eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 23.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów
W II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza pożegnano kolejne pokolenie uczniów.  Jak co roku podczas uroczystości podsumowano miniony czas trzech lat nauki. Nie zabrakło podziękowań i gratulacji, słów życzeń, łez wzruszenia i kwiatów.

Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów, ./upload/articles_pakiety/33660/03_obraz.jpg
Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów, ./upload/articles_pakiety/33660/12_obraz.jpg
Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów, ./upload/articles_pakiety/33660/15_obraz.jpg


Wyróżniono i nagrodzono tych, którzy uzyskali wysoką średnią ocen i odznaczali się wzorową postawą uczniowską. Pamiętano również o absolwentach zajmujących wysokie miejsca w olimpiadach i konkursach, uczniach posiadających talenty wokalne i aktorskie, o sportowcach godnie reprezentujących szkołę. W tym roku do Złotej Księgi Liceum wpisani zostali: Natalia Latecka, Anna Hetmaniak, Iwona Olewnik i Jakub Chodorowski.

Za wzorowe wychowanie dzieci, współpracę i zaangażowanie w działania na rzecz szkoły, podziękowania w postaci listów gratulacyjnych otrzymali rodzice.

W uroczystości udział wzięli: Artur Gierula- członek zarządu powiatu, Zbigniew Leitgeber - prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół II Liceum,  Anna Ladko -sekretarz Stowarzyszenia,  przewodnicząca Rady Rodziców - Katarzyna Walicka, dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice, pracownicy obsługi i administracji, delegacje klas drugich oraz tegoroczni absolwenci.

W atmosferze radosnych wspomnień, podczas pokazu klasowych fotografii wychowawcy wręczyli świadectwa ukończenia liceum. Od swoich młodszych kolegów abiturienci otrzymali drobne upominki - kubeczki ze zdjęciem klasowym wraz z długopisami. Słowa otuchy i wsparcia przed zbliżającym się egzaminem maturalnym wygłosiła w imieniu młodszych kolegów i koleżanek uczennica klasy drugiej - Edyta Warszawska.
[więcej]
redaktor, 30.04.2017 19:23|czytane: 4862 razy|24 komentarzy|komentuj|czytaj cały
MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie
Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex Kutno przegrał z MKS Dąbrowa Górnicza 76:85. W kwartach było 28:25, 15:23, 10:24, 23:13.

MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/33658/01_obraz.jpg
MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/33658/02_obraz.jpg
MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/33658/14_obraz.jpg


Dla Polfarmex Kutno punktowali: M. Marek 4, J. Jarecki 14, M. Sałasz 15, O. Emegano 4, M. Fraser 10, S. Kowalczyk 24, A. Kobus 3, G. Grochowski 2

Dla MKS Dąbrowa Górnicza punktowali: P. Wieczorek 5, K. Johnson 16, M. Piechowicz 13, J. Wilson 4, B. Wołoszyn 10, L. Chatkevicius 9, W. Kowalenko 21, P. Szymański 7.
[więcej]
redaktor, 30.04.2017 14:36|czytane: 1401 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja i odwaga na ...
Maj niesie radość! Kwitnie nadzieją na nieodgadnione. Przed chwilą odrodziliśmy się wraz z porami roku lub jak wolą wierzący w Boga ze Zmartwychwstaniem Chrystusa. W każdym razie wszyscy jesteśmy znów w przedwiośniu, w przedmaju - tu i teraz i czekamy z nadzieją na...

Nadzieją na biel pąków, na zieleń traw, nadzieją na miłość do Ciebie nie do siebie, nadzieją na zmianę czegokolwiek, lub zmianę czymkolwiek ona by była, nadzieją na wrażliwość i ludzką życzliwość. W tym roku jest jakby trudniej, nadzieja przebija się przez deszcz, przez ciężkie, sine chmury, zmęczenie zimą a czasem nawet losem :) 

Ku pokrzepieniu serc na wiosnę, przywołując ją, witając i nie tylko z tego powodu polecamy wiersz Adama Asnyka. Uniwersalny, nieśmiertelny tekst napisał 146 lat temu, a więc Miejmy nadzieję!

6 maja  1871 r. Adam Asnyk
Miejmy nadzieję!
Miejmy nadzieję!... nie tę lichą, marną,

Co rdzeń spróchniały w wątły kwiat ubiera,
Lecz tę niezłomną, która tkwi jak ziarno
Przyszłych poświęceń w duszy bohatera.Miejmy nadzieję!... nie tę chciwą złudzeń,
Ślepego szczęścia płochą zalotnicę,
Lecz tę, co w grobach czeka dnia przebudzeń
I przechowuje oręż i przyłbicę.

Miejmy odwagę!... nie tę jednodniową,
Co w rozpaczliwym przedsięwzięciu pryska,
Lecz tę, co wiecznie z podniesioną głową
Nie da się zepchnąć z swego stanowiska. [więcej]
wandea, 29.04.2017 21:15|czytane: 1046 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki
W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną wystawę z cyklu BODY WORLDS & The Cycle of Life twórcy techniki plastynacji dr. Guntera von Hagensa. Wstęp na wystawę w Porci Łódź ul. Pabianicka 245 jest płatny. 

Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki, ./upload/articles_pakiety/33656/01_obraz.jpg
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki, ./upload/articles_pakiety/33656/02_obraz.jpg
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki, ./upload/articles_pakiety/33656/03_obraz.jpg


Podajemy za lodz.onet.pl Jest ona najliczniej odwiedzaną wystawą na świecie.BODY WORLDS miało szansę podziwiać już ponad 43 milionów odwiedzających w ponad 110 miastach na całym świecie. Ekspozycja od ponad 20 lat rozbudza ogromne emocje i skłania do refleksji nad życiem, to niesamowite spotkanie z człowieczeństwem, a przez to z samym sobą.

Do grona zachwyconych widzów należą m.in. przedstawiciele nauki, kultury a także największe gwiazdy światowego formatu takie jak: Demi Moore, Nicole Kidman, Gary Oldman, Jean-Paul Gaultier, Dustin Hoffman i fotograf z Kutna Andrzej Korzeniowski, który pojechał do Łodzi uwiecznić dla naszych Czytelników eksponaty wystawy. 

BODY WORLDS & The Cycle of Life to jedyna w swoim rodzaju publiczna ekspozycja anatomiczna poświęcona budowie człowieka, pozwalająca na bardzo szczegółowe poznanie ludzkiego organizmu. Ta imponująca wystawa ma niezwykle edukacyjny charakter pokazując cykl życia człowieka. Zwiedzający mają możliwość poznania zmian ludzkiego ciała – od poczęcia, poprzez okres niemowlęcy, dzieciństwo, dojrzałość, aż po jesień życia.
Dzięki innowacyjnemu procesowi plastynacji, który został wynaleziony i opatentowany przez dr. Gunthera von Hagens, odwiedzający mają możliwość podziwiać wewnętrzne piękno naszego ciała, zajrzeć do najskrytszych zakamarków ludzkiego organizmu oraz poznać szczegółowo układy narządów, m.in. kostny, mięśniowy, pokarmowy, sercowo-naczyniowy, oddechowy czy nerwowy. Wystawa ukazuje zwiedzającym jak skomplikowanym a jednocześnie finezyjnym jest nasze własne ciało, jak jest czułe oraz wrażliwe. Wspaniała okazja, aby zobaczyć wygląd wewnętrzny człowieka. [więcej]
kultura, 29.04.2017 11:11|czytane: 2126 razy|21 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Święto "Grabskiego" w Kutnie. Człowiek musi sam nad sobą czuwać i sobą kierować, by wyrosnąć na kogoś wartościowego
Święto, 85-lecie istnienia Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie, popularnego Ekonomika na pewno na długo zapadnie w pamięci uczniów, absolwentów i gości szkoły. Wystąpienie dyrektora Wojciecha Banasiaka, jak i program artystyczny pełen cytatów szacownego patrona pokazało nową jakość i upływ mijającego czasu z udanymi metamorfozami szkoły. To była prawdziwa gala, a hollywoodzki pomysł na Grabki okazał się strzałem w dziesiątkę!

Człowiek musi sam nad sobą czuwać i sobą kierować, by wyrosnąć na kogoś wartościowego - powiedział Władysław Grabski, a wczoraj jego prawnuk prof. Grzegorz Grabski odebrał od szkoły nagrodę w dowód wdzięczności za przyjaźń, współpracę i wsparcie.

Na początek wybrzmiał Hymn szkoły - Pieśń o Władysławie Grabskim, a potem Gracjan Estkowski z II TL i Daria Kłosowska z III TE poprowadzili galę Święta Szkoły w Kutnowskim Domu Kultury.

Święto
Święto
Święto


GALERIA ZDJĘĆ

- Szkoła nosi imię Władysława Gabskiego od 2004 roku. Teraz to 20 oddziałów, 510 uczniów, 58 nauczycieli, 17 pracowników niepedagogicznych, 7 tysięcy absolwentów, a cel od zawsze ten sam, w centrum uwagi naszej szkoły jest uczeń. W takim dniu jak dzisiaj, w urodziny obecność przyjaciół jest bardzo ważna. Cieszymy się, że Zespół Szkół nr 3 ma tylu przyjaciół - mówił Wojciech Banasiak i powitał gości posła na Sejm RP Tadeusza Woźniaka, Jolantę Pietrusiak wiceprzewodniczącą Rady Powiatu, Artura Gierulę członka zarządu powiatu, Jacka Boczkaję wiceprezydenta Kutna, Michała Adamskiego naczelnika Wydziału Rozwoju i Promocji w urzędzie miasta, prof. Grzegorza Grabskiego, byłych dyrektorów Zygmunta Pietrzykowskiego i Zofię Falborską, przedsiębiorców, dyrektorów instytucji współpracujących ze szkołą. 

-Czujemy się wyróżnieni, że w naszej szkole uczyli się znani w Polsce ekonomiści, nauczyciele, dziennikarze, lekarze, prawnicy. To zaszczyt dla szkoły, że ma takich absolwentów - kontynuował Banasiak. - 28 kwietnia to dzień wyjątkowy dla "Grabskiego", w 1924 powstał Bank Polski i polską markę zastąpił złoty, oczywiście była to reforma Władysława Grabskiego polskiego polityka narodowej demokracji, ekonomisty i historyka, ministra skarbu oraz dwukrotnego premiera II RP. Zawsze więc w kwietniu obchodzimy Święto patrona i szkoły. Dziś połączone jest ono z jubileuszem 85-lecia szkoły. 

Organizatorzy gali wręczyli wyróżnienia przyjaciołom szkoły, na dowód dobrej współpracy i znacznego wkładu w markę szkoły. Otrzymali je prof. Grzegorz Grabski, Zofia Falborska, Zygmunt Pietrzykowski, Artur Gierula, Jacek Boczkaja, ksiądz Stanisław Pisarek. 

Następnie Henryka Engel, wicedyrektor ds. finansowo-administracyjnych ZS nr 3 w Kutnie wymieniła i wyróżniła tych, którzy na stałe ze szkołą współpracują, a działanie to przynosi korzyści szkole i uczniom. Uhonorowani zostali: Anna Rzeźnicka, Małgorzta Kochańska, Bożena Gajewska, Michał Adamski, Grzegorz Skrzynecki, Zdzisław Kostrzewa, Paweł Oleksiewicz, Andrzej Nowakowski i Lidia Tomaszewska, Stefan Miszczak, Bożena Dutkiewicz, Alicja Sikora, Paweł Ślęzak, Monika Andrzejewska Narzekalak, Dorota Nowakowska. [więcej]
wandea, 29.04.2017 08:57|czytane: 3104 razy|19 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Podziękowania

Podziękowania

[więcej]
wandea, 27.04.2017 11:07|czytane: 948 razy|komentuj|czytaj cały
Wyniki konkursu Ocalić od zapomnienia - z receptur prababci, babci, mamy
Powiat Kutnowski z Zespołem Szkół nr 2 im. dr Antoniego Troczewskiego w Kutnie zorganizowali konkurs kulinarny „ Ocalić od zapomnienia – z receptur prababci, babci, mamy …”, który znajduje się w programie obchodów jubileuszu 150-lecia Powiatu Kutnowskiego. Wczoraj w Zespole Szkół nr 2 im. dr Antoniego Troczewskiego w Kutnie odbył się finał konkursu.

Wyniki konkursu Ocalić od zapomnienia - z receptur prababci, babci, mamy , ./upload/articles_pakiety/33653/02_obraz.jpg
Wyniki konkursu Ocalić od zapomnienia - z receptur prababci, babci, mamy , ./upload/articles_pakiety/33653/10_obraz.jpg
Wyniki konkursu Ocalić od zapomnienia - z receptur prababci, babci, mamy , ./upload/articles_pakiety/33653/15_obraz.jpg


Celm konkursu było kultywowanie i propagowanie tradycji kulinarnych regionu kutnowskiego, doskonalenie umiejętności kulinarnych, pobudzenie inicjatywy i kreatywności mieszkańców gmin,odkrywanie i promowanie utalentowanych kulinarnie mieszkańców,wyrabianie poczucia estetki kulinarnej, integracja przez uczestnictwo w rywalizacji konkursowej gmin Powiatu Kutnowskiego.

W konkursie na najlepsze danie mogli brać udział reprezentanci poszczególnych gmin z całego powiatu. Przeprowadzono go w dwóch kategoriach: uczeń/absolwent i dorosły/drużyna.

W kokursie wzięło udział 8 grup a wśród nich :
Grupa Kulinarna DPS Oporowska
Grupa Kulinarna Koła Kobiet Aktywnych w Gołębiewku Nowym
Grupa Kulinarna Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Szubsku Dużym
Grupa Kulinarna Osiedla nr 3 im. gen. Władysława Andersa w Krośniewicach
Grupa Kulinarna Sołectwa Kopy
Grupa Kulinarna Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich Teresin, Bardzinek, Ostałów
[więcej]
redaktor, 28.04.2017 17:47|czytane: 1565 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę
Lasy Państwowe każdego roku sadzą ok. 500 mln drzew, to oznacza, że w ciągu minuty jest posadzonych ich aż tysiąc. W tym roku w ramach kampanii Lasów Państwowych pn. "Sadzimy 1000 drzew na minutę" w przedsięwzięciu uczestniczyli przedstawiciele Powiatu Kutnowskiego, Policji, Straży Pożarnej, Gminy Łanięta i mediów.

Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę, ./upload/articles_pakiety/33652/01_obraz.jpg
Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę, ./upload/articles_pakiety/33652/02_obraz.jpg
Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę, ./upload/articles_pakiety/33652/03_obraz.jpg


Nadleśnictwo Kutno zaprosiło do akcji Starostę Kutnowskiego Krzysztofa Debicha wraz z Dyrektor Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Justyną Jasińską i wójta Gminy Łanięta Stanisława Jędrzejczaka. 

...Czy wiesz, że....

Aż 77 proc. powierzchni lasów w Polsce znajduje się w zarządzie Lasów Państwowych. Gwarantuje to zachowanie równowagi między potrzebami człowieka i przyrody.

Leśnicy dbają o to, aby gospodarka leśna była prowadzona z pożytkiem dla przyrody. Dzięki temu polskie lasy są ostoją wielu gatunków roślin i zwierząt. Ponad 80 proc. rezerwatów w Polsce znajduje się na terenach Lasów Państwowych. [więcej]
wandea, 28.04.2017 17:32|czytane: 886 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Alarm przeciwpowodziowy w województwie łódzkim
Wojewoda Łódzki wydał zarządzenie o ogłoszeniu alarmu przeciwpowodziowego w województwie łódzkim w związku ze wzrostem stanu wód w zlewniach Warty i Pilicy oraz z obserwowanymi i prognozowanymi opadami deszczu.

Od dziś ogłasza się pogotowie przeciwpowodziowe. Wykonanie zarządzenia powierzono starostom. Jednostki samorządu terytorialnego muszą wydać odpowiednie zarządzenia, przejrzeć wyposażenie magazynów przeciwpowodziowych, zapewnić całodobowy przepływ informacji i powiadomić mieszkańców, którzy przebywają w strafach zagrożonych powodzią. [więcej]
wandea, 28.04.2017 14:42|czytane: 727 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Marzą Ci się dobre studia? WSGK w Kutnie zaprasza[więcej]
pismak, 21.04.2017 14:47|czytane: 730 razy|komentuj|czytaj cały
Międzynarodowy Dzień Tańca. Wyjątkowy seans filmowy w Kinie KDK
Zapraszamy jutro 29 kwietnia na wyjątkowy seans do Kina Kutnowskiego Domu Kultury. Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca o godz. 14.30 MR. GaGa (dokument, czas 103 min ).  Idealny film dla członków kutnowskich szkół tańca i wielbicieli tej sztuki.

[więcej]
kultura, 28.04.2017 12:01|czytane: 357 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze w Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym
Pod hasłem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” w dniach 25 i 26 kwietnia odbyła się kolejna edycja powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum im. II Korpusu Polskiego Zdobywców Monte Casino w Krzyżanowie reprezentować będą powiat kutnowski podczas finału wojewódzkiego turnieju, który odbędzie się 12 maja w Piotrkowie Trybunalskim.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze w Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym , ./upload/articles_pakiety/33644/05_obraz.jpg
Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze w Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym , ./upload/articles_pakiety/33644/11_obraz.jpg
Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze w Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym , ./upload/articles_pakiety/33644/03_obraz.jpg


Zawodnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną i praktyczną w zakresie przepisów ruchu drogowego oraz umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

25 maja na terenie Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie odbyły się eliminacje powiatowe dla uczniów szkół podstawowych. W tegorocznym turnieju wzięło udział 15 szkół podstawowych z terenu całego powiatu kutnowskiego.

Wyniki klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych:
I -Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach
II -Szkoła Podstawowa nr 5 w Kutnie
III - Szkoła Podstawowa w Byszewie

26 maja na terenie Gimnazjum nr 2 w Kutnie odbyły się eliminacje powiatowe dla uczniów klas gimnazjalnych. W tegorocznym turnieju zgłosiło się 7 szkół gimnazjalnych z terenu całego powiatu kutnowskiego.

Wyniki klasyfikacji drużynowej szkół gimnazjalnych:
I -Gimnazjum im. II Korpusu Polskiego Zdobywców Monte Casino w Krzyżanowie
II -Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Żychlinie
III -Gimnazjum im. gen.Władysława Andersa w Ostrowach [więcej]
pismak, 28.04.2017 11:56|czytane: 848 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sprzedaż samochodu pomysłem na wysokie OC
O blisko 60 proc. wzrosły ceny obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego. Tak duże podwyżki spowodowały, że kierowcy szukają sposobów pozwalających na uniknięcie sporych wydatków. Czy sprzedaż auta to dobre rozwiązanie?

Sprzedaż samochodu pomysłem na wysokie OC, ./upload/articles_pakiety/33643/01_obraz.jpg


Po nagłej podwyżce nastał okres względnej stabilizacji cen. Jednak wysokość obowiązkowej polisy komunikacyjnej nadal nie jest na satysfakcjonującym poziomie. Zgodnie ze statystykami, średnie ubezpieczenie OC waha się w granicach 900-1000 zł. Nic więc dziwnego, że kierowcy prześcigają się w pomysłach pozwalających poczynić oszczędności.

Jak zaoszczędzić na OC, sprzedając samochód?

Sprzedaż auta oznacza, że obowiązek wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego spoczywa na nowym właścicielu. Dzięki temu w kolejnym roku zbywca może zaoszczędzić nawet 1000 zł. Musi przy tym liczyć się z tym, że straci tym samym środek transportu.

Chcąc kupić nowy pojazd i uniknąć wysokich opłat związanych z polisą, należy dużą wagę przyłożyć do zakupu kolejnego auta. Wybierając samochód, zwróć uwagę przede wszystkim pojemność silnika – im jest mniejsza, tym niższe OC. Uwzględnij również wartość auta – im droższe, tym wyższa składka. Pamiętaj jednak, że starszy samochód także będzie związany z wyższą składką – rocznik pojazdu ma duże znaczenie przy szacowaniu wysokości polisy OC. [więcej]
pismak, 28.04.2017 11:32|czytane: 539 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu
Joanna Kowalska, uczennica klasy II humanistycznej II LO im. Jana Kasprowicza w Kutnie, została finalistką XI Olimpiady Mediewistycznej. Rozgrywki pomiędzy najlepszymi znawcami średniowiecza w Polsce rozegrały się w Liceum w Czersku.

Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu, ./upload/articles_pakiety/33642/01_obraz.jpg
Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu, ./upload/articles_pakiety/33642/02_obraz.jpg


Podczas II etapu zmagań uczennica rozwiązywała zadania z historii sztuki i geografii historycznej średniowiecza. Wysoki poziom odpowiedzi zaowocował kwalifikacją do III etapu i grona finalistów olimpiady. III etap zawodów polegał na dokonaniu interpretacji tekstów źródłowych. Tę trudną rywalizację Joanna zakończyła ostatecznie na 16. miejscu w Polsce. Uczennica kontynuuje szkolne tradycje i dołączyła do grona finalistów tej olimpiady wśród absolwentów Kasprowicza. [więcej]
pismak, 28.04.2017 11:29|czytane: 458 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Współpraca ZS Nr 4 z Chrześcijańską Misją Społeczną Teen Challenge Oddział Kutno
W kwietniu ZS Nr 4 odwiedziła Daniela Sikora – pełna pasji działaczka społeczna , autorka książki Milczenie jest złotem- prawda o handlu ludźmi, założycielka projektu Every- One, który powstał w celu podniesienia świadomości na temat handlu ludźmi w Polsce.

Współpraca ZS Nr 4 z Chrześcijańską Misją Społeczną Teen Challenge Oddział Kutno, ./upload/articles_pakiety/33641/01_obraz.jpg
Współpraca ZS Nr 4 z Chrześcijańską Misją Społeczną Teen Challenge Oddział Kutno, ./upload/articles_pakiety/33641/02_obraz.jpg
Współpraca ZS Nr 4 z Chrześcijańską Misją Społeczną Teen Challenge Oddział Kutno, ./upload/articles_pakiety/33641/03_obraz.jpg


Podczas spotkania pani Daniela omówiła  problem związany z  handlem ludźmi, uświadamiała  młodzież, w jaki sposób można mądrze zadbać o swoje bezpieczeństwo, jak się bronić oraz  jak uniknąć sytuacji zagrożenia .

Ważną inicjatywą zrealizowaną w ramach współpracy szkoły z Teen Challenge był udział naszej młodzieży w spektaklu opartym na Piśmie Świętym pt. Bramy raju i płomienie piekł. Sztuka opowiada o współczesnych ludziach , którzy nie mają czasu na refleksję nad własnym życiem a swoje problemy próbują rozwiązać uciekając się do narkotyków i alkoholu. [więcej]
wandea, 28.04.2017 11:18|czytane: 331 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Komunikat KDK. Parking na Placu Wolności zamknięty
W związku z organizacją Kutnowskiej Majówki 2017 został zamknięty parking na Placu Wolności.

Plac został zamknięty dla parkowania pojazdów w czwartek 27 kwietnia o godz. 17:00. Równocześnie bardzo
prosimy o zabranie samochodów z placu. KDK przeprasza za powstałe utrudnienia. [więcej]
pismak, 28.04.2017 11:05|czytane: 545 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zmiana ruchu kołowego - Kutnowska Majówka
Kutnowski Dom Kultury informuje, iż w związku z organizowaną w dniach 29 kwietnia - 3 maja Kutnowską Majówką nastąpi zamknięcie następujących ulic dla ruchu kołowego:

Zmiana ruchu kołowego - Kutnowska Majówka, ./upload/articles_pakiety/33602/01_obraz.jpg


• ulica Witosa – wjazd od ulicy Barlickiego/29-go Listopada od dnia 28 kwietnia godz. 6:00 do dnia 4 maja godz. 24:00
• ulica Zamenhoffa – od skrzyżowania z ul. Szaloma Asza w kierunku Placu Piłsudskiego – zamknięcie dla ruchu od dnia 28 kwietnia od godz. 6:00 do dnia 4 maja godz. 6:00
• ulica Teatralna - odcinek od ul. Podrzecznej  do ul. Miłej w dniu 1 maja od godz. 6:00 do godz. 20:00
• Plac Wolności wraz z ulicami przyległymi do pierzei od strony północnej i zachodniej - od dnia 28 kwietnia  godz. 6:00  do dnia 4 maja godz. 24:00 [więcej]
wandea, 28.04.2017 11:07|czytane: 487 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Hip hop w najlepszym wydaniu podczas Kutnowskiej Majówki
Pokahontaz to grupa bardzo dobrze znana wszystkim fanom hip-hopowych brzmień. W Kutnie usłyszymy ją podczas Kutnowskiej Majówki, 2 maja o godz. 17.00, na Plac Wolności.

Hip hop w najlepszym wydaniu podczas Kutnowskiej Majówki, ./upload/articles_pakiety/33610/01_obraz.jpg


Zespół  powstał w 2003 roku, pierwszego dnia  wiosny, kiedy to w katowickim Spodku ostatni koncert zagrała kultowa już dziś dla wszystkich fanów polskiego hip hopu Paktofonika. Po tym koncercie znani z Paktofoniki  Rahim i Fokus  zawiązali nowy skład o nazwie Pokahontaz. Zespół uzupełnił DJ Bambus i w takim składzie Pokahontaz gra do dziś. Ich debiutancki album „Receptura” ukazał się w 2005 roku, a promował go singiel „Za szybcy, za wściekli”. To co wyróżnia ich styl to poszerzenie klasycznych hiphopowych brzmień o elektronikę i śmiałe stylistyczne eksperymenty. [więcej]
kultura, 28.04.2017 11:07|czytane: 498 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: 9. Jarmark Tumski w Płocku
Dziewiąty Jarmark Tumski odbędzie się w pierwszy weekend czerwca (2-4). Stare Miasto zostanie podzielone na pięć stref: kolekcjonerską, handlową, militaria, sztuki i dziecięcą. Organizatorzy imprezy zdradzają pierwsze szczegóły dotyczące strefy militaria, która zlokalizowana będzie na Placu Narutowicza.

Pod patronatem eKutno.pl: 9. Jarmark Tumski w Płocku, ./upload/articles_pakiety/33638/01_obraz.jpg
Pod patronatem eKutno.pl: 9. Jarmark Tumski w Płocku, ./upload/articles_pakiety/33638/07_obraz.jpg
Pod patronatem eKutno.pl: 9. Jarmark Tumski w Płocku, ./upload/articles_pakiety/33638/09_obraz.jpg


Strefa militaria po raz pierwszy pojawiła się na Jarmarku Tumskim przy okazji jego zeszłorocznej edycji. Na Placu Narutowicza gościliśmy m.in. uczniów Płockiego Uniwersytetu Ludowego, stowarzyszenia historyczne i grupy rekonstrukcyjne.

W tym roku w ramach strefy militaria pojawi się m.in. Stowarzyszenie Historyczne „Garnizon Toruń”.
Stowarzyszenie Historyczne „Garnizon Toruń” zajmuje się odtwórstwem jednostek działających w obrębie DOK VIII z naciskiem na 63. Toruński Pułk Piechoty. Drugim profilem rekonstrukcji SH „Garnizon Toruń”, możliwym dzięki współpracy z Fundacją Polskiej Broni Pancernej, jest broń pancerna i 8. Batalion Pancerny. Grupa to nie tylko ludzie ale także sprzęt, który uczestniczy w inscenizacjach, w tym m.in. Motocykl CWS M111 Sokół 1000, Ford GPW czy Dodge WC 51. Członkowie Stowarzyszenia pochodzą z Torunia i okolic.

W Płocku zobaczymy również Ogólnopolską Grupę Rekonstrukcji Historycznych Przysposobienia Wojskowego Kobiet. GRH PWK jest pierwszą w Polsce grupą, wyłącznie kobiecą, która zajmuje się odtworzeniem wyglądu, zachowań i tradycji członkiń przedwojennej Organizacji Przysposobienia Wojskowego Kobiet. Do grupy należą kobiety w różnym wieku, z różnych stron Polski, uczące się, pracujące, mające swoje rodziny, zajmujące się rekonstrukcją od kilku lat oraz takie, [więcej]
wandea, 28.04.2017 08:50|czytane: 523 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Zapraszamy na kolekcjonerską wystawę Napoleon a Księstwo Warszawskie
Wczoraj w Muzeum Regionalnym w Kutnie uroczyście otwarto wystawę „Napoleon a Księstwo Warszawskie. Napoleonika ze zbiorów Andrzeja Nieuważnego”, na której prezentowane są eksponaty z kolekcji zmarłego w 2015 roku dr. Nieuważnego, wybitnego znawcy epoki napoleońskiej.

Zapraszamy na kolekcjonerską wystawę Napoleon a Księstwo Warszawskie, ./upload/articles_pakiety/33640/01_obraz.jpg
Zapraszamy na kolekcjonerską wystawę Napoleon a Księstwo Warszawskie, ./upload/articles_pakiety/33640/02_obraz.jpg
Zapraszamy na kolekcjonerską wystawę Napoleon a Księstwo Warszawskie, ./upload/articles_pakiety/33640/11_obraz.jpg


Ekspozycję otworzył dyrektor Muzeum, Grzegorz Skrzynecki, który przedstawił zgromadzonym ogromną wagę tej wystawy czasowej. Jest ona bowiem swoistą zapowiedzią ekspozycji stałej, która znajdzie się w kompleksie Muzeum-Pałac Saski w Kutnie i prezentować będzie kolekcję dr. Nieuważnego. Dyrektor wspominał również wizyty dr. Nieuważnego w Kutnie i niezwykle ciekawe wykłady, którymi wykładowca wprowadzał słuchaczy w fascynujący świat historii.

W otwarciu wystawy udział wzięła żona kolekcjonera, pani Ewa Nieuważny wraz z dziećmi. Wyraziła ona radość z tego, że zbiory jej męża znajdą się w jednym miejscu i  efekty jego wieloletniej pasji i pracy będą dostępne dla zwiedzających. [więcej]
kultura, 28.04.2017 07:59|czytane: 506 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Nasze koszykarki w kadrze młodziczek
Sześć zawodniczek z klubu KKS Pro-Basket Kutno weźmie udział w zgrupowaniu kadry młodziczek, które odbędzie się w lipcu w Zambrowie.

Nasze koszykarki w kadrze młodziczek, ./upload/articles_pakiety/33637/01_obraz.jpg


Prócz młodziczek z kutnowskiego klubu na zgrupowanie zostały również powołane koszykarki:
Budner Milena (2004) KKS PRO-BASKET Kutno
Dresler Julia (2004) KKS PRO-BASKET Kutno
Poniszewska Paulina (2004) KKS PRO-BASKET Kutno
Zalewska Weronika (2004) KKS PRO-BASKET Kutno
Krawczyk Paulina (2004) KKS PRO-BASKET Kutno
Kacperska Wiktoria (2004) KKS PRO-BASKET Kutno [więcej]
pismak, 27.04.2017 20:30|czytane: 224 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mężczyzna ukrył amfetaminę w pralce
Policjanci z kutnowskiej komendy zabezpieczyli 8 gramów amfetaminy, którą 35-latek ukrywał w pralce. Teraz mężczyzna odpowie przed Sądem Rejonowym w Kutnie. Grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna ukrył amfetaminę w pralce, ./upload/articles_pakiety/33636/01_obraz.jpg


Wczoraj policjanci z kutnowskiej komendy prowadząc czynności w innej  sprawie dotarli pod jeden z ustalonych adresów w niewielkiej miejscowości  pod Kutnem. Na polecenie prokuratury przeszukali mieszkanie podejrzewanej osoby. Niespodzianką okazał się ukryty w pralce worek z zamknięciem strunowym z zawartością białego proszku bynajmniej nie do prania. [więcej]
pismak, 27.04.2017 20:11|czytane: 676 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rynek Smaków już od soboty na placu Piłsudskiego
Między 29 kwietnia a 2 maja Plac Piłsudskiego zamieni się w prawdziwy Rynek Smaków, pełen pysznej, zdrowej kuchni spod znaku slow food.

Rynek Smaków już od soboty na placu Piłsudskiego, ./upload/articles_pakiety/33634/01_obraz.jpg


A wszystko to za sprawą najlepszych food tracków, które zjadą do nas z całej Europy i przez te kilka majowych dni serwować będą dania z przeróżnych zakątków świata.

Rynek Smaków to blisko 20 food tracków, w których nie zabraknie smakowitych soczystych burgerów, najprawdziwszych belgijskich frytek, kurczaka w chrupiącej panierce, placków z blachy, zdrowych zup, makaronów czy dań kuchni azjatyckiej oraz meksykańskiej. A na deser pyszne owoce w czekoladzie oraz  najlepsza kawa.
Przygotujcie swoje podniebienia i żołądki na wielką eksplozję smaków z food tracków!

Lista food trucków:
Mafiosso Food Truck
Najlepsze Frytki w Mieście
Hussar Coffee
Theburger
Fragola - Owoce w Czekoladzie
Placki z fury
Klapsznita Food Truck [więcej]
redaktor, 27.04.2017 19:49|czytane: 663 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Policjanci z Krośniewic przejęli 12 kilogramów tytoniu oraz 260 sztuk papierosów
Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Krośniewicach zabezpieczyli ponad 12 kilogramów tytoniu oraz 260 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy . 32-letnia kobieta usłyszy zarzut paserstwa akcyzowego. Za ten czyn grozi kara do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

Policjanci z Krośniewic przejęli 12 kilogramów tytoniu oraz 260 sztuk papierosów , ./upload/articles_pakiety/33635/01_obraz.jpg


Policjanci z komisariatu w Krośniewicach otrzymali informację, że 32-letnia mieszkanka powiatu w miejscu swojego zamieszkania posiada  tytoń bez polskich znaków akcyzy. 25 kwietnia  funkcjonariusze zapukali do drzwi wytypowanego mieszkania. Podczas przeszukania pomieszczeń łącznie zabezpieczono ponad 12 kilogramów krajanki tytoniowej oraz 260 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. [więcej]
pismak, 27.04.2017 20:06|czytane: 1190 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Dwa wysokie zwycięstwa młodzików KKS Pro-Basket Nijhof Wassink Kutno na zakończenie ligi
Ostatnie dwa mecze w sezonie rozegrali w miniony weekend młodzicy KKS Pro-Basket Kutno, którzy dość łatwo pokonali swoich przeciwników, odnosząc dwa zwycięstwa. W sobotę zespół pokonał na wyjeździe drużynę z Pabianic 49:81, natomiast dzień później podejmował we własnej hali graczy z Łowicza i również odniósł zwycięstwo, tym razem 100:26.

Dwa wysokie zwycięstwa młodzików KKS Pro-Basket Nijhof Wassink Kutno na zakończenie ligi, ./upload/articles_pakiety/33633/01_obraz.jpg


Drużyna prowadzona przez trenera Sławomira Rybarczyka zajęła ostatecznie VI miejsce w Województwie. Nadmienić trzeba, że zespół kutnowski występował w tych rozgrywkach drużyną mającą w swoim składzie jedynie zawodników U13 (rocznikowo młodszych). Zawodnik kutnowskiego klubu Jakub Wojtczak ze średnią 14,3 pkt/mecz znalazł się w pierwszej dziesiątce strzelców ligi.

PKK 99 Pabianice II – KKS Pro-Basket Nijhof Wassink Kutno 49:81 (10:21, 12:27, 13:22, 14:11).
Maksimilian Frydrysiak 15, Jakub Kowalewski 11, Jakub Marczak 2, Kamil Dogadalski 4, Jakub Wojtczak 20, Michał Sierocki 9, Jakub Zieliński 6, Dekrewicz Aleksander 4, Maciejewski Kacper 2, Koralewski Kacper 0, Szymański Kacper 8, Woźniak Robert 0. [więcej]
redaktor, 27.04.2017 13:09|czytane: 363 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Już w maju Z książką na walizkach - V spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Kutnie oraz Wydawnictwo Literatura zapraszają do udziału w wydarzeniu popularyzującym czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży „Z książką na walizkach – V spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami”.

Już w maju Z książką na walizkach - V spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami, ./upload/articles_pakiety/33628/01_obraz.jpg


Motywem przewodnim tegorocznego spotkania „Z książką na walizkach 2017” są „Strachy na lachy”, dlatego wszelkie działania będą związane z niesamowitymi zdarzeniami, które pojawiają się w twórczości zaproszonych autorów. Niezwykłość wywołująca napięcie była i jest obecna w literaturze dla młodych czytelników. Opisywane historie zmierzają do szczęśliwego zakończenia i w ten sposób pomagają dzieciom oswoić strach.

Harmonogram wydarzeń w Kutnie:
10.05.2017, godz. 8:30 spotkanie autorskie z Tomaszem Trojanowskim
10.05.2017, godz. 11:30 spotkanie autorskie z Pawłem Wakułą
12.05.2017, godz. 8:30 spotkanie autorskie z Beatą Ostrowicką
12.05.2017, gdz.11:00 spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem [więcej]
kultura, 27.04.2017 13:20|czytane: 264 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dwie porażki skrzatów KKS Pro-Basket Kutno w Pabianicach
Dwóch porażek doznali w miniony weekend Skrzaty KKS Pro-Basket Kutno rozgrywający turniej w Pabianicach. W turnieju udział wzięły zespoły z Pabianic oraz Łodzi.

Dwie porażki skrzatów KKS Pro-Basket Kutno w Pabianicach, ./upload/articles_pakiety/33632/01_obraz.jpg


W pierwszym spotkaniu gospodarz turnieju łatwo poradził sobie z młodą drużyną kutnowską, wygrywając 82:15. Drugie spotkanie było już zdecydowanie bardziej wyrównane, obie drużyny zagrały dobrą koszykówkę. Niestety nie udało się odnieść zwycięstwa również w tym meczu, przegrywamy z drużyną z Łodzi 49:55 lecz w grze naszego zespołu widać było znaczna poprawę. Podopieczni trenera Mateusza Wasielewskiego będą gospodarzem kolejnego turnieju, który odbędzie się 6 maja w Kutnie.

Poniżej wyniki spotkań:
KKS Pro-Basket Kutno – PKK 99 Pabianice 15:82 (3:17, 4:31, 5:21, 3:13).
Dobrzyński Dawid 0, Emerle Norbert 0, Filipczak Oskar 0, Jaworski Norbert 0, Jaźwiński Mateusz 0, Klimarczyk Jakub 5, Klimczak Kacper 0, Nowicki Mikołaj 1, Ołownia Oliwier 6, Pajor Igor 1, Tarka Bartłomiej 2, Wiliński Aleksander 0, Zarębski Daniel 0. [więcej]
redaktor, 27.04.2017 13:06|czytane: 282 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bezpłatna mammografia w Leszczynku i Wierzbiu
15 maja w Leszczynku i Wierzbiu odbędą się bezpłatne badania mammograficzne finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia adresowane do kobiet między 50 a 69 rokiem życia, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały mammografii w ramach profilaktyki zdrowotnej NFZ.

Bezpłatna mammografia w Leszczynku i Wierzbiu, ./upload/articles_pakiety/33631/01_obraz.jpg


Panie, których program nie obejmuje, mogą wykonać płatne badanie. W czasie trwania akcji koszt badania wynosi 80 zł (bez skierowania).
[więcej]
wandea, 27.04.2017 12:14|czytane: 244 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają o zatrudnienie w Aquaparku Kutno i bezpłatne wejściówki
Pod jednym z artykułów pojawiły się pytania dotyczące zatrudnienia w Aquaparku Kutno oraz wydawania bezpłatnych wejściówek, zaproszeń na wodne pluski.  Pytano o tryb zatrudnienia nowej pracownicy oraz czy i ile jest osób, którym przysługuje prawo do bezpłatnego korzystania z Aquaparku? Jakie są powody, które leżały u podstaw przyznania przywileju darmowego korzystania z usług Aquaparku?

Czytelnicy pytają o zatrudnienie w Aquaparku Kutno i bezpłatne wejściówki, ./upload/articles_pakiety/33486/01_obraz.jpg


- Pani (imię i nazwisko do wiadomości redakcji) świadczy usługi na rzecz MOSiR na podstawie umowy zlecenia od dnia 3. 04. 2017 roku. W związku z tym iż nie został tu nawiązany stosunek pracy nie było konieczności ogłaszania żadnego konkursu ani naboru. Nabór jest wymagany zgodnie z przepisami ustawy z dnia 21 listopada 2008 roku o pracownikach samorządowych (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 902) wyłącznie w przypadkach zatrudniania na stanowisku urzędniczym (art. 11 i następne) . Jednocześnie zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamowień publicznych (t.j. Dz. U. z 2015 r. poz. 2164 z późn. zm.) nie miały tu zastosowania konkurencyjne procedury udzielania zamówień publicznych - odpowiada Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie. - Do obowiązków tej Pani należą min. współpraca z działem marketingu przy promocji wydarzeń organizowanych przez MOSIR oraz pozyskiwanie środków zewnętrznych na ich organizację, redakcja tekstów prasowych przed i po imprezach, czuwanie nad aktualnością stron internetowych, obsługa profili MOSiR i Aquaparku Kutno, opieka nad uczestnikami półkolonii w Aquaparku Kutno (czerwiec, lipiec, sierpień) uczestnictwo w organizacji imprez  oraz nne polecenia przełożonych.

W odpowiedzi na pytanie dotyczące osób korzystających z bezpłatnych wejść do Aquaparku Kutno MOSiR informuje, że w obecnej chwili nie ma takich przypadków. Zdarzają się sytuacje, w których klient nie dokonuje płatności bezpośrednio przed lub po skorzystaniu z atrakcji, kiedy okazuje naładowaną kartę Aqua – Pass, lub wchodzi z grupą , która ma podpisaną z MOSiR -em umowę, wtedy płatność następuje przelewem. Wreszcie występują przypadki wejścia na wykupioną wcześniej wejściówkę, [więcej]
wandea, 27.04.2017 10:26|czytane: 2940 razy|94 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sławomir zaśpiewa podczas Kutnowskiej Majówki
1 maja o godz. 20.00 na scenie na Placu Wolności zaśpiewa Sławomir. To artysta, który szturmem wdarł się na polską scenę muzyki rozrywkowej, z miejsca zjednując sobie całą rzeszę wielbicieli. Jego hit „Megiera” uzyskał blisko 10 milionów polubień na serwisie You Tube, a w teledyskach  do jego utworów możemy zobaczyć takie topowe aktorki jak Małgorzata Socha czy Ewa Kasprzyk.  Współpracy muzycznej nie odmówiły mu takie tuzy polskiej piosenki jak zespół VOX, z którym Sławomir nagrał jeden ze swoich największych hitów „Aneta”.Pod pseudonimem Sławomir kryje się aktor, showman i wokalista Sławomir Zapała,  poruszający się w intrygującym nurcie rock-polo. Dzięki swojej wyjątkowej charyzmie, urokowi osobistemu i porywającym utworom, podczas jego koncertów nie  ustoją w miejscu nawet najbardziej zatwardziali przeciwnicy tańca. [więcej]
kultura, 27.04.2017 10:52|czytane: 275 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
eKuchnia: Sałatka z wędzoną makrelą
Tania, szybka i łatwa w przygotowaniu wyrazista w smaku sałatka na bazie ziemniaków, jajek na twardo, świeżych pomidorów, pachnącego szczypiorku i aromatycznej wędzonej makreli to ciekawa propozycja rybnego obiadu w nowej odsłonie. Ewelina Pędzikowska zaprasza do wypróbowania przepisu http://szalonakuchniaeweliny.bloog.pl/

eKuchnia: Sałatka z wędzoną makrelą, ./upload/articles_pakiety/33629/01_obraz.jpg


Składniki:
7 średnich ziemniaków
2 duże pomidory
1 duża wędzona makrela
4 jajka
pęczek szczypiorku
2-3 łyżki majonezu
2-3 łyżeczki musztardy sarepskiej
pieprz
sól
[więcej]
redaktor, 27.04.2017 10:07|czytane: 377 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki II etapu Międzyszkolnego Konkursu Historycznego Patron znany, czy nieznany?
We wtorek, 25 kwietnia, w murach I LO im. Gen. Jana Henryka Dąbrowskiego odbył się drugi etap VI konkursu „Patron znany , czy nieznany? Gen. Jan Henryk Dąbrowski i Jego czasy” Dwudziestu ośmiu reprezentantów 14 szkół z powiatu kutnowskiego zmagało się z testem dotyczącym życia i działalności gen. J. H. Dąbrowskiego. Przedstawiciele gospodarzy skorzystali z przywileju bezpośredniego awansu do finału i nie brali udziału w tej części konkursu.

Wyniki II etapu  Międzyszkolnego Konkursu Historycznego Patron znany, czy nieznany?, ./upload/articles_pakiety/33627/01_obraz.jpg
Wyniki II etapu  Międzyszkolnego Konkursu Historycznego Patron znany, czy nieznany?, ./upload/articles_pakiety/33627/02_obraz.jpg
Wyniki II etapu  Międzyszkolnego Konkursu Historycznego Patron znany, czy nieznany?, ./upload/articles_pakiety/33627/03_obraz.jpg


Uroczystego otwarcia i przywitania gości w progach I LO dokonał wicedyrektor Wojciech Ladorudzki, życząc, wszystkim uczestnikom powodzenia. Przypomniał o jaką nagrodę główną wszyscy walczą oraz dlaczego to właśnie gen. J.H. Dąbrowski jest tegorocznym bohaterem konkursu.  Następnie wystąpił dr Piotr Stasiak zapraszając na wystawę „Napoleon a Księstwo Warszawskie” związaną z tematyką konkursu  a przygotowaną przez Muzeum Regionalne w Kutnie.  Koordynator konkursu z ramienia KTH Piotr Bielicki przedstawił zasady rozegrania II etapu oraz  zaprosił nauczycieli-opiekunów do Międzyszkolnej Komisji Konkursowej.
Komisja w składzie: Emila Konwerska, Grażyna Grobelska, Renata Mordzak, dr Piotr Stasiak, Artur Ciurlej i Piotr Bielicki  czuwała nad dalszym przebiegiem konkursu.

Nauczycielka historii w  I LO Emila Konwerska,  koordynowała przygotowanie i  przebieg II etapu konkursu w szkole.

Szkoły uczestniczące w tym etapie walczyły o dziewięć miejsc w finale. Walka była bardzo zacięta i wyrównana. Trzy pierwsze drużyny uzyskały jednakowy wynik a o miejscach zdecydowały najlepsze indywidualne wyniki uczniów. Test najlepiej rozwiązał: Damian Biegański reprezentujący I LO PUL im. 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty i to właśnie ta szkoła została zwycięzcą II etapu. [więcej]
redaktor, 27.04.2017 09:49|czytane: 648 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Połączył ich jeden szczytny cel
Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie szczytny cel połączył wielu ludzi dobrego serca. Organizator Przemysław Tobolczyk przy współpracy Kutnowskiego Domu Kultury zorganizował koncert i zbiórkę żywności na rzecz Kutnowskiego Komitetu Obrony Bezrobotnych oraz dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Tęcza".

Wśród darczyńców znaleźli się pracownicy firm Vandemoortele, Kelloggs, Foto Bm Studio, Black Zone, Lombard Karat, Studio Wizażu, Cyberkultura, Cukrovnia, Pizza Altero, Nauka Jazdy Konrad Zwierzchowski. W akcji wzięli udział również dwa j radni miejscy Robert Feliniak i Tomasz Rędzikowski. 

Połączył ich jeden szczytny cel, ./upload/articles_pakiety/33626/02_obraz.jpg
Połączył ich jeden szczytny cel, ./upload/articles_pakiety/33626/03_obraz.jpg
Połączył ich jeden szczytny cel, ./upload/articles_pakiety/33626/21_obraz.jpg


Adrian Kozicki z Kliniki Dietetyki w Kutnie wygłosił krótki wykład na temat utrzymania ładnej sylwetki i odchudzania. Usłyszeliśmy kilka piosenek w wykonaniu dzieci i młodzieży z Młodzieżowego Domu Kultury pod opieką Katarzyny Karolak-Rojewskiej. 

Wśród młodych artystów wystąpili i zachwycili licznie zgromadzoną publiczność Aleksandra Michalska, Helena Czarnecka, Magdalena Jurczak, Antoni Marzec, Nikola Stępska oraz zespoły Hokus Pokus, Abrakadabra, Czary Mary i Buziaki. 

Potem przyszedł czas na nieco starszych wokalistów :) Piotra Ottę i Roberta Pottera Zwierzchowskiego.

Przemyslaw Tobolczyk podziękował wszystkim, których połączył jeden cel i oficjalnie przekazał wszystkie zgromadzone dary (żywność) Komitetowi i dzieciakom z "Tęczy". [więcej]
wandea, 26.04.2017 21:03|czytane: 2308 razy|46 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Witold Szerszeń z "Trójki" finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki
Witold Szerszeń, uczeń klasy IIIc Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie, uzyskał tytuł finalisty w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Fizyki organizowanym przez Łódzkiego Kuratora Oświaty.

Witold Szerszeń z
Witold Szerszeń z
Witold Szerszeń z


Warto podkreślić, że Witek, pokonując etap szkolny, jako jedyny z naszego miasta i powiatu przystąpił do etapu rejonowego tego konkursu. Wysoki wynik, który na nim uzyskał, pozwolił mu znaleźć się w ścisłym gronie finalistów - czyli 26 osób najlepszych w województwie.

Fizyka to pasjonująca, ale zarazem trudna dziedzina nauki. Witek rozwija swoje zainteresowania na kółku fizycznym oraz w Szkolnym Laboratorium Nauk Przyrodniczych – zajęciach laboratoryjnych z fizyki, chemii i biologii realizowanych w „Trójce” w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych „Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga”.

Sukces gimnazjalisty w konkursie przedmiotowym został zauważony przez członków Klubu Astronomicznego „ALMUKANTARAT” z Warszawy, którzy zaprosili go, w celu nawiązania współpracy, na obóz astronomiczny organizowany od wielu lat dla młodzieży z zainteresowaniami naukowymi. [więcej]
wandea, 26.04.2017 18:03|czytane: 796 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Laureaci dwóch kategorii wiekowych Konkursu Recytatorskiego im. Janusza Korczaka
W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie zakończyły się dziś eliminacje rejonowe XXXIX Konkursu Recytatorskiego im. Janusza Korczaka „Pięknie być człowiekiem”. Wczoraj recytowała II grupa wiekowa 29 osób, a dziś III 18 osób. 

Laureaci dwóch kategorii wiekowych Konkursu Recytatorskiego im. Janusza Korczaka, ./upload/articles_pakiety/33622/01_obraz.jpg
Laureaci dwóch kategorii wiekowych Konkursu Recytatorskiego im. Janusza Korczaka, ./upload/articles_pakiety/33622/02_obraz.jpg
Laureaci dwóch kategorii wiekowych Konkursu Recytatorskiego im. Janusza Korczaka, ./upload/articles_pakiety/33622/03_obraz.jpg


- W tym roku  z okazji 80-lecia Książnicy Płockiej konkurs odbywa się pod hasłem Książka, Biblioteka, Czytanie. Teksty były urozmaicone, nie należały do sztampowych. W tym roku wystąpiło dużo chłopców recytatorów, w odróżnieniu od lat ubiegłych. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy laureatom pierwszych nagród powodzenia w następnym etapie w maju - mówi Sylwia Fronczak z Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie.

Jury w składzie Teresa Mosingiewicz, Anna Góra i Anna Szczepanik przyznało wczoraj następujące nagrody:

I miejsce Szymon Jaros (PKSP - inst. Anna Budzyńska) i Natalia Lewkowicz (SP nr 1- inst. Iwona Jabłońska)
II miejsce Daria Śliwińska (SP nr 1 w Krośniewicach - inst. Małgorzata Pęgowska) i Dawid Tarczyński (SSP w Bedlnie - inst. Ilona Borkowska-Karmelita)
III miejsce Rafał Józefkowicz (SP nr 1 w Krośniewicach - inst. Małgorzata Pęgowska) Jakub Krajewski (SP nr 1 - inst. Wioletta Sobczyk) i Oskar Marciszewski (SP nr 1- inst. Iwona Jabłońska)
Wyróżnienia: Albert Gołębiowski (SP nr 9), Magdalena Kaczmarek (SP w Nowem), Kacper Konopiński (SP nr 6), Julia Tulińska (SP nr 9).  [więcej]
wandea, 26.04.2017 15:28|czytane: 1881 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Drugie Kutnowskie Dni Fantastyki
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie już od przyszłego czwartku zaprasza na Kutnowskie Dni Fantastyki. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia. A w programie spotkania z autorami, koncert, warsztaty malarskie, pokaz... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
RINTAL Polska poszykuje samodzielnych monterów schodów Producent schodów, Rintal Polska Sp. z o.o. poszukuje samodzielnych monterów schodów.rnrnZakres działalności:rn- montaż schodów samonośnych oraz obić na schody betonowernrnWymagania:rn- włas... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę AVENSIS I lub II tel.725-361-836 Kupie Toyote AVENSIS I lub II COROLLE YARIS MERCEDESA SPRINTERA 124 190 W210 oraz Maszyny Rolnicze Ursus Zetor Wladymirec Przyczepy Kombajny tel. 725.361.836 cala Polska atrakcyjne ceny szybki odbiór... [czytaj więcej]
Przeprowadzki Usługi transportowe Oferujemy usługi transportowe przeprowadzki przewozy mebli, AGD i RTV rzawsze aktualne również w weekendy 24h tel. 725-361-836... [czytaj więcej]
WYnajme kawalerke Wynajme kawalerke 20^2. Od lipca w centrum Kutna. Umeblowana. Koszt najmu 650zl... [czytaj więcej]
Pożyczka na oświadczenie. Kredyt na dowód Pożyczka na oświadczenie. Kredyt na dowód. Tylko 94zł miesięcznie za pożyczone 1000zł. Aby otrzymać pożyczkę potrzebujesz: - dowód osobisty - konto bankowe - źródło dochodu ... [czytaj więcej]
PRACA HOLANDIA rzeźnik lub ubojowiec PRACA HOLANDIA rzeźnik lub ubojowiec Od osoby szukającej pracy oczekuje się przede wszystkim doświadczenia na podobnym stanowisku Ze strony pracodawcy oferujemy pracę jednozmianową od 5.30... [czytaj więcej]
Mów po niemiecku – indywidualnie dla dorosłych online Wybierasz się do pracy albo pracujesz w za granicę? Nie masz rnczasu ani możliwości, żeby chodzić na kursy stacjonarne lub integracyjne? rnrnChcę zaproponować Ci skuteczną i łatwą naukę ni... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Błażej Okręglewicz:
5 minut temu
Nie pozostaje nic innego jak tylko pogratulować.
Hortensjusz Oleksiuk:
2
 · 
13 minut temu
Popieram Cię Krzysztofie w 1000%, chylę czoła i pozdrawiam....
Hortensjusz Oleksiuk:
2
 · 
17 minut temu
W kutnowskim Chwastostanie wszystko jest możliwe! Nieprawdaż?
Jonatan Błus:
30 minut temu
Szanowny Panie Zygfrydzie obraźliwy wpis jest gdzieś poniżej ale doceniam pana dobrą wolę i po pana wpisie uważam sprawę za niebyłą. Pozdrawiam serdecznie.
Zygfryd Iwański:
1 godzin temu
Drogi Zygmuncie Skinder! Może w czymś Ci pomóc? Kto i czym Cię obrażał bez uzasadnienia? Może jesteś na jakimś punkcie niewygimnastykowany i niewyuczony? Bohaterski praojciec na pewno bez uzasadnienia by Cię nie obrażał. ~Towarzystwo Pomocy Wzajemnej i Reasekuracji.
Jan Hryncewicz:
1 godzin temu
Grzegorz to ty wprowadzasz ludzi w błąd pisząc ,że błąd jest w tytule, nie wszyscy sa kumaci, zrozumiałaś?
Arkadiusz Paś:
2
 · 
1 godzin temu
Oni wszyscy chcą dotrwać do końca kadencji i tyle w temacie.
Zdzisław Zmurka:
1 godzin temu
Ale pewnie firma pośrednicząca to agencja pracy tymczasowej, która na takiego pracownika dostaje ze 3000 netto.
Krzysztof Stuart:
2
 · 
1 godzin temu
...przepraszam, miało być OSŁABIAJĄCY partię!
Krzysztof Stuart:
2
 · 
1 godzin temu
Uważam że p. Kłopotowski szkodzi partii, miastu i mieszkańcom Kutna. Sianie takiej demagogii nie przekona nikogo. Ten obecny skład kutnowskiego PiS nie ma według mnie szans na to aby wejść do samorządu w najbliższych wyborach. Ponadto obiecuję państwu, że prawdziwa Prawica w Kutnie nie spocznie dopóki ten pan i inni szkodnicy, osłaniający partię w niej pozostaną.
Zygfryd Iwański:
1 godzin temu
Taka odpowiedź: Wszyscy złoczyńcy, władza, lenie, marnotrawcy, awruki i złodzieje chcieliby, aby praniem wszystkich brudów zajęli się PTO"R" i eKutno. Tak widzę, słyszę i czuję. ~uczeń normalnego liceum nieakademickiego.
Grzegorz Korb:
2 godzin temu
To raczej ty nie załapaleś drwiny z tzw wolnych etatów w tym powiecie, chyba że jesteś romantykiem który uważa że ten wakat zostanie obsadzony w wyniku rzetelnego konkursu w którym wygra najlepszy. O co zakład że gdy już poznamy wynik konkursu to dziwnym zbiegiem okoliczności okaże się ze zwycięzca jednak już z obecną władzą był związany?
Beniamin Estko:
3 godzin temu
Mój sąasiad pracuje w Fresenius Kabi w Kutnie trzeci rok przez Firme pośredniczą zarobki jego to minimalnie powyżej 1500 netto.
Anioł Kotdras:
3
 · 
3 godzin temu
Jak to jest możliwe, że Debich odwołany przez wojewodę z funkcji starosty, co potwierdziły wyroki dwóch sądów nadal jest starostą. To jakaś paranoja. To kpina z wymiaru sprawiedliwości to kpina z mieszkańców miasta. Gdyby miał trochę honoru to sam by odszedł, ale u niego honor? Tylko micha liczy się. przecież drugi raz sie już nie załapie.
Honorata Solarz:
2
 · 
4 godzin temu
A kto w tym referacie jest kierownikiem i czy ma wykształcenie przydatne w tej pracy czy może jest np europeistą, humanistą ,biologiem ,czy ma wykształcenie tożsame bo tak też używane jest w ogłaszanych konkursach? Ktoś wie?
Blanka Barszczowski:
4 godzin temu
No właśnie co na to sanepid i jakieś inne instytucje od śrrodowiska? A gdzie policja? Czy zawiadomiona ociąga się z przyjechaniem?
Roberta Bychow:
4 godzin temu
Czym ci zaimponował?
Patryk Boniuko:
4 godzin temu
Prędzej już ogrodnik niż biolog.
Patryk Boniuko:
4
 · 
4 godzin temu
Bo oni myślą że wszyscy są idiotami ,a tak nie jest.
Lechosław Fabiś:
5
 · 
4 godzin temu
Źle pojęta władza i poczucie bezkarności ogłupia i deprawuje ludzi .Najciekawsze artykuły
 ·  14
3 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  186
3 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  72
4 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  18
4 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
9 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
9 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
10 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
13 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
14 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
14 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
15 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
16 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
16 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
18 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
18 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
18 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
18 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
18 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
19 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
19 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
19 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
19 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
21 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
25 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
26 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności