eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34238-w-lipcu-roboty-drogowe-w-kutnie," title="Kutno: W lipcu roboty drogowe w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W lipcu roboty drogowe w Kutnie</b><br>W lipcu rozpoczną się inwestycje drogowe w Kutnie. Przebudowy doczeka się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34235-warsztaty-fotograficzne-w-bajkowej-zagrodzie," title="Kutno: Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie</b><br>Życie jak z bajki- każdy o takim marzy. Niedaleko Warszawy jest...</div></a> <a href="/publicystyka,34171-trzymaja-c-w-r-ku-fragment-kosmosu-leszek-baranowski-i-mineral-and-gem," title="Kutno: Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem</b><br>Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom...</div></a> <a href="/sport,34216-koniec-sezonu-lekkoatletycznego-i-bardzo-dobre-wyniki-kutnowskich-sportowc-w," title="Kutno: Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców</b><br>W sobotę 24 czerwca na stadionie Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34232-r-kodzie-o-dla-doros-ych-spotkanie-15-lipca," title="Kutno: Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca</b><br>W sobotnie przedpołudnie w Ośrodku Kultury Gminy Kutno w Leszczynku odbyły...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34231-ju-wakacje," title="Kutno: Już wakacje!" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Już wakacje!</b><br>Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Uroczystość w Szkole Podstawowej im. Kornela...</div></a> <a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Starostwo potrzebuje pracownika do wydziału rolnictwa, leśnictwa i ochrony środowiska
Do 1 grudnia można składać oferty na stanowisko inspektora wydziału rolnictwa, leśnictwa i ochrony środowiska w Starostwie Powiatowym w Kutnie. Osoab wyłoniona z konkursu zostanie zatrudniona od 1 stycznia 2016 roku. 

OGŁOSZENIE


[więcej]
redaktor, 23.11.2015 12:05|czytane: 981 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
15-lecie kutnowskiego Chóru Speranza
Wczoraj odbyła się w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Kurpińskiego w Kutnie uroczystość Jubileuszu 15-lecia istnienia kutnowskiego Chóru „Speranza". Wszystkich zaproszonych gości powitał kierownik artystyczny, dyrygent i korepetytor chóru Cezary Górczyński.

15-lecie kutnowskiego Chóru Speranza, ./upload/articles_pakiety/28558/01_obraz.jpg
15-lecie kutnowskiego Chóru Speranza, ./upload/articles_pakiety/28558/03_obraz.jpg
15-lecie kutnowskiego Chóru Speranza, ./upload/articles_pakiety/28558/23_obraz.jpg


Następnie chór przyjął na swoje ręce moc serdecznych jubileuszowych podziękowań, gratulacji i życzeń dalszych sukcesów i wytrwałości w kontynuowaniu swej działalności artystycznej i kulturalnej. Chórzyści – Kazimierz Traczyk i Arkadiusz Pawlak w trakcie prezentacji multimedialnej przedstawili zebranym krótki rys historii, zestawili chlubne statystyki, wymienili najciekawsze wydarzenia z życia „Speranzy”. [więcej]
kultura, 23.11.2015 11:31|czytane: 805 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Karolina Micor wygrała jedenasty konkurs piosenek Przybory
Wczoraj w Kutnowskim Domu Kultury jury XI Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Honorowego Starosty Kutnowskiego Jeremiego Przybory wraz z fundatorami nagród ogłosiło werdykt.  Wygrała Karolina Micor z Gilowic i otrzymała 5 000 zł brutto ufundowaną przez Dyrektora Wytwórni Płynów Infuzyjnych w Kutnie Fresenius Kabi Polska Sp. z o.o. Krzysztofa Strękowskiego oraz tablet ufundowany przez firmę Hurt-Pap, upominki ufundowane przez Fundację Wasowskich, Festiwal Niebywalencja i KDK. W sobotę w konkursie zaśpiewała dwie piosenki „Nie budźcie mnie” i „S.O.S”.

Karolina Micor wygrała jedenasty konkurs piosenek Przybory, ./upload/articles_pakiety/28554/38_obraz.jpg
Karolina Micor wygrała jedenasty konkurs piosenek Przybory, ./upload/articles_pakiety/28554/45_obraz.jpg
Karolina Micor wygrała jedenasty konkurs piosenek Przybory, ./upload/articles_pakiety/28554/48_obraz.jpg


II miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 3 500 zł brutto ufundowaną przez BGŻ BNP Paribas, tablet ufundowany przez P.H.U. Przyłoga, kartę o wartości 750 zł do sieci empik ufundowany przez marcredo Center Kutno, upominki ufundowane przez Fundację Wasowskich, Festiwal Niebywalencja i KDK za piosenki „Zosia i ułani” i „Ballada o doktorze Praszczadku” otrzymała Paulina Wilczyńska z Olsztyna.

III miejsce
i nagrodę pieniężną w wysokości 2 500 zł brutto ufundowaną przez Firmę Mavex, kartę o wartości 500 zł do sieci empik ufundowany przez marcredo Center Kutno, upominki ufundowane przez Fundację Wasowskich, Festiwal Niebywalencja i KDK za piosenki „Suflet” i „Zmierzch” dostał Filip Karaś z Osiek.

I Wyróżnienie w wysokości 1 000 zł brutto ufundowaną przez KDK oraz upominki ufundowane przez Fundację Wasowskich, Festiwal Niebywalencja i KDK otrzymał akompaniator Mateusz Kwapień z Wrocławia.

II Wyróżnienie w wysokości 1 000 zł brutto ufundowaną przez KDK oraz upominki ufundowane przez Fundację Wasowskich, Festiwal Niebywalencja i KDK za wykonanie utworów „Nie budźcie mnie” i „Prysły zmysły” otrzymała Anika Koralewska z Kutna.

Nagrodę ufundowaną przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu o wartości 1 000 zł brutto oraz upominki ufundowane przez Festiwal Niebywalencja i KDK za piosenki „Najcichszy tekst” i „Ciepła wdówka” otrzymała Daria Zawiałow z Koszalina. [więcej]
kultura, 23.11.2015 08:21|czytane: 1071 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Najwięcej o Mickiewiczu wiedzą uczniowie Gimnazjum nr 2 w Kutnie
W  czwartek, 19 listopada w Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Kutnie po raz trzeci odbył się Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Życiu i Twórczości Adama Mickiewicza. 

Najwięcej o Mickiewiczu wiedzą uczniowie Gimnazjum nr 2 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/28553/01_obraz.jpg
Najwięcej o Mickiewiczu wiedzą uczniowie Gimnazjum nr 2 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/28553/05_obraz.jpg
Najwięcej o Mickiewiczu wiedzą uczniowie Gimnazjum nr 2 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/28553/08_obraz.jpg


Uczniowie kutnowskich gimnazjów rywalizowali ze sobą w trzyosobowych zespołach. Zadania, które musieli wykonać, miały różną formę: odpowiedzi ustne na wybrane pytania, rozwiązywanie kart pracy,  odgadywanie tytułów utworów na podstawie przedstawionych atrybutów,  rozpoznawanie  miast, w których znajdują się pomniki poety.

W oczekiwaniu na wyniki uczniowie Gimnazjum nr 1 zaprezentowali swoje talenty w krótkiej części artystycznej. Wysłuchano recytacji utworów  Adama Mickiewicza, koncertu muzyki klasycznej. Szczególny zachwyt wywołały popisy wokalne dziewcząt. Uczniowie mogli też obejrzeć ciekawą prezentację dotyczącą życia i twórczości wieszcza.

Pierwsze miejsce przypadło Gimnazjum nr 2 im. Marszałka  J. Piłsudskiego w Kutnie, skład drużyny: Monika Kurza, Angelika Kruszyniak, Julia Michalska; drugie  - Gimnazjum nr 1 im. A. Mickiewicza w Kutnie, uczennice reprezentujące szkołę: Anna Idczak, Nina Szymańska, Weronika Olejniczak; trzecie -  Gimnazjum nr 3 im. H. Sienkiewicza w Kutnie, skład zespołu: Weronika Robacka, Zuzanna Staniszewska, Zuzanna Woźniak. [więcej]
pismak, 23.11.2015 08:43|czytane: 612 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jubileusz 50-lecia Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie
W sobotę, 21 listopada minęło dokładnie 50 lat od oddania do użytku nowego budynku Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie. Dlatego też w przeddzień tego wydarzenia odbyło się uroczyste spotkanie.

Jubileusz 50-lecia Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie, ./upload/articles_pakiety/28555/02_obraz.jpg
Jubileusz 50-lecia Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie, ./upload/articles_pakiety/28555/06_obraz.jpg
Jubileusz 50-lecia Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie, ./upload/articles_pakiety/28555/15_obraz.jpg


Swoją obecnością zaszczycili Szkołę: przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Łodzi Mariola Frankowska, Wójt Gminy Kutno  Jerzy Bryła i Przewodniczący Rady Gminy Kutno Dariusz Mroczek, Radny Gminy Kutno Waldemar Włodarczyk, przedstawicielka Gminnego Zespołu ds. Oświaty i Wychowania Zofia Wróblewska, Ks. Proboszcz parafii w Strzegocinie, sołtysi wsi, z terenu których dzieci uczęszczają do naszej szkoły, dyrektorzy okolicznych szkół, a także wieloletni pracownicy szkoły, jej absolwenci oraz uczniowie szkoły w Strzegocinie wraz z rodzicami. 

Przemijają wokół nas ludzie i zdarzenia. O wielu, wydaje się, że już zapomnieliśmy. Jednak dźwięk szkolnego dzwonka przypomina je ponownie…. Tak witając zgromadzonych mówiła dyrektor Beata Jurkowska – Przybysz zapraszając do chwili wspomnień. Podczas prezentacji zdjęć wszyscy mogliśmy przekonać się, że mimo iż jak powiedziała pani Dyrektor  …nasza szkoła na przestrzeni lat zmieniała swoje oblicze, strukturę. W istocie jednak pozostała taka sama. [więcej]
pismak, 23.11.2015 08:56|czytane: 470 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
czytaj z eKutno.pl: Zwierzyna Cię dopadnie
Zbiór dwudziestu opowiadań Macieja Kaźmierczaka pt. „Zwierzyna” to lektura pod wieloma względami niesamowita. Nie sposób nie podziwiać autora za wyobraźnię i inwencję twórczą, przemyślaną konstrukcję poszczególnych historii, styl i poprawność językową.

czytaj z eKutno.pl: Zwierzyna Cię dopadnie, ./upload/articles_pakiety/28552/01_obraz.jpg


Myślicie, że to ostatnie jest nieistotne? Otóż nie! Na rynku wydawniczym zdarza się znaleźć pozycje zawierające rażące błędy językowe młodych autorów. Przerażające jest czytanie początkujących pisarzy, publikujących swoją twórczość w internecie, chwalących się swoim „sukcesem” na forach (a w komentarzach są bezlitośnie krytykowani). Składnia, styl, interpunkcja wołają o pomstę do nieba. Na szczęście w tym aspekcie kutnianin zostawia konkurencję w tyle.

Akcja poszczególnych opowiadań toczy się w różnych uniwersach. Parę razy autor przenosi nas do Kutna, ale nie do takiego jakie znamy. W historii rozpoczynającej zbiór początkowo można odnieść wrażenie, że nic się nie zmieniło. Park Traugutta jest brudny, topografia miasta jest dokładnie oddana, wyjątkiem są natomiast przerażające pomniki jakie stworzył główny bohater. Inna historia ma miejsce w Kutnie postapokaliptycznym, zburzonym i zrujnowanym, wszystko za sprawą zbuntowanej sztucznej inteligencji. Zbiór zawiera także opowiadania science fiction przenoszące czytelnika w kosmos, a także do afrykańskiej dżungli. Większość z utworów oscyluje wokół horroru, niekiedy z elementami gore (opis zamordowanego kota). Kaźmierczak punktuje (zwłaszcza u polonistów i polonistek) znajomością klasyki literatury, do której często się odwołuje, począwszy od mitu o Edypie po „Dziady” Mickiewicza. [więcej]
redaktor, 22.11.2015 13:43|czytane: 701 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Szlachetna Paczka. Ruszyła baza rodzin w potrzebie
Na stronie www.szlachetnapaczka.pl właśnie ruszyła baza rodzin w potrzebie. Już teraz można wybrać jedną z nich i przygotować dla niej mądrą i skuteczną pomoc.

Pod patronatem eKutno.pl: Szlachetna Paczka. Ruszyła baza rodzin w potrzebie, ./upload/articles_pakiety/28550/01_obraz.jpg


Wolontariusze z naszego rejonu

Razem z bazą rodzin w potrzebie otworzona została baza dzieci, którym AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI pomaga pokonać szkolne porażki - możesz wybrać jedno z nich i ufundować mu rok zajęć w Akademii.

Rejon Kutno i okolice działający w ramach projektu Szlachetna Paczka już po raz czwarty bierze udział w trwającej 15 lat akcji. Liderem wolontariuszy jest Justyna Szadkowska. W tym roku darczyńcy dostarczają gotową paczkę w weekend Finału Paczki 12-13 grudnia do I LO w Kutnie przy ul. Dąbrowskiego. 

TUTAJ OPISY RODZIN, KTÓRYM MOŻNA POMÓC W TYM ROKU

[więcej]
wandea, 22.11.2015 10:28|czytane: 1230 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Piosenki Jeremiego Przybory i medal dla pomysłodawcy Stacji Kutno
Wczoraj przed rozpoczęciem koncertu konkursowego jedenastej Stacji Kutno Krzysztof Ryzlak, kierownik Centrum Teatru, Muzyki i Tańca, instruktor ds. teatru Kutnowskiego Domu Kultury, reżyser Grupy Teatralnej "od jutra" i pomysłodawca Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Honorowego Starosty Kutnowskiego Jeremiego Przybory otrzymał medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Odznaczenie przyznawane jest w dziedzinie działalności kulturalnej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nagrodę wręczył prof. Witold Jędrzejec - Dyrektor Departamentu Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ryzlak odebrał gratulacje od członków jury konkursu oraz zastępcy prezydenta Kutna Zbigniewa Wdowiaka i dyrektora Kutnowskiego Domu Kultury Radosław Rojewski.

Piosenki Jeremiego Przybory i medal dla pomysłodawcy Stacji Kutno, ./upload/articles_pakiety/28542/12_obraz.jpg
Piosenki Jeremiego Przybory i medal dla pomysłodawcy Stacji Kutno, ./upload/articles_pakiety/28542/19_obraz.jpg
Piosenki Jeremiego Przybory i medal dla pomysłodawcy Stacji Kutno, ./upload/articles_pakiety/28542/24_obraz.jpg


A potem przed publicznością na tle gustownej scenografii, o którą zadbała Agnieszka Dąbrowska - Walczak i ekipa KDK wystąpili: Anna Dorna z Warszawy, Filip Karaś z Osiek, Marta Kołatek z Bełchatowa, Piotr Kosewski z Sopotu, Anika Koralewska z Kutna, Malwina Kulisiewicz z wrocławia, Andrzej Lewandowski z Kutna, Karolina Micor z Gilowic, Paulina Wilczyńska z Olsztyna, Daria Zawiałow z Koszalina.

Usłyszeliśmy teksty Przybory m.in. Przejrzałam Cię na wskroś, Zmierzch, Utwierdź mnie, O, moje solo, W kawiarence Sułtan, Paryż o kabanosie”, S.O.S., Ballada o doktorze Praszczadku, Ciepła wdówka na zimę. [więcej]
kultura, 22.11.2015 09:02|czytane: 1025 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Jedenaście pomysłów mieszkańców w ramach RUSZ MIASTO
Jedenaście pomysłów mieszkańców wpłynęło na konkurs RUSZ MIASTO. To projekt organizowany przez Kutnowski Dom Kultury zakładający realizację pomysłu na imprezę o charakterze kulturalno – rozrywkowym skierowaną przede wszystkim do młodzieży gimnazjalnej i licealnej. Na wykonanie wybranego zadania przeznaczono w budżecie 30 000 złotych.

Jedenaście pomysłów mieszkańców w ramach RUSZ MIASTO, ./upload/articles_pakiety/28551/01_obraz.jpg


Pomysły zgłoszone do RUSZ MIASTO są różne (3 koncerty, warsztaty, pokazy). Wnioski do projektu mogły zgłaszać osoby w wieku od 13 do 20 lat. Od 1 do 18 grudnia rozpocznie się głosowanie, a 20 ogłoszenie wyników. Wybrany projekt będzie realizowany na wiosnę przyszłego roku.

Wkrótce opisy projektów zgłoszonych do RUSZ MIASTO. [więcej]
wandea, 22.11.2015 10:38|czytane: 462 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Piłkarze ręczni z Dąbrowszczaka najlepsi w powiecie
W ubiegłym tygodniu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kutnowskiego w piłce ręcznej  mężczyzn szkół ponadgimnazjalnych.

Piłkarze ręczni z Dąbrowszczaka najlepsi w powiecie, ./upload/articles_pakiety/28549/01_obraz.jpg
Piłkarze ręczni z Dąbrowszczaka najlepsi w powiecie, ./upload/articles_pakiety/28549/02_obraz.jpg
Piłkarze ręczni z Dąbrowszczaka najlepsi w powiecie, ./upload/articles_pakiety/28549/03_obraz.jpg


W zawodach organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie wzięło udział aż osiem szkół z powiatu kutnowskiego: I LO im gen. J.H. Dąbrowskiego, II LO im. J. Kasprowicza, ZS  Nr 3 im. W. Grabskiego,  ZS CKR w Mieczysławowie, ZSZ Nr 2 im A. Troczewskiego, ZS Nr 1 im. St. Staszica, ZS w Żychlinie oraz LO w Żychlinie. Cztery  pierwsze mecze zostały rozegrane systemem pucharowym, gdzie przegrane szkoły niestety odpadały z rozgrywek. Mecze półfinałowe oraz finałowe były bardzo emocjonujące, zacięte i wyrównane. Najskuteczniejszym zawodnikiem mistrzostw został Emil Tomczak zdobywca 12 bramek.

Wyniki meczów:
ZS Nr 1 w Kutnie - II LO w Kutnie      13:8   (7:3)
ZS Nr 3 w Kutnie- ZSZ Nr 2 w Kutnie 11:5  (7:2)
ZS w Żychlinie -LO w Żychlinie         15:14 (6:8)
I LO w Kutnie     - ZS CKR w Mieczysławowie     15:2 (9:1) [więcej]
pismak, 22.11.2015 10:09|czytane: 772 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Pani leśnik w "Bajce"
W piątek w Przedszkolu Miejskim nr 15 „Bajka” w Kutnie dzieci odwiedził niezwykły gość – pani leśnik z Nadleśnictwa Kutno z siedzibą w Chrośnie. Przybliżyła dzieciom informacje na temat swojej pracy, zwierząt żyjących w lesie, roślin chronionych i bezpieczeństwa podczas pobytu w lesie.

Pani leśnik w
Pani leśnik w
Pani leśnik w


Pani leśnik podczas prezentacji multimedialnej wyjaśniła, jak prawidłowo dokarmiać zwierzęta zimą - głównie ptaki. Podkreślała, że w czasie srogiej zimy dokarmianie jest koniecznością, a jeśli zacznie się dokarmiać zwierzęta, nie można tego zaniechać. Zaznaczyła także, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. [więcej]
pismak, 22.11.2015 09:49|czytane: 655 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziewiątka dwa razy trzecia
W czwartek, w Rawie Mazowieckiej odbył się Finał Rejonu Wojewódzkiego w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt  w ramach IMS. Do rywalizacji przystąpiło pięć reprezentacji szkół podstawowych, które podzielono na dwie grupy.

Dziewiątka dwa razy trzecia, ./upload/articles_pakiety/28548/01_obraz.jpg
Dziewiątka dwa razy trzecia, ./upload/articles_pakiety/28548/02_obraz.jpg


„A” – SP 9 Kutno i SP 4 Skierniewice , „B” – SP Biała Rawska, SP Kowiesy i SP Domaniewice.  Wyniki spotkań grupowych: SP 9 Kutno – SP 4 Skierniewice 1:3, SP Biała Rawska – SP Domaniewice 5:2, SP Domaniewice – SP Kowiesy 6:6, SP Biała Rawska – SP Kowiesy 4:3. W meczu o 3 miejsce drużyna z Kutna pokonała SP Kowiesy 6:1 a w finale SP Biała Rawska pokonała po rzutach karnych SP 4 Skierniewice 3:2. 

Natomiast 20 listopada, w piątek również w Rawie Mazowieckiej  rozegrano Finał Rejonu Wojewódzkiego W Mini Piłce Ręcznej Chłopców. Do rywalizacji przystąpiło pięć reprezentacji szkół podstawowych. [więcej]
pismak, 22.11.2015 10:14|czytane: 494 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Trzecie miejsce dla Fair Play ze Studia Tańca Alibi
20 listopada odbyły się XVI Łódzkie Konfrontacje Taneczne. Do udziału w tegorocznym przeglądzie zgłosiły się 34 zespoły z całej Polski. Nie zabrakło również  tancerzy Studia Tańca Alibi, którzy reprezentowali Kutno.

Trzecie miejsce dla Fair Play ze Studia Tańca Alibi, ./upload/articles_pakiety/28546/01_obraz.jpg
Trzecie miejsce dla Fair Play ze Studia Tańca Alibi, ./upload/articles_pakiety/28546/02_obraz.jpg
Trzecie miejsce dla Fair Play ze Studia Tańca Alibi, ./upload/articles_pakiety/28546/03_obraz.jpg


W najmłodszej kategorii tanecznej do 11 lat po raz kolejny zespół Fair Play wywalczył III miejsce. Grupa ta zmierzyła się tym razem nie tylko z zespołami hip hopowymi ale również z  tańcem współczesnym. To wielkie osiągnięcie gdyż w kategorii tej startowało 14 zespołów bez podziału na kategorie taneczne. Zespół Fair Play swój sukces zawdzięcza wspaniałej trenerce i autorce choreografii Joannie Solarskiej. Natomiast swoje umiejętności taneczne zdobywa  w Kutnowskim Domu Kultury (Studio Tańca Alibi). [więcej]
pismak, 22.11.2015 09:51|czytane: 409 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
...gdy nie będzie lasu nie będzie nas. Wymarzona ekopracownia w Kaszewach Dwornych
W Szkole Podstawowej im. Ireny Kosmowskiej w Kaszewach Dwornych otworzona została nowoczesna ekopracownia. Stało się to możliwe dzięki udziałowi  Szkoły w konkursie „Moja wymarzona ekopracownia 2015” ogłoszonym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej   w Łodzi. Placówka otrzymała dofinansowanie na realizację zadania pod hasłem: „…gdy nie będzie lasu nie będzie nas”.  

...gdy nie będzie lasu nie będzie nas. Wymarzona ekopracownia w Kaszewach Dwornych, ./upload/articles_pakiety/28544/01_obraz.jpg
...gdy nie będzie lasu nie będzie nas. Wymarzona ekopracownia w Kaszewach Dwornych, ./upload/articles_pakiety/28544/02_obraz.jpg
...gdy nie będzie lasu nie będzie nas. Wymarzona ekopracownia w Kaszewach Dwornych, ./upload/articles_pakiety/28544/09_obraz.jpg


W piątek, 20 listopada odbyła się w Szkole uroczystość z tej okazji, na którą przybyli: Wójt Gminy Krzyżanów  Tomasz Jakubowski, Przewodniczący Rady Gminy Krzyżanów Wiesław Czekaj z radnymi, ks. Mariusz Minda oraz rodzice.

 W swoim przemówieniu zastępująca dyrektora  Agnieszka Morga podziękowała przede wszystkim Annie Cholewie, dyrektor szkoły, która czuwała nad całością realizacji tego zadania oraz Małgorzacie. Kosmalskiej, która zdecydowała się na napisanie projektu i jego realizację. Zadbała o wszystkie szczegóły, które uatrakcyjniły  ekopracownię.  Słowa podziękowania skierowała również do  Samorządu Gminy Krzyżanów
oraz pracowników Gminyza wsparcie i pomoc w realizacji projektu. 

Na realizację zadania pod hasłem: „…gdy nie będzie lasu nie będzie nas” Szkoła otrzymała dofinansowanie w wysokości 36 300 zł. Całkowity koszt utworzenia pracowni to 38 995 zł, udział własny wyniósł 2695 zł. [więcej]
pismak, 22.11.2015 09:13|czytane: 1449 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziewczęta z Kasprowicza najlepsze w szczypiorniaku
Reprezentacja II LO im. J. Kasprowicza zdobyła Mistrzostwo Powiatu Kutnowskiego w piłce ręcznej szkół ponadgimnazjalnych.

Dziewczęta z Kasprowicza najlepsze  w szczypiorniaku, ./upload/articles_pakiety/28547/01_obraz.jpg
Dziewczęta z Kasprowicza najlepsze  w szczypiorniaku, ./upload/articles_pakiety/28547/02_obraz.jpg
Dziewczęta z Kasprowicza najlepsze  w szczypiorniaku, ./upload/articles_pakiety/28547/03_obraz.jpg


W zawodach organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie wzięły udział cztery szkoły z powiatu kutnowskiego: I LO im J.H. Dąbrowskiego, II LO im. J. Kasprowicza, ZS  Nr 3 im. W. Grabskiego  oraz ubiegłoroczne mistrzynie ZS Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie. Wszystkie mecze były  bardzo wyrównane i zacięte. A o sukcesie „Kasprowicza” zadecydowała skuteczność Natalii Furmańskiej, która zdobyła 9 bramek.

Wyniki meczów:
ZS Nr 3 w Kutnie -  ZS Nr 1  w Kutnie 14:13   (9:4, 13:13)
II LO w Kutnie – I LO w Kutnie 8:3    (3:1)

Mecz o III miejsce „Staszic”- „ Dąbrowszczak” 8:3 (2:2)
Mecz o I miejsce „Kasprowicz” – „Grabski”    11:7  (6:4)

Tabela końcowa:
1. II LO im. J. Kasprowicza w Kutnie
2. ZS Nr 3 im. W. Grabskiego  w Kutnie                                                                                                 
3. ZS Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie
4.  I LO im. gen. J.H. Dąbrowskiego w Kutnie [więcej]
pismak, 22.11.2015 10:16|czytane: 837 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Kto łatwo obiecuje, ciężko daje. Mieszkańcy prezydentowi nie odpuszczą
We wtorek Rada Miasta Kutna przyjęła zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego w Kutnie przy ul. Staffa i Łąkoszyńskiej. Mieszkańcy Kutna z tamtych okolic nie zgadzają się z przegłosowanymi zmianami, uważają że doszło do złamania szeregu przepisów, warcholstwa księdza i politycznej hucpy w wykonaniu radnych. Zmiany, którym sprzeciwiają się mieszkańcy przegłosowało 19 radnych, Rafał Jóźwiak był przeciw a Andrzej Arkita wstrzymał się od głosu. 

Parafia kontra mieszkańcy. Kto jest zakładnikiem?

Parafia pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Kutnie, jako zarządca cmentarza narusza przepisy ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych poprzez wyburzenie dotychczasowego ogrodzenia cmentarza i wybudowanie nowego bez pozwolenia na budowę i pomimo braku stosownych opinii inspektora sanitarnego oraz wojewódzkiego konserwatora zabytków. Zarządca cmentarza samowolnie powiększył obszar cmentarza, dokonał dwóch nielegalnych pochówków oraz ogrodził teren parkingu. Naruszenia te zostały szczegółowo opisane w „Analizie dotyczącej zasadności przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego w Kutnie przy ulicy Łąkoszyńskiej i ulicy Staffa i stopnia zgodności przewidywanych rozwiązań z ustaleniami studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Kutna” sporządzonej na zlecenie Prezydenta Miasta Kutna w październiku 2009 roku.

Kto łatwo obiecuje, ciężko daje. Mieszkańcy prezydentowi nie odpuszczą, ./upload/articles_pakiety/28498/03_obraz.jpg
Kto łatwo obiecuje, ciężko daje. Mieszkańcy prezydentowi nie odpuszczą, ./upload/articles_pakiety/28498/04_obraz.jpg
Kto łatwo obiecuje, ciężko daje. Mieszkańcy prezydentowi nie odpuszczą, ./upload/articles_pakiety/28498/05_obraz.jpg


Od 2012 roku Elżbieta i Henryk Baranowscy oraz Sławomira i Michał Michalakowie przy poparciu 258 mieszkańców toczą boje o uchwalenie przez radnych ich uwag do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru. Uwagi do planu dotyczą granic - ogrodzenia cmentarza na ulicy Łąkoszyńskiej oraz postawienia poza jego granicami kaplicy. Sprzeciwiają się pomysłom parafii pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika aby przed ich oknami stanęła wysoka kaplica cmentarna, mają swoje propozycje, które nie burzą ładu przestrzennego i faktyczną sytuację legalizują, ale w zgodzie z obowiązującym w Polsce prawem, a chociażby przynajmniej z wykonanym wcześniej studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Kutna. Parafia jednak powołując się na obietnice prezydenta Burzyńskiego chce postawić na swoim bez względu na zasady współżycia społecznego i przepisy administracyjne, budowlane czy sanitarne. 

Przed wyborami samorządowymi w ubiegłym roku prezydent Kutna uznał uwagi protestujących mieszkańców związane ze zmianą przeznaczenia terenu objętego planem i zakazem zabudowy usług kultu religijnego, jednak nie zdecydowało się poddać uchwalenia planu pod obrady Rady Miasta Kutna. Już po wyborach w lutym tego roku, kiedy skład rady radykalnie się zmienił radni  głosowali nad wzajemnie wykluczającymi się i uwagami i poparli również parafię. Prezydent Zbigniew Burzyński najpierw uznał ich uwagi, a potem już przed radnymi na sesji okazało się, że uznane są również przeciwne, pochodzące od parafii. Czekać dłużej nie było można i we wtorek 17 listopada po kolejnych 28 uwagach, z czego 9 prezydent Burzyński uwzględnił a 19 nie, Rada Miasta Kutna również pochyliła się nad nimi, wysłuchała radcy prawnego Piotra Tarały-Kowalczyka, pełnomocnika mieszkańców Łąkoszyna. W głosowaniu odrzuciła uwagi mieszkańców.

"Cmentarnictwo" i traktowanie prawa po kutnowsku 

27 lipca tego roku plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego w Kutnie przy ul. Staffa i Łąkoszyńskiej został ponownie wyłożony do publicznej wiadomości. Swoje uwagi wnieśli mieszkańcy Kutna a na sesji we wtorek Grzegorz Chojnacki, przewodniczący rady przeczytał ich uzupełnienie. 

W treści uzupełnienia znajdują się argumenty wskazujące, że procedowany przez radę plan jest niezgodny z prawem. Na podstawie decyzji Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Łodzi z 1 września 2015 roku organ ten orzekł, że budowa kaplicy na działce 775/7 wymaga przeznaczenia tej nieruchomości na cele sakralne, potwierdza to zatem zarzuty wnioskodawców, że niedopuszczalne jest kwalifikowanie kaplicy jako obiektu usługowego, obecny projekt planu miejscowego jest w tej części niezgodny ze studium wg którego projektowany teren 5U znajduje się na terenach usługowych. Przy sporządzaniu planów miejscowego zagospodarowania ustalenia studium są wiążące dla organów gminy. Zgodnie z utrwalonym orzecznictwem inne przeznaczenie konkretnego terenu w planie miejscowym niż przeznaczenie przyjęte w studium, kwalifikowane jest jako istotne naruszenie prawa, uzasadniające stwierdzenie nieważności uchwały w przedmiocie planu miejscowego. Taka nieważność może być stwierdzona albo zarządzeniem nadzorczym wojewody albo na drodze sądowej przez sąd administracyjny. [więcej]
wandea, 20.11.2015 16:28|czytane: 2025 razy|70 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kondolencje


[więcej]
wandea, 19.11.2015 10:58|czytane: 473 razy|komentuj|czytaj cały
Wyrazy współczucia

Wyrazy współczucia

[więcej]
wandea, 19.11.2015 11:00|czytane: 507 razy|komentuj|czytaj cały
Zapadnie wyrok dla byłej dyrektorki pośredniaka
Dziś w Sądzie Rejonowym w Kutnie odbyła się ostatnia rozprawa Danuty R. byłej dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie. Proces z wyłączeniem jawności toczy się od ponad półtora roku. Za tydzień Sędzia ogłosi wyrok. 

Zapadnie wyrok dla byłej dyrektorki pośredniaka, ./upload/articles_pakiety/28541/01_obraz.jpg


Na sali rozpraw oprócz oskarżonej i jej adwokata stawili się oskarżyciele posiłkowi. Zostały wygłoszone mowy końcowe, teraz tylko pozostała decyzja Sądu. 

Przypomnijmy, Prokuratura Rejonowa w Kutnie oskarżyła Danutę R. o to, że w okresie od lipca 2011 do kwietnia 2013 r. wykonując czynności w sprawach z zakresu prawa pracy uporczywie i złośliwie naruszała prawa pracowników wynikające ze stosunku pracy, nie respektowała zasad równego traktowania i dyskryminowała [więcej]
wandea, 20.11.2015 12:04|czytane: 1761 razy|42 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Akcja Prozdrowotna Antytytoniowa w "Tęczy"
Wczoraj w siedzibie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „TĘCZA” Kutnie  w ramach obchodów    Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu odbyła się Akcja Prozdrowotna Antytytoniowa  zorganizowana we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną Kutnie mająca na celu zachęcenie młodzieży do zdrowego stylu życia wolnego od palenia papierosów.

Akcja Prozdrowotna Antytytoniowa  w
Akcja Prozdrowotna Antytytoniowa  w
Akcja Prozdrowotna Antytytoniowa  w


Podczas imprezy pracownice PSSE Kutno przeprowadziły pogadankę na temat bezpiecznych zachowań i unikania zagrożeń mających wpływ na  zdrowie,  przeprowadziły mini-warsztaty, rozdawały materiały informacyjne  w tym o tematyce antytytoniowej. Wręczono wychowankom, których prace plastyczne zostały nagrodzone w Powiatowym  Konkursie Plastycznym ph „Paleniu papierosów mówimy NIE” zorganizowanym przez PSSE Kutno wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Kutnie - fundatorem nagród rzeczowych. [więcej]
pismak, 20.11.2015 10:57|czytane: 436 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowski Festiwal Kolęd i Pastorałek. Zgłoszenia do 10 grudnia
Kutnowski Dom Kultury i Regionalne Towarzystwo Muzyczne w Kutnie zapraszają dzieci do udziału w Kutnowskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Dziewiąta edycja odbędzie się 17 grudnia w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie godz. 9.00 – 14.00 przesłuchania konkursowe, a potem 20 grudnia na scenie plenerowej podczas Wigilii Miejskiej przed Ratuszem ok. godz. 15.30 Koncert Galowy, ogłoszenie wyników, wręczenie nagród.

Kutnowski Festiwal Kolęd i Pastorałek. Zgłoszenia do 10 grudnia, ./upload/articles_pakiety/28539/01_obraz.jpg
Kutnowski Festiwal Kolęd i Pastorałek. Zgłoszenia do 10 grudnia, ./upload/articles_pakiety/28539/02_obraz.jpg
Kutnowski Festiwal Kolęd i Pastorałek. Zgłoszenia do 10 grudnia, ./upload/articles_pakiety/28539/03_obraz.jpg


Uczestnikami festiwalu mogą być soliści i zespoły wokalne z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i  placówek kultury z powiatu kutnowskiego. Każdy wykonawca podczas konkursu prezentuje jedną kolędę lub pastorałkę z towarzyszeniem półplaybacku lub akompaniamentu "na żywo" (np. fortepian, gitara) - półplaybacki muszą być nagrane na nośnikach CD w formacie audio.

Każda placówka może zgłosić do udziału w festiwalu do 5 prezentacji w danej kategorii wiekowej. Zgłoszenia na wypełnionej  karcie  należy nadsyłać drogą mailową na adres: rtm.kutno@wp.pl w terminie do 10 grudnia. [więcej]
pismak, 20.11.2015 10:05|czytane: 804 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jutro Światowy Dzień Życzliwości. Czy Polacy są życzliwi?
21 listopada w ponad 180 krajach obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości, którego celem jest wzbudzenie w ludziach pozytywnych emocji i uwrażliwienie na wzajemną życzliwość. Inicjatorami święta są bracia Brian i Michael McCormack ze Stanów Zjednoczonych, którzy w 1973 roku, w odniesieniu do konfliktu między Egiptem i Izraelem, próbowali przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy.

Dlaczego zawiść działa na naszą niekorzyść? Dlaczego opłaca się być życzliwym na co dzień? - wyjaśnia dr Konrad Maj, psycholog społeczny z Uniwersytetu SWPS.

[więcej]
pismak, 20.11.2015 09:34|czytane: 421 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bezpłatne spotkanie z fizjoterapeutami dla seniorów we wtorek
Już 24 listopada w Kutnie odbędzie się bezpłatne dla wszystkich seniorów spotkanie z fizjoterapeutami. W ramach programu „Voltaren MAX. Rozruszaj Stawy™” każdy senior w Kutnie, który cierpi na bóle stawów, może spotkać się z doświadczonymi fizjoterapeutami. Opowiedzą oni i pokażą uczestnikom, jak walczyć z bólem, a dzięki temu – pomogą im w codziennej aktywizacji.

Bezpłatne spotkanie z fizjoterapeutami dla seniorów we wtorek, ./upload/articles_pakiety/28434/01_obraz.jpg
Bezpłatne spotkanie z fizjoterapeutami dla seniorów we wtorek, ./upload/articles_pakiety/28434/02_obraz.jpg
Bezpłatne spotkanie z fizjoterapeutami dla seniorów we wtorek, ./upload/articles_pakiety/28434/03_obraz.jpg


Program „Voltaren MAX. Rozruszaj Stawy™” już od trzech lat uczy osoby starsze w całej Polsce jak skutecznie walczyć z bólem stawów. W spotkaniach z fizjoterapeutami wzięło już udział ponad 1 500 Seniorów w całej Polsce. W tym roku ok. 1 000 kolejnych osób skorzysta z naszej pomocy.

Wydarzenie jest otwarte i bezpłatne, odbędzie się 24 listopada (wtorek) o godz. 10.00 w budynku Wyższej Szkoły Gospodarki Krajowej w Kutnie przy ul. Lelewela 7. [więcej]
pismak, 20.11.2015 08:46|czytane: 736 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Tańce solo dla każdego
Zapraszamy na zajęcia, na których partner nie będzie wam potrzebny. Coś dla dzieci, coś dla młodzieży i coś dla dorosłych i seniorów. To wszystko pod okiem Asi Zielińskiej w Street Dance Studio.

Tańce solo dla każdego, ./upload/articles_pakiety/28537/01_obraz.jpg
Tańce solo dla każdego, ./upload/articles_pakiety/28537/02_obraz.jpg
Tańce solo dla każdego, ./upload/articles_pakiety/28537/03_obraz.jpg


W ofercie:
LATINO SOLO
DANCEHALL dla kobiet
DANCEHALL dla nastolatek
AKTYWNY SENIOR 50 (aerobic taniec)
HIP-HOP/VIDEOCLIP DANCE dla dzieci
DISCO DANCE/SHOW DANCE dla dzieci

GRAFIK:
Poniedziałek:
15.00-16.00 - Aktywny Senior (aerobic taniec) [więcej]
pismak, 20.11.2015 08:32|czytane: 456 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Grajmy w szachy
Lekcje szachów w Szkole Podstawowej nr 6 im. M. Skłodowskiej-Curie w Kutnie prowadzone są w oparciu o materiały szkoleniowe dla najmłodszych autorstwa Magdaleny Zielińskiej. To pierwszy w historii podręcznik z ćwiczeniami do nauki gry w szachy dla dzieci do wykorzystania w oddziałach przedszkolnych i  w nauczaniu zintegrowanym, w klubach i w domu, wydany przez Polski Związek Szachowy.

Grajmy w szachy, ./upload/articles_pakiety/28534/01_obraz.jpg
Grajmy w szachy, ./upload/articles_pakiety/28534/02_obraz.jpg
Grajmy w szachy, ./upload/articles_pakiety/28534/03_obraz.jpg


Szkolne zajęcia szachowe nawiązują często do konwencji baśniowej. Młodzi szachowi adepci poznali mieszkańców magicznej Szachowej Krainy, czyli figury i piony oraz jej najważniejsze prawa. W wycieczce po Szachowej Krainie towarzyszy dzieciom giermek Dobrosułek. To właśnie on wraz z nauczycielem zapoznaje dzieci z ruchami figur szachowych, regułami, jakie obowiązują w szachach, uczy matowania oraz wyjaśnia na czym polega atak oraz obrona. Wszystko to jest wspomagane trafnie dobranymi przykładami, przestronnymi diagramami, pięknymi kolorowankami, wierszykami i powiedzonkami oraz krzyżówkami, co tylko pozwala dłużej utrzymać uwagę małych słuchaczy w trakcie zajęć. [więcej]
pismak, 20.11.2015 08:32|czytane: 441 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Polska na nowo odkrywa żydowskiego dramaturga. Głos z Londynu o kutnowskim festiwalu
Echa ostatniej edycji Festiwalu im. Szaloma Asza w Kutnie odbijają się w całym świecie. Tym razem David Mazover napisał artykuł na stronie Digital Yiddish Theatre Project. Zachęcamy do zapoznania się z całością ponieważ prawnuk Asza pisze o pozytywnych wrażeniach z kolejnego pobytu w Kutnie.

Polska na nowo odkrywa żydowskiego dramaturga. Głos z Londynu o kutnowskim festiwalu, ./upload/articles_pakiety/28533/01_obraz.jpg


David Mazover rozmawia z uczniami kutnowskich szkół 2015

- Co dwa lata, o tej porze, odwiedzam miasto Kutno by uczestniczyć w żydowskim festiwalu nazwanym na cześć mojego pradziadka, pisarza jidysz, Szaloma Asza. Urodził się tam w 1880 r. w drewnianym domu na jednej z dwóch głównych ulic miasta. Asz opuścił Kutno jako nastolatek, dorastając świadomym swoich religijnych studiów, ale regularnie wracał, by odwiedzić swoją matkę Malkę, brata Wolfa i grób swojego ojca na żydowskim cmentarzu znajdującym się na skraju miasta - pisze David Mazover. - Dzisiaj pozostaje niewiele śladów bogatej żydowskiej historii Kutna. Centrum handlowe zastąpiło dom Asza, przybudówka matki Asza na dziedzińcu mieszkaniowym już dawno nie istnieje, a żydowski cmentarz oraz synagoga, obie zniszczone przez Nazistów, zostały zaznaczone surowymi, prostymi pomnikami. Ale tak jak w przypadku dybuka, żydowskie Kutno trwa jako miasto-duch. Lokalnie entuzjaści historii wskazują przedwojenne zabytki: dom rabina, dawna Jesziwa, Biblioteka Peretza, kiedyś pełna książek jidysz. Na drugim końcu miasta, naprzeciwko luterańskiego kościoła, apartament wybudowany przez brata Asza, Wolfa w 1912 r. stoi odnowiony, promieniując bielą w jesiennym słońcu. Postkomunistyczne Kutno zaczęło upamiętniać Asza w 1993 r. ogłaszając ogólnopolski konkurs literacki o żydowskim motywie przewodnim. Jest on częścią każdej edycji festiwalu, przyciągając bardzo wysoki poziom zgłaszanych prac. [więcej]
kultura, 19.11.2015 18:03|czytane: 771 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nie będzie dyżurnego Komisariatu Policji w Żychlinie
Jak informuje Komendant Komisariatu Policji w Żychlinie kom. mgr Rafał Towalski w związku ze zmianą struktury organizacyjnej Komisariatu Policji w Żychlinie od dnia 1 grudnia br. przestanie funkcjonować stanowisko dyżurnego Komisariatu Policji.

Wszelkie zgłoszenia telefoniczne dotyczące interwencji  i wydarzeń należy zgłaszać bezpośrednio Dyżurnemu Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, który będzie dysponował funkcjonariuszami  służby patrolowej Komisariatu Policji w Żychlinie. [więcej]
pismak, 19.11.2015 14:24|czytane: 1122 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rodzinna Niedziela w Muzeum. Wigilia św. Andrzeja
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza 29 listopada o godz. 11.00 na zajęcia pt. „Wigilia św. Andrzeja” organizowane w ramach Rodzinnej Niedzieli w Muzeum.

Zajęcia poświęcone będą tradycji andrzejkowej. Dzieci wraz z opiekunami wezmą udział w różnych zabawach polegających na odtworzeniu wybranych wróżb andrzejkowych, m.in. księgi wróżb, cukierkowej wróżby, grosika.
Zajęcia są bezpłatne. [więcej]
kultura, 19.11.2015 17:42|czytane: 498 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Postępowanie w sprawie oświadczeń majątkowych starosty umorzone
Prokuratura Rejonowa w Łęczycy umorzyła postępowanie w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa z art. 233§1 kodeksu karnego przez starostę kutnowskiego Krzysztofa Debicha. 

Przypomnijmy, w kwietniu tego roku  Centralne Biuro Antykorupcyjne przekazało Prokuraturze Rejonowej w Kutnie zawiadomienie dotyczące nieumieszczenia w oświadczeniach majątkowych radnego a potem starosty Debicha z dnia 22 września i 22 grudnia 2014 roku informacji o tym, że był on prezesem Kutnowskiej Fabryki Samochodów Osobowych Syrena S.A. i nieujawnienia dochodów, które osiągnął na tej funkcji (jeśli je miał), braku informacji o dochodach za rok ubiegły z Fabryki w żadnym z trzech złożonych w 2014 roku oświadczeń oraz braku informacji o kwocie dochodu za rok ubiegły z Agencji Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A, której był prezesem wg KRS w okresie od 01.04.2004  do 28.01.2015 r. w oświadczeniach radnego i starosty z 22 grudnia 2014 w polu do tego przeznaczonym. W czasie rozpatrywania zawiadomienia w Krajowym Rejestrze Sądowym Krzysztof Debich figurował jeszcze jako członek zarządu, prezes Kutnowskiej Fabryki Samochodów Osobowych Syrena S.A., a oświadczenia wyżej wymienionych informacji nie posiadały. 

- Wniosek o wyłączenie i prowadzenie śledztwa przez inną prokuraturę składamy aby uniknąć jakichkolwiek podejrzeń dotyczących postępowania, na przykład, że osobiście znam pana Krzysztofa Debicha i może to wpływać na tok postępowania - mówił w czerwcu Sławomir Erwiński, Prokurator Rejonowy w Kutnie. 

Prokurator Przemysław Pokora z Łęczycy mówi, że Prokurator Rejonowy w Kutnie sformułował zarzut w związku z jednym z oświadczeń, jednak w postępowaniu i po przesłuchaniu podejrzanego zabrakło dowodu na umyślność złożenia fałszywego oświadczenia. [więcej]
wandea, 19.11.2015 12:25|czytane: 1889 razy|82 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bezrobotna nauczycielka i tajne przez poufne w Starostwie Powiatowym w Kutnie
Wielu nauczycieli w powiecie kutnowskim nie ma pracy, więc szczególnie bulwersuje zatrudnianie osób po tak zwanym dyrektorskim uważaniu. Statystyki Powiatowego Urzędu Pracy i leżące w szufladach dyrektorskich biurek CV dobrze wykształconych nauczycieli kłują w oczy w sytuacji kiedy tak dużo mówi się o rozwoju i dobrej kondycji szkolnictwa w powiecie kutnowskim. Co jednak zrobić kiedy jest coraz mniej klas w szkołach? Jak mówi dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie Janusz Pawlak trzeba wybierać, albo pracować w tym zawodzie poza Kutnem. 

W 2014 roku zarejestrowanych było 84 bezrobotnych nauczycieli ( w tym na przykład 5 nauczania początkowego, 7 nauczycieli przedszkola i 37 pedagogów,  a w tym roku 70 (w tym 31 pedagogów, 5 nauczycieli języka polskiego, 4 historii, 3 języków obcych).

A to, tylko Ci, którzy zgłosili się do pośredniaka. Wśród nich jest Aneta Urbańska-Matczak, nauczycielka historii, wiedzy o społeczeństwie, wychowania do życia w rodzinie, edukacji dla bezpieczeństwa, członkini Związku Nauczycielstwa Polskiego. Od kilku lat bezskutecznie stara się wrócić do Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie, w którym wcześniej pracowała.

- Jestem bezrobotna, wcześniej pracowałam osiem lat w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie, miałam umowy odnawialne co rok, jednak przy poprzednim dyrektorze Matczaku miałam poczucie bezpieczeństwa, że z roku na rok pracy nie stracę, ale w pewnym momencie kiedy dyrektorem został Janusz Pawlak skomplikowało mi to życie - opowiada pani Aneta. - Zrobiłam mianowanie w wakacje, do 22 lutego 2013 roku miałam tę roczną umowę, a potem urodziłam drugie dziecko. Po porodzie zaczęłam się starać u nowego dyrektora o powrót do pracy, twierdził, że pamięta, że docenia i ma mnie na uwadze, dostałam nawet nagrodę dyrektora za wyniki i osiągnięcia. Zapewniał mnie, że teraz spokojnie mogę poświęcić się dziecku, ale jak tylko pojawią się wolne godziny to on pamięta i odezwie się do mnie. Niestety żadnego sygnału nie było, składałam więc podania do innych szkół, ale wiadomo jak jest, będą pamiętać itp. itd. Do ostatnich dnia sierpnia miała kontakt ze szkołą, aby przypominać się panu dyrektorowi. Po tym jak godzin nie było dla mnie, wychowanie w rodzinie wziął pan Artur Gierula, a historię pan Janusz Pawlak. Dla pana Gieruli w tym czasie była to przecież druga szkoła. 

- Dla Anety w naszej szkole był zawsze etat, a pan dyrektor po jej odejściu ma osiem nadgodzin już czwarty rok. Poza tym po powrocie szkolnego psychologa z urlopu macierzyńskiego dyrektor zaproponował pół etatu właśnie wychowania do życia w rodzinie, nie miał problemu, z tym że musi dać ten sam etat czyli psychologa. Pani psycholog nie zgodziła się i dyrektor wycofał się z tego pomysłu tuż przed rokiem szkolnym. Wychowania do życia w rodzinie było około 12 godzin za czasu kiedy uczył go Artur Gierula  - podkreślają nauczyciele z Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie.

Nauczycielce od lutego 2013 roku raz udało się dostać godziny na zastępstwo. Dokładnie cztery godziny za Artura Gierulę w Gimnazjum Nr 1 w Kutnie w czasie od 11 grudnia 2014 do 26 czerwca 2015 r. Niestety potem godziny te przypadły nauczycielce z tegoż gimnazjum. Jak mówi pani Aneta pytala dyrekcję "Jedynki" czy będzie jeszcze dla niej praca, niestety etatu wolnego nie było. 

- Pani Urbańska-Matczak skończyła pracę w sierpniu 2012 r., która uległa automatycznie przedłużeniu do czasu porodu i wygasła na pczątku 2013 r. W międzyczasie p. Urbańska-Matczak uzyskała stopień awansu na nauczyciela mianowanego. Nie uczę WDŻWR więc nie chodzi, jak sądzę, o moje nadgodziny! Po wygaśnięciu umowy p. Matczak wdżwr uczyło 5 nauczycieli. Pani Urbańska-Matczak przyniosła ofertę pracy w bieżącym roku we wrześniu, a więc po wszystkich ruchach kadrowych, które w szkole trwają do maja każdego roku. Oprócz oferty p. Matczak mam kilkanaście innych ofert od osób, które chętnie by podjęły pracę w szkole z kwalifikacjami podobymi do pani Matczak - mówi Janusz Pawlak, dyrektor ZS nr 1 w Kutnie. [więcej]
wandea, 19.11.2015 08:22|czytane: 5087 razy|176 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają: Kto ma szansę na zabiegi endoprotez w Kutnie?
Informacja o dodatkowych 825 tysiącach złotych dla Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o. na świadczenia w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu wzbudziła na forum wiele wątpliwości. Padały pytania o kolejność przy zabiegach, o to dlaczego zabiegi mają być wykonywane przez zewnętrzną ekipę, co ze sprawowaniem opieki przez szpital po takim zabiegu, czy NFZ też za to płaci czy tylko za zabieg, a szpital dokłada do przedsięwzięcia. Postaramy się choć kilka z tych wątpliwości rozwiać, zapytaliśmy więc Annę Leder, rzecznika ŁOW NFZ o system kolejkowy do tych operacji i czy mieszkańcy powiatu kutnowskiego również mają szansę z nich skorzystać.

Zgodnie z intencją ŁOW NFZ przyznane szpitalowi pieniądze mogą być przeznaczone wyłącznie na operacje w zakresie endoprotezoplastyki, po to aby skrócić czas oczekiwania pacjentów na tego rodzaju zabiegi. Konkurs w naszym szpitalu wygrały dwa podmioty: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „MEDAB” z Łodzi i Specjalistyczna Praktyka Lekarska Marcin Sibiński z Babic. Do końca grudnia tego roku mogą one wykonać maksymalnie 15 zabiegów pierwotnych endoprotez stawu kolanowego i 30 pierwotnych endoprotez stawu biodrowego. Już pierwsze zabiegi odbyły się w poniedziałek, zatem świadczenia ruszyły pełną parą. Nawet przesuwane są operacje innego typu, aby ekipa mogła wykonać zabiegi ortopedyczne. Umowa z podmiotami obejmuje zabieg, a opieka po nim i obsługa na oddziale należy już do załogi kutnowskiego szpitala.

- Kto ma szansę na taki zabieg w Kutnie skoro słyszałem, że lekarze przywieźli swoich pacjentów, nie z tego rejonu? Co się stanie w sytuacji, kiedy z kolei mój lekarz w Kutnie nie pracuje, a mi potrzebny taki zabieg? - pyta Czytelnik.

- NFZ starannie sprawdza kolejki oczekujących na te świadczenia, prowadzi kontrole kolejek i analizuje pracę zespołów kolejkowych, które w szpitalach ustalają kolejność operowanych chorych. Nie jest możliwe, aby nagle w kolejce oczekujących znaleźli się pacjenci z innej placówki (wyjątkiem jest sytuacja, kiedy w wyniku rozwiązania umowy inne placówki muszą przejąć zapisanych podopiecznych tej placówki zgodnie ze wskazanym im miejscem w kolejce i kategorią medyczną). Pacjenci nie są przypisani do lekarza (!) a do placówki medycznej, jeśli pacjent rezygnuje z oczekiwania w jakimś szpitalu i przenosi się do innego (np. w ślad za lekarzem) – zostaje wpisany na koniec kolejki zgodnie z kategorią medyczną. Pacjenci lekarza, który już nie pracuje w KSS, zostaną zooperowani zatem zgodnie z kolejką oczekujących - odpowiada Anna Leder rzecznik NFZ w Łodzi.  - Kolejka na endoprotezy jest peselowana to znaczy, że każdy pacjent może się zapisać tylko w jednej kolejce na dane świadczenie. System, który NFZ udostępnia szpitalom, nie pozwoli zapisać pacjenta na operację np. prawego kolana w dwóch kolejkach. [więcej]
wandea, 19.11.2015 13:53|czytane: 677 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Od poniedziałku rusza głosowanie w ramach Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego
Od 23 -29 listopada zachęcamy do głosowania na projekty złożone w tegorocznej edycji Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego. Pamiętajcie, że możecie oddać głos na 3 wybrane przez Was projekty.

Od poniedziałku rusza głosowanie w ramach Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego, ./upload/articles_pakiety/28528/01_obraz.jpg


Godziny i miejsca do głosowania (urny):
Muzeum Regionalne w Kutnie, pl. J. Piłsudskiego 20 od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10:00 – 16:00
Kutnowski Dom Kultury, ul. Żółkiewskiego 4 od poniedziałku do niedzieli w godzinach 8:00 – 21:00
Szkoła Podstawowa nr 1, ul. Zamoyskiego 1 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 20:00
Szkoła Podstawowa nr 6, ul. Łąkoszyńska 9 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 20:00 [więcej]
pismak, 19.11.2015 11:51|czytane: 700 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ogłoszenie[więcej]
wandea, 18.11.2015 08:07|czytane: 394 razy|komentuj|czytaj cały
Zajęcia w KDK. Terapia w stanach bólowych, profilaktyka, ćwiczenia rozluźniające
Dyskopatia, bóle kręgosłupa lub karku, drętwienie rąk, rwa kulszowa. Czy któryś z tych problemów dotyczy Państwa?

Zajęcia w KDK. Terapia w stanach bólowych, profilaktyka, ćwiczenia rozluźniające, ./upload/articles_pakiety/28523/01_obraz.jpg


Doskonałym sposobem profilaktyki i leczenia zespołów bólowych kręgosłupa są ćwiczenia. Studio Tańca Alibi proponuje zajęcia prowadzone przez fizjoterapeutkę, które w ciekawy i różnorodny sposób leczą nie tylko kręgosłup  i plecy, ale jednocześnie poprawiają kondycję całego ciała. Trwają zapisy na zajęcia, które odbywać się będą od grudnia. 

Głównym celem gimnastyki jest zwiększenie elastyczności naszego ciała, wzmocnienie mięśni głębokich odpowiadających stabilizacji kręgosłupa jak również rozciągnięcie przykurczonych mięśni powstałych wskutek braku aktywności fizycznej. Zajęcia te poprawiają ogólną sprawność ciała a uczestnicy już po kilku treningach odczuwają poprawę samopoczucia fizycznego jak i psychicznego. Ponadto na zajęciach zdrowy kręgosłup dowiecie się Państwo jak zadbać o prawidłową postawę ciała oraz czego unikać w życiu codziennym, żeby opóźnić proces niszczenia kręgosłupa. [więcej]
pismak, 19.11.2015 08:53|czytane: 618 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rusza przedsprzedaż biletów na Festiwal Reggaeland 2016
Miesiąc temu organizatorzy ujawnili datę kolejnej edycji Festiwalu Reggaeland. W drugi weekend lipca 2016 roku tysiące fanów muzyki korzennej po raz 11. spotka się na płockiej plaży. Dziś rusza przedsprzedaż biletów. Na początek dwudniowe karnety kosztują tylko 40 zł.

Rusza przedsprzedaż biletów na Festiwal Reggaeland 2016, ./upload/articles_pakiety/28524/01_obraz.jpg


Kilka tysięcy osób co roku bawi się w Płocku przy dźwiękach roots reggae, ska, jungle, dancehall, dub płynących z dwóch festiwalowych scen. Na jeden weekend lipca Wisła zmienia się w ciepłe Morze Karaibskie, a nadwiślański piasek w jamajską plażę. Sukces poprzednich edycji Reggaelandu – jednej z najważniejszych imprez reggae w Polsce - wysoko postawił poprzeczkę przed organizatorami. Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki wraz z Urzędem Miasta Płocka przyznają, że z roku na rok sukcesywnie starają się podnosić poziom organizacji imprezy i już teraz zapowiadają, że w programie przyszłorocznej edycji festiwalu znajdzie się mnóstwo atrakcji. Na festiwalowiczów czeka m. in. duża muzyczna niespodzianka. Organizatorzy nie zdradzają na razie więcej informacji. Wiadomo jednak, że na scenie wystąpi Johny Rockers – zwycięzca Reggae Debiutów 2015. Oczywiście Reggaeland to nie tylko muzyka, ale również wiele atrakcji zarówno na terenie imprezy, jak i w samym centrum miasta. Tam każdego roku czeka na reggaelandowiczów wiele udogodnień i zniżek. Program lipcowej imprezy będzie przygotowany w ten sposób, aby była ona atrakcyjna zarówno dla młodych uczestników, jak i tych starszych.

Organizatorzy zachęcają wszystkich do wypełnienia ankiety dotyczącej pola namiotowego, zamieszczonej na facebookowym profilu Reggaelandu (facebook.com/ReggaelandPlockFestival). Pomoże ona w udoskonaleniu festiwalu od strony organizacyjnej. [więcej]
kultura, 19.11.2015 10:19|czytane: 451 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Kultura Musi Być!
Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem
Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom eKutno.pl pragnącym pochwalić się fascynacjami, swoim hobby. Chcemy w nim... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
W lipcu w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza w lipcu na filmy animowane, hooror, thriller, premierę filmu wojennego i Małej Wielkiej Stopy. 30.06.2017-05.07.2017  od piątku do niedzieli godz.16.00 AUTA 3  2D dubbing (animowany/familijny, czas 107 min) godz.18.00... [więcej]
Sport
Kolejny sezon KDK Kutno w Ekstraklasie
Zakończyły się drużynowe mistrzostwa Polski w brydżu sportowym. W sezonie 2016/2017 tytuł mistrzowski zdobyła drużyna RAL Poznań. Kutnowscy brydżyści KDK1 po zwycięstwach w fazie play-off nad AZS Warszawa 220:118 i Piastem Skawina 204:153 ostatecznie zajęli 11 miejsce w kraju i... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Kredyt pożyczka CHWILÓWKA w 15 min Potrzebujesz gotówki na nieprzewidziane wydatki? Chcesz spłacić swoje zaciągnięte chwilówki? Chcesz spłacić swojego komornika? U nas dostniesz pożyczkę! Najlepsza oferta na rynku! Najniż... [czytaj więcej]
Pergotendy - nowoczesne zadaszenia Pergotendy - funkcjonalne zadaszenia tarasów. Jest to unikalna forma ochrony przed słońcem i deszczem i jak i również sposób na wygospodarowanie kawałka cienia, tak potrzebnego w upalne dni... [czytaj więcej]
Młoda pozna pana Młodziutka studentka spotka się ze zdecydowanym oraz zadbanym Panem na niezobowiązujący seks. Wymagana dyskrecja, kultura oraz higiena osobista :) Spotkania na początek u mnie w mieszkaniu lub w ... [czytaj więcej]
Pomoc kuchni Zatrudnię pomoc do kuchni! Praca w trybie zmianowym. Godziwe wynagrodzeniernrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dypozycyjnośćrn-uczciwośćrn-doświadczenie w branżyrnZainteres... [czytaj więcej]
Zatrudnię kucharza/kucharkę Zatrudnię kucharza/kucharkę na pełny etat do pracy w restauracji hotelowej!rnPraca na pełny etat, w trybie zmianowym.rnrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dyspozycyjnośćrn-uc... [czytaj więcej]
Kupię książki Kupię komplet książek do I klasy liceum o profilu technik logistyk... [czytaj więcej]
Dodatkowy zarobek - marketing sieciowy WitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. Um... [czytaj więcej]
szambo zbiorniki betonowe atest transport gwarancja Oferuję zbiorniki betonowe ekologiczne z przeznaczeniem na:rn- szambo,rn- szambo ekologicznern-ścieki,rn-gnojówkę,rn-gnojownicę,rn-deszczówkę,rn-ziemianki itp.rnZbiorniki o wielkości 4,6,8,10 ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
REKRUTER DS. PRACOWNIKÓW UKRAISKICH Rekruter ds. pracowników ukraińskich Obowiązki • Pozyskiwanie pracowników z Ukrainy • Weryfikację i selekcję aplikacji kandydatów zgodnych z poszukiwanym profilem • Budowanie i utrzym... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
Zagubiony piesek W okolicy ostatniego przystanku autobusu nr.7, w Muchnowie, blaka sie maly czarny piesek, nie ma jeszce roku. Moze ta droga znajdzie sie wlasciciel lub ktos kto zna pieska.... [czytaj więcej]
opiekunka do dziecka od września Poszukuję opiekunki do dziecka przedszkolaka, która jest osobą odpowiedzialną, sympatyczną, z podejściem do dziecka i posiada doświadczenie w opiece nad dziećmi w wieku 3-5, niepalącą. Mile ... [czytaj więcej]
ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ ZATRUDNIĘ OD ZARAZ KIEROWCĘ TEL. 570 849 437... [czytaj więcej]
sprzedam mieszkanie 61,3m Sprzedam mieszkanie własnościowe o powierzchni 61,3m mieszczące się na 1 piętrze na osiedlu Łąkoszyn. Mieszkanie po remoncie wymieniona hydraulika, okna PCV, podłoga panele i kafelki, na ścia... [czytaj więcej]
Odzież ciążowa i odzież XXI .plac Manhattan box 73 Oferuje odzież ciążowa i odzież XXI plac Manhattan box 73... [czytaj więcej]
Poklikam !!!! Witam serdecznie . Poklikam w wolny czas sms,y lub na gadu gadu z kobietami z Kutna i okolic stan cywilny B/Z. ( Mile widziane Ukrainki mieszkające w Kutnie ) Pozdrawiam Panie i Tylko Panie !!!... [czytaj więcej]
Kocięta szukają domu Cztery 7-tygodniowe kocięta, przebywające od urodzenia w mieszkaniu, poszukują nowego domu. Są bardzo wesołe i towarzyskie. Korzystają z kuwety i potrafią już jeść samodzielnie. ... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Tobiasz Fa]ewski:
7 minut temu
Brawo Jarzębinki! Najzdolniejszy zespół młodych talentów!
Aaron, Skalski:
20 minut temu
Nie ma wyszczególnionej endokrynologi
Prokop Szołucha:
1 godzin temu
Ten pan Łuczak prezes PEC to nie przypadkiem mąż pani Łuczak, obecnie głównej ksiegowej PUP, wcześniej prezeski szpitala i jeszcze wczesniej audytorki czy kontrolerki w UM.
Karol Riviere:
2 godzin temu
"PRAWDZIWA CNOTA KRYTYK SIĘ NIE BOI." AWRUK! Kto pożarł nasze komentarze? Kto zamyka przed nami OKNA eKutna? Kto jest tym złoczyńcą? Kto jest prowokatorem? Kto jest egzekutorem? Kto jest katem? Kto Jest ofiarą? Co tu jest grane? Co tu się dzieje? Co tu się narobiło? Tęsknota! Smutek! Żal! Nigdy nie mówi się nigdy. Nigdy nic nie wiadomo. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Na nawrócenie, oświecenie, przyjaźń, miłość, pokutę, przeprosiny i naprawę szkód i krzywd nigdy nie jest za późno. Jak się nie ma co się lubi, to się nic nie lubi. Albo wszystko! Albo nic! Albo seks, mamona i ciuch? Albo miłość światłość i duch? Trzeba wybierać! Albo rybka? Albo akwarium? Albo pieniądze? Albo życie? Trudne to wszystko jest do ogarnięcia? A wybory są najtrudniejsze! Co wybieramy? EKutno, PTO"R" i NADZIEJĘ? Czy "Nie chcem ale muszem", "Alleluja i do przodu", "Róbta co chceta" i „Obiecanki-cacanki (a głupiemu radość)”? Kto się długo namyśla, nie zawsze rzecz najlepszą wybierze. Raz kozie śmierć!... Ja już wybrałem!.... Dziękuję Pani Olu!!!... Kończę już pisanie głupot..... Boję się trefnych prowokatorów: niedorozwiniętego lekarza psychiatry i nadpobudliwego lekarza seksuologa, którzy swoimi komentarzami doprowadzili do bardzo groźnej, niebezpiecznej zadymy na tym forum. Ale, póki co, sytuacja już została opanowana. Bogu dziękujmy! Ducha nie gaśmy!.... !!!!! NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI.....!!!!! Całą noc nie mogłem zasnąć. Teraz się trochę uspokoiłem. Idę spać. Jak się wyśpię, to zobaczę co wy tu nawypisywaliście na moim ulubionym eKutno. Pa pa, nieznośne aniołeczki! Pa pa!
Gustaw Wawrzek:
2 godzin temu
Gratulacje !!!!
Mateusz Sopielka:
2
 · 
3 godzin temu
a TAKA miała być AMERYKA -II stopień ????
Lucjusz Plater:
3 godzin temu
Nie rozumiem, jakie głosowanie, jaki plebiscyt na policjanta? Za swoją pracę dostaje pieniądze czy pracuje za darmo
Felicjan Matliński:
3 godzin temu
Który z oddziałów kutnowskiego szpitala nie wszedł do sieci, czy weszły wszystkie?
Filip Kocieł:
2
 · 
3 godzin temu
I stopień czyli najniższy.
Gwidon Sypajło:
4 godzin temu
Może się z narcyzmu wyleczą dzięki temu
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Wróć,winno być natomiasdeco /art -deco...
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Natomias/winno być natomiasd
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Walenty Wielki- ludzie z Margaryny na temat PRĄDU najlepiej by było ,żeby się nie wypowiadali,również dla nich. Podpowiem jedynie ,że przy odrobinie szczęścia( a tacy z reguły je mają) w jedną z dziurek mogą włożyć nawet ... Natomias kombinować przy obydwu dziurkach odradzam nawet złodziejom komentarzy ! A przez grzeczność i zasady obowiązujące na e-Kutno nie wspomnę co można zrobić drutem w innych dziurkach...absolwent Staszica,sympatyk WNZK
Doroteusz Błażewski:
4 godzin temu
W tym mieście ludzie przez cały czas robieni są w chu...Zawsze, bo się boją odezwać. Dziś zebranie w spółdzielni. Ciekawe czy ktoś powie prawdę czy znów poklepią pa na prezesa.
Tymon Solipsa:
2
 · 
5 godzin temu
Na SGGW? A tutaj na miejscu takie renomowane uczelnie?
Mirosława Marcinek:
5 godzin temu
Na razie to się nauczyciceli z prywatnej ośmieszyli z tą napinką. Co to miało nie być - Staszic miiał paść, Kasprowicz też, a prywatna miała być potęgą. Dużo godzin będą mieli ci wybitni nauczyciele...
Oktawian Hakuba:
5 godzin temu
Ktoś się nie potrafi pogodzić z faktami, Pomysł nie wypalił i tyle, Jak się rozejdzie, że nitk tam się nie chce uczyć, w przyszłtm roku chętnych będzie jeszcze mniej.
Bogusław Passakas:
6 godzin temu
Ze swoich nie dadzą , nie martw się.
Narcyz Kaliszer:
6 godzin temu
Na stronie kutnowskiej policji figuruje jako I zastępca komendanta.Nie rozumię,jest jeszcze policjantem i startuje w konkursie.
Adrian Kwietniewski:
3
 · 
11 godzin temu
Okazy niesamowite.
Fakt Kutno mogłoby mieć swoje muzeum.
Ja sam nad rzeką Ochnią znalazłem skamieniałe muszelki.
Ale to co widzę na zdjęciach P. Leszka to coś niesamowitego co natura może wytwarzać.Najciekawsze artykuły
 ·  23
4 dni temu
Miejskie obrazki. Smród na osiedlu w centrum miasta
 ·  50
5 dni temu
Przemysław Zawadzki nadal dyrektorem Dąbrowszczaka. W czwartek konkurs na dyrektora Troczewskiego
 ·  119
5 dni temu
Radosław Bieniek szefem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w mieście
 · 
6 dni temu
Dni Pola w Strzelcach
 ·  56
6 dni temu
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
 ·  90
7 dni temu
(Aktualizacja) Kto wylewa słoną substancję na pobocza w gminie Krzyżanów?
 ·  14
8 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
8 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
9 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
9 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
14 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
14 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
15 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
19 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
19 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
19 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
21 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
22 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
23 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
23 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
23 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
24 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
24 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
24 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności