi - mówi Zbigniew Kubiak, szef NSZZ Solidarność w szpitalu

- I mają często znacznie większe wynagrodzenie od nas na takim kontrakcie - powiedział ktoś na sali. [więcej]
wandea, 09.05.2017 18:05|czytane: 2133 razy|27 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Śpiewali na chwałę Bogu. Konkurs piosenki w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym
Dziś w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym SPSK im. Św. Stanisława Kostki w Kutnie odbył się II Konkurs Piosenki Religijnej "Św. Jan Paweł II - Mój Autorytet" pod patronatem eKutno.pl.

- Bóg powołał zatem człowieka do istnienia, powierzając mu zadanie bycia twórcą. W «twórczości artystycznej» człowiek bardziej niż w jakikolwiek inny sposób objawia się jako «obraz Boży» i wypełnia to zadanie przede wszystkim kształtując wspaniałą «materię» własnego człowieczeństwa, a z kolei także sprawując twórczą władzę nad otaczającym go światem. Boski Artysta, okazując artyście ludzkiemu łaskawą wyrozumiałość, użycza mu iskry swej transcendentnej mądrości i powołuje go do udziału w swej stwórczej mocy - pisze w Liście do artystów Jan Paweł II. 

Śpiewali na chwałę Bogu. Konkurs piosenki w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym, ./upload/articles_pakiety/33745/02_obraz.jpg
Śpiewali na chwałę Bogu. Konkurs piosenki w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym, ./upload/articles_pakiety/33745/12_obraz.jpg
Śpiewali na chwałę Bogu. Konkurs piosenki w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym, ./upload/articles_pakiety/33745/26_obraz.jpg


Galeria Wszyscy uczestnicy

Jurorzy Joanna Domagała, nauczycielka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Kutnie i Szkoły Muzycznej I stopnia w Gąbinie, Raisa Kurasiewicz dyplomantka PSM w Kutnie i nauczycielka Szkoły Muzycznej Yamaha oraz Michał Wenerski pracownik Biblioteki Pedagogicznej i miłośnik muzyki oceniało 19 solistów i 5 zespołów. Laureatów poznamy 18 maja w Kutnowskim Domu Kultury. 

Konkurs przeznaczony jest dla gimnazjalistów z powiatu kutnowskiego. Dziś piosenki religijne zaśpiewali: soliści: Żaneta Maślanka, Justyna Jabłonkowska, Klaudia Michalak, Marta Rybska, Zuzanna Ziółkowska, Kinga Marciniak, Maja Michalak z Gimnazjum w Ostrowach, Julia Kowalczyk z Gimnazjum nr 3 w Kutnie, Mateusz Bednarek z Katolickiego Gimnazjum SPSK w Wierzbiu, Weronika Kaczmarek, Ilona Górkiewicz, Kacper Frydrysiak z Gimnazjum w Strzelcach, Natalia Sobczyk, Anna Łykowska, Oliwia Byczkowska, Aleksandra Dachniewska, Klaudiusz Uciniak z Gimnazjum nr 2, Zuzanna Kobus Publiczne Gimnazjum SPSK w Kutnie, Weronika Wenerska z Gimnazjum nr 3 w Kutnie. [więcej]
kultura, 09.05.2017 20:35|czytane: 2938 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Turniej piłki nożnej szkół podstawowych Gminy Kutno
Dziś na kompleksie boisk sportowych „Orlik 2012” Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie rozegrano Gminny Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych. Tradycyjnie w zawodach brały udział reprezentacje szkół z Gminy Kutno.

Turniej piłki nożnej szkół podstawowych Gminy Kutno, ./upload/articles_pakiety/33741/01_obraz.jpg
Turniej piłki nożnej szkół podstawowych Gminy Kutno, ./upload/articles_pakiety/33741/02_obraz.jpg
Turniej piłki nożnej szkół podstawowych Gminy Kutno, ./upload/articles_pakiety/33741/03_obraz.jpg


Oto wyniki:
I miejsce- SP w Byszewie,
II miejsce- SP w Strzegocinie,
III miejsce- SP w Gołębiewku
IV miejsce- SP we Wroczynach

Szkoły gimnazjalne rozegrały mecz towarzyski, w którym pierwsze miejsce przypadło uczniom Gimnazjum z Byszewa, drugie miejsce zajęli gimnazjaliści z Gołębiewka. [więcej]
pismak, 09.05.2017 15:43|czytane: 429 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Kiedy ruszy budowa Pałacu Saskiego? - pyta radny Rafał Jóźwiak
Radny Rafał Jóźwiak zapytał dziś na sesji w samorządzie miejskim kiedy ruszy przebudowa Pałacu Saskiego w Kutnie. 

Kiedy ruszy budowa Pałacu Saskiego? - pyta radny Rafał Jóźwiak, ./upload/articles_pakiety/33738/01_obraz.jpg


- Czy miasto już ma za sobą porozumienie z konserwatorem zabytków w sprawie budowy Pałacu Saskiego? Czy jest już gotowe na przygotowanie dokumentacji tej inwestycji? - spytał radny Rafał Jóźwiak. 

- Jeśli chodzi o dokumentację dla przebudowę Pałacu Saskiego i ogłoszenie przetargu, jesteśmy na dobrej drodze. Mam nadzieję, że uda się do końca maja, lub początku czerwca mieć wszelkie niezbędne potwierdzenia ze strony Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków aby uruchomić przetargi - odpowiadał Zbigniew Wdowiak, zastępca prezydenta Kutna. - Nieporozumienia, które powstały między miastem i zespołem ekspertów, pracujących dla Muzeum Regionalnego w Kutnie, a Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Skierniewicach. Napisaliśmy odwołanie do Generalnego Konserwatora Zabytków i wydaje się, że sprawy są na dobrej drodze. Dziś właśnie przedstawiciele konserwatora w Łodzi są w Kutnie i trwają oględziny pałacu. [więcej]
wandea, 09.05.2017 16:34|czytane: 1085 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wygrana kutnowskich softballistek
W niedzielę, 7 maja rywalizację w Polskiej Lidze Softballu Kobiet rozpoczęły dziewczyny kutnowskiej Stali. Wice-mistrzynie podjęły na stadionie Małej Ligi zawsze groźną drużynę z Warszawy.

Wygrana kutnowskich softballistek, ./upload/articles_pakiety/33739/01_obraz.jpg
Wygrana kutnowskich softballistek, ./upload/articles_pakiety/33739/02_obraz.jpg
Wygrana kutnowskich softballistek, ./upload/articles_pakiety/33739/03_obraz.jpg


Słabsza postawa miotaczy popularnych Diamondsów i bardzo dobra gra naszej drużyny doprowadziły do dwóch wygranych 17 do 7 i 8 do 1. Do tych wygranych przyczyniła się bardzo dobra postawa miotaczek z Kutna czyli Weroniki Prątkowskiej i Miachaliny Kusz ale także postawa w ataku Adrianny Flisowskiej, Darii Kubiak i Beaty Lewandowskej. Należy dodać iż na boisku w przeciągu obydwu meczy pojawiło się aż 5 zawodniczek debiutujących w PLSK. [więcej]
pismak, 09.05.2017 19:08|czytane: 284 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Radny Mariusz Sikora chce oddalenia przejścia dla pieszych od ronda
- Rondo na Żwirki i Wigury w styczniu oddane do użytku, spisuje się bardzo dobrze. Z mojej obserwacji mogłoby jeszcze lepiej funkcjonować, a mianowicie chodzi o przesunięcie przejścia dla pieszych od strony Gimnazjum nr 1 w pierwotne miejsce. Oddaliło by to pieszych od ronda, poprawiło by drożność na rondzie i bezpieczeństwo pieszych i kierowców - mówił na dzisiejszej sesji radny Mariusz Sikora. - Czy jest taka szansa, żeby to poprawić?

Radny Mariusz Sikora chce oddalenia przejścia dla pieszych od ronda, ./upload/articles_pakiety/33740/01_obraz.jpg


- Rozważamy i przyjrzymy się. Jeśli takie rozwiązanie uzyska zgodę wszystkich stron zmiany organizacji ruchu nie widzę problemu - odparł Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna. 

[więcej]
wandea, 09.05.2017 15:31|czytane: 1739 razy|33 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Już w maju czwarty Festiwal Świat Muzyki - Muzyka Świata
Zapraszamy na IV edycję festiwalu Świat Muzyki – Muzyka Świata. W tym roku w muzyczną podróż do najodleglejszych zakątków kuli ziemskiej zabieramy Was już w maju! Festiwal potrwa do połowy lipca. Bilety w cenie 7 zł na każde wydarzenie, już w sprzedaży w  kasie Centrum Teatru Muzyki i Tańca, Kutnowskim Domu Kultury oraz w sprzedaży ONLINE na www.kdk.net.pl.

Już w maju czwarty Festiwal Świat Muzyki - Muzyka Świata, ./upload/articles_pakiety/33742/01_obraz.jpg


Start 19 maja koncertem gitarzysty Przemka Strączka i jego towarzyszy z Azji i Ameryki Południowej  Asian Strings Collective – w projekcie „Three Continents” usłyszymy muzyczną kompilację kultur europejskiej, azjatyckiej i południowo-amerykańskiej. Pod koniec maja usłyszymy  także Magdalenę Lechowską – wychowaną w Kolumbii krakowiankę z latynoską duszą, która  dzięki „Gorącej  kolumbijskiej Cumbii” rozgrzeje nas  hiszpańskimi, indiańskimi i afrykańskimi rytmami.

Czerwiec to aż cztery muzyczne wydarzenia

Zaczynie się widowiskiem Mateusza Wójcika i muzyków „Irlandia - usłyszeć taniec”. Wielbicieli fado, czyli nostalgicznych portugalskich pieśni, zapraszamy na koncert Kingi Rataj z zespołem, a z kolei  Kapela Hanki Wójciak  to propozycja dla miłośników folkowych, orientalnych i celtyckich klimatów – podczas ich koncertu usłyszymy utwory z debiutanckiej płyty „Znachorka”. Ostatnim koncertem czerwcowym będzie występ projektu Naked Mind, który porwie nas do świata pięknych, oryginalnych melodii i instrumentów z całego świata – gongów i mis tybetańskich, indyjskich sitar, czy marokańskich gimbrii. [więcej]
kultura, 09.05.2017 16:39|czytane: 231 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Radny Robert Małachowski: Ludzie chcą aby było gładko i bez dziur. Czy ktoś prosił o wysokie krawężniki?
Dziś Rada Miasta Kutna przyjęła informację o stanie przygotowań do realizacji zadań inwestycyjnych w 2017 roku. Kilku radnych w tym punkcie obrad zabrało głos, między innymi radny Robert Małachowski, którego szereg interpelacji dotyczy właśnie mniejszych bądź większych inwestycji, porządku i czystości w mieście.

Radny Robert Małachowski: Ludzie chcą aby było gładko i bez dziur. Czy ktoś prosił o wysokie krawężniki?, ./upload/articles_pakiety/33737/04_obraz.jpg
Radny Robert Małachowski: Ludzie chcą aby było gładko i bez dziur. Czy ktoś prosił o wysokie krawężniki?, ./upload/articles_pakiety/33737/05_obraz.jpg
Radny Robert Małachowski: Ludzie chcą aby było gładko i bez dziur. Czy ktoś prosił o wysokie krawężniki?, ./upload/articles_pakiety/33737/03_obraz.jpg


- Kutno to miasto róż, ale przecież nie chodzi tylko o kwiaty, to też pewna idea - miasta przyjaznego, bez barier architektoniczych, czystego itp. Większość inwestycji drogowych przewiduje krawężniki. W moim przekonaniu i większości mieszkańców są one w Kutnie bardzo wysokie. Stwarza to wiele problemów, nic nikomu to nie daje dobrego. Czy prezydentów ktoś prosił, że chce jeszcze wyższe krawężniki? Ludzie chcą żeby był asfalt, nakładka, chcą aby było gładko i bez dziur. Nikt chyba o krawężniki nie prosi - mówił Robert Małachowski. - W Radomiu przyjęto w 2008 roku taką uchwałę, która obliguje do konkretnej wysokości krawężników, jak najniższej wysokości, od 14 do 18 cm na podstawie rozporządzenia ministra. Niektóre miasta np. Lublin przyjęły zasadę przyjazną dla mieszkańców, przy przejściach dla pieszych zero centymetrów. Wczoraj na ulicy Skłodowskiej miał miejsce poważny wypadek, chciałbym prosić o przyspieszenie planów realizacji inwestycji Skłodowska etap II w kierunku Gołębiewa. Tam sytuacja drogowa wygląda bardzo źle. 

Radnemu odpowiedział wiceprezydent Jacek Boczkaja. - Norma wysokości krawężników jest bardzo ważna, mieszczą się one w tych wysokościach a czasem są wyższe aby w związku z planowaną nakładką asfaltową w tych miejscach, po jej wykonaniu, miały odpowiedni rozmiar. Krawężniki chronią trawniki przed kierowcami, tworzą osłonę drogi i ona się kolokwialnie mówiąc nie rozłazi. Ważne jest to również w związku z odprowadzaniem wody z drogi. Nie może być tak, że będzie krawężnik z drogą na równi, bo zostaną zalane chodniki. A mamy też przejścia zero wysokości, takie guziczkowe -odparł wiceprezydent. - A jeśli chodzi o ulicę Skłodowską, to przypominam, że jest to niedawno przejęta droga od powiatu, w jakim stanie każdy widzi. Proszę o trochę cierpliwości. [więcej]
wandea, 09.05.2017 12:20|czytane: 3136 razy|17 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jeden kandydat na stanowisko dyrektora "Staszica"
Jak informuje Dariusz Jabłoński, Sekretarz Powiatu na konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół nr 1 im. St. Staszica wpłynęła tylko jedna oferta. Wczoraj minął termin ich składania w starostwie.

Jeden kandydat na stanowisko dyrektora


Nikt nie zdecydował się zmierzyć się w konkursie z dotychczasowym dyrektorem Januszem Pawlakiem. Komisja konkursowa, w której zasiądą m.in. przedstawiciele zarządu powiatu, związków zawodowych, kuratorium i wicedyrektor "Staszica", nie będzie miała zatem żadnego kłopotu z dokonaniem wyboru. [więcej]
wandea, 09.05.2017 11:46|czytane: 3230 razy|85 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Prezydent powierzył stanowiska dyrektorom nowych podstawówek
Prezydent Kutna powierzył stanowiska dyrektorom nowych szkół podstawowych. Od 1 września Szkołą Podstawową nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego będzie zarządzał Juliusz Sieradzon, Szkołą Podstawową nr 5 Jolanta Maras, zaś wicedyrektorką w tej szkole będzie dotychczasowa dyrektor Gimnazjum nr 3  - Lidia Nowocin.  [więcej]
redaktor, 09.05.2017 11:37|czytane: 2766 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Prezydent Kutna złożył zawiadomienie do prokuratury. Urzędniczka zwolniona!
W związku ze stwierdzeniem nieprawidłowości w zakresie dysponowania środkami finansowymi prezydent Kutna Zbigniew Burzyński 8 maja br. złożył do Prokuratury Rejonowej w Kutnie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez jedną z pracownic Urzędu Miasta Kutna z Wydziału Finansów i Budżetu.

Prezydent Kutna złożył zawiadomienie do prokuratury. Urzędniczka zwolniona!, ./upload/articles_pakiety/33727/01_obraz.jpg


-Z pracownikiem tym został rozwiązany stosunek pracy w trybie natychmiastowym (art. 52 Kodeksu Pracy) - informuje Biuro Prasowe kutnowskiego magistratu.

Jak się dowiadujemy nieoficjalnie chodzi o nieprawidłowości związane z finansami miasta, proceder miał trwać kilka lat.

Aktualizacja 9 maja: Biuro prasowe kutnowskiego magistratu dementuje informację o nieprawidłowościach w naliczaniu podatku od nieruchomości. Czy Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna opowie dziś o podejrzeniu jakiego przestępstwa zawiadomił? Dowiemy się wkrótce na sesji Rady Miasta Kutna, która zaczyna się o godz. 10.30 [więcej]
wandea, 08.05.2017 15:26|czytane: 8898 razy|93 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jesteś kierowcą? Sprawdź punkty karne
Jesteś kierowcą? Chcesz sprawdzić, ile masz punktów karnych? Możesz zapytać o nie w komisariacie policji lub — za pomocą usługi sytemu CEPiK2.0 — uzyskać dostęp do aktualnych danych z ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego. Sprawdź, jak to zrobić.

Jesteś kierowcą? Sprawdź punkty karne, ./upload/articles_pakiety/33733/01_obraz.jpg


https://obywatel.gov.pl/kierowcy-i-pojazdy/punkty-karne-ile-mam-punktow-karnych-za-mandaty

[więcej]
wandea, 09.05.2017 08:55|czytane: 531 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Młodziczki KKS Pro-Basket Kutno w półfinałach Mistrzostw Polski
W dniach od 5 do 7 Maja drużyna młodziczek KKS Pro-Basket Kutno wzięła udział w jednym z ośmiu turniejów ćwierćfinałowych Mistrzostw Polski U-14. Młode kutnianki, mistrzynie województwa łódzkiego trafiły do grupy VIII, gdzie spotkały się z zespołami TS Wisła Can-Pack Kraków (mistrz woj. małopolskiego – gospodarz turnieju), ULPKS Iskra Konstantynów (mistrz woj. Lubelskiego) i zawsze groźną drużyną UKS Huragan Wołomin. Pierwszego dnia turnieju zespół z Kutna spotkał się z drużyną Iskry Konstantynów.

Młodziczki KKS Pro-Basket Kutno w półfinałach Mistrzostw Polski, ./upload/articles_pakiety/33703/01_obraz.jpg


Zwycięsko z tej potyczki wyszedł zespół z Kutna pokonując wysoko Iskrę 59:25 (13:4, 21:8, 10:9, 15:4). Spotkanie po nerwowym początku całkowicie zdominowały zawodniczki z Kutna przeważając w każdym aspekcie koszykarskiego abecadła. Bardzo dobrze w tym spotkaniu zaprezentowały się: PONISZEWSKA Paulina zdobywczyni 8pkt, NADOLSKA Gabriela, która zdobyła 12 pkt oraz ZALEWSKA Weronika, która uzyskała double-double (12pkt, 19 zbiórek). Cały zespół zagrał dobrze notując na swoim koncie aż 85 zbiórek.

Drugiego dnia turnieju zespół z Kutna spotkał się z gospodarzem drużyną TS Wisła Can- Pack Kraków. Od początku spotkanie miało wyrównany przebieg, wielokrotnie zmieniało się prowadzenie. Obie drużyny zawzięcie walczyły o zwycięstwo, które już zapewniało awans do półfinałów Mistrzostw Polski. Ostatecznie zwycięsko z tej rywalizacji wyszła drużyna Wisły Kraków, która w ostatnich 2 minutach przechyliła szale zwycięstwa na swoja korzyść pokonując ostatecznie zespół z Kutna 67:61 (16:14, 11:15, 15:17, 25:15). Bardzo dobrze w tym spotkaniu zaprezentowały się: DRESLER Julia, która zdobyła 14 pkt, NADOLSKA Gabriela 12 pkt, oraz Milena Budner 4pkt (bardzo dobra gra w obronie).
[więcej]
wandea, 09.05.2017 08:47|czytane: 575 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Drugie Kutnowskie Dni Fantastyki
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie już od przyszłego czwartku zaprasza na Kutnowskie Dni Fantastyki. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia. A w programie spotkania z autorami, koncert, warsztaty malarskie, pokaz... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
RINTAL Polska poszykuje samodzielnych monterów schodów Producent schodów, Rintal Polska Sp. z o.o. poszukuje samodzielnych monterów schodów.rnrnZakres działalności:rn- montaż schodów samonośnych oraz obić na schody betonowernrnWymagania:rn- włas... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę AVENSIS I lub II tel.725-361-836 Kupie Toyote AVENSIS I lub II COROLLE YARIS MERCEDESA SPRINTERA 124 190 W210 oraz Maszyny Rolnicze Ursus Zetor Wladymirec Przyczepy Kombajny tel. 725.361.836 cala Polska atrakcyjne ceny szybki odbiór... [czytaj więcej]
Przeprowadzki Usługi transportowe Oferujemy usługi transportowe przeprowadzki przewozy mebli, AGD i RTV rzawsze aktualne również w weekendy 24h tel. 725-361-836... [czytaj więcej]
WYnajme kawalerke Wynajme kawalerke 20^2. Od lipca w centrum Kutna. Umeblowana. Koszt najmu 650zl... [czytaj więcej]
Pożyczka na oświadczenie. Kredyt na dowód Pożyczka na oświadczenie. Kredyt na dowód. Tylko 94zł miesięcznie za pożyczone 1000zł. Aby otrzymać pożyczkę potrzebujesz: - dowód osobisty - konto bankowe - źródło dochodu ... [czytaj więcej]
PRACA HOLANDIA rzeźnik lub ubojowiec PRACA HOLANDIA rzeźnik lub ubojowiec Od osoby szukającej pracy oczekuje się przede wszystkim doświadczenia na podobnym stanowisku Ze strony pracodawcy oferujemy pracę jednozmianową od 5.30... [czytaj więcej]
Mów po niemiecku – indywidualnie dla dorosłych online Wybierasz się do pracy albo pracujesz w za granicę? Nie masz rnczasu ani możliwości, żeby chodzić na kursy stacjonarne lub integracyjne? rnrnChcę zaproponować Ci skuteczną i łatwą naukę ni... [czytaj więcej]



Ostatnio na forum
Błażej Okręglewicz:
3 minut temu
Nie pozostaje nic innego jak tylko pogratulować.
Hortensjusz Oleksiuk:
2
 · 
11 minut temu
Popieram Cię Krzysztofie w 1000%, chylę czoła i pozdrawiam....
Hortensjusz Oleksiuk:
2
 · 
15 minut temu
W kutnowskim Chwastostanie wszystko jest możliwe! Nieprawdaż?
Hortensjusz Oleksiuk:
20 minut temu
###"R" Taaaak! Wszystko jasne? Jurandzie! A kto ukradł komentarz, który znajdował się powyżej i był w swojej formie podobny do poniższego tylko zamiast dziwnie zamontowanego napisu PTO"R" był napis eKutno? Gdyby nie te awruki i złodzieje to Ziemia Kutnowska by była o wiele razy piękniejsza, ładniejsza, mądrzejsza, światlejsza i czystsza. Robert! Bardzo pięknie to wszystko ująłeś. Tak trzymaj! Pozdrawiam. Trzymajta sie chłopy mocno. W kupie! Uważajta na awruki, złodziei, głąbów i świrów. Do zobaczenia w szeregach Kutnowskiej Armii Nadziei "Prawda i Śmiech". NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI... ~agent 3D - Agencja MRPiH "podkówka". Generalny Koordynator akcji tworzenia KAN "PiŚ".
Jonatan Błus:
28 minut temu
Szanowny Panie Zygfrydzie obraźliwy wpis jest gdzieś poniżej ale doceniam pana dobrą wolę i po pana wpisie uważam sprawę za niebyłą. Pozdrawiam serdecznie.
Zygfryd Iwański:
1 godzin temu
Drogi Zygmuncie Skinder! Może w czymś Ci pomóc? Kto i czym Cię obrażał bez uzasadnienia? Może jesteś na jakimś punkcie niewygimnastykowany i niewyuczony? Bohaterski praojciec na pewno bez uzasadnienia by Cię nie obrażał. ~Towarzystwo Pomocy Wzajemnej i Reasekuracji.
Jan Hryncewicz:
1 godzin temu
Grzegorz to ty wprowadzasz ludzi w błąd pisząc ,że błąd jest w tytule, nie wszyscy sa kumaci, zrozumiałaś?
Arkadiusz Paś:
2
 · 
1 godzin temu
Oni wszyscy chcą dotrwać do końca kadencji i tyle w temacie.
Zdzisław Zmurka:
1 godzin temu
Ale pewnie firma pośrednicząca to agencja pracy tymczasowej, która na takiego pracownika dostaje ze 3000 netto.
Krzysztof Stuart:
2
 · 
1 godzin temu
...przepraszam, miało być OSŁABIAJĄCY partię!
Krzysztof Stuart:
2
 · 
1 godzin temu
Uważam że p. Kłopotowski szkodzi partii, miastu i mieszkańcom Kutna. Sianie takiej demagogii nie przekona nikogo. Ten obecny skład kutnowskiego PiS nie ma według mnie szans na to aby wejść do samorządu w najbliższych wyborach. Ponadto obiecuję państwu, że prawdziwa Prawica w Kutnie nie spocznie dopóki ten pan i inni szkodnicy, osłaniający partię w niej pozostaną.
Zygfryd Iwański:
1 godzin temu
Taka odpowiedź: Wszyscy złoczyńcy, władza, lenie, marnotrawcy, awruki i złodzieje chcieliby, aby praniem wszystkich brudów zajęli się PTO"R" i eKutno. Tak widzę, słyszę i czuję. ~uczeń normalnego liceum nieakademickiego.
Grzegorz Korb:
2 godzin temu
To raczej ty nie załapaleś drwiny z tzw wolnych etatów w tym powiecie, chyba że jesteś romantykiem który uważa że ten wakat zostanie obsadzony w wyniku rzetelnego konkursu w którym wygra najlepszy. O co zakład że gdy już poznamy wynik konkursu to dziwnym zbiegiem okoliczności okaże się ze zwycięzca jednak już z obecną władzą był związany?
Beniamin Estko:
3 godzin temu
Mój sąasiad pracuje w Fresenius Kabi w Kutnie trzeci rok przez Firme pośredniczą zarobki jego to minimalnie powyżej 1500 netto.
Anioł Kotdras:
3
 · 
3 godzin temu
Jak to jest możliwe, że Debich odwołany przez wojewodę z funkcji starosty, co potwierdziły wyroki dwóch sądów nadal jest starostą. To jakaś paranoja. To kpina z wymiaru sprawiedliwości to kpina z mieszkańców miasta. Gdyby miał trochę honoru to sam by odszedł, ale u niego honor? Tylko micha liczy się. przecież drugi raz sie już nie załapie.
Honorata Solarz:
2
 · 
4 godzin temu
A kto w tym referacie jest kierownikiem i czy ma wykształcenie przydatne w tej pracy czy może jest np europeistą, humanistą ,biologiem ,czy ma wykształcenie tożsame bo tak też używane jest w ogłaszanych konkursach? Ktoś wie?
Blanka Barszczowski:
4 godzin temu
No właśnie co na to sanepid i jakieś inne instytucje od śrrodowiska? A gdzie policja? Czy zawiadomiona ociąga się z przyjechaniem?
Roberta Bychow:
4 godzin temu
Czym ci zaimponował?
Patryk Boniuko:
4 godzin temu
Prędzej już ogrodnik niż biolog.
Patryk Boniuko:
4
 · 
4 godzin temu
Bo oni myślą że wszyscy są idiotami ,a tak nie jest.



Najciekawsze artykuły
 ·  14
3 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  187
3 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  72
4 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  18
4 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
9 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
9 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
10 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
13 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
14 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
14 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
15 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
16 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
16 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
18 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
18 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
18 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
18 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
18 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
19 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
19 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
19 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
19 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
21 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
25 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
26 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:





Jutro:
Temperatura:






eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności