eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 23.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
STREET DANCE STUDIO - Szkoła Tańca Dla Każdego!
STREET DANCE STUDIO opracowało specjalną ofertę zajęć dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych i seniorów. Trwają zapisy na zajęcia taneczne i fitness. Tańcz, ćwicz, baw się i rozwijaj. Oferujemy zajęcia prowadzone przez najlepszą kadrę instruktorską uczącą z pasją, zaangażowaniem i energią. 

STREET DANCE STUDIO - Szkoła Tańca Dla Każdego!, ./upload/articles_pakiety/27873/01_obraz.jpg


Oferta zajęć dla dzieci i młodzieży skierowana jest dla każdego kto lubi ruch, taniec i muzykę. Daj swojemu dziecku możliwość nauki tańca i rozwijania tej pięknej pasji – kiedyś na pewno Ci podziękuje!  Zajęcia prowadzą doświadczeni instruktorzy tańca, nauczyciele pedagodzy. Uczymy z pasją, zaangażowaniem i uśmiechem. Zajęcia prowadzone są w ciepłej i miłej atmosferze. Nasze zespoły reprezentacyjne zdobywają nagrody na turniejach tańca, a każde dziecko ma okazję się pokazać na pokazach i imprezach plenerowych. W tym roku opracowaliśmy dla państwa ofertę zajęć dla dzieci:

I. Zajęcia TANECZNE
II Zajęcia WOKALNO-TANECZNE


Oferta zajęć dla dorosłych skierowana jest do osób szukających w naszym mieście ruchu i sposobu spędzania wolnego czasu, na zajęciach będą mogli państwo wyszaleć się, odstresować, nabrać na zapas pozytywną energię oraz poznać własne ciało i nowych znajomych. To doskonała forma zajęć dla tych osób, które lubią ćwiczyć w grupie. Zajęcia grupowe, mają dużo plusów – przede wszystkim mobilizacja do ćwiczeń, różnorodność, miła atmosfera, nowe znajomości. Poniżej przedstawiamy państwu opisy kursów dla osób dorosłych. W tym roku opracowaliśmy dla państwa ofertę zajęć: [więcej]
redaktor, 21.09.2015 07:45|czytane: 986 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają: Dlaczego pośredniak ma mało ofert pracy z ŁSSE Podstrefa Kutno?
- Dlaczego Powiatowy Urząd Pracy nie dysponuje ofertami pracy z zakładów w ŁSSE Podstrefa Kutno szczególnie tymi na lepsze stanowiska, kierownicze czy ze znajomością języków?  Szukam pracy już dłuższy czas i zauważyłam, że tylko niektóre zakłady przemysłowe ze strefy ogłaszają się w urzędzie. Zwykle jest tak, że dużo poźniej okazuje się, że szukano pracownika lub kogoś już zatrudniono, ale nigdzie nie widać żadnych ofert. Od czego to zależy? - pyta pani Kamila z powiatu kutnowskiego. 

Czytelnicy pytają: Dlaczego pośredniak ma mało ofert pracy z ŁSSE Podstrefa Kutno? , ./upload/articles_pakiety/27923/01_obraz.jpg


Małgorzata Kochańska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy przyznaje, że tylko kilka firm z z ŁSSE Podstrefa Kutno współpracują z urzędem. W ostatnim czasie pomimo budowy kilku inwestorów oferty jednak się nie pojawiają, najwięcej ich jest z Kutnowskiego Parku Agro-Przemysłowego.

Iwona Kowalczyk, kierownik działu usług pracy w PUP informuje, że raczej nowi inwestorzy mają już kadrę kierowniczą a szukają pracowników na linie produkcyjne, do działu utrzymania ruchu, porządku, rzadko kierowników tychże działów.

- Ciekawe oferty, te  "lepsze" trafiają rzadko do nas, z ostatnich mieliśmy ofertę na kierownika w Enginova sp. zo.o. Współpracujemy tylko z kilkoma firmami ze Strefy, trudno powiedzieć czemu inne nie dołączają do nich- mówi Iwona Kowalczyk. [więcej]
wandea, 23.09.2015 14:55|czytane: 1512 razy|23 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Podsumowanie projektu AKTYWNI 50+
We wrześniu zakończyła się realizacja przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Żychlinie Projektu „Aktywni 50+  Rozsmakuj się w zdrowiu. " Projekt trwał od marca tego roku.

Podsumowanie projektu AKTYWNI 50+ , ./upload/articles_pakiety/27925/01_obraz.jpg
Podsumowanie projektu AKTYWNI 50+ , ./upload/articles_pakiety/27925/03_obraz.jpg
Podsumowanie projektu AKTYWNI 50+ , ./upload/articles_pakiety/27925/07_obraz.jpg


Jego celem było promowanie zdrowego stylu życia , integracja i aktywizacja społeczności lokalnej poprzez wyjazdy edukacyjno – rehabilitacyjne do kompleksu termalno – basenowego „Termy Uniejów”.              

- Na przestrzeni siedmiu miesięcy w projekcie uczestniczyło 345 osób. Kąpieliska termalne cieszyły się ogromną popularnością – amatorów gorących kąpieli cały czas przybywało. Termy Uniejów to doskonałe miejsce dla osób, które chcą doświadczyć wszystkich właściwości gorących źródeł. Kąpieliska termalne gwarantują temperaturę wód wynoszącą ponad 30 stopni C, dzięki czemu przyjemność z kąpieli możesz czerpać nawet w środku zimy. Jest to nawet bardzo zalecane, ponieważ wodne szaleństwo przy tak dużych różnicach temperatur wpływa korzystnie na hartowanie organizmu - podaje Ewa Andrzejewska, dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej  im. Marii Kownackiej w Żychlinie. - Baseny termalne przynoszą wiele korzyści zdrowotnych, wpływając jednocześnie na poprawę samopoczucia. Regularne kąpiele stanowią wsparcie w leczeniu wielu schorzeń, m.in.: chorób skórnych, dyskopatii, schorzeń stawów (związanych głównie z reumatyzmem), nerwobólów, nerwicy, chorób gardła, nosa, krtani. [więcej]
pismak, 23.09.2015 14:58|czytane: 677 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zajęcia gitarowe w Leszczynku
30 września o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne w sprawie zajęć gitarowych dla dzieci i młodzieży prowadzonych przez Zbigniewa Jędrzejczyka.

Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą uczęszczać w roku szkolnym 2015/2016 na zajęcia gitarowe do  sali widowiskowej Ośrodka Kultury Gminy Kutno w Leszczynku. [więcej]
redaktor, 23.09.2015 13:39|czytane: 529 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Konkurs Zwierzęta w obiektywie rozstrzygnięty
Kutnowski Dom Kultury rozstrzygnął Konkurs Zwierzęta w obiektywie w ramach Projektu ZWIERZYNIEC. Komisja w składzie: Jarosław Makowski - instruktor KDK, przyrodnik, Agnieszka Dąbrowska – Walczak - instruktor KDK, plastyk, Jadwiga Rzetelska - instruktor KDK, miłośnik fotografii i Adam Pietrusiak - fotograf po obejrzeniu 431 prac konkursowych postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Konkurs Zwierzęta w obiektywie rozstrzygnięty, ./upload/articles_pakiety/27920/01_obraz.jpg
Konkurs Zwierzęta w obiektywie rozstrzygnięty, ./upload/articles_pakiety/27920/02_obraz.jpg
Konkurs Zwierzęta w obiektywie rozstrzygnięty, ./upload/articles_pakiety/27920/03_obraz.jpg


Zdjęcia laureatów pierwszych miejsc

W kategorii Gimnazjum
Wyróżnienia – nagroda finansowa o wartości 100 zł

1. Aleksandra Biedrzycka za zdjęcia „ Nie ma jak u mamy...”, „Po co mi łóżko, jeżeli mam rodzeństwo”
2. Weronika Stefańska za zdjęcie kotka w siatce
3. Julia Leśniewska za zdjęcia „Psie serce kocha zawsze", „Bagienna modelka", „Liściasty karnawał"
4. Marta Baj za zdjęcia „Królowa Jezior”, ”Frisbee + pies = świetna zabawa” ,”Ptaszki z bliska”
5. Oliwia Żuchowska za zdjęcia: „Dzień Kota" i „Motylem jestem"
6. Natalia Szydłowska za zdjęcie „Rozwiany”
III miejsce – nagroda finansowa o wartości 200zł
1. Natalia Komajda za zestaw prac pod tytułem: ,,J-Hope"
2. Zuzanna Matusiak za zestaw „Jaszczurka”, „Ślimak”, „Gromada kowali bezskrzydłych”
3. Renata Szewczyk za zdjęcie „Na jaskółczą nutę"
II miejsce – nagroda finansowa o wartości 300 zł
1. Dominika Tokarz za zdjęcia „ Wielkie starcie” i „ Co tam słychać” [więcej]
redaktor, 23.09.2015 13:08|czytane: 1141 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Trwa remont oddziału neurologicznego w kutnowskim szpitalu. Spółka szuka neurologów
Na połączonym posiedzeniu komisji Rady Powiatu w Kutnie radni mieli wiele pytań związanych z remontem oddziału neurologicznego w kutnowskim szpitalu i zawieszeniem jego działalności do 9 listopada. Robert Wilanowski, prezes spółki KSS informował, że remont już się rozpoczął, najpierw siłami pracowników szpitala, a potem będzie kontynuowany siłami firmy na podstawie gwarancji, która wcześniej prowadziła prace na tym oddziale.

Trwa remont oddziału neurologicznego w kutnowskim szpitalu. Spółka szuka neurologów, ./upload/articles_pakiety/27903/01_obraz.jpg
Trwa remont oddziału neurologicznego w kutnowskim szpitalu. Spółka szuka neurologów, ./upload/articles_pakiety/27903/09_obraz.jpg
Trwa remont oddziału neurologicznego w kutnowskim szpitalu. Spółka szuka neurologów, ./upload/articles_pakiety/27903/15_obraz.jpg


fot. J. Pietrusiak

Radnym niedowiarkom, że remont na dwa lata wcześniej oddanym oddziale jest potrzebny Starosta Kutnowski zaproponował sprawdzenie czy poprawki gwarancyjne są niezbędne. Dla radnych powiatowych było to niepotrzebne ograniczenie działalności szpitala, tym bardziej, że w tym czasie zostały zerwane kontrakty i wypowiedziane umowy z lekarzami, co sprawiało wrażenie, że remont jest jedynie pretekstem do rozwiązania umów z lekarzami. 

Wilanowski tłumaczył, że remont na podstawie gwarancji jest niezbędny, bowiem warunki na oddziale uległy pogorszeniu, a neurolodzy w związku z remontem dostali propozycję dyżurowania na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym i Oddziale Wewnętrznym, jednak jej nie przyjęli, więc zarząd spółki zerwał z nimi kontrakty, bo jak mówił prezes szpital nie zamierza płacić lekarzom postojowego. Lekarze zapowiadają odwołania do sądu. Spółka już ogłosiła konkurs na kontrakty dla lekarzy neurologów, oferty można składać do 25 września.

Na oddział neurologiczny wybrała się radna PiS Jolanta Pietrusiak, wykonała wówczas zdjęcia. Dziś uzyskaliśmy zgodę zarządu szpitala na ich publikację. [więcej]
wandea, 23.09.2015 12:24|czytane: 1533 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Młodzież z Oporowa na zielonej szkole
Przez kilka wrześniowych dni uczniowie gimnazjum z Zespołu Szkół im. J. Pawła II w Oporowie uczestniczyli w projekcie Misja Przyroda finansowanym przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi.

Młodzież z Oporowa na zielonej szkole, ./upload/articles_pakiety/27917/02_obraz.jpg
Młodzież z Oporowa na zielonej szkole, ./upload/articles_pakiety/27917/03_obraz.jpg
Młodzież z Oporowa na zielonej szkole, ./upload/articles_pakiety/27917/05_obraz.jpg


36 uczniów i 4 nauczycieli wyjechało do Izabelina, do siedziby dyrekcji Kampinoskiego Parku Narodowego, gdzie wszyscy nocowali i gdzie odbywały się zajęcia teoretyczne dla uczniów.

W ramach zielonej szkoły przygotowano dla uczniów wiele ciekawych zajęć w terenie. Wędrując szlakami Kampinoskiego Parku Narodowego uczniowie poznawali nowe gatunki roślin, zwierząt i grzybów. [więcej]
redaktor, 23.09.2015 11:46|czytane: 1388 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pierwszy dzień jesieni. Chroń się przed chandrą!
Dzisiaj pierwszy dzień jesieni, długość dnia zrówna się z długością nocy, później coraz wcześniej będzie się ściemniać. Zazwyczaj o tej porze roku ludzie wpadają w gorszy nastrój. Jak sobie z nim poradzić?

Pierwszy dzień jesieni. Chroń się przed chandrą!, ./upload/articles_pakiety/27916/01_obraz.jpg


Dla aktywnych
Jesień kojarzy z wycieczkami do parku w celu podziwiania kolorów liści na drzewach, zbierania ich wraz z kasztanami celem przygotowania prac plastycznych. To dobra opcja dla aktywnych rodziców z dziećmi, by zabrać je na spacer i razem miło spędzić czas z pociechą. Przy odrobinie szczęścia uda się spotkać jeża albo wiewiórkę! Na barwy typowe dla tej pory roku będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, ale póki pogoda nie jest najgorsza warto pobiegać. Wysiłek fizyczny potrafi poprawić nastrój. Dlaczego? Zmęczony organizm produkuje endorfiny, by zrekompensować wysiłek, można także wpaść w stan tak zwanej "euforii biegacza". Ponadto można zapisać się na siłownię, na treningi sztuk walki, bądź zajęcia taneczne. Tych ofert w Kutnie nie brakuje, wystarczy poczytać eKutno.pl. [więcej]
MaciejW, 23.09.2015 08:54|czytane: 605 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Nic dla siebie, wszystko dla innych. Na grobie doktora Troczewskiego
Wczorajsze obchody 87. rocznicy śmierci doktora Antoniego Troczewskiego miały dwie części. Najpierw pod tablicą pamiątkową umiejscowioną na frontonie Willi dr Antoniego Troczewskiego jak co roku  mieszkańcy Kutna złożyli kwiaty, a zebrana młodzież z kutnowskich szkół niosąc sztandary oddała cześć Honorowemu Obywatelowi Miasta Kutna, a potem wszyscy spotykali się przy odrestaurowanym grobie doktora Troczewskiego  na Cmentarzu Parafialnym w Kutnie (sektor nr 16).

Nic dla siebie, wszystko dla innych. Na grobie doktora Troczewskiego, ./upload/articles_pakiety/27914/01_obraz.jpg
Nic dla siebie, wszystko dla innych. Na grobie doktora Troczewskiego, ./upload/articles_pakiety/27914/02_obraz.jpg
Nic dla siebie, wszystko dla innych. Na grobie doktora Troczewskiego, ./upload/articles_pakiety/27914/03_obraz.jpg


W tym miejscu regionalista Stanisław Wojdecki przybliżył zebranym postać dr Troczewskiego – dziennikarza i wydawcy.  Poniżej zamieszczamy tekst wygłoszony przez  Stanisława Wojdeckiego. Kilka słów do zebranych wygłosił ks. dr Jerzy Swędrowski Dziekan Kutnowski, który zaszczycił uroczystość swoją obecnością. 

- Serdecznie dziękujemy dzieciom i młodzieży z kutnowskich szkół oraz ich pocztom sztandarowym: Szkoły  Podstawowej nr 6 im. Marii Curie-Skłodowskiej, Gimnazjum Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Gimnazjum Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza,  Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. doktora Antoniego Troczewskiego, Zespołu Szkół  nr 3 im. Władysława Grabskiego,   I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Henryka Dąbrowskiego, II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza, Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego SPSK. Bez  młodzieży, która dziś słuchając, przejmie kiedyś po nas trud ustawicznego przypominania i czczenia wielkich obywateli naszego miasta,  uroczystości organizowane przez nas nie miałyby sensu… - mówi Bożena Gajewska, prezes TPZK. -  Dziękujemy Orkiestrze  Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Kutnie za  piękną oprawę uroczystości. Marsz Strażacki zagrany przez Was był piękny i podniosły! Warta wystawiona przez  kutnowskie harcerki i harcerzy przy grobie Troczewskiego  przypomniała nam o wielkiej wadze, jaką przykładał Doktor  do  nauki  patriotyzmu młodego pokolenia.  Już po raz drugi w naszej wspólnej uroczystości uczestniczą kutnowscy Narodowcy. Dziękujemy za obecność Ochotniczej Straży Pożarnej w Kutnie, której kiedyś prawie sto lat temu przewodniczył Antoni Troczewski. Okręgowej Izbie Lekarskiej w Płocku, która zawsze pamięta o Doktorze. Szczególne podziękowania kierujemy do prezesa zarządu  „Kutnowskiego Szpitala Samorządowego”  im. dr Antoniego Troczewskiego Roberta Wilanowskiego. Od wielu już lat Szpital nosi imię Doktora, a portret Antoniego Troczewskiego  jest umieszczony na honorowym miejscu w sali konferencyjnej szpitala.

Z przemówienia Stanisława Wojdeckiego:  Doktor Antoni Troczewski- to postać wyjątkowa,  jedna    z ważniejszych w dziejach Kutna. Miał ogromny wpływ na rozwój miasta pod względem kulturalnym, gospodarczym   i ekonomicznym. Zajmował się polityką, oświatą, opieką społeczną i służbą zdrowia. Pozostawił po sobie szereg instytucji i stowarzyszeń, które służyły miejscowej społeczności. Mało kto wie, ale pozostawił po sobie również całkiem pokaźną spuściznę dziennikarską. Dr Troczewski był pierwszym w Kutnie korespondentem, redaktorem i wydawcą. Już w pierwszym roku po przyjeździe do Kutna (t.j w 1891 r.) nawiązał współpracę    z tygodnikiem „Głos”, do którego wysyłał korespondencję.    W latach 1910-1914 wysyłał swe artykuły do „Dziennika Kujawskiego”, w której w soboty redagowany był specjalny dodatek „Tydzień Kutnowski”. To dzięki niemu, w  kilka dni po ustąpieniu Niemców z Kutna w listopadzie 1918 r. ukazała się pierwsza w dziejach Kutna lokalna gazeta –„Tygodnik Kutnowski”. „Tygodnik Kutnowski” był gazetą o najdłuższym okresie ukazywania się, mianowicie wychodził w latach 1918-1932  z półtoraroczną przerwą w latach 1930 1931.  [więcej]
redaktor, 23.09.2015 08:12|czytane: 986 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Trzeci warsztat wyobraźni dla nauczycieli
Kutnowski Dom Kultury zaprasza na dwudniowe warsztaty plastyczne przeznaczone dla nauczycieli, opiekunów, terapeutów pracujący z dziećmi i młodzieżą w szkołach, ośrodkach edukacyjnych i placówkach kulturalno-oświatowych, chcących poszerzyć swoje umiejętności z zakresu różnych technik plastycznych i dekoratorskich.

Trzeci warsztat wyobraźni dla nauczycieli, ./upload/articles_pakiety/27913/01_obraz.jpg


Zajęcia odbywają się 24 i 25 października w pracowni plastycznej KDK (sobota 10.00-18.00/ niedziela 10.00-17.00 łącznie 15 godzin zajęć). Koszt dwudniowych zajęć 70 zł, zapisy i wpłaty do 17 października. Warsztaty prowadzi instruktor plastyki/florysta/dekorator Agnieszka Dąbrowska-Walczak. [więcej]
wandea, 23.09.2015 08:10|czytane: 540 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
87. rocznica śmierci doktora Antoniego Troczewskiego
Dziś przed Willą Troczewskiego odbyły się uroczystości 87. rocznicy śmierci doktora Antoniego Troczewskiego – Honorowego Obywatela Miasta Kutna.

87. rocznica śmierci doktora Antoniego Troczewskiego, ./upload/articles_pakiety/27911/01_obraz.jpg
87. rocznica śmierci doktora Antoniego Troczewskiego, ./upload/articles_pakiety/27911/02_obraz.jpg
87. rocznica śmierci doktora Antoniego Troczewskiego, ./upload/articles_pakiety/27911/03_obraz.jpg


Zebrane delegacje samorządów, instytucji oraz mieszkańców miasta przywitała Bożena Gajewska, prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej. Dr Elżbieta Świątkowska wygłosiła kilka słów o Troczewskim i jego oddanej opiece nad chorymi. Potem delegacje złożyły kwiaty przy willi dr Troczewskiego i udały się na Cmentarz Parafialny w Kutnie do grobu Doktora.

- 87 lat temu 22 września miasto opłakiwało doktora. Dziś spotykamy się w miejscu, w którym działał na rzecz Kutna i jego mieszkańców aby uczcić pamięć pierwszego Honorowego Obywatela Miasta Kutna - mówił Bożena Gajewska, prezes TPZK.- Niedługo minie 100 lat jak doktor został Honorowym Obywatelem.  [więcej]
redaktor, 22.09.2015 16:27|czytane: 1149 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
IV turniej Kutnowskiego Grand Prix w Tenisie Stołowym
26 września w Szkole Podstawowej Nr 6 w Kutnie odbędzie się  IV turniej z cyklu Kutnowskiego Grand Prix w Tenisie Stołowym.

Początek imprezy o godzinie 11.00. Szkoły Podstawowe zaczynają o godz.10.30. Zaprasza organizator Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie. [więcej]
redaktor, 22.09.2015 16:29|czytane: 503 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pierwszy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Edukatora wygrała drużyna z Czwórki
W sobotę odbył się pierwszy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Edukatora. Do rywalizacji przystąpiły drużyny: Szkoła Podstawowa Nr 4, Akademia Piłkarska Reissa, Orlik SP Nr 9 oraz Róża Kutno.

Pierwszy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Edukatora wygrała drużyna z Czwórki, ./upload/articles_pakiety/27910/01_obraz.jpg
Pierwszy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Edukatora wygrała drużyna z Czwórki, ./upload/articles_pakiety/27910/03_obraz.jpg
Pierwszy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Edukatora wygrała drużyna z Czwórki, ./upload/articles_pakiety/27910/05_obraz.jpg


Zdobywcami Pucharu zostali uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 4 w Kutnie, srebrne medale trafiły do drużyny Róża Kutno a brązowe do do Akademii Piłkarskiej Raissa. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Dzięki udanej współpracy ze sponsorami, dzieci miały zapewnioną wodę mineralną i napoje, bułki słodkie, pączki. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominek, paczkę ze słodyczami lub z artykułami szkolnymi.
Dziękujemy sponsorom za uczestnictwo i współpracę, to dzięki Wam turniej upłynął pod znakiem świetniej zabawy dla dzieci i ich rodzin. [więcej]
redaktor, 22.09.2015 15:47|czytane: 645 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Rusza konkurs Eko Odkrywcy 3 dla szkół, przedszkoli, placówek oświatowych i wychowawczych
Można już zgłaszać projekty do kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu Eko Odkrywcy. Jego celem jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży na kwestie ochrony środowiska. Autorzy kilkunastu najciekawszych projektów badawczych otrzymają po 3 tys. zł i będą mogli wcielić swoje pomysły w życie. Łączna pula nagród wynosi 50 tys. złotych.

Rusza konkurs Eko Odkrywcy 3 dla szkół, przedszkoli, placówek oświatowych i wychowawczych , ./upload/articles_pakiety/27909/01_obraz.jpg


Konkurs Eko Odkrywcy 3 jest skierowany do szkół, przedszkoli, placówek oświatowych i wychowawczych oraz organizacji pozarządowych z całej Polski. Żeby przystąpić do konkursu, należy zebrać zespół i wspólnie, pod okiem opiekuna, opracować projekt badawczy. Musi on dotyczyć eksperymentowania, doświadczania i poznawania zjawisk przyrodniczych, jak również zachęcać uczestników do ich samodzielnego odkrywania. Prace konkursowe można zgłaszać do 9 listopada 2015 r., za pośrednictwem strony internetowej www.rossnet.pl/ekoodkrywcy. Pod tym adresem uczestnicy znajdą też regulamin i opis szczegółowych zasad konkursu oraz szereg wskazówek pomocnych przy tworzeniu projektów.

W tym roku organizatorzy wprowadzili podział na dwie grupy wiekowe, w których można zgłaszać projekty konkursowe. Pierwsza z nich obejmuje dzieci uczęszczające do przedszkoli oraz klas podstawowych 1-3. Druga grupa jest natomiast przeznaczona dla dzieci i młodzieży z klas podstawowych 4-6, klas gimnazjalnych 1-3 oraz klas szkół średnich. Nowością jest także udział ambasadora konkursu, którym został Rafał Kosik – jeden z najbardziej znanych polskich pisarzy dla dzieci i młodzieży – autor bestsellerowej serii książek „Felix, Net i Nika”. Wybrani przez jury pomysłodawcy najlepszych projektów finałowych będą mieli okazję poznać twórcę osobiście. [więcej]
redaktor, 22.09.2015 15:11|czytane: 471 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Miasto walczy o grunty pod kutnowskim magistratem
Nie tylko Starostwo Powiatowe w Kutnie ma problemy z prywatnymi właścicielami nieruchomości, które do tej pory funkcjonowały jako samorządowe. Wcześniej opisywaliśmy sprawę Zamku w Oporowie, o który upomniał się spadkobierca. Kłopoty ma również miasto, które w sądzie broni się przed wykupem gruntu pod częścią budynku Urzędu Miasta Kutna. 

Miasto walczy o grunty pod kutnowskim magistratem, ./upload/articles_pakiety/27906/01_obraz.jpg


W 2012 roku i 2013 roku toczyło się postępowanie administracyjne, w którym minister transportu przyznał rację Australijczykowi, który chce odzyskać nieruchomość - część budynku Urzędu Miasta, bo jest spadkobiercą terenu. Minister uznał proces wywłaszczeniowy za nieprawidłowy, chodzi o działkę o powierzchni prawie 1,5 tys. mkw.

Przypomnijmy, że do drugiej połowy lat 50. ubiegłego stulecia część nieruchomości pod budynkiem  magistratu od strony ul. Sienkiewicza znajdowała się w prywatnych rękach, potem decyzją ówczesnych władz stała się własnością Skarbu Państwa. Miasto zakupiło działkę w latach 90. 

-Na chwilę obecną postępowanie o zwrot części nieruchomości położonej od strony ul. Sienkiewicza nie zostało zakończone. Toczy się przed Wojewódzkim Sądem Apelacyjnym w Warszawie - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta Kutna. [więcej]
redaktor, 22.09.2015 14:53|czytane: 856 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Grzegorz Chojnacki o wnioskach o wygaśnięcie mandatu radnych
Grzegorz Chojnacki, przewodniczący Rady Miasta Kutna otrzymał dziś wniosek Stowarzyszenia Kutno Plus o wygaśnięcie mandatu radnego Krzysztofa Matusiaka. Jak mówi, wczoraj zapoznał się z nim w formie elektronicznej. Poprosiliśmy przewodniczącego o kilka słów komentarza oraz zapytaliśmy jakie służbowe kroki podjął po otrzymaniu pisma przesłanego z Centralnego Biura Ąntykorupcyjnego z informacją o nieprzestrzeganiu przez dwóch radnych miejskich tj. Tomasza Rędzikowskiego oraz Krzysztofa Matusiaka, przepisów ustawy o samorządzie gminnym w związku z prowadzeniem przez ww. działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy, w której uzyskali mandat, a także zarządzania taką działalnością. Obaj radni reprezentują Klub Razem dla Kutna. 

Grzegorz Chojnacki o wnioskach o wygaśnięcie mandatu radnych , ./upload/articles_pakiety/27904/01_obraz.jpg


Radny Chojnacki mówi, iż po zapoznaniu się z pismem CBA wystąpił do zespołu radców prawnych Urzędu Miasta Kutna o opinię prawną w tej kwestii oraz o interpretację wniosku Stowarzyszenia Kutno Plus o wygaśnięcie mandatu radnego Tomasza Rędzikowskiego. Po jej otrzymaniu 26 maja br. na sesji Rady Miasta Kutna przekazał radnym tę opinię, która zawierała cytaty z pisma dyrektora delegatury CBA. 

- Nie czytałem pisma od CBA na sesji, radni zapoznali się z nim poprzez opinię radców prawnych, gdyż w tej opinii były przytoczone jego fragmenty - mówi Chojnacki. - W opinii zespołu radców prawnych Krzysztof Matusiak nie narusza zdecydowanie przepisu art. 24f ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym, są na ten temat przytoczone wyroki NSA i WSA, orzecznictwo jest jednoznaczne. A sprowadza się do tego, że majątek w użytkowaniu wieczystym spółdzielni jest tak jakby w ich własności. Troszkę inaczej wygląda sprawa w przypadku radnego Tomasza Rędzikowskiego, tam orzecznictwo w większej mierze uznaje tę sytuację za niewykroczenie poza przepis, ale jest jedno orzeczenie, które przyjmuje wykładnię literalną. Zajmowaliśmy się jako rada sprawą wygaśnięcia mandatu radnego Rędzikowskiego kilkakrotnie, nasze stanowisko jako klubu jest jednoznaczne czyli nie doszło do naruszenia prawa. Będziemy się odwoływać od zarządzenia zastępczego wojewody. Poprosimy o stanowisko zespół radców prawnych w sprawie odwołania. Jeszcze dziś nie wiem czy będzie to odwołanie również Rady Miasta Kutna. [więcej]
wandea, 22.09.2015 13:54|czytane: 1353 razy|39 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Miasto będzie miało Plan Gospodarki Niskoemisyjnej na lata 2015 - 2023
Prezydent Miasta Kutna przystąpił do wykonania Strategicznej Oceny Oddziaływania na Środowisko dla opracowania „Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Miasta Kutno na lata 2015-2023”.

Zgodnie z art. 39 ust.1 ww. ustawy z dnia 3 października 2008 r. oraz w celu zapewnienia konsultacji społecznych w/w dokumenty, tj. „Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Miasta Kutno na lata 2015 - 2023” oraz „Prognoza oddziaływania na środowisko”, zostały wyłożone do publicznego wglądu na okres 21 dni w siedzibie Urzędu Miasta Kutno oraz udostępnione na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Kutno http://umkutno.bip.e-zeto.eu w zakładce: Komunikaty, Ogłoszenia i Obwieszczenia.

Zainteresowane osoby i jednostki organizacyjne mogą składać wnioski i uwagi do ww. dokumentów w formie:
pisemnej na adres: Urząd Miasta Kutna, Wydział Ochrony Środowiska Plac Marszałka J. Piłsudskiego 18,  99-300 Kutno; ustnej do protokołu w siedzibie Urząd Miasta Kutno, Wydział Ochrony Środowiska pok. 315 lub 316; [więcej]
redaktor, 22.09.2015 14:59|czytane: 566 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Na jubileuszowym Rajdzie Szlakami Walk nad Bzurą
W sobotę 19 września odbył się jubileuszowy XL Rajd „Szlakami Walk nad Bzurą” zorganizowany przez łęczycki Oddział PTTK. W imprezie upamiętniającej tragiczne wydarzenia września 1939r. wzięło udział 30 członków SKKT w Ostrowach wraz z opiekunami: Eweliną Kołomłocką, Eweliną Biangą i Kornelem Kołomłockim.

Na jubileuszowym Rajdzie Szlakami Walk nad Bzurą, ./upload/articles_pakiety/27902/01_obraz.jpg
Na jubileuszowym Rajdzie Szlakami Walk nad Bzurą, ./upload/articles_pakiety/27902/02_obraz.jpg
Na jubileuszowym Rajdzie Szlakami Walk nad Bzurą, ./upload/articles_pakiety/27902/03_obraz.jpg


Rajd miał charakter sztafety i polegał na przebyciu 30 km z Piątku do Łęczycy przez trzy grupy wchodzące w skład jednej drużyny. Każda grupa miała do pokonania 10-kilometrowy odcinek trasy biegnącej Pradoliną Warszawsko-Berlińską wzdłuż Bzury będącej świadkiem wydarzeń września 1939. Jako pierwszy na trasę wędrówki z Ostrów wyruszył zespół pod opieką Kornela Kołomłockiego, który po przejściu 10 km, udał się na cmentarz parafialny w Tumie i Łęczycy by uczcić pamięć poległych w Bitwie pod Kutnem żołnierzy. Następnie uczestników trasy nr 1 przewieziono na Zamek Królewski w Łęczycy, gdzie w oczekiwaniu na pozostałych rajdowiczów wzięli udział w konkursie wiedzy na temat Bitwy nad Bzurą i kampanii wrześniowej 1939r. [więcej]
pismak, 22.09.2015 13:16|czytane: 486 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
IV Bieg Rodzinny Wybieram świadomie przyszłość
W minioną niedzielę odbył się czwarty już Bieg Rodzinny „Wybieram świadomie przyszłość”. Ta cykliczna impreza z roku na rok, przyciąga coraz szersze grono biegaczy. W tym roku oprócz mieszkańców miasta i gminy Żychlin w biegu udział wzięli biegacze z Kutna i Bedlna.

IV Bieg Rodzinny Wybieram świadomie przyszłość, ./upload/articles_pakiety/27901/03_obraz.jpg
IV Bieg Rodzinny Wybieram świadomie przyszłość, ./upload/articles_pakiety/27901/06_obraz.jpg
IV Bieg Rodzinny Wybieram świadomie przyszłość, ./upload/articles_pakiety/27901/10_obraz.jpg


Na stracie stanęło 96 uczestników, którzy na dźwięk wozu strażackiego wyruszyli na trasę. Najszybciej pokonał ją Pan Krzysztof Bałatka z Kutna, który w nagrodę otrzymał rower miejski. Pozostałe nagrody w postaci 3 rowerów rozlosowane zostały w trakcie niedzielnej imprezy sportowej. W tym roku po raz pierwszy zorganizowano również I Żychlińskie Mistrzostwa w Cymbergaja dla młodzieży i dorosłych. Do zawodów stanęło 16 zawodników, którzy w drodze losowania grali ze sobą systemem pucharowym w dwóch grupach. Rozgrywki były bardzo emocjonujące i przyniosły wiele radości zarówno grającym jak i kibicom. I Żychlińskie Mistrzostwa w Cymbergaja wygrał Rafał Obidowski, który w nagrodę otrzymał rower, drugie miejsce zajął Kamil Gałązka, trzecie  Jacek Jackowski, a czwarte Marek Kaczmarek. [więcej]
redaktor, 22.09.2015 11:32|czytane: 721 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ruszają zapisy do ASWiR Alex Kutno
Akademia Sportów Walki i Rekreacji ALEX Kutno otwiera zapisy dziewcząt i chłopców od 10 roku życia na treningi kickboxingu, boksu, muay thai i K1.

Ruszają zapisy do ASWiR Alex Kutno, ./upload/articles_pakiety/27755/01_obraz.jpg


Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę trenerskko-nauczycielską. Rozpoczną się spotkaniem organizacyjnym 2 października o godz. 17.00 w Gimnazjum Nr 1 w Kutnie. Zapisy w każdy poniedziałek, środę i piątek w godz. 17.00-19.00 w sali gimnastycznej Gimnazjum Nr 1 w Kutnie [więcej]
redaktor, 22.09.2015 08:25|czytane: 780 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Sesja w powiecie: strategia rozwoju powiatu, wybór członka zarządu i przegrupowania w komisjach
30 września odbędzie się drugie posiedzenie przerwanej 28 sierpnia sesji Rady Powiatu w Kutnie. Przypomnijmy, radny Zbigniew Filipiak zrezygnował z członkowstwa w Zarządzie Powiatu w Kutnie, a Starosta Krzysztof Debich przedstawił kandydatkę do niego. Jest nią radna Komitetu Obywatelskiego, Edyta Ledzion, pracująca w Urzędzie Gminy w Żychlinie.  Radna przystała na propozycję Starosty, Marek Jankowski, przewodniczący Rady Powiatu zarządził głosowanie tajne, wybrano komisję skrutacyjną. Po przerwie jednak głosowania nie było, bo radni opozycyjni wyszli z sali, a Jankowski przerwał sesję z braku kworum. 

W ostatnią środę miesiąca radni wrócą więc do tematu oraz podejmą decyzje w sprawie pozbawienia drogi Nr 2152E Głaznów - Zgórze - gr. woj. wielkopolskiego kategorii drogi powiatowej,  zmiany kategorii dróg publicznych na terenie Powiatu Kutnowskiego.

W porządku obrad znalazła się uchwała  w sprawie przyjęcia kierunków rozwoju społeczno-gospodarczego Powiatu Kutnowskiego, zwanych "Strategią Rozwoju Powiatu Kutnowskiego na lata 2015-2020", utworzenia Związku Powiatów Województwa Łódzkiego, przyjęcia statutu Związku Powiatów Województwa Łódzkiego.

Radni podejdą też kolejny raz do zmiany składu osobowego Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu, [więcej]
wandea, 22.09.2015 08:09|czytane: 1850 razy|80 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziś dzień bez samochodu. Przejazdy KM za darmo
Dziś Dzień bez samochodu. Koleje Mazowieckie, jak co roku, włączają się w akcję. W pociągach tego przewoźnika będzie można podróżować zupełnie za darmo.

Od podróżnych nie będzie wymagany żaden dodatkowy dokument, taki jak np. dowód rejestracyjny, czy specjalny kupon, jak to było w latach ubiegłych. Granice, w których można korzystać z bezpłatnych przejazdów pociągami Kolei Mazowieckich, wyznaczają stacje: Skierniewice, Kutno, Sierpc, Działdowo, Ostrołęka, Małkinia, Czeremcha, Łuków, Dęblin, Skarżysko-Kamienna, Drzewica.

- Poprzez udział w tej akcji nie tylko zachęcamy do podróżowania pociągami Kolei Mazowieckich, ale w ogóle do podróży środkami transportu publicznego. To z pewnością zdecydowanie bardziej ekologiczny sposób podróżowania [więcej]
redaktor, 22.09.2015 08:03|czytane: 529 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Konkurs literacki w KDK
Kutnowski Dom Kultury zaprasza uczniów klas IV – VI szkół podstawowych oraz uczniów gimnazjów z terenu powiatu kutnowskiego do wzięcia udziału w konkursie literackim „(nie)dokończone opowieści”.

Konkurs literacki w KDK, ./upload/articles_pakiety/27898/01_obraz.jpg


Konkurs realizowany jest w ramach Projektu Zwierzyniec, a na opowiadanie czekamy do 22 października. [więcej]
kultura, 22.09.2015 08:02|czytane: 521 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wniosek o wygaśnięcie mandatu radnego Matusiaka. Reakcja CBA
Dziś do Urzędu Miasta Kutna wpłynął wniosek o podjęcie uchwały w sprawie wygaśnięcia mandatu radnego miejskiego Krzysztofa Matusiaka. Stowarzyszenie Kutno Plus wniosło o podjęcie stosownej uchwały przez Radę Miasta Kutna. 

24 kwietnia 2015 roku wpłynęło do kutnowskiego magistratu pismo Centralnego Biura Antykorupcyjnego Delegatura w Łodzi, skierowane do Przewodniczącego Rady Grzegorza Chojnackiego, z informacją o nieprzestrzeganiu przez dwóch radnych miejskich tj. Tomasza Rędzikowskiego oraz Krzysztofa Matusiaka, przepisów ustawy o samorządzie gminnym w związku z prowadzeniem przez ww. działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy, w której uzyskali mandat, a także zarządzania taką działalnością.

Wniosek o wygaśnięcie mandatu radnego Matusiaka. Reakcja CBA, ./upload/articles_pakiety/27893/01_obraz.jpg


Od lewej; Krzysztof Matusiak, Agnieszka Wyroślak, Tomasz Rędzikowski

Dyrektor  Delegatury CBA w Łodzi Jacek Lasia cytując treść pisma nadesłanego do CBA pisał, m.in. że: Krzysztof Matusiak jest członkiem zarządu - zastępcą prezesa Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej „PIONIER” w Kutnie, która to spółdzielnia prowadzi działalność gospodarczą na gruntach będących własnością miasta Kutna a będących w użytkowaniu RSM „PIONIER ” w Kutnie,  a więc stanowiących mienie komunalne.

Jak się okazuje do Centralnego Biura Antykorupcyjnego w kwietniu wpłynęło zawiadomienie w sprawie obu radnych. Jednak w związku z  brakiem właściwości rzeczowej potem Dyrektor Delegatury CBA w Łodzi przesłał powyższe informacje do Chojnackiego celem wykorzystania służbowego. Jak przewodniczący rady wykorzystał zawiadomienie służbowo, napiszemy wkrótce.

Stowarzyszenie Kutno Plus we wniosku o wygaśnięcie mandatu wskazuje, iż Matusiak, pełni funkcję zastępcy prezesa Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej „PIONIER” w Kutnie ds. technicznych i GZM, która prowadzi działalność gospodarczą w oparciu o mienie stanowiące własność Miasta Kutno sklasyfikowane w Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD) jako: Zarządzanie nieruchomościami wykonywane na zlecenie.

- Zgodnie z art. 24f ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym radni nie mogą prowadzić działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy, w której radny uzyskał mandat, a także zarządzać taką działalnością lub być przedstawicielem czy pełnomocnikiem w prowadzeniu takiej działalności. Radny Pan Krzysztof Matusiak pełni funkcję zastępcy Prezesa Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej „PIONIER” w Kutnie i do chwili obecnej nie zaprzestał jej pełnić, w związku z tym w sposób rażący naruszył zakaz wynikający z art. 24 f. ust. 1 ustawy  o samorządzie gminnym, czym naraził się na konsekwencję wynikające z art. 383 § 1 Kodeksu wyborczego - pisze we wniosku Teofil Trybura, reprezentujący Stowarzyszenie. [więcej]
wandea, 21.09.2015 16:46|czytane: 1653 razy|38 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zdałeś poprawkę matury? Zapraszamy na Studia!


[więcej]
redaktor, 14.09.2015 07:49|czytane: 559 razy|komentuj|czytaj cały
Seniorzy z Żychlina na Skierniewickim Święcie Kwiatów, Owoców i Warzyw 2015
W sobotę Akademia Aktywnego Seniora działająca przy bibliotece w Żychlinie  wybrała się na wycieczkę do Skierniewic, aby świętować z naturą.

Seniorzy z Żychlina na Skierniewickim Święcie Kwiatów, Owoców i Warzyw 2015, ./upload/articles_pakiety/27897/06_obraz.jpg
Seniorzy z Żychlina na Skierniewickim Święcie Kwiatów, Owoców i Warzyw 2015, ./upload/articles_pakiety/27897/05_obraz.jpg
Seniorzy z Żychlina na Skierniewickim Święcie Kwiatów, Owoców i Warzyw 2015, ./upload/articles_pakiety/27897/10_obraz.jpg


Barwna parada na ulicach Skierniewic rozpoczęła w sobotę Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw. Przez dwa dni uczestnicy mogli zapoznać się z projektami badawczymi Instytutu Ogrodnictwa, zasięgnąć porad dotyczących uprawy i spróbować lokalnych potraw. [więcej]
redaktor, 21.09.2015 23:09|czytane: 869 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Europejskie Dni Dziedzictwa w Krośniewicach
Wrzesień – to miesiąc, w którym świętowane są Europejskie Dni Dziedzictwa. To wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej, mająca na celu promowanie zabytków i popularyzację regionalnego dziedzictwa kulturowego. W obchody, którym w tym roku towarzyszyło hasło „Utracone dziedzictwo”, włączyło się także Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach.

Europejskie Dni Dziedzictwa w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/27895/01_obraz.jpg
Europejskie Dni Dziedzictwa w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/27895/02_obraz.jpg
Europejskie Dni Dziedzictwa w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/27895/03_obraz.jpg


W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa Muzeum, we współpracy w Łódzkim Domem Kultury, zrealizowało projekt pn. „Ginące zawody rzemieślnicze na przykładzie kowalstwa i kotlarstwa”.

W piątek 18 września w siedzibie muzeum odbyły się warsztaty kotlarskie, skierowane do młodzieży szkolnej. Poprowadził je zawodowy metaloplastyk – Bernard Nowakowski. Uczniowie zapoznali się z podstawowymi narzędziami i technikami kotlarskimi oraz próbowali swych sił w samodzielnym wyklepywaniu miedzianej miseczki. Zwiedzili także najnowszą wystawę czasową poświęconą dawnemu kotlarstwu i wyrobom z miedzi.

Najwięcej atrakcji czekało na mieszkańców powiatu w sobotę 19 września. O godz. 12.00 rozpoczęły się rodzinne warsztaty, prowadzone przez zawodowego kowala - Cezarego Adamkiewicza. Uczestnicy mogli podpatrzeć pracę rzemieślnika w zaaranżowanej na tę okoliczność mini-kuźni, a także samodzielnie zmierzyć się z technikami kowalskimi. Dzieci przy pomocy specjalistycznych narzędzi wykłuwały w miedzianych blaszkach swoje inicjały i znaki zodiaku, dorośli brali udział w zawodach podnoszenia kowadła. [więcej]
kultura, 21.09.2015 17:26|czytane: 562 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Klubik Malucha Molik zaprasza
Oddział dla dzieci i młodzieży w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie zaprasza do Klubiku Malucha Molik.

Klubik Malucha Molik zaprasza, ./upload/articles_pakiety/27896/01_obraz.jpg


Spotkania odbywają się w poniedziałki i środy w godz. 10.30-11.30 [więcej]
redaktor, 21.09.2015 17:46|czytane: 558 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Szkolenia na temat aktualnych konkursów RPO
Starosta Kutnowski oraz Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zapraszają na bezpłatne spotkania informacyjno-szkoleniowe na temat aktualnych konkursów realizowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 oraz przygotowania wniosku o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020-warsztaty praktyczne. 

Spotkanie odbędzie się 29 września w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kutnie przy ul. Kościuszki 16, w godzinach 9.30-12.00 oraz 12.05-15.00.

Programy spotkań informacyjnych 1 i 2
[więcej]
wandea, 21.09.2015 13:16|czytane: 511 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nabór do drużyny minikoszykówki dziewcząt
KKS PRO BASKET „KUTNO“  organizuje nabór do drużyny minikoszykówki dziewcząt (rocznik 2005 i młodsze), która po okresie przygotowawczym weźmie udział w rozgrywkach „SKRZATEK“ organizowanych przez Łódzki Związek Koszykówki.

Nabór do drużyny minikoszykówki dziewcząt, ./upload/articles_pakiety/27890/01_obraz.jpg


Pierwsze zajęcia odbędą się w poniedziałek 28 września w godz. 17.00-18.30 w Szkole Podstawowej Nr 6 w Kutnie ul. Łąkoszyńska 9 i w czwartek 1 października w godz.  17.00-18.30 w Szkole Podstawowej Nr 1 wKutnie
ul. Zamoyskiego 1. [więcej]
redaktor, 21.09.2015 13:38|czytane: 474 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kolejne alejki w kutnowskim parku
Trwaja prace rewitalizacyjne w Parku im. R. Traugutta w Kutnie. Układane są kolejne dwie alejki (od Kutnowskiego Domu Kultury w kierunku ul. Wojska Polskiego).

Kolejne alejki w kutnowskim parku, ./upload/articles_pakiety/27887/02_obraz.jpg


Remont wykonuje firma WIT-MAR W. Marciniak z Gołębiewa Nowego za kwotę ok. 148 000 zł brutto. Prace potrwają do połowy października br. [więcej]
MaciejW, 21.09.2015 13:18|czytane: 803 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Reminiscencje: Jubileusz 60-lecia Koła Łowieckiego ŁOŚ w Kutnie
11 września odbyły się obchody jubileuszu 60-lecia Koła Łowieckiego „ŁOŚ” w Kutnie. Uroczystości rozpoczęła msza święta w Kościele pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Kutnie, w trakcie której poświęcono, ufundowany przez Koło, fresk św. Huberta patrona myśliwych.

Reminiscencje: Jubileusz 60-lecia Koła Łowieckiego ŁOŚ w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/27888/01_obraz.jpg
Reminiscencje: Jubileusz 60-lecia Koła Łowieckiego ŁOŚ w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/27888/02_obraz.jpg
Reminiscencje: Jubileusz 60-lecia Koła Łowieckiego ŁOŚ w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/27888/03_obraz.jpg


Uroczystości kontynuowane były w sali bankietowej PAOLA w Gołębiewie Nowym. Gości przywitał Prezes Adam Kumorowski. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele władz: Polskiego Związku Łowieckiego Zarządu Okręgowego w Płocku, powiatu kutnowskiego, miasta i gminy Kutno, gminy Krzyżanów, Nadleśnictwa Kutno, Szkoły Podstawowej w Kaszewach Dwornych i Gimnazjum w Krzyżanowie, sąsiednich kół łowieckich, a nadto zaproszeni goście oraz myśliwi wraz z osobami towarzyszącymi.

W trakcie obchodów dokonano odznaczenia Koła oraz myśliwych Pawła Gaszewskiego i Bogdana Przychodzeń Złotymi Medalami Zasługi Łowieckiej. Przybyli goście złożyli życzenia oraz przekazali upominki. Na zakończenie obchodów uczniowie SP w Kaszewach Dwornych wystawili humorystyczne przedstawienie artystyczne na temat myśliwych. Uroczystości zakończyły się biesiadą myśliwską. Jubileusz uświetnił występ Reprezentacyjnego Zespołu Muzyki Myśliwskiej Okręgowej Rady Łowieckiej w Płocku im. M. Kamińskiego. [więcej]
wandea, 21.09.2015 12:14|czytane: 949 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Drogowskazy wprawiają mieszkańców w osłupienie
System Identyfikacji Miejskiej został wdrożony w większej części miasta. Byłoby różowo, gdyby nie błędne oznakowania numerów ulic.

Drogowskazy wprawiają mieszkańców w osłupienie, ./upload/articles_pakiety/27885/03_obraz.jpg
Drogowskazy wprawiają mieszkańców w osłupienie, ./upload/articles_pakiety/27885/06_obraz.jpg
Drogowskazy wprawiają mieszkańców w osłupienie, ./upload/articles_pakiety/27885/09_obraz.jpg


Czytelnicy eKutno.pl zgłosili redakcji kilka takich "kwiatków". I tak przechodząc ulicą Północną od strony domku pod numerem 26 czytamy na drogowskazie, że stoją domki w kolejności 4-26. Ten sam drogowskaz z błędem znajduje się na skrzyżowaniu koło szpitala.

- Nie wiem czy panowie z Urzędu Miasta Kutna już sprawdzili jak firma wykonuje swoje zlecenie, ale widać, że mało kto z tej ekipy uważa na to co robi. W naszej okolicy źle postawiono znaki z numeracją bloków. Myślę, że w XXI wieku to naprawdę nie jest trudne sprawdzić choćby w internecie lub GPS czy dobrze stawiane jest oznaczenie, albo choćby rozejrzeć się dookoła jakie jest faktyczna numeracja. Zachęcam panów prezydentów do sprawdzenia czy to wszystko powinno tak wyglądać - mówi Czytelnik eKutno.pl z ulicy Barlickiego. 

W centrum miasta jest podobnie: na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Barlickiego mamy na drogowskazie źle ponumerowane budynki ulicy Barlickiego. Czytamy 16-28, a widzimy, że obok stoi budynek z nr 28.

Jak informuje Biuro Prasowe kutnowskiego magistratu montaż oznakowania jeszcze trwa. Po jego zakończeniu na etapie odbioru w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości będą dokonywane korekty przez wykonawcę.

W niemałe osłupienie wprawia oznakowanie na ulicy Zdrojowej. Idąc od parku Traugutta mijamy budynki od 24 do 14. Nagle na skrzyżowaniu z ul. Prostą drogowskaz zmienia numerację na 8-12. Dalsze skrzyżowanie ze Spokojną podobnie 8-12. [więcej]
MaciejW, 21.09.2015 12:19|czytane: 1768 razy|27 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Na WSGK można studiować psychologię
Wyższa Szkoła Gospodarki Krajowej w Kutnie otrzymała pozytywną ocenę Państwowej Komisji Akredytacyjnej na prowadzenie kształcenia na kierunku PSYCHOLOGIA.

Osoby zainteresowane podjęciem studiów na w/w kierunku prosimy o kontakt z Rektoratem WSGK - 24 355 84 40 lub wsgk@wsgk.com.pl. Rekrutacja trwa do 15 października. [więcej]
redaktor, 21.09.2015 11:07|czytane: 705 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Powiat straci Zamek w Oporowie?
Spadkobiercy przedwojennych właścicieli zamku w Oporowie ubiegają się o zwrot nieruchomości. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi 27 lutego 2015 r. wydał decyzję o zwrocie zamku. Mieszczące się tam muzeum wniosło skargę 3 kwietnia br., a 7 kwietnia Powiat Kutnowski i Starosta Kutnowski.

Powiat straci Zamek w Oporowie? , ./upload/articles_pakiety/27882/01_obraz.jpg


- Argumenty Muzeum Zamek w Oporowie i Starostwa Powiatowego w Kutnie są następujące: podważa się uznanie przez Ministra w wydanej decyzji, iż brak jest związku funkcjonalnego pomiędzy zespołem zamkowo-parkowym a częścią gospodarczą przejmowanego majątku. Uznanie to powoduje, że obszar, którego zwrotu domaga się właściciel prywatny nie podpada pod reformę rolną i w związku z tym może żądać jego zwrotu - podaje Jacek Saramonowicz, rzecznik Starostwa Powiatowego w Kutnie. - Kolejnym argumentem jest uznanie za błędną interpretację pojęcia nieruchomości ziemskiej wskazując, iż samego pojęcia nieruchomości ziemskiej nie można łączyć wyłącznie z produkcją rolną, a kluczowym dla przyjęcia czy dana nieruchomość jest nieruchomością ziemską powinno być kryterium obszarowe.

Wojewódzki Sąd Administracyjny wydał 28 lipca 2015 r. wyrok, w którym oddalił skargi muzeum, Powiatu i Starosty Kutnowskiego. Do Sądu został wystosowany wniosek o doręczenie wyroku wraz z uzasadnieniem, który Starostwo Powiatowe w Kutnie otrzymało we wrześniu. [więcej]
redaktor, 21.09.2015 10:49|czytane: 1178 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Drugie Kutnowskie Dni Fantastyki
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie już od przyszłego czwartku zaprasza na Kutnowskie Dni Fantastyki. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia. A w programie spotkania z autorami, koncert, warsztaty malarskie, pokaz... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
RINTAL Polska poszykuje samodzielnych monterów schodów Producent schodów, Rintal Polska Sp. z o.o. poszukuje samodzielnych monterów schodów.rnrnZakres działalności:rn- montaż schodów samonośnych oraz obić na schody betonowernrnWymagania:rn- włas... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę AVENSIS I lub II tel.725-361-836 Kupie Toyote AVENSIS I lub II COROLLE YARIS MERCEDESA SPRINTERA 124 190 W210 oraz Maszyny Rolnicze Ursus Zetor Wladymirec Przyczepy Kombajny tel. 725.361.836 cala Polska atrakcyjne ceny szybki odbiór... [czytaj więcej]
Przeprowadzki Usługi transportowe Oferujemy usługi transportowe przeprowadzki przewozy mebli, AGD i RTV rzawsze aktualne również w weekendy 24h tel. 725-361-836... [czytaj więcej]
WYnajme kawalerke Wynajme kawalerke 20^2. Od lipca w centrum Kutna. Umeblowana. Koszt najmu 650zl... [czytaj więcej]
Pożyczka na oświadczenie. Kredyt na dowód Pożyczka na oświadczenie. Kredyt na dowód. Tylko 94zł miesięcznie za pożyczone 1000zł. Aby otrzymać pożyczkę potrzebujesz: - dowód osobisty - konto bankowe - źródło dochodu ... [czytaj więcej]
PRACA HOLANDIA rzeźnik lub ubojowiec PRACA HOLANDIA rzeźnik lub ubojowiec Od osoby szukającej pracy oczekuje się przede wszystkim doświadczenia na podobnym stanowisku Ze strony pracodawcy oferujemy pracę jednozmianową od 5.30... [czytaj więcej]
Mów po niemiecku – indywidualnie dla dorosłych online Wybierasz się do pracy albo pracujesz w za granicę? Nie masz rnczasu ani możliwości, żeby chodzić na kursy stacjonarne lub integracyjne? rnrnChcę zaproponować Ci skuteczną i łatwą naukę ni... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Błażej Okręglewicz:
1 minut temu
Nie pozostaje nic innego jak tylko pogratulować.
Hortensjusz Oleksiuk:
2
 · 
9 minut temu
Popieram Cię Krzysztofie w 1000%, chylę czoła i pozdrawiam....
Hortensjusz Oleksiuk:
2
 · 
13 minut temu
W kutnowskim Chwastostanie wszystko jest możliwe! Nieprawdaż?
Hortensjusz Oleksiuk:
18 minut temu
###"R" Taaaak! Wszystko jasne? Jurandzie! A kto ukradł komentarz, który znajdował się powyżej i był w swojej formie podobny do poniższego tylko zamiast dziwnie zamontowanego napisu PTO"R" był napis eKutno? Gdyby nie te awruki i złodzieje to Ziemia Kutnowska by była o wiele razy piękniejsza, ładniejsza, mądrzejsza, światlejsza i czystsza. Robert! Bardzo pięknie to wszystko ująłeś. Tak trzymaj! Pozdrawiam. Trzymajta sie chłopy mocno. W kupie! Uważajta na awruki, złodziei, głąbów i świrów. Do zobaczenia w szeregach Kutnowskiej Armii Nadziei "Prawda i Śmiech". NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI... ~agent 3D - Agencja MRPiH "podkówka". Generalny Koordynator akcji tworzenia KAN "PiŚ".
Jonatan Błus:
26 minut temu
Szanowny Panie Zygfrydzie obraźliwy wpis jest gdzieś poniżej ale doceniam pana dobrą wolę i po pana wpisie uważam sprawę za niebyłą. Pozdrawiam serdecznie.
Zygfryd Iwański:
59 minut temu
Drogi Zygmuncie Skinder! Może w czymś Ci pomóc? Kto i czym Cię obrażał bez uzasadnienia? Może jesteś na jakimś punkcie niewygimnastykowany i niewyuczony? Bohaterski praojciec na pewno bez uzasadnienia by Cię nie obrażał. ~Towarzystwo Pomocy Wzajemnej i Reasekuracji.
Jan Hryncewicz:
59 minut temu
Grzegorz to ty wprowadzasz ludzi w błąd pisząc ,że błąd jest w tytule, nie wszyscy sa kumaci, zrozumiałaś?
Arkadiusz Paś:
2
 · 
1 godzin temu
Oni wszyscy chcą dotrwać do końca kadencji i tyle w temacie.
Zdzisław Zmurka:
1 godzin temu
Ale pewnie firma pośrednicząca to agencja pracy tymczasowej, która na takiego pracownika dostaje ze 3000 netto.
Krzysztof Stuart:
2
 · 
1 godzin temu
...przepraszam, miało być OSŁABIAJĄCY partię!
Krzysztof Stuart:
2
 · 
1 godzin temu
Uważam że p. Kłopotowski szkodzi partii, miastu i mieszkańcom Kutna. Sianie takiej demagogii nie przekona nikogo. Ten obecny skład kutnowskiego PiS nie ma według mnie szans na to aby wejść do samorządu w najbliższych wyborach. Ponadto obiecuję państwu, że prawdziwa Prawica w Kutnie nie spocznie dopóki ten pan i inni szkodnicy, osłaniający partię w niej pozostaną.
Zygfryd Iwański:
1 godzin temu
Taka odpowiedź: Wszyscy złoczyńcy, władza, lenie, marnotrawcy, awruki i złodzieje chcieliby, aby praniem wszystkich brudów zajęli się PTO"R" i eKutno. Tak widzę, słyszę i czuję. ~uczeń normalnego liceum nieakademickiego.
Grzegorz Korb:
2 godzin temu
To raczej ty nie załapaleś drwiny z tzw wolnych etatów w tym powiecie, chyba że jesteś romantykiem który uważa że ten wakat zostanie obsadzony w wyniku rzetelnego konkursu w którym wygra najlepszy. O co zakład że gdy już poznamy wynik konkursu to dziwnym zbiegiem okoliczności okaże się ze zwycięzca jednak już z obecną władzą był związany?
Beniamin Estko:
3 godzin temu
Mój sąasiad pracuje w Fresenius Kabi w Kutnie trzeci rok przez Firme pośredniczą zarobki jego to minimalnie powyżej 1500 netto.
Anioł Kotdras:
3
 · 
3 godzin temu
Jak to jest możliwe, że Debich odwołany przez wojewodę z funkcji starosty, co potwierdziły wyroki dwóch sądów nadal jest starostą. To jakaś paranoja. To kpina z wymiaru sprawiedliwości to kpina z mieszkańców miasta. Gdyby miał trochę honoru to sam by odszedł, ale u niego honor? Tylko micha liczy się. przecież drugi raz sie już nie załapie.
Honorata Solarz:
2
 · 
4 godzin temu
A kto w tym referacie jest kierownikiem i czy ma wykształcenie przydatne w tej pracy czy może jest np europeistą, humanistą ,biologiem ,czy ma wykształcenie tożsame bo tak też używane jest w ogłaszanych konkursach? Ktoś wie?
Blanka Barszczowski:
4 godzin temu
No właśnie co na to sanepid i jakieś inne instytucje od śrrodowiska? A gdzie policja? Czy zawiadomiona ociąga się z przyjechaniem?
Roberta Bychow:
4 godzin temu
Czym ci zaimponował?
Patryk Boniuko:
4 godzin temu
Prędzej już ogrodnik niż biolog.
Patryk Boniuko:
4
 · 
4 godzin temu
Bo oni myślą że wszyscy są idiotami ,a tak nie jest.Najciekawsze artykuły
 ·  14
3 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  187
3 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  72
4 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  18
4 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
9 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
9 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
10 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
13 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
14 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
14 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
15 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
16 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
16 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
18 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
18 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
18 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
18 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
18 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
19 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
19 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
19 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
19 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
21 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
25 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
26 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności