eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Jeszcze żywi i Bunt. Koncert w Gostyninie
MZK Gostynin zaprasza na koncert, który wybudzi Was z jesiennej ospałości!. eMCeK vol. 3 już na horyzoncie, a wraz z nim "Jeszcze Żywi" (post-apocalitic punk z Gostynina) i "BUNT" (punk-rock z Garwolina).

Jeszcze żywi i Bunt. Koncert w Gostyninie, ./upload/articles_pakiety/28456/01_obraz.jpg


Zapraszamy 20 listopada o godzinie 20.00 do Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie. Wstęp wolny! [więcej]
kultura, 12.11.2015 13:58|czytane: 510 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
GKS Bedlno w Finale Wojewódzkim Turnieju o Puchar Marszałka
Eliminacje okręgu łódzkiego do Turnieju o Puchar Marszałka Woj. Łódzkiego zakończył się sukcesem młodych piłkarzy z Bedlna. W gronie dziesięciu najsilniejszych zespołów naszego okręgu podopieczni Kamil Gałązki zajęli drugie miejsce, które zapewniło awans do najlepszej ósemki. W pokonanym polu nasi zawodnicy zostawili silne drużyny z Łodzi: Widzew, ŁKS, SMS, AP Tomasza Hajto oraz Kolejarz a także Górnika Łęczyca, MKS Tuszyn oraz Andrespolię Wiśniowa Góra.

GKS Bedlno w Finale Wojewódzkim Turnieju o Puchar Marszałka, ./upload/articles_pakiety/28452/01_obraz.jpg


W eliminacjach grupowych GKS Bedlno odniósł trzy zwycięstwa oraz jedną porażkę (mimo iż prowadził z drużyną SMS-u już 2:0).

Oto wyniki:
GKS Bedlno – SMS Łódź 2:5 (gole: Nowotniak, Piórkowski)
GKS Bedlno – Andrespolia WG 4:0 (gole Nowacki 2, Dudkiewicz i Znajewski)
GKS Bedlno – Kolejarz Łódź 4:1 (gole Dudkiewicz, Piórkowski, Sołtyszewski, Nowacki)
GKS Bedlno – AP Tomasza Hajto Łódź 2:1 (gole Urbański, Piórkowski)

Prawdziwe emocje zaczęły się w spotkaniach półfinałowych gdzie zawodnicy GKS-u  musieli zmierzyć się z Widzewem Łódź, który eliminacje grupowe przeszedł z kompletem zwycięstw. Chłopcy nie przestraszyli się przeciwnika, dzielnie walczyli, a cały mecz miał wyrównany przebieg co również przełożyło się na wynik. Po 15 minutach było 1:1, a rzuty karne ku uciesze kibiców lepiej wykonywali chłopcy z Bedlna (gol Sołtyszewski, karne: Nowacki i Nowotniak) . Półfinałowe zwycięstwo zapewniało awans do finału wojewódzkiego. [więcej]
pismak, 12.11.2015 09:43|czytane: 575 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Szpital zaprasza do pracowni fizjoterapii[więcej]
pismak, 12.11.2015 09:52|czytane: 704 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nowa Powiatowa Społeczna Rada Do Spraw Osób Niepełnosprawnych
Starosta Kutnowski w poniedziałek powołal Powiatową Społeczną Radę Do Spraw Osób Niepełnosprawnych. 

W jej skład weszli: Barbara Dorota Sitkiewicz, Monika Kaźmierska, Tamara Włodarczyk, Michał Kacprzak, Janusz Szymański. Siedzibą rady jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie. 

Zadania rady wynikają z ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych oraz rozporządzenia Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej w sprawie organizacji oraz trybu działania wojewódzkich i powiatowych społecznych rad do spraw osób niepełnosprawnych, a są to m.in. inspirowanie przedsięwzięć zmierzających do integracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych oraz realizacji ich praw, opiniowanie projektów powiatowych programów działań na rzecz tych osób i ocenia ich realizację, [więcej]
wandea, 12.11.2015 08:40|czytane: 1020 razy|21 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Święto Niepodległości w Kutnie
97. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Kutno świętowało po Mszy Św. w Kościele pw. św. Wawrzyńca, na Placu Marsz. J. Piłsudskiego.

Święto Niepodległości w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/28449/02_obraz.jpg
Święto Niepodległości w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/28449/12_obraz.jpg
Święto Niepodległości w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/28449/24_obraz.jpg


Kompania Honorowa 1 Dywizjonu Lotniczego z Leżnicy Wielkiej oraz Pododdział Honorowy I LO PUL im. 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty przemaszerowali z kościoła ulicą Królewską na plac Piłsudskiego. Za nimi harcerze, mieszkańcy miasta z biało-czerwonymi kotylionami lub flagami. 

Program i rytm uroczystości niepodległościowych w Polsce jest podobny. I w Kutnie po odegraniu hymnu państwowego przez Orkiestrę PAK Kopalni Węgla Brunatnego z Konina, podniesiono flagę państwową na maszt i głos zabrał przedstawiciel władz samorządowych, prezydent Zbigniew Burzyński. [więcej]
pismak, 11.11.2015 23:05|czytane: 2810 razy|19 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Polsko nie jesteś Ty już niewolnicą...
Pod takim hasłem 10 listopada w Szkole Podstawowej nr 6 odbyła się uroczysta akademia z okazji 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Polsko nie jesteś Ty już niewolnicą..., ./upload/articles_pakiety/28451/01_obraz.jpg
Polsko nie jesteś Ty już niewolnicą..., ./upload/articles_pakiety/28451/02_obraz.jpg
Polsko nie jesteś Ty już niewolnicą..., ./upload/articles_pakiety/28451/03_obraz.jpg


Uczniowie przedstawili prezentację multimedialną dotyczącą drogi  Polski do niepodległości oraz inscenizację słowno – muzyczną. Recytacja wierszy polskich poetów oraz patriotyczne pieśni niewątpliwie uświadomiły społeczności szkolnej wartość Narodowego Święta Niepodległości oraz były piękną lekcją patriotyzmu. [więcej]
pismak, 12.11.2015 08:51|czytane: 638 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
TAŃCZ, BAW SIĘ, RUSZAJ! Nowe zajęcia taneczne w STREET DANCE STUDIO!
Zapraszamy na nowe zajęcia w nowej lokalizacji STREET DANCE STUDIO - Szkoły Tańca Joanny Zielińskiej. W ofercie m.in LATINO SOLO, Sexy Dance, Videoclip Dance dla dzieci, Disco Dance dla dzieci, Dancehall dla kobiet jak i nastolatek oraz wiele wiele innych. Zajęcia startują w grudniu.

TAŃCZ, BAW SIĘ, RUSZAJ! Nowe zajęcia taneczne w STREET DANCE STUDIO!, ./upload/articles_pakiety/28409/01_obraz.jpg
TAŃCZ, BAW SIĘ, RUSZAJ! Nowe zajęcia taneczne w STREET DANCE STUDIO!, ./upload/articles_pakiety/28409/02_obraz.jpg
TAŃCZ, BAW SIĘ, RUSZAJ! Nowe zajęcia taneczne w STREET DANCE STUDIO!, ./upload/articles_pakiety/28409/03_obraz.jpg


DLA DZIECI:
DISCO DANCE/ SHOW DANCE -Aktualnie taniec zalicza się jako jedną z kategorii tańca sportowego. Taniec charakteryzuje się szybkim tempem oraz wymachami nóg, szpagatami jak i figurami akrobatycznymi. Ten styl tańca charakteryzuje energia i rytm. Ćwiczenia wykonywane podczas zajęć rozwijają poczucie rytmu, stymulują rozwój psycho-ruchowy i koordynację, są bardzo energiczne i widowiskowe. To najbardziej charakterystyczne cechy disco dance, który jest obecnie najpopularniejszym stylem tańca, królującym na koncertach, w teledyskach najpopularniejszych gwiazd muzyki pop i wielu turniejach tańca. Radość, zabawa to kolejne cechy. Zajęcia taneczne disco, to świetna zabawa, niezwykle żywiołowe układy choreograficzne dające wiele radości, ale jednocześnie wymagające od tancerzy dobrej sprawności fizycznej. Podczas treningów szczególny nacisk kładziony jest na doskonalenie techniki tanecznej oraz wyrażanie ekspresji.
Zespoły taneczne:
ISKIERKI (7-11 latki)
Grafik zajęć: sobota 10.30-11.30 - SDS Plac Wolności 1 (I piętro)
Koszt: 40zł/miesiąc
Instruktor: Joanna Zielińska

VIDEOCLIP DANCE - Styl idealny dla dzieci, gdyż pozwala spożytkować nadmierne pokłady energii. Jeśli Twoje dziecko lubi przygotowywać występy dla najbliższych, są to zajęcia stworzone dla niego. Lekcje pozwolą dzieciom poczuć się jak prawdziwe gwiazdy, dzięki czemu zyskają większą pewność siebie. Zajęcia stanowią dla dzieci świetną zabawę, gdyż wykorzystywane są na nich utworu popularnych aktualnie artystów. Videoclip dance rozwija muzykalność, pamięć ruchową, koordynację i grę aktorską, która jest nieodłącznym elementem choreografii. Zapraszamy dzieci, które kochają ruch i muzykę, by szaleć na parkiecie, bawić się i uczyć najfajniejszych kroków tanecznych. [więcej]
wandea, 09.11.2015 10:41|czytane: 708 razy|komentuj|czytaj cały
Wyniki VIII Turnieju Siatkówki Dziewcząt z okazji Święta Niepodległości
Dziś w Szkole Podstawowej Nr 6 im Marii Curie-Skłodowskiej w Kutnie odbył się VIII Turniej Siatkówki Szkół Ponadgimnazjalnych Dziewcząt o Puchar Starosty Kutnowskiego z okazji Narodowego Święta Niepodległości, organizowany przez Stowarzyszenie Edukacyjno-Sportowe "Staszic" w Kutnie wraz ze Starostwem Powiatowym.

Wyniki VIII Turnieju Siatkówki Dziewcząt z okazji Święta Niepodległości, ./upload/articles_pakiety/28448/02_obraz.jpg
Wyniki VIII Turnieju Siatkówki Dziewcząt z okazji Święta Niepodległości, ./upload/articles_pakiety/28448/04_obraz.jpg
Wyniki VIII Turnieju Siatkówki Dziewcząt z okazji Święta Niepodległości, ./upload/articles_pakiety/28448/06_obraz.jpg


Więcej zdjęć

Nagrody wręczała Prezes Stowarzyszenia "Staszic" dr Małgorzata Żurada.

GRUPA A                             GRUPA B
1. ZSZ im. Troczewskiego      1. LO im. J. Kasprowicza
2. ZS Żychlin                        2. LO Gostynin
3. LO im H. Dąbrowskiego      3. ZS im. Grabskiego
4. Staszic Kutno                    4. LO Mickiewicza Żychlin

Kolejność końcowa
1. I LO im J. H. Dąbrowskiego
2. LO A. Mickiewicza Żychlin
3. ZS Żychlin

4 . II LO im. J. Kasprowicza
5. ZS nr 3 im. Wł. Grabskiego
6. ZS nr 1  im. St.Staszica
7. ZSZ nr 2 im. A. Troczewskiego
7. LO Gostynin [więcej]
pismak, 11.11.2015 20:15|czytane: 1201 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Patriotycznie również w Krośniewicach
Sposobów uczczenia Narodowego Święta Niepodległości może być wiele. W całej Polsce odbywają się okolicznościowe akademie, pochody, koncerty i spektakle. W Krośniewicach ten dzień upamiętniono przed południem organizując V Krośniewicki Bieg Rekreacyjny- Bieg Niepodległości, a o godz. 17.00 rozpoczęła się uroczystość o charakterze religijno-patriotycznym w kościele parafialnym w Krośniewicach. 

Patriotycznie również w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/28447/01_obraz.jpg
Patriotycznie również w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/28447/02_obraz.jpg
Patriotycznie również w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/28447/03_obraz.jpg


Dziś od godz. 9.10 zapisy do jubileuszowego biegu przyjmował kierownik hali sportowej Gminnego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Krośniewicach i jednocześnie organizator z ramienia GCKS i R w Krośniewicach Miłosz Gawrysiak. Każdy z 57 zgłoszonych uczestników otrzymał w pakiecie startowym okolicznościową funkcyjną koszulkę sportową oraz energetyczny batonik. Profesjonalną rozgrzewkę przed biegiem poprowadził dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Krośniewicach Waldemar Pietrzak.

Punktualnie o godz. 10.00 spod hali sportowej wyruszyła grupa biegaczy przemierzając 3 km odcinek. Trasę wytyczoną głównymi ulicami miasta zabezpieczały dwa radiowozy kierowane przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Krośniewicach oraz  Pogotowie Ratunkowe Falck. Bieg miał charakter rekreacyjny bez elementu rywalizacji. Organizatorom  chodziło bowiem o podkreślenie dobroczynnego wpływu tej formy aktywności na organizm ludzki. Nie bez przyczyny  mówi się, że „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Wszelkie używki zatruwają jedynie organizm i prowadzą do bardzo poważnych chorób. Dlatego ważna jest profilaktyka. [więcej]
redaktor, 11.11.2015 18:22|czytane: 1119 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W Parafii pod wezwaniem Św. Marcina w Oporowie podwójne święto
11 Listopada w Parafii pod wezwaniem Św. Marcina w Oporowie  jest okazją do świętowania podwójnej uroczystości.  Oprócz Narodowego Święta Niepodległości w parafii obchodzony jest również odpust.

W Parafii pod wezwaniem Św. Marcina w Oporowie podwójne święto, ./upload/articles_pakiety/28446/01_obraz.jpg
W Parafii pod wezwaniem Św. Marcina w Oporowie podwójne święto, ./upload/articles_pakiety/28446/02_obraz.jpg
W Parafii pod wezwaniem Św. Marcina w Oporowie podwójne święto, ./upload/articles_pakiety/28446/03_obraz.jpg


Wspaniałą tradycją parafii i szkoły jest wspólne obchodzenie tych dwóch świąt.  Jak od wielu lat, tak i w tym roku akademię przygotowali uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Oporowie. Na program artystyczny przygotowany pod kierunkiem Małgorzaty Tadeusiak i Elżbiety Pawlik składały się wiersze, piosenki, utwory muzyczne nacechowane patriotyzmem. Uroczystość rozpoczęła się w niecodzienny sposób – polonezem Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz”, a zakończyła owacją na stojąco. [więcej]
pismak, 11.11.2015 18:18|czytane: 1661 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pomyśl choć chwilę, Choć chwilę, Ile krwi, walki ile Kosztowało zdobycie wolności
10 listopada w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Walk nad Bzurą w Szewcach Nadolnychcz miała miejsce ważna uroczystość. Złożyły się na nią obietnica zuchowa i przyrzeczenie harcerskie oraz apel z okazji Święta Niepodległości.

Pomyśl choć chwilę, Choć chwilę, Ile krwi, walki ile Kosztowało zdobycie wolności, ./upload/articles_pakiety/28445/01_obraz.jpg
Pomyśl choć chwilę, Choć chwilę, Ile krwi, walki ile Kosztowało zdobycie wolności, ./upload/articles_pakiety/28445/02_obraz.jpg
Pomyśl choć chwilę, Choć chwilę, Ile krwi, walki ile Kosztowało zdobycie wolności, ./upload/articles_pakiety/28445/03_obraz.jpg


Część poświęconą zuchom i harcerzom przygotowały ich druhny: Katarzyna Traczyk i Anna Zawiślak. W uroczystym nastroju składający obietnicę i przyrzeczenie wykazali się znajomością swych kodeksów oraz nienaganną postawą. W dowód uznania nasi goście – harcmistrz Ludwik Zalewski oraz harcmistrz Alicja Żak w asyście pani dyrektor i dh K. Traczyk przypięli zuchom i harcerzom ich znaczki oraz krzyże. W ten sposób oficjalnie stali się oni członkami ZHP.

Trzecia cześć spotkania była poświęcona rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przyświecały je słowa poety: Zanim w ten dzień pogodny
Tłumy zatłoczą chodnik,
Nim miasto w sztandarach utonie
I kwiaty wychylą się z okien,
[więcej]
pismak, 11.11.2015 09:38|czytane: 1008 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Więcej lekarzy na oddziale ortopedycznym
Kutnowski Szpital Samorządowy sp.z o.o oprócz lekarzy neurologów potrzebuje również lekarzy ortopedów. Spółka oglosiła konkurs na udzielanie świadczeń zdrowotnych przez zespół lekarzy lub podmiot uprawniony do realizacji świadczeń zdrowotnych w Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej. Czy podobnie jak na oddziale neurologii i tam brakuje kadry lekarskiej?

- Kutnowski Szpital Samorządowy sp.z o.o otrzymał dodatkowy kontrakt z Narodowego Funduszu Zdrowia do wykorzystania na zabiegi z zakresu endoprotezoplastyki stawów. W związku z tym mamy możliwość udzielenia większej ilości świadczeń dla pacjentów, więc został ogłoszony konkurs celem wzmocnienia istniejącego zespołu medycznego - odpowiada Beata Pokojska, rzecznik spółki KSS. [więcej]
wandea, 11.11.2015 09:47|czytane: 1814 razy|39 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Święto Niepodległości. Kutno, Krośniewice, Żychlin
W środę 11 listopada Święto Niepodległości. Zachęcamy do zapoznania się z programami obchodów w miastach powiatu kutnowskiego.

Święto Niepodległości. Kutno, Krośniewice, Żychlin, ./upload/articles_pakiety/28412/01_obraz.jpg
Święto Niepodległości. Kutno, Krośniewice, Żychlin, ./upload/articles_pakiety/28412/02_obraz.jpg
Święto Niepodległości. Kutno, Krośniewice, Żychlin, ./upload/articles_pakiety/28412/03_obraz.jpg


[więcej]
pismak, 11.11.2015 08:48|czytane: 1162 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Policja w Skierniewicach sprawdzi czy radny powiatowy poświadczył nieprawdę
W połowie września radny powiatowy Bartosz Serenda zawiadomił Prokuraturę Rejonową w Kutnie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa poświadczenia nieprawdy przez Artura Gierulę, Członka Zarządu Powiatu w dokumencie. Sprawę przejęła Policja i Prokuratura Rejonowa w Skierniewicach. 

Chodzi o złożone przez Artura Gierulę oświadczenie w Państwowej Komisji Wyborczej, iż nie jest funkcjonariuszem publicznym, a w rozumieniu art.115 par. 13 Kodeksu Karnego każdy radny jest funkcjonariuszem publicznym. 

Przypomnijmy, Rada Powiatu w Kutnie została powiadomiona 2 stycznia br. przez Andrzeja Kozłowskiego, prezesa Klubu Gazety Polskiej w Kutnie na podstawie informacji Komisarza Wyborczego w Skierniewicach o fakcie, że radny Platformy Obywatelskiej Artur Gierula figuruje jako pełnomocnik KWW Platforma Miejska. Komitet został zgłoszony 29 grudnia ub.r. w związku z marcowymi wyborami uzupełniającymi do Rady Miasta Kutna. Gierula, aby zostać pełnomocnikiem wyborczym i finansowym musiał podpisać oświadczenie, z którego treści wynika, że nie jest funkcjonariuszem publicznym. Złamał on tym samym  zakaz łączenia tych funkcji i poświadczył nieprawdę w dokumencie. W związku z łączeniem  funkcji radnego i pełnomocnika uchwały o wygaśnięciu mandatu koalicyjni radni jednak nie podjęli, zarządzenia zastępczego w tym zakresie nie wydała również Wojewoda Łódzki Jolanta Chełmińska. Gierula zachował póki co mandat. Po braku reakcji ze strony Rady Powiatu w Kutnie i  Wojewody Łódzkiego zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa zdecydował się złożyć radny Bartosz Serenda.

- Artur Gierula obejmując stanowisko pełnomocnika finansowego i wyborczego musial podpisać oświadczenie, iż nie jest funkcjonariuszem publicznym, co jest nieprawdą. Zamierzam złożyć zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez funckjonariusza publicznego, niech prokuratura to zbada i rozwieje wątpliwości - mówił Serenda i zapowiedź zrealizował. 

Co dalej ze sprawą?

Zastępca Prokuratora Rejonowego w Skierniewicach Anna Kuziemska-Wawrzko informuje, iż kutnowska prokuratura przekazała zawiadomienie w związku z właściwością miejsca dokonania występku.
-Ponieważ oświadczenie złożone zostało w Delegaturze Krajowego Biura Wyborczego w Skierniewicach, stąd za miejsce ewentualnego czynu zabronionego uznano własnie to miasto. Czynności sprawdzające prowadzi Komenda Miejska Policji w Skierniewicach - informuje pani prokurator. [więcej]
wandea, 11.11.2015 08:46|czytane: 1567 razy|64 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Maluchy uczciły odzyskanie niepodległości
Dziś w Przedszkolu Miejskim nr 15 „Bajka” w Kutnie odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 97. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości przez dyrektor Agnieszkę Sobczyk.

Maluchy uczciły odzyskanie niepodległości, ./upload/articles_pakiety/28444/01_obraz.jpg
Maluchy uczciły odzyskanie niepodległości, ./upload/articles_pakiety/28444/05_obraz.jpg
Maluchy uczciły odzyskanie niepodległości, ./upload/articles_pakiety/28444/09_obraz.jpg


Gromkimi brawami powitaliśmy pana prezydenta Zbigniewa Wdowiaka, nauczycieli, rodziców, dzieci i pracowników przedszkola. Czcząc pamięć tamtych historycznych dni dzieci z grupy V i VII przystrojone w biało- czerwone symbole narodowe zaprezentowały patriotyczny program artystyczny, śpiewając pieśni patriotyczne, recytując wiersze o Ojczyźnie, oraz tańcząc do utworu Fryderyka Chopina. [więcej]
redaktor, 10.11.2015 20:10|czytane: 721 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Awaria prądu do 20.30
Jak informuje Energa Operator w Kutnie dziś bez prądu pozostaną do godz. 20.30 ulice: Boczna, Graniczna, Koniecpolskiego, Obrońców Pokoju, Łąkowa, Rzeczna, Toruńska, Koniecpolskiego i przyległe. [więcej]
redaktor, 10.11.2015 19:25|czytane: 642 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nasze koszykarki reprezentowały łódzkie
Od 6 do 8 listopada w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku odbył się półfinał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w koszykówce dziewcząt. W półfinale startowały reprezentacje złożone z zawodniczek urodzonych w 2002 roku z 8 województw: świętokrzyskiego, małopolskiego, podkarpackiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, lubelskiego i łódzkiego. W zawodach w Szczyrku bardzo dobrze zaprezentowała się kadra woj. łódzkiego. Rozegrała cztery mecze. Wygrała trzy, ponosząc jedną porażkę.

Nasze koszykarki reprezentowały łódzkie, ./upload/articles_pakiety/28442/01_obraz.jpg


Zawodniczki KKS Pro-Basket Sirmax Kutno (od lewej): Natalia Pietrzak, Julia Myszkowska, Iga Wożniak.

Wśród 12 zawodniczek kadry wojewódzkiej grały trzy młodziczki z KKK PRO-BASKET SIRMAX Kutno: Julia Myszkowska, Natalia Pietrzak i Iga Woźniak. Trener kadry - Izabela Maj wszystkie mecze rozpoczynała piątką z trójką kutnowskich zawodniczek. W całym turnieju należały do podstawowych zawodniczek drużyny. [więcej]
redaktor, 10.11.2015 19:41|czytane: 608 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Uczniowie ze Szczytu uczcili Narodowe Święto Niepodległości
10 listopada w Zespole Szkół w Szczycie uczczono Narodowe Święto Niepodległości, polskie święto państwowe obchodzone 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów. 

Uczniowie ze Szczytu uczcili Narodowe Święto Niepodległości, ./upload/articles_pakiety/28443/01_obraz.jpg
Uczniowie ze Szczytu uczcili Narodowe Święto Niepodległości, ./upload/articles_pakiety/28443/03_obraz.jpg
Uczniowie ze Szczytu uczcili Narodowe Święto Niepodległości, ./upload/articles_pakiety/28443/05_obraz.jpg


Uroczystość została przygotowana przez uczniów klas I i III gimnazjum w Szczycie. [więcej]
redaktor, 10.11.2015 19:50|czytane: 605 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Chciał zabić szczeniaki
Dzięki pomocy świadka uratowano dwa szczeniaki, które żywe zakopano w ziemi. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności za usiłowanie zabicia dwóch psów i uśmiercenie dwóch innych.

Chciał zabić szczeniaki, ./upload/articles_pakiety/28440/01_obraz.jpg
Chciał zabić szczeniaki, ./upload/articles_pakiety/28440/02_obraz.jpg


9 listopada dyżurny łęczyckiej policji odebrał zgłoszenie, z którego wynikało, że na terenie posesji w gminie Daszyna najprawdopodobniej zakopano żywe szczeniaki. Policjanci na miejscu potwierdzili zgłoszenie odtwarzając jednocześnie przebieg zdarzenia. Z relacji świadka wynikało, że 57 – latek zakopał dwa żywe szczeniaki zawinięte w foliową torbę.

Kiedy wrócił do domu zgłaszająca odkopała psy a wcześniej o całym zdarzeniu poinformowała mundurowych. Szczeniaki udało się uratować. Trafiły pod opiekę łęczyckiej fundacji. Podejrzany został zatrzymany przez policjantów i dowieziony do miejscowej komendy. [więcej]
redaktor, 10.11.2015 19:27|czytane: 1201 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Prezydent odpowiada. Na usunięcie jarzębin poczekamy
Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna odpowiada w sprawie usunięcia zagrażających przechodniom drzew przy ulicy Łęczyckiej.

Prezydent odpowiada. Na usunięcie jarzębin poczekamy, ./upload/articles_pakiety/28438/01_obraz.jpg


- Ze względów proceduralnych nie jest możliwe natychmiastowe wycięcie i usunięcie drzew w ul. Łęczyckiej. Urząd Miasta Kutno wystąpi do właściciela gruntu tj. Starostwa Powiatowego o zgodę na wycięcie drzew. Z uwagi na fakt, iż sprawa dotyczy drzew zlokalizowanych w pasie drogowym projekt decyzji administracyjnej na ich wycięcie musi zostać uzgodniony przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Łodzi, co wydłuży procedurę. Po uzyskaniu decyzji administracyjnej prace w tym zakresie będą kontynuowane - odpowiada prezydent Kutna. [więcej]
pismak, 10.11.2015 15:10|czytane: 797 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czy musi dojść do tragedii? Kolejne pochylone jarzębiny
Przy ulicy Łęczyckiej w Kutnie leżą resztki po kolejnej jarzębinie. Przypominamy, że w niedzielę silny wiatr (ale nie wichura) wyrwał z korzeniami uschniętą jarzębinę na wysokości numeru 39. Kolejne korzenie po jarzębinie leżą około 150 metrów dalej w kierunku miasta.

Czy musi dojść do tragedii? Kolejne pochylone jarzębiny, ./upload/articles_pakiety/28436/01_obraz.jpg
Czy musi dojść do tragedii? Kolejne pochylone jarzębiny, ./upload/articles_pakiety/28436/02_obraz.jpg
Czy musi dojść do tragedii? Kolejne pochylone jarzębiny, ./upload/articles_pakiety/28436/03_obraz.jpg


Idąc dalej można zauważyć, że kolejne „okopczykowane” jarzębiny chwieją się dość niebezpiecznie. Im bliżej szkoły, tym gorzej to wygląda. Być może teraz jarzębina upadnie na jakiegoś ucznia (bo co tam ogrodzenie) i ktoś wreszcie porządnie wykona swoją pracę, albo podejmie decyzję, ale i poniesie konsekwencje. Dwa z pochylających się już drzew (widać na zdjęciu) stoją blisko posesji, są większe i jeśli spadną to zniszczą dom, który stoi blisko ogrodzenia. 

Ponownie apeluję do pana prezydenta o natychmiastowe podjęcie męskiej decyzji i wycięcie niebezpiecznych dla przechodniów drzew. [więcej]
redaktor, 10.11.2015 14:06|czytane: 1036 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Relacja z Krośniewic. Zaduszki z tradycją
W sobotę miały miejsce w Krośniewicach dwa wydarzenia kulturalne pod nazwą „Zaduszki z tradycją” nawiązujące do tradycji słowiańskiej związanej z obrzędami pochówku zmarłyc  i spojrzenia na perspektywę śmierci z punktu widzenia żywych.  Pomysł organizatorów – Gminnego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji oraz Muzeum im. J. Dunin-Borkowskiego, którzy wybrali odpowiedni  zas (listopad – miesiąc zadumy i refleksji nad przemijaniem) oraz tematykę (obchodzone niedawno Święto Zmarłych i Dzień Zaduszny), spotkał się z dużym zainteresowaniem mieszkańców.

Relacja z Krośniewic. Zaduszki z tradycją, ./upload/articles_pakiety/28437/01_obraz.jpg
Relacja z Krośniewic. Zaduszki z tradycją, ./upload/articles_pakiety/28437/11_obraz.jpg
Relacja z Krośniewic. Zaduszki z tradycją, ./upload/articles_pakiety/28437/23_obraz.jpg


7 listopada o godz. 17.30 w Muzeum im. J. Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach rozpoczęto zwiedzanie wystawy czasowej pt. „Memento mori - obrządek w Polsce w czasach nowożytnych”. Przybyłych gości przywitała dyrektor GCKS i R w Krośniewicach Małgorzata Przygodzka, wyjaśniając cel spotkania. Następnie dyrektor Muzeum im. J. Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach Grzegorz Dębski przybliżył tradycję pochówku w obrządku katolickim poprzez omówienie sposobu odprawiania mszy, przygotowania ciała zmarłego do przejścia do krainy cieni.

Nie bez znaczenia był też dobór kolorów odzieży i szat liturgicznych oraz przedmiotów towarzyszących zmarłemu w ostatecznej drodze. Zgromadzone eksponaty pochodzą z okolicznych muzeów i kościołów, m.in. Krośniewic, Mazewa, Sławoszewa, Płocka, Łowicza, Nieborowa czy  prywatnych kolekcji.

Zorganizowanie tego typu wystawy z pewnością było ciekawą formą zgłębienia zagadnień metafizycznych i próbą zaspokojenia ciekawości w tej kwestii. Następnie M. Przygodzka odczytała Wstęp do II części „Dziadów” A. Mickiewicza zapowiadając tym kolejny punkt wieczoru. [więcej]
kultura, 10.11.2015 14:14|czytane: 1274 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Dżem w Kutnie pod koniec listopada[więcej]
kultura, 10.11.2015 13:32|czytane: 569 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Turniej Siatkówki Szkół Ponadgimnazjalnych Dziewcząt o Puchar Starosty Kutnowskiego
Stowarzyszenie Edukacyjno-Sportowe Staszic w Kutnie wraz ze Starostwem Powiatowym zaprasza na VIII Turniej Siatkówki Szkół Ponadgimnazjalnych Dziewcząt o Puchar Starosty Kutnowskiego z okazji Narodowego Święta Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada od godz. 9.00 w sali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 6 im Marii Curie-Skłodowskiej w Kutnie ul. Łąkoszyńska 9.

Startują następujące zespoły:
LO im. J. Kasprowicza Kutno, LO im H. Dąbrowskiego, ZS im. Troczewskiego, ZS Staszic Kutno, ZSZ im. Grabskiego Kutno, LO m. T. Kościuszki Gostynin,. LO im. Mickiewicza Żychlin, ZS Żychlin. [więcej]
pismak, 10.11.2015 13:27|czytane: 546 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sprawa postrzelonego na komendzie Policji mężczyzny nadal nierozwiązana
Ponad pół roku trwa już postępowanie w sprawie ustalenia okoliczności śmierci 29-letniego Marcina S., który zginął od strzałów w głowę na przesłuchaniu w Komendzie Powiatowej Policji w Kutnie. Sprawca, 34- letni Łukasz K. funkcjonariusz Policji z zarzutami nieumyślnego spowodowania śmierci oraz niedopełnienia obowiązków służbowych został zawieszony. Policjantowi grozi kara do pięciu lat więzienia.

Zapytaliśmy rzecznika Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, jaki jest status policjanta.
- Kutnowski funkcjonariusz został zawieszony w czynnościach służbowych i zgodnie z przepisami pobiera połowę wynagrodzenia - odpowiada mł. insp. Joanna Kącka. 

Przypomnijmy, do tragicznego zdarzenia doszło w czwartek 23 kwietnia br, ok. godz. 14.30 w pomieszczeniach Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji. Łukasz K.  przesłuchiwał Marcina S. najpierw w charakterze podejrzanego, przedstawił mu zarzuty o kradzież, następnie w innej sprawie przesłuchał go jako świadka. Ok. godz. 14.30, po zakończeniu ostatniego z przesłuchań, obecni na piętrze pracownicy KPP w Kutnie usłyszeli dwa następujące bezpośrednio po sobie odgłosy strzałów i po upływie kilku sekund odgłos o podobnym brzmieniu. Wyniki sekcji wskazały, że przesłuchiwany zmarł na skutek rozległych obrażeń czaszkowo-mózgowych głowy. Co wydarzyło się na kutnowskiej komendzie?

Ostatecznej rekonstrukcji wydarzeń pomimo upływu siedmiu miesięcy od zdarzenia jeszcze nie ma. [więcej]
wandea, 10.11.2015 08:37|czytane: 1772 razy|22 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Spotkania z historią. Pokaz filmu Pilecki i spotkania z jego twórcami
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza do Kina Kutnowskiego Domu Kultury. Dziś 10 listopada o godz.11.30 pokaz filmu PILECKI i spotkanie z twórcami filmu i autorami książki "PILECKI. ŚLADAMI MOJEGO TATY" Bogdanem Wasztylem (producentem i scenarzystą) oraz Mirosławem Krzyszkowskim (reżyserem i scenarzystą).

Spotkania z historią. Pokaz filmu Pilecki i spotkania z jego twórcami, ./upload/articles_pakiety/28431/01_obraz.jpg
Spotkania z historią. Pokaz filmu Pilecki i spotkania z jego twórcami, ./upload/articles_pakiety/28431/02_obraz.jpg


Bilety na film w cenie 11 zł dostępne w kasie KDK i online. Na spotkanie z twórcami (godz.13) wstęp wolny. Zapraszamy! [więcej]
kultura, 10.11.2015 08:50|czytane: 532 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Miasto poprawi uchwałę o zwolnieniach z podatku od nieruchomości w ramach regionalnej pomocy inwestycyjnej
Regionalna Izba Obrachunkowa w Łodzi stwierdziła, że podjęta przez Radę Miasta Kutna w marcu tego roku uchwała w sprawie zwolnień od podatku od nieruchomości w ramach regionalnej pomocy inwestycyjnej jest nadmiernie szczegółowa. 

Za tydzień, 17 listopada na sesji radni miejscy przegłosują nową uchwałę. Wg niej zwolnienie od podatku od nieruchomości przysługuje na wspieranie inwestycji początkowej lub na utworzenie miejsc pracy w nastepujący sposób: zwolnienie na wspieranie inwestycji początkowej przysługuje (przy zachowaniu odpowiednich progów intensywności pomocy) na okres: 1 roku - jeśli wartość kosztów kwalifikowanych wyniosła co najmniej 10 milionów złotych; 2 lat -20 milionów złotych, 3 lat - 30 milionów złotych.

Z kolei zwolnienie z powodu utworzenia miejsc pracy w następstwie inwestycji początkowej przysługuje przysługuje na okres: 1 roku - jeśli w okresie do 3 lat od dnia ukończenia inwestycji i w związku z jej realizacją nastąpił wzrost netto liczby pracowników o 20; 2 lat - o 50; 3 lat - o 100; 4 lat -  o 150; 5 lat - o 300.

Do tej pory pomoc regionalną na podstawie uchwały Rady Miasta Kutna z 2007 roku w postaci zwolnień od podatku otrzymywały w naszym mieście firmy, które inwestują w dzielnicy przemysłowej i Podstefie Kutno Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. [więcej]
wandea, 10.11.2015 08:38|czytane: 579 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Moralność pani Dulskiej ponownie w KDK
Kutnowski Teatr Amatorski im. A. Fredry oraz Grupa Teatralna Maska 2 działająca przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku zapraszają do Kutnowskiego Domu Kultury 26 listopada o godz. 18.00 na spektakl Moralność Pani Dulskiej, na podstawie komedii Gabrieli Zapolskiej. Bilety w cenie 7 zł dostępne w naszych kasach oraz w sprzedaży ONLINE.

Moralność pani Dulskiej ponownie w KDK, ./upload/articles_pakiety/28430/01_obraz.jpg


Obsada: Aniela Dulska - Elżbieta Olejnik, Felicjan Dulski - Stanisław Borkowski, Hanka -  Danuta Lemańska, Zbyszko - Krzysztof Murzynowski, Hesia - Janina Rychlik, Mela - Marlena Kluk, Juliasiewiczowa - Weronika Urbaniak, Lokatorka - Maria Jabłońska, Tadrachowa - Barbara Trzaskalska. [więcej]
kultura, 10.11.2015 08:55|czytane: 624 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie walczą dalej w ogólnopolskiej olimpiadzie
Znane są wyniki szkolnych eliminacji VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.  W drugim etapie największego w Polsce turnieju wiedzy logistycznej znalazło się 587 uczniów ze 181 szkół ponadgimnazjalnych. Wśród nich dwóch uczniów z Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie.

Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie walczą dalej w ogólnopolskiej olimpiadzie, ./upload/articles_pakiety/28429/01_obraz.jpg
Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie walczą dalej w ogólnopolskiej olimpiadzie, ./upload/articles_pakiety/28429/02_obraz.jpg


W październikowym, pierwszym etapie olimpiady wzięło udział 7126 uczniów z 294 szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce. W zawodach drugiego stopnia weźmie udział 587 olimpijczyków, którzy najlepiej rozwiązali 25 testowych pytań. Są wśród nich Sebastian Jarota i Łukasz Zalewski – uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie.

Przed olimpijczykami miesiąc intensywnych przygotowań do grudniowego etapu okręgowego, który zostanie przeprowadzony w kilkunastu szkołach na terenie całej Polski. Stawką drugiego etapu jest miejsce w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej – a oznacza to m.in. zwolnienie z pisemnej części egzaminu zawodowego. Grono finalistów to uczniowie najpilniej obserwowani przez potencjalnych pracodawców, wspierających organizację zawodów, którzy poszukują prawdziwych logistycznych talentów. [więcej]
pismak, 10.11.2015 08:41|czytane: 762 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Jarzębina usunięta, pytania prezydentowi przekazane
Po wczorajszym artykule o przewróconej jarzębinie na ulicy Łęczyckiej w Kutnie, miejskie służby usunęły dziś drzewo. Dziękujemy, jednak nie można było zauważyć ich zainteresowania innymi drzewami wspomnianymi w tekście. Panowie urzędnicy warto wrócić na Łęczycką i zrobić porządek z naruszonymi korzeniami innych jarzębin, bo inaczej będą padać jak ...

Informujemy również, że na prośbę autora tekstu przekazaliśmy magistratowi pytania do Zbigniewa Burzyńskiego, prezydenta Kutna i tym razem w związku z podaną [więcej]
pismak, 09.11.2015 17:57|czytane: 826 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Szpital potrzebuje 5 mln zł pożyczki
Kutnowski Szpital Samorządowy sp. z o.o. ogłosił przetarg na udzielenie i obsługę pożyczki 5 mln zł. Okres udzielenia pożyczki/kredytu to minimum na 7 lat od daty podpisania umowy, w tym okres 12 miesięcy karencji.

Szpital potrzebuje 5 mln zł pożyczki , ./upload/articles_pakiety/28407/01_obraz.jpg


O różnych możliwościach ratowania płynności finansowej spółki samorządowej mówił na ostatnim posiedzeniu wspólnym komisji Rady Powiatu w Kutnie Starosta Kutnowski Krzysztof Debich. Jedną z nich jest właśnie długoterminowa pożyczka, a inne to objęcie udziałów w spółce czy emisja obligacji przez szpital.

Wkrótce zapewne Zgromadzenie Wspólników czyli Zarząd Powiatu w Kutnie przedstawi radnym wyniki rozmów z firmami zajmującymi się pomocą [więcej]
wandea, 09.11.2015 09:49|czytane: 1706 razy|52 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Gmina Kutno z herbem!
Gmina Kutno po wielu miesiącach zabiegów ma swój własny herb. To jeszcze nie koniec powstawania symboli gminy. Już niebawem rozpocznie się proces tworzenia sztandaru i flagi gminy.

Gmina Kutno z herbem!, ./upload/articles_pakiety/28416/01_obraz.jpg
Gmina Kutno z herbem!, ./upload/articles_pakiety/28416/02_obraz.jpg


Twórczynią herbu gminy Kutno jest pracownica urzędu Kinga Łuczak. Herb został zaprezentowany radnym na sesji, która odbyła się 28 października. Do Urzędu Gminy w Kutnie wpłynęła już oficjalna informacja z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Ministerstwo pozytywnie zaopiniowało projekt herbu gminy Kutno, a podstawą tej opinii była uchwała Komisji Heraldycznej.

- Była to trwająca blisko rok ciężka i mozolna praca - mówi Kinga Łuczak. - Wszystko musiało być wykonane idealnie i perfekcyjnie. Kilkakrotnie wszystko musiałam zaczynać od nowa, bo np. nie zgadzała się jedna mała kreska [więcej]
redaktor, 09.11.2015 12:05|czytane: 2083 razy|44 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ku przestrodze: próby wyłudzenia "na wnuczka" i pani kupi skarpetki...
- Chciałabym poinformować za pośrednictwem redakcji szczególnie starsze osoby o grasującej w rejonie Łąkoszyńskiej złodziejce i przestrzec przed nią. Otóż, 80-letnia moja ciocia w tygodniu wracając z cmentarza, została okradziona. Przysiadła na ławce na przystanku MZK, aby odpocząć, podeszła do niej młoda kobieta ze śniadą cerą, około 25 lat i zaproponowała kupno skarpetek Pani kupi skarpetki... Ciocia nie chciała, kategorycznie odmówiła, ale ta wrzuciła je do torby cioci - pisze do redakcji pani Jolanta z Kutna. - Po chwili jednak siegnęła jeszcze raz do torby i je zabrała, po czym odeszła w stronę ulicy Staffa. Potem w domu okazało się, że zabrała również portfel. Na szczęście nie było w nim wiele pieniędzy, jednak kradzież to kradzież. Przestrzegam szczególnie starsze osoby, które spacerują w tym rejonie aby uważały na swoje torby i ich zawartość.

Do przestrogi przyłącza się również Policja. Jak informuje asp. Emil Kowalski, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kutnie w ubiegłym tygodniu Policja zanotowała kilka nieudanych prób wyłudzenia "na wnuczka". Na szczęście rozwaga osób, które oszuści chcieli nabrać i okraść, pozwoliła na ocalenie gotówki. [więcej]
wandea, 09.11.2015 14:20|czytane: 816 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Pacjenci poczekają na neurologię
Prawdopodobnie do połowy grudnia Oddział Neurologiczny z pododdziałem udarowym w kutnowskim szpitalu będzie zamknięty. Taką informację spółka przekazała do szpitali na terenie województwa łódzkiego.

- Konieczność przedłużenia terminu czasowego zaprzestania działalności w zakresie udzielania świadczeń opieki zdrowotnej w Oddziale Neurologicznym z Pododdziałem Udarowym wynika z opóźnienia przez wykonawcę napraw gwarancyjnych. W związku z tym poprosiliśmy Panią Wojewodę o przedłużenie terminu zamknięcia oddziału do dnia 14 grudnia roku do godziny 7.00 i uzyskaliśmy zgodę - podaje Beata Pokojska, rzecznik Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o.

Przypomnijmy, od dziś po remoncie neurologia miała służyć pacjentom. Remont trwa od września, zarząd spółki w tym czasie rozwiązał umowy z lekarzami neurologami aby jak twierdzi prezes Robert Wilanowski nie płacić im postojowego i ogłaszał konkursy na świadczenie usług na tym oddziale. 

25 września, 12 października i 26 października konkursy na udzielanie świadczeń zdrowotnych przez lekarzy w Oddziale Neurologicznym z Pododdziałem Udarowym oraz w Poradni Neurologicznej zostały unieważnione. W trakcie jest kolejny konkurs do 17 listopada. [więcej]
wandea, 09.11.2015 10:14|czytane: 1382 razy|29 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Informacja o zmianie organizacji ruchu
Zmiana organizacji ruchu będzie polegać na wyłączeniu z ruchu kołowego w dniach 10-12 listopada  Placu Marsz. J.Piłsudskiego, ul. Witosa od dnia 10 listopada 2015 roku od godz. 8.00 do dnia 12 listopada do godz.15.00.

Wyłączony będzie również fragment ul. Zamenhofa od ul. Asza do placu Piłsudskiego 11 listopada od godz. 9.00 do godz. 20.00 oraz ulicy Kościuszki (od skrzyżowania z ul. Barlickiego do styku z ul. Wyszyńskiego z jednej
i Placem Wolności z drugiej strony) oraz fragmentu ul. Wyszyńskiego (do skrzyżowania z ul. Jana Pawła II), zachodniej części Placu Wolności (zakaz wjazdu) - 11 listopada w godz.14.00 do godz. 18.00. [więcej]
pismak, 09.11.2015 15:31|czytane: 484 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Rewelacyjna Kapela Hanki Wójciak. Dziś zapraszamy na brzmienia marokańskich gimbrii
Wczoraj przed kutnowską publicznością w Centrum Teatru Muzyki i Tańca wystąpiła Kapela Hanki Wójciak. Zespół powstał w Krakowie, gra muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej.  Duża galeria zdjęć A dziś o godz.... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam 4,08 hektary POLE UPRAWNE Sprzedam POLE UPRAWNE = 4,08 hektary... [czytaj więcej]
Konkretna propozycja i konkretne zarobki!Warszawa Współpraca dla sympatycznej, uśmiechniętej, komunikatywnej i chętnej do pracy. Chcesz zarabiać w normalnej atmosferze, na uczciwych warunkach, dyskretnie, bezpiecznie i konkretnie? Jeśli tak t... [czytaj więcej]
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Felicjan Rohloff:
10 minut temu
Zeżarłam "się" w pospiechu. Proszę o zrozumienie i wklejenie "się" tam gdzie trzeba. AWRUK!
Felicjan Rohloff:
14 minut temu
###"R". Albinie vel (???????)! Dziękuję za zaproszenie. Da Bóg, to jutro przedstawię ewentualny termin tego niezwykle zapowiadającego wydarzenia. Gdzie jest ten wasz gród? zawalona jestem dzisiaj robotą. Pozdrawiam i wszelkich łask bożych życzę. ~emerytowana nauczycielka.
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Kordianie! To sobie startuj jak jesteś debilem w trepem lub idiotą w kaloszach. Matura to bzdura, a te konkursy to lipa. A te samorządy to Awruki i Złodzieje. Nie bić Awruków i Złodziei, tylko je zlikwidować. Zlikwidować bzdurną maturę! Zlikwidować ukartowane konkursy! Zlikwidować nierządne samorządy! Zlikwidować szkoły samorządowe. Przestać chodzić do bzdurnych szkól! I zacząć się uczyć! I zacząć czytać eKutno! I wstąpić do KAN"PiŚ"! Pod żadnym pozorem nie likwidować KOTÓW !!! I nie zabijać DZIECI ! I nie budować świątyń! I nie budować pałaców! I nie budować komitetów! Budować SERCA, UMYSŁY i DUSZE! I nie sadzić i nie pielęgnować dębów JPII. Rodzić dzieci, uczyć je i wychowywać! Młodzieży nie rozpuszczać! Zrezygnować z paciorków, fikołków i koziołków! Uwierzyć w Boga! Kochać Polskę! I rozniecać promienie NADZIEI! I nie spać! I obudzić się! I się oświecać! I myśleć! I pracować! I odpoczywać! I bawić się! I działać!.........I nigdy nic złego nie robić........ Coś dobrego - zawsze można..... O kotów dbać, psom dać spokój a świnie oprzątać!....... Paniali?........Amen.
Jordan Sierpowski:
2 godzin temu
POSEŁ Z PIS Tadeusz Woźniak - pozując do zdjęć ze strażakami w Komadzynie, splata swe wypracowane dłonie,na nieprzyzwoicie upasionym brzuszysku.Fakt - inni dostojnicy z jego partyji pozując do zdjęć - czynią podobnie. Ale - jak by nie liczyć, Tadeusz Woźniak (ksywa kanonik) - kadencji poselskich ma już sobą wiele i ta kadencja nie jest jego ostanią, to i nie dziwota, że i jego i tak już upasiony brzuch, z każdą kadencja staje się i coraz to i coraz to bardziej monstrualny. Wiadomo - odmawiać na tych różnych poselsko-wiejskich bankietach jadła i napitki - to rzecz wielce niepolityczna. Tak myślę,że jeżeli darwinowska teoria ewolucji nie zadziała i Woźniakowi nie wydłużą się kończyny górne jak u orangutana ,tak aby ręce mógł spleść na swym brzuchu - to tylko patrzeć, jak niezbędnym dodatkowym wyposażeniem posła staną się protezy, przedłużające jego kończyny górne. A po co ? A NO PO TO - ABY POSEŁ WOŹNIAK MÓGŁ SWE WYPRACOWANE DŁONIE SPLEŚĆ NA SWYM MEGA OLBRZYMIM BRZUSZYSKU.
Marian Pawełek:
2 godzin temu
Ciekawe, czy nadal wierzy w swojego idola, górniczynę?
Maria Giedgowt:
2 godzin temu
Widocznie była za słaba, że wygrać. Zresztą ma dużo pracy - kilku uczniów na krzyż w prywatnej. Jak oni się zmieszczą w tym budynku?
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Ludzie! Nie macie ciekawszych problemów? wiadał dzięcioł żonie: PiS upada, PO tonie . A młode koty tego słuchały i wcale się tym nie przejmowały, tylko miauczały. POPiS - to najstraszniejsze słowo świata - tak dzisiaj miauczały koty stare i młode i mrugając śpiewały: PiS i Plarforma to jedna rodzina, kaczor i donald - nie polska ptaszyna. Ludzie! Nie liczy się forma - liczy się treść. Nie liczy się PiSforma! Nie liczy się PLATforma! Liczy się KUTNOWSKA ARMIA NADZIEI "Prawda i Śmiech"!!!!! Koty są najmądrzejszymi stworzeniami świata!!!!! Niech żyją Koty! I niech żyje KAN "PiŚ"!
Mateusz Dąb:
3 godzin temu
Nikt z patriotów nie miał szans, bo sitwa rzadzi, ale mnie dziwi jedno, że nie wystartowała pani, która wspierała Łebskiego w kampanii.
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Tyle co koty napłakały. I nic więcej. Tak słyszałem..... Mówią, że śmieszny Tadeusz rozrzutnością nie grzeszy i św. mamony nie marnotrawi. Co innego to te prezbiterianie z Sienkiewicza. Tam jest Zakon Koedukacyjny dla Św. Świrów. Ludzie! Co tam się dzieje? Jak tam grzeszą. Więcej wydają niż zarabiają. Oni chyba na islam już przeszli. Bo Policja ich się boi. Proboszcz tez się boi. I żadnej klątwy na nich nie rzuca. Ekskomuniki tez się boi im wręczyć. Łajdactwo kwitnie pełną gębą i pustymi butelkami. Hulaj dusza! Piekła nie ma! Kto ten Zakon zlikwiduje to chyba świętym zostanie. Ja nie mogę na to wszystko patrzeć. Zakładam Koedukacyjny Zakon Wszystkich Kawalerów jeszcze światłych, mądrych i cnotliwych i Wszystkich Panien Jeszcze Dziewic. Jutro mamy pierwsze spotkanie przy drzwiach otwartych. Musimy być lepsi od tych synów marnotrawnych i rozrzutnych cór z kutnowskiego PiSolandu. Coś dobrego trzeba w życiu zrobić. Nieprawdaż?
January Sobota:
2
 · 
4 godzin temu
Mamy "najgłupszego" Komentatora eKutna BOHDANA ODYŃCA.
Protazy Kotłubaj:
2
 · 
4 godzin temu
Popieram kandydaturę Tego dzielnicowego.Jest człowiekiem inteligentnym, mądrym, sumiennym i uczciwym. Sprawiedliwy i otwarty dla ludzi. Zawsze służy pomocą.
Waldemar Rzuscyć:
3
 · 
4 godzin temu
Został wypchnięty z PiSu. To sa kulisy polityki Klopotowskiego, Matuszewskiego i Błaszczyka. Dlaczego mu nie pomogli ci dwaj ostatni ? Mam wrażenie, że wolą, aby poseł był ze Zgierza, a nie z Kutna. Co Klopotowski, Klimecki, Olesiński zrobili z PiS, to widać z obecności na listach takich ludzi jak Jóźwiak i Ziółkowski.
Bohdan Odyniec:
5 godzin temu
Mamy "najlepszego" Prezydenta Kutna ZBIGNIEWA BURZYŃSKIEGO.
Makary Pawlikowski:
2
 · 
5 godzin temu
A ile dal ten śmieszny Tadeusz ze swojej diety ?
Bartosz Koścień:
6 godzin temu
wklejam wszystkie 4 linki raz jeszcze tym razem poprawne:
umkutno.bip.e-zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3& func=selectsite&value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7< br />

www.ekutno.pl/wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teo ria-a-praktyka-k-opoty-z-prawem-komendanta-policji -w-kutnie,

kutno.net.pl/artykuly/aktualnosci,aktualizacja-k omendant-kutnowskiej-policji-na-dywaniku-prywatne- dojazdy-rozliczal-jak-sluzbowe,84342.html

www.polskatimes.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiat owy-policji-w-kutnie-dostal-reprymende,12174332/
Bartosz Koścień:
2
 · 
6 godzin temu
UPDATE

ZAPRASZAM WSZYSTKICH TU KOMENTUJĄCYCH DO KLIKNIĘCIA W PONIŻSZY LINK

http/umkutno.bip.e -zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3&func=selectsite &value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7

Wszyscy Ci, którzy tu komentują nie zadali sobie nawet grama trudu, aby wejść na stronę Urzędu Miasta. Wszyscy piszą "w ciemno". że konkurs odbył się tajnie, że nie było ogłoszenia - cel? Napluć komuś w twarz, upodlić i wykreować błędną rzeczywistość.

Szczerze? Jest to tak zaściankowe myślenie, a przy tym maksymalnie żałosne. Typowa kutnowska mentalność. Zastanawiam się tylko, po co tyle jadu, nie macie własnego życia, planów, marzeń, pasji, pracy, dzieci, rodziny? Wolicie wypluwać gorzkie żale pewnie na osobę, której nawet osobiście nie znacie? Okej, wylewajcie, nikogo to nie rusza, ale wiedzcie, że karma wraca, a przy tym patrząc z boku - chciałabym zobaczyć, czy potraficie mieć tyle odwagi w rzeczywistości co tu w Internecie, podpisujcie się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, śmiało! Skoro macie tyle racji, wiecie wszystko najlepiej, posiadacie takie informacje, że można robić aferę za aferą - taka cenna wiedza i szereg informacji - okazja to zabłyśnięcia w sieci! Szkoda zmarnować szansy

Najgorsza analiza przedstawiona poniżej przez "TATARA" - brak słów, jeżeli masz czas na pisanie takich komentarzy i analizowanie całej sytuacji - podziwiam. Jeszcze można zrozumieć, gdyby to co napisałeś było prawdą chociaż w minimalnym stopniu. Ale niestety - napociłeś się przy pisaniu, a wcześniej przy wymyślaniu bzdur i nic z tego nie ma, szkoda Cię biedaku. Dzieci w szkole? Nudna praca? No tak, Kutno takie nudne, trzeba sobie urozmaicić życie.

Wskazówka dla "SPRAWDZAJĄCYCH" - a sprawdzajcie wykształcenie, a sprawdzajcie doświadczenie, a sprawdzajcie kompetencje i wiedzę Pana Bieńka - dokładnie, sprawdzajcie a potem się wypowiadajcie. A jeżeli już wiecie, w co szczerze wątpie - wyciąGNIJCIE wnioski.

Odchodząc od tematu wywołującego przeogromne poruszenie wśród kutnowskich internautów, zachęcam do węszenia w sprawie, która tego wymaga - okazja tym razem dla kutnowskich detektywów. Pf.
Poniżej kilka szczegółów.

Tylko Ci co posiadają pewne informacje dokładnie wiedzą, jak wygląda praca w Kutnie w Policji, gdy tylko zjawił się komendant Szymański. Tylko te osoby wiedzą o wewnętrznych aferach, których część posypała się i została ujawniona w artykule opublikowanym całkiem niedawno.
Skąd się wziął, kto go broni pomimo tylu kłopotów z prawem? Taka osoba rządzi kutnowską policją. Zapewniam, że wiecie w tej sprawie tyle, ile macie w głowach - czyli prawie nic.
Ku przypomnieniu.

http/www.ekutno.pl /wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teoria-a-praktyka- k-opoty-z-prawem-komendanta-policji-w-kutnie,

http/kutno.net.pl/ artykuly/aktualnosci,aktualizacja-komendant-kutnow skiej-policji-na-dywaniku-prywatne-dojazdy-rozlicz al-jak-sluzbowe,84342.html

http/www.polskatim es.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiatowy-policji-w-k utnie-dostal-reprymende,12174332/

Zachęcam do ponownej lektury i wyciągnięcia wniosków, tym razem trafnych.
Zbigniewa Biallosser:
2
 · 
6 godzin temu
Onufry czy prawdą jest ,że nawet najbliżśi współpracownicy nie wiedzieli ,że odchodzi na samorządową posadkę , nie wiesz dlaczego?Wstyd, honor czy co jeszcze?
Florian Plemieński:
6 godzin temu
Jest całym złem.
Gabriel Koropka:
6 godzin temu
To co Fauście Tobie lekarz od duszy pomógł? Dziwne!A uroda jest kwestią gustu ,i o tym już się nie ..........no chyba Wiesz?
Jonasz Ubysz:
5
 · 
7 godzin temu
Mówię ci po raz kolejny przestań z tym trzeba było startować . No to mogłeś startować , ciekawe czy byś wygrał . W kutnie przed konkursami jest pewniak i nie ma sensu nawet skłądac dokumentów. Zrozum gamoniu.Najciekawsze artykuły
 ·  14
5 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
5 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
6 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
11 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
12 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
15 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
16 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
16 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
18 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
18 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
20 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
20 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
20 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
20 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
21 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
21 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
23 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
27 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności