eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.05.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,33931-gimnazjum-nr-2-w-kutnie-mistrzem-polski-gimnazj-w-w-scrabble-2017," title="Kutno: Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017</b><br>Wczoraj koło godz. 16:00 sędzia Polskiej Federacji Scrabble Maciej Śliwa zakończył...</div></a> <a href="/sport,33925-w-kutnie-trwaja-p-fina-y-mistrzostw-polski-m-odziczek," title="Kutno: W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek</b><br>Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne...</div></a> <a href="/wiadomosci,33922-rado-nie-i-tanecznie-na-pikniku-r-anym-dzi-pokaz-florystyczny-i-koncert-singin-birds," title="Kutno: Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym</b><br>Na scenie przed Kutnowskim Domem Kultury wystąpili dla Mam najmłodsi wokaliści...</div></a> <a href="/sport,33921-pierwszy-dzie-p-fina-w-mistrzostw-polski-m-odziczek-jutro-kibicuj-naszym-dziewczynom," title="Kutno: Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom</b><br>Dziś w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie odbyły się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,33917-zag-osuj-na-projekt-wietlicy-rodzinka-w-kutnie," title="Kutno: Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie</b><br>W ramach projektu „Przystanek nauka” Świetlica profilaktyczno – wychowawcza „Rodzinka” w Kutnie zachęca...</div></a> <a href="/wiadomosci,33915-piknik-r-any-rozpocz-ty," title="Kutno: Piknik Różany rozpoczęty" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Piknik Różany rozpoczęty</b><br>Zapraszamy na Piknik Różany do parku Traugutta. W Kutnowskim Domu Kultury...</div></a> <a href="/wiadomosci,33912-trwaja-xv-og-lnopolskie-mistrzostwa-szk-w-scrabble," title="Kutno: Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE</b><br>W tym roku w Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego...</div></a> <a href="/wiadomosci,33913-trzy-ofiary-miertelne-wypadku-w-ychlinie," title="Kutno: Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie</b><br>Kutnowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Dobra wiadomość - wiek serca można obniżyć. Ciśnienie na Życie w Kutnie
Dziś od godz. 10.00 do 18.00 na pl. J. Piłsudskiego kutnianie mogą skorzystać z mobilnego centrum badań „Ciśnienie na Życie”, w którym można bezpłatnie dokonać podstawowych badań. Zapraszamy mieszkańców. 

Dobra wiadomość - wiek serca można obniżyć. Ciśnienie na Życie w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/27543/01_obraz.jpg
Dobra wiadomość - wiek serca można obniżyć. Ciśnienie na Życie w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/27543/02_obraz.jpg
Dobra wiadomość - wiek serca można obniżyć. Ciśnienie na Życie w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/27543/03_obraz.jpg


Pomiarów ciśnienia tętniczego krwi, oznaczenia poziomu cholesterolu oraz badanie wieku serca wykonuje wykwalifikowany personel medyczny, który udziela także porad z zakresu chorób układu krążenia.

Wiek serca pomaga określić innowacyjna aplikacja, przygotowana specjalnie na potrzeby kampanii, która pozwala stwierdzić, czy u pacjenta istnieje zwiększone ryzyko zachorowania na zawał serca lub udar mózgu. Występuje ono wtedy, gdy obliczony wiek serca jest wyższy od wieku metrykalnego. Dobra wiadomość – wiek serca można obniżyć! Może to uczynić każdy, kto zmieni styl życia na bardziej zdrowy oraz w razie potrzeby będzie skutecznie leczył nadciśnienie tętnicze, cukrzycę czy hipercholesterolemię. Obniżeniu wieku serca sprzyja pozbycie się otyłości poprzez stosowanie zdrowej diety i zwiększenie aktywności fizycznej oraz rzucenie palenia. [więcej]
MaciejW, 19.08.2015 11:59|czytane: 1045 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Letnia Akademia Dzieciaka i cacane kotki
Od wczoraj dzieci z Kutna i okolic uczestniczą w zajęciach Letniej Akademii Dzieciaka w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca w Kutnie. Milusińscy zapoznają się ze sposobami przerabiania rzeczy zalegających w domach, pozornie bezużytecznych na coś nowego i pięknego lub do zabawy.

Letnia Akademia Dzieciaka i cacane kotki, ./upload/articles_pakiety/27542/01_obraz.jpg
Letnia Akademia Dzieciaka i cacane kotki, ./upload/articles_pakiety/27542/03_obraz.jpg
Letnia Akademia Dzieciaka i cacane kotki, ./upload/articles_pakiety/27542/04_obraz.jpg


Dzisiaj mali kutnianie poznali tajniki decoupage'u, techniki zdobniczej, dzięki której zdobiły drewniane koty. Dzieci ochoczo zabrały się do pracy i tworzyły swoje Filemony, Bonifacych, Garfieldy i inne kotki.

Warsztaty prowadzi Lidia M. Olesińska-Dolech z pracowni Cacane Patchworki. Popołudniu w ramach Artystycznego Studia Rodzica dorośli będą dekorowaćserwetkami tace lub drewniane chlebaki. A jutro od godz. 11.00 kolejne zajęcia dla dzieci, [więcej]
MaciejW, 19.08.2015 11:55|czytane: 773 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Horrendalne rachunki za prąd. ENERGA weryfikuje rozesłane faktury
Czytelnicy eKutno.pl alarmują o podejrzanie bardzo wysokich lub niskich rachunkach za energię elektryczną. Okazuje się, że prawdopodobnie Energa S.A. ma jakiś problem z systemem. 

Horrendalne rachunki za prąd. ENERGA weryfikuje rozesłane faktury, ./upload/articles_pakiety/27540/01_obraz.jpg
Horrendalne rachunki za prąd. ENERGA weryfikuje rozesłane faktury, ./upload/articles_pakiety/27540/02_obraz.jpg


- Myślałam, że dostanę zawału jak zobaczyłam prawie 3 200 zł na rachunku za energię, szybko porównałam licznik ze stanem wpisanym na rachunku i oniemiałam, bo jest sierpień a na liczniku jest o wiele mniej niż na rachunku za maj-lipiec. Do tej pory płaciłam za prąd średnio 300 zł - mówi pani Zuzanna z Kutna. - Usłyszałam na infolinii Energi, że mogą mi uśrednić rachunek, ale to jawne oszustwo, skoro mam o wiele niższy zapis na liczniku. Niech ktoś przyjdzie sprawdzi i wystawi inny rachunek.

- Zamiast 120 zł dostałem rachunek na 1200 zl, w domu nie mam żadnych urządzeń, które by czerpały taką energię, nie było nas z rodziną dwa tygodnie, więc jestem zdziwiony. Przybyło zero do rachunku, a na pewno nie było takiego poboru energii. Nie wiem czy zgłosić się do rzecznika praw konsumenta czy Energa uzna reklamację? Na pewno takiego rachunku nie zapłacę - mówi pan Kazimierz z Kutna.

Z kolei pani Julita twierdzi, że otrzymała rachunek na 14 zł i najchętniej zapomniałaby o całej sprawie, ale to nieuczciwe, bo stan licznika mówi co innego. Nie wie co zrobić, bo boi się że Ęnerga przyślę jej drugi taki jak sąsiadce, na 500 zł. 

Zapytaliśmy Aldonę Niedzielak, rzecznika prasowego Oddziału Energa w Płocku o to czy firma ma jakiś problem z systemem informatycznym skoro rachunki nie odzwierciedlają stanu faktycznego i co mają zrobić klienci, którzy zauważą taki problem. 

- W wyniku problemów technicznych do części klientów z Kutna zamiast faktur uwzględniających rzeczywiste wskazania licznika, w ostatnim czasie wysłane zostały faktury z szacunkowym zużyciem. Część z tych szacunków może odbiegać od rzeczywistego zużycia klientów, a faktury, które otrzymała część klientów mogą być zawyżone - mówi Aldona Niedzielak. - Pragniemy uspokoić klientów, iż firma zdaje sobie sprawę z zaistniałej sytuacji i nie będzie egzekwować płatności zawyżonych faktur. Klienci nie są też zobowiązani do opłacenia rachunków, które znacząco odbiegają od ich faktycznego zużycia. Energa jest w trakcie wewnętrznej weryfikacji rozesłanych faktur. Po wykryciu w systemie nieprawidłowo wystawionej faktury lub po uzyskaniu i zweryfikowaniu informacji o zawyżonej fakturze od klienta, rachunek zostanie niezwłocznie skorygowany [więcej]
wandea, 19.08.2015 08:52|czytane: 2332 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Inwestycja pn. Jakoś to będzie. MOS przeprowadza się do Żychlina
Inwestycja przeniesienia Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii z Nowej Wsi do Żychlina okazała się dla nowego Zarządu Powiatu w Kutnie zbuczym jajem podrzuconym przez poprzednią ekipę. Roboty budowlane wykonano od 24 lipca do 28 listopada 2014 roku, roboty budowlane związane z montażem windy dla osób niepełnosprawnych wykonano w terminie od 9 grudnia 2014 roku do 24 lutego 2015 roku, ale ... na każdym etapie doglądania inwestycji okazywało się, że nie zaplanowano wielu niezbędnych wręcz koniecznych wydatków umożliwiających prawidłowe działanie ośrodka albo prace wykonawców wyłonionych w przetargach pozostawiają wiele do życzenia. 

Karkołomnym pomysłem poprzedniej ekipy była propozycja aby MOS w Żychlinie funkcjonował już po feriach zimowych. Na szczęście ta decyzja została zmieniona, tak aby pracownikom dać dwa miesiące wakacji na przeniesienie i urządzenie placówki dla podopiecznych nim trafią tu w roku szkolnym. Jednak z powodu niesprawnej windy i ogromnego upału przenosiny do Żychlina były gehenną, a liczba usterek po wykonaniu projektu inwestycji zaskoczyła wszystkich. 

Celem powiatowej  inwestycji było dostosowanie obiektu w Żychlinie do potrzeb Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii. Realizowane ono było na podstawie projektu opracowanego przez Biuro Usług Projektowych Budownictwa Ogólnego inż. Przemysława Rybczyńskiego. Roboty budowlane wewnątrz budynku wykonał Zakład Budownictwa Ogólnego KARBUD z Sochaczewa, montaż windy dla osób niepełnosprawnych wykonał Jerzy Burzyński Zakład Metalowo – Elektrotechniczny „BAJPAX”. Nadzór inwestorski dla w/w robót sprawowała Dyrekcja Inwestycji w Kutnie sp. z o.o.

Ile powiat wydał na niedoróbki? 
Łączna wartość inwestycji to 1 143 530, 39 zł w tym m.in: roboty budowlane wewnętrzne – 955 850, 18 zł, roboty budowlane i montaż windy dla osób niepełnosprawnych – 117 771, 86 zł, nadzór inwestorski 35 670 zł.

Powiat musiał jednak ponieść dodatkowe nakłady finansowe związane z tym, że w planie inwestycyjnym nie przewidziano na przykład kanalizacji odpływowej z kuchni oraz innych urządzeń niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania obiektu.

- Uchwałą nr 58/XI/15 Rady Powiatu w Kutnie z dnia 24 czerwca 2015 roku wprowadzono do budżetu planowane wydatki w wysokości 116 481 zł przeznaczeniem na dokończenie wykonania niezbędnych prac i zadań w nowej siedzibie MOS w Żychlinie. Wydatki bieżące w wys. 37 761 zł oraz wydatki inwestycyjne 78 720 zł (instalacja kanalizacyjna, instalacja okapu i klimatyzatora w kuchni, monitoring, zakup patelni uchylnej do kuchni).
Wyposażenie  MOS w meble na kwotę 140 007, 21 zł - podaje Jacek Saramonowicz, rzecznik Starostwa Powiatowego w Kutnie.

Panie, zrobi się... usterek ciąg dalszy
8 lipca dokonano przeglądu inwestycji i wskazano dodatkowe usterki do naprawy. Usterki w dźwigu dla niepełnosprawnych: (uszkodzony rygiel drzwi szybowych na I piętrze, wadliwie zamocowany próg drzwi szybowych na I piętrze, niedomykanie drzwi szybowych na przystankach) naprawiono w lipcu. 27 lipca po ich usunięciu przedstawiciele starostwa dokonali jazdy próbnej i stwierdzili sprawność dźwigu. [więcej]
wandea, 19.08.2015 07:38|czytane: 1271 razy|17 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Spotkanie integracyjne absolwentów i przyjaciół II LO im. Jana Kasprowicza
Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół II LO im. Jana Kasprowicza w Kutnie serdecznie zaprasza na spotkanie integracyjne przy muzyce i grillu. Spotykamy się 28 sierpnia (piątek) w siedlisku Koła Łowieckiego „Dzik” (w lesie raciborowskim). Koszt uczestnictwa 50 zł od osoby. Początek o godzinie 18:00.

Spotkanie integracyjne absolwentów i przyjaciół II LO im. Jana Kasprowicza, ./upload/articles_pakiety/27535/01_obraz.jpg


Wpłaty prosimy przekazywać na konto Stowarzyszenia nr 82 2030 0045 1110 0000 0299 9130 lub w sekretariacie szkoły do dnia 23.08.2015 r. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 607 608 538 lub 502 324 905.

Licząc na Waszą obecność i miłe spotkanie pozdrawiamy i zapraszamy gorąco. Odwiedzajcie nas także na facebooku https://www.facebook.com/stowarzyszeniekasprowiczkutno [więcej]
pismak, 18.08.2015 13:00|czytane: 638 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Śmietanka rycerstwa zawita do Łęczycy
W najbliższy weekend Łęczycę opanują rycerze polscy i zagraniczni. Zgodnie z wieloletnią tradycją na zamku królewskim odbędzie się trwający dwa dni turniej rycerski. W tym roku, jak zapewniają organizatorzy, impreza będzie wyjątkowa. Cena biletu, czyli wejście na część turniejową, która odbywa się na dziedzińcu zamkowym wynosi 12 złotych za 1 dzień. O szczegółowe informacje na temat turniejowych atrakcji poprosiliśmy Wiolettę Stefaniak z promocji Urzędu Miejskiej w Łęczycy.

Śmietanka rycerstwa zawita do Łęczycy, ./upload/articles_pakiety/27534/01_obraz.jpg


- W tym roku zaprosiliśmy rycerzy polskich i zagranicznych, którzy staną w szranki na zamkowym dziedzińcu i dadzą popisy najwyższej jakości kunsztu w jeździe konnej i posługiwaniu się wszelkimi rodzajami średniowiecznej broni i uzbrojenia - powiedziała dla eKutno.pl Wioletta Stefaniak. - Należy podkreślić, że nasza impreza ma charakter familijny i jest adresowana do szerokiego, wielopokoleniowego grona odbiorców. Niezwykle brawurowe pokazy walk są starannie wyreżyserowane, dzięki czemu nasz codzienny, siedmiogodzinny blok programowy jest prowadzony niemal z minutową dokładnością, co pozwala turystom precyzyjnie wybrać odpowiedni segment turniejowych atrakcji i bezproblemowo zaplanować czas pobytu w Łęczycy. Należy podkreślić, że zaproszone przez nas grupy z Sandomierskiego Ośrodka Konnego i czeskiej grupy „Armentum” przedstawią widowiska według nowych scenariuszy i z nowymi elementami scenografii. Oprócz pokazów walk rycerskich i prezentacji arsenału broni palnej, turyści mogą podziwiać celność oka łuczników podczas turnieju łucznictwa historycznego (indywidualni mistrzowie z kraju i zagranicy, w tym autorzy podręczników łucznictwa historycznego, posługujący się replikami wykonanymi według historycznych wzorców). [więcej]
redaktor, 19.08.2015 07:37|czytane: 580 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Piknik zdrowotny w Dąbrowicach
Przed mieszkańcami powiatu kutnowskiego kolejny piknik zdrowotny w ramach projektu Żyjesz dla siebie i innych -zadbaj o zdrowie, tym razem w Dąbrowicach. 

Piknik zdrowotny w Dąbrowicach, ./upload/articles_pakiety/27536/01_obraz.jpg


Wyróżnikiem tej edycji jest konkurs na pieczywo wieloziarniste i mus warzywno - owocowy. Piknik rozpocznie się o godz. 14.00 a zakończy wieczorem zabawą przy muzyce. [więcej]
redaktor, 19.08.2015 07:36|czytane: 593 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wzrasta atrakcyjność terenów budowlanych w gminie Kutno
Blisko 600 tysięcy złotych będzie kosztowała budowa drogi gminnej w Woźniakowie. W najbliższych dniach położony zostanie dywanik asfaltowy. Droga została utwardzona. Wybudowano przepusty i nowe wjazdy na posesje. Jest to droga równoległa do tzw. drogi kasztanowej łączącej Woźniaków z Leszczynkiem.

Wzrasta atrakcyjność terenów budowlanych w gminie Kutno, ./upload/articles_pakiety/27538/01_obraz.jpg


Na budowę tej drogi samorząd zabezpieczył ponad 900 tysięcy złotych. Jednak w wyniku przetargu wybrno inwestora, który wyliczył koszty na blisko 600 tysięcy złotych. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze będą przeznaczone na budowę dróg w innych miejscowościach gminy Kutno, bo stan wielu traktów gminnych jest fatalny.

Budowa drogi w tym miejscu jest kontynuacją polityki gospodarczej i społecznej gminy Kutno, która jest prowadzona konsekwentnie od wielu lat. Nowe drogi w miejscowościach graniczących z Kutnem to działanie mające na celu ściągniecie jak największej liczby chętnych do zakupu gruntów budowlanych, a tych w gminie nie brakuje. Jak na razie udaje się to skutecznie.

- Bardzo mnie cieszy ta inwestycja – mówi właściciel jednej z dużych działek. - Ostatnio działki budowlane straciły na wartości i nie ma już tylu chętnych co kilka lat temu. Nowa nawierzchnia na naszej drodze na pewno zwiększy atrakcyjność położonych tutaj terenów. Mam nadzieję, że teraz więcej osób będzie chętnych do zakupu działeczki pod budowę domu. Jest tu cisza i spokój charakterystyczne dla terenów wiejskich. Jednocześnie miasto jest na wyciągnięcie ręki. [więcej]
redaktor, 19.08.2015 07:35|czytane: 645 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wygrali zaproszenia na wodne pluski w Aquaparku Kutno
Dla Czytelników eKutno.pl Aquapark Kutno przekazał cztery zaproszenia na wakacyjne wodne pluski. Wygrali je: Jarosław Góralski, Edyta Wicińska, Tadeusz Waszak,Małgorzata Jóźwiak.

Wygrali zaproszenia na wodne pluski w Aquaparku Kutno, ./upload/articles_pakiety/27519/01_obraz.jpg


Zaproszenia będą do odebrania w aquaparku w terminie 14 dni od ogłoszenia wyników.

[więcej]
redaktor, 18.08.2015 19:34|czytane: 854 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ruszyło Artystyczne Studio Rodzica
Dziś o godz. 17.00 w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu pn. Artystyczne Studio RodzicaWarsztaty prowadziła Lidia M. Olesińska- Dolech. Zgromadzone panie miały szansę wykorzystać i podszkolić swoje zdolności manualne, tworząc lampiony.

Ruszyło Artystyczne Studio Rodzica, ./upload/articles_pakiety/27539/04_obraz.jpg
Ruszyło Artystyczne Studio Rodzica, ./upload/articles_pakiety/27539/07_obraz.jpg
Ruszyło Artystyczne Studio Rodzica, ./upload/articles_pakiety/27539/08_obraz.jpg


Podstawowym składnikiem lampionu jest solidny słój, który należało przyozdobić. W ruch poszły kolorowe wstążki (także różowe zgodnie z kolorem miasta róż) i gałązki mocowane za pomocą kleju na gorąco. Kutnianki pracowały w skupieniu chcąc zrealizować swoje artystyczne projekty. [więcej]
MaciejW, 18.08.2015 18:19|czytane: 1084 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wylosowano skład komisji referendalnych
W czwartek, 13 sierpnia w Urzędzie Miasta Kutna odbyło się losowanie składów obwodowych komisji referendalnych, które policzą głosy w ogólnokrajowym referendum 6 września. Rolę „sierotki Marysi” pełnił Sekretarz Miasta Jacek Korowajski.

Wylosowano skład komisji referendalnych, ./upload/articles_pakiety/27533/01_obraz.jpg
Wylosowano skład komisji referendalnych, ./upload/articles_pakiety/27533/02_obraz.jpg
Wylosowano skład komisji referendalnych, ./upload/articles_pakiety/27533/03_obraz.jpg


Losowanie przeprowadza się zawsze wtedy, gdy zgłoszonych kandydatów na członków komisji obwodowych jest więcej niż miejsc w komisjach. Tym razem dotyczyło to 21 kutnowskich komisji na 25 ogółem.

Wnioski do Państwowej Komisji Wyborczej o zezwolenie na udział w kampanii referendalnej (możliwość prezentacji swojego stanowiska w bezpłatnym czasie antenowym w mediach publicznych oraz zgłaszanie kandydatów do komisji referendalnych) złożyło 157 organizacji. PKW odmówiła zaledwie 24 podmiotom. W Kutnie z prawa do wystawienia swoich przedstawicieli w komisjach referendalnych skorzystało 11 organizacji spośród 133 uprawnionych w całym kraju. Były to (w kolejności zgłaszania): Prawo i Sprawiedliwość, Twój Ruch, Stowarzyszenie Świętokrzyski Komitet Obrony Społecznej, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Platforma Obywatelska, Fundacja Lepsza Polska, Stowarzyszenie „Obywatele Przeciw Bezprawiu”, [więcej]
redaktor, 18.08.2015 11:53|czytane: 1542 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wygrali zaproszenia na Mission: Impossible - Rogue Nation
Kino Kutnowskiego Domu Kultury od 21 sierpnia zaprasza na film Mission: Impossible - Rogue Nation. Mamy dla Czytelników eKutno.pl dwa podwójne zaproszenia, wygrali je: Aleksandra Kamińska i Sebastian Baranowski.

-Bezgraniczne oddanie Toma Cruise'a budzi podziw, ale uświadamia też, jak wiele traci współczesne kino akcji, sięgając bez opamiętania po bezduszne CGI. Kierując się szlachetną dewizą "więcej człowieka, mniej karty graficznej", gwiazdor i reżyser dostarczają widowni ekranową rozróbę na najwyższym poziomie - pisze Łukasz Muszyński z filmweb.pl

[więcej]
kultura, 18.08.2015 12:16|czytane: 735 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kierownicze stanowisko w szpitalu na oku radnego
Każde zatrudnienie nowej osoby w Starostwie Powiatowym w Kutnie i podległych mu jednostkach również w szpitalnej spółce w tej kadencji samorządu budzi wyjątkowe kontrowersje.

Powody zainteresowania opinii publicznej są różne, a to obsadzanie stanowisk osobami znanymi społeczności ze swojej działalności politycznej czy zawodowej, które pojawiały się tu i ówdzie, a to fatalne decyzje jak wybrana przez komisję konkursową Iwona Z. na stanowisko głównego specjalisty ds. pozyskiwania środków zewnętrznych w Wydziale Zarządu i Rozwoju Powiatu, albo podanie na konferencji prasowej nazwiska dyrektora ds. lecznictwa w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym przed ogłoszeniem konkursu. O tym wszystkim na forach piszą Czytelnicy prasy internetowej, często wieszcząc jak Sybilla decyzje komisji.

Kierownicze stanowisko w szpitalu na oku radnego, ./upload/articles_pakiety/27524/01_obraz.jpg
Kierownicze stanowisko w szpitalu na oku radnego, ./upload/articles_pakiety/27524/02_obraz.jpg


Z kolei radni powiatowi zainteresowali się konkursem na stanowisko kierownika działu administracyjno-technicznego w szpitalu i na tę okoliczność przepytali zarząd spółki podczas posiedzenia wspólnego komisji Rady Powiatu w Kutnie.

- Od lat wiemy, że szpital boryka się z poważnymi kłopotami finansowymi, sytuacja jest taka, być może upraszczam, że tylko lekarze są potrzebni, a wszystkich innych jest za dużo. Dotyczyło to palaczy, personelu administracyjnego i technicznego. Tymczasem jest ogłoszony konkurs na kolejnego szefa w spółce w kolejnym pionie, niektórzy szepczą "szef szefów" czyli na kierownika administracyjno-technicznego - mówił Bartosz Serenda radny SLD. - Jakie jest uzasadnienie rozpisania konkursu zwiekszającego zatrudnienie w tej spółce? Czym się państwo kierowaliście, że takie zostały przyjęte kryteria wobec kandydata? Bo taka osoba powinna mieć wykształcenie i kwalifikacje typowo techniczne, mówię tu o politechnikach, inżynierach czy wykształceniu związanym z budownictwem, z nadzorem budowlanym. A z tego co pamiętam to wymogi konkursu są administracyjne. 

- To nie jest stworzenie nowego stanowiska, tylko zatrudnienie kierownika działu - odparł Robert Wilanowski, prezes sp. z o.o. - A druga rzecz działu, który zawsze istaniał w tym szpitalu i musi mieć on kierownika, a na dziś go nie ma. Zakres działań, za które odpowiada kierownik działu technicznego bezpośrednio przekłada się na kandydata i jego wykształcenie jakiego od niego oczekujemy. Dział techniczny bezpośrednio odpowiada za to aby cała infrastruktura szpitala niezbędna do świadczenia usług medycznych poprzez infrastrukturę budowlaną, elektryczną, gazy medyczne, cały system odbioru materiałów na oddziały i odbioru odpadów, pod jego nadzorem są również remonty, to nie jest funkcja tylko administracyjna, to musi być osoba, która na tym wszystkim się zna. Uważam, że wskazane kompetencje dają szansę, że ta osoba która złoży dokumenty będzie dobrze realizowała swoje zadania. [więcej]
wandea, 18.08.2015 08:27|czytane: 2881 razy|156 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Doposażony oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej w Gołębiewku
Dzięki wsparciu ze środków unijnych został doposażony oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej w Gołębiewku w Zespole Szkół w Gołębiewku, w funkcjonalne i kolorowe meble przedszkolne i inne wyposażenie (m.in. dywan, materace do odpoczynku, obudowa grzejników, ozdoby ścian), pomoce dydaktyczne, artykuły plastyczne, zabawki, sprzęt ICT (laptop, rzutnik multimedialny, drukarka laserowa, skaner), sprzęt audiowizualny (telewizor, odtwarzacz DVD, radiomagnetofon) i tablicę interaktywną. 

Doposażony oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej w Gołębiewku, ./upload/articles_pakiety/27532/01_obraz.jpg
Doposażony oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej w Gołębiewku, ./upload/articles_pakiety/27532/02_obraz.jpg
Doposażony oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej w Gołębiewku, ./upload/articles_pakiety/27532/03_obraz.jpg


W Gminie Kutno w okresie od 1 marca do 31 sierpnia realizowany jest projekt POKL w ramach Priorytetu IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach”, Działania 9.1 „Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty”, [więcej]
redaktor, 18.08.2015 11:46|czytane: 698 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W gminie Kutno: Problem suszy w kranach rozwiązany?
Ta informacja powinna ucieszyć mieszkańców gminy Kutno. Prawdopodobnie w przyszłym roku nie zabraknie wody w kranach. Kłopotów w zaopatrzenie w wodę nie pownni już mieć między innymi mieszkańcy Gołębiewa. Miejscowość ta zostanie podpięta pod wodociąg kutnowski. Problemy z dostawą wody powinny zniknąć także w innych miejscowościach gminy.

O trudnościach w zaopatrzeniu w wodę pisaliśmy na naszym portalu w czerwcu. Wtedy nikt nie przypuszczał, źe to dopiero początek wręcz katastrofalnej suszy. Mieszkańcy wykorzystywali duże ilości wody do podlewania ogródków, trawników i upraw. Efektem tego było słabe ciśnienie wody w kranach, co uniemożliwiało normalną egzystencję. W wielu gospodarstwach domowych nie było wody w kranach, a w najlepszym przypadkuy życiodajna ciecz jedynie kapała. Wójt wydał zarządzenie zakazujące podlewanie ogródków, trawników, itp. Jerzy Bryła w czerwcu w trakcie rozmowy z reporterem eKutno.pl obiecał, że gmina podejmie konkretne działania.

Zapytaliśmy wojta, czy są już jakieś ustalenia.
- Jestem po rozmowach z szefem kutnowskich wodociągów – infomuje nas wójt Jerzy Bryła. - Zapadła już decyzja o podłączeniu Gołębiewa do wodociągu miejskiego. Jesteśmy blisko sfinalizowania sprawy podłączenie pod kunowską wodę Bielawek i Starej Wsi. [więcej]
redaktor, 18.08.2015 11:26|czytane: 628 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zmiany w organizacji ruchu na ul. Łęczyckiej
Od czwartku 20 sierpnia zostanie zamknięta całkowicie ulica Łęczycka na odcinku od ul Żeromskiego do drogi krajowej nr 92. Ruch będzie się odbywał od ulicy Chopina tylko do ulicy Wyspiańskiego. Odcinek do ul Żeromskiego pozostanie jako "ślepa ulica".

Zamknięcie ruchu na w/w odcinku spowodowane jest koniecznością wykonania sieci sanitarnych, które przechodzą na dużej głębokości. Po wykonaniu robót instalacyjnych i częściowo drogowych zostanie przywrócony ruch jednokierunkowy w kierunku DK 92 . [więcej]
redaktor, 18.08.2015 11:12|czytane: 476 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Odebrali rowery za hasła i logotypy w projekcie zdrowotnym starostwa
Dziś w Starostwie Powiatowym w Kutnie przekazano nagrody laureatom konkursu na hasło i logo kampanii promującej zdrowy styl życia, zrealizowanego w ramach projektu „Żyjesz dla siebie i innych – zadbaj o zdrowie”.

Odebrali rowery za hasła i logotypy w projekcie zdrowotnym starostwa, ./upload/articles_pakiety/27525/01_obraz.jpg
Odebrali rowery za hasła i logotypy w projekcie zdrowotnym starostwa, ./upload/articles_pakiety/27525/11_obraz.jpg
Odebrali rowery za hasła i logotypy w projekcie zdrowotnym starostwa, ./upload/articles_pakiety/27525/15_obraz.jpg


Najlepsze hasła i logotypy zgłosili Bartłomiej Kaszubski, Maciej Pawlak, Paulina Nikodemiak, Paweł Stańczuk, którzy otrzymali  rowery turystyczno-miejskie.

- Jak widzę Państwa symbole, które w sposób zwarty pokazują, to co chcieliście Państwo przekazać, to jestem dumny, że mamy takich świetnych grafików na naszym terenie i myślę, że nie tylko w tym projekcie będziemy zapraszać Państwa do współpracy i uczestniczenia w ewentualnych następnych konkursach - mówił Starosta Kutnowski Krzysztof Debich. - Mam nadzieję, że te symbole i te hasła rzeczywiście wypromują zdrowy tryb życia do wszystkich grup wiekowych i że te piktogramy spotkają się z zainteresowaniem wszystkich mieszkańców powiatu kutnowskiego. [więcej]
MaciejW, 18.08.2015 11:04|czytane: 949 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Przejazd rowerowy już w sobotę
22 sierpnia o godz. 11.00 wyruszy kolejny przejazd rowerowy ulicami Kutna, który rozpoczyna się na placu Piłsudskiego. Przejazd ma na celu promowanie jazdy na rowerze oraz zwrócenie uwagi władz miasta na środowisko rowerowe.

Przejazd rowerowy już w sobotę, ./upload/articles_pakiety/27529/01_obraz.jpg


Przejazd będzie zorganizowany w oparciu o przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym, z których wynika, że uczestnicy są zobowiązani do jazdy w 15-osobowych kolumnach rozmieszczonych co 200 m. Do każdej kolumny zostanie przydzielony kierownik grupy, który będzie prowadził kolumnę i dyktował tempo jazdy. Przejazdy rowerowe będą organizowane cyklicznie zwykle w KAŻDĄ CZWARTĄ SOBOTĘ MIESIĄCA od marca do października. Serdecznie zapraszamy!

- Wiele osób jeżdżących rowerami po kutnowskich drogach rowerowych zauważa, że są one nie do końca dobrze zaprojektowane i posiadają sporo mankamentów: brak odpowiednich wjazdów na drogi rowerowe i brak zjazdów, brak przejazdów dla rowerów w ciągu dróg rowerowych,  zwężenia dróg rowerowych,  mało funkcjonalne poprowadzenie dróg rowerowych w planie, brak odpowiednich wyokrągleń na łukach,  słupy lub drzewa na środku drogi rowerowej, nawierzchnia z kostki zamiast nawierzchni bitumicznej. Wszystkie te mankamenty są opisywane dla każdej drogi rowerowej osobno w felietonach "Kutnowskie Drogi Rowerowe" - mówi Łukasz Gajewski, organizator przejazdów. -  Zauważamy dość spore zainteresowanie mieszkańców miasta naszymi felietonami i sądzimy, że każdy by chciał, aby te błędy zostały usunięte, a przede wszystkim nie powtarzane przy kolejnych inwestycjach. Brakuje też odpowiedniego zaplanowania sieci rowerowej w naszym mieście, tak aby można było miło i bezpieczniej przedostawać się z jednej części miasta do drugiej. Chcielibyśmy, aby osoby odpowiedzialne za inwestycje drogowe i rowerowe zwrócili uwagę na nasze rowerowe środowisko i większą uwagę przywiązywali do planowania i projektowania dróg rowerowych w naszym mieście. [więcej]
redaktor, 18.08.2015 08:29|czytane: 561 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Trzeci Turniej Siatkówki Plażowej w Żychlinie
22 sierpnia odbędzie się 3 Turniej Siatkówki Plażowej w Żychlinie. Zgłoszeni zawodnicy  zagrają w 2 kategoriach: OPEN Kobiety (pary), dzieci ze Szkół Podstawowych (trójki mieszane).

Trzeci Turniej Siatkówki Plażowej w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/27448/01_obraz.jpg


Zawodnicy będą rywalizowali w zmaganiach systemem brazylijskim. Zgłoszenia do turnieju przyjmowane są na adres mailowy: volleyteamzychlin@gmail.com(imię, nazwisko, kategoria, miejscowość i telefon kontaktowy) do 20 sierpnia.

Organizatorzy zapewniają puchary, medale (dla 4 najlepszych drużyn z każdej kategorii) i wodę. Więcej informacji pod nr 609-262-446. [więcej]
pismak, 18.08.2015 08:32|czytane: 631 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jutro Ciśnienie na Życie odwiedzi Kutno
Jutro i pojutrze w Kutnie w mobilnym centrum badań „Ciśnienie na Życie”, będzie można bezpłatnie zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi, oznaczyć poziom cholesterolu oraz zbadać wiek serca. Na wszystkich chętnych w godzinach 10:00 – 18:00 na Placu Marszałka J. Piłsudskiego będzie czekać wykwalifikowany personel medyczny, który dokona pomiarów i udzieli porad z zakresu chorób układu krążenia.

Jutro Ciśnienie na Życie odwiedzi Kutno, ./upload/articles_pakiety/27466/02_obraz.jpg
Jutro Ciśnienie na Życie odwiedzi Kutno, ./upload/articles_pakiety/27466/04_obraz.jpg
Jutro Ciśnienie na Życie odwiedzi Kutno, ./upload/articles_pakiety/27466/05_obraz.jpg


Organizatorzy kampanii „Ciśnienie na Życie” już po raz trzeci wysyłają w Polskę mobilne centrum badań. W tym roku będzie można w nim nie tylko bezpłatnie zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi i poznać wiek swojego serca, ale również sprawdzić poziom cholesterolu. Wiek serca pomaga określić innowacyjna aplikacja1, przygotowana specjalnie na potrzeby kampanii, która pozwala stwierdzić, czy u pacjenta istnieje zwiększone ryzyko zachorowania na zawał serca lub udar mózgu. Występuje ono wtedy, gdy obliczony wiek serca jest wyższy od wieku metrykalnego. Dobra wiadomość – wiek serca można obniżyć! Może to uczynić każdy, kto zmieni styl życia na bardziej zdrowy oraz w razie potrzeby będzie skutecznie leczył nadciśnienie tętnicze, cukrzycę czy hipercholesterolemię. Obniżeniu wieku serca sprzyja pozbycie się otyłości poprzez stosowanie zdrowej diety i zwiększenie aktywności fizycznej oraz rzucenie palenia.

Osoby, u których występują czynniki ryzyka powinny regularnie konsultować swój stan zdrowia z lekarzem. Dlatego też na terenie całej Polski powstaną Centra Obniżania Wieku Serca, w których będzie można uzyskać porady na temat poprawy stylu życia oraz otrzymać materiały informacyjne przygotowane przez ekspertów kampanii „Ciśnienie na Życie”. [więcej]
redaktor, 18.08.2015 08:32|czytane: 695 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wnioski na wyprawkę szkolną do 7 września
Prezydent Kutna w zarządzeniu ustalił, że do 7 września można składać wnioski o przyznanie  pomocy dzieciom objętym Rządowym programem pomocy uczniom w 2015 roku "Wyprawka szkolna". Zarządzenie to realizują kutnowskie szkoły.

Kwota uprawniająca do otrzymania pomocy wynosić będzie 574 zł na osobę w rodzinie. W zależności od klasy wysokość dofinansowania wynosi od 225 zł do 445 zł, w przypadku zakupu podręczników do kształcenia specjalnego wysokość ta może sięgać 770 zł.

Pomoc przysługuje:
- uczniom z klasy III szkoły podstawowej oraz klasy IV technikum pochodzącym z rodzin, w których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza kryterium dochodowego
- uczniom z klasy III szkoły podstawowej oraz klasy IV technikum pochodzącym z rodzin niespełniających kryterium dochodowego, o którym mowa w art. 5 ust. 1 ustawy o świadczeniach rodzinnych, w przypadkach określonych w art. 7 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2015 r. poz. 163 i 693), na podstawie decyzji dyrektora szkoły, do której uczęszcza uczeń, uwzględniającej lokalne warunki ekonomiczne i społeczne
- uczniom niepełnosprawnym uczęszczającym w roku szkolnym 2015/2016 do szkół dla dzieci i młodzieży: szkół podstawowych, z wyjątkiem klasy I, II i IV, gimnazjów, z wyjątkiem klasy I, szkół ponadgimnazjalnych: zasadniczych szkół zawodowych, liceów ogólnokształcących, techników lub szkół specjalnych przysposabiających do pracy dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz dla uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi lub do ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia, z wyjątkiem klasy I i II, ogólnokształcących szkół muzycznych II stopnia, z wyjątkiem klasy I, ogólnokształcących szkół sztuk pięknych, z wyjątkiem klasy I, ogólnokształcących szkół baletowych, z wyjątkiem klasy I i IV, lub liceów plastycznych;
uczniom z niepełnosprawnością intelektualną [więcej]
redaktor, 18.08.2015 08:16|czytane: 462 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Przetarg na plac zabaw w parku rozstrzygnięty
Fior sp. z o.o. z Wrocławia wygrała przetarg na plac zabaw dla dzieci w w kutnowskim zabytkowym Parku Wiosny Ludów. W przyszłym tygodniu planowane jest podpisanie umowy miasta z wykonawcą.

Firma wygrała z trzema innymi ofertą na kwotę 301 716, 43 zł. Plac zabaw zaprojektowano w otoczeniu istniejących drzew, będzie on ogrodzony stalowmi przęsłami z trzema furtkami.

W części dla dzieci w wieku 1-4 zaplanowano: piaskownicę, bujaki sprężynowe, zestaw sprawnościowy typu lisia ścieżka, domek, ciężarówka, pająk M, zestaw sprawnościowy typu bocianie gniazdo, zestaw integracyjny, centrum zabaw, podwójną huśtawkę dla dzieci małych z siedziskami koszykowymi i z gumowymi. 

Część dla dzieci w wieku 4-12 zawierać będzie: zestaw sprawnościowy typu szlak geparda, zestaw sprawnościowy typu dżungla, centrum zabaw, zestaw zjazdowy, piramida linowa s, surfer, [więcej]
redaktor, 18.08.2015 08:15|czytane: 643 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Głosuj na logo Polfarmex Kutno
Portal probasket.pl organizuje wybory najładniejszego loga spośród wszystkich drużyn Tauron Basket Ligi. Zachęcamy kibiców Polfarmex Kutno do głosowania. Niech nasz klub wygra!

Głosuj na logo Polfarmex Kutno, ./upload/articles_pakiety/27526/01_obraz.jpg


TUTAJ
[więcej]
redaktor, 17.08.2015 17:26|czytane: 665 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają: Czy wójt może powołać dyrektora szkoły bez konkursu?
Konkurs na dyrektora Zespołu Szkół w Dąbrowicach nie został rozstrzygnięty. W konkursie wzięła udział jedynie Mirosława Barbara Wolska, która nie spełniła oczekiwań komisji. 

Stosunkiem trzech głosów do pięciu komisja odrzuciła ofertę i koncepcję funkcjonowania szkoły Wolskiej i nie rozstrzygnęła konkursu.

-  Czy wójt Dorota Dąbrowska może powołać dyrektora bez konkursu? - pyta pani Łucja z powiatu kutnowskiego. 

W razie braku rozstrzygnięcia w drodze konkursu, sytuacja powołania dyrektora została jednoznacznie  zapisana w  art. 36 a ust 4 ustawy o systemie oświaty w brzmieniu: Jeżeli do konkursu nie zgłosi się żaden kandydat albo w wyniku konkursu nie wyłoniono kandydata, organ prowadzący powierza to stanowisko ustalonemu przez siebie kandydatowi, po zasięgnięciu opinii rady szkoły lub placówki i rady pedagogicznej. [więcej]
redaktor, 17.08.2015 16:39|czytane: 1295 razy|26 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kupię mały dom lub mieszkanie w Kutnie
Kupię mały dom wolnostojący, stan do zamieszkania lub mieszkanie parter 55 mkw, w Kutnie do 140 tys. zł negocjacje. Telefon 515 468 696

[więcej]
wandea, 17.08.2015 15:25|czytane: 640 razy|komentuj|czytaj cały
Usłyszy zarzuty uprawiania konopii i posiadania marihuany
Policja zatrzymała 23-letniego mężczyznę z gminy Strzelce za uprawianie konopii i posiadania znacznych ilości środków odurzających. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat. 

W czwartek, 13 sierpnia rano na posesji sprawcy zjawili się funkcjonariusze policji. Na początku nie znaleźli plantacji konopii, ale zauważyli listwy z resztkami paroizolacji z folii aluminiowej oraz plastikowe doniczki. Mężczyzna był wyraźnie zdenerwowany i nie potrafił logicznie wyjaśnić skąd i po co ma te przedmioty. Policjanci przeszukali posesję i w aucie znaleźli reklamówkę z marihuaną. Zabezpieczono 266 gramów rośliny. [więcej]
redaktor, 17.08.2015 15:13|czytane: 571 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziś biblioteka nieczynna
Dziś Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie oraz jej filie są nieczynne. Czytelników zapraszamy już jutro.  [więcej]
wandea, 17.08.2015 11:14|czytane: 491 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W środę konsultacje Strategii Rozwoju Powiatu Kutnowskiego na lata 2015-2020
W środę 19 sierpnia o godz. 12.00 zapraszamy mieszkańców Kutna, przedstawicieli organizacji pozarządowych na spotkanie konsultacyjne kierunków rozwoju społeczno-gospodarczych czyli Strategii Rozwoju Powiatu Kutnowskiego na lata 2015-2020. Konsultacje odbędą się w dużej sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego.

Przypominamy, że w ramach konsultacji społecznych istnieje również możliwość zapoznania się oraz wyrażenia opinii i uwag do projektu strategii. Wypełnione i podpisane formularze prosimy przesyłać pocztą na adres: Starostwo Powiatowe w Kutnie ul. Kościuszki 16, 99-300 Kutno lub pocztą elektroniczną na adres a.chmielecka@powiatkutno.eu lub złożyć osobiście w godzinach 7.30-15.30 w sekretariacie Kancelarii Starostwa Powiatowego w Kutnie ul. Kościuszki 16, 99-300 Kutno do dnia 20 sierpnia 2015 r. do godz. 12.00.

STRATEGIA FORMULARZ [więcej]
wandea, 17.08.2015 10:58|czytane: 606 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
To absolutny unikat, który może być symbolem miasta. Podczas Święta Róży zobaczymy pałacowe skarby
Miasto Kutno i Muzeum Regionalne w Kutnie opracowują założenia funkcjonalne i użytkowe Muzeum Pałac Saski w Kutnie. Udostępniono pierwsze wizualizacje obiektu autorstwa prof. dr hab. Macieja Świtały. Profesor z Uniwersytetu Gdańskiego ma zająć się koncepcją funkcjonalno-użytkową obiektu związaną z aranżacją wnętrz pod wystawy. Odbyła się również konferencja podsumowująca dotychczasowe prace badawcze, archeologiczne prowadzone w pałacu i na jego dziedzińcu. Natomiast w pierwszy weekend września nastąpi prezentacja tego, co udało się na terenie pałacu odnaleźć, zaprezentowana będzie również makieta zabytku z 1750 roku czyli pierwotnego, planowanego pałacu Augusta III.

Zastępca dyrektora muzeum Piotr Stasiak przedstawił jej uczestników. Na konferencje przybyli dr Monika Wyszomirska specjalistka od czasów saskich, uczennica profesora Jacka Staszewskiego, wybitnego znawcy epoki saskiej, notabene pan profesor był gościem Fundacji Odbudowy Pałacu Saskiego w Kutnie w 2008 roku, dr Janusz Pietrzak z Uniwersytetu Łódzkiego, dr inż. arch. Ulrich Schaaf z Instytutu Zabytkoznawstwa i Konserwatorstwa Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, Paweł Filipowicz, który zajmuje się tworzeniem koncepcji rewitalizacji Pałacu Saskiego.

 To absolutny unikat, który może być symbolem miasta. Podczas Święta Róży zobaczymy pałacowe skarby , ./upload/articles_pakiety/27505/01_obraz.jpg
 To absolutny unikat, który może być symbolem miasta. Podczas Święta Róży zobaczymy pałacowe skarby , ./upload/articles_pakiety/27505/09_obraz.jpg
 To absolutny unikat, który może być symbolem miasta. Podczas Święta Róży zobaczymy pałacowe skarby , ./upload/articles_pakiety/27505/16_obraz.jpg


Jak poinformował Piotr Stasiak miejskie prace nad odbudową zabytku ruszyły w czerwcu, rozpoczęły je badania archeologiczne, ich pewien etap zakończono inwentaryzacją, zostały wykonane ekspertyzy budowlane również budynków znajdujących się na dziedzińcu Muzeum Regionalnego, bowiem te dwa obiekty będą połączone. Ekspertyzy zostaną poddane również opinii konserwatora zabytków.  Budynki muzeum, a zwłaszcza pałac zostały objęte techniką skanowania laserem. Podczas prac archeologicznych dokonano również zabezpieczenia budowlanego obiektów. 

Ustalenia z prac badawczych
Teren pałacu zanim stał się pałacem podróżnym, pocztowym Augusta III użytkowany był przez mieszkańców, raczej była to część miasta niemieszkalna, a przemysłowa, prodykcyjna, w latach 90 ubiegłego wieku podczas badań archeologicznych znaleziono fragmenty pieca do wypalania ceramiki.

-W tym roku badania objęły teren w zasięgu działki pałacowej, wykonaliśmy szereg wykopów różnej wielkości zarówno na dziedzińcu, jak i w samym pałacu. Te ostatnie były bardzo trudne, bo pałac jest w stanie daleko posuniętej destrukcji. W trakcie prac zaobserwowaliśmy, że ten stan jeśli chodzi o rozplanowanie obiektu, nie jest stanem pierwotnym i że wnętrze pałacu wyglądało inaczej. Został zrealizowany plan z 1750 roku, potem dokonano szeregu zmian, które zalecił król podczas swojego pierwszego pobytu. Jedno z pomieszczeń zostało przystosowane do kaplicy królewskiej, król miał tu swój apartament i tutaj nocował - opowiadał dr Janusz Pietrzak.- Odnaleźliśmy bardzo dużo różnorodnego materiału ceramicznego czyli takiego, które znajduje się w obiektach przejezdnych, monety, wędzidło końskie, inne przedmioty metalowe.

- W czerwcu zrealizowano kwerendę źródłową w archiwum drezdeńskim, udało się pozyskać kolejne zasoby dokumentów - mówił Stasiak. - Niedługo będziemy znali pełny wynik tej kwerendy.

Wśród odnalezionych w archiwum w Dreźnie dokumentów znajdują się przede wszystkich te świadczące o inwestycji, budowie pałacu dla króla, dokumenty własności, dzierżawy terenu, materiały kartograficzne, plan założeń pałacu autorstwa Johanna Martina Waltera. W październiku planowany jest jeszcze jeden wyjazd do Drezna w celu zgromadzenia całości dokumentacji. [więcej]
wandea, 17.08.2015 10:44|czytane: 1178 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Masz propozycję do Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego?
Do 10 września można zgłaszać propozycje projektów do Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego. Na dziś jak mówi Izabela Sobczak-Tybura z Biura Prasowego urzędu miasta nie ma jeszcze żadnego wniosku złożonego. 

Inicjatywy pod jakimi zbierane są podpisy to między innymi budowa pomnika/ławeczki dr Antoniego Troczewskiego w Kutnie, dobudowanie drogi rowerowej na skrzyżowaniu ulic Północnej i Kasztanowej, wykonanie przejazdu dla rowerzystów na przejściu przy Galerii Handlowej Marcredo i miejsce do wędkowania nad zalewem

Projekt do KBO może zgłosić każdy mieszkaniec Kutna, który ukończył 16 lat i zdobył poparcie minimum 30 kutnian. Koszt jednego projektu nie może przekroczyć 100 tys. zł.

Przypominamy do 10 września we wtorki i czwartki w godzinach 15.30-18.00 mieszkańcy Kutna, którzy mają pomysły na projekty do Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego mogą skorzystać z pomocy urzędników na specjalnych dyżurach. Podczas spotkań można skonsultować swoje pomysły do budżetu obywatelskiego, dowiedzieć się, czy teren na którym przewidziana jest realizacja projektu należy do miasta, [więcej]
MaciejW, 17.08.2015 10:34|czytane: 475 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Lokalni kandydaci do parlamentu - koalicja rządząca
18 października w Kutnie będziemy wybierać radnego miejskiego z okręgu nr 7, natomiast w następną niedzielę 25 października Polacy będą głosować na swoich reprezentantów w parlamencie. Wcześniej pisaliśmy już o kandydatach Prawa i Sprawiedliwości. Dziś czas na koalicję rządzącą.

W okręg nr 11 (powiaty kutnowski i łęczycki) na liście do Sejmu znajdzie się Cezary Tomczyk, z Kutna Jacek Sikora, Paweł Urbaniak oraz Bogusława Kołodziejczak. Do Senatu wystartuje Danuta Zakrzewska.

Kandydatów ma już również PSL, posłem chcą być Paweł Bejda, Andrzej Górczyński oraz Justyna Jasińska.  [więcej]
redaktor, 17.08.2015 09:04|czytane: 1064 razy|31 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Marek Piekarczyk akustycznie. Bilety już w sprzedaży
Oprócz spotkania w kutnowskiej bibliotece z gwiazdą polskiej muzyki rockowej Markiem Piekarczykiem będziemy mogli we wrześniu wybrać się na jego koncert w Kutnowskim Domu Kultury. Zapraszamy już dziś, 17 września o godz. 20.00, bilety w cenie 30 zł już w sprzedaży.

Marek Piekarczyk - wokalista, autor tekstów, kompozytor. Śpiewa od 1969 r., karierę zaczynał w zespołach: Biała 21., Sektor A. W 1981r. Został wokalistą grupy TSA i zespół zaczął zyskiwać coraz większy rozgłos. Od 1982 roku TS zaczęło wydawać płyty długogrające a ich utwory okupowały czołowe miejsca na listach przebojów. Grupa została uznana za prekursora heavy metalu w Polsce.W latach 1986-1989 Marek współpracował z Jerzym Gruzą i Teatrem Muzycznym Gdyni, gdzie zagrał rolę Jezusa w rock-operze "Jesus Christ Super Star ". Z Teatrem Muzycznym zagrał w przeszło 200 spektakli w Polsce i za granicą (USA, Kanada, Finlandia, Rosja) przyjętych entuzjastycznie przez krytykę i widownię.
W latach 1990–1991 artysta śpiewał w zespole Balls' Power, z którym nagrał płytę „XES”. [więcej]
kultura, 31.07.2015 16:35|czytane: 521 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Artyści operetkowi po raz kolejny ujęli kutnian śpiewem i dowcipem
Dzisiaj wieczorem na scenie na Pl. J. Piłsudskiego w Kutnie odbył się dziesiąty koncert VI Letniego Festiwalu Muzycznego. Tym razem przed kutnowskimi melomanami zaprezentowali się artyści Teatru Muzycznego w Poznaniu w gali operetkowo-musicalowej.

Artyści operetkowi po raz kolejny ujęli kutnian śpiewem i dowcipem, ./upload/articles_pakiety/27514/01_obraz.jpg
Artyści operetkowi po raz kolejny ujęli kutnian śpiewem i dowcipem, ./upload/articles_pakiety/27514/02_obraz.jpg
Artyści operetkowi po raz kolejny ujęli kutnian śpiewem i dowcipem, ./upload/articles_pakiety/27514/11_obraz.jpg


Koncert rozpoczął się pieśnią "Powróćmy jak za dawnych". Następnie jeden z artystów zasugerował publiczności, że może gwizdać jeśli nie będzie się jej podobało, to można gwizdać. Takich sytuacji na koncercie nie było, gdyż Anna Lasota, Karolina Garlińska-Ferenc, Mirosław Kin, Włodzimierz Kalemba oraz akompaniujący na fortepianie Michał Łaszewicz zaprezentowali się od najlepszej strony. 

Kutnianie usłyszeli znane i lubiane utwory "Pamięć" z musicalu "Koty", Duet Trzpiotki, "Graj Cyganie, graj", My heart will go on" i "Brunetki, blondynki". Artyści ujęli publiczność nie tylko wspaniałymi głosami operowymi: sopranami, tenorem i barytonem, ale też dowcipem, jaki zaprezentowali prowadzący galę Mirosław Kin i Włodzimierz Kalemba. 

 - Czy (bohaterowie) byli idealną parą? Adam i Ewa byli. Adam nie musiał słuchać jak Ewa gada o innych facetach, ona nie słuchała o tym jak gotuje jego mama - zażartował Kalemba zapowiadając Duet Trzpiotki. [więcej]
MaciejW, 16.08.2015 20:49|czytane: 1017 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Festyn rodzinny w Gołębiewku
Blisko 200 osób wzięło udział w wakacyjnym festynie rodzinnym, który odbył się  wczorajna terenie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Gołębiewku. Przepiękna letnia pogoda zachęciła mieszakńców Gołebiewka (a także Kutna) do uczestniczenia w tej imprezie.

Festyn rodzinny w Gołębiewku, ./upload/articles_pakiety/27513/06_obraz.jpg
Festyn rodzinny w Gołębiewku, ./upload/articles_pakiety/27513/08_obraz.jpg
Festyn rodzinny w Gołębiewku, ./upload/articles_pakiety/27513/03_obraz.jpg


Festyn rozpoczął się Mszą św. celebrowaną przez księdza Jana Dobrodzieja. Po nabożeństwie ksiądz Jan Sposób poświęcił dwa wozy bojowe oraz samochód operacyjny druhów z OSP Gołębiewek. Na scenie remizy zaprezentował się zespół śpiewaczy Leszczynianki, któremu przygrywała kapela Okowita. [więcej]
redaktor, 16.08.2015 16:46|czytane: 1477 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Na pięknych dróżkach Pana Moniuszki
Muzyka doskonale współgrająca z aktorstwem i śpiewem, żart goniący żart i publiczność bijąca brawa raz za razem. Brzmi jak opis kolejnego wydarzenia VI Festiwalu Muzycznego Kutno 2015, prawda?

Na pięknych dróżkach Pana Moniuszki, ./upload/articles_pakiety/27511/01_obraz.jpg
Na pięknych dróżkach Pana Moniuszki, ./upload/articles_pakiety/27511/10_obraz.jpg
Na pięknych dróżkach Pana Moniuszki, ./upload/articles_pakiety/27511/18_obraz.jpg


Ponieważ dziś obchodzimy Święto Wojska Polskiego organizatorzy przygotowali dla zgromadzonej w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca w Kutnie wieczór polski, z utworami rodzimych artystów ze Stanisławem Moniuszką na czele.  Dyrektor Festiwalu Anna Jeremus-Lewandowska obiecała, że usłyszymy piękne pieśni i cała nasza radość będzie płynęła z tego co piękne i w istocie rzeczwyiście tak było. 

"Dróżki Pana Moniuszki czyli był sobie Dziad i Baba" to spektakl słowno-muzyczny, w którym krótkie liryczne dialogi są przerywnikami między kolejnymi pieśniami. Poznajemy historię tytułowych Dziada i Baby, jednak bohaterów nie sposób tak nazwać - są młodzi i piękni. Pierwszy akt to historia początków ich miłości, wzajemnego przyciągania i odpychania, romantyczna gra dwojga kochanków. 

- Poszedłbym za nią do nieba. A jak trzeba to i do piekła bym poszedł, gdyby z drugim nie uciekła - mówił Dziad. 

Starał się o serce swojej ukochanej jak mógł. Gdy śpiewała "Prząśniczkę" podsunął jej ławeczkę (w końcu "U prząśniczki siedzą jak anioł dzieweczki, przędą sobie, przędą jedwabne niteczki"), zabraną od pianisty. Ba! Nawet napisał dla niej poemat, który mogliśmy usłyszeć, gdyż obiekt uczuć wyśpiewał nam wszystko, aczkolwiek Baba nie była z niego zadowolona. 

- Jak mają się jej podobać, skoro sama jest jak poemat! - biadolił Dziad na swoje wiersze. [więcej]
MaciejW, 15.08.2015 20:28|czytane: 1273 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla
Problemy z siedzibą TIFT REKLAMY Spółdzielni Socjalnej osób niepełnosprawnych w Nowej Wsi mogą zakończyć się dla firmy dramatycznie. 47 -letni Leszek... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Spotkanie informacyjne Pałac Saski w Kutnie - rewitalizacja i funkcje przyszłego
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza na kolejne spotkanie informacyjne poświęcone przyszłości Pałacu Saskiego. Spotkanie pt. „Pałac Saski w Kutnie – rewitalizacja i funkcje przyszłego kompleksu” odbędzie się 31 maja o godz.... [więcej]
Sport
W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek
Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne mecze Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. O godz. 12.00 Basket Go Przemyśl zmierzył się z Mistrzyniami Województwa – KKS Pro-Basket Kutno z wynikiem 46:43.  Zapraszamy jutro o godz.  10:00 MPKK Sokołów OSiR... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Dyskretna pozna Pana Jestem gotowa rozpalić twoje zmysły do maksimum i sprawić że po naszym spotkaniu będziesz chciał tylko więcej. Zainteresowany? czekam na twoją wiadomość jednakże nie trać ani mojego ani sw... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
WYSYŁKA PACZEK KURIERSKICH Wysyłasz przesyłki kurierskie? Wejdź na stronę https://zlapkuriera.pl lub zadzwoń do nas pod numer telefonu: +48 55 629 30 40 Za pośrednictwem naszego serwisu Zlapkuriera.pl tanio i szybko ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Okazja! Narzuta w Super Cenie - 125zł Narzuta dekoracyjna pikowana dwustronna. Wykonana z wysokiej jakości materiału , tkanina miła w dotyku, wygodna w użytkowaniu nie wymaga prasowania. Oferta nie zawiera poszewek widocznych ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
projektowanie STRON WWW / KOMPLEKSOWO OD A DO Z Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty, jaką jest projektowanie stron internetowych , kompleksowo od A do Z. W ramach oferty proponujemy - stworzenie strony www - zakup serwera i dome... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Jan Giezek:
51 sekund temu
Wynika z tego ze dzieki opozycyjnym rqdnym Debich zostal starosta .chwala za to najmadrzejszemu radnemu powiatowemu panu Konradowi Klopotowskiemu.Tak trzymac dalej.
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Rządy w Staszicu to konflikt między dyrektorem, a grupką nauczycieli. Wg mnie prawda jest po środku. Za oddaniem kontraktu opowiedziało się 13 radnych, reszta się wstrzymała, nikt nie był przeciwko, dzięki temu w Kutnie jest kardiologia inwazyjna. A co masz na mysli z dziwnymi ruchami w komunikacji i geodezji?
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Radny z PSL by się nie wyłamał w tej sytuacji, nie było na to cienia szans. W takiej sytuacji byłoby Debich 11, Bryłka 2. Radny PSL by się wyłamał tylko wtedy gdyby nie wyszła opozycja, która wszystko zepsuła. Bryłka spadł z nieba tym, że chciał kandydować po tym jak opozycja nie wystawiła kandydata i nie wiem jak to można było tak zepsuć.
Otto Ruhmfeld:
2
 · 
1 godzin temu
Czyli merytoryczne są np rządy w Staszicu, Oddanie kontraktu szpitala, dziwne ruchy w geodezji komunikacji itp ?
Otto Ruhmfeld:
1 godzin temu
Celowo piszę biznesowego bo wydaje mi się że ktoś przy władzy myli służbę lokalnej społeczności z dobrym interesem wynikającym z bycia przy władzy.
Otto Ruhmfeld:
1 godzin temu
Krystian, błąd. Gdyby obaj byli kosekwentni i jeden z nich nie zaglosował na debicha to ten pewnie nie zostałby starostą. Brylka też nie, a to zmuszałoby radnych do poszukania porządnego kandydata. Mieli wiedzę że jeden z psl może się wylamać, ale nawet tej wiedzy nie dali szansy, ten z nich ktory zaglosowal za debichem, świadomie byl za utrzymaniem obecnego ukladu i taka jest prawda, a gadki o starszym panie, sprycie, złej opozycji przy tym fakcie są bez znaczenia. FAKT JEST TAKI ŻE JEDEN ZNICH AKTYWNIE PRZYCZYNIL SIĘ DO TRWANIA TEGO CHOREGO UKŁADU BIZNESOWEGO.
Bożydar Kotontay:
1 godzin temu
eeeee czepialski ale niewygodnyś...
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Przykład tych myślących opozycjonistów? Przynajmniej jeden.
Ewaryst Gaspary:
2
 · 
2 godzin temu
Jeszcze jedno Krystianie - cieszy mnie bardzo, że opozycja istnieje w radzie powiatu, ze nie udało sie po 2,5 roku intensywnej pracy Debicha i koalicjantów zmacerować, urobić do wymaganej przez starostę konsystencji całej rady. Widać, nie na wszystkich czar Debicha działa. Sa rownież w radzie ludzie myslący, którzy maja własne zdanie. Ci ludzie jakos nie chcą uczestniczyć w realizacji koncepcji, ktore uważają za nierealne, a niekiedy wręcz szkodliwe.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
Nikt nie próbuje robić wody sodowej z mózgu nikomu. Mieli dobre intencje, a stali się kozłami ofiarnymi tej sytuacji. I to wszyscy 3 panowie.
Ewaryst Gaspary:
2
 · 
2 godzin temu
Krystian, nie usiluj ludziom robić wody sodowej z mózgu. Ludzie to nie "ciemny lud, który to kupi", jak się wyraził jeden z polityków. Ludzie to widzą, słyszą, czytają i analizują. Ta raptowna zmiana taktyki nie zmieni faktu, że dwaj młodzi radni Serenda i Ziólkowski faktycznie zakpili sobie ze starszego czlowieka. W swojej mądrości, inteligencji, umiejetnościach i kunszcie politycznym nie przewidzieli tylko jednego, że to wszystko obróci sie przeciwko nim samym. Stało się tak, jak napisał kiedyś Sienkiewicz "Złapał kozak tatarzyna, a tatrzyn za łeb trzyma". Skutek jest taki, ze obydwaj mlodzi radni -Serenda i Ziółkowski - poniesli sromotną wizerunkowa porazke.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
Ja nie bronię Debicha, stwierdzam tylko, że to człowiek merytoryczny i nie piszcie że to mój protegowany tylko dlatego, że mam takie zdanie o nim. A sytuacja w szpitalu to przecież nie jest jego wina, dostał bałagan po poprzedniej ekipie rządzącej i niech mi nikt nie próbuje wciskać że jest inaczej. Zarządzanie majątkiem powiatu też złe nie jest, a jak jest to też oprzyjmy się na przykładzie. To co było złe to sprzedaż PKSu, ale to też w poprzedniej kadencji. Pokażcie mi przykład gdzie w polityce nie ma kolesiostwa, chociaż jeden, każdy obstawia się swoimi, tak jest na całym świecie. Brak ambicji? każdy ma ambicje. Honor, no tu można dyskutować o tym, fakt.
Ewaryst Gaspary:
2
 · 
2 godzin temu
Krystian, ja bym był ostrozny z takimi epitetami pochwalnymi wobec Debicha. Tydzien temu byliśmy świadkami bardzo burzliwej debaty medialnej, gdzie forumowicze okreslali to, co dzieje sie w samorządzie powiatowym jako bagno. Debich to podobno myslący człowiek, a wpakował sie w taki układ koalicyjny, który go pogrąża. Czyzby tak bardzo chciał być starostą, że przestały sie liczyć jakiekolwiek standardy ? To jest jego świadomy wybór. Za to wszystko, co dzieje sie w powiecie bedzie ponosił odpowiedzialność. Nie pamiętam, aby aż takie cyrki działy sie za Dąbrowskiej, a nawet Galowej.,
Józef Ciołek:
2 godzin temu
Opamiętajcie się za chwilę się okaże, że nikt wam w Polsce nie dorównuje, Trochę pokory
Dymitr Gietgud:
2
 · 
2 godzin temu
Jeszcze jednej lekcji nie było, a już wiedzą, że są świetni. Niezwykli ludzie
Zachary Filipczyk:
2
 · 
2 godzin temu
Boli mnie wielki balagan w kutnowskim szpitalu i zarzarzanie majatkiem powiatu,kolesiostwo,miernota,a przedeszystkim brak honoru i ambicji u twojego protegowanego. Wojewoda wywalil go ze stanowiska a on zrobil wszystko aby na nim pozostac nie sprawdzajac sie zbraku wlasnie merytoryki i troski o dobro spoleczne.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
A i jeszcze jedno. Nie rozumiem nagonki i pretensji wobec Ziółkowskiego i Serendy. Za Bryłką zagłosował najprawdopodobniej Serenda tylko dlatego, że nie mógł zagłosować za Debichem bo jak powiedział przez Gierule, gdyby Debich powiedział, że Gieruli w zarządzie nie będzie to Serenda by na Debicha zagłosował, a tak przynajmniej wynikało z jego wypowiedzi. Radny Ziółkowski słysząc jak Bryłka krzyczy, że jeśli opozycja nie wystawi kandydata to on chce wystartować. Ponieważ tylko radni mogą zgłaszać kandydatów to sam się Bryłka nie mógł zgłosić. Ziółkowski zrobił mu prezent i go zgłosił, uszanował w ten sposób starszego człowieka i byłego radnego powiatowego, start w wyborach na starostę był więc symbolicznym wyrazem szacunku oraz też świetną reklamą dla samego pana Bryłki. I teraz najważniejsze, z tego co ptaszki ćwierkają to gdyby opozycja nie wyszła by z sali to Bryłka byłby starostą! Ziółkowski zagłosowałby wtedy na Bryłkę oraz jeden z panów chłopskiej partii też by sie wyłamał, jest to pewne bo sam tak mówił. I teraz ta sama opozycja skłóca na forum Bryłkę z młodymi radnymi, a czemu? No bo tak jest im wygodnie! Oni narozrabiali, a teraz ma im to ujść na sucho, a za nich po uszach dostają młodzi. I to nie Bryłka pokazał kindersztube młodym, ani młodzi nie ośmieszyli Bryłki. Wszyscy stali się ofiarami opozycji, która dolewa oliwy do ognia.
Adrian Czande:
2 godzin temu
Ewaryście, nie jestem pewny, czy Debich, Burzyński i Trawczyński sa szczęśliwii, że w jednym szeregu obok nich umieszcza sie takich "wybitnych samorzadowców" i tak "zasłużone osoby" jak Ziołkowski i Serenda.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
A może ty napisz najpierw co tak cię boli ta "sitwa". Co ona złego zrobiła i w czym tak szkodzi? W tym, że pierwszy raz od dawna mamy porządnego starostę i merytorykę w starostwie? Ty podaj przykład tego szkodzenia. Nie jestem jednym z nich choć się kręce w otoczeniu radnych.
Ewaryst Kierło:
3 godzin temu
Zmień płytę Czesławie czy Wiesławie czy jak tam masz panie poszkodowany dziadku. Co wpis to każdy już upadł i zakończył kariere polityczną, Debich, Trawczyński, Burzyński, Ziółkowski, Serenda i w zasadzie wszyscy co są radnymi i pewnie ci co jeszcze nie wiedzą, że nimi będą. Niestety poza wylewaniem żalu nie da to panu żadnych efektów. Proszę zresztą zgłosić sprawę na policje, prokuraturę czy gdzie pan chce.Najciekawsze artykuły
 ·  11
3 dni temu
Inauguracja parkrun w KUTNIE! Darmowe biegi już od najbliższej soboty!
 ·  3
4 dni temu
Recital dyplomowy z jazzowymi przebojami wszechczasów
 ·  41
4 dni temu
Kapitulacja wójta gminy Bedlno. Czas na decyzję starosty w sprawie wiatraków
 ·  11
5 dni temu
Policjant z zarzutem zabójstwa wciąż w areszcie
 ·  73
6 dni temu
Wyłudzenie VAT i pranie brudnych pieniędzy w Kutnie. Już 25 podejrzanych i 9 osób w areszcie
 ·  23
7 dni temu
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla spółdzielni socjalnej?
 ·  2
9 dni temu
Pamiętaj mordeczko, głowa do góry. Piknik z Kulturą Street art na Dobrzelińskiej
 ·  271
9 dni temu
Głosowanie komisji i oświadczenie starosty w sprawie dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie
 ·  7
10 dni temu
Sterylizacja zwierząt domowych będzie częściowo dotowana przez miasto
 ·  6
11 dni temu
Noc Muzeów w Krośniewicach za nami
 · 
11 dni temu
Dzień Dziecka w Kutnie. Wielkie show taneczno-muzyczne
 ·  24
12 dni temu
Czytelnicy piszą: A jednak toaleta w parku ma awarię
 ·  59
13 dni temu
Prokurator Sławomir E. na gościnnych występach. Zawieszenie i co dalej?
 ·  91
13 dni temu
Brutalna prawda o konkursach w samorządzie i kłopotliwe pytania o dyrektora
 ·  112
18 dni temu
Rada Miasta Kutna skąpa, a radny Kłopotowski niczego nie pamięta
 ·  16
19 dni temu
Czytelnicy pytają: Czy na Zdrojowej przy cmentarzu staną bloki?
 ·  93
21 dni temu
Prezydent Kutna złożył zawiadomienie do prokuratury. Urzędniczka zwolniona!
 ·  74
25 dni temu
Takie kino...
 ·  4
27 dni temu
Za nami pierwsze koncerty tegorocznej Majówki
 ·  14
28 dni temu
45 lat Kutnowskiego Domu Kultury: zasłużeni, wystawy i folklor kutnowski
 ·  4
28 dni temu
Majówka z Bareją: Czasem, aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego klubu, prezes...
 ·  79
28 dni temu
Piąty roczek Festiwalu Piosenki Biesiadnej w Bedlnie. Na sali na ludowo tańczą wszyscy wkoło
 ·  24
29 dni temu
Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów
 ·  4
30 dni temu
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja i odwaga na ...
 ·  21
30 dni temu
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności