eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Janis w Kinie KDK. Laureaci konkursu
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza od jutra o godz. 15.00 na film Janis. Dwa podwójne zaproszenia wygrali: Anna Łuczak i Marek Terebiński. Zaproszenia będą do odbioru w kasie KDK przed wybranym seansem.

Janis Joplin to jedna z ikon światowego rocka i bogini dźwięku. Wygląda jednak na to, że to nie wszystko. Zainspirowała całe pokolenie kobiet, które zaczęły śpiewać rocka. Jej życie pełne było burzliwych romansów i uzależnień wykańczających ją fizycznie i emocjonalne. Ale jedno pozostawało niezmienne - jej całkowite oddanie muzyce. I to nie zmieniło się aż do śmierci w 1970 roku. Miała wtedy 27 lat - czytamy na www.wff.plNarratorem dokumentu jest sama Janis Joplin. Jej słowa pochodzą z listów, jakie pisała do rodziny, przyjaciół i kochanków. Odczytuje je Chan Marshall - wokalistka Cat Power. Najnowszy dokument nominowanej do Oscara reżyserki wychodzi poza rockowy stereotyp Janis Joplin [więcej]
kultura, 04.02.2016 12:14|czytane: 531 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
czytaj z eKutno.pl: Złodziejska Magia skradnie Ci kilka godzin
Trudi Canavan do czołówki autorów fantasy dołączyła dzięki trylogiom „Czarnego Maga”, „Zdrajcy” i „Era Pięciorga”. Wspólnym elementem była koncepcja magii pobieranej ze świata przez głównych bohaterów. Tak samo jest i w nowej trylogii australijskiej pisarki pt. „Prawo Millenium”. Tom „Złodziejska Magia” rozpoczynający nową przygodę w zupełnie innym uniwersum bezboleśnie wprowadza czytelnika w ciąg nieprzespanej nocy.

Jak zawsze zachęcamy Państwa do tworzenia z nami cyklu czytaj z eKutno.pl Zapraszamy do przesyłania do redakcji recenzji ostatnio przeczytanych książek (redakcja@ekutno.pl). Bardzo chętnie je opublikujemy i nagrodzimy ... książką.

czytaj z eKutno.pl: Złodziejska Magia skradnie Ci kilka godzin, ./upload/articles_pakiety/29180/01_obraz.jpg


Bohaterami „Złodziejskiej Magii” są Tyen i Rielle, żyjący w równoległych światach. Tyen jest młodym magiem i studentem historii na Akademii, poznajemy go w trakcie przeszukiwania grobowca. Znajduje w nim książkę, jednakże pustą. Okazuje się, że jest magiczna i była kiedyś kobietą o imieniu Vella oraz przechowuje wiedzę każdego, kto ją dotyka. Porozumiewa się poprzez wypełnianie pustych stron literami. Tyen zachowuje w sekrecie znalezisko. O świecie chłopaka należy wiedzieć, że jest czymś w rodzaju steampunku, tylko że zamiast pary jest magia, nieustannie wyczerpywana przez maszyny. Vella twierdzi, iż magię można uzupełniać dzięki kreatywności, ale to niesprawdzona przez tutejszych wykładowców teza, w dodatku niezwykle kontrowersyjna. Zupełnie jakby w XV wieku ktoś stwierdził, że Ziemia porusza się dookoła Słońca.

Po pewnym czasie młodzieniec wpada w tarapaty i musi uciekać z książką, ścigany przez swojego promotora profesora Kilrakera (wcale nie za to, że nie oddał w porę kolejnego rozdziału pracy licencjackiej).
Natomiast Rielle pochodzi z rodziny właścicieli farbiarni, posiada talent malarski oraz uczęszcza do szkoły w Świątyni, gdzie oddaje cześć Aniołom. Dziewczyna z miejsca wpada w tarapaty – zostaje porwana przez splamionego, człowieka który posługuje się magią, a nie jest kapłanem, ergo okrada Anioły. Rielle dzięki sprytowi udaje się zwieść porywacza i wprowadzić go wprost w ręce kapłanów. Z jednej kabały wplątuje się w drugą, gdyż pomoc w odprowadzeniu oferuje dziewczynie Izare, przystojny malarz. Domyślacie w którą stronę zmierza historia? Ważne, że potem będzie znacznie dramatyczniej, zwłaszcza dla Rielle. [więcej]
MaciejW, 04.02.2016 11:57|czytane: 416 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Budżet Gminy Żychlin uchwalony. Duża inwestycja - modernizacja budynku Urzędu Gminy
Rada Gminy Żychlin w ubiegły piątek przyjęła budżet gminy na 2016 rok. Kwota planu dochodów na ten rok wynosi około 32 mln zł, a wydatków 33, 2 mln zł. W tym roku radni zaplanowali w budżecie dużą inwestycję - przebudowę Urzędu Gminy Żychlin. 8 lutego zostaną otwarte oferty złożone w przetargu.

Budżet Gminy Żychlin uchwalony. Duża inwestycja - modernizacja budynku Urzędu Gminy, ./upload/articles_pakiety/29175/01_obraz.jpg


- Szewc bez butów chodzi jak głosi stare przysłowie. Odkładaliśmy w czasie tę inwestycję, planując jej zakres, już od jakiś 3, nawet 4 lat. Jako burmistrz, gospodarz gminy, chciałbym, żeby siedziba, była naszą wizytówką, a nie powodem do wstydu, a niestety tak właśnie jest - mówił na sesji w piątek Grzegorz Ambroziak, burmistrz Żychlina. -Jak wspomniałem odkładaliśmy w czasie modernizację, a powodem głównym tego faktu, była chęć zakończenia ważnego etapu inwestycji w oświacie i sporcie. Od początku swojej pracy przyjąłem, że te inwestycje będą wiodące i dzięki akceptacji wysokiej rady ostatnich kadencji, udało się nam zmodernizować praktycznie wszystkie obiekty szkolne, wybudować nowe boiska przy szkołach, unowocześnić stadion. Honorowo założyłem, że dopóki nie zamknę tego fragmentu planu, nie dotykam się do modernizacji magistratu.(...)Przystępujemy do jednej z najtrudniejszych organizacyjnie inwestycji. Z uwagi na fatalne warunki pracy Ośrodka Pomocy Społecznej i nie najlepsze Filii PUP, pierwsze zadania w zakresie infrastruktury administracyjnej objęły te właśnie jednostki. Wyprowadzamy pracę Urzędu do dwóch obiektów. W sali obrad rady odbywać się będzie praca 3 referatów. W budynku ogółem znajdzie swoje miejsce większość pracowników. W budynku przy Barlickiego 4 zlokalizujemy referat SO, Urząd Stanu Cywilnego.

Modernizacja magistratu w Żychlinie potrwa sześć miesięcy.

W dochodach budżetu na ten rok znalazły się kwota dotacji na zadania bieżące gminy 5.624.121  zł,  subwencji ogólnej  7.464.744  zł,  udział gminy w podatku dochodowym od osób fizycznych 6.998.571  zł i od osób prawnych 578.800 zł. Kwota dochodów z tytułu podatku od nieruchomości wynosi 6.910.000  zł, podatku rolnym 795.500 zł, podatku od środków transportowych 209.000 zł.

Wydatki to przede wszystkim 30.446.015,83 zł na wydatki bieżące, 2.749.000  zł na majątkowe. Największą pozycję stanowią wydatki na oświatę 12.323.381,02  zł. Burmistrz Żychlina podkreśla, że kwota subwencji na 2016 r. nie pokrywa nawet wydatków na wynagrodzenia i pochodne pracowników placówek subwencjonowanych, tj. szkół podstawowych, gimnazjum i liceum. Dopłata do placówek subwencjonowanych z dochodów własnych gminy wynosi 2.636.101 zł. [więcej]
pismak, 04.02.2016 11:18|czytane: 1155 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ferie na sportowo w Kutnie
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie zaprasza dzieci i młodzież na sportowe ferie.

Ferie na sportowo w Kutnie

[więcej]
pismak, 04.02.2016 10:56|czytane: 497 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Szkoła wolna od dopalaczy
W ramach Ogólnopolskiego konkursu „Szkoła wolna od dopalaczy”  zorganizowanego przez Studium Prawa Europejskiego, uczniowie, nauczyciele oraz rodzice w  Zespole Szkół nr 3 im. Wł. Grabskiego w Kutnie włączyli się w działania w zakresie profilaktyki antynarkotykowej. Hasło przewodnie międzyszkolnej kampanii brzmiał  „Nie daj się wypalić”.

Szkoła wolna od dopalaczy, ./upload/articles_pakiety/29177/01_obraz.jpg
Szkoła wolna od dopalaczy, ./upload/articles_pakiety/29177/02_obraz.jpg
Szkoła wolna od dopalaczy, ./upload/articles_pakiety/29177/03_obraz.jpg


We wtorek 19 stycznia zaprezentowano w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Kutnie plakaty konkursowe, transparenty z hasłami , ulotki edukacyjne z informacjami na temat zagrożeń, jakie niosą ze sobą dopalacze. Ważnym elementem kampanii były informacje na temat form wsparcia osób, których ten problem bezpośrednio lub pośrednio dotyczy. [więcej]
redaktor, 04.02.2016 10:25|czytane: 594 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Od lutego dwie prowadzące i podwójna dawka energii na Zumba Fitness w Studio Tańca Alibi
Studio Tańca Alibi serdecznie zaprasza młodzież oraz dorosłych na niepowtarzalne i najpopularniejsze zajęcia Zumby, które są najlepszym i najbardziej przyjemnym sposobem na  świetną zabawę i walkę ze zbędnymi kilogramami.

Od lutego dwie prowadzące i podwójna dawka energii na Zumba Fitness w Studio Tańca Alibi, ./upload/articles_pakiety/29126/01_obraz.jpg
Od lutego dwie prowadzące i podwójna dawka energii na Zumba Fitness w Studio Tańca Alibi, ./upload/articles_pakiety/29126/02_obraz.jpg
Od lutego dwie prowadzące i podwójna dawka energii na Zumba Fitness w Studio Tańca Alibi, ./upload/articles_pakiety/29126/03_obraz.jpg


Tylko w Studio Tańca Alibi wspaniała zabawa z mega cudownymi prowadzącymi. Przyjdźcie do nas zobaczcie na czym polega fenomen Zumby i poznajcie nasze wspaniałe instruktorki. One dostarczą Wam podwójną dawkę emocji i zadbają o Wasze sylwetki. Nie traćcie czasu na nudne i żmudne ćwiczenia dołączcie do zabawy.

Zumba  to fuzja tańca i aerobiku zainspirowana latynoskimi rytmami. Zumba jest łatwa i zaprojektowana dla wszystkich, bez ograniczeń wiekowy, kondycyjnych lub umiejętnościowych, po prostu każdy może to robić. Zumba to połączenie prostych kroków tanecznych, świetnych kombinacji ruchów i rytmów latynoskich oraz międzynarodowych, tj. merengue, cumbia, reggaeton, flamenco, samba, taniec brzucha, twist i wiele innych, które wraz z energetyczną muzyką porywają do zabawy. [więcej]
wandea, 01.02.2016 08:23|czytane: 705 razy|komentuj|czytaj cały
Lwowskie Trio Fortepianowe. Koncert już w niedzielę
Centrum Teatru Muzyki i Tańca zaprasza 7 lutego o godz. 18.00 na niezwykły koncert Lwowskiego Trio Fortepianowego. Bilety w cenie 15 zł już do nabycia w kasie KDK, CTMiT oraz w sprzedaży ONLINE.

Lwowskie Trio Fortepianowe. Koncert już w niedzielę, ./upload/articles_pakiety/28931/01_obraz.jpg


Zespół działa od 1999 roku a inicjatorem jego powstania i organizatorem jego działalności jest Natalia Rewakowicz, pochodząca ze Lwowa pianistka od początku lat 90-tych mieszkająca w Warszawie. Trio Fortepianowe ma na swoim koncie szereg koncertów w Polsce i na Ukrainie. Oprócz światowej klasyki z upodobaniem prezentuje muzykę ukraińską, w tym zwłaszcza twórczość lwowskiego kompozytora Wasyla Barwińskiego. W roku jubileuszu 200-lecia urodzin Fryderyka Chopina trio występowało z programem muzyki tego kompozytora. Na repertuar zespołu składają się także utwory Ludwiga van Beethovena, Franza Schuberta, Feliksa Mendelssohna, Antonina Dworzaka, Dmitrija Szostakowicza czy ukraińskiego kompozytora Myrosława Skoryka. [więcej]
kultura, 04.02.2016 08:12|czytane: 519 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Za tydzień koniec karnawału. Dziś Tłusty Czwartek
Jeszcze tylko do środy 10 lutego trwa karnawał. Jak zawsze ostatni czwartek przed Popielcem jest tłusty więc łasuchy i wstrzemięźliwi mogą sobie pofolgować. Na kutnowskich stołach zakrólują dziś pączki, racuchy, faworki, "oponki". O ostatnich wspominamy z tęsknotą, bo smaki dzieciństwa zawsze pozostają do końca życia tymi wyjątkowymi.

Dla cierpliwych podajemy przepis na faworki z kuchnialidla.pl
Składniki
2 1/4 szklanki mąki pszennej
1/2 szklanki mleka
1/4 szklanki cukru
1 jajko [więcej]
pismak, 04.02.2016 08:08|czytane: 556 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnianin walczy o zwycięstwo w 1. Plebiscycie na 10 najlepszych polskich sportowców lotniczych Cumulusy 2015
Przypominamy, Łukasz Wójcik został nominowany w 1. Plebiscycie na 10 najlepszych polskich sportowców lotniczych Cumulusy 2015. Zachęcamymieszkańców do głosowania mailowego. Głosować można  do jutra 4 lutego.

Kutnianin walczy o zwycięstwo w 1. Plebiscycie na 10 najlepszych polskich sportowców lotniczych Cumulusy 2015, ./upload/articles_pakiety/29077/01_obraz.jpg


Głosy można oddać w następujący sposób:
- przez internet na stronie www.cumulusy.pl/glosowanie - wystarczy przy nazwisku Łukasza kliknąć przycisk "Zarejestruj" i wpisać swój adres mailowy, a następnie po zalogowaniu kliknąć na przycisk „Zagłosuj”;
- wysyłając SMS o treści TC.PC.17 pod nr 72068, koszt wysłania SMS wynosi 2, 46 PLN brutto; można wysłać dowolną liczbę SMS

Głosowanie trwa do 4 lutego i wyłoni 10 Finalistów, którzy powalczą o zwycięstwo w 1. Plebiscycie na 10 najlepszych polskich sportowców lotniczych Cumulusy 2015. [więcej]
redaktor, 03.02.2016 16:52|czytane: 547 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Bal karnawałowy dla dzieci w Krośniewicach
W ostatnią sobotę sala Ośrodka Kultury OSPa w Krośniewicach należała do roztańczonych dzieci uczęszczających na zajęcia sekcji działających przy GCKSiR. Odbywał się wówczas bal karnawałowy dla uczestników zajęć teatralnych i tanecznych. Każde dziecko, zgodnie z karnawałowym zwyczajem, musiało spełnić wymóg posiadania maski lub kostiumu nawiązującego do wizerunku ulubionej bajkowej postaci, natomiast zespół Moderato Furioso wystąpił w swoich scenicznych strojach. Zabawa była znakomita, zwłaszcza że do tańca przygrywała kapela Krośniewiacy.

Bal karnawałowy dla dzieci w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/29131/02_obraz.jpg
Bal karnawałowy dla dzieci w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/29131/03_obraz.jpg
Bal karnawałowy dla dzieci w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/29131/11_obraz.jpg


W programie znalazły się wszystkie hity dziecięcej muzyki – były ,,Kaczuchy”, ,,Bolek i Lolek”, ,,Jedzie pociąg z daleka” i inne znane przeboje. Taniec w kolejarskich czapkach, w autentycznym krawacie konduktora, z gwizdkiem, dodawał zabawie uroku, nawiązywał do tradycji krośniewickiej kolei (wszak słynna ,,ciuchcia” łączy się nierozerwalnie z historią naszego miasta). Konkursy, quizy i niemal akrobatyczne wyczyny w tańcu z balonem bawiły nie tylko uczestników, ale też liczne zebranych rodziców i dziadków. Największym hitem był pokaz mody, który okazał się konkurencją wyłącznie dla dziewcząt (chłopcom zabrakło odwagi, więc kibicowali koleżankom). Jury składające się z rodziców punktowało prezentacje modelek biorących udział w rywalizacji. [więcej]
pismak, 01.02.2016 09:37|czytane: 879 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapraszamy na mecz Volley Team Żychlin[więcej]
pismak, 03.02.2016 17:31|czytane: 466 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Policjanci z Żychlina zatrzymali włamywacza
Policjanci z Żychlina zatrzymali 34-letniego włamywacza. Mężczyzna usłyszał zarzuty zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

W ostatnią niedzielę o godzinie 4.00 w Żychlinie przy ulicy Zdrojowej nieznany sprawca po włamaniu się do pomieszczenia gospodarczego z jego wnętrza ukradł 6 metrów sześciennych węgla i motorower piaggio. Wartość strat wyniosła 1500 złotych. Kolejnej nocy o godzinie 23.30 żychlińscy policjanci zostali powiadomieni o włamaniu do niezamieszkiwanego od pewnego czasu domu przy ulicy Kilińskiego.  [więcej]
pismak, 03.02.2016 15:56|czytane: 489 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Karnawałowe maski z Krośniewic
 W Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach nie mogło zabraknąć karnawałowego akcentu, czyli konkursu plastycznego, którego przedmiotem były maski karnawałowe. Jury, pod czujnym okiem przewodniczącej Anny Ociepy, rozstrzygnęło konkurs i podjęło niełatwą decyzję dotyczącą wyboru najlepszych prac. Spośród 145 osób, które przystąpiły do konkursu, w gronie wyróżnionych znalazło się 17 wykonawców.

Karnawałowe maski z Krośniewic, ./upload/articles_pakiety/29169/01_obraz.jpg
Karnawałowe maski z Krośniewic, ./upload/articles_pakiety/29169/02_obraz.jpg
Karnawałowe maski z Krośniewic, ./upload/articles_pakiety/29169/03_obraz.jpg


Oto lista zwycięzców:
I kategoria wiekowa- przedszkolaki w wieku 3-4 lata
1.       Stanisław Klinowski- Miejskie Przedszkole w Krośniewicach
2.       Nikola Nowak- Miejskie Przedszkole w Krośniewicach
3.       Kordian Moruzgała- Szkoła Podstawowa im. gen. W. Andersa w Nowem

II kategoria wiekowa- przedszkolaki w wieku 5-6 lat
1.       Michał Ryźlak- Miejskie Przedszkole w Krośniewicach
2.       Patryk Jędrzejewski- Miejskie Przedszkole w Krośniewicach
3.       Patryk Pląskowski- Miejskie Przedszkole w Krośniewicach [więcej]
pismak, 03.02.2016 17:03|czytane: 540 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Bal karnawałowy Tęczy
Stowarzyszenie Pomocy "LARIS" we współpracy z Placówką Opiekuńczo-Wychowawczą "Tęcza" w Kutnie zorganizowało bal karnawałowy pod hasłem Lata 20-te lata 30-te w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie.

Bal karnawałowy Tęczy, ./upload/articles_pakiety/29167/04_obraz.jpg


Bal był elementem programu integracji międzypokoleniowej "Ręka w rękę" trzeciej edycji. Celem programu jest między intymnymi wspieranie i propagowanie idei aktywnego życia wśród mieszkańców domów pomocy społecznej oraz placówek opiekuńczo- wychowawczych, podtrzymywanie więzi społecznych i komunikacji międzyludzkich, nauka wzajemnej tolerancji i akceptacji oraz poznawanie różnorodnych form aktywnego spędzania czasu wolnego. [więcej]
pismak, 03.02.2016 16:19|czytane: 567 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Muzyka Ziemi Obiecanej w Krośniewicach[więcej]
kultura, 03.02.2016 17:05|czytane: 455 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pożar budynku na ulicy Bema
Około godz. 14.00 Państwowa Straż Pożarna w Kutnie zadysponowała jednostki ratowniczo-gaśnicze do gaszenia pożaru budynku mieszkalnego przy ulicy Bema.

Ogień objął dach kamienicy. Strażacy sprawdzają czy w pomieszczeniach znajdują się poszkodowani. Akcja strażaków trwa. Na miejsce zdarzenia została zadysponowana karetka pogotowia. [więcej]
pismak, 03.02.2016 14:10|czytane: 1797 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Potrącony pieszy z poważnymi obrażeniami
Kutnowska Policja prowadzi postępowanie w sprawie potrącenia pieszego na pasach. Wczoraj o godz. 19.40 na ulicy Sklęczkowskiej 26-letni mieszkaniec powiatu płockiego, wykonując manewr skrętu na skrzyżowaniu, potrącił mieszkańca Kutna.

- Poszkodowany doznał urazu kręgosłupa. Kierowca i pieszy trzeźwi. Komenda Powiatowa Policji prowadzi postępowanie - podaje podkom. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno. [więcej]
wandea, 03.02.2016 12:45|czytane: 578 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bal w "Jarzębince". W zimowej krainie
Śnieg zniknął z kutnowskich ulic i zima na razie odpuściła, ale za to królowała prawdziwie podczas Wielkiego Balu Karnawałowego, który w odbył się w piątek 29 stycznia w Przedszkolu Miejskim Jarzębinka.

Bal w
Bal w
Bal w


W pięknie udekorowanej sali Integracyjnego Przedszkola nr 3 w Kutnie królowały duże i małe bałwanki, Śnieżynki, Królowe śniegu, pingwiny, foki i Eskimosi, ale także postaci filmowego hitu ostatnich lat "Krainy lodu". Dzieci na jeden dzień przeniosły się do białej krainy. Udowodniły, że zimy nie należy się bać, a na śniegu i lodzie można miło spędzać czas. Tradycją przedszkola jest to, iż pracownicy uczestniczą w dekoracji sali balowej i szykują sobie odpowiednie do niej stroje. [więcej]
pismak, 03.02.2016 13:15|czytane: 643 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Koncerty w ramach 70-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej w Kutnie
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Kutnie w tym roku obchodzi 70-lecie istnienia. W ramach obchodów odbędzie się kilkanaście wydarzeń kulturalnych.

Koncerty w ramach 70-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/29160/01_obraz.jpg
Koncerty w ramach 70-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/29160/02_obraz.jpg
Koncerty w ramach 70-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/29160/03_obraz.jpg


Przed nami dwa koncerty dla miłośników orkiestr dętych.  11 lutego o godz. 18.00 - koncert w wykonaniu dr hab. Zdzisława Stolarczyka, a 12 lutego o godz 18.00 koncert puzonowy w wykonaniu uczniów, gości, absolwentów i nauczycieli oraz chóru puzonowego pod kierunkiem dr hab. Zdzisława Stolarczyka.

Z kolei 8 marca odbędzie się premiera "Najkrótszej Opery Świata". W kwietniu zaplanowano koncert galowy w Kutnowskim Domu Kultury, potem koncert jubileuszowy, w czerwcu festyn taneczny, a we wrześniu benefis Agnieszki Mikołajczyk. [więcej]
kultura, 03.02.2016 12:31|czytane: 789 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Posłuchaj swego serca. Skorzystaj z bezpłatnych badań EKG i warsztatów
Starostwo Powiatowe w Kutnie w ramach realizacji projektu "Posłuchaj swego serca" zaprasza mieszkańców powiatu kutnowskiego w wieku 40-70 lat na bezpłatne badania EKG.

W najbliższym czasie 5 lutego można je wykonać w Urzędzie Gminy w Nowych Ostrowach, 8 lutego w Ośrodku Kultury Gminy Kutno w Leszczynku, 11 lutego w GOKu w Łaniętach, 15, 19, 22 lutego w Żychlinie w sali konferencyjnej Urzędu Gminy.

Aby bezpłatnie skorzystać z badań EKG należy zgłosić się osobiście bądź telefonicznie 24 3554736 do Starostwa Powiatowego pok. 18.

Zapraszamy również na bezpłatne warsztaty dla osób dorosłych – liderów społecznych. Tematyka warsztatów: metody profilaktyki zdrowia, potencjalne zagrożenia, które wynikają niezdrowego trybu życia, niezależnie od wieku, spotkania z dietetykiem ukierunkowane na zasadach zdrowego odżywiania.

Żychliński Dom Kultury  10.02.2016  10:00 – 15:00
GOKiS w Krzyżanowie  11.02.2016  10:00 – 15:00 [więcej]
pismak, 03.02.2016 12:17|czytane: 468 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Prokuratura wciąż czeka na ekspertyzy biegłych w sprawie śmierci na kutnowskiej komendzie
W kwietniu minie rok od tragicznych wydarzeń na kutnowskiej Komendzie Powiatowej Policji. Jak mówi prokurator Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi postępowanie w sprawie policjanta Łukasza K. jest na etapie oczekiwania na dwie ekspertyzy.

Do tragicznego zdarzenia doszło w czwartek 23 kwietnia br, ok. godz. 14.30 w pomieszczeniach Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji. 34-letni Łukasz K. przesłuchiwał 29-letniego Marcina S. najpierw w charakterze podejrzanego, przedstawił mu zarzuty o kradzież, następnie w innej sprawie przesłuchał go jako świadka. Ok. godz. 14.30, po zakończeniu ostatniego z przesłuchań, obecni na piętrze pracownicy KPP w Kutnie usłyszeli dwa następujące bezpośrednio po sobie odgłosy strzałów i po upływie kilku sekund odgłos o podobnym brzmieniu. Wyniki sekcji wskazały, że przesłuchiwany zmarł na skutek rozległych obrażeń czaszkowo-mózgowych głowy.

Prokuratura Okręgowa w Łodzi postawiła Łukaszowi K. zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci i niedopełnienia obowiązku lub przekroczenia uprawnień, po pół roku kolejny trzeci zarzut wpływania na świadków. Od tego czasu zawieszony policjant ma zakaz zbliżania się do komendy i kolegów po fachu.

- Kutnowski funkcjonariusz został zawieszony w czynnościach służbowych i zgodnie z przepisami pobiera połowę wynagrodzenia - mówi mł. insp. Joanna Kącka, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Co wydarzyło się w kwietniu ubiegłego roku na kutnowskiej komendzie?
Póki co istnieje wersja zdarzeń podejrzanego i ekspertyzy, których Prokuratura nie ujawnia, bo nie dały one kategorycznych odpowiedzi co się tam wydarzyło. W ostatniej Angorze z 31 stycznia br. policjant szeroko opowiada o tym co się wydarzyło wówczas w pokoju przesłuchań. Ma żal, że cała sprawa trwa tak długo, bo ma mało środków do życia i nie może normalnie pracować. [więcej]
pismak, 03.02.2016 11:24|czytane: 1586 razy|27 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ostatnie koncerty Chóru Speranza
W ostatnią niedzielę, 31 stycznia br. miał miejsce w kościele w miejscowości Wola Pierowa ostatni z cyklu występów bożonarodzeniowych kutnowskiego chóru "Speranza".

Chór w okresie bożonarodzeniowym koncertował także ze swym repertuarem popularnych kolęd i pastorałek m.in.: koncerty z okazji otwarcia oddziału kardiologicznego Kliniki Kardiologii Allenort w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym, koncert kolęd w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Macieja Rataja w Mieczysławowie,  uroczysta/bożonarodzeniowa oprawa mszy świętej w kościele parafii Kaszewy Kościelne, udział w VI Koncercie Kolęd o Pastorałek w Rzgowie na zaproszenie Chóru Camerata ze Rzgowa, uroczysta/bożonarodzeniowa oprawa mszy świętej w kościele parafii w Woli Pierowej.

Kutnowski czterogłosowy Chór Speranza, który w zeszłym roku obchodził jubileusz 15-lecia swego istnienia, stanowi chlubną wizytówkę promującą i propagującą amatorski śpiew wielogłosowy uświetniając szereg najważniejszych uroczystości religijnych i patriotycznych nie tylko w mieście i powiecie ale także moza jego granicami. [więcej]
kultura, 03.02.2016 11:54|czytane: 578 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
11 szkół z Kutnowskiego bierze udział w akcji zdrowego żywienia Winiar
Jedenaście szkół z powiatu kutnowskiego bierze udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym marki WINIARY „Żyj smacznie i zdrowo”. Program jest już na półmetku.  W tym roku do akcji włączył się również znany nastoletni youtuber − Blow. Zgłoszone szkoły powalczą o warsztaty kulinarne z jego udziałem. Oczywiście kibicujemy naszym szkołom.

11 szkół z Kutnowskiego bierze udział w akcji zdrowego żywienia Winiar, ./upload/articles_pakiety/29161/01_obraz.jpg


W ubiegłym roku, w województwie łódzkim, udało się wyedukować w zakresie zdrowego odżywiania uczniów aż 252 szkół. Z roku na rok zgłasza się coraz więcej nauczycieli, którym zależy na tym, by wśród młodzieży promować zdrowe odżywianie. W tej edycji, w całej Polsce, do programu zgłosiło się już 2 932 nauczycieli. W sumie w akcji biorą udział 3 022 szkoły oraz 169 026 uczniów.

W tym roku do zdrowych szkół dołączyłyz: Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego Kutno, ZS im.J.Pawła II w Oporowie,  Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii, Żychlin, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1, Kutno, Zespół Szkół nr 1 w Żychlinie, Zespół Szkół w Dąbrowicach, Gimnazjum w Gołębiewku w Zespole Szkół im. Wł. St. Reymonta, Gimnazjum im. Gen. Wł. Andersa w Ostrowach, Gimnazjum Specjalne nr 5 dla Słabo Słyszących w Kutnie, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bedlnie, Gimnazjum w Krzyżanowie.

Blow inspiruje nastolatków
W tegoroczną akcję po raz pierwszy włączył się również popularny wśród gimnazjalistów vloger Blow. Nastolatek, na platformie YouTube, ma już ponad 1 550 000 subskrybentów. Na oficjalnym fan page’u akcji „Żyj smacznie i zdrowo” oraz swoich kanałach społecznościowych, ten chętnie oglądany przez gimnazjalistów youtuber, realizuje m.in. starannie opracowane w ramach programu przepisy. Pokazuje tym samym, że przygotowywanie zdrowych posiłków wcale nie musi być trudne. Gotowanie dla Blowa jest również dobrą zabawą i okazją do wspólnego spędzania czasu, dlatego na jego „kulinarnym” vlogu można spotkać go z mamą. [więcej]
pismak, 03.02.2016 10:39|czytane: 435 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Premierowo Planeta singli w Kinie KDK. Wygrali zaproszenia
Od 5 lutego o godz. 17.00 i 19.00 w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury można będzie obejrzeć graną premierowo Planetę singli.

Dwa podwójne zaproszenia na polską komedi wygrali: Ewelina Woźniak i Leszek Grzegorzewicz.

Zaproszenia można odebrać w kasie KDK przed wybranym seansem.Na filmpolski.pl czytamy: Ania jest uroczą, romantyczną, ale niezbyt pewną siebie nauczycielką, poszukującą idealnego mężczyzny na internetowych portalach randkowych. Przypadkiem, w walentynkowy wieczór, spotyka showmana Tomka, który prowadzi najpopularniejszy i najbardziej kontrowersyjny program telewizyjny w kraju. [więcej]
kultura, 03.02.2016 10:07|czytane: 1167 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Aktualizacja. Śmierć na drodze. Najpierw potrącił mężczyznę a potem spowodował kolizję
Dziś o godz. 17.30 w Raciborowie nieokreślony samochód osobowy potrącił około 60-letniego mężczyznę. Człowiek zmarł na miejscu. 

Dalej sprawca skręcił do Głogowca i tam na mostku spowodował kolizję. Zmarły mieszkaniec Kutna przed wypadkiem widziany był w stanie nietrzeźwości. Policja ustala sprawcę wypadku. [więcej]
wandea, 02.02.2016 19:35|czytane: 2209 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
CBA sprawdza decyzje prezydenta w zakresie umorzeń zaległości podatkowych
W Urzędzie Miasta Kutna Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi czynności analityczno-informacyjne w zakresie prawidłowości procedur podejmowania i realizacji decyzji w przedmiocie umorzeń zaległości podatkowych przez Prezydenta Miasta Kutna w latach 2010-2015.

CBA sprawdza decyzje prezydenta w zakresie umorzeń zaległości podatkowych, ./upload/articles_pakiety/29157/01_obraz.jpg


Jak informuje Wydział Komunikacji Społecznej CBA czynności są w toku i to wszystkie informacje jakie można na tę chwilę przekazać. [więcej]
wandea, 02.02.2016 16:21|czytane: 3870 razy|244 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nagrody dla pracowników kutnowskiego magistratu
W ślad za informacją o liczbie zatrudnionych pracowników w Urzędzie Miasta Kutna i wynagrodzeniach (pisaliśmy o tym TUTAJ) zapytaliśmy Biuro Prasowe o wysokość nagród przyznanych pracownikom magistratu za rok 2015.

Nagrody dla pracowników kutnowskiego magistratu, ./upload/articles_pakiety/29136/01_obraz.jpg


Najpierw otrzymaliśmy informację ogólną.
- Zgodnie z zapisami ustawy o pracownikach samorządowych, pracownicy zatrudnieni na podstawie powołania, umowy o pracę otrzymali w 2015 roku nagrody w łącznej wysokości 647 525 zł , w tym Zastępcy Prezydenta - 19 200 zł oraz naczelnicy 109 165 zł - odpowiedziało Biuro Prasowe.

Potem poprosiliśmy o bardziej szczegółową informację z podziałem na stanowiska i uśrednienie nagród. Otrzymaliśmy nieco inną informację.

- Łącznie wypłacono 420 808,29 zł, w tym dwóch zastępców Prezydenta Miasta po 6 502 zł, naczelnicy, samodzielne stanowiska (średnio) - 2 887 zł, inspektorzy, podinspektorzy (średnio) - 2 257 zł - podało Biuro.

Na oko różnica znaczna około 223 tysiące złotych na całości, a w przypadku zastępców 6 tysięcy zł. Zapytaliśmy więc skąd taka duża różnica. Okazało się, że drugi raz podane kwoty, te mniejsze, to "faktycznie wypłacone kwoty nagród (netto) w ciągu roku 2015." [więcej]
wandea, 02.02.2016 15:28|czytane: 1918 razy|32 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Tiry znów rozjeżdżają pobocza na ulicy Chopina
- Od kilku tygodni ciężarowe samochody znowu blokują ul. Chopina. Łamią zakaz zatrzymywania się i dosłownie rozjeżdżają pobocza. Rów po lewej stronie praktycznie przestał istnieć. Po prawej - parkują tam ciężarówki- pojawiły się koleiny, gdzie  po odjeździe pojazdu tworzy się błotne bajoro - pisze Czytelnik eKutno.pl

Czytelnicy piszą: Tiry znów rozjeżdżają pobocza na ulicy Chopina, ./upload/articles_pakiety/29149/01_obraz.jpg


Przypomnijmy, wielokrotnie w latach 2014 i 2015 mieszkańcy Kutna sygnalizowali zarządcy drogi i Policji, że samochody ciężarowe przyjeżdżające ze zbożem do firmy GoodMills tarasują drogę, utrudniając ruch drogowy i stwarzają niebezpieczeństwo.  Ustawiono też znaki zakazu zatrzymywania się B36. Problemy się powtarzały, po wysiedleniu mieszkańców z kamienicy nieopodal miał powstać parking. Sprawa nie została jednak rozwiązana dostatecznie, skoro wracamy do tematu.

Jak informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta Kutna spotkanie z przedstawicielami firmy GoodMills Polska dotyczące m.in. również tego problemu planowane jest w przyszłym tygodniu. - Po spotkaniu przekażemy informację - obiecuje biuro. [więcej]
wandea, 02.02.2016 15:25|czytane: 763 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Na wokandzie apelacje byłej dyrektorki pośredniaka i radnego powiatowego
W ubiegłym roku finał swój miały w postaci nieprawomocnych wyroków dwie sprawy z udziałem prominetnych postaci życia polityczno-społecznego w Kutnie, oskarżonych Danuty R. byłej dyrektorki Powiatowego Urzędu Pracy oraz radnego powiatowego Konrada Kłopotowskiego z PiS.

Na wokandzie apelacje byłej dyrektorki pośredniaka i radnego powiatowego, ./upload/articles_pakiety/29150/01_obraz.jpg
Na wokandzie apelacje byłej dyrektorki pośredniaka i radnego powiatowego, ./upload/articles_pakiety/29150/02_obraz.jpg


W październiku ub. r. zapadł nieprawomocny wyrok z oskarżenia prywatnego starosty Krzysztofa Debicha o pomówienie przez radnego Konrada Kłopotowskiego. Sędzia Dominik Barański nie miał wówczas wątpliwości, że radny Kłopotowski 28 listopada 2014 pomówił na sesji Rady Powiatu w Kutnie Debicha i uznał winę Kłopotowskiego. Odstąpił jednak od wymierzenia kary oskarżonemu.  Radny odwołał się od wyroku Sądu Rejonowego i w lutym miała odbyć sprawa apelacyjna, jednak jak mówi radny powiatowy, sąd wyznaczy nowy termin z powodu nieobecności pełnomocnika oskarżonego.

Oskarżona była dyrektor pośredniaka również złożyła apelację. Przypomnijmy, w listopadzie 2015 r. Sąd Rejonowy w Kutnie uznał Danutę R. za winną zarzucanych jej czynów i skazał na 3000 zł grzywny.

Prokuratura Rejonowa w Kutnie oskarżyła Danutę R. o to, że w okresie od lipca 2011 do kwietnia 2013 r. wykonując czynności w sprawach z zakresu prawa pracy działając czynem ciągłym z powziętym z góry zamiarem złośliwie naruszała prawa pracowników wynikające ze stosunku pracy, nie respektowała zasad równego traktowania i dyskryminowała pracowników [więcej]
wandea, 02.02.2016 13:37|czytane: 1168 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Moralność pani Dulskiej ponownie w domu kultury
Kutnowski Teatr Amatorski im. A. Fredry oraz Grupa Teatralna Maska 2 działająca przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku zapraszają 25 lutego na spektakl Moralność Pani Dulskiej, na podstawie komedii Gabrieli Zapolskiej. Bilety w cenie 7 zł już dostępne w kasie KDK, CTMiT oraz w sprzedaży ONLINE.

Moralność pani Dulskiej ponownie w domu kultury, ./upload/articles_pakiety/29153/01_obraz.jpg


Obsada: Aniela Dulska - Elżbieta Olejnik
Felicjan Dulski - Stanisław Borkowski
Hanka -  Danuta Lemańska
Zbyszko - Krzysztof Murzynowski
Hesia - Janina Rychlik [więcej]
kultura, 02.02.2016 13:10|czytane: 724 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Marek Gałecki będzie dyrektorem DPS w Pniewie
Marek Gałecki wygrał konkurs na stanowisko dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Pniewie. Dziś Zarząd Powiatu w Kutnie podejmie uchwałę w tej sprawie.

W konkursie uczestniczyło pięcioro kandydatów. Jedna osoba nie spełniła wymogów formalnych. Na rozmowach kwalifikacyjnych w piątek stawili się: Marek Gałecki, Patrycja Jagiełło, Jadwiga Szymańska, Ewa Wypych.

Gałecki kilkanaście lat pracował w pomocy społecznej, pełnił wcześniej funkcję dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Koszelewie w powiecie płockim, a ostatnio uczył religii w gminie Strzelce i Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mieczysławowie. W 2006 roku brał udział w wyborach [więcej]
wandea, 02.02.2016 11:59|czytane: 1492 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nastoletni sprawcy z Żychlina nie będą sądzeni jak dorośli
Sąd Rejonowy w Kutnie postanowił prowadzić sprawę nieletnich Maksymiliana W. i Grzegorza W. z Żychlina w trybie ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich. Chłopcy nie będą zatem sądzeni za swoje czyny jak dorośli. Obaj nastoletni sprawcy zostali zatrzymani 9 maja ub.r. w związku ze śmiercią babci Maksa i okaleczeniem jego małej kuzynki.

Nastoletni sprawcy z Żychlina nie będą sądzeni jak dorośli, ./upload/articles_pakiety/29151/01_obraz.jpg
Nastoletni sprawcy z Żychlina nie będą sądzeni jak dorośli, ./upload/articles_pakiety/29151/02_obraz.jpg
Nastoletni sprawcy z Żychlina nie będą sądzeni jak dorośli, ./upload/articles_pakiety/29151/03_obraz.jpg


Przypomnijmy, 9 maja tego roku około godz. 7.10 na podwórku jednej z nieruchomości przy ul. Głowackiego w Żychlinie znaleziono ciało 67-letniej  Maryli W. z wieloma ranami kłutymi i ciętymi. Z kolei w domu Policja znalazła 10-letnią Martynkę z ranami ciętymi i kłutymi twarzy, głowy, pleców. Potem mundurowi podjęli czynności w wyniku, których zostali zatrzymani 16-latkowie Maksymilian W. wnuczek ofiary i Grzegorz W.,  obaj byli w zakrwawionych ubraniach.

Wcześniej w domu babci Maksymiliana W. przebywali dwaj jego koledzy. Jednego z nich zabrała stamtąd matka, a drugi miał zostać na noc. Z relacji znajomych Maksymiliana z Gimnazjum w Żychlinie dowiadujemy się, że pokazywał on w szkole nóż, mówił że, chce zabić babcię, bo jej nie lubi. Na swój profil na Facebooku wówczas 16-latek wrzucił filmik, na którym pokazuje nóż zakupiony przez Allegro, prawdopodobnie narzędzie zbrodni. [więcej]
wandea, 02.02.2016 11:42|czytane: 999 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bal w Wiosce indiańskiej
Wczoraj w Przedszkolu Miejskim nr 5 ,,Stokrotka" w Kutnie zrobiło się bardzo magicznie, kolorowo i hucznie. Okazją do wspólnej zabawy i odrobiny szaleństwa był bal karnawałowy ,,W wiosce indiańskiej".

Bal w Wiosce indiańskiej, ./upload/articles_pakiety/29148/01_obraz.jpg
Bal w Wiosce indiańskiej, ./upload/articles_pakiety/29148/02_obraz.jpg
Bal w Wiosce indiańskiej, ./upload/articles_pakiety/29148/03_obraz.jpg


Od samego rana trudno było niektórych rozpoznać, bo zamiast znanych nam dzieci, pojawiły się  postacie z bajek. Zgodnie z tematyką balu nie zabrakło też dzieci przebranych w stroje indiańskie. Połączyła je dobra zabawa przy największych przebojach dziecięcych przeplatana wieloma konkursami sprawnościowymi i quizami. [więcej]
redaktor, 02.02.2016 09:11|czytane: 546 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Igor Filipczak z "Szóstki" z pucharem
W Klubie Szach-Centrum w Łodzi rozegrano I Klasyfikacyjny Turniej Szachowy dla dzieci P’15+15”. Sędziował Piotr Straupisz. Wśród 39 zawodników znaleźli się dwaj uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 im. M. Skłodowskiej-Curie w Kutnie – Igor i Oskar Filipczakowie, z chęcią wywalczenia normy punktowej na V kategorię szachową PZSzach.

Igor Filipczak z
Igor Filipczak z


Po siedmiu rundach Oskar, uczeń klasy 2, był siódmy z 4,5 pkt. i uzyskanym rankingiem 1100, co dało mu V kategorię szachową. Igor, uczeń klasy 3, ukończył zawody z 6 punktami, niespodziewanie zdobywając puchar za I miejsce, a jego uzyskany ranking – 1250, zagwarantował mu oczywiście normę na V kategorię. [więcej]
redaktor, 02.02.2016 09:06|czytane: 524 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Żychlin: Obezwładnił gazem i okradł
Policjanci z Żychlina ustalili sprawcę zuchwałej kradzieży, wczoraj usłyszał on zarzuty. Zatrzymany 42-letni mieszkaniec Żychlina nocą wdarł się do mieszkania i obezwładniając poszkodowanego gazem zabrał mu telefon i pieniądze.

W niedzielę, 31 stycznia o godzinie 9.30 do Komisariatu Policji w Żychlinie zgłosił się mieszkaniec powiatu kutnowskiego, który oświadczył, że skradziono mu pieniądze oraz telefon komórkowy. Dzień wcześniej w godzinach wieczornych 60-latek odwiedził swojego znajomego w Żychlinie. Mężczyźni spożywali alkohol. Około godziny 3.00  właściciel posesji zasnął. [więcej]
redaktor, 02.02.2016 09:00|czytane: 538 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Rewelacyjna Kapela Hanki Wójciak. Dziś zapraszamy na brzmienia marokańskich gimbrii
Wczoraj przed kutnowską publicznością w Centrum Teatru Muzyki i Tańca wystąpiła Kapela Hanki Wójciak. Zespół powstał w Krakowie, gra muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej.  Duża galeria zdjęć A dziś o godz.... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam 4,08 hektary POLE UPRAWNE Sprzedam POLE UPRAWNE = 4,08 hektary... [czytaj więcej]
Konkretna propozycja i konkretne zarobki!Warszawa Współpraca dla sympatycznej, uśmiechniętej, komunikatywnej i chętnej do pracy. Chcesz zarabiać w normalnej atmosferze, na uczciwych warunkach, dyskretnie, bezpiecznie i konkretnie? Jeśli tak t... [czytaj więcej]
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Felicjan Rohloff:
13 minut temu
Zeżarłam "się" w pospiechu. Proszę o zrozumienie i wklejenie "się" tam gdzie trzeba. AWRUK!
Felicjan Rohloff:
17 minut temu
###"R". Albinie vel (???????)! Dziękuję za zaproszenie. Da Bóg, to jutro przedstawię ewentualny termin tego niezwykle zapowiadającego wydarzenia. Gdzie jest ten wasz gród? zawalona jestem dzisiaj robotą. Pozdrawiam i wszelkich łask bożych życzę. ~emerytowana nauczycielka.
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Kordianie! To sobie startuj jak jesteś debilem w trepem lub idiotą w kaloszach. Matura to bzdura, a te konkursy to lipa. A te samorządy to Awruki i Złodzieje. Nie bić Awruków i Złodziei, tylko je zlikwidować. Zlikwidować bzdurną maturę! Zlikwidować ukartowane konkursy! Zlikwidować nierządne samorządy! Zlikwidować szkoły samorządowe. Przestać chodzić do bzdurnych szkól! I zacząć się uczyć! I zacząć czytać eKutno! I wstąpić do KAN"PiŚ"! Pod żadnym pozorem nie likwidować KOTÓW !!! I nie zabijać DZIECI ! I nie budować świątyń! I nie budować pałaców! I nie budować komitetów! Budować SERCA, UMYSŁY i DUSZE! I nie sadzić i nie pielęgnować dębów JPII. Rodzić dzieci, uczyć je i wychowywać! Młodzieży nie rozpuszczać! Zrezygnować z paciorków, fikołków i koziołków! Uwierzyć w Boga! Kochać Polskę! I rozniecać promienie NADZIEI! I nie spać! I obudzić się! I się oświecać! I myśleć! I pracować! I odpoczywać! I bawić się! I działać!.........I nigdy nic złego nie robić........ Coś dobrego - zawsze można..... O kotów dbać, psom dać spokój a świnie oprzątać!....... Paniali?........Amen.
Jordan Sierpowski:
2 godzin temu
POSEŁ Z PIS Tadeusz Woźniak - pozując do zdjęć ze strażakami w Komadzynie, splata swe wypracowane dłonie,na nieprzyzwoicie upasionym brzuszysku.Fakt - inni dostojnicy z jego partyji pozując do zdjęć - czynią podobnie. Ale - jak by nie liczyć, Tadeusz Woźniak (ksywa kanonik) - kadencji poselskich ma już sobą wiele i ta kadencja nie jest jego ostanią, to i nie dziwota, że i jego i tak już upasiony brzuch, z każdą kadencja staje się i coraz to i coraz to bardziej monstrualny. Wiadomo - odmawiać na tych różnych poselsko-wiejskich bankietach jadła i napitki - to rzecz wielce niepolityczna. Tak myślę,że jeżeli darwinowska teoria ewolucji nie zadziała i Woźniakowi nie wydłużą się kończyny górne jak u orangutana ,tak aby ręce mógł spleść na swym brzuchu - to tylko patrzeć, jak niezbędnym dodatkowym wyposażeniem posła staną się protezy, przedłużające jego kończyny górne. A po co ? A NO PO TO - ABY POSEŁ WOŹNIAK MÓGŁ SWE WYPRACOWANE DŁONIE SPLEŚĆ NA SWYM MEGA OLBRZYMIM BRZUSZYSKU.
Marian Pawełek:
2 godzin temu
Ciekawe, czy nadal wierzy w swojego idola, górniczynę?
Maria Giedgowt:
2 godzin temu
Widocznie była za słaba, że wygrać. Zresztą ma dużo pracy - kilku uczniów na krzyż w prywatnej. Jak oni się zmieszczą w tym budynku?
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Ludzie! Nie macie ciekawszych problemów? wiadał dzięcioł żonie: PiS upada, PO tonie . A młode koty tego słuchały i wcale się tym nie przejmowały, tylko miauczały. POPiS - to najstraszniejsze słowo świata - tak dzisiaj miauczały koty stare i młode i mrugając śpiewały: PiS i Plarforma to jedna rodzina, kaczor i donald - nie polska ptaszyna. Ludzie! Nie liczy się forma - liczy się treść. Nie liczy się PiSforma! Nie liczy się PLATforma! Liczy się KUTNOWSKA ARMIA NADZIEI "Prawda i Śmiech"!!!!! Koty są najmądrzejszymi stworzeniami świata!!!!! Niech żyją Koty! I niech żyje KAN "PiŚ"!
Mateusz Dąb:
3 godzin temu
Nikt z patriotów nie miał szans, bo sitwa rzadzi, ale mnie dziwi jedno, że nie wystartowała pani, która wspierała Łebskiego w kampanii.
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Tyle co koty napłakały. I nic więcej. Tak słyszałem..... Mówią, że śmieszny Tadeusz rozrzutnością nie grzeszy i św. mamony nie marnotrawi. Co innego to te prezbiterianie z Sienkiewicza. Tam jest Zakon Koedukacyjny dla Św. Świrów. Ludzie! Co tam się dzieje? Jak tam grzeszą. Więcej wydają niż zarabiają. Oni chyba na islam już przeszli. Bo Policja ich się boi. Proboszcz tez się boi. I żadnej klątwy na nich nie rzuca. Ekskomuniki tez się boi im wręczyć. Łajdactwo kwitnie pełną gębą i pustymi butelkami. Hulaj dusza! Piekła nie ma! Kto ten Zakon zlikwiduje to chyba świętym zostanie. Ja nie mogę na to wszystko patrzeć. Zakładam Koedukacyjny Zakon Wszystkich Kawalerów jeszcze światłych, mądrych i cnotliwych i Wszystkich Panien Jeszcze Dziewic. Jutro mamy pierwsze spotkanie przy drzwiach otwartych. Musimy być lepsi od tych synów marnotrawnych i rozrzutnych cór z kutnowskiego PiSolandu. Coś dobrego trzeba w życiu zrobić. Nieprawdaż?
January Sobota:
2
 · 
4 godzin temu
Mamy "najgłupszego" Komentatora eKutna BOHDANA ODYŃCA.
Protazy Kotłubaj:
2
 · 
4 godzin temu
Popieram kandydaturę Tego dzielnicowego.Jest człowiekiem inteligentnym, mądrym, sumiennym i uczciwym. Sprawiedliwy i otwarty dla ludzi. Zawsze służy pomocą.
Waldemar Rzuscyć:
3
 · 
4 godzin temu
Został wypchnięty z PiSu. To sa kulisy polityki Klopotowskiego, Matuszewskiego i Błaszczyka. Dlaczego mu nie pomogli ci dwaj ostatni ? Mam wrażenie, że wolą, aby poseł był ze Zgierza, a nie z Kutna. Co Klopotowski, Klimecki, Olesiński zrobili z PiS, to widać z obecności na listach takich ludzi jak Jóźwiak i Ziółkowski.
Bohdan Odyniec:
5 godzin temu
Mamy "najlepszego" Prezydenta Kutna ZBIGNIEWA BURZYŃSKIEGO.
Makary Pawlikowski:
2
 · 
5 godzin temu
A ile dal ten śmieszny Tadeusz ze swojej diety ?
Bartosz Koścień:
6 godzin temu
wklejam wszystkie 4 linki raz jeszcze tym razem poprawne:
umkutno.bip.e-zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3& func=selectsite&value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7< br />

www.ekutno.pl/wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teo ria-a-praktyka-k-opoty-z-prawem-komendanta-policji -w-kutnie,

kutno.net.pl/artykuly/aktualnosci,aktualizacja-k omendant-kutnowskiej-policji-na-dywaniku-prywatne- dojazdy-rozliczal-jak-sluzbowe,84342.html

www.polskatimes.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiat owy-policji-w-kutnie-dostal-reprymende,12174332/
Bartosz Koścień:
2
 · 
6 godzin temu
UPDATE

ZAPRASZAM WSZYSTKICH TU KOMENTUJĄCYCH DO KLIKNIĘCIA W PONIŻSZY LINK

http/umkutno.bip.e -zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3&func=selectsite &value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7

Wszyscy Ci, którzy tu komentują nie zadali sobie nawet grama trudu, aby wejść na stronę Urzędu Miasta. Wszyscy piszą "w ciemno". że konkurs odbył się tajnie, że nie było ogłoszenia - cel? Napluć komuś w twarz, upodlić i wykreować błędną rzeczywistość.

Szczerze? Jest to tak zaściankowe myślenie, a przy tym maksymalnie żałosne. Typowa kutnowska mentalność. Zastanawiam się tylko, po co tyle jadu, nie macie własnego życia, planów, marzeń, pasji, pracy, dzieci, rodziny? Wolicie wypluwać gorzkie żale pewnie na osobę, której nawet osobiście nie znacie? Okej, wylewajcie, nikogo to nie rusza, ale wiedzcie, że karma wraca, a przy tym patrząc z boku - chciałabym zobaczyć, czy potraficie mieć tyle odwagi w rzeczywistości co tu w Internecie, podpisujcie się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, śmiało! Skoro macie tyle racji, wiecie wszystko najlepiej, posiadacie takie informacje, że można robić aferę za aferą - taka cenna wiedza i szereg informacji - okazja to zabłyśnięcia w sieci! Szkoda zmarnować szansy

Najgorsza analiza przedstawiona poniżej przez "TATARA" - brak słów, jeżeli masz czas na pisanie takich komentarzy i analizowanie całej sytuacji - podziwiam. Jeszcze można zrozumieć, gdyby to co napisałeś było prawdą chociaż w minimalnym stopniu. Ale niestety - napociłeś się przy pisaniu, a wcześniej przy wymyślaniu bzdur i nic z tego nie ma, szkoda Cię biedaku. Dzieci w szkole? Nudna praca? No tak, Kutno takie nudne, trzeba sobie urozmaicić życie.

Wskazówka dla "SPRAWDZAJĄCYCH" - a sprawdzajcie wykształcenie, a sprawdzajcie doświadczenie, a sprawdzajcie kompetencje i wiedzę Pana Bieńka - dokładnie, sprawdzajcie a potem się wypowiadajcie. A jeżeli już wiecie, w co szczerze wątpie - wyciąGNIJCIE wnioski.

Odchodząc od tematu wywołującego przeogromne poruszenie wśród kutnowskich internautów, zachęcam do węszenia w sprawie, która tego wymaga - okazja tym razem dla kutnowskich detektywów. Pf.
Poniżej kilka szczegółów.

Tylko Ci co posiadają pewne informacje dokładnie wiedzą, jak wygląda praca w Kutnie w Policji, gdy tylko zjawił się komendant Szymański. Tylko te osoby wiedzą o wewnętrznych aferach, których część posypała się i została ujawniona w artykule opublikowanym całkiem niedawno.
Skąd się wziął, kto go broni pomimo tylu kłopotów z prawem? Taka osoba rządzi kutnowską policją. Zapewniam, że wiecie w tej sprawie tyle, ile macie w głowach - czyli prawie nic.
Ku przypomnieniu.

http/www.ekutno.pl /wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teoria-a-praktyka- k-opoty-z-prawem-komendanta-policji-w-kutnie,

http/kutno.net.pl/ artykuly/aktualnosci,aktualizacja-komendant-kutnow skiej-policji-na-dywaniku-prywatne-dojazdy-rozlicz al-jak-sluzbowe,84342.html

http/www.polskatim es.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiatowy-policji-w-k utnie-dostal-reprymende,12174332/

Zachęcam do ponownej lektury i wyciągnięcia wniosków, tym razem trafnych.
Zbigniewa Biallosser:
2
 · 
6 godzin temu
Onufry czy prawdą jest ,że nawet najbliżśi współpracownicy nie wiedzieli ,że odchodzi na samorządową posadkę , nie wiesz dlaczego?Wstyd, honor czy co jeszcze?
Florian Plemieński:
6 godzin temu
Jest całym złem.
Gabriel Koropka:
7 godzin temu
To co Fauście Tobie lekarz od duszy pomógł? Dziwne!A uroda jest kwestią gustu ,i o tym już się nie ..........no chyba Wiesz?
Jonasz Ubysz:
5
 · 
7 godzin temu
Mówię ci po raz kolejny przestań z tym trzeba było startować . No to mogłeś startować , ciekawe czy byś wygrał . W kutnie przed konkursami jest pewniak i nie ma sensu nawet skłądac dokumentów. Zrozum gamoniu.Najciekawsze artykuły
 ·  14
5 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
5 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
6 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
11 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
12 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
15 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
16 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
16 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
18 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
18 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
20 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
20 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
20 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
20 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
21 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
21 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
23 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
27 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności