eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Miłosz Myszkowski ze złotym medalem
W miniony weekend w  Suchym Lesie k/Poznania rozgrywany był XIII Międzynarodowy Wielkopolski Turniej Judo, który jest jedną z dwóch największych imprez dla dzieci i młodzików w Polsce. Zawody te od lat cieszą się ogromnym prestiżem i popularnością, gromadząc na starcie wszystkie kluby z kraju, a także silne ekipy z Czech, Litwy, Niemiec i Rosji.

Miłosz Myszkowski ze złotym medalem, ./upload/articles_pakiety/29653/01_obraz.jpg
Miłosz Myszkowski ze złotym medalem, ./upload/articles_pakiety/29653/02_obraz.jpg
Miłosz Myszkowski ze złotym medalem, ./upload/articles_pakiety/29653/03_obraz.jpg


Uczniowski Klub Sportowy ,,IPPON'' MDK Kutno, reprezentowany był przez troje zawodników w grupie wiekowej U-13. W kategorii wagowej 44 kg wystąpiła Aleksandra Urbańska, zajmując punktowane V miejsce, mimo iż rywalizowała ze starszymi zawodniczkami. Wśród chłopców bardzo dobre III miejsce w kategorii 60 kg wywalczył Wojtek Florczak, co jest jak dotąd jego największym sportowym sukcesem.

Jednakże prowadzimy pokaz skutecznego i efektownego judo zaprezentował, w bardzo silnie obsadzonej kategorii 42 kg, trzeci z naszych reprezentantów - Miłosz Myszkowski. W pierwszej rundzie miał wolny los, ale już w drugiej spotkał się z trudnym rywalem, jakim był Hubert Bardian (,,Lemur'' Warszawa). [więcej]
redaktor, 21.03.2016 09:37|czytane: 537 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Nowa inwestycja Allenortu
Trwa remont na Oddziale III Chorób Wewnętrznych w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym sp. z o.o. dzierżawionym przez Kliniki Kardiologii Allenort.

Nowa inwestycja Allenortu, ./upload/articles_pakiety/29407/01_obraz.jpg
Nowa inwestycja Allenortu, ./upload/articles_pakiety/29407/02_obraz.jpg
Nowa inwestycja Allenortu, ./upload/articles_pakiety/29407/03_obraz.jpg


- Na oddziale odbywa się remont kapitalny, łącznie z wymianą instalacji, okien czy posadzek. Konieczne było dostosowanie pomieszczeń do obecnych standardów. Zmiana odczuwalna będzie zarówno dla pacjentów, jak i personelu – nowoczesne sale pacjentów, odnowione łazienki i inne pomieszczenia zdecydowanie poprawią jakość leczenia. Zakończenie prac planowane jest na 31 maja 2016 roku - podaje Marta Opałka, PR Manager.

Realizacja jest prowadzona przez kilka firm specjalistycznych i lokalnych: m.in. Olkbud, Dachbud, Multimed, Otręba, Strugińscy. Całością prac koordynuje Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego "Vester" Handzelewicz Sp.j. [więcej]
wandea, 21.03.2016 08:54|czytane: 1353 razy|24 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Łączna połączy miasto z gminą Kutno
Jeszcze w tym roku zostanie wyrmeontowany odcinek ulicy Łącznej, która jak nazwa wskazuje, łączy miasto z gminą Kutno, a konkretnie z Gołebiewem. Zaskoczenia nie kryje wójt gminy Kutno Jerzy Bryła.

Łączna połączy miasto z gminą Kutno, ./upload/articles_pakiety/29651/01_obraz.jpg
Łączna połączy miasto z gminą Kutno, ./upload/articles_pakiety/29651/02_obraz.jpg


- Pierwsze słyszę. Bardzo mnie to cieszy - mówi wójt Jerzy Bryła. - Nasz odcinek tej drogi wyremontowaliśmy do granicy z miastem kilka lat temu. Od tego czasu sytematycznie ponaglałem władze Kutna, by wyremontowano miejskie odcinek drogi, bo jak to wygląda? Kawałek zrobiny, kawałek nie zrobiny.

- Tak, zapadły takie decyzje - powiedziała nam Joanna Brylska z biura prasowego Urzędu Miasta Kutno. - Są pieniądze na remont tej ulicy. Droga zostanie wyremontowana jeszcze w tym roku.

W trakcie robienie zdjęć doszła do mnie mieszkanka pobliskiej poseji. Wyjaśniłem jej, że już niebawem całą drogą będzie pokryta asfaltem.
- Nic nie wiedziałam - dziwi się kobieta (dane do wiadomości redakcji). - Naprawdę wyremontują naszą ulicę? A czy będzie chodnik?
- Tak, naprawią ulicę, ale o chodniku nic mi nie wiadomo - odpowiadam. - Pytałem kompetentną osobę w UM Kutno.
- Super, choć trzeba przyznać, że miasto odpowiedziało na prośby mieszkańców i utwardziło tę drogę - opowiada kutnianka. - Dziury są spore, ale jakoś dajemy radę. Tutaj jest duży ruch i to ucieszy zapewne mieszkańców po drugiej stronie granicy. [więcej]
redaktor, 21.03.2016 08:12|czytane: 757 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kto zaśpiewa na Festiwalu Rozdźwięki w październiku? Wyniki eliminacji
Dziś w Kutnowskim Domu Kultury odbyły się eliminacje do VI Festiwalu Piosenki Rozdźwięki - Kutno 2016. Muzyczne zmagania rozpoczęły się o godz. 10.00, dziś również poznaliśmy wyniki eliminacji. A przed eliminacjami i w trakcie można było obejrzeć Kiermasz Wielkanocny, piękne ozdoby Wielkanocne oraz kurczęta i króliczki oseski kicające w małych zagrodach. Fotograf Cezary Kucharczyk dla Was o nich nie zapomniał :)

Kto zaśpiewa na Festiwalu Rozdźwięki w październiku? Wyniki eliminacji, ./upload/articles_pakiety/29647/03_obraz.jpg
Kto zaśpiewa na Festiwalu Rozdźwięki w październiku? Wyniki eliminacji, ./upload/articles_pakiety/29647/07_obraz.jpg
Kto zaśpiewa na Festiwalu Rozdźwięki w październiku? Wyniki eliminacji, ./upload/articles_pakiety/29647/27_obraz.jpg


Rada Artystyczna VI Festiwalu Piosenki Rozdźwięki – Kutno 2016 w składzie Krzysztof Mroziński – przewodniczący jury, Paweł Słoniowski – członek jury, Radosław Rojewski – sekretarz po wysłuchaniu 46 solistów i jednego  zespołu postanowiła zakwalifikować do udziału w warsztatach oraz Koncercie Konkursowym VI Festiwalu Piosenki Rozdźwięki w październiku  (1 i 2) w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie następujące osoby:

Grupa I (2006-2009):
1.    Antoni Marzec
2.    Antonina Zdziarska
3.    Kacper Kita
4.    Aleksander Klembalski
5.    Marta Ryczkowska
6.    Alicja Jaciubek

Grupa II (2003-2005)
7.    Dominika Malec
8.    Urszula Kowalska
9.    Anna Kowalewska
10.    Anna Łykowska
11.    Oliwia Byczkowska [więcej]
wandea, 20.03.2016 19:26|czytane: 1421 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kliniki Kardiologii Allenort obstawią anestezjologię
W piątek, 18 marca Kutnowski Szpital Samorządowy sp. z o.o. rozstrzygnął konkurs na udzielanie świadczeń zdrowotnych przez lekarzy w zakresie Anestezjologii i Intensywnej Terapii na rzecz pacjentów KKS. Wzięły w nim udział dwie firmy i podobnie jak w przypadku obsady neurologii, wygrały Kliniki Kardiologii Allenort Sp. z o.o. z Warszawy.

Oprócz Allenortu w konkursie wziął udział Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "EPIONE" dotychczas świadczący usługi na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Jak wynika ze Szczegółowych Warunków Konkursu Allenort zawrze umowę z kutnowskim szpitalem od 1 kwietnia 2016 na 9 lat. Poprzednia umowa z Epione była zawarta na 4  lata. [więcej]
wandea, 20.03.2016 19:12|czytane: 1211 razy|30 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Przystanek Kutno w podróży artysty Tomasza Czyżewskiego
Dziewięć lat temu 19 marca Tomasz Czyżewski rozpoczął pracę w Muzeum Regionalnym w Kutnie. Przez ten czas maczał swe artystyczne palce w 40 wystawach w kutnowskim muzeum i nie tylko, bo jego autorskie wystawy np. Męskie Obszary Sztuki gościły też w innych polskich muzeach czy galeriach. Wczoraj w kutnowskim muzeum właśnie 19 marca odbył się finisaż ostatniej wystawy pod kuratelą Czyżewskiego pt. Pejzaż Rudymentarny i pożegnanie arysty malarza, performera i pracownika muzeum. Emigruje on tam gdzie niebo szerokie, uczucia wysokie i świeże powietrze dla sztuki i dla rodziny :)

Przystanek Kutno w podróży artysty Tomasza Czyżewskiego , ./upload/articles_pakiety/29643/04_obraz.jpg
Przystanek Kutno w podróży artysty Tomasza Czyżewskiego , ./upload/articles_pakiety/29643/03_obraz.jpg
Przystanek Kutno w podróży artysty Tomasza Czyżewskiego , ./upload/articles_pakiety/29643/12_obraz.jpg


Pejzaż Rudymentarny to ważny projekt artysty, wiele wystaw ich rozwinięć jak projet Zobacz, dotknij, usłysz - doktorantów Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, wykładów i książka jego autorstwa.Wystawa, którą można było oglądać od 9 lutego powstała w wyniku spotkania artystów w Sulejowie. Na zaproszenie Muzeum Regionalnego oraz Centrum Kultury i Sztuki w Koninie do Sulejowa przybyło 12 osób z różnych stron Polski. Z tego składu wczoraj gościli w Kutnie Krzysztof Bryła, Adam Molenda, Jarosław Skutnik i Robert Brzęcki, który razem z panem Tomkiem komentował, slajdy z wybranych wystaw.

A zaczęło się od wystawy A może  morze w Kutnie... w 2008 roku. Czyżewski wspominał nie tylko wystawy pracochłonne z tysiącami elementów jak wystawa " Ta płyta to nie epitafium twórczość Andrzeja Mariana Bartczaka"  kwiecień - czerwiec 2010 r., ale też te, do których eksponaty było naprawdę trudno zdobyć. Tak było między innymi z pracami Rafała Malczewskiego. Czyżewski zaprezentował zresztą kutnowskej pbliczności kilku malarzy Młodej Polski Ludomira Sleńdzińskiego i Edwarda Okunia. [więcej]
wandea, 20.03.2016 09:05|czytane: 836 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki II Ligi KHALPN
KS Tęcza - Władcy Północy 3-12
Napieralski 2, Błaszczyk -  Pieczkowski 4, Zdziarski 3, Bartosiewicz 2, Kowalski, Ł. Wiśniewski,  Kwiatkowski
Omega - Stary Łąkoszyn 3-5
Łysiak 2, Majewski - D. Jeruzal 3, K. Jeruzal, Królikowski
Żółte kartki: I. Garwicki,  Ł. Łysiak - M. Lubasiński
Young Boys - GOKiS Krzyżanów 6-4
Kopański 2, Stańczyk 2, Zalewski, Lubasiński - Jarosław Grabarczyk, Jakub Grabarczyk, Rosik, Galant
Lombard Warszawski - FC Gledzianów 7-4
Bednarek 3, Smakowski 2, Włodarski 2 - Kaczorowski, Galiński, 2 bramki samobójcze
Prosto Team - 1,5L/G 4-1
D. Kostrzewa, Rybacki, Jankiewicz, Kieszkowski - Michał Zagórowski
Żółta kartka: D. Kostrzewa

Podsumowanie:
Najlepsi strzelcy:
15 - Damian Kostrzewa (Prosto Team)
13 - Marcin Zdziarski (Władcy Północy)
12 - Bartosz Wiśniewski (Władcy Północy), Mateusz Rybacki (Prosto Team), Michał Zagórowski (1,5L/G), Dominik Jeruzal (Stary Łąkoszyn) [więcej]
wandea, 20.03.2016 19:10|czytane: 488 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki IX Kolejki I Ligi KHALPN
HURT PAP EGOLIT AZS  -  PROTEKTOR  4  :  6
Janakowski 2, Kowalski 2 -  Fabjanowski R. 2, Burdak 2, Wilkoński A, Jatczak
Żk. Kaliński Marcin ( Hurt Pap )  -  Bańcyr Paweł, Łuczak Tomasz ( Protektor )
EXPOM  -  OB. AMAZONKA  6  :  9
Tomczak 2, Rzetelski, Jaworski, Wiśniewski, Walczak  -  Jaśkiewicz 5, Kaliński 2,Pietrzak, Grabowski
Żk. Olczyk Roman, Kacprowicz Krzysztof ( Expom )
DS. SMITH  -  SAMI SWOI  4  :  6
Wojtalik 3, Skonieczny  -  Witkowski 4, Kozłowski, Szymański
STREET BOYS  -  STALEX  4  :  1
Trzeciak 2, Kubicki 2  -  Kurzawa
Żk. Jakubowski Damian, Jagiełło Sebastian ( Stalex )
DZPG  -  ŚRÓDMIEŚCIE  2  :  3
Kowalik, Majczak  -  Kolasiński, Tomaszewski, Wojtczak
Żk. Domański Przemysław  -  Nadolski Jakub
LIBERO  -  FC. WIESZCZYCE  5  :  3
Tomczak, Jarota, Paradowski, Marciniak Ł, Pasternak  -  Jóżwiak, Wichliński, Halt
Żk. Halt Adrian, Szewczyk Artur ( FC. Wieszczyce ) [więcej]
wandea, 20.03.2016 19:05|czytane: 439 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Janusz Korwin-Mikke rozmawiał z mieszkańcami regionu
Kutnowskie struktury partii KORWIN zorganizowały wczoraj w Restauracji Rondo w Kutnie spotkanie z Januszem Korwinem Mikke. Ponad stu osobową publiczność stanowili przede wszystkim młodzi ludzie, do których styl, a także poglądy europosła mogą przemawiać. Wcześniej polityk odwiedził Łęczycę.

Janusz Korwin-Mikke rozmawiał z mieszkańcami regionu, ./upload/articles_pakiety/29645/01_obraz.jpg


Janusz Korwin-Mikke przedstawił podstawowe założenia programowe swojej partii, dopiero w odpowiedziach na pytania mieszkańców powiatu kutnowskiego rozwijał swoje opinie i poglądy np. na temat polityki Jarosława Kaczyńskiego, obaw z nią związanych czy sposobu odparcia napływu emigrantów zarobkowych.

Zrozumienie wśród publiczności wzbudziły poglądy Korwina Mikke na relacje Europy z uchodźcami, w tym islamistami, na temat stosunku państwa polskiego do obrony przed ewentualnymi najeźdźcami, relacji między prawem a zasadami demokracji. Korwin dosadnym językiem określał europejskie podejście do poszanowania życia człowieka ponad takie wartości jak Bóg czy Ojczyzna. Mówił, że takie właśnie podejście powoduje, że jesteśmy w Europie bezsilni wobec islamu. [więcej]
wandea, 20.03.2016 12:57|czytane: 896 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyklęci w Liceum im. Jana Kasprowicza
Wystawa czasowa, filmy i patriotyczna muzyka płynąca z głośników szkolnego radiowęzła – to klimat 2. tygodnia Żołnierzy Wyklętych w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza w Kutnie.

Wyklęci w Liceum im. Jana Kasprowicza, ./upload/articles_pakiety/29644/01_obraz.jpg
Wyklęci w Liceum im. Jana Kasprowicza, ./upload/articles_pakiety/29644/02_obraz.jpg
Wyklęci w Liceum im. Jana Kasprowicza, ./upload/articles_pakiety/29644/03_obraz.jpg


– Temat Żołnierzy Wyklętych pozostaje nadal nie wyjaśniony i nie do końca zrozumiany przez polskie społeczeństwo, dlatego niezwykle ważnym jest, aby jak najwięcej mówić o tak nieodległym, ale niestety mało jeszcze znanym epizodzie naszej najnowszej historii – mówi Jakub Chodorowski, uczeń liceum, koordynator projektu.

Uczniowie liceum wyszli na ulice z akcją informacyjną dot. bohaterów antykomunistycznego podziemia. Jakub Chodorowski przeprowadził lekcje tematyczne zatytułowane „Żołnierze Wyklęci czy Przeklęci?” W szkolnym konkursie wiedzy, w którym udział wzięło 13 osób, pierwsze miejsce zajęła Joanna Kowalska - uczennica klasy Id. W konkursie gry w scrabble tryumfował Jakub Olejniczak z kl. Ia. [więcej]
wandea, 20.03.2016 09:17|czytane: 582 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wygrana Polfarmex Kutno
W 24 kolejce TBL Polfarmex Kutno wygrywa dziś u siebie z Trefl Sopot 74:62 (22:13, 17:17, 21:16, 14:16).

Wygrana Polfarmex Kutno, ./upload/articles_pakiety/29641/20_obraz.jpg
Wygrana Polfarmex Kutno, ./upload/articles_pakiety/29641/34_obraz.jpg
Wygrana Polfarmex Kutno, ./upload/articles_pakiety/29641/46_obraz.jpg


Dla Kutna punktowali: Krys Faber 4, Jacek Jarecki 5, Grzegorz Grochowski 3, Marcin Malczyk 2, Michał Gabiński 11, Mateusz Bartosz 1, Michael Fraser 16, Josh Parker 19, Jarosław Zyskowski 13.

Dla Sopotu punktowali: Anthony Ireland 7,  Ater Majok 11, Paweł Dzierżak 4,Piotr Śmigielski 15,  Marcin Stefański 3, Josip Bilinovac 13, Grzegorz Kulka 9. [więcej]
redaktor, 19.03.2016 20:13|czytane: 1320 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zając Chwalipięta w nowej obsadzie
W Centrum Teatru Muzyki i Tańca odbyła się 52. premiera Teatru PUSZEK z Kutnowskiego Domu Kultury. Tym razem mali aktorzy zaprezentowali podobnie jak Puszki z 1982 r. spektakl "Zając chwalipięta" według S. Smienkowa w reżyserii Jadwigi Rzetelskiej.

Zając Chwalipięta w nowej obsadzie, ./upload/articles_pakiety/29642/03_obraz.jpg
Zając Chwalipięta w nowej obsadzie, ./upload/articles_pakiety/29642/09_obraz.jpg
Zając Chwalipięta w nowej obsadzie, ./upload/articles_pakiety/29642/13_obraz.jpg


Obsada sztuki: Natalia Maćkowiak - Zajęczyca - żona Chwalipięty, Natalia Gens – Siostra Zajączkowa, Kaja Górska - Lisica, Zosia Lenarczyk - Brat Zajączek, Emilia Szydłowska - Tata Zając, Weronika Szydłowska - Zając Chwalipięta, Eryk Woźniak - Myśliwy, Julka Czekalska - Wilk. [więcej]
kultura, 19.03.2016 22:35|czytane: 592 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
TAŃCZ HIP-HOP w STREET DANCE STUDIO! Zapraszamy dzieci do grupy początkującej!
Street Dance Studio to szkoła, która specjalizuje się w tańcu hip-hop oraz tańcach dla dzieci. Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 7-11 lat do grupy początkującej. Dzięki Nam Twoje dziecko poczuje radość z wykonywania swojej nowej pasji! Tańcz i baw się z Nami.

TAŃCZ HIP-HOP w STREET DANCE STUDIO! Zapraszamy dzieci do grupy początkującej!, ./upload/articles_pakiety/29618/01_obraz.jpg
TAŃCZ HIP-HOP w STREET DANCE STUDIO! Zapraszamy dzieci do grupy początkującej!, ./upload/articles_pakiety/29618/02_obraz.jpg
TAŃCZ HIP-HOP w STREET DANCE STUDIO! Zapraszamy dzieci do grupy początkującej!, ./upload/articles_pakiety/29618/03_obraz.jpg


Hip-Hop – to doskonałe zajęcia dla dzieci i młodzieży mających wiele energii i chcących ją wykorzystać we właściwy i ciekawy sposób. Uczestnicy zajęć nauczą się manipulować rytmem, jak nigdy przedtem. Częste pokazy i występy taneczne pomagają dzieciom pokonywać stres oraz tremę. Zajęcia pomagają rozwijać odwagę, koordynację ruchów, dynamikę, a przede wszystkim dają wiele radości. Wyrabiają umiejętność pracy w grupie. Zespoły prezentują swoje zdolności na imprezach plenerowych w mieście oraz poza nim, uroczystościach szkolnych, konfrontacjach i turniejach tańca.  Zajęcia taneczne z hip-hopu pobudzają pracę mózgu i tym samym mają korzystny wpływ na rozwój intelektualny dziecka.

GRAFIK ZAJĘĆ:
Sobota 10.30-11.30
Koszt: składka miesięczna 40zł - płatne na pierwszych zajęciach
Miejsce: STREET DANCE STUDIO ul.Plac Wolności 1
Instruktor - Joanna Zielińska - Instruktor główny, założyciel STREET DANCE STUDIO. [więcej]
wandea, 17.03.2016 08:00|czytane: 454 razy|komentuj|czytaj cały
Oskarżeni o wierność. Laureaci konkursu Mój portret Żołnierzy Wyklętych i koncert
Dziś w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kutnie odbyło się wręczenie nagród w konkursie plastycznym dla uczniów szkół powiatu kutnowskiego "Mój portret Żołnierzy Wyklętych", organizowanym przez Oddział Kutnowski Stowarzyszenia KoLiber i Kutnowskie Stowarzyszenie Narodowe im. dr. Antoniego Troczewskiego, pod patronatem Posła na Sejm RP Tomasza Rzymkowskiego. Po wręczeniu nagród odbył się koncert Andrzeja Kołakowskiego.

Oskarżeni o wierność. Laureaci konkursu Mój portret Żołnierzy Wyklętych i koncert, ./upload/articles_pakiety/29637/02_obraz.jpg
Oskarżeni o wierność. Laureaci konkursu Mój portret Żołnierzy Wyklętych i koncert, ./upload/articles_pakiety/29637/09_obraz.jpg
Oskarżeni o wierność. Laureaci konkursu Mój portret Żołnierzy Wyklętych i koncert, ./upload/articles_pakiety/29637/18_obraz.jpg


- Na konkurs wpłynęło 28 prac plastycznych, 5 ze szkół podstawowych, 11 z gimnazjów i 12 ze szkół średnich - mówił Marcin Motylewski, dyrektor Biura Poselskiego.- Jury doceniło wkład pracy plastycznej i walory edukacyjne prac. Tomasz Czyżewski, przewodniczący jury podkreślił, że wiele prac może posłużyć za plakaty Narodowego Święta Żołnierzy Wyklętych, bowiem są nie tylko portretami, ale też zawierają uniwersalne treści.

Jury w składzie Tomasz Czyżewski – przewodniczący, Andrzej Stachowicz, Piotr Ziółkowski, Marcin Motylewski wyłoniło spośród wszystkich prac następujących laureatów:

W kategorii szkół podstawowych
I  miejsce – Sebastian Borchun ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie
II miejsce – Adrian Hyzopski ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Łaniętach
III miejsce – Gabriela Maria Witkowska ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie

W kategorii szkół gimnazjalnych
I  miejsce – Michał Olesiński z Gimnazjum Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie
II miejsce – Zuzanna Woźniak z Gimnazjum Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie
III miejsce – Natalia Kopańska z Gimnazjum w Byszewie    

W kategorii szkół średnich
I  miejsce – Adam Mikołajczyk z Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie
II miejsce – Justyna Kołodziejczak z Liceum Ogólnokształcącego w Krośniewicach
III miejsce – Katarzyna Markiewicz z Liceum Ogólnokształcącego w Krośniewicach
Wyróżnienie – Justyna Kujawa z Liceum Ogólnokształcącego w Krośniewicach [więcej]
wandea, 19.03.2016 18:06|czytane: 1420 razy|18 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dzień Odkrywców Talentów w "Szóstce"
Wczoraj,  już po raz trzeci w Szkole Podstawowej nr 6 zorganizowano „Dzień Odkrywców Talentów”.  Uczniowie klas IV- VI zaprezentowali swoje umiejętności w 16 różnych dziedzinach  na forum społeczności szkolnej. Szeroki wachlarz konkurencji umożliwił nawet słabym w nauce uczniom odnieść swój życiowy sukces. Nagrodzeni otrzymali medale z logo Szkoły Podstawowej nr 6 i pamiątkowym napisem: „Szkoła Odkrywców Talentów”. Motywem wiodącym była tematyka mitologiczna. 

Dzień Odkrywców Talentów w
Dzień Odkrywców Talentów w
Dzień Odkrywców Talentów w


Bieżący rok szkolny jest rokiem  czytelnictwa, a w tematyce mitów występują wątki  zarówno literackie, jak i artystyczne. Na początku klasa V a zaprezentowała przedstawienie pod tytułem: „Na Olimpie i w Hadesie”, a potem nastąpiła parada strojów antycznych. W dalszej kolejności uczniowie przystąpili do poszczególnych konkurencji:  muzycznych, tanecznych, sportowych, literackich, plastycznych, szachowych, gier planszowych i innych. Imprezie patronował Samorząd Szkolny, a przygotowali ją wszyscy nauczyciele uczący w klasach IV-VI oraz opiekunowie świetlicy. Scenariusz opracowała i imprezę przeprowadziła Halina Błaszczyk. Jury pod przewodnictwem dyrektor SP 6, Anity Lemańskiej przyznało medale dla następujących  uczniów:

LISTA NAGRODZONYCH:
NATALIA  MAĆKOWIAK   VI a – przyroda
ANNA ŁYKOWSKA VI a – profilaktyka i bezpieczeństwo
PIOTR  GRACZYK  VI a– ortografia
MACIEJ POPŁAWSKI   VI a i KAROL KOZIK  VI b– quiz angielski
OLIWIER PIETRZAK  IV a – rummikub
KACPER SZERSZEŃ VI b i WIKTOR WIKLAK II b – szachy
PIOTR WYKRĘTOWICZ  VI c– scrabble
WERONIKA WENERSKA  VI c – piosenka polska [więcej]
pismak, 19.03.2016 09:04|czytane: 916 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Graj na medal. W niedzielę początek cyklu mini zawodów w squasha
Aquapark Kutno zaprasza w niedzielę 20 marca o godz. 15.00 na spotkanie z cyklu Graj na medal.

REGULAMIN

Graj w squasz

[więcej]
redaktor, 19.03.2016 08:53|czytane: 409 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Felieton (nie)polityczny. Czas przylotów
Przed świętami rodacy gromadnie przylatują z obczyzny. Będą z rodzinami krótko, bo po świętach muszą wracać. Przylatujące ptaki zostaną dłużej aż do jesieni. Polscy emigranci kochają swój kraj i chcieliby tak jak ptaki zostać tu dłużej..., ale już po wyjściu z samolotu zaczyna się piekło „polskiej głupoty”.

Mój syn od kilku lat żyje, mieszka i pracuje w Anglii. Dużo opowiada o brytyjskich obyczajach, zwyczajach i obowiązującym prawie, niekiedy dość restrykcyjnym, ale z szacunkiem respektowanym przez emigrantów (z małymi wyjątkami) z całego świata i samych Anglików.

- Kilka lat temu, gdy pierwszy raz przyleciałem do kraju przeżyłem na warszawskim Okęciu prawdziwą mękę – opowiada syn. - Wylądowałem około godziny 2 w nocy. Musiałem dostać się na Dworzec Centralny na pociąg. Pojawił się jednak nie lada problem. Na lotnisku o tej godzinie wszystko było pozamykane i nie miałem możliwości kupienia biletu, ba nie miałem gdzie wymienić funtów na złotówki. Poszedłem na autobus komunikacji miejskiej i poprosiłem kierowcę o bilet. Jednocześnie zaproponowałem mu kilka funtów, bo innej waluty nie posiadałem. Kierowca kategorycznie odmówił twierdząc, że mogę być kontrolerem z jego firmy, a on nie chce kłopotów... no i nie pojechałem. Musiałem łazić bez celu kilka godzin. Teraz jestem już mądrzejszy i mam w portfelu co najmniej 200 złotych w różnych banknotach, bo Polska to nieobliczalny kraj.  W Anglii nawet na małych lotniskach nie do pomyślenia byłaby taka sytuacja – zawsze jest coś otwarte i zawsze jest czynny bankomat. Pobyt na Dworcu Centralnym to kolejny koszmar – kolejki do kas, masa dziwacznych... chyba  ćpunów i żebraków, którzy udają niewidomych. No i tradycyjnie pociąg opóźniony o 20 minut - kontynuuje. - Polska, jak mówił znany kabareciarz, to bardzo dziwny kraj. Opowiadałem znajomym Brytyjczykom o kilka dziwnych zachowaniach Polaków. Na początek o psich kupkach „stadnie” zalegających na kutnowskich trawnikach. Ubawili się niesamowicie, bo ich podejście do sąsiadów, do ludzi żyjących obok jest całkiem inne. Żaden z nich nie wyobraża sobie, by jego zwierzak zasrywał uliczny trawnik lub nie daj Boże trawnik sąsiada, a jeśli już to skrupulatnie sprzątają kupy. Zresztą kary za psie odchody pozostawione w miejscach publicznych są bardzo wysokie. Problem jest minimalny, bo niewielu Anglików ma psy – oni kochają koty. Mają ich po kilka. [więcej]
redaktor, 18.03.2016 13:11|czytane: 1339 razy|19 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Druga przegrana koszykarzy KKS Pro-Basket Kutno na turnieju strefowym w Chełmnie
Wczoraj odbył się drugi mecz turnieju strefowego rozgrywek 3 Ligi Męskiej. Koszykarze KKS Pro-Basket Kutno rozegrali wyjazdowe spotkanie z gospodarzem turnieju MCHKK Chełmno. Mecz zakończył się wygraną gospodarzy 70:59 (10:18, 18:12, 23:24, 19:5). Warto dodać, że drużyna kutnowska pojechała na mecz do Chełmna jedynie w 8 – osobowym składzie. Do tego, połowa drużyny rozgrywa w tym czasie turniej strefowy w kategorii Juniora U-18, w którym ma bardzo duże szanse awansować do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. Trenerem drużyny jest Krzysztof Szablowski oraz Tomasz Pasiński.

Druga przegrana koszykarzy KKS Pro-Basket Kutno na turnieju strefowym w Chełmnie , ./upload/articles_pakiety/29640/01_obraz.jpg


Początek meczu lepiej rozpoczęli przyjezdni z Kutna, którzy wygrali pierwszą kwartę 18:10. W drugiej ćwiartce gospodarze odrobili straty i do przerwy na tablicy wyników było 30:28 dla drużyny kutnowskiej. Po zmianie stron żadna z ekip nie potrafiła wypracować sobie większej przewagi, akcje toczone były kosz za kosz. Warto nadmienić, że w trzeciej kwarcie, 3 celnymi rzutami zza łuku popisał się Maciej Poznański. Przed premierowa odsłoną meczu goście prowadzili 54:51. [więcej]
redaktor, 18.03.2016 18:13|czytane: 411 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Kiermasz Wielkanocny w KDK w niedzielę
Kutnowski Dom Kultury zaprasza 20 marca na moc wielkanocnych atrakcji przygotowanych dla dzieci i dorosłych.

Kiermasz Wielkanocny w KDK w niedzielę, ./upload/articles_pakiety/29568/01_obraz.jpg


W programie:
godz. 10.00 - 16.00
Kiermasz Wielkanocny czyli ozdoby świąteczne, rękodzieło oraz regionalne produkty spożywcze

Zagroda wielkanocnego zajączka - przyjdź i dotknij natury, żywe zwierzęta tradycji wielkanocnej czekają:)
Warsztaty dla dzieci i rodziców:
Lukrowane jajeczka czyli zrób sam słodką pisankę / warsztaty dekorowania ciastek dla najmłodszych
Warsztaty świątecznych ozdób wielkanocnych dla dzieci i rodziców

godz. 13:00 - 16:00
Wiosenny obiad rodzinny w Restauracji Muzycznej Hotelu Rondo

Obiad w formie bufetu:
pakiet rodzinny 2 +1 w cenie 79 zł
pakiet rodzinny 2 + 2 w cenie 85 zł
pakiet rodzinny 2 + 3 w cenie 100 zł [więcej]
wandea, 18.03.2016 14:16|czytane: 685 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Policja zaprasza na znakowanie rowerów
W związku z rozpoczynającym się sezonem rowerowym Komenda Powiatowa Policji w Kutnie zaprasza wszystkich właścicieli rowerów do znakowania swoich jednośladów. Już w niedzielę 20 marca 2016 roku w godzinach 14.00-17.00 na terenie kutnowskiej galerii handlowej przy ulicy Kościuszki będzie można wziąć udział w programie prewencyjnym „ Bezpieczny Rower” i bezpłatnie oznaczyć swój rower.

Policja zaprasza na znakowanie rowerów, ./upload/articles_pakiety/29639/01_obraz.jpg


Od 2004 roku policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kutnie prowadzą program prewencyjny „ Bezpieczny Rower”. Jego celem jest skuteczne zapobieganie kradzieży jednośladów, poprzez nadawanie im numerów i odpowiednie oznakowanie. Policjanci znakują rowery bezpłatnie. Właściciele rowerów chcący wziąć udział w programie proszeni są o zgłaszanie się do Komendy Powiatowej Policji w Kutnie przy ulicy Toruńskiej 14 w każdy wtorek i piątek [więcej]
pismak, 18.03.2016 13:54|czytane: 461 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Cykl Oblicza Sztuki: Rewitalizacja, sens zjawiska
22 marca (wtorek) o godz. 17:00 zapraszamy do Muzeum Regionalnego w Kutnie na drugie spotkanie z cyklu Oblicza sztuki.

Cykl Oblicza Sztuki: Rewitalizacja, sens zjawiska, ./upload/articles_pakiety/29636/01_obraz.jpg


O rewitalizacji opowie Arkadiusz Bogusławski - Kierownik Projektu Rewitalizacja Księżego Młyna w Łodzi, wcześniej pełnomocnik ds. odnowy Miasta Tkaczy w Zgierzu, autor artykułów, ekspert i trener z zakresu rewitalizacji w Polsce. Podczas spotkania przedstawiony zostanie sposób myślenia o rewitalizacji Księżego Młyna w Łodzi, który uwzględnia wyjątkową rolę dziedzictwa tego miejsca dla miasta i jego kultury. [więcej]
kultura, 18.03.2016 13:17|czytane: 348 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Gimnazjaliści z powiatu kutnowskiego skorzystali z XIII Spotkań Edukacyjnych
W Kutnowskim Domu Kultury przez ostatnie dwa dni trwały XIII Spotkania Edukacyjne dla uczniów gimnazjów. Jak co roku Starostwo Powiatowe w Kutnie umożliwiło prezentację nadzorowanym szkołom i ośrodkom.

Gimnazjaliści z powiatu kutnowskiego skorzystali z XIII Spotkań Edukacyjnych, ./upload/articles_pakiety/29633/01_obraz.jpg
Gimnazjaliści z powiatu kutnowskiego skorzystali z XIII Spotkań Edukacyjnych, ./upload/articles_pakiety/29633/08_obraz.jpg
Gimnazjaliści z powiatu kutnowskiego skorzystali z XIII Spotkań Edukacyjnych, ./upload/articles_pakiety/29633/23_obraz.jpg


Dziś zaprezentowały się wszystkie szkoły ogólnokształcące, zawodowe również te dla dorosłych, pojawiło się też stoisko Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Żychlinie, Młodzieżowego Domu Kultury i Obserwatorium Lokalnego Rynku Pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kutnie.

Uczniowie z gimnazjów mogli dowiedzieć się o szczegółach ofert edukacyjnych. Każde stoisko było znakomicie przygotowane do udzielania informacji. Nie zabrakło ulotek i poczęstunków.

Szkoły ponadgimnazjalne proponują również w marcu i kwietniu tzw. Drzwi Otwarte, więc jeśli młodzież nie skorzystała ze Spotkań Edukacyjnych może odwiedzić każdą szkołę z osobna w wybranych terminach. [więcej]
wandea, 18.03.2016 12:54|czytane: 1440 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Stacja uzdatniania wody w Strzegocinie do modernizacji
Gmina Kutno jeszcze w tym roku planuje rozbudować Stację Uzdatniania Wody w Strzegocinie. W sprawie tej ogłoszony został już drugi przetarg. A co stało się z pierwszym przetargiem?

- Pierwszy przetarg z przyczyn formalnych musieliśmy unieważnić – odpowiada wójt Jerzy Bryła.
Minął już termin składania ofert. Chętnych na prowadzenie prac jest 18 przedsiębiorstw z całej Polski, w tym z Białegostoku, Konina, Jarocina, Gorlic, a nawet z Kutna.

Samorząd na rozbudowę strzegocińskiej stacji zabezpieczył w budżecie gminy ponad 2,1 miliona złotych. Najdroższa oferta opiewa na kwotę 2 228,454,36 zł. Jedna z firm gotowa jest wykonać tę pracę za 1 279 799,99 zł. Zadanie powinno zostać wykonane do 20 września tego roku.

- Zgodnie z prawem i zdrowym rozsądkiem musimy wybrać ofertę dla nas najkorzystniejszą – dodaje Jerzy Bryła. - I będzie to prawdopodobnie najtańsza ze złożonych ofert. [więcej]
redaktor, 18.03.2016 13:01|czytane: 451 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Młodziczki KKS Pro-Basket Kutno powołane na konsultację selekcyjną
Miło nam poinformować, że kilka zawodniczek klubu KKS Pro-Basket Kutno dostało powołanie do kadry selekcyjnej młodziczek, której trenerem jest Izabela Maj. Konsultacja selekcyjna szerokiej kadry młodziczek (rocznik 2003 i młodsze) odbędzie się w sobotę 19 marca w Łodzi - hala SP 11 ul. Hufcowa 20 A. Szeroka kadra liczy 30 zawodniczek. Na konsultację  powołane zostały następujące dziewczynki:

Młodziczki KKS Pro-Basket Kutno powołane na konsultację selekcyjną , ./upload/articles_pakiety/29632/01_obraz.jpg


rocznik 2003
Nadolska Gabriela (2003) KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno
Stasinowska Kinga (2003) KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno
Gołofit Natalia (2003) KKS PRO-BASKET SIRMAX  Kutno

rocznik 2004
Dresler Julia(2004) KKS PRO-BASKET Kutno
Budner Milena (2004) KKS PRO-BASKET Kutno
Zalewska Weronika (2004) KKS PRO-BASKET Kutno
Poniszewska Paulina (2004) KKS PRO-BASKET Kutno [więcej]
redaktor, 18.03.2016 11:51|czytane: 427 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
"Dziewiątka" najlepsza
W środę w Szkole Podstawowej Nr 9 w Kutnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Minikoszykówce Dziewcząt w ramach IMS.Do turnieju przystąpiły: SP 9 Kutno, SP 6 Kutno i SP 1 Kutno. Tytuł mistrzowski oraz awans do finału rejonowego wywalczyła reprezentacja SP 9 Kutno pokonując SP 6   41:20  oraz SP 1    26:18. Drugie miejsce wywalczyła SP 1, która wygrała z SP 6  34:22.

Grały: Paulina Poniszewska, Paulina Krawczyk, Michalina Wujkowska, Julia Piłacik, Wiktoria Kacperska, Alicja Sobczyk, Justyna Andziak, Edyta Sieczka, Małgorzata Jabłońska, Zuzanna Jarosińska, [więcej]
redaktor, 18.03.2016 11:44|czytane: 422 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Gmina Kutno: Zdrowsze powietrze i więcej pieniędzy w kieszeni
W ostatnich miesiącach wiele mówiło się w przeróżnych mediach o zwiększającym się zanieczyszczeniu powietrza. Klasycznym przykładem jest Kraków. Aby zapobiec  lub ograniczyć proces degradacji naszego środowiska należy częściej wykorzystywać odnawialne źródła energii, które również obniżają koszty produkcji energii. Jedną z bardziej popularnych form oszczędzania są kolektory słoneczne, których w podkutnowskich wsiach jest coraz więcej. Kolektory niebawem powinny pojawić się w gminie Kutno.

Gmina Kutno: Zdrowsze powietrze i więcej pieniędzy w kieszeni, ./upload/articles_pakiety/29630/01_obraz.jpg


W gminie Kutno już można składać odpowiednie dokumenty

-Zapraszam mieszkańców naszej gminy do składania wstępnych ankiet i deklaracji dotyczących dofinansowania instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii – mówi Jerzy Bryła, wójt gminy Kutno. - Realizacja zakładanych inwestycji jest uzależniona od uzyskania dofinansowania udzielonego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Zakładane dofinansowanie, o którym wspomniał wójt Jerzy Bryła, dotyczy dostawy i montażu kolektorów słonecznych oraz dostawy i montażu powietrznych pomp ciepła z fotowoltaiką dal przygotowania c.w.u.

Kwota dofinansowania dla jednego gospodarstwa indywidualnego będzie wynosić maksymalnie do 85% kosztów kwalifikowanych netto. Orientacyjna wartość wkładu własnego w zależności do liczby mieszkańców danego gospodarstwa indywidualnego dla kolektorów słonecznych. Wartość ta wyniesie: około 5 tysięcy złotych dla gospodarstwa indywidualnego 4-5-osobowego (zasobnik c.w.u 300 cm3) – całkowita wartość instalacji wynosi ok. 22 tysiące złotych brutto, około 6 tysięcy złotych dla gospodarstwa indywidualnego 6-8-osobowego (zasobnik c.w.u. 400 cm3) – całkowita wartość instalacji wynosi 28 tysięcy złotych brutto. Natomiast orientacyjna kwota wkładu własnego dla pomp ciepła z fotowoltaiką wyniesie około 8650 złotych – całkowita wartość instalacji wynosi około 39495 złotych brutto. [więcej]
redaktor, 18.03.2016 07:06|czytane: 1109 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kto w niedzielę wystąpi w eliminacjach do VI Festiwalu Piosenki Rozdźwięki?
W niedzielę, 20 marca w Kutnowskim Domu Kultury odbędą się eliminacje do VI Festiwalu Piosenki Rozdźwięki - Kutno 2016. Muzyczne zmagania rozpoczną się o godz. 10.00. Organizatorami Festiwalu są Europejska Fundacja Wspierania Talentów Dzieci i Młodzieży "Młodzi Artyści", Regionalne Towarzystwo Muzyczne w Kutnie, Kutnowski Dom Kultury i Centrum Teatru Muzyki i Tańca. Partnerem projektu jest Miasto Kutno.

Kto w niedzielę wystąpi w eliminacjach do VI Festiwalu Piosenki Rozdźwięki?, ./upload/articles_pakiety/29597/01_obraz.jpg


Kolejność przesłuchań w niedzielne przedpołudnie:
Grupa I roczniki 2006-2009 (godz. 10:00 - 11:15)

Nikola Stępska
Zofia Smakowska
Aleksandra Michalska
Antoni Marzec
Antonina Zdziarska
Tobiasz Kopczyński
Kacper Kita
Natalia Nadolska
Albert Drabik
Aleksander Klembalski [więcej]
kultura, 18.03.2016 07:02|czytane: 518 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziś Dorota Gellner dla kutnowskich dzieci
Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie zaprasza dzieci na spotkanie z autorką książek dla nich, tekstów piosenek, słuchowisk radiowych, bajek muzycznych Dorotą Gellner.

Dziś Dorota Gellner dla kutnowskich dzieci, ./upload/articles_pakiety/29584/01_obraz.jpg


Zapraszamy 18 marca o godz. 17.00, wejściówki do odbioru w Oddziale. [więcej]
kultura, 18.03.2016 07:37|czytane: 606 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
W sobotę dowiedz się jak otrzymać świadczenie wychowawcze Rodzina 500+. Dzień otwarty w MOPSie
W ramach przygotowania do realizacji świadczenia wychowczego  Rodzina 500+ 19 marca w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kutnie, ul. Warszawskie Przedmieście 10 (pokój nr 3), w godzinach od 10.00 do 14.00 będzie można skorzystać z bezpośrednich konsultacji indywidualnych w zakresie wypełnienia i składania wniosków.  Będzie też można pobrać wniosek w wersji papierowej.

W sobotę dowiedz się jak otrzymać świadczenie wychowawcze Rodzina 500+. Dzień otwarty w MOPSie, ./upload/articles_pakiety/29593/01_obraz.jpg


Wniosek będzie można pobrać i złożyć:
Osobiście w: Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kutnie, ul.Warszawskie Przedmieście 10a (wszystkie wnioski); Przedszkolu Nr 3, 5, 8, 15, 16, 17 (tylko wnioski na drugie i kolejne dziecko, bez konieczności weryfikacji dochodów); Szkole Podstawowej Nr 1, 4, 5, 6, 9 (tylko wnioski na drugie i kolejne dziecko, bez konieczności weryfikacji dochodów); Gimnazjum Nr 1, 2, 3 ( tylko wnioski na drugie i kolejne dziecko, bez konieczności weryfikacji dochodów).

Wszelkiej informacji w marcu i kwietniu br. można zasięgnąć w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kutnie, ul. Warszawskie Przedmieście 10a:  pokój nr 3, w godz. od 8.00 do 17.00, od dnia 21 marca br.
Strona internetowa: www.mops.kutno.pl
Infolinia: 24 357 41 77, od 16 marca br. (informacje wyłącznie o świadczeniu wychowawczym). [więcej]
redaktor, 18.03.2016 07:33|czytane: 737 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kolizja na A1
Dziś o godz. 17.00 w Sójkach na A1 doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym. Zablokowany jest pas wolnyw kierunku Łodzi. Przewidywany czas utrudnienia to około trzy godziny.

Ruch odbywa się pasem szybkim. Nikt w zdarzeniu nie poniósł obrażeń. Na miejscu działają służby. [więcej]
redaktor, 17.03.2016 17:22|czytane: 693 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wygrana juniorów KKS Pro-Basket Kutno w pierwszym meczu na turnieju strefowym
Wczoraj rozpoczął się turniej strefowy juniorów w kategorii U-18. Zespół kutnowski zajął drugie miejsce po sezonie zasadniczym i w turnieju strefowym zmierzy się z zespołami Twarde Pierniki Toruń, TKM Włocławek oraz ŁKS SG Łódź. Turniej rozgrywany jest do 20 marca.

Wygrana juniorów KKS Pro-Basket Kutno w pierwszym meczu na turnieju strefowym , ./upload/articles_pakiety/29628/01_obraz.jpg


W pierwszym meczu spotkała się drużyna KKS Pro-Basket Kutno z zespołem ŁKS Szkoła Gortata Łódź. Po bardzo dobrym spotkaniu zespół kutnowski pokonał na wyjeździe podopiecznych Roberta Zająca  78-58 w kwartach (18-19, 21-10, 23-20, 16-9). Najwięcej punktów w drużynie Pro-Basketu uzbierał Szymon Pawlak - autor 27 oczek. 23 punktu dorzucił do wyniku Maciej Poznański. Obaj zawodnicy KKS u uzbierali łącznie 50 punktów! Prawie tyle co cała drużyna z Łodzi.

Pozostałe mecze rozegrane zostaną w sobotę 19.03 z Włocławkiem oraz w niedziele 20.03 z Toruniem. Mecze weekendowe rozegrane zostaną na hali we Włocławku. Awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski uzyskają trzy najlepsze ekipy. Trenerem drużyny jest Tomasz Skowron. [więcej]
redaktor, 17.03.2016 16:46|czytane: 466 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Gmina Kutno: Przedświąteczna sesja o bezdomnych psach
23 marca o godzinie 12.30 rozpocznie się kolejna sesja Rady Gminy Kutno. Po przyjęciu protokołu z poprzedniej sesji rada rozważy propozycję przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobieganiu bezdomności zwierząt na terenie gminy Kutno w 2016 roku.

Gmina Kutno: Przedświąteczna sesja o bezdomnych psach, ./upload/articles_pakiety/29627/01_obraz.jpg


Potem radni zapoznani zostaną ze sprawozdaniem z realizacji Programu współpracy Gminy Kutno z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art.3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie za rok 2015. Zaplanowano również głosowanie w sprawie Wieloletniego Programu Inwestycyjnego Gminy Kutno na lata 2016-2019. Pod koniec sesji rada ma zajmować się uchwalaniem zmian [więcej]
wandea, 17.03.2016 16:41|czytane: 585 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Komunikat KDK na święta
Kutnowski Dom Kultury w dniach od 24 do 27 marca będzie nieczynny.

Jednocześnie zapraszamy już w drugi dzień świąt tj. 28 marca do Kina KDK, w repertuarze: Alvin i wiewiórki: Wielka wyprawa, Pokój oraz Londyn w ogniu. Centrum Teatru Muzyki i Tańca będzie nieczynne [więcej]
kultura, 17.03.2016 16:35|czytane: 376 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Po dwóch miesiącach krótka sesja nadzwyczajna w powiecie
W poniedziałek 21 marca o godz. 10.0 po dwóch miesiącach od ostatniej sesji Rady Powiatu w Kutnie odbędzie się XX sesja nadzwyczajna.

Radni zajmą się projektami uchwał w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie powiatu na 2016 rok, wyrażenia zgody na wniesienie wkładu pieniężnego do spółki pod firmą: „Kutnowski Szpital Samorządowy” spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Kutnie, na podwyższenie jej kapitału zakładowego oraz objęcie udziałów w podwyższonym [więcej]
wandea, 17.03.2016 15:54|czytane: 906 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Poseł pyta o problemy w szpitalu, starosta odpowiada
W połowie lutego poseł Tomasz Rzymkowski poprosił starostę Krzysztofa Debicha o informacje na temat kilku zagadnień związanych z funkcjonowaniem Kutnowskiego Szpitala Samorząowego sp. z o.o. Wczoraj dostał odpowiedź, zatem w związku z wcześniejszą interwencją naszych Czytelników w sprawie działań, które podejmują posłowie Ziemi Kutnowskiej w sprawach szpitala, publikujemy pytania posła Rzymkowskiego i odpowiedzi starosty. 

Poseł pyta o problemy w szpitalu, starosta odpowiada, ./upload/articles_pakiety/29621/01_obraz.jpg


Brak zabezpieczenia środków z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej po likwidacji SPZOZ. Czy prawdą jest, że Regionalna Izba Obrachunkowa sprzeciwiła się takiemu zabezpieczeniu? Jeżeli tak jest, to proszę o treść uzasadnienia decyzji RIO w tej sprawie.

Starosta: Regionalna Izba Obrachunkowa w Łodzi już w swoim protokole z Kontroli kompleksowej przeprowadzonej w Starostwie Powiatowym w Kutnie w 2013 roku stwierdziła między innymi, że Starostwo Powiatowe nie ma zobowiązań z tytułu Zakładowych Świadczeń Socjalnych SPZOZ. Ponadto, na prośbę Starosty pismem z dnia 5 maja 2015 roku, potwierdziła swoje stanowisko. W uzasadnieniu czytamy: „Ujęcie w ewidencji księgowej Starostwa Powiatowego w Kutnie określonego zobowiązania uzależnione jest od stosunku prawnego, z którego wynika obowiązek spełnienia świadczenia pieniężnego na rzecz podmiotu, któremu z kolei przysługuje roszczenie o zapłatę. Analiza przekazanej przez Pana Starostę dokumentacji, w tym postanowienie Sądu Okręgowego w Łodzi z dnia 2 lutego 2012 roku, sygn. Akt IX 16/07 potwierdza, że stosunki zobowiązaniowe w rozważanym zakresie nie istnieją”.

Brak realizacji porozumienia z 30.04.2012 roku gwarantującego wypłatę pieniędzy dla pracowników za nadwykonania kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Starosta: W dniu 30 kwietnia 2012 roku zostało podpisane porozumienie pomiędzy „Kutnowskim Szpitalem Samorządowym” Sp. z o. o. reprezentowanym przez Pana Piotra Okońskiego ówczesnego Prezesa Zarządu a organizacjami związkowymi. Porozumienie zawierało zapisy o podwyższeniu funduszu płac ze środków pochodzących z Narodowego Funduszu Zdrowia za nadwykonania. Porozumienie obowiązywało do 30 kwietnia 2015 roku.
W okresie tym nie było wypłat z tego tytułu, ponieważ za każdym razem Narodowy Fundusz Zdrowia wyrażał zgodę na zwiększony limit umowy. Warto nadmienić, że w 2016 roku po raz pierwszy zostały wypłacone nagrody w związku ze zwiększonym kontraktem i poprawą wyników finansowych spółki w 2015 roku.
Żadna z organizacji związkowych do dnia dzisiejszego nie zgłosiła żadnych roszczeń dotyczących zawartego porozumienia. [więcej]
wandea, 17.03.2016 13:08|czytane: 1590 razy|42 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Rewelacyjna Kapela Hanki Wójciak. Dziś zapraszamy na brzmienia marokańskich gimbrii
Wczoraj przed kutnowską publicznością w Centrum Teatru Muzyki i Tańca wystąpiła Kapela Hanki Wójciak. Zespół powstał w Krakowie, gra muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej.  Duża galeria zdjęć A dziś o godz.... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam 4,08 hektary POLE UPRAWNE Sprzedam POLE UPRAWNE = 4,08 hektary... [czytaj więcej]
Konkretna propozycja i konkretne zarobki!Warszawa Współpraca dla sympatycznej, uśmiechniętej, komunikatywnej i chętnej do pracy. Chcesz zarabiać w normalnej atmosferze, na uczciwych warunkach, dyskretnie, bezpiecznie i konkretnie? Jeśli tak t... [czytaj więcej]
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Felicjan Rohloff:
12 minut temu
Zeżarłam "się" w pospiechu. Proszę o zrozumienie i wklejenie "się" tam gdzie trzeba. AWRUK!
Felicjan Rohloff:
15 minut temu
###"R". Albinie vel (???????)! Dziękuję za zaproszenie. Da Bóg, to jutro przedstawię ewentualny termin tego niezwykle zapowiadającego wydarzenia. Gdzie jest ten wasz gród? zawalona jestem dzisiaj robotą. Pozdrawiam i wszelkich łask bożych życzę. ~emerytowana nauczycielka.
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Kordianie! To sobie startuj jak jesteś debilem w trepem lub idiotą w kaloszach. Matura to bzdura, a te konkursy to lipa. A te samorządy to Awruki i Złodzieje. Nie bić Awruków i Złodziei, tylko je zlikwidować. Zlikwidować bzdurną maturę! Zlikwidować ukartowane konkursy! Zlikwidować nierządne samorządy! Zlikwidować szkoły samorządowe. Przestać chodzić do bzdurnych szkól! I zacząć się uczyć! I zacząć czytać eKutno! I wstąpić do KAN"PiŚ"! Pod żadnym pozorem nie likwidować KOTÓW !!! I nie zabijać DZIECI ! I nie budować świątyń! I nie budować pałaców! I nie budować komitetów! Budować SERCA, UMYSŁY i DUSZE! I nie sadzić i nie pielęgnować dębów JPII. Rodzić dzieci, uczyć je i wychowywać! Młodzieży nie rozpuszczać! Zrezygnować z paciorków, fikołków i koziołków! Uwierzyć w Boga! Kochać Polskę! I rozniecać promienie NADZIEI! I nie spać! I obudzić się! I się oświecać! I myśleć! I pracować! I odpoczywać! I bawić się! I działać!.........I nigdy nic złego nie robić........ Coś dobrego - zawsze można..... O kotów dbać, psom dać spokój a świnie oprzątać!....... Paniali?........Amen.
Jordan Sierpowski:
2 godzin temu
POSEŁ Z PIS Tadeusz Woźniak - pozując do zdjęć ze strażakami w Komadzynie, splata swe wypracowane dłonie,na nieprzyzwoicie upasionym brzuszysku.Fakt - inni dostojnicy z jego partyji pozując do zdjęć - czynią podobnie. Ale - jak by nie liczyć, Tadeusz Woźniak (ksywa kanonik) - kadencji poselskich ma już sobą wiele i ta kadencja nie jest jego ostanią, to i nie dziwota, że i jego i tak już upasiony brzuch, z każdą kadencja staje się i coraz to i coraz to bardziej monstrualny. Wiadomo - odmawiać na tych różnych poselsko-wiejskich bankietach jadła i napitki - to rzecz wielce niepolityczna. Tak myślę,że jeżeli darwinowska teoria ewolucji nie zadziała i Woźniakowi nie wydłużą się kończyny górne jak u orangutana ,tak aby ręce mógł spleść na swym brzuchu - to tylko patrzeć, jak niezbędnym dodatkowym wyposażeniem posła staną się protezy, przedłużające jego kończyny górne. A po co ? A NO PO TO - ABY POSEŁ WOŹNIAK MÓGŁ SWE WYPRACOWANE DŁONIE SPLEŚĆ NA SWYM MEGA OLBRZYMIM BRZUSZYSKU.
Marian Pawełek:
2 godzin temu
Ciekawe, czy nadal wierzy w swojego idola, górniczynę?
Maria Giedgowt:
2 godzin temu
Widocznie była za słaba, że wygrać. Zresztą ma dużo pracy - kilku uczniów na krzyż w prywatnej. Jak oni się zmieszczą w tym budynku?
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Ludzie! Nie macie ciekawszych problemów? wiadał dzięcioł żonie: PiS upada, PO tonie . A młode koty tego słuchały i wcale się tym nie przejmowały, tylko miauczały. POPiS - to najstraszniejsze słowo świata - tak dzisiaj miauczały koty stare i młode i mrugając śpiewały: PiS i Plarforma to jedna rodzina, kaczor i donald - nie polska ptaszyna. Ludzie! Nie liczy się forma - liczy się treść. Nie liczy się PiSforma! Nie liczy się PLATforma! Liczy się KUTNOWSKA ARMIA NADZIEI "Prawda i Śmiech"!!!!! Koty są najmądrzejszymi stworzeniami świata!!!!! Niech żyją Koty! I niech żyje KAN "PiŚ"!
Mateusz Dąb:
3 godzin temu
Nikt z patriotów nie miał szans, bo sitwa rzadzi, ale mnie dziwi jedno, że nie wystartowała pani, która wspierała Łebskiego w kampanii.
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Tyle co koty napłakały. I nic więcej. Tak słyszałem..... Mówią, że śmieszny Tadeusz rozrzutnością nie grzeszy i św. mamony nie marnotrawi. Co innego to te prezbiterianie z Sienkiewicza. Tam jest Zakon Koedukacyjny dla Św. Świrów. Ludzie! Co tam się dzieje? Jak tam grzeszą. Więcej wydają niż zarabiają. Oni chyba na islam już przeszli. Bo Policja ich się boi. Proboszcz tez się boi. I żadnej klątwy na nich nie rzuca. Ekskomuniki tez się boi im wręczyć. Łajdactwo kwitnie pełną gębą i pustymi butelkami. Hulaj dusza! Piekła nie ma! Kto ten Zakon zlikwiduje to chyba świętym zostanie. Ja nie mogę na to wszystko patrzeć. Zakładam Koedukacyjny Zakon Wszystkich Kawalerów jeszcze światłych, mądrych i cnotliwych i Wszystkich Panien Jeszcze Dziewic. Jutro mamy pierwsze spotkanie przy drzwiach otwartych. Musimy być lepsi od tych synów marnotrawnych i rozrzutnych cór z kutnowskiego PiSolandu. Coś dobrego trzeba w życiu zrobić. Nieprawdaż?
January Sobota:
2
 · 
4 godzin temu
Mamy "najgłupszego" Komentatora eKutna BOHDANA ODYŃCA.
Protazy Kotłubaj:
2
 · 
4 godzin temu
Popieram kandydaturę Tego dzielnicowego.Jest człowiekiem inteligentnym, mądrym, sumiennym i uczciwym. Sprawiedliwy i otwarty dla ludzi. Zawsze służy pomocą.
Waldemar Rzuscyć:
3
 · 
4 godzin temu
Został wypchnięty z PiSu. To sa kulisy polityki Klopotowskiego, Matuszewskiego i Błaszczyka. Dlaczego mu nie pomogli ci dwaj ostatni ? Mam wrażenie, że wolą, aby poseł był ze Zgierza, a nie z Kutna. Co Klopotowski, Klimecki, Olesiński zrobili z PiS, to widać z obecności na listach takich ludzi jak Jóźwiak i Ziółkowski.
Bohdan Odyniec:
5 godzin temu
Mamy "najlepszego" Prezydenta Kutna ZBIGNIEWA BURZYŃSKIEGO.
Makary Pawlikowski:
2
 · 
5 godzin temu
A ile dal ten śmieszny Tadeusz ze swojej diety ?
Bartosz Koścień:
6 godzin temu
wklejam wszystkie 4 linki raz jeszcze tym razem poprawne:
umkutno.bip.e-zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3& func=selectsite&value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7< br />

www.ekutno.pl/wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teo ria-a-praktyka-k-opoty-z-prawem-komendanta-policji -w-kutnie,

kutno.net.pl/artykuly/aktualnosci,aktualizacja-k omendant-kutnowskiej-policji-na-dywaniku-prywatne- dojazdy-rozliczal-jak-sluzbowe,84342.html

www.polskatimes.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiat owy-policji-w-kutnie-dostal-reprymende,12174332/
Bartosz Koścień:
2
 · 
6 godzin temu
UPDATE

ZAPRASZAM WSZYSTKICH TU KOMENTUJĄCYCH DO KLIKNIĘCIA W PONIŻSZY LINK

http/umkutno.bip.e -zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3&func=selectsite &value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7

Wszyscy Ci, którzy tu komentują nie zadali sobie nawet grama trudu, aby wejść na stronę Urzędu Miasta. Wszyscy piszą "w ciemno". że konkurs odbył się tajnie, że nie było ogłoszenia - cel? Napluć komuś w twarz, upodlić i wykreować błędną rzeczywistość.

Szczerze? Jest to tak zaściankowe myślenie, a przy tym maksymalnie żałosne. Typowa kutnowska mentalność. Zastanawiam się tylko, po co tyle jadu, nie macie własnego życia, planów, marzeń, pasji, pracy, dzieci, rodziny? Wolicie wypluwać gorzkie żale pewnie na osobę, której nawet osobiście nie znacie? Okej, wylewajcie, nikogo to nie rusza, ale wiedzcie, że karma wraca, a przy tym patrząc z boku - chciałabym zobaczyć, czy potraficie mieć tyle odwagi w rzeczywistości co tu w Internecie, podpisujcie się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, śmiało! Skoro macie tyle racji, wiecie wszystko najlepiej, posiadacie takie informacje, że można robić aferę za aferą - taka cenna wiedza i szereg informacji - okazja to zabłyśnięcia w sieci! Szkoda zmarnować szansy

Najgorsza analiza przedstawiona poniżej przez "TATARA" - brak słów, jeżeli masz czas na pisanie takich komentarzy i analizowanie całej sytuacji - podziwiam. Jeszcze można zrozumieć, gdyby to co napisałeś było prawdą chociaż w minimalnym stopniu. Ale niestety - napociłeś się przy pisaniu, a wcześniej przy wymyślaniu bzdur i nic z tego nie ma, szkoda Cię biedaku. Dzieci w szkole? Nudna praca? No tak, Kutno takie nudne, trzeba sobie urozmaicić życie.

Wskazówka dla "SPRAWDZAJĄCYCH" - a sprawdzajcie wykształcenie, a sprawdzajcie doświadczenie, a sprawdzajcie kompetencje i wiedzę Pana Bieńka - dokładnie, sprawdzajcie a potem się wypowiadajcie. A jeżeli już wiecie, w co szczerze wątpie - wyciąGNIJCIE wnioski.

Odchodząc od tematu wywołującego przeogromne poruszenie wśród kutnowskich internautów, zachęcam do węszenia w sprawie, która tego wymaga - okazja tym razem dla kutnowskich detektywów. Pf.
Poniżej kilka szczegółów.

Tylko Ci co posiadają pewne informacje dokładnie wiedzą, jak wygląda praca w Kutnie w Policji, gdy tylko zjawił się komendant Szymański. Tylko te osoby wiedzą o wewnętrznych aferach, których część posypała się i została ujawniona w artykule opublikowanym całkiem niedawno.
Skąd się wziął, kto go broni pomimo tylu kłopotów z prawem? Taka osoba rządzi kutnowską policją. Zapewniam, że wiecie w tej sprawie tyle, ile macie w głowach - czyli prawie nic.
Ku przypomnieniu.

http/www.ekutno.pl /wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teoria-a-praktyka- k-opoty-z-prawem-komendanta-policji-w-kutnie,

http/kutno.net.pl/ artykuly/aktualnosci,aktualizacja-komendant-kutnow skiej-policji-na-dywaniku-prywatne-dojazdy-rozlicz al-jak-sluzbowe,84342.html

http/www.polskatim es.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiatowy-policji-w-k utnie-dostal-reprymende,12174332/

Zachęcam do ponownej lektury i wyciągnięcia wniosków, tym razem trafnych.
Zbigniewa Biallosser:
2
 · 
6 godzin temu
Onufry czy prawdą jest ,że nawet najbliżśi współpracownicy nie wiedzieli ,że odchodzi na samorządową posadkę , nie wiesz dlaczego?Wstyd, honor czy co jeszcze?
Florian Plemieński:
6 godzin temu
Jest całym złem.
Gabriel Koropka:
6 godzin temu
To co Fauście Tobie lekarz od duszy pomógł? Dziwne!A uroda jest kwestią gustu ,i o tym już się nie ..........no chyba Wiesz?
Jonasz Ubysz:
5
 · 
7 godzin temu
Mówię ci po raz kolejny przestań z tym trzeba było startować . No to mogłeś startować , ciekawe czy byś wygrał . W kutnie przed konkursami jest pewniak i nie ma sensu nawet skłądac dokumentów. Zrozum gamoniu.Najciekawsze artykuły
 ·  14
5 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
5 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
6 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
11 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
12 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
15 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
16 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
16 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
18 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
18 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
20 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
20 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
20 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
20 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
21 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
21 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
23 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
27 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności