eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34238-w-lipcu-roboty-drogowe-w-kutnie," title="Kutno: W lipcu roboty drogowe w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W lipcu roboty drogowe w Kutnie</b><br>W lipcu rozpoczną się inwestycje drogowe w Kutnie. Przebudowy doczeka się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34235-warsztaty-fotograficzne-w-bajkowej-zagrodzie," title="Kutno: Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie</b><br>Życie jak z bajki- każdy o takim marzy. Niedaleko Warszawy jest...</div></a> <a href="/publicystyka,34171-trzymaja-c-w-r-ku-fragment-kosmosu-leszek-baranowski-i-mineral-and-gem," title="Kutno: Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem</b><br>Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom...</div></a> <a href="/sport,34216-koniec-sezonu-lekkoatletycznego-i-bardzo-dobre-wyniki-kutnowskich-sportowc-w," title="Kutno: Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców</b><br>W sobotę 24 czerwca na stadionie Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34232-r-kodzie-o-dla-doros-ych-spotkanie-15-lipca," title="Kutno: Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca</b><br>W sobotnie przedpołudnie w Ośrodku Kultury Gminy Kutno w Leszczynku odbyły...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34231-ju-wakacje," title="Kutno: Już wakacje!" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Już wakacje!</b><br>Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Uroczystość w Szkole Podstawowej im. Kornela...</div></a> <a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a>
Najważniejsze wiadomości
II Kolejka I Ligi KHALPN
Wyniki niedzielnych rozgrywek II Kolejki I Ligi  KHALPN
HURT PAP EGOLIT AZS  -  ŚRÓDMIEŚCIE  4  :  2
JANAKOWSKI  Michał 2 , GUTAROWSKI , KALIŃSKI  Marcin  -  WALISZEWSKI , WOJTCZAK
Żk.  KALIŃSKI  Marcin  ( Hurt Pap )

STALEX  -  FC. WIESZCZYCE  1  :  5
JAKUBOWSKI  -  HALT , GRABARCZYK , SZEWCZYK Mateusz , WICHLIŃSKI , SZCZYGIELSKI
Żk. MAJDA   -  WITKOWSKI , MAJCHRZAK

SAMI  SWOI  -  LIBERO  6  :  0
KRYSIŃSKI 3, SZYMAŃSKI , KOLOS , STANISZERWSKI 

OB.  AMAZONKA  -  DZPG  1  :  0
JAŚKIEWICZ Mariusz
Żk.  WASIAK  ( DZPG )

PROTEKTOR  -  STREET  BOYS  5  :  1
BURDAK  2 , WILKOŃSKI Mateusz  2 , ODZIEMSKI  -  TOMCZAK Marcin [więcej]
redaktor, 25.01.2016 08:01|czytane: 393 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wielki sukces uczennic z Gimnazjum nr 2 w Kutnie
Anna Żeberkiewicz z klasy II f (opiekun Teresa Romanowska) została  laureatką II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Wiersz o Babci i Dziadku”, zdobywając I nagrodę w kategorii uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych;  Magdalena Maj z klasy I d (opiekun Ewa Andryszczak-Pawłowska) zdobyła wyróżnienie w XXII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Kwiaty dla Babci i Dziadka” w tej samej kategorii.

Wielki sukces uczennic z Gimnazjum nr 2 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/29053/01_obraz.jpg
Wielki sukces uczennic z Gimnazjum nr 2 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/29053/02_obraz.jpg
Wielki sukces uczennic z Gimnazjum nr 2 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/29053/03_obraz.jpg


Nagrody były cenne. Organizatorem konkursów jest Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Szkole. W czwartek laureatki wraz z nauczycielką Teresą Romanowską uczestniczyły w uroczystej Gali „Kwiaty i wiersze dla Babci i Dziadka”, która odbyła się w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych w Łodzi.

Uczennice  otrzymały nagrody z rąk znanych postaci: aktorki Teresy Lipowskiej (przewodniczącej jury konkursu literackiego),  Honorowej Babci - aktorki Moniki Kamieńskiej, Honorowego Dziadka - aktora Bronisława Wrocławskiego oraz Anny Ozgi (przewodniczącej konkursu plastycznego). Nagrody dla zwycięzców były bardzo cenne – laureaci I nagród otrzymali laptopy. [więcej]
redaktor, 24.01.2016 13:57|czytane: 480 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
NOWOŚCI FITNESSOWO - TANECZNE W STREET DANCE STUDIO!
NOWOŚCI FITNESSOWO - TANECZNE W STREET DANCE STUDIO! ZUMBA, POLE DANCE, POWER FIT!:
Street Dance Studio to wiecznie rozwijająca się szkoła, która wedle potrzeb i upodobań swoich klientów wprowadza coraz to nowsze zajęcia.


NOWOŚCI FITNESSOWO - TANECZNE W STREET DANCE STUDIO! , ./upload/articles_pakiety/29042/01_obraz.jpg
NOWOŚCI FITNESSOWO - TANECZNE W STREET DANCE STUDIO! , ./upload/articles_pakiety/29042/02_obraz.jpg
NOWOŚCI FITNESSOWO - TANECZNE W STREET DANCE STUDIO! , ./upload/articles_pakiety/29042/03_obraz.jpg


Zapraszamy wszystkich na nowe zajęcia już od lutego:
ZUMBA FITNESS
- to niesamowite połączenie tańców latynoamerykańskich prosto z serca Karaibów i Południowej Ameryki z aerobikiem, dzięki którym można spalić nawet 600kalorii!!!Zumba łączy w sobie energetyczną i motywującą muzykę z wyjątkowo prostymi krokami oraz układami tanecznymi, ćwiczenia opierają się na zasadzie, że zajęcia powinny sprawiać przyjemność i być łatwe do wykonania. ZUMBA to zajęcia fitness poprawiające sylwetkę i pozwalające na zrzucenie wagi w bardzo atrakcyjny, miły i wdzięczny sposób. To przede wszystkim ŚWIETNA ZABAWA, uczestnicy nie zdają nawet sobie sprawy, że ćwiczą i po prostu wracają bo niesamowicie spędzają czas, a po pewnym okresie zaskakują ich rezultaty.
Prowadząca: Patrycja Kowalczyk - licencjonowana instruktorka ZUMBA FITNESS.
TERMIN: Środa 18.25-19.25 [więcej]
wandea, 22.01.2016 09:07|czytane: 633 razy|komentuj|czytaj cały
Pokazy Klubu Kravtrening.pl i udany egzamin kutnowskich kraverów
Sobota była dniem kończącym wyjątkowo pracowity tydzień dla kutnowskiej sekcji klubu Kravtrening.pl. Oprócz regularnych zajęć z zakresu samoobrony Krav Maga dla dzieci, młodzieży i dorosłych na sali treningowej klubu w środę po raz pierwszy w historii kutnowskiej sekcji odbył się egzamin na stopnie P sygnowany przez światową organizację Krav Maga Global.

- Egzaminatorem oprócz polskich expertów był gość z Niemiec Jan Tevini, trzeci członek światowego Global Teamu  odpowiedzialnego za poziom wyszkolenia  trenujących Krav Maga na świecie.Wielogodzinny  wyczerpujący egzamin zakończył się sukcesem kutnowskich kraverów, a poziom i  atmosfera  panująca w kutnowskiej sali podczas egzaminu zyskała duże uznanie w oczach egzaminatora - relacjonuje Jacek Sczepański.

Pokazy Klubu Kravtrening.pl i udany egzamin kutnowskich kraverów, ./upload/articles_pakiety/29054/03_obraz.jpg
Pokazy Klubu Kravtrening.pl i udany egzamin kutnowskich kraverów, ./upload/articles_pakiety/29054/05_obraz.jpg
Pokazy Klubu Kravtrening.pl i udany egzamin kutnowskich kraverów, ./upload/articles_pakiety/29054/13_obraz.jpg


Natomiast wczoraj odbyło się oficjalne otwarcie sali pod hasłem „Festiwal modułów”. Gościem honorowym był Janusz Pawlak, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. St. Staszica, dzięki którego uprzejmości kutnowscy kraverzy mogą trenować w komfortowych warunkach.

W sobotę w "Staszicu" na pokazy przybyło kilkadziesiąt osób. Uczestnicy mogli spróbować osobiście każdego z modułów treningowych oferowanych przez klub kravtrening, poczynając od elementów samoobrony Krav Maga po elementy jogi czy coreworkout  kończąc.

-  Nad bezpieczeństwem gości czuwała zespół licencjonowanych instruktorów i asystentów klubu kravtrening.pl
„Festiwal modułów” był pierwszą tego typu imprezą organizowaną przez klub  na nowej sali treningowej,  jednak na pewno nie ostatnią -zapowiada organizator Jacek Szczepański.- Jednocześnie przypominamy, że w każdej chwili każdy zainteresowany, bez względu na wiek, poglądy, płeć, [więcej]
wandea, 24.01.2016 09:08|czytane: 1897 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Święto Babci i Dziadka w Strzegocinie
Święto Babci i Dziadka to uroczystość na trwałe wpisana w tradycję szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie. W tym roku spotkanie z seniorami odbyło się 21 stycznia. Dolny korytarz wypełnił się babciami i dziadkami, którzy przybyli podziwiać swoich ukochanych wnuków. Zebranych gości powitała pani dyrektor Beata Jurkowska – Przybysz.

Święto Babci i Dziadka w Strzegocinie, ./upload/articles_pakiety/29052/03_obraz.jpg
Święto Babci i Dziadka w Strzegocinie, ./upload/articles_pakiety/29052/07_obraz.jpg
Święto Babci i Dziadka w Strzegocinie, ./upload/articles_pakiety/29052/09_obraz.jpg


Uczniowie zaprezentowali się w programie artystycznym przygotowanym przez panią Martynę Iganczak. Wiersze, piosenki i scenki nawiązywały do słów zaczerpniętych z wiersza W. Drabika.
„Dzień Babci, Dzień Dziadka”.
….. „ Dzięki za mamę! (za Waszą córkę),
Za mego tatę! (Waszego syna),
Bo dzięki Wam jest moja Rodzina! …”


Po występie dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki. Na sali gimnastycznej czekał słodki poczęstunek przygotowany przez mamy. [więcej]
redaktor, 23.01.2016 14:47|czytane: 550 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Apel radnego Serendy do PSL. Chłop, co musi, rad uczyni
Gorącą, momentami niegrzeczną dyskusję na sesji Rady Powiatu w Kutnie wywołało dziś głosowanie o zabezpieczeniu pożyczki dla Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o. poprzez ustanowienie hipoteki na nieruchomości szpitalnej, należącej do powiatu. Było przepytywanie prezesa szpitala Roberta Wilanowskiego, wątki zwaśnionych stron czyli była władza teraz opozycja kontra była opozycja teraz władza, był apel radnego Bartosza Serendy z wątkami historycznymi do radnych Polskiego Stronnictwa Ludowego i Komitetu Obywatelskiego w stylu kawa na ławę i mleko się rozlało. A na koniec wielka niewiadoma czy spółka sobie dalej poradzi.

Przypomnijmy, radni mieli głosować nad ustanowieniem hipoteki na 72% nieruchomości szpitalnych, których powiat jest właścicielem. Zabezpieczenia wymagała MEDFinance, która miała udzielić pożyczki kutnowskiemu szpitalowi w kwocie 10 mln zł, z zabezpieczeniem na 20 mln zł.  Radni mieli głosować dziś uchwałę 10 mln zł zabezpieczenia pożyczki w kwocie 5 mln zł, ale kiedy prezes Wilanowski powiedział, że KSS chce zaciągnąć pożyczkę w kwocie 10 mln zł, a to tylko pierwsza transza, zorientowali się że nie do końca wszystko jest jasne.

Pod adresem Zarządu Powiatu padały zarzuty manipulacji, radna Mirosława Gal-Grabowska mówiła o tym, że radni muszą się wiele domyślać, a zarząd prowadzi politykę niedomówień. Starosta Krzysztof Debich twierdził, że w poprzedniej kadencji szpital nigdy nie osiągnął wyniku finansowego dodatniego, i że przed szpitalem nie było takiej szansy jak teraz, żeby ktoś chciał dać pożyczkę. Radna dementowała te informacje, twierdząc, że starosta celowo wprowadza radnych w błąd. Na sesji w sierpniu 2014 roku radni głosowali za wyrażeniem zgody na ustanowienie hipoteki na nieruchomościach stanowiących własność Powiatu Kutnowskiego. Emisja obligacji miała się zakończyć ich zakupem przez banki lub Magellana. Wtedy taki manewr zablokował między innymi Krzysztof Debich z KO. Teraz mamy trochę inną formę, bo pożyczkę, ale też u firmy z Grupy Magellan, i też z zabezpieczeniem na hipotece.

Apel radnego Serendy do PSL. Chłop, co musi, rad uczyni, ./upload/articles_pakiety/29045/02_obraz.jpg
Apel radnego Serendy do PSL. Chłop, co musi, rad uczyni, ./upload/articles_pakiety/29045/04_obraz.jpg
Apel radnego Serendy do PSL. Chłop, co musi, rad uczyni, ./upload/articles_pakiety/29045/05_obraz.jpg


Z kolei radny Konrad Kłopotowski nie patyczkował się i mówił o kłamstwach, niekompetencji prezesa, tajności wszystkich informacji niezbędnych dla radnych aby ocenić prawdziwą sytuację szpitala. Tutaj panowie prezes i radny nawzajem wyrażali o sobie skrajnie negatywne opinie.

Robert Wilanowski poinformował, że obecnie szpital zniwelował zadłużenie wymagalne z 4,5 mln zł na 1,6 mln zł, a całość zobowiązań to 16,23 mln zł. Przez kilka miesięcy poprzedniego roku i w tym roku w styczniu wynik na koniec miesiąca jest dodatni. Potrzeba jedynie zastrzyku finansowego na pozbycie się kosztu w postaci 500 tys. zł na obsługę długu, zamianę zobowiązań krótkoterminowych na długoterminowe.
Radny Wojciech Ziółkowski twierdził, że dodatni wynik finansowy osiągnięty jest sztucznie, ponieważ zlikwidowany został w szpitalu jeden oddział, drugi czyli neurologia jest już bardzo długo zamknięty, do tego doszły czynsze za wynajem z przyszłości i w ten sposób osiągnięto zysk.

Radny Bartosz Serenda przed tym ważnym głosowaniem dla lokalnej społeczności, bądź co bądź brak zastrzyku finansowego spowoduje duże kłopoty spółki i nie wyeliminuje znacznych (500 tys. zł) kosztów obsługi obecnych długów, postanowił uzmysłowić radnym PSL ich sytuację w koalicji. W duchu motta prawda nas/was wyzwoli obnażył mechanizmy działania obecnej władzy samorządowej.

- Panie Starosto właściwie rozumiem pana kiepską sytuację. W poprzedniej kadencji pan był radnym powiatowym, ja miejskim, spotkaliśmy się i rozmawialiśmy o tym co dzieje się na tej sali. W związku z tym, że pana rozumiem uważam, że powinno się pana wyratować z opresji, radni powinni wesprzeć dziś pana. Taka sytuacja jak dziś pokazuje, że działacie państwo na granicy jednego głosu. Tylko jednego brakuje aby ta uchwała została przyjęta i chcę panu powiedzieć, że ja panu w tym głosowaniu pomogę - zaczął radny Serenda.- Ale niech pan teraz pójdzie do swoich radnych i powie, że są to ... marzenia. Tak by było gdyby nie to, że od początku kadencji złamał pan wszystkie zasady i filozofie, z którymi szliśmy do samorządu powiatowego. Krytykując poprzedni zarząd robi pan teraz dosłownie to samo. Będąc w koalicji mówiłem panu co jest złe i czego nie wolno robić. [więcej]
wandea, 22.01.2016 17:43|czytane: 4895 razy|84 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Za ile promuje się powiat kutnowski w lokalnych mediach?
Zapytaliśmy Jacka Saramonowicza, rzecznika Starostwa Powiatowego o wydatki Powiatu Kutnowskiego na prmocję działań samorządu w mediach lokalnych za rok poprzedni. W 2015 roku Zarząd Powiatu zawarł umowy i zlecił ogłoszenia na kwotę 53 980, 34 zł. Wkrótce podobne zestawienie dotyczące samorządu miejskiego.

Za ile promuje się powiat kutnowski w lokalnych mediach?, ./upload/articles_pakiety/29046/01_obraz.jpg


iMEDIA AGENCJA REKLAMOWO - PRASOWA: 19 735, 59 zł
prenumerata „Gazeta Lokalna” 816, 85 zł, publikacja informacji promocyjnych w „Magazynie KCI” oraz na portalu zgodnie z umową zawartą w dniu 29.01.2015:  17 999, 99 zł życzenia okolicznościowe 918, 75 zł

MEDIA ARRK sp. z o.o. 25 731,85 zł
realizacja zapisów umowy z dnia 29.01.2015 -  25 000 zł, życzenia okolicznościowe 731, 85 zł

KP MEDIA 2050 zł
publikacja informacji promocyjnych w  dwutygodniku "EKU24" oraz na portalu, zgodnie z umową zawartą w dniu 16.10.2015 1 250 zł artykuł sponsorowany  500 zł, życzenia okolicznościowe 300 zł

FOR PRESS 738 zł
życzenia okolicznościowe  738 zł [więcej]
wandea, 22.01.2016 14:40|czytane: 1567 razy|30 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Znani czytają poezję. Spotkanie z Arturem Barcisiem
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie zaprasza na spotkanie z cyklu "Znani czytają poezję". Gościem będzie aktor Artur Barciś.

Znani czytają poezję. Spotkanie z Arturem Barcisiem, ./upload/articles_pakiety/29049/01_obraz.jpg


Spotkania w tym cyklu cieszą się dużą popularnością zatem warto już dziś zadbać o wejściówkę.  Barciś będzie czytał teksty poetyckie 7 lutego o godzinie 16.00 w czytelni. [więcej]
kultura, 22.01.2016 15:30|czytane: 510 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W Jedynce Kutno różami rozkwita
W środę, 20 stycznia w sali widowiskowej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla świetlic szkolnych „Kutno różami rozkwita”. W konkursie wzięły udział dzieci z klas I – IV uczęszczające do świetlic szkolnych w kutnowskich szkołach (SP nr 1, SP nr 4, SP nr 5, SP nr 6, SP nr 9).

W Jedynce Kutno różami rozkwita, ./upload/articles_pakiety/29038/01_obraz.jpg
W Jedynce Kutno różami rozkwita, ./upload/articles_pakiety/29038/02_obraz.jpg
W Jedynce Kutno różami rozkwita, ./upload/articles_pakiety/29038/03_obraz.jpg


Przed uroczystym rozstrzygnięciem zaproszeni goście obejrzeli montaż słowno-muzyczny w wykonaniu dzieci z klas I, II i III pt. „O Kutno, o Kutno róż miasto i dworca to cud to...” przygotowany przez wychowawców świetlicy SP nr 1 p. Annę Dębską, Aleksandrę Głuszcz, Paulinę Sądej, Joannę Spikowską. Młodzi artyści recytowali wiersze o różach i Kutnie oraz zaśpiewali piosenkę „O Kutno”. Piosenkę kiedyś wykonywał Kabaret Starszych Panów i Grzegorz Turnau. Uczniowie wykonali jednak piosenkę w nowej wersji - ze słowami, które powstały podczas Wieczoru Rymów podczas VIII „Stacji Kutno” w  2012 roku.

Jury w składzie Agnieszka Adamek, Anna Dębska, Magdalena Frankowska wśród nadesłanych prac wyróżniło:
SP nr 1:
- I miejsce: Julia Ptaszyńska kl. III;
- II miejsce: Julita Matusiak kl. II;
- III miejsce: Julia Nowacka kl. II;
Wyróżnienia: Natalia Cieślak, Natalia Frąc kl. III,  Jakub Szadkowski kl. IV. [więcej]
redaktor, 21.01.2016 08:47|czytane: 657 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa zaprasza


[więcej]
wandea, 22.01.2016 15:18|czytane: 507 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Radni nie podjęli uchwały. Pożyczki dla szpitala nie będzie
Dziś na sesji nadzwyczajnej Rady Powiatu w Kutnie radni nie podjęli decyzji o zabezpieczeniu pożyczki dla Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o. poprzez ustanowienie hipoteki na nieruchomości szpitalnej, należącej do powiatu.

Radni nie podjęli uchwały. Pożyczki dla szpitala nie będzie, ./upload/articles_pakiety/29041/01_obraz.jpg
Radni nie podjęli uchwały. Pożyczki dla szpitala nie będzie, ./upload/articles_pakiety/29041/02_obraz.jpg
Radni nie podjęli uchwały. Pożyczki dla szpitala nie będzie, ./upload/articles_pakiety/29041/03_obraz.jpg


Pożyczka miała być zaciągnięta na 8 lat z oprocentowaniem 4,5%. Koszt zobowiązania to 2,5 mln zł czyli szpital dostałby 10 mln zł a oddał 12,5 zł.

Radni mięli wątpliwości dotyczące sposobu głosowania w transzach, dziś 5 mln zł i kiedyś znów 5 mln zł. Jak powiedziała radna Mirosława Gal-Grabowska głosowanie dziś odbyło się tylko dlatego, że PSL zgodził się na 5 mln zł, więc w takim razie Radę Powiatu czeka jeszcze jedno głosowanie, kiedy koalicja znów przyprze PSL do muru. [więcej]
wandea, 22.01.2016 13:15|czytane: 1713 razy|76 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kobranocka koncertowo w Kutnie
Andrzej "Kobra" Kraiński - śpiew, gitara, Jacek "Szybki Kazik" Bryndal - gitara basowa, śpiew, Jacek Moczadło - gitara oraz Piotr "Vysol" Wysocki - perkusja czyli Kobranocka dała wczoraj wspaniały koncert w sali widowiskowej Kutnowskiego Domu Kultury. 

Kobranocka koncertowo w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/29043/03_obraz.jpg
Kobranocka koncertowo w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/29043/12_obraz.jpg
Kobranocka koncertowo w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/29043/13_obraz.jpg


Zabrzmiały oczywiście znane przeboje zespołu "Mówię ci, że", "List z pola boju", "Daj na tacę", " Biedna pani", "Niech żyje rewolucja", czy "Intymne życie mrówek", "Kocham cię jak Irlandię".

- To niebywałe, że Kobranocka ma już trzydzieści lat, a nadal porywa świeżośćią, działo się, działo, dziękujemy za koncert w Kutnie - mówią kutnianie. [więcej]
kultura, 22.01.2016 09:39|czytane: 1026 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Konkurs na dyrektora MDK. Czy legalny?
Starostwo Powiatowe w Kutnie ogłosiło konkurs na dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Kutnie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Cezary Górczyński, dyrektor MDK ma umowę do 31 sierpnia 2017 r.

Zarządowi Powiatu jak na razie nie udało się skutecznie odwołać dyrektora. 

Przypomnijmy, Wojewoda Łódzki uchylił uchwałę Zarządu o odwołaniu Górczyńskiego. Starosta Krzysztof Debich zaskarżył decyzję wojewody, ale Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi przyznał rację wojewodzie. Starosta chce jeszcze odwołać się do Naczelnego Sądu Administracyjnego (zupełnie jak była dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, która wykorzystywała wszystkie instancje postępowania aby dowieść swoich racji). [więcej]
redaktor, 21.01.2016 12:47|czytane: 2047 razy|26 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W przestrzeniach literatury wysokiej i popularnej z Ignacym Karpowiczem
Czy po przeczytaniu książki myślisz o tym kim jest, jaki jest jej autor? Czy jeśli urzeknie Cię historia bohaterów, albo język książki albo obie rzeczy naraz, co się nieczęsto zdarza, dostajesz olśnienia, że właśnie odkrywasz giganta literatury? W 2006 roku byłam pewna po przeczytaniu Niehalo, że odkryłam Ignacego Karpowicza, oczywiście odkryłam go dla siebie, bo pisał wcześniej do FA- artu, ale gdzie tu w 2002 roku w Kutnie kupić czasopismo literackie? :) Dowiedziałam się potem, jeżdżąc tu i tam, że już dobrze go znają w wielkim literackim świecie i cenią. W styczniu 2007 roku wyszedł pierwszy Cud  i zostałam "trafiona, zatopiona" po "Sońkę" oraz po dzisiejsze popołudnie, kiedy do mojego miasta przyjechał (z mojego ulubionego Białegostoku i nieco mniej ulubionej Warszawy) Ignacy Karpowicz.

W przestrzeniach literatury wysokiej i popularnej z Ignacym Karpowiczem, ./upload/articles_pakiety/29024/03_obraz.jpg
W przestrzeniach literatury wysokiej i popularnej z Ignacym Karpowiczem, ./upload/articles_pakiety/29024/04_obraz.jpg
W przestrzeniach literatury wysokiej i popularnej z Ignacym Karpowiczem, ./upload/articles_pakiety/29024/09_obraz.jpg


Spotkanie z Ignacym Karpowiczem w Kutnie w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie prowadziła dziś Grażyna Baranowska. W Czytelni pojawili się stali bywalcy literackich spotkań i Ci, którzy książek Karpowicza nie czytali, ale znają go właśnie z prasy.

Pisarz (rocznik 76) jest laureatem Paszportu „Polityki” (2011) za powieść Balladyny i romanse (2010) a jego powieść Ości była finalistką Nagrody Literackiej Nike 2014 oraz otrzymała nagrodę w plebiscycie czytelników, a Sońka została finalistką tej samej nagrody w 2015 roku. Do dziś napisał siedem książek, w tym jedną podróżniczą "Nowy kwiat Cesarza". Pierwsze lata życia spędził we wsi Słuczanka w powiecie białostockim, potem wraz z rodzicami przeprowadził się do Białegostoku. Ukończył tam I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza, a potem studiował na Międzywydziałowych Indywidualnych Studiach Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Oprócz pisania powieści tłumaczy literaturę piękną z języka angielskiego, hiszpańskiego i amharskiego.

Grażyna Baranowska przybliżyła publiczności niektóre powieści gościa, a on przeczytał wybrane przez nią fragmenty. Rozmowa zaczęła się jednak od ksiażki szczególnej, osobistej podróży po Etiopii.

- Co jest panu bliższe iberystyka czy afrykanistyka, które pan studiował?
- Najbliższe jest mi językoznawstwo. Do Nowego kwiatu Cesarza nie zaglądałem od 2007 roku więc nie wiem jakby teraz wyglądała konfrontacja z tym tekstem. A są dwa powody jej powstania chciałem złamać u Czytelników przekonanie o non-fiction, czyli że to wszystko co zostało zawarte między kartami, okładkami, to było prawdą, że reporter jest takim okiem, które za nas gdzieś jedzie, doświadcza a potem  opowiada o tym. Zawsze uważałem, że to nieprawda, nie da się wyrzucić z opowieści osoby, która dostarcza tej historii. Chciałem wydłubać z literatury non-fiction osobę opowiadającą. Druga rzecz to oczywiście Cesarz  Kapuścińskiego. Nie jest Kapuściński szczególnie lubiany przez wykładowców w Etiopii. Chciałem napisać idąc za Kapuścińskim współczesnego Cesarza, który nie będzie musiał udawać, że jest lustrem rzeczywistości - mówił pisarz.

- A jakie ma pan doświadczenia z tych dalekich podróży?
- Kiedy wyjeżdżałem po raz pierwszy do Etiopii to byłem człowiekiem, który wierzył, że podróże kształcą. Teraz byłbym dużo bardziej ostrożny, nie wszystkie podróże niekoniecznie kształcą, wydobywają raczej z człowieka to z czym on  to miejsce przyjeżdża. Jeżeli ktoś jest antysemitą, to z Izraela może wrócić jeszcze większym, jeśli jest rasistą to z Etopii wróci bardziej rasistowski. Podróże niekoniecznie w nas coś przełamują, konserwują to co w nas siedzi - opowiadał Karpowicz. - W podróży jednak czegoś się nauczyłem, a mianowicie aby od razu nie oceniać, aby sprawdzić jak ten świat, w którym się znaleźliśmy jest zbudowany, zasad które rządzą daną społecznością. Ludzie potrafią się rozmaicie zorganizować, wzmocniło to relatywizm, do którego miałem już ciągoty. Na przykład w Kostaryce jak się pytasz na kiedy będzie do odebrania samochód z warsztatu, mówią ci maniana czyli jutro. Idziesz jutro a oni patrzą na ciebie zdziwieni, bo przecież oczywiste jest, że maniana to nie wcześniej niż za tydzień. [więcej]
wandea, 21.01.2016 00:46|czytane: 1179 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wkrótce zapadnie wyrok w sprawie byłego prokurenta samorządowej spółki
Wczoraj w Sądzie Rejonowym w Kutnie odbyła się druga sprawa w procesie Jerzego M. byłego prokurenta Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. zo.o. We wtorek zeznania przed sądem złożyli pracownicy szpitala głównie z działu administracyjnego oraz były likwidator SP ZOZ Dariusz Panek.

Proces Jerzego M., który zdaniem Prokuratury Rejonowej w Kutnie złamał przepis art. 244 kk czyli oskarżony nie zastosował się do orzeczonego wcześniej przez sąd zakazu zajmowania stanowisk kierowniczych ruszył w październiku ubiegłego roku. Jerzemu M. grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zlożyła była prezes spółki, bowiem do spółki trafiło pismo z Krajowego Rejestru Sądowego o niemożliwości bycia prokurentem przez Jerzego M. w związku z orzeczonym zakazem.

Wczoraj prokurator Jarosław Szczepański żądał dla oskarżonego roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata oraz ustanowienia zakazu zajmowania stanowisk kierowniczych na 4 lata.

Jerzy M. w 2009 roku przyjął on wraz z dwoma innymi osobami łapówki o wartości 100 tys. zł. Przyznał się do winy i poddał dobrowolnie karze. Potem od 21 marca 2011 roku był pełnomocnikiem zarządu KSS sp. z o. o. ds. restrukturyzacji w szpitalnej spółce, a potem od 3 czerwca 2011 roku do 27 grudnia 2012 był prokurentem spółki. Prokurent pozostaje w stosunku szczególnego zaufania, który nawiązuje się między nim a mocodawcą. W tym czasie, jak zeznawała wcześniej Elżbieta Łuczak, była prezes szpitala prokura w spółce ustanowiona była łącznie, czyli oskarżony wraz z inną osobą miał prawo do składania oświadczeń woli w imieniu i na rzecz Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. zo.o., co czynił na przykład podpisując wraz z byłą dyrektor w Łodzi kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Likwidator SPZOZ, a potem po przekształceniu szpitala w spółkę specjalista do spraw organizacyjno-prawnych w czasie od 15 września 2011 do 31 grudnia 2012, stwierdził, że oskarżony Jerzy M. przyczynił się, poprawiając plany restrukturyzacyjne SPZOZ, do tego, że w lipcu 2011 roku środki z Ministerstwa Zdrowia zostały kutnowskiej placówce zdrowia przyznane. Ponadto brał czynny udział w przekształceniu i pierwszych latach funkcjonowania spółki. [więcej]
wandea, 20.01.2016 15:32|czytane: 993 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Festiwal modułów klubu kravtrening.pl już w sobotę
W sobotę 23 stycznia w godzinach 11.00-14.00 w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie odbędzie się Festiwal modułów klubu kravtrening.pl. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy.

Festiwal modułów klubu kravtrening.pl już w sobotę, ./upload/articles_pakiety/29035/01_obraz.jpg


- Festiwal modułów to możliwość spróbowania wszystkich atrakcji jakie proponujemy w ramach naszych zajęć.
Każdy z modułów nastawiony jest na naukę Krav Maga w różnych formach treningowych. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą spróbować "jak smakuje" Krav Maga w różnych konfiguracjach - mówi Jacek Szczepański.

W sobotę zobaczymy i będziemy mogli wziąć udział:
Coreworkout - trening siłowo-wytrzymałościowy, trening technik Krav Maga w zmęczeniu, poszerzony o dynamiczne ćwiczenia najskuteczniej kształtujące ciało.
Aerofight - trening aerobowy, dynamiczny, rytmiczny [więcej]
redaktor, 20.01.2016 13:23|czytane: 970 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kadeci KKS Pro-Basket II Kutno pokonali UMKS Księżak Łowicz
W niedzielę kadeci KKS Pro-Basket II Kutno pokonali na własnym parkiecie drużynę UMKS Księżak Łowicz 89:74 (14:21, 29:20, 32:21, 14:12). Najskuteczniejszym zawodnikiem w drużynie Kutna został Artur Lewandowski, który uzbierał 40 punktów. W rozgrywkach U-16 drużyna prowadzona przez trenera Tomasza Skowrona zajmuje 5 miejsce.

Kadeci KKS Pro-Basket II Kutno pokonali UMKS Księżak Łowicz, ./upload/articles_pakiety/29037/01_obraz.jpg


W drużynie z Kutna punktowali: Bielecki Kamil 4 , Bobrzak Hubert 8, Grontkowski Kacper 4, Jaworski Grzegorz 15, Kaliński Michał 2, Katarzyński Jakub 0, Lewandowski Artur 40, Malicki Jakub 11, Olejnik Michał 5, Sobczyk Igor 0, Urbański Miłosz 0. [więcej]
redaktor, 20.01.2016 13:28|czytane: 475 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ferie w Muzeum Regionalnym w Kutnie
W trakcie ferii zimowych zapraszamy dzieci i młodzież do Muzeum Regionalnego w Kutnie. Tegoroczne Ferie w Muzeum odbywać się będą w terminie 15-19 lutego w godz. 10:00-12:00. Udział w cyklu 5 zajęć kosztuje 5 zł, obowiązują zapisy - osobiście w siedzibie Muzeum (Pl. Marsz. J. Piłsudskiego 20) lub telefonicznie pod nr (24) 254-79-64 lub 505 01 98 90.

Ferie w Muzeum Regionalnym w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/29034/01_obraz.jpg


15.02.2016 (Poniedziałek)
Warsztaty z awangardy
(Prezentacja dorobku awangardowych twórców, praca manualna z wykorzystaniem technik, którymi posługiwali się artyści omawianych nurtów)
Prowadzenie: Piotr Kowalski

16.02.2016 (Wtorek)
W pracowni artysty
(Szansa na bliższe poznanie pracy artysty połączona z krótkim kursem rysunku)
Prowadzenie: Tomasz Czyżewski [więcej]
kultura, 20.01.2016 13:26|czytane: 505 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Policjanci odzyskali skradzioną nawigację
Kutnowscy policjanci ustalili sprawców kradzieży nawigacji samochodowej. Skradziony przedmiot wartości 699 złotych został odzyskany. Sprawcami okazali się mieszkańcy Kutna. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci odzyskali skradzioną nawigację, ./upload/articles_pakiety/29036/01_obraz.jpg


Wczoraj do kutnowskiej komendy zgłosił się pracownik sklepu znajdującego się przy ulicy Oporowskiej i poinformował, że dzień wcześniej, 18 stycznia z wystawy nieznane osoby ukradły nawigację samochodową wartości 699 złotych. [więcej]
redaktor, 20.01.2016 13:19|czytane: 706 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Sąd w Skierniewicach w marcu rozpatrzy zażalenie radnego Serendy
Sąd Rejonowy w Skierniewicach rozpatrzy w marcu zażalenie radnego powiatowego Bartosza Serendy na postanowienie w sprawie odmowy wszczęcia dochodzenia. Chodzi o jego zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Kutnie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez innego radnego Artura Gierulę poprzez poświadczenie nieprawdy w dokumentach.

Sąd w Skierniewicach w marcu rozpatrzy zażalenie radnego Serendy, ./upload/articles_pakiety/29031/01_obraz.jpg


Przypomnijmy, Rada Powiatu w Kutnie została powiadomiona 2 stycznia 2015 o fakcie, że radny Platformy Obywatelskiej Artur Gierula figuruje jako pełnomocnik KWW Platforma Miejska. Komitet został zgłoszony 29 grudnia ub.r. w związku z marcowymi wyborami uzupełniającymi do Rady Miasta Kutna. Gierula, aby zostać pełnomocnikiem wyborczym i finansowym musiał podpisać oświadczenie, z którego treści wynika, że nie jest funkcjonariuszem publicznym. 20 stycznia ub.r. na pytanie o fakty w sprawie niedozwolonego łączenia funkcji przez Gierulę odpowiedzial przewodniczącemu Rady Powiatu w Kutnie Komisarz Wyborczy w Skierniewicach. Stwierdził on w piśmie, że Gierula oświadczył, iż nie jest funkcjonariuszem publicznym w rozumieniu art.115 par. 13 KK. We wrześniu 2015 Serenda skierował więc zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Kutnie. Ponieważ oświadczenie złożone zostało w Delegaturze Krajowego Biura Wyborczego w Skierniewicach, stąd za miejsce ewentualnego czynu zabronionego, występku uznano Skierniewice i to Prokuratora Rejonowa w Skierniewicach zajmuje się sprawą. Tam też na Policji 12 listopada obaj radni zlożyli wyjaśnienia.

Poświadczenie nieprawdy w dokumencie przez radnego zdaniem Policji w Skierniewicach nie jest czynem zabronionym i Komenda Miejska odmówiła w listopadzie wszczęcia postępowania. Radny Serenda odwołał się w grudniu podnosząc fakt, że Gierula jest radnym drugą kadencją, najpierw był społecznym członkiem Zarządu Powiatu w Kutnie a w tej kadencji jest etatowym jego członkiem, nie mógł więc nie wiedzieć, że nie jest funkcjonariuszem publicznym. Oświadczenie takie pozwalało również zostać pełnomocnikiem komitetu, który brał udział w wyborach uzupełniających. Jednym słowem gdyby Gierula w oświadczeniu napisał prawdę prawdopodobnie w danej chwili na ostatni moment zgłoszeń w Delegaturze Krajowego Biura Wyborczego w Skierniewicach, komitet nie zostałby zarejestrowany, i nie wziąłby udziału w wyborach. [więcej]
wandea, 20.01.2016 09:22|czytane: 1162 razy|35 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kobieta zginęła na torach
Wczoraj na szlaku kolejowym przy ul. Troczewskiego w Kutnie doszło kolejny raz do tragicznego wypadku.  Około godziny 19:30 pociąg relacji Warszawa- Płock potrącił tam 69-letnią kobietę.

Policja ustala okoliczności jej śmierci. To niestety kolejna tragedia w tym miejscu w ostatnich miesiącach.

Wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich ofiary. Z uwagi na charakter zdarzenia jak zawsze prosimy Czytelników [więcej]
redaktor, 20.01.2016 08:37|czytane: 2494 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Znaleziono zwłoki w Gołębiewku Starym
Wczoraj w Gołębiewku Starym w pustostanie ujawniono zwłoki bezdomnego mężczyzny.

Wcześniej przebywała w budynku jeszcze jedna osoba. Lekarz wykluczył jednak działanie osób trzecich. Zmarły mężczyzna nadużywał alkoholu.

- W związku ze śmiercią mężczyzny został wykluczony udział osób trzecich, oczywiście czekamy jeszcze na wyniki sekcji i wówczas będzie można mówić o konkretnej przyczynie zgonu - komentuje podkom. Paweł Witczak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. [więcej]
wandea, 19.01.2016 15:46|czytane: 1305 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Festiwal Frankofonii Kutnie: konkursy, warsztaty, koncerty, filmy
Już po raz trzeci w Kutnie, w dniach 1-5 lutego odbędzie się Festiwal Frankofonii, czyli święto języka francuskiego i wszystkich osób, które się nim posługują.

Festiwal Frankofonii Kutnie: konkursy, warsztaty, koncerty, filmy

W tym roku zostały zorganizowane cztery konkursy dla dzieci i młodzieży szkolnej z Kutna i powiatu kutnowskiego: konkurs wiedzy o Francji, fotograficzny, plastyczny i piosenki francuskiej. Uczniowie będą uczestniczyć również w interesujących warsztatach dotyczących m.in. języka francuskiego, kultury, historii, kuchni i oczywiście Frankofonii.

W czwartek, 4 lutego, miłośnikom piosenki proponujemy udział w koncercie francuskiej piosenkarki i aktorki Iris Munos „Jacques Brel-niezapomniane piosenki” w Kutnowskim Domu Kultury (bilety 10 zł, 30 zł).
Od poniedziałku 1 lutego uczniowie szkół będą mogli obejrzeć w sali kinowej KDK filmy, w ramach cyklu „Francuskie kino z humorem”. [więcej]
kultura, 19.01.2016 16:32|czytane: 526 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Do trzech razy sztuka. Sesja w powiecie w piątek
W piątek, 22 stycznia o godz. 10.00 w Starostwie Powiatowym w Kutnie zostanie dokończona przerwana sesja z poniedziałku. Trzeci raz Rada Powiatu w Kutnie podejdzie do tematu obciążenia hipoteką szpitalnych nieruchomości.

W porządku obrad zostały dwa punkty zmiana uchwały o uchwaleniu Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Kutnowskiego na lata 2016 - 2019 i wyrażenie zgody na obciążenie hipoteką części ułamkowej nieruchomości.

Czy tym razem opozycja zostanie na sali? [więcej]
wandea, 19.01.2016 16:23|czytane: 1227 razy|45 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowska Akademia Filmowa. Bezpłatne zajęcia dla młodzieży i dorosłych już od 30 stycznia[więcej]
wandea, 19.01.2016 16:28|czytane: 513 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Pierwszy Salsation Master Class w Kutnie - Sheldon Christiaan!
Przypominamy, Studio Tańca Alibi zaprasza 6 lutego o godz. 18.00 na niezwykłe wydarzenie. Tego nie możecie przegapić. Zapraszamy wraz z Joanną Zielińską i Dorotą Ciołkowską na pierwszy Salsation Master Class w Kutnie! Zajęcia w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Kutnie poprowadzi Master Trainer Salsation Sheldon Christiaan. FB wydarzenia

Pod patronatem eKutno.pl: Pierwszy Salsation Master Class w Kutnie - Sheldon Christiaan!, ./upload/articles_pakiety/28911/01_obraz.jpg
Pod patronatem eKutno.pl: Pierwszy Salsation Master Class w Kutnie - Sheldon Christiaan!, ./upload/articles_pakiety/28911/02_obraz.jpg


Tancerz pochodzi z Curaçao, pracuje w Europie. Ma 20-letnie doświadczenie, jest choreografem, instruktorem hip-hopu, house i salsy, Salsation Master Trener (jeden z pierwszych w Europie), członek SALSATION TEAM by Alejandro Angulo. Muzyka płynie w jego krwi, dzięki czemu zaraża pozytywną energią oraz miłością do tańca. - Sheldiego nie da się nie kochać:) Kto jeździ na maratony ten wie, że jego energia i uśmiech udziela sie wszystkim uczestnikom:), poza tym jest bardzo dobrym nauczycielem, dlatego z łatwością wprowadzi Was w tajniki Salsation - opowiada Joanna Zielińska ze Studia Tańca Alibi. -  Zachęcam do udziału wszystkich, nawet osoby, które jeszcze nie uczestniczyły w zajęciach Salsation. To doskonała okazja, żeby poznać ten program. Po Master Classie planujemy After Party z Sheldim. Szczegóły wkrótce!

Wstęp: 30zł (przelewem bądź osobiście do 30.01)
Wstęp: 40zł (od 01.02 i w dniu imprezy)

[więcej]
wandea, 19.01.2016 14:42|czytane: 1152 razy|16 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pójdą do Kina KDK na Excentryków
W ramach Karnawału polskich filmów w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury od piątku 22 stycznia o godz. 18.15 będzie można obejrzeć film Janusza Majewskiego pt.  EXCENTRYCY CZYLI PO SŁONECZNEJ STRONIE ULICY.

Podwójne zaproszenia na najbardziej swingujący film w historii polskiego kina wygrali: Anna Kruszyna i Dariusz Weselski. Zaproszenia będą do odebrania w kasie KDK przed wybranym seansem.Podajemy za http://www.filmpolski.pl/ U schyłku lat pięćdziesiątych do Polski wraca z Anglii Fabian, emigrant wojenny, puzonista jazzowy i znakomity tancerz. Wraz z grupą miejscowych dziwaków i muzyków amatorów zakłada swingowy big band. Już po pierwszym występie zainteresowanie zespołem przerasta wszelkie oczekiwania. Fabian poznaje intrygującą Modestę, która wkrótce zaśpiewa z jego orkiestrą. Zostają kochankami i prowadzą życie podziwianej pary. [więcej]
kultura, 19.01.2016 14:32|czytane: 723 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
153. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego
Miejski Komitet Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Kutnie zaprasza do złożenia kwiatów z okazji 153. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.

21 stycznia o godz.12:00 władze samorządowe i mieszkańcy spotkają się pod tablicami poświęconymi bohaterom Powstania Styczniowego (przy ul. Sienkiewicza i ul. Łęczyckiej – Kaplica Matki Bożej Częstochowskiej). [więcej]
redaktor, 19.01.2016 14:26|czytane: 440 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Volley Team Żychlin zmierzy się z Głownem
W sobotę 16 stycznia w Żychlinie odbył się mecz Volley Team Żychlin- LUMKS Kasztelan Rozprza, zakończony wynikiem 0-3  (16:25, 19:25, 14:25).

Volley Team Żychlin zmierzy się z Głownem, ./upload/articles_pakiety/29023/01_obraz.jpg
Volley Team Żychlin zmierzy się z Głownem, ./upload/articles_pakiety/29023/02_obraz.jpg
Volley Team Żychlin zmierzy się z Głownem, ./upload/articles_pakiety/29023/03_obraz.jpg


Drużyny wystąpiły w składach:
Volley Team Żychlin Pasikowski Jakub, Chabowski Błażej, Kiciński Łukasz, Fortuna Marcin, Mroziak Rafał, Wojciechowski Piotr, Garstka Łukasz, Dzięgielewski Witold, Wojciechowski Tomasz, Marczak Waldemar, Jastrzębski Damian, Bieńkowski Andrzej (libero). Trener: Wojciechowski Piotr

LUMKS Kasztelan Rozprza Szczepaniak Mateusz, Pisarek Łukasz, Nowakowski Krzysztof, Próba Aleksander, Mikołajewski Jakub, Gaj Bartosz, Kowalewski Konrad, Wieczorek Mariusz, Strumiłło Adrian, Kabziński Artur, Ziemba Artur, Markiewicz Mateusz, Pęczek Mateusz (libero). Trener: Kowalczyk Paweł [więcej]
redaktor, 19.01.2016 14:23|czytane: 474 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kolejna dotacja dla klubu sportowego na kreowanie pozytywnego wizerunku miasta
Prezydent Kutna przyznał  styczniu 2016 roku dotację na kreowanie pozytywnego wizerunku miasa Kutna poprzez udział we współzawodnictwie sportowym.

Kolejna dotacja dla klubu sportowego na kreowanie pozytywnego wizerunku miasta, ./upload/articles_pakiety/29021/01_obraz.jpg


650 tysięcy złotych otrzymał na to działanie Koszykarski Klub Sportowy Pro Basket Kutno S.A.

Przypomnijmy, podobną dotację klub otrzymał w październiku ubiegłego roku w kwocie 300 tys. zł. Zbigniew Burzyński prezydent Kutna wydał zarządzenie na podstawie uchwały Rady Miasta Kutna z 2010 roku w sprawie określenia warunków [więcej]
redaktor, 19.01.2016 10:05|czytane: 1354 razy|81 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Powstał zespół ds. monitoringu i ewaluacji Strategii Rozwoju Powiatu Kutnowskiego na lata 2015-20
W Starostwie Powiatowym w Kutnie powstał Zespół ds. Monitoringu i Ewaluacji Kierunków Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Powiatu Kutnowskiego zwanych "Strategią Rozwoju Powiatu Kutnowskiego na lata 2015-20".

Powstał zespół ds. monitoringu i ewaluacji Strategii Rozwoju Powiatu Kutnowskiego na lata 2015-20, ./upload/articles_pakiety/29020/01_obraz.jpg


Starosta Kutnowski powołał zespół w składzie: Krzysztof Debich - starosta, Zdzisław Trawczyński - wicestarosta, Artur Gierula - członek Zarządu Powiatu, Piotr Łaszewski - Skarbnik Powiatu, Anna Wieczorkowska, dyrektor Wydziału Zarządu i Rozwoju Powiatu, Dariusz Jabłoński, Sekretarz Powiatu, Monika Flisiuk główny specjalista ds.osobowych starostwa, Jacek Saramonowicz rzecnik prasowy starostwa.

Do zadań zespołu należy opracowanie procedury monitorowania i ewaluacji strategii, jej harmonogramu, wyznaczenie osób zaangażowanych bezpośrednio w procesy zbierania danych przekazywanych do Wydziału Zarządu i Rozwoju Powiatu, potrzebnych do przygotowania raportu ewaluacji, zgłaszanie zarządowi zmian w strategii, opiniowanie raportów ewaluacji. [więcej]
redaktor, 19.01.2016 10:03|czytane: 921 razy|16 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Uwaga bardzo oblodzona droga Żychlin - Oporów
- Drogowcy z powiatu kutnowskiego ciągle mają problem z drogą Żychlin -Oporów. Ze strachem jechaliśmy dziś do pracy, bo jest bardzo niebezpiecznie. Droga bardzo oblodzona, wiadukt również - pisze pani Mariola z Żychlina.- Może zarządca drogi weźmie swoje służby do roboty, bo o wypadki w takim stanie drogi nietrudno.

- Walczymy z gołoledzią w niebezpiecznych miejscach, sypiemy solą na zakrętach, przed skrzyżowaniami. Mamy w utrzymaniu 500 km dróg więc zimą czarnych wszystkich na pewno nie zapewnimy. Sprzęt pracuje codziennie, być może jeszcze tam nie dotarł. Godzina pracy to 150 zł więc zima zawsze pochłania znaczne środki z budżetu. Na utrzymanie dróg mamy 1,8 mln zł, w tym akcja zima 502 tys. zł - mówi wicestarosta Zdzisław Trawczyński. [więcej]
wandea, 19.01.2016 09:38|czytane: 893 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dzień Babci i Dziadka w Krośniewicach

Dzień Babci i Dziadka w Krośniewicach
[więcej]
redaktor, 19.01.2016 10:18|czytane: 455 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wygrana Polfarmexu Kutno
Wczoraj Polfarmex Kutno wygrał pierwszy mecz drugiej rundy. MKS Dąbrowa Górnicza - Polfarmex Kutno 76-86 (23-17, 17-26, 18-19, 18-24). Następny mecz w Kutnie 25 stycznia o godz. 18.00.

MKS: Broadus 26, Dower 17, Pasalić 12, Mavra 6, Dziemba 6, Pamuła 5, Szymański 4, Piechowicz 0, Dłoniak 0, Zmarlak 0 [więcej]
redaktor, 19.01.2016 09:09|czytane: 540 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kulturalne prezenty dla Babci i Dziadka
Kutnowski Dom Kultury zaprasza do skorzystania z kulturalnych prezentów z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka.

Kulturalne prezenty dla Babci i Dziadka, ./upload/articles_pakiety/29016/01_obraz.jpg


Bilety na wszystkie wydarzenia są do nabycia w kasie KDK i CTMiT oraz w sprzedaży ONLINE.

Polecamy w najbliższym czasie:
Wieczór Żydowski w KDK - 28 stycznia, godz. 18.00, bilet 30 zł
Lwowskie Trio Fortepianowe w CTMiT - 7 lutego, godz. 18.00, bilet 15 zł
Koncert Stanisławy Celińskiej w KDK - 11 lutego, godz. 18.00, bilet 60 zł [więcej]
kultura, 19.01.2016 08:55|czytane: 502 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Kultura Musi Być!
Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem
Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom eKutno.pl pragnącym pochwalić się fascynacjami, swoim hobby. Chcemy w nim... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
W lipcu w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza w lipcu na filmy animowane, hooror, thriller, premierę filmu wojennego i Małej Wielkiej Stopy. 30.06.2017-05.07.2017  od piątku do niedzieli godz.16.00 AUTA 3  2D dubbing (animowany/familijny, czas 107 min) godz.18.00... [więcej]
Sport
Kolejny sezon KDK Kutno w Ekstraklasie
Zakończyły się drużynowe mistrzostwa Polski w brydżu sportowym. W sezonie 2016/2017 tytuł mistrzowski zdobyła drużyna RAL Poznań. Kutnowscy brydżyści KDK1 po zwycięstwach w fazie play-off nad AZS Warszawa 220:118 i Piastem Skawina 204:153 ostatecznie zajęli 11 miejsce w kraju i... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Pergotendy - nowoczesne zadaszenia Pergotendy - funkcjonalne zadaszenia tarasów. Jest to unikalna forma ochrony przed słońcem i deszczem i jak i również sposób na wygospodarowanie kawałka cienia, tak potrzebnego w upalne dni... [czytaj więcej]
Młoda pozna pana Młodziutka studentka spotka się ze zdecydowanym oraz zadbanym Panem na niezobowiązujący seks. Wymagana dyskrecja, kultura oraz higiena osobista :) Spotkania na początek u mnie w mieszkaniu lub w ... [czytaj więcej]
Pomoc kuchni Zatrudnię pomoc do kuchni! Praca w trybie zmianowym. Godziwe wynagrodzeniernrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dypozycyjnośćrn-uczciwośćrn-doświadczenie w branżyrnZainteres... [czytaj więcej]
Zatrudnię kucharza/kucharkę Zatrudnię kucharza/kucharkę na pełny etat do pracy w restauracji hotelowej!rnPraca na pełny etat, w trybie zmianowym.rnrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dyspozycyjnośćrn-uc... [czytaj więcej]
Kupię książki Kupię komplet książek do I klasy liceum o profilu technik logistyk... [czytaj więcej]
Dodatkowy zarobek - marketing sieciowy WitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. Um... [czytaj więcej]
szambo zbiorniki betonowe atest transport gwarancja Oferuję zbiorniki betonowe ekologiczne z przeznaczeniem na:rn- szambo,rn- szambo ekologicznern-ścieki,rn-gnojówkę,rn-gnojownicę,rn-deszczówkę,rn-ziemianki itp.rnZbiorniki o wielkości 4,6,8,10 ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
REKRUTER DS. PRACOWNIKÓW UKRAISKICH Rekruter ds. pracowników ukraińskich Obowiązki • Pozyskiwanie pracowników z Ukrainy • Weryfikację i selekcję aplikacji kandydatów zgodnych z poszukiwanym profilem • Budowanie i utrzym... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
Zagubiony piesek W okolicy ostatniego przystanku autobusu nr.7, w Muchnowie, blaka sie maly czarny piesek, nie ma jeszce roku. Moze ta droga znajdzie sie wlasciciel lub ktos kto zna pieska.... [czytaj więcej]
opiekunka do dziecka od września Poszukuję opiekunki do dziecka przedszkolaka, która jest osobą odpowiedzialną, sympatyczną, z podejściem do dziecka i posiada doświadczenie w opiece nad dziećmi w wieku 3-5, niepalącą. Mile ... [czytaj więcej]
ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ ZATRUDNIĘ OD ZARAZ KIEROWCĘ TEL. 570 849 437... [czytaj więcej]
sprzedam mieszkanie 61,3m Sprzedam mieszkanie własnościowe o powierzchni 61,3m mieszczące się na 1 piętrze na osiedlu Łąkoszyn. Mieszkanie po remoncie wymieniona hydraulika, okna PCV, podłoga panele i kafelki, na ścia... [czytaj więcej]
Odzież ciążowa i odzież XXI .plac Manhattan box 73 Oferuje odzież ciążowa i odzież XXI plac Manhattan box 73... [czytaj więcej]
Poklikam !!!! Witam serdecznie . Poklikam w wolny czas sms,y lub na gadu gadu z kobietami z Kutna i okolic stan cywilny B/Z. ( Mile widziane Ukrainki mieszkające w Kutnie ) Pozdrawiam Panie i Tylko Panie !!!... [czytaj więcej]
Kocięta szukają domu Cztery 7-tygodniowe kocięta, przebywające od urodzenia w mieszkaniu, poszukują nowego domu. Są bardzo wesołe i towarzyskie. Korzystają z kuwety i potrafią już jeść samodzielnie. ... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]
Zatrudnimy TELEANKIETERÓW Firma ASM Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z o.o. poszukuje kandydatów na stanowisko TELEANKIETERA Wymagania: • minimum średnie wykształcenie • znajomość podstaw obsługi komputera (MS O... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Aaron, Skalski:
12 minut temu
Nie ma wyszczególnionej endokrynologi
Prokop Szołucha:
57 minut temu
Ten pan Łuczak prezes PEC to nie przypadkiem mąż pani Łuczak, obecnie głównej ksiegowej PUP, wcześniej prezeski szpitala i jeszcze wczesniej audytorki czy kontrolerki w UM.
Karol Riviere:
1 godzin temu
"PRAWDZIWA CNOTA KRYTYK SIĘ NIE BOI." AWRUK! Kto pożarł nasze komentarze? Kto zamyka przed nami OKNA eKutna? Kto jest tym złoczyńcą? Kto jest prowokatorem? Kto jest egzekutorem? Kto jest katem? Kto Jest ofiarą? Co tu jest grane? Co tu się dzieje? Co tu się narobiło? Tęsknota! Smutek! Żal! Nigdy nie mówi się nigdy. Nigdy nic nie wiadomo. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Na nawrócenie, oświecenie, przyjaźń, miłość, pokutę, przeprosiny i naprawę szkód i krzywd nigdy nie jest za późno. Jak się nie ma co się lubi, to się nic nie lubi. Albo wszystko! Albo nic! Albo seks, mamona i ciuch? Albo miłość światłość i duch? Trzeba wybierać! Albo rybka? Albo akwarium? Albo pieniądze? Albo życie? Trudne to wszystko jest do ogarnięcia? A wybory są najtrudniejsze! Co wybieramy? EKutno, PTO"R" i NADZIEJĘ? Czy "Nie chcem ale muszem", "Alleluja i do przodu", "Róbta co chceta" i „Obiecanki-cacanki (a głupiemu radość)”? Kto się długo namyśla, nie zawsze rzecz najlepszą wybierze. Raz kozie śmierć!... Ja już wybrałem!.... Dziękuję Pani Olu!!!... Kończę już pisanie głupot..... Boję się trefnych prowokatorów: niedorozwiniętego lekarza psychiatry i nadpobudliwego lekarza seksuologa, którzy swoimi komentarzami doprowadzili do bardzo groźnej, niebezpiecznej zadymy na tym forum. Ale, póki co, sytuacja już została opanowana. Bogu dziękujmy! Ducha nie gaśmy!.... !!!!! NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI.....!!!!! Całą noc nie mogłem zasnąć. Teraz się trochę uspokoiłem. Idę spać. Jak się wyśpię, to zobaczę co wy tu nawypisywaliście na moim ulubionym eKutno. Pa pa, nieznośne aniołeczki! Pa pa!
Gustaw Wawrzek:
2 godzin temu
Gratulacje !!!!
Mateusz Sopielka:
2
 · 
2 godzin temu
a TAKA miała być AMERYKA -II stopień ????
Lucjusz Plater:
3 godzin temu
Nie rozumiem, jakie głosowanie, jaki plebiscyt na policjanta? Za swoją pracę dostaje pieniądze czy pracuje za darmo
Felicjan Matliński:
3 godzin temu
Który z oddziałów kutnowskiego szpitala nie wszedł do sieci, czy weszły wszystkie?
Filip Kocieł:
2
 · 
3 godzin temu
I stopień czyli najniższy.
Gwidon Sypajło:
3 godzin temu
Może się z narcyzmu wyleczą dzięki temu
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Wróć,winno być natomiasdeco /art -deco...
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Natomias/winno być natomiasd
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Walenty Wielki- ludzie z Margaryny na temat PRĄDU najlepiej by było ,żeby się nie wypowiadali,również dla nich. Podpowiem jedynie ,że przy odrobinie szczęścia( a tacy z reguły je mają) w jedną z dziurek mogą włożyć nawet ... Natomias kombinować przy obydwu dziurkach odradzam nawet złodziejom komentarzy ! A przez grzeczność i zasady obowiązujące na e-Kutno nie wspomnę co można zrobić drutem w innych dziurkach...absolwent Staszica,sympatyk WNZK
Doroteusz Błażewski:
4 godzin temu
W tym mieście ludzie przez cały czas robieni są w chu...Zawsze, bo się boją odezwać. Dziś zebranie w spółdzielni. Ciekawe czy ktoś powie prawdę czy znów poklepią pa na prezesa.
Tymon Solipsa:
2
 · 
4 godzin temu
Na SGGW? A tutaj na miejscu takie renomowane uczelnie?
Mirosława Marcinek:
5 godzin temu
Na razie to się nauczyciceli z prywatnej ośmieszyli z tą napinką. Co to miało nie być - Staszic miiał paść, Kasprowicz też, a prywatna miała być potęgą. Dużo godzin będą mieli ci wybitni nauczyciele...
Oktawian Hakuba:
5 godzin temu
Ktoś się nie potrafi pogodzić z faktami, Pomysł nie wypalił i tyle, Jak się rozejdzie, że nitk tam się nie chce uczyć, w przyszłtm roku chętnych będzie jeszcze mniej.
Bogusław Passakas:
6 godzin temu
Ze swoich nie dadzą , nie martw się.
Narcyz Kaliszer:
6 godzin temu
Na stronie kutnowskiej policji figuruje jako I zastępca komendanta.Nie rozumię,jest jeszcze policjantem i startuje w konkursie.
Adrian Kwietniewski:
3
 · 
11 godzin temu
Okazy niesamowite.
Fakt Kutno mogłoby mieć swoje muzeum.
Ja sam nad rzeką Ochnią znalazłem skamieniałe muszelki.
Ale to co widzę na zdjęciach P. Leszka to coś niesamowitego co natura może wytwarzać.
Bolesław Jabłonowicz:
11 godzin temu
Lew, Teofil napisał, że śmietnik jest zarządzany przez Urząd Miasta - TBS. P.S. Straż Miejska tez jest UM. Nikt tego nie zdementowal.Najciekawsze artykuły
 ·  23
4 dni temu
Miejskie obrazki. Smród na osiedlu w centrum miasta
 ·  50
5 dni temu
Przemysław Zawadzki nadal dyrektorem Dąbrowszczaka. W czwartek konkurs na dyrektora Troczewskiego
 ·  119
5 dni temu
Radosław Bieniek szefem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w mieście
 · 
6 dni temu
Dni Pola w Strzelcach
 ·  56
6 dni temu
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
 ·  90
7 dni temu
(Aktualizacja) Kto wylewa słoną substancję na pobocza w gminie Krzyżanów?
 ·  14
8 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
8 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
9 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
9 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
14 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
14 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
15 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
19 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
19 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
19 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
21 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
22 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
23 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
23 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
23 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
24 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
24 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
24 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności