eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34238-w-lipcu-roboty-drogowe-w-kutnie," title="Kutno: W lipcu roboty drogowe w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W lipcu roboty drogowe w Kutnie</b><br>W lipcu rozpoczną się inwestycje drogowe w Kutnie. Przebudowy doczeka się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34235-warsztaty-fotograficzne-w-bajkowej-zagrodzie," title="Kutno: Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie</b><br>Życie jak z bajki- każdy o takim marzy. Niedaleko Warszawy jest...</div></a> <a href="/publicystyka,34171-trzymaja-c-w-r-ku-fragment-kosmosu-leszek-baranowski-i-mineral-and-gem," title="Kutno: Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem</b><br>Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom...</div></a> <a href="/sport,34216-koniec-sezonu-lekkoatletycznego-i-bardzo-dobre-wyniki-kutnowskich-sportowc-w," title="Kutno: Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców</b><br>W sobotę 24 czerwca na stadionie Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34232-r-kodzie-o-dla-doros-ych-spotkanie-15-lipca," title="Kutno: Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca</b><br>W sobotnie przedpołudnie w Ośrodku Kultury Gminy Kutno w Leszczynku odbyły...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34231-ju-wakacje," title="Kutno: Już wakacje!" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Już wakacje!</b><br>Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Uroczystość w Szkole Podstawowej im. Kornela...</div></a> <a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Promocja Kutnowskich Zeszytów Regionalnych
Publikacja Kutnowskich  Zeszytów  Regionalnych  to  zwieńczenie całego roku pieczołowitej pracy Komitetu Redakcyjnego Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej, a szczególnie dr Karola Koszady i  dr Elżbiety Świątkowskiej, którzy przygotowywali  XIX tom KZR.  Rocznik został wydany dzięki dofinansowaniu ze środków Miasta Kutna i Powiatu Kutnowskiego i sponsorom. Wczoraj w Centrum Teatru Muzyki i Tańca odbyła się jego promocja.

Promocja Kutnowskich  Zeszytów  Regionalnych  , ./upload/articles_pakiety/28739/01_obraz.jpg
Promocja Kutnowskich  Zeszytów  Regionalnych  , ./upload/articles_pakiety/28739/02_obraz.jpg
Promocja Kutnowskich  Zeszytów  Regionalnych  , ./upload/articles_pakiety/28739/03_obraz.jpg


Dr Elżbieta Świątkowska przedstawiła wszystkie artykuły  w prezentacji multimedialnej, Promocji towarzyszyły wypowiedzi autorów poszczególnych artykułów. Cieszymy się, że odbierając podziękowania i egzemplarze autorskie deklarowali oni chęć dalszej współpracy z  Komitetem Redakcyjnym KZR. 

Anna Ujazdowska -  „Aktywizacja kulturalna osób w starszym wieku w społeczności lokalnej, na przykładzie Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej”.  Starzenie się społeczeństwa polskiego, zmusza instytucje państwowe i organizacje samorządowe do podejmowania działań na rzecz poprawy  jakości życia osób w starszym wieku. Dzięki placówce edukacyjnej, jaką jest Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Towarzystwie Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej, uczestnicy zajęć mają możliwość podnieść swój poziom aktywności.
W artykule przedstawiona jest działalność Państwowej Szkoły Muzycznej w Kutnie, w latach 1950 – 1960. Powstała ona na bazie działającej Szkoły Umuzykalniającej Ludowego Instytutu Muzycznego – LIM.
Jarosław Domagała - „Państwowa Szkoła Muzyczna w latach 1950 – 1960”. Autor opisuje problemy z jakimi borykali się zatrudnieni w Szkole pedagodzy i uczniowie oraz zmiany jakie zachodziły na przestrzeni wspomnianego dziesięciolecia.
Piotr Szlufik - „Historia Szkoły Podstawowej nr 5 w Kutnie”, autorstwa Henryki Barbary Ambroziak – wybrane fragmenty. Edycja źródłowa”.  Henryka Barbara Ambroziak we wstępie stwierdza, że każda szkoła ma swoją niepowtarzalną historię, własną duszę i unikalne przeżycia. Ma swoje korzenie, charakterystyczną przeszłość i tradycje. Szkoła jest organizmem żywym, wyrosłym z konkretnego środowiska, przeżywającym swoje sukcesy i niepowodzenia i tym tylko się różni od losu pojedynczego człowieka, że wciąż tętni nieustanną młodością. [więcej]
pismak, 11.12.2015 08:29|czytane: 945 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Siódma odsłona Kasprowiczowskiej HARENDY
W poniedziałek już po raz siódmy, w II Licem Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza w Kutnie odbył się Przegląd Działań Twórczych HARENDA 2015 adresowany do  uczniów szkół gimnazjalnych powiatu kutnowskiego oraz kasprowiczowskiego liceum. Organizacją przeglądu zajęli się uczniowie klasy ID pod opieką wychowawcy - Edyty Rybczyńskiej. W konkursie wzięło udział 70 uczestników zarówno z gimnazjów powiatu kutnowskiego jak i II Liceum.

Siódma odsłona Kasprowiczowskiej HARENDY, ./upload/articles_pakiety/28738/01_obraz.jpg
Siódma odsłona Kasprowiczowskiej HARENDY, ./upload/articles_pakiety/28738/03_obraz.jpg
Siódma odsłona Kasprowiczowskiej HARENDY, ./upload/articles_pakiety/28738/13_obraz.jpg


VII Przegląd Działań Twórczych HARENDA - prowadzony przez Darię Przyłogę i Szymona Józefowicza - obfitował w różnorodność. Na scenie mogliśmy podziwiać łącznie aż 42 występy piosenkarzy, aktorów, tancerzy i recytatorów. Z pewnością zapamiętamy wzruszające, emocjonujące

i pełne energii wykonania piosenek, bliskie kabaretowym występom scenki i skecze  oraz  piękne recytacje. Mogliśmy też podziwiać umiejętności plastyczne i taneczne. Po ciekawych i nietuzinkowych występach nadszedł czas na ogłoszenie werdyktu. Jury w składzie: pani Anna Adamowska, pani Urszula Matusiak, pan Kamil Kobus, pan Piotr Staniszewski, pan Maciej Kierzkowski oraz Klaudia Badzyńska, Patryk Pieniążek i Piotr Czubiński przyznało 10 Talentów Kasprowicza. [więcej]
pismak, 11.12.2015 08:17|czytane: 1106 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Skarga wycofana. Zastępca prezydenta przyznaje się do błędu
Komisja Rewizyjna Rady Miasta Kutna w tym tygodniu miała zająć się skargą Krystiana Ślebockiego "SAND-BUS" na działania Zbigniewa Burzyńskiego, prezydenta Kutna. Jej rozpatrzenie znalazło się w porządku obrad wtorkowej (15 grudnia) sesji Rady Miasta Kutna. Rozpatrzenia skargi nie będzie, bo została wycofana.

Skarga wycofana. Zastępca prezydenta przyznaje się do błędu, ./upload/articles_pakiety/28735/01_obraz.jpg


Skarga dotyczyła zawarcia umowy z jednym z przewoźników w sprzeczności z wymogami ustanowionymi uchwałą Rady Miasta Kutna z 23 czerwca br. w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych udostępnionych dla operatora i przewoźników oraz warunków i zasad korzystania z tych obiektów/ Uchwała wyraźnie wskazuje przystanki, na których mogą zatrzymywać się podmioty wykonujące przewozy regularne i regularne specjalne. Skarżący zapowiedział też, że zawiadomi Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o możliwości stosowania przez Miasto Kutno praktyk ograniczających konkurencję.

Sprzeczną z uchwałą umowę z jednym z przewoźników zawarł zastępca prezydenta Jacek Boczkaja. Zobowiązał się jednak do szybkiego jej rozwiązania i zaniechania tym samym naruszania uchwały rady miejskiej. [więcej]
wandea, 10.12.2015 15:31|czytane: 2010 razy|32 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Siódme szkolne mistrzostwa w tenisie stołowym
Pasjonaci tenisa stołowego spotkali się w hali  sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 w Kutnie by rywalizować o miano „Mistrzów Szkoły”  dziewcząt i chłopców.

Siódme szkolne mistrzostwa w tenisie stołowym, ./upload/articles_pakiety/28737/01_obraz.jpg
Siódme szkolne mistrzostwa w tenisie stołowym, ./upload/articles_pakiety/28737/02_obraz.jpg
Siódme szkolne mistrzostwa w tenisie stołowym, ./upload/articles_pakiety/28737/03_obraz.jpg


W siódmej edycji Mistrzostw wystartowało 24 zawodników. Zgodnie z tradycją wszyscy otrzymują pamiątkowe dyplomy, a zwycięskie trójki w poszczególnych kategoriach - medale.

W I kategorii (dziewczęta 2003-04) miejsca na podium zajęły: 1. Marcelina Czajkowska, 2. Klaudia Wojdecka i 3. Dominika Lis.

W najliczniej obsadzonej, II kategorii (chłopcy 2007-08) zwyciężył 1. Oskar Filipczak przed 2. Oskarem Dobrowolskim i 3. Wiktorem Michalskim. [więcej]
pismak, 10.12.2015 14:55|czytane: 651 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Laureaci konkursu PSSE w Kutnie
Wczoraj w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kutnie odbyło się uroczyste podsumowanie Powiatowego Konkursu na wykonanie prezentacji multimedialnej  ph: „Co młodzież powinna wiedzieć o  HIV/ AIDS ”. 

Laureaci konkursu PSSE w Kutnie , ./upload/articles_pakiety/28733/01_obraz.jpg
Laureaci konkursu PSSE w Kutnie , ./upload/articles_pakiety/28733/02_obraz.jpg
Laureaci konkursu PSSE w Kutnie , ./upload/articles_pakiety/28733/03_obraz.jpg


Na  konkurs  wpłynęło 18  prezentacji multimedialnych z 5 szkół gimnazjalnych (z Gimnazjum w Ostrowach,  Gimnazjum nr 2 w Kutnie, Gimnazjum nr 3 w Kutnie oraz Zespołu Szkół nr 1 (Gimnazjum) w Żychlinie oraz  Zespołu Szkół (Gimnazjum w Szczycie).  

Komisja konkursowa  obejrzała wszystkie wykonane na konkurs prezentacje i wybrała jej zdaniem  najciekawsze,  zgodne  z tematem i merytoryczne, komunikatywne dla odbiorcy oraz estetycznie wykonane.

LAUREACI konkursu: Zuzanna KalinowskaJulia  Szymańska - Zespół Szkół  nr 1 (Gimnazjum) w Żychlinie, Angelika Wilanowska i Julia Dźwinacka - Gimnazjum  nr 2 w Kutnie, Monika Zientalska  - Gimnazjum w Ostrowach oraz  Natalia Urbańska - Gimnazjum nr  3 w Kutnie. [więcej]
pismak, 10.12.2015 12:53|czytane: 892 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Trwa rywalizacja Kutna vs Łask na profilu promujelodzkie. Napisz komentarz
Trwa rywalizacja Kutna vs Łask na profilu promujelodzkie na Instagramie.
 https://www.instagram.com/p/_FCQKEl0pP/?taken-by=promujelodzkie


O tym, czy zwyciężymy, zadecydują mieszkańcy. Wpisujcie w komentarzach, które miasto jest Wam bliższe. Wszystkie głosy zostaną zliczone, a zwycięskie miasta przejmą wojewódzki Instagram. Zatem do dzieła kutnianie!

Konkurs trwa także na fb i tam także można oddawać swoje głosy na Kutno, które będą liczone TUTAJ

[więcej]
pismak, 10.12.2015 12:55|czytane: 474 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rocznica wprowadzenia stanu wojennego
Rada Podregionu Kutno NSZZ "Solidarność" oraz Miejski Komitet Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa zapraszają na uroczystości z okazji XXXIV rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, które odbędą się 13 grudnia.

Rocznica wprowadzenia stanu wojennego, ./upload/articles_pakiety/28732/01_obraz.jpg


Program uroczystości:
godz. 10:00 - uroczysta msza święta w Sanktuarium Matki Bożej Głogowieckiej w Głogowcu k. Kutna
godz. 11:10 - złożenie kwiatów pod pomnikiem "Solidarności" na placu pielgrzymkowym w Głogowcu k. Kutna
godz. 12:00 - złożenie kwiatów pod pomnikiem "Ulotką" przed "TEVA" ul. Sienkiewicza 25
godz. 13:00 - wystawa z okazji 34. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego oraz koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru pod dyr. Joanny Domagały - Dworek Modrzewiowy, ul. Narutowicza 20, Kutno. [więcej]
pismak, 10.12.2015 12:18|czytane: 877 razy|26 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Klub Gazety Polskiej chce prześwietlić MZK i jego prezesa
Dziś przedstawiciele Klubu Gazety Polskiej Andrzej Kozłowski oraz Maria Aulich złożyli w kutnowskim magistracie zestaw pytań do Zbigniewa Burzyńskiego, prezydenta miasta Kutna w sprawach związanych z funkcjonowaniem Miejskiego Zakładu Komunikacji sp. z o.o. 

Klub Gazety Polskiej chce prześwietlić MZK i jego prezesa, ./upload/articles_pakiety/28729/01_obraz.jpg


Klub pyta prezydenta o wykształcenie i kompetencje prezesa MZK, tryb obsadzenia tego stanowiska, rzekome podpisywanie dokumentów przez byłego prezesa oraz koszty i zasadność jego ewentualnego zatrudnienia. Mieszkańcy również  żądają publikacji statutu spółki miejskiej na jej stronie i w BIP urzędu miasta. [więcej]
wandea, 09.12.2015 17:58|czytane: 5350 razy|200 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pijany kierowca alfy bez prawa jazdy i haszysz u pasażera
Kutnowscy policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca Łodzi, który bez prawa jazdy kierował samochodem po użyciu alkoholu. Jeden z pasażerów alfy romeo posiadał przy sobie narkotyki. Kierujący odpowie za popełnione wykroczenia, natomiast 32-letni pasażer za przestępstwo posiadania środków odurzających.  

8 grudnia o godzinie 23.45 na ulicy Grunwaldzkiej patrol policjantów w radiowozie nieoznakowanym zatrzymał samochód alfa romeo. W pojeździe znajdowało się trzech mężczyzn i jedna kobieta w wieku od 24 do 39 lat. Wszyscy byli mieszkańcami Łodzi. Po sprawdzeniu okazało się kierowca nie posiada prawa jazdy, które dwa miesiące wcześniej miał zatrzymane za jazdę pod wpływem alkoholu. Tym razem również spożywał napoje niedozwolone. Po badaniu alkomat wykazał u niego 0,28 promila alkoholu w organizmie. 39-latek odpowie za popełnione wykroczenia kierowania bez uprawnień i po użyciu alkoholu. [więcej]
pismak, 09.12.2015 19:39|czytane: 601 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Radni opozycyjni chcą sesji nadzwyczajnej. Kręcka, Wilanowski i Pawlak będą gośćmi
Radni opozycyjni chcą sesji nadzwyczajnej Rady Powiatu w Kutnie. Końcówka roku 2015 jest niebywale gorąca w samorządowych kuluarach. Za kilka dni odbędzie się posiedzenie wspólne komisji rady dotyczące propozycji zarządu powiatu i zarządu spółki, kompleksowej naprawy sytuacji Kutnowskiego Szpitala Samorządowego, jednak radni opozycji zdecydowali się również na zwołanie dodatkowego posiedzenia radnych.  

Radni opozycyjni chcą sesji nadzwyczajnej. Kręcka, Wilanowski i Pawlak będą gośćmi, ./upload/articles_pakiety/28727/01_obraz.jpg


Artur Gierula i wicestarosta Zdzisław Trawczyński

W proponowanym porządku obrad znalazło się przedstawienie informacji zarządu powiatu z zakresu edukacji, promocji i ochrony zdrowia oraz sprawy różne. Radni żądają aby przewodniczący rady wystosował zaproszenie do Jolanty Kręckiej, dyrektor ŁOW NFZ, Roberta Wilanowskiego, prezesa KSS oraz Jerzego Pawlaka, dyrektora Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego. [więcej]
wandea, 09.12.2015 17:52|czytane: 1863 razy|45 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Fundacja Honeste Vivere z Warszawy będzie świadczyć pomoc prawną dla mieszkańców
Fundacja Honeste Vivere z Warszawy wygrała konkurs ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego w zakresie udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej oraz zwiększania świadomości prawnej społeczeństwa w powiecie kutnowskim w 20126 roku. Koszt zadania to 119 892 zł.

Przypomnijmy, nieodpłatna pomoc prawna w powiecie kutnowskim będzie funkcjonować już od 1 stycznia 2016 r. Wymóg taki na władzę samorządową nakłada ustawa z dnia 5 sierpnia br. o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej.

Powiat Kutnowski będzie prowadził cztery biura pomocy prawnej w ramach zleconego zadania rządowego. Dwa będą działać w Kutnie i dwa w Żychlinie oraz Krośniewicach. [więcej]
wandea, 09.12.2015 17:29|czytane: 714 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Spotkanie dotyczące zjawiska przedwczesnego porzucania edukacji
2 grudnia w Urzędzie Gminy Żychlin odbyło się spotkanie z Iwoną Kciuk koordynatorem projektu  Erasmus + "Nasza szkoła, twoja przyszłość". Celem było przedstawienie działań podjętych w ramach projektu w Zespole Szkół w Żychlinie oraz dyskusja na temat wdrożenia planu zapobiegania przedwczesnemu porzucaniu szkoły przez młodzież. Spotkanie było możliwe dzięki zainteresowaniu władz miasta problemem przedwczesnego porzucania edukacji. 

Spotkanie dotyczące zjawiska przedwczesnego porzucania edukacji, ./upload/articles_pakiety/28726/01_obraz.jpg
Spotkanie dotyczące zjawiska przedwczesnego porzucania edukacji, ./upload/articles_pakiety/28726/02_obraz.jpg
Spotkanie dotyczące zjawiska przedwczesnego porzucania edukacji, ./upload/articles_pakiety/28726/03_obraz.jpg


W spotkaniu wzięli udział Burmistrz Gminy Żychlin -Grzegorz Ambroziak, Małgorzata Szymańska – Kierownik Referatu Oświaty i Zdrowia, Edyta Ledzion- Kierownik Pozyskiwania Środków Unijnych Przewodniczący Komisji Oświaty oraz jej członkowie Matylda Jakubowska-Czaja i Anna Wrzesińska, Joanna Czajkowska –dyrektor ZS nr1 w Żychlinie.

Iwona Kciuk przedstawiła dane statystyczne dotyczące zjawiska ESL w Europie i Polsce, przyczyny tego zjawiska oraz sposoby walki z tym problemem. Następnie omówiła wdrożony w Zespole Szkół w Żychlinie Program Rozwoju Ucznia. Program obejmuje szereg zajęć podejmowanych w ramach programu nauczania oraz zajęć pozalekcyjnych wzmacniających motywację, pomagających przezwyciężać trudności i zapobiegający  przedwczesnemu porzucaniu edukacji.  Kolejnym etapem była dyskusja na temat zjawiska ESL oraz sposobów pomocy młodzieży w naszej gminie. [więcej]
pismak, 09.12.2015 16:01|czytane: 700 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W sobotę Święto Kina. Bilety tylko 11 zł
Kino Kutnowskiego Domu Kultury bierze udział w akcji ŚWIĘTO KINA 12 grudnia. Zapraszamy BILETY TYLKO 11 zł.

W sobotę Święto Kina. Bilety tylko 11 zł, ./upload/articles_pakiety/28720/01_obraz.jpg
W sobotę Święto Kina. Bilety tylko 11 zł, ./upload/articles_pakiety/28720/02_obraz.jpg
W sobotę Święto Kina. Bilety tylko 11 zł, ./upload/articles_pakiety/28720/03_obraz.jpg


godz.14.00 LISTY DO M. 2
godz.15.45 SAWA MAŁY WIELKI BOHATER
godz.17.15 IGRZYSKA ŚMIERCI KOSOGŁOS CZ.2 (2D) [więcej]
kultura, 09.12.2015 14:13|czytane: 965 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Patrycja Cieślik ze Szkoły Podstawowej w Micinie wygrała konkurs na kartkę bożonarodzeniową
Na konkurs plastyczny pt.  „ANIELI Z KART ŚWIĄTECZNYCH”, zorganizowany przez Kutnowski Dom Kultury wpłynęła rekordowa liczba prac. Otrzymaliśmy 336 prac dzieci klas I-VI szkół podstawowych z Kutna a także z Powiatu Kutnowskiego.

 Patrycja Cieślik ze Szkoły Podstawowej w Micinie wygrała konkurs na kartkę bożonarodzeniową, ./upload/articles_pakiety/28725/01_obraz.jpg


Spora część prac zgłoszonych na konkurs była bardzo efektowna ale niespełniająca wymagań regulaminowych, użyte materiały były często gotowymi elementami dekoracyjnymi przyklejanymi grubą warstwą lub wykonane w technikach wypukłych. Wiele kartek mimo atrakcyjnego efektu końcowego było jedynie pracą odtwórczą a nie artystycznym nakładem pracy dziecka. Nauczyciele zgłaszający prace na konkurs powinni zwrócić uwagę na założenia regulaminowe i zmotywować dzieci do kreatywnej pracy w ramach wymaganych technik. Jury przy ocenie prac wzięło pod uwagę przede wszystkim  zgodność pracy z tematem, szczerość wypowiedzi  artystycznej i technikę wykonania. Mimo tych zastrzeżeń duża ilość prac zwłaszcza wykonanych tradycyjnymi technikami, była bardzo piękna, dlatego też staraliśmy się nagrodzić jak największą ilość autorów.

Jury oceniało prace w dwóch kategoriach wiekowych klasy I-III i IV-VI.

Jednym z założeń Konkursu było wyłonienie pracy plastycznej, która będzie powielona i rozesłana z życzeniami przez KDK. Ze wszystkich nagrodzonych prac Jury wyłoniło nagrodę główną czyli kartkę świąteczną, którą Kutnowski Dom Kultury wydrukuje i roześle z życzeniami na święta.

NAGRODA GŁÓWNA Patrycja Cieślik lat 8 Szkoła Podstawowa w Micinie

I GRUPA WIEKOWA 6 - 9 lat

Przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:

I MIEJSCE ELŻBIETA CISKA LAT 6 SP NR 6 W KUTNIE
II MIEJSCE JAKUB KRAJEWSKI LAT 9 SP NR 1 W KUTNIE
II MIEJSCE AGATA GUZDRAJ SP W MICINIE
III MIEJSCE NIKOLA SULIŃSKA LAT 6 SP NR 6 W KUTNIE [więcej]
kultura, 09.12.2015 14:21|czytane: 960 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zza miedzy: 22-latek oskarżony o zgwałcenie kobiety
Prokuratura Rejonowa w Łęczycy skierowała do miejscowego sądu akt oskarżenia przeciwko 22- latkowi, oskarżając go o zgwałcenie pracownicy, jednej ze stacji PKP. Oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 12.

- Do zdarzenia doszło 17 maja bieżącego roku, około godziny 6.00 na stacji PKP, w jednej z miejscowości powiatu łęczyckiego. Po wyjściu z dyskoteki, 22 -latek wraz z innym mężczyzną, chcąc udać się do domu, dotarli do pobliskiej stacji PKP. Oskarżony podstępnie dostał się do pomieszczeń służbowych, gdzie przebywała zatrudniona tam kobieta. Powiedział jej, że chce dowiedzieć się o rozkład jazdy kursujących pociągów. W rzeczywistości jego intencje były zupełnie inne. Zaatakował kobietę. Zgwałcił ją, grożąc jej przy tym i stosując przemoc - podaje Krzysztof Kopania, Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Ofierze udało się wydostać z pomieszczeń służbowych. Pomocy udzielili jej podróżni, oczekujący na pociąg, którzy wezwali policję i pogotowie. Niestety, sprawcy udało się zbiec. Policjanci rozpoczęli poszukiwania. Do miejsca pobytu 22 – latka, doprowadził pies tropiący. W chwili zatrzymania mężczyzna był nietrzeźwy. [więcej]
pismak, 09.12.2015 11:31|czytane: 975 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wigilia Miejska przed Ratuszem
20 grudnia zapraszamy mieszkańców Kutna na Wigilię Miejską przed Ratuszem, gdzie czeka na Państwa mnóstwo świątecznych atrakcji. Wśród nich m.in. zagroda św. Mikołaja z reniferami, parada świąteczna ulicą Królewską, wigilijny poczęstunek, wspólne kolędowanie oraz występy wokalne i taneczne.

Wigilia Miejska przed Ratuszem, ./upload/articles_pakiety/28722/01_obraz.jpg


Dodatkowo w dniach 17 - 21 grudnia na Pl. Piłsudskiego możemy odwiedzić Szopkę Bożonarodzeniową oraz Jarmark Świąteczny. 19 i 20 grudnia w Centrum Teatru Muzyki i Tańca odbędą się  Warsztaty Świąteczne i Kiermasz Rękodzieła. Dodatkowe atrakcje i szczegółowy program znajdą Państwo poniżej:

WIGILIA MIEJSKA PRZED RATUSZEM
20 grudnia 2015 10:00 – 18:00
Zagroda Świętego Mikołaja z reniferami

11.00 – 14:00 Muzeum Regionalne w Kutnie
Warsztaty tworzenia tradycyjnych ozdób choinkowych, prowadzone przez twórców ludowych (w ramach Rodzinnej Niedzieli w Muzeum) [więcej]
pismak, 09.12.2015 09:49|czytane: 659 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Świąteczne kolędowanie w Bajce
Wczoraj w Przedszkolu Miejskim nr 15 w Kutnie odbył się konkurs wokalny pt. "Świąteczne kolędowanie". Celem konkursu było popularyzowanie tradycji bożonarodzeniowych, kształtowanie wrażliwości na piękno polskich kolęd i pastorałek oraz rozwijanie umiejętności wokalnych dzieci.

Świąteczne kolędowanie w Bajce, ./upload/articles_pakiety/28724/01_obraz.jpg
Świąteczne kolędowanie w Bajce, ./upload/articles_pakiety/28724/02_obraz.jpg
Świąteczne kolędowanie w Bajce, ./upload/articles_pakiety/28724/03_obraz.jpg


Każdą grupę reprezentował zespół lub solista, wykonując  piosenkę o tematyce świątecznej. Konkurs odbył się w ramach realizacji certyfikatu "Przedszkole talentów". Wszyscy uczestnicy byli profesjonalnie przygotowani do występów i prezentowali bogaty repertuar kolęd i pastorałek wykazując się talentem wokalnym i muzycznym. Każdy wykonawca otrzymał pamiątkowy dyplom oraz książeczkę. [więcej]
pismak, 09.12.2015 11:34|czytane: 1265 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ostatnia w tym roku wizyta mammobusu LUX MED Diagnostyka
Zachęcamy do wykonania badania szczególnie Panie z rocznika 1946 – to ostatnia szansa na mammografię bez skierowania. LUX MED Diagnostyka zaprasza panie na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie.

Ostatnia w tym roku wizyta mammobusu LUX MED Diagnostyka, ./upload/articles_pakiety/28624/01_obraz.jpg


Żychlin – 7 grudnia przy Żychlińskim Domu Kultury, ul. Fabryczna 3
Kutno – 8 i 9 grudnia przy sklepie Kaufland, ul. Wyszyńskiego
Strzelce – 8 grudnia przy NZOZ ORMED, ul. Leśna 1

Bezpłatna mammografia dla pań w wieku:
50 – 69 lat
Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. [więcej]
pismak, 09.12.2015 11:26|czytane: 500 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Konkurs Literacki Młodzieżowego Domu Kultury w Kutnie
Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie literackim "Świąteczna Bajka".

Konkurs Literacki Młodzieżowego Domu Kultury w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/28640/01_obraz.jpg


Prace konkursowe – bajki o tematyce świątecznej (tekst do przeczytania w czasie do 5 minut) należy nadsyłać na adres e- mail: mdkkutno@wp.pl do 13 grudnia.  W zgłoszeniu należy podać również imię i nazwisko autora bajki, wiek, telefon kontaktowy. [więcej]
kultura, 09.12.2015 11:24|czytane: 550 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Profesor prawa Zbigniew Rau nowym wojewodą łódzkim
Zbigniew Rau został nowym wojewodą łódzkim. Profesor prawa i były senator Prawa i Sprawiedliwości ma 60 lat.

Profesor prawa Zbigniew Rau nowym wojewodą łódzkim, ./upload/articles_pakiety/28721/01_obraz.jpg


Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Łódzkim w 1977 roku. W 1980 wstąpił do NSZZ "Solidarność". W latach 1981-1995 był stypendystą i wykładowcą na uczelniach w Niemczech, Wielkiej Brytanii, USA i Australii.  W 1982 uzyskał stopień doktora nauk prawnych na Wydziale Prawa i Nauk Politycznych Polskiego Uniwersytetu na Obczyźnie w Londynie. W 1995 został pracownikiem naukowym Uniwersytetu Łódzkiego, w 1996 habilitował się, rok później został kierownikiem Zakładu Doktryn Polityczno-Prawnych. W 1998 objął funkcję pełnomocnika rektora ds. filii Uniwersytetu Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim. Od 2001 kieruje Katedrą Filozofii Prawa i Etyki w Wyższej Salezjańskiej Szkole Ekonomii i Zarządzania w Łodzi. W 2005 uzyskał tytuł profesora. [więcej]
pismak, 08.12.2015 22:41|czytane: 1587 razy|27 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zarząd Powiatu w Kutnie podsumował pierwszy rok działalności
Oszczędności, zarządzanie a nie administrowanie, informatyzacja Starostwa, nowe podejście do drogownictwa oraz dodatni wynik kutnowskiego szpitala - to przełomy działalności Zarządu Powiatu w Kutnie - koalicji Polskiego Stronnictwa Ludowego, Komitetu Obywatelskiego, Platformy Obywatelskiej i początkowo Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Teraz już bez ostatniego. 

Do sukcesów nowy zarząd zalicza również czyszczenie w podległych jednostkach czyli uporządkowanie spraw w Powiatowym Urzędzie Pracy, reforma edukacji powiatowej, powstaje specjalna strategia w zakresie szkolnictwa ogólnego i zawodowego. Dziś na konferencji prasowej z dziennikarzami spotkali się Krzysztof Debich, starosta, Zdzisław Trawczyński wicestarosta, Waldemar Drążkiewicz, członek społeczny zarządu oraz Piotr Łaszewski, skarbnik.

Zarząd Powiatu w Kutnie podsumował pierwszy rok działalności, ./upload/articles_pakiety/28714/01_obraz.jpg
Zarząd Powiatu w Kutnie podsumował pierwszy rok działalności, ./upload/articles_pakiety/28714/02_obraz.jpg


Jacek Saramonowicz, rzecznik Starostwa mówił o nowej filozofii działania i usprawnienia pracy zarządu powiatu. W wyniku reorganizacji wewnętrznej powstał Wydział Zarządu i Rozwoju Powiatu, zarząd powiatu przestał administrować a zaczął zarządzać urzędem.

 Saramonowicz od historii tworzenia się koalicji przeszedł do jej sukcesów i pracy, której na co dzień przeciętny mieszkaniec powiatu nie widzi. Jednak za sprawą nowej polityki informacyjnej, jak mówił rzecznik, poprzez liczne zamawiane artykuły, strony promocyjne w lokalnej prasie, studio samorządowe i rozmowy dnia w lokalnej telewizji i radiu, społeczność jest na bieżąco informowana o działaniach ekipy Krzysztofa Debicha. Rzecznik wspomniał o otrzymaniu przez powiat certyfikatu Samorządowy Lider Edukacji czy też podpisanie listu intencyjnego z władzami wojewódzkimi dotyczącego uruchomienia w Centrum Kształcenia Ustawicznego filii Centrum Kształcenia Nowoczesnych Technologii w Łodzi.

O nowym podejściu do problematyki dróg powiatowych opowiedział Zdzisław Trawczyński, wicestarosta.

- Przez ten rok zrobiliśmy więcej w zakresie drogownictwa niż poprzedni zarząd przez  trzy lata - mówił Trawczyński. - Budżet na 2015 rok został uchwalony przez poprzedników i nie przewidziano w nim środków na inwestycje w drogownictwie. Dzięki nawiązaniu współpracy z gminami oraz pozyskaniu środków zewnętrznych udało się doprowadzić do skutku przebudowę 4 kilometrów drogi Strzegocin - Kuchary - Marcinów. W kolejne dwa lata wyremontujemy drogę Sójki - Przyzórz. [więcej]
wandea, 08.12.2015 15:05|czytane: 1804 razy|93 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Imponująca przewaga KKS PRO-BASKET TBS Kutno
W sobotę drużyna KKS PRO-BASKET TBS Kutno rozegrała mecz wyjazdowy z ESBANK JUNAK Radomsko w ramach Wojewódzkiej Ligi Młodzików.

Imponująca przewaga KKS PRO-BASKET TBS Kutno, ./upload/articles_pakiety/28719/01_obraz.jpg


Od początku meczu zarysowała się duża przewaga kutnowskiej drużyny, która już po 10 minutach prowadziła 26:7. W następnych odsłonach meczu przewaga drużyny z Kutna systematycznie się powiększała. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 86:39 (26:7, 16:11, 27:10, 17:11). Trenerem drużyny jest Sławomir Rybarczyk. [więcej]
pismak, 08.12.2015 15:27|czytane: 582 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
"Tęcza" z nagrodą w konkursie o bezpieczeństwie
Dziś przedstawiciel firmy Wiśniowski wręczył Dorocie Ćwirko-Godyckiej, dyrektorowi i wychowankom Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Tęcza" w Kutnie nagrodę za udział w konkursie "Spełnij marzenia o bezpieczeństwie...". Dzieci nakręciły film "Bąbel w opałach" dotyczący bezpiecznych zachowań podczas drogi do szkoły oraz potrzeb placówki w tym zakresie. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu dowolną techniką pracy artystycznej, pokazującej dlaczego właśnie tę placówkę warto wyposażyć w najwyższej jakości produkty marki WIŚNIOWSKI. Wychowankowie domów dziecka z całej Polski wykazali się olbrzymią kreatywnością i zasypali Organizatora doskonałymi pracami, które pojawiły się na stronie firmy WIŚNIOWSKI na Facebooku. Tam były one poddane głosowaniu za pomocą aplikacji konkursowej. Na wszystkie prace oddano łącznie 173 850 głosów, dzięki którym do drugiego etapu konkursu trafiło trzydzieści prac - najwyżej ocenionych przez internautów. Z nich jury konkursowe wyłoniło laureatów.

- Decyzja jury nie była prosta, ze względu na ogromną ilość prac wyróżniających się kreatywnością. Po uwzględnieniu zaangażowania wychowanków w przygotowanie pracy, potrzeb danej placówki jak i estetyki oraz oryginalności prac konkursowych, wyłoniono jedenaście, a nie jak wcześniej zakładano dziesięć, zwycięskich placówek. Jesteśmy pod wrażeniem pomysłowości, kreatywności i olbrzymiego zaangażowania placówek w przygotowanie pracy, jak i w cały proces głosowania. Walka toczyła się do ostatnich chwil- mówi Katarzyna Świderska, dyrektor marketingu WIŚNIOWSKI. - Placówka w Kutnie ujęła nas szczególnie, nie tylko pomysłowym i dobrze nakręconym filmem, ale przede wszystkim wyjątkową grą aktorską głównego bohatera – Bąbla – dodaje Świderska. [więcej]
wandea, 08.12.2015 15:14|czytane: 662 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Literacki sukces kutnowskich gimnazjalistów
Aż czworo uczniów  Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie znalazło się w gronie laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego dla Dzieci i Młodzieży „Młodzi Twórcy Literatury”.

Literacki sukces kutnowskich gimnazjalistów, ./upload/articles_pakiety/28717/01_obraz.jpg


5 grudnia odbyła się gala XXV - jubileuszowej edycji konkursu organizowanego przez Książnicę Płocką. W III kategorii wiekowej (młodzież od 13 do 16 lat) III miejsce przypadło uczennicy kl. IIIa Milenie Kaszubskiej, zaś wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Wybrańska z kl. IId, Julia Wojtczak z kl. IIId i Mateusz Narkiewicz z kl. IIIc.

Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem: Inny-Obcy-Nerd? Do organizatorów  konkursu wpłynęło ogółem 426 prac. Jury w składzie: Ewa Nowak-pisarka, publicystka, autorka książek dla dzieci i młodzieży,Teresa Drozda-dziennikarka Polskiego Radia i Joanna Banasiak-dyrektor Książnicy Płockiej oceniało nadesłane prace pod kątem samodzielności, pomysłowości, oryginalności w ujęciu tematu, stylu (polotu) i zaangażowania emocjonalnego, które znalazło odzwierciedlenie [więcej]
wandea, 08.12.2015 15:10|czytane: 655 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno lepsze od Pabianic
W Mikołajki w hali Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie młodziczki KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno rozegrały VII kolejkę spotkań. Przeciwnikiem była drużyna PTK GROT I Pabianice. Przed meczem na boisku pojawił się Mikołaj i wszystkim zawodniczkom i trenerom obu drużyn wręczył słodkie upominki. Po miłej uroczystości rozpoczął się mecz, w którym kutnowska drużyna odniosła przekonywujące zwycięstwo 58 : 32 (18:8, 27:2, 9:14, 4:8)

KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno lepsze od Pabianic, ./upload/articles_pakiety/28716/01_obraz.jpg
KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno lepsze od Pabianic, ./upload/articles_pakiety/28716/02_obraz.jpg
KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno lepsze od Pabianic, ./upload/articles_pakiety/28716/03_obraz.jpg


Pierwsze dwie kwarty meczu wykazały zdecydowaną przewagę zawodniczek KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno 45:10. W trzeciej i czwartej kwarcie do głosu doszły zawodniczki PTK GROT I Pabianice, lecz nie udało się im zniwelować przewagi z pierwszej połowy.

Kutnianki odniosły 7 kolejne zwycięstwo grając w składzie: Kozarska Justyna -11 pkt., Myszkowska Julia -3, Kubiak Sara -6, Woźniak Iga -6, Ambroziak Julita -8, Brewińska Julia -2, Sikorska Zuzanna -3, Ferensztajn -4, Janczak Zuzanna -1, Pietrzak Natalia -10, Jabłońska Małgorzata -4. [więcej]
pismak, 08.12.2015 12:42|czytane: 509 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wygrali zaproszenia na Marsjanina
Kino Kutnowskiego Domu kultury zaprasza na film Marsjanin. Seanse rozpoczynają się 11 grudnia o 20.15. Dwa podwójne zaproszenia wygrali: Janusz WójcikMałgorzata Wojtyna. Zaproszenia można odebrać w kasie KDK przed wybranym seansem.

[więcej]
redaktor, 08.12.2015 14:23|czytane: 796 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Spotkanie z malarką Agnieszką Sapińską w Zespole Szkół Nr 4 w Kutnie-Azorach
4 grudnia, w piątkowy wieczór w Zespole Szkół Nr 4 w Kutnie-Azorach odbyło się spotkanie autorskie  z  wybitnie  uzdolnioną malarką Agnieszką Sapińską, mieszkanką Mąkolic koło Łodzi. Pani Agnieszka jest od urodzenia osoba niepełnosprawną. Od 1995 roku maluje obrazy, trzymając pędzelek w ustach. Swoje prace tworzy na płótnie, stosując najczęściej technikę olejną.  Maluje przede wszystkim, to co kocha, czyli kwiaty i pejzaże.

Spotkanie z malarką Agnieszką Sapińską w Zespole Szkół Nr 4 w Kutnie-Azorach, ./upload/articles_pakiety/28715/01_obraz.jpg
Spotkanie z malarką Agnieszką Sapińską w Zespole Szkół Nr 4 w Kutnie-Azorach, ./upload/articles_pakiety/28715/03_obraz.jpg
Spotkanie z malarką Agnieszką Sapińską w Zespole Szkół Nr 4 w Kutnie-Azorach, ./upload/articles_pakiety/28715/04_obraz.jpg


Jak sama mówi talent odkryła w dzieciństwie, od zawsze lubiła malować, a swoją pasję poszerzała w szkołach plastycznych w Łodzi , Warszawie i Złocieńcu. W malarstwie znalazła sposób na życie. Stało się to Jej hobby, a jednocześnie oderwaniem od szarej rzeczywistości. Oprócz malowania  uwielbia, również podróżować i tańczyć.  Od 1998 roku jest Stypendystką Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami VDMFK w Księstwie Liechtenstein i od tego czasu ściśle współpracuje z wydawnictwem „AMUN” z siedzibą w Raciborzu. [więcej]
pismak, 08.12.2015 12:25|czytane: 715 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają: Jak zatrudniają w starostwie?
Wielokroć na forum pojawiają się informacje o zatrudnieniach osób w Starostwie Powiatowym bez konkursu, bądź pytania związane z terminem zatrudnienia do wykonania konkretnego zadania. Ucinając wszelkie domysły Jacek Saramonowicz, rzecznik Starostwa Powiatowego w Kutnie odpowiada na pytania. 

- W przypadku osoby zatrudnionej w Referacie Promocji i Informacji jak również Wydziale Zarządu i Rozwoju Powiatu Starostwa Powiatowego w Kutnie nie ogłoszono naborów, gdyż zatrudnienie na stanowiskach pomocniczych tego nie wymaga - podaje Saramonowicz. - Z kolei umowa z Pełnomocnikiem ds. Pacjenta zawarta została do dnia 30. 06. 2016 roku, a z Głównym Specjalistą ds. Pozyskiwania Środków Zewnętrznych w Wydziale Zarządu i Rozwoju Powiatu do 30.04. 2016 roku.

Przypomnijmy, w przypadku osób wyłonionych z konkursów są to Paweł Łebkowski (pozyskiwanie środków) i Beata Krukowska (pełnomocnik ds. pacjenta) Pan Paweł jest koordynatorem projektu Żyjesz dla siebie i innych-zadbaj o zdrowie, projekt idzie pełną parą, a z jego oszczędności dokładane są do niego zadania, na brak pracy zatem Łebkowski raczej nie narzeka. Natomiast jak mówi Pełnomocnik ds. Pacjenta w ostatnim czasie zajmuje się skargami pacjentów, o szczegóły zapytać jednak musimy rzecznika starostwa. Coraz też częściej pacjenci trafiają do organów ścigania i kutnowska Policja prowadzi kilka postępowań wyjaśniających z zawiadomień pacjentów kutnowskiego szpitala. [więcej]
wandea, 08.12.2015 09:02|czytane: 1650 razy|19 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mundurowy Mikołaj i Śnieżynki w przedszkolach
Mikołajkowy patrol odwiedził dzieci w placówkach oświatowych na terenie powiatu kutnowskiego. Niespodziewani goście promując bezpieczne zachowania rozdawali słodycze i elementy odblaskowe.

Mundurowy Mikołaj i Śnieżynki w przedszkolach, ./upload/articles_pakiety/28712/01_obraz.jpg
Mundurowy Mikołaj i Śnieżynki w przedszkolach, ./upload/articles_pakiety/28712/02_obraz.jpg


Dziś przedszkola i szkoły z terenu powiatu kutnowskiego odwiedził Mikołaj w towarzystwie Śnieżynek i policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. Tak jak w latach poprzednich akcja służy popularyzacji bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród najmłodszych uczestników, którzy pieszo, na rowerze, w środkach komunikacji pokonują drogę do szkoły. [więcej]
redaktor, 07.12.2015 21:00|czytane: 750 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Powstaje parking dla północnej części Podstrefy Kutno
Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Kutnie wykonuje parking przy ulicy Intermodalnej nieopodal Pini Polska i terminalu. 

Powstaje parking dla północnej części Podstrefy Kutno, ./upload/articles_pakiety/28711/01_obraz.jpg
Powstaje parking dla północnej części Podstrefy Kutno, ./upload/articles_pakiety/28711/02_obraz.jpg


To miejska inwestycja w północnej stronie Podstrefy Kutno. Parking powstaje dla kilkudziesięciu tirów, będzie służył tej części strefy. W południowej podobny parking jest naprzeciw DS Smith. Koszt budowy to ponad 2,3 mln zł. [więcej]
wandea, 07.12.2015 20:31|czytane: 1143 razy|34 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kameralny Zespół Wokalny Cantabile z nowym repertuarem
Podczas czwartkowej promocji Kutnowskich Zeszytów Regionalnych Zespół Cantabile zaśpiewa piosenki Starszych Panów oraz pieśni żydowskie, których uczył się latem. Niedawno, 21 i 22 listopada odbyła się druga część warsztatów muzycznych Kameralnego Zespołu Wokalnego CANTABILE przy TPZK, w ramach Cyklu zajęć doskonalących technikę śpiewu i interpretację utworów w wykonaniu tego zespołu. Tym razem muzykiem zaproszonym przez zespół był kompozytor, aranżer i dyrygent m.in. chóru Uniwersytetu Warszawskiego Collegium Musicum, Andrzej Borzym.

 Kameralny Zespół Wokalny Cantabile z nowym repertuarem, ./upload/articles_pakiety/28710/01_obraz.jpg
 Kameralny Zespół Wokalny Cantabile z nowym repertuarem, ./upload/articles_pakiety/28710/02_obraz.jpg
 Kameralny Zespół Wokalny Cantabile z nowym repertuarem, ./upload/articles_pakiety/28710/03_obraz.jpg


Zaproszony gość zasłynął między innymi z przepięknych, doskonale oddających klimat piosenek Starszych Panów - Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego, aranżacji na chór wielogłosowy. Jak wiadomo, pośród wielu tych utworów były także znakomite piosenki związane z naszym miastem, które  zespół CANTABILE zapragnął mieć w swoim repertuarze. Cel został osiągnięty. Z Andrzejem Borzymem zespół przygotował 4 znane utwory: „Rodzina, rodzina”, Wesołe jest życie staruszka” oraz związane z Kutnem utwory „Stacyjka Zdrój” i „O Kutno”.

Zaproszony gość oprócz wielu tajników muzyki chóralnej przekazał zespołowi niezwykle cenne uwagi dotyczące interpretacji utworów Starszych Panów w aranżacjach wielogłosowych jego autorstwa. Trudno sobie wyobrazić lepszego interpretatora piosenek Starszych Panów niż Andrzej Borzym, którego dzieciństwo i młodość trwały w bezpośrednim kontakcie z Jerzym Wasowskim i Jeremim Przyborą, za sprawą jego ojca, muzyka  przez wiele lat współpracującego ze Starszymi Panami. [więcej]
wandea, 07.12.2015 20:07|czytane: 928 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zespół Szkół w Żychlinie realizuje międzynarodowy projekt
Za nauczycielami z Żychlina pierwsze międzynarodowe spotkanie treningowe rozpoczynające realizację projektu ,,Uspokój się i ciesz się życiem” – Praga 2015.

Zespół Szkół w Żychlinie realizuje międzynarodowy projekt, ./upload/articles_pakiety/28696/01_obraz.jpg
Zespół Szkół w Żychlinie realizuje międzynarodowy projekt, ./upload/articles_pakiety/28696/02_obraz.jpg
Zespół Szkół w Żychlinie realizuje międzynarodowy projekt, ./upload/articles_pakiety/28696/03_obraz.jpg


W związku z realizacją projektu ,,Calm down and enjoy your life ”w dniach 25-30 listopada  troje nauczycieli  ZS w Żychlinie uczestniczyło w pierwszym spotkaniu grup partnerskich w Pradze. Uczestnikami projektu są przedstawiciele z państw:  Rumunii, Czech, Turcji i Polski. 

Podczas spotkania w Pradze omówiono harmonogram spotkań w poszczególnych państwach, dopracowano szczegóły projektu, ustalono ilość i rodzaj mobilności, zaprezentowano prezentacje multimedialne na temat państw partnerskic i szkół uczestniczących w projekcie. [więcej]
wandea, 07.12.2015 19:54|czytane: 716 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Śpiewająco zostali Mikołajami w Kutnowskim Domu Kultury
W niedzielę na scenie Kutnowskiego Domu Kulturę najmłodsi kutnianie śpiewali, grali, tańczyli i recytowali wierszyki, a wszystko to w ramach mikołajkowego prezentu dla najbliższych czyli koncertu I Ty możesz zostać Mikołajem. 

Śpiewająco zostali Mikołajami w Kutnowskim Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/28700/01_obraz.jpg
Śpiewająco zostali Mikołajami w Kutnowskim Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/28700/03_obraz.jpg
Śpiewająco zostali Mikołajami w Kutnowskim Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/28700/08_obraz.jpg


Muzyczne prezenty swoim bliskim i kutnowskiej publiczności dali: Julia Bartmińska, Ania i Nikola Rybińskie, Gabryś Łopata,  Jakub Lempke, Robert Gajewski, Amelia Białobocka, Sabinka Kucharczyk, Tobiasz Drabik, Gabryś Łopata- Trio klarnetowe, Wiktoria i Nikola Rączki, Mateusz Włodarczyk,  Franciszek Łuczyński, Maria Magdalena Bardzińska, Gabrysia Kucharczyk, Daniel Suwała, Nikola Stępska, Jakub Krajewski,  Zuzia Olejnik, Albert Drabik, Maja Trafalska,  Lena Zdobiak, Natalia Cieślak, Amelia Aftowicz, Natalia Gabrielczyk, Oliwia Banasiak, Magdalena Lipska, Lenka Góralska, Zuzia Wawrzyńczak, Zuzia Goździk, Natalka Ciesielska, Antoś Łuczyński , Julka Kuźmińska, Asia Bregier, Ania Józefowicz i Lena Wojtczak, Elżbieta Ciska, Magdalena Jurczak, Maja Augustynowicz.

Koncert I Ty możesz zostać Mikołajem odbył się pod opieką Jadwigi Rzetelskiej już dwunasty raz. [więcej]
wandea, 07.12.2015 19:39|czytane: 1105 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sesja powiatowa: kabaret z rezydentką, sztuczna likwidacja straty, opędzlowanie szpitala
Radni na ostatnij sesji Rady Powiatu w Kutnie pytali o sytuację w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym sp. z o.o., uczciwe sprawozdanie z roku zarządzania nim przez zarząd powiatu z Krzysztofem Debichem Starostą na czele, o wizytę władz w Lubinie i zasadność wypłacania prezesowi spółki tak dużego wynagrodzenia. Dyskusja skończyła się deklaracją radnego Bartosza Serendy, że szpitala nie da sprywatyzować i przepowiedniami Marka Drabika, że wizji Debicha nikt nie poprze. O tym wszystkim przekonamy się z kolei na sam koniec roku, 30 grudnia, na kolejnej powiatowej sesji.

Starosta poinformował, że nowym przewodniczącym Rady Nadzorczej spółki został Skarbnik Powiatu, nie odniósł się jednak do pytań Marka Drabika o powód odejścia Adama Handzelewicza. 

- Nie zasłaniajcie się tajemnicą handlową. Dowiadujemy się, że podajecie wyniki szpitala posługując się pieniędzmi z nadwykonań lub nadpłaconymi na kilka lat do przodu czynszami z wynajmu szpitalnych pomieszczeń. Proszę mnie z błędu wyprowadzić czy na trzy lata czy cztery i skoro tak jest teraz, to jak będzi w innych miesiącach? Czym wtedy szpital sobie pomoże?- pytał radny Kłopotowski. - Czy na bieżąco opłacane są energia elektryczna i ciepło? Ile jest ugód z wierzycialami? Ilu już puka do szpitala? Pojawiła się też informacja o pilnym zaciągnięciu kredytu.

Sesja powiatowa: kabaret z rezydentką, sztuczna likwidacja straty, opędzlowanie szpitala, ./upload/articles_pakiety/28707/01_obraz.jpg
Sesja powiatowa: kabaret z rezydentką, sztuczna likwidacja straty, opędzlowanie szpitala, ./upload/articles_pakiety/28707/02_obraz.jpg
Sesja powiatowa: kabaret z rezydentką, sztuczna likwidacja straty, opędzlowanie szpitala, ./upload/articles_pakiety/28707/03_obraz.jpg


- Wymagalnych zobowiązań jest, 1,6 mln złotych. Wynajmujący powirzchnię płacą czynsz na bieżąco. W grudniu przedstawimy wam kompleksową informację i tak to będzie dużym osiągnięciem, możemy już po roku takie rozwiązania państwu przedstawić - odpowiadał Krzysztof Debich. - Wtedy zobaczycie że wasze doświadczenia przez analogię są gdzieś z boku, my chcemy dojść do rozwoju. Zaciągnięcie zobowiązania przez szpital musi służyć spłacie istniejących zobowiązań. Trzeba zamienić jedno zadłużenie drogie krótkotrwałe na długotrwałe i jesteśmy blisko przedstawienia takiej informacji. Trwa dopinanie kontraktu przez szpital do miesiąca czerwca. Na pewno kwota 10 mln zł służyć będzie spłacie zobowiązań.

Debich potwierdził informacje, że firmy wynajmujące pomieszczenia zapłaciły na kilka lat czynsz ale za lata po roku 2020 czyli przedłużyły tym samym okres wynajmu. Skumulowane spłaty za kilka lat nie dotyczą zatem najbliższych lat, oprócz tej kwoty będą co miesiąc zatem płaciły czynsz na bieżąco. To właśnie pozwoliło na zwiększenie przychodów po stronie szpitala i dało możliwość osiągnięcia mniejszej straty bieżącej, a nawet wyniku dodatniego. 

- Pamiętajmy, że mamym pwne decyzje wiszące w powietrzu, do końca 2016 roku mamy zapewnić nowy system przeciwpożarowy. Problemem szpitala nie jest bieżące funkcjonowanie tylko potrzeby jakie ma, a zarząd spółki przedstawił nam je na kwotę 45 mln zł - mówił Debich. - W najbliższym czasie zarząd przedstawi program medyczny i potrzeby rozwoju. [więcej]
wandea, 07.12.2015 17:45|czytane: 2102 razy|54 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Eleni w Żychlinie
5 grudnia  na scenie Żychlińskiego Domu Kultury wystąpiła polska piosenkarka pochodzenia greckiego- Eleni. Podczas trwającego blisko dwie godziny koncertu piosenkarka zaczarowała publiczność delikatnością i subtelnością swojego głosu.

Eleni w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/28709/01_obraz.jpg
Eleni w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/28709/02_obraz.jpg
Eleni w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/28709/03_obraz.jpg


Eleni zaśpiewała swoje największe przeboje sprzed lat  :”Za wszystkie noce i dni”, „Miłość jak wino”, „Na miłość nie ma rady”. Pojawiło się też kilka nowych utworów z najnowszej płyty. Nie zabrakło oczywiście bisów oraz spotkania piosenkarki z fanami. [więcej]
kultura, 07.12.2015 15:30|czytane: 1103 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Kultura Musi Być!
Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem
Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom eKutno.pl pragnącym pochwalić się fascynacjami, swoim hobby. Chcemy w nim... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
W lipcu w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza w lipcu na filmy animowane, hooror, thriller, premierę filmu wojennego i Małej Wielkiej Stopy. 30.06.2017-05.07.2017  od piątku do niedzieli godz.16.00 AUTA 3  2D dubbing (animowany/familijny, czas 107 min) godz.18.00... [więcej]
Sport
Kolejny sezon KDK Kutno w Ekstraklasie
Zakończyły się drużynowe mistrzostwa Polski w brydżu sportowym. W sezonie 2016/2017 tytuł mistrzowski zdobyła drużyna RAL Poznań. Kutnowscy brydżyści KDK1 po zwycięstwach w fazie play-off nad AZS Warszawa 220:118 i Piastem Skawina 204:153 ostatecznie zajęli 11 miejsce w kraju i... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Kredyt pożyczka CHWILÓWKA w 15 min Potrzebujesz gotówki na nieprzewidziane wydatki? Chcesz spłacić swoje zaciągnięte chwilówki? Chcesz spłacić swojego komornika? U nas dostniesz pożyczkę! Najlepsza oferta na rynku! Najniż... [czytaj więcej]
Pergotendy - nowoczesne zadaszenia Pergotendy - funkcjonalne zadaszenia tarasów. Jest to unikalna forma ochrony przed słońcem i deszczem i jak i również sposób na wygospodarowanie kawałka cienia, tak potrzebnego w upalne dni... [czytaj więcej]
Młoda pozna pana Młodziutka studentka spotka się ze zdecydowanym oraz zadbanym Panem na niezobowiązujący seks. Wymagana dyskrecja, kultura oraz higiena osobista :) Spotkania na początek u mnie w mieszkaniu lub w ... [czytaj więcej]
Pomoc kuchni Zatrudnię pomoc do kuchni! Praca w trybie zmianowym. Godziwe wynagrodzeniernrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dypozycyjnośćrn-uczciwośćrn-doświadczenie w branżyrnZainteres... [czytaj więcej]
Zatrudnię kucharza/kucharkę Zatrudnię kucharza/kucharkę na pełny etat do pracy w restauracji hotelowej!rnPraca na pełny etat, w trybie zmianowym.rnrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dyspozycyjnośćrn-uc... [czytaj więcej]
Kupię książki Kupię komplet książek do I klasy liceum o profilu technik logistyk... [czytaj więcej]
Dodatkowy zarobek - marketing sieciowy WitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. Um... [czytaj więcej]
szambo zbiorniki betonowe atest transport gwarancja Oferuję zbiorniki betonowe ekologiczne z przeznaczeniem na:rn- szambo,rn- szambo ekologicznern-ścieki,rn-gnojówkę,rn-gnojownicę,rn-deszczówkę,rn-ziemianki itp.rnZbiorniki o wielkości 4,6,8,10 ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
REKRUTER DS. PRACOWNIKÓW UKRAISKICH Rekruter ds. pracowników ukraińskich Obowiązki • Pozyskiwanie pracowników z Ukrainy • Weryfikację i selekcję aplikacji kandydatów zgodnych z poszukiwanym profilem • Budowanie i utrzym... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
Zagubiony piesek W okolicy ostatniego przystanku autobusu nr.7, w Muchnowie, blaka sie maly czarny piesek, nie ma jeszce roku. Moze ta droga znajdzie sie wlasciciel lub ktos kto zna pieska.... [czytaj więcej]
opiekunka do dziecka od września Poszukuję opiekunki do dziecka przedszkolaka, która jest osobą odpowiedzialną, sympatyczną, z podejściem do dziecka i posiada doświadczenie w opiece nad dziećmi w wieku 3-5, niepalącą. Mile ... [czytaj więcej]
ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ ZATRUDNIĘ OD ZARAZ KIEROWCĘ TEL. 570 849 437... [czytaj więcej]
sprzedam mieszkanie 61,3m Sprzedam mieszkanie własnościowe o powierzchni 61,3m mieszczące się na 1 piętrze na osiedlu Łąkoszyn. Mieszkanie po remoncie wymieniona hydraulika, okna PCV, podłoga panele i kafelki, na ścia... [czytaj więcej]
Odzież ciążowa i odzież XXI .plac Manhattan box 73 Oferuje odzież ciążowa i odzież XXI plac Manhattan box 73... [czytaj więcej]
Poklikam !!!! Witam serdecznie . Poklikam w wolny czas sms,y lub na gadu gadu z kobietami z Kutna i okolic stan cywilny B/Z. ( Mile widziane Ukrainki mieszkające w Kutnie ) Pozdrawiam Panie i Tylko Panie !!!... [czytaj więcej]
Kocięta szukają domu Cztery 7-tygodniowe kocięta, przebywające od urodzenia w mieszkaniu, poszukują nowego domu. Są bardzo wesołe i towarzyskie. Korzystają z kuwety i potrafią już jeść samodzielnie. ... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Tobiasz Fa]ewski:
53 sekund temu
Brawo Jarzębinki! Najzdolniejszy zespół młodych talentów!
Aaron, Skalski:
14 minut temu
Nie ma wyszczególnionej endokrynologi
Prokop Szołucha:
60 minut temu
Ten pan Łuczak prezes PEC to nie przypadkiem mąż pani Łuczak, obecnie głównej ksiegowej PUP, wcześniej prezeski szpitala i jeszcze wczesniej audytorki czy kontrolerki w UM.
Karol Riviere:
2 godzin temu
"PRAWDZIWA CNOTA KRYTYK SIĘ NIE BOI." AWRUK! Kto pożarł nasze komentarze? Kto zamyka przed nami OKNA eKutna? Kto jest tym złoczyńcą? Kto jest prowokatorem? Kto jest egzekutorem? Kto jest katem? Kto Jest ofiarą? Co tu jest grane? Co tu się dzieje? Co tu się narobiło? Tęsknota! Smutek! Żal! Nigdy nie mówi się nigdy. Nigdy nic nie wiadomo. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Na nawrócenie, oświecenie, przyjaźń, miłość, pokutę, przeprosiny i naprawę szkód i krzywd nigdy nie jest za późno. Jak się nie ma co się lubi, to się nic nie lubi. Albo wszystko! Albo nic! Albo seks, mamona i ciuch? Albo miłość światłość i duch? Trzeba wybierać! Albo rybka? Albo akwarium? Albo pieniądze? Albo życie? Trudne to wszystko jest do ogarnięcia? A wybory są najtrudniejsze! Co wybieramy? EKutno, PTO"R" i NADZIEJĘ? Czy "Nie chcem ale muszem", "Alleluja i do przodu", "Róbta co chceta" i „Obiecanki-cacanki (a głupiemu radość)”? Kto się długo namyśla, nie zawsze rzecz najlepszą wybierze. Raz kozie śmierć!... Ja już wybrałem!.... Dziękuję Pani Olu!!!... Kończę już pisanie głupot..... Boję się trefnych prowokatorów: niedorozwiniętego lekarza psychiatry i nadpobudliwego lekarza seksuologa, którzy swoimi komentarzami doprowadzili do bardzo groźnej, niebezpiecznej zadymy na tym forum. Ale, póki co, sytuacja już została opanowana. Bogu dziękujmy! Ducha nie gaśmy!.... !!!!! NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI.....!!!!! Całą noc nie mogłem zasnąć. Teraz się trochę uspokoiłem. Idę spać. Jak się wyśpię, to zobaczę co wy tu nawypisywaliście na moim ulubionym eKutno. Pa pa, nieznośne aniołeczki! Pa pa!
Gustaw Wawrzek:
2 godzin temu
Gratulacje !!!!
Mateusz Sopielka:
2
 · 
2 godzin temu
a TAKA miała być AMERYKA -II stopień ????
Lucjusz Plater:
3 godzin temu
Nie rozumiem, jakie głosowanie, jaki plebiscyt na policjanta? Za swoją pracę dostaje pieniądze czy pracuje za darmo
Felicjan Matliński:
3 godzin temu
Który z oddziałów kutnowskiego szpitala nie wszedł do sieci, czy weszły wszystkie?
Filip Kocieł:
2
 · 
3 godzin temu
I stopień czyli najniższy.
Gwidon Sypajło:
4 godzin temu
Może się z narcyzmu wyleczą dzięki temu
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Wróć,winno być natomiasdeco /art -deco...
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Natomias/winno być natomiasd
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Walenty Wielki- ludzie z Margaryny na temat PRĄDU najlepiej by było ,żeby się nie wypowiadali,również dla nich. Podpowiem jedynie ,że przy odrobinie szczęścia( a tacy z reguły je mają) w jedną z dziurek mogą włożyć nawet ... Natomias kombinować przy obydwu dziurkach odradzam nawet złodziejom komentarzy ! A przez grzeczność i zasady obowiązujące na e-Kutno nie wspomnę co można zrobić drutem w innych dziurkach...absolwent Staszica,sympatyk WNZK
Doroteusz Błażewski:
4 godzin temu
W tym mieście ludzie przez cały czas robieni są w chu...Zawsze, bo się boją odezwać. Dziś zebranie w spółdzielni. Ciekawe czy ktoś powie prawdę czy znów poklepią pa na prezesa.
Tymon Solipsa:
2
 · 
4 godzin temu
Na SGGW? A tutaj na miejscu takie renomowane uczelnie?
Mirosława Marcinek:
5 godzin temu
Na razie to się nauczyciceli z prywatnej ośmieszyli z tą napinką. Co to miało nie być - Staszic miiał paść, Kasprowicz też, a prywatna miała być potęgą. Dużo godzin będą mieli ci wybitni nauczyciele...
Oktawian Hakuba:
5 godzin temu
Ktoś się nie potrafi pogodzić z faktami, Pomysł nie wypalił i tyle, Jak się rozejdzie, że nitk tam się nie chce uczyć, w przyszłtm roku chętnych będzie jeszcze mniej.
Bogusław Passakas:
6 godzin temu
Ze swoich nie dadzą , nie martw się.
Narcyz Kaliszer:
6 godzin temu
Na stronie kutnowskiej policji figuruje jako I zastępca komendanta.Nie rozumię,jest jeszcze policjantem i startuje w konkursie.
Adrian Kwietniewski:
3
 · 
11 godzin temu
Okazy niesamowite.
Fakt Kutno mogłoby mieć swoje muzeum.
Ja sam nad rzeką Ochnią znalazłem skamieniałe muszelki.
Ale to co widzę na zdjęciach P. Leszka to coś niesamowitego co natura może wytwarzać.Najciekawsze artykuły
 ·  23
4 dni temu
Miejskie obrazki. Smród na osiedlu w centrum miasta
 ·  50
5 dni temu
Przemysław Zawadzki nadal dyrektorem Dąbrowszczaka. W czwartek konkurs na dyrektora Troczewskiego
 ·  119
5 dni temu
Radosław Bieniek szefem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w mieście
 · 
6 dni temu
Dni Pola w Strzelcach
 ·  56
6 dni temu
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
 ·  90
7 dni temu
(Aktualizacja) Kto wylewa słoną substancję na pobocza w gminie Krzyżanów?
 ·  14
8 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
8 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
9 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
9 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
14 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
14 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
15 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
19 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
19 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
19 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
21 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
22 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
23 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
23 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
23 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
24 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
24 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
24 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności