eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 30.04.2017     reklama kontakt
 
<a href="/sport,33658-mks-da-browa-g-rnicza-wygrywa-w-kutnie," title="Kutno: MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie</b><br>Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex...</div></a> <a href="/wiadomosci,33660-ostatni-raz-z-moja-klasa-kasprowicz-po-egna-tegorocznych-absolwent-w," title="Kutno: Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów</b><br>W II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza pożegnano kolejne pokolenie uczniów. ...</div></a> <a href="/kultura,33656-wystawa-body-worlds-the-cycle-of-life-wybierz-si-podczas-maj-wki," title="Kutno: Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki</b><br>W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną...</div></a> <a href="/wiadomosci,33651-wi-to-grabskiego-w-kutnie-cz-owiek-musi-sam-nad-soba-czuwa-i-soba-kierowa-by-wyrosna-na-kogo-w," title="Kutno: Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie</b><br>Święto, 85-lecie istnienia Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w...</div></a> <a href="/wiadomosci,33652-nadle-nictwo-kutno-sadzi-1000-drzew-na-minut," title="Kutno: Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę</b><br>Lasy Państwowe każdego roku sadzą ok. 500 mln drzew, to oznacza,...</div></a> <a href="/wiadomosci,33642-joanna-kowalska-z-kasprowicza-mistrzem-wiedzy-o-redniowieczu," title="Kutno: Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu</b><br>Joanna Kowalska, uczennica klasy II humanistycznej II LO im. Jana Kasprowicza...</div></a> <a href="/wiadomosci,33644-szko-a-podstawowa-nr-1-w-kro-niewicach-i-gimnazjum-w-krzy-anowie-najlepsze-w-turnieju-wiedzy-o," title="Kutno: Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze </b><br>Pod hasłem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” w dniach 25 i 26...</div></a> <a href="/wiadomosci,33604-wsa-odrzuca-skarg-inwestora-nie-b-dzie-wiatrak-w-w-gminie-bedlno," title="Kutno: WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno </b><br>Mieszkańcy gminy Bedlno wraz ze Stowarzyszeniem Czysta Okolica wygrali batalię przeciw...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Śledztwo w sprawie kradzieży 20 tys. euro z konta pośredniaka
Dziś Prokuratura Rejonowa w Kutnie wszczęła śledztwo w sprawie włamania się na konto Powiatowego Urzędu Pracy i kradzieży pieniędzy. Chodzi o 20 tys. euro. 

Śledztwo w sprawie kradzieży 20 tys. euro z konta pośredniaka, ./upload/articles_pakiety/27500/01_obraz.jpg


Przypomnijmy, kradzież środków Funduszu Pracy z rachunku bankowego PUP w Kutnie miała miejsce 15 października 2013 r. Hakerzy pokonując zabezpieczenia bankowe włamali się na rachunek bankowy urzędu i 8 przelewami wyprowadzili z niego kwotę około 200 tys. zł. Wśród przelewów 4 dotyczyły operacji w złotówkach na rachunki w Polsce, a 4 to operacje w euro na rachunki zagraniczne. Kradzież została zauważona tego samego dnia i zgłoszona do banku, gdzie zostały zlożone stosowne reklamacje kwestionujące przelewy. Dzień później PUP złożył w Prokuraturze zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa oraz pisemnie o zdarzeniu powiadomił Starostwo Powiatowe w Kutnie. 

Sprawcami okazali się dwaj obywatele Łotwy, którzy zostali zatrzymani w czeskim areszcie. Bank zablokował konta w Polsce,  na które przelano środki i wróciły one do urzędu. Z kolei 5 tys. euro na zagranicznych rachunkach zostało zabezpieczone na rzecz PUP przez czeską policję, pieniądze te mają wrócić do urzędu. Natomiast 20 tys. euro podjęte z zagranicznego konta są praktycznie nie do odzyskania.

Jak mówi Sławomir Erwiński, Prokurator Rejonowy w Kutnie śledztwo prowadzone w Czechach dotyczyło prania brudnych pieniędzy i zostało umorzone, więc na powtórne zawiadomienie [więcej]
wandea, 14.08.2015 12:15|czytane: 902 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kto obejrzy Bystrego Billa w Kinie KDK?
Bystry Bill to uroczy i pomysłowy koala, który marzy o wielkiej przygodzie. Pragnie pójść w ślady swego taty podróżnika, który dawno temu zaginął podczas jednej z wypraw. Mały koala wierzy, że może go odnaleźć. Pewnego dnia porzuca więc swój zielony dom i wyrusza w drogę. Ślady wiodą go hen w odległe i dzikie australijskie ostępy. Podczas podróży Bill zyska grono kolorowych przyjaciół: kangura, dziobaka i zwinną jaszczurkę. Z ich pomocą łatwiej będzie prowadzić poszukiwania ukochanego taty. Podróżuj z Bystrym Billem w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury już od piątku 21 sierpnia. 

Dwa podwójne zaproszenia na seanse premierowe filmu wygrali Damian Kujawa i Emilia Górniak.

[więcej]
wandea, 14.08.2015 12:03|czytane: 638 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Urzędnik stracił zaufanie Zarządu Powiatu w Kutnie?
Jak się nieoficjalnie dowiadujemy zmiany w regulaminie Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie, o których pisaliśmy wczoraj to nie jedyne ruchy kadrowe dotyczące samorządu powiatowego.  Pracę straci również Mirosław Ruciński, były członek zarządu powiatu, pracownik Referatu Transportu i Zarządzania Ruchem w Wydziale Komunikacji i Transportu. Powodem rozwiązania umowy przez Starostę z Rucińskim jest m.in. utrata zaufania. Próba skontaktowania się z panem Mirosławem w celu komentarza nie powiodła się.

Przypomnijmy, powrót byłego cżłonka zarządu powiatu na stanowisko w wydziale drogownictwa budziło kontrowersje już w grudniu ubiegłego roku. 

- Jak to się dzieje, że dotychczasowy członek zarządu powiatu pan Mirosław Ruciński po utracie mandatu radnego oraz funkcji członka zarządu powiatu  powraca na stanowisko dyrektora wydziału drogownictwa w starostwie? Czy aby nie było tak, że groził mu art. 52 kp właśnie za uchybienia związane z jego niewłasciwymi decyzjami w tymże wydziale? Czy odpowiedział za ogromne koszty poniesione w związku z naprawą drogi powiatowej na odcinku Komadzyn - Mnich, która za kilka dni była zniszczona, gdyż jak się okazało zgodnie z planem w tym miejscu miał powstać wiadukt nad autostradą?  - pytał wówczas Czytelnik eKutno.pl. 

Zdzisław Trawczyński, wicestarosta kutnowski odpowiadał, że były członek zarządu powiatu po ustaniu funkcji wrócił na stanowisko w Wydziale Drogownictwa w starostwie.

Mirosław Ruciński wyjaśniał, że po zwolnieniu go w trybie art. 52 przez starostę Dorotę Dąbrowską skierował odwołanie do Sądu Pracy. Posiedzenie sądu odbyło się w grudniu zaraz po wyborach 2010 i wówczas doszło do przedsądowej ugody i rozwiązanie umowy w trybie art. 52 kp sąd anulował. [więcej]
wandea, 14.08.2015 10:10|czytane: 1978 razy|65 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dożynki gminne w Dąbrowicach


[więcej]
redaktor, 14.08.2015 09:22|czytane: 536 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Oferta zajęć tanecznych i fitnessowych Studia Tańca Alibi
14 września rozpocznie się nowy sezon taneczno-fitnessowy ze Studiem Tańca Alibi. Rozpoczynają się zapisy na zajęcia. Uwaga, zapisy dotyczą również osób, które regularnie uczestniczą w zajęciach! W ofercie STA są zajęcia dla dzieci, dorosłych i seniorów, które odbywają się w Kutnowskim Domu Kultury.

Oferta zajęć tanecznych i fitnessowych Studia Tańca Alibi, ./upload/articles_pakiety/27496/01_obraz.jpg


GRAFIK ZAJĘĆ STUDIA TAŃCA ALIBI

Poniedziałek: sala baletowa A
15.00-16.00 - Lekcje indywidualne dla par (Pierwszy taniec)
16.00-16.45 - Zumba Kids Jr. (4-6 lat) aerobic + taniec
16.45-17.30 - Zumba Kids (7-11 lat) aerobic + taniec
17.30-18.30 - Kursy tańca dla narzeczonych i weselników
18.30-19.30 - Salsation (zaj.taneczno-fitnessowe) NOWOŚĆ

Wtorek: sala baletowa A
16.00-17.00 - Gimnastyka dla Seniorów/Zdrowy kregosłup
17.00-18.00 - Cardio (Trening odchudzający)
18.00-19.00 - Fair Play (Hip-hop 9-11 lat) gr.turniejowa
19.00-21.00 - Alibi (Hip-hop 12-15 lat) gr.turniejowa [więcej]
redaktor, 14.08.2015 08:15|czytane: 639 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zarząd powiatu zlikwidował stanowisko zastępcy dyrektora pośredniaka
Uchwałą Zarządu Powiatu w Kutnie został zmieniony Regulamin Organizacyjny Powiatowego Urzędu Pracy m.in. zlikwidowano stanowisko zastępcy dyrektora. Dotychczas stanowisko to piastowała Anna Rzeźnicka. Czy straci tym samym pracę w pośredniaku? O tym wkrótce. 

Zarząd powiatu zlikwidował stanowisko zastępcy dyrektora pośredniaka, ./upload/articles_pakiety/27495/01_obraz.jpg


Wśród zmian w regulaminie są: kierowanie przez dyrektora urzędem za pomocą kierowników komórek organizacyjnych, wprowadzenie zasady wyznaczenia na piśmie na czas nieobecności dyrektora do zastepowania osoby z określeniem zakresu upoważnienia, wyszczególnienie zadań kierownika działu usług rynku pracy i kierownika działu instrumentów rynku pracy, [więcej]
wandea, 13.08.2015 20:13|czytane: 1981 razy|58 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nowy rekord frekwencji w Aquaparku Kutno
Aquapark Kutno ma nowy rekord frekwencji. W ubiegłą niedzielę odwiedziło go ponad 1,3 tys. osób.

Nowy rekord frekwencji w Aquaparku Kutno, ./upload/articles_pakiety/27494/01_obraz.jpg


Upały oraz wybory Miss Lata 9 sierpnia przyciągnęły do parku wodnego w Kutnie tłumy gości. Łącznie tego dnia Aquapark odwiedziło 1341 osób. Gratulujemy. [więcej]
wandea, 13.08.2015 20:17|czytane: 599 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wyższa Szkoła Gospodarki Krajowej znosi opłatę wpisową[więcej]
redaktor, 06.08.2015 16:08|czytane: 658 razy|komentuj|czytaj cały
Ograniczenie poboru wody w gminie Strzelce
W związku z suszą kolejna gmina w powiecie kutnowskim ogłasza ograniczenie pobierania wody pitnej do odwołania. 

Wójt Gminy Strzelce wydał zarządzenie zakazujące używania wody pitnej z wodociągu gminnego do podlewania ogródków przydomowych, trawników, nawadniania gruntów, uzupełnienia oczek wodnych, mycia pojazdów i sprzętu rolniczego. [więcej]
redaktor, 13.08.2015 13:57|czytane: 517 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Zabawa przy fontannie może być niebezpieczna?
- Poszłam z dzieckiem na plac zobaczyć fontannę i trochę się ochłodzić, jakiś 5-latek sikał do niej. Zwróciłam mu uwagę, żeby tego nie robił, ale niestety dziecko zrobiło co miało zrobić. Ktoś z mieszkańców stojących obok powiedział, że to zamknięty obieg i takie zachowania przy temperaturze 35 stopni C to wizyta co najmniej u dermatologa. Czy to prawda, że tak jest? Jak miasto zamierza przeciwdziałać takim sytuacjom? Małe dzieci wchodzą do środka fontanny, siadają w niej, opryskują się wzajemnie. Czy to niebezpieczne? Nie chcę nawet myśleć, co może dziać się nocą kiedy nietrzeźwi młodzi ludzie czy dorośli wpadną na jakiś dziwny pomysł - pisze pani Joanna z Kutna.

Czytelnicy piszą: Zabawa przy fontannie może być niebezpieczna?, ./upload/articles_pakiety/27491/01_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: Zabawa przy fontannie może być niebezpieczna?, ./upload/articles_pakiety/27491/02_obraz.jpg


- Zgodzimy się z Pani uwagą, iż wyżej wymieniona sytuacja nie powinna mieć miejsca. Jednakże nie możemy odpowiadać indywidualnie za każdego mieszkańca i jego pomysły. Na pewno zwrócimy większą uwagę na zachowania mieszkańców przy fontannie, aby takie sytuacje się nie powtarzały W tym celu postaramy się zwiększyć patrole Straży Miejskiej na Placu Piłsudskiego - odpowiada Biuro Prasowego kutnowskiego magistratu. - Dwa razy w tygodniu, ma miejsce serwis techniczny fontanny. Czynności  serwisowe, które są i będą przeprowadzane to m.in.: czyszczenie filtrów, obiegu pomp dysz, kontrola działania oświetlenia, udrożnienie odpływu wody z odbiorników czy też pomiar poziomu środków odkażających. [więcej]
wandea, 13.08.2015 13:36|czytane: 1876 razy|23 komentarzy|komentuj|czytaj cały
oglądaj z eKutno.pl: Nie ptak, ani samolot tylko aktor z ambicjami i ego
Birdman to niewątpliwie film godny uwagi każdego szanującego się kinomana. Aktorstwo, efekty, fabuła – wszystko to stoi na wysokim poziomie. Wbrew pozorom nie jest to film o superbohaterze ratującym świat przed zagładą, tylko o zapomnianym aktorze walczącym ze swoim najgorszym wrogiem, własnym ego.

oglądaj z eKutno.pl: Nie ptak, ani samolot tylko aktor z ambicjami i ego, ./upload/articles_pakiety/27490/01_obraz.jpg


Riggan Thomson (w tej roli Michael Keaton) jest aktorem, gwiazdą jednej roli, zagrał tytułowego Birdmana w trzech filmach. To było lata temu, teraz gra główną rolę i produkuje sztukę na broadwayu na podstawie opowiadania Raymonda Carvera „O czym mówimy, kiedy mówimy o miłości”. Spektakl ma być jego magnum opus, przez które pokaże światu, że Riggan jest klasowym, poważnym aktorem.

Ambicje i ego niezwykle przy tym przeszkadzają. Zwłaszcza to drugie, które odzywa się w jego głowie głosem Birdmana (Keaton brzmi wtedy jakby wzorował się na Batmanie Christiana Bale'a) i doprowadza bohatera do szaleństwa. W pracy nie pomaga mu Sam, jego córka narkomanka po odwyku (Emma Stone) oraz partner z planu dobry broadway'owski aktor Mike Shiner (Edward Norton). [więcej]
MaciejW, 13.08.2015 12:58|czytane: 517 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dożynki parafialne w Woli Pierowej
W najbliższą niedzielę, 16 sierpnia odbędą się dożynki parafialne w Woli Pierowej, gmina Nowe Ostrowy. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji w tym zabawy dla dzieci, ciasta słodycze i pokaz balonu lub szybowca Aeroklubu Włocławskiego.

Dożynki parafialne w Woli Pierowej, ./upload/articles_pakiety/27489/01_obraz.jpg


12.30-13.00 Przyjazd motocyklistów ATH MOTO Club Włocławek oraz samochodu w stylu retro
13.00-14.00 Uroczysta Msza Święta dożynkowa
14.00-14.15 Uroczyste przejście wraz z wieńcami  na boisko (korowód poprowadzą motocykliści) oraz rozpoczęcie zabawy
14.15-14.30 Prezentacja wieńców dożynkowych
14.30-15.15 Występ Zespołu Ludowego z Gminy Łanięta [więcej]
redaktor, 13.08.2015 08:57|czytane: 632 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ludowy Piknik Taneczny na dożynkach w gminie Kutno[więcej]
redaktor, 13.08.2015 08:40|czytane: 492 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dożynki gminne w Strzelcach

[więcej]
redaktor, 13.08.2015 08:30|czytane: 508 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nabór na zajęcia taneczne i fitness w sezonie 2015/2016 Street Dance Studio
ROZPOCZYNAMY NABÓR NA ZAJĘCIA TANECZNE I FITNESS W SEZONIE 2015/2016 W STREET DANCE STUDIO. ZAPISY URUCHAMIAMY JUŻ DZIŚ! Z ZAJĘCIAMI STARTUJEMY 14 września.
Zajęcia będą odbywały się w Kutnowskim Domu Kultury. Zapisy oraz szczegółowe informacje: 723-319-518, j.zielinska90@interia.pl www.sds.net.pl


Nabór na zajęcia taneczne i fitness w sezonie 2015/2016 Street Dance Studio, ./upload/articles_pakiety/27438/01_obraz.jpg
Nabór na zajęcia taneczne i fitness w sezonie 2015/2016 Street Dance Studio, ./upload/articles_pakiety/27438/02_obraz.jpg


GRAFIK ZAJĘĆ TANECZNYCH I FITNESS NA SEZON 2015/2016
Poniedziałek: sala baletowa B
15.00-16.00 - Aktywny Senior 50
16.00-17.00 – hip-hop 9-12 lat zespół BEAT  KILLERS
17.00-18.00 – hip-hop 6-9 lat zespół LUZIK

Wtorek: sala baletowa B
16.00-16.30 – Skaczące nutki (3-5 latki) śpiew taniec
16.30-17.15 – Skaczące nutki (dzieci powyżej 6 roku życia) śpiew taniec
17.15-18.00 – BOKWA KIDS (zajęcia taneczno – fitnessowe dla dzieci)  pow. 4 roku życia
18.00-19.00 – Perfect Body (spalanie/modelowanie/wzmacnianie)
19.00-20.00 – 3w1 – aerobik – gimnastyka - taniec
20.00-21.00 – BASIC STEP – cardio podstawowe zajęcia ze stepem

Środa: sala baletowa B
15.45-16.15 – balet/modern jazz -  4-6 latki Zespół tańca jazzowego SZOK MINI
16.15-16.45 – mix taneczny (hip-hop i tańce nowoczesne) - 3 -4 latki, zespół LUZIK MINI
16.45-17.30 – hip-hop - 5 -6 latki, zespół LUZIK JUNIOR
17.30-18.30– hip-hop - 7-11 lat, zespół JUMP SDS
18.30-19.30 – hip-hop powyżej 15 lat, STREET DANCE CREW
19.30-20.30 – 3w1 – aerobik – gimnastyka - taniec
20.30-21.30 – PowerInterwał NOWOŚĆ! Dla kobiet i mężczyzn, trening odchudzający i wzmacniający [więcej]
redaktor, 10.08.2015 08:40|czytane: 668 razy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy nadal pytają o kontrowersyjne zastępstwo w starostwie
Pod koniec lipca jeden z Czytelników zwrócił naszą uwagę na kolejne nowe zatrudnienie w Starostwie Powiatowym w Kutnie. - Czy to prawda, że były prezes Regionalnej Izby Gospodarczej został zatrudniony w Starostwie Powiatowym bez konkursu? Jeśli tak to czym się tam zajmuje i przede wszystkim jak zdobył ten stolek? Dlaczego starostwo zatrudnia urzędników bez konkursu? - pytał wówczas mieszkaniec Kutna.
Przytoczyliśmy więc odpowiedzi Jacka Saramonowicza, rzecznika starostwa. Jednak pod artykułem  pojawiły się kolejne pytania. Dziś je publikujemy wraz z odpowiedziami rzecznika.

- Jak długo faktycznie trwało zwolnienie osoby, którą zastąpił pan Ireneusz Groblewski? W jaki sposób dokonano selekcji tego zastępującego i dlaczego akurat to ten a nie inny człowiek? Czy istnieją jakieś więzy (koleżeństwa, przyjaźni) pomiędzy zatrudniającym a zatrudnionym? Na jak długo osoba ta została zatrudniona? Jakie będzie pobierać wynagrodzenie? - pytał autor komentarza.

- Pracownik przebywał na zwolnieniu lekarskim od 15 czerwca 2015 r. i przebywa nadal. Pracownik na zastępstwo posiada odpowiednie wykształcenie i przede wszystkim bardzo duże doświadczenie w sprawach, którymi zajmuje się referat. Umowa na zastępstwo od 15 lipca 2015 roku na czas usprawiedliwionej nieobecności pracownika - odpowiada Jacek Saramonowicz. - Nie ma obowiązku informowania o potrzebie zatrudnienia pracownika na zastępstwo.

- Kto i z jakich powodów przebywa na długotrwałym urlopie, chorobowym? Czy prawdą jest, że pana Groblewskiego zatrudniono "awansem" już tydzień po wystąpienia wakatu? Jeśli tak to dlaczego miesiącami wakowały inne stanowiska, w szpitalu czy WEKiS? - pyta Czytelnik. [więcej]
wandea, 12.08.2015 18:08|czytane: 1560 razy|44 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Trudna sytuacja bezdomnych podczas upałów
Mróz, skwar, silne wiatry, ulewy jednym słowem pogodowe sytuacje kryzysowe dla nas, którzy mają dach nad głową, własną lazienkę, łóżko, stół na którym możemy postawić kubek i pełny talerz są jedynie małymi uciążliwościami. Dla nich, bezdomnych, przebywających w kutnowskiej noclegowni to stany wyjątkowe, mocno dokuczliwe.

Dwoje starszych ludzi (68 i 70 lat) bez dachu nad głową musi od godz. 9.00 do 17.00 (bo takie są zasady) przebywać poza noclegownią, w której wylądawali na starość. Teraz pobyt schorowanych ludzi na dworze może skończyć się udarem lub śmiercią. Dlatego udali się do biura posła Tadeusza Woźniaka z prośbą o pomoc w ich trudnej sytuacji, nie mieli pojęcia o regulaminach, drodze służbowej i ofercie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kutnie.

- W ubiegłym tygodniu zainterweniowałam u pana kierownika noclegowni, pytając czy nie warto na czas upału zmienić zasady pobytu w noclegowni, skracając czas przebywania poza nią, pytałam co ci starsi ludzie mają ze sobą zrobić w taką pogodę. Poinformowałam go, że ludzie ci przecież uiszczają stosowną opłatę, bo mają dochody, i wcale nie małą, więc być może dla nich można zrobić wyjątek w tej trudnej sytuacji - mówi Jolanta Pietrusiak z biura posła Tadeusza Woźniaka. - Odpowiedział mi opryskliwie, że niech idą na ławkę. Nie wytłumaczył jakie są zasady przebywania w noclegowni i jak tak naprawdę można im pomóc. Poprosiłam, aby w drodze służbowej powiadomił panią dyrektor o takiej potrzebie, a nawet konieczności zmiany zasad przebywania podczas upałów w noclegowni. Nie wiem czy w ogóle to zrobił. 

Pana kierownika nie zastaliśmy w noclegowni. Jak mówi Bożena Budnik, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kutnie przebywa już na urlopie, a zastępująca go osoba ma określone konkretne godziny pracy.

- Podczas mojej nieobecności, bo byłam na urlopie nie było przeszkód, aby pan kierownik zgłosił nam taką sytuację, Rozmawiałam z osobą zastępującą mnie, ona niestety takiej informacji również nie otrzymała. Skróciliśmy już godziny przebywania osób poza noclegownią do godz. 14.00 czyli o trzy godziny, zakładamy żaluzje w oknach po stronie zachodniej we wszystkich pomieszczeniach - informuje Bożena Budnik. - Żałuję bardzo, że ci państwo nie przyszli do nas, tylko szukali najpierw pomocy gdzie indziej. Tym bardziej, że mają możliwość przebywania po wyjściu o 9.00 w Dziennym Domu Pomocy Społecznej przy ul. Warszawskie Przedmieście 10A. [więcej]
wandea, 12.08.2015 16:47|czytane: 1096 razy|22 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Krośniewicka Kolej Dojazdowa - Feniks z popiołów?
Są miejsca, o które warto dbać i pielęgnować pamięć o nich. Do takich miejsc należy z pewnością Krośniewicka Kolej Dojazdowa. Tabor znajduje się w samym sercu Krośniewic. Utrzymanie infrastruktury w należytym stanie wymaga dużo pracy. Towarzystwo Przyjaciół Krośniewickiej Kolei Dojazdowej w porozumieniu z Urzędem Miejskim w Krośniewicach wykonuje na terenie krośniewickiej kolejki niezbędne prace porządkowe. Członkowie stowarzyszenia sprawdzają drożność szlaku i jego stan, koszą trawę, wycinają krzaki, wymieniają oświetlenie, malują. Kto należy do TPKKD i dlaczego poświęca tyle czasu na ratowanie zabytkowej kolejki?

Krośniewicka Kolej Dojazdowa - Feniks z popiołów?, ./upload/articles_pakiety/27483/01_obraz.jpg
Krośniewicka Kolej Dojazdowa - Feniks z popiołów?, ./upload/articles_pakiety/27483/02_obraz.jpg
Krośniewicka Kolej Dojazdowa - Feniks z popiołów?, ./upload/articles_pakiety/27483/03_obraz.jpg


- TPKKD działa od czerwca 2014 r. i zrzesza obecnie około 30 członków oraz sympatyków kolei. W stowarzyszeniu działają wolontariusze lokalni oraz przyjezdni. Pasjonaci kolejki potrafią przyjechać nawet z Warszawy, aby pomóc w malowaniu krawędzi peronów czy naprawianiu zwrotnic. Naszemu towarzystwu przyznano w lipcu tego roku wpis do Krajowego Rejestru Sądowego – mówi prezes Karol Lubaczewski. – Członkowie chętnie włączają się w prace na kolejce, część z nich jest czynnymi kolejarzami, inni jeszcze się edukują. Przywożą często własne narzędzia do pracy, kupują części, żeby uzupełnić braki w infrastrukturze. Powołaliśmy grupę członków z Krośniewic, która patroluje teren kolejki, aby zapobiec kradzieżom mienia i wspomóc pracę ochroniarzy – dodaje prezes TPKKD.

Prace na terenie kolejki z zainteresowaniem obserwują mieszkańcy Krośniewic.

– Zdarza się, że osoby przechodzące tędy podchodzą do nas podczas pracy i pytają, co robimy. Z sentymentem wspominają czasy, kiedy krośniewicka kolejka zapewniała wielu rodzinom dochód, a podróżnym wspaniały środek transportu. Chcieliby, żeby te czasy wróciły. Jednak nie zależy to wyłącznie od działań TPKKD – mówi jeden z członków TPKKD.

Dla krośniewickiej społeczności nie jest to anonimowa grupa. TPKKD współpracuje ze środowiskiem lokalnym i organizuje imprezy podkreślające znaczenie tego wyjątkowego miejsca. We wrześniu ubiegłego roku z okazji 100-lecia Krośniewickiej Kolei Dojazdowej przy współudziale TPKKD, Urzędu Miejskiego, Muzeum im. J. Dunin-Borkowskiego oraz Gminnego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji została zorganizowana impreza pn. „100. rocznica budowy Krośniewickiej Kolei Dojazdowej na Kujawach i Ziemi Łódzkiej”. Członkowie TPKKD wystawili tabor na perony, wśród nich takie perełki jak lokomotywa Px48-1902, lokomotywa Lxd2 – popularny Rumun, pojazdy Mbxd1 – „Łajka”, wagony osobowe 3Aw, wagony letniaki i wagony towarowe, oraz opowiadali o historii krośniewickiej kolei. Jeden z członków – Marcin Niestój – użyczył ręcznej drezyny, która stała się nie lada atrakcją dla gości. Przejażdżka po wąskich torach sprawiła ogromną frajdę dzieciom, ale również ich opiekunom.
Natomiast w listopadzie 2014 r. TPKKD zorganizowało lokalne obchody Dnia Kolejarza. Odbyła się msza w intencji kolejarzy, złożono kwiaty i zapalono znicze pod tablicą pamiątkową na stacji Krośniewice Miasto. Następnie w Muzeum im. J. Dunin Borkowskiego w Krośniewicach odbyła się projekcja filmów nawiązujących do tematyki kolejowej. [więcej]
redaktor, 12.08.2015 15:21|czytane: 1876 razy|34 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają: Co w miejsce sceny w parku?
Trwa demontaż sceny w Parku im. R. Traugutta, która nie spełnia wymogów bezpieczeństwa. Jakie plany ma miasto w związku z tym terenem?

- Odbywają się już pewne rozmowy odnośnie planów zagospodarowania terenu w parku Traugutta. Możliwe, że zostanie wybudowany tam plenerowy nieduży amfiteatr, ale są to jedynie wstępne koncepcje - mówi Izabela Sobczak-Tybura z Biura Prasowego Urzędu Miasta Kutna. [więcej]
MaciejW, 12.08.2015 12:12|czytane: 1233 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W poniedziałek rozpoczyna się drugi tydzień wakacji w krośniewickim muzeum
Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach zaprasza na drugi tydzień wakacyjnych zajęć i warsztatów, które będą odbywać się w dniach 18-21 sierpnia w godz. 11.00-13.00. W ramach sierpniowej edycji placówka przygotowała dla najmłodszych mieszkańców powiatu mnóstwo atrakcji.

W poniedziałek rozpoczyna się drugi tydzień wakacji w krośniewickim muzeum, ./upload/articles_pakiety/27485/01_obraz.jpg


Program zajęć:

18. 08 (wt) - "Spotkania przy krośnie" - plecionki i amatorskie warsztaty tkackie dla początkujących

19. 08 (śr) "Łuk, kusze i inne katusze" - czyli poznajemy średniowieczne gry i zabawy

20.08 (czw) - "Czy da się to powtórzyć?" - czyli zgłębiamy tajniki monotypii

21. 08 (pt) - "Pocztówka z wakacji" - czyli poznajemy technikę kolażu [więcej]
redaktor, 12.08.2015 12:04|czytane: 437 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza na plenerowe pokazy filmowe
W najbliższy piątek na. Pl. Piłsudskiego o godz. 21.00 i 23.00 Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza na filmy Grand Budapest Hotel i Birdman.

Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza na plenerowe pokazy filmowe, ./upload/articles_pakiety/27482/01_obraz.jpg


W pierwszym konsjerż słynnego hotelu zawiera znajomość z młodym pracownikiem, który zostaje jego zaufanym protegowanym. Natomiast w drugim zapomniany aktor, który niegdyś grał postać kultowego superbohatera, walczy ze swoim ego, [więcej]
kultura, 12.08.2015 09:26|czytane: 564 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Remont chodnika w parku Traugutta
Trwają prace remontowe chodnika przy kutnowskiej Ścianie Poetów, prowadzone w ramach remontu Alei Róż. Póki co wejście do parku od strony ul. 29 Listopada będzie chwilowo utrudnione.

Remont chodnika w parku Traugutta, ./upload/articles_pakiety/27465/01_obraz.jpg


Prace wykonuje firma Wit-Mar W. Marciniak z Gołębiewa Nowego. Koszt remontu to ok. 20 000 zł brutto. [więcej]
MaciejW, 12.08.2015 11:43|czytane: 565 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Odszkodowania za nieruchomości przeznaczone na budowę i przebudowę linii kolejowej
Wojewoda Łódzki Jolanta Chełmińska 4 sierpnia podała informację o zamiarze ustalenia odszkodowania za nieruchomości przeznaczone na budowę i przebudowę linii kolejowej w Krzesinie, gmina Kutno. 

Jeżeli w terminie 2 miesięcy  od dnia podania informacji przez wojewodę nie zgłoszą się osoby, którym przysługują prawa rzeczowe do nieruchomości, wojewoda łódzki rozważy możliwość  wydania decyzji o ustaleniu i przekazaniu odszkodowania do depozytu sądowego. [więcej]
MaciejW, 12.08.2015 08:59|czytane: 605 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Starosta zarządził dzień wolny
Zarządzeniem Starosty Kutnowskiego w piątek 14 sierpnia Starostwo Powiatowe w Kutnie będzie NIECZYNNE. 

Wszystkich, którzy chcą załatwić jakąś sprawę w urzędzie zapraszamy w poniedziałek. [więcej]
redaktor, 12.08.2015 08:24|czytane: 1043 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: XIII Festyn Rodzinny w Bąkowie
Parafia p.w. św. Mikołaja bpa w Bąkowie Górnym zaprasza na Odpust Parafialny i Festyn Rodzinny w Uroczystość Wniebowzięcia NMP, które odbędą się w najbliższą sobotę 15 sierpnia.

Program:
godz. 9.00 - Msza święta
godz. 10-11.30 - Biesiadujmy, bawmy się i ... chwalmy Pana!  grill, grochówka, ciasta, napoje, lody, zjeżdżalnie; początek Cegiełek św. Mikołaja
godz. 11.30 - Uroczysta msza święta odpustowa
godz. 13-20.45 - Biesiadujmy, bawmy się i ... chwalmy Pana!  grill, grochówka, ciasta, napoje, lody, zjeżdżalnie; nagrody św. Mikołaja 

Pod patronatem eKutno.pl: XIII Festyn Rodzinny w Bąkowie, ./upload/articles_pakiety/27477/01_obraz.jpg


godz. 13.00 - Koncert zespołu Atmosfera Band
godz. 14.15 -  Występ Zespołu Pieśni i Tańca Kalina (cz. I);  Wioska dziecięca - turnieje dla dzieci;  Turniej piłki siatkowej; Biegi lekkoatletyczne
godz. 14.45 - Koncert Orkiestry Dętej OSP w Górze św. Małgorzaty (cz. I)
godz. 15.30 - Występ Zespołu Pieśni i Tańca Kalina (cz. II) [więcej]
redaktor, 11.08.2015 20:50|czytane: 495 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sposoby na ograniczenie zużycia prądu w domu
Z powodu długotrwałych upałów odbiorcy przemysłowi muszą liczyć się z poważnymi ograniczeniami w dostawach prądu. Tymczasem największym konsumentem energii w Polsce są gospodarstwa domowe1. Mimo, że te ograniczenia na razie nie dotyczą klientów indywidualnych, warto już dziś poznać sposoby na zmniejszenie zużycia prądu w domu.

- Średnio w naszych domach jest już 19 urządzeń zasilanych prądem. Spędzamy coraz więcej czasu na korzystaniu z nich, zatem nic dziwnego, że zużycie prądu wzrasta. Kiedy prądu zaczyna brakować wszyscy powinniśmy zadbać o ograniczenie jego zużycia – pomoże to nie tylko przeciążonej sieci elektroenergetycznej, ale i naszym portfelom – mówi Jakub Jacewicz, dyrektor Departamentu Usług Energetycznych Multimedia Polska.

Utrzymujące się od wielu dni upały w połączeniu ze zwiększonym zapotrzebowaniem na prąd powodują przeciążenie sieci. Celem ograniczeń w dostawach energii jest uniknięcie niekontrolowanych wyłączeń prądu i awarii. Warto przyjrzeć się również zużyciu prądu w domu i włączyć oszczędzanie. Oto sprawdzone sposoby: [więcej]
redaktor, 12.08.2015 07:49|czytane: 656 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Apel Państwowej Inspekcji Sanitarnej do rodziców
Państwowa Inspekcja Sanitarna przypomina o kilku istotnych czynnikach pozwalających „odchudzić” plecak i  zapobiec niekorzystnym zjawiskom mogącym mieć wpływ na zdrowie młodego człowieka (zaburzenia prawidłowego rozwoju kręgosłupa, niekorzystny wpływ przeciążonego tornistra na stawy biodrowe, kolanowe i stopy).

Apel Państwowej Inspekcji Sanitarnej do rodziców, ./upload/articles_pakiety/27478/01_obraz.jpg


Główny Inspektor Sanitarny  opracował zasady dotyczące konstrukcji tornistra, sposobu jego noszenia i właściwego rozmieszczenia ciężaru, według których:

- waga plecaka z jego zawartością nie powinna przekraczać 10-15% masy ciała,
- tornister powinien posiadać usztywnioną ścianę przylegającą do pleców,
- ciężar zawartości powinien być rozłożony symetrycznie,
- cięższe rzeczy należy umieszczać na dnie, a lżejsze wyżej,
- tornister powinien być wyposażony w równe, szerokie szelki,
- długość szelek powinna umożliwić swobodne wkładanie i zdejmowanie, jednocześnie zapewniając jak najlepsze przyleganie tornistra do pleców, [więcej]
redaktor, 12.08.2015 07:46|czytane: 587 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nowa Rada Sportu w Kutnie
Prezydent Kutna powołał w sierpniu Radę Sportu. Do zadań rady należy przede wszystkim wydawanie opinii w sprawach, mieszczących się w kategorii uprawiania i organizowania sportu.

W radzie zasiedli: Elżbieta Mikołajczyk,
przedstawiciel sportu młodzieżowego, Sławomir Erwiński, Jarosław Koszański, Jacek Kudła przedstawiciele organizacji sportowych, Paweł Ślęzak przedstawiciel instytucji sportowej, Joanna Podemska i Grzegorz Chojnacki przedstawiciele Rady Miasta Kutna, Zbigniew Wdowiak, Jarosław Kotliński, Paweł Szczepanik przedstawiciele Prezydenta Kutna. [więcej]
redaktor, 11.08.2015 19:47|czytane: 1005 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kto chce zostać ławnikiem?
Na ostatniej sesji nadzwyczajnej Rada Miasta Kutna zajmowała się kandyturami na ławników na lata 2016 -2019. Z uwagi na fakt, że cztery ze zgłoszeń nie spełniały wymogów ustawy Prawo o Ustroju Sądów Powszechnych przygotowane zostały projekty uchwał o pozostawieniu tych zgłoszeń bez dalszego biegu. Ostatni z projektów uchwał dotyczył zasięgnięcia od Komendanta Wojewódzkiego Policji informacji o kandydatach na ławników. Obecni radni (17) jednogłośnie przyjmowali uchwały.

Kandydaci na ławników, którzy przeszli wstępną ocenę formalną: Dorota Dziedziczak, Wojciech Muszyński, Anna Iwona Rek, Jolanta Bujalska-Kowalczyk, Irena Bielicka, Zofia Janina Falborska, Władysław Janik, Tomasz Sebastian Janczak, Michał Jan Kukuła, Marzena Joanna Kołowacik, Agnieszka Jaroszczak, Krystyna Elżbieta Osińska, Halina Barańska, Dariusz Dobros, Maciej Krysiak, Katarzyna Rossa, Robert Bąk,  Honorat Jakubowski, Patrycja Paluszkiewicz-Pietrzykowska, Aleksandra Walczak, Edyta Andrzejczak, Anna Miklas, Aneta Modrzyńska, Kinga Aleksandra Dregier, Liliana Urbańczyk-Wójcik.

W Zespole opiniodawczym, którego przewodniczącym jest wiceprezes Sądu Rejonowego sędzia Paweł Wojas znaleźli się radni:  Joanna Podemska, Robert Feliniak, Michał Lebiedowicz, Paweł Markiewicz, Krzysztof Matusiak, Andrzej Arkita. Zadaniem Zespołu będzie przedstawienie Radzie Miasta na sesji swojej opinii o zgłoszonych kandydatach na ławników. [więcej]
redaktor, 11.08.2015 18:10|czytane: 2090 razy|32 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zgłoś uwagi do Strategii Rozwoju Powiatu Kutnowskiego na lata 2015-20
Przypominamy, od 13 sierpnia rozpoczną się konsultacje społeczne projektu KIERUNKI ROZWOJU SPOŁECZNO-GOSPODARCZEGO POWIATU KUTNOWSKIEGO ZWANYCH „STRATEGIA ROZWOJU POWIATU KUTNOWSKIEGO NA LATA 2015 – 2020”. W ramach konsultacji społecznych istnieje możliwość zapoznania się oraz wyrażenia opinii i uwag do projektu strategii.

Wypełnione i podpisane formularze prosimy przesyłać pocztą na adres: Starostwo Powiatowe w Kutnie ul. Kościuszki 16, 99-300 Kutno lub pocztą elektroniczną na adres a.chmielecka@powiatkutno.eu lub złożyć osobiście w godzinach 7.30-15.30 w sekretariacie Kancelarii Starostwa Powiatowego w Kutnie ul. Kościuszki 16, 99-300 Kutno do dnia 20 sierpnia 2015 r. do godz. 12.00.

Przypomnijmy, w 2014 roku poprzedni zarząd powiatu przygotowywał Strategię Rozwoju Powiatu Kutnowskiego. Powiat podobnie jak Miasto Kutno miał zespół do jej opracowania oraz zatrudnił firmę Westmor Consulting z Włocławka, która pomogła przy budowie dokumentu.  Koszt zlecenia dla włocławskiej firmy to około 32 tys. zł brutto. Nowy zarząd na czele z Krzysztofem Debichem poddał pod ocenę końcowy efekt prac nad strategią i zmienił skład Zespołu ds. przygotowania i oceny materiałów dotyczących opracowania strategii. Zamiast Konrada Kłopotowskiego stanął na jego czele sam starosta kutnowski Debich. Wóczas okazało się zdaniem zarządu powiatu, że dokument zawiera sporo błędów i trzeba praktycznie brać się za niego od nowa. Zachęcamy mieszkańców powiatu kutnowskiego, którzy interesują się przyszłością powiatu do zapoznania się z treścią strategii i zgłoszenia swoich uwag. [więcej]
wandea, 11.08.2015 16:50|czytane: 933 razy|19 komentarzy|komentuj|czytaj cały
131 opowiadań w XII Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Szaloma Asza
Aż 131 opowiadań zgłosili autorzy z całej Polski, Niemiec i Wielkiej Brytanii do XII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Szaloma Asza. Konkurs co dwa lata organizuje Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie. 

131 opowiadań w XII Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Szaloma Asza, ./upload/articles_pakiety/27471/01_obraz.jpg


W jury zasiadają tym razem: Anna Bolecka, Anna Janko i Tomasz Jastrun. Lista laureatów zostanie ogłoszona na początku września, wręczenie nagród odbędzie  się 11 października w ostatnim dniu IX Festiwalu im. Szaloma Asza. Konkurs organizowany jest od 1993 roku i od początku cieszy się dużym zainteresowaniem - na każdą edycję napływa średnio 130 prac z kraju i zagranicy. Jest jednym z nielicznych w Polsce konkursów na formy prozatorskie. Jego unikalne znaczenie  polega na przywracaniu pamięci o Szalomie Aszu, urodzonym w Kutnie, w 1880 roku, wybitnym i najbardziej „polskim” prozaiku i dramaturgu żydowskim tworzącym w jidysz, dwukrotnym kandydacie do Nagrody Nobla. 
Anna Bolecka (ur. w 1951 r. w Warszawie) – polska powieściopisarka. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. Pracowała jako redaktorka polskiej literatury współczesnej w wydawnictwie Czytelnik. Zadebiutowała w 1989 roku powieścią Leć do nieba, poświęconą wyobraźni i tożsamości dziecięcej. Następna książka Biały kamień (1994), poświęcona kresom geograficznym i mentalnym, rekonstruująca historię pradziadka autorki, przyniosła jej nagrodę im. Władysława Reymonta. Kolejna, Kochany Franz (1999), której bohaterami są postaci związane z Franzem Kafką – nagrodę PEN Clubu oraz tytuł Najlepszej książki Października 1999 Warszawskiej Premiery Literackiej. Jest jedną z najchętniej tłumaczonych polskich pisarek. Jej powieści tłumaczone były na niemiecki, francuski, duński, holenderski i portugalski. Mieszka w Warszawie.

Dorobek literacki Leć do nieba, Warszawa 1989 Biały kamień, Warszawa 1994 Kochany Franz, Warszawa 1999 Latawce (powieść dla młodzieży), Warszawa 2002 Concerto d´amore, Warszawa 2004 Uwiedzeni, Warszawa 2009 Cadyk i dziewczyna, Warszawa 2012

Anna Janko (ur. w 1957 r. w Rybniku) – polska poetka, pisarka, felietonistka, krytyk literacki. Jako poetka debiutowała w 1977 roku. W 1980 r. otrzymała Nagrodę Młodych im. Włodzimierza Pietrzaka, w 1993 Nagrodę Niezależnego Związku Pisarzy w Dreźnie. W 2001 r. była nominowana do Nagrody Literackiej Nike za tom poezji Świetlisty cudzoziemiec, a w 2008 r., za powieść Dziewczyna z zapałkami, do Nagrody Mediów Cogito oraz Europejskiej Nagrody Europy Środkowej Angelus. [więcej]
kultura, 11.08.2015 16:29|czytane: 672 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Polfarmex Kutno rozpoczyna przygotowania do sezonu
Drużyna Polfarmexu Kutno przygotowania do sezonu 2015/2016 rozpocznie w poniedziałek 24 sierpnia. Przyjazd wszystkich zawodników planowany jest najpóźniej na weekend 22-23 sierpnia. Pierwsze spotkanie nowego składu odbędzie się w poniedziałek 24 sierpnia. Rano wszyscy zawodnicy i sztab szkoleniowy spotkają się z zarządem Klubu, a następnie rozpoczną się badania kontrolne i testy medyczne.

Polfarmex Kutno rozpoczyna przygotowania do sezonu, ./upload/articles_pakiety/27470/01_obraz.jpg


Szkoleniowcy nie planują wyjazdu drużyny na obóz.  Pierwszą część okresu przygotowawczego zawodnicy spędzą na treningach w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 9 w Kutnie oraz w Aquaparku Kutno, gdzie odbywać się będą zajęcia na siłowni. WAquaparku drużyna korzysta ponadto z możliwości przeprowadzania odnowy biologicznej. Za przygotowanie fizyczne naszej drużyny odpowiedzialny jest dobrze znany kibicom trener Wojciech Walich, który współpracuje z kutnowskim klubem od 2011 roku.

Po dwóch tygodniach przygotowań drużyna rozpocznie pierwsze sparingi. Na samym początku Polfarmex rozegra dwumecz z Legią Warszawa. Pierwszy mecz rozegrany zostanie w Warszawie, w piątek 4 września, a drugi dzień później w Kutnie. Oba mecze będą zamknięte dla publiczności.

W sobotę 5 września będzie miała miejsce także oficjalna prezentacja drużyny Polfarmexu, która połączona zostanie z otwarciem „Święta Róży”. Następnie zawodnicy udadzą się do Koszalina, gdzie zostanie rozegrany turniej o Puchar Prezydenta Miasta Koszalina. W turnieju tym oprócz gospodarzy zagrają drużyny Energii Czarnych Słupsk i Wilków Morskich Szczecin. Będzie to pierwsza okazja dla naszych fanów, aby zobaczyć drużynę na żywo. [więcej]
redaktor, 11.08.2015 14:10|czytane: 666 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kolor i forma wystawa w Kutnowskim Domu Kultury
W poniedziałek 3 sierpnia Kutnowskim Domu Kultury zorganizowana została wystawa prac plastycznych dzieci z sekcji plastycznej działającej w Żychlińskim Domu Kultury oraz uczestników tegorocznych zajęć wakacyjnych.

Kolor i forma wystawa w Kutnowskim Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/27469/01_obraz.jpg
Kolor i forma wystawa w Kutnowskim Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/27469/02_obraz.jpg
Kolor i forma wystawa w Kutnowskim Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/27469/03_obraz.jpg


Na wernisażu zaprezentowane zostały dzieła wykonane w technice: akryl na płótnie, akryl na papierze, tusz, grasz, akwarela, pastele. Młodzi artyści wraz ze swoim instruktorem Moniką Cieniewską oraz Dyrekcją i Pracownikami ŻDK serdecznie zapraszają na zwiedzanie wystawy, która trwać będzie do 23 sierpnia. [więcej]
redaktor, 11.08.2015 13:42|czytane: 494 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Strażacy gasili pożary i usuwali gniazda owadów
Minione 3 dni były niezwykle pracowite dla strażaków z powiatu kutnowskiego, w samą sobotę wyjeżdżali 13 razy. Najczęściej mieszkańcy powiatu zgłaszali zagrożenie przez gniazda owadów błonkoskrzydłych (os, pszczół, szerszeni) oraz pożary.

W sobotę w miejscowości Julinki 5 zastępów gasiło pożar słomy, OSP Śleszyn gasiło pożar 0,5 ha suchej trawy w Kamilewie (gmina Bedlno). Do dwóch interwencji doszło w Żychlinie. Na ulicy Orłowskiego zapaliła się sucha trawa na nieużytku, a na ul. Kilińskiego doszło do pożaru rżyska. Wczoraj w godz. 18.00-19.00 kutnowscy strażacy gasili pożar suchej trawy na ul. Oziębłowskiego. [więcej]
MaciejW, 11.08.2015 13:02|czytane: 596 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Już w sobotę Dróżki Pana Moniuszki czyli był sobie Dziad i Baba
W sobotę 15 sierpnia w Centrum Teatru Muzyki i Tańca o godz. 17.00 odbędzie się kolejne wydarzenie VI Letniego Festiwalu Muzycznego Kutno 2015. Tym razem będzie to spektakl słowno-muzyczny "Dróżki Pana Moniuszki czyli był sobie Dziad i Baba".

Już w sobotę Dróżki Pana Moniuszki czyli był sobie Dziad i Baba, ./upload/articles_pakiety/27467/01_obraz.jpg
Już w sobotę Dróżki Pana Moniuszki czyli był sobie Dziad i Baba, ./upload/articles_pakiety/27467/02_obraz.jpg
Już w sobotę Dróżki Pana Moniuszki czyli był sobie Dziad i Baba, ./upload/articles_pakiety/27467/03_obraz.jpg


Program przedstawienia zbudowany został na pieśniach Stanisława Moniuszki. Ma formę inscenizowanego koncertu opartego na dialogujących tekstach poetów polskich oraz wybranych pieśniach Moniuszki. Teksty to głównie fragmenty z komedii Aleksandra Fredry oraz wierszy Adama Asnyka i Leśmiana, powiązane z ponad 20 pieśniami (m.in. Pieśń wieczorna, Prząśniczka, Dalibógże, Triolet, Dziad i baba, Ja ciebie kocham, Groźna dziewczyna, Niech się Panie stroją, Romance, Gdyby kto mnie kochał szczerze, Polna różyczka, Przyczyna, dary, Kum i kuma, Pieśń wojenna, Dobra noc i inne). Tworzą one zabawną, 2 częściową opowieść o czasie narzeczeńskim i małżeńskim, w dowcipny sposób wytykając przywary i zmienne nastroje w ich relacjach damsko - męskich. Całość zawiera dużą dawkę humoru, skłania do zabawy,sympatycznych refleksji, przy których widzowie mile spędzą czas.

Przed publicznością wystąpią Bernadetta Grabias- mezzosopran, Michał Grabias- fortepian i Mariusz Siudziński- aktor. [więcej]
MaciejW, 11.08.2015 12:15|czytane: 526 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja
Maj niesie radość! Kwitnie nadzieją na nieodgadnione. Przed chwilą odrodziliśmy się wraz z porami roku lub jak wolą wierzący w Boga... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas
W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną wystawę z cyklu BODY WORLDS & The Cycle of Life twórcy techniki plastynacji dr. Guntera von Hagensa. Wstęp na wystawę w... [więcej]
Sport
MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie
Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex Kutno przegrał z MKS Dąbrowa Górnicza 76:85. W kwartach było 28:25, 15:23, 10:24, 23:13. Dla Polfarmex Kutno punktowali: M. Marek 4, J. Jarecki 14, M. Sałasz 15, O. Emegano 4, M.... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam Działkę budowlaną Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 938mkw, uzbrojoną, na nowo powstającym osiedlu Dybów II.... [czytaj więcej]
Sprzedam działkę rolną Sprzedam 55 arów ziemi w Luboradzu. Cena 17000. Telefon 509384718 lub 502515281.... [czytaj więcej]
Praca dla kucharki - Gostynin Potrzebna kucharka od zaraz.... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
Praca dodatkowa dla każdego – plus poradnik rnWitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. ... [czytaj więcej]
wynajmę Wynajmę lub sprzedam mieszkanie w centrum Kutna, stare budownictwo. – TBS. Mieszkanie jest wysokie, ciepłe, z cegły, na I piętrze. Dwa pokoje (duży pokój 20 m), drugi ok.13 m. kuchnia, ła... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Servis Masz kłopot z komputerem? Zadzwoń. Naprawa w domu klienta. Szybko i tanio. Oferuje pomoc i doradztwo przy rozbudowie oraz modernizacji sieci , komputera oraz doborze oprogramowania.... [czytaj więcej]
Działające serwisy www - sprzedam Na sprzedaż mam serwisy internetowe - gotowe i działające - każdy ma po kilka lat. Serwisy są odwiedzane i na autorskim oprogramowaniu. www.sogl.pl (8 lat, 120-270uu/dzień, 10-70tys odsłon/dzie... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
Dom 8km od Kutna sprzedam Sprzedam dom murowany 8 km od Kutna przy asfaltowej drodze na ogrodzonej działce ok 1200 mkw. 2 pokoje, kuchnia, łazienka z WC, przedpokój CO węglowe. Może być umeblowane i ze sprzętem AGD. ... [czytaj więcej]
Jesteś dorosły i chcesz mówić po niemiecku? Witaj,rnSpecjalizuję się w nauce języka niemieckiego przez Skype.rnSkutecznie uczę osoby, które pracują w Polsce, za granicą lub jadą rndo Niemiec, Austrii i Szwajcarii.rn rnMam na imię Jolan... [czytaj więcej]
Sprzedawca / Sprzedawczyni Jesteśmy znaną marką, liderem w swojej kategorii. Nasze sklepy znajdują się w najlepszych Centrach Handlowych w Polsce. Zależy nam na stałym rozwoju, dlatego poszukujemy kreatywnych osób do sk... [czytaj więcej]
Legginsy RUN BABY RUN Legginsy sportowe do każdego rodzaju ćwiczeń: do biegania, na fitness, czy taniec. Doskonała sportowa dzianina oddychająca, elastyczna, pracuje z Twoim ciałem. Szeroki wzmacniany pas pozostaje n... [czytaj więcej]
Segment Oddam za darmo segment. ... [czytaj więcej]
Opiekun/ka seniora Josefa po zawale, 68 lat InterKadra jest działającą na rynku europejskim renomowaną Agencją Pracy Tymczasowej, Doradztwa Personalnego oraz Pośrednictwa Pracy na terenie RP i za granicą, wpisaną na podstawie Certyfikat... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Łazarz Marek Charłocy:
1 minut temu
no co ty ? a sufler, januszek czy inny adam ? to ci naukowcy pełna gębą \
Beniamin Kurojed:
4 minut temu
Leopold to martwe ciało. Takie bez serca i bez duszy śmierdzące ciało. Ludzki szkielet to przy nim rewelacja. Nie wstydźmy się swojej anatomii.
Ursus Wincenty Hwalibog:
2
 · 
5 minut temu
donosiciel się znalazł zas...y
Przemysław Okoń:
3
 · 
10 minut temu
piotrze kmita, a ja się zgadzam z wpisem Rufina bo jest to wpis mądry , rzeczowy itd. Dlatego zrób co masz zrobić mafijny fagasie ,a potem pisz na Berdyczów i pochwal się tym jaki jesteś głupi i mierny . hahahahahahaha
Beniamin Kurojed:
2
 · 
18 minut temu
Jaka mac, taka nać.
Beniamin Kurojed:
2
 · 
24 minut temu
Bo w Polsce dzisiaj to się dzieje tak: naukowców dużo, a uczonych brak. I co? I nic!
Beniamin Kurojed:
2
 · 
28 minut temu
Kiedyś "Kasprowicz" to było coś. Teraz "Kasprowicz" to nic.
Apoloniusz Błaszkowski:
2
 · 
2 godzin temu
Człowieczku przecież takie zdjęcia są w książkach do anatomii , biologi , nauki o człowieku. Co cię w nich drażni? To przecież pokazuje twoje ciało a co brzydzisz się nim?
Apoloniusz Błaszkowski:
2 godzin temu
Janusz i tobie podobni . Z was nie zrobią preparatów bo trudno doszukać się mózgu.
Dominik Neoforensis:
2
 · 
3 godzin temu
Córeczki z wielkimi dupami trzeba napaść i napoić.
Dacjan Tetyaniec:
4 godzin temu
Żeby tylko na szkło
Edgar Puch:
4 godzin temu
Ten ma największe hojności porywy,Komu fortuna odmówiła mienia;A ten najbardziej bywa gadatliwy,Co nie ma właśnie nic do powiedzenia.
Edgar Puch:
5 godzin temu
Tam, gdzie w sercach bezmyślność i bierność,Krzewić się może tylko ciemnota i mierność.
Emilian Tymna:
6 godzin temu
Jak się pracuje w PR i używa takich sformułowań i ma się tak ubogie słownictwo i kompletny brak kultury to zostaje tylko miejska micha
Olimpia Wilkowszczak:
6 godzin temu
Nowoczesna w Kutnie nieźle zaczęła, ale gdy dołączył radny Ziółkowski plus pewna pani - miłośmiczka Łebskiego, to partia znalazła się w locie pikującym. Nie wiem, czy to wszystko się dzieje za zgodą pana Tomasza czy też on po prostu nie panuje nad pewnymi rzeczami.
Gaweł Wacowski:
6 godzin temu
Program Nowoczesnej to wartości i cle Czyżby główną wartością była micha, a celem micha?
Przemysław Zwowitzki:
6 godzin temu
Zanim mieszkańcy gminy połapią sie, Burzyński swojego człowieka wsadzi, będzie zmiana z buraka na kartofla z Adamowic.
Czesław Boguszewski:
6 godzin temu
Ten nasz błądzący w ciemnościach brat swędrowski to tak się nadaje na dobrego księdza pasterza jak brat burzyński na dziada kościelnego, a brat debich na słowika organistę. Omijam z daleka tą ciemnotę, głupotę i niecnotę. Szkoda marnować czas na paciorki, fikołki i koziołki. Babcia mówiła, że oni więcej złego niż dobrego czynią. Czuwajmy bo jak wyżej. Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą. Przekroczmy próg nadziei.
Czesław Boguszewski:
3
 · 
7 godzin temu
KCI powinni zamknąć na wieki. Tam tylko syf, kiła i mogiła. Zbój, zupa i kamieni kupa. Taka bezmózgowa dzicz bez wiary i kultury tam pracuje. Znam ich. Z jednym chodziłem do szkoły. Sami sobie bzdurne posty piszą. Żenada. Szkoda czasu tracić na czytanie i oglądanie tego beznadziejnego badziewia. Wolę z sikorkami pogadać albo z kumplami w bridża pograć lub rowerem pojeździć. Nie stać mnie na marnowanie czasu na pierdoły.
Flawiusz Marcynk:
3
 · 
7 godzin temu
Byłam na tej wystawie, GENIALNA, polecam wszystkim. Zdjęcia jak na panujące tam warunki świetne. Brawo dla fotografa i Pani Redaktor za podjęcie tematuNajciekawsze artykuły
 ·  64
4 dni temu
Czytelnicy pytają o zatrudnienie w Aquaparku Kutno i bezpłatne wejściówki
 ·  2
5 dni temu
Misje Święte w diecezji łowickiej. Wczoraj świadectwo Dobromira, dziś rozpoczęcie misji w Głogowcu
 ·  101
6 dni temu
WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno
 ·  3
6 dni temu
Kutnowskie firmy otrzymały wsparcie na innowacyjne projekty z branży motoryzacyjnej
 ·  29
10 dni temu
Co będzie w budynku po PZU w centrum Kutna?
 ·  21
11 dni temu
Dziś w TVP 1 historia byłego policjanta z Kutna
 ·  8
11 dni temu
Czytelnicy pytają: Kiedy wreszcie będzie nowa nawierzchnia na drodze Łanięta - Kąty?
 ·  29
19 dni temu
Gorąca dyskusja o opłatach za wodę i ścieki w Gminie Kutno. Radni zaproponowali podwyżki
 ·  89
19 dni temu
Będzie nowy stary Zarząd Powiatu w Kutnie?
 ·  51
19 dni temu
Ogłoszenia o manifestacji kutnowskiego ONR pod lupą łódzkiej prokuratury
 ·  11
20 dni temu
Proces Łukasza K. Media musiały opuścić salę rozpraw
 ·  5
20 dni temu
Bronka Nowicka w Kutnie. Dziecko martwi się, bo nie umie nakarmić kamienia
 ·  12
21 dni temu
Prokuratura Regionalna w Łodzi: Były policjant nie popełnił przestępstwa na komendzie
 ·  16
21 dni temu
Czyszczenia Królewskiej na Majówkę nie będzie, ale różana fontanna już tryska
 ·  12
23 dni temu
Twarzą w twarz Proletaryat w Kutnie
 ·  92
24 dni temu
Czytelnicy pytają, rzecznik starostwa odpowiada. Koszty kasacji i bezkrólewie
 ·  2
24 dni temu
Inwestycje PLK S.A.: Odnowione perony, wiadukt na Troczewskiego i przystanek Azory
 ·  88
24 dni temu
Radnej PSL przedłużono zatrudnienie w ośrodku. Nie ze mną te numery, Brunner
 · 
25 dni temu
Łukasz Wójcik: Podniebne przygody i wielka pasja
 · 
25 dni temu
Promocja szkół w coraz lepszym wydaniu. Powiatowe targi edukacyjne dla gimnazjalistów
 ·  247
26 dni temu
Kasacja starosty oddalona. Debich musi odejść
 ·  3
26 dni temu
Laureaci Super Pulsów Żychlina 2017
 · 
27 dni temu
W Komadzynie płonęła naczepa pełna trocin. Ruch na A1 odbywa się jednym pasem
 ·  2
30 dni temu
Premiery Teatru Puszek. Dobra zabawa i pouczający morał
 ·  105
31 dni temu
Praktyki samorządowe a wartości. Promocja prezydenta z naszych portfeli
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności