eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.05.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,33931-gimnazjum-nr-2-w-kutnie-mistrzem-polski-gimnazj-w-w-scrabble-2017," title="Kutno: Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017</b><br>Wczoraj koło godz. 16:00 sędzia Polskiej Federacji Scrabble Maciej Śliwa zakończył...</div></a> <a href="/sport,33925-w-kutnie-trwaja-p-fina-y-mistrzostw-polski-m-odziczek," title="Kutno: W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek</b><br>Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne...</div></a> <a href="/wiadomosci,33922-rado-nie-i-tanecznie-na-pikniku-r-anym-dzi-pokaz-florystyczny-i-koncert-singin-birds," title="Kutno: Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym</b><br>Na scenie przed Kutnowskim Domem Kultury wystąpili dla Mam najmłodsi wokaliści...</div></a> <a href="/sport,33921-pierwszy-dzie-p-fina-w-mistrzostw-polski-m-odziczek-jutro-kibicuj-naszym-dziewczynom," title="Kutno: Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom</b><br>Dziś w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie odbyły się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,33917-zag-osuj-na-projekt-wietlicy-rodzinka-w-kutnie," title="Kutno: Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie</b><br>W ramach projektu „Przystanek nauka” Świetlica profilaktyczno – wychowawcza „Rodzinka” w Kutnie zachęca...</div></a> <a href="/wiadomosci,33915-piknik-r-any-rozpocz-ty," title="Kutno: Piknik Różany rozpoczęty" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Piknik Różany rozpoczęty</b><br>Zapraszamy na Piknik Różany do parku Traugutta. W Kutnowskim Domu Kultury...</div></a> <a href="/wiadomosci,33912-trwaja-xv-og-lnopolskie-mistrzostwa-szk-w-scrabble," title="Kutno: Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE</b><br>W tym roku w Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego...</div></a> <a href="/wiadomosci,33913-trzy-ofiary-miertelne-wypadku-w-ychlinie," title="Kutno: Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie</b><br>Kutnowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
czytaj z eKutno.pl: Zwierzyna Cię dopadnie
Zbiór dwudziestu opowiadań Macieja Kaźmierczaka pt. „Zwierzyna” to lektura pod wieloma względami niesamowita. Nie sposób nie podziwiać autora za wyobraźnię i inwencję twórczą, przemyślaną konstrukcję poszczególnych historii, styl i poprawność językową.

czytaj z eKutno.pl: Zwierzyna Cię dopadnie, ./upload/articles_pakiety/28552/01_obraz.jpg


Myślicie, że to ostatnie jest nieistotne? Otóż nie! Na rynku wydawniczym zdarza się znaleźć pozycje zawierające rażące błędy językowe młodych autorów. Przerażające jest czytanie początkujących pisarzy, publikujących swoją twórczość w internecie, chwalących się swoim „sukcesem” na forach (a w komentarzach są bezlitośnie krytykowani). Składnia, styl, interpunkcja wołają o pomstę do nieba. Na szczęście w tym aspekcie kutnianin zostawia konkurencję w tyle.

Akcja poszczególnych opowiadań toczy się w różnych uniwersach. Parę razy autor przenosi nas do Kutna, ale nie do takiego jakie znamy. W historii rozpoczynającej zbiór początkowo można odnieść wrażenie, że nic się nie zmieniło. Park Traugutta jest brudny, topografia miasta jest dokładnie oddana, wyjątkiem są natomiast przerażające pomniki jakie stworzył główny bohater. Inna historia ma miejsce w Kutnie postapokaliptycznym, zburzonym i zrujnowanym, wszystko za sprawą zbuntowanej sztucznej inteligencji. Zbiór zawiera także opowiadania science fiction przenoszące czytelnika w kosmos, a także do afrykańskiej dżungli. Większość z utworów oscyluje wokół horroru, niekiedy z elementami gore (opis zamordowanego kota). Kaźmierczak punktuje (zwłaszcza u polonistów i polonistek) znajomością klasyki literatury, do której często się odwołuje, począwszy od mitu o Edypie po „Dziady” Mickiewicza. [więcej]
redaktor, 22.11.2015 13:43|czytane: 655 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Szlachetna Paczka. Ruszyła baza rodzin w potrzebie
Na stronie www.szlachetnapaczka.pl właśnie ruszyła baza rodzin w potrzebie. Już teraz można wybrać jedną z nich i przygotować dla niej mądrą i skuteczną pomoc.

Pod patronatem eKutno.pl: Szlachetna Paczka. Ruszyła baza rodzin w potrzebie, ./upload/articles_pakiety/28550/01_obraz.jpg


Wolontariusze z naszego rejonu

Razem z bazą rodzin w potrzebie otworzona została baza dzieci, którym AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI pomaga pokonać szkolne porażki - możesz wybrać jedno z nich i ufundować mu rok zajęć w Akademii.

Rejon Kutno i okolice działający w ramach projektu Szlachetna Paczka już po raz czwarty bierze udział w trwającej 15 lat akcji. Liderem wolontariuszy jest Justyna Szadkowska. W tym roku darczyńcy dostarczają gotową paczkę w weekend Finału Paczki 12-13 grudnia do I LO w Kutnie przy ul. Dąbrowskiego. 

TUTAJ OPISY RODZIN, KTÓRYM MOŻNA POMÓC W TYM ROKU

[więcej]
wandea, 22.11.2015 10:28|czytane: 1197 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Piosenki Jeremiego Przybory i medal dla pomysłodawcy Stacji Kutno
Wczoraj przed rozpoczęciem koncertu konkursowego jedenastej Stacji Kutno Krzysztof Ryzlak, kierownik Centrum Teatru, Muzyki i Tańca, instruktor ds. teatru Kutnowskiego Domu Kultury, reżyser Grupy Teatralnej "od jutra" i pomysłodawca Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Honorowego Starosty Kutnowskiego Jeremiego Przybory otrzymał medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Odznaczenie przyznawane jest w dziedzinie działalności kulturalnej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nagrodę wręczył prof. Witold Jędrzejec - Dyrektor Departamentu Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ryzlak odebrał gratulacje od członków jury konkursu oraz zastępcy prezydenta Kutna Zbigniewa Wdowiaka i dyrektora Kutnowskiego Domu Kultury Radosław Rojewski.

Piosenki Jeremiego Przybory i medal dla pomysłodawcy Stacji Kutno, ./upload/articles_pakiety/28542/12_obraz.jpg
Piosenki Jeremiego Przybory i medal dla pomysłodawcy Stacji Kutno, ./upload/articles_pakiety/28542/19_obraz.jpg
Piosenki Jeremiego Przybory i medal dla pomysłodawcy Stacji Kutno, ./upload/articles_pakiety/28542/24_obraz.jpg


A potem przed publicznością na tle gustownej scenografii, o którą zadbała Agnieszka Dąbrowska - Walczak i ekipa KDK wystąpili: Anna Dorna z Warszawy, Filip Karaś z Osiek, Marta Kołatek z Bełchatowa, Piotr Kosewski z Sopotu, Anika Koralewska z Kutna, Malwina Kulisiewicz z wrocławia, Andrzej Lewandowski z Kutna, Karolina Micor z Gilowic, Paulina Wilczyńska z Olsztyna, Daria Zawiałow z Koszalina.

Usłyszeliśmy teksty Przybory m.in. Przejrzałam Cię na wskroś, Zmierzch, Utwierdź mnie, O, moje solo, W kawiarence Sułtan, Paryż o kabanosie”, S.O.S., Ballada o doktorze Praszczadku, Ciepła wdówka na zimę. [więcej]
kultura, 22.11.2015 09:02|czytane: 978 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Jedenaście pomysłów mieszkańców w ramach RUSZ MIASTO
Jedenaście pomysłów mieszkańców wpłynęło na konkurs RUSZ MIASTO. To projekt organizowany przez Kutnowski Dom Kultury zakładający realizację pomysłu na imprezę o charakterze kulturalno – rozrywkowym skierowaną przede wszystkim do młodzieży gimnazjalnej i licealnej. Na wykonanie wybranego zadania przeznaczono w budżecie 30 000 złotych.

Jedenaście pomysłów mieszkańców w ramach RUSZ MIASTO, ./upload/articles_pakiety/28551/01_obraz.jpg


Pomysły zgłoszone do RUSZ MIASTO są różne (3 koncerty, warsztaty, pokazy). Wnioski do projektu mogły zgłaszać osoby w wieku od 13 do 20 lat. Od 1 do 18 grudnia rozpocznie się głosowanie, a 20 ogłoszenie wyników. Wybrany projekt będzie realizowany na wiosnę przyszłego roku.

Wkrótce opisy projektów zgłoszonych do RUSZ MIASTO. [więcej]
wandea, 22.11.2015 10:38|czytane: 423 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Piłkarze ręczni z Dąbrowszczaka najlepsi w powiecie
W ubiegłym tygodniu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kutnowskiego w piłce ręcznej  mężczyzn szkół ponadgimnazjalnych.

Piłkarze ręczni z Dąbrowszczaka najlepsi w powiecie, ./upload/articles_pakiety/28549/01_obraz.jpg
Piłkarze ręczni z Dąbrowszczaka najlepsi w powiecie, ./upload/articles_pakiety/28549/02_obraz.jpg
Piłkarze ręczni z Dąbrowszczaka najlepsi w powiecie, ./upload/articles_pakiety/28549/03_obraz.jpg


W zawodach organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie wzięło udział aż osiem szkół z powiatu kutnowskiego: I LO im gen. J.H. Dąbrowskiego, II LO im. J. Kasprowicza, ZS  Nr 3 im. W. Grabskiego,  ZS CKR w Mieczysławowie, ZSZ Nr 2 im A. Troczewskiego, ZS Nr 1 im. St. Staszica, ZS w Żychlinie oraz LO w Żychlinie. Cztery  pierwsze mecze zostały rozegrane systemem pucharowym, gdzie przegrane szkoły niestety odpadały z rozgrywek. Mecze półfinałowe oraz finałowe były bardzo emocjonujące, zacięte i wyrównane. Najskuteczniejszym zawodnikiem mistrzostw został Emil Tomczak zdobywca 12 bramek.

Wyniki meczów:
ZS Nr 1 w Kutnie - II LO w Kutnie      13:8   (7:3)
ZS Nr 3 w Kutnie- ZSZ Nr 2 w Kutnie 11:5  (7:2)
ZS w Żychlinie -LO w Żychlinie         15:14 (6:8)
I LO w Kutnie     - ZS CKR w Mieczysławowie     15:2 (9:1) [więcej]
pismak, 22.11.2015 10:09|czytane: 740 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Pani leśnik w "Bajce"
W piątek w Przedszkolu Miejskim nr 15 „Bajka” w Kutnie dzieci odwiedził niezwykły gość – pani leśnik z Nadleśnictwa Kutno z siedzibą w Chrośnie. Przybliżyła dzieciom informacje na temat swojej pracy, zwierząt żyjących w lesie, roślin chronionych i bezpieczeństwa podczas pobytu w lesie.

Pani leśnik w
Pani leśnik w
Pani leśnik w


Pani leśnik podczas prezentacji multimedialnej wyjaśniła, jak prawidłowo dokarmiać zwierzęta zimą - głównie ptaki. Podkreślała, że w czasie srogiej zimy dokarmianie jest koniecznością, a jeśli zacznie się dokarmiać zwierzęta, nie można tego zaniechać. Zaznaczyła także, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. [więcej]
pismak, 22.11.2015 09:49|czytane: 624 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziewiątka dwa razy trzecia
W czwartek, w Rawie Mazowieckiej odbył się Finał Rejonu Wojewódzkiego w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt  w ramach IMS. Do rywalizacji przystąpiło pięć reprezentacji szkół podstawowych, które podzielono na dwie grupy.

Dziewiątka dwa razy trzecia, ./upload/articles_pakiety/28548/01_obraz.jpg
Dziewiątka dwa razy trzecia, ./upload/articles_pakiety/28548/02_obraz.jpg


„A” – SP 9 Kutno i SP 4 Skierniewice , „B” – SP Biała Rawska, SP Kowiesy i SP Domaniewice.  Wyniki spotkań grupowych: SP 9 Kutno – SP 4 Skierniewice 1:3, SP Biała Rawska – SP Domaniewice 5:2, SP Domaniewice – SP Kowiesy 6:6, SP Biała Rawska – SP Kowiesy 4:3. W meczu o 3 miejsce drużyna z Kutna pokonała SP Kowiesy 6:1 a w finale SP Biała Rawska pokonała po rzutach karnych SP 4 Skierniewice 3:2. 

Natomiast 20 listopada, w piątek również w Rawie Mazowieckiej  rozegrano Finał Rejonu Wojewódzkiego W Mini Piłce Ręcznej Chłopców. Do rywalizacji przystąpiło pięć reprezentacji szkół podstawowych. [więcej]
pismak, 22.11.2015 10:14|czytane: 456 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Trzecie miejsce dla Fair Play ze Studia Tańca Alibi
20 listopada odbyły się XVI Łódzkie Konfrontacje Taneczne. Do udziału w tegorocznym przeglądzie zgłosiły się 34 zespoły z całej Polski. Nie zabrakło również  tancerzy Studia Tańca Alibi, którzy reprezentowali Kutno.

Trzecie miejsce dla Fair Play ze Studia Tańca Alibi, ./upload/articles_pakiety/28546/01_obraz.jpg
Trzecie miejsce dla Fair Play ze Studia Tańca Alibi, ./upload/articles_pakiety/28546/02_obraz.jpg
Trzecie miejsce dla Fair Play ze Studia Tańca Alibi, ./upload/articles_pakiety/28546/03_obraz.jpg


W najmłodszej kategorii tanecznej do 11 lat po raz kolejny zespół Fair Play wywalczył III miejsce. Grupa ta zmierzyła się tym razem nie tylko z zespołami hip hopowymi ale również z  tańcem współczesnym. To wielkie osiągnięcie gdyż w kategorii tej startowało 14 zespołów bez podziału na kategorie taneczne. Zespół Fair Play swój sukces zawdzięcza wspaniałej trenerce i autorce choreografii Joannie Solarskiej. Natomiast swoje umiejętności taneczne zdobywa  w Kutnowskim Domu Kultury (Studio Tańca Alibi). [więcej]
pismak, 22.11.2015 09:51|czytane: 383 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
...gdy nie będzie lasu nie będzie nas. Wymarzona ekopracownia w Kaszewach Dwornych
W Szkole Podstawowej im. Ireny Kosmowskiej w Kaszewach Dwornych otworzona została nowoczesna ekopracownia. Stało się to możliwe dzięki udziałowi  Szkoły w konkursie „Moja wymarzona ekopracownia 2015” ogłoszonym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej   w Łodzi. Placówka otrzymała dofinansowanie na realizację zadania pod hasłem: „…gdy nie będzie lasu nie będzie nas”.  

...gdy nie będzie lasu nie będzie nas. Wymarzona ekopracownia w Kaszewach Dwornych, ./upload/articles_pakiety/28544/01_obraz.jpg
...gdy nie będzie lasu nie będzie nas. Wymarzona ekopracownia w Kaszewach Dwornych, ./upload/articles_pakiety/28544/02_obraz.jpg
...gdy nie będzie lasu nie będzie nas. Wymarzona ekopracownia w Kaszewach Dwornych, ./upload/articles_pakiety/28544/09_obraz.jpg


W piątek, 20 listopada odbyła się w Szkole uroczystość z tej okazji, na którą przybyli: Wójt Gminy Krzyżanów  Tomasz Jakubowski, Przewodniczący Rady Gminy Krzyżanów Wiesław Czekaj z radnymi, ks. Mariusz Minda oraz rodzice.

 W swoim przemówieniu zastępująca dyrektora  Agnieszka Morga podziękowała przede wszystkim Annie Cholewie, dyrektor szkoły, która czuwała nad całością realizacji tego zadania oraz Małgorzacie. Kosmalskiej, która zdecydowała się na napisanie projektu i jego realizację. Zadbała o wszystkie szczegóły, które uatrakcyjniły  ekopracownię.  Słowa podziękowania skierowała również do  Samorządu Gminy Krzyżanów
oraz pracowników Gminyza wsparcie i pomoc w realizacji projektu. 

Na realizację zadania pod hasłem: „…gdy nie będzie lasu nie będzie nas” Szkoła otrzymała dofinansowanie w wysokości 36 300 zł. Całkowity koszt utworzenia pracowni to 38 995 zł, udział własny wyniósł 2695 zł. [więcej]
pismak, 22.11.2015 09:13|czytane: 1419 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziewczęta z Kasprowicza najlepsze w szczypiorniaku
Reprezentacja II LO im. J. Kasprowicza zdobyła Mistrzostwo Powiatu Kutnowskiego w piłce ręcznej szkół ponadgimnazjalnych.

Dziewczęta z Kasprowicza najlepsze  w szczypiorniaku, ./upload/articles_pakiety/28547/01_obraz.jpg
Dziewczęta z Kasprowicza najlepsze  w szczypiorniaku, ./upload/articles_pakiety/28547/02_obraz.jpg
Dziewczęta z Kasprowicza najlepsze  w szczypiorniaku, ./upload/articles_pakiety/28547/03_obraz.jpg


W zawodach organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie wzięły udział cztery szkoły z powiatu kutnowskiego: I LO im J.H. Dąbrowskiego, II LO im. J. Kasprowicza, ZS  Nr 3 im. W. Grabskiego  oraz ubiegłoroczne mistrzynie ZS Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie. Wszystkie mecze były  bardzo wyrównane i zacięte. A o sukcesie „Kasprowicza” zadecydowała skuteczność Natalii Furmańskiej, która zdobyła 9 bramek.

Wyniki meczów:
ZS Nr 3 w Kutnie -  ZS Nr 1  w Kutnie 14:13   (9:4, 13:13)
II LO w Kutnie – I LO w Kutnie 8:3    (3:1)

Mecz o III miejsce „Staszic”- „ Dąbrowszczak” 8:3 (2:2)
Mecz o I miejsce „Kasprowicz” – „Grabski”    11:7  (6:4)

Tabela końcowa:
1. II LO im. J. Kasprowicza w Kutnie
2. ZS Nr 3 im. W. Grabskiego  w Kutnie                                                                                                 
3. ZS Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie
4.  I LO im. gen. J.H. Dąbrowskiego w Kutnie [więcej]
pismak, 22.11.2015 10:16|czytane: 809 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Kto łatwo obiecuje, ciężko daje. Mieszkańcy prezydentowi nie odpuszczą
We wtorek Rada Miasta Kutna przyjęła zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego w Kutnie przy ul. Staffa i Łąkoszyńskiej. Mieszkańcy Kutna z tamtych okolic nie zgadzają się z przegłosowanymi zmianami, uważają że doszło do złamania szeregu przepisów, warcholstwa księdza i politycznej hucpy w wykonaniu radnych. Zmiany, którym sprzeciwiają się mieszkańcy przegłosowało 19 radnych, Rafał Jóźwiak był przeciw a Andrzej Arkita wstrzymał się od głosu. 

Parafia kontra mieszkańcy. Kto jest zakładnikiem?

Parafia pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Kutnie, jako zarządca cmentarza narusza przepisy ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych poprzez wyburzenie dotychczasowego ogrodzenia cmentarza i wybudowanie nowego bez pozwolenia na budowę i pomimo braku stosownych opinii inspektora sanitarnego oraz wojewódzkiego konserwatora zabytków. Zarządca cmentarza samowolnie powiększył obszar cmentarza, dokonał dwóch nielegalnych pochówków oraz ogrodził teren parkingu. Naruszenia te zostały szczegółowo opisane w „Analizie dotyczącej zasadności przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego w Kutnie przy ulicy Łąkoszyńskiej i ulicy Staffa i stopnia zgodności przewidywanych rozwiązań z ustaleniami studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Kutna” sporządzonej na zlecenie Prezydenta Miasta Kutna w październiku 2009 roku.

Kto łatwo obiecuje, ciężko daje. Mieszkańcy prezydentowi nie odpuszczą, ./upload/articles_pakiety/28498/03_obraz.jpg
Kto łatwo obiecuje, ciężko daje. Mieszkańcy prezydentowi nie odpuszczą, ./upload/articles_pakiety/28498/04_obraz.jpg
Kto łatwo obiecuje, ciężko daje. Mieszkańcy prezydentowi nie odpuszczą, ./upload/articles_pakiety/28498/05_obraz.jpg


Od 2012 roku Elżbieta i Henryk Baranowscy oraz Sławomira i Michał Michalakowie przy poparciu 258 mieszkańców toczą boje o uchwalenie przez radnych ich uwag do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru. Uwagi do planu dotyczą granic - ogrodzenia cmentarza na ulicy Łąkoszyńskiej oraz postawienia poza jego granicami kaplicy. Sprzeciwiają się pomysłom parafii pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika aby przed ich oknami stanęła wysoka kaplica cmentarna, mają swoje propozycje, które nie burzą ładu przestrzennego i faktyczną sytuację legalizują, ale w zgodzie z obowiązującym w Polsce prawem, a chociażby przynajmniej z wykonanym wcześniej studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Kutna. Parafia jednak powołując się na obietnice prezydenta Burzyńskiego chce postawić na swoim bez względu na zasady współżycia społecznego i przepisy administracyjne, budowlane czy sanitarne. 

Przed wyborami samorządowymi w ubiegłym roku prezydent Kutna uznał uwagi protestujących mieszkańców związane ze zmianą przeznaczenia terenu objętego planem i zakazem zabudowy usług kultu religijnego, jednak nie zdecydowało się poddać uchwalenia planu pod obrady Rady Miasta Kutna. Już po wyborach w lutym tego roku, kiedy skład rady radykalnie się zmienił radni  głosowali nad wzajemnie wykluczającymi się i uwagami i poparli również parafię. Prezydent Zbigniew Burzyński najpierw uznał ich uwagi, a potem już przed radnymi na sesji okazało się, że uznane są również przeciwne, pochodzące od parafii. Czekać dłużej nie było można i we wtorek 17 listopada po kolejnych 28 uwagach, z czego 9 prezydent Burzyński uwzględnił a 19 nie, Rada Miasta Kutna również pochyliła się nad nimi, wysłuchała radcy prawnego Piotra Tarały-Kowalczyka, pełnomocnika mieszkańców Łąkoszyna. W głosowaniu odrzuciła uwagi mieszkańców.

"Cmentarnictwo" i traktowanie prawa po kutnowsku 

27 lipca tego roku plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego w Kutnie przy ul. Staffa i Łąkoszyńskiej został ponownie wyłożony do publicznej wiadomości. Swoje uwagi wnieśli mieszkańcy Kutna a na sesji we wtorek Grzegorz Chojnacki, przewodniczący rady przeczytał ich uzupełnienie. 

W treści uzupełnienia znajdują się argumenty wskazujące, że procedowany przez radę plan jest niezgodny z prawem. Na podstawie decyzji Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Łodzi z 1 września 2015 roku organ ten orzekł, że budowa kaplicy na działce 775/7 wymaga przeznaczenia tej nieruchomości na cele sakralne, potwierdza to zatem zarzuty wnioskodawców, że niedopuszczalne jest kwalifikowanie kaplicy jako obiektu usługowego, obecny projekt planu miejscowego jest w tej części niezgodny ze studium wg którego projektowany teren 5U znajduje się na terenach usługowych. Przy sporządzaniu planów miejscowego zagospodarowania ustalenia studium są wiążące dla organów gminy. Zgodnie z utrwalonym orzecznictwem inne przeznaczenie konkretnego terenu w planie miejscowym niż przeznaczenie przyjęte w studium, kwalifikowane jest jako istotne naruszenie prawa, uzasadniające stwierdzenie nieważności uchwały w przedmiocie planu miejscowego. Taka nieważność może być stwierdzona albo zarządzeniem nadzorczym wojewody albo na drodze sądowej przez sąd administracyjny. [więcej]
wandea, 20.11.2015 16:28|czytane: 1979 razy|70 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kondolencje


[więcej]
wandea, 19.11.2015 10:58|czytane: 439 razy|komentuj|czytaj cały
Wyrazy współczucia

Wyrazy współczucia

[więcej]
wandea, 19.11.2015 11:00|czytane: 482 razy|komentuj|czytaj cały
Zapadnie wyrok dla byłej dyrektorki pośredniaka
Dziś w Sądzie Rejonowym w Kutnie odbyła się ostatnia rozprawa Danuty R. byłej dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie. Proces z wyłączeniem jawności toczy się od ponad półtora roku. Za tydzień Sędzia ogłosi wyrok. 

Zapadnie wyrok dla byłej dyrektorki pośredniaka, ./upload/articles_pakiety/28541/01_obraz.jpg


Na sali rozpraw oprócz oskarżonej i jej adwokata stawili się oskarżyciele posiłkowi. Zostały wygłoszone mowy końcowe, teraz tylko pozostała decyzja Sądu. 

Przypomnijmy, Prokuratura Rejonowa w Kutnie oskarżyła Danutę R. o to, że w okresie od lipca 2011 do kwietnia 2013 r. wykonując czynności w sprawach z zakresu prawa pracy uporczywie i złośliwie naruszała prawa pracowników wynikające ze stosunku pracy, nie respektowała zasad równego traktowania i dyskryminowała [więcej]
wandea, 20.11.2015 12:04|czytane: 1742 razy|42 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Akcja Prozdrowotna Antytytoniowa w "Tęczy"
Wczoraj w siedzibie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „TĘCZA” Kutnie  w ramach obchodów    Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu odbyła się Akcja Prozdrowotna Antytytoniowa  zorganizowana we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną Kutnie mająca na celu zachęcenie młodzieży do zdrowego stylu życia wolnego od palenia papierosów.

Akcja Prozdrowotna Antytytoniowa  w
Akcja Prozdrowotna Antytytoniowa  w
Akcja Prozdrowotna Antytytoniowa  w


Podczas imprezy pracownice PSSE Kutno przeprowadziły pogadankę na temat bezpiecznych zachowań i unikania zagrożeń mających wpływ na  zdrowie,  przeprowadziły mini-warsztaty, rozdawały materiały informacyjne  w tym o tematyce antytytoniowej. Wręczono wychowankom, których prace plastyczne zostały nagrodzone w Powiatowym  Konkursie Plastycznym ph „Paleniu papierosów mówimy NIE” zorganizowanym przez PSSE Kutno wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Kutnie - fundatorem nagród rzeczowych. [więcej]
pismak, 20.11.2015 10:57|czytane: 408 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowski Festiwal Kolęd i Pastorałek. Zgłoszenia do 10 grudnia
Kutnowski Dom Kultury i Regionalne Towarzystwo Muzyczne w Kutnie zapraszają dzieci do udziału w Kutnowskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Dziewiąta edycja odbędzie się 17 grudnia w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie godz. 9.00 – 14.00 przesłuchania konkursowe, a potem 20 grudnia na scenie plenerowej podczas Wigilii Miejskiej przed Ratuszem ok. godz. 15.30 Koncert Galowy, ogłoszenie wyników, wręczenie nagród.

Kutnowski Festiwal Kolęd i Pastorałek. Zgłoszenia do 10 grudnia, ./upload/articles_pakiety/28539/01_obraz.jpg
Kutnowski Festiwal Kolęd i Pastorałek. Zgłoszenia do 10 grudnia, ./upload/articles_pakiety/28539/02_obraz.jpg
Kutnowski Festiwal Kolęd i Pastorałek. Zgłoszenia do 10 grudnia, ./upload/articles_pakiety/28539/03_obraz.jpg


Uczestnikami festiwalu mogą być soliści i zespoły wokalne z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i  placówek kultury z powiatu kutnowskiego. Każdy wykonawca podczas konkursu prezentuje jedną kolędę lub pastorałkę z towarzyszeniem półplaybacku lub akompaniamentu "na żywo" (np. fortepian, gitara) - półplaybacki muszą być nagrane na nośnikach CD w formacie audio.

Każda placówka może zgłosić do udziału w festiwalu do 5 prezentacji w danej kategorii wiekowej. Zgłoszenia na wypełnionej  karcie  należy nadsyłać drogą mailową na adres: rtm.kutno@wp.pl w terminie do 10 grudnia. [więcej]
pismak, 20.11.2015 10:05|czytane: 774 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jutro Światowy Dzień Życzliwości. Czy Polacy są życzliwi?
21 listopada w ponad 180 krajach obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości, którego celem jest wzbudzenie w ludziach pozytywnych emocji i uwrażliwienie na wzajemną życzliwość. Inicjatorami święta są bracia Brian i Michael McCormack ze Stanów Zjednoczonych, którzy w 1973 roku, w odniesieniu do konfliktu między Egiptem i Izraelem, próbowali przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy.

Dlaczego zawiść działa na naszą niekorzyść? Dlaczego opłaca się być życzliwym na co dzień? - wyjaśnia dr Konrad Maj, psycholog społeczny z Uniwersytetu SWPS.

[więcej]
pismak, 20.11.2015 09:34|czytane: 394 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bezpłatne spotkanie z fizjoterapeutami dla seniorów we wtorek
Już 24 listopada w Kutnie odbędzie się bezpłatne dla wszystkich seniorów spotkanie z fizjoterapeutami. W ramach programu „Voltaren MAX. Rozruszaj Stawy™” każdy senior w Kutnie, który cierpi na bóle stawów, może spotkać się z doświadczonymi fizjoterapeutami. Opowiedzą oni i pokażą uczestnikom, jak walczyć z bólem, a dzięki temu – pomogą im w codziennej aktywizacji.

Bezpłatne spotkanie z fizjoterapeutami dla seniorów we wtorek, ./upload/articles_pakiety/28434/01_obraz.jpg
Bezpłatne spotkanie z fizjoterapeutami dla seniorów we wtorek, ./upload/articles_pakiety/28434/02_obraz.jpg
Bezpłatne spotkanie z fizjoterapeutami dla seniorów we wtorek, ./upload/articles_pakiety/28434/03_obraz.jpg


Program „Voltaren MAX. Rozruszaj Stawy™” już od trzech lat uczy osoby starsze w całej Polsce jak skutecznie walczyć z bólem stawów. W spotkaniach z fizjoterapeutami wzięło już udział ponad 1 500 Seniorów w całej Polsce. W tym roku ok. 1 000 kolejnych osób skorzysta z naszej pomocy.

Wydarzenie jest otwarte i bezpłatne, odbędzie się 24 listopada (wtorek) o godz. 10.00 w budynku Wyższej Szkoły Gospodarki Krajowej w Kutnie przy ul. Lelewela 7. [więcej]
pismak, 20.11.2015 08:46|czytane: 703 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Tańce solo dla każdego
Zapraszamy na zajęcia, na których partner nie będzie wam potrzebny. Coś dla dzieci, coś dla młodzieży i coś dla dorosłych i seniorów. To wszystko pod okiem Asi Zielińskiej w Street Dance Studio.

Tańce solo dla każdego, ./upload/articles_pakiety/28537/01_obraz.jpg
Tańce solo dla każdego, ./upload/articles_pakiety/28537/02_obraz.jpg
Tańce solo dla każdego, ./upload/articles_pakiety/28537/03_obraz.jpg


W ofercie:
LATINO SOLO
DANCEHALL dla kobiet
DANCEHALL dla nastolatek
AKTYWNY SENIOR 50 (aerobic taniec)
HIP-HOP/VIDEOCLIP DANCE dla dzieci
DISCO DANCE/SHOW DANCE dla dzieci

GRAFIK:
Poniedziałek:
15.00-16.00 - Aktywny Senior (aerobic taniec) [więcej]
pismak, 20.11.2015 08:32|czytane: 426 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Grajmy w szachy
Lekcje szachów w Szkole Podstawowej nr 6 im. M. Skłodowskiej-Curie w Kutnie prowadzone są w oparciu o materiały szkoleniowe dla najmłodszych autorstwa Magdaleny Zielińskiej. To pierwszy w historii podręcznik z ćwiczeniami do nauki gry w szachy dla dzieci do wykorzystania w oddziałach przedszkolnych i  w nauczaniu zintegrowanym, w klubach i w domu, wydany przez Polski Związek Szachowy.

Grajmy w szachy, ./upload/articles_pakiety/28534/01_obraz.jpg
Grajmy w szachy, ./upload/articles_pakiety/28534/02_obraz.jpg
Grajmy w szachy, ./upload/articles_pakiety/28534/03_obraz.jpg


Szkolne zajęcia szachowe nawiązują często do konwencji baśniowej. Młodzi szachowi adepci poznali mieszkańców magicznej Szachowej Krainy, czyli figury i piony oraz jej najważniejsze prawa. W wycieczce po Szachowej Krainie towarzyszy dzieciom giermek Dobrosułek. To właśnie on wraz z nauczycielem zapoznaje dzieci z ruchami figur szachowych, regułami, jakie obowiązują w szachach, uczy matowania oraz wyjaśnia na czym polega atak oraz obrona. Wszystko to jest wspomagane trafnie dobranymi przykładami, przestronnymi diagramami, pięknymi kolorowankami, wierszykami i powiedzonkami oraz krzyżówkami, co tylko pozwala dłużej utrzymać uwagę małych słuchaczy w trakcie zajęć. [więcej]
pismak, 20.11.2015 08:32|czytane: 413 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Polska na nowo odkrywa żydowskiego dramaturga. Głos z Londynu o kutnowskim festiwalu
Echa ostatniej edycji Festiwalu im. Szaloma Asza w Kutnie odbijają się w całym świecie. Tym razem David Mazover napisał artykuł na stronie Digital Yiddish Theatre Project. Zachęcamy do zapoznania się z całością ponieważ prawnuk Asza pisze o pozytywnych wrażeniach z kolejnego pobytu w Kutnie.

Polska na nowo odkrywa żydowskiego dramaturga. Głos z Londynu o kutnowskim festiwalu, ./upload/articles_pakiety/28533/01_obraz.jpg


David Mazover rozmawia z uczniami kutnowskich szkół 2015

- Co dwa lata, o tej porze, odwiedzam miasto Kutno by uczestniczyć w żydowskim festiwalu nazwanym na cześć mojego pradziadka, pisarza jidysz, Szaloma Asza. Urodził się tam w 1880 r. w drewnianym domu na jednej z dwóch głównych ulic miasta. Asz opuścił Kutno jako nastolatek, dorastając świadomym swoich religijnych studiów, ale regularnie wracał, by odwiedzić swoją matkę Malkę, brata Wolfa i grób swojego ojca na żydowskim cmentarzu znajdującym się na skraju miasta - pisze David Mazover. - Dzisiaj pozostaje niewiele śladów bogatej żydowskiej historii Kutna. Centrum handlowe zastąpiło dom Asza, przybudówka matki Asza na dziedzińcu mieszkaniowym już dawno nie istnieje, a żydowski cmentarz oraz synagoga, obie zniszczone przez Nazistów, zostały zaznaczone surowymi, prostymi pomnikami. Ale tak jak w przypadku dybuka, żydowskie Kutno trwa jako miasto-duch. Lokalnie entuzjaści historii wskazują przedwojenne zabytki: dom rabina, dawna Jesziwa, Biblioteka Peretza, kiedyś pełna książek jidysz. Na drugim końcu miasta, naprzeciwko luterańskiego kościoła, apartament wybudowany przez brata Asza, Wolfa w 1912 r. stoi odnowiony, promieniując bielą w jesiennym słońcu. Postkomunistyczne Kutno zaczęło upamiętniać Asza w 1993 r. ogłaszając ogólnopolski konkurs literacki o żydowskim motywie przewodnim. Jest on częścią każdej edycji festiwalu, przyciągając bardzo wysoki poziom zgłaszanych prac. [więcej]
kultura, 19.11.2015 18:03|czytane: 741 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nie będzie dyżurnego Komisariatu Policji w Żychlinie
Jak informuje Komendant Komisariatu Policji w Żychlinie kom. mgr Rafał Towalski w związku ze zmianą struktury organizacyjnej Komisariatu Policji w Żychlinie od dnia 1 grudnia br. przestanie funkcjonować stanowisko dyżurnego Komisariatu Policji.

Wszelkie zgłoszenia telefoniczne dotyczące interwencji  i wydarzeń należy zgłaszać bezpośrednio Dyżurnemu Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, który będzie dysponował funkcjonariuszami  służby patrolowej Komisariatu Policji w Żychlinie. [więcej]
pismak, 19.11.2015 14:24|czytane: 1110 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rodzinna Niedziela w Muzeum. Wigilia św. Andrzeja
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza 29 listopada o godz. 11.00 na zajęcia pt. „Wigilia św. Andrzeja” organizowane w ramach Rodzinnej Niedzieli w Muzeum.

Zajęcia poświęcone będą tradycji andrzejkowej. Dzieci wraz z opiekunami wezmą udział w różnych zabawach polegających na odtworzeniu wybranych wróżb andrzejkowych, m.in. księgi wróżb, cukierkowej wróżby, grosika.
Zajęcia są bezpłatne. [więcej]
kultura, 19.11.2015 17:42|czytane: 459 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Postępowanie w sprawie oświadczeń majątkowych starosty umorzone
Prokuratura Rejonowa w Łęczycy umorzyła postępowanie w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa z art. 233§1 kodeksu karnego przez starostę kutnowskiego Krzysztofa Debicha. 

Przypomnijmy, w kwietniu tego roku  Centralne Biuro Antykorupcyjne przekazało Prokuraturze Rejonowej w Kutnie zawiadomienie dotyczące nieumieszczenia w oświadczeniach majątkowych radnego a potem starosty Debicha z dnia 22 września i 22 grudnia 2014 roku informacji o tym, że był on prezesem Kutnowskiej Fabryki Samochodów Osobowych Syrena S.A. i nieujawnienia dochodów, które osiągnął na tej funkcji (jeśli je miał), braku informacji o dochodach za rok ubiegły z Fabryki w żadnym z trzech złożonych w 2014 roku oświadczeń oraz braku informacji o kwocie dochodu za rok ubiegły z Agencji Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A, której był prezesem wg KRS w okresie od 01.04.2004  do 28.01.2015 r. w oświadczeniach radnego i starosty z 22 grudnia 2014 w polu do tego przeznaczonym. W czasie rozpatrywania zawiadomienia w Krajowym Rejestrze Sądowym Krzysztof Debich figurował jeszcze jako członek zarządu, prezes Kutnowskiej Fabryki Samochodów Osobowych Syrena S.A., a oświadczenia wyżej wymienionych informacji nie posiadały. 

- Wniosek o wyłączenie i prowadzenie śledztwa przez inną prokuraturę składamy aby uniknąć jakichkolwiek podejrzeń dotyczących postępowania, na przykład, że osobiście znam pana Krzysztofa Debicha i może to wpływać na tok postępowania - mówił w czerwcu Sławomir Erwiński, Prokurator Rejonowy w Kutnie. 

Prokurator Przemysław Pokora z Łęczycy mówi, że Prokurator Rejonowy w Kutnie sformułował zarzut w związku z jednym z oświadczeń, jednak w postępowaniu i po przesłuchaniu podejrzanego zabrakło dowodu na umyślność złożenia fałszywego oświadczenia. [więcej]
wandea, 19.11.2015 12:25|czytane: 1852 razy|82 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bezrobotna nauczycielka i tajne przez poufne w Starostwie Powiatowym w Kutnie
Wielu nauczycieli w powiecie kutnowskim nie ma pracy, więc szczególnie bulwersuje zatrudnianie osób po tak zwanym dyrektorskim uważaniu. Statystyki Powiatowego Urzędu Pracy i leżące w szufladach dyrektorskich biurek CV dobrze wykształconych nauczycieli kłują w oczy w sytuacji kiedy tak dużo mówi się o rozwoju i dobrej kondycji szkolnictwa w powiecie kutnowskim. Co jednak zrobić kiedy jest coraz mniej klas w szkołach? Jak mówi dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie Janusz Pawlak trzeba wybierać, albo pracować w tym zawodzie poza Kutnem. 

W 2014 roku zarejestrowanych było 84 bezrobotnych nauczycieli ( w tym na przykład 5 nauczania początkowego, 7 nauczycieli przedszkola i 37 pedagogów,  a w tym roku 70 (w tym 31 pedagogów, 5 nauczycieli języka polskiego, 4 historii, 3 języków obcych).

A to, tylko Ci, którzy zgłosili się do pośredniaka. Wśród nich jest Aneta Urbańska-Matczak, nauczycielka historii, wiedzy o społeczeństwie, wychowania do życia w rodzinie, edukacji dla bezpieczeństwa, członkini Związku Nauczycielstwa Polskiego. Od kilku lat bezskutecznie stara się wrócić do Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie, w którym wcześniej pracowała.

- Jestem bezrobotna, wcześniej pracowałam osiem lat w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie, miałam umowy odnawialne co rok, jednak przy poprzednim dyrektorze Matczaku miałam poczucie bezpieczeństwa, że z roku na rok pracy nie stracę, ale w pewnym momencie kiedy dyrektorem został Janusz Pawlak skomplikowało mi to życie - opowiada pani Aneta. - Zrobiłam mianowanie w wakacje, do 22 lutego 2013 roku miałam tę roczną umowę, a potem urodziłam drugie dziecko. Po porodzie zaczęłam się starać u nowego dyrektora o powrót do pracy, twierdził, że pamięta, że docenia i ma mnie na uwadze, dostałam nawet nagrodę dyrektora za wyniki i osiągnięcia. Zapewniał mnie, że teraz spokojnie mogę poświęcić się dziecku, ale jak tylko pojawią się wolne godziny to on pamięta i odezwie się do mnie. Niestety żadnego sygnału nie było, składałam więc podania do innych szkół, ale wiadomo jak jest, będą pamiętać itp. itd. Do ostatnich dnia sierpnia miała kontakt ze szkołą, aby przypominać się panu dyrektorowi. Po tym jak godzin nie było dla mnie, wychowanie w rodzinie wziął pan Artur Gierula, a historię pan Janusz Pawlak. Dla pana Gieruli w tym czasie była to przecież druga szkoła. 

- Dla Anety w naszej szkole był zawsze etat, a pan dyrektor po jej odejściu ma osiem nadgodzin już czwarty rok. Poza tym po powrocie szkolnego psychologa z urlopu macierzyńskiego dyrektor zaproponował pół etatu właśnie wychowania do życia w rodzinie, nie miał problemu, z tym że musi dać ten sam etat czyli psychologa. Pani psycholog nie zgodziła się i dyrektor wycofał się z tego pomysłu tuż przed rokiem szkolnym. Wychowania do życia w rodzinie było około 12 godzin za czasu kiedy uczył go Artur Gierula  - podkreślają nauczyciele z Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie.

Nauczycielce od lutego 2013 roku raz udało się dostać godziny na zastępstwo. Dokładnie cztery godziny za Artura Gierulę w Gimnazjum Nr 1 w Kutnie w czasie od 11 grudnia 2014 do 26 czerwca 2015 r. Niestety potem godziny te przypadły nauczycielce z tegoż gimnazjum. Jak mówi pani Aneta pytala dyrekcję "Jedynki" czy będzie jeszcze dla niej praca, niestety etatu wolnego nie było. 

- Pani Urbańska-Matczak skończyła pracę w sierpniu 2012 r., która uległa automatycznie przedłużeniu do czasu porodu i wygasła na pczątku 2013 r. W międzyczasie p. Urbańska-Matczak uzyskała stopień awansu na nauczyciela mianowanego. Nie uczę WDŻWR więc nie chodzi, jak sądzę, o moje nadgodziny! Po wygaśnięciu umowy p. Matczak wdżwr uczyło 5 nauczycieli. Pani Urbańska-Matczak przyniosła ofertę pracy w bieżącym roku we wrześniu, a więc po wszystkich ruchach kadrowych, które w szkole trwają do maja każdego roku. Oprócz oferty p. Matczak mam kilkanaście innych ofert od osób, które chętnie by podjęły pracę w szkole z kwalifikacjami podobymi do pani Matczak - mówi Janusz Pawlak, dyrektor ZS nr 1 w Kutnie. [więcej]
wandea, 19.11.2015 08:22|czytane: 5060 razy|176 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają: Kto ma szansę na zabiegi endoprotez w Kutnie?
Informacja o dodatkowych 825 tysiącach złotych dla Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o. na świadczenia w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu wzbudziła na forum wiele wątpliwości. Padały pytania o kolejność przy zabiegach, o to dlaczego zabiegi mają być wykonywane przez zewnętrzną ekipę, co ze sprawowaniem opieki przez szpital po takim zabiegu, czy NFZ też za to płaci czy tylko za zabieg, a szpital dokłada do przedsięwzięcia. Postaramy się choć kilka z tych wątpliwości rozwiać, zapytaliśmy więc Annę Leder, rzecznika ŁOW NFZ o system kolejkowy do tych operacji i czy mieszkańcy powiatu kutnowskiego również mają szansę z nich skorzystać.

Zgodnie z intencją ŁOW NFZ przyznane szpitalowi pieniądze mogą być przeznaczone wyłącznie na operacje w zakresie endoprotezoplastyki, po to aby skrócić czas oczekiwania pacjentów na tego rodzaju zabiegi. Konkurs w naszym szpitalu wygrały dwa podmioty: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „MEDAB” z Łodzi i Specjalistyczna Praktyka Lekarska Marcin Sibiński z Babic. Do końca grudnia tego roku mogą one wykonać maksymalnie 15 zabiegów pierwotnych endoprotez stawu kolanowego i 30 pierwotnych endoprotez stawu biodrowego. Już pierwsze zabiegi odbyły się w poniedziałek, zatem świadczenia ruszyły pełną parą. Nawet przesuwane są operacje innego typu, aby ekipa mogła wykonać zabiegi ortopedyczne. Umowa z podmiotami obejmuje zabieg, a opieka po nim i obsługa na oddziale należy już do załogi kutnowskiego szpitala.

- Kto ma szansę na taki zabieg w Kutnie skoro słyszałem, że lekarze przywieźli swoich pacjentów, nie z tego rejonu? Co się stanie w sytuacji, kiedy z kolei mój lekarz w Kutnie nie pracuje, a mi potrzebny taki zabieg? - pyta Czytelnik.

- NFZ starannie sprawdza kolejki oczekujących na te świadczenia, prowadzi kontrole kolejek i analizuje pracę zespołów kolejkowych, które w szpitalach ustalają kolejność operowanych chorych. Nie jest możliwe, aby nagle w kolejce oczekujących znaleźli się pacjenci z innej placówki (wyjątkiem jest sytuacja, kiedy w wyniku rozwiązania umowy inne placówki muszą przejąć zapisanych podopiecznych tej placówki zgodnie ze wskazanym im miejscem w kolejce i kategorią medyczną). Pacjenci nie są przypisani do lekarza (!) a do placówki medycznej, jeśli pacjent rezygnuje z oczekiwania w jakimś szpitalu i przenosi się do innego (np. w ślad za lekarzem) – zostaje wpisany na koniec kolejki zgodnie z kategorią medyczną. Pacjenci lekarza, który już nie pracuje w KSS, zostaną zooperowani zatem zgodnie z kolejką oczekujących - odpowiada Anna Leder rzecznik NFZ w Łodzi.  - Kolejka na endoprotezy jest peselowana to znaczy, że każdy pacjent może się zapisać tylko w jednej kolejce na dane świadczenie. System, który NFZ udostępnia szpitalom, nie pozwoli zapisać pacjenta na operację np. prawego kolana w dwóch kolejkach. [więcej]
wandea, 19.11.2015 13:53|czytane: 651 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Od poniedziałku rusza głosowanie w ramach Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego
Od 23 -29 listopada zachęcamy do głosowania na projekty złożone w tegorocznej edycji Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego. Pamiętajcie, że możecie oddać głos na 3 wybrane przez Was projekty.

Od poniedziałku rusza głosowanie w ramach Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego, ./upload/articles_pakiety/28528/01_obraz.jpg


Godziny i miejsca do głosowania (urny):
Muzeum Regionalne w Kutnie, pl. J. Piłsudskiego 20 od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10:00 – 16:00
Kutnowski Dom Kultury, ul. Żółkiewskiego 4 od poniedziałku do niedzieli w godzinach 8:00 – 21:00
Szkoła Podstawowa nr 1, ul. Zamoyskiego 1 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 20:00
Szkoła Podstawowa nr 6, ul. Łąkoszyńska 9 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 20:00 [więcej]
pismak, 19.11.2015 11:51|czytane: 673 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ogłoszenie[więcej]
wandea, 18.11.2015 08:07|czytane: 362 razy|komentuj|czytaj cały
Zajęcia w KDK. Terapia w stanach bólowych, profilaktyka, ćwiczenia rozluźniające
Dyskopatia, bóle kręgosłupa lub karku, drętwienie rąk, rwa kulszowa. Czy któryś z tych problemów dotyczy Państwa?

Zajęcia w KDK. Terapia w stanach bólowych, profilaktyka, ćwiczenia rozluźniające, ./upload/articles_pakiety/28523/01_obraz.jpg


Doskonałym sposobem profilaktyki i leczenia zespołów bólowych kręgosłupa są ćwiczenia. Studio Tańca Alibi proponuje zajęcia prowadzone przez fizjoterapeutkę, które w ciekawy i różnorodny sposób leczą nie tylko kręgosłup  i plecy, ale jednocześnie poprawiają kondycję całego ciała. Trwają zapisy na zajęcia, które odbywać się będą od grudnia. 

Głównym celem gimnastyki jest zwiększenie elastyczności naszego ciała, wzmocnienie mięśni głębokich odpowiadających stabilizacji kręgosłupa jak również rozciągnięcie przykurczonych mięśni powstałych wskutek braku aktywności fizycznej. Zajęcia te poprawiają ogólną sprawność ciała a uczestnicy już po kilku treningach odczuwają poprawę samopoczucia fizycznego jak i psychicznego. Ponadto na zajęciach zdrowy kręgosłup dowiecie się Państwo jak zadbać o prawidłową postawę ciała oraz czego unikać w życiu codziennym, żeby opóźnić proces niszczenia kręgosłupa. [więcej]
pismak, 19.11.2015 08:53|czytane: 592 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rusza przedsprzedaż biletów na Festiwal Reggaeland 2016
Miesiąc temu organizatorzy ujawnili datę kolejnej edycji Festiwalu Reggaeland. W drugi weekend lipca 2016 roku tysiące fanów muzyki korzennej po raz 11. spotka się na płockiej plaży. Dziś rusza przedsprzedaż biletów. Na początek dwudniowe karnety kosztują tylko 40 zł.

Rusza przedsprzedaż biletów na Festiwal Reggaeland 2016, ./upload/articles_pakiety/28524/01_obraz.jpg


Kilka tysięcy osób co roku bawi się w Płocku przy dźwiękach roots reggae, ska, jungle, dancehall, dub płynących z dwóch festiwalowych scen. Na jeden weekend lipca Wisła zmienia się w ciepłe Morze Karaibskie, a nadwiślański piasek w jamajską plażę. Sukces poprzednich edycji Reggaelandu – jednej z najważniejszych imprez reggae w Polsce - wysoko postawił poprzeczkę przed organizatorami. Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki wraz z Urzędem Miasta Płocka przyznają, że z roku na rok sukcesywnie starają się podnosić poziom organizacji imprezy i już teraz zapowiadają, że w programie przyszłorocznej edycji festiwalu znajdzie się mnóstwo atrakcji. Na festiwalowiczów czeka m. in. duża muzyczna niespodzianka. Organizatorzy nie zdradzają na razie więcej informacji. Wiadomo jednak, że na scenie wystąpi Johny Rockers – zwycięzca Reggae Debiutów 2015. Oczywiście Reggaeland to nie tylko muzyka, ale również wiele atrakcji zarówno na terenie imprezy, jak i w samym centrum miasta. Tam każdego roku czeka na reggaelandowiczów wiele udogodnień i zniżek. Program lipcowej imprezy będzie przygotowany w ten sposób, aby była ona atrakcyjna zarówno dla młodych uczestników, jak i tych starszych.

Organizatorzy zachęcają wszystkich do wypełnienia ankiety dotyczącej pola namiotowego, zamieszczonej na facebookowym profilu Reggaelandu (facebook.com/ReggaelandPlockFestival). Pomoże ona w udoskonaleniu festiwalu od strony organizacyjnej. [więcej]
kultura, 19.11.2015 10:19|czytane: 410 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziś koncert Przemka Mazurka
Na koncert Przemka Mazurka zapraszamy dziś o godz. 18.00 do Centrum Teatru Muzyki i Tańca. Bilety w cenie 5 zł dostępne w kasie KDK, CTMiT oraz w sprzedaży ONLINE.

Dziś koncert Przemka Mazurka, ./upload/articles_pakiety/28521/01_obraz.jpg


Przemek jest laureatem I miejsca, Nagrody Publiczności, Nagrody PKP Przewozy Regionalne i Nagrody Getin Bank na VIII „Stacji Kutno”.

Przemek Mazurek to: autor tekstów (słowo ,,poeta” zostawmy Norwidowi), autor muzyki (słowo ,,kompozytor” zostawmy Wasowskiemu), aranżer (m.in. utworów dla dzieci w wydawnictwie muzycznym), artysta kabaretowy (Afera,  swego czasu - Kabareciarnia Zenona Laskowika), instruktor śpiewu, nauczyciel, muzyki, informatyk, redaktor radiowy (dawniej Radio Index, dziś Radio Emaus), [więcej]
kultura, 19.11.2015 07:42|czytane: 401 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kondolencje[więcej]
wandea, 16.11.2015 13:47|czytane: 531 razy|komentuj|czytaj cały
Dzieciństwo w Polsce - Kindheit in Deutschland. Zaproszenie do Łodzi
Zapraszamy na promocję polsko-niemieckiej antologii „Dzieciństwo w Polsce – Kindheit in Deutschland”, która odbędzie się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi 20 listopada w godz. 17:00-20:00.

Dzieciństwo w Polsce - Kindheit in Deutschland. Zaproszenie do Łodzi, ./upload/articles_pakiety/28519/01_obraz.jpg


Publikacja zawiera utwory poetyckie i prozatorskie dwudziestu siedmiu autorów z Polski, Niemiec i Austrii, którzy opowiadają o swoim dzieciństwie w Polsce, Niemczech Zachodnich i Niemczech Wschodnich. W wierszach, krótkich opowiadaniach, fragmentach powieści i biografiach ukazane są społeczne przemiany oraz problemy związane z rodziną, miłością, religią, ideologią, historią. Dla niektórych niemieckich autorów udział w tej antologii pozwala też rozliczyć się z bolesną przeszłością II wojny światowej.

Książka ukazała się z okazji 25-lecia organizacji literackiej Literatur-Kollegium Brandenburg. Promocja obejmuje 21 spotkań w Niemczech i w Polsce, m.in. w Berlinie, Potsdamie, Frankfurcie nad Odrą, Cottbus, Krakowie, Poznaniu, Szczecinie i Wrocławiu. [więcej]
kultura, 18.11.2015 21:56|czytane: 638 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wspólna Grupa Zakupowa dla Powiatu Kutnowskiego
Powiat Kutnowski zmierzy się z obowiązkowym scentralizowaniem  rozliczeń w zakresie podatku VAT. Powstanie Wspólna Grupa Zakupowa. Zgodnie z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości UE z 29 września 2015 r. samorządowe jednostki budżetowe nie posiadają odrębności podatkowej na gruncie przepisów o VAT, zatem wszelkie czynności przez nie dokonywane powinny być rozliczane przez powiat.

To nowe przepisy, które każdy samorząd powinien wprowadzić w życie. Krzysztof Debich, Starosta Kutnowski wydał zarządzenie o powołaniu specjalnego zespołu do przygotowani koncepcji Wspólnej Grupy Zakupowej.

- Celem powołania WGZ jest wdrożenie systemu wspólnych zakupów dla Starostwa Powiatowego w Kutnie, jednostek organizacyjnych Powiatu Kutnowskiego oraz Kutnowskiego Szpitala Samorządowego Sp. z o.o. Do podstawowych zadań WGZ należeć będzie uzyskanie korzystniejszych warunków cenowych zakupu materiałów i usług ze szczególnym uwzględnieniem energii - podaje Jacek Saramonowicz, Rzecznik Prasowy Starostwa Powiatowego w Kutnie.

Starosta do zesołu powołał Artura Gierulę, przewodniczącego zespołu, Dariusza Jabłońskiego, Annę Chmielecką, Waldemara Kadłubowskiego, Katarzynę Kłeczek, Annę Antczak, Małgorzatę Kochańską i Waldemara Kacprzaka. [więcej]
wandea, 18.11.2015 11:40|czytane: 1090 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Skorzystaj z darmowych badań medycznych
Mieszkańcy powiatu kutnowskiego (3500 osób) mają szansę skorzystania z BEZPŁATNYCH BADAŃ MEDYCZNYCH Z ZAKRESU CHORÓB UKŁADU KRĄŻENIA.

Podstawą uczestnictwa w badaniach medycznych jest wypełnienie ankiety – wywiadu medycznego, na podstawie której zostaną wyłonione osoby na badania profilaktyczne.

Ankietę można wypełnić drogą internetową:
Ankieta dla osoby dorosłej:
http://badania.asm-poland.com.pl/styl_życia_dorosłych.pg
Państwa dziecko również ma możliwość skorzystania z badań:
http://badania.asm-poland.com.pl/styl_życia_dziecka.pg

[więcej]
pismak, 18.11.2015 11:26|czytane: 642 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla
Problemy z siedzibą TIFT REKLAMY Spółdzielni Socjalnej osób niepełnosprawnych w Nowej Wsi mogą zakończyć się dla firmy dramatycznie. 47 -letni Leszek... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Spotkanie informacyjne Pałac Saski w Kutnie - rewitalizacja i funkcje przyszłego
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza na kolejne spotkanie informacyjne poświęcone przyszłości Pałacu Saskiego. Spotkanie pt. „Pałac Saski w Kutnie – rewitalizacja i funkcje przyszłego kompleksu” odbędzie się 31 maja o godz.... [więcej]
Sport
W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek
Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne mecze Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. O godz. 12.00 Basket Go Przemyśl zmierzył się z Mistrzyniami Województwa – KKS Pro-Basket Kutno z wynikiem 46:43.  Zapraszamy jutro o godz.  10:00 MPKK Sokołów OSiR... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Dyskretna pozna Pana Jestem gotowa rozpalić twoje zmysły do maksimum i sprawić że po naszym spotkaniu będziesz chciał tylko więcej. Zainteresowany? czekam na twoją wiadomość jednakże nie trać ani mojego ani sw... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
WYSYŁKA PACZEK KURIERSKICH Wysyłasz przesyłki kurierskie? Wejdź na stronę https://zlapkuriera.pl lub zadzwoń do nas pod numer telefonu: +48 55 629 30 40 Za pośrednictwem naszego serwisu Zlapkuriera.pl tanio i szybko ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Okazja! Narzuta w Super Cenie - 125zł Narzuta dekoracyjna pikowana dwustronna. Wykonana z wysokiej jakości materiału , tkanina miła w dotyku, wygodna w użytkowaniu nie wymaga prasowania. Oferta nie zawiera poszewek widocznych ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
projektowanie STRON WWW / KOMPLEKSOWO OD A DO Z Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty, jaką jest projektowanie stron internetowych , kompleksowo od A do Z. W ramach oferty proponujemy - stworzenie strony www - zakup serwera i dome... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Krystian Boczeń:
56 minut temu
Rządy w Staszicu to konflikt między dyrektorem, a grupką nauczycieli. Wg mnie prawda jest po środku. Za oddaniem kontraktu opowiedziało się 13 radnych, reszta się wstrzymała, nikt nie był przeciwko, dzięki temu w Kutnie jest kardiologia inwazyjna. A co masz na mysli z dziwnymi ruchami w komunikacji i geodezji?
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Radny z PSL by się nie wyłamał w tej sytuacji, nie było na to cienia szans. W takiej sytuacji byłoby Debich 11, Bryłka 2. Radny PSL by się wyłamał tylko wtedy gdyby nie wyszła opozycja, która wszystko zepsuła. Bryłka spadł z nieba tym, że chciał kandydować po tym jak opozycja nie wystawiła kandydata i nie wiem jak to można było tak zepsuć.
Otto Ruhmfeld:
2
 · 
1 godzin temu
Czyli merytoryczne są np rządy w Staszicu, Oddanie kontraktu szpitala, dziwne ruchy w geodezji komunikacji itp ?
Otto Ruhmfeld:
1 godzin temu
Celowo piszę biznesowego bo wydaje mi się że ktoś przy władzy myli służbę lokalnej społeczności z dobrym interesem wynikającym z bycia przy władzy.
Otto Ruhmfeld:
1 godzin temu
Krystian, błąd. Gdyby obaj byli kosekwentni i jeden z nich nie zaglosował na debicha to ten pewnie nie zostałby starostą. Brylka też nie, a to zmuszałoby radnych do poszukania porządnego kandydata. Mieli wiedzę że jeden z psl może się wylamać, ale nawet tej wiedzy nie dali szansy, ten z nich ktory zaglosowal za debichem, świadomie byl za utrzymaniem obecnego ukladu i taka jest prawda, a gadki o starszym panie, sprycie, złej opozycji przy tym fakcie są bez znaczenia. FAKT JEST TAKI ŻE JEDEN ZNICH AKTYWNIE PRZYCZYNIL SIĘ DO TRWANIA TEGO CHOREGO UKŁADU BIZNESOWEGO.
Bożydar Kotontay:
1 godzin temu
eeeee czepialski ale niewygodnyś...
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Przykład tych myślących opozycjonistów? Przynajmniej jeden.
Ewaryst Gaspary:
2
 · 
1 godzin temu
Jeszcze jedno Krystianie - cieszy mnie bardzo, że opozycja istnieje w radzie powiatu, ze nie udało sie po 2,5 roku intensywnej pracy Debicha i koalicjantów zmacerować, urobić do wymaganej przez starostę konsystencji całej rady. Widać, nie na wszystkich czar Debicha działa. Sa rownież w radzie ludzie myslący, którzy maja własne zdanie. Ci ludzie jakos nie chcą uczestniczyć w realizacji koncepcji, ktore uważają za nierealne, a niekiedy wręcz szkodliwe.
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Nikt nie próbuje robić wody sodowej z mózgu nikomu. Mieli dobre intencje, a stali się kozłami ofiarnymi tej sytuacji. I to wszyscy 3 panowie.
Ewaryst Gaspary:
2
 · 
2 godzin temu
Krystian, nie usiluj ludziom robić wody sodowej z mózgu. Ludzie to nie "ciemny lud, który to kupi", jak się wyraził jeden z polityków. Ludzie to widzą, słyszą, czytają i analizują. Ta raptowna zmiana taktyki nie zmieni faktu, że dwaj młodzi radni Serenda i Ziólkowski faktycznie zakpili sobie ze starszego czlowieka. W swojej mądrości, inteligencji, umiejetnościach i kunszcie politycznym nie przewidzieli tylko jednego, że to wszystko obróci sie przeciwko nim samym. Stało się tak, jak napisał kiedyś Sienkiewicz "Złapał kozak tatarzyna, a tatrzyn za łeb trzyma". Skutek jest taki, ze obydwaj mlodzi radni -Serenda i Ziółkowski - poniesli sromotną wizerunkowa porazke.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
Ja nie bronię Debicha, stwierdzam tylko, że to człowiek merytoryczny i nie piszcie że to mój protegowany tylko dlatego, że mam takie zdanie o nim. A sytuacja w szpitalu to przecież nie jest jego wina, dostał bałagan po poprzedniej ekipie rządzącej i niech mi nikt nie próbuje wciskać że jest inaczej. Zarządzanie majątkiem powiatu też złe nie jest, a jak jest to też oprzyjmy się na przykładzie. To co było złe to sprzedaż PKSu, ale to też w poprzedniej kadencji. Pokażcie mi przykład gdzie w polityce nie ma kolesiostwa, chociaż jeden, każdy obstawia się swoimi, tak jest na całym świecie. Brak ambicji? każdy ma ambicje. Honor, no tu można dyskutować o tym, fakt.
Ewaryst Gaspary:
2
 · 
2 godzin temu
Krystian, ja bym był ostrozny z takimi epitetami pochwalnymi wobec Debicha. Tydzien temu byliśmy świadkami bardzo burzliwej debaty medialnej, gdzie forumowicze okreslali to, co dzieje sie w samorządzie powiatowym jako bagno. Debich to podobno myslący człowiek, a wpakował sie w taki układ koalicyjny, który go pogrąża. Czyzby tak bardzo chciał być starostą, że przestały sie liczyć jakiekolwiek standardy ? To jest jego świadomy wybór. Za to wszystko, co dzieje sie w powiecie bedzie ponosił odpowiedzialność. Nie pamiętam, aby aż takie cyrki działy sie za Dąbrowskiej, a nawet Galowej.,
Józef Ciołek:
2 godzin temu
Opamiętajcie się za chwilę się okaże, że nikt wam w Polsce nie dorównuje, Trochę pokory
Dymitr Gietgud:
2
 · 
2 godzin temu
Jeszcze jednej lekcji nie było, a już wiedzą, że są świetni. Niezwykli ludzie
Zachary Filipczyk:
2
 · 
2 godzin temu
Boli mnie wielki balagan w kutnowskim szpitalu i zarzarzanie majatkiem powiatu,kolesiostwo,miernota,a przedeszystkim brak honoru i ambicji u twojego protegowanego. Wojewoda wywalil go ze stanowiska a on zrobil wszystko aby na nim pozostac nie sprawdzajac sie zbraku wlasnie merytoryki i troski o dobro spoleczne.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
A i jeszcze jedno. Nie rozumiem nagonki i pretensji wobec Ziółkowskiego i Serendy. Za Bryłką zagłosował najprawdopodobniej Serenda tylko dlatego, że nie mógł zagłosować za Debichem bo jak powiedział przez Gierule, gdyby Debich powiedział, że Gieruli w zarządzie nie będzie to Serenda by na Debicha zagłosował, a tak przynajmniej wynikało z jego wypowiedzi. Radny Ziółkowski słysząc jak Bryłka krzyczy, że jeśli opozycja nie wystawi kandydata to on chce wystartować. Ponieważ tylko radni mogą zgłaszać kandydatów to sam się Bryłka nie mógł zgłosić. Ziółkowski zrobił mu prezent i go zgłosił, uszanował w ten sposób starszego człowieka i byłego radnego powiatowego, start w wyborach na starostę był więc symbolicznym wyrazem szacunku oraz też świetną reklamą dla samego pana Bryłki. I teraz najważniejsze, z tego co ptaszki ćwierkają to gdyby opozycja nie wyszła by z sali to Bryłka byłby starostą! Ziółkowski zagłosowałby wtedy na Bryłkę oraz jeden z panów chłopskiej partii też by sie wyłamał, jest to pewne bo sam tak mówił. I teraz ta sama opozycja skłóca na forum Bryłkę z młodymi radnymi, a czemu? No bo tak jest im wygodnie! Oni narozrabiali, a teraz ma im to ujść na sucho, a za nich po uszach dostają młodzi. I to nie Bryłka pokazał kindersztube młodym, ani młodzi nie ośmieszyli Bryłki. Wszyscy stali się ofiarami opozycji, która dolewa oliwy do ognia.
Adrian Czande:
2 godzin temu
Ewaryście, nie jestem pewny, czy Debich, Burzyński i Trawczyński sa szczęśliwii, że w jednym szeregu obok nich umieszcza sie takich "wybitnych samorzadowców" i tak "zasłużone osoby" jak Ziołkowski i Serenda.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
A może ty napisz najpierw co tak cię boli ta "sitwa". Co ona złego zrobiła i w czym tak szkodzi? W tym, że pierwszy raz od dawna mamy porządnego starostę i merytorykę w starostwie? Ty podaj przykład tego szkodzenia. Nie jestem jednym z nich choć się kręce w otoczeniu radnych.
Ewaryst Kierło:
2 godzin temu
Zmień płytę Czesławie czy Wiesławie czy jak tam masz panie poszkodowany dziadku. Co wpis to każdy już upadł i zakończył kariere polityczną, Debich, Trawczyński, Burzyński, Ziółkowski, Serenda i w zasadzie wszyscy co są radnymi i pewnie ci co jeszcze nie wiedzą, że nimi będą. Niestety poza wylewaniem żalu nie da to panu żadnych efektów. Proszę zresztą zgłosić sprawę na policje, prokuraturę czy gdzie pan chce.
Zachary Filipczyk:
2 godzin temu
Ewerest powierz tak scerze ille naliczyles tych porzadnych ludzi w tej powiatowej sitwie utrzymujacej sie z nszych podatkow i szkodzacych nam wszystkim.Czy zdolas ich wymienic choc jednego z nich to podaj jego nazwisko.Jesli tego nie zrobisz to znaczy ze jestes jednym z nich.Najciekawsze artykuły
 ·  11
3 dni temu
Inauguracja parkrun w KUTNIE! Darmowe biegi już od najbliższej soboty!
 ·  3
4 dni temu
Recital dyplomowy z jazzowymi przebojami wszechczasów
 ·  41
4 dni temu
Kapitulacja wójta gminy Bedlno. Czas na decyzję starosty w sprawie wiatraków
 ·  11
5 dni temu
Policjant z zarzutem zabójstwa wciąż w areszcie
 ·  73
6 dni temu
Wyłudzenie VAT i pranie brudnych pieniędzy w Kutnie. Już 25 podejrzanych i 9 osób w areszcie
 ·  23
7 dni temu
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla spółdzielni socjalnej?
 ·  2
9 dni temu
Pamiętaj mordeczko, głowa do góry. Piknik z Kulturą Street art na Dobrzelińskiej
 ·  271
9 dni temu
Głosowanie komisji i oświadczenie starosty w sprawie dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie
 ·  7
10 dni temu
Sterylizacja zwierząt domowych będzie częściowo dotowana przez miasto
 ·  6
11 dni temu
Noc Muzeów w Krośniewicach za nami
 · 
11 dni temu
Dzień Dziecka w Kutnie. Wielkie show taneczno-muzyczne
 ·  24
12 dni temu
Czytelnicy piszą: A jednak toaleta w parku ma awarię
 ·  59
13 dni temu
Prokurator Sławomir E. na gościnnych występach. Zawieszenie i co dalej?
 ·  91
13 dni temu
Brutalna prawda o konkursach w samorządzie i kłopotliwe pytania o dyrektora
 ·  112
18 dni temu
Rada Miasta Kutna skąpa, a radny Kłopotowski niczego nie pamięta
 ·  16
19 dni temu
Czytelnicy pytają: Czy na Zdrojowej przy cmentarzu staną bloki?
 ·  93
21 dni temu
Prezydent Kutna złożył zawiadomienie do prokuratury. Urzędniczka zwolniona!
 ·  74
25 dni temu
Takie kino...
 ·  4
27 dni temu
Za nami pierwsze koncerty tegorocznej Majówki
 ·  14
28 dni temu
45 lat Kutnowskiego Domu Kultury: zasłużeni, wystawy i folklor kutnowski
 ·  4
28 dni temu
Majówka z Bareją: Czasem, aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego klubu, prezes...
 ·  79
28 dni temu
Piąty roczek Festiwalu Piosenki Biesiadnej w Bedlnie. Na sali na ludowo tańczą wszyscy wkoło
 ·  24
29 dni temu
Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów
 ·  4
30 dni temu
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja i odwaga na ...
 ·  21
30 dni temu
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności