eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34238-w-lipcu-roboty-drogowe-w-kutnie," title="Kutno: W lipcu roboty drogowe w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W lipcu roboty drogowe w Kutnie</b><br>W lipcu rozpoczną się inwestycje drogowe w Kutnie. Przebudowy doczeka się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34235-warsztaty-fotograficzne-w-bajkowej-zagrodzie," title="Kutno: Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie</b><br>Życie jak z bajki- każdy o takim marzy. Niedaleko Warszawy jest...</div></a> <a href="/publicystyka,34171-trzymaja-c-w-r-ku-fragment-kosmosu-leszek-baranowski-i-mineral-and-gem," title="Kutno: Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem</b><br>Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom...</div></a> <a href="/sport,34216-koniec-sezonu-lekkoatletycznego-i-bardzo-dobre-wyniki-kutnowskich-sportowc-w," title="Kutno: Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców</b><br>W sobotę 24 czerwca na stadionie Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34232-r-kodzie-o-dla-doros-ych-spotkanie-15-lipca," title="Kutno: Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca</b><br>W sobotnie przedpołudnie w Ośrodku Kultury Gminy Kutno w Leszczynku odbyły...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34231-ju-wakacje," title="Kutno: Już wakacje!" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Już wakacje!</b><br>Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Uroczystość w Szkole Podstawowej im. Kornela...</div></a> <a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Długa tradycja patriotycznego śpiewania
Wczoraj w Zespole Szkół Nr 3 im. Wł. Grabskiego w Kutnie odbył się finał XVIII Szkolnego Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej "Głos Ojczyzny" poświęcony 45. rocznicy wydarzeń Grudnia 1970 r. Jego mottem były słowa "Za chleb i wolność, i nową Polskę". Dramaturgię wydarzeń sprzed 45 lat przybliżył gość specjalny - pracownik Instytutu Pamięci Narodowej o/Łódź pan Leszek Próchniak. Przed koncertem finałowym spotkał się z dwiema grupami uczniów, aby wygłosić dla nich prelekcję ilustrowaną zdjęciami dokumentalnymi oraz fragmentami filmu "Czarny czwartek".

Długa tradycja patriotycznego śpiewania, ./upload/articles_pakiety/28780/01_obraz.jpg
Długa tradycja patriotycznego śpiewania, ./upload/articles_pakiety/28780/06_obraz.jpg
Długa tradycja patriotycznego śpiewania, ./upload/articles_pakiety/28780/07_obraz.jpg


Przesłuchania konkursowe odbyły się kilka dni wcześniej, wtedy też wyłoniono laureatów. Poniedziałkową uroczystość - koncert finałowy rozpoczął dyrektor Wojciech Banasiak, który przedstawił przybyłych gości: pana Leszka Próchnika z IPN,  Barbarę Łuczak z TPZK oraz kombatantów: Zdzisława Machera - Powstańca Warszawskiego, podpułkownika Wojska Polskiego, prezesa honorowego kutnowskiego Koła Światowego Związku Żołnierzy AK, Józefa Stockiego - prezesa kutnowskiego Koła Światowego Związku Żołnierzy AK, porucznika Wojska Polskiego, żołnierza i uczestnika walk 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej oraz pana Lechosława Kubiaka - żołnierza AK.

Dyrektor szkoły nawiązał w swoim wystąpieniu do tragicznych wydarzeń Grudnia 1970 r., a następnie uczestnicy uroczystości obejrzeli przygotowany przez Instytut Pamięci Narodowej materiał dokumentalny. Kolejnym punktem koncertu było zaprezentowanie laureatów Festiwalu oraz wykonanie przez nich nagrodzonych piosenek.

I miejsce zajął zespół w składzie: Aleksandra Sobczyk kl. IV TOT, Aleksandra Gąsiorowska kl. IV TL oraz Adrian Piaszczyński kl. II TI za piosenkę "Poczekalnia" Jacka Kaczmarskiego. Laureatką II miejsca została Patrycja Prószkowska z kl. I TOR, która zaprezentowała utwór "Taki kraj", a III miejsce przypadło w udziale zespołowi z klasy III TOR za interpretację "Murów". Wyróżnienia otrzymali artyści z klas: I TL, II TOR, II TH i III TE. Wszyscy nagrodzeni otrzymali atrakcyjne upominki. [więcej]
wandea, 15.12.2015 15:05|czytane: 631 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
KKS Pro-Basket Kutno uległa drużynie ze Skierniewic
W piątek, 11 grudnia drużyna KKS Pro-Basket Kutno rozegrała wyjazdowe spotkanie z zespołem Ósemki Skierniewice w ramach rozgrywek 3 Ligi Męskiej. Niestety podopieczni Krzysztofa Szablowskiego oraz Tomasza Pasińskiego ulegli drużynie ze Skierniewic 84:64 (16:17, 24:11, 27:23, 17:13). Przed tym spotkaniem zawodnicy z Kutna zajmowali pierwsze miejsce w tabeli z bilansem 4:0. Drużyna Cezarego Włóczyńskiego zrewanżowała się za porażkę w pierwszej kolejce rozgrywek (75:69 dla KKS Pro-Basket Kutno).

KKS Pro-Basket Kutno uległa drużynie ze Skierniewic, ./upload/articles_pakiety/28781/01_obraz.jpg


Początek meczu lepiej rozpoczęli zawodnicy Pro-Basketu. Dwoma celnymi trójkami popisał się Pawlak wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 6:0. Celne akcje Mąkowskiego oraz El-Warda doprowadziły do remisu. W kolejnych minutach kwarty obie drużyny rzucały kosz za kosz. Wynik kwarty ustalił Mąkolski. Wygrywamy 17:16.

W drugiej kwarcie zdecydowanie lepiej zagrali koszykarzy ze Skierniewic, którzy ostatecznie wygrali tę część meczu 13 punktami . Najwięcej oczek w tej kwarcie zdobył dla drużyny gospodarzy El-Ward – 12. W zespole z Kutna w pierwszej połowie przyzwoicie zagrał Pawlak (8 punktów) oraz Sobczak – autor 9 punktów. [więcej]
redaktor, 15.12.2015 18:16|czytane: 464 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pat w sprawie MKS Expom Krośniewianka
Wczoraj w Krośniewicach odbyło się kolejne posiedzenie Walnego Zgromadzenia w sprawie przyszłości MKS Expom Krośniewianka. Przypomnijmy, czlonkowie zarządu klubu złożyli rezygnację, wycofał się sponsor strategiczny, klubowi grozi likwidacja. Nie ma też nikogo odważnego, kto chciałby przejąć klub bez dofinansowania. Wiadomo aby działać na rzecz mieszkańców trzeba mieć środki, czy to od sponsorów czy z dotacji samorządów od gminnego po wojewódzki. Czyżby już nikt w Krośniewicach nie wierzył, że warto podtrzymać piłkarskie tradycje?

Poprzedni zarząd klubu twierdził, że trudno utrzymać budynek, jakim dysponuje, że nie nadaje się on do używania, nie umiał też zagospodarować większości pomieszczeń i korzystał tylko z kilku. Nowy zarząd poparł staranie się o nową siedzibę, a jak pisaliśmy w połowie listopada burmistrz Julianna Barbara Herman zaproponowała klubowi montaż konteneru mieszkalnego z bezpośrednim wyjściem na płytę boiska.  Teraz jednak nie ma ani zarządu, ani sponsora i wydaje się, że budynek, który kiedyś budowano dla klubu zostanie sprzedany.

Jak mówi Mieczysław Król, radny Gminy Krośniewice przez lata gmina nie dbała o budynek, nie robiła remontów, wtedy kiedy miało tam siedzibę Gminne Centrum Kultury Sportu i Rrkreacji więc nic dziwnego, że teraz to bardzo zaniedbany obiekt. Radnego martwi jednak bardziej to, że tradycja klubu Expom Krośniewianka upadnie, ponieważ aby prowadzić działalność upowszechniania sportu trzeba zgromadzić około 100 tysięcy złotych. [więcej]
wandea, 15.12.2015 13:13|czytane: 879 razy|30 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Świąteczne Strzelanie w "Dwójce"
W piątek, 11 grudnia w Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie zostały rozegrane Powiatowe Zawody w Strzelectwie Sportowym pn. Świąteczne Strzelanie. Organizatorami zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego A. Karbowski i M. Kroczek. Współorganizatorem zawodów był Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Kutnie, którego prezesem jest  J. Kaczmarek.

Świąteczne Strzelanie w
Świąteczne Strzelanie w
Świąteczne Strzelanie w


W zawodach uczestniczyły trzyosobowe zespoły ze szkół podstawowych, gimnazjalnych
i ponadgimnazjalnych miasta Kutna i powiatu kutnowskiego.
WYNIKI ZAWODÓW
Szkoły podstawowe
- drużynowo
1. SP nr 4 Kutno
2. SP nr 6 Kutno
3. SP nr 1 Kutno
- indywidualnie
1. Chmielecki Patryk – SP nr 4 Kutno
2. Słowikowski Szymon – SP nr 4 Kutno
3. Tomczak Albert – SP nr 4 Kutno [więcej]
wandea, 15.12.2015 14:53|czytane: 488 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
W 2015 miasto środków unijnych nie pozyskało, ale ma plany na lata następne
Dziś na sesji Rady Miasta Kutna radni zapoznali się z informacją prezydenta Kutna o wykorzystaniu przez Miasto funduszy pomocowych Unii Europejskiej w 2015 roku oraz zaawansowanie działań zmierzających do ich pozyskania w roku 2016. 

- Rok 2015 był drugim, w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej obejmującej lata 2014-2020. Środki w tej perspektywie kontraktowane i wydatkowane będą do dnia 31 grudnia 2023 roku. Niestety opóźnienia ze strony władz krajowych i regionalnych związane z przygotowaniem dokumentów programowych umożliwiających absorpcję środków unijnych w ramach bieżącej perspektywy finansowej spowodowały, że nabory wniosków w najważniejszych dla samorządów Osiach Priorytetowych zostaną uruchomione dopiero w roku przyszłym, a niektóre nawet później - czytamy w informacji prezydenta. 

Miasto Kutno w 2015 roku nie aplikowało o środki na realizację nowych projektów. Kontynuowano jedynie wydatkowanie środków na realizację trzech projektów, na podstawie umów dotacji zawartych w latach ubiegłych.

Miasto zakończyło w 2015 roku realizację projektu „Kutno – miasto róż”. Wniosek o dofinansowanie złożony został w 2013 r. w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego 2007– 2013, Priorytet III – Gospodarka, innowacyjność, przedsiębiorczość, Działanie III.2 – Podnoszenie innowacyjności i konkurencyjności przedsiębiorstw – promocja marek i produktów regionalnych. Zakładał on wykreowanie marki „Kutno - miasto róż” jako marki regionalnej miasta i województwa łódzkiego. Wartość całkowita zadania to  4 764 477,95 zł. Wartość dofinansowania to kwota 3 440 970 zł[więcej]
redaktor, 15.12.2015 10:38|czytane: 1171 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jak bezpiecznie kupować w sieci?
Polacy coraz chętniej kupują w internecie. To wygodne, gdyż, nie ruszając się sprzed monitora, można zamówić dowolny produkt z dostawą do domu. W sieci nie ma kolejek, godzin spędzonych na chodzeniu między półkami… Niestety, tak jak w realnym świecie, tak i w wirtualnym możemy paść ofiarą oszusta lub złodzieja.

Oto kilka rad, jak bezpiecznie kupować w sieci:
- przede wszystkim pamiętajmy, by zawsze kierować się ograniczonym zaufaniem do sprzedającego,
- nigdy nie kupujmy w sieci korzystając z komputera stojącego w kafejce internetowej. Tam najłatwiej o utratę poufnych danych. Używajmy tylko komputera domowego i zachowujmy całą korespondencję ze sprzedawcą. Jeśli nas oszuka, pozwoli to policji szybko go ująć,
- korzystajmy tylko ze znanych i sprawdzonych portali internetowych,
- przed zakupem w wirtualnym sklepie zasięgnijmy opinii o nim i sprawdźmy jego rzetelność. Można to zrobić u znajomych lub na forach internetowych. Zwracajmy też uwagę, czy sklep podaje swój adres i numer telefonu. [więcej]
wandea, 15.12.2015 10:20|czytane: 407 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jak ustrzec się przed kieszonkowcami?
Zbliżający się okres przedświąteczny to czas szczególnej aktywności grup przestępczych i kieszonkowców. Złodzieje obserwują swoje ofiary w centrach handlowych, w sklepach i na bazarach. Wykorzystują tłok i naszą nieuwagę związaną z gorączką zakupów. Często również tuż przed świętami dochodzi do kradzieży mieszkaniowych.

Jak ustrzec się przed kieszonkowcami?
- należy dobrze zabezpieczyć noszone przy sobie dokumenty i pieniądze,
- należy również zwrócić szczególną uwagę na osoby znajdujące się tuż przy nas,
- w środkach masowej komunikacji wybierajmy zawsze miejsce w pobliżu znanych nam osób lub kierującego - unikajmy pustych przedziałów w pociągu,
- pamiętajmy, że podróżując w stanie po spożyciu alkoholu łatwiej można stać się ofiarą złodziei,
- nie należy nawiązywać przygodnych znajomości,
- nie nośmy przy sobie więcej gotówki, niż wynika to z potrzeby zakupów w danym dniu,
- pieniądze trzymajmy przy sobie w dwóch miejscach - pozwoli to zmniejszyć ryzyko utraty całej kwoty,
- nie demonstrujmy zawartości portfela, gdy widzą to przypadkowe osoby,
- nie zasypiajmy podróżując publicznymi środkami komunikacji,
- podczas mierzenia garderoby, pakowania zakupów, płacenia w sklepie - NIE odstawiajmy od siebie torebki, na podłogę lub ladę - złodziejowi wystarczy nawet taki krótki moment,
- klucze do mieszkania należy nosić w innym miejscu niż dokumenty z adresem - jeżeli złodziej zdobędzie taki komplet może okraść nasz mieszkanie zanim zdążymy zareagować. [więcej]
wandea, 15.12.2015 10:04|czytane: 413 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Kevin Johnson i Polfarmex Kutno biorą udział w sportowym plebiscycie Dziennika Łódzkiego
Ddrużyna Polfarmex Kutno została zgłoszona w plebiscycie na najlepszą drużynę w województwie łódzkim w 2015 roku. Wraz z startem plebiscytu na drużynę roku równocześnie wystartowało głosowanie na Sportowca Roku Województwa Łódzkiego. Reprezentantem Kutna jest Kevin Johnson.

Kevin Johnson i Polfarmex Kutno biorą udział w sportowym plebiscycie Dziennika Łódzkiego, ./upload/articles_pakiety/28772/01_obraz.jpg
Kevin Johnson i Polfarmex Kutno biorą udział w sportowym plebiscycie Dziennika Łódzkiego, ./upload/articles_pakiety/28772/02_obraz.jpg


W jaki sposób można zagłosować? Na kandydatury można głosować na dwa sposoby:
- poprzez wysłanie SMS-a z odpowiednim prefiksem (po kliknięciu na wybraną drużynę pojawi się prefiks do głosowania sms-owego). Głosujemy do 25.01.2016.r. Jeden SMS to 10 pkt dla drużyny.
- poprzez Facebook (po kliknięciu na wybraną drużynę pojawi się dokładna instrukcja). Głosujemy do 11.01.2016 r. Jeden głos oddany za pomocą FB to 3 pkt dla danej drużyny.
Link prowadzący do naszego zespołu http://www.dzienniklodzki.pl/plebiscyt/karta/koszykarze-polfarmeksu-kutno,31665,1498907,t,id,kid.html [więcej]
wandea, 15.12.2015 08:42|czytane: 758 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mateusz Czarnecki zdobył Mistrzostwo Europy Federacji WPA
Mateusz Czarnecki, uczeń klasy drugiej Technikum Zawodowego Zespołu Szkół nr 4 w Kutnie- Azorach zdobył złoty medal na Mistrzostwach Europy Federacji WPA, które odbyły się 11 grudnia w Łodzi.

Mateusz Czarnecki zdobył Mistrzostwo Europy Federacji WPA, ./upload/articles_pakiety/28771/01_obraz.jpg
Mateusz Czarnecki zdobył Mistrzostwo Europy Federacji WPA, ./upload/articles_pakiety/28771/02_obraz.jpg
Mateusz Czarnecki zdobył Mistrzostwo Europy Federacji WPA, ./upload/articles_pakiety/28771/03_obraz.jpg


Mateusz startował  w kategorii wiekowej 16-17 lat, waga do 82,5 kg. Wynik, który uzyskał, czyli 152 kg jest nowym rekordem Polski. Uczeń ZS reprezentuje TYTAN TEAM ŁÓDŹ, trenuje cztery razy w tygodniu po dwie godziny. W swojej karierze sportowej osiągnął wiele sukcesów np.  Mistrzostwo Polski 2014 i 2015 Federacji GPC. [więcej]
redaktor, 14.12.2015 20:51|czytane: 1762 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Czy Wojewoda Łódzki unieważni uchwałę Rady Miasta Kutna?
Mieszkańcy Kutna złożyli wniosek do Wojewody Łódzkiego o stwierdzenie nieważności uchwały Rady Miasta Kutna z 17 listopada 2015 r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego w Kutnie przy ul. Staffa i Łąkoszyńskiej, w części ustalenia dla terenu oznaczonego na rysunku planu symbolem 5U oraz w zakresie powiększenia terenu cmentarza.

Czy Wojewoda Łódzki unieważni uchwałę Rady Miasta Kutna?, ./upload/articles_pakiety/28769/01_obraz.jpg
Czy Wojewoda Łódzki unieważni uchwałę Rady Miasta Kutna?, ./upload/articles_pakiety/28769/02_obraz.jpg


Mieszkańcy w uzasadnieniu wniosku wymieniają powody nieważności uchwały, podnoszone zresztą przez radcę prawnego mieszkańców przed podjęciem uchwały w listopadzie tego roku. Wówczas znaczna większość radnych nie dała wiary słowom mecenasa Piotra Tarały-Kowalczyka i za radą prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego - ... trzeba doprowadzić do rozstrzygnięcia może właśnie sądowego, bo to jak pan mecenas przytacza jakieś sprawy, każda sprawa jest inna i to nie jest tak, że każda żywcem jest taka sama. Może właśnie do tego musi dojść, że sąd administracyjny rozstrzygnie, bo tu nie ma rozszerzenia cmentarza, tylko przewidzenie ewentualnie na jakie usługi, nie ma wniosku biskupa, bo przecież nikt nie mówi, że będzie budowana już kaplica - zagłosowała przeciw uwagom wnoszonym przez mieszkańców Kutna. 

Wnioskodawcy uważają, że kwestionowana uchwała została podjęta z naruszeniem ustawy o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej  z uwagi na brak wniosku biskupa diecezjalnego o przeznaczenie terenu na cele inwestycji sakralnej, tj. budowy kaplicy (§ 18 uchwały) oraz o przeznaczenie terenu pod powiększenie cmentarza wyznaniowego, w  sprzeczności planu z ustaleniami studium, polegającą na przeznaczeniu w planie pod inwestycję sakralną (powiększenie cmentarza oraz budowę kaplicy) terenu przeznaczonego w studium pod tereny usługowe, [więcej]
wandea, 14.12.2015 13:49|czytane: 1407 razy|51 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zawody Umiem pływać
W sobotę w Aquaparku Kutno ponad 60 uczniów III klas kutnowskich szkół podstawowych wzięło udział w zawodach pływackich będących podsumowaniem programu  "Umiem pływać", który realizowany jest w Kutnie od kilku lat.

Zawody Umiem pływać, ./upload/articles_pakiety/28764/01_obraz.jpg


Uczestnicy popłynęli na dystansie 25 m stylem grzbietowym. Na najlepszych czekały medale, a wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy. Impreza odbyła się po zrealizowaniu przez uczniów podstawowego kursu nauki pływania zgodnie z ministerialnym programem nauczania. Dzieci na kolejnych zajęciach otrzymają certyfikaty potwierdzające ukończenie kursu. [więcej]
redaktor, 14.12.2015 09:37|czytane: 601 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Smutna rocznica i nadzieja na włosku
Wczoraj w powiecie kutnowskim obchodziliśmy 34. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce Rzeczypospolitej Ludowej. Delegacje samorządowe, działacze Podregionu Kutno NSZZ "Solidarność" oraz mieszkańcy upamiętnili ofiary stanu wojennego składając kwiaty pod pomnikiem "Solidarności" na placu pielgrzymkowym w Głogowcu i pod pomnikiem "Ulotką" przy ul. Sienkiewicza w Kutnie. 

Smutna rocznica i nadzieja na włosku, ./upload/articles_pakiety/28760/01_obraz.jpg
Smutna rocznica i nadzieja na włosku, ./upload/articles_pakiety/28760/02_obraz.jpg
Smutna rocznica i nadzieja na włosku, ./upload/articles_pakiety/28760/03_obraz.jpg


To bardzo smutna rocznica w dziejach Polski, bo to Polacy a nie najeźdźcy, okupanci, zgotowali los ofiar naszym dziadom i ojcom. Do dzisiaj nieznana jest dokładna liczba śmiertelnych ofiar represji władz stanu wojennego wprowadzonego 13 grudnia 1981 i trwającego do 22 lipca 1983. Spośród ponad stu niewyjaśnionych zgonów działaczy opozycji znaczna wiekszość miała bezpośredni związek z działalnością funkcjonariuszy MSW. Nigdy się jednak nie dowiemy prawdy o liczbie ofiar, bo byli też tacy, którzy o represjach nie opowiadali na prawo i lewo, którzy trwali przy wartościach wolności, solidarności i sprawiedliwości, nie będąc nawet członkami organizacji. 

Od wielu osób, które w tamtych dniach były w sile wieku słyszę, że Solidarności już nie ma, że państwo polskie gorzej obeszło się z jej działaczami niż z wrogami narodu wprowadzającymi stan wojenny, że poczucie braku rozliczenia za krzywdy jest wciąż żywe, że nie wyciągnięto odpowiedzialności za bandyckie decyzje, za bandyckie zachowania ZOMO czy SB. Co więcej powszechnie wiadomo, że wielu prominentnych działaczy w wolnej już podobno Polsce, to nikt inny jak dygnitarze postkomuniści czy wprost funkcjonariusze służb, towarzysze, współpracownicy itp. [więcej]
wandea, 14.12.2015 12:10|czytane: 1511 razy|69 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Grand Prix Kutna w squasha
13 grudnia w niedzielę w Aquaparku Kutno rozegrany został finałowy turniej Grand Prix Kutna w squasha. Po cyklu turniejów do finału zakwalifikowało się 12 zawodników w dwóch kategoriach wiekowych.

Grand Prix Kutna w squasha, ./upload/articles_pakiety/28768/01_obraz.jpg
Grand Prix Kutna w squasha, ./upload/articles_pakiety/28768/03_obraz.jpg
Grand Prix Kutna w squasha, ./upload/articles_pakiety/28768/05_obraz.jpg


Kategoria OPEN
I miejsce Robert Sapierzyński
II miejsce Michał Janakowski
III miejsce Piotr Leonowicz

Kategoria 35
I miejsce Bogusław Świeżawski
II miejscem Jarosław Zielak [więcej]
redaktor, 14.12.2015 12:13|czytane: 1207 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sesja budżetowa w Gminie Kutno
W czwartek XV sesja Rady Gminy Kutno. Odbędzie się ona o godz. 12.00 w sali nr 4 Urzędu Gminy w Kutnie.

W porządku znalazło się uchwalenie Budżetu Gminy Kutno na 2016 rok, dokonanie zmian w budżecie na 2015 rok, zmiana Wieloletniej prognozy finansowej Gminy Kutno na lata 2015 – 2018 i uchwalenie  Wieloletniej Prognozy finansowej Gminy Kutno na lata 2016 – 2019. W porządku sesji znajdują się również sprawy różne oraz apytania i wolne wnioski. [więcej]
redaktor, 14.12.2015 11:16|czytane: 587 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej nagrodzony w konkursie dla organizacji pozarządowych Aktywni Ekonomicznie
W piątek w Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Lodzi odbyła się konferencja pt. Aktywni Ekonomicznie – biznes w NGO gdzie  Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej  był laureatem tego konkursu i  jako jedyne stowarzyszenie z Kutna i otrzymał nagrodę - III miejsce.

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej nagrodzony w konkursie dla organizacji pozarządowych Aktywni Ekonomicznie, ./upload/articles_pakiety/28765/03_obraz.jpg
Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej nagrodzony w konkursie dla organizacji pozarządowych Aktywni Ekonomicznie, ./upload/articles_pakiety/28765/04_obraz.jpg


Konkurs był ogłoszony przez Fundację Europejskie Centrum Edukacji Społecznej ECES  powołaną przez Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS. Do udziału w konkursie  zaproszono organizacje pozarządowe prowadzące działalnośc odpłatną lub gospodarczą działające w regionie łódzkim i rozwijające działania ekonomiczne.

Konkurs miał na celu promocję działań ekonomicznych organizacji pozarządowych oraz zwiększenie wiedzy na temat prowadzenia tych działań przez organizację. Premiowane były podmioty. Które wykazały się profesjonalizmem i stosującym narzędzia biznesowe w działaniach/ Promocja , marketing,planowanie finansowe oraz profesjonalne oferowanie usług. [więcej]
redaktor, 14.12.2015 09:39|czytane: 1106 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zespół Alibi szósty raz na podium
W minioną sobotę, 12 grudnia odbyło się VII Grand Prix Polski Dance we Wrześni. Na jednym z największych turniejów tanecznych w Polsce  pojawili się również tancerze Studia Tańca Alibi i najpiękniej jak potrafili reprezentowali nasze miasto oraz Kutnowski Dom Kultury.

Zespół Alibi szósty raz na podium, ./upload/articles_pakiety/28763/01_obraz.jpg
Zespół Alibi szósty raz na podium, ./upload/articles_pakiety/28763/02_obraz.jpg
Zespół Alibi szósty raz na podium, ./upload/articles_pakiety/28763/03_obraz.jpg


We Wrześni zespół Alibi zdobył II miejsce w kategorii wiekowej 12-15 lat i zaprezentował układ taneczny "Be Quiet" autorstwa Magdaleny Mikos. Po raz szósty w tym roku zespół Alibi stanął na podium i udowodnił, że jest jednym z najlepszych zespołów w Polsce. [więcej]
kultura, 14.12.2015 09:25|czytane: 684 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Judocy z UKS IPPON MDK znakomicie zaliczyli zawody
Bardzo pracowitą końcówkę roku mają młodzi judocy UKS ,,Ippon'' MDK. Dwa ostatnie starty, w Mińsku Mazowieckim (13 osób) i Warszawie (5 osób), przyniosły im w sumie 14 medali.

Judocy z UKS IPPON MDK znakomicie zaliczyli zawody, ./upload/articles_pakiety/28751/01_obraz.jpg
Judocy z UKS IPPON MDK znakomicie zaliczyli zawody, ./upload/articles_pakiety/28751/02_obraz.jpg
Judocy z UKS IPPON MDK znakomicie zaliczyli zawody, ./upload/articles_pakiety/28751/03_obraz.jpg


W turnieju rozegranym 5.XII w Mińsku, Kutnianie wywalczyli aż 10 medali oraz 3 miejsca punktowane. Na szczególne wyrazy uznania zasłużyła trójka debiutantów w grupie najmłodszej, tj. Kasia Wiklak, Wiktor Wiklak i Iga Kołaczyńska, stając na podium w swych kategoriach wagowych.

Kasia i Iga odniosły po 3 zwycięstwa i jednej porażce a Wiktor zanotował 2 wygrane walki i 2 porażki.
Ogólny bilans startu w Mińsku przedstawia się następująco:

Grupa najmłodsza (2007-2008)
- Dawid Katarzyński - I m;
- Kasia Wiklak - II m;
- Hubert Pisera - II m;
- Iga Kołaczyńska - III m;
- Krzysztof Chróścik - III m;
- Wiktor Wiklak - III m. [więcej]
redaktor, 14.12.2015 09:19|czytane: 526 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Kutnowscy kickbokserzy z medalami
W weekend w Zielonej Górze odbyły się XXI Mistrzostwa Województwa Lubuskiego LUBUSZ OPEN w Kickboxingu w formułach Light Contact i Kick Light. W turnieju udział wzięli zawodnicy Akademii Sportów Walki i Rekreacji Alex Kutno i Młodzieżowego Domu Kultury.

Kutnowscy kickbokserzy z medalami, ./upload/articles_pakiety/28762/01_obraz.jpg


W wyniku rywalizacji następujący zawodnicy osiągnęli:
Jakub Kasica senior w kat. wagowej -94 kg, I miejsce w light contact i I miejsce w kick light,
Cezary Miklas senior w kat. wagowej -89 kg, I miejsce w kick light i II miejsce w light contact,
Oskar Chojnacki senior w kat. wagowej -63 kg, III miejsce w light contact i III miejsce w kick light,
Aleks Chojnacki junior w kat. wagowej -63 kg, I miejsce w light contact. [więcej]
redaktor, 14.12.2015 09:05|czytane: 648 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Podsumowanie sezonu UKS Delfinek
12 grudnia w Aquaparku Kutno odbyły się zawody na podsumowanie sezonu pływackiego w Uczniowskim Klubie Sportowym „Delfinek” w Kutnie. Wśród gości na zawodach byli: Zastępca Prezydenta Miasta Kutno Zbigniew Wdowiak, Inspektor Wydziału Edukacji i Sportu Paweł Szczepanik oraz Dyrektor MOSiR – Aquaparku Kutno Paweł Ślęzak.

Podsumowanie sezonu UKS Delfinek, ./upload/articles_pakiety/28761/01_obraz.jpg
Podsumowanie sezonu UKS Delfinek, ./upload/articles_pakiety/28761/02_obraz.jpg
Podsumowanie sezonu UKS Delfinek, ./upload/articles_pakiety/28761/03_obraz.jpg


Zawodnicy rywalizowali w 4 kategoriach wiekowych: 2010/2009 (skok ze słupka, 25m dowolnie), 2008/2007 (25m stylem dowolnym, 25m stylem grzbietowym), 2006/2005 (50m stylem dowolnym, 50m stylem grzbietowym) oraz 2004/2003 i starsi (50m stylem motylkowym, 200m stylem zmiennym).

W trakcie zawodów, UKS „Delfinek” w Kutnie wyróżnił również swoich najlepszych zawodników, za wysokie osiągnięcia sportowe w 2015 roku i duże zaangażowanie na treningach. Wśród wyróżnionych zawodników znaleźli się: Sobiecka Karolina, Milena Budner, Julia Łysio, Mikołajczyk Oliwia,  Lewandowski Damian oraz Nowacki Igor. Wszystkim zawodnikom i ich Rodzinom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych. [więcej]
redaktor, 14.12.2015 08:40|czytane: 957 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ostatnie mieszkanie przy Łokietka na sprzedaż
Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Kutnie posiada na sprzedaż tylko jedno mieszkanie w budynku przy ul. Łokietka.

Ostatnie mieszkanie przy Łokietka na sprzedaż, ./upload/articles_pakiety/28266/01_obraz.jpg
Ostatnie mieszkanie przy Łokietka na sprzedaż, ./upload/articles_pakiety/28266/02_obraz.jpg
Ostatnie mieszkanie przy Łokietka na sprzedaż, ./upload/articles_pakiety/28266/03_obraz.jpg


Mieszkanie ma 87,81 mkw i garaż o pow. 21,17 mkw.  Budynek jest przyjazny dla osób niepełnosprawnych - w każdej klatce winda. Garaże pod budynkiem w bardzo niskiej cenie! Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny (24) 355-58-15/16 lub osobisty w siedzibie spółki przy ul. Wojska Polskiego 10a. [więcej]
pismak, 11.12.2015 13:40|czytane: 786 razy|komentuj|czytaj cały
Będzie dużo szczęścia i radości za sprawą Szlachetnej Paczki
Dziś w magazynie Szlachetnej Paczki w I LO im. J.H. Dąbrowskiego w Kutnie atmosfera radości i dumy, bo kolejny raz kutnowski rejon akcji stanął na wysokości zadania. Rodziny z naszego powiatu będą dziś przeżywać niezapomniane chwile szczęścia, ponieważ wolontariusze dotrą do nich z paczkami. 

Będzie dużo szczęścia i radości za sprawą Szlachetnej Paczki, ./upload/articles_pakiety/28756/01_obraz.jpg
Będzie dużo szczęścia i radości za sprawą Szlachetnej Paczki, ./upload/articles_pakiety/28756/02_obraz.jpg
Będzie dużo szczęścia i radości za sprawą Szlachetnej Paczki, ./upload/articles_pakiety/28756/10_obraz.jpg


Darczyńców jest dużo, średnio jedną paczkę robi 36 osób, dziś w liceum pojawili się radni, drużyna Polfarmex Kutno, prezes Agencji Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. Swoją obecnością zaszczyci wolontariuszy również prezydent Kutna. Oprócz instytucji czy firm darczyńcami są oczywiście grupy mieszkańców,  którzy wśród znajomych zorganizowali Szlachetną Paczkę. [więcej]
wandea, 12.12.2015 11:34|czytane: 1497 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dawno temu, w odległej galaktyce ... Trwa Gwiezdna Sobota
Zaprawdę wspaniały umysł dziecka jest  - miał rację Yoda, co widać dziś na Gwiezdnej Sobocie w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury. Zachęcamy najmłodszych do odwiedzenia domu kultury, bo tam gwiezdne atrakcje aż do godz. 16.00.

Dawno temu, w odległej galaktyce ... Trwa Gwiezdna Sobota , ./upload/articles_pakiety/28757/01_obraz.jpg
Dawno temu, w odległej galaktyce ... Trwa Gwiezdna Sobota , ./upload/articles_pakiety/28757/09_obraz.jpg
Dawno temu, w odległej galaktyce ... Trwa Gwiezdna Sobota , ./upload/articles_pakiety/28757/12_obraz.jpg


Zobaczyć można statki kosmiczne Star Wars Lego i spotkać fanów filmowej sagi George'a Lucasa. W programie liczne konkursy, gra na Xbox, prelekcje, rówinież dla początkujących fanów Gwiezdnych Wojen. Organizatorzy filmowej soboty przygotowali również przekąski. 

A w najbliższych godzinach odbędą się: 12.00 -13.00 Xbox z Gwiezdymi Wojnami
13.00-14.00 Fanklub Toruń
Prelekcja - Dziesięciu najpotężniejszych Sithów
Jesteś ciekaw Ciemnej Strony Mocy?
Chciałbyś poznać ciekawostki dotyczące Lordów i Lady?
Zapraszamy na zestawienie dziesięciu najpotężniejszych Sithów.
Konkurs/Postaci [więcej]
kultura, 12.12.2015 12:06|czytane: 926 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Setne urodziny Honorowego Starosty Kutnowskiego
Jeremi Przybora, Honorowy Starosta Kutnowski, patron konkursu wokalnego i imprezy kulturalnej Stacja Kutno urodził się 12 grudnia 1915. Dziś obchodzimy setną rocznicę jego urodzin. Niestety nie ma go już wśród nas od 2004 roku, ale w Kutnie jego życie i twórczość zaznaczona jest w sposób wyjątkowy. 

Setne urodziny Honorowego Starosty Kutnowskiego , ./upload/articles_pakiety/28758/01_obraz.jpg


Przybora w 1995 r. otrzymał tytuł Honorowego Starosty Kutnowskiego. I można powiedzieć, że sam się go domagał - m.in. w spektaklu "Zimy żal", w którym opowiadał Magdzie Umer, że będzie starostą śpiewającym i że jak padło w Kabaracie Starszych Panów "kutnowskie to bardzo przyjemna okolica". Po jego śmierci w 2005 roku z inicjatywy i pomysłu Krzysztofa Ryzlaka z Kutnowskiego Domu Kultury odbyła się w Kutnie pierwsza edycja Stacji Kutno, konkursu a teraz festiwalu upowszechniającego twórczość Przybory.

Zachęcamy do przeczytania http://culture.pl/pl/tworca/jeremi-przybora

O, Kutno!
słowa: Jeremi Przybora
muzyka: Jerzy Wasowski


Jakie to smutne – jakie to smutne –
wysiadła miłość moja za Kutnem!
Jeszcze w stolicy wsiadałem na Głównym
z uczuciem uczuć kolosom równym –
za Kutnem pociąg stanął i... cześć! –
wysiadła miłość i poszła gdzieś.

O Kutno! O Kutno!
wyprałoś mnie z uczuć jak płótno.
O Kutno! Okrutne Kutenko! –
odjęłoś mi miłość jak ręką. [więcej]
kultura, 12.12.2015 11:56|czytane: 817 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Gwiezdna Sobota w Kutnowskim Domu Kultury już jutro
Po dziesięciu latach przerwy do kin wraca saga „Gwiezdnych Wojen”. W oczekiwaniu na najważniejszą premierą roku, Kutnowski Dom Kultury przygotował familijną imprezę dla wszystkich czekających na „Przebudzenie Mocy”. Od 10:00 do 16:00 Imperium i Rebelianci zetrą się w walce o Waszą uwagę w grach i konkursach z nagrodami.

Gwiezdna Sobota w Kutnowskim Domu Kultury już jutro, ./upload/articles_pakiety/28684/01_obraz.jpg


We współpracy z trzema stowarzyszeniami fanów – Łódzkim Fanklubem Star Wars, Skierniewickim Stowarzyszeniem Fanów Gwiezdnych Wojen „Utapau” oraz Toruńskim Imperium zaplanowano masę kosmicznych atrakcji. Młodzi Padawni wezmą udział w treningu Mocy i fechtunku mieczami świetlnymi. Starsi adepci będą mogli zrobić sobie popularne „seflie” z gwiezdnymi gadżetami i posłuchać prelekcji Mistrzów Jedi. Na najmłodszych czeka gwiezdny kącik zabaw Leo Marketu oraz kolorowanki, puzzle, modele do składnia. [więcej]
kultura, 11.12.2015 08:35|czytane: 767 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Delegacja z Mołdawii rozmawiała z władzami Kutna o budżecie obywatelskiem
Wczoraj z krótką wizytą w Kutnie przebywała delegacja samorządowców i przedstawicieli organizacji pozarządowych z Mołdawii. Goście zainteresowani byli kutnowskimi doświadczeniami w zakresie budżetu partycypacyjnego.

Delegacja z Mołdawii rozmawiała z władzami Kutna o budżecie obywatelskiem , ./upload/articles_pakiety/28753/01_obraz.jpg
Delegacja z Mołdawii rozmawiała z władzami Kutna o budżecie obywatelskiem , ./upload/articles_pakiety/28753/02_obraz.jpg
Delegacja z Mołdawii rozmawiała z władzami Kutna o budżecie obywatelskiem , ./upload/articles_pakiety/28753/03_obraz.jpg


Osoby te reprezentowały sześć miast o różnej wielkości od 40 tys. do ponad 600 tys. mieszkańców. W ich miastach planowane są budżety obywatelskie lub nawet rozpoczęły się pierwsze eksperymenty. Wizyta w kilku miastach w Polsce ma na celu przybliżenie metod działania i sposobu myślenia o budżecie.

Spotkanie w Urzędzie Miasta Kutna rozpoczął prezydent Zbigniew Burzyński, prezentując główne założenia budżetu obywatelskiego w mieście. Ważniejsze informacje gospodarcze i kulturalne oraz dotyczące realizacji budżetu obywatelskiego w Kutnie przekazali pracownicy Wydziału Kultury, Promocji i Rozwoju Miasta. Bardzo istotne dla mołdawskich gości były nasze doświadczenia  w zakresie procesu ewaluacji budżetu partycypacyjnego. [więcej]
pismak, 11.12.2015 13:53|czytane: 800 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mikołajkowe zmagania ortograficzne w ZS nr 1
W poniedziałek w Zespole Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie odbyła się IV edycja Konkursu Ortograficznego ,,O Pióro Starosty Kutnowskiego”. Przedsięwzięcie to ma na celu doskonalenie poprawności ortograficznej, jest także jedną z form rozwijania zainteresowań i uzdolnień młodzieży.

Mikołajkowe zmagania ortograficzne w ZS nr 1, ./upload/articles_pakiety/28752/03_obraz.jpg
Mikołajkowe zmagania ortograficzne w ZS nr 1, ./upload/articles_pakiety/28752/05_obraz.jpg
Mikołajkowe zmagania ortograficzne w ZS nr 1, ./upload/articles_pakiety/28752/08_obraz.jpg


Konkurs został przygotowany przez nauczycieli języka polskiego ZS NR 1 w Kutnie: Agatę Sikorską, Annę Chmielecką,Annę Urbańską, Katarzynę Śnieg, Annę Kozień i bibliotekarkę – Dorotę Krajewską

Do konkursowych zmagań przystąpiło 22 uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych  powiatu kutnowskiego.
Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach:
- szkoły gimnazjalne:
I miejsce – Oliwia Kotarska – Gimnazjum im. Rodziny Rembielińskich w Krośniewicach
II miejsce – Zuzanna Ogórek - Gimnazjum im. Rodziny Rembielińskich w Krośniewicach
III miejsce – Katarzyna Tworus – Gimnazjum im.  Błogosławionego Jana Pawła II w Łaniętach
- szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce – Agata Kaczmarska – I Liceum Ogólnokształcące im. gen. J. H. Dąbrowskiego w Kutnie
II miejsce – Magdalena Walczak – Liceum Ogólnokształcące w Krośniewicach
III miejsce - Dominika Lubasińska – Liceum Ogólnokształcące w Krośniewicach. [więcej]
pismak, 11.12.2015 13:43|czytane: 1507 razy|22 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Na Sobieskiego koniec prac drogowych
Na spotkaniu z mieszkańcem ulicy Sobiskiego wiceprezydent Jacek Boczkaja poinformował, że prace inwestora apartamentowca potrwają do 5 grudnia. - Mija kolejny tydzień, a ulica jest rozkopana - pisze Czytelnik. Sprawdziliśmy na jakim etapie są tam prace drogowe.

- Prace na Sobieskiego w Kutnie miały trwać do 5 grudnia i do tego czasu miał być zajęty pas ruchu. Mamy 11 grudnia, prace trwają do dziś i ciężko jest przejechać tą drogą. Może ktoś z Urzędu Miasta zainteresuje się sprawą. Czas wziąć się do roboty - pisze w czwartek do redakcji Czytelnik eKutno.pl.

Na Sobieskiego koniec prac drogowych, ./upload/articles_pakiety/28746/01_obraz.jpg
Na Sobieskiego koniec prac drogowych, ./upload/articles_pakiety/28746/02_obraz.jpg


Sprawdziliśmy czy ulica Sobieskiego jest przejezdna

Dziś na ulicy Sobieskiego pojawił się patrol Policji, interweniując w związku z tamowaniem ruchu przez jedno z aut. 

- Prace zakończono w terminie, wykonawca poinformował o odtworzeniu nawierzchni w ul. Sobieskiego. Natomiast w dniu dzisiejszym będą miały miejsce prace związane z wykonaniem przyłącza cieplnego preizolowanego przez ECO Kutno Sp. z o.o. Ruch będzie odbywał się jednym pasem. Utrudnienia zakończą się również w dniu dzisiejszym - odpowiada Joanna Brylska, Kierownik Biura Prasowgo Urzędu Miasta Kutna. [więcej]
redaktor, 11.12.2015 10:24|czytane: 983 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kolizja w Łaniętach. Oblodzona droga
Dziś o 8.40 trzy auta zderzyły się w Łaniętach na drodze 581 do Krośniewic. Trwają czynności służb. Na drodze panują trudne warunki z powodu oblodzenia. Jedna osoba została poszkodowana. 

-W Łaniętach 34-letnia mieszkanka powiatu kutnowskiego kierująca Renault megane jadąc drogą 581 nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, zjechała na pobocze i wjechała do rowu. Kobieta doznała urazu biodra - podaje podkom. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno. -Na pomoc przyszła jej kierująca Volkswagenem passatem, stanęła na poboczu i poszła do poszkodowanej. 10 minut po pierwszym zdarzeniu na Volkswagena [więcej]
pismak, 11.12.2015 08:52|czytane: 1193 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Promocja wydawnictw kutnowskiej biblioteki
15 grudnia o godz. 17:30 w czytelni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie odbędzie się promocja najnowszych wydawnictw dotyczących naszego regionu: Bibliografii Powiatu Kutnowskiego za rok 2014 oraz pierwszego tomu Kutnowskiego Słownika Biograficznego.

Promocja wydawnictw kutnowskiej biblioteki, ./upload/articles_pakiety/28750/01_obraz.jpg


Wstęp wolny. [więcej]
kultura, 11.12.2015 11:02|czytane: 583 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zespół Szkół Nr 4 w Kutnie-Azorach pomaga dzieciom przetrwać zimę
Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Nr 4 w Kutnie-Azorach po raz kolejny wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej  „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” organizowanej przez Komitet Obrony Bezrobotnych.

Zespół Szkół Nr 4 w Kutnie-Azorach pomaga dzieciom przetrwać zimę, ./upload/articles_pakiety/28747/02_obraz.jpg
Zespół Szkół Nr 4 w Kutnie-Azorach pomaga dzieciom przetrwać zimę, ./upload/articles_pakiety/28747/03_obraz.jpg


- Zebraliśmy 106,7 kg żywności długoterminowej, słodyczy i zabawek dla najuboższych rodzin z Kutna i okolic. Z naszej szkoły dziesięcioro dzieci otrzyma wsparcie na Święta Bożego Narodzenia.  Za wielkie serce dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji - mówi Marcin Durka. [więcej]
redaktor, 11.12.2015 10:42|czytane: 553 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Lekcja czytania w "Dąbrowszczaku"
W środę 9 grudnia br. w I LO im. J.H. Dąbrowskiego odbyła się LEKCJA CZYTANIA organizowana przez Fundację Tygodnika Powszechnego. Ta ogólnopolska akcja społeczna ma na celu promocję czytelnictwa, szczególnie wśród młodzieży ponadgimnazjalnej, oraz budzenie zainteresowania literaturą poprzez rozmowę o wybranych tekstach z wybitnymi pisarzami, krytykami i wykładowcami uniwersyteckimi. To „żywe” czytanie literatury, autorskie podejście do lektury i przyglądanie się jak robią to osoby zajmujące się profesjonalnie literaturą.

Lekcja czytania w
Lekcja czytania w
Lekcja czytania w


To właśnie Dąbrowszczak jako pierwsza szkoła ponadgimnazjalna w Kutnie może poszczycić się LEKCJĄ CZYTANIA poprowadzoną przez doktora Michała Lachmana, adiunkta w Zakładzie Dramatu i Dawnej Literatury Angielskiej Instytutu Anglistyki Uniwersytetu Łódzkiego. W swoich zainteresowaniach naukowych koncentruje się na historii i teorii współczesnego dramatu angielskiego i irlandzkiego. Autor wielu publikacji, m.in.  artykułów, które ukazały się w języku polskim i angielskim w rodzimych oraz zagranicznych czasopismach i wydawnictwach zbiorowych. Artykuły i tłumaczenia prac teatrologicznych oraz tekstów naukowych i literackich publikuje również w Dialogu i Literaturze na Świecie. Opublikował "Brzytwą po oczach". Młodzi doświadczeni w angielskim i irlandzkim dramacie lat dziewięćdziesiątych, a także przekłady: William Hogarth, Analiza piękna i Eli Rozik, Korzenie teatru oraz dramaty Billy Roche'a, Christiny Reid i Franka McGuinnessa. [więcej]
redaktor, 11.12.2015 10:45|czytane: 687 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Od wtorku bilety na mecz z Toruniem
Od wtorku, 15 grudnia od godziny 9.00 rusza sprzedaż biletów na mecz Polfarmex Kutno – Polski Cukier Toruń. Mecz odbędzie się w dniu 19 grudnia (sobota) o godzinie 17.30 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie. Bilety do nabycia będą w biurze klubu KKS Pro Basket przy ulicy Kościuszki 26.

Od wtorku bilety na mecz z Toruniem, ./upload/articles_pakiety/28745/01_obraz.jpg


Ceny biletów: 5 zł bilet ulgowy - bilet ulgowy przysługuje dzieciom i młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych za okazaniem ważnej legitymacji, 20 zł bilet normalny. Sprzedaż biletów trwać będzie od wtorku do piątku włącznie.
Od wtorku do piątku 9.00 - 17.00, natomiast sprzedaż biletów w dniu meczu rozpoczyna się o godzinie 16:00 w kasie biletowej. [więcej]
pismak, 11.12.2015 10:14|czytane: 528 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Klienci zadowoleni z pracy wydziału komunikacji
Jak informuje Jacek Saramanowicz, rzecznik Starostwa Powiatowego w Kutnie prawie 100 % zadowolonych klientów z pracy Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Kutnie.

Klienci zadowoleni z pracy wydziału komunikacji, ./upload/articles_pakiety/28744/01_obraz.jpg
Klienci zadowoleni z pracy wydziału komunikacji, ./upload/articles_pakiety/28744/02_obraz.jpg


- W dniach od 31.08.2015 roku do 30.11.2015 roku przeprowadzany był audyt wewnętrzny, przy okazji którego dokonano ankietowania poziomu zadowolenia klientów z obsługi w Wydziale Komunikacji i Transportu. Ankietowanie trwało od 1 do 31 października. Łącznie wypełniono 267 ankiet, z czego 5 od przedsiębiorców - podaje rzecznik.- Spośród ankietowanych 99,24 % klientów stwierdziło zadowolenie z jakości i szybkości obsługi w Wydziale. Średni czas obsługi klienta w zależności od stanowiska wahał się od 6 do 32 min. Na stanowiskach zajmujących się rejestracją pojazdów średni czas obsługi bezpośredniej wynosił około 18 min. [więcej]
pismak, 11.12.2015 09:53|czytane: 824 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Stare Dobre Małżeństwo dało koncert w Kutnie
Wczoraj w Kutnowskim Domu Kultury wystąpiło Stare Dobre Małżeństwo. Polska grupa muzyczna wykonująca poezję śpiewaną dała popisowy koncert, a kutnowska publiczność przyjęła go z radością i ogromnymi brawami. 

Stare Dobre Małżeństwo dało koncert w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/28742/01_obraz.jpg
Stare Dobre Małżeństwo dało koncert w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/28742/02_obraz.jpg
Stare Dobre Małżeństwo dało koncert w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/28742/03_obraz.jpg


Autorzy wierszy śpiewanych przez Stare Dobre Małżeństwo to m.in. Edward Stachura, Adam Ziemianin, Józef Baran, Bolesław Leśmian, Jan Rybowicz, Bogdan Loebl. Muzykę do większości piosenek skomponował Krzysztof Myszkowski. [więcej]
kultura, 11.12.2015 09:00|czytane: 1320 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Polfarmex Kutno wygrał z PGE Turów Zgorzelec
Drużyna Jarosława Krysiewicza po zaciętym meczu na wyjeździe pokonała wczoraj PGE Turów Zgorzelec. Najlepiej punktowali w Polfarmex Kutno: Bartłomiej Wołoszyn, Josh Parker, Jarosław Zyskowski oraz Kevin Johnson.

Polfarmex Kutno wygrał z PGE Turów Zgorzelec, ./upload/articles_pakiety/28740/01_obraz.jpg


PGE Turów Zgorzelec - Polfarmex Kutno 68-70 (15-14, 19-20, 13-20, 21-16)

Polfarmex Kutno: Zyskowski 12, Wołoszyn 11, Parker 11, Johnson 10, Fraser 7, Jarecki 7, Grochowski 6, Gabiński 4, Bartosz 2, Malczyk 0 [więcej]
pismak, 11.12.2015 08:32|czytane: 618 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Kultura Musi Być!
Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem
Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom eKutno.pl pragnącym pochwalić się fascynacjami, swoim hobby. Chcemy w nim... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
W lipcu w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza w lipcu na filmy animowane, hooror, thriller, premierę filmu wojennego i Małej Wielkiej Stopy. 30.06.2017-05.07.2017  od piątku do niedzieli godz.16.00 AUTA 3  2D dubbing (animowany/familijny, czas 107 min) godz.18.00... [więcej]
Sport
Kolejny sezon KDK Kutno w Ekstraklasie
Zakończyły się drużynowe mistrzostwa Polski w brydżu sportowym. W sezonie 2016/2017 tytuł mistrzowski zdobyła drużyna RAL Poznań. Kutnowscy brydżyści KDK1 po zwycięstwach w fazie play-off nad AZS Warszawa 220:118 i Piastem Skawina 204:153 ostatecznie zajęli 11 miejsce w kraju i... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Kredyt pożyczka CHWILÓWKA w 15 min Potrzebujesz gotówki na nieprzewidziane wydatki? Chcesz spłacić swoje zaciągnięte chwilówki? Chcesz spłacić swojego komornika? U nas dostniesz pożyczkę! Najlepsza oferta na rynku! Najniż... [czytaj więcej]
Pergotendy - nowoczesne zadaszenia Pergotendy - funkcjonalne zadaszenia tarasów. Jest to unikalna forma ochrony przed słońcem i deszczem i jak i również sposób na wygospodarowanie kawałka cienia, tak potrzebnego w upalne dni... [czytaj więcej]
Młoda pozna pana Młodziutka studentka spotka się ze zdecydowanym oraz zadbanym Panem na niezobowiązujący seks. Wymagana dyskrecja, kultura oraz higiena osobista :) Spotkania na początek u mnie w mieszkaniu lub w ... [czytaj więcej]
Pomoc kuchni Zatrudnię pomoc do kuchni! Praca w trybie zmianowym. Godziwe wynagrodzeniernrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dypozycyjnośćrn-uczciwośćrn-doświadczenie w branżyrnZainteres... [czytaj więcej]
Zatrudnię kucharza/kucharkę Zatrudnię kucharza/kucharkę na pełny etat do pracy w restauracji hotelowej!rnPraca na pełny etat, w trybie zmianowym.rnrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dyspozycyjnośćrn-uc... [czytaj więcej]
Kupię książki Kupię komplet książek do I klasy liceum o profilu technik logistyk... [czytaj więcej]
Dodatkowy zarobek - marketing sieciowy WitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. Um... [czytaj więcej]
szambo zbiorniki betonowe atest transport gwarancja Oferuję zbiorniki betonowe ekologiczne z przeznaczeniem na:rn- szambo,rn- szambo ekologicznern-ścieki,rn-gnojówkę,rn-gnojownicę,rn-deszczówkę,rn-ziemianki itp.rnZbiorniki o wielkości 4,6,8,10 ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
REKRUTER DS. PRACOWNIKÓW UKRAISKICH Rekruter ds. pracowników ukraińskich Obowiązki • Pozyskiwanie pracowników z Ukrainy • Weryfikację i selekcję aplikacji kandydatów zgodnych z poszukiwanym profilem • Budowanie i utrzym... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
Zagubiony piesek W okolicy ostatniego przystanku autobusu nr.7, w Muchnowie, blaka sie maly czarny piesek, nie ma jeszce roku. Moze ta droga znajdzie sie wlasciciel lub ktos kto zna pieska.... [czytaj więcej]
opiekunka do dziecka od września Poszukuję opiekunki do dziecka przedszkolaka, która jest osobą odpowiedzialną, sympatyczną, z podejściem do dziecka i posiada doświadczenie w opiece nad dziećmi w wieku 3-5, niepalącą. Mile ... [czytaj więcej]
ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ ZATRUDNIĘ OD ZARAZ KIEROWCĘ TEL. 570 849 437... [czytaj więcej]
sprzedam mieszkanie 61,3m Sprzedam mieszkanie własnościowe o powierzchni 61,3m mieszczące się na 1 piętrze na osiedlu Łąkoszyn. Mieszkanie po remoncie wymieniona hydraulika, okna PCV, podłoga panele i kafelki, na ścia... [czytaj więcej]
Odzież ciążowa i odzież XXI .plac Manhattan box 73 Oferuje odzież ciążowa i odzież XXI plac Manhattan box 73... [czytaj więcej]
Poklikam !!!! Witam serdecznie . Poklikam w wolny czas sms,y lub na gadu gadu z kobietami z Kutna i okolic stan cywilny B/Z. ( Mile widziane Ukrainki mieszkające w Kutnie ) Pozdrawiam Panie i Tylko Panie !!!... [czytaj więcej]
Kocięta szukają domu Cztery 7-tygodniowe kocięta, przebywające od urodzenia w mieszkaniu, poszukują nowego domu. Są bardzo wesołe i towarzyskie. Korzystają z kuwety i potrafią już jeść samodzielnie. ... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Tobiasz Fa]ewski:
2 minut temu
Brawo Jarzębinki! Najzdolniejszy zespół młodych talentów!
Aaron, Skalski:
16 minut temu
Nie ma wyszczególnionej endokrynologi
Prokop Szołucha:
1 godzin temu
Ten pan Łuczak prezes PEC to nie przypadkiem mąż pani Łuczak, obecnie głównej ksiegowej PUP, wcześniej prezeski szpitala i jeszcze wczesniej audytorki czy kontrolerki w UM.
Karol Riviere:
2 godzin temu
"PRAWDZIWA CNOTA KRYTYK SIĘ NIE BOI." AWRUK! Kto pożarł nasze komentarze? Kto zamyka przed nami OKNA eKutna? Kto jest tym złoczyńcą? Kto jest prowokatorem? Kto jest egzekutorem? Kto jest katem? Kto Jest ofiarą? Co tu jest grane? Co tu się dzieje? Co tu się narobiło? Tęsknota! Smutek! Żal! Nigdy nie mówi się nigdy. Nigdy nic nie wiadomo. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Na nawrócenie, oświecenie, przyjaźń, miłość, pokutę, przeprosiny i naprawę szkód i krzywd nigdy nie jest za późno. Jak się nie ma co się lubi, to się nic nie lubi. Albo wszystko! Albo nic! Albo seks, mamona i ciuch? Albo miłość światłość i duch? Trzeba wybierać! Albo rybka? Albo akwarium? Albo pieniądze? Albo życie? Trudne to wszystko jest do ogarnięcia? A wybory są najtrudniejsze! Co wybieramy? EKutno, PTO"R" i NADZIEJĘ? Czy "Nie chcem ale muszem", "Alleluja i do przodu", "Róbta co chceta" i „Obiecanki-cacanki (a głupiemu radość)”? Kto się długo namyśla, nie zawsze rzecz najlepszą wybierze. Raz kozie śmierć!... Ja już wybrałem!.... Dziękuję Pani Olu!!!... Kończę już pisanie głupot..... Boję się trefnych prowokatorów: niedorozwiniętego lekarza psychiatry i nadpobudliwego lekarza seksuologa, którzy swoimi komentarzami doprowadzili do bardzo groźnej, niebezpiecznej zadymy na tym forum. Ale, póki co, sytuacja już została opanowana. Bogu dziękujmy! Ducha nie gaśmy!.... !!!!! NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI.....!!!!! Całą noc nie mogłem zasnąć. Teraz się trochę uspokoiłem. Idę spać. Jak się wyśpię, to zobaczę co wy tu nawypisywaliście na moim ulubionym eKutno. Pa pa, nieznośne aniołeczki! Pa pa!
Gustaw Wawrzek:
2 godzin temu
Gratulacje !!!!
Mateusz Sopielka:
2
 · 
2 godzin temu
a TAKA miała być AMERYKA -II stopień ????
Lucjusz Plater:
3 godzin temu
Nie rozumiem, jakie głosowanie, jaki plebiscyt na policjanta? Za swoją pracę dostaje pieniądze czy pracuje za darmo
Felicjan Matliński:
3 godzin temu
Który z oddziałów kutnowskiego szpitala nie wszedł do sieci, czy weszły wszystkie?
Filip Kocieł:
2
 · 
3 godzin temu
I stopień czyli najniższy.
Gwidon Sypajło:
4 godzin temu
Może się z narcyzmu wyleczą dzięki temu
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Wróć,winno być natomiasdeco /art -deco...
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Natomias/winno być natomiasd
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Walenty Wielki- ludzie z Margaryny na temat PRĄDU najlepiej by było ,żeby się nie wypowiadali,również dla nich. Podpowiem jedynie ,że przy odrobinie szczęścia( a tacy z reguły je mają) w jedną z dziurek mogą włożyć nawet ... Natomias kombinować przy obydwu dziurkach odradzam nawet złodziejom komentarzy ! A przez grzeczność i zasady obowiązujące na e-Kutno nie wspomnę co można zrobić drutem w innych dziurkach...absolwent Staszica,sympatyk WNZK
Doroteusz Błażewski:
4 godzin temu
W tym mieście ludzie przez cały czas robieni są w chu...Zawsze, bo się boją odezwać. Dziś zebranie w spółdzielni. Ciekawe czy ktoś powie prawdę czy znów poklepią pa na prezesa.
Tymon Solipsa:
2
 · 
4 godzin temu
Na SGGW? A tutaj na miejscu takie renomowane uczelnie?
Mirosława Marcinek:
5 godzin temu
Na razie to się nauczyciceli z prywatnej ośmieszyli z tą napinką. Co to miało nie być - Staszic miiał paść, Kasprowicz też, a prywatna miała być potęgą. Dużo godzin będą mieli ci wybitni nauczyciele...
Oktawian Hakuba:
5 godzin temu
Ktoś się nie potrafi pogodzić z faktami, Pomysł nie wypalił i tyle, Jak się rozejdzie, że nitk tam się nie chce uczyć, w przyszłtm roku chętnych będzie jeszcze mniej.
Bogusław Passakas:
6 godzin temu
Ze swoich nie dadzą , nie martw się.
Narcyz Kaliszer:
6 godzin temu
Na stronie kutnowskiej policji figuruje jako I zastępca komendanta.Nie rozumię,jest jeszcze policjantem i startuje w konkursie.
Adrian Kwietniewski:
3
 · 
11 godzin temu
Okazy niesamowite.
Fakt Kutno mogłoby mieć swoje muzeum.
Ja sam nad rzeką Ochnią znalazłem skamieniałe muszelki.
Ale to co widzę na zdjęciach P. Leszka to coś niesamowitego co natura może wytwarzać.Najciekawsze artykuły
 ·  23
4 dni temu
Miejskie obrazki. Smród na osiedlu w centrum miasta
 ·  50
5 dni temu
Przemysław Zawadzki nadal dyrektorem Dąbrowszczaka. W czwartek konkurs na dyrektora Troczewskiego
 ·  119
5 dni temu
Radosław Bieniek szefem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w mieście
 · 
6 dni temu
Dni Pola w Strzelcach
 ·  56
6 dni temu
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
 ·  90
7 dni temu
(Aktualizacja) Kto wylewa słoną substancję na pobocza w gminie Krzyżanów?
 ·  14
8 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
8 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
9 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
9 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
14 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
14 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
15 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
19 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
19 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
19 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
21 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
22 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
23 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
23 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
23 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
24 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
24 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
24 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności