eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Jeden kandydat na stanowisko dyrektora "Staszica"
Jak informuje Dariusz Jabłoński, Sekretarz Powiatu na konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół nr 1 im. St. Staszica wpłynęła tylko jedna oferta. Wczoraj minął termin ich składania w starostwie.

Jeden kandydat na stanowisko dyrektora


Nikt nie zdecydował się zmierzyć się w konkursie z dotychczasowym dyrektorem Januszem Pawlakiem. Komisja konkursowa, w której zasiądą m.in. przedstawiciele zarządu powiatu, związków zawodowych, kuratorium i wicedyrektor "Staszica", nie będzie miała zatem żadnego kłopotu z dokonaniem wyboru. [więcej]
wandea, 09.05.2017 11:46|czytane: 3235 razy|85 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Prezydent powierzył stanowiska dyrektorom nowych podstawówek
Prezydent Kutna powierzył stanowiska dyrektorom nowych szkół podstawowych. Od 1 września Szkołą Podstawową nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego będzie zarządzał Juliusz Sieradzon, Szkołą Podstawową nr 5 Jolanta Maras, zaś wicedyrektorką w tej szkole będzie dotychczasowa dyrektor Gimnazjum nr 3  - Lidia Nowocin.  [więcej]
redaktor, 09.05.2017 11:37|czytane: 2778 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Prezydent Kutna złożył zawiadomienie do prokuratury. Urzędniczka zwolniona!
W związku ze stwierdzeniem nieprawidłowości w zakresie dysponowania środkami finansowymi prezydent Kutna Zbigniew Burzyński 8 maja br. złożył do Prokuratury Rejonowej w Kutnie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez jedną z pracownic Urzędu Miasta Kutna z Wydziału Finansów i Budżetu.

Prezydent Kutna złożył zawiadomienie do prokuratury. Urzędniczka zwolniona!, ./upload/articles_pakiety/33727/01_obraz.jpg


-Z pracownikiem tym został rozwiązany stosunek pracy w trybie natychmiastowym (art. 52 Kodeksu Pracy) - informuje Biuro Prasowe kutnowskiego magistratu.

Jak się dowiadujemy nieoficjalnie chodzi o nieprawidłowości związane z finansami miasta, proceder miał trwać kilka lat.

Aktualizacja 9 maja: Biuro prasowe kutnowskiego magistratu dementuje informację o nieprawidłowościach w naliczaniu podatku od nieruchomości. Czy Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna opowie dziś o podejrzeniu jakiego przestępstwa zawiadomił? Dowiemy się wkrótce na sesji Rady Miasta Kutna, która zaczyna się o godz. 10.30 [więcej]
wandea, 08.05.2017 15:26|czytane: 8908 razy|93 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jesteś kierowcą? Sprawdź punkty karne
Jesteś kierowcą? Chcesz sprawdzić, ile masz punktów karnych? Możesz zapytać o nie w komisariacie policji lub — za pomocą usługi sytemu CEPiK2.0 — uzyskać dostęp do aktualnych danych z ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego. Sprawdź, jak to zrobić.

Jesteś kierowcą? Sprawdź punkty karne, ./upload/articles_pakiety/33733/01_obraz.jpg


https://obywatel.gov.pl/kierowcy-i-pojazdy/punkty-karne-ile-mam-punktow-karnych-za-mandaty

[więcej]
wandea, 09.05.2017 08:55|czytane: 531 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Młodziczki KKS Pro-Basket Kutno w półfinałach Mistrzostw Polski
W dniach od 5 do 7 Maja drużyna młodziczek KKS Pro-Basket Kutno wzięła udział w jednym z ośmiu turniejów ćwierćfinałowych Mistrzostw Polski U-14. Młode kutnianki, mistrzynie województwa łódzkiego trafiły do grupy VIII, gdzie spotkały się z zespołami TS Wisła Can-Pack Kraków (mistrz woj. małopolskiego – gospodarz turnieju), ULPKS Iskra Konstantynów (mistrz woj. Lubelskiego) i zawsze groźną drużyną UKS Huragan Wołomin. Pierwszego dnia turnieju zespół z Kutna spotkał się z drużyną Iskry Konstantynów.

Młodziczki KKS Pro-Basket Kutno w półfinałach Mistrzostw Polski, ./upload/articles_pakiety/33703/01_obraz.jpg


Zwycięsko z tej potyczki wyszedł zespół z Kutna pokonując wysoko Iskrę 59:25 (13:4, 21:8, 10:9, 15:4). Spotkanie po nerwowym początku całkowicie zdominowały zawodniczki z Kutna przeważając w każdym aspekcie koszykarskiego abecadła. Bardzo dobrze w tym spotkaniu zaprezentowały się: PONISZEWSKA Paulina zdobywczyni 8pkt, NADOLSKA Gabriela, która zdobyła 12 pkt oraz ZALEWSKA Weronika, która uzyskała double-double (12pkt, 19 zbiórek). Cały zespół zagrał dobrze notując na swoim koncie aż 85 zbiórek.

Drugiego dnia turnieju zespół z Kutna spotkał się z gospodarzem drużyną TS Wisła Can- Pack Kraków. Od początku spotkanie miało wyrównany przebieg, wielokrotnie zmieniało się prowadzenie. Obie drużyny zawzięcie walczyły o zwycięstwo, które już zapewniało awans do półfinałów Mistrzostw Polski. Ostatecznie zwycięsko z tej rywalizacji wyszła drużyna Wisły Kraków, która w ostatnich 2 minutach przechyliła szale zwycięstwa na swoja korzyść pokonując ostatecznie zespół z Kutna 67:61 (16:14, 11:15, 15:17, 25:15). Bardzo dobrze w tym spotkaniu zaprezentowały się: DRESLER Julia, która zdobyła 14 pkt, NADOLSKA Gabriela 12 pkt, oraz Milena Budner 4pkt (bardzo dobra gra w obronie).
[więcej]
wandea, 09.05.2017 08:47|czytane: 585 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Gra miejska w Żychlinie
Towarzystwo Miłośników Historii Żychlina z okazji Święta Flagi, Święta Konstytucji 3 Maja oraz jubileuszu 620 rocznicy nadania praw miejskich miastu Żychlin 2 maja przygotowało grę miejską dla mieszkańców Gminy Żychlin.

Gra miejska w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/33730/01_obraz.jpg
Gra miejska w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/33730/02_obraz.jpg
Gra miejska w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/33730/03_obraz.jpg


Gra miejska zorganizowana w naszym mieście miała za zadanie zaktywizować jego mieszkańców, a przy okazji przybliżyć im miejsce, w którym żyją. Gra tematycznie dotyczyła rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i historii Żychlina. Udział w niej mogły brać drużyny od 2 do 5 osób (szkolne, rodzinne, koleżeńskie). Miejscem gry był rynek Starego Miasta i jego okolice.

Do gry zgłosiło się 10 drużyn: 4 szkolne, 4 harcerskie, jedna koleżeńska młodzieżowa. Razem udział wzięły 43 osoby. Start pierwszej drużyny nastąpił o 12.00, po uroczystym wciągnięciu flagi na maszt – w ten sposób nasze miasto rozpoczęło tegoroczne święto majowe. Każda drużyna otrzymywała zaszyfrowany wierszowany opis trasy oraz kartę gry, gdzie były wpisywane punkty, zdobyte podczas gry.

Na 6 punktach kontrolnych, które obsługiwali członkowie TMHŻ i młodzieżowi sympatycy naszego stowarzyszenia ubrani w stroje historyczne, wypożyczone z Teatru Dramatycznego w Płocku, uczestnicy otrzymywali zadania, które sprawdzały ich wiedzę oraz umiejętności. [więcej]
redaktor, 09.05.2017 08:51|czytane: 244 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKuchnia z Kliniką Dietetyka: Zakwaszenie organizmu
Tym razem z uwagi na okres poświąteczny, czyli pokarmowego folgowania sobie, krótki wpis na temat bardzo popularnego „zakwaszenia”. „Zakwaszenie” wg. krążącej legendy powoduje wiele negatywnych skutków dla naszego organizmu. Między innymi wymienia się takie jak:
– częste zakażenia bakteryjne
choroby wirusowe
osłabiona odporność
mało energii w ciągu dnia
bóle mięśni i kręgosłupa
przesuszona skóra
łamliwe włosy i paznokcie
egzemy, pryszcze, trądzik
słaba koncentracja
wahania nastroju
bardzo „ruchliwa” waga ciała

eKuchnia z Kliniką Dietetyka: Zakwaszenie organizmu, ./upload/articles_pakiety/33731/01_obraz.jpg


Brzmi znajomo? To prawie jak wizyta u jasnowidza. Boli głowa? Zakwaszenie. Mało energii i podatność na choroby? Zakwaszenie! Zakwaszenie obrało już pewien rodzaj legendy! Wszyscy chcą się odkwaszać. Praktycznie każdy z nas jest ZAKWASZONY!

A teraz bolesna PRAWDA
Organizmu … NIE DA SIĘ ZAKWASIĆ! Jakiekolwiek zmiany pH w naszym ustroju skończyłyby się po prostu śmiercią. Wahania pH jakie MOŻE w ogóle wystąpić to 0,014! Wobec pH, które wynosi 7,4 jest to praktycznie bez znaczenia. [więcej]
wandea, 09.05.2017 08:08|czytane: 1800 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Adrian Kapusta, uczeń z Żychlina zna się na oponach
28 kwietnia został rozstrzygnięty I konkurs Vianor, organizowany przez kutnowski serwis i wulkanizację Vianor. Firma jest w sieci zajmującej się sprzedażą opon firmy Nokian Tyres, Takich warsztatów w Polsce jest ponad 50.

Adrian Kapusta, uczeń z Żychlina zna się na oponach, ./upload/articles_pakiety/33729/01_obraz.jpg
Adrian Kapusta, uczeń z Żychlina zna się na oponach, ./upload/articles_pakiety/33729/02_obraz.jpg


Konkurs był przeznaczony dla uczniów technikum i zasadniczej szkoły zawodowej skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych (technikum oraz zasadniczej szkoły zawodowej) powiatu kutnowskiego i łęczyckiego. Główny cel konkursu to propagowanie wiedzy z zakresu mechaniki i przemysłu oponiarskiego oraz współpraca między placówkami oświatowymi a lokalnym biznesem.

Nagrodę otrzymywała szkoła w której przynajmniej jeden z uczniów, który odpowiedział prawidłowo na ponad 70 procent pytań.

Takim uczniem okazał się Adrian Kapusta uczeń II klasy Technikum im. Bohaterów Września 1939 roku w Żychlinie. Pytania skupiały się bardziej na wiedzy praktycznej niż teoretycznej. By prawidłowo odpowiedzieć na pytania trzeba było znać różne oznaczenia które znajdują się na oponach. [więcej]
redaktor, 08.05.2017 17:45|czytane: 3528 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Dzień z Pielęgniarką i Położną w Kutnie
Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych Zakładowa Organizacja Związkowa przy NZOZ "Kutnowski Szpital Samorządowy" w Kutnie przy współpracy z "Kutnowskim Szpitalem Samorządowym" Sp. z o.o. po raz pierwszy organizuje obchody Dnia z Pielęgniarką i Położną, który odbędzie się w niedzielę 14 maja od godziny 11:00 do 15:00.

Pod patronatem eKutno.pl: Dzień z Pielęgniarką i Położną w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/33728/01_obraz.jpg


Data obchodów związana jest z Międzynarodowym Dniem Pielęgniarki przypadającym na 12 maja, piątek i Dniem Położnej przypadającym dziś 8 maja. Wszystkiego najlepszego Paniom Położnym!

- Celem głównym organizacji obchodów promocja naszego zawodu oraz pośrednio promocja profilaktyki zdrowotnej i kutnowskiego szpitala. Zapraszamy do Kutnowskiego Domu Kultury od godziny 11:00 do 15:00, gdzie w ramach prowadzonej przez nas akcji można będzie skorzystać z różnych form profilaktyki - mówi Anna Baranowska, Przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w Kutnie.

Mieszkańcy, którzy odwiedzą w niedzielę KDK będą mogli wykonać pomiar ciśnienia tętniczego krwi, poziomu cukru we krwi, cholesterolu we krwi (w ramach programu realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Kutnie "Żyjesz dla siebie i innych – zadbaj o zdrowie"), badanie przesiewowe znamion skóry w kierunku głównie czerniaka, badanie mammograficzne dla kobiet (informacje na plakacie niżej) i skorzystać z profilaktyki udaru mózgu. [więcej]
wandea, 08.05.2017 15:48|czytane: 956 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dzień Rolnika 2017 z Bayer Full
Takiego święta rolników jeszcze w naszym powiecie nie było, a rolnicy zdecydowanie na swój „Dzień” zasługują. Starostwo Powiatowe w Kutnie chce go godnie uczcić, dlatego planuje wiele atrakcji 13 maja od godz. 10.00 na terenie Agromy przy Sklęczkowskiej.

Dzień Rolnika 2017 z Bayer Full, ./upload/articles_pakiety/33726/01_obraz.jpg


Przewidziane są ciekawe konkursy i interesujące ekspozycje. Dla tych, którzy szukają inspiracji i wiedzy organizowane będą warsztaty serowarstwa. Swoim kunsztem kulinarnym wykażą się panie z Kół Gospodyń, nie zabraknie również wspaniałych regionalnych smakołyków i atrakcji dla najmłodszych. W ciągu dnia rozbrzmiewać  będą Gminne Kapele i Zespoły Śpiewacze. Gwiazdą estrady będzie zespół Bayer Full, czas umilą również inne zespoły Disco Polo.

Dzień Rolnika wpisany jest również w program obchodów 150-lecia Powiatu Kutnowskiego.
[więcej]
wandea, 08.05.2017 15:14|czytane: 1314 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Opel ściął latarnię na Skłodowskiej
Dziś około godziny 11.20 na ulicy Skłodowskiej w Kutnie Opel Vectra na kutnowskich numerach uderzył w latarnię tak, że ją złamał. Kierowca został zabrany do kutnowskiego szpitala.

Opel ściął latarnię na Skłodowskiej, ./upload/articles_pakiety/33723/01_obraz.jpg
Opel ściął latarnię na Skłodowskiej, ./upload/articles_pakiety/33723/02_obraz.jpg
Opel ściął latarnię na Skłodowskiej, ./upload/articles_pakiety/33723/03_obraz.jpg


W zdarzeniu oprócz Opla brał udział Citroen ze świętokrzyskiego. 

- 30-letni kierowca Citroena wykonując manewr skrętu w lewo do poseji nie zastosował środków ostrożności i uderzył wyprzedzającego go Opla Vectrę. Opel wylądował w rowie, uderzając w słup. 49-letni kierowca Opla w wyniku uderzenia znalazł się w szpitalu z obrażeniami wewnętrznymi - informuje podkom. Paweł Witczak z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.   [więcej]
redaktor, 08.05.2017 13:40|czytane: 2268 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Będą przymrozki. Kiedy przyjdzie prawdziwa wiosna?
IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu informuje, że jutro od godz. 2.00 do 7.00 wystąpią przymrozki. 

Miejscami prognozuje się spadek temperatury do -1°C, przy gruncie do -3°C. Wiosna jak widać płata nam figle, może od razu będziemy mieć w Polsce upalne lato?
[więcej]
redaktor, 08.05.2017 14:15|czytane: 415 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zarząd Powiatu w Kutnie przyznał dotacje organizacjom pozarządowym
Zarząd Powiatu w Kutnie ogłosił wyniki konkursów ofert dla organizacji pozarządowych i przyznane dotacje. 

WSPARCIE REALIZACJI ZADAŃ PUBLICZNYCH Z ZAKRESU NAUKI, EDUKACJI, OŚWIATY I WYCHOWANIA: 18 550 zł
Zadanie 1. Wspieranie wartościowych przedsięwzięć edukacyjnych, oświatowych i wychowawczych ze szczególnym uwzględnieniem działań na rzecz osób w wieku emerytalnym oraz osób niepełnosprawnych.
Oratorium im. Bł. Michała Rua Klub dla młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym 4 000 zł
Stowarzyszenie „Złoty Wiek” Łyk Kultury dla seniora 1 500 zł

Zarząd Powiatu w Kutnie przyznał dotacje organizacjom pozarządowym, ./upload/articles_pakiety/33722/01_obraz.jpg


Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Domów Dziecka i Rodzin Zastępczych „Wyspa Skarbów” Fotobajka 2 400 zł
Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu „Tęczowe Dźwięki” III Integracyjny turniej gier planszowych 1 000 zł
Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku Polskie dzieła sceniczne na 100 – lecie niepodległości
państwa 3 500 zł

Zadanie 2. Wspieranie wydawnictw związanych tematycznie z powiatem kutnowskim.
Stowarzyszenie „Złoty Wiek” Moja rodzinna wieś Niedrzaków i okolice wspomnienia 1 150 zł
Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej Przygotowanie i publikacja Kutnowskich Zeszytów Regionalnych t. XXI
5 000 zł

WSPARCIE REALIZACJI ZADAŃ PUBLICZNYCH Z ZAKRESU WSPIERANIA I UPOWSZECHNIANIA KULTURY FIZYCZNEJ 24 050 zł
Zadanie 1. Organizacja i prowadzenie zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży z terenu powiatu kutnowskiego
Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej SL Salos „Róża Kutno” Organizacja i prowadzenie zajęć dla dzieci i młodzieży zgrupowanej w SL Salos Róża Kutno 6 500 zł
Fundacja Piotra Reissa Treningi piłkarskie oraz udział w rozgrywkach wewnętrznych 2 000 zł
Zadanie 2. Organizacja imprez sportowych i rekreacyjnych przyczyniających się do masowego uczestnictwa mieszkańców powiatu kutnowskiego w kulturze fizycznej
Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej SL Salos Róża Kutno” Organizacja zawodów dla dzieci i młodzieży o mistrzostwo Powiatu Kutnowskiego w futsalu 5 500 zł [więcej]
wandea, 08.05.2017 12:24|czytane: 960 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Brąz dla Michała Frątczaka z Alex Kutno
Od piątku do niedzieli w Rydzynie koło Leszna odbyły się Mistrzostwa Polski kadetów, juniorów i seniorów w kickboxingu w formułach: pointfighting i light contact. W turnieju udział wzięli także zawodnicy Młodzieżowego Domu Kultury w Kutnie i Akademii Sportów Walki i Rekreacji Alex Kutno.

Brąz dla Michała Frątczaka z Alex Kutno, ./upload/articles_pakiety/33721/01_obraz.jpg
Brąz dla Michała Frątczaka z Alex Kutno, ./upload/articles_pakiety/33721/02_obraz.jpg
Brąz dla Michała Frątczaka z Alex Kutno, ./upload/articles_pakiety/33721/03_obraz.jpg


W wyniku rywalizacji sportowej zawodnicy uzyskali:
Michał Frątczak, junior, w kat. wagowej -74 kg w formule light contact zajął III miejsce,
Aleks Chojnacki, junior, w kat. wagowej -63 kg w formule light contact zajął IX miejsce;
Jakub Łykowski, junior, w kat. wagowej -79 kg w formule light contct zajął V miejsce,
Filip Jaskuła, kadet starszy, w kat. wagowej -57 kg w formule light contact zajął XV miejsce
Jakub Piotrowicz, kadet starszy, w kat. wagowej -52 kg w formule light contact zajął X miejsce;
Dawid Dominiak, kadet starszy, w kat. wagowej -52 kg w formule light contact zajął XI miejsce;
Wiktor Gryglak, kadet starszy, w kat. wagowej -52 kg w formule light contact zajął  IX miejsce,
Zuzanna Winiecka, kadet starszy, w kat. wagowej -55 kg w formule light contact zajęła IX miejsce;
Anna Justyńska, kadet starszy, w kat. wagowej -60 kg w formule light contact zajęła  VI miejsce,
Maksymilian Czarnecki, kadet starszy, w kat. wagowej -69 kg w formule light contact zajął IX miejsce,
Oskar Ziębicki, kadet młodszy, w kat. wagowej -32 kg w formule light contact zajął VI miejsce,
Nadia Czarnecka, kadet młodszy, w kat. wagowej 47 kg w formule light contact zajęła IX miejsce
Weronika Stępniak, kadet młodszy, w kat. wagowej -37 kg w formule light contact zajęła VIII miejsce,
[więcej]
wandea, 08.05.2017 11:57|czytane: 435 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Dziś Dzień Bibliotekarza i Bibliotek
Pierwsze informacje o zawodzie bibliotekarza pochodzą jeszcze z czasów starożytnych. Święto zainicjowane zostało natomiast przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich - obchodzone jest każdego roku w dniu 8 maja.

Przypominamy, dziś w kutnowskiej bibliotece o godz. 18.00 spotkanie z dziennikarzem i podróżnikiem Jarosławem Kretem. Z kolei jutro biblioteka czynna w godz. 15:00 - 18:00. 

Dziś Dzień Bibliotekarza i Bibliotek
[więcej]
kultura, 08.05.2017 10:53|czytane: 584 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
"Stal" Kutno bez porażki w Extralidze baseballu
W niedzielę o godzinie 12.00  na Centrum Małej Ligi, drużyna kutnowskiej „Stali” rozegrała dwa spotkania z ekipą „Silesii” Rybnik w ramach rozgrywek Extraligi baseballu seniorów. Pierwszy mecz, po zaciętej i wyrównanej walce zakończył się zwycięstwem dla drużyny z Kutna (6:3). Ozdobą pierwszego z niedzielnych meczy był niewątpliwie SOLO HR ArturaWojtczaka. Bardzo dobrze zaprezentowali się w tym spotkaniu kutnowscy juniorzy Dominik Gajdziński i Radosław Jóźwiak oraz miotacze „Stali” Kutno Krzysztof Piotrowski i Gracjan Bielecki.W drugim meczu oglądaliśmy pokaz dobrej gry w obronie oraz wysoki poziom narzutów wykonanych przez miotacza naszej drużyny Artura Wojtczaka. Tak jak i w pierwszym spotkaniu, lepszą drużyną w ataku okazała się ekipa z Kutna, która zasłużenie zwyciężyła to spotkanie (10 : 7). Baseballiści kutnowskiej „Stali” ponownie popisali się udanymi zagraniami na pałce: (SOLO HR Robert Matecki i 2 RUN HR Artur Wojtczak). Należy wspomnieć także o udanym debiucie zawodników z Japonii, którzy zasilili w tym sezonie drużynę z Rybnika : Ryosuke Sato oraz RyomaWatanabe (Solo HR).                   

Po rozegranych 6 spotkaniach w Extralidze baseballu drużyna kutnowskiej „Stali” posiada na swoim koncie 6 zwycięstw i tym samym zajmuje pozycję lidera.

„Stal” Kutno: Maciej Wróblewski, Mariusz Grzanowski, Jakub Wojtczak, Robert Matecki, Artur Wojtczak, Kacper Kamiński, Gracjan Bielecki, Radosław Jóźwiak, Krzysztof Piotrowski, Paweł Agacki, Dominik Gajdziński, Kacper Cichowski, Mateusz Nowicki i Damian Tuzikowski.
[więcej]
redaktor, 08.05.2017 11:28|czytane: 207 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Taneczny sukces grupy dziecięcej z Żychlina
Grupa taneczna Różowe Pantery z Żychlińskiego Domu Kultury otrzymała wyróżnienie na Dniach Teatru, Dniach Piosenki, Dniach Tańca, które odbywały się w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu pod hasłem  „Kwiecień-Plecień”.

Taneczny sukces grupy dziecięcej z Żychlina, ./upload/articles_pakiety/33720/01_obraz.jpg
Taneczny sukces grupy dziecięcej z Żychlina, ./upload/articles_pakiety/33720/02_obraz.jpg
Taneczny sukces grupy dziecięcej z Żychlina, ./upload/articles_pakiety/33720/03_obraz.jpg


Dni są najpiękniejszym świętem dziecięcych i młodzieżowych prezentacji, które poprzez udział w festiwalu rozbudzają własną aktywność teatralną, wokalną, taneczną. 

30 kwietnia na Festiwalu wystąpiła grupa taneczna „Różowe Pantery”, prowadzona przez Joannę Teślę, która swoim żywiołowym tańcem podbili publiczność oraz jury.

- Cieszymy się ogromnie, że debiut naszych młodych tancerzy był tak udany – grupa otrzymała wyróżnienie. Oczywiście nie byłoby tego sukcesu bez wspaniałej Pani instruktor Joanny Teśli, która prowadzi grupę od niecałego roku - komentują instruktorzy z ŻDK. - Dla wszystkich, zarówno rodziców jak i dzieci było to niesamowite przeżycie. [więcej]
redaktor, 08.05.2017 11:16|czytane: 444 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Kółko Scrabble ze Szkoły Podstawowej nr 6 najlepsze w Polsce
Kółko Scrabble® „KOŁO SZYN” ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. M. Skłodowskiej-Curie w Kutnie zostało  zwycięzcą całorocznych zmagań Ogólnopolskiej Ligi Zadaniowej VI Edycji Programu „Scrabble® w Szkole” 2016/2017 w kategorii szkół podstawowych. Na cotygodniowe zajęcia kółka uczęszcza 17 uczniów.

Kółko Scrabble ze Szkoły Podstawowej nr 6 najlepsze w Polsce, ./upload/articles_pakiety/33715/02_obraz.jpg
Kółko Scrabble ze Szkoły Podstawowej nr 6 najlepsze w Polsce, ./upload/articles_pakiety/33715/03_obraz.jpg
Kółko Scrabble ze Szkoły Podstawowej nr 6 najlepsze w Polsce, ./upload/articles_pakiety/33715/04_obraz.jpg


W rozwiązywanie miesięcznych zadań najbardziej zaangażowane są uczennice klasy VI C Julia Tulińska, Olga Baranowska i Nikola Florczak. Ważną zaletę programu, obejmującego 830 szkół, stanowi możliwość jego dostosowania i wykorzystania zgodnie z potrzebami nauczycieli prowadzących zajęcia. Nie narzuca on jednego tylko sposobu prowadzenia zajęć i wykorzystania gry scrabble®. Umożliwia natomiast realizację własnych pomysłów w oparciu o pewne zasugerowane schematy. Systematyczne wykonywanie zadań związanych z projektem  rozwija kreatywność uczniów, umiejętność logicznego myślenia, dedukcji, wyszukiwania nowych strategii, taktyk itd., pobudza i rozwija wyobraźnię dzieci i młodzieży, uczy współpracy w grupie i zdrowej rywalizacji, pomaga przyswoić materiał w przyjemny sposób poprzez zabawę. [więcej]
redaktor, 08.05.2017 09:25|czytane: 468 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Zwierzę potrącone na Toruńskiej
Dziś, tuż po godz. 8.00 na ulicy Toruńskiej w Kutnie samochód osobowy śmiertelnie potrącił sarenkę. Trwają czynności służb. [więcej]
redaktor, 08.05.2017 08:28|czytane: 1159 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
72. rocznica zakończenia II wojny światowej
Dziś o godz. 12.00 z okazji 72. rocznicy zakończenia II wojny światowej na cmentarzu parafialnym w Kutnie, w miejscu pamięci narodowej, zostaną złożone symboliczne wiązanki kwiatów. Urząd Miasta Kutna zaprasza mieszkańców.
[więcej]
redaktor, 08.05.2017 08:23|czytane: 173 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zajęcia rękodzieła w Ośrodku Kultury Gminy Kutno. Następne 20 maja
W sobotę odbyły się kolejne zajęcia z rękodzieła dla dorosłych w Ośrodku Kultury Gminy Kutno w Leszczynku. W ramach zajęć uczestnicy ozdabiali szkatułki metodą decoupage.

Zajęcia rękodzieła w Ośrodku Kultury Gminy Kutno. Następne 20 maja, ./upload/articles_pakiety/33711/01_obraz.jpg
Zajęcia rękodzieła w Ośrodku Kultury Gminy Kutno. Następne 20 maja, ./upload/articles_pakiety/33711/02_obraz.jpg
Zajęcia rękodzieła w Ośrodku Kultury Gminy Kutno. Następne 20 maja, ./upload/articles_pakiety/33711/04_obraz.jpg


Dwugodzinne zajęcia upłynęły przyjemnie i bardzo szybko, a przepiękne szkatułki uczetnicy zabrali ze sobą. Następne zajęcia już 20 maja, jak zawsze o 11.00, tym razem uczestnicy wykonają anioły, które będa stanowiły ozdobę domu. Na zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy u prowadzącej Anety Sikora - Ołdakowskiej tel. 790 202 504  Chętnych serdecznie zapraszamy. [więcej]
redaktor, 08.05.2017 08:20|czytane: 849 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Nagrody dla solistów SDS w Warszawie
Po sobotnich sukcesach w Łęczycy,  dziś czwórka solistów Street Dance Studio zatańczyła na Bielańskim Turnieju Tańca Nowoczesnego w Warszawie. Cała czwórka wystawiona przez instruktor Joannę Gąsiorowska przyjechała z Turnieju z nagrodami, zostając doceniona przez sędziów.

Nagrody dla solistów SDS w Warszawie, ./upload/articles_pakiety/33710/01_obraz.jpg
Nagrody dla solistów SDS w Warszawie, ./upload/articles_pakiety/33710/02_obraz.jpg
Nagrody dla solistów SDS w Warszawie, ./upload/articles_pakiety/33710/03_obraz.jpg


Nagrody w  warszawskim turnieju otrzymali:
Kategoria Street Dance/ Hip-hop solo 10-13 lat:
4 miejsce Julia Miklas
5 miejsce Zuzanna Olejnik
Kategoria Street Dance/ hip-hop solo od 14 lat:
2 miejsce Kamil Podorski srebrny medal!!!
4 miejsce Alicja Reurowicz
[więcej]
redaktor, 07.05.2017 17:22|czytane: 556 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sukces tancerek Street Dance Studio w łęczyckim konkursie
W sobotnim odbył IX OTWARTYM KONKURSIE TANECZNYM "Mój jest ten kawałek podłogi" w Łęczycy tancerze STREET DANCE STUDIO dali z siebie wszystko i zgarnęli bardzo wiele nagród na konto całej szkoły tańca oraz Kutna.

Sukces tancerek Street Dance Studio w łęczyckim konkursie, ./upload/articles_pakiety/33709/01_obraz.jpg
Sukces tancerek Street Dance Studio w łęczyckim konkursie, ./upload/articles_pakiety/33709/02_obraz.jpg
Sukces tancerek Street Dance Studio w łęczyckim konkursie, ./upload/articles_pakiety/33709/03_obraz.jpg


W kategorii indywidualnej najlepsze były tancerki właśnie z SDS:
1 miejsce - Gabriela Lemieszek kategoria solo do 11 lat (z zespołu LUZIK)
2 miejsce - Julia Miklas kategoria solo do 11 lat (z zespołu LUZIK)
2 miejsce - Alicja Reurowicz kategoria solo 12-15 lat

Z kolei wśród zespoł Wyróżnienie odebrał  zespół LUZIK - kategoria zespoły taneczne do 11 lat.

[więcej]
redaktor, 07.05.2017 17:10|czytane: 1608 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziecięcy Teatr Wizji na XXII Ogólnopolskim Festiwalu Teatru, Piosenki i Tańca
W tym roku sekcje teatralna i taneczna z Żychlińskiego Domu Kultury po raz pierwszy wzięły udział w XXII Ogólnopolskim Festiwalu Teatru „Kwiecień-Plecień”, który odbył się w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu prezentując swoje umiejętności.

Dziecięcy Teatr Wizji na XXII Ogólnopolskim Festiwalu Teatru, Piosenki i Tańca, ./upload/articles_pakiety/33707/01_obraz.jpg
Dziecięcy Teatr Wizji na XXII Ogólnopolskim Festiwalu Teatru, Piosenki i Tańca, ./upload/articles_pakiety/33707/02_obraz.jpg
Dziecięcy Teatr Wizji na XXII Ogólnopolskim Festiwalu Teatru, Piosenki i Tańca, ./upload/articles_pakiety/33707/03_obraz.jpg


„Kwiecień-Plecień” jest najpiękniejszym świętem dziecięcych i młodzieżowych prezentacji, które poprzez udział w festiwalu rozbudzają własną aktywność teatralną, wokalną, taneczną. Prezentacje konkursowe odbywają się w trakcie Dni Teatru, Dnia Piosenki, Dnia Tańca, które są szczegółowo opracowane i dostosowane do oczekiwań i potrzeb zgłoszonych przez uczestników.

 I tak w dniu 28 kwietnia grupa teatralna „Młodzieżowy Teatr Wizji” z Żychlińskiego Domu Kultury zaprezentowała spektakl pt. „Porządki w warzywniaku”. Zasadniczym przesłaniem spektaklu było uświadomienie widzom, jak wiele walorów zdrowotnych mają owoce i warzywa oraz jak ważne jest budowanie właściwych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat. Dla dzieci była to pierwsza taka okazja do zaprezentowania swoich umiejętności przed festiwalową publicznością. [więcej]
redaktor, 07.05.2017 16:46|czytane: 357 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Potrójny sukces zespołów Studia Tańca Alibi
W piątek, 5 maja odbył się IX konkurs taneczny w Łęczycy "Mój jest ten kawałek podłogi", na którym nie zabrakło kutnowskich zespołów. Studio Tańca Alibi reprezentowały trzy zespoły i każdy z nich odniósł sukces.

Potrójny sukces zespołów Studia Tańca Alibi, ./upload/articles_pakiety/33705/01_obraz.jpg
Potrójny sukces zespołów Studia Tańca Alibi, ./upload/articles_pakiety/33705/02_obraz.jpg
Potrójny sukces zespołów Studia Tańca Alibi, ./upload/articles_pakiety/33705/03_obraz.jpg


W kategorii wiekowej do 11 lat reprezentowały nasze Studio dwa zespoły.  Nasz najmłodszy zespół Happy Feet pod kierunkiem wspaniałej instruktorki Joanny Solarskiej zdobył wyróżnienie a nasz starszy i doświadczony zespół Fair Play zdobył II miejsce. Jednak w tym dniu radość była potrójna gdyż nasz najstarszy zespół Alibi w kategorii 12-15 lat również zajął II miejsce. Zespoły swój sukces zawdzięczają trenerce i autorce choreografii Magdalenie Mikos. Gratulujemy wspaniałych występów wszystkim trzem zespołom, oraz naszym solistom, którzy swoją pasję do tańca pokazali w swoich solowych występach.

Występ Fair Play II miejsce


[więcej]
redaktor, 07.05.2017 16:33|czytane: 824 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W Skłótach pali się samochód. Uwaga zablokowana DK 92 do Krośniewic
W Skłótach na DK92 płonie samochód osobowy. Do zdarzenia doszło dziś o 15.50. Nie ma rannych. Na miejsu działą służby Straż Pożarna i Policja.

Na czas gaszenia jezdnia zablokowana jest w obu kierunkach. Z ostatniej chwili: przewidywany czas utrudnienia do godz. 17:40. Ruch odbywa się wahadłowo pasem ruchu w kierunku Kutna. [więcej]
redaktor, 07.05.2017 16:13|czytane: 1364 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
UTW w Żychlinie: Udany powrót do przeszłości!
Seniorzy z grupy teatralnej Uniwersytetu Trzeciego Wieku przygotowali dla nas wspaniałą sentymentalną podróż prosto w lata dwudzieste – lata rozśpiewane, roztańczone, pełne uroku… Wielotygodniowe przygotowania zaowocowały pięknym, wzruszającym i zabawnym spektaklem, który przypadł do gustu zgromadzonej publiczności.

UTW w Żychlinie: Udany powrót do przeszłości!, ./upload/articles_pakiety/33704/01_obraz.jpg
UTW w Żychlinie: Udany powrót do przeszłości!, ./upload/articles_pakiety/33704/02_obraz.jpg
UTW w Żychlinie: Udany powrót do przeszłości!, ./upload/articles_pakiety/33704/03_obraz.jpg


Członkowie grupy teatralnej w swoim przedstawieniu wykorzystali wiersze i lubiane piosenki z epoki dwudziestolecia międzywojennego, które wykonywali w scenerii przypominającej wystrojem najsłynniejszą kawiarnię literacka epoki, Małą Ziemiańską. Wierszom i piosenkom towarzyszył pokaz zdjęć przedstawiających Warszawę z lat dwudziestych i trzydziestych, a także fotosy gwiazd kina i piosenki tamtego okresu. Było bardzo klimatycznie i nastrojowo
P.Agnieszka Wichrowska, pomysłodawczyni spektaklu, a prywatnie wielbicielka epoki dwudziestolecia międzywojennego dziękując wykonawcom napisała: „Cudnie było przeżyć podróż w czasie do mojej ulubionej epoki.Wcielenie się w postać śpiewającej Hanki Ordonówny to jedno z miłych wspomnień tego wieczoru. Dziękuję moim aktorom.Okazuje się że można kochać teatr w każdym wieku…” [więcej]
kultura, 06.05.2017 20:26|czytane: 957 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W Bocianach palił się Mercedes
W Bocianach, w gminie Strzelce, na DK 60 palił się samochód osobowy marki Mercedes ML.  Do zdarzenia doszło dziś około godz. 16.16. Na miejscu trwają czynności Straży Pożarnej i Policji.

W Bocianach palił się Mercedes, ./upload/articles_pakiety/33701/01_obraz.jpg


Do 18.00 ruch odbywa się przez objazd przez drogi lokalne (jadąc od strony Kutna należy się kierować w Sójkach na pierwszym rondzie do m. Sojki – Parcel, Rejmontów, dalej ul. Spokojną do m. Strzelce powracając na DK 60). Objazd analogiczny dla kierowców jadących od strony Strzelec do Kutna.

Nikt w pożarze nie ucierpiał. [więcej]
redaktor, 06.05.2017 17:44|czytane: 4396 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W MAJU W STUDIO TAŃCA ALIBI ROZDAJEMY DARMOWE KARNETY NA DOWOLNE ZAJĘCIA FITNESSOWO-TANECZNE
Każdy kto w maju jumpinguje karnety darmowe otrzymuje!
Każdy kto w maju wykupi miesiąc zajęć na zajęcia Jumping Frog otrzymuje od nas w prezencie drugi darmowy karnet na niżej wymienione zajęcia taneczne.

Zajęcia gratisowe do wyboru odbywają się w KDK: Salsation Wtorek 18.00 sala baletowa B

Zumba Poniedziałek 19.00  sala baletowa A Środa 19.30 sala baletowa B

W MAJU W STUDIO TAŃCA ALIBI ROZDAJEMY DARMOWE KARNETY NA DOWOLNE ZAJĘCIA FITNESSOWO-TANECZNE, ./upload/articles_pakiety/33677/01_obraz.jpg
W MAJU W STUDIO TAŃCA ALIBI ROZDAJEMY DARMOWE KARNETY NA DOWOLNE ZAJĘCIA FITNESSOWO-TANECZNE, ./upload/articles_pakiety/33677/02_obraz.jpg
W MAJU W STUDIO TAŃCA ALIBI ROZDAJEMY DARMOWE KARNETY NA DOWOLNE ZAJĘCIA FITNESSOWO-TANECZNE, ./upload/articles_pakiety/33677/05_obraz.jpg


Jumping Frog jest doskonałą formą aktywności fizycznej, która daje maksymalną efektywność. Co więcej to połączenie ogólnorozwojowego treningu z muzyką i dużą dozą dobrego humoru. Trening na trampolinach poprawia kondycję, modeluje sylwetkę i wyzwala endorfiny. Nie zastanawiaj się i dołącz do nas. Zobacz ile radości daje skakanie. Motywująca muzyka, uśmiech, energia na cały dzień i niezapomniane wrażenia czekają na Ciebie!

PODCZAS TRENINGU PRACUJE 400 MIĘŚNI
10 minut JUMPING FROG = 30 minut joggingu
Podczas godzinnych zajęć wykonujemy do 2000 brzuszkó
w

Miejsce zajęć: Studio Tańca Alibi ul.Grunwaldzka 3 (I piętro, budynek po Miflexie koło Biedronki) [więcej]
wandea, 04.05.2017 08:01|czytane: 553 razy|komentuj|czytaj cały
II Studencka Konferencja Naukowa. Zaprasza WSGK
20 maja o godz. 11.00 w Wyższej Szkole Gospodarki Krajowej w Kutnie odbędzie się II Studencka Konferencja Naukowa pod tytułem Współczesne Aspekty Bezpieczeństwa.

 II Studencka Konferencja Naukowa. Zaprasza WSGK, ./upload/articles_pakiety/33702/01_obraz.jpg
 II Studencka Konferencja Naukowa. Zaprasza WSGK, ./upload/articles_pakiety/33702/02_obraz.jpg


[więcej]
redaktor, 06.05.2017 18:07|czytane: 544 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Alla Vienna na scenie Żychlińskiego Domu Kultury
3 maja w Żychlińskim Domu Kultury z okazji obchodów Uchwalenia Konstytucji odbył się „Wiosenny Koncert” w wykonaniu zespołu Alla Vienna.
Jest to zespół, w skład którego wchodzi siedmioro instrumentalistów, dysponujących bogatym dorobkiem artystycznym i estradowym. Na co dzień muzycy związani są z Filharmonią Łódzką im. A. Rubinsteina, Akademią Muzyczną im. G i K. Bacewicz w Łodzi i Filharmonią Świętokrzyską im. O. Kolberga. Jako Alla Vienna występują pod dyrekcją zastępcy koncertmistrza Filharmonii Łódzkiej – Marty Niedźwieckiej.

Alla Vienna na scenie Żychlińskiego Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/33700/01_obraz.jpg
Alla Vienna na scenie Żychlińskiego Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/33700/02_obraz.jpg
Alla Vienna na scenie Żychlińskiego Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/33700/03_obraz.jpg


Z roku na rok wzbogacają swoje artystyczne portfolio, wypełniając do ostatniego miejsca najbardziej prestiżowych sal koncertowych. Występują dla szerokiej publiczności, jak i grają oprawy muzyczne różnych wydarzeń. Sukcesy zespołu nie umknęły uwadze zagranicznym impresariom. Od 2012 roku współpracują z holenderską agencją, koncertując w Holandii. [więcej]
kultura, 06.05.2017 22:01|czytane: 451 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Łączy Nas Jeden Cel. Organizatorzy dziękują za dobre serca
- To już tydzień po pierwszej edycji - "Łączy Nas Jeden Cel". Jak na pierwszą poważną akcję, to myślę że JESTEŚCIE SUPER!!! :) Kochani dzięki Wam udało się zebrać około 200 kg żywności :) Kochani to wszystko dzięki Wam!!! Jak wspominałem wielokrotnie, mieliśmy tylko pomysł, wspólny sen, wizję i to wszystko przerodziło się w plan. Chcielibyśmy ogromnie podziękować i zaprosić, zachęcić Was do dalszego pomagania tym naprawdę potrzebującym. Warto pomagać bo żyjemy tylko raz, a bywa różnie... - mówi Przemysław Tobolczyk.

[więcej]
redaktor, 06.05.2017 17:22|czytane: 356 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Inicjatywa Kutno proponuje darmową komunikację dla dzieci. Trwa zbiórka podpisów
Inicjatywa Polska oddział Kutno zbiera podpisy w związku z akcją Dzieciaki Bez Biletów. Chodzi o to aby dzieci ze szkół podstawowych mogły za darmo poruszać się autobusami miejskiej komunikacji.

Inicjatywa Kutno proponuje darmową komunikację dla dzieci. Trwa zbiórka podpisów, ./upload/articles_pakiety/33698/01_obraz.jpg


Sebastian Walczak na Facebooku informuje, że podpisy będą zbierane w najbliższą niedzielę między 10.00 a 12.00 na ulicy Królewskiej. Aby projekt zmiany uchwały Rady Miasta Kutna trafił pod obrady musi pod nim podpisać się 350 osób.  Podpisy składać można też w Cafe Zamenhofa oraz w każdą sobotę na ulicy Królewskiej, ewentualnie na "pchlim targu". 

Wprowadzenie takiego rozwiązania zdaniem Inicjatywy Polskiej to oszczędności w budżecie domowym, wyrównywanie szans dzieci w dostępie do komunikacji, nauczenie dzieci korzystania z publicznych środków transportu i mniej samochodów na ulicach. [więcej]
redaktor, 06.05.2017 09:09|czytane: 423 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: II edycja Konkursu Piosenki Religijnej i Konkursu literackiego
Już we wtorek, 9 maja od godz. 8.30 odbędzie się II edycja Konkursu Piosenki Religijnej "Św. Jan Paweł II- mój autorytet". Przesłuchania solistów i zespołów wokalnych szkół gimnazjalnych odbędą się w sali Publicznego Gimnazjum SPSK w Kutnie.

Technikum  i Katolickie Liceum Ogólnokształcące Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. św. Stanisława Kostki w Kutnie organizuje również konkurs literacki „Naprawdę jaka jesteś...- czyli pięć przechadzek po kobiecej duszy”. 
Tego dnia nastąpi również rozstrzygnięcie tych konkursów. [więcej]
redaktor, 06.05.2017 08:50|czytane: 421 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dzień Godności w Kutnie. Kochamy Was!
Specjalną piosenką o godności, równości, radości i miłości organizatorzy Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną w Kutnie powitali zaproszonych gości i publiczność zgromadzoną na Placu Marsz. J. Piłsudskiego. Jeden z wykonawców na koniec krzyknął Kochamy Was! My Was też i na zawsze - odpowiadamy. 

Obchody Dnia Godności prowadził Dominik Wrzosek z OREW Niezabudka powitał honorowych patronów Senatora RP Przemysława Błaszczyka, Posła na Sejm RP Tadeusza Woźniaka, Prezydenta Kutna Zbigniewa Burzyńskiego i Starostę Kutnowskiego Krzysztofa Debicha oraz podziękował za specjalny honorowy patronat minister Beacie Kempie, szefowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Prezes kutnowskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Jerzy Plichta poprosił prezydenta Kutna o otwarcie obchodów. 

Dzień Godności w Kutnie. Kochamy Was!, ./upload/articles_pakiety/33695/02_obraz.jpg
Dzień Godności w Kutnie. Kochamy Was!, ./upload/articles_pakiety/33695/25_obraz.jpg
Dzień Godności w Kutnie. Kochamy Was!, ./upload/articles_pakiety/33695/38_obraz.jpg


Zbigniew Burzyński powitał, osoby z niepełnosprawnością intelektualną, ich opiekunów, wychowawców,rodziców i mieszkańców Kutna.  - Po raz osiemnasty obchodzony jest Dzień Godności. Godność to właściciwość przypisana każdemu człowiekowi i należy ją chronić i czcić. Władze wszystkich stopni powinny dbać o to aby te osoby jak najbardziej skutecznie włączone w życie społeczne - mówił prezydent Kutna. - Myślę, że spotkanie będzie dziś dla was interesujące, pogoda dopisze. Życzę miłej zabawy i wrażeń wyniesionych z Dnia Godności w Kutnie. 

Jerzy Plichta przypomniał, że stowarzyszenie zmieniło nazwę zgodnie z najnowszymi trendami, która odpowiada wyzwaniom XXI wieku, traktując wszystkie osoby z niepełnosprawnością intelektualną w sposób równy, podmiotowy i z poszanowaniem jego godności osobistej.

- 5 maja 1999 roku Dzień Godności został proklamowany w Kutnie i połączony z Europejskim Dniem Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Domagamy się respektowania wszystkich praw człowieka wobec osób z niepełnosprawnością i przede wszystkim myślimy o tych, którzy są najbardziej bezbronni, poniżani i dyskryminowani z powodu ograniczeń intelektualnych- mówił Plichta. [więcej]
wandea, 05.05.2017 14:24|czytane: 2006 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Rewelacyjna Kapela Hanki Wójciak. Dziś zapraszamy na brzmienia marokańskich gimbrii
Wczoraj przed kutnowską publicznością w Centrum Teatru Muzyki i Tańca wystąpiła Kapela Hanki Wójciak. Zespół powstał w Krakowie, gra muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej.  Duża galeria zdjęć A dziś o godz.... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam 4,08 hektary POLE UPRAWNE Sprzedam POLE UPRAWNE = 4,08 hektary... [czytaj więcej]
Konkretna propozycja i konkretne zarobki!Warszawa Współpraca dla sympatycznej, uśmiechniętej, komunikatywnej i chętnej do pracy. Chcesz zarabiać w normalnej atmosferze, na uczciwych warunkach, dyskretnie, bezpiecznie i konkretnie? Jeśli tak t... [czytaj więcej]
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Felicjan Rohloff:
9 minut temu
Zeżarłam "się" w pospiechu. Proszę o zrozumienie i wklejenie "się" tam gdzie trzeba. AWRUK!
Felicjan Rohloff:
13 minut temu
###"R". Albinie vel (???????)! Dziękuję za zaproszenie. Da Bóg, to jutro przedstawię ewentualny termin tego niezwykle zapowiadającego wydarzenia. Gdzie jest ten wasz gród? zawalona jestem dzisiaj robotą. Pozdrawiam i wszelkich łask bożych życzę. ~emerytowana nauczycielka.
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Kordianie! To sobie startuj jak jesteś debilem w trepem lub idiotą w kaloszach. Matura to bzdura, a te konkursy to lipa. A te samorządy to Awruki i Złodzieje. Nie bić Awruków i Złodziei, tylko je zlikwidować. Zlikwidować bzdurną maturę! Zlikwidować ukartowane konkursy! Zlikwidować nierządne samorządy! Zlikwidować szkoły samorządowe. Przestać chodzić do bzdurnych szkól! I zacząć się uczyć! I zacząć czytać eKutno! I wstąpić do KAN"PiŚ"! Pod żadnym pozorem nie likwidować KOTÓW !!! I nie zabijać DZIECI ! I nie budować świątyń! I nie budować pałaców! I nie budować komitetów! Budować SERCA, UMYSŁY i DUSZE! I nie sadzić i nie pielęgnować dębów JPII. Rodzić dzieci, uczyć je i wychowywać! Młodzieży nie rozpuszczać! Zrezygnować z paciorków, fikołków i koziołków! Uwierzyć w Boga! Kochać Polskę! I rozniecać promienie NADZIEI! I nie spać! I obudzić się! I się oświecać! I myśleć! I pracować! I odpoczywać! I bawić się! I działać!.........I nigdy nic złego nie robić........ Coś dobrego - zawsze można..... O kotów dbać, psom dać spokój a świnie oprzątać!....... Paniali?........Amen.
Jordan Sierpowski:
2 godzin temu
POSEŁ Z PIS Tadeusz Woźniak - pozując do zdjęć ze strażakami w Komadzynie, splata swe wypracowane dłonie,na nieprzyzwoicie upasionym brzuszysku.Fakt - inni dostojnicy z jego partyji pozując do zdjęć - czynią podobnie. Ale - jak by nie liczyć, Tadeusz Woźniak (ksywa kanonik) - kadencji poselskich ma już sobą wiele i ta kadencja nie jest jego ostanią, to i nie dziwota, że i jego i tak już upasiony brzuch, z każdą kadencja staje się i coraz to i coraz to bardziej monstrualny. Wiadomo - odmawiać na tych różnych poselsko-wiejskich bankietach jadła i napitki - to rzecz wielce niepolityczna. Tak myślę,że jeżeli darwinowska teoria ewolucji nie zadziała i Woźniakowi nie wydłużą się kończyny górne jak u orangutana ,tak aby ręce mógł spleść na swym brzuchu - to tylko patrzeć, jak niezbędnym dodatkowym wyposażeniem posła staną się protezy, przedłużające jego kończyny górne. A po co ? A NO PO TO - ABY POSEŁ WOŹNIAK MÓGŁ SWE WYPRACOWANE DŁONIE SPLEŚĆ NA SWYM MEGA OLBRZYMIM BRZUSZYSKU.
Marian Pawełek:
2 godzin temu
Ciekawe, czy nadal wierzy w swojego idola, górniczynę?
Maria Giedgowt:
2 godzin temu
Widocznie była za słaba, że wygrać. Zresztą ma dużo pracy - kilku uczniów na krzyż w prywatnej. Jak oni się zmieszczą w tym budynku?
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Ludzie! Nie macie ciekawszych problemów? wiadał dzięcioł żonie: PiS upada, PO tonie . A młode koty tego słuchały i wcale się tym nie przejmowały, tylko miauczały. POPiS - to najstraszniejsze słowo świata - tak dzisiaj miauczały koty stare i młode i mrugając śpiewały: PiS i Plarforma to jedna rodzina, kaczor i donald - nie polska ptaszyna. Ludzie! Nie liczy się forma - liczy się treść. Nie liczy się PiSforma! Nie liczy się PLATforma! Liczy się KUTNOWSKA ARMIA NADZIEI "Prawda i Śmiech"!!!!! Koty są najmądrzejszymi stworzeniami świata!!!!! Niech żyją Koty! I niech żyje KAN "PiŚ"!
Mateusz Dąb:
3 godzin temu
Nikt z patriotów nie miał szans, bo sitwa rzadzi, ale mnie dziwi jedno, że nie wystartowała pani, która wspierała Łebskiego w kampanii.
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Tyle co koty napłakały. I nic więcej. Tak słyszałem..... Mówią, że śmieszny Tadeusz rozrzutnością nie grzeszy i św. mamony nie marnotrawi. Co innego to te prezbiterianie z Sienkiewicza. Tam jest Zakon Koedukacyjny dla Św. Świrów. Ludzie! Co tam się dzieje? Jak tam grzeszą. Więcej wydają niż zarabiają. Oni chyba na islam już przeszli. Bo Policja ich się boi. Proboszcz tez się boi. I żadnej klątwy na nich nie rzuca. Ekskomuniki tez się boi im wręczyć. Łajdactwo kwitnie pełną gębą i pustymi butelkami. Hulaj dusza! Piekła nie ma! Kto ten Zakon zlikwiduje to chyba świętym zostanie. Ja nie mogę na to wszystko patrzeć. Zakładam Koedukacyjny Zakon Wszystkich Kawalerów jeszcze światłych, mądrych i cnotliwych i Wszystkich Panien Jeszcze Dziewic. Jutro mamy pierwsze spotkanie przy drzwiach otwartych. Musimy być lepsi od tych synów marnotrawnych i rozrzutnych cór z kutnowskiego PiSolandu. Coś dobrego trzeba w życiu zrobić. Nieprawdaż?
January Sobota:
2
 · 
4 godzin temu
Mamy "najgłupszego" Komentatora eKutna BOHDANA ODYŃCA.
Protazy Kotłubaj:
2
 · 
4 godzin temu
Popieram kandydaturę Tego dzielnicowego.Jest człowiekiem inteligentnym, mądrym, sumiennym i uczciwym. Sprawiedliwy i otwarty dla ludzi. Zawsze służy pomocą.
Waldemar Rzuscyć:
3
 · 
4 godzin temu
Został wypchnięty z PiSu. To sa kulisy polityki Klopotowskiego, Matuszewskiego i Błaszczyka. Dlaczego mu nie pomogli ci dwaj ostatni ? Mam wrażenie, że wolą, aby poseł był ze Zgierza, a nie z Kutna. Co Klopotowski, Klimecki, Olesiński zrobili z PiS, to widać z obecności na listach takich ludzi jak Jóźwiak i Ziółkowski.
Bohdan Odyniec:
5 godzin temu
Mamy "najlepszego" Prezydenta Kutna ZBIGNIEWA BURZYŃSKIEGO.
Makary Pawlikowski:
2
 · 
5 godzin temu
A ile dal ten śmieszny Tadeusz ze swojej diety ?
Bartosz Koścień:
6 godzin temu
wklejam wszystkie 4 linki raz jeszcze tym razem poprawne:
umkutno.bip.e-zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3& func=selectsite&value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7< br />

www.ekutno.pl/wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teo ria-a-praktyka-k-opoty-z-prawem-komendanta-policji -w-kutnie,

kutno.net.pl/artykuly/aktualnosci,aktualizacja-k omendant-kutnowskiej-policji-na-dywaniku-prywatne- dojazdy-rozliczal-jak-sluzbowe,84342.html

www.polskatimes.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiat owy-policji-w-kutnie-dostal-reprymende,12174332/
Bartosz Koścień:
2
 · 
6 godzin temu
UPDATE

ZAPRASZAM WSZYSTKICH TU KOMENTUJĄCYCH DO KLIKNIĘCIA W PONIŻSZY LINK

http/umkutno.bip.e -zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3&func=selectsite &value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7

Wszyscy Ci, którzy tu komentują nie zadali sobie nawet grama trudu, aby wejść na stronę Urzędu Miasta. Wszyscy piszą "w ciemno". że konkurs odbył się tajnie, że nie było ogłoszenia - cel? Napluć komuś w twarz, upodlić i wykreować błędną rzeczywistość.

Szczerze? Jest to tak zaściankowe myślenie, a przy tym maksymalnie żałosne. Typowa kutnowska mentalność. Zastanawiam się tylko, po co tyle jadu, nie macie własnego życia, planów, marzeń, pasji, pracy, dzieci, rodziny? Wolicie wypluwać gorzkie żale pewnie na osobę, której nawet osobiście nie znacie? Okej, wylewajcie, nikogo to nie rusza, ale wiedzcie, że karma wraca, a przy tym patrząc z boku - chciałabym zobaczyć, czy potraficie mieć tyle odwagi w rzeczywistości co tu w Internecie, podpisujcie się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, śmiało! Skoro macie tyle racji, wiecie wszystko najlepiej, posiadacie takie informacje, że można robić aferę za aferą - taka cenna wiedza i szereg informacji - okazja to zabłyśnięcia w sieci! Szkoda zmarnować szansy

Najgorsza analiza przedstawiona poniżej przez "TATARA" - brak słów, jeżeli masz czas na pisanie takich komentarzy i analizowanie całej sytuacji - podziwiam. Jeszcze można zrozumieć, gdyby to co napisałeś było prawdą chociaż w minimalnym stopniu. Ale niestety - napociłeś się przy pisaniu, a wcześniej przy wymyślaniu bzdur i nic z tego nie ma, szkoda Cię biedaku. Dzieci w szkole? Nudna praca? No tak, Kutno takie nudne, trzeba sobie urozmaicić życie.

Wskazówka dla "SPRAWDZAJĄCYCH" - a sprawdzajcie wykształcenie, a sprawdzajcie doświadczenie, a sprawdzajcie kompetencje i wiedzę Pana Bieńka - dokładnie, sprawdzajcie a potem się wypowiadajcie. A jeżeli już wiecie, w co szczerze wątpie - wyciąGNIJCIE wnioski.

Odchodząc od tematu wywołującego przeogromne poruszenie wśród kutnowskich internautów, zachęcam do węszenia w sprawie, która tego wymaga - okazja tym razem dla kutnowskich detektywów. Pf.
Poniżej kilka szczegółów.

Tylko Ci co posiadają pewne informacje dokładnie wiedzą, jak wygląda praca w Kutnie w Policji, gdy tylko zjawił się komendant Szymański. Tylko te osoby wiedzą o wewnętrznych aferach, których część posypała się i została ujawniona w artykule opublikowanym całkiem niedawno.
Skąd się wziął, kto go broni pomimo tylu kłopotów z prawem? Taka osoba rządzi kutnowską policją. Zapewniam, że wiecie w tej sprawie tyle, ile macie w głowach - czyli prawie nic.
Ku przypomnieniu.

http/www.ekutno.pl /wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teoria-a-praktyka- k-opoty-z-prawem-komendanta-policji-w-kutnie,

http/kutno.net.pl/ artykuly/aktualnosci,aktualizacja-komendant-kutnow skiej-policji-na-dywaniku-prywatne-dojazdy-rozlicz al-jak-sluzbowe,84342.html

http/www.polskatim es.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiatowy-policji-w-k utnie-dostal-reprymende,12174332/

Zachęcam do ponownej lektury i wyciągnięcia wniosków, tym razem trafnych.
Zbigniewa Biallosser:
2
 · 
6 godzin temu
Onufry czy prawdą jest ,że nawet najbliżśi współpracownicy nie wiedzieli ,że odchodzi na samorządową posadkę , nie wiesz dlaczego?Wstyd, honor czy co jeszcze?
Florian Plemieński:
6 godzin temu
Jest całym złem.
Gabriel Koropka:
6 godzin temu
To co Fauście Tobie lekarz od duszy pomógł? Dziwne!A uroda jest kwestią gustu ,i o tym już się nie ..........no chyba Wiesz?
Jonasz Ubysz:
5
 · 
7 godzin temu
Mówię ci po raz kolejny przestań z tym trzeba było startować . No to mogłeś startować , ciekawe czy byś wygrał . W kutnie przed konkursami jest pewniak i nie ma sensu nawet skłądac dokumentów. Zrozum gamoniu.Najciekawsze artykuły
 ·  14
5 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
5 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
6 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
11 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
12 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
15 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
16 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
16 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
18 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
18 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
20 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
20 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
20 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
20 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
21 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
21 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
23 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
27 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności