eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34238-w-lipcu-roboty-drogowe-w-kutnie," title="Kutno: W lipcu roboty drogowe w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W lipcu roboty drogowe w Kutnie</b><br>W lipcu rozpoczną się inwestycje drogowe w Kutnie. Przebudowy doczeka się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34235-warsztaty-fotograficzne-w-bajkowej-zagrodzie," title="Kutno: Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie</b><br>Życie jak z bajki- każdy o takim marzy. Niedaleko Warszawy jest...</div></a> <a href="/publicystyka,34171-trzymaja-c-w-r-ku-fragment-kosmosu-leszek-baranowski-i-mineral-and-gem," title="Kutno: Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem</b><br>Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom...</div></a> <a href="/sport,34216-koniec-sezonu-lekkoatletycznego-i-bardzo-dobre-wyniki-kutnowskich-sportowc-w," title="Kutno: Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców</b><br>W sobotę 24 czerwca na stadionie Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34232-r-kodzie-o-dla-doros-ych-spotkanie-15-lipca," title="Kutno: Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca</b><br>W sobotnie przedpołudnie w Ośrodku Kultury Gminy Kutno w Leszczynku odbyły...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34231-ju-wakacje," title="Kutno: Już wakacje!" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Już wakacje!</b><br>Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Uroczystość w Szkole Podstawowej im. Kornela...</div></a> <a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Jutro pokaz krótkich filmów komediowych
Centrum Teatru Muzyki i Tańca zaprasza 19 stycznia o godz. 18.00 na pokaz krótkometrażowych filmów. Short's Comedy to 12 absurdalnie śmiesznych i zadziwiająco różnorodnych krótkometrażowych komedii, które rozbawią nawet największego ponuraka. Bilety tylko 5 zł, jeszcze zostało kilka do kupienia.

Jutro pokaz krótkich filmów komediowych, ./upload/articles_pakiety/28925/01_obraz.jpg


Co zobaczymy w ramach zestawu? Dowiemy się, między innymi, skąd zdobyć mleko, gdy pobliżu nie ma krowy, ile trzeba poświęcić dla ukochanego dziecka, do czego może doprowadzić nadużywanie telefonu komórkowego, a także – z czym może wiązać się zgubienie skarpetki w publicznej pralni. A wszystko to przyprawione nutką ironicznego i sarkastycznego angielskiego humoru. [więcej]
kultura, 18.01.2016 16:44|czytane: 679 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kutnowskie i powiatowe szkoły w rankingu PERSPEKTYW 2016
W  ogłoszonym rankingu PERSPEKTYW 2016, Zespół Szkół  Centrum Kształcenia Rolniczego im. M. Rataja w Mieczysławowie uplasował się w kilku kategoriach  na czołowych miejscach w Polsce.

W zawodzie technik agrobiznesu uczniowie szkoły uplasowali się w pierwszej dwudziestce, zajmując wysoką 13 pozycję –z wynikiem 85,71 punktów. W zawodzie technik architektury krajobrazu uczniowie zajęli  26 miejsce z wynikiem 63,64 punktów.

Z kolei w rankingu SZKÓŁ OLIMPIJSKICH 101 lokatę zajęło I LO im. J.H. Dąbrowskiego, a 140 właśnie ZS CKR Mieczysławów.

W rankingu ogólnym szkół technicznych województwa łódzkiego 22 miejsce zajęło Technikum nr 3 w ZS nr 3 im. Wł.  Grabskiego w Kutnie, 28 było Technikum nr 1 [więcej]
redaktor, 18.01.2016 16:42|czytane: 895 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ile powiat wydał na usługi telefoniczne i wyjazdy służbowe?
W ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy rozliczanie samorządów z niektórych wydatków. Dziś Jacek Saramonowicz, rzecznik Starostwa Powiatowego informuje ile powiat wydał na delegacje służbowe i służbowe telefony komórkowe.

Delegacje

Starostwo pracownicy Delegacje krajowe: 10 190,40 zł; 29 zł delegacja płatna w 2015 – koszt w 2014.
Delegacje zagraniczne: 281, 12 zł.
Zarząd Powiatu w Kutnie: 1730, 5 zł
Rada Powiatu w Kutnie: nie było

Telefony Starostwo Powiatowe w Kutnie: 6 362,21 zł
Zarząd Powiatu w Kutnie: 1428, 2 zł [więcej]
wandea, 18.01.2016 13:55|czytane: 708 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rada Powiatu nie podjęła uchwały. Szpital nie skorzysta z pożyczki?
Drugie podejście do uchwały o ustanowieniu hipoteki na majątku powiatu w kwocie 20 mln zł aby Kutnowski Szpital Samorządowy sp. zo.o skorzystał z pożyczki 10 mln zł zakończyło się fiaskiem. Radni mieli dziś zdecydować o pierwszej transzy, stąd błędy w uchwale. Radni opozycjni wyszli z sali, obrady przerwano z powodu braku kworum. Koalicja również nie była w pełnym składzie, zabrakło Waldemara Drążkiewicza. Oferta MEDFinance dla spółki jest ważna kilka dni, potem być może będzie trzeba ogłosić drugi przetarg, albo Zgromadzenie Wspólników z zarządem spółki zaproponują inne wyjście z finansowego impasu.

Czy rada wyrazi kiedykolwiek swoje stanowisko w sprawie pożyczki dla szpitala? Trudno powiedzieć, na pewno warto z głosowaniem się zmierzyć, aby scena polityczna powiatu była bardziej przejrzysta. Wiadomo jednak, politycy prawdy nie lubią, więc jeszcze trochę pobawią się w samorząd, kosztem mieszkańców, swoich wyborców, bo jak zapowiada PiS w tym roku być może znikną władze powiatowe i rady.

W uzasadnieniu uchwały możemy przeczytać, że pożyczka szpitalowi potrzebna jest na przeprowadzenie restrukturyzacji zadłużenia, co spowoduje zmianę struktury zobowiązań, zobowiązania krótkoterminowe zamienione zostaną na długoterminowe.

- Zobowiązania przeterminowane zostaną uregulowane, w wyniku czego zmniejszy się koszt obsługi zadłużenia, w tym koszty odsetek, koszty sądowe czy egzekucyjne (w 2015 r. koszty te stanowiły ponad 500 tys. zł). Środki te będą stanowiły również zabezpieczenie płatności ratalnych, które w momencie niewywiązania się z terminu płatności jakiejkolwiek raty, stają się natychmiast wymagalne. Pozyskane środki pozwolą na prowadzenie działalności bieżącej, która obecnie jest ograniczona - blokady dostaw, ze względu na zadłużenie wobec wierzycieli, jak również konieczność spłat rat ugód z dostawcami utrudnia prowadzenie działalności, a brak płatności prowadzi do generowania długu - czytamy w uzasadnieniu. [więcej]
wandea, 18.01.2016 13:52|czytane: 1372 razy|35 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mieszkańcy Kutna pobili Ukraińców
Kutnowscy policjanci zatrzymali siedmiu mężczyzn, którzy zaatakowali obywateli ukraińskich. Mieszkańcom Kutna w wieku 21-39 lat grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj o godzinie 18.30 oficer dyżurny kutnowskiej komendy otrzymał informację, że do budynku przy ulicy Holenderskiej, w którym znajdują się mieszkania pracownicze wynajmowane przez obywateli Ukrainy wtargnęło 7 mężczyzn.

Napastnicy uzbrojeni w niebezpieczne narzędzia w postaci pałek, noży i kastetów zaatakowali obcokrajowców demolując wyposażenie pokoi. Po krótkiej chwili zaczęli uciekać w stronę centrum miasta. Sześciu z nich zostało zatrzymanych przez patrol kutnowskich policjantów. Siódmego sprawcę ujęli na miejscu zdarzenia obywatele Ukrainy. Napastnikami okazali się mieszkańcy Kutna w wieku 21- 39 lat. Podczas zatrzymania byli spokojni. Przy jednym z nich policjanci znaleźli 2, 84 gramy amfetaminy. [więcej]
redaktor, 18.01.2016 12:50|czytane: 1298 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Włamywacze ujęci przez kutnowskich policjantów
Kutnowscy policjanci zatrzymali dwóch włamywaczy, mieszkańców Łodzi. Okradli oni mieszkanie na Łąkoszynie oraz włamali się do mieszkania przy ulicy Aleje ZHP. Łodzianie wcześniej notowani za podobne przestępstwa. Usłyszeli zarzuty, za które polskie prawo przewiduje karę nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Włamywacze ujęci przez kutnowskich policjantów, ./upload/articles_pakiety/29012/01_obraz.jpg


W piątek, 15 stycznia w godzinach popołudniowych policjanci Wydziału Kryminalnego obserwowali nissana qashqai, który jeździł po Kutnie. W uzyskanych informacji wynikało, że w pojeździe mogą znajdować się osoby, które wcześniej były notowane za okradanie mieszkań.

O godzinie 16.00 na ulicy Sklęczkowskiej kryminalni wspólnie z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego oraz Prewencji zatrzymali obserwowanego nissana. W pojeździe zastano dwóch mieszkańców Łodzi w wieku 47 i 32 lata. Podczas kontroli mundurowi znaleźli laptop oraz złotą i srebrną biżuterię. [więcej]
redaktor, 18.01.2016 12:52|czytane: 1184 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Nadzwyczajna sesja w powiecie. Przerwy i głosowanie pod znakiem zapytania
Dziś nadzwyczajna sesja Rady Powiatu w Kutnie rozpoczęła się można powiedzieć od przerwy. Zaczęła się o godz. 10.00 a dopiero przyjęto pierwszy punkt porządku obrad zmiany w budżecie 2016 roku. 10 radnych było za, 5 przeciw, 2 wstrzymało się od głosu. I znowu przewodniczący Rady ogłosił przerwę.

Nadzwyczajna sesja w powiecie. Przerwy i głosowanie pod znakiem zapytania, ./upload/articles_pakiety/29006/01_obraz.jpg


Radni Klubu Prawo i Sprawiedliwość wyszli z sesji. Trudno powiedzieć czy wrócą, czy zbierze się kworum i uda się w ogóle sesję procedować.

Przypomnjimy, najważniejszym jej punktem jest wyrażenie zgody Rady na obciążenie majątku powiatu kutnowskiego - nieruchomości szpitalnych, hipoteką, aby Kutnowski Szpital Samorządowy sp. zo.o. mógł zaciągnąć pożyczkę.

Pożyczka najpierw miała być 5- milionowa, z hipoteką na 10 mln zł, potem spółka zmieniła specyfikację przetargu i pojawiła się kwota 10 mln zł zobowiązania i 20 mln zł hipoteki. Teraz w uchwale rady zaproponowano znów 5 mln zł pożyczki jednak słownie opisano, że chodzi o dziesięć milionów. Trudno powiedzieć czy to błąd wynikający z zamieszania czy konieczności. [więcej]
wandea, 18.01.2016 11:06|czytane: 1113 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki II ligi KAHLPN
Prezentujemy Wyniki II ligi KAHLPN.

KS Tęcza  -  Stary Łąkoszyn 3-5

Siwiński, Lebiedowicz, Błaszczyk - Rajkowski 2, Jeruzal 2, Rejs
Żk: Ł. Lubasińki, P. Michalak (Stary Łąkoszyn)

Władcy Północy - GOKiS Krzyżanów 4-4
Golis 2, Kwiatkowski, Zdziarski - Zaleśny 2, B. Wiśniewski 2

Omega - FC Gledzianów 4-2
Faryński 2, Łukasik, Lewandowski - Tomes, Kaczorowski

Young Boys - 1,5l/g 1-13
Grabowski 1 - Michał Zagórowski 4, Gałązka 3, Marcin Zagórowski 2, Jóźwiak 2, Chróścik, Gaik
Żk: A.Walczak, P. Chrzanowski (Young Boys) [więcej]
redaktor, 18.01.2016 13:02|czytane: 517 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Koncert Noworoczny i podsumowanie działań TPZK za ubiegły rok
Koncerty Noworoczne organizowane wspólnie  przez TPZK i  Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Karola Kurpińskiego w Kutnie odbywają się od 34 lat. Koncerty te  inaugurują rok artystyczny na terenie Kutna i powiatu kutnowskiego.

Koncert Noworoczny i podsumowanie działań TPZK za ubiegły rok, ./upload/articles_pakiety/29009/01_obraz.jpg
Koncert Noworoczny i podsumowanie działań TPZK za ubiegły rok, ./upload/articles_pakiety/29009/02_obraz.jpg
Koncert Noworoczny i podsumowanie działań TPZK za ubiegły rok, ./upload/articles_pakiety/29009/03_obraz.jpg


Bożena Gajewska, prezes TPZK w imieniu zarządu Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej i  Małgorzata Musiałowska, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Kurpińskiego w Kutnie wspólnie powitały wszystkich gości, który zaszczycili swoją obecnością  Koncert Noworoczny w Sali balowej Szkoły Muzycznej w minioną sobotę. Na spotkanie przybyli także przedstawiciele władz samorządowych Krzysztof Debich – Starosta Kutnowski, Bartosz  Serenda Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Bezpieczeństwa Publicznego Rady Powiatu w Kutnie, Zastępca Prezydenta Miasta KutnaZbigniew Wdowiak, Grzegorz Chojnacki Przewodniczący Rady Miasta Kutna, laureaci honorowej  nagrody AMICUS TPZK.

Stało już tradycją, że podczas Koncertu Noworocznego Zarząd Towarzystwa honoruje swoich długoletnich i zasłużonych członków.  Podczas posiedzenia  29 grudnia 2015r. Zarząd TPZK podjął decyzję o uhonorowaniu w roku 2016 Złotymi Odznakami  trzy  członkinie naszego stowarzyszenia Zdzisławę Rosińską, Marię Sperę, Marię Wierzbicką.

Zdzisława Rosińska to osoba, która zawsze miała czas dla stowarzyszenia i zawsze była gotowa wykonywać wszelkie prace, które akurat trzeba było zrobić. Wiele lat pracowała społecznie w sekcji administracyjnej, a i dziś chciałby jeszcze pomagać, ale zdrowie już jej nie pozwala.

Dwie Marie – Maria Spera i Maria Wierzbicka  tworzyły Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie przy TPZK wraz z Andrzejem Urbaniakiem  i przez dziewięć lat  go prowadziły pracując społecznie. Uniwersytet ciszy się od lat niezmienną popularnością wśród starszego pokolenia kutnowian. [więcej]
kultura, 18.01.2016 12:33|czytane: 1344 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Pilot Łukasz Wójcik z dyplomem Ministra Sportu i Turystyki
W miniony piątek w się w Centrum Olimpijskim PKOL, Aeroklub Polski zorganizował konferencję, na której podsumował bardzo udany dla zawodników tego związku 2015 rok.

Pilot Łukasz Wójcik z dyplomem Ministra Sportu i Turystyki, ./upload/articles_pakiety/29007/03_obraz.jpg
Pilot Łukasz Wójcik z dyplomem Ministra Sportu i Turystyki, ./upload/articles_pakiety/29007/02_obraz.jpg
Pilot Łukasz Wójcik z dyplomem Ministra Sportu i Turystyki, ./upload/articles_pakiety/29007/01_obraz.jpg


Ważnym punktem programu było wręczenie dyplomów dla zawodników i trenerów wyróżnionych przez Ministra Sportu i Turystyki. Jednym z zaproszonych pilotów był kutnianin, Łukasz Wójcik, który w ubiegłym roku zdobył tytuł Szybowcowego Mistrza Europy w Klasie Otwartej.

Wydarzeniu towarzyszyło otwarcie wystawy pod tytułem „Sukcesy Polskich Pilotów Sportowych”. Fani lotnictwa ekspozycję mogą oglądać bezpłatnie do 4 lutego w Muzeum Sportu i Turystyki w siedzibie PKOL-u w Warszawie. [więcej]
redaktor, 18.01.2016 11:50|czytane: 491 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Jeden z czterech prototypów kutnowskiej Syrenki rozbity
Podajemy za onet.pl W Warszawie przy ulicy Wałbrzyskiej kierowca kutnowskiej Syrenki wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w inne auto na sąsiednim pasie. Został odwieziony do szpitala. Jeden z czterech prototypów Syrenki został rozbity.

Zajrzyj na youtube.com

Przypomnijmy, Syrenka S201 made in AMZ Kutno ma przywrócić legendarny samochód PRL-u na polskie drogi. W październiku ubiegłego roku model otrzymał homologację. Producent zamierza wyprodukować 300-500 egzemplarzy. [więcej]
redaktor, 18.01.2016 11:25|czytane: 995 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Amatorski turniej piłki nożnej w ramach obchodów rocznicy Wybuchu Powstania Styczniowego
W ramach obchodów rocznicy Wybuchu Powstania Styczniowego Narodowy Piątek i ONR Piątek 23 stycznia br. organizują amatorski turniej piłki nożnej.

Amatorski turniej piłki nożnej w ramach obchodów rocznicy Wybuchu Powstania Styczniowego , ./upload/articles_pakiety/29004/01_obraz.jpg


- Uczcijmy pamięć o naszych bohaterach! Gramy 4 w polu bramkarz i 3 zawodników na zmianę, system turniejowy. Zapraszamy wszystkich chętnych. Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem turniejpiatek@gmail.com. Wpisowe od drużyny wynosi 40 zł i prosimy o wpłatę na konto 74 1240 3057 1111 0010 3903 6275 z dopiskiem turniejpiatek i nazwą drużyny. Zasady turnieju prześlemy zainteresowanym drogą mailową :) Będą nagrody i sportowa rywalizacja! - piszą organizatorzy. [więcej]
redaktor, 18.01.2016 11:12|czytane: 336 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Udane mecze KKS Pro Basket Kutno U12
Wczoraj drużyna KKS Pro Basket Kutno U12 trenera Sławomira Rybarczyka rozegrała na wyjeździe dwa mecze. Pierwszy z GTK GŁOWNO trener R.Szulc z wynikiem 64:24, a drugi z AZS PWSZ SKIERNIEWICE trener M. Wiercioch z wynikiem 64:55.

Udane mecze KKS Pro Basket Kutno U12, ./upload/articles_pakiety/28998/01_obraz.jpg
Udane mecze KKS Pro Basket Kutno U12, ./upload/articles_pakiety/28998/02_obraz.jpg


Dla KKS Pro Basket Kutno punktowali Szymański K 6, Frydrysiak M 6, Kowalewski J 10, Maciejewski K 8, Marczak J 8, Woźniak R 2, Dogadalski K 6, Wojtczak J 10, Sierocki M 2, Zieliński J 6. Dla GTK GŁOWNO punktowali: Białczak B 14, Bogus J 2, Podlecki D 2, Matyjasik B 2, Pietrasiak M 2, Górecki K 2 [więcej]
redaktor, 18.01.2016 10:49|czytane: 536 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Poseł Marek Matuszewski pełnomocnikiem PiS w okręgu sieradzkim
Jak podaje Polska Agencja Prasowa Marek Matuszewski, Poseł na Sejm RP został nowym pełnomocnkiem w naszym okręgu, sieradzkim.

Poseł Marek Matuszewski pełnomocnikiem PiS w okręgu sieradzkim, ./upload/articles_pakiety/29001/01_obraz.jpg


Marek Matuszewski pierwszy po lewej na spotkaniu z kutnianami w maju 2014 roku

Przypomnijmy, do tej pory najpierw pełnomocnikiem był Marcin Mastalerek, po wyborach do parlamentu europoseł PiS Janusz Wojciechowski, a teraz szefem PiS w okręgu nr 11 został poseł Matuszewski. [więcej]
redaktor, 17.01.2016 21:18|czytane: 1019 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Jasełka w wykonaniu przedszkolaków w kutnowskim kościele
Dziś w pięknie udekorowanym  Kościele pod wezwaniem Świętej Królowej Jadwigi w Kutnie, wśród blasku świec i choinek, mali aktorzy z najstarszej grupy Przedszkola Miejskiego  nr 15 "Bajka" w Kutnie  odtworzyli wydarzenia sprzed 2000 lat. Ta szczególna noc, noc narodzin Zbawiciela Jezusa Chrystusa została nam przybliżona przez małych Aniołków, skromnych pastuszków,  Mędrców ze Wschodu.

Jasełka w wykonaniu przedszkolaków w kutnowskim kościele, ./upload/articles_pakiety/29003/01_obraz.jpg
Jasełka w wykonaniu przedszkolaków w kutnowskim kościele, ./upload/articles_pakiety/29003/02_obraz.jpg
Jasełka w wykonaniu przedszkolaków w kutnowskim kościele, ./upload/articles_pakiety/29003/03_obraz.jpg


Przedstawienie zgromadziło w świątyni wielu parafian, gorąco oklaskujących młodych wykonawców.W niejednym oku pokazała się łza wzruszenia. Wagę artystycznego wydarzenia podkreślił, w słowach uznania i podziękowania ks.wikariusz Józef Pertynowski, nagradzając młodych wykonawców skromnymi upominkami. [więcej]
redaktor, 17.01.2016 22:07|czytane: 718 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Nowa sala biblioteczna w strzegocińskiej szkole
Od 7 stycznia 2016 roku Szkoła Podstawowa im. Kornela Maluszyńskiego w Strzegocinie wzbogaciła  się o nową salę biblioteczną.

Nowa sala biblioteczna w strzegocińskiej szkole, ./upload/articles_pakiety/29002/01_obraz.jpg
Nowa sala biblioteczna w strzegocińskiej szkole, ./upload/articles_pakiety/29002/02_obraz.jpg
Nowa sala biblioteczna w strzegocińskiej szkole, ./upload/articles_pakiety/29002/03_obraz.jpg


W ubiegłym roku stan księgozbioru znacząco powiększył się o nowe książki w ramach programu MEN „Książki naszych marzeń” oraz  jako nagroda za zajęcie III miejsca w II edycji konkursu  MEN pod hasłem „Nakręćmy się na czytanie”.  Uczniowie chętnie korzystają z biblioteki zwłaszcza teraz gdy oferuje ona najnowsze pozycje z literatury dziecięcej. [więcej]
redaktor, 17.01.2016 21:29|czytane: 411 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
KDK Kutno pokonało trzech medalistów Mistrzostw Polski
Zakończyły się rozgrywki fazy zasadniczej polskiej Ekstraklasy w brydżu sportowym. Debiutująca na tym najwyższym szczeblu drużyna KDK1 Kutno odniosła 8 zwycięstw, 2 remisy i zanotowała 5 porażek.

KDK Kutno pokonało trzech medalistów Mistrzostw Polski, ./upload/articles_pakiety/29000/01_obraz.jpg
KDK Kutno pokonało trzech medalistów Mistrzostw Polski, ./upload/articles_pakiety/29000/02_obraz.jpg
KDK Kutno pokonało trzech medalistów Mistrzostw Polski, ./upload/articles_pakiety/29000/03_obraz.jpg


Kutnianie pokonali m.in. aktualnego Mistrza Polski AZS Wrocław, aktualnego Wicemistrza Connector Poznań, brązowego medalistę RAL Poznań, a także Silesię Gliwice, Latterię Rzepin, Siwika Mrągowo, Senatora Starachowice oraz SPS Kielce. Zremisowali z wielokrotnym medalistą MP Consusem Kalisz i Gomadem Gorzów. Porażki nastąpiły z drużynami Bridge24 Warszawa, Konkretem Chełmno, w składzie których roi się od aktualnych Mistrzów Świata, a także z Synergią Lublin, EL Żelichowo i AND Gdańsk. [więcej]
redaktor, 17.01.2016 21:00|czytane: 502 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
I Kolejka I Ligi KHALPN
Wyniki dzisiejszych rogrywek:

HURT PAP EGOLIT  -  STALEX   5  :  2
JANAKOWSKI  Michał 2 , GUTAROWSKI  Sebastian , KLARZAK  Krzysztof , KOWALSKI  Marek –
KURZAWA  Krzysztof  2

SAMI  SWOI  -  ŚRÓDMIEŚCIE   5  :  1
WITKOWSKI  Michał  2 , SZULC  Dawid , KRYSIŃSKI  Kamil , BALA  Damian – TOMASZEWSKI  Damian
Żk.  WOJTCZAK  Jakub  ( Śródmieście)

OB.  AMAZONKA  -  FC.  WIESZCZYCE  8 :  2
JAŚKIEWICZ  Mariusz  3 , DŁUŻNIEWSKI  Mariusz  2 , PIETRZAK  Kamil  2 , JAŚKIEWICZ  Dariusz –
WIKLIŃSKI  Bartłomiej , SZCZEPAŃSKI  Alan
ŻK. Jóżwiak Błażej , Szewczyk Mateusz , Grabarczyk Krzysztof  ( FC. Wieszczyce )

PROTEKTOR  -  LIBERO  6  :  3
BURDAK  Jakub  3 , FABJANOWSKI  Robert  2 , FABJANOWSKI  Kamil  -  JAROTA  Sebastian  2 , TOMCZAK  Damian [więcej]
redaktor, 17.01.2016 20:52|czytane: 549 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Licealiada. Mistrzostwa powiatu w tenisie stołowym
We wtorek 12 stycznia w Szkole Podstawowej Nr 6 w Kutnie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu  Kutnowskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Tenisie Stołowym Dziewcząt oraz Chłopców.

Licealiada. Mistrzostwa powiatu w tenisie stołowym, ./upload/articles_pakiety/28997/01_obraz.jpg
Licealiada. Mistrzostwa powiatu w tenisie stołowym, ./upload/articles_pakiety/28997/02_obraz.jpg
Licealiada. Mistrzostwa powiatu w tenisie stołowym, ./upload/articles_pakiety/28997/03_obraz.jpg


W zawodach organizowanych przez kutnowski Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wystartowało 10 szkół z powiatu kutnowskiego: ZS Nr 3 im. W. Grabskiego w Kutnie, I LO PUL w Kutnie,  II LO im. J. Kasprowicza w Kutnie,  I LO im. gen J. H. Dąbrowskiego w Kutnie, ZSZ Nr 2 im. A. Troczewskiego w Kutnie, ZS Nr 4 im. Z. Balickiego w Kutnie, LO Katolickie w Kutnie, ZSCKR w Mieczysławowie, LO w Krośniewicach oraz ZS Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie. Najlepsze trzy szkoły w kategorii dziewcząt oraz chłopców otrzymały puchary oraz medale.

W rywalizacji dziewcząt najlepsza okazała się reprezentacja I LO im. gen J. H. Dąbrowskiego w Kutnie, zaś wśród chłopców drużyna ZS Nr 1 im. St. Staszica.  W zawodach dziewcząt wzięło udział 8 szkół podzielonych na dwie grupy po 4 zespoły.  Grupę A z kompletem zwycięstw wygrał „Dąbrowszczak”, zaś Grupę B dziewczęta ze „Staszica”.
Mecz o V m: II LO w Kutnie  – ZS Nr 3 w Kutnie 3:2
Mecz o III m: I LO PUL w Kutnie - ZSZ Nr 2 w Kutnie 3:0
Mecz o I m: I LO w Kutnie – ZS Nr 3 w Kutnie 3:2 [więcej]
redaktor, 16.01.2016 13:41|czytane: 704 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ferie w kutnowskiej bibliotece. Liczba miejsc ograniczona[więcej]
redaktor, 16.01.2016 13:39|czytane: 384 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Na granicy muzyki elektronicznej i akustycznej
Wczoraj w sali tarasowej Kutnowskiego Domu Kultury odbył się wysublimowany, niszowy koncert znanej już kutnianom grupy Backspace. Gościliśmy ją w Kutnie w maju 2014 roku w ramach Święta Polskiej Muzyki i Plastyki. Zespół na scenie muzyki improwizowanej istnieje od 2013 roku.

Na granicy muzyki elektronicznej i akustycznej, ./upload/articles_pakiety/28995/01_obraz.jpg
Na granicy muzyki elektronicznej i akustycznej, ./upload/articles_pakiety/28995/02_obraz.jpg
Na granicy muzyki elektronicznej i akustycznej, ./upload/articles_pakiety/28995/13_obraz.jpg


Łukasz Czekała - skrzypce elektryczne, elektronika oraz Zbigniew Chojnacki - akordeon, związani są z naszym miastem poprzez Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia w Kutnie. 

Wczoraj nie tylko zagrali, ale też opowiedzieli o tym, jak tworzą muzykę przy pomocy instrumentów oraz komputerów, jak improwizują. Inspirują się klasyką, jazzem, trip-hopem, dubem, eksperymentują z brzmieniem na granicy muzyki elektronicznej i akustycznej. [więcej]
redaktor, 16.01.2016 13:34|czytane: 482 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Znikną kontrowersje wokół Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego? Będzie nowy regulamin
Dziś w Kutnowskim Domu Kultury odbyło się "Podsumowanie Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego 2015". Na dwugodzinne miniseminarium przybyli mieszkańcy Kutna, ubiegłoroczni projektodawcy oraz przedstawiciele Urzędu Miasta Kutna. Bez wątpienia druga edycja KBO przyniosła większą liczbę projektów dopuszczonych do głosowania, dobrą promocję idei i samych projektów, ale też kontrowersyjną listę projektów dopuszczonych i potem tych z największą liczbą głosów. Na naszym forum nie brak było komentarzy Czytelników, niektórzy nadesłali również do nas listy ze spostrzeżeniami, niektóre pełne rozczarowania i rezygnacji, bo tegoroczna formuła nie przypadła im do gustu, inne ze zgłoszeniami przekroczenia dobrych praktyk i wprost mówiąc uczciwości w głosowaniu czy też werbowaniu głosujących.W interwencjach Czytelników pojawiły się też apele o zmianę zasad i regulaminu KBO wykluczającego działania na rzecz podmiotów nie podległych miastu.

Znikną kontrowersje wokół Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego? Będzie nowy regulamin, ./upload/articles_pakiety/28991/01_obraz.jpg
Znikną kontrowersje wokół Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego? Będzie nowy regulamin, ./upload/articles_pakiety/28991/02_obraz.jpg
Znikną kontrowersje wokół Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego? Będzie nowy regulamin, ./upload/articles_pakiety/28991/03_obraz.jpg


Dziś dr Michał Adamski naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Rozwoju Miasta, pracujący przy KBO już kolejną edycję poinformował, że mogliśmy głosować na 49 projektów, które wobec decyzji prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego zgodnie z ideą obywatelskości czyli "dla ludzi" nie zostały zweryfikowane surowo. W pierwszej edycji były one weryfikowane przez zespół urzędników z powodów formalnych i niewypełnienia wskaźnika ogólnomiejskości wiele odpadło. No to w drugiej, w ubiegłym roku odrzucono z powodów formalnych tylko jeden, drugi został wycofany a trzeci został wchłonięty przez innych projekt. Liberalne rzecz można zasady doprowadziły jednak do kontrowersyjnej zdaniem Czytelników czy uczestników dzisiejszego spotkania możliwości wyboru projektów na przykład zakupu środka trwałego dla kościelnej osoby prawnej parafii p.w. Św. Jana Chrzciciela, dla firmy prowadzącej działalność gospodarczą MZK Sp. z o.o., dla konkretnej grupy (uczniowie jednej szkoły czy przedszkola podległego miastu) czy dla jednostek podległych powiatowi (II LO im. J. Kasprowicza i ZS nr 3).

Kontrowersje wzbudziło również  werbowanie głosujących. Głosy pozyskane przez niektórych projektodawców i wspierające ich instytucje nie zawierały trzech skreśleń tylko jedno, choć można było głosować na trzy projekty, czyli dać jeszcze komuś szansę.

Co pisali na temat ostatniej edycji KBO nasi Czytelnicy?

-
Nie jestem autorem żadnego z projektów, ale poczułem się zbulwersowany zaistniałą sytuacją w konsekwencji czego skomentowałem problem moim zdaniem ze zbyt wysoką liczbą oddanych głosów na projekty, których autorami byli w praktyce przedstawiciele instytucji. Problem wynika z tego że już w zarządzeniu nastąpił przekaz, że głosy nie będą poddane weryfikacji z czego skwapliwie skorzystali autorzy tych projektów oraz poinstruowane ich zaplecze. Aby sprawdzić poprawność numeru PESEL na karcie do głosowania przy pomocy dość sprawnej aplikacji potrzeba około 30 sekund, czyli sprawdzenie wszystkich wymagało 119,5 godzin pracy. Według protokołu komisja zajmowała się tym od 30 listopada do 2 grudnia czyli 3 dni (24 godziny). Ktoś powie było ich wielu, tak ale ile jest stanowisk komputerowych w Wydziale Ewidencji Ludności ilu liczących głosy miało uprawnienia do korzystania z baz danych, a bieżąca obsługa petentów. Poza tym głosy trzeba przeliczyć kilka razy, podzielić, a zapomniałem jeszcze o sprawdzaniu zameldowania i przecież robią to ludzie i mają swoje potrzeby, choćby kultowa kawa na którą trzeba wygospodarować czas. I jeszcze jedno, każdy kto załatwiał jakiekolwiek formalności w urzędach wie jak "szybkie" są aplikacje dedykowane do obsługi administracji państwowej. Z powyższego jasno wynika, że głosy nie zostały zweryfikowane. Zresztą potwierdzenie znajdujemy w protokole gdzie stoi "głosy liczyli" ani słowa o sprawdzeniu, kontroli czy powodzie nieważności 565 głosów. Warto byście byli tego świadomi przy ocenie wyników a także "mądrzy" na przyszłość.

- Uważam za niedopuszczalne przekazanie środków budżetowych na windę w Kościele, bo jest to niezgodne z Zarządzeniem Prezydenta Miasta Kutna, taka inwestycja nie jest zadaniem własnym gminy.

- Środki z KBO powinny być przeznaczone na inne zadania niż inwestycje w podległych miastu jednostkach, powinna być spełniona zasada ogólnomiejskości. [więcej]
wandea, 15.01.2016 20:06|czytane: 1813 razy|22 komentarzy|komentuj|czytaj cały
ARRK o dotacjach unijnych dla przedsiębiorców
Dziś w Hotelu Rondo w Kutnie odbyło się kolejne, organizowane przez Agencję Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. spotkanie z lokalnymi firmami. Tym razem tematem były ogłoszone pod koniec grudnia konkursy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2015-2020. Nabory dotyczą wniosków w następujących kategoriach: Zwiększenie konkurencyjności w MŚP oraz Inwestycje przedsiębiorstw w badania i rozwój. Oba te konkursu ogłoszone są z środków pochodzących z  nowej perspektywy unijnej.

ARRK o dotacjach unijnych dla przedsiębiorców, ./upload/articles_pakiety/28994/01_obraz.jpg
ARRK o dotacjach unijnych dla przedsiębiorców, ./upload/articles_pakiety/28994/02_obraz.jpg
ARRK o dotacjach unijnych dla przedsiębiorców, ./upload/articles_pakiety/28994/03_obraz.jpg


Działanie: Zwiększenie konkurencyjności MŚP, poddziałanie: Innowacje w MŚP to program adresowany do małych i średnich przedsiębiorstw. Dofinansowaniu mogą podlegać następujące typy projektów:
-wdrożenie lub zakup i wdrożenie wyników prac B+R
- wdrożenie innowacyjnych produktów, procesów wytwarzania produktów lub świadczenia usług, w tym ekoinwestycje. 
Minimalna wartość wydatków to 200 tyś. , maksymalna zaś 3 mln zł. Termin składania wniosków: 22.02.2016 – 03.03.2016.

Działanie: Inwestycje przedsiębiorstw w badania i innowacje, poddziałanie:  Projekty B+R przedsiębiorstw to program kierowany zarówno do MŚP jak i dużych przedsiębiorstw. Dofinansowaniu mogą podlegać: badania przemysłowe oraz eksperymentalne prace rozwojowe, służące opracowaniu nowego lub znacząco udoskonalonego produktu. [więcej]
wandea, 15.01.2016 20:49|czytane: 995 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Juniorzy Starsi KKS Pro-Basket Kutno w ćwierćfinale Mistrzostw Polski
Z bardzo dobrej strony pokazali się kutnowscy koszykarze, którzy w dniu wczorajszym pokonali w meczu o 3 miejsce drużynę ŁKS Szkoła Gortata i awansowali do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski w kategorii Juniora Starszego. Drużyna KKS Pro-Basket Kutno wygrała z zespołem prowadzonym przez Radosława Darnikowskiego 73:50 (23:13, 17:17, 18:12, 15:8). Podopieczni Krzysztofa Szablowskiego oraz Tomasza Pasińskiego poznają swoich rywali już w najbliższy poniedziałek, a turniej ćwierćfinałowy rozegrany zostanie 29-31 stycznia 2016r.

Juniorzy Starsi KKS Pro-Basket Kutno w ćwierćfinale Mistrzostw Polski , ./upload/articles_pakiety/28993/01_obraz.jpg


Od samego początku meczu zarysowała się znaczna przewagą zespołu kutnowskiego. 13 punktów w pierwszej kwarcie zdobył Szymon Pawlak, który od samego początku był motorem napędowym swojej drużyny. Drużyna z Łodzi nie mogła znaleźć swojego rytmu, co skutkowało wygraniem pierwszej kwarty przez gospodarzy 23:13. Na początku drugiej kwarty dwoma celnymi rzutami zza łuku popisał się Robert Rejniak podwyższając prowadzenie swojego zespołu 31:15. Końcówka spotkanie należała jednak do gości, którzy za sprawą udanych akcji Krystiana Miki doprowadzili do wyniku 40:30.

Początek drugiej połowy lepiej rozpoczęli koszykarze z Łodzi, którzy po kilku minutach przegrywali zaledwie 6 oczkami (38:46). Po czasie wziętym przez trenera Krzysztofa Szablowskiego gospodarze zaczęli grać swoją koszykówkę, co zaowocowało lepszą obroną i skuteczną , zespołową grą w ataku. Po celnych trójkach Roberta Rejniaka oraz Jakuba Łukasiewicza przewaga drużyny KKS Pro-Basket Kutno wzrosła do 16 punktów (58:42). [więcej]
redaktor, 15.01.2016 20:38|czytane: 404 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rada Miasta Kutna nie chce zająć stanowiska w sprawie wezwania do usunięcia naruszenia prawa
Wczoraj na sesji nadzwyczajnej Rady Miasta Kutna wprowadzono dodatkowy punkt obrad czyli zajęcie stanowiska rady w sprawie wezwania do usunięcia naruszenia prawa wystosowanego przez mieszkańców Kutna Elżbiety i Henryka Baranowskich oraz Sławomiry i Michała Michalaków, reprezentowanych przez radcę prawnego Piotra Tarałę-Kowalczyka.

Chodzi o usunięcie naruszenia prawa dokonanego w uchwale Rady Miejskiej z 7 marca 2001 roku w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego przy ulicy Staffa i Łąkoszyńskiej w Kutnie.

Rada Miasta Kutna nie chce zająć stanowiska w sprawie wezwania do usunięcia naruszenia prawa, ./upload/articles_pakiety/28981/01_obraz.jpg


Wnioskodawcy są właścicielami działek położonych na terenie kwestionowanego planu z 2001 roku. Na skutek poszerzenia terenu cmentarza wprowadzono wówczas szereg ograniczeń w możliwości zagospodarowania nieruchomości. Kwestionowana uchwała naruszyła ich zdaniem art. 42 ust.1 ustawy o stosunku państwa do kościoła katolickiego w RP ze względu na brak wniosku biskupa diecezjalnego o poszerzenie cmentarza wymaganego w procedurze zmiany planu zagospodarowania przestrzennego. Takiego wniosku nie było co potwierdza pismo wówczas zastępcy prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego z kwietnia 1997 roku w odpowiedzi na interpelację radnej Rady Miejskiej Teresy Wielemborek. Brak stosownego wniosku biskupa diecezjalnego wyklucza możliwość wszczęcia procedury planistycznej w zakresie rozszerzenia cmentarza, nie jest też dopuszczalne późniejsze uzyskanie stanowiska biskupa na ten temat. Mieszkańcy podkreślają też, że o naruszeniu prawa w tej kwestii świadczy jednolite orzecznictwo administracyjne. Ani parafia ani proboszcz nie są uprawnieni do składania wniosku o powiększenie cmentarza.

Wygląda na to zdaniem mieszkańców Kutna, że już w 2001 roku doszło do złamania przepisów.Pismo Burzyńskiego z 10 kietnia 1997 roku do radnej Wielemborek nie pozostawia złudzeń w tej kwestii. Zbigniew Burzyński w punkcie trzecim odpowiedzi wyraźnie pisze "Na wniosek Parafii Rzymsko-Katolickiej p.w. Św. Stanisława B.M. zostało wszczęte postępowaniw administracyjne w sprawie powiększenia cmentarza". Czy zmiany w planie były zatem dwukrotnie procedowane z naruszeniem przepisów? [więcej]
wandea, 15.01.2016 14:09|czytane: 1048 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kup bilety na Polfarmex Kutno -Asseco Gdynia
19 stycznia (wtorek) od godziny 9.00 rusza sprzedaż biletów na mecz Polfarmex Kutno – Asseco Gdynia. Mecz odbędzie się  25 stycznia (poniedziałek) o godzinie 18.00 w hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 9 w Kutnie. Bilety do nabycia będą w biurze KKS PRO BASKET KUTNO S.A. przy ulicy Kościuszki 26.

Kup bilety na Polfarmex Kutno -Asseco Gdynia, ./upload/articles_pakiety/28992/01_obraz.jpg


Ceny biletów: 5 zł bilet ulgowy - bilet ulgowy przysługuje dzieciom i młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych za okazaniem ważnej legitymacji, 20 zł bilet normalny. Sprzedaż biletów trwać będzie od wtorku do piątku włącznie w godz. 9.00 - 17.00. Sprzedaż biletów w dniu meczu rozpoczyna się o godzinie 16:30 w kasie biletowej. [więcej]
redaktor, 15.01.2016 20:25|czytane: 435 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Śpieszmy się kochać ludzi. Zaprasza UTW z Żychlina
Zapraszamy na montaż poetycko – muzyczny do Żychlińskiego Domu Kultury w poniedziałek 18 stycznia godz. 18.00 – wstęp wolny.[więcej]
kultura, 15.01.2016 14:36|czytane: 432 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Jutro Koncert Noworoczny 2016 inaugurujący rok artystyczny w regionie kutnowskim
Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej i Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Kurpińskiego w Kutnie zapraszają wszystkich członków  i przyjaciół TPZK oraz mieszkańców będących miłośnikami Ziemi Kutnowskiej na XXXIV  Koncert Noworoczny 2016 inaugurujący rok artystyczny w regionie  kutnowskim. Koncert odbędzie się w Sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej 16 stycznia (sobota) o godz. 15.00. 

- „Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów” Pitagoras …dlatego też słuchajmy jej w wykonaniu artystów Ziemi Kutnowskiej  i bądźmy pożyteczni dla Kutna i regionu kutnowskiego - mówi Bożena Gajewska, prezes TPZK. [więcej]
kultura, 15.01.2016 12:33|czytane: 664 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zachęcamy do przekazywania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego z Kutna
Zachęcamy do przekazywania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego z Kutna Organizacje uprawnione do otrzymywania 1% podatku przedstawione są poniżej:

Zachęcamy do przekazywania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego z Kutna, ./upload/articles_pakiety/28986/01_obraz.jpg


[więcej]
wandea, 15.01.2016 09:31|czytane: 581 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jutro mecz Volley Team Żychlin[więcej]
redaktor, 15.01.2016 14:39|czytane: 511 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziś podsumowanie Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego. Wyraź opinię o ostatniej edycji
Dziś, 15 stycznia o godz. 16:00 w sali konferencyjnej w Kutnowskim Domu Kultury odbędzie się "Podsumowanie Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego 2015" - miniseminarium.  Spotkanie pozwoli nie tylko wymienić się opiniami, zgłosić sugestie i uwagi dotyczące procedury i realizacji tegorocznej edycji, ale przede wszystkim wypracować nowe zapisy do regulaminu Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego, dzięki czemu tegoroczny KBO będzie w pełni odpowiadał oczekiwaniom mieszkańców.

Spotkanie poprowadzą:
Łukasz Waszak jeden z głównych założycieli Centrum OPUS, specjalista ds. budżetu obywatelskiego, trener i doradca m.in. z zakresu: zarządzania organizacją, funduszy unijnych, planowania działań, pisania projektów.
dr Michał Adamski naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Rozwoju Miasta, ekspert w dziedzinie budżetu obywatelskiego, związany z KBO od I edycji. [więcej]
redaktor, 15.01.2016 09:06|czytane: 1531 razy|20 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wieczór Żydowski w Kutnowskim Domu Kultury
28 stycznia zapraszamy do Kutnowskiego Domu Kultury na spotkanie z kulturą żydowską - na scenie sali widowiskowej wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej prezentujący Suitę Żydowską pt. Kantor i jego chórzyści...oraz uczniowie z Zespołu Szkół nr 3 im. Wł. Grabskiego ze spektaklem "Zimą".

Wieczór Żydowski w Kutnowskim Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/28941/01_obraz.jpg


Dodatkową atrakcją wieczoru, będzie degustacja tradycyjnych potraw żydowskich, będzie można spróbować m.in: macę z kawiorem żydowskim, tartinki z humusem sezamowym, pucharki sałatki żydowskiej oraz Hamantasze czyli uszy Hamana z makiem. [więcej]
kultura, 15.01.2016 09:06|czytane: 849 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Drugi konkurs na dyrektora DPS w Pniewie
Zarząd Powiatu w Kutnie ogłosił drugi konkurs na stanowisko dyrektora Domu Pomocy Społecznej  Pniewie. Oferty można składać do 26 stycznia.

Przypomnijmy, na początku roku konkurs, w którym wzięły udział cztery panie Patrycja Jagiełło, Małgorzata Walczak, Jadwiga Szymańska i Elżbieta Mąkolska, nie został rozstrzygnięty. [więcej]
redaktor, 14.01.2016 20:40|czytane: 1643 razy|21 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Karnawał fimów polskich w Kinie KDK. Konkurs rozstrzygnięty
Od piątku w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury historia dwóch sióstr, które postawione w trudnej sytuacji życiowej zmuszone są współdziałać, mimo wzajemnej niechęci. Na film pt. Moje córki krowy w ramach Karnawału fimów polskich w Kinie KDK mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia.  Wygrały je panie Małgorzata Cichońska i Karolina Drobocka. Zaproszenia będą do odebrania w kasie KDK przed wybranym seansem.

Karnawał fimów polskich w Kinie KDK. Konkurs rozstrzygnięty, ./upload/articles_pakiety/28937/01_obraz.jpg


Podajmy za http://www.filmpolski.pl: Marta odniosła sukces w życiu, jest znaną aktorką, gwiazdą popularnych seriali. Pomimo sławy i pieniędzy, wciąż nie może ułożyć sobie życia. Samotnie wychowała dorosłą już córkę. W przeciwieństwie do swojej silnej i dominującej starszej siostry, Kasia jest wrażliwa i ma skłonność do egzaltacji. Pracuje jako nauczycielka, jej małżeństwo jest dalekie od ideału. [więcej]
kultura, 14.01.2016 19:17|czytane: 883 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Chcą wyjaśnień od starosty o odkryciu nieprawidłowości
Andrzej Kozłowski przedsatwiciel Klubu Gazety Polskiej w Kutnie złożył dziś w Starostwie Powiatowym w Kutnie pismo w sprawie oświadczenia Krzysztofa Debicha, Starosty Kutnowskiego, nadesłanego do mediów, w którym zawarta była informacja o odkryciu nieprawidłowości w działaniach poprzedniego Zarządu Powiatu i złożeniu zawiadomień do Prokuratury Rejonowej w Kutnie.

Chcą wyjaśnień od starosty o odkryciu nieprawidłowości , ./upload/articles_pakiety/28983/01_obraz.jpg


Klub Gazety Polskiej w Kutnie wnioskuje aby Starosta podał do publicznej wiadomości informacji w zakresie nieprawidłowości, wskazanie osób odpowiedzialnych za ich powstanie oraz poinformowanie opinii publicznej od kiedy staroście były znane te informacje.

- Szczególny niepokój członków Kutnowskiego Klubu Gazety Polskiej budzi możliwość sprawowania przez osoby uwikłane w wyżej wymienione działania ważnych funkcji w organach samorządu i administracji Powiatu Kutnowskiego. Stoimy na stanowisku, iż w przypadku zaistnienia takiej sytuacji, zachodzi konieczność natychmiastowego odsunięcia tych osób od pełnienia sprawowanych funkcji- pisze Andrzej Kozłowski. [więcej]
wandea, 14.01.2016 16:46|czytane: 1713 razy|45 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Kultura Musi Być!
Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem
Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom eKutno.pl pragnącym pochwalić się fascynacjami, swoim hobby. Chcemy w nim... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
W lipcu w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza w lipcu na filmy animowane, hooror, thriller, premierę filmu wojennego i Małej Wielkiej Stopy. 30.06.2017-05.07.2017  od piątku do niedzieli godz.16.00 AUTA 3  2D dubbing (animowany/familijny, czas 107 min) godz.18.00... [więcej]
Sport
Kolejny sezon KDK Kutno w Ekstraklasie
Zakończyły się drużynowe mistrzostwa Polski w brydżu sportowym. W sezonie 2016/2017 tytuł mistrzowski zdobyła drużyna RAL Poznań. Kutnowscy brydżyści KDK1 po zwycięstwach w fazie play-off nad AZS Warszawa 220:118 i Piastem Skawina 204:153 ostatecznie zajęli 11 miejsce w kraju i... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Kredyt pożyczka CHWILÓWKA w 15 min Potrzebujesz gotówki na nieprzewidziane wydatki? Chcesz spłacić swoje zaciągnięte chwilówki? Chcesz spłacić swojego komornika? U nas dostniesz pożyczkę! Najlepsza oferta na rynku! Najniż... [czytaj więcej]
Pergotendy - nowoczesne zadaszenia Pergotendy - funkcjonalne zadaszenia tarasów. Jest to unikalna forma ochrony przed słońcem i deszczem i jak i również sposób na wygospodarowanie kawałka cienia, tak potrzebnego w upalne dni... [czytaj więcej]
Młoda pozna pana Młodziutka studentka spotka się ze zdecydowanym oraz zadbanym Panem na niezobowiązujący seks. Wymagana dyskrecja, kultura oraz higiena osobista :) Spotkania na początek u mnie w mieszkaniu lub w ... [czytaj więcej]
Pomoc kuchni Zatrudnię pomoc do kuchni! Praca w trybie zmianowym. Godziwe wynagrodzeniernrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dypozycyjnośćrn-uczciwośćrn-doświadczenie w branżyrnZainteres... [czytaj więcej]
Zatrudnię kucharza/kucharkę Zatrudnię kucharza/kucharkę na pełny etat do pracy w restauracji hotelowej!rnPraca na pełny etat, w trybie zmianowym.rnrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dyspozycyjnośćrn-uc... [czytaj więcej]
Kupię książki Kupię komplet książek do I klasy liceum o profilu technik logistyk... [czytaj więcej]
Dodatkowy zarobek - marketing sieciowy WitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. Um... [czytaj więcej]
szambo zbiorniki betonowe atest transport gwarancja Oferuję zbiorniki betonowe ekologiczne z przeznaczeniem na:rn- szambo,rn- szambo ekologicznern-ścieki,rn-gnojówkę,rn-gnojownicę,rn-deszczówkę,rn-ziemianki itp.rnZbiorniki o wielkości 4,6,8,10 ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
REKRUTER DS. PRACOWNIKÓW UKRAISKICH Rekruter ds. pracowników ukraińskich Obowiązki • Pozyskiwanie pracowników z Ukrainy • Weryfikację i selekcję aplikacji kandydatów zgodnych z poszukiwanym profilem • Budowanie i utrzym... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
Zagubiony piesek W okolicy ostatniego przystanku autobusu nr.7, w Muchnowie, blaka sie maly czarny piesek, nie ma jeszce roku. Moze ta droga znajdzie sie wlasciciel lub ktos kto zna pieska.... [czytaj więcej]
opiekunka do dziecka od września Poszukuję opiekunki do dziecka przedszkolaka, która jest osobą odpowiedzialną, sympatyczną, z podejściem do dziecka i posiada doświadczenie w opiece nad dziećmi w wieku 3-5, niepalącą. Mile ... [czytaj więcej]
ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ ZATRUDNIĘ OD ZARAZ KIEROWCĘ TEL. 570 849 437... [czytaj więcej]
sprzedam mieszkanie 61,3m Sprzedam mieszkanie własnościowe o powierzchni 61,3m mieszczące się na 1 piętrze na osiedlu Łąkoszyn. Mieszkanie po remoncie wymieniona hydraulika, okna PCV, podłoga panele i kafelki, na ścia... [czytaj więcej]
Odzież ciążowa i odzież XXI .plac Manhattan box 73 Oferuje odzież ciążowa i odzież XXI plac Manhattan box 73... [czytaj więcej]
Poklikam !!!! Witam serdecznie . Poklikam w wolny czas sms,y lub na gadu gadu z kobietami z Kutna i okolic stan cywilny B/Z. ( Mile widziane Ukrainki mieszkające w Kutnie ) Pozdrawiam Panie i Tylko Panie !!!... [czytaj więcej]
Kocięta szukają domu Cztery 7-tygodniowe kocięta, przebywające od urodzenia w mieszkaniu, poszukują nowego domu. Są bardzo wesołe i towarzyskie. Korzystają z kuwety i potrafią już jeść samodzielnie. ... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Tobiasz Fa]ewski:
5 minut temu
Brawo Jarzębinki! Najzdolniejszy zespół młodych talentów!
Aaron, Skalski:
19 minut temu
Nie ma wyszczególnionej endokrynologi
Prokop Szołucha:
1 godzin temu
Ten pan Łuczak prezes PEC to nie przypadkiem mąż pani Łuczak, obecnie głównej ksiegowej PUP, wcześniej prezeski szpitala i jeszcze wczesniej audytorki czy kontrolerki w UM.
Karol Riviere:
2 godzin temu
"PRAWDZIWA CNOTA KRYTYK SIĘ NIE BOI." AWRUK! Kto pożarł nasze komentarze? Kto zamyka przed nami OKNA eKutna? Kto jest tym złoczyńcą? Kto jest prowokatorem? Kto jest egzekutorem? Kto jest katem? Kto Jest ofiarą? Co tu jest grane? Co tu się dzieje? Co tu się narobiło? Tęsknota! Smutek! Żal! Nigdy nie mówi się nigdy. Nigdy nic nie wiadomo. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Na nawrócenie, oświecenie, przyjaźń, miłość, pokutę, przeprosiny i naprawę szkód i krzywd nigdy nie jest za późno. Jak się nie ma co się lubi, to się nic nie lubi. Albo wszystko! Albo nic! Albo seks, mamona i ciuch? Albo miłość światłość i duch? Trzeba wybierać! Albo rybka? Albo akwarium? Albo pieniądze? Albo życie? Trudne to wszystko jest do ogarnięcia? A wybory są najtrudniejsze! Co wybieramy? EKutno, PTO"R" i NADZIEJĘ? Czy "Nie chcem ale muszem", "Alleluja i do przodu", "Róbta co chceta" i „Obiecanki-cacanki (a głupiemu radość)”? Kto się długo namyśla, nie zawsze rzecz najlepszą wybierze. Raz kozie śmierć!... Ja już wybrałem!.... Dziękuję Pani Olu!!!... Kończę już pisanie głupot..... Boję się trefnych prowokatorów: niedorozwiniętego lekarza psychiatry i nadpobudliwego lekarza seksuologa, którzy swoimi komentarzami doprowadzili do bardzo groźnej, niebezpiecznej zadymy na tym forum. Ale, póki co, sytuacja już została opanowana. Bogu dziękujmy! Ducha nie gaśmy!.... !!!!! NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI.....!!!!! Całą noc nie mogłem zasnąć. Teraz się trochę uspokoiłem. Idę spać. Jak się wyśpię, to zobaczę co wy tu nawypisywaliście na moim ulubionym eKutno. Pa pa, nieznośne aniołeczki! Pa pa!
Gustaw Wawrzek:
2 godzin temu
Gratulacje !!!!
Mateusz Sopielka:
2
 · 
3 godzin temu
a TAKA miała być AMERYKA -II stopień ????
Lucjusz Plater:
3 godzin temu
Nie rozumiem, jakie głosowanie, jaki plebiscyt na policjanta? Za swoją pracę dostaje pieniądze czy pracuje za darmo
Felicjan Matliński:
3 godzin temu
Który z oddziałów kutnowskiego szpitala nie wszedł do sieci, czy weszły wszystkie?
Filip Kocieł:
2
 · 
3 godzin temu
I stopień czyli najniższy.
Gwidon Sypajło:
4 godzin temu
Może się z narcyzmu wyleczą dzięki temu
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Wróć,winno być natomiasdeco /art -deco...
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Natomias/winno być natomiasd
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Walenty Wielki- ludzie z Margaryny na temat PRĄDU najlepiej by było ,żeby się nie wypowiadali,również dla nich. Podpowiem jedynie ,że przy odrobinie szczęścia( a tacy z reguły je mają) w jedną z dziurek mogą włożyć nawet ... Natomias kombinować przy obydwu dziurkach odradzam nawet złodziejom komentarzy ! A przez grzeczność i zasady obowiązujące na e-Kutno nie wspomnę co można zrobić drutem w innych dziurkach...absolwent Staszica,sympatyk WNZK
Doroteusz Błażewski:
4 godzin temu
W tym mieście ludzie przez cały czas robieni są w chu...Zawsze, bo się boją odezwać. Dziś zebranie w spółdzielni. Ciekawe czy ktoś powie prawdę czy znów poklepią pa na prezesa.
Tymon Solipsa:
2
 · 
4 godzin temu
Na SGGW? A tutaj na miejscu takie renomowane uczelnie?
Mirosława Marcinek:
5 godzin temu
Na razie to się nauczyciceli z prywatnej ośmieszyli z tą napinką. Co to miało nie być - Staszic miiał paść, Kasprowicz też, a prywatna miała być potęgą. Dużo godzin będą mieli ci wybitni nauczyciele...
Oktawian Hakuba:
5 godzin temu
Ktoś się nie potrafi pogodzić z faktami, Pomysł nie wypalił i tyle, Jak się rozejdzie, że nitk tam się nie chce uczyć, w przyszłtm roku chętnych będzie jeszcze mniej.
Bogusław Passakas:
6 godzin temu
Ze swoich nie dadzą , nie martw się.
Narcyz Kaliszer:
6 godzin temu
Na stronie kutnowskiej policji figuruje jako I zastępca komendanta.Nie rozumię,jest jeszcze policjantem i startuje w konkursie.
Adrian Kwietniewski:
3
 · 
11 godzin temu
Okazy niesamowite.
Fakt Kutno mogłoby mieć swoje muzeum.
Ja sam nad rzeką Ochnią znalazłem skamieniałe muszelki.
Ale to co widzę na zdjęciach P. Leszka to coś niesamowitego co natura może wytwarzać.Najciekawsze artykuły
 ·  23
4 dni temu
Miejskie obrazki. Smród na osiedlu w centrum miasta
 ·  50
5 dni temu
Przemysław Zawadzki nadal dyrektorem Dąbrowszczaka. W czwartek konkurs na dyrektora Troczewskiego
 ·  119
5 dni temu
Radosław Bieniek szefem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w mieście
 · 
6 dni temu
Dni Pola w Strzelcach
 ·  56
6 dni temu
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
 ·  90
7 dni temu
(Aktualizacja) Kto wylewa słoną substancję na pobocza w gminie Krzyżanów?
 ·  14
8 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
8 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
9 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
9 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
14 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
14 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
15 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
19 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
19 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
19 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
21 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
22 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
23 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
23 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
23 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
24 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
24 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
24 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności