eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 24.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Kolorowe chwile relaksu. Ferie w krośniewickim muzeum
W Muzeum im. J. Dunin Borkowskiego w Krośniewicach trwają zajęcia organizowane w ramach ferii zimowych. Codziennie placówkę odwiedza wiele dzieci, które chętnie uczestniczą w warsztatach i z wielkim zaangażowaniem uczą się poprzez zabawę.

Kolorowe chwile relaksu. Ferie w krośniewickim muzeum, ./upload/articles_pakiety/29325/01_obraz.jpg
Kolorowe chwile relaksu. Ferie w krośniewickim muzeum, ./upload/articles_pakiety/29325/02_obraz.jpg
Kolorowe chwile relaksu. Ferie w krośniewickim muzeum, ./upload/articles_pakiety/29325/03_obraz.jpg


Podczas pierwszych zajęć uczestnicy zapoznali się z legendami smoków orientalnych, wierzeniami „Potomków Smoka”, a także kulturą Azji Wschodniej. Z uwagi na rozpoczęcie chińskiego roku Małpy uczestnicy poznali tradycje noworoczne i znaczenie chińskiego zodiaku. Dla uczczenia Święta Wiosny dzieci z zaangażowaniem wykonały stwory z chińskiej mitologii.

Z uwagi na temat miłości i szczęścia – pojawiający się w znaczącym stopniu w kulturze Orientalnego Smoka uczestnicy poznali historię Święta Zakochanych. Po zapoznaniu się z tradycjami walentynek, ich symbolami oraz różnicami jakie występują z uwagi na przynależność etniczną i kulturową recytowano wiersze i słuchano muzyki  o tematyce miłosnej. [więcej]
pismak, 17.02.2016 21:03|czytane: 518 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Droga do kariery - spotkanie nie tylko dla młodzieży
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie zaprasza gimnazjalistów, uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz wszystkich zainteresowanych na kolejne  spotkanie w ramach cyklu "Droga do kariery" – spotkania z przedstawicielami zawodów przyszłości.

Tym razem gościem będzie psycholog - Grzegorz Justyński. Spotkanie odbędzie się w sobotę 20 lutego o godzinie 12.00 [więcej]
pismak, 17.02.2016 20:54|czytane: 453 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Ferie w bibliotece. O bezpieczeństwie podczas ferii i nie tylko
Podczas kolejnego dnia zajęć feryjnych w kutnowskiej bibliotece dzieciaki spotkały się z asp. Edytą Machnik z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, która opowiedziała im o zasadach bezpieczeństwa, zagrożeniach i jak należy zachowywać się podczas codziennych zabaw oraz nieobecności rodziców w domu.

Ferie w bibliotece. O bezpieczeństwie podczas ferii i nie tylko , ./upload/articles_pakiety/29317/01_obraz.jpg
Ferie w bibliotece. O bezpieczeństwie podczas ferii i nie tylko , ./upload/articles_pakiety/29317/02_obraz.jpg
Ferie w bibliotece. O bezpieczeństwie podczas ferii i nie tylko , ./upload/articles_pakiety/29317/05_obraz.jpg


Dzieci uczestniczyły również w zajęciach Czytam sobie prowadzonych przez bibliotekarkę Agnieszkę Wyroślak. [więcej]
redaktor, 17.02.2016 10:25|czytane: 672 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Konkurs Recytatorski z Kotem. Wyniki
Kutnowski Dom Kultury w ramach w ramach projektu TAJEMNICZY OGRÓD zrealizował Konkurs Recytatorski z Kotem.

Konkurs Recytatorski z Kotem. Wyniki, ./upload/articles_pakiety/29319/01_obraz.jpg
Konkurs Recytatorski z Kotem. Wyniki, ./upload/articles_pakiety/29319/02_obraz.jpg
Konkurs Recytatorski z Kotem. Wyniki, ./upload/articles_pakiety/29319/03_obraz.jpg


W ubiegły piątek jury w składzie Jadwiga Rzetelska, instruktor KDK-  przewodnicząca jury, Wioleta Tuchorska i Dominika Staniszewska instruktorki KDK po wysłuchaniu 17 uczestników konkursu postanowiło przyznać następujące nagrody :

I miejsce Julia Czekalska - Gimnazjum Nr 1 w Kutnie i Weronika Szydłowska - Gimnazjum Nr 2 w Kutnie
II miejsce Zuzanna Nowak - Gimnazjum Nr 2 w Kutnie Andrzej Graska - Gimnazjum Nr 1 w Kutnie Eryk Woźniak - Gimnazjum Nr 2 w Kutnie
III miejsce Paweł Sujecki - Gimnazjum im. Bł. Jana Pawła II w Łaniętach Daniel Wiśniewski - Gimnazjum im. Bł. Jana Pawła II w Łaniętach
IV miejsce Emilia Szydłowska - Gimnazjum Nr 2 w Kutnie Michał Olesiński - Gimnazjum Nr 2 w Kutnie [więcej]
kultura, 17.02.2016 10:16|czytane: 584 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapowiedzi: Czesław Śpiewa w Kutnie
Kutnowski Dom Kultury zaprasza 7 kwietnia o godz. 19.00 na koncert zespołu Czesław Śpiewa. Bilety w cenie 60 zł dostępne już w kasie KDK i online.

Zapowiedzi: Czesław Śpiewa w Kutnie

[więcej]
kultura, 17.02.2016 10:02|czytane: 451 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zaginęła Klaudia Makowska
12 lutego 2016 roku Klaudia Makowska nie powróciła do domu. Nie nawiązała kontaktu z rodziną. Osoby które posiadają informację na temat miejsca pobytu zaginionego proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kutnie, ul. Toruńska 14  lub  telefonicznie na numer 997.

Zaginęła Klaudia Makowska, ./upload/articles_pakiety/29314/01_obraz.jpg


Klaudia Makowska lat 17 zam. Kutno, ul. Pl. Piłsudskiego
Rysopis: wiek 15-17 lat , wzrost 154 cm, szczupłej budowy ciała, oczy niebieskie, włosy długie za ramiona, faliste, twarz owalna.

W chwili zaginięcia ubrana była w kurtkę zimową z kapturem obszytym futerkiem, [więcej]
wandea, 17.02.2016 08:27|czytane: 786 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Grypa zbiera żniwo
Około 250 zachorowań na grypę w Kutnie odnotowała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Najwięcej przypadków dotyczy dorosłych. Niedawno w naszym regionie odnotowano zgon w wyniku zachorowania na świńską grypę, wczoraj potwierdzono 44 przypadki zachorowań na Dolnym Śląsku.

Jak chronić się przed grypą? Lekarze zalecają szczepionki, wykonuje się je w okresie od października do połowy listopada. A teraz ważna jest higiena osobista i otoczenia, można brać leki i suplementy diety podnoszące odporność, trzeba zdrowo się odżywiać, [więcej]
redaktor, 17.02.2016 09:00|czytane: 592 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Konkurs fotograficzny Zimowe ogrody
Kutnowski Dom Kultury zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym pt. „Zimowe ogrody”. Konkurs odbywa w ramach projektu  „Tajemniczy ogród”  i ma na celu integrację z otaczającą nas przyrodą oraz rozwijanie zainteresowań sztuką fotografii. Warto pamiętać, że zima w ogrodzie to nie tylko śnieg i lepienie bałwana - to promienie słońca na szarych konarach drzew, to stada ptaków przylatujących do karmnika, to wreszcie nasi pupile biegający wesoło w ogrodzie.

Konkurs fotograficzny Zimowe ogrody, ./upload/articles_pakiety/28951/01_obraz.jpg


Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych. Organizator przewiduje nagrody finansowe przyznane w dwóch grupach wiekowych: I – szkoła podstawowa, II – gimnazja.

Do konkursu można zgłosić maksymalnie do 3 prac.Prace mogą być wykonywane zarówno aparatami fotograficznymi jaki telefonami komórkowymi. Prace należy wysłać (załącznikiem) na e-mail: fotokdk@op.pl/ wpisując w okienko temat „Zimowe ogrody” w terminie do 30.03.2016. [więcej]
kultura, 17.02.2016 08:18|czytane: 683 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Podziękowania[więcej]
wandea, 15.02.2016 10:04|czytane: 485 razy|komentuj|czytaj cały
Rozpoczął się cykl szkoleń dla osób bezrobotnych Start w Biznesie
Rozpoczął się cykl szkoleń dla osób bezrobotnych „Start w Biznesie” organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy przy współpracy z Agencją Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A.

Rozpoczął się cykl szkoleń dla osób bezrobotnych Start w Biznesie, ./upload/articles_pakiety/29312/01_obraz.jpg
Rozpoczął się cykl szkoleń dla osób bezrobotnych Start w Biznesie, ./upload/articles_pakiety/29312/02_obraz.jpg
Rozpoczął się cykl szkoleń dla osób bezrobotnych Start w Biznesie, ./upload/articles_pakiety/29312/03_obraz.jpg


Wczoraj w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kutnie odbyło się pierwsze z cyklu, planowanych na ten rok szkoleń dla osób bezrobotnych. Spotkanie było prowadzone przez Konsultantów Agencji Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. i obejmowało następujące zagadnienia: pozyskiwanie zewnętrznych  źródeł finansowania na rozpoczęcie działalności gospodarczej, sporządzanie biznesplanów, rejestracja działalności gospodarczej i wybór formy opodatkowania.

Pierwszy panel dotyczył źródeł finansowania projektów. Przebrnięcie przez gąszcz wielu informacji o programach i środkach pomocowych na sfinansowanie planowanej działalności to trudna sztuka, wymagająca cierpliwości i przede wszystkim wiedzy. Warto jednak ją pozyskać, bo możliwości dotacji i preferencyjnych pożyczek jest dużo. Są to zarówno środki krajowe jak i zagraniczne – unijne, z przeznaczeniem dla różnych grup, w różnej wysokości oraz na różne cele.  [więcej]
redaktor, 16.02.2016 17:27|czytane: 1788 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Skaldowie na jazzowo 18 lutego
Koncert Medytacje Wiejskiego Listonosza Jazzowego czyli Wojciech Gogolewski Trio odbędzie się w czwartek 18 lutego o godz. 18.00 w Centrum Teatru Muzyki i Tańca.

Skaldowie na jazzowo 18 lutego, ./upload/articles_pakiety/29089/01_obraz.jpg


Największe przeboje Skaldów wykonają Wojciech Gogolewski - klawisze, Adam Lewandowski - perkusja oraz Paweł Pańta - bas. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie KDK, CTMiT oraz w sprzedaży ONLINE na www.kdk.net.pl. [więcej]
kultura, 16.02.2016 16:59|czytane: 561 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Alibi docenione przez Alejandro Angulo, twórcę Salsation
Zespół Alibi podczas finału WOŚP w Kutnie zatańczył One Wine wg choreografii Alejandro Angulo twórcy Salsation i został przez niego doceniony. Dzieci przygotowała Joanna Zielińska ze Studia Tańca Alibi z Kutna. Instruktorka opowiada o artystycznej przygodzie małych tancerzy z Kutna.- Alejandro Angulo jak zobaczył nasz występ w KDK napisał Saw it, LOVE IT!  Sheldon Christiaan na Master Class na początku lutego w Kutnie chciał nagrać tę samą choreografię,  ponieważ występ naszych dzieciaków również bardzo mu się podobał. Chciał też pokazać, że program Salsation jest dla każdego. Podczas Master Class nagrał najpierw z nami, a potem z samym zespołem Alibi choreografię, którą Czytelnicy eKutno.pl mogą zobaczyć już w Internecie - opowiada Joanna Zielińska. - Przy tej okazji składam wszystkim życzliwym osobom serdeczne podziękowania za wsparcie finansowe i duchowe Master Class w Kutnie. Gorące podziękowania dla Pani Ewa Krauzowicz z firmy Avon, która ufundowała upominki dla uczestników konkursu podczas Master Class oraz za wsparcie finansowe Firmie JAMECH SPÓŁKA ZO.O oraz Panu Jerzemu Szott z firmy LOGISTAL sp. z o.o. , właścicielowi Chilli Club - Kutno dzięki, któremu mieliśmy cudowne i niezapomniane After Party, mogliśmy tańczyć przy swojej muzyce oraz bawić się w swoim gronie w zarezerwowanej dla nas loży obok baru, Panu Radosławowi Rojewskiemu Dyrektorowi Kutnowski Dom Kultury za udostępnienie sceny, na której Sheldon mógł szaleć oraz Hotelowi Paola za zakwaterowanie naszego gościa.

Niżej choreografia Alejandro Angulo w wykonaniu Sheldona Christiaana i zespołu Alibi. [więcej]
wandea, 16.02.2016 16:42|czytane: 657 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ferie w muzeum. Dzieci odkrywają sztukę
Przez pierwsze dwa dni zajęć feryjnych w Muzeum Regionalnym w Kutnie dzieci uczyły się odkrywać w sobie artystyczne pierwiastki, poznawały awangardowe style, ćwiczyły tworzenie abstrakcji, geometrycznych planów, używały sznurka i form kubistycznych w swoich pracach. Zajęcia prowadził Piotr Kowalski. Z kolei Tomasz Czyżewski przybliżył dzieciom nową wystawę poplenerową "Pejzaż rudymentarny", po obejrzeniu której młodzi adepci sztuki przystąpili do działań twórczych.

Ferie w muzeum. Dzieci odkrywają sztukę , ./upload/articles_pakiety/29311/01_obraz.jpg
Ferie w muzeum. Dzieci odkrywają sztukę , ./upload/articles_pakiety/29311/02_obraz.jpg
Ferie w muzeum. Dzieci odkrywają sztukę , ./upload/articles_pakiety/29311/03_obraz.jpg


- Dzieci dostrzegały to co może zrobić pejzaż z artystą, w jaki sposób może artystę zainspirować. Oglądając wystawę powstałą po Ogólnopolskim Plenerze Artystycznym w Sulejowie dowiedziały się na przykład dlaczego w instalacji Klony nad Pilicą wykorzystany został pień sosny, dowiedziały się czym jest ślad gestu i co nieco o historii Rejtana. Przed przystąpieniem do własnych prac artystycznych musiały pejzaż zrozumieć, począwszy od tego skąd się bierze kałuża, chmury, wgłębienie itd. - opowiada Tomasz Czyżewski.

Zachęcamy do obejrzenia poplenerowej wystawy w muzeum, gdzie znajdziecie Państwo multimedialny pejzaż Sulejowa, skutki braku umowy wytyczenia granic i zobaczycie jak powstał rozkład jazdy w Sulejowie. [więcej]
wandea, 16.02.2016 16:20|czytane: 574 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kolizja na skrzyżowaniu Podrzecznej i Jana Pawła II w Kutnie
Dziś przed godz. 12.30 na skrzyżowaniu ulic Podrzecznej i Jana Pawła II w Kutnie doszło do kolizji dwóch aut osobowych. Brały w niej udział Renault na kutnowskich numerach i Mercedes na mazowieckich.

Kolizja na skrzyżowaniu Podrzecznej i Jana Pawła II w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/29310/01_obraz.jpg
Kolizja na skrzyżowaniu Podrzecznej i Jana Pawła II w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/29310/04_obraz.jpg
Kolizja na skrzyżowaniu Podrzecznej i Jana Pawła II w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/29310/07_obraz.jpg


Wkrótce więcej informacji. [więcej]
pismak, 16.02.2016 13:02|czytane: 1937 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Milion złotych od prezydenta. Będzie przebudowa Szpitalnego Oddziału Ratowniczego
Jak poinformował wczoraj Krzysztof Debich Starosta Kutnowski, milion złotych, które prezydent Kutna przeznaczył z budżetu miasta na dotację dla powiatu kutnowskiego posłuży jako wkład własny w projekcie Kutnowskiego Szpitala Samorządowego Sp. z o.o.

Milion złotych od prezydenta. Będzie przebudowa Szpitalnego Oddziału Ratowniczego, ./upload/articles_pakiety/29304/01_obraz.jpg
Milion złotych od prezydenta. Będzie przebudowa Szpitalnego Oddziału Ratowniczego, ./upload/articles_pakiety/29304/02_obraz.jpg
Milion złotych od prezydenta. Będzie przebudowa Szpitalnego Oddziału Ratowniczego, ./upload/articles_pakiety/29304/03_obraz.jpg


Szpital chce przebudować Szpitalny Oddział Ratunkowy i aplikować po środki unijne w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko IX. Wzmocnienie Strategicznej Infrastruktury Ochrony Zdrowia działanie 9.1 Infrastruktura ratownictwa medycznego.

- Wartość szacunkowa projektu to 4 mln złotych. Potrzebujemy miliona złotych na wkład własny i obiecana przez pana prezydenta dotacja dla powiatu kutnowskiego posłuży właśnie na ten cel. W marcu na sesji Rady Miasta Kutna zapadnie uchwała w tej sprawie - mówił wczoraj Krzysztof Debich Starosta Kutnowski.

Przypomnijmy, prezydent Zbigniew Burzyński wyraził aprobatę dla działań zarządu Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. zo.o. i zarządu powiatu i poinformował na jednej z konferencji prasowych, że miasto prez najbliższe lata będzie przekazywało powiatowi milion złotych rocznie dla kutnowskiego szpitala. [więcej]
wandea, 16.02.2016 13:19|czytane: 1581 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Radny Konrad Kłopotowski został kierownikiem biura powiatowego ARiMR
Na fali zmian w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Polsce i biuro powiatowe tej Agencji w Kutnie przy ulicy Łąkoszyńskiej zyskało nowego kierownika. Od dziś funkcję tę objął radny i Pełnomocnik Powiatowy PiS Konrad Kłopotowski.

Radny Konrad Kłopotowski został kierownikiem biura powiatowego ARiMR, ./upload/articles_pakiety/29309/01_obraz.jpg


- Przeszedłem wstępne eliminacje, wczoraj miałem szkolenie, teraz muszę przygotować się do specjalnego egzaminu. Sprawy rolnictwa dzięki działaniu w samorządzie nie są mi obce- mówi kierownik Konrad Kłopotowski. - W biurze pracuje około 20 osób, jeszcze wszystkich nie poznałem, to mój pierwszy dzień pracy.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) powstała w 1994 r. w celu  wspierania rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich, została wyznaczona przez Rząd RP do pełnienia roli akredytowanej agencji płatniczej. Zajmuje się wdrażaniem instrumentów współfinansowanych z budżetu Unii Europejskiej oraz udziela pomocy ze środków krajowych. [więcej]
wandea, 16.02.2016 10:32|czytane: 4574 razy|197 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Miejskie obrazki. Dbałość o bezpieczeństwo po kutnowsku :)
Pod koniec ubiegłego tygodnia mieszkańcy Kutna zgłosili dwa przykłady dbałości o bezpieczeństwo po kutnowsku. Piszemy ku przestrodze dla innych, którzy jej doświadczą i dla tych którzy w Kutnie podejmują wszelkie decyzje związane z organizacją ruchu, robotami drogowymi i innymi.

Miejskie obrazki. Dbałość o bezpieczeństwo po kutnowsku :), ./upload/articles_pakiety/29274/01_obraz.jpg
Miejskie obrazki. Dbałość o bezpieczeństwo po kutnowsku :), ./upload/articles_pakiety/29274/02_obraz.jpg
Miejskie obrazki. Dbałość o bezpieczeństwo po kutnowsku :), ./upload/articles_pakiety/29274/03_obraz.jpg


Pierwszą zgłosił pan Krzysztof z Warszawskiego Przedmieścia - W czwartek na skrzyżowaniu ulic Warszwskie Przedmieście i Troczewskiego w godzinach porannych (6.00-7.00)  trwały roboty drogowe, prowadzone przez PRD w Kutnie. W tym czasie sporo ludzi jeździ tamtędy do pracy.  W tym dniu nie było żadnej organizacji ruchu, nikt zupełnie nie przejął się sytuacjami, które groziły kolizjami, a opony piszczały głośno przy hamowaniu. To kolejna sytuacja, kiedy zarządca drogi, na której mają być prowadzone roboty nie zawiadamia mieszkańców, kierowców o planach robót, nie zabezpiecza prawidłowo prowadzonej inwestycji. Ktoś powie, że to tylko łatanie dziur, ale przez takie niedbalstwo ktoś może stracić życie. Więcej dbałości o nasze bezpieczeństwo drodzy urzędnicy.

Drugą sytuację zgłosiła pani Ania z Barlickiego - Swego czasu dość głośno było w mediach na temat wypadków na przejściach dla pieszych na ulicy Barlickiego. Wypowiadali się wszyscy od prezydenta po policję. A co ma zrobić pieszy w takiej sytuacji, w której ciągnik z drzewem postawiony jest przy przejściu, panowie obok przy bloku mają chyba przerwę bo nic się nie dzieje, i pieszy nie widzi czy jakieś auto zbliża się do pasów? Co więcej kierowca jadący od strony 29 Listopada też nie widzi. Gdzie ci ludzie od tych robót mają głowy? [więcej]
pismak, 16.02.2016 10:04|czytane: 1600 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zapowiedź: Rodzinne warsztaty w marcu w KDK
Kutnowski Dom Kultury zaprasza na dwudniowe rodzinne warsztaty dekoracji świątecznych "Zielona Wielkanoc, Wesoła Wielkanoc".

Zapowiedź: Rodzinne warsztaty w marcu w KDK, ./upload/articles_pakiety/29308/01_obraz.jpg


Warsztaty odbędą się 11 marca od godz. 16.00 do 19.00 oraz 12 marca od godz. 10.00 do 14.00 w Pracowni Plastycznej KDK. Koszt uczestnictwa w zajęciach to 40 zł od rodziny (maks. trzy osoby) - zapisy i wpłaty w kasie KDK do 5 marca. [więcej]
wandea, 16.02.2016 09:24|czytane: 375 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bezpieczne ferie w Kutnie
W województwie łódzkim dzieci jako ostatnie korzystają z przerwy międzysemestralnej. Część młodzieży wyjedzie na zimowy odpoczynek z miasta. Uczniowie, którzy pozostają mogą uczestniczyć w pogadankach prowadzonych przez kutnowskich policjantów.

Bezpieczne ferie w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/29307/01_obraz.jpg
Bezpieczne ferie w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/29307/02_obraz.jpg


Wczoraj kutnowscy policjanci wspólnie z pracownicami Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia, Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przeprowadzili spotkanie z dziećmi spędzającymi ferie organizowane przez Kutnowski Komitet Obrony Bezrobotnych. [więcej]
redaktor, 16.02.2016 09:14|czytane: 399 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ferie z baseballem rozpoczęte
Ruszyły zajęcia rekreacyjno-sportowe z zakresu nauki techniki gry w baseball. W ramach programu „Graj w baseball” realizowanego pod patronatem Prezydenta miasta Kutno oraz przy współpracy MKS „Stal” BiS Kutno organizowane są zajęcia sportowe podczas ferii zimowych.

Ferie z baseballem rozpoczęte, ./upload/articles_pakiety/29305/03_obraz.jpg
Ferie z baseballem rozpoczęte, ./upload/articles_pakiety/29305/07_obraz.jpg
Ferie z baseballem rozpoczęte, ./upload/articles_pakiety/29305/15_obraz.jpg


W treningach mogą uczestniczyć nieodpłatnie wszystkie dzieci w wieku 7 – 12 lat z terenu miasta Kutno i okolic. Pierwsze spotkanie już za nami, uczestniczyła w nich grupa 16 dzieciaków, którzy podczas zajęć mieli okazję poznać elementy techniki gry takie jak: rzut piłeczką baseballową, chwyt piłki dolnej, górnej oraz półgórnej. Najwięcej radości sprawiła nauka techniki odbijania piłki ze statywu oraz podrzutu trenera. [więcej]
redaktor, 16.02.2016 08:22|czytane: 517 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jutro spotkanie z byłym więźniem niemieckiego obozu na Radogoszczu
Towarzystwo Miłośników Historii Żychlina oraz Muzeum Regionalne w Kutnie zapraszają na spotkanie z Jerzym Werwińskim. Spotkanie odbędzie się 16 lutego o godzinie 13.30 w Muzeum Regionalnym.

Jutro spotkanie z byłym więźniem niemieckiego obozu na Radogoszczu, ./upload/articles_pakiety/29303/01_obraz.jpg


Pan Jerzy Werwiński był więźniem niemieckiego obozu na Radogoszczu w Łodzi w 1944 roku, gdzie przebywał 2,5 miesiąca. Następnie został wywieziony do obozu pracy karnej na Sikawie w Łodzi i stąd do kopania okopów w miejscowości Parki koło Poddębic, skąd szczęśliwie uciekł. [więcej]
kultura, 15.02.2016 18:12|czytane: 560 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Strategia rozwoju oświaty w powiecie. Konsultacje społeczne ruszą 1 marca
Do 15 marca tego roku będzie można wyrazić swoje zdanie na temat STRATEGII ROZWOJU OŚWIATY W POWIECIE KUTNOWSKIM NA LATA 2016-2020.

Zarząd Powiatu  Kutnie podjął uchwałę o przeprowadzeniu konsultacji społecznych strategii. Do 15 marca listownie lub e-mailem na adres oswiata@powiatkutno.eu można nadesłać wypełniony formularz z uwagami a 16 marca o godz. 16.00 wziąć udział w spotkaniu konsultacyjnym. Uwagi może zgłaszać każdy mieszkaniec powiatu kutnowskiego również radni, nauczyciele i uczniowie. [więcej]
wandea, 15.02.2016 17:59|czytane: 1628 razy|36 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Będzie od-nowa na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym?
Drugą piętą achillesową Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. zo.o oprócz oddziału neurologicznego jest Oddział Ginekologiczno-Położniczy. On również przynosi znaczne straty spółce, około 1,5 mln zł. Dziś na spotkaniu u Starosty Kutnowskiego prezes Robert Wilanowski mówił o problemach tego oddziału nie tylko związanych z demografią - liczbą porodów, ale też kadrą lekarską.

Będzie od-nowa na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym?, ./upload/articles_pakiety/29237/01_obraz.jpg
Będzie od-nowa na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym?, ./upload/articles_pakiety/29237/02_obraz.jpg
Będzie od-nowa na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym?, ./upload/articles_pakiety/29237/03_obraz.jpg


Jak się dowiadujemy nieoficjalnie wkrótce w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym sp. z o.o zmieni się dyrektor ds. medycznych, bowiem dotychczasowy Jerzy Figat- ginekolog  zasili właśnie ten oddział. Od niedawna dyrektor już wspomaga  ten oddział. Poważne zmiany na ginekologii szykują się też wydaje się w związku z likwidacją oddziału położniczego w gostynińskim szpitalu. Tam od pierwszego marca nie będzie już oddziału położniczego, dlatego większość pacjentek trafi być może do Płocka, który leży najbliżej, albo do Kutna. Jak sikorki ćwierkają lekarze z rozwiązanego oddziału zasilą nasz.

- Szukamy kadry lekarskiej, obecni lekarze mają swoje lata więc wkrótce możemy mieć problem z obsadą, motywujemy też położne. Od dłuższego czasu prowadzona jest bardzo dobra polityka informowania jakie mamy dobre warunki na oddziale ginekologiczno-położniczym. Faktycznie, porównując okoliczne szpitale mamy o wiele, wiele lepsze warunki niż inne oddziały w szpitalach, które nas otaczają - mówił Robert Wilanowski, prezes spółki. - Niewątpliwie problemem jest liczba porodów, rocznie nie przekraczamy 850 porodów, to jest mało aby utrzymać ten oddział na drugim poziomie (chodzi o II stopień referencyjności czyli oddział gdzie rodzą kobiety będące w ciąży zagrożonej. W takich jednostkach znajduje się też pododdział intensywnej opieki wcześniaków - przyp. red.)

- Czy w takim razie jakieś radykalne działania pan przewiduje w zakresie działalności tego oddziału? - spytała radna Mirosława Gal-Grabowska. [więcej]
wandea, 15.02.2016 17:05|czytane: 2881 razy|41 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Od jutra kup bilety na mecz Polfarmex Kutno - Polpharma Starogard Gdański
Od jutra od godziny 9.00 rusza sprzedaż biletów na mecz Polfarmex Kutno – Polpharma Starogard Gdański. Mecz odbędzie się 24 lutego  (środa) o godzinie 18.00 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie. Bilety do nabycia będą w biurze KKS Pro Basket mieszczącego się w Kutnie przy ulicy Kościuszki 26.

Od jutra kup bilety na mecz Polfarmex Kutno - Polpharma Starogard Gdański, ./upload/articles_pakiety/29301/01_obraz.jpg


Ceny biletów: 5 zł bilet ulgowy - bilet ulgowy przysługuje dzieciom i młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych za okazaniem ważnej legitymacji, 20 zł bilet normalny Sprzedaż biletów trwać będzie od wtorku do poniedziałku włącznie. [więcej]
redaktor, 15.02.2016 16:01|czytane: 506 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Ferie bez nudy w Kutnie
W pierwszych zajęciach podczas tegorocznych ferii w mieście uczestniczy spore grono dzieciaków. Odwiedziliśmy dziś Kutnowski Dom Kultury oraz Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Kutnie, gdzie pod okiem instruktorów i bibliotekarek dzieci na pewno się nie nudzą.

Ferie bez nudy w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/29300/03_obraz.jpg
Ferie bez nudy w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/29300/08_obraz.jpg
Ferie bez nudy w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/29300/14_obraz.jpg


W KDK odbywają się Ferie bez nudy a w bibliotece zajęcia tematyczne. 22 lutego o godz. 11.00 zapraszamy do sali tarasowej KDK wszystkie dzieci, również te które nie uczestniczą w żadnych zajęciach na WIELKI KONKURS PLASTYCZNY. Trzeba zabrać materiały plastyczne, temat poznacie na miejscu. [więcej]
wandea, 15.02.2016 15:32|czytane: 700 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Od jutra ulica Kołłątaja zamknięta dla ruchu drogowego
Od godziny 7.00 we wtorek 16 lutego do godz. 20.00 18 lutego w związku z  budową sieci ciepłowniczej będzie zamknięta dla ruchu drogowego ul. Kołłątaja w Kutnie.

Powodem zamknięcia są roboty ECO Kutno w ramach zadania inwestycyjnego pn: „ Budowa sieci ciepłowniczej preizolowanej wraz z przyłączami w Kutnie przy ul. Kołłątaja i Jana III Sobieskiego." [więcej]
redaktor, 15.02.2016 14:50|czytane: 518 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Zarząd Powiatu w Kutnie zgadza się na dzierżawę neurologii
Jak poinformował dziś na spotkaniu w Starostwie Powiatowym w Kutnie Robert Wilanowski, prezes Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o. Zarząd Powiatu w Kutnie wyraził zgodę na ewentualne wydzierżawienie Oddziału Neurologicznego z pododdziałem udarowym firmie zewnętrznej. Powodem jest coroczna od chwili powstania oddziału strata jaką on przynosi, teraz dołączyła do tego niemożność pozyskania kadry dla tego oddziału. 

Zarząd Powiatu w Kutnie zgadza się na dzierżawę neurologii, ./upload/articles_pakiety/29298/01_obraz.jpg
Zarząd Powiatu w Kutnie zgadza się na dzierżawę neurologii, ./upload/articles_pakiety/29298/02_obraz.jpg
Zarząd Powiatu w Kutnie zgadza się na dzierżawę neurologii, ./upload/articles_pakiety/29298/03_obraz.jpg


Kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na neurologię podobnie jak ogólny na cały szpital aneksowany jest do czerwca tego roku, potem, czego jeszcze nie wiadomo, nastąpi albo ponowne aneksowanie albo konkurs ofert w NFZ. Wszystko zależy od decyzji rządu polskiego. Jeśli będzie konkurs prezes spółki uważa, że nowy podmiot bardziej stabilny finansowo i z dobrym poziomem przychodów może wynegocjować lepszy kontrakt niż szpital.

Kutnowska neurologia dysponuje więc połową kontraktu na poziomie ubiegłorocznego czyli około 600 tys. zł. Do tego od września 2015 jest zamknięta, a zarząd spółki po rozwiązaniu umów z poprzednią kadrą szuka nowych lekarzy. 22 lutego mija termin składania ofert na udzielanie świadczeń zdrowotnych przez zespół lekarzy w Oddziale Neurologicznym z Pododdziałem Udarowym. To kolejny konkurs na przestrzeni ostatniego pół roku.

- Szpital w strukturach SPZOZ również miał oddział neurologiczny, z różnych powodów które ja znam został zlikwidowany. A potem trudno było wejść w kontraktowaniu w Narodowym Funduszu Zdrowia na pułap poprzedniego kontraktu na oddział - mówił Krzysztof Debich, Starosta Kutnowski. - Taka była polityka NFZ. Kiedy został ponownie otwarty w strukturach spółki miał mały kontrakt i zaczął generować olbrzymie straty. Przyjęcie założenia, że nadgoni się te straty trombolizami było błędem, tym bardziej, że nie wykonuje się tego leczenia u pacjentów po udarze tylko profilaktycznie. Nie było więc tych pacjentów. Teraz jest wszystko w w rękach NFZu i zmian, które będą w kontrakcie. [więcej]
wandea, 15.02.2016 14:41|czytane: 1715 razy|43 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Aktualizacja. Brak wyobraźni? Pociąg uderzył w drzewo i dachowanie w Sójkach
Wczoraj we Frankach o godz. 13.30 pociąg relacji Warszawa-Szczecin uderzył w drzewo, które ścięli wcześniej rolnicy.

Dwóch rolników z gminy Krośniewice ścinało topolę, a ta przewróciła się na tory. Pociąg PKP ICC nie zdążył wyhamować i uderzył w drzewo. Jeden z pasażerów trafił do szpitala. Na miejscu zdarzenia działali strażacy z Kutna i OSP Krośniewice.

Aktualizacja. Brak wyobraźni? Pociąg uderzył w drzewo i dachowanie w Sójkach, ./upload/articles_pakiety/29283/01_obraz.jpg
Aktualizacja. Brak wyobraźni? Pociąg uderzył w drzewo i dachowanie w Sójkach, ./upload/articles_pakiety/29283/02_obraz.jpg
Aktualizacja. Brak wyobraźni? Pociąg uderzył w drzewo i dachowanie w Sójkach, ./upload/articles_pakiety/29283/03_obraz.jpg


Kutnowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia kolejowego.

- Z dotychczasowych ustaleń wynika, iż dwaj mieszkańcy miejscowości Franki, mężczyźni w wieku 52 i 54 lata wycinali drzewa znajdujące się na terenie ich posesji w rejonie szlaku kolejowego.  Podciętą topolę chcieli przewrócić na pole. Gdy pękła linka łącząca drzewo z ciągnikiem topola przewróciła się na szlak kolejowy prosto pod nadjeżdżający pociąg osobowy relacji Warszawa – Szczecin. Uszkodzeniu uległa kabina lokomotywy - podaje KPP Kutno.  - W wyniku nagłego hamowania jeden z pasażerów, 40-letni mieszkaniec Przemyśla doznał urazu głowy. Został przewieziony do szpitala w Kole. Obrażenia okazały się niegroźne dla jego życia. Pozostałym pasażerom oraz maszynistom pociągu nic się nie stało. Obaj mężczyźni byli trzeźwi Zostali już wstępnie przesłuchani.

W sobotę przed godziną 20.00 na DK60 w Sójkach dachował opel vectra. Jedna z osób została poszkodwana.

- Kierujący oplem vectra, 27-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze zjechał do rowu i dachował. W wyniku zdarzenia urazu głowy doznała pasażerka pojazdu. Trafiła do kutnowskiego szpitala. Kierujący został zatrzymany. Miał 2,3 promila alkoholu w organizmie - podaje KPP Kutno. [więcej]
redaktor, 14.02.2016 08:08|czytane: 2372 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Polfarmex Kutno przegrywa pięcioma punktami
Niewiele brakowało do zwycięstwa kutnowskiej drużynie Jarosława Krysiewicza w walentynkową koszykarską niedzielę. Polfarmex Kutno wczoraj przegrał z King Wilki Morskie Szczecin 64:69, w kwartach (13:20, 18:13, 18:18, 20:13)

Polfarmex Kutno przegrywa pięcioma punktami, ./upload/articles_pakiety/29297/01_obraz.jpg


Polfarmex Kutno: Zyskowski 17, Fraser 10, Parker 4, Jarecki 3, Johnson 3, Wołoszyn 18, Gabiński 5, Grochowski 2, Bartosz 2, Malczyk 0

King Wilki Morskie Szczecin: Gaines 12, Robinson 11, Aiken 10, Majewski 10, Leończyk  4, Brown 8, Kikowski 6 Nowakowski 5, Nikolić 3 [więcej]
redaktor, 15.02.2016 10:53|czytane: 484 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Apertus Quartet ujął krośniewicką publiczność
Mistrzowskie wykonanie motywów muzycznych pochodzących ze znanych polskich filmów oraz dużo pozytywnej energii. Tak wyglądał sobotni wieczór, 13 lutego spędzony przez mieszkańców Krośniewic w Muzeum. J. Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach.

Apertus Quartet ujął krośniewicką publiczność, ./upload/articles_pakiety/29296/01_obraz.jpg
Apertus Quartet ujął krośniewicką publiczność, ./upload/articles_pakiety/29296/02_obraz.jpg
Apertus Quartet ujął krośniewicką publiczność, ./upload/articles_pakiety/29296/10_obraz.jpg


To jedno z wyjątkowych wydarzeń kulturalnych tego roku w Krośniewicach odbyło się dzięki współpracy Gminnego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Krośniewicach i Muzeum im. J. Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach. Zaprezentowany program „Muzyka Ziemi Obiecanej” stanowił piękną oprawę muzyczną do otwartej dzień wcześniej wystawy czasowej pt. „Tylko fotografie nie liczą się z czasem” autorstwa Roberta Rembielińskiego znanego łódzkiego farmaceuty i historyka farmacji, wieloletniego wykładowcy UŁ i AM. Ekspozycja została wzbogacona pamiątkami związanymi z Rajmundem Rembielińskim, bowiem 12 lutego minęła 175. rocznica jego śmierci. R.Rembieliński był pomysłodawcą utworzenia okręgu przemysłu włókienniczego w okolicach Łodzi, działaczem politycznym, gospodarczym i właścicielem Krośniewic. Informacje dotyczące wystawy przybliżyli panowie Rafał Ślusarczyk i Grzegorz Janakowski.

Dyrektor GCKSiR w Krośniewicach nawiązała również do tej wyjątkowej okoliczności.
- Myślę, że dzisiejszy koncert „Muzyka Ziemi Obiecanej” pięknie łączy się z wystawą, do obejrzenia której Państwa zachęcamy. Gdyby nie Rajmund Rembieliński, nie byłoby Łodzi, gdyby nie Łódź to i HollyŁódź nie istniałaby, czyli duży przemysł filmowy z bardzo bogatym dorobkiem. A filmy to i muzyka. Dlatego bardzo serdecznie zapraszamy teraz do wysłuchania muzyki, która w Łodzi powstała, a właściwie łódzkim filmom towarzyszyła- dodała dyrektor. [więcej]
redaktor, 15.02.2016 10:41|czytane: 781 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Dziewczęta z Kasprowicza mistrzyniami Licealiady w koszykówce
Dziewczęta z II LO im. J. Kasprowicza zostały mistrzyniami powiatu kutnowskiego w koszykówce szkół ponadgimnazjalnych.  W zawodach, które odbyły się w ubiegły czwartek 11 lutego  w Zespole Szkół Nr 1 oprócz „Kasprowicza”  wzięły udział następujące szkoły: Zespół Szkół Nr 3 im. Wł. Grabskiego ( ubiegłoroczny wicemistrz województwa, I LO im Gen. J. H.  Dąbrowskiego oraz gospodarz Zespół Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie.

Dziewczęta z Kasprowicza mistrzyniami Licealiady w koszykówce, ./upload/articles_pakiety/29294/01_obraz.jpg
Dziewczęta z Kasprowicza mistrzyniami Licealiady w koszykówce, ./upload/articles_pakiety/29294/02_obraz.jpg
Dziewczęta z Kasprowicza mistrzyniami Licealiady w koszykówce, ./upload/articles_pakiety/29294/03_obraz.jpg


Już pierwszy mecz pomiędzy dziewczętami „Staszica” oraz „Grabskiego” dostarczył wielu emocji. Wynik meczu był niewiadomy do ostatniego gwizdka, ostatecznie 46:43 wygrał ZS Nr 3 w Kutnie. Równie emocjonujący był mecz finałowym, w którym pomimo wysokiego prowadzenia jeszcze w III kwarcie „Grabski” przegrał 50:52 z „Kasprowiczem”.

Organizatorem zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekracji w Kutnie.  Wszystkie szkoły otrzymały dyplomy, a najlepsze trzy puchary.

Wyniki meczów:
ZS Nr 3 w Kutnie- ZS nr 1 w Kutnie 46:43
II LO w Kutnie – I LO w Kutnie 57:39
Mecz o III miejsce ZS Nr 1wKutnie- I LO w Kutnie 55:21
Finał II LO w Kutnie- ZS Nr 3 w Kutnie 52:50 [więcej]
redaktor, 15.02.2016 09:04|czytane: 703 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kolejni szachiści z "Szóstki" z kategorią szachową
Troje zawodników ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Kutnie w  lutym w łódzkim Klubie Szachowym Szach-Centrum wzięło udział w II Klasyfikacyjnym Turnieju szachowym dla Dzieci P’15+15”, organizowanym przez Klub, Szkołę Szachową Szach-Mat i Chess-Company W&W.

Kolejni szachiści z
Kolejni szachiści z
Kolejni szachiści z


W turnieju sędziował Piotr Straupisz. Grano 7 rund systemem szwajcarskim. Turniej adresowany był do dzieci początkujących bez kategorii szachowej oraz dla dzieci posiadających V kategorię szachową z roczników od 2010 do 2004. Głównym celem była popularyzacja sportu w dyscyplinie „Szachy” i  możliwość uzyskania kategorii IV i V. Startowało 42 zawodników, w tym 7 dziewczynek.

Wśród startujących było troje zawodników ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Kutnie, objętych projektem „Szachy – królewska pasja” w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych: Katarzyna Wiklak, Jakub Hofman i Wiktor Wiklak, który też uczestniczy w projekcie lekcji szachowych PZSzach „Edukacja przez Szachy w Szkole”. [więcej]
redaktor, 15.02.2016 08:55|czytane: 419 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Tylko fotografie nie liczą się z czasem. Nowa wystawa w krośniewickim muzeum
W ostatni piątek w Muzeum im. J. Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach otwarto wystawę fotografii pt. „Tylko fotografie nie liczą się z czasem” przygotowaną przez Archiwum Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Autorem zdjęć jest Robert Rembieliński znany łódzki farmaceuta, historyk farmacji i autor pracy o Rajmundzie Rembielińskim. Dzień otwarcia wystawy zbiegł się z 175. rocznicą śmierci Rajmunda Rembielińskiego.

Tylko fotografie nie liczą się z czasem. Nowa wystawa w krośniewickim muzeum, ./upload/articles_pakiety/29232/01_obraz.jpg
Tylko fotografie nie liczą się z czasem. Nowa wystawa w krośniewickim muzeum, ./upload/articles_pakiety/29232/03_obraz.jpg
Tylko fotografie nie liczą się z czasem. Nowa wystawa w krośniewickim muzeum, ./upload/articles_pakiety/29232/08_obraz.jpg


O genezie wystawy i ciekawostkach dotyczących rodu Rembielińskich opowiadał dyrektor Muzeum im. J. Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach Grzegorz Dębski. Wśród osób zwiedzających ekspozycję byli zastępca burmistrza Krośniewic Jakub Krygier, mieszkańcy Krośniewic oraz uczniowie klasy III c Gimnazjum im. R. Rembielińskich w Krośniewicach.

Wystawa powstała w ubiegłym roku z okazji 240. rocznicy urodzin Rajmunda Rembielińskiego, stąd też jedna z piętnastu plansz została poświęcona budowniczemu przemysłowej Łodzi, działaczowi politycznemu i gospodarczemu oraz uczestnikowi insurekcji kościuszkowskiej. Kolejna plansza dotyczy Roberta Rembielińskiego - założyciela i kierownika pierwszej w Polsce Katedry Historii Farmacji. Na pozostałych znajdują się widoki  i różne aspekty życia miejskiego i podmiejskiego. To obrazy zaklęte w kadrze pamięci utrwalające takie miasta jak Sieradz, Łódź, Łęczyca, Piotrków Trybunalski, Sulejów, Lutomiersk, Podgórzyce, Kalisz. i Łagiewniki w I połowie XX wieku. Prezentowane zdjęcia są częścią kolekcji liczącej blisko 400 fotografii z albumu należącego do Roberta Rembielińskiego. [więcej]
redaktor, 09.02.2016 11:23|czytane: 645 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki V kolejki II Ligi KAHPLN
KS Tęcza - Prosto Team 1-14
Błaszczyk - Kieszkowski 3, Rybacki 2, Zyskowski 2, Florczak 2, Sobczyński 2, Woźniak 2, D. Kostrzewa

1,5 L/G - Lombard Warszawski 0-4
D. Jędrzejewski, Ł. Kruczkowski, Szumiński, Bednarek
Żółte kartki: Damian Ignaczak, Damian Golan - Bartłomiej Włodarski
Czerwone kartki: Konrad Chróścik - Sebastian Włodarski

FC Gledzianów - Young Boys 5-5
Tomes 2, Góreczny, Stoliński, Gierczak - Kopański 2, Gajowski,  Zalewski, Chrzanowski

GOKiS Krzyżanów - Omega 3-5
Zaleśny, Galant, Adamiak - Łukasik 2, Ziemlacz, Majewski, Lewandowski
Stary Łąkoszyn - Władcy Północy 1-7
Rajkowski - Pieczkowski 3, Zdziarski 2, Przybysz, Wiśniewski
Żółte kartki: Jakub Wenelski - Michał Przybysz [więcej]
wandea, 15.02.2016 08:34|czytane: 452 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Udane Walentynki w Kinie KDK
Walentynki w Kinie Kutnowskiego Domu jak zawsze były oblężone. Kino dla kutnowskich par przygotowało wraz z Zespołem Szkół Zawodowych nr 2 im. A. Troczewskiego w Kutnie  słodki poczęstunek.

Udane Walentynki w Kinie KDK, ./upload/articles_pakiety/29291/01_obraz.jpg
Udane Walentynki w Kinie KDK, ./upload/articles_pakiety/29291/02_obraz.jpg
Udane Walentynki w Kinie KDK, ./upload/articles_pakiety/29291/03_obraz.jpg


Nie zabrakło też losowań upominków.  Przed Wami jeszcze dwa seanse o godz. 18.15 i 20.30 Zapraszamy na Planetę Singli w Walentynkowy wieczór. [więcej]
kultura, 14.02.2016 16:06|czytane: 1725 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Drugie Kutnowskie Dni Fantastyki
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie już od przyszłego czwartku zaprasza na Kutnowskie Dni Fantastyki. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia. A w programie spotkania z autorami, koncert, warsztaty malarskie, pokaz... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
RINTAL Polska poszykuje samodzielnych monterów schodów Producent schodów, Rintal Polska Sp. z o.o. poszukuje samodzielnych monterów schodów.rnrnZakres działalności:rn- montaż schodów samonośnych oraz obić na schody betonowernrnWymagania:rn- włas... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę AVENSIS I lub II tel.725-361-836 Kupie Toyote AVENSIS I lub II COROLLE YARIS MERCEDESA SPRINTERA 124 190 W210 oraz Maszyny Rolnicze Ursus Zetor Wladymirec Przyczepy Kombajny tel. 725.361.836 cala Polska atrakcyjne ceny szybki odbiór... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Zenobiusz Biga:
4 minut temu
Rzeczniczka jest córką Mańkowskiego
Dymitr Fiut:
30 minut temu
Jaro, gratulacje i czymam ciuki za cie.
Onufry Kamiński:
41 minut temu
W Kutnie jest praca , kto chce ten pracuje tylko trzeba chcieć , ja nie narzekam . Czytaj ze zrozumieniem interes się kręci nie z kim, tylko z czym kolejny przykład prostactwa
Bonifacy Ukolicz:
55 minut temu
To z ciebie Onufry taki "komputerowy lodziarz", co do komputera - widać, co napisałeś, a co do lodów - z kim ten interes kręcisz, to staje sie coraz jasniejsze. Co do nauki to ci napisali - w Kutnie nie ma pracy dla absolwentów uniwersytetów i politechnik, a są stanowiska i praca dla absolwentow WSGK. To wystarczy.
Roman Kolumna:
2
 · 
1 godzin temu
A sekretarzem jest Pan Korowajski? Czyzby mąż sędziny która uznala winnego karkówe niby ze wplywal na swiadkow?
Onufry Kamiński:
2 godzin temu
Do Metody Głąb
Zgadzam się to co napisałeś i popieram tylko 5 osób przystąpiło do konkursu . pytam gdzie reszta społeczeństwa??
Do Bernadeta Konkurs był na stronie , ale jak widać nie szukasz tylko siedzisz i pierdzisz w stołek. Kręci cię temat co się dzieje na Policji - bo jesteś nadzwyczajnym plotkarzem i to jeszcze na dodatek pewnie bez wykształcenia.
Ja mam budkę z lodami nie mam wykształenia interes się kręci i nikomu nie zazdroszczę a wy weźcie się za naukę i przystępujcie do konkursów
Błażej Lubicz:
2
 · 
2 godzin temu
Sekretarzem w urzędzie pracy jest mąż sedziny, przed którą zeznawal ten pan.. Czy to przypadek że policjant został skazany
Szczepan Bzdura:
2 godzin temu
SANDERUS TIMES - eBiuletyn Agencji MRPiH "podkówka".Podajemy komunikat: Jeden karierowicz, abiturient i absolwent Instytutu Mniemanologii Stosowanej - emerytowany Metody Głąb (bez tytułu) - został wytrzepany, wygarbowany, wyprany, wykrochmalony, wymaglowany, położony na obie łopatki i zapędzony w kozi róg przez użytkowników portalu eKutno. Ciekawe, czy to mu pomoże w odnalezieniu właściwych kierunków i dobrych dróg? A mówią, że pralnie itd..... są niepotrzebne? ~praojciec Allexander - redaktor naczelny.
Robert Małopolski:
2 godzin temu
Pan Rafał chyba się zagalopował porównanie Kłopota do pana Bieńka jest wysoce nie na miejscu.
Szczepan Bzdura:
3 godzin temu
###"R". Toście se pogadali na najwyższym światowym poziomie. Szkoda, że tak krótko. Podobają mi się wasze rozmowy. Całą noc mogłabym was słuchać. Burzyński i Kłopotowski i cała ta cudowna Burzmanna na okrągło powinni was słuchać. Może by się zaczęli nawracać na normalność czyli na głęboką wiarę, wysoką kulturę i szlachetną naturę, czego im z całego serca życzę. Pozdrawiam Was drodzy moi mądrzy dyskutanci. Dialogi kute na cztery nogi. I to jest właśnie to na co tyle lat czekałam. Się doczekałam. Ludzie zaczynają normalnie rozmawiać. Nie po rusku, nie po grecku, nie po turecku, nie po niemiecku, tylko po naszemu, po bożemu, po polsku i po chrześcijańsku. Na pewno coś dobrego z tego wyniknie. Tylko o to chodzi. Tak trzymajcie! Idzie nowe!! Bogu niech będą dzięki. ~emerytowana nauczycielka
Ewaryst Ziabka:
3 godzin temu
Panie Nwerowski mówiąc ,że problemem szpitala jest wiek pracowników po prostu pan obraził pracowników szpitala . Zapytam w jakim pan jest wieku i czy ten wiek nie jest problemem dla szpitala?
Barbara Ajsicz:
3 godzin temu
Podobno urzędnik ma poparcie PSlu, czy to prawda?
Amalgund Walczak:
2
 · 
3 godzin temu
A był, czy nie był o to jest pytanie?
Lech Kantor:
3 godzin temu
Prosimy o wypisanie zasług , może być w punktach.
Hugo Lewi:
3 godzin temu
Bolesław to uważasz ,że ci co tam pozostali i pracują to nie mają honoru? Czyżby ten jeden był tylko z honorem?
Zenon Kwasigroszek:
3 godzin temu
Faust i oni zostali tak do tej pory.
Teodor Pobłocki:
3 godzin temu
No widzisz Metody przystąpiłeś i co d..a.
Wawrzyniec Gielniowski:
4
 · 
3 godzin temu
wygraną zawdzięcza poparciu w Urzędzie Miasta, chyba pan sekretarz, bo to ,,koledzy z boiska,,
Arseniusz Błaszczyński:
4 godzin temu
Ciekawy jestem co się stało z poprzednim szefem tej komórki.
Faust Iwanoski:
6
 · 
4 godzin temu
Czy paranoik wypowiadał się w sprawach szpitala, redakcja powinna przytoczyć nieco jego "mądrości" ? Ciemny lud potrzebuje wiedzy. Też biedula podnieca się tym, co mówi - podobnie jak jego kolega pituchna.Najciekawsze artykuły
 ·  14
4 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
4 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
5 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
10 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
11 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
14 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
15 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
15 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
16 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
17 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
17 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
19 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
19 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
19 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
19 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
20 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
20 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
20 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
22 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
26 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności