eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 24.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Policjanci mogą agitować w wyborach. Protest wyborczy oddalony
Pod koniec października w związku z uzupełniającymi wyborami do Rady Miasta Kutna otrzymaliśmy pytania Czytelników dotyczące radnego miejskiego i jednocześnie policjanta, dzielnicowego Łukasza Walczaka, który agitował wraz z dr Jackiem Saramonowiczem wówczas kandydatem do tejże rady podczas kampanii wyborczej. Panowie wspólnie odwiedzali z ulotkami mieszkańców Kutna w okręgu 7 i jednocześnie części objętej działaniami dzielnicowego. Czytelnicy przy tej okazji pytali również o to czy policjant w ogóle może być radnym. Jak się dowiedzieliśmy informacje z artykułu stały się potem dowodami w proteście wyborczym złożonym przez dr Dariusza Stokwiszewskiego również kandydującego w wyborach uzupełniających do rady miasta. 

Policjanci mogą agitować w wyborach. Protest wyborczy oddalony, ./upload/articles_pakiety/28679/01_obraz.jpg


W październiku zapytaliśmy Komendanta Głównego Policji o komentarz w sprawie prowadzenia kampanii wyborczej innemu kandydatowi przez policjanta, jednak w tej sprawie wypowiedziała się zań rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi i sprawa została przekazana do macierzystej jednostki dzielnicowego czyli Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. Mł. insp. Joanna Kącka poinformowała wówczas, że Komendant Powiatowy Policji w Kutnie insp. Jan Kuropatwa polecił przeprowadzić postępowanie wyjaśniające mające na celu ustalenie czy nie doszło do naruszenia dyscypliny służbowej lub zasad etyki zawodowej przez dzielnicowego. Kącka wyjaśniła również, że w okresie od 8 do 16 października 2015 roku funkcjonariusz Policji przebywał na urlopie wypoczynkowym i w trakcie pobytu na urlopie  zaangażował się w kampanię wyborczą dr Jacka Saramonowicza.

Dziś otrzymaliśmy odpowiedź, że postępowanie na kutnowskiej komendzie zakończyło się 19 listopada. 
- Postepowanie wyjasniające zostało wszczęte 20.10.2015 roku. Zakończyło się 19.11.2015 r. tym, że po przeprowadzonych czynnościach wyjasniających stwierdzono, że funkcjonariusz nie złamał zasad etyki zawodowej ani dyscypliny służbowej w związku z powyższym odstapiono od wszczęcia postepowania dyscyplinarnego przeciwko niemu - informuje pokom. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno.

Z kolei wczoraj dowiedzielismy się, że zakończył się również etap postępowania związanego ze złożeniem protestu wyborczego przez dr Stokwiszewskiego.

- Kandydata we wspomnianej kampanii czynnie wspierał obecny radny Rady Miasta Łukasz Walczak. Być może nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że w/w jest funkcjonariuszem Policji w służbie czynnej, a jego rewir w znacznej części pokrywa się z obszarem obejmującym obwód głosowania, w którym Jacek Saramonowicz i Dariusz Stokwiszewski kandydowali na funkcję radnego - czytamy w proteście. - Zależność mieszkańców od dzielnicowego w pewnych kwestiach jest znaczna. Jest bardzo prawdopodobne, że policjant już samą swoją obecnością w towarzystwie kandydata na radnego „jego” obwodu, w kontekście wyborów, może wywrzeć wpływ na zachowania wyborcze mieszkańców, a nawet wyraźnie sugerować na kogo dany wyborca winien oddać swój głos. [więcej]
wandea, 03.12.2015 17:03|czytane: 1948 razy|118 komentarzy|komentuj|czytaj cały
PCC Intermodal uruchomi nowy produkt w relacji Kutno-Duisburg
PCC Intermodal, Hupac i Kombiverkehr uruchomią od stycznia 2016 nowy produkt intermodalny w relacji Kutno-Duisburg, podało PCC.

PCC Intermodal uruchomi nowy produkt w relacji Kutno-Duisburg

- Od nowego roku wspólny serwis pomiędzy Polską i Zagłębiem Ruhry będzie oferowany 4 razy w tygodniu - czytamy w komunikacie. - Z Kutna i Duisburgu kontenery mogą efektywnie dotrzeć do dowolnego miejsca za pomocą sieci partnerów na obu końcach korytarza Duisburg-Kutno.

PCC Intermodal to spółka notowana na GPW od 2009 roku. Jej działalność obejmuje organizację transportu ładunków w kontenerach w oparciu o rozkład regularnych połączeń kolejowych pomiędzy terminalami intermodalnymi [więcej]
wandea, 03.12.2015 22:02|czytane: 516 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nowa Miejska Rada Działalności Pożytku Publicznego w Kutnie
1 grudnia prezydent Kutna powołał nową Miejską Radę Działalności Pożytku Publicznego. Zasiada w niej 12 członków, w tym: 6 przedstawicieli organizacji, 3 przedstawicieli Rady Miasta oraz 3 przedstawicieli prezydenta.

Głosowanie na kandydatów do rady z organizacji pozarządowych odbywało sie od 4 do 18 listopada. Następujący kandydaci znaleźli się w powołanej przez prezydenta na nową trzyletnią kadencję radzie:  Mariusz Guzek - zgłoszony przez – zgłoszony przez Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej „SL SALOS”, Ks. Henryk Chibowski - Oratorium Bł. Michała Rua, Dawid Stanowski – Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Kutnie, Małgorzata Złotowska - Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło nr 1 w Kutnie, Małgorzata Wielkopolan Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej oraz Halina Olesińska – Łódzki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża.

W Miejskiej Radzie Działalności Pożytku Publicznego zasiądą też radni Grzegorz Chojnacki, Jan Dębski, Beata Włodarczyk. Zostali oni wyznaczeni na ostatniej sesji rady miasta. Zbigniew Burzyński, prezydent miasta z kolei desygnował swoich przedstawicieli i są nimi: Edyta Michalska – Zastępca Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Ewidencji Działalności Gospodarczej,  Paulina Matysiak [więcej]
wandea, 03.12.2015 15:24|czytane: 915 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jak skutecznie ubiegać się o dotację? ARRK prowadzi szkolenia dla przedsiębiorców
Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. zaprasza na szkolenie na temat "Jak skutecznie ubiegać się o dotację". Szkolenie skierowane jest do przedsiębiorców, w tym przede wszystkim osób zaangażowanych w proces ubiegania się o dotację.

Szkolenie i warsztaty z zakresu opracowywania wniosków unijnych oraz zasad efektywnego aplikowania o dofinansowanie w praktyce odbędą się w dniach 10-11 grudnia w siedzibie ARRK S.A. przy ul. Wyszyńskiego 11.

Szczegółowy plan szkolenia i karta zgłoszeniowa na stronie www.arrk.pl  [więcej]
wandea, 03.12.2015 12:21|czytane: 530 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Miejskie obrazki. Brudna jesień w Kutnie w pełni
Czytelnik eKutno.pl nadesłał do redakcji zdjęcia jesieni w Kutnie jako przykład braku rzetelnego sprzątania w mieście. Po weekendzie warto posprzątać.

Miejskie obrazki. Brudna jesień w Kutnie w pełni , ./upload/articles_pakiety/28676/03_obraz.jpg
Miejskie obrazki. Brudna jesień w Kutnie w pełni , ./upload/articles_pakiety/28676/06_obraz.jpg
Miejskie obrazki. Brudna jesień w Kutnie w pełni , ./upload/articles_pakiety/28676/09_obraz.jpg


Jedynym komentarzem może być prośba do kutnowskiego magistratu o zwrócenie uwagi na pracę służb sprzątających. [więcej]
pismak, 03.12.2015 12:13|czytane: 1414 razy|30 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Finał SZLACHETNEJ PACZKI zbliża się wielkimi krokami! Na darczyńców czeka jeszcze 10 rodzin
12 i 13 grudnia w całej Polsce odbędzie się Finał SZLACHETNEJ PACZKI, czyli czas kiedy przygotowana pomoc trafia do rodzin.

Finał SZLACHETNEJ PACZKI zbliża się wielkimi krokami! Na darczyńców czeka jeszcze 10 rodzin, ./upload/articles_pakiety/28677/01_obraz.jpg


- Wyzwaniem na dzień dzisiejszy jest zaspokojenie dobrze rozeznanych potrzeb rodzin bądź osób samotnych, które pomocy potrzebują, choć o nią nie prosiły. Dlatego szukamy Darczyńców, którzy nam w tym pomogą - mówi Justyna Szadkowska, lider Szlachetniej Paczki w Rejonie Kutno.

Darczyńcy przeważnie przygotowują paczki nie sami, lecz w grupach, ze swoją rodziną, przyjaciółmi, kolegami z pracy czy studiów. Darczyńcami zostają całe klasy szkolne, stowarzyszenia i firmy. Średnio SZLACHETNĄ PACZKĘ dla jednej rodziny przygotowuje 36 osób. [więcej]
wandea, 03.12.2015 11:58|czytane: 616 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Mikołajki w Aquaparku Kutno[więcej]
wandea, 03.12.2015 11:51|czytane: 428 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sukcesy słuchaczy ZSCKR w Mieczysławowie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łodzi ogłosiła wyniki egzaminów zawodowych w sesji jesiennej.  Uczestnicy kursu kwalifikacyjnego z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Macieja Rataja w Mieczysławowie w stu procentach zdali egzamin zawodowy w kwalifikacji R.03 – prowadzenie produkcji rolniczej. W ten sposób słuchacze zdobyli kwalifikacje rolnicze niezbędne do prowadzenia gospodarstwa i pozyskiwania środków z funduszy unijnych.

Sukcesy słuchaczy ZSCKR w Mieczysławowie, ./upload/articles_pakiety/28674/01_obraz.jpg
Sukcesy słuchaczy ZSCKR w Mieczysławowie, ./upload/articles_pakiety/28674/02_obraz.jpg
Sukcesy słuchaczy ZSCKR w Mieczysławowie, ./upload/articles_pakiety/28674/03_obraz.jpg


Jednocześnie ZSCKR im. M. Rataja w Mieczysławowie zaprasza osoby dorosłe na kurs w kwalifikacji R.16 – nadzorowanie i organizacja produkcji rolniczej, dający tytuł technika rolnika. Nauka w ramach kursów jest bezpłatna i odbywa się w soboty i niedziele. [więcej]
wandea, 03.12.2015 11:44|czytane: 1170 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zawodnicy i trener Polfarmexu Kutno odwiedzili podopiecznych ośrodka
Koszykarze Polfarmexu Kutno gościli w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 1 w Kutnie. W spotkaniu z wychowankami udział wzięli zawodnicy Farmaceutów: Grzegorz Grochowski i Michał Gabiński oraz trener Jarosław Krysiewicz. Wizyta odbyła się w ramach Europejskiego Tygodnia Koszykówki Olimpiad Specjalnych i miała na celu integrację środowiska koszykarskiego z młodzieżą.

Zawodnicy i trener Polfarmexu Kutno odwiedzili podopiecznych ośrodka, ./upload/articles_pakiety/28673/01_obraz.jpg


Spotkanie rozpoczęło się od odegrania oficjalnego hymnu Olimpiad Specjalnych. Następnie wychowankowie wchodzący w skład drużyny Lwów Kutno, która w miniony weekend wywalczyła srebrny medal na Ogólnopolskim Turnieju Piłki Koszykowej odebrali z rąk trenera Krysiewicza i dyrektor ośrodka pamiątkowe szaliki. W dalszej części spotkania młodzież miała szansę zadawania zawodnikom pytań oraz ćwiczenia koszykarskich umiejętności pod okiem swoich ulubieńców. Po części oficjalnej nadszedł czas na wspólne zdjęcia, rozdawanie autografów oraz możliwość wykonania sobie tzw. „selfie” z obecnymi koszykarzami. [więcej]
pismak, 03.12.2015 10:21|czytane: 495 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
I ty możesz zostać Mikołajem w niedzielę
Kutnowski Dom Kultury zaprasza 6 grudnia o godz. 14.00 na mikołajkowy koncert finałowy. Jak co roku na scenie KDK dzieci, zaprezentują piosenkę, wierszyk lub układ taneczny dla swoich najbliższych.

I ty możesz zostać Mikołajem w niedzielę, ./upload/articles_pakiety/28670/01_obraz.jpg


Bilety w cenie 5 zł do nabycia w kasie KDK, CTMiT oraz w sprzedaży ONLINE. [więcej]
wandea, 03.12.2015 08:53|czytane: 940 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Akcja profilaktyczna podczas Światowego Dnia AIDS
We wtorek, 1 grudnia w ramach Światowego Dnia AIDS w Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Kutnie odbyła się akcja profilaktyczna, podczas której uczniowie zapoznali się z problematyką HIV/AIDS.

Akcja profilaktyczna podczas Światowego Dnia AIDS, ./upload/articles_pakiety/28660/01_obraz.jpg
Akcja profilaktyczna podczas Światowego Dnia AIDS, ./upload/articles_pakiety/28660/02_obraz.jpg
Akcja profilaktyczna podczas Światowego Dnia AIDS, ./upload/articles_pakiety/28660/03_obraz.jpg


Młodzież uzyskała informację na temat rozróżniania stanu zakażenia i choroby, znajomości bezpiecznych kontaktów z zakażonymi. W ramach solidarności z ludźmi chorymi na AIDS, każdy miał przypiętą tym dniu czerwoną kokardkę. [więcej]
wandea, 03.12.2015 09:00|czytane: 471 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Starosta dał zgodę na budowę, Boczkaja nie komentuje. Utrudnienia na Sobieskiego do piątku
Dziś Mariusz Nowogórski, mieszkaniec Kutna spotkał się z wiceprezydentem Jackiem Boczkają w sprawie opisywanych przez nas wczoraj utrudnień w ruchu drogowym na tej ulicy i uciążliwości oraz obaw mieszkańców jakie niesie ze sobą budowa apartamentowca.  Trwa budowa przyłącza kanalizacji deszczowej i na podstawie zmian w organizacji ruchu odcinek ulicy Sobieskiego od skrzyżowania z Kołłątaja, w kierunku parku Traugutta jest zamknięty, wyznaczono objazdy. Utrudnienia mają trwać do piątku. Mieszkańcy nie mogą dojechać do swoich posesji i są zaskoczeni, ponieważ nie zostali przygotowani na tygodniowe kłopoty ani przez inwestora, ani przez Urząd Miasta Kutna.

We wtorek jeden z mieszkańców poruszył ten temat na rozmowie z Jackiem Boczkają, zastępcą prezydenta Kutna oraz próbował poruszyć ogólne obawy sąsiadów nowej inwestycji.

17 grudnia 2014 roku pan Mariusz zwrócił się na piśmie do Urzędu Miasta Kutna z zastrzeżeniem do budowy wielokondygnacyjnego apartamentowca z garażami i parkingiem przy ulicy Sobieskiego. Podnosił w piśmie kwestie zasłaniania światła przez tak duży budynek okolicznym mniejszym w zabudowie parterowej, planowanie parkingu na 14 aut, ze względu na kumulację spalin, hałas w dzień i w nocy spowodowany przez ruch tych samochdów. Mieszkaniec pisał również o tym, że w sytuacji kiedy w każdym domku jest ogrzewanie piecowe, węglowe sytuacja ta nie wpłynie na roszczenie ze strony inwestora zmiany sposoby ogrzewania przez sąsiadów apartamentowca. Nowogórski wnosił również o uzyskanie statusu strony i aby każdy właściciel domku obok mógł nią być.  

Starosta dał zgodę na budowę, Boczkaja nie komentuje. Utrudnienia na Sobieskiego do piątku, ./upload/articles_pakiety/28650/01_obraz.jpg
Starosta dał zgodę na budowę, Boczkaja nie komentuje. Utrudnienia na Sobieskiego do piątku, ./upload/articles_pakiety/28650/03_obraz.jpg
Starosta dał zgodę na budowę, Boczkaja nie komentuje. Utrudnienia na Sobieskiego do piątku, ./upload/articles_pakiety/28650/07_obraz.jpg


Odpowiedź zastępcy prezydenta Kutna Jacka Boczkai otrzymał pan Mariusz pod koniec września 2015 roku. Dziś mieszkaniec mówił o bardzo długim czasie oczekiwania na odpowiedż. Co więcej wiceprezydent pisze w niej, że 30 stycznia 2015 wydano pozytywną decyzję w sprawie inwestycji a mieszkaniec miał 14 dni na odwołanie a tego nie zrobił. Tym samym decyzja uprawomocniła się 27 lutego br. Resztę spraw poruszonych Boczkaja uznał za daleko wykraczające poza kompetencje Urzędu. 

Dziś mieszkaniec wrócił do generalnego pytania kto wydał zgodę na budowę tego typu obiektu przy żydowskim cmentarzu, wśród zabudowy parterowej i przy skrzyżowaniu. Mieszkańców bulwersuje fakt niewielkich odległości balkonów, okien od okolicznych podwórek, niewielkie odległości, które pozostaną na przejazd samochodów na parking w głębi nieruchomości przy cmentarzu żydowskim. Oczywiście zastępca prezydenta uznał pytanie za retoryczne, ponieważ nie samorząd miejski wydaje pozwolenia na budowę tylko Starosta Kutnowski. 

- Jak się pan prezydent ustosunkuje do tego, że pomimo zastrzeżeń budowa trwa?- zapytał mieszkaniec.
- Nie będę się ustosunkowywał do tego. Jeśli zostało wydane pozwolenie zgodnie z przepisami, miasto jedynie wydaje decyzję o warunkach zabudowy, pozwolenie na budowę zostało wydane zgodnie z przepisami - odpowiedział Boczkaja.
- Budynek miał być parterowy, potem wyszło inaczej, ludzie się odwoływali ...
- Ale proszę miasta w to nie mieszać. Miasto nie ma nic do pozwolenia na budowę - nie dał dokończyć panu Mariuszowi wieceprezydent.-  Możemy rozmawiać o zamknięciu drogi. Została zatwierdzona czasowa organizacja ruchu, to też wydaje starosta, wszystkie uzgodnienia są zrobione, więc my wydaliśmy pozwolenie na zajęcie pasa ruchu drogowego. Objazdy są porobione, znaki są porobione. Jak kierowcy jeżdżą na pamięć i nie uważają na znaki to ich sprawa. 
- To pójdziemy do Starosty. Tak jeźdżą na pamięć, tylko że tam na skrzyżowaniu nie ma dobrego oświetlenia, znaków nie widać i pierwszego dnia wielkie korki były i policja - wtrącił mieszkaniec. [więcej]
wandea, 02.12.2015 17:09|czytane: 2395 razy|25 komentarzy|komentuj|czytaj cały
KABARET POD WYRWIGROSZEM w Żychlinie
Żychliński Dom Kultury serdecznie zaprasza 8 stycznia o godz.20.30 na KABARET POD WYRWIGROSZEM.

KABARET POD WYRWIGROSZEM w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/28668/01_obraz.jpg


Cena biletu 50 zł, bilety do nabycia w sekretariacie ŻDK. [więcej]
kultura, 02.12.2015 17:39|czytane: 533 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kutnowscy mundurowi nagrodzeni
Asp. Konrad Machnik z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie oraz sekc. Michał Filipiak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie odebrali wczoraj nagrody w finale XVI konkursu „Najlepszy policjant i strażak województwa łódzkiego 2015”.

Kutnowscy mundurowi nagrodzeni, ./upload/articles_pakiety/28666/01_obraz.jpg
Kutnowscy mundurowi nagrodzeni, ./upload/articles_pakiety/28666/02_obraz.jpg


Wczoraj, 1 grudnia w Patio Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla najlepszych policjantów i strażaków województwa łódzkiego. Odznaczono 41 funkcjonariuszy, w tym 22 policjantów i 19 strażaków. Asp. Konrad Machnik znalazł się wśród najlepszych dzielnicowych, a sekc. Michał Filipiak został Honorowym Dawcą Krwi PSP w 2015 roku. [więcej]
redaktor, 02.12.2015 16:01|czytane: 1469 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mikołajki w Żychlinie


[więcej]
wandea, 02.12.2015 17:37|czytane: 479 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wiesław Bryłka: Strategia zarządzania szpitalem jest błędna
Na sesji Rady Powiatu w Kutnie w poniedziałek przewodniczący Marek Jankowski przeczytał pismo Stowarzyszenia Ogólnopolska Inicjatywa Obywatelska o sytuacji kutnowskiego szpitala skierowane do radnych. 

Wiesław Bryłka: Strategia zarządzania szpitalem jest błędna , ./upload/articles_pakiety/28665/01_obraz.jpg
Wiesław Bryłka: Strategia zarządzania szpitalem jest błędna , ./upload/articles_pakiety/28665/02_obraz.jpg


Przytaczamy jego treść na prośbę Wiesława Bryłki, prezesa Stowarzyszenia. [więcej]
redaktor, 02.12.2015 15:17|czytane: 1228 razy|23 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mikołajki w Kinie KDK
Kutnowski Dom Kultury zaprasza do Kina na Mikołajki w sobotę 5 grudnia. W programie ostatni w tym sezonie seans Listów do M. 2. 

Mikołajki w Kinie KDK

[więcej]
kultura, 02.12.2015 17:45|czytane: 507 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Spotkanie z malarką Agnieszką Sapińską
Zespół Szkół nr 4 im. Zygmunta Balickiego w Kutnie-Azorach zaprasza społeczność lokalną na spotkanie z malarką Agnieszką Sapińską, mieszkanką Piątku.

Spotkanie z malarką Agnieszką Sapińską, ./upload/articles_pakiety/28579/01_obraz.jpg


Spotkanie odbędzie sięw piątek, 4 grudnia o godzinie 17.00 w ZS nr 4. Wstęp wolny. Na spotkaniu będzie można kupić obrazy malarki. [więcej]
wandea, 02.12.2015 13:58|czytane: 574 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl BEZPŁATNE WARSZTATY dla Seniora AktywnaBabcia.pl
Interesujące wykłady z różnych dziedzin, masa dobrej zabawy oraz miło spędzony czas- to wszystko ma dla Was w ramach projektu AktywnaBabcia.pl. Już w lutym w Kutnie BEZPŁATNE WARSZTATY dla Seniora. Wejdź na stronę aktywnababcia.pl i zarejestruj się.

Pod patronatem eKutno.pl BEZPŁATNE WARSZTATY dla Seniora AktywnaBabcia.pl, ./upload/articles_pakiety/28663/01_obraz.jpg


Projekt AktywnaBabcia.pl powstał z myślą o osobach powyżej 55 roku życia. Podczas BEZPŁATNYCH WARSZTATÓW, które będą odbywały się w całej Polsce oraz m.in. w Kutnie, zaproszeni przez nas specjaliści oraz nasi Partnerzy, będą prowadzić wykłady przydatne w życiu Seniora. Zdrowie i uroda, bezpieczeństwo, farmacja to tylko z kilka z wielu tematów, które będziemy poruszać na spotkaniach. Nie obędzie się również bez konkursów i atrakcyjnych nagród, sponsorowanych przez naszych Partnerów. A wszystko to stworzyliśmy, by umilić Wam czas, przekazać parę cennych informacji i pokazać wszystkim, że życie Seniora nie jest nudne!!

12 lutego 2016r. w Kutnie. Więcej informacji co do godziny oraz miejsca niebawem. [więcej]
wandea, 02.12.2015 10:49|czytane: 574 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bezpłatne nauka jazdy na łyżwach na miejskim lodowisku
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie od soboty 5 grudnia prowadzi bezpłatne nauki jazdy na łyżwach.

Lekcje będą się odbywały na Lodowisku Miejskim w Kutnie, pod okiem doświadczonego instruktora. Zapraszamy chętnych w każdym wieku, w soboty pomiędzy godz. 11:00 a 12:00. [więcej]
wandea, 02.12.2015 10:43|czytane: 579 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kiermasz bożonarodzeniowy we Włocławku
Przed nami radosny czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom miłośników rodzimych wyrobów, organizuje już po raz dwunasty kiermasz bożonarodzeniowy, na który zaprosiło twórców ludowych i rękodzielników. Można będzie od nich nabyć tradycyjne oraz współczesne, ale ręcznie wykonywane ozdoby i przedmioty, które ucieszą niejedną obdarowaną nimi osobę.

Kiermasz bożonarodzeniowy we Włocławku , ./upload/articles_pakiety/28661/01_obraz.jpg


Kiermasz odbędzie się w niedzielę 6 grudnia w godz. 10.00-15.00, w Muzeum Etnograficznym przy ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6.

Na stoiskach przygotowanych przez ponad 50 wystawców pojawią się bombki, łańcuchy, aniołki, gwiazdki, mikołaje, kartki świąteczne, stroiki i choinki, obrusy, serwety, bieżniki, rzeźby, świeczniki, wyroby garncarskie, deski kuchenne, torby, biżuteria, kosmetyki, zabawki itp. [więcej]
kultura, 02.12.2015 10:03|czytane: 448 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Tomasz Rzymkowski z Kutna w Krajowej Radzie Sądownictwa
Kutnowianin, Tomasz Rzymkowski, Poseł Kukiz'15 został wybrany przez Sejm do Krajowej Rady Sądownictwa, konstytucyjnego organu stojącego na straży niezależności sądów i niezawisłości sędziów, który m.in. opiniuje akty normatywne dotyczące sądownictwa i ocenia kandydatury na urzędy sędziowskie.

Krajowa Rada Sądownictwa liczy 25 osób, posłowie wybierają czterech z nich. Oprócz Rzymkowskiego członkami KRS zostali Borys Budka (PO), [więcej]
wandea, 02.12.2015 09:45|czytane: 877 razy|16 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sara Sobolewska ze "Staszica" Mistrzynią Ortografii Powiatu Kutnowskiego
W Zespole Szkół Nr 1 w Krośniewicach w poniedziałek odbyła się XIV edycja konkursu "Mistrz Ortografii Powiatu Kutnowskiego". Tradycyjnie, honorowy patronat nad konkursem objęli: Burmistrz Krośniewic oraz Starosta Kutnowski.

 Sara Sobolewska ze
 Sara Sobolewska ze


Konkurs przygotowany został przez nauczycielki języka polskiego: Sylwię Ławniczak, Aleksandrę Marciniak, Grażynę Modlińską, Urszulę Herłazińską oraz Julitę Szczepankiewicz, tekst dyktanda opracowała Sylwia Ławniczak.

Oto zwycięzcy konkursu:
I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii Powiatu Kutnowskiego zdobyła Sara Sobolewska z Zespołu Szkół nr 1 im. S. Staszica w Kutnie  – 90 punktów
Nagrodę  specjalną, ufundowaną  przez Burmistrza Krośniewic, zdobyła Dominika Lubasińska z Zespołu Szkół Nr 1 w Krośniewicach - 90 punktów
II miejsce zajęła Dominika Lubasińska z Zespołu Szkół Nr 1 w Krośniewicach - 90 punktów
III miejsce zajęła Sylwia Michalak z I Liceum Ogólnokształcącego im. J.H. Dąbrowskiego w Kutnie – 87 punktów [więcej]
wandea, 02.12.2015 09:31|czytane: 993 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Akcja Zima: Potrzebna ciepła odzież i koce
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kutnie organizuje „Akcję Zima 2015/2016", a w jej ramach zbiórkę ciepłej odzieży dla osób zagrożonych wychłodzeniem lub zamarznięciem.

Potrzebne są: swetry, kurtki, czapki, rękawiczki i buty, również koce i pościel. Niepotrzebną odzież można przekazać do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kutnie przy ul. Warszawskie Przedmieście 10A, od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 15:30. [więcej]
wandea, 02.12.2015 08:48|czytane: 427 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Od piątku Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę
Już 4, 5, i 6 grudnia odbędzie się zbiórka żywności w ramach akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę". W marketach Kutnowski Komitet Obrony Bezrobotnych wraz ze wspierającymi akcję przedstawicielami samorządu i jego instytucji, Senatu i Sejmu czy kutnowskich gimnazjów będzie czekał na Państwa dary. 

Od piątku Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę, ./upload/articles_pakiety/28655/01_obraz.jpg


Wolontariusze staną od piątku w Biedronkach, Carrefourze i Lidlu. Potrzebna jest żywność długoterminowa i słodycze. Paczki otrzymają najuboższe rodziny. W ubiegłym roku KKOB przygotował aż 1000 paczek.

Zachęcamy Czytelników eKutno.pl do zakupu choć jednego więcej towaru i przekazaniu dla bliźnich w trudnej sytuacji. [więcej]
wandea, 02.12.2015 08:45|czytane: 507 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Cezar-foto zaprasza

Cezar-foto zaprasza

[więcej]
wandea, 30.11.2015 07:53|czytane: 391 razy|komentuj|czytaj cały
Interwencja Czytelników. Uwaga kierowcy na ulicy Sobieskiego wykopy
Duży problem mają mieszkańcy oraz kierowcy na ulicy Sobieskiego w Kutnie. Wjeżdżając w ulicę przy skrzyżowaniu ze Staszica jest niewidoczne oznaczenie, że dalej są wykopy uniemożliwiające przejazd do Tarnowskiego i Chodkiewicza. Kierowcy więc jeżdżą na pamięć i przy hałdach piasku nie mają czasem jak wycofać auta. Dochodzi do niepotrzebnych spięć. Kilka razy pojawiła się Policja. 

Interwencja Czytelników. Uwaga kierowcy na ulicy Sobieskiego wykopy, ./upload/articles_pakiety/28651/01_obraz.jpg
Interwencja Czytelników. Uwaga kierowcy na ulicy Sobieskiego wykopy, ./upload/articles_pakiety/28651/02_obraz.jpg
Interwencja Czytelników. Uwaga kierowcy na ulicy Sobieskiego wykopy, ./upload/articles_pakiety/28651/03_obraz.jpg


- Nie zostaliśmy powiadomieni, że droga zostanie rozkopana, wjazdy do posesji również, jest niebezpiecznie. Policja interweniowała już kilka razy, bo po drodze poruszają się lub na niej stają samochody ciężarowe, blokując drogę - mówią mieszkańcy Żółkiewskiego i Sobieskiego. - Przy skrzyżowaniu oznaczenie jest niewidoczne, bo lampa nie działa, a na co mają się przydać oznaczenia przy samym wykopie? Powinniśmy wiedzieć wcześniej o planach inwestora, a z kolei kierowcy powinni być powiadomieni przez magistrat. 

Przy ulicy Sobieskiego wśród zabudowy jednorodzinnej, powstaje wielokondygnacyjny budynek mieszkalny z 16 lokalami. Wiadomo budowa nie trwa krótko i powoduje liczne kontrowersje i uciążliwości dla mieszkańców tamtego rejonu z racji bliskiego sąsiedztwa z ogródkami, podwórkami i wjazdami do posesji. [więcej]
wandea, 01.12.2015 19:56|czytane: 965 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dołącz do czwartej edycji Listów dla Ziemi
Listy dla Ziemi to akcja, która już na stałe wpisała się w kalendarz ogólnopolskich wydarzeń ekologicznych. Każdego roku bierze w niej udział kilkaset gmin, kilka tysięcy placówek i kilkaset tysięcy uczniów. W przyszłym roku dzieci z całej Polski po raz kolejny zasiądą do pisania listów. Do czwartej edycji akcji gminy mogą zgłaszać się już teraz!

Dołącz do czwartej edycji Listów dla Ziemi, ./upload/articles_pakiety/28638/01_obraz.jpg


Bezpłatne materiały dla szkół

To już pewne. W kwietniu przyszłego roku uczniowie z całej Polski już po raz czwarty napiszą listy dla Ziemi. Gminy, które chciałyby włączyć się w ekologiczne działania, mogą to zrobić, wypełniając formularz, znajdujący się na oficjalnej stronie Listów dla Ziemi, w zakładce Do pobrania. Uczestnicy akcji tradycyjnie otrzymają darmowe materiały edukacyjne, przydatne w przeprowadzaniu lekcji tematycznych w placówkach i promowaniu akcji.

Akcja, która łączy

Do trzeciej edycji Listów dla Ziemi, która odbyła się w 2015 roku w ramach kampanii „Nie bądź jednorazowy”, dołączyło 300 gmin, 2 360 placówek i prawie 250 tys. uczestników z całej Polski. W sumie we wszystkich dotychczasowych działaniach wzięło udział prawie 1 000 gmin, prawie 10 000 gimnazjów, szkół podstawowych i przedszkoli oraz ponad milion uczestników! [więcej]
pismak, 01.12.2015 16:14|czytane: 969 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jubileusz 5-lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku
Uniwersytet Trzeciego Wieku działający przy Żychlińskim Domu Kultury 28 listopada obchodził jubileusz 5-lecia istnienia. Na uroczystość zaproszeni zostali przedstawiciele władz miejskich, instruktorzy z poszczególnych sekcji UTW oraz wykładowcy.

Jubileusz 5-lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku, ./upload/articles_pakiety/28649/01_obraz.jpg
Jubileusz 5-lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku, ./upload/articles_pakiety/28649/02_obraz.jpg
Jubileusz 5-lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku, ./upload/articles_pakiety/28649/03_obraz.jpg


Jubileusz rozpoczął się przestawieniem teatralnym „Zebranie na Olimpie”, w którym wystąpili słuchacze z sekcji teatralnej. Następnie dyrektor ŻDK Magdalena Modrzejewska-Rzeźnicka przedstawiła 5- letnią historię działalności UTW. Pani Wanda Modrak z rady słuchaczy zaprezentowała wszystkim zebranym pokaz multimedialny, który również ukazywał wszystkie dotychczasowe wydarzenia uniwersyteckie min. wycieczki, wykłady, piesze rajdy do Oporowa, spotkania integracyjne. [więcej]
pismak, 01.12.2015 15:42|czytane: 974 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Sesja budżetowa w mieście w połowie grudnia
15 grudnia odbędzie się sesja Rady Miasta Kutna, której głównym punktem obrad będzie przyjęcie budżetu na przyszły rok.

Sesja budżetowa w mieście w połowie grudnia, ./upload/articles_pakiety/28648/01_obraz.jpg


Radni podejmą równiez uchwały w zakresie określenia wymagań, jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie ochrony przed bezdomnymi zwierzętami, prowadzenia schronisk dla bezdomnych zwierząt, określenia kryteriów w postępowaniu rekrutacyjnym do szkół podstawowych, gimnazjów i przedszkoli. 

Radni wysłuchają informacji o wykorzystanie przez Miasto Kutno funduszy pomocowych Unii Europejskiej w 2015 roku oraz zaawansowanie działań zmierzających do ich absorpcji w roku 2016, [więcej]
pismak, 01.12.2015 15:31|czytane: 551 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Spotkanie z Jerzym Gutem
Jutro, 2 grudnia o godz. 18.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Biblioteka dla biznesu".

Spotkanie z Jerzym Gutem, ./upload/articles_pakiety/28647/01_obraz.jpg


Tematykę z zakresu psychologii zarządzania poruszy Jerzy Gut, współwłaściciel Grupy Szkoleniowej Kontrakt OSH, propagator idei negocjacji i metod couchingu podnoszących standardy kierowania firmą. Współautor m.in.: "Szef to zawód","Docenić konflikt, czyli od walki i manipulacji do współpracy". [więcej]
pismak, 01.12.2015 15:17|czytane: 382 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają: Czy po wyborach posłowie spotkają się z mieszkańcami?
Świeże są jeszcze przedwyborcze obietnice. Mieszkańcy pamiętają co w kampanii wyborczej było najważniejsze dla kandydatów. Teraz chcą się dowiedzieć co jest najważniejsze dla tych, którzy posłami zostali dzięki ich głosom.

- Czy w niedługim czasie dojdzie do spotkania z mieszkańcami powiatu kutnowskiego w ważnych dla nich sprawach bezrobocia, szpitala i degrengolady wymiaru sprawiedliwości? Czy panowie będą uczestniczyć w sesjach rady powiatu szczególnie kiedy zmienić się może wkrótce struktura własności spółki lub sesjach rady miasta Kutna? - pyta pani Zdzisława z Kutna.

Pytania skierowaliśmy do posłów PiS Tadeusza Woźniaka i Grzegorza Schreibera oraz posła Kukiz 15 Tomasza Rzymkowskiego

- W obydwu sprawach moja odpowiedź będzie pozytywna. Kończymy przygotowania do otwarcia biura poselskiego, które będzie miejscem spotkań z wyborcami, a także spotkań wielu środowisk i stowarzyszeń. Z racji na liczne obowiązki poselskie, związane z początkiem nowej kadencji, proces ten trochę się przeciąga. Liczymy, że do 10 grudnia nastąpi oficjalne otwarcie biura - odpowiada poseł Rzymkowski. -  Jako poseł będę starał się uczestniczyć w sesjach organów stanowiących samorządu terytorialnego,  zwłaszcza tych, w których mój głos będzie niezwykle potrzebny. Mam już listę potencjalnych interpelacji do prezydenta Kutna - w sprawach, które z racji na faktyczny brak opozycji nie znajdują odpowiedzi na sesjach Rady Miasta Kutno. Są to problemy w większości celowo przemilczane z powodu ich negatywnego odbioru społecznego. W sprawie szpitala jestem w kontakcie z Panem Starostą Krzysztofem Debichem - liczę na współpracę dla dobra pacjentów. [więcej]
wandea, 01.12.2015 10:34|czytane: 1235 razy|17 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Konkurs ofert na realizację zadań w dziedzinie kultury
Zarząd Województwa Łódzkiego ogłasza pierwszy otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Województwa Łódzkiego z zakresu kultury, sztuki, ochrony dziedzictwa kulturowego w 2016 roku, mających na celu wzbogacanie oferty kulturalnej województwa łódzkiego oraz pielęgnowanie i rozwój polskiej tradycji kulturowej w województwie łódzkim, realizowanych poprzez 3 priorytety:

- organizowanie wydarzeń kulturalnych prezentujących dorobek światowego dziedzictwa kultury na terenie województwa łódzkiego;
- prezentowanie lokalnego i regionalnego dorobku kultury;
- realizowanie programów edukacji regionalnej (przedszkolne, szkolne i pozaszkolne), autorskich ścieżek edukacyjnych, szkoleń, konferencji oraz warsztatów skierowanych do nauczycieli.

Najważniejsze informacje o konkursie:
suma środków do rozdysponowania w konkursie - 700 000 zł
maksymalna kwota wnioskowanej dotacji - 70 000 zł
wymagany wkład własny - 10% całkowitych kosztów realizacji zadania (wkład finansowy – minimum 8% całkowitych kosztów realizacji zadania)
do kiedy trwa nabór ofert - do 29 grudnia 2015 r.
kiedy jest planowane rozstrzygnięcie konkursu - do 31 marca 2016 r.
od kiedy można realizować zadania - od 1 kwietnia 2016 r. (do 31 grudnia 2016r.) [więcej]
kultura, 01.12.2015 11:21|czytane: 505 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno lepsze w Bełchatowie
W VI kolejce rozgrywek, młodziczki KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno grające w grupie A (walczącej o miejsca 1-6) rozegrały w Bełchatowie mecz z Międzyszkolnym Uczniowskim Klubem Sportowym. Po wyrównanym meczu pokonały gospodynie 76:66 (20:17,11:15, 27:18, 18:16).

KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno lepsze w Bełchatowie, ./upload/articles_pakiety/28644/01_obraz.jpg


Od pierwszych minut mecz był bardzo zacięty i żadna drużyn nie mogła wypracować sobie bezpiecznej przewagi. W pierwszych dwóch kwartach wynik oscylował w pobliżu remisu. Przewaga jednej z drużyn nie była większa jak 3 punkty. Na przerwę kutnowskie zawodniczki schodziły prowadząc 32:31.

Decydującą o wygranej okazała się trzeci kwarta, którą drużyna KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno wygrała 27:18. Czwarta kwarta była podobna do pierwszych dwóch i zakończyła się dwu punktową wygraną kutnowskich młodziczek. W Bełchatowie dobry mecz rozegrały: Iga Woźniak, która miała double-double (11 punktów i 11 zbiórek) i zdobywczyni 22 punktów Julia Myszkowska. [więcej]
pismak, 01.12.2015 11:17|czytane: 572 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zgłoś przedstawiciela do Łódzkiej Wojewódzkiej Rady Działalności Pożytku Publicznego
Marszałek Województwa Łódzkiego ogłasza rozpoczęcie procedury wyłaniania kandydatów na przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do Łódzkiej Wojewódzkiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Ważne terminy:
zgłaszanie kandydatów: od 26 listopada do 16 grudnia 2015 r.
sprawdzenie zgłoszeń (uzupełnienie formalne): od 17 do22 grudnia 2015 r.
ogłoszenie listy kandydatów - 23 grudnia 2015 roku
głosowanie na przedstawicieli organizacji w Radzie: od 24 grudnia 2015 r. do 18 stycznia 2016 r.

Jak zgłaszać kandydatów?
poprawne wypełnić kartę zgłoszeniową kandydata
przesłać ją wraz z rekomendacjami od co najmniej 10 organizacji pozarządowych z regionu łódzkiego w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Łódzka Wojewódzka Rada Działalności Pożytku Publicznego - zgłoszenie” na adres Urzędu Marszałkowskiego Woj. Łódzkiego (al. Piłsudskiego 8, 90-051 Łódź) lub złożyć osobiście w Biurze Podawczym Urzędu (al. Piłsudskiego 8, parter) w terminie od 26. listopada do 16. grudnia 2015 r. O zachowaniu terminu decyduje data wpływu dokumentów do Urzędu Marszałkowskiego. [więcej]
pismak, 01.12.2015 10:46|czytane: 472 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Drugie Kutnowskie Dni Fantastyki
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie już od przyszłego czwartku zaprasza na Kutnowskie Dni Fantastyki. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia. A w programie spotkania z autorami, koncert, warsztaty malarskie, pokaz... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
RINTAL Polska poszykuje samodzielnych monterów schodów Producent schodów, Rintal Polska Sp. z o.o. poszukuje samodzielnych monterów schodów.rnrnZakres działalności:rn- montaż schodów samonośnych oraz obić na schody betonowernrnWymagania:rn- włas... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę AVENSIS I lub II tel.725-361-836 Kupie Toyote AVENSIS I lub II COROLLE YARIS MERCEDESA SPRINTERA 124 190 W210 oraz Maszyny Rolnicze Ursus Zetor Wladymirec Przyczepy Kombajny tel. 725.361.836 cala Polska atrakcyjne ceny szybki odbiór... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Zenobiusz Biga:
8 minut temu
Rzeczniczka jest córką Mańkowskiego
Dymitr Fiut:
34 minut temu
Jaro, gratulacje i czymam ciuki za cie.
Onufry Kamiński:
44 minut temu
W Kutnie jest praca , kto chce ten pracuje tylko trzeba chcieć , ja nie narzekam . Czytaj ze zrozumieniem interes się kręci nie z kim, tylko z czym kolejny przykład prostactwa
Bonifacy Ukolicz:
58 minut temu
To z ciebie Onufry taki "komputerowy lodziarz", co do komputera - widać, co napisałeś, a co do lodów - z kim ten interes kręcisz, to staje sie coraz jasniejsze. Co do nauki to ci napisali - w Kutnie nie ma pracy dla absolwentów uniwersytetów i politechnik, a są stanowiska i praca dla absolwentow WSGK. To wystarczy.
Roman Kolumna:
2
 · 
1 godzin temu
A sekretarzem jest Pan Korowajski? Czyzby mąż sędziny która uznala winnego karkówe niby ze wplywal na swiadkow?
Onufry Kamiński:
2 godzin temu
Do Metody Głąb
Zgadzam się to co napisałeś i popieram tylko 5 osób przystąpiło do konkursu . pytam gdzie reszta społeczeństwa??
Do Bernadeta Konkurs był na stronie , ale jak widać nie szukasz tylko siedzisz i pierdzisz w stołek. Kręci cię temat co się dzieje na Policji - bo jesteś nadzwyczajnym plotkarzem i to jeszcze na dodatek pewnie bez wykształcenia.
Ja mam budkę z lodami nie mam wykształenia interes się kręci i nikomu nie zazdroszczę a wy weźcie się za naukę i przystępujcie do konkursów
Błażej Lubicz:
2
 · 
2 godzin temu
Sekretarzem w urzędzie pracy jest mąż sedziny, przed którą zeznawal ten pan.. Czy to przypadek że policjant został skazany
Szczepan Bzdura:
2 godzin temu
SANDERUS TIMES - eBiuletyn Agencji MRPiH "podkówka".Podajemy komunikat: Jeden karierowicz, abiturient i absolwent Instytutu Mniemanologii Stosowanej - emerytowany Metody Głąb (bez tytułu) - został wytrzepany, wygarbowany, wyprany, wykrochmalony, wymaglowany, położony na obie łopatki i zapędzony w kozi róg przez użytkowników portalu eKutno. Ciekawe, czy to mu pomoże w odnalezieniu właściwych kierunków i dobrych dróg? A mówią, że pralnie itd..... są niepotrzebne? ~praojciec Allexander - redaktor naczelny.
Robert Małopolski:
3 godzin temu
Pan Rafał chyba się zagalopował porównanie Kłopota do pana Bieńka jest wysoce nie na miejscu.
Szczepan Bzdura:
3 godzin temu
###"R". Toście se pogadali na najwyższym światowym poziomie. Szkoda, że tak krótko. Podobają mi się wasze rozmowy. Całą noc mogłabym was słuchać. Burzyński i Kłopotowski i cała ta cudowna Burzmanna na okrągło powinni was słuchać. Może by się zaczęli nawracać na normalność czyli na głęboką wiarę, wysoką kulturę i szlachetną naturę, czego im z całego serca życzę. Pozdrawiam Was drodzy moi mądrzy dyskutanci. Dialogi kute na cztery nogi. I to jest właśnie to na co tyle lat czekałam. Się doczekałam. Ludzie zaczynają normalnie rozmawiać. Nie po rusku, nie po grecku, nie po turecku, nie po niemiecku, tylko po naszemu, po bożemu, po polsku i po chrześcijańsku. Na pewno coś dobrego z tego wyniknie. Tylko o to chodzi. Tak trzymajcie! Idzie nowe!! Bogu niech będą dzięki. ~emerytowana nauczycielka
Ewaryst Ziabka:
3 godzin temu
Panie Nwerowski mówiąc ,że problemem szpitala jest wiek pracowników po prostu pan obraził pracowników szpitala . Zapytam w jakim pan jest wieku i czy ten wiek nie jest problemem dla szpitala?
Barbara Ajsicz:
3 godzin temu
Podobno urzędnik ma poparcie PSlu, czy to prawda?
Amalgund Walczak:
2
 · 
3 godzin temu
A był, czy nie był o to jest pytanie?
Lech Kantor:
3 godzin temu
Prosimy o wypisanie zasług , może być w punktach.
Hugo Lewi:
3 godzin temu
Bolesław to uważasz ,że ci co tam pozostali i pracują to nie mają honoru? Czyżby ten jeden był tylko z honorem?
Zenon Kwasigroszek:
3 godzin temu
Faust i oni zostali tak do tej pory.
Teodor Pobłocki:
3 godzin temu
No widzisz Metody przystąpiłeś i co d..a.
Wawrzyniec Gielniowski:
4
 · 
3 godzin temu
wygraną zawdzięcza poparciu w Urzędzie Miasta, chyba pan sekretarz, bo to ,,koledzy z boiska,,
Arseniusz Błaszczyński:
4 godzin temu
Ciekawy jestem co się stało z poprzednim szefem tej komórki.
Faust Iwanoski:
6
 · 
4 godzin temu
Czy paranoik wypowiadał się w sprawach szpitala, redakcja powinna przytoczyć nieco jego "mądrości" ? Ciemny lud potrzebuje wiedzy. Też biedula podnieca się tym, co mówi - podobnie jak jego kolega pituchna.Najciekawsze artykuły
 ·  14
4 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
4 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
5 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
10 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
11 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
14 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
15 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
15 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
16 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
17 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
17 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
19 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
19 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
19 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
19 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
20 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
20 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
20 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
22 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
26 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności