eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Wypełnij ankietę monitorowania poziomu satysfakcji Pacjenta z udzielonych świadczeń
Badanie poziomu zadowolenia Pacjentów ze świadczeń opieki zdrowotnej w oparciu o wyniki anonimowej ankiety - to założenie programu monitorowania poziomu satysfakcji Pacjenta, który rusza dziś (w czwartek, 5 listopada) w NFZ. Pierwszym etapem jest pilotażowe badanie w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej (POZ).

- Narodowy Fundusz Zdrowia chce premiować jakość i dostępność świadczeń, a jednym z narzędzi oceny ma być opinia Pacjentów dotycząca opieki i usług – podkreśla Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Tadeusz Jędrzejczyk.

Jak wyjaśnia, w przyszłości może być to jedno z kryteriów przy określaniu tzw. wskaźnika korygującego, umożliwiającego dodatkowe finansowanie, rodzaj premii dla najlepiej ocenianych podmiotów.

Ankieta skierowana jest wyłącznie do Pacjentów, a udział w niej jest dobrowolny.  Zakłada się, że począwszy od 2016 r. ankieta będzie przeprowadzana cyklicznie.  Analiza uzyskanych na podstawie ankiet informacji umożliwi opracowanie takich rozwiązań, które usprawnią  organizację udzielania świadczeń. Wnioski mogą zostać - w miarę możliwości - przeformułowane na konkretne zalecenia usprawniające funkcjonowanie placówek medycznych. Pilotaż programu przewiduje przeprowadzenie ankiety skierowanej do Pacjentów, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy skorzystali ze świadczeń POZ  (z wyłączeniem nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej). [więcej]
pismak, 05.11.2015 13:19|czytane: 558 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kto poprowadzi zajęcia w Aquaparku Kutno?
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kutnie ogłasza przetarg nieograniczony na organizowanie i prowadzenie zajęć ruchowych w strefie fitness i w strefie cardio-siła w Aquaparku Kutno.

Szczegółowe informacje na stronach: www.mosir.kutno.pl  www.umkutno.bip.e-zeto.eu oraz www.aquaparkkutno.com Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniami. [więcej]
redaktor, 05.11.2015 13:12|czytane: 693 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Są bilety na mecz w niedzielę
Pierwszy mecz w tym tygodniu juz za nami, a w niedzielę Polfarmex Kutno zmierzy się z King Wilki Morskie Szczecin. Bilety w sprzedaży w siedzibie klubu KKS PRO BASKET KUTNO S.A.

Są bilety na mecz w niedzielę, ./upload/articles_pakiety/28348/01_obraz.jpg


Zapraszamy na mecz 8 listopada o godzinie 17.30 w hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 9 w Kutnie.  Ceny biletów: 5 zł bilet ulgowy - bilet ulgowy przysługuje dzieciom i młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych za okazaniem ważnej legitymacji, 20 zł bilet normalny. Sprzedaż biletów trwać będzie od wtorku do piątku włącznie.
Od wtorku do piątku 9.00 - 17.00, natomiast sprzedaż biletów w dniu meczu rozpoczyna się o godzinie 16:00 w kasie biletowej. [więcej]
pismak, 05.11.2015 11:32|czytane: 652 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Tryby i szumy w rozmowie z wybitną pisarką
W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie odbyło się wczoraj spotkanie z pisarką Magdaleną Tulli. Debiut literacki późny, ale znakomity, zapewnił jej Nagrodę Fundacji im. Kościelskich (1995). W tym roku ukazała się opowieść "Sny i kamienie" i tak wszystko się zaczęło dla Tulli i dla nas jej czytelników. - Jedna z najjaśniejszych gwiazd polskiej literatury- tak przedstawiła gościa Grażyna Baranowska, prowadząca spotkanie. 

Druga książka pisarki "W czerwieni", została nominowana do nagrody Nike w 1999, a trzecia, "Tryby" - dostała się do finału Nike 2004. Magdalena Tulli tłumaczy także literaturę włoską i francuską (m.in. Italo Calvino i Marcela Prousta), za przekład zbioru opowiadań Fleur Jaeggy "Gniew niebios" otrzymała nagrodę "Literatury na Świecie".

Tryby i szumy w rozmowie z wybitną pisarką, ./upload/articles_pakiety/28370/01_obraz.jpg
Tryby i szumy w rozmowie z wybitną pisarką, ./upload/articles_pakiety/28370/02_obraz.jpg
Tryby i szumy w rozmowie z wybitną pisarką, ./upload/articles_pakiety/28370/03_obraz.jpg


Tulli mówiła wczoraj, że pisze i czyta powoli, że sprawia jej to trudność. Jednak po architektoniczno-ekwilibrystycznych "Trybach" w dwa lata ukazała się jej kolejna książka - "Skaza" (2006). Znalazła się ona wśród książek nominowanych do Nagrody Literackiej Nike 2007, a następny zbiór opowiadań z 2011 roku "Włoskie szpilki" - do Nike 2012 i Gdynia 2012. Tulli jest również współautorką książki "Zamiast procesu: raport o mowie nienawiści"( Sergiusz Kowalski), Warszawa: W.A.B, Instytut Studiów Politycznych PAN, 2003. Ostatnia książka 60-letniej pisarki to "Szum".

Ci, którzy czytali większość powieści gościa kutnowskiej biblioteki, przechodząc przez "Tryby", a szczególnie "Włoskie szpilki" do "Szumu" wiedzą, że jeśli książki te bolały, uwierały czytelnika, to "Szum" boli jeszcze bardziej, a terapia rodzinna, zbiorowa, jakiej pisarka poddała swoich czytelników powinna być również zbawienna dla niej samej. Autorka jednak odżegnywała się wczoraj od wątków autobiograficznych, choć w publikowanych w kolorowej i literackiej prasie wywiadach im nie zaprzeczała. Odżegnywała się również od rozumienia jej książek przez dojmujący, głęboki smutek. Mówiła, że w książkach jest sporo humoru i ironii. Kutnowscy czytelnicy szczególnie ostatniej powieści nie kryli zdumienia. 

- Napisała pani sześć książek pod swoim nazwiskiem i jedną pod pseudonimem Marek Nocny. "Kontroler snów" został wydany w 2007 roku. Dlaczego pod pseudonimem? - zapytała Grażyna Baranowska.
- Dlatego, że to nazwisko było synonimem czego innego - odparła pisarka. - Bardzo lubię tę książkę.
- Pani twórczość pobudza hermeneutów do zajmowania się materią tych książek. Proszę powiedzieć dlaczego- powiedziała prowadząca. [więcej]
kultura, 05.11.2015 10:30|czytane: 1594 razy|18 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pracująca sobota w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych
W najbliższą sobotę, 7 listopada w godz. 9.00 – 14.00 Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Kutnie zaprasza klientów, którzy nie mają czasu załatwić swoich spraw w tygodniu. [więcej]
redaktor, 05.11.2015 10:58|czytane: 596 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Konkurs dla ngo na świadczenie nieodpłatnej pomocy prawnej dla mieszkańców powiatu kutnowskiego
Zarząd Powiatu w Kutnie ogłosił konkurs ofert dla organizacji pozarządowych z terenu powiatu kutnowskiego na powierzenie zadań świadczenia nieodpłatnej pomocy prawnej oraz zwiększenia świadomości prawnej społeczności. 

Organizacje pozarządowe mogą składać oferty do 25 listopada. Powiat na ten cel przeznaczył 119 892 zł. 

Przypomnijmy, nieodpłatna pomoc prawna w powiecie kutnowskim będzie funkcjonować już od 1 stycznia 2016 r. Wymóg taki na władzę samorządową nakłada ustawa z dnia 5 sierpnia br. o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej.

Powiat Kutnowski będzie prowadził cztery biura pomocy prawnej w ramach zleconego zadania rządowego. Dwa będą działać w Kutnie i dwa w Żychlinie oraz Krośniewicach. [więcej]
redaktor, 05.11.2015 09:15|czytane: 808 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rodzinne warsztaty dekoracji świątecznych w domu kultury
Pracownia plastyczna w Kutnowskim Domu Kultury zaprasza na dwudniowe rodzinne warsztaty dekoracji świątecznych.

Rodzinne warsztaty dekoracji świątecznych w domu kultury, ./upload/articles_pakiety/28375/01_obraz.jpg


Zajęcia odbywają się 4 grudnia w godz. 16.00 - 19.00 oraz 5 grudnia w godz. 9:00 - 14.00. Warsztaty adresowane są do rodziców lub dziadków z dziećmi (maks. 3 osoby). Zapisy i wpłaty przyjmowane są w kasie KDK do 27 listopada, koszt 40 zł. Zapraszamy do kreatywnej, rodzinnej zabawy! [więcej]
kultura, 05.11.2015 08:37|czytane: 472 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Drużyna Krysiewicza lepsza
W meczu rozpoczynającym  5. kolejkę Tauron Basket Ligi mężczyzn drużyna Polfarmex Kuno wygrała z Siarką Tarnobrzeg 77:60 (24:21; 16:18; 23:12; 14:9).

Drużyna Krysiewicza lepsza, ./upload/articles_pakiety/28372/06_obraz.jpg
Drużyna Krysiewicza lepsza, ./upload/articles_pakiety/28372/12_obraz.jpg
Drużyna Krysiewicza lepsza, ./upload/articles_pakiety/28372/17_obraz.jpg


Świetne zawody rozegrał Bartłomiej Wołoszyn, który zdobył 23 punkty, 4 zbiórki, 2 asysty i 3 przechwyty. Podopieczni trenera Jarosława Krysiewicza po dwóch wyrównanych kwartach w trzeciej odsłonie poprawili grę w obronie i zdołali odskoczyć rywalowi na dwanaście punktów. W ostatniej odsłonie kutnowscy koszykarze kontynuowali dobrą grę niepozwalająca rywalowi na odrobienie wyniku. Dobre zawody rozegrał Josh Parker rozdając 11 piłek i zdobywając 9 punktów, natomiast double-double zaliczył Michael Freser, który zdobył 12 punktów i zbierał 10 piłek. [więcej]
redaktor, 04.11.2015 20:39|czytane: 1285 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
LISTOPAD - PROMOCJA NA WSZYSTKIE ZAJĘCIA W STUDIO TAŃCA ALIBI
Tylko w listopadzie nowi kursanci ćwiczą i tańczą za jedyne 25 zł na miesiąc. Serdecznie zapraszamy osoby, które jeszcze nie zdążyły zapisać się na zajęcia taneczne lub fitnessowe na "promocyjny miesiąc" do Studia Tańca Alibi. Przez cały listopad nowi kursanci będą mogli wziąć udział w wybranych przez siebie zajęciach tanecznych lub fitnessowych za jedyne 25 zł (4 zajęcia). Takiej promocji jeszcze nie było! Nie przegap okazji. Śpiesz się i rezerewuj sobie miejsce. Decyduje kolejność zgłoszeń gdyż ilość miejsc w grupach jest ograniczona.

LISTOPAD - PROMOCJA NA WSZYSTKIE ZAJĘCIA W STUDIO TAŃCA ALIBI, ./upload/articles_pakiety/28360/01_obraz.jpg


DLA DZIECI:                                                         DLA DOROSŁYCH:
Balet                                                                     Salsation
Hip-hop dla początkujących                                    Zumba Fitness
Mix taneczny                                                         Cardio (Trening odchudzający)
Zumba Kids                                                            Zdrowy kręgosłup

Oto grafik zajęć:
Poniedziałek: sala baletowa A
16.00-16.45 - Zumba Kids Jr. (4-6 lat) aerobic + taniec
18.30-19.30 - Salsation (zaj.taneczno-fitnessowe) młodzież i dorośli
19.30-20.30 - Zumba Fitness (zaj.taneczno-fitnessowe)  młodzież i dorośli

Środa:  sala baletowa A
16.15-17.00 - Mix taneczny (3-5 lat) (Balet, T.nowoczesny, T.towarzyski) Mini Kids
17.00-18.00 - Zdrowy kręgosłup
18.00-19.00 - Cardio (Trening odchudzający)
19.00-20.00 - Zumba fitness (zaj.taneczno - fitnessowe) [więcej]
pismak, 05.11.2015 08:53|czytane: 467 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Barokowy koncert i wystawa z kluczem na otwarcie Spotkań z historią
Dziś w Muzeum Regionalnym w Kutnie koncertem Małgorzaty Kustosik - mezzosopran oraz wernisażem wystawy „Władze dekoracje, dekoracje władzy. Czyli rzecz o sztuce baroku i czasów saskich, o pięknie przedmiotu, o jego użyteczności w odwracaniu uwagi od szpetot istotnych naszego na tej ziemi bytowania” rozpoczęły się "Spotkania z historią. Kutno na szlaku saskim" pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Kutna. 

Barokowy koncert i wystawa z kluczem na otwarcie Spotkań z historią, ./upload/articles_pakiety/28371/01_obraz.jpg
Barokowy koncert i wystawa z kluczem na otwarcie Spotkań z historią, ./upload/articles_pakiety/28371/02_obraz.jpg
Barokowy koncert i wystawa z kluczem na otwarcie Spotkań z historią, ./upload/articles_pakiety/28371/03_obraz.jpg


- W tym roku temat Pałacu Saskiego, czasów saskich zdominował Spotkania z historią. Dwa punkty programu jednak poświęcone będą innej tematyce, II wojnie światowej - wysyłce na Syberię i Powstaniu Warszawskiemu - imprezę otworzył Grzegorz Skrzynecki, dyrektor Muzeum Regionalnego w Kutnie. - Nie ukrywam, że moim tematem na najbliższe dwa lata cyklu Spotkań z historią są czasy związane z wydarzeniami na Wschodzie. Zapomniane są te tematy Ukrainy i Wołynia i będziemy chcieli je przybliżyć publiczności. W piątek o godz. 17.00 w Kutnowskim Domu Kultury odbędą się trzy wykłady wokół czasów saskich, dr Moniki Wyszomirskiej o Rzeczpospolitej w czasach saskich, prof. dr hab. Stanisława Roszaka o podróżach i naszego kolegi dr Piotra Stasiaka o Pałacu Saskim w Kutnie. Dzięki temu, że ten pałac powstał rozwinęło się nasze miasto. Pan Piotr opowie o naszych kwerendach w Dreźnie, o odkryciach. W sobotę z kolei odwiedzi nas król, rodowity Saksończyk z Drezna, który odtwarza postać króla Augusta III Sasa, potem zapraszam na spektakl do Centrum. 

Skrzynecki zaprosił publiczność do Pałacu Saskiego w niedzielę, wówczas odbędzie się dzień otwarty, będzie można obejrzeć pałac, jak mówił dyrektor muzeum, zapewne ostatni raz w takim kształcie. 

- W niedzielę odwiedzających oprowadzać po pałacu będą archeolodzy, którzy opowiedzą o odkryciach. Powiem ciekawostkę, mamy oryginalne okno barokowe z pałacu - powiedział Skrzynecki. -Chciałbym podziękować całej załodze muzeum, bo doszło nam wiele zajęć dodatkowych oprócz działalności, którą prowadzimy, musieliśmy zająć się pałacem. Kończymy już naszą nad nim pracę, reszta już należy do władz miasta. Co dalej zrobią? My już więcej nic nie możemy. 

Potem z koncertem muzyki barokowej i nie tylko wystąpiła Małgorzata Kustosik - mezzosopran. Ukończyła ona wydział wokalno-aktorski na Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie śpiewu solowego u prof. Jadwigi Pietraszkiewicz. Doskonaliła swoje umiejętności na kursach wokalnych m.in. w Altenburgu i Salzburgu. Solistka Teatru Wielkiego i Teatru Muzycznego w Łodzi, Opery na Zamku w Szczecinie. Śpiewaczce towarzyszył dr Włodzimierz Sieczkowski, absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi, którą ukończył w 1996r. na Wydziale Instrumentalnym – specjalność fortepian. Prowadzi aktywną działalność artystyczną  i pedagogiczną. Artyści mimo trudnych warunków lokalowych swoją muzyką przenieśli publiczność w kameralne klimaty siedemnastowiecznych ogrodów i pałaców.  

- Władze dekoracje, dekoracje władzy to temat, którego teraz w krótkich słowach nie podejmę się wyłożyć, bo to nie byłby klarowny wykład - mówił autor wystawy Tomasz Czyżewski, artysta, pracownik Muzeum Regionalnego w Kutnie. [więcej]
kultura, 04.11.2015 21:18|czytane: 1154 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Bal Jesienny w "Szóstce"
Dziś dzieci z klas O – III, jak co roku, brały udział w Balu Jesiennym z wodzirejem w Szkole Podstawowej nr 6 w Kutnie.

Bal Jesienny w
Bal Jesienny w
Bal Jesienny w


W zabawie uczestniczyły dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli nr 5, 8 i 16 z Kutna. W jesiennej zabawie  w rytmie  ulubionych przebojów wszystkim dopisywały dobre humory. Dzieci przyszły ubrane w barwach jesieni: w koronach z kolorowych liści, w jarzębinowych koralach. Nie zabrakło dorodnych borowików i czerwonych muchomorów oraz rudych wiewiórek i innych leśnych zwierząt. [więcej]
Krecik, 04.11.2015 21:36|czytane: 838 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKologia: Akcja KUP DESKĘ, czyli budujemy domki dla jeży
Fundacja Ekologiczna ARKA startuje z kolejną akcją: Kup deskę. Jej celem jest ochrona jeży, wśród których śmiertelność z roku na rok jest coraz większa. Do działań dołączyć może każdy.

eKologia: Akcja KUP DESKĘ, czyli budujemy domki dla jeży, ./upload/articles_pakiety/28366/01_obraz.jpg


Zgłoś się i zostań placówką, w której pojawi się domek dla jeży
Dla pierwszych 20 placówek oświatowych (z każdej gminy może to być tylko jedna szkoła), które zgłoszą chęć udziału w akcji na maila: w.owczarz@fundacjaarka.pl, Fundacja Ekologiczna Arka przygotowała niespodziankę. Otrzymają one darmowe materiały edukacyjne oraz jeden z 20 domków dla jeży do samodzielnego zbudowania na lekcji.

Praktyczna edukacja ekologiczna
- Akcja „KUP DESKĘ” to nasz nowy pomysł na prowadzenie bardzo konkretnej pomocy dla zwierząt i nieszablonowej edukacji ekologicznej. Tematyką akcji jest edukacja dotycząca środowiska i zwierząt, z którymi mamy do czynienia w miastach i na ich obrzeżach. W tej edycji akcji skupiamy się na pomocy jeżom  – mówi Wojciech Owczarz, pomysłodawca akcji i prezes Fundacji Ekologicznej ARKA.

Zrób domek lub kup deskę
Jak włączyć się do akcji? Na stronie www.kupdeske.pl znaleźć można sporo materiałów edukacyjnych i informacji przygotowanych z myślą o placówkach oświatowych. Nie brak także praktycznych wskazówek. Najlepszym przykładem instrukcja, jak samodzielnie zbudować upcyklingowy domek dla jeża, przygotowana przez Karinę Haczek. Na stronie dostępny jest także specjalny system, przez który można dokonywać niewielkich wpłat. Za zgromadzone środki ARKA zamierza jeszcze w listopadzie zbudować kilkadziesiąt domków dla jeży i postawić je w zainteresowanych placówkach oświatowych. [więcej]
redaktor, 04.11.2015 10:47|czytane: 711 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wybory do Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Kutnie
Prezydent Miasta Kutna ogłasza wybory do Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Kutnie. Organizacje pozarządowe zgłosiły 14 kandydatów.

Głosowanie na kandydatów do Rady Pożytku odbędzie się w dniach od dziś 4 listopada do 18 listopada. Wypełnione karty do głosowania należy składać do dnia 18 listopada do godz. 15.30 w kancelarii Urzędu Miasta Kutna.

Kandydatami do Rady Pożytku są : ks. Henryk Chibowski - Oratorium Bł. Michała Rua, Jolanta Gajda - Stowarzyszenie Złoty Wiek, Mariusz Guzek - Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej, Beata Krukowska - Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Kutnie, Irena Łukawczyk - Polskie Stowarzyszenie Diabetyków, Krzysztof Motylewski - Polski Komitet Pomocy Społecznej, Maria Nowak-Czerwińska Polskie Stowarzyszenie Diabetyków,  Halina Olesińska Łódzki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża, Jerzy Runiński Polski Komitet Pomocy Społecznej, Teresa Rzetelska Stowarzyszenie Złoty Wiek, Aleksander Rzeźnik Okręg Mazowiecki PZW Koło nr 109 Metalurg, Dawid Stanowski Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół II LO w Kutnie, Małgorzata Wielkopolan - Stowarzyszenie Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej, Małgorzata Złotowska Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło nr 1 w Kutnie.

Przedstawicielami Organizacji do Rady Pożytku zostanie 6 kandydatów, którzy w wyborach uzyskają największą ilość głosów. W przypadku równej liczby głosów zadecyduje losowanie przeprowadzone przez prezydenta w obecności komisji wyborczej. [więcej]
redaktor, 04.11.2015 12:44|czytane: 1386 razy|68 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Już wkrótce elektroniczne zwolnienia lekarskie. Czy nowe przepisy usprawnią pracę lekarzy i ZUS?
Od stycznia 2016 roku lekarze będą mogli wystawiać elektroniczne zwolnienia lekarskie. Do końca tego roku pracodawcy mają obowiązek poinformować pracowników w jakiej formie mają dostarczać im zwolnienia lekarskie.

Już wkrótce elektroniczne zwolnienia lekarskie. Czy nowe przepisy usprawnią pracę lekarzy i ZUS?, ./upload/articles_pakiety/28362/01_obraz.jpg


Dotychczasowe zwolnienia papierowe będzie można stosować do końca 2017 roku. Natomiast od 1 stycznia 2018 będą wystawiane wyłącznie zwolnienia elektroniczne. Jak podaje Zakład Ubezpieczeń Społecznych elektroniczne zwolnienia będą mogli wystawiać  lekarze posiadający profil na PUE ZUS lub zintegrowaną z PUE aplikację gabinetową. Wystawianie e-ZLA będzie również możliwe przez urządzenia mobilne, np. podczas wizyty domowej.

Obowiązek utworzenia profilu do końca 2015 roku mają płatnicy- pracodawcy zobowiązani do przekazywania dokumentów ubezpieczeniowych w formie elektronicznej, czyli rozliczający składki za więcej niż 5 osób.

Na PUE będzie wydzielone specjalne miejsce, w którym będą widoczne elektroniczne  zwolnienia wysłane na  profil płatnika. Pracodawca będzie mógł drogą elektroniczną wystąpić do ZUS z wnioskiem o kontrolę prawidłowości wystawiania zwolnienia.

Wystawianie e-ZLA ma trwać krócej niż wypisywanie papierowego zwolnienia. Lekarz uzyska bowiem dostęp do danych pacjenta (ubezpieczonego), jego pracodawców (płatników składek) oraz członków jego rodziny - jeśli zwolnienie będzie wystawiane w celu opieki nad nimi. Gdy wpisze numer PESEL pacjenta, to pozostałe dane identyfikacyjne zostaną automatycznie uzupełnione przez system. Z kolei np. adres pacjenta czy dane płatnika lekarz będzie wybierał z wyświetlonej listy.

Wystawione przez lekarza e-ZLA zostanie przekazane do ZUS automatycznie. Jeśli lekarze wybiorą  elektroniczną formę wystawiania zwolnień  nie będą musieli, tak jak dotychczas, dostarczać zwolnień do ZUS oraz przechowywać drugiej kopii. Nie będzie też potrzeby pobierania w placówkach ZUS tzw. bloczków formularzy ZUS ZLA. [więcej]
redaktor, 04.11.2015 08:52|czytane: 695 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Dni Nowej Szansy w najbliższy weekend
„Teen Challenge” Chrześcijańska Misja Społeczna Oddział w Kutnie zaprasza na "Dni Nowej Szansy", które odbędą się w Kutnie, przy ul. Filipowicza 5 w dniach 7 - 8 listopada od. 9.30.

Wykłady poprowadzi Wiesław Gościej z Radomska. "Dni Nowej Szansy" realizowane są w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych współfinansowane przez Miasto Kutno. [więcej]
pismak, 04.11.2015 07:44|czytane: 388 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Od dziś nowa wystawa w kutnowskim muzeum
„WŁADZE DEKORACJI, DEKORACJE WŁADZY. Czyli rzecz o sztuce baroku i czasów saskich, o pięknie przedmiotu, o jego użyteczności w odwracaniu uwagi od szpetot istotnych naszego na tej ziemi bytowania” to tytuł ekspozycji, którą od dziś 4 listopada można będzie oglądać w Muzeum Regionalnym w Kutnie w ramach „Spotkań z historią. Kutno na szlaku saskim”. 

Od dziś nowa wystawa w kutnowskim muzeum, ./upload/articles_pakiety/28237/02_obraz.jpg


Na wystawie prezentowane będą elementy dekoracyjne, meble, malarstwo, grafiki i księgi z epoki. Wśród eksponatów znajdą się, m.in. dzieła Rembrandta i Rubensa.

Ekspozycja, zgodnie z tytułem, poświęcona jest zależnościom między przedmiotami a czasami, w których powstawały i służyły. Wbrew pozorom, bez Internetu i globalnie znanych marek, w wiekach XVII i XVIII życie ludzkie poddane było podobnym co dziś zależnościom i oddziaływaniom. [więcej]
kultura, 30.10.2015 08:19|czytane: 611 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Konkurs filmowy rozstrzygnięty. Hotel Transylwania 2 w Kinie KDK
Od piątku 6 listopada w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury HOTEL TRANSYLWANIA 2. Dwa podwójne zaproszenia na film wygrały: Aneta Kobus i Marlena Jaworska. Zaproszenia będą do odebrania w kasie KDK przed wybranym seansem.

Dracula łączy siły z Frankiem, Murrayem i Griffinem, by obudzić w swoim wnuku wampirzą naturę. Wśród dziwolągów, strzyg, zombie i wilkołaków po gotyckich korytarzach przechadzają się ludzcy turyści ze swoimi ludzkimi wynalazkami. Nikt się niczemu nie dziwi i nikogo się nie boi. Tylko Dracula tęskni skrycie za starym ładem, gubi się w nowym porządku i wciąż nie umie obsłużyć telefonu. (filmweb.pl)

[więcej]
kultura, 04.11.2015 07:37|czytane: 764 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
KAHLPN wystartuje dopiero 17 stycznia 2016 roku
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie informuje, że ze względu na modernizację sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 1, KAHLPN w sezonie 2015/16  wystartuje dopiero 17 stycznia 2016 roku.

Pierwsze trzy kolejki ligi rozegrane zostaną  w Krośniewicach. Zgłoszeń drużyn plus wpisowe w wysokości 360 zł można dokonywać do końca listopada na konto nr: 85 2030 0045 1110 0000 0239 2050 lub osobiście w biurze MOSiR ul. Kościuszki 26 w godzinach od 8.00 – 15.00, tel. 24 3552224.

Terminarz rozgrywek zostanie podany po dokonaniu zgłoszeń. Przypominamy, że drużyna zgłoszona to, ta która [więcej]
pismak, 03.11.2015 16:37|czytane: 486 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rodzinne Dyniowanie w Żychlińskim Domu Kultury
W Rodzinnym Dyniowaniu w Żychlińskim Domu Kultury udział wzięły dzieci, rodzice i dziadkowie. Jednak główną rolę odegrały dynie, których dekorowanie sprawiło ogromną frajdę uczestnikom spotkania.

Rodzinne Dyniowanie w Żychlińskim Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/28357/01_obraz.jpg
Rodzinne Dyniowanie w Żychlińskim Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/28357/02_obraz.jpg
Rodzinne Dyniowanie w Żychlińskim Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/28357/03_obraz.jpg


Wszystkie prace nagrodzono maskotkami, dyplomami oraz słodkim upominkiem. Do zobaczenia za rok. [więcej]
kultura, 03.11.2015 13:54|czytane: 739 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
KDK rozstrzygnął konkurs (nie)dokończone opowieści
Kutnowski Dom Kultury rozstrzygnął konkurs literacki (nie)dokończone opowieści. Jury w składzie: Jadwiga Rzetelska, Wioleta Tuchorska, Dominika Staniszewska po przeczytaniu 61 prac uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów z terenu  powiatu kutnowskiego postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Szkoły Podstawowe - Klasy IV-VI:
Miejsce I Kacper Król
Miejsce II Amelia Kobus
Miejsce III Zuzanna Żeberkiewicz
3 wyróżnienia:
Agnieszka Czajka 
za pomysłowość – Kamil Zielonka
Magdalena Szewczyk [więcej]
kultura, 03.11.2015 11:54|czytane: 716 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
W czwartek spotkanie z Szymonem Hołownią
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żychlinie zaprasza na spotkanie z Szymonem Hołownią. Odbędzie się ono 5 listopada o godz. 16.30 w Restauracji Pod Wierzbą.

W czwartek spotkanie z Szymonem Hołownią, ./upload/articles_pakiety/28351/01_obraz.jpg


[więcej]
kultura, 03.11.2015 09:00|czytane: 469 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zaduszki z tradycją w Krośniewicach[więcej]
kultura, 03.11.2015 09:27|czytane: 498 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Laureaci X Jubileuszowych Międzygimnazjalnych Spotkań z Poezją
W piątek, 30 października w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bedlnie odbył się Konkurs Recytatorski pt. „X Jubileuszowe  Międzygimnazjalne Spotkania z Poezją – twórczość Jarosława Marka Rymkiewicza” dla młodzieży gimnazjalnej z powiatu kutnowskiego.

Laureaci X Jubileuszowych Międzygimnazjalnych Spotkań z Poezją, ./upload/articles_pakiety/28350/01_obraz.jpg


Od dziesięciu lat do Bedlna przyjeżdża młodzież z powiatu kutnowskiego, w tym roku na konkurs zgłosiła się młodzież z Gimnazjów w: Kutnie Nr 1 i Nr 2; Krośniewicach, Krzyżanowie i Bedlnie.  Honorowy Patronat nad konkursem objęli : Starosta Kutnowski Krzysztof  Debich i Wójt Gminy Bedlno Krzysztof Kołach, którego reprezentowała Katarzyna Golis sekretarz w Urzędzie Gminy Bedlno. Pani Sekretarz  powitała wszystkich uczestników i życzyła powodzenia podczas konkursu. Wszyscy mogliśmy wysłuchać prelekcji  dr Przemysława Dakowicza, poety, krytyka literackiego, adiunkta na  Katedry Literatury i Tradycji Romantyzmu Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego pt. „Jarosław Marek Rymkiewicz życie i dzieło”.

Jury w składzie: Maria Wierzbicka, Przemysław Dakowicz, Monika Szmidt  i Andrzej Cieślik, po wysłuchaniu wszystkich 25  interpretacji postanowiło przyznać miejsca i wyróżnienia

W kategorii klas I Gimnazjum:
I miejsce Emilia Szydłowska – Gimnazjum Nr 2 im. Marsz. Józefa Piłsudskiego w Kutnie
II miejsce Michał Olesiński – Gimnazjum Nr 2 im. Marsz. Józefa Piłsudskiego w Kutnie
III miejsce Katarzyna Kwiatkowska - – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bedlnie
Wyróżnienie:
Klaudia Patrycja Miszczak – Gimnazjum im. II Korpusu Polskiego Zdobywców Monte Cassino w Krzyżanowie
Natalia Solarska – Gimnazjum Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie [więcej]
kultura, 03.11.2015 08:22|czytane: 699 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Badminton w Aquaparku Kutno
Już w listopadzie badminton w Aquaparku Kutno. Za dobrą zabawę przez 55 minut na jednym korcie zapłacicie już od 15 zł.


[więcej]
pismak, 03.11.2015 07:38|czytane: 576 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Tadeusz Kacalak odbierze Nagrodę Starosty Kutnowskiego za całokształt twórczości artystycznej
5 listopada o godz. 16.30 w Centrum Teatru Muzyki i Tańca odbędzie się gala wręczenia Nagrody Starosty Kutnowskiego w uznaniu całokształtu działalności w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury Tadeuszowi  Kacalakowi, rzeźbiarzowi i kolekcjonerowi sztuki ludowej. Wstęp za zaproszeniami. 

Tadeusz Kacalak odbierze Nagrodę Starosty Kutnowskiego za całokształt twórczości artystycznej, ./upload/articles_pakiety/28347/01_obraz.jpg


- Z radością przyjęliśmy decyzję  Zarządu Powiatu w Kutnie, że przyznał Nagrodę panu Tadeuszowi. Cieszymy się, że to my będziemy współorganizować tę uroczystość, bowiem to Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej biorąc pod uwagę dorobek artystyczny Tadeusza Kacalaka zgłosiło jego kandydaturę do tej nagrody - mówi Bożena Gajewska, prezes TPZK.
                                          
W programie Koncert Wokalnego Zespołu Kameralnego Cantabile przy TPZK.

-Uroczystość  jest  organizowana wspólnie przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej i Starostwo Powiatowe w Kutnie w ramach wykonania inicjatywy lokalnej złożonej do Zarządu Powiatu w Kutnie, który umożliwia skorzystanie z tej formuły współpracy. Zarząd Powiatu w Kutnie  w lipcu tego roku podjął uchwałę  w sprawie określenia formularza wniosku,  trybu i wzoru umowy  o wykonanie inicjatywy lokalnej - dodaje Gajewska. [więcej]
kultura, 03.11.2015 07:43|czytane: 975 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Konkurs Aquaparku Kutno rozstrzygnięty
Cztery zaproszenia na wodne szaleństwa w Aquaparku Kutno wygrali: Karolina Przygodzka, Marcin Gawłowski, Bożena Wicik, Mariusz Owczarek,

Konkurs Aquaparku Kutno rozstrzygnięty, ./upload/articles_pakiety/28334/01_obraz.jpg


Zaproszenia będą do odbioru w Aquaparku Kutno w terminie 14 dni od rozstrzygnięcia. [więcej]
pismak, 02.11.2015 20:35|czytane: 762 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Volley Team Żychlin wygrywa Turniej Piłki Siatkowej Kobiet
W minioną sobotę w hali sportowej Zespołu Szkół Nr 1 w Żychlinie rozegrano Turniej Piłki Siatkowej Kobiet o Puchar Żychlińskiej Akademii Siatkówki Volley Team.

 Volley Team Żychlin wygrywa Turniej Piłki Siatkowej Kobiet , ./upload/articles_pakiety/28345/01_obraz.jpg
 Volley Team Żychlin wygrywa Turniej Piłki Siatkowej Kobiet , ./upload/articles_pakiety/28345/02_obraz.jpg
 Volley Team Żychlin wygrywa Turniej Piłki Siatkowej Kobiet , ./upload/articles_pakiety/28345/03_obraz.jpg


W zawodach udział wzięło sześć drużyn z Gostynina, Szczercowa, Ciechanowa, Żychlina i Kutna. Po losowaniu grup przystąpiono do rywalizacji na parkiecie.

Grupa A  Czarni Szczerców Juniorki  Hurt Pap Ars Vita Kutno  KS Zamek Ciechanów
Grupa B Czarni Szczerców Kadetki  Gostynin Team Volley Team Żychlin

Wyniki:
Grupa A
1.  Czarni Szczerców Juniorki  0-2  Hurt Pap Ars Vita Kutno (17:25, 12:25)
2. Czarni Szczerców Juniorki  1-2  KS Zamek Ciechanów (25:21, 22:25, 10:15)
3. Hurt Pap Ars Vita Kutno  1-2  KS Zamek Ciechanów (26:24, 21:25, 21:23)

Grupa B
1.  Czarni Szczerców Kadetki  2-0 Gostynin Team (25:21, 25:23)
2.  Czarni Szczerców Kadetki  0-2 Volley Team Żychlin (24:26, 23:25)
3.  Gostynin Team 1-2 Volley Team Żychlin (23:25, 25:14, 12:15) [więcej]
pismak, 02.11.2015 14:51|czytane: 977 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Jesienne smaki. Zupa z dyni
Tym razem kolejny kulinarny przepis dla osób chcących zrzucić zbędne kilogramy. Prosta w wykonaniu i bardzo pożywna zupa z dyni. W sam raz na jesienny obiad.

Jesienne smaki. Zupa z dyni, ./upload/articles_pakiety/28346/01_obraz.jpg


Wszystkie warzywa kroimy tak jak dynię, w kostkę. Do około 2-3 litrów  (im mniej wody tym zupa będzie bardziej gęsta) wody wrzucamy wszystkie warzywa wraz z przyprawami i gotujemy około 40 minut. Dynia powinna się rozgotować. „Wyławiamy” z zupy ziarenka ziela angielskiego i listki laurowe. Dodajemy śmietanę i oliwę. Całość rozdrabniamy blenderem aż powstanie delikatny i bardzo gęsty kremu. I to wszystko – smacznego!

Składniki:
około 0,7  kilogram pokrojonej w grubą kostkę dyni
1 marchewka
1 seler
1-2 pietruszki
1 por [więcej]
redaktor, 02.11.2015 14:06|czytane: 930 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Projekt Sukces jest Kobietą w Żychlinie zakończony
W czwartek, 29 października Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żychlinie zakończyła realizację projektu  „SUKCES JEST KOBIETĄ" dofinansowanego ze środków Fundacji Orange, Fundacji Rozwoju Społeczeństwa informacyjnego i Fundacji Inicjatyw Społeczno - Ekonomicznych.

Projekt Sukces jest Kobietą w Żychlinie zakończony, ./upload/articles_pakiety/28344/01_obraz.jpg


Projekt realizowany był w cyklu rocznym, jego celem jest kształtowanie wśród osób 50+ nawyków kreatywnego spędzania czasu, wsparcie psychologiczne, inspirowanie  do aktywności  i promocja zdrowia , rozwój umiejętności i pasji, edukacja w zakresie nowych technologii oraz czynny udział  w życiu kulturalnym.

W projekcie uczestniczyły 1.002 osoby.  W  realizację projektu zaangażowanych było 13 partnerów: Akademia Aktywnego Seniora, Fundacja Orange, FISE, FRSI, Termy Uniejów, Gmina Żychlin, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego, Gminna Biblioteka Publiczna w Nieborowie, Muzeum w Nieborowie i Arkadii, Mobilne Centrum Informacji Zawodowej OHP w Płocku,  „ Stajnia u Kowala" w Nieborowie, Centrum informacji turystycznej  w Ciechocinku i Inowrocławiu. [więcej]
pismak, 02.11.2015 13:57|czytane: 680 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
W środę spotkanie z pisarką Magdaleną Tulli
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie zaprasza na spotkanie z Magdaleną Tulli, które odbędzie się 4 listopada  o godz. 17.00. Wejściówki już dostępne w bibliotece. Magdalena Tulli jest jedną z najwybitniejszych, najbardziej zjawiskowych polskich powieściopisarek. Mistrzyni powieści narracyjnej, przełamująca standardy w budowie fabularnej, konstrukcji narratora i budowania postaci.

W środę spotkanie z pisarką Magdaleną Tulli , ./upload/articles_pakiety/28248/01_obraz.jpg


Debiutowała w 1995 roku opowieścią "Sny i kamienie", za którą w 1997 r. roku otrzymała Nagrodę  Kościelskich. Druga powieść, W czerwieni, została nominowana do nagrody Nike w 1999, a trzecia, "Tryby", dostała się do finału Nike 2004. W 2007 r. otrzymała nagrodę specjalną – wyróżnienie Nagrody Literackiej Gdynia za powieść Skaza, która była też nominowana do Nagrody Nike, zaś w 2012 Nagrodę Literacką Gdynia oraz Nagrodę Literacką Gryfiaza "Włoskie szpilki",które znalazły się również w gronie utworów nominowanych do Nagrody Nike oraz Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus.  W roku 2013 została laureatką pierwszej edycji Nagrody Literackiej im. Juliana Tuwima przyznawanej za całokształt twórczości. Powieść "Szum" z 2014 roku znalazła się w ścisłym finale Nagrody Nike 2015.

Tłumaczy także literaturę włoską i francuską , m.in. Italo Calvino  i Marcela Prousta; za przekład zbioru opowiadań Fleur Jaeggy Gniew niebios otrzymała nagrodę "Literatury na Świecie". Jej utwory tłumaczone były na angielski, francuski, niemiecki, rosyjski, chorwacki, słoweński, czeski, węgierski, włoski, szwedzki, łotewski i litewski.

Światy jej powieści przypominają  „przestrzeń kafkowską” –  to przestrzeń zamknięta, bez dostępu do „prawdziwego” świata. Autorka jednak idzie dalej, radykalnie, wręcz demonstracyjnie odcinając się od świata realnego – jego mglisty obraz snuje się w domyśle czytelników. Wśród dekoracji replikujących realne i identyfikowalne miejsca, rozgrywają się „historyjki” o powracających i przenikających się wątkach, porażające prawdą o człowieku jako istocie skażonej obcością. Wkręconej nieodwracalnie w tryby własnego losu wyznaczonego „odgórnie” bądź noszącej piętno odziedziczonej traumy. „Historyjki”  o posmaku groteski, najczęściej dzieją się tu i teraz. [więcej]
kultura, 02.11.2015 12:33|czytane: 586 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Memento Mori. Nowa wystawa już otwarta w krośniewickim muzeum
W piątek 30 października odbył się w wernisaż nowej wystawy czasowej pod tytułem „Memento Mori-obrządek pogrzebowy na ziemiach Polski w czasach nowożytnych” w muzeum imieniem Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach. Dyrektor muzeum mgr Grzegorz Dębski oficjalnie rozpoczął wernisaż nowej wystawy tymczasowej wygłaszając, krótką mowę opisująca historię powstania ekspozycji.

Memento Mori. Nowa wystawa już otwarta w krośniewickim muzeum, ./upload/articles_pakiety/28343/01_obraz.jpg
Memento Mori. Nowa wystawa już otwarta w krośniewickim muzeum, ./upload/articles_pakiety/28343/02_obraz.jpg
Memento Mori. Nowa wystawa już otwarta w krośniewickim muzeum, ./upload/articles_pakiety/28343/03_obraz.jpg


Na prośbę dyrektora głos zabrali także Ks. prałat Jan Dobrodziej oraz dr. hab.  Małgorzata Grupa z Instytutu Archeologii Uniwersytetu imieniem Mikołaja Kopernika w Toruniu. Krótka mowa ks. Dobrodzieja dotyczyła znaczenia święta zmarłych w życiu ówczesnego chrześcijanina. Mowa pani doktor Małgorzaty Grupy poruszała natomiast ważny temat badań archeologicznych oraz ich istotnego wpływu w rozumieniu współczesnego świata. Pani doktor towarzyszyła także grupa studentów z Toruńskiego Uniwersytetu w XVIII wiecznych strojach szlacheckich, przygotowanych przez mgr Magdalenę Majorek.

Pierwszymi gośćmi nowej wystawy czasowej byli mieszkańcy miasta Krośniewic oraz liczna grupa uczniów z miejscowego gimnazjum  pod kierownictwem Tomasza Szczygła. Po przemówieniach rozpoczęło się zwiedzanie wystawy oraz liczne rozmowy zaproszonych gości dotyczące nie tylko nowej ekspozycji. Na szczególną uwagę zasługuje rozmowa dr Małgorzaty Grupy z ks. prałatem Janem Dobrodziejem dotycząca pracy archeologa-konserwatora na różnych polskich cmentarzach oraz kościołach. Jak się okazuje ks. Dobrodziej hobbystycznie zajmował się ratowaniem najróżniejszych zabytków na, które natrafiał w swoim kapłańskim życiu. [więcej]
pismak, 02.11.2015 11:51|czytane: 909 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zadbamy o opuszczone groby! Akcja harcerzy i zuchów w szkole w Szewcach Nadolnych
30 października w Szkole Podstawowej w Szewcach Nadolnych miała finał akcja związana z Świętem Wszystkich Świętych. - Mamy nadzieję, że inni wezmą z nas przykład – powiedziała Anna Zawiślak – opiekun harcerzy z zastępu „Kwiaty polne”.

Zadbamy o opuszczone groby! Akcja harcerzy i zuchów w szkole w Szewcach Nadolnych, ./upload/articles_pakiety/28341/01_obraz.jpg
Zadbamy o opuszczone groby! Akcja harcerzy i zuchów w szkole w Szewcach Nadolnych, ./upload/articles_pakiety/28341/02_obraz.jpg
Zadbamy o opuszczone groby! Akcja harcerzy i zuchów w szkole w Szewcach Nadolnych, ./upload/articles_pakiety/28341/03_obraz.jpg


„Ciszą cmentarną ukołysani, z dala od życia i znoju, dobiwszy wreszcie cichej przystani, odpoczywają w pokoju”

Tymi słowami uczniowie klasy V przygotowani przez katechetkę Monikę Sobolewską rozpoczęli nastrojowy, pełen zadumy apel poświecony tym, którzy odeszli. Dzieci zapoznały wszystkich zebranych z kultem zmarłych w innych krajach. Przypomniały również o staropolskich obyczajach. Prezentacja multimedialna pomogła zagłębić się w przemyślenie, nostalgię i ciszę.

Słowa wiersza „Światła cmentarza rozjaśniły, że aż łuna bije w dali, lecz i takie są mogiły, gdzie nikt lampki nie zapali.”

Stały się potwierdzeniem akcji prowadzonej już drugi raz przez harcerzy wśród naszych uczniów. Zachęcali oni, by przed świętami dzieci posprzątały nie tylko groby swych bliskich, ale i te, o które nikt już nie dba. Po wykonaniu tego zadania należało wpisać się na listę  znajdującą się na szkolnym korytarzu. Okazało się, że osób tych było bardzo dużo. Dla każdego opiekun harcerzy Anna Zawiślak przygotowała słodki upominek. Zuchy natomiast przeprowadziły zbiórkę zniczy na opuszczone groby. Wybrane dzieci otrzymały je i w dniu Wszystkich Świętych zapalą je na opuszczonych grobach na cmentarzu w Łękach Kościelnych, Orłowie i Bedlnie. [więcej]
pismak, 02.11.2015 11:19|czytane: 449 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pierwszy listopadowy weekend na drogach. Pijani kierowcy z zakazem prowadzenia pojazdów
W ciągu świątecznego weekendu w Polsce w 225 wypadkach zginęło 30 osób, a 265 zostało rannych.  Zatrzymano 1030 pijanych kierowców. Było więc gorzej niż w ubiegłym roku pomimo szerokich akcji promujących ostrożność i bezpieczeństwo na drogach. Plaga nierozwagi nie ominęła również powiatu kutnowskiego.

Zaczęło się w piątek po godz. 22.00 w Siemienicach w gminie Krzyżanów 24-letni mieszkaniec powiatu łęczyckiego kierując Volkswagenem golfem nie dostosował prędkości do warunków drogowych i na zakręcie drogi zjechał do rowu a następnie dachował. Volkswagenem podróżowały cztery osoby, trzy z nich zostały ranne, kierowca uciekł, był pod wpływem alkoholu (1 promil).

W sobotę zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierowców. Na ulicy Zbożowej 32-letni mieszkaniec Kutna miał 2 promile alkoholu w organizmie. Kierował pojazdem mimo zakazu wydanego przez Sąd Rejonowy w Kutnie.

A w niedzielę o 6.50 w Kaszewach Kościelnych kierujący samochodem vw golf potrącił pieszą i uciekł. Zatrzymali go świadkowie wypadku i powiadomili Policję. Sprawcą okazał się pijany 20-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego (2,4 promila alkoholu w organizmie). Ten kierowca również miał prawomocny zakaz kierowania. Kobieta doznała urazu barku, leży w szpitalu. [więcej]
pismak, 02.11.2015 11:50|czytane: 600 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
TPZK dziękuje za hojność odwiedzających groby
Trzynasty  już rok  na Cmentarzu Parafialnym w Kutnie odbywała  się kwesta na rzecz ratowania starych zabytkowych grobów zorganizowana  przez Towarzystwo  Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej. Kwesta prowadzona była przez  dwa dni  - 31 października i 1 listopada. Nieżyjący już  Andrzej Urbaniak był inicjatorem prowadzonej w Kutnie w Dzień Wszystkich Świętych kwesty.

TPZK dziękuje za hojność odwiedzających groby, ./upload/articles_pakiety/28340/01_obraz.jpg
TPZK dziękuje za hojność odwiedzających groby, ./upload/articles_pakiety/28340/02_obraz.jpg
TPZK dziękuje za hojność odwiedzających groby, ./upload/articles_pakiety/28340/03_obraz.jpg


Mieszkańcy Kutna i okolic oraz odwiedzający Cmentarz Parafialny w Kutnie przez dwa dni kwesty wrzucili łącznie 11 350,79 zł (słownie: jedenaście tysięcy trzysta pięćdziesiąt  złotych 79/100) do puszek kwestarzy.

- Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom kwesty – członkom i sympatykom Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej, ponad 50 harcerzom Hufca Kutno im. hm Aleksandra Kamińskiego Związku Harcerstwa Polskiego  wraz z hm. Agnieszką Ciesielską i Andrzejem Żurawiczem, uczniom i nauczycielom  z kutnowskich szkół, m.in. I Liceum Ogólnokształcącego  im. Jana Henryka Dąbrowskiego,  II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza z dyrektorem panią Barbarą Rostek-Nowacką, Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. dr Antoniego Troczewskiego w Kutnie,  Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie, Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica wraz z dyrektorem panem Januszem Pawlakiem,  Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie - mówi B. Gajewska, prezes TPZK. [więcej]
pismak, 02.11.2015 11:33|czytane: 995 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Są bilety na mecz Polfarmex Kutno - Siarka Tarnobrzeg
W środę o godz. 18.00 w ramach 5 kolejki Tauron Basket Ligi odbędzie się mecz Polfarmex Kutno – Siarka Tarnobrzeg. 

 Są bilety na mecz Polfarmex Kutno - Siarka Tarnobrzeg, ./upload/articles_pakiety/28338/01_obraz.jpg


Bilety do nabycia są w biurze klubu mieszczącego się w Kutnie przy ulicy Kościuszki 26. Natomiast w dniu meczu od godziny 16:30, 4 listopada w kasie biletowej będzie można zakupić bilety na powyższe spotkanie
Ceny biletów: 5 zł bilet ulgowy - bilet ulgowy przysługuje dzieciom i młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych za okazaniem ważnej legitymacji, 20 zł bilet normalny. [więcej]
pismak, 02.11.2015 10:53|czytane: 420 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Rewelacyjna Kapela Hanki Wójciak. Dziś zapraszamy na brzmienia marokańskich gimbrii
Wczoraj przed kutnowską publicznością w Centrum Teatru Muzyki i Tańca wystąpiła Kapela Hanki Wójciak. Zespół powstał w Krakowie, gra muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej.  Duża galeria zdjęć A dziś o godz.... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam 4,08 hektary POLE UPRAWNE Sprzedam POLE UPRAWNE = 4,08 hektary... [czytaj więcej]
Konkretna propozycja i konkretne zarobki!Warszawa Współpraca dla sympatycznej, uśmiechniętej, komunikatywnej i chętnej do pracy. Chcesz zarabiać w normalnej atmosferze, na uczciwych warunkach, dyskretnie, bezpiecznie i konkretnie? Jeśli tak t... [czytaj więcej]
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Felicjan Rohloff:
10 minut temu
Zeżarłam "się" w pospiechu. Proszę o zrozumienie i wklejenie "się" tam gdzie trzeba. AWRUK!
Felicjan Rohloff:
14 minut temu
###"R". Albinie vel (???????)! Dziękuję za zaproszenie. Da Bóg, to jutro przedstawię ewentualny termin tego niezwykle zapowiadającego wydarzenia. Gdzie jest ten wasz gród? zawalona jestem dzisiaj robotą. Pozdrawiam i wszelkich łask bożych życzę. ~emerytowana nauczycielka.
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Kordianie! To sobie startuj jak jesteś debilem w trepem lub idiotą w kaloszach. Matura to bzdura, a te konkursy to lipa. A te samorządy to Awruki i Złodzieje. Nie bić Awruków i Złodziei, tylko je zlikwidować. Zlikwidować bzdurną maturę! Zlikwidować ukartowane konkursy! Zlikwidować nierządne samorządy! Zlikwidować szkoły samorządowe. Przestać chodzić do bzdurnych szkól! I zacząć się uczyć! I zacząć czytać eKutno! I wstąpić do KAN"PiŚ"! Pod żadnym pozorem nie likwidować KOTÓW !!! I nie zabijać DZIECI ! I nie budować świątyń! I nie budować pałaców! I nie budować komitetów! Budować SERCA, UMYSŁY i DUSZE! I nie sadzić i nie pielęgnować dębów JPII. Rodzić dzieci, uczyć je i wychowywać! Młodzieży nie rozpuszczać! Zrezygnować z paciorków, fikołków i koziołków! Uwierzyć w Boga! Kochać Polskę! I rozniecać promienie NADZIEI! I nie spać! I obudzić się! I się oświecać! I myśleć! I pracować! I odpoczywać! I bawić się! I działać!.........I nigdy nic złego nie robić........ Coś dobrego - zawsze można..... O kotów dbać, psom dać spokój a świnie oprzątać!....... Paniali?........Amen.
Jordan Sierpowski:
2 godzin temu
POSEŁ Z PIS Tadeusz Woźniak - pozując do zdjęć ze strażakami w Komadzynie, splata swe wypracowane dłonie,na nieprzyzwoicie upasionym brzuszysku.Fakt - inni dostojnicy z jego partyji pozując do zdjęć - czynią podobnie. Ale - jak by nie liczyć, Tadeusz Woźniak (ksywa kanonik) - kadencji poselskich ma już sobą wiele i ta kadencja nie jest jego ostanią, to i nie dziwota, że i jego i tak już upasiony brzuch, z każdą kadencja staje się i coraz to i coraz to bardziej monstrualny. Wiadomo - odmawiać na tych różnych poselsko-wiejskich bankietach jadła i napitki - to rzecz wielce niepolityczna. Tak myślę,że jeżeli darwinowska teoria ewolucji nie zadziała i Woźniakowi nie wydłużą się kończyny górne jak u orangutana ,tak aby ręce mógł spleść na swym brzuchu - to tylko patrzeć, jak niezbędnym dodatkowym wyposażeniem posła staną się protezy, przedłużające jego kończyny górne. A po co ? A NO PO TO - ABY POSEŁ WOŹNIAK MÓGŁ SWE WYPRACOWANE DŁONIE SPLEŚĆ NA SWYM MEGA OLBRZYMIM BRZUSZYSKU.
Marian Pawełek:
2 godzin temu
Ciekawe, czy nadal wierzy w swojego idola, górniczynę?
Maria Giedgowt:
2 godzin temu
Widocznie była za słaba, że wygrać. Zresztą ma dużo pracy - kilku uczniów na krzyż w prywatnej. Jak oni się zmieszczą w tym budynku?
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Ludzie! Nie macie ciekawszych problemów? wiadał dzięcioł żonie: PiS upada, PO tonie . A młode koty tego słuchały i wcale się tym nie przejmowały, tylko miauczały. POPiS - to najstraszniejsze słowo świata - tak dzisiaj miauczały koty stare i młode i mrugając śpiewały: PiS i Plarforma to jedna rodzina, kaczor i donald - nie polska ptaszyna. Ludzie! Nie liczy się forma - liczy się treść. Nie liczy się PiSforma! Nie liczy się PLATforma! Liczy się KUTNOWSKA ARMIA NADZIEI "Prawda i Śmiech"!!!!! Koty są najmądrzejszymi stworzeniami świata!!!!! Niech żyją Koty! I niech żyje KAN "PiŚ"!
Mateusz Dąb:
3 godzin temu
Nikt z patriotów nie miał szans, bo sitwa rzadzi, ale mnie dziwi jedno, że nie wystartowała pani, która wspierała Łebskiego w kampanii.
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Tyle co koty napłakały. I nic więcej. Tak słyszałem..... Mówią, że śmieszny Tadeusz rozrzutnością nie grzeszy i św. mamony nie marnotrawi. Co innego to te prezbiterianie z Sienkiewicza. Tam jest Zakon Koedukacyjny dla Św. Świrów. Ludzie! Co tam się dzieje? Jak tam grzeszą. Więcej wydają niż zarabiają. Oni chyba na islam już przeszli. Bo Policja ich się boi. Proboszcz tez się boi. I żadnej klątwy na nich nie rzuca. Ekskomuniki tez się boi im wręczyć. Łajdactwo kwitnie pełną gębą i pustymi butelkami. Hulaj dusza! Piekła nie ma! Kto ten Zakon zlikwiduje to chyba świętym zostanie. Ja nie mogę na to wszystko patrzeć. Zakładam Koedukacyjny Zakon Wszystkich Kawalerów jeszcze światłych, mądrych i cnotliwych i Wszystkich Panien Jeszcze Dziewic. Jutro mamy pierwsze spotkanie przy drzwiach otwartych. Musimy być lepsi od tych synów marnotrawnych i rozrzutnych cór z kutnowskiego PiSolandu. Coś dobrego trzeba w życiu zrobić. Nieprawdaż?
January Sobota:
2
 · 
4 godzin temu
Mamy "najgłupszego" Komentatora eKutna BOHDANA ODYŃCA.
Protazy Kotłubaj:
2
 · 
4 godzin temu
Popieram kandydaturę Tego dzielnicowego.Jest człowiekiem inteligentnym, mądrym, sumiennym i uczciwym. Sprawiedliwy i otwarty dla ludzi. Zawsze służy pomocą.
Waldemar Rzuscyć:
3
 · 
4 godzin temu
Został wypchnięty z PiSu. To sa kulisy polityki Klopotowskiego, Matuszewskiego i Błaszczyka. Dlaczego mu nie pomogli ci dwaj ostatni ? Mam wrażenie, że wolą, aby poseł był ze Zgierza, a nie z Kutna. Co Klopotowski, Klimecki, Olesiński zrobili z PiS, to widać z obecności na listach takich ludzi jak Jóźwiak i Ziółkowski.
Bohdan Odyniec:
5 godzin temu
Mamy "najlepszego" Prezydenta Kutna ZBIGNIEWA BURZYŃSKIEGO.
Makary Pawlikowski:
2
 · 
5 godzin temu
A ile dal ten śmieszny Tadeusz ze swojej diety ?
Bartosz Koścień:
6 godzin temu
wklejam wszystkie 4 linki raz jeszcze tym razem poprawne:
umkutno.bip.e-zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3& func=selectsite&value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7< br />

www.ekutno.pl/wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teo ria-a-praktyka-k-opoty-z-prawem-komendanta-policji -w-kutnie,

kutno.net.pl/artykuly/aktualnosci,aktualizacja-k omendant-kutnowskiej-policji-na-dywaniku-prywatne- dojazdy-rozliczal-jak-sluzbowe,84342.html

www.polskatimes.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiat owy-policji-w-kutnie-dostal-reprymende,12174332/
Bartosz Koścień:
2
 · 
6 godzin temu
UPDATE

ZAPRASZAM WSZYSTKICH TU KOMENTUJĄCYCH DO KLIKNIĘCIA W PONIŻSZY LINK

http/umkutno.bip.e -zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3&func=selectsite &value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7

Wszyscy Ci, którzy tu komentują nie zadali sobie nawet grama trudu, aby wejść na stronę Urzędu Miasta. Wszyscy piszą "w ciemno". że konkurs odbył się tajnie, że nie było ogłoszenia - cel? Napluć komuś w twarz, upodlić i wykreować błędną rzeczywistość.

Szczerze? Jest to tak zaściankowe myślenie, a przy tym maksymalnie żałosne. Typowa kutnowska mentalność. Zastanawiam się tylko, po co tyle jadu, nie macie własnego życia, planów, marzeń, pasji, pracy, dzieci, rodziny? Wolicie wypluwać gorzkie żale pewnie na osobę, której nawet osobiście nie znacie? Okej, wylewajcie, nikogo to nie rusza, ale wiedzcie, że karma wraca, a przy tym patrząc z boku - chciałabym zobaczyć, czy potraficie mieć tyle odwagi w rzeczywistości co tu w Internecie, podpisujcie się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, śmiało! Skoro macie tyle racji, wiecie wszystko najlepiej, posiadacie takie informacje, że można robić aferę za aferą - taka cenna wiedza i szereg informacji - okazja to zabłyśnięcia w sieci! Szkoda zmarnować szansy

Najgorsza analiza przedstawiona poniżej przez "TATARA" - brak słów, jeżeli masz czas na pisanie takich komentarzy i analizowanie całej sytuacji - podziwiam. Jeszcze można zrozumieć, gdyby to co napisałeś było prawdą chociaż w minimalnym stopniu. Ale niestety - napociłeś się przy pisaniu, a wcześniej przy wymyślaniu bzdur i nic z tego nie ma, szkoda Cię biedaku. Dzieci w szkole? Nudna praca? No tak, Kutno takie nudne, trzeba sobie urozmaicić życie.

Wskazówka dla "SPRAWDZAJĄCYCH" - a sprawdzajcie wykształcenie, a sprawdzajcie doświadczenie, a sprawdzajcie kompetencje i wiedzę Pana Bieńka - dokładnie, sprawdzajcie a potem się wypowiadajcie. A jeżeli już wiecie, w co szczerze wątpie - wyciąGNIJCIE wnioski.

Odchodząc od tematu wywołującego przeogromne poruszenie wśród kutnowskich internautów, zachęcam do węszenia w sprawie, która tego wymaga - okazja tym razem dla kutnowskich detektywów. Pf.
Poniżej kilka szczegółów.

Tylko Ci co posiadają pewne informacje dokładnie wiedzą, jak wygląda praca w Kutnie w Policji, gdy tylko zjawił się komendant Szymański. Tylko te osoby wiedzą o wewnętrznych aferach, których część posypała się i została ujawniona w artykule opublikowanym całkiem niedawno.
Skąd się wziął, kto go broni pomimo tylu kłopotów z prawem? Taka osoba rządzi kutnowską policją. Zapewniam, że wiecie w tej sprawie tyle, ile macie w głowach - czyli prawie nic.
Ku przypomnieniu.

http/www.ekutno.pl /wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teoria-a-praktyka- k-opoty-z-prawem-komendanta-policji-w-kutnie,

http/kutno.net.pl/ artykuly/aktualnosci,aktualizacja-komendant-kutnow skiej-policji-na-dywaniku-prywatne-dojazdy-rozlicz al-jak-sluzbowe,84342.html

http/www.polskatim es.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiatowy-policji-w-k utnie-dostal-reprymende,12174332/

Zachęcam do ponownej lektury i wyciągnięcia wniosków, tym razem trafnych.
Zbigniewa Biallosser:
2
 · 
6 godzin temu
Onufry czy prawdą jest ,że nawet najbliżśi współpracownicy nie wiedzieli ,że odchodzi na samorządową posadkę , nie wiesz dlaczego?Wstyd, honor czy co jeszcze?
Florian Plemieński:
6 godzin temu
Jest całym złem.
Gabriel Koropka:
6 godzin temu
To co Fauście Tobie lekarz od duszy pomógł? Dziwne!A uroda jest kwestią gustu ,i o tym już się nie ..........no chyba Wiesz?
Jonasz Ubysz:
5
 · 
7 godzin temu
Mówię ci po raz kolejny przestań z tym trzeba było startować . No to mogłeś startować , ciekawe czy byś wygrał . W kutnie przed konkursami jest pewniak i nie ma sensu nawet skłądac dokumentów. Zrozum gamoniu.Najciekawsze artykuły
 ·  14
5 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
5 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
6 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
11 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
12 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
15 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
16 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
16 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
18 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
18 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
20 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
20 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
20 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
20 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
21 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
21 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
23 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
27 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności