eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34238-w-lipcu-roboty-drogowe-w-kutnie," title="Kutno: W lipcu roboty drogowe w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W lipcu roboty drogowe w Kutnie</b><br>W lipcu rozpoczną się inwestycje drogowe w Kutnie. Przebudowy doczeka się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34235-warsztaty-fotograficzne-w-bajkowej-zagrodzie," title="Kutno: Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie</b><br>Życie jak z bajki- każdy o takim marzy. Niedaleko Warszawy jest...</div></a> <a href="/publicystyka,34171-trzymaja-c-w-r-ku-fragment-kosmosu-leszek-baranowski-i-mineral-and-gem," title="Kutno: Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem</b><br>Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom...</div></a> <a href="/sport,34216-koniec-sezonu-lekkoatletycznego-i-bardzo-dobre-wyniki-kutnowskich-sportowc-w," title="Kutno: Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców</b><br>W sobotę 24 czerwca na stadionie Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34232-r-kodzie-o-dla-doros-ych-spotkanie-15-lipca," title="Kutno: Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca</b><br>W sobotnie przedpołudnie w Ośrodku Kultury Gminy Kutno w Leszczynku odbyły...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34231-ju-wakacje," title="Kutno: Już wakacje!" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Już wakacje!</b><br>Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Uroczystość w Szkole Podstawowej im. Kornela...</div></a> <a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Studniówka w Mieczysławowie
Uczniowie klas maturalnych ZSCKR w Mieczysławowie wraz z gronem pedagogicznym  bawili się na tradycyjnej studniówce. Bal rozpoczęła dyrektor szkoły Danuta Krawczyk. W krótkim przemówieniu podziękowała rodzicom i wychowawcom za zorganizowanie balu, życzyła niezapomnianych wrażeń i dobrej zabawy.

Studniówka w Mieczysławowie, ./upload/articles_pakiety/29280/01_obraz.jpg
Studniówka w Mieczysławowie, ./upload/articles_pakiety/29280/02_obraz.jpg
Studniówka w Mieczysławowie, ./upload/articles_pakiety/29280/03_obraz.jpg


By tradycji stało się zadość, młodzież zatańczyła poloneza,  który wzbudził zachwyt zaproszonych gości.  Choreografię do tego reprezentacyjnego polskiego tańca narodowego przygotowała Maria Januszczak.
Uczniowie podziękowali rodzicom i  nauczycielom  za  trud wniesiony w wychowanie kwiatami oraz pięknym walcem. Potem zabawa trwała  do białego rana. Ten udany wieczór pozostanie w pamięci maturzystów na długo. [więcej]
redaktor, 12.02.2016 18:59|czytane: 2053 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Spotkanie autorskie z Mieczysławem Bieńkiem. Z Hajerem przez świat
Zespół Szkół Nr 1 w Krośniewicach gościł Mieczysława Bieńka „Hajera”, znanego podróżnika i autora wielu poczytnych książek o tej tematyce. Spotkanie odbyło się 9 lutego w sali konferencyjnej. Globtroter przyjechał do Krośniewic na zaproszenie Julity Szczepankiewicz nauczyciela bibliotekarza ZS Nr 1 w Krośniewicach.

Spotkanie autorskie z Mieczysławem Bieńkiem. Z Hajerem przez świat, ./upload/articles_pakiety/29279/03_obraz.jpg
Spotkanie autorskie z Mieczysławem Bieńkiem. Z Hajerem przez świat, ./upload/articles_pakiety/29279/04_obraz.jpg
Spotkanie autorskie z Mieczysławem Bieńkiem. Z Hajerem przez świat, ./upload/articles_pakiety/29279/05_obraz.jpg


W spotkaniu udział wzięła cała społeczność  uczniowska ZS Nr 1 w Krośniewicach oraz młodzież z gimnazjów z Ostrów i Dąbrowic. Katarzyna Miziołek wicedyrektor szkoły przywitała zebranych wyrażając nadzieję, że uczniowie poznają  wiele ciekawych miejsc i zarażą się pasją przygody, podróżowania a kontakt z podróżnikiem zachęci ich do przeczytania książek.

O tym, że  podróże kształcą  przekonał się również  M. Bieniek. Podróżnik przemierzył 4 kontynenty i 116 krajów. Poznawał obce dla Europejczyków zwyczaje, kultury, narzecza afrykańskie,  indiańskie czy kosztował miejscowe smakołyki.  Dotarł nawet do plemienia, które nie zetknęło się jeszcze ze współczesną cywilizacją. Przyznał, że jego wyobrażenie z czasów młodości o zakątkach świata było zupełnie inne, gdy docierał w wieku dorosłym na miejsce swoich wypraw. Tak było z Lazurowym Wybrzeżem znanym z opowieści dziadka. [więcej]
kultura, 12.02.2016 15:22|czytane: 808 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
Wczoraj w Zespole Szkół w Oporowie został przeprowadzony XXXIX Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej  na szczeblu gminnym. Turniej ten w Gminie Oporów jest przeprowadzany cyklicznie.

Gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, ./upload/articles_pakiety/29278/01_obraz.jpg
Gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, ./upload/articles_pakiety/29278/02_obraz.jpg


Organizatorami eliminacji gminnych był Urząd Gminy Oporów oraz Związek Ochotniczej Straży Pożarnej Rzeczpospolitej Polskiej Oddział w Oporowie. [więcej]
redaktor, 12.02.2016 15:42|czytane: 563 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Puls Żychlina. Kogo warto nominować?
Burmistrz Gminy Żychlin ogłosił otwarty konkurs na nominacje do otrzymania statuetki „Puls Żychlina”.

Nominowani do poszczególnych kategorii  mogą zostać zgłoszeni do udziału w konkursie przez: Laureatów statuetki Puls Żychlina, Radę Miejską,  Burmistrza Gminy, organizacje i stowarzyszenia, Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. Marii Kownackiej  w Żychlinie, Żychliński Dom Kultury, szkoły działające na terenie gminy.

Konkurs organizowany jest w kategoriach: Wydarzenie Roku; Inicjatywa Lokalna; Człowiek Sportu; Osobowość; Lider Gospodarczy; Lider z Obszarów Wiejskich; Mecenas Kultury Oświaty i Sportu; Inwestycja Roku; [więcej]
redaktor, 12.02.2016 14:28|czytane: 731 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kliniki Kardiologii Allenort z nową pracownią elektrofizjologii w Tomaszowie Mazowieckim
Kliniki Kardiologii rozszerzają zakres świadczeń dla pacjentów cierpiących z powodu zaburzeń rytmu serca. Otwarcie drugiej pracowni elektrofizjologii zainaugurowało obchody Światowego Dnia Chorego w Tomaszowie Mazowieckim, które odbywają się w dniach 11-14 lutego 2016 r.

– W ciągu ostatnich 6 lat opiekowaliśmy się w Centrum Kardiologii Allenort 6500 pacjentami, zarówno w stanie zagrożenia życia, jak i przyjmowanymi planowo. Potrzeby w zakresie kardiologii w powiecie tomaszowskim i powiatach ościennych nadal są jednak bardzo duże, dlatego zdecydowaliśmy się rozszerzyć naszą działalność. Będziemy udzielać świadczeń w zakresie wszczepiania stymulatorów serca, kardiowerterów i ablacji rytmu serca – mówi Joanna Szyman, Prezes Zarządu Klinik Kardiologii Allenort. – Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że możemy Mieszkańcom Tomaszowa Mazowieckiego dać jeszcze więcej bezpieczeństwa. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim osobom, które przez lata wspierały rozwój naszego ośrodka w jego służbie dla ciężko chorych pacjentów – dodaje.

Otwarcie pracowni rozpoczyna obchody 14. Światowego Dnia Chorego. Po porannym spotkaniu uczestników z ks Biskupem Ireneuszem Pękalskim i poświęceniu nowej jednostki, organizatorzy zaplanowali przedstawienie w wykonaniu przedszkolaków w Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej NU-MED. [więcej]
redaktor, 12.02.2016 14:23|czytane: 460 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kinematograf dla Malucha zaprasza w niedzielę
W niedzielę zapraszamy wszystkie dzieci do Centrum Teatru Muzyki i Tańca. Punktualnie o godz. 11.00brozpocznie się pokaz bajek z przygodami Reksia, a następnie dla najmłodszych czekają niespodzianki przygotowane przez animatorów KDK. 

Kinematograf dla Malucha zaprasza w niedzielę, ./upload/articles_pakiety/29204/01_obraz.jpg


Zapraszamy do wspólnej zabawy - bilety w cenie 5 zł już do nabycia w kasie KDK, CTMiT oraz w sprzedaży ONLINE. [więcej]
redaktor, 12.02.2016 12:50|czytane: 591 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zobacz Joy w Kinie KDK. Szybki konkurs filmowy rozstrzygnięty
Joy Mangano jest samotną matką z Long Island, która wynajduje mopa i staje się milionerką. Na historię Joy zapraszamy do Kina Kutnowskiego Domu Kultury już od dziś o godz. 16.00.

Podwójne zaproszenia wygrali:  Łukasz Szulżycki i Sylwia Olszewska. Będzie można je odebrać w Kasie KDK przed wybranym seansem.
Podajemy za multikino.pl Najnowszy film Davida O. Russella, pięciokrotnie nominowanego do Oscara twórcy ”Fightera”, ”Poradnika pozytywnego myślenia” i ”American Hustle”. Nagrodzona Oscarem Jennifer Lawrence (”Poradnik pozytywnego myślenia”, ”Igrzyska śmierci”) w roli zmagającej się z życiem kobiety, która nieoczekiwanie dokonuje wynalazku, okazującego się światowym fenomenem. Wkrótce staje na czele rodzinnej dynastii i imperium finansowego wartego miliony dolarów, stawiając czoło zdradom, intrygom i oszustwom, podczas gdy wokół niej trwa gra pozorów i przyjaciele stają się wrogami, a wrogowie przyjaciółmi. [więcej]
kultura, 12.02.2016 12:05|czytane: 581 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Atramentowa Stanisława Celińska w Kutnie
„Atramentowa” to najnowsza płyta Stanisławy Celińskiej, którą wczoraj promowała na deskach Kutnowskiego Domu Kultury.

Atramentowa Stanisława Celińska w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/29269/02_obraz.jpg
Atramentowa Stanisława Celińska w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/29269/03_obraz.jpg
Atramentowa Stanisława Celińska w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/29269/09_obraz.jpg


Wszystko zaczęło się od „Atramentowej Rumby”, którą Maciej Muraszko i Marcin Sosnowski napisali  z myślą o wybitnej polskiej aktorce. Potem do piękne zmysłowej rumby dołączyły piosenki napisane przez Wojciecha Młynarskiego, Muńka Staszczyka i Dorotę Czupkiewicz.

Charakterystyczny głos aktorki, głęboki, lekko ochrypły, ale kojący, rozlewał się po sali jak atrament i oczarował do reszty w czwartkowy wieczór kutnowską publiczność. Miło było posłuchać artystki, która wie dlaczego i o czym śpiewa. [więcej]
kultura, 12.02.2016 11:33|czytane: 939 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Najlepsi uczniowie z "Szóstki"
„Jestem z tych, którzy wierzą, że nauka jest czymś pięknym” (Maria Skłodowska-Curie) -  tym cytatem dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Kutnie zainaugurowała uroczystość wręczania stypendiów za wyniki w nauce.

Najlepsi uczniowie z
Najlepsi uczniowie z
Najlepsi uczniowie z


We wczorajszej  uroczystości uczestniczył Zastępca Prezydenta Miasta Kutno Zbigniew Wdowiak, który wraz z dyrektor Anitą Lemańską w obecności rodziców, wychowawców  i uczniów pogratulował wyróżnionym, a następnie wręczył nagrody pieniężne i listy gratulacyjne. Ponadto życzył stypendystkom  dalszego  rozwijania swoich talentów i pasji oraz wytrwałości w dalszej pracy.

Stypendia otrzymali:
ANNA ŁYKOWSKA  klasa  VI a – średnia 5,27– zachowanie wzorowe
NATALIA MAĆKOWIAK klasa VI a– średnia  5,36 – zachowanie  wzorowe
NATALIA DĘBSKA klasa  V a – średnia 5,27 – zachowanie wzorowe [więcej]
redaktor, 12.02.2016 09:56|czytane: 1690 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziś Półfinały Mistrzostw Polski w "Dziewiątce"
Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców koszykówki na Półfinały Mistrzostw Polski w kategorii U20, które odbędą się już w najbliższy weekend 12-14 lutego w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie.

Dziś Półfinały Mistrzostw Polski w


Oprócz drużyny KKS Pro-Basket Kutno w turnieju udział wezmą zespoły MKS Polonia Warszawa, WKK Wrocław oraz MKS Dąbrowa Górnicza. Zapraszamy do gorącego dopingu. Wstęp wolny.

12 lutego piątek 15:30 WKK Wrocław – MKS Dąbrowa Górnicza
18:00 MKS Polonia Warszawa – KKS PRO –BASKET Kutno

13 lutego sobota 13:00 MKS Polonia Warszawa - WKK Wrocław
15:30 MKS Dąbrowa Górnicza – KKS PRO –BASKET Kutno [więcej]
redaktor, 12.02.2016 09:26|czytane: 637 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jean-Paul Jauffret, expert 3 Krav Maga niedaleko Kutna
Zpraszamy na jedyne takie wydarzenie w Polsce OGÓLNOPOLSKIE SEMINARIUM ANTYTERRORYSTYCZNE pt. „PRZECIWDZIAŁANIE SYTUACJOM ZAKŁADNICZYM NA TERENIE PLACÓWKI OŚWIATOWEJ” gościem specjalnym będzie Jean-Paul Jauffret (Francja) Expert 3 Krav Maga.

Jean-Paul Jauffret, expert 3 Krav Maga niedaleko Kutna, ./upload/articles_pakiety/29266/01_obraz.jpg


Spotkanie odbędzie 20 lutego o godz. 11.00 we Włocławku, w małej hali widowiskowo-sportowej OSiR przy ul. Chopina 12, specjalne seminarium antyterrorystyczne poprowadzi legendarny instruktor jednostek specjalnych Jean-Paul Jauffret z Francji.Jean-Paul Jauffret to jeden z najwybitniejszych na świecie instruktorów krav maga (Expert III), były szkoleniowiec elitarnej jednostki spadochroniarzy Legii Cudzoziemskiej, wielokrotny szef ochrony VIP, specjalista od zagrożeń terrorystycznych w najbardziej problematycznych regionach Francji, doradca ds. obrony cywilów, obecny instruktor jednostek specjalnych French Foreign Legion (Legii Cudzoziemskiej). Przeprowadzał liczne szkolenia dla jednostek policji i wojska na całym świecie. [więcej]
redaktor, 12.02.2016 08:24|czytane: 639 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Udany rok dla Łukasza Wójcika
Rok 2015 był niezwykle udany dla Łukasza Wójcika, mieszkańca Kutna, zawodnika Aeroklubu Włocławskiego i Gliding Team Klinika Kolasiński. Złoty medalista Mistrzostw Europy w szybownictwie zajął 6 miejsce w Plebiscycie miesięcznika „Skrzydlata Polska”.

Udany rok dla Łukasza Wójcika, ./upload/articles_pakiety/29265/01_obraz.jpg
Udany rok dla Łukasza Wójcika, ./upload/articles_pakiety/29265/02_obraz.jpg
Udany rok dla Łukasza Wójcika, ./upload/articles_pakiety/29265/03_obraz.jpg


Kutnowski szybownik tak zacne wyróżnienie odebrał na 21. Balu Lotnika i Polskiej Obronności w Sali Bankietowej Stadionu Legii Warszawa. Okazałą statuetkę i nagrodę odebrał z rąk Elżbiety Maślarz z firmy Megmar Logistics & Consulting Sp. z o. o. z Kutna.

Przypominamy, że jeszcze 7 dni pozostało do końca głosowania w 1. Plebiscycie na 10 najlepszych polskich sportowców lotniczych CUMULUSY 2015. [więcej]
redaktor, 12.02.2016 08:14|czytane: 689 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jakie nieprawidłowości zgłosił starosta organom ścigania? Odpowiedź dla Klubu Gazety Polskiej
W połowie stycznia Klub Gazety Polskiej w Kutnie złożył w Starostwie Powiatowym w Kutnie pismo w sprawie oświadczenia Krzysztofa Debicha, Starosty Kutnowskiego, nadesłanego do mediów w związku z zarzutami prowadzenia działalności gospodarczej przez niego. Ta sprawa żyje już swoim życiem, grupa radnych złożyła wniosek do wojewody łódzkiego o odwołanie Debicha. Natomiast przedstawicieli Klubu interesowała zawarta w oświadczeniu informacja o odkryciu nieprawidłowości w działaniach poprzedniego Zarządu Powiatu i złożeniu przez niego zawiadomień do organów ścigania.

Jakie nieprawidłowości zgłosił starosta organom ścigania? Odpowiedź dla Klubu Gazety Polskiej, ./upload/articles_pakiety/29257/01_obraz.jpg


Klub Gazety Polskiej w Kutnie wnioskował wówczas aby Starosta podał do publicznej wiadomości informacje w zakresie nieprawidłowości, wskazał osoby odpowiedzialne za ich powstanie oraz poinformował od kiedy staroście były znane te informacje.

- Szczególny niepokój członków Kutnowskiego Klubu Gazety Polskiej budzi możliwość sprawowania przez osoby uwikłane w wyżej wymienione działania ważnych funkcji w organach samorządu i administracji Powiatu Kutnowskiego. Stoimy na stanowisku, iż w przypadku zaistnienia takiej sytuacji, zachodzi konieczność natychmiastowego odsunięcia tych osób od pełnienia sprawowanych funkcji - pisał Andrzej Kozłowski, prezes Klubu.

Przypomnijmy, byli członkowie zarządu, którzy sprawują dziś istotne funkcje w samorządzie powiatowym to wicestarosta Zdzisław Trawczyński, członek zarządu Artur Gierula i ówczesny wicestarosta a teraz Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Konrad Kłopotowski.

W odpowiedzi Starosty Kutnowskiego czytamy, że złożył on jedynie zawiadomienie w związku ze sprzedażą PKS w Kutnie.

Jacek Saramonowicz, rzecznik prasowy starostwa wymienia zakres nieprawidłowości zgłoszony na Policję: niewiarygodne oszacowanie oparte na podstawie nieoboiązującego w chwili oszacowania Rozporządzenia Rady Ministrów z 17.02.2009, dokumentacja stanowiąca podstawę do zbycia udziałów pomija procedurę identyfikacji oraz wycenę aktywów i pasywów dotychczas nieujawnionych w sprawozdaniu finansowym, co stanowiło naruszenie umowy, brak dogłębnej analizy ekonomicznej spółki i analizy rynku, jej bezpośredniej konkurencji, brak uwzględnienia odpowiednich premii, oparcie o szacowania na dwóch podobnych metodach wyceny z pominięciem wyczerpującego uzasadnienia, odstąpienia od innych metod, brak uwzględnienia skutków podatkowych wyceny. [więcej]
wandea, 11.02.2016 16:42|czytane: 1662 razy|30 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zarząd Powiatu w Kutnie ogłosił konkursy dla organizacji pozarządowych
Zarząd Powiatu w Kutnie ogłosił konkursy dla organizacji pozarządowych z powiatu kutnowskiego na zadania publiczne z zakresu kultury, edukacji i sportu.

Na organizację i udział w imprezach sportowych, zawodach powiatowych wojewódzkich, ogólnopolskich  oraz na stwarzanie warunków do rozwoju kultury fizycznej powiat przeznaczył 22 375 zł.

Jeśli chodzi o edukację organizacje mają do wyboru trzy zadania tj. wspieranie wartościowych przedsięwzięć edukacyjnych, opracowania naukowe dotyczące powiatu oraz organizację olimpiad i konkursów tematycznych. Zarząd przeznaczył na zadania z edukacji 18 306 zł.

22 917 zł powiat wyda na dotacje w dziedzinie kultury. Organizacje mogą składać oferty na cztery zadania. Są to organizacja Dnia Weterana, opracowanie Powiatowego Programu Opieki nad Zabytkamiw powiecie kutnowski w latach 2017-2020, organizacja wydarzeń artystycznych i wspieranie działań patriotycznych. [więcej]
wandea, 11.02.2016 16:12|czytane: 589 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pobił kobietę, bo miała puste konto bankowe
Kutnowscy policjanci zatrzymali 26-latka, który jest podejrzany o rozbój. Decyzją Sądu Rejonowego w Kutnie na wniosek Prokuratury i Policji mieszkaniec Kutna został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

6 lutego do oficera dyżurnego zgłosiła się mieszkanka Kutna, która oświadczyła, że jej znajomy, grożąc pobiciem, zabrał jej kartę bankomatową i próbował wypłacić pieniądze z konta. Nie doszło do tego z uwagi na brak środków pieniężnych. Gdy sprawca nie uzyskał gotówki dotkliwie pobił pokrzywdzoną.

Sprawą rozboju zajęli się kutnowscy policjanci. 7 lutego 26-latek znany jest kutnowskim stróżom prawa został zatrzymany. Wcześniej był notowany za podobne przestępstwa. [więcej]
redaktor, 11.02.2016 15:56|czytane: 641 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
ARRK zaprasza na bezpłatne szkolenie prowadzone przez ekspertów ZUS
Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. wraz Zakładem Ubezpieczeń Społecznych I oddział w Łodzi zapraszają na bezpłatne szkolenie prowadzone przez ekspertów ZUS w zakresach:
- „Elektroniczne zwolnienia lekarskie E - ZLA od stycznia 2016 roku i korzyści i ułatwienia oraz zmiany w zasiłkach z ubezpieczeń społecznych”
-„Program dofinansowania przedsiębiorstw - bezzwrotne wsparcie finansowe”


Agenda spotkania

Spotkanie odbędzie się 19 lutego (piątek) w godz. 9:00 - 14:00 w sali konferencyjnej Agencji Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. przy ul. Wyszyńskiego 11. Rejestracja uczestników prowadzona będzie od 11 do 17 lutego. [więcej]
redaktor, 11.02.2016 15:50|czytane: 582 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno wygrał w Bełchatowie
W Bełchatowie koszykarki KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno rozegrały kolejny mecz Finału A z drużyną MUKS Bełchatów. Po bardzo wyrównanym i zaciętym spotkaniu kutnianki wygrały 58 : 56 (17:21, 18:12, 14:17, 7:8).

KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno wygrał w Bełchatowie, ./upload/articles_pakiety/29261/01_obraz.jpg


Dla drużyny z Bełchatowa był to bardzo ważny mecz. Tylko zwycięstwo w tym meczu, dawało im szanse na zajęcie II miejsca i awans do zawodów strefowych. Od pierwszych minut do końca spotkania trwał bój o każdy metr boiska i każdą piłkę. Wielokrotnie zmieniało się prowadzenie. Ostatecznie w czwartej kwarcie więcej zimnej krwi zachowały zawodniczki KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno i nie dały sobie wyrwać 2 punktowego zwycięstwa. Cała kutnowska drużyna pokazała charakter i wolę zwycięstwa. Szczególnie na wyróżnienie zasłużyły: Julia Myszkowska, Justyna Kozarska, Julia Brewińska. [więcej]
redaktor, 11.02.2016 15:41|czytane: 490 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
61. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
Kutnowski Dom Kultury zaprasza do udziału w eliminacjach powiatowych do 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Regulamin na stronie KDK.

61. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski, ./upload/articles_pakiety/29260/01_obraz.jpg


Udział w konkursie mogą brać uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz osoby dorosłe. Zgłoszenia przyjmowane są do 18 marca.
Konkurs prowadzony będzie w formie czterech oddzielnych turniejów:
- turniej recytatorski
- turniej teatrów jednego aktora
- turniej 'wywiedzione ze słowa" [więcej]
kultura, 11.02.2016 15:31|czytane: 375 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Oddaj honorowo krew na Królewskiej
W sobotę w ambulansie na ul. Królewskiej w Kutnie w godz.10.00-12.30 można będzie oddać krew honorowo.

Oddaj honorowo krew na Królewskiej, ./upload/articles_pakiety/29258/01_obraz.jpg


-Zapraszamy osoby zdrowe, po lekkim śniadaniu z dowodem tożsamości. Osoby, które oddadzą krew otrzymają drobne upominki. Zapraszamy serdecznie, bo magazyny krwi są puste - informuje Punkt Pobrań Kutno. [więcej]
redaktor, 11.02.2016 11:33|czytane: 664 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Najlepsi uczniowie z Gminy Kutno odebrali stypendia
Dziś w Urzędzie Gminy Kutno odbyła się miła dla uczniów uroczystość. Najlepsi ze szkół Gminy Kutno odebrali z rąk Wójta Jerzego Bryły półroczne stypendia naukowe w kwocie 236 zł, dyplomy i markowe długopisy.

Zofia Andrzejczyk Kierownik Gminnego Zespołu ds. Obsługi Publicznych Placówek Oświatowych podkreśliła jak ważne są wyniki nie tylko dla uczniów, ale też rodziców i nauczycieli, życzyła powodzenia dzieciom w dalszych etapach edukacji. Jerzy Bryła wyraził zadowolenie ze znakomitych wyników uczniów (średnie 5,00- 5,36) i zachęcał młodszych uczniów do kontynuacji nauki w szkołach gminy.

Najlepsi uczniowie z Gminy Kutno odebrali stypendia, ./upload/articles_pakiety/29254/03_obraz.jpg
Najlepsi uczniowie z Gminy Kutno odebrali stypendia, ./upload/articles_pakiety/29254/08_obraz.jpg
Najlepsi uczniowie z Gminy Kutno odebrali stypendia, ./upload/articles_pakiety/29254/13_obraz.jpg


- Cieszy nas, żę macie tak dobre wyniki, zapewne w przyszłym roku będą jeszcze lepsze, gratuluję talentów i wytrwałości - mówił wójt. - A gimnazjalistom życzę wybrania dobrych kutnowskich szkół. Cieszymy się, że nasza zdolna młodzież je zasili.

A oto najlepsi uczniowie z Gminy Kutno.

Zespół Szkół w Byszewie

1. Julia Maciejewska kl. V
2. Małgorzata Bieguszewska kl. VI
3. Sandra Szymańska kl. IIb - gimnazjum

Zespół Szkół w Gołębiewku
Szkoła Podstawowa:
1. Julia Jóźwiak kl. V
2. Zuzanna Jaciubek kl. V
3. Magdalena Krupińska kl. V
4. Natalia Krawiec kl. V
5. Wiktoria Pietrzak kl. V
6. Martyna Serek kl. V [więcej]
wandea, 11.02.2016 10:18|czytane: 2164 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zobacz nową wystawę Pejzaż Rudymentarny w kutnowskim muzeum
9 lutego w Muzeum Regionalnym w Kutnie odbył się wernisaż wystawy prac z Ogólnopolskiego Pleneru Artystycznego Sulejów 2015 – Pejzaż Rudymentarny.

Zobacz nową wystawę Pejzaż Rudymentarny w kutnowskim muzeum, ./upload/articles_pakiety/29256/01_obraz.jpg
Zobacz nową wystawę Pejzaż Rudymentarny w kutnowskim muzeum, ./upload/articles_pakiety/29256/03_obraz.jpg
Zobacz nową wystawę Pejzaż Rudymentarny w kutnowskim muzeum, ./upload/articles_pakiety/29256/18_obraz.jpg


Ekspozycję tworzą prace, które powstały podczas pleneru w Sulejowie zorganizowanego przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie oraz kutnowskie muzeum. Kurator wystawy Tomasz Czyżewski opowiedział zgromadzonym gościom, dlaczego jako miejsce spotkania artystów wybrał właśnie to miasto. Sulejów, z jego długą historią, to ciekawy przykład przestrzeni wypełnionej artefaktami, a właśnie tak pojmowany pejzaż był tematem pleneru. Jego teoretyczną podbudową był interdyscyplinarny projekt Pejzaż Rudymentarny. [więcej]
kultura, 11.02.2016 11:21|czytane: 718 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sąd uchylił zarządzenie Wojewody o wygaśnięciu mandatu radnego miejskiego
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi uchylił zarządzenie zastępcze Wojewody Łódzkiego Jolanty Chełmińskiej stwierdzające wygaśnięcie mandatu radnegoRady Miasta Kutna Tomasza Rędzikowskiego. Wojewodzie przysługuje odwołanie od decyzji WSA. O sprawie pisaliśmy TUTAJ.

Sąd uchylił zarządzenie Wojewody o wygaśnięciu mandatu radnego miejskiego, ./upload/articles_pakiety/29255/01_obraz.jpg


Przypomnijmy, poprzednia Wojewoda Łódzki wydała zarządzenie zastępcze o wygaśnięciu mandatu radnego Rady Miasta Kutna z KWW Zbigniewa Burzyńskiego po tym jak rada miasta nie podjęła uchwały w związku z przekroczeniem przez radnego art. 24 f ust. 1 Ustawy o samorządzie gminnym. Z wnioskiem o wygaśnięcie mandatu wystąpiło Stowarzyszenie Kutno Plus.

Radny Tomasz Rędzikowski prowadzi działalność gospodarczą pod nazwą „ Wielobranżowa Firma Usługowa „ Delfin” Tomasz Rędzikowski w lokalu wynajmowanym od Zakładu Nieruchomości Miejskich w Kutnie.

Zgodnie z art. 24f ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym radni nie mogą prowadzić działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy, w której radny uzyskał mandat, a także zarządzać taką działalnością lub być przedstawicielem czy pełnomocnikiem w prowadzeniu takiej działalności. Jeżeli radny przed rozpoczęciem wykonywania mandatu prowadził taką działalność gospodarczą jest obowiązany do zaprzestania prowadzenia tej działalności gospodarczej w ciągu trzech miesięcy od dnia złożenia ślubowania. [więcej]
redaktor, 11.02.2016 10:57|czytane: 1048 razy|29 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wkrótce nowy komendant kutnowskiej Policji
Wczoraj w obecności insp. Heleny Michalak Zastępcy Komendanta Głównego Policji Komendantem Wojewódzkim Policji w Łodzi został insp. Andrzej Łapiński dotychczasowy Komendant Miejski Policji w Białymstoku. Wkrótce poznamy nowych komendantów w powiatowych komendach, także w Kutnie.

Wkrótce nowy komendant kutnowskiej Policji, ./upload/articles_pakiety/29253/01_obraz.jpg


Inspektor Łapiński został powołany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na wniosek Komendanta Głównego Policji. Pełniący obowiązki KWP w Łodzi insp. Tomasz Michułka z dniem 9 lutego 2016 roku został powołany na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu.

Insp. Andrzej Łapiński ma 44 lata. Służbę w Policji rozpoczął w 1992 roku. jest magistrem prawa, absolwentem Uniwersytetu  w Białymstoku oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Od początku związany z pionem kryminalnym. Początkowo w KRP w Białymstoku później w Centralnym Biurze Śledczym KGP gdzie jako Naczelnik zajmował się m.in. zwalczaniem przestępczości zorganizowanej i wywiadem kryminalnym. [więcej]
wandea, 11.02.2016 09:11|czytane: 1491 razy|36 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Uważajcie na przedstawicieli handlowych, którzy oszukują klientów
Pan Damian z Kutna (nazwisko do wiad. red.) czeka na potwierdzenie rozwiązania umowy, którą zawarł po wizycie przedstawicielki handlowej firmy Multimedia Polska. Swoimi wątpliwościami postanowił podzielić się z Czytelnikami eKutno.pl jednocześnie przestrzegając ich przed nieuczciwymi handlowcami.

- Pani Natalia, która odwiedziła moją żonę w domu, przedstawiła ofertę firmy Multimedia Polska i zapewniła, że sprzęt który oferuje możemy testować przez dwa tygodnie, a następnie jeśli nie będzie nam odpowiadać jakość usługi internetu możemy sprzęt oddać i umowę rozwiązać. Miała ze sobą gotową umowę z danymi małżonki. Umowa jest dość długa a pani Natalia była bardzo energiczna, trochę nachalna, krótko mówiąc zapewniając o uczciwości zwyczajnie zagadała żonę, ta więc nie przeczytała do końca umowy - opowiada pan Damian. - Po wyjściu pani Natalii, kiedy wróciłem z pracy przeczytaliśmy umowę do końca. Cóż się okazało? Oczywiście wcale nie możemy testować tego sprzętu a 2 tygodnie mamy na odstąpienie od umowy. Tak więc jeśli byśmy zrobili jak ta pani obiecała i po 2 tygodniach chcieli oddać sprzęt, nie moglibyśmy już umowy rozwiązać, nie moglibyśmy właściwie nic zrobić, zostalibyśmy z abonamentem na dwa lata. Poszedłem do kutnowskiego biura Multimediów, ale tam jedynie powiedziano mi, że umowę mogę rozwiązać listem do głównej siedziby firmy, taki też wysłałem. Ostrzegam szczególnie starsze osoby czy zajęte, zapracowane, które mogą wpaść w sidła nieuczciwych przedstawicieli. Zastanawiamy się też z żoną skąd ta pani posiadała pełne dane żony.

Zapytaliśmy o nieuczciwą przedstawicielkę Krystynę Kanownik, Dyrektorkę Biura PR, Rzecznika Prasowego Multimedia Polska.

- Znamy temat, niestety zdarza się, że przedstawiciele naszego partnera uciekają się do takich praktyk. Jesteśmy w stałym kontakcie z partnerem, który zwolnił już z pracy osoby winne tych zdarzeń i pisemnie zagwarantował nam wzmożoną kontrolę dokumentów przygotowanych przez swoich pracowników. Wprowadziliśmy też  dodatkową formę weryfikacji  – telefonicznie sprawdzamy, czy potencjalny klient podtrzymuje chęć zawarcia umowy z Multimediami i dopiero wówczas, wprowadzamy ją do systemu - odpowiada Krystyna Kanownik.

Skąd handlowiec miał dane osobowe klientów?

- Ponad wszelką wątpliwość źródłem informacji nie są Multimedia, bowiem w żadnym wypadku nie udostępniamy ich nigdzie i nikomu. Podejrzewam, że dane osobowe  zawarte w umowach pochodzą z prywatnej listy handlowca, który sprzedaje różne produkty na tym  terenie i tak tworzy swoją bazę danych. O tym niedopuszczalnym zdarzeniu również poinformowaliśmy naszego lokalnego partnera - dodaje dyrektor Biura PR Multimedia Polska. [więcej]
wandea, 10.02.2016 19:20|czytane: 1038 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Wystawa Lalki z różnych stron świata
Dzięki życzliwości jednej z mieszkanek Kutna, Anny Wójkowskiej w Przedszkolu Miejskim nr 15 "Bajka" w Kutnie zorganizowano wystawę "Lalki z różnych stron świata".

Wystawa Lalki z różnych stron świata, ./upload/articles_pakiety/29249/01_obraz.jpg
Wystawa Lalki z różnych stron świata, ./upload/articles_pakiety/29249/02_obraz.jpg
Wystawa Lalki z różnych stron świata, ./upload/articles_pakiety/29249/03_obraz.jpg


Od kilku lat hobby Pani Ani to gromadzenie w swoich zbiorach lalek z całego świata. Można tu zobaczyć i podziwiać niezapomnianą Scarlett O`hara, Carycę Katarzynę z Petersburga, Indonezyjkę, mieszankę Bali w stroju ludowym czy też naszą krakowiankę, łowiczankę lub polskiego szlachcica. Wystawa wzbudza zainteresowanie zarówno wśród dzieci, jak i rodziców. [więcej]
pismak, 10.02.2016 20:16|czytane: 646 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kampania: Przeciwdziałania stresowi w miejscu pracy
Zapraszamy do udziału w programie prewencyjnym Państwowej Inspekcji Pracy pt: „Przeciwdziałanie negatywnym skutkom stresu oraz innym zagrożeniom psychospołecznym w pracy”.

W ramach programu PIP proponuje bezpłatne szkolenia dla pracowników odbywające się na terenie Państwa firmy (szczegółowy opis w załączeniu, dostarczenie materiałów, publikacji odnośnie zagadnienia, przeprowadzenie bezpłatnego badania poziomu stresu wśród pracowników za pomocą Skali Ryzyka Psychospołecznego - narzędzia przygotowanego przez Instytut Medycyny Pracy w Łodzi.

Po przeprowadzeniu badania zostanie dla Państwa firmy sporządzony raport zawierający wyniki badania i propozycję środków zaradczych, z których możecie  Państwo skorzystać, aby zminimalizować poziom stresu w swojej firmie. Przystąpienie do udziału w programie oznacza zgodę na badanie poziomu stresu za pomocą SRP oraz  daje możliwość skorzystania z poniższych szkoleń. Tutaj tematy szkoleń
[więcej]
pismak, 10.02.2016 19:49|czytane: 479 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Konkurs plastyczny pt. Portret Żołnierzy Wyklętych
Kutnowskie Stowarzyszenie Narodowe im. dr Antoniego Troczewskiego oraz Oddział Kutnowskiego Stowarzyszenia KoLiber organizują konkurs plastyczny pt. Mój portret ... Żołnierzy Wyklętych. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży z powiatu kutnowskiego, a patronat nad nim objął poseł na Sejm RP Tomasz Rzymkowski.

Celami konkursu są uczczenie i utrwalenie pamięci o żołnierzach polskiego podziemia niepodległościowego, promocja wiedzy historycznej o Żołnierzach Niezłomnych, rozwój wrażliwości i umiejętności plastycznych. Uczestnicy mają za zadanie wykonać prace plastyczne w formacie nie większym niż A0, wykonane dowolną techniką w temacie konkursu.

W konkursie biorą udział tylko uczestnicy indywidualni, organizatorzy nie przyjmują prac zespołowych. Każdy uczestnik może przysłać dowolną liczbę prac, ale każda musi być opatrzona jego godłem. Godło może składać się maksymalnie z 10 liter. Bezpośrednio na pracach nie mogą być umieszczone żadne inne informacje.

Do pracy należy dołączyć osobną kopertę, oznaczonej tym samym godłem, w której należy umieścić dane osobowe uczestnika: imię i nazwisko, rok urodzenia, telefon komórkowy, nazwę i adres szkoły. Prace należy dostarczyć osobiście lub nadesłać pocztą do 5 marca (decyduje data stempla pocztowego) na adres: Biuro Poselskie posła Tomasza Rzymkowskiego ul. Barlickiego 10 lok.1 99-300 Kutno z dopiskiem: ,,Konkurs” [więcej]
pismak, 10.02.2016 19:38|czytane: 604 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Uwaga! Zajęcia piłki nożnej podczas ferii przeniesione do Gimnazjum nr 2
W związku z nieskończonym remontem sali Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kutnie ulegają zmianie miejsca i terminy zająć w ramach akcji Zima z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Kutnie.

Nowy terminarz Piłki nożnej (Przeniesione z SP 1 Kutno)
16.02.2016 sala Gimnazjum Nr 2 Kutno godz. 11.00-14.00 - dla uczniów gimnazjów
18.02.2016 sala Gimnazjum Nr 2 Kutno godz. 12.15-14.15 - dla uczniów szkół średnich
23.02.2016 sala Gimnazjum Nr 2 Kutno godz. 10.00-13.00 - dla uczniów gimnazjów [więcej]
pismak, 10.02.2016 18:54|czytane: 437 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Które organizacje otrzymają dotację z zakresu kultury?
W otwartym konkursie ofert dla organizacji pozarządowych z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa, który ogłosił Prezydent Miasta Kutna, wpłynęło 38 ofert. 36 ofert przeszło pozytywnie ocenę formalną.

Złożone oferty opiewają na kwotę 494 601,20 zł. Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadań publicznych w roku 2016 to 300 000 zł.

Oferty, które przeszły ocenę formalną:
Zadanie 1 – Organizacja wydarzeń kulturalnych na terenie miasta Kutna oraz uroczystości patriotycznych, kultywowanie pamięci i dziedzictwa historycznego Kutna – kwota do rozdysponowania 150.000 zł


Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej –  „Nim zakwitniesz różą” – folklor Ziemi Kutnowskiej oraz kultywowanie tradycji miejskiego folkloru lwowskiego – kwota dotacji zawarta w ofercie: 30 000 zł

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej – VIII Festyn „Na ludowo w mieście róż” –  kwota dotacji zawarta w ofercie: 17 250 zł

Fundacja Promocji Retroinformatyki „Dawne Komputery i Gry” – Festiwal Dawnych Komputerów i Gier – Kutno 2016 –kwota dotacji zawarta w ofercie: 5 750 zł

Kutnowskie Towarzystwo Historyczne – Festyn – Królu Sasie – historia cię szuka. Dziedzictwo historyczne Kutna – kwota dotacji zawarta w ofercie: 6 000 zł

Kutnowskie Stowarzyszenie Promocji Muzyki – „Gramy i śpiewamy dla Kutna od 70 lat. Szanujemy wspomnienia dla przyszłych pokoleń” – kwota dotacji zawarta w ofercie: 21 200 zł

Stowarzyszenie Kutnowska Kuźnia Kultury – Fireproof VII Festiwal Ognia – kwota dotacji zawarta w ofercie: 23 900 zł [więcej]
kultura, 10.02.2016 16:19|czytane: 814 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Podsumowanie IX edycji Kursu Komputerowego dla osób 50 +
Od listopada 2015 r. do lutego 2016 r. w Żychlińskiej Bibliotece odbywały się zajęcia w ramach Kursu Komputerowego dla osób 50+  Bezpieczeństwo w sieci dla każdego. Kurs trwał 3 miesiące, w całym cyklu nauki odbyły się 32 spotkania. W każdym z nich aktywnie uczestniczyło 11 osób. Uczestnicy kursu zdobyli wiedzę z zakresu podstaw obsługi komputera, poczty internetowej, obsługi edytora tekstów oraz obsługi komunikatorów. 

Podsumowanie IX edycji Kursu Komputerowego dla osób 50 +, ./upload/articles_pakiety/29245/01_obraz.jpg
Podsumowanie IX edycji Kursu Komputerowego dla osób 50 +, ./upload/articles_pakiety/29245/02_obraz.jpg


Kursanci wyrażali bardzo pozytywne opinie na temat przeprowadzonych zajęć. Doceniano miłą i spokojną atmosferę. Zapewniali, że zdobytą wiedzę  wykorzystają w najbliższej przyszłości.
- Chciałabym, aby te kursy jeszcze trwały... – podsumowuje pani Marianna, uczestniczka Kursu.
- … Przychodzenie do biblioteki było dla mnie przyjemnością – mówi pani Irenka.
 
Nasi Seniorzy byli  chętni podążać za nową technologią, chcieli odkrywać wirtualny świat. Byli niezwykle otwarci na zdobywanie wiedzy – z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach. Podkreślali, jak wielkie jest zapotrzebowanie na tego typu kursy i byli niezwykle zadowoleni, że udało się je zorganizować w naszej bibliotece. [więcej]
pismak, 10.02.2016 16:08|czytane: 727 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Policja poszukuje zaginionego Przemysława Rutkowskiego
Policja poszukuje zaginionego Przemysława Rutkowskiego. Młody człowiek wyszedł z domu 10 lutego 2016 roku o godzinie 6.30 i do obecnej chwili nie nawiązał kontaktu z rodziną ani nie powrócił do miejsca zamieszkania.

Policja poszukuje zaginionego Przemysława Rutkowskiego, ./upload/articles_pakiety/29244/01_obraz.jpg


Rutkowski Przemysław lat. 19 zam. Kutno, ul. Matejki Rysopis: wzrost około 180 cm, 70 kg wagi, włosy ciemne - krótkie, oczy niebieskie.

W dniu zaginięcia ubrany był  buty sportowe białe, spodnie granatowe-jeansowe, kurtka czarna ortalionowa, bluza granatowa z białymi napisami, czapka brązowa, szal czarny. [więcej]
redaktor, 10.02.2016 15:32|czytane: 1583 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Prokuratura odmawia wszczęcia postępowania w sprawie PKS
Prokuratura Rejonowa w Kutnie odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie zawiadomienia Zarządu Powiatu w Kutnie o działaniu byłego zarządu powiatu związanego z niedopełnieniem obowiązków przy zbyciu udziałów powiatu kutnowskiego w Przedsiębiorstwie Komunikacji Samochodowej sp. z o.o. na rzecz Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej sp. z o.o. w Grodzisku Mazowieckim za cenę poniżej wartości rynkowej udziałów, co mogło narazić nasz powiat na szkody.

Jak mówi Sławomir Erwiński, Prokurator Rejonowy w Kutnie na odmowę wszczęcia zawiadamiającemu przysługuje zażalenie do Sądu Rejonowego w Kutnie. [więcej]
wandea, 10.02.2016 12:33|czytane: 1208 razy|21 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ferie z Filcowankami w Szkole Podstawowej nr 6
Podczas tegorocznych ferii zimowych, w dniach 15 – 19 lutego  w godz. 9:00 – 11:15 w sali 45  Szkoły Podstawowej nr 6 w Kutnie odbywać się będą warsztaty filcowania. Weźmie w nich udział grupa piętnastu uczennic z klas IV – VI.    

Ferie z Filcowankami w Szkole Podstawowej nr 6, ./upload/articles_pakiety/29243/01_obraz.jpg


Celem planowanego przedsięwzięcia jest zorganizowanie uczniom czasu wolnego w pierwszym tygodniu ferii zimowych, zapoznanie ich  z techniką filcowania na mokro i na sucho, rozwój wyobraźni i kreatywności, usprawnienie manualne, doskonalenie współpracy w grupie oraz kształtowanie cech odpowiedzialności, cierpliwości i staranności. [więcej]
pismak, 10.02.2016 13:53|czytane: 485 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ferie za granicą? Pamiętaj o EKUZ
Ferie już za kilka dni. Przypominamy wszystkim, którzy zamierzają spędzić je za granicą o zabraniu ze sobą EKUZ.

Potwierdza ona nasze prawo, jako osób ubezpieczonych w Narodowym Fundusz Zdrowia, do korzystania z opieki medycznej w krajach Unii Europejskiej, a także Lichtensteinie, Szwajcarii, Norwegii i Islandii, na takich samych zasadach, jak osoby ubezpieczone w tych krajach.

Uwaga! Warto ubezpieczyć się dodatkowo. Pomoc ratowników górskich na stoku narciarskim, transport sanitarny do Polski są odpłatne i często bardzo kosztowne. [więcej]
redaktor, 10.02.2016 13:46|czytane: 455 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czy po to ginęli wspaniali i odważni ludzie w czasach komuny aby dziś nowa oligarchia postępowała gorzej niż dawna nomenklatura?
Rozpoczynamy nowy cykl tekstów publicystycznych, przypominając o tym, że nasze łamy są zawsze otwarte na różne opinie o społeczno-politycznym życiu regionu. Zachęcamy mieszkańców z poglądami od prawa do lewa i tych ze środka, czyli wszystkich, którzy dysponują lekkim piórem do dzielania się swoimi opiniami nie tylko w komentarzach, ale i w artykułach. Cykl rozpoczyna tekst doktora nauk społecznych Dariusza Stokwiszewskiego, którego naukową specjalnością są nauki polityczne - stosunki międzynarodowe i szeroko pojęte bezpieczeństwo. Dr Stokwiszewski jest wykładowcą akademickim w uczelniach warszawskiej i łódzkiej, autorem książek i kilkudziesięciu publikacji naukowych, uczestnikiem wielu konferencji naukowych w kraju i poza granicą.

Czy po to ginęli wspaniali i odważni ludzie w czasach komuny aby dziś nowa oligarchia postępowała gorzej niż dawna nomenklatura?

Kutno, jedno z setek podobnych mu miast polskich, mające swoje zalety i wady jak wszystko z czym mamy do czynienia. Normalne, a jednak inne, typowe a jednak nietypowe, zwyczajne ale nie do końca. W zasadzie każda miejscowość i jej społeczność mają swoją specyfikę, coś co odróżnia je od innych. Dobrze jeśli tym czymś jest to, co powoduje że miasto uzyskuje dobrą markę, jest stawiane jako przykład dla innych społeczności i rządzących nimi samorządów. Źle, jeśli o mieście mówi się głównie w kategoriach pejoratywnych, tj. takich, które powodują, że opinia o nim przyczynia się do spadku jego znaczenia, szacunku i poważania ze strony innych. Każda normalna społeczność powinna zabiegać o to, aby o swojej małej ojczyźnie móc mówić z dumą i radością, o tym że rozwija się świetnie i jest przyjazna mieszkańcom. Powstaje w niej nowa infrastruktura, dodatkowe miejsca pracy, społeczność jest zamożna i zadowolona z tego, że reprezentująca ją władza działa w sposób transparentny, taki że wszyscy są przekonani co do jej dobrych intencji w pracy na rzecz rozwoju demokracji i zasobności mieszkańców. Oczywiście, powie ktoś ‘to tylko myślenie życzeniowe’ gdyż życie jest jakie jest i nic nie jest tak proste jakby się mogło wydawać. Rzeczywistość jest skomplikowana; bardzo często zaskakuje nas do tego stopnia, iż nie jesteśmy w stanie uniknąć sytuacji trudnych.

Pełna zgoda na to, że nie umiemy przewidzieć wszystkiego i wszystkiemu zaradzić, ale obowiązkiem naszych władz jest to, aby przynajmniej starać się postępować w sposób optymalny, tak aby minimalizować wszelkie złe, dla lokalnych społeczności skutki nieprzewidzianych wyzwań i zagrożeń. Warunkiem sine qua non właściwego wypełniania takich obowiązków jest odpowiednie merytoryczne, ale i  moralne przygotowanie osób odpowiedzialnych za sprawowanie władzy w mieście, gminie, powiecie czy też w województwie. Tylko osoby o odpowiedniej postawie moralnej, popartej właściwym wykształceniem i praktyką, a przede wszystkim traktujące władzę nie jak przywilej i sposób na osiąganie korzyści własnych lecz jako służbę społeczną, mogą sprostać jej (służby) wymogom. Niestety życie pokazuje nam drugą, szarą i złą stronę rzeczywistości; zwykle do władzy garną się ludzie nie posiadający żadnych z wymienionych przymiotów merytorycznych i moralnych, co powoduje, że rzeczywistość staje się karykaturą tego jak być powinno. Staje się ona kpiną z obowiązujących standardów społecznych i przepisów prawa. [więcej]
redaktor, 10.02.2016 12:42|czytane: 9879 razy|177 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Kultura Musi Być!
Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem
Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom eKutno.pl pragnącym pochwalić się fascynacjami, swoim hobby. Chcemy w nim... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
W lipcu w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza w lipcu na filmy animowane, hooror, thriller, premierę filmu wojennego i Małej Wielkiej Stopy. 30.06.2017-05.07.2017  od piątku do niedzieli godz.16.00 AUTA 3  2D dubbing (animowany/familijny, czas 107 min) godz.18.00... [więcej]
Sport
Kolejny sezon KDK Kutno w Ekstraklasie
Zakończyły się drużynowe mistrzostwa Polski w brydżu sportowym. W sezonie 2016/2017 tytuł mistrzowski zdobyła drużyna RAL Poznań. Kutnowscy brydżyści KDK1 po zwycięstwach w fazie play-off nad AZS Warszawa 220:118 i Piastem Skawina 204:153 ostatecznie zajęli 11 miejsce w kraju i... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Kredyt pożyczka CHWILÓWKA w 15 min Potrzebujesz gotówki na nieprzewidziane wydatki? Chcesz spłacić swoje zaciągnięte chwilówki? Chcesz spłacić swojego komornika? U nas dostniesz pożyczkę! Najlepsza oferta na rynku! Najniż... [czytaj więcej]
Pergotendy - nowoczesne zadaszenia Pergotendy - funkcjonalne zadaszenia tarasów. Jest to unikalna forma ochrony przed słońcem i deszczem i jak i również sposób na wygospodarowanie kawałka cienia, tak potrzebnego w upalne dni... [czytaj więcej]
Młoda pozna pana Młodziutka studentka spotka się ze zdecydowanym oraz zadbanym Panem na niezobowiązujący seks. Wymagana dyskrecja, kultura oraz higiena osobista :) Spotkania na początek u mnie w mieszkaniu lub w ... [czytaj więcej]
Pomoc kuchni Zatrudnię pomoc do kuchni! Praca w trybie zmianowym. Godziwe wynagrodzeniernrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dypozycyjnośćrn-uczciwośćrn-doświadczenie w branżyrnZainteres... [czytaj więcej]
Zatrudnię kucharza/kucharkę Zatrudnię kucharza/kucharkę na pełny etat do pracy w restauracji hotelowej!rnPraca na pełny etat, w trybie zmianowym.rnrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dyspozycyjnośćrn-uc... [czytaj więcej]
Kupię książki Kupię komplet książek do I klasy liceum o profilu technik logistyk... [czytaj więcej]
Dodatkowy zarobek - marketing sieciowy WitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. Um... [czytaj więcej]
szambo zbiorniki betonowe atest transport gwarancja Oferuję zbiorniki betonowe ekologiczne z przeznaczeniem na:rn- szambo,rn- szambo ekologicznern-ścieki,rn-gnojówkę,rn-gnojownicę,rn-deszczówkę,rn-ziemianki itp.rnZbiorniki o wielkości 4,6,8,10 ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
REKRUTER DS. PRACOWNIKÓW UKRAISKICH Rekruter ds. pracowników ukraińskich Obowiązki • Pozyskiwanie pracowników z Ukrainy • Weryfikację i selekcję aplikacji kandydatów zgodnych z poszukiwanym profilem • Budowanie i utrzym... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
Zagubiony piesek W okolicy ostatniego przystanku autobusu nr.7, w Muchnowie, blaka sie maly czarny piesek, nie ma jeszce roku. Moze ta droga znajdzie sie wlasciciel lub ktos kto zna pieska.... [czytaj więcej]
opiekunka do dziecka od września Poszukuję opiekunki do dziecka przedszkolaka, która jest osobą odpowiedzialną, sympatyczną, z podejściem do dziecka i posiada doświadczenie w opiece nad dziećmi w wieku 3-5, niepalącą. Mile ... [czytaj więcej]
ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ ZATRUDNIĘ OD ZARAZ KIEROWCĘ TEL. 570 849 437... [czytaj więcej]
sprzedam mieszkanie 61,3m Sprzedam mieszkanie własnościowe o powierzchni 61,3m mieszczące się na 1 piętrze na osiedlu Łąkoszyn. Mieszkanie po remoncie wymieniona hydraulika, okna PCV, podłoga panele i kafelki, na ścia... [czytaj więcej]
Odzież ciążowa i odzież XXI .plac Manhattan box 73 Oferuje odzież ciążowa i odzież XXI plac Manhattan box 73... [czytaj więcej]
Poklikam !!!! Witam serdecznie . Poklikam w wolny czas sms,y lub na gadu gadu z kobietami z Kutna i okolic stan cywilny B/Z. ( Mile widziane Ukrainki mieszkające w Kutnie ) Pozdrawiam Panie i Tylko Panie !!!... [czytaj więcej]
Kocięta szukają domu Cztery 7-tygodniowe kocięta, przebywające od urodzenia w mieszkaniu, poszukują nowego domu. Są bardzo wesołe i towarzyskie. Korzystają z kuwety i potrafią już jeść samodzielnie. ... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Tobiasz Fa]ewski:
4 minut temu
Brawo Jarzębinki! Najzdolniejszy zespół młodych talentów!
Aaron, Skalski:
17 minut temu
Nie ma wyszczególnionej endokrynologi
Prokop Szołucha:
1 godzin temu
Ten pan Łuczak prezes PEC to nie przypadkiem mąż pani Łuczak, obecnie głównej ksiegowej PUP, wcześniej prezeski szpitala i jeszcze wczesniej audytorki czy kontrolerki w UM.
Karol Riviere:
2 godzin temu
"PRAWDZIWA CNOTA KRYTYK SIĘ NIE BOI." AWRUK! Kto pożarł nasze komentarze? Kto zamyka przed nami OKNA eKutna? Kto jest tym złoczyńcą? Kto jest prowokatorem? Kto jest egzekutorem? Kto jest katem? Kto Jest ofiarą? Co tu jest grane? Co tu się dzieje? Co tu się narobiło? Tęsknota! Smutek! Żal! Nigdy nie mówi się nigdy. Nigdy nic nie wiadomo. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Na nawrócenie, oświecenie, przyjaźń, miłość, pokutę, przeprosiny i naprawę szkód i krzywd nigdy nie jest za późno. Jak się nie ma co się lubi, to się nic nie lubi. Albo wszystko! Albo nic! Albo seks, mamona i ciuch? Albo miłość światłość i duch? Trzeba wybierać! Albo rybka? Albo akwarium? Albo pieniądze? Albo życie? Trudne to wszystko jest do ogarnięcia? A wybory są najtrudniejsze! Co wybieramy? EKutno, PTO"R" i NADZIEJĘ? Czy "Nie chcem ale muszem", "Alleluja i do przodu", "Róbta co chceta" i „Obiecanki-cacanki (a głupiemu radość)”? Kto się długo namyśla, nie zawsze rzecz najlepszą wybierze. Raz kozie śmierć!... Ja już wybrałem!.... Dziękuję Pani Olu!!!... Kończę już pisanie głupot..... Boję się trefnych prowokatorów: niedorozwiniętego lekarza psychiatry i nadpobudliwego lekarza seksuologa, którzy swoimi komentarzami doprowadzili do bardzo groźnej, niebezpiecznej zadymy na tym forum. Ale, póki co, sytuacja już została opanowana. Bogu dziękujmy! Ducha nie gaśmy!.... !!!!! NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI.....!!!!! Całą noc nie mogłem zasnąć. Teraz się trochę uspokoiłem. Idę spać. Jak się wyśpię, to zobaczę co wy tu nawypisywaliście na moim ulubionym eKutno. Pa pa, nieznośne aniołeczki! Pa pa!
Gustaw Wawrzek:
2 godzin temu
Gratulacje !!!!
Mateusz Sopielka:
2
 · 
3 godzin temu
a TAKA miała być AMERYKA -II stopień ????
Lucjusz Plater:
3 godzin temu
Nie rozumiem, jakie głosowanie, jaki plebiscyt na policjanta? Za swoją pracę dostaje pieniądze czy pracuje za darmo
Felicjan Matliński:
3 godzin temu
Który z oddziałów kutnowskiego szpitala nie wszedł do sieci, czy weszły wszystkie?
Filip Kocieł:
2
 · 
3 godzin temu
I stopień czyli najniższy.
Gwidon Sypajło:
4 godzin temu
Może się z narcyzmu wyleczą dzięki temu
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Wróć,winno być natomiasdeco /art -deco...
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Natomias/winno być natomiasd
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Walenty Wielki- ludzie z Margaryny na temat PRĄDU najlepiej by było ,żeby się nie wypowiadali,również dla nich. Podpowiem jedynie ,że przy odrobinie szczęścia( a tacy z reguły je mają) w jedną z dziurek mogą włożyć nawet ... Natomias kombinować przy obydwu dziurkach odradzam nawet złodziejom komentarzy ! A przez grzeczność i zasady obowiązujące na e-Kutno nie wspomnę co można zrobić drutem w innych dziurkach...absolwent Staszica,sympatyk WNZK
Doroteusz Błażewski:
4 godzin temu
W tym mieście ludzie przez cały czas robieni są w chu...Zawsze, bo się boją odezwać. Dziś zebranie w spółdzielni. Ciekawe czy ktoś powie prawdę czy znów poklepią pa na prezesa.
Tymon Solipsa:
2
 · 
4 godzin temu
Na SGGW? A tutaj na miejscu takie renomowane uczelnie?
Mirosława Marcinek:
5 godzin temu
Na razie to się nauczyciceli z prywatnej ośmieszyli z tą napinką. Co to miało nie być - Staszic miiał paść, Kasprowicz też, a prywatna miała być potęgą. Dużo godzin będą mieli ci wybitni nauczyciele...
Oktawian Hakuba:
5 godzin temu
Ktoś się nie potrafi pogodzić z faktami, Pomysł nie wypalił i tyle, Jak się rozejdzie, że nitk tam się nie chce uczyć, w przyszłtm roku chętnych będzie jeszcze mniej.
Bogusław Passakas:
6 godzin temu
Ze swoich nie dadzą , nie martw się.
Narcyz Kaliszer:
6 godzin temu
Na stronie kutnowskiej policji figuruje jako I zastępca komendanta.Nie rozumię,jest jeszcze policjantem i startuje w konkursie.
Adrian Kwietniewski:
3
 · 
11 godzin temu
Okazy niesamowite.
Fakt Kutno mogłoby mieć swoje muzeum.
Ja sam nad rzeką Ochnią znalazłem skamieniałe muszelki.
Ale to co widzę na zdjęciach P. Leszka to coś niesamowitego co natura może wytwarzać.Najciekawsze artykuły
 ·  23
4 dni temu
Miejskie obrazki. Smród na osiedlu w centrum miasta
 ·  50
5 dni temu
Przemysław Zawadzki nadal dyrektorem Dąbrowszczaka. W czwartek konkurs na dyrektora Troczewskiego
 ·  119
5 dni temu
Radosław Bieniek szefem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w mieście
 · 
6 dni temu
Dni Pola w Strzelcach
 ·  56
6 dni temu
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
 ·  90
7 dni temu
(Aktualizacja) Kto wylewa słoną substancję na pobocza w gminie Krzyżanów?
 ·  14
8 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
8 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
9 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
9 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
14 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
14 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
15 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
19 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
19 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
19 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
21 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
22 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
23 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
23 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
23 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
24 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
24 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
24 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności