eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 30.04.2017     reklama kontakt
 
<a href="/sport,33658-mks-da-browa-g-rnicza-wygrywa-w-kutnie," title="Kutno: MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie</b><br>Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex...</div></a> <a href="/wiadomosci,33660-ostatni-raz-z-moja-klasa-kasprowicz-po-egna-tegorocznych-absolwent-w," title="Kutno: Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów</b><br>W II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza pożegnano kolejne pokolenie uczniów. ...</div></a> <a href="/kultura,33656-wystawa-body-worlds-the-cycle-of-life-wybierz-si-podczas-maj-wki," title="Kutno: Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki</b><br>W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną...</div></a> <a href="/wiadomosci,33651-wi-to-grabskiego-w-kutnie-cz-owiek-musi-sam-nad-soba-czuwa-i-soba-kierowa-by-wyrosna-na-kogo-w," title="Kutno: Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie</b><br>Święto, 85-lecie istnienia Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w...</div></a> <a href="/wiadomosci,33652-nadle-nictwo-kutno-sadzi-1000-drzew-na-minut," title="Kutno: Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę</b><br>Lasy Państwowe każdego roku sadzą ok. 500 mln drzew, to oznacza,...</div></a> <a href="/wiadomosci,33642-joanna-kowalska-z-kasprowicza-mistrzem-wiedzy-o-redniowieczu," title="Kutno: Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu</b><br>Joanna Kowalska, uczennica klasy II humanistycznej II LO im. Jana Kasprowicza...</div></a> <a href="/wiadomosci,33644-szko-a-podstawowa-nr-1-w-kro-niewicach-i-gimnazjum-w-krzy-anowie-najlepsze-w-turnieju-wiedzy-o," title="Kutno: Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze </b><br>Pod hasłem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” w dniach 25 i 26...</div></a> <a href="/wiadomosci,33604-wsa-odrzuca-skarg-inwestora-nie-b-dzie-wiatrak-w-w-gminie-bedlno," title="Kutno: WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno </b><br>Mieszkańcy gminy Bedlno wraz ze Stowarzyszeniem Czysta Okolica wygrali batalię przeciw...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Stanowisko administratora bezpieczeństwa informacji w starostwie obsadzone
Beata Gawryszczak z Kutna wygrała konkurs na stanowisko głównego specjalisty Administratora Bezpieczeństwa Informacji w Starostwie Powiatowym w Kutnie.  Zostanie zatrudniona na 1/2 etatu. 

Na konkurs wpłynęły dwie oferty, które spelniły wymogi formalne, a Komisja Rekturacyjna wybrała najlepszą. Konkurs ogłoszony był drugi raz w związku z tym, że w poprzednim terminie złożone dwie oferty [więcej]
wandea, 04.12.2015 16:24|czytane: 2112 razy|40 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kto przeprowadzi konsultacje medyczne 5 tysiącom mieszkańców powiatu kutnowskiego?
16 grudnia mija składanie ofert w przetargu na przeprowadzenie specjalistycznych konsultacji medycznych w ramach projektu Żyjesz dla siebie i innych- zadbaj o zdrowie, realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Kutnie. To jeden z najważniejszych, można powiedzieć kluczowych działań tego projektu, szeroko służący społeczności powiatu kutnowskiego. 

Zamówienie obejmuje przeprowadzenie aż 3 500 konsultacji internistycznych i pediatrycznych, 1050 konsultacji kardiologicznych, 100 konsultacji neurologicznych i 300 konsultacji angiologicznych. Badania mają zakończyć się do 30 kwietnia roku przyszłego. [więcej]
wandea, 04.12.2015 16:08|czytane: 1003 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Denta Medica w Żychlinie. Cyrkon ZirkonZahn w stomatologii estetycznej
Stomatologiczny Ośrodek Zdrowia Denta Medica w Żychlinie w swojej ofercie posiada usługi z zakresu stomatologii estetycznej. 

Badania dowiodły, że zastosowanie cyrkonu nie prowadzi do powstania jakichkolwiek alergii. Jest to materiał wyjątkowo biokompatybilny z tkankami i błoną śluzową, co nie pozostaje bez znaczenia dla paradontozy i higieny jamy ustnej. Charakteryzuje się niewielką przenikalnością cieplną, co jest niezwykle ważnym czynnikiem przy uzupełnieniach protetycznych.

Denta Medica w Żychlinie. Cyrkon ZirkonZahn w stomatologii estetycznej, ./upload/articles_pakiety/28641/01_obraz.jpg


Cyrkon jest najstarszym i najczęściej występującym w skorupie ziemskiej minerałem. Jest on podstawą do wytworzenia Zirkonoxid (Yttrium stabilizowany Zirkoniumdioxid). Ten pierwszej klasy materiał od ponad 20 lat z powodzeniem stosowany jest w ortopedii, na przykład w chirurgii stawu biodrowego. Ten trudny do przerobienia materiał udało się również wykorzystać w dziedzinie stomatologii. Spośród dostępnych dziś materiałów ceramicznych cyrkon posiada znakomite właściwości biologiczne i jest bez wątpienia najlepszym i najnowocześniejszym materiałem na protezy.

Zalety
Wysoka przezierność, możliwość indywidualnego doboru koloru, brak ciemnych krawędzi, całkowity brak metalu, bardzo dobre właściwości biologiczne, najwyższa jakość, długowieczność. [więcej]
wandea, 02.12.2015 10:29|czytane: 632 razy|komentuj|czytaj cały
Podziękowania
„Żyj zdrowo - biegaj, rzucaj, skacz”
Serdecznie dziękuję wszystkim tym, którzy oddając głos, poparli nasz projekt „Żyj zdrowo – biegaj, rzucaj, skacz”. Dzięki Państwu zrealizują się nasze marzenia. Młodzież Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie będzie rozwijać zdolności lekkoatletyczne, a mieszkańcy miasta skorzystają z atrakcyjnej formy czynnego wypoczynku na świeżym powietrzu.
Wdzięczna
Małgorzata Gliczyńska
Nauczycielka  Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie
Pomysłodawczyni projektu nr 18 [więcej]
wandea, 04.12.2015 15:43|czytane: 488 razy|komentuj|czytaj cały
Zabawa mikołajkowa na Lodowisku Miejskim
Miejski Ośrodek  Sportu i Rekreacji w Kutnie zaprasza wszystkich mieszkańców naszego miasta i regionu do udziału w zabawie mikołajkowej na Lodowisku Miejskim.

Zabawa mikołajkowa na Lodowisku Miejskim, ./upload/articles_pakiety/28689/01_obraz.jpg


Tegoroczna impreza będzie jak zwykle obfitowała w liczne konkursy z pięknymi nagrodami, a gwoździem programu będą pokazy jazdy figurowej na lodzie w wykonaniu pary tanecznej, laureatów licznych zawodów, w tym również międzynarodowych - Saszy Borysowej oraz Czarka Zawadzkiego, którzy związani są z Łódzkim Towarzystwem Miłośników Łyżwiarstwa Figurowego.

Serdecznie zapraszamy miłośników łyżew w najbliższą niedzielę t.j. 6-go grudnia o godzinie 16:00, bądź 17:00 na taflę kutnowskiego lodowiska  przy ul. Kościuszki 26. [więcej]
pismak, 04.12.2015 15:33|czytane: 535 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Szachowe sukcesy uczniów kutnowskich szkół
3 grudnia w Klubie Szachowym „Piątka” Skierniewice przy Zespole Sportowych Szkół Ogólnokształcących rozegrano Rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych.

Szachowe sukcesy uczniów kutnowskich szkół, ./upload/articles_pakiety/28688/01_obraz.jpg
Szachowe sukcesy uczniów kutnowskich szkół, ./upload/articles_pakiety/28688/02_obraz.jpg
Szachowe sukcesy uczniów kutnowskich szkół, ./upload/articles_pakiety/28688/03_obraz.jpg


W zawodach wystartowało 7 czteroosobowych drużyn: SP Pukinin, SP nr 1 Łowicz, SP Nieborów, SP nr 5 Skierniewice, SP Sadkowice, Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa  im. Św. Stanisława Kostki z Kutna (skład: Weronika Zalewska, Krzysztof Wielgosz, Szymon Jaros i Jakub Kubiak, przygotowanie drużyny – s. Agnieszka Ozimek, opieka – s. Dorota Janiszewska) i Szkoła Podstawowa nr 6 im. M. Skłodowskiej-Curie w Kutnie (skład: Katarzyna Wiklak, Kacper Szerszeń, Wiktor Wiklak i Igor Filipczak).

Ostateczna kolejność w turnieju: 
1/ SP nr 5 (a właściwie - Klub „Piątka”,  zdobywca licznych medali mistrzostw Polski, Europy, tytułu Drużynowego Mistrza Świata Szkół z 2011 roku, m.in. zwycięzca  tegorocznych i ubiegłorocznych Ogólnopolskich IMS, prowadzony przez znanego trenera Bogusława Bodera) – 12 pkt.
2/ SP Nieborów (a właściwie - utytułowany Klub Szachowy Pałac Nieborów, wielokrotny finalista Mistrzostw Polski, zwykle grający w klubowych strojach,  trenowany przez Roberta Chojnowskiego) – 10 pkt.
3/ SP nr 6 Kutno – 7 pkt.
4/ SP nr 1 Łowicz – 6 pkt. [więcej]
wandea, 04.12.2015 15:21|czytane: 622 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Mikołajkowe oddawanie krwi
W sobotę 5 grudnia w godz.10.00 -12.30 na ul. Królewskiej stanie Ambulans, w którym będzie można oddać honorowo krew.

Mikołajkowe oddawanie krwi, ./upload/articles_pakiety/28687/01_obraz.jpg


W niedzielę 6 grudnia w godz. 8.00-10.30  zapraszamy do Punktu Krwiodawstwa w Szpitalu na MIKOŁAJKOWE ODDAWANIE KRWI. Wszystkich chętnych,zdrowych mieszkańców Kutna i okolic serdecznie zapraszamy z dowodem osobistym i po lekkim śniadaniu.Będą niespodzianki dla krwiodawców od MIKOŁAJA. [więcej]
wandea, 04.12.2015 15:05|czytane: 675 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie w okręgowych etapach olimpiad
Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie zakwalifikowali się do etapów okręgowych z trzech olimpiad. 

Sara Sobolewska - do etapu okręgowego 39. Ogólnopolskiej Olimpiady języka niemieckiego, Piotr Twardowski- do etapu regionalnego 39. Ogólnopolskiej Olimpiady języka francuskiego i Michał Piątek - do etapu okręgowego XLII Olimpiady Historycznej. Uczniom i ich opiekunom gratulujemy. [więcej]
wandea, 04.12.2015 15:03|czytane: 892 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
10 stycznia Finał WOŚP. Zostań wolontariuszem
Jeżeli chcesz być jednym z wolontariuszy 24 finału WOŚP- wystarczy na adres: wospsztabkutno@poczta.onet.pl przesłać swoje dane oraz zdjęcie.  Rejestracja potrwa do końca 7 grudnia. Zapraszamy na profil na FB www.facebook.com/sztabkutno.wosp

10 stycznia Finał WOŚP. Zostań wolontariuszem, ./upload/articles_pakiety/28685/01_obraz.jpg


KARTA ZGŁOSZENIA

[więcej]
pismak, 04.12.2015 14:54|czytane: 387 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Wygrali zaproszenia na Spectre w KINIE KDK
James Bond stara się odkryć prawdę dotyczącą złowrogiej organizacji SPECTRE. Kluczem do tego jest tajemnicza obrączka. Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza na kolejną odsłonę przygód Bonda.

Mamy dla Czytelników dwa podwójne zaproszenia na film. Wygrali je 
Lena Barwicka i Paweł Stańczuk. Zaproszenia należy odebrać w kasie KDK przed wybranym seansem. 

[więcej]
kultura, 04.12.2015 14:53|czytane: 898 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Które projekty w ramach budżetu obywatelskiego zostaną zrealizowane w 2016?
Są już wyniki głosowania w Kutnowskim Budżecie Obywatelskim. W głosowaniu wzięło udział 14 329 osób, które oddały 29 883 głosów ważnych. 

Które projekty w ramach budżetu obywatelskiego zostaną zrealizowane w 2016?, ./upload/articles_pakiety/28683/01_obraz.jpg
Które projekty w ramach budżetu obywatelskiego zostaną zrealizowane w 2016?, ./upload/articles_pakiety/28683/02_obraz.jpg
Które projekty w ramach budżetu obywatelskiego zostaną zrealizowane w 2016?, ./upload/articles_pakiety/28683/03_obraz.jpg


Najwięcej głosów bo 2 439 zebrał montaż windy dla niepełnosprawnych przy Kościele św. Jana Chrzciciela, potem 2 347 kolorowy plac zabaw w PM "Jarzębinka", 1295 zdobyły Matematyczne tablety z "Dziewiątki", 1289 różane boisko w sercu miasta, 1263 rozwój grupy ratownictwa medycznego w Dąbrowszczaku, Żyj zdrowo - biega, rzucaj, skacz - 1079, Amerykanski sen w Kasprowiczu 1069,  zakup i montaż informacji głosowej i wizualnej w autobusach - 1027, 100 koszy dla miasta róż - 903, Zielona przestrzeń szkolna w kutnowskim Ekonomiku - 872. Więcej w protokole poniżej. [więcej]
pismak, 04.12.2015 07:55|czytane: 2516 razy|58 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Skarga przewoźnika na działania prezydenta Kutna ograniczające konkurencję
8 grudnia Komisja Rewizyjna Rady Miasta Kutna rozpatrzy skargę Krystiana Ślebockiego "SAND-BUS" na działania Zbigniewa Burzyńskiego, prezydenta Kutna. Jak mówi wnioskodawca chodzi o zawieranie umów na udostępnienie przystanków, których właścicielem lub zarządzającym jest Miasto Kutno, w sposób sprzeczny z wymogami ustanowionymi uchwałą Rady Miasta Kutna z 23 czerwca br. w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych udostępnionych dla operatora i przewoźników oraz warunków i zasad korzystania z tych obiektów.

Skarga przewoźnika na działania prezydenta Kutna ograniczające konkurencję , ./upload/articles_pakiety/28653/01_obraz.jpg


Skarżący wnosi o podjęcie działań w zakresie zawarcia umowy z jednym z przewoźników poprzez zaniechanie niedozwolonego różnicowania pozycji podmiotów uczestniczących w transporcie drogowym tj. przewoźników wykonujących przewozy regularne. Ślebocki zapowiada, że zawiadomi Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o możliwości stosowania przez Miasto Kutno praktyk ograniczających konkurencję.

Czerwcowa uchwała Rady Miasta określiła wykaz przystanków udostępnionych dla operatora, przewoźników wykonujących przewozy regularne i regularne specjalne. Określiła też warunki i zasady korzystania z nich. I tak, wyznaczyła przystanki, które mogą być udostępnione wyłącznie operatorowi lub przewoźnikowi na linii regularnej specjalnej.

1 października br. Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta zawarł umowę z jednym z przewoźników realizujących regularne przewozy udostępniając przystanki komunikacyjne jako przewoźnikowi na linii regularnej specjalnej. Tylko trzy z tych przystanków mają charakter ogólnodostępny i mogą być udostępniane przewoźnikom realizującym przewozy regularne. Skarżący zatem uważa, że uzgodnienie w umowie pozostałych przystanków jest sprzeczne z prawem, czyli z uchwałą Rady Miasta Kutna i stanowi nienależyte wykonanie tej uchwały. [więcej]
wandea, 03.12.2015 21:44|czytane: 1682 razy|27 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Policjanci mogą agitować w wyborach. Protest wyborczy oddalony
Pod koniec października w związku z uzupełniającymi wyborami do Rady Miasta Kutna otrzymaliśmy pytania Czytelników dotyczące radnego miejskiego i jednocześnie policjanta, dzielnicowego Łukasza Walczaka, który agitował wraz z dr Jackiem Saramonowiczem wówczas kandydatem do tejże rady podczas kampanii wyborczej. Panowie wspólnie odwiedzali z ulotkami mieszkańców Kutna w okręgu 7 i jednocześnie części objętej działaniami dzielnicowego. Czytelnicy przy tej okazji pytali również o to czy policjant w ogóle może być radnym. Jak się dowiedzieliśmy informacje z artykułu stały się potem dowodami w proteście wyborczym złożonym przez dr Dariusza Stokwiszewskiego również kandydującego w wyborach uzupełniających do rady miasta. 

Policjanci mogą agitować w wyborach. Protest wyborczy oddalony, ./upload/articles_pakiety/28679/01_obraz.jpg


W październiku zapytaliśmy Komendanta Głównego Policji o komentarz w sprawie prowadzenia kampanii wyborczej innemu kandydatowi przez policjanta, jednak w tej sprawie wypowiedziała się zań rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi i sprawa została przekazana do macierzystej jednostki dzielnicowego czyli Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. Mł. insp. Joanna Kącka poinformowała wówczas, że Komendant Powiatowy Policji w Kutnie insp. Jan Kuropatwa polecił przeprowadzić postępowanie wyjaśniające mające na celu ustalenie czy nie doszło do naruszenia dyscypliny służbowej lub zasad etyki zawodowej przez dzielnicowego. Kącka wyjaśniła również, że w okresie od 8 do 16 października 2015 roku funkcjonariusz Policji przebywał na urlopie wypoczynkowym i w trakcie pobytu na urlopie  zaangażował się w kampanię wyborczą dr Jacka Saramonowicza.

Dziś otrzymaliśmy odpowiedź, że postępowanie na kutnowskiej komendzie zakończyło się 19 listopada. 
- Postepowanie wyjasniające zostało wszczęte 20.10.2015 roku. Zakończyło się 19.11.2015 r. tym, że po przeprowadzonych czynnościach wyjasniających stwierdzono, że funkcjonariusz nie złamał zasad etyki zawodowej ani dyscypliny służbowej w związku z powyższym odstapiono od wszczęcia postepowania dyscyplinarnego przeciwko niemu - informuje pokom. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno.

Z kolei wczoraj dowiedzielismy się, że zakończył się również etap postępowania związanego ze złożeniem protestu wyborczego przez dr Stokwiszewskiego.

- Kandydata we wspomnianej kampanii czynnie wspierał obecny radny Rady Miasta Łukasz Walczak. Być może nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że w/w jest funkcjonariuszem Policji w służbie czynnej, a jego rewir w znacznej części pokrywa się z obszarem obejmującym obwód głosowania, w którym Jacek Saramonowicz i Dariusz Stokwiszewski kandydowali na funkcję radnego - czytamy w proteście. - Zależność mieszkańców od dzielnicowego w pewnych kwestiach jest znaczna. Jest bardzo prawdopodobne, że policjant już samą swoją obecnością w towarzystwie kandydata na radnego „jego” obwodu, w kontekście wyborów, może wywrzeć wpływ na zachowania wyborcze mieszkańców, a nawet wyraźnie sugerować na kogo dany wyborca winien oddać swój głos. [więcej]
wandea, 03.12.2015 17:03|czytane: 1893 razy|118 komentarzy|komentuj|czytaj cały
PCC Intermodal uruchomi nowy produkt w relacji Kutno-Duisburg
PCC Intermodal, Hupac i Kombiverkehr uruchomią od stycznia 2016 nowy produkt intermodalny w relacji Kutno-Duisburg, podało PCC.

PCC Intermodal uruchomi nowy produkt w relacji Kutno-Duisburg

- Od nowego roku wspólny serwis pomiędzy Polską i Zagłębiem Ruhry będzie oferowany 4 razy w tygodniu - czytamy w komunikacie. - Z Kutna i Duisburgu kontenery mogą efektywnie dotrzeć do dowolnego miejsca za pomocą sieci partnerów na obu końcach korytarza Duisburg-Kutno.

PCC Intermodal to spółka notowana na GPW od 2009 roku. Jej działalność obejmuje organizację transportu ładunków w kontenerach w oparciu o rozkład regularnych połączeń kolejowych pomiędzy terminalami intermodalnymi [więcej]
wandea, 03.12.2015 22:02|czytane: 469 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nowa Miejska Rada Działalności Pożytku Publicznego w Kutnie
1 grudnia prezydent Kutna powołał nową Miejską Radę Działalności Pożytku Publicznego. Zasiada w niej 12 członków, w tym: 6 przedstawicieli organizacji, 3 przedstawicieli Rady Miasta oraz 3 przedstawicieli prezydenta.

Głosowanie na kandydatów do rady z organizacji pozarządowych odbywało sie od 4 do 18 listopada. Następujący kandydaci znaleźli się w powołanej przez prezydenta na nową trzyletnią kadencję radzie:  Mariusz Guzek - zgłoszony przez – zgłoszony przez Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej „SL SALOS”, Ks. Henryk Chibowski - Oratorium Bł. Michała Rua, Dawid Stanowski – Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Kutnie, Małgorzata Złotowska - Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło nr 1 w Kutnie, Małgorzata Wielkopolan Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej oraz Halina Olesińska – Łódzki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża.

W Miejskiej Radzie Działalności Pożytku Publicznego zasiądą też radni Grzegorz Chojnacki, Jan Dębski, Beata Włodarczyk. Zostali oni wyznaczeni na ostatniej sesji rady miasta. Zbigniew Burzyński, prezydent miasta z kolei desygnował swoich przedstawicieli i są nimi: Edyta Michalska – Zastępca Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Ewidencji Działalności Gospodarczej,  Paulina Matysiak [więcej]
wandea, 03.12.2015 15:24|czytane: 880 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jak skutecznie ubiegać się o dotację? ARRK prowadzi szkolenia dla przedsiębiorców
Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. zaprasza na szkolenie na temat "Jak skutecznie ubiegać się o dotację". Szkolenie skierowane jest do przedsiębiorców, w tym przede wszystkim osób zaangażowanych w proces ubiegania się o dotację.

Szkolenie i warsztaty z zakresu opracowywania wniosków unijnych oraz zasad efektywnego aplikowania o dofinansowanie w praktyce odbędą się w dniach 10-11 grudnia w siedzibie ARRK S.A. przy ul. Wyszyńskiego 11.

Szczegółowy plan szkolenia i karta zgłoszeniowa na stronie www.arrk.pl  [więcej]
wandea, 03.12.2015 12:21|czytane: 492 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Miejskie obrazki. Brudna jesień w Kutnie w pełni
Czytelnik eKutno.pl nadesłał do redakcji zdjęcia jesieni w Kutnie jako przykład braku rzetelnego sprzątania w mieście. Po weekendzie warto posprzątać.

Miejskie obrazki. Brudna jesień w Kutnie w pełni , ./upload/articles_pakiety/28676/03_obraz.jpg
Miejskie obrazki. Brudna jesień w Kutnie w pełni , ./upload/articles_pakiety/28676/06_obraz.jpg
Miejskie obrazki. Brudna jesień w Kutnie w pełni , ./upload/articles_pakiety/28676/09_obraz.jpg


Jedynym komentarzem może być prośba do kutnowskiego magistratu o zwrócenie uwagi na pracę służb sprzątających. [więcej]
pismak, 03.12.2015 12:13|czytane: 1372 razy|30 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Finał SZLACHETNEJ PACZKI zbliża się wielkimi krokami! Na darczyńców czeka jeszcze 10 rodzin
12 i 13 grudnia w całej Polsce odbędzie się Finał SZLACHETNEJ PACZKI, czyli czas kiedy przygotowana pomoc trafia do rodzin.

Finał SZLACHETNEJ PACZKI zbliża się wielkimi krokami! Na darczyńców czeka jeszcze 10 rodzin, ./upload/articles_pakiety/28677/01_obraz.jpg


- Wyzwaniem na dzień dzisiejszy jest zaspokojenie dobrze rozeznanych potrzeb rodzin bądź osób samotnych, które pomocy potrzebują, choć o nią nie prosiły. Dlatego szukamy Darczyńców, którzy nam w tym pomogą - mówi Justyna Szadkowska, lider Szlachetniej Paczki w Rejonie Kutno.

Darczyńcy przeważnie przygotowują paczki nie sami, lecz w grupach, ze swoją rodziną, przyjaciółmi, kolegami z pracy czy studiów. Darczyńcami zostają całe klasy szkolne, stowarzyszenia i firmy. Średnio SZLACHETNĄ PACZKĘ dla jednej rodziny przygotowuje 36 osób. [więcej]
wandea, 03.12.2015 11:58|czytane: 580 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Mikołajki w Aquaparku Kutno[więcej]
wandea, 03.12.2015 11:51|czytane: 388 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sukcesy słuchaczy ZSCKR w Mieczysławowie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łodzi ogłosiła wyniki egzaminów zawodowych w sesji jesiennej.  Uczestnicy kursu kwalifikacyjnego z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Macieja Rataja w Mieczysławowie w stu procentach zdali egzamin zawodowy w kwalifikacji R.03 – prowadzenie produkcji rolniczej. W ten sposób słuchacze zdobyli kwalifikacje rolnicze niezbędne do prowadzenia gospodarstwa i pozyskiwania środków z funduszy unijnych.

Sukcesy słuchaczy ZSCKR w Mieczysławowie, ./upload/articles_pakiety/28674/01_obraz.jpg
Sukcesy słuchaczy ZSCKR w Mieczysławowie, ./upload/articles_pakiety/28674/02_obraz.jpg
Sukcesy słuchaczy ZSCKR w Mieczysławowie, ./upload/articles_pakiety/28674/03_obraz.jpg


Jednocześnie ZSCKR im. M. Rataja w Mieczysławowie zaprasza osoby dorosłe na kurs w kwalifikacji R.16 – nadzorowanie i organizacja produkcji rolniczej, dający tytuł technika rolnika. Nauka w ramach kursów jest bezpłatna i odbywa się w soboty i niedziele. [więcej]
wandea, 03.12.2015 11:44|czytane: 1127 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zawodnicy i trener Polfarmexu Kutno odwiedzili podopiecznych ośrodka
Koszykarze Polfarmexu Kutno gościli w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 1 w Kutnie. W spotkaniu z wychowankami udział wzięli zawodnicy Farmaceutów: Grzegorz Grochowski i Michał Gabiński oraz trener Jarosław Krysiewicz. Wizyta odbyła się w ramach Europejskiego Tygodnia Koszykówki Olimpiad Specjalnych i miała na celu integrację środowiska koszykarskiego z młodzieżą.

Zawodnicy i trener Polfarmexu Kutno odwiedzili podopiecznych ośrodka, ./upload/articles_pakiety/28673/01_obraz.jpg


Spotkanie rozpoczęło się od odegrania oficjalnego hymnu Olimpiad Specjalnych. Następnie wychowankowie wchodzący w skład drużyny Lwów Kutno, która w miniony weekend wywalczyła srebrny medal na Ogólnopolskim Turnieju Piłki Koszykowej odebrali z rąk trenera Krysiewicza i dyrektor ośrodka pamiątkowe szaliki. W dalszej części spotkania młodzież miała szansę zadawania zawodnikom pytań oraz ćwiczenia koszykarskich umiejętności pod okiem swoich ulubieńców. Po części oficjalnej nadszedł czas na wspólne zdjęcia, rozdawanie autografów oraz możliwość wykonania sobie tzw. „selfie” z obecnymi koszykarzami. [więcej]
pismak, 03.12.2015 10:21|czytane: 457 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
I ty możesz zostać Mikołajem w niedzielę
Kutnowski Dom Kultury zaprasza 6 grudnia o godz. 14.00 na mikołajkowy koncert finałowy. Jak co roku na scenie KDK dzieci, zaprezentują piosenkę, wierszyk lub układ taneczny dla swoich najbliższych.

I ty możesz zostać Mikołajem w niedzielę, ./upload/articles_pakiety/28670/01_obraz.jpg


Bilety w cenie 5 zł do nabycia w kasie KDK, CTMiT oraz w sprzedaży ONLINE. [więcej]
wandea, 03.12.2015 08:53|czytane: 878 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Akcja profilaktyczna podczas Światowego Dnia AIDS
We wtorek, 1 grudnia w ramach Światowego Dnia AIDS w Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Kutnie odbyła się akcja profilaktyczna, podczas której uczniowie zapoznali się z problematyką HIV/AIDS.

Akcja profilaktyczna podczas Światowego Dnia AIDS, ./upload/articles_pakiety/28660/01_obraz.jpg
Akcja profilaktyczna podczas Światowego Dnia AIDS, ./upload/articles_pakiety/28660/02_obraz.jpg
Akcja profilaktyczna podczas Światowego Dnia AIDS, ./upload/articles_pakiety/28660/03_obraz.jpg


Młodzież uzyskała informację na temat rozróżniania stanu zakażenia i choroby, znajomości bezpiecznych kontaktów z zakażonymi. W ramach solidarności z ludźmi chorymi na AIDS, każdy miał przypiętą tym dniu czerwoną kokardkę. [więcej]
wandea, 03.12.2015 09:00|czytane: 441 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Starosta dał zgodę na budowę, Boczkaja nie komentuje. Utrudnienia na Sobieskiego do piątku
Dziś Mariusz Nowogórski, mieszkaniec Kutna spotkał się z wiceprezydentem Jackiem Boczkają w sprawie opisywanych przez nas wczoraj utrudnień w ruchu drogowym na tej ulicy i uciążliwości oraz obaw mieszkańców jakie niesie ze sobą budowa apartamentowca.  Trwa budowa przyłącza kanalizacji deszczowej i na podstawie zmian w organizacji ruchu odcinek ulicy Sobieskiego od skrzyżowania z Kołłątaja, w kierunku parku Traugutta jest zamknięty, wyznaczono objazdy. Utrudnienia mają trwać do piątku. Mieszkańcy nie mogą dojechać do swoich posesji i są zaskoczeni, ponieważ nie zostali przygotowani na tygodniowe kłopoty ani przez inwestora, ani przez Urząd Miasta Kutna.

We wtorek jeden z mieszkańców poruszył ten temat na rozmowie z Jackiem Boczkają, zastępcą prezydenta Kutna oraz próbował poruszyć ogólne obawy sąsiadów nowej inwestycji.

17 grudnia 2014 roku pan Mariusz zwrócił się na piśmie do Urzędu Miasta Kutna z zastrzeżeniem do budowy wielokondygnacyjnego apartamentowca z garażami i parkingiem przy ulicy Sobieskiego. Podnosił w piśmie kwestie zasłaniania światła przez tak duży budynek okolicznym mniejszym w zabudowie parterowej, planowanie parkingu na 14 aut, ze względu na kumulację spalin, hałas w dzień i w nocy spowodowany przez ruch tych samochdów. Mieszkaniec pisał również o tym, że w sytuacji kiedy w każdym domku jest ogrzewanie piecowe, węglowe sytuacja ta nie wpłynie na roszczenie ze strony inwestora zmiany sposoby ogrzewania przez sąsiadów apartamentowca. Nowogórski wnosił również o uzyskanie statusu strony i aby każdy właściciel domku obok mógł nią być.  

Starosta dał zgodę na budowę, Boczkaja nie komentuje. Utrudnienia na Sobieskiego do piątku, ./upload/articles_pakiety/28650/01_obraz.jpg
Starosta dał zgodę na budowę, Boczkaja nie komentuje. Utrudnienia na Sobieskiego do piątku, ./upload/articles_pakiety/28650/03_obraz.jpg
Starosta dał zgodę na budowę, Boczkaja nie komentuje. Utrudnienia na Sobieskiego do piątku, ./upload/articles_pakiety/28650/07_obraz.jpg


Odpowiedź zastępcy prezydenta Kutna Jacka Boczkai otrzymał pan Mariusz pod koniec września 2015 roku. Dziś mieszkaniec mówił o bardzo długim czasie oczekiwania na odpowiedż. Co więcej wiceprezydent pisze w niej, że 30 stycznia 2015 wydano pozytywną decyzję w sprawie inwestycji a mieszkaniec miał 14 dni na odwołanie a tego nie zrobił. Tym samym decyzja uprawomocniła się 27 lutego br. Resztę spraw poruszonych Boczkaja uznał za daleko wykraczające poza kompetencje Urzędu. 

Dziś mieszkaniec wrócił do generalnego pytania kto wydał zgodę na budowę tego typu obiektu przy żydowskim cmentarzu, wśród zabudowy parterowej i przy skrzyżowaniu. Mieszkańców bulwersuje fakt niewielkich odległości balkonów, okien od okolicznych podwórek, niewielkie odległości, które pozostaną na przejazd samochodów na parking w głębi nieruchomości przy cmentarzu żydowskim. Oczywiście zastępca prezydenta uznał pytanie za retoryczne, ponieważ nie samorząd miejski wydaje pozwolenia na budowę tylko Starosta Kutnowski. 

- Jak się pan prezydent ustosunkuje do tego, że pomimo zastrzeżeń budowa trwa?- zapytał mieszkaniec.
- Nie będę się ustosunkowywał do tego. Jeśli zostało wydane pozwolenie zgodnie z przepisami, miasto jedynie wydaje decyzję o warunkach zabudowy, pozwolenie na budowę zostało wydane zgodnie z przepisami - odpowiedział Boczkaja.
- Budynek miał być parterowy, potem wyszło inaczej, ludzie się odwoływali ...
- Ale proszę miasta w to nie mieszać. Miasto nie ma nic do pozwolenia na budowę - nie dał dokończyć panu Mariuszowi wieceprezydent.-  Możemy rozmawiać o zamknięciu drogi. Została zatwierdzona czasowa organizacja ruchu, to też wydaje starosta, wszystkie uzgodnienia są zrobione, więc my wydaliśmy pozwolenie na zajęcie pasa ruchu drogowego. Objazdy są porobione, znaki są porobione. Jak kierowcy jeżdżą na pamięć i nie uważają na znaki to ich sprawa. 
- To pójdziemy do Starosty. Tak jeźdżą na pamięć, tylko że tam na skrzyżowaniu nie ma dobrego oświetlenia, znaków nie widać i pierwszego dnia wielkie korki były i policja - wtrącił mieszkaniec. [więcej]
wandea, 02.12.2015 17:09|czytane: 2339 razy|25 komentarzy|komentuj|czytaj cały
KABARET POD WYRWIGROSZEM w Żychlinie
Żychliński Dom Kultury serdecznie zaprasza 8 stycznia o godz.20.30 na KABARET POD WYRWIGROSZEM.

KABARET POD WYRWIGROSZEM w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/28668/01_obraz.jpg


Cena biletu 50 zł, bilety do nabycia w sekretariacie ŻDK. [więcej]
kultura, 02.12.2015 17:39|czytane: 470 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kutnowscy mundurowi nagrodzeni
Asp. Konrad Machnik z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie oraz sekc. Michał Filipiak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie odebrali wczoraj nagrody w finale XVI konkursu „Najlepszy policjant i strażak województwa łódzkiego 2015”.

Kutnowscy mundurowi nagrodzeni, ./upload/articles_pakiety/28666/01_obraz.jpg
Kutnowscy mundurowi nagrodzeni, ./upload/articles_pakiety/28666/02_obraz.jpg


Wczoraj, 1 grudnia w Patio Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla najlepszych policjantów i strażaków województwa łódzkiego. Odznaczono 41 funkcjonariuszy, w tym 22 policjantów i 19 strażaków. Asp. Konrad Machnik znalazł się wśród najlepszych dzielnicowych, a sekc. Michał Filipiak został Honorowym Dawcą Krwi PSP w 2015 roku. [więcej]
redaktor, 02.12.2015 16:01|czytane: 1422 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mikołajki w Żychlinie


[więcej]
wandea, 02.12.2015 17:37|czytane: 434 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wiesław Bryłka: Strategia zarządzania szpitalem jest błędna
Na sesji Rady Powiatu w Kutnie w poniedziałek przewodniczący Marek Jankowski przeczytał pismo Stowarzyszenia Ogólnopolska Inicjatywa Obywatelska o sytuacji kutnowskiego szpitala skierowane do radnych. 

Wiesław Bryłka: Strategia zarządzania szpitalem jest błędna , ./upload/articles_pakiety/28665/01_obraz.jpg
Wiesław Bryłka: Strategia zarządzania szpitalem jest błędna , ./upload/articles_pakiety/28665/02_obraz.jpg


Przytaczamy jego treść na prośbę Wiesława Bryłki, prezesa Stowarzyszenia. [więcej]
redaktor, 02.12.2015 15:17|czytane: 1198 razy|23 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mikołajki w Kinie KDK
Kutnowski Dom Kultury zaprasza do Kina na Mikołajki w sobotę 5 grudnia. W programie ostatni w tym sezonie seans Listów do M. 2. 

Mikołajki w Kinie KDK

[więcej]
kultura, 02.12.2015 17:45|czytane: 455 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Spotkanie z malarką Agnieszką Sapińską
Zespół Szkół nr 4 im. Zygmunta Balickiego w Kutnie-Azorach zaprasza społeczność lokalną na spotkanie z malarką Agnieszką Sapińską, mieszkanką Piątku.

Spotkanie z malarką Agnieszką Sapińską, ./upload/articles_pakiety/28579/01_obraz.jpg


Spotkanie odbędzie sięw piątek, 4 grudnia o godzinie 17.00 w ZS nr 4. Wstęp wolny. Na spotkaniu będzie można kupić obrazy malarki. [więcej]
wandea, 02.12.2015 13:58|czytane: 521 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl BEZPŁATNE WARSZTATY dla Seniora AktywnaBabcia.pl
Interesujące wykłady z różnych dziedzin, masa dobrej zabawy oraz miło spędzony czas- to wszystko ma dla Was w ramach projektu AktywnaBabcia.pl. Już w lutym w Kutnie BEZPŁATNE WARSZTATY dla Seniora. Wejdź na stronę aktywnababcia.pl i zarejestruj się.

Pod patronatem eKutno.pl BEZPŁATNE WARSZTATY dla Seniora AktywnaBabcia.pl, ./upload/articles_pakiety/28663/01_obraz.jpg


Projekt AktywnaBabcia.pl powstał z myślą o osobach powyżej 55 roku życia. Podczas BEZPŁATNYCH WARSZTATÓW, które będą odbywały się w całej Polsce oraz m.in. w Kutnie, zaproszeni przez nas specjaliści oraz nasi Partnerzy, będą prowadzić wykłady przydatne w życiu Seniora. Zdrowie i uroda, bezpieczeństwo, farmacja to tylko z kilka z wielu tematów, które będziemy poruszać na spotkaniach. Nie obędzie się również bez konkursów i atrakcyjnych nagród, sponsorowanych przez naszych Partnerów. A wszystko to stworzyliśmy, by umilić Wam czas, przekazać parę cennych informacji i pokazać wszystkim, że życie Seniora nie jest nudne!!

12 lutego 2016r. w Kutnie. Więcej informacji co do godziny oraz miejsca niebawem. [więcej]
wandea, 02.12.2015 10:49|czytane: 520 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bezpłatne nauka jazdy na łyżwach na miejskim lodowisku
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie od soboty 5 grudnia prowadzi bezpłatne nauki jazdy na łyżwach.

Lekcje będą się odbywały na Lodowisku Miejskim w Kutnie, pod okiem doświadczonego instruktora. Zapraszamy chętnych w każdym wieku, w soboty pomiędzy godz. 11:00 a 12:00. [więcej]
wandea, 02.12.2015 10:43|czytane: 532 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kiermasz bożonarodzeniowy we Włocławku
Przed nami radosny czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom miłośników rodzimych wyrobów, organizuje już po raz dwunasty kiermasz bożonarodzeniowy, na który zaprosiło twórców ludowych i rękodzielników. Można będzie od nich nabyć tradycyjne oraz współczesne, ale ręcznie wykonywane ozdoby i przedmioty, które ucieszą niejedną obdarowaną nimi osobę.

Kiermasz bożonarodzeniowy we Włocławku , ./upload/articles_pakiety/28661/01_obraz.jpg


Kiermasz odbędzie się w niedzielę 6 grudnia w godz. 10.00-15.00, w Muzeum Etnograficznym przy ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6.

Na stoiskach przygotowanych przez ponad 50 wystawców pojawią się bombki, łańcuchy, aniołki, gwiazdki, mikołaje, kartki świąteczne, stroiki i choinki, obrusy, serwety, bieżniki, rzeźby, świeczniki, wyroby garncarskie, deski kuchenne, torby, biżuteria, kosmetyki, zabawki itp. [więcej]
kultura, 02.12.2015 10:03|czytane: 385 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Tomasz Rzymkowski z Kutna w Krajowej Radzie Sądownictwa
Kutnowianin, Tomasz Rzymkowski, Poseł Kukiz'15 został wybrany przez Sejm do Krajowej Rady Sądownictwa, konstytucyjnego organu stojącego na straży niezależności sądów i niezawisłości sędziów, który m.in. opiniuje akty normatywne dotyczące sądownictwa i ocenia kandydatury na urzędy sędziowskie.

Krajowa Rada Sądownictwa liczy 25 osób, posłowie wybierają czterech z nich. Oprócz Rzymkowskiego członkami KRS zostali Borys Budka (PO), [więcej]
wandea, 02.12.2015 09:45|czytane: 833 razy|16 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sara Sobolewska ze "Staszica" Mistrzynią Ortografii Powiatu Kutnowskiego
W Zespole Szkół Nr 1 w Krośniewicach w poniedziałek odbyła się XIV edycja konkursu "Mistrz Ortografii Powiatu Kutnowskiego". Tradycyjnie, honorowy patronat nad konkursem objęli: Burmistrz Krośniewic oraz Starosta Kutnowski.

 Sara Sobolewska ze
 Sara Sobolewska ze


Konkurs przygotowany został przez nauczycielki języka polskiego: Sylwię Ławniczak, Aleksandrę Marciniak, Grażynę Modlińską, Urszulę Herłazińską oraz Julitę Szczepankiewicz, tekst dyktanda opracowała Sylwia Ławniczak.

Oto zwycięzcy konkursu:
I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii Powiatu Kutnowskiego zdobyła Sara Sobolewska z Zespołu Szkół nr 1 im. S. Staszica w Kutnie  – 90 punktów
Nagrodę  specjalną, ufundowaną  przez Burmistrza Krośniewic, zdobyła Dominika Lubasińska z Zespołu Szkół Nr 1 w Krośniewicach - 90 punktów
II miejsce zajęła Dominika Lubasińska z Zespołu Szkół Nr 1 w Krośniewicach - 90 punktów
III miejsce zajęła Sylwia Michalak z I Liceum Ogólnokształcącego im. J.H. Dąbrowskiego w Kutnie – 87 punktów [więcej]
wandea, 02.12.2015 09:31|czytane: 947 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja
Maj niesie radość! Kwitnie nadzieją na nieodgadnione. Przed chwilą odrodziliśmy się wraz z porami roku lub jak wolą wierzący w Boga... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas
W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną wystawę z cyklu BODY WORLDS & The Cycle of Life twórcy techniki plastynacji dr. Guntera von Hagensa. Wstęp na wystawę w... [więcej]
Sport
MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie
Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex Kutno przegrał z MKS Dąbrowa Górnicza 76:85. W kwartach było 28:25, 15:23, 10:24, 23:13. Dla Polfarmex Kutno punktowali: M. Marek 4, J. Jarecki 14, M. Sałasz 15, O. Emegano 4, M.... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam Działkę budowlaną Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 938mkw, uzbrojoną, na nowo powstającym osiedlu Dybów II.... [czytaj więcej]
Sprzedam działkę rolną Sprzedam 55 arów ziemi w Luboradzu. Cena 17000. Telefon 509384718 lub 502515281.... [czytaj więcej]
Praca dla kucharki - Gostynin Potrzebna kucharka od zaraz.... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
Praca dodatkowa dla każdego – plus poradnik rnWitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. ... [czytaj więcej]
wynajmę Wynajmę lub sprzedam mieszkanie w centrum Kutna, stare budownictwo. – TBS. Mieszkanie jest wysokie, ciepłe, z cegły, na I piętrze. Dwa pokoje (duży pokój 20 m), drugi ok.13 m. kuchnia, ła... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Servis Masz kłopot z komputerem? Zadzwoń. Naprawa w domu klienta. Szybko i tanio. Oferuje pomoc i doradztwo przy rozbudowie oraz modernizacji sieci , komputera oraz doborze oprogramowania.... [czytaj więcej]
Działające serwisy www - sprzedam Na sprzedaż mam serwisy internetowe - gotowe i działające - każdy ma po kilka lat. Serwisy są odwiedzane i na autorskim oprogramowaniu. www.sogl.pl (8 lat, 120-270uu/dzień, 10-70tys odsłon/dzie... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
Dom 8km od Kutna sprzedam Sprzedam dom murowany 8 km od Kutna przy asfaltowej drodze na ogrodzonej działce ok 1200 mkw. 2 pokoje, kuchnia, łazienka z WC, przedpokój CO węglowe. Może być umeblowane i ze sprzętem AGD. ... [czytaj więcej]
Jesteś dorosły i chcesz mówić po niemiecku? Witaj,rnSpecjalizuję się w nauce języka niemieckiego przez Skype.rnSkutecznie uczę osoby, które pracują w Polsce, za granicą lub jadą rndo Niemiec, Austrii i Szwajcarii.rn rnMam na imię Jolan... [czytaj więcej]
Sprzedawca / Sprzedawczyni Jesteśmy znaną marką, liderem w swojej kategorii. Nasze sklepy znajdują się w najlepszych Centrach Handlowych w Polsce. Zależy nam na stałym rozwoju, dlatego poszukujemy kreatywnych osób do sk... [czytaj więcej]
Legginsy RUN BABY RUN Legginsy sportowe do każdego rodzaju ćwiczeń: do biegania, na fitness, czy taniec. Doskonała sportowa dzianina oddychająca, elastyczna, pracuje z Twoim ciałem. Szeroki wzmacniany pas pozostaje n... [czytaj więcej]
Segment Oddam za darmo segment. ... [czytaj więcej]
Opiekun/ka seniora Josefa po zawale, 68 lat InterKadra jest działającą na rynku europejskim renomowaną Agencją Pracy Tymczasowej, Doradztwa Personalnego oraz Pośrednictwa Pracy na terenie RP i za granicą, wpisaną na podstawie Certyfikat... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Beniamin Kurojed:
2 minut temu
Leopold to martwe ciało. Takie bez serca i bez duszy śmierdzące ciało. Ludzki szkielet to przy nim rewelacja. Nie wstydźmy się swojej anatomii.
Ursus Wincenty Hwalibog:
2
 · 
2 minut temu
donosiciel się znalazł zas...y
Przemysław Okoń:
3
 · 
8 minut temu
piotrze kmita, a ja się zgadzam z wpisem Rufina bo jest to wpis mądry , rzeczowy itd. Dlatego zrób co masz zrobić mafijny fagasie ,a potem pisz na Berdyczów i pochwal się tym jaki jesteś głupi i mierny . hahahahahahaha
Beniamin Kurojed:
2
 · 
15 minut temu
Jaka mac, taka nać.
Beniamin Kurojed:
22 minut temu
Bo w Polsce dzisiaj to się dzieje tak: naukowców dużo, a uczonych brak. I co? I nic!
Beniamin Kurojed:
26 minut temu
Kiedyś "Kasprowicz" to było coś. Teraz "Kasprowicz" to nic.
Apoloniusz Błaszkowski:
2
 · 
2 godzin temu
Człowieczku przecież takie zdjęcia są w książkach do anatomii , biologi , nauki o człowieku. Co cię w nich drażni? To przecież pokazuje twoje ciało a co brzydzisz się nim?
Apoloniusz Błaszkowski:
2 godzin temu
Janusz i tobie podobni . Z was nie zrobią preparatów bo trudno doszukać się mózgu.
Dominik Neoforensis:
2
 · 
3 godzin temu
Córeczki z wielkimi dupami trzeba napaść i napoić.
Dacjan Tetyaniec:
4 godzin temu
Żeby tylko na szkło
Edgar Puch:
4 godzin temu
Ten ma największe hojności porywy,Komu fortuna odmówiła mienia;A ten najbardziej bywa gadatliwy,Co nie ma właśnie nic do powiedzenia.
Edgar Puch:
5 godzin temu
Tam, gdzie w sercach bezmyślność i bierność,Krzewić się może tylko ciemnota i mierność.
Emilian Tymna:
6 godzin temu
Jak się pracuje w PR i używa takich sformułowań i ma się tak ubogie słownictwo i kompletny brak kultury to zostaje tylko miejska micha
Olimpia Wilkowszczak:
6 godzin temu
Nowoczesna w Kutnie nieźle zaczęła, ale gdy dołączył radny Ziółkowski plus pewna pani - miłośmiczka Łebskiego, to partia znalazła się w locie pikującym. Nie wiem, czy to wszystko się dzieje za zgodą pana Tomasza czy też on po prostu nie panuje nad pewnymi rzeczami.
Gaweł Wacowski:
6 godzin temu
Program Nowoczesnej to wartości i cle Czyżby główną wartością była micha, a celem micha?
Przemysław Zwowitzki:
6 godzin temu
Zanim mieszkańcy gminy połapią sie, Burzyński swojego człowieka wsadzi, będzie zmiana z buraka na kartofla z Adamowic.
Czesław Boguszewski:
6 godzin temu
Ten nasz błądzący w ciemnościach brat swędrowski to tak się nadaje na dobrego księdza pasterza jak brat burzyński na dziada kościelnego, a brat debich na słowika organistę. Omijam z daleka tą ciemnotę, głupotę i niecnotę. Szkoda marnować czas na paciorki, fikołki i koziołki. Babcia mówiła, że oni więcej złego niż dobrego czynią. Czuwajmy bo jak wyżej. Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą. Przekroczmy próg nadziei.
Czesław Boguszewski:
3
 · 
7 godzin temu
KCI powinni zamknąć na wieki. Tam tylko syf, kiła i mogiła. Zbój, zupa i kamieni kupa. Taka bezmózgowa dzicz bez wiary i kultury tam pracuje. Znam ich. Z jednym chodziłem do szkoły. Sami sobie bzdurne posty piszą. Żenada. Szkoda czasu tracić na czytanie i oglądanie tego beznadziejnego badziewia. Wolę z sikorkami pogadać albo z kumplami w bridża pograć lub rowerem pojeździć. Nie stać mnie na marnowanie czasu na pierdoły.
Flawiusz Marcynk:
3
 · 
7 godzin temu
Byłam na tej wystawie, GENIALNA, polecam wszystkim. Zdjęcia jak na panujące tam warunki świetne. Brawo dla fotografa i Pani Redaktor za podjęcie tematu
Gwidon Wielkołucki:
3
 · 
8 godzin temu
Nieroby darmozjady na budowę!!!!!!!!!Najciekawsze artykuły
 ·  64
4 dni temu
Czytelnicy pytają o zatrudnienie w Aquaparku Kutno i bezpłatne wejściówki
 ·  2
5 dni temu
Misje Święte w diecezji łowickiej. Wczoraj świadectwo Dobromira, dziś rozpoczęcie misji w Głogowcu
 ·  101
6 dni temu
WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno
 ·  3
6 dni temu
Kutnowskie firmy otrzymały wsparcie na innowacyjne projekty z branży motoryzacyjnej
 ·  29
10 dni temu
Co będzie w budynku po PZU w centrum Kutna?
 ·  21
11 dni temu
Dziś w TVP 1 historia byłego policjanta z Kutna
 ·  8
11 dni temu
Czytelnicy pytają: Kiedy wreszcie będzie nowa nawierzchnia na drodze Łanięta - Kąty?
 ·  29
19 dni temu
Gorąca dyskusja o opłatach za wodę i ścieki w Gminie Kutno. Radni zaproponowali podwyżki
 ·  89
19 dni temu
Będzie nowy stary Zarząd Powiatu w Kutnie?
 ·  51
19 dni temu
Ogłoszenia o manifestacji kutnowskiego ONR pod lupą łódzkiej prokuratury
 ·  11
20 dni temu
Proces Łukasza K. Media musiały opuścić salę rozpraw
 ·  5
20 dni temu
Bronka Nowicka w Kutnie. Dziecko martwi się, bo nie umie nakarmić kamienia
 ·  12
21 dni temu
Prokuratura Regionalna w Łodzi: Były policjant nie popełnił przestępstwa na komendzie
 ·  16
21 dni temu
Czyszczenia Królewskiej na Majówkę nie będzie, ale różana fontanna już tryska
 ·  12
23 dni temu
Twarzą w twarz Proletaryat w Kutnie
 ·  92
24 dni temu
Czytelnicy pytają, rzecznik starostwa odpowiada. Koszty kasacji i bezkrólewie
 ·  2
24 dni temu
Inwestycje PLK S.A.: Odnowione perony, wiadukt na Troczewskiego i przystanek Azory
 ·  88
24 dni temu
Radnej PSL przedłużono zatrudnienie w ośrodku. Nie ze mną te numery, Brunner
 · 
25 dni temu
Łukasz Wójcik: Podniebne przygody i wielka pasja
 · 
25 dni temu
Promocja szkół w coraz lepszym wydaniu. Powiatowe targi edukacyjne dla gimnazjalistów
 ·  247
26 dni temu
Kasacja starosty oddalona. Debich musi odejść
 ·  3
26 dni temu
Laureaci Super Pulsów Żychlina 2017
 · 
27 dni temu
W Komadzynie płonęła naczepa pełna trocin. Ruch na A1 odbywa się jednym pasem
 ·  2
30 dni temu
Premiery Teatru Puszek. Dobra zabawa i pouczający morał
 ·  105
31 dni temu
Praktyki samorządowe a wartości. Promocja prezydenta z naszych portfeli
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności